PDA

Versiunea completa : Off-topic Oradean

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

taia
22.10.2010, 11:25:41
ora zic s fie 18.00
cand?
cand vreti voi numai joia viiitoare nu ca iar ma duc la doc

Ceva bai? :-s
nu draga mea
la gine am fost la control, totul ok doar ca imi fac niste analize
si ma duc si joi cu rezultatele!

andymatei
22.10.2010, 12:20:03
[QUOTE=andymatei;3684450]
nu draga mea
la gine am fost la control, totul ok doar ca imi fac niste analize
si ma duc si joi cu rezultatele!

Na bine atunci...nu-mi mai fac griji :) :*

taia
22.10.2010, 20:18:08
[quote=andymatei;3685628

na bine atunci...nu-mi mai fac griji :) :*[/quot:*:*:*:*:*:*

andymatei
14.11.2010, 22:29:28
Doamnele mele, ca deobicei o adevarata placere sa va vad! :*

alla76
14.11.2010, 22:44:16
Doamnele mele, ca deobicei o adevarata placere sa va vad! :*

eu vreau un biss ;;)
e superba mititica. si sincer, as smotoci mai multi deodata... (asa mi-ati promis)
pe unde umbla taia, nicky?
andreiut e scump foc si un mare domn, cum "ne-a dus" el acasa. si recita si canta :love::love::love:

tina19
15.11.2010, 07:38:31
si noi ne-am simtit tare bine! Andrei a fost tare incantat de intalnire.
Andy ai o minunatie de fata. o fi ea pepsi dar tot minunata si vesela ramane!
Alla, intalnirile cu tine sunt o placere, ca intotdeauna!
sper sa ne mobilizam si sa ne vedem mai des!>:D< si cu restul gastii!

andymatei
15.11.2010, 14:17:32
Multumim de complimente :">:">:">!!! Sunt convinsa ca baba meu mic si agitat ar fi foarte incantata sa ne mai vedem :D

alla76
15.11.2010, 19:48:42
Multumim de complimente :">:">:">!!! Sunt convinsa ca baba meu mic si agitat ar fi foarte incantata sa ne mai vedem :D

azi va cautam din priviri prin lotus :)) pt ca am mai pus de un KFC cu sotul...nu de alta, dar era super sexi frigiderul si eu ultima masa mi-o luasem cu voi, apoi m-au muncit 8 ore jumate la servici, apoi am donat 2 fiole de sange, apoi am semnat pt credit...super maraton...totul facut pe 1,5 l de apa plata 8-}

andymatei
15.11.2010, 20:39:12
azi va cautam din priviri prin lotus :)) pt ca am mai pus de un KFC cu sotul...nu de alta, dar era super sexi frigiderul si eu ultima masa mi-o luasem cu voi, apoi m-au muncit 8 ore jumate la servici, apoi am donat 2 fiole de sange, apoi am semnat pt credit...super maraton...totul facut pe 1,5 l de apa plata 8-}

Nu fa de astea!!! :-L:-L:-L:-L Trebuie sa fii in forma maxima si puternica!

alla76
15.11.2010, 20:43:06
Nu fa de astea!!! :-L:-L:-L:-L Trebuie sa fii in forma maxima si puternica!
I know!!! da asa a fost sa fie azi.
da mi-am reimprospatat puterile 8-} cu un KFC :))
ok...promit sa nu mai fac...si stiu ca KFC nu e tocmai mancarea pe care ar trebui sa o mananc acum... da nici sa stau la bucatarie dupa 24 de ore nemancata nu era tocmai solutia :-? miercuri promit sa-mi duc la servici un kg de mere =P~=P~=P~

taia
17.11.2010, 11:52:09
tare imi pare rau ca n-am ajuns sa va vedem...
alla fa bine si papa bine ca nu stiu eu amanunte dar presupun ca acel credit are un tel foarte precis! banuiesc bine?
Noi tinem pumnii daca e asa cum gandim!

andymatei
17.11.2010, 13:07:52
I know!!! da asa a fost sa fie azi.
da mi-am reimprospatat puterile 8-} cu un KFC :))
ok...promit sa nu mai fac...si stiu ca KFC nu e tocmai mancarea pe care ar trebui sa o mananc acum... da nici sa stau la bucatarie dupa 24 de ore nemancata nu era tocmai solutia :-? miercuri promit sa-mi duc la servici un kg de mere =P~=P~=P~

Mere, bun...da' mai baga si o friptana sanatoasa :D

camy_a
22.11.2010, 11:51:51
Buna fetelor am gasit pe un site

Oradea - Sala Sporturilor "Antonio Alexe", in perioada 26-28 noiembrie 2010.

ati auzit de ceva expo la voi in perioada aceasta? eu sunt din Satu Mare si am zis sa va intreb inainte de a merge.

AnkBica
22.11.2010, 12:45:23
Buna fetelor am gasit pe un site

Oradea - Sala Sporturilor "Antonio Alexe", in perioada 26-28 noiembrie 2010.

ati auzit de ceva expo la voi in perioada aceasta? eu sunt din Satu Mare si am zis sa va intreb inainte de a merge.

Buna, intr-adevar va fi un fel de targ de nunti in weekendul 26-28 la Sala Sporturilor din Oradea. Nu stiu sa-ti spun cat de mare va fi sau ce se va prezenta. Stiu doar ca Expo Mariage in ORadea a avea loc īntre 4-6 februarie la Sala Sporturilor “Antonio Alexe”.

camy_a
22.11.2010, 14:26:08
Merci tare mult de raspuns.
tu vei merge ?
sau oricare alta miresica care va da o fuga pe acolo imi veti scrie vineri ceva impresii ? sa stiu daca are rost sa merg sambata sau sa astept cele de la inceputul anului.

ARABELLA84
25.11.2010, 11:22:32
merci tare mult de raspuns.
Tu vei merge ?
Sau oricare alta miresica care va da o fuga pe acolo imi veti scrie vineri ceva impresii ? Sa stiu daca are rost sa merg sambata sau sa astept cele de la inceputul anului.

si eu vreau sa merg, dar sunt 220 km de la mine pana in oradea. Oare merita?
Nu stie nimeni nimic?

camy_a
26.11.2010, 10:15:04
asteptam ceva miresici din oradea care poate vor merge astazi si ne vor scrie daca are rost sa mergem sau nu.
si eu am cred ca vreo 140 km pana la oradea...dar m-as duce,sper sa fie ceva...nu am fost inca la nici un targ mai mare si abia astept...pana la targurile din gebruarie martie mai este muuult :)
am citit ca vor fi 60 de expozanti...asteptam oricum raspunsurile celor care vor merge astazi

ARABELLA84
26.11.2010, 12:38:55
pai daca ar fi 60 de exponati ar fi ok, zic eu.
asteptam sa vedem daca fetele din oradea vor merge. si va rugam scrieti-ne impresii.
eu as vrea sa ma duc duminica, pt ca lucrez sambata. tine pana duminica, nu?

camy_a
26.11.2010, 14:36:43
da da,pana duminica la orele 18 parca

camy_a
27.11.2010, 00:04:47
:( nu a fost nimeni astazi?

marina2008
27.11.2010, 14:46:58
:( nu a fost nimeni astazi?

O cunostiinta de a mea a fost dar se pare ca nu se merita asa tare,depinde de ce cauti si de ce suma dispui.Rochii de mireasa nu erau prea multe saloane iar cele care erau ,aveau preturi mari,in schimb erau multe oferte de restaurante si hoteluri..

marina2008
27.11.2010, 17:39:54
Parerile sunt impartite vis-a vis de acest subiect. inca o data eu nu am fost doar din ce mi-au spus alte persoane

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8686&p=3785604#post3785604

camy_a
27.11.2010, 19:14:05
am scris si la targuri...eu pt verighete m-ad duce mai mult si pt invitatii...cum sunt din Satu Mare...ofertele restaurantelor si a aranjamentelor nu prea ma intereseaza...nu stiu ce sa fac

tina19
29.11.2010, 07:53:08
Andrei are serbare pe 15 decembrie si este pitic. stiti voi de unde as putea sa-i inchiriez costum? ma poate ajuta cineva?

andymatei
29.11.2010, 11:08:41
Andrei are serbare pe 15 decembrie si este pitic. stiti voi de unde as putea sa-i inchiriez costum? ma poate ajuta cineva?

Era la un moment dat pe str Doina un magazin cu costume, nu stiu daca mai e.
Pupam piticul si mamica lui!

andymatei
29.11.2010, 11:58:55
Alla ce face? Cum te simti? Esti cuminte??????? Ne gandim la tine!
Hai sa te inveselim un pic! Uite ce tricou pun eu de-o parte:

tina19
29.11.2010, 11:59:05
Era la un moment dat pe str Doina un magazin cu costume, nu stiu daca mai e.
Pupam piticul si mamica lui!
mersi. mi-a mai zis azi o colega despre el. o sa merg sa vad daca mai exista si daca au.
pupam mamica si zambiluta frumoasa!

alla76
29.11.2010, 17:17:07
Alla ce face? Cum te simti? Esti cuminte??????? Ne gandim la tine!
Hai sa te inveselim un pic! Uite ce tricou pun eu de-o parte:

:)):)):)):)):)) e bestiala mititica!!!!

noi suntem cuminti. weekendul pe acasa in pat/pe canapea/ azi servici si odihna
si roadem unghiile sa treaca cu bine astea 10 zile

tina19
30.11.2010, 10:06:34
:)):)):)):)):)) e bestiala mititica!!!!

noi suntem cuminti. weekendul pe acasa in pat/pe canapea/ azi servici si odihna
si roadem unghiile sa treaca cu bine astea 10 zile
tinem pumnii si ne gandim la voi!:*:*:*:*:*

marina2008
30.11.2010, 10:33:05
Mamici ,ce ziceti de legea dlui ministru ?

http://www.realitatea.net/petitie-realitatea-net-mentineti-concediul-maternal-la-doi-ani-semnati-aici_777359_semneaza.html

tina19
30.11.2010, 10:47:59
Andy la multi ani! sa fii sanatoasa si fericita si sa-ti creasca mogaldeata mare si sanatoasa!

tina19
30.11.2010, 10:48:31
Mamici ,ce ziceti de legea dlui ministru ?

http://www.realitatea.net/petitie-realitatea-net-mentineti-concediul-maternal-la-doi-ani-semnati-aici_777359_semneaza.html
as zice eu ceva referitor la astia da' mi-e ca-mi iau penalizare!:-&

marina2008
30.11.2010, 10:52:10
Andy,

LA MULTI ANI !!!! @};[email protected]};[email protected]};-

PS : se pare ca avem multe chefuri azi ....

alla76
30.11.2010, 16:45:51
Andy :* LA MULTI ANI
Andreiutz drag mie, La MULTI ANI.

PUP TOATE SARBATORITELE!

andymatei
30.11.2010, 16:50:21
Multumesc tare frumos, fetele! :">:">:"> Va pupam pe toate!

tina19
01.12.2010, 10:23:15
Andy :* LA MULTI ANI
Andreiutz drag mie, La MULTI ANI.

PUP TOATE SARBATORITELE!
multumiiim!>:D<>:D<>:D<>:D< si noi te iubim!
apropo, Andrei ma intreaba cand ne mai intalnim cu fetele?;))

AnkBica
02.12.2010, 16:06:10
pai daca ar fi 60 de exponati ar fi ok, zic eu.
asteptam sa vedem daca fetele din oradea vor merge. si va rugam scrieti-ne impresii.
eu as vrea sa ma duc duminica, pt ca lucrez sambata. tine pana duminica, nu?

