PDA

Versiunea completa : Burtici, mamici Mures

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

luminita_sanporean
04.09.2007, 18:23:02
salut fetelor!azi m-am programat si eu la medic, sa vad cum e bebele.Dar deabia in 28 mai are loc medicul, dar mi-a promis ca daca se elibereaza vreun loc ma suna.deci mai am trei saptamani de asteptat:-s .

Andreea26
04.09.2007, 20:27:44
salut fetelor!azi m-am programat si eu la medic, sa vad cum e bebele.Dar deabia in 28 mai are loc medicul, dar mi-a promis ca daca se elibereaza vreun loc ma suna.deci mai am trei saptamani de asteptat:-s .

Cred ca ai vrut sa zici octombrie! Si probabil ca te gandeai la mai ca fiind luna in care trebuie sa nasti, nu?:*

luminita_sanporean
04.09.2007, 20:49:35
Cred ca ai vrut sa zici octombrie! Si probabil ca te gandeai la mai ca fiind luna in care trebuie sa nasti, nu?:*
Nu ;)) .Am zis ca nu mai are loc medicul si de mine pana in 28 septembrie.Dar nu am scris eu calumea.Trebuia o virgula pe undeva.
In 28 septembrie ma duc la control si prima mea intalnire cu bebe la eco.<:-P

dacaunico
04.09.2007, 21:05:52
Nu ;)) .Am zis ca nu mai are loc medicul si de mine pana in 28 septembrie.Dar nu am scris eu calumea.Trebuia o virgula pe undeva.
Virgulele astea...a durat si la mine ceva timp pana mi-am dat seama ce ai vrut sa zici,dar intr-un final m-am prins.
La ce dr mergi ?
Esti bine ? Adica sunteti bine ? Ai reusit sa mai raresti tigarile ?

Andreea26
04.09.2007, 21:15:21
Ups! Inseamna ca nu am inteles eu bine. Sper sa fiti bine si tu si bebe. La ce doctor mergi? Eu am deja doctor, dar intreb asa de curiozitate sa vedem ce doctori buni mai sunt prin Mures.

dacaunico
04.09.2007, 22:06:07
Ups! Inseamna ca nu am inteles eu bine. Sper sa fiti bine si tu si bebe. La ce doctor mergi? Eu am deja doctor, dar intreb asa de curiozitate sa vedem ce doctori buni mai sunt prin Mures.
Si eu tot din curiozitate am intrebat-o la ce dr umbla.Eu umblu la dr Radulescu C-tin,e medic la maternitatea veche,are cab particular vis-a-vis de Lic.Unirea.E un dr batran,dar f bun.Am umblat la mai multi doctori dupa ce am fost operata,dar nici de unul nu am fost asa de multumita cum sunt de el.

cristinadina
04.09.2007, 23:14:49
Dormiti fetelor ? Stiu,am intrat eu prea tarziu...dar in seara aceasta am avut parte de o cina romantica,apoi...stiti voi ce...:"> ,iar acum barbatelul meu a adormit,iar eu nu am cu cine vorbii.:((
Apropos de dr ginecologi,eu umblu la Andrei Sorin.

luminita_sanporean
05.09.2007, 07:47:57
Si eu tot din curiozitate am intrebat-o la ce dr umbla.Eu umblu la dr Radulescu C-tin,e medic la maternitatea veche,are cab particular vis-a-vis de Lic.Unirea.E un dr batran,dar f bun.Am umblat la mai multi doctori dupa ce am fost operata,dar nici de unul nu am fost asa de multumita cum sunt de el.
Abia astept sa-ti vad rochita,sunt convinsa ca vei fi sexi.:*
Eu umblu la Molnar.Sunt foarte multumita de el si si am si auzit numai lucruri bune despre el.
Sunt foarte bine, am redus tigarile, bebe creste, eu cresc (am pofta de mancare si m-am ingrasat deja :-s ).
Va pup !

dacaunico
05.09.2007, 18:00:14
Eu umblu la Molnar.Sunt foarte multumita de el si si am si auzit numai lucruri bune despre el.
Sunt foarte bine, am redus tigarile, bebe creste, eu cresc (am pofta de mancare si m-am ingrasat deja :-s ).
Va pup !
Ma bucur ca esti bine.Cu ingrasatu,stai linistita ca dai jos kg dupa nastere.:*

dacaunico
07.09.2007, 22:30:35
Lumi draga,nu fi trista ca esti singura mamicuta de aici,incercam si noi,da,no,nu iese la toata lumea.Chiar daca nu impartasim aceleasi trairi,ne poti spune si noua gandurile tale,framantarile tale si poate mai putem da si noi un sfat,macar din auzite daca nu din experienta.
Sa ai grija de tine si de bebe.:*

cinezee
09.09.2007, 18:46:04
Noi te placem Cristina!Niciodata nu s-a pus problema sa nu te placem!
Cu siguranta o sa palavragim.Mie imi pare rau ca sunt singura viitoare mamica dintre miresicile din mures.:-s Si nu am cu cine sa ma consult.

despre burtici si mamici...te poti consulta pe general.....e mult mai uahor ..iar multe dintre ele deja au bebelusi de 3...5 luni...chiar si de cateva saptamani ;)) :*:*

Cristina ...si welcome back in ur off reginal areea <:-P <:-P <:-P

luminita_sanporean
12.09.2007, 08:22:05
Buna fetelor!
Noi suntem bine.Crestem tot mai mult.Incep sa nu imi mai fie bune hainele:-< .Nu de la bebe si de la mancare( am o pofta de mancare de lup). Important e sa fie bine bebele ca dupa ce nasc o sa dau eu jos kilogramele acumulate.
Nu am intrat pe forum pentru ca am avut o saptamana tare grea la munca, si de acasa nu am mai intrat pentru ca nu mi-am mai deschis calculatorul ca am fost obosita si m-am culcat o data cu gainile :-p .
Va pup pe toate!:*

luminita_sanporean
17.09.2007, 19:42:52
Buna fetelor!
Azi am facut cunostinta cu bebelul meu.Are 15,6 mm si 144 de batai ale inimioarei pe minut.
E super sanatos si eu super fericita.
Si are varsta de 8 saptamani si 2 zile.
Ca si profesie eu sunt economist la o firma cunoscuta in targu mures de distributie gaz.
Va sarut pe toate si va doresc sa aveti si voi bebei sa vedeti cat e de frumos!

dacaunico
22.10.2007, 13:34:26
Andreea,iti tin pumnii,sper sa se indeplineasca dorinta voastra si sa ne poti anunta cat mai repede ca esti insarcinata.

dacaunico
22.10.2007, 13:40:42
Apropos de asta,am citit pe multe site-uri ca e f buna tinctura de branca ursului,cica f multe femei care aveau probleme si nu reuseau sa ramana insarcinate,dupa o cura din aceasta tinctura au ramas insarcinate.
Acum ma mai documentez,si cred ca o sa incerc si eu.

Andreea26
22.10.2007, 16:56:10
Andreea,iti tin pumnii,sper sa se indeplineasca dorinta voastra si sa ne poti anunta cat mai repede ca esti insarcinata.
Sper sa fie ...inca nu stiu...:-<

luminita_sanporean
23.10.2007, 11:52:01
Buna fetelor!!!!!!!!!!
Cum mai sunteti?Noi suntem foarte bine.Am fost ieri la medic si l-am vazut pe bebe!E asa de scump:x .Va dati seama ca i-am vazut manutele si piciorusele si caputul.Si pe deasupra nazdravanul sau nazdravana misca de numa ca abia a putut sa ii masoare piciorusul.Pacat ca eu inca nu simt.Pe la 16 -18 saptamani o sa simt si asta.
Suntem mari deja.Avem 13 saptamani si 5 zile.Mi-am facut analizele de sange au iesit foarte bine, azi am fost sa imi fac TORCH( tot din sange)si pe la inceputul lui noiembrie mergem sa facem triplutest( sindromul Down).
Credeti-ma ca atata sange nu mi s-a luat in 26 de ani cati am cat mi-au recoltat acum.
Altceva ce sa va zic?Sunt foarte bine.Si medicul a zis ca sunt o mamica norocoasa.Eu inca nu am burtica, nu am si nici nu am avut greturi intr-un cuvant inca nu s-a schimbat nimic.Sunt la fel ca si inainte.
Va pup pe toate so sper sa am timp sa va scriu mai des( Sunt foarte ocupata:( )
:gen_19:

meghe
23.10.2007, 12:03:22
Buna fetelor!!!!!!!!!!
Cum mai sunteti?Noi suntem foarte bine.Am fost ieri la medic si l-am vazut pe bebe!E asa de scump:x .Va dati seama ca i-am vazut manutele si piciorusele si caputul.Si pe deasupra nazdravanul sau nazdravana misca de numa ca abia a putut sa ii masoare piciorusul.Pacat ca eu inca nu simt.Pe la 16 -18 saptamani o sa simt si asta.
Suntem mari deja.Avem 13 saptamani si 5 zile.Mi-am facut analizele de sange au iesit foarte bine, azi am fost sa imi fac TORCH( tot din sange)si pe la inceputul lui noiembrie mergem sa facem triplutest( sindromul Down).
Credeti-ma ca atata sange nu mi s-a luat in 26 de ani cati am cat mi-au recoltat acum.
Altceva ce sa va zic?Sunt foarte bine.Si medicul a zis ca sunt o mamica norocoasa.Eu inca nu am burtica, nu am si nici nu am avut greturi intr-un cuvant inca nu s-a schimbat nimic.Sunt la fel ca si inainte.

