PDA

Versiunea completa : Verighetele in Judetul Bacau

Yonika
31.01.2008, 13:34:15
Buna fetele, am reusit si noi sa ne luam verighetele, insa nu stiu unde am putea sa le gravam. Eu sunt in Bacau abia de 3 luni si nu prea cunosc asa bine magazinele. Noi am luat verighetele de la magazinul Giselle din centru, si am dat 69 lei/gram. Insa acum vrem sa le gravam. Ma puteti ajuta?>:D<

ellen
27.02.2008, 17:34:06
Nu stiu cat de actual mai este raspunsul meu, dar iti poti grava verighetele la bijuteria Rubinul de la Orizont, sau in Iasi (acolo mi le gravez eu - la Coriolan).;-)

Yonika
28.02.2008, 17:27:36
Nu stiu cat de actual mai este raspunsul meu, dar iti poti grava verighetele la bijuteria Rubinul de la Orizont, sau in Iasi (acolo mi le gravez eu - la Coriolan).;-)
Merci de intentie macar. Da, inca mai este, insa iubi al meu nu prea ar vrea sa le gravam, ca cica tine minte data si fara sa scrijeleasca verighetele. A mai zis ca daca le gravez nu o va mai purta (adica un motiv sa nu o poarte #-o - oricum, stiu ca glumea ;)) ). Inca mai suntem in tratative, si daca va fi sa le gravam, vreau sa le gravez aici pt ca in Iasi merg cam o data pe luna acasa si nu ma lasa inima sa stea asa mult timp departe de mine (de verighete vorbeam) - parca ar lipsi ceva f important din casa.o:-)

ellen
29.02.2008, 18:59:23
Ei, puteti grava si voi cateva cuvintele, titlul unei melodii preferate sau mai stiu eu ce alta nazbatie. Nici mie nu prea mi-a suras ideea cu gravarea datei, ca oricum o tin minte. Ar fi culmea sa o uit! Am preferat insa sa scriu ceva mai solemn.;;)

iulia_vero
09.03.2008, 15:18:14
Buna fetelor eu sincera sa fiu am luat verighetele de la suceava ca acolo erau mai ieftine si aveau si toae marimile. Daca vreti mai multe detalii puteti sa ma intrebati.

just_a_bride
31.03.2008, 10:39:39
Noi ne am comandat la targ la coriolan.era 75 ron gramul si modele suuuper.

iubitel
03.05.2008, 22:00:06
Salve miresici.Astazi a fost o zi speciala ca ne-am cumparat si noi verighete.Sunt model clasic, aur galben 18k,au fiecare 5g si noua ne plac f.mult,si le-am luat din Sicilia-Italia fiindca suntem aici la munca si abia in iunie venim acasa.Au costat 175 € luate cu o reducere de 20% de la mag.Auchan.Pot fi vazute in album ca altfel nu am stiu cum sa le pun.

delmo
20.05.2008, 07:40:11
MULTUMESC!Toate pozele mele sunt postate in album pt.ca sunt prea mari,ca sunt trasferate de pe card in pc.
foarte frumoase! sa le purtati iubiti si sanatosi:* :*

LucianaMatei
20.05.2008, 17:17:59
Si noi am gasit in sfarsit un model de verighete care sa ne placa...sunt luate din Iasi si le primim abia peste aprox. 2 luni...abia astept:>

ZaraGirl
20.05.2008, 22:36:49
Si noi am gasit in sfarsit un model de verighete care sa ne placa...sunt luate din Iasi si le primim abia peste aprox. 2 luni...abia astept:>

F frumoase verighetele voastre. Sa le purtati mereu fericiti:x :x .Peste o saptamana ai cununia? Casa de piatra!!!!!!

LucianaMatei
21.05.2008, 17:00:24
F frumoase verighetele voastre. Sa le purtati mereu fericiti:x :x .Peste o saptamana ai cununia? Casa de piatra!!!!!!

Multumesc din suflet>:D< . Peste o saptamana facem cununia civila pentru ca atunci implinim 5 ani de cand suntem impreuna;))

Yonika
21.05.2008, 17:23:26
Sunt f frumoase verighetele, sa le purtai fericiti impreuna!

Yonika
21.05.2008, 17:24:05
Multumesc din suflet>:D< . Peste o saptamana facem cununia civila pentru ca atunci implinim 5 ani de cand suntem impreuna;))
Cati mai multi ani impreuna si fericiti!:* <:-P

LucianaMatei
21.05.2008, 23:02:33
Sunt f frumoase verighetele, sa le purtai fericiti impreuna!
Multumim pentru urari!!!!:*

LucianaMatei
21.05.2008, 23:04:03
Cati mai multi ani impreuna si fericiti!:* <:-P
Multumim la fel, cat de repede mai trece timpul, acusica suntem miresici:x

