PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa facuta la comanda/ pantofi la comanda-stilisti,croitorese-preturi

Pagini : [1] 2

lllorelllei
24.01.2008, 15:35:13
Salut tinerele miresici, dornice de a-si incepe drumul alaturi de persoana aleasa, de a urmari clipa de clipa in a oferi iubitului tot ceea ce are nevoie si il bucura, si de a-i fi un ajutor potrivit. :x Voua nu va e un pic frica ca nu o sa faceti fata? :-? Eu am un pic de emotii :) Mai ales ca mai am doar 67 de zile :D

Si acuma sa revin la subiect. Vreau sa-mi fac o rochita, si nu prea stiu unde sa caut materiale. Am fost pe Eroilor, dar nu am fost multumita. Daca stiti niste magazine cu care m-ati putea ajuta, as fi foarte incantata si recunoscatoare @};-
Si o a doua problema: croitoreasa la care vroiam sa-mi fac rochita se pare ca nu e. Adica nu a aparut inca anul acesta la atelierul ei si nu se stie cand vine. Asa ca , daca stiti vreo croitoreasa buna ... va rog spuneti-mi.
Oare pe la casele de moda mi-ar face o rochie dupa o poza adusa de mine? Ar fi scump? Nu vreau sa cheltuiesc foarte mult :-?

lllorelllei
31.01.2008, 11:34:37
Mda, deci vad ca nu stie nimeni alte magazine cu materiale prin cluj [-X Dar totusi nu aveti idee, cele care va faceti rochiile de mireasa prin diferite locuri, daca as putea sa merg si eu cu o poza sa-mi faca ce as vrea eu ? Please, pretty please :-? Nu mai am prea mult timp la dispozitie, asa repede trec zilele si eu inca nu am rochita :-s

MihaelaV_F
31.01.2008, 16:53:01
Salut tinerele miresici, dornice de a-si incepe drumul alaturi de persoana aleasa, de a urmari clipa de clipa in a oferi iubitului tot ceea ce are nevoie si il bucura, si de a-i fi un ajutor potrivit. :x Voua nu va e un pic frica ca nu o sa faceti fata? :-? Eu am un pic de emotii :) Mai ales ca mai am doar 67 de zile :D

Si acuma sa revin la subiect. Vreau sa-mi fac o rochita, si nu prea stiu unde sa caut materiale. Am fost pe Eroilor, dar nu am fost multumita. Daca stiti niste magazine cu care m-ati putea ajuta, as fi foarte incantata si recunoscatoare @};-
Si o a doua problema: croitoreasa la care vroiam sa-mi fac rochita se pare ca nu e. Adica nu a aparut inca anul acesta la atelierul ei si nu se stie cand vine. Asa ca , daca stiti vreo croitoreasa buna ... va rog spuneti-mi.
Oare pe la casele de moda mi-ar face o rochie dupa o poza adusa de mine? Ar fi scump? Nu vreau sa cheltuiesc foarte mult :-?
Un magazin s-a deschis in statia di Piata Marasti daca esti interesata. Croitoreasa, sorry, dar nu am nici cea mai vaga idee...

orhidutza
31.01.2008, 17:19:16
Mda, deci vad ca nu stie nimeni alte magazine cu materiale prin cluj [-X Dar totusi nu aveti idee, cele care va faceti rochiile de mireasa prin diferite locuri, daca as putea sa merg si eu cu o poza sa-mi faca ce as vrea eu ? Please, pretty please :-? Nu mai am prea mult timp la dispozitie, asa repede trec zilele si eu inca nu am rochita :-s
te-as sfatui sa incerci sa mergi prin magazine si poate iti gasesti rochita gata facuta... e mai putin riscant decat cu o croitoreasa ...8-|

daniela_psy
31.01.2008, 18:53:39
Mie mi-a facut rochia de mireasa o tipa care lucreaza pe partea de creatie la Jolidon.Ce stiu sigur e ca nu lucreaza decat daca are obligatii.Pt mine a intervenit nasul din partea sotului care are o relatie mai speciala cu ea...Cert e ca mi-a placut rochia si materialele le-am cumparat de la Nico Claus de pe Eroilor:tafta,tul si broderia care a fost un pic mai scumpa,cristalele(hot fix) de la Carla Brillanti din Oradea.De ce nu dai o fuga in Bucuresti,fetele de pe forumul de Bucuresti de pot ajuta cu niste adrese utile ale unor magazine care au materiale de calitate,asta daca iti gasesti croitoreasa.Stiu ca salonul Amanda de pe Ferdinand face rochii la comanda dar numai din materialele lor;nu stiu daca nu e prea tarziu deja pt tine.

daniela_psy
31.01.2008, 19:11:51
Cateva pozici cu rochita mea;;)

lllorelllei
31.01.2008, 19:34:30
Hm... am sa incerc la amanda, inca nu mi-am luat materiale asa ca daca au ce-mi trebuie, poate ca imi voi face rochita acolo. Sa vedem. Multumesc mult de raspunsuri :)

alexandra2009
16.02.2008, 11:00:38
Am fost si eu la Salon Amanda.... am intrebat de o rochie de gala, pt ca inainte de nunta voi fi nasa.. este defapt o rochie de mireasa de la care voi scoate trena si o voi face pe visinui..si am primit un raspuns ca se poate face orice model, iar pretul pentru ce mi-am dorit eu ... undeva de 800 ron... nu foarte scump.. incerc sa atasez si poza... v-m pupikat...

alexandra2009
16.02.2008, 11:03:52
Cand va fi gata rochia o sa pun si cu ea o poza...si astept raspunsurile voastre... cu pareri si sa-mi spuneti daca a meritat.. pupik

cami777
18.02.2008, 19:41:37
la expo de la Casa de Cultura a Studentilor a fost o firma din Bucuresti cu materiale superbe pentru rochii de mireasa. cu asa materiale si o croitoreasa buna cred ca poti face ceva gen pronovias, sau la sposa. dar asa ceva numai in Bucuresti e posibil, in Cluj...mai greu :-SS

roxana
18.02.2008, 20:28:51
la expo de la Casa de Cultura a Studentilor a fost o firma din Bucuresti cu materiale superbe pentru rochii de mireasa. cu asa materiale si o croitoreasa buna cred ca poti face ceva gen pronovias, sau la sposa. dar asa ceva numai in Bucuresti e posibil, in Cluj...mai greu :-SS
cand a vazut o tanti de-acolo ca ma uit la materiale mi-a zis foarte rapid ca ei nu vand asa, putin, pentru un client obisnuit, ca numai la furnizori, si in cantitati foarte mari:(
Asa ma enerveaza firmele astea care se duc pe la targuri si de fapt oferta lor se adreseaza la maxim 5% din vizitatori. Eu ca si expozant m-as enerva sa trebuiasca sa tot zic la toata lumea ca nu-s pentru ei. Sa isi faca reclama in alta parte, nu cred ca nu sunt targuri pentru asa ceva la nivel de companii

dandelion
18.02.2008, 21:25:54
Fetelor, eu zic sa vedeti prima data cu cine faceti rochita, pesroana respectiva va sti ce fel de material si cat trebuie luat, si mai ales de unde. Eu asa am facut..Si credeti-ma, in Cj chiar aveti de unde alege!

orhidutza
19.02.2008, 10:40:50
Fetelor, eu zic sa vedeti prima data cu cine faceti rochita, pesroana respectiva va sti ce fel de material si cat trebuie luat, si mai ales de unde. Eu asa am facut..Si credeti-ma, in Cj chiar aveti de unde alege!
andana stie :) ;));));))

cami777
28.02.2008, 13:46:02
andana stie :) ;));));))
pai, daca stie sa ne spuna si noua. pe ma intereseaza o croitoreasa buna in cluj si o sursa de materiale de calitate

daniela_psy
12.03.2008, 00:29:23
Yin Vision -Str. Herculane(program de la 10:00-16:00 L-V)
Ars Amandi - P-ta Mihai Viteazu,nr.33,ap.39.

Am gasit pe net cele 2 firme care confectioneaza rochii de mireasa in Cluj.Ramane sa mergeti sa vedeti ce mana de lucru au si daca merita pretul.Mai e si salonul Amanda de care v-am mai zis,pe Regele Ferdinand.Va pup!

Arina3891
16.05.2008, 14:40:34
Stie careva vreun croitor bun care stie sa faca rochii de mireasa in Cluj-Napoca? As vrea sa imi fac rochia la croitor pentru ca am in minte exact rochia care mi-ar trebui. E un model simplu, de care n-am prea vazut pe la magazinele care vand rochii de mireasa...nu ar fi f greu de realizat, numai ca nu vreau ca cineva sa imi promita ca imi face rochia cum vreau eu si sa ma trezesc cu o saptamana inainte de nunta ca nu e ceea ce mi-am dorit.

andra13
29.05.2008, 18:31:42
Stie careva vreun croitor bun care stie sa faca rochii de mireasa in Cluj-Napoca? As vrea sa imi fac rochia la croitor pentru ca am in minte exact rochia care mi-ar trebui. E un model simplu, de care n-am prea vazut pe la magazinele care vand rochii de mireasa...nu ar fi f greu de realizat, numai ca nu vreau ca cineva sa imi promita ca imi face rochia cum vreau eu si sa ma trezesc cu o saptamana inainte de nunta ca nu e ceea ce mi-am dorit.

Asta nu poate sa-ti garanteze nimeni...Ca ei pot zice:da, sigur, totul va fi ok, iar inaintea nuntii sa ai un soc...Cel mai bine e s-o iei de-a gata, ca macar vezi cum arata...
Bafta la cautari!!!

adelle
04.06.2008, 13:36:37

Mie sincer mi-ar fi teama......:no_04: La cate firme exista astazi nu ai gasit nimic nimic sa iti placa? :madlaugh: Iti recmand firma White Lady.Eu cu ei mi-am facut rochitza, pt ca sunt slabutza si a trebuit sa imi faca una noua...Au fost super draguti in sensul ca nu m-au taxat extra pt ca trebuia facuta o rochitza pe masura mea......ar fi fost de acord sa modifice modelul dupa gustul meu......(dar eu l-am lasat pe cel original in final). Rochita a fost gata exact la data la care am vorbit sa merg dupa ea...ba mai mult m-au sunat ei cu 2 zile inainte sa imi aduca aminte......sa merg dupa ea....si sa imi spuna pe unde e drumul cel mai ok Piatra-Neamt Cluj.

Singura parte nasola e ca trebuie sa faci 2 drumuri..odata sa itzi ei masurile..si sa alegi modelul si odata sa o iei.Eu am avut noroc pt ca mi-am ales rochitza la expoM si mi-au luat masurile atunci.

Multa bafta.....:bye_04:

daniela_psy
15.06.2008, 00:09:44

Mai gasesti info si aici:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8780

ancaaa
18.06.2008, 12:42:52

eu imi fac rochita la comanda la salon A...langa Meli Melo din centru.
Mi-am gasit un model de la Magie soteroo si pe acela mi-l fac.Pot sa-ti spun ca materialele sunt de f buna calitate si ca doamnele de acolo sunt f dragute.am vazut multe rochii facute la ei si mi-au placut.a mea este aproape gata...si pot sa-ti spun ca este superba....si nu ma costa nici f mult...
Iti recomand sa mergi pana acolo si sa le explici ce vrei...poate ai noroc si o sa reusesti sa-ti faci comanda...

Arina3891
18.06.2008, 14:50:05
Merci. Daca poti, imi trimiti numele firmei pe PM? Si niste poze dupa ce ti-e gata rochita. :D

Hylde
07.08.2008, 23:10:38
Dragele mele eu mi-am facut la comanda rochita de mireasa, in pofida tuturor ideilor preconcepute cum ca o rochie facuta la comanda nu-ti iese niciodata cum ti-ai dori.. eu am avut curajul sau ambitia sa mi-o fac la un atelier din Cluj si a iesit bestiala !! Mi-am dorit dintotdeauna o rochita medievala si cum nu gaseam niciunde, am apelat la un atelier si... voila !! Deci dragele mele, daca va bantuie o idee fixa in privinta modelului rochitei de mireasa, eu zic sa nu renuntati pentru ca merita sa va vedeti visul cu ochii macar o data-n viata, de nunta voastra !!! \:D/

Hylde
11.08.2008, 00:42:45

Si eu mi-am facut rochia de mireasa la comanda la un atelier din Cluj si a iesit cu mult mai frumoasa decat mi-o imaginam eu (am mers la ei cu o schitza facuta de mine pt. ca nu gaseam nimic care sa-mi placa cu adevarat). Te pot ajuta cu datele lor de contact si poti incerca si acolo... cu cat testezi mai multe locuri, cu atat mai bine pt. tine ;-)

daniela_psy
11.08.2008, 15:34:17
Si eu mi-am facut rochia de mireasa la comanda la un atelier din Cluj si a iesit cu mult mai frumoasa decat mi-o imaginam eu (am mers la ei cu o schitza facuta de mine pt. ca nu gaseam nimic care sa-mi placa cu adevarat). Te pot ajuta cu datele lor de contact si poti incerca si acolo... cu cat testezi mai multe locuri, cu atat mai bine pt. tine ;-)
Ataseaza niste poze sa vedem si noi minunea:) Poti mentiona chiar si numele atelierului sau croitoresei,fara alte detalii.

ancaaa
11.08.2008, 15:37:55
Mi-am gasit un model de la Magie soteroo si pe acela mi-l fac.Pot sa-ti spun ca materialele sunt de f buna calitate si ca doamnele de acolo sunt f dragute.am vazut multe rochii facute la ei si mi-au placut.a mea este aproape gata...si pot sa-ti spun ca este superba....si nu ma costa nici f mult...
Iti recomand sa mergi pana acolo si sa le explici ce vrei...poate ai noroc si o sa reusesti sa-ti faci comanda...

Atasez si eu rochita...care, apropo, e de vanzare..

Piersicuta24
12.08.2008, 14:06:57
Iti recomand sa mergi pana acolo si sa le explici ce vrei...poate ai noroc si o sa reusesti sa-ti faci comanda...Ai putea sa imi spui si mie prin mesaj privat unde ti-ai facut rochia de mireasa, please......sau la id de mess [email protected]

daniela_psy
12.08.2008, 14:32:48
Atasez si eu rochita...care, apropo, e de vanzare..
si rochita ta imi place mult!am vazut modele dragute la Amanda si preturi rezonabile.stiu insa ca esti "obligat" sa iei materialele de la ei,nu poti sa-ti duci tu ce material vrei,ceea ce e ok atata vreme cat ai din ce sa alegi.eu nu le-am vazut stocul

Piersicuta24
12.08.2008, 14:51:01
si rochita ta imi place mult!am vazut modele dragute la Amanda si preturi rezonabile.stiu insa ca esti "obligat" sa iei materialele de la ei,nu poti sa-ti duci tu ce material vrei,ceea ce e ok atata vreme cat ai din ce sa alegi.eu nu le-am vazut stoculUnde anume este salonul Amanda?

ancaaa
12.08.2008, 15:01:15
Unde anume este salonul Amanda?

