PDA

Versiunea completa : Fotograf si cameraman in Neamt

Anmari
23.01.2008, 13:46:06
Buna fetelor, vreau si eu un fotograf profesionist si un cameraman ... eu fac nunta in Tg Neamt ... o recomandare pentru cineva bun ?? Eventual si de la Piatra sa fie, dar numai sa fie bun ... ca sunt amintiri care raman o viata ... multumesc

pufarin
25.01.2008, 18:16:53
buna, Anmari
eu iti recomand baietii pe care i-am avut eu la nunta. nu sunt din piatra neamt. sunt din botosani. eu sunt foarte multumita de ce a iesit de pe mana lor. sunt intradevar profesionisti. doar k sunt cam scumpi. eu am platit anu trecut 1900 lei pt 260 poze cu tot cu albume, cd cu toate pozele (si bune si rele) si trei seturi de cate 4 dvd cu nunta.
dak esti interesata astept pm, k sa-ti dau nr de tel.
bafta:*

Anmari
28.01.2008, 12:24:58
buna, Anmari
eu iti recomand baietii pe care i-am avut eu la nunta. nu sunt din piatra neamt. sunt din botosani. eu sunt foarte multumita de ce a iesit de pe mana lor. sunt intradevar profesionisti. doar k sunt cam scumpi. eu am platit anu trecut 1900 lei pt 260 poze cu tot cu albume, cd cu toate pozele (si bune si rele) si trei seturi de cate 4 dvd cu nunta.

Multumesc mult de tot, dar sunt prea scumpi :"> ... sper sa gasesc ceva mai pe buzunarul meu

pufarin
29.01.2008, 13:00:26
Multumesc mult de tot, dar sunt prea scumpi :"> ... sper sa gasesc ceva mai pe buzunarul meu

poti sa incerci la Romeo, are studio unde e magazinul de muzica si sport pe la baia comunala
pe coltul intersectiei e cladirea ardaf
dak nu te descurci da-mi pm si iti dau nr meu de tel
am avut niste prieteni care au avut nunta in 2006 si i-a costat cam 600 - 700 lei cu tot cu invitatii parca
:*

Anmari
03.03.2008, 16:46:22
Tot nu mi-am gasit cameraman si fotograf :(( .... astept sugestii .... pls .... ^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

irina83
06.04.2008, 00:04:17
Sotul tau nu-i din targu neamt? Nu cunoaste pe nimeni? Paul care lucreaza la Kodak face treaba buna.

aur
23.05.2008, 16:24:40
Buna fetelor.As avea nevoie si eu de un fotograf bun la Piatra Neamt.Voi care sunteti acolo nu stiti pe nici unul?Ce tb sa-l aduc din alt oras?
/:)

cezarra
07.07.2008, 16:33:34
Eu am auzit recent de un tip din Piatra care e fotograf profesionist, dar nu a filmat la nunti inca... site-ul pe care vei gasi mai multe detalii(acum este in constructie) daca ii cauti numele pe google cred ca vei gasi poze facute de el. si iti ia cam 700 ROn pe poze(si tot cam asa si filmat, dar nu el, un prieten de-al lui)

aur
24.07.2008, 20:09:45
Multumesc frumos de raspuns,ti-am scris si pm(cred! adica eu da dar nu stiu daca am facut bine si ti-a ajuns)
Dar am vorbit cu cineva din Piatra Neamt.Si ramane sa facem cu ei,i-am contactat deja.
Idea este ca noi stam la Cluj si nu stiu ce este pe la Piatra Neamt.
Multumesc frumos.

cezarra
24.08.2008, 19:23:18
Este un neserios.Trebuia sa vina la nunta verisoarei mele - prin intermediul celor care i-au facut video.Exact in ziua nuntii, la ora 7 dimineata a anuntat ca el nu mai vine si apoi si-a inchis telefonul.
Il cheama aciobanitei constantin. Feriti-va de individul asta !!!....
Pana la urma totul s-a rezolvat cu bine, furnizorul de servicii a avut un alt fotograf "in maneca", iar verisoara mea va primi un album foto in plus pentru problema asta.
Totusi, nu pot sa inteleg, ce fel de om poti sa fii cand te angajezi sa faci o treaba, apoi te razgandesti din senin...fara ca macar sa anunti din timp...

Mersi ca mi-ai zis. Mie mise parea serios. noroc ca nu l-am mai recomandat si altora.

Madutzu
04.09.2008, 21:39:10
Eu l-am gasit pe dl Pavalache! O sa ne faca si pozele si filmarea. Il cunoaste cineva?

Madutzu
05.09.2008, 09:36:58
Il stiu eu.Face 2 nunti si 1 botez in aceeasi zi, mai are un nene cu mustata care il ajuta.Filmarea o scoate.....sa zicem OK, in schimb cu pozele n-are nici o treaba.....in sensul ca face ce ar putea face orice invitat de la nunta ta, nimic deosebit.

Da?? Eu pana acum n-am gasit decat decat lucruri de bine despre el, ca se implica, face treaba buna... :| O sa ma conving pe pielea mea, pana la urma. daca totusi il mai stie cineva, va rog sa dati feed-back.

