PDA

Versiunea completa : Off-topic Oradean

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

dandelion
11.04.2008, 00:03:25
nu stiu daca toti sunt la fel dar al meu asa este. camasa i-am luat-o fara el. mi-a placut modelul si i-am luat-o.
inainte cu 2 zile de nunta am vazut ca imi trebuie butoni la ea. si pe aia tot eu m-am dus sa-i cumpar.:-wPot sa spun ca sunteti norocoase? :)) Al meu e asa de pretentios, nici el nu se poate decide ce sa aleaga, dapoi sa ii cumpar eu!! ii mai cumpar cate o bluza, tricou fara el, dar ma inteleg cu fetele de la magazin ca in caz ca nu ii place sa o schimbam...:^o Deh, partea buna e ca ma insoteste la shopping, doar ca nu prea are rabdare...:-B

nicky_s
11.04.2008, 13:35:11
Saracuta de tine! Pai stai cuminte (serios, stiu ca iti e tare greu :D) si papa vitamina C si buline de raceala! Si vin fiert :D
nu prea mai pot sta "cuminte"=)) =)) . si vin nu am in casa :))

nicky_s
11.04.2008, 13:39:57
hai dati-mi o idee. costumul lui e gri inchis are niste dungi f. subtiri, camasa e crem, ce culoare sa fie cravata si daca ar merge cu model sau intr-o singura culoare? rochita mea i ivoire deci eu as zice o cravata bej/aurie/ivorie fara alte modele. a incercat o cravata bej/auriu (??) dar avea niste modele geometrice si mi se parea un pic prea mult in combinatie cu dungile de pe costum. any ideas? ^:)^ :*

tina19
11.04.2008, 14:09:55
hai dati-mi o idee. costumul lui e gri inchis are niste dungi f. subtiri, camasa e crem, ce culoare sa fie cravata si daca ar merge cu model sau intr-o singura culoare? rochita mea i ivoire deci eu as zice o cravata bej/aurie/ivorie fara alte modele. a incercat o cravata bej/auriu (??) dar avea niste modele geometrice si mi se parea un pic prea mult in combinatie cu dungile de pe costum. any ideas? ^:)^ :*
eu as merge pe ceva simplu, fara dungi sau motive geometrice.

tina19
11.04.2008, 14:14:55
Pot sa spun ca sunteti norocoase? :)) Al meu e asa de pretentios, nici el nu se poate decide ce sa aleaga, dapoi sa ii cumpar eu!! ii mai cumpar cate o bluza, tricou fara el, dar ma inteleg cu fetele de la magazin ca in caz ca nu ii place sa o schimbam...:^o Deh, partea buna e ca ma insoteste la shopping, doar ca nu prea are rabdare...:-B
ai vazut tu barbat care sa aiba rabdare la cumparaturi? ca eu nu.
adica doar daca nu isi cumpara ceva audio, pescarie, calculatoare si mai stiu eu ce pasiuni au ei.

nicky_s
11.04.2008, 16:33:18
ai vazut tu barbat care sa aiba rabdare la cumparaturi? ca eu nu.
adica doar daca nu isi cumpara ceva audio, pescarie, calculatoare si mai stiu eu ce pasiuni au ei.
corect! iti ziceam ca am luat costumul de mire din primul magazin, dar dupa un GPS a cautat cateva luni prin toate magazinele inclusiv prin delegatiile pe unde a fost. #-o pentru a face alegerea cea mai buna!;))

andymatei
11.04.2008, 21:16:27

Ce culoare sunt dungulitele din costum? Eu cred ca ar merge o cravata auriu inchis/bronz cu textura satinata...dar unde gasesti asa ceva..(:|(:|(:| Noi am gasit mult cautata vesta si lavaliera la magazinul acela cu rochii de mireasa vechi de pe Republicii (vizavi de Gyros). Au fost super de treaba cei de acolo, ne-au dat vesta, lavaliera si batista de la un costum intreg (desi eram gata sa luam tot costumul pentru ca vesta era exact ce trebuia)

tina19
12.04.2008, 13:51:49
corect! iti ziceam ca am luat costumul de mire din primul magazin, dar dupa un GPS a cautat cateva luni prin toate magazinele inclusiv prin delegatiile pe unde a fost. #-o pentru a face alegerea cea mai buna!;))
pai vezi? costumele nu intra la categoria "pasiunea mea" si deci nu merita atata osteneala.
cand ne mai intalnim va povestesc cum a fost cu costumul. asa n-are farmec, scris, doar povestit.

nicky_s
12.04.2008, 16:25:36
mersik pt ideile cu cravata. ne-am fi dus azi sa mai cautam dar nu mi-a trecut inca raceala. asa ca a scapat si WE asta.>:P

andymatei
12.04.2008, 18:58:44
mersik pt ideile cu cravata. ne-am fi dus azi sa mai cautam dar nu mi-a trecut inca raceala. asa ca a scapat si WE asta.>:P

Am vazut azi ceva exact cum iti spuneam la Cava...re in Lotus, cel putin lavaliera, vestele nu le-am vazut.

nicky_s
12.04.2008, 20:38:53
Am vazut azi ceva exact cum iti spuneam la Cava...re in Lotus, cel putin lavaliera, vestele nu le-am vazut.
nu, ca nu vrem vesta si nici lavaliera.... am vazut cravata de genul pe care il vrem noi la bigotti

andymatei
14.04.2008, 19:42:38
Taia...........cum stam cu stressul? Yeyyyyyyy for the "bridezillas" in the house!!!:-SS:-SS:-SS:-SS

nicky_s
14.04.2008, 19:51:49
da, mai, ce e cu Taia?:-s

andymatei
14.04.2008, 19:56:09

Ma uitam acum la tickerul tau...Do we have TWO bridezillas???? Cum stai?

nicky_s
14.04.2008, 20:12:30
Ma uitam acum la tickerul tau...Do we have TWO bridezillas???? Cum stai?
azi bine =)) =)) =)) .
am facut rezervarea si am dat avansul pt concediu aka zilele de miere (ca vor fi 10). inca nu am toata bautura si el nu are cravata si pantofi. si nu am cine sa ma machieze ca e o chestie mai nesigura cu cine am vb pana acum. (astept sugestii in sensul asta)
le rezolv si pe astea dupa care reiau niste chestii mai vechi: decoratorul (ca m-am razgandit cu cate ceva), mai vb cu DJ-ul ce muzica sa (nu) puna... din astea... inca nu sunt bridezilla dar sunt pe cale sa devin :D :D

taia
15.04.2008, 13:00:02
Taia...........cum stam cu stressul? Yeyyyyyyy for the "bridezillas" in the house!!!:-SS:-SS:-SS:-SS
Da salut!
Cum stau?
super stresi...n-am rabdare cu nimeni, ma enerveaza toata lumea...da trec ele...inca un pic si....
voi ce faceti? cum e fara babi?

taia
15.04.2008, 13:01:03
Taia e bine,:O a fost plecata o perioada dar a revenit in forta
asteapta Big Day
tyu cum stai cu pregatirile?

nicky_s
15.04.2008, 22:46:20
Taia e bine,:O a fost plecata o perioada dar a revenit in forta
asteapta Big Day
tyu cum stai cu pregatirile?
>:D<>:D<
eu am trecut pragul psihologic de 2 luni ;)) si de cand arata tickerul o luna si ceva sunt tot mai agitata.
TU cum stai? care e "feelingul"?

tina19
16.04.2008, 08:47:53
helloooooooo fetele! stati calme, nu va agitati!
sigur va iesi totul bine, nu va faceti nervi si ganditi-va ce frumoasa nunta veti avea.

nicky_s
16.04.2008, 23:26:34
nu cred ca ai curajul sa ne spui sa stam calme daca ne intalnim fata in fata:D . glumesc. nu am mai visat cam de o luna cu nimic legat de nunta. ultima data visasem ca mai aveam jumate de ora pana la civila si nu am fost la coafor :)) parul imi statea ca dupa o ora de aerobic si cineva incerca sa dea rochia aia pe mine.=P~ =P~

andymatei
20.04.2008, 19:56:29
Apropo fetele...ati ales "imbracatoarele" :D...sfat bun - vedeti sa fie cineva calm si relaxat si care a mai dat corset pe cineva la viata lor. >:D<

taia
21.04.2008, 13:53:35
Apropo fetele...ati ales "imbracatoarele" :D...sfat bun - vedeti sa fie cineva calm si relaxat si care a mai dat corset pe cineva la viata lor. >:D<
Da, ma va ajuta prietena mea si vara-mea. Sper sa fi destul de calme ca la pachetu de nervi care-s acu si cat mai creste pana atunci cine stie!

MireasaluiPasto
22.04.2008, 15:25:46
Eu deja am emotii, cu 4 luni inainte, dar deocamdata le simt constructive! Cam toata ziulica la serviciu imi vine sa intru pe cate un site-ulet care are legatura cu ceva din ce inseamna nunta!!

