PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa in Galati

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

manuela1
01.08.2006, 21:59:21
dragele mele, am o rochie foarte frumoasa de vanzare. este creatie propie, realizata la agnes toma. rochia este noua, masura S. trimit poze la cerere. ma puteti contacta la[] sau la nr de tel: []

Gabs
06.10.2006, 19:43:34
Buna miresici din Galati...Eu mi-am cumparat o rochie frumoasa din Galati de la un Salon din Mazepa care ii zice Gala (sper sa nu fac reclama acuma).
Au rochii foarte frumoase acolo. Uitati-va la profil sa vedeti rochia...

kala_elena
21.11.2006, 09:41:03
Dragalase miresici din Galati,

Sunt din Braila si asa cum multe din voi stiti, nu prea ai ce sa cumperi de pe aici, mai ales ca toate dorim ca in ziua nuntii noastre sa fim cele mai frumoase si speciale!
Am vizitat sambata magazinul Gala, la sfatul unei colege de fac. din Gl. Mi-au placut ca idee modelele de acolo, sunt finute. Dar nu am gasit NICIUNA cu bretele pe umeri, asa cum mi-o doresc eu. Tipa de acolo a fost destul de amabila si mi-a spus ca pot face rochita in atelierul lor, la comanda. Avand in vedere ca modelul meu de rochita nu l-am vazut nicaieri, tind sa merg pe mana ei, mai ales ca am vazut materialele si dantela folosita de ei.
Ce ma sfatuiti? Sunt de incredere, lucreaza frumos? Ati auzit reclamatii la adresa lor?
Multumesc!^:)^^:)^^:)^

m1r3la
21.11.2006, 11:10:17
Eu Sunt Din Galati Si In Plimbarile Prin Magazinele De Aici In Cautarea Unei Rochite Care Sa-mi Atraga Atentia Si Sa Ma Cucereasca Nu Am Gasit Nimic Special Decat In Magazinul Gala.am Vazut Insa Ca Ai Nunta La Anul In Iulie Si Eu Am Vb Cu Tipa De Acolo Si Pana In Iulie Mai Vin Trei Colectii Asa Ca Eu Zic Sa Mai Astepti Putin Poate In Colectiile Viitoare Vei Gasi Si Ceva Pe Placul Tau Ca Sa Nu Mai Fii Nevoita Sa O Faci La Comanda.in Rest De Gala Numai De Bine.....

kala_elena
21.11.2006, 11:21:29
Mi-a spus intr-adevar ca va mai veni o colectie in februarie, mai ales ca ei vor participa la targurile de nunti. Astept oricum pana dupa targuri, si apoi iau o decizie finala.
Multumesc!^:)^

kala_elena
21.11.2006, 11:24:36
Am intrat pe site si nu imi arata nici o rochita!:((:((:((

eva
21.11.2006, 12:06:19
Eu le pot vedea, sant dragute, nu stiu cum arata in realitate, dar in poza arata bine.

eva
21.11.2006, 12:12:51
Au si niste accesorii dragute .

m1r3la
22.11.2006, 18:46:26
Nu Stiu Dece Nu Le Poti Vedea Sunt Dragute Oricum Adica Mi Se Par Chiar Mai Dragute In Realitate Decat In Poze......depinde Ce Tip De Rochita Cauti Daca Iti Place Cu Broderie Sau Fara Ca De Ex Mie Mi-a Placut F Tare Broderia De Pe Rochitele Lor Pt Ca E Finuta Si Lipsita De Pietricele Kitch Care Bat In Verde Sau Mov La Soare

Gazutza_83
22.11.2006, 19:48:54
Nici eu nu le pot vedea:((:((..Dar voi ajunge cu siguranta pentru ca celelalte magazine de rochii m-au dezamagit total..o intrebare..cam ce preturi au rochiile la Gala?

mihaela_0242000
23.11.2006, 00:07:26
Nici eu nu le pot vedea:((:((..Dar voi ajunge cu siguranta pentru ca celelalte magazine de rochii m-au dezamagit total..o intrebare..cam ce preturi au rochiile la Gala?

Ce am vazut eu in august, erau 15 mil.

kala_elena
23.11.2006, 07:55:33
Mie mi s-a spus ca pretul variaza intre 7 si 25 de milioane. Unele sunt importate, altele sunt facute de ei.

kala_elena
23.11.2006, 07:57:24
Nu Stiu Dece Nu Le Poti Vedea Sunt Dragute Oricum Adica Mi Se Par Chiar Mai Dragute In Realitate Decat In Poze......depinde Ce Tip De Rochita Cauti Daca Iti Place Cu Broderie Sau Fara Ca De Ex Mie Mi-a Placut F Tare Broderia De Pe Rochitele Lor Pt Ca E Finuta Si Lipsita De Pietricele Kitch Care Bat In Verde Sau Mov La Soare
Eu nu am vazut nici o rochita cu bretele pe umeri, asa cum vreau eu. Doua aveau bretele in jurul gatului iar restul erau fara. Dantela e de toate felurile, inclusiv cu mergelute si paiete. Am vazut si dantela fina, cu fir argintiu sau auriu. Sunt frumoase, intr-adevar!

annybunny
04.12.2006, 16:47:15
Mie mi s-a spus ca pretul variaza intre 7 si 25 de milioane. Unele sunt importate, altele sunt facute de ei.

daca faci la comanda la gala...ore stiti cat mar costa??????? please help ^:)^

Felicia
04.12.2006, 19:22:35
Kala Elena,avem nunta in aceeasi zi...oare o fi cald?Tu ce crezi?Toata lumea pe care am anuntat-o spunea ca,vai ce cald o sa fie....Si deja iti cauti rochie.Eu abia am gasit restaurant si acum caut formatie.Tu ce ai,formatie sau dj?

Gabs
06.12.2006, 22:36:49

A mea a costat 21 mil. cu tot cu crinolina, cred ca stii...?Ti-am mai spus?
Oricum eu sunt tare multumita...Si dupa cite imi amintesc aveau si cu bretelute acolo. Dar nu este asa de greu sa pui bretelute la o rochie care este fara...Asta pentru miresica care vrea o rochie cu bretelute...

kala_elena
07.12.2006, 08:10:12
Kala Elena,avem nunta in aceeasi zi...oare o fi cald?Tu ce crezi?Toata lumea pe care am anuntat-o spunea ca,vai ce cald o sa fie....Si deja iti cauti rochie.Eu abia am gasit restaurant si acum caut formatie.Tu ce ai,formatie sau dj?
Ma bucur sa cunosc miresicile cu care am ceva in comun:ziua nuntii! <:-PNu stim daca va fi cald sau nu - imi amintesc ca in 2005 parca, in perioada 13-16 iulie, au fost niste ploi cumplite care au reusit, datorita presiunii din conducte, sa salte capacele de la canalizare si sa faca adevarate fantani arteziene. Asa ca...asteptam verdictul Celui de sus! Sa speram ca va fi o zi minunata! Chiar de va fi cald exista evantaie, racoritoare etc.
Am ales formatia Rubin - o poti asculta pe Etno, pe 12 dec, la ora 20. Astept impresii!;;);;)
De rochita ma voi ocupa serios din martie. Pana atunci, AEROBIC!
Pupici dulcici!:*:*:*

loryk
01.02.2007, 18:27:25
fetelor dar nu a mai scris nimeni de multishor in sectiunea rochii...
eu abia am intrat in casa si vin de la magazinul gala... e adevarat ca preturile variaza intre 7 si 25 mil, si cea care mi-a placut... normal, e cea mai scumpa...$-)
din pacate asa mi se intampla de obicei, vad ceva ce imi place, analizez cu atentie si ma decid ca asta e ceea ce vreau.... si cand intreb pretul... surpriza... e cel mai scump articol din magazin...
deci rochia pe care am pus eu ochii costa 2500 ron (:| ....
pana in oct mai vad eu ce e de facut...
ceea ce mi-a placut e ca rochia e unicat, si ca model si ca marime, daca vrei alta la fel trebuie s-o comanzi (dar cum o comanzi cand nici macar nu ai probat-o inainte??? deci nu stii cum iti sta)

elena_lorelei
03.02.2007, 15:38:41
Draga Loryk, pana la urma...stii cum sta traba? Daca iti place, iti sta bine si simti ca e a ta, nu mai sta pe ganduri, o iei si gata...ca sigur vei gasi alta destinatie banilor fara sa vezi ceva concret.
Asa ca...daca e 'a ta' cumpar-o!!:)

loryk
03.02.2007, 16:01:16
nu imi iau rochia asa curand, nu are sens, cred ca o sa ma plictisesc de ea repede daca o vad in fiecare zi... in plus, vreau sa mai caut... cine stie? gasesc ceva mai interesant si mai ieftin
http://www.*********.ro/furnizori.html
cauta aici pe galati...

loryk
03.02.2007, 18:16:53
cred ca am fost cenzurata pt ca am dat un nume de site
oricum ... era vb de ********* pe unde aveti stelute... sper sa nu stearga si acum...
chiar nu inteleg de ce s-a intamplat asta, din moment ce vad si alte linkuri postate pe aici :(

loryk
03.02.2007, 18:18:15
uite, iar...
ma enervez:-w

andreea_sweet
18.02.2007, 13:28:15
oricum ... era vb de ********* pe unde aveti stelute... sper sa nu stearga si acum...
chiar nu inteleg de ce s-a intamplat asta, din moment ce vad si alte linkuri postate pe aici :(
Buna.Te rog fff mult scrie-mi pe privat numele site-ului ca m-ai facut curioasa.Sunt in cautare de rochie si sunt cam disperata avand in vedere ca nu gasesc decat rochii fara bretele care,zic eu,nu ma avantajeaza.
Am auzit ca in Moldova se gasec rochii f frumoase,unicat,lucrate manual cu materiale de import si sunt f ieftine(200 euro cea mai scumpa),dar nu cunosc pe nimeni acolo care sa ma ajute si sa ma indrume.
Va pup!

Monny
18.02.2007, 14:05:51
Buna sunt Mony din brasov si as fii si eu interesata sa-mi trimiti pe privat numele site-ului cu rochii.Mersi mult si pupici;-)

vally
18.02.2007, 15:15:19
[QUOTE=loryk;94378]cred ca am fost cenzurata pt ca am dat un nume de site
chiar nu inteleg de ce s-a intamplat asta, din moment ce vad si alte linkuri

postate pe aici :([/Q
Buna,scuze ca te deranjez,as vrea si eu sa-mi trimiti pe mesaj privat adresa site-ului cu rochii de mireasa...cand poti.Multumesc mult!

m1r3la
18.02.2007, 15:15:29
Fetelor Eu Mi-am Comandat Rochita De Mireasa La O Casa De Moda Aproximativ Dupa Un Model De Al Lor Pe Care L-am Probat Si Sunt Multumita.....abiaastept Sa O Vad La Mine Acasa
;-)

m1r3la
18.02.2007, 15:18:08
Si Un Sfat Probati Cat Mai Multe Rochii Pt Ca Eu Am Plecat Cu O Idee Gresita Despre Cum As Vrea Sa Arate Rochia Si Dupa Probe Mi-am Schimbat Radical Parerea.probati Si Vedeti Ce Va Prinde,ce Va Avantajeaza.......

andreea_sweet
23.02.2007, 18:26:49
Fetelor Eu Mi-am Comandat Rochita De Mireasa La O Casa De Moda Aproximativ Dupa Un Model De Al Lor Pe Care L-am Probat Si Sunt Multumita.....abiaastept Sa O Vad La Mine Acasa
;-)
Buna! Ai putea sa spui mai exact unde si cat te costa ca sunt si eu interesata.Merci

loryk
25.02.2007, 14:06:27
andreea_sweet, rochia din avatarul tau e de la casa de moda adeline... ai fost la ei cumva? stiu de pe site ca rochiile sunt f frumoase, dar as vrea o parere de la cineva care a intrat efectiv in magazin... rochiile de genul celei din poza sunt ca pret intre 15 si 17 mil.

barbiedoll
25.02.2007, 18:41:55
Si pe site-ul www.agnestoma.ro a aparut noul catalog 2007.

printzesa_26
26.02.2007, 13:16:54
Intr-adevar rochiile de la Agnes Toma intr-adevar sunt pe gustul oricui cred. Sunt cele mai frumoase din cate am vazut eu pana acum. Exceptionaleeeee:)>- . Dar si pretul pe masura$-) .:-<

ncliliana
27.02.2007, 10:23:32
Buna ziua, sper sa ma primiti si pe mine sa iau parte la aceasta discutie. si eu sunt o viitoare mireasa , 25 august 2007, si nici eu nu stiu ce o sa fac in legatura cu rochia de mireasa. ce am vazut pana acum nu mi-a placut. adevarul e ca nici nu m-am hotarat ce as vrea. si aici ma refer la culoare, model si .....:( . sper sa-mi dati si mie macar o idee.

moskya22
27.02.2007, 10:35:50
Buna ziua, sper sa ma primiti si pe mine sa iau parte la aceasta discutie. si eu sunt o viitoare mireasa , 25 august 2007, si nici eu nu stiu ce o sa fac in legatura cu rochia de mireasa. ce am vazut pana acum nu mi-a placut. adevarul e ca nici nu m-am hotarat ce as vrea. si aici ma refer la culoare, model si .....:( . sper sa-mi dati si mie macar o idee.

bun venit!Te-as sfatui sa iti faci totusi o idee macar la culoare ca eu am plecat la bucuresti sa-mi iau rochie ivoire si am venit cu una alba:D

loryk
27.02.2007, 18:13:23
pui si poze cu ea sau e secret??

