PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Alexandria

Pagini : 1 [2]

mirela_mm
02.02.2011, 21:10:31
Si pe mine m-ar interesa. PLsssssssss

vreau si eu pe cineva in alexandria care machiaza profi! nu sunt din oras si nus la cine sa apelez!

mirela_mm
02.02.2011, 21:11:24
Si eu tot la izabel... mi-ar placea sa imi spui punctele tari si slabe tinand seama ca o sa fii miresica inaintea mea.... ;-)

si eu am tot la izabel pe 31 iulie? ma puteti ajuta cu mai multe info?

pepsi_twist2008
21.02.2011, 18:43:31
Ceva miresici de Alexandria pentru 2012?Nu se anunta nimeni?

monikbride
22.02.2011, 16:17:18
Mai exista o miresica de 2012, dar inca nu am ales restaurantul:). Probabil k weekendul acesta rezolvam. Imi poti spune la care dintre restaurantele de la Potcoava te-ai hotarat? pup

pepsi_twist2008
27.03.2011, 18:50:57
Mai exista o miresica de 2012, dar inca nu am ales restaurantul:). Probabil k weekendul acesta rezolvam. Imi poti spune la care dintre restaurantele de la Potcoava te-ai hotarat? pup
Buna!la cel nou care s-a dat in folosinta in vara!scuze de intarziere!Ma bucur sa vad miresici de 2012 din Alexandria!Sper sa impartasim cat mai multe in masura de miresit!Ati ales restaurantul?pup.

rocsi6666
30.03.2011, 06:31:18
Buna,
fetelor, ajutati-ma si pe mine cu cateva informatii: unde se mananca cat de cat decent in oras? de zi cu zi, fara fitze, dar curat...unde gasesc o sala de aerobic miercuri seara? unde coafor/mani/pedi?
si, cine vrea sa iasa la cate o cafea miercuri seara, ca eu raman o noapte cazata la voi in oras si nu stiu pe nimeni si nimic...pls, pls,pls!!
mersi mult!:*:*:*

Anie
31.03.2011, 11:24:33
Buna,
fetelor, ajutati-ma si pe mine cu cateva informatii: unde se mananca cat de cat decent in oras? de zi cu zi, fara fitze, dar curat...unde gasesc o sala de aerobic miercuri seara? unde coafor/mani/pedi?
si, cine vrea sa iasa la cate o cafea miercuri seara, ca eu raman o noapte cazata la voi in oras si nu stiu pe nimeni si nimic...pls, pls,pls!!
mersi mult!:*:*:*
Buna draga mea,
Pai sa incepem:

de mancat mie imi place foarte mult restauranul din spatele catedralei( defapt este in fata ei), langa Sindicate, are un gardut de lemn in fata, o sa fie banca Raiffeisen si pe partea cealalta mai in fata, gasesti locul asta( au niste papanasi si salate mmmmmmm)=P~

Coafor recomand cu caldura pe cel situat chiar la sensul mare, undeva pe partea dreapta cum mergi spre autogara, acolo sunt doua fete Ana si Vali care fac minuni, cel putin coafurile sunt mai moderne.
Daca vrei nr. de tel., imi scri pe privat.

Aerobic.....nu stiu.

Din pacate la cafea nu pot, cu toate ca as fi incantata pt. ca sunt la munca.....

Oare am raspuns prea tarziu???

rocsi6666
31.03.2011, 19:16:49
NU E prea tarziu, ca vin in fiecare miercuri..ne-am cazat si am mancat la mara...catedrala asta e in centru? eu stiu deocamdata spitale, dispensare si farmacii...in orice caz, ca idee e scumpa mancarea pe la voi..