Langa MeliMelo din centru (langa central)...

ancaaa
12.08.2008, 15:02:30
si rochita ta imi place mult!am vazut modele dragute la Amanda si preturi rezonabile.stiu insa ca esti "obligat" sa iei materialele de la ei,nu poti sa-ti duci tu ce material vrei,ceea ce e ok atata vreme cat ai din ce sa alegi.eu nu le-am vazut stocul

Asa e...materialele sunt de la ei...dar sunt superbe...sincer.
Mie mi-au placut f mult....au mai multe modele de dantela sau de tafta sau tull....eu zic ca ai de unde alege....

aria_cluj
14.11.2008, 10:26:23
buna tuturor,

in primul rand vreau sa va impartasesc dorinta de a-mi face rochita si sandale/pantofi la comanda.
Stiti cumva vreun atelier unde as putea sa ma interesez?

pls help

=D>

ancaaa
14.11.2008, 12:13:44
Eu mi-am facut rochita la comanda la salon Amanda, de langa Meli Melo din centrul Clujului......am fost f multumita de cum a iesit, de materiale si de croitoreasa....tebuie sa mergi cam cu 2 luni inainte de nunta iar daca e vara atunci cu 3 luni pt ca au comenzi si pt rochii de gala.
Pantofii poti sa tii faci la comanda pe str. Maramuresului ( undeva in spatele garii)...eu am vrut sa mi fac acolo dar ma costau 350 lei daca erau dupa modelul meu ( eu am fost cu o poza)..mi s-a parut cam mult...si daca faceau dupa modelul lor ( gen pantofii de dans) parca undeva la 160 lei.
Sper ca ti-am fost putin de ajutor...bafta...;-)

aria_cluj
15.11.2008, 11:51:23
Eu mi-am facut rochita la comanda la salon Amanda, de langa Meli Melo din centrul Clujului......am fost f multumita de cum a iesit, de materiale si de croitoreasa....tebuie sa mergi cam cu 2 luni inainte de nunta iar daca e vara atunci cu 3 luni pt ca au comenzi si pt rochii de gala.
Pantofii poti sa tii faci la comanda pe str. Maramuresului ( undeva in spatele garii)...eu am vrut sa mi fac acolo dar ma costau 350 lei daca erau dupa modelul meu ( eu am fost cu o poza)..mi s-a parut cam mult...si daca faceau dupa modelul lor ( gen pantofii de dans) parca undeva la 160 lei.
Sper ca ti-am fost putin de ajutor...bafta...;-)

iti multumesc ,chiar mi-ai fost de ajutor.adica am aflat ca si in cj se pot face rochite la comanda.vroiam sa te intreb daca te-ai dus cu poza rochiei de mireasa,sau u materialele tale.Sau ai ales vreun model de la ei din magazin?eu stiu ce rochie vreau sa imi fac,nu cred ca as putea sa aleg ceva de la ei stii?

mai e deschis magazinul respectiv?nu am mai fost demult prin partea aia...de cand cu mall-urile:))
cat te=a costat?

merci:P>:D<

roxyroxana
16.11.2008, 19:38:40
iti multumesc ,chiar mi-ai fost de ajutor.adica am aflat ca si in cj se pot face rochite la comanda.vroiam sa te intreb daca te-ai dus cu poza rochiei de mireasa,sau u materialele tale.Sau ai ales vreun model de la ei din magazin?eu stiu ce rochie vreau sa imi fac,nu cred ca as putea sa aleg ceva de la ei stii?

mai e deschis magazinul respectiv?nu am mai fost demult prin partea aia...de cand cu mall-urile:))
cat te=a costat?

care ar fi interesul sa-ti faci pantofii la comanda? sorry dar chiar nu stiu:-?

aria_cluj
17.11.2008, 08:40:11
care ar fi interesul sa-ti faci pantofii la comanda? sorry dar chiar nu stiu:-?

stii care ar fi interesul?am o pereche superba de sandale f f elegante si f f comode.sunt de culoare neagra dar as vrea sa imi fac identice albe sau crem...plus de asta sunt si cam unicat...nu gasesti oriunde astfel de incaltari!
oare nu stie nimeni nici un atelier?in CJ?BH?BN?:-SS

ancaaa
17.11.2008, 09:20:55

cat te=a costat?

Pt rochita mi-am dus eu o poza si mi-au facut-o dupa ea...materialele le iei de la ei, iti arata mai multe feluri si iti alegi..sunt de calitate deci nu trebuie sa-ti faci probleme...magazinul mai este deschis si poti sa mergi oricand sa vezi ce este pe acolo.

ssimonikky
23.11.2008, 23:07:50
si pe mine ma intereseaza acest subiect pt simplu fapt k am doar 1,47 si doar 33-34 la incaltaminte :"> Cu rochita as mai rezolva-o cmva dar cu incaltamintea.....(:| Am mai auzit de un magazin Verronesse in cora pt pantofi o sa merg sapt asta sa vad

Tatunitza
05.12.2008, 14:48:43
Dragele mele eu mi-am facut la comanda rochita de mireasa, in pofida tuturor ideilor preconcepute cum ca o rochie facuta la comanda nu-ti iese niciodata cum ti-ai dori.. eu am avut curajul sau ambitia sa mi-o fac la un atelier din Cluj si a iesit bestiala !! Mi-am dorit dintotdeauna o rochita medievala si cum nu gaseam niciunde, am apelat la un atelier si... voila !! Deci dragele mele, daca va bantuie o idee fixa in privinta modelului rochitei de mireasa, eu zic sa nu renuntati pentru ca merita sa va vedeti visul cu ochii macar o data-n viata, de nunta voastra !!! \:D/

Imi poti spune te rog unde anume ti-ai facut rochita si cam cat te-a costat? Si eu imi doresc una in stil medieval si nu gasesc nimic pe nicaieri. Eventual poti pune ceva poze? Multumesc

roxana
05.12.2008, 16:07:16
Imi poti spune te rog unde anume ti-ai facut rochita si cam cat te-a costat? Si eu imi doresc una in stil medieval si nu gasesc nimic pe nicaieri. Eventual poti pune ceva poze? Multumesc
Salut, Hylde nu poate sa-ti raspunda, pentru ca e banata, si nu mai poate intra.
Din cate tin minte, ea la atelierul YinVision si-a facut rochia(daca cauti pe google, gasesti rapid)

ssimonikky
07.12.2008, 16:32:36
Am reusit cu greu sa ajung vineri la cora si am ramans uimita pt k ma asteptam sa aibe cva "scoruri " sa ma dea p spate dar ce am vazut erau la preturi acceptabile 230 lei nu mi se pare exagerat de mult avand in vedere k am nr mic ... ma bucur k am gasit am probat si am zis k ma duk mai in primavara sa dau comanda poate mai apare cva nou oricum am fost incantata iar doamnele de akolo au fost f dragute:) :D

aria_cluj
07.12.2008, 18:06:56
Am reusit cu greu sa ajung vineri la cora si am ramans uimita pt k ma asteptam sa aibe cva "scoruri " sa ma dea p spate dar ce am vazut erau la preturi acceptabile 230 lei nu mi se pare exagerat de mult avand in vedere k am nr mic ... ma bucur k am gasit am probat si am zis k ma duk mai in primavara sa dau comanda poate mai apare cva nou oricum am fost incantata iar doamnele de akolo au fost f dragute:) :D

multumim ca ne tii la curent cu toate astea
o sa merg si eu sa intreb daca pot sa imi faca la comanda sandalele mult dorite!

spor la pregatiri!

cami777
08.12.2008, 15:03:35
stiu ca este un nene care face incaltaminte la comanda, are un atelier acasa, undeva pe o straduta, pe langa Piata Mihai Viteazu. oare pe str Constanta? nu stiu sigur. o sa ma mai interesez si daca aflu ceva concret postez.

aria_cluj
10.12.2008, 09:55:44
stiu ca este un nene care face incaltaminte la comanda, are un atelier acasa, undeva pe o straduta, pe langa Piata Mihai Viteazu. oare pe str Constanta? nu stiu sigur. o sa ma mai interesez si daca aflu ceva concret postez.

am tot cautat si eu o croitoreasa buna sa imi faca rochita,dar cred ca pana la urma o s-o comand de pe internet,sandalele vreau sa le fac la comanda....pt ca am o pereche negre si sunt f f f comode si f f f f frumoase.d

multumim cami,asteptam vesti

cami777
10.12.2008, 12:31:57
am aflat adresa Str.Rosiori, nr.2. e la curte. am inteles ca multe persoane isi fac incaltaminte la comanda acolo si ca sunt multumite. nu stiu ce sa zic, eu nu am incercat.

aria_cluj
02.01.2009, 11:10:23
fetelor am gasit un model de rochita de mireasa superb.de la calin events...

acum mai tb sa va trimit poze si daca se poate sa gasesc o croitoreasa buna,am fost deja la una...dar a zis ca nu se leaga sa faca asa complicat....;))

daniela_psy
02.01.2009, 16:11:17
fetelor am gasit un model de rochita de mireasa superb.de la calin events...

acum mai tb sa va trimit poze si daca se poate sa gasesc o croitoreasa buna,am fost deja la una...dar a zis ca nu se leaga sa faca asa complicat....;))
Care model de la Calin events?

aria_cluj
02.01.2009, 16:50:43
Care model de la Calin events?

GRETA

Iti place?

daniela_psy
03.01.2009, 23:44:18
GRETA

Iti place?
E f draguta.Mai ales partea de sus.Imi place cum sunt prinse cutele de sub piept.E f scumpa?De ce nu o cumperi direct de la Calin Events?

aria_cluj
03.01.2009, 23:58:44
E f draguta.Mai ales partea de sus.Imi place cum sunt prinse cutele de sub piept.E f scumpa?De ce nu o cumperi direct de la Calin Events?

deocamdata nu stiu pretul...
mi-ar trebui ivory,

si nu stiu daca se merita sa o iau originala...

stie cineva pretul rochitei?
pe mine m-ar avantaja ca este A-:-$ line...

wanna
04.01.2009, 12:26:39
mai ai putina rabdare..ca incep targurile la sfarsitul lunii...sigur gasesti rochita acolo....

daniela_psy
04.01.2009, 16:44:16
mi-ar trebui ivory,

daca gasesti un croitor bun sigur are si ala tariful lui,plus materialul,plus cristalele si perlutele swar.si manopera pt cusutul lor....cred ca tot acolo ajungi.Pt mai multa siguranta trimite mail si cere pretul,ai adresa daca dai click pe poza:*

tati_sew
04.01.2009, 18:55:49
mi-ar trebui ivory,

trimite le mail.mie mi au raspuns!

Piersicuta24
05.01.2009, 12:04:46
mi-ar trebui ivory,

pe mine m-ar avantaja ca este A-:-$ line...Cei de a Calin Events nu au preturi mari, dimotriva, au preturi rezonabile, problema e ca numai in Bucuresti isi distribuie rochiile, mie asa mi-au scris pe mail

daniela_psy
05.01.2009, 13:14:33
poate ca nu-i asa departe Bucurestiul cand vine vb de propria nunta si merita un drum daca iti convine pretul,plus ca ai posibilitatea sa o probezi,sa vezi cu adevarat cum iti vine,ca una e in poze sau pe umeras si alta e pe tine.:)

cami777
05.01.2009, 19:13:45
pai, majoritatea dintre voi mai aveti luni bune pana la nunta. aveti tot timpul din lume sa vedeti targurile pentru mirese care vor fi acum in februarie daca nu ma insel. o sa vina expozanti din toata tara, cu preturi mai mici decat in restul anului si poate gasiti ceva. eu nu prea am incredere in lucrurile facute "la croitoreasa". de multe ori rezultatul lasa de dorit si te mai si costa cu materiale si manopera mai mult decat o rochie gata facuta. de multe ori croitoresele lasa lucrul pe ultima suta de metri, stiu asta pentru ca am patit-o si te trezesti cu o saptamana inainte de nunta ca rochia nu-i tocmai aia...
nu stiu daca merita, sincer.

daniela_psy
05.01.2009, 20:18:27
Fetelor,primul targ de nunti e in perioada 23-25 ian la Muzeul de Arta.:*

natymotanel
05.01.2009, 20:39:50
Salutare fetelor,
Stiti vreo croitoreasa buna in cj? :-\
Astept si io targurile de mirese;-), dar deja eu ma gandesc sincer sa-mi fac rochita la comanda pt ca tot va trebui sa o modific (in cazul in care voi gasi ceva) pentru k sunt micuta de inaltime:(( si sincer mi mila sa o tai, mai ales ca cele ce imi plac mie au model de dantela jos si nu prea se pot taia=((. Daca stiti careva vreo croitoreasa buna, anuntati sau dati un pm cu nr. de tel, pls pls[-o<. Mersi mult.
Pupici:*

daniela_psy
06.01.2009, 01:46:07
Salutare fetelor,
Astept si io targurile de mirese;-), dar deja eu ma gandesc sincer sa-mi fac rochita la comanda pt ca tot va trebui sa o modific (in cazul in care voi gasi ceva) pentru k sunt micuta de inaltime:(( si sincer mi mila sa o tai, mai ales ca cele ce imi plac mie au model de dantela jos si nu prea se pot taia=((. Daca stiti careva vreo croitoreasa buna, anuntati sau dati un pm cu nr. de tel, pls pls[-o<. Mersi mult.
Sunt 6 pagini de rasfoit la topicul asta sa vezi ce au recomandat fetele.:)

Cammie
06.01.2009, 16:43:56
Salutare fetelor,
Si eu sunt micuta de inaltime. Daca iti iei rochia de la un salon iti fac ei modificarile fara sa platesti in plus. Si daca nu ma insel, rochia o scurteaza din talie, asa ca nu afecteaza modelul din partea de jos a rochiei. Eu zic sa astepti targurile si sa le intrebi pe fetele care lucreaza la saloane despre modificari, in general sunt foarte dragute.

daniela_psy
06.01.2009, 16:57:23
Salutare fetelor,
Uite daca te ajuta o lista de croitori gasita pe net,fara recomandari insa:|

http://www.calumea.ro/cauta/cluj/reparatii/croitori

http://www.util21.ro/moda/firme-confectii-si-croitori-din-judetul-Cluj.htm

http://v-market.ro/croitoriicluj.html

stiu o tipa care coase f fain rochii de okazie,cu design cu tot dar nu stiu daca face si rochii de mireasa.Anca Diaconescu o cheama,iti las datele pe privat

frisca
19.01.2009, 21:59:32
Fetelor,primul targ de nunti e in perioada 23-25 ian la Muzeul de Arta.:*

Targu de nunti de la Cluj ii in perioada asta 23-25.01.2009?Sigur?

daniela_psy
20.01.2009, 01:01:37
Targu de nunti de la Cluj ii in perioada asta 23-25.01.2009?Sigur?
Sunt 2 targuri la data asta:cel de la Muzeu de Arta si cel de la Casa de Cultura.Urmeaza cel de la Expo Transilvania in 30-31 ian - 1 feb

aria_cluj
26.01.2009, 19:02:53
am fost si eu la targ si am discutat cu o tipa de la veronesse ,pentru ca vreau sa imi fac o pereche de sandale la comanda...

nu imi fac dupa modelul meu,doar dupa modelul lor!

si asta nu imi place!
mai stiti pe cineva care face la comanda.repede si ieftin?:P
\:D/

adamary
26.01.2009, 21:33:56
Fetelor, eu vreau sa imi fac rochia de mireasa in Cluj, la un salon dupa modelul meu.... stiti sa imi recomandati vreun salon care face rochii de mireasa frumoase? am fost si pe la targ dar imi place mult modelul care il am eu si nu as renunta daca as gasit o croitoreasa buna mai ales ca modelul nu este foarte complicat.:-?
Daca sunt printre voi mirese care si-au facut rochia la salon va rog sa imi trimiteti si mie o poza pe personal, si sa recomandati unde v-ati facut si numele croitoresei ?
Multumesc anticipat de ajutor=;
Va pup

Nicoleta

Arina3891
27.01.2009, 12:39:07
Fetelor, eu vreau sa imi fac rochia de mireasa in Cluj, la un salon dupa modelul meu.... stiti sa imi recomandati vreun salon care face rochii de mireasa frumoase? am fost si pe la targ dar imi place mult modelul care il am eu si nu as renunta daca as gasit o croitoreasa buna mai ales ca modelul nu este foarte complicat.:-?
Daca sunt printre voi mirese care si-au facut rochia la salon va rog sa imi trimiteti si mie o poza pe personal, si sa recomandati unde v-ati facut si numele croitoresei ?
Va pup

Nicoleta
Si eu am intrebat-o pe o croitoreasa la targ daca poate face rochii la comanda si mi-a zis ca poate, dar in Cluj nu se gasesc materiale de calitate. Pt acestea trebuie sa mearga pana la Bucuresti sau in strainatate si nu merita...rochia iese mai scumpa decat in magazin.