O zi frumoasa in continuare, si normal, inca sunt la job...Voi?

andymatei
22.04.2008, 16:51:23
Multa bafta iti dorim si daca putem sa te ajutam cu ceva suntem aici ;;)

nicky_s
23.04.2008, 21:42:17
n-am mai intrat de ceva timp pe site, dar vad ca tickerere ticaie;)) . adica Beatrice, Taia mai e un pic, care va e starea de spirit?:*

nicky_s
23.04.2008, 21:44:41
eu am intrat un pic in stand by, nu stiu de ce :-s . astept sa treaca sarbatorile astea ca nimeni nu vb cu mine, nici tanti care face machiaje nici nenea de la depozitul de bauturi decat pana dupa sarbatori:| .

taia
23.04.2008, 22:14:43
eu am intrat un pic in stand by, nu stiu de ce :-s . astept sa treaca sarbatorile astea ca nimeni nu vb cu mine, nici tanti care face machiaje nici nenea de la depozitul de bauturi decat pana dupa sarbatori:| .
Ce bine ca mai ai timp. Eu de sambata in 2 saptamani!:-SS:-SS:-SS

taia
23.04.2008, 22:16:05
n-am mai intrat de ceva timp pe site, dar vad ca tickerere ticaie;)) . adica Beatrice, Taia mai e un pic, care va e starea de spirit?:*
crei ca mai am stare de spirit?
desi m-am cam linistit ca aproximativ totul e rezolvat...iar ce nu e nu se poate decat in ultima saptamana asa ca...
de ar fi deja 10 mai sa scap de grigi si SA MA DISTREZ

Beatrice_S
24.04.2008, 08:13:04
Ticaie da, dar nu destul de repede...mai am vreo 8 zile!:"> Taia are 15.
Nu ma stresez, desi motive as avea cu un car: cand sa predam actele la Starea Civila, buletinul mirelui expirat de 10 zile. Acum asteptam buletinul nou, care va fi gata in 30 aprilie(in nenorocita asta de oras nu exista taxa de urgenta la buletin), exact la limita pana cand ne mai accepta.[-o<
Dar eu stau relax, as always,nu ma las necajita, ce o fi o fi, noi ne-am dat silinta, am bagat suflet in tot ce am pregatit, si ne vom casatorii in 3 Mai, orice ar fi!:love: Sunt fericita, indragostita si entuziazmata!>:D<
De altfel azi sarbatorim 2 ani!\:D/<:-P

taia
24.04.2008, 16:36:13
Nu ma stresez, desi motive as avea cu un car: cand sa predam actele la Starea Civila, buletinul mirelui expirat de 10 zile. Acum asteptam buletinul nou, care va fi gata in 30 aprilie(in nenorocita asta de oras nu exista taxa de urgenta la buletin), exact la limita pana cand ne mai accepta.[-o<
Dar eu stau relax, as always,nu ma las necajita, ce o fi o fi, noi ne-am dat silinta, am bagat suflet in tot ce am pregatit, si ne vom casatorii in 3 Mai, orice ar fi!:love: Sunt fericita, indragostita si entuziazmata!>:D<
Multi inainte!
Ar trebui sa ne intalnim sa sarbatorim! o zic ca sa nu fim asa de off-topic
Las ca se rezolva toate

andymatei
24.04.2008, 20:27:26
Uitati un link dragut pe care il recomanda o miresica pe aici:

http://www.weddingdresscreator.com/wedding_dress_creator.php

nicky_s
24.04.2008, 21:07:15
Ce bine ca mai ai timp. Eu de sambata in 2 saptamani!:-SS:-SS:-SS
yuppppppppppppppyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy! taia is getting married!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

tina19
24.04.2008, 21:13:04
fetele va facem galerie? asa ca sa nu aveti emotii prea mari (sau le sporim?) si nervi.
daca vreti se poate. uitati asa de inceput :rockon::rocking::rockon::rocking: HAI BEATRICE, HAI TAIA!

nicky_s
24.04.2008, 21:13:14
multi inainte! >:D<
mai sa stii ca ma emotionez si eu cand ma gandesc ca mai e un pic. e bine ca esti relaxata, ca nu te streseaza toate chestiunile organizatorice. ;-)

nicky_s
24.04.2008, 21:14:35
crei ca mai am stare de spirit?
desi m-am cam linistit ca aproximativ totul e rezolvat...iar ce nu e nu se poate decat in ultima saptamana asa ca...
de ar fi deja 10 mai sa scap de grigi si SA MA DISTREZ
te cred ca dupa atatea luni de pregatiri abia astepti sa te distrezi <:-P astept si eu, da' mai am un pic. am impresia ca ultima luna o sa treaca cel mai repede, nu?

taia
24.04.2008, 22:32:08
te cred ca dupa atatea luni de pregatiri abia astepti sa te distrezi <:-P astept si eu, da' mai am un pic. am impresia ca ultima luna o sa treaca cel mai repede, nu?
sa stii ca trece...desi im doresc uneori sa nu fi rezolvat toate chestiile sa mai am treaba...ca fiind si vacanta saptamana viitore u stiu ce am sa fac...da poate ca...
trece si in 10 mai sunt cea mai happy

taia
24.04.2008, 22:33:00
fetele va facem galerie? asa ca sa nu aveti emotii prea mari (sau le sporim?) si nervi.
daca vreti se poate. uitati asa de inceput :rockon::rocking::rockon::rocking: HAI BEATRICE, HAI TAIA!
Hai fetele! merci pt galerie=D>

taia
24.04.2008, 22:33:52
yuppppppppppppppyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy! taia is getting married!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
da ma...stit am momente in care sunt asa de fericita, apar apoi rijila ca ce si cum va fi, apoi iar fericirea!!!!!!!!!!!!:-SS:-p:))

taia
24.04.2008, 22:36:11
Uitati un link dragut pe care il recomanda o miresica pe aici:

http://www.weddingdresscreator.com/wedding_dress_creator.php
dragut situl...da nu iese ce vreau eu!

nicky_s
25.04.2008, 22:30:59
sa stii ca trece...desi im doresc uneori sa nu fi rezolvat toate chestiile sa mai am treaba...ca fiind si vacanta saptamana viitore u stiu ce am sa fac...da poate ca...
trece si in 10 mai sunt cea mai happy
saptamana viitoare te relaxezi, te odihnesti, te duci la masaj, cosmetica, chestii din astea de-ale fetelor. lasa organizatul ca ti-a ajuns. cum e pui? apropo, cum sunt baietii, tot asa pasivi?

nicky_s
25.04.2008, 22:31:35
da ma...stit am momente in care sunt asa de fericita, apar apoi rijila ca ce si cum va fi, apoi iar fericirea!!!!!!!!!!!!:-SS:-p:))
important e in ziua aia sa primeze fericirea!:*

nicky_s
25.04.2008, 22:32:48
dragut situl...da nu iese ce vreau eu!
la mine a iesit asa cum mi-am ales si rochita. mai sa fie, ce site destept!;)) abia astept fetelor sa vad poze de la nunta voastra!

taia
28.04.2008, 19:24:28
la mine a iesit asa cum mi-am ales si rochita. mai sa fie, ce site destept!;)) abia astept fetelor sa vad poze de la nunta voastra!
sincer?
si eu astept...

andymatei
29.04.2008, 14:32:32
Taia.......inca un picutel si a trecut tot stresul - ramane doar distractia si fericirea :)

taia
29.04.2008, 19:37:31
Taia.......inca un picutel si a trecut tot stresul - ramane doar distractia si fericirea :)
asa e numai ca...deocamdata tremur!:-SS

nicky_s
29.04.2008, 21:34:38
asa e numai ca...deocamdata tremur!:-SS
gandeste-te cand trece tot, cum o sa-ti amintesti cu placere de zilele astea. o sa te intrebi de ce te-ai stresat atata. eu asa am facut cand ne amenajam apartamentul. atunci eram stresati, alergam toata ziua, acu' ma gandesc ce n-as mai da o data sa ma duc sa... aleg modelul de gresie sau parchet;)) ;))
acu' vb si eu, dar cred ca o sa am si eu un morcov............:-&

nicky_s
29.04.2008, 21:35:49
sincer?
si eu astept...
hai fetele, galerie pentru TAIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:D< >:D< :rocking: :rockon: :rocking: :gen_05: :gen_08: :gen_19: :grouphug:

taia
29.04.2008, 22:07:18
hai fetele, galerie pentru TAIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:D< >:D< :rocking: :rockon: :rocking: :gen_05: :gen_08: :gen_19: :grouphug:
chiar ca...multa multa glerie sa reziste!
Maine mergem la primarie pt programari!

nicky_s
29.04.2008, 22:21:41
chiar ca...multa multa glerie sa reziste!
Maine mergem la primarie pt programari!
adica sa depui dosarul?

taia
29.04.2008, 22:22:28
adica sa depui dosarul?
da mai fata...vorbesc deja airea
te miri?

nicky_s
29.04.2008, 22:31:54
da mai fata...vorbesc deja airea
te miri?
=))=))=))=))=))nu ma mai mira nimic........

