PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Sibiu

Pagini : [1] 2

Corinna
06.07.2006, 14:30:39
Salut eu sunt noua la miresici.ro si eu am nunta pe data de 19 august, dar am o problema foarte mare eu nu ajung in tara numai 1 august si nu mai am asa mult timp, eu imi doresc foarte mult rochita cu trena si dupa cate am auzit trebuie comandata cu o luna inainte. As avea o rugaminte mare daca stie cineva un magazin cu rochi frumoase de mireasa prin apropierea la Sibiu mas bucura foarte mult de o adresa sau mai multe. Va pup

alice
06.07.2006, 14:43:58
Eu zic ca sus la cedonia sigur gasesi ceva pe gustul tau.

Corinna
06.07.2006, 15:11:36
Multumesc mult Alice ca miai raspuns dar ai fost foarte scurta unde sus la cedonia? Si sti cumva cam cum sunt preturile?#:-S .

alice
06.07.2006, 18:17:05
Preturile sunt cam de la 5 mil in sus.A mea a fost 6 +voal (500000)+jupe(500000)-7 milioane.La Cedonia, deasupra supermarketului Alcomsib.E si un magazin TCM langa el.Se vad rochiile in vitrina sus din strada.Eu am umblat si in final tot acolo am ajuns.Au modele expuse pe manechine,ca sa le vezi ca lumea,si cataloage din care sa-ti alegi daca nu gasesti acolo.

laura81
06.07.2006, 21:52:40
Corina, cu ce vii in rom? ca daca vii cu autocarul merita sa te opresti in timisoara la magazinul gabriela. sau in sibiu, pe unde am mai scris noi, oirunde intrebi de cedonia, va stii oricine sa te indrume...

laura81
06.07.2006, 21:53:35
eu am vazut f multe rochii peste drum de fabrica scandia, nu stiu cumii spune la strada dar cand ma intorc in sb iti zic. erau enorm de multe...

Corinna
08.07.2006, 10:53:02
Salutare, nu vin cu autocaru vin cu masina, dar multumesc de sfaturi si de adrese cum o sa ajung o sa inceo sa caut. Acu stiu unde e cedonia si oricum daca nu gasesc o sa intreb.Va pup

ande
26.07.2006, 01:40:30
Buna. Am intrat si eu in clubul (deocamdata) viitoarelor mirese. De fapt, am intrat pe diverse site-uri in cautarea unui model de rochie de mireasa.(E cam tarzie ora, dar ma obsedeaza ideea).Am gasit acest site si mi-a placut. Rochia nu am gasit-o, dar poate ma ajutati si voi. As vrea o rochie simpla, nu simplista, in stil medieval. Poate stiti voi unde as putea gasi. Mersi.

anda_nechita
26.07.2006, 09:51:58
Bun venit in club!

ce iti imaginezi tu in stil medieval??? vezi ca este si subiect cu rochita de mireasa si sunt multe adrese date de miresici!

azzaleya
26.07.2006, 10:31:06
Draga Ande, am gasit un site cu rochii in stil medieval, dar nu stiu daca iti plac sau daca te ajuta cu ceva.(http://www.somethingelsestudio.com/gowns/index.htm
Da-ne mai multe detalii sa te putem ajuta. Spor la pergatiri!!!

ande
26.07.2006, 14:22:53
MUltumesc Azzaleya pt site. M-am uitat peste rochite. Sunt dragute, dar parca nu as vrea o rochie chiar asa. Ma gandeam la ceva tendinte ale stilului medieval combinate cu tendinte moderniste. Nu stiu daca exista asa ceva. Nici nu prea pot explica cum imi imaginez modelul. Vreau ca manecile sa fie evazate, sa aiba un pic de trena, bustul sa aiba la baza broderie. Ma rog, ceva de genul.
Nu stiu ce pantofi as putea asorta la o asemenea rochie, dar intai sa gasesc rochia. Sincera sa fiu nu am fost sa ma uit la rochii, poate imi schimbi optiunea. Dar mi-ar placea sa gasesc ce mi-am imaginat eu. Eventual sa imi fac la comanda.
Mersi inca o data pt site. Pa!

ana_maria
26.07.2006, 14:26:22
uiter ceva de genul asta? http://www.marysbridal.com/bridal/6160.htm

ande
26.07.2006, 14:54:23
Ana Maria, mi-au placut unele modele de pe site super mult. Mi-am ales cateva sa le studiez. Sper sa ma hotarasc odata!

ande
26.07.2006, 15:07:33
Buna, Corina. Ar mai fi un magazin Galileo, sub Podul Minciunilor...Au toate lucrurile necesare pt nunta. Rochie, costum, jartelua, lumanari, tot ce trebuie. Eu am fost pe acolo. Sincera sa fiu nu mi-au ramas ochii pe nici o rochita, dar cine stie...

ande
31.07.2006, 15:56:34
Buna Sia. Chiar ti-am scris, dar pe forumul din BV. Te intrebam cat te-a costat rochia? si daca pot sa merg cu model ales de mine.

Danielle
31.07.2006, 16:25:54
Eu iti recomand Salonul Oda de pe strada Tipografilor din Sibiu. Sunt rochii unicat. Se pot atat inchiria cat si cumpara.

ande
31.07.2006, 23:41:52
Multumesc pt indiciu, Danielle. Chiar am cautat pe net un salon in Sb unde se inchiriaza rochii. Vreau sa vad si modele de inchiriat, Nu m-am hotarat daca o sa imi cumpar, o sa imi fac sau o sa inchiriez.
Si inca ceva. Vad ca o sa aveti nunta la restaurantul Ardealul. Eu o sa fac cununia civila acolo. Vroiam sa te intreb ce capacitate are restaurantul?
Mersi

ande
01.08.2006, 00:07:23
Intrebare!!!! Cum se procedeaza cu cununia civila? Ce acte trebuie? Analizele medicale cu cat timp inainte se fac? Cu cat timp inainte trebuie sa depunem actele? Si nu mai stiu ce ar mai trebui sa intreb...
Sunt asa multe de facut!

alice
01.08.2006, 08:16:17
Intr-adevar nu e de speriat.
1. Se ia sange pt sifilis (80 de mii pe alba iulai la medsana, iti da rezultatul a doua zi)
2. Se fac raze la plamani (le-am facut la polisano cu 300 de mii, rezultatul pe loc)
3. Cu astea te duci la medicul de familie, cu timbru fiscal (noi am avut de 5000) si cu buletinul, si el iti face certificatul, pe baza celor doua analize. pe noi certificatul ne-a mai costat 350 de mii.
TOTAL: 1.500.000 pt amandoi.

Important e sa iti dea medicul de familie cu data care iti trebuie, in sensul ca la el va trebui sa te duci in vinerea dinainte de lunea in care depui actele, ca sa poti sta la coada la primarie cu certificatul gata scris.

ande
01.08.2006, 10:05:14
Multumesc, Alice. Mi-ai luat o grija de pe cap. Intelesesem din stanga si din dreapta ca e mare bataie de cap...pana o sa iti faci analizele (care , imi inchipuiam ca sunt o gramada, nicidecum 2), pana stai pe la usile primariei sa vezi ce data e libera (eu credeam ca e la restaurant, ca iti alegi data in functie de ce zile au mai ramas libere). Oricum, m-am mai linistit putin.

Danielle
01.08.2006, 10:57:59
Si inca ceva. Vad ca o sa aveti nunta la restaurantul Ardealul. Eu o sa fac cununia civila acolo. Vroiam sa te intreb ce capacitate are restaurantul?
Mersi

Daca nu ma insel, capacitatea restaurantului este de 160 persoane. Oricum, noi avem in jur de 80 de invitati. O sa fie ceva mai intim. :)

sia
04.08.2006, 17:21:32
Intrebare!!!! Cum se procedeaza cu cununia civila? Ce acte trebuie? Analizele medicale cu cat timp inainte se fac? Cu cat timp inainte trebuie sa depunem actele? Si nu mai stiu ce ar mai trebui sa intreb...
Sunt asa multe de facut!
Da,ande,poti sa mergi cu orice model,pe mine m-au ajutat doamnele de acolo pt ca nu eram hotarata,dar daca ai un model care-ti place,du-te cu el!

cristina
13.08.2006, 17:56:13
Va rog, daca ma puteti ajuta, spuneti-mi niste magazine/saloane din Sibiu care vand sau, mai ales, inchiriaza rochite de mireasa. Va multumesc!

alice
14.08.2006, 08:21:45
Eu mi-am cumparat-o de sus de la Cedonia.M-a costat 5 milioane.Nu e mult.Ca si inchiriatul costa.

cristina
14.08.2006, 10:42:56
Alice, eu sunt din Alba dar acasa n-am prea gasit ceva ce sa-mi placa sau daca mi-a placut aveau preturi destul de mari (10-15 milioane), de aceea as prefera sa caut in Sibiu, dar nu cunosc prea bine orasul. Poti sa-mi dai adresa unui/unor saloane care inchiriaza/vand rochite?

alice
14.08.2006, 14:29:53
Ti-am trimis mesaj privat.

clauditza28
21.10.2006, 00:13:37
draga ande, iti dau o adresa de site, ca e mult sa scriu. iti raspune exact la intrebarile pe care le-ai formulat in mesaj. adresa este:
http://www.enunta.ro/acte_casatorie.html

evelin
11.11.2006, 22:00:59
ciao tuturor miresicilor din sibiu si din romania! as avea nevoie de un ajutor din partea voastra...eu ar trebui sa-mi gasesc rochie de mireasa in sibiu, pentru mine si pentru viitorul meu sot...doar ca problema este ca noi suntem in italia dar vom veni in tara de craciun, si as dori sa-mi gasesc ceva frumos in sibiu, aici deocamdata nu-mi place nimic...daca din intamplare cineva poate sa-mi spuna cam pe unde pot sa merg, la ce magazine va multumesc mult de tot!!!

inasibiu
28.03.2007, 09:46:08
Sal`, ieri dupa lucru am zis ca n-ar strica sa mai merg dupa rochii si am continuat cu magazinul de pe Bucegi...mmmm.../:) prima impresie: tare stresata doamna de acolo( nu prea avea mare chef de "musafiri"), in fine, rochiile erau dragute dar ...prea simple, nu stiu nu cred ca erau pe gustul meu care imi doresc ceva din doua piese si gen printesa sau aproximativ. O sa "cercetez" in continuare. Cred ca urmeaza cel de pe Tipografilor, si daca nu probabil ma voi reintoarce la cel de la Cedonia...Voi ce parere aveti, ati mai descoperit ceva nou in tema?
O zi frumoasa!=P~

BlueMoni
28.03.2007, 11:05:25
Ina, doamna de pe Tipografilor mi s-a parut foarte draguta. Si avea si rochii frumoase. Am incercat cateva la primul targ. Daca nu gasesti in sibiu ceva sa-ti placa si nu ai timp sa mergi si in alte orase poti sa o faci la comanda. Sa mergi si pe str. Zidului sa vezi ce modele au. Din cate stiu acolo fac si la comanda. Iti alegi un model care iti place si poate o sa fie mai ieftin decat daca o cumperi. Oricum, bafta la cautari!

inasibiu
28.03.2007, 12:32:59
Apropo de str.Tipografilor, tot citind din discutiile voastre la un moment dat - nu mai retin cine scria- se spunea ca acest magazin sau salon de pe Tipografilor s-ar fi mutat in alta parte a orasului. Sau am inteles eu gresit, sunt doua magazine pe aceeasi strada? scuze dar eu nu prea am timp sa merg prin oras ca ies la 5 si pana ajung in oras se cam inchid majoritatea care ma intereseaza. :-SSNu stiu ce sa mai zic deja am vazut multe modele (n-am probat decat vreo patru) si m-am zapacit nici nu stiu cum as vrea sa mai fie , ba imi place una ,ba alta....#:-S
Desi nu sunt pe subiectul respectiv inca o intrebare: pentru decorarea salii cand trebuie sa vina cei care decoreaza (sa zicem ca angajez o firmulitza pt asta:-$ )sala pt a avea timp, cum stiu sigur ca e gata la timp cine sa se ocupe de treaba asta? ca nu am prea multe ajutoare mai ales ca ai mei nu sunt de aici sau sora-mea??:-SS #-o :wacko: Ajutooor!

tot_tot_claire
28.03.2007, 13:08:37
ina daca angajezi "firmulitza" , se ocupa oamenii aceia de tot si tu nu-ti mai faci probleme, cand ajungi tu in sala totul e perfect. intr-adevar daca "firmulita" e de rau, atunci poti sa te-ntrebi daca vor fi gata :)). in general, ei isi fac treaba pana la ora la care zici tu ca trebuie sa fie gata, deci nu te stresa si pentru asta, ca ai destule :)>-

BlueMoni
28.03.2007, 13:16:52
Ina, scuze [-o<...am gresit eu...Vroiam sa zic despre salonul de pe Ion Neculce, nu de pe Tipografilor. Nu stiu ce mi-a venit de le-am incurcat :-SS

laura81
28.03.2007, 14:11:50
De ala de pe neculce am vrut sa-ti scriu si eu, au f multe modele. la cedonia ai zis c-ai fost... vezi ca mai e unul peste drum de cedonia.... Cel de pe tipografilor inca e acolo, se vor muta dar nu se stie cand. oricum acolo numai cu programare merge :-\
La galileo am vazut rochii dragute anul asta. la gama, pe zidului, cum a zis si moni... nu-mi mai vine altceva in minte...

inasibiu
28.03.2007, 14:47:40
Am revenit ca e o nebunie azi la birou toate parca s-au adunat azi,what ever!....sunteti niste dragute, de cel de pe i.Neculce nu stiam, acum mai ramane sa -mi fac timp de vizite...astazi nu cred ca-mi vine iubitelul de peste mari si tari :-p :"> si ...va dati seama...nu ne-am mai vz de 2sapt.Uraaa!
O zi frumoasa in continuare miresicilor!

CAMELLIA
28.03.2007, 17:52:15
Ina, mai cauta si pe str. Calea Poplacii nr. 43A - SALON SIMONA - si prin Strand, ca am auzit ca si acolo sunt vreo 2 magazine.

laura81
29.03.2007, 01:38:56
Ina, mai cauta si pe str. Calea Poplacii nr. 43A - SALON SIMONA - si prin Strand, ca am auzit ca si acolo sunt vreo 2 magazine.
La Simona... Numai cuvinte de lauda! Am o poza cu o rochie facuta de ea... Oare e reclama daca o pun?:[email protected] lucreaza excelent si numai cu materiale deosebite! dar face la comanda; are niste reviste de pleci plangand de-acolo:))
Mai, in strand chiar nu stiu niciunul ...:-?

CAMELLIA
29.03.2007, 02:07:28
Ca sunt si in Strand, am citit pe site, ce au scris fetele cu timp in urma, nu de alta dar am totul notat si de aceea /:)

inasibiu
29.03.2007, 15:20:56
Sunteti ca de obicei niste dragutze, inca n-am apucat sa merg dar saptamana viitoare sau chiar sambata incerc sa vad ce pot sa rezolv. As vrea in primul rand sa ne luam verighetele ca abia l-am prins acasa pe iubi meu (e tot plecat=(( ).Nici nu stiu sigur unde sa mai cautam: am fost in mall, pe centru dar numai pe bacescu, prin spate pe alte straudute trebuie sa iau notitzele de la voi cu mine
Apropo, ca o paranteza, am citit si mesajele de pe alta zona geografica, vaaiii... ce se mai inteapa si jignesc unele persoane!! oare de ce, acest forum e pentru informatii, sugestii, opinii... nu ca sa fie toata lumea de acord cu tine. In fine... voi sunteti tare amabile toate si rabdatoare sa puneti pe fiecare in tema atunci cand se inscrie si are intrebari, asa ca ....numai laude pentru sibiu!!:)>- :A

paular
29.03.2007, 15:35:39
Buna miresicilor,

nu am mai intrat de mult...dar am facut rost de niste poze cu rochii de mireasa...de la g***;)). (sper ca am voie)
Pentru fetele care nu au posibilitatea sa vada catalogul..

paular
29.03.2007, 15:37:52
Next........

paular
29.03.2007, 15:39:31
Ultimele....