Imi pare rau dar nici eu nu am reusit sa merg. Stiu ca si Camy astepta raspuns dar nu am mai mers, la mine s-au schimbat planurile si am fost la Deva pe weekend. Eu una nu m-am stresat asa tare, sa fiu sincera astept expomariage-ul...parintii mei s-au dus asa in inspectie pentru mine:P Inca nu m-am intalnit cu ei, mi-au zis ca a fost destul de mare targul, multa lume...multe chestii de vazut si mi-au strans un brat de pliante....cam atat stiu. Poate au fost alte fete si stiu sa ne dea ele mai multe detalii. Succes fetelor!

marina2008
21.12.2010, 12:50:18
Tina,ati avut serbarea? a venit Mosu ? Poze ? sunt curioasa sa vad piticul :*

tina19
21.12.2010, 13:13:03
Tina,ati avut serbarea? a venit Mosu ? Poze ? sunt curioasa sa vad piticul :*
avut serbare. esec total. poze aproape deloc. si mai dezvoltat a fost asa:
Andrei a plans toata serbarea cap coada. l-au speriat puhoiul de parinti care blituiau care mai de care. cand sa-i vina randul sa-si spuna poezia s-a pus pe un plans de se scutura costumul de pititc pe el. abia mi-am facut mamicile loc sa ajung la el ca sa-l iau in barte. cand a venit mosul l-a apucat iar plansul cu scuturatul camesii si l-am luat pe sus si am plecat acasa.
am ramas cu un gust amar. copii sunt ok parintii in schimb needucati, neciopliti si snobi. era ok daca pt fiecare copil venea mama si tata dar nu a venit si vecina si bunica si strabunica si matusea. nu puteai nici sa respiri in salita aia mica si toti se imbulzeau sa-si filmeze si sa-si fotografieze plodul.
am sa pun cateva poze cu piticul!:*

alla76
21.12.2010, 14:02:20
multumiiim!>:D<>:D<>:D<>:D< si noi te iubim!
apropo, Andrei ma intreaba cand ne mai intalnim cu fetele?;))
:D si eu vreau sa vad Andreiut piticutz (ce bine ii statea in costumas!!!)
si pe fete!!! si printesele frumoase si flacaul mititel pe care nu am apucat sa-l vad!
Andy, cand am evadat din spital pt KFC te-am sunat pe un numar pe care il aveam de-al tau...ala de la C.
bineinteles ca tipul care a raspuns la telefon era tare nelamurit...

marina2008
21.12.2010, 15:04:32
Andrei a plans toata serbarea cap coada. l-au speriat puhoiul de parinti care blituiau care mai de care. cand sa-i vina randul sa-si spuna poezia s-a pus pe un plans de se scutura costumul de pititc pe el. abia mi-am facut mamicile loc sa ajung la el ca sa-l iau in barte. cand a venit mosul l-a apucat iar plansul cu scuturatul camesii si l-am luat pe sus si am plecat acasa.
am ramas cu un gust amar. copii sunt ok parintii in schimb needucati, neciopliti si snobi. era ok daca pt fiecare copil venea mama si tata dar nu a venit si vecina si bunica si strabunica si matusea. nu puteai nici sa respiri in salita aia mica si toti se imbulzeau sa-si filmeze si sa-si fotografieze plodul.

Pupam piticul Andrei :*:*:*

Noi stim ca e un baiat istet si spune f frumos poezii.

taia
21.12.2010, 15:06:28
:D si eu vreau sa vad Andreiut piticutz (ce bine ii statea in costumas!!!)
si pe fete!!! si printesele frumoase si flacaul mititel pe care nu am apucat sa-l vad!
Andy, cand am evadat din spital pt KFC te-am sunat pe un numar pe care il aveam de-al tau...ala de la C.
bineinteles ca tipul care a raspuns la telefon era tare nelamurit...
flacaul mititel e in faza de hiszti de masa e nebuna!

andymatei
21.12.2010, 16:19:33

Oare de ce nu ma mir....Mie mi se pare absolut normal ca s-a speriat copilul cu atata zarva si agitatie. Cred ca ti s-a rupt sufletul sa-l vezi plangand asa...Trimite Miu-Miu pupic la Andrei frumos!

andymatei
21.12.2010, 16:21:57

Pupam mamica obosita!
Noi iar facem greva foamei....are sa-mi puste o vena in cap intr-o zi :-<:-<:-<si ma chinui din rasputeri sa pastrez atitudine pozitiva, sa nu indop copilul, sa nu asocieze mancarea cu scandal. :((

tina19
21.12.2010, 21:35:18
Oare de ce nu ma mir....Mie mi se pare absolut normal ca s-a speriat copilul cu atata zarva si agitatie. Cred ca ti s-a rupt sufletul sa-l vezi plangand asa...Trimite Miu-Miu pupic la Andrei frumos!
iti dai seama ca am fost gata ca bateria dar nu eu am fost cea care a clacat ce tac-su care se inmoaie cand ii vede mocuta aia pe care o face la plans.
primit pupicul si a fost tare dulce!

tina19
21.12.2010, 21:39:51
Pupam piticul Andrei :*:*:*

Noi stim ca e un baiat istet si spune f frumos poezii.
de spus le spune dar nu in fata auditorului. aseara ne-a spus tot programul de la serbarefara sa-l intrebam ceva. numai ce l-am auzit ca recita singur pe hol in timp ce se juca cu masinutele. recita poeziile celorlalti copii si apoi a venit sa ne cante la multi ani. i-am pus o caciulita de-aia de mos si sa te tii cu recitatul si cantatul de am ramas masca si eu si tacsu. copilul n-are probleme cu memoria ce cu tracul si asta nu se poate rezolva din cate stiu eu si ... nu seamana cu mine! clar! seamana cu tacsu!:D macar asta n-a luat-o de la mine.

tina19
21.12.2010, 21:43:18
ce nu ne place? ceva il deranjeaza ca nu e el histi din nastere!
mami ia o gura de aer rece si inapoi. Tina stie cum e ca Tina mai avea putin si ii dadea drumul pe geam dar ... trece numai ca lasa sechele. n-o sa-ti spun ca nici n-o sa-ti amintesti ca nu vreau sa te mint. nu exista leac si nici reteta pt problema asta doar sa mergi inainte defiland impreuna.:*:*:*:*
trebuie sa-ti trimit un PM sa te inreb ceva.

taia
22.12.2010, 12:13:51
ce nu ne place? ceva il deranjeaza ca nu e el histi din nastere!
mami ia o gura de aer rece si inapoi. Tina stie cum e ca Tina mai avea putin si ii dadea drumul pe geam dar ... trece numai ca lasa sechele. n-o sa-ti spun ca nici n-o sa-ti amintesti ca nu vreau sa te mint. nu exista leac si nici reteta pt problema asta doar sa mergi inainte defiland impreuna.:*:*:*:*
trebuie sa-ti trimit un PM sa te inreb ceva.
nu ne pla cdintisorii...2 la numar deja!!

tina19
22.12.2010, 12:42:25
nu ne pla cdintisorii...2 la numar deja!!
vai repede ati inceput:-<

zizitop
22.12.2010, 19:58:57
:D:D lasa,o fi la urmatoarea serbare mai bine.>:D< (astea se tin mai bine minte decat cele ce merg struna)

Paula06
23.12.2010, 13:06:19
Craciun Fericit miresicilor!

andymatei
23.12.2010, 14:45:20
Craciun Fericit miresicilor!

Multumim Paula! La fel iti dorim si noi!

marina2008
24.12.2010, 11:12:34
Primiti colinda ?????????? <:-P<:-P<:-P

Colindita nu-i mai multa
sa traiasca cine'asculta
sus la cer o inaltam
si la gazde o-nchinam
o-nchinam cu veselie
si cu mare bucurie
c-am ajuns seara de'Ajun
a batranului Craciun!

Sus mai sus v'am inaltat
ce'am stiut noi v'am cantat
sa ramaneti sanatosi
sanatosi si bucurosi
c'am ajuns seara cea sfanta
cand colindele se canta
sarbatoarea lui Hristos
sa va f&#239;e de folos!

Dragi mamici si princhidei,
va uram si noi Craciun fericit ! si fie ca Mosu sa va aduca multe daruri frumoase .
Teodora si mami

andymatei
24.12.2010, 12:12:20
Foarte frumoasa colinda Teo si mami de Teo! Va multumim frumos!

nicky_s
24.12.2010, 12:14:39
Sarbatori fericite sa aveti, fetelor! si piticilor sa le aduca mosul tot ce isi doresc (dupa cumintenie). voua rabdare multa si un pic de timp liber!
diseara mergem la sora-mea unde o sa vina mosul, revin maine cu relatari despre fiica-mea care probabil va urla cat o tine gura (si o tineeee) cand o sa inceapa mosul cu ho-ho-ho..... dar macar o sa iasa poze inedite.
spor la gatit , curatenie si ce mai e de facut prin casa.

tina19
24.12.2010, 13:07:20
Craciun fericit va dorim si noi! mosul sa va aduca tot ce va doriti, crestere mare piticilor, multa sanatate si sa planga dupa fratior sau surioara:D (nu dati cu rosii ca-s scumpe si nu-i sezonul:)))

Taia imi cer scuze pt ieri dar cum am ajuns acasa am si avut musafiri. pana la 10 seara n-am putut face nimic nici macar sa-l culc pe Andrei.>:D<

andymatei
24.12.2010, 13:51:03
Sarbatori fericite sa aveti, fetelor! si piticilor sa le aduca mosul tot ce isi doresc (dupa cumintenie). voua rabdare multa si un pic de timp liber!
diseara mergem la sora-mea unde o sa vina mosul, revin maine cu relatari despre fiica-mea care probabil va urla cat o tine gura (si o tineeee) cand o sa inceapa mosul cu ho-ho-ho..... dar macar o sa iasa poze inedite.
spor la gatit , curatenie si ce mai e de facut prin casa.

Hihihi...si noi mergem la cumnata-mea, nepotelul are deja 2 ani si stie ca vine mosu'...tare-s curioasa daca se va speria Miu-Miu sau se va prinde ca Mosu' tare seamana cu tati ei :D

andymatei
24.12.2010, 13:52:00
Craciun fericit va dorim si noi! mosul sa va aduca tot ce va doriti, crestere mare piticilor, multa sanatate si sa planga dupa fratior sau surioara:D (nu dati cu rosii ca-s scumpe si nu-i sezonul:)))

Taia imi cer scuze pt ieri dar cum am ajuns acasa am si avut musafiri. pana la 10 seara n-am putut face nimic nici macar sa-l culc pe Andrei.>:D<

Da' cu bradu' pot sa dau...ca-i de sezon?>:D<>:D<>:D<

dramatzica
24.12.2010, 17:17:23
Fetelor "Craciun Fericit!!" si de la mine si sa aveti cele mai frumoase sarbatori de iarna alaturi de toti cei dragi!

Eu sunt in culmea fericirii pt ca am primit un cadou de Craciun mai deosebit - un articol superb in revista M****sa!!

Va pup!!

tina19
25.12.2010, 11:36:14
Da' cu bradu' pot sa dau...ca-i de sezon?>:D<>:D<>:D<
daca nu ti-e mila de el da draga;));));)) da' poate nu ma nimeresti =P~

tina19
25.12.2010, 11:37:11
Fetelor "Craciun Fericit!!" si de la mine si sa aveti cele mai frumoase sarbatori de iarna alaturi de toti cei dragi!

Eu sunt in culmea fericirii pt ca am primit un cadou de Craciun mai deosebit - un articol superb in revista M****sa!!

Va pup!!
multumim! la fel si voua!
felicitari! da-ne si noua pe PM sa vedem articolul

alla76
25.12.2010, 12:52:47
sarbatori fericite si un craciun imbelsugat sa aveti.
astept pozici cu BB bihoreni la brad :*
dramatzica da si mie PM ;;)

ArianaLuvlee
25.12.2010, 13:05:29
sarbatori fericite si un craciun imbelsugat sa aveti.
astept pozici cu BB bihoreni la brad :*
dramatzica da si mie PM ;;)

Sarbatori fericite doresc si eu tuturor alaturi de cei dragi!:*
P.S:Dramatzica are in semnatura articolul de revista.:-p

alla76
25.12.2010, 15:14:34
no bine ca mi-ai deschis ochii :))

tina19
25.12.2010, 17:52:11
noroc cu tine;))

dramatzica
25.12.2010, 20:07:42
da am pus pozele cu articolul in semnatura!

dar va avertizez ca sunt de o calitate deosebita fotografiile facute de mine :))
cica o sa primesc si printurile dupa sarbatori, dar eu nu am mai avut rabdare....
aaa si sa nu uit: textul e exact cel trimis de mine :D

nicky_s
25.12.2010, 22:39:14

Tina, un psiholog ar zice ca ai ceva sa ne marturisesti. La vara facem galerie si pt tine, nu numai pt Alla, nu?=))

tina19
26.12.2010, 10:28:32
Tina, un psiholog ar zice ca ai ceva sa ne marturisesti. La vara facem galerie si pt tine, nu numai pt Alla, nu?=))
psihologul se insala. nu aveti de ce sa faceti galerie pt mine ca nu vine barza. daca vin peste AC sa stiti ca o primesc.;)) si musai sa vina cu fetita. Andrei a zis ca vrea si frate si sora va dati seama ce munca as avea daca ...=))=))=))=))

taia
28.12.2010, 18:00:26
Venim si noi, cA DE OBCEI CU INTARZIERE, SA VA URAM NUMAI BINE, SANATATE, BUCURII...SPER CA MOSUL A FOST FOARTE DARNIC CU VOI!
Noi am fost bolnaviori...nu uitam Primul Craciun cu BB cu siguranta!!!
Tina nu te-am mai sunat ca daca BB n-a fost bine n-am mai avut chef de nimica1
Faza ca a facut rosu in gt si in seara de Craciun noi umblam pe la pedi...