Piersicuta24
28.01.2009, 11:37:11
am fost si eu la targ si am discutat cu o tipa de la veronesse ,pentru ca vreau sa imi fac o pereche de sandale la comanda...

nu imi fac dupa modelul meu,doar dupa modelul lor!

si asta nu imi place!
mai stiti pe cineva care face la comanda.repede si ieftin?:P
\:D/Cei de la Veronesse vin si la targul de la Expo din 30 ian-1 feb?

daniela_psy
28.01.2009, 13:16:28
Cei de la Veronesse vin si la targul de la Expo din 30 ian-1 feb?
momentan lista de expozanti e in completare,sper ca pana deseara sa fie accesibila si sa va pun link:*

Piersicuta24
28.01.2009, 14:32:24
momentan lista de expozanti e in completare,sper ca pana deseara sa fie accesibila si sa va pun link:*Multumesc mult:*

fluturas11
29.01.2009, 10:54:31
Salut!
Sunt tare curioasa ce voi gasi pe la expo in materie de rochii de mireasa. Sunt cam mofturoasa, mai exact mi s-a pus pata pe o rochie din State care cica nu se mai face, si de-atunci tot caut ceva asemanator. Dar n-am avut deloc succes pana acum. Asa ca ma bate gandul sa-mi fac si eu rochia la comanda, insa nu stiu daca cineva o sa se lege la cap cu asa ceva, avand in vedere ca partea de jos e cu foarte multe volane (fodorasi, sau cum s-o fi numind). Si mai e si riscul sa nu-mi placa ce iese 8-|.

:bye_04:

ancaaa
02.02.2009, 10:31:22
Va pup

Nicoleta

Salut...eu am mai scris ca mia-m facut rochita la comanda la salon amanda...langa Meli Melo in centru...f dragute doamnele de acolo si materialele sunt de calitate...iti dau mai multe info pe pm daca vrei...
Gasesti poze mai multe la bazar , la anuntul meu cu vanzarea....

pusicu
08.02.2009, 14:02:34
Fetelor imi puteti spune care sunt avantajele si dezavantajele crinolinei? Sa stiu daca sa o folosesc sau nu.

Cammie
08.02.2009, 15:29:28
Fetelor imi puteti spune care sunt avantajele si dezavantajele crinolinei? Sa stiu daca sa o folosesc sau nu.
Avantaj: o rochie mai ampla arata mult mai bine pe crinolina. Se aseaza altfel (ma refer la rochiile gen printesa).
Dezavantaj: e putin incomoda, mai ales in masina :D. Daca nu o aranjezi bine se ridica. Oricum, rochita fiind lunga ti se vad gleznele, nu mai mult.
O colega de servici mi-a zis ca pe ea a jenat-o cercurile, dar eu n-am avut probleme.

pusicu
08.02.2009, 16:21:34
Si eu mi-am luat o rochie stil printesa si am probat-o si cu crinolina si fara, iar fara crinolina rochia nu are tinuta. Pe de alta parte cum ai zis si tu se cam ridica atunci cand te asezi. Ma gandeam daca mai exista alta varianta sa-i dea tinuta rochiei, daca nu asta este folosesc crinolina, si asa nu cred ca o sa stau foarte mult jos.

Cammie
08.02.2009, 22:08:58
Nu cred ca este alta metoda sa stea ca pe crinolina. In masina e mai greu un pic, pe scaun se aseaza. Oricum, nici eu n-am stat mult jos. Cand am mancat si cand mi s-a furat pantoful :D.

Angel_rays
20.02.2009, 12:18:21
pusicu.. eu am avut rochita gen printesa si detest crinolina, am avut jupon foarte amplu si rochita a venit mai bine decat pe crinolina,plus ca si in masina si pe scaun s-a asezat frumos si nu a fost deloc incomoda...

pusicu
20.02.2009, 15:43:12
pusicu.. eu am avut rochita gen printesa si detest crinolina, am avut jupon foarte amplu si rochita a venit mai bine decat pe crinolina,plus ca si in masina si pe scaun s-a asezat frumos si nu a fost deloc incomoda...
Ok. Am sa probez si cu jupon sa vad cum arata, sper numai sa aiba jupoane firma de la care mi-am luat rochita. Exista multe firme care nici crinolina nu au de vanzare, ce sa mai vorbim de jupon.:-B

ALI
24.02.2009, 17:50:07
GRETA

Iti place?
e superba imi place ff tare:* :*

alexalia
26.02.2009, 14:05:29

Salut,

rochita mea are jupon atasat... asa vine gata facuta. Dar sunt curioasa: nu mori de cald in toiul verii cu toata umplutura aia pe sub rochita? Adica n-ar fi mai comod din punct de vedere al ventilatiei crinolina???

Topolina
08.03.2009, 00:20:28
Pe 21 Dembrie cam vis-a-vis de sora este o croitoreasa foarte buna in curte. 400 lei manopera plus materialele. Eu imi fac la tipa care are magazinul im piata marasti la etaj. Am dat masurile si astept sa ma cheme la probe. Sper sa iasa bine, am mers un pic la risc, dar mi-a recomandat-o tipa care imi amenajeaza sala. Sper sa fie ok.

Cammie
08.03.2009, 20:47:04
Salut,

rochita mea are jupon atasat... asa vine gata facuta. Dar sunt curioasa: nu mori de cald in toiul verii cu toata umplutura aia pe sub rochita? Adica n-ar fi mai comod din punct de vedere al ventilatiei crinolina???
Asa cred si eu, ca daca e o rochie ampla, care mai are si jupon (cum a fost a mea) e mai comod sa aiba si crinolina. In primul rand, cum spui tu, pentru ventilatie, si in al doilea rand, daca sunt multe fuste, ma gandesc ca se mai incurca printre picioare la mers sau la dans.

Irmuresan
09.03.2009, 09:07:21
Pe 21 Dembrie cam vis-a-vis de sora este o croitoreasa foarte buna in curte. 400 lei manopera plus materialele. Eu imi fac la tipa care are magazinul im piata marasti la etaj. Am dat masurile si astept sa ma cheme la probe. Sper sa iasa bine, am mers un pic la risc, dar mi-a recomandat-o tipa care imi amenajeaza sala. Sper sa fie ok.

Sa ne spui cand e gata daca lucreaza bine si daca ti-a placut cum a iesit.

raluk000
09.03.2009, 12:29:57
Buna!Imi poate spune cineva unde as putea sa imi scurtez rochia de mireasa?Eu am luat-o de la alta miresica si imi este putin lunga.Mersi anticipat.

maielus
07.04.2009, 00:04:51
oare de ce nu sunt si la noi reprezentante de la marile case?
orice mai de doamne ajuta se gaseste doar in bucuresti
tara lui papura voda

annapsy
08.04.2009, 11:06:00
In cazul in care sunteti dispuse sa cheltuiti destul de multi bani pentru rochita de mireasa, va pot recomanda o stilista foarte tare care lucreaza doar cu matase naturala. O puteti cauta si pe google: norina betea. Are atelier in cluj in marasti si face doar rochii personalizate, care sa avantajeze tipul fiecareia de silueta. I-am vazut unele creatii si va pot spune ca asemenea broderii si finisaje nu gasiti in cluj.

Va pup si spor la pregatiri!

aria_cluj
08.04.2009, 11:50:04
sandale la comanda se pot face undeva in cj?
la veronesse nu mai merg!!!
:D

Irmuresan
08.04.2009, 12:10:02
In cazul in care sunteti dispuse sa cheltuiti destul de multi bani pentru rochita de mireasa, va pot recomanda o stilista foarte tare care lucreaza doar cu matase naturala. O puteti cauta si pe google: norina betea. Are atelier in cluj in marasti si face doar rochii personalizate, care sa avantajeze tipul fiecareia de silueta. I-am vazut unele creatii si va pot spune ca asemenea broderii si finisaje nu gasiti in cluj.

Are vreun magazin? Unde pot vedea modele de rochii de ocazie?

Ancky
08.04.2009, 12:10:28

Ciao,
Pe mine m-ar interesa, dar stii daca face si modelul tau? Pentru ca eu am un model pe care il vreau neaparat si nu il gasesc in magazine. Multu.

roxyroxana
08.04.2009, 14:44:11
sandale la comanda se pot face undeva in cj?
la veronesse nu mai merg!!!
:D
de ce nu mai mergi? ca parca la un moment dat iti placeau!

pusicu
08.04.2009, 14:56:22
Aria vezi ca pana la urma ramai desculta, daca nu te hotarasti:)) .

annapsy
08.04.2009, 17:20:18
Nu, Norina Betea nu are magazin. Face de obicei rochiile la comanda. La atelierul ei poti vedea mai multe rochii de ocazie finalizate, ca sa-ti poti da seama cum lucreaza.

N-as putea sa-ti spun sigur daca face sau nu un model adus de tine. Ea vrea ca rochiile facute de ea sa fie originale si mai ales sa aiba un model care sa te avantajeze cel mai bine in functie de silueta ta. In plus, iti face poza si iti arata pe calculator ce model de rochie te avantajeaza.

Sper ca v-am fost de folos.

Irmuresan
08.04.2009, 17:49:29
Nu, Norina Betea nu are magazin. Face de obicei rochiile la comanda. La atelierul ei poti vedea mai multe rochii de ocazie finalizate, ca sa-ti poti da seama cum lucreaza.

N-as putea sa-ti spun sigur daca face sau nu un model adus de tine. Ea vrea ca rochiile facute de ea sa fie originale si mai ales sa aiba un model care sa te avantajeze cel mai bine in functie de silueta ta. In plus, iti face poza si iti arata pe calculator ce model de rochie te avantajeaza.

Sper ca v-am fost de folos.

Da. Multumesc. Stii cam ce preturi practica?

aria_cluj
08.04.2009, 18:15:41
de ce nu mai mergi? ca parca la un moment dat iti placeau!

nu imi mai plac...sincer pt ca am mers in magazine si cand am vazut obositele de vanzatoare care nu au nicio treaba cu clientii si le mai si deranjezi de la vb la telefon m-am iritat si nu mai merg...acolo...gata!!!:|

aria_cluj
08.04.2009, 18:17:03
Aria vezi ca pana la urma ramai desculta, daca nu te hotarasti:)) .

:))ar fi chiar culmea!
sambata ma duc in cj la benvenuti dupa sandale!!!
unde e str unirii?
in mihai viteazu?sau langa diesel?>:D<

annapsy
08.04.2009, 18:40:07
Da. Multumesc. Stii cam ce preturi practica?

Depinde de model si de cat de multa broderie vrei (are o tanti care face broderia manual), pretul incepe de la 1400-1500 de euro.

pusicu
09.04.2009, 10:53:43
:))ar fi chiar culmea!
sambata ma duc in cj la benvenuti dupa sandale!!!
unde e str unirii?
in mihai viteazu?sau langa diesel?>:D<
Este unu langa Diesel, altu in Piata M. Viteazul si altu la Polus Molus.;)) Str. Unirii e cea cu Diesel.

aria_cluj
09.04.2009, 11:09:07
Este unu langa Diesel, altu in Piata M. Viteazul si altu la Polus Molus.;)) Str. Unirii e cea cu Diesel.

merci mult de tot!!!
:">

mihaela79
09.04.2009, 12:32:08
buna fetelor.
mi-am cumparat o rochita de gala care ar trebui scurtata putin si stramtata la sani. stie careva o croitoreasa buna care sa faca asa ceva. n-as vrea sa-mi stric rochita mai ales ca m-am indragostit rau de tot de ea.:x

eu sunt in criza pentru pantofii de mireasa. nu gasesc modelul care-l vreau.:((

nicolicijunior
21.05.2009, 12:05:13
si eu imi fac la comanda la o domana Lidia, sta in grigorescu.Ea modifica si rochiile de la Ma cherie. Mi se pare foarte dragutza pana acum, mi-a zis ca imi face rochia si intr-o saptamana daca vreau.Stie cineva ceva de ea? azi ma duc sa imi ia masurile.

Ancky
21.05.2009, 12:46:05
si eu imi fac la comanda la o domana Lidia, sta in grigorescu.Ea modifica si rochiile de la Ma cherie. Mi se pare foarte dragutza pana acum, mi-a zis ca imi face rochia si intr-o saptamana daca vreau.Stie cineva ceva de ea? azi ma duc sa imi ia masurile.

Imi dai si mie numarul ei de telefon, te rog? Eu am un model pe care il vreau neaparat, drept urmare am nevoie de cineva care sa o faca. Multu.

Irmuresan
21.05.2009, 15:25:31

si eu as vrea numarul ei ... si sa ne spui cum iti iese rochita daca ti-o faci la ea si cat te costa.

aria_cluj
21.05.2009, 23:28:14
si eu as vrea numarul ei ... si sa ne spui cum iti iese rochita daca ti-o faci la ea si cat te costa.

face si rochii pt evenimente/sau numai de mireasa?
cam ce preturi practica?:-"

Biu
16.06.2009, 20:47:00
fetelor, poate ma ajutati cu o informatie. Am citit aici pe forum ( dar nu mai tin minte unde :( ) ca ar sti cineva unde se fac pantofi la comanda.
Stie careva ?

Topolina
29.06.2009, 10:00:28
fetelor, poate ma ajutati cu o informatie. Am citit aici pe forum ( dar nu mai tin minte unde :( ) ca ar sti cineva unde se fac pantofi la comanda.
Stie careva ?
La Crystal Top Dance din cate imi amintesc. Pe Berariei unde e clubul Midi. Sigur gasesti mai multe informatii acolo.

Am si uitat sa va spun. Rochia mea facuta la comanda a iesit mult mai bine decat ma asteptam. A fost facuta de firma care face costumele de Satu Mare. Au reprezentant in Cluj. Va dau mai multe detalii in PM.
Puteti sa vedeti rochia in pozele de la semnatura. Si e de vanzare!

alexalia
29.06.2009, 13:13:47
Am si uitat sa va spun. Rochia mea facuta la comanda a iesit mult mai bine decat ma asteptam. A fost facuta de firma care face costumele de Satu Mare. Au reprezentant in Cluj. Va dau mai multe detalii in PM.

Iarasi ti-am admirat pozele de la nunta. Foarte tare, ati fost extrem de draguti si non-conformisti. Acuma asteptam niste pozici din luna de miere:-p. Si rochita e f draguta.

Goldmoon
29.06.2009, 18:14:40
Stie careva ?

Sau pe Maramuresului 84-86.

Tatunitza
30.06.2009, 18:05:32

m-am indragostit de pozele tale:smile:... ati fost foarte frumosi amandoi... iar rochita e de vis...

NiceAngel_Ela
02.07.2009, 14:25:18

Acum le-am vazut si eu...sunteti superbi! Felicitari sunteti doi draguti si sedinta fost tare reusita.

lmarty
21.07.2009, 18:21:12
Salut miresici,

Stiti cumva vreo croitoreasa priceputa in Cluj care sa imi faca la rochita de mireasa un sistem de prindere a trenei la spate gen "mos si baba"?
Va multumesc anticipat pt ajutor.

ssimonikky
12.08.2009, 20:39:01
Buna Pt pantofi pana la nr 33 gasiti la Veronesse in Iulius mall Sunt ceva mai scumpi dar pt cine nu-si gaseste nr asa mic ... e foarte important Eu de akolo i-am luat mam simtit f bine cu ei iar dupa nunta mi-am mai facut o pereche :-p Este akolo o doamna foarte draguta care va ajuta dar restul nusi prea dau interesul (cel putin cand am fost in magazinul de la Cora doamnele de akolo ....nu mau ajutat deloc:-w )Succes si sa dansati mult sa se roada flecurile:D :-p

eu_dany
21.08.2009, 23:09:16
pentru cele care vor pantofi la comanda.....pe strada bucuresti....langa magazinul aresh

stella_1103
22.09.2009, 10:23:26
Buna fetelor
Eu ieri am ajuns la salonul Amanda de langa Meli Melo de pe Regele Ferdinanad. Doamna de acolo mi-a zis ca ei fac rochite de mireasa la comanda, adica duci poza si ti-o face dupa poza si si pretul il stabileste dupa poza. Mi-a mai zis ca se da 500 ron avans la incheierea contractului restul se da cand e gata rochia. Daca a mai fost cineva la ele va rog sa imi zica daca pot sa am incedere in ceeace fac ele acolo, daca va iesi rochia asa cum e ea in poza, nu as vrea sa ma trezesc cu alta rochia inainte de nunta. Daca eu am nunta in 11.09.2010 cam cand sa ma duc sa inchei contractul cu ele daca totul va fii ok si ma inteleg cu ele.
Mersi mult.

stella_1103
22.09.2009, 11:39:40
Buna Ancaaa
Am vazut ca si tu ti-ai facut rochia de mireasa la Salonul Amanda. Eu ieri am umbalt pe acolo si m-a atras ce mi-a zis doamna de acolo. Tu ai fost multumita de cum ti-a iesit rochia dupa poza pe care ai adus-o. Te rog sa imi dai cateva detalii referitor la slonul Amanda. Mersi mult.

ancaaa
22.09.2009, 13:32:45
Buna Ancaaa
Am vazut ca si tu ti-ai facut rochia de mireasa la Salonul Amanda. Eu ieri am umbalt pe acolo si m-a atras ce mi-a zis doamna de acolo. Tu ai fost multumita de cum ti-a iesit rochia dupa poza pe care ai adus-o. Te rog sa imi dai cateva detalii referitor la slonul Amanda. Mersi mult.

