PDA

Versiunea completa : Remodelare corporala, intretinere, centre de infrumusetare in Galati

violeta_M
21.01.2008, 11:48:01
buna,
sunt noua pe forum:)
am nunta in septembrie
am o mare rugaminte la voi: dak stie cineva vreo sala la care se fac impachetari pentru slabit si in ce zona
m-ar mai interesa si preturile pe care le au:">
multumesc mult

lacryma_you
30.01.2008, 11:24:06
buna fetelor eu as vrea sa merg la un solar,dar aveti idee cat costa o sedinta sau unde gasesc un solar bun?

papusha
30.01.2008, 11:52:37
Cunosc unul prin spate la agentia de voiaj....stiu ca 10 minute parca era 30ron....asta asta vara .....acu numa stiu :)
Dar cauta pe google....si gasesti sigur ;-)

raluca24
31.01.2008, 10:25:24
langa casa de cultura....in lateral....2,5 ron minutul si ai si niste reduceri.....incearca acolo....eu acolo merg si e ok :)>-

pasin2
08.07.2008, 13:25:56
eu merg la cleopatra. solar vertical si foarte puternic. au peste 100 de tipuri de acceleratoare:^o . 20 de mii minutul.

pasin2
09.07.2008, 14:30:25
depinde cate kg ai si unde vrei sa ajungi... daca ai grija cu masa de seara si bei cel putin 2 litri de apa pe zi poti sa slabesti si singura. remodelarea in saloane specializate te ajuta sa slabesti localizat (sholduri, burtica,
coapse). la cleopatra au cel putin 15 moduri de slabi si doamna de acolo te trece prin mai multe proceduri in fuctie de cum reactionezi la tratament. preturi incepand cu 20lei pe sedinta dar trebuiesc mai multe sedinte...

roserose15
28.07.2008, 10:23:08
Unde este salonul Cleopatra? As vrea si eu sa ma mai inchid la culoare....nu am avut cand sa ma bronzez si nu se prinde asa usor de mine avand si pielea cam alba. As vrea sa incerc in sapt dinainte de nunta.

maryane
29.07.2008, 12:01:51
Si eu as vrea sa merg la solar dar am pilea cam sensibila oare nu pot sa am reactii adverse? nu stiu intreb si eu daca ati avut asa probleme ca nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce pe piele inainte de nunta:D

gabriela_R
04.09.2008, 09:36:30
si mie mi-ar prinde bine oleaca de bronz ..dar unde e salonul asta cleopatra???????heloo!!! :-s

pasin2
15.09.2008, 16:47:18
dai un search pe google si-ai sa vezi ce simplu e....o:-)

kmy_mm
20.02.2009, 17:56:43
fetelor, am o problema si nu stiam pe ce topic ...vreau si eu sa merg la o sala de aerobic si nu am gasit una ca lumea in orasul asta.poate aveti voi vreo idee,unde mergeti voi. v-am pupat

puffvivi
21.02.2009, 06:38:40
fetelor, am o problema si nu stiam pe ce topic ...vreau si eu sa merg la o sala de aerobic si nu am gasit una ca lumea in orasul asta.poate aveti voi vreo idee,unde mergeti voi. v-am pupat

Dupa parerea mea ce mai frumoasa,curata,dotata sala este cea de la minion...in spate la fostul far di griji:D vis-a-vis de spalatoria auto...Acum depinde si in ce zona stai si daca iti place:*

adriana2008
21.02.2009, 08:37:27
tot acolo vroiam sa ii recomand sa se duca.....au si benzi de alergat.

CONT-INCHIS-049
25.03.2009, 20:55:09
langa casa de cultura....in lateral....2,5 ron minutul si ai si niste reduceri.....incearca acolo....eu acolo merg si e ok :)>-

Si eu tot acolo mergeam la solar acum 2 ani...:D e super ok si preturile mi se par bune...:*

CONT-INCHIS-049
25.03.2009, 21:04:09
Si eu as vrea sa merg la solar dar am pilea cam sensibila oare nu pot sa am reactii adverse? nu stiu intreb si eu daca ati avut asa probleme ca nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce pe piele inainte de nunta:D

Eu am pielea foarte alba si cand merg la plaja ma intorc ca si cum n-am fost (ma inrosesc putin si apoi imi revin la nuanta mea naturala) asa ca am incercat solarul;;) ...dar sincer nu imi place cum imi sta putin bronzata:)) , mai bine asa naturala ;-)

danielle_crys
29.03.2009, 21:09:05
Merge cineva cu mine la sala????

maitrey
30.03.2009, 07:58:26
:-\ :-\ fetelor unde se face in galati taebo?ca vreau si eu ...in afara de sala lui cernat;))

janet
30.03.2009, 13:23:16
Si eu as vrea sa merg la sala,dar acolo unde spuneti voi ar fi cam departe pentru mine,adica nu stiu cu ce mijloc de transport as putea ajunge,avand iin vedere ca eu stau in piata centrala....dar sunt deschisa la sugestii...am tot amanat momentul,dar deja nu ma mai suport nici eu...burta,fund,celulita,solduri .....:((

danielle_crys
30.03.2009, 13:34:46
Si eu as vrea sa merg la sala,dar acolo unde spuneti voi ar fi cam departe pentru mine,adica nu stiu cu ce mijloc de transport as putea ajunge,avand iin vedere ca eu stau in piata centrala....dar sunt deschisa la sugestii...am tot amanat momentul,dar deja nu ma mai suport nici eu...burta,fund,celulita,solduri .....:((
Buna, eu daca am timp azi ma duc sa ma interesez in Mazepa, la Insula, sa vad care sunt preturile si care e programul.Pupi si vb dupa.

janet
30.03.2009, 14:18:31
Ok,vb dupa atunci...desi eu am fost la Insula acolo,acum vreo 3-4 ani cred si anul trecut la Insula de la MAster...cea din Mazepa a fost...ok sa zic,desi nu-mi placea faptul ca nu aveau vestiar,iar la cel din centru era foooooarte mursar si imbacsit...nu mi-a placut deloc...:-&Poate intre timp au mai investit si ei...

barbiedoll
30.03.2009, 15:25:34
Ok,vb dupa atunci...desi eu am fost la Insula acolo,acum vreo 3-4 ani cred si anul trecut la Insula de la MAster...cea din Mazepa a fost...ok sa zic,desi nu-mi placea faptul ca nu aveau vestiar,iar la cel din centru era foooooarte mursar si imbacsit...nu mi-a placut deloc...:-&Poate intre timp au mai investit si ei...