Anie
01.04.2011, 09:21:05
NU E prea tarziu, ca vin in fiecare miercuri..ne-am cazat si am mancat la mara...catedrala asta e in centru? eu stiu deocamdata spitale, dispensare si farmacii...in orice caz, ca idee e scumpa mancarea pe la voi..

cazarea intr-adevar este foarte scumpa.......parca am fi zona de munte=)), iar mancarea... poate fi si scumpa pe alocuri.
Catedrala da este in centru.
;-)

rocsi6666
01.04.2011, 18:33:33
cazarea intr-adevar este foarte scumpa.......parca am fi zona de munte=)), iar mancarea... poate fi si scumpa pe alocuri.
Catedrala da este in centru.
;-)
pai e ditamai ALEXANDRIA...;))....so, o sa caut catedrala aceea...si sper sa rezolv cu mancarea....mai ramane cu sala....ca daca tot nu ajung acasa, sa pierd timpul cu folos...imposibil sa nu fie o sala, ceva...daca descopar, va anunt..

Madalinutzza
20.06.2011, 19:22:09
Ceva miresici de Alexandria pentru 2012?Nu se anunta nimeni?
Buna,
Sunt noua pe aici..nunta in Alexandria pe 15 Septembrie 2012 la Hanul cu Noroc.
Deocamdata atat am stabilit...va mai anunt pe masura ce facem progrese!

pepsi_twist2008
21.06.2011, 20:25:45
Buna,
Imi pare bine sa vad miresici de 2012...am fost la o nunta la Han acum 3 ani si a fost foarte frumos!Spor la pregatiri!

Madalinutzza
22.06.2011, 15:27:59
Imi pare bine sa vad miresici de 2012...am fost la o nunta la Han acum 3 ani si a fost foarte frumos!Spor la pregatiri!

Da, e dragut localul...sper sa tina si vremea cu noi :)
Multumesc de urare!

Madalinutzza
22.07.2011, 13:00:32
Da, e dragut localul...sper sa tina si vremea cu noi :)
Multumesc de urare!

Intre timp am mai rezolvat cate ceva: formatia ce va canta la nunta si fotograful! :)

unana
05.08.2011, 12:46:52
Buna,

si noi avem pe 15 septembrie 2012 la grand...:) ...sunt atat de multe detalii de pus de punct ca nici nu stiu cu ce sa incep

dana76
06.11.2011, 17:10:07
Intre timp am mai rezolvat cate ceva: formatia ce va canta la nunta si fotograful! :)
Buna Madalina,eu sunt Dana, poate imi recomanzi si mie fotograful? noi avem nunta in Mai 2012 Alexandria.
Bafta in continuare @};-

dana76
06.11.2011, 17:35:54
Buna fetelor ,eu sunt Dana
Sunt din Bv si o sa am nunta in Mai 2012 Alexandria .Nu cunosc nimic pe acolo,ma poate ajuta cineva informativ? Va rog....
@};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-
Am nevoie de djei(lumini,fum,balonase sapun),cameraman,fotograf,coafeza ,o persoana care stie sa faca machiaj smokey eyes ,oameni care fac lucruri de calitate la preturi rezonabile,flori (liliac) ,porumbei albi ,perdea de lumini...
Daca esti un profesionis si vezi acest mesaj continuam pe privat
Fericire va doresc la toate !:gen_17:

Virginia13
13.01.2012, 23:07:22
Buna fetelor! Eu am data nuntii in iulie 2012, la rosu. Deschid acum un salon nou, o combinatie intre terasa si salon interior(sper sa iasa bine[-o<). As vrea si eu cateva recomandari de formatii/dj si fotograf...Nu mai locuiesc in Alexandria si nu prea mai cunosc pe nimeni de acolo. Deasemenea, voi de unde va luati aranjamentele florale? Si coafeza si cosmeticiana aveti vreo recomandare, miresicile care deja au sarbatorit acest eveniment? Si inca o rugaminte, daca nu e prea mult, a avut cineva nunta recent la rosu? Cum e servirea, mancarea? Dna cu care am vb parea foarte ok, dar stiti cum e la inceput...Sper sa nu am parte e surprize neplacute! Multumesc anticipat si sper ca nu v am plictisit cu intrebarile:)!!!

