PDA

Versiunea completa : Off-topic Oradean

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

andymatei
16.01.2008, 13:12:38
Am creat acest subiect, ca sa avem un loc unde sa putem sa discutam problemutele care nu necesita un intreg subiect doar pentru ele sau ne aducem aminte ca am dori sa comunicam ceva celorlalte miresici care nu are legatura cu nici un topic existent.

Ce parere aveti fetelor? :*

taia
16.01.2008, 20:12:34
Am creat acest subiect, ca sa avem un loc unde sa putem sa discutam problemutele care nu necesita un intreg subiect doar pentru ele sau ne aducem aminte ca am dori sa comunicam ceva celorlalte miresici care nu are legatura cu nici un topic existent.

Ce parere aveti fetelor? :*
Mi se pare o idee tare buna mai ales ca eu sunt o STRESATA care are tare tare multe intrebari

andymatei
16.01.2008, 20:22:05
Asa si este normal sa fii :) asa sunt toate miresicile :) dar eu cred ca de aceea exista site-uri ca acesta sa ne ajutam si consultam!

taia
16.01.2008, 20:23:51
Asa si este normal sa fii :) asa sunt toate miresicile :) dar eu cred ca de aceea exista site-uri ca acesta sa ne ajutam si consultam!
Ma bucur ca existati si ca v-am descoperit!<:-P

dandelion
16.01.2008, 20:31:36
Salutare fetelor!
Ma bucur tare mult sa vad ceva mai multa activitate aici..e placut..:)
Am organizat un pic subiectele pe-aici, sa va fie si voua mai usor, si noua..Sper sa pastrati ordinea in continuare, iar daca vedeti nereguli puteti atentiona.

andymatei
17.01.2008, 08:02:47
Multumim de atentie, Andana! >:D< >:D< >:D<

taia
18.01.2008, 21:02:15
Salutare fetelor!
Ma bucur tare mult sa vad ceva mai multa activitate aici..e placut..:)
Am organizat un pic subiectele pe-aici, sa va fie si voua mai usor, si noua..Sper sa pastrati ordinea in continuare, iar daca vedeti nereguli puteti atentiona.
Esti o draguta, multumim...dar se pare ca ne-am cam pierdut pe drum

didur
19.01.2008, 11:55:35
'neata fetele!!! Un week-end cat mai odihnitor sa aveti:* ... eu merg la invatat:-B

taia
19.01.2008, 12:40:47
'neata fetele!!! Un week-end cat mai odihnitor sa aveti:* ... eu merg la invatat:-B
Spor!
Si bafta multa!

andymatei
19.01.2008, 14:11:07
Spor la invatat Didur si multa bafta la examene!
Week-end frumos sa aveti fetele!

taia
19.01.2008, 15:28:35
Spor la invatat Didur si multa bafta la examene!
Week-end frumos sa aveti fetele!
Week-endul va fi frumos daca ne intalnim. Ce ziceti?

andymatei
20.01.2008, 19:58:11
Taia, ce ai decis cu diadema?

nicky_s
20.01.2008, 20:28:27
fetele, voi v-ati schimbat numele de familie dupa casatorie (sau la casatorie... ) mie parca imi place al meu cum suna si in plus il am de ceva timp=)) =)) =))

andymatei
20.01.2008, 21:18:47
interesant obicei. o sa-mi aloc si eu vreo doua ore in ziua nuntii pentru activitati de genul asta, poate ii vine cuiva idei cretze: sa ne puna sa taiem un lemn pana il facem surcele, sa sapam un sant care ar reprezenta temelia viitoarei case/casnicii =)) mai interesant ar fi sa ne puna sa spalam vasele, ca pe tema asta ne certam de obicei=))

Pai asta e chiar bine...deduceti din costul meniurilor la sala =))

andymatei
20.01.2008, 21:20:32
pai da...te cam atasezi de el :D

nicky_s
20.01.2008, 21:37:08
Pai asta e chiar bine...deduceti din costul meniurilor la sala =))
eu ma gandeam acasa, nu la sala ca avem 150 de persoane :D :D :D :D
desi asa am avea ocupatie in luna de miere=))=))

taia
21.01.2008, 09:32:16
Taia, ce ai decis cu diadema?
Am decis sa iau una, de fapt saptamana asta am sa trec pe la firma pe care mi-ai recomandat-o sa vad modelele si...probabil sa fac comanda

taia
21.01.2008, 09:33:38
fetele, voi v-ati schimbat numele de familie dupa casatorie (sau la casatorie... ) mie parca imi place al meu cum suna si in plus il am de ceva timp=)) =)) =))
Si mie imi place numele meu dar nu vad ca aceasta sa fie o problema! Conteaza ca noi sa ne intelegem si sa ne fie bine impreuna

andymatei
21.01.2008, 09:49:15
eu ma gandeam acasa, nu la sala ca avem 150 de persoane :D :D :D :D
desi asa am avea ocupatie in luna de miere=))=))

ieftin si bun :D acu' mai trebuie sa ii spui perechii tale ce planuri ai de luna de miere :))

andymatei
21.01.2008, 09:50:57
Mai dar ce poza ai tu la avatar...doar nu o fii un buchet de lacrimioare :)

taia
21.01.2008, 10:50:22
Mai dar ce poza ai tu la avatar...doar nu o fii un buchet de lacrimioare :)
;-) Nu degeaba am eu obsesiile mele...

taia
21.01.2008, 10:51:47
ieftin si bun :D acu' mai trebuie sa ii spui perechii tale ce planuri ai de luna de miere :))
Da sa nu-i spui de acuma...poate se razgandeste!!!Sau il pui la incercare:D

nicky_s
22.01.2008, 20:40:11
Da sa nu-i spui de acuma...poate se razgandeste!!!Sau il pui la incercare:D
asta e tema pe care ne certam cel mai des "cine spala vasele" acasa . el pierde de fiecare data asa ca e gata testat. mai nou am gasit alte argumente: mi se rup unghiile, nu pot ca am inelul pe deget si daca se strica:)) :)) :)) :)) .

nicky_s
22.01.2008, 20:41:11
hai ca suntem super off topic :*

taia
23.01.2008, 09:36:24
asta e tema pe care ne certam cel mai des "cine spala vasele" acasa . el pierde de fiecare data asa ca e gata testat. mai nou am gasit alte argumente: mi se rup unghiile, nu pot ca am inelul pe deget si daca se strica:)) :)) :)) :)) .
Ce dragut pretext! as putea sa-l folosesc si eu! Multumesc^:)^^:)^^:)^

andymatei
23.01.2008, 12:09:47
Fetele...sondaj de opinie...
Voi ati avut/ veti avea lautari si graitor?

taia
23.01.2008, 13:44:43
Lautari nu, graitor nu as vrea da...paote ca va fi ca socrumeu zicea ca vorbeste cu cineva...

nicky_s
23.01.2008, 18:44:42
Ce dragut pretext! as putea sa-l folosesc si eu! Multumesc^:)^^:)^^:)^
oricand ai nevoie>:D<>:D< :D

nicky_s
23.01.2008, 18:52:50
no way in hell!!!!!>-) >-) >-) :D :D :D :D :D
adica, nu , multumesc frumos, nu as vrea sa bocesc si sa imi stric frumusete de machiaj (ca am prostul obicei ca daca plange cineva imi dau lacrimile si cred ca daca am alege un graitor am alege unul bun care sa faca sa planga toate doamnele peste o anumita varsta), iar lautari =)) =)) =)) cred ca nu =))=))=)) mai bine cant eu ca cica e de bun augur sa ploua la nunta (inseamna bogatie la bani si diverse fluide corporale).

tina19
26.01.2008, 19:35:51
no way in hell!!!!!>-) >-) >-) :D :D :D :D :D
adica, nu , multumesc frumos, nu as vrea sa bocesc si sa imi stric frumusete de machiaj (ca am prostul obicei ca daca plange cineva imi dau lacrimile si cred ca daca am alege un graitor am alege unul bun care sa faca sa planga toate doamnele peste o anumita varsta), iar lautari =)) =)) =)) cred ca nu =))=))=)) mai bine cant eu ca cica e de bun augur sa ploua la nunta (inseamna bogatie la bani si diverse fluide corporale).
mai fetelor eu am avut si lautari si graitor. dar n-a fost cu bocituri ca le-am spus din timp ca nu vreau sa plang la nunta mea ci sa rad. si am ras de m-am stricat si mi-au dat lacrimile. iar lautari nu prea puteam fara ca sotul este dintr-o zona cu mult folcloric si chiar a fost frumos.

tina19
28.01.2008, 18:13:34
La noi nu se strang numai copiii asa la bloc ci si adultii. Fiind o localitate mica toata lumea cunoaste pe toata lumea! Si Doamne feri sa nu-i servesti cu prajitura, suc si depinde ce mai ai tu chef ca-s in stare sa comenteze luni intregi ca te-ai zgarcit. Sau, tre sa saluti pe toata lumea, sa dai din cap, sa faci cu mana ca altfel "esti increzuta"!:D:[email protected]
de unde esti?

taia
28.01.2008, 18:24:04
de unde esti?
Padurea Neagra...de fapt ai mei stau acolo, eu stau in Oradea de vreo 15 ani, din clasa a XI/a, insa "acasa" tot acolo e

taia
28.01.2008, 18:24:41
Padurea Neagra...de fapt ai mei stau acolo, eu stau in Oradea de vreo 15 ani, din clasa a XI/a, insa "acasa" tot acolo e
Clasa a IX-a am vrut sa zic

tina19
28.01.2008, 18:28:37
Clasa a IX-a am vrut sa zic
asa este acasa este tot de unde te tragi.