CAMELLIA
29.03.2007, 22:49:52
Sincera sa fiu, mie nu-mi place niciuna. :-< Bineanteles, gusturile nu se dicuta. (:|

paular
29.03.2007, 23:53:03
Nici eu nu am ramas 'uimita'...nu mi-as face nici una...dar le-am pus sa se stie de ce sunt in stare respectivii...:)>-
Nu stiu daca mai au un alt catalog...asta l-am primit si eu...:">

BlueMoni
30.03.2007, 10:21:12
Sa zicem ca nu au avut inspiratie in alegerea modelelor, dar imi place cum sunt lucrate. Ma refer la finisaje si croi. Am vazut la targ o rochie in standul lor, dintr-un material asa de moale de nu-ti mai venea sa iei mana de pe rochie.

CAMELLIA
30.03.2007, 18:29:06
Oricum eu apreciez ca ne-ai aratat rochiile din catalog. ^:)^
Poate mai scot si altul sau de la alte firme si vei fi la fel de draguta si ne vei arata si noua, carora nu putem vedea live. ;-)

dana80
06.04.2007, 18:27:32
Buna miresici din Sibiu. Eu sunt Dana si sunt noua.Eu sunt in Spania,si am nunta pe 15 septembrie 2007 Sibiu. Ma puteti ajuta si pe mine,cu pretul unei rochii de mirese si un costum de ginere?

dinaela
06.04.2007, 20:38:38
Buna miresici din Sibiu. Eu sunt Dana si sunt noua.Eu sunt in Spania,si am nunta pe 15 septembrie 2007 Sibiu. Ma puteti ajuta si pe mine,cu pretul unei rochii de mirese si un costum de ginere?

ciao dana,
eu am cautat in sb rochita si nu am gasit una care sa-mi placa...pana la urma am luat-o din cj de la targul de nunti..tot de acolo am luat si costumul lui de mire...am beneficiat de o reducere de 30% pe durata targului si am iesit zic eu destul de bine...rochia a fost 870ron..si costumul 570 ron...le-am luat de la agnes toma...acum eu stiu...fiecare cu gustul lui..poate gasesti ceva si in sibiu care sa-ti placa...da acolo unde esti tu ai cautat?...sunt convinsa ca o sa gasesti mai mult modele..si cine stie poate prinzi ceva reduceri acolo...depinde cand pica sezonul de reduceri la voi:)

inasibiu
16.04.2007, 09:15:48
Neata` dragelor, cum e dupa week-end, nasol nu?
Mai am doua intrebari putin pe langa subiectul rochie de mireasa, dar e legat tot de rochii. Stie cineva unde se inchiriaza rochitze pentru copilute ,din acelea gen printesuca? Mi-am gasit in sfarsit nasii!!<:-P o:-) si nasica vrea sa-i inchirieze rochita fetitei (are 5anisori).
A doua intrebare, de unde ar putea sa-si cumpere nasa o rochie mai deosebita(bineinteles din sibiu!) ,ea e mai plinuta si eu nu prea stiu magazine unde ar avea mai multe optiuni.
Merci pt raspuns anticipat, pt ca e destul de urgent.
O saptamana frumoasa si usoara!

tot_tot_claire
16.04.2007, 09:31:57
cred ca acolo pe zidului faceau si rochii la comanda, si modificari de marimi...daca am inteles bine

BlueMoni
16.04.2007, 10:35:49
Poate sa incerce pe centru, la Sorina. Acolo au si hainute pentru copii la parter si s-ar putea sa aiba si rochite de printese pentru fetite. La etaj sunt rochii de gala, foarte multe modele, poate i se potriveste ceva. Am mai fost anul trecut la un alt magazin de care nu stiam cu rochii de gala undeva pe strada banatului sau prin imprejurimi...din pacate nu stiu sigur dar ma interesez si-ti spun.
Rochita pentru fetita nasilor ar putea teoretic sa gaseasca la orice magazin care are si rochii de mireasa. Cand am fost la targ in Cluj chiar am vazut, dar nu stiu daca erau de inchiriat sau de vanzare.
Ma bucur ca ti-ai gasit nasi, ai mai scapat de o grija. O sa ma mai gandesc si daca imi amintesc si alte locuri unde se pot gasi rochii de gala o sa mai scriu.

alice
16.04.2007, 11:52:39
Da,e pe Banatului un magazin fain cu rochii si costumase de ocazii

inasibiu
16.04.2007, 14:01:30
Multumesc fetelor, o sa-i transmit nasicii si apoi mai vedem.

dana80
19.04.2007, 17:23:35
Cam cat costa o rochie?
\:D/

ALECSUTA
19.04.2007, 18:31:45
Buna dragele mele miresici, am intrat si eu pe forum , ma bucur ca pot sa vb cu cineva care chiar ma intelege despre emotiile care ma cuprind pe zi ce trece. Veti fii uimite cand veti afla ca am nunta pe 12. iulie 2008 si nu mai pot de emotii de acum.sunt eu nebuna??? sau o sa ma linistesc la un moment dat!Eu fac nunta la Restaurant Panoramic Pe str. Turismului ca ai mei au vrut neaparat sa fie personalul de la Continental pt ca servirea sa fie profesionista si impecabila.Restaurantul e foarte frumos. Stiti ceva de el??? :[email protected]

BlueMoni
08.05.2007, 10:22:39
Camitza, chiar imi pare rau ca inca nu ti-ai gasit rochita sa-ti placa....nu ai niste poze cu modele sa vedem si noi cam ce cauti?

camitza
14.05.2007, 13:52:09
Servus fete!
Am promis la ultima intalnire ca am sa scriu toate magazinele de cumparat si toate magazinele de inchiriat rochitze de mireasa si accessorii in Sibiu
-Croitorilor 4 - au rochii de inchiriat pe langa Piata Cibin
-Paltinul 21 - au rochii de mireasa si de ocazii la inchiriat - de pe milea se face o stradutza langa Kebab
-Teilor nu mai stiu nr.
-Ion Neculce nr.1 - de pe sos Alba-Iulia la dreapta pe Turismului apoi vine strada I.Neculce
-Cedonia -deasupra magazinul Alcomsib Cedonia
-N.iorga pe langa Cedonia
-Bucegi -pe langa strada Stefan cel Mare
-pe Centru-langa fosta Romarta
-Bijuteria-pe centru
-Strand - pe langa Str.Strandului
-Muncii 15
-Casa de moda Simona - pe calea Poplacii
-Galileo- sub Podul Minciunilor
-Rahovei-rochii de mireasa la comanda.
Am fost si in Medias este un magazin frumusel cu destul de multe rochitze
- magazinul Visul Miresei in zona Corzo
Cam atat .
Va pup gagici

elly
16.05.2007, 08:20:24
cine poate sa imi spuna unde as putea gasi in sibiu voal lung si brodat? help me, pls!!!

inasibiu
17.05.2007, 09:35:34
cine poate sa imi spuna unde as putea gasi in sibiu voal lung si brodat? help me, pls!!!

Incearca la Anca.Z. (mai mult nu pot sa spun aici) si intreab-o daca are asa ceva ,este foarte de treba, si cred ca ar avea ce cauti tu. Merita sa incerci: tel. 0269-431837.Bafta, iar daca nu are eu cred ca ar putea sa te ajute.
Pupici si spor la pregatiri.=P~

inasibiu
21.05.2007, 15:56:51
Fetelor (daca intereseaza pe cineva:(( ,ma aude si pe mine cineva:(( ), vreau sa-mi impart bucuria cu cineva....MI-AM LUAT ROCHIA DE MIREASA IN SFARSIT!!!:madlaugh: De la Cedonia, dar nu cea la care ma oprisem prima data, ci dupa vreo 5rochii probate mi s-a pus pata pe una si mi-am zis ca n-are sens sa mai caut atat ca ma plictisisem. Oricum ies din tiparul rochiei clasice albe, este crem cu auriu. Mie imi place la nebunie zici ca esti printesa in ea. Corsetul are aplicati trei trandafirasi spre talie,iar fusta are deasupra o parte crem care in fata se "despica" lasand sa se vada un fel de plasa aurie cu trandafirasi crem aplicati. Nu stiu daca ati inteles ceva dar eu sunt atat de bucuroasa ca am visart-o toata noaptea. In curand o sa merg la proba . Mi-am comandat si voalul, posetuta si cercul tot acolo, iar pretul final 7mil si ceva.=P~ Uff eram trista cand am fost s-o aleg pt ca n-a putut fi nici mami, nici sora-mea cu mine:(( :(( , iar pe altcineva n-am vrut sa iau(de fapt am fost cu o prietena,dar ea mai mult a fost asa....). Acum sper numai sa-i placa lui iubi....nu am luat alba pt ca eu sunt mai bruneta si parca paream si mai si in comparatie cu albul rochiei....
Macar spuneti-mi o parere sincera : pare frumoasa? Pozici nu pot pune (deocamdata) ca nu am suportul necesar(cablu de data la tel).
Si inca ceva, credeti ca ar trebui sa i-o arata lui iubi meu sau ma ibine ii fac o surpriza la nunta?
Sper ca nu v-am plicti rau (pt cine a avut rabdare sa citeasca!)[-o< :"> :">

Stiviana
21.05.2007, 20:05:45
Fetelor (daca intereseaza pe cineva:(( ,ma aude si pe mine cineva:(( ), vreau sa-mi impart bucuria cu cineva....MI-AM LUAT ROCHIA DE MIREASA IN SFARSIT!!!:madlaugh: De la Cedonia, dar nu cea la care ma oprisem prima data, ci dupa vreo 5rochii probate mi s-a pus pata pe una si mi-am zis ca n-are sens sa mai caut atat ca ma plictisisem. Oricum ies din tiparul rochiei clasice albe, este crem cu auriu. Mie imi place la nebunie zici ca esti printesa in ea. Corsetul are aplicati trei trandafirasi spre talie,iar fusta are deasupra o parte crem care in fata se "despica" lasand sa se vada un fel de plasa aurie cu trandafirasi crem aplicati. Nu stiu daca ati inteles ceva dar eu sunt atat de bucuroasa ca am visart-o toata noaptea. In curand o sa merg la proba . Mi-am comandat si voalul, posetuta si cercul tot acolo, iar pretul final 7mil si ceva.=P~ Uff eram trista cand am fost s-o aleg pt ca n-a putut fi nici mami, nici sora-mea cu mine:(( :(( , iar pe altcineva n-am vrut sa iau(de fapt am fost cu o prietena,dar ea mai mult a fost asa....). Acum sper numai sa-i placa lui iubi....nu am luat alba pt ca eu sunt mai bruneta si parca paream si mai si in comparatie cu albul rochiei....
Macar spuneti-mi o parere sincera : pare frumoasa? Pozici nu pot pune (deocamdata) ca nu am suportul necesar(cablu de data la tel).
Si inca ceva, credeti ca ar trebui sa i-o arata lui iubi meu sau ma ibine ii fac o surpriza la nunta?

bravo, felicitari ina... ma bucur ptr tine!:):):) pai sigur este fffff frumoasa, important este ca tie sa iti placa, stii fiecare are gusturi diferite si nu se discuta.......eu nu o sa ii arat rochia la viitorul meu sot, vreau sa fie surpriza in ziua nuntii, deci daca poti sa o ascunzi intre timp, de ce nu???? nici rochitza mea nu este alba, este un crem......

laura81
21.05.2007, 23:02:43
Felicitari ina! Stai linistita, se poarta mult cremul la rochia de mireasa. pare interesanta, si sigur deosebita. asteptam poze pt verdictul final ;)) !

clauditza28
22.05.2007, 11:52:47
am vrut sa fac un slideshow! pacat ca nu mai merge!
http://i123.photobucket.com/albums/o300/clauditza28/pozeanalognunta003.jpg

clauditza28
22.05.2007, 11:53:25
http://i123.photobucket.com/albums/o300/clauditza28/pozeanalognunta014.jpg

ximo
22.05.2007, 22:14:45
Ma bucur pt tine ca ti-ai gasit rochita visurilor tale, daca pot sa spun asa. Daca iti place tie este ok pt ca tu te imbraci cu ea, nu altcineva.
Eu cred ca am rochita de o luna aks si i-am facut si poze dar pur si simplu nu am timp sa le pun, abia am intrat si acum pe site. I mi pare foarte rau ca asa mi-as fi dorit sa o vedeti.
Va transmit multi pupici!

ximo
22.05.2007, 22:16:36
Am uitat sa iti spun ca si eu mi-am luat rochita tot de la Cedonia si imi place foarte mult, o "ador".

clauditza28
23.05.2007, 00:45:00
multumim pentru aprecieri!eu am cumparat rochita de la galati!acolo e oferta mai mare!de la nunta n-am stat degeaba, suntem insarcinati si asteptam sa vina bebe baietel pe 26 iunie!

Magdolna
06.06.2007, 13:48:28
Servus fete!
Am promis la ultima intalnire ca am sa scriu toate magazinele de cumparat si toate magazinele de inchiriat rochitze de mireasa si accessorii in Sibiu
-Croitorilor 4 - au rochii de inchiriat pe langa Piata Cibin
-Paltinul 21 - au rochii de mireasa si de ocazii la inchiriat - de pe milea se face o stradutza langa Kebab
-Teilor nu mai stiu nr.
-Ion Neculce nr.1 - de pe sos Alba-Iulia la dreapta pe Turismului apoi vine strada I.Neculce
-Cedonia -deasupra magazinul Alcomsib Cedonia
-N.iorga pe langa Cedonia
-Bucegi -pe langa strada Stefan cel Mare
-pe Centru-langa fosta Romarta
-Bijuteria-pe centru
-Strand - pe langa Str.Strandului
-Muncii 15
-Casa de moda Simona - pe calea Poplacii
-Galileo- sub Podul Minciunilor
-Rahovei-rochii de mireasa la comanda.
Am fost si in Medias este un magazin frumusel cu destul de multe rochitze
- magazinul Visul Miresei in zona Corzo
Cam atat .
Va pup gagici

Hello, vreau sa completez lista cu magazinul MARIDA de pe str. Hipodromului, au rochii Noela Style- le puteti vedea pe **** Sunt superbe. Pupici

delia
22.06.2007, 17:49:56
Eu sunt noua pe aici. Va salut si va doresc sa aveti o nunta de neuitat.=D>
Eu mi-am cumparat rochita de la mag. de langa podul mincinosilor.

