PDA

Versiunea completa : Demetrios

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

alecsa
28.07.2006, 21:47:05
site-ul demetrios au si preturi afisate, rochiile sunt aduse din Germania

geoo
29.07.2006, 01:03:33
site-ul demetrios au si preturi afisate, rochiile sunt aduse din Germania

iti multumesc pentru site. La mine nu pot sa deschid colectia 2006:(((

alecsa
29.07.2006, 21:16:13
da, intr-adevar, colectia 2006 nu se deschide! pacat, dar poate in scurt timp vor actualiza site-ul!

succes in continuare

geoo
29.07.2006, 21:55:09
da, intr-adevar, colectia 2006 nu se deschide! pacat, dar poate in scurt timp vor actualiza site-ul!

succes in continuare

credeam k numai la mine e o problema! Sper sa reactualizeze site-ul. Ar fi dragut! Eu nu stiam de site-ul asta dar am vazut modele dragute. :)

tinuta
30.07.2006, 17:55:10
Buna! Intereseaza pe cineva o rochita Demetrios, cumparata in Spania cu 1350€, marimea 38-40? Vreau sa o vind dupa nunta cu 600€ si sa cumpar alta in Romania pentru nunta din Spania...

tinuta
30.07.2006, 17:56:15
E rochia din poza. Nu se vede foarte bine aici, dar pot trimite o poza mai mare.

geoo
31.07.2006, 00:17:33
E rochia din poza. Nu se vede foarte bine aici, dar pot trimite o poza mai mare.

e din colectia 2005??

simona_n_77
31.07.2006, 12:03:15
buna.eu stiu de demetrios de pe site ul lor oficial si credeam k in romania doar cei de la mariajlux le aduc.credeti k e diferenta mare de pret intre cei de la mariajlux si cei de pe site ul mai sus mentionat?mi am facut programare la mariaj lux k pana acum nu am gasit nimik care sa imi placa si nici nu prea am avut timp.sper sa gasesc pe stoc ceva.asa ..mi s a spus k dureaza vreo 4 luni pana aduc o rochie dak fac comanda.a mai luat cineva de acolo rochie?incep sa fiu ingrijorata:))

alecsa
31.07.2006, 17:01:36
buna.eu stiu de demetrios de pe site ul lor oficial si credeam k in romania doar cei de la mariajlux le aduc.credeti k e diferenta mare de pret intre cei de la mariajlux si cei de pe site ul mai sus mentionat?mi am facut programare la mariaj lux k pana acum nu am gasit nimik care sa imi placa si nici nu prea am avut timp.sper sa gasesc pe stoc ceva.asa ..mi s a spus k dureaza vreo 4 luni pana aduc o rochie dak fac comanda.a mai luat cineva de acolo rochie?incep sa fiu ingrijorata:))

buna simona. si eu m-am interesat de mariaj lux. am avut o prietena care si-a cumparat o rochie de acolo. a durat in jur de 3 luni pana i-a adus-o, plus modificarile -cam in 4 luni a fost gata. la preturi sunt cam piperati, insa pe site-ul mai sus citat preturile difera ffff mult de cele practicate de mariaj lux. o sa vezi diferenta. eu am nunta la anul si am gasit o rochie superba la mariaj lux care din pacate pe al doilea site gasit nu este. imi e frik sincer sa-mi fac o programare la ML pt ca cine stie ce pret are.

tu cand te duci? daca te-as ruga ceva..... poti sa intrebi cat costa rochia cu codul 4224? m-ai ajuta ffff mult. daca ma duc si o probez si imi vine super bine, dar costa enorm -ma astept de altfel la asta -cred ca innebunesc. macar, asa, am o parere si sa ma mai gandesc. succes!!!

cu drag alecsa

alecsa
31.07.2006, 17:06:20
buna simona. si eu m-am interesat de mariaj lux. am avut o prietena care si-a cumparat o rochie de acolo. a durat in jur de 3 luni pana i-a adus-o, plus modificarile -cam in 4 luni a fost gata. la preturi sunt cam piperati, insa pe site-ul mai sus citat preturile difera ffff mult de cele practicate de mariaj lux. o sa vezi diferenta. eu am nunta la anul si am gasit o rochie superba la mariaj lux care din pacate pe al doilea site gasit nu este. imi e frik sincer sa-mi fac o programare la ML pt ca cine stie ce pret are.

tu cand te duci? daca te-as ruga ceva..... poti sa intrebi cat costa rochia cu codul 4224? m-ai ajuta ffff mult. daca ma duc si o probez si imi vine super bine, dar costa enorm -ma astept de altfel la asta -cred ca innebunesc. macar, asa, am o parere si sa ma mai gandesc. succes!!!

cu drag alecsa

PS: rochia 4224 este cea din imaginea avatar

oanacostea
31.07.2006, 21:24:00
nu imi spui te rog si mie site-ul unde ai gasit modelu 4224 ca si eu am vazut la cineva rochia asta in poza si nu stiam de unde are pozele
mersi mult............

alecsa
01.08.2006, 01:07:57
nu imi spui te rog si mie site-ul unde ai gasit modelu 4224 ca si eu am vazut la cineva rochia asta in poza si nu stiam de unde are pozele
mersi mult............

rochia cu codul 4224 este o rochie demetrios si se gaseste pe site-ul mariajlux.ro, dar nu are pret afisat. iar pe site-ul demetrios.****** nu exista modelul. daca o gasesti cumva pe alte site-uri te rog trimite-mi un mesaj cu pretul. merci anticipat

alecsa

simona_n_77
02.08.2006, 08:47:30
buna.alecsa.ma interesez si iti spun.in weekend sau la inceputul saptamanii viitoare.dupa cum arata..cred k in jur de 1100..dar e doar o parere...o sa vedem dak am nimerit sau nu:)).da,e adevarat k dureaza cateva luni(mi au zis k vreo 4 luni) dak vrei sa faci comanda,dar mai au si pe stoc destule.eu am nunta pe 3 septembrie(mai am doar vreo luna) asa k voi incerca sa gasesc ceva de pe stoc.am fost si la cei de la novias(rochii pronovias)..au preturi mai mari..aveam 3 modele preferate si cea mai iefina era aproape 1300 euro,una 1800 si una 2400.am ramas mirata...mi se pare enorm.

oanacostea
02.08.2006, 20:54:12
daca aflati peretul al modelul 4224 sa imi ziceti si mie pt ca sunt curioasa
multumesc

DiVa
02.08.2006, 20:55:12
eu mi-am luat de la ML, de la demetrios, rochia pentru cununia civila, care este tot de mireasa numai ca are nuante de roz iar corsetul este tot cu roz. m-a costat 48 de mil. iar rochia de mireasa care mi-a placut cel mai mult este cea din imagine. ceea ce m-a oprit si m-a facut sa ma gandesc mai bine daca sa o iau sau nu au fost cei de la pronovias, unde sincera sa fiu nu ma asteptat sa gasesc cine stie ce, dar m-am inselat.\:D/ asa ca mai astept pana in decembrie cand vine si colectia 2007 de la pronovias pana sa iau o hotarare ferma.

simona_n_77
03.08.2006, 14:18:43
buna DiVa.problema cu pronovias e k au doar rochii nr.44 p stoc,iar cea p care o voiam eu (una din cele 3) nici macar nr acela nu il aveau.mi au zis k pot plati un avans si o aduc in minim minimorum 3 sapt(curierat rapid,normal dureaza 4 luni) p cea care o voiam eu,nr 46.dar cum as putea face comanda la o rochie p care nici macar p umeras sau manechin nu o pot vedea?sa vad si eu materialul..macar atat..c sa mai zic d probat...

alecsa
03.08.2006, 17:59:50
buna.alecsa.ma interesez si iti spun.in weekend sau la inceputul saptamanii viitoare.dupa cum arata..cred k in jur de 1100..dar e doar o parere...o sa vedem dak am nimerit sau nu:)).da,e adevarat k dureaza cateva luni(mi au zis k vreo 4 luni) dak vrei sa faci comanda,dar mai au si pe stoc destule.eu am nunta pe 3 septembrie(mai am doar vreo luna) asa k voi incerca sa gasesc ceva de pe stoc.am fost si la cei de la novias(rochii pronovias)..au preturi mai mari..aveam 3 modele preferate si cea mai iefina era aproape 1300 euro,una 1800 si una 2400.am ramas mirata...mi se pare enorm.

buna simona. merci mult mult de tot. nici nu stiu ce sa fac! m-am tot gandit la rochita de la demetrios 4224....dar daca are un pret astronomic.... mama mi-a zis ca ar merita sa dau 1100-1200, dar mai mult sincer n-as da. totusi e nunta mea, nunta de vis, dar e prea mult. si cand incepi sa pui la socoteala si celelalte cheltuieli...
sa vedem ce afli tu in legatura cu pretul. oricum as vrea sa ma duc macar sa o probez sa-mi fac o idee, dar asta dupa ce aflu ceva de la tine. merci inca o data.

in legatura cu rochitele de la pronovis...hmmm...cam piperate. daca ti-o iei poate poti sa o vinzi dupa, si iti mai scoti din cheltuiala. oricum si eu am de gand s-o vand pt ca daca o tin se ingalbeneste si totusi...te imbraci o data cu ea!

te pup

alecsa

DiVa
03.08.2006, 19:23:47
buna DiVa.problema cu pronovias e k au doar rochii nr.44 p stoc,iar cea p care o voiam eu (una din cele 3) nici macar nr acela nu il aveau.mi au zis k pot plati un avans si o aduc in minim minimorum 3 sapt(curierat rapid,normal dureaza 4 luni) p cea care o voiam eu,nr 46.dar cum as putea face comanda la o rochie p care nici macar p umeras sau manechin nu o pot vedea?sa vad si eu materialul..macar atat..c sa mai zic d probat...
eu am fost acum 2 zile la pronovias si aveau si marimi mai mici...parerea mea este sa te mai duci pe acolo si sa vezi ce au mai adus, pentru ca mie personal mi s-a intamplat sa nu imi placa rochia in poza si nici pe umeras...dar cand m-am imbracat...wow..a fost altceva. trebuie sa recunosc ca marimea lor cea mai mica imi este putin mare dar am timp sa o comand.

alecsa
04.08.2006, 00:33:55
mai fetelor, rochiile de la pronovias sunt SUPERBE! iar unele cel putin.... SUUUUPERBEEEEE!

MERCIC DE INFORMATIE!

buretzica
04.08.2006, 08:14:18

succes in continuare

EU AM REUSIT SA DESCHID COLECTIA 2006 DE LA MODELUL 8 LA 34 INCLUSIV

sia
04.08.2006, 15:56:01
EU AM REUSIT SA DESCHID COLECTIA 2006 DE LA MODELUL 8 LA 34 INCLUSIV

Puteti incerca sa va uitati nsi pe site-ul www.*************.ro (http://www.*************.ro) la furnizori - rochii de mireasa este o firma Glamour Atelier , eu acolo mi-am facut si rochia de mireasa si cea de cununie si mi-au iesit super,fac orice model si au niste materiale deosebite,sun t mult mai ieftine decat in Bucuresti!Succes si sa-mi spuneti si mie ce parere aveti,plssss!!!

mam
04.08.2006, 16:04:01
buna! daca va plac atat de mult rochitzele demetrios, puteti pur si simplu sa le faceti pe comanda, sunt multe ateliere ptr rochii de mireasa si sigur ca nu va va costa la fel de mult ca originalul! in plus puteti sa ii faceti modificari si sa o faceti exact cum v-o doriti! pupici, mam

sophisticated
04.08.2006, 17:42:01
Eu am avut nunta pe data de 2 iulie la Casa Doina. A fost o petrecere coolll!!
Rochia de mireasa a fost Demetrios - Mariajelux si de asemenea am mers de mai multe ori la probe pt. ca in final sa gasesc ceea ce mi-am dorit!
Rochia este superba si a fost admirata la superlativ de catre invitati!
Bafta!

demonizza
04.08.2006, 17:48:04
Eu am avut nunta pe data de 2 iulie la Casa Doina. A fost o petrecere coolll!!
Rochia de mireasa a fost Demetrios - Mariajelux si de asemenea am mers de mai multe ori la probe pt. ca in final sa gasesc ceea ce mi-am dorit!
Rochia este superba si a fost admirata la superlativ de catre invitati!
Bafta!

hmmm...shi nu meritam shi noi nishte poze???
:*

cecilia
05.08.2006, 07:48:20
eu mi-am luat de la ML, de la demetrios, rochia pentru cununia civila, care este tot de mireasa numai ca are nuante de roz iar corsetul este tot cu roz. m-a costat 48 de mil. iar rochia de mireasa care mi-a placut cel mai mult este cea din imagine. ceea ce m-a oprit si m-a facut sa ma gandesc mai bine daca sa o iau sau nu au fost cei de la pronovias, unde sincera sa fiu nu ma asteptat sa gasesc cine stie ce, dar m-am inselat.\:D/ asa ca mai astept pana in decembrie cand vine si colectia 2007 de la pronovias pana sa iau o hotarare ferma.
Pai eu am avut rochia de la pronovias si ai grija ca nu mai aduc colectia veche.Adica am vrut sa vad catalogul din 2005 si au zis ca nu se mai fabrica.Pupic.

simona_n_77
07.08.2006, 09:08:40
ideea e k nu comand ceva care costa enorm fara macar sa o vad p umeras.nu o aveau deloc p stoc.

simona_n_77
07.08.2006, 09:16:28
vezi k dureaza si acolo o gramada d timp pana le aduc si mie mi s au parut mai scumpe ca cele d la demetrios.in afar d asta...s au comportat destul d aiurea si mai proba cine proba p acolo(n ati vrea sa stiti cine) si am fugit ...:).
modelul ala 4224 costa 57 mil,dar mi s a spus k nu mai au p stoc,k e una din rochiile care s vand cel mai rpd si k doar la comanda s aduce,pt k ei pana in decembrie nu mai primesc nimik fara comanda pt k atunci va veni noua colectie.
eu mi am luat d la ei.o sa caut codul p net caci nu il stiu acum..
cat despre crearea unui model demetrios la o casa d moda..e imposibil sa iasa la fel.pt k materialele sunt d exceptie,iar broderiile acealea...hmmm...no comment.merita probata o rochie(cel putin una d acolo) d la demetrios si apoi nu cred k iti vei mai dori altceva...eu am cautat,am vazut,am probat tot felul...dar...nimic nu s a comparat cu cele d acolo.

alecsa
07.08.2006, 13:03:38
vezi k dureaza si acolo o gramada d timp pana le aduc si mie mi s au parut mai scumpe ca cele d la demetrios.in afar d asta...s au comportat destul d aiurea si mai proba cine proba p acolo(n ati vrea sa stiti cine) si am fugit ...:).
modelul ala 4224 costa 57 mil,dar mi s a spus k nu mai au p stoc,k e una din rochiile care s vand cel mai rpd si k doar la comanda s aduce,pt k ei pana in decembrie nu mai primesc nimik fara comanda pt k atunci va veni noua colectie.
cat despre crearea unui model demetrios la o casa d moda..e imposibil sa iasa la fel.pt k materialele sunt d exceptie,iar broderiile acealea...hmmm...no comment.merita probata o rochie(cel putin una d acolo) d la demetrios si apoi nu cred k iti vei mai dori altceva...eu am cautat,am vazut,am probat tot felul...dar...nimic nu s a comparat cu cele d acolo.

buna simona si merci mult de informatie. sunt un pic in deriva acum. nu stiu ce sa fac in legatura cu modelul 4224. e fff dragut dar un pic cam scump 57mil. totusi sa vad si colectia noua, dar daca ai spus ca nu e pe stoc 4224....hmmm ...vroiam sa o si probez. sunt dezamagita si de calul balan unde voriam sa organizez masa -e jalnic, nu-l deschid decat pt nunti si e fffff jalnic. ma orientez acum spre triumf casa taraneasca. am auzit ca meniul pt nunta ar fi in jur de 170 ROn fara bauturi. dar o sa ma duc sa ma interesez.

merci inca o data pt informatie

pupici, alecsa

alecsa
07.08.2006, 13:19:55
Pai eu am avut rochia de la pronovias si ai grija ca nu mai aduc colectia veche.Adica am vrut sa vad catalogul din 2005 si au zis ca nu se mai fabrica.Pupic.

buna cecilia. am vazut pozele de la nunta ta -sunt superbe si la fel! felicitari si casa de piatra.

am si eu o intrebare: tu unde ai organizat masa? si cat a costat meniul? merci mult de tot.

casa de piatra inca o data si multa multa iubire sa va inconjoare!

cecilia
07.08.2006, 20:22:38
buna cecilia. am vazut pozele de la nunta ta -sunt superbe si la fel! felicitari si casa de piatra.

am si eu o intrebare: tu unde ai organizat masa? si cat a costat meniul? merci mult de tot.

casa de piatra inca o data si multa multa iubire sa va inconjoare!
Multumesc frumos.Restaurantul se numeste Casa Doina,dar nu este vorba de cel de pe Kiseleff,ci de cel de la hotel Parc.Merita sa te duci sa il vezi,este pe Bd Expozitiei.Nu m-am lamurit exact daca sunt aceiasi patroni ca la celelalt sau e o franciza ceva.Oricum,meniul a fost asa:52 euro mancarea(meniul traditional)+2 euro taxa de buson ca sa pot aduce eu orice bautura.Conditia ca sa nu platim si chirie a fost 6 euro/pers un pachet de aranjare a salii,care cuprindea aranjare scaune si mese cu huse,aranjament floral pe fiecare masa,aranjamentul floral al mesei mirilor.Am preferat sa il luam ca sa scapam de chirie ca oricum am fi dat niste bani pe aranjarea salii.Ar mai fi cerut ei si taxa de exclusivitate pt terasa,care e f mare si frumoasa,dar am fost atenti fata de tipa cu care am negociat,si am luat-o cu binisorul,ca nu e normal sa platim si pt asta,si ne-a scutit.Cam asta ar fi.Daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere.Pupicutz.