taia
30.04.2008, 10:34:36
=))=))=))=))=))nu ma mai mira nimic........
nici pe mine!
culmea e ca mi-au trecut emotiile!
acuma doar abia astept sa fie 10 mai

nicky_s
30.04.2008, 21:33:42
nici pe mine!
culmea e ca mi-au trecut emotiile!
acuma doar abia astept sa fie 10 mai
cum a fost la primarie, lume multa? apropo a fost musai sa va faceti analizele sau ati putut rezolva cumva?:-"

taia
30.04.2008, 22:17:18
cum a fost la primarie, lume multa? apropo a fost musai sa va faceti analizele sau ati putut rezolva cumva?:-"
lume putina in jumatate de ora au terminat cu noi
analizele pot fi rezolvate fara probleme prea mari...asa emotii am avut pe acolo! Stii ce senzatie faina e!!!!!!!!!!!!

nicky_s
30.04.2008, 22:21:12
lume putina in jumatate de ora au terminat cu noi
analizele pot fi rezolvate fara probleme prea mari...asa emotii am avut pe acolo! Stii ce senzatie faina e!!!!!!!!!!!!
ce e fain sa iti ia sange pt analize??? puiule, nu ti-e bine?8-} =P~

taia
02.05.2008, 12:13:02
ce e fain sa iti ia sange pt analize??? puiule, nu ti-e bine?8-} =P~
Nu ma senzatia de la primarie...!

andymatei
02.05.2008, 20:11:25
Nicky....cred ca apuca si pe altii emotiile...asa imi pare mie ;));));));))

taia
02.05.2008, 20:31:15
Da cred ca! de vreme ce nu mai intelege ce vorbesc!;));));));))

taia
02.05.2008, 21:55:36
Fetele?!!! Da totusi pe unde sunteti?
Nimeni nimic?:((

nicky_s
02.05.2008, 21:59:04
Nu ma senzatia de la primarie...!
=)) =)) =)) =)) =)) =))

taia
02.05.2008, 22:07:21
=)) =)) =)) =)) =)) =))
In sfarsit...<:-P

nicky_s
02.05.2008, 22:20:40
da mai si nu mai stiu de gluma:( ce ti-e si cu seriozitatea asta:-"

nicky_s
02.05.2008, 22:22:11
In sfarsit...<:-P
merci Taia. ma prind mai greu......... sau nu eu???????????????????????????;)) >:/

taia
02.05.2008, 22:22:34
da mai si nu mai stiu de gluma:( ce ti-e si cu seriozitatea asta:-"
Las Nicy ca mai discutam
culmea mie mi-au trecut emotiile, ametelile...adi
ca nu-s asa intense cum erau
Probabil cand vezi ca ai cam rezolvat ce era de rezolvat te calmezi!
Asa-i Andy? Ca tu ai trecut prin astea?
Apropo Andy? Stii ce mi-a zis Pui aseara? Sa luam ceva fursecuri!=))=))=))

nicky_s
02.05.2008, 22:33:48
Las Nicy ca mai discutam
=))=))=))=))am o senzatie de deja-vu!!!!!!!!!!! sau deja auzit!!!!

taia
02.05.2008, 22:35:18
merci Taia. ma prind mai greu......... sau nu eu???????????????????????????;)) >:/
Nu stiu cine da nu mai conteaza!

taia
02.05.2008, 22:35:50
=))=))=))=))am o senzatie de deja-vu!!!!!!!!!!! sau deja auzit!!!!
deci stiti ca m-a bufnit rasul cand l-am auzit! :O

nicky_s
02.05.2008, 22:41:49
deci stiti ca m-a bufnit rasul cand l-am auzit! :O
hmm, oare ce o sa-mi zica al meu vineri seara sa luam?????????????????? cine ghiceste primeste un cado....... o saratica............:)>-

taia
02.05.2008, 22:42:58
hmm, oare ce o sa-mi zica al meu vineri seara sa luam?????????????????? cine ghiceste primeste un cado....... o saratica............:)>-
:Ddaca nu saratici atunci alune...conteaza sa zica ceva!!!

taia
02.05.2008, 22:43:41
Noroc ca al meu a spus-o cu o saptamana inainte! Da...se poate ragandi!!!:-$#:-S

nicky_s
02.05.2008, 22:44:33
Noroc ca al meu a spus-o cu o saptamana inainte! Da...se poate ragandi!!!:-$#:-S
da, nu mai vrea fursecuri, vrea biscuiti;))

taia
02.05.2008, 22:45:30
da, nu mai vrea fursecuri, vrea biscuiti;))
Sau...???????????????????poate vrea alta mireasa? :-SSHai ca vorbesc aiurea!!!

nicky_s
02.05.2008, 22:47:52
Sau...???????????????????poate vrea alta mireasa? :-SSHai ca vorbesc aiurea!!!
alta care sa-l streseze...................:-" nu cred, s-a obisnuit cu asta=((;-)

taia
02.05.2008, 22:48:51
alta care sa-l streseze...................:-" nu cred, s-a obisnuit cu asta=((;-)
Asa gandesc si eu!>:D<

nicky_s
02.05.2008, 22:49:59
Asa gandesc si eu!>:D<
asa gandesc si ei:D :D :-p

taia
02.05.2008, 22:51:24
asa gandesc si ei:D :D :-p
Ce bine-i cunosti!
Sau generalizezi!!!

nicky_s
02.05.2008, 22:52:33
Ce bine-i cunosti!
Sau generalizezi!!!
la inceput generalizam, acum mi se confirma tot mai des, din pacate... crde....:-SS :-SS

taia
02.05.2008, 22:58:07
la inceput generalizam, acum mi se confirma tot mai des, din pacate... crde....:-SS :-SS
Corect! Doar is facuti din acelasi aluat!
Da ce ne-am face fara ei?#:-S

taia
02.05.2008, 22:59:23
Draelor! ies! Somnic pufos sa aveti!
Mai vb da oricum daca puteti va astept peste 8 zile!
Ca atatea mai am cu cea de azi care se termina!!!!

nicky_s
02.05.2008, 23:08:08
Draelor! ies! Somnic pufos sa aveti!
Mai vb da oricum daca puteti va astept peste 8 zile!
Ca atatea mai am cu cea de azi care se termina!!!!

somn usor Taia! sa visezi frumos, cu ziua de 10 mai, cu distractie si cu PUI

nicky_s
02.05.2008, 23:09:32
Corect! Doar is facuti din acelasi aluat!
Da ce ne-am face fara ei?#:-S
can't live with them, can't live without themo:-)

andymatei
02.05.2008, 23:25:01
Las Nicy ca mai discutam

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) Ati hotarat de unde???

taia
03.05.2008, 11:31:05
=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) Ati hotarat de unde???
nu inca...doar mai este vreme!

nicky_s
03.05.2008, 20:50:35
nu inca...doar mai este vreme!
lasa-l poate mai vine cu o idee creatza. Andy cu ce idei a mai venit Fabi inainte de nunta? la ce sa ne asteptam?:-"

nicky_s
03.05.2008, 20:58:30
taia, prognoza meteo anunta 23 de grade si sanse de ploaie 20% ceea ce inseamna ca va fi vreme super ca pe site-ul asta cand e 20% e soare si nici vorba de ploaie!!!!!!:))

taia
03.05.2008, 21:23:59
taia, prognoza meteo anunta 23 de grade si sanse de ploaie 20% ceea ce inseamna ca va fi vreme super ca pe site-ul asta cand e 20% e soare si nici vorba de ploaie!!!!!!:))
acuma stii cum e? depinde pe ce site te uiti
ca ieri m-am uitat pe cateva si fiecare zicea cu totul altceva...

taia
03.05.2008, 21:29:45
apropo Nicky!!!
Ati finalizat treaba cu invitatiile?
vreau sa zic le-ati facut?

nicky_s
03.05.2008, 21:52:55
acuma stii cum e? depinde pe ce site te uiti
ca ieri m-am uitat pe cateva si fiecare zicea cu totul altceva...
oricum nu e sigura prognoza cu o sapt. inainte!

nicky_s
03.05.2008, 21:53:28
apropo Nicky!!!
Ati finalizat treaba cu invitatiile?
vreau sa zic le-ati facut?
da, mai avem doar cateva de impartit! grea treaba si asta!

taia
03.05.2008, 22:07:40
da, mai avem doar cateva de impartit! grea treaba si asta!
foarte grea! imi era deja greata cand stiam ca iar tre sa mergem la nu stiu cine!

taia
03.05.2008, 22:08:14
oricum nu e sigura prognoza cu o sapt. inainte!
da-mi curaj!
Ca pana atunci poate vine IARNA

nicky_s
03.05.2008, 22:11:05
da-mi curaj!
Ca pana atunci poate vine IARNA
NU O SA VINA IARNA!:)) O SA FIE O VREME SUPER!

nicky_s
03.05.2008, 22:17:00
apropo, cum stati cu confirmarile? va suna lumea sa confirme sau trebuie sa ii sunati voi? vine atata lume cat va asteptati?

