PDA

Versiunea completa : Off-topic Oradean

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16

tina19
27.01.2010, 07:29:00
abia astept sa rad si eu de voi :D:D
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

andymatei
27.01.2010, 10:35:41
abia astept sa rad si eu de voi :D:D
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Draga mea, abia astept sa razi de mine...daca ne ajuta Dumnezeu sa avem bebele sanatos si bine, sunt sigura ca vor fi un milion de chestii de care sa razi :D >:D<

taia
27.01.2010, 14:08:00
Sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa o vedem sanatoasa si bine si sa-l vedem si pe bebe vostru sanatos si bine.
sa ne ajute Andy ca am realizat ca nimic nu e mai important ca asta!
si sa ne mai ajute la ceva: sa vedem pe alla cu burtic!:*

taia
27.01.2010, 14:11:36
Tinutz BB Duracell original ca de obicei...pupam dulce dulce
am venit de la Cj si Da mi-ati zis voi ca va fi bine si a fost: doar ca m-am stresat ca asa e viata!
Am mai trecut un hop si daca toate merg bine pana se naste BB mai trecem de unul ca sa ne ramana decat finalul glorios...cand cu BB nu stiu cum se va desfasura dar ajuta DD!
In rest totul ok, ma pun un pic in pat!
pup fetele mele dragi

tina19
27.01.2010, 14:14:38
Draga mea, abia astept sa razi de mine...daca ne ajuta Dumnezeu sa avem bebele sanatos si bine, sunt sigura ca vor fi un milion de chestii de care sa razi :D >:D<
sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi! >:D<>:D<

sa stiti ca nimic altceva nu e mai important decat sa-ti fie copilul sanatos. cand e bolnav tot timpul zic "prefer sa fie rau decat bolnav!" ca daca e rau si nu ne intelegem ii dau o palma si terminam balciul dar daca e bolnav ...:-<

asteptam si noi pe Alla cu burtica si stiu sigur ca va fi:*:*:*

nicky_s
27.01.2010, 17:07:58

sa stiti ca nimic altceva nu e mai important decat sa-ti fie copilul sanatos. cand e bolnav tot timpul zic "prefer sa fie rau decat bolnav!" ca daca e rau si nu ne intelegem ii dau o palma si terminam balciul dar daca e bolnav ...:-<

asta zic si eu catre a mea, ca mai bine maraie de moft decat de bolnava. ca asa pot sa o las 5 minute sa maraie daca am ceva de facut, dar daca ar fi bolnavioara nu m-ar lasa sufletul.

nicky_s
27.01.2010, 17:08:41
Tinutz BB Duracell original ca de obicei...pupam dulce dulce
am venit de la Cj si Da mi-ati zis voi ca va fi bine si a fost: doar ca m-am stresat ca asa e viata!
Am mai trecut un hop si daca toate merg bine pana se naste BB mai trecem de unul ca sa ne ramana decat finalul glorios...cand cu BB nu stiu cum se va desfasura dar ajuta DD!
In rest totul ok, ma pun un pic in pat!
pup fetele mele dragi
bravo, bine ca a trecut cu bine.

nicky_s
27.01.2010, 17:10:24
felicitari pt rezultatele bune si tinem pumnii pentru sustinerea de maine!

tinutz, BB Duracel si noaptea are program artistic?

Andy, ce face pitica?

Nicky, printesa? cumintica?
ihi, de doua zile doarme mult ziua, neobisnuit pt noi. iar noaptea adoarme repede nu mai trebuie facut transee prin casa cu ea in brate. cica se cumintesc copii dupa botez. eu nu cred, da' sper;))

nicky_s
27.01.2010, 17:11:51
Sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa o vedem sanatoasa si bine si sa-l vedem si pe bebe vostru sanatos si bine.
hai ca mai ai 2-3 sapt max si iti vezi minunea.:* savureaza ultimele zile de "relaxare".

nicky_s
27.01.2010, 17:13:36
da. se pare ca nu-l mai incape patul, il incurc eu. el doarme cu noi si eu frumos la locul meu, M frumos la locul lui Andrei cu picioarele pe capul lui M si capul langa capul meu. asta n-ar fi nimic daca nu s-ar foi toata noaptea si nu s-ar descoperi. el se descopera, eu il acopar si incepe circul "pleaca mama", "intoarce-te cu spatele la mine mama" si in final imi cere lapte. eu chiauna de somn si invinsa in batalie o iau usor spre bucatarie sa-i fac laptele mult dorit. doar ca din dormitor aud "cu miere!". ma intorc cu laptele cu miere si-l bea si in final la ora 5 adoarme. la 5.30 suna ceasul pt mine si la 6 pt el. abia l-am convins sa se trezeasca#:-S

in alte nopti vine si-mi baga degetul in ochi si zice "trezeste-te mami!", "dormi?", "ne dam jos?" si ma freaca asa pana imi fuge si mie somnul.
pai cand zice seful mic "cu miere", atunci cu miere sa fie. nici o sansa sa doarma in patut la el? poate ai mai zis, da' n-am citit eu.

tina19
27.01.2010, 19:03:28
pai cand zice seful mic "cu miere", atunci cu miere sa fie. nici o sansa sa doarma in patut la el? poate ai mai zis, da' n-am citit eu.
l-am si adunat patutul si l-am expediat la soacra la tara ca statea si aduna praf. nu vrea in patut. daca il adormeam in pat si-l mutam in patut se trezea imediat si incepea balciul. nu i-a palcut de mic mic in patut.

alla76
27.01.2010, 19:41:29
l-am si adunat patutul si l-am expediat la soacra la tara ca statea si aduna praf. nu vrea in patut. daca il adormeam in pat si-l mutam in patut se trezea imediat si incepea balciul. nu i-a palcut de mic mic in patut.
sa intreb pana cand ramane in patul vostru? :-"
pup fata

alla76
27.01.2010, 19:43:11
:*:*:*:*
esti dulce iubita. pot sa cer putin mai mult? cu BB in burtic...ca doar burtic am deja de la tona de hormoni (:|

taia
27.01.2010, 19:44:33
:*:*:*:*
esti dulce iubita. pot sa cer putin mai mult? cu BB in burtic...ca doar burtic am deja de la tona de hormoni (:|
io asa m-am gandit: cu BB!:*

alla76
27.01.2010, 19:45:33

sigur sigur!!!
da pot sa ma vaiet?? asa putin???
nu mult, doar:"si totusi ...cand???":-<

alla76
27.01.2010, 19:46:05
io asa m-am gandit: cu BB!:*
stiu iubita, stiu!:*

alla76
27.01.2010, 19:47:01
ihi, de doua zile doarme mult ziua, neobisnuit pt noi. iar noaptea adoarme repede nu mai trebuie facut transee prin casa cu ea in brate. cica se cumintesc copii dupa botez. eu nu cred, da' sper;))
draga de ea!! e cumintica foc!

andymatei
27.01.2010, 21:02:14
hai ca mai ai 2-3 sapt max si iti vezi minunea.:* savureaza ultimele zile de "relaxare".

Sunt din ce in ce mai relaxata 8-}8-}8-}...asa bine imi face ca mai glumim noi pe aici si ma mai documentez si eu...sunt singura care traieste cu groaza ca am sa "stric" copilu', ca nu stiu ce sa fac cu ea?

tina19
28.01.2010, 07:19:45
sa intreb pana cand ramane in patul vostru? :-"
pup fata
iti spun eu pana cand ramane. ramane pana va reusi sa doarma noaptea fara sa cada din pat. pe la 3 ani ii fac camera lui si o luam incet sa ne obisnuim singur. eu sincer nu mai pot. sunt nedormita de cel putin 3 nopti. M ne-a abandonat azi-noapte si s-a mutat in sufragerie cand a vazut ca Andrei n-are de gand sa doarma.

tina19
28.01.2010, 07:21:04
sigur sigur!!!
da pot sa ma vaiet?? asa putin???
nu mult, doar:"si totusi ...cand???":-<
in curand. cand te vei astepta mai putin. :*:*:*:*:*:*:*

tina19
28.01.2010, 07:23:40
Sunt din ce in ce mai relaxata 8-}8-}8-}...asa bine imi face ca mai glumim noi pe aici si ma mai documentez si eu...sunt singura care traieste cu groaza ca am sa "stric" copilu', ca nu stiu ce sa fac cu ea?
recunosc asta ma apucase si pe mine inainte cu 1 luna de nastere. eu am mai crescut copii, stiam ce si cum se face cu ei si de aceea ii spuneam mamei mele ca mi-e teama ca n-am sa ma descurc, ca n-am sa stiu ce sa-i fac lui bebe. mama zicea "mai, daca eu care pana la tine (adica je) nu m-am uitat catre copii m-am descurcat, tu sa nu te descurci?" si a avut dreptate m-am descurcat dar nu din cauza experientei ce din cauza instinctului si apoi pt ca mi-am cunoscut incet copilul si stiam ce vrea.

taia
28.01.2010, 11:29:28
subscriu!
si daca ai timp, chef si bani du-te la Gyula cateva zile. Nu zic ca a fost o minune dar zic ca pe mine m-a ajutat apa aia a lor (asa-i ca deja gandesc ca o muiere dusa cu pluta?)Insa chiar cred ca acele 5 zile mi-au facut bine: m-am odihnit, m-am relaxat si poate si apa aia cu nu stiu ce in ea

andymatei
28.01.2010, 13:06:07
subscriu!
si daca ai timp, chef si bani du-te la Gyula cateva zile. Nu zic ca a fost o minune dar zic ca pe mine m-a ajutat apa aia a lor (asa-i ca deja gandesc ca o muiere dusa cu pluta?)Insa chiar cred ca acele 5 zile mi-au facut bine: m-am odihnit, m-am relaxat si poate si apa aia cu nu stiu ce in ea

Sau la Sovata...am inteles ca, chiar au efect tratamentele de acolo.

taia
28.01.2010, 15:03:03
numai ca la sovata se comporta cu tine ca si cu un animal...cel putin in vara cand a fost prietena mea cam asa a fost!

andymatei
28.01.2010, 15:09:31
numai ca la sovata se comporta cu tine ca si cu un animal...cel putin in vara cand a fost prietena mea cam asa a fost!

