PDA

Versiunea completa : Off-topic Oradean

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

alla76
30.12.2009, 18:47:58
Alla...ce faci? Ce-i cu linistea asta?
sunt aici...
in debara

alla76
30.12.2009, 18:49:18
fetelor, pt ca nu stiu daca mai apuc sa intru maine, va urez de pe acum
La multi ani!, sa sarbatoriti trecerea in noul an alaturi de cei dragi voua si sa va aduca 2010 tot ce a omis sa aduca 2009!
va pupam cu drag
te pup iubita si iti doresc un revelion calm si fericit
da nu te las sa pleci pana nu ne pui pozici cu pitica langa bradut

andymatei
30.12.2009, 18:59:49
fetelor, pt ca nu stiu daca mai apuc sa intru maine, va urez de pe acum
La multi ani!, sa sarbatoriti trecerea in noul an alaturi de cei dragi voua si sa va aduca 2010 tot ce a omis sa aduca 2009!
va pupam cu drag

Draga mea, va dorim ca anul viitor sa va aduca multa, multa sanatate si liniste in suflete, sa va bucurati de minunata voastra familie.
O pupam pe picea scumpa!

andymatei
30.12.2009, 19:01:15
sunt aici...
in debara

Pai ce faci in debara, draguta? Zi drept ca ai pitulat acolo sampania si acuma faci degustarea... :P :D

alla76
30.12.2009, 19:49:46
Pai ce faci in debara, draguta? Zi drept ca ai pitulat acolo sampania si acuma faci degustarea... :P :D
chiar mai multe sticle sa inec necazul :-":-"

tina19
31.12.2009, 10:15:24
dragele mele va urez La multi ani! un An Nou mai bogat, mai plin de sanatate, fericire!
Alla noul an sa-ti aduca implinirea celui mai mare vis
Taia tie iti doresc o sarcina usoara, o nastere si mai usoara si un bebe sanatos tun
Andy - nastere usoara, recuperare rapida, bebelina sa fie sanatoasa si sa va aduca numai fericire si bucurii
Nicky - tie iti doresc sa fii fericita si in noul an cum esti acum si sa aveti parte de sanatate si bucurii
va pup, va imbratisez si sa dea Dumnezeu sa fim sanatoase, fericite si sa ne vedem mai des anul urmator!:*:*:*:*:*:*:*:*:*

taia
31.12.2009, 11:55:58
dragele mele va urez La multi ani! un An Nou mai bogat, mai plin de sanatate, fericire!
Alla noul an sa-ti aduca implinirea celui mai mare vis
Taia tie iti doresc o sarcina usoara, o nastere si mai usoara si un bebe sanatos tun
Andy - nastere usoara, recuperare rapida, bebelina sa fie sanatoasa si sa va aduca numai fericire si bucurii
Nicky - tie iti doresc sa fii fericita si in noul an cum esti acum si sa aveti parte de sanatate si bucurii
va pup, va imbratisez si sa dea Dumnezeu sa fim sanatoase, fericite si sa ne vedem mai des anul urmator!:*:*:*:*:*:*:*:*:*
In puii mei! ce ma faceti sa plang?
Va doresc si eu tuturor numai bine, un BB Duracell la fel de activ, o pitica sanatoasa tun, o fetita sanatoasa in martie, si un BB in burtic la alla mea draga!

andymatei
31.12.2009, 12:28:41
Dragele mele dragi, nici nu imi vine sa cred ca a mai trecut un an. Ati devenit parte importanta a vietii mele, suport cand sunt suparata, partase la bucuriile mele si pentru asta vreau sa va multumesc!
Va doresc ca anul viitor sa ne aduca copii sanatosi, viata echilibrata, putere sa ducem ce-i greu si sa avem tot timpul pe cineva drag alaturi cu care sa impartasim bucuriile.
Va pupam cu mare, mare drag!

Anne13
31.12.2009, 18:51:07
Un An Nou plin de sanatate (aveti grija de ea!), putere de munca (nu va epuizati din prima sa nu fiti obositi pe cand mergeti in concediu!) si lucruri ce nu vi s-au mai intamplat (lasati-va imaginatia sa zburde cateva secunde... Antile... Belize... Caraibe... GATA! Romania! Criza! Somaj!).
Sanatate multa viitoarelor mamici si celor care sunt deja........LA MULTI ANIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

Anne13
01.01.2010, 00:14:00
LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

taia
01.01.2010, 12:49:01
LA MULTI ANI!!!
ce faceti dormiti?
cum ati intrat in noul an???

andymatei
01.01.2010, 14:08:44
LA MULTI ANI!!!
ce faceti dormiti?
cum ati intrat in noul an???

La multi ani! La noi a fost "party" mare :D :D...pe la 2 dormeam ca un pui de marmota :D
Voi cum v-ati petrecut?

alla76
01.01.2010, 16:12:59
La multi ani, multa sanatate si fericire in anul care vine!
Pupici micutului Duracel, piticutei minunate (cu care inca mai vreau sa vad pozici!), frumusetilor din burticile dragi mie!
Si mamicilor multa sanatate si sa va bucurati de minunile voastre!
Va pup si va multumesc pentru gandurile de bine! :*:*:*

taia
01.01.2010, 16:16:26
La multi ani! La noi a fost "party" mare :D :D...pe la 2 dormeam ca un pui de marmota :D
Voi cum v-ati petrecut?
noi?
nu ne-am culcat la 2 ci pe la 3 da noh!!!
deci tot asa!!!

nicky_s
01.01.2010, 16:53:47
LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
bei, tu ce faci la ora 0.14 pe net? asa se sarbatoreste???;))
La multi ani si tie!

nicky_s
01.01.2010, 16:57:40
La multi ani, fetelor!!!
si la noi a fost sarbatoare mare.:-" primul rev acasa in 15 ani cred. picea s-a trezit la 11, pana la 12 am avut timp de papat, schimbat scutec etc, ca la 12 sa putem sa o pupacim pe toate partile. dupa 12.30 a adormit ea si dupa 1 am vrut si eu sa merg sa dorm, da' s-a trezit si am stat cu ea pana la 2.
a, si am ciocnit cu bere fara alcool ca nu avea sens sa desfacem sampanie. a fost frumos....o:-)

taia
01.01.2010, 17:25:06
La multi ani, fetelor!!!
si la noi a fost sarbatoare mare.:-" primul rev acasa in 15 ani cred. picea s-a trezit la 11, pana la 12 am avut timp de papat, schimbat scutec etc, ca la 12 sa putem sa o pupacim pe toate partile. dupa 12.30 a adormit ea si dupa 1 am vrut si eu sa merg sa dorm, da' s-a trezit si am stat cu ea pana la 2.
a, si am ciocnit cu bere fara alcool ca nu avea sens sa desfacem sampanie. a fost frumos....o:-)
si poze? tot nu ne pui?
ce mare s-a facut deja!!!
1 luna si 2 zile!
Sa traiti! Sa infloriti!

Anne13
01.01.2010, 21:59:49
bei, tu ce faci la ora 0.14 pe net? asa se sarbatoreste???;))
La multi ani si tie!
Am fost pe acasa si am vrut sa impartasesc cu voi intrarea in noul an;)).......sa iti traiasca micuta si sa va bucurati de ea.......LA MULTI ANI de aci incolo faara criza......

andymatei
02.01.2010, 10:31:18
La multi ani, fetelor!!!

Foarte, foarte frumos Revelion...si eu vreau :D :D :D

taia
02.01.2010, 10:59:42
las ca te-asteapta!
la anul daca toate merg bine eventual facem buli cu totii!!!

andymatei
02.01.2010, 13:01:02
las ca te-asteapta!
la anul daca toate merg bine eventual facem buli cu totii!!!

Sa dea Bunul Dumnezeu sa ne gaseasca Revelionul de anul asta cu bebei sanatosi :)

taia
02.01.2010, 15:42:26
Sa dea Bunul Dumnezeu sa ne gaseasca Revelionul de anul asta cu bebei sanatosi :)
la asta ma gandesc si eu in fiecare moment!
piticii-s tot mai multi si mai variati!!!

nicky_s
02.01.2010, 22:50:03
o sa ai. anul viitor. ;)) desi micuta voastra va fi mare pe cand vine revelionul.
noi am promis ca anul viitor mergem undeva si o luam si pe asta mica.

nicky_s
02.01.2010, 22:50:59
la asta ma gandesc si eu in fiecare moment!
piticii-s tot mai multi si mai variati!!!
hm? variati adica baietei si fetitze???=))
Taia, ne zici ceva?

andymatei
03.01.2010, 00:07:02
Taia...stim ceva? Avem indicii????

tina19
03.01.2010, 11:36:47
La multi ani dragelor! bine v-am gasit in noul an!>:D<
Taia stii ce este bebe?:D ne spui si noua?:D

taia
03.01.2010, 12:03:24
nu stiu dragelor inca!
ma refeream la piticii de pe creier!care-s muuulti!
miercuri merg la doc si dupa poate is mai "dasteapta"!!!!

andymatei
03.01.2010, 12:05:48
nu stiu dragelor inca!
ma refeream la piticii de pe creier!care-s muuulti!
miercuri merg la doc si dupa poate is mai "dasteapta"!!!!

Ahaaaaaaa....la faza cu piticii pe creier eu te inteleg indeaproape. :(

alla76
03.01.2010, 13:05:04
fetele, bucurati-va de piticii vostri!
eu as da toti piticii de pe creierul meu sa pot adopta macar un pitic de pe creierul vostru :D

andymatei
03.01.2010, 16:43:19
fetele, bucurati-va de piticii vostri!
eu as da toti piticii de pe creierul meu sa pot adopta macar un pitic de pe creierul vostru :D

Eiiii...ai tu numai rabdare si ai sa vezi tu cate chestii poate debita creierasul unei viitoare mamici...cat de curand ai sa fii si tu membra clubului "paranoia in floare" :D

alla76
03.01.2010, 16:48:46
Eiiii...ai tu numai rabdare si ai sa vezi tu cate chestii poate debita creierasul unei viitoare mamici...cat de curand ai sa fii si tu membra clubului "paranoia in floare" :D
in clubul strict "paranoia in floare" sunt de multa vreme. intrata cu pasaport de la bioclinica si synevo /:)

andymatei
03.01.2010, 17:41:00
in clubul strict "paranoia in floare" sunt de multa vreme. intrata cu pasaport de la bioclinica si synevo /:)

:D Esti de-a noastra...eu reusesc sa-mi surprind sotul in fiecare saptamana cu cate o obsesie...desigur adaugata celor existente :D

alla76
03.01.2010, 17:48:29
:D Esti de-a noastra...eu reusesc sa-mi surprind sotul in fiecare saptamana cu cate o obsesie...desigur adaugata celor existente :D
mda... din pacate rodez piticii si inainte.
sa fie in forma cand e momentul :-p

taia
03.01.2010, 22:04:24
mda... din pacate rodez piticii si inainte.
sa fie in forma cand e momentul :-p
asta deja imi place: parca esti un pic mai optimista!

andymatei
04.01.2010, 21:45:58
Ce mai fac fetele?

alla76
04.01.2010, 23:07:31
Ce mai fac fetele?
barfim pe la gateli (la topicul cu cine ce a mai gatit).
am expus meniul de revelion, gatit de sot (eu greva japoneza :-p)

alla76
04.01.2010, 23:08:13
asta deja imi place: parca esti un pic mai optimista!
da pe afara de cat optimism am in mine :-$

taia
05.01.2010, 19:31:09
da pe afara de cat optimism am in mine :-$
noh!!!
a inceput un an nou:D cu veselie si forta inainte!
maine de la 19.50 tineti pumnii, merg la control...deja tremur toata!!

alla76
05.01.2010, 19:54:09
noh!!!
de bucurie ca iti vezi bebita, ma gandesc.
maine la 19.50? la celalalt cabinet? sau unde? parca miercurea avea pama la 16 la cabinetul la care mergeam noi

andymatei
05.01.2010, 20:07:23
noh!!!