De la insula din Mazepa am plecat eu acum vreun an jumatate. Sala a fost preluata de altcineva care nu a investit nimic. Plus ca fostul patron nu investise mare lucru in ea. Si asa, ajunsese o paragina. Ajunsesem sa fac aerobic pe intuneric ca aveau probl cu lumina, toaleta era infecta, dusurile nu mai zic, erau care se riscau de faceau dus acolo, nu stiu cum, vestiarul arata jalnic, muzica era pusa la un calculator obosit, vechi de 100 de ani, de se bloca mereu ca avea memorie mica, de canta mai mult instructoarea decat el. Eu am avut o discutie cu noii patroni, ca dupa ce ca preturile le tineau tot sus pt ce conditii ofereau, mai aveau tupeul sa imi ceara si buletinul sa il las acolo pt cheie la amaratele lor de vestiare. Si asta mi-a pus capac si am plecat de acolo. Acum merg la Silhouette in Mazepa in spate la centrul de transfuzii sanguine.

janet
30.03.2009, 21:52:19
Wow,mersi mult de info!!Am zis ca mie nu mi-a placut inca de atunci,dar acum daca zici ca e mai nasol...Acolo la Silhouette cum este,esti multumita?Cat este abonamentul?Nu-mi dau seama exact unde este...cumva pe prelungirea lui Cosbuc...eu parca acolo stiu ca e centrul de transfuzii...Multumim de informatii...

barbiedoll
31.03.2009, 08:12:31
Wow,mersi mult de info!!Am zis ca mie nu mi-a placut inca de atunci,dar acum daca zici ca e mai nasol...Acolo la Silhouette cum este,esti multumita?Cat este abonamentul?Nu-mi dau seama exact unde este...cumva pe prelungirea lui Cosbuc...eu parca acolo stiu ca e centrul de transfuzii...Multumim de informatii...

La Silhouette e ok. E cam scump dar sunt conditii civilizate. Instructoarea e ok, lucreaza pt toate grupele de muschi. Abonamentul pt aerobic este 70 RON pe luna, nelimitat. Daca vrei si fitness este peste un milion abonamentul. Dar pt mine aerobicul este suficient. Este pe strada Morilor sala, in Mazepa II, aproape de parculetul Viva de la faleza. De fapt nu ajungi la parculet, ca se face o alee la stanga, din strada principala, cum vii dinspre strada Brailei si acolo e. E o vila si scrie pe ea Silhouette, se vede din strada.

Raluk_Den
01.04.2009, 15:01:28
buna fetelor eu as vrea sa merg la un solar,dar aveti idee cat costa o sedinta sau unde gasesc un solar bun?
eu am fost la ego..se plateste la minut..nr de minute si sedinte se stabileste in functie de culoarea pielii..solarul este vertical dotat k tot ce-i trebuie,inclusiv muzik;;)

maitrey
02.04.2009, 14:08:36
stitzi ceva de fight club?e la flora dar nu stiu pretz si ce au?:D

kmy_mm
02.04.2009, 15:50:20
eu merg la fight club . am o luna deja si e ok.dar putin cam scump:1 milion aerobic + fitness+sauna...nelimitat.m-am gandit sa o schimb cu intersport.e mai aproape de mine ca stau in i.c.frimu

puffvivi
07.04.2009, 17:33:34
:-\ :-\ fetelor unde se face in galati taebo?ca vreau si eu ...in afara de sala lui cernat;))

Eu nu stiu unde este sala de care zici tu dar am vazut o reclama cum ca s-ar face si la Viva Club...sper sa nu ma insel

maitrey
08.04.2009, 12:40:06
Eu nu stiu unde este sala de care zici tu dar am vazut o reclama cum ca s-ar face si la Viva Club...sper sa nu ma insel
mersic de inf
o sa sun sa intreb^:)^

Bulina2008
17.04.2009, 22:39:28
Eu una fac acasa....mi-am tras de pe net cursuri si fac in acelasi timp cu aia....;)) Pup!

MiaS
11.05.2009, 07:53:25

la insula :)

janet
29.05.2009, 12:28:46
Eu stau in Piata Centrala...As vrea sa merg la sala,dar nu stiu pe care sa o aleg,sa fie si usor de ajuns cu un mijloc de transport...Pe mine ma intereseaza aerobic,si poate dupa ce ma obisnuiesc si putin fitness...Vreau sa fie curat si cat de cat aerisit...adica sa nu se faca grupe de....cine stie cate persoane,sa-ti dai picioare in gura...etc...Eu am fost la Insula si nu am fost multumita...am si zis mai sus motivele....Haideti,fetelor!Ajutor!!Am tot citit despre Intersport ca e ok,dar nu stiu exact unde este...si daca fac si aerobic,daca au vestiare...etc...

janet
24.07.2009, 14:26:41
Este vorba despre Intersport cred,cea care are sediu si pe siderurgistilor...Si eu voi merge acolo,astept doar sa se faca grupa cu fete pt aerobic,ca nu vreau doar fitness...Deocamdata merg pe siderurgistilor...Am auzit si eu ca arata super bine si ca e la standarde inalte...Cat este abonamentul?

Marcela_22
27.07.2009, 09:58:28
Am fost acolo la casa de moda, aparatele sunt f misto, ,mi-a aratat instructorul cate cv la ele, am fost super de treaba...si ma gandesc sa ma duc acolo, e ff curat, spatios, si aparatele cica de ultima generatie...problema e ca stau cam departe, la capatul celalat al gl.. si nu stiu ce sa fac ...? ce ziceti?

livia1
11.08.2009, 21:55:13
poti sa spui cat e abonamentul si ce program are. chiar m-ar interesa sa ma duc la o sala cu toate dotarile si conditiile...mersi
programul e 9-13 si 16-21..eu am abonament 12 sedinte-130ron..sedinta separat e 20ron..au vreo 3-4 tipuri de abonament..si da e super acolo..

maddy07
12.08.2009, 12:08:47
programul e 9-13 si 16-21..eu am abonament 12 sedinte-130ron..sedinta separat e 20ron..au vreo 3-4 tipuri de abonament..si da e super acolo..
multumesc mult pt informatii. chiar ma voi duce si eu ca nu se mai poate...se vad kilogramele puse in concediu:D

janet
13.08.2009, 22:58:06
Fetelor,se face si aerobic acolo?Sau doar fitness?Dati-ne si noua mai multe detalii,va rugam!

livia1
14.08.2009, 09:56:07
Fetelor,se face si aerobic acolo?Sau doar fitness?Dati-ne si noua mai multe detalii,va rugam!
momentan doar fitness..am inteles ca pe viitor tae-bo

Luminitza84
17.02.2010, 18:06:06
eu mergeam la cleopatra dar am fost azi la migoto ptr ca prietena mea a castigat un premiou la ei si am facut solar si eu.e 1.8ron min si mi s-a parut mai ok ca cel de la cleopatra. mai ales ca e nou. o sa merg si maine sa ma conving:) Am vazut ca au si bronzare organica...interesanta idee daca nu iti place solarul sau ai o piele sensibila. O sa cer mai multe detalii maine si va spuno:-)

zmeutza
17.02.2010, 18:13:13
eu mergeam la cleopatra dar am fost azi la migoto ptr ca prietena mea a castigat un premiou la ei si am facut solar si eu.e 1.8ron min si mi s-a parut mai ok ca cel de la cleopatra. mai ales ca e nou. o sa merg si maine sa ma conving:) Am vazut ca au si bronzare organica...interesanta idee daca nu iti place solarul sau ai o piele sensibila. O sa cer mai multe detalii maine si va spuno:-)
Chiar te rog si eu sa ne dai mai multe detalii in legatura cu aceasta bronzare organica!
Multumesc anticipat!

gabriela_R
24.02.2010, 20:06:33
buna seara fetele . am citit pe alt topic despre diferite solutii pt albirea dintilor . dar aici in galati cum ne descurcam ? ce solutii sunt ? la mine se vad doar 2 dinti din fata si aceia foarte putin . dar totusi sunt momente si cand rtad ca tot omu si se vad mai multi dinti . cu orice m-as spala pe dinti tot ramane galbejeala aia pe ei . chiar daca ma spal de 3-4 ori pe zi . exista ceva pe la farmacii ? :-SS

viola25
24.02.2010, 20:44:57
Incearca sa folosesti periuta de dinti pentru albit iar ca pasta de dinti i-ti recomand Mentadent White Now sau Colgate Whatening!!!:) :) :) La mine functioneaza!!!!;-)

