PDA

Versiunea completa : Miresici de 2010

Pagini : [1] 2 3

papusha
03.02.2008, 14:03:03
Sunt miresici pe aici care vor avea nunta in 2010?
Eu nu cred ca voi reusi sa fac nunta in 2009..asa cum ne-am propus...ma gandeam sa o amanam...nu suntem siguri...dar eu zic ca ar fi mai bine asa...vazand ca facultatea asta ne desparte...si nu numai ea :( :-<
Miresici de 2010 adunati-va daca sunteti....si eu cred ca sunt....sper :)
Va pup pe toate! :*

papusha
03.02.2008, 18:41:24
Chiar nimeni?
Am vazut ca sunt miresici de 2011...am crezut ca gasesc si de 2010 :(

clarita
03.02.2008, 18:50:12
Deja s-a creat topicul pt. miresicile de 2010? =D>
Eu doream in 2010. Deocamdata mai am de asteptat.....:-w

papusha
03.02.2008, 18:57:29
Deja s-a creat topicul pt. miresicile de 2010? =D>
Eu doream in 2010. Deocamdata mai am de asteptat.....:-w

Doreai? Ai schimbat data nuntii?
Vad ca te casatoresti in ianuarie 2010 nu? :-s

clarita
03.02.2008, 19:04:38
Doreai? Ai schimbat data nuntii?
Vad ca te casatoresti in ianuarie 2010 nu? :-s

Nu in ianuarie. Hotarasem in 2010, dar nu stabilisem data exact. Dar daca ne-am despartit.....acuma nu mai stiu cand.....de aceea mai am de asteptat....(:|

Allyna
03.02.2008, 19:40:13
Miresici de 2010, ce dragut!>:D< Mult spor la informare si ulterior la pregatiri!

papusha
04.02.2008, 00:12:05
Miresici de 2010, ce dragut!>:D< Mult spor la informare si ulterior la pregatiri!

Multumim.....chiar daca eu sunt intre 2009 si 2010....
Doar Doamne Doamne stie raspunsul :)

andreiuta22
04.02.2008, 13:16:52
Multumim.....chiar daca eu sunt intre 2009 si 2010....
Doar Doamne Doamne stie raspunsul :)
SUPER TARE MIRESICI DE 2010! MULTA MULTA BAFTA!;-) :* :* :* =D>

clarita
05.02.2008, 18:39:02
Hei! Miresicile de 2010! Nu mai zice nimeni nimic? Papusha!!!! :)

papusha
05.02.2008, 20:29:50
Hei! Miresicile de 2010! Nu mai zice nimeni nimic? Papusha!!!! :)

Cate miresici de 2010 avem? >:/ >:/ >:/ >:/ >:/
Sa facem lista ;-)

denissa
08.02.2008, 20:34:07
Felicitari miresici de 2010!!!

izatudor
11.02.2008, 15:56:29
Oaaaau!!! :O
Felicitari fetelor!!!

Miresica de 2007, Iza >:D<

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 22:06:31
Felicitari si bafta Miresici de 2010!!!!!
Eu sunt miresica peste 6 luni jumate!Va doresc si voua sa ajungeti repede repede sa traiti momentele frumoase prin care trec eu acum! Pupici!

sweatmoments
06.03.2008, 09:13:39
Hop si eu...citesc de mult..da deh daca nimeni nu facea si pt noi...astea mai mici...noi ne am hotarat pe august 2010..adik...am vbit cu parintzii si cam atat...nashi nu avem..da in schimb avem timo de cautat...pup

sweatmoments
06.03.2008, 10:16:10
aaa...am uitat sa zic....am calculat-o de acum(la nunta ma refer)...ca o sa platim singuri totul...si deh...amandoi studentzi..el cu munca...eu fara(momentan)..si deci tre sa punem deoparte din vreme mai ales ca mai avem de platit si chiria, care e uriasa in bucuresti, si cheltuielile zilnice...asa ca am deschis un cont la banca si am inceput sa punem...sper sa ne iasa calculele noastre ca mai avem timp destul...v am pupat

papusha
18.03.2008, 19:09:21
aaa...am uitat sa zic....am calculat-o de acum(la nunta ma refer)...ca o sa platim singuri totul...si deh...amandoi studentzi..el cu munca...eu fara(momentan)..si deci tre sa punem deoparte din vreme mai ales ca mai avem de platit si chiria, care e uriasa in bucuresti, si cheltuielile zilnice...asa ca am deschis un cont la banca si am inceput sa punem...sper sa ne iasa calculele noastre ca mai avem timp destul...v am pupat

Si iubitul meu vrea sa platim noi totul....dar faza...ca inca nu exista un noi privind aceasta problema(eu nu muncesc)...deci sunt in aceeasi situatie ca tine :) Sa-l las pe el cu toate cheltuielile nu mi se pare corect...chiar daca isi permite...dar pt mine nu e corect, al meu zice sa nu-mi mai fac atatea probleme...dar eu tot imi fac...:D
Voi la ce punct ati ajuns cu pregatirile? Restaurantul l-ati ales?
Noi tot tatonam terenul :)
O zi buna :*

sweatmoments
19.03.2008, 12:18:16
Si iubitul meu vrea sa platim noi totul....dar faza...ca inca nu exista un noi privind aceasta problema(eu nu muncesc)...deci sunt in aceeasi situatie ca tine :) Sa-l las pe el cu toate cheltuielile nu mi se pare corect...chiar daca isi permite...dar pt mine nu e corect, al meu zice sa nu-mi mai fac atatea probleme...dar eu tot imi fac...:D

