PDA

Versiunea completa : Ca la mama

luci_ana
24.01.2008, 16:18:26
Buna fetelor. Noi facem nunta la restauran tul "Ca la mama".. Stiti ceva....Ati fost in 2007 la nunti acolo? Acum ei au mai modernizat, au marit localul. Imi puteti spune mai multe? Orice informattie e bine venita. Multumesc!

CONT-INCHIS-047
26.01.2008, 17:06:52
Eu iti pot spune decat ca am o vecina care are nunta tot acolo pe 5 Iulie si ca zicea ca este frumos.O sa o intreb detalii si o sa revin cu un mesaj

luci_ana
27.01.2008, 08:01:04
Eu iti pot spune decat ca am o vecina care are nunta tot acolo pe 5 Iulie si ca zicea ca este frumos.O sa o intreb detalii si o sa revin cu un mesaj

Foartefrumos mi se pare si mie. Sunt curioasa cum aranjeaza mesele la nunti si dc aintradevar ramane suficient loc pentru dans. Daca afli cevamaimult ....ma poti ajuta...

luci_ana
31.01.2008, 14:32:10

poti sa o intrebi pe vecina ta, te rog, daca ei i-a impus un nr de persoane, si cam la ce pret i s-a spus ca va ajungemeniul?

CONT-INCHIS-047
31.01.2008, 19:34:38
poti sa o intrebi pe vecina ta, te rog, daca ei i-a impus un nr de persoane, si cam la ce pret i s-a spus ca va ajungemeniul?

Buna...Ieri m-am intalnit cu ea si in graba am schimbat cateva cuvinte.Mi-a spus ca in privinta mancarii poti sta linistita....se serveste bine si se mananca bine (in general acolo).Am intrebat-o daca este mare si mi-a spus ca nu este foarte mare, insa ei nu au invitati asa multi, dar ca patronul le-a spus ca a facut nunti si cu 200 de persoane acolo.De aranjament iti pot spune ca deocamdata nu a vorbit cu vreo firma...mi-a spus doar ca nu vrea sa imbrace scaunele si mesele in satin...Cand o sa am mai mult timp sa vb cu ea o sa iti mai spun.

luci_ana
31.01.2008, 19:52:05
Buna...Ieri m-am intalnit cu ea si in graba am schimbat cateva cuvinte.Mi-a spus ca in privinta mancarii poti sta linistita....se serveste bine si se mananca bine (in general acolo).Am intrebat-o daca este mare si mi-a spus ca nu este foarte mare, insa ei nu au invitati asa multi, dar ca patronul le-a spus ca a facut nunti si cu 200 de persoane acolo.De aranjament iti pot spune ca deocamdata nu a vorbit cu vreo firma...mi-a spus doar ca nu vrea sa imbrace scaunele si mesele in satin...Cand o sa am mai mult timp sa vb cu ea o sa iti mai spun.

Ms mult.... nu-mi fac griji de mancare .....ca stiu ca e k. O intrebi te rog daca si lor le-a impus un nr de minim 130 persoane?

lumiqgirl
06.04.2008, 12:50:59
Buna,
am vorbit si eu cu patronul acestui restaurant magnific, mi-a cerut minim 130 de persoane, mi-a zis ca intra pana la 200 de persoane dar sincer nu prea cred.Mi-au prezentat si un meniu, asa varianta demo cu "prosciuto pe melon"=)) , plus ca s-a rugat de noi sa luam de la el lautarii(un pret destul de piperat) si ne dadea el cadou cabaretul.Mie mi-a lasat o impresie ciudata patronul;))

loredana_1981
17.05.2008, 17:03:30
Buna miresici!
Si eu am nunta la Ca la mama pe 24 august.Am vb cu patronul si mi-a zis ca-mi da tot restaurantul daca am un minim de 130 persoane, daca nu imi da doar partea din spate.Am hotarat sa imi imbrace el scaunele si mesele pt suma de 250 lei si eu daca vreau pot sa imi aduc o firma sa faca restul daca vreau.Sincer eu o sa dau comanda la piata de aranjamentele florale ca ies mult mai ieftin asa decat cu o firma.O sa am pe cineva care ma ajuta cu luatul de la florarie si dus la restaurant ,respectiv biserica.
Imi poti spune si mie te rog cat te costa meniul pe tine? Si cam ce necesar de bautura ti-a spus pt numarul de persoane?
Multumesc!

loredana_1981
17.05.2008, 17:07:58
Mi-am schimbat biserica, se pare ca facem amandoua la aceeasi biserica dar la date diferite. Ai idee cat costa slujba ca eu nu am intrebat? Stii ceva...am auzit ca au stalpisori din aceeia din fier forjat si tul dar cu aranjamente florale artificiale.Ai covor rosu sa aduci la biserica?

danaloredana
17.05.2008, 21:59:45
Draga Loredana,
Observ ca ai nunta tot intr-o duminica,ca si mine(noi pe 31 august).
Vreau sa te intreb,te-ai gandit sa incepeti la restaurant mai devreme ca si ora,avand in vedere ca este duminica?Eu ma gandeam sa punem pe invitatii ora 18.

loredana_1981
17.05.2008, 22:37:06
Buna! Observ ca avem si acelasi nume...ce coincidenta...
Mi-a sugerat patronul sa incepem mai devreme dar undeva pe la ora 19 fiind duminica si tinand cont ca sambata am vazut pe alte invitatii incepand cu ora 20. Eu cred ca-i suficient cu o ora mai devreme decat sambata si avand slujba la biserica la 17:30.
Acum, daca tu ai slujba la biserica mai devreme eu zic ca nu-i problema nici daca stabilesti ora 18.
Poti sa-mi spui si mie daca tu o sa doresti amenajarea localuilui de la ei si pe ce bani?

