PDA

Versiunea completa : Agentii de organizare nunti, decoratiuni in Bistrita

oanacostea
09.08.2006, 12:43:09
poate ma ajutati si pe mine sa imi gasesc o firma pt amenajare sala.. in principiu as vrea sa stiu niste date de contact si nsite preturi daca stiti careva.
multumesc si spor la pregatiri

Tzitzi_mic
09.08.2006, 14:12:56
Mie sala mi-au decorat-o 2 firme din pura intamplare.Prima firma e a unei Designere de la Arte-o tipa serioasa-care mi-a facut treaba cu 5mil,iar a doua e cunoscuta firma For you,de pe Ursului,la care e sef un coleg de-al meu-ei au facut numai o inima de baloane si un aranjament floral pe masa noastra.Designera de la arte lucreaza cu materiale,dar firma cealalta face orice: materiale,baloane,flori.Preturile sunt in functie de ceea ce vrei tu sa ti se faca,de marimea salii,de nr de persoane(dak vrei si scaunele aranjate)de multe lucruri..dar ei iti pot face o evaluare si iti zic cat te-ar costa ce vrei tu.Dak iti convine e ok,dak nu,nici o suparare...Inima mea de baloane a fost 900mii,iar aranjamentul 1mil.Dak ai nevoie de ceva, anunta-ma.

oanacostea
10.08.2006, 21:01:47
mersi de inforamtie,daca imi zici cum dau de tipa aia de la arte ar fi super.Eu o sa merg la cei de pe Ursului sa vad cam ce preturi au.Mie imi trebe cu tot cu huse si cu fonde pe scaune si cu flori lumanari servetele si mai vad eu............... mersi mult de tot si casa de piatra sa aveti

Tzitzi_mic
10.08.2006, 23:03:03
Mai incearca cu pozele mele- se vad,nu s-a plans nimeni pana acum.Firma For you chiar e buna dupa parerea mea,deci merita-ei mi-au facut si buchetul de mireasa, aranj pt lumanari,au albume multe cu amenajari de sali,cu buchete,cu de toate.Telefonul lui Horatiu e 0745265996.Tipa de la Arte face si freze,si machiaj profesional,pe langa decoratiuni,dar pe mine nu m-a prea nimerit-am facut o proba si nu mi-a placut-dar poti face proba,e gratis si poate te prinde mai bine,la mine poate nu a inteles stilul meu sau nush de ce nu a prea iesit.Tel ei e 214341 de acasa-Loredana Chis se numeste.Sper sa-ti fie de folos info,iar dak mai ai nevoie de ceva,sunt pe aici:)

ionelausa
09.09.2006, 20:21:34
stiti ceva de agentia de nunti "festiv design" e pe undeva pe la sens. am inteles ca e destul de buna dar mi se par preturile piperate.....nu stiu..ce ziceti?

Tzitzi_mic
10.09.2006, 18:26:54
Sunt sigura ca sunt limuzine de inchiriat, am vazut trecand prin oras.De Festiv design nush nimik,nu am avut de-a face cu ei..biserica nu am impodobit-o pt ca nu se prea poate-sunt multe nunti in aceeasi zi,si dak fiecare cuplu ar vrea sa-si impodobeasca..ar fi dezastru!(nici nu ar avea cand-este cate o nunta din jumate in jumate de ora).Am avut flori la sala,un aranjament pe masa noastra,facut de For you,dar eu nu am vrut mai mult-sala avea coloane,era decorata cu material,ar fi fost prea aglomerata-dar firma e buna-mi-au facut si buchetul si lumanarile,si buchetele pt donsoarele de oroare:).

ionelausa
11.09.2006, 18:49:39
buna. a vb si mama cu cei de la for you...se pare ca au preturi mai bune ca cei de la festiv design.....si daca tu zici ca sunt si seriosi si fac treaba bine poate ca merg cu ei......daca ai o lista de preturi si cu serviciile pe care le ofera mi-o trimiti si mie te rog....mersi.....si in leg cu limuzina daca sti un nr de telefon sau ceva informatii te rog sa ma anunti si pe mine......mersi mult....te pupic>:D<

