PDA

Versiunea completa : Off-topic Oradean

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16

andymatei
14.04.2010, 13:36:13
si cand iesiti afara? nu doarme?
si Andrei adormea cu sticla in gura. dormea jumate d eora si se trezea urland de foame.

Nope...nu ne place in carucior si urlam cat ne tin rarunchii. Ne place in scoica, dar nu oricum, cu scoica pusa pe caruciorul de cumparaturi care se misca continuu...nu stam si pierdem vremea. Dar nici acolo nu dormim...facem ochi maaaariiiii si ne uitam...si daca cumva atipim ne chinuim sa ne trezim si stam asa cu ochii cat cepele...\:D/\:D/\:D/

taia
14.04.2010, 18:21:01
Nope...nu ne place in carucior si urlam cat ne tin rarunchii. Ne place in scoica, dar nu oricum, cu scoica pusa pe caruciorul de cumparaturi care se misca continuu...nu stam si pierdem vremea. Dar nici acolo nu dormim...facem ochi maaaariiiii si ne uitam...si daca cumva atipim ne chinuim sa ne trezim si stam asa cu ochii cat cepele...\:D/\:D/\:D/
are fata personalitate ca si mamicuta ei! de ce nu ma mir?:*
ce e mai crunt e ca la asa ceva ma astept si eu de la al meu!:-"

tina19
14.04.2010, 18:46:06
lasa ca dupa ce o sa o poti pune in carucior cu spatarul mai ridicat o sa-i placa ca va vedea mai multe. eh, fiecare copil cu pepile lui. al meu numai sa misc caruciorul si era perfect. de-aia leganam eu zi si noapte caruciorul;))
cum sa nu stea ea treaza la shoping? sa piarda vre-o reducere, vre-o chestie interesanta?=P~=P~

andymatei
14.04.2010, 22:05:46
lasa ca dupa ce o sa o poti pune in carucior cu spatarul mai ridicat o sa-i placa ca va vedea mai multe. eh, fiecare copil cu pepile lui. al meu numai sa misc caruciorul si era perfect. de-aia leganam eu zi si noapte caruciorul;))
cum sa nu stea ea treaza la shoping? sa piarda vre-o reducere, vre-o chestie interesanta?=P~=P~

Da, chiar asa...cum sa doarma la shopping! ;;);;);;)

missy_L
16.04.2010, 13:53:42
:)):)):)) daca va semana cu sotul meu si al meu va avea ochii la fel de bulbucati... mi-e si frica sa ma gandesc cum va arata cand se va mai si mira =))

andymatei
16.04.2010, 14:59:55
:)):)):)) daca va semana cu sotul meu si al meu va avea ochii la fel de bulbucati... mi-e si frica sa ma gandesc cum va arata cand se va mai si mira =))

:)) :)) da...de parca tu ai ochi mici :D...va fi un bebe frumusel si brunetel/sau brunetica si rotunjor, sa fie cineva in familie si rotunjor, ca voi 2...>:D<

andymatei
16.04.2010, 15:00:53

Auzi tu, doar nu ai si tu o zi libera????

andymatei
19.04.2010, 15:21:07
Ce mai fac fetele? Ce face burtica lui Taia?

taia
19.04.2010, 21:02:06
Ce mai fac fetele? Ce face burtica lui Taia?
se misca in continuu...si creste!!!
printesica voastra?

alla76
19.04.2010, 21:14:10
fetile! ce program si unde are rodica zilele astea?

taia
19.04.2010, 21:34:09
fetile! ce program si unde are rodica zilele astea?
maine la euclid cred ca de la 18
miercuri acolo unde mergeam noi inainte de la 13-16, apoi la euclid
joi pana la 19 acolo jos apoi la euclid

alla76
19.04.2010, 21:40:57
maine la euclid cred ca de la 18
miercuri acolo unde mergeam noi inainte de la 13-16, apoi la euclid
joi pana la 19 acolo jos apoi la euclid
super
cred ca o sa sun maine
o sa "se bucure" ca o sun
vreau un papanicolau si stiu ca nu prea ii place sa recolteze asa pe neanuntate :-?

alla76
19.04.2010, 22:21:33
349147 si o galeata mare de 349149
pentru fata draga mie
La multi ani cu sanatate si fericire.
si multa sanatate andreiutului >:D<

andymatei
19.04.2010, 22:21:37
se misca in continuu...si creste!!!
printesica voastra?

Bine printesa...I-a cumparat mami un tricou rosu pe care scrie "Daddy's little princess" :D...e o figuranta si o santajista si o adoram :x

alla76
19.04.2010, 22:23:21
Bine printesa...I-a cumparat mami un tricou rosu pe care scrie "Daddy's little princess" :D...e o figuranta si o santajista si o adoram :x
si eu vreau sa o vad cu tricoul nou!!!!:love::love::love:

andymatei
19.04.2010, 22:25:34
Tinutule, la multi ani, multa, multa fericire si sanatate intregii familii!
Te pupam si te imbratisam cu mult, mult drag si iti trimitem floarea noastra de suflet >:D<>:D<>:D<!

tina19
20.04.2010, 07:13:45
multumesc tare mult dragelor! si eu va iubesc!>:D<>:D<>:D<>:D< si-mi sunteti tare dragi!

taia
20.04.2010, 09:46:19
multumesc tare mult dragelor! si eu va iubesc!>:D<>:D<>:D<>:D< si-mi sunteti tare dragi!
Tinutz si d la noi numai bine si sa fii toata viata Happy! Impreuna c ai tai dragi dar si cu noi prin zona!!!

taia
20.04.2010, 09:46:50
da macar o pozica cu printesica cu tricou rosu nu ne pui si noua?>:D<

tina19
20.04.2010, 10:06:57
Tinutz si d la noi numai bine si sa fii toata viata Happy! Impreuna c ai tai dragi dar si cu noi prin zona!!!
multumim! la fel va dorim si voua!>:D<>:D<>:D<>:D< normal ca si cu voi prin zona ca fara voi... nu-mi place!

copilitza
20.04.2010, 12:06:29
multumim! la fel va dorim si voua!>:D<>:D<>:D<>:D< normal ca si cu voi prin zona ca fara voi... nu-mi place!

LA MULTI ANI cuscra>:D< sa ai parte de tot binele din lume>:D<

tina19
20.04.2010, 12:22:38
LA MULTI ANI cuscra>:D< sa ai parte de tot binele din lume>:D<
multumesc cuscra!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

nicky_s
21.04.2010, 17:29:01
ce fac fetele? intru si eu scurt sa salut, poate apuc sa citesc cateva pagini zilele astea sa vad ce noutati mai aveti
va pupam

nicky_s
21.04.2010, 17:57:05
sa va traiasca mica crestina, sa fie sanatoasa, cuminte si devreme acasa :))
voi pe unde plimbati fetele? (vou=tu si nicky de care imi e dor!!!)
si mie imi e dor de tine:*:*:*
acum am revenit in parcul olosig, se pare ca numai prin parcuri cimitire ne facem veacul ca in nufarul ma plimbam prin parculetul seleus de care zicea andy. daca se mai incalzeste vremea poate ne vedem intr=o seara la plimbare, noi mai stam si paba pe la 7 afara in zilele bune, sau in WE
pup!!!!!!!!!!

alla76
21.04.2010, 18:21:33
si mie imi e dor de tine:*:*:*
acum am revenit in parcul olosig, se pare ca numai prin parcuri cimitire ne facem veacul ca in nufarul ma plimbam prin parculetul seleus de care zicea andy. daca se mai incalzeste vremea poate ne vedem intr=o seara la plimbare, noi mai stam si paba pe la 7 afara in zilele bune, sau in WE
pup!!!!!!!!!!
si noi mergen ocazional cu cainii in parculet la olosig, asa ca da un semn cand esti pe acolo si ne sincronizam

marina2008
21.04.2010, 18:38:08
Buna,

Am revenit si va intreb de BOTEZ, imi puteti spune de ce e nevoie? Nu cunosc obiceiurile si nici nu am fost la vreun botez sa vad cu ochii mei...

taia
21.04.2010, 19:06:27
ce fac fetele? intru si eu scurt sa salut, poate apuc sa citesc cateva pagini zilele astea sa vad ce noutati mai aveti
va pupam
nicky!!!
chiar ne intrebam pe unde sunteti!!!
ce face Natalia? e cuminte?
pozici nu ne pui?:*:*:*

andymatei
21.04.2010, 19:40:08
Buna,

Am revenit si va intreb de BOTEZ, imi puteti spune de ce e nevoie? Nu cunosc obiceiurile si nici nu am fost la vreun botez sa vad cu ochii mei...

Noi am facut botezul la Biserica cu Luna si am avut nevoie de:
- copil :D
- certificat de nastere
- nasi - 2 buc
- lumanare
- prosop alb

Am inteles ca la alte biserici e mai cu cantec si cu mai multa recuzita.

andymatei
21.04.2010, 19:40:47
Nickyyyyy....cum e in casa noua? Ce face Nati?

tina19
22.04.2010, 07:23:31
Noi am facut botezul la Biserica cu Luna si am avut nevoie de:
- copil :D
- certificat de nastere
- nasi - 2 buc
- lumanare
- prosop alb

Am inteles ca la alte biserici e mai cu cantec si cu mai multa recuzita.
adevarul e ca depinde de preot. cati preoti atatea obiceiuri. in mare cam ce ai scris tu e nevoie plus... taxa de botez pe care o platesc nasii. taxa variaza de la biserica la biserica si de la preot la preot.
duminica am botezat. a fost bine, finuta a plans de la scaldatoare pana am plecat acasa. preotul nu ne-a luat bani dar a zis ca daca vrem sa dam ceva putem pune bani in cutia mile. f dragut preotul. asta mi-a placut. si pt ca a facut asa mana noastra a fost mult mai larga.

marina2008
22.04.2010, 12:57:44
Nasii cumpara lumanarea,hainutele de la botez ?Copilul se imbraca cu hainele de la nasi inainte sau dupa botez?

tina19
22.04.2010, 13:15:10
Nasii cumpara lumanarea,hainutele de la botez ?Copilul se imbraca cu hainele de la nasi inainte sau dupa botez?
nasii cumpara hainutele de botez, lumanarea, prosopul, saculetul/fasa in care se pune copilul cand se duce la biserica. copilul se imbraca de acasa cu hainutele de la nasi. aceleasi hainute i se dau si dupa botez. daca vreti voi se pot da altele. la noi nu e o regula stricta in ce priveste hainutele.
de cate ori am botezat eu am cumparat hainele si lumanarea. pt copilul meu am tinut sa-i scutesc pe nasi de o cheltuiala si am luat eu hainutele de botez pt copil. lor le-am lasat de cumparat lumanarile (am avut 2 perechi de nasi) dar s-au gandit ca daca nu cumpara hainele sa cumpere altceva.:)

taia
24.04.2010, 18:38:49
ce faceti fetele?
ce vreme buna e azi!!!