Buna draga mea.....da , mi-am facut rochita la salonul Amanda.
Am f mutumita de tot ce mi-au facut: materialele sunt de calitate buna, au cusut f frumos, au fost punctuale (in 3 sapt iti face rochita)....numai de bine despre doamnele de acolo.Acuma nu pot spune ca mi-a iesit exact modelul pe care l-am avut pt ca nu au fost aceleasi materiale.Adica, eu am vrut un model de rochita Maggi sotero care are niste materiale superbe dar care nu se gasesc la noi...si totusi am reusit sa aducem o asemanare rochitei mele cu cea din poza.

Da-mi pe pm adresa ta de mail ca sa iti trimit poza cu rochita mea si cea originala ( am pozele f mari si nu incap aici pe forum).

Rochita mi-a iesit la 1600 ron si mi-au facut si voal din acelasi material la 80 ron....pot sa-ti spun ca a iesit perfecta pe mine...

PS:Mai greu o sa fie daca vrei sa o vinzi pt ca trebuie sa-ti gasesti miresica care sa fie pe masura ta.....

stella_1103
22.09.2009, 13:51:27
buna ancaaa
adresa mea de mail este [email protected]
astept pozele de la tine, putem povesti si pe messenger daca porti si doresti. Mersi mult draga de mesaj.

alexalia
22.09.2009, 16:59:21
Buna draga mea.....da , mi-am facut rochita la salonul Amanda.
Am f mutumita de tot ce mi-au facut: materialele sunt de calitate buna, au cusut f frumos, au fost punctuale (in 3 sapt iti face rochita)....numai de bine despre doamnele de acolo.Acuma nu pot spune ca mi-a iesit exact modelul pe care l-am avut pt ca nu au fost aceleasi materiale.Adica, eu am vrut un model de rochita Maggi sotero care are niste materiale superbe dar care nu se gasesc la noi...si totusi am reusit sa aducem o asemanare rochitei mele cu cea din poza.

Da-mi pe pm adresa ta de mail ca sa iti trimit poza cu rochita mea si cea originala ( am pozele f mari si nu incap aici pe forum).

Rochita mi-a iesit la 1600 ron si mi-au facut si voal din acelasi material la 80 ron....pot sa-ti spun ca a iesit perfecta pe mine...

PS:Mai greu o sa fie daca vrei sa o vinzi pt ca trebuie sa-ti gasesti miresica care sa fie pe masura ta.....

Doamnele de acolo fac si rochii de gala dupa model dus de noi? Chiar m-ar interesa sa gasesc niste croitorese bune!

ancaaa
23.09.2009, 11:16:47
Doamnele de acolo fac si rochii de gala dupa model dus de noi? Chiar m-ar interesa sa gasesc niste croitorese bune!

Da, Sanda, acolo fac si rochii de gala, de banchet, de nunti....poti sa mergi cu o poza si ele iti spun daca pot face acel model.

alexalia
23.09.2009, 14:24:31
Da, Sanda, acolo fac si rochii de gala, de banchet, de nunti....poti sa mergi cu o poza si ele iti spun daca pot face acel model.

offtopic
hmmm... a trecut multa vreme de cand mi-a spus cineva Sanda. Sa-nteleg ca ne cunoastem:-\

ancaaa
23.09.2009, 15:11:05
offtopic
hmmm... a trecut multa vreme de cand mi-a spus cineva Sanda. Sa-nteleg ca ne cunoastem:-\

Eram sigura ca te surprind...da, ne cunoastem din generala (am fost colege)....Anca EB ...incantata de cunostinta ( iti amintesti de mine???);))

alexalia
23.09.2009, 15:28:13
Eram sigura ca te surprind...da, ne cunoastem din generala (am fost colege)....Anca EB ...incantata de cunostinta ( iti amintesti de mine???);))

Cum sa nu-mi amintesc :) Uite asa mai aflam si noi una de alta... noroc cu miresici.ro:-p

Ai pozele de la nunta pe undeva... hai ca-s curioasa ca nu cred ca le-am vazut:) si felicitari pentru bebe care vine>:D<

ancaaa
24.09.2009, 11:40:40
Cum sa nu-mi amintesc :) Uite asa mai aflam si noi una de alta... noroc cu miresici.ro:-p

Ai pozele de la nunta pe undeva... hai ca-s curioasa ca nu cred ca le-am vazut:) si felicitari pentru bebe care vine>:D<

Pozele nu le am pe net ca nu mi-am facut album in picassa....inca...
Mersi pt bebe....;-)

lky
04.10.2009, 21:47:56
Eu mi-am facut rochia la Avangarde.

ssimo
07.10.2009, 10:31:56
Salut fete,

Si-a facut careva pantofi la comanda pe Maramuresului.
Nu cunoasteti ceva detalii ?
Sunt ok ?

Merci.....bye !

Goldmoon
07.10.2009, 11:09:45
Salut fete,

Sunt ok ?

Merci.....bye !

Da, sunt ok.. doar ca pantofi la comanda inseamna in principiu modelul lor pe marime ta exacta, nu prea poti sa mergi tu cu un model si ei sa il faca. Oricum au destul de multe modele, mai ales sandale.
Poti sa ii faci din piele sau din satin si cu talpa subtire de dans sau cu talpa de strada.
Talpa de dans e f comoda la restaurant, doar ca fiind foarte subtire nu e recomandat sa umblii pe afara cu pantofii respectivi pentru ca o sa simti toate pietricelele si denivelarile din trotuar (si risti sa te doara talpa piciorului). Eu mi-am facut cu talpa de strada. Oricum calapodul e comod si nu am avut probleme toata seara cu un toc de 7 cm (in conditiile in care eu nu pot sa ma laud ca am experienta pe tocuri ;;) )

Ca pont suplimentar - avand un model inchis in fata eu mi-am bagat niste perinite din acelea de silicon in pantof.

Ballet
07.10.2009, 12:21:24
Salut fete,

Sunt ok ?

Merci.....bye !
Si eu mi-am facut la ei a doua oara deja, sunt f multumita, mai ales pt ca am piciorul f ingust si nu-mi gasesc nimic pe masura. Ei iti masoara exact latimea si-ti fac si diferit stangul de dreptul daca e nevoie.
Costa 165, adica atat au fost ai mei, care sunt din saten.
Pt nunta din pacate imi luasem de la Benvenutti o pereche si mi-a parut rau ca nu mi i-am luat cei de Maram din prima. :-<

ssimo
12.10.2009, 13:10:31
Merci tare mult de informatii - ma tenteaza ideea + vreau ceva comod - nu sunt mare prietena cu tocurile nici eu:D
Nu stiti cumva daca au disponibile si mai multe nuante ?

Merci again....o saptamana usoara !

simonaciupei
30.10.2009, 23:08:21
La Crystal Top Dance din cate imi amintesc. Pe Berariei unde e clubul Midi. Sigur gasesti mai multe informatii acolo.

Salut!
Daca te-am vazut bine in poza esti Daniela....:) Am si eu nevoie de ajutorul tau....ne-am hotarat sa facem si noi nunta si au urmat "problemele"......ce rochie sa-mi cumpar.....ba nu-mi mai cumpar....si mi-am gasit un model foarte dragut din colectia 2010 La Sposa...si acum caut croitoreasa sa mi-o faca. Am gasit una dar nu stiu cum lucreaza....ea mi-a spus ca-mi iese rochia ca si in poza....dar mie mi-e frica si atunci m-as duce la sigur. trimite-mi te rog un pm cu mai multe detalii. Te pup

rodi_86
03.11.2009, 09:17:45
Salut!
Daca te-am vazut bine in poza esti Daniela....:) Am si eu nevoie de ajutorul tau....ne-am hotarat sa facem si noi nunta si au urmat "problemele"......ce rochie sa-mi cumpar.....ba nu-mi mai cumpar....si mi-am gasit un model foarte dragut din colectia 2010 La Sposa...si acum caut croitoreasa sa mi-o faca. Am gasit una dar nu stiu cum lucreaza....ea mi-a spus ca-mi iese rochia ca si in poza....dar mie mi-e frica si atunci m-as duce la sigur. trimite-mi te rog un pm cu mai multe detalii. Te pup

salut simo
in ceea ce priveste rochiile facute la comanda, in spate la sora este un magazin cu rochite de mireasa , au si casa de moda, acolo iti fac si modelul pe care il duci, doar ca trebuie sa ai poza A4 fata/spate sa se vada absolut toate detaliile. macar e facuta exact dupa tine nu cred ca nu ar iesi bine din moment ce rochitele din magazin sunt facute la aceeasi casa de moda.

spor la pregatiri si sper sa nu te superi ca mi-am dat cu parerea

simonaciupei
03.11.2009, 13:23:41
salut simo
in ceea ce priveste rochiile facute la comanda, in spate la sora este un magazin cu rochite de mireasa , au si casa de moda, acolo iti fac si modelul pe care il duci, doar ca trebuie sa ai poza A4 fata/spate sa se vada absolut toate detaliile. macar e facuta exact dupa tine nu cred ca nu ar iesi bine din moment ce rochitele din magazin sunt facute la aceeasi casa de moda.

spor la pregatiri si sper sa nu te superi ca mi-am dat cu parerea

Mersi mult pentru parere......nu am de ce sa ma supar, de aceea am postat anuntul pentru ca astept pareri si sfaturi de la cele care au trecut prin asa ceva. Am sa ma duc si acolo sa vad ce spun doamnele respective. Modelul de rochie pe care-l vreau il poti vedea, daca vrei, pe www.lookxury.ro colectia 2010 La Sposa model Lendel. Am gasit de curand o doamna din Baia Mare care colaboreaza cu o favrica de rochii din China si iti aduce la comanda orice model (adica se copiaza modelul original). Pretul este SUPER OK (2000 ron:-$ )spre deosebire de pretul de la lookxury.

rodi_86
04.11.2009, 09:48:56
Mersi mult pentru parere......nu am de ce sa ma supar, de aceea am postat anuntul pentru ca astept pareri si sfaturi de la cele care au trecut prin asa ceva. Am sa ma duc si acolo sa vad ce spun doamnele respective. Modelul de rochie pe care-l vreau il poti vedea, daca vrei, pe www.lookxury.ro (http://www.lookxury.ro) colectia 2010 La Sposa model Lendel. Am gasit de curand o doamna din Baia Mare care colaboreaza cu o favrica de rochii din China si iti aduce la comanda orice model (adica se copiaza modelul original). Pretul este SUPER OK (2000 ron:-$ )spre deosebire de pretul de la lookxury.

mai este o gagica in bistrita care face reproduceri sau aduce originale, are si site www.****************** , poate te ajuta cu ceva si site-ul

simonaciupei
04.11.2009, 12:30:40
mai este o gagica in bistrita care face reproduceri sau aduce originale, are si site www.****************** , poate te ajuta cu ceva si site-ul

mersi...am aruncat o privire peste site si sunt foarte avantajoase preturile....ramane sa vad daca imi face si modelul care-l vreau eu. te pup

sonia02gh
04.11.2009, 13:18:16
mersi...am aruncat o privire peste site si sunt foarte avantajoase preturile....ramane sa vad daca imi face si modelul care-l vreau eu. te pup

Fetelor,

Am tot citit ce s-a scris pe acest topic si totul suna foarte promitator. Mi-e teama totusi de ideea de reproducere pentru ca in momentul in care faci comanda nu iti garanteaza nimeni ca va arata asa cum iti doresti. Ce se intamla dupa 2 luni, cand e gata rochita si ai dat un avans, si nu iti place ceea ce primesti?

rodi_86
04.11.2009, 15:03:13
Fetelor,

Am tot citit ce s-a scris pe acest topic si totul suna foarte promitator. Mi-e teama totusi de ideea de reproducere pentru ca in momentul in care faci comanda nu iti garanteaza nimeni ca va arata asa cum iti doresti. Ce se intamla dupa 2 luni, cand e gata rochita si ai dat un avans, si nu iti place ceea ce primesti?

salut

eu una am vorbit cu tipa din bistrita, si am inteles ca va fi prezenta la salonul mireselor din ianuarie 2010, eu ma gandesc ca va avea cu ea cateva modele de reproduceri ca sa zic asa pentru a putea fi vazute. acuma riscul sa nu iasa cum vrei u ti-l asumi si in momentul in care ai nevoie de clasicul scurtat al rochiei de mireasa. orice se poate intampla la o adica. si inca ceva ma gandesc, sau cel putin asa ar fi logic sa vezi materialele din care va fi facuta rochia inainte de a face comanda si presupun ca cel putin o proba doua tot ar trebui sa faci la rochie.atunci ai avea ocazia sa-ti da cu parerea.

sper ca nu te-am suparat!
spor la pregatiri gagici!

simonaciupei
05.11.2009, 12:15:21
Fetelor,

Daca nu vrei sa-ti faci comanda asa departe.....pentru ca iti vine gata facuta si nu o probezi numai "la final".....poti incerca in spate la Central. Acolo sunt doua magazine: Gaia si Perfect Day....ambele au fabrica de rochii ...Perfect Day o are la Piatra Neamt iar Gaia in Bucuresti. Eu am intrebat daca fac la comanda dupa modelul meau si au spus ca da. Rochia va fi facuta la Fabrica, dar nu in totalitate, deoarece o trimite aici la proba....si aici iti va fi finalizata pt ca au atelier. Nici eu nu mai stiu ce hotarare sa iau....cum sa fac sa fie mai bine....parca si eu am indoieli in ceea ce priveste comanda in China...
Mai vedem noi....ca vor mai aparea oportunitati. Oricum sper ca ti-am fost de folos si daca te mai pot ajuta cu ceva te rog sa-mi scrii.
Te pup:*

sonia02gh
05.11.2009, 17:16:24
Daca nu vrei sa-ti faci comanda asa departe.....pentru ca iti vine gata facuta si nu o probezi numai "la final".....poti incerca in spate la Central. Acolo sunt doua magazine: Gaia si Perfect Day....ambele au fabrica de rochii ...Perfect Day o are la Piatra Neamt iar Gaia in Bucuresti. Eu am intrebat daca fac la comanda dupa modelul meau si au spus ca da. Rochia va fi facuta la Fabrica, dar nu in totalitate, deoarece o trimite aici la proba....si aici iti va fi finalizata pt ca au atelier. Nici eu nu mai stiu ce hotarare sa iau....cum sa fac sa fie mai bine....parca si eu am indoieli in ceea ce priveste comanda in China...
Mai vedem noi....ca vor mai aparea oportunitati. Oricum sper ca ti-am fost de folos si daca te mai pot ajuta cu ceva te rog sa-mi scrii.
Te pup:*

Multumesc de informatii. Esti o draguta. Problema cu rochiile din China este exact legata de ceea ce spunea Rodi_86 mai sus: nu vezi materialele inainte. In fine...Mai cautam...
Spor si pupici.

alexalia
05.11.2009, 17:52:31
Multumesc de informatii. Esti o draguta. Problema cu rochiile din China este exact legata de ceea ce spunea Rodi_86 mai sus: nu vezi materialele inainte. In fine...Mai cautam...
Spor si pupici.