Serios...mai, avem si noi o chestie buna si nu suntem in stare sa o folosim cum trebuie. Vazusem un reportaj la TV cu un hotel privat care arata foarte foarte bine si retin ca nici nu aveau preturi exorbitante.

taia
28.01.2010, 15:41:48
Serios...mai, avem si noi o chestie buna si nu suntem in stare sa o folosim cum trebuie. Vazusem un reportaj la TV cu un hotel privat care arata foarte foarte bine si retin ca nici nu aveau preturi exorbitante.
nu stiu de hotelul privat, acolo s-ar putea sa fie ok
faza e ca la stat au un singur nenea dr de vreo 70 de ani care se pricepe la toate , ca baga cate 12 femei in sala pt tratament si usile se tot deschid si inchid deci chiar te poate vedea toata lumea si ca se vorbeste foarte aiurea (cel putin asa era in august. prietena mea a venit scarbita!)

alla76
28.01.2010, 18:50:18
acolo nu ma duc... nici in ruptul capului :))
fac orice pt copil... dar la sovata nu! adica nu la procedur, da la statiune :))

alla76
28.01.2010, 18:54:19
eu de un an sunt la faza in care mereu ma astept cel mai putin... :-L

dar tac acum, ajunge cu lamentarea

pup fetele, burticile, printesa si BB Duracel

andymatei
28.01.2010, 19:46:19
Alla...din ciclul intrebarilor absolut aiurea...voi ati incercat remedii naturiste? Am inteles ca sunt mai mult de un vagon...

taia
28.01.2010, 19:59:51
eu de un an sunt la faza in care mereu ma astept cel mai putin... :-L

dar tac acum, ajunge cu lamentarea

pup fetele, burticile, printesa si BB Duracel
va veni si randul tau
stiu
si noi pupam alla

alla76
28.01.2010, 20:54:13
Alla...din ciclul intrebarilor absolut aiurea...voi ati incercat remedii naturiste? Am inteles ca sunt mai mult de un vagon...
pentru el avem un tratament pe care nu il schimbam ca da roade. contine si naturiste (napraznic romanesc)
pentru mine ceai de cretisoara si vin rosu :D

ideea e ca e nevoie de mai mult ajutor decat cel de la mama natura.
si daca e sa se prinda de la o inseminare, atunci tot ajutorul posibil e nevoie. Ca e risc mare sa nu stea :-L
O sa vad curand cat de mult a ajutat si suplimentarea cu B-uri (ca am deficit pronuntat de B-uri, iar cu deficit de B9 - acid folic...chiar nici nu vreau sa raman....pana nu il rezolv:-w)

marina2008
29.01.2010, 17:23:19
Buna fetelor!
De teama sa nu ii placa micutului/micutei sa stea in patut de prima data (deh s-ar speria de atata spatiu ) m-am gandit la un cos de rachita ceva mai maricel in care sa il pun in prima -a doua luna.Stiti de unde as putea face rost de asa ceva sau daca ati auzit de cineva care face? Am vazut ceva in Real, ce-i drept ca pret ajunge ca un patut,dar nu mi-a placut.

http://www.bebedesign.ro/cos-rachita.php (trimit si un link ca sa vedeti despre ce ar fi vorba,ceva in genul acesta imi doresc )

nicky_s
29.01.2010, 17:28:14
Buna fetelor!
De teama sa nu ii placa micutului/micutei sa stea in patut de prima data (deh s-ar speria de atata spatiu ) m-am gandit la un cos de rachita ceva mai maricel in care sa il pun in prima -a doua luna.Stiti de unde as putea face rost de asa ceva sau daca ati auzit de cineva care face? Am vazut ceva in Real, ce-i drept ca pret ajunge ca un patut,dar nu mi-a placut.

http://www.bebedesign.ro/cos-rachita.php (trimit si un link ca sa vedeti despre ce ar fi vorba,ceva in genul acesta imi doresc )
frumos dar cam scump intr-adevar ca incape in el doar primele luni. de ce nu iei un landou? in primele saptamani fetita mea dormea in landou si landoul pus in patut. ca pret e cam un milion si ceva.

Anne13
29.01.2010, 17:44:30
Buna fetelor!

Sti unde am vazut mai ieftin sa ceva in piata mare acolo unde sunt artizanalele si sunt tot felu de cosuti si destea facute de ei.....sti unde zic?

marina2008
29.01.2010, 19:35:27
Sti unde am vazut mai ieftin sa ceva in piata mare acolo unde sunt artizanalele si sunt tot felu de cosuti si destea facute de ei.....sti unde zic?

Da ,stiu.Multumesc mult.Osa imi fac timp sa trec pe acolo sa vad ce au.

dramatzica
31.01.2010, 15:11:34
fetelor, postez si eu aici ca nu stiu unde altundeva si ca vreau sa aud si parerea miresicilor care au avut nunta deja: daca avem ospatarii inclusi in pret mai trebuie sa le dam bacsis? cum se obisnuieste sau voi cum ati procedat?
va pup.>:D<

taia
31.01.2010, 15:19:02
fetelor, postez si eu aici ca nu stiu unde altundeva si ca vreau sa aud si parerea miresicilor care au avut nunta deja: daca avem ospatarii inclusi in pret mai trebuie sa le dam bacsis? cum se obisnuieste sau voi cum ati procedat?
la mine nu au fost in pret, am platit pt fiecare 150 ron. Pt ca am fost foarte multumiti de ei, dimineata le-am mai dat si ciubuc!

alla76
31.01.2010, 16:15:13
nici eu nu te pot ajuta...si noi i-am platit separat, nu erau inclusi in pretul total

Andra_Alexandra
31.01.2010, 16:33:23
nici eu nu te pot ajuta...si noi i-am platit separat, nu erau inclusi in pretul total

Si acuma oare cat se da la un ospatar ? Nici la mine nu sunt inclusi in pret :D

Anne13
31.01.2010, 16:57:40
Si acuma oare cat se da la un ospatar ? Nici la mine nu sunt inclusi in pret :D
O sa iti zica ei tariful stai linistita eu asa stiu ca se procedeaza ca iti zic ei pt cat vin......

alla76
31.01.2010, 17:01:01
O sa iti zica ei tariful stai linistita eu asa stiu ca se procedeaza ca iti zic ei pt cat vin......
exact. asa ne-a spus si nou: meniul e atata, ospatarii atata.
mi se pare cel mai cinstit

dramatzica
31.01.2010, 18:33:22
dar noua ne-au spus ca ospatarii ii platesc ei, cei de la sala.
acuma daca le mai dau si eu 150Ron/pers inseamna ca o sa fie platiti dublu... ori mie mi se pare f mult asa un tips ...
PS. nici eu nu am salar si nu astept tips de la nimeni:D

Anne13
31.01.2010, 18:37:12
dar noua ne-au spus ca ospatarii ii platesc ei, cei de la sala.
acuma daca le mai dau si eu 150Ron/pers inseamna ca o sa fie platiti dublu... ori mie mi se pare f mult asa un tips ...
PS. nici eu nu am salar si nu astept tips de la nimeni:D
Daca ii platesc cei de la sala nu mai tre sa le dai nimic ......tu le dai in caz daca vrei si daca iti place cum au fost in noaptea respectiva sau le poti da si lor o caserola de praji.....

dramatzica
31.01.2010, 18:40:26
Daca ii platesc cei de la sala nu mai tre sa le dai nimic ......tu le dai in caz daca vrei si daca iti place cum au fost in noaptea respectiva sau le poti da si lor o caserola de praji.....
:D :-B :D :))
oare ce ar zice? :))

Anne13
31.01.2010, 18:57:24
:D :-B :D :))
oare ce ar zice? :))
Din moment ce sunt latiti nu mai asteapta bani si sunt oki si praj sunt care nu dau niciatata macar.....

taia
03.02.2010, 11:55:05
ce fac fetele?

andymatei
03.02.2010, 13:01:38
Pe aici pe acas', mai muncim un pic, ne mai intindem un pic, mai mancam un pic...:D si tot asa...apoi ne mai scoatem oleaca piticii la cate o plimbare, mai stam de vorba cu bebe, mai stresam sotul...program normal de gravida :D

taia
03.02.2010, 13:58:00
Pe aici pe acas', mai muncim un pic, ne mai intindem un pic, mai mancam un pic...:D si tot asa...apoi ne mai scoatem oleaca piticii la cate o plimbare, mai stam de vorba cu bebe, mai stresam sotul...program normal de gravida :D
stau si ma gandesc ca fac acelasi lucru...si presupun ca se va tot agrava:-w

andymatei
03.02.2010, 14:49:53
Oricum nu pot sa spun ca as fi in stare sa fac multe alte lucruri...obosesc si daca ma duc pana la toaleta.

tina19
03.02.2010, 14:53:34
Oricum nu pot sa spun ca as fi in stare sa fac multe alte lucruri...obosesc si daca ma duc pana la toaleta.
vai ce putin mai ai:O

taia
03.02.2010, 15:21:40
las ca mai e un pic si o tii pe aia mica in brate!!!:* :* >:D<

marina2008
03.02.2010, 15:53:57
Fetelor,la mine e mai grav-nu stiu daca voi avea baiat sau fetita,avem 31 saptamani dar inca nu stim.In ce priveste planurile eu ma stresez de 2 ori mai mult....

A-propos de cos de rachita--MI-AM GASIT.Luni am fost intr-o mica excursie si am venit pe la Cluj si am gasit intr-un sat,aveau la sosea lucruri din astea de artizanat si l-am scos si la 60 ron.De acum trebuie sa facem lenjeria,sa il imbracam frumos.....si iar ne batem capul pt culoarea lenjeriei si tot asa....

Am uitat sa va spun ca am intrat in concediu prenatal si de acu o sa va bat si eu mai mult la cap cu intrebarile mele......

Sanatate multa va doresc tuturor si sarcina usoara.!!!

andymatei
03.02.2010, 18:07:25
Sarcina usoara si tie Marina si sa ne pui poze cu cosuletul cand e gata si lenjeria (verde, galbe, portocaliu cred ca sunt culori potrivite atat pentru fetite cat si pentru baietei).
Bebe vostru e smecher, vrea sa va faca surpriza cand vine :D

taia
03.02.2010, 19:18:23
Fetelor,la mine e mai grav-nu stiu daca voi avea baiat sau fetita,avem 31 saptamani dar inca nu stim.In ce priveste planurile eu ma stresez de 2 ori mai mult....

A-propos de cos de rachita--MI-AM GASIT.Luni am fost intr-o mica excursie si am venit pe la Cluj si am gasit intr-un sat,aveau la sosea lucruri din astea de artizanat si l-am scos si la 60 ron.De acum trebuie sa facem lenjeria,sa il imbracam frumos.....si iar ne batem capul pt culoarea lenjeriei si tot asa....