Laura75
08.09.2007, 17:14:50
Hello, vreau sa completez lista cu magazinul MARIDA de pe str. Hipodromului, au rochii Noela Style- le puteti vedea pe ***** Sunt superbe. Pupici

Da, si eu de aici mi-a luat rochita. Am mai luat si voal din exact acelsi material cu cel de pe rochita 39 lei si cerc 35 lei. Rochita mea a costat 620 lei si o iubesc de numai.:x
Nu aveau pe alb asa ca am comandat-o si mi-a venit intr-o saptamana.

mariya777
04.01.2008, 01:45:01
buna miresici! va doresc un an nou fericit si plin de impliniri! ce ma sfatuiti?eu locuiesc in Spania si nunta o avem in Romania si nu stiu daca sa-mi iau rochita din Spania sau de acasa !aici am vazut cateva frumoase dar sunt f scumpe!cred ca si in tara se gasesc ca si aici ,nu?eu prefer sa o inchiriez dar cum nu stiu ce e prin tara nu stiu ce sa fac!!

laura81
04.01.2008, 11:12:20
buna miresici! va doresc un an nou fericit si plin de impliniri! ce ma sfatuiti?eu locuiesc in Spania si nunta o avem in Romania si nu stiu daca sa-mi iau rochita din Spania sau de acasa !aici am vazut cateva frumoase dar sunt f scumpe!cred ca si in tara se gasesc ca si aici ,nu?eu prefer sa o inchiriez dar cum nu stiu ce e prin tara nu stiu ce sa fac!!

Pai nu mai ai drum prin rom deloc? in principiu nu prea coincide stilul de rochii, sau depinde unde cauti. in sb nu vei gasi niciodata ce gasesti acolo. poate in buc la firme mari... Depinde numai de tine, cate sti dispusa sa dai pe roche. daca gasesti una dupa care esti innebunita si ai da pe ea cat ti se cere, nu mai sta pe ganduri. daca nu, iti iei de-aici ... Ideea e sa incerci, e una din cele mai faine faze din pregatirea nuntii, nu o rata! Probeaza si vei lua hotararea mult mai usor dupa aceea.

mariya777
05.01.2008, 00:47:48
Pai nu mai ai drum prin rom deloc? in principiu nu prea coincide stilul de rochii, sau depinde unde cauti. in sb nu vei gasi niciodata ce gasesti acolo. poate in buc la firme mari... Depinde numai de tine, cate sti dispusa sa dai pe roche. daca gasesti una dupa care esti innebunita si ai da pe ea cat ti se cere, nu mai sta pe ganduri. daca nu, iti iei de-aici ... Ideea e sa incerci, e una din cele mai faine faze din pregatirea nuntii, nu o rata! Probeaza si vei lua hotararea mult mai usor dupa aceea.
sar putea sa dau o fuga prin martie, nu stiu sigur sa vad, daca da ,am sa fac comparatie si ma decid ,daca nu ,mai vad eu...#:-S

sweetheart
10.01.2008, 13:52:17
Fetelor eu am fost inainte de Craciun la salonul de pe Bucegi cu cumnatamea sa-si inchirieze rochita si am vazut ceva rochite dar nu pot spune ca mi-a luat ochii vreuna, cumnatamea si-a gasit una simpla alba intreaga, cu bretelute groase si ceva margelute in fata pe piept,in fata jos si in spate la 330 lei e frumoasa rochita si ce m-a socat a fost ca-i vine asa de bine si-i i se vede talia fain chiar daca ea e mai plinutza. De d-na de acolo nu pot zice ca mi-a placut prea tare ca nu parea asa interesata sa ne arete cat mai multe modele. Si apropo si-a mai luat de acolo o jachetica 30 lei ca are nunta in feb si un saculet10 lei toate costau 370 lei si i-a facut reducere de 20 lei. Eu pot sa va spun ca am fost in Republica Moldova anul trecut si am vazut niste rochite super faine ca din basme si foarte ieftine la 150 euro iti iei o rochie ca -n povesti. Eu acolo am sa merg dar numai prin iulie-august si daca e ceva ti-o modifica pe loc ca au atelierul alaturi de salon - magazinsi gratuit. Abia astept sa merg.

miosb
10.01.2008, 15:35:58
[quote=sweetheart;564729]Fetelor eu am fost inainte de Craciun la salonul de pe Bucegi cu cumnatamea sa-si inchirieze rochita si am vazut ceva rochite dar nu pot spune ca mi-a luat ochii vreuna, cumnatamea si-a gasit una simpla alba intreaga, cu bretelute groase si ceva margelute in fata pe piept,in fata jos si in spate la 330 lei e frumoasa rochita si ce m-a socat a fost ca-i vine asa de bine si-i i se vede talia fain chiar daca ea e mai plinutza. De d-na de acolo nu pot zice ca mi-a placut prea tare ca nu parea asa interesata sa ne arete cat mai multe modele.
da...stiu despre ce e vorba...am fost si eu acolo cand imi cautam rochita....a fost foarte morocanoasa, parca ziceai ca nu e in interesul ei sa arate marfa....nici nu m-a lasat sa ma uit printre modele sa vad ce este pe acolo, mi le arata ea sa nu cumva sa pun mana pe ele si sa i le "contaminez" cu ceva...nu mi-a placut deloc atitudinea ei...eu m-am dus acolo hot sa si probez ceva, dar ea imi tot spunea ca sa vin sa probez atunci cand vreau asta....si eu dadeam una si buna " bun, dar pt asta sunt aici...." ma rog, pacat ca avea rochite dragute...

mesia
18.01.2008, 08:17:24
S-a deschis un magazin nou pe caleas dumbravii de mirese

sweetheart
18.01.2008, 13:35:49
Deasemenea pe str. Semaforului mai este un magazin cu rochitze si accesorii pentru mirese, dar si rochite pentru ocazie, este intr-o scara de bloc mai sus putin de Banc Post cum mergi spre piata.

clauditza28
27.01.2008, 21:10:26
buna fetelor, daca stiti vreo viitoare miresica care sta rau cu banii, am rochita de vanzare+toate accesoriile; o dau cu 100 de ron. vreau sa scap de ea ca imi ocupa loc in dulap. pentru poze contactati-ma pe mail [email protected] sau mess: but_claudia.

Kiddy
25.02.2008, 11:09:10
Ce stiti despre rochii de mireasa in Valcea?am intrat pe comunitate-Valcea dar nu mi-a raspuns nimeni :(

mirela85
26.02.2008, 08:13:59
buna fetelor, daca stiti vreo viitoare miresica care sta rau cu banii, am rochita de vanzare+toate accesoriile; o dau cu 100 de ron. vreau sa scap de ea ca imi ocupa loc in dulap. pentru poze contactati-ma pe mail [email protected] sau mess: but_claudia.

e foarte frumoasa rochita ta... merita mai mult :D :*

mirela85
26.02.2008, 08:15:14
S-a deschis un magazin nou pe caleas dumbravii de mirese

eu am fost pe calea dumbravii dar sincer nu mi-a placut nimic...

mesia
26.02.2008, 09:53:17
si eu am fost cand s-a deschi si am plecat foarte dezamagita in sibiu nu gasesc nimic am sa merg la cluj ,
poate sti ti voi ceva

sweetheart
26.02.2008, 10:13:53
Fetelor am fost si eu ieri la un magazin vis-a-vis de Butoiul de Aur si am vazut niste rochii de mireasa super faine cu trena , fara, cu broderie, de tot felul. Tanti aia de acolo e foarte amabila mi-a aratat cataloage, rochiile sunt facute la constanta si se poate face comanda e chiar ok magazinul, preturile si rochiile mai ales.

mirela85
26.02.2008, 10:52:26
eu mi-am gasit ceva sus la cedonia... dar daca spui ca sunt faine si acolo sa sa merg sa vad si eu :D

meghe
26.02.2008, 11:02:04
Buna fetelor!
Eu sunt din Tarnaveni, Mures...si pe aici nu mi-am gasit rochita visata..in schimb am fost la sibiu...si acolo am gasit ce-mi trebuia!
Insa depinde ce cautati voi!:-?

sweetheart
26.02.2008, 15:59:58
Buna fetelor!
Eu sunt din Tarnaveni, Mures...si pe aici nu mi-am gasit rochita visata..in schimb am fost la sibiu...si acolo am gasit ce-mi trebuia!
Insa depinde ce cautati voi!:-?

scuze de off topic Mersi mult de PM :*:* am fost la magazin si sunt super incantata de rochiile ce le-am vazut! De acolo ti-ai luat rochita?

meghe
27.02.2008, 12:04:21
scuze de off topic Mersi mult de PM :*:* am fost la magazin si sunt super incantata de rochiile ce le-am vazut! De acolo ti-ai luat rochita?

Da...de acolo str Pasajul Scarilor...si mie mi-au placut mult..dar mai ales aceasta pe care am ales-o!
;))

mirela85
27.02.2008, 12:14:01
ei... eu mi-am comandat-o ieri de la cedonia... am vazut-o saptamana trecuta si nu m-am mai putut dezlipi de ea ...o sa fie cu ceva modificari ... abia astept sa vina.... pretul super ok 600lei rochita si 100 voalul (2m)... sper sa va placa

meghe
27.02.2008, 12:46:30
Este frumoasa rochita...sa-ti aduca noroc...sa o porti sanatoasa!Si tu ai scapat ieftin...
O nunta de vis!;;)

sweetheart
27.02.2008, 12:58:42
Da...de acolo str Pasajul Scarilor...si mie mi-au placut mult..dar mai ales aceasta pe care am ales-o!
;))

Poti sa mi-o arati si mie te rog^:)^^:)^^:)^. Eu numai saptamana viitoare ma duc cu mama sa vedem exact si sa o comand.

sweetheart
27.02.2008, 13:00:16
ei... eu mi-am comandat-o ieri de la cedonia... am vazut-o saptamana trecuta si nu m-am mai putut dezlipi de ea ...o sa fie cu ceva modificari ... abia astept sa vina.... pretul super ok 600lei rochita si 100 voalul (2m)... sper sa va placa

Imi place e tare dragutza rochita ta. Daca zici ca de la cedonia ai comandat-o ma gandesc sa fac si eu o vizita saptamana viitoare pe acolo. Pana la ce ora au deschis??

meghe
27.02.2008, 14:05:08
Poti sa mi-o arati si mie te rog^:)^^:)^^:)^. Eu numai saptamana viitoare ma duc cu mama sa vedem exact si sa o comand.

Asta e rochita mea frumoasa....;))

sweetheart
27.02.2008, 16:52:33
Asta e rochita mea frumoasa....;))

Super misto imi place la nebunie sa o porti cu placere si o sa fi cea mai frumoasa miresica!!

mirela85
27.02.2008, 21:03:39
Imi place e tare dragutza rochita ta. Daca zici ca de la cedonia ai comandat-o ma gandesc sa fac si eu o vizita saptamana viitoare pe acolo. Pana la ce ora au deschis??

cred ca pana la 5... poti sa faci o vizita si acolo ca au si rochile ce le are tanti asta de la butoiu de aur... ai am imresia ca aici(la cedonia) sunt mai ieftine...

meghe
28.02.2008, 07:33:59
Super misto imi place la nebunie sa o porti cu placere si o sa fi cea mai frumoasa miresica!!

Multumesc...sa dea dumnezeu sa fie bine!
te asteptam si pe tine cu rochita ta...mult noroc!
:*

sweetheart
28.02.2008, 14:09:37
cred ca pana la 5... poti sa faci o vizita si acolo ca au si rochile ce le are tanti asta de la butoiu de aur... ai am imresia ca aici(la cedonia) sunt mai ieftine...

Pai asa voi face o sa colind magazinele inainte de a-mi cumpara.Sper sa gasesc si eu rochia ca nu mai am rabdare desi toata lumea imi zice ca ce ma grabesc ca doar mai este atata timp pana la nunta.

meghe
29.02.2008, 07:49:30
Pai asa voi face o sa colind magazinele inainte de a-mi cumpara.Sper sa gasesc si eu rochia ca nu mai am rabdare desi toata lumea imi zice ca ce ma grabesc ca doar mai este atata timp pana la nunta.

Da..intai uitat-te bine si probeaza mai multe modele chiar daca tu ai intiparit un model in minte, poate acela nu-ti vine, de-aia trebuie sa incerci!Eu vroiam ceva simplu, fara crinolina, ceva tip sirena, insa cand am probat nu-mi prea venea bine, nu ma simteam mai deosebita, insa aceasta care am luat-o...:x
Si mie imi spun ai mei ca m-am grabit cu rochia, ca trebuia sa o i-au doar cu o luna doua inainte, insa acum sunt luate toate modelele frumoase, daca astept pana atunci va trebui sa ma multumesc cu ce ramane..asa ca, acum stau linistita ca o am...asadar, e normal ca lumea sa zica!;))
Pupici si spor la cautari!;-)

Kiddy
05.03.2008, 13:02:11
Daca rochitza are tull pe ea trebuie sa-mi i-au neaparat voal din tull?...caci am vb cu coafeza si mi-a zis ca nu conteaza si ca e mai bine sa-mi i-au un voal finutz din voal...voi ce spuneti?si tiarele la ce preturi sunt prin sibiu?$-) :D

laura81
05.03.2008, 13:18:17
Kiddy, nu "trebuie" nimic cand e vorba de nunta ta. Ia-ti ce voal iti place, probeaza-l impreuna cu rochia, si daca nu-ti place TIE cum merg atunci ia-ti unul din tul.

mirela85
05.03.2008, 13:24:54
Daca rochitza are tull pe ea trebuie sa-mi i-au neaparat voal din tull?...caci am vb cu coafeza si mi-a zis ca nu conteaza si ca e mai bine sa-mi i-au un voal finutz din voal...voi ce spuneti?si tiarele la ce preturi sunt prin sibiu?$-) :D
disdemele au preturi pentru toate buzunarele de la 35 pana la 100lei ... iar in ceea ce priveste voalul eu zic mai bine de tull sta mai bine ... cumanata mea a avut anul trecut de organta dar nu mi-a placut cum se aseza... du-te, probeaza si vezi care-ti vine mai bine si la urma tu decizi...:*

laura81
05.03.2008, 13:34:44
Organza nu cade asa frumos ca un voal "din voal". Si straluceste super aiurea in soare, in poze etc. De asezat se aseaza cel mai frumos cel din voal, cade fain ... Sau cel din tul imi place cum sta deasupra cocului, incadreaza fain fata .. depinde de gusturi, incercati toate felurile si dupa aceea decideti!

adelle
27.03.2008, 11:20:42
Imi puteti spune si mie ceva despre rochitele Benjamin Roberts. Ati fost la probat? Intre ce limite aproximative se incadreaza preturile? eu sunt din Cj si m-ar ajuta mult cateva detalii. Multumesc

sweetheart
27.03.2008, 12:13:00
Imi puteti spune si mie ceva despre rochitele Benjamin Roberts. Ati fost la probat? Intre ce limite aproximative se incadreaza preturile? eu sunt din Cj si m-ar ajuta mult cateva detalii. Multumesc

Am vazut la cineva o rochita de la benjamin roberts-vintage colection modelul 911 fata a luat-o cu 1200 euro, arata foarte bine rochita, mai ales broderia, numai ca mie nu-mi place tulul si am inteles ca preturile sunt de la 800 de euro in sus.Eu zic ca la banii astia nu se prea merita, pentru ca gasesti si in alte colectii modele asemanatoare si mai ieftine. Dar fiecare isi ia rochia dupa cum ii place si in functie de buget.

adelle
27.03.2008, 13:09:18
Am vazut la cineva o rochita de la benjamin roberts-vintage colection modelul 911 fata a luat-o cu 1200 euro, arata foarte bine rochita, mai ales broderia, numai ca mie nu-mi place tulul si am inteles ca preturile sunt de la 800 de euro in sus.Eu zic ca la banii astia nu se prea merita, pentru ca gasesti si in alte colectii modele asemanatoare si mai ieftine. Dar fiecare isi ia rochia dupa cum ii place si in functie de buget.