alla76
24.04.2010, 18:56:53
ce faceti fetele?
ce vreme buna e azi!!!
stau pe balcon, ascult radio guerrilla, masina de paine face aluat pentru cornuletele astea http://www.miresici.ro/showpost.php?p=711944postcount=738
sebi plimba cainii si eu sunt inca in pijama si halat de casa :D

andymatei
24.04.2010, 20:23:45
Noi am fost la plimbare pe Corso, la soare si frumos :D. Vre-o 3 ore ne-am plimbat!
Foarte, foarte dragut!

tina19
24.04.2010, 20:32:18
Noi am fost la plimbare pe Corso, la soare si frumos :D. Vre-o 3 ore ne-am plimbat!
Foarte, foarte dragut!
cu caruciorul sau in brate?:D

merikka77
25.04.2010, 12:08:33
fetelor, stiu ca nu e in tema intrebarea mea, dar e singurul topic unde vad ca oradencele sunt active... va rog sa-mi recomandati si mie un salon de coafura si machiaj in Oradea....ca nu sunt de acolo...sau sa-mi dati si mie un nr de telefon
Va multumesc mult de tot

andymatei
25.04.2010, 21:49:05
cu caruciorul sau in brate?:D
Ieri cu caruciorul...facut nani cate un pic, facut ochi mari la lume...azi nu a mai tinut figura ...azi tati a impins caruciorul si mami a carat printesa #:-S#:-S#:-S

taia
25.04.2010, 22:00:28
Ieri cu caruciorul...facut nani cate un pic, facut ochi mari la lume...azi nu a mai tinut figura ...azi tati a impins caruciorul si mami a carat printesa #:-S#:-S#:-S
frumos!
printesa curioasa sa vada vitrinele presupun!

tina19
26.04.2010, 07:14:16
eh, acuma si tu! zilnic vrei sa fie la fel? in prima zi a acceptat dar a doua zi trebuia sa vada si ea ce-a pierdut in prima ;))

taia
02.05.2010, 22:24:19
Ce fac fetele?
cum ati petrecut de 1 Mai?

nicky_s
03.05.2010, 10:23:13
Nickyyyyy....cum e in casa noua? Ce face Nati?
inca ne obisnuim, vorba sotului, tot astept sa merg acasa, adica parca nu am fi inca acasa la noi. si inca despachetam#:-S

nicky_s
03.05.2010, 10:28:45
Ce fac fetele?
noi am iesit la o iarba verde cu gaza, da' nu am stat mult ca se facuse cald la amiaza si nu prea era umbra, coceam copilul la foc mic asa ca ne=am intors acasa pe la 3. voi ce ati facut?

andymatei
03.05.2010, 12:54:47
inca ne obisnuim, vorba sotului, tot astept sa merg acasa, adica parca nu am fi inca acasa la noi. si inca despachetam#:-S

Nu vreau sa te amarasc...da' noi am terminat de despachetat la 2 ani dupa ce ne-am mutat :D

andymatei
03.05.2010, 12:59:44
Ce fac fetele?

Noi am iesit la o terasa, am papat mici si gratar, unii...altii au papat laptic :D...ne-am plimbat pe centru :D

alla76
03.05.2010, 18:31:16
Ce fac fetele?
noi in sisterea (de 2 nu de 1)
taiat mot la catel mic :)):D8-}
5 catei si 4 oameni la petrecerea de mot (toata familia: nevasta de Joker = mama de Asu, plus surioara cea mititica) si catelul de paza al stapanelor.
si gratare

ArianaLuvlee
04.05.2010, 14:54:49
cam dificil sa ma obisnuiesc cu noua imagine a site-ului......voi ce parere avetzi?

andymatei
04.05.2010, 15:01:28
Mai...eu din nascare sunt reticienta la schimbare...deocamdata nu imi prea place. Poate m-oi obisnui! :-B

Andra_Alexandra
04.05.2010, 23:31:46
Nici mie nu imi prea place, poate ca ne-am obisnuit prea tare cu cel "vechi" :-B

tina19
05.05.2010, 07:15:41
Mai...eu din nascare sunt reticienta la schimbare...deocamdata nu imi prea place. Poate m-oi obisnui! :-B
credeam ca numai eu sunt asa:-$
clar nu-mi place defel. nimic din ce au schimbat nu-mi place :(

taia
05.05.2010, 10:20:07
si mie mi se pare destul de aiurea...inca!
poate ne obisnuim!
edit: si la mine merge si mult mai incet!

andymatei
05.05.2010, 11:31:00
Fetili...nu ne organizam noi de o intalnire scurtuta...poate primesc si eu bilet de voie :D...daca nu vin cu mitzipoanca mea cu tot.

Andra_Alexandra
05.05.2010, 11:48:25
fetele, ati cumparat revista Miresici? Eu am zis ca o iau azi dar asa somnoroasa am fost cand am mers la faculta ca am uitat :D si cand am venit eram prea nervoasa, ca am mers degeaba si iar am uitat :))

taia
05.05.2010, 19:10:51
Fetili...nu ne organizam noi de o intalnire scurtuta...poate primesc si eu bilet de voie :D...daca nu vin cu mitzipoanca mea cu tot.
oai!!!vreu s-o vad pe Miura!!!oai vin numa sa-mi fie un pic mai bine ca am ceva contractii de 2 zile pt care mi-a dat azi doc pastile! m-am speriat un pic dar trec ele!!!

alla76
05.05.2010, 19:22:03
eu zic sa ne organizam in asa fel incat sa te vedem si pe tine si pe nicky cu fetele voastre frumoase si pe tinutz cu BB duracel:love:
si bineinteles burtic de taia, burtic care o sa fie cumimte cu Gynipralul primit de la doc :*

andymatei
05.05.2010, 20:26:02
Cand ziceti voi fetele dragi, cand se simte bine Taia ne vedem.
Taia, stai cumintica, odihneste-te!>:D<>:D<>:D<

taia
05.05.2010, 20:34:07
Cand ziceti voi fetele dragi, cand se simte bine Taia ne vedem.
Taia, stai cumintica, odihneste-te!>:D<>:D<>:D<
asta fac!
eu zic sa veniti voi cu propuneri si eu spun Da sau Ba! sper ca DA!
pup fetele, multumesc ca va ganditi la mine!!!

andymatei
06.05.2010, 11:31:56
asta fac!
eu zic sa veniti voi cu propuneri si eu spun Da sau Ba! sper ca DA!
pup fetele, multumesc ca va ganditi la mine!!!

Pai cum...sigur ca ne gandim cu mult drag la burtica noastra favorita! Abia asteptam sa ne jucam cu bebe Edy!

nicky_s
06.05.2010, 12:41:14
cam dificil sa ma obisnuiesc cu noua imagine a site-ului......voi ce parere avetzi?
poate sunt eu mai grea de cap, da' mi-a luat 5 minute sa imi dau seama cum ma loghez..... nu vad nici unde cadranele unde saintroduc user si parola, doar butonul cu logheaza-te. am vazut dupa cateva incercari ca mi se pozotioneaza cursorul acolo, fara sa fie nici un cardan. oi fi eu color blind, da' nici cjiar asa. plus roz deschis pe fond alb, cam greu lizibil

nicky_s
06.05.2010, 12:53:46
eu zic sa ne organizam in asa fel incat sa te vedem si pe tine si pe nicky cu fetele voastre frumoase si pe tinutz cu BB duracel:love:
si bineinteles burtic de taia, burtic care o sa fie cumimte cu Gynipralul primit de la doc :*
mai, gaza mea nu are inca manierele necesare sa stea cuminte intr=un restaurant, nu stam linistiti decat 10 -15 minute, apoi devenim maraite,vrem in brate, dar nu oricum ci plimbate, iar leaganul minune s=a dovedit a fi eficient si el tot vreo 15 min (nu ca l-as putea lua cu mine), asa ca o intalnire cu amandoua e posibila numai daca are loc in parc...

andymatei
06.05.2010, 14:31:08
mai, gaza mea nu are inca manierele necesare sa stea cuminte intr=un restaurant, nu stam linistiti decat 10 -15 minute, apoi devenim maraite,vrem in brate, dar nu oricum ci plimbate, iar leaganul minune s=a dovedit a fi eficient si el tot vreo 15 min (nu ca l-as putea lua cu mine), asa ca o intalnire cu amandoua e posibila numai daca are loc in parc...

Nicky...ajung la o concluzie trista...fetele astea nu mai sunt deloc curioase de noi doua...vor sa vada doar junioarele...pe noi nici nu ne mai iubesc :P

tina19
07.05.2010, 11:51:49
ce bine te inteleg :* da' vezi ca sunt si parcuri unde ne putem vedea.
noi putem sa venim la intalnire dupa ce iesim din covalescenta.

tina19
07.05.2010, 11:52:21
Nicky...ajung la o concluzie trista...fetele astea nu mai sunt deloc curioase de noi doua...vor sa vada doar junioarele...pe noi nici nu ne mai iubesc :P
ati picat pe locul 2:))

alla76
07.05.2010, 18:00:36

dar de parcul olosig ce spune printesa ta?

alla76
07.05.2010, 18:01:10
ce bine te inteleg :* da' vezi ca sunt si parcuri unde ne putem vedea.
noi putem sa venim la intalnire dupa ce iesim din covalescenta.

cum sunteti? spune mai multe!

alla76
07.05.2010, 18:02:41

:)):)) pe voi v-am mai vazut! pe printese nu :love:
asa ca propun intalnirea intr-un parc, venim cu consumatia la purtator :))
si smotocim printese si bineinteles pe BB DUracel

tina19
08.05.2010, 09:47:33
cum sunteti? spune mai multe!
suntem bine. Andrei e vesel, n-are treaba. asteptam sa vedem cum se vindeca timpanul si nu putem decat sa speram ca nu va mai face otite. medicul a zis ca daca mai face otite atunci trebuie sa-i bage tuburi in timpane ca sa dreneze lichidul ce se strange acolo. partea asta ma sperie rau.=(( in rest e ok. nu se vede ca ar fi fost anesteziat, nu stie ce i s-a intamplat, e ok.

tina19
08.05.2010, 09:48:51
:)):)) pe voi v-am mai vazut! pe printese nu :love:
asa ca propun intalnirea intr-un parc, venim cu consumatia la purtator :))
si smotocim printese si bineinteles pe BB DUracel
eu sunt de acord!:D:D:D pe Duracel nu mai aveti cum sa-l smotociti ca e mare si fuge dar ... cele mici :x:x:x:x

nicky_s
08.05.2010, 11:44:24
pai le trimitem pe ele. pe a mea vi-o dau cand e flamanda, face cam ca un catzel turbat, tre' sa feresti de ea, ca musca orice prinde pe langa gurita:)), mai nou te zgarie, in special pe fata si tipa ca din gura de sarpe daca nu o tii in pozitia care ii convine ei. ce ziceti? amatori, careva?:))
acu' pe bune, daca aveti chef de plimbare prin parc, sapt asta e ok pt mine, noi ne plimbam si pe la 8 seara daca e ok vremea, dati nimai un tel.

