PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Alexandria

Pagini : [1] 2

Rg
19.01.2008, 15:45:50
Fetelor eu fac nunta la Alexandria dar nu stiu unde o sa ma coafez si machiez..Imi recomandati ceva din Alexandria?

paradise
22.05.2008, 17:08:37
buna!!! in sfarsit cineva si la mine in judet!
stiu pe cineva care coafeaza super...cunosti orasul? unde faci nunta? <:-P sa vin sa te vad! <:-P

Rg
03.06.2008, 09:21:57
Doamnee credeam ca sunt singura aici..de aceea nu am mai intrat. :)) cununia o fac la Catedrala si petrecerea la Mara.

Hai ca iti dau mp cu adresa de mess sa imi vb acolo de coafeze :)

monikbride
03.06.2008, 20:32:57
buna fetelor, suntem 3 in total si eu imi voi face nunta tot in alexandria,eu sunt din bucuresti dar consortul meu este de acolo.Am vrea sa facem ori la mara ori la rosu in restaurantul nou.Eu inca nu am vazut noul restaurant de la rosu poate ma lumineaza vreuna din voi.stiti cumva dak e tot rustic.
merci mult,pupici

Rg
04.06.2008, 08:56:38
La rosu vroia tata :) ..habar nu am daca e tot rustic :-?

tu cand vrei sa faci nunta? nu de alta dar eu in septembrie nu am mai gasit loc pt iulie- august decat duminica ..deci ar tb sa te grabesti :)

paradise
04.06.2008, 18:30:43
Doamnee credeam ca sunt singura aici..de aceea nu am mai intrat. :)) cununia o fac la Catedrala si petrecerea la Mara.

Hai ca iti dau mp cu adresa de mess sa imi vb acolo de coafeze :)

super alegerea! am fost la o nunta la mara si mi-a placut tare mult! <:-P

paradise
04.06.2008, 18:32:08
buna fetelor, suntem 3 in total si eu imi voi face nunta tot in alexandria,eu sunt din bucuresti dar consortul meu este de acolo.Am vrea sa facem ori la mara ori la rosu in restaurantul nou.Eu inca nu am vazut noul restaurant de la rosu poate ma lumineaza vreuna din voi.stiti cumva dak e tot rustic.
merci mult,pupici

cred ca este acelasi lucru, numai ca nuntile nu se fac in restaurant ci intr-o anexa separata a complexului, daca intelegi ce vreau sa zic...ultima oara cand am fost pe la padure :D inca se lucra! >:D<
nu am fost la nicio nunta acolo!

monna84
14.06.2008, 19:11:12
>:D< Buna!Sunt Rodica,din Alexandria. Pe 21 iulie 2007 am avut nunta la restaurant Grand.A fost super.Se deschisese cu cateva saptamani inainte.

paradise
19.06.2008, 16:02:42
>:D< Buna!Sunt Rodica,din Alexandria. Pe 21 iulie 2007 am avut nunta la restaurant Grand.A fost super.Se deschisese cu cateva saptamani inainte.

buna! ;;) sa pui mai multe poze cu localul si date despre el...poate mai intra fete si se uita! <:-P

cezarra
07.07.2008, 16:22:53
De tort in Alexandria ce stiti? Am auzit ca ar fi cofetaria Bulevard si ca fac torturi bune cu martipan. Stiti ceva?

Eu am nunta in Turnu Magurele... dar caut prin imprejurimi ce am nevoie ca nu prea gasesc in Turnu:(

Rg
08.07.2008, 22:46:55
De tort in Alexandria ce stiti? Am auzit ca ar fi cofetaria Bulevard si ca fac torturi bune cu martipan. Stiti ceva?

Eu am nunta in Turnu Magurele... dar caut prin imprejurimi ce am nevoie ca nu prea gasesc in Turnu:(

In alexandria mai toata lumea face la vajaiala ..eu am de ales intre ei si cofetaria maria din rosiorii de vede. Si unii si altii iti aduc tortul la ora pe care o vrei tu. TB sa jung sa stabilesc si eu ce tort fac...

paradise
08.07.2008, 22:57:21

la bulevard fac torturi super! noi am luat prin martie unul de ciocolata invelit in ciocolata care a fost delicios! cred ca am si o poza pe undeva! /:)
de vajaiala nu stiu nimic, nu prea cumparam de acolo! :-$

cezarra
11.07.2008, 09:38:42
la bulevard fac torturi super! noi am luat prin martie unul de ciocolata invelit in ciocolata care a fost delicios! cred ca am si o poza pe undeva! /:)
de vajaiala nu stiu nimic, nu prea cumparam de acolo! :-$

Frumos tortul tau. Mie mi-e frica de martipan ca nu fac chiar martipan, sa nu fie pasta de zahar sau fondant. si as vrea un model pe care sa il duc eu si ei sa imi faca, nu complicat, eventual ei fac doar torturile si le pun pe suport, le acopera cu martipan si cumpar trandafirasii sau funditele de pe el si doar le ataseaza ca sa nu am pb.

cristi_nac
31.08.2008, 06:42:35
Buna foste miresici sau viitoare miresici din Alexandria!
Ma bucur foarte mult ca am gasit forum-ul asta exact cand am atata nevoie de informatii!
Ma numesc Cristina si as vrea tare mult sa-mi fac nunta in Alexandria (orasul meu natal). Numai ca nu mai locuiesc acolo de ani buni si habar nu am ce restaurante mai sunt acolo unde ar putea sa aiba loc petrecerea.
Cred ca imi va fi foarte greu sa-mi organizez toata nunta asa de la distanta!
Ati putea sa-mi spuneti cam ce restaurante mai bune sunt in Alexandria?
Nu prea stiu eu de ce sa mai apuc mai intai, dar stiu sigur ca trebuie sa aleg intai localul nu?
Va multumesc mult!

Rg
04.09.2008, 18:25:51
A trecut nunta. Acum impresii
nota 10 pt restaurant (Mara)
nota 12 pt tort(facut la vajaiala unde s-au inttrecut pe ei si l-au facut ca in p0za)

Sa nu va faceti buchetele la casa verda, si-a batut joc de buchetul meu. cand l-am aruncat am ramas cu jumate din trandafiri desi ii zisesem CLAR ca vreau sa fie fara microfon si cu strasuri, cand l-am vz am crezut ca fac atac de cord. O sa sun la dna felicia sa ii zic ca eu am platit buchet din drandafiri visinii cu strasuri si fara microfon, desi nu mai rezolv nimic.

nota 1 pt sefa de restaurant care a incercat sa imi strice nunta dar nu a reusit.

daca imi mai amintesc va mai zic.

cristi_nac
04.09.2008, 22:41:49
A trecut nunta. Acum impresii
nota 10 pt restaurant (Mara)
nota 12 pt tort(facut la vajaiala unde s-au inttrecut pe ei si l-au facut ca in p0za)

Sa nu va faceti buchetele la casa verda, si-a batut joc de buchetul meu. cand l-am aruncat am ramas cu jumate din trandafiri desi ii zisesem CLAR ca vreau sa fie fara microfon si cu strasuri, cand l-am vz am crezut ca fac atac de cord. O sa sun la dna felicia sa ii zic ca eu am platit buchet din drandafiri visinii cu strasuri si fara microfon, desi nu mai rezolv nimic.

nota 1 pt sefa de restaurant care a incercat sa imi strice nunta dar nu a reusit.

daca imi mai amintesc va mai zic.
Casa de piatra!
Sper ca o sa pui poze in curand, ca sa vedem si noi mai bine, ca sa ne inspiram si noi!
Restaurantul Mara este in Alexandria?

Rg
05.09.2008, 10:21:06
o poza de la restaurant deocamdata. Aseara m-am certat cu patroana de la casa verda. Tot ea face scandal pe banii mei. mi-a zis ca e culmea ca sunt nemultumita de buchet ca m-a primit cu lumanarile mele. I-am zis eu ei ca pe banii mei eu sunt stapana. Cel mai bine e sa evitati acea florarie daca nu vreti sa va plangeti de mila ca mine...

cristi_nac
06.09.2008, 03:21:15
o poza de la restaurant deocamdata. Aseara m-am certat cu patroana de la casa verda. Tot ea face scandal pe banii mei. mi-a zis ca e culmea ca sunt nemultumita de buchet ca m-a primit cu lumanarile mele. I-am zis eu ei ca pe banii mei eu sunt stapana. Cel mai bine e sa evitati acea florarie daca nu vreti sa va plangeti de mila ca mine...

Poza ta arata super! Imi place ringul de dans! E chiar frumos!
De abia astept sa mai pui si alte poze! De la restaurant!

cristi_nac
06.09.2008, 03:33:42

Si aranjamentele florale sunt superbe! Cred ca ai avut o nunta frumoasa!

cristi_nac
06.09.2008, 03:38:34
Rodica, poti te rog frumos sa ne pui si noua poze cu restaurantul Grand, sa vedem cum este? Cu sala, cum ai aranjat-o?
Merci mult, Cristina

Rg
09.09.2008, 13:38:41
Cateva poze cu restaurantul. Daca nu mai apuc azi sa mai pun va arat cand ma intorc din egypt.

Rg
18.09.2008, 16:48:00
Deci, am intrat in posesia pozelor facute de cei de la interdigital (filmari. ro) si sunt jalnice.. la 800 ron cat le-am dat nu isi merita nici macar 200 ron. Abia astept maine sa ma duc sa vad ce rezolv, sa mi le prelucreze... si sa imi scoata poze gratis pt ca altfel ma duc la protectia consumatorului... o sa va atasez poze sa vedeti si voi.. dar nu acum ca am prea multi nervi :))

poevicky
30.09.2008, 12:32:00

Draga Rodica,

sint noua pe forumul As vrea sa fac nunta in Alexandria, orasul natal si m-ar interesa sa aflu mai multe despre restaurantul Grand. Imi poti da tu mai multe detalii (inclusiv citeva fotos din restaurant cu aranjamentele). Am fost pe la Park, Bulevard, Han dar sincera sa fiu nu ma prea incintat nimik, poate am mai mult noroc cu Grand, fiind cit de cit nou ma gindesc ca arat mai bine.

Cu drag,
Vicky

ionescu_cld
02.10.2008, 19:37:01
Draga Rodica,

sint noua pe forumul As vrea sa fac nunta in Alexandria, orasul natal si m-ar interesa sa aflu mai multe despre restaurantul Grand. Imi poti da tu mai multe detalii (inclusiv citeva fotos din restaurant cu aranjamentele). Am fost pe la Park, Bulevard, Han dar sincera sa fiu nu ma prea incintat nimik, poate am mai mult noroc cu Grand, fiind cit de cit nou ma gindesc ca arat mai bine.

Cu drag,
Vicky

Buna,
Eu sunt din Bucuresti dar am fost duminica trecuta la o nunta , o verisoara de gr.2 care a facut nunta la restaurantul Grand(fosta cantina IPTE).A fost bine, totul aranjat frumos, nu am poze din pacate.

monna84
06.10.2008, 23:31:56
>:D< >:D< Buna,fetelor.Imi cer scuze ca nu v-am raspuns mai devreme, dar am avut probleme cu modemul de internet.
Noi am avut nunta la restaurant Grand si a fost f frumos. Acum am auzit ca au mai multe ornamente si pt exterior.

paradise
06.10.2008, 23:48:12
Deci, am intrat in posesia pozelor facute de cei de la interdigital (filmari. ro) si sunt jalnice.. la 800 ron cat le-am dat nu isi merita nici macar 200 ron. Abia astept maine sa ma duc sa vad ce rezolv, sa mi le prelucreze... si sa imi scoata poze gratis pt ca altfel ma duc la protectia consumatorului... o sa va atasez poze sa vedeti si voi.. dar nu acum ca am prea multi nervi :))

imi pare rau ca ai patit asa ceva!
nasii nostri i-au avut tot pe ei la nunta, in 2006, si au niste poze superbe!
acum, din cate stiu eu, ei au inceput sa angajeze necalificati din cauza ca au prea multe comenzi!
imi pare rau...sa ne pui poze, da? :*

monna84
06.10.2008, 23:53:07
<:-P Draga Vicky,
in legatura cu alegerea restaurantului, depinde si de ce anume va doriti voi.
Daca vreti un peisaj frumos, cu verdeata, puteti sa alegeti Mara sau Isabel. Este f frumos. Noi am ales Grand pt ca facusem rezervare la park,ne spusesera ca vor deschide o sala noua.Cand a fost gata sala si am vazut-o, am realizat ca nu prea aveam spatiu si cum Grandul se deschisese de curand, am reusit sa gasim data respectiva libera.

geoyan
15.10.2008, 12:55:54
Ce faceti fetelor?Nu mai zice nimeni nimic pe aici?Eu vroiam sa va intreb cu cat inainte se face programrea la biserica si la starea civila?Poooop......>:D< >:D<

paradise
15.10.2008, 22:46:53
Ce faceti fetelor?Nu mai zice nimeni nimic pe aici?Eu vroiam sa va intreb cu cat inainte se face programrea la biserica si la starea civila?Poooop......>:D< >:D<

la biserica poti vorbi ca si la primarie...cam cu 2 saptamani inainte...sau daca vrei la catedrala, mai din timp...cu 2 luni sa zic...

deeame
19.10.2008, 22:52:45
fetelor am si eu o intrebare: cam cat e meniul in alexandria? trebuie sa mergem la o nunta peste o luna si ceva, nu stiu exact la ce restaurant, si vroiam sa stiu cam care sunt preturile, asa in mare...poate puteti voi sa ma ajutati cu ceva informatii. va multumesc!

Alessia2703
19.10.2008, 23:52:02
fetelor am si eu o intrebare: cam cat e meniul in alexandria? trebuie sa mergem la o nunta peste o luna si ceva, nu stiu exact la ce restaurant, si vroiam sa stiu cam care sunt preturile, asa in mare...poate puteti voi sa ma ajutati cu ceva informatii. va multumesc!

Buna fetelor!
Nasii nostri au avut in septembrie nunta la Mara. Credeti-ma k nu am vazut locatie mai frumoasa k aia nici macar in bucuresti. Este deosebit si afara si inauntru. Si raportul calitate pret este excelent. din cate stiu eu la ei a fost 175 ron / pers doar mancarea sau asa ceva.
A fost o nunta de vis si restaurantul a fost super. Mancare buna, spatiu foarte mare (au avut 300 de invitati dar nu s-a simtit), ringul imens si servirea a fost buna. Singurul minus din partea mea a fost k nu se aerisea f bine, la un moment dat ma innecam cu fumul de tigare. Dar a fost frig si ploaie si geamurile au stat inchise. Poate daca este cald afara se poate sta cu geamul deschis si atunci e OK.

PS: Poze cred ca am cateva in Album.

paradise
20.10.2008, 00:08:42
noi am fost la o singura nunta anul asta si nu stiu cat a fost meniul...nu dam darul in functie de cat e meniul...nunta a fost la han
imi pare rau ca nu te pot ajuta!

deeame
20.10.2008, 09:06:30
ok, mersi frumos de informatii! eu sunt de parere ca trebuie sa te orientezi un pic si dupa meniu, ca sa le ramana si mirilor ceva. am fost la nunti la care unii au plusat pe langa meniu f putin sau au dat chiar sub pretul meniului.
acum fiecare da cat are, normal, ca inviti omul la nunta, ca iti e drag, nu pt bani, dar sa spunem lucrurilor pe nume: in ziua de azi este un efort financiar f mare sa faci o nunta si nu mi se pare corect.

geoyan
20.10.2008, 11:03:04
Acu o luna la restaurant GRAND numai mancarea a costat 150ron/pers.
Distractie placuta!

paradise
20.10.2008, 13:59:02
normal ca ajuti peste pretul meniului ;;)

geoyan
31.10.2008, 13:41:11
SE pare ca pe aici nu mai e nicio miresica de 2009:(( .NUmai zice nimeni nik:( .

vero_deea
04.11.2008, 13:53:44
SE pare ca pe aici nu mai e nicio miresica de 2009:(( .NUmai zice nimeni nik:( .