Multumesc pentru raspuns.Nici mie nu-mi place tulul si nici dantela eventual f putina imi place in schimb taftaua.:)

teodorica
16.04.2008, 23:50:15
buna.Sunt noua pe aici si as vrea sa cunosc si eu unele detali despre magazine cu rochii de mireasa.EU stau in Spania si ajung acasa cu doar 3 saptamani pana la nunta.As vrea sa stiu cu cat tim trebuie sa imi fac comanda ptr rochie.Initial as fi vrut sa imi iau rochia de aici dar preturile sunt f mari,o rochita mai simpla costa cam 1500€iar altele mai frumoase mult mai mult mi se pare f multi bani.Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

laura81
17.04.2008, 09:55:48
EU stau in Spania si ajung acasa cu doar 3 saptamani pana la nunta.As vrea sa stiu cu cat tim trebuie sa imi fac comanda ptr rochie.
Pai poti s-o cumperi in cele trei saptamani, sau poti gasi ateliere unde se inchiriaza. Si in ambele situatii ai rezolvat problema pe loc.
La comanda nu stiu daca se fac asa repede...:-< Daca o vrei la comanda ar fi bine sa vb de-acum cineva (mama, sora etc) cu o croitoreasa, sa vada daca ti-o va face in atata timp.

maria79
20.04.2008, 12:38:14
buna.Sunt noua pe aici si as vrea sa cunosc si eu unele detali despre magazine cu rochii de mireasa.EU stau in Spania si ajung acasa cu doar 3 saptamani pana la nunta.As vrea sa stiu cu cat tim trebuie sa imi fac comanda ptr rochie.Initial as fi vrut sa imi iau rochia de aici dar preturile sunt f mari,o rochita mai simpla costa cam 1500€iar altele mai frumoase mult mai mult mi se pare f multi bani.Va multumesc si astept raspunsurile voastre.
Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine ,ajung acasa cu 2 saptamni inainte de nunta,am o lista cu magazinele din sibiu,daca vrei pot sa ti spun si tie,e de aici de pe acest subiect ,dar nu mai stiu exact pagina ,mie mi sa spus ca daca rochita trebuie modificata ,o saptamana dureaza,deci ai timp.

teodorica
21.04.2008, 00:44:42
buna maria79!!!!!!Ai vazut sper si tu ce preturi au aici rochitele de mireasa sunt enorm de mari.
Chiar as dori daca ai putea sa-mi dai cateva adrese mi-ar fi de folos.

maria79
24.04.2008, 23:01:56
buna maria79!!!!!!Ai vazut sper si tu ce preturi au aici rochitele de mireasa sunt enorm de mari.
Chiar as dori daca ai putea sa-mi dai cateva adrese mi-ar fi de folos.
salutare,nici nu ma gandesc sa dau atatia bani pe o rochita,chiar daca suntem aici ,sa lucrez o luna de zile numai pt o seara cat purtam rochita ,eu spun ca sunt frumoase si in tara si mult mai ieftina.adrese de magazine iti scriu pe privat,

teodorica
25.04.2008, 00:38:30
mersi Maria79 am primit adresele o sa-mi fie de mare ajutor.Ai mare dreptate nu se merita sa dam atatia bani pe rochita cand o putem cumpara la un pret mult mai mic.Daca am alte melamuriri nu o sa exit sa te intreb.MERSI inca o data sper sa iasa totul bine.

Mada_20
05.05.2008, 13:45:11
Si nasa mea locuieste in Spania, si are nunta cu o saptamana inaintea mea...La fel ca si tine si ea vine numai cu cateva saptamani inaintea nuntii, dar s-a uitat pe cateva siteuri, si si-a ales deja rochitza; este de la Noela Style si modelul se numeste Monica... Abia astept sa o vad in rochita:).
Eu mi-am luat rochitza in februarie de la Magic Moment din Sibiu si sunt foarte incantata de model si de cum imi vine... Mult succes la cautari si sper sa gasesti ceea ce iti doresti.

teodorica
10.05.2008, 21:58:07
Probleama mea nu ar fi modelul rochitei ca sunt sigura ca din cate magazine sunt prin sibiu tot gasesc eu ceva care sa-mi placa problema mea este ca sunt micuta de inaltime am 1.51 fara tocuri cu tocuri mai cresc catva cm si as vrea sa stiu cam cat dureaza modificarea rochitei pe care vreau sa o cumpar.Va rog daca stiti sa imi raspunde-ti sunt disperata ca nu ajung la timp.Si inca o intrebare as avea ce credeti voi la o suma de 500-600€ as putea sa gasesc ceva frumos sau ptr ceva mai pretentios as avea nevoie de o suma mai mare?Pretentios nu ma refer la perle fire de aur sau altele ceva deosebit.Voi ce parere aveti ptr ca stiti preturie mai bine decat mine.Va multumesc si astept raspunsurile voastre.

maria79
11.05.2008, 19:22:45
Probleama mea nu ar fi modelul rochitei ca sunt sigura ca din cate magazine sunt prin sibiu tot gasesc eu ceva care sa-mi placa problema mea este ca sunt micuta de inaltime am 1.51 fara tocuri cu tocuri mai cresc catva cm si as vrea sa stiu cam cat dureaza modificarea rochitei pe care vreau sa o cumpar.Va rog daca stiti sa imi raspunde-ti sunt disperata ca nu ajung la timp.Si inca o intrebare as avea ce credeti voi la o suma de 500-600€ as putea sa gasesc ceva frumos sau ptr ceva mai pretentios as avea nevoie de o suma mai mare?Pretentios nu ma refer la perle fire de aur sau altele ceva deosebit.Voi ce parere aveti ptr ca stiti preturie mai bine decat mine.Va multumesc si astept raspunsurile voastre.
Mie mi-au spus ca am mai intrebat si eu pe la magazine ca modificarea dureaza cam o saptamana,dar sa mergi la probe cu pantofii si sutien daca vrei la rochita sau o sa-ti puna cupe ,ele asa mi-au spus mie ,si la pret cu atatia bani cumperi ceva super o prietena de-a mea si-a luat cu 11 mil.si frumoa sa.pa

meghe
12.05.2008, 11:01:03

Buna!Eu din Sibiu mi-am luat rochita...o agentie de pe Pasajul Scarilor...si a trebuit sa mi-o modific putin in lungime..a durat o saptamana, mai mult nu are ce sa dureze!
asa ca stai linistita ,se rezolva repede...numai sa o probezi direct cu pantofii si sutienul, cum spunea si maria79.
Spor la pregatiri!;-)

Kiddy
18.06.2008, 10:32:51
Ce rau imi pare pt tine ``libelulu21``:(. Ti-a stricat toata bucuria de dinaintea nunti. Foarte bine faci ca spui ce ai patit cu anca zota, sa nu mai pateasca nimeni la fel. >:D<

mihai_bianca
18.06.2008, 21:56:11
ciao draga mirese!

nu va apropiati de anca zota. veti lua o mareTEAPA.

in weekend-ul acesta, 14 iunie, am avut nunta.
am fost disperata cu rochia si credeti-ma inca nu mi-am revenit.

in cele ce urmeaza voi detalia experienta mea:

in februarie a.c. am fost ptr prima data la ea, dupa targul de nunti de la ramada, unde am cunoscut-o.

in 12 martie i-am platit primii bani (500 ron) si i-am dus materialul, pe care eu mi l-am cumparat singura din bucuresti de la firma Shiral. materialul a fost santung. a trebuit sa iau, dupa cum mi-a spus ea, 8m de santung alb si 2m de santung verde pentru rochie.metrul a fost 65 ron. plus inca 4m pentru sal si poseta.
eu am 1,66 si aproximativ 40-42 kg.
inca ceva, zota imi vindea metrul de santung cu 500ron-600ron. spunea ca este adus din franta si de aceea este asa scump. dar credeti-ma gasiti la magazinul de materiale de la politie sau la magazinul Shiral (calea mosilor) din Bucuresti acelasi material cu 50-70Ron , depinde de grosime.

rochia pe care am vrut-o eu a fost asa:simpla, in bretele, putin incretita la sani ptr a parea mai voluminosi, cu un brau verde si lunga.
nimic complicat zic eu, deoarece am vrut simplitate(toata nunta am gandit-o simpla, in alb si verde).

de cand am luat legatura cu zota i-am spus ce imi doresc si ca sunt o fire pretentioasa (probabil varsta,30 de ani): - vreau simpla rochia,dar detaliile sa fie perfecte - cusaturi, imbinari, etc.
de asemenea , am dorit ca rochia sa imi fie gata pana in data de 15 mai a.c., deoarece vroiam sa fiu sigura ca este ceea ce imi doresc; iar in cazul in care nu imi placea sa am timp sa o schimb. zota mi-a spus ca fiind asa simpla rochia o va tremina pana in data de 1 mai.

inante de paste m-am dus la ea (dupa lungi incercari ,deoarece nu imi raspundea la tel mobil deloc) sa ii duc captuseala verde ptr rochie - pe care de asemenea am cumparat-o de la bucuresti : tafta verde la 48 ron/ 10metri.
rochia mea, atunci, in data de 21 aprilie nici macar nu era croita. mi-a mai cerut si bani ,iar eu ca o naiva i-am mai dat 500 ron. m-am umilit asa mult atunci, rugand-o sa se apuce de rochie ptr ca timpul trece asa repede.
mi-a promis ca de paste si 1mai sta acasa si lucreaza rochia mea.

nu am mai sunat-o decat in 13mai . m-am intalnit cu ea in 19 mai. atunci a fost prima proba la rochie. foarte rapida, rochia era toata numai bucati, fara nici un finisaj, nimic. zota m-a asigurat ca va iesi super , chiar daca eu eram indoita, deoarece nu vedeam nici o forma concreta ,tot ce vedeam erau bacati de material prinse de mine cu o multime imensa de ace.

atunci zota mi-a spus ca rochia mea va fi gata intr-o saptamna, deoarece mai are inca 2 rochii in lucru.
saptamana urmatoare am asteptat disperata, cu neliniste sa ma sune dar nicigand.

asa ca in data de 2 iunie am sunat din nou. nu mi-a raspuns toata ziua la tel fix sau mobil.
am intrat in panica total. a doua zi, in data de 3 iunie imi raspunde in jur de ora 20(dupa ce la fel o sunasem toata ziua). imi spune ca rochia mea este aproape gata , dar nu putem sa ne intalnim deoarece ea este plecata cu fata ei, Mara, la un concurs de pian la Tiulcea si ca ma suna cand se intoarce la sfarsitul saptamanii ptr a ne intalni)..

pana sambata in acea saptamana nu m-a sunat, asa ca imi fac curaj si o sun eu in acea zi de 7 iunie.
reusesc sa o conving sa ne intalnim in acea seara la ora 19.45. ajung la ea si vad:rochia mea era acum cat de cat ansamblata, prinsa, foarte , foarte lunga si fara bretele , captuseala si jupa.
cand m-am imbracat cu ea, zota imi trage fermoarul la spate (fermoar mic, deoarece in sus era corset).
fermoarul se rupe.

in sfarsit dupa cateva replici din partea mea (inclusiv sa imi iau rochia si sa ma duc in alta parte), ea imi spune ca pana luni o termina.

in 9 iunie, luni dimineata la 9.00 o sun. nu raspunde. ma. panichez. tot sun. pe la 11.30 imi raspunde si zice ca vorbim dupa-amiaza. o sun la 17.00 si spune ca este cu baietelul ei Luca la doctor ptr ca tuseste. ramane sa vorbim a doua zi.

marti, 10 iunie dupa inca o serie de telefoane, reusesc sa ajung la ea la ora 20.00-20.30.
imi spune ca rochia a iesit perfect , dar ca nu ma lasa sa o probez, deoarece ea a calcat-o si eu o voi strica si ptr ca se grabeste ca trebuie sa ajunga la o aniversare. eu ma supar tare. la inceput ii spun cu frumosul ca eu gandesc ca este inaltator ptr ea sa vada rezultatul muncii sale pe mine. zota nu si nu. eu ma enervez. ii spun ca nu asa se procedeaza, ca este ptr prima data in viata mea cand cineva aproape ma alunga.
cedez nervos, ii arunc restul de bani -350 ron, iau rochia si plec. nu inanite de a-i cere restul de materiale. invariabil, raspunsul ei a fost ca nu mai are nici un material,deoarece l-a folosit pe tot la rochia mea.nici o farama din cei 14m de santung nu am mai primit inapoi.plus ca nu mi-a mai facut poseta si salul.
zota complet senina, zice ca ma mai asteapta.

ajung acasa, desfac rochia si incep sa plang isteric.
bretelele erau impletite, dar nefinisate (cum a taiat pur si simplu materialul se desfacea-nu erau cu tiv).
la piept incretitura oribila- stramba toata.
finisajele pe dedesub graoznice- ieseau numai ate.

asa ca in ultimile zile inainte de nunta m-am apucat sa cos la rochie. sa incerc cat de cat sa o fac purtabila.
am avut un stres teribil. numai vineri am terminat.

dar socul cel mai mare l-am avut in ziua nuntii. cand m-am imbracat cu rochia era cu mai mult de 20 cm mai lunga. toata nunta am stat cu rochia in maini.

tin sa precizez ca am 30 de ani, sunt persoana fizica, cu 2 facultati, posibilitati materiale bune, care are incredere in oameni, dar care nu vrea sa fie inselata, prostita ori batjocorita (indeosebi pe banii mei).

asa ca dragelor mirese fiti cu ochii in patru. nu fiti naive.

anca zota este o teapa totala.

pe scurt, rochia mea a costat 1350 ron. a fost un dezastru total.
fiti sigure ca rochiile care zota le are la inchiriat nu sunt facute de ea.

off, imi pare rau :( pt ce ai patit
eu am auzit numai lucruri de bine despre ea de pe acest forum, a bucur ca ne-ai impartasit experienta ta pentru ca o prietena de-a mea chiar se gandea sa mearga la ea am sa o conving eu acum sa nu faca asa o greseala

si >:D<

mariya777
09.07.2008, 15:41:04
buna!!!
ti-ai gasit rochita?
si eu am aceeasi problema, vin tarziu in tara si frica mie ca nu o sa gasesc ce imi place!!!

simmona
14.07.2008, 20:49:57
Imi vand rochia de mireasa :-< . Este de LA SPOSA model Sirena, marime 36, pret 1000 E plus cadou coronita mea cu cristale svarovski. Cine este interesata poate vedea poze in albumul meu sau in linck-ul de mai jos, si ma poate contacta pe privat.

http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=256739490&albumId=202654521

Pupici, si bafta tuturor sa fiti cele mai frumoase si fericite mirese.

champaign_bride
28.02.2009, 19:08:04
Este cineva aici care si-a facut rochita la Simona? De lucrat stiu ca lucreaza excelent dar ma intereseaza ce preturi practica. Am o prietena care vroia ceva extrem de simplu, rochie dreapta si cu o aplicatie de dantela la bust, si i-a cerut cam 1500 de RON pe ea... Or cu 1500 iti iei cea mai frumoasa rochie de la Cedonia.
Voi ce ziceti?