buretzica
07.08.2006, 21:45:27
Multumesc frumos.Restaurantul se numeste Casa Doina,dar nu este vorba de cel de pe Kiseleff,ci de cel de la hotel Parc.Merita sa te duci sa il vezi,este pe Bd Expozitiei.Nu m-am lamurit exact daca sunt aceiasi patroni ca la celelalt sau e o franciza ceva.Oricum,meniul a fost asa:52 euro mancarea(meniul traditional)+2 euro taxa de buson ca sa pot aduce eu orice bautura.Conditia ca sa nu platim si chirie a fost 6 euro/pers un pachet de aranjare a salii,care cuprindea aranjare scaune si mese cu huse,aranjament floral pe fiecare masa,aranjamentul floral al mesei mirilor.Am preferat sa il luam ca sa scapam de chirie ca oricum am fi dat niste bani pe aranjarea salii.Ar mai fi cerut ei si taxa de exclusivitate pt terasa,care e f mare si frumoasa,dar am fost atenti fata de tipa cu care am negociat,si am luat-o cu binisorul,ca nu e normal sa platim si pt asta,si ne-a scutit.Cam asta ar fi.Daca mai ai intrebari cu cea mai mare placere.Pupicutz.

casa de piatra! cecilia,
no comment. totul a fost minunat
ai aratat splendid,

cecilia
07.08.2006, 21:58:24
Multumesc frumos buretzica,esti o dulce!Sa ai o nunta de vis!

alecsa
07.08.2006, 23:34:12

merci de informatie cecilia. intr-adevar arata superb restaurantul ,exact pe gustul meu! mai am o intrebare: bautura cat te-a costat? si daca imi poti da si mie o idee de bauturi -tu ce ai servit la masa? merci inca o data!

pupici si ai aratat superb la nunta! o adevarata printesa!

bubu
08.08.2006, 08:22:16
Felicitari,Cecilia!ai fost f frumoasa . casa de piatra si numai bucurii!>:D<

buretzica
08.08.2006, 12:00:42
Multumesc frumos buretzica,esti o dulce!Sa ai o nunta de vis!
multumesc, multumesc. abia astept

cecilia
09.08.2006, 08:12:22
Multumesc frumos bubu!
Pt alecsa:La intrebarea cu pretul bauturilor nu as putea sa iti dau un raspuns f sigur,nu am tinut o evidenta f stricta.Oricum in jur de 60 de milioane pt 123 pers.Dar am exagerat pt ca ne-a ramas f multa.Stresati sa nu ramanem fara...sa evitam faze penibile...am luat multa lol.E bine ca acum daca vreau sa beau sigur am de unde sa aleg loool.Au fost asa:aperitive-whisky Jack Daniels,vodka,martini,gin tonic,campari orange,crema de whisky.Vin alb sec(sauvignon blanc de jidvei)si rosu(un murfatlar demidulce parca,nu mai stiu exact).Sucuri:cola,fanta,apa tonica,apa min,apa plata,suc natural de portocale si de alte fructe.Cafea,sampanie.Cam atat cred.A trebuit sa pun accentul pe aperitive,pt ca primirea a avut loc pe terasa,acolo am stat o ora jumate si a fost un bar de unde lumea se ducea si comanda de baut.Pupicutz.

oanacostea
09.08.2006, 11:54:37
felicitari ai avut o nunta ca in povesti............casa de piatra si asteptam poze de la botez:)))))))

Alynutza
24.08.2006, 15:00:18
asa este...eu am probat 4 rochii la Demetrios....si am ramas indragostita de una...si m-am intors la 5 min dupa ce am plecat din magazin...ca sa o mai probez o data....si o sa o port la nunta \:D/...si intr-adevar materialele sunt superbe.pupici.

DiVa
25.08.2006, 23:44:53
stiu...din octombrie au zis ca nu mai aduc coectia 2006 si daia mi-au zis sa vin in septembrie,ca o sa aiba si ceva din 2007 si pot sa comand si din colectia 2006. sincera sa fiu imi e cam frica sa imi iau rochia din septembrie pentru iulie 2007, dar ce ma fac daca decat aia mi-a placut pana acum :((

cecilia
26.08.2006, 23:02:45
stiu...din octombrie au zis ca nu mai aduc coectia 2006 si daia mi-au zis sa vin in septembrie,ca o sa aiba si ceva din 2007 si pot sa comand si din colectia 2006. sincera sa fiu imi e cam frica sa imi iau rochia din septembrie pentru iulie 2007, dar ce ma fac daca decat aia mi-a placut pana acum :((
Pai stiu eu ce sa zic...daca zici tu ca aia ti-a placut atunci decat sa iti para rau dupa aia...dar vezi ca s-ar putea sa aiba deja catalog pe 2007 si poate iti face vreuna cu ochiul.Daca nu,poti sa o comanzi pe cea care ti-a placut la urma urmei.Doar nu s-o ingalbeni pana in iulie.Pupic.

mireasa
28.08.2006, 09:33:27
Hello, Numele Meu Este Roxana, Am Nunta Pe 5 Noiembrie, Inca Nu Mi-am Cumparat Rochia......am Vazut Pe Net Toate Site-urile Cu Rochii Care Exista, Cele Mai Frumoase Mi S-au Parut La Demetrios, Poate Sa-mi Spuna Si Mie Cineva Mai Exact Unde Este, Am Cautat Kiseleff 31 Si Acolo Era O Vila Pe Care Scria Boutiq..nu Stiu Ce...nimic De Mariaj Lux.....ma Poate Indruma Cineva?....multumesc Anticipat Si Spor La Cautari Si Pregatiri.

DiVa
28.08.2006, 15:27:44
Hello, Numele Meu Este Roxana, Am Nunta Pe 5 Noiembrie, Inca Nu Mi-am Cumparat Rochia......am Vazut Pe Net Toate Site-urile Cu Rochii Care Exista, Cele Mai Frumoase Mi S-au Parut La Demetrios, Poate Sa-mi Spuna Si Mie Cineva Mai Exact Unde Este, Am Cautat Kiseleff 31 Si Acolo Era O Vila Pe Care Scria Boutiq..nu Stiu Ce...nimic De Mariaj Lux.....ma Poate Indruma Cineva?....multumesc Anticipat Si Spor La Cautari Si Pregatiri.
pe vila scrie ANATOLIAN CARPET din cate imi aduc eu aminte....si e a doua strada pe dreapta cum vii pe kisseleff de la arcul de triumf spre victoriei....strade se numeste mahatma ghandi...sigur o gasesti. succes :)

Nicoletta
01.09.2006, 22:38:16
DRAGA ALECSA, AM ACCESAT SI EU SITE-UL DEMETRIOS.******, DAR NU AM VAZUT PRETURILE DIN PACATE:-\ ... CUM LE POT AFLA, TININD CONT CA NU SUNT IN TARA, SI NU AM ACEES DIRECT LA MAGAZIN.
IAR ROCHIILE MINUNATE DE PE SITE UNDE MAI EXACT LE GASESC IN ROMANIA, DOAR LA MARIAJLUX SAU SI IN ALTA PARTE (FAC EI COMANDA DIN GERMANIA, SAU AU EI DEJA MODELELE). STIU CA TI-AM PUS O MIE DE INTREBARI #:-S DAR SE PARE CA ESTI SINGURA CARE ESTI IN MASURA SA-MI OFERE ACESTE INFORMATII :-p TE PUP SI ASTEPT CU NERABDARE RASPUNS.:-SS

Nicoletta
01.09.2006, 22:57:17
AM DESCOPERIT PRETURILE, UNDEVA SUS, SCRISE MIC....:)>- MAI RAMANE SA PRIMESC RASPUNS LA CELELALTE INTREBARI...[-o< PUPICI!

alecsa
01.09.2006, 23:14:03
AM DESCOPERIT PRETURILE, UNDEVA SUS, SCRISE MIC....:)>- MAI RAMANE SA PRIMESC RASPUNS LA CELELALTE INTREBARI...[-o< PUPICI!

buna nicoleta. din cate am aflat numai mariaj lux este distribuitor unic pe romania de rochii demetrios. iar preturile la ei sunt destul de piperate. adica un model pe care l-am vazut in germania anul asta era 980E (vestitul model nr 4224), aici acelasi model era 53mil....:-SS :O :O si acum imi pare rau ca nu mi-am cumparat-o dar asta e....:(

pe site, din cate am inteles, arata preturi destul de rezonabile, dar cred ca tb sa suni si sa faci comanda. pana acum nu am sunat, dar cand ma mobilizez putin, am sa sun sa intreb. am vazut ca au si nr de mobil pt romania. banuiesc ca ar trebui sa aiba vreun magazin ceva, ca doar nu poti comanda fara sa vezi in realitate sau macar sa probezi!

mai mult de atat nu pot sa-ti spun, ca nu stiu. magazine demetrios sunt si in SUA, grecia, -sigur, pt ca designer-ul este grec -e chiar magazin in atena, in germania e in goettingen -sigur, acolo am intrat eu! intra pe site-ul lor principal demetriosbride.com si vezi exact in ce tari au magazine!

florentina1
14.09.2006, 21:07:45
si eu am avut rochie de la demetrios:grouphug:;-)

lic
17.09.2006, 15:10:27
Cecilia, eu am nunta in iunie la Hotel Parc, la sala Terra. Te rog sa imi spui si mie cu cine ai vorbit si negociat? Pozele de la nunta ta sunt superbe. Felicitari. Tu prin cine ai facut arcada de flori si cat te-a costat? Si pachete speciale nu ai fost obligata sa iei doua pentru a nu mai plati chiria? taxa de buson se considera pachet? Multumesc mult pentru informatii si.....Casa de piatra

ALEX21A
17.09.2006, 17:32:41
fetelor,aveti idee in ce tara e cel mai ieftin sa achizitionezi o rochie demetrios?

alecsa
18.09.2006, 16:33:42
fetelor,aveti idee in ce tara e cel mai ieftin sa achizitionezi o rochie demetrios?

matusa mea pleaca saptamana asta in germania la gottingen, unde este un magazin cu rochii demetrios. o sa o rog sa se intereseze de preturi pt niste modele alese de mine, si va anunt si pe voi, tot la acest subiect. te intereseaza ceva in mod special? pot sa o rog sa se uite de pret.

ALEX21A
18.09.2006, 16:55:50
matusa mea pleaca saptamana asta in germania la gottingen, unde este un magazin cu rochii demetrios. o sa o rog sa se intereseze de preturi pt niste modele alese de mine, si va anunt si pe voi, tot la acest subiect. te intereseaza ceva in mod special? pot sa o rog sa se uite de pret.
nu ma interes ceva in mod special....ci preturi...sunt mai ieftine ca la noi??........eu am fost plecata vara asta,dar nu mi am facut timp sa ma uit dupa rochii:( :(

alecsa
18.09.2006, 17:50:35
nu ma interes ceva in mod special....ci preturi...sunt mai ieftine ca la noi??........eu am fost plecata vara asta,dar nu mi am facut timp sa ma uit dupa rochii:( :(

sunt categoric mai ieftine. un model care aici costa 1500E, afara era 1200E

monica_rescued
21.09.2006, 00:25:03

Eu iti sugerez sa nu te grabesti,adica ai timp destul....eu ma grabeam pt ca nu puteam sa vin in tara pana la nunta.....si acuma ii dau surorii mele un model de corset(ca vreau sa imi fac altul) sa mi-l faca la o croitoreasa care face fain si nu cere mult,si nu ma preocup deloc...dar sincer,daca ma gandesc bine,as fi asteptat si pana vara viitoare pt rochie....as fi luat-o si cu 2 saptamani inainte de nunta...sunt sigura ca as fi gasit ceva....adica nu te stresa degeaba pana acuma,relaxeaza-te,ai sa vezi ca vei gasi ceva pe plac....iti sugerez sa te apuci de cautat din ianuarie...si cu calm....ca ai timp....;-)

ionelausa
21.09.2006, 00:34:38
fetelor aveti dreptate rochiile Demetrios sunt frumoase....dar nu e ceea ce se vede pe net.....credeti-ma.....am incercat rochite Demetrios care mi-au placut pe net dar in realitate.......sunt altfel. si nu stiu care sunt preturile in europa la aceste rochite dar aici in state sunt undeva intre 700-1200$ dar nu mai mult se atat.
P.S. sfatul meu: nu va comandati rochie de pe net ( trebuie neaparat vazute si incercate inainte)
pupici

cecilia
26.09.2006, 03:44:20
Cecilia, eu am nunta in iunie la Hotel Parc, la sala Terra. Te rog sa imi spui si mie cu cine ai vorbit si negociat? Pozele de la nunta ta sunt superbe. Felicitari. Tu prin cine ai facut arcada de flori si cat te-a costat? Si pachete speciale nu ai fost obligata sa iei doua pentru a nu mai plati chiria? taxa de buson se considera pachet? Multumesc mult pentru informatii si.....Casa de piatra
foarte dragutz la Terra felicitari pt alegere.am negociat cu dna Mariana Dedu si intr-adevar ca sa nu platesti chiria trebuie sa iti alegi 2 pachete SAU pe cel mare de 6 euro.adica eu am procedat asa:am ales pachetul de 6 euro care contine aranjarea salii,pt ca oricum apelam la cineva pt huse.asa a fost mai simplu,am luat pachetul asta si am scapat de chirie si de aranjare dintr-un foc.arcada am facut-o la floraria cu care am lucrat si a costat vreu 8 milioane.taxa de buson nu se considera pachet din pacate.si un pont:daca esti atenta fata de negociator,devine mai maleabil,intelegi?pupicutz.

albinuta
29.09.2006, 15:16:03
site-ul de care vorbiti are si date de contact??

alecsa
29.09.2006, 16:24:21
site-ul de care vorbiti are si date de contact??

daca vb despre demetrios.******, cand il accesezi, ai o fereastra chiar la mijloc cu nr de telef din romania si din germania

albinuta
01.10.2006, 20:23:53
am incercat sa mai intru pe demetrios.****** si nu mai merge....:-\

alecsa
02.10.2006, 10:27:55
da, intr-adevar, si eu am incercat sa accesel site-ul si nu mai merge. poate e o problema temporara! cine stie! pacat, ca aveau niste rochitze tare dragutzele si la preturi sub 1100E:((

albinuta
02.10.2006, 13:54:02
are cineva nr lor de tel? (ma refer la site-ul www.demetrios.******)

buretzica
02.10.2006, 16:09:48
eu am reusit sa intru pe site, intr-adevar colectia 2006 se vede de la rochitza nr opt pana la rochitza nr 11

alecsa
02.10.2006, 17:07:57
am reusit sa intru pe site-ul cu pricina. atasez in continuare poze cu rochitze din colectia 2006

alecsa
02.10.2006, 17:10:20
...tot din colectia 2006....

alecsa
02.10.2006, 17:13:48
.......tot din colectia 2006......

alecsa
02.10.2006, 18:03:49
colectia 2005 de pe respectivul site

alecsa
02.10.2006, 18:06:11
tot din colectia 2005

alecsa
02.10.2006, 18:11:17
si inca alte cateva modele

alecsa
02.10.2006, 18:12:27
si ultimul model din colectia 2005

teodoramaria
02.10.2006, 18:56:54
Am patit si eu la fel cu site-ul demetrios .******. Aveti rabdare ca sa-l deschideti . Vedeti ca va cere sa aveti adobe pt a il putea vizualiza.
Aaaaa, si apasati in dreptul sagetelelor dreapta si nu al cuvantului inainte .
Sau , mai incercati si pe http://demetrios.3x.ro/

E aceelasi .
Dar care e procedura cu rochiile ? In I rand , sunt mai ieftine decat la Mariajlux ? Si le comanzi prin telefon model + marime sau poti sa le vezi /probezi undeva in Bucuresti ? a intrebat cineva ??

melinda
03.10.2006, 16:28:55
Clar sunt mai ieftine decât la Mariajlux! Prietena surorii mele a fost la Mariajlux, și mi-a spus că cea mai ieftină este 1200 de Euro!
Ar mai fi varianta cu croitoreasa! Dar și asta cred că va pica, pentru că prietena mea, care s-a mărit anul acesta, găsise un model la magazinul Novias - pe care de altfel și la cumpărat până la urmă - 1300 de euro! Când i l-a arătat croitoresei, acesta i-a spus că nu era vorba de model, care este destul de simplu, ci de material, rochia fiind o combinație de tafta cu organza,și de aplicația de pe rochiță! I-a recomandat să încerce la Levintza, dar ajungea să o coste la fel ca la magazin!
De fapt, problema nu este modelul, indiferent că vorbim de Demetrios, Cosmobella sau Novias, ci materialele și aplicațiile folosite de ei!
Eu mă apuc să strâng bani și să încerc să îi contactez pe cei care au acest site!
Acesta este modelul care mi-a plăcut cel mai mult!:x

alecsa
03.10.2006, 17:22:14
mai atasez cateva modele din colectia 2006 de pe site-ul cu pricina care nu s-au putut deschide altadata

alecsa
03.10.2006, 17:25:17
mai e un model f dragutz din colectia 2006 (nr 4) dar nu pot sa-l salvez pe site pt ca oricat l-as micsora, tot nu-l accepta. o sa mai incerc!

alecsa
03.10.2006, 17:27:00
si eu o sa sun zilele astea sa vad ce-mi spune la telefon, daca le au si spre prezentare, pt ca e destul de riscant sa comanzi ceva, eventual sa platesti inainte si sa te trezesti cu ditamai surpriza -fara rochie si cu banii luati, sau cine stie ce porcarie de model. va tin la curent, sunt tare curioasa!