Geoyan,

am vazut ca faci nunta la Izabel. Ai idee cat va fi meniul acolo? Avans cat ai dat? Au un numar minim de persoane impus acolo? N-am fost la nici o nunta acolo, dar se spune ca este foarte frumos! ce alte informatii ne poti da?

vero_deea
04.11.2008, 13:58:37

te rog sa postezi si ale fotografii!! ne-ar fi de mare ajutor!

geoyan
04.11.2008, 21:32:41
Geoyan,

am vazut ca faci nunta la Izabel. Ai idee cat va fi meniul acolo? Avans cat ai dat? Au un numar minim de persoane impus acolo? N-am fost la nici o nunta acolo, dar se spune ca este foarte frumos! ce alte informatii ne poti da?
Noi am pus nunta din ianuarie si atunci ne-a spus ca pt anul 2007 meniul a fost cuprins intre 120-170ron.Pt.2008 nu facuse atunci pretul meniurilor pt 2009 nici atat.Avans am dat 5mil si nu ni s-a impus nici un nr. de meniuri.Nici noi nu am fost la nicio nunta acolo,dar la anu avem 3 in afara de a nostra,sper sa avem timp sa ne documentam pana atunci.Oricum merita este superb am vazut localul reamenajat plus ca iubi al meu a filmat o nunta acolo.Sper sa fie ok si sa nu se mareasca prea mult pretul meniurilor.

kikineatza
05.11.2008, 00:45:12

Buna fetelor,
Sunt si eu o miresica din Alexandria. Noi avem nunta pe 16 Mai 2009 la Han.
Avans am dat 600 ron si ne-au spus ca asta ar fi avansul pentru min 80 persoane. Cat despre meniu ne-au spus ca vom stabili asta cu o luna doua inainte de eveniment, cu precizarea ca anul acesta cel mai ieftin meniu a fost intre 100 - 120 lei. Acum nu stiu ce include acest "cel mai ieftin meniu". oricum de indata ce mai merg pe acolo si mai discut cate ceva, postez.

As fi vrut sa ma sfatuiti referitor la un salon pentru coafura. Chiar sunt intr-o mare dilema. Am inteles ca ar fi un salonas undeva in spatele strazii Dunarii cu intrare prin str. 1 DEc. stie cineva ceva despre el. V-ati coafat acolo vreodata. As vrea sa stiu daca ati fost multumite.

Va pup,
multumesc :)

geoyan
05.11.2008, 09:49:11
Buna fetelor,
Avans am dat 600 ron si ne-au spus ca asta ar fi avansul pentru min 80 persoane. Cat despre meniu ne-au spus ca vom stabili asta cu o luna doua inainte de eveniment, cu precizarea ca anul acesta cel mai ieftin meniu a fost intre 100 - 120 lei. Acum nu stiu ce include acest "cel mai ieftin meniu". oricum de indata ce mai merg pe acolo si mai discut cate ceva, postez.

As fi vrut sa ma sfatuiti referitor la un salon pentru coafura. Chiar sunt intr-o mare dilema. Am inteles ca ar fi un salonas undeva in spatele strazii Dunarii cu intrare prin str. 1 DEc. stie cineva ceva despre el. V-ati coafat acolo vreodata. As vrea sa stiu daca ati fost multumite.

Va pup,

Cred ca vb despre salonul Alexandra este chiar in blocul meu.Patroana de acolo este foarte buna,a avut si o coafeza f buna care numai e acum acolo:(( (eu la ea ma tundeam) si nimeni nu vrea sa-mi spuna unde e.Eu m-am tuns acu 2 sapt si m-am coafat si a fost foarte dezamagita.A adus doua pustoice care va dati seama ca nu au experinta.La patroana se ajunge cam greu este foate aglomerata,are clientele ei........E bine daca ai noroc sa apuci la ea.Multa bafta si sa-mi dai de stire ce ai facut.

kikineatza
05.11.2008, 14:20:29

Buna Monna,

Am si eu o rugaminte.
Imi poti spune te rog cine ti-a facut pozele si daca ai fost multumita de ele? te rog astept raspuns de la tine. Multumesc mult

Rg
05.11.2008, 20:46:02
http://hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=78725938&albumId=261676685

Aveti aici link cu niste poze de la mine de la nunta.
Eu parul mi l-am facut la salonul acela micut de langa rovi. Mi l-a facut Raluca, careia ii dau nota 10+. A resistat parul meu 3 zile.

kikineatza
05.11.2008, 21:32:18
http://hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=78725938&albumId=261676685

Eu parul mi l-am facut la salonul acela micut de langa rovi. Mi l-a facut Raluca, careia ii dau nota 10+. A resistat parul meu 3 zile.

Cine ti-a aranjat sala? Ai lucrat cu vre-o firma de aranjamente sau cei de la restaurant? Mi-a placut foarte mult.
Si coafura mi-a placut. Cred ca am sa apelez la acelasi salon.
Merci pentru informatie.

Rg
05.11.2008, 23:08:13
1. Sala este asezata de cei de la restaurant. Adica : huse si asezarea meselor. si fructelor.
2. Aranjamentele florale si arcada le-am facut pe dunarii langa posta (romtelecom) este acolo o florarie si va zic ca daca ar fi sa dau timpul inapoi tot acolo as face si buchetele ...
3. Eu nu am avut timp pt proba de coafura pt ca stau in bucuresti. Daca vrei imi zici si iti dau nr Ralucai de tel si mergi si faci si proba. Oricum e o tipa careia daca ii zici ca nu iti place sau sa iti mai faca ceva nu se supara si iti face ce vrei tu.

kikineatza
05.11.2008, 23:11:24
1. Sala este asezata de cei de la restaurant. Adica : huse si asezarea meselor. si fructelor.
2. Aranjamentele florale si arcada le-am facut pe dunarii langa posta (romtelecom) este acolo o florarie si va zic ca daca ar fi sa dau timpul inapoi tot acolo as face si buchetele ...
3. Eu nu am avut timp pt proba de coafura pt ca stau in bucuresti. Daca vrei imi zici si iti dau nr Ralucai de tel si mergi si faci si proba. Oricum e o tipa careia daca ii zici ca nu iti place sau sa iti mai faca ceva nu se supara si iti face ce vrei tu.

Si eu stau tot in bucuresti, mi-ar prinde bine sa am nr ei de telefon. Astfel o pot suna sa imi fac o programare pentru cand voi ajunge in Alexandria. Multumesc, Astept PM de la tine.

paradise
05.11.2008, 23:20:20
Buna fetelor,

Va pup,

am fost o nunta anul asta la han si mi-a placut mancarea. nu stiu cat a fost meniul insa...sa-ti arat poze cu mancarea? :D:D

paradise
05.11.2008, 23:23:20

foarte frumoase pozele...si mai ziceai ca nu ai poze frumoase...:-B

paradise
05.11.2008, 23:25:53

si eu mi-am facut buchetele si lumanarile acolo....de buchete am fost tare deceptionata...desi le-am dus poze nu au respectat ce au vazut in poze...nici lumanarile nu au fost ca in poza, dar au fost cele mai reusite...si aranjamentele de pe mese tot la ei le-am facut...dragute

monna84
05.11.2008, 23:57:04
:D
Buna Monna,

Am si eu o rugaminte.
Imi poti spune te rog cine ti-a facut pozele si daca ai fost multumita de ele? te rog astept raspuns de la tine. Multumesc mult
:D Iti spun cu cea mai mare placere. Fotografiile le-am facut la Fuji, este chiar la capatul centrului. Editeaza foarte frumos. Sunt niste profesionisti, noi am fost foarte multumiti. In legatura cu coafura, eu m-am coafat tot langa Rovi, la Raluca si mi-a placut enorm. Stie ce ti se potriveste si are gusturi.:* Despre buchete si lumanari, eu le-am facut p estrada garii, dar nu iti recomand pt ca nu iti face exact ce ii ceri, ci iti face cu ce flori are in stoc, nu tocmai proaspete, tortul l-am facut la Vajaiala. daca mai te intereseaza ceva, trebuie doar sa-mi spui.

vero_deea
06.11.2008, 11:09:14

sunt frumoase fotografiile!

geoyan
06.11.2008, 12:28:49
Uffffffff! Eu nu am cont pe hi5 si nu pot sa le vad:( .

kikineatza
06.11.2008, 16:17:59
Uffffffff! Eu nu am cont pe hi5 si nu pot sa le vad:( .

Buna Geoyan,
Am vazut ca ai cununia religioasa la aceeasi biserica unde am si eu. Ai vorbit ceva acolo cu preotul? Ai idee cu cat timp inainte trebuie sa faci programarea?
Eu vin in alexandria destul de rar si atunci cand vin nush ce sa fac mai intai, asa ca nu prea am avut timp sa ma interesez.
Te rog daca stii ceva .. sau in momentul in care vei afla sa ma anunti si pe mine cam cum se procedeaza.
Eu as vrea sa imi aranjez biserica cu stalpisori metalici imbracati in voal.. si sa pun petale pe jos.. stii genul ala ca la catolici. dar nu stiu daca biserica ortodoxa accepta sa ceva :-??
Eu sper ca voi reusi macar o parte din ceea ce am in cap.. tinand cont de faptul ca la bisericuta noastra sunt 2 preoti tineri din cate stiu. Poate sunt si mai open-minded :D

:* Astept un raspuns de la tine

geoyan
06.11.2008, 19:33:24
La biserica si la primarie se programeaza cu 2-3 sapt inainte eu asa am inteles.Cat despre ce ai tu degand sa faci la biserica iti spun sigur ca poti.Toti au inceput sa-si aranjeze asa la biserica.Am inteles ca se ajunge cam la pretul de 10 mil depinde de aranjamente.

Rg
06.11.2008, 19:54:35
Eu am facut la caterala si am avut culoar de stalpisori, cate 4 pe fiecare parte. Am avut si fetite care au aruncat cu petale. Corul a fost superb.

geoyan,ca sa vezi pozele postate in link nu ai nevoie de cont pe hi5.

kikineatza
06.11.2008, 23:26:39
Eu am facut la caterala si am avut culoar de stalpisori, cate 4 pe fiecare parte. Am avut si fetite care au aruncat cu petale. Corul a fost superb.

geoyan,ca sa vezi pozele postate in link nu ai nevoie de cont pe hi5.

Stalpisorii de unde i-ai luat?
Vreau si eu si chiar nu am idee de unde sa ii procur. :-\

Rg
07.11.2008, 20:11:30
I-am luat din praktiker. Cred ca au fost in jur de 40 ron. Si apoi i-am imbracat eu in huse din material alb si tull si fundite.

vero_deea
07.11.2008, 23:45:42
Stalpisorii de unde i-ai luat?
Vreau si eu si chiar nu am idee de unde sa ii procur. :-\

Am auzit ca se pot inchiria si de la Casa Verda.

geoyan
08.11.2008, 10:52:04
De la florariile din oras se pot inchiria stalpisorii si covorul rosu.

Rg
08.11.2008, 11:38:26
Nu cred ca se merita sa inchiriezi de acolo. Mi mi s-au parut fff scumpi.. Iar daca faci la catedrala nu ai nevoie de covor rosu pt ca este acolo un covor pe care se vad frumos petalele. Acum fiecare face cum vrea. EU nu va recomand casa veerda, fata de mine au fost chiar nesimtiti. Adica am avut cel mai oribil buchet pt ca nu a vrut tipa de acolo sa mi-l faca asa cum l-am platit. Desi scrisese mare pe caiet cum trebuia sa il faca.

kikineatza
08.11.2008, 19:07:01
Multumesc tuturor pentru sfaturi, am sa ma interesez totusi si la Casa verda de stapisori si de covorul rosu.. daca mi se va parea pretul prea mare.. prefer sa ii cumpar oricum intentia mea este ca in cazul in care ii cumpar sa ii las la biserica. Eu am cunuia religioasa la biserica de langa politie pe libertatii, acolo m-am si botezat si e bisericutza mea de suflet. Asa ca ar fi frumos sa ii las sa ii mai foloseasca ei si la alte evenimente :)

Va pup :*

Rg
09.11.2008, 14:39:50
Stalpi + arcade + covor rosu de la 1000 RON este pretul de la ei de pe site. In vara cereau 12 mil pe stalpisori

geoyan
09.11.2008, 16:37:02
Stalpi + arcade + covor rosu de la 1000 RON este pretul de la ei de pe site. In vara cereau 12 mil pe stalpisori
Cam scumpe preturile practicate si am inteles ca nici nu ati fost multumite de ei.:(

MIAMI
09.11.2008, 18:45:52
Buna caut si eu pt o nunta in Giurgiu,un solist mai cunoscut in zona care sa vrea max 1000 euro pt 1 -2 ore.
Merci de ajutor!

ionescu_cld
11.11.2008, 12:44:32
Buna miresicilor din Alexandria,

Eu sunt din Bucuresti, dar am nevoie de ajutorul vostru.Cine stie jocurile acelea instrumentale care se canta la voi.exemplu: brasoveanca, maneaua, severeanca(nu stiu exact daca ii spune asa), buciagul, ariciul etc.Mai sunt dar nu le stiu eu.
Am fost la sfarsitul lui septembrie la o nunta in Alexandria si formatia le-a cantat.
Eu am crescut in Piatra, mama mea este de acolo si vreau sa le am si eu la nunta.
Daca le aveti format mp3 ar fi bine.
Multumesc.

geoyan
11.11.2008, 13:57:45
Ce inseamna acest raspuns????????Asa ai postst peste tot.

ionescu_cld
11.11.2008, 14:57:12
Ce inseamna acest raspuns????????Asa ai postst peste tot.

Buna,
cred este id-ul de meesenger.Ia incearca

cezarra
11.11.2008, 15:35:00
Cred ca e o firma organizatoare ce incearca sa gaseasca clienti :D.

Ca melodii si jocuri din zona, cauta bidineaua, si daca o gasesti, o vreau si eu :D.. e super tare. la mine in zona(neamt) nu am intalnit decat batute si invartite.

later edit: http://www.youtube.com/watch?v=TVEYVvN3lCo aici ai jocul(Bidineaua)

ionescu_cld
11.11.2008, 16:46:37
Cred ca e o firma organizatoare ce incearca sa gaseasca clienti :D.

Ca melodii si jocuri din zona, cauta bidineaua, si daca o gasesti, o vreau si eu :D.. e super tare. la mine in zona(neamt) nu am intalnit decat batute si invartite.

later edit: http://www.youtube.com/watch?v=TVEYVvN3lCo aici ai jocul(Bidineaua)

Mersi pt mesaj, am gasit bidineaua in format mp3, la ce adresa de mail ti-o trimit?

geoyan
13.11.2008, 21:28:28
Puteti sa-mi spuneti si mie de unde ati comandat invitatiile?De aici sau din Bucuresti? Pupici.......

kikineatza
14.11.2008, 09:02:31
Puteti sa-mi spuneti si mie de unde ati comandat invitatiile?De aici sau din Bucuresti? Pupici.......