Aniy
03.02.2012, 12:42:29
Buna fetelor! Eu am data nuntii in iulie 2012, la rosu. Deschid acum un salon nou, o combinatie intre terasa si salon interior(sper sa iasa bine[-o<). As vrea si eu cateva recomandari de formatii/dj si fotograf...Nu mai locuiesc in Alexandria si nu prea mai cunosc pe nimeni de acolo. Deasemenea, voi de unde va luati aranjamentele florale? Si coafeza si cosmeticiana aveti vreo recomandare, miresicile care deja au sarbatorit acest eveniment? Si inca o rugaminte, daca nu e prea mult, a avut cineva nunta recent la rosu? Cum e servirea, mancarea? Dna cu care am vb parea foarte ok, dar stiti cum e la inceput...Sper sa nu am parte e surprize neplacute! Multumesc anticipat si sper ca nu v am plictisit cu intrebarile:)!!!

Buna
Sa incep recomandarile:-p:
Coafeza - eu m-am coafat de mai multe ori si am fost foarte multumita de fetele de la salonul de la sensul mare( inainte era sensul giratoriu cel mai mare) fetele se numesc Ana si Vali, daca vrei iti dau nr. de telefon.
Si mai este un salon vis-a-vis de Scoala 3, tipa de acolo chiar face minuni, nu am incercat, dar am vazut coafuri foarte frumoasa.

Am fost la o nunta la Rosu in vara si a fost foarte frumos, servirea a fost impecabila, fara reprosuri, mancarea foarte buna, ca un punct in minus(dar aici intervin oameni) la baie era cam murdar, dar erau si 2 petreceri odata si.....
Fotograf: pe centru aproape de Politia Municipala, cumva vis-a-vis de scoala 2 este un centru de fotografiere, cam ascuns, langa barul Kies (sper sa mai existe:D), baieti de aici filmeaza si fotografiaza foarte bine.

Poti sa imi spui si mie te rog cat te-a costat meniul si ce include (sunt o viitoare candidata)
.merci mult si spor la tot.

adelinacristea
04.02.2012, 12:46:12
Buna!
Eu am avut anul trecut nunta la Rosiori. M-a coafat o doamna din Alexandria, se numsete Adina are salon la un parter de bloc la HCC. eu am vrut un coc spaniol simplu si a facut minuni ( de la stres ramasesem cu foarte putin par) plus ca mi-a dat sfaturi foarte utile. De exemplu imi intrase in cap sa ma vopsesc inainte de nunta ( eu am culoarea naturata destul de frumoasa) si mi-a zis sa nu imi "stresez" parul si cu asta( altele ziceau merci ca mai incasau niste bani). Am fost foarte multumita pentru ca a venit acasa si mi-am simtit in elementul meu...plus ca a fost foarte rapida.
In alta ordine de idei, am o prietena care face marturii cu borcanase de miere si nuci, sau alte seminte si vi le poate aduce direct in Alexandria. Sunt foarte frumoase, le personalizeaza in culorile nuntii si pune si etichete, daca va intereseaza va pun in legatura.
Spor la pregaturi si cat mai putin stress.

Virginia13
06.02.2012, 13:52:54
Buna
Sa incep recomandarile:-p:
Coafeza - eu m-am coafat de mai multe ori si am fost foarte multumita de fetele de la salonul de la sensul mare( inainte era sensul giratoriu cel mai mare) fetele se numesc Ana si Vali, daca vrei iti dau nr. de telefon.
Si mai este un salon vis-a-vis de Scoala 3, tipa de acolo chiar face minuni, nu am incercat, dar am vazut coafuri foarte frumoasa.

Am fost la o nunta la Rosu in vara si a fost foarte frumos, servirea a fost impecabila, fara reprosuri, mancarea foarte buna, ca un punct in minus(dar aici intervin oameni) la baie era cam murdar, dar erau si 2 petreceri odata si.....
Fotograf: pe centru aproape de Politia Municipala, cumva vis-a-vis de scoala 2 este un centru de fotografiere, cam ascuns, langa barul Kies (sper sa mai existe:D), baieti de aici filmeaza si fotografiaza foarte bine.

Poti sa imi spui si mie te rog cat te-a costat meniul si ce include (sunt o viitoare candidata)
.merci mult si spor la tot.

Meniul este 210 si include: aperitiv, peste, sarmale, friptura, tort, bauturi (suc, apa, 1 cafea si vin). Aranjamentele de sala se platesc separat(husele). Ms de informatii!