Alta stresata /:)...sa vezi ce drag o sa-ti fie sa vezi bebe, deja incepe sa aiba forma de bebe >:D<>:D<>:D<

tina19
06.01.2010, 09:20:30
Taia pun lingura de lemn pe tine. de ce esti stresata? poate aflam ce este bebe! <:-P<:-P<:-P
sa ne spui si noua, sa nu ne tii pe jar ca si "stie ea cine":-p

nicky_s
06.01.2010, 15:32:49
hai bebe de Taia, arata la tanti doctor ce ascunzi intre picioruse ca mor fetele de curiozitate. Taia, aveti vreo preferinta? baietzel sau fetitza? sau doar una bucata bebelus sanatos fie el ce-o fi?
eu nu dau cu presupusul, v-am mai zis de ce.

tina19
06.01.2010, 19:38:35
Taia asteptam vesti!>:D<>:D<>:D<>:D<

taia
06.01.2010, 20:41:00
Ceau fetele!
am revenit, suntem bine, si avem fix 9,3 cm
N-a vrut doc sa-mi spuna ca zicea ca nu e sigura dar totusi "acuma e baiat!!!" Numai sa fie sanatos!!!
I-am vazut degetele, capul, e un frumos!!!

alla76
06.01.2010, 20:45:19
Ceau fetele!
N-a vrut doc sa-mi spuna ca zicea ca nu e sigura dar totusi "acuma e baiat!!!" Numai sa fie sanatos!!!
:love::love::love:
si pozici?
pupam bebita!

taia
06.01.2010, 21:09:51
:love::love::love:
si pozici?
pupam bebita!
fac maine...promit!

tina19
07.01.2010, 12:18:58
Ceau fetele!
<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
felicitari!
la mai mare si sa fie bebe sanatos!
cred ca baiat ramane>:D<

andymatei
07.01.2010, 12:33:18
Taia, multa sanatate puiutului de Taia! Sa cresteti mari si sanatosi!

alla76
07.01.2010, 18:59:28
fac maine...promit!

azi e maine :D

nicky_s
07.01.2010, 19:00:31
Ceau fetele!
exact asa mi-a zis si mie: acum e fetitza. si a ramas fetitza. eu zic ca are ochi bun doctora. o data mi-a zis ca a vazut si una si alta si nu stie ce e bebe. deci nu iti spune daca chiar nu e un pic sigura de ce vede.
sa va traiasca bebe sa fie sanatos, pana la urma asta conteaza

taia
07.01.2010, 19:17:27
exact asa mi-a zis si mie: acum e fetitza. si a ramas fetitza. eu zic ca are ochi bun doctora. o data mi-a zis ca a vazut si una si alta si nu stie ce e bebe. deci nu iti spune daca chiar nu e un pic sigura de ce vede.
sa va traiasca bebe sa fie sanatos, pana la urma asta conteaza
Multumesc dragele mele!
realitatea e ca de fapt nu conteaza ce e numai sa-l vad sanatos langa mine...ca doamne multi is piticii(desi recunosc ca acum sunt mai linistita decat eram ieri).
poze o sa pun numai ca mi-e lene...nu va suparati!!!

andymatei
07.01.2010, 23:37:35
Multumesc dragele mele!
realitatea e ca de fapt nu conteaza ce e numai sa-l vad sanatos langa mine...ca doamne multi is piticii(desi recunosc ca acum sunt mai linistita decat eram ieri).
poze o sa pun numai ca mi-e lene...nu va suparati!!!

Pitici multi...si tropaie...cunoastem!

alla76
07.01.2010, 23:57:47
Pitici multi...si tropaie...cunoastem!
ei...cand tropaie numai e boierie... cand incep sa urle in cor e cam nasol #-o

andymatei
08.01.2010, 13:38:50
Fetelor...trebuie sa va dezvalui o teribila conspiratie mondiala. Ieri am fost dusa la vaccin antitetanos...care mi s-a comunicat in mod eronat ca doare numai un picut cand ti-l da.
FALS....dupa administrare a inceput sa ma doara aripa agresata si intreb si eu senina pe cumnata mea daca e normal sa ma doara...si draga de ea, neinformata de conspiratia mondiala imi dezvaluie ca e perfect normal, ba mai mult ma va durea vre-o 2-3 zile.
Asa ca trebuie sa va impartasesc acest fapt de importanta cruciala: Antitetanosul doare 2-3 zile!!!

nicky_s
08.01.2010, 15:30:19
Fetelor...trebuie sa va dezvalui o teribila conspiratie mondiala. Ieri am fost dusa la vaccin antitetanos...care mi s-a comunicat in mod eronat ca doare numai un picut cand ti-l da.
FALS....dupa administrare a inceput sa ma doara aripa agresata si intreb si eu senina pe cumnata mea daca e normal sa ma doara...si draga de ea, neinformata de conspiratia mondiala imi dezvaluie ca e perfect normal, ba mai mult ma va durea vre-o 2-3 zile.
Asa ca trebuie sa va impartasesc acest fapt de importanta cruciala: Antitetanosul doare 2-3 zile!!!
nu cunosc, nu l-am facut!:)>-

tina19
08.01.2010, 16:00:36
sincer eu nu-mi amintesc sa ma fi durut 2. 3 zile si am luat antitetanos de 3 ori in viata mea. prima zi ma durea si apoi gata. acuma misca si tu aripioara aia ca trece mai repede.:*:*:*:*:*

taia
08.01.2010, 18:56:40
pupam aripioara ranita!
da de ce ai facut tu acest vaccin?

alla76
08.01.2010, 20:14:51
nemernici conspiratorii astia!
pupam fata sa treaca durerea :*

andymatei
08.01.2010, 20:58:54
nu cunosc, nu l-am facut!:)>-

Smechero!!!!! Pe mine m-au pacalit medicul de familie, ginecoloaga si principalii conspiratori "La Familiglia" ca trebuie, profitand de faptul ca eu sunt foarte cuminte si ascultatoare :">

nicky_s
08.01.2010, 23:34:40
Smechero!!!!! Pe mine m-au pacalit medicul de familie, ginecoloaga si principalii conspiratori "La Familiglia" ca trebuie, profitand de faptul ca eu sunt foarte cuminte si ascultatoare :">
eu am refuzat, nici nu m-au stresat tare cu el, ce-i drept. am zis ca nu m-or opera cu instrumente ruginite si nici copilul nu o sa-l las sa umble cu surubelnite si cuie pana la 6 luni cat ii da imunitate vaccinul asta. cred ca numai la noi in tara se mai face, oricum. conspiratia, daca vrei sa crezi ca e una, e ca pun astia toate gravidele sa se vaccineze si daca facem un calcul vand cateva vaccinuri in fiecare an. :)>-
p.s. cred ca sunt un mic Gica contra mai nou:D

andymatei
09.01.2010, 09:24:11
eu am refuzat, nici nu m-au stresat tare cu el, ce-i drept. am zis ca nu m-or opera cu instrumente ruginite si nici copilul nu o sa-l las sa umble cu surubelnite si cuie pana la 6 luni cat ii da imunitate vaccinul asta. cred ca numai la noi in tara se mai face, oricum. conspiratia, daca vrei sa crezi ca e una, e ca pun astia toate gravidele sa se vaccineze si daca facem un calcul vand cateva vaccinuri in fiecare an. :)>-
p.s. cred ca sunt un mic Gica contra mai nou:D

Tuuuuu....Gica Contraaa??? Du-te tu ca ma pacalesti :D

marina2008
09.01.2010, 22:40:09
Imi cer scuze ca intervin si eu ....dar dat fiind ca ma intereseaza si pe mine acest subiect mi-am permis...Deci...si mie mi-a recomandat med de fam acest vaccin antitetanos la 34 saptamani...ceea ce nu inteleg eu -daca este asa de important de ce nu este recomandat tuturor femeilor insarcinate de catre toti medicii....daca aflati/stiti mai multe va rog sa ne informati si pe noi nepriceputele...

Mai vreau sa va intreb cum este la Maternitate ? conditii,personalul cum se comporta? au voie si tatii ? la mine,termenul ar fi pe la inceputul lui aprilie dar am deja multe intrebari in cap si nu am cui sa le adresez,nu cunosc INCA nicio mamica care sa fi nascut de curand.

De ce ati avut nevoie la spital? ce treb sa contina bagajul pentru spital?

nicky_s
10.01.2010, 00:06:28
Imi cer scuze ca intervin si eu ....dar dat fiind ca ma intereseaza si pe mine acest subiect mi-am permis...Deci...si mie mi-a recomandat med de fam acest vaccin antitetanos la 34 saptamani...ceea ce nu inteleg eu -daca este asa de important de ce nu este recomandat tuturor femeilor insarcinate de catre toti medicii....daca aflati/stiti mai multe va rog sa ne informati si pe noi nepriceputele...

Mai vreau sa va intreb cum este la Maternitate ? conditii,personalul cum se comporta? au voie si tatii ? la mine,termenul ar fi pe la inceputul lui aprilie dar am deja multe intrebari in cap si nu am cui sa le adresez,nu cunosc INCA nicio mamica care sa fi nascut de curand.

De ce ati avut nevoie la spital? ce treb sa contina bagajul pentru spital?
buna Marina

de vaccinul antitetanos am zis cate ceva mai sus, eu nu l-am facut dar a fost alegerea mea personala, cu motivele pe care le-am expus.
eu am nascut cu cezariana acum aproape 6 sapt. am stat 2 zile la ATI, conditii ok, saloane de 2 paturi baie proprie, personalul chiar ok. asistentele de la ATI de la copii sunt foarte de treaba, iti aduc copilul in salon dupa nastere sa-l vezi, pot sa il aduca sa-l alaptezi cat timp tu nu te poti deplasa, te ajuta cu informatii despre alaptare. incearca sa profiti cat mai mult de priceperea si amabilitatea lor pt ca o data mutata pe sectia de lauze povestea se schimba.
dupa cele 2 zile am fost mutata la etajul 3 - sectia de lauze. ca idee sunt 2 sectii de lauze una la 3 una la 2. cea de la etajul 3 e renovata - saloane de 2 paturi, baie proprie, totul nou. erau doua articole pe bihon ro cu poze de la maternitate - saloanele renovate. poti sa iti iei copilul cu tine in salon, sunt patuturi si masa de infasat. asistentele ok, cele de la copii foarte nasoale. in general personalul mi s-a parut ok fata de povestile de groaza auzite, cu exceptia (cred ca o zic de 10-a oara) asistentelor de la nou nascuti et 3.
in spital e carantina dupa cum cred ca ai auzit, nu e permis accesul persoanelor din exterior pe ATI, la sectiile de lauze si la copii. au voie doar la sectia de gravide (daca vei sta internata inainte de a naste) cate un vizitator 10 minute. asta zice teoria, dar se poate intra si la lauze, doar pe hol sau uneori in capatul scarilor. asa veneau toti vizitatorii si le aduceau fetelor lucruri de acasa. accesul e permis doar in timpul programului de vizita 14-16. se mai intampla ca ii vede cineva din pesonalul medical (inclusiv infirmiere:-" pe hol si atunci ieseam pe scari).
in bagaj sa ai: camasi de noapte (utile ca posibil sa iti iei mai greu pantalonii pe tine dupa nastere) cu nasturi in fata sau oricum cu care sa pot alapta usor, sa iti duci vata ca spitalul nu iti da#-o , pt bebe pampersi (duci in fiecare zi la cateva bucati, nu le lasa pe toate acolo la copil ca... deh), servetele umede de sters bebe la schimbatul de scutec, cate un rand de haine pt bebe/zi, subtiri ca e foarte cald la ei, nu din alea plusate si o paturica. ar fi utila o pompa de san, eu nu am avut si mi-ar fi fost de folos.
daca mai e ceva ce te intereseaza in mod deosebit, te rog sa ma intrebi, iti raspund cu mare drag.

andymatei
10.01.2010, 01:14:31
[quote=marina2008;2828225]Imi cer scuze ca intervin si eu ....dar dat fiind ca ma intereseaza si pe mine acest subiect mi-am permis...Deci...si mie mi-a recomandat med de fam acest vaccin antitetanos la 34 saptamani...ceea ce nu inteleg eu -daca este asa de important de ce nu este recomandat tuturor femeilor insarcinate de catre toti medicii....daca aflati/stiti mai multe va rog sa ne informati si pe noi nepriceputele...