Tzitzi_mic
11.09.2006, 19:05:41
Nu am lista de preturi pt ca preturile difera in fct de ceea ce doresti..un buchet de mireasa,de ex,se calculeaza un fct de florile bagate in el si din astea-baloanele din inima de baloane,de ex-depinde cate pun,dak sunt cu heliu sau nu,dak sunt sidefate sau nu,dak vrei inima dubla sau stiu eu cum..deci nu ai cum sa ai o lista de preturi-ele depind de ceea ce alegi,de cat e de mare sala ce urmeaza a fi aranjata..etc..Iti dau ex la mine ce si cat a fost-ca sa-ti faci o idee-inima dubla de baloane-800mii,buchetul meu,din 9trandafiri,crini imperiali si ce ai mai vaz in poze a fost 970mii,4lumanari pt noi si nasi-780mii,buchetele de donsoare-4buchete-400mii...mie mi s-a parut rezonabil..aaaa si aranjamentul de pe masa noastra 915mii...:)

Tzitzi_mic
12.10.2006, 17:28:23
La linquenda nu se ia pretul pe kg de tort-ei au o lista de preturi,pe ea scrie-tort pt 200persoane-costa atat, tort pt 300persoane,costa atat,depinde si dak e cu martipan deasupra sau cu frisca,primul e mai scump.Deci un tort cu martipan pt 200pers,e mai scump decat unul cu frisca pe deasupra,tot pt atatia..apoi,conteaza dak e tort Diplomat cu fructe, sau dak are Px sau Tiramisu inauntru-iar alte preturi-nu se merge pe principiul 1kg =atatia lei. In privinta DJ-ului,il poti vedea in actiune,la o alta nunta-dak mergi sa vezi cum se descurca...noi am fost si l-am vazut,inainte de nunta noastra.Poti merge,stati si voi pe langa calcul lui,va uitati la programele lui,la liste,vedeti cum se simte lumea,dak danseaza..etc Puteti chiar vb cu el, va zice unde va fi si mergeti pe acolo in ce sambata puteti,sau din astea..>:D<

maryana_p
27.10.2006, 13:17:30
eu am fost pe la firme, ieri, si am ramas intrigata si intr-un fel speriata de preturile mici de la for you in comparatie cu celelalte. oare sunt seriosi? am nevoie de raspunsuri, ca nu as vrea sa raman fara sala amenajata.......alicelli, am o intrebare. ebine daca imi fac de la o firma doar amenajarile, de la alta foto-video? si Dj? tu cum ai facut?
pls help.un dj bun ceva?

Tzitzi_mic
27.10.2006, 18:30:44
For you sunt ffffffff seriosi din cate stiu eu,la mine au fost cu florile si cu inima de baloane,cu aranjamentul de pe masa noastra. Sigur,poti sa ai astea separat..eu am avut separat filmatul si pozatul fata de aranjatul salii-alte presoane,alte firme. Cu privire la dj,cel care a fost la mine,s-a descurcat impecabil. Mi-a fost recomandat si mie de altii,ca nu-l stiam..dar am fost deosebit de multumita de atmosfera pe care a reusit sa o creeze..si de care am mai scris.Dak vrei nr lui si din astea..mai da-mi un mesaj,ca ti-l dau pe privat.:*

ionelausa
27.10.2006, 22:32:14
Buna Maryana. Si mama a fost la toate frmele astea si a fost foarte dezamagita de cei de pe minulescu, cica nu prea stiau ce vorbesc, adica mama intreba de ceva si el zicea altceva.....desi au de toate...dar daca platesc o gramada de bani vreau sa fie facuit totul asa cum zic eu. E adevarat ca cei de la For you au preturi putin mai mici dar nu prea au tot ce as vrea eu. De ex ei nu au perdea de lumini, artificii...au doar lucrurile de baza.....acum depinde de ce vrei tu....ca daca ei au ceea ce vrei tu atunci merita sa lucrezi cu ei. Mie nu mi-a convenit pt ca mi-au cerut un avans prea mare....10 mil...mai mult ca la sala....=)) =)) =)) si am zis no way....eu nu le dau banii astia pt avans. Mama a vorbit cu tipa de la lis-co si preturile sunt foarte bune zic eu....si ea e foarte draguta si nu cere avans se semneaza doar un contract....
ti-au aratat poze cei pe la care ai fost??? ca conteaza foarte mult sa vezi....si cand au vreo nunta de amenajat sa mergi sa vezi sala pe viu inainte sa semnezi ceva.....
bafta multa si mai vb
pupici>:D< >:D< >:D< >:D<

