PDA

Versiunea completa : Restaurante din Mures

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7

CsR
17.10.2006, 22:57:03
Vad ca nu prea se inghesuie lumea din Tg Mures. Abia ca am gasit pe cineva.
Cum ti-a fost nunta la Darina Andreea26?
Noi un luna august sau septembrie ne-am gandit sa facem nunta, dar inca nu ne-am ales restaurantul... Prea tarziu?...Vom vedea...
Ceva recomandari?

Andreea26
18.10.2006, 11:54:34
Draga CSR...eu voi avea nunta in iunie anul viitor. Dar deja am platit avansul si aproape ca nu mai erau locuri. Asa ca ar fi bine sa te grabesti.
Te pup si mai tinem legatura.

CsR
18.10.2006, 19:53:58
Ups, acuma vad anul... Dar si asa merge :"> ...
Cat va costa meniul? Ai ceva recomandare? sau unde sa NU ma duc?
Am auzit de restaurantul Paris (din Unirii) ca este bun. Stii ceva despre ea?
Mersi mult si bafta in pregatiri...

Andreea26
19.10.2006, 16:51:51
Ups, acuma vad anul... Dar si asa merge :"> ...
Cat va costa meniul? Ai ceva recomandare? sau unde sa NU ma duc?
Am auzit de restaurantul Paris (din Unirii) ca este bun. Stii ceva despre ea?
Mersi mult si bafta in pregatiri...

Eu stiu ca restaurantul Darina are cele mai bune preturi din Tg. Mures si asta nu de aceea ca am eu nunta acxolo ci pentru ca am fost si m-am interesat ...deci anul acesta este la 550.000 /meni si probabil la anul se va scumpi un pic dar nu cu mult. Sora viitorului meu sot a facut acolo anul trecut si a fost super si mancarea. Tot cei de la restaurant iti aranjeaza si sala...tot asa cele mai mici preturi....
De rest. paris nu stiu nimic....la voiajor nu merita ca este prea scump, la manadas extrem de scump si ce ar mai merita ar fi la europa...cam atat pot sa iti spun....
Cum stai cu pregatirile?

Andreea26
20.10.2006, 11:24:11
Vreau sa o cumpar ,nu sa o inchiriez si ma gandeam ca daca tot mai ajung pin Tg Mures merita sa ma orientez si catre rochiile de acolo.$-)
Am ramas socata cand am vazut ce preturi mici sunt acolo la rest.:O

Sa stii ca nu peste tot sunt la fel preturile. Dar aici unde va fi nunta mea este chiar cu cele mai bune preturi.....avem si noi restaurante de lux ...dar la care nu poti sa te apropii asa preturi mari au.
Tu cum stai cu pregatirile? Cand vii in tg. mures?

dellycess
18.11.2006, 00:29:03
buna fetele si eu am nunta la anu in tg mures,sunt din bucuresti dar sotul meu e din reghin asa ca am hotarat sa facem nunta in tg mures
am inchiriat Sandoria inca din luna ianuarie
va pup si sper sa mai vb

Veruta23
21.11.2006, 18:58:03
Buna Dellycess,

si eu am nunta la Sandoria, putintel mai repede. Ai ascultat formatia? E superba...zic eu. Canta in fiecare seara in local. Felicitari pentru rochie...te-ai scapat de o mare povara... eu sunt inca in stadiul :-SS, nu stiu ce vreau de fapt.
Mai vb

Veruta

dellycess
21.11.2006, 23:23:25
Buna Dellycess,

si eu am nunta la Sandoria, putintel mai repede. Ai ascultat formatia? E superba...zic eu. Canta in fiecare seara in local. Felicitari pentru rochie...te-ai scapat de o mare povara... eu sunt inca in stadiul :-SS, nu stiu ce vreau de fapt.
Mai vb

Veruta
si eu am auzit acelasi lucru,insa la mine a aparut o problema cu data pentru ca e post,si nu stiu ce voi face ,va trebui sa schimb data sau localul,sau in ultima instanta sa cer dispensa la mitropolie
sper sa gasim tot la sandoria pt ca imi place f. mult
sper sa mai vb

CsR
27.11.2006, 16:15:03
stiu dar daca gasesc alta data in iulie o mut
mai vb

Acum cateva zile am fost la Sandoria, si numai in aug mai aveau locuri libere. In 4 (tot post e atunci) si 26, parca.
Si noi ne-am gandit la Sandoria (inca ne mai gandim), dar ni se pare un pic scump pentru noi. Si poate si un pic mare (ne-am scris lista: 200 de invitati. Si ce ne facem daca nu vin atatia?).
Dar cu siguranta este extrem de frumoasa. Si am auzit multe lucruri pozitive. Am o colega care a fost chiar la o nunta acolo si zicea ca mancarea era ff buna, si formatia superr (era una special adusa din sighisoara, cu 1000 de euro!!).
Bafta!

dellycess
27.11.2006, 20:12:27
Acum cateva zile am fost la Sandoria, si numai in aug mai aveau locuri libere. In 4 (tot post e atunci) si 26, parca.
Si noi ne-am gandit la Sandoria (inca ne mai gandim), dar ni se pare un pic scump pentru noi. Si poate si un pic mare (ne-am scris lista: 200 de invitati. Si ce ne facem daca nu vin atatia?).
Dar cu siguranta este extrem de frumoasa. Si am auzit multe lucruri pozitive. Am o colega care a fost chiar la o nunta acolo si zicea ca mancarea era ff buna, si formatia superr (era una special adusa din sighisoara, cu 1000 de euro!!).
Bafta!
stiu ca noi am rezervat tocmai din ianuarie si avem vreo 400 de invitati
bafta si sper sa va gasiti si voi un restaurant care sa va convina
mai vb

Moniqa
03.01.2007, 17:25:34
Buna, muresencelor

de Craciun ne-am logodit si speram la o nunta in 2007.

Aveti ceva sugestii de restaurant si pret meniuri?
Mersi!

Monica

nanalia
03.01.2008, 19:08:54
Buna, muresencelor

de Craciun ne-am logodit si speram la o nunta in 2007.

Aveti ceva sugestii de restaurant si pret meniuri?
Mersi!

Monica
Felicitari!Bine ai venit.Inainte de toate cred eu cat de mare va fi nunta?Eu fac la Europa unde incap cam 180 de persoane.Mai multe deja suprasaturat.Cand am fost noi anul trecut in aprilie ne-au zis ca meniul e intre 80-110 ron.Acum chiar nu stiu, daca a mai crescut.Sper sanu fi crescut prea mult.Din cate am auzit nu mai sunt locuri decat duminica.

nanalia
03.01.2008, 19:12:25
Cu putina rabdare si plimbari prin oras vei gasi.Din cate am auzit s-a reamenajat Predealul, se va deschide sau s-a deschis deja o sala de nunti de la Darina.Nu stiu sigur, pentru mine sunt doar zvonuri...
Sper ca ti-am fost de ajutor; cu siguranta ca si alte fete te vor ajuta.Pupici

laura2007
03.01.2008, 19:45:35
Felicitari!Bine ai venit.Inainte de toate cred eu cat de mare va fi nunta?Eu fac la Europa unde incap cam 180 de persoane.Mai multe deja suprasaturat.Cand am fost noi anul trecut in aprilie ne-au zis ca meniul e intre 80-110 ron.Acum chiar nu stiu, daca a mai crescut.Sper sanu fi crescut prea mult.Din cate am auzit nu mai sunt locuri decat duminica.

anuntul era facut in ianuarie 2007.cred ca intre timp si-a gasit restaurant......
apopos...e cam scump meniul la Europa...

nanalia
03.01.2008, 19:48:55
ce toanta sunt!=)) :gen_07: :gen_07: Da? nu stiam.Pai acum nu mai am ce face...Imi trebuia un restaurant micut, am intrebat in stanga in dreapta si asta mi s-a recomandat...La voi cat afost daca nu sunt prea indiscrata?

anca_27
05.01.2008, 13:44:40
Imi trebuia un restaurant micut, am intrebat in stanga in dreapta si asta mi s-a recomandat...La voi cat afost daca nu sunt prea indiscrata?

Imi pare rau acum ca n-am mai intrat pe forum demult. Noi am avut nunta la un restaurant micut si cochet, La Cupola, au incaput 70 de persoane, meniul a fost cam 85 de persoana.

Pupici si spor!:*

laura2007
05.01.2008, 15:40:41
ce toanta sunt!=)) :gen_07: :gen_07: Da? nu stiam.Pai acum nu mai am ce face...Imi trebuia un restaurant micut, am intrebat in stanga in dreapta si asta mi s-a recomandat...La voi cat afost daca nu sunt prea indiscrata?

noi am platit 110 ron meniul.Asta a insemnat doar mancare si cafea.Ca am dus noi saleuri, alune, fructe , tortul si bautura.
Am avut nunta la President in august 2007.

laura2007
05.01.2008, 15:45:07
Imi pare rau acum ca n-am mai intrat pe forum demult. Noi am avut nunta la un restaurant micut si cochet, La Cupola, au incaput 70 de persoane, meniul a fost cam 85 de persoana.

unde e resturantul asta?nu am auzit de el....

cicika
05.01.2008, 18:52:17
Este pensiune La Cupola langa podul mures!!!in stanga
are 4 stele

anca_27
05.01.2008, 18:54:18

e vis-a-vis de fostul `cocos de aur`, cum vii din unirii, dupa pod, imediat in dreapta. sper ca te-am lamurit >:D<

Angyalka
05.01.2008, 23:05:45
In primul rand: La Multi Ani pentru toti!!! Si... o intrebare pentru cele care au avut sau vor avea nunta la Angela.Cati invitati aveti? Are restarurantul un numar minim/maxim?

cicika
05.01.2008, 23:26:07
In primul rand: La Multi Ani pentru toti!!! Si... o intrebare pentru cele care au avut sau vor avea nunta la Angela.Cati invitati aveti? Are restarurantul un numar minim/maxim?
intra cam 400 persoane
dar o sa ai atat?:O :O :O

deeelorene
06.01.2008, 11:58:38
capacitatea la angela ii de 580 de persoane;))
p.s. deci persoanele mele adica 450-500 o sa incapa;))

Angyalka
06.01.2008, 12:33:28
Pai tocmai ca nu am... am numarat asa, aproximativ si ne ducem saptamana viitoare pe la restaurante. Mie imi place Angela, ca si locatie, mancare etc. dar cred ca va fi prea mare, de aceea am intrebat si de numar minim.

deeelorene
06.01.2008, 13:38:03
minim cred ca 200....250....

deeelorene
06.01.2008, 13:38:43
de ce nu incerci la sandoria? sau casa de oaspeti a primariei(ii foarte frumos, tocmai am fost acol de rev)

CONT-INCHIS-18537
09.01.2008, 22:14:39
Salutare!>:D< Sunt Loredana,bucuroasa sa gasesc un loc al mireselor din Tg-Mures.Eu mai am ceva pana la "MARELE EVENIMENT"(05.07.2008), dar sper sa gasesc aici si alte miresici cu kre sa impartasesc "febra" pregatirilor nuntii:-SS :madlaugh: ! La mine cererea ffff oficiala, s-a produs in decembrie anul trecut,iar dupa o saptamana, ne-am comandat verighetele si am inchiriat casa de oaspeti a primariei (de....locul are valoare sentimentala, la week-end,ne-am cunoscut!:x ).Am mers direct la tinta! E fff frumos restaurantul, au renovat, iar vara, pajistea cu iarba de langa e splendida!Meniul nu va depasi 80 ron.Nu vom avea multi invitati, max.150 persoane si desi nu cunosc (inca) capacitatea localului, cred k vor incapea lejer....Cred k am facut o alegere buna si ....sa fie cu noroc la toata lumea!%%- A, poate cineva sa imi dea un sfat in legatura cu muzica?:rocking: Ms!