moskya22
27.02.2007, 18:17:57
la mine te-ai referit?rochia mea e sigilata in dulap am avut poze cu ea dar le-am sters ca ...nu o sa-ti vina sa crezi ...am inceput sa zic ca nu-mi mai place;)) eiii dar asta e un sindrom specific fiecarei femei ca prietena mea a inceput si ea sa zica ca nu-i mai place rochia si a luat-o odata cu mine.Cred ca ne-am uitat prea mult la ele si ca le-am luat prea devreme,dar rochiile sunt finute

vally
03.03.2007, 16:02:38
Buna miresici,am si eu o intrebare:stie cineva sau si-a luat cineva rochie de mireasa de la magazinul "Visul miresei "de pe strada tecuci(undeva pe langa piata mare) sau magazinul "Sirius'93"din micro 19?Imi puteti spune cum lucreaza,daca ati fost multumite sau nu?Magazinul "Visul miresei" l-am vazut la postul de televiziune tv galati de Valentine's Day,stiu ca au preturi rezonabile pt.ca nu vreau sa dau mai mult de 10mil.vechi pe rochie.Ajutati-ma cu un sfat.o idee,detalii,va roooog[-o< Multumesc mult!Spor la pregatiri!:*

printzesa_26
03.03.2007, 18:18:03
Tot ce pot sa iti spun este ca rochia mea de logodna a fost tot de la magazinul Sirius din 19 si mi-a placut si inca imi mai place; iar la spalat s-a comportat foarte bine; au lucruri de calitate acolo si preturile pe masura.;-)

Iar de la Visul miresei din Piata centrala si-a luat prietena mea rochia de mireasa ea fiind mai plinuta rochia a rezistat eroic la sfortarile ei.:-";))

vally
03.03.2007, 22:00:11
Multumesc mult printzesa 26 pt.ajutor,sper sa ma decid odata in privinta rochiei de mireasa,ufff sunt f.nehotarata si abia astept sa mi-o cumpar ca sa scap de o mare grija.

m1r3la
06.03.2007, 10:28:54
Pt Vally Eu Mi-am Facut Rochia La Visul Miresei M-a Ajuns In Jur De 10mil 300 Si Uite In Seara Asta Sunt La Nunta In 48 De Ore La Prima.eu Sunt F Multumita Si Tot Ei Imi Fac Si Ornamentele

m1r3la
06.03.2007, 10:29:42
Si Dupa Cate Mi-a Zis Tipa Si Celor De La Nunta In 48 De Ore Le-a Facut Si Decoratiile Din Flori False,huse,etc.

barbiedoll
06.03.2007, 11:35:55
Pt Vally Eu Mi-am Facut Rochia La Visul Miresei M-a Ajuns In Jur De 10mil 300 Si Uite In Seara Asta Sunt La Nunta In 48 De Ore La Prima.eu Sunt F Multumita Si Tot Ei Imi Fac Si Ornamentele

Stai asa putin ca nu am inteles prea bine...Tu ai sa fii in seara asta mireasa de la emisiunea "Nunta in 48 de ore?":O

m1r3la
06.03.2007, 12:15:56
Nu Nu M-am Exprimat Eu Gresit,tipa Care E Patroana La Magazin Mi-a Spus Ca Magazinul Lor Si Agentia Au Fost La Nunta In 48 De Ore Adica Poti Vedea Diseara Cam Ce Rochii Au Cum Amenajeaza Sala Etc

printzesa_26
06.03.2007, 12:26:38
Ahaaaaa....:-B Ca si eu intelesesem acelasi lucru ca si barbiedoll.....8-}

barbiedoll
06.03.2007, 17:35:31
Nu Nu M-am Exprimat Eu Gresit,tipa Care E Patroana La Magazin Mi-a Spus Ca Magazinul Lor Si Agentia Au Fost La Nunta In 48 De Ore Adica Poti Vedea Diseara Cam Ce Rochii Au Cum Amenajeaza Sala Etc

Ok. Acum am inteles. Sa vedem deseara..:)

vally
09.03.2007, 22:49:24

Multumesc mult,m-ai convins,voi trece pe acolo sa vad,sa vorbesc,eventual sa probez si......trebuie sa ma decid odata si odata.Pacat am ratat nunta in 48ore pt.ca am intrat tarziu pe forum si am vazut mesajul.Daca tu esti multumita inseamna ca lucreaza bine,mai ales ca iti faci si ornamentele la ei.Voi vizita magazinul si sper sa mai tinem legatura,sa ma mai ajuti daca mai am nelamuriri,sper ca nu te-am deranjat.Apropo,nu ai poze cu rochia ta?Merci!>:D< :* :* :*

aditza
11.03.2007, 15:34:35
Buna fetelor. Stiti vreun magazin din Galati care inchiriaza rochii de mireasa si cu cat? Vreau sa vad care e oferta, care e diferenta intre o rochie inchiriata si una cumparata. Va pup.

vally
18.03.2007, 14:35:51
Buna miresici,trebuie sa va dau o veste mare:MI_AM LUAT ROCHITA DE MIRESICA in sfarsit#:-S uraaaaa sunt fericita <:-Peste de la magazinul "Visul miresei".....prima probata acolo si......m-am indragostit de ea,imi place.....este asa cum nu credeam ca imi voi lua,adica cu crinolina,este f.draguta,cea tip sirena(cum as fi vrut)nu ma avantajeaza ca sunt mica de statura.......si pana la urma o data in viata pot purta genul acesta de rochie(printesica);)) Pozici cu ea nu am inca,cand va veni(o fac la comanda ca nu era pe masura mea)promit sa va arat.Ma simt asa de usurata pt.ca eram f.nehotarata dar cum am pus rochia aceasta pe mine n-am mai stat pe ganduri.Spor la pregatiri..... si mireselor care nu si-au gasit inca rochita va dau un sfat:aveti rabdare ca la un moment dat o sa o gasiti pe cea potrivita!

trinitrosan
19.03.2007, 03:25:22
Buna miresici,trebuie sa va dau o veste mare:MI_AM LUAT ROCHITA DE MIRESICA in sfarsit#:-S uraaaaa sunt fericita <:-Peste de la magazinul "Visul miresei".....prima probata acolo si......m-am indragostit de ea,imi place.....este asa cum nu credeam ca imi voi lua,adica cu crinolina,este f.draguta,cea tip sirena(cum as fi vrut)nu ma avantajeaza ca sunt mica de statura.......si pana la urma o data in viata pot purta genul acesta de rochie(printesica);)) Pozici cu ea nu am inca,cand va veni(o fac la comanda ca nu era pe masura mea)promit sa va arat.Ma simt asa de usurata pt.ca eram f.nehotarata dar cum am pus rochia aceasta pe mine n-am mai stat pe ganduri.Spor la pregatiri..... si mireselor care nu si-au gasit inca rochita va dau un sfat:aveti rabdare ca la un moment dat o sa o gasiti pe cea potrivita!

Buna.Sunt tare curioasa sa-ti vad rochia.Am fost si eu la "visul miresei" si am probat 2 modele de rochie.Vanzatoarele de acolo sunt ffff dragute si amabile si m-au lasat sa probez desi le-am spus ca nu sunt pregatita sa cumpar.Au multe modele frumoaseSi preturi accesibile.Astept insa sa vad si oferta altor magazine.^:)^ vrem poze Vally

ann
22.03.2007, 15:16:12
Dragele mele miresici, stiti cumva daca exista vreo posibilitate de a inchiria o rochita de mireasa in Galati? exista vreun magazin in acest domeniu
ca banuiesc ca au modele mult mai frumoase, daca sunt aduse din afara si la preturi acceptabile ma gandesc eu.

INA81
28.03.2007, 10:08:29
Pentru miresicile care nu si-au cumparat rochita de mireasa inca :
1. s-a deschis un magazin cu rochite nou fata in fata cu casa alba de la parcul eminescu (asta pentru fetele care nu au vazut inca, imi cer scuze daca stiati deja )
2. in modern la parter sunt cei de la magazinul mireasa de la braila(nu stiu cate zile stau )
ps: m-am gandit ca poate va sunt de folos informatiile astea. pupici

flori832005
01.04.2007, 08:04:47
mi-am luat deja rochia am dat 650 lei fara crinolina
o super ivoire cu auriu cu bretele pe umeri
va recomand magazinul de pe N Balcescu au preturi mici si rochii frumoase
rochia mea se numeste Madona

MinnieAllure
01.04.2007, 08:10:26
mi-am luat deja rochia am dat 650 lei fara crinolina
o super ivoire cu auriu cu bretele pe umeri
va recomand magazinul de pe N Balcescu au preturi mici si rochii frumoase
rochia mea se numeste Madona
sa o porti sanatoasaa...:P eu nici acum nu mi'am luat rochita... am emotii..luni merg sa vad care e treaba , sunt nehotarata..am 2 modele nu stiu pe care sa il aleg:))

raluk11
02.04.2007, 10:32:37
buna fetelor!!
mi-am cumparat rochita de la Piatra Neamt si sunt tare multumita.
spor la cumparaturi

raluk11
02.04.2007, 10:33:31
uitasem sa atasez fotografie

printzesa_26
02.04.2007, 13:40:44
Fetelor, vrem si pozici cu rochiile voastre cumparate sau doar probate. Asa, putem si noi sa ne dam cu parerea, mai ales la cele care sunt nehotarate...;-) .

raluk11
03.04.2007, 08:31:31
uitasem sa atasez fotografie

raluk11
03.04.2007, 08:36:14
[nu reuseam sa trimit fotografia pt ca era prea mare.
rochitza mea e pe alb.

raluk11
03.04.2007, 08:37:51
ce bijuterii s-ar potrivi la rochitza mea. ar merge daca as pune o tiara in par???
Astept parerile voastre

INA81
03.04.2007, 09:18:26
ce bijuterii s-ar potrivi la rochitza mea. ar merge daca as pune o tiara in par???
Astept parerile voastre
este super draguta rochitica ta ;foarte finuta si eleganta in special (si mie mi-a placut modelul acesta de rochie si as fi optat pentru el dar nu cred ca m-ar fi avantajat pentru ca eu sunt foarte slaba);imi place rochita ta e super ; in ceea ce priveste tiara in par?:-? depinde mult si de coafura si cred ca merg tiarele mai subtiri (uitate pe net la manechnele cu rochii de genul acesta ce au in par ) in ceea ce priveste bijuteriile este greu avand in vedere ce se gaseste la noi in galati:-s dar poti sa treci pe al alb si negru ;si pe la gala acolo sunt cat de cat mai de calitate; succes si sa-ti aduca noroc rochita; pupici

valentina
03.04.2007, 09:18:46
s o porti sanatoasa ,foarte frumosa ,merge o tiara discreta si cu un voal lung

Gabs
03.04.2007, 09:19:32
Asta este rochia mea de la Gala!
De abia astept sa o imbrac!

INA81
03.04.2007, 10:30:11
Asta este rochia mea de la Gala!
De abia astept sa o imbrac!
Este foarte frumoasa sa-ti aduuca mult noroc. pupici

printzesa_26
03.04.2007, 11:57:33
Astept parerile voastre
Eu zic ca tiarele merg la aproape orice rochita. La rochita ta ar merge una foarte finuta pe argintiu cu strasuri.

raluk11
04.04.2007, 08:56:01
Multumesc foarte mult pt. parerile voastre.
Astept cu interes si alte pareri! >:D<

iulia24
05.04.2007, 10:20:15
paste fericit la toate fetele de pe forum sa va aduca iepurasul ce va doriti iar la viitoarele miresici nunta care o viseaza [email protected]};-

INA81
05.04.2007, 12:19:10
paste fericit la toate fetele de pe forum sa va aduca iepurasul ce va doriti iar la viitoarele miresici nunta care o viseaza [email protected]};-
multumim , multumim^:)^ ^:)^ si UN PASTE FERICIT tuturor si sa ne auzim sanataose si cu forta pentru continoarea preagtirilor. pupici

laura_negoi
11.04.2007, 23:35:39
Astept parerile voastre

Super rochita!!! S-o porti sanatoasa. Depinde foarte mult de lungimea parului si de felul cum ti-l aranjezi. Diademele merg la orice tip de rochie, la a ta as alege una cu mai putine inflorituri. Daca iti faci coc inalt, alegi si o diadema mai inalta..si invers.

In alta ordine de idei...am fost cu fina sa isi ia rochie. Mi-au placut tare mult modelele de la magazinul Miss..de langa Chip si Dale-ul din spatele Hotelului Dunarea. Sunt super ieftine si modele frumoase... Am vazut acelasi model pe care ea si l-a luat cu 600 ron la un magazin mai de soi de pe Balcescu cu 1900 ron!!!!

printzesa_26
12.04.2007, 12:46:58
Intr-adevar la Magazinul Miss sunt foarte frumoase modelele; si nu asa scumpe;

printzesa_26
12.04.2007, 12:49:04
aa si am uitat sa va spun ca mi-am luat si eu rochitica, de la Vosul miresei din parcul acela care duce spre piata dinspre Balcescu; si acolo sunt multe modele frumoase; a mea cica e cu model unicat; m-a ajuns cu tot cu crinolina si voal 8 mil;

INA81
12.04.2007, 12:55:30
aa si am uitat sa va spun ca mi-am luat si eu rochitica, de la Vosul miresei din parcul acela care duce spre piata dinspre Balcescu; si acolo sunt multe modele frumoase; a mea cica e cu model unicat; m-a ajuns cu tot cu crinolina si voal 8 mil;
ne pui si poze sa te vedem ?
:*

printzesa_26
12.04.2007, 13:11:34
ne pui si poze sa te vedem ?