nicky_s
29.01.2008, 19:20:59
La noi nu se strang numai copiii asa la bloc ci si adultii. Fiind o localitate mica toata lumea cunoaste pe toata lumea! Si Doamne feri sa nu-i servesti cu prajitura, suc si depinde ce mai ai tu chef ca-s in stare sa comenteze luni intregi ca te-ai zgarcit. Sau, tre sa saluti pe toata lumea, sa dai din cap, sa faci cu mana ca altfel "esti increzuta"!:D:[email protected]
si sa le zici saru'mana?:-"

nicky_s
31.01.2008, 21:13:07
fetelor, cum ati procedat cu bautura pentru nunta? am inteles ca poti merge la anumite depozite si sa iei o anumita cantitate de bautura, dupa nunta duci inapoi ceea ce a ramas si platesti doar ce s-a consumat, e adevarat?^:)^

andymatei
31.01.2008, 21:24:43
Si eu am auzit de depozite care procedeaza asa...era unul, parca Totocom...dar nu stiu sigur :(

taia
31.01.2008, 21:30:06
fetelor, cum ati procedat cu bautura pentru nunta? am inteles ca poti merge la anumite depozite si sa iei o anumita cantitate de bautura, dupa nunta duci inapoi ceea ce a ramas si platesti doar ce s-a consumat, e adevarat?^:)^
Si eu am auzit...n-am fost inca sa vad dar eu am auzit de TDG!!!

nicky_s
31.01.2008, 22:36:16
Si eu am auzit de depozite care procedeaza asa...era unul, parca Totocom...dar nu stiu sigur :(
voi ati avut bautura de la restaurant sau ati cumparat-o de undeva?

nicky_s
31.01.2008, 22:36:48
Si eu am auzit...n-am fost inca sa vad dar eu am auzit de TDG!!!
cam cu cat timp inainte ar trebui mers la ei?

taia
31.01.2008, 22:41:39
cam cu cat timp inainte ar trebui mers la ei?
Pai, mie tipa de la restaurant mi-a spus ca ma pune in legatura cu baiatul care ii8 aduce ei bautura...mi-o da la pret de depozit si imi ia ce nu se consuma
Numa ca noi stam in dubii deoarece la unguri e mult mai ieftin. Si, sincer daca ramai cu o sticla doua de wiski ii gasesti intrebuintare!!!

tina19
01.02.2008, 10:44:55
eu am luat bautura de la pentax. mi-am comandat berea, bautura pt doamne, sucul. mi le-au adus ei la sala si ce a ramas mi le-au luat inapoi. imi amintesc ca am dat avans si restul am platit dupa ce au ridicat eu ce a ramas.
eu cam aveam idee cata bautura imi trebuie dar mi-a calculat si doamna de acolo si am iesit f bine. cel putin eu am fost multumita si nici nu am platit foarte mult.

tina19
01.02.2008, 10:46:54
am mers cam cu 3 saptamani inainte sa dam camanda pt bauturi.
wiski am luat 10 sticle si mi-au ramas 4 la 230 de persoane.
Taia cum este nepotelul? cum a decurs operatia?

taia
01.02.2008, 12:11:35
am mers cam cu 3 saptamani inainte sa dam camanda pt bauturi.
wiski am luat 10 sticle si mi-au ramas 4 la 230 de persoane.
Taia cum este nepotelul? cum a decurs operatia?
E bine, e si vara-mea ok...acu ma linistesc si eu un pic...
Cum a trecut asa putin wiski? Eu cat sa iau atunci pt 150 persoane? Si...ce bauturi ai avut pt doamne? Eu ma gandeam la martini alb si cinzano rosu. Mai imi zicea cineva de sheridans (nici nu stiu cum se scrie)

taia
01.02.2008, 12:23:58
si sa le zici saru'mana?:-"
Da stii cum e? Eu oricum is increzuta asa ca...=))

andymatei
01.02.2008, 13:10:55
Eu am avut 10 sticle de whiskey pt 140 de pers. si au trecut ca nimic...inca am si ramas fara :(...pt doamne eu am avut Garone alb si rosu.

tina19
01.02.2008, 13:56:57
pt doamne am avut garone alb si rosu. n-a trecut whiskey pt ca am avut vin f bun si palinca de 30 de ani de la socri (si aia f tare) si bere 300 de sticle din care au trecut doar 150.

taia
01.02.2008, 19:33:17
pt doamne am avut garone alb si rosu. n-a trecut whiskey pt ca am avut vin f bun si palinca de 30 de ani de la socri (si aia f tare) si bere 300 de sticle din care au trecut doar 150.
Berea la mine e in meniu, sunt 2 pe persoana. Tuica avem si noi dinaia adevarata si si vinul e foarte bun, e adus de la Recas. Insa sunt putin in dubii cu reastul bauturilor...ca pana acuma toata lumea mi-a spus altceva: tipa de la restaurant ca ajung 10 sticle de wiskey, niste prieteni care au facut nunta ca la ei au trecut vreo 16, altii ca numai 8...cred ca de fapt depinde de ce anume bea lumea care vine...da la mine is asa de amesteati ca habar-nam cum sa procedez!

andymatei
01.02.2008, 20:26:11
Ai nostri nu au baut palinca mai deloc...desi experti spuneau ca e buna. Chiar si cei de la tara au baut whiskey - ca cica "a fost nunta de domni" :(
Si bere, si vin...acuma imi dau seama de ce s-a chefuit lumea asa bine :-$:-$:-$

taia
01.02.2008, 20:33:36
Ai nostri nu au baut palinca mai deloc...desi experti spuneau ca e buna. Chiar si cei de la tara au baut whiskey - ca cica "a fost nunta de domni" :(
Si bere, si vin...acuma imi dau seama de ce s-a chefuit lumea asa bine :-$:-$:-$
De asta mi-e si mie! Ca doar...sunt nepoata de la oras...:))

tina19
02.02.2008, 11:26:27
De asta mi-e si mie! Ca doar...sunt nepoata de la oras...:))
chiar nu stiu ce sa spun. ia si tu 15 sticle de whiskey si cred ca vor ajunge. daca ramane ma gandesc ca nu este vre-o problema.

taia
02.02.2008, 12:24:03
chiar nu stiu ce sa spun. ia si tu 15 sticle de whiskey si cred ca vor ajunge. daca ramane ma gandesc ca nu este vre-o problema.
Asa e...mai bine sa ramana decat sa nu ajunga!!!

nicky_s
03.02.2008, 17:19:46
eu am luat bautura de la pentax. mi-am comandat berea, bautura pt doamne, sucul. mi le-au adus ei la sala si ce a ramas mi le-au luat inapoi. imi amintesc ca am dat avans si restul am platit dupa ce au ridicat eu ce a ramas.
eu cam aveam idee cata bautura imi trebuie dar mi-a calculat si doamna de acolo si am iesit f bine. cel putin eu am fost multumita si nici nu am platit foarte mult.
mi se pare super asa! ai fost la ei la depozit si ai intrebat sau cunosti pe cineva acolo?

nicky_s
03.02.2008, 17:20:49
Asa e...mai bine sa ramana decat sa nu ajunga!!!
noi am cumparat deja Whisky - 14 sticle sper sa fie ok si Garonne. si ai mei au luat tuica.

nicky_s
03.02.2008, 17:31:16
fetele care ati avut nunta, puneti niste poze, poate ne mai dati o idee, avem de la ce sa ne inspiram:* si mai spuneti-ne ce complicatii pot sa apara ca deja eu am parte de cateva: mi se pare ca nu pot rezolva unele lucruri fara sa ma cert cu vanzatorii/prestatorii de servicii (ex. mi-am dus inelul de logodna la stramtat si au facut o treaba de 3 trei, si e doar un exemplu, contractele sunt facute de amatori si ma gandesc ca daca se intampla ceva neplacut nu pot lua nici o masura in baza acestor contracte, totul trebuie verificat de 7 ori pt a evita tepele...) cu decoratorul va trebui sa am o discutie mai serioasa ca nu prea ne intelegem:-"

andymatei
04.02.2008, 19:06:57
Eu o singura metoda am vazut de a evita problemele...am fost mereu cu ochii pe toti prestatorii. I-am supravegheat, verificat, stresat...si tot au aparut mici "issues". Trebuie sa te impaci cu ideea ca totul nu poate fi perfect si sa incerci sa faci in asa fel incat doar micile detalii sa aiba ocazia sa "spin out of control"...parerea mea 8-}

nicky_s
04.02.2008, 19:17:24
poate sunt eu control freak sau e deformatie profesionala, dar nu mi se pare normal sa fie asa. discutam o chestie si cateva saptamani mai taziu au uitat ceea ce le-am spus sau au ei o contributie "originala" si se gandesc ca e mai bine asa.

andymatei
04.02.2008, 19:51:16
Eu le-am explicat clar ca le apreciez cu adevarat creativitatea dar in cazul nuntii mele nu e nevoie sa o foloseasca, macar nu "se uzeaza" :D

Si ce e rau in a fi control freak???? (:|(:|(:|

nicky_s
04.02.2008, 20:03:05
Si ce e rau in a fi control freak???? (:|(:|(:|
multumesc !:*

taia
05.02.2008, 18:53:06
Si ce e rau in a fi control freak???? (:|(:|(:|[/quote]
De ce ar fi rau? E chiar ok!
Si cred ca asa e fiecare dintre noi in momentele respective!!!:[email protected]

nicky_s
05.02.2008, 18:55:48
:* multumesc fetele. adica chiar vreau sa iasa totul ok, sa planific totul din timp si in ziua aceea sa pot sa ma relaxez si sa ma distrez. asta cred ca vrea toata lumea, nu?