Parerea mea este ca nu se merita sa le iei de la alexandria. Daca vii la Bucuresti ai mult mai multe modele din care sa alegi, plus ca sunt si mai ieftine.
:*

geoyan
16.11.2008, 14:29:54
Fetele numai zic nimic.....CE lautari ati avut sau o sa aveti?Noi am vb cu cei de la Semnal,Verginica Neagu sunt cam scumpi .Ne-au trecut in agenda lor din ianuarie si au zis ca or sa ne sune ei sa ne ceara avans dar nu ne-au sunat nici acu.

monna84
16.11.2008, 21:01:57
\:D/
Fetele numai zic nimic.....CE lautari ati avut sau o sa aveti?Noi am vb cu cei de la Semnal,Verginica Neagu sunt cam scumpi .Ne-au trecut in agenda lor din ianuarie si au zis ca or sa ne sune ei sa ne ceara avans dar nu ne-au sunat nici acu.
Verginica Neagu cere foarte mult,pe langa faptul ca nu merita.Are acelasi program de 5 ani,atunci cand se schimba ei in tigani dupa ora 24. Manelele sunt frumoase si noi, dar nu cred ca isi merita banii pt ca tu trebuie sa mai iei si lautari pt obiceiuri.Noi am avut o formatie care inainte canta la Vitanesti, ne-au facut si obiceiurile.

violeta_ionut
16.11.2008, 22:22:28
eu sunt din slatina si o sa fac nunta in rosiori de vede.......am citit ca iti cauti lautarii........care sunt pe acolo????ai idee de preturi??si vroiam sa te mai rog daca ai cumva melodii cu vre-unii dintre ei sa mi le pui si mie pe site.............in rest spor la pregatiri..........

kikineatza
17.11.2008, 09:54:20

Hello,
Daca vrei un sfat referitor la lautari buni, pot spune ca sor-mea l-a avut la nunta pe Trica. Mie mi s-a parut foarte bun omul. Canta de toate De la muziza usoara.. de care vrei, muzica populara pentru nunta, manele.. canta si folk.. tot ce vrei. Din cate stiu anul trecut a luat undeva la 5000 ron. Anul asta nu mai stiu cat va lua, eu una.. sincer o sa am DJ la nunta. Mi se paret mai practic, mai ieftin in primul rand :D si. ... in plus nici noi 2 si nici prietenii nostri nu prea toleram manelele :D :)>-:gen_08:

violeta_ionut
17.11.2008, 19:38:56
Hello,
Daca vrei un sfat referitor la lautari buni, pot spune ca sor-mea l-a avut la nunta pe Trica. Mie mi s-a parut foarte bun omul. Canta de toate De la muziza usoara.. de care vrei, muzica populara pentru nunta, manele.. canta si folk.. tot ce vrei. Din cate stiu anul trecut a luat undeva la 5000 ron. Anul asta nu mai stiu cat va lua, eu una.. sincer o sa am DJ la nunta. Mi se paret mai practic, mai ieftin in primul rand :D si. ... in plus nici noi 2 si nici prietenii nostri nu prea toleram manelele :D :)>-:gen_08:
multam pt sfat........eu nu vreau dj pt ca imi plac nuntile unde se canta multa muzica populara.......iar invitatilor pe care ii am sunt sigura ca le place muzica asta lautareasca si jocurile populare.............\:D/ :* :*

cezarra
18.11.2008, 09:17:14
Eu am avut nunta in Turnu si am avut formatie din Rosiori, canta la MOn Jardin si si-au facut treaba de nota 10. Marian il cheama pe seful formatiei.Au cantat de la populara la usoara, latino, greceasca, si au avut si un violonist care a cantat populara, clasica si usoara! Au cerut 1100 Euro +100 pentru vioara si au trimis si 2 baieti ziua: acordeon si chitara(ca nu am vrut toba).

Cat despre invitatii, eu m-am uitat in bucuresti de model, insa le-am comandat de pe net, de la o firma din Sibiu(daca veti cauta pe forum la invitatii sigur veti da de ei). Sunt 2 firme acolo, una este invitation. ro si alta e invitatii . ro. Lucreaza bine si repede.

Aranjamentele le-am facut tot la Rosiori, la o tipa care are sediul langa un petrom(nu mai tin minte acum numele firmei) dar a facut niste buchete superbe, asa cum le-am vrut insa e un pic cam scumpicica(14 Ron firul de trandafir).

violeta_ionut
19.11.2008, 21:42:49
Eu am avut nunta in Turnu si am avut formatie din Rosiori, canta la MOn Jardin si si-au facut treaba de nota 10. Marian il cheama pe seful formatiei.Au cantat de la populara la usoara, latino, greceasca, si au avut si un violonist care a cantat populara, clasica si usoara! Au cerut 1100 Euro +100 pentru vioara si au trimis si 2 baieti ziua: acordeon si chitara(ca nu am vrut toba).

Cat despre invitatii, eu m-am uitat in bucuresti de model, insa le-am comandat de pe net, de la o firma din Sibiu(daca veti cauta pe forum la invitatii sigur veti da de ei). Sunt 2 firme acolo, una este invitation. ro si alta e invitatii . ro. Lucreaza bine si repede.

Aranjamentele le-am facut tot la Rosiori, la o tipa care are sediul langa un petrom(nu mai tin minte acum numele firmei) dar a facut niste buchete superbe, asa cum le-am vrut insa e un pic cam scumpicica(14 Ron firul de trandafir).
iti multumesc mult........pupici

cristyn_74
24.11.2008, 15:02:41
buna fetelor,

eu am avut botezul baietelului meu acum o luna, am avut niste lautari superrrr, din rosiori , ca si pret mie mi-au cerut 1500 ron si iau meritat din plin mai ales ca nu si-au permis nici sa manance decat o singura data pentru ca vedeau ca este distractie.

violeta_ionut
25.11.2008, 19:59:55
fetelor am si eu o intrebare:
a auzit cineva de lautarii Fratii gheabaur.........stiu doar ca sunt din didesti teleorman.................
imi este de folos orice informatie...va rog sa-mi sp dc stiti ceva...sunt 3 barbatii si o femeie..............:-\ :-\ :-\
[-o< [-o< [-o<

poevicky
25.11.2008, 22:17:57
buna fetelor,

eu am avut botezul baietelului meu acum o luna, am avut niste lautari superrrr, din rosiori , ca si pret mie mi-au cerut 1500 ron si iau meritat din plin mai ales ca nu si-au permis nici sa manance decat o singura data pentru ca vedeau ca este distractie.

Draga Cristyn,

imi poti da te rog mai multe detalii despre lautarii respectivi....adica citi sint in formatie? ce muzica au cintat? un numar de telefon pentru un eventual contact sau adresa. Multumesc
Cu drag,
Vicky

elyely84
26.11.2008, 11:33:34
buna, fetelor,
eu sunt noua pe aici,am aceeasi problema, dar, urgentaaaaaaa
vreau restaurant, muzicanti,....si tot tacamul.....helppppp
in videle

elyely84
03.12.2008, 11:54:56
nu vorbeste nimeni cu mine?

geoyan
03.12.2008, 13:29:31
buna, fetelor,
eu sunt noua pe aici,am aceeasi problema, dar, urgentaaaaaaa
vreau restaurant, muzicanti,....si tot tacamul.....helppppp
in videle
elyely nu stiu ce sa-ti spun despre restaurantele din videle nu am nicio idee.Eu am nunta alexandria de decor la mine se ocupa restaurantul sau pot sa-mi aduc eu aranjamentele de masa daca vreau (ceea ce o sa si fac) apoi lautari am formatia SEMNAL(Verginica Neagu si Cristian Anca solistii)daca ai auzit de ei,mie imi pac forte mult cu toate ca cer 1600 de euro.Daca ai nevoie de fotograf sau cameram sa-mi spui iubi aleu se ocupa si e suuuper.Alceva nu stiu ce detalii sa-ti mai dau.

irinalaura83
15.12.2008, 00:28:30
Hello si eu sunt din Teleorman!!!!!!!! am facut cununia civila in 27-04-2007 si in 2009 as vrea sa fac si cununia religioasa. Imi recomandati si mie ceva in Alexandria? CREDE-TI CA ANM SANSE SA GASESC VREUN RESTAURANT LIBER?????//

geoyan
15.12.2008, 13:32:08
Hello si eu sunt din Teleorman!!!!!!!! am facut cununia civila in 27-04-2007 si in 2009 as vrea sa fac si cununia religioasa. Imi recomandati si mie ceva in Alexandria? CREDE-TI CA ANM SANSE SA GASESC VREUN RESTAURANT LIBER?????//

Nu cred ca mai ai sanse,dar merita sa incerci poate ai noroc.Sunt unii care se mai retrag.Noi ne-am pus nunta cu aproape 2 ani inainte si de abia am mai gasit.Depinde si ce preferinte ai eu am vrut musai la izabel.Pupici si bafta la cautari! Sa ne anunti ce ai facut.:*

paradise
15.12.2008, 13:48:07

noi, in 2006, am gasit local pt. 2007...acum am auzit ca este inghesuiala mare...insa am auzit ca niste cunostinte au gasit si acum la izabel liber...nu stiu insa pt ce data...succes! >:D<

Rg
15.12.2008, 22:41:40
Eu iti recomand Casa Mara (strandul) dar nu cred ca gasesti liber. Stiu ca sambetele sunt ocupate in mare parte de anul trecut. Bafta. Poti incerca si la celelalte poate ai noroc.

kikineatza
16.12.2008, 09:42:58
Eu iti recomand Casa Mara (strandul) dar nu cred ca gasesti liber. Stiu ca sambetele sunt ocupate in mare parte de anul trecut. Bafta. Poti incerca si la celelalte poate ai noroc.

Am o curiozitate. cam la ce pret v-a dus pe voi meniul / persoana la Mara?
V-a costat si inchirierea salii sau doar meniu?

kikineatza
16.12.2008, 09:48:48

Poti sa incerci la Hotel Parc sau la .. nu stiu cum se numeste acum, inainte ii zicea cantina Partidului cred, Acolo in spate la Prefectura. poate pe acolo ai sanse sa mai gasesti ceva. Insa .. fetele a dreptate.. este full peste tot. Noi am fost anul asta in martie la Han si abia daca mai aveau 2 sambete libere, respectiv 16 mai (pe care am si ales-o ) si o sambata in postul sfintei Marii. Imi spunea domnul de acolo ca in anul 2009 au ocupat si postul Pastelui. ;))

Rg
17.12.2008, 15:26:26
La 165 ron (cu inghetata inclusa adica 5 ron fara bauturi si tort).

carageac
24.12.2008, 11:13:18
Buna caut si eu pt o nunta in Giurgiu,un solist mai cunoscut in zona care sa vrea max 1000 euro pt 1 -2 ore.
Merci de ajutor!

Poti sa il iei pe Florin Vasilica...anul asta in mai mi-a luat 800 eur pentru 1 ora. a ridicat instantaneu de la masa 150 de persoane care au jucat si au strigat in hora de nu aveau loc pe ring...

vero_deea
27.12.2008, 19:30:56
Fetelor, ati fost de curand la vreo nunta la Rosu, in padure, in restaurantul nou? Tot rustic este amenajat? Am inteles ca au facut modificari.

geoyan
28.12.2008, 12:19:35
Fetelor, ati fost de curand la vreo nunta la Rosu, in padure, in restaurantul nou? Tot rustic este amenajat? Am inteles ca au facut modificari.
Pai au ridicat o cladire noua cu capacitate mai mare unde nu este rustic este foarte frumos amenajat ,este modern iar in localul vechi este intr-adevar rustic, dar are o capacitate mai mica.

vero_deea
28.12.2008, 19:22:03
Pai au ridicat o cladire noua cu capacitate mai mare unde nu este rustic este foarte frumos amenajat ,este modern iar in localul vechi este intr-adevar rustic, dar are o capacitate mai mica.

Ai cumva vreo fotografie cu restaurantul??

geoyan
29.12.2008, 13:15:25
Ai cumva vreo fotografie cu restaurantul??
Sper sa fie relevante pozele sa-ti dai seama de cum este amenajat.La multi ani!

lUIZAP81
29.12.2008, 17:45:18
Buna seara,

Din intamplare am gasit si eu topicul vostru si mi s-a parut interesant sa faci schimb de impresii ale unui moment atat de important.
Nunta mea a fost in august si am fost foarte incantata de tot : restaurantul, aranjamentele, muzica, etc.
Acum am sa ma ''laud'' si eu un pic cu cateva fotografii de la acel moment de neuitat =D>=D> =D> .

Prima fotografie este de la intrarea in restaurant
A doua de la masa noastra
Iar a treia de la aranjamentul de masa pe care eu l-am ales mai noncomformist ( pacat ca fotografia este facuta la inceputul nuntii caci mai tarziu in aranjamente s-au apins si niste lumini pentru a le scoate in evidenta)

vero_deea
29.12.2008, 23:40:17
Sper sa fie relevante pozele sa-ti dai seama de cum este amenajat.La multi ani!

Multumesc mult!!!!
Un an nou plin de bucurii si impliniri tuturor!!

vero_deea
29.12.2008, 23:45:46
Buna seara,

Din intamplare am gasit si eu topicul vostru si mi s-a parut interesant sa faci schimb de impresii ale unui moment atat de important.
Nunta mea a fost in august si am fost foarte incantata de tot : restaurantul, aranjamentele, muzica, etc.
Acum am sa ma ''laud'' si eu un pic cu cateva fotografii de la acel moment de neuitat =D>=D> =D> .

Prima fotografie este de la intrarea in restaurant
A doua de la masa noastra
Iar a treia de la aranjamentul de masa pe care eu l-am ales mai noncomformist ( pacat ca fotografia este facuta la inceputul nuntii caci mai tarziu in aranjamente s-au apins si niste lumini pentru a le scoate in evidenta)

Multumim pentru fotografii! te asteptam sa te "lauzi" mai mult!
Foarte (file://\\foarte) dragute aranjamentele.

violeta_ionut
30.12.2008, 20:08:19
am fost la o nunta acolo la sfarsitul lui septembrie........nu stiu cum era inainte dar acum mi s-a parut foarte misto........si cu o capacitate foarte mare.la nunta asta au fost peste 350 persoane si a fost super .......iar ospatarii au fost la inaltime........mie una mi-a placut.......daca ar fi fost un retaurant ca asta in rosiori de vede cu siguranta l-as fi ales.....
pupici si spor la pregatiri........
aaa......SARBATORI FERICITE

Rg
07.01.2009, 22:24:35
Acum sunt sigur subiectiva :P am fost la o nunta acolo, dupa nunta mea si nu mi s-a parut cine stie ce, poate unde am comparat cu nunta mea. Oricum e ok, frumos in curte, depinde si de nr invitatilor. O sa incerc sa atasez poze cat mai curand

vero_deea
08.01.2009, 00:08:07
Acum sunt sigur subiectiva :P am fost la o nunta acolo, dupa nunta mea si nu mi s-a parut cine stie ce, poate unde am comparat cu nunta mea. Oricum e ok, frumos in curte, depinde si de nr invitatilor. O sa incerc sa atasez poze cat mai curand

si eu prefer mara, dar se pare ca vor min 250 invitati pentru 2010, ceea ce e prea mult pentru noi.

asa ca, daca vor impune conditia asta, va trebui sa ne reorientam. si cum prietenul meu nu vrea la izabel pentru ca i se pare incomod ca nu e in oras, urmatorul pe lista ar fi rosu.

kikineatza
13.01.2009, 18:04:30
Fetelor .. am nevoie de ajutorul vostru. Astazi tocmai am aflat ca DJ-ul pe care trebuia sa il iau la nunta a plecat din tara... asa ca sunt cam disperata. Stie careva un dj bun in Alexandria?
Imi puteti da si mie un contact. (Nr. tel, adresa de e-mail). Astept PM de la voi plzzzzzzzzzz .
>:D<

Rg
14.01.2009, 21:24:50
La mara 250 de persoane sunt prea multe. Ideale sunt 200 de persoane, eu am avut 230 dar au fost mesele mai aglomerate. Cat despre Catalin, imi pare rau ca am avut formatie, ca el a fost peste ei!(eu am avut si dj si formatie)

vero_deea
14.01.2009, 22:21:19
La mara 250 de persoane sunt prea multe. Ideale sunt 200 de persoane, eu am avut 230 dar au fost mesele mai aglomerate. Cat despre Catalin, imi pare rau ca am avut formatie, ca el a fost peste ei!(eu am avut si dj si formatie)

asa vor ei! cu cat au mai multe persoane, cu atat ei castiga mai mult! asa ca... ei fac regulile...