Yonika
22.05.2008, 13:38:31
Multumim la fel, cat de repede mai trece timpul, acusica suntem miresici:x
Da, trece f repede timpul..nu mai avem nici noi asa multe, doar el costumul de mire si eu rochita sau costumas pt civila, el pantofi si eu mai caut alta pereche de pantofi pt rochia de mireasa..in rest cam sunt facute cam toate..insa exista o mica problema MARE: am ramas fara nasi acum 3 sapt...si tot cautam si nu am gasit inca...#-o

anka_je
27.05.2008, 12:26:43
super fain ca reusiti sa faceti cununia civila la aniversarea celor 5 ani de cand sunteti impreuna! Imi place asta! Casa de piatra si multa fericire va doresc!

manuciau
08.02.2009, 18:05:14
sunt superbe! spune/mi te rog, verigheta ta e cu diamnate?

siana
08.02.2009, 18:18:31
verighetele sunt de la coriolan..
uite si link-ul
http://www.coriolan.ro/verighete-v514.html
se pot face fie cu zirconiu, fie cu diamante

otilik
09.02.2009, 12:09:41
eee de astea ce parere aveti?
http://al13lea.files.wordpress.com/2008/07/verighete.jpg ;))

chisa
09.02.2009, 16:50:53
... Originale =))

Eu mi-am luat de la targul de la Romexpo de pe 31 ian... de la Coriolan ;)) Abia astept sa mi le aduca...

otilik
09.02.2009, 18:32:51
cat dureaza pana ti le aduce ?si noi tot de la coriolan vrem sa le luam.

LucianaMatei
10.02.2009, 11:48:24
super fain ca reusiti sa faceti cununia civila la aniversarea celor 5 ani de cand sunteti impreuna! Imi place asta! Casa de piatra si multa fericire va doresc!
Multumesc mult pentru urari Anka, nu am mai intrat de mult pe acest topic si abia acum am vazut mesajul...multa fericire va urez si voua!!!

LucianaMatei
10.02.2009, 14:53:41
Multumesc, verigheta mea nu e cu diamante, are zirconiu. Am ramas la varianta cu zirconiu pentru ca altfel ar fi trebuit sa platim o diferenta de vreo 500 ron, plus ca in opinia mea doar pentru un ochi format s-ar cunoaste diferenta.

LucianaMatei
10.02.2009, 14:56:25
La noi au spus ca dureaza 2 luni de la data comenzii, insa au mai intarziat vreo 2 saptamani parca. Oricum e important sa va faceti comanda cu ceva timp ianinte de nunta ca sa nu aveti surprize.

chisa
17.02.2009, 19:24:12
Termenul a fost de 2 saptamani de la data comenzii... le-am comadat pe 31 ian si le-am primit ieri... din pacate au incurcat numerele si ne-au trimis amandurora cu un nr mai mare :(( :(( :(( Acum trebuie sa le trimitem inapoi si sa mai asteptam inca doua saptamani... :(
Si ca sa nu scriu numai de rau... partea pozitiva e ca sunt absolut superbe... si la un pret fff bun... am inteles ca daca mergeti la Iasi la magazinul lor inca este valabila reducerea de 10% de care am beneficiat eu la targ (adik dela 90 la 81 lei gramul), stiu asta de la colega de serviciu care a avut drum in Iasi si a dat comanda direct la ei. Ei i-au dat termen vreo 3 saptamani parca.

otilik
18.02.2009, 12:31:29
multumesc fetelor!o sa mergem si noi mai din timp,in caz ca intervine vre-o greseala sa nu ne afecteze foarte tare

diananico
18.02.2009, 15:54:15
Termenul a fost de 2 saptamani de la data comenzii... le-am comadat pe 31 ian si le-am primit ieri... din pacate au incurcat numerele si ne-au trimis amandurora cu un nr mai mare :(( :(( :(( Acum trebuie sa le trimitem inapoi si sa mai asteptam inca doua saptamani... :(
Si ca sa nu scriu numai de rau... partea pozitiva e ca sunt absolut superbe... si la un pret fff bun... am inteles ca daca mergeti la Iasi la magazinul lor inca este valabila reducerea de 10% de care am beneficiat eu la targ (adik dela 90 la 81 lei gramul), stiu asta de la colega de serviciu care a avut drum in Iasi si a dat comanda direct la ei. Ei i-au dat termen vreo 3 saptamani parca.

eu mi le-am comandat tot la coriolan dar la targul de la palatul parlamentului si a fost 90 lei gramul cu reducere de la 100 lei cica :-w plus 70 euro diamantul. sunt gata de vreo 2 saptamani dar n-au ajuns inca la mine pentru ca mi le-a ridicat un unchi direct de la ei. sper sa nu fie probleme cu marimile
astea sunt
http://i513.photobucket.com/albums/t333/dianadesign2008/verighetelenoastre-1.jpg

chisa
19.02.2009, 13:55:51
multumesc fetelor!o sa mergem si noi mai din timp,in caz ca intervine vre-o greseala sa nu ne afecteze foarte tare
Te sfatuiesc sa nu faci ca mine... mai ales ca tu esti mult mai aproape de Iasi decat mine. Daca as fi stiut ce probleme pot aparea, ma orientam catre un alt furnizor din Bucuresti sau catre un magazin din Bucuresti care colaboreaza cu Coriolanul. Desi pierdeam reducerea de la targ, scuteam nervii si taxele de curier... Asa ca bine ar fi sa te duci direct la ei (macar cand le ridici), pentru ca le poti proba pe loc si in cazul in care nu ar corespunde marimile, aspectul etc le poti lasa acolo sa le modifice. Eu acum trebuie sa le trimit inapoi prin curier si sa astept vreo saptamana cik sa le modifice si sa mi le retrimita.
Noroc ca am insistat si l-am convins pe domnul meu sa le luam din timp... <:-P