taia
03.05.2008, 22:27:09
[quote=nicky_s;811777]apropo, cum stati cu confirmarile? va suna lumea sa confirme sau trebuie sa ii sunati voi? vine atata lume cat va asteptati?[/quo
Unii ne-au sunat, altii nu, cam 60% da si restul nu
Sunt cateva persoane la care ne asteptam sa fie prezente si le-au intervenit tot felul de chestii si altii la care nu ne-am gandit neaparat ca vor veni au fost foarte fericit ca i-am invitat.
da, numarul este aproximativ cel scontat!

taia
03.05.2008, 22:56:11
=))=))=))sa vina o data !!!!!!!!!!!!
las ca trece 10 mai si sarim direct in iunie!
Oare Beatrice cum se distreaza?

taia
03.05.2008, 22:56:43
abia astept sa ne intalnim si cu ea sa ne povesteasca!

nicky_s
03.05.2008, 22:58:42
las ca trece 10 mai si sarim direct in iunie!
Oare Beatrice cum se distreaza?
cred ca petrecereea e in toi la ora asta! <:-P poate o fura!;))

nicky_s
03.05.2008, 22:59:16
abia astept sa ne intalnim si cu ea sa ne povesteasca!
si cu tine sa ne intalnim sa ne spuneti amandoua ce bine a fost!

nicky_s
03.05.2008, 23:03:12
[quote=nicky_s;811777]apropo, cum stati cu confirmarile? va suna lumea sa confirme sau trebuie sa ii sunati voi? vine atata lume cat va asteptati?[/quo
Unii ne-au sunat, altii nu, cam 60% da si restul nu
Sunt cateva persoane la care ne asteptam sa fie prezente si le-au intervenit tot felul de chestii si altii la care nu ne-am gandit neaparat ca vor veni au fost foarte fericit ca i-am invitat.
da, numarul este aproximativ cel scontat!
noi acum suntem in faza de impartit. si noi avem confirmari de la persoane de la care nu ne asteptam, altii carora nu planuiam sa le dam invitatii in ideea ca nu vor veni, ca nu am mai pastrat legatura cu ei de un timp, ne-au zis ca vin si vor invitatie! dragut!

taia
03.05.2008, 23:05:23
[quote=taia;811795]
noi acum suntem in faza de impartit. si noi avem confirmari de la persoane de la care nu ne asteptam, altii carora nu planuiam sa le dam invitatii in ideea ca nu vor veni, ca nu am mai pastrat legatura cu ei de un timp, ne-au zis ca vin si vor invitatie! dragut!
si la noi s-a mai autoinvitat luea sau ne-a transmis ca se asteapta sa primeasca invitatie
Dar cea mai tare faza a fost cand ne-a sunat cineva ba pe noi ba pe parintii lui Pui ca vor sa vina si dinasttea si cand ne-am dus cu invitatia au spus ca nu pot sa vina ca-s in doliu
Si cu o zi inainte au anuntat ca ei vor sa se distreze

taia
03.05.2008, 23:07:40
si cu tine sa ne intalnim sa ne spuneti amandoua ce bine a fost!
asa este
si sa vedeti multe multe poze

nicky_s
03.05.2008, 23:13:10
[quote=nicky_s;811931]
si la noi s-a mai autoinvitat luea sau ne-a transmis ca se asteapta sa primeasca invitatie
Dar cea mai tare faza a fost cand ne-a sunat cineva ba pe noi ba pe parintii lui Pui ca vor sa vina si dinasttea si cand ne-am dus cu invitatia au spus ca nu pot sa vina ca-s in doliu
Si cu o zi inainte au anuntat ca ei vor sa se distreze
nu stiu daca sa rad sau sau nu ca e prea de prost gust! mai, cine vrea sa vina, vine. nu poti forta pe nimeni. cine vrea sa iti fie alaturi o sa-ti fie.

nicky_s
03.05.2008, 23:18:19
asa este
si sa vedeti multe multe poze
crde ca o putem tine tot asa pana la nunta! tot am putea vb despre asta! parca ajuta un pic!;))

taia
03.05.2008, 23:28:32
crde ca o putem tine tot asa pana la nunta! tot am putea vb despre asta! parca ajuta un pic!;))
sa stii ca si eu simt la fel

taia
03.05.2008, 23:30:24
[quote=taia;811940]
nu stiu daca sa rad sau sau nu ca e prea de prost gust! mai, cine vrea sa vina, vine. nu poti forta pe nimeni. cine vrea sa iti fie alaturi o sa-ti fie.
asa zic si eu
dar noi deja ne distram cum ne sunau da veniti la noi? da cand?
si cand ne-am dus...
na bine

nicky_s
03.05.2008, 23:37:27
nu stiu ce e cu site-ul ca apare ca si cum fiecare ar fi dat reply la postul ei. cand de fapt mesajul ala nu era al ei. do I make sense?/:) /:) /:) /:) :-? :-? :-?

nicky_s
03.05.2008, 23:39:50
numai la subjectul asta! poate ne rezolva vreun moderator! ca is confuza!:-"

taia
03.05.2008, 23:42:44
nu stiu ce e cu site-ul ca apare ca si cum fiecare ar fi dat reply la postul ei. cand de fapt mesajul ala nu era al ei. do I make sense?/:) /:) /:) /:) :-? :-? :-?
am observat si eu da...

taia
04.05.2008, 00:13:09
ies ca e tarziu
vb saptamana viitoare ca maine nu sunt in oras
pupici tuturor

nicky_s
04.05.2008, 00:17:00
ies ca e tarziu
vb saptamana viitoare ca maine nu sunt in oras
pupici tuturor
hai, mai dormi de 6 ori, si gata, vine nunta :))

andymatei
05.05.2008, 18:09:09
[quote=nicky_s;811966]
asa zic si eu
dar noi deja ne distram cum ne sunau da veniti la noi? da cand?
si cand ne-am dus...
na bine

Offfffff...nu va bateti capul cu invitatii care fac faze de acest gen. Si noi am avut din astia care au facut tam-tam ca vor la nunta, ca musai sa ii invitam si apoi s-au facut ca ploua si cand i-am sunat noi pentru confirmare, nu stiau pe unde sa scoata camasa...ce e mai rau e ca sunt sigura ca daca nu ii sunam noi ne lasau sa platim meniul pe degeaba [-X [-X [-X ...las' ca au venit doar cei care si-au dorit sa fie acolo si a iesit distractie :)) Nu trebuie bagati in seama si gata!

tina19
05.05.2008, 18:14:24
[quote=taia;812030]

Offfffff...nu va bateti capul cu invitatii care fac faze de acest gen. Si noi am avut din astia care au facut tam-tam ca vor la nunta, ca musai sa ii invitam si apoi s-au facut ca ploua si cand i-am sunat noi pentru confirmare, nu stiau pe unde sa scoata camasa...ce e mai rau e ca sunt sigura ca daca nu ii sunam noi ne lasau sa platim meniul pe degeaba [-X [-X [-X ...las' ca au venit doar cei care si-au dorit sa fie acolo si a iesit distractie :)) Nu trebuie bagati in seama si gata!
si noi am avut. din experienta spun ca de astia trebuie sa te feresti si ca sigur nu vor veni.

andymatei
05.05.2008, 18:21:52
Tinaaaaa....>:< ce mai faci tu?? Demult nu ne-ai mai vizitat! Ce face puiutul tau? :*

tina19
05.05.2008, 18:40:45
Tinaaaaa....>:< ce mai faci tu?? Demult nu ne-ai mai vizitat! Ce face puiutul tau? :*
suntem bine! suntem obositi ca ne ies dintii si plangem, maraim, etc. las' ca vedeti voi cand vine bebe:D.
va citesc de fiecare data cand postati si abia astept intalneala ci toate nu asa pe parti. abia astept sa te cunosc pe tine si pe nicky.

nicky_s
05.05.2008, 23:08:28
[quote=andymatei;816060]
si noi am avut. din experienta spun ca de astia trebuie sa te feresti si ca sigur nu vor veni.
cine ar vrea sa aiba oameni din astia la nunta ei? nu vreau sa fiu rea, o:-) da' decat sa vezi niste oameni ca stau la masa si carcotesc toata seara si isi doresc sa fi fost altundeva, mai bine nu. lasa sa vina cei care vor sa fie alaturi de noi!
:D :D

nicky_s
05.05.2008, 23:09:39
mai am o luna si o zi!!!!!!!!!!!!!!!!!!\:D/
va zic in caz ca nu ati vazut tickerul=)) =)) =))

taia
06.05.2008, 11:51:27
mai am o luna si o zi!!!!!!!!!!!!!!!!!!\:D/
va zic in caz ca nu ati vazut tickerul=)) =)) =))
L-m vazut!
La mine scrie 4 days!<:-P <:-P <:-P

andymatei
06.05.2008, 16:33:40
Taia....mai ai 4 zile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stiai??????????

taia
06.05.2008, 20:57:02
Taia....mai ai 4 zile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stiai??????????
VAI!
Multumesc ca mi-ai zis!