taia
05.02.2008, 19:00:36
:* multumesc fetele. adica chiar vreau sa iasa totul ok, sa planific totul din timp si in ziua aceea sa pot sa ma relaxez si sa ma distrez. asta cred ca vrea toata lumea, nu?
Tu crezi ca in ziua aceea te relaxezi?
Eu deja nu-mi fac sperante!
Adica programul meu va fi ceva de genul: dimineata 7.30 coafor si cosmetica, urca in masina du-te la tara ca va ziceam ca ma ia d acasa (60km de Oradea), pregateste-te, vine mirele pe la 13.30, imbarcare in masini, 16.00. Cununi civila, de la 17.00 si 18.00 cele 2 cununii religioase. Intre timp poze chestii, fii draguta, deci pana ajung la restaurant is rupta!
Sper numai sa rezist!!!

nicky_s
05.02.2008, 19:00:38
de ex. sora mea a avut o experienta nasoala cu tortul. s-a intalnit de nspe' ori cu patisera si i-a explicat ca isi dorea un tort cu blat de cioco, cu visine si decorul de frisca. tipa parea ca a inteles adica i-a si propus diferite variante de decor, i-a aratat poze, etc. La nunta cand au taiat tortul au vazut ca blatul era alb, nu de cioco, visine defel, si avea frisca in loc de crema. deci pe la 12.30 noaptea o calmam pe sora-mea in parcarea restaurantului ca iesise afara sa nu o vada lumea nervoasa. o sa intreb unde a facut tortul sa nu mai pateasca si alte miresici la fel. :-L

taia
05.02.2008, 19:01:35
de ex. sora mea a avut o experienta nasoala cu tortul. s-a intalnit de nspe' ori cu patisera si i-a explicat ca isi dorea un tort cu blat de cioco, cu visine si decorul de frisca. tipa parea ca a inteles adica i-a si propus diferite variante de decor, i-a aratat poze, etc. La nunta cand au taiat tortul au vazut ca blatul era alb, nu de cioco, visine defel, si avea frisca in loc de crema. deci pe la 12.30 noaptea o calmam pe sora-mea in parcarea restaurantului ca iesise afara sa nu o vada lumea nervoasa. o sa intreb unde a facut tortul sa nu mai pateasca si alte miresici la fel. :-L
sa ne spui si noua! ar fi interesant de stiut!

nicky_s
05.02.2008, 19:02:53
Tu crezi ca in ziua aceea te relaxezi?
Eu deja nu-mi fac sperante!
Adica programul meu va fi ceva de genul: dimineata 7.30 coafor si cosmetica, urca in masina du-te la tara ca va ziceam ca ma ia d acasa (60km de Oradea), pregateste-te, vine mirele pe la 13.30, imbarcare in masini, 16.00. Cununi civila, de la 17.00 si 18.00 cele 2 cununii religioase. Intre timp poze chestii, fii draguta, deci pana ajung la restaurant is rupta!
Sper numai sa rezist!!!
rezisti nu-i problema, cred ca nu iti dai seama de oboseala in ziua aia. acuma ma gandeam si eu la cat sa imi programez coaforul? la mine e la 16 cununia civila, la 18 cea religioasa si la 19.30 la sala. cum stai cu pregatirile?

nicky_s
05.02.2008, 19:04:41
[quote=taia;615241]sa ne spui si noua! ar fi interesant de stiut![intelegi ce vreau sa zic.... ce facem sa evitam "surprize" de genul asta?

taia
05.02.2008, 19:04:51
rezisti nu-i problema, cred ca nu iti dai seama de oboseala in ziua aia. acuma ma gandeam si eu la cat sa imi programez coaforul? la mine e la 16 cununia civila, la 18 cea religioasa si la 19.30 la sala. cum stai cu pregatirile?
eu zic ca bine in sensul ca nu mai trebuie decat sa rezolv problema invitatiilor si a bauturilor extra!
A! si mirele nu are inca costum si pantofi si va trebui sa mergem la cumparaturi da astea-s chestii ok!

tina19
05.02.2008, 19:05:47
pe la 9, 10 dimineata poti sa mergi la coafor.
tu de unde esti? (sunt tare curioasa fiecare de unde este)

taia
05.02.2008, 19:05:53
ce sa zic? Sa ai timp sa te imbraci si sa mai stai un pic pe acasa...pe la 12.30 as zice eu

nicky_s
05.02.2008, 19:15:56
pe la 9, 10 dimineata poti sa mergi la coafor.
tu de unde esti? (sunt tare curioasa fiecare de unde este)
eu ma gandeam 8-8.30. eu sunt din Oradea, nascuta si crescuta

taia
05.02.2008, 19:16:37
eu ma gandeam 8-8.30. eu sunt din Oradea, nascuta si crescuta
oraseanca get beget:*

tina19
05.02.2008, 19:19:30
Niky la ce coafor mergi?

nicky_s
05.02.2008, 19:21:37
ce sa zic? Sa ai timp sa te imbraci si sa mai stai un pic pe acasa...pe la 12.30 as zice eu
eu ma gandeam asa. in ordine invers cronologica:
la 16 tre sa fiu la cununie, deci pe la 15.20-15.30 plecam toti de acasa, deci pe la 14.30 is toti la mine (mire si alai ca desi stam impreuna el va merge dupa nasi si vor veni dupa mine) deci la 13.30-14 rudele mele sunt la mine, asta inseamna ca pe la 13 tre' sa ma imbrac, deci pe la 12.30 cel tarziu trebuie sa fiu acasa (ca vreau sa mananc inainte ca am prostul obicei sa mi se faca rau daca nu mananc si pana la 19.30 cand mergem la sala e mult). la coafor mi-am alocat o ora jumate-max 2 ore (cam cat dureaza, apropo?) si la machiaj 45 minute-ora. cu drumul de la coafor acasa... pe la 8.30 ar trebui sa fiu la coafor, e ok sau ma aberez?

nicky_s
05.02.2008, 19:22:09
Niky la ce coafor mergi?
la daiana pe progresului

nicky_s
05.02.2008, 19:23:26
adica acolo unde lucreaza coafeza mea, ca eu ma duc dupa ea, deocamdata lucreaza la daiana, sper sa nu se mute la un coafor in nufarul ca imi da peste cap planning-ul=))

taia
05.02.2008, 19:26:02
Si coafeza mea e tot in zona, la Rubin vis- a vis de Colors! Ma gandesc ca nu se muta ca e al ei salonul!:))

nicky_s
05.02.2008, 19:27:01
eu zic ca bine in sensul ca nu mai trebuie decat sa rezolv problema invitatiilor si a bauturilor extra!
A! si mirele nu are inca costum si pantofi si va trebui sa mergem la cumparaturi da astea-s chestii ok!
stai foarte bine cu pregatirile! daca gasiti undeva costume frumoase zi-mi si mie. al meu zice ca el merge sa isi caute costum cu 2 saptamani inainte.... s-o creada el=))

nicky_s
05.02.2008, 19:27:59
Si coafeza mea e tot in zona, la Rubin vis- a vis de Colors! Ma gandesc ca nu se muta ca e al ei salonul!:))
dna Florica?:)) si eu mergeam la ea intr-un timp. am mers cam 1 an cred. ai ales coafura?

taia
05.02.2008, 19:28:39
stai foarte bine cu pregatirile! daca gasiti undeva costume frumoase zi-mi si mie. al meu zice ca el merge sa isi caute costum cu 2 saptamani inainte.... s-o creada el=))
=))Deci! Eu cred ca toti barbatii is la fel! Ca si eu am auzit dinastea da...vorba ta "s-o creada el!!!=))"

nicky_s
05.02.2008, 19:29:44
fetele, ma aberez cu planning-ul pe ziua respectiva? nu sunt cea mai punctuala persoana din lume asa ca prefer sa imi aloc mai mult timp in ziua nuntii decat sa intarzii

taia
05.02.2008, 19:33:52
dna Florica?:)) si eu mergeam la ea intr-un timp. am mers cam 1 an cred. ai ales coafura?
Da Florica! Mie imi e tare draga! Nu am ales o coafura anume da am zis ca de mai incolo vom tot incerca una alta...am eu niste poze si niste idei!

taia
05.02.2008, 19:34:41
fetele, ma aberez cu planning-ul pe ziua respectiva? nu sunt cea mai punctuala persoana din lume asa ca prefer sa imi aloc mai mult timp in ziua nuntii decat sa intarzii
Nu te aberezi! Ti-am zis cred ca asa face orice miresica care viseaza la momentul asta de mult...multa vreme!
Ca doar tre sa iasa perfect!!!

tina19
05.02.2008, 19:42:44
toti barbatii sunt la fel. eu i-am cumparat costumul fara el.
cat despre programul zilei nuntii trebuie sa il tineti sub control strict si sa-l si respectati.

nicky_s
05.02.2008, 19:52:53
toti barbatii sunt la fel. eu i-am cumparat costumul fara el.
cat despre programul zilei nuntii trebuie sa il tineti sub control strict si sa-l si respectati.
ok, cum ti se pare orele pe care le-am fixat, am lasat destul timp pt toate? ma gandesc ca mai bine ajung mai repede acasa decat sa ma imbrac in fuga sau sa nu am timp sa fac un dus sau sa mananc, nu?

nicky_s
05.02.2008, 19:56:25
Da Florica! Mie imi e tare draga! Nu am ales o coafura anume da am zis ca de mai incolo vom tot incerca una alta...am eu niste poze si niste idei!
si mie imi placea f.mult Florica. da-ne poze daca ai sau zi-ne niste idei... eu la asta asta nu prea m-am gandit inca, stiu cum nu vreau sa imi fac parul, in rest cred ca ma voi lasa pe mana coafezei ca am mare incredere in ea. pana atunci ma mai documentez si facem si o proba inainte

taia
05.02.2008, 20:11:07
si mie imi placea f.mult Florica. da-ne poze daca ai sau zi-ne niste idei... eu la asta asta nu prea m-am gandit inca, stiu cum nu vreau sa imi fac parul, in rest cred ca ma voi lasa pe mana coafezei ca am mare incredere in ea. pana atunci ma mai documentez si facem si o proba inainte
ce e foarte sigur este DIADEMA....
Parul va fi prins probabil tot in spate, cu voalul dedesubt dar astfel incat sa pot ridica o parte a voalului s-o aduc pe fata (mi-am luat dinala) si restul? Treaba Floricai!

andymatei
05.02.2008, 20:29:02
eu ma gandeam asa. in ordine invers cronologica:
la 16 tre sa fiu la cununie, deci pe la 15.20-15.30 plecam toti de acasa, deci pe la 14.30 is toti la mine (mire si alai ca desi stam impreuna el va merge dupa nasi si vor veni dupa mine) deci la 13.30-14 rudele mele sunt la mine, asta inseamna ca pe la 13 tre' sa ma imbrac, deci pe la 12.30 cel tarziu trebuie sa fiu acasa (ca vreau sa mananc inainte ca am prostul obicei sa mi se faca rau daca nu mananc si pana la 19.30 cand mergem la sala e mult). la coafor mi-am alocat o ora jumate-max 2 ore (cam cat dureaza, apropo?) si la machiaj 45 minute-ora. cu drumul de la coafor acasa... pe la 8.30 ar trebui sa fiu la coafor, e ok sau ma aberez?