otilik
19.02.2009, 14:14:16
pai mie imi este mult mai usor pentru ca stau in iasi...merci pentru sfaturi.trebuie sa vorbesc cu prietenul meu si sa mergem sa ne alegem ceva de acolo:cool:

chisa
19.02.2009, 16:27:13
Hehe asta cu Iasiu mi-a scapat ;)) traiam cu impresia ca stai in Bacau. In cazul asta chiar nu o sa ai probleme sa ajungi la ei ;-)

chisa
27.02.2009, 23:05:18
Dupa multe stresuri, telefoane si unghii roase, astazi ne-au (re)sosit verighetele :) si de data asta ne si vin! Asa ca, mai greu, dar in sfarsit le avem...

CONT-INCHIS-23057
11.03.2009, 10:56:47
Dupa multe stresuri, telefoane si unghii roase, astazi ne-au (re)sosit verighetele :) si de data asta ne si vin! Asa ca, mai greu, dar in sfarsit le avem...
felicitari!! Poze, ceva?:)

laviniaariana
11.03.2009, 20:04:18
Buna fetelor. noi ne vom lua verighetele de la bucuresti de la un magazin victoria gold,deoarece eu nu port aur galben si prin bacau nu am gasit prea multe modele de aur alb care sa-mi placa, asa ca voi ramane la cele de la bucuresti. v-am pupacit

CONT-INCHIS-23057
12.03.2009, 09:12:36
Buna fetelor. noi ne vom lua verighetele de la bucuresti de la un magazin victoria gold,deoarece eu nu port aur galben si prin bacau nu am gasit prea multe modele de aur alb care sa-mi placa, asa ca voi ramane la cele de la bucuresti. v-am pupacit

Si eu port numai aur alb:d . Unde e magazinul si ce preturi practica?

chisa
12.03.2009, 12:55:42
Si eu tot cu aurul alb sunt. Verighetele noastre sunt din aur alb combinat cu galben (dar f putin aur galben), pentru ca asa am hotarat noi de comun acord. La Coriolan fac orice model vrei in culoarea dorita, asa ca daca vezi un model pe galben si il vrei pe alb, se poate.
Am atasat si doua poze... dar sa stiti ca sunt mai finute in realitate decat par in poze ;;)

CONT-INCHIS-23057
12.03.2009, 13:45:55
Si eu tot cu aurul alb sunt. Verighetele noastre sunt din aur alb combinat cu galben (dar f putin aur galben), pentru ca asa am hotarat noi de comun acord. La Coriolan fac orice model vrei in culoarea dorita, asa ca daca vezi un model pe galben si il vrei pe alb, se poate.
Am atasat si doua poze... dar sa stiti ca sunt mai finute in realitate decat par in poze ;;)

Multumesc, numai ca mie nu-mi plac modelele de la coriolan. Le-am vazut live, in bacau, inclusiv pe al tau. Insa nu s-au potrivit gustului meu:( cu exceptia unui model cu diamant. Eu vreau fara pietricele pt am la inelul de logodna 33 de diamante si nu-mi mai doresc:D iar la cele cu pietricele mi-au spus ca nu mi-l fac fara.

laviniaariana
12.03.2009, 21:52:52
Si eu port numai aur alb:d . Unde e magazinul si ce preturi practica?

Magazinul e pe calea Victoriei si cand am fost noi in februarie era un milion gramul. Acum nu stiu sa-ti spun daca s-a mai scumpit. Pe noi ne ajung 18 milioane.Intra pe net si ai sa gasesti acolo toate modelele lor,poate iti va placea ceva.Te pup:*

CONT-INCHIS-23057
12.03.2009, 22:15:59
Magazinul e pe calea Victoriei si cand am fost noi in februarie era un milion gramul. Acum nu stiu sa-ti spun daca s-a mai scumpit. Pe noi ne ajung 18 milioane.Intra pe net si ai sa gasesti acolo toate modelele lor,poate iti va placea ceva.Te pup:*

care e site-ul?:(

chisa
12.03.2009, 22:55:09
care e site-ul?:(
da si tu un search pe google la "victoria gold"... e chiar primul site...