luci_ana
18.05.2008, 09:28:47
Mi-am schimbat biserica, se pare ca facem amandoua la aceeasi biserica dar la date diferite. Ai idee cat costa slujba ca eu nu am intrebat? Stii ceva...am auzit ca au stalpisori din aceeia din fier forjat si tul dar cu aranjamente florale artificiale.Ai covor rosu sa aduci la biserica?
Iti spun ca eu am meniul la pretul de 140 Ron. Si ca anul trecut la biserica Sf. Petru si Pavel au avut atat covor rosu , cat si stalpisori....iar florile artificiale au fost destul de frumoase.
Lamureste-ma , te rog, si pemine. Ti-au cerut doar 250 Ron pentru husele si fetele de masa? Mi se pare un pret foarte bun.
Daca mai vrei si alte detalii iti pot da.

luci_ana
18.05.2008, 09:30:48
Ma bucur ca in sfarsit am gasit pe cineva , care face nunta la acest restaurant, si acum am cu cine vorbi despre aranjamentul localului.

loredana_1981
18.05.2008, 17:12:03
Buna!Initial cand am arvunit localul patronul mi-a sugerat daca vreau sa aranjez localul ca are el pe cineva care ia la jum de pret fata de o firma de decoratiuni nunta,adica imi ia doar 1000 ron.Dupa care, mai exact saptamana trecuta cand am fost la restaurant mi-a spus ca el nu poate sa-mi ofere decat husele si fetele de masa, banuiesc eu ca nu mai lucreaza cu cei despre care imi spusese la inceput.Dupa cum am vazut culorile huselor si fetelor de masa sunt pe grena cu crem.Mie una mi-au placut!Acum sunt in cautarea unei florarese la care sa fac aranjamentele florale pt mesele invitatilor si pt masa de prezidiu la un pret foarte bun.Am gasit ceva la 15 lei pt masa invitatilor si 120 pt masa de prezidiu,dar inca mai sunt in cautare.Si mi-ar mai trebui sa inchiriez covor rosu pt la biserica ca pe mine m-au pus sa aduc covor rosu.Meniul meu este numarul 6 si ma costa 145 lei. Tu ce numar ai la meniu?Si de unde stii ca biserica are si covor rosu? Ma gandesc sa nu o fi fost inchiriat de cei care au facut nunta atunci cand ai vazut tu.

luci_ana
19.05.2008, 13:06:52
Buna!Initial cand am arvunit localul patronul mi-a sugerat daca vreau sa aranjez localul ca are el pe cineva care ia la jum de pret fata de o firma de decoratiuni nunta,adica imi ia doar 1000 ron.Dupa care, mai exact saptamana trecuta cand am fost la restaurant mi-a spus ca el nu poate sa-mi ofere decat husele si fetele de masa, banuiesc eu ca nu mai lucreaza cu cei despre care imi spusese la inceput.Dupa cum am vazut culorile huselor si fetelor de masa sunt pe grena cu crem.Mie una mi-au placut!Acum sunt in cautarea unei florarese la care sa fac aranjamentele florale pt mesele invitatilor si pt masa de prezidiu la un pret foarte bun.Am gasit ceva la 15 lei pt masa invitatilor si 120 pt masa de prezidiu,dar inca mai sunt in cautare.Si mi-ar mai trebui sa inchiriez covor rosu pt la biserica ca pe mine m-au pus sa aduc covor rosu.Meniul meu este numarul 6 si ma costa 145 lei. Tu ce numar ai la meniu?Si de unde stii ca biserica are si covor rosu? Ma gandesc sa nu o fi fost inchiriat de cei care au facut nunta atunci cand ai vazut tu.
Nu stiu exact ce nr am avut la meniu. Cred ca 5 . Cu , covorul rosu....sora mea a avut nunta anul trecut acolo si nu au dus ei covorul rosu...si mai sunt miresici pe site care au avut tot din partea bisericii covorul rosu....Nici nu stiu ce sa mai cred si cu preotii astia....

luci_ana
20.05.2008, 13:28:11
Fetelor ati intrebat vreuna daca ni se da voie cu vulcani de interior? Am fost astazi la o agentyie si mi-au spus ca la acest restaurant nu da voie. Stiti ceva?

loredana_1981
20.05.2008, 22:51:30
Fetelor ati intrebat vreuna daca ni se da voie cu vulcani de interior? Am fost astazi la o agentyie si mi-au spus ca la acest restaurant nu da voie. Stiti ceva?

Buna!Nu am intrebat dar cred ca asa e fiindca este foarte jos restaurantul.
Poti sa-mi spui si mie cine iti face coregrafia pt valsul miresei, banuiesc ca pt asta ai vrea vulcani.Astept raspuns,te rog.
Multumesc!

luci_ana
28.06.2008, 10:55:25

Buna!Nu am intrebat dar cred ca asa e fiindca este foarte jos restaurantul.
Poti sa-mi spui si mie cine iti face coregrafia pt valsul miresei, banuiesc ca pt asta ai vrea vulcani.Astept raspuns,te rog.
Multumesc!
Da pentru dansul de deschidere vroiam vulcani de interior. Nu avem o coregrafie. ne chinuim noi singurei prin casa sa invatam vals, sa nu ne facem de rusine.

luci_ana
28.06.2008, 10:56:40
Loredana.ai mai fost pe la local sa discuti despre nunta? Pana la urma ai luat husele de la ei? Eu nu stiu cum o sa aranjam mesele. Tu cate persoane vrei sa pui la o masa.?

loredana_1981
28.06.2008, 13:24:03
Buna! Sa stii ca nu am mai fost la restaurant, eu zic ca mai e destul timp...eu iau husele de la ei...cate persoane sa pun la masa, sunt in dilema,cred ca 10-12....in functie si de numarul de persoane care imi vor confirma...sper sa ma suficiente ca sa imi dea tot localul.