Virginia13
06.02.2012, 13:55:39
Buna!
Eu am avut anul trecut nunta la Rosiori. M-a coafat o doamna din Alexandria, se numsete Adina are salon la un parter de bloc la HCC. eu am vrut un coc spaniol simplu si a facut minuni ( de la stres ramasesem cu foarte putin par) plus ca mi-a dat sfaturi foarte utile. De exemplu imi intrase in cap sa ma vopsesc inainte de nunta ( eu am culoarea naturata destul de frumoasa) si mi-a zis sa nu imi "stresez" parul si cu asta( altele ziceau merci ca mai incasau niste bani). Am fost foarte multumita pentru ca a venit acasa si mi-am simtit in elementul meu...plus ca a fost foarte rapida.
In alta ordine de idei, am o prietena care face marturii cu borcanase de miere si nuci, sau alte seminte si vi le poate aduce direct in Alexandria. Sunt foarte frumoase, le personalizeaza in culorile nuntii si pune si etichete, daca va intereseaza va pun in legatura.
Spor la pregaturi si cat mai putin stress.

Ms de informatii! As vrea nr dnei care te a coafat (si eu vreau tot un coc simplu) si informatii depsre prietena ta care face marturii. Te pup

ankj
10.09.2013, 19:40:39
buna fetelor!

eu voi avea la Grand anul viitor si acum sunt in cautare de formatie / dj. Ati putea sa-mi dati cateva recomandari?

Mersi frumos!

DianaDyana
11.11.2013, 20:21:15
http://party-dj.ro/

Recomand cu placere =D>

ankj
11.11.2013, 22:18:25
Ms pt raspuns,intre timp am rezolvat.

http://party-dj.ro/

Recomand cu placere =D>

bumbumbum
15.07.2014, 11:41:55
Sa oferim cateva informatii, s-ar putea sa fiu singura care scrie aici, dar eu am cautat informatii si nu am gasit, asa ca poate ajuta pe cineva.
Restaurant - am ales Grand, pentru sala foarte frumoasa si pentru pret, destul de convenabil 180 lei meniul, doamna care s-a ocupat de noi este foarte amabila, a raspuns la sute de intrebarii si ne-a oferit sfaturi. Vedem ce iese pana la sfarsit.
Formatie - Sonor, I-am ascultat la mai multe nunti si sunt pe gustul nostru, fiind si formatia care canta in restaurant cred ca o sa fie un avantaj pentru ca isi cunosc sala si sonorizarea va fi ok.

Manda_Alina
25.11.2014, 22:24:21
Nici o miresica din Alexandria in 2015??

DianaDyana
01.01.2015, 20:15:14
Sa oferim cateva informatii, s-ar putea sa fiu singura care scrie aici, dar eu am cautat informatii si nu am gasit, asa ca poate ajuta pe cineva.
Restaurant - am ales Grand, pentru sala foarte frumoasa si pentru pret, destul de convenabil 180 lei meniul, doamna care s-a ocupat de noi este foarte amabila, a raspuns la sute de intrebarii si ne-a oferit sfaturi. Vedem ce iese pana la sfarsit.
Formatie - Sonor, I-am ascultat la mai multe nunti si sunt pe gustul nostru, fiind si formatia care canta in restaurant cred ca o sa fie un avantaj pentru ca isi cunosc sala si sonorizarea va fi ok.

Puteti reveni cu informatii dupa nunta?

tr87sim
10.06.2015, 20:37:01
Buna Zuzulik,

Si eu ii am la nunta pe Verginica si Semnal si as vrea sa-mi spui daca mai fac programul cand se imbraca in tigani? Am auzit ca dupa ce termina programul, trec cu palaria pe la invitati, e adevarat?

Ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum visai, Casa de Piatra si sa fiti fericiti!

Buna fetelor! Va rog mult trimiteti-mi si mie nr de tel al Verginicai sau al altcuiva de la Semnal pentru ca imi doresc sa imi am la nunta si nu gasesc pe nicaieri online nr lor de tel.

Va multumesc mult!
Simona