MeMioara
28.05.2009, 20:17:28
Noi ni le-am luat din Luceafarul anul acesta de ziua Indragostitilor :) si sincer au fost singurele care ne-au placut. Am avut si noroc pt ca am auzit ca intre timp s-a scumpit gramul de aur:-<

cosanc
03.03.2010, 15:36:42
Noi ni le-am luat din Luceafarul anul acesta de ziua Indragostitilor :) si sincer au fost singurele care ne-au placut. Am avut si noroc pt ca am auzit ca intre timp s-a scumpit gramul de aur:-<

Adica cat costa acum gramul de aur?

mihaela102
03.03.2010, 16:35:57
noi ne-am programat sa mergem sapt viitoare la iasi...vrem sa mergem la sabrini si la coriolan :)
desi am auzit ca sabrini nu schimba nimic la model, dupa cerintele clientului >:P

totodata vrem sa ne uitam si dupa costum de mire ca in bacau slabe sanse sa gasim

avem multe programate pt o singura zi in iasi :))....si chiar avem sperante ca venim cu toate problemele rezolvate ;))

loridana
04.03.2010, 08:26:57
Adica cat costa acum gramul de aur?
Gramul de aur s-a mai scumpit un pic, iar la verighete difera fata de inelele de aur. Cel mai bine e sa cauti pe net in cataloagele lor, cel putin noi asa am facut, si pana la urma ne-am decis la Sabrini si le-am ridicat de la Arena Mall. Le-am luat de anul trecut din octombrie ca ma gandeam ca o sa ajunga euroiul la 5 lei si eram cam speriata. ;-)

toniutzza
08.04.2010, 09:35:29
Eu ma gandesc sa cumpar verighetele de la Sabrini, din Arena Mall. Oare pot sa le cumpar direct sau trebuie sa comand dintr-un catalog si sa astept? Ca eu vin doar pt 10 zile in Romania si voiam sa rezolv problema asta cu verighetele.

myss
08.04.2010, 12:12:15
Eu ma gandesc sa cumpar verighetele de la Sabrini, din Arena Mall. Oare pot sa le cumpar direct sau trebuie sa comand dintr-un catalog si sa astept? Ca eu vin doar pt 10 zile in Romania si voiam sa rezolv problema asta cu verighetele.
Pai daca nu vei gasi modelul care iti va placea pe marimea ta automat va trebui sa astepti comanda...

loridana
08.04.2010, 17:05:54
Noi le-am luat de la Sabrini din Arena Mall si suntem super multumiti. Initial am cautat pe net si pe cataloagele lor pana am stabilit modelul. Apoi am fost acolo si ne-a masurat exact inelarul ca sa fie facute pe marimea noastra. Gravarea a fost gratis si comanda a venit cam intr-o luna exact cum au preconizat. Acum depinde de tine sa iei legatura cu ei cumva

toniutzza
08.04.2010, 22:15:26
Noi le-am luat de la Sabrini din Arena Mall si suntem super multumiti. Initial am cautat pe net si pe cataloagele lor pana am stabilit modelul. Apoi am fost acolo si ne-a masurat exact inelarul ca sa fie facute pe marimea noastra. Gravarea a fost gratis si comanda a venit cam intr-o luna exact cum au preconizat. Acum depinde de tine sa iei legatura cu ei cumva

Multumesc mult de raspuns. Ma gandeam eu ca asa o sa dureze...of. Banuiesc ca as putea sa dau comanda de aici si sa le iau cand vin acasa. Faza e ca mi-ar fi placut sa le vad inainte sa cumpar, sa nu fiu dezamagita.
Oare daca gasesc ceva care-mi place la Luceafarul, trebuie doar sa le modifice marimea,nu? Ca ei nu au cataloage din care sa comanzi. Nici nu stiu cum sa fac si unde sa ma duc ca sa fac rost de verighete mai repede...:-s

anamariaion70
08.04.2010, 22:20:44
De obicei vin pe comanda ...nu e insa exclus sa le gasesti si in magazin !

loridana
09.04.2010, 08:21:22
Multumesc mult de raspuns. Ma gandeam eu ca asa o sa dureze...of. Banuiesc ca as putea sa dau comanda de aici si sa le iau cand vin acasa. Faza e ca mi-ar fi placut sa le vad inainte sa cumpar, sa nu fiu dezamagita.
Oare daca gasesc ceva care-mi place la Luceafarul, trebuie doar sa le modifice marimea,nu? Ca ei nu au cataloage din care sa comanzi. Nici nu stiu cum sa fac si unde sa ma duc ca sa fac rost de verighete mai repede...:-s
Eu zic ca daca le comanzi de pe catalog, si nu cred ca difera foarte mult frumusetea lor de pe hartie cu cele reale - cel putin asa am vazut eu - ar putea sa le modifice si dupa aceea. Iti dai seama ca si la mine era riscul asta ca le-am comandat din noiembrie anul trecut si pana in mai putea sa se intample, dar ne-a asigurat ca se pot modifica. Daca ai pe cineva acasa il poti ruga sa dea acontul si sa vb la magazin ....sau cand vii tu. Eu zic ca e important sa iei ceva care sa iti placa ca doar o sa porti o viata intreaga. ;;)

ice21
15.04.2010, 16:47:17
E adevarat ca mai bine le vezi s in realitate cum arata. Sunt si de vanzare dar trebuie sa ai bafta sa aiba marimea ta si sa-ti placa modelele. Nu stiu daca bijuteriile accepta comanda de la departare fara sa le masoare, plus ca sunt unele modele care nu pot fi modificate. Noi am ales verighetele de la Coriolan si am vazut ca bijuteria vis-a-vis de Luceafarul aduceau modele de la ei. Am facut comanda fara sa le vedem inainte in realitate, ne-au luat masuri....eram si singurii care comad&igrave;ndazsem modelul dar suntem incantati de ele. Bafta la cumparaturi.