Am uitat sa va spun ca am intrat in concediu prenatal si de acu o sa va bat si eu mai mult la cap cu intrebarile mele......

ce BB cu surprize!!!
la Izvoru Crisului ai luat cosul nu?
pozici nu ne pui?

taia
03.02.2010, 21:10:24
alla?????????????????????????????????????????????? ??????
ce faci fata?

andymatei
03.02.2010, 22:05:18
Alla nu ne mai iubeste? :-s:-s:-s

tina19
04.02.2010, 09:25:42

asteptam poze cu cosul gata pt bebe. f ciudat ca nu vrea bebe sa va arate nici la varsta asta ce e ;)) se cheama personalitate draga :-" asa-s copii de azi (zise baba:)))
asteptam sa intri mai des pe la noi >:D<

tina19
04.02.2010, 09:26:12
da' chiar asa, ce faci Alla? ne lasi sa barfim singure?

andymatei
04.02.2010, 10:36:46
Ce mai invart fetele dragi?
Sotul meu, saracutul, a scapat ieri de la servici pe la 8 seara si si-a mai adunat energie si sa-si scoata balenuta la plimbare, asa ca am vazut si eu oameni :D...desigur dupa jumate de ora am fost muci de oboseala si a trebuit sa ma aduca acasa ;)) ...dar macar am fost si eu pe afara un picutel...

marina2008
04.02.2010, 10:56:06
Am gasit un site interesant pentru viitoarele mamici http://www.babyonline.ro/

taia
04.02.2010, 17:01:25
Ce mai invart fetele dragi?
Sotul meu, saracutul, a scapat ieri de la servici pe la 8 seara si si-a mai adunat energie si sa-si scoata balenuta la plimbare, asa ca am vazut si eu oameni :D...desigur dupa jumate de ora am fost muci de oboseala si a trebuit sa ma aduca acasa ;)) ...dar macar am fost si eu pe afara un picutel...
pup balenuta!
sa stii ca eu asa obosesc si acum...ce m-oi face peste cateva luni?

alla76
04.02.2010, 18:29:37
alla?????????????????????????????????????????????? ??????
ce faci fata?

Alla nu ne mai iubeste? :-s:-s:-s

da' chiar asa, ce faci Alla? ne lasi sa barfim singure?
eu mereu sunt pe aici
nu v-am parasit nici o zi
am citit toate postarile si am si raspuns cand am avut la ce
in rest, va citesc la o bere si o tigara

taia
04.02.2010, 19:27:05
eu mereu sunt pe aici
nu v-am parasit nici o zi
am citit toate postarile si am si raspuns cand am avut la ce
in rest, va citesc la o bere si o tigara
tigara???:-w
esti ok?
la servici?

alla76
04.02.2010, 22:04:29
tigara???:-w
esti ok?
la servici?
da...tigara :-"

sunt ok, fata cuminte (mereu am fost :-")

la servici e cum e, bine ca mai e

voi?
eu unde vad pozicile?

taia
05.02.2010, 09:29:33

voi?
eu unde vad pozicile?
eu n-am pozici!:-?

andymatei
05.02.2010, 11:07:16

voi?
eu unde vad pozicile?

Tigara? :-L
Ce poze? Unde poze?

andymatei
05.02.2010, 11:18:11
pup balenuta!
sa stii ca eu asa obosesc si acum...ce m-oi face peste cateva luni?

Mda...azi deja platesc pretul plimbarii...iar am racit :(( :(( :((
Am zapacit de atata raceala...

zizitop
05.02.2010, 18:33:41
Fetelor imi spuneti si mie un ecograf performant in Oradea? Ca sunt multe, dar il vreau pe cel mai bun pentru o a doua parere.[-o<[-o<[-o<[-o<

alla76
05.02.2010, 19:53:31
eu n-am pozici!:-?
pozici de la eco...
tot ai zis ca ne arati ...

taia
05.02.2010, 21:17:58
pozici de la eco...
tot ai zis ca ne arati ...
stiu ca am zis...am zis si ca am dat aparatul imprumut...:-"
las ca-l cer si promit ca arat!

taia
05.02.2010, 21:18:51
Fetelor imi spuneti si mie un ecograf performant in Oradea? Ca sunt multe, dar il vreau pe cel mai bun pentru o a doua parere.[-o<[-o<[-o<[-o<
nu stiu care ar fi cel mai bun...stiam ca au unul super ok la maternitate dar ca e folosit numai de unii...

andymatei
05.02.2010, 21:43:28
Cei de la Eurorad cica au aparate performante.
Zizi...ai incredere in bebe tau o sa fie bine!

alla76
05.02.2010, 22:00:38
stiu ca am zis...am zis si ca am dat aparatul imprumut...:-"
las ca-l cer si promit ca arat!
hmm... ai 19 saptamani ... si recuperezi aparatul cam de 12 saptamani [-(

alla76
05.02.2010, 22:02:36
Cei de la Eurorad cica au aparate performante.
Zizi...ai incredere in bebe tau o sa fie bine!
de eurorad am auzit si eu ca ar avea aparatura ok, si de eco de la maternitate de care zice taia am auzit ca e mai ok (cel putin mai ok decat cele din cabinete)

taia
06.02.2010, 09:31:28
ei si tu...numai de vreo 4!!!
stii tu "neamurile ti le da DD"!

taia
06.02.2010, 09:59:57
pup fetele
plecam la ai mei azi, pana maine voi fi din nou cea mai alintata!!!
aveti grija de voi, week-end placut!>:D<

nicky_s
06.02.2010, 19:45:37
of, Doamne, acum am citit si eu. fii optimsta, bebe tau e ok, va fi la fel de frumos si sanatos ca Eduard. mai intreb si eu de eco, ca nu prea stiu cat de performante ar fi astea de la noi. nu te-ai interesat in Cluj la Gynia daca au ceva?

nicky_s
06.02.2010, 19:47:00
daaaaaaaaaaaaa:[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected]
:-L

andymatei
06.02.2010, 20:04:50
Nu ne baga Taia in seama, e la mami ei si se alinta :D

taia
07.02.2010, 19:13:35
Nu ne baga Taia in seama, e la mami ei si se alinta :D
corect!
da am venit si incepe iar...

andymatei
08.02.2010, 17:22:38
Cum a trecut week-endul fetele?
Ce face puisorul de Nicky si cum se mai simte bebe Duracell?

tina19
09.02.2010, 08:00:31
Cum a trecut week-endul fetele?
Ce face puisorul de Nicky si cum se mai simte bebe Duracell?
chiar ca a trecut repede week-end-ul asta, de mai tinea putin s ama odihnesc si eu si sa-mi revin ca lumea. m-a trosnit si pe mine raceala. la mine s-au combinat virusii, s-au corcit:)). am luat de la sotul, de la sefa si m-a trantit la pat de n-am putut sa stau pe picioare. ma dureau oasele, de-astea urate.
Duracel e mai bine. vineri l-am dus c-o falca-n cer si una lipsa la pediatra pt ca facea febra de-o saptamana. mi-a spus ca face febra de la antibiotic :O
de sambata nu mai face febra si de azi l-am dus la cresa. sa speram ca va fi bine in continuare.

taia
09.02.2010, 10:20:18
chiar ca a trecut repede week-end-ul asta, de mai tinea putin s ama odihnesc si eu si sa-mi revin ca lumea. m-a trosnit si pe mine raceala. la mine s-au combinat virusii, s-au corcit:)). am luat de la sotul, de la sefa si m-a trantit la pat de n-am putut sa stau pe picioare. ma dureau oasele, de-astea urate.
Duracel e mai bine. vineri l-am dus c-o falca-n cer si una lipsa la pediatra pt ca facea febra de-o saptamana. mi-a spus ca face febra de la antibiotic :O
de sambata nu mai face febra si de azi l-am dus la cresa. sa speram ca va fi bine in continuare.
iar cresa? mama ei amuia!
dar acum tu cum te simti? sper ca stai in pat acasa si nu pe la servici!!!
Andy mai bine?
nicky cum e Naty?
Alla?
eu sunt acasa, ma odihnesc...insa ma duc imediat sa-mi cumpar Mc ca m-au apucat poftele...#-o

andymatei
09.02.2010, 14:32:10

Si pe nepotelul nostru l-au internat ca a facut febra si medicii au spus ca are puroi la amigdale si l-au externat dupa 2 zile ca a facut febra de la vaccin de fapt. El saracutul nici nu prea papa, nici apa nu prea vrea sa bea dar e vioi si activ...Macar l-au hidratat un picut cat a stat la spital...dar in rest...

andymatei
09.02.2010, 14:33:25
Andy mai bine?
nicky cum e Naty?
Alla?
eu sunt acasa, ma odihnesc...insa ma duc imediat sa-mi cumpar Mc ca m-au apucat poftele...#-o

:)) las' ca si pe mine ma apuca periodic Mc! Incerc sa ma abtin cat pot, dar nu reusesc totdeauna :D

nicky_s
09.02.2010, 15:39:44
picea e bine, saraca am carat-o dupa noi peste tot WE asta si nu a zis nimic. ma astept la un moment dat sa ne reclame cineva la protectia copilului=))

andymatei
09.02.2010, 16:30:36
picea e bine, saraca am carat-o dupa noi peste tot WE asta si nu a zis nimic. ma astept la un moment dat sa ne reclame cineva la protectia copilului=))

In mod sigur ca ea a fost happy ca a mers la plimbare cu voi...il vad pe nepotu-meu ce se amaraste cand pleaca mami lui undeva fara el. Sta la usa si tot spune "mami mami mami" de te sfasii tot.

dydy_nycky
09.02.2010, 17:45:31
buna fetelor, din nou vin sa cer ajutor de la voi, daca binevoiti sa ma ajutati;;)...stiti in oradea unde se coperteaza lucrari de licenta?>:D<

tina19
09.02.2010, 18:33:08
Andy mai bine?
nicky cum e Naty?
Alla?
cat l-am tinut acasa n-am auzit altceva decat "chesa, chesa". ii era dor sa mearga la cresa si-i era dor de copii.
eu normal ca sunt la munci. ce naiba sa fac acasa =))

tina19
09.02.2010, 18:37:43
Si pe nepotelul nostru l-au internat ca a facut febra si medicii au spus ca are puroi la amigdale si l-au externat dupa 2 zile ca a facut febra de la vaccin de fapt. El saracutul nici nu prea papa, nici apa nu prea vrea sa bea dar e vioi si activ...Macar l-au hidratat un picut cat a stat la spital...dar in rest...
saracul copil! medicii spun ca nu se face febra mai mare de 37.5 de la dinti. eu spun ca sunt copii care fac pana la 39 febra. Andrei facea si face si acum febra mare de la dinti si ii o febra tare ciudata. acum ii urca temperatura pana la 39 ca peste 5 minute sa-i coboare la 37.5 fara antitermice.

taia
09.02.2010, 19:29:37
cat l-am tinut acasa n-am auzit altceva decat "chesa, chesa". ii era dor sa mearga la cresa si-i era dor de copii.
eu normal ca sunt la munci. ce naiba sa fac acasa =))
pai sa te odihnesti mama...

taia
10.02.2010, 13:50:57
Am vorbit cu Alla la telefon...noi cand ne vedem?
eu si alla putem oricand (de fapt alla dupa 17.00)
astept propuneri!!!

andymatei
10.02.2010, 14:01:57
Am vorbit cu Alla la telefon...noi cand ne vedem?
eu si alla putem oricand (de fapt alla dupa 17.00)
astept propuneri!!!

