PDA

Versiunea completa : Cununia civila

Pagini : [1] 2

bambolyna
08.01.2008, 23:26:27
Buna!
Este placerea mea sa va impartasesc faptul ca din data de 3 ianuarie 2008 se poate face rezervarea datei si a orei cununiei civile la camera 116 din Primaria Oradea.
Alegeti-va data si ora si mergeti din timp pe a o rezerva!
Spor la pregatiri si mult succes!

bambolyna
08.01.2008, 23:29:35
p.s. nu uitati sa mergeti amandoi si sa duceti cartile de identitate cu voi

daca nu poate merge doar unul trebuie copie xerox sau C I a amandouara oricum

cornelicab
09.01.2008, 07:58:39
nu stiti ce orar au acolo la primarie? trebuie sa mergem si noi ....:D

nicky_s
09.01.2008, 19:43:50
nu vreau sa va dezamagesc, dar noi am fost in data de 3 la ora 12 si am mai gasit liber la ora 19 si la 16 sau dimineata....din cate am inteles la ora 8.30 cand au deschis era coada, asa ca grabiti-va daca vreti sa mai gasiti ora care va convine

nicky_s
09.01.2008, 19:45:30
programul e de la 8.30 pana la 16.30, pauza "tehnica" de la 12-12.30. intr-una din zilele saptamanii au program pana la 18.30, cred ca miercuri sau joi

Cristina_M
09.01.2008, 19:53:29
Ce bine ca se poate oficia cununia civila la Primarie acuma! Eu tot acolo am avut-o in februarie anul trecut, dar cu cereri si interventii... minuni de astea... si cu multe drumuri!!! Nu am vrut deloc sa fie la Casa Tineretului asa ca am facut tot ce s-a putut. La Primarie e mult mai frumos si elegant si avem niste poze foarte frumoase de acolo!

Spor la programari, fetelor! :)

nicky_s
09.01.2008, 20:09:10
Ce bine ca se poate oficia cununia civila la Primarie acuma! Eu tot acolo am avut-o in februarie anul trecut, dar cu cereri si interventii... minuni de astea... si cu multe drumuri!!! Nu am vrut deloc sa fie la Casa Tineretului asa ca am facut tot ce s-a putut. La Primarie e mult mai frumos si elegant si avem niste poze foarte frumoase de acolo!

Spor la programari, fetelor! :)
se poate la primarie? sigur? <:-Peu stiu ca numai la Casa tineretului se oficiaza.. :-\

Cristina_M
10.01.2008, 19:36:16
se poate la primarie? sigur? <:-Peu stiu ca numai la Casa tineretului se oficiaza.. :-\

Daca depui cerere si e sala libera si platesti 100 sau 150 de lei (nu mai stiu exact cat a fost) pentru inchirierea salii, se poate. Adica asa era atunci. Acuma nu stiu sigur... eu am avut cununia in sala mica a primariei, nu stiu daca aia e sala 116 de care zic fetele.

In orice caz, vezi ca acuma s-au schimbat lucrurile, din cate aud. Intereseaza-te si vezi care e treaba. :)

andymatei
12.01.2008, 11:59:12
Din cate stiu eu, acum se mai oficiaza doar la Casa Tineretului.

cornelicab
14.01.2008, 08:58:05
buna miresicilor...

Am o veste pt voi....> am fost azi la primarie pt a programa ora pt cununia civila si am aflat ca mai este o locatie pt oficierea casatoriei pe langa Casa Tineretului din Iosia , acum se poate si la Hotel Continental ( Dacia).

Daca va place ideea atunci grabiti-va locurile se ocupa....si eu abia la ora 18.00 am mai gasit liber :-<.

Spor la pregatiri.

andymatei
14.01.2008, 13:24:40
Uite ce idee intersanta! Chiar cred ca e o locatie OK la Continental. Si cat costa?

biromoni10
14.01.2008, 14:25:50
De acum înainte, însurățeii vor avea posibilitatea să-și spună “da” și altundeva decât la Casa Tineretului din Ioșia. Ostilitățile se vor face în decurs de 30 de minute, iar nașii și mirii vor primi câte un pahar de șampanie din partea conducerii hotelului...

Potrivit Direcției de Evidență a Persoanei, s-a optat pentru Hotel Continental pentru că se află în zonă centrală, are parcare adecvată și pentru că, spre deosebire de locația din Ioșia, aici, invitații vor putea să se așeze, în mod civilizat, pe scaune. Pentru ca cununia civilă să fie făcută la Conti, pe lângă taxa de căsătorie, se va achita suma de 150 lei (închirierea sălii).

nicky_s
15.01.2008, 19:23:32
De acum înainte, însurățeii vor avea posibilitatea să-și spună “da” și altundeva decât la Casa Tineretului din Ioșia. Ostilitățile se vor face în decurs de 30 de minute, iar nașii și mirii vor primi câte un pahar de șampanie din partea conducerii hotelului...

Potrivit Direcției de Evidență a Persoanei, s-a optat pentru Hotel Continental pentru că se află în zonă centrală, are parcare adecvată și pentru că, spre deosebire de locația din Ioșia, aici, invitații vor putea să se așeze, în mod civilizat, pe scaune. Pentru ca cununia civilă să fie făcută la Conti, pe lângă taxa de căsătorie, se va achita suma de 150 lei (închirierea sălii).
am aflat si eu asta azi. suna foarte bine, desi imi place si locatia de la casa tineretului, curtea aceea interioara e amenajata f. frumos.

taia
16.01.2008, 10:24:35
Desi am auzitde Continental noi ne-am hotarat pt Casa Tineretului tocmai datorita acelei curti interioare. Acuma...sper sa nu vina ploaia!!!

andymatei
16.01.2008, 11:05:52
Desi am auzitde Continental noi ne-am hotarat pt Casa Tineretului tocmai datorita acelei curti interioare. Acuma...sper sa nu vina ploaia!!!

Exact asa am spus si eu...si cand am avut cununia civila a fost o ploaie :((

taia
16.01.2008, 13:03:13
Exact asa am spus si eu...si cand am avut cununia civila a fost o ploaie :((
Stii cum e si cu ploaia? Se zice ca daca ploua in ziua nuntii se pot intampla doua chestii: fie mirii vor avea bani multi, fie mireasa va avea mult lapte pt bebe...vedem care se implineste:-p

andymatei
16.01.2008, 13:14:30
Stii cum e si cu ploaia? Se zice ca daca ploua in ziua nuntii se pot intampla doua chestii: fie mirii vor avea bani multi, fie mireasa va avea mult lapte pt bebe...vedem care se implineste:-p

:)) :)) Daca o sa avem bani proportional cu cantitatea de ploaie...o sa pot iesi pe centru sa arunc cu ei si la altii. Iar daca o sa fie atata lapte, pot sa comercializez :))
Noi sa fim sanatosi!

taia
16.01.2008, 19:48:08
:)) :)) Daca o sa avem bani proportional cu cantitatea de ploaie...o sa pot iesi pe centru sa arunc cu ei si la altii. Iar daca o sa fie atata lapte, pot sa comercializez :))
Noi sa fim sanatosi!
Asa e...sanatatea e importanta si probabil DRAGOSTEA!

Carla_M
20.01.2008, 12:11:09
La Dacia se oficiaza cununii civili? Eu stiam ca doar la Casa Tineretului.

taia
20.01.2008, 13:09:53
La Dacia se oficiaza cununii civili? Eu stiam ca doar la Casa Tineretului.
Da, se oficiaza! De anul acesta!

nicky_s
20.01.2008, 19:55:36
aveti idee unde exact la Continental?

taia
23.01.2008, 09:38:10
aveti idee unde exact la Continental?
Cica intr-o sala de conferinte...da nu stiu exact care!

nicky_s
23.01.2008, 18:43:10
Cica intr-o sala de conferinte...da nu stiu exact care!
aha, ok, ma gandeam ca amenajeaza ceva mai special, mai bine atunci la casa tineretului daca avem noroc si de vreme buna....o:-)

taia
24.01.2008, 10:35:11
aha, ok, ma gandeam ca amenajeaza ceva mai special, mai bine atunci la casa tineretului daca avem noroc si de vreme buna....o:-)
Asa gandeam si eu...acuma depinde de fiecare ce-si doreste!

zizitop
01.02.2008, 18:23:20

La noi a plouat cu galeata la cununia civila si am cerut sa se oficieze oricum afara in curte ceremonia ;;) si a iesit super !!!!!!!!!!!!!!!! Nu ne-am udat deloc.

taia
01.02.2008, 19:34:28
La noi a plouat cu galeata la cununia civila si am cerut sa se oficieze oricum afara in curte ceremonia ;;) si a iesit super !!!!!!!!!!!!!!!! Nu ne-am udat deloc.
Ce romantic! Idee buna! Chiar ramai cu inca o amintire frumoasa!

nicky_s
03.02.2008, 17:26:19
super idee! daca zici ca e ok asa vom proceda si noi daca va ploua. poze nu ne pui?;-)

zizitop
03.02.2008, 18:56:59
super idee! daca zici ca e ok asa vom proceda si noi daca va ploua. poze nu ne pui?;-)

As pune pozici dar is tare mari si habar nu am sa le micsorez.:D

zizitop
03.02.2008, 19:00:33
Ce romantic! Idee buna! Chiar ramai cu inca o amintire frumoasa!

Da a fost tare frumos, nu am fi acceptat nici in ruptul capului sa ne bage in salitza mica de la etaj care mai era si in renovare. E distractiv cum se aude pe filmare cum ploua. Si se pare ca D-zeu a tinut cu noi si cand am ajuns la partea cu pozele a iesit si soarele pentru cateva clipe,apoi a turnat in continuare.

nicky_s
04.02.2008, 18:25:50
Da a fost tare frumos, nu am fi acceptat nici in ruptul capului sa ne bage in salitza mica de la etaj care mai era si in renovare. E distractiv cum se aude pe filmare cum ploua. Si se pare ca D-zeu a tinut cu noi si cand am ajuns la partea cu pozele a iesit si soarele pentru cateva clipe,apoi a turnat in continuare.
unde ati facut pozele daca a plouat? doar la starea civila si in biserica? te intreb asta in ideea in care noi am alocat mai mult de o ora pentru poze (ne gandeam la Muzeu ca locatie si mai e si in drum) dar daca ploua ce ma fac?:((

zizitop
05.02.2008, 10:13:55
unde ati facut pozele daca a plouat? doar la starea civila si in biserica? te intreb asta in ideea in care noi am alocat mai mult de o ora pentru poze (ne gandeam la Muzeu ca locatie si mai e si in drum) dar daca ploua ce ma fac?:((

Noi am facut cununia civila cu o saptamana inainte.
Dar locatii pt. poze: daca e timp frumos: la lac la saltibaciu, la cetate ies poze frumoase, la sala sporturilor,in parcul 1 dec.
daca ploua: la vulturul negru, la casa sindicatelor sau langa (nu mai stiu =(( ) este o sala frumusica cu scari si un acvariu, poate ai cunostinte care stau in case vechi inalte...........

nicky_s
05.02.2008, 10:31:05
ok, mersi pentru idei!:*

zizitop
05.02.2008, 11:13:57
ok, mersi pentru idei!:*

Ajut si eu oricand,cum si cat pot.;-)

taia
13.03.2008, 21:38:36
Sa va povestesc ce am patit cu civila
stiind ca ai nevoie de mici cunostinte pt a o programa la ora la care vrei am apelat si eu si s-a rezolvat
Cand m-am dus la promarie mi s-a spus ca nu am rezervare la 16.00 ci la 16.15. mie imi convebea dar persoana care ma ajutase s-a enervat....si fiind o persoana influenta a iesit cam cu show...asa ca pana la urma tot la 16.00 ramane! Sau cine stie? Conteaza ca ne cununa si pe noi ca e mai repede sau mai tarziu cu 15 min
Doar nu s-o razgandi Pui in 15 minute!!!#:-S

lebadutza
04.05.2008, 22:33:48
Stiati ca certificatul prenuptial care se elibereaza de medicul de familie costa in jur la 30 Ron si se elibereaza abia dupa ce se face analiza - VDRL - care e valabila doar 24 ore?
Asa ca aveti grija cand va programati la medic ptr analize, nici prea devreme, nici prea tarziu, ca sa va incadrati in cele 10 zile disponibile ptr depunerea actelor la Primarie...

nicky_s
05.05.2008, 22:13:02
Stiati ca certificatul prenuptial care se elibereaza de medicul de familie costa in jur la 30 Ron si se elibereaza abia dupa ce se face analiza - VDRL - care e valabila doar 24 ore?
Asa ca aveti grija cand va programati la medic ptr analize, nici prea devreme, nici prea tarziu, ca sa va incadrati in cele 10 zile disponibile ptr depunerea actelor la Primarie...
hmmmmmmmmmm, complicat. nu va da tanti o stampila ca sunteti ok? ca eu nu vreau sa imi sparga vena, sa arat ca o mireasa drogata ;)) ;)) ;)) ;)) ;))

taia
06.05.2008, 10:42:05
Pe mine nu m-a costat, medicul de familie nu percepe taxa pt eliberarea certificatului
Intr-adevar a fost nevoie de VDRL dar vorba lui Nicky e vorba de o stampila!