oanacostea
09.11.2006, 16:36:17
fetelor am fost si eu la firme de amenajari sala si m-am orientat si am concluzionat:.....sunt si scumpe sunt si ieftine sunt si acre fac calitate sunt si care fac numa asa sa fie facut la cei de ursului is preturile mici dar nu cred ca o sa imi poata oferii tot ce vreau eu asa ca am fost la LIS CO .... si acolo am gasit cam tot ce doresc si am zis ca ii ok

acuma sa va zic marea descoperire: eu nu m-am gandit nicicodata ca as putea duce o firma de la cj pt ca mi-ar cere f mult dar o sa aveti surprize pt ca sunt mai ie4ftineeeeeeee de ne crezut mai ieftine ca in bistrita si la calitatae nu se discuta singura chestie este ca pune transport ( la una din fimele care am intrebat o zis ca pana la bistrita platesc cam 1 mil ,1mil 300).Asa ca m-am hotarat 90% ca o sa fac cu o firma din j care nu se compara cu astea de aici ma refer la calitatae si preturile sunr mai mici ca si la astea bune de pe la noi.

asa ca acuma v-am dat de gandit.......:P
va pupic dulce papa

ionelausa
09.11.2006, 21:15:06
La ce firma ai vb? Au un Webpage? nici pe mine nu m-ar deranja sa platesc cheltuieli de transport daca au calitate buna si imi pot oferi tot ce vreau eu. Tipa de la Lis co e foarte draguta si stiu ca se implica foarte mult in ceea ce face.....eu pe ea o sa o aleg daca nu gasesc altceva mai bun de prin cluj.
mersi pt informatii oricum.

oanacostea
24.01.2007, 11:12:50
salut fetelor...
Ionela am fost si eu la LIs Co si sincer am ramas putin dezamagita despre ei,nu stiu de ce dar nu mi-a placut asa mult ce aranjamente de flori pot sa faca pe masa(eu vroiam ceva mai deosebit).Acuma sa treaca sesiune(ca eu inca is la faculta):-SS si apoi m-am hotarat ca ma duc aici la cj la o firma cu care a colaborat o colega de a mea la nunta pt ca mie mi-a placut f mult cum i-au aranjat ei tot. Nu stiu ce sa fac is derutata
Zicetim un pic care cum va-ti gandit sa aranjati pe masa (ca scaunele la fel le imbraca toate firmele dar conteaza si flroile si lumanrile si servetetele)
Astept idei si parere de la voi
va pupicesc

ionelausa
24.01.2007, 17:04:22
salut fetelor...
Ionela am fost si eu la LIs Co si sincer am ramas putin dezamagita despre ei,nu stiu de ce dar nu mi-a placut asa mult ce aranjamente de flori pot sa faca pe masa(eu vroiam ceva mai deosebit).Acuma sa treaca sesiune(ca eu inca is la faculta):-SS si apoi m-am hotarat ca ma duc aici la cj la o firma cu care a colaborat o colega de a mea la nunta pt ca mie mi-a placut f mult cum i-au aranjat ei tot. Nu stiu ce sa fac is derutata
Zicetim un pic care cum va-ti gandit sa aranjati pe masa (ca scaunele la fel le imbraca toate firmele dar conteaza si flroile si lumanrile si servetetele)
Astept idei si parere de la voi
va pupicesc

nu stiu ce sa zic oana....ce o fi o fi...mama a vb cu ea si i-a placut...oricum mie imi trebuie doar un buchetel mic pe fiecare
masa ca o sa am si bol cu lumanarele sau petale de trandafiri...dar oricum nu ma bazez doar pe aranjamentele florale...pt masa mirilor o sa fie important...mai vedeem

soso
13.02.2007, 17:47:40
Alicelili...dak bine tin minte tie For you ti-a decorata sala?Mai ai cumva ceva nr de tel ...adresa...nume...?Sper ca da...mersi mult...>:D< >:D<