Fetili...cam ultimele sanse sa vedeti balena alba asa ca eu zic sa va grabiti :D

taia
10.02.2010, 15:01:58
Fetili...cam ultimele sanse sa vedeti balena alba asa ca eu zic sa va grabiti :D
cam de asta ma gandeam si eu...ca mi-e dor de tine!!!
venim undeva in zona ta, daca vrei...
ce ziceti?

nicky_s
10.02.2010, 16:13:52
buna fetelor, din nou vin sa cer ajutor de la voi, daca binevoiti sa ma ajutati;;)...stiti in oradea unde se coperteaza lucrari de licenta?>:D<
eu am facut-o la Treira in Cantemir. cred ca poti si la imprimeria de vest in calea aradului

nicky_s
10.02.2010, 16:14:41
Andy mai bine?
nicky cum e Naty?
Alla?
Mc, yummmmmmmy................. te bat!

andymatei
10.02.2010, 16:52:34
Poate o pacalim si pe Nicky sa vina sa ne vada....:D

tina19
10.02.2010, 18:29:25
votez si eu pt intalnire. dupa ora 5 e ok si pt mine.

taia
10.02.2010, 22:29:31
votez si eu pt intalnire. dupa ora 5 e ok si pt mine.
si o zi?
cine propune o zi?

andymatei
11.02.2010, 11:11:05
si o zi?
cine propune o zi?

Andy maine merge la control :-SS :-SS :-SS ...ce ziceti de luni?

taia
11.02.2010, 12:01:02
Andy maine merge la control :-SS :-SS :-SS ...ce ziceti de luni?
pentru Taia ok luni!
fetele?

tina19
11.02.2010, 17:59:01
eu luni, marti si miercuri dau bac-ul8-} si nu pot sa vin

taia
11.02.2010, 19:03:38
ooooooooooooooffffffffffffffffffffffffffffffffffff !

andymatei
11.02.2010, 22:17:40

Am auzit si la radio de bac...Ce bac? Simulare sau e pe bune?
Pana ne organizam noi...veniti sa ma vedeti la maternitate :))

alla76
11.02.2010, 22:32:03
si sambata e o zi
pe mine nu ma deranjeaza ca e weekend. daca voi sunteti disponibile :*

marina2008
12.02.2010, 09:58:24
Fetelor,sunt fericita...in sfarsit am aflat ce minune va veni pe lume la inceputul lui aprilie.......:x>:D<va fi FETITA ,acum mai mult ca oricand stiu ce sa ii iau.De cand sunt acasa ,aproape in fiecare zi merg la cumparaturi de il innebunesc pe sotul.A-propos,sotii vostrii ce zic cand cumparati si aia si aia sau voi cum stati la capitolul asta? eu nu tin cont de superstitii si am cumparat inainte ca atunci nu are cine sa imi ia.Sotul ? nici atat.ar fi prea mare bataie de cap pentru el ,acum cand mergem impreuna abia asteapta sa iasa din magazin ,:-p eu iau masuri din timp ,acum cat ma mai pot deplasa.

O zi buna sa aveti !!!

Abia astept sa se incalzeasca afara!!![-o<[-o<[-o< nu mai vreau iarna....:((

taia
12.02.2010, 10:53:14
Fetelor,sunt fericita...in sfarsit am aflat ce minune va veni pe lume la inceputul lui aprilie.......:x>:D<va fi FETITA ,acum mai mult ca oricand stiu ce sa ii iau.De cand sunt acasa ,aproape in fiecare zi merg la cumparaturi de il innebunesc pe sotul.A-propos,sotii vostrii ce zic cand cumparati si aia si aia sau voi cum stati la capitolul asta? eu nu tin cont de superstitii si am cumparat inainte ca atunci nu are cine sa imi ia.Sotul ? nici atat.ar fi prea mare bataie de cap pentru el ,acum cand mergem impreuna abia asteapta sa iasa din magazin ,:-p eu iau masuri din timp ,acum cat ma mai pot deplasa.

O zi buna sa aveti !!!

felicitari pt printesa!!!
poze cu ce ai cumparat?

taia
12.02.2010, 10:54:18
si sambata e o zi
pe mine nu ma deranjeaza ca e weekend. daca voi sunteti disponibile :*
eu sambata nu pot! noi ne-am obisnuit ca daca nu plecam la ai mei sa stam numai noi, facem ceva bun de papa, vedem un film sau dinastea:-p

andymatei
12.02.2010, 11:53:40

O zi buna sa aveti !!!

Nu poti sa le lasi pe toate de cumparat dupa ce se naste bebe...sotul meu e din specia rara care intelege ce culoare merge cu ce si care e diferenta intre comoda si dulap dar tot nu l-as trimite singurel la cumparaturi.
El e tare cuminte, ma intreaba daca ne trebuie, eu confirm, cumparam.
De deplasat tot mai greu te vei deplasa :D

tina19
12.02.2010, 14:35:02
ii bac pe bune. acum probele orale se sustin in timpul anului scolar :-&. baiul cel mare e ca stau de la 6 dimineat apana seara pe la 8, 9.
in ritmul asta ne intalnim cand organizam nunta copiilor nostri :(

taia
12.02.2010, 15:20:44
:D :D :D
zici tu ceva!
intre timp nici eu nu mai pot luni...
zic sa vedem ce ii zice azi doc la andy si apoi stabilim!!!
ii bac pe bune. acum probele orale se sustin in timpul anului scolar :-&. baiul cel mare e ca stau de la 6 dimineat apana seara pe la 8, 9.
in ritmul asta ne intalnim cand organizam nunta copiilor nostri :(

taia
12.02.2010, 19:52:40
andy????????????????????????????????
Ati Venit?
Ce A Spus Doc?

andymatei
12.02.2010, 21:18:06
andy????????????????????????????????
Ati Venit?
Ce A Spus Doc?

Venit! Doamna doctor spune ca suntem in paramentrii normali.

alla76
12.02.2010, 21:27:10
deci nu vrea nimeni sa ma scoata la un cico? sa-mi dea 2 palmi si sa ma scoata din depresie??

marina, felicitari pt printesa si spor la cumparaturi

Andu, pupam printesa in parametrii normali

taia
12.02.2010, 21:49:53
Venit! Doamna doctor spune ca suntem in paramentrii normali.
AI VAZUT? ACUMA SA VIN CU DINALEA CA 'TI-AM ZIS EU'?
CE-O MAI ZIS?
PE CAND EVACUAREA?

taia
12.02.2010, 21:51:18
deci nu vrea nimeni sa ma scoata la un cico? sa-mi dea 2 palmi si sa ma scoata din depresie??

marina, felicitari pt printesa si spor la cumparaturi

Andu, pupam printesa in parametrii normali
IUBITA...>:D< >:D< >:D< spui la mine care-i baiu?
hai nu fi trista! vine primavara!!!
edit: ai fost la doc? ce a zis?

alla76
12.02.2010, 22:22:57
IUBITA...>:D< >:D< >:D< spui la mine care-i baiu?
hai nu fi trista! vine primavara!!!
edit: ai fost la doc? ce a zis?
fost...
nu pot sa ma descarc pe forum chiar de tot...
in linii mari: ovarele mele sunt din nou in greva :gen_07::gen_07::gen_07:
si m-a si trimis la cura... ca am luat prea mari proportii :-L:-L:-L
si lasand la o parte ca ale mele ovare se pare ca sunt in greva de vreo jumatate de an... daca trecem de asta ne lovim de oligospermia lui, daca trecem si de asta, ne lovim de trombofilia mea :-L:-L:-L
si uite asa ne distram noi.
si bineinteles, in continuare doar pe un singur salar:gen_07:

taia
12.02.2010, 23:03:53
fost...
si lasand la o parte ca ale mele ovare se pare ca sunt in greva de vreo jumatate de an... daca trecem de asta ne lovim de oligospermia lui, daca trecem si de asta, ne lovim de trombofilia mea :-L:-L:-L
off!!!#-o #-o #-o
nu stiu ce sa zic...sper sa fie bine! multe nu pot face dar sunt aici cand ai nevoie!>:D<

tina19
13.02.2010, 09:10:46
fost...
:O:O:O:O:O da' cat ai luat draga de zice ca trebuie sa tii cura? Doamne de ma iarta ca esti putina rau.

of cand s-or mai gata baiurile astea?

tina19
13.02.2010, 09:14:27

O zi buna sa aveti !!!

felicitari pt fetita! sa fiti sanatoase!
sotul tau e la fel ca marea majoritate a barbatilor. stai linistita. cunosc f putini barbati care au rabdare la cumparaturi si si mai putini care s eimplica in cumparaturi. asa ca fa ce ai tu de facut c-o faci bine :D (toate ne pricepem la shoping) si fa niste poze cu ce ai luat sa vedem si noi rochite.
cand eram gravida si umblam la shoping pt bebe ma uitam numai dupa rochite rosii cand eu trebuia s ama uit dupa nadragi.

alla76
13.02.2010, 09:15:18
:O:O:O:O:O da' cat ai luat draga de zice ca trebuie sa tii cura? Doamne de ma iarta ca esti putina rau.

of cand s-or mai gata baiurile astea?
adevarul e ca am luat peste 7 kg
care e mult procentual...
da nu asta e baiul cel mai mare ci ...
:-$ am iesit cu un gust amar...dat de senzatia de fusareala :-s
ceea ce nu ma avantaseaza absolut deloc, mai ales in situatia in care nu mai stiu incotro sa o iau :-L

tina19
13.02.2010, 09:17:35
ceea ce nu ma avantaseaza absolut deloc, mai ales in situatia in care nu mai stiu incotro sa o iau :-L
asta nu e bine. eu nu mi-am ascultat senzatia asta si rau am facut. acuma la tine e altceva. tu o stii mult mai bine si umbli de f multa vreme.

taia
13.02.2010, 15:18:16
ar mai trebui sa incerci un medic...eu stiu ce sa zic?

tina19
13.02.2010, 15:19:15
si eu am gandit asta dar sincer n-am avut curajul s-o si spun.:-<

andymatei
13.02.2010, 16:56:59

Incercam si eu sa gasesc o formulare cat mai delicata pentru acelasi lucru. Totusi cel mai important e ce simti tu. Ai incredere perfecta in medicul la care mergi acum?

alla76
13.02.2010, 16:58:36
si eu am gandit asta dar sincer n-am avut curajul s-o si spun.:-<
ei, si eu ma gandesc de mult la asta. stiu ca nu pic pe specializarea ei, dar am nevoie de monitorizarile ecografice facute de ea. ca nu imi permit pt fiecare ecograf de foliculometrie sa merg la un specialist in alt oras. ca pe infertilitate, specialisti nu avem in oras:-<

taia
13.02.2010, 18:28:52
ei, si eu ma gandesc de mult la asta. stiu ca nu pic pe specializarea ei, dar am nevoie de monitorizarile ecografice facute de ea. ca nu imi permit pt fiecare ecograf de foliculometrie sa merg la un specialist in alt oras. ca pe infertilitate, specialisti nu avem in oras:-<
auzi?
tocmai am citit de centrul acela deschis in sanmartin
oare acolo n-ai putea incerca?