strumphy
19.04.2010, 15:33:34
Si noi am dat comanda la Sabrini de verighete..vin cam in 2*3 saptamani..modelul il aveau in magazin si l-am probat, dar arata mult mai bine decat pe net sau catalog..acum asteptam sa vina comanda:)

loridana
20.04.2010, 08:17:25
Si noi am dat comanda la Sabrini de verighete..vin cam in 2*3 saptamani..modelul il aveau in magazin si l-am probat, dar arata mult mai bine decat pe net sau catalog..acum asteptam sa vina comanda:)
Eu sunt foarte multumita de acest magazin. Pe langa verighete , am primit si inelul de logodna si plus la cadouri pentru alte persoane. Au o lucratura deosebita.
strumphy te-au inchis din nou? De ce scrie banned la tine ?

CONT-INCHIS-23057
21.04.2010, 14:05:12
E adevarat ca mai bine le vezi s in realitate cum arata. Sunt si de vanzare dar trebuie sa ai bafta sa aiba marimea ta si sa-ti placa modelele. Nu stiu daca bijuteriile accepta comanda de la departare fara sa le masoare, plus ca sunt unele modele care nu pot fi modificate. Noi am ales verighetele de la Coriolan si am vazut ca bijuteria vis-a-vis de Luceafarul aduceau modele de la ei. Am facut comanda fara sa le vedem inainte in realitate, ne-au luat masuri....eram si singurii care comad&igrave;ndazsem modelul dar suntem incantati de ele. Bafta la cumparaturi.

eu tot de la ei mi-am facut comanda anul trecut. Cat am avut de furca cu ei..ca vroiam formatul confort..si alea de acolo nu stiau ce vand si ce inseamna "confort":))..Le-am aratat in catalog, le-am zapacit pana la urma le-am pus sa-si sune furnizorul..ca ele ziceau ca formatul "confort" nu e valabil pt modelul dorit de mine:))...Is sarace la mansarde mititelele:)..pana la urma au venit ok..si cu gravarea buna...ca cica..au avut surprize ca aia de la iasi sa incurce textele =))..

yulyana_ana
21.04.2010, 14:22:09
noi ne-am facut verighetele la coriolan iasi. sunt din au roz si au alb. sunt foarte frumoase ...iar vanzatoarele (de la maya bijoux) super ok.

CONT-INCHIS-23057
21.04.2010, 14:24:57
noi ne-am facut verighetele la coriolan iasi. sunt din au roz si au alb. sunt foarte frumoase ...iar vanzatoarele (de la maya bijoux) super ok.

:xSunt superbe!! sa le stapaniti sanatosi!!

yulyana_ana
21.04.2010, 15:49:22
:xSunt superbe!! sa le stapaniti sanatosi!!
Multumim!!!:*

vorbareata
22.04.2010, 12:44:50
Noi ne-am gandit sa ne facem verighetele la comanda.La targul de nunti din ianuarie 2010,care a avut loc la Tg Mures,se gaseau verighete cu 1000-1100 lei.Nu stiti cat costa verighetele facute la comanda?Am vrea sa dam aur la o bijuterie.Inca nu m-am interesat cat costa manopera.Sper sa nu iesim scump ,daca le comandam si dam noi aur.Cineva mi-a zis ca daca ai aur in jur de 10 grame, iti ies niste verighete super la comanda.S-a interesat vreo miresica din Tg.Mures de verighete?Unde sunt modele frumoase si unde se fac la comanda?Va doresc o zi buna si aveti grija de voi!

mihaela102
22.04.2010, 12:57:23
Noi ne-am gandit sa ne facem verighetele la comanda.La targul de nunti din ianuarie 2009,care a avut loc la Tg Mures,se gaseau verighete cu 1000-1100 lei.Nu stiti cat costa verighetele facute la comanda?Am vrea sa dam aur la o bijuterie.Inca nu m-am interesat cat costa manopera.Sper sa nu iesim scump daca le comandam si dam noi aur.Cineva mi-a zis ca daca ai aur in jur de 10g, iti ies niste verighete super la comanda.
la comanda e aceeasi treaba ca si cum le-ai cumpara din magazin, doar ca comanzi un anume model; e acelasi pret pe gram aur si pe aurul tau iti aceiasi bani; pretul aurului uzat este stabilit de BNR, la fel ca si cel al aurului cumparat nou; de ex: aur de cumparat e 100 lei/gram, iar cel vandut de tine e 50 lei/gram (de regula pretul aurului uzat este jumatate din pretul celui nou din magazin)
si noi am facut verighetele la comanda si am dat si aur la schimb; se procedeaza cam in felul urmator:
- calculeaza valoarea aurului tau: 10grame X 50lei/gram = 500 lei
- calculeaza valoarea verighetelor: 10grame X 100lei/gram = 1000 lei
- rest de plata pt voi: 1000-500 = 500 lei