Tzitzi_mic
13.02.2007, 22:55:35
Da,Soso, nr de tel il mai am,dar cred ca nu-l pot da aici... Numele patronului e Horatiu Moldovan. Sediul e pe Ursului- peste drum de intrarea din spate de la Liviu Rebreanu, langa pizzeria Paradiso sau asa ceva...Sper ca ti-am fost de folos.Ei fac contract,ca orice firma care se respecta,tu iti alegi tot ce vrei,ei iti fac calculul,iti zic la ce sa te astepti..etc. Sunt de treaba si vor sa ajute in general.:)>-

lucfelice
20.02.2007, 08:52:11
oana, lis co e o firma din Bistrita?
au vreun site, ceva?

oanacostea
20.02.2007, 12:24:39
Da, LIS CO Mariage ii pe Decebal dincolo de restaurantul Bulevard , mie din bistrita mi se par cei mai tari si zic asta pt ca eu am umblat la multe dfin bistrita (sunt in total 14 firme in BN care amenajeaza sali) dar asta mi sa parut cea mai serioasa si asta a fost singura care pot sa imi faca asa cum cer eu

va pupic

ionelausa
20.02.2007, 19:23:45
oana daca ai hotarat sa ramai cu lis co inseamna ca o sa se imparta in ziua respectiva intre restaurantul tau si al meu.....noroc ca sunt apropiate.....pe ce culoare ai hotarat sa faci????
cand o sa fie nunta la diana pana la urma???? ziua sau noaptea???

oanacostea
20.02.2007, 19:39:09
la Diana si o sa fie de zi

oanacostea
20.02.2007, 19:39:57
ionela tu ai semnat contractu cu ei deja? eu am vb cu ei au scris data si sapta asta tre sa merg sa dau avans

soso
05.03.2007, 12:26:05
Lucfelice,mie imi decoreaza sala cei de la Festiv Design.Este acolo o tipa super care te indruma si chiar isi da interesul si vrea sa fie totul bine.Iubi meu are un prieten care se ocupa cu filmatul si pozele la nunta ,dar tre sa trecem pe la el sa vedem cum lucreaza.Sper sa ne placa ,ca altfel nush de unde o sa ne luam si noi cameraman si fotograf....o sa vedem..Spor la pregatiti in continuare!!!>:D<

lucfelice
05.03.2007, 12:46:41
mersi
cum iti vei decora sala? ca eu am auzit in w-e asta ca nu se mai poarta baloanele, ci voaluri si alte nebunii.........
oricum eu vreau cu multe flori
si domnii de la restaurant acum renoveaza si nu stiu ce aranjament ar merge
of doamne.........mai bine eram mai pasiva si eu

oanacostea
05.03.2007, 14:17:46
cei de la LIs CO mi s-au parut ok cu aranjatu ,acuyma depinde de ce vrea fiecare,eu vreau multe flori in sala si vloaluri si lumnari si pietricele si normal ca toate mofturile astea costa fetelor..........
acuma numa sa fie bine asa cum visam noi

va pupic

ionelausa
06.03.2007, 00:25:27
ce preturi ti-au dat cei de la lis co, oana???? cam cat o sa te coste??? la mine e de la 15 mil in sus......
pozelle si fimatul cat te costa???

ilo
09.04.2007, 23:09:49
fetelor, sunt ceva firme de decoratiuni de nunta mai de doamne ajuta in bistritza! io incerc sa imi organizez nunta din sua si nu am nici cea mai mica idee ce se intampla prin bistritza!

alesanda
19.01.2008, 22:48:18
fetelor nu stit cine aranjeaza cel mai frumos in Bistrita si ceva preturi daca stiti cumva:-\

soso
20.01.2008, 10:27:25
Mie mi-au aranjat cei de la Festiv Design. Am fost foarte multumita. Si buchetul si lumanarile le-am facut la ei.

bogdyana
21.01.2008, 11:11:32
si eu am auzit ca cei de la Festiv Design sunt foarte buni...dar si cei de la For You sunt buni si putin mai ieftini decat cei de la Festiv Design.....

oanacostea
21.01.2008, 14:21:33
si eu am auzit ca cei de la Festiv Design sunt foarte buni...dar si cei de la For You sunt buni si putin mai ieftini decat cei de la Festiv Design.....