imi pare rau, imi placea mai mult la mara, dar a trebuit sa renuntam. si am optat pentru rosu. sper sa fie bine!

vero_deea
16.01.2009, 22:29:34
Fetelor, aveti ideee cat ia Epilogul la o nunta?
Si m-ar interesa cat v-a costat fotograful si cameramanul si ce a fost inclus in pretul respectiv?
mersi mult!

cristi_nac
26.01.2009, 09:25:48
Fetelor, sunt super dezamagita ca restaurantul Mara cere min. 250 invitati! Chiar mi-a placut mult pozele pe care le-a postat Rg. Ufff, ce ma fac?
Eu nu stau in Alexandria si o sa-mi fie greu sa-mi organizez nunta de la distanta!
Imi dati si mie va rog site-ul de la Casa Verda, am tot cautat pe google si nu am gasit!
Si daca stie cineva si numarul de telefon de la coafeza asta Raluca, de care toata lumea zice ca e super? Vine si acasa in ziua nuntii?
Va multumesc mult fetelor pt. ajutor!
Cristina

kikineatza
26.01.2009, 09:29:25
Fetelor, sunt super dezamagita ca restaurantul Mara cere min. 250 invitati! Chiar mi-a placut mult pozele pe care le-a postat Rg. Ufff, ce ma fac?
Eu nu stau in Alexandria si o sa-mi fie greu sa-mi organizez nunta de la distanta!
Imi dati si mie va rog site-ul de la Casa Verda, am tot cautat pe google si nu am gasit!
Si daca stie cineva si numarul de telefon de la coafeza asta Raluca, de care toata lumea zice ca e super? Vine si acasa in ziua nuntii?
Va multumesc mult fetelor pt. ajutor!
Cristina

Nr de trel al Ralucai parca il am eu prin mesajele private.
Il caut si te anunt, numai ca ava trebui sa incerci sa mai scrii cateva mesaje pe forul, numai daca ai cel putin 10 poti primi sau trimite mesaje private

cristi_nac
26.01.2009, 09:31:46
Il caut si te anunt, numai ca ava trebui sa incerci sa mai scrii cateva mesaje pe forul, numai daca ai cel putin 10 poti primi sau trimite mesaje private

Multumesc kikineatza!

cristi_nac
26.01.2009, 09:44:37

Cristina, merci mult pt telefonul Ralucai! Cand ai nunta? Si la ce restaurant?
Vai, ce emotionant! Am intrat in febra pregatirilor, chiar daca planuiesc sa am nunta in 2010! Te rog mult de tot sa ma tii la curent cu toate pregatirile tale. Cred ca mi-ar fi de un imens ajutor.

Cristina^:)^

kikineatza
26.01.2009, 09:53:13
Cristina, merci mult pt telefonul Ralucai! Cand ai nunta? Si la ce restaurant?
Vai, ce emotionant! Am intrat in febra pregatirilor, chiar daca planuiesc sa am nunta in 2010! Te rog mult de tot sa ma tii la curent cu toate pregatirile tale. Cred ca mi-ar fi de un imens ajutor.

Cristina^:)^

Eu am nunta pe 16 Mai la Hanul cu Noroc. Mai am foarte putin si pot spune ca mare lucru nu am rezolvat.
Avem pana acum cameraman si fotograf , DJ (din Alexandria), avansul platit la local inca de la inceputul anunlui trecut (ceea ce te sfatuiesc si pe tine sa faci pentru ca...este full peste tot, trust me. Eu una am ramas tablou cand a ajuns la restaurant si mi-au spus.. : "Stitzi, nu mai avem locuri pe 23 mai - asa vroiam noi initial - mai sunt decat pe 16 mai si 26 septembrie si in postul sfintei Marii o sambata") :O Nu mi-a venit sa cred.
Cam asa. Te pup :*

cristi_nac
26.01.2009, 09:58:52
Eu am nunta pe 16 Mai la Hanul cu Noroc. Mai am foarte putin si pot spune ca mare lucru nu am rezolvat.
Avem pana acum cameraman si fotograf , DJ (din Alexandria), avansul platit la local inca de la inceputul anunlui trecut (ceea ce te sfatuiesc si pe tine sa faci pentru ca...este full peste tot, trust me. Eu una am ramas tablou cand a ajuns la restaurant si mi-au spus.. : "Stitzi, nu mai avem locuri pe 23 mai - asa vroiam noi initial - mai sunt decat pe 16 mai si 26 septembrie si in postul sfintei Marii o sambata") :O Nu mi-a venit sa cred.
Cam asa. Te pup :*

Oau, amazing! Da, asa ma gandeam si eu ca trebuie sa gasesc restaurant cat mai curand! Vroiam la Mara, dar daca cer prea multi invitati, ce sa fac? Eu nu am atatia! Daca o sa am 50-60, mare minune! Tu cum te-ai hotarat sa faci la Hanul cu Noroc?
Dar de restaurantul Intim sau celalalt care incepe cu b ( nu-mi vine numele acum), ai auzit ceva? Se fac nunti bune acolo?
Cat ai platit la restaurant avans? Si cati invitati ai tu?
Pupici!
Cristina

kikineatza
26.01.2009, 10:53:44
Oau, amazing! Da, asa ma gandeam si eu ca trebuie sa gasesc restaurant cat mai curand! Vroiam la Mara, dar daca cer prea multi invitati, ce sa fac? Eu nu am atatia! Daca o sa am 50-60, mare minune! Tu cum te-ai hotarat sa faci la Hanul cu Noroc?
Dar de restaurantul Intim sau celalalt care incepe cu b ( nu-mi vine numele acum), ai auzit ceva? Se fac nunti bune acolo?
Cat ai platit la restaurant avans? Si cati invitati ai tu?
Pupici!
Cristina

Eu cred ca o sa am cam 80 - 90 invitati, m-am hotarat sa fac la han pentru ca am fost la cateva nunti acolo si mi s-a parut ok. Mancarea este buna, servirea la fel.
La Intim stiu ca a facut cumnata-mea... din cate mi-a zis ea a fost multumita. I-au lasat sa aduca multe chestii de acasa. BAuturile alcoolice, sucurile si apa minerala si nu mai stiu exact ce... dar oricum au iesit super bine din cate mi-a zis ea. O sa ii mai cer detalii si iti spun. La Bulevard nu stiu pe nimeni sa fi facut ... dar daca aflu ceva.. te anunt:)

cristi_nac
26.01.2009, 11:03:32
Eu cred ca o sa am cam 80 - 90 invitati, m-am hotarat sa fac la han pentru ca am fost la cateva nunti acolo si mi s-a parut ok. Mancarea este buna, servirea la fel.
La Intim stiu ca a facut cumnata-mea... din cate mi-a zis ea a fost multumita. I-au lasat sa aduca multe chestii de acasa. BAuturile alcoolice, sucurile si apa minerala si nu mai stiu exact ce... dar oricum au iesit super bine din cate mi-a zis ea. O sa ii mai cer detalii si iti spun. La Bulevard nu stiu pe nimeni sa fi facut ... dar daca aflu ceva.. te anunt:)

Asa, bulevard se numeste! E o chestie sentimentala. Mama mea ( nu mai traieste) a lucrat si la intim si la bulevard si mi se pare super sa fac nunta unde a lucrat ea, nu?
Mi se pare o idee buna sa te lase sa-ti aduci bautura de acasa. Si sa fie mai flexibili! Asa imi place mie! Eu cred ca o sa fiu o bridezzila, serios!
Auzi, nu ai poze de la Intim, cumva?

kikineatza
26.01.2009, 11:11:08
Asa, bulevard se numeste! E o chestie sentimentala. Mama mea ( nu mai traieste) a lucrat si la intim si la bulevard si mi se pare super sa fac nunta unde a lucrat ea, nu?
Mi se pare o idee buna sa te lase sa-ti aduci bautura de acasa. Si sa fie mai flexibili! Asa imi place mie! Eu cred ca o sa fiu o bridezzila, serios!
Auzi, nu ai poze de la Intim, cumva?

Acum nu am ca sunt la serviciu. Atasez cand ajung acasa.
Imi pare rau sa aud aste ref. la mama ta >:D< Da cred ca ar fi frumos sa faci acolo.. numai sa nu te afecteze pe tine locul in care esti si sa nu te simti asa cum ar trebui la nunta.

vero_deea
26.01.2009, 20:18:27
Fetelor, nu mai exista Intim!!! nu s-a transformat in magazinele acelea micute? Sau s-a mutat in alta locatie si nu stiu eu??
la Mara am vrut si eu, din pacate am fost nevoita sa renunt datorita numarului de invitati. dar asta e! Sper sa fie bine!!

cristi_nac
27.01.2009, 02:38:12
Nu am, deoarece acolo am facut decat la revelion si onomastice cu prieteni, de evenimente se ocupa de o jumatate de an ca sau mai extins...
Ufff, ce greu e sa gasesti un restaurant de la distanta!

leaderrr
27.01.2009, 02:39:25
pai tu nu esti in tara !!!

cristi_nac
27.01.2009, 02:43:19
pai tu nu esti in tara !!!
Nu sunt si nici nu am pe nimeni in Alexandria care sa ma ajute! Si nici nu am auzit de un wedding planner in Alexandria! Stii tu vreun wedding planner?

leaderrr
27.01.2009, 02:46:47
Nu exista asa ceva in oras, deoarece nu se cauta...

localul de regula cauta sa isi impuna aranjamentele lor, si de regula cei care fac cum vrei tu apeleaza la o firma dintr-un oras mare... o sa iti trimit un mesaj ....

cristi_nac
27.01.2009, 02:52:15
Nu exista asa ceva in oras, deoarece nu se cauta...

localul de regula cauta sa isi impuna aranjamentele lor, si de regula cei care fac cum vrei tu apeleaza la o firma dintr-un oras mare... o sa iti trimit un mesaj ....
ok, astept mesajul tau

leaderrr
27.01.2009, 02:58:57
gata ... ca sa vezi cam ce fac eu...

cristi_nac
27.01.2009, 03:14:55
gata ... ca sa vezi cam ce fac eu...
vezi ca ti-am raspuns pe pm

leaderrr
27.01.2009, 03:29:45
sa blocat forumul,:)) si acum am reusit sa vad

prapadeala
27.01.2009, 15:33:07
Mesajele despre restaurante au fost mutate la subiectul potrivit, Restaurante_in_Alexandria (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=16434) :)

cristi_nac
04.02.2009, 19:36:15
Miresici din 2009 ce pregatiri ati mai facut pentru nunta?

creatza2009
06.02.2009, 16:24:11
buna, fetelor,
as avea nevoie si eu de cateva sfaturi de la acelea dintre voi care cunosc sau sunt din alexandria, teleorman. eu sunt din bucuresti, parintii sotului sunt din alexandria , asa ca ne-am hotarat sa facem nunta acolo.
ma intereseaza in primul rand daca stiti un salon de coafura bun sau o agentie pentru nunti. ma gandeam ca ar fi mai usor sa le gasesc pe toate acolo. astept un sfat de la voi !#-o

carmeluta29
07.02.2009, 19:03:39
Buna ziua,
Sunt si o vii toare miresica din Alexandria, si voi avea nunta pe 10 octombrie 2009. Cine imi poate spune cate ceva de restaurantul La potcoava (Fileance), sunt din Bucuresti si nu prea cunosc.

paradise
11.02.2009, 22:23:18
Miresici din 2009 ce pregatiri ati mai facut pentru nunta?

tu spuneai ca vrei o nunta cu 50 de persoane?
cred ca si la papa cip se fac nunti, dar nu stiu sigur...dar botezuri am vazut! :*

vero_deea
13.02.2009, 10:27:28
buna, fetelor,
as avea nevoie si eu de cateva sfaturi de la acelea dintre voi care cunosc sau sunt din alexandria, teleorman. eu sunt din bucuresti, parintii sotului sunt din alexandria , asa ca ne-am hotarat sa facem nunta acolo.
ma intereseaza in primul rand daca stiti un salon de coafura bun sau o agentie pentru nunti. ma gandeam ca ar fi mai usor sa le gasesc pe toate acolo. astept un sfat de la voi !#-o

Bine ai venit!
Intra la Geografic la Miresicile pe judete si vei gasi acolo ceva informatii!
Spor la miresit!

lUIZAP81
16.02.2009, 22:10:55
pentru o nunta mai micuta,cred ca s-ar putea lua in calcul si mara ,dar nu in restaurantul mare,ci pe lac..am vazut o nunta acolo si era destul de frumos.iar despre wedding planner,nu exista asa ceva in Alexandria pt ca este un oras destul de mic.restaurantele au husele lor.singura firma pe care o cunosc sunt cei de la casa verda,care se ocupa cu aranjamente pentru sala si biserica

BDiana
27.02.2009, 16:55:25
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

se_lena2003
02.03.2009, 17:18:37
Salut,
Numele meu este Elena si am o mare problema:acum vreo 2 sapt am fost la restaurantul Velvet si am dat avans pt nunta (26 iunie 2010).Pana aici toate bune si frumoase,dar ceea ce nu am stiut atunci e faptul ca nunta mea cade in post(postul Sf.Apostoli Petru si Pavel 31 mai-29 iunie 2010).Si acum nu stiu ce sa fac,sa schimb data cat inca mai pot?
Stiti ceva de nuntile in post?Mi-e teama ca nu ne va cununa preotul!

kikineatza
02.03.2009, 18:50:07
Salut,
Numele meu este Elena si am o mare problema:acum vreo 2 sapt am fost la restaurantul Velvet si am dat avans pt nunta (26 iunie 2010).Pana aici toate bune si frumoase,dar ceea ce nu am stiut atunci e faptul ca nunta mea cade in post(postul Sf.Apostoli Petru si Pavel 31 mai-29 iunie 2010).Si acum nu stiu ce sa fac,sa schimb data cat inca mai pot?
Stiti ceva de nuntile in post?Mi-e teama ca nu ne va cununa preotul!

V-ati gandit deja la o biserica unde sa va cununati ? Daca da, mergeti sa vb cu preotul, si daca va da dezlegare pt cununie... ramane asa, daca nu... mergi si schimba data la local. dar cat mai curand. Ca am vazut ca in Alx e cam bataie pe restaurante...

Rg
02.03.2009, 19:55:42
Am fost la nunti pe 2 iunie, iar anul asta ma duc la nunti pe 6 si 7 iunie deci nu cred ca sunt probleme.

geoyan
02.03.2009, 21:12:21
Am fost la nunti pe 2 iunie, iar anul asta ma duc la nunti pe 6 si 7 iunie deci nu cred ca sunt probleme.
In iunie este postul sf.petru si pavel(29iunie) si se intra dupa data de 8 din cate stiu eu.

se_lena2003
03.03.2009, 15:03:05
Multumesc pt sfaturi!M-am mai documentat,tot pe net,si am aflat ca daca vreau sa fac nunta in post imi trebuie un fel de dezlegare dar nu de la preot ci de la mitropolie sau ceva de genu'.Si am inteles ca asta se da destul de greu,in plus trebuie sa renunt la petrecerea de nunta,fiind post.
Ce-i drept nu am mai avut rabdare sa intreb preotul(vreau sa ma cunun la biserica de langa politie)asa ca azi dimineatza ne-am dus la restaurant si am schimbat data,in loc de 26 iunie am pus-o pe 22 mai 2010.Asta ca sa fiu sigura ca n-o sa am nici un fel de probleme in ziua nuntii.
Vreau sa va spun ca doamna de la velvet a fost foarte draguta si mi-a dat si niste poze cu restaurantul.Din pacate pozele nu sunt cu restaurantul amenajat de nunta pt ca s-a renovat in decembrie si se atunci pana acum nu s-au facut nunti.Daca e cineva interesat sa le vada sa-mi spuna.
Pupici!

kikineatza
03.03.2009, 16:05:58
Multumesc pt sfaturi!M-am mai documentat,tot pe net,si am aflat ca daca vreau sa fac nunta in post imi trebuie un fel de dezlegare dar nu de la preot ci de la mitropolie sau ceva de genu'.Si am inteles ca asta se da destul de greu,in plus trebuie sa renunt la petrecerea de nunta,fiind post.
Ce-i drept nu am mai avut rabdare sa intreb preotul(vreau sa ma cunun la biserica de langa politie)asa ca azi dimineatza ne-am dus la restaurant si am schimbat data,in loc de 26 iunie am pus-o pe 22 mai 2010.Asta ca sa fiu sigura ca n-o sa am nici un fel de probleme in ziua nuntii.
Vreau sa va spun ca doamna de la velvet a fost foarte draguta si mi-a dat si niste poze cu restaurantul.Din pacate pozele nu sunt cu restaurantul amenajat de nunta pt ca s-a renovat in decembrie si se atunci pana acum nu s-au facut nunti.Daca e cineva interesat sa le vada sa-mi spuna.
Pupici!