Pai nu stiu unde vretzi sa facetzi voi...la noi in slobozia nu trebuie sa cautzi cu mult mai devreme...adik la anu pe vremea asta vom incepe...momentan suntem la stransul banilor;))...m am angajat si eu intre timp iar contul evolueaza si el...ce sa zic...am gasit nashi si cam atat...restul se vor face mai tarziu ...si al meu pune mai mult decat mine in cont...dar probabil va fi si invers vreodata...pup...

papusha
19.03.2008, 12:56:58
Pai nu stiu unde vretzi sa facetzi voi...la noi in slobozia nu trebuie sa cautzi cu mult mai devreme...adik la anu pe vremea asta vom incepe...momentan suntem la stransul banilor;))...m am angajat si eu intre timp iar contul evolueaza si el...ce sa zic...am gasit nashi si cam atat...restul se vor face mai tarziu ...si al meu pune mai mult decat mine in cont...dar probabil va fi si invers vreodata...pup...

La noi in Galati se inchiriaza restaurantul cu un an cel putin inaintea evenimentului...bine cred ca se gasesc si cu cateva luni inainte dar nu ceea ce ne-am dori...
Noi inca nu avem nici nasii ;)) Avem de ales...doar domnisoarele si cavalerii se stiu deja ;)) cred ca vor fi cel putin 4 perechi :D tre sa ii impac pe toti.

sweatmoments
20.03.2008, 09:27:16
Imi e frica sa ma gandesc la cavaleri si domnishoare...ca o sa ma ia durerea de cap;))...am vreo patru colege de facultate cu care sunt prietena apropiata si toate vor...apoi am vreo 3 din liceu cu care ies in continuare si facem gratare impreuna cu prietenii lor...vor si ele...apoi mai am si o sora si 2 verisoare:))...deci nu ma pot gandi al asta de acum..ca mi stric ziua:))...sunt la munca ..asa ca nu pot sa stau...o zi buna..

papusha
20.03.2008, 21:47:33
Imi e frica sa ma gandesc la cavaleri si domnishoare...ca o sa ma ia durerea de cap;))...am vreo patru colege de facultate cu care sunt prietena apropiata si toate vor...apoi am vreo 3 din liceu cu care ies in continuare si facem gratare impreuna cu prietenii lor...vor si ele...apoi mai am si o sora si 2 verisoare:))...deci nu ma pot gandi al asta de acum..ca mi stric ziua:))...sunt la munca ..asa ca nu pot sa stau...o zi buna..

Te inteleg perfect! ;))

sweatmoments
20.03.2008, 21:55:13
Acum parca mi a mai trecut asa...dar sa ma fi vazut in sesiune...ca al meu...a avut stralucita idee sa mi vbeasca despre nunta in timpul sesiunii mele...ca vrea sa ne casatorim ca a facut cont...ca a pus deja bani.. ca nush ce...ca a vbit cu ai lui sa i pregateasca...si parca am trecut prin sesiune fara nici un stres:)))...bun asa...sa vad cu ce ma mai surprinde in semestru doi:))..ca sa nu ma mai gandesc noaptea la examene

Shara
28.03.2008, 20:41:52
Inca nu,avem destul timp sa ne gandim,nu vrem sa luam decizii in graba,deocamdata suntem la stadiul de logodna,am fost ceruta anul trecut in noiembrie.

papusha
28.03.2008, 20:48:14
Inca nu,avem destul timp sa ne gandim,nu vrem sa luam decizii in graba,deocamdata suntem la stadiul de logodna,am fost ceruta anul trecut in noiembrie.

=D> =D> =D> =D> Frumos :madlaugh: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Al meu m-a ceut dupa 2 luni de zile :love: si am zis ca e o gluma...un vis...dar un vis care va deveni realitate 8-} <:-P :gen_04:
Daca ar fi dupa mine si maine ne-am lua.....si imediat dupa vrem bebe ;;) aoleu...numa planuri avem in cap :D
Tu esti din Bucuresti sau Botosani? :-s

Shara
28.03.2008, 20:50:55
Foarte frumos,sa dea domnul sa fie totul asa cum vreti voi.Eu sunt din Botosani.De copii totul ce am discutat a fost ca vrem doar unul(mai mult eu) si sa fie baiat,nu-l voi programa,sa vina cand vrea el.:D

papusha
28.03.2008, 20:55:58
Foarte frumos,sa dea domnul sa fie totul asa cum vreti voi.Eu sunt din Botosani.De copii totul ce am discutat a fost ca vrem doar unul(mai mult eu) si sa fie baiat,nu-l voi programa,sa vina cand vrea el.:D
Pai nici noi nu vrem sa-l programam dar faza.....ca daca el nu ma ajuta...eu singura nu pot :)))) :-"

papusha
04.04.2008, 23:56:55
Miresici.....eu numa rezist pana in 2010 :((
Daca ar fi dupa mine as face si in iulie anul acesta :-" :-" :-" 8-}