01012010
25.02.2010, 16:07:11
buna seara fetele . am citit pe alt topic despre diferite solutii pt albirea dintilor . dar aici in galati cum ne descurcam ? ce solutii sunt ? la mine se vad doar 2 dinti din fata si aceia foarte putin . dar totusi sunt momente si cand rtad ca tot omu si se vad mai multi dinti . cu orice m-as spala pe dinti tot ramane galbejeala aia pe ei . chiar daca ma spal de 3-4 ori pe zi . exista ceva pe la farmacii ? :-SS
GALBEJEALA? Acum mi-am dat seama... Ti-as vinde un pont dar m-ai cam atacat asa ca ...hai... exista "pearl drops" o pasta de dinti care este foarte eficienta.

corinamarcu
25.02.2010, 17:11:22
buna seara....am inteles ca exista aparate de albit ptr acasa,nu stiu pretul exact...dar daca va tine bugetul puteti apela la un stomatolog...dar e destul de scumputz..eu stiam de 5 mil.eu mi-am albit dintii anu trecut si inca se mai cunoste desi sunt fumatoare si bautoare de cafea...o seara buna

BiuBiu
25.02.2010, 17:54:09
Eu imi mai fac la medicul stomatolog "profijet"...parca asa ii zice. E un jet puternic de bicarbonat si nu mai stiu ce. Este foarte eficient pentru acele pete superficiale de la cafea, cicolata, etc. Pe mine aici ma costa cam 60 RON. Rezultatul nu este spectaculos, dar nici nu ataca smaltul cum am auzit ca se intampla cand apelezi la alte metode.

gabriela_R
25.02.2010, 21:39:42
GALBEJEALA? Acum mi-am dat seama... Ti-as vinde un pont dar m-ai cam atacat asa ca ...hai... exista "pearl drops" o pasta de dinti care este foarte eficienta.

draguta imi pare cu regret dar spun exact verde in fata si tot ce gandesc...de ce sa fiu ipocrita ? dar nu subestimez cum faci tu...mai cu diplomatie....ca sa trecem la oile noastre...ce firma produce aceasta pasta si se poate gasi la toate magazinelele sau doar la farmacie ? eu periuta de dinti nu folosec decat aceea din par natural nu din plastic...si o pasta de dinti de la aslamed...e foarte buna pt problemele cu gingiile...e cu argila...naturala..bla..bla...dar nu albeste indeajuns...si la dentist nu-mi permit...

gabriela_R
25.02.2010, 21:40:42
am mai auzit ba ca lacalut ar fi buna altii k sensodyne...dar nu vreau sa dau banii pe reclame...nu ma intereseaza asta..vreau doar sa fie buna...

corinamarcu
26.02.2010, 07:24:07
Eu imi mai fac la medicul stomatolog "profijet"...parca asa ii zice. E un jet puternic de bicarbonat si nu mai stiu ce. Este foarte eficient pentru acele pete superficiale de la cafea, cicolata, etc. Pe mine aici ma costa cam 60 RON. Rezultatul nu este spectaculos, dar nici nu ataca smaltul cum am auzit ca se intampla cand apelezi la alte metode.
Neata...Nici detartrajul nu ataca smaltul si nici albirea asta iti zic din propia experienta..am sa ma interesez d aparatul ala de albire kre il folosesti acasa si am sa iti zic dak te intereseaza in mod special..ciao ciao

gaby78
26.02.2010, 12:37:57
exista "pearl drops" o pasta de dinti care este foarte eficienta.
La mine n-a dat rezultate.:(

01012010
26.02.2010, 19:12:40
Ai luat whitening? pt mine a fost f buna

gaby78
27.02.2010, 09:30:01
Ai luat whitening? pt mine a fost f buna
Am. Si am incercat cu tot felul de paste care mai de care mai scumpa. Dar se pare ca va trebui ori sa renunt la cafea si tigari, ori sa ma duc la dentist.:D

monaliss
27.02.2010, 10:25:07
Vai fetelor ce subiect tabu!
Chiar ca e o problema!!!!
Hai sa va povestesc o experienta proprie: acum cativa ani, vreo 3 cred, mi-am facut o albire a dintilor la medic cu jet de apa, asa a zis, dar eu am simtit si un polizor pe alocuri.Va jur ca mi-a lasat niste gauri ceva de nedescris, iar la 2 masele mi-au aparut si carii de vreun an, care eu din clasa a 2-a nu am mai avut vreo carie. Nu stiu ce sa mai cred despre albirea dintilor la medic, eu una nu mai am incredere.
A, o pasta extraordinara este Pearl Drops. Si daca am renunta la cafea si tigari (dar nu pot/:))am avea niste dinti mai albi.....

monica87
27.02.2010, 11:41:07
sorry dar nici la mine...si o folosesc de ceva timp...dar degeaba

gabriela_R
27.02.2010, 11:50:53
apoi cred k e ca si cu medicamentele..unele isi fac efectul...altele nu prea.....

viola25
27.02.2010, 21:59:41
Eu sunt fumatoare si bautoare de cafea:"> Si folosesc Colgate Whitening,functioneaza!!!!:D asa ca vi-o recomand!Sensodine si Pearl Drops functioneaza ptr gingii,carii!!!!Ptr albit trebuie doar pasta de dinti ptr Albit!!!:D Si apa de clatit este buna dupa periajul dintilor!!!Cea de la Mentadent , Aquafresh sau Listerine dar e mai scumpa!!!:)

Luminitza84
28.02.2010, 04:26:46
Chiar te rog si eu sa ne dai mai multe detalii in legatura cu aceasta bronzare organica!
Multumesc anticipat!
Am fost la solar toata saptamana asta si sunt multumita. Se vede ca e nou. Si imiplace ca cu minute putine( adik si bani mai putini) ma bronzez mai bine decat inainte.Am vazut ca fata de acolo nu te lasa sa treci , de ex, de la 3 la 9min sau sa faci din prima 10 min .Te sfatuieste cat si cum sa faci ceea ce mi s-a parut ok.Nu sunt din alea sa te lase de capul tau doar ca sa iti ia banii. Pe mine m-au castigat ca clienta la solar. Saptamana viitoare ma duc si la eoilat si tratament sa vad cum e si sa imi fac refilul la extensiile de gene. Daca o sa fie ok o sa fiu cea mai fericita ca o sa am si eu un salon la care sa merg sa le fac pe toate:)) Sper ,sincer, sa fie ok ca imi place mult cum e acolo.Am intrebat de bronzare organica si a zis ca se face prin pulverizare cu o solutie organica, ca e naturala, nu afecteaza pielea,alunitele si ceea ce mi s-a parut cel mai tare e ca o pot face si femeile insarcinate:x Deci clar nu afecteaza cu nimic pielea.Mi-au zis multe si despre solutia pe care o au ei, ca cica sunt mai multe feluri si daca e nu stiu de care e naspa ca se face galbena pe tine:-SS si daca e din nu stiu ce(ceva legat de zahar) se face un bronz ciocolatiu ca cel care il avem de la plaja de pemalul marii:x Intra pe site la ei si tot la blogul lor scrie tot despre asta. prietena mea a vrut sa isi faca dar nu mai aveau solutie ca cei care aduc solutia aia a lor in tara nu au primit ca asteapta o solutie noua, cu vitamine pentru piele.Abia astept sa o aduca si sa se faca prietena mea sa vad cum e.Ea a mai facut in italia si cand a auzit ce fel de solutie vor sa aduca aici a zis ca ,cica, in italia e cea mai buna si e si cea mai scumpa.cei de la salon au zis ca nu schimba preturile si 70ron mi se pare acceptabil.Intra pe site la blog acolo si o sa intelegi mai bine decat am zis eu.Scuze dar nu ma prea pricep la explicat si am si cam uitat unele lucruri pe care mi le-au explicat:-p