Si eu tot langa politie fac cununia religioasa. Biserica se numeste "Sfintii Apostoli Petru si Pavel" (deci ar fi fost si hramul bisericii daca lasai nunta in post), preotii sunt super de treaba. Noi avem pe 23 mai 2009. Deja am fost si am fixat ora pentru biserica :) sa fim siguri ca nu ne ia altcineva inainte:D
Pune si tu pozici cu restaurantul velvet si cateva detalii despre preturi.. si ce conditii au. Sunt chiar curioasa.
Te pup.

se_lena2003
04.03.2009, 14:42:45
Chiar ma intrebam cum se numeste biserica aia si acum ca am aflat ma bucur ca mi-am schimbat data nuntii.Stiu ca preotii de acolo sunt de treaba,acum 4 ani m-am logodit acolo.
Referitor la restaurantul Velvet,detaliile pe care le stiu eu sunt urmatoarele:meniul cel mai ieftin de anul acesta este de 150 RON(include aperitivul,peste,sarmale,friptura,fructe,cafea).Ba utura o aducem noi.Mi-au spus ca fac si torturi si daca vreau sa-l fac la ei anul asta este 30 RON/kg.Tot ei se ocupa si de aranjamentul localului(care se plateste separat,evident) si daca vreau ceva anume si nu au ei,colaboreaza cu ceva firme de decoratiuni.Capacitatea localului este de 150 de persoane,dar nu iti impune un anumit numar de invitati.Eu de exemplu am in jur de 80 de persoane.Pt nunti mai mari exista Sala Magnum care este tot al lor si au capacitatea de 500 de persoane.Dar despre acesta nu stiu nimic si nici nu l-am vazut.Cam asta este tot ce stiu despre restaurantul Velvet.
Tu mai ai foarte putin pana la nunta.La ce restaurant o faci si cum e acolo?
Pupici :*

kikineatza
05.03.2009, 11:58:28
Chiar ma intrebam cum se numeste biserica aia si acum ca am aflat ma bucur ca mi-am schimbat data nuntii.Stiu ca preotii de acolo sunt de treaba,acum 4 ani m-am logodit acolo.
Referitor la restaurantul Velvet,detaliile pe care le stiu eu sunt urmatoarele:meniul cel mai ieftin de anul acesta este de 150 RON(include aperitivul,peste,sarmale,friptura,fructe,cafea).Ba utura o aducem noi.Mi-au spus ca fac si torturi si daca vreau sa-l fac la ei anul asta este 30 RON/kg.Tot ei se ocupa si de aranjamentul localului(care se plateste separat,evident) si daca vreau ceva anume si nu au ei,colaboreaza cu ceva firme de decoratiuni.Capacitatea localului este de 150 de persoane,dar nu iti impune un anumit numar de invitati.Eu de exemplu am in jur de 80 de persoane.Pt nunti mai mari exista Sala Magnum care este tot al lor si au capacitatea de 500 de persoane.Dar despre acesta nu stiu nimic si nici nu l-am vazut.Cam asta este tot ce stiu despre restaurantul Velvet.
Tu mai ai foarte putin pana la nunta.La ce restaurant o faci si cum e acolo?
Pupici :*

Eu fac la Hanul cu Noroc. In principiu au cam acelaeasi conditii numai ca ne impun sucul si apa minerala de la ei. Alcoolul il aducem si noi de acasa.
Eu vreau sa fac pe terasa, pt ca inauntru desstul de mic spatiul. Sper sa nu ploua, tinand cont ca va fi in luna mai.
Pup back

se_lena2003
05.03.2009, 14:59:45
Kiki,
eu n-am fost niciodata la o nunta la Hanul cu Noroc,dar am auzit ca e foarte frumos acolo.Vroiam sa te intreb voi ce bautura veti avea la nunta?
Noi ne-am gandit la: sampanie la intrare,apoi garone(pt femei),whisky(pt barbati),vin alb si apa minerala,fanta si cola.
Pt ca nunta ta e atat de aproape ma gandesc ca deja te-ai hotarat asupra tortului.Cum o sa fie si unde o sa-l faci?
Eu desi mai am un an si ceva pana la nunta deja am cateva idei despre cum as vrea sa fie(martipan clar;-)),dar nu stiu unde sa-l comand.Am atasat mai jos cateva poze cu modele de torturi pe care mi le-as dori.

geoyan
05.03.2009, 17:42:30
Kiki,
eu n-am fost niciodata la o nunta la Hanul cu Noroc,dar am auzit ca e foarte frumos acolo.Vroiam sa te intreb voi ce bautura veti avea la nunta?
Noi ne-am gandit la: sampanie la intrare,apoi garone(pt femei),whisky(pt barbati),vin alb si apa minerala,fanta si cola.
Pt ca nunta ta e atat de aproape ma gandesc ca deja te-ai hotarat asupra tortului.Cum o sa fie si unde o sa-l faci?
Eu desi mai am un an si ceva pana la nunta deja am cateva idei despre cum as vrea sa fie(martipan clar;-)),dar nu stiu unde sa-l comand.Am atasat mai jos cateva poze cu modele de torturi pe care mi le-as dori.
Buna! In Alexandria nu crd ca vei gasi pe cineva care sa-ti faca asemenea torturi.SI eu imi doresc un asemenea tort ,dar aici nici macar asa intreg,unitar ca in pozele tale nu cred ca o sa reusim sa-l facem.Majoritatea se fac pe brate care mie nu-mi plac absolut de loc.........Eu am nunta la izabel si stiu de la cineva care are inaintea mea ca au inceput din acest an sa fac si ei torturi si de abia astep sa ma duc sa vad ce suport au.........O sa ma duc la mij munii sa dau avansu si o sa va tin la curent.:*

Rg
05.03.2009, 18:29:47
Kiki,
Iti recomand sa fai tortul la Vajaiala. Am vazut si in albumele lor ff multe poze frumoase. Mie mi l-au facut ca in poza. (eu nu am vrut martipan)

se_lena2003
06.03.2009, 14:22:26
Iti recomand sa fai tortul la Vajaiala. Am vazut si in albumele lor ff multe poze frumoase. Mie mi l-au facut ca in poza. (eu nu am vrut martipan)

Cum a fost tortul tau,nu ai fotografii cu el?Zici ca tie ti l-au facut ca in poza,dar ce poza?Adusa de tine,sau ca poza din albumul lor?
Nu pot sa cred ca la noi nu se pot face torturi ca acelea din pozele mele.Ce ar fi atat de complicat?Iar la un tort de nunta pe suport nici nu ma gandesc:(.
Ziceai ca ai vazut mai multe fotografii cu torturi de la Vajaiala,nu era nici unul din martipan?
Pup si astept raspuns:*

Rg
07.03.2009, 13:36:19
Iti arat tortul meu pt ca nu mai am in calculator poza initiala. Din pacate fotograful nu a stiut sa faca poze.

se_lena2003
08.03.2009, 19:25:14
E foarte frumos tortul tau si presupun ca a fost si foarte gustos.Asa ceva as vrea si eu dar din martipan.Poate pana anul viitor,cand am eu nunta,se vor face si asemenea torturi.
Schimband subiectul,in legatura cu rochia de mireasa,imi poate recomanda cineva ceva?De unde s-o cumpar in asa fel incat sa obtin ceva de calitate la un pret cat de cat accesibil?

geoyan
09.03.2009, 09:05:19
E foarte frumos tortul tau si presupun ca a fost si foarte gustos.Asa ceva as vrea si eu dar din martipan.Poate pana anul viitor,cand am eu nunta,se vor face si asemenea torturi.
Schimband subiectul,in legatura cu rochia de mireasa,imi poate recomanda cineva ceva?De unde s-o cumpar in asa fel incat sa obtin ceva de calitate la un pret cat de cat accesibil?
Rochite la preturi accesibile gasesti la mirandi,calin event,christian phlippe,casa rochiilor de mireasa.....Ai destule variante.Eu am luat-o de la decosta dar am dat ceva mai mult pe ea,pt ca nu am vrut sa fie un model stil printesa si cu corset,am vrut ceva mai finut,mai elegant.Ai destul timp sa cauti.Multa bafta!!:* :*

kikineatza
09.03.2009, 09:11:30
Kiki,

Buna Selena,

Imi cer scuze pentru raspounsul intarziat, nu prea am mai intrat pe miresici.
Si noi lafel o sa avem bautura. Sampanie la primirea invitatilor, garone alb si rodu pt doamne, whisky pentru domni, apa minerala si fanta si cola. Tortul o sa il fac la han, pentru ca imi este mai usor asa, nu trebuie sa il mai transport de cine stie unde. Si eu tot ceva de genul ala as vrea, obligatoriu imbracat in martipan, nu m-am hotarat inca daca vreau sa fie rotund sau patrat.
Te pup :*

kikineatza
09.03.2009, 09:14:36

Referitor la rochie, te sfatuiesc sincer sa mergi la targurile de nunti care de obicei au loc in lunile ianuarie, februarie. Acolo gasesti aproape toate casele de moda din tara. Asa nu mai trebuie sa umblii prin toate colturile bucurestiului... sau mai stiu eu.. poate prin alte orase.
Eu rochita mi-am luat-o de la targul de nunti de la romexpo, am platit un pret rezonabil si este si de calitate.

se_lena2003
09.03.2009, 17:47:59
Va multumesc din suflet pt sfaturi.>:D<Stiu ca mai am destul timp pana la nunta dar,ca orice mireasa,vreau ca totul sa fie perfect in ziua aceea si de-aia ma gandesc inca de pe acum la cele mai mici detalii.
Kiki abia astept sa vad fotografii de la nunta ta,asa o sa vad si rochia despre care mi-ai povestit si care cred ca e superba;si tortul care sper sa fie din martipan si sa iasa asa cum iti doresti tu.

paradise
15.03.2009, 18:57:50
Kiki,

cred ca am facut cursul de limba engleza impreuna! :-$

se_lena2003
16.03.2009, 19:26:46
cred ca am facut cursul de limba engleza impreuna! :-$

M-am uitat la fotografiile tale de la "amintiri" si intr-adevar am fost colege.;))
Acum ca tot ne-am regasit;-),as vrea tare mult sa stiu unde ati facut voi poza aia in care tu esti imbracata in rochia de mireasa si ai parul desfacut iar in spatele vostru e un peisaj verde?Te intreb pt ca ma tot gandesc unde in oras as putea gasi un peisaj frumos sa fac cateva fotografii de nunta,si pana acum nu am gasit nimic.

paradise
17.03.2009, 15:54:30
M-am uitat la fotografiile tale de la "amintiri" si intr-adevar am fost colege.;))
Acum ca tot ne-am regasit;-),as vrea tare mult sa stiu unde ati facut voi poza aia in care tu esti imbracata in rochia de mireasa si ai parul desfacut iar in spatele vostru e un peisaj verde?Te intreb pt ca ma tot gandesc unde in oras as putea gasi un peisaj frumos sa fac cateva fotografii de nunta,si pana acum nu am gasit nimic.

sunt facute in curtea catedralei! :-"

se_lena2003
18.03.2009, 21:31:13
sunt facute in curtea catedralei! :-"

Sa inteleg ca voi ati facut cununia religioasa la Catedrala?Noi vrem sa ne cununam la biserica Sf. Apostoli Petru si Pavel(langa politie),deci nu avem sanse sa facem poze la catedrala.Of si e atat de greu sa gasesti un peisaj frumos in Alexandria!:sad:

paradise
25.03.2009, 16:07:49
Sa inteleg ca voi ati facut cununia religioasa la Catedrala?Noi vrem sa ne cununam la biserica Sf. Apostoli Petru si Pavel(langa politie),deci nu avem sanse sa facem poze la catedrala.Of si e atat de greu sa gasesti un peisaj frumos in Alexandria!:sad:

nu! am facut cununia la biserica de langa MF. pozele le-am facut la catedrala....nu ne-a zis nimeni nimic >:D<

zuzulik
28.03.2009, 09:28:48
Buna, fetele!
Si eu sunt din Alexandria<:-P si ma bucur ca am cu cine discuta de nunta mea!
Eu am nunta la Restaurantul Grand in luna iunie #:-S a.c. si sunt foarte incantata de local, servirea este excelenta, mancarea super, personalul e de gashca... ce mai, d-abia astept sa vad cum o sa iasa.
Momentan ma agit :-B pentru lentile de contact si extensii de par, pentru unghii false deosebite am aflat deja un pont aici in oras. Daca ma puteti ajuta cumva cu o informatie, va pup.:gen_17:

geoyan
28.03.2009, 12:06:42
Buna, fetele!
Si eu sunt din Alexandria<:-P si ma bucur ca am cu cine discuta de nunta mea!
Eu am nunta la Restaurantul Grand in luna iunie #:-S a.c. si sunt foarte incantata de local, servirea este excelenta, mancarea super, personalul e de gashca... ce mai, d-abia astept sa vad cum o sa iasa.
Momentan ma agit :-B pentru lentile de contact si extensii de par, pentru unghii false deosebite am aflat deja un pont aici in oras. Daca ma puteti ajuta cumva cu o informatie, va pup.:gen_17:

Bine ai venit printre noi zuzulik!Cred ca tu ai mai multe informatii pt noi,avand in vedere ca tu o sa ai nunta mai inaintea nostra si banuiesc ca esti intr-o faza mai avansata cu pregatirile.Vreau si eu sa-mi pun lentile de contact!Unde te coafezi?Cunosti o coafeza buna?In legatura cu pregatirile noi am dat avansu la restaurant, am rezolvat cu foto,video si muzica,am vb de vin pe care o sa-l luam de la Focsani,biserica si eu mi-am luat rochita si pantofiorii.Cam atat......:* :* :*

carmeluta29
30.03.2009, 13:26:30
BUNA,
Imi poate da si mie cateva informatii despre restaurantul Potcoava de Aur, nu sunt din Alexandria si nu cunosc. Am nunta la acel restaurant. Viitorul meu sot a rezervat acolo.
Va multumesc!

kikineatza
01.04.2009, 13:15:01
Bine ai venit printre noi zuzulik!Cred ca tu ai mai multe informatii pt noi,avand in vedere ca tu o sa ai nunta mai inaintea nostra si banuiesc ca esti intr-o faza mai avansata cu pregatirile.Vreau si eu sa-mi pun lentile de contact!Unde te coafezi?Cunosti o coafeza buna?In legatura cu pregatirile noi am dat avansu la restaurant, am rezolvat cu foto,video si muzica,am vb de vin pe care o sa-l luam de la Focsani,biserica si eu mi-am luat rochita si pantofiorii.Cam atat......:* :* :*

He hehe.. si eu imi iau vinul tot de la Focsani :D.=P~=P~
Bine.. mie mi-l aduce maica-mea ca ea locuieste acolo.

zuzulik
02.04.2009, 17:59:11
Salut,
Stiti ceva de nuntile in post?Mi-e teama ca nu ne va cununa preotul![/quote]

