PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Sibiu

Pagini : 1 [2]

Deea_deiutza
19.02.2010, 12:43:25
Deea de ce nu incerci in bazar? Sunt multe miresici care isi vand rochitele la niste preturi chiar super tinand cont de pretul de achizitie sau de calitatea acestor rochite. Am vazut chiar si anunturi pentru rochite noi.

TheDee Salonul Hera e cel de pe Neculce nu cel de la Cedonia.

Pupici
M0am uitat, dar eu am ramas fixata pe rochita asta:D...sunt multe rochite frumoase la bazar dar parca nici una nu ma incanta:(...vad eu ce fac

georgiana_albastroiu
06.03.2010, 15:59:27
Ciao

Vroiam sa va intreb daca exista vreo lista cu magazinele din SB ce au ca obiect de activitate vanzare/inchiriere rochii de mireasa. Am o varianta de rezerva deocmadata, dar persoana care are rochitele mi-a recomandat sa merg sa probez si altele pentru ca nu se stie niciodata. Am si o problema cu inaltimea (1,75 m) si as mai vrea sa-mi iau pantofi cu toc (7-8 cm).

laura81
07.03.2010, 09:56:02
Ciao

Vroiam sa va intreb daca exista vreo lista cu magazinele din SB ce au ca obiect de activitate vanzare/inchiriere rochii de mireasa. Am o varianta de rezerva deocmadata, dar persoana care are rochitele mi-a recomandat sa merg sa probez si altele pentru ca nu se stie niciodata. Am si o problema cu inaltimea (1,75 m) si as mai vrea sa-mi iau pantofi cu toc (7-8 cm).

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8419&page=25 - pe pagina asta a atasat kristinne o lista. E cu 2 pagini in urma, pe subiectul asta. Nu l-ai citit inainte sa pui intrebarea?:-\

thedee
09.03.2010, 13:30:05
Fetelor "Magic moments" se muta de pe Calea dumbravii pe Str.Liliacului nr.13 B. Am vb cu ei au spus ca mai dureaza 2-3 luni pana vor expune rochitele in noul sediu.:*

corinavasile
09.03.2010, 14:29:03
Fetelor "Magic moments" se muta de pe Calea dumbravii pe Str.Liliacului nr.13 B. Am vb cu ei au spus ca mai dureaza 2-3 luni pana vor expune rochitele in noul sediu.:*

Ciao...
Tu colaborezi cu ei? Ma interesa si pe mine cate ceva de la ei...o:-)

thedee
09.03.2010, 15:23:20
nu...am vb cu ei ca ma interesau rochile. Nu colaborez cu ei.

iubiana
10.03.2010, 10:08:26
Ai fost la proba ?
Ai poze ???????:-w :-w :-w

nu...am vb cu ei ca ma interesau rochile. Nu colaborez cu ei.

thedee
10.03.2010, 10:37:04
Iubiana, crezi ca scapai de mine si de poze daca as fi fost la probat?:-? nu...nu am mers inca...vreau sa ma apuc incet sa umblu sa vad ...sa probez....nu tin neaparat sa o cumpar...daca gasesc o rochita frumoasa de inchiriat e super;-) va tin la curent>:D<

iubiana
10.03.2010, 14:56:57
Trebuie sa mai astept ...ma si gandeam si eu ca ai uitat sa pui poze .
Abia astept.

Iubiana, crezi ca scapai de mine si de poze daca as fi fost la probat?:-? nu...nu am mers inca...vreau sa ma apuc incet sa umblu sa vad ...sa probez....nu tin neaparat sa o cumpar...daca gasesc o rochita frumoasa de inchiriat e super;-) va tin la curent>:D<

stres_mic
17.03.2010, 09:58:42
Fetelor, a fost vreuna din voi la magazinul Mireasa de la Cedonia? Eu am fost acolo cu o poza a rochiei care mi-o doresc, este o rochie Sopia Tolli. Pretul care mi l-au spus este f bun. Daca si.a facut cineva rochitza la comanda la ei, as vrea sa imi spuneti parerea voastra.
Mersic

Kristinne
19.03.2010, 11:40:38
Ciao

In completare listei postata de mine anterior, la care nu am mai apucat sa precizez si alte detalii: de inchiriat nu am gasit decat in trei locuri (Hera pe Neculce, Anca Zotta pe Teilor si la d-na de pe Rahovei 3).
Referitor la inaltime, si eu am aceeasi inaltime si imi era groaza ca scrisese o miresica p forum ca fetele peste 170 isi gasesc greu fiindac in general rochiile sunt scurte. Nu este adevarat. mai degraba mi-au fost lungi si mie, aproape tot ce am probat, cu pantofi cu toc, deci nu te impacienta. Nu pot face recomandari insa din simplu motiv ca fiecare mireasa isi doreste un tip particular de rochie si ii sta bine cu altceva, asa ca ce nu mi-a placut mie iti poate placea tie si invers. Deci ia lista si fa niste vizite, nu se stie unde o gasesti (eu inca sunt de parere ca rochia te alege pe tine sau te asteapta daca iti e destinata si trebuie sa simti din prima conexiunea cu ea ;)) Asta e o semi-gluma :))