tina19
13.02.2010, 19:30:48
din punctul asta de vedere e ok cum zici si sunt de acord dar daca accepti un sfat, mai consulta inca un specialist. stiu ca te-ai cam saturat de medici si sincer te inteleg perfect.

ca o concluzie generala: orasul nostru sta f prost la capitolul medici si ma refer aici la toate specializarile.

alla76
13.02.2010, 22:58:16
din punctul asta de vedere e ok cum zici si sunt de acord dar daca accepti un sfat, mai consulta inca un specialist. stiu ca te-ai cam saturat de medici si sincer te inteleg perfect.

ca o concluzie generala: orasul nostru sta f prost la capitolul medici si ma refer aici la toate specializarile.
ai dreptate. oricum asta e si intentia.
dupa ce (daca) ne redresam financiar reluam dosarul deschis la kaali.
dar pentru moment incercam pe masura bugetului pe care il putem aloca pentru asta.

si da...m-am saturat de medici. marea majoritate sunt superficiali si iti trebuie nervi de otel sa incerci sa te documentezi in paralel cu procedurile, sa te convingi ca nu gresesti nimic cand iei hotararile pe care de fapt ar trebui sa ti le explice, sa-ti prezinte riscurile si / sau alternativele...
cred ca cer eu prea mult :-s

tina19
14.02.2010, 12:49:00
ai dreptate. oricum asta e si intentia.
dupa ce (daca) ne redresam financiar reluam dosarul deschis la kaali.
dar pentru moment incercam pe masura bugetului pe care il putem aloca pentru asta.

si da...m-am saturat de medici. marea majoritate sunt superficiali si iti trebuie nervi de otel sa incerci sa te documentezi in paralel cu procedurile, sa te convingi ca nu gresesti nimic cand iei hotararile pe care de fapt ar trebui sa ti le explice, sa-ti prezinte riscurile si / sau alternativele...
cred ca cer eu prea mult :-s
la fel ma simt si eu dar eu din partea pediatrilor, acum. intotdeauna vin sa citesc dupa ce pun un diagnostic, intotdeauna raman cu urme de indoiala, itotdeauna astept mai multa comunicare de la ei si nu primesc nici macar cand vin pe bani acasa.
la un moment dat am zis ca sunt paranoica pt ca vad mai mult decat medicii, mi se pare prea exagerat tratamentul, mi se pare mult prea slabit organismul copilului. si cum noi ii vizitam daca nu saptamanal, tot la doua saptamani ... va inchipuiti cat de dragi imi sunt. uneori ma cuprinde o disperare si o neputinta.

si din pacate cam totul se reduce la nenorocitul asta de buget care e tot mai mic.:-<

nicky_s
14.02.2010, 23:49:52
fost...
draga de tine. la un cico nu te pot scoate, poate la o plimbare pe la amiaza daca ai tu timp pe la orele alea, cu mare drag.:*

alla76
15.02.2010, 00:08:58
draga de tine. la un cico nu te pot scoate, poate la o plimbare pe la amiaza daca ai tu timp pe la orele alea, cu mare drag.:*
sunt la servici pe la orele alea :-<

nicky_s
15.02.2010, 18:56:46
sunt la servici pe la orele alea :-<
hai ca daca imi iese pasenta [-o< ne invecinam si cum vine primara te invit seara la impins de carucior + solicit servicii de babysitting:-p

andymatei
15.02.2010, 19:43:13
hai ca daca imi iese pasenta [-o< ne invecinam si cum vine primara te invit seara la impins de carucior + solicit servicii de babysitting:-p

In Rogerius aveti colectie de parcuri...ne ajuta Dumnezeu sa fim bine si sanatosi, ar trebui sa venim si noi sa ne plimbam cu voi in parculetul de copii. :D

tina19
15.02.2010, 19:43:32
te muti mai aproape de noi? :D<:-P

nicky_s
15.02.2010, 20:04:52
te muti mai aproape de noi? :D<:-P
sper[-o< . nu ca acum as sta f departe...:D

nicky_s
15.02.2010, 20:08:46
In Rogerius aveti colectie de parcuri...ne ajuta Dumnezeu sa fim bine si sanatosi, ar trebui sa venim si noi sa ne plimbam cu voi in parculetul de copii. :D
noi ne plimbam prin parculetul Olosig:D . tot glumeam ca la anul o sa se joace copilul prin parc si mai gaseste un femur, niste falange....;;) asa invatam anatomie:D

andymatei
15.02.2010, 20:47:10
noi ne plimbam prin parculetul Olosig:D . tot glumeam ca la anul o sa se joace copilul prin parc si mai gaseste un femur, niste falange....;;) asa invatam anatomie:D

Merge si de un puzzle daca gaseste bucati suficente :D...acu zice sotul ca si noi avem aici parc cu puzzle (fostul cimitir Seleus)

alla76
15.02.2010, 20:51:51
unde???

stai linistita, ca nu mai sunt oase prin olosig... au avut grija ai mei catei :D

tina19
16.02.2010, 10:43:52
sper[-o< . nu ca acum as sta f departe...:D
nu e departe dar sa fim vecine ar fi f fain. uite eu cu Alla aruncam cu prastia cafeaua una de la cealalta =))=))=))
acum serios, sa-ti spun ca nu m-am intalnit cu Alla nici macar intamplator de la ultima intalnire organizata? asa vecine cum suntem nu ne vedem dar ... trebuie schimbat ceva.

tina19
16.02.2010, 10:44:53
nu mai sunt oase dar sunt niste pepi care musca urat de tot. l-a muscat pe Andrei vara trecuta una de picior de am crezut ca-i muscatura d epaianjan asa urat arata.

tina19
16.02.2010, 10:45:35
Merge si de un puzzle daca gaseste bucati suficente :D...acu zice sotul ca si noi avem aici parc cu puzzle (fostul cimitir Seleus)
da, si la voi este un parc de-asta.

andymatei
16.02.2010, 21:10:32
Ce fac fetele? Cu ce va mai indeletniciti?

alla76
16.02.2010, 21:28:29
Ce fac fetele? Cu ce va mai indeletniciti?
ne rugam sa nu se sparga foliculii pana joi cand ajungem la cluj :-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

andymatei
16.02.2010, 21:52:23
ne rugam sa nu se sparga foliculii pana joi cand ajungem la cluj :-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

Stai cuminte, cuminte! Iti tin pumnii!

alla76
16.02.2010, 22:39:00
Stai cuminte, cuminte! Iti tin pumnii!
mersi!
am un :-SS:-SS:-SS
ca am noroc cu carul...trebuia sa mergem maine.
dar al meu, care e in concediu fara plata din dec. nu poate maine ca e "convocat" la servici:gen_07:

andymatei
16.02.2010, 23:01:59
mersi!
dar al meu, care e in concediu fara plata din dec. nu poate maine ca e "convocat" la servici:gen_07:

Offf...priveste partea pozitiva, daca revine la lucru va va fi mult mai usor financiar. O sa fie bine, ai sa vezi!

tina19
17.02.2010, 08:10:38
mersi!
hai ca ajuta Dumnezeu si va fi bine! iti tin pumnii si asteptam vesti bune! :*:*:*:*:*

taia
17.02.2010, 09:49:21
Tin pumnii Alla sa fie bine de data asta!
tot se intoarce norocul ala si la voi...pana atunci cuminte, cuminte si no stress!!!

alla76
17.02.2010, 17:50:26
Tin pumnii Alla sa fie bine de data asta!
tot se intoarce norocul ala si la voi...pana atunci cuminte, cuminte si no stress!!!

hai ca ajuta Dumnezeu si va fi bine! iti tin pumnii si asteptam vesti bune! :*:*:*:*:*
ba da!! stress :-SS:-SS:-SS:-SS
ca foli astia au personalitate
nu cresc cand tre sa creasca si nu stau cuminti cand tre sa stea cuminti
inca nu am ajuns la eco de azi ...

andymatei
17.02.2010, 19:20:38
ba da!! stress :-SS:-SS:-SS:-SS
ca foli astia au personalitate
nu cresc cand tre sa creasca si nu stau cuminti cand tre sa stea cuminti
inca nu am ajuns la eco de azi ...

Si stresul ajuta?:-B:-B:-B....acu' eu is smechera cand vine vorba de altii, intre timp eu ma calc pe frunzele de morcovi si am numai cosmaruri...

alla76
17.02.2010, 20:51:47
Si stresul ajuta?:-B:-B:-B....acu' eu is smechera cand vine vorba de altii, intre timp eu ma calc pe frunzele de morcovi si am numai cosmaruri...
ajuta, ca il tin in frau :D

si da, e usor a sfatui, mai ales cand esti sustinuta de frunzele de morvovi :*

raportez foli cuminti care asteapta pana maine sa se sparga ^:)^^:)^^:)^

alla76
17.02.2010, 20:53:02
Offf...priveste partea pozitiva, daca revine la lucru va va fi mult mai usor financiar. O sa fie bine, ai sa vezi!
reveni, dar tot fara salar.
ca asa e la noi ... salariile se platesc ultimele

alla76
17.02.2010, 20:54:54
taia!!! hai la raport
spune tot >:D<>:D<>:D<

taia
17.02.2010, 21:12:36
am venit!!!
suntem ok, la cum zice doc BB e mai mare decat e varsta de sarcina: aparatul e arata 21 sapt 6 zile, eu stiu ca n-are cum fi atat. Chiar si tickerul zice ca e mai mic!
mi-a dat o poza: neclara! Dar, in care BB nu se vede in totalitate pt ca deja e mai mare decat cuprinde ecranul.Doar capul are 51 mm, femurul 35 mm...CE URIAS AM DEJA!!
I-am vazut bijuteriile in toata mandretea lor: nu-i rusinos baiatul meu deloc!
Iar nu vrea sa ma vada o luna, m-a si programat pe 17 martie la ea!
A! si mi-a zis ca-s o "tipa desteapta si perseverenta" care am stiu ce vreau si "daca am ascultat-o" am si obtinut ce am dorit! Si normal ca i-a povestit asistentei cu lux de amanunte de sarcina mea pierduta, fazele cu sinechia, steriletul, etc...ne-a tinut vreo 15 min, s-a distrat cu Levi la care ii zicea ca-l consulta: a fost foarte ok!!!

taia
17.02.2010, 21:13:13
reveni, dar tot fara salar.
ca asa e la noi ... salariile se platesc ultimele
da macar merge la lucru? reincep?ca si asta ar fi ceva mai bine decat sa stea acasa sa se simta inutil!

andymatei
17.02.2010, 21:25:47
Spor la crescut "uriasului" Taia! Pupam puiutul mare si dezinvolt, asa prin burtica deocamdata!