Buna!
Ete noi avem nunta exact in post, pe 27 Iunie. Care-i problema?
Cand am dat avansul localului am sunat un vecin, preot fiind. Mi-a zis ca da, pot fixa data nuntii ca e post mic, in fine, putem face nunta.
Daca voi stiti altceva sa-mi spuneti. Oricum, nu mai am cum sa schimb data nuntii, deja mai avem 2 luni si ceva; e tarziu de modificat data.
Nunta o facem! Si cu asta basta! <:-P
Daca aveti noutati legate de data nuntii mele, spuneti-mi-le, ok?
Puuup! >:D<

se_lena2003
09.04.2009, 22:55:46
Buna!
Ete noi avem nunta exact in post, pe 27 Iunie. Care-i problema?
Cand am dat avansul localului am sunat un vecin, preot fiind. Mi-a zis ca da, pot fixa data nuntii ca e post mic, in fine, putem face nunta.
Daca voi stiti altceva sa-mi spuneti. Oricum, nu mai am cum sa schimb data nuntii, deja mai avem 2 luni si ceva; e tarziu de modificat data.
Nunta o facem! Si cu asta basta! <:-P
Daca aveti noutati legate de data nuntii mele, spuneti-mi-le, ok?
Puuup! >:D<

Nu as putea sa-ti spun ceva sigur despre nuntile in post pt ca nu am intrebat nici un preot.Cert e ca noi am schimbat data nuntii pt 22 mai ca sa fim siguri ca nu avem nici o problema,mai ales ca biserica la care vrem sa ne cununam se numeste Sf.Apostoli Petru si Pavel(ce ironie,nu?/:)).
Nu vreau sa te sperii sau ceva de genu' dar,din ce am aflat de pe net,daca faci nunta in post iti trebuie o dezlegare de la episcopie,sau cam asa ceva,care cica s-ar da destul de greu si in anumite situatii.In plus cica trebuie sa renunti la petrecerea de nunta fiind post.
Dar tu daca ai intrebat deja un preot si ti-a spus ca nu e nici o problema... e perfect.Iti doresc din suflet sa ai o nunta de vis.>:D<Si asteptam fotografii!:*

babie
18.04.2009, 00:00:50
buna fetelor...eu am intrat doar sa va salut si sa va urez tuturor casa de piatra si sa fiti fericite...cu toate ca si eu sunt din alexandria, nunta va fi la calafat, caci de acolo e d-l..........insa am vazut acum, de curand si an alexandria restaurante frumusele foc (velvet, izabel, mara, sala magnum).....chiar si daca faceam la alexandria, nu cred ca reuseam sa inghesui 500 de invitati decat la ultimul......
oricum, sa fiti fericite fetelor!
pupa micky

zuzulik
19.04.2009, 19:52:15
Hai hello!
Eu deja am cam intrat in febra nuntii!!! Help! Mai am 2 luni si o sapt.
Am o mare problema cu tortul: nu ma pot hotari cum sa arate, clar cu martipan, si de unde sa-l iau sa fie super calitativ.:-?
Problema nr.2 este cu lentilele de contact; recomandati-mi ceva serios si bun calitativ in imprejurimi, Bucuresti poate.:-?
Ar mai fi o..."problema"; eu una nu o iau ca atare. Am nunta in post, 27 Iunie si cica nu se face. Cred ca taman eu o sa va fiu garantia opusului, nu?;-)
Va pupicesc.
Nu ma lasati la greu>:D< Heeeeeelp me!!!

babie
21.04.2009, 14:05:53
Hai hello!
Am o mare problema cu tortul: nu ma pot hotari cum sa arate, clar cu martipan, si de unde sa-l iau sa fie super calitativ.:-?
Problema nr.2 este cu lentilele de contact; recomandati-mi ceva serios si bun calitativ in imprejurimi, Bucuresti poate.:-?
Ar mai fi o..."problema"; eu una nu o iau ca atare. Am nunta in post, 27 Iunie si cica nu se face. Cred ca taman eu o sa va fiu garantia opusului, nu?;-)
Va pupicesc.
pt nunta in post stiu ca iti trebuie o dezlegare de la mitropolie....asigura-te ca o obtii, caci e o maaaaaaaaaaaaare problema daca nu o ai....si incearca sa iei legatura si cu preotul care te va cununa

kikineatza
22.04.2009, 09:30:15
Hai hello!
Va pupicesc.

Buna zuzulik,
1. referitor la tort.. am inteles ca la vajaiala fac niste torturi super bune. Eu una o sa il fac la restaurant.. insa stiu persoane care au facut la vajaiala si au fost foarte multumiti.
2. Referitor la lentilele de contact : Eu mi-am luat de la Opti Plaza din bucuresti. Au magazine in Cora Lujerului, Plaza Romania, Unirea shopping center, Baneasa Shoping center. Eu le-am luat de la magazinul din Cora Lujerului, fiind mai aproape de locul unde stau eu, au si un oftalmolog acolo care iti face o consultatie si iti prescrie tipul de lentile potrivite pentru ochiul tau. Eu mi-am luat de unica folosinta (se arunca dupa purtare), o cutie contine 30 lentile (15 perechi). Sunt mai igienice astea. Daca nu ai mai folosit pana acum, o sa iti fie destul de greu pana ti le pui. Senzatia e destul de nasoala, lafel si cand le dai jos (asta prima data). Apoi usor usor te obisnuiesti cu aplicarea si inlaturarea lor :D

Pupicei :*:*:*

babie
23.04.2009, 13:48:59
as vrea si eu lentile de contact verzi, dar mi-e cam teama....nu am purtat pana acum si imi e ca poate nu le suport...si tre sa le scot....machiata fiind, stric bunatate de munca:D:D:D.....asa ca voi renunta la idee, probabil

kikineatza
23.04.2009, 13:56:52
as vrea si eu lentile de contact verzi, dar mi-e cam teama....nu am purtat pana acum si imi e ca poate nu le suport...si tre sa le scot....machiata fiind, stric bunatate de munca:D:D:D.....asa ca voi renunta la idee, probabil

Nu stiu cum sunt alea cosmetice... nu am purtat, dar cele pt vedere sunt foarte comode, nici nu le simt.
Machiajul nu ai cum sa il strici pentru ca lentilele se pun inainte de machiaj si se dau jos inainte de culcare :D
Pupicei micky si spor la pregatiri. :*:*>:D<

babie
28.04.2009, 14:47:09
Nu stiu cum sunt alea cosmetice... nu am purtat, dar cele pt vedere sunt foarte comode, nici nu le simt.
Machiajul nu ai cum sa il strici pentru ca lentilele se pun inainte de machiaj si se dau jos inainte de culcare :D
Pupicei micky si spor la pregatiri. :*:*>:D<
ms...am vazut ca tu mai ai asa putin.....
eu ma gandeam ca daca nu le pot suporta atata timp, tre sa le dau jos.....si atunci banuiam eu ca-mi stric machiajul...teortetic, tre sa ma demachiez si sa fiu curata pe maini, nu?

kikineatza
28.04.2009, 15:56:03
ms...am vazut ca tu mai ai asa putin.....
eu ma gandeam ca daca nu le pot suporta atata timp, tre sa le dau jos.....si atunci banuiam eu ca-mi stric machiajul...teortetic, tre sa ma demachiez si sa fiu curata pe maini, nu?

Trebuie sa te speli pe maini cu apa si sapun si sa te stergi cu un prosop de hartie , sa fii foarte uscata pe maini.
Demachiata nu trebuie sa fii. Nu e indicat sa te demachezi cu lentilele puse, sau sa te speli pe fata cu ele puse.
Singurul lucru ar fi sa nu iti lacrimeze tie ochii prea mult cand le dai jos, nefiind obisnuita... si atunci se poate sa ti se strice machiajul.... :-?? Nush ce sa zic. Eu nu cred ca ar exista vre-un motiv pt care sa nu le suporti.
Eventual iti iei niste lacrimi false tot de la optica.. si daca simti ca ti se usuca ochii iti mai picuri cate putin in coltul exterior al ochiului si apoi plimbi ochiul in stanga dreapta putin .
Pup

babie
28.04.2009, 23:14:06
am inteles....si mai ales am bagat la cap.....ms...
app, stiu ca-s offtopic, dar LA MULTI ANI pt ninica!

kikineatza
29.04.2009, 12:45:57
am inteles....si mai ales am bagat la cap.....ms...
app, stiu ca-s offtopic, dar LA MULTI ANI pt ninica!

:*:*:* Merci :) Esti o draguta ! O mai tii minte pe ninica ???

alice1986
29.04.2009, 16:38:47
fetelor,ziceti-mi si mie va rog unde imi fac machiajul si coafura in alexandria.eu sunt din rosiori dar sunt sigura ca acolo nu o sa gasesc asa ca ma orientez spre alexandria.pls help
multumesc:*

kikineatza
30.04.2009, 10:09:27
fetelor,ziceti-mi si mie va rog unde imi fac machiajul si coafura in alexandria.eu sunt din rosiori dar sunt sigura ca acolo nu o sa gasesc asa ca ma orientez spre alexandria.pls help
multumesc:*

Coafura .. e un salon langa Rovi si am auzit ca tipa de acolo (Raluca parca) coafeaza fff bine. La machiaj nu te pot indruma.. ca eu mi-l fac singura ;;) :x:x

babie
30.04.2009, 20:47:04
:*:*:* Merci :) Esti o draguta ! O mai tii minte pe ninica ???
da....am o memorie de elefant.....
si e o bunicuta asa simpatica......cum s-o uit? ca noi chiuleam de la scoala si mergeam la ea, in preistorie.....:D:D:D epoca dinozaurilor

miriam2009
01.05.2009, 19:36:04
Credeti ca gasesc lacramioare in august in Alexandria?

babie
02.05.2009, 16:19:46
Credeti ca gasesc lacramioare in august in Alexandria?
eu am intrebat daca gasesc in septembrie in craiova....si tanti de la florarie m-a asigurat ca da......mergi in intreaba la floraria la care vrei tu sa-ti faci buchetul..
bafta!

miriam2009
02.05.2009, 17:04:51
eu am intrebat daca gasesc in septembrie in craiova....si tanti de la florarie m-a asigurat ca da......mergi in intreaba la floraria la care vrei tu sa-ti faci buchetul..
bafta!

Multumesc.=D> =D> =D>

miriam2009
11.05.2009, 20:27:07
Eu stiam ca la nunta cameramanul,fotograful si lautarii servesc masa ca toti invitatii.Logic,nu?Dar se pare ca nu toata lumea o face.
Voi ce faceti? Meniul intreg sau doar aperitiv si friptura?Sau vb cu ei inainte?:-\

Rg
11.05.2009, 20:51:53
Eu le-am dat meniu complet.

miriam2009
11.05.2009, 22:44:40
Asa o sa fac si eu;-)

zuzulik
16.05.2009, 08:52:44
Hai hello!
Clar meniu complet pentru cameramani. Nu concep ca toti sa manance te miri ce si ei doar una alta. E jenant, zic.
Pup.
Mai am o luna si 11 zileeeeeeee....:*

kikineatza
22.05.2009, 09:28:27
Eu le-am dat meniu complet.

Si noi le-am dat meniu complet. Mai mult, cameramanul si ftoraful au avut si loc la una din mese.

andra83
28.06.2009, 11:17:18
Pupici!

Buna Selena,

Inteleg foarte bine dezamagirea ta. Noi voiam nunta pe 12 iunie, pe 13 iunie este ziua mirelui... ;)) dar anul 2010 este foarte darnic in post. Postul Sf. Petru si Pavel este mult mai lung decat in alti ani. Dar noi vrem neaparat nunta primavara asa ca, noroc cu Pastele mai devreme anul viitor, am stabilit nunta pentru 17 aprilie 2010. Doamne ajuta! Sa fie cald si bine...

In ceea ce priveste data de 22 mai, ar fii o mica problema... Rusaliile se sarbatoresc in a opta duminica de la Paste (care pica pe 4 aprilie anul viitor). Asadar pe 23 mai 2010 sunt Rusaliile. Trebuie sa intrebi daca nu este nicio problema d.p.d.v. religios cu nuntile din ajunul prajnicelor bisericesti. Parerile sunt impartite. Oricum, cu cat stiti mai devreme cu atat mai bine... Va puteti reorienta sau refixa o data.

Bafta! >:D<

se_lena2003
05.07.2009, 22:19:59
Buna Selena,

Inteleg foarte bine dezamagirea ta. Noi voiam nunta pe 12 iunie, pe 13 iunie este ziua mirelui... ;)) dar anul 2010 este foarte darnic in post. Postul Sf. Petru si Pavel este mult mai lung decat in alti ani. Dar noi vrem neaparat nunta primavara asa ca, noroc cu Pastele mai devreme anul viitor, am stabilit nunta pentru 17 aprilie 2010. Doamne ajuta! Sa fie cald si bine...

In ceea ce priveste data de 22 mai, ar fii o mica problema... Rusaliile se sarbatoresc in a opta duminica de la Paste (care pica pe 4 aprilie anul viitor). Asadar pe 23 mai 2010 sunt Rusaliile. Trebuie sa intrebi daca nu este nicio problema d.p.d.v. religios cu nuntile din ajunul prajnicelor bisericesti. Parerile sunt impartite. Oricum, cu cat stiti mai devreme cu atat mai bine... Va puteti reorienta sau refixa o data.

Bafta! >:D<

Buna Andra,
Ceea ce mi-ai spus cu Rusaliile m-a pus putin pe ganduri,cel mai bine ar fi sa ma duc la biserica si sa intreb.Dar oricum ar fi eu la restaurant nu ma mai duc,ar fi a doua oara cand modific data si nu stiu daca s-ar mai putea.In plus deja am dat avans la cameraman si la formatie si nu stiu ce sanse as mai avea sa-i gasesc liberi pe amandoi in cazul in care as schimba data.Sper sa nu fie probleme,pana la urma se fac nunti si in post,asa ca ma gandesc ca faptul ca nunta mea e in ajunul Rusaliilor nu e la fel de grav ca un post.Multumesc pt informatie oricum.
Sper ca la nunta ta sa prinzi vreme frumoasa,de obicei in aprilie e tocmai bine,nici prea frig,nici prea cald.
Daca e cineva care a avut nunta in ajunul Rusaliilor ca si mine,va rog sa-mi spuneti daca ati avut ceva probleme.
:*>:D<

pufoassa20
07.07.2009, 00:34:16
buna miresici!aveti careva numarul de telefon al verginicai neagu??daca da til vreau si eu.multumesc:*

zuzulik
07.07.2009, 10:16:32
buna miresici!aveti careva numarul de telefon al verginicai neagu??daca da til vreau si eu.multumesc:*

:* Sa traiti, fetelor!:*
Eu tocmai am avut o nunta de vis cu multe surprize placute (foc de artificii...<:-P ).
La nunta noastra a cantat Verginica si Semnal. A fost splendid! Am avut indr-adevar o nunta reusita si pentru k am avut formatie in adevaratul sens al cuvantului. Nicio clipa n-au stat. Au cantat la foc continuu. Si-au meritat pe deplin banii si ii recomand oricui cu mare placere!=D>
Am cerut acordul in prealabil sotului Verginicai si da, va pot da nr. de telefon, dar nu aici pe site ca nu-mi permite.
Referitor la fixarea nuntii in vreun post, precizez ca am avut nunta pe 27 Iunie 2009, taman in postul Sfintilor Petru si Pavel, primind binecuvantarea Cerului la Biserica Petru si Pavel (cea de langa Politie). Tot ce trebuie sa faceti este sa stati de vorba cu preotul bisericii care este un om de toata isprava.
Va doresc o nunta la fel de reusita ca a mea, plina de surprize placute si o atmosfera de vis!<:-P

pufoassa20
09.07.2009, 17:37:50
buna zuzulik trimite si mie un pm cu numarul verginicai,multum mult:* aaa si casa de piatra!!!

simpaticutza
10.07.2009, 21:07:30
buna zuzulik!imi poti spune te rog cat te-au costat focurile de artificii,pt ca vreau si eu pt anul viitor.cat te-au costat semnal si verginica pt ca am auzit si eu ca sunt ff tari.

andra83
12.07.2009, 09:24:43
Buna Andra,
Ceea ce mi-ai spus cu Rusaliile m-a pus putin pe ganduri,cel mai bine ar fi sa ma duc la biserica si sa intreb.

