PDA

Versiunea completa : Fotografi si cameramani in jud. Prahova

Pagini : [1] 2

CONT-INCHIS-024
03.05.2007, 14:40:47
fetelor ce facem?
eu vreau sa fac poze cu fiecare invitat sa le dau ca amintire
aveti idee cam cat costa?

Paideea
03.05.2007, 15:38:08
fetelor ce facem?
eu vreau sa fac poze cu fiecare invitat sa le dau ca amintire
aveti idee cam cat costa?
Pai daca ai un fotograf al evenimentului , si nu te duci tu la atelierul foto, poti sa faci cate poze vrei tu, si cu cine doresti. Nu te costa in plus, decat cand le printezi... nu stiu cat mai costa o poza scoasa la laboratorul foto, ca nu am mai scos poze de mult din computer, dar mai mult de 0,6 RON poza nu are cum te costa. Vorbeste cu Daniela, de la Dara Wedding, iti gaseste ea un fotograf daca nu ai deja, la un pret imbatabil, pentru Ploiesti. Poti gasi site-ul firmei dand Search pe Google. ;))

CONT-INCHIS-024
04.05.2007, 10:55:06
mersi mult mi-ai fii de marte folos:x :*

Paideea
10.05.2007, 08:09:15
Fetelor, fetelor, ce ne facem, unde ne pozam un orasul nostru? Eu am cununia civila pe 1 septembrie, si cununia religioasa pe 15 septembrie. Deci unde sa facem pozele? In afara de Sala Sporturilor si parcul de la ceas, mai exista locuri deosebite pentru fotografiat? :-\ Voi unde v-ati propus sa va pozati?

Paideea
17.05.2007, 10:21:19
Haideti, dragelor, toata lumea se duce la fotograf, in vreun laborator, undeva? Voi nu faceti poze in aer liber? Pe unde sa ne pozam:-\

CONT-INCHIS-024
17.05.2007, 11:17:11
Haideti, dragelor, toata lumea se duce la fotograf, in vreun laborator, undeva? Voi nu faceti poze in aer liber? Pe unde sa ne pozam:-\
buna .Sa stii ca eu ma pozez la biserica pt ca are o curte foarte frumoasa si la restaurant:D

Paideea
17.05.2007, 11:55:51
buna .Sa stii ca eu ma pozez la biserica pt ca are o curte foarte frumoasa si la restaurant:D
Da, ai dreptate, eu am invatzat in LMV, si shtiu... :)>-

andreear
17.05.2007, 16:27:22
Intr-adevar biserica aleasa de vioi are o curte ff frumoasa, si eu am invatat in LMV si treceam zilnic prin curtea ei....:">. Pupici.

raluca_popeasca
17.05.2007, 20:29:27
Si eu tot in curtea bisericii si la restaurant. Peste tot e verdeata, asa ca o sa iasa bine.
Eu in Ploiesti nu prea vad alt loc in afara de Sala Sporturilor si bineinteles curtile bisericilor, care de cele mai multe ori sunt mult mai frumoase (si nu risti sa fii a n-spea mireasa care se pozeaza in ac loc).
Bafta!

cookyy
17.05.2007, 23:49:49
si eu am invatat la LMV dintr-a 5-a pana intr-a 12-a:)>-

CONT-INCHIS-024
18.05.2007, 11:34:35
sincer mie mi se par cam depasite studiourile foto.un decor verde natural eu cred ca e de o mie de ori mai frumos decat un stalp din studio.;))

Paideea
18.05.2007, 12:47:56
sincer mie mi se par cam depasite studiourile foto.un decor verde natural eu cred ca e de o mie de ori mai frumos decat un stalp din studio.;))
Asa zic si eu, de asta ma miram ca nu imi raspunde nimeni... :-B
Asa, ca si contrast, cum sa ne mai facem poze din astea?! Atasez exemplul "Asha nu"...:-s Miresica e superba, dar daca parintii organizeaza (si platesc), din pacate parintii aleg... :-"

CONT-INCHIS-024
18.05.2007, 18:55:22
Asa zic si eu, de asta ma miram ca nu imi raspunde nimeni... :-B
Asa, ca si contrast, cum sa ne mai facem poze din astea?! Atasez exemplul "Asha nu"...:-s Miresica e superba, dar daca parintii organizeaza (si platesc), din pacate parintii aleg... :-"
rectificare .eu fac nunta la petru si pavel in mihai bravu.nu fac nunta in centru.aici e si mai frumos,si despre parinti de ce sa hotarasca ei ce ei se casatoresc.nu eu nu fac ce zic parintii,ei fac ce zic eu si gata ca altfel o sa aiba o mireasa nesuferita.eu le-am zis deja.sa nu cumva sa ma supere daca vor sa nu plang in ziua nuntii.[-(

andreear
18.05.2007, 20:45:46
eu nu fac ce zic parintii,ei fac ce zic eu si gata ca altfel o sa aiba o mireasa nesuferita.eu le-am zis deja.sa nu cumva sa ma supere daca vor sa nu plang in ziua nuntii.[-([/quote]

Santaj sentimental ;-)

cookyy
09.07.2007, 22:31:26
Fetelor ...cum e treba cu fotograful?unde sunt mai buni?cu cine ati colaborat voi? puteti sa imi dati niste idei va rog?

CONT-INCHIS-024
13.07.2007, 08:11:23
fetelor eu am terminat cu stresul.Pot sa va dau un fotofgraf fffffffffffffffffff bun si care nu ia asa de scump.Vine unde vrei nu tb neaparat sa faci poza la studio(care sincer mi se pare demodat).eu am facut poze in curtea bisericiii(SF AP. PETRU SI PAVEL)si sincer de o marime 15/21 sa iei 200-250 pe pozitie nu mi se pare mult.Eu am mai fost si la alte studiouri si sincer mi-au cerut 450 si pt faceam duminica imi luau alte taxe.Daca doreste cineva sa imi dea mesaj pe privat si ii dau nr lui de telefon.pupici si bafta!

Paideea
13.07.2007, 08:13:34
fetelor eu am terminat cu stresul.Pot sa va dau un fotofgraf fffffffffffffffffff bun si care nu ia asa de scump.Vine unde vrei nu tb neaparat sa faci poza la studio(care sincer mi se pare demodat).eu am facut poze in curtea bisericiii(SF AP. PETRU SI PAVEL)si sincer de o marime 15/21 sa iei 200-250 pe pozitie nu mi se pare mult.Eu am mai fost si la alte studiouri si sincer mi-au cerut 450 si pt faceam duminica imi luau alte taxe.Daca doreste cineva sa imi dea mesaj pe privat si ii dau nr lui de telefon.pupici si bafta!
Pentru noi e cam tarziu, deja am vorbit cu altcineva... Dar nu ne arati si noua pozele tale, pana la urma? Sunt convinsa ca ai fost o miresica superba, dar tot mai asteptam sa te admiram si noi pe indelete. ;-)

CONT-INCHIS-024
14.07.2007, 16:39:32
Fetelor pozele de fotograf nu le-am luat pe cd inca,dar am cateva de la sora mea.Deci nu sunt facute de profesionist.

magda1509
14.07.2007, 17:05:51
Fetelor pozele de fotograf nu le-am luat pe cd inca,dar am cateva de la sora mea.Deci nu sunt facute de profesionist.

POZELE SUNT SUPER...DAR SI TU ARATI FFFFF BINE....CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE >:D<

mihaela_ploiesti
13.08.2007, 10:30:48
eu nu am facut pozale in ploiesti. le-am facut la Baicoi. la valea stelii daca stie cineva. au iesit super. au si studio. au venit si la primarie si la local. si nu sunt scumpi deloc. dar pozele sunt super

CONT-INCHIS-047
21.11.2007, 19:21:00
Eu pot sa va spun ca am vazut mai acum cateva saptamani niste poze de la o miresica ce isi facuse cununia religioasa la Biserica Sf Petru si Pavel di Mihai Bravu si pozele erau superbe.Mi-ar placea si mie acolo, insa sotul meu vrea la Catedrala...poate totusi...

madalinahonciuc
24.11.2007, 08:22:48
eu nu fac ce zic parintii,ei fac ce zic eu si gata ca altfel o sa aiba o mireasa nesuferita.eu le-am zis deja.sa nu cumva sa ma supere daca vor sa nu plang in ziua nuntii.[-(

Santaj sentimental ;-)[/quote]

sunt de acord cu Andreear, nu ar trebui sa tineti, in acest caz, de voia parintilor, pentru ca o singura data este nunta voastra! Si un sfat: faceti cat mai multe fotografii, sa aveti de unde alege! Imi amintesc de o prietena care s-a casatorit cu vreo 15 ani in urma care imi povestea ca a facut fotografiile clasice la un salon si nu stiu ce s-a intamplat, de s-a voalat filmul (probabil ca se intampla o data la 100 de ani in cazul unui profesionist, dar la ei s-a intamplat) si nu au fotografii de la nunta; cand s-au dus sa ia fotografiile, fotograful le-a spus sa se mai inbrace o data in mire si mireasa si sa ii mai pozeze inca o data; =P~ imi povestea ca ii venea sa il stranga de gat!!!!

nici noi nu am vrut sa cedam insistentelor deja enervante ale mamelor noastre, care doreau sa mergem la studio; mama chiar s-a suparat, dar asta inainte de nunta, pe cand organizam; dar avand in vedere ca totul a fost organizat de noi, am putut impune regulile; am refuzat orice ajutor din partea lor:"> poate am fost un pic egoisti, dar a iesit exact asa cum ne-am dorit!

oana_popescu23
11.12.2007, 17:26:11
Buna,

Imi poti trimite si mie nr de telefon al fotografului tau?
Multumesc mult.
Maria
iti pot recomanda si eu un fotigraf extraordinar.Il gasesti la fotobaby si il cheama dan

monalissa
19.12.2007, 13:17:07
salut!:)
imi puteti recomanda si mie un fotograf foarte bun din timisoara?va multumec!:*

oxigen333
09.01.2008, 10:03:25
buna!
Tinand cont ca nunta e in august, a venit vremea sa ma "stresez" cu fotograful.....dintre fetele care au avut nunta deja sau cele care vor urma sa o aiba, poate sa imi dea si mie careva niste date de contact si/sau niste oferte?

Multumesc!

cookyy
09.01.2008, 15:47:55
eu sambata ma intalnesc cu cei ce se vor ocupa de dj, foto si video ..i-au mai vazut ai mei la o nunta si sunt buni si seriosi..am sa iti spun detaliile dupa intalnirea x:gen_17:

oxigen333
09.01.2008, 18:10:35
ok, multumesc. atunci voi astepta detalii de la tine

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 19:10:46
ok, multumesc. atunci voi astepta detalii de la tine

Si eu astept detalii pentru ca nu prea am idee in jurul a cat trebuie sa coste si sa faca si treaba buna.Am auzit o chestie ca niste tineri care s-au casatorit...spuneau ca nu s-a vazut pe caseta nimic din ce a "filmat profesionistul", l-au dat in judecata, dar....asa ca vreau sa fiu precauta

cookyy
09.01.2008, 19:43:56
pai si atunci cu ce le-a ocupat spatiul?:-\ eu am vazut la baietii astia 3 dvd-uri cu nunta..mi s-au parut destul de ok..nu ma astept sa filmeze mai stiu eu ce ca nu are ce..momentele importante, furatul, tortul deschiderea, si dantuiala..sau nu stiu dupa ce ar fi trebuit sa ma uito:-) :-\ ..pozele nu le-am vazut pentru ca oricum voi mai avea un fotograf care ne este prieten bun si ma bazez si pe el:> ..dj-ul ne interesa ca sa fim siguri ca nu e unul de care sa ma rog sa nu puna manele#:-S ..am vazut si cazuri de genul..oricum o sa ii fac capul patrat ca eu am niste melodii -mai multe asa:"> - pe care le vreau neaparat-o:-);;)
am sa va zic ce am vb cu ei:*

Ionutz_yo
10.01.2008, 16:58:39
Si eu sunt intr-o mare dilema cu cameramanul si foto
Daca gasiti pe cineva scrieti si voi pe forum
Mersi mult

oxigen333
11.01.2008, 16:18:30
iti ofereau si posibilitatea unui album in format foaie sau iti dadeau pozele doar pe cd.

PS eu inca nu am 10 mesaje pe forum, asa ca nu pot trimite PM, dar te rog sa-mi dai pe PM numarul lor de telefon.

Merci

luci_ana
24.01.2008, 13:36:15
vreau si eu sa stiu cum a fost la biserica sf petru si pavel?
cum ti-au iesit pozele?

cam asa e la biserica din mihai bravu

luci_ana
24.01.2008, 13:41:21
cam asa e la biserica din mihai bravu
Trebuie sa mergi acolo si sa vezi.

CONT-INCHIS-024
25.01.2008, 11:01:29
cam asa am eu fotografiile

mitzuskaya
25.01.2008, 14:09:55
;-)
Ce Frumos!!!!!!stai Sa Pun Si Eu Ca Am Pozici Tot De La Ac Biserica
Pupicesti

CONT-INCHIS-047
11.02.2008, 23:17:36
Cam cat costa 4-5 ore de filmat?

CONT-INCHIS-024
12.02.2008, 15:09:28
Fetelor , eu d.p.d.v. al filmatului si al fotografiilor am fost super multumita
mie mi-a luat de filmat 100 de euro + valoarea dvd-urilor si casetele pe care le-a luat. in total eu am dat 5 milioane(500 Ron). si mi-a filmat pe 4 dvd-uri. iar la fotograf am avut multe poze la biserica , iar la salon nu am mai vrut eu, tipul e de treaba , amandoi sunt profesionisti si sunt sub pretul pietii cu mult.
de ex sa va zic, ca mie cine mi-a vazut nunta au fost foarte incantati si mi-au zis ca nu au vazut nunta asa de bine trasa, bine inteles ca poate fii si din bun simt, dar nu eu am intrebat daca le place sau nu nunta.
daca va intereseaza o sa va dau nr de tel al lor si negociati.
pupici si bafta.

georgi_m
13.02.2008, 20:14:00
mie mi-a luat de filmat 100 de euro + valoarea dvd-urilor si casetele pe care le-a luat. in total eu am dat 5 milioane(500 Ron). si mi-a filmat pe 4 dvd-uri. iar la fotograf am avut multe poze la biserica , iar la salon nu am mai vrut eu, tipul e de treaba , amandoi sunt profesionisti si sunt sub pretul pietii cu mult.
de ex sa va zic, ca mie cine mi-a vazut nunta au fost foarte incantati si mi-au zis ca nu au vazut nunta asa de bine trasa, bine inteles ca poate fii si din bun simt, dar nu eu am intrebat daca le place sau nu nunta.
pupici si bafta.

Salut! Imi poti trimite si mie un pm cu tel fotografului. Cameraman am gasit si noi cu 7 mil, este profesionist, am vazut mai multe CD-uri si ne-a placut si este bine si la pret zic;;) ! Dar fotograf inca mai cautam. Pup<:-P

dalina979
24.02.2008, 17:12:42
Buna!

Voi fi miresica in iulie anul acesta si nu am fotograf/cameraman. ma puteti ajuta, va rog cu recomandari+date contact?