modima
06.05.2008, 13:22:14
Depinde de medic daca vrea sa iti dea acea stampila fara analizele facute. Pe langa vdrl din cate stiu mai trebuie si testul pt HIV. Ahhh... si neaparat sa fie trecut pe adeverinta ca vi s-a facut consilierea pt prevenirea HIV.

taia
06.05.2008, 14:36:35
Depinde de medic daca vrea sa iti dea acea stampila fara analizele facute. Pe langa vdrl din cate stiu mai trebuie si testul pt HIV. Ahhh... si neaparat sa fie trecut pe adeverinta ca vi s-a facut consilierea pt prevenirea HIV.
Testul HIV e optional, trebuie doar trecut pe adeverinta ca s0-a facut acea consiliere.
Nu ziceam de medicul de familie daca-ti da sau nu, el iti da pe baza adeverintei de la laborator...si la diferite laboratoare se dau si adeverinte fara a ti se lua sange
Am depus actele sapt trecuta deci stiu

nicky_s
06.05.2008, 22:45:55
Testul HIV e optional, trebuie doar trecut pe adeverinta ca s0-a facut acea consiliere.
Nu ziceam de medicul de familie daca-ti da sau nu, el iti da pe baza adeverintei de la laborator...si la diferite laboratoare se dau si adeverinte fara a ti se lua sange
Am depus actele sapt trecuta deci stiu
apropo, Taia ce taxe platim la primarie pt dosar? si e neaparat sa fim amandoi cand se depune dosarul? adica musai, musai????/:)

lebadutza
07.05.2008, 20:14:59
apropo, Taia ce taxe platim la primarie pt dosar? si e neaparat sa fim amandoi cand se depune dosarul? adica musai, musai????/:)

Eu stiu ca e obligatoiru sa fie amandoi, plus 2 martori (de obicei, nasii)...

nicky_s
07.05.2008, 21:25:03
martorii nu trebuie sa fie prezenti cand depui dosarul, doar sa le duci buletinele (si asta parca cu 2 zile inainte). stiu ca am fost martora la o nunta:D

taia
08.05.2008, 21:14:54
La depunerea actelor trebuie sa fie doar mirii.
Buletinele martorilor se duc cu 2 zile inainte de nunta
Martorii nu trebuie sa fie pprezenti
Se plateste taxa de timbru de 1 leu si in iua cununiei la Casa tineretului 75 lei la continental 150

nicky_s
08.05.2008, 21:28:02
La depunerea actelor trebuie sa fie doar mirii.
Buletinele martorilor se duc cu 2 zile inainte de nunta
Martorii nu trebuie sa fie pprezenti
Se plateste taxa de timbru de 1 leu si in iua cununiei la Casa tineretului 75 lei la continental 150
mersik!^:)^
tu faci la Casa Tineretului, da?

taia
08.05.2008, 21:29:57
mersik!^:)^
tu faci la Casa Tineretului, da?
DA!
Sper sa fie vreme buna sa se poata tine ceremonia in gradina aia a lor!

nicky_s
08.05.2008, 21:40:00
DA!
Sper sa fie vreme buna sa se poata tine ceremonia in gradina aia a lor!
hai ca-i faina locatia! in alte orase nu au asa ceva! doar o sala goala si formala! na, ca fac versuri!=))

taia
09.05.2008, 15:54:05
hai ca-i faina locatia! in alte orase nu au asa ceva! doar o sala goala si formala! na, ca fac versuri!=))
poeta devii pana la nunta

nicky_s
09.05.2008, 21:09:57
poeta devii pana la nunta
mai daca nu ati vtru sa scoatem o carte de proza (fictiune in cazul asta) poate scoatem o carte de poezii.
din care sa citim la cununia civila:)

MireasaluiPasto
12.05.2008, 12:20:47
Buna feletor!please help!!facem cununia civila la Continental, in 06.07.2008, si as vrea niste detalii daca stiti pe cineva care a facut deja cununia acolo, cum e dupa aceea?am unde sa pun un mic bufet pentru oaspeti, adica un platou cu fursecuri si apa minerala, smpanie?oare se poate inchiria o sala ca si la tineretului?nu aveti idee cum e?Va pup si o zi frumoasa!>:D<

MireasaluiPasto
12.05.2008, 12:24:59
ps; Nicky, vad ca ne casatorim in aceeasi zi!!!doar ca eu nunta o fac mai tarziu in toamna!!!Casa de piatra sa ai!!!Unde ai cununia civila?pupici!

nicky_s
12.05.2008, 20:11:55
ps; Nicky, vad ca ne casatorim in aceeasi zi!!!doar ca eu nunta o fac mai tarziu in toamna!!!Casa de piatra sa ai!!!Unde ai cununia civila?pupici!
eu voi face la Casa Tineretului. doar dupa ce ne-am inscris noi au inceput sa faca si la Continental. nu stiu sa iti zic mai multe ca nu am fost la vreo nunta acolo. ma gandesc ca trebuie sa fie frumos, hotelul in sine e frumos. sunt sigura ca daca mergi la ei o sa-ti dea mai multe detalii. cu siguranta inchiriaza si sali doar le inchiriaza pe bani, nu? si precis iti pot face si niste platouri, iar prajiturile de la ei sunt foarte bune.
Casa de piatra si tie! ai emotii?

MireasaluiPasto
13.05.2008, 08:35:28
eu voi face la Casa Tineretului. doar dupa ce ne-am inscris noi au inceput sa faca si la Continental. nu stiu sa iti zic mai multe ca nu am fost la vreo nunta acolo. ma gandesc ca trebuie sa fie frumos, hotelul in sine e frumos. sunt sigura ca daca mergi la ei o sa-ti dea mai multe detalii. cu siguranta inchiriaza si sali doar le inchiriaza pe bani, nu? si precis iti pot face si niste platouri, iar prajiturile de la ei sunt foarte bune.
Casa de piatra si tie! ai emotii?

Da, am emotii, dar niste emotii foarte placute, un soi de fluturi in stomac!Am sa incerc azi sa ii sun sa vad ce imi ofera, stiu ca in cei 150 ron imi vor da cate un sampanie noua, mirilor si nasilor, dar vom fi 30 si nu voi accepta ca eu sa servesc sampanie iar restul nu, de aceea trebuie sa clarific exact ce si cum. Stiu atata ca oaspetii vor sta jos pe scaune pe stanga si dreapta.Iar sala e albastra, de altfel ca tot hotelul. :) Tu cum stai cu emotiile?

nicky_s
13.05.2008, 20:38:30
Da, am emotii, dar niste emotii foarte placute, un soi de fluturi in stomac!Am sa incerc azi sa ii sun sa vad ce imi ofera, stiu ca in cei 150 ron imi vor da cate un sampanie noua, mirilor si nasilor, dar vom fi 30 si nu voi accepta ca eu sa servesc sampanie iar restul nu, de aceea trebuie sa clarific exact ce si cum. Stiu atata ca oaspetii vor sta jos pe scaune pe stanga si dreapta.Iar sala e albastra, de altfel ca tot hotelul. :) Tu cum stai cu emotiile?
emotiile sunt in crestere! la fel si stresul, ca timpul liber e f. putin si mai avem cateva de clarificat. plus ca le fac majoritatea singura.:-L

MireasaluiPasto
14.05.2008, 12:16:01
emotiile sunt in crestere! la fel si stresul, ca timpul liber e f. putin si mai avem cateva de clarificat. plus ca le fac majoritatea singura.:-L

Se pare ca ingeneral, noi fetele ne ocupam mai mult de partea organizatorica...Tine-ma la curent cum decurg lucrurile!Mai ai multe de clarificat?Domnisoare de onoare vei avea?Dar muzicanti?Sunt lucruri pe care eu inca nu le-am clarificat...Te pup!>:D<

nicky_s
14.05.2008, 21:03:18
Se pare ca ingeneral, noi fetele ne ocupam mai mult de partea organizatorica...Tine-ma la curent cum decurg lucrurile!Mai ai multe de clarificat?Domnisoare de onoare vei avea?Dar muzicanti?Sunt lucruri pe care eu inca nu le-am clarificat...Te pup!>:D<
nu o sa am domnisoare de onoare! si am o singura pereche de nasi chiar daca ultima moda e sa ai doua perechi :D . de fapt cred ca nu o sa fac multe din lucrurile "clasice " la o nunta. mai am de rezolvat bautura si apoi ma apuc sa reiau discutiile cu decoratorul, ca nu am mai vb din iarna si m-am razgandit in privinta catorva lucruri. trebuie sa vb cu DJ sa ii spun ce muzica sa (nu) puna si ce melodii ne-am ales. si acum ne stresam cu confirmarile, ca se pare ca nu prea suna lumea, asteapta sa fie sunati :)>-
pup>:D<

lebadutza
14.05.2008, 21:13:08
nu o sa am domnisoare de onoare! si am o singura pereche de nasi chiar daca ultima moda e sa ai doua perechi :D . de fapt cred ca nu o sa fac multe din lucrurile "clasice " la o nunta. mai am de rezolvat bautura si apoi ma apuc sa reiau discutiile cu decoratorul, ca nu am mai vb din iarna si m-am razgandit in privinta catorva lucruri. trebuie sa vb cu DJ sa ii spun ce muzica sa (nu) puna si ce melodii ne-am ales. si acum ne stresam cu confirmarile, ca se pare ca nu prea suna lumea, asteapta sa fie sunati :)>-
pup>:D<

Asa e, din pacate putini sunt cei care iti confirma si multi care asteapta sa fie sunati. Weekendul acesta n-o sa am alta treaba decat sa ii sun pe fiecare parte... :-?

nicky_s
14.05.2008, 22:42:00
Asa e, din pacate putini sunt cei care iti confirma si multi care asteapta sa fie sunati. Weekendul acesta n-o sa am alta treaba decat sa ii sun pe fiecare parte... :-?
ce stii de analizele pt civila? cand trebuie facute, ce e cu certificatul ala prenuptial? eu am lasat-o pe sora-mea sa se ocupe dar tre' sa verific si eu sa stiu ca e ok.

lebadutza
17.05.2008, 15:03:06
ce stii de analizele pt civila? cand trebuie facute, ce e cu certificatul ala prenuptial? eu am lasat-o pe sora-mea sa se ocupe dar tre' sa verific si eu sa stiu ca e ok.

Am fost sa ne facem analize (se face o singura analiza VDRL - testul HIV) si urmeaza sa mergem la medicul de familie sa ne elibereze certificatul prenuptial, care din cate mi-a zis o prietena care face nunta pe 24 mai e valabil doar 24 ore si e bine sa il soliciti medicului cu o zi inainte sau chiar in ziua depunerii actelor la Primarie. Iar prezenta ambilor miri la Primarie e OBLIGATORIE, mi s-a spus...

GeoStefan
17.05.2008, 15:57:53
Aici la mine a costat $30 taxa de cununie...si cand aplici nu iti trebuie decat buletin sau pasaport...fara analize si asa mai departe... ce este super ok e ca de la data cand ai aplcat ai 60 de zile sa mergi sa te cununi.. orice zii vrei de luni pana sambata :-p Noi o sa facem cununia in familie doar... parinti lui iubi nici nu sunt aici.. deci doar parinti mei si soramea... si poate cateva prietene de ale mele :)>-

modima
19.05.2008, 13:42:29
Voi cum stati miresicilor, pe mine deja m-au lovit emotiile chiar daca mai am ceva pana la nunta.... Astept incurajari :p

nicky_s
19.05.2008, 18:54:37
Voi cum stati miresicilor, pe mine deja m-au lovit emotiile chiar daca mai am ceva pana la nunta.... Astept incurajari :p
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

taia
19.05.2008, 21:50:44
s nu aveti emotii dragelor!
E atata de frumos ce ti se intampla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

modima
20.05.2008, 11:39:51
Dar Taia nu ne-ai dat pre multe detalii cum a decurs nunta, ceva intamplari mai aparte ai avut?...sau totul a decurs perfect normal?

nicky_s
20.05.2008, 20:39:18
s nu aveti emotii dragelor!
E atata de frumos ce ti se intampla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si stresul , si pregatirile, si emotiile...?????:-SS

taia
21.05.2008, 21:37:28
si stresul , si pregatirile, si emotiile...?????:-SS
trec toate
conteaza doar sa te gandesti la moment!
si cand incep cei de la starea civila sa vorbeasca...la noi a fost super, au fost 2, un tip si o tipa, au vorbit pe rand..super solemn, super dragut si emotionant

nicky_s
22.05.2008, 20:45:39
trec toate
conteaza doar sa te gandesti la moment!
si cand incep cei de la starea civila sa vorbeasca...la noi a fost super, au fost 2, un tip si o tipa, au vorbit pe rand..super solemn, super dragut si emotionant
aratau draguti cei 2 ofiteri de la starea civila. sa stii ca nu peste tot e asa de frumos ca la noi in oras:)>-

nicky_s
22.05.2008, 20:46:25
Dar Taia nu ne-ai dat pre multe detalii cum a decurs nunta, ceva intamplari mai aparte ai avut?...sau totul a decurs perfect normal?
aporpo, Taia nimic iesit din comun???? nici o patzanie?

taia
23.05.2008, 08:54:59
aporpo, Taia nimic iesit din comun???? nici o patzanie?
la ce te referi?
nu

nicky_s
23.05.2008, 20:29:00
la ce te referi?
nu
nu stiu, e un topic cu tot felul de patzanii de la nunti, chestii hazlii, lucruri de genul asta... ma gandeam ca poate ati avut si voi o chestie mai neobisnuita, ceva distractiv si nepremeditat

taia
23.05.2008, 21:20:57
nu stiu, e un topic cu tot felul de patzanii de la nunti, chestii hazlii, lucruri de genul asta... ma gandeam ca poate ati avut si voi o chestie mai neobisnuita, ceva distractiv si nepremeditat
doar faza ca am fost furata si...in locul meu s-a dus o mireasa graviduta iar pe mine m-au dus la mirele celalalt

nicky_s
23.05.2008, 21:52:06
doar faza ca am fost furata si...in locul meu s-a dus o mireasa graviduta iar pe mine m-au dus la mirele celalalt
nu ai poze cu reactia lor? ar fi ceva de vazut!!!!!!!=))

taia
24.05.2008, 10:29:43
nu ai poze cu reactia lor? ar fi ceva de vazut!!!!!!!=))
am...adica voi avea

nicky_s
24.05.2008, 18:12:45
am...adica voi avea
astept cu nerabdare sa le vad! mai da' mult dureaza. :-w ce face fotograful tau cu pozele alea?:))

MireasaluiPasto
29.05.2008, 09:04:23
Fetelor, sambata viitoare avem cununia civila!!!!Sa-mi tineti pumnii sa iasa totul perfect. Am emotii, plus ca va fi la Continental unde nu am mai fost niciodata pentru astfel de evenimente, dar am fost si m-am documentat si din cate am vazut va fi totul super-ok!