alla76
28.12.2010, 19:06:39
Venim si noi, cA DE OBCEI CU INTARZIERE, SA VA URAM NUMAI BINE, SANATATE, BUCURII...SPER CA MOSUL A FOST FOARTE DARNIC CU VOI!

pupam baietelul drag! e mai bine acum?

tina19
28.12.2010, 19:11:15
dragii de voi! :( nu-mi vine sa cred ca vi se intampla d-astea. de unde Dumnezeu a facut rosu in gat?
cat despre intalnit stai linistita. cand o sa poti o sa ne vedem doar sa nu cumperi.

taia
29.12.2010, 11:41:11
suntem mult mai bine, adica nu mai e febra, nu mai e la fel de rosu cum a fost vineri!
exact asta ne intrebam si noi: de unde a facut rosu in gat??? Nu stiu!!!
numai o fi intrat in contact cu cineva bolnav ca alta idee n-am!

tina19
29.12.2010, 12:13:35
suntem mult mai bine, adica nu mai e febra, nu mai e la fel de rosu cum a fost vineri!
exact asta ne intrebam si noi: de unde a facut rosu in gat??? Nu stiu!!!
numai o fi intrat in contact cu cineva bolnav ca alta idee n-am!

dupa 4 ani inca n-am priceput care e faza cu rosu in gat. adica cand apare, de unde daca e sau nu viral rosu in gat asta si de ce naiba trebuie tratat cu antibiotic?

ma bucur ca sunteti mai bine:*

marina2008
29.12.2010, 14:37:39
Tina, din " experienta" ta ,nu ne spui si noua n remediu pentru secretiile nazale,noi am racit miercurea trecuta dar slava Domnului pe craciun am fost cat de cat ok.acum ne curge nasucul si cateodata noaptea trebuie sa ii pun apa de mare ca nu poate respira normal.

tina19
29.12.2010, 18:11:48
Tina, din " experienta" ta ,nu ne spui si noua n remediu pentru secretiile nazale,noi am racit miercurea trecuta dar slava Domnului pe craciun am fost cat de cat ok.acum ne curge nasucul si cateodata noaptea trebuie sa ii pun apa de mare ca nu poate respira normal.
eu am folosit apa de mare si ser. si acum facem la fel. pun serul stam 3-5 minute sa se inmoaie si suflam nasul. cand eram mici aspiram nasul. eu l-am aspirat pe Andrei pana pe la 2 ani jumate cand a invatat sa sufle nasul.
pentru desfundat nasul am mai folosit inhalant baby. puneam pe-o batistuta o fiola si puneam batistuta pe marginea patutului deasupra capului lui Andrei cam la 10 cm distanta.
dar de scapat de mucozitati numai cu aspirat nasul am scapat. aveam impresia uneori ca aspir si tot nu se mai termina mucii.

taia
29.12.2010, 21:43:38
dupa 4 ani inca n-am priceput care e faza cu rosu in gat. adica cand apare, de unde daca e sau nu viral rosu in gat asta si de ce naiba trebuie tratat cu antibiotic?

ma bucur ca sunteti mai bine:*
ce e mai ciudat e ca pedi mi-a zis ca e rosu in gat tipic de gradi...
si ca am intrat in contact cu ceva copii? dar nu ca aci la noi printre copaci...;))

tina19
30.12.2010, 09:12:03
ce e mai ciudat e ca pedi mi-a zis ca e rosu in gat tipic de gradi...
si ca am intrat in contact cu ceva copii? dar nu ca aci la noi printre copaci...;))
ala cum este? si mai este rosu in gat tipic strada?
lasa ca stiu eu ca ti-ai deschis gradi acolo la aer rarefiat numa nu vrei tu sa-mi spui :-p

taia
30.12.2010, 10:45:05
ala cum este? si mai este rosu in gat tipic strada?
lasa ca stiu eu ca ti-ai deschis gradi acolo la aer rarefiat numa nu vrei tu sa-mi spui :-p
da!!!
mi-ar placea mie!

andymatei
30.12.2010, 11:02:40
Auzi...tu ti-ai facut gradi si mie nu imi zici??? Daaa....na bine....am facut botic :((

Cum se simte flacaul?

nicky_s
30.12.2010, 23:22:43
La multi ani!
va scriu de pe acum ca poate nu mai intru. Sa petreceti frumos de revelion, chiar si daca stati acasa cu piticii:-" bucurati-va ca aveti cu cine sta acasa. Anul nou sa va aduca tot ce va doriti si inca pe atata.
Va pupam

tina19
31.12.2010, 09:33:56
dragele mele va dorec un an nou minunat, plin de sanatate, fericire, bucurii, sa va creasca mari puiutii si sa fie sanatosi!
sa ne vedem in noul an mai des, mai pline de viata si mai fericite!

ArianaLuvlee
31.12.2010, 21:23:49
"La multi ani!" va urez tuturor,multa sanatate si un an plin de impliniri.:*

andymatei
01.01.2011, 11:49:30
La multi ani, fetele! Toate cele bune, multa sanatate picilor (cei care sunt afara, cei care sunt pe drum si cei care sunt doar in plan) si voua, si niste noroc, ca sa mearga lucrurile mai usor! :D

dramatzica
01.01.2011, 12:13:48
Anul Nou sa va aduca mai multe zambete, mai multe reusite si mai multe impliniri decat v-ati gandit vreodata.
Sa fie cel mai bun an din viata voastra, dar mai putin bun ca si cel ce urmeaza!
LA MULTI ANI!!!

taia
01.01.2011, 13:49:53
La multi ani!!! Sa fiti fericite alaturi de cei dragi voua!

nicky_s
01.01.2011, 23:36:45
Cum a fost de revelion? cum ati petrecut, ce au facut cei mici?
Alla, bere fara alcool in pahare de sampanie, da?
noi am culcat maimutica pe la 11 fara ceva, pe la 12 s-a foit un pic de la galagie, am baut cate un pic de sampanie (de data asta) si la 1 ne-am culcat. :">

alla76
02.01.2011, 10:05:28
Cum a fost de revelion? cum ati petrecut, ce au facut cei mici?
Alla, bere fara alcool in pahare de sampanie, da?
noi am culcat maimutica pe la 11 fara ceva, pe la 12 s-a foit un pic de la galagie, am baut cate un pic de sampanie (de data asta) si la 1 ne-am culcat. :">
Sampanie pt copilasi in pahar de cristal :D si bere fara alcool. cot la cot cu nepotelul meu :-p

nicky_s
02.01.2011, 13:43:16
Sampanie pt copilasi in pahar de cristal :D si bere fara alcool. cot la cot cu nepotelul meu :-p

parca va si vad: inca un rand:D

andymatei
02.01.2011, 14:57:01
Fetiliiii....cine vine azi la 17.30 in Lotus la o intalneala?

nicky_s
02.01.2011, 22:48:59
Fetiliiii....cine vine azi la 17.30 in Lotus la o intalneala?

frumoasa intalneala:D

andymatei
02.01.2011, 22:54:01
frumoasa intalneala:D

Foarte frumoasa intalneala! :D

alla76
02.01.2011, 23:14:19
Foarte frumoasa intalneala! :D

printesele sunt superbe! ti se topeste sufletul cand le vezi!

zizitop
06.01.2011, 17:18:27
Fetelor,imi recomandati si mie un pediatru bun? Ca eu mai am putin si ma iau la tranta cu asta pe care-l am.

tina19
06.01.2011, 19:10:16
Fetelor,imi recomandati si mie un pediatru bun? Ca eu mai am putin si ma iau la tranta cu asta pe care-l am.
cand il gasesti pa ala bun sa ma anunti si pe mine te rog.
eu cand ii mare bai ma duc la Ritli. in el am incredere.

zizitop
06.01.2011, 20:54:21
cand il gasesti pa ala bun sa ma anunti si pe mine te rog.
eu cand ii mare bai ma duc la Ritli. in el am incredere.
;)) clar atunci.Speram sa vezi postul asta si sa-mi dai un nume :) multumesc >:D<
Ritli unde e de gasit?

andymatei
06.01.2011, 23:07:02
Tot nu-i bine Edu, Zizi? Multa sanatate va dorim!

tina19
07.01.2011, 09:19:23
;)) clar atunci.Speram sa vezi postul asta si sa-mi dai un nume :) multumesc >:D<
Ritli unde e de gasit?
pe Ritli il gasesti zilnic in policlinica de copii. cred ca de la ora 12 sau 1. daca te duci la cabinet in policlinica te ia sigur si se uita la copil. nu te refuza si este un medic tare bun. sa nu tes perii ca scrie pe usa oncolog ca el trateaza cu f mare importanta si racelile. eu mergeam des la el cu Andrei.

marina2008
07.01.2011, 10:24:13
Nu fac reclama.am primit si eu de la o mamica care foloseste ..NANO SILVER (ARGINT COLOIDAL se numeste produsul ) .iar daca aveti informatii pro sau contra va rog sa spuneti.

tina19
07.01.2011, 11:38:30
Nu fac reclama.am primit si eu de la o mamica care foloseste ..NANO SILVER (ARGINT COLOIDAL se numeste produsul ) .iar daca aveti informatii pro sau contra va rog sa spuneti.
ce este asta si la ce foloseste?

marina2008
07.01.2011, 12:39:51
pun ceva fisiere....(nu sunt in ordine)

zizitop
07.01.2011, 19:32:57
Tot nu-i bine Edu, Zizi? Multa sanatate va dorim!
Multumim mult >:D< Este mai bine,de fapt nu cred ca mai are nimik.(stranuta doar) Ideea e ca am contactat alt medic si mi-a zis sa opresc antibioticul ca mai mult rau ii face decat bine. De cum i l-am oprit s-a simtit mai bine :) Atat ca acuma ii este praf stomacelul si papa putin si e ffffffff stresat sa nu-i dau siropel si sa nu-i pun supozitor :-<

zizitop
07.01.2011, 19:35:26
pe Ritli il gasesti zilnic in policlinica de copii. cred ca de la ora 12 sau 1. daca te duci la cabinet in policlinica te ia sigur si se uita la copil. nu te refuza si este un medic tare bun. sa nu tes perii ca scrie pe usa oncolog ca el trateaza cu f mare importanta si racelile. eu mergeam des la el cu Andrei.
Si o intrebare idioata: unde e policlinica de copii? (nu am avut treaba cu spitalele ,policlinicile,medicii pana acuma si eu nu-s din zona) Sa stiu si eu pe viitor.

tina19
07.01.2011, 20:10:50
Si o intrebare idioata: unde e policlinica de copii? (nu am avut treaba cu spitalele ,policlinicile,medicii pana acuma si eu nu-s din zona) Sa stiu si eu pe viitor.
policlinica de copii este lipita de spitalul de copii - spitalul municipal Curteanu (langa oraselul copiilor).
ma bucur ca nu ai avut treaba nu spitalele si policlinicile. eu din pacate am avut treaba.
singurul medic pe care l-as recomanda este dr Ritli. a fost primul care mi-a zis ca e viral si nu trebuie antibiotic, este primul care mi-a cerut analize si apoi discutam.

nicky_s
07.01.2011, 22:55:42

atat imi aduc aminte doar ca vazusem o emisiune pe Discovery cu un nene care a luat asa ceva pe termen lung (nu stiu in ce doze) si pielea lui avea o nuanta ....asa... alien blue un pic spre gri:D
PS ma gandesc ca mamica foloseste, nu bebe/:)

zizitop
08.01.2011, 09:59:48
policlinica de copii este lipita de spitalul de copii - spitalul municipal Curteanu (langa oraselul copiilor).
ma bucur ca nu ai avut treaba nu spitalele si policlinicile. eu din pacate am avut treaba.
singurul medic pe care l-as recomanda este dr Ritli. a fost primul care mi-a zis ca e viral si nu trebuie antibiotic, este primul care mi-a cerut analize si apoi discutam.
>:D< multumesc mult.

tina19
08.01.2011, 15:03:06
>:D< multumesc mult.
n-ai pt ce Zizi!

tina19
08.01.2011, 15:04:26
atat imi aduc aminte doar ca vazusem o emisiune pe Discovery cu un nene care a luat asa ceva pe termen lung (nu stiu in ce doze) si pielea lui avea o nuanta ....asa... alien blue un pic spre gri:D
PS ma gandesc ca mamica foloseste, nu bebe/:)
mi-am si imaginat cum as arata asa alien =))=))=))=))! oare ce-ar zice Ancrei cand m-ar vedea? ca sigur M nic n-ar observa ca-i ceva schimbat la mine.:>

andymatei
08.01.2011, 22:53:18
Tina, esti de mare angajament. Ce face Duracel si mami lui?