teodoramaria
03.10.2006, 19:43:55
Da , alecsa, chiar te rog sa ne tii la curent ce iti spun cei cu rochii Demetrios despre modalitatile de cumparare , probare ....

alecsa
03.10.2006, 22:48:29
Da , alecsa, chiar te rog sa ne tii la curent ce iti spun cei cu rochii Demetrios despre modalitatile de cumparare , probare ....

ok, pana la sf saptamanii o sa sun. il pun pe iubi sa sune pt ca ma gandesc ca daca aude voce de femeie, in caz ca raspunde un barbat, sa nu ma ia peste picior, cum se intampla de obicei cand aud voci de femei la telefon:-L :-L :-L

monica_rescued
04.10.2006, 12:13:39
Eu zic ca daca ai pe cineva in strainatate si iti poate cumpara materialele necesare si stii o croitoreasa buna,iesi f ieftin.Adica par scumpe unele meteriale,mai ales la firme din astea,dar de obicei is asa scumpe pt ca au materiale proprii,dar eu zic ca iesi mai ieftin,eu am calculat,puteam sa fac o rochie care costa f mult de cumparat cu maxim 300€ materialul si 150 croitoreasa(din tara croitoreasa).Si la material puteam chiar sa gasesc si mai ieftin....;)

alecsa
05.10.2006, 01:07:03
Eu zic ca daca ai pe cineva in strainatate si iti poate cumpara materialele necesare si stii o croitoreasa buna,iesi f ieftin.Adica par scumpe unele meteriale,mai ales la firme din astea,dar de obicei is asa scumpe pt ca au materiale proprii,dar eu zic ca iesi mai ieftin,eu am calculat,puteam sa fac o rochie care costa f mult de cumparat cu maxim 300€ materialul si 150 croitoreasa(din tara croitoreasa).Si la material puteam chiar sa gasesc si mai ieftin....;)

pai da, dar, croitoreasa de unde o iei, sa stii ca e si fff buna? iar la materiale, tot croitoreasa tb sa-ti spuna ce sa iei.

mireasa
05.10.2006, 10:57:35
BUNA FETELOR, EU AM SCAPAT DE STRES.....MI-AM CUMPARAT ROCHITZA DE LA MARIAJ LUX..ESTE O ROCHIE DEMETRIOS, CULOARE IVORIE(CULOAREA UNTULUI)........AM DAT 2.000 EURO PE EA, CU TOT CU VOALURI SI ACCESORII DAR MERITA....:-p DACA VRETI INFORMATII POT SA VA DAU...IN LEGATURA CU MARIAJ LUX.......eu am nunta pe 5 noiembrie dar i-am mintit ca am pe 21 octombrie ca sa-mi dea rochitza repede sa o stiu acasa:-p pupici si bafta la cumparaturi!!!

melinda
05.10.2006, 11:53:31
fetelor, i-am arătat unei croitorese rochița care mi-a plăcut cel mai mult! Răspunsul: nu știe dacă ar putea să facă aplicațiile existente pe model, și vreau să vă spun că este fostă croitoreasă la Janine! Așa că ne apucăm să strângem bani!$-)

albinuta
05.10.2006, 12:02:57
Eu nu m-as complica sa-mi fac rochia la croitoreasa...in mod sigur nu ar iesi ca cea originala.

melinda
05.10.2006, 12:51:57
Păi, și eu am ajuns la aceeași concluzie! Decât să mă trezesc că iese aiurea, mai bine strâng bănuții și mă duc să cumpăr de la magazin! Oricum acestea sunt mai ieftine decât la mariajlux!:*

albinuta
05.10.2006, 13:32:57
Păi, și eu am ajuns la aceeași concluzie! Decât să mă trezesc că iese aiurea, mai bine strâng bănuții și mă duc să cumpăr de la magazin! Oricum acestea sunt mai ieftine decât la mariajlux!:*

Problema e daca au vreun magazin de prezentare ca nici sa le comand fara sa vad inainte nu-mi convine....;;)
Eu am vazut o rochie care imi place f mult si pe siet-ul lor e la 890 EUR.

albinuta
05.10.2006, 13:44:44
BUNA FETELOR, EU AM SCAPAT DE STRES.....MI-AM CUMPARAT ROCHITZA DE LA MARIAJ LUX..ESTE O ROCHIE DEMETRIOS, CULOARE IVORIE(CULOAREA UNTULUI)........AM DAT 2.000 EURO PE EA, CU TOT CU VOALURI SI ACCESORII DAR MERITA....:-p DACA VRETI INFORMATII POT SA VA DAU...IN LEGATURA CU MARIAJ LUX.......eu am nunta pe 5 noiembrie dar i-am mintit ca am pe 21 octombrie ca sa-mi dea rochitza repede sa o stiu acasa:-p pupici si bafta la cumparaturi!!!

Care rochie ti-ai luat? Cam la ce preturi au cei de la mariajlux? Cum a fost la Mariajlux?

alecsa
05.10.2006, 17:19:17

BRAVOO, S-O STAPANESTI SANATOASA SI SA FII PRINTESA LA NUNTA TA! acum, spune-ne si noua ce si cum! 2000 E ce a fost mai exact?

asteptam vesti de la tine!

alecsa
05.10.2006, 17:23:23
fetelor, i-am arătat unei croitorese rochița care mi-a plăcut cel mai mult! Răspunsul: nu știe dacă ar putea să facă aplicațiile existente pe model, și vreau să vă spun că este fostă croitoreasă la Janine! Așa că ne apucăm să strângem bani!$-)

dar material cu aplicatiile respective nu gasesti? stii care e problema cu croitoresele? daca nu au mana pt rochii de mireasa si daca nu au facut peste 100 de bucati cu mana lor.....degeaba....e usor cand vezi modelul, dar daca nu stii ce sa faci cu el!!!!! si matusa mea se pricepe la croitorie si face niste lucrusoare f dragutze, dar mi-a zis din start: rochia de mireasa nu ti-o pot face, pt ca nu am mai facut niciodata! ea a fost sincera ca e matusa mea, dar altele....... cel mai bine e de mers la croitorese prin cunostinte: vazut, palpat, placut, cerut nr de tel, si mers. asta e singura solutie, asa vad eu cel putin!

alecsa
05.10.2006, 17:31:42
mai fetelor, belea mare. am sunat la un nr de tel, cel de orange, si am intrebat de rochitele de pe site! si nu mai e valabil. mi-a raspuns o femeie si mi-a zis ca ea face la comanda rochitele, orice model, cu materialele clientului sau cu ale ei. e ceva ciudat, cred ca de fapt nici nu era adevarat site-ul, de fapt cred ca era o vrajeala mare cat casa, sa-si aduca clienti, eu una asa cred.

ce va rog si pe voi: sunati si voi la nr de orange, nu va tine mult, max 1 min, si sa vedem voua ce va spune. eu una n-am inteles adresa, ca a molfait-o, ceva etaj 4 nu stiu unde, o denumire -posibil o cladire ceva cu P..., in Bucuresti. sunt curioasa voua ce va zice! pupici si keep in touch!

nikol
06.10.2006, 08:09:46

poze. poze, poze!!!!!!!!!!!!! eu una vreau poze si cred ca sunt si in asentimentul celorlalte miresici!

lavlav
06.10.2006, 13:58:36
Poze, poze vrem si noi...
si cea din avatarul meu tot de la Demetrios este...dar nush ce colectie. Mie asta imi place tare mult, dar habar nu am cat costa, cred ca voi apela la o croitoreasa.=((

alecsa
06.10.2006, 15:01:38
ce-mi place la site-ul lui mariaj lux este ca la fiecare rochie iti spune si din ce material este rochia!

albinuta
06.10.2006, 15:31:18
ce-mi place la site-ul lui mariaj lux este ca la fiecare rochie iti spune si din ce material este rochia!

da, dar nu spune si pretul:(

teodoramaria
06.10.2006, 16:36:52

Daca tot ai fost pe acolo, mai zi-ne si noua , preturile sunt de la cit la cit ....( am auzit 1200 E cel mai mic??? ) si cam pt care modele ( simple, satin , dantela ...) .[-o<

Cind ai fost tu , a venit vorba colectia 2007 la ei cand vine ? Ca de exemplu pronovias pe site deja are colectia 2007.
Caci unele suntem miresici de 2007 , si poate nu mai gasim modele 2006 , si vrem sa ne pregatim sufleteste $-) pt cele 2007 , ca sa ne facem o parere si sa punem si bani deoparte ...

2000 a fost + ce ? voal , saculet ..... altceva ?? Multumim anticipat pt precizari :*

alecsa
06.10.2006, 16:56:08
da, dar nu spune si pretul:(

da, asta si pe mine ma enerveaza. dar majoritatea site-urilor cu brand-uri nu afiseaza preturile, ce am gasit cu pret afisat, dar nu cu rochii de mireasa, este esprit, mango........

daniela__florescu
08.10.2006, 21:48:50
poti sa-mi trimiti o fotografie cu ea?

melinda
09.10.2006, 12:23:16
Am sunta la numerele de telefon afișate și este vorba, de fapt, de o casă de modă care face modele Demetrios.Într-adevăr, la început, o doamnă le aducea modelele din Germania, dar acest lucru nu mai este de actualitate. Mi-au spus că au reprezentanță și în magazinul Cocor și putem vedea cum lucrează.
Ce părere aveți?:-?

ancuta1983
09.10.2006, 22:23:44
mersi frumos pt informatie

alecsa
09.10.2006, 22:51:28
Am sunta la numerele de telefon afișate și este vorba, de fapt, de o casă de modă care face modele Demetrios.Într-adevăr, la început, o doamnă le aducea modelele din Germania, dar acest lucru nu mai este de actualitate. Mi-au spus că au reprezentanță și în magazinul Cocor și putem vedea cum lucrează.
Ce părere aveți?:-?

pai, incercarea moarte n-are. eu o sa ma duc cu iubi intr-un weekend sa vedem despre ce e vb. dar vreau sa si vad o rochie facute de ele, ca daca au doar poze.......

Alynutza
07.11.2006, 11:53:30
Stiti care e problema cu rochiile Demetrios din Germania sau alte tari in care se vand rochii Demetrios ? Acolo nu pun pretul pe ajustarea rochiei...si daca adaugi si acei bani...va zic eu ca iesiti la fel .

Giulia2201
07.11.2006, 11:57:10
Stiti care e problema cu rochiile Demetrios din Germania sau alte tari in care se vand rochii Demetrios ? Acolo nu pun pretul pe ajustarea rochiei...si daca adaugi si acei bani...va zic eu ca iesiti la fel .

Ai perfecta dreptate. Pe mine ajustarea rochieie ma ajungea un sfert din pretul ei, asa ca am ales sa-i fac modoficarile in tara, unde m-a ajuns mult, mult mai putin. Aici imi cereau 400 de lire sterline, in tara am platit 2 000 000, ca sa vedeti cam ce difetenta.

teodoramaria
07.11.2006, 17:19:50
Fetelor ...a aparut colectia 2007 pe demetriosbride.com =D>
sa fiu sincera, eu sunt dezamagita , imi placeau mai mult cele din 2006.
Or mai avea pe stoc la mariajlux ? or fi mai ieftine ?;))

Alynutza
08.11.2006, 09:41:09
Fetelor ...a aparut colectia 2007 pe demetriosbride.com =D>
sa fiu sincera, eu sunt dezamagita , imi placeau mai mult cele din 2006.
Or mai avea pe stoc la mariajlux ? or fi mai ieftine ?;))
Sigur au si din colectia 2006...si referitor la colectia 2007 ...sunt ca de obicei, si anume superbe. ;-)

luiza
13.11.2006, 12:41:12
Mesajul cu rochita de vanzare a fost mutat in Bazar.

delmo
13.11.2006, 13:06:05
te0as sfatui sa nu te amagesti ca pretul rochitei este doar 760 E atat cat screi acolo! du-te la mariaj lux si intereseaza-te si ai sa te convingi.....una mult mai simpla este 1000E! bafta

delmo
13.11.2006, 13:23:33
sunt f f f frumoase rochiile de la demetrios din colectia 2007....imi plac mult!

cezara25
13.11.2006, 14:35:39
si mie imi plac 4 modele din colectia noua. de una m-am indragostit. cat or costa? daca afla cineva pretul pentru modelul DB-120 din colectia Demetrios Blue sa-mi zica si mie

pupici

Lexy
13.11.2006, 15:54:59
Si eu sunt fan rochii Demetrios; acum 2 luni le-am trimis un mail celor de la Mariaj Lux si i-am intrebat de pretul unei rochii care imi placea mie si mi-au raspuns ca la ei preturile variaza intre 1000 si 2000 euro o rochie (depinde de model); cea care ma interesa pe mine costa 1900 euro; mi-au mai zis ca au in permanenta peste 250 de rochii si ca "retusul si crinolinul sunt din partea casei." In final am decis sa-mi fac rochia la croitoreasa, deoarece va fi o combinatie intre 2, chiar 3 modele Demetrios, asa ca... eu sper sa iasa ceva deosebit!

delmo
13.11.2006, 17:38:39
Si eu sunt fan rochii Demetrios; acum 2 luni le-am trimis un mail celor de la Mariaj Lux si i-am intrebat de pretul unei rochii care imi placea mie si mi-au raspuns ca la ei preturile variaza intre 1000 si 2000 euro o rochie (depinde de model); cea care ma interesa pe mine costa 1900 euro; mi-au mai zis ca au in permanenta peste 250 de rochii si ca "retusul si crinolinul sunt din partea casei." In final am decis sa-mi fac rochia la croitoreasa, deoarece va fi o combinatie intre 2, chiar 3 modele Demetrios, asa ca... eu sper sa iasa ceva deosebit!
ai mare grija sa iti alegi o croitoreasa f priceputa ca sa nu fi dezamagita la sfarsit....multa bafta!!!

Lexy
13.11.2006, 19:16:29
ai mare grija sa iti alegi o croitoreasa f priceputa ca sa nu fi dezamagita la sfarsit....multa bafta!!! Draga Delia, multumesc pentru sfat si pentru urare; intr-adevar ma cam retine un pic gandul ca o rochie facuta la croitoreasa poate fi un dezastru, dar sper sa am noroc; dupa ce voi avea rochita gata (cred ca prin ianuarie-februarie o sa ma duc la croitoreasa sa vedem daca se inhama la ceea ce vreau eu) o sa postez niste poze sa vedeti si voi cum iese. Va pup!

delmo
14.11.2006, 07:32:43
ok! asteptam pozele!!!>:D<

Alynutza
14.11.2006, 12:57:07
Salutare...am pus si eu niste poze pe mailul meu...cu rochita mea care a fost Demetrios...sper sa va placa...e colectia 2006 iar dupa ce am vazut si recenta colectie....m-as mai marita de 2 ori o:-)...apropo...mailul meu este [email protected]

Alynutza
14.11.2006, 12:58:33
aaa..da nu pot scrie mailul....atunci cum o sa vedeti pozele ? :zz:..parca tin minte ca l-am mai scris odata....hmm

BDiana
14.11.2006, 16:31:08
aaa..da nu pot scrie mailul....atunci cum o sa vedeti pozele ? :zz:..parca tin minte ca l-am mai scris odata....hmm
Pai degeaba pui mailul... Ca nu putem sa ti-l citim :)... Dar daca cumva le-ai pus pe Yahoo Photos, e suficient sa ne spui ce id ai (partea din fata de la adresa de mail de pe yahoo, pana la semnul @). Sau, te duci tu la poze si copiezi adresa (http://www.ceva..........) si ne-o pui pe forum...

mam
14.11.2006, 18:17:34
buna,

trebuie sa intri in yahoo 360 - si acolo ai mai multe pagini, intra in HOME si in partea stanga ai START PHOTO SHARING - ADD PHOTOS si acolo iti creezi un album si il umpli de poze, albumul insa trebuie sa il creezi public, sa poti da linkul sa il vada si ceilalti...daca nu te descurci, mai intreba-ma.

te pup, mam

Alynutza
15.11.2006, 08:35:27
Daaa.....doar asa am mai facut eu o data...#-o...deci...intrati pe panaitealina...si acolo o sa vedeti pozele ...pupici...pa pa:bye_03:

Alynutza
15.11.2006, 08:37:21
buna,

trebuie sa intri in yahoo 360 - si acolo ai mai multe pagini, intra in HOME si in partea stanga ai START PHOTO SHARING - ADD PHOTOS si acolo iti creezi un album si il umpli de poze, albumul insa trebuie sa il creezi public, sa poti da linkul sa il vada si ceilalti...daca nu te descurci, mai intreba-ma.

te pup, mam

Merci mult mam..,.cred ca asa am facut #-o...sa imi spuneti daca reusiti cu photo sharing ...

delmo
15.11.2006, 08:42:10

pai unde ai gasit tu adresa lor de mail ca la contact erau doar numerele de telefon.....as fi vrut sa ii intreb si eu pretul unei rochite din colectia Ilissa Style 933....modelul de mai jos! ce parere aveti? e draguta? si oaree cam cat este???????:-s

Indra
15.11.2006, 10:57:48
E foarte draguta rochia; si eu tanjesc dupa niste modele de la Mariaj Lux, dar daca preturile incep de la 1000 de euro... nu-mi permit nici macar cea mai ieftina rochie in cazul asta :(. O sa incerc sa ma reorientez.
Apropo de adresa lor de mail: nici eu nu stiu de unde a luat-o Lexy, dar nici nu cred ca mai conteaza, am aflat esentialul :-<

laura_dragutz
15.11.2006, 11:24:45
dragele mele,

mi s-au parut superbe rochiile de la Demetrios...
Cum zicea si melinda - diferenta nu este neaparat intr-un model anume - care poate fi reprodus de o croitoreasa f f buna, cat mai ales materialele folosite!!!
NU m-am apucat asiduu sa caut rochii, dar pot sa va spun ca ce am vazut pana acum numai plastice, modele desucheate, fara o linie frumoasa - si cadeau oribil pe manechin...
Asadar, ramane o singura problema: sa accept un pret f mare la o rochie Demetrios sau sa imi caut una la un pret rezonabil... dar sa imi ramana in cap rochita de acolo?