Va pupicesc!

nicky_s
29.05.2008, 21:04:05
Fetelor, sambata viitoare avem cununia civila!!!!Sa-mi tineti pumnii sa iasa totul perfect. Am emotii, plus ca va fi la Continental unde nu am mai fost niciodata pentru astfel de evenimente, dar am fost si m-am documentat si din cate am vazut va fi totul super-ok!

Va pupicesc!
casa de piatra! si multa fericire!

MireasaluiPasto
30.05.2008, 07:19:51
Multumesc asemenea Nicky!!!!!

Te pup,

Daciana

CORINUSA19
30.05.2008, 09:20:40
Cu Cat Timp Se Face Programare La Cununia Civila As Dori Sa Stiu
Va Pupacesc

MireasaluiPasto
30.05.2008, 10:04:17
Noi rezervarea am facut-o cu o luna inainte, iar depunerea actelor se face cu 10 zile inainte de casatorie, dar este un interval anume, iar analizele sunt valabile doar 14 zile si nu se depun in mai mult de 24 de ore de la eliberare. Te pup si casa de piatra!

Daciana.

nicky_s
30.05.2008, 18:55:39
Cu Cat Timp Se Face Programare La Cununia Civila As Dori Sa Stiu
Va Pupacesc
noi am facut rezervarea in 3 ianuarie, prima zi din in care avea program starea civila. si mai erau 2 ore libere dupa-masa de la 16 si de 19.30. dar intre timp au inceput sa oficieze cununii si la Continental, deci poate e un pic mai usor sa prinzi o ora care sa iti convina.

MireasaluiPasto
02.06.2008, 07:58:39
Da, acum e mult mai bine decand se oficiaza cununii si la Continental, de exemplu noi pentru Conti am optat, e mult mai elegant, mai frumos, am sa iti dau mai multe detalii saptamana viitoare, acum sambata ne casatorim, pe 07.06 la 19.30 ;)

Cu drag,
Daciana

nicky_s
02.06.2008, 18:23:04
Da, acum e mult mai bine decand se oficiaza cununii si la Continental, de exemplu noi pentru Conti am optat, e mult mai elegant, mai frumos, am sa iti dau mai multe detalii saptamana viitoare, acum sambata ne casatorim, pe 07.06 la 19.30 ;)

Cu drag,
Daciana
bafta multa si te asteptam sa ne povestesti si bineinteles, sa pui poze!;-)

taia
02.06.2008, 22:04:12
bafta multa si te asteptam sa ne povestesti si bineinteles, sa pui poze!;-)
TU TOT ASTEPTI POZE!
SI NOI ASTEPTAM MULTE, MULTE POZE NICKY! DE LA TINE!

MireasaluiPasto
03.06.2008, 11:47:25
Am sa pun poze, promit! Abia astept, nu mai am rabdare pana sambata!!!!

Va pupaceste un amalgam de emotii si fericire, garnisite cu nerabdare!!!!

nicky_s
03.06.2008, 13:13:17
TU TOT ASTEPTI POZE!
SI NOI ASTEPTAM MULTE, MULTE POZE NICKY! DE LA TINE!
=))
mai ai putintica rabdare! vin si pozele. o sa fie cele de la prieteni intai , restul dupa concediu.

alla76
03.06.2008, 21:24:59

Cu drag,
Daciana

Casa de Piatra si multa fericire.
Sa ne dai detalii dupa cununie (sunt chiar foarte curioasa - si noi tot la continental facem si nici eu nu am fost acolo la nici o cununie). Poze...multe poze sa ne trimiti!

ps - cum stai cu emotiile???

adriana_p82
04.06.2008, 16:26:58

Cu drag,
Daciana

Am si eu o intrebare in privinta cununiei civile la continental: daca stiti careva, daca si acolo e o anumita persoana care iti face poze(cum e de ex la casa tineretului...).Sincer, as prefera pozele sa mi le faca doar fotograful meu..;-)

alla76
04.06.2008, 17:32:29
Am si eu o intrebare in privinta cununiei civile la continental: daca stiti careva, daca si acolo e o anumita persoana care iti face poze(cum e de ex la casa tineretului...).Sincer, as prefera pozele sa mi le faca doar fotograful meu..;-)

Eu am auzit ca ar fi dar nu e chiar atat de "obligatoriu" cum e la casa de tineretului. Imi spunea fotograful pe care l-am angajat noi ca a fost deja la o cununie acolo

nicky_s
04.06.2008, 20:03:25
poti sa le refuzi si la Casa Tineretului. nu ai semnat nici unde ca doresti si/sau soliciti acele fotografii. aia e o afacere privata.

adriana_p82
06.06.2008, 13:49:00
poti sa le refuzi si la Casa Tineretului. nu ai semnat nici unde ca doresti si/sau soliciti acele fotografii. aia e o afacere privata.
Am vorbit chiar azi cu un fotograf si mi-a spus in legatura cu sala de la tineretului povestea ar fi cam asa: tot ce tine de partea exterioara de la tineretului(partea amenajata cu flori) ar fi inchiriata de cei de la foto miron si ca ar avea dreptul sa-ti faca poze. Mai departe depinde de fotograful fiecaruia daca poate sau nu sa se inteleaga cu fotograful de la Miron sa faca poze cat mai putine poze sau chiar deloc... bine de stiu...:)

taia
06.06.2008, 20:41:14
Am vorbit chiar azi cu un fotograf si mi-a spus in legatura cu sala de la tineretului povestea ar fi cam asa: tot ce tine de partea exterioara de la tineretului(partea amenajata cu flori) ar fi inchiriata de cei de la foto miron si ca ar avea dreptul sa-ti faca poze. Mai departe depinde de fotograful fiecaruia daca poate sau nu sa se inteleaga cu fotograful de la Miron sa faca poze cat mai putine poze sau chiar deloc... bine de stiu...:)
noua ne-au facut cei de la foto miron, si sincer chiar m-am bucurat pt ca le-au ads atunci seara la restaurant, am platit 100 ron
dar nu s-a pus problema sa faca si fotograful nostru,,,a facut multe multe

MireasaluiPasto
09.06.2008, 14:44:09
Buna fetelor!!!In primul rand va multumesc tuturor pentru urari si incurajari, va pup si va imbratisez pe toate! M-am intors printre voi maritata, in calitate de doamna, ma simt minunat, am avut parte de o ceremonie ca in vis, totul a decurs dupa voia noastra, iar poze am sa va pun miercuri. Incerc sa va raspund la intrebari:

-Da, exista un fotograf, este de la foto Select, noi am solicitat sa ne faca si el poze, (te intreaba inainte)
-toata lumea sta jos, in prima faza chiar si mirii
-dureaza ceremonia cam 15 minute, apoi urmeaza sampania si inchinatul cu toata lumea, dupa care pozele
-e deosebit, e select, e intim, e minunat, si sunt astfel programate incat nu se buluceste o cununie peste alta, ai timp suficient la dispozitie, aproape o ora

Va pup cu drag,

Daciana

nicky_s
09.06.2008, 16:01:16
Buna fetelor!!!In primul rand va multumesc tuturor pentru urari si incurajari, va pup si va imbratisez pe toate! M-am intors printre voi maritata, in calitate de doamna, ma simt minunat, am avut parte de o ceremonie ca in vis, totul a decurs dupa voia noastra, iar poze am sa va pun miercuri. Incerc sa va raspund la intrebari:

-Da, exista un fotograf, este de la foto Select, noi am solicitat sa ne faca si el poze, (te intreaba inainte)
-dureaza ceremonia cam 15 minute, apoi urmeaza sampania si inchinatul cu toata lumea, dupa care pozele
-e deosebit, e select, e intim, e minunat, si sunt astfel programate incat nu se buluceste o cununie peste alta, ai timp suficient la dispozitie, aproape o ora

Va pup cu drag,

Daciana
felicitari si casa de piatra! si noi am acceptat pozele de la civila (cele facute de ei) pt ca lumea intreba deja de cand a juns la sala unde sunt pozele.... asa ca nu am facut mofturi.
felicitari inca o data si spor la pregatiri ca te mai asteapta un eveniment important!

nicky_s
09.06.2008, 16:02:58
Daciana, pune poze. dupa cum stii fetele sunt mari devoratoare de poze (me included)=))

MireasaluiPasto
10.06.2008, 09:56:12
Nicky, promit sa pun poze, uite, azi merg dupa cele de la Select, si nici nu concept sa nu mi le dea si in format electronic!

Sper ca pe maine, sa vedeti pozele.

A, si multumesc din suflet pentru urari!!!

Apropo de devoratoare de poze, I am , too!!!!

Pupici!

MireasaluiPasto
10.06.2008, 09:58:10
Nicky, dar la tine cum a fost?Totul a iesit ok? Vreau amanunte!Cum a decurs totul? Apropo, eu azi am fost la buletine si spre surprinderea mea, e foarte civilizat pe acolo, mai nou!

taia
10.06.2008, 20:44:02

Va pup cu drag,

Daciana
Casa de piatra inca o data!
Sa vezi tu ce bine te vei simti cand vei fi miresica cu rochita si tot alaiul!!!
POZE!!!!
Poze!

Raelle
15.06.2008, 12:56:38
salutare si felicitari celor casatorite de curand!
sa nu dati cu rosii sau stiu eu ce :) dar ma intrebam daca merg la inceputul lunii viitoare sa programez data si ora cununiei civile, pt sfarsitul lunii august, mai gasesc ceva? e foarte tarziu?

alla76
15.06.2008, 13:27:07
Nicky, promit sa pun poze, uite, azi merg dupa cele de la Select, si nici nu concept sa nu mi le dea si in format electronic!

Pupici!

poze!!!! asteptam poze!!!!
"maine" a trecut!!! ( Sper ca pe maine, sa vedeti pozele.)
poze!!!

Daciana, pune poze. dupa cum stii fetele sunt mari devoratoare de poze (me included)=))

ai dreptate!!! suntem mari devoratoare de poze!!!
vrem poze!!!

alla76
15.06.2008, 13:28:02
sa nu dati cu rosii sau stiu eu ce :) dar ma intrebam daca merg la inceputul lunii viitoare sa programez data si ora cununiei civile, pt sfarsitul lunii august, mai gasesc ceva? e foarte tarziu?

Bafta mare!!!Incearca totusi sa mergi ma repede...sanse mai mari!

tina19
15.06.2008, 16:51:36
nu e f tarziu dar du-te si vezi ce gasesti. poate o mica atentie la tanti care scrie in catastif si iti gaseste loc.

taia
15.06.2008, 21:09:58
nu e f tarziu dar du-te si vezi ce gasesti. poate o mica atentie la tanti care scrie in catastif si iti gaseste loc.
ar fi mai bine sa ai o cunostinta pe acolo...nu stiu daca mica atentie ajunge!