Din pacate nu am facut nici o poza la proba, dar poate o sa fac vreuna cand o sa o mai imbrac, pana la nunta; daca nu...o sa o vedeti abia dupa nunta cine stie:-" ; dar pot sa ti-o descriu daca o sa intelegi ceva : este ivoire, din doua piese (corset si fusta), foarte simpla; corsetul ese brodat simplu, fara sclipici, paiete, strasuri si alte alea, ca nu-mi plac; iar fusta este pe crinolina din tafta si pe deasupra un fel de voal usor creponat; si voalul de pud in par este din acelasi material; sper sa pot atasa o poza cat mai curand; dar nu promit; ca am dus-o la prietena mea sa nu mi-o vada sotul;:-" ;;)

INA81
12.04.2007, 13:13:45
Din pacate nu am facut nici o poza la proba, dar poate o sa fac vreuna cand o sa o mai imbrac, pana la nunta; daca nu...o sa o vedeti abia dupa nunta cine stie:-" ; dar pot sa ti-o descriu daca o sa intelegi ceva : este ivoire, din doua piese (corset si fusta), foarte simpla; corsetul ese brodat simplu, fara sclipici, paiete, strasuri si alte alea, ca nu-mi plac; iar fusta este pe crinolina din tafta si pe deasupra un fel de voal usor creponat; si voalul de pud in par este din acelasi material; sper sa pot atasa o poza cat mai curand; dar nu promit; ca am dus-o la prietena mea sa nu mi-o vada sotul;:-" ;;)
:)) sper sa ai rabdare si sa nu te uiti al ea ; k e foarte greu sa rezisti .

raluk11
13.04.2007, 12:35:05
unde e magazinul Miss??? se gasesc si accesorii acolo???
pupici

INA81
13.04.2007, 12:43:37
[quote=raluk11;182749]unde e magazinul Miss??? se gasesc si accesorii acolo???
pupici[/quote
magazinul miss este in centru, fata in fata cu pestera parca ii spune la discoteca aceea este aproape de statia de autobuz ,#-o ma gandesc ce reper sa-ti mai dau ; de pe straduta pe care vin troleele este in colt o cofetarie chip & parca nu stiu sigur , si faci dreapta si sunt foarte multe magazine ;este imposibil sa-l ratezi mergi pana aproape de cosoreanu ;
fetelor daca stiti voi sa explicati mai bine va rog
in ceea ce priveste accesoriile : au diadema , voaluri,posetute, jartelute ,nus daca aveau si bijuterii nu-mi mai amintesc ,oricum mie nu prea mi-au plakut sper sa-l gasesti poate acum au primit ceva nou acum
pupici

printzesa_26
13.04.2007, 13:57:14
[quote=raluk11;182749]unde e magazinul Miss??? se gasesc si accesorii acolo???
pupici[/quote
magazinul miss este in centru, fata in fata cu pestera parca ii spune la discoteca aceea este aproape de statia de autobuz ,#-o ma gandesc ce reper sa-ti mai dau ; de pe straduta pe care vin troleele este in colt o cofetarie chip & parca nu stiu sigur , si faci dreapta si sunt foarte multe magazine ;este imposibil sa-l ratezi mergi pana aproape de cosoreanu ;
fetelor daca stiti voi sa explicati mai bine va rog
in ceea ce priveste accesoriile : au diadema , voaluri,posetute, jartelute ,nus daca aveau si bijuterii nu-mi mai amintesc ,oricum mie nu prea mi-au plakut sper sa-l gasesti poate acum au primit ceva nou acum
pupici

Ai explicat foarte bine. Trebuie sa stie mai toata lumea unde este Pestera in Centru.....si mai simplu de atat nu se poate; Vis-a-vis de Pestera....pupici:*

koryyy
20.04.2007, 13:09:40
Buna fetelor sau viitoare miresici!!
Fiidca sunt si eu miresica anul acesta m-am hotarat si eu sa intru in clubul vostru miresici.ro.
Desi mai am pana la nunta (27 oct 2007) ma gandesc cum o sa arate rochita mea, sincer, sa va spun nu stiu.
Ma gandesc dak sa o cumpar sau sa o inchiriez?Eu ma gandeam sa o inchiriez ca nu are rost sa o cumpar pt o noapte, voi ce spuneti?
Aveti idee de magazine care se ocupa cu inchirieri de rochite pt miresici din Galati?
Va rog sa ma ajutati!!!
Va pupacesc

INA81
20.04.2007, 14:00:53
Buna fetelor sau viitoare miresici!!
Fiidca sunt si eu miresica anul acesta m-am hotarat si eu sa intru in clubul vostru miresici.ro.
Desi mai am pana la nunta (27 oct 2007) ma gandesc cum o sa arate rochita mea, sincer, sa va spun nu stiu.
Ma gandesc dak sa o cumpar sau sa o inchiriez?Eu ma gandeam sa o inchiriez ca nu are rost sa o cumpar pt o noapte, voi ce spuneti?
Aveti idee de magazine care se ocupa cu inchirieri de rochite pt miresici din Galati?
Va rog sa ma ajutati!!!
Va pupacesc
buna despre rochite de inchiriat nu stiu ce sa-ti spun ia si tu fiecare magazin din galati si intreaba doamnele daca inchiriaza poate la miss inchiriaza eu stiu ?!. nu pot sa te ajut mai mult pentru ca nu am auzit nici o miresica din galati care sa-si fi inchiriat rochia caci asa poate aveam pe cine intreba ; dar ai mai avea o varianta sa inchiriezi rochita de la unele mirese care au nunta inaintea ta ;sunt sigura ca vor fi miresici care se potrivesc cu tine ca si inaltime si greutate si care vor sa-si inchirieze rochita dupa aceea decat sa o lase sa se umple de praf si cred ca asa ai iesi mult mai ieftin decat sa o inchiriezi de la un magazin; scuze daca nu te-am putut ajuta prea mult
pupici

barbiedoll
20.04.2007, 15:57:58
Buna,
O colega de-a mea si-a inchiriat rochia de la Chisinau.
A costat-o 8 milioane de lei vechi.

koryyy
21.04.2007, 16:18:41
da dar eu sunt f slaba am un 1,65 si 50 kg

KAMI
23.04.2007, 08:33:14
parerea mea este ca e mai bine sa_ti cumperi o rochie la mana a doua decat sa o inchiriezi,ptr ca e un stres in plus.....,in timpul nunti trebuie sa ai grija sa nu o patezi,sau sa calci pe ea,fiindca daca o inchiriezi trebuie sa o predai intacta......

koryyy
25.04.2007, 13:06:52
parerea mea este ca e mai bine sa_ti cumperi o rochie la mana a doua decat sa o inchiriezi,ptr ca e un stres in plus.....,in timpul nunti trebuie sa ai grija sa nu o patezi,sau sa calci pe ea,fiindca daca o inchiriezi trebuie sa o predai intacta......
da ai dreptate ca tb sa ai grija de ea,nu ai de unde sa stii ce ti se intampla la nunta asa ca mai bine mi-o cumpar ca doar o data ma marit :) (sper).Cat despre rochia la mana a 2 a nu prea ma incanta.
merci

trinitrosan
26.04.2007, 01:08:06
Buna miresicilor.
Am trecut eu zilele aste pe acolo dar......impartasesc aceeasi impresie cu Ina.NU au nimic care sa le deosebeasca de cele din piata.Preturile variaza intre 5 si 7 ,5 milioane dar....parerea mea e ca nu -s deosebite.
Eu sunt curioasa daca preturile rochiilor de la casa Mirandi sunt aceleasi in magaziele lor din Piatra Neamt cu cele de pe site.Am vazut una care "mi-a furat inima' dar la noi in magazin (la Sirius 93 in Micro 19 ) e scumpa ,19,5 mil.Pe site am vazut ca e 15 milioaneIn magazinele din Paitra Neamt e tot 15 mil?
Voi ce stiti?:*

trinitrosan
26.04.2007, 01:14:31
[nu reuseam sa trimit fotografia pt ca era prea mare.
rochitza mea e pe alb.
Raluk11,rochia nu e de la casa Mirandi?Arata foarte bine........=D> ,felicitari pt alegere.Te rog sa ma lamuresti tu cu cati banuti ai luat-o de la Piatra Neamt, daca e casa MIrandi, si cat e la noi in magazin[-o<
Multumesc.

INA81
26.04.2007, 09:08:58
Raluk11,rochia nu e de la casa Mirandi?Arata foarte bine........=D> ,felicitari pt alegere.Te rog sa ma lamuresti tu cu cati banuti ai luat-o de la Piatra Neamt, daca e casa MIrandi, si cat e la noi in magazin[-o<
Multumesc.
DECI, rochiile de la targu neamt sunt MULT mai ieftine decat cele din galati pentru ca eu am vorbit pe net cu cei de la MIrandi inainte sa-mi iau rochita ;iar la targurile care au fost in bucuresti preturile au fost la jumatatea pretului de la Galati!.
pupici

raluk11
26.04.2007, 09:12:41
Multumesc.

din pacate nu te pot ajuta cu prea multe amamnunte... :( Rochitza mea e de la white lady din Piatra neamt. Nu stiu daca difera preturile si la Casa Mirandi. Eu am luat rochitza cu 3 mil mai ieftin decat era una foarte asemanatoare in Braila, la magazinul Mireasa. In principiu, cred ca o vei gasi mai ieftina la Piatra Neamt, pt ca cei de la Sirius, mai mult ca sigur, ca isi pun si ei un adaos...
Spor la cumparaturi!

trinitrosan
27.04.2007, 14:47:10
din pacate nu te pot ajuta cu prea multe amamnunte... :( Rochitza mea e de la white lady din Piatra neamt. Nu stiu daca difera preturile si la Casa Mirandi. Eu am luat rochitza cu 3 mil mai ieftin decat era una foarte asemanatoare in Braila, la magazinul Mireasa. In principiu, cred ca o vei gasi mai ieftina la Piatra Neamt, pt ca cei de la Sirius, mai mult ca sigur, ca isi pun si ei un adaos...
Spor la cumparaturi!
Multumesc de informatii^:)^ .Si eu cred ca adaosul e destul de consistent la mag. Sirius.Totusi am sa dau un tel la mag. de desfacere din piatra neamt si am sa intreb exact ce pret are rochia pe care vreau eu s-o cumpar.Spersa fie la acelasi pret de pe site[-o<
Spor la pregatiri,pt ca mai este asa putin.......

dorinutza
01.07.2007, 13:16:07
sunt fff streasata...mai am 3 luni pana la nunta si inca nu mi-am gasit nicio rochie sa-mi placa in totalitate...ce ma fac???stie cineva vreo solutie???:(( m-am gandit sa-mi fac la comanda dar nu prea se fac cu modelul meu...se fac dupa modelele lor...si nu-mi plac...nu sunt chiar asa pretentioasa,dar de mica visesz la o rochie de printesa...plsss...help...

asali
01.07.2007, 13:25:37
sunt fff streasata...mai am 3 luni pana la nunta si inca nu mi-am gasit nicio rochie sa-mi placa in totalitate...ce ma fac???stie cineva vreo solutie???:(( m-am gandit sa-mi fac la comanda dar nu prea se fac cu modelul meu...se fac dupa modelele lor...si nu-mi plac...nu sunt chiar asa pretentioasa,dar de mica visesz la o rochie de printesa...plsss...help...
N-ai gasit undeva o poza cu "visul" tau, sa ne dam seama despre ce e vorba?

GeoStefan
01.07.2007, 14:39:15
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=503&highlight=poze+rochii+de+mireasa

aici sunt sute de pozee cu rochii de mireasa. daca ai timp sa te uiti pe acolo poate gasesti vreun model care sa iti placa !

PERLA
01.07.2007, 15:07:57
PAREREA MEA: si eu mi-am cautat rochie "de gata"si nu am gasit ce am vrut eu,m-am hotarat sa mi-o fac si ....dezamagirea fost si mai mare,nu a iesit ce am vrut eu,nici p departe. asa ca momentan imi caut rochita si mai am numa 1 luna pana la nunta:-SS . avantajul cu rochita "de gata" este ca o vezi si daca iti place o iei daca nu...nu. tebuie sa existe undeva una care sa-ti placa...

dorinutza
01.07.2007, 20:17:02
da...am mai auzit de rochii facute la comanda care nu erau bune de nimic...ma refer k nu erau pe placul miresei...mi-e teama sa fac la comanda dar eu sunt si mai micutza...1,60...si sunt slabuta si nu stiu dak imi gasesc ceva pe masura mea...ce ma fac???:(( mi-e frica de mor!!!

INA81
02.07.2007, 09:50:09
da...am mai auzit de rochii facute la comanda care nu erau bune de nimic...ma refer k nu erau pe placul miresei...mi-e teama sa fac la comanda dar eu sunt si mai micutza...1,60...si sunt slabuta si nu stiu dak imi gasesc ceva pe masura mea...ce ma fac???:(( mi-e frica de mor!!!
BUNA, sa stii ca trebuie sa incepi sa cauti rochita si ai sa vezi ca sunt rochite pentru orice persoana eu sunt foarte foarte slabuta si se gasesc rochite indiferent de inaltime sau greutatate; asa ca nu iti fa griji; >:D<
in ceea ce priveste rochita la comanda eu nu am fost deacord niciodata din acest principiu mi-am si cautat una gata facuta ; pentru ai ocazia k la comanda sa nu iasa perfect cum o vrei tu chiar daca tu le dai croitoreselor modelul exact si ce te faci daca la sfarsit nu-ti place.... o platesti si ramai cu o rochita care nu iti place ;
pupici

moskya22
02.07.2007, 12:25:23
incearca prima data subiectul rochii de mireasa de aici de pe forum...v3ei gasi foarte multe modele ,multe site-uri si multe case de moda.
Poti face apoi un drum la Piatra Neamt unde va fi imposibil sa nu pleci de acolo cu rochita mult dorita.SPOR LA CAUTARI!

BLONDA
03.07.2007, 10:02:06
BUNA
INCEARCA IN BRAILA DE ROCHITA, EU M,I-AM GASIT ACOLO

trinitrosan
07.07.2007, 11:14:24
BUNA
INCEARCA IN BRAILA DE ROCHITA, EU M,I-AM GASIT ACOLO
Buna si felicitari.......ai scapat de-o grija.........Ne dai si noua detalii despre rochita?,eventual niste poze?^:)^
Eu am fost ieri prin magazine dar...cele care mi-au placut(adica 2) erau cam scumpe pt buzunarul meu........adica una costa 15.700.000 si una 16.900.000.Nu prea stiu ce sa fac pt ca timpul se cam apropie.........
Cei din Braila au modele mai frumoase ca la noi sau mai accesibile la pret?
Eu inca nu am ajuns la vecinii nostri prin magazine dar.......cred ca in final,am sa ma duc sa vad ce au.
Felicitari si asteptam si pozele.