Deea_deiutza
19.03.2010, 11:45:00
In completare listei postata de mine anterior, la care nu am mai apucat sa precizez si alte detalii: de inchiriat nu am gasit decat in trei locuri (Hera pe Neculce, Anca Zotta pe Teilor si la d-na de pe Rahovei 3).
Referitor la inaltime, si eu am aceeasi inaltime si imi era groaza ca scrisese o miresica p forum ca fetele peste 170 isi gasesc greu fiindac in general rochiile sunt scurte. Nu este adevarat. mai degraba mi-au fost lungi si mie, aproape tot ce am probat, cu pantofi cu toc, deci nu te impacienta. Nu pot face recomandari insa din simplu motiv ca fiecare mireasa isi doreste un tip particular de rochie si ii sta bine cu altceva, asa ca ce nu mi-a placut mie iti poate placea tie si invers. Deci ia lista si fa niste vizite, nu se stie unde o gasesti (eu inca sunt de parere ca rochia te alege pe tine sau te asteapta daca iti e destinata si trebuie sa simti din prima conexiunea cu ea ;)) Asta e o semi-gluma :))
La magazinele pe care le-ai scris in acea lista gasesc si accesorii oare?...voal si piepteni de par ma intereseaza

adelinapaun
19.03.2010, 14:09:55
De obicei au si accesorii......cam la toate magazinele. Nu stiu insa de locurile unde se inchiriaza cum stau cu accesoriile

Spor mult

La magazinele pe care le-ai scris in acea lista gasesc si accesorii oare?...voal si piepteni de par ma intereseaza

Deea_deiutza
19.03.2010, 14:14:29
De obicei au si accesorii......cam la toate magazinele. Nu stiu insa de locurile unde se inchiriaza cum stau cu accesoriile

Spor mult
Ms mult...o sa merg intr-o zi la sibiu in recunoastere la magazinele astea:)...la Herastyle am fost sa imi probez rochita

ankplus
20.03.2010, 11:27:18
Pt fetele care au fost deja la probat rochite am o intrebare: la salonul de pe neculce ati avut nevoie de programare?

Deea_deiutza
20.03.2010, 11:30:18
Pt fetele care au fost deja la probat rochite am o intrebare: la salonul de pe neculce ati avut nevoie de programare?
Eu am fost acolo...si am avut nevoie de programare, am sunat si m-au programat a doua zi pt k numai atunci puteam ajunge la sibiu...

ankplus
20.03.2010, 17:34:54
imi poti spune si care era pretul de inchiriere?mersi

Deea_deiutza
20.03.2010, 17:36:56
imi poti spune si care era pretul de inchiriere?mersi
Nu stiu k nu am intrebat..eu am fost sa probez o rochita care mi-a placut mult...si sincer nici nu stiam k acolo se si inchiriaza rochite...

ankplus
20.03.2010, 17:46:58
iti multumesc.trebuie sa incep si eu cautarile ca nu mai rezist:-p

Deea_deiutza
20.03.2010, 17:58:02
iti multumesc.trebuie sa incep si eu cautarile ca nu mai rezist:-p
Spor la cautari:)...

redrosy26
24.03.2010, 20:04:56
Salut,

Am si eu o intrebare: stie cineva vreun salon numit White Lady in Cisnadie? Am gasit site-ul lor, am sunat la ei si mi-au zis ca au modele de rochii facute in Germania dupa casele de moda celebre, preturi intre 400-600 euro, ati auzit de asa ceva? Cred ca o sa merg maine pana acolo.

Va pup!

darianna
24.03.2010, 20:45:11
Salut,

Am si eu o intrebare: stie cineva vreun salon numit White Lady in Cisnadie? Am gasit site-ul lor, am sunat la ei si mi-au zis ca au modele de rochii facute in Germania dupa casele de moda celebre, preturi intre 400-600 euro, ati auzit de asa ceva? Cred ca o sa merg maine pana acolo.

Va pup!
White Lady cunosc doar casa de moda si modele gasesti la Galileo

stres_mic
25.03.2010, 08:43:13
Salut,

Va pup!

dupa ce mergi acolo, sa ne povestesti ce ai aflat!
ai putea sa imi trimiti si mie site-ul?
iti tin pumnii sa gasesti ceva ce iti place!

Kristinne
25.03.2010, 11:58:17
La multe din magazinele din lista da. Insa eu am vazut diferente destul de mari de preturi si modele, asa ca sfatul e sa mergi pe la cat mai multe si sa si compari, altfel s-ar putea sa constati ca gasesti acelasi lucru la 30-35 si 50 ron...
Si tot referitor la lista, in mare parte am luat numerele si adresele de pe net si le-am confirmat cu cele la care am fost personal. Surpriza a fost ieri cand am sunat la nr de pe rahovei si am constatat ca nu e bun, asa ca am mers pana acolo si pe bannerul din fatza e nr: 0740/185571.
Referitor la programari, eu la toate saloanele de inchiriat am sunat si a fost cu programare. Ele prefera asa si mi se pare normal ca sa-ti poata dedica tie 15-20 minute exclusiv pt consiliere si probat diverse rochii, fara a trebui sa se imparta ca a mai intrat cineva in "magazin".