nicky_s
07.05.2008, 00:01:59
Taia, inca trei zile

Beatrice_S
07.05.2008, 11:47:46
cred ca petrecereea e in toi la ora asta! <:-P poate o fura!;))
Pai m-au si furat, dar printul meu ca un erou din filme a venit dupa mine prin padure si m-a recuperat. Ii spuneau cei care m-au furat ca ne se poate asa domnule, trebuie sa ii cauti pantofii prima data, dar el nu si nu, a zis ca pantofi imi va cumpara cate voi dori, dar sotie numai una are si cu asta m-a ridicat din masina si m-a dus o distanta destul de mare de la padure pana la restaurant in brate. A fost super si tot tambalaul cu furatul miresei n-a tinut mai mult de 20 de minute, timp in care a fugit el prin padure si a infruntat si un sant de langa masina sa ma gaseasca. A fost asa romantic.

andymatei
07.05.2008, 14:13:31
Nickyyyyyyyy........mai ai o luna :D

Cine mai are nevoie de ticker???? :))

nicky_s
07.05.2008, 18:46:02
Nickyyyyyyyy........mai ai o luna :D

Cine mai are nevoie de ticker???? :))
..........cu oameni ca voi :)) :))
cat timp nu ma sunati noaptea sa imi ziceti cate zile mai am e ok!!!!!:D

nicky_s
07.05.2008, 18:47:34
Beatrice vrem poze!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hai indura-te de noi!!!!!!!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ cum a fost? spune tot!:*

nicky_s
07.05.2008, 18:49:48
Pai m-au si furat, dar printul meu ca un erou din filme a venit dupa mine prin padure si m-a recuperat. Ii spuneau cei care m-au furat ca ne se poate asa domnule, trebuie sa ii cauti pantofii prima data, dar el nu si nu, a zis ca pantofi imi va cumpara cate voi dori, dar sotie numai una are si cu asta m-a ridicat din masina si m-a dus o distanta destul de mare de la padure pana la restaurant in brate. A fost super si tot tambalaul cu furatul miresei n-a tinut mai mult de 20 de minute, timp in care a fugit el prin padure si a infruntat si un sant de langa masina sa ma gaseasca. A fost asa romantic.
ce frumos! cum a fost ceremonia la civila, la biserica? vremea a fost ok? ca un pic a picurat

nicky_s
07.05.2008, 19:01:17
ok, am vazut cateva poze #:-S
SUPERBE! buchetul tau arata fenomenal, cred ca e unul din cele mai frumoase buchete pe care le-am vazut! si rochita, si parul tau si machiajul, toate arata f. bine. mai pune poze cu biserica si de la petrecere!

tina19
07.05.2008, 21:55:45
foarte frumoasa ai fost. mai vrem poze!

Beatrice_S
08.05.2008, 07:59:15
Si eu mai vreau poze dar va trebui sa avem cu toti un pic de rabdare, poate maine.

Beatrice_S
08.05.2008, 08:22:39
ce frumos! cum a fost ceremonia la civila, la biserica? vremea a fost ok? ca un pic a picurat
Sunt tare offtopic dar daca m-ati intrebat poate ma lasa moderatorii sa postez raspunsul.
Cand a venit mirele cu alaiul a picurat cateva minute, dar nu ne deranja(nasul imi promisese ca imi va aduce ploie ca sa am fericire si copii multi in casnicie), soarele stralucea incontinuu, de parca traiam intr-o vraja.
Ceremonia cea mai frumoasa a fost cea de la biserica, evident, fiind mai incarcat de valori spirituale. Am fost condusa pana la altar de tatal meu, care m-a predat mirelui meu(la orga se canta marsul nuptial). Inainte de a ma preda s-au imbratisat si i-a rostit mirelui meu cateva ganduri bune:"nici de imi cautam eu un ginere nu puteam sa gasesc unul mai bun, bine ai venit in familie, sa ai grija de ea ca de tine insuti, sa o iubesti si sa o respecti". Cand m-am uitat la mirele meu, urma sa ma i-a de brat si sa ma conduca in fata preotului, vad lacrimi in ochisorii lui (el e foarte sentimental), nici mie nu mi-a trebuit mai mult,:((. Preotul a inceput cu pasajul acela din Corint cu dragostea, si imnul dragostei (daca nu ai dragoste nu ai nimic) si nu mai aveam cum sa-mi retin lacrimile de fericire. Apoi a urmat restul ceremoniei cu binecuvantarea noastra, a inelelor si juramintele. A fost ca in povesti... conturat de doua "DA" sincere si entuziazmate. Dupa ceremonie am fost poftiti sa ascultam un Ave Maria cantat de cor si orga, foarte frumos alaturi de nasi si preot. Soacra mea cu mama mea imbratisati plangeau de mama focului, la care am inceput si eu(vazandu-i pe ei), la care nasul meu:"Nu mai plange ca o sa ai nasul rosu". Atunci am inceput sa rad si de atunci tot in ras si zambet o tin...>:D<. Cununia civila a fost ceva mai scurt si mai la subiect, nu m-am simtit data afara, a fost exact perfect, mirele meu a spus din nou "DA" si eu la fel evident, si am inceput o noua viata, cineva la un moment dat mi-a zis:"Beatrice azi te-ai renascut" si asa m-am si simtit. Am pregatit mult ziua nuntii, am incercat sa fac totul ca la carte, dar in final cand a venit ziua cea mare nu conta decat ca noi doi sa fim impreuna:love:fericiti...:">

andymatei
08.05.2008, 15:41:45
ce dragut :)

andymatei
08.05.2008, 15:44:25
..........cu oameni ca voi :)) :))
cat timp nu ma sunati noaptea sa imi ziceti cate zile mai am e ok!!!!!:D

Asa pe la 2 cand e somnul mai dulce =)) =)) =)) |-) |-) |-) ...

nicky_s
08.05.2008, 20:37:44
unde e Taia?????????????????
Taia mai ai 1 zi !

nicky_s
08.05.2008, 20:45:06
Sunt tare offtopic dar daca m-ati intrebat poate ma lasa moderatorii sa postez raspunsul.

au mutat pe off topic, deci ne putem abera cat vrem aici

nicky_s
08.05.2008, 20:51:46
Asa pe la 2 cand e somnul mai dulce =)) =)) =)) |-) |-) |-) ...
sper ca dormi adanc noaptea sa nu iti vina vreo idee>:P

tina19
08.05.2008, 21:13:09
HAI TAIA, HAI TAIA!
:rocking::rockon::gen_05::gen_05::rocking::rockon:

taia
08.05.2008, 22:16:43
unde e Taia?????????????????
Taia mai ai 1 zi !
Taia a fost la mami ei sa se asigure ca sunt ok prajiturile
Am revenit
Da una!

taia
08.05.2008, 22:17:15
HAI TAIA, HAI TAIA!
:rocking::rockon::gen_05::gen_05::rocking::rockon:
Hai TAIA!
Abia astept!

nicky_s
08.05.2008, 22:26:56
Taia a fost la mami ei sa se asigure ca sunt ok prajiturile
Am revenit
Da una!
prajiturile sunt ok, toate sunt in regula ca doar te-ai ocupat atata timp de ele. maine relaxeaza-te si fa-te frumoasa! >:D<

taia
08.05.2008, 22:28:18
prajiturile sunt ok, toate sunt in regula ca doar te-ai ocupat atata timp de ele. maine relaxeaza-te si fa-te frumoasa! >:D<
Chiar asta am de gand!

tina19
08.05.2008, 22:29:27
Chiar asta am de gand!
poti sa si chefuiesti maine daca vrei!
:gen_05::gen_05::gen_05:

taia
08.05.2008, 22:31:47
poti sa si chefuiesti maine daca vrei!
:gen_05::gen_05::gen_05:
Poate ma imbat bine si sambata nu-s buna de nimic!:O

tina19
08.05.2008, 22:35:07
stii cum te trezesti cand ii vezi pr toti in jurul tau?
ca noua esti!=))=))=))

nicky_s
08.05.2008, 22:35:31
cat timp poti zice "da" e ok! celelalte se acopera cu machiaj;))

tina19
08.05.2008, 22:37:15
cat timp poti zice "da" e ok! celelalte se acopera cu machiaj;))
corect!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P Taia!

andymatei
09.05.2008, 14:02:11
Taia, sufletel drag, nu stiu daca mai apuci tu sa vezi post-ul asta, dar iti doresc sa ai maine o zi de vis, o nunta cum iti doresti tu si cum merita o fata extraordinara ca si tine.
Nu iti doresc sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta! Iti doresc sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta pana in acest moment...restul sa fie la fel de frumoase si fericite ca ziua de maine...toate :* :* :* :*

tina19
09.05.2008, 14:22:52
TAIA iti doresc o nunta de vis alaturi de cei dragi tie, o casnicie plina de iubire si intelegere si multa minte amandurora ca sa stiti cand sa cedati si sa lasati dupa celalalt.
sa fii cea mai frumoasa mireasa si cea mai fericita. sa-ti vina toti invitatii si sa va distrati de sa se pomeneasca in toata tara si pe forum:-p:D.
:rocking::rockon::gen_05::rocking::rockon: HAI TAIA, HAI TAIA!

taia
09.05.2008, 16:55:13
multumesc din suflet dragele mele
M 5 MIN SI AM INTRAT SA VAD CE FACETI

nicky_s
09.05.2008, 22:18:56
Taia, iti doresc sa ai parte de nunta la care ai visat! Casa de piatra si distractie la petrecere! Ne auzim dupa nunta si te asteptam cu poze! PUP!>:D< >:D< >:D< >:D<

andymatei
11.05.2008, 13:12:26
Taia..............vrem poze!!!!!!!!!!