Mi-ar placea daca ar fi persoanele pe care le-ati contractat la nunta voastra pentru ca locuiesc in Bucuresti si mi-ar fi greu sa ajung acolo sa vad cum lucreaza ei.

multumesc,

monik24
19.03.2008, 11:49:58
Pentru noi e cam tarziu, deja am vorbit cu altcineva... Dar nu ne arati si noua pozele tale, pana la urma? Sunt convinsa ca ai fost o miresica superba, dar tot mai asteptam sa te admiram si noi pe indelete. ;-)
Am o mare rugaminte la tine.......vreau si eu numarul de telefon al celui care v a facut pozele la nunta. sunt superbe, datorita modelelor dar tre sa tinem cont si de maiestria fotografului. astept raspunsul tau pe pm. mulmumesc anticipat

aotillia
31.03.2008, 18:34:22
pupici si bafta.

Buna fetelor! Am si eu nunta pe 30 August si sunt aproape disperata in privinta cameramanului si fotografului. Cum ati gasit voi asa preturi bune? Marturisesc ca nu sunt din Ploiesti (viitorul meu sot e prahovean) si nu am nici cea mai mica idee unde sa caut pentru filmat, foto. De aceea va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste date de contact (numere de telefon, adrese...) ca nici nu stiu de unde sa incep. Lucram amandoi in Bacau si nu prea avem cand sa mergem sa cautam prin Ploiesti.

Multumesc frumos!

georgi_m
06.04.2008, 16:25:31
Dati-mi si mie fetelor niste nr. de telefon sau recomandati-mi un fotograf bun! Cam ce preturi se practica?... Noi inca nu avem fotograf!:-SS Mercic:*

laurela
10.04.2008, 05:24:58
ce locuri in natura ati ales pt foto?eu vreau poze in lan de grau cu maci(voi gasi in iulie?),in floarea soarelui,daca ajung si langa un lac...cred ca o sa ajung obosita la restaurant#:-S ;))

madalinaP24
06.10.2008, 14:19:25
[-o<
Santaj sentimental ;-)

sunt de acord cu Andreear, nu ar trebui sa tineti, in acest caz, de voia parintilor, pentru ca o singura data este nunta voastra! Si un sfat: faceti cat mai multe fotografii, sa aveti de unde alege! Imi amintesc de o prietena care s-a casatorit cu vreo 15 ani in urma care imi povestea ca a facut fotografiile clasice la un salon si nu stiu ce s-a intamplat, de s-a voalat filmul (probabil ca se intampla o data la 100 de ani in cazul unui profesionist, dar la ei s-a intamplat) si nu au fotografii de la nunta; cand s-au dus sa ia fotografiile, fotograful le-a spus sa se mai inbrace o data in mire si mireasa si sa ii mai pozeze inca o data; =P~ imi povestea ca ii venea sa il stranga de gat!!!!

nici noi nu am vrut sa cedam insistentelor deja enervante ale mamelor noastre, care doreau sa mergem la studio; mama chiar s-a suparat, dar asta inainte de nunta, pe cand organizam; dar avand in vedere ca totul a fost organizat de noi, am putut impune regulile; am refuzat orice ajutor din partea lor:"> poate am fost un pic egoisti, dar a iesit exact asa cum ne-am dorit![/quote]

Spune-mi si mie te rog frm cine ti-a facut pozele si daca se poate un pm cu un nr de tel.....ms[-o<

madii113
14.10.2008, 21:15:13
Fetelor,
Sunt fff suparata.
Dupa ce m-am chinuit eu asa singurica sa iasa totul ca la carte si din organizare nu prea a iesit nimik, nu m-am ales nici cu poze de la fotograf, nu-s ce a patit aparatul de a ramas fara poze. De altfel sotul unei prietene de a mea. Ce sa-i zic?Mi-a dat banii inapoi dar nu si pozee si asa am ramas cu cele facute de prieteni care nu-s fff reusite.
Imi dati si mie PM cu nr unui fotograf bun? Vreau sa ma duc in week cu puiul la biserica si sa facem o sedintza foto in curtea bisericii.
Asta nu a fost sa fie profesionale la nunta dar macar amintiri cu biserica sa am.
Va multumesc frumos.
Sunt fff supi.

cosanzeana2002
22.10.2008, 13:29:01
Buna miresici >:D< ...am tot citit pe forum dar de curand mi-am facut curaj sa scriu cate ceva

De cand m-a cerut iubi sunt un pachet de nervi...am dosar cu 30 de modele de verighete ,cu modele de invitatii, cu oferte cu de toate...l-am inebunit pe miresel :-p :-p in timpul asta renovez si ap sa ne mutam si nu avem nici mobila..offf cheltuieli majore ...mai sunt si maniaca de control 8-| 8-| 8-|
citesc zilnic materiale de nunti ptr ca vreau cea mai frumoasa nunta cu bani putini..8-| mda...stiu ca e un vis...si am decis ca poate ma inspir din ce ati facut voi la nunta>:D< si as fi recunoscatoare daca cineva m-ar scoate din nebunia mea temporara 8-} 8-} 8-} cu cateva nr de dj sau cameraman

ptr decoratiuni o sa optez ptr event decor.. sper ca sunt ok
biserica sf Andrei -e cea mai aproape
rest Casa Grande Lazarini in cart Albert

mamuska
22.10.2008, 13:32:27
Buna miresici >:D< ...am tot citit pe forum dar de curand mi-am facut curaj sa scriu cate ceva

De cand m-a cerut iubi sunt un pachet de nervi...am dosar cu 30 de modele de verighete ,cu modele de invitatii, cu oferte cu de toate...l-am inebunit pe miresel :-p :-p in timpul asta renovez si ap sa ne mutam si nu avem nici mobila..offf cheltuieli majore ...mai sunt si maniaca de control 8-| 8-| 8-|
citesc zilnic materiale de nunti ptr ca vreau cea mai frumoasa nunta cu bani putini..8-| mda...stiu ca e un vis...si am decis ca poate ma inspir din ce ati facut voi la nunta>:D< si as fi recunoscatoare daca cineva m-ar scoate din nebunia mea temporara 8-} 8-} 8-} cu cateva nr de dj sau cameraman

ptr decoratiuni o sa optez ptr event decor.. sper ca sunt ok
biserica sf Andrei -e cea mai aproape
rest Casa Grande Lazarini in cart Albert
Ai mare grija pe cine iei sa-ti filmeze,pt ca la Biserica Sfantul Andrei este foarte intuneric si daca cel ce filmeaza nu are reflector,nu se vede nimic la filmare...

cosanzeana2002
23.10.2008, 07:51:36
Ms Ptr Pm Si Ptr Sfat >:d<
In Iulie A Fost Nunta Unui Var Si As Putea Sa Iau De La El Cateva Numere Dar
-dj Avea Numai Manele Am Cerut O Balada Rock Si A Zis Ca Nu Avea Decat Balada Saracului Si Nu Auzise De G'n R
- Cameramanul A Fost Execrabil 3 Cd-uri Miscate Fara Meniu,fara Intro...pe La 2 Seara S-a Asezat La Masa Dj-ului Si A Filmat De Acolo ...vedeai Cum Trec Mesenii Spre Toaleta Prin Fata Obiectivului... I S-a Terminat Filmul Si Nu Si0a Dat Seama Si Nu M-a Filmat Cu Voalul...offffff Si Eram Toata Emotionata=(( =(( =((

Liv
23.10.2008, 08:39:11
Ms Ptr Pm Si Ptr Sfat >:d<
In Iulie A Fost Nunta Unui Var Si As Putea Sa Iau De La El Cateva Numere Dar
-dj Avea Numai Manele Am Cerut O Balada Rock Si A Zis Ca Nu Avea Decat Balada Saracului Si Nu Auzise De G'n R
- Cameramanul A Fost Execrabil 3 Cd-uri Miscate Fara Meniu,fara Intro...pe La 2 Seara S-a Asezat La Masa Dj-ului Si A Filmat De Acolo ...vedeai Cum Trec Mesenii Spre Toaleta Prin Fata Obiectivului... I S-a Terminat Filmul Si Nu Si0a Dat Seama Si Nu M-a Filmat Cu Voalul...offffff Si Eram Toata Emotionata=(( =(( =((
imi pare bine ca te pot ajuta.....si imi pare rau ce s-a intamplat la acea nunta...dj-ul pe care ti l-am recomandat are si manele, dar noi nu i-am cerut sa ne puna asa ceva si sincer nu a fost nevoie de asa ceva, si cameranul (prieten cu dj-ul ) a fost super ...a stat pana s-a terminat nunt si am poze superr reusite, (este singur si filmeaza si fotografiaza)...ti-i recomand pe amandoi..

Cristian13
23.10.2008, 19:58:41
Ma mir,....daca mergi cu Eventdecor la decoratiuni, intreaba-i ca au si ei cameraman si fotograf....printre altele...
Daca te mai intereseaza si alte oferte te pot ajuta cu un Pm; mie nunta mi-a iesit Perfect;

cristina8112
31.10.2008, 00:11:36
Buna miresicilor!
A auzit vreuna dintre voi de Nunta Perfecta??
Stie cineva cum fac filmarile si fotografiile???
A lucrat cineva cu ei pana acum, cineva care ma poate ajuta cu vreun sfat???

crisulika
25.11.2008, 18:02:20
A lucrat careva cu doi fotografi (sot si sotie), stiu ca pe el il cheama Marius

mersi

anndreutza
03.12.2008, 10:41:34
Buna fetelor! Vad ca nu sunt singura care se streseaza la maxim din cauza fotografului si a cameramanului. ma puteti ajuta si pe mine cu niste recomandari?

cosanzeana2002
07.01.2009, 12:23:14
buna miresici ..care ma poate ajuta cu nr lui marian...am mai vb cu cativa dj si cameramani si iau f scump...offf nunta a ajuns cum sa-i jupoaie pe tineri:(

mgh83
14.01.2009, 23:23:33
Noi am gasit foto+video la un super pret..9 mil+pozele pe care ni le facem noi.Suntem f incantati..eu abia astept nunta >:D<

marius_rg
19.01.2009, 18:26:43
Si eu sunt in cautare de fotograf si nu numai...Am nevoie de tot pachetul chiar, foto+video+DJ.
Imi puteti trimite si mie ceva recomandari pe PM ?

Multumesc.

cosanzeana2002
27.01.2009, 13:21:20
off si eu vreau pachet video si dj...dar nu pot da pm ca nu am 10 msj:-<...nu stiu ce sa fac sa iau o firma dar sare de 950 dj-ul..mi se pare totusi scump:O

pysy
31.01.2009, 23:41:05
help :-SS , am nevoie de cateva pareri de la ploiesti
ati colaborat cu firma studio8mm? impresii? e ok?

va pup

mamuska
02.02.2009, 00:57:13
Noi am gasit foto+video la un super pret..9 mil+pozele pe care ni le facem noi.Suntem f incantati..eu abia astept nunta >:D<
Cine este,poate il stim si noi si poate il recomandam si altor miresici????

luci_ana
06.02.2009, 08:08:57
Buna.Crezi ca ma poti ajuta si pe mine cu nr de tel ale cameramanului si fotografului?? eu am nunta pe 4 iulie..si deja ma stresez rau ca nu gasesc ceva convenabil..merci
Buna ma fetelor. Va recomand eu cameraman /fotograf si daca vreti si muzica dj vorbiti atunci...poate face o oferta avand in vedere ca le luati pe toate . --- . stabiliti o intalnire ..va pooate arata ce servicii ofera. Bafta

Cryss27
28.02.2009, 15:14:44
help :-SS , am nevoie de cateva pareri de la ploiesti
ati colaborat cu firma studio8mm? impresii? e ok?

va pup

Sper ca inca nu i-ai contactat. N-am auzit cuvinte de lauda la adresa lor iar dvd-ul care ni l-au dat la targul de nunti era groaznic: obiectiv murdar - amprente, praf, musculite - iar filmarea slaba rau.Te rog sa te mai gandesti...

EveningStar
17.03.2009, 13:27:24
Am cautat pe site si nu am gasit idei pt locatii in Ploiesti si m-am gandit sa deschid un topic nou. Sper sa nu mai fie altul deschis.

M-am intalnit cu fotograful de curand si cameramanul care m-au intrebat daca stiu locatii mai deosebite in Ploiesti. Eu nu sunt din oras si am zis ca ar fi cazul sa ma interesez. Nici ei nu sunt din Ploiesti. Am vrea un parc cu vegetatie si cu un mic lacusor, niste cladiri boieresti cu arhitectonica deosebita vechi sau un muzeu, dar nu cred ca in Ploiesti muzeele sunt deschise sambata sau avem voie sa facem poze...:*

Miresici voi unde va pozati....sau v-ati pozat?

Merci!

olgutza26
17.03.2009, 13:37:09
noi o sa facem poze in curtea bisericii. fiind vara, verdele o sa fiu predominant. pentru cum vrei tu, partea cu lacul, poti merge la bucov sau la lacul de la sala sporturilor. am vazut multe miresici pe acolo sambata. alte idei, daca mai vin, le scriu aici. :*

mihaelaaa
30.03.2009, 12:25:09
ptr ca nu sunt din ploiesti poate ma indrumati si pe mine catre un cameraman si fotograf de calitate,va rog!>:D<

KingDavid
31.03.2009, 06:15:31
ptr ca nu sunt din ploiesti poate ma indrumati si pe mine catre un cameraman si fotograf de calitate,va rog!>:D<

Si eu caut acelasi lucru. Pana acum la firmele la care am fost nu mi-au placut demo-urile. Aveau camere video si aparate foto de amatori. Din punctul meu de vedere filmarea si fotografierea sunt cele mai importante deoarece cu ele ramai. Este bine sa intrebi si ce aparatura folosesc.

cristina852002
06.04.2009, 20:47:46
Sper ca inca nu i-ai contactat. N-am auzit cuvinte de lauda la adresa lor iar dvd-ul care ni l-au dat la targul de nunti era groaznic: obiectiv murdar - amprente, praf, musculite - iar filmarea slaba rau.Te rog sa te mai gandesti...