Buna Selena,

Ai intrebat? Este totul ok? Oricum, ma gandeam ce am face noi in situatia asta, adica daca am fi chitat deja avansul pt fotograf si cameraman, si cred ca noi am face cununia religioasa cu 1 sapt inainte. Daca preotii ne-ar sfatui ca nu este indicat sa ne cununam pe 22 mai. Singurul inconvenient este ca trebuie sa te imbraci de 2 ori in rochita de mireasa, si ca iti trebuie un fotograf si atunci, dar doar pt 2 ore, nu cred sa fie vreo problema, nu?
Dar sper ca e totul ok, si se fac cununii religioase in ajun de Rusalii. Oricum, astept cu nerabdare raspunsul tau... Si multumesc de gandurile bune.

Te pup! Bafta!

paradise
12.07.2009, 15:25:54
zuzulik, nu ne pui pozici? ^:)^

geoyan
13.07.2009, 08:43:57
buna zuzulik!imi poti spune te rog cat te-au costat focurile de artificii,pt ca vreau si eu pt anul viitor.cat te-au costat semnal si verginica pt ca am auzit si eu ca sunt ff tari.

Si eu tot pe ei ii voi avea la nunta in octombrie.Mi-au cerut 1600euro,canta f bine,sper sa faca toti banii.

se_lena2003
14.07.2009, 18:27:00
Buna Selena,

Ai intrebat? Este totul ok? Oricum, ma gandeam ce am face noi in situatia asta, adica daca am fi chitat deja avansul pt fotograf si cameraman, si cred ca noi am face cununia religioasa cu 1 sapt inainte. Daca preotii ne-ar sfatui ca nu este indicat sa ne cununam pe 22 mai. Singurul inconvenient este ca trebuie sa te imbraci de 2 ori in rochita de mireasa, si ca iti trebuie un fotograf si atunci, dar doar pt 2 ore, nu cred sa fie vreo problema, nu?
Dar sper ca e totul ok, si se fac cununii religioase in ajun de Rusalii. Oricum, astept cu nerabdare raspunsul tau... Si multumesc de gandurile bune.

Te pup! Bafta!

Sincera sa fiu nu am ajuns inca la preot sa intreb,dar dupa cum spunea "zuzulik" mai sus,ca s-a casatorit in post chiar la biserica la care ma voi casatori si eu si ca nu au fost probleme,sunt convinsa ca nu vor fi nici la mine.Intradevar preotii de acolo sunt foarte de treaba,o spun din proprie experienta pt ca acum 4 ani m-am logodit la biserica Sf.Ap. Petru si Pavel.
In caz ca totusi nu vor vrea sa ma cunune din cauza Rusaliilor cred ca e imposibil sa nu gasesc o biserica dispusa sa o faca.
Iti multumesc totusi pt informatii si pt grijile pe care ti le faci pt mine.>:D<

Adelaida
15.07.2009, 09:47:25
:* Sa traiti, fetelor!:*
Eu tocmai am avut o nunta de vis cu multe surprize placute (foc de artificii...<:-P ).
La nunta noastra a cantat Verginica si Semnal. A fost splendid! Am avut indr-adevar o nunta reusita si pentru k am avut formatie in adevaratul sens al cuvantului. Nicio clipa n-au stat. Au cantat la foc continuu. Si-au meritat pe deplin banii si ii recomand oricui cu mare placere!=D>
Am cerut acordul in prealabil sotului Verginicai si da, va pot da nr. de telefon, dar nu aici pe site ca nu-mi permite.
Referitor la fixarea nuntii in vreun post, precizez ca am avut nunta pe 27 Iunie 2009, taman in postul Sfintilor Petru si Pavel, primind binecuvantarea Cerului la Biserica Petru si Pavel (cea de langa Politie). Tot ce trebuie sa faceti este sa stati de vorba cu preotul bisericii care este un om de toata isprava.
Va doresc o nunta la fel de reusita ca a mea, plina de surprize placute si o atmosfera de vis!<:-P

Buna Zuzulik,

Si eu ii am la nunta pe Verginica si Semnal si as vrea sa-mi spui daca mai fac programul cand se imbraca in tigani? Am auzit ca dupa ce termina programul, trec cu palaria pe la invitati, e adevarat?

Ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum visai, Casa de Piatra si sa fiti fericiti!

geoyan
15.07.2009, 15:35:45
Buna Zuzulik,

Si eu ii am la nunta pe Verginica si Semnal si as vrea sa-mi spui daca mai fac programul cand se imbraca in tigani? Am auzit ca dupa ce termina programul, trec cu palaria pe la invitati, e adevarat?

Ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum visai, Casa de Piatra si sa fiti fericiti!

Am fost anu asta la 3 nunti la care au cantat ei si da au facut programu cu tiganii si nu i-am vazut facand faza cu palaria.Problema e alta ca cer 1600euro si se preconizeaza un curs de 5ron euro.Deci 80 de mil la lautari????[-X

zuzulik
17.07.2009, 22:17:12

Hai hello!
Scuze fetele, dar azi am venit din saptamana de miere. A fost super in Anatalya!
Sa revin la subiect.
Focurile de artificii au fost surpriza tatalui meu, pot doar sa spun estimativ cat au costat (asta ce-am reusit sa aflu): 50 mil. pentru artificiile din exterior (mai ceva ca la zilele orasului) si cele ce imprejmuiesc ringul de dans pentru vreo 5 minutele.
Iar Verginica si formatia Semnal au costat 1600 euro, dar si-au meritat toti banii. Si credeti-ma ca eu sunt cam ciufutica, gasesc nod in papura. Cu toate astea, nu le-am gasit cusur. Parerea mea este ca ei sunt singurii din cel putin Teleorman care stiu intr-adevar sa ridice o nunta la standarde inalte si... de vis.
>:D< Pup si mai vorbim!>:D<

zuzulik
17.07.2009, 22:20:34
zuzulik, nu ne pui pozici? ^:)^
O sa adaug si foto cand or fi gata. E ceva munca sa prelucrezi vreo 2000 foto, nu? D-abia astept sa-mi vedeti rochia roz de mireasa cu dantela lucrata manual aplicata absolut simetric si pantofii imbracati in aceeasi dantele ca rochia.
>:D< Pup!>:D<

zuzulik
17.07.2009, 22:24:46
Sincera sa fiu nu am ajuns inca la preot sa intreb,dar dupa cum spunea "zuzulik" mai sus,ca s-a casatorit in post chiar la biserica la care ma voi casatori si eu si ca nu au fost probleme,sunt convinsa ca nu vor fi nici la mine.Intradevar preotii de acolo sunt foarte de treaba,o spun din proprie experienta pt ca acum 4 ani m-am logodit la biserica Sf.Ap. Petru si Pavel.
In caz ca totusi nu vor vrea sa ma cunune din cauza Rusaliilor cred ca e imposibil sa nu gasesc o biserica dispusa sa o faca.
Iti multumesc totusi pt informatii si pt grijile pe care ti le faci pt mine.>:D<

Sa traiti, miresicilor!
Credeti-ma pe cuvant ca preotii de la Biserica Sf,. Petru si Pavel sunt deosebiti si foarte intelegatori.
Asa cum eu m-am casatorit in post, nu vad de ce nu ar face-o si altii, indiferent ce post ar fi, nu?
>:D< Pup!>:D<

zuzulik
17.07.2009, 22:31:29
Am fost anu asta la 3 nunti la care au cantat ei si da au facut programu cu tiganii si nu i-am vazut facand faza cu palaria.Problema e alta ca cer 1600euro si se preconizeaza un curs de 5ron euro.Deci 80 de mil la lautari????[-X
Puicei!
Eu i-am spus Verginicai si formatiei Semnal ca nu vreau programul ala cu tiganii.
Am mers pe principiul ca poate omul cand vine la nunta are strict banii de dat pe masa, stie de acasa cat va da la masa si se va simti obligat sa dea bani la lautari cand vine cu palaria aia in dreptul lui.
Am vorbit cu lautarii si n-au avut absolut nimic impotriva. In definitiv, a fost nunta mea si numai eu si sotul meu am avut un cuvant de spus in legatura cu desfasurarea si continutul programului muzical.
Le-am spus clar ce fel de muzica vreau, cu doar 2-3 manele, muzica mai selecta si straina si asa a fost.
Zic ca sunt oameni de gasca (Verginica si ceilalti) si nu trec peste dorinta mirilor; ba chiar zici ca sunt invitati la nunta pentru ca stiu sa se faca placuti si se integreaza usor.
>:D< Pup! >:D<

Adelaida
10.08.2009, 09:01:51
Buna fetelor!

Stiti cumva un en-gros de fructe in Alexandria? Trebuie sa iau fructele pentru restaurant si nu stiu de unde...

kikineatza
10.08.2009, 09:14:37
Buna fetelor!

Stiti cumva un en-gros de fructe in Alexandria? Trebuie sa iau fructele pentru restaurant si nu stiu de unde...

Hello,
Este un en-gross de fructe la undeva pe str Cuza Voda, intersectia cu 1 Mai.

Adelaida
12.08.2009, 15:46:31
Hello,
Este un en-gross de fructe la undeva pe str Cuza Voda, intersectia cu 1 Mai.

Multumesc frumos kikineatza:)) Mi-ai fost de mare ajutor!

mara86
18.09.2009, 20:20:29
:D
:D Iti spun cu cea mai mare placere. Fotografiile le-am facut la Fuji, este chiar la capatul centrului. Editeaza foarte frumos. Sunt niste profesionisti, noi am fost foarte multumiti. In legatura cu coafura, eu m-am coafat tot langa Rovi, la Raluca si mi-a placut enorm. Stie ce ti se potriveste si are gusturi.:* Despre buchete si lumanari, eu le-am facut p estrada garii, dar nu iti recomand pt ca nu iti face exact ce ii ceri, ci iti face cu ce flori are in stoc, nu tocmai proaspete, tortul l-am facut la Vajaiala. daca mai te intereseaza ceva, trebuie doar sa-mi spui.
spune mai exact unde pe str garii pentru ca noi am fost la casa deea pe str garii si ne-au intrecut orice asteptari

olguta_radu
21.09.2009, 11:59:32
Buna fetelor,

L-am contractat pe Petrica Ciobanu cu oamenii lui ca solist la nunta .Mie din inregistrarile pe care le-am vazut cu el mi-a placut ff mult.Am vazut cateva postari despre el in care se vb de bine, am inteles ca face atmosfera .Ce stiti despre el? L-a avut cineva la nunta ?

Multumesc,

mirela_mm
07.10.2009, 14:55:59
La 165 ron (cu inghetata inclusa adica 5 ron fara bauturi si tort).
buna,

am si eu o intrebare: la restaurant mara cam cat a fost meniul in 2009?
mersi

andra83
07.10.2009, 16:09:37
buna,

am si eu o intrebare: la restaurant mara cam cat a fost meniul in 2009?
mersi

Noi am intrebat in iunie parca si la Mara e 200 ron meniul anul asta! fara bautura, fara tort, fara fursecuri, fara fructe! scump domnule scump! :)

simpaticutza
10.10.2009, 18:11:15
buna olguta!am auzit si eu de petrica ciobanu si vroiam sa stiu cati bani ia pt o seara intreaga?^:)^

pucutza
26.10.2009, 21:49:06
buna fetelor!
Va rog,recomandati-mi si mie un fotograf din alexandria sau si din alta parte...,sau daca puteti sa-mi dati si nr lor de tel.va multumesc anticipat^:)^

butterflysurfer
28.01.2010, 18:49:35
Hello. Miresici care ati facut cununia la Catedrala din Alexandria... sau urmeaza... eu sunt din Bv, spune-ti-mi si mie o parere, ca sa imi fac o idee...

miriam2009
06.02.2010, 22:43:20
Hello. Miresici care ati facut cununia la Catedrala din Alexandria... sau urmeaza... eu sunt din Bv, spune-ti-mi si mie o parere, ca sa imi fac o idee...

Eu am avut cununia la Catedrala si a fost super.Pretul un pic mai mare decat la alte biserici dar merita.Si sincer nu mai tin minte multe dar pot sa iti spun ca corul a creat o atmosfera super.Asa ca o sa fie bine,nu trebuie sa iti faci griji.:D

berapower
05.03.2010, 13:28:42
BUNA FETELOR,EU SUNT DIN ZIMNICEA SI AM NEVOIE DE O MANA DE AJUTOR.^:)^ PUTETI SA IMI RECOMANDATI SI MIE UN COAFOR BUN SI O COFETARIE PENTRU TORTUL DE NUNTA CARE SA FIE IN ALEXANDRIA?^:)^
AAA SI ERA SA UIT SI O FLORARIE PENTRU BUCHETE SI LUMANIARI STITI?[-o<

miriam2009
05.03.2010, 21:47:55
BUNA FETELOR,EU SUNT DIN ZIMNICEA SI AM NEVOIE DE O MANA DE AJUTOR.^:)^ PUTETI SA IMI RECOMANDATI SI MIE UN COAFOR BUN SI O COFETARIE PENTRU TORTUL DE NUNTA CARE SA FIE IN ALEXANDRIA?^:)^
AAA SI ERA SA UIT SI O FLORARIE PENTRU BUCHETE SI LUMANIARI STITI?[-o<

Coafor bun nu stiu.
Cofetarie,eu am luat tortul de la Vajaiala si a fost super.
Florarie,incearca la crystyn events

bubucris
06.03.2010, 15:16:29
fetelor sunt si o viitoare miresica de Rosiori de vede de anul asta si am si eu o rugaminte la voi daca stiti sa imi recomandati un cameraman si un fotograf bun in alexandria sunt intr-o mare dilema ca in rosiori nu prea am gasit ...^:)^[-o<multumesc

monikbride
22.03.2010, 00:57:16
Buna fetelor,

Am si eu o f. mare problema...iar citind pe la miresicile din Alexandria cred k am mai descoperit una....restaurantul! As fi vrut la mara, dar nu am ajuns inca acolo sa vb cu ei, sper sa mai gasesc locuri sapt viitoare cand ajung in oras, pt k eu sunt din Bucuresti. A DOUA SI CEA MAI ARZATOARE ar fi legata de cununia civila in aer liber...a facut cineva acolo asa ceva? sau ati fost la vreo nunta..etc? m-ar ajuta foarte mult niste pareri deoarece mi-e teama k o sa ma lovesc de rigiditatea conceptilor d-nelor de la starea civila!:-SS

lylaa
30.03.2010, 15:07:59
Buna,

In septembrie vom avea si noi nunta la Velvet, iar problema este ca nu stim exact daca vom avea formatie sau dj. Eu vreau formatie, el dj. A fost cineva la nunta la Velvet cu formatia localului, sunt buni, nu sunt buni? Daca nu, alte sugestii de formatii sau dj aveti? Eventual si niste preturi estimative?
Nu as vrea totusi sa dau 1600E pe formatie, mi-as dori ceva mai moderat, pana in 1000-1200E.

flory_flory
16.04.2010, 17:31:33
Buna fetelor,

Stiti pe cineva in Alexandria care machiaza profesional? M-ar interesa si o coafeza buna.

kikineatza
16.04.2010, 23:11:07
Buna fetelor,

Stiti pe cineva in Alexandria care machiaza profesional? M-ar interesa si o coafeza buna.