BLONDA
07.07.2007, 12:33:48
Buna si felicitari.......ai scapat de-o grija.........Ne dai si noua detalii despre rochita?,eventual niste poze?^:)^
Eu am fost ieri prin magazine dar...cele care mi-au placut(adica 2) erau cam scumpe pt buzunarul meu........adica una costa 15.700.000 si una 16.900.000.Nu prea stiu ce sa fac pt ca timpul se cam apropie.........
Cei din Braila au modele mai frumoase ca la noi sau mai accesibile la pret?
Eu inca nu am ajuns la vecinii nostri prin magazine dar.......cred ca in final,am sa ma duc sa vad ce au.
Felicitari si asteptam si pozele.
BUNA
ROCHIA A COSTAT 1200 RON, DAR MERITA ACESTI BANI.CORSET DE DANTELA SI O FUSTA FOARTE AMPLA (BOGATA DE PRINTESICA).
POZE NU AM INCA CU EA DAR NICI NU AM SA-MI FAC.
ROCHII CAM TOT CA LA NOI, AU SI CEVA MAI DEOSEBITE DAR E ADEVARAT CA SUNT DE LA 1000 IN SUS, ORICUM SE MERITA.
SPOR LA CUMPARATURI.

cosmi11sp
07.07.2007, 19:25:35
daca doresti eu am rochie de mireasa.am avut nunta acum trei luni.e adevarat ca nu e noua si nu toata lumea isi doreste asa ceva dar daca iti place mai vb.iti dau id -ul meu de mess daca vrei sa vezi rochia pt ca nu se pot trimite pe acest site. cosmi11sp

mialex
10.07.2007, 14:06:33
Buna!Eu am alta problema...Eu am deja rochia de mireasa, e primita de la o verisoara de a mea, e f frumoasa si m-a scutit de o gramada de bani..numai ca trebuie sa o mai modific un pic...De aceea as vrea sa va intreb daca stiti o croitorie buna sau o croitoreasa buna, pt ca nu vreau sa ma duc la oricine ca sa nu mi-o strice...
Merci mult!^:)^

carmencita_82
11.07.2007, 08:16:02
Eu nu pot sa iti zic decat ca o prietena de-a mea si-a facut rochitza de mireasa la Gabriel's Fashion de pe Str. Siderurgistilor (la Masnita) si a zis ca e multumita de rezultat. Vezi si tu daca vor sa ti-o modifice.

santaedit
11.07.2007, 08:53:46
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=297877#post297877

elenagalati
22.07.2007, 22:23:31
am inteles ca la braila sunt superbe si variaza de la 5 mil la 25mil

aury
23.07.2007, 22:38:40
am inteles ca la braila sunt superbe si variaza de la 5 mil la 25mil
Stii cumva numele vreunui magazin cu rochite de mireasa ,in Braila?si eu m-am gandit sa trag o fuga pana acolo ,dar sa stiu macar numele magazinului .

magda1509
23.07.2007, 22:49:22
PAREREA MEA: si eu mi-am cautat rochie "de gata"si nu am gasit ce am vrut eu,m-am hotarat sa mi-o fac si ....dezamagirea fost si mai mare,nu a iesit ce am vrut eu,nici p departe. asa ca momentan imi caut rochita si mai am numa 1 luna pana la nunta:-SS . avantajul cu rochita "de gata" este ca o vezi si daca iti place o iei daca nu...nu. tebuie sa existe undeva una care sa-ti placa...
AI PERFECTA DREPTATE...am fost si eu in situatia ta...incepusem dupa 4 luni de cautari sa ma lamentez...si eram hotarata sa imi fac la comanda...am intalnit insa cateva piedici...
1) nu imi garantau modelul EXACT cerut de mine
2) nu imi garantau...sincer va spun...SI DE NECREZUT...ca nu mi se va schimba dantela...da...da ...ati auzit bine
3) imi dadeau la termen de finalizare...exact in vinerea inainte de nunta...
>:P>:P>:P>:P

magda1509
23.07.2007, 22:51:42
Stii cumva numele vreunui magazin cu rochite de mireasa ,in Braila?si eu m-am gandit sa trag o fuga pana acolo ,dar sa stiu macar numele magazinului .
...am avut insa noroc...si mi-am gasit rochia pe care o doream...EXACT CA UN VIS....<:-P

sil
23.07.2007, 22:58:44
[q#:-S uufff....eu as vrea sa iti dau in mic sfat!! cauta cave simplu....eu din tara mi am cumparat rochita si ptr cateva ora sa stii ca a meritat....cam greu sa iti dau sfaturii ca eu nu mai sunt in tara de anni, si nu prea stiu la ce magazine sa mergi, eu stiu ca simplita face mult...bafta..

magda1509
23.07.2007, 23:02:05
vino in Bucuresti...este IMPOSIBIL sa nu gasesti ceva sa-ti placa...:)>-

sil
24.07.2007, 19:06:35
cu siguranta la Bucuresti gasesti!!!!....:-? totul depinde de cat vrei sa chelutuiestii!!!! ehhheee.....eu in 2 saptamani in tara am gasit, deji am fost inebunita ca nu stiam cam pe unde sa merg, gasisem ceva in bucuresti, de ex al alb si negru gasisem ceva dar nu o aveau in magazin,imi cereau un 30% in plus daca o doream )))) viata grea, asa am gasit o d.na o ex croitoreasa, am vorbit cu ea, si mi am facut rochia asa cu doream eu,in 2 saptamani era gata!!!!, organta cu sifon!!!!!......am facut de 2 ori romania italia dar oricum nu am ajuns sa dau 4000 euro cam cat costa aici la milano....si am facut " bella figura"....daca pun accesoriile , parul ecc.....preturile nu sunt ca in tara,200 euro am dat pe agrafe)))) dar a trecut deja din 28.04 sunt casatorita si ma uit in album cu mare drag...bafta,

aury
27.07.2007, 00:09:39
cu siguranta la Bucuresti gasesti!!!!....:-? totul depinde de cat vrei sa chelutuiestii!!!! ehhheee.....eu in 2 saptamani in tara am gasit, deji am fost inebunita ca nu stiam cam pe unde sa merg, gasisem ceva in bucuresti, de ex al alb si negru gasisem ceva dar nu o aveau in magazin,imi cereau un 30% in plus daca o doream )))) viata grea, asa am gasit o d.na o ex croitoreasa, am vorbit cu ea, si mi am facut rochia asa cu doream eu,in 2 saptamani era gata!!!!, organta cu sifon!!!!!......am facut de 2 ori romania italia dar oricum nu am ajuns sa dau 4000 euro cam cat costa aici la milano....si am facut " bella figura"....daca pun accesoriile , parul ecc.....preturile nu sunt ca in tara,200 euro am dat pe agrafe)))) dar a trecut deja din 28.04 sunt casatorita si ma uit in album cu mare drag...bafta,
Deci...in final cat te-a ajuns rochita?

adela_mc
31.07.2007, 23:23:22
Buna miresici din Galati...Eu mi-am cumparat o rochie frumoasa din Galati de la un Salon din Mazepa care ii zice Gala (sper sa nu fac reclama acuma).

buna,ai fost superba dar ma intreb :nu vinzi rochia?sau sa o inchiriezi?
e superba.la gala preturile sunt cam mari
pupici

snuruletz
02.08.2007, 13:29:35
vand rochita mea de mireasa, colectie 2007 agnes toma, marimea 42, stare impecabila.

printzesa_26
02.08.2007, 16:21:18
vand rochita mea de mireasa, colectie 2007 agnes toma, marimea 42, stare impecabila.

Cel mai bine te-ai adresa la topic-ul bazar...acolo sigur se vor gasi mai multe cliente....;-)

sim_ciuta
08.08.2007, 22:09:27
buna,
eu am avut nunta luna trecuta si nu mai am ce face cu rochia de mireasa. Daca va intereseaza, eu vreau s-o vand......

picolla
13.08.2007, 11:50:40
incercati la brokard, au rochii destul de drgute si daca te duci cu modelul tu ti-l face fara nici o problema.eu colo o fac.

adela_mc
15.08.2007, 14:59:58
la Brokard am vorbit eu azi si mi-a zis ca nu mai fac rochite de mireasa.
cea care mi-a raspuns la telefon era f gretoasa.
asa ca mergeti in alta parte.
pupici si sa aveti rochita visurilor voastre

picolla
15.08.2007, 15:40:15
e ciudat chestia asta. eu cand am fost nu mai mult de 3 saptamani in urma, eru 2 doamne foarte de treba.si nu cred ca nu mai fac rochii, aveau nenumarate rochii aacolo, si magaazinul il stiu de vreo 4 ani.incear4ca sa mergi acolo sa vezi.mi se pare ciudat tare.eu le-am zis ca am nunta pe 14.06.2008 si mi- zis ca nu-i nici o problema.

elena_lorelei
15.08.2007, 23:13:50
Unde e magazinul Brokart? Ajutati-ma!^:)^ Eventual mai spuneti-mi niste locatii cu rochii de mirese ca eu abia azi am inceput sa intru prin magazine. Si sa ma laud si eu putin: azi am probat prima rochie de mireasa! Am avut un stol intreg de fluturi in stomac...mi-a placut dar vreau sa mai incerc.

elena_lorelei
16.08.2007, 20:22:20
Azi am reusit si eu in sfarsit sa fac ceva important pt nunta:D Mi-am cumparat rochia de mireasa!<:-P

picolla
17.08.2007, 09:22:00
bravo! =D>de unde ai luat-o?

elena_lorelei
17.08.2007, 10:16:12
De la un magazin de pe Primaverii, vis-a-vis de Electrica.

marry_m80
20.08.2007, 10:35:57
Buna miresicilor!
Locuiesc pe langa Galati si va trebui sa mergem sa ne cumparam cele necesare pentru nunta, in septembrie. De fapt noi nu facem nunta! Ne vom casatori la o manastire indepartata de tumultul orasesnesc intr-un cadru pitoresc, cu cativa invitati, apoi vom face o mica petrecere acasa. Am hotarat sa facem asta pentru ca e mai important sa o facem decat sa ne lafaim. Nu am mai fost maritata si de mica visam la petrecerile fastuoase care se faceau candva dar acum consideram mai important sa facem altceva cu banii. Sunt multi tineri in tara asta care nu-si permit sa-si faca nunta nu ca nu vor si eu sincer fetelor cand citesc ce scrieti imi dau seama ca sunteti niste norocoase.
Am nevoie de sfaturi fiind noua in asta: unde pot merge in Galati sa gasesc rochii frumoase la preturi bune si de unde pot cumpara celelalte accesorii. Unde putem gasi costume de mire si verighete.
Am atasat si eu poze gasite pe net...cam ce imi place mie!
Va doresc casa de piatra tuturor care va casatoriti sau ati facut-o deja!

adela_mc
20.08.2007, 11:29:40
buna
ma bucur ca gandesti astfel.Felicitari.
Eu insa mi-am dorit toata viata o nunta ca in povesti si de aceea eu si iubirea mea o sa ne facem singuri propria poveste.
Ce sa-ti zic referitor la rochita:e un magazin in micro19 langa Neacsu-la parterul unui bloc;un magazin Gala se numeste in mazepa cand cobori de la banci si ar mai fi.
Iar referitor la costume sunt f multe magazine:pe langa piata mare sunt 2:visul miresei si nul la 10 metri de acesta.
oricum mult succes

elena_lorelei
11.09.2007, 22:48:23
Nu v-am mai auzit spunand nimic despre rochii de mireasa :-" Cele care mai aveti putin pana la nunta, v-ati cumparat rochia? Ati gasit ceea ce ati visat, sunteti multumite?

adela_mc
12.09.2007, 20:00:08
hai sa-ti zic eu ce am patit cu rochia de mireasa.
Am dat comanda la "visul miresei" pe 30iulie.
Ieri m-au sunat sa ma duc sa-mi iau rochita si cand colo sa cad din picioare si nu alta.Rochita nu semana nici pe departe cu originalul(un model de la Agnes Toma).Rochita mea avea corset alb si fusta crem si mai inainte de toate mi-o facuse cu 1 nr mai mare.Am plans o ora si dupa ce m-am calmat mi-am cerut avansul si am mers la alt magazin de unde mi-am si luat rochita.
Si ma gandeam asa ca un fapt divers ca nu se merita sa-ti faci rochita la comanda.
Oricum totul e bine cand se termina cu bine.

picolla
12.09.2007, 20:06:07
inseaman ca sunt mari neseriosi cei de la "visul miresei". dar nu au comentat cand ti-ai cerut avansul inapoi?
de unde ti-ai luat rochita pana la urmaa?
nu ne arati si noua poze?

picolla
12.09.2007, 20:15:43
asta este rochia mea

elena_lorelei
12.09.2007, 20:45:54
#:-Soff, cate probleme din cauza acestor firme (e mult spus, mai bine spun doar "comercianti"). Eu personal, si nu vreau sa se supere nimeni pe mine, nu sunt adepta acestui magazin. Nu mi-a inspirat incredere si nici modelele nu mi-au incantat ochiul. Dar specific, e doar parerea mea. Trist este ca astfel de magazine se joaca cu nervii nostri...#:-S
Picolla, unde iti faci rochia? In Romania?

elena_lorelei
13.09.2007, 13:29:06
Si acum, pun si eu poze cu rochia mea, care are o poveste frumoasa: am vazut-o la un magazin, intr-o pauza de la serviciu am fugit sa o arat unei colege, ea m-a "obligat" sa o probez, am probat-o si.....am si cumparat-o pt. ca nu am avut nimic de modificat la ea (nu trebuie taiat, stramtata sau largita, este chiar rochia MEA);))

picolla
13.09.2007, 22:03:36
elena rochita ta e super e exact modelul pe care l-m probat cand am fost in taraa si care vroim sa-l iau, dar m-am razgandit:D.cum se numeste magazinul de unde ai luat-o? sigur nu e Brokart? ia era alba a ta nu e ivorie? oricum super!:)>-
eu da i-mi fac rochia in tara , pentruca aici cea mai ieftina o gasesti pe la 2500 de euro:(([-(. asa ca obligatoriu o fac in tara. pupici

adela_mc
14.09.2007, 09:52:55
buna Picolla,
parerea mea(sunt Stan patitul)sa-ti cumperi rochita si sa nu te complici cu croitorese.
Eu mi-am dat comanda pe 30 iulie de rochita la Visul miresei,casa de moda .
Spre marea mea dezamagire,rochita nu semana nici pe departe cu ce le-am dat sa-mi faca(o rochita dintr-un pliant de la Agnes Toma).
Asa ca am renuntat la rochita si mi-am cumparat alta,dar nu pot sa-ti descriu ce am simtit cand am vazut rochita(avea corset alb si fusta galben-pai).
Asa ca mult succes la gasire rochitei perfecte.

elena_lorelei
14.09.2007, 13:42:43
elena rochita ta e super e exact modelul pe care l-m probat cand am fost in taraa si care vroim sa-l iau, dar m-am razgandit:D.cum se numeste magazinul de unde ai luat-o? sigur nu e Brokart? ia era alba a ta nu e ivorie? oricum super!:)>-
eu da i-mi fac rochia in tara , pentruca aici cea mai ieftina o gasesti pe la 2500 de euro:(([-(. asa ca obligatoriu o fac in tara. pupici