alex77
28.06.2008, 23:31:29
referitor la covor rosu-nu-l are biserica; am fost anul trecut la Biserica Domneasca -Mihai Bravu - si intradevar aveau covor rosu si stalpi din fier forjat cu tull dar erau de la o agentie .pm daca va intereseaza numele agentiei

luci_ana
29.06.2008, 12:24:03
referitor la covor rosu-nu-l are biserica; am fost anul trecut la Biserica Domneasca -Mihai Bravu - si intradevar aveau covor rosu si stalpi din fier forjat cu tull dar erau de la o agentie .pm daca va intereseaza numele agentiei
Anul trecut sora mea a facut acolo nunta si nu a plaitt nimic pentru covorrosu la biserica si nici pt stalpisori....soacra ei a vb cu preotul....sigur nu a fost agentie

luci_ana
16.07.2008, 08:37:50
Miresici ce faceti nunta la acest restaurant. Ati mai fost pe acolo. Ati mai aflat ceva?

loredana_1981
29.07.2008, 12:34:35
Buna miresici! Am fost eu pe la restaurant sambata pe 19 sa vad cum e decorat restaurantul si vreau sa spun ca nu mi-au placut fetele de masa si husele de scaune..erau jegoase si ei mi-au spus ca banii pentru sala ,aia 250 roni sunt sa spele fetele de masa si husele..nu s-a vazut asa ceva.O sa intru destul de tare in ei cand o sa ma duc sa stabilesc nr de meniuri.

madutza23
29.07.2008, 14:00:59
Buna miresici! Am fost eu pe la restaurant sambata pe 19 sa vad cum e decorat restaurantul si vreau sa spun ca nu mi-au placut fetele de masa si husele de scaune..erau jegoase si ei mi-au spus ca banii pentru sala ,aia 250 roni sunt sa spele fetele de masa si husele..nu s-a vazut asa ceva.O sa intru destul de tare in ei cand o sa ma duc sa stabilesc nr de meniuri.

Ce bani pentru sala? Ti-au luat ca un fel de chirie?

luci_ana
29.07.2008, 17:05:37
Eu am luat husele mele . Nu-mi fac pb din cauza asta. ALtceva ....cum era aranjat...mesele ...unde era ringul de dans, unde formatia, unde masa de prezidiu.

BIANCA1985
07.09.2008, 15:18:34
Buna tuturor miresicilor.

O sa fiu si eu miresica la anul in iulie, nunta o facem la restaurantul "ca la mama" poate sa imi spuna si mie ceva detalii.

Va pup si astept :*

luci_ana
09.09.2008, 15:20:15
Buna tuturor miresicilor.

O sa fiu si eu miresica la anul in iulie, nunta o facem la restaurantul "ca la mama" poate sa imi spuna si mie ceva detalii.

Va pup si astept :*
Mai am facut acolo nunta. A iesit super. Ce sa le ceri tu sa faca pana anul viitor, daca vor mai fi peticele acelea de mocheta neagra roaga-i sa le scoata definitiv ca noi ne-am foarte impiedicat de ele. Din partea lor am avut un iluzionist care daca a facut un spectacol de zile mari( a avut si cu cine , ca numai nebuni am avut la nunta in frunte cu nasu) si tot din partea lor atunci cand am fost furata si-a facut aparitia un nene imbracat in mireasa si iar a fost spectacol. Sa ai grija poate tu numeri meniurile mai bine. sa le atragi atentia ca la intrare sampania tb sa fie pusa in pahare mai deosebite si piscotul tb sa stea deasupra paharului.

BIANCA1985
10.09.2008, 16:23:16
poti sa imi trimiti si mie niste poze te roggggggggggg, :*:*.
Acuma au modernizat au marit localul.trebuie sa vorbesc cu ei sa vad cum ramane pana la urma daca decoreaza ei salonul.
ps. Cat te a costat iluzionistul.

sau daca doresti uite id meu de mess sa vorbim mai multe si mai repede :* baicoianu_bianca.
merci

marius_rg
16.09.2008, 08:49:11
Mai am facut acolo nunta. A iesit super. Ce sa le ceri tu sa faca pana anul viitor, daca vor mai fi peticele acelea de mocheta neagra roaga-i sa le scoata definitiv ca noi ne-am foarte impiedicat de ele. Din partea lor am avut un iluzionist care daca a facut un spectacol de zile mari( a avut si cu cine , ca numai nebuni am avut la nunta in frunte cu nasu) si tot din partea lor atunci cand am fost furata si-a facut aparitia un nene imbracat in mireasa si iar a fost spectacol. Sa ai grija poate tu numeri meniurile mai bine. sa le atragi atentia ca la intrare sampania tb sa fie pusa in pahare mai deosebite si piscotul tb sa stea deasupra paharului.

In primul rand Casa de piatra, sa fiti fericiti si sa va iubiti.

In legatura cu rest "Ca la mama", poti sa-mi dai si mie ceva detalii despre el? Eu sunt in cautare disperata dupa un rest pt 2009, ca nr de invitati 100. (m-ar interesa in primul rand daca iti impun si aici un nr minim de pers)
Daca ai poze si eu sunt interesat sa le vad.

BIANCA1985
17.09.2008, 16:09:28
Mie nu mi-au impus un nr de persoane, bine i-am spus ca vom avea in jur de 150 si poate din cauza asta.

As vrea sa stiu daca ati avut formatia de la local sau alta formatie.

Multumesc : *

luci_ana
17.09.2008, 20:15:59
Mie nu mi-au impus un nr de persoane, bine i-am spus ca vom avea in jur de 150 si poate din cauza asta.

As vrea sa stiu daca ati avut formatia de la local sau alta formatie.

Multumesc : *
am avut alta formatie. Nu stiu ce sa zic de formatia lor. Daca vrei parerea diun auzite nu ti-i recomand. Dar spun asta din auzite.