Deea_deiutza
25.03.2010, 12:34:23
La multe din magazinele din lista da. Insa eu am vazut diferente destul de mari de preturi si modele, asa ca sfatul e sa mergi pe la cat mai multe si sa si compari, altfel s-ar putea sa constati ca gasesti acelasi lucru la 30-35 si 50 ron...
Si tot referitor la lista, in mare parte am luat numerele si adresele de pe net si le-am confirmat cu cele la care am fost personal. Surpriza a fost ieri cand am sunat la nr de pe rahovei si am constatat ca nu e bun, asa ca am mers pana acolo si pe bannerul din fatza e nr: 0740/185571.
Referitor la programari, eu la toate saloanele de inchiriat am sunat si a fost cu programare. Ele prefera asa si mi se pare normal ca sa-ti poata dedica tie 15-20 minute exclusiv pt consiliere si probat diverse rochii, fara a trebui sa se imparta ca a mai intrat cineva in "magazin".
Ms d eraspuns...o sa imi rezerv o zi si merg la sibiu si strabat toate magazinele...poate gasesc ceea ce caut:)

PAPUSEL
02.04.2010, 20:48:23

Buna!Ai fost pana la urma la salonul din Cisnadie?

thedee
13.04.2010, 15:02:38
Buna fetele. Am fost si am umblat prin Sibiu (nu prea mult ce-i drept) dupa rochita. Am gasit-o!!!:x e la Cedonia. E dintr-o bucata. O sa dau comanda peste 1 luna (nu are rost de acuma, nu exista posibilitatea sa nu o mai gasesc pentru ca se face pe marimea mea). E eleganta si destul de simpla, fara bretele (aici ramane de vazut daca io sa fie nevoie sau nu). Poza nu pot sa pun pentru ca mirele mai intra pe miresici.:-SSva pup>:D<

Kristinne
13.04.2010, 15:34:32
Buna fetele. Am fost si am umblat prin Sibiu (nu prea mult ce-i drept) dupa rochita. Am gasit-o!!!:x e la Cedonia. E dintr-o bucata. O sa dau comanda peste 1 luna (nu are rost de acuma, nu exista posibilitatea sa nu o mai gasesc pentru ca se face pe marimea mea
Vrei sa spui ca o vor modifica si pe tine, nu doar ca iti comanzi alta marime decat cea din magazin? Ma intereseaza mult pentru ca si eu gasisem una care imi placea si am aceeasi pb, trebuie alta marime dar probabil si mici ajustari... Intra in pretul rochiei sau sunt contra cost? Ma refer de ex daca trebuie puse niste pense ca sa stea mai bine pe bust pentru cele nu foarte "dotate" :D sau poae chiar adaugat bretelute...

stres_mic
13.04.2010, 16:36:18
Buna fetele. Am fost si am umblat prin Sibiu (nu prea mult ce-i drept) dupa rochita. Am gasit-o!!!:x e la Cedonia. E dintr-o bucata. O sa dau comanda peste 1 luna (nu are rost de acuma, nu exista posibilitatea sa nu o mai gasesc pentru ca se face pe marimea mea). E eleganta si destul de simpla, fara bretele (aici ramane de vazut daca io sa fie nevoie sau nu). Poza nu pot sa pun pentru ca mirele mai intra pe miresici.:-SSva pup>:D<

Felicitari! esti norocoasa ca ai gasit asa repede :)

darianna
13.04.2010, 18:04:11
Felicitari Diana!!! \:D/<:-P... abia astept sa vad modelul... si in legatura cu mirele... al meu a fost cu mine la ultima proba... si totul a iesit super bine... sunt doar superstitii... :)>-

thedee
14.04.2010, 00:08:45
Felicitari Diana!!! \:D/<:-P... abia astept sa vad modelul... si in legatura cu mirele... al meu a fost cu mine la ultima proba... si totul a iesit super bine... sunt doar superstitii... :)>-

Mersi frumos. Eu nu pentru superstitie nu vreau sa vada rochia. Vreau doar sa fie o surpriza enorma pt amandoi cand ne vedem:x
Tipa de la Cedonia mi-a spus ca eu imi aleg modelul si ele imi iau masurile si se face pe masurile mele, pe ce culoare vreau, daca e nevoie de bretele adauga si bretele, toate incluse in pret.:-p :D asta care am gasit-o eu e la 1200 lei fara voal si crinolina (astea mai sunt vreo 80 lei amandoua).

Cristina_84
14.04.2010, 18:19:15

Si eu tot la Cedonia mi-am gasit rochita;;),am fost foarte incantata de magazinul asta si de fata care vinde acolo,e tare draguta..a avut multa rabdare,nici n-am simtit cand au trecut 2 ore de probe.(au simtit in schimb insotitoarele mele,4 la numar;))).Abia astept sa-mi vina rochita.

thedee
15.04.2010, 09:38:43
Si eu tot la Cedonia mi-am gasit rochita;;),am fost foarte incantata de magazinul asta si de fata care vinde acolo,e tare draguta..a avut multa rabdare,nici n-am simtit cand au trecut 2 ore de probe.(au simtit in schimb insotitoarele mele,4 la numar;))).Abia astept sa-mi vina rochita.

Felicitari! si mie mi-a placut tare mult de fata de acolo. Tare draguta si rabdatoare.>:D<

stres_mic
21.04.2010, 16:31:13
Fetelor, am aflat de curand de un magin nou cu rochii de mireasa, pe centru intre Romtelecom si Camera de Comert (strada Telefoanelor).
Mie mi-au placut rochiile, si lucreaza si la comanda.
Au si marturii, pahare pt miri, figurine de tort...

sa nu o considerati reclama, ca nu este.... doar o informare :)

Paula_Bv
21.04.2010, 19:53:23
Helllo!