Iti multumesc mult! Da, e ivoire (asa am vrut pt. ca sunt foarte alba si nu ar fi picat prea bine). Spre rusinea mea, chiar nu stiu numele magazinului:(

picolla
24.09.2007, 17:58:26
adela_mc, merci mult pentru sfat,oricum am decis sa -mi iau de gata.asa ca o sa o iau pe cea care am probat-o in tara. o sa pun poze cu ea in curand

adela_mc
26.09.2007, 10:16:26
asteptam pozici cu tine si rochita
pupici multi

picolla
27.09.2007, 17:38:49
acesta va fi rochita mea. in sfarsit m-am hotrat

elena_lorelei
27.09.2007, 19:43:12
acesta va fi rochita mea. in sfarsit m-am hotrat

:):-$Bravo! Da, rochia ta e alba si e acel model cu mai multe pitre in partea de jos. Sa o porti sanatoasa si fericita!

picolla
27.09.2007, 20:32:36
merci mult.si tie la fel. se cm propie data nuntii tale. spor la pregatiri.

fetita
22.10.2007, 11:52:25
buna.... care dintre voi stiu unde s-au mai deschis magazine in Galati cu rochii de mireasa ....
ms

carmencita_82
22.10.2007, 13:01:35
buna.... care dintre voi stiu unde s-au mai deschis magazine in Galati cu rochii de mireasa ....
ms
Buna,
Stiu ca s-a deschis prin 19 Miss Befany parca. Cred ca e acelasi cu cel din Braila!

alina_hahuie
31.10.2007, 23:35:59
Buna,
Stiu ca s-a deschis prin 19 Miss Befany parca. Cred ca e acelasi cu cel din Braila!
Intr-adevar am vazut si eu ca s-a deschis dar nu am apucat sa intru sa vad ce modele au.
Magazinul este pe partea Spitalului dar mult mai sus, dincolo de Neacsu.
Voi ati intrat? Aveti idee cam ce fel de rochii au?

alina_hahuie
08.11.2007, 22:03:25
buna
ma bucur ca gandesti astfel.Felicitari.
Eu insa mi-am dorit toata viata o nunta ca in povesti si de aceea eu si iubirea mea o sa ne facem singuri propria poveste.
Ce sa-ti zic referitor la rochita:e un magazin in micro19 langa Neacsu-la parterul unui bloc;un magazin Gala se numeste in mazepa cand cobori de la banci si ar mai fi.
Iar referitor la costume sunt f multe magazine:pe langa piata mare sunt 2:visul miresei si nul la 10 metri de acesta.
oricum mult succes
Felicitari si iti doresc din toata inima sa ai parte de nunta ca in povesti, pe care de altfel mi-o doresc si eu pt mine. Si ca sa ne apropiem putin de atmosfera de basm sa stii k ne poate ajuta firma de decoratiuni de la hotel dunarea. Am fost azi si am vb cu o doamna de acolo(era de altfel si o expozitie in acest sens) si mi-a propus cateva idei de nunti tematice dupa niste povesti celebre. Am vazut k tu faci nunta pe libertatea si cred ca s-ar potrivi foarte bine una dintre ideile ei:huse bleu si albastru, deco cu stele de mare, melci etc si eventual acvarii micute cu pestisori pe fiecare masa in loc de obisnuitul aranjament floral. Daca iti place ideea mergi pana acolo sau spune-mi si-ti dau datele din cartea ei de vizita. Te pup!!!

alina_hahuie
08.11.2007, 22:09:10
Mi-a spus intr-adevar ca va mai veni o colectie in februarie, mai ales ca ei vor participa la targurile de nunti. Astept oricum pana dupa targuri, si apoi iau o decizie finala.
Multumesc!^:)^
Si stii cumva cand sunt aceste targuri si unde?

moskya22
17.11.2007, 15:53:10
Si stii cumva cand sunt aceste targuri si unde?
alina targurile sunt in perioada februarie -martie .Dar sa stii ca vei afla de pe forum datele exacte cand se vor desfasura targurile .

alina_hahuie
19.11.2007, 22:07:04
alina targurile sunt in perioada februarie -martie .Dar sa stii ca vei afla de pe forum datele exacte cand se vor desfasura targurile .
Merci mult!!!>:D<

floareaa
19.12.2007, 16:55:06
Ca fiecare am avut mari dileme cu rochia.Cum de unde,ce fel.Am auzit de la cineva ca la Piatra Neamt sunt multe rochii.Eu am mers si de acolo mi-am luat.Dar chiar nu vazusem in oras ceva sa imi placa.

geovanela
13.01.2008, 14:22:18
Fetelor rochia de mireasa pentru mine este o incercare grea.
Am fost ieri la magazinul vis-a-vis de Spitalul Judetean si ce rochii am vazut acolo m-am ingrozit, ce-i drept nu am cosultat si catalogul sa vad daca gasesc ceva mai special.
Toate rochiile erau confectionate din materiale proaste si se vedeau cusaturile crete.
Nu stiu unde sa incerc daca ve-ti gasi ceva frumos anuntati si voi va rog.
Avand in vedere ca a fost prima incercare sa zic am ramas cu un gust amar.
Dar lasa sa fiu eu sanatoasa ca voi gasi si eu o rochie mai deosebita.
Va pup si va urez toate cele bune.:(

raluca24
13.01.2008, 14:26:39
curaj...sigur vei gasi rochia mult visata. pe langa asta trebuie sa inceapa si targurile de nunti de la bucuresti asa ca nu sta pe ganduri. trage o fuga si poate gasesti acolo ceea ce cauti. sunt foarte multe modele...si diferite preturi.asa ca nu iti pierde increderea. multa rabdare si bafta la cumparaturi.:)>-

anlya_426
14.01.2008, 09:53:57
Fetelor rochia de mireasa pentru mine este o incercare grea.
Am fost ieri la magazinul vis-a-vis de Spitalul Judetean si ce rochii am vazut acolo m-am ingrozit, ce-i drept nu am cosultat si catalogul sa vad daca gasesc ceva mai special.
Toate rochiile erau confectionate din materiale proaste si se vedeau cusaturile crete.
Nu stiu unde sa incerc daca ve-ti gasi ceva frumos anuntati si voi va rog.
Avand in vedere ca a fost prima incercare sa zic am ramas cu un gust amar.
Dar lasa sa fiu eu sanatoasa ca voi gasi si eu o rochie mai deosebita.
Va pup si va urez toate cele bune.:(

eu zic sa incerci in alte orase......eu una am mers la Piatra Neamt si mi-am dat comanda........mie nu mi-a placut nimik in Galati.........

Azumi
14.01.2008, 15:24:26
Buna fetelor, eu una mi-am gasit-o aici, la bazar :D, mi-a placut din prima clipa cum am vazut-o..nu m-am precipitat, am fost prin costanta sa ma uit dupa modele, ce era de calitate si pe gustul meu era ff scump si nu aveau marimea mea, iar ca sa mi-o modifice nu eram incantata, prin galati m-am uitat, dar nu am vazut ceva care sa ma atraga..asa ca am luat legatura cu posesoarea rochitei si pot sa zic ca sunt fericita de decizia luata:">

geovanela
14.01.2008, 15:26:30
Fetelor va multumesc frumos pentru incurajari si va voi urma in tocmai sfatul, tinem legatura.
Ce bine este ca nu sunt singura cu suferinta mea.
Va pup si mai vorbim.

geovanela
14.01.2008, 15:30:46
eu zic sa incerci in alte orase......eu una am mers la Piatra Neamt si mi-am dat comanda........mie nu mi-a placut nimik in Galati.........

Si inca ceva ti-ai luat cumva rochia de la Casa Mirandi?

geovanela
14.01.2008, 15:36:37
Trebuie sa va anunt si ca de sambata am inceput cumparaturile pentru nunta.
Si tb. sa va spun ca am inceput cu material pentru costum de ginere.
Acum sa vedem ce model alegem.
Nici ce am vazut prin galati in materie de costume nu m-a incantat deloc asa ca i-l vom face.
Spor la pregatiri in continuare si voua si mie.

bluecri
15.01.2008, 10:36:30
Din cate am vazut prin Galati oferta de magazine de rochite este extrem de slaba, singurul magazin care se ridica la asteptari (ale mele, cel putin) fiind salonul Gala.
Asa ca am decis! In Galati ar trebui inca cel putin un magazin cu rochite! Ce credeti? Am dreptate sau nu?

daniel
15.01.2008, 12:08:30
O zi buna tuturor miresicilor, si nu numai.
Ce magazine sunt in Galati, Braila sau prin apropiere, unde se gasesc rochii de mireasa ?

Orice indrumare este binevenita.

Multumesc.

botic
15.01.2008, 12:35:02
Incearca la Salon Gala. Au si site. Ei sunt din Galati.

daniel
15.01.2008, 12:55:13
Incearca la Salon Gala. Au si site. Ei sunt din Galati.

Multumesc mult de informatii.
Mai astept si alte locatii, ca sa avem de unde alege.

Numai bine !

papusha
15.01.2008, 12:59:16
Ce magazine sunt in Galati, Braila sau prin apropiere, unde se gasesc rochii de mireasa ?

Multumesc.

Sincer nu-mi plac deloc rochiile din Galati...cam toate modelele pe care le-am vazut.....sunt facute din material urat,parca e nailon....apai nici tigancile numa poarta din alea......de ce nu cautati prin alte orase?
Bine acu depinde si ce pretentii aveti ;-)

daniel
15.01.2008, 13:09:11
Sincer nu-mi plac deloc rochiile din Galati...cam toate modelele pe care le-am vazut.....sunt facute din material urat,parca e nailon....apai nici tigancile numa poarta din alea......de ce nu cautati prin alte orase?
Bine acu depinde si ce pretentii aveti ;-)

Cand am spus prin apropiere, nu m-am limitat doar la GL, BR, dar sa nu ma indrume cineva la Oradea;))
Poate, Constanta, Focsani, Bacau, Piatra Neamt(am auzit ca aici sunt multe variante), etc...

Deci, tu ce ne recomanzi ?

Fluturas
15.01.2008, 13:14:02

Multumesc.

informatii pretioase in Galati:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=129

idem in Braila:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=157

papusha
15.01.2008, 14:33:50
Cand am spus prin apropiere, nu m-am limitat doar la GL, BR, dar sa nu ma indrume cineva la Oradea;))
Poate, Constanta, Focsani, Bacau, Piatra Neamt(am auzit ca aici sunt multe variante), etc...

Eu nu-mi iau rochia din Romania,costa mult mai mult in tara decat in strainatate....bine acu cine stie....dar sunt o viitoare miresica mai pretentioasa ;)) asta e......
Sper sa gasiti ce va place ;-)

daniel
15.01.2008, 14:46:00
Eu nu-mi iau rochia din Romania,costa mult mai mult in tara decat in strainatate....bine acu cine stie....dar sunt o viitoare miresica mai pretentioasa ;)) asta e......
Sper sa gasiti ce va place ;-)

Bine pentru tine.
Probabil ai timp sa cauti.
Noi stam prost cu timpul liber.
Apropo, cat te ajunge pe tine rochia pe care o vrei ?

papusha
15.01.2008, 14:51:42
Bine pentru tine.
Probabil ai timp sa cauti.
Noi stam prost cu timpul liber.
Apropo, cat te ajunge pe tine rochia pe care o vrei ?

Pai nu ne grabim,imi place sa pregatesc totul cu calm :)
pai rochia pe care cine stie o voi cumpara(daca nu gasesc alta mai pe placul meu) este cea de la avatarul meu,costa 400 euro :)

papusha
15.01.2008, 14:54:46
Am un prieten care a focut nunta la havanna,am inteles ca foarte frumos chiar daca nu le-au convenit ca le-a bagat pe gat parca cafeaua ziceau ei.....
Sa-mi zici cum a fost ;-) eu am cam multi invitati...inca nu stiu ce restaurant sa aleg :( frumos,mancare buna si mai ales spatios...:zz:

daniel
15.01.2008, 14:56:09
Pai nu ne grabim,imi place sa pregatesc totul cu calm :)
pai rochia pe care cine stie o voi cumpara(daca nu gasesc alta mai pe placul meu) este cea de la avatarul meu,costa 400 euro :)

Asa ieftina ?
De unde o iei ?

papusha
15.01.2008, 14:58:20
Asa ieftina ?
De unde o iei ?

Din Italia.Tre sa cauti mult ca sa gasesti ceva frumos si mai ieftin,dar se gasesc iti zic eu ;-)

daniel
15.01.2008, 15:12:36
Din Italia.Tre sa cauti mult ca sa gasesti ceva frumos si mai ieftin,dar se gasesc iti zic eu ;-)

Aha. As avea pe cine sa pun sa caute in Italia. Multumesc.
Tu te-ai uitat pe un site anume ?

papusha
15.01.2008, 15:19:52
Aha. As avea pe cine sa pun sa caute in Italia. Multumesc.
Tu te-ai uitat pe un site anume ?

Dese ori caut pe google.....si am comandat multe cataloguri cu rochii,am gasit rochia de la avatar intr-un anunt la o sartorie....acu cine stie...am sa trag o fuga sa vad daca e adevarat ca costa doar 400 euro.

daniel
15.01.2008, 15:22:51
Dese ori caut pe google.....si am comandat multe cataloguri cu rochii,am gasit rochia de la avatar intr-un anunt la o sartorie....acu cine stie...am sa trag o fuga sa vad daca e adevarat ca costa doar 400 euro.

Am bagat si eu lumea in priza in Italia. Vor cauta sa vedem ce gasesc si pe la ce preturi.

Mult noroc cu rochia >:D<

carmencita_82
15.01.2008, 15:24:12
Multumesc mult de informatii.
Mai astept si alte locatii, ca sa avem de unde alege.

Numai bine !
Incearca si la ALB si Negru....eu de acolo mi-am luat-o!

papusha
15.01.2008, 15:25:08
Am bagat si eu lumea in priza in Italia. Vor cauta sa vedem ce gasesc si pe la ce preturi.

Mult noroc cu rochia >:D<

Te sfatuiesc sa cauti pe net,ca daca ei se duc direct in magazine pot sa aiba un infart :)) la ca preturi sunt pe piata.