Shara
06.04.2008, 00:19:31
Papusha dar tu nu aveai cumva nunta stabilita in iulie ca si mine,parca asa imi aduc aminte?:-?

papusha
06.04.2008, 17:01:26
Shara....in august as vrea....asa mai e si lumea in concediu...mie trebuie sa-mi vina si rudele din afara.
Eu totusi incerc sa o organizez pt la anul.....ca dupa in 2010 o sa am licenta nu cred ca voi avea timp :(

vallenttina21
11.04.2008, 13:20:59
Miresici.....eu numa rezist pana in 2010 :((
Daca ar fi dupa mine as face si in iulie anul acesta :-" :-" :-" 8-}

Buna papusha, imi pare rau ca nunta ta s-a amanat pana in 2010, te-am vazut si la topicul miresicilor de 2009, nu mai fi trista, o sa vina si timpul tau. Cu cat te gandesti mai mult la asta cu atat o sa ti se para mai lung drumul pana acolo. Lasa timpul sa le rezolve de la sine. Mult noroc! Poop>:D< :*

papusha
11.04.2008, 14:02:37
Buna papusha, imi pare rau ca nunta ta s-a amanat pana in 2010, te-am vazut si la topicul miresicilor de 2009, nu mai fi trista, o sa vina si timpul tau. Cu cat te gandesti mai mult la asta cu atat o sa ti se para mai lung drumul pana acolo. Lasa timpul sa le rezolve de la sine. Mult noroc! Poop>:D< :*

Multumesc pt incurajari! :*
Nici nu as vrea sa ma grabesc....dar 2010 mi se pare departe :(
Sper sa ne hotaram sa facem pana la urma la anul :D
merci mult :*

sweatmoments
11.04.2008, 22:38:37
Buna, nu am mai scris de mult timp pe aici...si eu am aceeasi problema cu licentza papusha...tocmai de aceea facem nunta in 2010, pt ca in 2009 termin si sunt destule probleme cat sa nu ma amestec si cu nunta...stai linistita..daca va iubitzi...o sa treaca timpul repede pe langa voi si pe langa momentele frumoase...pup

papusha
11.04.2008, 22:43:36
Buna, nu am mai scris de mult timp pe aici...si eu am aceeasi problema cu licentza papusha...tocmai de aceea facem nunta in 2010, pt ca in 2009 termin si sunt destule probleme cat sa nu ma amestec si cu nunta...stai linistita..daca va iubitzi...o sa treaca timpul repede pe langa voi si pe langa momentele frumoase...pup

Eu am licenta in 2010 :( de asta incerc sa-l conving pe al meu sa facem la anu...acu sa vedem :)
Trece timpu....dar nu mai am rabdare...as vrea sa fac nunta si vara aceasta :D
Mult noroc :*

anda84
07.05.2008, 00:44:43
Buna miresici! sunt un nou membru, ma bucur sa fiu alaturi de voi. Si noi vom face nunta in 2010 in Fagaras Brasov. Credeti ca e pre devreme sa incep sa imi fac marturiile si unele dintre accesorii? ma gandesc ca imi va trebui mult timp pentru ca mi le fac eu singura nu mi le cumpar (nu sunt deloc simple).

ce parere aveti?:smile:

sweatmoments
07.05.2008, 16:25:24
Salutare si bine ai venit:)Si eu vreau sa imi fac singura unele chestii asa ca vom fi colege:)!Dar, pe la anul pe vremea asta voi incepe la confectionare impreuna cu sora mea...acum, deh...stam numai cu gandul la acea zi:)...ca nu prea avem ce face...la mine in oras cu restaurantul de rezolva cu maxim 1 an inainte ..deci nu prea am ce sa fac decat sa astept.

papusha
07.05.2008, 16:32:33
Buna miresici! sunt un nou membru, ma bucur sa fiu alaturi de voi. Si noi vom face nunta in 2010 in Fagaras Brasov. Credeti ca e pre devreme sa incep sa imi fac marturiile si unele dintre accesorii? ma gandesc ca imi va trebui mult timp pentru ca mi le fac eu singura nu mi le cumpar (nu sunt deloc simple).

ce parere aveti?:smile:

Bun venit printre noi anda84 :*
Spor la treaba cu marturiile! :)
Iar la accesorii, la ce te referi mai exact?

MIDA
10.06.2008, 19:26:59
Buna fetelor,
sunt noua pe aici si cred ca voi fi si eu o viitoare miresica 2010...
felicitari la toate miresicile

sweatmoments
11.06.2008, 07:48:53
Buna fetelor,
sunt noua pe aici si cred ca voi fi si eu o viitoare miresica 2010...
felicitari la toate miresicile

Helloo...bine ai venit:)...ne asteapta multe discutii pe forumul asta insa ceva mai tarziu..:)...abia astept sa treaca timpul :)

bliss
01.08.2008, 19:23:42
Cred ca sunt si eu miresica de 2010, inca mai oscilam intre 2009 si 2010, dar cel mai sigur 2010, ca sa avem timp de pregatiri si de tot. Inca nu am ales data, dar mi-ar placea in mai sau la inceputul lui iunie. Stie cineva cand nu se fac nunti in 2010?

sweatmoments
01.08.2008, 21:21:42
Cred ca sunt si eu miresica de 2010, inca mai oscilam intre 2009 si 2010, dar cel mai sigur 2010, ca sa avem timp de pregatiri si de tot. Inca nu am ales data, dar mi-ar placea in mai sau la inceputul lui iunie. Stie cineva cand nu se fac nunti in 2010?