cicika
09.01.2008, 22:43:44
Salutare!>:D< Sunt Loredana,bucuroasa sa gasesc un loc al mireselor din Tg-Mures.Eu mai am ceva pana la "MARELE EVENIMENT"(05.07.2008), dar sper sa gasesc aici si alte miresici cu kre sa impartasesc "febra" pregatirilor nuntii:-SS :madlaugh: ! La mine cererea ffff oficiala, s-a produs in decembrie anul trecut,iar dupa o saptamana, ne-am comandat verighetele si am inchiriat casa de oaspeti a primariei (de....locul are valoare sentimentala, la week-end,ne-am cunoscut!:x ).Am mers direct la tinta! E fff frumos restaurantul, au renovat, iar vara, pajistea cu iarba de langa e splendida!Meniul nu va depasi 80 ron.Nu vom avea multi invitati, max.150 persoane si desi nu cunosc (inca) capacitatea localului, cred k vor incapea lejer....Cred k am facut o alegere buna si ....sa fie cu noroc la toata lumea!%%- A, poate cineva sa imi dea un sfat in legatura cu muzica?:rocking: Ms!
Buna
Bine ai venit!!!>:D< >:D< >:D<
Da eu te pot ajuta cu dj si formatie tare buna!!!
Poti sa imi trimiti un pm
astept sa ne sfatuim!!

deeelorene
10.01.2008, 14:47:23
bon jour si bine ai veni typrintre noi;)) iti spun ca are capacitate mai mare de 150 de persoane casa de oaspeti a primariei....pt ca am fost la rev acol si au fost in jur de 200 si au incaput lejer.....ii foarte frumos acol.....pana una alta bafta la pre4gatiri si mai vb;))

anca_27
10.01.2008, 16:32:04

Buna loredana, bine-ai venit!
Noi am avut dj la nunta si am fost fte multumiti, a pus muzica exact de care-am cerut si ce-a simtit el ca merge la momentul potrivit, a avut si instalatie de fum si lumini, mai spre seara se incinsese un dans in toata regula - lucreaza undeva la un radio (am uitat unde), e prieten din copilarie cu sotul meu. Intru pe private si-ti las acolo nr de tel si tarif, daca te hotarasti sa-l suni.

solange
22.01.2008, 13:36:58
Fetelor, poate sa imi spuna cineva daca a fost la vreo nunta la mobex?Ca acolo mi-am facut rezervare pe 2009 si nu stiu ce si cum sa fac?Aveti idee cum e o nunta la mobex?Help!!!!!!!!!

CCCC
22.01.2008, 14:14:27
Fetelor, poate sa imi spuna cineva daca a fost la vreo nunta la mobex?Ca acolo mi-am facut rezervare pe 2009 si nu stiu ce si cum sa fac?Aveti idee cum e o nunta la mobex?Help!!!!!!!!!

Buna,Andreea!
Eu in ultimii 2 ani am fost la 5 nunti la Mobex..........este un restaurant frumos,intradevar nerenovat demult dar daca sala este un pic decorata arata foarte bine.Am vazut decorata sala pe auriu cu alb,pe verde cu alb....dar si nedecorta (intradevar nedecorta arata prea simpla) insa decorta arata foarte bine.Au o formatie foarte buna,mancarea deasemenea.....
Concluzie...............alegere buna,felicitari si sa va fie intr-un ceas bun.
:x :x

solange
22.01.2008, 15:34:46
Multumesc.Mai astept pareri.Problema mea este urmatoarea:am fost am vazut restaurantul ne-a spus pretulo unui mniu pe 2009, undeva in jur de 1 mil jum.Problema este ca in meniul acela intra absolut totul:mancare bautura, muzica, pachetele pentru nuntasi, tortul mirsei absolut totul.
Acuma vreu si eu sfaturi ca sunt la inceput.Cum vi se pare oferta lor?Adevarul e ca mie mi se pare tentant si oricum mai avem de discutat mult cu directorul despre nunta, dar va intreb in general.

Angyalka
22.01.2008, 17:17:56
Nu am auzit niciodata de acert restaurant. Unde este? Cu cate persoane faceti nunta?
Oricum eu zic ca oferta e ok, din moment ce la majoritatea restaurantelor la care am intrebat deja, au zis tot 1.5 milioane pe 2009, insa fara bauturi etc., doar meniurile si cateva maruntisuri, ca apa minerala si ceva de rontait.

solange
22.01.2008, 17:49:46
Restaurantul e de fapt cantina restaurant.Si e undeva in Aleea.Pe lanca cadastru, cum mergi spre week-end dinspre aleea.La nunta vom avea in jur de 100 de persoane.Si in local incap vreo 300.Oricum astept pareri despre local si despre oferta despre care v-am zis.

cicika
22.01.2008, 19:52:53
da
eu am fost la 3 acolo
personal nu imi place si nu imi place nici formatia daca despre ea vorbeai!!!!!
ai dat avans????[-X [-X

solange
23.01.2008, 08:46:34
Nu, nu am dat ink avans.Doar in august vom da.Nu stiu ce sa fac cu restaurantul acesta.UNii imi spun ca e frumos si placut, altii ca nu e chiar bun.O buna prietena mi-a spus ca a fost la nunta acolo, de fapt la mai multe si i-a placut servirea mancarea si tot.Chiar nu stiu ce sa fac.

deeelorene
23.01.2008, 16:30:30
si eu am vrut sa fac nunta acolo numai ca problema ii ca mie nu-mi incap invitatii:(( ii foarte frumos

deeelorene
23.01.2008, 16:31:35
Nu, nu am dat ink avans.Doar in august vom da.Nu stiu ce sa fac cu restaurantul acesta.UNii imi spun ca e frumos si placut, altii ca nu e chiar bun.O buna prietena mi-a spus ca a fost la nunta acolo, de fapt la mai multe si i-a placut servirea mancarea si tot.Chiar nu stiu ce sa fac.
mancarea ii foarte buna...cunosc bucatarul....ii foarte bunsi poti sa ai incredere in el!

CRISYY
27.01.2008, 22:54:54
Buna, fetelor. Sa va spun si eu ca mi-am fixat data nuntii pe 14.06.2008, dar din pacate a trebuit sa renunt ca este post. Mi-am incercat norocul la Diamant si cu o zi inainte tocmai renuntase cineva. Si asa am ajuns sa fac nunta pe 24.05.Voi ce spuneti unde a-mi fac invitatiile?;;)

deeelorene
29.01.2008, 20:07:33
eu la cromatic ma duc;))

camitzu
30.01.2008, 18:09:10
Buna fetelor!
Am vazut ca multe dintre voi aveti nunta La Angela. Cu cat timp inainte a trebuit sa rezervati restaurantul?

luminita_sanporean
30.01.2008, 18:30:19
Buna fetelor!
Am vazut ca multe dintre voi aveti nunta La Angela. Cu cat timp inainte a trebuit sa rezervati restaurantul?
Tu ai rezervat restaurantul nu?
Noi am avut nunta in 29,07,2007 si am fost sa rezervam in mai 2006 si am gasit numai duminica liber!

Angyalka
30.01.2008, 20:45:46
Buna fetelor!

Noi am fost sambata trecuta sa rezervam pe 29 august 2009 tot la restaurantul La Angela si erau deja foarte multe rezervari pe anul viitor.

camitzu
30.01.2008, 20:57:19
Deja incep sa ma impacientez????? Nu ma speriati! abia in 11 mergem sa dam avansul. sper sa fie liber pe 12 sept!!! tineti-mi pumniii!!!!

Angyalka
30.01.2008, 21:21:01
Ati vorbit deja cu ei? Daca ati fost deja si le-ati zis si data nu cred ca vor primi o alta rezervare pana va duceti voi cu banii. Oricum e devreme inca, nu cred ca veti avea probleme, fii linistita.:)>-

cicika
30.01.2008, 21:23:05
Buna fetelor!
noi am rezervat anul trecut in aprilie si prima sambata pe care am gasit-o a fost in 6 sept

cicika
30.01.2008, 21:24:34
Deja incep sa ma impacientez????? Nu ma speriati! abia in 11 mergem sa dam avansul. sper sa fie liber pe 12 sept!!! tineti-mi pumniii!!!!
sa mergeti repede
nasica mea face la anu tot acolo si parca doar in august au gasit liber!!!
parca 20 si ceva august:[email protected] :[email protected]

camitzu
30.01.2008, 22:06:33
noi am rezervat anul trecut in aprilie si prima sambata pe care am gasit-o a fost in 6 sept

hm...deci ai mers in aprilie, si ai gasit in 6 sept, eu daca ma duc in februaria...ar trebui sa gasesc undeva la mijlocul lui septembrie?! Doamne ajuta!

camitzu
30.01.2008, 22:08:52
Ati vorbit deja cu ei? Daca ati fost deja si le-ati zis si data nu cred ca vor primi o alta rezervare pana va duceti voi cu banii. Oricum e devreme inca, nu cred ca veti avea probleme, fii linistita.:)>-

am fost pe acolo, dar nu am stabilit nimic, era abia anul trecut prin noiembrie, si au zis ca abia din ianuarie 2008 fac rezervarile pt 2009.
Deci nimic stabilit cu ei! :(

cicika
30.01.2008, 22:14:47
hm...deci ai mers in aprilie, si ai gasit in 6 sept, eu daca ma duc in februaria...ar trebui sa gasesc undeva la mijlocul lui septembrie?! Doamne ajuta!
asa este eu am fost anul trecut in aprilie
eu spuneam de nasa mea care are nunta la anu la angela si a fost acum 2 sapt sa faca rezervarea si abia ca a gasit o sambata in august!!!!:)>- pt la anu'

camitzu
30.01.2008, 22:16:38
asa este eu am fost anul trecut in aprilie
eu spuneam de nasa mea care are nunta la anu la angela si a fost acum 2 sapt sa faca rezervarea si abia ca a gasit o sambata in august!!!!:)>- pt la anu'

deci doua sambete in august ai amandoua luate deja! nah foarte frumos. MA grabeeeesc :))

Angyalka
30.01.2008, 22:22:57
Pai oricum... noi am luat 29, cand cred eu ca nu se fac nunti la ortodocsi... in teorie. :) cand am fost noi, adica acum nici o saptamana am vazut si mapa aceea cu rezervarile si septembrie parea destul de libera... Oricum iti tin pumnii sa poti rezerva data dorita, ca stiu cum e. Noi vom implini 5.5 ani de relatie pe 29 august, de aceea am ales aceata data si pana ne-am dus la restaurant sa intreb am stat ca pe ace...

cicika
30.01.2008, 22:24:20
deci doua sambete in august ai amandoua luate deja! nah foarte frumos. MA grabeeeesc :))
las ca ai sa gasesti sigur!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

camitzu
30.01.2008, 22:25:33
Pai oricum... noi am luat 29, cand cred eu ca nu se fac nunti la ortodocsi... in teorie. :) cand am fost noi, adica acum nici o saptamana am vazut si mapa aceea cu rezervarile si septembrie parea destul de libera... Oricum iti tin pumnii sa poti rezerva data dorita, ca stiu cum e. Noi vom implini 5.5 ani de relatie pe 29 august, de aceea am ales aceata data si pana ne-am dus la restaurant sa intreb am stat ca pe ace...

ba da, tocmai. se fac si la ortodocsi atunci. pana in 14 august nu se pot face ca e postul Sf. Marii. Nu are importanta oricum, bine ca ai scapat de un gand. Cat ai dat avansul? 200 de euro?
Hehe 5 ani si umpic! super!! Felicitari! eu nu tin la data, pana la mijlocul lui septembrie sa fie :))

Angyalka
30.01.2008, 22:26:19

aahh si sa nu uitam ca pana nu am intrebat fetele de pe forum, eu voiam sa ma duc la restaurant doar prin octombrie. Bine ca m-au trezit ele la realitate<:-P .