Multumesc,

Madutzu
15.09.2008, 13:41:17
Nunta mea se apropie. ;;) Sunt si eu de acord cu ideea de a furniza informatii numai daca persoana in cauza a fost implicata direct, altfel...nu stiu ce sa zic. Eu sunt optimista totusi si vreau sa cred in continuare ca am facut o alegere buna. Oricum, dupa, am sa pot sa va dau mai multe informatii astfel incat cine e interesat sa-si poata face o idee.

va pup.

aryanna
08.10.2008, 20:51:24
buna, Anmari

imi poti da si mie un pm cu detaliile fotografilor tai, poate au si un site ceva sa vad niste poze de ale lor sa-mi fac o idee

Madutzu
28.10.2008, 10:59:12
Dragelor,

am ramas datoare cu informatii despre dl Pavalache.
Ma bucur tare mult ca nu voi da dreptate celor care l-au desconsiderat :). A facut treaba foarte buna, cu dedicare si pricepere. Ne-am intalnit inainte de nunta cu cateva zile si am stabilit programul nuntii si participarea lui: ce ora sa vina, ce si cum sa facem, ne-a propus chiar un mic scenariu pentru filmare: cum sa mergem , din ce directie, intrarea in biserica, cum sa procedam in anumite situatii, ne-a dat chiar cateva info despre preot care ne-au fost de mare ajutor avand in vedere ca e vorba despre pr. Chitimus...
La mine nu a facut "2 nunti si un botez intr-o zi" cum a scris cineva mai sus, ba chiar si-a dat silinta sa iasa bine. Atat el cat si nea Costica, cel care-l ajuta la pozat, au fost cumsecade, cu bun simt si de mare ajutor. Veti gasi mai tarziu la semnatura mea link-ul cu pozele de la nunta, unde 99% sunt facute de el si sigur le veti recunoaste.

Eu v-am scris exact cum a fost; e pacat ca nu toata lumea il percepe la fel. Sfatul meu este sa nu plecati urechea la cei/ cele care "au auzit ca...." ci mai degraba sa intrebati persoane direct implicate care va pot impartasi din experienta lor.
Nu vreau sa supar pe nimeni, mai ales pe cele care considera ca au avut de suferit din cauza lui, insa mie mi-a lasat o impresie buna, fapt pentru care consider ca il pot recomanda cu caldura si altora.

Numai bine,

marynanela
06.11.2008, 12:26:30
Mie imi plac, sunt dragute - nu stii, domnul care ti-a facut tie se deplaseaza si in alte orase?

Madutzu
10.11.2008, 16:18:56
Mie imi plac, sunt dragute - nu stii, domnul care ti-a facut tie se deplaseaza si in alte orase?

Stiu ca a fost la nunti la Bacau si Bucuresti, deci ... presupun ca se deplaseaza in functie de cerinte.:)

sunrisetome
18.12.2008, 14:43:07
Si totusi nu este nimeni pe aici care l-a avut ca fotograf pe Aciobanitei Constantin, sa-mi spuna si mie ce parere a avut???Eu pe el as vrea sa-l pun.

Madutzu
21.12.2008, 19:25:21
Si totusi nu este nimeni pe aici care l-a avut ca fotograf pe Aciobanitei Constantin, sa-mi spuna si mie ce parere a avut???Eu pe el as vrea sa-l pun.

Draga mea,

uite aici niste imagini sa-ti faci o impresie despre dl Aciobanitei: http://picasaweb.google.ro/Madutzuuu/PoziciMaiAltfel#. Nu a fost el fotograful principal al nuntii mele, insa printr-o imprejurare a ajuns sa faca niste poze pe care a fost foarte dragutz sa mi le si dea...mocca :-p. Ai putea sa ai o discutie cu el si sa vezi daca te convinge.

Pupici,

sunrisetome
22.12.2008, 15:15:35
Chiar am vazut pe sit-ul d-lui Aciobanitei Constantin cateva poze cu tine:)
L-am sunat deja si trebuie sa ma intalnesc cu el. Da la tine cine a facut poze?? Ai fost multumita?

Apropo si buchetul de mireasa a fost superb, cu ce florarie ai lucrat??

Madutzu
23.12.2008, 16:21:53
Chiar am vazut pe sit-ul d-lui Aciobanitei Constantin cateva poze cu tine:)
L-am sunat deja si trebuie sa ma intalnesc cu el. Da la tine cine a facut poze?? Ai fost multumita?

Apropo si buchetul de mireasa a fost superb, cu ce florarie ai lucrat??

Eu l-am avut pe Silviu Pavalache, un tip super OK, iar pozele vorbesc singure...
Cat despre flori si aranjamente, am lucrat cu o agentie de organizare, Boema Design, si ei mi-au pregatit tot, inclusiv buchetul.

roxana_nt
31.01.2009, 19:51:14
Buna Madutzu,
Imi spui te rog cat te-a costat fotograful la nunta? A si filmat sau a facut doar poze?

Madutzu
01.02.2009, 17:26:23
Buna Madutzu,
Imi spui te rog cat te-a costat fotograful la nunta? A si filmat sau a facut doar poze?

Roxana,

fotograful meu a si fotografiat, a si filmat, ajutat de inca o persoana. Desi s-au scris cateva lucruri neplacute despre el in aceast thread, eu am avut curaj sa lucrez cu el si nu m-a dezamagit. Detaliile ti le-am scris in pm, iar pozele probabil ca le-ai vazut si tu si ti-ai dat seama de calitate.