Buna...bine ai venit printre noi desi cred ca tzi ar fi placut mai mult sa fii de 2009:)...nu stiu ce sa tzi zic in ceea ce priveste zilele...eu sincer m am uitat pe un site insa nu mai tzin minte pe care:(...oricum tzin sa zic ca am stabilit si noi ziua cea mare impreuna cu parintii :10 iulie 2010...pe 11 este ziua noastra asa ca vom fi sot si sotie atunci cand vom sarbatori 6 ani de relatie:).Voi ati fost la vreun restaurant ceva?...am inteles ca la mine in oras e alergare mare dupa sambetele din vara, asa ca o sa mergem si noi prin ianuarie cred...stiu pe cineva care are nunta tot atunci si m am speriat un pic cand am auzit ca deja a fost la restaurante si a cerut oferte dar am inteles ca din 2009 se pot face rezervari.

papusha
01.08.2008, 21:42:45
Buna...bine ai venit printre noi desi cred ca tzi ar fi placut mai mult sa fii de 2009:)...nu stiu ce sa tzi zic in ceea ce priveste zilele...eu sincer m am uitat pe un site insa nu mai tzin minte pe care:(...oricum tzin sa zic ca am stabilit si noi ziua cea mare impreuna cu parintii :10 iulie 2010...pe 11 este ziua noastra asa ca vom fi sot si sotie atunci cand vom sarbatori 6 ani de relatie:).Voi ati fost la vreun restaurant ceva?...am inteles ca la mine in oras e alergare mare dupa sambetele din vara, asa ca o sa mergem si noi prin ianuarie cred...stiu pe cineva care are nunta tot atunci si m am speriat un pic cand am auzit ca deja a fost la restaurante si a cerut oferte dar am inteles ca din 2009 se pot face rezervari.

Felicitari, cred ca esti prima miresica de 2010 care si-a stabilit data nuntii. =D>=D>=D>=D> <:-P
Acusica vine 2009 si nu scapam nici noi de stres dar si de multe bucurii in 2010 ;;) ;;) ;;) ;;)
Felicitari inca o data! <:-P<:-P<:-P

roxamyka
05.08.2008, 22:45:41
iata-ma si pe mine aici..desi am sperat ca voi fi o miresica de 2009 licienta nu ma lasa si nici timpul...nu mai gasim local..asa ca din vb in vb am hotarat...21 august 2010....deja visez la acea zi...ca data e stabilita sper ca pana incepe facultatea sa ne hotaram si asupra localului...si ma bucur ca nu sunt singura miresica de 2010 din galati...abia astept sa impartasim impresii , emotii...

AnamariaAlexandra
06.08.2008, 13:19:44

http://calendarortodox2010.crez.ro/

Sper sa te ajute, eu stiu ca pe noi, cel de pe 2009, ne-a ajutat!
Va pup si spor la pregatiri!:*

bliss
08.08.2008, 21:37:28

Ai dreptate, mi-ar fi placut in 2009, ma tot gandesc poate am putea sa o facem totusi anul viitor in toamna, octombrie poate, dar problema e ca noi o sa fim plecati din tara pana in septembrie. Sa facem pregatirile de la distanta e dificil. La restaurante inca nu am fost, poate reusim sa vedem ceva inainte sa plecam...
Felicitari pentru ca ati ales data si succes cu pregatirile!

bliss
08.08.2008, 21:39:31

Multumesc!>:D<

sweatmoments
10.08.2008, 19:43:53
Multumesc!>:D<

Hai ca incepem sa ne adunam si noi...parca din ce in ce mai multe...va salut fetelor...felicitari pentru decizia de a va casatori:)

roxamyka
10.08.2008, 23:05:19
si asta nu e decat inceputul...cu timpul cu siguranta o sa fim si mai multe..poate cine stie vom descoperii ca avem in aceasi zi nunta si ne vom intalnii la starea civila..sau de ce nu sa facem schim intre noi cand vom fi furate...:P

sweatmoments
11.08.2008, 14:11:45
si asta nu e decat inceputul...cu timpul cu siguranta o sa fim si mai multe..poate cine stie vom descoperii ca avem in aceasi zi nunta si ne vom intalnii la starea civila..sau de ce nu sa facem schim intre noi cand vom fi furate...:P

DAAA...eu una abia astept...am facut cu al meu o lista asaaa....ca idee si pentru ca nu aveam ce face... si avem vreo 105 familii de invitat:D...dar daca stau sa ma mai gandesc am mai sarit dintre cunoscutzi:)))....acum timpul sa treaca ...ca noi suntem hotaratzi (scz pt cacofonie:D)

roxamyka
12.08.2008, 16:01:23
DAAA...eu una abia astept...am facut cu al meu o lista asaaa....ca idee si pentru ca nu aveam ce face... si avem vreo 105 familii de invitat:D...dar daca stau sa ma mai gandesc am mai sarit dintre cunoscutzi:)))....acum timpul sa treaca ...ca noi suntem hotaratzi (scz pt cacofonie:D)
si noi ne gandeam la lista...ar fi cativa...dar tie iti trebui 2 localuri la cati invitati sunt...=)) =)) =)) ....sa treaca timpul asta si sa ne vedem in situatia asta ca tare mult mi-o doresc...

papusha
12.08.2008, 16:09:43
si noi ne gandeam la lista...ar fi cativa...dar tie iti trebui 2 localuri la cati invitati sunt...=)) =)) =)) ....sa treaca timpul asta si sa ne vedem in situatia asta ca tare mult mi-o doresc...