Cred ca ai putea sa vorbesti cu ei inainte de 11 februarie, te duci frumos si le spui ca ai vrea acea data si te vor trece undeva si vei duce banii mai tarziu. Sunt foarte de treaba deci eu cred ca s-ar putea... :-\

Angyalka
30.01.2008, 22:28:31
ba da, tocmai. se fac si la ortodocsi atunci. pana in 14 august nu se pot face ca e postul Sf. Marii. Nu are importanta oricum, bine ca ai scapat de un gand. Cat ai dat avansul? 200 de euro?
Hehe 5 ani si umpic! super!! Felicitari! eu nu tin la data, pana la mijlocul lui septembrie sa fie :))

Da... 5 ani jumate :">

Pe 29 am stiut ca este Taierea Capului lui Sfantu Ioan Botezatorul si tot nu se fac nunti... am o cunostinta care ar fi vrut tot atunci, dar a aflat de la preot ca nu se poate...

camitzu
30.01.2008, 22:29:05
aahh si sa nu uitam ca pana nu am intrebat fetele de pe forum, eu voiam sa ma duc la restaurant doar prin octombrie. Bine ca m-au trezit ele la realitate<:-P .

Cred ca ai putea sa vorbesti cu ei inainte de 11 februarie, te duci frumos si le spui ca ai vrea acea data si te vor trece undeva si vei duce banii mai tarziu. Sunt foarte de treaba deci eu cred ca s-ar putea... :-\

octombrie?? wow
Sa vad ce pot rezolva si cu cine :P

cicika
30.01.2008, 22:31:41
eu stiu ca este 300 de euro avansul
nasica mea atat a dat

camitzu
30.01.2008, 22:35:05
eu stiu ca este 300 de euro avansul
nasica mea atat a dat

si mai beton! in noiembrie atata mi-au zis ca e, 200 euro. Smecherosii! :))
Nah superb, un motiv in plus sa astept ziua de salar :)) :)>-

cicika
30.01.2008, 22:41:44
si mai beton! in noiembrie atata mi-au zis ca e, 200 euro. Smecherosii! :))
Nah superb, un motiv in plus sa astept ziua de salar :)) :)>-
pai ei atata ai dat pt ca atata au cerut!!!

camitzu
30.01.2008, 22:45:05
pai ei atata ai dat pt ca atata au cerut!!!

si angyolka atata a dat! acuma mi-a zis.
Bine ca am aflat din timp, inainte sa-mi impart salarul pe prostiile mele $-)

cicika
30.01.2008, 22:50:59
si angyolka atata a dat! acuma mi-a zis.
Bine ca am aflat din timp, inainte sa-mi impart salarul pe prostiile mele $-)
vb pe mess cu ea??????:">

cicika
02.02.2008, 12:30:55
Sicera sa fiu, nu stiu exact, nu prea multi.Ca suntem doar cei din partea mea, si cativa din partea sotuli, dar nu sunt multi.Cred ca cei din prahova pot sa-i numar pe degete.Inca nu i-am contabilizati pe toti.Va fi o nunta restul de restransa.Familia , prietenii nostri si ceva cunostiinte de familie.
pai tu ai zis nu mai stiu cand ca ai sa ai cam 150 de pers
dar acolo la europa nu incap 150 de pers.

deeelorene
02.02.2008, 12:32:20
pai tu ai zis nu mai stiu cand ca ai sa ai cam 150 de pers
dar acolo la europa nu incap 150 de pers.
ba dsa incap...daca nu ma inssel 180 max

cicika
02.02.2008, 12:35:01
ba dsa incap...daca nu ma inssel 180 max
vezi sa nu.........
eu am fost acolo la o nunta in familie si erau cam 120 de inv

nanalia
02.02.2008, 12:38:25
Asa stiu si eu ca incap vreo 180; ;sincera sa fiu inca nu i-am numarat;(stui ca ar fi trebuit s-o fac); 150 in caz ca vin toti,cei care in chem; si in astia 150 intra unii care sunt cu semnul intrebarii, nu stiu daca sa-i chem; si mai sunt inclusi cativa din prahova;, dar care.....ma rog nu sunt decat cu 5% sansa sa vina( sau mai putin)

nanalia
02.02.2008, 12:41:27
Sora-mea a fost la o nunta acolo cu 150 de invitati; si cunmata prietenei mele a avut nunta acolo si erau peste 160 de invitati.Am auzit ca au fost nunti cu 190 de persoan , dar atunci erau ingresuiti cam tare(adica de tot)

deeelorene
02.02.2008, 12:42:24
Asa stiu si eu ca incap vreo 180; ;sincera sa fiu inca nu i-am numarat;(stui ca ar fi trebuit s-o fac); 150 in caz ca vin toti,cei care in chem; si in astia 150 intra unii care sunt cu semnul intrebarii, nu stiu daca sa-i chem; si mai sunt inclusi cativa din prahova;, dar care.....ma rog nu sunt decat cu 5% sansa sa vina( sau mai putin)
sanda, ai vazut ca incap?:))

nanalia
02.02.2008, 12:47:28
Ma rog, sper sa nu ma fac de rusine, sa nu inhesui invitatii; am ales acset restaurant tocmai pentru ca nu e prea mare,;acum sa vedem si cati invitati voi avea.Stiu din propria experienta, ca unii promit ca vi la nunta ;dar nu mai apar.La nunta susorii mele au promis rude si vecini buni ca vin, dar...:-w.De aceea eu sunt cam reticenta in chestii din astea.

deeelorene
02.02.2008, 12:54:07
Ma rog, sper sa nu ma fac de rusine, sa nu inhesui invitatii; am ales acset restaurant tocmai pentru ca nu e prea mare,;acum sa vedem si cati invitati voi avea.Stiu din propria experienta, ca unii promit ca vi la nunta ;dar nu mai apar.La nunta susorii mele au promis rude si vecini buni ca vin, dar...:-w.De aceea eu sunt cam reticenta in chestii din astea.
L-)bine si faci....masuri de siguranta!!!

cicika
02.02.2008, 18:32:05
sanda, ai vazut ca incap?:))
sa fie asa atunci!!!!

deeelorene
03.02.2008, 09:02:05
multumesc..... ^:)^
ai vazut.....in principiu nu am vrut sa pun poza aia cu roz dar na.....m-am gandit la tine;))

bubuhoney
21.02.2008, 23:31:54
Buna fetelor...sint din Cluj dar o sa avem cununia civila in 3 mai in Tg Mures pt ca al meu mire este de acolo;)) ...si vrem sa facem masa la rest. dupa cununie ...aici apare problema pt ca nu stiu nimic in Tg Mures si poate ma puteti ajuta cu ideei
O sa fim cam 50 de pers...vreau un local mai mic dragutz , preturi bune :))...da nici nu am pretentii , da sper ca m-am facut inteleasa

Orice sugestie sau parere o apreciez
mersiiiiiii mult de ajutor ^:)^si multi pupici >:D<

cicika
21.02.2008, 23:37:53
Buna fetelor...sint din Cluj dar o sa avem cununia civila in 3 mai in Tg Mures pt ca al meu mire este de acolo;)) ...si vrem sa facem masa la rest. dupa cununie ...aici apare problema pt ca nu stiu nimic in Tg Mures si poate ma puteti ajuta cu ideei
O sa fim cam 50 de pers...vreau un local mai mic dragutz , preturi bune :))...da nici nu am pretentii , da sper ca m-am facut inteleasa

salutare
3 mai zici?????
cand pica sambata??

bubuhoney
21.02.2008, 23:40:33
salutare
3 mai zici?????
cand pica sambata??

da sambata , de ce? :">

bubuhoney
22.02.2008, 16:49:11

Ajutorrrr !!!! fetelor chiar nimeni nu stie un restaurant de 50-60persoane ??

CONT-INCHIS-18537
22.02.2008, 17:06:28
eu una m-am tot gandit...dar nu stiu nici unul cu asa capacitate.....mai mic ar fi Europa din cate imi dau seama....sper sa nu gresesc, nu cunosc capacitatea lui. ne mai gandim si iti spunem.....sorry

bubuhoney
22.02.2008, 17:26:32
eu una m-am tot gandit...dar nu stiu nici unul cu asa capacitate.....mai mic ar fi Europa din cate imi dau seama....sper sa nu gresesc, nu cunosc capacitatea lui. ne mai gandim si iti spunem.....sorry

mersi mult si daca mai sti ceva sa imi spui...ajungem si noi in Mures peste 2sapt si incepem sa colind rest. sa colindam restaurantele dar ms gandeam daca stiti voi ceva as merge la sigur...oricum mai astept fetelor sugestii .pupici

CONT-INCHIS-18537
22.02.2008, 17:42:55
mersi mult si daca mai sti ceva sa imi spui...ajungem si noi in Mures peste 2sapt si incepem sa colind rest. sa colindam restaurantele dar ms gandeam daca stiti voi ceva as merge la sigur...oricum mai astept fetelor sugestii .pupici
fetele sigur stiu mai multe....eu nu prea am cautat...am inchiriat primul restaurant la kre am fost pt k ne-a placut mult de tot! pana cand vii in oras, o sa iti faci o idee.....succes!

ani23
22.02.2008, 21:20:10
pai ai putea incerca la europa,la rest triumf in 7 noiemvrie,sau un voiniceni la casa alba,in tudor la rosen garden,in unirii la paris...........cam atat stiu deocamdata

munequita
22.02.2008, 21:58:47

salut..incerca la Atlantic. e un rest.elegant si se mananca bine, si capacitatea lui cred ca e de 50-60 pers.:*

cicika
22.02.2008, 22:21:59
ba da
dar este cam greu
sambata sunt cam ocupate
pot sa ma interesez daca vrei
cam ce pret?ai ceva preferinte anume???

bubuhoney
22.02.2008, 23:28:31
ba da
dar este cam greu
sambata sunt cam ocupate
pot sa ma interesez daca vrei
cam ce pret?ai ceva preferinte anume???

ce pret la ce ? ..la meniu sau se plateste separat rezervarea restaurantului...de ex. in Cluj unde avem nunta platim avans la restaurant dar se scade din suma totala de la sfarsit...la voi cum este ?
Preferinte nu am in mod deosebit.. vreau sa arate scaunele bine fara huse si efarfe pt ca nu vreau sa le imbrac pt. cununie...
Stii cumva cum e la cununii ??!! se face meniul ca pt. o nunta sau e bufet suedez sau platori reci si doar ceva calc ...cum se procedeaza ?
Ce preturi aveti la meniuri pt. nunta in Mures , la noi cam un meniu de 120 ron e pt un meniu ok nici sarac nici extravagant,....

MUlte intrebari dupa cum vezi.........mersi de ajutor

cicika
23.02.2008, 11:00:57
ce pret la ce ? ..la meniu sau se plateste separat rezervarea restaurantului...de ex. in Cluj unde avem nunta platim avans la restaurant dar se scade din suma totala de la sfarsit...la voi cum este ?
Preferinte nu am in mod deosebit.. vreau sa arate scaunele bine fara huse si efarfe pt ca nu vreau sa le imbrac pt. cununie...
Stii cumva cum e la cununii ??!! se face meniul ca pt. o nunta sau e bufet suedez sau platori reci si doar ceva calc ...cum se procedeaza ?
Ce preturi aveti la meniuri pt. nunta in Mures , la noi cam un meniu de 120 ron e pt un meniu ok nici sarac nici extravagant,....