Raelle
16.06.2008, 10:13:17
am rezolvat pana la urma :)
va fi sambata, 16 august, la 11. 30, la continental.
looking forward to it :)

Raelle
16.06.2008, 15:41:12
Bafta mare!!!Incearca totusi sa mergi ma repede...sanse mai mari!

buna, alina!
vad ca avem aceeasi data (doar de cununie civila in cazul meu, restul urmeaza la anul). de la ce ora ai programata ceremonia?
sa ne fie intr-un ceas bun! :)

Raelle
16.06.2008, 15:44:56

Va pup cu drag,

Daciana

am vazut ca te-au tot rugat fetele sa pui poze. ma alatur si eu lor :-p mai ales ca urmeaza sa am si eu cununia tot acolo. si sunt curioasa cum lucreaza fotograful ala. mi-a placut cum ai descris ceremonia si m-am hotarat sa aleg si eu aceeasi locatie;))

Raelle
16.06.2008, 15:46:33
scuze, daciana, acum vad ca am uitat sa salut. so, hello!:D

taia
16.06.2008, 16:36:13
e bine!
felicitari!

alla76
16.06.2008, 23:56:31

<:-P<:-Pbine ai venit in randul celor care sunt ocupate in 16.08
:D eu sunt programata de la 12 la conti
ne vom intalni...tu deja doamna eu inca domnisoara <:-P<:-P<:-P=))=))=))

alla76
16.06.2008, 23:58:08
buna, alina!
vad ca avem aceeasi data (doar de cununie civila in cazul meu, restul urmeaza la anul). de la ce ora ai programata ceremonia?

daca tot nu esti ocupata cu biserica si restaurantul te invit sa ramai si la noi la cununie...ca de...daca tot esti in zona!!!!:))=))=))=))

alla76
17.06.2008, 00:00:22
buna, alina!

vad ca ai rezervat la melody.
in ce data...sa stiu ca doar stau la 5 min de melody...si trec asa ca din intamplare...in plimbare cu catzeii si iti bat in geam ... si cersesc tort!!!>:D<>:D<>:D<

Raelle
17.06.2008, 00:10:03
vad ca ai rezervat la melody.
in ce data...sa stiu ca doar stau la 5 min de melody...si trec asa ca din intamplare...in plimbare cu catzeii si iti bat in geam ... si cersesc tort!!!>:D<>:D<>:D<

multumesc de invitatia de a ramane la cununie ;-) :D dar cred ca m-am razgandit in privinta locatiei si a datei, maine se stabileste sigur si va anunt apoi. poate nimeresc aceeasi zi cu altcineva :)
si eu stau (ma rog, am stat, ca nu mai locuiesc efectiv in oradea) f aproape de melody, de asta l-am si ales :D vii asa, la plimbare de seara, ca va fi nunta de zi si negociem, sper sa le placa cateilor tortul (va fi de frisca si va avea fructe rosii-visinii, vedem ce gasim) :-p

alla76
17.06.2008, 00:15:40
multumesc de invitatia de a ramane la cununie ;-) :D dar cred ca m-am razgandit in privinta locatiei si a datei, maine se stabileste sigur si va anunt apoi. poate nimeresc aceeasi zi cu altcineva :)
si eu stau (ma rog, am stat, ca nu mai locuiesc efectiv in oradea) f aproape de melody, de asta l-am si ales :D vii asa, la plimbare de seara, ca va fi nunta de zi si negociem, sper sa le placa cateilor tortul (va fi de frisca si va avea fructe rosii-visinii, vedem ce gasim) :-p

multumim de promisiunea cu tortul!
dar nu inteleg cum de te-ai razgandit cu locatia si data cununiei?
si cum de faci cununia acum si restul...
pe cand mancam tortul la melody?;-)

Raelle
17.06.2008, 00:31:33
multumim de promisiunea cu tortul!
dar nu inteleg cum de te-ai razgandit cu locatia si data cununiei?
si cum de faci cununia acum si restul...
pe cand mancam tortul la melody?;-)

inca nu am rezervat propriu-zis, doar maine (adica azi, ca e trecut de 12). am vorbit cu the family despre locatie si prefera tineretului. mie imi convine si asta. sa vad ce data libera se va gasi acolo.
sunt in an terminal la facultate si am zis ca nu am timp sa ma ocup cum trebuie de nunti (prima in oradea, a doua in cj, la viitorul sot), asa ca le-am stabilit in vara viitoare (18 si 25 iulie). dar cum suntem impreuna de aproape 4 ani si vrem sa stam impreuna intr-un final, dupa atat timp, am hotarat sa facem cununia civila acum, ca e usor de organizat, nu presupune mare tam-tam.

Raelle
17.06.2008, 10:31:45
gata, am rezervat definitiv ;))
cununia va fi duminica, 24 august, la 11. 45, la tineretului <:-P

alla76
17.06.2008, 10:38:05
gata, am rezervat definitiv ;))
cununia va fi duminica, 24 august, la 11. 45, la tineretului <:-P

felicitari...
la tineretului e problema ca stilul lor e cam pe banda rulanta ...
in rest ...numai de bine, curtea e frumoasa si e placut sa ai cununia afara.

taia
17.06.2008, 15:45:00
felicitari...
la tineretului e problema ca stilul lor e cam pe banda rulanta ...
in rest ...numai de bine, curtea e frumoasa si e placut sa ai cununia afara.
noi am avut-o la tineretului si mie chiar mi-a placut...
a fost un pic pe banda rulanta dar curtea aceea interioara e super si merita!

Raelle
17.06.2008, 15:48:58
noi am avut-o la tineretului si mie chiar mi-a placut...
a fost un pic pe banda rulanta dar curtea aceea interioara e super si merita!

am vazut pozele tale, frumoase! trebuie sa i le arat si viitorului sot #:-S mi-au placut cei doi ofiteri de stare civila. ai cerut tu sa vina doi sau asa s-a intamplat? pozele sunt facute de fotograful de acolo sau de cel angajat de tine?

Raelle
17.06.2008, 15:49:35
aa, am gresit iconita, voiam sa o pun pe =D>

tina19
17.06.2008, 16:17:52
mie mi-a placut la cununia civila. e drept ca a mers pe banda dar este frumoasa curtea si avem poze tare dragute.

Raelle
17.06.2008, 16:34:25
nu pui cateva poze? ca n-am vazut in albumul tau poze de la cun. civila

tina19
17.06.2008, 16:47:20
zilele astea am sa pun poze facute de noi. cele facute de fotograf nu le am pe calculator. mi-a dat albumul si negativul.

taia
17.06.2008, 18:46:15
am vazut pozele tale, frumoase! trebuie sa i le arat si viitorului sot #:-S mi-au placut cei doi ofiteri de stare civila. ai cerut tu sa vina doi sau asa s-a intamplat? pozele sunt facute de fotograful de acolo sau de cel angajat de tine?
n-am cerut-o special...asa era atunci dar a fost de efect cu 2 ofiteri de stare civila
poze am pus si dintre cele facute de ei dar si dintre cele facute de fotograful nostru

blg2656
16.07.2008, 12:01:06
Ceau fetelor!

Acum am intrat si eu in randul celor care au fost cerute in casatorie <:-P
Am probleme serioase cu organizarea, asta e..sunt dezorganizata =P~
Ma puteti va rog ajuta cu randuiala lucrurilor? Adica...prima data se stabileste probabil zi nuntii :)) la mine va fi August nu-stiu-cat, si probabil in 1 mai la Casino , sapt asta se decide..
nu sunt lamurita cu cununia civila. se merge intai la primarie sa se stabileasca o data? sa zicem 15 septemberie 2008 nu? apoi? se merge la medicul de familie sa iti faca analize si sa iti dea certificat? si cu alea unde? cand? :(((( sunt super-confuza.. sper sa ma puteti ajuta, care ati trecut deja prin asta, va rog :) pretty please!

Va pup :*
Laula

taia
16.07.2008, 17:42:55
Ceau fetelor!

Acum am intrat si eu in randul celor care au fost cerute in casatorie <:-P
Am probleme serioase cu organizarea, asta e..sunt dezorganizata =P~
Ma puteti va rog ajuta cu randuiala lucrurilor? Adica...prima data se stabileste probabil zi nuntii :)) la mine va fi August nu-stiu-cat, si probabil in 1 mai la Casino , sapt asta se decide..
nu sunt lamurita cu cununia civila. se merge intai la primarie sa se stabileasca o data? sa zicem 15 septemberie 2008 nu? apoi? se merge la medicul de familie sa iti faca analize si sa iti dea certificat? si cu alea unde? cand? :(((( sunt super-confuza.. sper sa ma puteti ajuta, care ati trecut deja prin asta, va rog :) pretty please!

Va pup :*
Laula
Salut
stabilesti intai toate datele importante pt civila, religioasa, restaurant!
Important! Rezervare la restaurant!
am vazut ca in 2009 ai, deci mergi la primarie in prima zi de lucru din 2009, cam 2-3 ianuarie si faci rezervarea
Apoi poti merge si la biserica
Daca mai e ceva scrie! de asta suntem aici

taia
16.07.2008, 17:43:49
A! La medicul de familie doar cand se depun actele la primarie, cu 10 zile inainte de civila...da mai ai timp sa te lamuresti!

bambolyna
18.07.2008, 09:48:22

Nu-ti fa griji pentru ca totul va fi bine!
Amandoua mai avem foarte putin pana la nunta! Deja ma apuca si pe mine emotiile! Dar stiu ca totul va fi bine pentru ca va fi iubi mereu langa mine.
Succes!

Raelle
18.07.2008, 15:54:16
salutare!
am cateva intrebari pentru cele care au avut cununia la casa tineretului. cu fotograful de acolo se vorbeste inainte de inceperea oficierii ceremoniei? cum da pozele, pe cd ceva si o parte pe hartie? cam cat au costat? ati fost multumite de ele?
aa, si inca ceva. spuneati ca merg pe banda cununiile acolo. adica termina cu o pereche si apoi o zoresc sa plece cat mai repede, sa vina alti invitati si miri? te lasa sa respiri macar? ;))

taia
21.07.2008, 12:43:52
salutare!
am cateva intrebari pentru cele care au avut cununia la casa tineretului. cu fotograful de acolo se vorbeste inainte de inceperea oficierii ceremoniei? cum da pozele, pe cd ceva si o parte pe hartie? cam cat au costat? ati fost multumite de ele?
aa, si inca ceva. spuneati ca merg pe banda cununiile acolo. adica termina cu o pereche si apoi o zoresc sa plece cat mai repede, sa vina alti invitati si miri? te lasa sa respiri macar? ;))
Salut!
Nu trebuie vorbit cu fotograful, e acolo si-ti face poze oricum. Le primesti si pe CD dar si puse intr-un album, seara la nunta vine cu ele. Nou am platit 100 RON. Pozele sunt ok!
Nu te zoreste nimeni, cand se termina primesti felicitarile si florile tuturor, faci poze, etc...

bambolyna
21.07.2008, 18:24:59
Salut!
Nu trebuie vorbit cu fotograful, e acolo si-ti face poze oricum. Le primesti si pe CD dar si puse intr-un album, seara la nunta vine cu ele. Nou am platit 100 RON. Pozele sunt ok!
Nu te zoreste nimeni, cand se termina primesti felicitarile si florile tuturor, faci poze, etc...

Mi se pare exagerat de mult 100Ron mai ales pt un fograf cu care n ai vorbit niciodata. Mie nu mi trebuie, stiu ca face poze oricum dar nu mi pasa o sa i zic ca nu am bani la mine si ii las pe altii sa se ocupe daca vor. 100 e jaf! sa zicem ca as da 10 ron.

bambolyna
21.07.2008, 18:27:07
nu cred ca ar avea voie sa ceara bani daca nu am facut un contrat scris. ce o sa faca o sa ma dea in judecata pt ca nu i vreau serviciile?

taia
21.07.2008, 19:40:08
Mi se pare exagerat de mult 100Ron mai ales pt un fograf cu care n ai vorbit niciodata. Mie nu mi trebuie, stiu ca face poze oricum dar nu mi pasa o sa i zic ca nu am bani la mine si ii las pe altii sa se ocupe daca vor. 100 e jaf! sa zicem ca as da 10 ron.
Mie nu mi s-a parut mult avand in vedere ca pozele erau faine, si deja n seara aceea a fost ceva vizibil! Si am primit si CD! Si sincer eu m-am asteptat la mai mult!

alla76
27.07.2008, 16:19:23

Pupici!

nu pui poze de la cununia de la continental??? please!!!^:)^^:)^
mai avem nici 3 saptamani pana la cununie si nu am avut ocazia sa vedem cum e! asa ca te rugam sa fi sursa noastra de opinii si impresii!

nicky_s
29.07.2008, 21:25:44
nu trebuie sa accepti daca nu vrei. si noi am zis initial ca nu o sa le acceptam, doar ca dupa ce am ajuns la sala toata lumea intreba de pozele de la civila. si albumul ala circula in toata sala si toate rudele te intreaba de poze, etc
plus ca nenea cu pozele il cauta pe nash, care de obicei nu are tupeul sa nu plateasca...:)>-

Beatrice_S
31.07.2008, 14:18:41
salutare!

Noi am fost foarte multumiti de calitatea pozelor facute de fotograful de la cununia civila(adevarul e ca si locatia e frumoasa, lumina e tocmai perfecta). In mai noi am platit 1500000 pentru poze, ni l-au adus la restaurant, atat in format electronic pe un DVD cat si printate, cu album. Toti s-au bucurat, noi in special, si cum spuneau si alte mirese, albumul circula toata seara de la invitat la invitat. Bineinteles si fotograful nostru fotografia pe tot parcursul zilei, eu credeam ca nu pot fotografia doar cei angajati de primarie, m-am inselat:">...ne-am simtit ca niste vedete.

Raelle
06.08.2008, 20:39:32
ma intrebam, ati stat mult la primarie cand ati mers sa depuneti dosarul?
si pe coperta intai a dosarului, unde e stema judetului etc., completeaza cei de la starea civila, nu?

alla76
06.08.2008, 21:54:46
ma intrebam, ati stat mult la primarie cand ati mers sa depuneti dosarul?
si pe coperta intai a dosarului, unde e stema judetului etc., completeaza cei de la starea civila, nu?

noi am depus azi si in 40 min am terminat.
a durat atata pt ca trebuie sa duci dosarul la birou de copiat acte sa complecteze la masina de scris datele de pe certificatele de nastere. restul complecteaza ei. noi doar am semnat.