Buna roxamyka! :)
Si eu sunt tot din Galati. :D
Voi v-ati ales restaurantul?
Ce ma bucur ca am dat peste o miresica din Gl. \:D/

sweatmoments
12.08.2008, 20:42:48

Noi la inceput ne gandeam la ce fel de restaurant si care dintre ele ar merge..mai ales ca in Slobozia nu sunt f multe...iar cand am vazut catzi avem de invitat..:)))...nu ne venea sa credem...al meu radea de mine ca eram undeva la 50 si ceva de familii si eram inca la neamuri...tzin sa zic ca el are 34 de familii cu totul...binee...mai e pana atunci...poate mai adaugam....dar de scos de pe lista nu cred k am pe cine...si noi ne dorim....de fapt abia asteptam sa ne mutam numai noi..:)...tzin sa zic ca acum stau cu cumnatul si sora mai mare a viitorului meu sotz (care de altfel l-a crescut)...cu care am o relatzie "suuuper":D...si deci amandoi suntem pana peste cap si speram sa treaca mai repede timpul.

vallenttina21
13.08.2008, 09:48:29
Buna tuturor miresicilor de 2010, se pare ca si nunta mea care era programata pt 2009 s-a amanat pt 2010:-< , asa ca ma alatur si eu voua!
Va pooop:*

sweatmoments
13.08.2008, 10:26:48
Buna tuturor miresicilor de 2010, se pare ca si nunta mea care era programata pt 2009 s-a amanat pt 2010:-< , asa ca ma alatur si eu voua!

Bine ai venit:)...pai si ai apucat sa faci ceva...gen rezervare restaurant ...sau altele?...

vallenttina21
13.08.2008, 11:17:08
Bine ai venit:)...pai si ai apucat sa faci ceva...gen rezervare restaurant ...sau altele?...
Multumesc frumos:* !Din fericire nu am apucat sa fac nimic#:-SDe acum trebuie sa ma gandesc pt 2010 pt ca atunci va fi sigur nunta si inca nu am inceput sa fac nici o pregatire, cred ca este putin cam devreme, poate restaurantul sa-l inchiriem sa fim siguri. Pooop:*

roxamyka
13.08.2008, 14:49:31
Buna roxamyka! :)
Si eu sunt tot din Galati. :D
Voi v-ati ales restaurantul?
Ce ma bucur ca am dat peste o miresica din Gl. \:D/
buna scumpo>:D< ...da e minunat cu suntem amandoua din galati...o sa ne impartasim parerile si sper eu sa ne sfatuim :[email protected] ...va fi altfel ca fiind din acelasi oras vom stii despre ce vb..nu am inchiriat momentan loclaul( nu stiu daca se fac inchirieri de pe acum pt 2010) ...nu suntem hotarati ce local sa alegem...voi ce preferinte aveti??? a-ti gasit ceva???
momentan ne pregatim de concediu si dupa se va lasa cu hotararile majore...sincera sa fiu viitorul meu sot nici nu m-a cerut...bine ca am fixat data...=)) =)) =))
te pupacesc...

roxamyka
13.08.2008, 14:51:34
bine ni te-ai alaturat...sper sa facem un clan mare aici ..si sa tot vb
te pupic

roxamyka
13.08.2008, 14:54:51
Noi la inceput ne gandeam la ce fel de restaurant si care dintre ele ar merge..mai ales ca in Slobozia nu sunt f multe...iar cand am vazut catzi avem de invitat..:)))...nu ne venea sa credem...al meu radea de mine ca eram undeva la 50 si ceva de familii si eram inca la neamuri...tzin sa zic ca el are 34 de familii cu totul...binee...mai e pana atunci...poate mai adaugam....dar de scos de pe lista nu cred k am pe cine...si noi ne dorim....de fapt abia asteptam sa ne mutam numai noi..:)...tzin sa zic ca acum stau cu cumnatul si sora mai mare a viitorului meu sotz (care de altfel l-a crescut)...cu care am o relatzie "suuuper":D...si deci amandoi suntem pana peste cap si speram sa treaca mai repede timpul.
felicitari.... nici sa nu renuntati...las sa fie multi si sa iasa totul bine ca deh...e doar o data in viata!noi nu avem chiar asa de mult...sa zicem 60 de familii pe care mizam..si restul om vedea....
si eu am stat cu socrii si cumnatiti si stiu cum e...dar am ramas singurei si sincer e minunta...

papusha
13.08.2008, 15:12:20
buna scumpo>:D< ...da e minunat cu suntem amandoua din galati...o sa ne impartasim parerile si sper eu sa ne sfatuim :[email protected] ...va fi altfel ca fiind din acelasi oras vom stii despre ce vb..nu am inchiriat momentan loclaul( nu stiu daca se fac inchirieri de pe acum pt 2010) ...nu suntem hotarati ce local sa alegem...voi ce preferinte aveti??? a-ti gasit ceva???
momentan ne pregatim de concediu si dupa se va lasa cu hotararile majore...sincera sa fiu viitorul meu sot nici nu m-a cerut...bine ca am fixat data...=)) =)) =))
te pupacesc...