Spor la cautat ;-)

papusha
15.01.2008, 15:26:31
Incearca si la ALB si Negru....eu de acolo mi-am luat-o!

Sincer acum....am fost si eu la alb si negru,nu se merita....preturi prea mari pentru marfa care o gasesti si la jumatate de pret.

carmencita_82
15.01.2008, 15:31:47
Sincer acum....am fost si eu la alb si negru,nu se merita....preturi prea mari pentru marfa care o gasesti si la jumatate de pret.
Nu sunt de acord cu tine dar...fiecare cu parerile ei. Unde o gasesti la jumatate de pret? Ca in Gl nu mi-a placut nimic altceva...am fost si la targuri la Buc si tot cele de Alb si Negru mi-au placut!

papusha
15.01.2008, 15:33:37
Nu sunt de acord cu tine dar...fiecare cu parerile ei. Unde o gasesti la jumatate de pret? Ca in Gl nu mi-a placut nimic altceva...am fost si la targuri la Buc si tot cele de Alb si Negru mi-au placut!
Atunci este vorba de gusturi....eu mi-am exprimat parerea :)
Se gasesc,crede-ma!Nu intotdeauna pretul face calitatea ;-)Doar trebuie sa stii de unde sa o iei si cand :)

carmencita_82
15.01.2008, 15:35:21
Atunci este vorba de gusturi....eu mi-am exprimat parerea :)
Se gasesc,crede-ma!Nu intotdeauna pretul face calitatea ;-)Doar trebuie sa stii de unde sa o iei si cand :)
Atunci succes la cautari...eu am fost multumita de alegerea facuta ;))

papusha
15.01.2008, 15:37:00
Atunci succes la cautari...eu am fost multumita de alegerea facuta ;))
Asta conteaza cel mai mult ;-)

carmencita_82
15.01.2008, 15:41:06
Asta conteaza cel mai mult ;-)

Asa este...asa ca va doresc tuturor sa va gasiti rochita mult visata! :)>-

anlya_426
16.01.2008, 09:34:53
Si inca ceva ti-ai luat cumva rochia de la Casa Mirandi?

nu...rochia mea e de la white lady.......

anlya_426
16.01.2008, 09:36:55

eu va recomand piatra neamt sau bucuresti.........e imposibil sa nu gasiti ceva pe gustul si pe buzunarul vostru in aceste orase.......

daniel
16.01.2008, 10:05:58
eu va recomand piatra neamt sau bucuresti.........e imposibil sa nu gasiti ceva pe gustul si pe buzunarul vostru in aceste orase.......

Multumesc de sfat.
Am mai auzit de Piatra Neamt, si cred ca vom merge acolo.

Numai bine !

raluca24
16.01.2008, 14:06:00
daniele ma scuzi...dar te cunosc si nu am nici cea mai mica idee.......oricum felicitari si numai bine. bafta si rabdare de fier

geovanela
16.01.2008, 18:46:41
nu...rochia mea e de la white lady.......
Spune-mi si mie te rog ce model ai ales si inca ceva preturi daca stii.
Multumesc.

anlya_426
17.01.2008, 13:11:42
Spune-mi si mie te rog ce model ai ales si inca ceva preturi daca stii.
Multumesc.

a mea e modelul 12 din colectia pe 2007(poze sunt la mine il album)..iar preturile variaza in jurul sumei de 2.000 de lei....

daniel
17.01.2008, 13:53:08
daniele ma scuzi...dar te cunosc si nu am nici cea mai mica idee.......oricum felicitari si numai bine. bafta si rabdare de fier

Ma cunosti ?
M-am uitat putin prin pozele tare, si mie nu mi se pare ca te cunosc...
De unde ma cunosti ?

raluca24
17.01.2008, 14:38:01
daniel habar nu am ....nici cea mai mica idee.cine stie.....unde lucrezi?
sau ai facut cumva facult in iasi?:-"

daniel
17.01.2008, 14:41:52
daniel habar nu am ....nici cea mai mica idee.cine stie.....unde lucrezi?
sau ai facut cumva facult in iasi?:-"

Probabil ma confunzi, sau cine stie... :-?
Lucrez in domeniul IT. Pana acum 3 ani ma ocupam mai mult de service, si am avut contact cu multe firme din Galati si Braila. Poate asa ma cunosti. Cu Iasi-ul nu am avut nicio legatura.

Daca iti aduci aminte, sa-mi spui si mie ca m-ai facut curios ;))

picolla
17.01.2008, 20:13:41
reusit sa ma decid si am cumparat rochia, cu totul o alta decat cea de la inceput.pupici la toata lumea

daniel
18.01.2008, 00:35:53
reusit sa ma decid si am cumparat rochia, cu totul o alta decat cea de la inceput.pupici la toata lumea
Felicitari. de unde ai luat-o?

geovanela
18.01.2008, 10:49:24
De unde, De unde?
Spune-ne si noua te rugam ca in orasul nostru rochia este o reala problema.
Te salut.

picolla
19.01.2008, 16:12:31
De unde, De unde?
Spune-ne si noua te rugam ca in orasul nostru rochia este o reala problema.
Te salut.

rochia este de la Trinchera, si am lut-o de aici de la roma. i dreptate si la mine prima impresie cand am vazut materialele de la rochhile de la noi din oras a fost groaznica, de aceea intr-um final m-am decis sa o iau de aici. pupici

picolla
19.01.2008, 16:15:40
rochia este aceasta, din pacate acum am doar poz de catalog.

geovanela
20.01.2008, 22:08:05
Iar am umblat dupa rochie si in sambata asta si nimic.
O doamna vanzatoare mi-a spus nici sa nu ma grabesc pentru ca in martie dupa 15 primesc modele din colectia 2008 asa ca mai am de asteptat numai rabdare sa mai am.
Din ce constat eu mare majoritate dintre voi deja au mult ravnita rochie.
Offf de s-ar face mai repede martie ca nu mai am rabdare.
:(

daniel
20.01.2008, 22:23:04
Iar am umblat dupa rochie si in sambata asta si nimic.
O doamna vanzatoare mi-a spus nici sa nu ma grabesc pentru ca in martie dupa 15 primesc modele din colectia 2008 asa ca mai am de asteptat numai rabdare sa mai am.
Din ce constat eu mare majoritate dintre voi deja au mult ravnita rochie.
Offf de s-ar face mai repede martie ca nu mai am rabdare.
:(

Mergi in weekend la targ in Bucuresti, sigur gasesti din colectia noua.
Noi mergem sambata si sper sa gasim, ori rochita, ori costum pt mine, sau ambele :D

moni
21.01.2008, 19:26:54
nu disperati, eu mi-am gasit rochia cu o luna inainte de nunta dupa lungi cautari! am umblat pe la toate targurile posibile si am ajuns in final la piatra de unde mi-am si cumparat rochia!
Rochia mea e de vanzare!

moni
21.01.2008, 19:29:56
cred ca cel mai important lucru e sa va cumparati rochia la care visati! va doresc din suflet sa aveti o nunta ca-n povesti si sa fiti cele mai frumoase miresici!:*

ann
22.01.2008, 09:08:39
Salutare tuturor miresicilor de anul acesta si multa bafta in organizarea propriilor nunti. Va doresc tuturor ca dupa nunta sa aveti zambetul pe buze asa cum l-am avut si eu.
Pentru cele care sunteti interesate costumul sotului meu si rochita de mireasa sunt de vanzare. Pentru a le vedea puteti accesa http://picasaweb.google.ro/anniunie2007/NuntaNoastra02. Cele care sunteti interesate ma puteti contacta la 0470055178.:*

trinitrosan
29.01.2008, 01:13:44
Buna miresicilor......
Va doresc sa va gasiti rochia de mireasa la care visati.Eu am gasit-o la nunta mea.Desi a fost mai scumputa decat imi propudsesem eu sa cheltui pe rochie,tin sa va spun ca din punctul meu de vedere a meritat toti banii.M-am simtit ca o adevarata printesa si acum va sfatuiesc sa nu va grabiti sa cumparati orice.Eu am cumparat-o de la Gala cuo luna inainte de nunta,am dat un avans iar apoi.restul de bani.Sa nu va zgarciti cand e vb de rochie.mai bine renuntati la florile din piept sau la altceva decat la rochia care va place.

trinitrosan
29.01.2008, 01:29:28
Am sa mai adaug cateva poze....pt ca rochita mea e de vanzare,desigur daca va place .Sper sa reusesc sa le atasez pe cele care-mi plac cel mai mult.:*

irinamh
29.01.2008, 16:03:05
si eu vreau sa merg la bucuresti la targul din februarie sa mi cumpar rochita caci ce am vazut pe aici numi plac deloc #:-S acolo fiind mai multe sper sa avem de unde alege :D [-o<

geovanela
12.02.2008, 20:45:42
Am probat si eu pentru prima data o rochie de mireasa.
Mi-a placut si a-si proba in fiecare seara rochii numai sa gasim si vanzatoare dragute si dispuse sa ne faca pe plac.
Va pup si spor la cautari.

moskya22
12.02.2008, 21:15:26
Am probat si eu pentru prima data o rochie de mireasa.
Mi-a placut si a-si proba in fiecare seara rochii numai sa gasim si vanzatoare dragute si dispuse sa ne faca pe plac.
Va pup si spor la cautari.
si eu as mai proba chiar daca au trecut vreo 6 luni de la nunta:-p sa stii ca sunt magazine unde fetele sunt chiar dragute dar sunt si locuri unde mai bine nu ai intra daramite sa si probezi

vali_gl
12.02.2008, 23:17:53
Am fost azi prin oras si am vazut ca s-a mai deschis un magazin cu rochii de mireasa langa posta centrala, pe langa o gogoserie(poate s-a deschis mai demult, dar eu acum am vazut). Au si modele 2008. Preturile sunt bune, iar materialele din cate am vazut sunt acceptabile. Spor la probat.
Moskya22, spune-mi te rog de unde ti-ai luat diadema.

moskya22
13.02.2008, 21:17:28
Am fost azi prin oras si am vazut ca s-a mai deschis un magazin cu rochii de mireasa langa posta centrala, pe langa o gogoserie(poate s-a deschis mai demult, dar eu acum am vazut). Au si modele 2008. Preturile sunt bune, iar materialele din cate am vazut sunt acceptabile. Spor la probat.
Moskya22, spune-mi te rog de unde ti-ai luat diadema.
#-ocred ca am luat-o de la unul din magazinele cu rochite de mireasa de pe balcescu daca imi amintesc sigur de care care din ele te anunt.Oricum e bine sa mergi peste tot sa vezi cat mai multe modele si apoi sa te decizi la unul anume>:D<

geovanela
13.02.2008, 22:17:38
In magazinul de pe langa gogoserie la posta mare se vand rochii Noela style au si pagina de web.
www.noelastyle.ro (http://www.noelastyle.ro)

geovanela
13.02.2008, 22:21:03
Mai sunt ceva magazine de fapt trei in acel parculet in prelungirea strazii Tecuci.
In unul din cele doua se vand modele Brumihar si de asemeni au pagina si ei.
La Brumihar apar modelele din colectia 2008 abia saptamana viitoare asa ca mai avem ceva de asteptat asta in cazul in care nu ajungem de maine pana duminica la Galeriile Mariano la Targul de nunti.

georgia_zr
14.02.2008, 19:55:43
Mai sunt ceva magazine de fapt trei in acel parculet in prelungirea strazii Tecuci.
In unul din cele doua se vand modele Brumihar si de asemeni au pagina si ei.
La Brumihar apar modelele din colectia 2008 abia saptamana viitoare asa ca mai avem ceva de asteptat asta in cazul in care nu ajungem de maine pana duminica la Galeriile Mariano la Targul de nunti.

Astazi a fost prima zi din targul de nunti de la Mariano si am fost acolo, dar prea multe de vazut nu sunt. Doar doua firme cu rochii de mireasa.

Ellutza09
14.02.2008, 20:42:49
Fetelor pe unde a-ti vazut voi palarii frumoase pentru mirese, caci eu nu prea am vazut

LILICA
14.02.2008, 21:03:01
Buna miresicilor!
Locuiesc pe langa Galati si va trebui sa mergem sa ne cumparam cele necesare pentru nunta, in septembrie. De fapt noi nu facem nunta! Ne vom casatori la o manastire indepartata de tumultul orasesnesc intr-un cadru pitoresc, cu cativa invitati, apoi vom face o mica petrecere acasa. Am hotarat sa facem asta pentru ca e mai important sa o facem decat sa ne lafaim. Nu am mai fost maritata si de mica visam la petrecerile fastuoase care se faceau candva dar acum consideram mai important sa facem altceva cu banii. Sunt multi tineri in tara asta care nu-si permit sa-si faca nunta nu ca nu vor si eu sincer fetelor cand citesc ce scrieti imi dau seama ca sunteti niste norocoase.
Am nevoie de sfaturi fiind noua in asta: unde pot merge in Galati sa gasesc rochii frumoase la preturi bune si de unde pot cumpara celelalte accesorii. Unde putem gasi costume de mire si verighete.
Am atasat si eu poze gasite pe net...cam ce imi place mie!
Va doresc casa de piatra tuturor care va casatoriti sau ati facut-o deja!
Ai mare grija, verisoara mea a luat rochia de la ''Visul miresei'' a lasat-o la ei pana vineri inainte de nunta.
Cand a ajuns cu rochia acasa, a descoperit ca-i fusese purtata, era neagra la poale si-n alte locuri.
I-a schimbat-o fara comentarii, dar alt model,ales in urgenta, a fost nevoita sa schimbe si voalul. Pentru asta eu ii duceam la Protectia Consumatorului.

geovanela
16.02.2008, 22:13:44
Dragele mele de unde sa incep si eu sa probez?
Sa va spun ce stiu deja:
Am o parere destul de proasta despre magazinul in care se vand rochii Brumihar nu stiu in catalog vezi una si in magazin alta.
La magazinul vis-a-vis de Pestera pe Balcescu se vand rochii de la Darfil.
Rochiile din colectia 2008 sunt dragute in catalog numai ca eu daca ma hotarasc asupra unui model nu am decat sa comand chiar daca vine bine pe mine chiar daca nu.Vanzatoarea o doamna trecuta bine de prima tinerete mi-a spus ca ea nu vrea sa ramana incarcata cu ele in caz de nu-mi place.
Pai cum sa-mi dau seama daca se aseaza rochia frumos numai din catalog.
La magazinul de langa gogoserie vis-a-vis de parcul Eminescu se vand modele Noela Style.
Vanzatoarea aici super draguta si dispusa la orice sugestie din partea mea, numai ca mie una mi s-au parut un pic incarcate rochiile si totusi diferite de ceea ce vedem noi pe internet la adresa lor.
Si iata ca am ajuns si in piata mare langa halele vechi este un magazin pe scari.
Surpriza am gasit o vanzatoare deosebita si cu multa rabdare si tact am discutat despre toate modelele din magazin.
Chiar daca e la piata acolo se pot face si la comanda dupa modelul nostru.
Cea mai mare surpriza a fost sa gasesc aici o rochie dupa modelul casei de moda Maritte din colectia Mirella deosebita.
Parca nu mai am rabdare abia astept sa o robez.
Cam asta despre magazinele de pe la noi din zona Piata-Centru.