alla76
08.05.2010, 12:53:03
pai le trimitem pe ele. pe a mea vi-o dau cand e flamanda, face cam ca un catzel turbat, tre' sa feresti de ea, ca musca orice prinde pe langa gurita:)), mai nou te zgarie, in special pe fata si tipa ca din gura de sarpe daca nu o tii in pozitia care ii convine ei. ce ziceti? amatori, careva?:))
acu' pe bune, daca aveti chef de plimbare prin parc, sapt asta e ok pt mine, noi ne plimbam si pe la 8 seara daca e ok vremea, dati nimai un tel.
eu!!! eu!!!
acuma pe bune! in olosig va plimbati?
iti dau un telefon cand mergem cu cainii pe acolo

andymatei
08.05.2010, 20:25:59

Mda...cunoastem! Acum suntem un ingeras dulce si inocent...apoi brusc ni se face fomica si "all hell breaks loose". Asa arat pe gat si pe brate de parca am pisicuta nu copil :D
Dar noroc ca ne trece cand primim papa :D

andymatei
21.05.2010, 13:02:17
Fetili...nu ne vedem si noi...sa mai apucam sa vedem burtica lui Taia :D

tina19
21.05.2010, 14:07:49
Fetili...nu ne vedem si noi...sa mai apucam sa vedem burtica lui Taia :D
eu nu mai zic nimic ca ultimele dati n-am reusit sa ma tin de cuvant. la mine tot timpul mai nou apare cate ceva:(. nici la coafor nu am reusit sa ajung de prin iarna.:-w

marina2008
21.05.2010, 15:31:57
dar Taia ce face? nu ne mai spune nimic?

andymatei
21.05.2010, 16:33:31
eu nu mai zic nimic ca ultimele dati n-am reusit sa ma tin de cuvant. la mine tot timpul mai nou apare cate ceva:(. nici la coafor nu am reusit sa ajung de prin iarna.:-w

Mda...cunosc...arat ca fecioara despletita...dar nici cum nu reusesc sa aliniez programul meu cu al coafezei cu al bonei de serviciu...:-<

alla76
21.05.2010, 19:06:58
deci cand si unde ne vedem?

tina19
21.05.2010, 20:21:48
Mda...cunosc...arat ca fecioara despletita...dar nici cum nu reusesc sa aliniez programul meu cu al coafezei cu al bonei de serviciu...:-<
eu nici atat macar. pana pe la 7, 8 seara n-am cine sa stea cu Andrei asa ca nici o sansa dupa ora aia sa ma mai ia cineva sa ma coafeze sau sa-mi faca manichiura.
mi-am pus unghii cu gel. naspa treaba ca nu m-am putut duce la umplut si mi s-au si desprins apoi smuls cu unghia mea cu tot de am ajuns sa am cioate in loc de unghii. parul? minunat ca o matura si am o olega care tine sa-mi spuna de cate ori poate ca nu stiu sa ma aranjez si nici sa ma imbrac:-&

andymatei
21.05.2010, 22:57:37
Ce colega draguta :-<:-<:-<...las' :-<noi sa fim sanatoase, poate reusim sa ne adunam...

taia
22.05.2010, 20:33:20
dar Taia ce face? nu ne mai spune nimic?
taia?
p-aci multumesc de intrebare!
mai lucreaza saptamana viitoare si apoi sta si-l asteapta pe BB!
Decideti si vin si eu...numai sa pot!

andymatei
29.05.2010, 18:28:54
Fetelor...sunt rea...mi-e rusine...:">:">:">
Am fost in Forum...si erau reduceri si la C&A si la Esprit si la Zara...am incercat sa ma abtin...:">:">:">...
Dar spuneti voi...nu-i asa ca fetita mea avea neaparata nevoie de leggings trei sferturi cu danteluta :D

alla76
29.05.2010, 18:40:20
Am fost in Forum...si erau reduceri si la C&A si la Esprit si la Zara...am incercat sa ma abtin...:">:">:">...
Dar spuneti voi...nu-i asa ca fetita mea avea neaparata nevoie de leggings trei sferturi cu danteluta :D

:)):)):)):))
daca ne pui poze iti dau dreptate :)):))

zizitop
29.05.2010, 18:40:21
:)):)) sigur ca da, cum sa nu aibe nevoie? Noi mergem tot la 2 sapt. la Debrecen si umplem portbagajul de haine si jucarii #-o Si tot timpul zicem,intram numai sa ne uitam si nu luam. Ahaaaaaaaa s-o vad si pe asta :)) (:-$ numai sa nu auda aia din guvern ca taie si mai mult indemnizatia /:))

tina19
29.05.2010, 18:54:05
sa te invete baba ceva: copii intotdeauna au nevoie de x lucru pe care l-ai cumparat. chiar daca mai are acasa inca unul asemanator.
daca mergi la cumparaturi pt tine neaparat vii acasa cu plasele pline cu lucruri pt copil.

asa ca eu conclud ca fata avea mare nevoie de ce i-ai cumparat.

alla76
30.05.2010, 10:17:00
fetele! care vine la plimbare azi pe la 4 in olosig?
eu semnez condica cu 2 catei pe care ii inchid in tarc
si tinuta cu andreiut!
fetile! nu veniti sa impingeti caruciorul pe acolo?
taia!! pe unde esti? vedem burtica?

tina19
30.05.2010, 10:27:00
fetele! care vine la plimbare azi pe la 4 in olosig?
eu semnez condica cu 2 catei pe care ii inchid in tarc
si tinuta cu andreiut!
fetile! nu veniti sa impingeti caruciorul pe acolo?
taia!! pe unde esti? vedem burtica?
noi veniiim!

alla76
30.05.2010, 10:38:43
noi veniiim!

zita?
hai cu eduard la o joaca in parc! fetile cu carucioare ce spun?
taia???

dramatzica
30.05.2010, 10:58:12
fetelor am nevoie de ajutorul vostru!
am o prietena in spital la maternitate care a fost operata joi si vreau sa ma duc pe la ea, dar nu stiu ce as putea sa ii duc :-\
oare are restrictii alimentare?
as putea sa ii duc praji? suc natural, fructe? ....
poate voi stiti mai bine :D

tina19
30.05.2010, 11:02:11
fetelor am nevoie de ajutorul vostru!
am o prietena in spital la maternitate care a fost operata joi si vreau sa ma duc pe la ea, dar nu stiu ce as putea sa ii duc :-\
oare are restrictii alimentare?
as putea sa ii duc praji? suc natural, fructe? ....
poate voi stiti mai bine :D
la ce ii operata?
daca e de joi azi cam are voie sa manace aproape orice. sucurile le-as ocoli, bananele iarasi. ma degraba iaurt, proajitura de casa gen prajitura cu mere, cu branza de-astea de stii tu ca-s proaspete si fara creme.

dramatzica
30.05.2010, 11:09:25
la ce ii operata?
daca e de joi azi cam are voie sa manace aproape orice. sucurile le-as ocoli, bananele iarasi. ma degraba iaurt, proajitura de casa gen prajitura cu mere, cu branza de-astea de stii tu ca-s proaspete si fara creme.
nu stiu exact la ce ii operata... ovare, trompe... ceva de genul (nu am pus prea multe intrebari)
o sa fac ceva praji. faza cu bananele stiam si eu, dar ce alte fructe ar fi potrivite?

tina19
30.05.2010, 11:13:22
nu stiu exact la ce ii operata... ovare, trompe... ceva de genul (nu am pus prea multe intrebari)
o sa fac ceva praji. faza cu bananele stiam si eu, dar ce alte fructe ar fi potrivite?
since rnu stiu ce fructe ar fi bune dupa operatie. eu stiu ca s ereia alimentatia treptat dupa operatie. mai bine cumpara-i o revista, ceva de citit.

dramatzica
30.05.2010, 11:43:31
buna ideea cu revista!
chiar ieri mi-am luat mai multe reviste, o sa ii duc si ei una.
multumiri!!

tina19
30.05.2010, 12:10:23
buna ideea cu revista!
chiar ieri mi-am luat mai multe reviste, o sa ii duc si ei una.
multumiri!!
cu placere!:* de-aia suntem p-aci ca sa ne ajutam.

alla76
30.05.2010, 15:03:50
noi suntem prin zona. mancam si pornim spre olosig
sper sa nu fim singurii
;;);;);;)
nu se inscrie nimeni pe langa noi doua?

tina19
31.05.2010, 10:51:49
Alla multumim pt dupa-masa deosebita. Andrei a fost tare incantat, s-a simtit minunat si musai sa repetam. pe mine m-ai deconectat de nu s epoate spune. esti pansament pt noi:x
cand am timp descarc si pozele.

zizitop
31.05.2010, 21:11:48
Aveti ideea de unde pot cumpara din Oradea Aloe First? (ma gandesc ca pe undeva este si aici)

alla76
31.05.2010, 22:27:10
Alla multumim pt dupa-masa deosebita. Andrei a fost tare incantat, s-a simtit minunat si musai sa repetam. pe mine m-ai deconectat de nu s epoate spune. esti pansament pt noi:x
cand am timp descarc si pozele.

cu cea mai mare placere bagam un biss :D
cat de repede ca sucul e cu termen scurt :-p

alla76
31.05.2010, 22:28:04
Aveti ideea de unde pot cumpara din Oradea Aloe First? (ma gandesc ca pe undeva este si aici)

n-am idee... sorry
am vazut pozicile cu burtic! e :x:love:

nicky_s
02.06.2010, 12:29:42
de la un distribuitor FLP. daca nu ai pe cineva apropiat, stiam eu pe cineva , pot sa vad daca se mai ocupa. mai poti incerca la plant shopuri, plafar poate gasesti ceva similar, gel de aloe, dar alta marca. l-ai folosit si pt bebe? ma gandesc sa iau ceva pt cand va incepe sa misune asta mica, sa am ceva pt julituri, rani etc

andymatei
02.06.2010, 13:58:10
Pai voi azi maine incepeti sa explorati noi teritorii :D
Atunci sa vezi tu mami ce te asteapta!

zizitop
03.06.2010, 08:40:24
de la un distribuitor FLP. daca nu ai pe cineva apropiat, stiam eu pe cineva , pot sa vad daca se mai ocupa. mai poti incerca la plant shopuri, plafar poate gasesti ceva similar, gel de aloe, dar alta marca. l-ai folosit si pt bebe? ma gandesc sa iau ceva pt cand va incepe sa misune asta mica, sa am ceva pt julituri, rani etc
Nu cunosc pe nimeni si nu vreau sa iau nici ceva asemanator. Da, pentru baietel ma pregatesc :D

amalia_amina
03.06.2010, 09:07:25
Nu cunosc pe nimeni si nu vreau sa iau nici ceva asemanator. Da, pentru baietel ma pregatesc :D

Tocmai mi-am cumparat eu. In piata Rogerius cunosc o d-na care este distribuitor. Vreo 70 de lei a costat si merita toti banii. Printre altele, mi-am facut o "crescatorie" de aloe medicinalis acasa :)). Daca doresti mai multe detalii, contacteaza-ma.

nicky_s
03.06.2010, 17:13:22
daca vrei sa vb eu cu cineva de Aloe first sa imi zici. daca zici ca e bun mi-as lua si eu

nicky_s
03.06.2010, 17:15:26
Tocmai mi-am cumparat eu. In piata Rogerius cunosc o d-na care este distribuitor. Vreo 70 de lei a costat si merita toti banii. Printre altele, mi-am facut o "crescatorie" de aloe medicinalis acasa :)). Daca doresti mai multe detalii, contacteaza-ma.
da, zi-ne mai multe de plantele tale de aloe. avea mama intr-un timp una int-un ghiveci si stiu ca ne dadea cu "seva" aia pe rana. da' a murit planta si alta nu are

amalia_amina
03.06.2010, 17:58:51
da, zi-ne mai multe de plantele tale de aloe. avea mama intr-un timp una int-un ghiveci si stiu ca ne dadea cu "seva" aia pe rana. da' a murit planta si alta nu are