Eu i-am contractat.Si mie mi-au dat dvd de prezentare la targul de nunti si de la cel din Bucuresti si din Ploiesti, si mi s-a parut chiar super in comparatie cu celelalte firme de la targul de nunti din Ploiesti. Sunt mai scumpi, dar promit multe si sper sa-si merite fiecare banut....daca nu, te anunt si o sa le fac si eu antireclama dupa =)) Pupici :*:*:*

cristina852002
06.04.2009, 20:55:12
Cristina esti o dulce, ma bucur ca, in sfarsit, dezminte cineva toate acuzatiile postate. Nu contest nici parerea celorlalte miresici, poate ca la acel moment nu atingeau nivelul de acum, in mod sigur au avut motivele lor sa posteze asa...numai ca mie chiar mi-au placut mult, mai ales cand am rasfoit albumele digitale de la targ! Erau fotografii pe care eu le-am considerat foarte expresive, m-au emotionat pana la lacrimi:A. Pe cd-ul de prezentare insa...as avea cate ceva de punctat nefavorabil....la nunta de la constanta au facut un videoclip unde muzica de fundal era groaznica, noua ni s-a parut ca suna a manea:-&. In plus, noi am avut un dvd blanc si i-am rugat sa ne puna colaje facut de ei. Unele sunt facute cu prost gust si altele ni s-au parut prea incarcate. Cred insa ca aceste detalii se pot discuta punctual, direct cu ei. sunt convinsa ca ei se pot mula in functie de gustul fiecaruia. Am vazut ca au 5 echipe, ai discutat vs de echipa care va omora contractul? ti-au aratat produse rezultate din munca echipei respective? O sa mai studiez piata, timp inca am:) Multumesc mult Cris:*:*

Inca nu i-am intrebat, si nici nu i-am pus sa-mi arate produse facute de echipa de aici, numai ca am vazut cateva materiale de la cateva cunostinte care au lucrat cu ei si chiar sunt faine.Avand in vedere ca sunt o mireasa foarte pretentioasa, o sa am eu grija sa-i stresez cu toate detaliile...mai nou am inceput sa citesc carti de a realiza fotografii cat mai reusite....sper sa nu ajung in situatia de a-l stresa pe fotograf sa-i spun din ce unghi sa-mi faca poze , sau mai stiu eu ce zoom si daca sa foloseasca sau nu blitz =)) . Oricum o sa-ti arat pozele si daca sunt OK o sa-ti recomand aceasta firma din toata inima. Pupici :*:*:*

olgutza26
07.04.2009, 18:49:38
vin si eu cu o intrebare. cam in jurul caror valori se ridica preturile pentru cameramani si cat pentru fotografi? eu am intrat in criza de timp, practic am gasit doar 3 oferte disponibile, dar mi se par prea ridicate. va intreb ca sa imi fac o idee, sa nu am eu impresia ca ar trebui sa fie mai ieftini si ei de fapt, chiar sa aiba un pret bun:-SS :-SS

cristina852002
09.04.2009, 16:56:42
mie cel mai mult imi place in parc la Bucov....are si lac si verdeata si tot ce vreau. avand in vedere ca fac nunta la sfarsitul lui octombrie sper ca peisajul sa fie mirific, ar mai fi o idee sa incerc si la Paulesti....locuri sunt,numai ca trebuiesc gasite si puse in valoare ... pupici :*:*:*

danieleia
17.04.2009, 12:54:53
Buna dragele mele miresici!
Am nunta pe 18.07.2009 in Ploiesti si am nevoie de foto/film pe toata durata
evenimentului. As vrea 2 camere de filmat ziua adica una la mire acasa iar alta la mireasa!:-p Poate sa m-a ajute cineva cu un sfat ???

bozi
03.05.2009, 12:52:18
As vrea sa stiu daca vreuna dintre miresici a auzit sau stie ceva despe George Herea.Eu l-am contractat pentru foto si filmat la recomandarea unor prieteni...dar mi-ar prinde bine si alte pareri despre.Multumesc mult.Va pup!

andre10
11.05.2009, 11:18:15
Eu ma gandeam sa fac o parte din poze in curtea bisericii (fac la Biserica Domneasca cununia). Este f ffrumos acolo, verdeata si flori..\:D/
Poate sa ne mai oprim prin centru sau ceva dupa, dar in functie si de timp care oricum ne va presa toata ziua...:-s

strumf08
19.05.2009, 12:39:53
tinand cont de faptul ca in ploiesti nu sunt prea multe locatii deosebite eu nici nu cred ca voi face poze..poate la biserica..

onypl
26.05.2009, 15:50:28
Cu Valentin Bugeac a lucrat cineva? Sau ati auzit de el? V-as fi recunoscatoare, pentru mine foto si video sunt extrem de importante!

mamuska
31.05.2009, 01:48:38
daca mai are cineva idei sa spuna...asteptam [-o<
Sala Sporturilor, Bulevard, sunt printre locatiile cele mai accesibile:)>-
Parcul Bucov,este superb daca aveti timp sa mergeti acolo, in Paulesti la fel, padurea si lacul sunt peisaje de vis si campurile din jurul Ploiestului...Dar pentru asta aveti nevoie de timp alocat sedintei foto...

luci_ana
31.05.2009, 08:38:58
Am cautat pe site si nu am gasit idei pt locatii in Ploiesti si m-am gandit sa deschid un topic nou. Sper sa nu mai fie altul deschis.

M-am intalnit cu fotograful de curand si cameramanul care m-au intrebat daca stiu locatii mai deosebite in Ploiesti. Eu nu sunt din oras si am zis ca ar fi cazul sa ma interesez. Nici ei nu sunt din Ploiesti. Am vrea un parc cu vegetatie si cu un mic lacusor, niste cladiri boieresti cu arhitectonica deosebita vechi sau un muzeu, dar nu cred ca in Ploiesti muzeele sunt deschise sambata sau avem voie sa facem poze...:*

Miresici voi unde va pozati....sau v-ati pozat?

Merci!
Poze se fac la Sala sporturilor, Bucov, in centru la fantana arteziana. Eu am facut la Bucov si a fost foarte frumos. e verdeata , e lac si multe alte miresici care fac poze.

andre10
02.06.2009, 11:11:57
Si poate si la Palatul Copiilor pe scarile acelea mari ar iesi interesant daca se pricepe fotograful pt ca este o cladire veche .

EveningStar
02.06.2009, 12:41:16
unde vine Palatul Copiilor? imi place ideea :D :*

EveningStar
02.06.2009, 12:45:34
Noi ne gandeam pana la urma sa mergem la Sala sporturilor in parc, apoi prin centru. Bucovul din ce stiu eu este cam departe. Iar daca Palatul Copiilor are scari mari si frumoase.........ar fi o idee *:-)

>:D<

hella
09.06.2009, 19:38:21
fetelor voi cand vreti sa faceti pozele in ziua nuntii sau in alta zi&#191;

strumf08
10.06.2009, 11:24:58
fetelor voi cand vreti sa faceti pozele in ziua nuntii sau in alta zi&iquest;

pai in alta zi ce sens are? te imbraci special pentru poze?si cum ii aduni pe toti?....

vad ca voi dati multa importanta pozelor, eu nici nu m-am gandit la ele....la locatie nici atat..nu prea sunt adepta pozelor, poate unde nici nu-mi place cum ies in ele..8-|

EveningStar
10.06.2009, 12:01:31
noi le vom face in ziua nuntii..inainte de biserica, o sa mergem noi doi si fotograful...apoi dupa biserica mai avem 40 de minute la dispozitie si vom face in curtea bisericii si in apropierea restaurantului poze cu invitatii. ;-)

hella
11.06.2009, 10:24:30
pai in alta zi ce sens are? te imbraci special pentru poze?si cum ii aduni pe toti?....

vad ca voi dati multa importanta pozelor, eu nici nu m-am gandit la ele....la locatie nici atat..nu prea sunt adepta pozelor, poate unde nici nu-mi place cum ies in ele..8-|
Daca tu nu esti adepta pozelor asta nu inseamna ca suntem toate la fel.Aici se discuta despre asa ceva ...iar eu cred ca pozele de la nunta sunt amintiri pe care le iei cu tine toata viata.iar eu aparte de pozele de familie,cu nasii,etc.,,,vreau un album numai cu noi doi .Uite prietena mea cea mai buna a avut nunta anul trecut in aug. ,iar a doua zi au fost la niste ruine pe langa ploiesti si i-au iesit niste poze superr frumoase...asa ca eu zic ca merita sacrificiulo:-)o:-)o:-)

strumf08
11.06.2009, 20:58:28
Daca tu nu esti adepta pozelor asta nu inseamna ca suntem toate la fel.Aici se discuta despre asa ceva ...iar eu cred ca pozele de la nunta sunt amintiri pe care le iei cu tine toata viata.iar eu aparte de pozele de familie,cu nasii,etc.,,,vreau un album numai cu noi doi .Uite prietena mea cea mai buna a avut nunta anul trecut in aug. ,iar a doua zi au fost la niste ruine pe langa ploiesti si i-au iesit niste poze superr frumoase...asa ca eu zic ca merita sacrificiulo:-)o:-)o:-)

departe de mine gandul sa cred ca nu sunteti adeptele pozelor, m-am referit strict la mine....nu-mi permit sa fac supozitii...;-)

EveningStar
12.06.2009, 22:37:05
La ce ruine?Suna interesant:-?

mamuska
13.06.2009, 00:31:04
La ce ruine?Suna interesant:-?
Cred ca vorbeste de ruinele de la Floresti,este cel mai aproape de Ploiesti si am mai auzit miri care au facut acolo sedinte foto>:D<

hella
13.06.2009, 09:23:43
Cred ca vorbeste de ruinele de la Floresti,este cel mai aproape de Ploiesti si am mai auzit miri care au facut acolo sedinte foto>:D<
da asa e sunt ruinele de la Floresti ..... si pozele au iesit o frumusete

EveningStar
13.06.2009, 22:26:48
pot sa indraznesc sa intreb cum se ajunge acolo si cam cati km sunt. poate ne pui si poze hella cu prietena ta, sa ne dam seama.;-)

CrisL
14.06.2009, 13:18:51
sala sporturilor...clar:D

andre10
16.06.2009, 11:52:40
pana la floresti e ceva de mers...adik pierzi timp(aprox 30 min dus , 30 intors). Eu nu am vz poze de acolo..cine are si unde trebuie sa ma uit? ^:)^

angelitta
16.06.2009, 12:32:59
Micul Trianon Floresti.......
http://www.flickr.com/photos/[email protected]/show/
cam 17 km Ploiesti-Floresti

hella
16.06.2009, 16:58:55
imi pare rau ca nu am putut sa pun poze cu prietena mea cea mai buna care a facut poze la ruinele de la Floresti ,dar dimensiunile pozelor sunt prea mari si nu mi le afiseaza dar am vazut ca a pus o miresica :*:* ....v-am spus ca peisajul este superb ,mie imi place mult=D>=D>=D>iar pozele superbe.

rbk
23.06.2009, 20:16:29
tinand cont de faptul ca in ploiesti nu sunt prea multe locatii deosebite eu nici nu cred ca voi face poze..poate la biserica..

pacat ca nu vrei pozitze...
surioara mea a facut majoritatea pozelor la bucov,la parc,si au iesit f frumoase.

strumf08
23.06.2009, 20:57:07
pacat ca nu vrei pozitze...
surioara mea a facut majoritatea pozelor la bucov,la parc,si au iesit f frumoase.

nu e vorba ca nu vreau...nu-mi place sa fac poze....si sincer la cate lucruri nerezolvate am, asta e ultimul la care ma gandesc...#-o

EveningStar
24.06.2009, 15:24:51
imi pare rau ca nu am putut sa pun poze cu prietena mea cea mai buna care a facut poze la ruinele de la Floresti ,dar dimensiunile pozelor sunt prea mari si nu mi le afiseaza dar am vazut ca a pus o miresica :*:* ....v-am spus ca peisajul este superb ,mie imi place mult=D>=D>=D>iar pozele superbe.
ai putea sa le micsorezi pozele; sau sa le adaugi in album sau chiar un link gen picassa sau flickr

oricum pozele de la ruine postate mai sus sunt superbe;au avut mirii parte de o zi excelenta;am inteles totusi de la socru ca e ceva distanta pana acolo asa ca nu cred cu nebunia din ziua aia ca vom putea ajunge tocmai la Floresti. El mai zicea ca ar mai fi ceva ruine mai aproape, dar nu am retinut locatia...o sa aflu si va spun. Mie sincer imi place si sala sporturilor, nefiind din Ploiesti, nu mi se pare o locatie comuna :-p...mai sondam >:D<

CONT-INCHIS-032
17.08.2009, 09:36:14
ai putea sa le micsorezi pozele; sau sa le adaugi in album sau chiar un link gen picassa sau flickr

oricum pozele de la ruine postate mai sus sunt superbe;au avut mirii parte de o zi excelenta;am inteles totusi de la socru ca e ceva distanta pana acolo asa ca nu cred cu nebunia din ziua aia ca vom putea ajunge tocmai la Floresti. El mai zicea ca ar mai fi ceva ruine mai aproape, dar nu am retinut locatia...o sa aflu si va spun. Mie sincer imi place si sala sporturilor, nefiind din Ploiesti, nu mi se pare o locatie comuna :-p...mai sondam >:D<

Am facut eu poze in Floresti la ruine... e aproape de ploiesti si e foarte salbatic locul.

Insa va fi nevoie de Photoshop pentru a scoate din backgorund urmele "civilizatiei"

alexa_razv
02.09.2009, 15:24:21
Va rugam frumos cele care ati avut nunti...evenimente...cu servicii de cameramani/fotografi excelente dati relatii si altora...de ex...mie:-)!!!

soareiuliant
28.09.2009, 07:52:59
Pentru fotografii poti gasi intre 650 si 1500 ron in functie de serviciile pe care le presteaza fiecare fotograf.
la nunta mea am avut un fotograf super profesionist care a reusit sa imi faca niste poze tare frumoase,este vb de bogdan zaharioiu,vi l recomnad cu caldura!<:-P

ipup
28.09.2009, 12:23:18
o intrebare, va rog sa ma ajutati...
de Bogdan Berariu, a auzit cineva? Eu l_am contactat sa ii cer o oferta si nu as vrea sa ma iau doar dupa oferta facuta, dar dupa alte pareri ale celor care l_au contractat...

MaryT
08.10.2009, 20:09:00
buna fetele !
am nevoie de niste recomandari de la voi ptr. un fotograf bun si un cameraman la fel de bun ptr. nunta unor prieteni din Baicoi.

Eventual pe PM sa nu fie considerata reclama !
multumesc tare mult >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

MaryT
08.10.2009, 20:11:29
la nunta mea am avut un fotograf super profesionist care a reusit sa imi faca niste poze tare frumoase,este vb de bogdan zaharioiu,vi l recomnad cu caldura!<:-P

sunt super pozele tale !
imi dai un site sau unde pot sa il gasesc ?
multumesc>:D<

strumf08
14.10.2009, 12:14:08
Eu am primit o brosuira de la ei cu anumite pachete, si pe net tot acea brosura este pusa asa ca....acum cred ca deprinde si de fiecare cum negoziaza cu ei la nr de poze, la mai multe. Dar una peste alta ai fost multumita de ei? te rog cand ai pozele, ataseaza cateva pt a-mi face si eu o parere, mersi

de fotograf nu ma pot pronunta pt ca nu am inca pozele, dar de cameraman am fost incantata

kissulina
15.10.2009, 17:15:46
Buna,

A incercat cineva sa faca poze la Hipodrom?:)

anamaxim85
16.10.2009, 19:52:13
Buna, o stiu pe de rost , oricum peste 20 mil pana la 45 parca.Poti intra pe siteul lor pt a o vedea mai detaliata.
Ati incercat si la Dalavini? Eu am luat de la ei si stiu ca lucreaza cu cei mai buni cameramani si fotografi din Ploiesti.Initial m-am gandit ca la ei gasesc mult mai scump, fiind agentie m-am gandit ca isi mai pun si ei comision.Dar nu e adevarat.Au aceleasi preturi intrucat li se ofera la randul lor discount de agentie .Asta fie vorba intre noi mi-a spus-o Lavinia ca o explicatie pt faptul ca au aceleasi preturi.Si am vazut ca pachetele lor porneau de la 750 lei in care aveai si un album iar la video de la 950 lei si aveti siguranta ca gasiti oameni foarte buni
Bafta!