AlexiaS
11.02.2009, 19:38:35
De Lucian Mahu imi poate spune cineva . . . ceva. . . ;;)?
Mercik!

katylyna
30.05.2009, 12:53:28
:bye_03:Buna
Cine stie un fotograf bun in Targu-Neamt??

elena11
10.07.2009, 17:13:17
Roxana,

fotograful meu a si fotografiat, a si filmat, ajutat de inca o persoana. Desi s-au scris cateva lucruri neplacute despre el in aceast thread, eu am avut curaj sa lucrez cu el si nu m-a dezamagit. Detaliile ti le-am scris in pm, iar pozele probabil ca le-ai vazut si tu si ti-ai dat seama de calitate.

Buna

Imi poti da si mie detaliile legate de fotograf? si eu fac nunta in Piatra Neamt, dar in 2010

Madutzu
12.07.2009, 18:48:58
Buna

Imi poti da si mie detaliile legate de fotograf? si eu fac nunta in Piatra Neamt, dar in 2010

Vad ca esti proactiva, bravo :), numai sa nu te stresezi asa devreme!

Ti-am dat un mesaj privat si ti-am spus cateva despre fotograf.

Pooop,

manuro
12.07.2009, 21:20:40
Buna seara fetelor! Desi nu am scris nici un mesaj pe acest topic am tot citit mesajele voastre. Eu sunt o miresica care va avea nunta in noiembrie si sunt in febra pregatirilor! Sper sa mai vorbim si sa facem schimb de idei! Spor la pregatiri!
Pentru Madutzu: Frumoase poze si felicitari pentru nunta! Mi-a placut tot din ce-am vazut. Am apelat la aceeasi agentie de decoratiuni si ma tot uit la buchetul tau de mireasa care mi-a placut foarte mult. Felicitari!

elena11
13.07.2009, 09:28:16
Buna

Imi poti da si mie detaliile legate de fotograf? si eu fac nunta in Piatra Neamt, dar in 2010[/quot]

Vad ca esti proactiva, bravo :), numai sa nu te stresezi asa devreme!

Ti-am dat un mesaj privat si ti-am spus cateva despre fotograf.

Pooop,

Mersi mult de info,

De stresat nu ma stresez, inca ;)), dar o sa ajung doar de cateva ori in Piatra pana la nunta si vreau sa fie cat mai multe puse la punct, tocmai ca sa nu ajung sa ma stresez. Eu locuiesc in Timisoara, si voi merge in Piatra de maxim 3, 4 ori pana la nunta. Asa ca trebuie sa fiu cat mai eficienta la fiecare vizita. Nu ca as fi eu perfectionista si imi bat capul sa fie totul perfect... :-"

Mersi inca o data de info, si presimt ca sigur o sa te mai stresez cu intrebari :D

Apropo, ai niste poze superbe de la nunta, ai aratat minunat, sper sa fie si la mine asa

Madutzu
13.07.2009, 10:20:51
@manuro: multumesc mult! :) Daca lucrezi cu Boema, va fi si buchetul tau exact asa de frumos cum ti-l imaginezi!
@elena11: sunt aici, cu tolba plina de sfaturi! ;))

Daca credeti ca pot sa va ajut cu ceva...just let me know! >:D<

ingerasdeea
07.08.2009, 12:40:28
Miresici cine are poze facute de Aciobanitei...as vrea sa vad si eu(pe site am vazut). Ce stiti de el?^:)^

Madutzu
08.08.2009, 12:38:08
Miresici cine are poze facute de Aciobanitei...as vrea sa vad si eu(pe site am vazut). Ce stiti de el?^:)^

Draga mea,

uite-aici niste pozici!***

Mie mi-a facut poze dintr-o intamplare, dar ce-a iesit e foarte frumos!
E foarte inclinat spre poze artistice si surpinde intr-o maniera unica anumite momente, instantanee de-a dreptul.

Mai bine, trage tu concluziile...

Te pup,

Maria_Gabriela
12.08.2009, 17:10:02
Buna,

Uraaa, ne-am mai inmultit :) miresicile de Neamt :)

Daca vreti sa vedeti "opera" fotografului Constantin Aciobanitei accesati:

Madutzu .... esti si tu printre "capodopere" :)
va pup :)

ali81
26.08.2009, 10:54:37
A lucrat cineva cu baietii de la bellemariage pentru fotografii? Am vazut niste poze si imi plac mult , dar vrea sa stiu ce parere aveti si voi .

ali81
30.08.2009, 11:59:56
chiar nu este nimeni care sa fi lucrat cu ei?

oana_alexandra
31.08.2009, 15:05:09
Buna fetelor! Eu sunt din Bacau si l-am avut ca fotograf pe Constantin Aciobanitei. E un baiat foarte priceput, stie ce si cum sa surprinda. Eu sunt foarte multumita ca l-am avut pe le.

katy_varga2002
03.09.2009, 08:51:38
Cel mai bun lucru ar fi sa ii ceri o filmare de la o nunta si un album foto ca sa iti faci o impresie despre ce poate oferi. Bsfta

aha...ms...observ ca si tu ai facut nunta in parc..tot el ti-a filmat sau ai avut pe altcineva???

bubutzza
03.09.2009, 09:12:27
aha...ms...observ ca si tu ai facut nunta in parc..tot el ti-a filmat sau ai avut pe altcineva???
Am lucrat cu cei de la millenium, dar am vrut ceva mai deosebit : 4 camere, doua videoproiectoare, poze ,,instant'', slideshowuri cu pozele noastre din tinerete etc.