Cam asa e... ceea ce da intr-un fel "dependenta" de rochiile realizate de o casa de moda (ca tot vb fetele de rochitele LaSposa) sunt tocmai materialele din care sunt facute rochiile si modul in care sunt lucrate. Nu e suficient ca 2 rochii sa arate (ca design) la fel. Trebuie ca si materialele (si cele de la suprafata, insa si straturile de dedesubt care sunt in contact direct cu pielea) sa fie de calitatea materialelor cu care lucreaza LaSposa. Altfel nu mai vorbim de aceeasi rochita. Si daca materialele nu sunt aceleasi nici tinuta rochiei nu mai e aceeasi. Plus ca as vrea sa vad eu ce cristale Swarowski pune fabrica din China pe reproducerea de 200 euro a rochiei de 2000 euro.

Asa ca sfatul meu sincer... nu comandati pe net, nu va bazati pe o reproducere din China sau de pe nu stiu ce site ati gasit. Sunt pe piata rochite pentru toate gusturile si toate buzunarele asa ca mergeti si probati.

Si daca tot va faceti rochia la comanda mergeti pe mana unui designer nu a unei croitorese la care ii duceti mai multe modele care va plac si impreuna definitivati o creatie unicat care sa va avantajeze din toate punctele de vedere (gen sa va valorifice pieptul sau ca sunteti inalte sau ca aveti talie subtire etc etc). Sunt si in Cluj designeri si la targurile de nunti sigur o sa dati peste una-doua persoane care se ocupa cu asa ceva.

Daca va permiteti sa dati mai multi banuti pe rochie (ex 4000 lei dar nu 6000 sau 7000) vedeti la ce preturi sunt rochitele inafara. Mai multe miresici din Cluj au spus ca si-au luat rochitele din Ungaria, Austria unde sunt multt mai ieftine decat la noi.

simonaciupei
05.11.2009, 23:38:54
Cam asa e... ceea ce da intr-un fel "dependenta" de rochiile realizate de o casa de moda (ca tot vb fetele de rochitele LaSposa) sunt tocmai materialele din care sunt facute rochiile si modul in care sunt lucrate. Nu e suficient ca 2 rochii sa arate (ca design) la fel. Trebuie ca si materialele (si cele de la suprafata, insa si straturile de dedesubt care sunt in contact direct cu pielea) sa fie de calitatea materialelor cu care lucreaza LaSposa. Altfel nu mai vorbim de aceeasi rochita. Si daca materialele nu sunt aceleasi nici tinuta rochiei nu mai e aceeasi. Plus ca as vrea sa vad eu ce cristale Swarowski pune fabrica din China pe reproducerea de 200 euro a rochiei de 2000 euro.

Asa ca sfatul meu sincer... nu comandati pe net, nu va bazati pe o reproducere din China sau de pe nu stiu ce site ati gasit. Sunt pe piata rochite pentru toate gusturile si toate buzunarele asa ca mergeti si probati.

Si daca tot va faceti rochia la comanda mergeti pe mana unui designer nu a unei croitorese la care ii duceti mai multe modele care va plac si impreuna definitivati o creatie unicat care sa va avantajeze din toate punctele de vedere (gen sa va valorifice pieptul sau ca sunteti inalte sau ca aveti talie subtire etc etc). Sunt si in Cluj designeri si la targurile de nunti sigur o sa dati peste una-doua persoane care se ocupa cu asa ceva.

Daca va permiteti sa dati mai multi banuti pe rochie (ex 4000 lei dar nu 6000 sau 7000) vedeti la ce preturi sunt rochitele inafara. Mai multe miresici din Cluj au spus ca si-au luat rochitele din Ungaria, Austria unde sunt multt mai ieftine decat la noi.

Asa este....ai perfecta dreptate:( ...dar macar visam si noi ca poate...poate vom avea rochita pe care o "visam"....dar de care din pacate nu avem bani....
Apropo de bani....am sunat la salonul Look...y si mi-am facut o programare...am zis sa incerc si alta rochita sa nu visez numai la asta pe care mi s-a pus pata ....ca e si model de 2010, la care nu se fac reduceri.....si mi-au spus doamnele de acolo ca sunt reduceri de 30% la modelele de pe stoc din 2009 si 50% reducere la cele din 2008....asa ca poate ne gasim si noi un model frumos....chiar daca nu este cel pe care-l visam....si sa fie la un pret acceptabil. Spor la cautat. tay:*

alexalia
06.11.2009, 11:57:24
Asa este....ai perfecta dreptate:( ...dar macar visam si noi ca poate...poate vom avea rochita pe care o "visam"....dar de care din pacate nu avem bani....
Apropo de bani....am sunat la salonul Look...y si mi-am facut o programare...am zis sa incerc si alta rochita sa nu visez numai la asta pe care mi s-a pus pata ....ca e si model de 2010, la care nu se fac reduceri.....si mi-au spus doamnele de acolo ca sunt reduceri de 30% la modelele de pe stoc din 2009 si 50% reducere la cele din 2008....asa ca poate ne gasim si noi un model frumos....chiar daca nu este cel pe care-l visam....si sa fie la un pret acceptabil. Spor la cautat. tay:*

super... nu stii cumva daca salonul are reduceri si la rochite de gala in perioada asta? Ca ar cam trebui sa mai adaug ceva la garderoba de nunti pentru la anul;))
si daca au reduceri asa mari poate poate.... eventual daca poti sa intrebi cand mergi la probat!!!

simonaciupei
06.11.2009, 12:41:06
super... nu stii cumva daca salonul are reduceri si la rochite de gala in perioada asta? Ca ar cam trebui sa mai adaug ceva la garderoba de nunti pentru la anul;))
si daca au reduceri asa mari poate poate.... eventual daca poti sa intrebi cand mergi la probat!!!

In e-mailul primit de la ei mi-au spus ca au reduceri la rochiile de mireasa si cele de gala de pe stoc....motiv pentru care vine si nasa mea cu mine. Dar iti mai criu Luni dupa ce vin de la salon. tay

Goldmoon
06.11.2009, 14:48:24

Numai sa aveti mare grija sa nu fiti dezamagite. Pe net sunt multe poze, insa...
Eu am avut rochia din poza de mai jos si stiu ce material are si cum pica. La un moment dat am gasit pe un site aceeasi poza si ziceau ca e 200 de euro. Daca ai pus mana pe original iti dai seama ca nu are cum sa coste numai materialul banii respectivi si de fapt, daca citeai mai atent pe site-ul chinezesc scria ca rochia e din satin. E clar ca nu are cum sa pice la fel ca si o matase fina.

Nu am gasit pe site-ul respectiv exact rochia "mea", insa am gasit - ca exemplu - una destul de asemanatoare: http://www.landybridal.com/Product/Pro3606.html
Asta e din matase cu partea de deasupra dantela - originalul. Uitati-va la ce scrie pe site la materiale si decideti singure. Aveti mare grija la toate informatiile.

bellutza
06.11.2009, 14:58:02
fetelor....daca vreti rochite la comanda.......mergeti personal la craiova si in 3 ore plecati cu rochitza acasa...............o sa fie exact cum vreti si la un pret suuuuuuuuuper ieftin..max 15 mil.............incepand de la 6 mil.............

simonaciupei
06.11.2009, 15:11:43
fetelor....daca vreti rochite la comanda.......mergeti personal la craiova si in 3 ore plecati cu rochitza acasa...............o sa fie exact cum vreti si la un pret suuuuuuuuuper ieftin..max 15 mil.............incepand de la 6 mil.............

Imi poti da mai multe detalii.....de ex. cum se numeste locatia respectiva...date de contact....
Mi se pare putin cam exaxerat sa-mi faca rochia in 3 ore....cum sa-mi faca rochia perfecta in 3 ore??? Nu am habar de croitorie....dar nu mi se pare prea ok. Oricum nu strica sa ma interesez si acolo. Astept raspunsul tau. Mersi

sonia02gh
06.11.2009, 15:16:59

Buna,

Am fost si eu la Lookxury recent. Nu stiu care este bugetul tau ptr rochia de mireasa, dar chiar si dupa reducerea de 30%-50% rochitele sunt intre 4.500-6.000 RON. Am vazut doar 1-2 modele foarte simple sub acest pret. Oricum, isi merita banii ptr. ca sunt tare frumoase.
Spor la probat.

simonaciupei
07.11.2009, 00:16:00
Buna,

Am fost si eu la Lookxury recent. Nu stiu care este bugetul tau ptr rochia de mireasa, dar chiar si dupa reducerea de 30%-50% rochitele sunt intre 4.500-6.000 RON. Am vazut doar 1-2 modele foarte simple sub acest pret. Oricum, isi merita banii ptr. ca sunt tare frumoase.
Spor la probat.

Nu este mare bugetul meu:(( ... dar ma gandeam ca poate colectia de 2008 va fi mai ieftina....ca e reducere de 50%. Oricum trebuie sa ma duc pe acolo ca si nasei mele i s-a pus pata pe o rochie de gala ....si numai aceea o vrea...si cu un drum vad si eu rochitele...
Dar chiar daca nu am buget mare nu imi vine nici macar sa probez o rochie care se gaseste la 1000-1500 ron....sunt de toata groaza....broderia de pe ele parca e din perdeaua lui bunica......:-p . Din acest motiv vroiam eu sa-mi fac la comanda ..... dar si asta este cu risc..... Dar, poate vom castiga si noi la Loto..sau la Bingo:)) ....numai ca pentru asta ar trebui sa ne luam si bilete:D

sonia02gh
07.11.2009, 11:48:13
Nu este mare bugetul meu:(( ... dar ma gandeam ca poate colectia de 2008 va fi mai ieftina....ca e reducere de 50%. Oricum trebuie sa ma duc pe acolo ca si nasei mele i s-a pus pata pe o rochie de gala ....si numai aceea o vrea...si cu un drum vad si eu rochitele...
Dar chiar daca nu am buget mare nu imi vine nici macar sa probez o rochie care se gaseste la 1000-1500 ron....sunt de toata groaza....broderia de pe ele parca e din perdeaua lui bunica......:-p . Din acest motiv vroiam eu sa-mi fac la comanda ..... dar si asta este cu risc..... Dar, poate vom castiga si noi la Loto..sau la Bingo:)) ....numai ca pentru asta ar trebui sa ne luam si bilete:D

Lasa ca o sa-ti gasesti rochia mult visata. Spor la brobat si sa ne tii la curent cu ce gasesti frumos!!!

alexalia
09.11.2009, 11:42:47
Mai fetelor,

daca nu aveti buget dar vreti ceva mai deosebit... sunt odata o gramada de foste miresici care vor sa-si vanda rochitele

sunt saloane unde se gasesc rochite foarte frumoase la preturi rezonabile (e vorba de un salon la care nu-i mai dau numele numai pe private ca ma trezesc ca oi fi acuzata de reclama) de la care si-au luat rochite o gramada din fetele care au avut nunta in 2009.

vin targurile de nunti unde se gasesc si rochite la preturi ok dar care sa si arate bine.

asa ca stati linistite, puneti-va o limita superioara la cat puteti da pe rochita si cautati functie de limita respectiva. Nu are rost sa va faceti sange rau ca nu va permiteti o rochie de 8000lei. Sincer eu nici nu m-am gandit sa merg pe la saloane care practica preturi din astea pentru ca oricati bani as avea nu sunt de acord pe o rochie de unica folosinta sa dau atata. Si cat am dat a fost destul de mult dar cand am vazut-o pe mama cum s-a topit toata cand m-a vazut in rochia respectiva dupa ce de 9 ore eram la probat am zis ca intr-adevar merita. Plus ca si mie mi-a placut, evident;))

sonia02gh
09.11.2009, 15:26:44
Mai fetelor,

daca nu aveti buget dar vreti ceva mai deosebit... sunt odata o gramada de foste miresici care vor sa-si vanda rochitele

sunt saloane unde se gasesc rochite foarte frumoase la preturi rezonabile (e vorba de un salon la care nu-i mai dau numele numai pe private ca ma trezesc ca oi fi acuzata de reclama) de la care si-au luat rochite o gramada din fetele care au avut nunta in 2009.

vin targurile de nunti unde se gasesc si rochite la preturi ok dar care sa si arate bine.

asa ca stati linistite, puneti-va o limita superioara la cat puteti da pe rochita si cautati functie de limita respectiva. Nu are rost sa va faceti sange rau ca nu va permiteti o rochie de 8000lei. Sincer eu nici nu m-am gandit sa merg pe la saloane care practica preturi din astea pentru ca oricati bani as avea nu sunt de acord pe o rochie de unica folosinta sa dau atata. Si cat am dat a fost destul de mult dar cand am vazut-o pe mama cum s-a topit toata cand m-a vazut in rochia respectiva dupa ce de 9 ore eram la probat am zis ca intr-adevar merita. Plus ca si mie mi-a placut, evident;))

Ai dreptate. Am fost recent la mai multe saloane din Cluj si se gasesc rochii dragute la preturi accesibile.
La targuri nu ma astept sa fie cine stie ce oferte. Am vazut ce nebunie a fost si anul acesta. Pana la urma tot la salon te intorci, plus ca la targuri se promoveaza rochitele din colectiile noi, care de obicei sunt mai scumpe.
Cat despre rochitele fostelor miresici e putin mai complicat. Mi se pare destul de greu sa te potrivesti la inaltime, dimensiuni, plus ca unele miresici solicita preturi nejustificate, dar merita incercat.

simonaciupei
09.11.2009, 22:20:21
Ai dreptate. Am fost recent la mai multe saloane din Cluj si se gasesc rochii dragute la preturi accesibile.
La targuri nu ma astept sa fie cine stie ce oferte. Am vazut ce nebunie a fost si anul acesta. Pana la urma tot la salon te intorci, plus ca la targuri se promoveaza rochitele din colectiile noi, care de obicei sunt mai scumpe.
Cat despre rochitele fostelor miresici e putin mai complicat. Mi se pare destul de greu sa te potrivesti la inaltime, dimensiuni, plus ca unele miresici solicita preturi nejustificate, dar merita incercat.

Si eu am primit oferte de la miresici....erau foarte frumoase rochiile, dar mie mi s-a pus pata pe una....si aia am vrut-o ....pana azi. Da, pana azi, deoarece am fost la salonul mai sus amintit si am gasit o rochita superba....care nu cost nici exagerat de mult...2600 ron..... asa ca fetelor va anunt ca nu-mi mai fac rochia la comanda si nici nu mi-o comand din China....maine dau avansul la rochie iar luna viitoare restul si AM ROCHITAAAAA!!!!! sunt foarte fericita ca stiu ca am scapat de grija asta^:)^ . Care mai vreti sa mergeti pe acolo....puteti merge ca doamna este foarte draguta. Mai era un model care era 1700 ron...din colectia 2008. Este superb modelul. Cum am scris mai sus au reduceri de 30% pt colectia 2009 si 50% pt 2008. Nu merita sa dau 2500 ron pe o rochita de la saloanele astea amatoare....
SUNT EXTREM DE FERICITA!!!!!!!!!!!!Va pun in cateva zile poze cu rochita:P
Va pupacesc.

sonia02gh
09.11.2009, 22:42:33
Si eu am primit oferte de la miresici....erau foarte frumoase rochiile, dar mie mi s-a pus pata pe una....si aia am vrut-o ....pana azi. Da, pana azi, deoarece am fost la salonul mai sus amintit si am gasit o rochita superba....care nu cost nici exagerat de mult...2600 ron..... asa ca fetelor va anunt ca nu-mi mai fac rochia la comanda si nici nu mi-o comand din China....maine dau avansul la rochie iar luna viitoare restul si AM ROCHITAAAAA!!!!! sunt foarte fericita ca stiu ca am scapat de grija asta^:)^ . Care mai vreti sa mergeti pe acolo....puteti merge ca doamna este foarte draguta. Mai era un model care era 1700 ron...din colectia 2008. Este superb modelul. Cum am scris mai sus au reduceri de 30% pt colectia 2009 si 50% pt 2008. Nu merita sa dau 2500 ron pe o rochita de la saloanele astea amatoare....
SUNT EXTREM DE FERICITA!!!!!!!!!!!!Va pun in cateva zile poze cu rochita:P
Va pupacesc.