Stiu o tipa care machiaza destul de bine, nu pot sa spun chiar "profi", dar e ok, iar preturile sunt relativ mici. O cheama Iulia si lucreaza la un salon pe str. Dunarii VAV de BCR-ul de langa primarie. (nush cum se numeste salonul). Daca vrei fac rost de nr ei de tel si iti dau PM.

flory_flory
18.04.2010, 14:05:57
Stiu o tipa care machiaza destul de bine, nu pot sa spun chiar "profi", dar e ok, iar preturile sunt relativ mici. O cheama Iulia si lucreaza la un salon pe str. Dunarii VAV de BCR-ul de langa primarie. (nush cum se numeste salonul). Daca vrei fac rost de nr ei de tel si iti dau PM.

Da, te rog, vreau nr. ei. Te-a machiat pe tine?

kikineatza
18.04.2010, 22:38:56
Da, te rog, vreau nr. ei. Te-a machiat pe tine?

Buna,

Da m-a machiat si pe mine pt. nunta. ti-am dat PM cu nr de telefon.

flory_flory
25.04.2010, 20:06:57
Buna,

Da m-a machiat si pe mine pt. nunta. ti-am dat PM cu nr de telefon.

Merci frumos.

superdanutza
06.05.2010, 17:58:39
Buna fetelor,

Si pe mine m-ar interesa. PLsssssssss

floricica23
07.05.2010, 14:26:13
cred ca este acelasi lucru, numai ca nuntile nu se fac in restaurant ci intr-o anexa separata a complexului, daca intelegi ce vreau sa zic...ultima oara cand am fost pe la padure :D inca se lucra! >:D<
nu am fost la nicio nunta acolo!
buna fetelor sunt si eu o fosta miresica ma numesc luci si dak vreti si pot sa va ajut cu sfaturi ceva va ot ajuta cu cea mai mare placere va pupik.

floricica23
07.05.2010, 14:34:22
Buna foste miresici sau viitoare miresici din Alexandria!
Ma bucur foarte mult ca am gasit forum-ul asta exact cand am atata nevoie de informatii!
Ma numesc Cristina si as vrea tare mult sa-mi fac nunta in Alexandria (orasul meu natal). Numai ca nu mai locuiesc acolo de ani buni si habar nu am ce restaurante mai sunt acolo unde ar putea sa aiba loc petrecerea.
Cred ca imi va fi foarte greu sa-mi organizez toata nunta asa de la distanta!
Ati putea sa-mi spuneti cam ce restaurante mai bune sunt in Alexandria?
Nu prea stiu eu de ce sa mai apuc mai intai, dar stiu sigur ca trebuie sa aleg intai localul nu?
Va multumesc mult!
buna iti pot da un sfat destul de bun zic eu sa incerci la un restaurant izabel undeva la iesire din com Poroschia sau grand astea doua sunt concurenta si mai bune in orice privinta de ex la izabel dak nu dispui de toti banii inainte pentru ati face nunta eu iti zic sa optezi pentru izabel unde pui si peisajul deosebit care il are afara pe langa local si servirea impecabila mie mi-a placut si pt decoruri si astea te pot pune in teme cu cineva care au decoruri f frumoase si ieftine mai tot ce tine de cununia religioasa decoruri masini,decoruri florale la local si mai multe si f bune k pret mai vb dak vrei iti dau nr de tel al lui fata aceea si vb dak te decizi sunt convins k o sa te intelegi cu ea k e o fata f de treaba si serioasa bine mai fetelor mai vb va pupik

bubucris
07.05.2010, 19:49:27
buna fetelor sunt si eu o fosta miresica ma numesc luci si dak vreti si pot sa va ajut cu sfaturi ceva va ot ajuta cu cea mai mare placere va pupik.

buna! as vrea eu sa te intreb de machiaj imi poti recomanda pe cineva , eu am nunta in rosiori dar acolo nu stiu pe nimeni care sa machieze#-o^:)^mersi.pupici

sheecky
19.05.2010, 13:41:00
miresici din alexandria,ma puteti ajuta si pe mine cu informatii despre formatiile din alexandria?eu o sa fac nunta la rest izabel in oct 2011....pls help ca eu nu sunt de acolo iar viitorul meu sot habar nu are.....:-(...va multumesc mult...astept parerile voastre

Clariss
20.05.2010, 03:23:30
Buna,
Sunt o miresica din zona, si vad ca aceasta zona a Teleormanului este slab comentata si cu putine informati de specific, deaceea am zis sa va dau o mana de ajutor! ca sa mai scapati din grijile dinaintea nunti :">

Clariss
20.05.2010, 03:46:17
Spre linistea ta ! avem 4-5 formati bunicele in oras, si chiar cativa Dj, acum mai depinde de tine ce buget ai pentru aceste servicii si daca ii mai prinzi liberi, eu de exemplu i-am contractat cu un an inainte, si i-am luat in ordine dupa ce auzisem clasamentul lor... si am reusit pana la urma sa imi iau formatie chiar mai ieftina din bucuresti, cunoscuti pe favorit sau etno si au si dj in pachet, si mau tarifat maxim 1200 euro, cei din Alexandria numai erau liberi, ramasese aia slabuti rau...

Deci pune mana si incepi sai cauti pentru 2011, daca vrei ceva local, se stie intodeauna localul, formatia, fotograful, etc le stabilesti cu un an inainte, daca nu vrei sa faci compromisuri la nunta ta, luand orice daca gasesti disponibil... :>

bubucris
20.05.2010, 20:20:13
buna Clariss as avea si eu o intrebare la tine legata de machiaj unde sau cine te-a machiat la nunta ?^:)^ multumesc :*

Clariss
20.05.2010, 22:26:56
Dap cunosc pe cineva !!! care se pricepe si are si o trusa de farduri profi, fata de ce am mai auzit prin oras ca sunt unele care zici ca au tempera si vechituri... Pot face rost de numarul ei de telefon... daca chiar nu gasesti nimic din recomandari, pe ea am vazuto in actiune ! si pe mine una ma convins ca se pricepe... Nu i-am retinut numele insa pot afla informati despre ea...

Asta bine inteles te va costa :">

bubucris
20.05.2010, 22:41:01
Dap cunosc pe cineva !!! care se pricepe si are si o trusa de farduri profi, fata de ce am mai auzit prin oras ca sunt unele care zici ca au tempera si vechituri... Pot face rost de numarul ei de telefon... daca chiar nu gasesti nimic din recomandari, pe ea am vazuto in actiune ! si pe mine una ma convins ca se pricepe... Nu i-am retinut numele insa pot afla informati despre ea...

Asta bine inteles te va costa :">

da te rog daca poti afla nr de telefon ar fi minunat pt mine:D... multumesc anticipat:*

nadia_valentina
24.05.2010, 22:58:44
Dear,
nici nu stii ce informatie pretioasa detii
am si eu nevoie de nr.ei de tel
si, stiu... costa :">

keep in touch,
nadia

nadia_valentina
24.05.2010, 23:27:02
Draga Mea,
Se pare ca avem nunta in aceeasi zi
si coincidenta si mai mare este ca noi a vem in sala Magnum
...sa speram ca oamnii de acolo se desurca cu 2 nunti odata
Pastram legatura,
nadia

mirela_26
25.05.2010, 13:23:28
Buna fetelor........ La Izabel nu are nimeni?

mirela_26
31.05.2010, 22:56:13
miresici din alexandria,ma puteti ajuta si pe mine cu informatii despre formatiile din alexandria?eu o sa fac nunta la rest izabel in oct 2011....pls help ca eu nu sunt de acolo iar viitorul meu sot habar nu are.....:-(...va multumesc mult...astept parerile voastre

Buna...noi avem anul acesta la Izabel. Ca si formatie l-am luat pe Laurentiu Craciun. Am fost la o nunta si am vazut cum canta...chiar ne-a placut atmosfera pe care a creat-o. Succes! :)

andra83
01.06.2010, 20:55:10
buna! as vrea eu sa te intreb de machiaj imi poti recomanda pe cineva , eu am nunta in rosiori dar acolo nu stiu pe nimeni care sa machieze#-o^:)^mersi.pupici

gabriela Cherstes... e o finuta... si tariful e mai mult decat omenesc... si e dispusa sa calatoreasca! ;;)

Bafta!

bubucris
01.06.2010, 21:46:04
gabriela Cherstes... e o finuta... si tariful e mai mult decat omenesc... si e dispusa sa calatoreasca! ;;)

Bafta!

multumesc frumos o sa iau legatura cu ea..:*

andra83
01.06.2010, 22:50:01
multumesc frumos o sa iau legatura cu ea..:*

hei, am vrut sa scriu Cherestes...

dar te descurci tu pe ###
Pe mine m-a machiat pe 17 apr 2010. A venit la Alexandria. E o profesionista si FOARTE PUNCTUALA.
Pupici si multa bafta!

bubucris
02.06.2010, 17:10:22

dar te descurci tu pe @@@
Pe mine m-a machiat pe 17 apr 2010. A venit la Alexandria. E o profesionista si FOARTE PUNCTUALA.
Pupici si multa bafta!

ms frumos. ai platit drumul sau cat ai platit in plus fata de pretul de pe sit.:*

zcristina
03.06.2010, 11:50:14

dar te descurci tu pe @@@
Pupici si multa bafta!

Ma scuzati ca ma bag si eu in discutie dar Gabriela este una din optiunile mele...nu ne arati poze? Cine te-a coafat? >:D<

andra83
10.06.2010, 13:57:58
Buna dragelor,

De coafat m-a coafat Alina, o tipa foarte draguta si de treaba din Alexandria... nu stiu sigur sa explic unde sta pt ca eu nu sunt din Alexandria. Sunt ft incantata de cum lucreaza ea, mi-a facut un coc esxat cum mi-am dorit! ^:)^

Poze am dar nu pe picassa. Dar va trimit linkul unui prieten foarte drag care este mare pasionat de fotografie si care ne-a pozat la nunta! Norocul nostru! ;-)

@@@

Sunt facute la o rezolutie ft mare asa ca trebuie sa le micsorez inainte sa le downloadez.
Alte poze le gasiti pe blogul lui Ioan si Roxana Margineanu, care ne-au fost fotografi *oficiali* :)

Promit sa imi fac cont pe picassa si sa vi le arat pe toate.

Pana atunci, va doresc vizionare placuta! :) ... si spor la miresit!

zcristina
17.06.2010, 12:51:19
Buna dragelor,

De coafat m-a coafat Alina, o tipa foarte draguta si de treaba din Alexandria... nu stiu sigur sa explic unde sta pt ca eu nu sunt din Alexandria. Sunt ft incantata de cum lucreaza ea, mi-a facut un coc esxat cum mi-am dorit! ^:)^

Poze am dar nu pe picassa. Dar va trimit linkul unui prieten foarte drag care este mare pasionat de fotografie si care ne-a pozat la nunta! Norocul nostru! ;-)

@@@

Sunt facute la o rezolutie ft mare asa ca trebuie sa le micsorez inainte sa le downloadez.
Alte poze le gasiti pe blogul lui Ioan si Roxana Margineanu, care ne-au fost fotografi *oficiali* :)

Promit sa imi fac cont pe picassa si sa vi le arat pe toate.

Pana atunci, va doresc vizionare placuta! :) ... si spor la miresit!
Sunt f frumoase pozele si machiajul. La Gabriela o sa raman si eu :)

mady22yo
20.06.2010, 10:21:19
Buna fetelor........ La Izabel nu are nimeni?
Si eu tot la izabel... mi-ar placea sa imi spui punctele tari si slabe tinand seama ca o sa fii miresica inaintea mea.... ;-)

sheecky
27.06.2010, 00:17:12
buna iti pot da un sfat destul de bun zic eu sa incerci la un restaurant izabel undeva la iesire din com Poroschia sau grand astea doua sunt concurenta si mai bune in orice privinta de ex la izabel dak nu dispui de toti banii inainte pentru ati face nunta eu iti zic sa optezi pentru izabel unde pui si peisajul deosebit care il are afara pe langa local si servirea impecabila mie mi-a placut si pt decoruri si astea te pot pune in teme cu cineva care au decoruri f frumoase si ieftine mai tot ce tine de cununia religioasa decoruri masini,decoruri florale la local si mai multe si f bune k pret mai vb dak vrei iti dau nr de tel al lui fata aceea si vb dak te decizi sunt convins k o sa te intelegi cu ea k e o fata f de treaba si serioasa bine mai fetelor mai vb va pupik

buna,poti sa ma ajuti cu decorurile?o sa am nunta la izabel si as fi interesata!multumesc mult:*

mirela_mm
14.07.2010, 16:57:00
<:-P Draga Vicky,
in legatura cu alegerea restaurantului, depinde si de ce anume va doriti voi.
Daca vreti un peisaj frumos, cu verdeata, puteti sa alegeti Mara sau Isabel. Este f frumos. Noi am ales Grand pt ca facusem rezervare la park,ne spusesera ca vor deschide o sala noua.Cand a fost gata sala si am vazut-o, am realizat ca nu prea aveam spatiu si cum Grandul se deschisese de curand, am reusit sa gasim data respectiva libera.

Buna,

Eu sunt din Bucuresti. Viitorul sot din Alexandria si avem nunta pe 31 iulie 2011 la Isabel. Nu avem decat restaurantul.... nu formatie, nu nimik..

zcristina
23.07.2010, 14:15:48
Buna fetelor! Aveti careva poze de la Mara sa imi aratati si mie? [-o<

paradise
06.08.2010, 21:40:34
Buna fetelor! Aveti careva poze de la Mara sa imi aratati si mie? [-o<

eu cred ca am de la o nunta de acum 3 ani, dar nu stiu cat de relevante sunt. de atunci n-am mai fost la o nunta la mara. :-B

Shinegold
09.08.2010, 23:22:27

noi avem nunta la sfarsitul lunii august la rosu.legat de muzica ti l recomand pe Topuzu Cristian.Deasemenea este si cameraman si fotograf.Este un foarte bun profesionist si chiar depunde interes si placere in ceea ce face.Filmarile le poate face si in format HD,plus k poate sa ti le prelucreze la urma,iar la pret nu e asa de piperat.E chiar omeneste.Noi pe el o sa l avem pe partea Video iar pe partea foto va fi un colaborator al lui de la Bucuresti care vine cu inca un asistent,aparatura profesionala si ma duce la maxim 200 eur,partea foto.

Juny
21.09.2010, 12:09:27
Buna fetelor!

L-a avut cineva la nunta pe Gelu Voicu? Sau a participat la vreuna unde a cantat el si formatia sa? As vrea sa aflu mai multe informatii despre cum a fost atmosfera.

Multumesc!

zcristina
21.09.2010, 12:13:00
eu cred ca am de la o nunta de acum 3 ani, dar nu stiu cat de relevante sunt. de atunci n-am mai fost la o nunta la mara. :-B
Multumesc mult pt raspuns, pe cand am vazut ca ai scris vazusem deja localul. Intre-timp a trecut si nunta.. :)

vero_deea
21.09.2010, 23:05:35
Buna fetelor!

L-a avut cineva la nunta pe Gelu Voicu? Sau a participat la vreuna unde a cantat el si formatia sa? As vrea sa aflu mai multe informatii despre cum a fost atmosfera.

Multumesc!

din cate am auzit, mi s-a povestit de persoane care au fost la 2 nunti diferite, la ambele a cantat el, atmosfera nu este una de petrecere asa cum iti doresti pentru nunta, ci mai mult de spectacol. canta din mai multe instrumente, le combina in fel si chip si lumea sta la masa si se uita.
eu personal nu l-am vazut la nunti, doar spun ce am auzit.

Juny
22.09.2010, 10:22:48
Mersi mult!

Am vorbit si noi cu el si intr-adevar din tot ce povestea am tras concluzia ca vor face spectacol acolo, ca or sa cante mai multe genuri de muzica dar ca momentele artistice or sa fie mai mult cand sta lumea la masa. Adica i-am specificat ca vrem ca lumea sa se distreze, sa danseze asa ca va fi nevoie sa cante si muzica de dans in doi, sarbe, hore, sa nu fie pauze, sa alterneze genurile . Acum om vedea ce-o fi.