Felicitari...toate cele bune!
Sa aveti sanatate si bebelasul sa se nasca sanatos si sa va bucurati de el!
Numai bine!:*
Eu in ultima perioada am fost tare stresata ,obosita...nici nu am prea scris...e o perioada cam aiurea pentru mine..dar incerc sa ma bucur de micile placeri!:-<

cicika
23.10.2007, 19:57:20
Buna fetelor!!!!!!!!!!
Felicitari!!!!!!
Cred ca esti super fericita.Sa ai mare grija de tine si de bebel!!!!:*

luminita_sanporean
15.11.2007, 16:44:49
Buna fetelor!
Cum spunea si Claudia, imi este si mie dor de perioada de stres cu nunta.Dar din pacate a trecut si am ramas fiecare cu amintirile.
Cu timpul stau si eu foarte prost pentru ca lucrez, seara ma duc pe la apartament sa vad ce s-a mai lucrat si ajung mereu seara tarziu acasa.Abia astept sa terminam sa ne mutam si sa-l asteptam fericiti pe mos craciun.
Trebuie sa va spun ca am simtit pestisorii :goldfish: in burtica( adica l-am simtit pe bebe cum misca).Este asa de frumos!:gen_19:
Abia astept sa il tin in brate si sa ii spun cat de mult il iubesc!
Va pup fetelor si sa fiti fericite!>:D< :*

luminita_sanporean
26.11.2007, 21:18:23
Buna fetelor!
Acum am venit de la medic si mi-a spus ca o sa am o fetita.Si am intrat pe forum sa va spun si voua.Suntem foarte sanatoase si avem o crestere normala.Va pup!<:-P

nanalia
27.11.2007, 10:21:34
O fetita! Ce frumos.>:D< Multa sanatate si o sarcina usoara, iti doresc.Si o nastere usoara si rapida.

PS V-ati gandit la nume?Cum se va numi printesa voastra?

Pupici tuturor fetelor!:* :* :*

Andreea26
27.11.2007, 10:27:15
Buna fetelor!
Acum am venit de la medic si mi-a spus ca o sa am o fetita.Si am intrat pe forum sa va spun si voua.Suntem foarte sanatoase si avem o crestere normala.Va pup!<:-P

Wow!!!! Felicitari Lumi!!!!! Sa va traiasca bebelina sa fie mare si frumoasa si sanatoasa!!!!!<:-P <:-P
Pupici fetelor! Am avut un week-end tare incarcat.....acum cu lucrul, cu scoala, cu casa, etc....Va pupicesc si va doresc multa fericire!!!!!!!

dacaunico
27.11.2007, 12:35:52
Lumi,felicitari pt fetita,sa ai grija de tine si de mica printesa.
Dellycess,bine ai revenit,pe unde ai fost plecata ?
>:D< >:D<

cicika
27.11.2007, 20:35:13
Sincere felicitari Luminita!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Sa ai grija de tine si de bebita si sa cresteti cat mai mari si sanatoase!!Felicitari si taticului sin partea mea si a lui Cristi!!!:* :*

CCCC
28.11.2007, 12:24:25
Buna fetelor!

>:D< >:D< felicitari,ma bucur tare mult pentru voi si iti doresc din suflet sa ai o fetita frumoasa si sanatoasa care sa va umple viata si sa va faca fericiti.

P.S Mai incolo,cine stie poate intra si ea pe miresici ..:-p

luminita_sanporean
28.11.2007, 17:50:23
>:D< >:D< felicitari,ma bucur tare mult pentru voi si iti doresc din suflet sa ai o fetita frumoasa si sanatoasa care sa va umple viata si sa va faca fericiti.

P.S Mai incolo,cine stie poate intra si ea pe miresici ..:-p
Ce dragutza esti clau:)
Sa dea Domnul ca acest forum sa aiba o viata lunga ca peste stiu eu 20-25 de ani sa intre si fetita mea pe forum ca viitoare miresica;-)
Problema e ca eu o sa fiu deja batrana (sau de fapt mai in varsta sa nu zic batrana ca suna urat:)) ).
Sper sa treaca cu bine cele 5 luni aproape care le mai am pana o sa imi tin printesa in brate.Abia astept>:D<
Eu si sotul meu ne pregatim sa ne mutam.Sambata va fi ziua cea mare cand o sa stau in casa noua.
Acuma sunt cu saci si cutii prin camera si astept ca maine poimaine sa le ducem la apartament.
Si altceva nu mai avem de facut decat sa il asteptam pe mos craciun( am fost cuminti sigur va veni ) si sa ne asteptam printesa sa vina pe lume.
Va pup fetelor!

anca_27
05.01.2008, 13:04:51
Buna fetelor, ma bucur sa va regasesc si-aici. Si eu ca si Andreea tot sper in fiecare luna, insa deocamdata nimic, dar facem practica de zor si de-abia astept intr-o luna, 6 sau un an sa va dau vestea;;) .
Luminita felicitari si sanatate multa in continuare! Cum e in casuta noua? Si noi speram la un apartament (cu credit bineinteles) anul acesta- e pe lista de dorinte din noaptea de rev. Andreea cum merge cu casuta? Te invidiez - pozitiv bineinteles, ca aveti o casuta, bravo voua si putere de munca mai departe :) !
Ce medici ginecologi mai stiti, care se ocupa si de sarcina, eu merg la Gliga Marius, insa el nu se mai ocupa de gravide, si daca o fi sa fie am nevoie de un altul.
De Molnar am auzit si eu si la Andrei Sorin am fost odata, mi s-a parut ok, insa am renuntat la el, nu-mi daduse tratament bun si mi s-a parut atunci ca nu e implicat.

Fetelor, pupici si spor! =;

cicika
05.01.2008, 17:59:51
Buna fetelor, ma bucur sa va regasesc si-aici. Si eu ca si Andreea tot sper in fiecare luna, insa deocamdata nimic, dar facem practica de zor si de-abia astept intr-o luna, 6 sau un an sa va dau vestea;;) .
Luminita felicitari si sanatate multa in continuare! Cum e in casuta noua? Si noi speram la un apartament (cu credit bineinteles) anul acesta- e pe lista de dorinte din noaptea de rev. Andreea cum merge cu casuta? Te invidiez - pozitiv bineinteles, ca aveti o casuta, bravo voua si putere de munca mai departe :) !
Ce medici ginecologi mai stiti, care se ocupa si de sarcina, eu merg la Gliga Marius, insa el nu se mai ocupa de gravide, si daca o fi sa fie am nevoie de un altul.
De Molnar am auzit si eu si la Andrei Sorin am fost odata, mi s-a parut ok, insa am renuntat la el, nu-mi daduse tratament bun si mi s-a parut atunci ca nu e implicat.