Si-a cumparat cineva rochita de la Hera Style? Eu mi-am luat de acolo rochia si as vrea sa stiu dc modificarile croitoreasa le face ok, dc ati fost mutumite de rezultat.
Pt voal tot de acolo v-ati cumparat?

thedee
24.04.2010, 18:21:33
Miresici va pun poza cu modelul rochitei alese. Pe acest model voi da comanda la sf. lui mai. Astept pareri sincere. Va pup.
http://picasaweb.google.com/diana.hila/PantofiMireasaRochita#5463723951641096258

Deea_deiutza
24.04.2010, 19:29:54
Miresici va pun poza cu modelul rochitei alese. Pe acest model voi da comanda la sf. lui mai. Astept pareri sincere. Va pup.
http://picasaweb.google.com/diana.hila/PantofiMireasaRochita#5463723951641096258
E frumoasa rochita:)...culorilea alea o sa ramana?

thedee
24.04.2010, 22:28:22
E frumoasa rochita:)...culorilea alea o sa ramana?

Mersi frumos. Nu, o s-o comand pe alb, nu-mi place culoarea untului:D

ElleM
26.04.2010, 08:23:03
Felicitari Diana pt modelul ales =D>
foarte frumoasa <:-P

adelinapaun
26.04.2010, 09:17:54
Diana, felicitari ! E foarte frumoasa rochita, mie imi place si voalul ;;)
Si poate o sa-l porti ;-).... (eu nu l-am dat jos deloc ;)))
Pup

thedee
26.04.2010, 09:19:28
Felicitari Diana pt modelul ales =D>
foarte frumoasa <:-P
Mersi frumos Elena.<:-P

corinavasile
26.04.2010, 10:06:33

E tare draguta rochita! Sa o porti cu noroc!
Pupici! :*

Kristinne
28.04.2010, 12:27:51
TheDee, e superba rochita ;) Asta a fost si prima mea alegere, insa pana la urma am gasit alta. Iti doresc sa te simti minunat in ea si ca miresica in general!>:D<

redrosy26
30.04.2010, 22:10:28

Salut!
Scuze de intarziere!
Am fost in Cisnadie si mi-au placut rochitele, este o tipa care aduce rochii din Germania, nu are foarte multe modele, dar calitatea e ok in raport cu pretul. Poti sa comanzi orice model al marilor case de moda ca ei il copiaza, bineinteles nu iese identic dar imita foarte bine. Eu acum sunt in cautari, vreau sa merg si la Gyongyi, am auzit ca face rochite super frumoase. O sa-mi comand rochita pe la sfarsitul lui mai, ori la tipa de la Cisnadie ori la Gyongyi. In alta parte nu pot spune ca m-au incantat modelele. Doar la Hera Style nu am fost, am inteles ca sunt piperate preturile asa ca o las balta.

O seara frumoasa va doresc!

stres_mic
03.05.2010, 08:40:25
Salut!
Scuze de intarziere!
Am fost in Cisnadie si mi-au placut rochitele, este o tipa care aduce rochii din Germania, nu are foarte multe modele, dar calitatea e ok in raport cu pretul. Poti sa comanzi orice model al marilor case de moda ca ei il copiaza, bineinteles nu iese identic dar imita foarte bine. Eu acum sunt in cautari, vreau sa merg si la Gyongyi, am auzit ca face rochite super frumoase. O sa-mi comand rochita pe la sfarsitul lui mai, ori la tipa de la Cisnadie ori la Gyongyi. In alta parte nu pot spune ca m-au incantat modelele. Doar la Hera Style nu am fost, am inteles ca sunt piperate preturile asa ca o las balta.

O seara frumoasa va doresc!

ai putea sa ne dai mai multe detalii? unde e salonul? cam la ce preturi sunt rochiile? daca ai si un numar de telefon ar fi super :)
multumesc mult si iti tin pumnii sa iti gasesti rochitza visurilor

thedee
28.07.2010, 10:22:45
Fetelor mi-a venit rochita comandata pe masuria de la Cedonia. Tot ce pot sa spun e ca a fost prima si ultima oara cand imi voi mai lua ceva pe comanda. Ori mi-e bun in magazin ori nu mai iau.:-$

adelinapaun
28.07.2010, 12:26:47
:( Ce s-a intamplat Diana? Nu a iesit cum ai vrut? :-s

Fetelor mi-a venit rochita comandata pe masuria de la Cedonia. Tot ce pot sa spun e ca a fost prima si ultima oara cand imi voi mai lua ceva pe comanda. Ori mi-e bun in magazin ori nu mai iau.:-$

stres_mic
28.07.2010, 13:03:02
Uai Diana, da-ne mai multe detalii ca imi sta inima in loc
si eu imi fac rochia la comanda, dar la alt atelier in sibiu, oricum ...
nu iti vine bine, nu te avantajeaza... sau nu iti mai place modelul?