De ce ati avut nevoie la spital? ce treb sa contina bagajul pentru spital?[/quote

Sa stii ca foarte multe informatii utile despre bagaj, si despre multe altele poti sa gasesti si pe topicul "Sarcina".

nicky_s
10.01.2010, 01:29:16
am uitat sa zic ca este LCD in camera :D si ai muuuulte posturi TV, in caz ca mai ai chef sa te uiti la TV:)>-

andymatei
10.01.2010, 10:01:05
am uitat sa zic ca este LCD in camera :D si ai muuuulte posturi TV, in caz ca mai ai chef sa te uiti la TV:)>-

Serios? Auzisem ceva dar parca nu imi venea sa cred....offfff...parca tot mai tare incep sa ma agit.

tina19
10.01.2010, 15:43:45
bai, cand am nascut eu la rezerva nu era LCD dar un TV normal :-w dar e drept c-a fost acum 2 ani jumate asta:))
au am avut baia in salon, TV, frigider, conditii bune. asistentele de la copii destul de uracioase daca nu le dadeam bani si chiar daca le-am dat au uitat sa vina la o masa si asta mic a facut ca trenul.
la gravide ar fi bine sa se vorbeasca cu o asistenta pt un salon de 3 paturi ca in alea au si baie. in cele de 4 paturi nu si ii si mai pestrit peisajul.

in alta ordine de idei noi iar am umblat pe la urgente. iar l-au luat durerile de ureche si hai la urgenta ca e sambata si doctor ORL-ist nu este. la urgenta la spitalul de copii nu ne-au luat ca nu au medic ORL-ist de garda asa ca m-au trimis la adulti. am fost gata sa pic pe spate. adica duc copilul intr-un spital de adulti? da! m-am dus la fostul spital 1 (cel din fata de la crisu) si pe sectie aveau medic de garda. noroc ca dr a fost super ok si s-a purtat frumos si usor cu Duracell care tot timpul imi repeta "nu face nimic, nu face nimic!". diagnosticul otita dar nu la urechea care-l doare 8-}. alte 2 saptamani de antibiotic. sper sa-i treaca de data asta ca deja e veche treaba.
pup fetele!>:D<

tina19
10.01.2010, 15:44:19
Serios? Auzisem ceva dar parca nu imi venea sa cred....offfff...parca tot mai tare incep sa ma agit.
de ce te agiti? tu vezi cat mai ai? fii fata cuminte!

nicky_s
10.01.2010, 17:03:58
da, mei, si mai multe posturi tv decat prinzi acasa. partea proasta e ca nu prea ai tu chef pe acolo de tv, mai bine dormi, ca vii la 1 fara ceva de la alaptat si la 5 dimineata iti dau asistentele trezirea, acasa ca recuperezi in timpul zilei.
ti-as zice si ca sunt perdelute cu Winnnie the pooh, da' mi-e ca te agiti prea tare, asa ca nu iti zic.=))
au primit ceva fonduri europene si au renovat tot etajul

alla76
10.01.2010, 19:20:31
bai, cand am nascut eu la rezerva nu era LCD dar un TV normal :-w dar e drept c-a fost acum 2 ani jumate asta:))
au am avut baia in salon, TV, frigider, conditii bune. asistentele de la copii destul de uracioase daca nu le dadeam bani si chiar daca le-am dat au uitat sa vina la o masa si asta mic a facut ca trenul.
la gravide ar fi bine sa se vorbeasca cu o asistenta pt un salon de 3 paturi ca in alea au si baie. in cele de 4 paturi nu si ii si mai pestrit peisajul.

in alta ordine de idei noi iar am umblat pe la urgente. iar l-au luat durerile de ureche si hai la urgenta ca e sambata si doctor ORL-ist nu este. la urgenta la spitalul de copii nu ne-au luat ca nu au medic ORL-ist de garda asa ca m-au trimis la adulti. am fost gata sa pic pe spate. adica duc copilul intr-un spital de adulti? da! m-am dus la fostul spital 1 (cel din fata de la crisu) si pe sectie aveau medic de garda. noroc ca dr a fost super ok si s-a purtat frumos si usor cu Duracell care tot timpul imi repeta "nu face nimic, nu face nimic!". diagnosticul otita dar nu la urechea care-l doare 8-}. alte 2 saptamani de antibiotic. sper sa-i treaca de data asta ca deja e veche treaba.
pup fetele!>:D<pupam BB duracel.
cam asa pateste si nepotelul meu cu otita

andymatei
10.01.2010, 20:32:52
da, mei, si mai multe posturi tv decat prinzi acasa. partea proasta e ca nu prea ai tu chef pe acolo de tv, mai bine dormi, ca vii la 1 fara ceva de la alaptat si la 5 dimineata iti dau asistentele trezirea, acasa ca recuperezi in timpul zilei.
ti-as zice si ca sunt perdelute cu Winnnie the pooh, da' mi-e ca te agiti prea tare, asa ca nu iti zic.=))
au primit ceva fonduri europene si au renovat tot etajul

Am citit si eu ca e renovata o parte din maternitate...si acu' vezi, m-am agitat de tot, cum perdele cu Winnie...de ce nu cu Tweety, de ce?
Offfffffff.....sa ma ajute Dumnezeu sa-mi vad si eu copilu' asta sanatos in brate...ca eu nu am fost sanatoasa la cap nici inainte, dar cred ca s-a dus orice farama de ratiune care mai era.

tina19
11.01.2010, 10:25:52
Am citit si eu ca e renovata o parte din maternitate...si acu' vezi, m-am agitat de tot, cum perdele cu Winnie...de ce nu cu Tweety, de ce?
Offfffffff.....sa ma ajute Dumnezeu sa-mi vad si eu copilu' asta sanatos in brate...ca eu nu am fost sanatoasa la cap nici inainte, dar cred ca s-a dus orice farama de ratiune care mai era.
ehe! mai pastreaza ceva pe dupa ce nasti. ce zburda piticii acum sa vezi cand il ai in brate pe bebe si se intamplaceva ce tu nu cunosti, nu stii ... atunci sa vezi pandalii si pitici! un exemplu scurt: copilul sufera de platfus. are talpa plata si clar are platfus, musai dus la kineto. pana am citit cum sta treaba cu platfusul la copii m-am perpelit putin. adica pana pe la 3, 4 ani nu se poate pune problema de platfus. povestea cu hiperactivitatea o stiti.:D
deci dupa ce nasti incep adevaratii pitici.

andymatei
12.01.2010, 16:07:08
Acu' eu sunt sigura ca piticii raman membrii familiei, dar daca am sa am si eu un bebe sanatos si desteptut ...cui ii mai pasa. :D

Nicky mica ce face?

nicky_s
12.01.2010, 19:03:29
Acu' eu sunt sigura ca piticii raman membrii familiei, dar daca am sa am si eu un bebe sanatos si desteptut ...cui ii mai pasa. :D

Nicky mica ce face?
bei, baga la capsor ca bebe e sanatos, dar si destept, ca doar seamana pe ma-sa:D
aia mica e ok, doarme pe burta lui tac-su.
io fac pregatirile de botez si n-am spor. parca ar fi luni......:-&

nicky_s
12.01.2010, 19:04:48
ce fac fetele? careva e in forma buna sa ne mai ridice si noua moralul?

taia
12.01.2010, 19:21:46
bei, baga la capsor ca bebe e sanatos, dar si destept, ca doar seamana pe ma-sa:D
ce repede trece timpul Nicky!!!
ia ca aveti imediat 6 saptamani!!!
doamne de mi-as vedea si eu puiul in bratele lu tac-su sanatos!!!![-o<

andymatei
12.01.2010, 20:31:31

Pregatiri de botez....mai, mai ce zboara vremea.
Unde va botezati?

tina19
13.01.2010, 08:52:28
si la tine zburda piticii acuma? fii cuminte!
cum sunteti?

tina19
13.01.2010, 08:53:08
trece si botezul si o sa fie ok. nu te stresa f tare.
pupici printesei!:*:*:*

taia
13.01.2010, 15:17:46
si la tine zburda piticii acuma? fii cuminte!
cum sunteti?
la mine de-a dreptul s-au incins la hora!
Multumesc bine!!!sper sa ramana asa!

nicky_s
13.01.2010, 15:58:07
o sa-l vezi!!!!!!!!!!! doar ca mai ai de asteptat putin:D , rabdare!
ce aveti mai fetelor? aveti in burtica niste bebei frumosi si sanatosi xare vor sta acolo pana la termen si nu vor da bataie de cap mamicilor lor. ce va mai trebuie?

nicky_s
13.01.2010, 15:59:22
Pregatiri de botez....mai, mai ce zboara vremea.
Unde va botezati?
acolo unde am facut si nunta. La Sf Gheorghe

nicky_s
13.01.2010, 16:00:55
trece si botezul si o sa fie ok. nu te stresa f tare.
pupici printesei!:*:*:*
nu ma pot stresa, ca nu mi-au mai ramas neuroni de stresat. aia plecati in vacanta in timpul sarcinii nu au revenit inca pe meleagurile patriei.8-}

andymatei
13.01.2010, 16:03:39
Aaaaaaa....pai ce nevoie avem de neuroni? Vasile neuronul e foarte ocupat sa alerge piticii de pe creierul meu...nu poate fi deranjat cu alte chestii :D

taia
13.01.2010, 21:29:39
Aaaaaaa....pai ce nevoie avem de neuroni? Vasile neuronul e foarte ocupat sa alerge piticii de pe creierul meu...nu poate fi deranjat cu alte chestii :D
=)) =)) =))

andymatei
13.01.2010, 22:45:10
Ce face puiu' de Taia? Ce face Taia?

andymatei
14.01.2010, 14:00:06
Gagicile...sunt dezamgita. Am crezut ca trendul "nu conteaza ca ma ruinez si raman cu datorii pe 10 ani, nunta tre' sa fie de maxima fita" nu e si unul local.
Sunt eu retrograda daca cred ca nunta e inceputul vietii familiei si nu punctul ei culminant?

taia
14.01.2010, 14:13:20
Ce face puiu' de Taia? Ce face Taia?
ne pregatim de triplu test saptamana viitoare!
in rest, pacasa. Voi? cum trece timpul ca nu mergi la servici?

taia
14.01.2010, 14:14:13
Gagicile...sunt dezamgita. Am crezut ca trendul "nu conteaza ca ma ruinez si raman cu datorii pe 10 ani, nunta tre' sa fie de maxima fita" nu e si unul local.
Sunt eu retrograda daca cred ca nunta e inceputul vietii familiei si nu punctul ei culminant?
ei nu!
Andy ma dezamagesti!!!!
rau esti in urma nu te supara!!!!:*

tina19
14.01.2010, 14:25:55
pe bune, chiar asa ai crezut?:O babeta de tine!;))
draga mea nunta este cel mai important eveniment al vietii. nimic nu este prea scump, prea bun etc. ce mai conteaza ce vine dupa ea?