Plantele pot fi utilizate medicinal doar daca au peste 3 ani. Eu mi-am cumparat cateva de 4 ani si restul sunt pui. Imi place mare placere sa am grija de ei chiar daca ii voi putea utiliza doar peste cativa ani. Soacra mea foloseste planta atat pe cale orala cat si aplicata pe rana sau muscatura de insecte.

zizitop
03.06.2010, 18:05:34
Daaaaaaaaaa vreau si eu sa dau de doamna!!!!!! [-o<[-o<

amalia_amina
03.06.2010, 18:33:35
Daaaaaaaaaa vreau si eu sa dau de doamna!!!!!! [-o<[-o<

D-na care vinde in piata de legume se ocupa cu vanzarea produselor derivate din Aloe Vera, stiu ca are si plante insa nu stiu daca le si vinde. Eu plantele mi le-am cumparat de la sera de pe centura, la sensul giratoriu spre Santandrei.

zizitop
04.06.2010, 09:09:42
D-na care vinde in piata de legume se ocupa cu vanzarea produselor derivate din Aloe Vera, stiu ca are si plante insa nu stiu daca le si vinde. Eu plantele mi le-am cumparat de la sera de pe centura, la sensul giratoriu spre Santandrei.
Pai nu-i o singura doamna, eu cum dau de ea? Ca nu o sa ma apuc sa strig pe acolo ;)) Nu vreau plante ca are destule mama, vreau doar aloe first.

amalia_amina
04.06.2010, 09:38:47
Pai nu-i o singura doamna, eu cum dau de ea? Ca nu o sa ma apuc sa strig pe acolo ;)) Nu vreau plante ca are destule mama, vreau doar aloe first.

Deci doamna vinde in piata de legume, insa nu produse Aloe, ci legume. Produsele aloe le vinde in particular, la comanda. Eu am asteptat vreo 3-4 zile pentru a-mi aduce Aloe First. Nu se gaseste in fiecare zi la piata, de aceea, propun ca atunci cand ai drum la piata, sa ma contactezi si mergem impreuna la ea. Vinde cum intri in piata pe unde erau candva bisnitarii, pe randul principal, stanga, vreo 20 m. La un moment dat randul se intrerupe pentru o mica trecere, acolo pe colt este dansa, apoi randul se continua.

andymatei
06.06.2010, 22:37:11
Ce au facut fetele dragi in week-end?

taia
07.06.2010, 10:32:36
Ce au facut fetele dragi in week-end?
da salut!!!
am avut mami si tati care au facut curat, au aranjat casuta pt sosirea Marelui Print!:D
eu cu comanda...
in rest am incercat sa ma odihnesc dar e tot mai greu...nu prea dorm noaptea!!!:">
voi? cum suportati caldura?

andymatei
07.06.2010, 13:16:35
Deocamdata ne descurcam cu caldura...cam stresata mami ca noi suntem toata un cret si un pliu si mi-e tare teama sa nu se irite asa ca o tot sterg cu ser fiziologic.
In week-end a avut domnul sot ziua portilor deschise la firma unde lucreaza, asa ca ne-am dus si noi sa vedem unde lucreaza tati :D, si am stat mult pe afara, drept urmare seara am fost amandoua rupte de oboseala :D
Duminica am fost la plimbare pe centru si in sat la bunici...suntem o bebelina foarte ocupata ;;)

taia
07.06.2010, 14:01:32
Deocamdata ne descurcam cu caldura...cam stresata mami ca noi suntem toata un cret si un pliu si mi-e tare teama sa nu se irite asa ca o tot sterg cu ser fiziologic.
In week-end a avut domnul sot ziua portilor deschise la firma unde lucreaza, asa ca ne-am dus si noi sa vedem unde lucreaza tati :D, si am stat mult pe afara, drept urmare seara am fost amandoua rupte de oboseala :D
Duminica am fost la plimbare pe centru si in sat la bunici...suntem o bebelina foarte ocupata ;;)
chiar ca...
ma gandesc ca la firma la tati toata lumea a admirat printzes...:">

andymatei
07.06.2010, 16:23:13
chiar ca...
ma gandesc ca la firma la tati toata lumea a admirat printzes...:">

Trebuia sa-l vezi pe al meu ce mandru se plimba cu fiica-sa :D

tina19
07.06.2010, 18:33:20
sincer mi l-am si inchipuit:D umflat bine in pene, tot un ranjet si cu ochii lacrimati de mandrie. asa-s tatii:-$ ei sunt tari numai din vorbe ca mogaldetele aste aii fac ... nu vreau sa scriu cuvantul aici:D

taia
07.06.2010, 21:11:30
ma gandesc ca nu era nimeni ca si el!!!
:-p:-p:-p

taia
17.07.2010, 12:24:03
Tina tot am vrut sa te intreb: unde mergeti la mare?

tina19
17.07.2010, 14:40:03
Tina tot am vrut sa te intreb: unde mergeti la mare?
sa zic sau sa tac?
in Saturn mergem si anul asta ca fraierii:(

andymatei
17.07.2010, 19:00:18
sa zic sau sa tac?
in Saturn mergem si anul asta ca fraierii:(

Pai???:-\:-\:-\

tina19
17.07.2010, 20:02:14
Pai???:-\:-\:-\
pai nu ne-am gandit din timp sa ne luam bilete pt dincolo si nici nu eram hotarati daca mergem sau nu anul asta la mare. sincer nu m-as fi dus din cauza banilor dar e al treilea an de mare pt Andrei si am zis sa-l ducem si acum.
pretul la noi e f mare, servirea si alte cele stiti si voi atat doar ca mergem cu inca 2 familii. daca mergeam dincolo mergeam singuri si mi-e groaza sa mergem singuri cu Andrei. ca ce fac eu pe acolo cu el daca se imbolnaveste?

alla76
18.07.2010, 00:18:32
pai nu ne-am gandit din timp sa ne luam bilete pt dincolo si nici nu eram hotarati daca mergem sau nu anul asta la mare. sincer nu m-as fi dus din cauza banilor dar e al treilea an de mare pt Andrei si am zis sa-l ducem si acum.
pretul la noi e f mare, servirea si alte cele stiti si voi atat doar ca mergem cu inca 2 familii. daca mergeam dincolo mergeam singuri si mi-e groaza sa mergem singuri cu Andrei. ca ce fac eu pe acolo cu el daca se imbolnaveste?
mergi la clinica...
da nu se imbolnaveste printisorul tocmai la mare!>:D<

tina19
18.07.2010, 09:13:00
mergi la clinica...
da nu se imbolnaveste printisorul tocmai la mare!>:D<
ca anul trecut nu la mare s-a imbolnavit:(. doar am venit cu 2 zile mai repede anul trecut pt ca s-a imbolnavit la mare.

alla76
18.07.2010, 11:30:14
ca anul trecut nu la mare s-a imbolnavit:(. doar am venit cu 2 zile mai repede anul trecut pt ca s-a imbolnavit la mare.

:( dragul de el

andymatei
18.07.2010, 13:19:51
Las' tu Tinutzule, ca anul asta nu se imbolnaveste, si va odihniti si va relaxati....>:D<>:D<>:D<

tina19
18.07.2010, 14:21:09
sa speram c-o sa fie bine ca eu iar sunt ca lovita de bombe. acum pe langa frica ca se raceste mi-e frica si de enterocolite:((. clar o iau razna!

zizitop
22.07.2010, 08:40:12
Fetelor , caut un fotograf bun bun pt.botez, imi recomanda cineva unul????????????? Va rog!!!!!!!!!!!!!! (cei doi pe care-i stiu eu sunt ocupati din pacate)

marina2008
22.07.2010, 12:04:35
Fetelor , caut un fotograf bun bun pt.botez, imi recomanda cineva unul????????????? Va rog!!!!!!!!!!!!!! (cei doi pe care-i stiu eu sunt ocupati din pacate)

noi am avut la botez pe cei de la www.fotojan.ro si suntem multumiti

taia
22.07.2010, 14:39:42
noi la nunta l-am avut pe Laci Panczel, pe el am zis ca il vom chema si la botez. Daca vrei iti trimit pe PM nr telefon

zizitop
23.07.2010, 17:37:03
Multumesc frumos. Inca mai caut. Am gasit de fapt unul care e super profi si l-as vrea, dar imi ia juma de casa pt. poze :((

taia
24.07.2010, 09:17:09
Multumesc frumos. Inca mai caut. Am gasit de fapt unul care e super profi si l-as vrea, dar imi ia juma de casa pt. poze :((
ti-am trimis PM

dramatzica
25.07.2010, 07:39:04
Fetelor ce mai faceti???>:D<
Eu abia apuc sa mai intru ... sa raspund la cate un PM :D
Nu ne putem hotari unde sa plecam in luna de miere!!! Deja disper dupa atatea cautari....
Imi dati niste idei plss?!
:*

andymatei
25.07.2010, 11:08:04
Nu ne putem hotari unde sa plecam in luna de miere!!! Deja disper dupa atatea cautari....

Depinde mult de ce buget aveti alocat.

dramatzica
25.07.2010, 12:20:03
Depinde mult de ce buget aveti alocat.
nu ne cramponam de buget... alocam cat e necesar numai sa ne placa... sa ne atraga....

katja_mvp
25.07.2010, 18:44:06
am vazut clipul si e demential...ati fost superbi si se vede ca ati avut o nunta de vis :D legat de luna de miere chiar zilele trecute am vazut niste last minuturi la preturi ok pt tenerife...dar acuma depinde ce va doriti voi si de ce buget dispuneti.

dramatzica
25.07.2010, 21:45:39
am vazut clipul si e demential...ati fost superbi si se vede ca ati avut o nunta de vis :D legat de luna de miere chiar zilele trecute am vazut niste last minuturi la preturi ok pt tenerife...dar acuma depinde ce va doriti voi si de ce buget dispuneti.
merci mult de aprecieri, chiar ne-am simtit ff bine la nunta noastra.<:-P
legat de luna de miere am decis pana la urma sa mergem in Zakynthos si prin septembrie o sa mai mergem cateva zile la Paris. am vazut si eu last minut-urile si chiar la Tenerife ne-am gandit, dar sa stii ca desi la preturi sunt ok, nu sunt cele mai bune hoteluri. chiar vrem sa mergem si in Tenerife, dar o lasam pt la anul si atunci o sa ne rezervam din timp la care hotel vrem noi nu la care mai este loc. am vrut sa luam biletele prin mai dar era problema aia cu norul de cenusa si am zis ca mai bine nu. in Punta Canna ploua de rupe in perioada asta, in Maldive al meu cica se plictiseste ;)) de aia am ales insula asta ca macar avem ce umbla si chiar e fff faina, are niste grote si o apa albastra....