Fetelor, pupici si spor! =;
Buna
Eu nu il recomand pe Andrei Sorin
Eu si mama mergel la gr Marginean,are cabinet in 7 noi si este tare bun!!!

nanalia
06.01.2008, 10:35:45
Salut, pe Andrei Sorin nu il recomand nici eu.Dar sunt alti: Molnar binenteles, Capalna, Puscasiu foarte bun in tratamentul infertilitatii, Ghizdavat( chiar daca e mai tanar).Si daca mai imi vin altii in minte va mai zic.Ah, si Margineanu.Toti de la Spitalul mare.Si de la Maternitatea veche e Cojan.Pupici. Sper ca v-am fost de ajutor.>:D< >:D<

deeelorene
06.01.2008, 11:19:43
recomand cu cea mai mare incredere pe Cojan!:D

deeelorene
06.01.2008, 11:21:48
vreau sa spun ca si capalna ii foarte bun, dar problema ii ca, atunci cand trebuie sa nasti nu ii de gasit....el nu te asista la nastere, doar te consulta....

anca_27
06.01.2008, 11:54:05
Mersi fetele>:D< , am facut lista si mai astept vreo 3 luni. Am inteles ca infertilitatea se recunoaste doar la un an de incercari, si de-abia atunci se incep tratamentele...sau asta e doar versiunea unor medici s-o mai lungeasca?

deeelorene
06.01.2008, 12:41:44
varianata B :))

anca_27
06.01.2008, 18:03:49
varianata B :))

hm, ma gandeam eu...oricum, la oricare merg, o sa-i spun tot ce-am incercat si facut timp de un an, sa nu ma mai ia cu abureli de genul picioare sus, perne sub fund, teste de ovulatie, analize de 15 feluri, ceai de marar sau maistiueuce....#-o

deeelorene
07.01.2008, 14:38:38
hm, ma gandeam eu...oricum, la oricare merg, o sa-i spun tot ce-am incercat si facut timp de un an, sa nu ma mai ia cu abureli de genul picioare sus, perne sub fund, teste de ovulatie, analize de 15 feluri, ceai de marar sau maistiueuce....#-o
:)) ce tare=))

Andreea26
07.01.2008, 16:58:56
Ciao fetele! ma bucur sa va gasesc si aici! Un an nou foarte bun va doresc!!!!! Eu pot sa va recomand de la spitalul nou pe Molnar si de la maternitatea veche pe Gliga. Cand o sa fiu graviduta ma hotarasc eu la care dintre ei voi merge. Deocamdata bebe inca nu vine la mine, dar nu disper.....vreau sa fiu cat mai relaxata....stie el cand trebuie sa vina....si asta va sfatuiesc si pe voi!
Pupici dulci tuturor!!!!!:* :* :*

deeelorene
07.01.2008, 17:53:54
iti doresc ca anul asta sa te bucuri si tu de un bebel......sa ne dai de veste;))

cicika
07.01.2008, 18:53:15
Ciao fetele! ma bucur sa va gasesc si aici! Un an nou foarte bun va doresc!!!!! Eu pot sa va recomand de la spitalul nou pe Molnar si de la maternitatea veche pe Gliga. Cand o sa fiu graviduta ma hotarasc eu la care dintre ei voi merge. Deocamdata bebe inca nu vine la mine, dar nu disper.....vreau sa fiu cat mai relaxata....stie el cand trebuie sa vina....si asta va sfatuiesc si pe voi!
Pupici dulci tuturor!!!!!:* :* :*
La multi ani!!<:-P <:-P
O sa vina bebe stai linistita!!!=D> Am auzit de la o pasarica ca anul acesta o sa vina!!!;-) ;-)

deeelorene
08.01.2008, 09:40:03
La multi ani!!<:-P <:-P
O sa vina bebe stai linistita!!!=D> Am auzit de la o pasarica ca anul acesta o sa vina!!!;-) ;-)
ete na....si pasarelele astea....ca nu stiu sa-si tina pliscul=))...trebuia sa fie o surpriza;))
p.s. putin off topic......dar sanda te rog sa nu te superi .....;)) eu sunt umpik mai mishtocara:D, era o gluma;))

Andreea26
08.01.2008, 10:24:52
mersi mult fetelor!!!! vom vedea ce va mai fi.....oricum anul asta e destul de greu ca vrem sa ne construim si casuta.....asa ca va fi cum vrea d-zeu.... Va pup si va doresc o saptamana excelenta!!!!!<:-P

deeelorene
08.01.2008, 13:04:53
multumim dragutza.....si sa ai parte de ce ii mai bun si sa ne dai de veste cat mai rapid de bebe:D

cicika
08.01.2008, 13:46:23
ete na....si pasarelele astea....ca nu stiu sa-si tina pliscul=))...trebuia sa fie o surpriza;))
p.s. putin off topic......dar sanda te rog sa nu te superi .....;)) eu sunt umpik mai mishtocara:D, era o gluma;))
stai linistita!!!nu-i stres=D> =D>

cicika
08.01.2008, 13:47:46
mersi mult fetelor!!!! vom vedea ce va mai fi.....oricum anul asta e destul de greu ca vrem sa ne construim si casuta.....asa ca va fi cum vrea d-zeu.... Va pup si va doresc o saptamana excelenta!!!!!<:-P
multumim frumos!!!

luminita_sanporean
08.01.2008, 17:58:04
Buna fetelor.Se pare ca sunt inca singura mamica din mures. Nu am cu cine sa vorbesc sa ma sfatuiesc. Mai fetelor puneti-va pe treaba sa am si eu cu cine vorbii.
Ieri am fost la medic ( la Molnar) Il recomand cu cea mai mare inima, e un medic super bun, si mi-a spus ca fetita este sanatoasa , se dezvolta foarte bine si ca are 25 de saptamani.Adica mai avem 15 si o vedem.
Misca toata ziua si nu ma lasa sa dorm.Dar este foarte frumos si o senzatie unica.
Eu si taticul ei o asteptam cu bratele deschise si sufletul la gura dar numai la termen nu mai repede :-p

cicika
08.01.2008, 19:33:55
Buna fetelor.Se pare ca sunt inca singura mamica din mures. Nu am cu cine sa vorbesc sa ma sfatuiesc. Mai fetelor puneti-va pe treaba sa am si eu cu cine vorbii.
Ieri am fost la medic ( la Molnar) Il recomand cu cea mai mare inima, e un medic super bun, si mi-a spus ca fetita este sanatoasa , se dezvolta foarte bine si ca are 25 de saptamani.Adica mai avem 15 si o vedem.
Misca toata ziua si nu ma lasa sa dorm.Dar este foarte frumos si o senzatie unica.
Eu si taticul ei o asteptam cu bratele deschise si sufletul la gura dar numai la termen nu mai repede :-p
lasa ca vine si momentul in care o sa o strangi la piept!!!!>:D< >:D<

deeelorene
09.01.2008, 16:37:16
ce frumos....cumanatica mea tot fetita trebuie sa nasca:D, dar putin mai repede.....la sf lunii inceputul lui feb...abia astept:D si eu vreau:((

Andreea26
09.01.2008, 18:18:46
ce frumos....cumanatica mea tot fetita trebuie sa nasca:D, dar putin mai repede.....la sf lunii inceputul lui feb...abia astept:D si eu vreau:((

Lasa ca dupa nunta vine si la tine ;-) ;-)

deeelorene
09.01.2008, 19:28:58
Lasa ca dupa nunta vine si la tine ;-) ;-)
sper....am spus ca asta o sa fie cadoul meu pt mirciu cand il face popa:D

cicika
09.01.2008, 21:45:53
sper....am spus ca asta o sa fie cadoul meu pt mirciu cand il face popa:D
dar ce el nu contribuie la acest cadou!!!:)>- :)>-

deeelorene
10.01.2008, 13:48:41
dar ce el nu contribuie la acest cadou!!!:)>- :)>-
ei...vestea va fi cadoul in sine...;))

cicika
10.01.2008, 18:34:56
ei...vestea va fi cadoul in sine...;))
vai vai:"> :">

deeelorene
11.01.2008, 14:26:03
vai vai:"> :">
la vreme tu nu astepti copiii:)) eu abia astep sa am :d

cicika
11.01.2008, 18:17:39
la vreme tu nu astepti copiii:)) eu abia astep sa am :d
eu astept!!
o sa vina cand vrea Bunul Dumnezeu!:">

deeelorene
14.01.2008, 10:23:52
eu astept!!
o sa vina cand vrea Bunul Dumnezeu!:">
toate la timpul potrivit...;))

cicika
14.01.2008, 19:13:02
toate la timpul potrivit...;))
ai dreptate
poate la anul este momentul potrivit!!

deeelorene
15.01.2008, 16:05:06
ai dreptate
poate la anul este momentul potrivit!!
asa repede?? ce fain....si eu vreau, dar astept intai sa-mi termin faculta si sa imi caut un job pe masura mea;)):D, si dupaia

deeelorene
15.01.2008, 16:10:16
pai da..ca m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca trebuie intretinut cu ceva si copilu ala...ca doar nu l-oi face numai de-a dragul de a fi...eu oricum ma gandesc sa-i ofer tot ce este mai bun si pt aia imi trebuie si bani, dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa- mi gasesc si eu ceva mai bun de munca si o sa pot sa-i ofer tot ce isi doreste...

cicika
15.01.2008, 17:11:03
pai da..ca m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca trebuie intretinut cu ceva si copilu ala...ca doar nu l-oi face numai de-a dragul de a fi...eu oricum ma gandesc sa-i ofer tot ce este mai bun si pt aia imi trebuie si bani, dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa- mi gasesc si eu ceva mai bun de munca si o sa pot sa-i ofer tot ce isi doreste...
ai dreptate dar lasa ca o castige mirciu al tau!!!