Voi ce ganditi?

PS: mi-a venit o idee... daca am afla preturile din Germania - nu credeti ca ar fi interesant sa dam o fuga pana acolo si sa facem SHOPPING?
:))

Lexy
15.11.2006, 11:42:53
pai unde ai gasit tu adresa lor de mail ca la contact erau doar numerele de telefon.....as fi vrut sa ii intreb si eu pretul unei rochite din colectia Ilissa Style 933....modelul de mai jos! ce parere aveti? e draguta? si oaree cam cat este???????:-s
Draga Delia, adresa lor de mail este [email protected] si am gasit-o din intamplare acum vreo 2 luni pe net (unul din site-uri mi se pare ca e ghidul serviciilor 2006 unde apare si mailul); mie mi-au raspuns dupa vreo 2 saptamani; daca nu ma insel, rochita din imagine este din colectia 2007; eu i-am intrebat de una din 2006, dar sigur au rochii si din noua colectie; ideea e sa aiba si modelul tau (pana nu iei legatura cu ei, nici nu poti afla daca il au); sper sa iti foloseasca informatia; bafta!

Lexy
15.11.2006, 11:43:41
Delia, vezi ca iti trimit mesaj privat ca nu apare mailul!

Lexy
15.11.2006, 12:12:57
dragele mele,

mi s-au parut superbe rochiile de la Demetrios...
Cum zicea si melinda - diferenta nu este neaparat intr-un model anume - care poate fi reprodus de o croitoreasa f f buna, cat mai ales materialele folosite!!!
NU m-am apucat asiduu sa caut rochii, dar pot sa va spun ca ce am vazut pana acum numai plastice, modele desucheate, fara o linie frumoasa - si cadeau oribil pe manechin...
Asadar, ramane o singura problema: sa accept un pret f mare la o rochie Demetrios sau sa imi caut una la un pret rezonabil... dar sa imi ramana in cap rochita de acolo?

Voi ce ganditi?

PS: mi-a venit o idee... daca am afla preturile din Germania - nu credeti ca ar fi interesant sa dam o fuga pana acolo si sa facem SHOPPING?
:)) Draga Laura, ai dreptate in legatura cu materialul; eu am fost la o croitoreasa (o doamna care face rochii de mireasa si de ocazie) cu un anumit model; mi-a zis ca ea respecta totul cum e in poza pe care i-o duc, inclusiv materialul; fetelor, mie nu mi s-a parut ca ar fi de aceeasi calitate ca a celor de la Demetrios; modelul care imi placea inainte (acum m-am reorientat putin) era din satin (scria clar pe site-ul celor de la Mariaj Lux in dreptul rochiei care imi placuse), iar doamna respectiva sustinea ca e tafta satinata (sau ceva de genul asta); mi-a aratat alte materiale pe care le-a folosit pentru acel model cand a lucrat unor fete (intr-adevar plastice, mie nu mi-au placut!); am plecat tare dezamagita de acolo; acum am decis sa ma duc la inceputul anului la o croitoreasa care imi lucra mie costume (nu stiu daca se baga si la rochie de mireasa; de fapt nici nu stiu daca mai e in tara! :((), o tipa foarte talentata!
Nici eu nu stiu exact cum sa procedez: sa-mi cumpar una de la Demetrios sau sa-mi fac pe comanda (pentru ca as vrea o combinatie intre mai multe modele: mi-a placut partea de jos de la una, corsetul de la alta si aplicatiile de la alt model!). O sa ma hotarasc dupa ce dau (sau nu) de fata de care va ziceam! Sper ca voi sa nu aveti atatea batai de cap ca si mine, fetelor! Pupici!

Alynutza
15.11.2006, 12:34:22
Draga Laura...eu am mai zis asta in legatura cu rochiile Demetrios din afara...intr-adevar la o prima vedere pretul e mai mic...dar ei nu pun crinolina sau ajustarea rochiei in pret, si iti zic sincer ca ajungi la aceeasi chestie .

laura_dragutz
15.11.2006, 15:34:11
da, dar nu stiu ce sa zic... daca e un pret cu mult mai mic, ajustarile eventuale si crinolina o putem lua de aici, la pret max 2 mil - asa am inteles de la o fata care a facut asta... deci, e o varianta!
daca nu o sa gasesc nimik interesant pana la primavara, poate dau o fuga pana in germania dupa demetrios...
m-am desumflat sufi ca nu e bine sa imi comand de pe site-uri americane, mai ales ca dimensiunile nu sunt cele europene, care ni s-ar potrivi... (asta dupa ce am comandat de la victoria's secret si am avut noroc...dar pentru rochie de mireasa nu m-as risca...)

keep in touch!
Laura

delmo
15.11.2006, 16:54:29
E foarte draguta rochia; si eu tanjesc dupa niste modele de la Mariaj Lux, dar daca preturile incep de la 1000 de euro... nu-mi permit nici macar cea mai ieftina rochie in cazul asta :(. O sa incerc sa ma reorientez.
Apropo de adresa lor de mail: nici eu nu stiu de unde a luat-o Lexy, dar nici nu cred ca mai conteaza, am aflat esentialul :-<
de-ar fi 1000 euro ar fi superrr dar una cam cum vreau cred ca e 2000 asta e problema si deja e cam mult!/:)

SIMONA11
16.11.2006, 12:56:16
buna
fetelor e foarte simplu
puneti mana pe telefon si sunati la nr de pe site-ul ML
si va spun pretul la ce model doriti
eu am sunat si la novias si la ML
bafta
va pup

map
16.11.2006, 16:30:10
Laura,

Impedimentul cu diferenta intre masuri se poate rezolva daca probezi in tara la dealeri si afli care este numarul tau pentru modelul dorit. Masurile mele au variat in functie de model la Demetrios in batatura, ca mi-am luat-o direct de la ei. Intr-adevar, orice modificare este $250, nu au crinolina, si alte nebunii. Dar, nu au nici transport, taxe vamale, comisionul dealerului, costuri de depozitare, salariati si alte costuri asociate - probabil fiind pentru export nu au nici TVA. Poti comanda de pe internet, in conditiile in care stii cu precizie care este numarul tau pentru modelul respectiv (la modele diferite numarul meu a variat intre 10, 12 si 14), ca sa nu mai spun de situatia in care nu te incadrezi perfect intr-un numar (ca daca mama m-a facut mai cu balcoane, mi se potriveste una cu 2 numere mai mare decat daca e sa ma iau dupa solduri, ce sa-i faci, balcoanele nu poti sa ti le strani prea tare ca n-ai aer sa respiri:D). Plus, sunt facute pentru inaltimi de 175 cm, deci daca esti mai micuta se poate rezolva cu tocuri. Plus, dureaza pana la 6 luni sa ti-o faca si trimita (la mine dureaza 4 luni). Daca te decizi s-o iei direct din Demetrios, uita-te pe site-ul lor cand au Designer Trunk Show, in aceste evenimente nu numai ca ti se acorda o atentie speciala dar se dau si discounturi (eu am luat un discout de 15%). Vezi pe site la Demtrios international cand si daca au in locatiile internationale. Mult succes!

laura_dragutz
17.11.2006, 11:38:25
Buna,

Multumesc frumos pentru sfaturi, o sa le iau in considerare...
Oricum nu o sa ma decid chiar acum, urmeaza sa merg pe la casele de moda si cele care importa rochii de mireasa si sa probez... sa probez, etc...pana la epuizare!

Va doresc si voua, celorlalte, succes la alegere!

Merci inca o data,

L

crista2482
17.11.2006, 14:16:29
Fetelor am auzit ca tot Lipscani-ul ramane in top....rochii facute la comanda....cum vreti voi.....si pe urma nu mai stati sa alergati dupa retusari ca poate ati mai slabit sau ati mai luat ceva in greutate.
V-as ruga daca puteti sa-mi spuneti si mie de unde as pute achizitiona o coronita si un set de cercei si colier fumushel :-p .Ms

nineta
17.11.2006, 14:20:05
caut si eu o rochie de mireasa superba,cu trena. unde ati vazut asa ceva?

crista2482
17.11.2006, 14:20:05
Fetelor am auzit ca tot Lipscani-ul ramane in top....rochii facute la comanda....cum vreti voi.....si pe urma nu mai stati sa alergati dupa retusari ca poate ati mai slabit sau ati mai luat ceva in greutate.
V-as ruga daca puteti sa-mi spuneti si mie de unde as pute achizitiona o coronita si un set de cercei si colier fumushel :-p .Ms
Si apropo...cine nu si-ar dori o rochie Demetrios..........sunt absolut fantastice :-<

allyy
17.11.2006, 14:30:23
Oare chiar Mariaj Lux-ul sa fie singurul importator din tara al rochiilor de la Demetrios?Daca e asa, la ce preturi mari practica, e chiar pacat! :(

Lexy
17.11.2006, 14:36:09
Oare chiar Mariaj Lux-ul sa fie singurul importator din tara al rochiilor de la Demetrios?Daca e asa, la ce preturi mari practica, e chiar pacat! :( Eu asa stiu... :(( ca cei de la Mariaj Lux sunt unici importatori de rochii Demetrios! :-SS

allyy
17.11.2006, 14:42:18
Eu asa stiu... :(( ca sunt unici importatori de rochii Demetrios! :-SS

:((:((:((
Si cat de mult mi-as dori o rochita de la Demetrios!Dar macar rochite care sa semene mult de tot cu cele de la Demetrios sunt?

Lexy
17.11.2006, 14:51:44
Si cat de mult mi-as dori o rochita de la Demetrios!Dar macar rochite care sa semene mult de tot cu cele de la Demetrios sunt?
Draga Allyy, si eu imi doresc foarte tare o rochita Demetrios; insa nu stiu cum voi proceda: fie imi voi lua una de la ei (desi nu prea imi vine sa dau in jur de 2000 euro pe ea), fie mi-o fac pe comanda; eu am colindat prin multe locuri dupa rochita, dar nu am vazut nimic de-a gata care sa-mi placa (mi-ar fi fost si mie mai usor asa) si sincer nimic nu se compara cu cele marca Demetrios (din punctul meu de vedere); mai am ideea de a-mi face una (combinatie intre 2, maxim 3 modele Demetrios) - acum ramane sa gasesc o croitoreasa super; eu cunosteam o croitoreasa supertalentata, dar nu mai stiu nimic de ea si trebuie sa o gasesc intai; daca voi da de ea si va iesi ceva super (cum dealtfel ma si astept), te voi pune in legatura cu ea, daca vrei; oricum pana in ianuarie-februarie nu am cum sa-mi fac rochita (e prea devreme)! Pupici!

lavlav
17.11.2006, 16:06:27

Eu zic ca le poti fura ideea...adica te duci cu modelul la o casa de moda sau o croitoreasa si o fac exact pe acela, fara sa te coste milioane...pe acest forum ai sa gasesti si recomandari ale miresicilor care au optat pt aceasta varianta. Stiu ca nu e acelas lucru, dar macar pe aproape. Eu asa cred ca am sa fac...:*

map
17.11.2006, 18:06:44
Oare chiar Mariaj Lux-ul sa fie singurul importator din tara al rochiilor de la Demetrios?Daca e asa, la ce preturi mari practica, e chiar pacat! :(
M-am uitat pe site la Demetrios:
http://www.demetriosbride.com/intl/index.php?page=locator

Intr-adevar pentu Romania nu au decat 1 distribuitor. Poate au si platit bine de tot sa fie unic distribuitor. Tot la adresa de mai sus puteti vedea daca are distribuitori in tari vecine, asta daca va aranjeaza pe vreunele din voi - probabil cu transport cu tot duce tot acolo la pret. Ma indoiesc sa aiba la reprezentante (nu dealeri) preturi identice cu cele din state, si cu atat mai putin la dealeri ca doar trebuie sa traiasca si ei din ceva, nu?

cami_dxb
19.11.2006, 11:11:22
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Demetrios au magazin in Dubai!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P =D> =D> Abia astept sa ma duc la ei sa vad ce au! Sper numai ca preturile nu o sa ma dea pe spate!

map
19.11.2006, 16:26:53
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Demetrios au magazin in Dubai!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P =D> =D> Abia astept sa ma duc la ei sa vad ce au! Sper numai ca preturile nu o sa ma dea pe spate!

Sa intelegem ca ajungi in Dubai inainte de nunta? Ca nu pot sa cred ca te duci par avion pana-n Dubai doar ca sa-ti rochie:D:D:D Ca mai sunt si la unguri si la nemti Doamne iarta-ma:D

mam
19.11.2006, 16:41:53
Sa intelegem ca ajungi in Dubai inainte de nunta? Ca nu pot sa cred ca te duci par avion pana-n Dubai doar ca sa-ti rochie:D:D:D Ca mai sunt si la unguri si la nemti Doamne iarta-ma:D

:) map, eu din cate stiu cami ESTE IN dubai!

sunshine
19.11.2006, 22:17:04
si mie imi plac modelele lor dar chiar nu as da 1000-2000e pt o seara
fie ea cat de speciaa,paote vad lucrurile asa pl ca mie imi face mama rochia si...........nu sunt invatata sa dau f mult pe haine...............bafta la cautat si.......casa de piatra

Ancuta_Weiser
19.11.2006, 22:50:32
Am vazut ca au reprzentanta si in Irlanda. O sa incerc sa ma duc pana la ei, sa vad ce si cum...dar nu ma astept ca preturile sa fie mai mici decat in Romania....si nu am chef sa dau 2000 de euro mai mult aici, pe aceeasi rochie. (:(( la preturile irlandezilor iti vine sa o iei razna!)
Oricum, va spun ce am aflat.

map
20.11.2006, 03:11:40
:) map, eu din cate stiu cami ESTE IN dubai!
mam, =))

bine ca mi-ai atras atentia, ca eu la cat de aeriana sunt nici nu ma uit care pe unde e =)) In cazul asta cami, spor la probat!

cami_dxb
20.11.2006, 08:03:46
Asa e, sunt in Dubai. Nu eram chiar asa de nebuna sa vin 5000 km numai ca sa probez niste rochii. Iar cu banii de bilet imi luam rochia din tara. Sa fiu sincera, nu am auzit de Demetrios pana nu am intrat pe acest forum....Dar cand am vazut ce modele au si am vazut magazinul din Dubai am sarit in sus. Nu ca aici nu am de unde alege... Dar sa probez si Demetrios ca doar nu dau bani. :-p

cami_dxb
20.11.2006, 08:06:39
A, si cred ca o sa las broscul acasa, ca nu are rabdare, Doamne fereste, sa stea cu mine cat probez o singura rochie, dar-mi-te mai multe.

alecsa
22.11.2006, 12:55:34
am aflat ca modelul 4224 de la demetrios este la mariaj lux 1250E, crinolina si retusurile sunt din partea casei!

allyy
22.11.2006, 13:08:27
Multumesc mult fetelor pt sfaturi!Dar eu, din pacate, nu am incredere sa ma las pe mana unui croitor,decat sa stiu din experiente personale ca are mana excelenta la croit.Si cum nu stiu pe nimeni, prefer sa vad rochita gata facuta, sa o probez si sa o cumpar daca e sa fie cea care imi place.
Eu insist in cautari, cine stie de unde va sari vreun iepuras!
Si stati fara grija ca daca l-am prins vi-l dau si voua!!!!!:> ;;)

Ancuta_Weiser
22.11.2006, 14:48:48
am aflat ca modelul 4224 de la demetrios este la mariaj lux 1250E, crinolina si retusurile sunt din partea casei!

Alecsa, cum ai aflat pretul?
Ai probat rochita? sau ai sunat la ei?
Mie mi se pare ok pretul. Am vazut ca materialul este sifon.
Voi ce ziceti?

alecsa
23.11.2006, 09:27:13
Alecsa, cum ai aflat pretul?
Ai probat rochita? sau ai sunat la ei?
Mie mi se pare ok pretul. Am vazut ca materialul este sifon.
Voi ce ziceti?

rochia am probat-o cand am fost plecata dar nu am putut sa o cumpar pt ca nu o aveau si nici n-am inteles prea bine de ce pt ca tipa stia doar germana. ce am inteles in mare ca, cel putin in magaz respectiv, tb sa faci comanda, dura nu stiu cat pana ti-o aducea si riscam prea mult. oricum acolo era cu 100E mai putin decat la noi.

pretul l-am aflat pt ca am trim un email la mariaj lux. cica sunt aduse din state si sunt lucrate manual. asa mi-a zis tipa care mi-a raspuns la email. n-am intrebat ce fac cu voalul, mi s-ar parea logic sa fie inclus in pret, ca doar rochie de mireasa fara voal..... dar ma rog, cand va fi s-o cumpar, daca o voi cump pe asta, voi afla!

poti sa trim si tu email la adresa lor de pe site (am incercat sa o scriu aici dar mi-au sters-o -office arond mariajlux punct ro -intelegi tu) si sa intrebi ce pret are orice rochita ca iti raspund. oricum, rochia vine bestial si cred ca pica bine pe orice conformatie. materialul si modelul sunt superbe!

laura_dragutz
23.11.2006, 09:58:24
da, alecsa, se pare ca avem gusturi comune, si mie mi-a placut tare mult acest model, iar pretul mi se pare rezonabil... singura problema este ca eu cred ca nu are si voalul inclus, pentru ca tipa care prezinta produsul nu are nimik pus pe cap. cred ca ar fi bine sa intrebam acest lucru. nu?

alecsa
23.11.2006, 10:03:01
da, alecsa, se pare ca avem gusturi comune, si mie mi-a placut tare mult acest model, iar pretul mi se pare rezonabil... singura problema este ca eu cred ca nu are si voalul inclus, pentru ca tipa care prezinta produsul nu are nimik pus pe cap. cred ca ar fi bine sa intrebam acest lucru. nu?

da intr-adevar, nu are voal pe cap, dar daca, asa cum a spus cineva de pe site, ca voalul ar fi cam 500E.... mi se pare o aberatie sa dai atata pe un voal, adica jum din rochie. am sa mai trim un email sa intreb de voal si cand primesc email te anunt. iar referitor la pret, e chiar neasteptat de mic!

alecsa
23.11.2006, 10:09:58
dureaza cam 10 zile pana iti trim email, cel putin atat a durat la mine!

olga_ioana
23.11.2006, 12:44:19
eu am fost la mariajlux si am probat rochita pe care vreau sa o iau...aici ma costa 1200 euro, fara bolerou, iar in america costa 940 euro cu totul...aici nu cred ca este inclus voalul, dar cele de la mariaj lux mi-au zis ca ala se poate cumpara separat, chiar se poate face, asa ca...nu asta este problema
eu am comandat-o in america, si dureaza 3 luni pana este gata, si intr-adevar toate pietricelele, margelutele si toate strasurile sunt cusute manual, si sunt facute impecabil...
puteti merge la mariaj lux sa probati, nu asta este o problema pt ca doamnele de acolo sunt nesperat de dragute...
pupici si spor la pregatiri

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 12:49:23
eu am fost la mariajlux si am probat rochita pe care vreau sa o iau...aici ma costa 1200 euro, fara bolerou, iar in america costa 940 euro cu totul...aici nu cred ca este inclus voalul, dar cele de la mariaj lux mi-au zis ca ala se poate cumpara separat, chiar se poate face, asa ca...nu asta este problema
eu am comandat-o in america, si dureaza 3 luni pana este gata, si intr-adevar toate pietricelele, margelutele si toate strasurile sunt cusute manual, si sunt facute impecabil...
puteti merge la mariaj lux sa probati, nu asta este o problema pt ca doamnele de acolo sunt nesperat de dragute...