tina19
14.01.2010, 14:26:33
tu esti in concediu?

taia
14.01.2010, 14:52:14
tu esti in concediu?
nu draga
e sesiune;))

tina19
14.01.2010, 15:06:58
nu draga
e sesiune;))
aha!
de dimineata, mergand spre servici nu aveam la ce altceva sa ma gandesc decat la tine. deh, minte odihnita ;)). tu ai anuntat in scris ca esti gravida?

andymatei
14.01.2010, 15:20:38
Nu pot sa zic ca zburd de fericire cu statul acasa. Stii ce tacuta si linistita sunt eu...;))...asa imi prieste ca stau pe aici singurica....
Ma mai incanta peste masura si ca sotul meu trebuie sa mearga in Franta saptamana viitoare :(( :((...saptamana viitoare trebuie sa mergem la control si deja sunt toata un stress...sunt toata un fluturas si un zambet....si mi-au luat si sange azi, pt analize...:(( :((

taia
14.01.2010, 17:10:00
aha!
de dimineata, mergand spre servici nu aveam la ce altceva sa ma gandesc decat la tine. deh, minte odihnita ;)). tu ai anuntat in scris ca esti gravida?
in scris?
pe cine si de ce?

taia
14.01.2010, 17:12:45
Nu pot sa zic ca zburd de fericire cu statul acasa. Stii ce tacuta si linistita sunt eu...;))...asa imi prieste ca stau pe aici singurica....
Ma mai incanta peste masura si ca sotul meu trebuie sa mearga in Franta saptamana viitoare :(( :((...saptamana viitoare trebuie sa mergem la control si deja sunt toata un stress...sunt toata un fluturas si un zambet....si mi-au luat si sange azi, pt analize...:(( :((
of doamne!
da sper ca nu sta prea mult p-acolo!
iar la control totul va fi ok!
vreau sa va zic ca am fost azi sa vad si eu de niste analize (urocultura) pe care m-a sfatuit doc sa le fac la 2 laboratoare. Eu nu stiu da au astia niste preturi!!!:-<

tina19
14.01.2010, 19:33:19
in scris?
pe cine si de ce?
la departamentul personal depui instiintarea. in scris, normal. de ce? ca sa mai fie o hartie la dosar, ca sa stie si ei ca esti gravida si daca doamne fereste sunt reduceri de personal nu intri in reducere.:*

taia
14.01.2010, 19:34:16
la departamentul personal depui instiintarea. in scris, normal. de ce? ca sa mai fie o hartie la dosar, ca sa stie si ei ca esti gravida si daca doamne fereste sunt reduceri de personal nu intri in reducere.:*
n-am stiut
o sa ma duc sa le intreb pe tantile de acolo!

tina19
14.01.2010, 19:38:34
of doamne!
da sper ca nu sta prea mult p-acolo!
iar la control totul va fi ok!
vreau sa va zic ca am fost azi sa vad si eu de niste analize (urocultura) pe care m-a sfatuit doc sa le fac la 2 laboratoare. Eu nu stiu da au astia niste preturi!!!:-<
de preturi nici nu vreau sa mai aud. am bagat acum peste 3 milioane doar in cosultatii. mergem din 2 in 2 zile la ORL-ist si e 500 de mii consultatia. apoi medicamentele. sa va mai spun ca prima tura de tratament am luat-o degeaba? am bagat 1 milion in medicamente ca s ami se spuna ca nu e complet diagnostiul si ca nu e destul de bun tratamenrul.

alla76
14.01.2010, 19:46:10
saptamana viitoare vezi iar pui de taia??
si ne arati pozicile alea care nu am apucat inca sa le vedem si pozici noi??? :D

alla76
14.01.2010, 19:49:41

da si mie un link sa lecturez

andymatei
14.01.2010, 22:21:36
de preturi nici nu vreau sa mai aud. am bagat acum peste 3 milioane doar in cosultatii. mergem din 2 in 2 zile la ORL-ist si e 500 de mii consultatia. apoi medicamentele. sa va mai spun ca prima tura de tratament am luat-o degeaba? am bagat 1 milion in medicamente ca s ami se spuna ca nu e complet diagnostiul si ca nu e destul de bun tratamenrul.

Offf...ca sunt sigura ca ai da toti banii de pe pamant numai sa-l vezi ca se face bine, saracutul puisor.

andymatei
14.01.2010, 22:29:16
Fetele...a intrat si Oradea in randul lumii bune...s-a ajuns la RB :))...ce n-am realizat noi in 2-3 ani au reusit altii in cateva mesaje :))

tina19
15.01.2010, 07:29:42
Offf...ca sunt sigura ca ai da toti banii de pe pamant numai sa-l vezi ca se face bine, saracutul puisor.
as face orice numai sa fie bine. acuma oful meu cel mai mare e ca la urgenta ORL nu i-a pus diagnosticul bine si complet. adica a zis ca da e otita dar nu s-a uitat si in gat la el sa vada ce-i pe acolo. Andrei facuse si o amigdalita peste otita aia dar n-a avut nici un simptom. nici febra, nici nu s-a plans ca-l doare gatul ce doar urechea.

tina19
15.01.2010, 07:31:25
Fetele...a intrat si Oradea in randul lumii bune...s-a ajuns la RB :))...ce n-am realizat noi in 2-3 ani au reusit altii in cateva mesaje :))
=))=))=))=))=)) da' au avut si de ce sa ajunga. mama ce balacareala!:O

taia
15.01.2010, 09:16:06
=))=))=))=))=)) da' au avut si de ce sa ajunga. mama ce balacareala!:O
cinste lor! cinste lor!

tina19
15.01.2010, 09:47:50
acum mi-a picat fisa! da' noi am avut motiv de scandal candva?:O

taia
15.01.2010, 13:08:15
as face orice numai sa fie bine. acuma oful meu cel mai mare e ca la urgenta ORL nu i-a pus diagnosticul bine si complet. adica a zis ca da e otita dar nu s-a uitat si in gat la el sa vada ce-i pe acolo. Andrei facuse si o amigdalita peste otita aia dar n-a avut nici un simptom. nici febra, nici nu s-a plans ca-l doare gatul ce doar urechea.
multa sanatate lu BB Duracell!!!>:D<

tina19
15.01.2010, 13:43:04
multa sanatate lu BB Duracell!!!>:D<
multumim!>:D<>:D<>:D<>:D<
la fel si voua!

andymatei
15.01.2010, 17:02:07
Pupam pe bebe Duracell sa se faca bine!

tina19
15.01.2010, 19:44:38
Pupam pe bebe Duracell sa se faca bine!
si noi va pupacim! si pt ca tot mergem la ORL acolo au si cabinet de oftalmologie si mi-am facut si eu programare. in sfarsit imi rezolv probema cu vederea. mai raman dintii care o sa ma lase calita.:((

taia
15.01.2010, 20:18:37
acum mi-a picat fisa! da' noi am avut motiv de scandal candva?:O
Draga mea
diferenta e ca noi am ajuns sa ne cunboastem personal s sa ne respectam!

andymatei
15.01.2010, 22:44:30
Draga mea

Nici nu stiu...eu in continuare dau vina pe obsesia asta ca "nunta e punctul culminant al vietii" care starneste tot felul de pasiuni si de isterii.
Eu as fi foarte trista daca as crede ca nunta e Alpha si Omega vietii...si sunt foarte multumita ca nu am crezut asta niciodata.

tina19
16.01.2010, 14:10:51
Draga mea
da' pana sa ne cunoastem a trecut ceva vreme si tot nu ne-am luat de cap. e dpret ca noua ne cam lipseste si o doaga, ne fileaza o lampa si pe langa pregatiri de nunta discutam si de-altele :D. aveam barfe importante, ce mai!:*

tina19
16.01.2010, 14:12:49
Nici nu stiu...eu in continuare dau vina pe obsesia asta ca "nunta e punctul culminant al vietii" care starneste tot felul de pasiuni si de isterii.
Eu as fi foarte trista daca as crede ca nunta e Alpha si Omega vietii...si sunt foarte multumita ca nu am crezut asta niciodata.
e pacat sa crezi asta! mare pacat. consider ca n-am ajuns nici una dintre noi chiar atat de rau:D. babe sclerozate ce suntem!:-p
pupam purticile!
Alla ce faci? nu mai dai nici un tignal.:*

alla76
16.01.2010, 15:51:31
e pacat sa crezi asta! mare pacat. consider ca n-am ajuns nici una dintre noi chiar atat de rau:D. babe sclerozate ce suntem!:-p
pupam purticile!
Alla ce faci? nu mai dai nici un tignal.:*
eu sunt pe aici. am dat un tignal cu o pagina, max 2 in spate.
fac ca trenul din diferite motive :D in principal motivul ar fi ca is defecta>:P[-(:((:wacko:

tina19
16.01.2010, 16:17:28
eu sunt pe aici. am dat un tignal cu o pagina, max 2 in spate.
fac ca trenul din diferite motive :D in principal motivul ar fi ca is defecta>:P[-(:((:wacko:
:O:O:O:O tu defecta?
detaileaza!

tignalul de acum 2, 3 pagini nu se pune.:*

alla76
16.01.2010, 17:09:33
:O:O:O:O tu defecta?
detaileaza!

tignalul de acum 2, 3 pagini nu se pune.:*
ei, nu are rost sa va plictisesc cu detalii
in mare le stiti

taia
16.01.2010, 17:16:39
ei, nu are rost sa va plictisesc cu detalii
in mare le stiti
pupam Alla cea "defecta" la cap cred!!!

alla76
16.01.2010, 17:17:18
pupam Alla cea "defecta" la cap cred!!!
si acolo :D:-p

la tine se pune tignalul de acu 1 pagina-2?
ca urlam dupa pozicile alea mult promise

taia
16.01.2010, 17:20:12

intre timp am dat aparatul imprumut: de fapt sotul la drate-su. seram sa-l aduca si de aia le-am promis pozele insa inca nu e!
cum il aduce promit sa le pun.
oricum miercuri ma duc iar la doc si atunci o sa am mai proaspete!!!

taia
16.01.2010, 17:20:26

intre timp am dat aparatul imprumut: de fapt sotul la drate-su. seram sa-l aduca si de aia le-am promis pozele insa inca nu e!
edit: nu stiu de ce apare mesajul d 2 ori

alla76
16.01.2010, 17:23:59
abia astept sa vad pui de taia
si sunt curioasa ce zice miercuri doc de pui de taia : e cu virgula sau cu bobita de cafea pana la urma :*

taia
16.01.2010, 17:47:23
abia astept sa vad pui de taia
si sunt curioasa ce zice miercuri doc de pui de taia : e cu virgula sau cu bobita de cafea pana la urma :*
ma gandesc ca de nu era cat de cat sigura nu zicea...
edit: eu tot nu stiu de ce ai luat avertisment! zi si mie!!!

tina19
16.01.2010, 18:03:00
daca nu ziceai tu de avertisment eu nici nu-l vedeam.
Alla ce-ai facut?:D iar ai vazut prea multe si ai inteles prea bine neste lucruri neste treburi?:D

Taia eu cred ca e cu puta si asa va ramane:*
daca e cu puta un munte de masinute va asteapta de la noi.

alla76
16.01.2010, 18:17:30
am fost si sunt o infractoare: am fost off topic pe aspirante, adica intr-o sambata am salutat, am multumit pentru cafelutele oferite si am spus ca sunt prin zona si ma joc farm ville :D
ah...si in seara precedenta am fost de acord cu aspirantele ofensate ca se stergeau mesaje (nu numai cele off topic, ci la gramada)