Paula_Bv
19.10.2009, 09:54:11
Ati incercat si la Dalavini? Eu am luat de la ei si stiu ca lucreaza cu cei mai buni cameramani si fotografi din Ploiesti.Initial m-am gandit ca la ei gasesc mult mai scump, fiind agentie m-am gandit ca isi mai pun si ei comision.Dar nu e adevarat.Au aceleasi preturi intrucat li se ofera la randul lor discount de agentie .Asta fie vorba intre noi mi-a spus-o Lavinia ca o explicatie pt faptul ca au aceleasi preturi.Si am vazut ca pachetele lor porneau de la 750 lei in care aveai si un album iar la video de la 950 lei si aveti siguranta ca gasiti oameni foarte buni
Bafta!

Tu ai avut de la ei foto si filmat?
As vrea sa stiu cum a fost?
Stie cineva vreun fotograf care face o sedinta foto si dupa nunta? Eu asa as vrea pt ca dc in ziua aia ploua nu prea avem ce face....si chiar as vrea poze si in natura, nu doar inauntru

andreeaduta
19.10.2009, 15:58:43
Tu ai avut de la ei foto si filmat?
As vrea sa stiu cum a fost?
Stie cineva vreun fotograf care face o sedinta foto si dupa nunta? Eu asa as vrea pt ca dc in ziua aia ploua nu prea avem ce face....si chiar as vrea poze si in natura, nu doar inauntru
Iti recomand cu toata inima fotograful pe care l-am avut la cununie a facut niste poze superbe si stiu ca face si sedinta foto dupa nunta. Imi pare extrem de rau ca nu-l putem lua la nunta, deja are ocupata data noastra, insa ne-a propus o sedinta foto dupa nunta;;). Incerc sa mi pun in semnatura link-ul unde gasesti colajul facut de el

Paula_Bv
19.10.2009, 16:44:05
Iti recomand cu toata inima fotograful pe care l-am avut la cununie a facut niste poze superbe si stiu ca face si sedinta foto dupa nunta. Imi pare extrem de rau ca nu-l putem lua la nunta, deja are ocupata data noastra, insa ne-a propus o sedinta foto dupa nunta;;). Incerc sa mi pun in semnatura link-ul unde gasesti colajul facut de el

Imi poti spune macar cum il cheama pls?
Voi ati facut cununia civila inainte?

andreeaduta
19.10.2009, 17:14:25
Imi poti spune macar cum il cheama pls?
Voi ati facut cununia civila inainte?

Am avut cununia civila inainte, pe 4 sept, in filmuletzul din semnatura apar date de contact, il cheama Dan Gritu, pe colegul lui Victor, iar site-ul este *******. Sper sa nu se considere publicitate, nu asta este intentia mea

irinamilena
19.10.2009, 17:39:46
Bafta!
si eu tot de la Dalavini am avut foto si video.Super filmarea.Astept pozele acum, dar mi-a placut fotograful.Avea idei trasnite.Ne-a dus in gara sa facem poze.Abia astept sa le vad.

Paula_Bv
20.10.2009, 09:08:15
si eu tot de la Dalavini am avut foto si video.Super filmarea.Astept pozele acum, dar mi-a placut fotograful.Avea idei trasnite.Ne-a dus in gara sa facem poze.Abia astept sa le vad.

Exact asta caut eu....fotograf cu idei traznite si mai ales o sedinta foto dupa nunta, pt ca eu o sa am in octombrie si sunt sanse foarte mari sa ploua. Poate pui ceva poze si din gara ca sa imi fac asa o idee.
Cat v-a costat fotograful si filmarea? E vreo restrictie de genul : numai 300 poze sau doar 3 ore sau iti tot ce s-a filmat si s-a fotografiat?
M-ar mai interesa dc le si prelucreaza...

oana_mis
20.10.2009, 11:01:38
BUNA FETELE! :*
si eu sunt tot o miresica din Ploiesti. Imi puteti recomanda un fotograf pt o sedinta gen TTD? M-am indagostit de asa cv si vreau si eu sa fac, daca nu anul acesta ( ca a venit frigul ) mai mult ca sigur o sa fac la anul cand o sa facem un an de casnicie. Ce ziceti, se baga cineva?
astept sugestii!
multumesc!^:)^ ^:)^ :gen_17: :gen_17: :gen_17: :gen_17:

Paula_Bv
20.10.2009, 11:10:59
BUNA FETELE! :*
si eu sunt tot o miresica din Ploiesti. Imi puteti recomanda un fotograf pt o sedinta gen TTD? M-am indagostit de asa cv si vreau si eu sa fac, daca nu anul acesta ( ca a venit frigul ) mai mult ca sigur o sa fac la anul cand o sa facem un an de casnicie. Ce ziceti, se baga cineva?
astept sugestii!
multumesc!^:)^ ^:)^ :gen_17: :gen_17: :gen_17: :gen_17:

Ce inseamna TTD?

oana_mis
20.10.2009, 11:19:31
Ce inseamna TTD?
Trash the dress!
nu stii ce anume implica?
caut acum link-ul de aici de pe miresici si iti arat!;;)

oana_mis
20.10.2009, 11:23:43
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17856

uite aici gasesti ce inseamna si TTD dar si poze de la alte miresici cu asa o sedinta foto...e super=D>

Paula_Bv
20.10.2009, 11:23:51
Trash the dress!
nu stii ce anume implica?
caut acum link-ul de aici de pe miresici si iti arat!;;)

Azi am vazut intr-o oferta pt foto. dar nu stiu exact ce inseamna...
Este oare sedinta foto dupa ce are loc nunta doar cu mirii care se imbraca iar ca la nunta?

oana_mis
20.10.2009, 11:25:50
Azi am vazut intr-o oferta pt foto. dar nu stiu exact ce inseamna...
Este oare sedinta foto dupa ce are loc nunta doar cu mirii care se imbraca iar ca la nunta?
exact asta inseamna...la cine ai vazut oferta asta? ^:)^

Paula_Bv
20.10.2009, 11:30:52

Am intrat un pci pe link-ul pe care l-ai pus ca sa citesc....dar ce am vazut eu nu presupune distrugerea rochiei...e vb doar de o sedinta foto speciala dupa nunta doar cu mirii intr-o locatie aleasa de ei sau la propunerea fotografului, ca depinde de vreme in primul rand.
E un tip in Bv care face poze superbe. Cauta weddingart pe net si vezi acolo.
sa-mi zici cum ti se pare. Pe site sunt ori povestea nuntii, cand el a fost prezent peste tot sau numai cu sedinta foto....Mie imi place mult de tot tipul asta, dar e cam scumpicel. Din cate stiu undeva la peste 1000 euro.
Eu ma gandesc sa mi-l aduc pt ca lucrez in Bv si nunta va fii in Pl de unde suntem amandoi.
Dc stie cineva vreun fotograf profi in Pl pls spuneti..eu sunt in cautare. Lista e deschisa.

oana_mis
20.10.2009, 11:38:10
Am intrat un pci pe link-ul pe care l-ai pus ca sa citesc....dar ce am vazut eu nu presupune distrugerea rochiei...e vb doar de o sedinta foto speciala dupa nunta doar cu mirii intr-o locatie aleasa de ei sau la propunerea fotografului, ca depinde de vreme in primul rand.
E un tip in Bv care face poze superbe. Cauta weddingart pe net si vezi acolo.
sa-mi zici cum ti se pare. Pe site sunt ori povestea nuntii, cand el a fost prezent peste tot sau numai cu sedinta foto....Mie imi place mult de tot tipul asta, dar e cam scumpicel. Din cate stiu undeva la peste 1000 euro.
Eu ma gandesc sa mi-l aduc pt ca lucrez in Bv si nunta va fii in Pl de unde suntem amandoi.
Dc stie cineva vreun fotograf profi in Pl pls spuneti..eu sunt in cautare. Lista e deschisa.
multumesc foarte mult, intradevar e cam multicel dar o sa mai ma interesez
asa e, TTD nu inseamna neaparat distrugerea rochitei, poti ace si ceva mai putin extrem
si fotograful pe care l-am avut eu nu a fost deloc scump 1000 ron, lucreaza la Antena. dar eu vreau mai mult sa fac aceasta sedinta pt ca la nunta mea a pouat si nu prea am facut poze cine stie ce.

te pup ( ne mai auzim maine ca plec la serv)

Paula_Bv
20.10.2009, 11:44:47
multumesc foarte mult, intradevar e cam multicel dar o sa mai ma interesez
asa e, TTD nu inseamna neaparat distrugerea rochitei, poti ace si ceva mai putin extrem
si fotograful pe care l-am avut eu nu a fost deloc scump 1000 ron, lucreaza la Antena. dar eu vreau mai mult sa fac aceasta sedinta pt ca la nunta mea a pouat si nu prea am facut poze cine stie ce.

te pup ( ne mai auzim maine ca plec la serv)

Pai eu o sa am in octombrie nunta si la cum ploua acuma cine stie la anul ce va fii?
Eu vreau neaparat sedinta foto dupa nunta....

andreeaduta
20.10.2009, 20:13:12
pana la floresti e ceva de mers...adik pierzi timp(aprox 30 min dus , 30 intors). Eu nu am vz poze de acolo..cine are si unde trebuie sa ma uit? ^:)^

In ploiesti nu prea sunt varinate pentru ziua nuntii insa eu as face TTD dupa nunta la Floresti. Asa nu mai intampini probleme cu timpul pierdut in ziua nuntii si sedinta va fi mult mai relaxata. In plus nu mai trebuie sa ai grija rochitzei(sa nu se murdareasca). O alta locatie interesanta, mai ales pentru vreme rece sau ploioasa, este Muzeul de Arta. Are o arhitectura superba si contra unei taxe se poate rezerva pentru o sedinta foto....Miresici, daca mai aveti alte idei nu ezitati sa ni le impartasiti si noua;;)

irinamilena
20.10.2009, 20:44:50
Exact asta caut eu....fotograf cu idei traznite si mai ales o sedinta foto dupa nunta, pt ca eu o sa am in octombrie si sunt sanse foarte mari sa ploua. Poate pui ceva poze si din gara ca sa imi fac asa o idee.
Cat v-a costat fotograful si filmarea? E vreo restrictie de genul : numai 300 poze sau doar 3 ore sau iti tot ce s-a filmat si s-a fotografiat?
M-ar mai interesa dc le si prelucreaza...

da normal ca le prelucreaza.din acest motiv nu sunt gata nici acum.abia vineri a zis ca mi le da.dar iti spun tipul e pasionat rau,e trasnit.mi-a placut mult.pe mine m-a costat 3200 lei dar am 2 albume printate plus 2 cu coperti piele pt parinti.si am avut si foto-marturii.am facut poze la primire cu fiecare familie.si am avut 130 de familii.video m-a costat 1100 lei, dar au pachete variate.depinde ce vrei.la video incep de la 950 lei.la foto depinde ce doresti.asa ca saptamana viitoare o sa am poze.poate imi dai email-ul tau sa-ti dau cateva poze cu sala, ca am mai facut rost de cateva de la domnisoara de onoare.astept sa-mi dai adresa de email sa-ti trimit poze.

claudiam
21.10.2009, 10:37:53
Am scapat si eu de grija filmatului si de facut poze. Ne-a ajutat nasu si cred ca e un pret destul de bun. Acum nu tb decat sa mergem sa dam un avans si sa vedem poze si filmari

Paula_Bv
21.10.2009, 10:51:18
Am scapat si eu de grija filmatului si de facut poze. Ne-a ajutat nasu si cred ca e un pret destul de bun. Acum nu tb decat sa mergem sa dam un avans si sa vedem poze si filmari

Cu cine ai rez?

anita20052005
23.10.2009, 11:05:38
eu am sa fac sedinta foto la bucov am vazut un dvd cu o sedinta facuta acolo si mi-a placut la nebunie sunt si statui si apa spatiu verde tot ce e nevoii eu zic ca e o varianta buna plus ca fac la president 2 si e aproape nu plimb neamul multtt:D:DD:

paunand
23.10.2009, 11:07:23
eu am sa fac sedinta foto la bucov am vazut un dvd cu o sedinta facuta acolo si mi-a placut la nebunie sunt si statui si apa spatiu verde tot ce e nevoii eu zic ca e o varianta buna plus ca fac la president 2 si e aproape nu plimb neamul multtt:D:DD:

SI eu tot la Bucov am facut!

dragosflorin7
01.11.2009, 18:53:57
Si noi am gasit o firma care se ocupa de fotografiat , de filmat si de aranjat sala ! Mai avem de pus la punct unele detalii , dar in principiu vom colabora cu ei ! Ar fi bine sa scapam si de acest stres !!

anita20052005
02.11.2009, 07:28:34
dappp sa fie soare si frumos si sa nu ploua ca anul asta pe 10 a ploat de a rupt acuma om vedea

cristina852002
04.11.2009, 23:34:35
Cele mai faine sedinte foto de TTD le-am vazut la studioul 8 mm. Astazi am fost sa-mi ridic pozele si am vazut cateva seturi de fotografii care m-au lasat cu gura cascata. Astfel de sedinte foto se adopta foarte mult in Germania, Rusia, America,etc. Vreau sa spun ca am ramas surprinsa si de faptul ca fiecare cuplu avea o alta poveste de TTD , acestea nerepetandu-se deloc. Abia astept sa dea un pic caldura sa-mi fac si eu o astfel de sedinta. Pana la urma mi-am luat rochia pentru o singura nunta, nu pentru pastrarea sau comercializarea ei. Pupici :*:*:*

mireasamika5
13.11.2009, 19:39:39
Majoritatea fetelor vor suuuper poze, sedinte etc; insa .....cate dintre noi a planificat totul asa cum ar trebui( cel putin 4 ore pentru sedinta foto)?
Deoarece....asta este necesarul-va asigur----nu pot iesi super poze in sedinta foto de maxim o ora...nu are cum....
Trebuie stiut ca daca vrem poze adevarate trebuie sa iesim din monotonia care s-a inradacinit( poze " la ceas" ,poze la Sala Sporturilor, poze la Casa Sindicatelor)----astea sunt poze care le are toata lumea...sau cel putin toata lumea...;))
Mai ganditi-va....8-}

strumf08
14.11.2009, 09:26:44
Majoritatea fetelor vor suuuper poze, sedinte etc; insa .....cate dintre noi a planificat totul asa cum ar trebui( cel putin 4 ore pentru sedinta foto)?
Deoarece....asta este necesarul-va asigur----nu pot iesi super poze in sedinta foto de maxim o ora...nu are cum....
Trebuie stiut ca daca vrem poze adevarate trebuie sa iesim din monotonia care s-a inradacinit( poze " la ceas" ,poze la Sala Sporturilor, poze la Casa Sindicatelor)----astea sunt poze care le are toata lumea...sau cel putin toata lumea...;))
Mai ganditi-va....8-}

io n-am vrut super poze si ca atare nu am decat instantanee....;-) de ce sa-mi pierd timpul in ziua aceea in loc sa ma bucur de fiecare secunda, care si asa trece foarte repede...

andre10
19.11.2009, 15:50:28
vreme frumoasa sa fie..sa putem face poze afara ..ca altfel :((

ionelia80
01.12.2009, 00:38:23
Buna seara miresici, viitoare dar mai degraba foste... :">
Dupa ce am citit toate cele 16 pagini tot nu am reusit sa ma hotarasc asupra fotografului. Si, din plictiseala am dat click pe un banner de sub forum. Inca ma bucur de inspiratia pe care am avut-o fiindca eu personal sunt tare incantata de ce am descoperit. A lucrat cineva cu MEDIA INN? imi poate spune cineva ceva despre ei? fiindca sunt tare tentata sa-i contactez.
Multumesc.

danybhf
22.12.2009, 21:32:20
Buna seara miresici, viitoare dar mai degraba foste... :">
Dupa ce am citit toate cele 16 pagini tot nu am reusit sa ma hotarasc asupra fotografului. Si, din plictiseala am dat click pe un banner de sub forum. Inca ma bucur de inspiratia pe care am avut-o fiindca eu personal sunt tare incantata de ce am descoperit. A lucrat cineva cu MEDIA INN? imi poate spune cineva ceva despre ei? fiindca sunt tare tentata sa-i contactez.
Multumesc.

am auzit ca sunt foarte buni mi-a zis un verisor despre ei si am vazut ca sut foarte buni

claudiam
01.01.2010, 00:56:47
Cu cine ai rez?