deeelorene
15.01.2008, 17:44:23
ai dreptate dar lasa ca o castige mirciu al tau!!!
da...mai ales daca il face popa....salaru minim:((

cicika
15.01.2008, 18:15:30
da...mai ales daca il face popa....salaru minim:((
lasa nu mai plange
nu am auzit un popa sa se planga!!!!
a crescut si minimul din ianuarie !!!!!!!!!!!:D :D :-p

deeelorene
15.01.2008, 18:29:45
lasa nu mai plange
nu am auzit un popa sa se planga!!!!
a crescut si minimul din ianuarie !!!!!!!!!!!:D :D :-p
da, dar nu o sa fie popa la oras....:)) o sa fie prima data, dac o sa fie, la tara....:(( asa ca....salarul minim....
putin off topik dar ne scuza fetele;))

cicika
15.01.2008, 19:27:09
da, dar nu o sa fie popa la oras....:)) o sa fie prima data, dac o sa fie, la tara....:(( asa ca....salarul minim....
lasa ca totul o sa fie bine

Anio
15.01.2008, 20:18:27
Sunt de accord cu tine. Asa ne dorim si noi, sa ne aranjam un pic, si apoi sa vine si ala micu! <:-P :-p

laura2007
15.01.2008, 21:23:49

nu-i asa grav precum pare.salariul minim nu e chiar asa mic nici la tara.iti garantez.....
si o sa primesti gaini, pui, oua....=))

deeelorene
16.01.2008, 08:11:30
nu-i asa grav precum pare.salariul minim nu e chiar asa mic nici la tara.iti garantez.....
si o sa primesti gaini, pui, oua....=))
=)) toata lumea asa imi spune:)) ca o sa vina batranii cu sacosele pline:)) sa se deie bine pe langa popa:))

cicika
16.01.2008, 18:40:05
=)) toata lumea asa imi spune:)) ca o sa vina batranii cu sacosele pline:)) sa se deie bine pe langa popa:))
pai asa o sa si fie
si sti vorba aia:"doamne tot ce ramane sus este al tau si ce cade jos este al meu"

deeelorene
16.01.2008, 20:44:32
pai asa o sa si fie
si sti vorba aia:"doamne tot ce ramane sus este al tau si ce cade jos este al meu"
=))=))=)) bun de tinut minte=))=))=))

cicika
20.01.2008, 15:46:46
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Fetelor cred ca o sa avem o noia mamicuta aici la Targu-Mures!!!!Asa am auzit!!!Sper sa fia asa!Nu va spun mai multe(nu sunt eu:-p :-p ).Doamne Ajuta

laura2007
20.01.2008, 17:57:56
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Fetelor cred ca o sa avem o noia mamicuta aici la Targu-Mures!!!!Asa am auzit!!!Sper sa fia asa!Nu va spun mai multe(nu sunt eu:-p :-p ).Doamne Ajuta

cine e?si de ce e asa de secretoasa????

Andreea26
20.01.2008, 18:31:08
cine e?si de ce e asa de secretoasa????

Nu sunt secretoasa doar ca nu sunt inca sigura!!!!! Nu pot sa zic decat ca sper sa fie [-o< [-o< ...dar stati linistite ca o sa va anunt!!!!!:* :* :*

laura2007
20.01.2008, 18:57:54
Nu sunt secretoasa doar ca nu sunt inca sigura!!!!! Nu pot sa zic decat ca sper sa fie [-o< [-o< ...dar stati linistite ca o sa va anunt!!!!!:* :* :*

...deci tu erai.Doamne ajuta.Felicitari!

cicika
20.01.2008, 19:30:53
vezi ca ai aflat!!!Sa ii ajute Bunul Dumnezeu!!!!Sper din tot sufletul sa fie asa!!!

luminita_sanporean
21.01.2008, 09:39:36
Vai ce ma bucur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Sa dea Domnul sa fie!
Important e sa fiti sanatosi si sa cresteti mari asa ca noi.;))
Te pup si sa ai grija mare de voi :gen_19:

Andreea26
21.01.2008, 11:15:26
Gata e sigura treaba si acum va spun si voua!!!!! Voi fi mamicaaaaaa!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P

CCCC
21.01.2008, 12:18:53
Gata e sigura treaba si acum va spun si voua!!!!! Voi fi mamicaaaaaa!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P
>:D< >:D< >:D<
Uauuu ...........felicitari Andreea,ma bucur mult pentru voi si fie ca acest puiut sa va aduca numai fericire si bucurii in suflete.
Felicitari inca o data si aveti grija de voi.

Andreea26
21.01.2008, 12:23:40
>:D< >:D< >:D<
Uauuu ...........felicitari Andreea,ma bucur mult pentru voi si fie ca acest puiut sa va aduca numai fericire si bucurii in suflete.
Felicitari inca o data si aveti grija de voi.

Multumim!!!!!>:D< >:D< >:D< D-ne ajuta!!!!!

luminita_sanporean
21.01.2008, 12:37:45
Multumim!!!!!>:D< >:D< >:D< D-ne ajuta!!!!!
Andreea asa ma bucur de tare pentru voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vream detalii.Cat timp de sarcina ai, cum te simti , la ce medic ai fost.
Am si eu cu cine sa vorbesc despre bebei<:-P

Andreea26
21.01.2008, 12:44:56
Andreea asa ma bucur de tare pentru voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vream detalii.Cat timp de sarcina ai, cum te simti , la ce medic ai fost.
Am si eu cu cine sa vorbesc despre bebei<:-P

Draga mea pe joi ma duc la dr. Gliga...el apartine de maternitatea veche.....si atunci voi vedea exact cat timp am....dupa calculele care se fac cica ar fi 5 saptamani dar va spun exact dupa eco.......
Multumesc si multa sanatate si voua!!!!!:*

luminita_sanporean
21.01.2008, 12:57:35
Draga mea pe joi ma duc la dr. Gliga...el apartine de maternitatea veche.....si atunci voi vedea exact cat timp am....dupa calculele care se fac cica ar fi 5 saptamani dar va spun exact dupa eco.......
Multumesc si multa sanatate si voua!!!!!:*
Nu imi vine sa cred!
Ce bine.Pai sa iti calculezi de la prima zi de la ultimul ciclu.Asa se calculeaza si sarcina are 40 de saptamani.E o chestie care nu o intelg asta cu saptamanile dar asta e.
Abia astept sa imi povestesti despre bebica ;;)

deeelorene
21.01.2008, 15:34:45
FELICITARI!!!!!!!!!!!! sa ai grija de tine si de ala micu'....sa cresteti mari si sanatosi....>:D< va pup acum pe amandoi:*

Andreea26
21.01.2008, 15:47:55
FELICITARI!!!!!!!!!!!! sa ai grija de tine si de ala micu'....sa cresteti mari si sanatosi....>:D< va pup acum pe amandoi:*

Multumim! O sa am grija!!!!!!>:D< >:D<

diana31
21.01.2008, 16:16:01
felicitari viitoare mamica si sarcina usoara, felicitari si pentru tatic....<:-P <:-P <:-P

nanalia
21.01.2008, 17:20:08
Ce ma bucur! Felicitari!!!!!!!Ma bucur foarte mult.Multa sanatate si ai grija de ....voi.>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

laura2007
21.01.2008, 17:33:36
Multumim! O sa am grija!!!!!!>:D< >:D<

de unde ai copiat calendarul din josul paginii...

deeelorene
21.01.2008, 17:36:46
ha ha .....laura.... noutati ceva?;)) ai nevoie si tu de calendar?;))

cicika
21.01.2008, 18:51:25
FELICITARI!!!!!!!!!

Andreea26
23.01.2008, 15:57:32
Daca dai click pe el te duce direct pe pagina;))
Multumesc mult pentru urari fetelor!!!! Promit sa am grija de noi. Luni ma duc la primul control gineco pt. ca nu este loc mai repede si va o sa va zic si voua ce si cum >:D< >:D<
Lumi, pe tine te-a trimis dr. tau sa faci si eco 4D? Sau oare se face asa ceva la noi in oras?
Pupici tuturor!!!!!!<:-P

luminita_sanporean
23.01.2008, 16:46:16
Daca dai click pe el te duce direct pe pagina;))
Multumesc mult pentru urari fetelor!!!! Promit sa am grija de noi. Luni ma duc la primul control gineco pt. ca nu este loc mai repede si va o sa va zic si voua ce si cum >:D< >:D<
Lumi, pe tine te-a trimis dr. tau sa faci si eco 4D? Sau oare se face asa ceva la noi in oras?
Pupici tuturor!!!!!!<:-P
salut!
Eco 4d se face doar dupa 7 luni daca ti neaparat.Eu pana acum am facut doar 2d.
4d se face cand copilul este deja mai marisor si ai ce sa vezi mai mult decat la 2d.Este si scump 350 ron parca.
Medicul meu face si ecografii 3d si 4d.