BIANCA1985
18.09.2008, 09:27:59
ce formatie ai avut? ca sunt cam in criza de timp :((, si m-ar interesa si la ce preturi .

Merci mult.

luci_ana
20.09.2008, 15:24:40
ce formatie ai avut? ca sunt cam in criza de timp :((, si m-ar interesa si la ce preturi .

Merci mult.
Formatia este din Ploiesti si se numeste Diamant. 35 milioane.

madii113
20.09.2008, 19:55:52

In legatura cu rest "Ca la mama", poti sa-mi dai si mie ceva detalii despre el? Eu sunt in cautare disperata dupa un rest pt 2009, ca nr de invitati 100. (m-ar interesa in primul rand daca iti impun si aici un nr minim de pers)
Daca ai decat 100 persoane iti spun de cel unde fac eu.
Dar dupa 04.octombrie.
Restaurantul e nou si f frumos.

mica_20_2000
22.09.2008, 17:13:12

Merci mult.
buna, dar vrei neaparat formatie? ma gandeam ca au patit-o multi cu formatia . ori sa vina altii in locul celor arvuniti, ori sa se imbete lautarii. ma rog, a fost si o formatie care ne-a placut foarte mult la varul meu la nunta anul trecut in octombrie unde era ca solista sora nicoletei matei care seamana leit si ca figura si ca voce cu ea. au in program melodii destul de frumoase si de tot felul. dar sunt si cam piperati ca pret. 40 mil a dat varul meu anul trecut.
eu am un dj care lucreaza la radio prahova si care ne este prieten. el in general ia 7 mil. are super program si l-a avut si cumnata mea la nunta. vreau sa iti spun ca asa frumos au fost puse melodiile in playlist ca la un moment dat toata lumea dansa pe ''o ratusca sta pe lac''.

BIANCA1985
23.09.2008, 16:08:04
nu stiu ce sa zic o sa vorbesc si cu al meu "sot" sa vedem ce alegem dj sau formatie. Daca vrei uite id meu si vorbim pe mess mai multe. baicoianu_bianca :*

mica_20_2000
23.09.2008, 17:09:10
nu stiu ce sa zic o sa vorbesc si cu al meu "sot" sa vedem ce alegem dj sau formatie. Daca vrei uite id meu si vorbim pe mess mai multe. baicoianu_bianca :*

pai trebuie sa te grabesti ca deja este cam tarziu. dj mai gasesti , dar formatie nu stiu ce sa zic...
apropos, ca si tu faci tot la ''ca la mama'' . ce oferte ti-au facut?
eu am ajuns la ca la mama din intamplare, ptr ca nu vroiam sa fac acolo, eu am vrut la prezident 3, dar ''multumita'' patroanei nu am mai facut acolo. asa ca intr-o zi am cautat restaurant si era singurul care mai avea liber in septembrie si care avea sala suficient de mare ptr cate persoane voi avea eu la nunta, adica in jur de 150. viitorului meu sot i-a placut cel mai mult acolo si am si platit arvuna in seara aceea fara sa stim prea multe despre acest restaurant
asa ca am inceput de atunci sa intreb si eu in stanga si in dreapta despre el si despre cat de serios este patronul, ptr ca sincer, la prima vedere nu mi se pare cine-stie ce serios...
dar daca lui Bogdan, ptr ca asa il cheama pe viitorul meu sot, i-a placut, m-am bucurat si pe moment l-am facut sa creada ca restul detaliilor nu mai conteaza, ptr ca si asa eram suparati ca ni se parea ca am plecat cu stangul. daca imi mai poate da si altcineva detalii, informatii astept cu foarte mare interes!! multumesc anticipat :D

mica_20_2000
23.09.2008, 17:36:14

mai sunt locuri libere ''cacalau'' la restaurantul hotelului nord. este super si meniul, avans 20 mil si trebuie decorata sala. meniul este de 150ron anul acesta. sala e super ok ptr 100 persoane si aveau liber in septembrie. daca te grabesti o sa gasesti SIGUR. saptamana trecuta am fost noi acolo. mai era si la regina noptii 1 , cea mica, pe 19 septembrie liber, sau la Cetate 2, de la podul inalt. Cauta , o sa mai gasesti, asta daca nu ai pretentii la data . Spor la treaba si Bafta.

BIANCA1985
23.09.2008, 21:16:08
"pai trebuie sa te grabesti ca deja este cam tarziu. dj mai gasesti , dar formatie nu stiu ce sa zic...
apropos, ca si tu faci tot la ''ca la mama'' . ce oferte ti-au facut?
eu am ajuns la ca la mama din intamplare, ptr ca nu vroiam sa fac acolo, eu am vrut la prezident 3, dar ''multumita'' patroanei nu am mai facut acolo. asa ca intr-o zi am cautat restaurant si era singurul care mai avea liber in septembrie si care avea sala suficient de mare ptr cate persoane voi avea eu la nunta, adica in jur de 150. viitorului meu sot i-a placut cel mai mult acolo si am si platit arvuna in seara aceea fara sa stim prea multe despre acest restaurant
asa ca am inceput de atunci sa intreb si eu in stanga si in dreapta despre el si despre cat de serios este patronul, ptr ca sincer, la prima vedere nu mi se pare cine-stie ce serios...
dar daca lui Bogdan, ptr ca asa il cheama pe viitorul meu sot, i-a placut, m-am bucurat si pe moment l-am facut sa creada ca restul detaliilor nu mai conteaza, ptr ca si asa eram suparati ca ni se parea ca am plecat cu stangul. daca imi mai poate da si altcineva detalii, informatii astept cu foarte mare interes!! multumesc anticipat :D"