katja_mvp
26.07.2010, 10:54:33
merci mult de aprecieri, chiar ne-am simtit ff bine la nunta noastra.<:-P
legat de luna de miere am decis pana la urma sa mergem in Zakynthos si prin septembrie o sa mai mergem cateva zile la Paris. am vazut si eu last minut-urile si chiar la Tenerife ne-am gandit, dar sa stii ca desi la preturi sunt ok, nu sunt cele mai bune hoteluri. chiar vrem sa mergem si in Tenerife, dar o lasam pt la anul si atunci o sa ne rezervam din timp la care hotel vrem noi nu la care mai este loc. am vrut sa luam biletele prin mai dar era problema aia cu norul de cenusa si am zis ca mai bine nu. in Punta Canna ploua de rupe in perioada asta, in Maldive al meu cica se plictiseste ;)) de aia am ales insula asta ca macar avem ce umbla si chiar e fff faina, are niste grote si o apa albastra....
ati facut o alegere buna.avem niste prieteni care au fost in iunie acolo cu masina proprie si le-a placut f mult.vroiam sa te intreb despre voal...tot la G V l-ai facut sau l-ai cumparat de-a gata?

andymatei
26.07.2010, 13:37:36
Claudia, foarte frumosi ati fost!
Zakyntos l-am vazut numai in filmul "Mamma mia" :D dar pare tare frumos. Parisul iar va ramane mereu destinatia de suflet a indragostitilor...are o atmosfera cum nu am vazut nicaieri altundeva.

taia
26.07.2010, 13:45:21
Clau am vazut clipul!
Ati fost foarte foarte frumosi!
Casa de piatra inca o data si sa va simtiti bine in luna de miere!

dramatzica
27.07.2010, 21:48:41
Clau am vazut clipul!
Ati fost foarte foarte frumosi!
Casa de piatra inca o data si sa va simtiti bine in luna de miere!
Va pup fetelor si va multumim>:D<
Abia asteptam sa plecam o data ca s-a adunat oboseala...
Am pus si pozele... sper sa va placa...
:*:*:*

alla76
28.07.2010, 00:57:10

superbe!
ati fost minunati! frumoasa nunta, frumosi miri!
si fotograful... wow, ce prezentare ...
casa de piatra! si multa fericire in casnicia inceputa asa de frumos

dramatzica
28.07.2010, 09:06:30
>:D<>:D<>:D<
ms mult Alla!!

superbe!
ati fost minunati! frumoasa nunta, frumosi miri!
si fotograful... wow, ce prezentare ...
casa de piatra! si multa fericire in casnicia inceputa asa de frumos

dramatzica
28.07.2010, 09:07:46
ati facut o alegere buna.avem niste prieteni care au fost in iunie acolo cu masina proprie si le-a placut f mult.vroiam sa te intreb despre voal...tot la G V l-ai facut sau l-ai cumparat de-a gata?
da tot de la GV... e aceeasi broderie ca si in rochie...

katja_mvp
28.07.2010, 09:45:16
da tot de la GV... e aceeasi broderie ca si in rochie...
la salonul de unde mi-am inchiriat rochita nu am gasit nici un voal sa-mi placa si imi doresc un voal in genul avut de tine...care sa-l tin doar la biserica si la poze.oare gasesc gata facut pe culoarea ivoire de cumparat?ca mai am doar 2 sapt si un pic si nu stiu daca mai este timp sa-l fac la comanda.

dramatzica
29.07.2010, 08:52:28
la salonul de unde mi-am inchiriat rochita nu am gasit nici un voal sa-mi placa si imi doresc un voal in genul avut de tine...care sa-l tin doar la biserica si la poze.oare gasesc gata facut pe culoarea ivoire de cumparat?ca mai am doar 2 sapt si un pic si nu stiu daca mai este timp sa-l fac la comanda.
nu as putea sa iti spun daca gasesti de cumparat...
du-te pe la saloane sa vezi... poate iti inchiriaza.
al meu e alb, altfel ti l-as fi imprumutat cu drag.
ar fi timp si sa ti-l faca cineva, ca se face rpd... ai putea incerca si la GV, poate are pe salon unul care ti-l inchiriaza.
succes!!

zizitop
29.07.2010, 17:57:10
Super pozele!!! Casa de piatra !!!!
( pe fotograful vostru am pus eu ochii ;;), cum e ca om?)

andymatei
29.07.2010, 18:07:10
Zita, v-am vazut ieri n Lotus...tare frumosi pustii tai :)

zizitop
29.07.2010, 18:35:01
Zita, v-am vazut ieri n Lotus...tare frumosi pustii tai :)
Multumesc ;;) Si nu ne-ai tras de manecuta sa te salutam?

dramatzica
29.07.2010, 18:57:07
Super pozele!!! Casa de piatra !!!!
( pe fotograful vostru am pus eu ochii ;;), cum e ca om?)
ai pus ochii pe el??? :))
ca om nu pot sa spun decat ca parca ne cunoastem de cand eram mici :)
e f tanar, f pasionat de ceea ce face, nu se mai satura de ceea ce face :)) si eu cel putin m-am inteles super bine cu el... i-am zis tot ce am vrut... daca mi-a zis sa stau in cap eu am stat :))
te imprietenesti rpd cu el si cu prietena lui la fel: o tipa de nota 10!

alla76
29.07.2010, 19:14:17
e f tanar, f pasionat de ceea ce face, nu se mai satura de ceea ce face :)) si eu cel putin m-am inteles super bine cu el... i-am zis tot ce am vrut... daca mi-a zis sa stau in cap eu am stat :))

am vazut si TTD-ul :O wow!!!!
super! felicitari!

zizitop
30.07.2010, 08:40:27
Da,am pus ochii pe el (de fapt pe lucrarile lui) acum cateva saptamani si-mi pare rau ca nu stiam de el la nunta. E drept ca deja si suntem programati la el la o sedinta foto de familie in septembrie :D.E scumput,dar isi merita toti banii. Abia astept sa vedem ce iese.
Vroiam sa te intreb unde ati facut pozele,dar pe parcurs mi-am dat seama. Super!!!!!!!!!!!!!!

dramatzica
30.07.2010, 10:51:55
Da,am pus ochii pe el (de fapt pe lucrarile lui) acum cateva saptamani si-mi pare rau ca nu stiam de el la nunta. E drept ca deja si suntem programati la el la o sedinta foto de familie in septembrie :D.E scumput,dar isi merita toti banii. Abia astept sa vedem ce iese.
Vroiam sa te intreb unde ati facut pozele,dar pe parcurs mi-am dat seama. Super!!!!!!!!!!!!!!
O sa iasa ceva frumos ai sa vezi.
Poate e scump, dar eu zic ca merita... cam cu asta ramai...

andymatei
07.08.2010, 18:15:17
Buna seara dragele mele doamne!

Ne-am intors si noi dintr-un pui de concediu :D Am fost 5 zile la Bran, am vizitat Sinaia, Brasov, Sibiu...chiar frumos dar scuuuuuummmmmmpppppppp. Din pacate revin la parerea mea ca Romania e mult prea scumpa pentru romani.

alla76
07.08.2010, 19:00:45
Buna seara dragele mele doamne!

Ne-am intors si noi dintr-un pui de concediu :D Am fost 5 zile la Bran, am vizitat Sinaia, Brasov, Sibiu...chiar frumos dar scuuuuuummmmmmpppppppp. Din pacate revin la parerea mea ca Romania e mult prea scumpa pentru romani.
perfect de acord!

andymatei
07.08.2010, 19:55:20
De exemplu, daca doresti sa vizitezi tot Pelesul si Pelisorul, sa faci poze si sa parchezi masina (asta in cazul in care nu ai space ship care leviteaza, altfel te vezi obligat) te costa aproape 50 de euro (pentru 2 persoane)...:O:O:O:O:O...nu ca ar fi relevant, dar nu am platit atat la nici un muzeu vizitat pana acum in Europa.

alla76
07.08.2010, 20:51:06
De exemplu, daca doresti sa vizitezi tot Pelesul si Pelisorul, sa faci poze si sa parchezi masina (asta in cazul in care nu ai space ship care leviteaza, altfel te vezi obligat) te costa aproape 50 de euro (pentru 2 persoane)...:O:O:O:O:O...nu ca ar fi relevant, dar nu am platit atat la nici un muzeu vizitat pana acum in Europa.

mda... romania ...
eu m-am convins ca nu merita sa mai insist cu concediile pe aici.
plus ca ma dezgusta mizeria: pet-uri, doze, pachete de tigari aruncate in mijlocul padurii...
si asa mai departe...

andymatei
07.08.2010, 23:31:16
Noi am ramas in tara pentru ca puiuta e micuta si ne-a fost groaza sa mergem prea departe...ne-am simtit bine si a fost frumos...totusi, acele mici detalii care speram sa se fii schimbat...sunt tot acolo...dar mai scump.

taia
09.08.2010, 14:15:58
Noi am ramas in tara pentru ca puiuta e micuta si ne-a fost groaza sa mergem prea departe...ne-am simtit bine si a fost frumos...totusi, acele mici detalii care speram sa se fii schimbat...sunt tot acolo...dar mai scump.
stii ce e trist?
acele detalii ma tem ca nu vor disparea ever!!!

marina2008
11.08.2010, 15:14:33
Fetele, imi puteti recomanda un medic orl-ist pt copii.?

tina19
12.08.2010, 14:58:08
Fetele, imi puteti recomanda un medic orl-ist pt copii.?
eu l-am dus pe Andrei la dr Bembea. l-am prtins de serviciu la Craciunul trecut si cum la urgenta nu este medic orl-ist m-am dus in policlinica asa fara trimitere, la plesneala si ne-a luat fara discutii si eu sincer tare multumita sunt de el. in mai l-a operat de polipi pe Andrei si tare bine s-a purtat si inainte de operatie si dupa.
ce-mi place cel mai mult la dr. asta e ca nu da antibiotic numai ca sa fie dat si cunoscand istoricul copilului meu au fost dati cand chiar am incercat tratamente fara antibiotice la otite destul de urate.
are cabinet particular. daca vrei nr de telefon sa faci programare da-mi un PM.
care e problema de aveti nevoie de ORL-ist?

tina19
12.08.2010, 15:10:50
ne-am intors de la mare! sa va spun cat sunt de dezamagita ca ne-am dus si anul asta la noi la mare? de fapt nu marea noastra e problema ce oamenii care stau acolo si cei care merg acolo. am dat o caruta de bani pe hotel si am fost tratati :-&. nu ma pot obisnui cu stilul asta de tratament, cu piciorul in fund. adica iti platesc un serviciu si tu mi-l oferi pe sfert. noi am luat cazare cu mic dejun inclus ca asa era in perioada asta. pai la masa aveai impresia ca mai ai putin si esti luat de urechi de personal. daca ai avut neobrazarea sa ceri o lingurita au avut grija sa te faca de toata jena de fata cu toti ce-i ce se aflau la masa. femeia de serviciu din holul hotelului a tipat la noi cat a tinut-o gura sa nu aducem nisip de pe plaja. pai hotelul e pe plaja, loc sa te speli de nisip afara nu este si-atunci, ce faci? si ar mai fi ele multe altele.

normal ca nu ne dezicem si am aflat unde este urgenta si in Mangalia. l-a apucat pe Andrei o tuse de ne-a speriat. tusea pana era gata sa vomite asa ca l-am dus la urgenta sa nu fie o bronsita sau o amigdalita tinand cont ca ne-am dus la mare cu rosu in gat si cu tratamentul dupa noi. era foar o faringita pe care medicul de la urgenta ne-a sfatuit s-o tratam cu indiferenta si sa lasam copilul sa se joace cu puta in nisip si sa faca baie dupa pofte. l-am lasat si-n nisip si sa faca baie dar laringita tot nu i-am tratat-o cu indiferenta. i-am dat cu tantum verde si l-am pus sa suga pe decasept.