Andreea26
23.01.2008, 17:37:48
salut!
Eco 4d se face doar dupa 7 luni daca ti neaparat.Eu pana acum am facut doar 2d.
4d se face cand copilul este deja mai marisor si ai ce sa vezi mai mult decat la 2d.Este si scump 350 ron parca.
Medicul meu face si ecografii 3d si 4d.

Ok mersi mult!!!!!! >:D< >:D< Voi vedea atunci daca va fi necesar.....

luminita_sanporean
26.01.2008, 20:27:39
Andreea cand vi cu vesti de la medic?
Eu ma duc la control in data de 4 februarie . Abia astept;-) sa imi vad printesa la ecograf.O sa vezi si tu cand o sa ai sarcina mai mare ce fain e si ce sentiment placut e cand ii vezi piciorusele si manutele.
Abia astept sa imi povestesti despre comoara ta!>:D<

cicika
27.01.2008, 13:23:12
Fetelor,sunt tare bucuroasa pentru voi.Sper din suflet sa ma alatur si eu la anu'.:D :D :-p :-p

Andreea26
27.01.2008, 15:06:02
Andreea cand vi cu vesti de la medic?
Eu ma duc la control in data de 4 februarie . Abia astept;-) sa imi vad printesa la ecograf.O sa vezi si tu cand o sa ai sarcina mai mare ce fain e si ce sentiment placut e cand ii vezi piciorusele si manutele.
Abia astept sa imi povestesti despre comoara ta!>:D<

Draga mea, luni ma duc prima data la eco si atunci voi vedea ce si cum....sper sa fie totul bine pt. ca am niste emotii....8-| ....maine va povestesc cum a fost! Va pup pe toate!!!!!

luminita_sanporean
28.01.2008, 19:14:34
Draga mea, luni ma duc prima data la eco si atunci voi vedea ce si cum....sper sa fie totul bine pt. ca am niste emotii....8-| ....maine va povestesc cum a fost! Va pup pe toate!!!!!
Salut! Ai fost la eco? Cum e ?

Andreea26
29.01.2008, 19:22:58
Salut! Ai fost la eco? Cum e ?
Stii cum a fost ca am scris povestea la 'probleme' (iti multumesc din suflet pentru suport) .....important de stiut este ca uite ca un doctor cu aparate mai putin performante te poate speria foarte tare asa cum a fost la mine....oricum ....am vrut si alta opinie si azi am fost la Molnar si si mi-a zis ca totul este in regula si sunt foarte multumita de el. <:-P <:-P Acum asteptam sa crestem mari si sa ne plimbam impreuna ce ceilalti viitori bebei de Tg. Mures<:-P <:-P

Anio
29.01.2008, 19:27:24
Stii cum a fost ca am scris povestea la 'probleme' (iti multumesc din suflet pentru suport) .....important de stiut este ca uite ca un doctor cu aparate mai putin performante te poate speria foarte tare asa cum a fost la mine....oricum ....am vrut si alta opinie si azi am fost la Molnar si si mi-a zis ca totul este in regula si sunt foarte multumita de el. <:-P <:-P Acum asteptam sa crestem mari si sa ne plimbam impreuna ce ceilalti viitori bebei de Tg. Mures<:-P <:-P
Bineinteles ca asa va fi.Trebuie sa gandesti pozitiv pt bebe.Apropo felicitari pt viitorul bebe, ca eu nu te-am felicitat inca.<:-P

cicika
29.01.2008, 19:28:39
Cu ajutorul lui Dumnezeu totul o sa fie bine!!!!!!

deeelorene
29.01.2008, 19:42:15
Cu ajutorul lui Dumnezeu totul o sa fie bine!!!!!!
subscriu:)) mi-ai luat vorba de pe tastatura;)):))

cicika
29.01.2008, 19:43:50
subscriu:)) mi-ai luat vorba de pe tastatura;)):))
suntem pe aceasi lungime de unda!!!!

deeelorene
29.01.2008, 19:51:05
suntem pe aceasi lungime de unda!!!!
normal:)):))

deeelorene
29.01.2008, 19:51:43
normal:)):))
defapt cand nu am fost?>:))

cicika
29.01.2008, 19:53:52
defapt cand nu am fost?>:))
asa este!!!!!!!!!!

luminita_sanporean
29.01.2008, 20:04:46
Si eu tot la Molnar umblu de 28 de saptamani aproape.E un medic super bun si ce imi place mult la el e ca stie cum sa vorbeasca cu pacientele.
Ma bucur enorm ca sunteti bine.:*

laura2007
31.01.2008, 23:02:23
ha ha .....laura.... noutati ceva?;)) ai nevoie si tu de calendar?;))

nu am noutati....imi place doar calendarul....:*=))

deeelorene
01.02.2008, 07:58:36
nu am noutati....imi place doar calendarul....:*=))
:)) am crezut ca ai si tu ceva noutati;)):))

laura2007
01.02.2008, 08:35:50
:)) am crezut ca ai si tu ceva noutati;)):))

poate peste un an doi.....

deeelorene
01.02.2008, 08:58:20
poate peste un an doi.....
ei na...de ce nu mai repede?;))

cicika
01.02.2008, 21:01:59
Fetelor mama Lumi si mama Andreea26 sunt extraordinar de frumoase!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Andreea26
01.02.2008, 21:08:10
Fetelor mama Lumi si mama Andreea26 sunt extraordinar de frumoase!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Multumim!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< Si voi toate sunteti frumoase pentru ca sunteti viitoare miresici si mamici!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P

deeelorene
02.02.2008, 08:05:14
te si cred.....daca in poza sunt asa frumoase atunci imi inchipui cum sunt in realitate:D

luminita_sanporean
02.02.2008, 09:22:56
Multumim tu sanda.>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Si voi sunteti frumoase, si veti fi si mai frumoase cand veti fi mirese si viitoare mamici.\:D/

cicika
02.02.2008, 09:53:25
te si cred.....daca in poza sunt asa frumoase atunci imi inchipui cum sunt in realitate:D
superbe,radiaza de fericire!!!!!!!!:D :D

cicika
02.02.2008, 09:54:32
Multumim tu sanda.>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Si voi sunteti frumoase, si veti fi si mai frumoase cand veti fi mirese si viitoare mamici.\:D/
multumim frumos!!!

deeelorene
02.02.2008, 10:09:00
superbe,radiaza de fericire!!!!!!!!:D :D
:(( ma faci sa-mi para tot mai rau ca nu am putut ajunge:((

cicika
02.02.2008, 10:12:44
:(( ma faci sa-mi para tot mai rau ca nu am putut ajunge:((
pai nu iti pare rau de tot?????:-\ :-\ :-\ :-\ :-\

deeelorene
02.02.2008, 10:21:28
pai nu iti pare rau de tot?????:-\ :-\ :-\ :-\ :-\
pai ba da....dar si mai de tot:((

cicika
02.02.2008, 10:45:29
pai ba da....dar si mai de tot:((
las ca te iertam
dar data viitoare vi cu cate un buchet de ghiocei.............

deeelorene
02.02.2008, 11:36:50
las ca te iertam
dar data viitoare vi cu cate un buchet de ghiocei.............
normal, deja la bunicamea sunt;))

cicika
02.02.2008, 17:34:34
normal, deja la bunicamea sunt;))
atunci sa vi cu un brat de ghiocei!!!!=)) =)) =)) =))

Anio
02.02.2008, 18:44:44
Ai dreptate un brat mare trebe sa aduca:)>- :>

cicika
02.02.2008, 18:58:48
pai asa ca la iarta-ma!!!=)) =)) =)) =))

CONT-INCHIS-18537
02.02.2008, 19:54:50

dar se accepta si viorele.....<:-P

cicika
02.02.2008, 19:56:19
dar se accepta si viorele.....<:-P
bine draga cum zici tu=P~ =P~ =P~

deeelorene
03.02.2008, 08:04:36
da da 2 brate pline de ghiocei:))

cicika
03.02.2008, 20:03:05
da da 2 brate pline de ghiocei:))
pai asa sa fie...
sa nu "uiti"

deeelorene
04.02.2008, 07:49:46
pai asa sa fie...
sa nu "uiti"
nu uit nu uit stai linistita:))

meghe
04.02.2008, 08:57:40
ce fac mamicile?Cum sunteti?Aveti emotii pt ziua cea mare?
o floare pt tinerele [email protected]};-

deeelorene
04.02.2008, 11:46:56
ce fac mamicile?Cum sunteti?Aveti emotii pt ziua cea mare?
o floare pt tinerele [email protected]};-
ma pun si eu pe lista emotiilor....pentru cumnatamea:D

meghe
04.02.2008, 11:51:29
sa aiba noroc si sanatate..pai daca e de pus pe lista si eu ma pun pt nasa noastra!la inceputul lui mai trebuie sa nasca..si are emotii..atata danseaza bebele in burtica ei...!:)

deeelorene
04.02.2008, 11:58:25
sa aiba noroc si sanatate..pai daca e de pus pe lista si eu ma pun pt nasa noastra!la inceputul lui mai trebuie sa nasca..si are emotii..atata danseaza bebele in burtica ei...!:)
cumnatica mea....in 2 sapt naste...adik oricand de acum in colo:D abia astept:D

diana31
04.02.2008, 14:56:13
cumnatica mea....in 2 sapt naste...adik oricand de acum in colo:D abia astept:D
sa ne zici si noua cand naste.........>:/ >:/ >:/ si nastere usoara......<:-P <:-P

luminita_sanporean
04.02.2008, 20:05:42
Buna fetelor!
Azi am fost la medic si mi-a spus ca jucausa mea are un kilogram treisute de grame.:)
E foarte bine fetita la fel si mamica ei.
ASa ca sunt tare fericita azi ca fetita mea se dezvolta normal si ii place la mami in burtica.:D