nicky_s
08.01.2011, 23:11:55
mi-am si imaginat cum as arata asa alien =))=))=))=))! oare ce-ar zice Ancrei cand m-ar vedea? ca sigur M nic n-ar observa ca-i ceva schimbat la mine.:>

sotul poate ar zice ceva de genul "ti-ai facut ceva?.... ai fost la coafor?" apropo, o data am zis sotului ca merg in ziua aia la coafor, cand vine acasa zice"ce bine iti sta parul" , doar ca nu reusisem sa ajung la coafor. ;;)
PS lui Andrei i-ar place ca precis a vazut multe desene animate cu personaje de toate culorile. ai fi cool

tina19
09.01.2011, 10:40:23
Tina, esti de mare angajament. Ce face Duracel si mami lui?
tocmai ne-am certat si este pedepsit si eu astept scuzele pt ca a fost obraznic.
in rest de maine ne intoarcem la gradinita, s-a facut cat un purcelus de gras si obraznic foc.

tina19
09.01.2011, 10:42:38
sotul poate ar zice ceva de genul "ti-ai facut ceva?.... ai fost la coafor?" apropo, o data am zis sotului ca merg in ziua aia la coafor, cand vine acasa zice"ce bine iti sta parul" , doar ca nu reusisem sa ajung la coafor. ;;)
PS lui Andrei i-ar place ca precis a vazut multe desene animate cu personaje de toate culorile. ai fi cool
luna trecuta am ajuns la coafor sa ma tund esi m-am si vopsit schimbandu-mi putin nuanta si l-am intrebat pe sot daca-i place si el mi-a zis ca arat ca pana acum ca nimic nu-i schimbat:O. nici dupa ce i-am explicat ce modificari am facut tot nu a vazut. deci sa fiu gri metal n-ar fi mare problema pt sot=))

andymatei
09.01.2011, 18:54:34
Hai tu ca ai fi gagica faina, chiar si gri metal :D

tina19
09.01.2011, 19:17:40
Hai tu ca ai fi gagica faina, chiar si gri metal :D
=))=))=))=)) faina ca faina dar cat de deosebita;;) as fi eu. ma si vad prin lotus umbland ca o piti doar ca gri si nu blonda =))=))=))

pam13
14.01.2011, 09:10:59
fetelor eu sunt noua pe aici, sunt o viitoare mamica cu o sarcina de 8 saptamani, si vreau sa-mi dati un sfat :
Voi de unde v-ati cumparat pantaloni pt graviute??
Eu nu am burtica inca, dar deja ma deranjeaza pantalonul, nasturele nu-l pot incheia.
Va pup

marina2008
14.01.2011, 09:46:25
fetelor eu sunt noua pe aici, sunt o viitoare mamica cu o sarcina de 8 saptamani, si vreau sa-mi dati un sfat :
Eu nu am burtica inca, dar deja ma deranjeaza pantalonul, nasturele nu-l pot incheia.
Va pup

Felicitari pentru sarcina!

Incep eu prin a-ti raspunde ca am vazut un magazin ( nu am intrat sa vad ce au) langa biserica Sf.Andrei,pe partea cu magazinul cidor,chiar aproape de acest magazin,scria haine pentru bebelusi ,gravide; si stiu ca am mai vazut undeva dar nu imi amintesc unde :-$ deh...am imbatrinit si eu...:-$

Cand am fost insarcinata nu mi-am luat multe haine de gravide,am purtat blugii pe care i-am avut,si am trecut pe fuste care erau f ok pt mine.

O zi buna ! si un week-end minunat !:*

andymatei
14.01.2011, 10:26:19
Pam, in primul rand felicitari pt sarcina.
Eu am avut burtica mare si de foarte devreme nu am mai putut purta pantaloni normali. Eu mi-am cumparat de la Soff. Pla.et, de langa parcul 1 Decembrie o pereche de blugi cu burtica la pret foarte rezonabil si mi-am luat din Ungaria, de la C&A o pereche de pantaloni negrii. H&M mai are sectiune rezonabila de gravide.
Ce am constatat eu e, ca hainele de gravide sunt mult mai scumpe decat cele normale, asa ca eu m-am orientat spre rochite tricotate, rochite gen baby-doll, bluzite de acelasi gen, pe care le cumparam din magazinele normale, la preturi mai normale.

miresica11
14.01.2011, 14:30:16
Va pup
mai este si in cantemir magazinul Pinki, si in Lotus am vazut un magazin mai mic de hainute pt bebe (nu stiu cum se numeste) si erau si haine pt gravide.

pam13
19.01.2011, 09:48:42
va multumesc mult fetelor o sa ma si duc saptamana asta
va pup

taia
24.01.2011, 23:05:02
Tinutz mi-a mai trecut din stres (am reusit sa trimit azi referatul 2 la dr- cel care trebuia sustinut anul trecut prin sept!!! Haleluiah!!!)
cand vrei tu vorbim. n-as vrea sa te deranjez asa ca nu stiu cand sa sun. lasa-mi un mesaj p-aci
pup

tina19
25.01.2011, 15:48:38
Tinutz mi-a mai trecut din stres (am reusit sa trimit azi referatul 2 la dr- cel care trebuia sustinut anul trecut prin sept!!! Haleluiah!!!)
cand vrei tu vorbim. n-as vrea sa te deranjez asa ca nu stiu cand sa sun. lasa-mi un mesaj p-aci
pup
cand poti tu intr-o dupa-masa asa dupa ora 5. maine e ok, poimaine e ok pt mine. cand poti tu. poate punem de-o mica intalnire. Alla!!!!

taia
25.01.2011, 16:17:30
cand poti tu intr-o dupa-masa asa dupa ora 5. maine e ok, poimaine e ok pt mine. cand poti tu. poate punem de-o mica intalnire. Alla!!!!
in principiu si pt mine e ok, vad sa nu intervina ceva!

alla76
25.01.2011, 18:26:06

Da??
ne vedem?
eu joi de la 20 nu pot, sunt la muresan:-<
in rest oricand

tina19
26.01.2011, 10:40:01
eu propun in felul urmator.
vineri dupa ora 5 (ca tot vine sambata si suntem libere, cred eu) sa ne vedem la o cafea. propun sa vb la telefon joi dupa masa.
e ok?:*

taia
26.01.2011, 11:54:28
eu propun in felul urmator.
vineri dupa ora 5 (ca tot vine sambata si suntem libere, cred eu) sa ne vedem la o cafea. propun sa vb la telefon joi dupa masa.
e ok?:*
ok, zic eu!

pam13
27.01.2011, 14:13:15
va multumesc fetelor. Am si fost si mi-am luat o pereche de pantaloni negri raiati. Nu pot sa zic ca sunt f incantata de ei dar sunt foarte comozi si utili.

Multumesc inca o data
Va pup

nicky_s
27.01.2011, 18:12:28
va multumesc fetelor. Am si fost si mi-am luat o pereche de pantaloni negri raiati. Nu pot sa zic ca sunt f incantata de ei dar sunt foarte comozi si utili.

Multumesc inca o data
Va pup

pantaloni de gravide f frumosi eu una n-am vazut. cum zici si tu, doar comozi.....
acum voiam s-ti zic ca daca prinzi primavara cu burtica, rochite frumoase de gravide gasesti. dar nu stiu cate sapt de sarcina ai. pune un ticker sa stim si noi cat de mare e burtica:*

tina19
27.01.2011, 19:13:25
ne vedem maine fetele? unde si la ce ora exact?

taia
31.01.2011, 16:12:41
ce fac fetele?
ati vazut ce vreme e afra?
de maine sunt reduceri la bb up! merita!!!

tina19
02.02.2011, 17:54:34
ce fac fetele?
ati vazut ce vreme e afra?
de maine sunt reduceri la bb up! merita!!!
mersi ca ne-ai anuntat. o sa-i spun lui M sa investeasca putin in mine :D

taia
02.02.2011, 22:29:24
mersi ca ne-ai anuntat. o sa-i spun lui M sa investeasca putin in mine :D
corect.
eu mi-am luat 2 perechi, de piele, la pret de una sau nici atat!

tina19
03.02.2011, 07:51:46
corect.
eu mi-am luat 2 perechi, de piele, la pret de una sau nici atat!
ce ti-ai luat cizme, botine sau pantofi?
eu la capitolul pantofi stau tare rau si nici nu-mi gasesc ceva sa-mi placa iar daca gasesc nu au marimea mea.

marina2008
03.02.2011, 16:19:34
Buna fetelor!

un link util (zic eu !:-p)http://www.proegal.ro/

ArianaLuvlee
03.02.2011, 23:27:49
Buna fetelor!

un link util (zic eu !:-p)http://www.proegal.ro/

Sper sa imi fie si mie de folos in curand site-ul....ne dorim un bebe si cat de curand vom incepe sa lucram la acest "proiect":P...noi trebuie sa ne facem neaparat analizele inainte pt ca sotul meu are RH negativ,iar al meu e pozitiv si mai avem si un motanel care am inteles ca poate sa imi transmita ceva boala...toxoplasmoza...nu stiu prea multe despre asta,nici daca asa se numeste boala sau virusul,am auzit de la cineva si eu...ma puteti ajuta va rog cu ceva informatii,si cam ce se poate intampla daca el are RH negativ si daca pot face ceva tratament sa fie bebe sanatos...multumesc:*

dmdanila
03.02.2011, 23:41:50
Sper sa imi fie si mie de folos in curand site-ul....ne dorim un bebe si cat de curand vom incepe sa lucram la acest "proiect":P...noi trebuie sa ne facem neaparat analizele inainte pt ca sotul meu are RH negativ,iar al meu e pozitiv si mai avem si un motanel care am inteles ca poate sa imi transmita ceva boala...toxoplasmoza...nu stiu prea multe despre asta,nici daca asa se numeste boala sau virusul,am auzit de la cineva si eu...ma puteti ajuta va rog cu ceva informatii,si cam ce se poate intampla daca el are RH negativ si daca pot face ceva tratament sa fie bebe sanatos...multumesc:*
Nu se intampla nimic daca tatal are Rh negativ...sunt probleme doar in cazul in care mama il are negativ...asa ca...va doresc spor la treaba:D
Pupici!

ArianaLuvlee
04.02.2011, 00:08:55
Nu se intampla nimic daca tatal are Rh negativ...sunt probleme doar in cazul in care mama il are negativ...asa ca...va doresc spor la treaba:D
Pupici!

ms mult...chiar nu stiam...soacra mea mi-a spus ca ea avand rh negativ a avut nitele probleme,sotul meu nici nu trebuia sa se nasca fiind al doilea copil si ca ar fi bine sa mergem la medic inainte sa ne "punem pe treaba":-p...vom merge totusi dar macar m-am mai linistit:)

dmdanila
04.02.2011, 00:16:06
ms mult...chiar nu stiam...soacra mea mi-a spus ca ea avand rh negativ a avut nitele probleme,sotul meu nici nu trebuia sa se nasca fiind al doilea copil si ca ar fi bine sa mergem la medic inainte sa ne "punem pe treaba":-p...vom merge totusi dar macar m-am mai linistit:)
Stiu f bine cum sta treaba cu Rh-ul pt ca eu il am negativ iar sotul pozitiv :) (oricum nu mai sunt problemele care erau in trecut din cauza Rh-ului)
Si eu zic la fel, sa mergeti la un medic inainte, pt linistea voastra.
Inca o data...spor la treaba! >:D<

andymatei
07.02.2011, 18:32:58
Ce mai face, fetele? Pe mine m-a lovit depresia. Vreau primavara!!!!! :(( Si vreau sa castig la lotto :((...hmm, ma intreb daca ar ajuta daca as si juca?

dramatzica
07.02.2011, 19:34:10
Ce mai face, fetele? Pe mine m-a lovit depresia. Vreau primavara!!!!! :(( Si vreau sa castig la lotto :((...hmm, ma intreb daca ar ajuta daca as si juca?
Si Claudia vrea sa vine vara!! Parca ai mai mult elan in toate... frigul ma deprima :(
Andy vrea sa castige la Lotto ca sa faca sedinta foto de mii de iepuroi pe care nu a facut la nunta =))

PS. Nu am vrut sa comentez deloc subiectul dar trebuie musai sa iti dau o bulina maaaare alba pt faza cu "bugetul" :D Mi-a placut la nebunie "maniera" in care ai scris!

dramatzica
07.02.2011, 19:36:50
Stiu f bine cum sta treaba cu Rh-ul pt ca eu il am negativ iar sotul pozitiv :) (oricum nu mai sunt problemele care erau in trecut din cauza Rh-ului)
Si eu zic la fel, sa mergeti la un medic inainte, pt linistea voastra.
Inca o data...spor la treaba! >:D<
Ce mai face doamna Rh-negativ?! :*

PS. Ariana: asa e cum zice Dora, nu e nici o probl daca sotul are Rh- ba dimpotriva era numai bine pt cazul in care aveai si tu la fel, nu era nici un fel de problema la conceptie. Succes!! Admiram curajul!!

alla76
07.02.2011, 20:48:55

ajuta ...sigur ajuta sa joci ...bei cu 2 beri mai putin saptamana aia :))
cel putin la mine efectul asta il are :-L

ce zici? te ajutam sa iesi din depresie cu o iesire la smotocit mandruta (cum se simte?) si savurat o cafeluta?

andymatei
07.02.2011, 23:21:33
Iesim, numa' sa reusim sa ne potrivit calendarele incarcate :D

andymatei
07.02.2011, 23:23:17

PS. Ariana: asa e cum zice Dora, nu e nici o probl daca sotul are Rh- ba dimpotriva era numai bine pt cazul in care aveai si tu la fel, nu era nici un fel de problema la conceptie. Succes!! Admiram curajul!!