(valorile sunt aproximative, cat sa-ti dai seama cam cum se calculeaza)
(pretul de cumparare va fi cu indulgenta jumatate din pretul de vanzare)

CONT-INCHIS-23057
23.04.2010, 10:43:21
Noi ne-am gandit sa ne facem verighetele la comanda.La targul de nunti din ianuarie 2010,care a avut loc la Tg Mures,se gaseau verighete cu 1000-1100 lei.Nu stiti cat costa verighetele facute la comanda?Am vrea sa dam aur la o bijuterie.Inca nu m-am interesat cat costa manopera.Sper sa nu iesim scump ,daca le comandam si dam noi aur.Cineva mi-a zis ca daca ai aur in jur de 10 grame, iti ies niste verighete super la comanda.S-a interesat vreo miresica din Tg.Mures de verighete?Unde sunt modele frumoase si unde se fac la comanda?Va doresc o zi buna si aveti grija de voi!

dupa ce mi-am luat verighete..(doar asa se intampla:)) ) am aflat ca se fac niste verighete deosebite prin tehnica mokume gane ..Cautati pe internet dupa asa ceva..si cred ca undeva pe cluj se fac asa ceva..Merita!!:)

Betterrr
11.05.2010, 12:15:05
am cumparat verighetele din adal (fostul magazin Bacaul), la parter, sunt clasice, simple, si sunt singurii din bacau care practica alt pret pe gram la verighete, cum fac restul ! sunt multumita, la 90 de lei gramul.....va recomand sa nu ocoliti acel stand, o sa fiti surprinsi de varietate, si de faptul ca au mereu toate marimile (sunt foarte bine aprovizionati)

loridana
18.05.2010, 14:03:34
Verighetele noastre de la Sabrini :D din Mall

AndreeaLuiza
19.05.2010, 13:01:12
Verighetele noastre de la Sabrini :D din Mall

:) in sfarsit le aveti pe degete.. Sa le purtati sanatosi!!
Eu de abia acum incep sa ma uit incolo si'ncoace dupa verighete..mai astept sa le cumpar, poate mi le face cineva cadou! :P

Felicitari din nou!!

loridana
19.05.2010, 14:27:22
:) in sfarsit le aveti pe degete.. Sa le purtati sanatosi!!
Eu de abia acum incep sa ma uit incolo si'ncoace dupa verighete..mai astept sa le cumpar, poate mi le face cineva cadou! :P

Felicitari din nou!!
Noi verighetele le avem de anul trecut, dar nu am vrut sa le pozez decat pe deget prima data :"> si apoi sa pun pozele pe forum. Oricum, este o senzatie frumoasa :>

kty_ciobanu
03.06.2010, 00:24:22
buna fetelor! am si eu o intrebare... unde se pot grava verighetele in bacau si cam cat costa?

loridana
03.06.2010, 10:12:39
buna fetelor! am si eu o intrebare... unde se pot grava verighetele in bacau si cam cat costa?
De obicei gravarea intra in pretul verighetelor cand le comanzi, sau e bonusul oferit de firma respectiva.

CONT-INCHIS-23057
04.06.2010, 15:31:55

pe mine m-a costat 40 lei gravarea si le-am comandat de la coriolans prin magazinul ala de langa luceafarul, sorelly.

irinatb
11.06.2010, 22:17:41
Stie cineva cat este gramul de aur in magazinele/chioscuri de la paiata centrala? Aveti idee daca sunt deschise duminica?

irongirl
13.06.2010, 23:54:32
Stie cineva cat este gramul de aur in magazinele/chioscuri de la paiata centrala? Aveti idee daca sunt deschise duminica?

Salut,

Eu am fost de curand sa imi caut verighete si am gasit la Arena Mall la parter modele f dragute.Am dat 250E /buc de 14K din aur alb si dureaza 1 luna de zile comanda. Duminica parca e inchis la magazinele cu aur , sau oricum e deschis pana in 12. In mall gasesti deschis pana mai tarziu. La Sorelly (langa Luceafarul) au modele f dragute,de la Coriolan, dar din pacate la modelul care ne placea noua dura 2 luni comanda ( si era destul de scump...330E/buc). Mai sunt magazinele de pe langa Consiliul Judetean sau Casa de cultura.
Gramul de aur galben,de 14K e in jur de 80Lei/gram, din pacate la verighete se calculeaza in functie de model.Noi pe un set de verighete din aur alb,de 14 K am dat 21 mil. Succes la cautari!

irinatb
15.06.2010, 01:13:59
Salut,

Eu am fost de curand sa imi caut verighete si am gasit la Arena Mall la parter modele f dragute.Am dat 250E /buc de 14K din aur alb si dureaza 1 luna de zile comanda. Duminica parca e inchis la magazinele cu aur , sau oricum e deschis pana in 12. In mall gasesti deschis pana mai tarziu. La Sorelly (langa Luceafarul) au modele f dragute,de la Coriolan, dar din pacate la modelul care ne placea noua dura 2 luni comanda ( si era destul de scump...330E/buc). Mai sunt magazinele de pe langa Consiliul Judetean sau Casa de cultura.
Gramul de aur galben,de 14K e in jur de 80Lei/gram, din pacate la verighete se calculeaza in functie de model.Noi pe un set de verighete din aur alb,de 14 K am dat 21 mil. Succes la cautari!