ingerasdeea
03.09.2009, 11:30:48
Buna fetelor! Eu sunt din Bacau si l-am avut ca fotograf pe Constantin Aciobanitei. E un baiat foarte priceput, stie ce si cum sa surprinda. Eu sunt foarte multumita ca l-am avut pe le.
Si noi ne-am intalnit ieri cu el si v-a fi fotograf la noi...am vazut si poze cu voi..(superbe si voi).chiar ne-a spus ca a fost f frumos..Casa de piatra

oana_alexandra
06.09.2009, 14:08:25
Si noi ne-am intalnit ieri cu el si v-a fi fotograf la noi...am vazut si poze cu voi..(superbe si voi).chiar ne-a spus ca a fost f frumos..Casa de piatra
Multumim mult. Crede-ma ca nu vei regreta de alegerea facuta. Casa d piatra!

elyelyely
07.10.2009, 19:03:39
Am auzit si eu de el... e profesionist dar putin cam scump..... dar isi merita banii :*

elena11
07.10.2009, 22:26:23
Am auzit si eu de el... e profesionist dar putin cam scump..... dar isi merita banii :*

Esti sigura ca nu-l confunzi? Spun asta pt ca si eu l-am ales tot pe el si eu zic ca nu e deloc scump. Parerea despre serviciile ce le ofera, abia dupa nunta pot sa va spun.

elyelyely
08.10.2009, 10:53:11
Esti sigura ca nu-l confunzi? Spun asta pt ca si eu l-am ales tot pe el si eu zic ca nu e deloc scump. Parerea despre serviciile ce le ofera, abia dupa nunta pot sa va spun.

Eu am auzit pretul de la cineva nu de la el personal....asa ca posibil sa fie distorsiuni pe fir...:"> :"> Scuze....[-o<

elena11
08.10.2009, 11:21:36
Eu am auzit pretul de la cineva nu de la el personal....asa ca posibil sa fie distorsiuni pe fir...:"> :"> Scuze....[-o<

No problem. Am vrut doar sa specific detaliul asta, sa nu se sperie cei interesati si sa nu vb cu el in prealabil.

ceraselad
09.10.2009, 12:19:21
Fetelor, incurajata si de Elena11, l-am sunat pe Ciprian Chirita fotograful si ne-am intalnit cu el. Ne-a facut o prezentare a pachetelor sale si am ramas incantata. El realizeaza fotografiile care sunt de o calitate f buna (culori si pozitii artistice), iar la filmare mi-a placut imaginea clara, mana sigura a cameramanului si ideea de best of, un rezumat cu cele mai bune momente din nunta. Preturile sunt chiar modeste fata de ale altora - Aciobanitei mi-a cerut 1200 ron numai pe fotografii, cei de la dancris in jur de 2000 ron filmarea. Am batut palma cu el si mi-am mai luat o piatra de pe inima. Mai am formatia de gasit.

elena11
09.10.2009, 15:11:07
Fetelor, incurajata si de Elena11, l-am sunat pe Ciprian Chirita fotograful si ne-am intalnit cu el. Ne-a facut o prezentare a pachetelor sale si am ramas incantata. El realizeaza fotografiile care sunt de o calitate f buna (culori si pozitii artistice), iar la filmare mi-a placut imaginea clara, mana sigura a cameramanului si ideea de best of, un rezumat cu cele mai bune momente din nunta. Preturile sunt chiar modeste fata de ale altora - Aciobanitei mi-a cerut 1200 ron numai pe fotografii, cei de la dancris in jur de 2000 ron filmarea. Am batut palma cu el si mi-am mai luat o piatra de pe inima. Mai am formatia de gasit.

Si eu am fost la fel de incantata de materialele prezentate si ce ofera. Sper sa fim la fel de incantati si cand vedem rezultatul final :)>-

michellenne
09.10.2009, 15:59:50
Buna, poti sa imi dai si mie un nr de tel a fotografului...poate mai are liber in luna iulie ca as fi si eu interesata de un fotograf bun ...:)

kaity85
13.10.2009, 20:50:55
Buna cine poate sa-mi tr.si mie nr. de tel.al lui C.Chirita si dk stiti si pretul mi-ar fi de folos .multumesc

marynanela
14.10.2009, 15:01:40
Eu l-am avut la nunta pe Florin Nastasa si colegul lui si am fost super incantata de colaborarea cu ei. Sigur face nunti si in Piatra Neamt, ca zicea ca merge prin toata Moldova...Cred ca e o alternativa demna de luat in seama..

crina_marina
16.11.2009, 01:39:04
Eu l-am avut la nunta pe Florin Nastasa si colegul lui si am fost super incantata de colaborarea cu ei. Sigur face nunti si in Piatra Neamt, ca zicea ca merge prin toata Moldova...Cred ca e o alternativa demna de luat in seama..
sal.am vazut pozele tale.sunt super.eu inca nu sunt sigura pe cine sa aleg.p florin nastasa sau pe cei de la agfa mileniun.ce pachet ai ales si cam cat te-a ajuns?merci.

inet
16.11.2009, 18:12:28
Eu l-am gasit pe dl Pavalache! O sa ne faca si pozele si filmarea. Il cunoaste cineva?

Buna Madutzu!