Pe mine m-au tinut fetele aproape 4 ore la coafor si machiaj. Manichiura mia-m facut-o vineri seara si sambata a mai dat fata doar un strat de luciu.
Am crezut ca zapacesc de plictiseala la coafor :D
Acasa, mama s-a apucat sa ma imbrace cu vre-o ora jumate inainte si bine-inteles ca am fost gata in 20 de min (ca nu e asa mare filozofie) si dupa aia am facut cu nervii, pentru ca au pus un taburet sub rochie pe care sa stau si au plecat toti din camera...si eu urlam ca din gura de sarpe ca ma plicit :">:">:"> si ca mi-e foame si sete...si bla-bla.
Sfat - nu va imbracati prea repede ca e nasol sa stai asa prin casa #:-S

nicky_s
05.02.2008, 20:38:29
Pe mine m-au tinut fetele aproape 4 ore la coafor si machiaj. Manichiura mia-m facut-o vineri seara si sambata a mai dat fata doar un strat de luciu.
Acasa, mama s-a apucat sa ma imbrace cu vre-o ora jumate inainte si bine-inteles ca am fost gata in 20 de min (ca nu e asa mare filozofie) si dupa aia am facut cu nervii, pentru ca au pus un taburet sub rochie pe care sa stau si au plecat toti din camera...si eu urlam ca din gura de sarpe ca ma plicit :">:">:"> si ca mi-e foame si sete...si bla-bla.
4 oreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee????????????????????????? daca tine 4 ore sigur nu apuc sa stau prea mult timp imbracata in rochie. poate ii sun sa mi-o aduca direct la starea civila ca o imbrac acolo=))

taia
05.02.2008, 20:40:17
pai la manichiura si noi am discutat ca voi merge vinerea dar...4 ore?
cum mai ajung eu la mami si inapoi la oradea si toate cele?

nicky_s
05.02.2008, 20:43:17
pai la manichiura si noi am discutat ca voi merge vinerea dar...4 ore?
cum mai ajung eu la mami si inapoi la oradea si toate cele?
cei o varianta prescurtata. sau vb cu Florica, vezi cat timp dureaza, ca e ok, se misca rapid

taia
05.02.2008, 20:45:00
cei o varianta prescurtata. sau vb cu Florica, vezi cat timp dureaza, ca e ok, se misca rapid
ma duc eventual cu freza pe jumatate facuta=))
poate nu ma mai ia!!!! de nevasta normal...da eu zic ca ma iubeste si asa!!!^:)^

nicky_s
05.02.2008, 20:53:20
ma duc eventual cu freza pe jumatate facuta=))
poate nu ma mai ia!!!! de nevasta normal...da eu zic ca ma iubeste si asa!!!^:)^
asta ar fi testul suprem=))
NORMAL ca te ia! atata i-ar trebui:D

taia
05.02.2008, 20:54:03
asta ar fi testul suprem=))
NORMAL ca te ia! atata i-ar trebui:D
in cel mai rau caz il obligam ca,...=))

andymatei
05.02.2008, 21:00:46
sigur depinde de coafeza si cosmeticiana :)
Iar cat despre daca te ia si cu freza juma' facuta...daca te iubeste dimineata ciufulita si in pijamalauta de bumbac...atunci cat crezi ca va fi de fermecat de tine in rochie de mireasa si emotionata si indragostita si superba (chiar si cu freza pe jumatate ca ei oricum nu intotdeauna fac diferenta)

taia
05.02.2008, 21:04:13
Iar cat despre daca te ia si cu freza juma' facuta...daca te iubeste dimineata ciufulita si in pijamalauta de bumbac...atunci cat crezi ca va fi de fermecat de tine in rochie de mireasa si emotionata si indragostita si superba (chiar si cu freza pe jumatate ca ei oricum nu intotdeauna fac diferenta)
sa stii ca nu prea fac diferente...ca ieri am fost acolo la salon si ma rog eu acolo fac tot si par, cosmetica, manichiura...si ma suna ca nu eram acasa. Ii spun ca ei sunt la salon. Ajungt acasa se uita la mine si zice "Ce frumoasa esti!"
Eu imi facusem unghiile!:-p:))

nicky_s
05.02.2008, 21:05:33
apropo, eu il stresam pe al meu ca nu-mi zicea ca imi sta bine parul cand veneam de la coafor ("aaa, ai fost la coafor/") asa ca acum e asa de dragut ca din cand in cand imi spune "iti sta bine parul, ai fost la coafor?"=))

andymatei
05.02.2008, 21:06:16
Si nu ti s-au inmuiat genunchii si inimioara cand ti-a spus ca esti frumoasa :D

nicky_s
05.02.2008, 21:07:32
sa stii ca nu prea fac diferente...ca ieri am fost acolo la salon si ma rog eu acolo fac tot si par, cosmetica, manichiura...si ma suna ca nu eram acasa. Ii spun ca ei sunt la salon. Ajungt acasa se uita la mine si zice "Ce frumoasa esti!"
Eu imi facusem unghiile!:-p:))
exactly my point! daca le zici ca ti-ai facut ceva atunci "remarca"

taia
05.02.2008, 21:09:34
Si nu ti s-au inmuiat genunchii si inimioara cand ti-a spus ca esti frumoasa :D
Da cum sa nu?
Si dupa aia m-am isterizat ca iar nu observa nimica!:D
Da asa-s ei!~
De altfel, cand mergem la socrii, de fapt e acolo el si merg dupa el si se nimereste sa fi fost sa-mi fac ceva soacra-mea intotdeauna, cum intru, observa si o spune cu voce tare! Ca ea e intre trei barbati pe care ii cunoaste si nu vrea sa raman neobservata! Si, dupa ce zice ea vede si a meu ca e o schimbare!=))

andymatei
05.02.2008, 21:12:34
Noroc cu soacra :D si a mea observa daca am fost la coafor si deobicei imi spune chestii dragute ca "Eu nu stiu dupa ce te duci la coafor ca tot n-are ce sa-ti faca la parul ala"..."Tu te-ai tuns?"...:D

Apropo am fost la coafor azi :">:">:">:">

nicky_s
05.02.2008, 21:13:46
Noroc cu soacra :D si a mea observa daca am fost la coafor si deobicei imi spune chestii dragute ca "Eu nu stiu dupa ce te duci la coafor ca tot n-are ce sa-ti faca la parul ala"..."Tu te-ai tuns?"...:D

ce dragutaaaaaaaaaaaaaaaaaa8-}

nicky_s
05.02.2008, 21:15:29
Andy intra pe topicul cu torturi, pls!

nicky_s
05.02.2008, 21:21:00

soacra ta te iubeste mult, da?

taia
05.02.2008, 21:22:41

da apropo de ce cheltui banii pe asa ceva! A mea nu spune dinastea dar a avut grija sa ne atraga atentia ca daca ramanem cu ceva bani la nunta "putem merge in Grecia sau ne putem termina casa! E treaba noastra"
Iar raspunsul meu a fost ca nu ma multumesc cu Grecia ci plec undeva unde costa mai mult!!!:D

andymatei
05.02.2008, 21:24:32
soacra ta te iubeste mult, da?

taareeeeeeeee mult! Ca eu pe ea :D

taia
05.02.2008, 21:25:53
taareeeeeeeee mult! Ca eu pe ea :D
Da totusi pe cine iubeste soacra?
Pe mine! LA SUPRAFATA!

nicky_s
05.02.2008, 21:28:34
mai eu nu am problema asta cu soacra! cu socrul meu nu prea sunt pe aceeasi lungime de unda, dar .....saptamana asta ne-a intrebat cum stam cu pregatirile? in ideea in care noi ne ocupam cu tot. si mai zice "ca nu vrem sa avem surprize".
acu sunt calma da' daca imi zice asta inanite de nunta nu raspund de mine:-L

nicky_s
05.02.2008, 21:29:53
mi s-a parut mie ca e ceva schimbat la tine:-p

taia
05.02.2008, 21:33:31
mai eu nu am problema asta cu soacra! cu socrul meu nu prea sunt pe aceeasi lungime de unda, dar .....saptamana asta ne-a intrebat cum stam cu pregatirile? in ideea in care noi ne ocupam cu tot. si mai zice "ca nu vrem sa avem surprize".
acu sunt calma da' daca imi zice asta inanite de nunta nu raspund de mine:-L
las ca te calmezi tu7...sau ea sau...cine stie

nicky_s
05.02.2008, 21:35:20
las ca te calmezi tu7...sau ea sau...cine stie
la cum ma cunosc, nu cred. acu' pot sa ma abtin da' cand sunt stresata nu prea menajez pe nimeni, parca mi se dezleaga limba si spun tot ce am pe suflet:D

taia
05.02.2008, 21:40:10
la cum ma cunosc, nu cred. acu' pot sa ma abtin da' cand sunt stresata nu prea menajez pe nimeni, parca mi se dezleaga limba si spun tot ce am pe suflet:D
cred ca din acest pdv toate sunt la fel...dar mai nou eu prefer sa stau acasa sa nu ma mai duc sa ii ascult, sa ma enervez, sa comentez! Cam greu ca pui inca nu si-a taiat cordonul ombilical, e numai pe jumatate ros!