Felicitari!!! Ma bucur ptr tine. Ce model ti-ai ales?

simonaciupei
10.11.2009, 18:54:15
Felicitari!!! Ma bucur ptr tine. Ce model ti-ai ales?

Este un model simplu, cu cristale pe piept si pe trena, culoarea este ivoire si imi vine excelent. Am vrut sa atasez poze, dar nu reusesc.......:D. Mai incerc....

tati_sew
10.11.2009, 21:42:14
Este un model simplu, cu cristale pe piept si pe trena, culoarea este ivoire si imi vine excelent. Am vrut sa atasez poze, dar nu reusesc.......:D. Mai incerc....
sa incerci sa pui sa vedem si noi!

sonia02gh
10.11.2009, 22:55:08

Hmm...Suna bine!!! Sa o porti sanatoasa!!! >:D<
Si eu ma mai duc sa caut rochia de mireasa weekend-ul acesta si sper sa o gasesc cat mai curand, desi unii spun ca ma grabesc si ca as mai putea sa mai astept...:[email protected]

simonaciupei
12.11.2009, 16:17:44
Si eu ma mai duc sa caut rochia de mireasa weekend-ul acesta si sper sa o gasesc cat mai curand, desi unii spun ca ma grabesc si ca as mai putea sa mai astept...:[email protected]

Parerea mea este ca nu te grabesti.......pur si simplu studiezi terenul...:-p , iar daca ti se pune pata pe ceva iti iei, daca nu....nu-ti iei si astepti targurile unde vor fi noile colectii. Si mie mi s-a spus ca m-am grabit....dar stii tu vb aia: Ce-i in mana, nu-i minciuna! Si daca e pana acolo ce e asa de mult pana in mai?....Chiar nu e. Si fetele care au nunta la sfarsitul anului viitor pun pariu ca multe isi vor lua rochiile de la targurile care urmeaza....deci tot cu mult timp inainte....
Spor la probat......
:*

pusicu
13.11.2009, 18:16:25
Eu mi-am luat rochia cu aproape 8 luni;)) inainte....ideea e sa nu va luati inainte de a fi targurile ca acolo vin toate firmele importante si va scutesc de drumuri, cautari.. sunt si preturi bune. Sa profitati de ele!

simonaciupei
27.11.2009, 15:08:26

Salut,
Nu ne-ai mai dat vesti despre rochita ta.....Ti-ai cumparat-o?

sonia02gh
27.11.2009, 18:03:01
Salut,
Nu ne-ai mai dat vesti despre rochita ta.....Ti-ai cumparat-o?

Hmmm...nu am mai scris nimic deoarece nu am noutati. Nu mi-am cumparat inca rochita. Din pacate ce imi place mie este cam scump. Mai astept....dar va tin la curent!!!

simonaciupei
28.11.2009, 13:30:54
Hmmm...nu am mai scris nimic deoarece nu am noutati. Nu mi-am cumparat inca rochita. Din pacate ce imi place mie este cam scump. Mai astept....dar va tin la curent!!!

La fel ca la mine....ce mi-a placut cel mai mult este 8000 lei:(, dar din fericire am gasit-o pe asta ce mi-am cumparat-o si este foarte frumoasa ...dar tot la aia imi sta capul. Asta este daca nu-i de unde nu avem ce face. Ne limitam la cat avem. Sunt convinsa ca si tu iti vei gasi una frumoasa si la un pret accesibil. Mult succes :*

sonia02gh
30.11.2009, 10:18:27
La fel ca la mine....ce mi-a placut cel mai mult este 8000 lei:(, dar din fericire am gasit-o pe asta ce mi-am cumparat-o si este foarte frumoasa ...dar tot la aia imi sta capul. Asta este daca nu-i de unde nu avem ce face. Ne limitam la cat avem. Sunt convinsa ca si tu iti vei gasi una frumoasa si la un pret accesibil. Mult succes :*

Vorba aia: "ce-i al tau e pus deoparte!!!" Cred ca se potriveste si la rochii de mireasa.:D

MadalinaCh
01.12.2009, 19:52:46
Am vazut ca se vorbeste pe aici de rochii de mireasa cumparate sau facute. Evident sfatul meu ar fii sa alegeti varianta care va avantajeaza cel mai bine atat ca stil cat si ca buget, ca ma gandesc ca si asta ar fii o variabila.
Eu am ales varianta rochiei facute. Dupa ce am vazut cam tot ce putea fii vazut in Cluj mi-am dat seama ca nici o rochie nu-i "a mea". Am gasit in schimb un model si un designer superspecializat asa ca am hotarat sa o fac si n-am nici un regret.
Am avut emotii in privinta materialelor ce-i drept dar tipa asta e ingenioasa si mi-a gasit niste solutii la care n-as fii visat. Suma la care am iesit cu totu a fost absolut de bun simt.
Eu o recomand cu toata increderea. Daca vreti mai multe detalii lasati-mi un PM.
Va doresc din suflet viitoare miresici sa gasiti cea mai minunata rochie, rochia care sa va puna in valoare atat fizic dar si mai important care sa va sublinieze starea din acea zi magica.

http://picasaweb.google.com/madagiurgiu

tati_sew
02.12.2009, 10:22:26
Am vazut ca se vorbeste pe aici de rochii de mireasa cumparate sau facute. Evident sfatul meu ar fii sa alegeti varianta care va avantajeaza cel mai bine atat ca stil cat si ca buget, ca ma gandesc ca si asta ar fii o variabila.
Eu am ales varianta rochiei facute. Dupa ce am vazut cam tot ce putea fii vazut in Cluj mi-am dat seama ca nici o rochie nu-i "a mea". Am gasit in schimb un model si un designer superspecializat asa ca am hotarat sa o fac si n-am nici un regret.
Am avut emotii in privinta materialelor ce-i drept dar tipa asta e ingenioasa si mi-a gasit niste solutii la care n-as fii visat. Suma la care am iesit cu totu a fost absolut de bun simt.
Eu o recomand cu toata increderea. Daca vreti mai multe detalii lasati-mi un PM.
Va doresc din suflet viitoare miresici sa gasiti cea mai minunata rochie, rochia care sa va puna in valoare atat fizic dar si mai important care sa va sublinieze starea din acea zi magica.

frumoasa rochia!dar nu ne zici si cat ai platit pentru ea?mai ales ca zici ca e o rochie facuta.asa sa comparam preturile

MadalinaCh
03.12.2009, 16:07:56
frumoasa rochia!dar nu ne zici si cat ai platit pentru ea?mai ales ca zici ca e o rochie facuta.asa sa comparam preturile

Eu am iesit cu totul in 2500 lei (materiale + manopera)

roxana
03.12.2009, 20:57:26
Eu am iesit cu totul in 2500 lei (materiale + manopera)
imi place foarte mult rochita ta:D, nici nu are cum sa nu-mi placa, mai ales are unele elemente comune cu a mea

pusicu
06.12.2009, 12:25:35
Croitoreasa merita nota 10***, rochia este superba.

simonaciupei
07.12.2009, 17:36:38

Nu am reusit nici de data asta sa pun poze cu rochita mea.....dar am pus-o la avatar.....se vede cat de cat....
Astept pareri :D

rodi_86
07.12.2009, 20:34:57
Nu am reusit nici de data asta sa pun poze cu rochita mea.....dar am pus-o la avatar.....se vede cat de cat....
Astept pareri :D

e foarte frumoasa rochita, imi place ca e cu trena :-p, ce tiau recomandat la ea jupa sau cercuri :-\. intrebare: trena nu te face mai scunda decat esti ? te intreb pt ca nui mare diferenta la inaltime intre noi 2 :D, si eu tot asa imi doresc cu trena (detasabila) insa mi sa spus ca ma face mai mica.
sa o porti cu placere o sa fi foarte frumoasa
spor la pregatiri in continuare >:D<

alexalia
07.12.2009, 21:19:27
e foarte frumoasa rochita, imi place ca e cu trena :-p, ce tiau recomandat la ea jupa sau cercuri :-\. intrebare: trena nu te face mai scunda decat esti ? te intreb pt ca nui mare diferenta la inaltime intre noi 2 :D, si eu tot asa imi doresc cu trena (detasabila) insa mi sa spus ca ma face mai mica.

rodi eu am 1.58

si rochita mea a fost cu trena
http://picasaweb.google.com/alexandra.danciu/TTDApusInFagetFotograf#5386627050146165906
http://picasaweb.google.com/alexandra.danciu/TTDApusInFagetFotograf#5386627060565047698
http://picasaweb.google.com/alexandra.d.stan/NuntaTeatrulNationalFotograf#5372037775805701170
http://picasaweb.google.com/alexandra.d.stan/NuntaReceptieFotograf#5372045831636892402

te las pe tine sa decizi daca m-a avantajat sau nu!!!
iar sotul meu are 1.80m

rodi_86
07.12.2009, 22:10:30
rodi eu am 1.58

si rochita mea a fost cu trena

te las pe tine sa decizi daca m-a avantajat sau nu!!!
iar sotul meu are 1.80m

intradevar , cel putin in poze nu esti dezavantajata, pare in regula, si nici intre voi 2 nu pare o diferenta asa de mare, poate e si contributia fotografului in asta, superrrrrrr. da nu tia fost greu ca am vazut ca trena e destul de mare, nu e incomoda, ai putut dansa sau era detasabila?

alexalia
08.12.2009, 09:48:18
intradevar , cel putin in poze nu esti dezavantajata, pare in regula, si nici intre voi 2 nu pare o diferenta asa de mare, poate e si contributia fotografului in asta, superrrrrrr. da nu tia fost greu ca am vazut ca trena e destul de mare, nu e incomoda, ai putut dansa sau era detasabila?

rochia a fost destul de grea... vreo 6-7 kg insa are sistem de prindere pe talie f bine facut si aproape ca nu am simtit-o toata ziua. Trena nu e detasabila insa impreuna cu croitoreasa de la salon i-am facut un sistem de prindere in mai multe puncte (adica in mai multi nasturei) si nu am avut nici o problema. Doar pe finalul nuntii cand am trecut la balerini imi atarna rochia pe jos putin si cum mai m-a calcat cate unul altul m-am trezit ca o parte din nasturei s-au rupt!!! Insa am constat cu suprindere ca materialul din rochita e asa de rezistent ca nu am gasit nici macar un fir tras!

uite aici se vede cum sta prinsa
http://picasaweb.google.com/alexandra.d.stan/NuntaFacultateaDeGeografieFotograf#537203936433042 2434
in spate in doi nasturei, pe lateral la nivelul taliei si de o parte si de alta, un pic mai jos de genunchi, in 2 nasturi!!!

Dar prinderea se poate adapta functie de forma trenei si de inaltimea ta.. ca la mine orice ii faceam, cum sunt micuta, tot atarna pe jos si nu vroiam nici in ruptul capului sa tai si din trena.. si asa am ajuns la varianta cu prindere si jos!

asa ca linistita go for it... singura chestie e sa te simti tu bine in rochita.... sa o simti cat mai comoda!

rodi_86
08.12.2009, 09:51:07
super tare ideea

nici nu se observa. ms mult

simonaciupei
08.12.2009, 15:16:54

Mersi mult!:*
Rochita are jupa prinsa de ea ....iar in partea de sus jupa are un sistem de prindere pe baza de corset care iti pune foarte bine talia in evidenta. Nu ma dezavantajeaza ca e cu trena.... Nu are nevoie de crinolina, dupa cum se vede si in poza este destul de bufanta.

sonia02gh
09.12.2009, 14:50:32
Mersi mult!:*
Rochita are jupa prinsa de ea ....iar in partea de sus jupa are un sistem de prindere pe baza de corset care iti pune foarte bine talia in evidenta. Nu ma dezavantajeaza ca e cu trena.... Nu are nevoie de crinolina, dupa cum se vede si in poza este destul de bufanta.

Aha... Deci aceasta este faimoasa rochita de la Lookxury! E foarte draguta si sunt sigura ca iti vine foarte bine. Si eu am observat ca ma avantajeaza genul acesta de rochite, chiar daca sunt mica de inaltime, asa ca probabil ca si eu voi alege un model cu trena, iar sus ca un corset care sa puna talia in evidenta. :D Sa o porti sanatoasa!!!

MadalinaCh
14.12.2009, 16:07:00
imi place foarte mult rochita ta:D, nici nu are cum sa nu-mi placa, mai ales are unele elemente comune cu a mea

Deosebita si rochia ta, intotdeauna mi s-a parut foarte sic stilul de rochie pe langa gat.

Biu
15.12.2009, 13:53:45
Deosebita si rochia ta, intotdeauna mi s-a parut foarte sic stilul de rochie pe langa gat.

da-mi si mie site-ul de rog. mi-ar trebui pt rochie de seara

MadalinaCh
15.12.2009, 14:00:19
da-mi si mie site-ul de rog. mi-ar trebui pt rochie de seara

www.delicate.ro e site-ul dar din cate stiu eu nu face decat rochii de mireasa!

Biu
20.01.2010, 10:00:14
Salut fete,

Sunt ok ?

Merci.....bye !

Am fost si eu ieri pe acolo, sunt foarte incantata, am sa imi fac acolo o pereche de sandale. Mai fac si sandale/pantofi daca iti place vreun calapod deja existent, poti sa alegi si tocul. Ma gandesc sa imi fac si pantofii de civila acolo, pt ca am probat cateva modele si sunt foarte comode. Si manageritza de acolo e foarte draguta, am ramas placut impresionata :D

rodi_86
20.01.2010, 10:24:34
Am fost si eu ieri pe acolo, sunt foarte incantata, am sa imi fac acolo o pereche de sandale. Mai fac si sandale/pantofi daca iti place vreun calapod deja existent, poti sa alegi si tocul. Ma gandesc sa imi fac si pantofii de civila acolo, pt ca am probat cateva modele si sunt foarte comode. Si manageritza de acolo e foarte draguta, am ramas placut impresionata :D

mai exact unde pe maramuresului?
preturile cum se prezinta?

Biu
20.01.2010, 10:52:05
mai exact unde pe maramuresului?
preturile cum se prezinta?

nr 84-86. nu prea scrie nimic pe afara, dar daca te vede protarul mai dezorientata cautand ceva firma, te intreaba el :))
preturile sunt de la 165 lei - pantofi de dans, si merg pana la 300 si ceva daca vrei comanda personalizata. Preturile sunt logice si de bun simt : daca vrei ceva ce au pe stoc/e usor de produs pretul e mic, daca vrei ceva dupa poza sau mai stiu eu ce si e mai mult de munca pretul e mai mare

rodi_86
20.01.2010, 12:38:24
nr 84-86. nu prea scrie nimic pe afara, dar daca te vede protarul mai dezorientata cautand ceva firma, te intreaba el :))
preturile sunt de la 165 lei - pantofi de dans, si merg pana la 300 si ceva daca vrei comanda personalizata. Preturile sunt logice si de bun simt : daca vrei ceva ce au pe stoc/e usor de produs pretul e mic, daca vrei ceva dupa poza sau mai stiu eu ce si e mai mult de munca pretul e mai mare

mersi mult, nu is scumpi deloc , la veronesse modelele ce mi-au placut treceau de 300.o sa trec si eu pe acolo mai ales ca ii aproape de sala c am inchiriato, nu pierd nimic daca incerc.
ms >:D<

ica_maxian
10.02.2010, 22:40:27
buna fetelor

stiti sa-mi spuneti unde pot sa-mi fac sandalute de miresica la comanda?

ica_maxian
10.02.2010, 22:41:32
si pe cineva care face make-up-uri frumoase si cu produse de calitate?