Noi am ales meniul nr 4, care este 1 550 000 lei anul acesta, iar anul viitor va fi cu 5% mai mult. Aranjamentul floral a zis ca ne costa in jur de 10mil. Ne-a mai intrebat daca vrem sa ne faca rost contra-cost de iluzionist, cabaret, formatie si filmat/ poze. Asta a fost in mare. Voi ce ati stabilit in prima faza cu patronul?
In legatura cu DJ-ul de care vorbeai, am vrea sa vedem si noi eventual un playlist de la o nunta la care a fost angajat. Se poate?

mica_20_2000
24.09.2008, 13:49:21
Noi am ales meniul nr 4, care este 1 550 000 lei anul acesta, iar anul viitor va fi cu 5% mai mult. Aranjamentul floral a zis ca ne costa in jur de 10mil. Ne-a mai intrebat daca vrem sa ne faca rost contra-cost de iluzionist, cabaret, formatie si filmat/ poze. Asta a fost in mare. Voi ce ati stabilit in prima faza cu patronul?
In legatura cu DJ-ul de care vorbeai, am vrea sa vedem si noi eventual un playlist de la o nunta la care a fost angajat. Se poate?[/quote]

daca vrei iti dau un nr de tel. al dj-ului si vb direct cu el.e cel mai bine. cu patronul de la restaurant am vb in felul urmator: ptr. la anu' meniul este 1600 cel mai ieftin si se va mari cu max 15%. florile nu le voi plati, imi vor face cadou aranjamentul ptr masa mirilor, aranjament facut din florile de la cununie.In rest imi vor face ornament din fructe pe mese si voi mai face eu niste nebunii ptr. mesele invitatilor. Cabaretul, magicianul si clown ptr. copii ,daca voi avea la nunta,sunt cadou din partea firmei. tot din partea firmei va fi un cadou de 10 milioane la cabinetul de spa pe care il detine sotia lui, cadou ptr nasa si fina cu impachetari cu ciocolata inainte de nunta, manichiura,pedichiura, si in ziua nuntii machiaj profesional ptr amandoua si nu mai stiu daca si coafura. ne lasa sa ne aducem noi bautura, fructele, saleuri, ornamente ptr mese. Avansul este de 45 milioane. Si daca vrem sa vb cu cameramanul pe care il stie el sa ii spunem si ne costa cam 15 milioane.I-m spus ca mai vb , sa vedem intai ce stie ala sa faca si ce ne ofera in aia 15 milioane. Cam asta a fost intelegerea ptr. prima data cand am vb cu el. sa vedem acum ca o sa ma duc iar in max. 2 saptamani sa ii dau restul de bani ( ca nu i-am dat decat 5 milioane ca sa imi rezerve data) si mai stabilim atunci ptr ca vom semna contractul.

loredana_1981
30.09.2008, 22:30:03
Raspuns pentru mica 20 2000! Nu va lasati dusi in eroare de cameramanul cu care ;lucreaza patronul de la 'ca la mama', george, daca am retinut bine...nu va ofera nimic in banii astia, filmeaza cu trepiedul, va face un montaj de tot rahatul...eu am luat teapa cu el...dar este deja prea tarziu...macar voi sa stiti, cautati pe cineva care are legatura cu televiziunea, se vede diferenta din capul locului. Si inca ceva pt fotografii gasiti pe cineva care este separat de cameraman fiindca nu v-a da importanta si fotografiilor. Spor la pregatiri!

mica_20_2000
02.10.2008, 15:30:32
Raspuns pentru mica 20 2000! Nu va lasati dusi in eroare de cameramanul cu care ;lucreaza patronul de la 'ca la mama', george, daca am retinut bine...nu va ofera nimic in banii astia, filmeaza cu trepiedul, va face un montaj de tot rahatul...eu am luat teapa cu el...dar este deja prea tarziu...macar voi sa stiti, cautati pe cineva care are legatura cu televiziunea, se vede diferenta din capul locului. Si inca ceva pt fotografii gasiti pe cineva care este separat de cameraman fiindca nu v-a da importanta si fotografiilor. Spor la pregatiri!
multumesc mult ptr sfat. am gasit oricum pe altcineva si este mult mai ieftin si face super montaj. l-am gasit prin cumnatul meu care este f. bun prieten. numai ca eu nu stiam ca filmeaza si face foto la nunti. tipul asta il are pe frate-su care este fotograf, asa ca ne-am scos!! :)) . te rog, mai spune-mi , ati mai avut alte probleme cu restaurantul? adik plati de facut suplimentar, decoratiuni nereusite, etc? orice v-a promis patronul si nu s-a tinut de cuvant. ms mult

luci_ana
02.10.2008, 17:19:18
In legatura cu DJ-ul de care vorbeai, am vrea sa vedem si noi eventual un playlist de la o nunta la care a fost angajat. Se poate?

daca vrei iti dau un nr de tel. al dj-ului si vb direct cu el.e cel mai bine. cu patronul de la restaurant am vb in felul urmator: ptr. la anu' meniul este 1600 cel mai ieftin si se va mari cu max 15%. florile nu le voi plati, imi vor face cadou aranjamentul ptr masa mirilor, aranjament facut din florile de la cununie.In rest imi vor face ornament din fructe pe mese si voi mai face eu niste nebunii ptr. mesele invitatilor. Cabaretul, magicianul si clown ptr. copii ,daca voi avea la nunta,sunt cadou din partea firmei. tot din partea firmei va fi un cadou de 10 milioane la cabinetul de spa pe care il detine sotia lui, cadou ptr nasa si fina cu impachetari cu ciocolata inainte de nunta, manichiura,pedichiura, si in ziua nuntii machiaj profesional ptr amandoua si nu mai stiu daca si coafura. ne lasa sa ne aducem noi bautura, fructele, saleuri, ornamente ptr mese. Avansul este de 45 milioane. Si daca vrem sa vb cu cameramanul pe care il stie el sa ii spunem si ne costa cam 15 milioane.I-m spus ca mai vb , sa vedem intai ce stie ala sa faca si ce ne ofera in aia 15 milioane. Cam asta a fost intelegerea ptr. prima data cand am vb cu el. sa vedem acum ca o sa ma duc iar in max. 2 saptamani sa ii dau restul de bani ( ca nu i-am dat decat 5 milioane ca sa imi rezerve data) si mai stabilim atunci ptr ca vom semna contractul.[/quote]
Astea cu CADOU DIN PARTEA LOR sa sti ca sunt platite tot de tine. Te vor unfla la meniuri, dar mie nu mi-a parut rau ca a fost spectacol.