Eiii, nu trebuie sa fii curajos sa faci un copil, trebuie doar un picutel de inconstienta pozitiva :D
Spor la proiect, Ariana!

dmdanila
08.02.2011, 12:22:04

Hei hei...lume noua;)) Eu bantui in continuare pe aici... Ma gandesc daca sa trec de partea mamicilor sau nu;-) (glumesc...nu e momentul inca)
>:D<>:D<>:D<

missy_L
08.02.2011, 16:27:24
Cum asa draguto, pai imi trece mie si te apuca pe tine?!:-p Sa zicem ca joci si castigi la lotto, in ce ai de gand sa investesti?

ArianaLuvlee
08.02.2011, 19:45:04
Eiii, nu trebuie sa fii curajos sa faci un copil, trebuie doar un picutel de inconstienta pozitiva :D
Spor la proiect, Ariana!

Mersi mult fetelor pt incurajari...P.S:ce sa facem daca is asa draguti:love:?

dramatzica
08.02.2011, 19:58:10
Hei hei...lume noua;)) Eu bantui in continuare pe aici... Ma gandesc daca sa trec de partea mamicilor sau nu;-) (glumesc...nu e momentul inca)
>:D<>:D<>:D<
Da, da sa treci!! Ar fi frumos nu? :) Doar voi stiti cand e momentul....
Noi dupa cum ai vazut avem nepotel "proaspat" si avem catre cine ne indrepta atentia...
Nu pot sa neg ca mi-ar placea o fetita :x dar la cum iti taie craca de sub picioare sincer prefer sa mai aman :D Nu dati cu pietre... la toata lumea ii vine randul la un moment dat, doar ca unii poate suntem putin mai egoisti?!

ArianaLuvlee
08.02.2011, 22:54:02
Noi dupa cum ai vazut avem nepotel "proaspat" si avem catre cine ne indrepta atentia...
Nu pot sa neg ca mi-ar placea o fetita :x dar la cum iti taie craca de sub picioare sincer prefer sa mai aman :D Nu dati cu pietre... la toata lumea ii vine randul la un moment dat, doar ca unii poate suntem putin mai egoisti?!

Categoric,fiecare trebuie sa ia aceasta decizie atunci kand se simte pregatit...nici eu nu ma simt pe deplin pregatita,dar ma intreb oara ma voi simti vreidata 100% pregatita?!?!cred ca nu...asa ca am zis ca ar cam trebui sa pregatim "terenul",o vizita la medic,niste analize...asa preventiv...avand in vedere ca nu am incercat niciodata pana acum sa concepem un bebe parca mi-e teama ca se va lasa asteptat sau ca poate e ceva in neregula cu noi...sper sa nu fie....
un ginecolog bun imi puteti recomanda si mie?sa fie rabdator cu mine ca voi avea multe intrebari si nelamuriri...ms

andymatei
08.02.2011, 22:55:55

Pai de ce sa dam cu pietre. Eu am facut fata la 30 de ani. Pana atunci ne-am vazut de ale noastre...dar acum sfatuiesc pe toata lumea sa nu amane mult peste 30 de ani pentru ca fizic e mai greut decat atunci cand esti mai tinerica.

dramatzica
09.02.2011, 08:50:45
Pai de ce sa dam cu pietre. Eu am facut fata la 30 de ani. Pana atunci ne-am vazut de ale noastre...dar acum sfatuiesc pe toata lumea sa nu amane mult peste 30 de ani pentru ca fizic e mai greut decat atunci cand esti mai tinerica.
Sa iti traiasca fetita!!
Cam asa gandesc si eu ca inca ne mai trebuie putin timp doar pt noi.... mai avem planuri, mai avem inca multe de facut, dar sigur il fac pana la 30 de ani... insa mai am timp pana atunci.;-) Daca tot nu mi-am facut o fetita la 20 ca sa fim ca si surorile :))

Ariana ginecolog bun e cel care iti place tie si in care ai incredere... toata lumea o sa iti recomande pe altcineva. Eu merg la Dr. Tira Mirela, nu e ea f vorbareata, dar iti raspunde daca o intrebi si mie mi se pare ca isi face treaba f bine. E medic primar. Mie imi place de ea. :)

ArianaLuvlee
09.02.2011, 16:41:13
Sa iti traiasca fetita!!
Cam asa gandesc si eu ca inca ne mai trebuie putin timp doar pt noi.... mai avem planuri, mai avem inca multe de facut, dar sigur il fac pana la 30 de ani... insa mai am timp pana atunci.;-) Daca tot nu mi-am facut o fetita la 20 ca sa fim ca si surorile :))

Ariana ginecolog bun e cel care iti place tie si in care ai incredere... toata lumea o sa iti recomande pe altcineva. Eu merg la Dr. Tira Mirela, nu e ea f vorbareata, dar iti raspunde daca o intrebi si mie mi se pare ca isi face treaba f bine. E medic primar. Mie imi place de ea. :)

Stii cum e asa la controale periodice mergeam cand la unul cand la altul da asa ca avem bebe in plan as vrea totusi sa fie ok,k va urma sa ne vedm totusi ceva mai des pe parcursul sarcinii...
Noi am zis ca ne gandim la bebe deja pt ca luna viitoare implinesc 27 de ani si sigur nu voi ramane insarcinata din prima luna de incercari,plus cele 9 luni de sarcina ma gandeam ca asa la 28-29 de ani e ok sa devin mama:P...si noi am mai avea multe de facut...inca nu avem casuta noastra(dar nici perspectiva sa avem posibilitatea sa ne cumparam in urmatorii 4-5 ani) si in plus cariera mea acum a luat avant si mi-e groaza ca va trebui sa o las in stand-by o perioada,dar nici sa mai amanam prea mult nu as vrea...

andymatei
09.02.2011, 16:49:55
Stii cum e asa la controale periodice mergeam cand la unul cand la altul da asa ca avem bebe in plan as vrea totusi sa fie ok,k va urma sa ne vedm totusi ceva mai des pe parcursul sarcinii...
Noi am zis ca ne gandim la bebe deja pt ca luna viitoare implinesc 27 de ani si sigur nu voi ramane insarcinata din prima luna de incercari,plus cele 9 luni de sarcina ma gandeam ca asa la 28-29 de ani e ok sa devin mama:P...si noi am mai avea multe de facut...inca nu avem casuta noastra(dar nici perspectiva sa avem posibilitatea sa ne cumparam in urmatorii 4-5 ani) si in plus cariera mea acum a luat avant si mi-e groaza ca va trebui sa o las in stand-by o perioada,dar nici sa mai amanam prea mult nu as vrea...

Nu fii asa sigura, ca mai stiu si pe altii care au spus asa ;));));))

dmdanila
09.02.2011, 16:54:27
Sa iti traiasca fetita!!

asa am zis si eu si acum mai aman cu vreo 2-3 ani [-(
Cred ca daca stai sa astepti cand va fi momentul potrivit, nu vei face niciodata pasul asta,...mereu va lipsi ceva...sau nu?
De asta zice bine Andy ca e nevoie de inconstienta pozitiva :)

andymatei
09.02.2011, 18:05:58
Parerea mea, personala, e ca, daca te simti perfect pregatit sa faci un copil, nu iti dai perfect seama ce inseamna sa il ai. Nu cred ca poti sa te pregatesti, antrenezi, pentru momentul cand iti dai seama ca e o fiinta micuta, neajutorata, care depinde de tine integral, vulnerabila si fragila, ca esti responsabil pentru bunastarea ei fizica si psihica si ca acest puiut micut, tine in manute sufletul tau pentru totdeauna. Nu te poti pregati pentru spaima constanta undeva intr-un ungher micut al creierului ca va pati ceva, ca poate nu faci ceva bine ca poate o doare ceva. Nu te poti pregati pentru valurile de panica si disperare (de cele mai multe ori perfecte nemotivate) cand copilul e bolnavior...Pe mine nu m-a pregatit nimic pentru intensitatea cu care poti sa ii iubesti, pentru bucuria pe care ti-o pot aduce cu un gest, pentru dependeta de rasul ei cu clopotei si a imbratisarilor dragastoase (si ce daca ma dragaleste numai cand vrea ea si de regula vrea sa obtina ceva :D).
...si mai poti deveni si baba sentimentala de la ei :D

ArianaLuvlee
09.02.2011, 20:03:20
Parerea mea, personala, e ca, daca te simti perfect pregatit sa faci un copil, nu iti dai perfect seama ce inseamna sa il ai. Nu cred ca poti sa te pregatesti, antrenezi, pentru momentul cand iti dai seama ca e o fiinta micuta, neajutorata, care depinde de tine integral, vulnerabila si fragila, ca esti responsabil pentru bunastarea ei fizica si psihica si ca acest puiut micut, tine in manute sufletul tau pentru totdeauna. Nu te poti pregati pentru spaima constanta undeva intr-un ungher micut al creierului ca va pati ceva, ca poate nu faci ceva bine ca poate o doare ceva. Nu te poti pregati pentru valurile de panica si disperare (de cele mai multe ori perfecte nemotivate) cand copilul e bolnavior...Pe mine nu m-a pregatit nimic pentru intensitatea cu care poti sa ii iubesti, pentru bucuria pe care ti-o pot aduce cu un gest, pentru dependeta de rasul ei cu clopotei si a imbratisarilor dragastoase (si ce daca ma dragaleste numai cand vrea ea si de regula vrea sa obtina ceva :D).

:xDoamnne ce frumos ai scris...acuma imi doresc si mai mult sa am un bebe...
ideea e ca noi ne-am dat seama ca ne dorim un copil pentru ca oriunde mergem si vedem un copilas ne holbam amandoi la el,zambim si exclamam deodata "ce dulce e!!"...speram sa fie ok si sa fim parinti cat mai buni si in primul rand sa ii putem oferi tot ceea ce are nevoie...

dramatzica
10.02.2011, 13:40:27

Andy cata dreptate ai si ce frumos vorbesti tu de maternitate!! Se vede ca esti o mamica in adevartul sens al cuvantului!
Sa stii ca asa este... niciodata nu o sa fim pregatite, nu ai cum sa fii...

Dora cat ziceai ca mai ai pana la 30? ;-)

andymatei
10.02.2011, 14:36:53
Andy cata dreptate ai si ce frumos vorbesti tu de maternitate!! Se vede ca esti o mamica in adevartul sens al cuvantului!

Acum, dupa imaginea usor romantata, vreti sa va povestesc ce misto e sa aspiri muci in timp ce copilul urla din toti rarunchii??? :D :D :D

dramatzica
10.02.2011, 23:10:22
Acum, dupa imaginea usor romantata, vreti sa va povestesc ce misto e sa aspiri muci in timp ce copilul urla din toti rarunchii??? :D :D :D
Stim!!!! :))
Avem prieteni cu copii...

andymatei
10.02.2011, 23:21:57
Stim!!!! :))
Avem prieteni cu copii...