taia
17.02.2010, 21:43:03
Spor la crescut "uriasului" Taia! Pupam puiutul mare si dezinvolt, asa prin burtica deocamdata!
multumim la fel si voua!
apropo Andy! Tu i-ai dat sotului tau nr uneia dintre noi sa aflam si noi cand se intampla minunea voastra?:*

andymatei
17.02.2010, 21:50:15
multumim la fel si voua!
apropo Andy! Tu i-ai dat sotului tau nr uneia dintre noi sa aflam si noi cand se intampla minunea voastra?:*

Pai tu crezi ca eu las telefonul din mana?????

alla76
18.02.2010, 00:05:14
am venit!!!
suntem ok, la cum zice doc BB e mai mare decat e varsta de sarcina: aparatul e arata 21 sapt 6 zile, eu stiu ca n-are cum fi atat. Chiar si tickerul zice ca e mai mic!
mi-a dat o poza: neclara! Dar, in care BB nu se vede in totalitate pt ca deja e mai mare decat cuprinde ecranul.Doar capul are 51 mm, femurul 35 mm...CE URIAS AM DEJA!!
A! si mi-a zis ca-s o "tipa desteapta si perseverenta" care am stiu ce vreau si "daca am ascultat-o" am si obtinut ce am dorit! Si normal ca i-a povestit asistentei cu lux de amanunte de sarcina mea pierduta, fazele cu sinechia, steriletul, etc...ne-a tinut vreo 15 min, s-a distrat cu Levi la care ii zicea ca-l consulta: a fost foarte ok!!!
pupici uriasului
ma bucur ca v-ati distrat la eco si ca baiatul nu e rusinos

alla76
18.02.2010, 00:06:28
da macar merge la lucru? reincep?ca si asta ar fi ceva mai bine decat sa stea acasa sa se simta inutil!
nu merge
ii cheama cand e ceva de facut si terminat
sincer inutil te simti si cand mergi la munca si nu primesti nici un ban.
ca nu ideea de a munci e cea ce te face util, ci faptul ca iti permiti sau nu sa iti platesti facturile.

tina19
18.02.2010, 07:10:54
am venit!!!
tare ma bucur ca sunteti bine!:*:*:*:*:*
nu stiu daca ne-ai spus dar bebe cu puta misca? l-ai simtit?:x:x:x:x

tina19
18.02.2010, 07:13:27
Pai tu crezi ca eu las telefonul din mana?????
acuma zici si tu ca mine inainte sa nasc. imi ziceau colegele "sa ne anunti cand nasti" si eu le ziceam ca de pe masa de travaliu le sun sa le spun in direct ca nasc =))
linistita poti intra cu telefonul in sala de travaliu. la nastere nu-ti mai vine sa telefonezi ;)) dar dupa ... poti inrosi firul<:-P

tina19
18.02.2010, 07:14:16
nu merge
ii cheama cand e ceva de facut si terminat
sincer inutil te simti si cand mergi la munca si nu primesti nici un ban.
ca nu ideea de a munci e cea ce te face util, ci faptul ca iti permiti sau nu sa iti platesti facturile.
ce urasc eu fazele astea :-&:-L

andymatei
18.02.2010, 11:12:12
acuma zici si tu ca mine inainte sa nasc. imi ziceau colegele "sa ne anunti cand nasti" si eu le ziceam ca de pe masa de travaliu le sun sa le spun in direct ca nasc =))
linistita poti intra cu telefonul in sala de travaliu. la nastere nu-ti mai vine sa telefonezi ;)) dar dupa ... poti inrosi firul<:-P

In timpul travaliului daca ne ajuta Dumnezeu sa fie totul normal, rezerv experienta de a urla la telefon la sotul meu :D

tina19
18.02.2010, 11:24:09
In timpul travaliului daca ne ajuta Dumnezeu sa fie totul normal, rezerv experienta de a urla la telefon la sotul meu :D
=))=))=))=))=))=))=))=))=))
al meu zice ca m-a auzit de afara de pe coridor, prin 3 usi, cum urlam dar eu pe cuvant ca n-am urlat. cine stie pe cine a auzit el urland ca doar nu eram singura care nastea in momentul ala.
deci cu sau fara telefon daca urli te aude:D dar nu te lasa nenea doctor si moasele sa urli.

andymatei
18.02.2010, 12:12:44
=))=))=))=))=))=))=))=))=))
al meu zice ca m-a auzit de afara de pe coridor, prin 3 usi, cum urlam dar eu pe cuvant ca n-am urlat. cine stie pe cine a auzit el urland ca doar nu eram singura care nastea in momentul ala.
deci cu sau fara telefon daca urli te aude:D dar nu te lasa nenea doctor si moasele sa urli.

Incep sa fiu "out of control" cu stressul, atatea chestii imi trec prin cap de inebunesc, iar faptul ca nu dorm noaptea nu ajuta prea mult :-< ...

tina19
18.02.2010, 12:29:49
Incep sa fiu "out of control" cu stressul, atatea chestii imi trec prin cap de inebunesc, iar faptul ca nu dorm noaptea nu ajuta prea mult :-< ...
zau ca nu te mai "pricep"! de ce iti faci rau cu mana ta? mai relaxeaza-te si tu putin si nu te mai gandi la atatea. acum de exemplu ce te framanta?

taia
18.02.2010, 16:58:23
tare ma bucur ca sunteti bine!:*:*:*:*:*
nu stiu daca ne-ai spus dar bebe cu puta misca? l-ai simtit?:x:x:x:x
da, am mai zis, poate la forumul cu sarcina
misca, duminica au fost 2 saptamani cand l-am simtit prima data. ce sa zic? are zile cand e mai activ, zile cand e mai calm...oricum de cand il simt sunt mai linistita!!!

taia
18.02.2010, 16:59:40
Andy!
relax...
ca-ti faci tie rau e una da gandeste-te ca-i faci si fetitei!
Hai ma autocontrol!
stiu ca e usor de zis...:-p

tina19
18.02.2010, 20:03:17
da, am mai zis, poate la forumul cu sarcina
misca, duminica au fost 2 saptamani cand l-am simtit prima data. ce sa zic? are zile cand e mai activ, zile cand e mai calm...oricum de cand il simt sunt mai linistita!!!
eu n-am citit si eram tare curioasa cum te simti tu cand misca:x
pt mine cele mai frumoase momente din sarcina erau cele in care misca.

andymatei
18.02.2010, 20:45:26
eu n-am citit si eram tare curioasa cum te simti tu cand misca:x
pt mine cele mai frumoase momente din sarcina erau cele in care misca.

Parca uit de toate cand se misca :x:x:x

taia
18.02.2010, 21:42:51
Parca uit de toate cand se misca :x:x:x
corect!!!
si nu va vine sa va mangaiati pe burtica atunci? sau nu va venea?:*

andymatei
18.02.2010, 22:06:13
corect!!!

Pai cum sa nu...:x

tina19
19.02.2010, 07:38:44
corect!!!
eu tot timpul puneam mana acolo unde se impingea si cand era mai maricel, asa pe la 7, 8 luni ii simteam piciorul sau fundul si tot mangaiam burta. cand mancam piersici incepea sa se zbenguie si as abine ma simteam :x:x:x

andymatei
19.02.2010, 09:41:40
Si sotul e fascinat cand imi mangaie burtica si bebe se impinge cu piciorusele sau fundicul in mana lui. ;))

tina19
19.02.2010, 09:43:05
Si sotul e fascinat cand imi mangaie burtica si bebe se impinge cu piciorusele sau fundicul in mana lui. ;))
neata mami!:*:*:*:*
pt barbati e si mai interesant;))

taia
19.02.2010, 15:57:14
neata mami!:*:*:*:*
pt barbati e si mai interesant;))
Levi stit ce zice?
ca are senzatia de claustrofobie cand se simte BB ca misca!!!!=))

taia
19.02.2010, 16:16:55
Alla cum a fost la Cj?

andymatei
19.02.2010, 16:28:37
Levi stit ce zice?
ca are senzatia de claustrofobie cand se simte BB ca misca!!!!=))

Cata empatie fata de situatia copilului :))...simptome de simpatie nu are, ca sotul meu are pofte, e uituc... :D ;))

alla76
19.02.2010, 17:39:43
Alla cum a fost la Cj?
dezastru ...
am lasat-o balta. a fost mai rau decat acum 1 an cand am inceput totul ...
sper ca a fost doar stresul... sper din suflet.
dar am plecat acolo stiind ca vom cheltui cam 500 si am ajuns sa cheltuim 1200 si sa venim acasa fara procedura de inseminare.
Acum asteptam cam 3 saptamani sa ne vina rezultatele la analizele genetice, ni s-au recomandat tinand cont de situatia in care ne aflam, si cu revenind la recomandare de acum 1 an... FIV si chiar mai rau decat acum 1 an...FIV cu ICSI.
Luna viitoare luam o hotarare, dupa ce vedem rezultatele. Geneticiana a zis ca am avut noroc ca nu am facut anul trecut FIV ca la cum se prezinta situatia puteam sa pierd si sarcina obtinuta prin FIV, dar financiar cam tot acolo am ajuns... fara FIV dar cu bugetul de FIV cheltuit pe inseminari si analize

wild_rose_irina
19.02.2010, 20:48:48
dezastru ...
dar am plecat acolo stiind ca vom cheltui cam 500 si am ajuns sa cheltuim 1200 si sa venim acasa fara procedura de inseminare.
Acum asteptam cam 3 saptamani sa ne vina rezultatele la analizele genetice, ni s-au recomandat tinand cont de situatia in care ne aflam, si cu revenind la recomandare de acum 1 an... FIV si chiar mai rau decat acum 1 an...FIV cu ICSI.
Luna viitoare luam o hotarare, dupa ce vedem rezultatele. Geneticiana a zis ca am avut noroc ca nu am facut anul trecut FIV ca la cum se prezinta situatia puteam sa pierd si sarcina obtinuta prin FIV, dar financiar cam tot acolo am ajuns... fara FIV dar cu bugetul de FIV cheltuit pe inseminari si analize
:grouphug: sa spun ca imi pare rau pentru situatia prin care treceti e prea putin. nu imi gasesc cuvintele si stiu ca nimic nu te-ar putea ajuta. nu va pierdeti increderea in Dumnezeu si speranta. pot doar sa spun ca ma rog pentru tine, pentru voi si copilul pe care vi-l doriti atat mai mult ca pentru noi. e ca si cum dorinta ta e si a mea. te imbratisez cu drag si sper sa gasesti puterea sa mergi mai departe asa cum ai facut mereu si cum ne-ai invatat si pe noi s-o facem>:D<

andymatei
19.02.2010, 21:19:16
dezastru ...