Inca nu stiu exact ca a vorbit nasul nostru cu el. o sa vedem in ianuarie si te anunt.:*

ioanagabiro
12.01.2010, 15:29:36
buna.sunt o viitoare miresica noua pe acest site. mai dati-mi si mie nume de fotografi profesionisti.....ca am tot citit ce ati scris voi....

ancasinana
17.01.2010, 17:40:41
Buna seara viitoare miresici.Am nevoie de putin ajutor,va rog frumos>:D<.nu ma nici cea mai mika idee despre fotografi si cameramani in Prahova.mai am 8 luni pana la nunta si trebuie sa ma gandesc si la poze,nu?Imi puteti da cateva sfaturi sau idei?cam cat costa pt poze si filmat:hm:...?Stie cineva?ms si spor a treaba!;-)

ionelia80
18.01.2010, 20:34:12
danybhf, asa cred si eu, din pacate sunt ocupati... :((
strumf08, am fost la targ la bucuresti, te asigur ca si instantaneele pot fi super poze... ;-)
ioanagabiro si ancasinana, desi eu n-o sa am parte de ei in ziua nuntii, v-as recomanda sa dati o cautare pe google dupa media inn, mie mi-au placut mult :x (nu pun link ca sa nu se considere reclama).

elena2010
19.01.2010, 08:35:15
buna.sunt o viitoare miresica noua pe acest site. mai dati-mi si mie nume de fotografi profesionisti.....ca am tot citit ce ati scris voi....

Buna, fotografi profesionisti iti pot spune si eu cativa insa sunt cam scumpi dar fac alt gen de poze fata de ceea ce ai vazut pana acuma. da cautare pe google dupa marius chitzu, claudiu visan si cristian pana si vei vedea siteurile lor.sunt super tare tipii insa...au preturi pe masura. Chiar daca nu te tenteaza iti recomand macar sa te uiti pt a putea face o comparatii cu alti fotografi "profesionisti". si asa ii vei alege pe cei care iti inspira mai multa incredere ;-) paaaa

ionelia80
19.01.2010, 16:10:29
elena2010, tu pe cine ai ales? ne poti da detalii, macar pe privat... eu inca mai caut.

elena2010
20.01.2010, 07:59:53
elena2010, tu pe cine ai ales? ne poti da detalii, macar pe privat... eu inca mai caut.

Claudiu Visan care poate veni impreuna cu cristian pana, ei colaboreaza destul de des. :)

mireasamika5
26.01.2010, 00:14:49
Alex este tipul de la lifeevents?

negutescuioanaroxana
26.01.2010, 09:18:38
va rog sa ma ajutati si pe mine.
caut fotograf pentru nunta si nu am gasit inca nimic(adica am gasit dar bugetul nu-mi permite),daca aveti informatii despre un fotograf care sa nu coste fff mult,va rog sa ma ajutati.
va raman recunoscatoare.

meancat28
01.02.2010, 10:04:18

Ce frumos:) Ai nunta tot la president 2 - poate dupa nunta imi impartasesti si mie cum au fost serviciile..:)

initial am vrut sa fac si eu la biserica Maica Precista, insa pana la urma am ales sf. Anton.

E o idee buna sa faci pozele la Bucov. Am mai auzit multe persoane care au spus ca au iesit bine.
O alta idee: poze la vulcanii noroiosi. Am vazut niste poze care au iesit absolut superb.

joy
02.02.2010, 16:23:04
Buna fetelor, sunt si eu proaspata casatorita de cateva luni.
Noi am avut la nunta noroc cu niste prieteni care ne-au recomandat un fotograf super, il cheama Viorel, am facut si o sedinta inainte de nunta unde au iesit poze minunate, apoi in ziua nuntii a fost super. Programasem si o sedinta dupa nunta, dar s-a stricat vremea si nu am mai facut-o. Nu a fost un numar fix de poze pe care sa le fac, dar au iesit vreo 800 si absolut toate au fost prelucrate artistic, noi nu am vrut album de nunta sa mai scapam de cheltuieli atunci dar a zis ca ne face oricand.
Imi pare rau ca nu pot sa-i dau tot numele si siteul pe care il gasiti ca ar merita reclama.

m1adutza
02.02.2010, 16:31:25
Buna fetelor, sunt si eu proaspata casatorita de cateva luni.
Noi am avut la nunta noroc cu niste prieteni care ne-au recomandat un fotograf super, il cheama Viorel, am facut si o sedinta inainte de nunta unde au iesit poze minunate, apoi in ziua nuntii a fost super. Programasem si o sedinta dupa nunta, dar s-a stricat vremea si nu am mai facut-o. Nu a fost un numar fix de poze pe care sa le fac, dar au iesit vreo 800 si absolut toate au fost prelucrate artistic, noi nu am vrut album de nunta sa mai scapam de cheltuieli atunci dar a zis ca ne face oricand.
Imi pare rau ca nu pot sa-i dau tot numele si siteul pe care il gasiti ca ar merita reclama.

Stiu ca nu poti trimite PM....cumva Magic Studio?

coco_andreea
27.02.2010, 00:20:56
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu numar de telefon al vreunui cameraman si fotograf.Este cam tarziu si nu mai gasesc pe nimeni disponibil in ziua aceea
va rog din suflet[-o<

bebesorinik
06.03.2010, 00:26:50
Ajuuuuuuutooooooor.......

Miresici spuneti-mi va rog daca cunoasteti un cameraman ieftin, mi-am arvunit fotograf, si am uitat complet de cameraman, oricum nu pun mare pret pe filmare, si nu gasesc pe nicaieri un cameraman disponibil sau cu un pret accesibil....

adynamaria
10.03.2010, 13:26:36
Eu am gasit pe cineva care imi ia 150 ron pe ora pentru filmare. A zis k in general filmeaza cam 4 ore jumate, deci filmarea m-ar consta 675 ron.
Iar pentru poze a zis k imi ia 700 ron, k face cam 600-800 poze si album. Are 2 albume, unul e si mai scump, dar mai "special". Albumele nu am apucat sa le vad, insa de filmare sunt foarte multumita, k am vazut dvd-urile de la nunta unei cunostinte si mi-a placut cum a filmat, cum a imbinat momentele speciale.
Ce parere aveti, se merita sa dau in jur de 1400 ron pentru filmare si foto ???

ipup
10.03.2010, 13:33:52
Eu am gasit pe cineva care imi ia 150 ron pe ora pentru filmare. A zis k in general filmeaza cam 4 ore jumate, deci filmarea m-ar consta 675 ron.
Iar pentru poze a zis k imi ia 700 ron, k face cam 600-800 poze si album. Are 2 albume, unul e si mai scump, dar mai "special". Albumele nu am apucat sa le vad, insa de filmare sunt foarte multumita, k am vazut dvd-urile de la nunta unei cunostinte si mi-a placut cum a filmat, cum a imbinat momentele speciale.
Ce parere aveti, se merita sa dau in jur de 1400 ron pentru filmare si foto ???
Depinde ce pret pui tu pe amintirile din ziua nuntii... eu de exemplu dau 2500 ron, dar mi_a zis clar ca nu flimeaza cu ora, daca am momente care merita filmate ok, face si 6-10 ore, de exemplu, daca nu are asemenea momente nu are de ce sa umple 4 ore doar pt bani...
Mult succes!!

adynamaria
10.03.2010, 13:49:15
Depinde ce pret pui tu pe amintirile din ziua nuntii... eu de exemplu dau 2500 ron, dar mi_a zis clar ca nu flimeaza cu ora, daca am momente care merita filmate ok, face si 6-10 ore, de exemplu, daca nu are asemenea momente nu are de ce sa umple 4 ore doar pt bani...
Mult succes!!

Este prima persoana pe care am contactat-o pentru filmare, pentru ca am vazut mai multe dvd cu filmari inainte, de la diverse nunti. Si acesta mi-a placut cel mai mult pana acum. Mi se parea putin cam scumpicel, insa vreau ceva frumos si calitativ. Nu stiam ce preturi sunt in general, dar daca tu zici ca dai 2500 ron inseamana ca nu imi ia mult 1400. Oricum zicea ca e pretul pe care l-a luat si anul trecut, chiar daca el a mai investit in aparatura si in calitatea filmarii. Ca intelege care este situatia financiara de acum. De-abia astept sa vad si albumele k pe-alea nu le-am vazut si le lauda foarte mult.;;)

Apropo, banuiesc ca trebuie sa dau avans si la filmare, nu ? Ca el nu a zis nimic, a ramas ca mai vorbim cand ne intalnim sa vedem albumele. Cam cat % se da la avans, aveti idee? Sau depinde de cat cere el ?

ipup
10.03.2010, 14:23:48
Este prima persoana pe care am contactat-o pentru filmare, pentru ca am vazut mai multe dvd cu filmari inainte, de la diverse nunti. Si acesta mi-a placut cel mai mult pana acum. Mi se parea putin cam scumpicel, insa vreau ceva frumos si calitativ. Nu stiam ce preturi sunt in general, dar daca tu zici ca dai 2500 ron inseamana ca nu imi ia mult 1400. Oricum zicea ca e pretul pe care l-a luat si anul trecut, chiar daca el a mai investit in aparatura si in calitatea filmarii. Ca intelege care este situatia financiara de acum. De-abia astept sa vad si albumele k pe-alea nu le-am vazut si le lauda foarte mult.;;)

Apropo, banuiesc ca trebuie sa dau avans si la filmare, nu ? Ca el nu a zis nimic, a ramas ca mai vorbim cand ne intalnim sa vedem albumele. Cam cat % se da la avans, aveti idee? Sau depinde de cat cere el ?

nu e scump... conteaza mult si aparatura, eu insa am 2 camere, dar un album de 400 poze nu 600 ca tine, deci e chiar ok pretul care il ai. Avansul iti cere el, eu am dat 10%.

adynamaria
11.03.2010, 17:28:37
Multumesc frumos pentru informatii :* :* :*

ancasinana
14.03.2010, 21:06:42
Fetelor va rog sa ma ajutati!!!caut un fotograf bun de cateva luni dar parca nimic nu mi convine.Am nevoie de idei,va rog,cele care ati avut nunta deja sau urmeaza si stiti cum lucreza,recomandati mi pe cineva!!11>:D<

adynamaria
15.03.2010, 13:00:52
Fetelor va rog sa ma ajutati!!!caut un fotograf bun de cateva luni dar parca nimic nu mi convine.Am nevoie de idei,va rog,cele care ati avut nunta deja sau urmeaza si stiti cum lucreza,recomandati mi pe cineva!!11>:D<

Daca vrei iti dau numarul de telefon al persoanei cu care am vorbit eu. Vad ca tu esti in Spania, chiar zicea k are acum un nou model de album, "cum se face in Spania". Nu stiu la ce se referea, ca nu am apucat sa vad albumele. Nu stiu nici cat costa exact, doar cel simplu stiu ca e 700 ron.

ancasinana
20.03.2010, 19:24:43
Buna seara,
Am nevoie de ajutorul vostru,va rog!Vreau si eu amanunte despre MEDIA INN.A lucrat cineva cu ei?cam cat ma costa fotograful?Vreau detaliiL-).
Spor la miresit!:)>-

mireasamika5
12.04.2010, 22:05:01
Daca fotograful are imaginatie.......nu trebuie sa mearga la Floresti sa faca Foto; se descurca si in Ploiesti:)

Devi
17.04.2010, 08:28:07
Daca fotograful are imaginatie.......nu trebuie sa mearga la Floresti sa faca Foto; se descurca si in Ploiesti:)

Poate sa aiba imaginatie,sa fim frumoase,sa avem timp,singura problema este ca ar fi cazul sa facem "altfel" de fotografii si asta nu depinde decat de noi.Si din cate am observat incepem sa ne complacem in situatia de "merge si asa" ceea ce nu este normal.

neamucatalina
23.04.2010, 19:29:53
Eu colaborez cu fotograful de la media inn...am nunta pe 18 sept anul acesta. Daca vrei iti trim un PM cu mai multe detalii.

ancasinana
26.04.2010, 19:14:21
Eu colaborez cu fotograful de la media inn...am nunta pe 18 sept anul acesta. Daca vrei iti trim un PM cu mai multe detalii.
Ms frumos pt intentie,am vb cu ei si vor sa le platesc 500 de E,mi se pare putin cam mult....tu ce zici?

mireasamika5
26.04.2010, 21:36:29
Ms frumos pt intentie,am vb cu ei si vor sa le platesc 500 de E,mi se pare putin cam mult....tu ce zici?
Pt filmat si foto 500 e.....cam mult ...

ancasinana
01.05.2010, 18:01:01
Pt filmat si foto 500 e.....cam mult ...
NUUU!Nu ai inteles tu bn,DOAR pt poze cereau 500 e:((

ionelia80
01.05.2010, 21:59:56
Pe acasa tocmai s-a terminat "Before Sunset". Minunat film, mi-a facut placere sa-l revad, dar dupa parerea mea parca nu se ridica la nivelul primului din serie "Before Sunrise"...

Revenind on-topic, voi cat aveti de gand sa cheltuiti pentru albumul foto? Tin foarte mult la fotografii si, pasionata fiind de arta in general, vreau sa ma mandresc cu albumul meu de nunta si cand il voi arata nepotilor. :x
Fotograful meu care cere in total 1000E, a zis ca imi poate face doar fotografiile cu 600E, caci fiind inca an de criza, ma lasa sa ma gandesc pana dupa nunta daca facem sau nu albumul de 400E. Cica albumele pe care le ofera el costa peste si 500E si din ce am citit in sectiunea foto-video de pe miresici, tind sa cred ca are dreptate. Tot acolo am citit ca sunt fotografi care cer peste 1000E fara album.
Acuma, nah... o data ma marit, si pana la urma nu ma deranjeaza daca ma costa fotografiile la fel de mult ca rochia. Doar ca imi cam depaseste bugetul. Dar poate o conving pe soacra-mea sa renuntam la lautarii aia, si imi fac 3 albume... :">

ipup
03.05.2010, 13:12:11
Pe acasa tocmai s-a terminat "Before Sunset". Minunat film, mi-a facut placere sa-l revad, dar dupa parerea mea parca nu se ridica la nivelul primului din serie "Before Sunrise"...