thedee
28.07.2010, 21:12:34
Pai nu a iesit cum trebuie. Eu am probat-o pe culoare untului si am comandat-o pe alb. Rochia in lungime e perfecta...dar nu au respectat modelul. Am o crapatura care trebuia sa vina intr-o parte...a mea vine pe mijloc aproximativ...se aduna la spate...materialul din care s-a facut corsetul in spate e f moale...daca se strange corsetul se aduna toate, la fiecare gaivca in parte...crinolina e cica marime universala si e f stransa...trebuie sa-i dau elasticul jos si s-o refac...nu mai zic ca trebuie musai sa-mi pun bretele ca nu sta deloc...iar bretel;ele mi-au promis ca l;e fac din materialul rochitei...ca le imbraca frumos...mi-au venit simple albe...cred ca e suficient,nu?:([-o<

Irinutza
29.07.2010, 07:38:26
pfff ... nasol :|. nu-mi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva. bleah :-&! pana la urma ce ai facut cu rochita ? si eu mi-am facut rochita tot la ei pe comanda si la fel ca tine am probat rochia din magazin care imi era muuuuult mai mare si dintr-un material si eu am vrut-o din altul si alta culoare. cand a venit imi era larga la spate (rochita mea nu a avut corset) si putin prea lunga, dar mi-au rezolvat problema in cateva zile. cand au terminat mi-a venit perfect. fi optimista, totul se rezolva :*:*>:D<

stres_mic
29.07.2010, 08:58:02
Si eu zic asa Diana. Insista sa fie cum vrei tu! Daca ti-au promis ca iti fac bretelele intr-un anumit fel, atunci sa le faca asa. nu te lasa! sa o modifice ca sa fi multumita
sincer nu imi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva ... si cand ma gandesc cat de frumoasa e rochitza ta... am vazut pozele care le.ai postat aici
iti tin pumnii sa iasa pana la urma cum iti doresti.

thedee
29.07.2010, 09:30:38
Oare mai accepta daca ma duc luni? a trecut ceva de cand am ridicat-o. Am fost atata de dezamagaita incat nu am mai avut cuvinte. Cand am probat-o mi-a venit sa planga..o sa incerc luni sa vedem daca ii mai popate face ceva.

stres_mic
29.07.2010, 09:53:12
Oare mai accepta daca ma duc luni? a trecut ceva de cand am ridicat-o. Am fost atata de dezamagaita incat nu am mai avut cuvinte. Cand am probat-o mi-a venit sa planga..o sa incerc luni sa vedem daca ii mai popate face ceva.

eu in locul tau m-as duce si as incerca. trebuie sa insisti si sa te tii tare ca sa obtii ce vrei... fetele de la cedonia mi-au parut f rabdatoare si intelegatoare si cred ca o sa te ajute
sper mult de tot sa iasa bine
sa ne tii la curent cu ce ai rezolvat
pup

adelinapaun
29.07.2010, 10:10:51
Si eu zic tot asa sa mergi sa ti se faca modificarile necesare si conforme cu ceea ce ai comandata tu. Nu vreau sa te necajesc dar eu nu ridicam rochia :-<

Curaj si mergi inapoi cu rochita >:D<>:D<>:D<

thedee
29.07.2010, 10:16:45
Mersi frumos fetelor...(:|:-$

adelinapaun
03.08.2010, 11:27:55
Diana, ce ai rezolvat cu rochita? :-\

Stiti cumva unde gasesc voaleta>? vreau sa inlocuiesc voalul.:D

thedee
03.08.2010, 14:28:43
Nu mai pot rezolva nimic asa tarziu. Miercuri o s avad daca o pot remedia eu cumva daca nu...sper sa gasesc fonduri sa-mi iau alta direct din magazin...fara masuratori si fara la comanda...sa cada bine direct din magazin si o iau...asta e...mi-a fost invatatura de minte.
Am gasit vis-a-vis de Cedonia...au voalete (de fapt nu mai au ca s-au vandut) dar trebuie sa primeasca marfa..d.eci am noroc (macar cu asta :D) . Va pup

stres_mic
03.08.2010, 15:24:05
Nu mai pot rezolva nimic asa tarziu. Miercuri o s avad daca o pot remedia eu cumva daca nu...sper sa gasesc fonduri sa-mi iau alta direct din magazin...fara masuratori si fara la comanda...sa cada bine direct din magazin si o iau...asta e...mi-a fost invatatura de minte.
Am gasit vis-a-vis de Cedonia...au voalete (de fapt nu mai au ca s-au vandut) dar trebuie sa primeasca marfa..d.eci am noroc (macar cu asta :D) . Va pup

eu zic ca nu e tarziu sa mergi la magazin si sa iti exprimi nemultumirea. mai sunt totusi 3 saptamani. macar incearca. si ar fi pacat sa mai dai 1000 de lei pe inca o rochie...
mult succes in legatura cu voaleta!

cocot
03.08.2010, 16:30:48
thedee, eu zic sa nu iei alta rochita. Du-te si cere sa iti trimita alta pe masurile tale, sau poate ti-o schimba cu alt model pe care il au in magazin. Mai cunosc o persoana care a luat rochia la comanda de la Cedonia si nu i-a fost buna. E gresala lor, nu a ta, de ce sa platesti dublu?