Am mai fost si la magazinul Alb si Negru.
Aici rochii deosebite pretioase atat la material cat si la pret.
Si inca o conditie este aceea sa ne vina ceea ce au ei in magazin pe comanda nu aduc ceea ce implica un drum din partea noastra la Piatra Neamt alti bani alta distractie si timp pierdut.
Nooooo.
;-)

Si tot pe la blocurile Tronson 2 prelungirea strazii Tecuci ar mai fi 2 magazine cu rochii dar nu acolo nu ai ce gasi.
Bafta voua si mie ca am nevoie de sambata.
Poop toate miresicile din Galati si nu numai.

dorinutza
22.02.2008, 18:10:51
recomand miresicilor sa vina sa-si cumpere rochita din constanta...eu de aici mi-am luat-o si am fost super incantata de achizitie...am descoperit un super magazin in cta...si preturi super ok...sunt sute de rochii la preturi foarte, foarte avantajoase...pe bune...

ann
10.03.2008, 09:47:21
Salutare tuturor miresicilor de anul acesta si multa bafta in organizarea propriilor nunti. Va doresc tuturor ca dupa nunta sa aveti zambetul pe buze asa cum l-am avut si eu.
Pentru cele care sunteti interesate costumul sotului meu si rochita de mireasa sunt de vanzare. Pentru a le vedea puteti accesa http://picasaweb.google.ro/anniunie2007/NuntaNoastra02. Cele care sunteti interesate ma puteti contacta la 0740055738.:*

Imi cer scuze, acum am vazut ca am scris gresit nr de tel. Cele care il doriti ma puteti contacta pe privat

silviotta
11.03.2008, 13:39:59
nu disperati, eu mi-am gasit rochia cu o luna inainte de nunta dupa lungi cautari! am umblat pe la toate targurile posibile si am ajuns in final la piatra de unde mi-am si cumparat rochia!
Rochia mea e de vanzare!
si ce frumoasa ai fost in ea ......<:-P

PS: ce face fetita?:-p

myrabella
19.03.2008, 08:26:31
buna fetelor !:)
am o mare suparare: eu mi-as fi dorit sa nu cheltuiesc mai mult de 20 mil pe rochie si pantofi dar din ce rochii am reusit a probez pana acum, imi plac numai alea care depasesc acest prag. am fost la magazinul din mazepa, si mi-au placut mai mult rochitele din colectia 2008. =((
sperand sa gasesc ceva mai ieftin la braila, la un magazin cunoscut, abia ca am putut sa probez vreo trei rochii, ca era tare acra tanti aia de acolo. >:P
plus ca mai era un tinerel, care chiar nu stiu ce cauta intr-un magazin de mirese, unde ar trebui sa probezi, sa ceri o parere etc. nici nu imi vine sa ma mai duc, cu toate ca sunt cateva modele f dragute si la preturi bune, care mi-ar conveni.:-L
am nevoie de un sfat, va rog.:-s

anlya_426
19.03.2008, 09:11:06
buna fetelor !:)
am o mare suparare: eu mi-as fi dorit sa nu cheltuiesc mai mult de 20 mil pe rochie si pantofi dar din ce rochii am reusit a probez pana acum, imi plac numai alea care depasesc acest prag. am fost la magazinul din mazepa, si mi-au placut mai mult rochitele din colectia 2008. =((
sperand sa gasesc ceva mai ieftin la braila, la un magazin cunoscut, abia ca am putut sa probez vreo trei rochii, ca era tare acra tanti aia de acolo. >:P
plus ca mai era un tinerel, care chiar nu stiu ce cauta intr-un magazin de mirese, unde ar trebui sa probezi, sa ceri o parere etc. nici nu imi vine sa ma mai duc, cu toate ca sunt cateva modele f dragute si la preturi bune, care mi-ar conveni.:-L
am nevoie de un sfat, va rog.:-s

pai daca iti place cu adevarat ceva de acolo go for it!..daca nu esti sigura mai incearca...de ce nu faceti un drum pana la Bucuresti sau Piatra Neamt...acolo sigur ai gasi ceva convenabil la pret si sa-ti placa...:*:*:*

moskya22
19.03.2008, 09:44:22
si eu zic ca e bine de facut un drum la Piatra Neamt acolo sunt mai multe case de moda cu rochite de mireasa si ati avea de unde alege la preturi pe buzunarul fiecareia.Eu mi-am luat rochita direct de la casa de moda cand am mers la targul de nunti si am dat 1250ron pe ea anul trecut si la noi in magazine era 1700

madalinabalescu27
20.03.2008, 20:20:08
Buna miresici, eu gata am gasit rochita dorita, am platit-o. Am luat o rochita de la Agnes Toma,din colectia 2008, e superba, nu am probat alte rochii, pe asta cum am vazut-o mi-a si placut, exact asa am spus"Asta e rochita mea!". am probat era marimea mea, alta rochita nici nu mai avea, sunt cea mai fericita.Am sa atasez poze si astept pareri, va pup si spor la cumparaturi.:*

bubuveselie
20.03.2008, 22:42:33
In magazinul de pe langa gogoserie la posta mare se vand rochii Noela style au si pagina de web.
www.noelastyle.ro (http://www.noelastyle.ro)
de la noela style mi-am luat eu rochia de mireasa si am fost foarte incantata de ea... si in continuare au niste rochite super si tipa de acolo e tare draguta si amabila;;)

papusha
20.03.2008, 22:47:49
Buna miresici, eu gata am gasit rochita dorita, am platit-o. Am luat o rochita de la Agnes Toma,din colectia 2008, e superba, nu am probat alte rochii, pe asta cum am vazut-o mi-a si placut, exact asa am spus"Asta e rochita mea!". am probat era marimea mea, alta rochita nici nu mai avea, sunt cea mai fericita.Am sa atasez poze si astept pareri, va pup si spor la cumparaturi.:*

Nu e stilul meu.....dar te prinde, iti sta foarte bine ;-)
Casa de piatra! :*

Ellutza09
20.03.2008, 22:49:46
Iti vine foarte bine :*

anlya_426
21.03.2008, 10:04:52

felicitari..sa o porti sanatoasa.........>:D<>:D<>:D<

daniel
21.03.2008, 12:38:08

sa exersezi cateva dansuri cu ea imbracata.. sa nu calci pe ea la nunta 8-}

INA81
21.03.2008, 13:12:15
foarte draguta si mai ales finuta ; sa o porti cu placere sa te bucuri de ea in ziua nuntii ca ci doar atunci o poti purta sa te bucuri maxim de ea ; si daca tu te simti bine in ea e tot ce conteaza.
felicitari :*

ana_voque
23.03.2008, 12:36:36
ai avut o rochie superba si toate pozele ti au iesit foarte bine. ce fotograf ai avut??;;)

elenna
23.03.2008, 16:57:14

Felicitari, iti vine tare bine. vei fi o mireasa foarte fericita pentru ca ai o rochita comoda. A mea are 7 fuste si crinolina, deci iti poti imagina ce chin va fi. bine ca doar o zi si o noapte.;;)

olgutza_83
24.03.2008, 09:40:23
Buna miresicilor din Galati.Am avut nunta anul trecut si rochia mi-am comandat-o la mag. Noela vis-a-vis de parcul Eminescu. Vanzatoarea a fost foarte draguta. Nu am gasit in nici un mag ceea ce imi doream pt ca am vrut o rochie cu trena, iar aici a fost f amabila , mai ales ca a facut rochita din materialul pe care l-am vrut eu. Peste tot , pe unde am cautat , nu imi facea rochia din materialul pe care-l vroiam eu:-L . Mai este un mag vis-a-vis de pestera (cu rochite superbe), dar vanzatoarele sunt f scarboase>:P .Spor la cautari pt miresicile care au nunta anul acesta[-o< .

myrabella
24.03.2008, 12:36:56
fetelor ! cam pe la ce ora ati gasit voi dechis la magazinul de langa gogoserie?

eu am fost de 2 ori acolo, si nu am gasit deschis desi ma incadram in programul de pe usa.

are cineva un numar de telefon , sau poate sa ma indrume?
multumesc anticipat :*

Ellutza09
24.03.2008, 12:58:59
Eu mi-am comandat rochia de pe internet din state si imi place mult de tot, si imi vine si foarte bine...:*

anlya_426
24.03.2008, 14:26:57
Eu mi-am comandat rochia de pe internet din state si imi place mult de tot, si imi vine si foarte bine...:*

pai vreo poza cu modelul nu ai?

bubuveselie
24.03.2008, 17:50:46
fetelor ! cam pe la ce ora ati gasit voi dechis la magazinul de langa gogoserie?

eu am fost de 2 ori acolo, si nu am gasit deschis desi ma incadram in programul de pe usa.

are cineva un numar de telefon , sau poate sa ma indrume?
multumesc anticipat :*
asta e adresa si nr de telefon de la noela style luat de pe site-ul lor...
Galati
magazin Noela Style
Str. Domneasca Nr.19 Bl.C parter
Tel. 0741 999 381

mult succes!
daca nu raspunde nimeni trec eu maine sau miercuri si iau nr de telefon pt ca trec zilnic pe acolo...

Ellutza09
24.03.2008, 21:59:35
pai vreo poza cu modelul nu ai?
Am ,dar nu stiu sa pun poze pe site...

Ellutza09
24.03.2008, 22:00:20
Si asa mai este putin pana la nunta...o sa pun toate pozele pe un site de la nunta

myrabella
25.03.2008, 13:24:47
asta e adresa si nr de telefon de la noela style luat de pe site-ul lor...
Galati
magazin Noela Style
Str. Domneasca Nr.19 Bl.C parter
Tel. 0741 999 381

mult succes!
daca nu raspunde nimeni trec eu maine sau miercuri si iau nr de telefon pt ca trec zilnic pe acolo...

buna, am sunat la nr asta si mi sa zis ca e greseala.
daca ai sa poti trece pe acolo ar fi tare bine sa stiu si eu ceva sigur.
multumesc

vali_gl
25.03.2008, 20:29:19
Ultima oara cand am fost la magazin mi-au dat nr. acesta: 0236 498 609. Intra prima data fax-ul, dar apoi raspunde.

andreiutza_eni
26.03.2008, 00:03:56
si eu zic ca e bine de facut un drum la Piatra Neamt acolo sunt mai multe case de moda cu rochite de mireasa si ati avea de unde alege la preturi pe buzunarul fiecareia.Eu mi-am luat rochita direct de la casa de moda cand am mers la targul de nunti si am dat 1250ron pe ea anul trecut si la noi in magazine era 1700

Imi place mult rochita ta. E super ca ai luat-o la un pret atat de bun.

myrabella
26.03.2008, 09:50:35
pana la urma am reusit sa gasesc deschis la noela style, numai ca nu am vazut ceva pe gustul meu.
adevarul este ca plecasem deja cu o idee de rochie pe care am gasit-o intr-un final la mireasa din braila,si mai apoi m-am indragostit de un model de la gala. acum nu stiu ce sa fac.
amandoua rochiile bat la 20 mil, si eu as fi vrut una la max 15 mil.
fetelor, voi ce sfat imi dati?
am mai cautat ceva mai ieftin, dar adevarul este ca nu ma simt ca o printesa decat in cele 2 modele. ma doare sufletul, pentru ca suntem limitati la buget si stiu ca nu o sa ma simt bine in oricare alta rochie.

si inca o intrebare (mai ales pt cele care au fost deja mirese):voi ati ales rochie intreaga sau cu corset? care ar fi avantajele si dezavantajele?
spor la pregatiri. pupici

Ellutza09
26.03.2008, 12:56:20
pana la urma am reusit sa gasesc deschis la noela style, numai ca nu am vazut ceva pe gustul meu.
adevarul este ca plecasem deja cu o idee de rochie pe care am gasit-o intr-un final la mireasa din braila,si mai apoi m-am indragostit de un model de la gala. acum nu stiu ce sa fac.
am mai cautat ceva mai ieftin, dar adevarul este ca nu ma simt ca o printesa decat in cele 2 modele. ma doare sufletul, pentru ca suntem limitati la buget si stiu ca nu o sa ma simt bine in oricare alta rochie.

si inca o intrebare (mai ales pt cele care au fost deja mirese):voi ati ales rochie intreaga sau cu corset? care ar fi avantajele si dezavantajele?
Parerea mea este sa-ti cumperi rochia care iti place chiar daca este mai scumpa putin, doar o data in viata te imbraci in rochie de mireasa si sa nu-ti para rau mai tarziu.
Rochia mea este intreaga nu este cu corset...mi-a placut mai mult asa... dar fiecare miresica are propriile gusturi...>:D<

myrabella
27.03.2008, 08:05:04
pai si mie tot intreaga imi place mai mult, dar vroiam sa mai aud si alte opinii. dintre prietenele care s-au maritat si au avut corset m-au sfatuit sa-mi iau intreaga pt ca au avut probleme cu fusta , dar pe la magazine la proba, toata lumea imi spune ca nu are ca sa se intample ...