Neeaahhh... e mult mai misto cand e al tau...ca fiecare tipat si fiecare lacrima te cam zgarie la sufletel :-L:-L:-L...presupun ca e evident ca fiica-mea a decis ca mai dam o tura de raceala :(( :((

dmdanila
11.02.2011, 10:17:57

Few months #-o
Andy, intr-adevar ai descris f frumos maternitatea :love:
Multa sanatate piticei >:D<

tina19
11.02.2011, 11:36:23
Neeaahhh... e mult mai misto cand e al tau...ca fiecare tipat si fiecare lacrima te cam zgarie la sufletel :-L:-L:-L...presupun ca e evident ca fiica-mea a decis ca mai dam o tura de raceala :(( :((
hai mai! e prea mult deja! n-are o luna de cand a fost racita :-s mama ei de viata :-<

ma bag si eu in discutia cu copii. eram 100% convinsa ca sunt pregatita pt 1 copil. mi l-am dorit extraordinar de mult, visam la o fetita. ei bine nasterea m-a trezit la realitate. crescusem copii, stiam cu ce se mananca dar ... la ce mi-a fost dat nu m-am gandit niciodata. nu m-am asteptat ca eu sa am un copil super pepsi, nu m-am asteptat sa-mi tina sufletul in palmi si sa faca cu el ce vrea (adica sa il faca praf), nu m-am asteptat ca nu o sa pot sta o ora fara el, ca o sa-mi rupa inima la fiecare boala, ca o sa fiu complet distrusa si asa cum zicea si Andy nu ma asteptam ca o sa ma gandesc tot timpul daca este in siguranta sau nu. nu ma asteptam nici sa ma transforme intr-o persoana extrem de posesiva. ma facut cea mai fericita cu lucruri marunte, m-am entuziasmat la un zambet sau o vorba de-a lui.
acum ma bate un gand pt bebe 2. inca suntem in tratative.;))

dmdanila
11.02.2011, 12:07:20
hai mai! e prea mult deja! n-are o luna de cand a fost racita :-s mama ei de viata :-<

ma bag si eu in discutia cu copii. eram 100% convinsa ca sunt pregatita pt 1 copil. mi l-am dorit extraordinar de mult, visam la o fetita. ei bine nasterea m-a trezit la realitate. crescusem copii, stiam cu ce se mananca dar ... la ce mi-a fost dat nu m-am gandit niciodata. nu m-am asteptat ca eu sa am un copil super pepsi, nu m-am asteptat sa-mi tina sufletul in palmi si sa faca cu el ce vrea (adica sa il faca praf), nu m-am asteptat ca nu o sa pot sta o ora fara el, ca o sa-mi rupa inima la fiecare boala, ca o sa fiu complet distrusa si asa cum zicea si Andy nu ma asteptam ca o sa ma gandesc tot timpul daca este in siguranta sau nu. nu ma asteptam nici sa ma transforme intr-o persoana extrem de posesiva. ma facut cea mai fericita cu lucruri marunte, m-am entuziasmat la un zambet sau o vorba de-a lui.
:love::love::love: (cu asta m-ai dat gata)
Bravo...bebe 2...ce frumos ;)) Tinem pumnii ;-)

tina19
11.02.2011, 12:50:01
:love::love::love: (cu asta m-ai dat gata)
Bravo...bebe 2...ce frumos ;)) Tinem pumnii ;-)
nici nu-ti poti imegina ce poate face un copil din tine si cum te joaca pe degete inca din prima zi de viata.
bebe 2 este doar o idee, un proiect care eu sper ca la anul sa prinda viata. si mai sper ca tati sa se hotarasca in favoarea lui bebe 2. deocamdata m-am hotarat eu.
aaa! eu sunt aia care zicea ca nu mai face alt copil niciodata =))=))=))

andymatei
11.02.2011, 14:11:29
I-auzi, i-auzi!!!! Ce noutati circula pe aici!!!!! Uite la Tinutz ce hotarari ia decand nu mai prea circula pe aici!
O fetita dulce si sturlubatica? ;;);;);;);;)

Raceala ii trecuse, ne revenisem frumusel si a racit tat-su, care sarmanul a incercat sa nu interactioneze cu ea, dar s-a lasat cu isterii si umblat peste tot dupa el prin casa, si agatat de pantaloni cu ochi in lacrimi si "Tatiiii, tatiii"...:-<:-<:-<

tina19
11.02.2011, 14:40:49
I-auzi, i-auzi!!!! Ce noutati circula pe aici!!!!! Uite la Tinutz ce hotarari ia decand nu mai prea circula pe aici!
O fetita dulce si sturlubatica? ;;);;);;);;)

Raceala ii trecuse, ne revenisem frumusel si a racit tat-su, care sarmanul a incercat sa nu interactioneze cu ea, dar s-a lasat cu isterii si umblat peste tot dupa el prin casa, si agatat de pantaloni cu ochi in lacrimi si "Tatiiii, tatiii"...:-<:-<:-<
vreau o fetita ca māža ta :x

dulcea de ea. cred ca era tare dulcica agatata de tac-su;))

andymatei
11.02.2011, 18:29:51
Mda....imagineaza-ti ochi mari albastri inotand in lacrimi, buzita de jos atarnand dramatic si manute intinse...nu stiu cine ar putea rezista...noi sigur nu ;));));))

alla76
11.02.2011, 18:55:15

vreau o fetita ca māža ta :x

dulcea de ea. cred ca era tare dulcica agatata de tac-su;))
abia astept sa te vad victorioasa dupa negocieri si tratative <:-P<:-P<:-P

taia
11.02.2011, 21:51:34
nici nu-ti poti imegina ce poate face un copil din tine si cum te joaca pe degete inca din prima zi de viata.
bebe 2 este doar o idee, un proiect care eu sper ca la anul sa prinda viata. si mai sper ca tati sa se hotarasca in favoarea lui bebe 2. deocamdata m-am hotarat eu.
aaa! eu sunt aia care zicea ca nu mai face alt copil niciodata =))=))=))
ce-mi vad ochii???
=D>=D>=D><:-P<:-P<:-P

taia
11.02.2011, 21:52:45
multa sanatate frumoasei cu ochi albastri!!!

tina19
12.02.2011, 15:25:21
Mda....imagineaza-ti ochi mari albastri inotand in lacrimi, buzita de jos atarnand dramatic si manute intinse...nu stiu cine ar putea rezista...noi sigur nu ;));));))
eu zau ca nu i-as fi rezistat :*

tina19
12.02.2011, 15:26:33
abia astept sa te vad victorioasa dupa negocieri si tratative <:-P<:-P<:-P
la anul, dupa ce anul asta imi rezolv o problema care nu mai sufera amanare.>:D<

andymatei
28.02.2011, 22:51:48
Alooo,Aloooo....se aude???? Unde disparurati gagicele????

marina2008
01.03.2011, 10:20:39

Dar voi???

Noi stam in casa la caldurici, dezertam numai cand e vreme buna :-$

Astazi nu e ziua printesei? eu asa imi amintesc .drept pentru care ii uram

La multi ani !sa fie sanatoasa,fericita,sa isi bucure parintii si sa fie iubita de toata lumea.<:-P<:-P<:-P

andymatei
01.03.2011, 13:17:36
Da, e ziua Martisoarei! Multumi frumos de urari! >:D<>:D<>:D<

tina19
01.03.2011, 14:49:41
La multi ani bombonicii! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

dmdanila
01.03.2011, 14:53:54
La multi ani celui mai frumos Martisor de Andy!!!:love:
:gen_17::gen_17::gen_17::gen_17:

taia
01.03.2011, 16:50:28
La multi ani Miura!!! Multa sanatate alaturi de mami si tati!

andymatei
01.03.2011, 17:35:18
Multumim frumos, fetele! Va pupacim! :*:*:*

tina19
02.03.2011, 08:23:03
vai cat e de scumpa :x:x:x:x:x

alla76
02.03.2011, 17:36:56

vreau sa vad si eu martisorul!!!
pupici si La multi anisori!

marina2008
18.03.2011, 13:31:07
O noua intrebare :

Aveti idee la ce varsta se trece copilul la intretinere?

andymatei
18.03.2011, 14:26:54
O noua intrebare :

Aveti idee la ce varsta se trece copilul la intretinere?

Hmmm...noi a trebuit sa o trecem de cand am adus-o acasa. In mod legal din prima zi, in realitate, cred ca depinde de ce chef au administratorii.

marina2008
18.03.2011, 14:50:27
Hmmm...noi a trebuit sa o trecem de cand am adus-o acasa. In mod legal din prima zi, in realitate, cred ca depinde de ce chef au administratorii.

Ai dreptate cu cheful administratorilor...e rau ca nu exista o lege care sa spuna clar de la 2-6-9 luni copii se trec,toata ziua mi-am pierdut pe net cautand o prevedere legala,dar din ce am citit fiecare admin face cum il taie capul,ca doar asa sunt facute legile in ro sa fie interpretate in fel si chip.

marina2008
24.03.2011, 11:15:36
Fetele,azi am fost la real si sunt multe reduceri....

eu m-am bucurat ca am gasit milumil 2 X 600 gr= 44 ron ,altfel l-am luat pana acum 32 ron=1X600gr...

taia
24.03.2011, 17:36:44
Fetele,azi am fost la real si sunt multe reduceri....

eu m-am bucurat ca am gasit milumil 2 X 600 gr= 44 ron ,altfel l-am luat pana acum 32 ron=1X600gr...
ms mult de pont
fug si eu sa iau!

taia
22.04.2011, 22:46:24
Dragele mele
nu stiu in ce masura apuc maine sa intru asa ca va doresc de pe acum:
PASTE FERICIT! ARMONIE, ECHILIBRU, FERICIRE SI TOT CE DORITI SA SE IMPLINEASCA!
PITICILOR DRAGI SA LE ADUCA IEPURASUL MULTE CADOURI
Pupici de la noi:*

dmdanila
23.04.2011, 11:02:08
Paste fericit tuturor!!!

462249462250

andymatei
23.04.2011, 13:22:55
Paste fericit si luminos va dorim si noi!

nicky_s
25.04.2011, 11:42:04
cun un pic de intarziere, Sarbatori fericite, fetelor!

taia
06.05.2011, 17:37:33
ce fac fetele???

alla76
06.05.2011, 17:56:13
ce fac fetele???

eu una ma delectez cu Norme metodologice subprogram FIV, tocmai s-au publicat acu vreo 3 ore

Orhideee23
07.05.2011, 01:37:08
Fetele,ceva magazine cu haine pt gravide prin Oradea...stiti?Da ceva asa mai dragute nu deala largi si lalai.In special fuste m-ar interesa.

andymatei
07.05.2011, 13:05:44
eu una ma delectez cu Norme metodologice subprogram FIV, tocmai s-au publicat acu vreo 3 ore

Faina lectura!

Doream sa invit azi fetele la o sesiune de alergat prin parc...dar vad ca vremea nu e tocmai prielnica :(

alla76
07.05.2011, 13:37:25
Faina lectura!

Doream sa invit azi fetele la o sesiune de alergat prin parc...dar vad ca vremea nu e tocmai prielnica :(

:-L.. da eu vreau sa va vad...
da vad ca sunteti tare greu de mobilizat[-(

tina19
08.05.2011, 10:45:13
si noi suntem bine. inghetam in casa, afara iesim doar daca vad ca e putin mai frumos. mergem la gradi si asteptam concediul sau o zi libera (ne-am invatat cu chiulul ;))).
va pupam dulce si asteptam vremea buna ca sa ne vedem in parc:*

tina19
08.05.2011, 10:46:40
Fetele,ceva magazine cu haine pt gravide prin Oradea...stiti?Da ceva asa mai dragute nu deala largi si lalai.In special fuste m-ar interesa.
sincer eu cand am fost gravida nu mi-am luat haine de gravida. ajunsesem la marimea 43 sau 44 si-mi gaseam in magazine. mi se pareau mult prea scumpe hainele de gravide si cum ziceai si tu f largi.

Orhideee23
08.05.2011, 15:35:30
sincer eu cand am fost gravida nu mi-am luat haine de gravida. ajunsesem la marimea 43 sau 44 si-mi gaseam in magazine. mi se pareau mult prea scumpe hainele de gravide si cum ziceai si tu f largi.

De scumpe,sunt scumpe...am cautat tot netu'sa-mi comand ceva,da ramai masca cand vezi ce preturi.Pana la urma n-am avut incotro si mi-am transformat singura cateva la masina de cusut,ce-am putut...Nici n-am incredere sa comand dupa net,ca nu stiu ce probleme pot aparea cu transportul,calitatea marfii etc...saptamana viitoare venim in tara,si stam scurt,si ma gandeam sa profit de ocazie sa va intreb.De ceva fustite am neaparat nevoie.

tina19
09.05.2011, 19:15:53
De scumpe,sunt scumpe...am cautat tot netu'sa-mi comand ceva,da ramai masca cand vezi ce preturi.Pana la urma n-am avut incotro si mi-am transformat singura cateva la masina de cusut,ce-am putut...Nici n-am incredere sa comand dupa net,ca nu stiu ce probleme pot aparea cu transportul,calitatea marfii etc...saptamana viitoare venim in tara,si stam scurt,si ma gandeam sa profit de ocazie sa va intreb.De ceva fustite am neaparat nevoie.
ooo, esti o fericita ca ai masina de cusut si stii s-o folosesti.
fuste iti gasesti mai peste tot. cam toate magazinele au fuste acum si desi nu te cunosc nu stiu de ce am impresia ca esti slabuta cu burtica cu tot si ai mari sanse sa-ti gasesti ceva pe masura.