ElleM
28.02.2009, 19:54:15
Buna seara fetelor, am si eu nevoie de ajutorul vostru...si anume de ceva idei pe unde sa merg sa imi caut rochita.
Am fost vineri prin oras si am dat o tura pe la mai multe magazine, le-as da numele dar mi-e teama sa nu fiu certata ca fac reclama (pe scurt: am fost la Cedonia, pe Calea Dumbravii, pe malul Cibinului la celebra florarie D...., vis-a-vis de Butoiul de Aur).
Mai aveti voi cunostiinta si de alte magazine care vand rochite?
Multumesc si o seara placuta!!

mihai_bianca
28.02.2009, 23:36:02
Buna seara fetelor, am si eu nevoie de ajutorul vostru...si anume de ceva idei pe unde sa merg sa imi caut rochita.
Am fost vineri prin oras si am dat o tura pe la mai multe magazine, le-as da numele dar mi-e teama sa nu fiu certata ca fac reclama (pe scurt: am fost la Cedonia, pe Calea Dumbravii, pe malul Cibinului la celebra florarie D...., vis-a-vis de Butoiul de Aur).

Sunt niste rochii superbe la bazar ;) Si eu mi-am vandut rochita acolo ...

laura81
01.03.2009, 08:54:13
Este cineva aici care si-a facut rochita la Simona? De lucrat stiu ca lucreaza excelent dar ma intereseaza ce preturi practica. Am o prietena care vroia ceva extrem de simplu, rochie dreapta si cu o aplicatie de dantela la bust, si i-a cerut cam 1500 de RON pe ea... Or cu 1500 iti iei cea mai frumoasa rochie de la Cedonia.
Voi ce ziceti?
Rochie la comanda sub 1500 ron nu iti gasesti. Sau nu la un atelier ca al Simonei. Daca nu te incadrezi in banii alocati, atunci cumpara una. Mai ales daca ai si gasit ceva ce-ti place. E normal ca cele comandate sa fie mai scumpe. Se lucreaza cu alte materiale si e o rochie unicat, facuta pe masurile tale, dupa gustul tau etc.

mihai_bianca
01.03.2009, 16:54:40
Rochie la comanda sub 1500 ron nu iti gasesti. Sau nu la un atelier ca al Simonei. Daca nu te incadrezi in banii alocati, atunci cumpara una. Mai ales daca ai si gasit ceva ce-ti place. E normal ca cele comandate sa fie mai scumpe. Se lucreaza cu alte materiale si e o rochie unicat, facuta pe masurile tale, dupa gustul tau etc.

Draga Laura, voiam sa iti mltumesc pentru numarul Simonei, pana la urma nu l-am folosit pentru ca mi-am cumparat azi o rochita de vis :) Cel putin asa mi se pare mie ;)) Poate o sa il folosesc cu alta ocazie ...
Scuze pt off topic.

laura81
02.03.2009, 10:00:32
Draga Laura, voiam sa iti mltumesc pentru numarul Simonei, pana la urma nu l-am folosit pentru ca mi-am cumparat azi o rochita de vis :) Cel putin asa mi se pare mie ;)) Poate o sa il folosesc cu alta ocazie ...
Scuze pt off topic.

Pt nimic, nu stii cand iti va folosi. Sa ne pui si noua poze ca la cat ai cautat rochita asta, suntem curioase cum e! :-SS

alice
02.03.2009, 13:34:41
Stiu ca o prietena care are nunta in mai si-a facut rochia de mireasa la Simona si a costat-o 28 mil

monysb
03.03.2009, 09:59:56
am fost si eu la Cedonia si am vazut o rochita superba la 1600 cu cerc si voal, e simpla, alba si cu dantela in fata, e pe gustul meu, dar ma intreb...oare la targul de nunti o sa gasesc gen asemanator la un pret mai mic? stie careva cum sunt preturile la targurile de nunti, de exemplu la acesta din 20-22 martie de la imparatul romanilor (ca cel de anul trecut, de vestimentatie), mai mai astept sa incerc si acolo sau sa mi-o iau?! ce parere aveti, cele care au avut posibilitatea sa faca oastfel de comparatie...la targurile de nunti sunt mai ieftine?
va multumesc

ElleM
03.03.2009, 11:00:20
Ceau, sa stii ca si eu am aceeasi nedumerire...oare sa mai astept targul de la Imparatul sau sa imi iau deja rochita care am gasit-o?!!? :-\
Fetelor care ati trecut deja prin aceasta experienta ...vrem o mana de ajutor...niste sfaturi ceva...
MULTUMIM >:D< >:D< >:D<

am fost si eu la Cedonia si am vazut o rochita superba la 1600 cu cerc si voal, e simpla, alba si cu dantela in fata, e pe gustul meu, dar ma intreb...oare la targul de nunti o sa gasesc gen asemanator la un pret mai mic? stie careva cum sunt preturile la targurile de nunti, de exemplu la acesta din 20-22 martie de la imparatul romanilor (ca cel de anul trecut, de vestimentatie), mai mai astept sa incerc si acolo sau sa mi-o iau?! ce parere aveti, cele care au avut posibilitatea sa faca oastfel de comparatie...la targurile de nunti sunt mai ieftine?
va multumesc

monysb
03.03.2009, 11:52:19
Ceau, sa stii ca si eu am aceeasi nedumerire...oare sa mai astept targul de la Imparatul sau sa imi iau deja rochita care am gasit-o?!!? :-\
Fetelor care ati trecut deja prin aceasta experienta ...vrem o mana de ajutor...niste sfaturi ceva...
MULTUMIM >:D< >:D< >:D<

:"> ma bucur ca nu sunt singura in situatia asta ;)) si sper sa ne si ajute cineva ... chiaqr vreau sa stiu daca sa mi-o iau sau nu ... imi place f mult, nu e asat o problema, dar ma gandesc la bani ...
va pup

laura81
03.03.2009, 20:34:17
Eu as astepta in locul vostru. Preturi mai mici nu cred ca veti gasi, dar poate gasiti ceva ce va va placea si mai mult. Rochiile pe care le-ati vazut deja pot fi si comandate, probabil, nu? Atunci de ce sa nu mai stati 2-3 sapt? Eu zic ca merita. daca nu, macar va convingeti ca ati facut alegerea perfecta cu cea aleasa deja.

ElleM
04.03.2009, 08:06:31
Buna dimineata Laura, multumesc de sfaturi. Cred ca o sa mai astept si eu vreo 2 sapt. pana la targ, chiar daca stau un pic "ca pe ace" ca se apropie tot mai tare ziua cea mare si mi-e teama sa nu fie prea tarziu pt comanda rochitei care am vazut-o deja....
Sincera sa fiu pe mine targul de la Silva m-a dezamagit complet ...:-<
Sper sa fie la Imparatul mai multa actiune ;))
O zi usoara tuturor =;

Eu as astepta in locul vostru. Preturi mai mici nu cred ca veti gasi, dar poate gasiti ceva ce va va placea si mai mult. Rochiile pe care le-ati vazut deja pot fi si comandate, probabil, nu? Atunci de ce sa nu mai stati 2-3 sapt? Eu zic ca merita. daca nu, macar va convingeti ca ati facut alegerea perfecta cu cea aleasa deja.

karmy
04.03.2009, 09:35:05
Buna fetelor.
Eu mi+am comandat saptamana trecuta o rochita la Salonul Maria din Tg Mures...poate ati auzit de el...eu nu mai am asa mult timp sa mai astept alte targuri....mai ales ca eu targurile mai klumea la care am fost (aici nu intra cel de la Silva) aveau rochite din colectii celebre, mult mai scumpe decat cele pomenite de voi, si care se aduc pe comanda in 4 luni.
Daca ati gasit o rochita si aveti un back up si eu spun sa asteptati targul.....dar intre timp sa dati o fuga la Tg Mures....in principal la cele 2 saloane de la Maria (de vanzari si de inchirieri)....nu e departe, faceti si o excursie.....si are rochite foarte foarte frumoase...chiar si la inchiriat nu sunt ca cele ce le-am gasit eu prin Sibiu la inchirieri...care mie una nu mi-au prea placut.
Bafta tuturor.....si va spun cand imi soseste rochita cum a iesit!

monysb
04.03.2009, 12:49:29
si eu stau ca pe ace pana la targul de nunti, am vorbit cu persoana de unde imi comand rochia si pot sa o comand si la inceputul lunii urmatoare, deci este perfect, oricum eu sunt foarte incantata de rochie dar, ce sti ... poate mai rasare vreuna, cu toate ca nu prea cred :), oricum las o portita deschisa ca in 2 saptamani nu arde tara si timp pana la nunta mai e
a! da! targul de la Silva a fost sub orice critica, m-a dezamagit complet ... acum la Imparatul Romanilor sunt alte asteptari, targul de anul trecut avand o gama vestimentara foarte variata, sper sa gasim si acum de ne dorim
va pup si sa auzim numai de bine

ElleM
04.03.2009, 14:18:06
Ceau Karmy, am fost si eu luni la salonul Maria, dar pe mine personal nu m-au incantat modele (care sunt cat de cat accesibile ca pret). In schimb iubitul meu era fascinat ce multe modele am gasit.
Mie mi-au prezentat multe rochii gen printesa, sau pe corset si foarte umflate (cu multe cercuri) care pe mine nu ma avantajeaza deloc....
Ma bucur ca tu ti-ai gasit...nu ai vreo poza ceva?
Bye>:D<

Buna fetelor.
Eu mi+am comandat saptamana trecuta o rochita la Salonul Maria din Tg Mures...poate ati auzit de el...eu nu mai am asa mult timp sa mai astept alte targuri....mai ales ca eu targurile mai klumea la care am fost (aici nu intra cel de la Silva) aveau rochite din colectii celebre, mult mai scumpe decat cele pomenite de voi, si care se aduc pe comanda in 4 luni.
Daca ati gasit o rochita si aveti un back up si eu spun sa asteptati targul.....dar intre timp sa dati o fuga la Tg Mures....in principal la cele 2 saloane de la Maria (de vanzari si de inchirieri)....nu e departe, faceti si o excursie.....si are rochite foarte foarte frumoase...chiar si la inchiriat nu sunt ca cele ce le-am gasit eu prin Sibiu la inchirieri...care mie una nu mi-au prea placut.
Bafta tuturor.....si va spun cand imi soseste rochita cum a iesit!

adelinapaun
06.03.2009, 12:38:19
Buna dimineata Laura, multumesc de sfaturi. Cred ca o sa mai astept si eu vreo 2 sapt. pana la targ, chiar daca stau un pic "ca pe ace" ca se apropie tot mai tare ziua cea mare si mi-e teama sa nu fie prea tarziu pt comanda rochitei care am vazut-o deja....
Sincera sa fiu pe mine targul de la Silva m-a dezamagit complet ...:-<
Sper sa fie la Imparatul mai multa actiune ;))
O zi usoara tuturor =;

apropo de targuri....si pe mine m-a dezamagit cel de la Silva, dar poate cel de la Imparatul Romanilor o sa fie mai altfel pt ca e..."targ national" adik nu doar cu "localnicii" nostri. Poate o sa gasiti ceva frumos ....iar de ieftin....poate poate un 10-20% mai ieftin.

iubiana
06.03.2009, 17:37:28
apropo de targuri....si pe mine m-a dezamagit cel de la Silva, dar poate cel de la Imparatul Romanilor o sa fie mai altfel pt ca e..."targ national" adik nu doar cu "localnicii" nostri. Poate o sa gasiti ceva frumos ....iar de ieftin....poate poate un 10-20% mai ieftin.
Mai ieftin cel de la impartul nu o sa fie sau cel putin asa am auzit de la niste coilege care au fost la cel de anul trecut

laura81
07.03.2009, 14:47:15
Pentru rochie si costume va fi mai "mare" cel de la Imparatul. Deja se stie ca la celalalt gasesti mai ales servicii, iar la cel de la imparatul haine. Dar ma indoiesc ca gasiti ceva mai ieftin la Alb si negru sau firme de nivelul lor decat la firmele din sibiu.

ElleM
11.03.2009, 18:47:58
Fetelor, sunt un pic suparata :(
Sa va pove de ce: am fost azi iar la Cedonia sa imi dau comanda de rochie (cea care imi placea mie mult, stransa pe corp si simpla), iar dupa ce am probat-o inca o data, mi-am dat seama ca rochita care mi-o doresc nu ma avantajeaza DELOC....mi-am schimbat parerea cu totul.
Cum intre timp am mai probat si alt gen de rochii (adica cele de printesa-care ascund anumite imperfectiuni, gen burtica, lipsa talie) am putut face acum diferenta mult mai usor, intre ce imi vine mai bine si ce nu...
Va trebui sa o iau de la capat cu cautatul......of of :((

Scuze daca suna mesajul meu ca a unei plangacioase, dar simteam nevoia sa imi descarc sufletul.

iubiana
11.03.2009, 18:53:34
Sa va pove de ce: am fost azi iar la Cedonia sa imi dau comanda de rochie (cea care imi placea mie mult, stransa pe corp si simpla), iar dupa ce am probat-o inca o data, mi-am dat seama ca rochita care mi-o doresc nu ma avantajeaza DELOC....mi-am schimbat parerea cu totul.
Cum intre timp am mai probat si alt gen de rochii (adica cele de printesa-care ascund anumite imperfectiuni, gen burtica, lipsa talie) am putut face acum diferenta mult mai usor, intre ce imi vine mai bine si ce nu...

Scuze daca suna mesajul meu ca a unei plangacioase, dar simteam nevoia sa imi descarc sufletul.
Din ce ai probat acolo tip printesa nu ti-au placut ???

ElleM
11.03.2009, 19:04:45
Nu am mai probat nimic...din cauza ca am cazut pe ganduri si am plecat spre casa, fara sa-mi dau seama ca trebuia sa ma apuc iar de probat...
Cred ca ma asteptam eu prea mult sa fie aceea rochie "the one" si nu a fost asa...O sa revin in urmatoarele zile acolo, sa probez....si m-am hotarat sa astept si targurile...Doamne Doamne, dar incurcate mai sunt gandurile unei miresici, in plina pregatire ....

Din ce ai probat acolo tip printesa nu ti-au placut ???

iubiana
11.03.2009, 19:26:57
Lasa ca nu-i asa de grav ...se apropie 2 targuri si daca nici acolo nu gasestia asta e ...parca s-au terminat magazinele si cu rochitele de mireasa ........langa podul mincinosilor (la g...) ai fost ?