Sunt asa de amarata ca nu am ajuns ieri sa o vad pe Taia :((. Nicky...nu ai facut nici o poza????

nicky_s
11.05.2008, 19:33:48
mai noi am trecut pe acolo pe la 3 si un pic ca voiam sa vedem cu niste prieteni parculetul din fata salii sporturilor, ca locatie de facut cateva poze dupa civila. am trecut pe langa casa tineretului si auzim claxonand niste masini asa ca ne-am oprit sa vedem mireasa:)) . surpriza, era Taia. cand am vazut nu mi-a venit sa cred, am stiut ca are civila mai tarziu. nu m-am dus la ea ca eram imbracati de scandal, nu aveam macar un buchet de flori si era multa lume in jurul ei era cam ciudat sa apar si eu acolo. cred ca m-ar fi gonit ai ei ca pe aia de la camera ascunsa. :D poze nu am ca nu aveam nici macar tel. la indemana. :"> Taia, pui, nu te supa' >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

andymatei
11.05.2008, 21:27:13
Taia..............abia asteptam sa ne dai de stire cum a fost si sa vedem poze!!!!!
Nu ne vedem saptamana asta fetele?

tina19
11.05.2008, 21:43:28
Taia..............abia asteptam sa ne dai de stire cum a fost si sa vedem poze!!!!!
Nu ne vedem saptamana asta fetele?
ar fi bine sa ne vedem. mie-mi surade idea.

nicky_s
12.05.2008, 21:12:46
mai, Taia asta se lasa asteptata!

lebadutza
12.05.2008, 23:31:01
mai noi am trecut pe acolo pe la 3 si un pic ca voiam sa vedem cu niste prieteni parculetul din fata salii sporturilor, ca locatie de facut cateva poze dupa civila. am trecut pe langa casa tineretului si auzim claxonand niste masini asa ca ne-am oprit sa vedem mireasa:)) . surpriza, era Taia. cand am vazut nu mi-a venit sa cred, am stiut ca are civila mai tarziu. nu m-am dus la ea ca eram imbracati de scandal, nu aveam macar un buchet de flori si era multa lume in jurul ei era cam ciudat sa apar si eu acolo. cred ca m-ar fi gonit ai ei ca pe aia de la camera ascunsa. :D poze nu am ca nu aveam nici macar tel. la indemana. :"> Taia, pui, nu te supa' >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Nicky, cum ti s-a parut parculetul de langa Sala Sporturilor? Era pornita arteziana cand ati fost voi pe acolo? Noi am fost intr-o seara si arata frumos. Ne-am gandit ca pozele cu invitatii sa le facem acolo ca sa nu mai mergem pana in Centru in parcul 1 Decembrie /:)

Beatrice_S
13.05.2008, 13:41:59
Gata puteti sa vedeti poze pe picassa, link-ul e la semnatura, mai trebuie sa incarc doar pozele de la restaurant, dar sper sa termin azi ca tare mult tine...
Vizionare placuta

tina19
13.05.2008, 14:40:59
Gata puteti sa vedeti poze pe picassa, link-ul e la semnatura, mai trebuie sa incarc doar pozele de la restaurant, dar sper sa termin azi ca tare mult tine...
Vizionare placuta
f frumoase pozele si comentariile. ai fost superba!

Beatrice_S
13.05.2008, 14:48:42
Mersi, sa stii ca m-am simtit cu adevarat speciala in ziua aceea si nu pot sa nu ma gandesc ca ce norocoasa sunt...^:)^ Am pregatit mult si bine nunta noastra dar adevarul e ca a iesit peste asteptarile noastre.

Beatrice_S
13.05.2008, 14:51:44
Si tu ai fost ca o zana, splendida si esti o mamica de invidiat. Eleganta si draguta, cu un baietel scump.

Beatrice_S
13.05.2008, 15:37:48
ar fi bine sa ne vedem. mie-mi surade idea.
Imi pare rau, noi maine plecam in luna de miere vreo 2 saptamani...next time

nicky_s
13.05.2008, 18:56:50
Nicky, cum ti s-a parut parculetul de langa Sala Sporturilor? Era pornita arteziana cand ati fost voi pe acolo? Noi am fost intr-o seara si arata frumos. Ne-am gandit ca pozele cu invitatii sa le facem acolo ca sa nu mai mergem pana in Centru in parcul 1 Decembrie /:)
e ok. nu erau pornite artezienele cand am fost. chiar atunci mai puneau gazon. si noi o sa facem poze acolo dupa civila dar dupa parerea mea ar mai trebui undeva. nu e foarte spectaculos (nu ca as sti vreo alta locatie care sa fie, dar macar ceva copaci mai inalti, ceva mai interesant) . la muzeu nu e ok ca e cam in paragina, poate doar in fata catedralei e o portiune ok.

nicky_s
13.05.2008, 18:57:20
distractie multa! si poze multe!

tina19
13.05.2008, 20:57:02
distractie placuta!:D:D:D:D

nicky_s
13.05.2008, 22:19:51
nu stie nimeni nimic de Taia???????????:-\
in luna de miere nu e, ca zicea ca merge in August/:)

nicky_s
13.05.2008, 22:21:02
Beatrice, superbe pozele tale! nu ma mai satur sa ma uti la ele. Ati fost foarte frumosi amandoi si se citea emotia si bucuria pe fetele voastre. :*

andymatei
13.05.2008, 22:55:22
De Taia chiar ca nu am mai auzit nimic........oare nu ne mai iubeste :(( :((

tina19
14.05.2008, 08:30:50
Taia, noi intelegem ca esti cupa nunta si totul e lapte si miere :D dar ma da un semn de viata!
si asteptam povestea de la nunta si poze!

nicky_s
14.05.2008, 22:04:20
Taia, de ce ne chinui?????:-SS :-SS :-SS :-SS :(( :(( :((

andymatei
14.05.2008, 22:13:45
Tu Nicky...mai ai 24 de zile :D

Unde mergeti in luna de miere?

nicky_s
14.05.2008, 23:38:07
Tu Nicky...mai ai 24 de zile :D

Unde mergeti in luna de miere?
in Spania, 2 nopti stam in Barcelona si 8 nopti pe Costa Brava.
da, mai am un pic #:-S :D

nicky_s
14.05.2008, 23:38:55
hai fetele, astept ceva sfaturi. ce sa facem, ce sa nu facem, cu ce sa nu ne pierdem timpul, la ce sa avem atentie.:)

taia
15.05.2008, 21:21:26
nu stie nimeni nimic de Taia???????????:-\
in luna de miere nu e, ca zicea ca merge in August/:)
Am fost in preluna de miere trei zile la Hajduszoboszlo
acu am venit

andymatei
15.05.2008, 22:14:29
Foarte frumos!
Poveste-ne cum a fost??????????

taia
15.05.2008, 22:46:14
Foarte frumos!
Poveste-ne cum a fost??????????
super
numai noi doi...am dormit de nu-i adevarat ca ne-a terminat nunta

andymatei
16.05.2008, 15:30:58
Vrem poooozeeeeeeeee!

nicky_s
16.05.2008, 19:21:20
Am fost in preluna de miere trei zile la Hajduszoboszlo
acu am venit
am crezut ca ati fugit in lume.:)) ia pune tu niste poze si povesteste tot!

taia
18.05.2008, 16:10:24
pozele numai sapt care vine ca...ce siu eu ce tot aranjeaza la ele
noi am vazut cateva sunt super!
abia astept sa le vedeti si voi sa va dati cu parerea

andymatei
18.05.2008, 20:18:37

Hai povesteste-ne doamna Taia...cum a fost, ce s-a intamplat, cum te-ai simtit...

nicky_s
19.05.2008, 19:53:53
poze, am inteles, nu, dar macar niste impresii, ceva..... chiar NIMIC?????????:(

taia
19.05.2008, 22:45:47
Hai povesteste-ne doamna Taia...cum a fost, ce s-a intamplat, cum te-ai simtit...
fetelor a fost super
noi ne-am distrat de nu-i adevarat, am dansat, am dansat, am ras...
lumea zice ca a fost foarte bine!
Eu sunt super incantata!

modima
20.05.2008, 12:35:29
Cu atatea impresii despre cum au decurs nuntile voastre m-au lovit si pe mine emotiile :-SS

nicky_s
20.05.2008, 21:36:05
fetelor a fost super
noi ne-am distrat de nu-i adevarat, am dansat, am dansat, am ras...
lumea zice ca a fost foarte bine!
Eu sunt super incantata!
ce e cu tickerul tau? e defect sau mai vrei o data=)) ??