Buna! :*
Ai dreptate este prea din timp sa inchiriati localul. Noi ne-am gandit la restaurantul de pe faleza, Pescarul, mi se pare elegant, spetios si cel mai potrivit din tot ce ne ofera orasul nostru. Dar cine stie poate pana in 2010 ne schimbam parerea :)
Abia astept sa vina 2009 sa incepem si noi pregatirile. ;;)
Distractie placuta in concediu! :* >:D<

zuzulufa
13.08.2008, 17:37:20
Salut,sunt si eu miresica de 2010,sper sa gasesc si eu alte miresici din Iasi.Tocmai am fost sa vad o sala.Ne gandeam sa ne informam doar si sa facem rezervarea la anul.Dar ne-au spus ca deja pe 2009 sunt rezervate toate sambetele.Iar pe 2010 se mai gasesc sambete libere.Cred ca vom merge sa dam avansul de pe acum sa fim siguri.E cam riscant sa astepti pentru rezervare pana in 2009 pentru ca s-ar putea sa fie luate, avand in vedere ca sunt aprox. 4 sambete pe luna...

roxamyka
13.08.2008, 18:41:18
Salut,sunt si eu miresica de 2010,sper sa gasesc si eu alte miresici din Iasi.Tocmai am fost sa vad o sala.Ne gandeam sa ne informam doar si sa facem rezervarea la anul.Dar ne-au spus ca deja pe 2009 sunt rezervate toate sambetele.Iar pe 2010 se mai gasesc sambete libere.Cred ca vom merge sa dam avansul de pe acum sa fim siguri.E cam riscant sa astepti pentru rezervare pana in 2009 pentru ca s-ar putea sa fie luate, avand in vedere ca sunt aprox. 4 sambete pe luna...
bine ai venit printre noi!
ai dreptate de aceea si noi cand ne vom intoarce din concediu vom hotarii localul ...am fixat o data si chiar pe aceea o vrem..nu puteam risca sa nu gasim ...

roxamyka
13.08.2008, 18:45:21
Buna! :*
Ai dreptate este prea din timp sa inchiriati localul. Noi ne-am gandit la restaurantul de pe faleza, Pescarul, mi se pare elegant, spetios si cel mai potrivit din tot ce ne ofera orasul nostru. Dar cine stie poate pana in 2010 ne schimbam parerea :)
Abia astept sa vina 2009 sa incepem si noi pregatirile. ;;)
Distractie placuta in concediu! :* >:D<
am intrat o sigura dat in pescarul si intr-adevar e deosebit! multa bafta in alegeara sa si a datei....noi inca nu stim...poate ne va inspira marea:azn: ...oricum trebuie sa ne horatam vrem neaparat 21 august...si nu vrem sa lasam pe ultima suta de metrii ca sa nu gasim...
innumar zilele pana la concediuuu abia asteptam...mai e putin amr4
:-p :* :* :* :* :* :*

sweatmoments
13.08.2008, 20:20:38

Vaaaiii...nu imi vine sa cred k "se mai gasesc"...la noi inca nu s-a inceput;))...oricum tzin sa zic (am mai zis asta undeva) ca noi am pus luna de luna cate 2 mil de fiecare pe: "cardul de nunta"...si avem vreo 30 si ceva de milioane...fetelor..dar avetzi idee cam cat e un avans la restaurant?...sper sa ne ajunga...:D..binee...pana in ianuarie se vor mai strange...sper sa pot da avansul ca nu am nici cea mai mica idee cat ma va costa.Abia astept sa miresim.V-am pupat!

zuzulufa
13.08.2008, 22:27:58
Vaaaiii...nu imi vine sa cred k "se mai gasesc"...la noi inca nu s-a inceput;))...oricum tzin sa zic (am mai zis asta undeva) ca noi am pus luna de luna cate 2 mil de fiecare pe: "cardul de nunta"...si avem vreo 30 si ceva de milioane...fetelor..dar avetzi idee cam cat e un avans la restaurant?...sper sa ne ajunga...:D..binee...pana in ianuarie se vor mai strange...sper sa pot da avansul ca nu am nici cea mai mica idee cat ma va costa.Abia astept sa miresim.V-am pupat!
Noua ne-au cerut la sala intre 500 si 2000 de lei.Cat vrem noi..,nu ne-au conditionat...Probabil depinde si de locatie.