Ms mult pentru informatii. Speram sa ni le luam si noi cat de curand ca mai avem putin pana la nunta.

ice21
15.06.2010, 08:05:07
Salut,

Au verghete Coriolan si la magazinul de vis-a vis- de Luceafarul ( cred ca se numeste BJL Gold) si la preturi destul de bune. Cand ne-am luat noi verighetele aveau preturi mai bune ca la Sorelli si comanda a durat 2 saptamani.

lucia_bk
15.06.2010, 08:18:44
Coriolan mi se pare prea scump pt mine si pe deasupra imi da soacra-mea aur sa ni le facem......inca nu am pornit cautarea dar in Galeria 1 vinde un arab niste modele super....prietena mea a avut nnta acum in 8 may si a avut super verighete de acolo:)>-....
de abia astept sa pornesc in cautari...si la Mall sunt dar extrem de scumpe...:((

geocry
19.06.2010, 16:17:48
Observ ca nimeni nu pomeneste nimic de Sabrini (Arena Mall). Au pe langa alte bijuterii si accesorii modele de verighete destul de interesante. Puteti vizualiza si pe internet unul din furnizorii celor de la Sabrini (La Rosa). Dati cautare pe Google si veti mai avea o optiune in plus pe langa Coriolan. Comanda am plasat'o la aceasta firma si avand in vedere ca nu ne grabeam, intr'o luna ne'au intrat in posesie. Gravatul este gratis (inclus in pretul verighetelor).

mihaela102
19.06.2010, 19:36:56
Observ ca nimeni nu pomeneste nimic de Sabrini (Arena Mall). Au pe langa alte bijuterii si accesorii modele de verighete destul de interesante. Puteti vizualiza si pe internet unul din furnizorii celor de la Sabrini (La Rosa). Dati cautare pe Google si veti mai avea o optiune in plus pe langa Coriolan. Comanda am plasat'o la aceasta firma si avand in vedere ca nu ne grabeam, intr'o luna ne'au intrat in posesie. Gravatul este gratis (inclus in pretul verighetelor).
cand a fost cazul m-am uitat si eu la modelele Sabrini si m-am interesat in mall de ele...pb a fost ca nu modifica modelul la cererea clientului si singura modificare pe care o solicitam era grosimea; eu am degetele subtiri si vroiam verigheta mai subtire (nu ingusta, subtire) si nu au acceptat...si la momentul respectiv era mai scump gramul decat la coriolan...cat despre modele, e adevarat ca sunt frumoase si la ei :)

AndreeaLuiza
08.07.2010, 22:51:48
cand a fost cazul m-am uitat si eu la modelele Sabrini si m-am interesat in mall de ele...pb a fost ca nu modifica modelul la cererea clientului si singura modificare pe care o solicitam era grosimea; eu am degetele subtiri si vroiam verigheta mai subtire (nu ingusta, subtire) si nu au acceptat...si la momentul respectiv era mai scump gramul decat la coriolan...cat despre modele, e adevarat ca sunt frumoase si la ei :)

pana la urma de unde ti-ai luat verighetele?

mihaela102
09.07.2010, 07:36:04
pana la urma de unde ti-ai luat verighetele?
coriolan..........

Sushyka
20.07.2010, 15:05:02
Buna ziua Miresici din Bacau,

Noi am avut nunta deja pe 3 Iulie 2010, si va pot spune ca am luat verighetele de la o Bijuterie de pe Mihai Viteazu din Bacau, dar tot de la Coriolan sunt. Sunt foarte frumoase si noi le-am luat inainte sa se scumpeasca aurul si am dat 96 lei pe gram , si sunt de 14 k deoarece tipa de acolo ne-a spus ca sunt mai rezistente.Am putut alege latimea lor deoarece noi am vrut ca verigheta mirelui sa fie un pic mai lata decat a mea (deoarece se vede mai bine pe mana unui barbat). Tot acolo le-am si gravat si au iesit exact asa cum ne doream.

O zi frumoasa!

AndreeaLuiza
20.07.2010, 22:56:32
Buna ziua Miresici din Bacau,

Noi am avut nunta deja pe 3 Iulie 2010, si va pot spune ca am luat verighetele de la o Bijuterie de pe Mihai Viteazu din Bacau, dar tot de la Coriolan sunt. Sunt foarte frumoase si noi le-am luat inainte sa se scumpeasca aurul si am dat 96 lei pe gram , si sunt de 14 k deoarece tipa de acolo ne-a spus ca sunt mai rezistente.Am putut alege latimea lor deoarece noi am vrut ca verigheta mirelui sa fie un pic mai lata decat a mea (deoarece se vede mai bine pe mana unui barbat). Tot acolo le-am si gravat si au iesit exact asa cum ne doream.

O zi frumoasa!