Ps...am si semnatura:D
si eu si ligia (clipsy)

tina19
16.01.2010, 18:42:42
am fost si sunt o infractoare: am fost off topic pe aspirante, adica intr-o sambata am salutat, am multumit pentru cafelutele oferite si am spus ca sunt prin zona si ma joc farm ville :D
ah...si in seara precedenta am fost de acord cu aspirantele ofensate ca se stergeau mesaje (nu numai cele off topic, ci la gramada)

si eu si ligia (clipsy)
:O pt atat?

alla76
16.01.2010, 18:56:50
:O pt atat?
pai mai multe nu am facut... am si cerut explicatii, alta explicatie nu am primit doar atat

Motiv:
-------
Incalcare regulament

Regulament: (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=421)

Va rugam sa respectati structura forumului. Mesajele scrise pe forum trebuie sa fie on-topic. Nu se accepta la un subiect mesaje care prin continutul lor apartin altui subiect existent deja pe forum si nici mesajele cu urari sau complimente scrise in numar exagerat. Mesajele de acest gen vor fi sterse/editate sau mutate de catre moderatorii acestei comunitati.
-------

tina19
16.01.2010, 19:00:59
pai mai multe nu am facut... am si cerut explicatii, alta explicatie nu am primit doar atat

Motiv:
-------
Incalcare regulament

Regulament: (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=421)

Va rugam sa respectati structura forumului. Mesajele scrise pe forum trebuie sa fie on-topic. Nu se accepta la un subiect mesaje care prin continutul lor apartin altui subiect existent deja pe forum si nici mesajele cu urari sau complimente scrise in numar exagerat. Mesajele de acest gen vor fi sterse/editate sau mutate de catre moderatorii acestei comunitati.
-------
dap ... :-B

taia
16.01.2010, 19:18:02
daca nu ziceai tu de avertisment eu nici nu-l vedeam.
Alla ce-ai facut?:D iar ai vazut prea multe si ai inteles prea bine neste lucruri neste treburi?:D

Taia eu cred ca e cu puta si asa va ramane:*
daca e cu puta un munte de masinute va asteapta de la noi.
multumim multumim
sincer? eu inca un pic un pic sper sa se schimbe!!!

taia
16.01.2010, 19:19:07

si eu si ligia (clipsy)
da am vazut semnatura si de aia mi-am amintit ca habar-n-aveam ce facusi maica!!!

nicky_s
17.01.2010, 15:25:52
bei da stiu ca ati scris. doua zile nu am intrat si am de citit 'nspe pagini.
Alla, revolutionara mica, felicitari pt avertisment.:-p eu nu-l vad8-} ca voiam sa vad si eu cum arata unul in caz de nevoie.....:))
Taia, pupam bebe, batietzoi sau fetitza ce o fi ca vad ca vrei inca sa se schimbe. s-au mai vazut cazuri.>:D<
Andy stai linistita ca o sa fie ok controlul, acu' iti dau si eu sfaturi dar tin minte ca aveam si eu un morcov inainte de control:-SS . mai ai putin de tot, da' bebe sta bine pana vine tati acasa. promite-i ca-i aduce tati ceva frumos daca sta cuminte, asa faceam noi si pare-se ca merge motivatia asta de ordin material. deh, fetele si cadourile:D
Tina, pupam bebe mic si urechiusa lui bolnavioara. Sa dea Dezeu sa treaca repede.[-o<
ma bag si eu la RB sa vad ce au scris fetele pe acolo

nicky_s
17.01.2010, 15:47:06
ok, am citit. noi de ce nu ne certam asa? pe bune ar fi mult mai palpitant. cand as fi nervoasa sau irascibila ca am dormit 2 ore pe noapte as intra si eu sa va mai zic cate una:))
noroc ca am ales deja restaurantul pt botez ca m-au convins fetele.
PS sper sa nu mi-o capat:)>-

alla76
17.01.2010, 15:51:43
ok, am citit. noi de ce nu ne certam asa? pe bune ar fi mult mai palpitant. cand as fi nervoasa sau irascibila ca am dormit 2 ore pe noapte as intra si eu sa va mai zic cate una:))
noroc ca am ales deja restaurantul pt botez ca m-au convins fetele.
PS sper sa nu mi-o capat:)>-
pai daca vrei si simti nevoia, cand esti irascibila si nervoasa ca ai dormit doar 2 ore, stau eu si te ascult. asa ca cearta-te cu mine ca dau si replici pana vad ca te descarci si apare zambetul pe buze :))
infractiunea apare sub data inregistrarii si nr de mesaje, chiar deasupra datei cu nunta

nicky_s
17.01.2010, 16:39:43
pai daca vrei si simti nevoia, cand esti irascibila si nervoasa ca ai dormit doar 2 ore, stau eu si te ascult. asa ca cearta-te cu mine ca dau si replici pana vad ca te descarci si apare zambetul pe buze :))
infractiunea apare sub data inregistrarii si nr de mesaje, chiar deasupra datei cu nunta
pai daca incepi asa, cum sa ma cert cu tine???>:D<
esti nasoala rau, pe bune[-( vrei scandal?:-w
:)) :)) :)) :)) :)) :))
acu am vazut, sau ma uitam eu la niste postari mai vechi sau ma uitam in diagonala.

alla76
17.01.2010, 17:35:42
pai daca incepi asa, cum sa ma cert cu tine???>:D<
esti nasoala rau, pe bune[-( vrei scandal?:-w
:)) :)) :)) :)) :)) :))
acu am vazut, sau ma uitam eu la niste postari mai vechi sau ma uitam in diagonala.
da...vreau!!! :)):)):))

tina19
17.01.2010, 18:50:01
deci dupa nopti nedormite, zile de cacao la scarbiciu si copil tafnos eu cu cine sa ma cert? nu de alta dar sotul nu ma mai baga in seama :))
pup fetele! ma simt tare aiurea. am o stare de oboseala, sfarseala cum n-am avut niciodata. daca m-ar lasa cineva ast sta tolanita toata ziua si as dormi si as manca.

alla76
17.01.2010, 18:52:15
deci dupa nopti nedormite, zile de cacao la scarbiciu si copil tafnos eu cu cine sa ma cert? nu de alta dar sotul nu ma mai baga in seama :))
pup fetele! ma simt tare aiurea. am o stare de oboseala, sfarseala cum n-am avut niciodata. daca m-ar lasa cineva ast sta tolanita toata ziua si as dormi si as manca.
nu-i rau...am testat eu in concediul asta :D

tina19
17.01.2010, 18:53:54
nu-i rau...am testat eu in concediul asta :D
eu nu prea am chefuri de-astea. ma satur f repede de stat in pat.

taia
17.01.2010, 19:02:36
da...nu te-mbolnavesti asa-i?

alla76
17.01.2010, 19:06:56
eu nu prea am chefuri de-astea. ma satur f repede de stat in pat.
eu nu :D
prefer in pat decat pe canapea sau fotoliu
si imi place sa lenevesc si chiar nu ma plictisesc

nicky_s
17.01.2010, 19:09:20
ne putem certa cu Alla, ca s-a oferit. :D . lasa un pic netul du-te si intinde-te in pat, lasa-l pe sot cu duracell. >:D<

nicky_s
17.01.2010, 19:11:53
eu nu :D
prefer in pat decat pe canapea sau fotoliu
si imi place sa lenevesc si chiar nu ma plictisesc
esti de-a mea. cat am fost gravida si am stat mult in casa, ma intrebau toti daca nu ma plictisesc. si se mirau cand le ziceam ca nu. venea sotul acasa si eu stateam in pat in domitor si ma uitam pe pereti, fara muzica, fara TV. mi se parea asa.. relaxant.

taia
17.01.2010, 19:37:57
esti de-a mea. cat am fost gravida si am stat mult in casa, ma intrebau toti daca nu ma plictisesc. si se mirau cand le ziceam ca nu. venea sotul acasa si eu stateam in pat in domitor si ma uitam pe pereti, fara muzica, fara TV. mi se parea asa.. relaxant.
si mie place...mult mult mult!

andymatei
17.01.2010, 22:01:12
Dragele mele...mie imi lipseste de la servici sa stau la discutii elevate cu lumea (ca noi nu barfim :D)...ca de lucru am si de acasa, dar mi-e asa de naspa singura...
Multumim de incurajari Nicky...cred ca o sa tembelizez de stress, sotul e cel care ma mai aduce la normal, si daca el e plecat Vasile e liber sa faca ce vrea :D. Am inceput si noi sa ii explicam ca ii aduce tati cadou frumos daca e cuminte...sa ne ajute Dumnezeu!

nicky_s
17.01.2010, 22:20:54
Dragele mele...mie imi lipseste de la servici sa stau la discutii elevate cu lumea (ca noi nu barfim :D)...ca de lucru am si de acasa, dar mi-e asa de naspa singura...
Multumim de incurajari Nicky...cred ca o sa tembelizez de stress, sotul e cel care ma mai aduce la normal, si daca el e plecat Vasile e liber sa faca ce vrea :D. Am inceput si noi sa ii explicam ca ii aduce tati cadou frumos daca e cuminte...sa ne ajute Dumnezeu!
pai pentru discutiile astea suntem noi. deci...te ascultam
cine te mai supara, cu ce iti bati capul, cum stai cu cumparaturile pentru bebe, cum i-ai aranjat camera, cum te mai simti?

alla76
17.01.2010, 22:39:01
pai pentru discutiile astea suntem noi. deci...te ascultam
cine te mai supara, cu ce iti bati capul, cum stai cu cumparaturile pentru bebe, cum i-ai aranjat camera, cum te mai simti?
ai dreptate!
andy, pune-te si asculta fata!!!!

nicky_s
17.01.2010, 22:44:03
fetili, noapte buna sa aveti, ma bag si eu la dus si apoi ma pregatesc de programul artistic al lui fiica-mea. wish me luck!:))

alla76
17.01.2010, 23:22:03
fetili, noapte buna sa aveti, ma bag si eu la dus si apoi ma pregatesc de programul artistic al lui fiica-mea. wish me luck!:))
:)):)):))
hai ca ai program frumos :x

taia
18.01.2010, 10:35:48
Mai lasa-l pe vasile ca deja prea multe zice
ia zi ce i-ati mai luat la aia mica?

andymatei
18.01.2010, 14:47:15

Cum a fost programul artistic? :))

nicky_s
18.01.2010, 15:38:04
Cum a fost programul artistic? :))
scurt ......;))

nicky_s
18.01.2010, 15:40:07
:)):)):))
hai ca ai program frumos :x
asta asa-i. da' incepe cam tarziu spectacolul. daca ar fi la o ora mai rezonabila, as vinde si bilete ;))

andymatei
18.01.2010, 16:01:37
asta asa-i. da' incepe cam tarziu spectacolul. daca ar fi la o ora mai rezonabila, as vinde si bilete ;))

Fericito!!!!! (fara gluma)

nicky_s
18.01.2010, 16:10:25
Fericito!!!!! (fara gluma)
da, mai, stiu! erau vremuri cand as fi dat o mana si un picior sa fiu unde sunt acuma. da' mai tre' sa glumesc un pic.
in plus aia mica avea programul asta de cand era in burtica, e programul meu de fapt, deci avand in vedere ca imi seamana, mai pot zice ceva?:">

nicky_s
18.01.2010, 16:13:56
mai zi-mi ceva, ce ati mai luat la aia mica, are patut, carucior, ai dat iama prin magazine de hainute? asa-i ca is asa dragute ca nu te poti abtine sa le cumperi. nu stiu daca am mai zis, dar in Tesco gaiti body-uri si salopete ieftine si foarte bune, de bumbac. eu i-am luat la picea cateva (sunt la seturi de 3 buc) si mai tre' sa dau o fuga sa ii mai iau ca ne-au ramas mici. inainte de a lua haine de aici nu strica sa dati o fuga acolo, eu ii luasem inainte hainute de la noi, cam de 2-3 ori mai scumpe. ca sa le poarte de 3- 4 ori.(:|

andymatei
18.01.2010, 16:21:06
mai zi-mi ceva, ce ati mai luat la aia mica, are patut, carucior, ai dat iama prin magazine de hainute? asa-i ca is asa dragute ca nu te poti abtine sa le cumperi. nu stiu daca am mai zis, dar in Tesco gaiti body-uri si salopete ieftine si foarte bune, de bumbac. eu i-am luat la picea cateva (sunt la seturi de 3 buc) si mai tre' sa dau o fuga sa ii mai iau ca ne-au ramas mici. inainte de a lua haine de aici nu strica sa dati o fuga acolo, eu ii luasem inainte hainute de la noi, cam de 2-3 ori mai scumpe. ca sa le poarte de 3- 4 ori.(:|