CONT-INCHIS-18537
04.02.2008, 21:16:55
Buna fetelor!
Azi am fost la medic si mi-a spus ca jucausa mea are un kilogram treisute de grame.:)
ASa ca sunt tare fericita azi ca fetita mea se dezvolta normal si ii place la mami in burtica.:D

Felicitari, Lumi!Sa creasca frumos, sa fie in continuare sanatoasa si sa fie la fel de frumoasa k si mamica ei.....>:D<

deeelorene
05.02.2008, 08:10:25
Buna fetelor!
ce frumos....sa ai grija de ea, da? sa fie sanatoasa si frumoasa ca mamica ei>:D<

Andreea26
05.02.2008, 13:15:28
Buna fetelor!
Super! Ma bucur mult pentru voi! Sa aveti in continuare grija de voi!!!! Pupici!!!!!>:D< >:D< >:D<

Anio
05.02.2008, 19:27:13
Buna fetelor!
Felicitari.=D> Iti doresc sa ai o fetita ca o printesa<:-P

luminita_sanporean
05.02.2008, 19:57:18
Multumesc fetelor! Sunteti toate tare dragute.
Sa va spun ca am fost azi la gimnastica pentru gravide.;))
Mi-am dat seama ca m-am anchilozat rau=)) .Abia mai pot sa imi ridic un picior mai sus eu care faceam tae bo inainte de a ramane insarcinata.
Oricum a fost atre frumos, am invatat si cum zrebuie sa lalptez dupa ce nasc.
Abia astept sa ma duc si joi.
Andreea ce zici nu mi te alaturi?>:/

CCCC
05.02.2008, 20:51:43
Mi-am dat seama ca m-am anchilozat rau=)) .Abia mai pot sa imi ridic un picior mai sus eu care faceam tae bo inainte de a ramane insarcinata.

Vai ce mamica harnicuta esti.........bravo,Sara merita totul.....
Multa sanatate in continuare si aveti grija de voi.

Andreea26
05.02.2008, 20:59:33
Ba da chiar as vrea si nu stia ca se fac si la noi in oras!!! Ramane sa vb. la tel!<:-P

deeelorene
06.02.2008, 08:50:47
ce fain....foarte bine, asa si trebuie...bebela trebuie sa fie sanatoasa tun ca si mamica ei:D

CONT-INCHIS-18537
08.02.2008, 10:10:33
mamici.....ce mai faceti?:*

deeelorene
08.02.2008, 10:17:13
nimik nu mai fac mamicile de laq o vreme....:))

luminita_sanporean
08.02.2008, 13:32:14
salut fetelor.Eu fac multe, chiar foarte multe.
Ieri am fost la servici dupa servici la medicul de familie pentru masuratorile lunare, si de la 6 am fost iar la gimnastica.
Sunt o mamica tare activa<:-P .

CONT-INCHIS-18537
08.02.2008, 13:38:53
Ieri am fost la servici dupa servici la medicul de familie pentru masuratorile lunare, si de la 6 am fost iar la gimnastica.

pai de asta si arati asa de bine.......bravo tie....=D>

luminita_sanporean
08.02.2008, 15:13:25
Multumesc Lore!;;)
Esti draguta tare, dar sa sti ca imi este asa de greu sa ma obisnuiesc cu noaua mea infatisare mai ales acele 14 kg in plus pe care le simt:-< .
Si in pat seara ma intorc ca un camion in parcare =)) .
Dar merita sa suport pentru printesica mamii.Mai am 10 saptamani si o tin in brate.<:-P <:-P <:-P <:-P :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

deeelorene
09.02.2008, 08:11:54
asa da..,.asa ne mai place....:)) lasa ca trebuie sa fi activa ca daca nu....:*;)

luminita_sanporean
09.02.2008, 08:15:37
asa da..,.asa ne mai place....:)) lasa ca trebuie sa fi activa ca daca nu....:*;)
.......Daca nu modificam usile prin casa ca sa poata intra mami pe ele:-p

deeelorene
09.02.2008, 08:24:44
.......Daca nu modificam usile prin casa ca sa poata intra mami pe ele:-p
:)):)):)) big mama:)):))

luminita_sanporean
09.02.2008, 08:26:31
:)):)):)) big mama:)):))
Super big mama.
Oricum am mai scris ca deja ma invart in pat ca un camion in parcare.
Dar asta e.Acum am +14 kg , pana in aprilie cred ca facem +20 <:-P

deeelorene
09.02.2008, 08:30:03
Super big mama.
Oricum am mai scris ca deja ma invart in pat ca un camion in parcare.
Dar asta e.Acum am +14 kg , pana in aprilie cred ca facem +20 <:-P
pune niste poze sa te vedem:D, hai ca ytare sunt curioasa sa te vad:Dca asa rau imi pare ca nu am fost la intalnire, ca mie asa imi plac femeile cu burtica:D

luminita_sanporean
09.02.2008, 08:31:50
pune niste poze sa te vedem:D, hai ca ytare sunt curioasa sa te vad:Dca asa rau imi pare ca nu am fost la intalnire, ca mie asa imi plac femeile cu burtica:D
Am poze in album.Sunt din decembrie am burtica mai micuta in poze;))

deeelorene
09.02.2008, 08:39:40
Am poze in album.Sunt din decembrie am burtica mai micuta in poze;))
recente nu ai:(?

luminita_sanporean
09.02.2008, 08:40:50
recente nu ai:(?
Nu:-<
Din pacate.Nu mi-am facut.Trebuie sa ii spun sotului ca azi facem o sedinta foto cu burtica=))

deeelorene
09.02.2008, 08:40:52
ce frumushele suntei:D

luminita_sanporean
09.02.2008, 08:41:23
ce frumushele suntei:D
Multumesc;;)

deeelorene
09.02.2008, 08:41:25
Nu:-<
Din pacate.Nu mi-am facut.Trebuie sa ii spun sotului ca azi facem o sedinta foto cu burtica=))
asa trebuie:D

Andreea26
09.02.2008, 09:33:43
fetele spuneti-mi si mie unde gasesc hainute frumoase pentru bebei? Sau ce sa iau unui bebe baietel la botez?Trebuie sa iau un cadou la nepotelul meu si chiar nu stiu ce sa iau si de unde. va rog dati-mi niste idei...poate ati mai cumparat ceva de pe undeva in astfel de cazuri............[-o< [-o<

cicika
09.02.2008, 09:48:08
fetele spuneti-mi si mie unde gasesc hainute frumoase pentru bebei? Sau ce sa iau unui bebe baietel la botez?Trebuie sa iau un cadou la nepotelul meu si chiar nu stiu ce sa iau si de unde. va rog dati-mi niste idei...poate ati mai cumparat ceva de pe undeva in astfel de cazuri............[-o< [-o<
in tudor pe bulevard cam la corina sunt 3 mag pt copii.eu nam cumparat de acolo de mai multe ori tare frumoase sunt!!iti recomand!

cicika
09.02.2008, 09:49:03
Bravo Lumi ai fost tare activa asa si trebuie!!!!!Sate mai suci la gimnastica!!!:* :* :*

Andreea26
09.02.2008, 09:49:49
in tudor pe bulevard cam la corina sunt 3 mag pt copii.eu nam cumparat de acolo de mai multe ori tare frumoase sunt!!iti recomand!
Exact!!! Asa este!!!! Am si uitat de mag alea!!!! vezxi stiam eu ca intreb unde trebuie <:-P . Multumesc!!!!

cicika
09.02.2008, 10:11:01
Exact!!! Asa este!!!! Am si uitat de mag alea!!!! vezxi stiam eu ca intreb unde trebuie <:-P . Multumesc!!!!
acolo sunt tare dragute!!!!!toate

deeelorene
09.02.2008, 10:25:05
si eu ma duc la cumparat hainute:d ca naste cumnatica;)) apropos, m-am gandit sa-0i iau umpik mai mari, nu chiaqr pt nou nascuti , ce parere aveti?