Kiki86
11.02.2010, 15:34:09
Salut! Si-a comandat cineva rochie de mireasa de la firma din Bistrita www.****************** (http://www.******************) ? ce parere aveti despre firma?ms

alexalia
11.02.2010, 15:48:02

cum o cheama... eu am fost anul trecut inainte de nunta si sau am nimerit eu prost sau nu stiu ce a fost, ca doamna de acolo nu a fost tare doritoare sa-si vanda marfa... asa ca am renuntat sa-mi fac pantofii la comanda. Plus ca m-a expediat repede peste drum la ceva ghereta/magazin unde aveau niste pantofi aruncati claie peste gramada, plini de praf... atata ca doamna de la ghereta era mult mai binevoitoare dar dupa experienta initiala n-am mai avut incredere.

P.S. nu ma bagati in seama ca eu sunt cred ca singura care nu a fost multumita de ce a vazut acolo asa ca oi fi nimerit eu prost cand m-am dus8-}

alexalia
11.02.2010, 15:49:33
Salut! Si-a comandat cineva rochie de mireasa de la firma din Bistrita www.****************** (http://www.******************) ? ce parere aveti despre firma?ms

nu cred sa fie vreo mireasa de anul trecut care sa-si fi facut la comanda acolo. Dar poti da o fuga pana la ei si sa vezi poate au ceva pe stoc si te lamuresti daca iti place cum lucreaza sau nu.

rodi_86
11.02.2010, 17:21:04

salut

si eu am vrut sami fac la timea rochita , am vorbit cu ea, iam trimis un model de rochita si urma sa imi spuna un pret aproximativ in urmatoarea zi, asta era inainte de salonul mireselor si inca nu am primit un raspuns.
a fost si la salon la expo dar sincer nu mam uitat cu ce modele sa prezentat

just_elenah
11.02.2010, 19:15:13
Fetelor eu am gasit o tipa care numai asta face :rochi de mirese , are atelierul ei ... este desginer de rochii de mirese.... are site pe internet []. Eu m-am dus la ea i-am zis ce vreau, mi-am facut programare si m-a primit dupa 2 saptamani, si am ramas foarte impresionata ca e profesionista in tot cuvantul, pe langa ca are niste materiale cum nu am vazut prin magazine - le aduce din import. Eu sunt foarte increzatoare ca va iesii super pentru ca am avut prietene care si-au facut cu ea si i-am vazut si cataloagele...

Daca vreti numarul va dau cu placere pe privat. Se numeste Romana Ghita.

Toate bune,>:D<

Kiki86
12.02.2010, 15:49:58
Tocmai de asta v-am intrebat de Timea ca si eu am fost la expo si am probat o rochie de la ea si mi-a placut f mult.Mi-am si comandat-o peste vreo 2 luni trebuie sa mi-o aduca.Sper sa iasa bine.E o rochie mai voluminoasa,mi s-a parut comoda sper sa nu am probleme la dans.Cine a mai avut rochie asa vaporoasa nu-mi spune daca a avut probleme cu ea? sau cand mirele ma ridica in brate nu se ridica si rochia? din cauza jupei.Sa nu ma fac de minune :)) :P mersi mult

andreea_simina
12.02.2010, 16:20:32
just elenah, salut si eu am luat legatura cu ramona ca mi-a recomandat-o o prietena, am inteles ca ft bine lucreaza si ca e o adevarata profi...nu.stiam ca tot ea are materialele.... asta-i super<:-P <:-P =D> vai ce ma bucur sa aud numa lucruri bune depre ea..abia astept sa ma duc sa-mi ia masurile...dar asta numai in aprilie ca pana atunci nu ajung in tara....ooooo dar e bine ca pot sa respir usurata...te.rog ma tii la curent cu probele te.rog sa-mi spui si cum iese...mersi mult mult :*

larisa1984
12.02.2010, 19:13:56
just elenah, salut si eu am luat legatura cu ramona ca mi-a recomandat-o o prietena, am inteles ca ft bine lucreaza si ca e o adevarata profi...nu.stiam ca tot ea are materialele.... asta-i super<:-P <:-P =D> vai ce ma bucur sa aud numa lucruri bune depre ea..abia astept sa ma duc sa-mi ia masurile...dar asta numai in aprilie ca pana atunci nu ajung in tara....ooooo dar e bine ca pot sa respir usurata...te.rog ma tii la curent cu probele te.rog sa-mi spui si cum iese...mersi mult mult :*
am si eu o prietena (care are o prietena) care si-a facut rochita la tipa asta. din cate stiu eu, a fost multumita.

rocsy_2004
18.02.2010, 23:46:04
Nu are nimeni de vanzare rochie de mireasa creata de ramona ghita - delicate? O prietena a vazut o rochita pe situl ei care i-a placut foarte mult...
merci mult!!

cristina_820
20.02.2010, 16:24:31
Tocmai de asta v-am intrebat de Timea ca si eu am fost la expo si am probat o rochie de la ea si mi-a placut f mult.Mi-am si comandat-o peste vreo 2 luni trebuie sa mi-o aduca.Sper sa iasa bine.E o rochie mai voluminoasa,mi s-a parut comoda sper sa nu am probleme la dans.Cine a mai avut rochie asa vaporoasa nu-mi spune daca a avut probleme cu ea? sau cand mirele ma ridica in brate nu se ridica si rochia? din cauza jupei.Sa nu ma fac de minune :)) :P mersi mult

buna Kiki86,
si eu mi-am comandat rochia tot de la timea, mi-a spus ca rochia imi vine in 40-50 de zile, sper sa fie totul in regula legat de masurile care mi le-a luat pentru ca din cate am inteles de la ea , ea nu face modificari legat de lungime sau alte lucruri.

just_elenah
21.02.2010, 02:41:24
Nu are nimeni de vanzare rochie de mireasa creata de ramona ghita - delicate? O prietena a vazut o rochita pe situl ei care i-a placut foarte mult...
merci mult!!

Pai ia legatura cu Romana (Nu Ramona) [-X

Si poate stie ea ceva...

sau o pot intreba prietena mea daca isi vine rochita, dar depinde si de marimi. Prietena mea s-a facut un duplicat dupa o rochie de la Demetrios si pot zice ca i-a iesit mai frumos ca si in catalogul original. Repet nu stiu daca o vinde...

Kiki86
23.02.2010, 14:16:19
buna Kiki86,
si eu mi-am comandat rochia tot de la timea, mi-a spus ca rochia imi vine in 40-50 de zile, sper sa fie totul in regula legat de masurile care mi le-a luat pentru ca din cate am inteles de la ea , ea nu face modificari legat de lungime sau alte lucruri.

Si eu sper ca mi-a luat bine masurile,pentru ca a doua zi m-a sunat sa ma intrebe daca m-a masurat cu tocuri sau fara..../:) Sper sa iasa asa ca si rochita de la expo pe care am probat-o.Si sper ca daca a stricat ceva din cauza ca nu a masurat bine isi repara greseala.Nu stii pe vreo miresica care a avut la nunta rochie mai vaporoasa? sa imi zica e comoda ...tu ce model ti-ai comandat? mersi de raspuns si spor la pregatiri in continuare >:D<

Ildyci
23.02.2010, 22:54:54
Fetelor am fost ieri la Romana:) si am povestit si am discutat despre rochita mea de mireasa:)si se poate face:) iuppiiii:)Este a fata foarte de treaba si simpatica, in sfarsit o sa am rochita mea pe care am visat-o:)

sunday25
24.02.2010, 08:47:35
cum o cheama... eu am fost anul trecut inainte de nunta si sau am nimerit eu prost sau nu stiu ce a fost, ca doamna de acolo nu a fost tare doritoare sa-si vanda marfa... asa ca am renuntat sa-mi fac pantofii la comanda. Plus ca m-a expediat repede peste drum la ceva ghereta/magazin unde aveau niste pantofi aruncati claie peste gramada, plini de praf... atata ca doamna de la ghereta era mult mai binevoitoare dar dupa experienta initiala n-am mai avut incredere.

P.S. nu ma bagati in seama ca eu sunt cred ca singura care nu a fost multumita de ce a vazut acolo asa ca oi fi nimerit eu prost cand m-am dus8-}
in Oradea asa ceva nu este, imi pare rau ca asa ai patit.... incearca in Oradea, eu am rochia facuta la comanda de la sofybridal si am fost multumita si de rochie si de doamna Sofy....

cristina_820
25.02.2010, 13:59:08
Si eu sper ca mi-a luat bine masurile,pentru ca a doua zi m-a sunat sa ma intrebe daca m-a masurat cu tocuri sau fara..../:) Sper sa iasa asa ca si rochita de la expo pe care am probat-o.Si sper ca daca a stricat ceva din cauza ca nu a masurat bine isi repara greseala.Nu stii pe vreo miresica care a avut la nunta rochie mai vaporoasa? sa imi zica e comoda ...tu ce model ti-ai comandat? mersi de raspuns si spor la pregatiri in continuare >:D<

Sa-mi scri te rog daca iti aduce timea rochia si daca este asa cum ti-ai dorit-o, si daca ti-a luat masurile ok.

Kiki86
25.02.2010, 15:40:16
Sa-mi scri te rog daca iti aduce timea rochia si daca este asa cum ti-ai dorit-o, si daca ti-a luat masurile ok.

Ok.stai linistita te anunt. la sf.lunii martie ar trebui sa mi-o aduca.Sper ca va fi cum mi-am dorit.

just_elenah
25.02.2010, 19:16:03
Fetelor am fost ieri la Romana:) si am povestit si am discutat despre rochita mea de mireasa:)si se poate face:) iuppiiii:)Este a fata foarte de treaba si simpatica, in sfarsit o sa am rochita mea pe care am visat-o:)

Ma bucur ca iti place. si mie mi-a desenat-o exact cum o vreau. Chiar am ramas masca ca se poate face exact ce vreau si inca i se pare super ideea respectiv modelul :-p pe care l-am ales.

Acum astept prima proba...

Ildyci
26.02.2010, 23:08:10
Si mie la fel. Tu te duci deja la prima proba:-SS Oare o sa reuseasca sa-mi faca la timp, sper din toata inima[-o< .Oricum sa ma tii la curent cu noutatile:)

rodi_86
27.02.2010, 08:10:25
fetelor ma puneti pe ganduri, oare chiar asa bine lucreaza.
rochita ce mi-o doresc este taman in timisoara, miar fi mult mai usor so o fac in cluj, as putea merge la oricate probe dar la timisoara mai greu
aplica si cristale swarovsky?
ar trebui cred sa ma intalnesc si eu cu ea sa vad ce imi zice
poate pana ma hotarasc mai apar pareri

Ildyci
03.03.2010, 22:18:48
Eu zic ca merita, macar o sa ai o rochie facuta dupa tine, si doar pt tine:)
E altceva, se vede cu ochiul liber ca e ceva deosebit, nu ceva facut la banda rulanta:)

rodi_86
07.03.2010, 08:52:24
salut fetelor

Nu stiti cum lucreaza alina popa , croitoreasa de la casa tania? as vrea sa-mi fac rochita la comanda , si la ea am gasit cea mai buna oferta si mi s-a parut ok.
poate stiti ceva despre ea si imi spuneti si mie :D

mersi mult si spor

just_elenah
08.03.2010, 07:55:20
salut fetelor

Nu stiti cum lucreaza alina popa , croitoreasa de la casa tania? as vrea sa-mi fac rochita la comanda , si la ea am gasit cea mai buna oferta si mi s-a parut ok.
poate stiti ceva despre ea si imi spuneti si mie :D

mersi mult si spor

Eu zic inainte sa ii faci o vizita si la casa de Moda "Delicate" designeru-lui Romana Ghita Urmanczy. Si dupa care sa iei decizia potrivita. Eu marti merg la prima porba. Sunt foarte incantata de tot procesul in sine. Adica chiar nu are cum iesii alftel decat mi-a desenat-o dupa cum i-am aratat in poze cu ce am probat si ce mi-ar placea in reviste. Face si copii celebre... a mea este o copie dupa o rochie "La sposa" si modificat usor decolteul in avantajul meu. Eu zic ca e simplu sa stabilesti o singura intalnire. Sa poti explora toate optiniile.

Bafta !
Elena,:*

rodi_86
08.03.2010, 23:48:00
Eu zic inainte sa ii faci o vizita si la casa de Moda "Delicate" designeru-lui Romana Ghita Urmanczy. Si dupa care sa iei decizia potrivita. Eu marti merg la prima porba. Sunt foarte incantata de tot procesul in sine. Adica chiar nu are cum iesii alftel decat mi-a desenat-o dupa cum i-am aratat in poze cu ce am probat si ce mi-ar placea in reviste. Face si copii celebre... a mea este o copie dupa o rochie "La sposa" si modificat usor decolteul in avantajul meu. Eu zic ca e simplu sa stabilesti o singura intalnire. Sa poti explora toate optiniile.

Bafta !
Elena,:*

ok mersi mult, intre romana si alina cam am de ales. mai vedem poate o sa merg sa vb cu romana fata in fata . nu am vb decat pe mail.

mersi

just_elenah
10.03.2010, 16:28:50
ok mersi mult, intre romana si alina cam am de ales. mai vedem poate o sa merg sa vb cu romana fata in fata . nu am vb decat pe mail.

mersi

Asa sa faci ! Eu am fost marti la proba si deja se contureaza perfect !

Abia astept sa o vad gata !<:-P

rodi_86
10.03.2010, 19:44:06
salut
am fost la romana si din pacate nu poate sa-mi faca rochita :(, a fost corecta si mi-a zis ca nu ii stilul pe care il lucreaza si ca nu imi va iesi chiar asa cum imi doresc.
cel putin a fost sincera si nu m-a amagit , tot respectul pentru asta. ce pot sa zic este ca am vazut rochite facute de ea si sunt foarte frumoase lucreaza super :suuuper:

just_elenah
11.03.2010, 18:15:06
salut
am fost la romana si din pacate nu poate sa-mi faca rochita :(, a fost corecta si mi-a zis ca nu ii stilul pe care il lucreaza si ca nu imi va iesi chiar asa cum imi doresc.
cel putin a fost sincera si nu m-a amagit , tot respectul pentru asta. ce pot sa zic este ca am vazut rochite facute de ea si sunt foarte frumoase lucreaza super :suuuper:

Interesant... sunt curioasa ce stil de rochita iti faci? Posteaza ceva poze sa ne lamurim :-" ...

Ma bucur ca ti-au placut rochiile.

rodi_86
11.03.2010, 20:03:30
rochita ii cu pietricele multe si nu ii pe stilul ei :(
bine imi era cu 1-2 numere mai mare :-$

pusicu
11.03.2010, 23:21:57
rochita ii cu pietricele multe si nu ii pe stilul ei :(
bine imi era cu 1-2 numere mai mare :-$
Asta e model Fashion Princess?? Daca da de ce nu vorbesti cu ei sa-ti faca acelasi model, dar marime mai mica..stiu ca e destul de departe sa mergi pana la TM, dar eu zic ca merita daca asta iti doresti.;;)

rodi_86
12.03.2010, 07:20:09
da e model fashion princess, am mai vorbit cu cineva care lucreaza pe stilul asta, dca nu reuseste sa mil faca pana la urma tot de timisoara o voi face , desi nu vroiam prea tare pt ca e ma departesi nui asa usor :(
vom vedea

CCC
12.03.2010, 08:43:21

acelasi lucru l-a patit o prietena care a fost saptamana asta- in plus dupa ce a trecut peste neplaceri si a vrut sa comande, a les un model- si doamna o tot intreba dca nu poate pune alt to, daca nu poate renunta la funditza... Prietena mea a renuntat dar eu tot merg pana acolo...poate poate ca prin oras nu am prea vazut modele care sa para prea comode...