Andrei a fost tare impresionat de mare. i-a placut apa la nebunir. daca in camera zicea ca nu mergem pe plaja ca nu-i place ca-i intra nisip in papuci cand ajungeam sa facem primul pas pe plaja incepea "descalta-ma si dezbraca-ma! descalta-ma si dezbraca-ma!" si o tinea asa pana il descaltam si-l dezbracam. am prins si valuri mai maricele si a fost inebunit dupa ele. daca era dupa el numai in apa ar fi stat. in alta ordine de idei copilul meu a mancar la mare de a rupt pamantul. imi cerea de mancare de zici ca-l tineam cu foamea si baga in el cantitati considerabile. i-a priit!

andymatei
12.08.2010, 15:15:04
Tinuuuutz! Bun venit acasa!! Ne-a fost tare, tare dor de tine! >:D<>:D<>:D<

tina19
12.08.2010, 15:19:49
Tinuuuutz! Bun venit acasa!! Ne-a fost tare, tare dor de tine! >:D<>:D<>:D<
si mie de voi!:*:*:*:*

marina2008
12.08.2010, 17:31:19
care e problema de aveti nevoie de ORL-ist?

FEtita mea a fost diagnosticata (cu semnul intrebarii ) cu stridor laringian. Cand se agita prea tare fornaie asa pe nas,uneori si in somn o auzeam ,in rest e bine ,m-am documentat si mi s-a spus chiar ca poate sa dispara pana la un an,dar vrem sa consultam un medic.Am auzit si noi de dr.Bembea,acu e in concediu in policlinica,dar il vom cauta la cabinet,am inteles ca e pe str.Olimpiadei,avem un nr de telefon ,sper sa fie bun.

nicky_s
13.08.2010, 17:33:26
foaaarte scump, ieseati mai ieftin la Schonbrunn. noi am fost cu gaza intr-un weekend prelungit la Budapesta, surpriza din partea lui tati. spre marea mea bucurie picea s-a comportat super ok pe masina, ca aveam niste temeri. asa ca ne incumetam sa plecam we viitor pt o sapt in Croatia. Alla, mai e loc in masina.:-p

andymatei
13.08.2010, 17:54:41
foaaarte scump, ieseati mai ieftin la Schonbrunn. noi am fost cu gaza intr-un weekend prelungit la Budapesta, surpriza din partea lui tati. spre marea mea bucurie picea s-a comportat super ok pe masina, ca aveam niste temeri. asa ca ne incumetam sa plecam we viitor pt o sapt in Croatia. Alla, mai e loc in masina.:-p

Foarte bine faceti! Sa va distrati bine, bine de tot! Picea ta e o scumpete si jumatate!

nicky_s
13.08.2010, 17:57:04
ne-am intors de la mare! sa va spun cat sunt de dezamagita ca ne-am dus si anul asta la noi la mare? de fapt nu marea noastra e problema ce oamenii care stau acolo si cei care merg acolo. am dat o caruta de bani pe hotel si am fost tratati :-&. nu ma pot obisnui cu stilul asta de tratament, cu piciorul in fund. adica iti platesc un serviciu si tu mi-l oferi pe sfert. noi am luat cazare cu mic dejun inclus ca asa era in perioada asta. pai la masa aveai impresia ca mai ai putin si esti luat de urechi de personal. daca ai avut neobrazarea sa ceri o lingurita au avut grija sa te faca de toata jena de fata cu toti ce-i ce se aflau la masa. femeia de serviciu din holul hotelului a tipat la noi cat a tinut-o gura sa nu aducem nisip de pe plaja. pai hotelul e pe plaja, loc sa te speli de nisip afara nu este si-atunci, ce faci? si ar mai fi ele multe altele.

normal ca nu ne dezicem si am aflat unde este urgenta si in Mangalia. l-a apucat pe Andrei o tuse de ne-a speriat. tusea pana era gata sa vomite asa ca l-am dus la urgenta sa nu fie o bronsita sau o amigdalita tinand cont ca ne-am dus la mare cu rosu in gat si cu tratamentul dupa noi. era foar o faringita pe care medicul de la urgenta ne-a sfatuit s-o tratam cu indiferenta si sa lasam copilul sa se joace cu puta in nisip si sa faca baie dupa pofte. l-am lasat si-n nisip si sa faca baie dar laringita tot nu i-am tratat-o cu indiferenta. i-am dat cu tantum verde si l-am pus sa suga pe decasept.

Andrei a fost tare impresionat de mare. i-a placut apa la nebunir. daca in camera zicea ca nu mergem pe plaja ca nu-i place ca-i intra nisip in papuci cand ajungeam sa facem primul pas pe plaja incepea "descalta-ma si dezbraca-ma! descalta-ma si dezbraca-ma!" si o tinea asa pana il descaltam si-l dezbracam. am prins si valuri mai maricele si a fost inebunit dupa ele. daca era dupa el numai in apa ar fi stat. in alta ordine de idei copilul meu a mancar la mare de a rupt pamantul. imi cerea de mancare de zici ca-l tineam cu foamea si baga in el cantitati considerabile. i-a priit!
bine ati venit acasa! la multi ani piciului! nu imi vine sa cred ce copil mare ai.
referitor la tratamentul de care ati avut parte, poate anul viitor alegeti alta destinatie, unde turistul nu e dobitocul ala venit sa iti dea tie de lucru. aveti de unde alege ceva mult mai bun in aceeasi bani sau mai putini si ajungand in acelasi timp pe drumuri mai bune ca cele ale noastre.
pupici lui Andrei si lasa-l sa se dea pe tobogan :-p

nicky_s
13.08.2010, 17:59:07
Foarte bine faceti! Sa va distrati bine, bine de tot! Picea ta e o scumpete si jumatate!
multumim. e o grasuna bronzata. zici ca-i tigancusa. iti dai seama cum va fi dupa ce venim de la mare? hai ca incerc sa pun poze

nicky_s
13.08.2010, 18:28:03
uite una...

nicky_s
13.08.2010, 18:29:53
inca niste pozne...

alla76
13.08.2010, 19:12:26
uite una...

vai ce mare e deja!!!
sa-ti traiasca si sa creasca mare! frumusete!!!

alla76
13.08.2010, 19:13:23
bine ati venit acasa! la multi ani piciului! nu imi vine sa cred ce copil mare ai.
referitor la tratamentul de care ati avut parte, poate anul viitor alegeti alta destinatie, unde turistul nu e dobitocul ala venit sa iti dea tie de lucru. aveti de unde alege ceva mult mai bun in aceeasi bani sau mai putini si ajungand in acelasi timp pe drumuri mai bune ca cele ale noastre.
astea sunt si argumentele mele cand am ales croatia!

alla76
13.08.2010, 19:14:04

mai am concediu! imi mai pot lua :D

tina19
13.08.2010, 20:30:26
sigur anul viitor nu mai facem concediul la noi la mare.
cand nu l-am lasat? si unde?

tina19
13.08.2010, 20:32:28
uite una...
ce dulce e! mor dupa manutele alea ca niste pernute:x:x:x. tare mi-am dorit si eu niste manute de-alea si picioare pufoase. fiu-meu mi-a servit cioante.

tina19
13.08.2010, 20:33:40
inca niste pozne...
ai fata mare deja! mama ce-a mai trecut timpul!

andymatei
13.08.2010, 21:00:13
Tare, tare-i scumpa...da' si la voi a facut-o sotul singur?

nicky_s
13.08.2010, 21:01:58
vai ce mare e deja!!!
sa-ti traiasca si sa creasca mare! frumusete!!!
multumim!!!

nicky_s
13.08.2010, 21:04:03
Tare, tare-i scumpa...da' si la voi a facut-o sotul singur?
bei, si tu????? daca toata lumea zice ca e bucatica rupta asa o fi. n-a facut-o singur, am dovada, niste kile in plus si niste muschi abdominali inca inexistenti:(

tina19
13.08.2010, 21:04:57
bei, si tu????? daca toata lumea zice ca e bucatica rupta asa o fi. n-a facut-o singur, am dovada, niste kile in plus si niste muschi abdominali inca inexistenti:(
am vrut sa zic si eu ca nu seamana cu tine:D

nicky_s
13.08.2010, 21:05:57
sigur anul viitor nu mai facem concediul la noi la mare.
cand nu l-am lasat? si unde?
in parcul magnoliei acus 2-3 sapt. eram cu nepotul si cu fiica-mea, pana m-a lasat ala micu in pace sa ma intorc sa va salut ati disparut.

nicky_s
13.08.2010, 21:07:03
am vrut sa zic si eu ca nu seamana cu tine:D
bine bine, gata, v-a mituit sotul sa ziceti ca seamana pe el, am inteles:(

nicky_s
13.08.2010, 21:09:11
mai am concediu! imi mai pot lua :D
noa, incepe de fa bagajele.

tina19
13.08.2010, 21:10:50
in parcul magnoliei acus 2-3 sapt. eram cu nepotul si cu fiica-mea, pana m-a lasat ala micu in pace sa ma intorc sa va salut ati disparut.
ce rau imi pare:( tare as fi vrut sa ne vedem. o smotoceam putin pe fica-ta:D
da, acolo nu-l las pe topogan, nu am incredere sa se dea pe alea.

andymatei
13.08.2010, 21:12:02
bine bine, gata, v-a mituit sotul sa ziceti ca seamana pe el, am inteles:(

Hai, lasa...asa-i cu fetele. N-ai vazut ce seamana si a mea cu mine :D...:-p

nicky_s
13.08.2010, 21:41:50
Hai, lasa...asa-i cu fetele. N-ai vazut ce seamana si a mea cu mine :D...:-p
satenuta cu ochi albastri.... ca tine. de ce oare isi doresc unii barbati baieti cand pot avea o copie fidela a lor total indragostita de ei ?

nicky_s
13.08.2010, 21:44:41
ce rau imi pare:( tare as fi vrut sa ne vedem. o smotoceam putin pe fica-ta:D
da, acolo nu-l las pe topogan, nu am incredere sa se dea pe alea.
or sa mai fie ocazii:D

taia
14.08.2010, 10:36:37
hop si eu!
Tinutz bine v-ati intors si cu intarziere La Multi Ani pt BB duracell!
Nicky e mare si frumoasa Naty! Mie mi se pare ca la gurita seamana cu tine!Distractie in Croatia!
Alla ce mai faci?
Andy pupam printesa care seamana cu tati!