Te rog mult sa-mi trimiti pe privat datele agentiei Boema si ale dlui Pavalache. Multumesc mult!

Inet

camy_camy
07.12.2009, 23:09:10
Va rog din suflet spuneti-mi si mie un foto-video profesionist si rezonabil la pret!!Merci frumos!>:D<

oana_22
21.01.2010, 18:29:10
Buna,

Am si eu te rog nevoie de nr de telefon al dl Pavalache. se poate?
multumesc

Dragelor,

am ramas datoare cu informatii despre dl Pavalache.
Ma bucur tare mult ca nu voi da dreptate celor care l-au desconsiderat :). A facut treaba foarte buna, cu dedicare si pricepere. Ne-am intalnit inainte de nunta cu cateva zile si am stabilit programul nuntii si participarea lui: ce ora sa vina, ce si cum sa facem, ne-a propus chiar un mic scenariu pentru filmare: cum sa mergem , din ce directie, intrarea in biserica, cum sa procedam in anumite situatii, ne-a dat chiar cateva info despre preot care ne-au fost de mare ajutor avand in vedere ca e vorba despre pr. Chitimus...
La mine nu a facut "2 nunti si un botez intr-o zi" cum a scris cineva mai sus, ba chiar si-a dat silinta sa iasa bine. Atat el cat si nea Costica, cel care-l ajuta la pozat, au fost cumsecade, cu bun simt si de mare ajutor. Veti gasi mai tarziu la semnatura mea link-ul cu pozele de la nunta, unde 99% sunt facute de el si sigur le veti recunoaste.

Eu v-am scris exact cum a fost; e pacat ca nu toata lumea il percepe la fel. Sfatul meu este sa nu plecati urechea la cei/ cele care "au auzit ca...." ci mai degraba sa intrebati persoane direct implicate care va pot impartasi din experienta lor.
Nu vreau sa supar pe nimeni, mai ales pe cele care considera ca au avut de suferit din cauza lui, insa mie mi-a lasat o impresie buna, fapt pentru care consider ca il pot recomanda cu caldura si altora.

Numai bine,

Andrada_222
24.01.2010, 21:22:37
Imi recomandati si mie un fotograf bun din Roman sau imprejurimi? As vrea cineva serios, sa faca treaba buna, n-as vrea sa stau in palma mirelui.... ceva mai deosebit...

Multumesc frumos...

oana_alexandra
25.01.2010, 23:04:07
Imi recomandati si mie un fotograf bun din Roman sau imprejurimi? As vrea cineva serios, sa faca treaba buna, n-as vrea sa stau in palma mirelui.... ceva mai deosebit...

Multumesc frumos...
Eu l-am avut la nunta pe Constantin Aciobanitei. E din Piatra Neamt dar cred ca se deplaseaza si la Roman, pentru ca eu am avut nunta in Bacau.
Pozele facute de el chiar sunt deosebite.

apascaru
24.05.2010, 09:53:27
Fetelor,

V-a precizat ora la care pleaca domnul Chirita de la nunta? Mie mi-a zis ca persoana care se ocupa de poze sta maxim pana la 2, iar cel cu video pana dimineata. Ma gandesc ca mai sunt puncte de interes si dupa 2: tortul, aruncatul buchetului etc.

Si eu am fost la fel de incantata de materialele prezentate si ce ofera. Sper sa fim la fel de incantati si cand vedem rezultatul final :)>-

michell13
25.05.2010, 19:39:31
fetelor despre cei de la FotoSandu stiti ceva?daca stiti ceva astept pareri....va pup

lushyk
22.06.2010, 21:57:10
am auzit ca domnul domnul Nicu Sandu din Targu Neamt este foarte bun,l-a rezervat socrul nostru pentru nunta noastra,dar noi nu am vazut niciun album de al lui asa ca nu sunt hotarata...intai sa vad cateva albume si apoi o sa ma decid...il cunoaste cineva?

RalucaAndreea
12.07.2010, 11:37:13
fotograf din Iasi a avut vreuna din noi?

inet
03.08.2010, 19:05:27
cred ca e cam tarziu 8-|, dar vrem si noi cameraman pentru nunta...imi puteti recomanda pe cineva?

multumesc :x

laura17
07.09.2010, 20:17:49
am auzit ca domnul domnul Nicu Sandu din Targu Neamt este foarte bun,l-a rezervat socrul nostru pentru nunta noastra,dar noi nu am vazut niciun album de al lui asa ca nu sunt hotarata...intai sa vad cateva albume si apoi o sa ma decid...il cunoaste cineva?

buna!!aveti mai multe informatii despre dl.nicu sandu, inclusiv pret..imi puteti trimitr un pm, va raman recunoscatoare. multumesc:*

medeea85
27.09.2010, 01:23:12
Buna ! Ma intereseaza serviciile unui cameraman din Piatra Neamt care sa filmeze HD iar montajul filmului sa nu fie plin de kitsch-uri gen porumbei, inimioare sau ingerasi. Deasemenea, doresc niste sfaturi cu privire la un fotograf cu simt artistic. Multumesc anticipat.

Kalini
23.03.2011, 21:28:09
Pentru a raporta mesajele publicitare si orice alta tentativa de publicitate, va rog sa trimiteti Reported Post. Va rog sa va abtineti de la dezbateri si diverse discutii pro si contra furnizori pe acest forum.

vlad18
29.03.2012, 18:26:31
Buna!Imi recomanda cineva un videograf din Piatra sau imprejurimi!