monica87
01.03.2010, 19:24:21
Am fost la solar toata saptamana asta si sunt multumita. Se vede ca e nou. Si imiplace ca cu minute putine( adik si bani mai putini) ma bronzez mai bine decat inainte.Am vazut ca fata de acolo nu te lasa sa treci , de ex, de la 3 la 9min sau sa faci din prima 10 min .Te sfatuieste cat si cum sa faci ceea ce mi s-a parut ok.Nu sunt din alea sa te lase de capul tau doar ca sa iti ia banii. Pe mine m-au castigat ca clienta la solar. Saptamana viitoare ma duc si la eoilat si tratament sa vad cum e si sa imi fac refilul la extensiile de gene. Daca o sa fie ok o sa fiu cea mai fericita ca o sa am si eu un salon la care sa merg sa le fac pe toate:)) Sper ,sincer, sa fie ok ca imi place mult cum e acolo.Am intrebat de bronzare organica si a zis ca se face prin pulverizare cu o solutie organica, ca e naturala, nu afecteaza pielea,alunitele si ceea ce mi s-a parut cel mai tare e ca o pot face si femeile insarcinate:x Deci clar nu afecteaza cu nimic pielea.Mi-au zis multe si despre solutia pe care o au ei, ca cica sunt mai multe feluri si daca e nu stiu de care e naspa ca se face galbena pe tine:-SS si daca e din nu stiu ce(ceva legat de zahar) se face un bronz ciocolatiu ca cel care il avem de la plaja de pemalul marii:x Intra pe site la ei si tot la blogul lor scrie tot despre asta. prietena mea a vrut sa isi faca dar nu mai aveau solutie ca cei care aduc solutia aia a lor in tara nu au primit ca asteapta o solutie noua, cu vitamine pentru piele.Abia astept sa o aduca si sa se faca prietena mea sa vad cum e.Ea a mai facut in italia si cand a auzit ce fel de solutie vor sa aduca aici a zis ca ,cica, in italia e cea mai buna si e si cea mai scumpa.cei de la salon au zis ca nu schimba preturile si 70ron mi se pare acceptabil.Intra pe site la blog acolo si o sa intelegi mai bine decat am zis eu.Scuze dar nu ma prea pricep la explicat si am si cam uitat unele lucruri pe care mi le-au explicat:-p
un pic off-topic...cum e cu extensiile de gene...m-ar interesa si pe mine la nunta:D

vionela
02.03.2010, 09:12:34
cea mai buna pasta de dinti folosita pana acum este una de la amway, intr-adevar nu are orice acces la produse, cautati un distribuitor amway si vedeti ca o sa aveti rezultate. Apa de gura de la amway e la fel de buna. Nu toate produsele de la ei sunt execelente, de notat mai sunt produsele calciu si inca o vitamina de care nu imi aduc aminte

Luminitza84
04.03.2010, 00:05:34
un pic off-topic...cum e cu extensiile de gene...m-ar interesa si pe mine la nunta:D

Extensiile de gene sunt acele gene care ti le pune fir cu fir pe geana ta naturala fara sa iti afecteze pielea ochiului. eu am si am fost la salonul asta migoto sa le reconditionez si e ok. e mai ieftin ca in Bucuresti dar sunt la fel de bune( m-am uitat la firma chitului;-) ). Extensiile iti rezista pana cade geana ta naturala , cam 2-3 luni...depinde de fiecare om. dar cel mai tare imi place ca nu se vede ca sunt false si ca toata lumea jura ca sunt genele mele naturale. sunt lungi, negre, intoarse...eu una sunt foarte multumita, sincer.si acum la reconditionat mi-a fost un pic teama ca nu o sa iasa calumea ca celelalte dar sunt ok si am vazut ca fata de acolo a facut cursul la bucuresti la scoala de cosmetica Cotimanis cu doctorita de acolo.am vazut cu ochii mei diploma deci nu am nici un dubiu(sunt mai neincrezatoare de fel:P)
Mie una mi-a placut salonul si ce fac acolo....nu tin cu nimeni, nu favorizez....doar imi spun parerea.daca vrei sa stii mai multe de extensii intra pe site-ul de la migoto spa la blog acolo ca scrie ce si cum.chiar nu ma pricep sa explic, sincer:-s

zmeutza
04.03.2010, 07:29:50
Si un pret la aplicat gene ne poti spune?

monica87
04.03.2010, 10:04:11
Extensiile de gene sunt acele gene care ti le pune fir cu fir pe geana ta naturala fara sa iti afecteze pielea ochiului. eu am si am fost la salonul asta migoto sa le reconditionez si e ok. e mai ieftin ca in Bucuresti dar sunt la fel de bune( m-am uitat la firma chitului;-) ). Extensiile iti rezista pana cade geana ta naturala , cam 2-3 luni...depinde de fiecare om. dar cel mai tare imi place ca nu se vede ca sunt false si ca toata lumea jura ca sunt genele mele naturale. sunt lungi, negre, intoarse...eu una sunt foarte multumita, sincer.si acum la reconditionat mi-a fost un pic teama ca nu o sa iasa calumea ca celelalte dar sunt ok si am vazut ca fata de acolo a facut cursul la bucuresti la scoala de cosmetica Cotimanis cu doctorita de acolo.am vazut cu ochii mei diploma deci nu am nici un dubiu(sunt mai neincrezatoare de fel:P)
Mie una mi-a placut salonul si ce fac acolo....nu tin cu nimeni, nu favorizez....doar imi spun parerea.daca vrei sa stii mai multe de extensii intra pe site-ul de la migoto spa la blog acolo ca scrie ce si cum.chiar nu ma pricep sa explic, sincer:-s
multumesc frumos....:*

nuttree
08.03.2010, 07:51:43
De fiecare data ma duc la matusa-mea sa imi pilesc coltii, o rog sa imi albeasca dintii. Ea nu si nu, ca nu fac asa ceva in cabinet si ma trimite si pe hol sa citesc Crezul lor.
Mi-a recomandat sa renunt la cafea, vin, ceai negru,verde si sa folosesc inloc de pasta de dinti sare fina rasnita in alternanta cu bicarbonat de sodiu.
In legatura cu apa de gura am vazut ca ea foloseste Listerine. Pasta de dinti foloseste fara sa se uite la firma(daca va uitati pe lista de ingrediente, sunt aceleasi, de la Super Cristal la Colgate).

laleauagalbena
09.03.2010, 17:33:59
nici la mine

Mirabela1980f
09.03.2010, 19:52:19
Eu mi-am albit dintii la dentist. M-a atentionat ca nu e bine ca ataca smaltul dar eu tot am vrut. Acum cand beau ceva rece, simt o durere pana-n creieri. La fel si daca mananc ceva fierbinte. e adevarat ca s-au albit dar pretul paltit parca e cam mare zic eu...

gabriela_R
09.03.2010, 22:21:05
Eu mi-am albit dintii la dentist. M-a atentionat ca nu e bine ca ataca smaltul dar eu tot am vrut. Acum cand beau ceva rece, simt o durere pana-n creieri. La fel si daca mananc ceva fierbinte. e adevarat ca s-au albit dar pretul paltit parca e cam mare zic eu...

asta e...baba sufera la frumusete ;));));));));));))

01012010
10.03.2010, 22:25:56
Am. Si am incercat cu tot felul de paste care mai de care mai scumpa. Dar se pare ca va trebui ori sa renunt la cafea si tigari, ori sa ma duc la dentist.:D

Ce-i drept eu nu fumez deci probabil daca ai inlatura cauza si-ar face efectul.