andymatei
05.02.2008, 21:40:11
multumex frumos!:*:*:*

taia
05.02.2008, 21:42:19
multumex frumos!:*:*:*
da...apropo...ati descoperit de unde va cunoasteti voi doua?????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ???????????

andymatei
05.02.2008, 21:43:58
Nope ca nu vrea sa imi spuna rautatea asta mica :(( :((

nicky_s
05.02.2008, 21:44:14
cred ca din acest pdv toate sunt la fel...dar mai nou eu prefer sa stau acasa sa nu ma mai duc sa ii ascult, sa ma enervez, sa comentez! Cam greu ca pui inca nu si-a taiat cordonul ombilical, e numai pe jumatate ros!
asa sunt mamele de baieti (ai grija daca faci baiat). am avut si noi niste meciuri. adica nu putea sa isi faca program cu mine sambata (in ideea in care in timpul sapt. ne vedem seara si suntem rupti de oboseala) ca trebuia sa o duca pe mama in sat :-L . nu cerea ea sa o duca, dar suna si ne intreba ce facem si zicea ca ea merge in sat, cu autobusulllllllllllllllllllllllll, si lui i se rupea inima, cum sa mearga maica-sa cu autobusul..........:-L :-L :-L

nicky_s
05.02.2008, 21:45:05
hai ca e mai bine asa! sau poate nu???:-? :-? :-? :-?

taia
05.02.2008, 21:45:53
asa sunt mamele de baieti (ai grija daca faci baiat). am avut si noi niste meciuri. adica nu putea sa isi faca program cu mine sambata (in ideea in care in timpul sapt. ne vedem seara si suntem rupti de oboseala) ca trebuia sa o duca pe mama in sat :-L . nu cerea ea sa o duca, dar suna si ne intreba ce facem si zicea ca ea merge in sat, cu autobusulllllllllllllllllllllllll, si lui i se rupea inima, cum sa mearga maica-sa cu autobusul..........:-L :-L :-L
ce cunoscut suna! Sa-ti spun ca al meu in fiecare zi dupa serviciu merge pe acasa sa-i vada? si abia apoi vine acasa? Si ce ma enervez candfac ceva bun de papa si...el a mancat deja?

nicky_s
05.02.2008, 21:46:28
mai am 4 luni si doua zile ..... pana devin cool wife=)) =)) =))

taia
05.02.2008, 21:46:42
Da acuma chiar ar putea!

taia
05.02.2008, 21:47:20
mai am 4 luni si doua zile ..... pana devin cool wife=)) =)) =))
Eu am mai putin: 3 luni si 2 zile!
Doamne fetelor ce trece timpul!

nicky_s
05.02.2008, 21:48:53
ce cunoscut suna! Sa-ti spun ca al meu in fiecare zi dupa serviciu merge pe acasa sa-i vada? si abia apoi vine acasa? Si ce ma enervez candfac ceva bun de papa si...el a mancat deja?
si al meu iese mai repede si pana vine pe mine sa ma ia de la lucru sta la ei...
nu vine acasa, nu face alte lucruri, si de aia duminica trebuie sa mergem sa ii vedem pe ai lui, ....... pe care i-a vazut aproape in fiecare zi. a, da si nu mancam impreuna ca el e satul. toti or fi la fel?:(

nicky_s
05.02.2008, 21:50:32
Da acuma chiar ar putea!
bine Andy, ne stim din Aiesec, eram prietene f. bune pana la un moment dat (nu stiu ce s-a intamplat , probabil ceva stupid si pueril) sooooooo????

nicky_s
05.02.2008, 21:51:46
Eu am mai putin: 3 luni si 2 zile!
Doamne fetelor ce trece timpul!
mai ce e si cu tickerele astea . adica eu am nunta in 7 si am 4 luni+2 zile, tu ai nunta in 10 si ai 3luni+2zile? o fi grea matematica sau o fi paharul asta de vin pe care il am in fata?

taia
05.02.2008, 21:58:24
mai ce e si cu tickerele astea . adica eu am nunta in 7 si am 4 luni+2 zile, tu ai nunta in 10 si ai 3luni+2zile? o fi grea matematica sau o fi paharul asta de vin pe care il am in fata?
Tu ai in iunie, eu in mai...da si eu m-am cam intrebat !

taia
05.02.2008, 21:58:58
bine Andy, ne stim din Aiesec, eram prietene f. bune pana la un moment dat (nu stiu ce s-a intamplat , probabil ceva stupid si pueril) sooooooo????
am aflat! sa vedem reactii! Andy?

taia
05.02.2008, 22:00:09
si al meu iese mai repede si pana vine pe mine sa ma ia de la lucru sta la ei...
nu vine acasa, nu face alte lucruri, si de aia duminica trebuie sa mergem sa ii vedem pe ai lui, ....... pe care i-a vazut aproape in fiecare zi. a, da si nu mancam impreuna ca el e satul. toti or fi la fel?:(
DA! Si noi in duminica in care nu mergem la mami (mea) suntem acolo...da macar nu trebuie sa fac de mancare!!!=))

nicky_s
05.02.2008, 22:00:26
Tu ai in iunie, eu in mai...da si eu m-am cam intrebat !
cu lunile e ok, zilele nu ies la socoteala.
sigur e vinul....=P~

nicky_s
05.02.2008, 22:01:12
DA! Si noi in duminica in care nu mergem la mami (mea) suntem acolo...da macar nu trebuie sa fac de mancare!!!=))
soacra-mea ii calca camasile, deci .....:)) :)) :))

taia
05.02.2008, 22:02:44
soacra-mea ii calca camasile, deci .....:)) :)) :))
acuma facem concurs?=))=))=))

taia
05.02.2008, 22:03:16
cu lunile e ok, zilele nu ies la socoteala.
sigur e vinul....=P~
la mine o fi berea!!!

nicky_s
05.02.2008, 22:03:46
acuma facem concurs?=))=))
ce facem totusi ne laudam soacrele sau le desfiintam? =))andy tu cu ce te lauzi?

andymatei
05.02.2008, 22:03:57

Hmm...pe mine ma cam distruge Nick-ul tau! Ca ma duce cu gandul la Nico si can iti intra o paradigma in cap stii ca greu o mai scoti :D

Ciudat cum se duc prieteniile, :( acum stau si ma gandesc la persoane care atunci erau universul si acum imi e greu sa ma imi amintesc unde sunt. Dar prietene cu adevarat apropiate pe care le-am pierdut din motive neclare (care nu includ timpul) au fost putine...cah ca devin sentimentala la batranete

I need more clues...I'm old :((...one more :(...

nicky_s
05.02.2008, 22:04:19
la mine o fi berea!!!
mai alcoholica mica\:D/

nicky_s
05.02.2008, 22:05:29
Hmm...pe mine ma cam distruge Nick-ul tau! Ca ma duce cu gandul la Nico si can iti intra o paradigma in cap stii ca greu o mai scoti :D

Ciudat cum se duc prieteniile, :( acum stau si ma gandesc la persoane care atunci erau universul si acum imi e greu sa ma imi amintesc unde sunt. Dar prietene cu adevarat apropiate pe care le-am pierdut din motive neclare (care nu includ timpul) au fost putine...cah ca devin sentimentala la batranete

n'are leg. cu nickul poate doar ultima litera... asa incepe numele de familie, actualul....
cate prietene "cele mai bune" ai avut in A...?

taia
05.02.2008, 22:05:37

Da Andy acuma ceri cam multe!!!
Hai totusi Nicky ajut-o ca deja si eu sunt curioasa!!!^:)^

taia
05.02.2008, 22:06:24
mai alcoholica mica\:D/
nu neaparat da berea chiar imi place!!!asa dupa cina ajuta la digestie!!!:">

andymatei
05.02.2008, 22:07:26
ce facem totusi ne laudam soacrele sau le desfiintam? =))andy tu cu ce te lauzi?