Ballet
12.03.2010, 13:19:23
acelasi lucru l-a patit o prietena care a fost saptamana asta- in plus dupa ce a trecut peste neplaceri si a vrut sa comande, a les un model- si doamna o tot intreba dca nu poate pune alt to, daca nu poate renunta la funditza... Prietena mea a renuntat dar eu tot merg pana acolo...poate poate ca prin oras nu am prea vazut modele care sa para prea comode...
Eu n-am avut nici o problema cu doamnele de acolo si mi-am facut 2 perechi pana acum. Poate le-au prins intr-o zi mai nasoala a lunii, cine stie...;))

CCC
13.03.2010, 23:54:23
Eu n-am avut nici o problema cu doamnele de acolo si mi-am facut 2 perechi pana acum. Poate le-au prins intr-o zi mai nasoala a lunii, cine stie...;))

Poate.. tu in ce zi ai fost, sa merg si eu... ;))
sti cumva si ce program are atelierul?

just_elenah
14.03.2010, 09:31:54
Buna fetelor,

Imi puteti recomanda o croitoreasa buna si ieftina pentru rochiile de domnisoare de onoare, vreau sa fac comanda la 5 rochite si as mai avea nevoie de inca o recomandare la o croitoreasa care sa imi faca o rochie de gala (nu ceva f complicat) pentru nuntiile din acest an - anafara de nunta mea.

.... ma putei ajuta cu cateva directii?[-o<

Ballet
15.03.2010, 11:59:15
Poate.. tu in ce zi ai fost, sa merg si eu... ;))
sti cumva si ce program are atelierul?
Nu stiu sigur programul, dar cred ca cel de fabrica, de la 8 la 16.

CCC
15.03.2010, 19:16:58
Nu stiu sigur programul, dar cred ca cel de fabrica, de la 8 la 16.

O sa trec eu in una din zile! Sper sa ne intelegem...
acum ma gandesc serios sa imi iau pantofi de alta culoare decat alb....8-}

roxi_libo
15.03.2010, 20:41:23
Doamne, daca nu ai masina in Cluj ajungi asa de greu in zone marginase!
poate se merita.
Fetelor care v-ati facut pantofi acolo imi aratati ce a iesit? daca imi plac imi adun sufletul si merg....

Eu am vazut la City Chick pantofi albi cu 110ron dar sunt prea simpli...

camelia
16.03.2010, 15:29:31
Doamne, daca nu ai masina in Cluj ajungi asa de greu in zone marginase!
poate se merita.
Fetelor care v-ati facut pantofi acolo imi aratati ce a iesit? daca imi plac imi adun sufletul si merg....

Eu am vazut la City Chick pantofi albi cu 110ron dar sunt prea simpli...
asa ieftini ai vreo poza cu ei? erau din saten?

ssimo
16.03.2010, 17:29:06
Eu tocmai mi-am comandat o pereche de pantofi la ei.
Insa mi-au spus din start ca sunt f ocupate si nu se apuca de ai decat de prin 20 - pana at au comanda pt " Dansez pt tine " si trebuie terminata si livrata. :)
Eu mi-am ales un model si un toc ce le aveau si mi-au spus ca vor fi in jur de 280.

Spor la cautari si voua !

P.S. Eventual va pun o poza cu ei cand sunt gata...

roxi_libo
16.03.2010, 18:26:29
Insa mi-au spus din start ca sunt f ocupate si nu se apuca de ai decat de prin 20 - pana at au comanda pt " Dansez pt tine " si trebuie terminata si livrata. :)
Eu mi-am ales un model si un toc ce le aveau si mi-au spus ca vor fi in jur de 280.

interesant.... :) , chiar as vrea sa ii vad.
Cum de au fost asa scumpi? Fetele spuneau preturi sub 2mil. au ceva accesorii?

rodi_86
16.03.2010, 21:57:28
fetelor
nu stiti unde gasesc cristale swarovski de cusut si de lipit , as vrea sa le cumpar eu dar nu am idee de unde , poate stiti voi

Ildyci
16.03.2010, 22:27:44
S-a deschis magazin Swarovski in Polus.Acum nu stiu daca vind si cristale separat sau numai bijuterii. Dar merita sa intrebi:)

rodi_86
16.03.2010, 22:36:15
S-a deschis magazin Swarovski in Polus.Acum nu stiu daca vind si cristale separat sau numai bijuterii. Dar merita sa intrebi:)

din ce am vazut eu la ei nu cred ca vand si la bucata, o sa intreb cand o sa ma duc sami iau pantofiorii profit de ocazie daca tot trec pe acolo

mersi >:D<

Ildyci
16.03.2010, 22:36:35
merci mult!!
Azi am fost la proba la Romana, si mi-a spus ca in curand o sa aiba si rochii la vanzare, prietena ta poate sa incerce, poate isi gaseste ceva care sa-i placa:)
Apropo, proba 1 a fost interesanta, si rochita mea incepe sa sa arate cum mi-am imaginat-o eu:)

just_elenah
17.03.2010, 17:28:55
Azi am fost la proba la Romana, si mi-a spus ca in curand o sa aiba si rochii la vanzare, prietena ta poate sa incerce, poate isi gaseste ceva care sa-i placa:)
Apropo, proba 1 a fost interesanta, si rochita mea incepe sa sa arate cum mi-am imaginat-o eu:)

Marti am si eu a 2 -a proba la Romana, sunt foarte curioasa cum se contureaza rochia .

<:-P Elena,

ema_f
22.03.2010, 17:47:11
Servus fetelor,
Am citit numai lucruri bune despre d-na Romana Ghita; ma gandesc sa-mi fac si eu rochita la comanda si v-as ruga daca aveti vreo poza cu o rochita facuta de ea, s-o atasati ca sa-mi pot face o idee despre cum lucreaza.Multumesc>:D<

alexalia
23.03.2010, 13:18:44
Marti am si eu a 2 -a proba la Romana, sunt foarte curioasa cum se contureaza rochia .

<:-P Elena,

hai ca vrem sa-ti vedem poze cu rochita;))

Ildyci
04.04.2010, 23:02:42
Am fost si eu joi la proba nr. 2 :)Chiar nu m-am asteptat sa avanseze asa de mult:)E .....foarte frumoasa, e mai frumoasa decat toate ce le-am probat, si pot sa spun ca are ceva din fiecare rochie ce am probat eu.
Sunt sigura ca o sa iasa splendida:D.
Romana e o artista a rochiilor de mireasa:*

cherrydream
08.04.2010, 14:47:12
fetelor, am ajuns la concluzia ca in CJ gasesti de toate mai putin pantofi de mireasa...sunt foarte dezamagita

cami_camelia
08.04.2010, 16:13:25
Eu mi-am luat pantofii de mireasa din Piata Mihai Viteazu, langa magazinul Fierul este o straduta si acolo este la subsol un magazin cu pantofi. Ai mei sunt ivory (nu se vede foarte bine in poza), cu toc de 7 cm, extrem de comozi.

Eu sunt dezamagita de faptul ca nu se gasesc bijuterii. Am fost la toate magazinele cu rochii de mireasa si nu imi place nimic. Si ce am gasit sa imi placa, sunt 300 lei colier + cercei (mi se pare cam mult).

cherrydream
08.04.2010, 23:23:31
Eu mi-am luat pantofii de mireasa din Piata Mihai Viteazu, langa magazinul Fierul este o straduta si acolo este la subsol un magazin cu pantofi. Ai mei sunt ivory (nu se vede foarte bine in poza), cu toc de 7 cm, extrem de comozi.

Eu sunt dezamagita de faptul ca nu se gasesc bijuterii. Am fost la toate magazinele cu rochii de mireasa si nu imi place nimic. Si ce am gasit sa imi placa, sunt 300 lei colier + cercei (mi se pare cam mult).
sunt frumosi pantofii tai, sa-i porti fericita!:) ...mie-mi trebuie neaparat cu platforma, si ce am gasit sa fie exact asa cum vreau eu sunt de la 4 mil jumate pana pe la 6...ceea ce mi se pare exorbitant..
cam ai dreptate cu bijuteriile...partea buna e ca macar pe alea le mai pot purta si dupa...pe cand restul....
(eu am vazut ceva set de argint dragut la roma...si era parca in jur de 2 mil)

Reni0921
09.04.2010, 00:06:25
fetelor, pentru modificari unde as putea sa ma duc??? adica scurtat, si cam cat costa. mentionez ca rochia e cu trena. si vreau sa va mai intreb ceva. eu marti ma duc sa probez o rochita la o fosta miresica, se pare ca e marimea mea, dar in afara de lungime, mai sunt ce se pot rezolva cu ajutorul unei croitorese??? mentionez ca foooarte mult imi place rochia, si nu mi-o permit noua...... deci ;;)?
aaa, si editez: o sa am nevoie si sa-mi puna sistem de prindere a trenei ca nu are decat cerc pentru deget.

cherrydream
09.04.2010, 00:20:37
fetelor, pentru modificari unde as putea sa ma duc??? adica scurtat, si cam cat costa. mentionez ca rochia e cu trena. si vreau sa va mai intreb ceva. eu marti ma duc sa probez o rochita la o fosta miresica, se pare ca e marimea mea, dar in afara de lungime, mai sunt ce se pot rezolva cu ajutorul unei croitorese??? mentionez ca foooarte mult imi place rochia, si nu mi-o permit noua...... deci ;;)?
aaa, si editez: o sa am nevoie si sa-mi puna sistem de prindere a trenei ca nu are decat cerc pentru deget.
ai grija cu scurtatul ca sunt rochie la care nu se baga nimeni....(cele cu tiv pe "fir de pescuit")
cat despre trena aia sigur se rezolva

rodi_86
09.04.2010, 07:38:47

incearca in piata marasti, intreaba la magazinul unde sunt rochii de mireasa, au ei croitoreasa acolo care se ocupa doar de modificari, nu cred ca nu ar faceo

succes

cami_camelia
09.04.2010, 08:56:53
sunt frumosi pantofii tai, sa-i porti fericita!:) ...mie-mi trebuie neaparat cu platforma, si ce am gasit sa fie exact asa cum vreau eu sunt de la 4 mil jumate pana pe la 6...ceea ce mi se pare exorbitant..
cam ai dreptate cu bijuteriile...partea buna e ca macar pe alea le mai pot purta si dupa...pe cand restul....
(eu am vazut ceva set de argint dragut la roma...si era parca in jur de 2 mil)
Multumesc frumos

roxanaa
09.04.2010, 09:11:12

De acolo mi-am luat si eu pantofii. Au tocul putin mai mare dar sunt foarte comozi. Preturile sunt ok si au modele foarte frumoase. Nu m-as fi asteptat sa imi gasesc pantofii de nunta chiar acolo, dupa ce am colindat toate magazinele din oras inclusiv Veronesse, Benvenuti...:-s

Reni0921
09.04.2010, 09:15:13
ai grija cu scurtatul ca sunt rochie la care nu se baga nimeni....(cele cu tiv pe "fir de pescuit")
cat despre trena aia sigur se rezolva
pai din moment ce ma duc la saloane cu rochii de mireasa, si ma interesez de atelierele lor, si daca da se ocupa cu modificari, mi s-ar parea normal sa aiba de tot felul.... off numai batai de cap......:-<

alexalia
09.04.2010, 09:15:42

pot sa ti-o rcomand pe croitoreasa la care am fost eu cu rochita.... mi-a inclusiv stramtat-o, a avut mult de lucru si la scurtat si avut grija sa nu distruga conturul la trena, etc etc... e drept ca a fost scumput dar macar mi-a iesit rochia ok. Iti dau mai multe detalii pe pm sau mess daca te intereseaza.

Ce rochita e? Ma gandesc ca e ceva firma cunoscuta din moment ce noua zici ca nu ti-o permiti.

A, si ca tot ai intrebat de pret: pe mine scurtat (cu dat jos broderia cu cristale si pus inapoi), stramtat si voal m-a costat 375 lei dar a mai dat si salonul de unde mi-am luat rochia o parte din bani. Stiu ca voalul era 150 lei pe care eu l-am platit si cred ca firma de unde mi-a luat rochia a mai platit un 150-200 lei (dar nu sunt sigura). Croitoreasa a discutat cu ele.

cami_camelia
09.04.2010, 09:19:12
De acolo mi-am luat si eu pantofii. Au tocul putin mai mare dar sunt foarte comozi. Preturile sunt ok si au modele foarte frumoase. Nu m-as fi asteptat sa imi gasesc pantofii de nunta chiar acolo, dupa ce am colindat toate magazinele din oras inclusiv Veronesse, Benvenuti...:-s

Exact asa am patit si eu..prima data am fost la magazinul asta, absolut din intamplare. Apoi la toate magazinele din oras inclusiv Veronesse, Benvenuti. Dar parca nici o pereche de pantofi nu imi mai placeau, dupa ce i-am vazut pe astia. Asa ca i-am luat.:)

Reni0921
09.04.2010, 09:19:43
pot sa ti-o rcomand pe croitoreasa la care am fost eu cu rochita.... mi-a inclusiv stramtat-o, a avut mult de lucru si la scurtat si avut grija sa nu distruga conturul la trena, etc etc... e drept ca a fost scumput dar macar mi-a iesit rochia ok. Iti dau mai multe detalii pe pm sau mess daca te intereseaza.

Ce rochita e? Ma gandesc ca e ceva firma cunoscuta din moment ce noua zici ca nu ti-o permiti.

A, si ca tot ai intrebat de pret: pe mine scurtat (cu dat jos broderia cu cristale si pus inapoi), stramtat si voal m-a costat 375 lei dar a mai dat si salonul de unde mi-am luat rochia o parte din bani. Stiu ca voalul era 150 lei pe care eu l-am platit si cred ca firma de unde mi-a luat rochia a mai platit un 150-200 lei (dar nu sunt sigura). Croitoreasa a discutat cu ele.
iti raspund pe mess...

Emilia14
09.04.2010, 09:59:42

Buna ziua,

puteti sa imi spuneti si mie mai exact de unde ati luat pantofii? cum se numeste magazinul? Multumesc frumos....PM

roxanaa
09.04.2010, 10:10:51
Buna ziua,

puteti sa imi spuneti si mie mai exact de unde ati luat pantofii? cum se numeste magazinul? Multumesc frumos....PM

Ti-am trimis PM.

pooop :*

roxi_libo
09.04.2010, 17:25:55
Ti-am trimis PM.

pooop :*
si eu vreau sa stiu, pls:">
imi trimiti si mie?

cami_camelia
09.04.2010, 18:08:08
Ti-am trimis eu PM, am luat pantofii din acelasi loc cu Roxana. :)

Emilia14
12.04.2010, 09:51:22
Mersi frumos>:D<

roxi_libo
19.04.2010, 13:36:17

Cum au iesit pantofii??
:D sunt gata?

ssimo
19.04.2010, 14:20:28
Inca nu....dar am promisiuni ca vor fi gata in acesta saptamana....va dau vesti cand ii am :)

cherrydream
19.04.2010, 14:48:05
Inca nu....dar am promisiuni ca vor fi gata in acesta saptamana....va dau vesti cand ii am :)
oare fac si pantofi cu platforma?...nu, asa-i?!?!

ssimo
19.04.2010, 15:07:01
Din cate stiu eu - Da

cherrydream
19.04.2010, 15:50:06
Din cate stiu eu - Da
poti sa intrebi, te rog !?!

rodi_86
26.04.2010, 08:03:02
fetelor am o dilema :zz:oare la o rochita cu spatele gol ca si in poza, ce bolero s-ar potrivi?
mmmm deja sunt depasita n-am nici cea mai vaga idee :(
poate voi stiti
mersi mult

sonia02gh
26.04.2010, 16:54:22
fetelor am o dilema :zz:oare la o rochita cu spatele gol ca si in poza, ce bolero s-ar potrivi?
mmmm deja sunt depasita n-am nici cea mai vaga idee :(
poate voi stiti
mersi mult

cred ca orice bolero ar fi prea scurt ptr tipul acesta de rochita ptr ca ar ramane spatele gol si nu cred ca ar arata bine. banuiesc ca nu vrei sa porti ceva gen sacou, deci sfatul meu ar fi sa porti pe umeri ceva gen esarfa, usor transparenta, care sa cada mai jos pe spate.
zic si eu...spor la cautari.