maimuticamica
03.10.2009, 19:31:35
fetelor,
am fost week trecut la o nunta aici si am plecat putin dezamagita.
Nush ce meniu a fost 1,2,3, sau 4 dar in afara de faptul ca nunta a fost de 80 persoane si l-au impartit in doua - din cauza asta nu am avut loc de dans si dansam in grupuri mici-in partea cealalta veneau alti oameni si mancau.
Meniu ca si gust bun, dar cand primesc la peste cartofi natur, si la friptura tot natur si amestecat kaiserul ramas de la friptura #-o iar carnea de porc nefacuta[-X
Asa ca atentie.
p.s. nush ce dj a fost dar 1 ora n-am avut muzica pt ca s-a stricat statia, dupa care nu a mers microfonul sa anunte caa s-a furat mireasa=((
Trist si nu vreau sa-mi inchipui ce era in sufletele mirilor.>:D<

mitzulik
24.08.2010, 10:37:30
stie cineva intre ce preturi se incadreaza un meniu pt 2010 la acest restaurant? am o nunta luna viitoare si ma intereseaza costul meniului. multumesc anticipat.

criss_
19.11.2010, 09:45:36
nu mai e nici o miresica "de 2011" care sa faca nunta la ca la mama?:(

madalina_lazeanu
24.01.2011, 10:48:50
nu mai e nici o miresica "de 2011" care sa faca nunta la ca la mama?:(

Buna

Noi avem nunta pe 17 sept 2011 , dar in sala cea noua.
Sper sa iasa bine..

criss_
29.01.2011, 12:50:55
Buna

Noi avem nunta pe 17 sept 2011 , dar in sala cea noua.
Sper sa iasa bine..
Si noi tot la terasa facem,dar pe 10 septembrie...;))...ai fost la vreo nunta acolo?

florancce
30.01.2011, 18:38:09
si eu sunt interesata de acest restaurant, daca a fost cineva la evenimente recente-2010. Meniu, aranjamente, sala, loc de dans, aspecte generale... ma ajuta orice dataliu. multumesc anticipat.

florancce
30.01.2011, 21:25:31
multumesc mult ptr sfat. am gasit oricum pe altcineva si este mult mai ieftin si face super montaj. l-am gasit prin cumnatul meu care este f. bun prieten. numai ca eu nu stiam ca filmeaza si face foto la nunti. tipul asta il are pe frate-su care este fotograf, asa ca ne-am scos!! :)) . te rog, mai spune-mi , ati mai avut alte probleme cu restaurantul? adik plati de facut suplimentar, decoratiuni nereusite, etc? orice v-a promis patronul si nu s-a tinut de cuvant. ms mult

Loredana, Mica, astept vesti de la voi in urma evenimentului. cum a fost nunta? incantate de restaurant? patronul a fost serios, a oferit tot ce a promis? sunteti multumite de alegerea facuta? multumesc anticipat.

criss_
31.01.2011, 18:41:30
si eu sunt interesata de acest restaurant, daca a fost cineva la evenimente recente-2010. Meniu, aranjamente, sala, loc de dans, aspecte generale... ma ajuta orice dataliu. multumesc anticipat.
eu am fost in 2009 acolo,la nunta nasilor...ei au fost f multumiti si noi ca invitati,de asemenea...la meniu nu au fost pb,serviciile ospatarilor au fost ireprosabile...insa in ceea ce priveste locul de dans pot sp ca a fost cam aglomerat...acum depinde si de nr de pers invitate si ce va alegeti :restaurantul vechi sau localul cel nou!poate gasim ceva miresici care au facut nunta in 2010 aici...

mitzulik
02.02.2011, 17:24:25

am fost eu la o nunta acolo, in toamna. meniu a fost 180 lei. mancarea a fost buna, servirea ireprosabila, insa divertismentul catastrofal (contractat tot de la restaurant).muzica penibila.

criss_
02.02.2011, 19:04:42
am fost eu la o nunta acolo, in toamna. meniu a fost 180 lei. mancarea a fost buna, servirea ireprosabila, insa divertismentul catastrofal (contractat tot de la restaurant).muzica penibila.
meniul a costat 180 de lei la restaurant sau la terasa?:O...la ce muzica te referi?a cantat vreo formatie sau a fost dj?te rog mult mult sa-mi rasp...pup

mitzulik
03.02.2011, 17:14:50
meniul a costat 180 de lei la restaurant sau la terasa?:O...la ce muzica te referi?a cantat vreo formatie sau a fost dj?te rog mult mult sa-mi rasp...pup

nunta s-a tinut la terasa. din cate am inteles muzica au luat-o de la restaurant. au avut un dj si 2 solisti: el la ora 1 era rupt de beat, canta inaintea melodiei, iar ea a cantat cateva melodii populare de care n-a auzit nimeni. dj-ul a intretinut atmosfera de la 2 pana dimineata cu manele. nu vreau sa te dezamagesc, locatia mi se pare ideala pt o nunta insa divertismentul si muzica au fost groaznice.
daca te mai pot ajuta cu detalii, te rog sa ma intrebi

criss_
03.02.2011, 19:09:55
nunta s-a tinut la terasa. din cate am inteles muzica au luat-o de la restaurant. au avut un dj si 2 solisti: el la ora 1 era rupt de beat, canta inaintea melodiei, iar ea a cantat cateva melodii populare de care n-a auzit nimeni. dj-ul a intretinut atmosfera de la 2 pana dimineata cu manele. nu vreau sa te dezamagesc, locatia mi se pare ideala pt o nunta insa divertismentul si muzica au fost groaznice.
daca te mai pot ajuta cu detalii, te rog sa ma intrebi
iti multumesc mult de tot pt rasp...eu am contractat o formatie din fericire,sper sa nu ne dezamageasca,nici nu vr sa-mi imaginez prin ce au trecut saracii miri:(...imi cer scz ca te stresez cu atatea intrebari:la divertisment,presupun,ca a fost vorba de cabaret,magician,clown si...nu mai stiu:D...cum ti s-au parut?