Off...nici macar nu mai deschid subiectul. Cand am povestit si eu una alta la subiectul dedicat soacrelor am primit nu stiu cate PM-uri de incurajare si mesaje de "compatimire"...ce sa mai zic

Eu am probleme serioase aici fac socoteli...combinatii, de la ce poa' sa vina nick-ul, cine nu ne-a vazut de mult...

nicky_s
05.02.2008, 22:07:29
nu neaparat da berea chiar imi place!!!asa dupa cina ajuta la digestie!!!:">
bine atunci, in sanatatea ta!

taia
05.02.2008, 22:07:49
ce facem totusi ne laudam soacrele sau le desfiintam? =))
eu zic sa le lasam in pace...nici macar sa nu le pomenim..,.

andymatei
05.02.2008, 22:09:01
Una! nici azi nu inteleg ce s-a intamplat :(

nicky_s
05.02.2008, 22:10:42
NICI EU! >:D<

nicky_s
05.02.2008, 22:12:13
parca am fi la SURPRIZE sau la IARTA-MA :D

taia
05.02.2008, 22:13:24
bine atunci, in sanatatea ta!
a voastra dragele mele!

andymatei
05.02.2008, 22:13:56
pai mai conteaza?...
Dar daca ne spunea cineva atunci ca o sa incepem sa povestim dupa vre-o 7 ani pe un site dedicat mireselor noi ce ziceam....:))

taia
05.02.2008, 22:13:57
da cine mai intelege ceva?=))

taia
05.02.2008, 22:14:36
pai mai conteaza?...
Dar daca ne spunea cineva atunci ca o sa incepem sa povestim dupa vre-o 7 ani pe un site dedicat mireselor noi ce ziceam....:))
c-a innebunit lupul?=))=))=))=))=))=))=))=))

taia
05.02.2008, 22:16:49
Off...nici macar nu mai deschid subiectul. Cand am povestit si eu una alta la subiectul dedicat soacrelor am primit nu stiu cate PM-uri de incurajare si mesaje de "compatimire"...ce sa mai zic
.
sa stii ca asa e...desi...nu cred neaparat ca de asta ai nevoie!

nicky_s
05.02.2008, 22:18:04
pai mai conteaza?...
ca suntem prea COOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL=)) =)) =)) pentru asa ceva

andymatei
05.02.2008, 22:18:39
Adica...Taia...cel putin il trimiteam la tine la o verificare mica :D

Stii cum ni se spunea...ca suntem ca cei doi batrani din Sesame street...in veci trebuia sa avem noi vre-un motiv sa stam sa carcotim :D
Am unele dintre cele mai frumoase amintiri din perioada aceea :)

nicky_s
05.02.2008, 22:18:52
7 ani, asa de mult? sigur?

taia
05.02.2008, 22:19:59

Stii cum ni se spunea...ca suntem ca cei doi batrani din Sesame street...in veci trebuia sa avem noi vre-un motiv sa stam sa carcotim :D
hm! Anii studentiei!
Sigur il declaram nebun! CU SEMNATURA!

nicky_s
05.02.2008, 22:20:24

mee too! si nu e numai vinul, intr-adevar o data cu varsta devii mai sentimental.......:-? :))

andymatei
05.02.2008, 22:20:30
Pai eu stiu ca eu si matematica nu suntem chiar cele mai bune prietene dar parca pe acolo iese la socoata

Ia socoteste tu...

taia
05.02.2008, 22:20:45
7 ani, asa de mult? sigur?
da chiar e mult!
Mai fetelor voi ati terminat cam deodata cu mine!!!
Ma ce babe suntem!~

andymatei
05.02.2008, 22:21:53
ca suntem prea COOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL=)) =)) =)) pentru asa ceva

Bai...adica la "noi in sat"...eram noi doua "cool-e" rau de tot :))

nicky_s
05.02.2008, 22:22:51
da chiar e mult!
Ma ce babe suntem!~
te rog...................[-X

suntem in floarea varstei.............:-p
suntem COOL

nicky_s
05.02.2008, 22:23:31
Bai...adica la "noi in sat"...eram noi doua "cool-e" rau de tot :))
hmmmmm???
asta sigur e vinul:D

andymatei
05.02.2008, 22:23:36
da chiar e mult!
Ma ce babe suntem!~

Anul trecut am implinit 28 de ani :-$:-$:-$:-$
Eu ma gandeam ca "atunci cand o sa fiu foooarte batrana, asa pe la 30 de ani..."

Vaaleeeeeeeeeuuuuu!

taia
05.02.2008, 22:23:46
te rog...................[-X

suntem in floarea varstei.............:-p
suntem COOL
CORECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stiti ce va pupacesc ca plec la nani...
Sa aveti o zi frumoasa maine si astept noutati!!!>:D<>:D<>:D<

nicky_s
05.02.2008, 22:24:26
Pai eu stiu ca eu si matematica nu suntem chiar cele mai bune prietene dar parca pe acolo iese la socoata

Ia socoteste tu...
da, 7 ani, inca nu am uitat atata matematica incat sa numar. e ok, sunt pe calea cea buna

taia
05.02.2008, 22:24:29
Eu ma gandeam ca "atunci cand o sa fiu foooarte batrana, asa pe la 30 de ani..."

Vaaleeeeeeeeeuuuuu!
asa gandeam si eu dar eu am facut deja 30 in noiembrie...deci pot sa mo9r...:)):)):))

nicky_s
05.02.2008, 22:25:08

Vaaleeeeeeeeeuuuuu!
si eu credeam ca viata se termina la 30. anul asta fac 28.:-B

nicky_s
05.02.2008, 22:26:01
CORECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stiti ce va pupacesc ca plec la nani...
Sa aveti o zi frumoasa maine si astept noutati!!!>:D<>:D<>:D<
somnic usor! ca maine e zi de munci!>-)

andymatei
05.02.2008, 22:26:48
asa gandeam si eu dar eu am facut deja 30 in noiembrie...deci pot sa mo9r...:)):)):))

Si eu tot din Noiembrie :)...Scorpiuta sau Sagetator?

nicky_s
05.02.2008, 22:26:55
speram ca nu ca esti tanara si sanatoasa si nu mai are cine ne raspunde la mesaje si ne trezim ca butonam singure, si asta e grav..................:-p

andymatei
05.02.2008, 22:27:26
Noapte buna dragele mele!

nicky_s
05.02.2008, 22:28:32
noapte buna!

andymatei
06.02.2008, 11:30:42
Nicky_s...Tu si cu nick-ul tau de inducere in eroare a inamicului.

Si zi tu draguta ce rochie de mireasa o sa ai tu?...Parca nu mi te pot imagina in rochie de mireasa...tot asa mult iti plac fustele :))

nicky_s
06.02.2008, 18:39:26
duminica nu sunt in oras. trebuie sa "livrez" un catzel la 80 de km.:D

nicky_s
06.02.2008, 19:05:18
Nicky_s...Tu si cu nick-ul tau de inducere in eroare a inamicului.

Si zi tu draguta ce rochie de mireasa o sa ai tu?...Parca nu mi te pot imagina in rochie de mireasa...tot asa mult iti plac fustele :))
aia pe care mi-am ales-o imi place =P~

nicky_s
06.02.2008, 22:40:04
am un ticker nou, nu stiu ce s-a intamplat cu cel vechi, cred ca l-am pierdut, =)) da' il caut=)) .
anunt: pierdut ticker, ofer recompensa;))

andymatei
07.02.2008, 13:52:51
Mai dar ce ticker frumos cu inimioare ai tu :)

Hai na, zi cum e rochita ta? Lasa-ma sa ghicesc...sirena :-?

andymatei
07.02.2008, 13:55:08
Catel? ce catel...frumos? dragalas? Ce rasa? Poze nu ai?

taia
07.02.2008, 15:42:35
am un ticker nou, nu stiu ce s-a intamplat cu cel vechi, cred ca l-am pierdut, =)) da' il caut=)) .
anunt: pierdut ticker, ofer recompensa;))
a de unde-l ai? Si eu vreau!!!!

taia
07.02.2008, 19:00:52
iti plac cateii?

andymatei
07.02.2008, 20:01:26
Foaaarte mult! Doar pisicutele imi plac la fel de mult ca si cateii :D

taia
07.02.2008, 20:21:41
Foaaarte mult! Doar pisicutele imi plac la fel de mult ca si cateii :D
Eu sincer nu sunt incantata de pisici dar ador cateii. Am avut si eu unul care mi-a fost tare tare drag si dupa 15 ani a trebuit sa-l adormim ca nu mai rezista saracul. Atunci am zis ca nu mai vreau altul...

andymatei
07.02.2008, 20:25:50
Saracutul catel! Saracuta Taia! :(:(:(

taia
07.02.2008, 20:34:52
Saracutul catel! Saracuta Taia! :(:(:(
Taia ca si Taia ca-l vedea la sfarsit de saptamana da sa-l vezi pe tatal, om in toata regula cu fata de maritat, cum plangea!!!

andymatei
07.02.2008, 20:59:47
Lesne de inteles. Noi cand a trebuit sa-l eutanasiem pe Bobi a fost jale generala in toata familia. Si Bobita avea 17 ani :(

taia
07.02.2008, 21:03:11
Lesne de inteles. Noi cand a trebuit sa-l eutanasiem pe Bobi a fost jale generala in toata familia. Si Bobita avea 17 ani :(
deci clar...stii prin ce am trecut si noi...de multe ori cand plec la ai mei prima intrebare e "Hunter?" Si a trecut deja aproape un an

nicky_s
07.02.2008, 21:09:02
nu am poze da sigur o sa-i fac. un catzel care are mama dog german, tatal necunoscut:D , sper ca nu pudel=))=))=)).si are cateva saptamani, deci trebuie sa fie f. dragut la varsta asta

nicky_s
07.02.2008, 21:09:58
Mai dar ce ticker frumos cu inimioare ai tu :)

Hai na, zi cum e rochita ta? Lasa-ma sa ghicesc...sirena :-?
wrong, e princess:D :-p

nicky_s
07.02.2008, 21:11:00
e urat, nu imi place, tre' sa imi fac din nou tickerul vechi ca ieri nu mai mergea, nu stiu de ce...:-?

nicky_s
07.02.2008, 21:11:32
da click pe el si te duce la site

nicky_s
07.02.2008, 21:14:27
we are soooooooooooooooooooooo out of topic:)

taia
07.02.2008, 21:15:41
da click pe el si te duce la site
Am ajuns acolo...da nu-mi da nici o optiune de inserare...de acolo nu stiu eu cum merg mai departe!

taia
07.02.2008, 21:22:33
we are soooooooooooooooooooooo out of topic:)
am observat de ceva vreme da...