01012010
10.03.2010, 22:27:17
A, o pasta extraordinara este Pearl Drops. Si daca am renunta la cafea si tigari (dar nu pot/:))am avea niste dinti mai albi.....
ai mare dreptate

gaby78
11.03.2010, 14:26:32
Ce-i drept eu nu fumez deci probabil daca ai inlatura cauza si-ar face efectul.
Greu cu viciile:-" Am incercat-o si pe cea pentru fumatori dar tot fara succes:-s

ur42ne
13.03.2010, 22:30:32
am mai auzit ba ca lacalut ar fi buna altii k sensodyne...dar nu vreau sa dau banii pe reclame...nu ma intereseaza asta..vreau doar sa fie buna...

Lacalut folosesc eu. E exceptionala, dar doar pt gingiile mele sensibile nu si pt albire. Pearl drops curata tartrul si se observa o mica albire dar am auzit ca ataca smaltul, asa ca am incetat sa folosesc

irene_gl
23.03.2010, 15:14:10
Eu merg la intersport,fac tae-bo , fitness si masaj anticelulitic.Am mai facut si sauna.E super ok,curat,nu miroase,au vestiare,dusuri,tot ce trebuie.Eu sunt multumita.Poate ne vedem pe acolo eu merg marti si joi de la 18.

gabriela_R
23.03.2010, 18:30:17
unde e intersport asta ????

monica87
23.03.2010, 20:27:40
si pe mine ma intereseaza...si un pret pt ceea ce faci tu?

carmencita_20
24.03.2010, 06:54:37

Am citit pe site-ul celor de la VIVA club ca fac aquagym. Stiti cumva ce preturi sunt?

irene_gl
24.03.2010, 21:26:35
Intersport este pe siderugistilor (inainte de a ajunge in doja pe partea stanga,la parter cu jaluzele albastre),eu fac fitness+tae bo de 2 ori pe sapt. - 8 sedinte 80 ron.

MySecret
22.04.2010, 12:02:49
Sunt in Galati de putin timp dar ma duc la Elite Gym, chiar deasupra fostei case de moda, la Potcoava de Aur. Au kangoo gym, tae-bo si fitness. Avantajele la sala asta este ca banda pe care alergi are incorporat un mic LCD si te poti uita la programele preferate, iar in felul asta nu te plictisesti. Eu una ma plictisesc pe banda de-mi vine acru... Kangoo e super antrenant dar atentie la cele care au probleme cu spatele, nu e deloc recomandat. Cat despre tae-bo..cred ca stiti toate cam despre ce e vb.

andrutzaaaa
30.04.2010, 19:41:31
super tare Irene sa faci Tae-bo...pt modelare corp...si eu am facut acasa tae-bo si ca o incapatanata am facut deodata numai cardio...si am tot facut pana am ramas in pat vreo saptamana cu spatele..oricum nota 10.. sa ma apuc iar de el ca am pus putina burtica dupa ce m-am lasat

raluca00
21.05.2010, 16:36:50
Salut fetelor ! Nu stiu daca trebuie sa vorbesc despre asta aici , dar cu scuzele de rigoare : are cineva o bicicleta cu franare magnetica de vanzare ? Cineva care o foloseste drept cuier de haine , sau care ii sta in drum prin casa ?

ebruli22
25.05.2010, 18:29:06

din cate am citit esti multumita de salon :D am sa ajung si eu sigur,la solar si sa-mi pun gene.
U cat ai dat pe gene :D

rukmyny_85
31.05.2010, 13:40:53
ma urc pe corabie cu trupa de shok:))) bronz la lumina becului:)))....nu fetele mele:d

csim
08.06.2010, 14:46:55
Spuneti-mi cateva saloane unde se presteaza acest serviciu, eventual preturi si pareri despre procedura.

miha2009
08.06.2010, 15:01:44
Spuneti-mi cateva saloane unde se presteaza acest serviciu, eventual preturi si pareri despre procedura.

Din cate stiu eu sunt destul de putine saloane. In Iasi, spre exemplu, sunt doar 2. Preturile sunt undeva pe la 70 de lei o sedinta, bronzul te tine cam 2 saptamani, se cunoaste ca esti bronzata, cam la 8 ore dupa procedura:)

rukmyny_85
09.06.2010, 01:18:49
Din cate stiu eu sunt destul de putine saloane. In Iasi, spre exemplu, sunt doar 2. Preturile sunt undeva pe la 70 de lei o sedinta, bronzul te tine cam 2 saptamani, se cunoaste ca esti bronzata, cam la 8 ore dupa procedura:)

noi vrem la galati,oricum mc

monica87
09.06.2010, 10:01:22
noi vrem la galati,oricum mc
din ce stiam in gl la noi bronare organica era la migoto...nush pret insa din ce am auzit....este frumos la inceput dar knd incepe sa se ia ramai patata.nush nu am incercat...

irene_gl
09.06.2010, 11:31:20
asadar......la spa-ul de la viva costa 100 de lei si nu iese extraordinar.la migoto e 70 de lei si iese superb din cate am inteles.mai e un salon care imi scapa acum dar e de evitat.bronzul nu tine 2 saptamani,ci mai putin.la inceput esti neagra,apoi iese treptat dar nu patat.inainte de procedura trebuie exfoliata pielea fffff bine si hidratata,iar cand mergi sa-ti faca bronzarea nu trebuie sa ai nimic pe piele.

deea24gl
09.06.2010, 21:12:55
Cred ca mai sanatos este sa stai la soare ,decat sa te dai cu toate acareturile pe piele,ca apoi sa pari ca ai icter,parerea mea,,mai ales daca detii si curte...