Olga, ce vrei sa spui, ca te-ai incumetat sa o comanzi pe internet :O? in sensul: ai probat-o la ML, ai vazut cum iti vine, te-ai decis...si ai comandat-o in State? Banuiesc ca tot la Demetrios? sau cum ai facut?
PS: 1200 euro mi se pare un pret ok, daca rochia e faina...ce model ai ales, sa ma uit si eu pe site-ul lor?
Merci, pupici!:*

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 12:53:24
rochia am probat-o cand am fost plecata dar nu am putut sa o cumpar pt ca nu o aveau si nici n-am inteles prea bine de ce pt ca tipa stia doar germana. ce am inteles in mare ca, cel putin in magaz respectiv, tb sa faci comanda, dura nu stiu cat pana ti-o aducea si riscam prea mult. oricum acolo era cu 100E mai putin decat la noi.

pretul l-am aflat pt ca am trim un email la mariaj lux. cica sunt aduse din state si sunt lucrate manual. asa mi-a zis tipa care mi-a raspuns la email. n-am intrebat ce fac cu voalul, mi s-ar parea logic sa fie inclus in pret, ca doar rochie de mireasa fara voal..... dar ma rog, cand va fi s-o cumpar, daca o voi cump pe asta, voi afla!

poti sa trim si tu email la adresa lor de pe site (am incercat sa o scriu aici dar mi-au sters-o -office arond mariajlux punct ro -intelegi tu) si sa intrebi ce pret are orice rochita ca iti raspund. oricum, rochia vine bestial si cred ca pica bine pe orice conformatie. materialul si modelul sunt superbe!

Draga Alecsa,
merci frumos! am trimis si eu un mail la ML, sa vedem ce imi raspund...chiar daca dureaza 10 zile, e ok atat vreme cat iti dau un raspuns.
Am vazut cat e de frumoasa....voi fi in tara pentru o luna si merg sa probez! nu ma las pana nu descoper care model imi vine cel mai bine!;)) chiar daca le innebunesc pe vanzatoare!

Cat despre voal, mi se pare destul de ciudat ca nu este inclus...desi am mai intalnit situatia. Voi intreba eu ce se intampla cu voalul la ML si va spun si voua.
Pupici!:*

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 12:55:00
da intr-adevar, nu are voal pe cap, dar daca, asa cum a spus cineva de pe site, ca voalul ar fi cam 500E.... mi se pare o aberatie sa dai atata pe un voal, adica jum din rochie. am sa mai trim un email sa intreb de voal si cand primesc email te anunt. iar referitor la pret, e chiar neasteptat de mic!

Fetelor, 500 de euro pentru voal??????????? mi se pare aberant! zau asa.:O

olga_ioana
23.11.2006, 12:57:01
acum am vazut ca am scris 1200 E dar de fapt era 1600...scuze...din viteza...
si da am comandat-o in state
dar nu pe internet, prin tel...am pe cumnatul meu acolo si el a vb...i-am zis modelul si masura (aflate de la mariaj lux) si aia a fost...modificarile le voi face in tara pt ca este f scump acolo
trebuie neaparat sa mergeti si probati modelul, sa vedeti, pt ca difera fata de realitate pozele...

olga_ioana
23.11.2006, 12:59:13
si am uitat...modelul este 889 (dar fara boleroul il voi purta)...nush daca a putut renunta la el sau nu...oricum voi vedea...:">

alecsa
23.11.2006, 13:08:32
Fetelor, 500 de euro pentru voal??????????? mi se pare aberant! zau asa.:O

nu-mi sariti acum in cap, asa tin minte ca a zis o miresica, care nu mai stiu, ori in privat, ori la vanzari rochii am vazut pretul, nu mai stiu. oricum cand am rugat-o pe o miresica care se ducea la ML sa intrebe de o rochie, am rugat-o sa se intereseze si de modelul 4224 si mi-a zis ca era vreo 53 mil, dar ea de fapt e 43, asa ca..... nu stiu. dar oricum e aberant daca ar fi 500E.

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 13:13:34
acum am vazut ca am scris 1200 E dar de fapt era 1600...scuze...din viteza...
si da am comandat-o in state
dar nu pe internet, prin tel...am pe cumnatul meu acolo si el a vb...i-am zis modelul si masura (aflate de la mariaj lux) si aia a fost...modificarile le voi face in tara pt ca este f scump acolo
trebuie neaparat sa mergeti si probati modelul, sa vedeti, pt ca difera fata de realitate pozele...

Bun, nici 1600 nu e mult, nu asta ar fi problema...te iertam!>:D<
Mi se pare o idee buna, probat si decis in Bucuresti si comandat in State.
Eu incerc sa o comand in Irlanda, daca ma decid sa iau de la ei, prin ML...desi, la preturile irlandezilor :zz:..voi incerca sa aflu daca sunt mai scumpe. Iar modificarile banuiesc ca nu le faci la ML, nu?:D

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 13:17:24
nu-mi sariti acum in cap, asa tin minte ca a zis o miresica, care nu mai stiu, ori in privat, ori la vanzari rochii am vazut pretul, nu mai stiu. oricum cand am rugat-o pe o miresica care se ducea la ML sa intrebe de o rochie, am rugat-o sa se intereseze si de modelul 4224 si mi-a zis ca era vreo 53 mil, dar ea de fapt e 43, asa ca..... nu stiu. dar oricum e aberant daca ar fi 500E.

:* nu mai, nu iti sarim in cap! ca doar nu e vina ta! >:D<dar zau asa, 500 de euro...desi, daca ma gandesc ca eu vroiam cristale Swarowsky in el...:)) cred ca atat o sa coste!!!!!!!!!!:-SS

olga_ioana
23.11.2006, 13:21:08
Bun, nici 1600 nu e mult, nu asta ar fi problema...te iertam!>:D<
Mi se pare o idee buna, probat si decis in Bucuresti si comandat in State.
Eu incerc sa o comand in Irlanda, daca ma decid sa iau de la ei, prin ML...desi, la preturile irlandezilor :zz:..voi incerca sa aflu daca sunt mai scumpe. Iar modificarile banuiesc ca nu le faci la ML, nu?:D
ba chiar la ei am de gand sa fac retusurile...si oricum se asteapta ca nu sunt prima si nici ultima care face asa...si ele chiar se asteapta...si lucreaza f ingrijit si stiu deja cum sa modifice anumite modele...sunt cei mai buni asa ca de ce sa ma duc la altii cand stiu deja cum lucreza ei?!?!?!:">

olga_ioana
23.11.2006, 13:22:14
si am ramas cu 1200 de la pretul din america...atat costa la ei dar dolari si calculand in euro...939 :D

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 13:26:33
ba chiar la ei am de gand sa fac retusurile...si oricum se asteapta ca nu sunt prima si nici ultima care face asa...si ele chiar se asteapta...si lucreaza f ingrijit si stiu deja cum sa modifice anumite modele...sunt cei mai buni asa ca de ce sa ma duc la altii cand stiu deja cum lucreza ei?!?!?!:">

:D daca ele nu se supara...desi, mai castiga un banut in plus :-p si mai ales ca stiu cum sa le modifice! esti curajoasa, eu m-as fi codit sa ma duc la ele sa o modific!^:)^

laura_dragutz
23.11.2006, 16:19:04
fetelor, bagati de seama ca ei i-a cumparat-o cumnatul ei... ceea ce inseamna ca daca o sa o comandati pe net, va trebui sa suportati si costuri de transport si vama - 30% din valoarea marfii, parca...
deci, faceti costul real al rochiei...sa nu va treziti ca o sa platiti idem sau chiar mai mult decat la ML

map
23.11.2006, 17:13:44
fetelor, bagati de seama ca ei i-a cumparat-o cumnatul ei... ceea ce inseamna ca daca o sa o comandati pe net, va trebui sa suportati si costuri de transport si vama - 30% din valoarea marfii, parca...
deci, faceti costul real al rochiei...sa nu va treziti ca o sa platiti idem sau chiar mai mult decat la ML

Mai e un lucru la comenzile pe internet, in afara de taxa vamala si de livrare pe care le pui in plus, scade TVAul din pretul de net, ca doar e export la pretul din state. Oricum, ideea e ca se merita sa-ti comanzi pe internet daca ai vazut modelul, daca iti place, cum arata si cum iti sta, pentru ca modelele difera foarte mult in realitate fata de poze, si mai ales daca are cine sa ti-l aduca de-acolo.

alecsa
24.11.2006, 09:58:43
mai fetelor, nu va suparati pe mine, dar eu de cand am comandat o pereche de sandale de pe ebay si m-am trezit ca imi erau mici, luandu-ma dupa masuratorile lor, eu purtand 39, comandand 40,5 ca asa reiesea dupa tabelele lor, mai stau sa ma gandesc inainte sa comand ceva ce nu pot proba. e destul de riscant. sincer! nu vreau sa va dezamagesc, dar mi s-a intamplat de doua ori. o data ca imi erau mici, altadata imi erau mari. si de atunci gata, am zis stop. chiar si acum mai intru sa vad ce produse mai sunt pe acolo, dar mi-e frica sa mai comand pt ca daca iar iau tzeapa.... aveti grija sincer. multe masuri nu coincid. sa va dau un ex: la jeans-ii pe care ii gasesc in romania port 30, la versace port 26, la GFF port 27 iar niste jeans-i pe care mi i-a luat tata din afara mas 29 sunt super mari! plus ca daca spun ca S corespunde nu stiu carei marimi nu e chiar asa, depinde de tara unde se fac. in germania femeile sunt mai late in solduri, si toate hainele, ma refer la fuste, pantaloni, rochii, dupa ce mi le luam tb sa le micsorez, inclusiv de la benetton care zici ca au aceleasi masuri peste tot, dar nu e asa. 38 din germania e mai mare decat 38 de la noi. asa ca atentie, parerea mea! va pup si spor la cumparaturi:* ;;)

alecsa
24.11.2006, 10:01:01
si haide-ti sa va mai spun ceva: am vazut la esprit un banal breloc cu 2 inimioare. in poza arata intr-un fel, cand mi l-a adus matusa mea din germania arata total diferit. hai gata, ca v-am plictisit, va pup inca o data:* :*

map
24.11.2006, 10:19:43
si haide-ti sa va mai spun ceva: am vazut la esprit un banal breloc cu 2 inimioare. in poza arata intr-un fel, cand mi l-a adus matusa mea din germania arata total diferit. hai gata, ca v-am plictisit, va pup inca o data:* :*

N-ai fost atenta, ea a fost in Romania la Mariaj Lux, a probat, si-a ales modelul, numarul, si cumparatura au facut-o parintii/rudele ei in state. Numerele la cele importate de mariaj lux in tara, sunt identice cu cele de-aici, ca de-aia e Mariaj Lux distribuitor si nu producator. A facut o afacere buna fata!

alecsa
24.11.2006, 10:27:41
N-ai fost atenta, ea a fost in Romania la Mariaj Lux, a probat, si-a ales modelul, numarul, si cumparatura au facut-o parintii/rudele ei in state. Numerele la cele importate de mariaj lux in tara, sunt identice cu cele de-aici, ca de-aia e Mariaj Lux distribuitor si nu producator. A facut o afacere buna fata!

ok ok, n-am fost atenta! >:D<

map
24.11.2006, 10:34:06
ok ok, n-am fost atenta! >:D<
=)) sa stii ca n-am vrut s-o zic asa cum a iesit =)) ma simteam ca la taclale in gradina pe sezlong la umbra =)) ce-nseamna sa devii forum addicted, uiti de eticheta:D:D:D:D

alecsa
24.11.2006, 10:45:44
=)) sa stii ca n-am vrut s-o zic asa cum a iesit =)) ma simteam ca la taclale in gradina pe sezlong la umbra =)) ce-nseamna sa devii forum addicted, uiti de eticheta:D:D:D:D

stai linistita, nu e nici o problema, nu m-am suparat! nu fusesem atenta, atata tot! daca m-am parlit de cateva ori, acum nu mai comand de pe net! asta era ideea, sa aveti grija, ca va puteti trezi cu ditamai surpriza....neplacuta.....#-o

corinutza79
24.11.2006, 12:26:50
Mie chiar mi-e teama de astfel de experiente. Mi se intampla cateodata sa vad modele de haine de care sa fiu sigura ca imi vin bine, si cand le imbrac nu arata deloc asa cum imi imaginam eu. E vorba de croiala , care desi poate fi foarte buna , sa nu se potriveasca pe corp, sa fie facut pentru alta conformatie. Si croiala nu se poate schimba din ajustari. De aceea prefer sa imi cumpar numai dupa ce probez. (mai ales la atata banet!)

map
24.11.2006, 16:53:51
Stiu cum e, eu am vazut modele care mi s-au parut super pe net, si cand am ajuns la Demetrios nu erau deloc asa cum le vazusem eu. Nici eu nu sunt adepta cumpararii de pe net, de-aia si spun, se merita doar daca ai vazut-o in realitate si ai probat-o, cum poate fi cazul la Demetrios.

olga_ioana
25.11.2006, 11:12:50
eu nu sfatuiesc pe nimeni sa faca ca mine...eu doar am relatat cum m-am hotarat eu...vazusem modelul pe net (de fapt erau 2 care mi-au placut enorm dar ma hotarasem la unu') am sunat la mariajlux si am intrebat daca are modelul respactiv pe stoc, intamplarea a facut sa-l aibe si chiar masura mea (6 pt america, la noi 38-40) si am probat; ele au venit cu o alta propunere (coincidenta sau nu, dar era chiar modelul la care eu renuntasem) si dupa ce l-am probat si pe acela m-am hotarat...
cumnatul meu este stabilit acolo si nu va ajunge la nunta; deci...el doar a comandat-o, este adevarat ca vor fi taxe de livrare, nush cat vor fi, dar oricum nu ajungi la preturile de la noi (1600 E fara sa fie completa rochita, adica ii lipsea boleroul, dar cele de la ML mi-au oferit posibilitatea sa-l comand si pe acela pt inca 600 E) acolo toata rochita costand 940 euro (adica 1200 $)
oricum eu sunt incantata si abia astept sa soseasca; stiu ca a dat un avand de 500$ restul urmand sa-i dam cand este gata, adica peste 2 luni si 3 saptamani :D

olga_ioana
25.11.2006, 11:17:46
ca sa nu mai zic ca si eu am fost speriata sa fac asta...comanda pe net...dar nu am acceptat pana nu am vazut pe viu rochita...si ce mi-a placut cel mai mult este faptul ca lucratura este impecabila
va atasez niste pozici

tasha
25.11.2006, 11:23:06
E superba rochita, sint sigura ca vei arata ca o regina in ea =D>
Cit despre ideea de a comanda pe net, versiunea ta e cea perfecta, dar tu ai avut norocul pe de o parte de a putea proba modelul care ti-a placut, sa vezi cum arata pe conformatia ta, cum e materialul, cum sint cusaturile, etc. si pe de alta parte ai avut si norocul de a avea pe cinve apropiat in State care sa te poata ajuta. Asa ca vei avea si rochita visata, si un pret mai bun. Cred ca de-abia astepti sa vina ;))

olga_ioana
25.11.2006, 11:26:49
E superba rochita, sint sigura ca vei arata ca o regina in ea =D>
Cit despre ideea de a comanda pe net, versiunea ta e cea perfecta, dar tu ai avut norocul pe de o parte de a putea proba modelul care ti-a placut, sa vezi cum arata pe conformatia ta, cum e materialul, cum sint cusaturile, etc. si pe de alta parte ai avut si norocul de a avea pe cinve apropiat in State care sa te poata ajuta. Asa ca vei avea si rochita visata, si un pret mai bun. Cred ca de-abia astepti sa vina ;))
sar'na mult; doresc la toate fetele sa aibe norocul meu, dar am mai vb cu o fata de pe forum si ea a comandat-o singurica din romania, dar tot asa fusese la probat inainte la ML, diferenta este ca ea a mers pana acolo sa si-o ia...eu nu ma voi duce:-"
daca chiar doriti sa o luati de la sursa sigura credeti-ma ca se poate

alecsa
26.11.2006, 20:59:20
buna fetele. sa va spun ce am mai aflat de la cei de mariaj lux: o comanda iti vine in 4 luni, la sediu au peste 250 de modele de rochii, dar modelul 4224 nu-l au. voalul poate fi scurt su lung, simplu sau lucrat manual. si acum bomba bombelor: pretul voalurilor variaza intre 1.600 si 13.000 lei.