MUlte intrebari dupa cum vezi.........mersi de ajutor
mai...eu nu stiu cum se face la cununie pt ca sincer nu am fost ....never...
pot sa sun sa ma interesez daca vrei sau sa iti dau numere de telefon sa suni tu......
sper sa ai noroc sa nu fie ocupate....

bubuhoney
23.02.2008, 18:03:05
mai...eu nu stiu cum se face la cununie pt ca sincer nu am fost ....never...
pot sa sun sa ma interesez daca vrei sau sa iti dau numere de telefon sa suni tu......
sper sa ai noroc sa nu fie ocupate....

sa sper sa fie libere , poti sa imi zici niste nume a restaurantelor si pot sa caut pe net nr de tel
mersi........

cicika
23.02.2008, 18:12:22
sa sper sa fie libere , poti sa imi zici niste nume a restaurantelor si pot sa caut pe net nr de tel
mersi........
pensiunea la cupola
pensiunea europa
rest maris
astea le recomand eu....>:D< >:D<

bubuhoney
24.02.2008, 04:54:35
pai ai putea incerca la europa,la rest triumf in 7 noiemvrie,sau un voiniceni la casa alba,in tudor la rosen garden,in unirii la paris...........cam atat stiu deocamdata
mersi mult :*
o sa caut pe net nr. de telefon si poate gasesc is poze
mersi mersi

nanalia
24.02.2008, 12:27:27

Saluti! Si eu am nunta pe 3 mai.Poate ne intalnim la Starea civila!Eu am nunta la Europa,deci cred pica din start ca restaurant dar fetale au dreptate, sunt multa altele in oras, trebuie doar sa ai putin timp si sa cauti.spor la cautari.

bubuhoney
24.02.2008, 17:35:50
Saluti! Si eu am nunta pe 3 mai.Poate ne intalnim la Starea civila!Eu am nunta la Europa,deci cred pica din start ca restaurant dar fetale au dreptate, sunt multa altele in oras, trebuie doar sa ai putin timp si sa cauti.spor la cautari.

;)) am gasit miresica in 3 mai ....spor la pregatiri !
de la ce ora sinteti programati ?

cicika
24.02.2008, 18:57:02
mersi mult :*
o sa caut pe net nr. de telefon si poate gasesc is poze
mersi mersi
apucate sa dai telefoane,,,,,,,ca sigur o sa fie multe rezervate.....:D :D

deeelorene
25.02.2008, 09:37:22
la pensiunea tip top iara ii fain....si au si terasa....mie imi place foarte mult

bubuhoney
27.02.2008, 23:52:30
fetelor mersi mult de ajutor >:D<

deeelorene
28.02.2008, 10:53:46
npc........;))

cicika
28.02.2008, 19:45:32
ai rezolvat???
unde???

deeelorene
29.02.2008, 08:39:23
cine stie:( ? ca nui ne-a mai spus nimik:(

cicika
29.02.2008, 22:25:14
cine stie:( ? ca nui ne-a mai spus nimik:(
dar pare feticita
sigur a rezolvat ceva.....;-) ;-) ;-)

deeelorene
01.03.2008, 15:25:44
dar pare feticita
sigur a rezolvat ceva.....;-) ;-) ;-)
poate la vreo pensiune sau restaurant mai micutz;))

cicika
01.03.2008, 16:05:33
poate la vreo pensiune sau restaurant mai micutz;))
poate
o sa ne zica ea!!!

deeelorene
01.03.2008, 16:17:30
poate
o sa ne zica ea!!!
;-) asteptam.....:D

bubuhoney
18.03.2008, 20:03:29
Salut fetelor , nu am mai intrat demult..nu am avut timp.
Nu am gasit inca rest. am ajuns luni in Tg Mures..si am fost la Concordia mai mergem si miercuri sa vedem exact ce ofera in meniu
Ne-a placut Concordia ...dar mai mergem si la altele sa vede
pupici...va tin la curent >:D<

cicika
18.03.2008, 20:16:59
Salut fetelor , nu am mai intrat demult..nu am avut timp.
Nu am gasit inca rest. am ajuns luni in Tg Mures..si am fost la Concordia mai mergem si miercuri sa vedem exact ce ofera in meniu
Ne-a placut Concordia ...dar mai mergem si la altele sa vede
pupici...va tin la curent >:D<
salutare
concordia este cel mai scump din oras.........doar ca sfat~

Roxanna
18.03.2008, 23:05:51
Buna vitoarelor mirese!
Ma numesc Roxana si ma alatur voua in pregatirile de nunta.Am citit mesajele voastre si am observat ca una dintre voi are nunta in aceeasi zi cu mine ,mai exact pe 6 sept.2008.Doar ca restaurantul difera...bineinteles!:)) Sper sa ne ajutam in pregatirile noastre cel putin cu sfaturi,sugestii...Mi-ar face placere sa ma "adoptati"si pe mine in grupul vostru sau cel putin sa imi da-ti o mana de ajutor atunci cand nu gasesc ceva prin orasul nostru ,care nu e prea bogat in oferte pentru nunti.V pup.Multumesc!

bubuhoney
20.03.2008, 12:22:22
Fetelor stiti cumva nr de tel. de la Pescarusul..se afla in complexul Weekend (nu stiu daca asa se cheama complexul)
mersi !!!>:D<

cicika
20.03.2008, 20:41:54
Fetelor stiti cumva nr de tel. de la Pescarusul..se afla in complexul Weekend (nu stiu daca asa se cheama complexul)
da este acolo,,,
cauta pe net!!!!>:D<

elena_mirela
27.03.2008, 16:38:41

salut!
am numarul sefului de sala...daca te mai intereseaza si nu ti-ai rezolvat deja problema... ********

deeelorene
31.03.2008, 19:43:10
salut!
am numarul sefului de sala...daca te mai intereseaza si nu ti-ai rezolvat deja problema... ********
vreau si eu daca se poate nr de tel de la pescarus.....chiar ma intereseaza:D multumesc. astept PM

cicika
31.03.2008, 20:08:51
vreau si eu daca se poate nr de tel de la pescarus.....chiar ma intereseaza:D multumesc. astept PM
pai de ce???:O :O :O
nu mai faci nunta la angela?????

deeelorene
31.03.2008, 20:17:40
pai de ce???:O :O :O
nu mai faci nunta la angela?????
ba da......dar vroiam sa ma interesez si eu de ceva preturi.......cand il face pe mircea popa trebuie sa dam o masa:P

cicika
31.03.2008, 20:20:06
ba da......dar vroiam sa ma interesez si eu de ceva preturi.......cand il face pe mircea popa trebuie sa dam o masa:P
aaaaaaaaaa.
pai acolo stiu ca este scump
poti sadai la angela dar la parter..........

deeelorene
31.03.2008, 20:27:25
aaaaaaaaaa.
ii prea mic:D

elena_mirela
02.04.2008, 13:29:50

0744622464 e numarul de la pescarus, de fapt a sefului de sala...si daca te intereseaza preturi, am inteles ca la restaurantul darina, dar nu cel din Ungheni, ci din tg-Mures, de pe strada Gh. Doja e destul de ieftin, fiind deschis nou

casal1331
02.04.2008, 14:33:37
aaaaaaaaaa.

Pescarusul nu e mai scump decat alte localuri din oras, mai ales la mese organizate.

cicika
02.04.2008, 22:02:53
Pescarusul nu e mai scump decat alte localuri din oras, mai ales la mese organizate.
ok
poate tu sti mai bine.....;-)

deeelorene
06.04.2008, 19:38:20
=))=))=))bun raspuns:))

zambet
11.04.2008, 11:20:20
Un restaurant foarte frumos este si Percarus din incinta Week-end

incearca si acolo
nu e mare

are cineva nunta ladiamant
???
nu stiti daca au ei ceva decoratiuni pentru sala?inca nu am ajuns pe la ei sa intreb
multumesc
o primavara frumoasa sa aveti!!!

meghe
11.04.2008, 11:50:56

incearca si acolo
nu e mare

???
nu stiti daca au ei ceva decoratiuni pentru sala?inca nu am ajuns pe la ei sa intreb
multumesc

Buna!Bine ai venit..!
Fetele din Mures sigur o sa te ajute..!
Ai nunta de ziua mea;-) ...cum stai cu pregatirile?!:-?
Spor la toate si o nunta de vis!>:D<

zambet
11.04.2008, 13:40:55
Buna!Bine ai venit..!
Fetele din Mures sigur o sa te ajute..!
Ai nunta de ziua mea;-) ...cum stai cu pregatirile?!:-?
Spor la toate si o nunta de vis!>:D<

Multumesc mult pentru urari!

Eu zic ca stau bine.

Inca nu am rochita dar cautam.....

casal1331
11.04.2008, 13:49:24
incearca si acolo
nu e mare
???
multumesc

Localul nu asigura decoratiuni. Trebuie sa cauti tu pe cineva care se ocupa de acest lucru. Parerea mea: dak tot apelezi la cineva pt decoratiuni, ei sa se ocupe si de buchete si de florile de pus in piept. Cu o sg persoana, scapi de mai multe ganduri.

deeelorene
13.04.2008, 21:01:37

incearca si acolo
nu e mare

???
multumesc
bine ai venit printre miresici>:D<;)) ai putea sa apelezi la mariaj din unirii pt decoratiuni ....spor la pregatiri:*

solange
22.04.2008, 19:49:04
Ei bine, nu stiu cum sa incep poveste despre localul pe care l-am ales noi.Atata am sufertit pentru ca nu aveam cum alege restaurantul care mi-a placut ca avem unta mica.Am vrut la Darina, dar la iubi meu, nu i-a placut, apoi am vrut la Maris, dar am auzit ca muzica e aiurea, mancarea la fel, si ospatrii vin numai cand ii chemi.
Intr-un final am hotarat Predeal.Am vbt cu tipa, s a zis ca e ok.Apoi ne-a sunat dupa o zi sa ne zica de fapt ca daca e sa facem nunta sambata sa mai platim in plus fata de cei 1000 RON, ca ei ies in pierdere etc.
Am crezut ca mor.Mai erau si parintii mei, care imi spuneau sa incerc si al CFR, ca e mai ieftin acolo decat in alta parte.Ne-am certat o sapt pe tema asta intr-una.Pana am mers sa il vedem.Adevarul e ca nedecorata e cam aiurea sala, in plus are 160 de locuri.Dar am vazut pozele cu sala decorata cu auriu, si arata foatrte frumos.
Am vazut si meniu.In meniu intra asa: rosii umplute cu branza, sala, gordon bleu, masline, braza, suna (la aperitiv), apoi am de ales intre vreo 4 feluri de ciorba, mai e un gratar de porc cu cartofi piure si mai la sfartit snitel cu cartofi natur si cu mazare.In meniu intra si o cafea.Restul duc de acasa.
Tot meniu asta ma va cost undeva la 600000 lei vechi.
Asa ca in final am ramas aici, voiam pe 23 mai dar am vz pe net ca e post si am pus pe 30.
Dupa cat am plans ptr a-mi gasi un local sper sa iasa nunta asa cum o vreau...:-SS

mentosina
22.04.2008, 19:57:23
stai linistit ca nu esti singura care a trecut prin asa ceva;)) ...si eu anul trecut in primavara am dat avans la predeal ..arata mai naspa dar au zis ca o sa il modifice ..sa il puna la punct ...si prin noiembrie ne-au sunat sa mergem sa ne luam avansul ca se vinde restarantul ...asa ca am ramas ca fraieri fara restaurant si nu mai gaseam nimic ...am vb si cu noii proprietari ai predealului dar aveau niste preturi exagerate pt ce restaurant eu ...asa ca nu am acceptat ...pana la urma am gasit doar duminica asa ca teapa:-<

cicika
22.04.2008, 20:07:35
Ei bine, nu stiu cum sa incep poveste despre localul pe care l-am ales noi.Atata am sufertit pentru ca nu aveam cum alege restaurantul care mi-a placut ca avem unta mica.Am vrut la Darina, dar la iubi meu, nu i-a placut, apoi am vrut la Maris, dar am auzit ca muzica e aiurea, mancarea la fel, si ospatrii vin numai cand ii chemi.
Intr-un final am hotarat Predeal.Am vbt cu tipa, s a zis ca e ok.Apoi ne-a sunat dupa o zi sa ne zica de fapt ca daca e sa facem nunta sambata sa mai platim in plus fata de cei 1000 RON, ca ei ies in pierdere etc.
Am crezut ca mor.Mai erau si parintii mei, care imi spuneau sa incerc si al CFR, ca e mai ieftin acolo decat in alta parte.Ne-am certat o sapt pe tema asta intr-una.Pana am mers sa il vedem.Adevarul e ca nedecorata e cam aiurea sala, in plus are 160 de locuri.Dar am vazut pozele cu sala decorata cu auriu, si arata foatrte frumos.
Am vazut si meniu.In meniu intra asa: rosii umplute cu branza, sala, gordon bleu, masline, braza, suna (la aperitiv), apoi am de ales intre vreo 4 feluri de ciorba, mai e un gratar de porc cu cartofi piure si mai la sfartit snitel cu cartofi natur si cu mazare.In meniu intra si o cafea.Restul duc de acasa.
Tot meniu asta ma va cost undeva la 600000 lei vechi.
Asa ca in final am ramas aici, voiam pe 23 mai dar am vz pe net ca e post si am pus pe 30.
Dupa cat am plans ptr a-mi gasi un local sper sa iasa nunta asa cum o vreau...:-SS
felicitari inca o data
sa sti ca la maris este tare frumos si ieftin
am fost acolo la nunta si a fost frumos
legat de muzica de la maris.................SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!f ara comentarii sincer