nicky_s
07.02.2008, 21:25:51
bifezi una din poze: adica benzile alea lungi care iti arata perioada, apoi alegi si maimutiul ala care o sa de deplaseze sa iti arate cat timp ai, alegi data, culoarea, textul si dai create my ticker. da tickerul tau e fain ce are?

nicky_s
07.02.2008, 21:26:52
am observat de ceva vreme da...
bine ca nu prea intra adminii pe topicuri de provincie:-p

taia
07.02.2008, 21:27:58
bifezi una din poze: adica benzile alea lungi care iti arata perioada, apoi alegi si maimutiul ala care o sa de deplaseze sa iti arate cat timp ai, alegi data, culoarea, textul si dai create my ticker. da tickerul tau e fain ce are?
le-am ales..dupa? ca imi da un cod si ce fac cu el?
M-am plictisit de asta

andymatei
07.02.2008, 21:29:10
Pai pe unde umblasi printesa???? Taia si eu plangeam aici dupa tine :D

taia
07.02.2008, 21:29:11
le-am ales..dupa? ca imi da un cod si ce fac cu el?
M-am plictisit de asta
A si mi-l creeaza si zice ca mai am 0 zile...ca bine-ar fi!

nicky_s
07.02.2008, 21:33:07
A si mi-l creeaza si zice ca mai am 0 zile...ca bine-ar fi!
n-ai setat data

taia
07.02.2008, 21:33:40
n-ai setat data
acuma am setat si data...da cum il fac sa apara in locul celuilalt?

taia
07.02.2008, 21:34:25
acuma am setat si data...da cum il fac sa apara in locul celuilalt?
Voi vedeti ce prostii imi apar?

nicky_s
07.02.2008, 21:34:39
Pai pe unde umblasi printesa???? Taia si eu plangeam aici dupa tine :D
aaaaaaaaaaaa, eu? ;-)

nicky_s
07.02.2008, 21:36:38
Voi vedeti ce prostii imi apar?
iti apare codul. copiezi codul ala de zice deasupra, web pages nu stiu ce...

andymatei
07.02.2008, 21:38:09
Not off topic at all :D eu voiam sa sugerez folosirea catelului pe post de element distinctiv. La intalnire Nicky_s va avea un catelus in brate - deci e important sa stim cum arata :D

Taia si cu mine nu puteam aduce cateii din motivele evidentiate mai sus :(

Deci nu suntemj off topic :D

taia
07.02.2008, 21:39:47
iti apare codul. copiezi codul ala de zice deasupra, web pages nu stiu ce...
Nu stiu unde...la semnatura? sau unde?:((:((:((:((

nicky_s
07.02.2008, 21:45:27
nu stiu de ce eu nu pot sa imi fac ticker pe siteul ala acuma, da click pe tickerul meu ca e mai fain siteul

andymatei
07.02.2008, 21:46:02
Ia stai ca acuma mi-a picat fisa (va place ce "sharp" sunt azi??:-B:-B:-B?)

Nicky...tu in rochie princess???...:O:O:O:O:O
Adica nu sunt singura care a renuntat la "principii"?

nicky_s
07.02.2008, 21:46:49
eu daca deschid linkul de la tickerul tau mi-l arata
http://ticker.7910.org/as1cCt_Fg0F1200ODU2MjY5NGx8MDAwMTM5OGx8QmVmb3JlIHR oZSBpbXBvcnRhbnQgZXZlbnQgd2VyZQ.gif

nicky_s
07.02.2008, 21:49:38
Ia stai ca acuma mi-a picat fisa (va place ce "sharp" sunt azi??:-B:-B:-B?)

Nicky...tu in rochie princess???...:O:O:O:O:O
Adica nu sunt singura care a renuntat la "principii"?
a, nu, sa stii ca pana nu m-am apucat de organizat nunta asta, am zis ca nu vreau asa...
acuma imi doresc toate chestiile "clasice": rochie impresionanta, bla bla. am zis ca o data poti sa faci nunta asa(a doua oara ar fi penibil sa te imbraci asa =)) ) asa ca vreau toate chestiile astea de "mirese". just for fun

taia
07.02.2008, 21:52:02
eu daca deschid linkul de la tickerul tau mi-l arata
http://ticker.7910.org/as1cCt_Fg0F1200ODU2MjY5NGx8MDAwMTM5OGx8QmVmb3JlIHR oZSBpbXBvcnRhbnQgZXZlbnQgd2VyZQ.gif
O ce nervi am

nicky_s
07.02.2008, 21:53:39
da, ma duc cu catzelul in Lotus, incepe sa latre, si unde auziti latrat si tipetele mele in incercarea de a-i convinge pe gardieni sa nu ma dea afara... acolo sunt eu, veniti sa ne intalnim...<:-P

taia
07.02.2008, 21:54:59
da, ma duc cu catzelul in Lotus, incepe sa latre, si unde auziti latrat si tipetele mele in incercarea de a-i convinge pe gardieni sa nu ma dea afara... acolo sunt eu, veniti sa ne intalnim...<:-P
e ok...iar noi vom avea fie o posetuta cu cutu pe ea, fie o bluzita, gasim noi ceva

nicky_s
07.02.2008, 21:56:53
e ok...iar noi vom avea fie o posetuta cu cutu pe ea, fie o bluzita, gasim noi ceva
o pisica de plush!:)) sau reala!

nicky_s
07.02.2008, 21:57:35
deja si eu ca intru pe site-ul ala si imi da eroare 405 Not allowed, NU STIU DE CE

nicky_s
07.02.2008, 21:59:45
Iar Nu-mi Merge Tickerul8-}

taia
07.02.2008, 22:00:57
deja si eu ca intru pe site-ul ala si imi da eroare 405 Not allowed, NU STIU DE CE
si mie tot asa imi face

taia
07.02.2008, 22:01:58
o pisica de plush!:)) sau reala!
si sa vezi ce scandal iese...cutu dupa pisica, tu dupa cutu, noi dupa tine...asa sigur ne intalnim

andymatei
07.02.2008, 22:04:30
a, nu, sa stii ca pana nu m-am apucat de organizat nunta asta, am zis ca nu vreau asa...
acuma imi doresc toate chestiile "clasice": rochie impresionanta, bla bla. am zis ca o data poti sa faci nunta asa(a doua oara ar fi penibil sa te imbraci asa =)) ) asa ca vreau toate chestiile astea de "mirese". just for fun

Cumnata-mea si-a luat rochie sirena (fie vorba intre noi si pentru ca stia ca eu asa imi doresc)...si desi a fost foarte frumoasa rochia, parca lipsea ceva.:-$
In plus nu am vrut sa pierd ocazia de a purta o rochie princess - si nu imi pare rau deloc...<:-Peste chiar fun sa dansezi cu asa o rochie. Nu vrei sa stii cum imi aratau poalele rochiei pe dimineata <:-P<:-P<:-P

nicky_s
07.02.2008, 22:04:53
ne da si la televizor, trei nebune alergau dupa o pisica care alerga dupa un caine sau invers=)) =)) =)) s-ar scandaliza toate duduile imbracate frumos sa iasa in lotus la un fresh de portocale

taia
07.02.2008, 22:05:00
Ma duc la culcare ca m-am suparat pe tickerele astea:((:((:((
Noapte Buna dragelor!

andymatei
07.02.2008, 22:07:51
Noapte buna draguta!

andymatei
07.02.2008, 22:10:06
Pai nu draga ...ne punem posetele pe antebrat (pe care apoi il tinem de parca ar fi usor rupt)...ne punem botine cu tocuri, colanti si ne facem bucle si alergam asa dupa matzul fugarit de catel...Asa e OK! Vom fi in trend! :D

nicky_s
07.02.2008, 22:12:36
Cumnata-mea si-a luat rochie sirena (fie vorba intre noi si pentru ca stia ca eu asa imi doresc)...si desi a fost foarte frumoasa rochia, parca lipsea ceva.:-$
In plus nu am vrut sa pierd ocazia de a purta o rochie princess - si nu imi pare rau deloc...<:-Peste chiar fun sa dansezi cu asa o rochie. Nu vrei sa stii cum imi aratau poalele rochiei pe dimineata <:-P<:-P<:-P
da sunt si modele dragutze, dar mai mult pe manechine sau daca ai 1.80 si 30 de kile. in plus nu prea mai ai unde purta o rochie princess (fara a fi penibila) decat la nunta ta! mi-e cam groaza de tot volumul pe care il are si cum o sa ma pot misca sau dansa, dar .. asta e !

nicky_s
07.02.2008, 22:13:07
Ma duc la culcare ca m-am suparat pe tickerele astea:((:((:((
Noapte Buna dragelor!
noapte buna! sa visezi catzei si pisicutze!

andymatei
07.02.2008, 22:25:25
Nicky, a ce restaurant faceti nunta?

tina19
08.02.2008, 08:23:28
Pai nu draga ...ne punem posetele pe antebrat (pe care apoi il tinem de parca ar fi usor rupt)...ne punem botine cu tocuri, colanti si ne facem bucle si alergam asa dupa matzul fugarit de catel...Asa e OK! Vom fi in trend! :D
moda asta imi "place" si mie mai ales ca acum sunt cat un tanc rusesc. deci si eu tot colanti, mana ca dupa fractura, tocuri (oricum port), buclele nu sunt chiar o problema si piesa de rezistenta sunt si blonda. ma incadrez? =P~

andymatei
08.02.2008, 11:38:33
Hai mai ca sigur nu esti cat un tanc rusesc ;)) ;)) ;))

Dar ce e cel mai important e atitudinea...eu cred ca trebuie sa iau lectii :-B :-B :-B

tina19
08.02.2008, 18:08:43
Hai mai ca sigur nu esti cat un tanc rusesc ;)) ;)) ;))

Dar ce e cel mai important e atitudinea...eu cred ca trebuie sa iau lectii :-B :-B :-B
pt ce iti trebuie tie lectii?

nicky_s
08.02.2008, 22:30:53
una va trebui sa iaba o gentuza pentru catzel care va trebui sa poarte un nume exotic (catzelul adica, astept sugestii :D ). si sa mergem tinandu-ne de brat, pasind in sincron.:-&

andymatei
09.02.2008, 13:39:36
Ca sa onoram clasicii (aka Paris Hilton) catelul trebuie sa se numeasca Tinkerbell =P~=P~=P~
Am eu o poseta mare rosie pt catzel...imi cer scuze, nu am roz cu cristale 8-|8-|8-|

andymatei
09.02.2008, 13:40:56
pt ce iti trebuie tie lectii?