Hainute am cumparat doar putine, putine ca tare multe am primit. Tre' sa imi fac curaj sa le iau frumos la mana si sa le separ pe varste si sa le pregatesc. M-am abtinut cat am putut si in careva zi de la o rochita de blugi de iti venea sa o mananci, la modicul pret de 60 de ron - new born, desigur.

alla76
18.01.2010, 17:01:40
am fost si eu de 1 decembrie la tesco si m-am indragostit da hainutele de BB... erau alea pt craciun la raft:love:
pacat ca nu mai aveam pt cine sa le cumpar ...

nicky_s
18.01.2010, 17:29:19
am fost si eu de 1 decembrie la tesco si m-am indragostit da hainutele de BB... erau alea pt craciun la raft:love:
pacat ca nu mai aveam pt cine sa le cumpar ...
pentru Craciunul viitor.....>:D< >:D<

alla76
18.01.2010, 19:11:52
pentru Craciunul viitor.....>:D< >:D<
speram ^:)^^:)^^:)^

taia
18.01.2010, 19:25:38
Hainute am cumparat doar putine, putine ca tare multe am primit. Tre' sa imi fac curaj sa le iau frumos la mana si sa le separ pe varste si sa le pregatesc. M-am abtinut cat am putut si in careva zi de la o rochita de blugi de iti venea sa o mananci, la modicul pret de 60 de ron - new born, desigur.
AUZI?
Si eu am primit tare multe, deja de ceva vreme. Pana acuma le-am tinut la mami din superstitie sau mai stiu eu ce. Duminica trecuta cum am fost acasa am facut o prima evaluare (in sensel ca le-am separat pe cele mici de cele putin mai mari), am adunat 2 saci mari si le-am adus la Oradea.
deocamdata sunt in pod ca parca inca sunt superstitioasa dar cum se face mai cald cum ma bag in ele!!!

andymatei
18.01.2010, 20:57:22
Eu te inteleg Taia...mie imi e constant frica pt bebe ...

taia
19.01.2010, 10:50:46
Eu te inteleg Taia...mie imi e constant frica pt bebe ...
cunosc sentimentul...cred ca pana ajung sa-l vad ajung la 6! (desi ma credeam destul de cu picioarele pe pamant!)sa vedeti cum ma apuca deja ca stiu ca maine merg la control!!!

andymatei
19.01.2010, 11:03:24
cunosc sentimentul...cred ca pana ajung sa-l vad ajung la 6! (desi ma credeam destul de cu picioarele pe pamant!)sa vedeti cum ma apuca deja ca stiu ca maine merg la control!!!

Din nou pot sa spun doar ca te inteleg. Merg maine la control si deja incep sa nu am aer de stress.
Si eu am fost ferm convinsa ca sunt mai infipta dar se pare ca nici pomeneala. Noroc cu mamicile pe care le avem pe aici sa ne mai linisteasca. Nicky, Tina >:D< >:D< >:D<

taia
19.01.2010, 12:57:38
Din nou pot sa spun doar ca te inteleg. Merg maine la control si deja incep sa nu am aer de stress.
Si eu am fost ferm convinsa ca sunt mai infipta dar se pare ca nici pomeneala. Noroc cu mamicile pe care le avem pe aici sa ne mai linisteasca. Nicky, Tina >:D< >:D< >:D<
ca bine zici!
si tu maine?
de la cat?
hai ca suntem 2 cu morcovu...
eu am programare la 19.30! numai sper sa fie totul in regula!!!:-SS

andymatei
20.01.2010, 14:24:56
ca bine zici!
si tu maine?
de la cat?
hai ca suntem 2 cu morcovu...
eu am programare la 19.30! numai sper sa fie totul in regula!!!:-SS

Taia, draguta...cum stai cu moralul?...sper ca mai bine ca mine, ca eu tare stresata sunt...:(

tina19
20.01.2010, 15:03:20
sa vedeti cum iau eu lingura de lemn la amandoua! ei! ce inseamna asta?
capul sus si pieptul inainte, cine poate si nu are burta mai mare ca pieptul=P~
pupam mamicile si bebicile si pe toata lumea draga noua>:D<

andymatei
20.01.2010, 15:13:47

Mda...trenul ala s-a cam dus :))

nicky_s
20.01.2010, 16:27:37
Mda...trenul ala s-a cam dus :))
las' ca vine el iar:)) :)>-

nicky_s
20.01.2010, 16:29:56
in alta ordine de idei, duminica avem botezul si tare am emotii pentru asta mica, pt ca avem obiceiul ca de fiecare data cand ne trezim in fundul gol ne relaxam.... deci cred ca vom contribui la sporirea apei din cristelnita sau o sa-l botezam si noi pe popa daca ne boteaza si el pe noi:D

nicky_s
20.01.2010, 16:33:00
sau sucitoarea, sa le faci gogosi:D

andymatei
20.01.2010, 16:33:27
in alta ordine de idei, duminica avem botezul si tare am emotii pentru asta mica, pt ca avem obiceiul ca de fiecare data cand ne trezim in fundul gol ne relaxam.... deci cred ca vom contribui la sporirea apei din cristelnita sau o sa-l botezam si noi pe popa daca ne boteaza si el pe noi:D

:D...sunt sigura ca Dom' Parinte e obisnuit...si nepotu' s-a relaxat la botez cand i-au dat jos scutecul, si baieti stiu sa se "relaxeze" cu bolta :D

taia
20.01.2010, 17:00:52
Taia, draguta...cum stai cu moralul?...sper ca mai bine ca mine, ca eu tare stresata sunt...:(
ceau iubita
cum sunteti? ati fost?
totul e ok, sunt convinsa...
cu mine deja n-ai cu cine discuta! Noroc ca am fost destul de ocupata azi!Inca un pic pana la 19.30.

taia
20.01.2010, 17:02:01
:D...sunt sigura ca Dom' Parinte e obisnuit...si nepotu' s-a relaxat la botez cand i-au dat jos scutecul, si baieti stiu sa se "relaxeze" cu bolta :D
:)) :)) :))
tare de tot!
Nicky pana la urma cine va boteaza?

nicky_s
20.01.2010, 19:58:12
:)) :)) :))
tare de tot!
Nicky pana la urma cine va boteaza?
Sabau, e la biserica de luni

alla76
20.01.2010, 20:14:28
fata sa se simta bine... in rest cristelnita si popa nu se supara :))

alla76
20.01.2010, 20:20:56
ceau iubita
cum sunteti? ati fost?
totul e ok, sunt convinsa...
cu mine deja n-ai cu cine discuta! Noroc ca am fost destul de ocupata azi!Inca un pic pana la 19.30.
asteptam vesti!!
si de la tine si de la andy >:D<

taia
20.01.2010, 20:55:20
vestile noastre sunt bune: BB e ok, are 11 cm! Azi l-a chemat doc si pe Levi inauntru si a fost tare de tot ca i-a aratat manutele cu degetelele, piciorusele, inimioara si puta! Da! Nu s-a schimbat!!!
edit: ANDY???

andymatei
20.01.2010, 22:27:53
Respiram un pic mai usurel si ne-am diminuat un picutel nivelul de stres...pentru moment! :)

taia
20.01.2010, 22:36:17
Respiram un pic mai usurel si ne-am diminuat un picutel nivelul de stres...pentru moment! :)
deci inteleg ca totul e ok!
amanunte pls!!!

tina19
21.01.2010, 08:10:33
sau sucitoarea, sa le faci gogosi:D
nu-mi aminti de gogosi, te rog frumos! :((:((:((
azi si maine e mama acasa cu Andrei si pun pariu pe orice ca iar face "dodosi" la cererea lui zglamboici. deja mi-au iesit pe urechi gogsii.

tina19
21.01.2010, 08:11:34
:)):)):)):)):))
abia astept pozele de la botez >:D<>:D<>:D<>:D< si abia astept primavara sa scoateti nasul afara ca sa va vedem :x

tina19
21.01.2010, 08:13:15
vestile noastre sunt bune: BB e ok, are 11 cm! Azi l-a chemat doc si pe Levi inauntru si a fost tare de tot ca i-a aratat manutele cu degetelele, piciorusele, inimioara si puta! Da! Nu s-a schimbat!!!
:x:x:x:x:x:x:x:x imi dau lacrimile :((:((:((
sa creasca mare bebe cu puta si sa fie sanatos si mamai sa lase piticii mai la o parte!

tina19
21.01.2010, 08:14:33
pupam bebita si mamica ei care e toata un nerv!:*:*:*:*:*:*
ti-am zis sa mai alsi ceva pe dupa ce nasti!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

tina19
21.01.2010, 08:15:06
deci inteleg ca totul e ok!
amanunte pls!!!
ii zgarcita ca de obicei :-p

dydy_nycky
21.01.2010, 12:52:29
buna fetelor,rervin din nou sa va cer ajutorul, nu stiti pe cineva care este student la facultatea de sport in oradea? am nevoie disperata de ajutor...sau daca una dintre voi cunoaste ceva profesori de la facultatea de sport...astept raspuns>:D<

tina19
21.01.2010, 13:21:33
buna fetelor,rervin din nou sa va cer ajutorul, nu stiti pe cineva care este student la facultatea de sport in oradea? am nevoie disperata de ajutor...sau daca una dintre voi cunoaste ceva profesori de la facultatea de sport...astept raspuns>:D<
de ce ai nevoie de la un profesor de sport?

andymatei
21.01.2010, 13:22:52
Tinuta, ce face bebe Duracell? Cum e cu urechiusa?
Nu am crezut niciodata ca am sa ma bucur aproape pana la lacrimi ca cineva imi da ghionturi in stomac...8-} ...dar asa ma poate bine dispune cand face tam-tam in burtica. Parca stie sufletelul cand mami e trista cum sa faca sa o inveseleasca un pic.

tina19
21.01.2010, 13:29:29
Nu am crezut niciodata ca am sa ma bucur aproape pana la lacrimi ca cineva imi da ghionturi in stomac...8-} ...dar asa ma poate bine dispune cand face tam-tam in burtica. Parca stie sufletelul cand mami e trista cum sa faca sa o inveseleasca un pic.
stai sa vezi cand ti-o da ghionturi pe la ficati ce placut va fi :)). pupam fetele!>:D<
Andrei pe langa otita mai are si amigdalita pultacee. primul tratament n-a avut efect acum i-au prescris alt antibiotic si tuseste si e cu muci si vai de steaua lui.

andymatei
21.01.2010, 13:53:47
stai sa vezi cand ti-o da ghionturi pe la ficati ce placut va fi :)). pupam fetele!>:D<
Andrei pe langa otita mai are si amigdalita pultacee. primul tratament n-a avut efect acum i-au prescris alt antibiotic si tuseste si e cu muci si vai de steaua lui.