bliss
13.08.2008, 22:46:20
din ce-am citit, m-am speriat putin:-s eu am tot amanat-o cu restaurantul, am avut si multe pe cap#:-S , nu am ajuns inca sa vedem nici un restaurant si vad ca e destul de serioasa treaba...eu inca ma bazam ca e prea devreme sa rezervam de acum pentru 2010, desi am primit sfaturi in acest sens. Noi vrem sa facem nunta in Constanta si mi-as dori sa gasim un restaurant dragut, aproape de plaja:)

roxamyka
13.08.2008, 23:28:51
din ce-am citit, m-am speriat putin:-s eu am tot amanat-o cu restaurantul, am avut si multe pe cap#:-S , nu am ajuns inca sa vedem nici un restaurant si vad ca e destul de serioasa treaba...eu inca ma bazam ca e prea devreme sa rezervam de acum pentru 2010, desi am primit sfaturi in acest sens. Noi vrem sa facem nunta in Constanta si mi-as dori sa gasim un restaurant dragut, aproape de plaja:)
asa se intampla in orasele mari...cu cat mai devreme cu atat mai bine!

sweatmoments
14.08.2008, 07:35:51
Noua ne-au cerut la sala intre 500 si 2000 de lei.Cat vrem noi..,nu ne-au conditionat...Probabil depinde si de locatie.

Pai e bine...intre timp am gasit si eu undeva in forumul asta: "de obicei se da avans maxim 10% din suma".Mersi de informare;)

vallenttina21
14.08.2008, 10:30:00
bine ni te-ai alaturat...sper sa facem un clan mare aici ..si sa tot vb
te pupic
Multumesc frumos! >:D<

vallenttina21
14.08.2008, 10:33:28
Bine ai venit printre noi!:* Spor la pregatiri >:D<

zuzulufa
16.08.2008, 12:58:36
Bine ai venit printre noi!:* Spor la pregatiri >:D<
Multumesc mult

bliss
22.08.2008, 00:32:46
nimeni pe aici?:-B

sweatmoments
22.08.2008, 17:28:27
nimeni pe aici?:-B

Suntem...suntem da nu prea avem ce face ca cam devreme:)

LORICICA
26.08.2008, 22:13:08
Fetelor...timpul o sa treaca foarte repede....asa eram si eu anul trecut....ma tot gandeam daca nu e prea devreme de pregatiri....oricum timpul trece si tace! succes in organizare! primul lucru va sfatuiesc sa va rezervati restaurantul....
pupici>:D<>:D<>:D<

Allyna
26.08.2008, 22:21:40
Suntem...suntem da nu prea avem ce face ca cam devreme:)

Bun venit dragi miresici de 2010!
Nu e foarte devreme pt organizari temeinice. Eu am intrat anul trecut pe forum pe 1 august si de atunci am inceput sa adun informatii utile si sa fac pregatirea treptata.
Mult spor!

sweatmoments
27.08.2008, 19:23:11
Cred ca pentru fiecare dintre noi concediul a reprezentat fata de obisnuita vacantza si o ocazie sa mai discutam cu ai nostri sotziori despre nunta...eu am avut in schimb vreo 3 luni fara job (sesiune si cerinte de ore suplimentare asa ca am renuntat prin mai) deci am stat cu al meu tot timpul;)) ba chiar am fost cu el si la munca la el si logic ca numai de nunta vbeam pt ca pana la urma si nashii la care visam noi, adik cuplul cu care ne impacam super, s-au decis sa faca in 2009 nunta si in principiu pot fi nashii nostri in 2010.Oricum...o sa vedem ce va mai fi. Fetelor tzin sa zic ca abia asteptam sa ne casatorim si sa fim mereu impreuna, acum m am angajat si nu prea avem timp sa vbim la tel f mult...asa ca al meu a decis sa fie mai aproape de mine ca nu vrea sa se raceasca relatia si fiecare sa fie in sensul lui si e pe cale de a isi schimba postul pentru a fi tot timpul in Bucuresti(el lucrand agent de vanzari pe ardeal pana acum)..abia astept...pana acum am stabilit numai ca prin decembrie o sa vina cu tatal si sora lui la ai mei "sa ma ceara" desi noi facem nunta singuri si nu trebuie sa faca nimeni nici o intelegere si apoi prin ianuarie vom merge la restaurant...ce bine imi pare ca trece timpul...astet cu nerabdare ziua in care o sa imi aleg rochia..ziua in care o sa o imbrac...ziua in care o voi dezbraca bucuroasa stiind ca m-am unit de omul pe care il iubesc cel mai mult si care ma iubeste la fel de mult...:x

roxamyka
27.08.2008, 22:26:21
Cred ca pentru fiecare dintre noi concediul a reprezentat fata de obisnuita vacantza si o ocazie sa mai discutam cu ai nostri sotziori despre nunta...eu am avut in schimb vreo 3 luni fara job (sesiune si cerinte de ore suplimentare asa ca am renuntat prin mai) deci am stat cu al meu tot timpul;)) ba chiar am fost cu el si la munca la el si logic ca numai de nunta vbeam pt ca pana la urma si nashii la care visam noi, adik cuplul cu care ne impacam super, s-au decis sa faca in 2009 nunta si in principiu pot fi nashii nostri in 2010.Oricum...o sa vedem ce va mai fi. Fetelor tzin sa zic ca abia asteptam sa ne casatorim si sa fim mereu impreuna, acum m am angajat si nu prea avem timp sa vbim la tel f mult...asa ca al meu a decis sa fie mai aproape de mine ca nu vrea sa se raceasca relatia si fiecare sa fie in sensul lui si e pe cale de a isi schimba postul pentru a fi tot timpul in Bucuresti(el lucrand agent de vanzari pe ardeal pana acum)..abia astept...pana acum am stabilit numai ca prin decembrie o sa vina cu tatal si sora lui la ai mei "sa ma ceara" desi noi facem nunta singuri si nu trebuie sa faca nimeni nici o intelegere si apoi prin ianuarie vom merge la restaurant...ce bine imi pare ca trece timpul...astet cu nerabdare ziua in care o sa imi aleg rochia..ziua in care o sa o imbrac...ziua in care o voi dezbraca bucuroasa stiind ca m-am unit de omul pe care il iubesc cel mai mult si care ma iubeste la fel de mult...:x
scumpooo si eu visez la acea zi de pe acum..si as face orice sa treaca timpul mai repede...
noi stam deja impreuna si asta face sa ne dorim si mai mult sa treaca timpul! desi am realizat multe impreuna acum am lasat nunta pe locul 2 si suntem la proiecte si tot ce presupune amenajarea apartamentului ...casutei noastre... asa cum ne dorim...e minunat! si speram ca ziua nuntii sa fie de vis pt a arata lumii intregi ca dragostea invinge orice piedica!