cicika
22.04.2008, 20:08:11
stai linistit ca nu esti singura care a trecut prin asa ceva;)) ...si eu anul trecut in primavara am dat avans la predeal ..arata mai naspa dar au zis ca o sa il modifice ..sa il puna la punct ...si prin noiembrie ne-au sunat sa mergem sa ne luam avansul ca se vinde restarantul ...asa ca am ramas ca fraieri fara restaurant si nu mai gaseam nimic ...am vb si cu noii proprietari ai predealului dar aveau niste preturi exagerate pt ce restaurant eu ...asa ca nu am acceptat ...pana la urma am gasit doar duminica asa ca teapa:-<
sunt asa de naspa acolo???????????:-w :-w

solange
22.04.2008, 23:12:03
Oricum am ramas la CFR, sper sa iasa nunta asa cum mi-o doresc.Nu stiu daca vreuna dintre voi ati fost la vreo nunta acolo.As fi tare bucuroasa sa stiu cum sunt nuntile la Cantina CFR.#:-S

cicika
23.04.2008, 20:54:50
Oricum am ramas la CFR, sper sa iasa nunta asa cum mi-o doresc.Nu stiu daca vreuna dintre voi ati fost la vreo nunta acolo.As fi tare bucuroasa sa stiu cum sunt nuntile la Cantina CFR.#:-S
eu nu am fost la nici o nunta..........

solange
23.04.2008, 22:26:44
Din pacate putine persoane au facut nunti acolo, poate ptr ca e putin cunoscuta, sper tpotusi sa iasa ok, sa am o nunta de vis.#:-S

mentosina
23.04.2008, 22:29:36
Din pacate putine persoane au facut nunti acolo, poate ptr ca e putin cunoscuta, sper tpotusi sa iasa ok, sa am o nunta de vis.#:-S
o sa iasa bine stai linistita...eu la inceput eram tare dezamagita de restaurantul care il avem...prestij nici nu auzisem de el..nu prea imi placea cum arata...dar altul nu am gasit ..nu mai era nimic liber ..cum am luat teapa de la predeal

solange
23.04.2008, 23:17:05
Sa stii ca restaurantul acela e chiar langa blocul parintilor mei.De obicei nuntile ies super acolo.De fiecare data oameni se distreaza de minune.O sa ai o nunta de vis, sunt sigura.

cicika
24.04.2008, 20:46:51
Sa stii ca restaurantul acela e chiar langa blocul parintilor mei.De obicei nuntile ies super acolo.De fiecare data oameni se distreaza de minune.O sa ai o nunta de vis, sunt sigura.
la cine te referi?
cand vrei sa raspunzi la un comentariu apasa pe citat...;;)

solange
24.04.2008, 21:48:34
la cine te referi?
cand vrei sa raspunzi la un comentariu apasa pe citat...;;)
Scuze... Ma refeream la mentosina ca ea face nunta la prestige.:">Oricum eu in 24 luna viit voi ,erge sa vad cum arata cantina impodobita. Abia astept!

mentosina
24.04.2008, 22:34:39
multumesc de incurajare...sincer l-a inchiriat mama pt dar cand l-am vazut mi-a picat putin fata...era o zi obisnuita..plus mai era si barul ala deschis plin de lume...in fine nu mi-a placut deloc ...dar altul nu mai era disponibil ...pana la urma am vazut ceva poze cu el impodobit si parca arata altfel ..asa ca a cautat firma de decor si o sa il aranjam ...sper sa iasa bine;))

cicika
25.04.2008, 15:33:25
Scuze... Ma refeream la mentosina ca ea face nunta la prestige.:">Oricum eu in 24 luna viit voi ,erge sa vad cum arata cantina impodobita. Abia astept!
cred ca astepti.o sa arete bine.............:*

cicika
25.04.2008, 15:34:22
multumesc de incurajare...sincer l-a inchiriat mama pt dar cand l-am vazut mi-a picat putin fata...era o zi obisnuita..plus mai era si barul ala deschis plin de lume...in fine nu mi-a placut deloc ...dar altul nu mai era disponibil ...pana la urma am vazut ceva poze cu el impodobit si parca arata altfel ..asa ca a cautat firma de decor si o sa il aranjam ...sper sa iasa bine;))
o sa iasa bine
eu am un prieten care se ocupa de decoratiuni,locuieste langa blocul mei si a lucrat la multidecor.....;-)

solange
25.04.2008, 16:37:08
Ti-o spun cu toata sinceritatea din lume, ca restaurantul arata foarte bine impodobit, iar daca ai multi invitati partea aia cu barul , sau ma rog exista si o sala de ptr astia care nu au ce face si merg sa bea o bere pe acolo, se inchide.Daca ai nunta mare poate fi si aia aranjata.Arata ok.Eu nu as fi vrut sa fac acolo, ptr ca stau la 1 min de restaurant, si mi se parea aiurea.
Adica vreau sa ma plimb cu alaiul prin oras, nu sa cobor din apt si sa intru direct in restaurant.=))

mentosina
29.04.2008, 20:38:40
Ti-o spun cu toata sinceritatea din lume, ca restaurantul arata foarte bine impodobit, iar daca ai multi invitati partea aia cu barul , sau ma rog exista si o sala de ptr astia care nu au ce face si merg sa bea o bere pe acolo, se inchide.Daca ai nunta mare poate fi si aia aranjata.Arata ok.Eu nu as fi vrut sa fac acolo, ptr ca stau la 1 min de restaurant, si mi se parea aiurea.
Adica vreau sa ma plimb cu alaiul prin oras, nu sa cobor din apt si sa intru direct in restaurant.=))
nu avem multi invitati asa ca eu sper sa incapem toti in sala ...daca stai la 1 minut de restaurant poate cobori la un suc ..fac cinste:-$

CsR
29.04.2008, 21:07:35
buna Mentosina,
spun ca arata altfel restaurantul cand este decorat. Nu zic asta fiindca si eu acolo am avut nunta ... Nici mie nu mi-a placut la inceput. Dar am fost intr-o sambata cand era pregatit pentru nunta. Foarte frumos a fost. Asta depinde acum de tine, adica de decorator, ca poate face minuni.
Succes!

mentosina
29.04.2008, 21:16:51
buna Mentosina,
spun ca arata altfel restaurantul cand este decorat. Nu zic asta fiindca si eu acolo am avut nunta ... Nici mie nu mi-a placut la inceput. Dar am fost intr-o sambata cand era pregatit pentru nunta. Foarte frumos a fost. Asta depinde acum de tine, adica de decorator, ca poate face minuni.
Succes!
ce bine ca mai dau de o miresica ce a avut nunta acolo ;;) am ales o firma de decor destul de buna..zic eu..si doamna dana, sefa de la restaurant pare o femeie destul de simpatica , sper sa nu avem probleme cu ea...nu m-am intanit decat o data cu ea si parea dispusa sa ne ajute mult ...cum a fost la nunta ta?;;)

CsR
29.04.2008, 21:29:52
ce bine ca mai dau de o miresica ce a avut nunta acolo ;;) am ales o firma de decor destul de buna..zic eu..si doamna dana, sefa de la restaurant pare o femeie destul de simpatica , sper sa nu avem probleme cu ea...nu m-am intanit decat o data cu ea si parea dispusa sa ne ajute mult ...cum a fost la nunta ta?;;)
Cu domna Dana n-am avut nici o problema. este o femeie f de treaba. Eu am fost foarte multumita de toate, cum am vrut asa s-a intamplat, cu exceptia unor lucruri. De ex, nu mi-a placut deloc femeia care servea la masa noastra. fiecare data cand apare in poze simt ca explodez. Ea nu era de treaba (una blonda, cca 35 de ani).
In rest, totul era ok. Daca ai intrebari in legatura cu ceva anume, sper sa te pot ajuta :)
spor la pregatiri

CsR
29.04.2008, 21:31:26
cati invitati veti avea? noi am avut 137 si ne trebuia si spatiul unde este barul. dar nu arata rau, caci acolo e the dancefloor. nici nu observi barul.

mentosina
29.04.2008, 21:39:48
cati invitati veti avea? noi am avut 137 si ne trebuia si spatiul unde este barul. dar nu arata rau, caci acolo e the dancefloor. nici nu observi barul.
multumesc mult ...esti o draguta ..sincer inca nu stiu cati invitati vom avea ..intre 120 si 150 de persoane..eu sper sa incapem toti in sala ..oi ati cumparat bautura de la restaurant?' ...noua ne-a oferit sa cumparam de la ea ..cum stam prost cu timpul nici nu stiu ce sa fac..mancarea cum a fost? a iesit buna?;))

cicika
29.04.2008, 21:56:21
multumesc mult ...esti o draguta ..sincer inca nu stiu cati invitati vom avea ..intre 120 si 150 de persoane..eu sper sa incapem toti in sala ..oi ati cumparat bautura de la restaurant?' ...noua ne-a oferit sa cumparam de la ea ..cum stam prost cu timpul nici nu stiu ce sa fac..mancarea cum a fost? a iesit buna?;))
monte................cu siguranta o sa iasa totul bine............;-)

mentosina
29.04.2008, 21:57:39
monte................cu siguranta o sa iasa totul bine............;-)
mersi sanda>:D< >:D< >:D< tu , amabila ca de obicei

cicika
29.04.2008, 22:01:17
mersi sanda>:D< >:D< >:D< tu , amabila ca de obicei
nu ai pt ce.................
abia astept sa te vad miresica............>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

CsR
30.04.2008, 08:19:24
mancarea a fost foarte buna. si spun asta din experienta, ca deja la doua nunti am fost acolo. si ma mai duc in mai inca o data.
A fost buna si multa.
Bautura am avut noi numai vin alb si rosu, deci despre asta nu pot sa zic nimic. acela am cumparat de pe piata din 7 noi (foarte buna a fost, Recas). Sucul am cumparat de la ei (zicea Dana sa cumparam macar ceva de la ea).
Cand vorbesti de "sala" zici numai partea cu restaurantul, nu?
Noi cu 137 am avut 2 sau 3 mese de 6 pers langa ringul de dans, deci nu stiu daca o sa incapeti toti in sala.
pa!