laura81
04.08.2010, 18:14:12

Nu e tarziu, mai sunt 3 sapt! Nu te resemna asa usor, e vorba de rochia ta de mireasa!!! Gandeste-te si la tine si la alte fete care pot pati la fel. Intoarce-te cu ea si sa ti-o rezolve, sa fim seriosi ca 3 sapt e o perioada suficient de lunga si sa comande alta, d-apai sa ti-o repare! Nu au cum sa nu te trateye frumos cu atat mai mult cu cat nu e vina ta ce s-a intamplat.

analexia
08.02.2011, 21:09:26
Buna! Deja imi este frica sa imi fac rochita la comanda!

laura81
08.02.2011, 22:23:55
Buna! Deja imi este frica sa imi fac rochita la comanda!
N-ai de ce. discutia de mai sus era despre o rochie cumparata din magazin; cred ca majoritatea magazinelor fac asa, aduc alta, acelasi model dar pe marimea clientei.
N-ai de ce sa-ti faci probleme. cand cauti rochie sau cand ti-o faci la comanda nu ai decat sa minti in legatura cu data nuntii. eu as zice ca o am cu o luna mai devreme. ca sa fiu sigura ca nu se intampla nimic in ultimul moment :)

ioana_laura24
14.02.2011, 22:23:50
N-ai de ce. discutia de mai sus era despre o rochie cumparata din magazin; cred ca majoritatea magazinelor fac asa, aduc alta, acelasi model dar pe marimea clientei.
N-ai de ce sa-ti faci probleme. cand cauti rochie sau cand ti-o faci la comanda nu ai decat sa minti in legatura cu data nuntii. eu as zice ca o am cu o luna mai devreme. ca sa fiu sigura ca nu se intampla nimic in ultimul moment :)

eu cred ca totusi este mai bn sa mergi in magazin si daca iti place si iti vine o cumperi
cautam pana gasim una pe masura si pe plac ;;)

laura81
15.02.2011, 22:46:05
eu cred ca totusi este mai bn sa mergi in magazin si daca iti place si iti vine o cumperi
cautam pana gasim una pe masura si pe plac ;;)
Normal, da asta-i cazul ideal. Daca nu iese asa, ajungi la una din situatiile alea :(

Lorelayamb
11.03.2011, 22:56:53
Mi-a venit si mie rochita, in 2 saptamani de la comanda am stat ca pe ace..eram tot stresata ca nu o sa fie asa cum vreau fie scurta,fie lunga sau culoarea nu o nimereste...am riscat putin pt ca am optat partea de sus sa fie de la o rochie model si partea de jos a alteia insa spre marea mea surprindere a iesit superba ,exact asa cum doream simpla dar cu bun gust...
E intradevar un risc mare sa iti faci rochia la comanda dar daca nu gasim rochia visata incercam sa o creeam cum putem mai bine.

ioana_laura24
18.03.2011, 23:03:17
Mi-a venit si mie rochita, in 2 saptamani de la comanda am stat ca pe ace..eram tot stresata ca nu o sa fie asa cum vreau fie scurta,fie lunga sau culoarea nu o nimereste...am riscat putin pt ca am optat partea de sus sa fie de la o rochie model si partea de jos a alteia insa spre marea mea surprindere a iesit superba ,exact asa cum doream simpla dar cu bun gust...
E intradevar un risc mare sa iti faci rochia la comanda dar daca nu gasim rochia visata incercam sa o creeam cum putem mai bine.
pune poze cu ea sa o vedem si noi pls:*:*

Lorelayamb
19.03.2011, 11:44:43
453555453554
Mie imi place mai simpla, pt mine e perfecta!;-)

allle
19.03.2011, 19:13:50
foarte dragutza esti cu rochita ta cu tot, sa o porti sanatoasa si fericita

Lorelayamb
19.03.2011, 21:50:09
Multumesc frumos. tu ti-ai ales pana la urma aleasa?

allle
20.03.2011, 16:13:34
Multumesc frumos. tu ti-ai ales pana la urma aleasa?
inca nu, imi sta sta gandul la a3-a rochie dar mai vreau sa probez. tu de unde ai luat-o si cat ai dat pe ea?

Lorelayamb
20.03.2011, 21:47:17
inca nu, imi sta sta gandul la a3-a rochie dar mai vreau sa probez. tu de unde ai luat-o si cat ai dat pe ea?
De la bulevard, am dat 1600 lei doar pe rochita , voalul, manusile si cercul separat.
Daca mergi si nu iti place niciuna poti face ca mine , iti creezi propria rochita alegi ceva de la una si altceva de la alta , se pricepe foarte bine doamna de-acolo sa le faca pe gustul nostru, cel putin pe mine ma nimerit. ;-)

cristinna2010
17.11.2011, 21:23:38
S-a deschis un nou magazin cu rochii de mireasa in Sibiu, pe langa Majestic, unde fac si rochii pe comanda si au si pe stoc...stie cineva ceva de el? site-ul magazinului e***. ce parere aveti?
Multumesc.

laura81
18.11.2011, 12:00:12
S-a deschis un nou magazin cu rochii de mireasa in Sibiu, pe langa Majestic, unde fac si rochii pe comanda si au si pe stoc...stie cineva ceva de el? site-ul magazinului e *** ce parere aveti?
Multumesc.