Revenind on-topic, voi cat aveti de gand sa cheltuiti pentru albumul foto? Tin foarte mult la fotografii si, pasionata fiind de arta in general, vreau sa ma mandresc cu albumul meu de nunta si cand il voi arata nepotilor. :x
Fotograful meu care cere in total 1000E, a zis ca imi poate face doar fotografiile cu 600E, caci fiind inca an de criza, ma lasa sa ma gandesc pana dupa nunta daca facem sau nu albumul de 400E. Cica albumele pe care le ofera el costa peste si 500E si din ce am citit in sectiunea foto-video de pe miresici, tind sa cred ca are dreptate. Tot acolo am citit ca sunt fotografi care cer peste 1000E fara album.
Acuma, nah... o data ma marit, si pana la urma nu ma deranjeaza daca ma costa fotografiile la fel de mult ca rochia. Doar ca imi cam depaseste bugetul. Dar poate o conving pe soacra-mea sa renuntam la lautarii aia, si imi fac 3 albume... :">
Ai dreptate, o data te mariti... dar sa fiu sincera 1000 euro doar poze mi se pare cam mult, cate poze iti face de 600 euro? eu dau 1000 lei pt un album, 400 poze pe hartie si alte cateva mii de poze pe dvd, mi se pare ok asa. Dar fiecare face cum ii place;;) si cum poate.

Paula_Bv
03.05.2010, 15:51:38
1000 euro nu este foarte mult pt poze...dc tipul este profesionist merita toti banii pt ca dupa nunta el gandeste tot albumul plus ca dc face instantanee si asta presupune destul de multa munk din partea lui in timpul nuntii. Eu mi-am luat un pachet foto+video de mai mult de 1000 euro, tocmai pt ca am vrut sa am dupa nunta amintirile imortalizate la o calitate mai buna, nu doar niste poze pe care le poate face oricine. Nu sunt f multi fotografi din acestia in Ro pt ca nu lumea nu se incumeta sa dea atatia bani pe serv lor.

ionelia80
03.05.2010, 20:27:37
@ipup: Ce inseamna cateva mii? Am invatat foarte multe cat timp am cautat fotograf, si stiu ca nu e timp fizic ca cineva sa faca mai mult de 1.500-2.000 de declansari toata ziua. Asta insemnand in medie (daca nunta dureaza 17 ore) cam o fotografie la 30 de secunde. Sunt unele cazuri in care fotografiaza mai des, la la vals de exemplu... Dar in rest daca ar face fotografii in ritmul asta, ar insemna sa nu apuce sa gandeasca cadrele, sa caute cea mai buna lumina si cele mai potrivite fundaluri ci doar sa declanseze asa la intamplare. Poate ca gresesc dar asa mi se pare... ca unii ofera calitate si cei mai multi doar cantitate.
Fotograful nostru, a zis ca face cam 1500 de fotografii impreuna cu asistentul, dintre care alege si prelucreaza 500-600. Mie mi se pare OK.
@Paula_Bv: Multumesc ca ma sustii, filmarea ma costa 400E, e full HD si nu mi se pare o fita, chiar daca nici n-am unde sa vad blue-ray-urile deocamdata. :-$

mireasamika5
04.05.2010, 22:44:23
fotograful meu mi-a spus ca a facut maxim 2000 de fotografii la o nunta , din care a ramas cu 1700... restul le-a sters...si am vazut la el niste albume super .............cateva mii greu de crezut .........:))

ipup
05.05.2010, 07:59:17
<LI style="POSITION: relative; ZOOM: 1; BEHAVIOR: none" id=post_3255143 class="postbit blockrow" isImg="false">03.05.2010 21:27:37
ionelia80

Re: Fotografi si cameramani in jud Prahova
@ipup: Ce inseamna cateva mii? Am invatat foarte multe cat timp am cautat fotograf, si stiu ca nu e timp fizic ca cineva sa faca mai mult de 1.500-2.000 de declansari toata ziua. Asta insemnand in medie (daca nunta dureaza 17 ore) cam o fotografie la 30 de secunde. Sunt unele cazuri in care fotografiaza mai des, la la vals de exemplu... Dar in rest daca ar face fotografii in ritmul asta, ar insemna sa nu apuce sa gandeasca cadrele, sa caute cea mai buna lumina si cele mai potrivite fundaluri ci doar sa declanseze asa la intamplare. Poate ca gresesc dar asa mi se pare... ca unii ofera calitate si cei mai multi doar cantitate.
Fotograful nostru, a zis ca face cam 1500 de fotografii impreuna cu asistentul, dintre care alege si prelucreaza 500-600. Mie mi se pare OK.
@Paula_Bv: Multumesc ca ma sustii, filmarea ma costa 400E, e full HD si nu mi se pare o fita, chiar daca nici n-am unde sa vad blue-ray-urile deocamdata. :-$
Cateva mii asta poate sa insemne 2000 de poze, inclusiv pozele de la cununia civila si sedinta foto de dupa/inainte de nunta.

fotograful meu mi-a spus ca a facut maxim 2000 de fotografii la o nunta , din care a ramas cu 1700... restul le-a sters...si am vazut la el niste albume super .............cateva mii greu de crezut .........:))

nu e greu de crezut... si intrebarea mea este: fotograful tau e din Prahova? atunci ti-ai luat o mare teapa daca e.

ionelia80
05.05.2010, 09:53:15
Exact ce spuneam, nu e timp fizic sa faci mai mult de 2000 intr-o zi... si asta daca nu sta deloc. Dar ma gandesc ca mai sunt si o gramada de timpi morti, ca doar n-o sa sa-l iau de cum intra pe usa sa-i zic "hai baiatu', baga poze!" si daca-l pun la masa n-o manance cu aparatul la ochi... Sau, ma rog, ar putea sa faca si atunci. o:-)
Iar daca cununia civila e in alta zi sau face si sedinte inainte/dupa, atunci 2000 e un numar rezonabil. Insa, in cazul asta mi se pare suspect de mic pretul pe care il plateste ipup, caci inteleg ca fotograful nu e din prahova.
Si... chiar n-am inteles faza cu fotografii prahoveni, al meu e din Bucuresti dar initial ma orientasem catre cineva din Ploiesti si chiar imi pare rau ca era ocupat, caci imi placea mai mult.

anaises
18.05.2010, 10:21:10
Buna fetelor,

Am citit mesajele din aceasta sectiune si ma intereseaza si pe mine
recomandari legate de fotografi in Ploiesti.
Ma puteti ajuta cu ceva detalii legate de fotograful Bogdan Zaharoiu
sau Claudiu Visan? Numere de telefon, adrese web...nu am gasit
pe google mai nimic legat de ei.

Multumesc mult!

vulpitzza
19.05.2010, 10:32:26
Buna ziua miresici!!!

A colaborat cineva cu cei de la Magic Studio? Cateva pareri, impresii daca poate cineva sa-mi spuna. Va multumesc frumos!

biluta18
26.05.2010, 22:24:09
Buna fetelor,
in octombrie ma casatoresc si nu am gasit niciun fotograf+cameraman din Prahova. Ma puteti ajuta cu unii mai ieftini deoarece exista un buget:)).

Va multumesc

gabzabest
31.05.2010, 13:24:53
Va recomand serviciile foto si video de la firma de organizare Dalavini.

Albumul este superb, va fi o amintire extrem de placuta. In total ne-au dat 3 CD-uri cu aproximaiv 1100 de poze. Montajul video a fost profesionist si a surprins cele mai importante momente atat din timpul petrecerii cat si de la cununia civila si religioasa.

S1m0n1ca
12.06.2010, 10:49:30
Buna , eu fac cu alta firma dar daca firma ta iti da idei noi nu vrei sa ne inspiri si pe noi . Nu cu detalii ca nu e bine sa fie doua nunti identice dar ceva nou ca sa stim si noi ce sa propunem la firmele noastre de decoratiuni. Multumesc mult

pai ne-au propus diverse locatii pentru poze, nu celebra sala sporturilor, poze facute in locuri mai deosebite gen ruine de cetate sau livada, poate chiar un camp verde la apus de soare.
Ce mi-a palcut la ei a fost felul in care au pus problema, dc sa imi faca 1000 de poze fara nici o vibratie sentimentala, cand mai bine ne chinuie nitel si facem 10 poze care sa impresioneze pe oricine.
Poate ca si ceilalti fotografi gandesc la fel dar dintre toti cu care am vb pana la ei , numai ei au zis am putea sa mergem acolo sau sa facem asa. ei au venit cu idei, ceilalti au fost de genu cum vreti voi asa facem. Eu nu am nici o treaba cu fotografia cu luminile si treburi de genu, asa ca sa fiu pusa in postura sa aleg si daca nu iese bine sa imi zica " tu ai vrut asa " nu imi convine.

Mara_V
14.06.2010, 06:51:19
pai ne-au propus diverse locatii pentru poze, nu celebra sala sporturilor, poze facute in locuri mai deosebite gen ruine de cetate sau livada, poate chiar un camp verde la apus de soare.
Ce mi-a palcut la ei a fost felul in care au pus problema, dc sa imi faca 1000 de poze fara nici o vibratie sentimentala, cand mai bine ne chinuie nitel si facem 10 poze care sa impresioneze pe oricine.
Poate ca si ceilalti fotografi gandesc la fel dar dintre toti cu care am vb pana la ei , numai ei au zis am putea sa mergem acolo sau sa facem asa. ei au venit cu idei, ceilalti au fost de genu cum vreti voi asa facem. Eu nu am nici o treaba cu fotografia cu luminile si treburi de genu, asa ca sa fiu pusa in postura sa aleg si daca nu iese bine sa imi zica " tu ai vrut asa " nu imi convine.

Multumesc mult pentru raspuns si eu mi-am ales o sedinta Trash the Dress si o sa mergem intr-o locatie aleasa cu fotograful. Dar este bine ca ai gasit agentia de care te simti aproape, deoarece conteaza foarte mult si cum ii simti pe cei cu care colaborezi. La mine spre exemplu agentia ma sfatuit in legatura cu combinatia de flori, eu i-am zis ce flori vreau( orhidee si hortensie) si ei mi-au facut spre prezentare mai multe modele putin mai complicate ( adica mai multe flori dar si cele alese de mine) care mi-au placut mai mult decat ceea ce vazusem eu pe la alte agentii . Pup

stoica01
14.06.2010, 08:28:42
eu am dat in sept 2009, 600 pt filmat si 500 pt foto....

Cand vine vorba de pret trebuie privit din mai multe unghiuri; raportul calitate - pret este unul foarte important, apoi (sau cel mai important) talentul fiecarui prestator de servicii pe aceasta piata (asa cum un cantaret renumit ia mai mult fata de unul de duzina asa este si aici, numai ca fotografii (cameramanii) renumiti nu sunt asa cunoscuti precum cantaretii, insa sunt tot artisti); toata lumea poate sa-si ia o camera (aparat foto) dar nu toata lumea stie sa si creeze un material frumos. Un alt aspec este 'costul de productie' ; una este sa vi cu un singur card si cu blitzul de pe aparat si alte costuri ai atunci cand se vine cu asistent, umbrele, blizturi de studio, blende, etc (nu poti sa iei 600 ron pt. ca ar trebui sa mai aduci bani de acasa).Consider ca inainte sa spunem ca x costa mai putin sau mai mult decat y, trebuie sa vedem ce ofera fiecare (una ofera BMW si alta ofera Logan).

ionelia80
14.06.2010, 17:01:49
Bine punctat, dar din pacate sunt foarte multi care prefera Loganul, fiindca BMW-ul li se pare un lux, si considera ca oricum au tot timpul sa-si cumpere BMW daca nu le mai place dacia. Asa gandesc si eu...
Insa cand vine vorba de pastrarea amintirilor pretioase nu pot merge pe acelasi principiu, si e evident de ce, asa ca am facut ceva eforturi acum, pentru a nu fiu nevoita sa mai fac o nunta ca sa am si eu fotografii frumoase... ;-)

negutescuioanaroxana
15.06.2010, 12:07:30
Daca vreti va pot ajuta cu nr de telef al fotografului nostru.Noi zicem ca a facut treaba buna si nici nu este scump.

ionelia80
15.06.2010, 18:07:51
Daca vreti va pot ajuta cu nr de telef al fotografului nostru.Noi zicem ca a facut treaba buna si nici nu este scump.

Felicitari si casa de piatra... Sunt dragute fotografiile, voi sunteti superbi si se vede ca fotograful vine cu alte conceptii. Totusi ar fi putut sa va puna mai bine in valoare. Adica ma gandesc ca in exemplul 2 nu ma interesa atat de mult buchetarul ala si chiar nu inteleg care-i treaba cu genunchiul sotului tau in exemplul 6.
Imi place foarte mult, insa, fotografia a 5-a.
De-abia astept sa ma pot lauda si eu, cel putin in aceiasi masura ;-)

Mara_V
16.06.2010, 08:54:14
Felicitari si casa de piatra... Sunt dragute fotografiile, voi sunteti superbi si se vede ca fotograful vine cu alte conceptii. Totusi ar fi putut sa va puna mai bine in valoare. Adica ma gandesc ca in exemplul 2 nu ma interesa atat de mult buchetarul ala si chiar nu inteleg care-i treaba cu genunchiul sotului tau in exemplul 6.
Imi place foarte mult, insa, fotografia a 5-a.
De-abia astept sa ma pot lauda si eu, cel putin in aceiasi masura ;-)

Si eu am aceeasi parere ca fotograful si-a facut foarte bine treaba, iar pozele in care apare buchetarul sau alte obiecte sunt poze de detaliu si trebuie sa vezi poza scoasa ca sa fie apreciata la adevarata ei valoare. O sa vezi ca si fotograful tau in cele 500 de poze editate o sa iti faca si cu detalii pe buchetar, lumanari etc.
Sper ca si fotograful meu sa faca la fel de bine editarea la poze . Pup

ionelia80
16.06.2010, 12:58:38
Mara_V, de acord, dar acolo e un portret, iar detaliul pe flori distrage atentia de la personajul principal... ma rog, cat ma pricep si eu la pictura/fotografie...
Iar mie, personal, mi-ar fi placut sa vad mai degraba decolteul ;-)

strumf08
19.07.2010, 13:01:53
Bine punctat, dar din pacate sunt foarte multi care prefera Loganul, fiindca BMW-ul li se pare un lux, si considera ca oricum au tot timpul sa-si cumpere BMW daca nu le mai place dacia. Asa gandesc si eu...
Insa cand vine vorba de pastrarea amintirilor pretioase nu pot merge pe acelasi principiu, si e evident de ce, asa ca am facut ceva eforturi acum, pentru a nu fiu nevoita sa mai fac o nunta ca sa am si eu fotografii frumoase... ;-)

sau pt ca poate isi dau seama ca nu-si permit, nu neaparat achizitionarea ci intretinerea......oricum nu vad legatura dintre masini si poze, diferentele de pret nici nu se pot discuta, ma refer la diferenta de pret dintre un logan si un bmw si cele dintre fotografi /:) .....

luluv
24.08.2010, 17:58:43
da normal ca le prelucreaza.din acest motiv nu sunt gata nici acum.abia vineri a zis ca mi le da.dar iti spun tipul e pasionat rau,e trasnit.mi-a placut mult.pe mine m-a costat 3200 lei dar am 2 albume printate plus 2 cu coperti piele pt parinti.si am avut si foto-marturii.am facut poze la primire cu fiecare familie.si am avut 130 de familii.video m-a costat 1100 lei, dar au pachete variate.depinde ce vrei.la video incep de la 950 lei.la foto depinde ce doresti.asa ca saptamana viitoare o sa am poze.poate imi dai email-ul tau sa-ti dau cateva poze cu sala, ca am mai facut rost de cateva de la domnisoara de onoare.astept sa-mi dai adresa de email sa-ti trimit poze.