Imi pare foarte rau sa aud ce ne spui...
Sunt sigura ca tot chinul si anxietatea de acum vor disparea cand o sa ai in brate pe bebe tau. O sa stearga toate dezamagirile si lacrimile cu un zambet. Are sa vina bebe...meritati cu adevarat sa fiti parinti.

taia
19.02.2010, 22:01:33
dezastru ...
pup fata draga...stiu ca nu ajuta prea mult asta:grouphug: :grouphug: :grouphug: dar eu inca cred ca se va intampla si minunea ta!!!

alla76
19.02.2010, 22:04:28
:grouphug: sa spun ca imi pare rau pentru situatia prin care treceti e prea putin. nu imi gasesc cuvintele si stiu ca nimic nu te-ar putea ajuta. nu va pierdeti increderea in Dumnezeu si speranta. pot doar sa spun ca ma rog pentru tine, pentru voi si copilul pe care vi-l doriti atat mai mult ca pentru noi. e ca si cum dorinta ta e si a mea. te imbratisez cu drag si sper sa gasesti puterea sa mergi mai departe asa cum ai facut mereu si cum ne-ai invatat si pe noi s-o facem>:D<
irina, >:D<
speranta si indarjirea ne ajuta sa mergem mai departe.
si poate faptul ca am inteles ca nu avem alta sansa decat sa luptam in continuare.
e greu de acceptat ca de acum ne permitem doar pasi mici, dar nu renunt

te pup si chiar te astept la o bericica :*

alla76
19.02.2010, 22:06:42
Imi pare foarte rau sa aud ce ne spui...
Sunt sigura ca tot chinul si anxietatea de acum vor disparea cand o sa ai in brate pe bebe tau. O sa stearga toate dezamagirile si lacrimile cu un zambet. Are sa vina bebe...meritati cu adevarat sa fiti parinti.
asta e adevarat, sunt sigura!
dar mi-e putin groaza de ceea ce urmeaza pana sa ajung acolo...

pup fata draga...stiu ca nu ajuta prea mult asta:grouphug: :grouphug: :grouphug: dar eu inca cred ca se va intampla si minunea ta!!!
si eu cred taia, dar am asa o urma de egoism in mine...si mi-as dori sa se intample cat mai repede (nu de alta...dar cam pune stapanire piticul meu pe mine si pe viata mea(:|)

tina19
20.02.2010, 09:36:58
Alla :*:*:*:*:*:*! pt ca ai o as amare tarie si putere! stiu sigur ca o sa vina bebe si am senzatia ca o sa fie 2. inca putin sa mai ai rabdare!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

alla76
20.02.2010, 09:41:30
Alla :*:*:*:*:*:*! pt ca ai o as amare tarie si putere! stiu sigur ca o sa vina bebe si am senzatia ca o sa fie 2. inca putin sa mai ai rabdare!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
macar sa fie 2 ... sa ne mai scoatem din parleala in promotie de 2 la pret de 1.
ca pana acum am jucat la promotia bani de 1 pe degeaba #-o

tina19
20.02.2010, 09:43:28
macar sa fie 2 ... sa ne mai scoatem din parleala in promotie de 2 la pret de 1.
ca pana acum am jucat la promotia bani de 1 pe degeaba #-o
o sa fie, nu-ti pierde speranta.:*
of de n-ar fi problema asta cu banii...

alla76
20.02.2010, 09:44:39
o sa fie, nu-ti pierde speranta.:*
of de n-ar fi problema asta cu banii...
incerc din rasputeri...
uneori e greu sa ma mentin pe linia de plutire dar incerc sa ma descurc

tina19
20.02.2010, 09:50:31
incerc din rasputeri...
uneori e greu sa ma mentin pe linia de plutire dar incerc sa ma descurc
stiu ca e greu si stiu ca eu clacam ce multa vreme daca eram in locul tau. sincer iti admir puterea.

ce faci acum? la cafeluta?

taia
20.02.2010, 09:56:39
stiu ca e greu si stiu ca eu clacam ce multa vreme daca eram in locul tau. sincer iti admir puterea.

exact la asta ma gandeam...eu eram de mult pe jos si trebuia sa fiu adunata cu farasul!
pup fetele mele dragi! m-am trezit, ma duc pana la piat sa-mi iau maruntisuri!

tina19
20.02.2010, 09:57:37
exact la asta ma gandeam...eu eram de mult pe jos si trebuia sa fiu adunata cu farasul!
pup fetele mele dragi! m-am trezit, ma duc pana la piat sa-mi iau maruntisuri!
si eu trebuie s amerg la piata dar nu ma pot urni. si mi-e groaza ca merg cu Andrei si s anu ne prinda ploaia.

alla76
20.02.2010, 10:02:51

la cafeluta cu sotul sforaind langa (:|

de clacat mai clachez si eu din cand in cand. dar n-am incotro si trebuie sa ma reculez. cel mai greu a fost in noiembrie, cand aveam si DNP-ul si m-a afectat foarte mult...nici nu ma asteptam sa ma afecteze asa de mult. plus ca, colac peste pupaza, exact ceea ce trebuia sa ma scoata din depresie (adica actiunea... in cazul meu a face ceva sa creez o sansa de a ramane insarcinata, deci protoculul de stimulare), mergea din prost in si mai prost. si cand a trebuit sa renuntam, fix atunci #-o
egal acum...

a trecut
si v-a trece cumva si pasa asta proasta
cumva.
un castig la loto mi-ar readuce zambetul pe buze ;;)
nu de alta...dar chiar nu mai am de unde altundeva sa mai fac rost de bani :-s
si pauzele impuse, mai ales din punct de vedere financiar, sunt cele mai grele perioade:-L

alla76
20.02.2010, 10:03:57
si eu trebuie s amerg la piata dar nu ma pot urni. si mi-e groaza ca merg cu Andrei si s anu ne prinda ploaia.
si eu ar trebui sa merg...
n-am mai fost la cumparaturi de mai bine de o luna
dar mi-e lene...
plus ca trebuie sa scot cainii de nu se trezeste al meu >:P

tina19
20.02.2010, 10:04:53
la cafeluta cu sotul sforaind langa (:|

de clacat mai clachez si eu din cand in cand. dar n-am incotro si trebuie sa ma reculez. cel mai greu a fost in noiembrie, cand aveam si DNP-ul si m-a afectat foarte mult...nici nu ma asteptam sa ma afecteze asa de mult. plus ca, colac peste pupaza, exact ceea ce trebuia sa ma scoata din depresie (adica actiunea... in cazul meu a face ceva sa creez o sansa de a ramane insarcinata, deci protoculul de stimulare), mergea din prost in si mai prost. si cand a trebuit sa renuntam, fix atunci #-o
egal acum...

a trecut
si v-a trece cumva si pasa asta proasta
cumva.
un castig la loto mi-ar readuce zambetul pe buze ;;)
nu de alta...dar chiar nu mai am de unde altundeva sa mai fac rost de bani :-s
si pauzele impuse, mai ales din punct de vedere financiar, sunt cele mai grele perioade:-L
mama lor de bani:-L
nu iesi la o cafea? poate vine si Taia daca tot o ia catre piata:D si ne vedem si noi asa scurt

alla76
20.02.2010, 10:06:41
mama lor de bani:-L
nu iesi la o cafea? poate vine si Taia daca tot o ia catre piata:D si ne vedem si noi asa scurt
daca va mobilizati, eu ies

tina19
20.02.2010, 10:10:44
daca va mobilizati, eu ies
eu acum ma imbrac si copilul e gata deja. deci noi suntem pe picior de plecare.
Taia vii?

alla76
20.02.2010, 10:15:04
Taia vii?
scot si eu cainii si incerc sa ma mobilizez
ca al meu nu se trezeste
cum facem?
cand si unde?

andymatei
20.02.2010, 10:23:28
Tina, da-i te rog Allei si din partea mea un pupic mare si o imbratisare de "totul o sa fie bine" >:D<>:D<>:D<
Pup si pe bebe Duracel!

tina19
20.02.2010, 10:24:29
Tina, da-i te rog Allei si din partea mea un pupic mare si o imbratisare de "totul o sa fie bine" >:D<>:D<>:D<
Pup si pe bebe Duracel!
ok!:*

Alla te sun cand ies din casa

alla76
20.02.2010, 10:26:11
ok!:*

Alla te sun cand ies din casa
ok
ies cu cainii sa fie si ei scosi si ne vedem

andy pup mamica si fetita pe care nu stiu cum o cheama:*

taia
20.02.2010, 12:31:57
Taia vii?
amu am vazut...:-<
veneam...dar deja mancarea mi-e pe aragaz...

tina19
20.02.2010, 12:55:58
amu am vazut...:-<
veneam...dar deja mancarea mi-e pe aragaz...
ce pacat. mi-ar fi placut sa vii si tu mai ales ca ieseai la piata.
ne-am baut cafeluta eu si Alla si Andrei s-a indragostit de Alla si acum imi face capul calendar ca de ce trebuie sa-i faca Alla mancare lui Sebi? si ma intreaba "vine la noi?" adica Alla vine la noi.
deci Alla draga musai sa vii la noi<:-P

taia
20.02.2010, 13:02:47
ne-am baut cafeluta eu si Alla si Andrei s-a indragostit de Alla si acum imi face capul calendar ca de ce trebuie sa-i faca Alla mancare lui Sebi? si ma intreaba "vine la noi?" adica Alla vine la noi.
=)) =)) =))
Alla anunta-l pe Sebi ca are concurenta!!!
Ce tare-i BB Duracell!
chiar imi pare rau ca n-am vazut mesajele voastre, adevarul e ca am plecat imediat ce am scris aci!:*

tina19
20.02.2010, 13:22:07
=)) =)) =))
Alla anunta-l pe Sebi ca are concurenta!!!
Ce tare-i BB Duracell!
chiar imi pare rau ca n-am vazut mesajele voastre, adevarul e ca am plecat imediat ce am scris aci!:*
si are concurenta serioasa Sebi =))

alla76
20.02.2010, 13:30:44
=))=))=))
dragul de el!
o sa ven la o tra de smotoceala cu el
si tu o sa il aduci intr-o zi la mine, cand e si nepotelul. sa se joace

tina19
20.02.2010, 14:03:35
=))=))=))
dragul de el!
o sa ven la o tra de smotoceala cu el
si tu o sa il aduci intr-o zi la mine, cand e si nepotelul. sa se joace
te asteptam >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

andymatei
20.02.2010, 18:48:58
Bebe Duracel a inveselit-o pe Alla macar un pic?>:D<>:D<>:D<

alla76
20.02.2010, 19:24:11
Bebe Duracel a inveselit-o pe Alla macar un pic?>:D<>:D<>:D<
:)) BB Duracel are o fatzuca dulce dulce, e curios si analizeaza tot... si se vede pe fatzuca lui cum gandeste si analizeaza :)) e asa scump... o moculina cu multa expresivitate
si ... aude tot, filtreaza tot :))

tina19
21.02.2010, 09:49:38
:)) BB Duracel are o fatzuca dulce dulce, e curios si analizeaza tot... si se vede pe fatzuca lui cum gandeste si analizeaza :)) e asa scump... o moculina cu multa expresivitate
si ... aude tot, filtreaza tot :))
il iei macar o zi? ti-l dau:)):))
glumesc!