Beatrice_S
07.08.2008, 07:41:40
noi am depus azi si in 40 min am terminat.
a durat atata pt ca trebuie sa duci dosarul la birou de copiat acte sa complecteze la masina de scris datele de pe certificatele de nastere. restul complecteaza ei. noi doar am semnat.

Cam atata am stat si noi... la biroul de copiat acte am platit mi se pare o suma nesemnificativa, 6 lei parca. Partea asta, cu biroul de copiat acte iti i-a mai mult timpul, in cazul nostru la primarie a mers foarte repede, as putea spune ca am fost chiar expediati inainte sa mai apucam sa intrebam si noi cate ceva8-|.

Raelle
17.08.2008, 14:42:06
mai am cateva intrebari, mai ales pt cele care au facut cununia la casa tineretului.
cu cat timp inainte de ora inceperii cununiei ati ajuns acolo?
daca ati avut cununia afara, tot in curte ati mancat ceva/baut sampanie sau ati mers in sala? pt sala aia se plateste separat?
si in ce fel de pahare ati baut sampanie? o prietena a avut cununia recent si a avut pahare de plastic, de unica folosinta. dar nu stiu, nu-mi plac prea mult alea. ce ziceti?

Beatrice_S
18.08.2008, 07:16:00
mai am cateva intrebari, mai ales pt cele care au facut cununia la casa tineretului.
cu cat timp inainte de ora inceperii cununiei ati ajuns acolo?
daca ati avut cununia afara, tot in curte ati mancat ceva/baut sampanie sau ati mers in sala? pt sala aia se plateste separat?
si in ce fel de pahare ati baut sampanie? o prietena a avut cununia recent si a avut pahare de plastic, de unica folosinta. dar nu stiu, nu-mi plac prea mult alea. ce ziceti?

Am ajuns exact in timp, la 5 fix, dar am vazut trecand pe la Casa Tineretului de multe ori(chiar si weekendul acesta) miresele asteptand pe scari, cu tot alaiul dupa ele, sa se termine cununia celor din fata lor.
Am ales sa facem cununia civila afara, a fost foarte frumos asa. De servit noi nu am servit nici sampanie nici altceva, noi aveam programata sedinta de foto, si intrarea la sala la un interval mai scurt decat 1 ora si jumatate, si trebuia calculata drumul, etc., am fi optata pt asa ceva doar in cazul in care am fi facut cununia civila cu ceva timp(zile sau luni) inainte de nunta, dar sunt sigura ca pt. sala interioara va trebui sa platesti separat, cel putin acum vreo 8 ani stiu sigur ca se platea pe ora.;-)>:D<

Raelle
26.08.2008, 22:16:10
legat de cei 200 de euro care se primesc dupa casatorie - cand ati fost sa depuneti cererea pt ei ati fost cu buletinul vechi sau cu cel nou? cum trebuie? am citit tot aici pe site despre asta si in unele orase, la unele primarii, acceptau buletinul vechi al sotiei, in altele, nu.

Beatrice_S
27.08.2008, 09:54:26
legat de cei 200 de euro care se primesc dupa casatorie - cand ati fost sa depuneti cererea pt ei ati fost cu buletinul vechi sau cu cel nou? cum trebuie? am citit tot aici pe site despre asta si in unele orase, la unele primarii, acceptau buletinul vechi al sotiei, in altele, nu.
Din cate tin eu minte, si daca gresesc sa ma corecteze cineva, eu cred ca am depus cererea deodata cu actele de casatorie, in orice caz e sigur ca bani i-am primit cam dupa o luna si jumatate. Puteam sa cerem sa-i primim in cont de banca ori prin mandat postal sau sa o ridicam de la caserie. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bani i-a ridicat sotul cu buletinul lui de la caserie, asa ca mai multe nu stiu legat de aceasta tema.

Raelle
27.08.2008, 10:00:18
Din cate tin eu minte, si daca gresesc sa ma corecteze cineva, eu cred ca am depus cererea deodata cu actele de casatorie, in orice caz e sigur ca bani i-am primit cam dupa o luna si jumatate. Puteam sa cerem sa-i primim in cont de banca ori prin mandat postal sau sa o ridicam de la caserie. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bani i-a ridicat sotul cu buletinul lui de la caserie, asa ca mai multe nu stiu legat de aceasta tema.

pe hartia primita de la starea civila scrie ca trebuie mers cu buletinele si cu certificatul de casatorie, dupa oficierea casatoriei, deci nu inainte de ea se depune cererea.

Beatrice_S
27.08.2008, 10:05:54
pe hartia primita de la starea civila scrie ca trebuie mers cu buletinele si cu certificatul de casatorie, dupa oficierea casatoriei, deci nu inainte de ea se depune cererea.

Inseamna ca imi amintesc eu gresit acest detaliu...>:D<

Raelle
27.08.2008, 10:56:47
am sunat la starea civila, au zis ca se poate merge cu buletinul vechi

taia
27.08.2008, 14:51:59
Noi am depus destul de tarziu cererea (trebuie depusa pana in 30 de zile de la cununia civila) si mai aveam vreo 2 zile altfel ii pierdeam
m-am dus cu buletinul nou si mi-a spus doamna ca puteam sa vin si cu cel vechi!

marina2008
20.10.2008, 21:06:29
Fetele,va mai amintiti ce analize ati facut ?daca ati facut ? ca saptamana asta treb sa mergem sa facem si noi iarmedicul de familie nu a stiut sa ne spuna-halal medic ne-am ales!!!!

taia
27.10.2008, 14:50:01
Fetele,va mai amintiti ce analize ati facut ?daca ati facut ? ca saptamana asta treb sa mergem sa facem si noi iarmedicul de familie nu a stiut sa ne spuna-halal medic ne-am ales!!!!
sange mi-au luat pt VDRL, raze trebuia da am rezolvat fara, si cred ca atat

marina2008
27.10.2008, 19:26:36
Merci mult de raspuns! in seara aasta am rezolvat cu certificatul prenuptial -noi am facut VDRL si optional am dorit noi RH .cam atat!

tina19
27.10.2008, 19:34:48
Merci mult de raspuns! in seara aasta am rezolvat cu certificatul prenuptial -noi am facut VDRL si optional am dorit noi RH .cam atat!
ii f bine sa stiti Rh cum este.

blg2656
29.10.2008, 11:09:41

Ceau Raelle,

Am observat ca ai nunta la 2 sapt dupa a mea. Cum stai cu pregatirile?

Eu cununia civila mi-o fac cu o sapt inaintea nuntii (biserica, sala) sa nu fie foarte aglomerat. 8-}

M-am gandit ca vom face la Continental, ca mai nou se oficiaza casatorii si acolo. Sambata asta voi fi martora acolo, va pot spune cum e. Totusi am auzit ca noul primar nu va mai lasa sa se oficieze casatorii la Continental, stiti ceva despre asta?? :-SS

Laura

taia
29.10.2008, 21:28:10
Ceau Raelle,

Am observat ca ai nunta la 2 sapt dupa a mea. Cum stai cu pregatirile?

Eu cununia civila mi-o fac cu o sapt inaintea nuntii (biserica, sala) sa nu fie foarte aglomerat. 8-}

M-am gandit ca vom face la Continental, ca mai nou se oficiaza casatorii si acolo. Sambata asta voi fi martora acolo, va pot spune cum e. Totusi am auzit ca noul primar nu va mai lasa sa se oficieze casatorii la Continental, stiti ceva despre asta?? :-SS

Laura
N-am auzit nimic despre asta...

alla76
29.10.2008, 21:31:04
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

am primit azi banii!!! 727.96 http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200D5.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12)

nicky_s
29.10.2008, 21:35:58
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

am primit azi banii!!! 727.96 http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200D5.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

felicitari =D> ! dai o bere! ;)) din partea statului

alla76
29.10.2008, 21:39:33
felicitari =D> ! dai o bere! ;)) din partea statului
pai eu as fi dat...
da numai eu am baut bere...

nicky_s
29.10.2008, 21:50:49
pai eu as fi dat...
si eu ce-as fi baut-o...........8-}

taia
02.11.2008, 15:14:27
pai eu as fi dat...
daca am lipsit de acolo!!
Vina mea! si a mesterilor!

rami_cinderella
06.11.2008, 14:33:31
stie cineva daca se vor mai organiza din 2009 cununii civile la hotel continental? am avuzit zvonuri k nu s-ar mai permite. va ramane doar casa casatoriilor.
m-ar interesa si daca se percepe o taxa suplimentara pt continental deoareceeu as dori ca, acolo sa aiba loc cununia noastra civila.

multumesc,
rami

blg2656
06.11.2008, 15:05:52
stie cineva daca se vor mai organiza din 2009 cununii civile la hotel continental? am avuzit zvonuri k nu s-ar mai permite. va ramane doar casa casatoriilor.
m-ar interesa si daca se percepe o taxa suplimentara pt continental deoareceeu as dori ca, acolo sa aiba loc cununia noastra civila.

multumesc,
rami

Asa am auzi si eu, dar nu stiu daca e adevarat. Vom vedea in ianuarie 2009 :-SS

L.

alla76
06.11.2008, 19:42:32

multumesc,
rami
taxa servicii la continental pt 2008 a fost 150 ron. sigur... ca acolo am facut!
nu vad de ce nu s-ar pastra sala si pt 2009 da la cat is de tampitzi ai nostri iubiti conducatori...

rami_cinderella
11.11.2008, 08:13:53
taxa servicii la continental pt 2008 a fost 150 ron. sigur... ca acolo am facut!
nu vad de ce nu s-ar pastra sala si pt 2009 da la cat is de tampitzi ai nostri iubiti conducatori...

este o taxa suplimentara datorata unor servicii oferite in plus?

sti cumva si cat a costat la casa casatoriilor?

oricum noua ne-ar conveni la continental deoarece este aproape de mine.

multumesc pt informatii.

pupici!

taia
11.11.2008, 11:02:52

multumesc pt informatii.

pupici!
la Casa Tineretului am platit 50 lei parca...da'nu mai tin minte exact!

alla76
15.11.2008, 11:28:29

multumesc pt informatii.

pupici!
pe fluturasul care il primesti cand depui actele scrie 50 lei sambata si 60 lei duminica la casa tineretului.
la conti ai 30 min timp alocat si 2 sticle de sampanie din partea primariei si e o sala mititica unde poti sa te retragi pt 15 min (15 min tine oficierea) sa mai degajati sala pt poze. noi am facut asa. am facut cununia -cam 15 min a tinut, a venit sampania din partea primariei am ciocnit cu nasii, parintii in timp ce un chelner adus de noi servea restul lumii in camera alaturata cu sampanie adusa de noi. sampania de la primarie iti ajunge doar pt miri nasi si parinti si mi se pare ca e mai ok daca tot ai timpul asta sa se servesti si pe restul. si in timp ce lumea serveste sampanie tu ai timp de poze si nu se ingramadeste toata lumea. se mai degajeaza sala...si ii poti aduce pe rand sa faci "pozele la drapel" cu ei...de iesit din sala de la conti se iese direct din sala de cununii prin spate, pe la terasa mica ce da spre cris. mie mi-a placut f mult acolo. deci sincer iti recomand, nu doar pt ca e mai aproape de tine ci si pt ca e mult mai "civilizat" si nu se merge pe banda rulanta! chiar ai timp pt tot, poze, sampanie si alte cele

rami_cinderella
17.11.2008, 08:06:59
pe fluturasul care il primesti cand depui actele scrie 50 lei sambata si 60 lei duminica la casa tineretului.
la conti ai 30 min timp alocat si 2 sticle de sampanie din partea primariei si e o sala mititica unde poti sa te retragi pt 15 min (15 min tine oficierea) sa mai degajati sala pt poze. noi am facut asa. am facut cununia -cam 15 min a tinut, a venit sampania din partea primariei am ciocnit cu nasii, parintii in timp ce un chelner adus de noi servea restul lumii in camera alaturata cu sampanie adusa de noi. sampania de la primarie iti ajunge doar pt miri nasi si parinti si mi se pare ca e mai ok daca tot ai timpul asta sa se servesti si pe restul. si in timp ce lumea serveste sampanie tu ai timp de poze si nu se ingramadeste toata lumea. se mai degajeaza sala...si ii poti aduce pe rand sa faci "pozele la drapel" cu ei...de iesit din sala de la conti se iese direct din sala de cununii prin spate, pe la terasa mica ce da spre cris. mie mi-a placut f mult acolo. deci sincer iti recomand, nu doar pt ca e mai aproape de tine ci si pt ca e mult mai "civilizat" si nu se merge pe banda rulanta! chiar ai timp pt tot, poze, sampanie si alte cele

asa am inteles si eu ca e mult mai civilizat la continental. multumesc pt informatii. sper sa ni se permita sa facem acolo.

pupici! :*

taia
17.11.2008, 09:21:34
asa am inteles si eu ca e mult mai civilizat la continental. multumesc pt informatii. sper sa ni se permita sa facem acolo.

pupici! :*
depinde din ce punct de vedere privesti...dar sa spui de "mai civilizat" mi se pare putin exagerat.!!!
Si la Casa Tineretului poti sa duci invitatii in sali alaturate! Noi n-am optat pt asta pt ca n-am avut timp, trebuia sa ajungem la biserica, insa am prietene care au facut in acest fel.
Si, oricat de frumos ar i la Continental, ceea ce nu contest, esti intr-o sala pe cand noi am fost in curtea aceea interioara printre flori si aranjamente deosebite.

nicky_s
18.11.2008, 20:56:34
depinde din ce punct de vedere privesti...dar sa spui de "mai civilizat" mi se pare putin exagerat.!!!
Si la Casa Tineretului poti sa duci invitatii in sali alaturate! Noi n-am optat pt asta pt ca n-am avut timp, trebuia sa ajungem la biserica, insa am prietene care au facut in acest fel.
Si, oricat de frumos ar i la Continental, ceea ce nu contest, esti intr-o sala pe cand noi am fost in curtea aceea interioara printre flori si aranjamente deosebite.
subscriu ;-)

alla76
18.11.2008, 21:42:58
e frumos la tineretului din cauza curtii interioare. asta e adevarat. dar am folosit "mai civilizat" din cateva motive: toti invitatii stau pe scaune, nu se face ofiecierea pe banda rulanta, nu se sta la rand. ai programare, incepi la fix. nu ca la tineretului unde daca se grabesc putin la tura dinainte intri mai repede! am prins asa la un prieten, veneam direct de la biserica la civila, in coloana... pana am parcat noi masina ei erau deja cununati!