Ungurel
17.06.2010, 11:20:27
Si ...pana la urma suntem pro "bronz organic"., solar ..ori pro plaja? ideal ar fi plaja ....dar ce facem atunci cand nu avem timp de plaja, sau soare pt plaja? stiu, in romania este destul..insa in alte parti...nu prea. Ce ma sfatuiti?

irene_gl
17.06.2010, 11:26:15
Cred ca mai sanatos este sa stai la soare ,decat sa te dai cu toate acareturile pe piele,ca apoi sa pari ca ai icter,parerea mea,,mai ales daca detii si curte...

sa stii ca nu sunt de acord cu tine.chiar daca imi place enorm sa merg la plaja,stiu cat de nociv este pt piele.soarele nu mai e ce a fost.se simte ca la pranz efectiv te arde,iar ultravioletele au depasit pragul admis.deci,e mai sanatos la soare?unele pareri spun chiar ca solarul e mai bun ca soarele pt ca are radiatii controlate,nu necontrolate ca soarele.in fine,soarele e bun in masura in care stim sa-l utilizam,dar romanul........sta de dimineata pana seara fara protectie solara si pleaca acasa ca racu' si se da cu iaurt ca s-a ars/:)la cat cancer de piele exista pe lume cateodata prefer sa raman alba.

irene_gl
17.06.2010, 11:34:33
Si ...pana la urma suntem pro "bronz organic"., solar ..ori pro plaja? ideal ar fi plaja ....dar ce facem atunci cand nu avem timp de plaja, sau soare pt plaja? stiu, in romania este destul..insa in alte parti...nu prea. Ce ma sfatuiti?

pan la urma....daca ne permitem bronz organic eu zic ca e cea mai buna alegere,dar si cam scumpa.solarul nu e bun.sau soarele dar moderat.ala e fara bani si e oriunde:))

mortisha_20
17.06.2010, 14:11:33
inainte de nunta am cautat sa ma bronzez artificial , dat fiind faptul k nunta a fost pe 1 mai. Am mers prima data pe bronz la solar, am fost la viva, dar m-a sfatuit doamna de acolo sa nu fac, k am o dermatrita seboreica la contact si riscam sa fac cojite pe fac , tocmai la nunta, si nu am riscat, am intrebat apoi de bronzul organic la Migoto, dar ca de fiecare data nu avea solutie, si am revenit la viva, din cate stiu doar aceste 2 saloane au bronz organic. si din nou am fost sfatuita sa nu apelez la acest tip de bornz, k se ia pe rochia de mireasa, mai ales daca are corset si se freaca de piele ....Asha k am fost la nunta albbaaa, dar nu regret nimic, mai ales k toata lumea era la fel ca mine :)) ( bineinteles doar cumanata si veriosoara sotului care au abonament in italia la solar)

deea24gl
09.07.2010, 14:33:37
Lacalut folosesc eu. E exceptionala, dar doar pt gingiile mele sensibile nu si pt albire. Pearl drops curata tartrul si se observa o mica albire dar am auzit ca ataca smaltul, asa ca am incetat sa folosesc
Si eu ma confrunt cu aceasta problema.Am fost o fumatoate inraita,am fumat multi ani,acum am ramas cu cafeau.Nu este o necesitate pt mine,mai degraba o obisnuinta,ma pot lipsi si de ea.Am o oarecare pb cu dinsti galbeni, si cu cariile,din cauza lipsei de calciu din organistm(am intoleranta la lactate).Pe la denisti merg rar(ma curatat una odata de nu mi-a mai trebuit_).

airkaterine
09.07.2010, 15:35:53
Eu folosesc apa de gura Listerine sau Colgate:D iar ca pasta de dinti ma inteleg foarte bine cu Pearl Drop si Aquafresh iso-active...dar cel mai bine cu Pearl drop,chiar ma ajuta f mult...sunt fumatoare si bautoare de cafea:D:D:D....
Iar ca tratament de albire imi cumpar de aici de la farmacie cate unul nou cand mai apare....folosesc de 2 ori pe an si pana acum am avut rezultate bune....am alternat tratamentul cu folosirea pastei de dinti mai sus mentionate si dintii mei au devenit albi ...bine in limita bunului simt.Nu mai tin exact minte numele ultimului tratament folosit,dar zilele astea ma duc in cautari iar...vreau ca la nunta sa-mi sclipeasca dintisorii:D:D:D...si am sa va spun si voua,poate se gaseste si la noi.

deea24gl
09.07.2010, 15:50:27
Eu folosesc apa de gura Listerine sau Colgate:D iar ca pasta de dinti ma inteleg foarte bine cu Pearl Drop si Aquafresh iso-active...dar cel mai bine cu Pearl drop,chiar ma ajuta f mult...sunt fumatoare si bautoare de cafea:D:D:D....
Iar ca tratament de albire imi cumpar de aici de la farmacie cate unul nou cand mai apare....folosesc de 2 ori pe an si pana acum am avut rezultate bune....am alternat tratamentul cu folosirea pastei de dinti mai sus mentionate si dintii mei au devenit albi ...bine in limita bunului simt.Nu mai tin exact minte numele ultimului tratament folosit,dar zilele astea ma duc in cautari iar...vreau ca la nunta sa-mi sclipeasca dintisorii:D:D:D...si am sa va spun si voua,poate se gaseste si la noi.
si eu vreau la fel,dar parca nu imi vine sa ii albesc la dentinst,am auzit ca dauneaza.Si-asa is vai mama lor..

airkaterine
10.07.2010, 13:43:47
si eu vreau la fel,dar parca nu imi vine sa ii albesc la dentinst,am auzit ca dauneaza.Si-asa is vai mama lor..
Dauneaza...dauneaza sa stii.../:)eu ma voi duce de luni incolo sa-mi caut tratament pe la farmacii:D...daca e ceva...mai intai il testez pe mine si iti spun si tie daca a avut efect:)...poate gasesti dupa in Ro sa-ti iei si tu...daca nu iti aduc eu de aici nu-i problema...te ajut cu placere:)Macar de as gasi ceva eficient care sa dea rezultate inainte de nunta...atat ma intereseaza...macar sa isi schimbe nuanta un pic.Ceea ce am gasit pana acum a fost bun....dar se pare ca nu se mai fabrica:(..vad eu pana la urma.....pupicei

Shekina
30.01.2011, 18:34:25
Buna seara, doamnelor!
Ati auzit cumva sau ati fost la clinica Rovital din Galati? Am gasit web site-ul lor si pare ca au preturi destul de ok pentru impachetari corporale.

raluca00
02.02.2011, 14:49:20
Buna seara, doamnelor!
Ati auzit cumva sau ati fost la clinica Rovital din Galati? Am gasit web site-ul lor si pare ca au preturi destul de ok pentru impachetari corporale.

Eu nu am auzit pana acum de ei, mai stiti si alte saloane care fac impachetari si chestii de genul ?
Si pe mine m-ar interesa, eu ma chinui cu vreo 5-6 kg in plus si nu prea pot sa le dau jos, e si asta o alternativa, eu sunt o gurmanda convinsa, toata ziua mananc ceva si in plus mai sunt si o lenesa de nota 10 care nu face sport.....dar vreau sa slabesc pana la nunta....incerc......
Voi cum ati slabit ?

gaby78
02.02.2011, 15:07:39
Eu nu am auzit pana acum de ei, mai stiti si alte saloane care fac impachetari si chestii de genul ?
Si pe mine m-ar interesa, eu ma chinui cu vreo 5-6 kg in plus si nu prea pot sa le dau jos, e si asta o alternativa, eu sunt o gurmanda convinsa, toata ziua mananc ceva si in plus mai sunt si o lenesa de nota 10 care nu face sport.....dar vreau sa slabesc pana la nunta....incerc......
Voi cum ati slabit ?
Eu m-am ingrasat, contrat opiniilor generale care spun ca inainte de nunta slabesti de stres, griji, alergatura, emotii s.a.

irene_gl
02.02.2011, 15:18:44
Voi cum ati slabit ?

stiu de la o prietena de-a mea care a slabit f mult intr-un timp scurt,ca mergea la un salon de intretinere corporala alessia undeva in piata centrala.facea imapchetari si electrostimulare parca.numai ca dupa toate astea a ramas cu niste vergeturi groaznice si fff multe:(