teodoramaria
26.11.2006, 21:09:56
Glumesti 8-} ....sau n-ai inteles tu bine , poate pretul rochiilor....=P~ Le-am scris si eu. Bine , eu am intrebat pretul mai multor rochi, ca atare , ca sa scape de mine au zis ca sunt intre 1000 si 2000 de euro, :(( dar cel mai bine sa ma duc la sediul lor ca poate modelul dorit de mine tocmai se vinde alteia ......:-SSMai astept pareri

tasha
26.11.2006, 21:48:50
Nu se poate :O :O :O
adica intre 500 si....uf, nici nu stiu sa numar atit de mult, vreo 3500 de euro?
Brrr $-)

alecsa
26.11.2006, 23:09:11
mai fetili, eu am inteles f bine, am intrebat doar de voal cat costa si cat dureaza comanda, si daca au modelul 4224. atata doar. iar rochiile sa coste de la 16 mil mi se pare un pret f mic, poate doar rochia drei de onoare care are 5 ani sa coste atata :))

va atasez ce mi-a scris in email dra de la mariaj: "Buna! Multumim c-ai ales site-ul nostru. O comanda dureaza 4 luni, nu avem rochia 4224, dar in general avem peste 250 rochii la sediu. In legatura cu voalul, avem modele diferite, si lungi si scurte, care sunt si simple si lucrate manual; preturile variaza de la 1600 lei pana la 13000 lei. Important este sa dai un tel inainte cu 3 zile sa-ti faci o programare pt proba."

alipochina
26.11.2006, 23:53:10
ca sa nu mai zic ca si eu am fost speriata sa fac asta...comanda pe net...dar nu am acceptat pana nu am vazut pe viu rochita...si ce mi-a placut cel mai mult este faptul ca lucratura este impecabila
va atasez niste pozici

Buna!
Vroiam sa te intreb daca ai reusit sa iti cumperi rochia si cat te-a costat?pupicei!

olga_ioana
27.11.2006, 11:50:06
[quote=alecsa]buna fetele. sa va spun ce am mai aflat de la cei de mariaj lux: o comanda iti vine in 4 luni, la sediu au peste 250 de modele de rochii, dar modelul 4224 nu-l au. voalul poate fi scurt su lung, simplu sau lucrat manual. si acum bomba bombelor: pretul voalurilor variaza intre 1.600 si 13.000 lei.

au innebunit de tot...stiam ca preturile sunt duble la ei fata de cat le cumpara...dar un voal 13000 lei noi?????????????8-} adica 130 mil?????? adica mai scump decat rochitele???? orice fel de rochite...ca eu nu am auzit ca vreo rochita sa depaseasca 2000 euro, adica maxim 80 mil...=P~=P~=P~

olga_ioana
27.11.2006, 11:51:52
Buna!
Vroiam sa te intreb daca ai reusit sa iti cumperi rochia si cat te-a costat?pupicei!

am scris si mai sus...da am dat comanda la rochita si soseste in 2 luni si 3 saptamani dar in america, nu la ML :D si m-a costat 940 euro, fata de 1600 cat este aici;-)

PUFF
27.11.2006, 12:25:07
olga_ioana
buna fetele. sa va spun ce am mai aflat de la cei de mariaj lux: o comanda iti vine in 4 luni, la sediu au peste 250 de modele de rochii, dar modelul 4224 nu-l au. voalul poate fi scurt su lung, simplu sau lucrat manual. si acum bomba bombelor: pretul voalurilor variaza intre 1.600 si 13.000 lei.

au innebunit de tot...stiam ca preturile sunt duble la ei fata de cat le cumpara...dar un voal 13000 lei noi?????????????8-} adica 130 mil?????? adica mai scump decat rochitele???? orice fel de rochite...ca eu nu am auzit ca vreo rochita sa depaseasca 2000 euro, adica maxim 80 mil...=P~=P~=P~

cred ca se refera in lei vechi, este imposibil sa coste atat.....:wacko:

cami_dxb
27.11.2006, 13:40:25
Chiar ca e ciudat. 130 mil. un voal?!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pai mai bine fara, sau il fac singura!

allyy
27.11.2006, 13:46:07
Dar voaluri frumoase si la preturi rezonabile chiar nu se pot gasi si in alta parte????Ar fi frumos sa fie luat odata cu rochia, dar daca nu se poate???

cami_dxb
27.11.2006, 13:54:51
Evident ca poti sa-ti iei din alta parte. Pai ce, daca imi fac rochia la o croitoreasa, nu la o casa de moda nu-mi mai iau voal? Trebuie doar sa cauti si, daca e posibil, sa-l si asortezi cu rochia. Succes la cautari!:) :) :) :)

allyy
27.11.2006, 14:07:49
Evident ca poti sa-ti iei din alta parte. Pai ce, daca imi fac rochia la o croitoreasa, nu la o casa de moda nu-mi mai iau voal? Trebuie doar sa cauti si, daca e posibil, sa-l si asortezi cu rochia. Succes la cautari!:) :) :) :)

Multumesc la fel si voua!>:D<

alecsa
27.11.2006, 20:10:02
mai fetelor, asa mi-a scris dra respectiva in email, ce naiba! am dat copy-paste la email. e aberant de mult, eu am crezut ca nu vad bine. sper sa fie o greseala. dar totusi, nu a invatat cum a sa scrie corect roniiiii???:))

de curiozitate, puteti sa le trimiteti si voi email si sa-i intrebati de preturi la voal? sunt tare curioasa voua ce va spune. oricum e aberant sa coste intre 16mil si 130mil.

va pup

Mihaela_popa
27.11.2006, 22:51:12
accesati fetelor si site-ul demetrios.******[/url]
Au si preturi afisate. Rochiile sunt aduse din Germania si variaza intre 700 si 1600 Euro. Succes si sper sa va fie de folos!

Cu drag, Alecsa

Am sunat pe nr de celuar de la firma asta care e pe site si nu mai e valabil situl si nu mai au rochiile .. Imi pare rau fetelor..

alecsa
27.11.2006, 23:08:24
Am sunat pe nr de celuar de la firma asta care e pe site si nu mai e valabil situl si nu mai au rochiile .. Imi pare rau fetelor..

da, intr-adevar, nu mai e de actualitate. cica fetele de acolo pot face ce rochie vrei, dupa modelele de la demetrios! mai e un topic deschis pe tema asta unde s-a discutat mai mult -"alt site de rochii demetrios". spor la cautari, pupici

olga_ioana
28.11.2006, 09:09:53
eu cand am fost la ei la probat mi-au pus si voal...si credeti-ma nu facea mai mult de 2 mil, nu avea nimic brodat, nimic deosebit...asa ca eu cred totusi ca au gresit si au pus cate un zero in plus...13 mil mai merge daca este brodat sau cu "cristale" ;-)

Ancuta_Weiser
28.11.2006, 10:16:53
mai fetelor, asa mi-a scris dra respectiva in email, ce naiba! am dat copy-paste la email. e aberant de mult, eu am crezut ca nu vad bine. sper sa fie o greseala. dar totusi, nu a invatat cum a sa scrie corect roniiiii???:))

de curiozitate, puteti sa le trimiteti si voi email si sa-i intrebati de preturi la voal? sunt tare curioasa voua ce va spune. oricum e aberant sa coste intre 16mil si 130mil.

va pup

Fetelor, eu am primit un raspuns in legatura cu rochia model 1318 (asta imi facuse mie cu ochiul ;-) ); rochia costa 1600 de euro, crinolinul si modificarile sunt din partea casei (vorba vine, pentru ca parerea mea e ca preturile si asa sunt umflate:D , asa ca eu zic ca platim cu varf si indesat si pentru astea :D .)
Acum, am uitat sa intreb de voal, dar o voi face. Mi se pare absurd pretul vehiculat! pai, vorba aceea, sunt rochii care nu costa atat de mult!8-|

Alynutza
28.11.2006, 12:07:06
[quote=alecsa]buna fetele. sa va spun ce am mai aflat de la cei de mariaj lux: o comanda iti vine in 4 luni, la sediu au peste 250 de modele de rochii, dar modelul 4224 nu-l au. voalul poate fi scurt su lung, simplu sau lucrat manual. si acum bomba bombelor: pretul voalurilor variaza intre 1.600 si 13.000 lei.

Fetelor.....sunt eronate preturile...cel mai scump voal din vate stiu eu e 500 euro...care e cu pietre, asa ca stai linistite.

alecsa
28.11.2006, 17:41:58
mai se poate sa fi gresit, sa fi pus un zero in plus. habar n-am, n-am fost niciodata la ML asa ca nu stiu. eu una am ramas paf la preturile lor pt voal. totusi cred ca e o greseala, mai ales daca spuneti ca ati fost si ati vazut ce preturi au. s-o fi grabit dra si a scris gresit!

ryanaro
28.11.2006, 17:45:48
La mariaj lux au si pantofi? Am vazut eu ca intr o revista era ceva cu loriblu. Ati vazut asa ceva cand ati fost?^:)^

alipochina
29.11.2006, 08:48:30
mersi mult ca mi-ai raspuns la msg.vroiam sa te intreb cum ai facut comanda,pasii mai exact.Pentru ca ma bate si pe mine gandul...iti multumesc mult din suflet si iti urez bafta la toate!

alipochina
29.11.2006, 08:49:20
eu cand am fost la ei la probat mi-au pus si voal...si credeti-ma nu facea mai mult de 2 mil, nu avea nimic brodat, nimic deosebit...asa ca eu cred totusi ca au gresit si au pus cate un zero in plus...13 mil mai merge daca este brodat sau cu "cristale" ;-)

mersi mult ca mi-ai raspuns la msg.vroiam sa te intreb cum ai facut comanda,pasii mai exact.Pentru ca ma bate si pe mine gandul...iti multumesc mult din suflet si iti urez bafta la toate!

olga_ioana
29.11.2006, 13:34:43

iti mai zic o data...am pus ochii de 2 modele de la demetrios...m-am hotarat la unu', am sunat la ML si am intrebat daca au modelul pe care pusesem eu ochii (892 daca nu ma inseala memoria), am avut noroc si o aveau, am facut programare, m-am dus la probat rochita si nu-mi prea placea...au venit ele cu o alta propunere si era celalalt model pe care pusesem ochii si la care renuntasem, l-am probat si mi-a placut la nebunie...am tinut minte modelul si masura si am dat de stire cumnatului meu, care este in america, sa-mi dea comanda... este gata in 3 luni si mi-o va trimite prin posta ca altfel nu am cum...modificarile le voi face in tara si chiar la ML pentru ca este mai ieftin asa
sper ca am fost destul de clara si pt alte detalii...tot aici sunt

alipochina
30.11.2006, 11:14:45
iti mai zic o data...am pus ochii de 2 modele de la demetrios...m-am hotarat la unu', am sunat la ML si am intrebat daca au modelul pe care pusesem eu ochii (892 daca nu ma inseala memoria), am avut noroc si o aveau, am facut programare, m-am dus la probat rochita si nu-mi prea placea...au venit ele cu o alta propunere si era celalalt model pe care pusesem ochii si la care renuntasem, l-am probat si mi-a placut la nebunie...am tinut minte modelul si masura si am dat de stire cumnatului meu, care este in america, sa-mi dea comanda... este gata in 3 luni si mi-o va trimite prin posta ca altfel nu am cum...modificarile le voi face in tara si chiar la ML pentru ca este mai ieftin asa
sper ca am fost destul de clara si pt alte detalii...tot aici sunt

Mersi inca odata.Sper sa nu te fi suparat ca ti-am pus atat de multe intrebari.Iti mai spun o intrebare si atat: In state in ce oras se afla reprezanta si adresa ,pentru ca am si eu pe cineva si reusesc sa mi-o iau de acolo. Si mie mi-a placut foarte mult 892 si in cel mai scurt timp vreau sa ajung si eu la Mariaj Lux sa vad cum imi sta ...
Bafta multa!

alecsa
30.11.2006, 11:59:28
Mersi inca odata.Sper sa nu te fi suparat ca ti-am pus atat de multe intrebari.Iti mai spun o intrebare si atat: In state in ce oras se afla reprezanta si adresa ,pentru ca am si eu pe cineva si reusesc sa mi-o iau de acolo. Si mie mi-a placut foarte mult 892 si in cel mai scurt timp vreau sa ajung si eu la Mariaj Lux sa vad cum imi sta ...
Bafta multa!

pai intra pe site-ul demetriosbride.com si ai acolo lista cu magazinele, cu adresele, cu toate statele, orasele etc. si ai si lista cu magazinele in care se gasesc colectiile vechi.

olga_ioana
01.12.2006, 09:26:18
Bafta multa!

iti urez mult succes, dar stiu ca modelul asta este cam ciudatel, cel putin sistemul de prindere al trenei...
un sfat...cel care iti poate da comanda in america, sa suna la reprezentanta din new york (cel putin cumnatul meu asa a facut) si cei de acolo l-au indrumat spre un magazin care se afla in orasul lui (NY fiind la 5 ore distanta)

map
01.12.2006, 09:35:37
iti urez mult succes, dar stiu ca modelul asta este cam ciudatel, cel putin sistemul de prindere al trenei...
un sfat...cel care iti poate da comanda in america, sa suna la reprezentanta din new york (cel putin cumnatul meu asa a facut) si cei de acolo l-au indrumat spre un magazin care se afla in orasul lui (NY fiind la 5 ore distanta)

Alipochina,

Foarte bun sfatul dat de alecsa si de olga_ioana, dar intra si tu pe site la demetrios ca acolo ai toate informatiile. Demetrios are magazine/reprezentante in foarte multe state daca nu in toate, nu numai in NY sau IL, si-n plus vand si prin distribuitori, variante sunt o multime! In functie de zip-codul cunostintei tale se poate afla care este cel mai apropiat magazin Demetrios sau distribuitor Demetrios.

Uite link-ul:
http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=locator (http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=locator)
introdu zip codul acolo unde spune: enter zip code here si obtii lista de magazine care se gasesc in apropierea cunostintei tale.

irina479
01.12.2006, 13:56:11

va pup

Buna,

Voalul cel mai scump e intr-adevar in jur de 500 EUR. Sigur au pus niste zerouri in plus la pret. Eu de la ei l-am luat si cel mai ieftin era (acum 2 luni) 160 RON.

alecsa
01.12.2006, 14:08:07
Buna,

Voalul cel mai scump e intr-adevar in jur de 500 EUR. Sigur au pus niste zerouri in plus la pret. Eu de la ei l-am luat si cel mai ieftin era (acum 2 luni) 160 RON.

merci ca m-ai linistit. chiar ii spuneam mamei mele de preturi si cand a auzit a zis ca nu sunt sanatosi daca baga preturile astea.

manea_manu
01.12.2006, 20:28:50
accesati fetelor si site-ul demetrios.******[/url]
Au si preturi afisate. Rochiile sunt aduse din Germania si variaza intre 700 si 1600 Euro. Succes si sper sa va fie de folos!

Cu drag, Alecsa

Buna.Eu sun Manuela si scriu pt prima oara.M-am uitat la rochii si sunt ff frumoase.
As dori sa stiu unde le gasesc.
Multumesc.
Pupici.

alecsa
01.12.2006, 20:48:47
Buna.Eu sun Manuela si scriu pt prima oara.M-am uitat la rochii si sunt ff frumoase.
As dori sa stiu unde le gasesc.
Multumesc.
Pupici.

te cred ca sunt frumoase, dar site-ul nu mai e de actualitate. citeste un pic mai sus pt delatii!:*

CataAna
01.12.2006, 22:40:00
Buna miresici!
Sunt tare incantata ca am reusit sa vad si sa ating o rochie Demetrios si am zis sa va impartasesc si voua parerile mele...
Rochia pe care am vazut-o este cea din foto... Costa 1600 Euro. Nu e neaparat preferata mea, dar asta era in magazinul respectiv.
Daca pana acum eram convinsa ca imi voi cumpara rochita de gata(eventual Demetrios pt ca imi plac la nebunie), acum nu mai sunt asa convinsa. De aproape arata ca o rochie normala, iar materialele folosite sunt cele clasice:tulle si tafta, cu singura diferenta ca tulle-ul era mai fin si mai moale.
Pe corset era aplicata o banda de dantela foarte finuta pe care erau cusute margelute, paiete si cateva cristale. Nimic extraordinar!
Ideea e ca in fotografii arata extraordinar, dar in realitate sunt ca rochiile pe care le gasesti si la noi in magazine si pe care nu platesti o mica avere...
Acum iar sunt nehotarata... de unde imi iau rochita?!:gen_13:
7243

irina479
02.12.2006, 11:08:59
Buna miresici!
Sunt tare incantata ca am reusit sa vad si sa ating o rochie Demetrios si am zis sa va impartasesc si voua parerile mele...
Rochia pe care am vazut-o este cea din foto... Costa 1600 Euro. Nu e neaparat preferata mea, dar asta era in magazinul respectiv.
Daca pana acum eram convinsa ca imi voi cumpara rochita de gata(eventual Demetrios pt ca imi plac la nebunie), acum nu mai sunt asa convinsa. De aproape arata ca o rochie normala, iar materialele folosite sunt cele clasice:tulle si tafta, cu singura diferenta ca tulle-ul era mai fin si mai moale.
Pe corset era aplicata o banda de dantela foarte finuta pe care erau cusute margelute, paiete si cateva cristale. Nimic extraordinar!
Ideea e ca in fotografii arata extraordinar, dar in realitate sunt ca rochiile pe care le gasesti si la noi in magazine si pe care nu platesti o mica avere...
Acum iar sunt nehotarata... de unde imi iau rochita?!:gen_13:
7243

Buna,

Eu am avut rochia Cosmobella, iar o prietena de-a mea Demetrios si in nici un caz nu cred ca pot spune ca au semanat cu ce se gaseste in toate magazinele de pe la noi. Materialele sunt mai fine, asa cum ai scris si tu si sunt lucrate cu totul altfel decat in orice croitorie din colt. O cunostinta de a mea a ales sa isi faca rochia la o croitorie, care se parea ca lucra foarte bine, dupa un model Demetrios si crede-ma nu a semanat nici pe departe. Inchipuie-ti ca i se vedeau cercurile de la crinolin prin rochie, ceea ce mi se pare destul de nasol, iar despre broderie, cristale si tot ce mai era pe ea nu mai are rost sa discutam.
Rochiile astea arata bine "si pe dinafara si pe dinauntru", e imposibil sa nu te simti bine in ele. Si cred ca este mult prea greu sa le si copiezi si de aceea multe fete prefera sa dea mai multi bani, dar macar sa se simta ca niste printese in noaptea nuntii. Cel mai bine este sa iti iei rochia de la o firma specializata in asa ceva si care este si apreciata, pt. ca in mod sigur nu este apreciata degeaba.