Salut, eu am lucrat cu cei de la Lis CO si au facut exact ce am vrut eu si cum am vrut eu..........uitate prin pozele mele sa vezi si buchetul meu si al naselor si al domisoareleo si lumarile.........si la sala tot au facut ei

Andreea2209
23.01.2008, 11:57:17
Salutare fetelor, si un LA MULTI ANI! putin mai intarziat...:-p

Soso, ai fost o mireasa minunata si sper sa ai parte numai de fericire...

Ma trezesc acum si eu, putin cam panicata, cu cate o intrebare (ca sincer nu stiu de ce sa ma apuc). Cum imi mai amintesc ceva, o sa va intreb, cu speranta ca ma veti ajuta cu cate un sfat. Problema cea mai presanta (momentan) este DJ-ul. Din experienta voastra,[-o< va rog sa-mi sugerati un DJ care isi cunoaste bine meseria si care reuseste sa ridice lumea de pe scaune...Daca aveti si date de contact pentru ei, pls. pe PM. Va pup si spor la pregatiri.

kid
23.01.2008, 12:11:43
Salutare fetelor, si un LA MULTI ANI! putin mai intarziat...:-p

Soso, ai fost o mireasa minunata si sper sa ai parte numai de fericire...

Ma trezesc acum si eu, putin cam panicata, cu cate o intrebare (ca sincer nu stiu de ce sa ma apuc). Cum imi mai amintesc ceva, o sa va intreb, cu speranta ca ma veti ajuta cu cate un sfat. Problema cea mai presanta (momentan) este DJ-ul. Din experienta voastra,[-o< va rog sa-mi sugerati un DJ care isi cunoaste bine meseria si care reuseste sa ridice lumea de pe scaune...Daca aveti si date de contact pentru ei, pls. pe PM. Va pup si spor la pregatiri.
hello,
noi am lucrat cu C&C events, am luat totul de la ei...au fost foarte ok decoratiunile, dj-ul, buchetele, florile, etc. nu iti recomand cameramanul...
dj-ul a fost super tare, toata lumea a dansat pe rupte, am fost foarte multumiti de ei :) site-ul lor e ccevents punct ro :)

Andreea2209
23.01.2008, 12:18:41
hello,
noi am lucrat cu C&C events, am luat totul de la ei...au fost foarte ok decoratiunile, dj-ul, buchetele, florile, etc. nu iti recomand cameramanul...
dj-ul a fost super tare, toata lumea a dansat pe rupte, am fost foarte multumiti de ei :) site-ul lor e ccevents punct ro :)

:) Multumesc mult Kid, mai ales pentru promptitudinea raspunsului. O sa ma uit pe site, sa vad ce ofera.

kid
23.01.2008, 12:27:08
:) Multumesc mult Kid, mai ales pentru promptitudinea raspunsului. O sa ma uit pe site, sa vad ce ofera.
cu placere, sper sa te ajute :)
daca vrei sa iti faci o idee despre poze, gasesti aici pozele noastre
http://picasaweb.google.com/ramona.valeanu

Andreea2209
23.01.2008, 12:34:13
cu placere, sper sa te ajute :)
daca vrei sa iti faci o idee despre poze, gasesti aici pozele noastre
http://picasaweb.google.com/ramona.valeanu

foooarte fruuumooos :) se vede ca v-ati distrat. Abia astept pozele de la Bucuresti <:-PCred ca o sa fie de vis.

kid
23.01.2008, 12:45:33
foooarte fruuumooos :) se vede ca v-ati distrat. Abia astept pozele de la Bucuresti <:-PCred ca o sa fie de vis.
sa vezi cum le astept eu =))

floppy
05.02.2008, 16:37:39
i-mi puteti spune si niste firme bune de decorat de prin bistrita sau cluj sigur daca vor sa vina pana la Tihuta.va multumesc

soso
06.02.2008, 19:04:48
Mie mi-au decorat cei de la Festiv design si am fost fosrte multumita. Sunt din Bistrita.
Spor la pregatiti!!!