MiaS
02.02.2011, 15:27:22
stiu de la o prietena de-a mea care a slabit f mult intr-un timp scurt,ca mergea la un salon de intretinere corporala alessia undeva in piata centrala.facea imapchetari si electrostimulare parca.numai ca dupa toate astea a ramas cu niste vergeturi groaznice si fff multe:(
si o amica de a mea a facut electrostimulare undeva in spate la banci...a slabit vizibil, celulita nu mai avea...dar acum a pus 6-7 kile inapoi :-w [pizzaaa, shaormaaaa, pizzzaaa ;))]

mortisha_20
02.02.2011, 15:56:51
si o amica de a mea a facut electrostimulare undeva in spate la banci...a slabit vizibil, celulita nu mai avea...dar acum a pus 6-7 kile inapoi :-w [pizzaaa, shaormaaaa, pizzzaaa ;))]
off topic...cine ne mentine forma...doar kebabu si shaorma :))

irene_gl
02.02.2011, 16:43:43
off topic...cine ne mentine forma...doar kebabu si shaorma :))

fara numar,fara numar=))=))=))

Shekina
02.02.2011, 17:50:28
Buna seara doamnelor!
Cu vergeturi a ramas prietena ta? Sigur a facut impachetari ca ei se lauda ca reduc vergeturile? Poate o fi facut electrostimulari si de la alea sa fi facut vergeturi? Dar ma rog totul e posibil ca doar nu am fost sa incerc. :)
Si mai stii cat platea?
Pupici!

Eu m-am ingrasat, contrat opiniilor generale care spun ca inainte de nunta slabesti de stres, griji, alergatura, emotii s.a.
Si eu sunt la fel la stress...bag in mine fara sa-mi dau seama de ce fac. :)

Shekina
02.02.2011, 17:57:04
Voi cum ati slabit ?

Eu tin chiar acum o cura de slabire ca sa scap de kilele in plus puse inainte si de Craciun. Se numeste Rina, nu stiu daca ati auzit de ea. E foarte eficienta in cazul meu cu un singur dezavantaj, mi-am cam stricat stomacul. Stiu ca nu e de joaca cu stomacul dar asta e deja raul e facut. Am slabit 3 kile pana acum in 19 zile. As vrea sa mai dau macar 3 kile jos dar sa vedem daca reusesc. Eu am doar 153 cm asa ca si un kil iese in evidenta (bineinteles ca se pune mereu pe solduri prima data :-w).
Va pup dulce! Si spor la slabit!

irene_gl
03.02.2011, 13:39:29
Buna seara doamnelor!
Cu vergeturi a ramas prietena ta? Sigur a facut impachetari ca ei se lauda ca reduc vergeturile? Poate o fi facut electrostimulari si de la alea sa fi facut vergeturi? Dar ma rog totul e posibil ca doar nu am fost sa incerc. :)
Si mai stii cat platea?
Pupici!

Si eu sunt la fel la stress...bag in mine fara sa-mi dau seama de ce fac. :)

da,cu siguranta facea impachetari termo nu mai stiu cum.o dadea cu tot felul de creme dupa care o baga intr-o husa termica unde elimina foarte multa apa prin transpiratie.nu stiu exact pretul,ea isi facea abonamente.
electrostimularea are rolul de a tonifia,e un fel de "sala" fara prea mult efort.deci nu ai cum sa faci vergeturi de la electro.

Shekina
03.02.2011, 17:06:15
da,cu siguranta facea impachetari termo nu mai stiu cum.o dadea cu tot felul de creme dupa care o baga intr-o husa termica unde elimina foarte multa apa prin transpiratie.nu stiu exact pretul,ea isi facea abonamente.
electrostimularea are rolul de a tonifia,e un fel de "sala" fara prea mult efort.deci nu ai cum sa faci vergeturi de la electro.

Saru'mana pentru clarificare!
O seara buna!

CONT_INCHIS_70536
03.02.2011, 17:52:37
Mie mi se pare dubioasa explicatia cu vergeturile.
Vergeturile se fac cand te ingrasi mult intr-o perioada scurta de timp si pielea se crapa pentru ca nu mai poate sustine slaninuta. Daca nu folosesti creme pentru a mentine/readuce elasticitatea pielii acestea se agraveaza in timp.

Cred ca mai degraba prietena ta nu le-a observat prea bine inainte si au devenit mult mai vizibile dupa ce a slabit (din cauza excesului de piele de ex).

Apropo, de vergeturi nu scapi decat cu bisturiul :). Le mai poti imbunatati aspectul cu uleiuri speciale (vitamina e este ideala si pt intretinere si pt diminuare) sau in timp prin bronzat. Dar de disparut complet nu prea mai dispar.

De celulita da, se poate scapa prin hidratare corecta, hrana adecvata, sport si masaj. :)

kryss_87
03.02.2011, 18:52:53
Mie mi se pare dubioasa explicatia cu vergeturile.
Vergeturile se fac cand te ingrasi mult intr-o perioada scurta de timp si pielea se crapa pentru ca nu mai poate sustine slaninuta. Daca nu folosesti creme pentru a mentine/readuce elasticitatea pielii acestea se agraveaza in timp.

Cred ca mai degraba prietena ta nu le-a observat prea bine inainte si au devenit mult mai vizibile dupa ce a slabit (din cauza excesului de piele de ex).

Apropo, de vergeturi nu scapi decat cu bisturiul :). Le mai poti imbunatati aspectul cu uleiuri speciale (vitamina e este ideala si pt intretinere si pt diminuare) sau in timp prin bronzat. Dar de disparut complet nu prea mai dispar.

Mmm cred ca e invers din ce am vazut la o prietena de-a mea. A fost ff grasa de cand o stiu(prietene de la gradinita si in prezent)..si nu avea vergeturi, semne pe piele..etc. A luat pastile de slabit, nu stiu numele acestor pastile insa si-au facut un efect cam exagerat..in 2 luni a slabit 20 si ceva de kg..si a ramas cu niste vergeturi pe piele..oribile..a slabit brusc fara efort .. iar pielea e lasata si naspa..:( La fel si mama ei..acum nu se mai poate ingrasa, nu ca ar dori acest lucru..dar se observa din cat mananca si ce anume mananca..
Din ce stiu si eu..nu prea poti scapa de vergeturi odata aparute..
De celulita da, se poate scapa prin hidratare corecta, hrana adecvata, sport si masaj. :) Poate ca si din cauza ingrasarii bruste apar vergeturile, asta nu stiu..nu am vazut caz concret.