cicika
09.02.2008, 10:26:13
si eu ma duc la cumparat hainute:d ca naste cumnatica;)) apropos, m-am gandit sa-0i iau umpik mai mari, nu chiaqr pt nou nascuti , ce parere aveti?
poti sa ii cumperi mai mari daca vrei
cam pt la vara

deeelorene
09.02.2008, 10:33:46
poti sa ii cumperi mai mari daca vrei
cam pt la vara
pai da asa m-am gandit si eu:D

cicika
09.02.2008, 10:36:04
pai da asa m-am gandit si eu:D
vezi.....
aceasi lungime de unda!!

deeelorene
09.02.2008, 10:37:29
vezi.....
aceasi lungime de unda!!
noprmal:)):)):))

cicika
09.02.2008, 10:40:01
noprmal:)):)):))
pai eu asa as face!!!!as cumpara pt la vara

deeelorene
09.02.2008, 10:50:59
pai eu asa as face!!!!as cumpara pt la vara
sa sti ca si eu tot asa am sa fac....ma duc in dupa amiaza asta sa ii iau ceva:D

cicika
09.02.2008, 10:59:19
sa sti ca si eu tot asa am sa fac....ma duc in dupa amiaza asta sa ii iau ceva:D
pai a nascut???

deeelorene
10.02.2008, 08:23:33
pai a nascut???
nu nu...nu a nascut inca....mai are vreo 3-4 zile:D

deeelorene
10.02.2008, 08:25:11
deci fetele...sa va povestesc....am intrat ieri intr-un magazin....si am vazut un body pt bebei rosu rosu.....va dati seama ca l-am si luat avand in vedere ca nu a fost scump deloc....(8.5 ron) oricum nu conteaza banii pt mine:D atata ii de frumos:D

Anio
10.02.2008, 13:58:36
Exageraza, nu e asa de mare. Mie mi-a parut destul de micuta si ffff draguta ca o viitoare mamica:)>-

deeelorene
11.02.2008, 13:03:59
Exageraza, nu e asa de mare. Mie mi-a parut destul de micuta si ffff draguta ca o viitoare mamica:)>-
;));));))dar vroiam sa o vad si eu:d

CONT-INCHIS-18537
20.02.2008, 09:17:27
ce mai fac mamicutele? inteleg k andreea se plimba pe la paris....dar lumi nu mai zice nimik? cum merge treaba?:*

CONT-INCHIS-18537
20.02.2008, 09:26:37
ce mai fac mamicutele? inteleg k andreea se plimba pe la paris....dar lumi nu mai zice nimik? cum merge treaba?:*

deeelorene
20.02.2008, 16:22:45
>:D< fetele....sunt foarte fericita!!!!!!!!!! am o nepotica......scumpa scumpa foc.....are deja 4 zile (duminik s-a nascut la ora 11:20) si are 3.5 kg si 53 cm.....ii o scumpete de copil:D

deeelorene
20.02.2008, 16:27:01
am vazut-o si eu pe lumi...;)) ce frumushik ii:D;)

luminita_sanporean
20.02.2008, 17:15:18
sa-ti traiasca nepotica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
Multumesc ioana de compliment.
Nu am mai intrat pentru ca am fost foarte ocupata cu serviciul si cand ajung seara acasa abia astept sa mananc ceva si sa fac o baie si sa ma pun in pat.
Ma doare spatele ingrozitor de tare de la statul pe scaun la birou.
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) Dar ma gandesc ca mai am opt saptamani si cateva zile si nasc.Imi tin minunea de printesa in brate. http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002014A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

cicika
20.02.2008, 19:14:57
>:D< fetele....sunt foarte fericita!!!!!!!!!! am o nepotica......scumpa scumpa foc.....are deja 4 zile (duminik s-a nascut la ora 11:20) si are 3.5 kg si 53 cm.....ii o scumpete de copil:D
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!

cicika
20.02.2008, 19:15:31
am vazut-o si eu pe lumi...;)) ce frumushik ii:D;)
UNDE AI VAZUT-O?????????????:-w :-w

cicika
20.02.2008, 19:16:46
Nu am mai intrat pentru ca am fost foarte ocupata cu serviciul si cand ajung seara acasa abia astept sa mananc ceva si sa fac o baie si sa ma pun in pat.
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) Dar ma gandesc ca mai am opt saptamani si cateva zile si nasc.Imi tin minunea de printesa in brate. http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002014A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
si noi asteptam sa se nasca fetita ta!!!!!
este prima printesa de la miresicile din mures(asta din cate stiu eu)):"> :"> :">

deeelorene
20.02.2008, 20:32:31
multumesc multumesc>:D<:*

deeelorene
20.02.2008, 20:33:04
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!
multumesc multumesc:D:*

deeelorene
20.02.2008, 20:33:36
UNDE AI VAZUT-O?????????????:-w :-w
pai pe net;)) ii frumushik frumushik foc:D

cicika
20.02.2008, 20:45:47
pai pe net;)) ii frumushik frumushik foc:D
aaaaaaaaaa am crezut ca in realitate
live este mai frumoasa:"> :"> :"> :"> :">

CONT-INCHIS-18537
20.02.2008, 22:34:07
felicitari, matusico!

meghe
21.02.2008, 07:09:45
felicitari deeleorene pt nepotica!Sa aiba sanatate si mult noroc in viata!
Cum o cheama?:*

Anio
21.02.2008, 09:16:02
Felicitari si sa iti traiasca nepotica.\:D/

deeelorene
21.02.2008, 11:10:52
multumesc mult fetele:*

diana31
23.02.2008, 17:42:32
si eu inca astept pozele.....................:-w :-w :-w

cicika
23.02.2008, 18:54:32
si eu inca astept pozele.....................:-w :-w :-w
si eu astept...............:)>- :)>-

diana31
24.02.2008, 12:23:12
si eu astept...............:)>- :)>-
asteptam noi degeaba cred ca...................:O :O :O ca nici urma de poze cu Cezara(:| (:| (:|

cicika
24.02.2008, 17:57:54
asteptam noi degeaba cred ca...................:O :O :O ca nici urma de poze cu Cezara(:| (:| (:|
da degeaba................pai nici ea nu a mai intrat

deeelorene
25.02.2008, 08:54:11
mai mai....am fost si eu plecata in concedi...ma rog am avut si eu in sfarsit un week liber:D si am profitat uite si poze cu cezara:P

meghe
25.02.2008, 09:13:14
mai mai....am fost si eu plecata in concedi...ma rog am avut si eu in sfarsit un week liber:D si am profitat uite si poze cu cezara:P

Vai...sa nu o deochi...ce ingeras frumos!
sa va traiasca, sa fie sanatoasa, frumoasa si cuminte...!:*
Cum isi tine manutele...!

deeelorene
25.02.2008, 09:16:35
Vai...sa nu o deochi...ce ingeras frumos!
sa va traiasca, sa fie sanatoasa, frumoasa si cuminte...!:*
Cum isi tine manutele...!
ai vazut????ii o scumpa....multumim>:D<

diana31
25.02.2008, 14:30:32
waw...................waw.............waw........ doar atat deocamdata:-$

cicika
25.02.2008, 18:21:32
ce dragute este!!!!
sa va traiasca.....

deeelorene
26.02.2008, 10:28:57
ce dragute este!!!!
sa va traiasca.....

multumim::D

deeelorene
26.02.2008, 10:29:38
waw...................waw.............waw........ doar atat deocamdata:-$

ai vazut.....am pus pozici cu cezarica:D iti place? doar atat am deocamdata

diana31
26.02.2008, 12:28:33
ai vazut.....am pus pozici cu cezarica:D iti place? doar atat am deocamdata
cum sa nu imi placa......e un inger de fetita ..............si ma lasat fara cuvinte........de aceea era doar atat:* :* :*

luminita_sanporean
26.02.2008, 14:38:51
Buna fetelor.Va pun si eu niste poze cu burtica mea facute azi la servici:-p

Andreea26
26.02.2008, 17:25:50
Wow ce scumpa este!!!!!! Sa-ti traiasca nepotica si sa aveti grija de ea!!!!! Pupici multi!!!!!