Pai parerea mea dupa ce am vazut site-ul e asta: daca aduc rochii de la creatori cum sunt in primele 3 colectii, super tare, era nevoie disperata de asta in sibiu. Dar daca rochiile lor sunt de fapt cele din colectia 4 ("fashion") atunci ... nu-mi dau parerea.
M-apuca toti dracii cand vad firme care pun poze de prezentare care nu-s ale lor. Adica colectia 4 cu celelalte 3 nu are NICI O LEGATURA. Nici ca si modele, nici ca si calitate, nici ca si gust, c-apai de calitatea pozelor nu mai vorbesc.

bantexionela
05.12.2011, 16:49:30
Pai parerea mea dupa ce am vazut site-ul e asta: daca aduc rochii de la creatori cum sunt in primele 3 colectii, super tare, era nevoie disperata de asta in sibiu. Dar daca rochiile lor sunt de fapt cele din colectia 4 ("fashion") atunci ... nu-mi dau parerea.
M-apuca toti dracii cand vad firme care pun poze de prezentare care nu-s ale lor. Adica colectia 4 cu celelalte 3 nu are NICI O LEGATURA. Nici ca si modele, nici ca si calitate, nici ca si gust, c-apai de calitatea pozelor nu mai vorbesc.
ai dreptate,am fost si eu si am vazut si din cate am aflat nu sunt aduse la comanda sunt copii facute de o croitorie nici de cum originale.

laura81
05.12.2011, 17:46:02
ai dreptate,am fost si eu si am vazut si din cate am aflat nu sunt aduse la comanda sunt copii facute de o croitorie nici de cum originale.
I-am vazut la targul de la Golden Tulip duminica. Nu m-am uitat printre ele, dar ce aveau pe manechin era dragut, si tipa mi-a placut. Nu m-am uitat la ele pe-ndelete ca nu ma mai intereseaza :)

scumpici
03.01.2012, 13:04:53
Este un magazin cu rochite de inchiriat pe strada Luptei. Am fost cu o prietena. Rochitele sunt foarte frumoase, materialele de calitate si multe de la fime cunoscute. Mie mi-a placut.

alexandraroxana
03.01.2012, 13:10:01
Este un magazin cu rochite de inchiriat pe strada Luptei. Am fost cu o prietena. Rochitele sunt foarte frumoase, materialele de calitate si multe de la fime cunoscute. Mie mi-a placut.
Arata bine rochitele de acolo, nu sunt ngalbenite sau uzate, daca sunt de inchiriat? Eu initial am vrut sa-mi inchiriez rochie, mi se pare mai practic, dar nu stiu daca gasesc ceva ok acolo. Cred ca am magazinul asta in lista de pe facebook si mie mi se par un pic uzate rochiile, dar am sa merg sa le vad oricum.

alexandraroxana
03.01.2012, 13:25:52
De la bulevard, am dat 1600 lei doar pe rochita , voalul, manusile si cercul separat.
Daca mergi si nu iti place niciuna poti face ca mine , iti creezi propria rochita alegi ceva de la una si altceva de la alta , se pricepe foarte bine doamna de-acolo sa le faca pe gustul nostru, cel putin pe mine ma nimerit. ;-)
Nu ne arati poze cu rochita ta? Si mie mi se pare ca sunt preturi bune si rochite frumoase la Bulevard, am trecut pe acolo, chiar cu o zi inainte sa primesc inelul, si mi s-au parut ok. Asa ca e un magazin bun de luat in calcul.

scumpici
03.01.2012, 13:30:59
Arata bine rochitele de acolo, nu sunt ngalbenite sau uzate, daca sunt de inchiriat? Eu initial am vrut sa-mi inchiriez rochie, mi se pare mai practic, dar nu stiu daca gasesc ceva ok acolo. Cred ca am magazinul asta in lista de pe facebook si mie mi se par un pic uzate rochiile, dar am sa merg sa le vad oricum.

Majoritatea rochitelor de acolo sunt ivory, nu sunt albe. De acolo poate ti s-au parut ingalbenite. Erau si rochite noi, cu eticheta pe ele. Evident ca unele sunt purtate dar ni s-a spus din start care rochite au defecte si care nu. Oricum cel mai bine e sa mergi si sa le vezi si sa probezi.

alexandraroxana
03.01.2012, 13:40:20
Eu mi-am facut o lista cu magazinele din Sibiu, daca stiti ceva despre ele, cum vi se par rochiile, ce preturi au, spuneti-mi si mie:

White Style
Mireasa (Mirandi) complex Cedonia
Younique str. Mihail Sebastian nr 18
M&D Marida str. Hipodromului (Noela Style)
Glamour Novia
Mireasa Sibiu [/URL]
Agentia Magic Moment Str. Liliacului nr 13
Casa de Moda Laura Olteanu (Danielle Fashion) Str. Nicolae Balcescu nr.33
Casa Mirandi - Salonul de nunti Galileo Sibiu Str. Ocnei
Delux Grup str. James Watt nr 19
Mon Mariage Sos Alba Iulia nr. 6
White Paradise Str. Muncii nr 15
Simona - Rochii de mireasa Calea Poplacii nr 43 A
Salonul ODA Str. Tipgrafilor nr 22
Exclusive Bride Sibiu Str, Raului nr 16
White Lady Str. Azilului nr 2
Daniel Plus (Brumihar) Str. Pasajul Scarilor nr 4
Hera Style[URL="http://www.herastyle.ro"] (http://www.mireasa-sibiu.ro)

ioana_laura24
04.01.2012, 00:36:45
Nu ne arati poze cu rochita ta? Si mie mi se pare ca sunt preturi bune si rochite frumoase la Bulevard, am trecut pe acolo, chiar cu o zi inainte sa primesc inelul, si mi s-au parut ok. Asa ca e un magazin bun de luat in calcul.