Beatrice_S
19.11.2008, 07:47:41
e frumos la tineretului din cauza curtii interioare. asta e adevarat. dar am folosit "mai civilizat" din cateva motive: toti invitatii stau pe scaune, nu se face ofiecierea pe banda rulanta, nu se sta la rand. ai programare, incepi la fix. nu ca la tineretului unde daca se grabesc putin la tura dinainte intri mai repede! am prins asa la un prieten, veneam direct de la biserica la civila, in coloana... pana am parcat noi masina ei erau deja cununati!

=))
Era asemanatoare situatia la cununia finilor nostri care a picat pe aceeasi data cu Expo Varadinum, iar cine a mai fost stie ca aglomerat e putin spus. M-am bucurat ca mireasa a avut loc sa se dea jos din masina, parcarea...#-o
M-as fi asteptat la o organizare un pic mai buna din partea celor responsabili, puteau pune semne de rezervat Casa Casatoriilor, ceva...:-<

nicky_s
19.11.2008, 19:25:21
=))
Era asemanatoare situatia la cununia finilor nostri care a picat pe aceeasi data cu Expo Varadinum, iar cine a mai fost stie ca aglomerat e putin spus. M-am bucurat ca mireasa a avut loc sa se dea jos din masina, parcarea...#-o
M-as fi asteptat la o organizare un pic mai buna din partea celor responsabili, puteau pune semne de rezervat Casa Casatoriilor, ceva...:-<
uite ca la asta nu m-am gandit cand am fixat data nuntii... ca ar putea sa fie un targ in perioada respectiva;))

alla76
19.11.2008, 19:34:47
uite ca la asta nu m-am gandit cand am fixat data nuntii... ca ar putea sa fie un targ in perioada respectiva;))
cred ca ai fi injurat de toti sfintii!
si hai sa va spun pe sleau ce mi-a mai placut la conti in comparatie cu tineretului!
de conti inca nu stiu cersetorii...aia care trag si mireasa de fusta sa ii spuna "da si mie ...sa ai noroc si fericire..."
si apoi agaseaza invitatii!

taia
19.11.2008, 19:52:44
cred ca ai fi injurat de toti sfintii!
si hai sa va spun pe sleau ce mi-a mai placut la conti in comparatie cu tineretului!
de conti inca nu stiu cersetorii...aia care trag si mireasa de fusta sa ii spuna "da si mie ...sa ai noroc si fericire..."
si apoi agaseaza invitatii!
acesta e un p.d.v.
insa eu, si poate-s subiectiva, daca ar fi s-o fac din nou tot la Tineretului m-as duce!

rami_cinderella
20.11.2008, 07:08:07

imi cer scuze daca te-a suparat modul in care mi-am exprimat parerea.
nu vreau sa supar pe nimeni.
stiu doar ca sper sa pot sa fac cununia civila la conti.
scuze inca o data!

taia
20.11.2008, 09:06:43
imi cer scuze daca te-a suparat modul in care mi-am exprimat parerea.
nu vreau sa supar pe nimeni.
stiu doar ca sper sa pot sa fac cununia civila la conti.
scuze inca o data!
Iubita nu m-ai suparat, pur si simplu mi-am spus parerea...
Iti doresc din suflet sa ti se rezolve toate asa cum vrei tu! Este foarte important ca in ziua aceea, totul sa fie asa cum iti doresti!>:D<

drbrigip
01.12.2008, 16:31:15
la Casa Tineretului am platit 50 lei parca...da'nu mai tin minte exact!
Buna Taia! Vad ca tu esti mai informata de pe aici si oricum ai facut nunta deja si sigur stii mai multe decat mine! Spune-mi si mie te rog cum e cu cununia civila? Se tine doar la Casa Tineretului si dupa cum citesc pe aici si la Continental? Pt. mine Conti ar fi super ca e aproape! Dar parca intr-un timp se tineau si la primarie, nu? Se mai tine si in alte locuri? Noi facem decat cununia civila deocamdata si as vrea sa fie ceva mai consistent nu chiar pe banda rulanta cum am mai vazut pe la altii! Eventual mi-ar placea sa pot sa am obiectii de cum sa se deruleze sau ma rog ceva... macar sa ne intrebe pe rand daca vrem sa ne luam unul pe altul si ceva schimb de verighete. Ca in filme!

taia
01.12.2008, 20:30:57
Buna Taia! Vad ca tu esti mai informata de pe aici si oricum ai facut nunta deja si sigur stii mai multe decat mine! Spune-mi si mie te rog cum e cu cununia civila? Se tine doar la Casa Tineretului si dupa cum citesc pe aici si la Continental? Pt. mine Conti ar fi super ca e aproape! Dar parca intr-un timp se tineau si la primarie, nu? Se mai tine si in alte locuri? Noi facem decat cununia civila deocamdata si as vrea sa fie ceva mai consistent nu chiar pe banda rulanta cum am mai vazut pe la altii! Eventual mi-ar placea sa pot sa am obiectii de cum sa se deruleze sau ma rog ceva... macar sa ne intrebe pe rand daca vrem sa ne luam unul pe altul si ceva schimb de verighete. Ca in filme!
Buna
La Casa Tineretului nu vei gasi asa ceva...e cam pe banda rulanta (acuma depinde cand vrei s-o faci ca daca nu e sambata nu e o problema asa de mare.) de Conti nu stiu ce sa spun, ziceau fetele ca s-ar putea ca de la anul sa nu mai fie...acolo e fain si ai o juma de ora la dispozitie. La Primarie stiam si eu ca se face insa...ai pile? Eu a fost acolo la o cununie, a fost super!

rami_cinderella
18.12.2008, 11:17:44
am vazut in primul mesaj al acestui topic ca, rezervarile pt cununia civila au inceput in 2008 chiar din 3 ianuarie. credeti ca si in 2009 va fi la fel? credeti ca e necesar sa fim chiar in prima zi acolo? unii zic ca nu e necesar, altii in schimb spun ca e indicat sa mergem cat mai devreme pt a fi siguri ca avem ziua si ora pe care ne-o dorim. voi ce ziceti? sa merg in 5 ianuarie? e ok? nu e devreme?

rami_cinderella
18.12.2008, 11:21:51
Iubita nu m-ai suparat, pur si simplu mi-am spus parerea...
Iti doresc din suflet sa ti se rezolve toate asa cum vrei tu! Este foarte important ca in ziua aceea, totul sa fie asa cum iti doresti!>:D<

multumesc! sper sa fie totul bine si sa am o nunta frumoasa, desi incep sa am emotii.

legat de locatia cununie civile... fotograful ne-a sfatuit sa facem la casa tineretului datorita faptului ca acolo ies poze mai reusite. :-" deocamdata sunt complet derutata. in fine, ma hotarasc eu in 2 saptamani. ;;)

Beatrice_S
18.12.2008, 11:49:46
multumesc! sper sa fie totul bine si sa am o nunta frumoasa, desi incep sa am emotii.

legat de locatia cununie civile... fotograful ne-a sfatuit sa facem la casa tineretului datorita faptului ca acolo ies poze mai reusite. :-" deocamdata sunt complet derutata. in fine, ma hotarasc eu in 2 saptamani. ;;)

Noi am discutat dinanainte de a ne decide unde sa tinem cununia civila cu fotograful angajat al primariei, (atunci au inceput sa tina cununii si la Continental) si dl. ne-a sfatuit sa alegem Casa Tineretului, ca iluminarea e mult mai buna pentru poze.<:-P
Dar daca chiar vrei sa afli care e mai potrivit(pentru ca eu de exemplu n-am vazut nici o poza de la Continental si iti pot spune doar ce mi s-a spus si mie), fa o plimbare pana la fotograful acesta, au studio langa farmacia 3, pe centru, nu as putea sa-ti pun cum se numeste si roaga-i frumos (pe cea mai dulce voce;;)) sa-ti arate niste poze de la ambele sali si sa-ti spuna o opinie sincera. Nu cred sa nu te ajute. Daca nu e domnul acolo intreaba angajatii, ca doar ei lucreaza in domeniu de foarte mult timp si au fost la mai multe cununii decat noi toti.;-)
Bafta%%-

rami_cinderella
18.12.2008, 20:17:47
Noi am discutat dinanainte de a ne decide unde sa tinem cununia civila cu fotograful angajat al primariei, (atunci au inceput sa tina cununii si la Continental) si dl. ne-a sfatuit sa alegem Casa Tineretului, ca iluminarea e mult mai buna pentru poze.<:-P
Dar daca chiar vrei sa afli care e mai potrivit(pentru ca eu de exemplu n-am vazut nici o poza de la Continental si iti pot spune doar ce mi s-a spus si mie), fa o plimbare pana la fotograful acesta, au studio langa farmacia 3, pe centru, nu as putea sa-ti pun cum se numeste si roaga-i frumos (pe cea mai dulce voce;;)) sa-ti arate niste poze de la ambele sali si sa-ti spuna o opinie sincera. Nu cred sa nu te ajute. Daca nu e domnul acolo intreaba angajatii, ca doar ei lucreaza in domeniu de foarte mult timp si au fost la mai multe cununii decat noi toti.;-)
Bafta%%-

am vb cu domnul de la foto miron. am o colega care m-a sfatuit sa vb cu el fiind ca se ocupa de fotografiile de la primarie. m-a sfatuit sa fac la casa tineretului. de asemenea si cel care va fi in echipa cu care am facut contract pt muzica, foto, video. fotografii de la continental am vazut si nu m-au incantat. mi-ar fi placut continentalul pt ca e mai aproape de mine si pt ca cei care au facut acolo mi-au spus ca nu e pe banda rulanta cala tineretului. cred totusi ca ramanem la casa tineretului.
dificile deciziile astea ....

taia
18.12.2008, 20:46:56
am vb cu domnul de la foto miron. am o colega care m-a sfatuit sa vb cu el fiind ca se ocupa de fotografiile de la primarie. m-a sfatuit sa fac la casa tineretului. de asemenea si cel care va fi in echipa cu care am facut contract pt muzica, foto, video. fotografii de la continental am vazut si nu m-au incantat. mi-ar fi placut continentalul pt ca e mai aproape de mine si pt ca cei care au facut acolo mi-au spus ca nu e pe banda rulanta cala tineretului. cred totusi ca ramanem la casa tineretului.
dificile deciziile astea ....
eu zic ca nu asta e cel mai important...banda rulanta, etc...ci ca tu sa te simti bine si da...peste ani sa ai poze frumoase la care sa te uiti cu drag...ca-s la tineretului, ca-s la continental! Important e sa spui DA si sa fie SUPER

miresica11
19.12.2008, 11:14:08
am vazut in primul mesaj al acestui topic ca, rezervarile pt cununia civila au inceput in 2008 chiar din 3 ianuarie. credeti ca si in 2009 va fi la fel? credeti ca e necesar sa fim chiar in prima zi acolo? unii zic ca nu e necesar, altii in schimb spun ca e indicat sa mergem cat mai devreme pt a fi siguri ca avem ziua si ora pe care ne-o dorim. voi ce ziceti? sa merg in 5 ianuarie? e ok? nu e devreme?
buna Rami, asa am auzit si eu ca in prima zi din an ar trebui sa mergem, daca vrem sa prindem data si ora care o vrem noi... asa ca mai bine ma duc acuma in 5 ian, decat sa am surprize. Apropo cu cine faceti foto+video ? poti sa-mi scrii pe privat?. pupici si spor la pregatiri :)>- :*

Anonim01
27.01.2009, 08:54:51
Eu am fost chiar in 5 ianuarie la prima ora si am rezervat la tineretului pentru septembrie :D

Se facuse coada dupa mine. Am observat ca mai erau altii inscrisi, ca norocu am gasit la ora care am vrut.