Orhideee23
09.05.2011, 23:03:21
ooo, esti o fericita ca ai masina de cusut si stii s-o folosesti.
fuste iti gasesti mai peste tot. cam toate magazinele au fuste acum si desi nu te cunosc nu stiu de ce am impresia ca esti slabuta cu burtica cu tot si ai mari sanse sa-ti gasesti ceva pe masura.

Da sa stii ca asa mult iti foloseste o masina de cusut.Nici nu mi-am imaginat.Mereu adunam cate una cate alta de stramtat,de scurtat,de bagat un tiv,mai perdele...si le faceam cu mana.De cand mi-a luat Iuby masina,e asa bine.Mai prind haine la redus cu o marime mai mare,si mi le aranjaz eu acasa.E foarte utila:-" Sunt un pic cam slabuta,ce-i drept:))) Cu tot cu sarcina am 46 kg,deci vad esti clarvazatoare;)) Abea astept sa vin in tara...

whitesnow
11.05.2011, 17:34:47

eu am dat o raita prin dulapurile mamei si m-am ales cu cateva outfit-uri dragute;))
chiar nu are rost investit prea mult in haine ...sa vina odata caldura sa putem lua rochite;-)

alla76
15.05.2011, 13:12:46
hop si eu: recomandari alergolog&imunolog bun in oras (nu Isoc&son), cabinet cu program dupa ora 17^:)^^:)^

zizitop
01.06.2011, 15:04:03
Azi de la 9 la 13 am avut program de stat cu copii in Oraselul Copiilor :) Degeaba m-am uitat prin jur,poate cunosc pe cineva, ca din pacate nu va stiu pe nici una :( ( poate as fi recunoscuta-o pe Tina, dar ma gandesc ca ea a fost la servici atunci)

marina2008
01.06.2011, 22:43:58
Buna fetelor!

Si eu am vazut ceva afis cu programul pt ziua de 1 iunie,dar din pacate nu am avut timp sa ajungem acolo desi mi-as fi dorit mult. In rest ce mai fac mamicile noastre si piticii? Pitica mea nu are stare deloc,devine o rasfatata pe zi ce trece desi nu ne dorim asta,dar deh o iubim si ne gandim ca se va "cuminti" in caz ca va avea o " fratioara".
V-am pupat pe toate si sanatate tuturor !

andymatei
01.06.2011, 23:30:59
Buna fetelor!

Si eu am vazut ceva afis cu programul pt ziua de 1 iunie,dar din pacate nu am avut timp sa ajungem acolo desi mi-as fi dorit mult. In rest ce mai fac mamicile noastre si piticii? Pitica mea nu are stare deloc,devine o rasfatata pe zi ce trece desi nu ne dorim asta,dar deh o iubim si ne gandim ca se va "cuminti" in caz ca va avea o " fratioara".
V-am pupat pe toate si sanatate tuturor !

Am banuit ca va fi nebunie in oraselul copiilor, asa ca am evitat. In loc, ne-am plimbat pe centru, unde ne-am intalnit cu puisor de Nicky drag noua (cu parintii aferenti, desigur :D).
La multi ani puiutilor!

whitesnow
02.06.2011, 11:21:45
cred ca aici e locul potrivit sa intreb...
mamicile care au bebei deja, la calculul indemnizatiei pt cresterea copilului s-a luat in calcul luna anterioara nasterii lui bebe de 2 ori? indiferent de data nasterii ?

andymatei
02.06.2011, 13:48:28
mamicile care au bebei deja, la calculul indemnizatiei pt cresterea copilului s-a luat in calcul luna anterioara nasterii lui bebe de 2 ori? indiferent de data nasterii ?

Sincer nu stiu care e regula, presupun ca oricum regulile se aplica in functie de cum sufla vantul, dar la noi nu s-a luat in considerare de 2 ori luna anterioara nasterii. Eu mi-am facut calcul inainte cu ultimele 12, respectiv cu luna dinaintea nasterii de 2 ori si suma primita bate pe primul calcul. Pisoiul meu e nascut pe data de 1, in cazul in care are vre-o relevanta.

taia
02.06.2011, 13:54:45
la mine nu. cel putin din calculele facute si hartiile vazute, Edi e din iunie si au luat in calcul si iunie.

taia
02.06.2011, 13:55:15
Am banuit ca va fi nebunie in oraselul copiilor, asa ca am evitat. In loc, ne-am plimbat pe centru, unde ne-am intalnit cu puisor de Nicky drag noua (cu parintii aferenti, desigur :D).
La multi ani puiutilor!
si noi vazut puisor de Nicky cu mamica aferenta in parc!!!
M-am uitat si dupa voi dar...

taia
02.06.2011, 14:03:37
Azi de la 9 la 13 am avut program de stat cu copii in Oraselul Copiilor :) Degeaba m-am uitat prin jur,poate cunosc pe cineva, ca din pacate nu va stiu pe nici una :( ( poate as fi recunoscuta-o pe Tina, dar ma gandesc ca ea a fost la servici atunci)
mie la un moment dat mi s-a parut ca-l vad pe Eduard dar era cu o doamna/domnisoara blonda. m-am uitat in jur, pe tine tu te-am vazut deci... nu stiu daca voi ati fost!

zizitop
02.06.2011, 14:42:01
mie la un moment dat mi s-a parut ca-l vad pe Eduard dar era cu o doamna/domnisoara blonda. m-am uitat in jur, pe tine tu te-am vazut deci... nu stiu daca voi ati fost!
Daaaaaaaaaaa ai vazut bine atunci :) , era cu matusica. :( ce pacat ca nu ne-am intalnit. Daca ne vezi sa ne tragi de manecuta :)

taia
06.06.2011, 00:08:09
Daaaaaaaaaaa ai vazut bine atunci :) , era cu matusica. :( ce pacat ca nu ne-am intalnit. Daca ne vezi sa ne tragi de manecuta :)
daaa! voi erati!!

andymatei
06.06.2011, 14:31:14

Si noi v-am vazut in careva zi pe centru, la statuia lui nenea Lazar (ce-or fi avand toti copii cu nea' Relu?). Eduard s-a oprit sa-i povesteasca ceva Mitzului meu :D

zizitop
08.06.2011, 12:08:23
Si noi v-am vazut in careva zi pe centru, la statuia lui nenea Lazar (ce-or fi avand toti copii cu nea' Relu?). Eduard s-a oprit sa-i povesteasca ceva Mitzului meu :D
:)) e un nene care sta nemiscat si se lasa maltratat. Toata lumea ne vede ,numai eu nu vad pe nimeni?????? :(

whitesnow
24.06.2011, 09:51:05
mamici de maternitate Oradea, daca va mai aduceti aminte ceva legat de bagajul pt spital... ce se cere pe la noi pe la maternitate? atat pt noi cat si pt bebe? eu abia la 37 sapt merg la control si atunci o sa vb cu doctorul dar trebuie sa fiu cat de cat pregatita..:-SS

andymatei
24.06.2011, 13:17:22
mamici de maternitate Oradea, daca va mai aduceti aminte ceva legat de bagajul pt spital... ce se cere pe la noi pe la maternitate? atat pt noi cat si pt bebe? eu abia la 37 sapt merg la control si atunci o sa vb cu doctorul dar trebuie sa fiu cat de cat pregatita..:-SS

Ia sa vad daca imi amintesc ce am dus eu:

Pt bebe:
- scutece, 1 pachet new born/sau 2 in functie de greutatea estimata
- servetele umede
- paturici de unica folosinta (noi din astea (http://www.babylove.de/cgi-bin/windeln.pl?id=wickelzeit&sid=cf4c0426nl8wu96nnzvndak2qt65s2zx&k=&hp=1308909532) folosim de la DM)
- 5 body subtirele
- 5 pijamalute cat de subtiri
- sepcuta subtirica pentru baie
- manusi 2 perechi cat mai subtiri
- hainute pentru plecarea din spital
- paturica subtire
- sampon, dus gel, crema de corp de bebe
- prosop baie pt bebe
- 2-3 bucati de finet (eu am folosit una mai mare care am pus-o in patutul ei ca cearceaf, 2 mai mici le-am folosit de pus pe umar cand o tineam sa scoata aerul dupa papa)
- servetele de bumbac pentru a sterge bebe
- suzete 2

Pentru mine:
- 3 camasi de noapte de alaptat
- halat
- papuci
- torsoane cat de multe (vata invelita in tifon)
- chiloti de unica folosinta
- servetele umede
- generalitati de igiena
- paturici de unica folosinta (le-am folosit sa le pun sub mine in primele zile)
- farfurie, tacamuri, cana, paie-mie mi-au fost de ajutor
- 4 flacoane mici de apa, mi-a fost mai usor in travaliu sa beau din flacon mic
- crema pentru iritatia mameloanelor
- tampoane (varianta sensitive)
- bancnote de 5 si 10 lei - astea sunt cele mai utile

Daca imi mai aduc aminte de ceva, revin :D

whitesnow
24.06.2011, 14:11:31
Ia sa vad daca imi amintesc ce am dus eu:

Pt bebe:
- scutece, 1 pachet new born/sau 2 in functie de greutatea estimata
- servetele umede
- paturici de unica folosinta (noi din astea (http://www.babylove.de/cgi-bin/windeln.pl?id=wickelzeit&sid=cf4c0426nl8wu96nnzvndak2qt65s2zx&k=&hp=1308909532) folosim de la DM)
- 5 body subtirele
- 5 pijamalute cat de subtiri
- sepcuta subtirica pentru baie
- manusi 2 perechi cat mai subtiri
- hainute pentru plecarea din spital
- paturica subtire
- sampon, dus gel, crema de corp de bebe
- prosop baie pt bebe
- 2-3 bucati de finet (eu am folosit una mai mare care am pus-o in patutul ei ca cearceaf, 2 mai mici le-am folosit de pus pe umar cand o tineam sa scoata aerul dupa papa)
- servetele de bumbac pentru a sterge bebe
- suzete 2

Pentru mine:
- 3 camasi de noapte de alaptat
- halat
- papuci
- torsoane cat de multe (vata invelita in tifon)
- chiloti de unica folosinta
- servetele umede
- generalitati de igiena
- paturici de unica folosinta (le-am folosit sa le pun sub mine in primele zile)
- farfurie, tacamuri, cana, paie-mie mi-au fost de ajutor
- 4 flacoane mici de apa, mi-a fost mai usor in travaliu sa beau din flacon mic
- crema pentru iritatia mameloanelor
- tampoane (varianta sensitive)
- bancnote de 5 si 10 lei - astea sunt cele mai utile

Daca imi mai aduc aminte de ceva, revin :D

f utile informatiile, merci mult de tot. astept completari daca sunt...:*
aa inca ceva..nu stiu daca e cazul tau dar cercei pt fetite sa duc oare?

marina2008
24.06.2011, 16:56:32

Buna fetelor!

nu credeam ca mai sunteti pe aici :O,va credeam plecate la mare sau oriunde in alta parte unde nu e asa cald:">

In legatura cu cerceii- daca vrei sa ii pui fetitei, poate si sotul tau sa ii aduca in alta zi ,nu e obligatoriu sa ii ai din prima zi;pe mine una m-au intrebat de exemplu daca ii pun cercei -la externare,si tare mirata a ramas madame asistenta cand i-am raspuns ca nu ii pun ,si prima replica/intrebare a ei a fost "dar sunteti pocaita?de ce nu ii puneti?" de parca religia ar fi criteriu in a pune sau nu cercei pruncului.:*
V-am pupat pe toate.

andymatei
24.06.2011, 17:53:21

Cum spunea si Marina, daca doresti, cerceii se pun in ziua externarii, a venit asistenta de la neo-natologie si contra sumei de 30 de ron (se poate sa se mai fi schimbat tariful) a luat fata si cerceii si s-a intors dupa 5 min cu ea "cercelata". E suficient daca iti aduce sotul cercei in ziua anterioara, macar nu ai grija lor pe acolo.

whitesnow
24.06.2011, 23:05:43
pai inca stam si noi sa ne gandim daca o sa-i punem sau nu ca auzisem ca ii mai creste lobul urechii si sa nu fie asimetrici dar pe de alta parte i-as pune atunci sa stiu ca am scapat de suferinta cand va fi mai marisoara...

marina, nu mai aminti si tu de mare ca asa as merge:-<...dar abia mai pot sa-mi car burtoiul
:*

taia
11.07.2011, 23:04:11
ce faceti dragelor? mai suportati caldura???
In leg cu bagajul daca reusesti sa fii transferata la etajul 3 dupa nastere nu ai nevoie de nimic pt baita lui bebe

In rest lista Andreei e super!

taia
14.07.2011, 14:56:57
helllllllooooo!
nimeni nici o veste???