mitzulik
05.02.2011, 09:40:31
iti multumesc mult de tot pt rasp...eu am contractat o formatie din fericire,sper sa nu ne dezamageasca,nici nu vr sa-mi imaginez prin ce au trecut saracii miri:(...imi cer scz ca te stresez cu atatea intrebari:la divertisment,presupun,ca a fost vorba de cabaret,magician,clown si...nu mai stiu:D...cum ti s-au parut?

sincer, plictisitor. au fost 4 fete care au dansat cu niste fructe in cap, un domn de o anumita etnie care s-a imbracat in clown si apoi pe la 2 s-a varuit pe fata si imita o statuie (exact aceleasi chestii pe care le vezi si la mare pe faleza), apoi mai era un fachir care se juca cu focul si mergea pe cioburi, apoi s-a asezat pe cioburi si a cerut o asistenta din public care sa se urce pe el. cam astea au fost din cate imi amintesc, lumea nu mi s-a parut incantata de prestatii. am mai fost la o nunta in 2009 la cetate si mirii au angajat o trupa de cabaret care chiar au facut show. erau 4 fete si un baiat, au avut un program de vreo 30 min (ceva samba, dans tiganesc, iar la final au dansat brasoveanca cu mirii). mie mi s-au parut profesionisti acestia in comparatie cu ce am vazut la ca la mama.

criss_
05.02.2011, 16:54:00
sincer, plictisitor. au fost 4 fete care au dansat cu niste fructe in cap, un domn de o anumita etnie care s-a imbracat in clown si apoi pe la 2 s-a varuit pe fata si imita o statuie (exact aceleasi chestii pe care le vezi si la mare pe faleza), apoi mai era un fachir care se juca cu focul si mergea pe cioburi, apoi s-a asezat pe cioburi si a cerut o asistenta din public care sa se urce pe el. cam astea au fost din cate imi amintesc, lumea nu mi s-a parut incantata de prestatii. am mai fost la o nunta in 2009 la cetate si mirii au angajat o trupa de cabaret care chiar au facut show. erau 4 fete si un baiat, au avut un program de vreo 30 min (ceva samba, dans tiganesc, iar la final au dansat brasoveanca cu mirii). mie mi s-au parut profesionisti acestia in comparatie cu ce am vazut la ca la mama.
uuuoofff...e bine de stiut...multumesc mult!!!

madalina_lazeanu
17.03.2011, 15:56:32

Buna,

Ne poti spune cati invitati au fost la nunta respectiva( aproximativ, bineinteles) si daca locul de dans a fost suficient?

multumesc!

mitzulik
27.03.2011, 17:37:48
Buna,

Ne poti spune cati invitati au fost la nunta respectiva( aproximativ, bineinteles) si daca locul de dans a fost suficient?

multumesc!

cam 100-120 persoane. era loc suficient pentru ca lumea n-a prea dansat. altfel nu as putea aprecia.

Lork
27.04.2011, 16:55:32
Buna fetelor si Hristos a inviat.
Si eu am semnat contractul cu cei de la Ca la mama pt la anu in iulie...mie mi s-a parut destul de ok...dar acum k am mai citit una alta pe aici m-am cam speriat un pic :-?, as vrea daca se poate cateva pareri de la miresici care au facut de curand nunta acolo^:)^....poate asa mai scap de emotii..va multumesc si va pup

criss_
27.04.2011, 19:02:50
Buna fetelor si Hristos a inviat.
Si eu am semnat contractul cu cei de la Ca la mama pt la anu in iulie...mie mi s-a parut destul de ok...dar acum k am mai citit una alta pe aici m-am cam speriat un pic :-?, as vrea daca se poate cateva pareri de la miresici care au facut de curand nunta acolo^:)^....poate asa mai scap de emotii..va multumesc si va pup
Adevarat a inviat!! eu voi avea nunta in sept ,dar nu am emotii deloc in privinta restaurantului,am fost la ceva nunti acolo,serviciile ospatarilor au fost ireprosabile iar mancarea ...suuuper buna!!!prima nunta anul asta la terasa (sper sa nu ma insel )va fii pe 28 mai:)...poate va intra miresica pe aici sa ne spuna cum a fost;))

Lork
27.04.2011, 21:56:42
Adevarat a inviat!! eu voi avea nunta in sept ,dar nu am emotii deloc in privinta restaurantului,am fost la ceva nunti acolo,serviciile ospatarilor au fost ireprosabile iar mancarea ...suuuper buna!!!prima nunta anul asta la terasa (sper sa nu ma insel )va fii pe 28 mai:)...poate va intra miresica pe aici sa ne spuna cum a fost;))
In privinta mancarii nu-mi fac probleme..mi-a pregatit meniul cand am semnat contractul si l-am gustat, am vazut cum arata pe farfurie, despre restaurant nici atat ca mie imi place tare mult dar am auzit ceva in leg cu surprizele din partea lor...cabaret...spectacol: ca ar fi cam de proasta calitate...nush c sa sp...eu sunt incantata si sper sa nu fiu dezamajita...Poate pana in nunta ta aflam ceva mai multe detalii de la o miresica.Spor la pregatiri