Saracutul de el...las' ca vine vremea buna si se mai intremeaza el.

dydy_nycky
21.01.2010, 14:05:45
de ce ai nevoie de la un profesor de sport?
am nevoie sa iau legatura cu un anumit profesor (adica sotul meu sa ia legatura), pr ca trebuie sa ii treaca nota la sotul meu de cativa ani si nu i-a trecut-o si din cauza asta nu poate sa-si dea licenta si trebuie neaparat sa vorbeasca sotul meu cu el ptr ca acum este in oradea si mai sta pana maine, iar de la secretariat au zis ca nu dau numere de tel ale profesorilor

tina19
21.01.2010, 14:08:54
am nevoie sa iau legatura cu un anumit profesor (adica sotul meu sa ia legatura), pr ca trebuie sa ii treaca nota la sotul meu de cativa ani si nu i-a trecut-o si din cauza asta nu poate sa-si dea licenta si trebuie neaparat sa vorbeasca sotul meu cu el ptr ca acum este in oradea si mai sta pana maine, iar de la secretariat au zis ca nu dau numere de tel ale profesorilor
am inteles.
cum se numeste profesorul?

taia
21.01.2010, 15:02:19
stii chiar ma gandeam ieri, si i-am zis si doctoritei cat astept sa-l simt miscand pe ala micu, ca parca m-as mai linisti simtindu-l!
edit: Sanatate lui Andrei!

tina19
21.01.2010, 15:06:54
stii chiar ma gandeam ieri, si i-am zis si doctoritei cat astept sa-l simt miscand pe ala micu, ca parca m-as mai linisti simtindu-l!
inca putin si o sa-l simti.
imi amintesc cand l-am simtit prima data si stiu si data exacta cand s-a intamplat:x:x:x. in prima faza nu mi-am dat seama ce simt 8-}
multumim!

nicky_s
21.01.2010, 16:33:05
pupam bebe de 11 cm. a fost incantat Levi? mai ales de puta cred....:D

nicky_s
21.01.2010, 16:35:13
abia astept pozele de la botez >:D<>:D<>:D<>:D< si abia astept primavara sa scoateti nasul afara ca sa va vedem :x
pai deja scoatem nasul afara, atat cat ne lasa vremea. o plimbam cam de cand avea 3 sapt, tre' sa se obisnuiasca, noi suntem nomazi.:D

nicky_s
21.01.2010, 16:36:25
inca un picutzel. >:D< acu' m-ati facut sa imi aduc aminte ce fain era si gravidutza. cu toti piticii si grijile de rigoare.

taia
21.01.2010, 17:57:17
pupam bebe de 11 cm. a fost incantat Levi? mai ales de puta cred....:D
iti dai seama
chiar povesteam azi ca aseara a avut asa o mutra...zambea, radea, ma tot tinea de mana!!!

taia
21.01.2010, 17:58:12
inca un picutzel. >:D< acu' m-ati facut sa imi aduc aminte ce fain era si gravidutza. cu toti piticii si grijile de rigoare.
da tot mai bine-i acuma ca-ti tii pitica in brate, ca poti s-o pupi pana pana, ...

alla76
21.01.2010, 19:33:39
pupam BB mare de 11 cm! cred ca tati a fost :x:x:x

asta e bine! pupam fetele! trimite piticii in concediu, asa pt o saptamana doua!

nu-mi aminti de gogosi, te rog frumos! :((:((:((
azi si maine e mama acasa cu Andrei si pun pariu pe orice ca iar face "dodosi" la cererea lui zglamboici. deja mi-au iesit pe urechi gogsii.

lasa baiatul sa pape dodosi! pupam duracel bolnavior.

pai deja scoatem nasul afara, atat cat ne lasa vremea. o plimbam cam de cand avea 3 sapt, tre' sa se obisnuiasca, noi suntem nomazi.:D

Nicky, pe unde scoate printesa nasucul?

andymatei
21.01.2010, 21:00:37
Allaaaaaaaa....ce faci tu, fataaaaaa? :D :D
Ce ne mai povestesti?

alla76
21.01.2010, 22:50:43
Allaaaaaaaa....ce faci tu, fataaaaaa? :D :D
Ce ne mai povestesti?
servici, casa, servici ...casa :-L

si din lipsa de disponibil pt orice altceva, stam cuminti toata ziua si ne jucam farmville 8-}

tina19
22.01.2010, 06:59:32
f bine! uite o mamica desteapta foc :*:*:*. imi place ce citesc!

andymatei
22.01.2010, 10:25:14
Nicky...cand scoti picea la plimbare nu vii sa ma iei si pe mine?...si eu vreu la plimbare :D>:D<>:D<

taia
22.01.2010, 18:50:33
ce frig e afara!
azi mi-a inghetat ceva la cablul de ambreaj de n-am putut merge cu masina asa ca m-am dat cu taxi!
am dat sange pt triplu t! sper sa fie totul in regula. Marti am rezultatul. pana atunci:-SS :-SS :-SS

tina19
22.01.2010, 19:14:10
ce frig e afara!
azi mi-a inghetat ceva la cablul de ambreaj de n-am putut merge cu masina asa ca m-am dat cu taxi!
am dat sange pt triplu t! sper sa fie totul in regula. Marti am rezultatul. pana atunci:-SS :-SS :-SS
sigur o sa fie bine triplul test.
imi pare rau pt masinuta ta!>:D<

taia
22.01.2010, 21:54:11
sigur o sa fie bine triplul test.
imi pare rau pt masinuta ta!>:D<
las-o naibii ca dupa-masa mergea
oricum mi-a promis sotul ca-i schimba cablul ca sa nu ne mai stresam!
edit: sper sa fie bine!
apropo cred ca o sa ne cheme Eduard! e singurul nume care sa ne placa la amandoi si care sa fie si multinational!

nicky_s
23.01.2010, 15:17:26
Nicky...cand scoti picea la plimbare nu vii sa ma iei si pe mine?...si eu vreu la plimbare :D>:D<>:D<
daca ajungi in Rogerius cu mare placere, pe langa tine ajungem numai in vizita la bunici.

nicky_s
23.01.2010, 15:17:56
apropo cred ca o sa ne cheme Eduard! e singurul nume care sa ne placa la amandoi si care sa fie si multinational!
pupam pe Edi mic.>:D<

nicky_s
23.01.2010, 15:23:46
Nicky, pe unde scoate printesa nasucul?
prin cartier in timpul saptamanii, in WE pe unde ajungem, pe centru, prin Nufarul, prin parcul 1 dec... daca esti pe acasa pe la 2-3 in timpul sapt te luam cu noi.

andymatei
23.01.2010, 15:35:40
Nicky...sa aveti maine o zi frumoasa, frumoasa si sa va bucurati de botezul sufletelului :D >:D<>:D<>:D<

alla76
23.01.2010, 20:21:58
tare frumos numele! pupici pe burtic!
unde vad pozici cu burtic si BB?

alla76
23.01.2010, 20:22:46
prin cartier in timpul saptamanii, in WE pe unde ajungem, pe centru, prin Nufarul, prin parcul 1 dec... daca esti pe acasa pe la 2-3 in timpul sapt te luam cu noi.
pe la ora aia sunt la munci! tare mi-ar fi placut sa va vad la plimbare.
sa aveti un botez frumos si sa ne arati pozici>:D<

andymatei
24.01.2010, 13:53:44
Ce fac fetele dragi? Cum va petreceti duminica?

alla76
24.01.2010, 13:55:39
Ce fac fetele dragi? Cum va petreceti duminica?
unii merg la botez, alti la chef
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2884770&postcount=57779

taia
24.01.2010, 17:09:06
pup si eu fetele
acu am venit de la ai mei, ne-am dus de ieri si doamne bine-i la mami cand nu faci nimic decat dai comanda!
Nicky sa va dea DD o fetita sanatoasa, asteptam pozici de la botez
Alla distractie!
Pup BB Duracell
Andy? totul e ok da? pupam burtic!
poze numa daca ne vedem personal!!!

andymatei
24.01.2010, 22:22:41
unii merg la botez, alti la chef
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=2884770&postcount=57779

Sa va creasca mare nepotelul...foarte frumos copil!

tina19
25.01.2010, 07:23:54
imi place prenumele. e frumos!

andymatei
25.01.2010, 11:42:26
Nicky, cum a fost la botezul puisorului? L-ati botezat pe dom' parinte? :D

nicky_s
25.01.2010, 13:03:38
Nicky, cum a fost la botezul puisorului? L-ati botezat pe dom' parinte? :D
a fost foarte frumos. picea a fost foarte cuminte, a dormit prima jumatate a slujbei si cand a scufundat-o in apa nu a plans deloc (desi ma asteptam sa o faca) s-a facut ghem de mi s-a parut ca e asa de micuta. A stat cuminte si la miruit, nu ne-a placut impartasania (vinul se pare ca nu e bautura ei). Statea asa curioasa cand am imbracat-o si era zgribulita saracuta, se uita cine canta, ca noi suntem obisnuiti cu mami sa ne cante.
La sfarsit a inceput sa maraie ca i se facute foame, asa cum i se face de obicei dupa baie. La restaurant a stat linistita, a luat-o toata lumea in brate, au pupat-o, se pare ca avem un copil foarte sociabil. Cat e timp e luata in brate nu conteaza cine o face.:D Pozici pun mai incolo ca azi noapte am fost plini de energie (stiam eu ca prajitura aia cu ciocolata o sa-mi vina de hac):D

nicky_s
25.01.2010, 13:08:53
a, sa nu uit, dom' parinte (nu, nu l-a stropit) a zis ca el asa copil cuminte nu a mai vazut de cand e, sa nu planga in timpul ceremoniei. Cica "il sfideaza":D Deci are tupeu copilul.
Si bineinteles s-a mirat de cat parut are pe cap.

andymatei
25.01.2010, 13:54:26
Sufletel scump si cuminte :))...auzi tu Nicky...da' cu cine seamana copila sociabila :)) ?
Draga de ea, ma gandesc ce ciudat i-a parut ei atata lume, atata agitatie, baie fara papa dupa, nene ciudat care canta.
La ce restaurant ati facut masa?

tina19
25.01.2010, 14:43:45
a fost foarte frumos. picea a fost foarte cuminte, a dormit prima jumatate a slujbei si cand a scufundat-o in apa nu a plans deloc (desi ma asteptam sa o faca) s-a facut ghem de mi s-a parut ca e asa de micuta. A stat cuminte si la miruit, nu ne-a placut impartasania (vinul se pare ca nu e bautura ei). Statea asa curioasa cand am imbracat-o si era zgribulita saracuta, se uita cine canta, ca noi suntem obisnuiti cu mami sa ne cante.
La sfarsit a inceput sa maraie ca i se facute foame, asa cum i se face de obicei dupa baie. La restaurant a stat linistita, a luat-o toata lumea in brate, au pupat-o, se pare ca avem un copil foarte sociabil. Cat e timp e luata in brate nu conteaza cine o face.:D Pozici pun mai incolo ca azi noapte am fost plini de energie (stiam eu ca prajitura aia cu ciocolata o sa-mi vina de hac):D
sa-i dea Dumnezeu sanatate si fericire toata viata si sa va aduca numai bucurii!:*:*:*
f bine! sa nu fie o ciufuta ca fiu-meu care si acum bazaie daca se uita la el cineva strain, pe care nu-l place.
sa inteleg c-ati avut party din cauza ei?:D

nicky_s
25.01.2010, 15:34:54
Sufletel scump si cuminte :))...auzi tu Nicky...da' cu cine seamana copila sociabila :)) ?
Draga de ea, ma gandesc ce ciudat i-a parut ei atata lume, atata agitatie, baie fara papa dupa, nene ciudat care canta.
La ce restaurant ati facut masa?
nu stiu cu cine seamana ca amandoi suntem antisociali :D . imi pare bine ca e asa ca fiind noi tare plimbareti o sa-i fie usor si ei.
da, era tare mirata de atatea lucruri noi (are o fata pe care o face cand se mira, o sa caut una din poze sa ti-o arat, tuguie gurita si face ochii mari si ridica din sprancene, e tare draguta). cand i-au adus tortul am ridicat-o in brate sa vada artificiile de pe el, iar ea era fascinata de un perete. La Leonesse am facut, pe Alecsandri.

nicky_s
25.01.2010, 15:37:17
sa-i dea Dumnezeu sanatate si fericire toata viata si sa va aduca numai bucurii!:*:*:*
f bine! sa nu fie o ciufuta ca fiu-meu care si acum bazaie daca se uita la el cineva strain, pe care nu-l place.
sa inteleg c-ati avut party din cauza ei?:D
pana acum sa stii ca e ok, nu e plangacioasa, sta la oricine in brate, sper sa nu ii treaca. noi incercam sa o invatam asa, acuma depinde si de firea ei. da, cred ca prajitura aia cu cioco i-a venit de hac, eu am evitat cacao pana acum. dar stii cum sunt lucrurile astea, e greu sa stabilesti o legatura directa, puteau fi alte motive, oboseala de peste zi, faptul ca dormise inainte vreo 4-5 ore...

andymatei
25.01.2010, 16:17:38
nu stiu cu cine seamana ca amandoi suntem antisociali :D . imi pare bine ca e asa ca fiind noi tare plimbareti o sa-i fie usor si ei.
da, era tare mirata de atatea lucruri noi (are o fata pe care o face cand se mira, o sa caut una din poze sa ti-o arat, tuguie gurita si face ochii mari si ridica din sprancene, e tare draguta). cand i-au adus tortul am ridicat-o in brate sa vada artificiile de pe el, iar ea era fascinata de un perete. La Leonesse am facut, pe Alecsandri.