nicky_s
20.05.2008, 21:36:50
Cu atatea impresii despre cum au decurs nuntile voastre m-au lovit si pe mine emotiile :-SS
cu cate detalii ne da taia despre nunta ei, te cred......:-?

taia
20.05.2008, 21:53:27
cu cate detalii ne da taia despre nunta ei, te cred......:-?
deci...
dimineata la 8 m-am dus la coafor. cand am iesit de sub uscator s-a luat curentul
noroc c parul mi se incretise
am terminat cu freza si machiajul la 11.15 cand am pornit spre padurea neagra

taia
20.05.2008, 21:56:13
din alesd l-am sunat pe Pui sa vad ce face mi-a zis ca ei au pornit, sunt pe Clujului dja...atunci am intrat in panica...am dat-o jos pe prietena mea de la volan si asa cu voal si cu de toate am condus eu pana acasa:))
la Padure m-am imbracat rapid, am mancat un snitel, mi-am pupat neamurile si...a sosit PUI

taia
20.05.2008, 21:58:33
Cum e obiceiul sa se adune o gramada de lume sa vada mireasa cand a sosit Pui s-a ingrozit...atata lume:-SS:-SS:-SS
A urcat, mi-a dat buchetul (DE LACRIMIOARE) si am stat putin la masa (mami pregatise inca o nunta acolo)
Intre timp a venit nasa mea sa-mi spuna ca lumea asteapta sa ma vada...asa ca am iesit
M-am pupat cu o gramada, am facut poze si am plecat pe la 2 catre Oradea

taia
20.05.2008, 21:59:26
La civila a fost ok, au fost 2 ofiteri de stare civila, o tipa si un tip...dragut gandit si realizat
in 15 min am fost gata

taia
20.05.2008, 22:00:27
am pornit catre catedrala romano catolica si cum aveam putin timp pana la cununie am facut poze cu toti cei prezenti...mult sa stai sa zambesti!#:-S

taia
20.05.2008, 22:01:59
Cununia a fost Super!
am intrat la bratul lui tati, Levi ma astepta in fata...am depus juramintele...totul foarte impresionant si personalizat. Normal ca toata gasca a plans...eu abia m-am abtinut^:)^

taia
20.05.2008, 22:03:02
iar poze de data asta noi 2, finutul meu si decapotabila, in parc la muzeu
apoi cea de-a doau cununie, la reformati: mai impersonala dar ok

taia
20.05.2008, 22:04:53
drumul catre restaurant, in decapotabila oferita gratis de un baiat care isi facea reclama si...norocul nostru ca s-a oferit, ajunsi la restaurant sampanie, spart d pahre, intrt, poze, multe poze
Primul dans cu baloane de sapun...Shania Twain You still the one

taia
20.05.2008, 22:06:19
Na ca-s regina
Apoi dans, mult mult dans, in 2, in grup, trenulet, megniaito (nu stiu cum se scrie)...d toate pt toti...ne-am simtit super
Nu prea am mancat...cum ne asezam venea cineva si mergeam sa-l intampinam
iar dans, dans

taia
20.05.2008, 22:07:44
se fura mireasa
e dsa in club acolo nunta
apare alta mireasa GRAVIDA;))
hotaram sa facem schimbul ea e dusa la Pui eu la sotul ei
Pui canta karaoke si...apar eu
Mirele de dicolo nu poate sa creada...pana la urma apare ea
super faza1

taia
20.05.2008, 22:08:30
apoi dans, tort, etc
s-a terminat pe la 6.30
amintiri suprbe
totul a iesit cum am vrut

taia
20.05.2008, 22:09:03
multumite?
in curand si poze
deja abia astept si eu!
De fapt MOR DE NERABDARE!!!!

andymatei
20.05.2008, 22:09:10
:)) :)) ....daca aveam si poze relatarea era exact ca si un film mut :)) :))

Tare ma bucur ca esti asa entuziasmata :D

taia
20.05.2008, 22:17:09
:)) :)) ....daca aveam si poze relatarea era exact ca si un film mut :)) :))

Tare ma bucur ca esti asa entuziasmata :D
pai..vin si ele in curand
a fost super!
can am poze cum le pun?

andymatei
20.05.2008, 22:30:58
In partea de jos a ferestrei de mesaj ai un buton "Ataseaza fisier/poze". Dupa ce il apesi ti se deschide o fereastra de dialog, apesi browse, alegi poza din locatia ei de pe calculator si apoi apesi "Upload". Sa ai grija la dimensiunea pozelor, pozele prea mari nu se pot incarca.

:*

nicky_s
20.05.2008, 22:59:54
se fura mireasa
e dsa in club acolo nunta
apare alta mireasa GRAVIDA;))
hotaram sa facem schimbul ea e dusa la Pui eu la sotul ei
Pui canta karaoke si...apar eu
Mirele de dicolo nu poate sa creada...pana la urma apare ea
super faza1
ce tare!!!!!!!!!!!=D>

nicky_s
20.05.2008, 23:00:51
apoi dans, tort, etc
s-a terminat pe la 6.30
amintiri suprbe
de la cat ati inceput la restaurant? inseamna ca a fost distractie mare ca a tinut pana la 6.30.....

nicky_s
20.05.2008, 23:01:47
pai..vin si ele in curand
a fost super!
can am poze cum le pun?
asa da!!!!>:D< pana la poze macar detalii....

nicky_s
20.05.2008, 23:09:56
apoi dans, tort, etc
s-a terminat pe la 6.30
amintiri suprbe
nu te-a deranjat vreun detaliu, ca nu e chiar cum ai vrut? adica decoratorul nu prea a priceput in amanunt cum ai vrut tu si ti-a facut un pic altceva sau tortul seamana dar nu rasare sau buchetul nu e chiar ce voiai? eu la din astea ma gandesc... sa nu ma pierd in detalii din astea si sa nu pot sa ma relaxez, ca pana la urma atunci nu mai poti face nimic altceva....:|

taia
21.05.2008, 13:16:00
nu te-a deranjat vreun detaliu, ca nu e chiar cum ai vrut? adica decoratorul nu prea a priceput in amanunt cum ai vrut tu si ti-a facut un pic altceva sau tortul seamana dar nu rasare sau buchetul nu e chiar ce voiai? eu la din astea ma gandesc... sa nu ma pierd in detalii din astea si sa nu pot sa ma relaxez, ca pana la urma atunci nu mai poti face nimic altceva....:|
la flori am avut doar de comentat, la nuante

nicky_s
21.05.2008, 20:32:58
la flori am avut doar de comentat, la nuante
sau cei cu care ai lucrat sunt perfecti sau nu ai tu obiceiul sa bagi de vina=)) . cum a fost tortul??

taia
21.05.2008, 22:07:39
sau cei cu care ai lucrat sunt perfecti sau nu ai tu obiceiul sa bagi de vina=)) . cum a fost tortul??
super
frumos si foarte foarte bun

nicky_s
21.05.2008, 22:18:03
super
frumos si foarte foarte bun
YUMMY! MACAR IN POZE SA IL VEDEM CA DE GUSTAT TRE' SA MERGEM LA SCALA!;))

taia
21.05.2008, 22:31:38
YUMMY! MACAR IN POZE SA IL VEDEM CA DE GUSTAT TRE' SA MERGEM LA SCALA!;))
asa e...da baiatu nu e inca gata cica pe luni
ma cam streseaza
in orice caz am pus pozele de la civila
astept impresii

cj83cia
22.05.2008, 10:53:18
Oau, ce frumos ... cu umbreluta
Sunteti niste frumosi, felicitari si casa de piatra
Luna de miere?

cj83cia
22.05.2008, 10:54:10
Fetelor, imi puteti spune unde e oserul de masini si in ce zi a saptamanii se tine?

Multumesc mult :*

tina19
22.05.2008, 10:57:30
Fetelor, imi puteti spune unde e oserul de masini si in ce zi a saptamanii se tine?