mentosina
30.04.2008, 19:36:40
mancarea a fost foarte buna. si spun asta din experienta, ca deja la doua nunti am fost acolo. si ma mai duc in mai inca o data.
A fost buna si multa.
Bautura am avut noi numai vin alb si rosu, deci despre asta nu pot sa zic nimic. acela am cumparat de pe piata din 7 noi (foarte buna a fost, Recas). Sucul am cumparat de la ei (zicea Dana sa cumparam macar ceva de la ea).
Cand vorbesti de "sala" zici numai partea cu restaurantul, nu?
Noi cu 137 am avut 2 sau 3 mese de 6 pers langa ringul de dans, deci nu stiu daca o sa incapeti toti in sala.
pa!
ce bine imi pare ca zici ca a fost buna mancarea ...stau mai linistita...noi cred ca o sa cumparam toata bautura de la ea ...mai vedem ..
la sala ma refeream in restaurant ...o sa vedem noi cum aranjam mesele..sa vedem cata lume vine ...multe promisiuni dar pana nu confirma , nu sti exact ...eu sper sa iasa totul bine...mersi mult de informatii ..imi esti de mare ajutor:*

solange
02.05.2008, 12:07:18
nu avem multi invitati asa ca eu sper sa incapem toti in sala ...daca stai la 1 minut de restaurant poate cobori la un suc ..fac cinste:-$
Pai as veni cu mare drag, dar acuma m-am mutat cu viitorul sot, si stau cam la 10 min de ai mei.Dar poate vin, daca mai e valabila invitatia, ca vreau sa te vad mireasa.:)

deeelorene
02.05.2008, 18:12:04
fetele......am fost la pescarus....:) ii superb localul:) si mai ales modul de a servi ospatari:) am ramas cu un gust placut:) si mancare nu mai zic:)

cicika
02.05.2008, 18:51:09
fetele......am fost la pescarus....:) ii superb localul:) si mai ales modul de a servi ospatari:) am ramas cu un gust placut:) si mancare nu mai zic:)
stiu si eu am fost...........;-)

mentosina
02.05.2008, 20:45:37
Pai as veni cu mare drag, dar acuma m-am mutat cu viitorul sot, si stau cam la 10 min de ai mei.Dar poate vin, daca mai e valabila invitatia, ca vreau sa te vad mireasa.:)
Binenteles ca e valabila invitatia ...pentru tine si pentru toate ..>:D<

tinaval11
07.05.2008, 17:18:38
Buna fetelor , eu am nunta la Pescarus in weekw-end, anul acesta in august ..e super acolo , l-au modernizat vara trecuta ...iar ospatarii sunt foarte draguti si amabili :|

Am auzit doar cuvinte de lauda pana acum ...dar ....va voi spune mai multe duppa nunta. :)

nanalia
07.05.2008, 18:02:45
Buna , bina ai venit printre noi. casa de piatra si ... spor la pregatiri!:*:*:*

mentosina
07.05.2008, 19:28:13
Buna fetelor , eu am nunta la Pescarus in weekw-end, anul acesta in august ..e super acolo , l-au modernizat vara trecuta ...iar ospatarii sunt foarte draguti si amabili :|

Am auzit doar cuvinte de lauda pana acum ...dar ....va voi spune mai multe duppa nunta. :)
Bine ai venit!!
La inceput si noi am vrut sa facem nunta acolo ...dar chiar cineva ce lucreaza acolo ne-a sfatuit sa avem grija...nu vreau sa te sperii dar ai grija cu tot stabiliti de la inceput preturi..semnati hartii..
Intradevar e frumos ( faceti in sala de la etaj nu?) am fost acolo de craciun ,am fort invitati la o petrecere, intradevar servirea, localul ,sunt de necriticat ...vedeti voi ..mie nu vroia sa imi dea nici pret la meniu...ma obliga sa le iau formatia ce costa peste 100o de euro...si mai ales cand si cunostinta asta ce lucreaza acolo ne-a zis unele chestii..am renuntat la local, dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti faci griji >:D<

cicika
07.05.2008, 21:58:09

bine ai venit...............
felicitari pt alegerea facuta.............
eu il cunosc pe seful de sala.................capacitate maxima...240 persoane:*

cicika
07.05.2008, 21:59:17
Bine ai venit!!
La inceput si noi am vrut sa facem nunta acolo ...dar chiar cineva ce lucreaza acolo ne-a sfatuit sa avem grija...nu vreau sa te sperii dar ai grija cu tot stabiliti de la inceput preturi..semnati hartii..
Intradevar e frumos ( faceti in sala de la etaj nu?) am fost acolo de craciun ,am fort invitati la o petrecere, intradevar servirea, localul ,sunt de necriticat ...vedeti voi ..mie nu vroia sa imi dea nici pret la meniu...ma obliga sa le iau formatia ce costa peste 100o de euro...si mai ales cand si cunostinta asta ce lucreaza acolo ne-a zis unele chestii..am renuntat la local, dar asta nu inseamna ca trebuie sa iti faci griji >:D<
imi place de tine ca spui ce sti....................asa si trebuie...nu trebuie sa fim dusi cu zaharelul..........;-)

mentosina
07.05.2008, 22:14:30
imi place de tine ca spui ce sti....................asa si trebuie...nu trebuie sa fim dusi cu zaharelul..........;-)
sincer nu vreau sa le fac reclama proasta ...dar stiu ce vorbesc ...am si fost acolo...am vb personal... la o cina ..la chestii mai mici nu e problema..da cand e vorba de o nunta..sunt mai smecheri ..p mine ce m-a enervat era ca nu imi dadea informatii clare..imi impunea multe chestii...am vrut sa fac acolo nunta pe ca era singuru care mai avea loc liber in luna august ...

meghe
08.05.2008, 07:29:57

Bine ai venit!Spor la pregatiri!
sa iasa totul asa cum vreti!>:D<

cicika
08.05.2008, 20:44:00
sincer nu vreau sa le fac reclama proasta ...dar stiu ce vorbesc ...am si fost acolo...am vb personal... la o cina ..la chestii mai mici nu e problema..da cand e vorba de o nunta..sunt mai smecheri ..p mine ce m-a enervat era ca nu imi dadea informatii clare..imi impunea multe chestii...am vrut sa fac acolo nunta pe ca era singuru care mai avea loc liber in luna august ...
te cred...........

deeelorene
13.05.2008, 17:57:41

bine ai venit pe aici:) si spor la pregatiri

lormonik
12.06.2008, 20:40:24
Buna Fetelor,

Sunt noua pe Miresici.ro si noua in ale miresicilor taine.....noi incercam sa ne organizam o nunta de vreo 160 de persoane in Targu-Mures, asta in conditiile in care suntem la mii de kilometri departare si doar cu cativa prieteni pe a caror parere ne putem baza pentru alegerea unui restaurant in Mures....am nevoie de tot ajutorul pe care mi-l puteti acorda.
Eu nu sunt din Mures, am fost doar de cateva ori, si ultima data in 2005, asa ca habar nu am de restaurante. Am dori sa rezervam unul pe 23 mai 2009, sper ca inca nu e prea tarziu....din pacate restaurantele Muresene nu au toate adrese web unde poti vizualiza spatiile, meniurile lor....dar am reusit sa gasesc totusi cateva online....Am vazut ca Alina a avut nunta la "Darina", mi-a recomandat cineva restaurantul acela....pareri? alte sugestii? "President" stiu ca nu e disponibil pe 23 mai, de "Continetal" mi s-a spus sa uit, ca nu mai e ce a fost, asa ca dupa cum vedeti, is cam in plop si plopul in aer......
Va rog sa ma ajutati cu sugetii si pareti.
Mersi mult!

cicika
12.06.2008, 23:29:04
Buna Fetelor,

Sunt noua pe Miresici.ro si noua in ale miresicilor taine.....noi incercam sa ne organizam o nunta de vreo 160 de persoane in Targu-Mures, asta in conditiile in care suntem la mii de kilometri departare si doar cu cativa prieteni pe a caror parere ne putem baza pentru alegerea unui restaurant in Mures....am nevoie de tot ajutorul pe care mi-l puteti acorda.
Eu nu sunt din Mures, am fost doar de cateva ori, si ultima data in 2005, asa ca habar nu am de restaurante. Am dori sa rezervam unul pe 23 mai 2009, sper ca inca nu e prea tarziu....din pacate restaurantele Muresene nu au toate adrese web unde poti vizualiza spatiile, meniurile lor....dar am reusit sa gasesc totusi cateva online....Am vazut ca Alina a avut nunta la "Darina", mi-a recomandat cineva restaurantul acela....pareri? alte sugestii? "President" stiu ca nu e disponibil pe 23 mai, de "Continetal" mi s-a spus sa uit, ca nu mai e ce a fost, asa ca dupa cum vedeti, is cam in plop si plopul in aer......
Mersi mult!
bine ai venit>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
iti recomand cu caldura rest LA ANGELA!!!
noi acolo facem
sau la Cezara!!!!!!!!!!!

lormonik
13.06.2008, 00:38:58
bine ai venit>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
iti recomand cu caldura rest LA ANGELA!!!
noi acolo facem
sau la Cezara!!!!!!!!!!!

Mersi Alexandra Sandutza! :-)
Ai cumva fotografii de la aceste restaurante? sau adrese web?

A fost cumva cineva la vreo nunta in complexul President in sala Only Pink? Pareri?

Somn usor fetelor, ca la voi e noapte.....Salutari!

lacrimioaraflore
13.06.2008, 10:16:31
Buna Fetelor,

Mersi mult!
mama mea a fost acum o sapt la o nunta la Darina si a zis ca a fost frumos...buna mancarea...nu stiu mai mult....>:D<

CCCC
13.06.2008, 11:58:24
mama mea a fost acum o sapt la o nunta la Darina si a zis ca a fost frumos...buna mancarea...nu stiu mai mult....>:D<

Si eu am fost sapatamana trecuta la o nunta la Darina si sa stii ca am ramas placut impresionata.
Sala era aranjata de vis,Meniul foarte bun,tortul de asemenea,au avut si fantana de ciocolata.
Concluzie: mi-a placut.

lacrimioaraflore
13.06.2008, 12:01:44
Si eu am fost sapatamana trecuta la o nunta la Darina si sa stii ca am ramas placut impresionata.
Sala era aranjata de vis,Meniul foarte bun,tortul de asemenea,au avut si fantana de ciocolata.
eu am zis numai ce stiu...din spusele mamei mele a fost multumita....:D

lormonik
13.06.2008, 17:59:49

Unde e locat restaurantul Darina? Sau ma bine intrebat, is mai multe restaurante Darina sau care apartin de Darina? ca logodnicul meu numa nu-si aminteste de restaurantul asta.....am vrea sa trimitem prietenii care ne sunt in Mures acum, sa il vada...mersic!

Andreea26
13.06.2008, 18:33:05
Unde e locat restaurantul Darina? Sau ma bine intrebat, is mai multe restaurante Darina sau care apartin de Darina? ca logodnicul meu numa nu-si aminteste de restaurantul asta.....am vrea sa trimitem prietenii care ne sunt in Mures acum, sa il vada...mersic!

Buna! Noi am avut nunta anul trecut la darina si pot sa spun ca s-au comportat impecabil. Nu am nimic sa le reprosez. Totul a fost exact asa cum am vrut eu. Primul rest. Darina se afla in Ungheni (cam 7 km de oras) si este super fain ca te lasa sa stai mai tarziu pt. ca nu sunt blocuri sau case in jur. Al doilea rest se afla pe Ghe Doja(colt cu str.Bega) este nou facut. Ar trebui sa mergi sa vezi daca iti place. Mult succes!!!!:*

lormonik
13.06.2008, 20:41:54
Buna! Noi am avut nunta anul trecut la darina si pot sa spun ca s-au comportat impecabil. Nu am nimic sa le reprosez. Totul a fost exact asa cum am vrut eu. Primul rest. Darina se afla in Ungheni (cam 7 km de oras) si este super fain ca te lasa sa stai mai tarziu pt. ca nu sunt blocuri sau case in jur. Al doilea rest se afla pe Ghe Doja(colt cu str.Bega) este nou facut. Ar trebui sa mergi sa vezi daca iti place. Mult succes!!!!:*

Mersi Andreea. O sa imi trimit prietenii sa il vada, eu din pacate sunt departe....se ocupa ei si de decoratii? sau ai avut o alta firma angajata care s-a ocupat de asta? Cu muzica ce ai facut? Ai avut formatie sau DJ?

Vad ca te pregatesti sa fii mamica, felicitari! Sa va dea Dumnezeu sanatate! >:D<

Andreea26
13.06.2008, 21:46:29
Mersi Andreea. O sa imi trimit prietenii sa il vada, eu din pacate sunt departe....se ocupa ei si de decoratii? sau ai avut o alta firma angajata care s-a ocupat de asta? Cu muzica ce ai facut? Ai avut formatie sau DJ?