:)>-

Dana_f
27.01.2009, 11:07:44
pe septembrie 2009m ti-ai facut programare? Deja asa ocupat e?

miresica11
27.01.2009, 23:45:08
si iubi meu s-a dus in 05 ianuarie pt rezervare pt iunie si zicea ca era o coada #-o

lauradriana
28.01.2009, 22:45:53
Si noi am fost in 5 ianuarie si in fatza noastra mai ca nu se luau la pumni...colac peste pupaza, domnul din fatza noastra vroia la ora 5 jumate, cand vroiam si noi..deci..in fatza noastra s-a intamplat "minunea".

rami_cinderella
29.01.2009, 08:36:59
Eu am fost chiar in 5 ianuarie la prima ora si am rezervat la tineretului pentru septembrie :D

Se facuse coada dupa mine. Am observat ca mai erau altii inscrisi, ca norocu am gasit la ora care am vrut.

:)>-

:O deja erau altii inscrisi pt septembrie?

eu nu am avut inca timp sa merg...:-s sper sa fie libera ora pe care o vrem noi.:-SS

Anonim01
29.01.2009, 10:16:34
da, sunt destul de multi. trebuie sa mergi din timp daca vrei sa gasesti la ora potrivita pentru tine.

piaboros
12.02.2009, 16:04:06
cele care nu ati gasit ora pt cununia civila favorabila ar trebui sa mergeti sa vedeti daca cineva nu s a ''razgandit''.eu asa am facut si m am ales cu ora dorita\:D/ \:D/ \:D/

Beatrice_S
13.02.2009, 07:12:24
cele care nu ati gasit ora pt cununia civila favorabila ar trebui sa mergeti sa vedeti daca cineva nu s a ''razgandit''.eu asa am facut si m am ales cu ora dorita\:D/ \:D/ \:D/

Felicitari!!!=D>

rami_cinderella
14.02.2009, 22:26:04

eu am fost deja sa ma interesez daca nu m-ar putea anunta cineva de acolo daca nu se razgandeste cineva cine are programare intre orele 16.30-17.15. bineinteles ca mi-au spus ca ei nu au voie sa faca asa ceva.

deocamdata raman cu 15.30 la primarie.

piaboros
16.02.2009, 14:36:16
eu am fost deja sa ma interesez daca nu m-ar putea anunta cineva de acolo daca nu se razgandeste cineva cine are programare intre orele 16.30-17.15. bineinteles ca mi-au spus ca ei nu au voie sa faca asa ceva.

deocamdata raman cu 15.30 la primarie.

mai insista:D ;-)

blg2656
16.03.2009, 23:08:36
m-am programat la primarie la cununia civila pt iunie, la Conti. dar acolo nimeni nu ne-a zis daca vom avea acel fotograf impus sau nu.
N-as vrea sa patesc sa ma bazez pe el, si el sa nu fie, sau sa am 2 fotografi.
Stiti voi ceva?

Beatrice_S
17.03.2009, 08:36:14
m-am programat la primarie la cununia civila pt iunie, la Conti. dar acolo nimeni nu ne-a zis daca vom avea acel fotograf impus sau nu.
Stiti voi ceva?

Poti sa te interesezi direct de la ei, la studio, langa Farmacia nr. 3, ca sa stii sigur la ce sa te astepti.

blg2656
17.03.2009, 18:18:57
Poti sa te interesezi direct de la ei, la studio, langa Farmacia nr. 3, ca sa stii sigur la ce sa te astepti.

cu miron lucreaza? e 100%?

taia
17.03.2009, 18:40:16
Stiti voi ceva?
da ai intrebat?
nici noua nu ne-a zis nimeni (e adevarat noi am facut civila la Casa Tineretului) dar a fost acolo. Si, stiii ce bine pica pozele alea in seara nuntii?

Beatrice_S
18.03.2009, 08:00:29
cu miron lucreaza? e 100%?

100% nu-ti pot spune si chiar de aceea te sfatuiesc sa faci o plimbare pana la Miron sau cum se numeste acel studio, langa farmacia nr. 3. si intrebi frumos, un raspuns vei primi cu siguranta si atunci vei stii 100%.<:-P
Ceea ce stiu sigur e ca in Iosia la cununii civile tot ei fac pozele, nu vad de ce nu ar fi la fel si la Conti.:-$

klarisa
20.03.2009, 20:46:29
eu am cununia civila la 14:45 si cununia religioasa la 17:45 oare e diferenta prea mare intre cele doua?:-?

tina19
21.03.2009, 08:35:07
eu am cununia civila la 14:45 si cununia religioasa la 17:45 oare e diferenta prea mare intre cele doua?:-?
trebuie sa te gandesti ce faceti timp de cam 2 ore.

alla76
21.03.2009, 09:23:28
noi am facut poze si am servit imprteuna cu invitatii o gustare intre civila religioasa.

dmdanila
28.03.2009, 21:56:18
Fetelor ajutati-ma! M-am gandit sa facem cununia civila anul acesta in august. Care e treaba cu analizele si ce acte trebuie sa avem? Mentionez ca am la dispozitie doar 2 saptamani inainte de data fixata, sa le rezolv pe toate...voi reusi? Merci mult

alla76
28.03.2009, 21:57:20
Fetelor ajutati-ma! M-am gandit sa facem cununia civila anul acesta in august. Care e treaba cu analizele si ce acte trebuie sa avem? Mentionez ca am la dispozitie doar 2 saptamani inainte de data fixata, sa le rezolv pe toate...voi reusi? Merci mult
sigur vei reusi
oricum analizele trebuie facute chiar inainte
doar programarea ar trebui sa ti-o faci din timp

dmdanila
28.03.2009, 22:36:14
Pai exact asta e problema..timpul. Nu locuiesc in Romania, in august am concediu doar 2 saptamani, pe care, evident mi-l iau inainte de cununia civila sa ma pot intoarce imediat dupa, sper totusi sa reusesc in cateva zile sa-mi fac analizele alea, sau sa le rezolv cumva, ca altfel nu am cum(:|
Apoi as avea o alta intrebare, exista o lege, ceva, care sa spuna in cat timp poti sa-ti schimbi buletinul dupa ce te casatoresti? Ca eu am intentia sa-l pastrez pe cel vechi pt inca un an cel putin, chiar daca iau numele sotului, pt toate actele mele "straine" sunt pe numele meu.
Inca o data va multumesc tuturor.

dmdanila
28.03.2009, 22:38:08
Ah, cu programarea...deja e facuta :D

taia
29.03.2009, 18:55:08
Pai exact asta e problema..timpul. Nu locuiesc in Romania, in august am concediu doar 2 saptamani, pe care, evident mi-l iau inainte de cununia civila sa ma pot intoarce imediat dupa, sper totusi sa reusesc in cateva zile sa-mi fac analizele alea, sau sa le rezolv cumva, ca altfel nu am cum(:|
Apoi as avea o alta intrebare, exista o lege, ceva, care sa spuna in cat timp poti sa-ti schimbi buletinul dupa ce te casatoresti? Ca eu am intentia sa-l pastrez pe cel vechi pt inca un an cel putin, chiar daca iau numele sotului, pt toate actele mele "straine" sunt pe numele meu.
Inca o data va multumesc tuturor.
n-o sa poti
la primarie iti face o gaura in buletin si nu te lasa sa iesi din tara cu el. Poti folosi pasaportul eventual!!!
nu stiu ce sa zic, daca n-ai nevoie de buletin e ok. Altfel...

dmdanila
29.03.2009, 19:29:15
n-o sa poti
la primarie iti face o gaura in buletin si nu te lasa sa iesi din tara cu el. Poti folosi pasaportul eventual!!!
nu stiu ce sa zic, daca n-ai nevoie de buletin e ok. Altfel...
Gaura in buletin? Chestia asta chiar ca n-am mai auzit-o.... Oricum poate as putea sa folosesc doar pasaportul. Merci mult de tot

tina19
29.03.2009, 20:29:39
Gaura in buletin? Chestia asta chiar ca n-am mai auzit-o.... Oricum poate as putea sa folosesc doar pasaportul. Merci mult de tot
da, iti perforeaza buletinul, ti-l insemneaza ca sa se stie ca trebuie sa-l schimbi.

dmdanila
29.03.2009, 21:06:25
da, iti perforeaza buletinul, ti-l insemneaza ca sa se stie ca trebuie sa-l schimbi.
Ce aiurea... Eu as prefera sa-mi tin numele meu pt ca as avea prea multe acte de schimbat (in 3 tari :(( ) dar mirele meu nu vrea sa auda, asa ca...nasol.

miresica11
29.03.2009, 21:41:13
si atunci cum ma duc in luna de miere? fara buletin? pt ca pasaportul mi-a expirat :-? si vrem sa mergem undeva in tarile din UE (imediat dupa nunta)

alla76
29.03.2009, 21:46:03
si atunci cum ma duc in luna de miere? fara buletin? pt ca pasaportul mi-a expirat :-? si vrem sa mergem undeva in tarile din UE (imediat dupa nunta)
nici nu vreau sa imi aduc aminte cati nervi mi-a facut si mie plecarea in luna de miere si buletinele gaurite. si noi am vrut croatia...distractie dupla: buletine sa ne facem pasaport si apoi pasaport :-L

dmdanila
29.03.2009, 22:05:06
Iti faci pasaportul rapid, inainte de nunta. Si mie mi se pare absurd, dar ce sa facem?

miresica11
29.03.2009, 22:05:46
nici nu vreau sa imi aduc aminte cati nervi mi-a facut si mie plecarea in luna de miere si buletinele gaurite. si noi am vrut croatia...distractie dupla: buletine sa ne facem pasaport si apoi pasaport :-L
dupa ce sa-mi fac pasaport daca suntem in Uniunea Europeana ?

dmdanila
29.03.2009, 22:10:37
dupa ce sa-mi fac pasaport daca suntem in Uniunea Europeana ?
Daca mediat dupa nunta vrei sa mergi in luna de miere, fara buletin schimbat cu ce mergi? Cu pasaportul, nu? Decat sa ratez luna de miere, eu prefer sa-mi fac un acte cu care pot sa merg in alta tara...

miresica11
29.03.2009, 22:17:57
Daca mediat dupa nunta vrei sa mergi in luna de miere, fara buletin schimbat cu ce mergi? Cu pasaportul, nu? Decat sa ratez luna de miere, eu prefer sa-mi fac un acte cu care pot sa merg in alta tara...
in cazul in care intervine schimbarea numelui, trebuie sa refaci pasaportul sa fie valabil, deci nu poti merge cu pasaportul facut anterior

dmdanila
29.03.2009, 22:22:35
in cazul in care intervine schimbarea numelui, trebuie sa refaci pasaportul sa fie valabil, deci nu poti merge cu pasaportul facut anterior
Atunci sa inteleg ca tu, chiar daca iti schimbi pasaportul acum inainte nunta, imediat dupa nunta va trebui sa ti-l schimbi din nou? Nu il poti folosi pana mergi in ce tara vrei sa mergi? Ca sa nu mai astepti dupa buletinul nou? Si dupa luna de miere iti faci linistita buletinul nou si restul....Suna aberant?

dmdanila
29.03.2009, 22:25:48
Anyway, eu imi voi tine pasaportul cu numele meu, iar buletin imi voi face doar anul viitor, daca e sa platesc ceva amenda, voi plati...n-am ce face

miresica11
29.03.2009, 22:31:36
Atunci sa inteleg ca tu, chiar daca iti schimbi pasaportul acum inainte nunta, imediat dupa nunta va trebui sa ti-l schimbi din nou? Nu il poti folosi pana mergi in ce tara vrei sa mergi? Ca sa nu mai astepti dupa buletinul nou? Si dupa luna de miere iti faci linistita buletinul nou si restul....Suna aberant?
eu am inteles cum zici, da exact asta vroiam sa evit sa fac de 2 ori pasaport, una inainte de casatorie, iar alta dupa casatorie, numa ca sa pot sa merg in luna de miere. Daca oricum nu ne trebuie pasaport in tarile UE, de ce nu ne da de exemplu in momentul cand iti gaureste buletinul, unul provizoriu cu care sa poti pleca linistita unde vrei pana o sa-ti faca altul. Mie asta mi se pare aberant in ro !

dmdanila
29.03.2009, 22:37:22
eu am inteles cum zici, da exact asta vroiam sa evit sa fac de 2 ori pasaport, una inainte de casatorie, iar alta dupa casatorie, numa ca sa pot sa merg in luna de miere. Daca oricum nu ne trebuie pasaport in tarile UE, de ce nu ne da de exemplu in momentul cand iti gaureste buletinul, unul provizoriu cu care sa poti pleca linistita unde vrei pana o sa-ti faca altul. Mie asta mi se pare aberant in ro !

Intr-adevar e aberant! Dar stii sigur ca nu se da nimic provizoriu? Si daca nu, in cat timp poti sa-ti faci un buletin nou? Cred ca nu dureaza mult, mai este chestia aia de facut in regim de urgenta? Ca daca nu, toata lumea care vrea sa plece in luna de miere imediat dupa nunta (cum e si normal de altfel) nu poate ca n-are acte? Ce aiurea...

Beatrice_S
30.03.2009, 07:55:34
Intr-adevar e aberant! Dar stii sigur ca nu se da nimic provizoriu? Si daca nu, in cat timp poti sa-ti faci un buletin nou? Cred ca nu dureaza mult, mai este chestia aia de facut in regim de urgenta? Ca daca nu, toata lumea care vrea sa plece in luna de miere imediat dupa nunta (cum e si normal de altfel) nu poate ca n-are acte? Ce aiurea...