floppy
06.02.2008, 20:40:56
Merci mult.sora-mea a vb cu una de la festiv design si i-a zis ca o s-o sune ea sa-i spuna cam cat costa ce vrea si au trecut 2 luni si nu a mai sunat-o nimeni.mi-e cam greu tinand cont ca voi veni in tara la 1 august si sunt multe de facut.sper sa ma mai puteti ajuta si voi miresicilor

floppy
07.02.2008, 17:10:31
Mersi mult se vede ca eu sunt cam inapoiata cu astea.daca stii pe cinevacare decoreaza frumos (eu vreau totul din flori )in bistrita si sa aiba multe chestii de unde alege te rog informeaza-ma.M-am interesat pe la Cluj si ajung destul de scump 3000 (mai ales ca trebuie sa le platesc si combustibilul plus cazare pt 2-3 pers pt o noapte)mi se pare exagerat sa dai 3000 pt ca sa-ti decoreze sala.E scump la cofetaria sta?Si daca poti sa-mi spui adresa.mersi mult.ma bucur ca ne putem ajuta intre noi asa mai aflu si eu lucruri noi.

Tzitzi_mic
07.02.2008, 17:20:25
Mersi mult se vede ca eu sunt cam inapoiata cu astea.daca stii pe cinevacare decoreaza frumos (eu vreau totul din flori )in bistrita si sa aiba multe chestii de unde alege te rog informeaza-ma.M-am interesat pe la Cluj si ajung destul de scump 3000 (mai ales ca trebuie sa le platesc si combustibilul plus cazare pt 2-3 pers pt o noapte)mi se pare exagerat sa dai 3000 pt ca sa-ti decoreze sala.E scump la cofetaria sta?Si daca poti sa-mi spui adresa.mersi mult.ma bucur ca ne putem ajuta intre noi asa mai aflu si eu lucruri noi.
De decorat poti incerca la For You - in spate la Liceul Liviu Rebreanu, au fff multe cataloage, modele,tipa are un bun gust remarcabil. Pretul e mai mare pt aranjamente din flori dact pt aranjamente cu saten,dar el depinde de ce flori alegi,cum,cat..Cofetaria Linquenda are laborator propriu si de asemenea cataloage cu multe modele,dar dak mergi cu poza ti-l face dupa ea si acum se afla pe strada Crinilor.Tortul se face in fct de cate persoane ai la nunta si de asta pretul depinde, deci nush exact cat ar costa tortul tau. Banuiesc ca e mai scump decat cele obisnuite dak vrei un model fff special.. :)>-

deli80
30.01.2009, 10:56:31
Salut, eu am lucrat cu cei de la Lis CO si au facut exact ce am vrut eu si cum am vrut eu..........uitate prin pozele mele sa vezi si buchetul meu si al naselor si al domisoareleo si lumarile.........si la sala tot au facut ei

Mireasa, ochii miresei si tortul ... superbe

adrienuca22
16.02.2009, 11:18:44
eu imi fac aranjamentele la floraria ariana,lucreaza foarte bine si preturile sunt acceptatibile in comparatei cu altele.am ales aceasta florarie pt ca acolo lucreaza o cunostinta de a mea.poti sa mergi pe acolo sa vezi.fetele sunt foarte dragute

Tzitzi_mic
16.02.2009, 14:59:56
Eu mi-am facut cu For You.A fost ok,toate la timp,facute cu grija.

Anka82
16.02.2009, 18:38:06
Stie cineva daca cei de la for you au pagina de web, eu una nu am gasit, si m-ar intersa sa vad aranjamente facute de ei.

mariailea
30.04.2009, 11:49:54
Stie cineva daca cei de la for you au pagina de web, eu una nu am gasit, si m-ar intersa sa vad aranjamente facute de ei.

este in lucru pagina lor eu am fost saptamana asta sa vad preturile lor si sunt cele mai avantajoase din Bistrita

Dyva_a
11.06.2009, 22:18:29
Intr-adevar au preturile cele mai bune.