Imi place mult idea de a grava verighetele..ce ai scris pe ele? :)

petro_mih
17.12.2010, 13:31:31
buna. cei de la coriolan au verighete frumoase dar sunt si alte magazine in bacau care aduc si modele din alte tari cum ar fi cleopatra,merita vazuta si oferta lor.:)

geocry
18.01.2011, 18:20:18
buna. cei de la coriolan au verighete frumoase dar sunt si alte magazine in bacau care aduc si modele din alte tari cum ar fi cleopatra,merita vazuta si oferta lor.:)

Cleopatra aduce in mare parte verighetele de la Coriolan.

myss
19.01.2011, 10:52:22
din tot ce am cititi eu pe aici am tras concluzia urmatoare ..... desi avem multe puncte de vanzare cele mai multe modele pe care le vedem sunt de la coriolan .... si apropo ati vazut noua colectie sunt frumoase:*

Sushyka
10.02.2011, 16:07:06
Am revenit ...cu raspunsul ...noi am scris pe ele Numele noastre si data nuntii ...pentru ca viitorul meu sot sa nu aiba motiv ca a uitat ziua cand ne-am casatorit :)
Glumesc!
Asa am crezut noi ca ar fi cel mai frumos la momentul respectiv!

AndreeaLuiza
20.08.2011, 14:55:10
Modelele noi de la Coriolan sunt foarte finute, noi pana la urma tot de aici le-am luat. In toate punctele de vanzare de bijuterii din aur sunt cataloage de la Coriolan,, imposibil sa nu ti se prezinte ceva. Noi cautam ceva simplu, si nu foarte lat, si am gasit..le-am scris initialele noastre si data nuntii, si gata. Am avut norocul de a le gasi pe masura noastra si nu am mai fost nevoiti sa asteptam sa le comandam, nici nu aveam timp oricum sa le comandam pentru ca dureaza 2-3 saptamani, eram deja sub 10 zile pana la nunta. :) a fost ok si asa. Amandoi suntem multumiti si ne place modelul mult..am tinut mult sa-i placa si lui modelul mult, nu numai mie, sa fie mandru de verigheta, pentru ca pana la urma si el o poarta mereu. A mea are in plus fata de a lui 3 diamante si asta a mai "ingreunat" putin la pret.

cireshik
08.11.2011, 16:18:33
buna luiza

unde se gasesc aceste cataloage? la care magazin?

Modelele noi de la Coriolan sunt foarte finute, noi pana la urma tot de aici le-am luat. In toate punctele de vanzare de bijuterii din aur sunt cataloage de la Coriolan,, imposibil sa nu ti se prezinte ceva. Noi cautam ceva simplu, si nu foarte lat, si am gasit..le-am scris initialele noastre si data nuntii, si gata. Am avut norocul de a le gasi pe masura noastra si nu am mai fost nevoiti sa asteptam sa le comandam, nici nu aveam timp oricum sa le comandam pentru ca dureaza 2-3 saptamani, eram deja sub 10 zile pana la nunta. :) a fost ok si asa. Amandoi suntem multumiti si ne place modelul mult..am tinut mult sa-i placa si lui modelul mult, nu numai mie, sa fie mandru de verigheta, pentru ca pana la urma si el o poarta mereu. A mea are in plus fata de a lui 3 diamante si asta a mai "ingreunat" putin la pret.

mihaela102
08.11.2011, 16:32:50
buna luiza

unde se gasesc aceste cataloage? la care magazin?

e bine sa te uiti intai pe site-ul lor ca acolo au toate modelele; dupa care poti suna la ei si ii intrebi cu ce magazin colaboreaza in bacau (sunt mai multe din cate stiu); noi am fost la unul langa luceafarul (pe partea stanga); acolo vei gasi si cataloagele lor si fetele vor da comanda pe codul de bijuterie ales de voi :)

malina90
20.03.2012, 17:06:48
si noi ne-am decis sa luam verighetele de la coriolan deoarece au modele foarte frumoase

Ancutica06
17.02.2014, 18:41:52
Hey,miresici!

Cum merg pregatirile,as dori sa va intreb ce formatii stiti din Bacau sau din zona?:*

Va multumesc!

roxi3cat
16.03.2014, 21:48:44
Hey,miresici!

Cum merg pregatirile,as dori sa va intreb ce formatii stiti din Bacau sau din zona?:*

Va multumesc!

formatia class din bacau este foarte buna

alya2016
18.05.2014, 14:10:29
Hey,miresici!

Va multumesc!

Formatii sunt mai multe valy stoleru, fiesta, siminica, relevance, etc

Codrys
17.10.2015, 08:10:53
Ce liniste s -a lasat in ultima vreme pe Bacau. S-a dublat si pretul aurului de cand nu a mai scris nimeni. :-P

Are cineva idee de magazine noi de bijuterii?
Eu am pornit fixata pe un model, si cand l am pus pe deget se vedea urat rau...prin urmare nu ma vad comandand ceva din poze, iar majoritatea vanzatoarelor, desi le explicam ca ne dorim ceva cat mai clasic, ne orbesc cu pietricele si briz brizuri...

Prin urmare ceva miresici de 2016?