Andreea26
26.02.2008, 17:26:49
Esti foarte frumoasa si chiar nici nu ai burta asa de mare....asa ca sa nu te mai aud ca te plangi....sa ma vezi pe mine cata o sa fiu :-" :-"

deeelorene
26.02.2008, 17:59:58
cum sa nu imi placa......e un inger de fetita ..............si ma lasat fara cuvinte........de aceea era doar atat:* :* :*
pai da......un ingerash mic si dragalas:D

deeelorene
26.02.2008, 18:00:46
frumushik frumushik foc:D dar tu cum de mai lucrezi???

meghe
27.02.2008, 06:23:22
Ce frumoasa esti luminita!sa fiti sanatosi, sa va bucurati de bebelas!>:D<

deeelorene
27.02.2008, 07:57:02
Ce frumoasa esti luminita!sa fiti sanatosi, sa va bucurati de bebelas!>:D<
na bine.....cand n-a fost frumoasa luminita???;))

cicika
27.02.2008, 19:13:51
tare frumoase pozele......<:-P <:-P <:-P <:-P

Anio
27.02.2008, 19:52:25
Ce frumusica esti! Ma face sa visez.....o:-)

cicika
27.02.2008, 19:55:33
da....si eu.....:"> :">

diana31
28.02.2008, 07:23:07
care burtica ca nu se vede mai nimic acolo?;-)
sa fiti sanatosi ca frumosi sigur veti fi......>:D<

CCCC
28.02.2008, 09:49:18

:* :*
....frumoasa burtica,frumoasa si mamica.
Pupici si aveti grija de voi.

deeelorene
28.02.2008, 09:54:59
deci....pune in aplicatie:D>:D<:*

Anio
28.02.2008, 09:56:48
deci....pune in aplicatie:D>:D<:*
Stai un pic sa fac nunta si dupa aceea.....;-) sa ma distrez si eu un pic...:-p

deeelorene
28.02.2008, 09:58:42
Stai un pic sa fac nunta si dupa aceea.....;-) sa ma distrez si eu un pic...:-p
ei....nu mai ai mult pana la nunta oricum;))

Anio
28.02.2008, 10:08:09
ei....nu mai ai mult pana la nunta oricum;))
Asta cam asa e 2 luni si un pic...:-"

deeelorene
28.02.2008, 10:12:16
Asta cam asa e 2 luni si un pic...:-"
tu ai rochita? ca io nici nu mai stiu.....scuze de offf

Anio
28.02.2008, 10:20:23
tu ai rochita? ca io nici nu mai stiu.....scuze de offf
Da si am si pus o poza pe undeva...e crem.:)

meghe
28.02.2008, 10:27:39
Da si am si pus o poza pe undeva...e crem.:)

Am rascolit pe aici sa-ti vad rochita da nu am gasit-o..cred ca nu m-am uitat unde trebuie!
:-<
Mai caut...!

Anio
28.02.2008, 10:29:14
Am rascolit pe aici sa-ti vad rochita da nu am gasit-o..cred ca nu m-am uitat unde trebuie!
:-<
Mai caut...!
Iti spun imediat unde e dar am puso demult.Incerc mai bine sa o pun din nou.

meghe
28.02.2008, 10:32:18
Iti spun imediat unde e dar am puso demult.Incerc mai bine sa o pun din nou.

Bine..astept sa o vad, ca ma doare capu deja de la atata cautat!...;;) #:-S

deeelorene
28.02.2008, 10:36:55
si eu vreau sa o vad:D

Anio
28.02.2008, 10:36:58
Bine..astept sa o vad, ca ma doare capu deja de la atata cautat!...;;) #:-S
Le-am pus din nou la rochie de mireasa si costum...<:-P

deeelorene
28.02.2008, 10:37:25
bun.....ne uitam:d

meghe
28.02.2008, 10:44:01

Am vazut...esti ca o printesa...e frumoasa..corsetul, dupa parerea mea , face mult la rochita, e special!=D>

deeelorene
28.02.2008, 10:44:43
Am vazut...esti ca o printesa...e frumoasa..corsetul, dupa parerea mea , face mult la rochita, e special!=D>
fetele gata cu offfff:))

meghe
28.02.2008, 10:48:15
fetele gata cu offfff:))

Am inteles..sa traiti..!:)>-
ce fac mamicile?Cum sunteti?

deeelorene
28.02.2008, 11:03:03
Am inteles..sa traiti..!:)>-
ce fac mamicile?Cum sunteti?
suntem bine:d

Anio
28.02.2008, 11:16:13
suntem bine:d
Cand vei fi mamica?;;)

deeelorene
28.02.2008, 11:19:33
Cand vei fi mamica?;;)
peste vreo 4-5 ani:D

Anio
28.02.2008, 11:21:36
Asa te vreau...;-) Nici eu nu ma grabesc prea mult...

deeelorene
28.02.2008, 11:48:24
Asa te vreau...;-) Nici eu nu ma grabesc prea mult...
oricum vreau sa ii fac la distanta mica:D vreau 2 copii:D si vreau sa le ofer tot confortul:D

diana31
28.02.2008, 12:00:50
mie mi-ai zis peste 2-3 ani............[-X [-X [-X

deeelorene
28.02.2008, 12:01:45
mie mi-ai zis peste 2-3 ani............[-X [-X [-X
sa ma vad io o data la casa mea si dupaia;)) mai vb:D peste 2 ani oricum incepem sa vedem daca se prinde:D

diana31
28.02.2008, 12:19:50
sa ma vad io o data la casa mea si dupaia;)) mai vb:D peste 2 ani oricum incepem sa vedem daca se prinde:D
aia da....se prinde semintele bune ies primele nu stii?:)>-

deeelorene
28.02.2008, 12:21:34
aia da....se prinde semintele bune ies primele nu stii?:)>-
DA DA:D;)) apai sa vedem ca nu stim ink....sa ne stabilizam si noi dupa nunta si dupaia ....:D

diana31
28.02.2008, 12:24:03
DA DA:D;)) apai sa vedem ca nu stim ink....sa ne stabilizam si noi dupa nunta si dupaia ....:D
cand este sa se intample se intampla....acum oricum nu mai poate dura mult:-p

deeelorene
28.02.2008, 12:24:40
cand este sa se intample se intampla....acum oricum nu mai poate dura mult:-p
pai......asteptam sa se intample dar nu chiar acuma:D

luminita_sanporean
28.02.2008, 18:37:51
fETELOR TREBUIE SA VA DAU O VESTE http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002018C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .
BEBELINA MEA ARE 2 KG. E MARE FRUMOASA SI SMECHERA.
s-A ASEZAT CAM AIUREA LA MINE IN BURTICA SI M-A SPERIAT PENTRU CA NU O MAI SIMTEAM CALUMEA SA MISTE.sI M-AM SPERIAT CA POATE A PATIT CEVA http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .DAR E IN REGULA.aRE O POZITIE TRANSVERSALA ADICA CU CAPUTUL IN PARTEA DREAPTA SI CU FUNDULETUL IN STANGA BURTICII.sI DIN ACEASTA NU O SIMTEAM CUM TREBUIE.
DAR E IN REGULA SI CRESTEM http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

cicika
28.02.2008, 18:41:15
fETELOR TREBUIE SA VA DAU O VESTE http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002018C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .
s-A ASEZAT CAM AIUREA LA MINE IN BURTICA SI M-A SPERIAT PENTRU CA NU O MAI SIMTEAM CALUMEA SA MISTE.sI M-AM SPERIAT CA POATE A PATIT CEVA http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) .DAR E IN REGULA.aRE O POZITIE TRANSVERSALA ADICA CU CAPUTUL IN PARTEA DREAPTA SI CU FUNDULETUL IN STANGA BURTICII.sI DIN ACEASTA NU O SIMTEAM CUM TREBUIE.
DAR E IN REGULA SI CRESTEM http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
felicitari........
bine ca totul este in regula si ca e sanatoasa................... http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020071.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

meghe
29.02.2008, 06:37:15

Ma bucur ca sunteti bine..conteaza sa treceti cu bine peste toate si sa iti tii bebelusa in brate!:*

deeelorene
29.02.2008, 07:42:21
ne bagi in boala........#:-S bine ca sunteti bine>:D<

Andreea26
29.02.2008, 09:02:59

Super!!!! Felicitari!!!!!!>:D< >:D<
Sa cresca mare si sa fie frumoasa ca mami!!!!!
Multi:* :* :* pentru tine!!!!!

Andreea26
29.02.2008, 09:05:36
Fetelor in seara asta ma duc si eu la eco!!!!!Abia astept :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: sa vad cum a mai crescut BEBE!!!!!!<:-P <:-P

diana31
29.02.2008, 09:11:14
Fetelor in seara asta ma duc si eu la eco!!!!!Abia astept :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: sa vad cum a mai crescut BEBE!!!!!!<:-P <:-P
ce frumos........sa ne tii la curent si pe noi<:-P <:-P <:-P

deeelorene
29.02.2008, 09:45:22
chiar asa.....sa ne anunti sdi pe noi de noutati;))

luminita_sanporean
29.02.2008, 19:45:23
asa arata un bursuc! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

cicika
29.02.2008, 21:04:45
felicitari
si eu astept vesti de la tine............[-o< [-o< [-o<

cicika
29.02.2008, 21:05:54
asa arata un bursuc! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
las ca esti cinasa.............