Zi-mi si mie te rog cu ce firma ai lucrat ca m-ar interesa si pe mine.merci frumos

kissulina
03.09.2010, 10:23:39
Buna fetelor,

Nunta mea se apropie cu pasi repezi si inca nu ne-am decis unde sa facem poze.
Noi stam in Bucuresti si venim lipsiti de inspiratie cand vine vorba sa alegem un loc de poze. Puteti sa ne dati niste idei? (in afara de fantanile din centrul orasului)

Multumesc.
Pupici

rbaciuro
03.09.2010, 17:04:55
Buna fetelor,

Nunta mea se apropie cu pasi repezi si inca nu ne-am decis unde sa facem poze.
Noi stam in Bucuresti si venim lipsiti de inspiratie cand vine vorba sa alegem un loc de poze. Puteti sa ne dati niste idei? (in afara de fantanile din centrul orasului)

Multumesc.
Pupici

Noi am rezervat la Muzeul de arta din Ploiesti. Mi s-a parut o locatie mai deosebita pentru poze.

kissulina
05.09.2010, 11:54:38
Noi am rezervat la Muzeul de arta din Ploiesti. Mi s-a parut o locatie mai deosebita pentru poze.

Foarte frumoasa locatia, felicitari! :) dar cum ati reusit sa o rezervati?

viorelcrisan
08.09.2010, 08:27:59
Atentie mare cu Florestiul, eu am patit sa vina clienti ai sanatoriului de alaturi (e un ospiciu chiar langa Trianon) si sa se ia de noi. E suficient sa ti se ia tot cheful si sa te cari acasa.

aaalllyyy
13.10.2010, 10:54:58
Buna,

Ma intereseaza si pe mine cum ati rezervat.... noi avem nunta in noiembrie si afara s-ar putea sa fie frig, sau mai rau sa ploua :(.

Foarte frumoasa locatia, felicitari! :) dar cum ati reusit sa o rezervati?

meancat28
13.10.2010, 17:49:08
Buna miresici! Noi l-am avut ca fotograf pe Catalin Sandu si nu ne pare rau de alegerea facuta. Este o persoaca implicata careia ii place ceea ce face.

Raluk_maria
01.11.2010, 20:48:06
Buna Miresicilor! eu inca nu mi-am gasit fotograful..poate maine..:D ca am programat o intalnire cu cineva...DAR... cameraman am gasit si recomand, va puteti uita si voi daca intrati pe google si dati media boy... e super Noua ne-a placut mult. Ia 300euro..dar merita...Sper sa ajut pe cineva cu aceasta informatie..PUPICI (MAI ASTEPT PARERI SI RECOMANDARI PENTRU FOTOGRAFI:D)

rbaciuro
09.11.2010, 09:53:48
Buna,

Ma intereseaza si pe mine cum ati rezervat.... noi avem nunta in noiembrie si afara s-ar putea sa fie frig, sau mai rau sa ploua :(.

Scuze de intarzierea cu care raspund.
Am fost direct la Muzeu , am platit o taxa de 200 RON/ora ( taxa e fixata de ei) si am rezervat ora si data.

tzuca1985
17.11.2010, 20:43:04
fetelor eu am lucrat cu o firma de organizari de evenimente din ploiesti si de acolo am luat tot inclusiv fotograful si cameramanul, pe toata durata evenimentului nu am avut grija lor, adica sa trag eu de ei sa surprinda momentele cheie din nunta iar dupa eveniment m-au surprins cu cel mai reusit si frumos montaj pe care l-am vazut. Au fost minunati. Daca doriti va pot spune cu ce firma am lucrat si va puteti interesa acolo.

Va pup si bafta

katyI
05.12.2010, 22:20:00
A lucrat cineva cu cei de la nunta completa.ro? Imi puteti spune cat sunt de seriosi sau nu? As dori sa semnez contract cu ei pt servicii foto-video si ma intrebam daca stiti ceva de ei...Multumesc.

monicapop
06.12.2010, 00:29:29
A lucrat cineva cu cei de la nunta completa.ro? Imi puteti spune cat sunt de seriosi sau nu? As dori sa semnez contract cu ei pt servicii foto-video si ma intrebam daca stiti ceva de ei...Multumesc.

nu am auzit de ei! dar din ce am vazut pe site...cred k gasesti ceva mai ok...de curiozitate, ce pret ti-au cerut pentru foto-video?

deea2020
08.12.2010, 14:14:37
buna miresici!!am citit toate parerile voastre in legatura cu cameraman-fotograf si ink nu m-am hotarat..si eu am nunta pe 16 iulie si inca nu am gasit nimic.am luat legatura cu o firma care are un pachet atractiv dar nu sunt sigura daca sunt alegerea corecta.ma poate ajuta cineva?este vorba de firma eventdecor.multumesc anticipat!

ipup
08.12.2010, 14:36:01
buna miresici!!am citit toate parerile voastre in legatura cu cameraman-fotograf si ink nu m-am hotarat..si eu am nunta pe 16 iulie si inca nu am gasit nimic.am luat legatura cu o firma care are un pachet atractiv dar nu sunt sigura daca sunt alegerea corecta.ma poate ajuta cineva?este vorba de firma eventdecor.multumesc anticipat!

Buna,
eu am colaborat cu eventdecor la nunta, doar pt aranjamente florale si ce mai includea (invitatii, placecarduri..) foto si video am avut separat.
Insa am fost multumiti de ei, tipa Cristina e super de treaba si te ajuta mult.

Daca iti convine oferta ti-i recomand cu mare caldura!
Succes!

deea2020
09.12.2010, 14:09:24
Buna,
eu am colaborat cu eventdecor la nunta, doar pt aranjamente florale si ce mai includea (invitatii, placecarduri..) foto si video am avut separat.
Insa am fost multumiti de ei, tipa Cristina e super de treaba si te ajuta mult.

Daca iti convine oferta ti-i recomand cu mare caldura!
Succes!

buna!multumesc pentru sfat!cred ca o sa o sun maine sa confirm si sa ne intalnim.

IuliaAlexandra
12.12.2010, 23:14:10
Pentru foto- video parerea mea e sa va discuti direct cu echipa, asa cei de la o agentie pot sa iti trimita pe cine mai e liber pe data respectiva. Am auzit multe situatii cand cei de la agentie iti arata ceva si la nunta ta iese cu totul altceva.
Pentru foto eu o sa colaborez cu Alexandru Dancescu ( intra pe,, AdFoto fotografie de eveniment ,, pe facabook sa iti faci o idee) sau pe adfoto. ro

Daca se poate , p[oti sa-mi spui ce pachet ofera si aproximativ cat costa? ,multumesc .

deea2020
13.12.2010, 12:28:28
buna!multumesc pentru sfat!cred ca o sa o sun maine sa confirm si sa ne intalnim.

Buna!Am rezolvat cu cameramanul si fotograful.Sper sa fie bine!

ipup
13.12.2010, 12:53:36
Buna!Am rezolvat cu cameramanul si fotograful.Sper sa fie bine!
MA bucur ca ai rezolvat.
Si eu sper sa fie bine si sa ai o nunta mai frumoasa decat ai sperat:)!!
Un singur sfat imi mai permit: nu lasa sa iti strice ziua nuntii nimeni si nimic!!! chiar daca ceva nu iese cum vrei tu, treci peste si bucura-te de restul lucrurilor frumoase... :)

alinuka26
18.12.2010, 13:49:48

Buna,
Hmmm....parerea mea este sa mai cauti, nu zic ca sunt rai dar nici extrordinari.

maria2011
03.01.2011, 09:25:08
Buna, sper ca imi veti da cateva idei si sper ca vom ajuta si alte miresici care urmeaza sa aiba fericitul eveniment.
Chiar nu stiu pe cine sa aleg... nu stiu ce pret se percepe pentru asa ceva.... deci astept sa ma ajutati :*.

makaveli
18.01.2011, 13:19:32
noi la nunta si la botez am avut aceieasi echipa de fotograf/cameraman, recomandati de beietii care ne-au cantat la nunta. ne-am intalnit cu ei, am vazut clipuri si poze si ne-am hotarat. totul a fost super ok, iar la bani am iesit per total extrem de bine. zic asta ptr.ca noi am luat de la ei, muzica, foto/video si jocuri de lumini, iar ptr. pachete dastea mari au reduceri foarte bune - iesi mult mai ieftin decat daca le ei separat, daca nu ma insel, am iesit cu 6 sau 7 milioane mai ieftin per total.

popi_princess
21.01.2011, 18:18:10
Eu am gasit un pachet cu 2800 lei plus trash the dress......ce prere aveti.......pozele care le-am vazut arata ft bine acum nus tiu daca chiar se merita sau nu........ce parere aveti???

makaveli
21.01.2011, 18:46:25
pai sincer acum depinde ce primesti in banii astia. asa la prima vedere pare mult, ptr.ca nu stiu ce primesti. spre exemplu daca este filmare full HD pe suport blu-ray sau HDD, sesiune foto cu album din acela mai special putin etc, atunci nu este mult. daca in schimb ai filmare SD obisnuita, si album din acela cu cele mai reprezentative 50 de poze printate (exact asa am avut noi), atunci sincer este mult 2800 Ron. sigur gasesti mai ieftin. noi am platit exact 1500 Ron, filmare SD, poze nelimitat, toate editate ptr. print si album obisnuit cu cele mai reprezentative 50 de poze printate fara sesiune trash the dress

alex87
26.01.2011, 12:21:41
buna,
am colaborat in mai multe evenimente cu cei de la nunta completa.Sunt foarte seriosi. am fost multumiti de fiecare data

gaby_e
10.04.2011, 18:49:11
Buna fetelor,

M -ar interesa sa stiu daca sunt si alte muze in Ploiesti unde am putea face poze (in afara de Muzeul de Arta). S- a gandit cineva la Muzeul de Istorie?

Multumesc

miharaduu
10.04.2011, 22:10:38
buna,
am colaborat in mai multe evenimente cu cei de la nunta completa.Sunt foarte seriosi. am fost multumiti de fiecare data

Unde as putea vedea ceva facut de ei? si care ar fi un pret? Noi momentan nu ne-am ales cameramanul... sper sa nu fie prea tarziu.

toaderanna
11.04.2011, 06:32:52
Inca nu m-am hotarat pe cine luam, cateva referite ar fi, mi-a recomandat cineva un baiat din Ploiesti pe nume Viorel, acum astept sa imi dea si un numar de telefon sa vedem care ar fi un pret pentru anul viitor.

monicapop
18.04.2011, 23:31:26
Buna, sper ca imi veti da cateva idei si sper ca vom ajuta si alte miresici care urmeaza sa aiba fericitul eveniment.
Chiar nu stiu pe cine sa aleg... nu stiu ce pret se percepe pentru asa ceva.... deci astept sa ma ajutati :*.

buna! eu am ales pe cei de la adfofo , sunt profesionisti si au si preturi decente.:)

toaderanna
22.04.2011, 21:04:23
Sunt foarte multi care fac treaba buna. La prima vedere ti se par ca nu sunt multi profesionisti, dar daca stai sa le vezi materialele poti sa iti dai seama ca fac o treaba excelenta.

alimeeea
30.05.2011, 13:53:21
Salutare tuturor miresicilor:)...sunt o fosta miresica foooarte incanta de echipa care mi-a facut pozele shi filmarea la nunta. Daca vreti detalii va stau la dispozitie....pe privat!!!se numesc lifetime studio...ii gasiti shi pe facebook...va poop shi spor la pregatiri

flavianacostache
30.05.2011, 15:08:34
Buna fetelor eu as alege pe CATALIN EREMIA din pitesti..dar are un pret foarte piperat..o sa ne hotaram mai spre sfarsitul anului cred. voi ce mi-ati recomanda?
va pup :*:*

IuliaAlexandra
30.05.2011, 22:23:35
Buna fetelor eu as alege pe CATALIN EREMIA din pitesti..dar are un pret foarte piperat..o sa ne hotaram mai spre sfarsitul anului cred. voi ce mi-ati recomanda?
va pup :*:*

Bogdan Zaharioiu , il gasesti pe net daca dai cautare dupa nume si este din Ploiesti , foto din alt oras iti cere sa platesti transport si cazare . Relu Draghici din Targoviste este un fotograf foarte talentat ii gasesti blogul dand cautare dupa nume.

flavianacostache
13.06.2011, 16:15:13
Bogdan Zaharioiu , il gasesti pe net daca dai cautare dupa nume si este din Ploiesti , foto din alt oras iti cere sa platesti transport si cazare . Relu Draghici din Targoviste este un fotograf foarte talentat ii gasesti blogul dand cautare dupa nume.
Multumesc mult stiam de bogdan zaharoiu imi place cum lucreaza..dar sotul meu este inebunit dupa albumele foto ale lui catalin eremia..voi avea o alegere grea in toamna cand o sa ne hotaram 100%

toaderanna
22.06.2011, 12:05:11
Noi i-am ales pe cei de la Nunta Completa.... ii gasesti pe net, poate te ajuta la ceva...am ales de la ei un pachet foto - video, am dat de ei pe site-ul formatiei pe care am arvunito. Sper sa iti fie de folos.

ramy_ramonik
24.06.2011, 11:16:13
Buna fetelor,
Nu sunt din Ploiesti si am nevoie urgenta de o parere cu privire la firma ********** FILAUDIO.
I-am gasit la un targ de nunti si ce ne-au aratat era ok,insa acum sunt in dubii,nu vreau foto banale de nunta,si nu stiu daca ne pot oferi pozele mult visate....
Firma este din Ploiesti si in afara de site-ul lor nu gasesc nici o parere pro sau contra despre ei.
Va multumesc mult,

ramy_ramonik
24.06.2011, 15:43:56
Buna fetelor,
Am nevoie urgent de o parere despre firma foto-video FILAUDIO din Ploiesti.
A mai lucrat cineva cu ei?
Astept raspunsuri.
Va multumesc mult

deea2020
25.06.2011, 17:17:26
buna la care president faci ....ce muzica o sa ai si spunemi cat te4 va costa pozele ...astept si eu in raspuns /...sunt noua pe aci

Buna.Eu am nunta la president 2 pe 16 iulie,daca te pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere.

Chirrox
29.06.2011, 19:53:02
Buna fetelor,
Am nevoie urgent de o parere despre firma foto-video FILAUDIO din Ploiesti.
A mai lucrat cineva cu ei?
Astept raspunsuri.
Va multumesc mult

Am o prietena care a colaborat cu ei ...ea a fost multumita de ei si de ceea ce au facut. Eu nu sunt in vant dupa ei...parerile sunt impartite.

ramy_ramonik
29.06.2011, 20:22:42
[QUOTE=Chirrox;4246274] Eu nu sunt in vant dupa ei...parerile sunt impartite.[/QUOTE

eu vreau ceva deosebit,o sedinta foto intre cununia civila si cea religioasa....un loc parasit,un pod vechi....ceva frumos...
Prietena ta a avut o sedinta foto cu ei?A avut doar "banalele" foto din parc?