Nu am mai probat nimic...din cauza ca am cazut pe ganduri si am plecat spre casa, fara sa-mi dau seama ca trebuia sa ma apuc iar de probat...
Cred ca ma asteptam eu prea mult sa fie aceea rochie "the one" si nu a fost asa...O sa revin in urmatoarele zile acolo, sa probez....si m-am hotarat sa astept si targurile...Doamne Doamne, dar incurcate mai sunt gandurile unei miresici, in plina pregatire ....

karmy
12.03.2009, 10:28:05
Lasa ca nu-i asa de grav ...se apropie 2 targuri si daca nici acolo nu gasestia asta e ...parca s-au terminat magazinele si cu rochitele de mireasa ........langa podul mincinosilor (la g...) ai fost ?
Stiti mai multe detalii de targul de la sala Transilvania din 16?

adelinapaun
12.03.2009, 11:00:05

nu fi suparata, eu zic ca e foarte bine ca ti-ai dat seama ca rochia aceea nu te avantajeaza...mai bine acum decat sa te superi in ziua nuntii

mai ai vreme...parerea mea

si apropo undeva pe Ocnei vor fi ceva modele noi pt Sibiu dar abia saptamana viitoare le aduce. Nu stiu dk ai vazut rochita mea si cateva modele de la aceeasi firma. dk vrei sa-mi spui si iti dau detalii
:* si nu fi suparata

ElleM
12.03.2009, 11:04:59
Mersi de incurajari ^:)^
Unde pe Ocnei? Imi dai detalii unde mai exact, ca pe acolo nu am fost. Poti atasa ceva poze cu tine, ca nu cred ca te-am vazut. Multumesc =;

nu fi suparata, eu zic ca e foarte bine ca ti-ai dat seama ca rochia aceea nu te avantajeaza...mai bine acum decat sa te superi in ziua nuntii

mai ai vreme...parerea mea

si apropo undeva pe Ocnei vor fi ceva modele noi pt Sibiu dar abia saptamana viitoare le aduce. Nu stiu dk ai vazut rochita mea si cateva modele de la aceeasi firma. dk vrei sa-mi spui si iti dau detalii
:* si nu fi suparata

adelinapaun
12.03.2009, 11:12:15
Mersi de incurajari ^:)^
Unde pe Ocnei? Imi dai detalii unde mai exact, ca pe acolo nu am fost. Poti atasa ceva poze cu tine, ca nu cred ca te-am vazut. Multumesc =;

e deschis nou magazinul; eu am intrat zilele trecute in cautare de costum de mire si mi-a zis domnul de acolo ca are si rochii de mireasa si va aduce si altele de la firma din craiova de unde am luat eu rochita

uite iti pun niste poze 9cu rochia si voalul) si iti trimit in particulr date cu site-ul de la craiova si magazinul de pe ocnei

iubiana
12.03.2009, 12:50:01
Stiti mai multe detalii de targul de la sala Transilvania din 16?
Ce detalii ai dori ?
Stiu ca intrarea este libeara ...este si un concurs ...

iubiana
12.03.2009, 12:56:59
e deschis nou magazinul; eu am intrat zilele trecute in cautare de costum de mire si mi-a zis domnul de acolo ca are si rochii de mireasa si va aduce si altele de la firma din craiova de unde am luat eu rochita

uite iti pun niste poze 9cu rochia si voalul) si iti trimit in particulr date cu site-ul de la craiova si magazinul de pe ocnei
Si eu vreau numele site-ului o:-) o:-) o:-) o:-) :* :* :* pe pm ca sa :O :* :*

laura81
12.03.2009, 21:43:31

Nu te mai necaji, incearca toate modelele care iti pica in mana, nu stii care croi te va avantaja. Si daca iti formezi parerea despre linia rochiei in sine (de-aia mai umflata, de-aia "a-line", de sirena etc). Pe unele le avantajeaza un decolteu in V, pe altele taiat, fara bretele.. depinde de conformatia fiecareia si pana nu incerci din fiecare nu vei fii sigura. Iti vei da seama imediat ce gen iti vine cel mai bine.

ElleM
13.03.2009, 08:08:40
Buna dimineata tuturor ;-)
Sunt hotarata: ma apuc de probat tot ce prind. Ai dreptate Laura, ca nu stiu ce imi vine bine, pana nu ma apuc de probat toate modelele posibile...si cum mai am doar putin timp la dispozitie, ma apuc chiar de maine sa iau iar magazinele la "puricat". Gasesc eu ceva pana la urma :D
O zi buna tuturor !!!

P.S. Laura te felicit pt baietel <:-P <:-P

Nu te mai necaji, incearca toate modelele care iti pica in mana, nu stii care croi te va avantaja. Si daca iti formezi parerea despre linia rochiei in sine (de-aia mai umflata, de-aia "a-line", de sirena etc). Pe unele le avantajeaza un decolteu in V, pe altele taiat, fara bretele.. depinde de conformatia fiecareia si pana nu incerci din fiecare nu vei fii sigura. Iti vei da seama imediat ce gen iti vine cel mai bine.

karmy
13.03.2009, 09:51:54
Ce detalii ai dori ?
Stiu ca intrarea este libeara ...este si un concurs ...

Pai ma intrebam daca va fi un targ "clasic"...adica cu rochite, costume, pantofi...ca m-a derutat chestia cu gastronomie :)
noi maine mergem la valcea sa cautam costum si pantofi ca am auzit ca sunt preturi mai OK...si ce nu gasim speram sa gasim la targ....

iubiana
13.03.2009, 12:31:14
Pai ma intrebam daca va fi un targ "clasic"...adica cu rochite, costume, pantofi...ca m-a derutat chestia cu gastronomie :)
noi maine mergem la valcea sa cautam costum si pantofi ca am auzit ca sunt preturi mai OK...si ce nu gasim speram sa gasim la targ....

Si pe mine ma derutat faza cu gastronomia dar au zis ca o sa fie de toate ...

DDianaG
15.03.2009, 23:38:43
Hello. Am vazut la un targ in Alba Iulia firma Dadoo din Sibiu. Aduc rochii de la eden bridals, fara sposa si altele. Ati auzit de ea? Sunt seriosi?

laura81
18.03.2009, 11:46:21
Hello. Am vazut la un targ in Alba Iulia firma Dadoo din Sibiu. Aduc rochii de la eden bridals, fara sposa si altele. Ati auzit de ea? Sunt seriosi?
Da, sunt seriosi. Poti sa-i contactezi daca ti-a placut ceva si iti permiti :P . Ii gasesti pe net usor.

Ella_krk
18.03.2009, 13:46:03
Ceau Karmy, am fost si eu luni la salonul Maria, dar pe mine personal nu m-au incantat modele (care sunt cat de cat accesibile ca pret). In schimb iubitul meu era fascinat ce multe modele am gasit.
Mie mi-au prezentat multe rochii gen printesa, sau pe corset si foarte umflate (cu multe cercuri) care pe mine nu ma avantajeaza deloc....
Ma bucur ca tu ti-ai gasit...nu ai vreo poza ceva?
Bye>:D<
Nu au un site sa putem vedea ceva modele?

Ella_krk
18.03.2009, 13:47:42

as vrea si eu site-ul daca se poate>:D<[-o<

lylutza
18.03.2009, 15:39:20
in sfarsit am scapat si eu de grija rochitei,de care sunt foarte incantata .am pus poze in album pentru ca nu reusesc sa le micesc.am luat-o de la magazinul de vizavi de cedonia ,casuta roz.spre surprinderea mea erau ceva modele dragute doar ca pe mine nu ma avantajau,:"> :"> :"> ,dezamagire mare pe capul meu-cum o sa gasesc rochita potrivita.cand sa plec am vazut-o pe ea si mi-am zis de ce nu as incerca-o,desi eram aproape sigura ca nu o sa imi fie buna .noroc cu domnita care a insistat sa o probez,si dupa ce am probat-o sa nu o mai dau jos asa mult mi-a placut.Deci draga Elle M INCEARCA TOT CE -TI PLACE CA SI MODEL,doar asa poti sa vezi care e aleasa.
bafta
spor la pregatiri miresici

AnamariaAlexandra
18.03.2009, 19:15:01
in sfarsit am scapat si eu de grija rochitei,de care sunt foarte incantata .am pus poze in album pentru ca nu reusesc sa le micesc.am luat-o de la magazinul de vizavi de cedonia ,casuta roz.spre surprinderea mea erau ceva modele dragute doar ca pe mine nu ma avantajau,:"> :"> :"> ,dezamagire mare pe capul meu-cum o sa gasesc rochita potrivita.cand sa plec am vazut-o pe ea si mi-am zis de ce nu as incerca-o,desi eram aproape sigura ca nu o sa imi fie buna .noroc cu domnita care a insistat sa o probez,si dupa ce am probat-o sa nu o mai dau jos asa mult mi-a placut.Deci draga Elle M INCEARCA TOT CE -TI PLACE CA SI MODEL,doar asa poti sa vezi care e aleasa.
bafta
spor la pregatiri miresici

Pare f simpla, dar e draguta si tu semeni cu o papusa, imbracata cu ea.
Sa ai parte de o nunta minunata si distractie cat mai multa.
<:-P<:-P

orion2009
13.04.2009, 16:37:48
Am si eu o rugaminte: stie cineva unde s-a mutat d-na cu inchirieri de pe Bucegi? Am fost azi pe acolo si vecinii mi-au spus ca a vandut casa, dar nu stiu unde s-a mutat!!! Ma ajuta cineva?????plsssssssss

iubiana
13.04.2009, 20:49:30
Am si eu o rugaminte: stie cineva unde s-a mutat d-na cu inchirieri de pe Bucegi? Am fost azi pe acolo si vecinii mi-au spus ca a vandut casa, dar nu stiu unde s-a mutat!!! Ma ajuta cineva?????plsssssssss
Cred ca pe langa piata cibin dar nu stiu sigur ....

orion2009
14.04.2009, 10:25:24
Cred ca pe langa piata cibin dar nu stiu sigur ....
Mersi mult pentru raspuns. Poate gasesc totusi o miresica sa stie adresa exacta sau un numar de telefon.

iubiana
15.04.2009, 19:48:59
Ce zice-ti de rochita asta ...?

maria79
15.04.2009, 23:05:44
Foarte frumoasa rochita,daca este aleasa sa o porti cu placere si sa fi fericita,:*

iubiana
16.04.2009, 09:16:57
Foarte frumoasa rochita,daca este aleasa sa o porti cu placere si sa fi fericita,:*
mersi mult ... inca nu stiu stau pe ganduri ....:-< :-<

karmy
16.04.2009, 09:26:19

am probat si eu o rochita ca aceasta si mi-a placut foarte mult si m-am simtit bine in ea....si tie iti vine foarte bine rochita.....deci daca nu ai gasit una pe care sa ti se fi pus tie pata, in asta vei arata minunat zic eu ;-)

iubiana
16.04.2009, 09:31:32
am probat si eu o rochita ca aceasta si mi-a placut foarte mult si m-am simtit bine in ea....si tie iti vine foarte bine rochita.....deci daca nu ai gasit una pe care sa ti se fi pus tie pata, in asta vei arata minunat zic eu ;-)
Pana acum la asta imi sta capul ... cei mai multi au spus ca este prea comuna

AnamariaAlexandra
16.04.2009, 09:31:46

macar stii ca ti se potriveste stilul!
este f draguta sincer..:)>-:)>-:)>-
:*:*:*

ElleM
16.04.2009, 09:40:26
Este frumoasa si it sta fffffffffff bine :)
Si daca tie iti place, asta e cel mai important...lasa ce zic ceilalti, ca doar tu o porti...
......pana acum cu rochia asta iti sta cel mai bine....eu nici nu as mai sta pe ganduri...<:-P

Pana acum la asta imi sta capul ... cei mai multi au spus ca este prea comuna

iubiana
16.04.2009, 09:47:06
macar stii ca ti se potriveste stilul!
este f draguta sincer..:)>-:)>-:)>-
:*:*:*
mersiiiiiiiii

iubiana
16.04.2009, 09:50:41
Am spus nuami ce spun alti ... nu mai dupa ele si orcum fac ce simt eu ....sunt inca cu pixcioarele pe pamant ... ma intereseaza parerile voastre poate am scapat eu ceva ...
Mersi...

Este frumoasa si it sta fffffffffff bine :)
Si daca tie iti place, asta e cel mai important...lasa ce zic ceilalti, ca doar tu o porti...
......pana acum cu rochia asta iti sta cel mai bine....eu nici nu as mai sta pe ganduri...<:-P

adelinapaun
16.04.2009, 11:22:42

intr-adevar frumoasa rochita......de cand ai probat-o te-ai gandit numai la ea?
dk da, atunci it is "the one"

iubiana
16.04.2009, 12:33:55
intr-adevar frumoasa rochita......de cand ai probat-o te-ai gandit numai la ea?
dk da, atunci it is "the one"
cam asa ceva ...mi-e frica sa nu ma duc si sa nu mai fie ...
Apropo daca o cumpar trebuie wsa fie curata si spalata ??? sau o spal (daca e nevoie) si o calc eu ????

Crisro
16.04.2009, 16:47:10
Foarte frumoasa si se aseaza perfect pe corp!

Crisro
16.04.2009, 16:50:20
cam asa ceva ...mi-e frica sa nu ma duc si sa nu mai fie ...
Apropo daca o cumpar trebuie wsa fie curata si spalata ??? sau o spal (daca e nevoie) si o calc eu ????

De spalat nu am spalat-o...mi-a fost teama sa nu reactioneze...ciudat...la spalare...am calcat-o in schimb k lumea cu aburi. Daca tie intr-adevar ti-a placut...eu zici sa nu mai stai pe ganduri! Bafta multa!>:D<

cleopatra25
16.04.2009, 18:29:42
De spalat nu am spalat-o...mi-a fost teama sa nu reactioneze...ciudat...la spalare...am calcat-o in schimb k lumea cu aburi. Daca tie intr-adevar ti-a placut...eu zici sa nu mai stai pe ganduri! Bafta multa!>:D<

Ai calcat-o cumva la Biteco sau la alta firma? Te intreb fiindca si rochita mea, cu toate ca e noua, trebuie NEAPARAT calcata si eram curioasa daca a iesit asa cum iti doreai.

Crisro
16.04.2009, 23:21:11
Ai calcat-o cumva la Biteco sau la alta firma? Te intreb fiindca si rochita mea, cu toate ca e noua, trebuie NEAPARAT calcata si eram curioasa daca a iesit asa cum iti doreai.

Mi-am calcat-o eu...pe dos...just in case...:">...si eu zic ca biteco cu siguranta se pricepe mai bine decat mine...daca nu incearca sa gasesti pe cineva care lucreaza la o fabrica de confectii...

cleopatra25
17.04.2009, 08:13:43
Mi-am calcat-o eu...pe dos...just in case...:">...si eu zic ca biteco cu siguranta se pricepe mai bine decat mine...daca nu incearca sa gasesti pe cineva care lucreaza la o fabrica de confectii...