alla76
21.02.2010, 09:51:50
il iei macar o zi? ti-l dau:)):))
glumesc!
de ce glumesti?
ca il iau :D
sunt sigura ca ne vom distra bine ;-)

tina19
21.02.2010, 09:53:03
de ce glumesti?
ca il iau :D
sunt sigura ca ne vom distra bine ;-)
sunt convinsa ca v-ati distra bine si ca ai avea mare grija de el. dar mi-ar fi dor de el.

alla76
21.02.2010, 10:54:00
sunt convinsa ca v-ati distra bine si ca ai avea mare grija de el. dar mi-ar fi dor de el.
te primesc si pe tine :))
il ajuti pe Duracel sa modeleze in aluatul de paine =))
si avem doi caini de obosit...nu doar unul

tina19
21.02.2010, 11:00:33
te primesc si pe tine :))
il ajuti pe Duracel sa modeleze in aluatul de paine =))
si avem doi caini de obosit...nu doar unul
mersi frumos! imi si inchipui ce-o sa iasa de acolo :)):)):))

alla76
21.02.2010, 11:02:42
mersi frumos! imi si inchipui ce-o sa iasa de acolo :)):)):))
eu stiu, am experimentat cu nepotul.
cand se termina totl...traiasca aspiratorul (si asa ii plac aspiratoarele) si laveta umeda

tina19
21.02.2010, 11:05:30
eu stiu, am experimentat cu nepotul.
cand se termina totl...traiasca aspiratorul (si asa ii plac aspiratoarele) si laveta umeda
cand termina ai nevoie de o firma specializata in curatenie =))=))=))
da' stiu ca ai nervi buni iubita >:D<

alla76
21.02.2010, 11:09:18
cand termina ai nevoie de o firma specializata in curatenie =))=))=))
da' stiu ca ai nervi buni iubita >:D<
rodajul maica, rodajul ...

tina19
21.02.2010, 11:10:58
rodajul maica, rodajul ...
mai da' nici chiar asa. sa fii tu linistita cand casa sta sa zboare in aer? rau de tot esti rodata :))

alla76
21.02.2010, 11:14:23
mai da' nici chiar asa. sa fii tu linistita cand casa sta sa zboare in aer? rau de tot esti rodata :))
pai la noi mereu da casa sa "zboare"8-}

andymatei
21.02.2010, 11:14:40
Wow ce combinatie tare!!! Bebe Duracel si 2 cockeri...<:-P<:-P<:-PCred ca la sfarsitul zilei i-ati gasit dormind gramada pe ruinele rezultate in urma zilei :D

tina19
21.02.2010, 11:18:32
Wow ce combinatie tare!!! Bebe Duracel si 2 cockeri...<:-P<:-P<:-PCred ca la sfarsitul zilei i-ati gasit dormind gramada pe ruinele rezultate in urma zilei :D
poti sa fii convinsa ca la sfarsitul zilei ar fi ca dupa o zi de sapa :))

alla76
21.02.2010, 11:19:04
:)):)):)) nici o problema, deschid futton-ul si au toata camera spatiu de motaiala

tina19
21.02.2010, 11:20:19
:)):)):)) nici o problema, deschid futton-ul si au toata camera spatiu de motaiala
vezi ca moaiala lui Andrei tine putin. dupa o ora e ca nou, cu forte noi si proaspete :)). cred ca pe undeva are acumulatori.

alla76
21.02.2010, 11:24:44
vezi ca moaiala lui Andrei tine putin. dupa o ora e ca nou, cu forte noi si proaspete :)). cred ca pe undeva are acumulatori.
stim, stim...ca doar ii spunem duracel:))

andymatei
21.02.2010, 12:40:07

:D Acuma ma plangeam ca sunt ca un acumulator stricat de laptop...totul e bine si frumos si brusc, gata, no more battery si ma ia somnul o ora...si tot asa o tinem noi.

andymatei
21.02.2010, 12:40:40
Tare pupam pe bebe Duracel!

taia
21.02.2010, 12:40:54
Am inceput la "Galerie" galeria pt andy care tace chitic desi maine merge la control sa vada ce si cum! Da...ochii de soacra-s peste tot! Te-am prins!
Galerie!!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rocking: :rocking: :rocking:
Tinem pumnii iubita!!!

andymatei
21.02.2010, 12:45:30
Am inceput la "Galerie" galeria pt andy care tace chitic desi maine merge la control sa vada ce si cum! Da...ochii de soacra-s peste tot! Te-am prins!
Galerie!!!
Tinem pumnii iubita!!!

Viata mea...da, mergem maine la control si sunt gata sa imi iau "pantalonii maro" deja. :-SS:-SS:-SS

tina19
21.02.2010, 13:30:36
Galerie!!!
Tinem pumnii iubita!!!
vai de nora-ta!:)):)):))

tina19
21.02.2010, 13:32:08
Viata mea...da, mergem maine la control si sunt gata sa imi iau "pantalonii maro" deja. :-SS:-SS:-SS
tradu si la mine!
:rocking::rocking::rocking::rocking::rocking::rock ing::rocking::rocking::rocking:
hai bebelina! totusi cum o sa o cheme? ii aiurea sa-i spun in orice fel numai pe nume nu!:-w

taia
21.02.2010, 13:47:28
chiar nu-i cazul!
ti-am promis ca totul va fi bine! si in curand o tii pe mititica ta (fara nume:-w )in brate!!!>:D<

taia
21.02.2010, 13:48:12
:-?

vai de nora-ta!:)):)):))
ca asa zic si eu!!!:)) :))

tina19
21.02.2010, 13:50:16
:-?

ca asa zic si eu!!!:)) :))
imi place ca m-am gasit eu cea care sa faca observatia asta :)):)):))

taia
21.02.2010, 13:59:21
imi place ca m-am gasit eu cea care sa faca observatia asta :)):)):))
=)) =)) =)) nici o problema Tina ca ne-om intalni noi babele si ne-om barfi nurorile!- ma gandesc s-o luam aci si pe Alla! Iar Andy si Nicky ne-or bate la cap sa fim calme si mai normale un pic!

alla76
21.02.2010, 14:37:49
=)) =)) =)) nici o problema Tina ca ne-om intalni noi babele si ne-om barfi nurorile!- ma gandesc s-o luam aci si pe Alla! Iar Andy si Nicky ne-or bate la cap sa fim calme si mai normale un pic!
adica vrei sa spui ca fac baiat?? :-?
sau ca sunt baba ?? :)):)):))

Andy!!! eu una vreau pozici!!! cu aia mica pe care nu stiu cum o cheama [-(
curaj iubita!

tina19
21.02.2010, 15:25:22
adica vrei sa spui ca fac baiat?? :-?
sau ca sunt baba ?? :)):)):))

Andy!!! eu una vreau pozici!!! cu aia mica pe care nu stiu cum o cheama [-(
curaj iubita!
eu am asa un sentiment cum ca bebe tau va fi baiat ... . babe vom fi peste 20 de ani si sper sa ne adunam sa barfim si atunci si Andy si Nicky sa ne tempereze putin :))

alla76
21.02.2010, 15:40:25
eu am asa un sentiment cum ca bebe tau va fi baiat ... . babe vom fi peste 20 de ani si sper sa ne adunam sa barfim si atunci si Andy si Nicky sa ne tempereze putin :))
vrei sa spui ca primul BB va fi baiat!
ca de lasat nu ma las pana nu fac si fata ;-)

tina19
21.02.2010, 15:43:04
vrei sa spui ca primul BB va fi baiat!
ca de lasat nu ma las pana nu fac si fata ;-)
ok nu stiu daca primul va fi baiat dar sigur te vad avand baiat.
si eu vreau fetita cu fundita si rochita rosie :x:x:x:x

alla76
21.02.2010, 15:44:35
ok nu stiu daca primul va fi baiat dar sigur te vad avand baiat.
si eu vreau fetita cu fundita si rochita rosie :x:x:x:x
in orice ordine vin la mine sunt bineveniti si mult asteptati.
la tine ordinea e deja stabilita. sigur fata vine dupa un baiat... sau dupa 2 baieti :D

tina19
21.02.2010, 15:48:20
in orice ordine vin la mine sunt bineveniti si mult asteptati.
la tine ordinea e deja stabilita. sigur fata vine dupa un baiat... sau dupa 2 baieti :D
hopa! 2 sunt de ajuns. daca as sti eu sigur ca vine fata ... ieri m-as pune pe treaba :D dar tare ma tem ca vine tot cu puta si la fel de pepsi ca primul :))

alla76
21.02.2010, 16:13:59
hopa! 2 sunt de ajuns. daca as sti eu sigur ca vine fata ... ieri m-as pune pe treaba :D dar tare ma tem ca vine tot cu puta si la fel de pepsi ca primul :))
de vine tot cu puta si tot pepsi/duracel ca si primul...macar ai experienta deja

taia
21.02.2010, 17:27:59
si eu fac si o fata clar!

tina19
21.02.2010, 17:46:22
de vine tot cu puta si tot pepsi/duracel ca si primul...macar ai experienta deja
si ma pot duce direct la 6 nu?:)):)):)):)):))

tina19
21.02.2010, 17:46:52
si eu fac si o fata clar!
ce puse suntem toate pe facut fete :))

alla76
21.02.2010, 17:50:58
si ma pot duce direct la 6 nu?:)):)):)):)):))
nici chiar asa. cand simti ca nu mai poti ... il trimiti la mine, sa imi scoata mie peri albi si sa apuci tu sa te linistesti ;-)

tina19
21.02.2010, 18:02:57
nici chiar asa. cand simti ca nu mai poti ... il trimiti la mine, sa imi scoata mie peri albi si sa apuci tu sa te linistesti ;-)
pai la 2 ai tai (ca la tine vin 2 dintr-un foc stiu eu asta >:D<) mai trimit 2 ai mei? crezi ca faci fata?
Nickyiiiiii! deschidem gaganita?(gradinita)

alla76
21.02.2010, 18:05:33
pai la 2 ai tai (ca la tine vin 2 dintr-un foc stiu eu asta >:D<) mai trimit 2 ai mei? crezi ca faci fata?
Nickyiiiiii! deschidem gaganita?(gradinita)
fac si fatza si fata :))
n-ar fi o idee rea cu gaganita

tina19
21.02.2010, 18:07:55
fac si fatza si fata :))
n-ar fi o idee rea cu gaganita
de-as avea bani precum nu am ... mai ca m-as risca sa innot prin toata birocratia asta ca sa deschid una.

taia
21.02.2010, 18:13:45
de-as avea bani precum nu am ... mai ca m-as risca sa innot prin toata birocratia asta ca sa deschid una.
multi bani iti trebuie...
si mare-i birocratia!!!