getyh
29.07.2009, 10:22:20
Intr-adevar au preturile cele mai bune.
buna nu poti sa imi dai cateva exemple de pret, pt ca eu nu sunt in tara si nu prea am habar de preturi(huse scaune, perdea lumini) merci mult

mony_vasinca
06.05.2010, 12:07:52
buna,

din cate vad in 2010 miresicile din BN nu sunt f. active...
din miresicile mai active, din anii precedenti, daca va rog, imi puteti spune parerea "sincera si devotata" a celor care ati colaborat cu C&C?

pana in acest punct mi se par super de treaba si dementiali, dar avand in vedere ca ei vor fi singurii cu care colaborez, atat pe partea de sonorizare, foto, video, imi spuneti va rog, daca sunt la fel de super si la astea?

va mutlumesc mult

beanna
16.06.2010, 20:10:16
buna,

din cate vad in 2010 miresicile din BN nu sunt f. active...
din miresicile mai active, din anii precedenti, daca va rog, imi puteti spune parerea "sincera si devotata" a celor care ati colaborat cu C&C?

pana in acest punct mi se par super de treaba si dementiali, dar avand in vedere ca ei vor fi singurii cu care colaborez, atat pe partea de sonorizare, foto, video, imi spuneti va rog, daca sunt la fel de super si la astea?

va mutlumesc mult
Da, noi am apelat la ei...foto-video sunt destul de ok, in ce priveste aranjatul salii si restul decoratiunilor, ma abtin si nu vreau sa te sperii daca ai incheiat deja contract. Sonorizare ai luat dj sau si formatie?

dienutza_mica
04.07.2010, 11:39:45
Ma bucur ca va place casuta mea, de fapt cufarul :x...cu siguranta sunt si alte lucrurile pe care ni le putem face singure, nu trebuie neaparat cumparate, si clar o sa ne ramana si amintire :-p
esti foarte creativa,imi place! fetelor, nu stiti unde gasesc de cumparat tiul? am cautat peste tot in oras si nu am gasit,nici macar la hala in decebal. Imi trebuie pt aranjatul masinilor si pt casa scarilor. Aaa si pt marturii, ca nu am gasit saculeti asa mici. Am facut bratari de pus pe mana la fete apropiate mie, ca sa nu le pun in piept uratenile alea de plastic 8-|( din bentita mov,si am cusut o floricica alba) au iesit chiar dragute

26oana26
05.07.2010, 10:04:15
Sunt ffff frumoase....parca-s cumparate:-p...ai incercat la merceria de langa Circa din jos?....mai in jos de Biserica Sfanta Ana?...eu de acolo mi-am luat niste saten pt confectionarea casutei de bani, si am vazut ca au multe materiale, de diferite culori...poate gasesti acolo....daca nu, pe Gheorghe Sincai, mai in sus putin de mag ''Petrica si Ioana''(daca tot asa se mai numeste)....e vis-a-vis aprox de cofetaria Cristina...:D

dienutza_mica
05.07.2010, 10:13:48
Pai de acolo am cumparat floricelele si bentita:-p. Am fost si acolo unde zici tu, la Shara si aveau ceva tiul,dar putin. Mie imi trebiue mult, ca stau la 3:)>-. O sa gasesc eu in final ceva material.

mariaurell
17.08.2010, 23:13:51
buna fetelor. unde gasesc in bistrita figurine pentru tort.? gasesc oare o figurina draguta/ haioasa?

dienutza_mica
18.08.2010, 09:35:28
la cofetarii gasesti asa ceva. Si chiar dragute.

AnaCristina82
19.08.2010, 14:03:09
Buna fetelor,

Stie cineva dintre voi un Staroste sau Maestru de Ceremonii din Bistrita pentru o nunta la anul in Iunie 11, inca nu e sigur. Am o fosta colega de faculta care face nunta acolo si isi doreste asa ceva mai ales ca eu il voi avea Maestru de Ceremonii pe Florin Salistean de la Tg Mures de care ii place si ei dar se pare ca nu va fi liber.

Poate ma ajuta cineva cu ceva contacte.