:)) Super tare! Eu va trebui sa o duc totusi la cineva care se pricepe, probabil la Biteco, fiindca din cauza depozitarii din magazin e sifonata si in zona corsetului, unde are un fel de intaritura si mi-e teama sa nu o stric. Oricum, in ziua nuntii, "codita" tot va trebui sa o mai calc si eu o data, fiindca in husa sigur se va sifona un pic.

laura81
17.04.2009, 10:48:20
Nu vreau sa va dau emotii dar ... mai cautati si alta varianta de calcat in afara de biteco. Am 2 prietene carora le-au stricat haine (la spalat, e adevarat) dar nu cred ca va permiteti sa patiti ceva cu rochia de mireasa inainte cu o sapt de nunta. Un fier de calcat cu aburi nu aveti? ar trebui sa mearga. sau la o croitorie...

iubiana
17.04.2009, 11:08:29
Nu vreau sa va dau emotii dar ... mai cautati si alta varianta de calcat in afara de biteco. Am 2 prietene carora le-au stricat haine (la spalat, e adevarat) dar nu cred ca va permiteti sa patiti ceva cu rochia de mireasa inainte cu o sapt de nunta. Un fier de calcat cu aburi nu aveti? ar trebui sa mearga. sau la o croitorie...
Eu am apelat la ei ptr paltoane si am fost multimita de rezultat ... privind rochita daca o calcam acasa ii putem strica modelul (daca are anumite pliuri ...) zic si eu nu sunt >:D< >:D< >:D<

monysb
17.04.2009, 11:54:32
foarte frumoasa rochita, verisora mea a probat una exact la fel in Craiova, ce pret are rochita? si de unde e? sa ii spun ca este si aici sa nu se mai duca pana acolo, mai ales cum nu are nici masina
ms mult
casa de piatra

iubiana
17.04.2009, 12:23:16
foarte frumoasa rochita, verisora mea a probat una exact la fel in Craiova, ce pret are rochita? si de unde e? sa ii spun ca este si aici sa nu se mai duca pana acolo, mai ales cum nu are nici masina
ms mult
casa de piatra
Este de la d-plus langa butoiul de aur ... dar cred ca a fost singura ...

cleopatra25
17.04.2009, 14:39:29

Acum chiar ca m-ai pus pe ganduri:(. Am fier de calcat cu aburi dar am zis sa nu ma dau eu mare experta si sa o ard sau sa ii fac altceva, mai ales ca are o gramada de pliuri. M-am gandit ca cei de la Biteco se pricep, ba mai mult, am vorbit cu o doamna din Mall si mi-a spus sa stau linistita ca au mai calcat astfel de rochii si se descurca. Intr-adevar, nu cunosc pe nimeni care sa isi fi dus la calcat rochia de mireasa la ei. Toata problema a pornit oricum de la magazinul de unde am luat rochia; mi-a dat-o in brate asa cum a venit de la depozit si mi-a spus sa o calc unde stiu eu, ca acolo nu mi-o poate face.
Poate ma ajutati si pe mine cu numele vreunei firme care imi poate calca rochia[-o<. Mersi>:D<!

iubiana
23.04.2009, 11:10:31
Acum chiar ca m-ai pus pe ganduri:(. Am fier de calcat cu aburi dar am zis sa nu ma dau eu mare experta si sa o ard sau sa ii fac altceva, mai ales ca are o gramada de pliuri. M-am gandit ca cei de la Biteco se pricep, ba mai mult, am vorbit cu o doamna din Mall si mi-a spus sa stau linistita ca au mai calcat astfel de rochii si se descurca. Intr-adevar, nu cunosc pe nimeni care sa isi fi dus la calcat rochia de mireasa la ei. Toata problema a pornit oricum de la magazinul de unde am luat rochia; mi-a dat-o in brate asa cum a venit de la depozit si mi-a spus sa o calc unde stiu eu, ca acolo nu mi-o poate face.
Poate ma ajutati si pe mine cu numele vreunei firme care imi poate calca rochia[-o<. Mersi>:D<!
Aceasi problema o am si eu ...

thedee
24.04.2009, 10:00:28

E frumoasa rochita<:-P<:-P :*

iubiana
24.04.2009, 12:27:59
:madlaugh: :madlaugh:
E frumoasa rochita<:-P<:-P :*
multumesc ..........
Sa va zic ce am patit : cand a fost targul de la Imparatu am probat o rochita o:-) care avea pret de targ dar a spus ca o sa colaboreze cu un mag din sibiu ptr ca nu eram hotarata am zis ca ma duc la mag si ma asigurat ca pretul o sa gie un pic mai mare dar nu cu mult .... inainte de Pasti am fost la mag respectiv si e credeti ... pretul era mai mic mult mai mic :-B :O $-) nu mi-a venit sa cred ... ce :^o :^o :^o ....

andrea_andrea
05.05.2009, 17:16:16
de unde sa iau rochita din sibiu?

iubiana
05.05.2009, 19:13:06
de unde sa iau rochita din sibiu?
Vezi cateva pagini mai in spate unde s-a discutat ... daca nu gasesti ... iti trimit pe pm ...

maria79
05.05.2009, 22:36:40
Uite aici o lista ,e facuta cu ceva timp in urma,dar poate te ajuta,http://www.miresici.ro/showthread.php?p=230303#post230303

orion2009
06.05.2009, 13:35:46
Uite aici o lista ,e facuta cu ceva timp in urma,dar poate te ajuta,http://www.miresici.ro/showthread.php?p=230303#post230303
O mentiune la lista de mai sus: magazinul de inchiriat de pe Bucegi s-a mutat in zona P-ta Cibin, cred ca pe str. Darstelor...:D

Cristina_84
02.06.2009, 20:00:46
Fetelor,stiti cumva unde as putea gasi rochite "Maggie Sottero?"in Sibiu sau prin apropiere?:*

fairytale
16.06.2009, 18:45:10
minunata................
exact pe gustul meu
unde ai gasit-o si la ce pret?

fairytale
16.06.2009, 18:50:48
am auzit de DADOO...sunt pe malyul cibinului....dar tre sa stii ca nu inchiriaza, iar o rochie de mireasa mai speciala o gasesti la 700 euro. ca scumpe , nu ti se pare?
ma rog, sunt speciale.mi-au placut si mie.......:*

iubiana
16.06.2009, 20:10:35
minunata................
exact pe gustul meu
unde ai gasit-o si la ce pret?
Ti-am raspuns deja ...pe celalalt topic :x

alina_rus
06.08.2009, 15:12:10
Fetelor,stiti cumva unde as putea gasi rochite "Maggie Sottero?"in Sibiu sau prin apropiere?:*

Daca vrei stiu pe cineva care a duce direct din SUA rochite de la Mori Lee, Maggie Sotero, Moonlight, Casablanca si Eden Bridal.

Pentru orice rochita comandata la una din firmele mentionate trebuie sa faci comanda cu minim 4 luni inainte, chiar 5 daca vrei sa fie pe inaltimea ta sau daca ai o masura care nu e pe stoc, iar pe stoc sunt foarte putine deoarece se fac la comanda.

Majoritatea rochitelor de la Maggie sunt peste 1000 de dolari daca le iei direct de la sursa, acum depinde si de model, de material si cat de pretioasa vrei sa fie rochita.

Ce model doresti?

Daca vrei sa iesi la un pret mai bun, Mori Lee, Moonlight sau Eden Bridal sunt mai accesibile ca pret si poti sa iei cu 3000 de lei o rochita care aici costa mult mai mult.

Ex, rochita mea de la Mori Lee, cumparat-o cu 2500 de lei plus 100$ transportul. Pretul al Avantgarde Brides era de 800-900 de euro pt acelasi model.

Daca te intereseaza, da-mi un pm si iti dau un mesaj cu datele de contact, nu are magazin pt ca e PFA si lucreaza acasa.

alina_rus
06.08.2009, 15:20:16

Iubiana ai luat pana la urma rochita aceea din poze? Iti venea super si chiar arata bine.

Daca i inlocuiesti si nojitele cu unele din paspoal alb, ar arata si mai super, deoarece siretul acela sa stii ca aluneca si iti mananci nervii cu el. Anul trecut am facut la noduri la rochita fostei colege de mi-am jurat ca rochia mea va avea fermoar :D

Te avantajeaza rochita si scoate talia in evidenta, linia A ti se potriveste.

alina_rus
06.08.2009, 15:23:53
Nu vreau sa va dau emotii dar ... mai cautati si alta varianta de calcat in afara de biteco. Am 2 prietene carora le-au stricat haine (la spalat, e adevarat)

Am si eu 2 prieten care si stricat rochitele de mireasa la Biteco, una inainte de nunta, insa i-au platit-o si noroc ca si-a gasit la brasov o rochita si in 3 zile a fost modificata si purtata la nunta.

Mai stiu si de o miresica careia i-a disparut rochita unicat tot de la Biteco si au vrut sa ii dea alta in schimb, insa era dupa nunta... oricum si-a recuperat banii, dara daca ar fi fost inainte de nunta si nu-si gasea alta ce facea?

Eu am mers la gara pe Constitutiei nu stiu cum se numeste desi ma duc acolo de ani buni :D si am fost multumita.

geany_m
07.08.2009, 21:01:35
Ai încercat și la Bazarul de pe miresici? ;;) sau vrei să-ți iei una nouă?

Cristina_84
08.08.2009, 12:24:22
Ai încercat și la Bazarul de pe miresici? ;;) sau vrei să-ți iei una nouă?

Nu vreau neaparat noua,n-am incercat inca la Bazar,o sa arunc acum o privire>:D<

alina_rus
12.08.2009, 16:14:59
Nu vreau neaparat noua,n-am incercat inca la Bazar,o sa arunc acum o privire>:D<

In bazar gasesti o rgoaza de rochite, care mai de care mai frumoasa si o groaza de marimi si brand uri cunoscute.

Iar preturile sunt foarte bune mai ales cand te gandesti care a fost pretul de achizitie!

Spor la cautari pentru rochia de vis...

crina_sb
28.08.2009, 13:26:34
buna fetelor!
imi puteti spune si mie unde gasesc rochii dragte in sibiu?si cam la ce pret? multumesc

iubiana
30.08.2009, 11:47:50
buna fetelor!
imi puteti spune si mie unde gasesc rochii dragte in sibiu?si cam la ce pret? multumesc
Cred ca daca citesti acest subiect cap-coada gasesti cateva mag......

loredanamaria23
30.08.2009, 21:21:11
eu mi-am gasit deja rochita desi am nunta doar la anul. e un salon pe neculce hera style!! au rochii superbe si acum au si promotii! sunt aduse din spania unele, eu de exemplu platesc pe am mea (in trei transe, ce e un lucru destul de bun) 900 de euro, dar eu am zis ca merita pt ca se vede ca e de calitate si e exact ce imi imaginam de cand sunt mica:))

loredanamaria23
30.08.2009, 21:22:56
si tot astia ti-o modifica in pretul rochitei si ti-o si pregatesc inainte de nunta, ma refer la spalat, daca e cazul si la calcat!

thedee
31.08.2009, 09:31:47
Ma bucur ca ti-ai gasit Loredana. E bine de stiut de salonul acela. Eu cred ca o sa mai astept cateva luni pana ma apuc de cautat rochita de mireasa...mi-e teama ca ori slabesc mult ori ma ingras mult dupa ce mi-o cumpar si de asta as vrea sa aman cat se poate cumpararea/inchirierea rochitei. Pop

zuzuzuzu
08.09.2009, 19:55:59

buna, poti sa incerci in CEDONIA sunt vreo 3 magazine cu,rochii de mireasa si sunt frumoase...

dianamo
21.09.2009, 11:00:38
Si eu tot de pe Neculce am luat rochia si m-am simtit minunat la nunta.
Am vazut-o initial pe internet la san patrick, am sunat apoi la magazin, am probat-o si gata. Nu mi-am cumparat nimic mai rapid in viata mea.
Acum o vand, din pacate...

iubiana
21.09.2009, 12:52:34
AM vazut si eu acum rochita ......superba ........spor la vanzare

Si eu tot de pe Neculce am luat rochia si m-am simtit minunat la nunta.
Am vazut-o initial pe internet la san patrick, am sunat apoi la magazin, am probat-o si gata. Nu mi-am cumparat nimic mai rapid in viata mea.
Acum o vand, din pacate...

thedee
21.09.2009, 14:16:37
Am vazut 2 rochite superbe la magazinul de langa butoiul de aur...pacat ca e prea devreme...ca mi-as fi cumparat 1 din 2..erau pur si simplu superbe=D>

yoana_ibiza
22.09.2009, 17:01:28
foarte frumoasa!!!!!!!!!imi place
si eu am nunta la anul in octombrie, si nu stiu de unde sa mi o iau, eu sunt in spania.
sti cumva daca la magazinele din sibiu trebuie sa faci comanda sau au acolo toate taliile?

yoana_ibiza
22.09.2009, 17:09:26
buna fetelor!
ma poate ajuta cineva si pe mine?
stiti daca la magazinele din sibiu trebuie sa faci comanda la rochie cu un timp inainte sau cand te duci poti sa o si cumperi.Eu sunt in spania si vin acasa doar cu 3 saptamani inainte de nunta.nu stiu ce sa fac, aici sunt foarte scumpe.

alina_rus
23.09.2009, 00:41:55
buna fetelor!
stiti daca la magazinele din sibiu trebuie sa faci comanda la rochie cu un timp inainte sau cand te duci poti sa o si cumperi.Eu sunt in spania si vin acasa doar cu 3 saptamani inainte de nunta.nu stiu ce sa fac, aici sunt foarte scumpe.

La magazinele care aduc rochite mai de firma, uneori dureaza chiar si 4 luni pt comanda, pt ca fac doar sample uri cand se lanseaza o noua colectie, pt marimi de mijloc, restul fabricandu-se doar pe comanda.

Chiar si la unele magazine, gen cel de la Cedonia dureaza.

De ce nu cauti in bazar? Cam toate miresicile si-au scos rochitele la vanzare.

Poti avea noroc sa iei o rochita de firma,la un pret super, a carei comenzi in mod obisnuit ar dura aproape 5 luni.

Cred ca din 100 de rochite, iti va face poate una cu ochiul, sau poate nu, dar merita incercat.

iubiana
23.09.2009, 08:09:03
Eu am gasit talia mea ....... sunt magazine la care trebuie sa faci comanda daca nu au talia ta .....
Tu cu cat timp ininte vii in tara ?

foarte frumoasa!!!!!!!!!imi place
si eu am nunta la anul in octombrie, si nu stiu de unde sa mi o iau, eu sunt in spania.
sti cumva daca la magazinele din sibiu trebuie sa faci comanda sau au acolo toate taliile?

am vazut ca vii cu 3 sap inainte de nunta ........ nu stiu ce sa zic ..... poate iti gasesti marimea ta ....

Crisro
23.09.2009, 11:23:39
buna fetelor!

Mie rochita mi-a venit la 4 saptamani de la comada(Cedonia)!
Posibil sa fii norocoasa si sa gasesti una gata facauta...daca nu...posibil sa ai surprize ... mai bine incearca sa gasesti ceva din timp...
Mult succes!

mihai_bianca
23.09.2009, 22:22:25
Eu am facut comanda cu 4 luni inainte pentru rochita mea si a durat 3 luni sa o primesc ... eu nu as lasa rochita pe ultimele 3 saptamani pentru ca s-ar putea sa nu gasesti nimic pe plac sa cumperi pe loc din magazin ...

maria79
24.09.2009, 00:09:10
buna fetelor!
Buna si eu am fost in aceeasi situatie ca tine inainte de nunta.Am venit acasa cu 2 saptamani inainte de nunta si mi-am gasit rochita de cum am vazut-o si nu a trebuit deloc modificata sau altceva facut la ea(si nu sunt 60-90-60)in 2 zile de colindat magazinele,eu imi facusem o lista cu toate magazinele scrise pe aici si cu rabdare am plecat la colindat ,singura..Am luat-o de la Cedonia.

yoana_ibiza
24.09.2009, 22:43:38
mersi mult fetelor!!!desi nu m-am lamurit prea mult :-s
nu stiu ce sa fac, pe o parte ma gandesc ca poate am noroc si gasesc ceva acasa, dar pe alta parte mie frica sa ma las pe ultimul moment si sa nu gasesc.Sa mi iau orice gasesc si sa nu- mi placa.
mersi mult oricum!!

mihai_bianca
28.09.2009, 21:19:13
mersi mult fetelor!!!desi nu m-am lamurit prea mult :-s
nu stiu ce sa fac, pe o parte ma gandesc ca poate am noroc si gasesc ceva acasa, dar pe alta parte mie frica sa ma las pe ultimul moment si sa nu gasesc.Sa mi iau orice gasesc si sa nu- mi placa.
mersi mult oricum!!