Multumesc mult :*
te referi la piata de masini?
daca da este la intrarea in Oradea dinspre Arad si se tine duminica dimineata. pana pe la ora 12.
edit. vad ca esti din cluj si poti veni pe centura pana acolo.

taia
22.05.2008, 13:45:03
Oau, ce frumos ... cu umbreluta
Sunteti niste frumosi, felicitari si casa de piatra
Luna de miere?
Multumesc
luna de miere doar in august

nicky_s
22.05.2008, 19:09:53
asa e...da baiatu nu e inca gata cica pe luni
ma cam streseaza
in orice caz am pus pozele de la civila
astept impresii
super pozele! sunteti asa de frumosi!:*

nicky_s
22.05.2008, 19:11:00
asteptam si pozele de la petrecere!

taia
23.05.2008, 09:59:41
asteptam si pozele de la petrecere!
sincer? si eu le astept deja!
tare tare!

nicky_s
23.05.2008, 21:37:07
au mai aparut cateva poze noi de la prieteni.:D mai pune![-o<

taia
23.05.2008, 22:21:41
au mai aparut cateva poze noi de la prieteni.:D mai pune![-o<
vai ca nu mai am rabdare sa le primesc pe cele reale

nicky_s
23.05.2008, 22:54:53
mai fetele, mai am doua saptamani...................:O :O :O

taia
23.05.2008, 23:12:27
mai fetele, mai am doua saptamani...................:O :O :O
oau
Hai NICKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nicky_s
23.05.2008, 23:21:09
oau
ce-ti mai pasa tie.... ai scapat:D :D . ai si uitat cum erai acum 2-3 saptamani:-SS :-SS

tina19
24.05.2008, 10:39:16
ce-ti mai pasa tie.... ai scapat:D :D . ai si uitat cum erai acum 2-3 saptamani:-SS :-SS
:rocking::rockon::rocking::rockon::gen_05::gen_05: :rocking::rockon:
HAI NICKY, HAI NICKY, HAI NICKY, HAI NICKY, HAI NICKY, HAI NICKY!

taia
24.05.2008, 11:31:37
n-am uitat!
mi-ar placea sa mai fie ziua acee sa ma mai pot bucura de ea
sa te bucuri de fiecare clipa, sa nu te enervezi orice s-a intampla! nu merita!

nicky_s
24.05.2008, 19:04:16
:rocking::rockon::rocking::rockon::gen_05::gen_05: :rocking::rockon:
HAI NICKY, HAI NICKY, HAI NICKY, HAI NICKY, HAI NICKY, HAI
NICKY!
multumesc! mai, nu stiu ce as face fara voi :* :* :* :*

nicky_s
24.05.2008, 19:05:06
oau
multu! ce trece timpul :-"

tina19
25.05.2008, 11:46:32
multumesc! mai, nu stiu ce as face fara voi :* :* :* :*
de aia suntem noi aici!:D

andymatei
26.05.2008, 19:41:41
Taia...poze noi????????
Cum a fost la botez?

Nicky...stiai ca mai ai 12 zile :D

nicky_s
26.05.2008, 21:11:00
Taia...poze noi????????
Cum a fost la botez?

da, mai , mai am , mai am.
parca trece greu! :-w

andymatei
26.05.2008, 22:10:38
da, mai , mai am , mai am.
parca trece greu! :-w

Stai sa vezi saptamana viitoare :D

In alta ordine de idei musai trebuie sa imi impartasesc fericirea legata de faptul ca mi-am gasit sandale#:-S#:-S#:-S...(pt cele care nu inteleg ce mare realizare este, sa stiti ca am picior 34)/:) :)) :))

nicky_s
26.05.2008, 23:32:26

In alta ordine de idei musai trebuie sa imi impartasesc fericirea legata de faptul ca mi-am gasit sandale#:-S#:-S#:-S...(pt cele care nu inteleg ce mare realizare este, sa stiti ca am picior 34)/:) :)) :))
pune si niste poze sa iti impartasim si noi fericirea! >:D<

tina19
27.05.2008, 20:59:11

sa le porti sanatoasa!

tina19
27.05.2008, 21:00:27
Nicky mai ai 10 zile fara azi!
HAI NICKY! :rocking::rockon::rocking::rockon::rocking::rockon ::rockon::rocking::rocking:

nicky_s
27.05.2008, 22:11:02
[quote=tina19;862741]Nicky mai ai 10 zile fara azi!
HAI NICKY! :rocking::rockon:e]

deja le socotesti asa ????? fara azi???? vrei sa intru in panica? mai avem cateva amanunte de rezolvat, plus ca multi (decorator, DJ, , tipul cu florile, preotul....) ne-au zis toti sa ii sunam cu cateva zile inainte, asa ca ne bazam mult pe saptamana viitoare, care se anunta f. plina :D .
mai am 10 zile :D :D

taia
27.05.2008, 22:44:35
Taia...poze noi????????
Cum a fost la botez?

a fost foarte bine...ne-am distrat cu picii

taia
27.05.2008, 22:45:13

da sa ;e porti sanatoasa!

nicky_s
27.05.2008, 22:57:23
hai, taia nu ai inca pozele?????:-" [-(

nicky_s
27.05.2008, 22:58:10
apropo, am vazut prin oras masinuta decapotabila care v-a dus pe voi. arata super!

taia
28.05.2008, 00:09:13
hai, taia nu ai inca pozele?????:-" [-(
ba da
acuma se incarca

taia
28.05.2008, 00:09:43
apropo, am vazut prin oras masinuta decapotabila care v-a dus pe voi. arata super!
mie-mi spui?
ai o senzatie aasa de aina in masinuta aia!

taia
28.05.2008, 19:45:24
deci...
v-am pus poze sa va ajunga!
sa nu va mai aud

andymatei
28.05.2008, 20:52:11
deci...
sa nu va mai aud

Pai daca nu vrei sa ne auzi atunci nu iti spunem ca ai fost frumoasa rau si pui a fost teribil de elegant si nici ca sala a fost foarte frumoasa...;));));))
Ca daca vroiai sa ne auzi iti spuneam toate cele de mai sus >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

tina19
28.05.2008, 21:52:30
deci...
sa nu va mai aud
deci, doamna ... cum te-o fi chemand acum? ca nu ne-ai spus, ma rog, deci pe langa ca esti desteapta mai esti si frumoasa dar la nunta ai fost deosebita de frumoasa si sexi. a rezistat Pui toata noaptea cand te-a vazut asa frumoasa ?:D
mi-au placut aranjamentele florale de pe masa, tortul a fost frumos si faptul ca tu radiai si ai transmis tuturor starea ta. se vede ca s-au distrat bine invitatii.
in alta ordine de idea, va doresc casa de piatra, multa fericire si impliniri si sa aveti liniste sufleteasca si multa minte ca sa nu lasati pe nimeni sa se bage intre voi.
te pupacesc!

taia
28.05.2008, 22:04:23
Pai daca nu vrei sa ne auzi atunci nu iti spunem ca ai fost frumoasa rau si pui a fost teribil de elegant si nici ca sala a fost foarte frumoasa...;));));))
Ca daca vroiai sa ne auzi iti spuneam toate cele de mai sus >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
eu gandeam sa nu va mai aud cu "Taia poze!"
ca daca ma laudati imi place!

taia
28.05.2008, 22:05:08
deci, doamna ... cum te-o fi chemand acum? ca nu ne-ai spus, ma rog, deci pe langa ca esti desteapta mai esti si frumoasa dar la nunta ai fost deosebita de frumoasa si sexi. a rezistat Pui toata noaptea cand te-a vazut asa frumoasa ?:D
mi-au placut aranjamentele florale de pe masa, tortul a fost frumos si faptul ca tu radiai si ai transmis tuturor starea ta. se vede ca s-au distrat bine invitatii.
in alta ordine de idea, va doresc casa de piatra, multa fericire si impliniri si sa aveti liniste sufleteasca si multa minte ca sa nu lasati pe nimeni sa se bage intre voi.
te pupacesc!
multumesc
da, a fost o nunta foarte reusita (ce modesta sunt!)
Nu degeaba eu am organizat-o

taia
28.05.2008, 22:05:40
A!
Doamna Peter

andymatei
28.05.2008, 22:20:05
Domnisoara Nickkkkkkkkkyyyyyyyyyyyyy!
Domnisooooraaaaaaaa Nickyyyyyyyyy!
Domnisoara S......!

Hai ca inca un pic si nu te mai putem striga asa. O sa te strigam doamna nevasta lui Luci =))=))=))=))=))

Mai ai 8 zile de domnisoreala! :*

nicky_s
28.05.2008, 23:03:57
mie-mi spui?
ai o senzatie aasa de aina in masinuta aia!
si da bine in poze!:))

nicky_s
28.05.2008, 23:05:26
Domnisoara Nickkkkkkkkkyyyyyyyyyyyyy!
Domnisooooraaaaaaaa Nickyyyyyyyyy!
Domnisoara S......!

Hai ca inca un pic si nu te mai putem striga asa. O sa te strigam doamna nevasta lui Luci =))=))=))=))=))

Mai ai 8 zile de domnisoreala! :*
mai nu stiu cum numarati voi tot cu una mai putin.:-p dar cat timp nu ma sunati in miezul noptii sa imi adiceti aminte cate zile mai am e ok. mai bine tac sa nu va dau idei :)>-

nicky_s
28.05.2008, 23:06:14
deci...
sa nu va mai aud
in sfarsitttttttttttttttttttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!! !!=D> =D> =D> =D> =D>
super pozele!!!!!!!!!!!!!!!!1^:)^

nicky_s
28.05.2008, 23:10:56
inca o intrebare si gata: ii greu sa dansezi in rochia aia??????:D

tina19
29.05.2008, 09:35:45
iti pot raspunde si eu ca a fost oarecum asemanatoare. nu este greu si te misti f bine in ea. eu am dansat toata noaptea si Taia am vazut ca la fel si nu m-a deranjat, nu m-a obosit rochia.

taia
29.05.2008, 13:35:16
mie nu m-a fost greu deloc...mai ales dupa ce mi-am schimbat pantofii
asa ca fii pe faza la pantofi, neaparat sa ai ceva de schimb

nicky_s
29.05.2008, 22:09:35
ok, am priceput! am luat pantofi de schimb! ^:)^