INA81
27.03.2008, 08:50:55
pai si mie tot intreaga imi place mai mult, dar vroiam sa mai aud si alte opinii. dintre prietenele care s-au maritat si au avut corset m-au sfatuit sa-mi iau intreaga pt ca au avut probleme cu fusta , dar pe la magazine la proba, toata lumea imi spune ca nu are ca sa se intample ...
buna sa stii ca e bine sa iti iei rochia care iti place mai mult ; te simti altfel chiar daca preturile stim cu toate ca sunt marisoare ; asa ca ce iti spune inima fa intocmai ........ e o zi minunata si meriti cei mai bun.... ;
iar ca o idee, nu si ca un sfat sa stii ca eu nu m-am simtit deloc incomod de rochita desi a fost corset si fustita din contra m-am simtit minunat nu m-am ranit cum mai auzisem nu am avut nimic si a stat foarte bine si a fost usor de manevrat; asta a fost asa ca o idee ca sa nu se mai sperie fetele de rochitele din 2 piese ;
iti doresc sa ti iei rochita care iti place si te face sa te simti printesa
pupici:*

anlya_426
27.03.2008, 13:04:01

cred ca pentru 500 de RON nu se merita sa ai regrete si pareri de rau....daca tu simti una dintre acele rochite ca fiind a ta..eu zic ca se merita sacrificiul....o singura data esti mireasa....asa ca o singura data ai ocazia sa porti o astfel de rochie (adik de mireasa)....
cat despre rochia din 2 piese...sa stii ca asa este si a mea...si sunt foarte linistita..mai ales si datorita faptului ca in general, inaintea nuntii, greutatea corporala sufera modifcari datorita emotiilor, pregatirilor, stresului, etc....iar cand ai 2 piese, corsetul este reglabil, iar nasturelul la fusta se poate muta....pt a pica ca si turnata......:*:*:*

andraelen
29.03.2008, 22:19:33
buna fetelor!eu iau rochita de la magazinul "visul miresei" de pe strada tecuci...am vazut mai in urma un mesaj al unei fete care zicea ca nu lucreaza bine!eu mi-am luat rochita de mireasa din catalogul lor!ce anume nu iese bine?:-?rochitele din catalogul sau modelul cu care te duci tu?
rochitele care le-am vazut in magazin mi-au placut,erau lucrate frumos!

issa3
30.03.2008, 05:24:29
cred ca pentru 500 de RON nu se merita sa ai regrete si pareri de rau....daca tu simti una dintre acele rochite ca fiind a ta..eu zic ca se merita sacrificiul....o singura data esti mireasa....asa ca o singura data ai ocazia sa porti o astfel de rochie (adik de mireasa)....
cat despre rochia din 2 piese...sa stii ca asa este si a mea...si sunt foarte linistita..mai ales si datorita faptului ca in general, inaintea nuntii, greutatea corporala sufera modifcari datorita emotiilor, pregatirilor, stresului, etc....iar cand ai 2 piese, corsetul este reglabil, iar nasturelul la fusta se poate muta....pt a pica ca si turnata......:*:*:*

permite-mi sa nu fiu de acord cu tine.uneori 5 milioane conteaza foarte mult,mai ales tinand cont ca la pretul rochiei se mai adauga si pantofii,crinolina,etc si mai ales daca isi platesc singuri nunta.
acum depinde si de ce sacrificii sunt ei dispusi sa faca sau cum hotarasc sa-si gestioneze bugetul in continuare.

myrabella
30.03.2008, 10:36:36
pai cam asta e problema: noi avem un ajutor financiar pe care trebuie sa il onoram imediat dupa nunta.
de aceea as fi vrut sa ma incadrez in 15 mil pt ca nu avem nici macar 100 de persoane la nunta si as vrea sa nu raman cu datorii dupa nunta. suntem singuri la parinti, rude nu prea, si cei mai multi sunt prieteni.
oricum, eu va multumesc de pareri, o sa gasesc eu o solutie pana la urma.
pupici, spor la pregatiri si sa va iasa totul asa cum va doriti.:*

issa3
30.03.2008, 20:41:25
pai cam asta e problema: noi avem un ajutor financiar pe care trebuie sa il onoram imediat dupa nunta.
de aceea as fi vrut sa ma incadrez in 15 mil pt ca nu avem nici macar 100 de persoane la nunta si as vrea sa nu raman cu datorii dupa nunta. suntem singuri la parinti, rude nu prea, si cei mai multi sunt prieteni.
oricum, eu va multumesc de pareri, o sa gasesc eu o solutie pana la urma.
pupici, spor la pregatiri si sa va iasa totul asa cum va doriti.:*

eu te inteleg perfect pentru ca si noi avem un buget sa zic eu limitat.to 15 mil mi-am propus sa cheltuiescsi eu pe rochie si sa stii ca desi in cautarile mele imi placeau numai rochii la 20-30 mil am gasit o rochitza la 930 ron foarte frumoasa si deosebita...

asa ca, nu te da batuta...:)

anlya_426
31.03.2008, 09:52:01
permite-mi sa nu fiu de acord cu tine.uneori 5 milioane conteaza foarte mult,mai ales tinand cont ca la pretul rochiei se mai adauga si pantofii,crinolina,etc si mai ales daca isi platesc singuri nunta.
acum depinde si de ce sacrificii sunt ei dispusi sa faca sau cum hotarasc sa-si gestioneze bugetul in continuare.

crede-ma ca stiu valoarea banului si cat de greu se obtine....noi in afara de nunta tocmai ne-am luat si un aprtament cu ajutorul unui credit...insa eu am preferat sa fac un sacrificiu mai mare si sa am parte si de rochita visurilor mele...plus ca in cazul meu crinolina a fost inclusa in pretul rochiei, iar sandalutzele, pt ca erau singura pereche din magazin, desi sunt din piele, am dat doar 35 RON pe ele.........

myrabella
31.03.2008, 10:04:51
[QUOTE]eu te inteleg perfect pentru ca si noi avem un buget sa zic eu limitat.to 15 mil mi-am propus sa cheltuiescsi eu pe rochie si sa stii ca desi in cautarile mele imi placeau numai rochii la 20-30 mil am gasit o rochitza la 930 ron foarte frumoasa si deosebita...

asa ca, nu te da batuta...:)[QUOTE]

unde ai gasit rochita? asa la pretul asta am vazut si eu , dar nu ceva care sa ma atraga ca si model.

Isis
31.03.2008, 16:36:11
buna fetelor!eu iau rochita de la magazinul "visul miresei" de pe strada tecuci...am vazut mai in urma un mesaj al unei fete care zicea ca nu lucreaza bine!eu mi-am luat rochita de mireasa din catalogul lor!ce anume nu iese bine?:-?rochitele din catalogul sau modelul cu care te duci tu?
Nu vreau să te sperii dar anul trecut prietena mea care a avut nunta și-a cumpărat rochia de acolo și vreau să zic că în timpul nunții rochia a inceput sa se destrame adică avea un lănțisor se ștrasuri aplicat care s-a cojit aproape de pe intregul corset. era dezolant să vezi cum stăteau atârnate bucățile de ștrasuri. sper să nu ai probleme.

myrabella
03.04.2008, 09:28:10

buna, sustin si eu ce zice Isis. chiar am fost la Visul miresei sa probez o rochita care imi placea ca model, dar cand am imbracat-o am ramas fara cuvinte. calitatea materialului se vedea clar ca e slaba, si aplicatiile erau cam .... nu vreau sa te dezamagesc pentru ca stiu si eu ce inseamna sa iti cauti o rochita si sa te incadrezi intr-un oarecare buget.:-<
numai ca de visul miresei au mai scris multe fete pe paginile anterioare, nu numai una, si iti poti face o idee mai clara.
in mod sigur tu esti cea care decide, dar daca tot esti cu noi aici poate ca e bine sa iei in considerare si alte opinii.
spor la pregatiri, si sa iti gasesti rochita visata.:*

Ellutza09
03.04.2008, 13:07:58
Eu tot nu stiu unde se afla magazinul 'Visul miresei'

andraelen
03.04.2008, 22:21:32
buna, sustin si eu ce zice Isis. chiar am fost la Visul miresei sa probez o rochita care imi placea ca model, dar cand am imbracat-o am ramas fara cuvinte. calitatea materialului se vedea clar ca e slaba, si aplicatiile erau cam .... nu vreau sa te dezamagesc pentru ca stiu si eu ce inseamna sa iti cauti o rochita si sa te incadrezi intr-un oarecare buget.:-<
numai ca de visul miresei au mai scris multe fete pe paginile anterioare, nu numai una, si iti poti face o idee mai clara.
in mod sigur tu esti cea care decide, dar daca tot esti cu noi aici poate ca e bine sa iei in considerare si alte opinii.
spor la pregatiri, si sa iti gasesti rochita visata.:*
Nu vreau să te sperii dar anul trecut prietena mea care a avut nunta și-a cumpărat rochia de acolo și vreau să zic că în timpul nunții rochia a inceput sa se destrame adică avea un lănțisor se ștrasuri aplicat care s-a cojit aproape de pe intregul corset. era dezolant să vezi cum stăteau atârnate bucățile de ștrasuri. sper să nu ai probleme.[/quote]

fetelor m-ati cam speriat:-SS acum stau cu grija pana imi vine rochita!eu am castigat-o pe site-ul celor de la brumihar..nu stiu daca mi-o fac la galati!din cate am inteles o vor face cei din craiova si imi va fi trimisa!cei de la craiova m-au sfatuit sa merg la galati la acel magazin sa imi ia masurile exacte!..:(..sper sa fie bine si sa nu fiu dezamagita!va anunt pe 15 iunie cand ma duc sa o iau cum a iesit![-o<[-o<[-o<[-o<

andraelen
03.04.2008, 22:23:05
Eu tot nu stiu unde se afla magazinul 'Visul miresei'

e pe strada tecuci pe langa o piata din cate am observat!sau ceva numit albatros..nu stiu daca este magazin sau altceva!:)>-

CONT-INCHIS-044
04.04.2008, 10:25:07
fetelor va zic si eu cum mi am luat rochitza mea...va spun de la inceput ca eu si viitorul sot(cu care sunt de 8ani)nu am avut niciodata ganduri de nunta,vroiam ca la inceputul anul 2008 sa avem un copil,nu tineam sa fim casatoriti.eu am nunta pe 17 august anul asta.anul trecut s a maritat cumnata mea si m am dus cu ea sa si modifice rochia la un magazin de rochii..de la intrare am vazut o rochie deosebita in vitrina,i mi facea cu ochiu dar eu nu aveam gand de maritis.cumnata mea a zis la patroana ca mi place si ca in 2008 voi avea nunta.eu am innebunit...cand a terminat cu masuratorile cumnata mea patroana de acolo mi a zis sa probez rochia macar asa sa vad cum sta pe mine.am probat o..........va jur ca m am simtit cea mai frumoasa din lume...o cenusareasa intr o rochie de vis.am ajuns acasa si i am zis viitorului sot: AM VAZUT CEVA CARE IMI PLACE FFFF MULT.el: DUTE SI CUMPARA.eu am inceput sa plang ptr ca ma lua la misto nici macar nu stia despre ce e vb.cumnata mea i a explicat ca probasem o rochie de mireasa si ca imi statea de minune.el a venit la mine si mi a zis: DUTE SI IA ROCHITZA,CHIAR DACA NU TE IAU EU TE IA ALTUL(tot glumind)a doua zi m am dus si am dar avans la rochie iar anul trecut in august cand am fost in romania am cautat local ptr nunta.am rochitza din iunie 2007 si ma marit in aug anul asta am vazut o de 2 ori si abia astept sa o port la nunta.va pup si va spun cu mana pe inima ca nu conteaza pretul,cine are posibilitate sa si ia o rochita mai scumpa si cine nu prea are posibilitate sa si ia una pe masura buzunarului,important e sa va simtiti printese,sa simtiti ca aveti fluturi in stomac,sa zburati de fericire.asta e sfatul meu ptr cele care trebuie sa si aleaga rochitza...va pup

Ellutza09
04.04.2008, 18:05:39
fetelor va zic si eu cum mi am luat rochitza mea...va spun de la inceput ca eu si viitorul sot(cu care sunt de 8ani)nu am avut niciodata ganduri de nunta,vroiam ca la inceputul anul 2008 sa avem un copil,nu tineam sa fim casatoriti.eu am nunta pe 17 august anul asta.anul trecut s a maritat cumnata mea si m am dus cu ea sa si modifice rochia la un magazin de rochii..de la intrare am vazut o rochie deosebita in vitrina,i mi facea cu ochiu dar eu nu aveam gand de maritis.cumnata mea a zis la patroana ca mi place si ca in 2008 voi avea nunta.eu am innebunit...cand a terminat cu masuratorile cumnata mea patroana de acolo mi a zis sa probez rochia macar asa sa vad cum sta pe mine.am probat o..........va jur ca m am simtit cea mai frumoasa din lume...o cenusareasa intr o rochie de vis.am ajuns acasa si i am zis viitorului sot: AM VAZUT CEVA CARE IMI PLACE FFFF MULT.el: DUTE SI CUMPARA.eu am inceput sa plang ptr ca ma lua la misto nici macar nu stia despre ce e vb.cumnata mea i a explicat ca probasem o rochie de mireasa si ca imi statea de minune.el a venit la mine si mi a zis: DUTE SI IA ROCHITZA,CHIAR DACA NU TE IAU EU TE IA ALTUL(tot glumind)a doua zi m am dus si am dar avans la rochie iar anul trecut in august cand am fost in romania am cautat local ptr nunta.am rochitza din iunie 2007 si ma marit in aug anul asta am vazut o de 2 ori si abia astept sa o port la nunta.va pup si va spun cu mana pe inima ca nu conteaza pretul,cine are posibilitate sa si ia o rochita mai scumpa si cine nu prea are posibilitate sa si ia una pe masura buzunarului,important e sa va simtiti printese,sa simtiti ca aveti fluturi in stomac,sa zburati de fericire.asta e sfatul meu ptr cele care trebuie sa si aleaga rochitza...va pup
Ce frumos pana la urma... e bine ca ti-ai luat rochita care ti-a placut asa de mult, n-o sa-ti para rau , pentru ca chiar daca o sa vezi alte colectii noi de rochii de mireasa tot a ta o sa ti se para cea mai frumoasa...:*

CONT-INCHIS-044
04.04.2008, 18:17:37
Ce frumos pana la urma... e bine ca ti-ai luat rochita care ti-a placut asa de mult, n-o sa-ti para rau , pentru ca chiar daca o sa vezi alte colectii noi de rochii de mireasa tot a ta o sa ti se para cea mai frumoasa...:*
am mai vazut si alte rochii dar parca a mea e tot mai frumoasa.sunt modele frumoase dar rochitza mea e parca desenata si facut special ptr mine.pup