Chedipe17
09.07.2012, 23:35:45
Si eu am nevoie urgent (nunta e pe septembrie) de un fotograf bun in Piatra!!

daniel82
16.07.2012, 09:26:50
daca nu gasesti/doresti fotograf neaparat din piatra, poti incerca si din orasele dimprejur, Iasi, Bacau, Tg. Neamt

anutza83buc
16.07.2012, 10:05:39
Asa cum spunea si Daniel83, poti cauta fotografi buni si in celelalte orase, si in functie de bugetul alocat poti alege. Daca ai nevoie de cateva recomandari, scrie-mi pe privat.

alyna.pn
19.10.2012, 13:29:38
il cunoaste cineva pe daniel rotila?cum lucreaza?daca e ok?

danutza_79
22.11.2012, 10:17:23
il cunoaste cineva pe daniel rotila?cum lucreaza?daca e ok?

nu il cunosc personal, dar am o prietena care il cunoaste...si pentru ca regulamentul nu ne da voie sa discutam in amanunt (au inchis multe conturi, am aflat de pe alte forumuri, pentru ca cica se face publicitate daca vorbesti despre un anume furnizor)....ma gasesti pe email ([email protected]) unde iti pot da referinte

un_nou_zambet
23.11.2012, 12:13:57
Buna fetelor.
Imi puteti recomanda si mie un fotograf si un cameraman bun in Piatra Neamt?

alyna.pn
24.11.2012, 21:42:54
nu il cunosc personal, dar am o prietena care il cunoaste...si pentru ca regulamentul nu ne da voie sa discutam in amanunt (au inchis multe conturi, am aflat de pe alte forumuri, pentru ca cica se face publicitate daca vorbesti despre un anume furnizor)....ma gasesti pe email (EMAIL STERS) unde iti pot da referinte

nu stiu din ce motiv nu reusesc sa trimit mesaj privat , imi da eroare, oricum...in legatura cu acest domn, desi am incheiat contractul cu el, am oarecum emotii , cu cine am mai vorbit nu stie sau nu a auzit nimic de el.eu am vazut pozele lui mai intai pe internet apoi neam intalnit , mi-au placut materialele prezentate, iar el pare destul de serios. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_smiley.gifprietena ta a lucrat cu el?per total a fost multumita ?

un_nou_zambet
26.11.2012, 11:47:35
Nunta mea se apropie. ;;) Sunt si eu de acord cu ideea de a furniza informatii numai daca persoana in cauza a fost implicata direct, altfel...nu stiu ce sa zic. Eu sunt optimista totusi si vreau sa cred in continuare ca am facut o alegere buna. Oricum, dupa, am sa pot sa va dau mai multe informatii astfel incat cine e interesat sa-si poata face o idee.

va pup.
nu te supara imi poti da si mie cateva detalii despre fotograf, cameraman......daca ai fost multumita de fotograf, cameraman, cum ii cheama?

Buna imi poti da te rog cateva detalii despre Ciprian Chirita?? el a fotografiat evenimentul...dar de filmat cine a fost? cat a costat?

Catalina1997
18.12.2012, 11:39:39
Buna fetelor.
Imi puteti recomanda si mie un fotograf si un cameraman bun in Piatra Neamt?Eu, tocmai am semnat contractul cu cineva din Piatra Neamt (dar se deplaseaza oriunde in tara, pentru ca, daca a apucat sa filmeze intr-o localitate il mai cheama si altii); am vazut filmul intreg al nuntilor unei prietene si a unei foste colege de facultate facute de acest cameraman (videograf isi spune) si am fost incantata.
Nu este un nume foarte cunoscut, pentru ca filmeaza mai mult in alte localitati (orase) decat in Piatra Neamt.
Nu toate numele cunoscute de cameramani din oras sunt ale celor mai buni, pentru ca astea sunt ale celor care stau cu aparatul in gat in fiecare zi pe treptele de la Casa Casatoriei. Astia au rutina, dar sunt kitch-isti; umplu filmul de tot felul de fluturasi, carti zburatoare, inimioare de nu mai vezi mirii din spatele lor.
Poate mai sunt dintre voi carora le place asta, insa eu, de cand am vazut filmele prietenelor, am vazut ca se apropie de cele de pe site-urile celor ce-si zic profesionisti asa ca asta imi doresc si eu.
Pretul chiar daca nu e ca al celor cu inimioarele si fluturasii, nu e nici cat ca cele de pe site-urile profesionistilor, care se invart in jurul miei de euro, chiar daca filmarea se apropie mult (evident, comparand doar clipurile de prezentare, pentru ca nu stiu cum filmeaza toata nunta - profesionistii de peste o mie de euro).
Pentru ca sunt noua pe forum (si nu am prea citit regulamentul - recunosc), intrand doar pentru ca am interes cu viitoarea nunta, nu stiu daca se pot pune adrese web, deci nu stiu daca pot posta site-ul unde il gasiti; am vazut ca sunt linkuri catre vimeo, insa nu stiu daca linkul meu nu s-ar considera reclama si nu stiu daca e voie, (***)
Domnul cu care am semnat contractul filmeaza nunti de cand au inceput sa fie folosite camerele video pentru asta, insa site abia si-a facut, pentru ca nu avea nevoie, asa ca nu sunt multe postate acolo.
Pot sa va spun doar ca-l gasiti pe Google sau pe Facebook ca fiind Marius Tut.
Daca am incalcat si prin asta regulamentul, rog moderatorii sa stearga aceasta mentiune din mesaj.

laurici81
19.12.2012, 09:39:45
Acum sigur ca fiecare judecam dupa informatiile sau site-uile pe care le-a vizitat, insa despre videoclipurile vazute pe situl celui mentionat mai sus pot spune ca desi nu are fluturasi si inimioare, totusi mai are muuuuuuuult pana sa ajunga la nivelul celor de 1000 euro mentionati de tine. Eu nu as da mai mult de 200-250 euro pentru acea filmare, care banuiesc ca nu este nici HD.