alla76
14.07.2011, 17:55:04
helllllllooooo!
nimeni nici o veste???
eu sunt pe aici mai mereu.
ma mir si eu de linistea de pe topic
astept o convocare in parc sa-ti cunosc flacaul, ca e deja baiat mare si eu nu l-am vazut

si restul puiutilor as vrea sa-i smotocesc, da vad ca nu mai face nimeni mobilizarea

andymatei
14.07.2011, 18:06:24
Si eu sunt pe aici...am revenit din concediu. Daca se suna adunarea, ne prezentam si noi.

whitesnow
15.07.2011, 10:19:12
ce faceti dragelor? mai suportati caldura???
In leg cu bagajul daca reusesti sa fii transferata la etajul 3 dupa nastere nu ai nevoie de nimic pt baita lui bebe

In rest lista Andreei e super!

ce e la et 3 ?:-" ceva rezerve? pot sa cer eu? costa? cel mai sus am urcat pana la 1...

taia
19.07.2011, 10:23:07
ce e la et 3 ?:-" ceva rezerve? pot sa cer eu? costa? cel mai sus am urcat pana la 1...
sunt si rezerve dar sunt si saloane obisnuite. doar ca sunt foarte bine puse la punct, totul e nou, curat, frumos
si mamicile ni-s impreuna cu puii decat daca cer sa fie adusi in camera
se poate cere (e nevoie de aprobarea d-nei dr sefa de sectie la copii)

taia
19.07.2011, 10:23:38
Si eu sunt pe aici...am revenit din concediu. Daca se suna adunarea, ne prezentam si noi.
zi tot
unde? cand? cum? cat?
comportamentul printzesei?

taia
19.07.2011, 10:24:36
eu sunt pe aici mai mereu.
ma mir si eu de linistea de pe topic
astept o convocare in parc sa-ti cunosc flacaul, ca e deja baiat mare si eu nu l-am vazut

si restul puiutilor as vrea sa-i smotocesc, da vad ca nu mai face nimeni mobilizarea
adevarul e ca noi mergem destul de des, in timpul zilei
dupa-masa dupa ce vine tati de la servici, stam cu el pe aici prin zona

andymatei
20.07.2011, 14:17:35
zi tot
unde? cand? cum? cat?
comportamentul printzesei?

In Austria, la munte, o saptamana (doar, incapeau vre-o 2-3 :D). A fost tare fain si Mitzi s-a distrat de minune :)

taia
20.07.2011, 18:28:10
In Austria, la munte, o saptamana (doar, incapeau vre-o 2-3 :D). A fost tare fain si Mitzi s-a distrat de minune :)
ce fain!!!
poze?

marina2008
20.08.2011, 13:15:57
Buna fetelor!

Ce stiti de dl Gh.Motorca de la Farmacia Verde ? Mi- a fost recomandat intr-o probl cu care ma confrunt de ceva timp si despre care, bineinteles, medicii au pareri diferite.Eu nu am auzit de el pana acum,iar numele l-am aflat de pe net, cabinetul ar fi undeva in Nufarul...

taia
04.10.2011, 15:49:15
din 20 august n-ati mai scris nimic!
ce mai faceti dragele mele?

Iulia_
01.11.2011, 18:38:26
Mi-am petrecut luna de miere in judetul Bihor, e o zona tare frumoasa. Si Oradea e un oras foarte frumos si primitor!

whitesnow
14.12.2011, 12:43:52
mamici care aveti indemnizatia pe card de la banca transilvania, pe ce data intra banutii?
sarbatori fericite:)

Andra_Alexandra
17.01.2012, 19:02:54
Fetele, care va pricepeti la masinile de tuns, imi recomandati si mie una buna, care taie bine parul, nu il smulge ??? Imi trebuie pt sotul meu....multumesc:*

daroca
19.01.2012, 12:35:11
masina de tuns remington, acum am luat de la crisu pt tatal meu e ok, e la 90 ron

Andra_Alexandra
20.01.2012, 12:15:25
masina de tuns remington, acum am luat de la crisu pt tatal meu e ok, e la 90 ron

Imi spui te rog ce model e ? Si nu trage cand il tunzi ? Eu am mai fost si la selgros, au ei tot timpul pe stoc Philips cu 80 ron...ei au zis ca nu s-a plans nimeni pana acum de ea, dar nah...nici eu nu m-as fi dus la ei sa le spun, stiti, masina e de tot rahatul, trage parul in loc sa il taie :)) Mersi pt raspuns.

daroca
23.01.2012, 19:17:14
scuze dar nu stiu modelul ca am cumparat la tata, dar stiu ca e la crisu cu 90 ron. tata nu s-a plans de aparat. eu nu am tuns cu el. dar sa stii ca philips-ul es philips si daca se strica asa-i garantia ca se schimba marfa nu se repara si cred ca merita.

Andra_Alexandra
06.02.2012, 16:09:14
Fetele, nu stiti cu cat se vinde palinca de prune ? Mi-ar trebui 10 l. pt botezul nepotelei mele...si am gasit la cineva cu 22 lei litru, de prune prune...E mult, putin ? A zis ca daca iau mai multa mi-o da la 20, dar mie nu imi trebuie numai 10 l...si asa cred ca is multi..dar nah, ce ramane, ramane...

pam13
23.02.2012, 16:12:50
mamici care aveti indemnizatia pe card de la banca transilvania, pe ce data intra banutii?
sarbatori fericite:)

indemnizatia intra dupa data de 15

pam13
23.02.2012, 16:17:18
Fetele, nu stiti cu cat se vinde palinca de prune ? Mi-ar trebui 10 l. pt botezul nepotelei mele...si am gasit la cineva cu 22 lei litru, de prune prune...E mult, putin ? A zis ca daca iau mai multa mi-o da la 20, dar mie nu imi trebuie numai 10 l...si asa cred ca is multi..dar nah, ce ramane, ramane...

cu 22 am luat-o si eu - super buna din salaj
A SI MI-A MAIRAMAS SI CATEVA STICLE DE Whisky JACK DANIELS--- TI LE-AS DA LA UN PRET BUN
daca te intereseaza scrie-mi pe pm

Andra_Alexandra
26.02.2012, 13:56:33
cu 22 am luat-o si eu - super buna din salaj
A SI MI-A MAIRAMAS SI CATEVA STICLE DE Whisky JACK DANIELS--- TI LE-AS DA LA UN PRET BUN
daca te intereseaza scrie-mi pe pm

Ah, ei si-au luat bautura (whisky si sheridans) de la agentul care le-au vandut-o si la nunta :D ...palinca era problema...daaar, am luat-o de la pers respectiva, si zic "cunoscatorii" ca e chiar fff buna...ms oricum pt raspuns :*

pam13
29.02.2012, 11:30:35
fetelor am nevoie de ajutorul vostru

stiti vreun medic stomatolog bun??
pentru sotul meu ma intereseaza-- refacere completa a danturii
Daca stiti si ceva preturii???
miii de multumiri

lav1
01.03.2012, 12:11:22
fetelor am nevoie de ajutorul vostru

stiti vreun medic stomatolog bun??
pentru sotul meu ma intereseaza-- refacere completa a danturii
Daca stiti si ceva preturii???
miii de multumiri
In cartierul Episcopia aproape de Hotel Epy este un stomatolog foarte bun. Nu stiu cum il cheama, dar daca intrebi pe cineva din zona il stie cu siguranta. Tatal meu si-a pus acum cativa ani dintii de sus (nu proteza, ci legatura de maselele care le avea) si nu are nici in ziua de azi nici o problema cu ei.

tina19
01.03.2012, 15:09:32
nu e scump la 22 lei pt ca eu am vazut ca la 20 este cea de mere iar cea de prune la 25.

Andra_Alexandra
03.06.2012, 20:38:43
Fetelor, am nevoie de o recomandare pt un medic ORL...am facut otita cu vreo 3 sapt in urma...bun, am mers la urgente le Judetean, m-a consultat doctorul de garda, mi-a dat ceva antibiotic, niste picaturi si paduden..bun, am luat 5 zile tratamentul ,apoi am mers la control..doctorul a spus ca mi s-a vindecat urechea bine, dar eu i-am spus ca mi se tot infunda...si el a zis sa mai continuu cu paduden si picaturi inca 2 zile ca va trece...au trecut 2 saptamani si tot asa e urechea, infundata... deci nu e tot timpul infundata, dar si cand inghit simt ca am acolo ceva...am zis ca m-as duce la alt orl-ist...ca nu as lasa asa urechea, in primul rand pt ca e stresant sa o tot simt infundata, si in al doilea rand, ca nu stiu ce e acolo, si nu vreau sa se agraveze in timp, doar pt ca eu au crezut in vorbele doctorului, ca urechea e bine... Astept recomandarile voastre. Pupici

PS: ceva medic de familie bun in rogerius stiti ? sa se ocupe de pacienti si sa nu se zgarceasca sa dea bilete de trimitere atunci cand trebuie...

flori_cs
27.06.2012, 08:53:13
Buna, fetelor! @};-
Eu sunt din Caransebes, jud. Caras-Severin si am intrat la voi cu rugamintea de a-mi spune parerea in legatura cu dr. Serban Porumb, estetician. As vrea sa stiu ce se aude despre dansul in zona, este serios, isi da interesul, are rezultate bune?
Va multumesc si astept raspuns. :bye_04:

tina19
25.07.2012, 10:50:05
Fetelor, am nevoie de o recomandare pt un medic ORL...am facut otita cu vreo 3 sapt in urma...bun, am mers la urgente le Judetean, m-a consultat doctorul de garda, mi-a dat ceva antibiotic, niste picaturi si paduden..bun, am luat 5 zile tratamentul ,apoi am mers la control..doctorul a spus ca mi s-a vindecat urechea bine, dar eu i-am spus ca mi se tot infunda...si el a zis sa mai continuu cu paduden si picaturi inca 2 zile ca va trece...au trecut 2 saptamani si tot asa e urechea, infundata... deci nu e tot timpul infundata, dar si cand inghit simt ca am acolo ceva...am zis ca m-as duce la alt orl-ist...ca nu as lasa asa urechea, in primul rand pt ca e stresant sa o tot simt infundata, si in al doilea rand, ca nu stiu ce e acolo, si nu vreau sa se agraveze in timp, doar pt ca eu au crezut in vorbele doctorului, ca urechea e bine... Astept recomandarile voastre. Pupici

PS: ceva medic de familie bun in rogerius stiti ? sa se ocupe de pacienti si sa nu se zgarceasca sa dea bilete de trimitere atunci cand trebuie...
eu il duceam pe fiu-meu la dr. Bembea. facea otite repetate si destul de urate si am fost multumita de cum l-a tratat. dr. Bembea are cabinet in fata stadionului FC Bihorul.

ionnutza
17.10.2012, 21:24:37
Buna, fetelor! @};-
Eu sunt din Caransebes, jud. Caras-Severin si am intrat la voi cu rugamintea de a-mi spune parerea in legatura cu dr. Serban Porumb, estetician. As vrea sa stiu ce se aude despre dansul in zona, este serios, isi da interesul, are rezultate bune?
Va multumesc si astept raspuns. :bye_04:

Buna, verisoara mea s-a operat la el anul trecut. I-a ramas pielea intinsa pe burta si cu vergeturi dupa ce a nascut. S-a operat de 2 ori la el prima data i-a ramas parca un pic ondulat peste cusaturi, la a 2-a interventie nu a mai platit tot ca la prima ci mai putin. Prima data parca 500 euro a platit.
Acum recent s-a operat la sani. si-a pus silicoane la Dr. Tirla am inteles ca acesta ar fi mai bun.

mona2
27.01.2015, 11:36:16
Eu m-am operat la nas la dr Porumb si deja au trecut peste 3 luni, sunt super multumita! nu m-a durut deloc si la o saptamana deja au trecut si vanataile. Acum totul arata super si ma simt alt om, are maini de aur si eu un profesionist desavarsit! Nu regret nici un moment alegerea facuta si mai stiu o gramada de alte fete operate la el si toate sunt super multumite, nu degeaba a stat atatia ani in strainatate la specializare....multa bafta doritoarelor ;;)

alyfabi
05.03.2016, 12:08:21
Eu m-am operat la nas la dr Porumb si deja au trecut peste 3 luni, sunt super multumita! nu m-a durut deloc si la o saptamana deja au trecut si vanataile. Acum totul arata super si ma simt alt om, are maini de aur si eu un profesionist desavarsit! Nu regret nici un moment alegerea facuta si mai stiu o gramada de alte fete operate la el si toate sunt super multumite, nu degeaba a stat atatia ani in strainatate la specializare....multa bafta doritoarelor ;;)

Mona as vrea sa te intreb cate ceva despre d-nul dr, ai putea sa imi dai o adresa de mail?