criss_
28.04.2011, 08:45:46
In privinta mancarii nu-mi fac probleme..mi-a pregatit meniul cand am semnat contractul si l-am gustat, am vazut cum arata pe farfurie, despre restaurant nici atat ca mie imi place tare mult dar am auzit ceva in leg cu surprizele din partea lor...cabaret...spectacol: ca ar fi cam de proasta calitate...nush c sa sp...eu sunt incantata si sper sa nu fiu dezamajita...Poate pana in nunta ta aflam ceva mai multe detalii de la o miresica.Spor la pregatiri
ms mult!!!parerea asta despre spectacol ti-ai format-o in urma a ceea ce ai citit aici sau ai mai auzit si de la altcineva?:Dmie cabaretul imi place(mai ales ca voi lucra impreuna cu ele la o surpriza pt invitati;)) ),iar de restul surprizelor ma pot lipsi:D...iti dai seama ca niciodata nu o sa auzi numai pareri pro:P...asa ca tot inainte:D

Lork
28.04.2011, 10:18:27
ms mult!!!parerea asta despre spectacol ti-ai format-o in urma a ceea ce ai citit aici sau ai mai auzit si de la altcineva?:Dmie cabaretul imi place(mai ales ca voi lucra impreuna cu ele la o surpriza pt invitati;)) ),iar de restul surprizelor ma pot lipsi:D...iti dai seama ca niciodata nu o sa auzi numai pareri pro:P...asa ca tot inainte:D
Este adevarat ca aici am auzit ceva de spectacol dar eu sunt optimista...imi doresc o nunta frumoasa si nu mi-o poate strica nimeni;))...pup

simonage
03.05.2011, 09:42:34
buna Lork imi poti spune si mie te rog mai multe detalii despre restaurant?Cat a costat meniul,ti-a impus un numar de invitati si alte lucruri interesante?tu cati invitati ai?cat ai dat avans?si restul de bani ii dai dupa nunta?mai erau locuri libere in luna iulie?multumesc si sper ca nu te deranjeaza atitea intrebari~!:-\:D

Lork
22.06.2011, 09:40:26
buna Lork imi poti spune si mie te rog mai multe detalii despre restaurant?Cat a costat meniul,ti-a impus un numar de invitati si alte lucruri interesante?tu cati invitati ai?cat ai dat avans?si restul de bani ii dai dupa nunta?mai erau locuri libere in luna iulie?multumesc si sper ca nu te deranjeaza atitea intrebari~!:-\:D
Buna
Pai meniul era undeva la 180 ron dar am schimbat ceva la el(mai exact cartofii la peste si friptura, am ales alti cartofi) si a ajuns la 186 ron, mi-a sp minim 110 persoane si mi-a calculat nu mai stiu cat la 100 din total ca sa dau avans.Am dat 3500 ron cand am semnat contractul, si tot atunci mi-a pregatit si meniul cap coada sa-l vad si sa-l gust (este f bun).
Eu sper din suflet sa am 110 pers daca nu nu cred ca e problema...dar platesti niste meniuri aiurea.Restul de bani ii dai dupa nunta...Sper sa mai fie locuri libere daca vrei iti dau un nr de tel si vb cu Laurentiu(patronul).
Te pup si scuze de intarzierea cu care ti-am rasp :*

simonage
03.07.2011, 10:57:24
mi-ar fi de mare ajutor nr de telefon ca cel mai bine discut cu patronul.multumesc ptr ajutor:*

simonage
03.07.2011, 10:59:22
tu de cat timp ti-ai facut rezervarea?[]

criss_
11.08.2011, 14:57:32
nici o miresica pe-aici care a avut nunta anul asta la "ca la mama"?:D

madalina_2004
27.08.2011, 18:43:21
nici o miresica pe-aici care a avut nunta anul asta la "ca la mama"?:D

Noi am fost la o nunta anul acesta la Ca la mama si totul a decurs foarte bine. Mancarea a fost buna, surprizele placute, nu ne-a deranjat absolut nimic. Miresicile care au nunta acolo n-au de ce sa-si faca griji. Nu ne-a lipsit nimc de pe masa, este loc mult de dans, sala cea noua arata superb. Mult succes!

dimaelena
08.09.2011, 08:01:56
voi ce surprize ati avut din partea localului?/

criss_
21.09.2011, 08:59:14
voi ce surprize ati avut din partea localului?/
noi am avut limuzina,hummer-ul,porumbeii,covorul rosu,iluzionistul,cabaretul,aranjamentul salii....si cam atat....cred:D

rovena22
04.11.2011, 15:41:48
buna ziua,
imi puteti spune si mie care a fost pretul meniului anul acesta sau cel de anul viitor la terasa?

rovena22
10.11.2011, 12:46:26
multumesc pentru raspuns criss :). Am vrut sa iti raspuns pe privat dar nu am putut. este un pic mai mult...
referitor la surprize vroiam sa te intreb mim-ul nu a fost plictisitor? mi se pare ca nu e locul lui la nunta si nu l-as vrea

rovena22
11.11.2011, 12:05:48
Criss am nunta anul viitor in iunie la acest restaurant. Am semnat contractul anul acesta in ianuarie parca si din ce imi aduc aminte stiu ca era vorba si de un mim. Am vazut ceva si pe site-ul lor.Imi poti spune ceva si de meniu? Ati avut ceva probleme?

criss_
09.08.2012, 11:32:51
Criss am nunta anul viitor in iunie la acest restaurant. Am semnat contractul anul acesta in ianuarie parca si din ce imi aduc aminte stiu ca era vorba si de un mim. Am vazut ceva si pe site-ul lor.Imi poti spune ceva si de meniu? Ati avut ceva probleme?

cum a fost pana la urma?ai fost multumita?:)