ELEA
09.03.2011, 17:07:08
Dragelor unde as putea sa merg si eu, in conditiile in care mai am vreo 2 luni pana la nunta, sa fac niste sedinte de bronzare?Mentionez ca nu vreau bronzare la solar.Stiu ca mai exista un procedeu gen spray profesional sau ceva in genul, dar imi scapa termenul acum.
Mersic

ELEA
09.03.2011, 17:12:12
inainte de nunta am cautat sa ma bronzez artificial , dat fiind faptul k nunta a fost pe 1 mai. Am mers prima data pe bronz la solar, am fost la viva, dar m-a sfatuit doamna de acolo sa nu fac, k am o dermatrita seboreica la contact si riscam sa fac cojite pe fac , tocmai la nunta, si nu am riscat, am intrebat apoi de bronzul organic la Migoto, dar ca de fiecare data nu avea solutie, si am revenit la viva, din cate stiu doar aceste 2 saloane au bronz organic. si din nou am fost sfatuita sa nu apelez la acest tip de bornz, k se ia pe rochia de mireasa, mai ales daca are corset si se freaca de piele ....Asha k am fost la nunta albbaaa, dar nu regret nimic, mai ales k toata lumea era la fel ca mine :)) ( bineinteles doar cumanata si veriosoara sotului care au abonament in italia la solar)

Iata si raspunsul la intrebarea mea postata mai sus.Cel mai bine naturala si gata.Si eu am nunta tot in mai si ma batea un gand, dar dupa ce am mai citit pe aici cred ca nu ma batea bine:-p, asa ca cel mai probabil voi renunta la idee..

andahappiness
15.03.2011, 13:59:22
buna fetelor,
m-am gandit ca e util sa va spun din experienta proprie cum e cu remodelarea;
eu fac de o luna remodelare tot la alessia cu electrostimulare, dermocell si impachetari (astea numai 2 saptamani cat e voie) si pana acum am -4 kg; am tinut si dieta dar lejera (patroana iti spune exact ce regim sa tii in etape...fara sa te infometezi);
eu sunt foarte multumita mai ales de modul cum am slabit; stiti voi....una e sa dai jos kg de unde slabesti mai repede...te tragi la fata, la maini...iar burtica si aripioarele se incapataneaza sa ramana pe loc.... si alta e sa slabesti de unde te "doare mai tare"; datorita rezultatelor mi-am luat inca o luna abonament;
vreau sa spun ca eu sunt plinuta de-a binelea asa ca....sper sa-mi ating telul si sa slabesc pana la nunta vreo 10-12 kg. (4 le-am rezolvat deja.....fara nici un fel de consecinte negative)

ELEA
15.03.2011, 15:25:31
buna fetelor,
eu fac de o luna remodelare tot la alessia cu electrostimulare, dermocell si impachetari (astea numai 2 saptamani cat e voie) si pana acum am -4 kg; am tinut si dieta dar lejera (patroana iti spune exact ce regim sa tii in etape...fara sa te infometezi);
eu sunt foarte multumita mai ales de modul cum am slabit; stiti voi....una e sa dai jos kg de unde slabesti mai repede...te tragi la fata, la maini...iar burtica si aripioarele se incapataneaza sa ramana pe loc.... si alta e sa slabesti de unde te "doare mai tare"; datorita rezultatelor mi-am luat inca o luna abonament;
vreau sa spun ca eu sunt plinuta de-a binelea asa ca....sper sa-mi ating telul si sa slabesc pana la nunta vreo 10-12 kg. (4 le-am rezolvat deja.....fara nici un fel de consecinte negative)

Unde e alessia asta?Ca dau si eu o fuga pana acolo poate mai reduc aspectul de celulita in 2 luni astea ramase:>, ca de slabit am slabit 10 kg si acum pielea nu mai e la fel de tonifiata.Mersic

raluca00
15.03.2011, 17:55:19
buna fetelor,

Si cam cat este abonamentul acolo, al tau de exemplu :electrostimulare si dermocell, asa ca fapt divers.....

raluca00
15.03.2011, 17:59:05
Unde e alessia asta?Ca dau si eu o fuga pana acolo poate mai reduc aspectul de celulita in 2 luni astea ramase:>, ca de slabit am slabit 10 kg si acum pielea nu mai e la fel de tonifiata.Mersic

Am gasit niste date de contact, dar nu stiu daca sunt corecte, le-am luat de pe site:
Alessia Beauty Center. Galati, Str. Traian Nr.67
Mobil: 0728-263.038
E-Mail: [email protected]

irene_gl
15.03.2011, 18:44:49
buna fetelor,

as dori niste preturi daca se poate.pe mine ma chinuie zona soldurilor si ma gandeam sa fac ceva in acest sens.

andahappiness
16.03.2011, 22:44:05
as dori niste preturi daca se poate.pe mine ma chinuie zona soldurilor si ma gandeam sa fac ceva in acest sens.

nu e ieftin dar.......in fond e investitie in tine ceea ce mi se pare cel mai important; iti trimit pe privat pagina web unde poti sa verzi si preturi dar....cel mai bine e sa te duci acolo sa vorbesti cu patroana si in functie de ce vrei sa faci ...sigur va gasi o solutie avantajoasa; faci un fel de abonament si iesi mult mai convenabil

andahappiness
16.03.2011, 22:49:46
mergeti fetelor acolo sa discutati cu patroana...e o tipa de treaba cu care va puteti sfatui si la anumite pachete de proceduri va face un pret mai redus; chiar in piata mare deasupra la raiffeisen
ofertele generale le gasiti pe site-ul lor , dati o cautare cu denumirea + galati si gasiti

irene_gl
16.03.2011, 23:34:29
nu e ieftin dar.......in fond e investitie in tine ceea ce mi se pare cel mai important; iti trimit pe privat pagina web unde poti sa verzi si preturi dar....cel mai bine e sa te duci acolo sa vorbesti cu patroana si in functie de ce vrei sa faci ...sigur va gasi o solutie avantajoasa; faci un fel de abonament si iesi mult mai convenabil

ms.......ma gandeam ca imi poti da si niste preturi pt ce faci tu.......nu cred ca sunt probleme cu reclama ca doar despre tratamente este vb aici

DejaVu
03.06.2011, 01:20:22
Eu maine am programare la Rovital. Mai intai vor sa ma vada pentru o consultatie si sa imi spuna ce se poate face si ce nu:)). La ei preturile sunt ok, nu mi se par scumpi deloc. Daca mai e cineva interesat pot sa va dau mai multe detalii maine seara.

innuptae
22.08.2011, 13:57:51
Buna! Am si eu o mica problema inainte de nunta;)) Sunt bronzata tare aiurea: pe brate si putin la umeri in rest sunt alba....ma deranjeaza pt ca am rochia fara bretele si se vede urat :( . Din cate am inteles , bronzarea organica nu face decat sa evidentieze zonele bronzate deja. In cazul solarului este la fel? Ce solutie pot gasi...8-|

irene_gl
22.08.2011, 16:02:05
Buna! Am si eu o mica problema inainte de nunta;)) Sunt bronzata tare aiurea: pe brate si putin la umeri in rest sunt alba....ma deranjeaza pt ca am rochia fara bretele si se vede urat :( . Din cate am inteles , bronzarea organica nu face decat sa evidentieze zonele bronzate deja. In cazul solarului este la fel? Ce solutie pot gasi...8-|

mergi la plaja cat poti de des si se va uniformiza.nimic nu arata la fel ca bronzul natural.sau mergi la solar.

innuptae
22.08.2011, 16:04:32
mergi la plaja cat poti de des si se va uniformiza.nimic nu arata la fel ca bronzul natural.sau mergi la solar.

Nu ma omor dupa plaja :P si nici nu am timp de lenevit la soare;)). Cred ca incerc la solar

MiaS
02.11.2011, 15:07:15
Eu maine am programare la Rovital. Mai intai vor sa ma vada pentru o consultatie si sa imi spuna ce se poate face si ce nu:)). La ei preturile sunt ok, nu mi se par scumpi deloc. Daca mai e cineva interesat pot sa va dau mai multe detalii maine seara.
dupa descrierea de pe site-ul lor, mai mai sa ma las convinsa ;))
iti multumesc pentru articol...imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta, dar poate fi invatatura de minte pentru alte fete >:D<