tina19
14.08.2010, 11:01:15
hop si eu!
Tinutz bine v-ati intors si cu intarziere La Multi Ani pt BB duracell!
Nicky e mare si frumoasa Naty! Mie mi se pare ca la gurita seamana cu tine!Distractie in Croatia!
Alla ce mai faci?
Andy pupam printesa care seamana cu tati!
multumim!>:D<
ce faceti voi? cum sunteti?

andymatei
14.08.2010, 23:34:11
Fetele, hai, nu ne vedem si noi intr-o dupa-amiaza...ca mi-e asa un dor de vooooooiiiiiiiiii!!!!!

andymatei
14.08.2010, 23:36:39
By the way...pupici si de la puisoara mea!

alla76
15.08.2010, 01:22:39
Fetele, hai, nu ne vedem si noi intr-o dupa-amiaza...ca mi-e asa un dor de vooooooiiiiiiiiii!!!!!
si mie mi-e tare dor de voi! stiti doleantele mele! daca e in timpul saptamanii mai pe seara sa apuc si eu sa vin de la birou.
noi maine suntem la acvaticum. daca sunt doritoare, sa dea cate un semn. am bonuri de 1+1 gratis la biletele de o zi, pt puiutii pana in 3 ani e gratis. ne putem intalni si la bazin. ar fi super tare daca ne-am mobiliza la o balaceala. daca nu weekendul asta, macar weekendul viitor.
si tare as vrea sa smotocesc fetitele si printisorul Andreiutz si pui de Taia!
andy! e scumpa tare puiuta voastra!

tina19
15.08.2010, 09:42:08
vai ce dulceata! o pupam si noi!

taia
15.08.2010, 11:41:27
multumim!>:D<
ce faceti voi? cum sunteti?
suportam greu caldura, ca urmare ieri nu a dormit aproape de loc in timpul zlei (cate 10 min de vreo 3 ori)
In rest crestem, mancam cat 2 (numa sa mai reziste mami- am inceput sa-i dau supliment!), gangurm de nu mai putem...adica suntem fericiti!!!!

taia
15.08.2010, 11:42:49
e superba!!!!
pupici multi!

taia
15.08.2010, 11:44:19
in general dupa 18 as putea (atunci e tati acasa si are cu cine sta E), insa nu mai mult de 20.30 cand oii facem baita!
sau, colo peste o luna cu puiut cu tot!

tina19
15.08.2010, 12:56:05
suportam greu caldura, ca urmare ieri nu a dormit aproape de loc in timpul zlei (cate 10 min de vreo 3 ori)
In rest crestem, mancam cat 2 (numa sa mai reziste mami- am inceput sa-i dau supliment!), gangurm de nu mai putem...adica suntem fericiti!!!!
ma bucur ca sunteti bine. poti sa-i faci ziua dusuri ca sa se mai racoreasca si el. o sa-i pice bine.

bubushelu
16.08.2010, 10:43:53
buna, a fost cineva in Croatia? noi plecam pe 27 august, ne puteti daci ceva sfaturi? de bani, drumuri sau ceva locuri ce merita de vizitat? aaaa si daca stiti care ar fi cel mai scurt drum pana acolo? va multumesc^:)^

marina2008
20.08.2010, 08:27:48
Dragi mamici,
imi spuneti va rog ce acte imi trebuie pt micuta,vrem sa mergem si noi in ungaria.Va intreb pe voi deoarece stiu ca ati fost pe acolo cu micutele.

:* la toata lumea!

andymatei
20.08.2010, 12:17:42
Dragi mamici,
imi spuneti va rog ce acte imi trebuie pt micuta,vrem sa mergem si noi in ungaria.Va intreb pe voi deoarece stiu ca ati fost pe acolo cu micutele.

:* la toata lumea!

Pentru pasaport ai nevoie de:
- certificat de nastere copil, original si copie
- buletine parinti, original si copie
- chitanta cec
- formular (il iei de la serviciul pasapoarte)
- ambii parinti de fata sau declaratie legalizata de acord din partea parintelui care nu e de fata

Uite aici link (http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexBihor.htm) cu programul si mai multe detalii

Ce mai face puiuta?

marina2008
20.08.2010, 14:00:18
Multumesc Andy de raspuns.

Puiuta mea e bine,nu are stare deloc,una -doua e pe burtica ,chiar si cand o schimb.In legatura cu stridorul laringian facem cateva sedinte de aerosoli dar per ansamblu e bine,pe parcurs va dispare acel fornait-cel putin asa ne-a linistit doctora.
Mananca piure-ul de fructe dar cand ii dau cu biscuiti nu primeste,e prea devreme ?ce fructe ati mai incercat voi?

PS:poze cu teodora

andymatei
20.08.2010, 15:07:23
La multe, multe lunite Teo draga!
Pupam mutricica tare dulce!
Noi ne cam chinuim cu diversificarea ca nu ne prea place nimic. Morcovii sunt inamicul nr 1, urmati indeaproape de mar la egalitate cu dovlecelul. Perele ne-au placut dar ne-au cauzat o mica problemuta :">:">:">...
Am gasit biscuiti de bebe la Carrefour si ii mai pun cate jumate de biscuite in pireurile de fructe, asa parca, parca mai merg.

tina19
21.08.2010, 14:35:56
Multumesc Andy de raspuns.

Puiuta mea e bine,nu are stare deloc,una -doua e pe burtica ,chiar si cand o schimb.In legatura cu stridorul laringian facem cateva sedinte de aerosoli dar per ansamblu e bine,pe parcurs va dispare acel fornait-cel putin asa ne-a linistit doctora.
Mananca piure-ul de fructe dar cand ii dau cu biscuiti nu primeste,e prea devreme ?ce fructe ati mai incercat voi?

PS:poze cu teodora
frumoasa fetita ai!:x:x:x:x

andymatei
26.08.2010, 15:52:45
Heeeiiiiiiiiiii! Da' ce-i cu linistea astaprofunda aici?

taia
26.08.2010, 16:34:07
Heeeiiiiiiiiiii! Da' ce-i cu linistea astaprofunda aici?
eu sunt asa de prinsa cu BB ca ma bucur cand mai apuc sa va citesc!

alla76
26.08.2010, 16:36:37
si noi cand ne vedem???
totusi...

taia
26.08.2010, 18:37:50
si noi cand ne vedem???
totusi...
saptamana viitoare pot oricand. L e in concediu si sta el cu BB.

alla76
26.08.2010, 18:44:11
saptamana viitoare pot oricand. L e in concediu si sta el cu BB.

pai si pe BB cand il vedem???>:D<

taia
27.08.2010, 13:53:17
pai si pe BB cand il vedem???>:D<
pe BB? cand veniti la noi!

alla76
27.08.2010, 18:53:38
pe BB? cand veniti la noi!

pai in parc nu il aduci?

taia
28.08.2010, 17:45:51
pai in parc nu il aduci?da n-am eu parc la mine acasa???si cu aer mult mai curat?

andymatei
01.09.2010, 12:19:04
Ce ziceti voi fetele de aceasta "frumoasa" vreme? >:P>:P>:P

taia
02.09.2010, 12:22:54
Ce ziceti voi fetele de aceasta "frumoasa" vreme? >:P>:P>:P
ce sa zicem?
murim incet!!:((
ieri l-am scos pe pui vreo 15 min in ploaie!(e adevarat am stat pe terasa!!!:D)

andymatei
02.09.2010, 15:40:02
ce sa zicem?
murim incet!!:((
ieri l-am scos pe pui vreo 15 min in ploaie!(e adevarat am stat pe terasa!!!:D)

Ehe...cine-i smecher si are terasa...8-|

tina19
02.09.2010, 20:07:03
Ehe...cine-i smecher si are terasa...8-|
ca bine zici! ca cine a fost "destept" si-a desfiintat si balcoanele:(. macar acolo puteam sa-l mai scot putin.
noi de luni incepem gradinita. am promovat cu brio cresa si am dat admiterea la gradi:D. luni va povestesc cum a fost prima zi. tare mi-e ca o sa se lase cu plans ca asa ni-i foaita:-p
sincer am emotii ca iar o luna o tinem in plans si greva pana ne obisnuim.
va pupam dulce pe toate, ne est edor de voi si poate reusim in toamna asta sa ne vedem si noi[-o<

alla76
02.09.2010, 20:12:04
ca bine zici! ca cine a fost "destept" si-a desfiintat si balcoanele:(. macar acolo puteam sa-l mai scot putin.
noi de luni incepem gradinita. am promovat cu brio cresa si am dat admiterea la gradi:D. luni va povestesc cum a fost prima zi. tare mi-e ca o sa se lase cu plans ca asa ni-i foaita:-p
sincer am emotii ca iar o luna o tinem in plans si greva pana ne obisnuim.
va pupam dulce pe toate, ne est edor de voi si poate reusim in toamna asta sa ne vedem si noi[-o<
cand??
deja sun ca o placa stricata... dar cand ne vedem???

tina19
03.09.2010, 08:46:03
cand??
deja sun ca o placa stricata... dar cand ne vedem???
daca e vreme buna sambata si duminica eu merg sa-mi coc vinete si ardei. poate in cursul saptamanii viitoare.

andymatei
03.09.2010, 11:03:24
Tinutz, ai sa vezi ca o sa fie foarte bine la gradi. Imunizarea vi-ati facut-o deja la cresa, asa ca ramane sa va jucati frumos cu copii si sa invatati tot felul de chestii faine.

De vazut cu cel mai mare drag as vrea si eu sa ne vedem, just let me know un pic inainte sa bookui buni-bona :D si sa anunt pe domnul tati...poate fi oricand dupa 5 :)

tina19
05.09.2010, 14:07:52
Tinutz, ai sa vezi ca o sa fie foarte bine la gradi. Imunizarea vi-ati facut-o deja la cresa, asa ca ramane sa va jucati frumos cu copii si sa invatati tot felul de chestii faine.

De vazut cu cel mai mare drag as vrea si eu sa ne vedem, just let me know un pic inainte sa bookui buni-bona :D si sa anunt pe domnul tati...poate fi oricand dupa 5 :)
sper sa fie asa! om trai si om vedea. acum, cum i-o fi silui norocul. ce mai pot eu zice?
saptamana asta cred caintr-o dupa-masa ne-am putea vedea. asa dupa 5, 6 cred ca e ok.

marina2008
06.09.2010, 15:46:39
Nicky unde esti ?[-o<[-o<[-o< (rog raspuns avizat )

Intrebarea este pt Nicky dar si pt mamicile care au primit indemnizatia de crestere a copilului.
La sf lui august mi-au intrat ceva bani pe card,dupa socotelile mele ar fi alocatia copilului + ce ar treb sa iau pe CCC.Intrebarea este: nu ar trebui sa primim un preaviz/ o decizie/cupon ceva care sa certifice exact suma ce urmeaza sa primim?
O prietena din alt judet a primit prin posta o decizie de la primarie ( la noi de la asco ar trebui )care ii spunea exact suma care urma sa o primeasca lunar pe concediu,fara alocatia copilului.