Pt atitudinea corect de "diva de mall" :D...cred ca stau groaznic :D

nicky_s
09.02.2008, 18:05:15
Ca sa onoram clasicii (aka Paris Hilton) catelul trebuie sa se numeasca Tinkerbell =P~=P~=P~
Am eu o poseta mare rosie pt catzel...imi cer scuze, nu am roz cu cristale 8-|8-|8-|
astept catzelul sa imi fie livrat imediat =)) . o sa-l strig Tinkerbell sa vad cum reactioneaza. sper sa nu urle prea tare noaptea asta ca altfel ma trezesc in miezul noptii sa il duc la socri.:-s

nicky_s
09.02.2008, 18:06:04
Pt atitudinea corect de "diva de mall" :D...cred ca stau groaznic :D
du-te in lotus, watch and practice ca profesoare o sa ai multe.

nicky_s
09.02.2008, 18:09:06
Nicky, a ce restaurant faceti nunta?
la Nicoleta in Felix. noi ne-am trezit cam tarziu prin octombrie si ghici ca in cele vreo 20 de sali pe care le-am vazut locuri libere nu am gasit decat duminica sau in oct, nov... aici am putut alege ziua pe care am vrut-o plus ca am fost la o nunta si ne-a placut mult sala. si doamna e ok.

tina19
09.02.2008, 18:55:28
mai, la capitolul asta sunt repetenta. am fost recent in loctus (dupa vre-un an) si vai m-am dus necoafata si nemachiata, am vazut ca asa se poarta, num ai asa trebuie sa mergi.
si ma inebunesc "divele" astea care se plimba alene prin ditamai (ce saracia o fi lotusul ca magazin nu-i :-\), si se uita si rad dar de cumparat ele n-au bani in buzunare pana nu apare matahala.
am si eu of-urile mele.

nicky_s
09.02.2008, 20:10:47
e cu atat mai interesat cu cat matahala e mai in varsta, daca e si italian .............#-o

andymatei
09.02.2008, 22:35:04
Ce bine m-am gandit eu cu off-topicul asta :D...unde ne muta Mihu toate aberatiile ;));));));))

Am fost azi in Lotus ...sa studiez :D...plin ochi de dive...si si eu m-am dus necoafata :-":-":-"si in jeansi si T-shirt (colectia Disney originals :D)...rusine, rusine

taia
11.02.2008, 18:28:10
la Nicoleta in Felix. noi ne-am trezit cam tarziu prin octombrie si ghici ca in cele vreo 20 de sali pe care le-am vazut locuri libere nu am gasit decat duminica sau in oct, nov... aici am putut alege ziua pe care am vrut-o plus ca am fost la o nunta si ne-a placut mult sala. si doamna e ok.
Unde e Nicoleta?

taia
11.02.2008, 19:12:43
Am Ticker nou...lalalalalalala<:-P

andymatei
11.02.2008, 19:25:12
Mai da' ce ticker frumos! ;))

taia
11.02.2008, 19:36:04
Mai da' ce ticker frumos! ;))
Te pui cu te-ncurci?
La cat m-am stresat sa-mi pun un ticker...a iesit chiar frumos!
Subnt mandra de mine!!!

andymatei
11.02.2008, 19:38:35
Hiiihihihihhii...macar ti-a iesit :)

Si ce mai face domnisoara Taia? Cum a trecut week-endul?

taia
11.02.2008, 19:44:39
Hiiihihihihhii...macar ti-a iesit :)

Si ce mai face domnisoara Taia? Cum a trecut week-endul?
A inceput ok, vineri m-am dus la mami ca ma saturasem sa fiu singura...si m-a alintat, si m-a alintat.
Sambata? Perfect. L-am vazut pe bebe si pe fratiorul lui (finutul meu) a sosit si Pui si a venit la tara...ce puteai dori mai mult!!!
Duminica? Foarte bine a inceput. Mami avea doi de alintat si era pe culmile fericirii
Si, am pornit spre oradea, mai spre seara...dupa nici 10 km masinuta mea s-a saturat de mers, s-a oprit si n-a mai vrut sa porneasca pentru nimic in lume. Asa ca telefoane la socrumeu, la cumnatu-meu, nu eu Pui (noroc ca era cu mine!!!) asa ca am venit tractati
Azi? La mecanic!!! Chestie minora ceva releu ars, ieftin a scapat cu 60 Ron, da stesul de aseara!!!
Na! Ca v-am plictisit destul!!!
Vopua? cum v-a trecut?

andymatei
11.02.2008, 19:52:57
Saraca masinuta lui Taia :(

Foarte frumos trecut week-endul...a venit iubitul acasa Vineri seara :D
Sambata am avut program administrativ si seara de cumparaturi - cadouri de Valentine ;;);;);;)

Duminica am sarbatorit Valentine (noi nu sarbatorim in 14 pt ca e nebunie in oras si nici cum nu ne place ingramadeala si chelneritele ofticate), asa ca ne-am imbracat frumos, am luat masa la Corsarul, ne-am plimbacit un picutel...frumos ;));));));))

taia
11.02.2008, 19:57:40

Foarte frumos trecut week-endul...a venit iubitul acasa Vineri seara :D
Sambata am avut program administrativ si seara de cumparaturi - cadouri de Valentine ;;);;);;)

Duminica am sarbatorit Valentine (noi nu sarbatorim in 14 pt ca e nebunie in oras si nici cum nu ne place ingramadeala si chelneritele ofticate), asa ca ne-am imbracat frumos, am luat masa la Corsarul, ne-am plimbacit un picutel...frumos ;));));));))
Ce romantic! Si frumos! Si imi place restaurantul! Si plimbarea!
CE AI PRIMIT CADOU?

taia
11.02.2008, 19:59:16

Da saraca Taia! Ca am si plans de suparare aseara! Noroc ca Puiut era cu mine si m-a pupacit un pic si mi-a trecut!
Ca toate imi trec daca ma pupa!!!

andymatei
11.02.2008, 20:42:28
Mda...cunosc sentimentul. Nimic nu mai e asa grav daca ma tine in brate :D

Ne-am facut cadou cate un t-shirt Adi...s (ca sa nu facem reclama)...sunt dragute si la reducere :D

taia
11.02.2008, 20:52:21

Ne-am facut cadou cate un t-shirt Adi...s (ca sa nu facem reclama)...sunt dragute si la reducere :D
ce frumos! Noi nu obisnuim sa sarbatorim Valentine's asa cum face lumea, e aproape o zi ca oricare alta la faza ca nu e nevoie de o zi anume pt cadouri sau dinastea! Ca intr-adevar vine el cu o floare e adevarat...noi ne-am obisnuit ca eu fac ceva bun de papa si pregatesc masa festiv...si e asa romantic cu lumanari si tot tacamul...Dar facem dinastea si in alte zile nu numai de 14 februarie!

andymatei
11.02.2008, 21:03:24
Ce frumos! =D>
Chiar frumos din partea ta! Eu din pacate ajung acasa de-odata cu el, lucram in acelasi loc :D...asa ca surprizele culinare romantice sunt limitate :(

nicky_s
11.02.2008, 21:04:52
Am Ticker nou...lalalalalalala<:-P
super ticker! sa-ti traiasca!

nicky_s
11.02.2008, 21:12:08

sunt interesante cadourile astea facute din bugetul familiei. intotdeauna au un substrat practic. pana nu ne-am mutat impreuna ne luam tot felul de chestii dragutze dar cumva inutile, acu' totul e cu folos.

taia
11.02.2008, 21:14:33
sunt interesante cadourile astea facute din bugetul familiei. intotdeauna au un substrat practic. pana nu ne-am mutat impreuna ne luam tot felul de chestii dragutze dar cumva inutile, acu' totul e cu folos.
Acuma parca aveti mai multa grija la banuti nu?
Si noi tot cam asa suntem!!!

nicky_s
11.02.2008, 21:15:30
Unde e Nicoleta?
cum treci de Crisana si Muresul (statia de autobus) e panta aia care coboara de o iei spre centru, numai ca faci stanga si e ultima vila. e ceva cu galben si verde. ne-a placut ca au si piscina si cred ca se va lasa cu o balaceala. sper ca nu cu rochia de mireasa pe mine;))

andymatei
11.02.2008, 21:15:33
Hihihihi...in cazul meu un t-shirt e curat act de rebeliune impotriva bugetului! Asa de rar apuc sa le port, mai ales cele sport, sport :(
Ma gandesc ca nici tu nu prea alergi in t-shirt si jeansi pe la munci. Tot la institutia financiara prestezi? (nu spunem nume, nu facem reclama :D)

andymatei
11.02.2008, 21:16:47
cum treci de Crisana si Muresul (statia de autobus) e panta aia care coboara de o iei spre centru, numai ca faci stanga si e ultima vila. e ceva cu galben si verde. ne-a placut ca au si piscina si cred ca se va lasa cu o balaceala. sper ca nu cu rochia de mireasa pe mine;))

Ba...cu rochia de mireasa!
Sala e super. Si noua ne-a placut, era in renovare cand am cautat noi :(