Cu toate ca mi-am schimbat buletinul chiar dupa nunta caci eram nerabdatoare sa am noul buletin si "identitate" (am asteptat o saptamana caci nu exista regim de urgenta, nu iti da nici un act provizoriu, pur si simplu te lasa fara buletin) nu puteam sa merg in luna de miere cu buletinul si cu numele nou pentru ca mi-as fi pierdut locul rezervat sau ar fi trebuit sa platesc o taxa pentru reprocesarea datelor sub un alt nume, asadar in luna de miere am plecat cu pasaportul si bine inteles cu sotul ;-).
Drept urmare va sfatuiesc sa va interesati bine caci din cate stiu pasaportul ramane valabil si se poate folosi pana la expirarea acestuia, cel putin anul trecut inca asa era!<:-P
Bafta

Beatrice_S
30.03.2009, 08:15:59

Iarta-ma dar nu inteleg de ce ar trebui sa-ti faci 2 pasapoarte? Ori faci una inainte de nunta si o vei folosi pe aceea pana la expirarea acestuia ori face una dupa nunta cu noua ta identitate si cu regim de urgenta ti-e gata intr-o zi.

rami_cinderella
07.05.2009, 22:04:39
Buna
La Casa Tineretului nu vei gasi asa ceva...e cam pe banda rulanta (acuma depinde cand vrei s-o faci ca daca nu e sambata nu e o problema asa de mare.) de Conti nu stiu ce sa spun, ziceau fetele ca s-ar putea ca de la anul sa nu mai fie...acolo e fain si ai o juma de ora la dispozitie. La Primarie stiam si eu ca se face insa...ai pile? Eu a fost acolo la o cununie, a fost super!

mai nou nu trebuiesc pile la primarie. eu am fost pe la inceputul lunii ianuarie si nu am prins loc decat la primarie desi nu doream. dupa ce am discutat cu mirele meu si cu fotograful, vroiam casa casatoriile pt ca acolo e mai frumos peisajul, pt poze. asa ca ne-am pricopsit cu o cununie civila in incinta primariei. doamna de la programari ne consola cu "pai veti fi printre putinii casatoriti de primar in persoana". halal consolare.

tina19
08.05.2009, 07:21:27
mai nou nu trebuiesc pile la primarie. eu am fost pe la inceputul lunii ianuarie si nu am prins loc decat la primarie desi nu doream. dupa ce am discutat cu mirele meu si cu fotograful, vroiam casa casatoriile pt ca acolo e mai frumos peisajul, pt poze. asa ca ne-am pricopsit cu o cununie civila in incinta primariei. doamna de la programari ne consola cu "pai veti fi printre putinii casatoriti de primar in persoana". halal consolare.
cata onoare pe capul vostru;));));));)) sa va cunune insusi primarul metropolei$-)$-)
ei oricum, serios vorbind, va doresc Casa d epiatra si multa fericire.:*

taia
08.05.2009, 14:57:21
mai am o cunostinta care face la primarie, in sala mare!!!cred ca tre sa fie interesant. e adevarat, costa mai mult (280 Ron) parca! Dar e o varianta si asta

tina19
08.05.2009, 16:56:36
mai am o cunostinta care face la primarie, in sala mare!!!cred ca tre sa fie interesant. e adevarat, costa mai mult (280 Ron) parca! Dar e o varianta si asta
care sala mare? aia de la etaj?

miresica11
08.05.2009, 22:09:57
Trebuia sa mergi in prima zi din ianuarie, si prindeai loc unde vroiai, noi asa am facut, si m-am informat de-aci de pe forum, noroc cu miresicile >:D<

taia
10.05.2009, 17:44:57
care sala mare? aia de la etaj?
da da
aia de sedinte!

tina19
10.05.2009, 19:40:24
da da
aia de sedinte!
eu am fost la o cununie in sala aia dar este groaznic. mie una nu-mi place pt ca totusi e sala de sedinte si nu poti sa nu observi asta.

rami_cinderella
04.06.2009, 07:35:05
Trebuia sa mergi in prima zi din ianuarie, si prindeai loc unde vroiai, noi asa am facut, si m-am informat de-aci de pe forum, noroc cu miresicile >:D<

stiam ca trebuie mers in prima zi, insa nu intotdeauna pot sa fac ce imi doresc si noi am lucrat in aceea saptamana inafara localitatii si in sapt urmatoare "am cules nu am ales".
asta e. am mai fost pe acolo si doamna foarte draguta mi-a spus sa mai trec pt ca se intampla sa se razgandeasca unii si sa prind ora si locatie dorita de mine.

rami_cinderella
04.06.2009, 19:22:18
<:-P <:-P <:-Pam fost azi la primarie si... surpriza! un cuplu a renuntat la o rezervare pe data de 12 sept la ora 15.45 la casa tineretului.
si asa m-am ales cu ora si locatia dorita. <:-P\:D/\:D/<:-P

tina19
04.06.2009, 19:44:36
<:-P <:-P <:-Pam fost azi la primarie si... surpriza! un cuplu a renuntat la o rezervare pe data de 12 sept la ora 15.45 la casa tineretului.
felicitari! asta da noroc!

alla76
04.06.2009, 20:26:20
felicitari! uite asa ai un motiv in plus de <:-P\:D/\:D/<:-P

taia
05.06.2009, 18:43:38
ce ti-a spus Taia acu-s cateva luni?
ma bucur ca a iesit cum ai vrut!!!

rami_cinderella
17.06.2009, 15:33:08
ce ti-a spus Taia acu-s cateva luni?
ma bucur ca a iesit cum ai vrut!!!

asa e. mi-ai spus, dar stii si tu cum e sa fii miresica si sa nu ai rabdare.

blg2656
17.06.2009, 21:58:45
IMPORTANT!
cand mergeti cu analizele la medicul de familie sa aveti la voi neparat 2 buc de timbru judiciar a cate 1 ron. daca nu, nu veti putea avea certificatul prenuptial. Am cautat o zi intreaga dupa acele timbre si nu exista in oras (posta, judecatorie), am facut rost de la niste cunostinte.
bafta
L.

meee
18.06.2009, 14:32:55
IMPORTANT!
cand mergeti cu analizele la medicul de familie sa aveti la voi neparat 2 buc de timbru judiciar a cate 1 ron. daca nu, nu veti putea avea certificatul prenuptial. Am cautat o zi intreaga dupa acele timbre si nu exista in oras (posta, judecatorie), am facut rost de la niste cunostinte.
bafta
L.

Multumim frumos pt informatie !!! >:D< :*

blg2656
22.06.2009, 22:45:50
IMPORTANT!
bafta
L.

ma scuzati..am gresit.. TIMBRE FISCALE (2buc la medicul de familie si una bucata la primarie)

rami_cinderella
06.07.2009, 19:45:51
IMPORTANT!
bafta
L.

multumim! ^:)^

multa fericire sa aveti!!!!

sinziana
28.07.2009, 11:39:28
Eu cand am mers sa rezerv data pt cununia civila, nu prea aveam ce alege, deoarece nunta fiind in octombrie, mi-au zis ca daca voi face la casa tineretului si ploua sau e frig, ne baga in sala aia micuta de la etaj, care mi se pare groaznica, deci am luat de buna oferta cu sala primariei. si nu mi s-a parut asa de groaznica. si oricum, decat la continental...unde n-as face nici sa ne plateasca ei...

blg2656
28.07.2009, 15:31:10
Eu cand am mers sa rezerv data pt cununia civila, nu prea aveam ce alege, deoarece nunta fiind in octombrie, mi-au zis ca daca voi face la casa tineretului si ploua sau e frig, ne baga in sala aia micuta de la etaj, care mi se pare groaznica, deci am luat de buna oferta cu sala primariei. si nu mi s-a parut asa de groaznica. si oricum, decat la continental...unde n-as face nici sa ne plateasca ei...

de ce nu ai face la continental? aa...intr-adevar nu e asa comunist ca si casa tineretului, nici nu e banda rulanta, nici nu se comporta cu tine ca si cu ultimul om de pe strada....
recomand cu cel mai mare drag continentalul, e luxos, e aer conditionat, mancarea si bautura sunt extraordinare si te pupa si in c*r pt 250 de lei cat costa.. dar e alegerea fiecaruia si e dupa "gusturile" fiecaruia
L.

tina19
28.07.2009, 16:13:19
de ce nu ai face la continental? aa...intr-adevar nu e asa comunist ca si casa tineretului, nici nu e banda rulanta, nici nu se comporta cu tine ca si cu ultimul om de pe strada....
recomand cu cel mai mare drag continentalul, e luxos, e aer conditionat, mancarea si bautura sunt extraordinare si te pupa si in c*r pt 250 de lei cat costa.. dar e alegerea fiecaruia si e dupa "gusturile" fiecaruia
L.
=))=))=))=))=))=))=))=)) esti mortala!
stai ca n-am inteles! ce costa 250 de lei?

nicky_s
28.07.2009, 19:15:20
cred ca pupatul in partea dorsala. :Ddaca ii face placere .....:)>-

nicky_s
28.07.2009, 19:18:33
L.
eu am facut la casa Tineretului. nu m-am simtit deloc ca ultimul om, dar asta depinde de fiecare cum se simte. ca e pe banda rulanta, sincer mi s-a parut chiar ok ceremonia, nu tineam neaparat ca imi recite tot codul familiei:)>-. iar ca e comunist, cred ca nu ai vazut pozele facute de fetele din alte orase, la noi arata chiar super aranjata curtea aceea interioara. succes!>:D<

tina19
28.07.2009, 20:08:20
eu am facut la casa Tineretului. nu m-am simtit deloc ca ultimul om, dar asta depinde de fiecare cum se simte. ca e pe banda rulanta, sincer mi s-a parut chiar ok ceremonia, nu tineam neaparat ca imi recite tot codul familiei:)>-. iar ca e comunist, cred ca nu ai vazut pozele facute de fetele din alte orase, la noi arata chiar super aranjata curtea aceea interioara. succes!>:D<
da, ai dreptate curtea e superba la Tineretului. si eu am facut acolo in curte cununia si a fost minunat mai ales ca era vara rau acum fix 3 ani si aveau o multime de flori. sala de sus e uratica dar vara nu te baga acolo.
iar despre codul familiei mie mi s epare mult si atat cat se citeste :D

taia
29.07.2009, 12:32:39
L.
eu ma consider o peroana care are si gusturi, care nu e nici ultimul om si care stie ce vrea (ca urmare am vrut ce a fost mai bu si pt nunta pe care mi-am organizat-o). Am facut civila la Casa tineretului si am fost multumita, n-am fost tratata ca ultimul om (ba din contra) si chiar a fost superb in curtea aceea frumos impodobita!

blg2656
29.07.2009, 15:08:51
Sa nu ma intelegeti gresit, nu am zis ca esti ultimul om daca faci la casa tineretului, dar este exagerare ca "nici platita nu ma duc la continental" este cel mai frumos loc (din punctul meu de vedere) sa faci cununia civila, si aici nu ma refer la decor (curtea cu flori), ci la cum se comporta oamenii cu tine, cat e de curat, cum nu pica tencuiala..etc. Am fost la cununii civile peste tot si mi-am facut o parere despre cununii, locuri si oameni...

blg2656
29.07.2009, 15:11:29

200 ron costa cununia civila sa o faci la ei, nu 250, am gresit.

tina19
29.07.2009, 15:19:02
200 ron costa cununia civila sa o faci la ei, nu 250, am gresit.
fara nimic in banii astia? doar ca te gazduiesc 30 de minute?

taia
29.07.2009, 15:30:17
conteaza ca nu esti tratat ca "ultimul om"

blg2656
29.07.2009, 15:56:08

ne-au gazduit aproape 3 ore.. timp in care nu a trebuit sa ne strangem catrafusele sa plecam ca mai sunt inca 20 de perechi programate.

taia
29.07.2009, 15:58:59
ne-au gazduit aproape 3 ore.. timp in care nu a trebuit sa ne strangem catrafusele sa plecam ca mai sunt inca 20 de perechi programate.
3 ore?
parca stiam ca te lasa 30 min!sau ati fost intr-o perioada in care nu prea se fac nunti? si ati fost singurii clienti?
Alla parca asa zicea nu?

blg2656
29.07.2009, 16:00:07
3 ore?
parca stiam ca te lasa 30 min!sau ati fost intr-o perioada in care nu prea se fac nunti? si ati fost singurii clienti?
Alla parca asa zicea nu?

da..in plin sezon am putut sta 3 ore!

taia
29.07.2009, 16:33:58
da..in plin sezon am putut sta 3 ore!
felicitari!
inseamna ca totusi nu prea au clienti!
desi tre sa recunosc e foarte draguta sala si si oamenii!
dar...nici noi nu suntem ultimii...

nicky_s
29.07.2009, 18:26:07
felicitari!
inseamna ca totusi nu prea au clienti!
desi tre sa recunosc e foarte draguta sala si si oamenii!
dar...nici noi nu suntem ultimii...
hai, mai Taia, ca voiai sa stai si tu 3 ore, zi-i drept:D >:D<
fixai civila la 6 dimineata si pana seara ajungeai si la petrecere:-p