Multumesc si spor la toate.

mony_vasinca
23.08.2010, 12:01:15
Da, noi am apelat la ei...foto-video sunt destul de ok, in ce priveste aranjatul salii si restul decoratiunilor, ma abtin si nu vreau sa te sperii daca ai incheiat deja contract. Sonorizare ai luat dj sau si formatie?

ciao, scuze, cred k am adormit pe drum...aranjatul salii se vor ocupa ei, dar dupa ideile mele iar muzia, ei, dar PC...nu sunt fan formatii eu. tu ai avut deja nunta si s-au ocupat ei de tot?

beanna
25.08.2010, 21:24:27
ciao, scuze, cred k am adormit pe drum...aranjatul salii se vor ocupa ei, dar dupa ideile mele iar muzia, ei, dar PC...nu sunt fan formatii eu. tu ai avut deja nunta si s-au ocupat ei de tot?

Nu s-au ocupat de tot, ci doar de aranjat, flori +foto-video...bine trebuia sa am bonus numarul pt masina cu tineri casatoriti+pernuta verighete+umbreluta pentru sedinta foto, insa n-am avut nimik din toate astea. Ce sa zic ...au fost un fiasco total dpmdv.Si stai linistita ca si eu am avut preferintele mele, dar asta nu i-a impiedicat sa-mi aduca un buchet de toata groaza, sa nu puna covorul la intrarea in sala si nici sa impodobeasca balustrada pe motiv ca ploua.N-am nimik, dar nu pot sa recomand nimanui astfel de oameni neseriosi care distrug un moment asa important pentru o fata.Fiecare alege ce vrea, nu m-am putut abtine sa nu va spun.Mult noroc!

biankka
17.09.2010, 14:44:07
Nu s-au ocupat de tot, ci doar de aranjat, flori +foto-video...bine trebuia sa am bonus numarul pt masina cu tineri casatoriti+pernuta verighete+umbreluta pentru sedinta foto, insa n-am avut nimik din toate astea. Ce sa zic ...au fost un fiasco total dpmdv.Si stai linistita ca si eu am avut preferintele mele, dar asta nu i-a impiedicat sa-mi aduca un buchet de toata groaza, sa nu puna covorul la intrarea in sala si nici sa impodobeasca balustrada pe motiv ca ploua.N-am nimik, dar nu pot sa recomand nimanui astfel de oameni neseriosi care distrug un moment asa important pentru o fata.Fiecare alege ce vrea, nu m-am putut abtine sa nu va spun.Mult noroc!

Buna fetelor,
Din cate inteleg cei de la For You ar fi cei mai indicati pentru decoratiuni.
Saptamana viitoare o sa trec si eu pe la ei sa ma lamuresc ce si cum.

andreeaparasca
18.09.2010, 12:42:14
Buna tuturor. Am tot urmarit subiectul cu privire la agentiile de organizare si in acest moment pot sa-mi dau si eu cu parerea avand in vedere ca de curand am avut si noi fericitul eveniment - nunta. Sunt o miresuca fericita si va doresc tuturor sa aveti parte de o nunta minunta. Deoarece nu locuim in Bistrita , am apelat si noi la o firma de organizare ( C&C events) pentru o gama foarte variata de servicii. Am avut ceva emotii , in urma discutiilor de pe forum, dar tot ce pot sa spun e ca sunt f multumita, au realizat niste aranjamente superbe ( sala, flori), ne-au ajutat foarte mult cu organizarea timpului ( avand in vedere ca in ziua respectiva trebuie sa respecti un anumit program), dj-ul a tinut sala in picioare pe tot parcursul nuntii, serviciile foto au fost peste asteptari, mai ramane sa vedem cum a iesit video.
Ce sa zic, au contribuit la o mare parte din organizarea nuntii si nu putem sa le fim decat recunoscatori, au depus mult efort si a iesit un eveniment pe masura.
Multumesc unei persoane de pe forum ca m-a indrumat si mi-a sugerat ideea unei liste si a unei planificari riguroase a ceea ce ne dorim.
Acestea fiind spuse, va doresc viitoarelor miresici mult spor la organizare si multa fericire in acea zi speciala. Sa iasa toate asa cum va doriti...:*:azn:

cocolino88
04.06.2011, 01:39:29
buna...o sa am si eu nunta anul viitor in iulie si as dori un dj bun ....si o formatie de lautari daca stiti pe cineva bun