Catalina1997
19.12.2012, 22:26:52
Acum sigur ca fiecare judecam dupa informatiile sau site-uile pe care le-a vizitat, insa despre videoclipurile vazute pe situl celui mentionat mai sus pot spune ca desi nu are fluturasi si inimioare, totusi mai are muuuuuuuult pana sa ajunga la nivelul celor de 1000 euro mentionati de tine. Eu nu as da mai mult de 200-250 euro pentru acea filmare, care banuiesc ca nu este nici HD.Nu, nu.
Doamne fereste !
Nici nu as fi avut banii astia si oricum m-as fi orientat in alta parte.
Mie mi-a aratat pe laptop, la calitate fullHD, si varianta mai lunga a clipurilor, de fapt rezumat al nuntilor, altele decat ale celor doua prietene ale mele. Si prietenele mele au primit Blueray.
Clipurile de pe site sunt la rezolutie mai mica, probabil din cauza dimensiunii; nu ma pricep.
Are intr-adevar un clip acolo, care mi-a placut mult ca tehnica de filmare si e normal sa nu fie in HD, pentru ca e filmat cu vreo opt ani in urma.
Aaa si sa nu uit: cei o mie de euro era doar o comparatie in textul meu, eu contractand la o suma care e jumatate din acea mie. Deh, fiecare isi stie limitele lui: cameramanul isi pretuieste munca si priceperea, iar limitele mele se refera la buzunar.

luizadumea
19.02.2013, 12:26:51
Buna,miresici! Ce fotografi buni cunoasteti prin Piatra-Neamt?De pe unde va aduceti fotografi pt nunta?

Catalina1997
21.02.2013, 10:36:26
Buna,miresici! Ce fotografi buni cunoasteti prin Piatra-Neamt?De pe unde va aduceti fotografi pt nunta?
Ti-as spune eu, dar nu stiu care e modalitatea, fara a se considera ca nu este reclama facuta cuiva; ori, pana la vara, cand voi avea eu evenimentul mai este, ca apoi sa pot da nume.
Cautandu-te pe FB, am vazut ca cineva ti-a spus ca esti fotogenica si telegenica; orienteaza-te acolo ! ;) http://www.ush.ro/images/smilies/wink.gif

denisa86
21.02.2013, 11:37:31
Ti-as spune eu, dar nu stiu care e modalitatea, fara a se considera ca nu este reclama facuta cuiva; ori, pana la vara, cand voi avea eu evenimentul mai este, ca apoi sa pot da nume.
Cautandu-te pe FB, am vazut ca cineva ti-a spus ca esti fotogenica si telegenica; orienteaza-te acolo ! ;) http://www.ush.ro/images/smilies/wink.gif

Poti spune numele, fiind ceruta informatia, atata timp cat nu sunt date link-uri.

Catalina1997
21.02.2013, 12:20:06
Poti spune numele, fiind ceruta informatia, atata timp cat nu sunt date link-uri.Tot nu sunt convinsa ca e bine sa dau nume, insa, uite risc: cauta-l pe Google pe Marius Tut si-l vei gasi cu filmare nunta in Piatra Neamt; firma nu mai retin cum se numeste insa este pe primul loc in cele afisate cautand cameramani de nunta din Neamt.
Asta in ce priveste cameramanul (videograful, cum isi zic ei); cat despre fotograf, intreaba-l si-ti va recomanda pe cineva; eu asa am facut si am fost multumita de ce am vazut; imi doresc sa am si eu la calitatea pe care am vazut-o.

adina_120512
27.05.2013, 20:46:24
Buna,

eu am avut nunta anul trecut pe 12.05 si am fost foarte incantata de fotograf/cameraman, deci as vrea -fara sa fac reclama- sa dau informatia mai departe.

Fotograful- tanar, cu multe idei, deschis la orice propuneri si stilat- (pentru a contat ca fotograful si cameramanul nu au venit in trening si adidasi la nunta!!), nu a pierdut nici macar un moment al nuntii, a fost non-stop acolo.

Cameramanul-la fel, a umblat dupa noi toata ziua a filmat destul de mult dar totusi materialul final nu este plictisitor!Ne-a facut la inceputul filmului de nunta, un fel de interviu cu noi, ceea ce mi s-a parut foarte interesant.

Nu au preturile cele mai mici, dar eu una am fost dispusa sa platesc, cel putin pentru poze, la care te uiti toata viata-si sa stiu ca sunt de calitate.