buna ,
si eu mi-am luat rochita de la bulevar azi, si am ajuns la 1500 cu tot si este frumoasa cred ca merita sa mergi si pe acolo sa vezi ;;) sa ne anunti si pe noi ;-)
spor

alexandraroxana
04.01.2012, 12:14:10
buna ,
si eu mi-am luat rochita de la bulevar azi, si am ajuns la 1500 cu tot si este frumoasa cred ca merita sa mergi si pe acolo sa vezi ;;) sa ne anunti si pe noi ;-)
spor
Da, cum sa nu, am sa va spun. De abia in martie am sa pornesc la cautat rochita, sa vina primavara sa imi fie mai usor la probat, sa nu mai am atatea haine pe mine. Si am sa vin intr-o zi in Sibiu sa survolez magazinele. Sper sa imi fie suficenta o zi, pentru asa ceva.

camyi
03.04.2012, 12:35:52
miresici...caut locatii in sibiu unde inchiriaza rochite de mireasa....help me!!! (momentan sunt in cautare pt prietena mea, k pana la nunta mea mai e! :P

laura81
16.04.2012, 22:58:54
miresici...caut locatii in sibiu unde inchiriaza rochite de mireasa....help me!!! (momentan sunt in cautare pt prietena mea, k pana la nunta mea mai e! :P
Eu stiu de salonul Unique, undeva pe langa policlinica astra, nu stiu nr de tel.

andreea04
16.05.2012, 15:04:59
Daca te intereseaza sa mergi la unique uite link-ul lor de pe facebook

scumpici
23.05.2012, 14:56:43

Mai este un magazin pe strada Luptei. Si mai este unul pe Neculce.

camyi
23.05.2012, 16:09:50
Mai este un magazin pe strada Luptei. Si mai este unul pe Neculce.

eu am stat pe liptei si nu am vaz magazin de rochite....decat pe nicolae iorga si deasupra la cedonia in zona aia...:)

scumpici
24.06.2012, 11:22:14
eu am stat pe liptei si nu am vaz magazin de rochite....decat pe nicolae iorga si deasupra la cedonia in zona aia...:)

Daca te-ai mutat este posibil sa nu il fi vazut pentru ca nu este deschis de foarte mult timp. Este vis a vis de cladirea de la Generali

anacristinadragos
18.07.2012, 11:04:08
Buna fetelor, am nunta in mai 2013...cu, cat timp inainte imi recomandati sa incep cautarea rochitei de mireasa? Tin sa mentionez ca vreau sa o inchiriez!!

PinkPanther123
26.10.2012, 13:28:45
Buna fetelor, am nunta in mai 2013...cu, cat timp inainte imi recomandati sa incep cautarea rochitei de mireasa? Tin sa mentionez ca vreau sa o inchiriez!!

Si eu am nunta in mai si inca nu am cautat rochita... nici nu stiu de unde sa incep :) cu cat vad mai multe rochii pe internet, cu atat nu-mi mai place niciuna :) Am gasit cateva firme care inchiriaza, dar cred ca pana la urma o sa-mi cumpar una sa stiu ca o port eu prima, am sa incerc sa gasesc una rezonabila ca si pret.

lalalore
29.11.2012, 16:50:52
Si eu caut o rochita de mireasa. Eu prefer de inchiriat, si din cauza banilor.
Am fost la Galileo sub Podul Minciunilor. Vanzatoarea mi-a spus ca se pot inchiria aproape toate modelele. Rochitele nu aratau rau, iar unele, spunea doamna de la magazin nu au fost deloc inchiriate, deci cred ca m-am decis. Mi-a placut una ( care pare-se nu a mai fost inchiriata) iar la pret imi convine.
Stie cineva detalii despre ei? Sau a avut cineva rochie inchiriata de la Galileo? Au fost probleme ?
Astept cu nerabdare un raspuns.

camyi
11.03.2013, 16:18:05
Si eu caut o rochita de mireasa. Eu prefer de inchiriat, si din cauza banilor.
Am fost la Galileo sub Podul Minciunilor. Vanzatoarea mi-a spus ca se pot inchiria aproape toate modelele. Rochitele nu aratau rau, iar unele, spunea doamna de la magazin nu au fost deloc inchiriate, deci cred ca m-am decis. Mi-a placut una ( care pare-se nu a mai fost inchiriata) iar la pret imi convine.
Stie cineva detalii despre ei? Sau a avut cineva rochie inchiriata de la Galileo? Au fost probleme ?
Astept cu nerabdare un raspuns.
km la ce pret ai gasit rochita???

Rosee
19.07.2014, 13:47:03
km la ce pret ai gasit rochita???
Viitoare miresici din Sibiu si nu numai, va invit sa vizualizati albumul meu cu poze; rochita e de vanzare la 1100 ron (negociabil); eu o iubesc si mi se rupe sufletul ca sta in dulap, merita sa mai straluceasca macar inca intr-o seara!