O zi buna tuturor !

andymatei
06.09.2010, 17:02:04
Si eu asa stiu ca teoretic ar trebui sa primim ceva decizie in care se comunica suma, dar am inteles ca astia din Oradea o cam fac uitata...:-B
Cand ai depus dosarul?

nicky_s
07.09.2010, 00:05:52
Nicky unde esti ?[-o<[-o<[-o< (rog raspuns avizat )

Intrebarea este pt Nicky dar si pt mamicile care au primit indemnizatia de crestere a copilului.
La sf lui august mi-au intrat ceva bani pe card,dupa socotelile mele ar fi alocatia copilului + ce ar treb sa iau pe CCC.Intrebarea este: nu ar trebui sa primim un preaviz/ o decizie/cupon ceva care sa certifice exact suma ce urmeaza sa primim?
O prietena din alt judet a primit prin posta o decizie de la primarie ( la noi de la asco ar trebui )care ii spunea exact suma care urma sa o primeasca lunar pe concediu,fara alocatia copilului.

O zi buna tuturor !

cand am fost la Asco sa rezolv pb mea legata de calculul eronat al indemnizatiei, mi-au zis ca sunt foarte in urma cu deciziile, care intr-adevar ar trebui trimise pe posta. nici in ziua de azi nu am primit-o, dupa aproape 7 luni de la depunerea dosarului. daca ai nevoie de ea parerea mea ca ar trebui sa mergi sa le faci o cerere prin care sa ti-o elibereze. legat de calculul indemnizatiei se calc de doua ori venitul din luna anterioara nasterii copilului , mergand in urma pana ai 12 luni. daca ai nelamuriri legat de calcul, la Agentia jud de prestatii sociale, pe Roman Ciorogariu , intrarea auto de la posta

marina2008
07.09.2010, 11:30:42
cand am fost la Asco sa rezolv pb mea legata de calculul eronat al indemnizatiei, mi-au zis ca sunt foarte in urma cu deciziile, care intr-adevar ar trebui trimise pe posta. nici in ziua de azi nu am primit-o, dupa aproape 7 luni de la depunerea dosarului. daca ai nevoie de ea parerea mea ca ar trebui sa mergi sa le faci o cerere prin care sa ti-o elibereze. legat de calculul indemnizatiei se calc de doua ori venitul din luna anterioara nasterii copilului , mergand in urma pana ai 12 luni. daca ai nelamuriri legat de calcul, la Agentia jud de prestatii sociale, pe Roman Ciorogariu , intrarea auto de la posta

Merci de raspuns :*

nicky_s
08.09.2010, 22:07:48
Merci de raspuns :*

cu placere!:*

dydy_nycky
11.09.2010, 12:19:58
buna fetelor

am si eu o mare, mare rugaminte la voi...imi spuneti va rog daca stiti aici in oradea o tesatorie de covoare...am avut un mic acccident cu un covor, s-a topit intr-un loc "puful" sau cum sa ii zic,... tesatura de care este prins materialul este intacta si m-am gandit daca s-ar putea pune pe bucata aia alt puf, alt material ca sa nu schimb covorul...asa ca m-am gandit ca daca apelez la o tesatorie de covoare poate m-ar putea ajuta.

Insa eu nu sunt din oradea si nu cunosc prea bine orasul, iar covorul accidentat este aici in oradea...

va rog daca puteti sa ma ajutati

va multumesc

tina19
12.09.2010, 13:44:13
buna fetelor

am si eu o mare, mare rugaminte la voi...imi spuneti va rog daca stiti aici in oradea o tesatorie de covoare...am avut un mic acccident cu un covor, s-a topit intr-un loc "puful" sau cum sa ii zic,... tesatura de care este prins materialul este intacta si m-am gandit daca s-ar putea pune pe bucata aia alt puf, alt material ca sa nu schimb covorul...asa ca m-am gandit ca daca apelez la o tesatorie de covoare poate m-ar putea ajuta.

Insa eu nu sunt din oradea si nu cunosc prea bine orasul, iar covorul accidentat este aici in oradea...

va rog daca puteti sa ma ajutati

va multumesc
din pacate nu stiu sa mai fie asa ceva in oradea:(

andymatei
12.09.2010, 15:53:40
Si eu ma cugetam si tot la concluzia ca nu stiu sa fie asa ceva in Oradea...desi in mod sigur ar fi un lucru bun.

dydy_nycky
13.09.2010, 11:29:25
buna fetelor

va multumesc oricum pentru raspuns

va doresc un inceput de saptamana frumos:*

marina2008
13.09.2010, 11:58:59
Sau poti merge in piata sa intrebi comerciantii de covoare de unde le aduc sau daca cunosc in oradea unde se mai fabrica covoare,ei sunt "in domeniu" si poate ai noroc.

marina2008
13.09.2010, 16:43:53
Tina,asteptam sa ne spui cum a fost azi.
Pe mine asa m-au apucat emotiile cand mi-am vazut un vecinel ,mergea la gradi pt prima data si parintii ii faceau poze, eu mai am de asteptat 2-3 ani pana sa o ducem pe teo la gradi,si sincer vorbind mi-a lipsit si prima zi de scoala... ;))... deh,sacrificiul de a fi mamica.

andymatei
13.09.2010, 17:55:36
Chiar...Tinutz...cum a fost la gradi?

tina19
18.09.2010, 09:49:43
Tina,asteptam sa ne spui cum a fost azi.
Pe mine asa m-au apucat emotiile cand mi-am vazut un vecinel ,mergea la gradi pt prima data si parintii ii faceau poze, eu mai am de asteptat 2-3 ani pana sa o ducem pe teo la gradi,si sincer vorbind mi-a lipsit si prima zi de scoala... ;))... deh,sacrificiul de a fi mamica.
prima zi de gradi a fost altfel de cum ma asteptam. i-a placut de educatoare din prima clipa, a ramas cu ea fara sa cracneasca, si-a ales scaunelul pe care sa stea. cand l-am luat de la gradi era tare multumit de ce a facut. acum asteapta sa mearga zilnic, ii palce, nu plange, se joaca cu copii, da mana "la plangacioasa" (probabil vre-o fetita care plange tare si mult), manca de rupe si tot ce-i dau de mancare e f bun.

marina2008
18.09.2010, 13:46:34
<:-P<:-P<:-P

BRAVO !!! e baiat mare deja ,ma bucur ca ne dai astfel de vesti ,macar tu nu esti stresata ...:*

tina19
19.09.2010, 10:46:09
<:-P<:-P<:-P

BRAVO !!! e baiat mare deja ,ma bucur ca ne dai astfel de vesti ,macar tu nu esti stresata ...:*
intradevar e baiat mare! ne putem intelege si comunica. stresata tot sunt ca pe asta nu stii cand il apuca bazdacii si nu mai vrea la gradi. deocamdata e ok si-i palce. important e ca-i place de educatoare, asta a contat.

taia
19.10.2010, 19:22:57
ce faceti doamnelor?
atata liniste e pe aici...ca-mi vine sa dorm!!!:*

alla76
19.10.2010, 19:44:24
ce faceti doamnelor?
atata liniste e pe aici...ca-mi vine sa dorm!!!:*

eu una astept iesirea la KFC :-":-"

andymatei
20.10.2010, 11:11:18
Hellooooo! Ce fac fetele?
Noi am fost in week-end la o nunta in Bucuresti, cu bebelina cu tot. Am fost amarati ca a plouat si nu am putut sa o scoatem la plimbare....Ce parcuri faine au miticiiiiii! Mi-a fost ciuda, sa stiti! Cu lacuri si ratuste =P~=P~=P~
Da' se pare ca matzei i-a priit aerul de capitala, de cand am venit acasa m-am trezit cu ea stand in picioare in patut :D...s-a emancipat de la aerul de capitala :D

taia
20.10.2010, 16:02:37
Noi am fost in week-end la o nunta in Bucuresti, cu bebelina cu tot. Am fost amarati ca a plouat si nu am putut sa o scoatem la plimbare....Ce parcuri faine au miticiiiiii! Mi-a fost ciuda, sa stiti! Cu lacuri si ratuste =P~=P~=P~
Da' se pare ca matzei i-a priit aerul de capitala, de cand am venit acasa m-am trezit cu ea stand in picioare in patut :D...s-a emancipat de la aerul de capitala :D
asta da emancipare!!!
cum fu nunta???
si cum a reactionat printesa la drum si toate cele?

taia
20.10.2010, 16:17:43
si tu???;))
hai sa ne stabilim o zi si o ora!!!

tina19
20.10.2010, 19:22:11
hai ziceti cand si fac tot posibilul si imposibilul sa vin ca mai am o saptamana de respiro.

tina19
20.10.2010, 19:22:41
felicitari amndrut-o! precoce fata!

tina19
20.10.2010, 19:23:27
si tu???;))
hai sa ne stabilim o zi si o ora!!!
hotarati voi si eu vin!

alla76
20.10.2010, 19:29:45
hotarati voi si eu vin!

maine de la 19?
da nu stiu de ce sa propun eu, cand ar fi mai normal sa propuna mamicile, in functie de programul bebeilor!
andy! felicitari pentru progrese!

andymatei
20.10.2010, 19:36:13
maine de la 19?
da nu stiu de ce sa propun eu, cand ar fi mai normal sa propuna mamicile, in functie de programul bebeilor!
andy! felicitari pentru progrese!

Maine de la 19 noua ne convine! Sper numai sa nu mai toarne in halul asta :((

andymatei
20.10.2010, 19:51:10
felicitari amndrut-o! precoce fata!

Da, ne ridicam in fundic, ne tragem sus de marginea patului si apoi ramanem suspendata acolo...ca nu mai stim sa ne si asezam...asa ca tipam dupa mami :D

andymatei
21.10.2010, 12:42:51
Na, fetili...ce facem? Ne vedem azi la 7 ori ba?

tina19
21.10.2010, 13:22:11
Da, ne ridicam in fundic, ne tragem sus de marginea patului si apoi ramanem suspendata acolo...ca nu mai stim sa ne si asezam...asa ca tipam dupa mami :D
super tare!;))
Andrei isi dadea drumul si cadea de se izbea in plasa sau dupa pozitie si in barele de metal. eu am mai zis: daca aveam patut de lemn sigur era vesnic vanat ca si asa s-a invinetit la frunte si la ochi de cateva ori cum isi dadea drumul din picioare.

andymatei
21.10.2010, 15:55:14
Noi avem pat de lemn...si si-a dat drumul de vre-o 2 ori si cred ca nu i-a prea placut (eu am auzit numai baaannnggg :(( ) asa ca acuma ramane saraca suspendata :-<

taia
21.10.2010, 16:38:54
Na, fetili...ce facem? Ne vedem azi la 7 ori ba?
eu ma duc azi la doc la control...#-o
edit: in plus fetele pt mine 7 e cam tarziu in conditiile in care Edi face baie la 8.30...sa stau numai o ora cu voi???

alla76
21.10.2010, 16:55:20
eu ma duc azi la doc la control...#-o
edit: in plus fetele pt mine 7 e cam tarziu in conditiile in care Edi face baie la 8.30...sa stau numai o ora cu voi???

pai atunci spune cand si la ce ora!

taia
21.10.2010, 19:54:46
pai atunci spune cand si la ce ora!
ora zic s fie 18.00
cand?
cand vreti voi numai joia viiitoare nu ca iar ma duc la doc

andymatei
21.10.2010, 22:24:24
ora zic s fie 18.00
cand?
cand vreti voi numai joia viiitoare nu ca iar ma duc la doc