Eu vad ca mai ai un an pana la nunta :) Nu te stresa chiar asa rau de acum (ai lasa stresul pe ultimele luni :) ), vezi si tu poate gasesti totusi ceva acolo frumos :) Rochita mea a fost adusa din Spania si mi s-a aprut superba :) dar a fost putin scumpa recunosc :) Ideea e ca am o fosta colega de liceu care sta in Spania si si-a facut rochita la croitoreasa acolo. A fost splendida am crezut ca e un model Pronovias si a platit 200 euro ;) eu zic un pret mai mult decat bun chiar foarte mic :)

yoana_ibiza
30.09.2009, 19:44:20
200 sau 2000e, eu cred ca mai degraba 2000, pt ca am fost si aseara sa ma mai uit si cele mai ieftine sunt la 1100e.eu am gasit una super draguta la 1200 da la san patrick.m/am indragostit de ea.

mihai_bianca
30.09.2009, 23:19:43
200 sau 2000e, eu cred ca mai degraba 2000, pt ca am fost si aseara sa ma mai uit si cele mai ieftine sunt la 1100e.eu am gasit una super draguta la 1200 da la san patrick.m/am indragostit de ea.

Eu am avut white one dar pe eticheta scria tot san patrick, a fost tot 1200 euro, dar rochita de care iti ziceam a prietenei mele a fost facuta la o croitoreasa in spania cu 200 euro dupa un midel pronovias si eu am crezut la inceput ca e originala asa bine arata :D Oricum modelele San Patrick sunt superbe :D

CrissAlyana
18.10.2009, 04:17:15
La sfatul unor cunostiinte am ales sa imi cumpar rochia de mireasa de la Valcea. Sunt doar 100km de la Sibiu si cred ca merita sa incercati si acolo. Sunt foarte multe magazine in comparatie cu ce am gasit eu in Sibiu.

CONT-INCHIS-035
27.10.2009, 22:35:39
Buna fetelor. Eu sunt din iasi dar am vazut pe internet site-ul firmei Younique din Sibiu. Ce imi puteti spune despre ei si preturile lor? Va multumesc. :*

dannemaria
13.11.2009, 14:23:02
Buna fetelor. Eu sunt din iasi dar am vazut pe internet site-ul firmei Younique din Sibiu. Ce imi puteti spune despre ei si preturile lor? Va multumesc. :*

Hmm, am si eu o intrebare asemanatoare, dar vad ca nu e prea multa lume pe-aici :(. Eu am vazut o rochie care imi place foarte-foarte mult (atasata) si am vazut ca distribuitor e magazinul YoUnique din Sibiu (eu sunt din Bucuresti); sunt curioasa daca a probat cineva modelul acesta (8416) sa arate niste poze :D, sa-mi spuna cum e in realitate (daca e la fel de superba =P~ =P~ =P~ ) si cat costa...
Pupici, miresici din Sibiu!

laura81
13.11.2009, 16:03:06
Hmm, am si eu o intrebare asemanatoare, dar vad ca nu e prea multa lume pe-aici :(. Eu am vazut o rochie care imi place foarte-foarte mult (atasata) si am vazut ca distribuitor e magazinul YoUnique din Sibiu (eu sunt din Bucuresti); sunt curioasa daca a probat cineva modelul acesta (8416) sa arate niste poze :D, sa-mi spuna cum e in realitate (daca e la fel de superba =P~ =P~ =P~ ) si cat costa...

Eu n-am raspuns pt ca nu am auzit de ei. Sorry ca nu va pot ajuta. Poate miresicile mai proaspete?

darianna
13.11.2009, 19:57:09
fetelor va dau un sfat ... eu am cautat si am vazut pe internet o gramada de rochii frumoase... daca aveti timp... luati orasul (orasele) la picior sa incercati cat mai multe rochii... poate ca cea de pe internet o sa va dezamageasca in realitate (eu am patit-o in privinta materialului)...
eu am avut norocul sa o gasesc pe "cea perfecta" din prima zi de shopping
bafta tuturos la cumparaturi!

corinavasile
14.12.2009, 14:50:19
buna fetelor!

Ciao...Avem nunta una dupa alta..in acelasi loc, eu sambata tu duminica. Sa stii ca poti gasi sa si inchiriezi rochite. Preturile is bunicele. Eu zic ca nu trebuie sa te stresezi. Eu mi-am gasit sa inchiriez rochita dorita. Daca vrei mai multe detalii iti dau.
O zi buna!

Deea_deiutza
11.01.2010, 10:48:04
Buna fetelor, am si eu o intrebare si cumparat careva dintre voi sau cel putin a trecut pe la salonul Hera style din Sibiu sa vada rochitele???...m-ar interesa niste preturi de la ei...va rog mult:*

thedee
11.01.2010, 10:56:27
Hera Style e salonul de deasupra Cedoniei? ca nu mai stiu:D
eu spre exemplu am vazut un model exceptional (parerea mea [-o<) pe :
http://www.younique.ro/colectii-rochii-mireasa/2009-Sweetheart/produse/5834-rochie

bine...si pretul...2500 lei :(

Deea_deiutza
11.01.2010, 10:57:39
http://www.younique.ro/colectii-rochii-mireasa/2009-Sweetheart/produse/5834-rochie

Hera Style e pe strada Neculce langa Rompetrolul de la Piata Cibin

thedee
11.01.2010, 11:05:13
a..ok. Eu nu am fost inca.:*

iubiana
11.01.2010, 11:45:35
In spate la Scandia ...am fost pe acolo dar cum nu am avut programare nu a avut timp de mine :( :(

Hera Style e pe strada Neculce langa Rompetrolul de la Piata Cibin

iubiana
11.01.2010, 11:46:20
Diana super rochita ........si pretul e pe masura.

Deea_deiutza
11.01.2010, 11:48:24
In spate la Scandia ...am fost pe acolo dar cum nu am avut programare nu a avut timp de mine :( :(
Eu o sa-mi fac programare.....am gasit rochia care imi place mult, dar eram sigura k o sa coste mult si nu dispun de multi bani ca sa pot sa-i arunc pe fereastra...de aceea intr-un timp m-am gandit sa-mi fac o copie a rochiei, am gasit undeva in brasov, dar de un timp imi e foarte frica k nu va iesi ca originalul desi copiile sunt facute tot de creatorii care fac si originalele numai k nu au pitre pretioase si materiale scumpe.....nu stiu ce s afac acum:(

thedee
11.01.2010, 12:00:09
Deea...in mod normal o copie nu va fi niciodata ca originalul. Dar daca gasesti oameni foarte priceputi care sa aduca rochita sa semene foarte bine cu originalul atunci e super ok. Daca pui materiale mai ieftine s-ar putea sa nu arate chiar asa de bine...depinde ce materiale sunt alese...trebuie sa se potriveasca modelului. Daca nu, sunt o gramada de saloane de rochii de mireasa in Sibiu cu preturi accesibile. Ce zici?:*

iubiana
11.01.2010, 12:01:18
Fa ce crezi tu ca sa fii linistita ...
In Ian si Feb o sa fie targuri de nunti poate gasesti rochita la oferta ...dute si vezi cat costa la hera si te hotarasti dupa ce trec targurile asa poti sa compari preturile .

Eu o sa-mi fac programare.....am gasit rochia care imi place mult, dar eram sigura k o sa coste mult si nu dispun de multi bani ca sa pot sa-i arunc pe fereastra...de aceea intr-un timp m-am gandit sa-mi fac o copie a rochiei, am gasit undeva in brasov, dar de un timp imi e foarte frica k nu va iesi ca originalul desi copiile sunt facute tot de creatorii care fac si originalele numai k nu au pitre pretioase si materiale scumpe.....nu stiu ce s afac acum:(

thedee
11.01.2010, 12:01:44
Diana super rochita ........si pretul e pe masura.
Multumesc Anamaria....pai sa vedem cum decurg lucrurile anul asta pana in vara...poate am noroc de mi-o iau<:-P<:-Pdoamne-ajuta! daca nu cred k ma duc in Valcea si Bucuresti (in caz ca nu-mi gasesc in Sibiu)...din 3 orase tot trebuie sa fie o rochita pe gustul meu.

Deea_deiutza
11.01.2010, 12:03:02
Deea...in mod normal o copie nu va fi niciodata ca originalul. Dar daca gasesti oameni foarte priceputi care sa aduca rochita sa semene foarte bine cu originalul atunci e super ok. Daca pui materiale mai ieftine s-ar putea sa nu arate chiar asa de bine...depinde ce materiale sunt alese...trebuie sa se potriveasca modelului. Daca nu, sunt o gramada de saloane de rochii de mireasa in Sibiu cu preturi accesibile. Ce zici?:*
Stiu, asa si este:(....oricum o sa merg in sibiu cand sunt targurile de nunti, poate o sa gasesc ceva sa-mi placa mai mult...dar rochita m-a fermecat;)

Deea_deiutza
11.01.2010, 12:03:34
Fa ce crezi tu ca sa fii linistita ...
In Ian si Feb o sa fie targuri de nunti poate gasesti rochita la oferta ...dute si vezi cat costa la hera si te hotarasti dupa ce trec targurile asa poti sa compari preturile .
O sa merg si vad eu ce gasesc:)

thedee
11.01.2010, 12:07:11
1: "dupa cum este traditia , in fiecare primavara , Galileo, organizeaza Targul de nunti cu motto: Totul pentru nunta ta! In 2010 Targul va avea loc la Casa Armatei Sibiu, in perioada 12-14 februarie 2010."
2: 05.02-07.02- Expo Perfect Mariage - inca nu s-a stabilit locatia

mai sunt altele?

Deea_deiutza
11.01.2010, 12:08:59
1: "dupa cum este traditia , in fiecare primavara , Galileo, organizeaza Targul de nunti cu motto: Totul pentru nunta ta! In 2010 Targul va avea loc la Casa Armatei Sibiu, in perioada 12-14 februarie 2010."
2: 05.02-07.02- Expo Perfect Mariage - inca nu s-a stabilit locatia

mai sunt altele?
19-21 februarie la Imparatul romanilor, Ton Marriage

iubiana
11.01.2010, 13:08:57
Sa mai deschis un magazin cu rochite pe Str Turnului colt cu Tg Pestelui eu am vazut rochite frumoase ... :"> :"> :">
Si incercati si la mag de pe ocnei aduce rochite din Buc si la preturi super ok... mai ieftine ca la targ.

AlexO
11.01.2010, 16:53:49
Buna fetelor, am si eu o intrebare si cumparat careva dintre voi sau cel putin a trecut pe la salonul Hera style din Sibiu sa vada rochitele???...m-ar interesa niste preturi de la ei...va rog mult:*

Buna Deea! Eu am trecut anul trecut prin ian sau chiar pe la sf lui noiebrie 2008, nu mai stiu sigur, cand eram in cautarea rochiei de mireasa! Parerea mea e ca sunt destul de scumpe( erau atunci de la 2000 in sus) si mie nu prea mi-a placut ce aveau practic in magazin pt ca erau prea incarcate, eu mi-am dorit o rochie cat mai simpla, dar si eleganta, care pana la urma mi-am facut-o la comanda aici in sibiu si care a iesit exact pe gustul meu si m-a costat ceva banuti(2700 lei)
Sa stii ca si originalele pe care le vezi in catalog s-ar putea sa te dezamageasca in realitate, pt ca mi-a aratat niste modele din catalog pe care le avea si in magazin si nu "semanau" deloc, adica in catalog aratau mult mai bine. Atata timp cat iti alegi un material de calitate si un croitor bun cred ca-ti va iesi ceea ce-ti doresti.

Deea_deiutza
11.01.2010, 16:58:42
Buna Deea! Eu am trecut anul trecut prin ian sau chiar pe la sf lui noiebrie 2008, nu mai stiu sigur, cand eram in cautarea rochiei de mireasa! Parerea mea e ca sunt destul de scumpe( erau atunci de la 2000 in sus) si mie nu prea mi-a placut ce aveau practic in magazin pt ca erau prea incarcate, eu mi-am dorit o rochie cat mai simpla, dar si eleganta, care pana la urma mi-am facut-o la comanda aici in sibiu si care a iesit exact pe gustul meu si m-a costat ceva banuti(2700 lei)
Sa stii ca si originalele pe care le vezi in catalog s-ar putea sa te dezamageasca in realitate, pt ca mi-a aratat niste modele din catalog pe care le avea si in magazin si nu "semanau" deloc, adica in catalog aratau mult mai bine. Atata timp cat iti alegi un material de calitate si un croitor bun cred ca-ti va iesi ceea ce-ti doresti.
Multumesc pt sfat, o sa avd eu ce o sa fac dupa ce o sa vad rochia, oricum nu dipun de atatia bani incat sa dau 2000 euro pe rochita:(

adelinapaun
12.01.2010, 10:49:11

Chiar frumos modelul Diana.....:*

AlexO
12.01.2010, 11:34:34
Multumesc pt sfat, o sa avd eu ce o sa fac dupa ce o sa vad rochia, oricum nu dipun de atatia bani incat sa dau 2000 euro pe rochita:(

Am vrut sa zic de la 2000lei in sus. Dar aveau modele si cu 2000de euro!
Da cel mai bine e sa vezi rochia si sa decizi daca merita banii sau nu!
Parca zicea ca trebuie sa faci comanda cu 4 luni inainte, daca te hotarasti sa o cumperi, deci ai avea timp sa vizitezi si targurile de nunti care treb sa inceapa si apoi sa te decizi! Succes

Deea_deiutza
12.01.2010, 12:22:27
Am vrut sa zic de la 2000lei in sus. Dar aveau modele si cu 2000de euro!
Da cel mai bine e sa vezi rochia si sa decizi daca merita banii sau nu!
Parca zicea ca trebuie sa faci comanda cu 4 luni inainte, daca te hotarasti sa o cumperi, deci ai avea timp sa vizitezi si targurile de nunti care treb sa inceapa si apoi sa te decizi! Succes
Cu 4 luni inainte trebuia sa fac comanda dc imi faceam acea copie:), aici nu stiu cu cat timp inainte trebuie sa o iau ca sa o poata si modifica...o sa vad luna viitoare si o sa merg si la targurile de nunti:)

thedee
12.01.2010, 13:23:52
Chiar frumos modelul Diana.....:*
multumesc Adelina...eu m-am indragostit.<:-P

Kristinne
28.01.2010, 11:49:37
Dragi miresici, dupa ce mi-am facut si eu temele citind subiectele de rochii de pe forum si intreband in drapta si in stanga, m-am apucat de umblat si de probat si m-am gandit ca poate ar fi utila pentru miresicile noi o centralizare a adreselor de unde isi pot procura rochite.
Lista e clar incompleta si necesita actualizari, pt ca nu am fost peste tot si probabil mai sunt si altele de care nu am aflat inca, dar e un punct de pornire. Si se apropie targurile de nunti, iar wkd asta sunt targuri in Cluj si Bucuresti la care poate puteti merge. Bafta sa va gasiti rochitele visate!

thedee
28.01.2010, 14:43:04
Super Kristinne! multumim frumos.>:D<:x:-p:)>-:D

ankplus
14.02.2010, 21:40:03
fetelor, v-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta.ce saloane inchiriaza rochite de mireasa in sibiu? am vazut lista de mai sus insa nu stiu care anume inchiriaza rochitele.

Irinutza
15.02.2010, 06:51:40
din cate stiu eu salonul de pe Neculce si de pe Teilor inchiriaza, dar s-ar putea sa mai fie si altele

ankplus
15.02.2010, 21:53:53
iti multumesc pt raspuns.

lizuca1717
19.02.2010, 11:45:15

Deea de ce nu incerci in bazar? Sunt multe miresici care isi vand rochitele la niste preturi chiar super tinand cont de pretul de achizitie sau de calitatea acestor rochite. Am vazut chiar si anunturi pentru rochite noi.

TheDee Salonul Hera e cel de pe Neculce nu cel de la Cedonia.

Pupici