E foarte bine ca nu are treaba cu lume in jurul ei, asa cat de curand o puteti lua cu voi la plimbare....sa vada puiutul cat de multe.
Pupam puiutul scump...poate reusim sa o si vedem sa dam pupicii personal! >:D< >:D<

taia
25.01.2010, 17:04:31
ce fetita cuminte si sociabila in acelasi timp!!!
Multi pupici si de la noi!!!

alla76
25.01.2010, 18:17:05
felicitaro pentru micuta crestina, sociabila si frumoasa foc!!

taia
25.01.2010, 21:28:49
maine sa-mi tineti pumnii ca ma duc sa iau rezultatele de la triplu t!!!:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

tina19
26.01.2010, 07:43:50
maine sa-mi tineti pumnii ca ma duc sa iau rezultatele de la triplu t!!!:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS
in dimineata asta iar m-am gandit la tine.:*
veneam de la cresa la servici si ma intrebam daca ti-ai reparat masinuta si oare cu ce te plimbi tu ca taxiul e scump si faci gaura in buget si de-alea, de-alea de zici ca erau legate de mine banii si timpul tau.:))
se vede ca n-am dormit azi-noapte:-<.
ok, tinem pumnii, ma gandesc la voi dar stiu sigur ca rezultatul e ok.

andymatei
26.01.2010, 10:30:12
veneam de la cresa la servici si ma intrebam daca ti-ai reparat masinuta si oare cu ce te plimbi tu ca taxiul e scump si faci gaura in buget si de-alea, de-alea de zici ca erau legate de mine banii si timpul tau.:))

Pai de ce nu dormi Tinut?

tina19
26.01.2010, 13:47:47
Pai de ce nu dormi Tinut?
eu as dormi da' nu ma lasa altii :-L. altii fiind Andrei.

andymatei
26.01.2010, 14:24:22
eu as dormi da' nu ma lasa altii :-L. altii fiind Andrei.

Tot bolnavior saracutul Duracell?

tina19
26.01.2010, 14:31:23
Tot bolnavior saracutul Duracell?
mai tuseste si are muci.>:D<

andymatei
26.01.2010, 14:33:52
Las' ca vine vremea buna si il scoti mai mult pe afara...sa vezi ca in mod sigur o sa isi revina puisorul.

tina19
26.01.2010, 15:00:47
Las' ca vine vremea buna si il scoti mai mult pe afara...sa vezi ca in mod sigur o sa isi revina puisorul.
stii ce e culmea ca acum un an l-am dus la Arieseni si la pranz erau -10 grade si n-a patit nimic. acum ia d ela copii de la cresa.

andymatei
26.01.2010, 15:15:47
stii ce e culmea ca acum un an l-am dus la Arieseni si la pranz erau -10 grade si n-a patit nimic. acum ia d ela copii de la cresa.

Priveste problema pozitiv, cand ajunge la gradi el deja nu o sa mai fie sensibil si o sa fie imunizat la producatorii de muci.
Sarmanii copilasi, cred ca tot plimba virusii de la unul la altul.

taia
26.01.2010, 15:55:37
esti o draguta Tinutz!
masina mi-a reparat-o sotul ca nu-si lasa fiul asa aiurea cu taxiul :D (cat n-a mers s-a dus el cu un coleg la serv si mi-a lasat-o mie pe cealalta.)
Rezultatele le-am scos se pare ca-s bune! Multumesc lui DD ca asa am fost de stresi!!!
In alta ordine de idei maine de la 10 tineti pumnii la taia ca merge la Cj, are sustinere referat in catedra! Adica maine imi spun aia ce am lucrat bine si ce nu pana acum!:-SS
Sanatate pt Duracell!!!

andymatei
26.01.2010, 16:47:50
esti o draguta Tinutz!
masina mi-a reparat-o sotul ca nu-si lasa fiul asa aiurea cu taxiul :D (cat n-a mers s-a dus el cu un coleg la serv si mi-a lasat-o mie pe cealalta.)
Rezultatele le-am scos se pare ca-s bune! Multumesc lui DD ca asa am fost de stresi!!!
In alta ordine de idei maine de la 10 tineti pumnii la taia ca merge la Cj, are sustinere referat in catedra! Adica maine imi spun aia ce am lucrat bine si ce nu pana acum!:-SS
Sanatate pt Duracell!!!

Tare ne bucuram de rezultatele bune!
Cu sustinerea de referat nu te mai alinta ca tot timpul ii dai pe spate pe nenii si tantile de acolo. :D

taia
26.01.2010, 17:31:38
Cu sustinerea de referat nu te mai alinta ca tot timpul ii dai pe spate pe nenii si tantile de acolo. :D
:"> [-o< da sper sa fie asa...numai ca...:-SS :-SS :-SS

taia
26.01.2010, 17:32:20
Uai Andy! Ce mari sunteti!!! Mai ai o luna buna si gata! Vezi fata!!!>:D< >:D< >:D<

alla76
26.01.2010, 17:50:31
esti o draguta Tinutz!
Sanatate pt Duracell!!!
felicitari pt rezultatele bune si tinem pumnii pentru sustinerea de maine!

tinutz, BB Duracel si noaptea are program artistic?

Andy, ce face pitica?

Nicky, printesa? cumintica?

andymatei
26.01.2010, 18:03:08
Uai Andy! Ce mari sunteti!!! Mai ai o luna buna si gata! Vezi fata!!!>:D< >:D< >:D<

Sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa o vedem sanatoasa si bine si sa-l vedem si pe bebe vostru sanatos si bine.

tina19
26.01.2010, 18:50:31
Priveste problema pozitiv, cand ajunge la gradi el deja nu o sa mai fie sensibil si o sa fie imunizat la producatorii de muci.
Sarmanii copilasi, cred ca tot plimba virusii de la unul la altul.
se zbenguiesc virusii pe acolo :-SS:-SS dar asta este. asta e colectivitatea. doar ca am obosit si eu de 5 luni.

tina19
26.01.2010, 18:52:09
esti o draguta Tinutz!
Sanatate pt Duracell!!!
mie-mi spui? :))
ma bucur ca testul este ok.
chiar nu-mi fac probleme pt asta. tinem pumnii dar stiu c-o sa-i dai pe spate iar mai ales ca acum gadesc 2 si nu unul:D. drum bun si ai grija de voi!>:D<

tina19
26.01.2010, 18:58:11
felicitari pt rezultatele bune si tinem pumnii pentru sustinerea de maine!

tinutz, BB Duracel si noaptea are program artistic?

Andy, ce face pitica?

Nicky, printesa? cumintica?
da. se pare ca nu-l mai incape patul, il incurc eu. el doarme cu noi si eu frumos la locul meu, M frumos la locul lui Andrei cu picioarele pe capul lui M si capul langa capul meu. asta n-ar fi nimic daca nu s-ar foi toata noaptea si nu s-ar descoperi. el se descopera, eu il acopar si incepe circul "pleaca mama", "intoarce-te cu spatele la mine mama" si in final imi cere lapte. eu chiauna de somn si invinsa in batalie o iau usor spre bucatarie sa-i fac laptele mult dorit. doar ca din dormitor aud "cu miere!". ma intorc cu laptele cu miere si-l bea si in final la ora 5 adoarme. la 5.30 suna ceasul pt mine si la 6 pt el. abia l-am convins sa se trezeasca#:-S

in alte nopti vine si-mi baga degetul in ochi si zice "trezeste-te mami!", "dormi?", "ne dam jos?" si ma freaca asa pana imi fuge si mie somnul.

alla76
26.01.2010, 19:12:02
da. se pare ca nu-l mai incape patul, il incurc eu. el doarme cu noi si eu frumos la locul meu, M frumos la locul lui Andrei cu picioarele pe capul lui M si capul langa capul meu. asta n-ar fi nimic daca nu s-ar foi toata noaptea si nu s-ar descoperi. el se descopera, eu il acopar si incepe circul "pleaca mama", "intoarce-te cu spatele la mine mama" si in final imi cere lapte. eu chiauna de somn si invinsa in batalie o iau usor spre bucatarie sa-i fac laptele mult dorit. doar ca din dormitor aud "cu miere!". ma intorc cu laptele cu miere si-l bea si in final la ora 5 adoarme. la 5.30 suna ceasul pt mine si la 6 pt el. abia l-am convins sa se trezeasca#:-S

in alte nopti vine si-mi baga degetul in ochi si zice "trezeste-te mami!", "dormi?", "ne dam jos?" si ma freaca asa pana imi fuge si mie somnul.
stiu ca e greu pt tine...dar ma lasi sa rad? cu drag?

tina19
26.01.2010, 19:25:15
stiu ca e greu pt tine...dar ma lasi sa rad? cu drag?
poti sa razi linistita ca pe mine acum ma pufneste rasul cand ma gandesc. :)):)):)):))mai rau e atunci noaptea ca as dormi si nu ma lasa criminalul. adevarul e ca l-am facut fara somn.

mama ii spune dimineata sa nu faca galagie ca dorm vecinii. si sambata si duminica ma intreaba "dorm? s-o trezit vecinii?" ca sa poata pornidiscoteca :)) sau daca doarme M ma tot intreaba "s-a trezit?" "trezim tata!":D

andymatei
26.01.2010, 22:22:01
Tinut...sa nu te auda sotul meu ca-l apuca plansul, ca tare ne place sa dormim muuuuuuult sambata si duminica :D...cat despre dormitul cu voi in pat, rad si eu un pic dar tot asa cu mult, mult drag. >:D<

alla76
27.01.2010, 00:12:11
poti sa razi linistita ca pe mine acum ma pufneste rasul cand ma gandesc. :)):)):)):))mai rau e atunci noaptea ca as dormi si nu ma lasa criminalul. adevarul e ca l-am facut fara somn.

mama ii spune dimineata sa nu faca galagie ca dorm vecinii. si sambata si duminica ma intreaba "dorm? s-o trezit vecinii?" ca sa poata pornidiscoteca :)) sau daca doarme M ma tot intreaba "s-a trezit?" "trezim tata!":D
super tare BB Duracel