Vad ca te pregatesti sa fii mamica, felicitari! Sa va dea Dumnezeu sanatate! >:D<
Multumesc! D-ne ajuta tuturor sa isi indeplineasca toate visele!
Darina nu este un rest. luxos dar decorat arat super bine. Muzica am avut o formatie cu care am vb cu mult timp inainte. Daca vrei cumva ceva nr de tel pot sa iti trimit pe MP . :*

cicika
14.06.2008, 22:40:18
Mersi Alexandra Sandutza! :-)
Ai cumva fotografii de la aceste restaurante? sau adrese web?

A fost cumva cineva la vreo nunta in complexul President in sala Only Pink? Pareri?

Somn usor fetelor, ca la voi e noapte.....Salutari!
am cateva poze...............
localul este tare frumos

dacaunico
15.06.2008, 00:51:47
localul este tare frumos
Hm,cred ca ai incurcat putin pozele,dar oricum,bebe-ul e un scump.:*

lacrimioaraflore
15.06.2008, 01:28:50
localul este tare frumos
ce frumos e bebele....:*

cicika
15.06.2008, 01:44:41
localul este tare frumos
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
am incurcat pozele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
scuze!!!!!!!!!

cicika
15.06.2008, 01:45:17
ce frumos e bebele....:*
mersi mult!!!!!!!!!!!>:D<

lacrimioaraflore
15.06.2008, 01:46:00
mersi mult!!!!!!!!!!!>:D<
nu ai pentru ce...asteptam poze cu restaurantul:">

cicika
15.06.2008, 01:56:40
nu ai pentru ce...asteptam poze cu restaurantul:">
stai sa vad..............daca o sa gasesc....

lacrimioaraflore
15.06.2008, 01:58:16
cu rosu si alb....??????????????????nu este....??????:-s

cicika
15.06.2008, 17:20:57
cu rosu si alb....??????????????????nu este....??????:-s
nu...............din pacate!!!!!!!!!!!
iti place verdele????:D

lacrimioaraflore
16.06.2008, 12:58:06
nu...............din pacate!!!!!!!!!!!
iti place verdele????:D
ba da...e super culoarea...o sa arate super sala.....>:D<>:D<>:D<

cicika
16.06.2008, 16:03:22
ba da...e super culoarea...o sa arate super sala.....>:D<>:D<>:D<
mersi mult!!!;-)

lormonik
16.06.2008, 17:31:24

FRUMOS!

Intre timp mi-am primit "raportul oficial":"> de la pretenii din Mures care au fost sa vada restaurantele. Se pare ca pe 23 mai 2009 doar "Europa" e liber, restul luate, rezervate, ocupate, nici o sansa de vreo feresatra in orarul de nunti de primavara-vara....asa ca, data nuntii fiind forate importanta pentru noi ne vom concentra atentia asupra acestui restaurant.........este Europa destul de incapator pentru 170 de persoane? A fost cineva la vreo nunta de asa marime acolo?

Cum v-a trecut weekendul? Eu am vrut sa merg la plaja, dar mi-a stricat vremea planurile.....:-s

lormonik
16.06.2008, 17:59:10

Noi tocmai am aflat ca Europa e liber pe 23 mai 2009, data care ne-am dorit-o pentru nunta. Nu am fost niciodata la nunta la Europa si nu l-am vazut sala aranjata de nunta. Cum a fost la voi? S-au ocupat ei de aranjamentele festive sau ai avut o alta firma care sa se ocupe? Noi am fi cam 170 de persoane, crezi ca vom fi agolmerati? Ai fost multumita de meniu? De servire? Daca ai imi trimiti te rog cateva poze despre restaurant? Mersi!

cicika
16.06.2008, 19:03:05
FRUMOS!

Intre timp mi-am primit "raportul oficial":"> de la pretenii din Mures care au fost sa vada restaurantele. Se pare ca pe 23 mai 2009 doar "Europa" e liber, restul luate, rezervate, ocupate, nici o sansa de vreo feresatra in orarul de nunti de primavara-vara....asa ca, data nuntii fiind forate importanta pentru noi ne vom concentra atentia asupra acestui restaurant.........este Europa destul de incapator pentru 170 de persoane? A fost cineva la vreo nunta de asa marime acolo?

Cum v-a trecut weekendul? Eu am vrut sa merg la plaja, dar mi-a stricat vremea planurile.....:-s
este cam mic restaurantul europa...poate sa iti zica mai bine miss nanalia......ea a avut nunta acolo anul acesta
:*

cicika
16.06.2008, 19:04:09
Noi tocmai am aflat ca Europa e liber pe 23 mai 2009, data care ne-am dorit-o pentru nunta. Nu am fost niciodata la nunta la Europa si nu l-am vazut sala aranjata de nunta. Cum a fost la voi? S-au ocupat ei de aranjamentele festive sau ai avut o alta firma care sa se ocupe? Noi am fi cam 170 de persoane, crezi ca vom fi agolmerati? Ai fost multumita de meniu? De servire? Daca ai imi trimiti te rog cateva poze despre restaurant? Mersi!
are poze.............in album!!!!!!!;-)

lormonik
16.06.2008, 19:22:09
este cam mic restaurantul europa...poate sa iti zica mai bine miss nanalia......ea a avut nunta acolo anul acesta
:*

Da, sper sa citeasca Miss_nanalia mesajul si sa aibe timp sa imi spuna parerea ei mai ales ca ea am intels ca a avut in jur de 180 invitati. Sunt curioasa de impresiile ei. Poate imi da si ceva sfaturi.....

lormonik
16.06.2008, 19:23:08
are poze.............in album!!!!!!!;-)

da, am vazut cateva poze, poate are mai multe depsre restaurant si imi mai trimite ;-)

cicika
16.06.2008, 19:56:00
da, am vazut cateva poze, poate are mai multe depsre restaurant si imi mai trimite ;-)
are are....................
eu acum vb cu ea pe mess!!!

lormonik
16.06.2008, 20:02:26
are are....................
eu acum vb cu ea pe mess!!!

sandutza draga, si i-ai spus de mine ca-s disperata?:-SS ca n-am cum sa ajung acolo si sunt presata sa iau decizii rapidos??
[-o< spune-i te rog sa ma ajute.
i-as fi scris mesaj privat dar nu am acces ca is prea noua pe miresici...:((

cicika
16.06.2008, 20:03:35
sandutza draga, si i-ai spus de mine ca-s disperata?:-SS ca n-am cum sa ajung acolo si sunt presata sa iau decizii rapidos??
[-o< spune-i te rog sa ma ajute.
i-as fi scris mesaj privat dar nu am acces ca is prea noua pe miresici...:((
stai linistita,,,,,,,,,,,,,am vb de tine
am si poze!!!!!!!!!!!!
o sa le postez imediat!!!!!!!!!!!!
ea este acum mai ocupata...........dar nu ramai tu fara poze!!!>:D< >:D<

lormonik
16.06.2008, 20:26:18
stai linistita,,,,,,,,,,,,,am vb de tine
am si poze!!!!!!!!!!!!
o sa le postez imediat!!!!!!!!!!!!
ea este acum mai ocupata...........dar nu ramai tu fara poze!!!>:D< >:D<

O My God! Sunteti superbe! Mersi, mersi, mersi, mersi, mersi!!!!!!
Ce noroc cu voi! >:D<

cicika
16.06.2008, 20:27:30
O My God! Sunteti superbe! Mersi, mersi, mersi, mersi, mersi!!!!!!
Ce noroc cu voi! >:D<
vezi???
tu cand vi in mures?;))

lormonik
16.06.2008, 22:15:20
vezi???
tu cand vi in mures?;))

eu voi veni in Mures chiar numai la anul, cand e nunta.
va puteti imagina ce stress e sa planuiesti totul de la distanta.....dar asta e, incercam.

cicika
16.06.2008, 22:27:03
eu voi veni in Mures chiar numai la anul, cand e nunta.
va puteti imagina ce stress e sa planuiesti totul de la distanta.....dar asta e, incercam.
pai mai sunt miresici care sunt in situatia ta!!!!:*

lacrimioaraflore
16.06.2008, 23:11:04
pai mai sunt miresici care sunt in situatia ta!!!!:*
da....cam asa e si eu si mentosina......si mai sunt....parca kitty.....#-o#-o#-o

cicika
16.06.2008, 23:12:57
da....cam asa e si eu si mentosina......si mai sunt....parca kitty.....#-o#-o#-o
va ajutam noi!!!!!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

lacrimioaraflore
16.06.2008, 23:24:46
mersi....:*:*:* stiam eu ca sunteti niste femei pe care ma pot baza.....:)>-

cicika
16.06.2008, 23:25:54
mersi....:*:*:* stiam eu ca sunteti niste femei pe care ma pot baza.....:)>-
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200C0.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12)

lacrimioaraflore
16.06.2008, 23:28:36
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200C0.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12)
;-);-);-);-);-)>:D<>:D<>:D<>:D<

lormonik
20.06.2008, 23:37:55

mersi, mersi!
chiar avem nevoie de ajutor.
eu am avut o saptamana nebuna, n-am prea avut timp sa mai intru pe aici, dar intre timp s-a rezolvazat totusi ceva: am gasit restaurant! prietenii mei care sunt in Mures ne-au rezervat Pensiunea Europa pentru 23 mai 2009! acum urmaza sa ne interesam de un DJ bun.....

lacrimioaraflore
20.06.2008, 23:46:34
mersi, mersi!
eu am avut o saptamana nebuna, n-am prea avut timp sa mai intru pe aici, dar intre timp s-a rezolvazat totusi ceva: am gasit restaurant! prietenii mei care sunt in Mures ne-au rezervat Pensiunea Europa pentru 23 mai 2009! acum urmaza sa ne interesam de un DJ bun.....
bafta la miresit....ma bucur ca ti-ai gasit restaurant....:*:*:*tine-o tot asa, ai inceput cu dreptul....

cicika
21.06.2008, 01:00:44
mersi, mersi!
acolo face tot la anu cumnatica mea.........paula_flopy
sunt sigura ca o sa va sfatuiti una pe alta!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

cicika
21.06.2008, 01:01:14
mersi, mersi!
scuze.................am uitat
felicitari!!!!!!!!!!!!!!\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

lacrimioaraflore
24.06.2008, 19:06:57
sanda...cum era restaurantul aranjat????????????nu mi-ai dat nici un detaliu.....:-?:-?:-?

lormonik
24.06.2008, 23:42:51
acolo face tot la anu cumnatica mea.........paula_flopy
sunt sigura ca o sa va sfatuiti una pe alta!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

da? super!
ea in ce data are nunta?
nu am "vazut-o" printre dialoguri....poate nu m-am dus destul de mult inapoi....

cicika
25.06.2008, 21:56:17
da? super!
ea in ce data are nunta?
nu am "vazut-o" printre dialoguri....poate nu m-am dus destul de mult inapoi....
sunt sigura ca ai gasit-o!!!!!!!!!!>:D< >:D<

cicika
25.06.2008, 21:57:09
o sa pun si poze!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cicika
25.06.2008, 22:13:49
cateva poze cu localul.......................LA ANGELA>:D< >:D< >:D< >:D<
sper sa va placa:D

CCCC
25.06.2008, 23:05:33

...arata foarte bine pe verde.Iar daca la tine vor fi si cale multe ...cred ca va fi de vis....

meghe
26.06.2008, 08:55:58

Frumos localul...frumos decorul...frumoasa miresica...dar si alexandra tare frumoasa!>:D<

kittynel
26.06.2008, 09:02:07
Frumos localul...frumos decorul...frumoasa miresica...dar si alexandra tare frumoasa!>:D<
good point....