Nu scriu numele,dar va dau bucuroasa pe privat numele/site-ul:D

CorinaD
18.06.2013, 12:30:04
Buna,

Imi puteti recomanda si mie un fotograf/cameraman pentru o nunta in Roman? Si cam care sunt preturile?..Multumesc!

carmen3105
18.06.2013, 17:37:45
am intrebat si eu insa ...nimic :) Se pare ca nu e foarte activ contul in judetul Neamt :p

Catalina1997
19.06.2013, 09:21:58
Buna,

Imi puteti recomanda si mie un fotograf/cameraman pentru o nunta in Roman? Si cam care sunt preturile?..Multumesc!
am intrebat si eu insa ...nimic :) Se pare ca nu e foarte activ contul in judetul Neamt :pRasfoind topicul, am ramas dezamagita despre felul in care se pune problema si se vad lucrurile vis-a-vis de ceea ce va ramane pana la urma dupa nunta.
Se compara preturi din 2006, cand tehnica nu era l nivelul lui 2013 si, in consecinta nici calitatea nu era la nivelul celei de astazi.
Este inadmisibil sa dai unui lautar 1000 de euro fara sa ai posibilitatea sa negociezi si sa fii scump la taratze, vrand sa se faca si poze si sa se si filmeze (adica de o singura persoana, daca se poate = strutzo-camila, sau romaneste: nici cal nici magar) cu cel mult 300 de euro !
Am mai citit ca acestia ar fi ''profesionisti'' ! Curat intre ghilimele !
Pai, sunt profesionisti fata de afoni, daca pot adapta termenul si aici, in sensul ca e o rutina la ei si o fac mai bine decat oricare dintre noi.
Profesionistii adevarati isi pretuiesc munca si nu se plang de comenzi, acestea fiind in jur de 1000 de euro pentru fiecare din cele doua echipe foto si video; vezi weddingstaf din ro si veti gasi si preturile.
Ca un argument, exemplu si demonstratie, cautati aici, pe forum, la videoclipul nuntii, clipul moderatoarei MissSwan; daca va place, intrebati-o si cat a costat-o; atunci veti face diferenta si de calitate si de pret.
Pentru ca se vorbeste in nume personal, intr-adevar, fiecare stie sa se intanda atat cat ii e plapuma, asa ca in momentul semnarii contractului a trebuit sa ma adaptez si eu la buget dar, tinand cont si de ce am spus mai sus, incat sa nu-mi para rau cand imi voi revedea clipul si pozele de la nunta ca nu am ales altfel; nu mi-ar placea sa vreau sa revad inca odata si inca odata acelasi clip al altora (de ex. al lui Miss Swan) si pe al meu sa-l uit undeva intr-un sertar, pentru ca autorul, cel ce l-a facut, conceput, regizat - daca vreti - nu s-a priceput sa-l faca in asa fel incat sa-mi capteze atentia si sa-mi reinvie emotiile de fiecare data cand il voi revedea.
Apropo: Carmen, ziceai ca si tu ai intrebat si nu ai gasit nimic activitate in acest sens pe topicul de Neamt.
Eu nu am gasti intrebarea ta, pentru ca, poate ti-as fi impartasit din ceea ce am intreprins eu, in acest sens, pana acum.

cafea
16.01.2014, 22:46:43
Buna,

eu am avut nunta anul trecut pe 12.05 si am fost foarte incantata de fotograf/cameraman, deci as vrea -fara sa fac reclama- sa dau informatia mai departe.

Fotograful- tanar, cu multe idei, deschis la orice propuneri si stilat- (pentru a contat ca fotograful si cameramanul nu au venit in trening si adidasi la nunta!!), nu a pierdut nici macar un moment al nuntii, a fost non-stop acolo.

Cameramanul-la fel, a umblat dupa noi toata ziua a filmat destul de mult dar totusi materialul final nu este plictisitor!Ne-a facut la inceputul filmului de nunta, un fel de interviu cu noi, ceea ce mi s-a parut foarte interesant.

Nu au preturile cele mai mici, dar eu una am fost dispusa sa platesc, cel putin pentru poze, la care te uiti toata viata-si sa stiu ca sunt de calitate.

Nu scriu numele,dar va dau bucuroasa pe privat numele/site-ul:D
Buna, adina_120512,

M-ar interesa numele fotografului si cameramanului despre care povestesti, ma poti ajuta, te rog? Adresa mea de mail este [email protected] Multumesc mult de tot!

Ralucan89
22.02.2014, 18:29:47
Buna,

Imi poate recomanda cineva un fotograf si cameraman bun din Piatra Neamt? Multumesc.

silvia2010
11.03.2014, 01:40:10
Buna,

Imi poate recomanda cineva un fotograf si cameraman bun din Piatra Neamt? Multumesc.
Draga mea, draga .. Iti recomand cu mult drag pe cineva care a filmat la o nunta a unei prietene, nunta la care am fost si eu .. Imi place mult orasul Piatra Neamt .. Petrecerea a fost la restaurantul Balad'or (la circa 16 km de Piatra), iar cununia religioasa la Biserica Sf Precista. Cel care a filmat are si un site - marius Tut .. sau Tut marius .. oricum, pe MTVideo il gasesti usor

Miss_B
08.10.2014, 18:45:22
Vreo miresica pe aici care a colaborat cu Ovidiu Martici pentru nunta? ;)) As dori niste detalii,in special despre cameramanul cu care vine el la nunti de obicei.Fotografiile lui imi plac mult,ca persoana e super,dar la partea video as vrea sa vad sau sa citesc cate ceva....