Pupici

olga_ioana
02.12.2006, 14:54:16
Buna,

Eu am avut rochia Cosmobella, iar o prietena de-a mea Demetrios si in nici un caz nu cred ca pot spune ca au semanat cu ce se gaseste in toate magazinele de pe la noi. Materialele sunt mai fine, asa cum ai scris si tu si sunt lucrate cu totul altfel decat in orice croitorie din colt. O cunostinta de a mea a ales sa isi faca rochia la o croitorie, care se parea ca lucra foarte bine, dupa un model Demetrios si crede-ma nu a semanat nici pe departe. Inchipuie-ti ca i se vedeau cercurile de la crinolin prin rochie, ceea ce mi se pare destul de nasol, iar despre broderie, cristale si tot ce mai era pe ea nu mai are rost sa discutam.
Rochiile astea arata bine "si pe dinafara si pe dinauntru", e imposibil sa nu te simti bine in ele. Si cred ca este mult prea greu sa le si copiezi si de aceea multe fete prefera sa dea mai multi bani, dar macar sa se simta ca niste printese in noaptea nuntii. Cel mai bine este sa iti iei rochia de la o firma specializata in asa ceva si care este si apreciata, pt. ca in mod sigur nu este apreciata degeaba.

Pupici

sunt intru-totul de acord cu tine...cine zice ca poate face o rochita ca intr-o poza...[-(nu prea cred...cele de la demetrios sunt impecabil lucrate, fiecare paieta, margeluta, danteluta...sunt facute manual, nimic la masina...
am o prietena care a dat comanda la un atelier o rochita relativ simpluta, fara aplicatii, fara nimic complicat, doar bretelutele erau facute din margele insirate...si nici macar nu semana cu poza la care croitoreasa, la care ajunsese forte greu pt ca era f solicitata, i-a zis ca oricum este mai frumoasa a ei decat cea din poza

Alynutza
04.12.2006, 11:50:17
sunt intru-totul de acord cu tine...cine zice ca poate face o rochita ca intr-o poza...[-(nu prea cred...cele de la demetrios sunt impecabil lucrate, fiecare paieta, margeluta, danteluta...sunt facute manual, nimic la masina...
am o prietena care a dat comanda la un atelier o rochita relativ simpluta, fara aplicatii, fara nimic complicat, doar bretelutele erau facute din margele insirate...si nici macar nu semana cu poza la care croitoreasa, la care ajunsese forte greu pt ca era f solicitata, i-a zis ca oricum este mai frumoasa a ei decat cea din poza

Aveti dreptate in legatura cu rochitele Demetrios...sunt altceva, eu astfel de broderii nu am vazut nicaieri. Chiar inainte de nunta, mergand printr-un targ mare printre care erau si rochii de mireasa....cu modele sincer reusite, ma intreba cu ce se deosebeste rochia mea asa de scumpa de astea toate din targ(nimeni in afara de nasa si de cumnata nu vazuse rochita). Singurul lucru pe care am putut sa il spun a fost "calitatea"...si asta se vede foarte bine si as fi facut orice ca sa imbrac o rochie care a fost lucrata foarte bine...si in care ...cum spuneti si voi trebuie sa fim niste printese, pt ca eu asa m-am simtit. Si a meritat, a fost cea mai frumoasa zi , cea mai fericita, cea mai deosebita.
Aaa....ca uitam...soacra mea mi-a dat dreptate...si s-a mandrit cu mine :D.
Va pup.

alipochina
04.12.2006, 20:10:54
Alipochina,

Foarte bun sfatul dat de alecsa si de olga_ioana, dar intra si tu pe site la demetrios ca acolo ai toate informatiile. Demetrios are magazine/reprezentante in foarte multe state daca nu in toate, nu numai in NY sau IL, si-n plus vand si prin distribuitori, variante sunt o multime! In functie de zip-codul cunostintei tale se poate afla care este cel mai apropiat magazin Demetrios sau distribuitor Demetrios.

Uite link-ul:
http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=locator (http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=locator)
introdu zip codul acolo unde spune: enter zip code here si obtii lista de magazine care se gasesc in apropierea cunostintei tale.

Va multumesc mult pentru tot si chiar imi fac sperante ca voi fi exact cea din visurile mele ...Va multumesc mult ca sunt alaturi!
Pupici!

Albinutza
09.12.2006, 03:49:25

Cel mai mare pret pt ajustarea rochiei de mireasa de care am auzit a fost de $350. Mie o sa imi ia $200, cu tot ce va fi nevoie de modificat, inclusiv scurtat si calcat cu aburi, la magazinul unde o voi comanda, in New York.

map
09.12.2006, 05:07:17
Cel mai mare pret pt ajustarea rochiei de mireasa de care am auzit a fost de $350. Mie o sa imi ia $200, cu tot ce va fi nevoie de modificat, inclusiv scurtat si calcat cu aburi, la magazinul unde o voi comanda, in New York.
Mie mi-au cotat $250 la ORICE modificare: 250 la o modificare la fermoar, $250 la scurtare trena. Inca nu mi-a venit, asa ca inca nu stiu daca fac modificari la ea, am renuntat cand am auzit insa (asta se intampla la Chicago, la Demetrios in magazin, in timpul unui Designer Trunk Show acum o luna cand am comandat-o).

cami_dxb
09.12.2006, 06:57:09
Am fost joi dimineata la probat rochii Demetrios. Jos palaria in fata calitatii lucraturii. Dar am dat peste niste oameni de toata jena. O filipineza proasta de bubuia, care nu stia decat sa spuna 'It's very beautiful, ma'am, perfect for you', :-& :-& :-& desi nici una din rochii nu venea foarte bine pe mine. Si seful ei, sirian, libanez, ceva de genul asta, care mi-a spus ca nu aduce alte modele decat daca ii dau avans. Si nu avea in magazin decat vreo 10 modele din toata colectia 2007. Cum sa dau avans fara sa vad rochia pe viu, fara sa o probez? E o rochie de 1500 euro, nu de 10. Si am mai constatat ceva: rochiile Demetrios nu mi se potrivesc la marime. :(( :(( :(( :(( :(( :(( Adica marimea 4 imi e mica, iar 6 sta pe mine ca pe gard.

olga_ioana
09.12.2006, 10:43:19
Am fost joi dimineata la probat rochii Demetrios. Jos palaria in fata calitatii lucraturii. Dar am dat peste niste oameni de toata jena. O filipineza proasta de bubuia, care nu stia decat sa spuna 'It's very beautiful, ma'am, perfect for you', :-& :-& :-& desi nici una din rochii nu venea foarte bine pe mine. Si seful ei, sirian, libanez, ceva de genul asta, care mi-a spus ca nu aduce alte modele decat daca ii dau avans. Si nu avea in magazin decat vreo 10 modele din toata colectia 2007. Cum sa dau avans fara sa vad rochia pe viu, fara sa o probez? E o rochie de 1500 euro, nu de 10. Si am mai constatat ceva: rochiile Demetrios nu mi se potrivesc la marime. :(( :(( :(( :(( :(( :(( Adica marimea 4 imi e mica, iar 6 sta pe mine ca pe gard.
imi pare rau ca nu-ti vin masurile si mai ales ca ai dat peste astfel de oameni...eu am dat peste niste fete foarte serioase care nu-mi ziceau "iti sta bine" doar pt a lua...ele au fost cele care mi-au zis sa incerc si alt model care m-ar avantaja mai mult...si exact modelul ala l-am luat...<:-P<:-P

olga_ioana
09.12.2006, 10:47:23
Mie mi-au cotat $250 la ORICE modificare: 250 la o modificare la fermoar, $250 la scurtare trena. Inca nu mi-a venit, asa ca inca nu stiu daca fac modificari la ea, am renuntat cand am auzit insa (asta se intampla la Chicago, la Demetrios in magazin, in timpul unui Designer Trunk Show acum o luna cand am comandat-o).
daca faci intr-adevar modificarile in america astea sunt preturile...dar daca le faci in romania, la mariaj lux:D, modificarile te duc pana la maxim 350 euro cu tot cu calcat...

alecsa
09.12.2006, 10:53:55

adica daca dai 1250 pe rochie, si ai de facut 5 modificari, mai platesti inca o data rochia?:-\

alecsa
09.12.2006, 10:55:22
daca faci intr-adevar modificarile in america astea sunt preturile...dar daca le faci in romania, la mariaj lux:D, modificarile te duc pana la maxim 350 euro cu tot cu calcat...

pai, mie intr-un mail primit de la ML mi-au zis ca modificarile + crinolinul sunt din partea casei! ce sa inteleg? ca atunci cand te duci acolo, de fapt iti zic altceva?:-\

alecsa
09.12.2006, 11:00:01

mi se pare aberant. adica dau 1300 pe rochie, si mai dau un sfert din ea pe modificari si calcat? sau doar pt calcat? pai nu tb sa ti-o calce ei? adica poti s-o iei necalcata? ce, e vina mea ca ei o mototolesc? hmmmm, ce nessy:O !!!

o colega si-a facut rochia la o creatoare destul de cunoscuta si i-a dat-o gata calcata, inclusiv costumasul pt cununia civila, inclusiv ce i-a facut si mirelui, si nu i-a cerut nici un ban pt asta!

cami_dxb
09.12.2006, 11:02:33
imi pare rau ca nu-ti vin masurile si mai ales ca ai dat peste astfel de oameni...eu am dat peste niste fete foarte serioase care nu-mi ziceau "iti sta bine" doar pt a lua...ele au fost cele care mi-au zis sa incerc si alt model care m-ar avantaja mai mult...si exact modelul ala l-am luat...<:-P<:-P

Aici vor sa fie dragutze si amabile, dar sunt proaste de bubuie. Duc la extrem chestia aia cu "clientul nostru, stapanul nostru". Si un sac daca pui pe tine si este din magazinul lor, iti spun ca iti sta bine, numai ca sa il cumperi. E verificata treaba asta si nu numai la rochia de mireasa. Pentru nimic in lume nu ti-ar spune "stii, modelul asta nu te avantajeaza, ia incearca-l si pe asta".

cami_dxb
09.12.2006, 11:26:29
Rochita asta am probat-o prima si mi-a cam ramas gandul la ea, mai ales la corset.

map
09.12.2006, 18:17:28
pai, mie intr-un mail primit de la ML mi-au zis ca modificarile + crinolinul sunt din partea casei! ce sa inteleg? ca atunci cand te duci acolo, de fapt iti zic altceva?:-\

Alecsa,

Olga si-a luat-o din state, si o modifica la ML. De-asta are pret pentru modificari+calcare. In mod normal ti-o dau impecabila, dar mai vine transportul, probatul, etc, si trebuie rearanjata inainte de nunta, nu? :D

alecsa
10.12.2006, 00:07:00
Alecsa,

Olga si-a luat-o din state, si o modifica la ML. De-asta are pret pentru modificari+calcare. In mod normal ti-o dau impecabila, dar mai vine transportul, probatul, etc, si trebuie rearanjata inainte de nunta, nu? :D

aha, am inteles;-)

alecsa
10.12.2006, 00:07:34
Rochita asta am probat-o prima si mi-a cam ramas gandul la ea, mai ales la corset.

e superba rochitza!

alecsa
10.12.2006, 00:16:26
Pentru nimic in lume nu ti-ar spune "stii, modelul asta nu te avantajeaza, ia incearca-l si pe asta".

asta imi aduce aminte de ceva: am fost cu iubi intr-un magazin sa-mi cumpar o pereche de jeans, am tot cautat prin magazin si nimic nu-mi placea. era si ora inchiderii. a venit la mine o vanzatoare f amabila care m-a intrebat ce caut ca m-a vazut ca sunt nehotarata. i-am explicat ce model as vrea si ce culoare, ce nr port, ce lungime vreau si imediat m-a servit. numai ca erau singura pereche, masura 29, care cu chiu cu vai intrau pe mine. m-a intrebat cum imi stau, i-am zis ca nu prea pot sa-i inchid la ultimul nasture si tipa, fiti atente ca e faza tare, a intrat in cabina, s-a pus in genunchi si a inceput sa traga de jeans pana s-au inchis. mi-a zis sa ma aplec, sa ma las pe vine, sa fac ceva miscari, sa ma plimb prin magazin vreo 5 minute ca se mai lasa putin, si dupa ma decid daca sa-i iau sau nu. am zis ca nu e adevarat. mi-a mai aratat niste jeans dragutei, care zicea ea ca ma avantajeaza, i-am probat si pe aia, si pana la urma am luat doua perechi. si trecuse ora inchiderii, a stat peste program vreo 20 minute. am zis ca nu e adevarat!

Lexy
10.12.2006, 00:54:28
asta imi aduce aminte de ceva: am fost cu iubi intr-un magazin sa-mi cumpar o pereche de jeans, am tot cautat prin magazin si nimic nu-mi placea. era si ora inchiderii. a venit la mine o vanzatoare f amabila care m-a intrebat ce caut ca m-a vazut ca sunt nehotarata. i-am explicat ce model as vrea si ce culoare, ce nr port, ce lungime vreau si imediat m-a servit. numai ca erau singura pereche, masura 29, care cu chiu cu vai intrau pe mine. m-a intrebat cum imi stau, i-am zis ca nu prea pot sa-i inchid la ultimul nasture si tipa, fiti atente ca e faza tare, a intrat in cabina, s-a pus in genunchi si a inceput sa traga de jeans pana s-au inchis. mi-a zis sa ma aplec, sa ma las pe vine, sa fac ceva miscari, sa ma plimb prin magazin vreo 5 minute ca se mai lasa putin, si dupa ma decid daca sa-i iau sau nu. am zis ca nu e adevarat. mi-a mai aratat niste jeans dragutei, care zicea ea ca ma avantajeaza, i-am probat si pe aia, si pana la urma am luat doua perechi. si trecuse ora inchiderii, a stat peste program vreo 20 minute. am zis ca nu e adevarat!

Intr-adevar, mai rar asa ceva!

map
11.12.2006, 05:11:15
Apropo de voaluri, azi am fost din nou la Demtrios si cel mai ieftin voal, care nu avea absolut nimic dar absolut nimic, si era scurt pana la talie era $79. De banii astia mi-l impletesc eu:D Cele care avea CEVA pietricele (scris cum c-ar fi Swarovky) era in jur de $180.

dani3la26
11.12.2006, 21:52:21
Eu sunt tentata sa fac comanda pe site-ul http://www.morelle-mariage.com/
Am vazut ca aici rochiile sunt cu cel putin 20mil mai ieftine decat cele de la Mariaj Lux.
Rochia pe care vreau eu sa o cumpar la MARIAJ LUX este 48.600.000, iar daca fac comada pe acet site o scot cam la max 27 mil cu transport cu tot. Rochia costa 779 Eur, dar deoarece este din colectia 2007, daca o comanzi pe site are reducere 20%, iar transportul pana in romania este 81 eur. A mai comandat cineva aici? Stie careva ceva?

Stiti cumva daca cei de la mariaj lux fac modificari si la alte rochii Demetrios decat cele cumparate de la ei? Aveti idee cam care este tariful?

map
11.12.2006, 22:39:07
Eu sunt tentata sa fac comanda pe site-ul http://www.morelle-mariage.com/
Am vazut ca aici rochiile sunt cu cel putin 20mil mai ieftine decat cele de la Mariaj Lux.
Rochia pe care vreau eu sa o cumpar la MARIAJ LUX este 48.600.000, iar daca fac comada pe acet site o scot cam la max 27 mil cu transport cu tot. Rochia costa 779 Eur, dar deoarece este din colectia 2007, daca o comanzi pe site are reducere 20%, iar transportul pana in romania este 81 eur. A mai comandat cineva aici? Stie careva ceva?

Stiti cumva daca cei de la mariaj lux fac modificari si la alte rochii Demetrios decat cele cumparate de la ei? Aveti idee cam care este tariful?