deeelorene
26.06.2008, 22:00:27
normal ca is foarte faine:) si pe verde mai ales:):):) cum o sa am si eu:)

lacrimioaraflore
26.06.2008, 23:23:45
frumoasa sala cu verde...mireasa imi pare cunoscuta.....si ea e frumoasa....si sanda si tu esti frumoasa....:*:*:*

cicika
28.06.2008, 14:05:17
...arata foarte bine pe verde.Iar daca la tine vor fi si cale multe ...cred ca va fi de vis....
mersi mult...................
sper sa fasesc cale...........;;) ;;) ;;)

cicika
28.06.2008, 14:05:56
a mersi.........................si putin mai slaba=)) =))

cicika
28.06.2008, 14:06:28
good point....
ma inrosesc deja.................>:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
28.06.2008, 14:07:08
normal ca is foarte faine:) si pe verde mai ales:):):) cum o sa am si eu:)
buna alegere........>:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
28.06.2008, 14:07:49
frumoasa sala cu verde...mireasa imi pare cunoscuta.....si ea e frumoasa....si sanda si tu esti frumoasa....:*:*:*
alta..........................mor de atata frumusete...............
se numeste andrada......;;) da,a fost foarte frumoasa...........<:-P <:-P

lacrimioaraflore
28.06.2008, 16:15:05
alta..........................mor de atata frumusete...............
se numeste andrada......;;) da,a fost foarte frumoasa...........<:-P <:-P
stai linistita ca nimeni nu a murit din frumusete......>:D<>:D<>:D<>:D<

cicika
28.06.2008, 16:40:13
stai linistita ca nimeni nu a murit din frumusete......>:D<>:D<>:D<>:D<
asa este:-p :-p :-p

lacrimioaraflore
28.06.2008, 21:29:24
nu stiu de unde o stiu pe andrada dar imi pare ffff cunoscuta...in fine.....:)>-:)>-

cicika
29.06.2008, 00:17:06
nu stiu de unde o stiu pe andrada dar imi pare ffff cunoscuta...in fine.....:)>-:)>-
cine stie!!>:D<

lacrimioaraflore
04.07.2008, 09:46:40
fetelor apropo de europa....e super tare localul.....am vazut niste poze de la o prietena.....imi place mult.....sunt sigura ca veti fi incantate cele care faceti acolo.....>:D<>:D<

diana31
04.07.2008, 10:11:46
fetelor spuneti-mi si mie unde se afla restaurantul Angela, va rog.......

lacrimioaraflore
04.07.2008, 10:37:51
fetelor spuneti-mi si mie unde se afla restaurantul Angela, va rog.......
pe strada victor babes nr 15>:D<>:D<>:D<

diana31
04.07.2008, 10:41:04
pe strada victor babes nr 15>:D<>:D<>:D<
=)) =)) =)) si unde e strada V. Babes nr. 15?

anca_maria
04.07.2008, 11:15:10
=)) =)) =)) si unde e strada V. Babes nr. 15?
Langa caminele studentesti - fosta cantina a medicinii

diana31
04.07.2008, 11:17:43
Langa caminele studentesti - fosta cantina a medicinii
[-X [-X [-X fetelor nu e bine............ explicati-mi de la intrarea in Mures dinspre Cluj...........^:)^ ^:)^ ^:)^

anca_maria
04.07.2008, 11:40:36
[-X [-X [-X fetelor nu e bine............ explicati-mi de la intrarea in Mures dinspre Cluj...........^:)^ ^:)^ ^:)^

Sper ca e destul de vizibila
Linia rosie este cea pe care mergeti

Intrati pe strada Gh Doja in mures, mergeti pana in centru, si la ultimul semafor o luati la dreapta (in sus). LA un moment dat o sa vedeti o Banca Transilvania si BRD una langa alta, si un parculet pe stanga. Acolo o luati prima la stanga, apoi a 3-a la dreapta (chiar cand va incepe o coborare de pe deal).
Asta in oricare zi inafara de duminica, cand e inchis centrul.
DAca e duminica, intrati in tg mures, ajungeti la o intersectie (centrul) unde o sa aveti un Mall in stanga, si o cladire de sticla in dreapta. Acolo o luati la dreapta. Intrati pe un bulevard, si la primul semafor o luati la stanga. Apoi a doua la dreapta. La o inttersectie mai mica, la stanga, iar o intersectie cu un drum mai mare - la dreapta. De acolo urcati, treceti de semafor, si cand vedeti bancila, la stanga, si apoi a treia la dreapta.

diana31
04.07.2008, 11:50:32
Sper ca e destul de vizibila
Linia rosie este cea pe care mergeti

Intrati pe strada Gh Doja in mures, mergeti pana in centru, si la ultimul semafor o luati la dreapta (in sus). LA un moment dat o sa vedeti o Banca Transilvania si BRD una langa alta, si un parculet pe stanga. Acolo o luati prima la stanga, apoi a 3-a la dreapta (chiar cand va incepe o coborare de pe deal).
Asta in oricare zi inafara de duminica, cand e inchis centrul.
DAca e duminica, intrati in tg mures, ajungeti la o intersectie (centrul) unde o sa aveti un Mall in stanga, si o cladire de sticla in dreapta. Acolo o luati la dreapta. Intrati pe un bulevard, si la primul semafor o luati la stanga. Apoi a doua la dreapta. La o inttersectie mai mica, la stanga, iar o intersectie cu un drum mai mare - la dreapta. De acolo urcati, treceti de semafor, si cand vedeti bancila, la stanga, si apoi a treia la dreapta.
multumesc frumos o sa fac un xerox la harta si la explicatia ta........daca nu ne vedem la intalnire sa stiti ca m-am ratacit<:-P <:-P <:-P

cicika
04.07.2008, 20:45:39
fetelor apropo de europa....e super tare localul.....am vazut niste poze de la o prietena.....imi place mult.....sunt sigura ca veti fi incantate cele care faceti acolo.....>:D<>:D<
este tare fain>:D< >:D< >:D<

cicika
04.07.2008, 20:49:15
multumesc frumos o sa fac un xerox la harta si la explicatia ta........daca nu ne vedem la intalnire sa stiti ca m-am ratacit<:-P <:-P <:-P
nu este greu..........................
cand ajungi in ms......mergi pana in centru.............apoi urmaresti indicatoarele spre spitalul nou..............in drum spre spital ajungi la o intersectie mai maricica langa care este statuia lui Eminescu..............faci la stanga apoi a doua straduta la dreapta..................inainte sa cobori o strada in panta!!!!!!!!!!!!!!!!!!si acolo este:* :*

lacrimioaraflore
05.07.2008, 00:21:37
este tare fain>:D< >:D< >:D<
am vazut si eu cateva poze si chiar mi-a placut....>:D<>:D<>:D<

cicika
05.07.2008, 22:28:58
am vazut si eu cateva poze si chiar mi-a placut....>:D<>:D<>:D<
este frumos...........dar mai micut>:D< >:D<

lacrimioaraflore
05.07.2008, 22:58:00
este frumos...........dar mai micut>:D< >:D<
pentru cineva care nu face nunta mare si are putine persoane...ajunge.....>:D<>:D<>:D<

cicika
05.07.2008, 23:17:30
pentru cineva care nu face nunta mare si are putine persoane...ajunge.....>:D<>:D<>:D<
da asa este;;)

lacrimioaraflore
07.07.2008, 00:13:58
da asa este;;)
la angela inca nu am fost dar din pozele ce le-ai postat , arata super.....sigur vei fi multumita.....:D:D:D

diana31
07.07.2008, 15:28:33
nu este greu..........................
cand ajungi in ms......mergi pana in centru.............apoi urmaresti indicatoarele spre spitalul nou..............in drum spre spital ajungi la o intersectie mai maricica langa care este statuia lui Eminescu..............faci la stanga apoi a doua straduta la dreapta..................inainte sa cobori o strada in panta!!!!!!!!!!!!!!!!!!si acolo este:* :*
este in ceva cartier? sau pe langa centru?
stiu doar cum sa ajung in cartierul sau strada decebal:(( :(( :((

CCCC
08.07.2008, 12:30:24

Cartierul Decebal nu avem in Mures ......mai mult ca sigur str. Decebal,
care este in cartierul Unirii (unde sta si deelorene)

Restaurantul La Angela este in cartierul Cornisa.......dar pe oricine intrebi o sa te indrume sigur,pt ca asa din explicatii e greu sa iti dai seama....

Stai sa o luam altfel...........ce cunosti tu in Mures de fapt?
:* :*

diana31
08.07.2008, 15:36:09
Cartierul Decebal nu avem in Mures ......mai mult ca sigur str. Decebal,
care este in cartierul Unirii (unde sta si deelorene)

Restaurantul La Angela este in cartierul Cornisa.......dar pe oricine intrebi o sa te indrume sigur,pt ca asa din explicatii e greu sa iti dai seama....

Stai sa o luam altfel...........ce cunosti tu in Mures de fapt?
:* :*
da e strada decebal in cartierul Unirii..........ce cunosc eu sunt prea putine......centrul stiu unde vine, ca si punct de reper in centru stiu unde e sediul distrigaz......si de acolo stiu cum sa ajung in unirii:* :*

cicika
08.07.2008, 19:37:13
la angela inca nu am fost dar din pozele ce le-ai postat , arata super.....sigur vei fi multumita.....:D:D:D
mie imi place tare mult si localul dar si personalul de acolo>:D<

cicika
08.07.2008, 19:37:46
este cartierul cornisa>:D<

cicika
08.07.2008, 19:38:36
da e strada decebal in cartierul Unirii..........ce cunosc eu sunt prea putine......centrul stiu unde vine, ca si punct de reper in centru stiu unde e sediul distrigaz......si de acolo stiu cum sa ajung in unirii:* :*
pai atunci inseamna ca esti descurcareata=D> =D> =D> =D>

diana31
10.07.2008, 08:58:08
pai atunci inseamna ca esti descurcareata=D> =D> =D> =D>
om gasii noi cumva ca doar nu ne-om pierde tocmai in Mures si daca ne-om pierde de asta sunt telefoane.......pentru a stresa oamenii cand le este lumea mai draga....oricum multumesc mult fetelor:* :* :*
in mare am inteles pe unde sa o iau proba practica o sustin in August:-$ :-$ :-$

cicika
10.07.2008, 18:10:03
om gasii noi cumva ca doar nu ne-om pierde tocmai in Mures si daca ne-om pierde de asta sunt telefoane.......pentru a stresa oamenii cand le este lumea mai draga....oricum multumesc mult fetelor:* :* :*
in mare am inteles pe unde sa o iau proba practica o sustin in August:-$ :-$ :-$
sigur ai sa gasesti:">

CCCC
10.07.2008, 21:28:55

...sunt sigura ca o sa te descurci.................si daca nu te descurci sunt sigura ca pe oricine ai intreba te-ar indruma cu placere.......
>:D< >:D<

diana31
15.07.2008, 11:19:13
sigur ai sa gasesti:">
multumesc mult..........pentru incurajari si pentru indrumari

diana31
15.07.2008, 11:20:47
...sunt sigura ca o sa te descurci.................si daca nu te descurci sunt sigura ca pe oricine ai intreba te-ar indruma cu placere.......
>:D< >:D<
sper ca este destul de cunoscut restaurantulllllllllllllll!!!!!

nanalia
15.07.2008, 20:00:23
mersi, mersi!

Buna, felicitari pentru alegere! Europa e super.Acolo am avut si eu nunta si a fost ceva de vis.Ca dj il recomand de Petrica care colaboreaza cu cei de la local( ei mi-au dat nr. lor de telefon) si nu doar eu ,ci toata lumea a fost tare multumita.

bubuhoney
21.07.2008, 12:30:55
salut fetelor...a trecut ceva vreme de cind nu am mai scris...am avut in 3 Mai cununia civila la voi in oras ..sint din Cluj...si m-ati ajutat sa caut rest mic pt vreo 50 pers.
Nu v-am mai scris cum a fost si ce am gasit si acum vreau sa dau un sfat pt. miresicile care cauta un local mic si select.
Este TEMPO...un rest, foarte cochet si modern , servirea jos palaria si preturile la un meniu ca si la nunta mi s-au parut mici.
Intr-un cuvant TEMPO e ideal pt o petrecere dupa cununia civila ...:-p
pupici si spor la pregatiri pt toate miresicile din Mures

nanalia
21.07.2008, 19:18:22
Sunt de acord cu tine. Mi se pare un restaurant tare cochet. Am mai fost pe acolo si-l recomand din toata inima.:*:*:*