Chirrox
29.06.2011, 20:31:11
[QUOTE=Chirrox;4246274] Eu nu sunt in vant dupa ei...parerile sunt impartite.[/QUOTE

eu vreau ceva deosebit,o sedinta foto intre cununia civila si cea religioasa....un loc parasit,un pod vechi....ceva frumos...
Prietena ta a avut o sedinta foto cu ei?A avut doar "banalele" foto din parc?

...banalele poze din parc...asta a fost, d-aia nu sunt in vant dupa ei.....asteapta si alte pareri, asta e parerea mea...Poze in parc poate face oricine daca are aparat foto, nu trebuie sa fii specialist...cred ca m-ai inteles..

ramy_ramonik
29.06.2011, 20:37:42
[QUOTE=ramy_ramonik;4246318]

...banalele poze din parc...asta a fost, d-aia nu sunt in vant dupa ei.....asteapta si alte pareri, asta e parerea mea...Poze in parc poate face oricine daca are aparat foto, nu trebuie sa fii specialist...cred ca m-ai inteles..

Am dat un avans de 200 ron si pt video si foto ne iau 3000 ron...dar daca sunt doar pozele din parc,aparatul profi il am si eu....:(
Cred ca am sa caut in continuare,numai ca nunta o am peste 3 luni,in octombrie:(
mersi mult pt raspuns

Chirrox
29.06.2011, 20:53:51
[QUOTE=Chirrox;4246329]

Am dat un avans de 200 ron si pt video si foto ne iau 3000 ron...dar daca sunt doar pozele din parc,aparatul profi il am si eu....:(
Cred ca am sa caut in continuare,numai ca nunta o am peste 3 luni,in octombrie:(
mersi mult pt raspuns

Stai linistita,o sa gasesti cu siguranta......mi se pare mult 3000ron, mi se pare ca te duc cu presul ...scuze ca sunt directa...

marianbebe
03.07.2011, 20:22:39
Are contract cineva cu cei de la Lifeevents ? am vazut ca au poze frumoase pe site, daca este cineva care i-a avut la nunta si poate sa imi spuna daca sunt ok ar fi perfect. multumesc.

elenush1986
29.07.2011, 10:12:01
Buna ,

A lucrat cineva cu cei de la 8mm studio? ce parere aveti despre ei ? ms .

elenush1986
29.07.2011, 10:34:20
Multumesc mult stiam de bogdan zaharoiu imi place cum lucreaza..dar sotul meu este inebunit dupa albumele foto ale lui catalin eremia..voi avea o alegere grea in toamna cand o sa ne hotaram 100%

Buna , pana la urma una dintre voi a lucrat cu bogdan ?cum vi s-a parut?

sandraochiialbastri
29.07.2011, 20:11:40
Am o prietena care a colaborat cu ei ...ea a fost multumita de ei si de ceea ce au facut. Eu nu sunt in vant dupa ei...parerile sunt impartite.
cam scump//////la ei......

elenush1986
29.07.2011, 20:13:57
buna ce muzica ai la president 5 si ce meniu alegi.....all inclusiv sau....altul

nu am ales inca meniul, dar cred ca vom merge pe varianta macare + cafea de la ei, si restul le luam separat noi. o sa facem un calcul daca ei de dau niste preturi bune o sa luam de la ei tot daca nu ...nu.

iar pt muzica....nu stiu inca .

dimaelena
08.09.2011, 06:32:56
Buna. inca nu m-am decis pe cine sa iau dar as opta pentru cei de la nunta completa, adik o echipa Foto-Video. Vreo miresica care a lucrat cu ei?

danootza
22.09.2011, 13:00:28
Noi i-am ales pe cei de la Nunta Completa.... ii gasesti pe net, poate te ajuta la ceva...am ales de la ei un pachet foto - video, am dat de ei pe site-ul formatiei pe care am arvunito. Sper sa iti fie de folos.

Spune-mi si mie te rog cat te va costa pe tine foto-video cu cei de la nunta completa? imi place ce vad pe site-ul lor dar nu sunt lamurita intru totul cu preturile si am zis sa te intreb pe tine inainte sa sun.
pupici (nu a mers sa iti trimit pm )

dianadianna
05.10.2011, 11:08:42
Buna , pana la urma una dintre voi a lucrat cu bogdan ?cum vi s-a parut?
Salut fetele,eu am lucrat cu Bogdan Zaharioiu.Ce pot spune este ca ii place ceea ce face si o face bine.In ziua nuntii,spre surprinderea mea nu am avut chef de poze,dar Bogdan a insistat la maxim si a tras de noi sa facem cat mai multe poze.Am anulat sedinta foto din cauza vremii,dar totusi a iesit bine si sunt multumita.M-a aranja tot timpul,ca totul sa fie perfect,si-a dat interesul,efectiv a luptat cu noi.Nu am avut chef de poze.Totul a trecut atat de repede si am fost fericita ca l-am avut pe Bogdan,ca alt fotograf poate nu ar fi insistat si ,......nu prea am fi avut poze(doar noi doi,mirii).Este foarte sociabil si prietenos,te simti de parca-l cunosti de o viata,lucru care a contat ptr mine mult.Bogdan este un fotograf excelent si cred ca toate miresicile au fost si vor fi multumite de el.Eu am sa mai lucrez cu el si cu alte ocazii.Numai bine va doresc.

IuliaAlexandra
07.10.2011, 10:41:07
Recomand cu caldura Bogdan Zaharioiu , nu este numai un fotograf este o persoana deosebita care iti devine prieten dupa !!!! Amabil , politicos , punctual , intelegator , inovativ , ingenios , atent la detalii , PROFESIONIST ! La nunta noastra a fost ajutat si de Flory , sotia lui . Nu am inca toate pozele oficiale deoarece lucuiesc in Bucuresti si ajung mai greu in Ploiesti insa promit sa va arat cateva peste o saptamana .
Va recomand sa lucrati pe partea de video cu Vali , noua ni l-a recomandat Bogdan si nu regret .

IuliaAlexandra
07.10.2011, 10:47:54
Cateva poze pe care le-a trimis Bogdan sa stinga din curiozitate.

Klara23
09.10.2011, 15:15:34
Cateva poze pe care le-a trimis Bogdan sa stinga din curiozitate.

Foarte frumoase pozele! Imi poti spune te rog si cat te-a costat? Multumesc mult!

IuliaAlexandra
09.10.2011, 20:51:30
Foarte frumoase pozele! Imi poti spune te rog si cat te-a costat? Multumesc mult!
Buna , nu stiu daca e relevant , noi ne-am dus i-am spus ce vrem , ce nu vrem si Bogdan ne-a dat un pret cu care am fost deacord . Cam atat , depinde de ce iti doresti .

coco_andreea
12.10.2011, 12:34:44
Buna,
Pentru botez cu cine a ti colaborat? Atat foto cat si video?Dar la preturi rezonabile ca pe criza aceasta este cam greu sa ne mai aruncam ca la nunta!
Multumesc!

ipup
12.10.2011, 13:40:02
Buna,
Pentru botez cu cine a ti colaborat? Atat foto cat si video?Dar la preturi rezonabile ca pe criza aceasta este cam greu sa ne mai aruncam ca la nunta!
Multumesc!

LA foto+video am colaborat cu aceeasi de la nunta. pt ca am vrut sa avem amintirile la fel de bine "pozate". si-au meritat banutii.

IuliaAlexandra
14.10.2011, 21:02:57
TTD cu tema Pe aripile vantului de Bogdan Zahariou la Floresti , Micul Trianon :

Nicole22
09.11.2011, 13:13:40
Buna. Imi puteti spune ceva despre studio 8mm?

angell88
09.11.2011, 13:46:26

Buna. Ai organizat nunta cu cei de la Lucky Wedding? Cum a fost in final? Cu aranjamente, foto/video?

diana_315
02.12.2011, 18:00:23
Recomand cu caldura Bogdan Zaharioiu , nu este numai un fotograf este o persoana deosebita care iti devine prieten dupa !!!! Amabil , politicos , punctual , intelegator , inovativ , ingenios , atent la detalii , PROFESIONIST ! La nunta noastra a fost ajutat si de Flory , sotia lui . Nu am inca toate pozele oficiale deoarece lucuiesc in Bucuresti si ajung mai greu in Ploiesti insa promit sa va arat cateva peste o saptamana .
Va recomand sa lucrati pe partea de video cu Vali , noua ni l-a recomandat Bogdan si nu regret .

Buna, Iulia poti sa imi dai si mie cateva detalii despre tarifele pe care le-au solicitat cei doi. Iti multumesc frumos.

IuliaAlexandra
04.12.2011, 20:22:10
Buna, Iulia poti sa imi dai si mie cateva detalii despre tarifele pe care le-au solicitat cei doi. Iti multumesc frumos.

Buna , din pacate nu stiu sa iti spun un pret pt ca Bogdan iti spune un pret in functie de ceea ce iti doresti tu de aceea te sfatuiesc sa programezi o intalnire cu el si sunt sigura ca vei fi multumita.

diana_315
07.12.2011, 12:54:49

Buna Flaviana ai reusit sa iei o decizie cu privire la fotograf? Daca da poti sa imi dai si mie cateva detalii? Multumesc.

monicapop
08.12.2011, 01:13:30
Buna Flaviana ai reusit sa iei o decizie cu privire la fotograf? Daca da poti sa imi dai si mie cateva detalii? Multumesc.

Buna! Iti scriu aici pentru ca nu am cum sa iti dau pe private ca nu am 10 mesaje.
Pe mine m-a costat 1900 ron pachetul foto-video( am avut cam 1000 de poze prelucrate pe dvd, iar la video cam 3 ore de filmare cu montaj full, pe dvd si pe blue ray)
Eu am fost super incantata. Intra pe contul lui de facebook ca sa vezi poze mai recente.

Spor la pregatiri!

Flamingo
14.12.2011, 14:36:32
Buna fetelor!
Sunt in cautarea unui videograf iar ce mi-a placut+permis in Brasov este luat asa ca imi extind cautarile, sunt dispusa sa platesc transport + cazare daca e nevoie...asa orice link/numar de telefon intr-un PM ar fi binevenit.Multumesc anticipat! :)

elaionescu
19.12.2011, 03:57:14
eu i am avut pe cei de la geflomedia ,cea mai proasta alegere!!!!!! au fost adusi de catre fratele meu,ca si cadou de nunta.....dar mai bine ma lipseam...poze intunecate,rezolutie mica in asa fel incat nu pot fi nici macar prelucrate ca lumea(el, geana florin impreuna cu sotia , nu s au obosit sa faca absolut nimic),valsul nostru nu l a filmat pt ca era pe afara....a prins doar jumatate,si mi a dat o explicatie in bataie de joc:ca nu poate fi data melodia de la inceput,pt ca era piesa originala:)))),am primit in schimb o filmare de la o cumnata in care se vede cum vine in fuga pt ca pierduse inceputul)multe poze sunt neclare....etc....ce i drept restaurantul nu era extraordinar de luxos insa in pozele lor arata ca o cantina municipala,chiar daca era aranjat foarte frumos.....pe scurt nu si au facut treaba deloc deloc deloc......:(
Au filmat totul mult prea sus in asa fel incat avem cu toti bartai capul si picioare scurte..tinutele tuturor au fost degeaba.....un zgomot de fundal groaznic.....
la botez am adus fotografi de la galati care si au facut treaba extraordinar,iar la vara vom face un TTD cu o domisoara de la brasov,care s a ocupat sa mi prelucreze si sa faca ceva si cu jafurile de poze de la nunta....ca in felul asta sa scap de sechelele SI DEZAMAGIRILE ramase de la nunta :(
ce i drept e vina mea ca am avut incredere in fratele meu pt un eveniment atat de important..dar n am crezut ca cineva de meserie poate face poze si filmari atat de proaste...eu personal fac poze mai bine....

n_alexandra
18.01.2012, 08:21:49
Noi i-am ales pe cei de la Nunta Completa, am vazut poze si filmari realizate de ei si am fost destul de incantati, iar pretul este rezonabil. Am si eu o nelamurire: cand se face faimoasa sedinta foto din parc (unde in alta parte in Ploiesti?!:|)? Am inteles ca dureaza cam 40 de minute, mi se pare cam mult sa las invitatii sa astepte, se face inainte de biserica, dupa???:-?

mxm
10.02.2012, 15:11:55
Buna viitoare miresici!

Fiindca mi se pare just sa dau un feedback, poate va ajuta, va spun cu cine am lucrat noi si am fost foarte multumiti de rezultat: Florin Iordache si Raluca Apostolescu pe foto si Adrian Dumitriu pe video. Sper ca nu i-am pocit numele lui Adi (eu mereu i-am folosit "numele de scena", adica cel folosit de colegii sai din televiziune). Daca vreti numerele de telefon, vi le pun cu placere in PM (nu stiu daca am voie, dar incerc:). Calitate: filmarea a fost predata pe Full HD si Blue Ray; iar tonele de poze si brut si prelucrat si comprimate pt transmiterea pe net (la solicitarea noastra).
Istoria noastra a fost asa: un amic din presa mi-a recomandat cel mai bun cameraman de la Prahova TV, caruia i-am solicitat si fotograf. Au lucrat excelent toti trei. Montaj si prelucrare buna, momentele cele mai importante imortalizate, peste 1000 de poze bune, prelucrate frumos.
Noi am tinut evenimentul in Brasov si au venit fara nicio problema, punctuali in ambele zile (am facut civila vineri si sambata nunta).
De curiozitate, cand va alegeti colaboratorii pe foto-video, solicitati sa vedeti filmare si poze din biserica si din restaurant. In mod sigur, daca acelea au iesit bine si celelalte vor fi ok.
Au imaginatie. Asta este foarte important. Simt unghiurile favorabile si sunt atenti la detalii.

Succes la cautari si va dorim sa fiti la fel de fericiti ca noi, dupa!

mxm

iolanda_elena
04.03.2012, 19:57:02
Buna, am si eu nevoie de cateva raspunsuri. A colaborat cineva cu cei de la C&D Wedding Studio? Ati fost multumiti de ei, iar daca nu, care au fost nemultumirile? Multumesc.

Daria_2011
21.03.2012, 11:33:35
Noi i-am ales pe cei de la Nunta Completa, am vazut poze si filmari realizate de ei si am fost destul de incantati, iar pretul este rezonabil. Am si eu o nelamurire: cand se face faimoasa sedinta foto din parc (unde in alta parte in Ploiesti?!:|)? Am inteles ca dureaza cam 40 de minute, mi se pare cam mult sa las invitatii sa astepte, se face inainte de biserica, dupa???:-?
aR FI BINE SA DISCUTI CU EI SA STABILESTI UNDE VREI SA FACI POZELE DIN PARC CAT SA DUREZE SI SA FACI ATAT IN BISERICA CAT SI LA RESTAURANT, PLUS CATE ORE MINUTE VREI INREGISTRAREA LA MONTAJ AI PUTEA PARTICIPA SI TU!