Ai mare si deosebita atentie la ce cumperi, Demetrios scrie pe site la ei ca NU VAND pe internet, nici ei si nici distribuitorii lor si nu incurajeaza pe nimeni sa cumpere pe internet. Din cate stiu eu, ai putea sa faci modificari la ML, dar inca o data, ATENTIE MARE.

dani3la26
12.12.2006, 08:36:06
Poti sa-mi trimiti link-ul unde scrie ca cei de la demetrios nu vand rochii prin intermediul internetului. Eu am cautat si nu am gasit :(

alecsa
12.12.2006, 10:45:13
Poti sa-mi trimiti link-ul unde scrie ca cei de la demetrios nu vand rochii prin intermediul internetului. Eu am cautat si nu am gasit :(

"WE DO NOT RECOMMEND PURCHASING ON THE INTERNET
Buying gowns on the Internet is NOT authorized by Demetrios and the buyer does so at the risk of receiving an inferior product. Some brides who have ordered their gowns over the Internet have found that the gown they received was not an authentic Demetrios gown, the wrong color, damaged or the wrong size."
http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=locator

Ancuta_Weiser
12.12.2006, 10:52:13
"WE DO NOT RECOMMEND PURCHASING ON THE INTERNET
Buying gowns on the Internet is NOT authorized by Demetrios and the buyer does so at the risk of receiving an inferior product. Some brides who have ordered their gowns over the Internet have found that the gown they received was not an authentic Demetrios gown, the wrong color, damaged or the wrong size."
http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=locator

Plus ca trebuie sa mai adaug si eu ceva: am vizitat si eu site-ul respectiv, si mie mi se pare cam ... cum sa zic, putin suspect. Uita-te cu atentie si vei vedea ca nu au nici o rochie disponibila, deci vor face comanda direct la Demetrios? sau cum se procedeaza? eu i-as intreba, le-as scrie un e-mail.
Trebuie sa fii atenta la masurile pe care le au, ca difera de ceea ce cunoastem noi. Si acum sa fiu sincera, eu nu as avea curaj sa comand de pe un astfel de site. Dar asta e alegerea fiecareia. Oricum, eu iti recomand sa iei legatura cu ei si sa ii intrebi tot ce vrei sa stii. Anunta-ne daca iti raspund ceva! Pupici!

alecsa
12.12.2006, 10:58:13
Plus ca trebuie sa mai adaug si eu ceva: am vizitat si eu site-ul respectiv, si mie mi se pare cam ... cum sa zic, putin suspect. Uita-te cu atentie si vei vedea ca nu au nici o rochie disponibila, deci vor face comanda direct la Demetrios? sau cum se procedeaza? eu i-as intreba, le-as scrie un e-mail.
Trebuie sa fii atenta la masurile pe care le au, ca difera de ceea ce cunoastem noi. Si acum sa fiu sincera, eu nu as avea curaj sa comand de pe un astfel de site. Dar asta e alegerea fiecareia. Oricum, eu iti recomand sa iei legatura cu ei si sa ii intrebi tot ce vrei sa stii. Anunta-ne daca iti raspund ceva! Pupici!

pai nu e site-ul oficial al demetrios? ce sa comande? ca nu se face comanda on-line! sau mi se adreseaza mie mesajul? |-)

Ancuta_Weiser
12.12.2006, 11:02:53
Aoleu, am incurcat adresantul! mea culpa! ma refeream la site-ul mentionat de Dani3la26, pe care sunt prezente si rochiile Demetrios 2007...scuze de incurcatura![-o<

ryanaro
12.12.2006, 11:06:56
e vb de morelle, site ul ala al ei. s-a mai discutat de cumparat rochie de mireasa de pe net si nu mi se pare ok. mie si in magazin nu mi s au parut ca arata bine anumite modele de pe net, daramite sa mai fi si platit rochia si sa ma trezesc ca nu mi place! nici nu stiu daca exista posibilitatea sa o trimiti inapoi! mai degraba dai ceva bani si zbori la milano sau in spania, unde e o reprezentanta demetrios (cu blueair etc). :-?

dani3la26
13.12.2006, 08:07:53
m-am hotarat
diseara ma duc la mariaj lux sa vad ce si cum(poate fac comanda sau poate o cumpar pe cea care am probat-o, parea marimea mea cu cateva modificari)
am calculat si recalculat si am ajuns la concluzia ca pt 10 mil pe care le pierd macar stau linistita. Intr-adevar diferenta dintre pretul de pe site si cel de la mariaj lux e de 20 mil, dar pretul de pe site nu inlude crinolina si binenteles nici modificarile (chiar specifica ca pretul afisat nu inlude transportul, probatul si modificarile). Daca mai pun si cat ma costa sa o modific (sigur trebuie scurtata si putin modificata), din cate am vazut cam 10 mil la mariaj lux (parca nu m-as risca sa o modific in alta parte, cei de la mariaj lux macar au experienta in rochiile demetrios), diferenta de pret mai scade. Si asa stau si fara emotii.
Cei de la morelle mi-au raspuns. Au zis ca dc fac comada imediat rochia vine pe la inceputul lui aprilie+ 1 sapt sa ajunga in tara, iar eu am nunta in mai. Deci cam aiurea sa ma trezesc cu rochia in cel mai bun caz la jumatatea lui aprilie si sa stau sa umblu dupa croitor.
In legatura cu marimea rochiei:
Daca nu-ti cunosti masura, trebuie sa le trimiti masurile tale(coapte, mijloc, bust) si ei iti spun ce marime iti corespunde.

allyy
13.12.2006, 11:35:03
m-am hotarat
diseara ma duc la mariaj lux sa vad ce si cum(poate fac comanda sau poate o cumpar pe cea care am probat-o, parea marimea mea cu cateva modificari)
am calculat si recalculat si am ajuns la concluzia ca pt 10 mil pe care le pierd macar stau linistita. Intr-adevar diferenta dintre pretul de pe site si cel de la mariaj lux e de 20 mil, dar pretul de pe site nu inlude crinolina si binenteles nici modificarile (chiar specifica ca pretul afisat nu inlude transportul, probatul si modificarile). Daca mai pun si cat ma costa sa o modific (sigur trebuie scurtata si putin modificata), din cate am vazut cam 10 mil la mariaj lux (parca nu m-as risca sa o modific in alta parte, cei de la mariaj lux macar au experienta in rochiile demetrios), diferenta de pret mai scade. Si asa stau si fara emotii.
Cei de la morelle mi-au raspuns. Au zis ca dc fac comada imediat rochia vine pe la inceputul lui aprilie+ 1 sapt sa ajunga in tara, iar eu am nunta in mai. Deci cam aiurea sa ma trezesc cu rochia in cel mai bun caz la jumatatea lui aprilie si sa stau sa umblu dupa croitor.
In legatura cu marimea rochiei:
Daca nu-ti cunosti masura, trebuie sa le trimiti masurile tale(coapte, mijloc, bust) si ei iti spun ce marime iti corespunde.

Iti tin pumnii sa gasesti rochita visurilor tale si astept cu nerabdare sa ne spui ce ai gasit si sa ne impartasesti impresii despre magazinul Mariaj Lux, preturi, ponturi....!!!!!

olga_ioana
13.12.2006, 12:20:19
e vb de morelle, site ul ala al ei. s-a mai discutat de cumparat rochie de mireasa de pe net si nu mi se pare ok. mie si in magazin nu mi s au parut ca arata bine anumite modele de pe net, daramite sa mai fi si platit rochia si sa ma trezesc ca nu mi place! nici nu stiu daca exista posibilitatea sa o trimiti inapoi! mai degraba dai ceva bani si zbori la milano sau in spania, unde e o reprezentanta demetrios (cu blueair etc). :-?

fara blueair...ca ati vazut cate probleme fac...:D:-p:D scuze ca sunt off topic dar nu am rezistat tentatiei

ryanaro
13.12.2006, 12:54:27
Bine, atunci cu csa LOL =))

teodoramaria
15.12.2006, 14:45:35
In legatura cu ce spunea o miresica inainte ( nu mai stiu cine, scuze , am si eu un punct de vedere , daca imi este ingaduit.

Am fost si eu la MLux, mi-a placut si mie modelul 889 , care acolo este 57 de milioane. Calculati voi in euro/dolari.Fara bolera, pe care nici nu il au.
M-am gandit si eu sa mi-o comande prietena mea cea mai buna in America . Zice ca ar costa 1400 dolari si i-au oferit o reducere de 100 dolari. Boleroul nu e inclus in acest pret, si cica ar costa si el vreo 250 de dolari. Calculati voi totul in lei.
Am revenit cu telefon la mariaj lux : modificarile , crinolina , curatat, calcat , sunt toate servicii incluse in pret.

Daca imi vine din state : costurile expedierii ( nu stiu sigur daca prietena mea poate veni in tara la nunta mea ), modificari si alte servicii care au zis si alte miresici ca sunt apreciabile .......tot mai ridica din costuri . Oricum , eu am si alte ratiuni si anume ...doar 4 luni pana la nunta !!! Nu prea imi permit sa astept tirgul de nunti, comenzi care dureaza mult ...etc .
Asa ca ...pe langa adaosul magazinului ( normal, se cheama capitalism , da ? $-) ) ofera si niste servicii pe care altfel le suporti distinct . Probabil tot mai exista o diferenta de bani ...dar ...e alegerea fiecareia.
Va pup

alecsa
15.12.2006, 23:23:55
In legatura cu ce spunea o miresica inainte ( nu mai stiu cine, scuze , am si eu un punct de vedere , daca imi este ingaduit.

Am fost si eu la MLux, mi-a placut si mie modelul 889 , care acolo este 57 de milioane. Calculati voi in euro/dolari.Fara bolera, pe care nici nu il au.
M-am gandit si eu sa mi-o comande prietena mea cea mai buna in America . Zice ca ar costa 1400 dolari si i-au oferit o reducere de 100 dolari. Boleroul nu e inclus in acest pret, si cica ar costa si el vreo 250 de dolari. Calculati voi totul in lei.
Am revenit cu telefon la mariaj lux : modificarile , crinolina , curatat, calcat , sunt toate servicii incluse in pret.

Daca imi vine din state : costurile expedierii ( nu stiu sigur daca prietena mea poate veni in tara la nunta mea ), modificari si alte servicii care au zis si alte miresici ca sunt apreciabile .......tot mai ridica din costuri . Oricum , eu am si alte ratiuni si anume ...doar 4 luni pana la nunta !!! Nu prea imi permit sa astept tirgul de nunti, comenzi care dureaza mult ...etc .
Asa ca ...pe langa adaosul magazinului ( normal, se cheama capitalism , da ? $-) ) ofera si niste servicii pe care altfel le suporti distinct . Probabil tot mai exista o diferenta de bani ...dar ...e alegerea fiecareia.
Va pup

nu te supara, dar eu n-am inteles nimic. ce ai vrut sa spui exact? ca te aduce la acelasi pret, chiar daca ti-o cumperi din america?:-B

olga_ioana
16.12.2006, 11:15:22

Va pup

pe mine exact rochita de care vorbesti 889 am comandat-o in america si m-a costat 1100 dolari adica aproximativ 831 euro (am facut paritatea)...sigur ca trebuie sa-i fac modificari, dar in nici un caz nu voi ajunge cu pretul la 1600 euro cat este la mariaj lux...oricum eu tot la ei voi face modificarile ca doar cunosc marfa;))...

teodoramaria
16.12.2006, 12:23:49
Mda , probabil ca si in america de la magazin la magazin preturile difera. Ma bucur ca tu ai gasit-o cu 1100 dolari, prietena mea a gasit-o la 1300 dolari, cu tot cu o reducere oferita, fara bolero care e 250 dolari. Tu ai spus ca in pretul tau e inclus boleroul.
Spuneam ca magazinul din Romania ofera in adaosul lor ( mare, nimic de zis) crinolina si serviciile de care vorbeam (modificat , calcat etc) .
Evident ca daca o iei din state iesi putin mai ieftin si eu sunt curioasa cu cat , dar cum spuneam , eu nu pot sa astept comanda ( 3 luni) , transportul , modificarile etc deoarece am nunta peste 4 luni.
Dar asa, de amorul artei, chiar te rog sa ne tii la curent cit costa taxele de expediere ( asta daca nu vine cineva apropiat personal cu ea , si cat iti mai ia doamnele de la ML pentru modificari, calcat etc ) ca sa stiu sa ma oftic pentru dieferenta de pret pe care o arunc pe geam , am spus , din ratiunea de a nu intra in criza de timp, caci crizele de nervi vor fi la ordinea zilei in preajma nuntii.
Asta era tot ce am vrut sa spun . Sper ca acum am fost destul de clara

CamyB
17.12.2006, 10:47:32
Dragele mele, am scapat de problema rochiei. Si am fost surprinsa sa descopar ca cineva in Romania ofera intr-adevar servicii de nota 10. Disperata ca nu vazusem wkendul trecut nimic sa-mi placa prin oras, am fost la ML ieri. Am probat nu stiu cate rochii - multe - ajutata de 2 doamne amabile care m-au facut sa ma simt ca acasa acolo. Cateva le-am probat apoi din nou. Intr-un final am plecat de acolo cu rochia viselor mele - care e cu totul altfel decat mi-o imaginasem eu acasa.
A fost atat de simplu si de distractiv si relaxanta toata experienta , atat de placute serviciile celor de la ML, incat nu-mi pare rau pentru nici un cent platit in plus.
E drept ca avand nunta in aprilie nici nu se punea problema sa mi-o aduc din State, ca n-as mai fi avut timp. Oricum rochia mea a costat 55 milioane - nu stiu sa va spun ce model e ca nu e pe site-uri, dar voi posta poze in curand - dar e rochia din paginile 4-5 din ultima revista Mariaj (daca o aveti) . La cat de minunat e facut corsetul, merita fiecare leut.
Dar sunt taaaareee fericita ca am mai bifat si asta pe lista, am acum poze cu mine mireasa (pe care trebuie sa le mai modific putin ca sa le pot posta aici), si m-am linistit in privinta asta.
Oricum : pentru toate miresicile care vor sa isi aduca un anumit model de afara: mergeti intai la ML si probati. Eu am plecat de acasa fixata pe anumite modele, dar ce se vedea pe site si in reviste arata putin altfel in realitate, si cand le pui pe tine conteaza mult si cum te simti TU in ele. Eu aratam foarte bine in cateva modele , insa aveam senzatia ca nu sunt eu. Iar cand am pus-o pe mine pe EA, m-am simtit mireasa - chiar daca , ca si rochii, mi-au placut mai mult altele. Pur si simplu am simtit ca aia e - desi era cu totul altceva decat imi propusesem initial.
Multa bafta!!!

CamyB
17.12.2006, 11:05:33
nu m-am dumirit inca cum se modifica pozele pt upload, dar mi-am pus una in avatar :)

delmo
17.12.2006, 15:28:32
aia la avatar e prea micaaaa:-< !

Ancuta_Weiser
18.12.2006, 09:13:47
Dragele mele, am scapat de problema rochiei. Si am fost surprinsa sa descopar ca cineva in Romania ofera intr-adevar servicii de nota 10. Disperata ca nu vazusem wkendul trecut nimic sa-mi placa prin oras, am fost la ML ieri. Am probat nu stiu cate rochii - multe - ajutata de 2 doamne amabile care m-au facut sa ma simt ca acasa acolo. Cateva le-am probat apoi din nou. Intr-un final am plecat de acolo cu rochia viselor mele - care e cu totul altfel decat mi-o imaginasem eu acasa.
A fost atat de simplu si de distractiv si relaxanta toata experienta , atat de placute serviciile celor de la ML, incat nu-mi pare rau pentru nici un cent platit in plus.
E drept ca avand nunta in aprilie nici nu se punea problema sa mi-o aduc din State, ca n-as mai fi avut timp. Oricum rochia mea a costat 55 milioane - nu stiu sa va spun ce model e ca nu e pe site-uri, dar voi posta poze in curand - dar e rochia din paginile 4-5 din ultima revista Mariaj (daca o aveti) . La cat de minunat e facut corsetul, merita fiecare leut.
Dar sunt taaaareee fericita ca am mai bifat si asta pe lista, am acum poze cu mine mireasa (pe care trebuie sa le mai modific putin ca sa le pot posta aici), si m-am linistit in privinta asta.
Oricum : pentru toate miresicile care vor sa isi aduca un anumit model de afara: mergeti intai la ML si probati. Eu am plecat de acasa fixata pe anumite modele, dar ce se vedea pe site si in reviste arata putin altfel in realitate, si cand le pui pe tine conteaza mult si cum te simti TU in ele. Eu aratam foarte bine in cateva modele , insa aveam senzatia ca nu sunt eu. Iar cand am pus-o pe mine pe EA, m-am simtit mireasa - chiar daca , ca si rochii, mi-au placut mai mult altele. Pur si simplu am simtit ca aia e - desi era cu totul altceva decat imi propusesem initial.
Multa bafta!!!

Bravo! Felicitari! ma bucur ca ai reusit sa gasesti rochita viselor tale! O sa fii o mireasa superba! Asteptam poze mai mari!>:D<

allyy
18.12.2006, 11:53:37
Multa bafta!!!

Felicitari ca ai gasit rochita mult dorita!Sa o porti fericita si sanatoasa si sa iti aduca numai bucurii!Si sa ne arati si noua pozeee!!!!;;)

lakra_c
18.12.2006, 13:42:39
fetelor ce parere aveti de rochiile acestea de la Demetrios??? sunt din colectia 2007...mie imi plac foarte mult si sper sa le aduca in curand si la ML:)
corsetul din ultima fotografie mi se pare fantastic. e SUPER !!!!!

alecsa
18.12.2006, 13:48:49
fetelor ce parere aveti de rochiile acestea de la Demetrios??? sunt din colectia 2007...mie imi plac foarte mult si sper sa le aduca in curand si la ML:)
corsetul din ultima fotografie mi se pare fantastic. e SUPER !!!!!

mie a doua imi place. si prima e dragutzica. corsetul.....hmm, e cam de cabaret:"> ! rochia de mireasa, dupa mine, (adica mie asa imi place sa fie), tb sa fie cat de cat mai "acoperita". corsetul e cam "despuiat". gusturile nu se discuta!;;)