andrada21
03.09.2008, 01:47:09
eu sunt miresica de mai 2009...nu ma bag pe "teritoriul"vostru dar citeam si vroiam sa va zic k timpu trece repede.eu am fost ceruta in decembrie 2007<in ianuarie 2008 am luat restaurantul...mi se parea k mai e o multime,si uite k mai am 8 luni pana la nunta!recunosc k ma cam cuprind emotiile...eu la anul am si licienta ,si serviciul,si nunta....da ma descurc eu,dupa nunta dau licienta,fac bebe si stau2 ani acasa...la odihna :))va poop

alexandrarotar
03.09.2008, 20:28:17
Salut miresicilor:*

Si eu voi fi mireasa de 2010.Mai exact nunta noastra am programat-o pe 24 iulie 2010, in Baia Mare, de unde suntem amandoi. Stiu ca mai este destul timp, dar deja incep sa ma agit si sa fac planuri pentru ca vreau ca totu sa iasa PERFECT!

Va pup pe toate:* si spor la pregatiri si la visat:D ( asa ca mine:"> )

sweatmoments
03.09.2008, 20:36:10

Si eu voi fi mireasa de 2010.Mai exact nunta noastra am programat-o pe 24 iulie 2010, in Baia Mare, de unde suntem amandoi. Stiu ca mai este destul timp, dar deja incep sa ma agit si sa fac planuri pentru ca vreau ca totu sa iasa PERFECT!

Super...ne adunam, ne adunam...eu sunt inaintea ta (10 iulie):P...abia astept sa intram in "febra" nuntilor:)

alexandrarotar
03.09.2008, 21:01:55
Super...ne adunam, ne adunam...eu sunt inaintea ta (10 iulie):P...abia astept sa intram in "febra" nuntilor:)

Ma bucur ca nu sunt numai eu asa de entuziasmata<:-P ...

De abia astept sa ne intalnim la o poveste toate miresicile sa impartasim secrete si impresii..

alexandrarotar
03.09.2008, 21:04:30

sweatmoments, te-ai apucat de ceva legat de nunta? sau inca "furi" idei ca si mine?

sweatmoments
03.09.2008, 22:02:11
sweatmoments, te-ai apucat de ceva legat de nunta? sau inca "furi" idei ca si mine?

Nimik...nimik:)...fur;))..noi prin ianuarie o sa mergem la restaurant sa vbim...pana atunci astept sa treaca vremea sa vina iarna si sa fiu "ceruta" de la ai mei:D

roxamyka
04.09.2008, 00:16:18

bun venit printre noi!

cinezee
04.09.2008, 01:54:48
se mai ''practica cerutul '' de la parinti ? , cum se procedeaza :-"
pana atunci astept sa treaca vremea sa vina iarna si sa fiu "ceruta" de la ai mei:D

ryanaro
04.09.2008, 17:20:39
se mai ''practica cerutul '' de la parinti ? , cum se procedeaza :-"

R l a intrebat pe tata :D asta inainte sa ma intrebe pe mine :x

papusha
04.09.2008, 18:00:20

Foarte frumos! ;;) =D>
Si tatal tau ce a raspuns? :D

alexandrarotar
04.09.2008, 18:05:37

Oooo!...Ce frumos!;;) .Lui iubi meu ii e prea rusine sa faca asta:-< .Si oricum la noi lumea se astepta deja sa fie o nunta..asa ca s-a cam pierdut din farmec:( .

alexandrarotar
04.09.2008, 18:07:48
Nimik...nimik:)...fur;))..noi prin ianuarie o sa mergem la restaurant sa vbim...pana atunci astept sa treaca vremea sa vina iarna si sa fiu "ceruta" de la ai mei:D

Si noi ne-am gandit cam tot prin ianuarie- februarie sa ne ocupam de treaba cu restaurantul.

Mult noroc sa aveti si sa gasiti ceva care sa va placa la nebunie!

Nikkole
04.09.2008, 18:11:14
Salut miresici!
Si eu voi fi o miresica de 2010, insa nu stim inca data. Asta mai ramane de discutat. Mai intai trebuie sa ne hotaram la restaurant, deocamdata e cel mai important!
Sper sa ne putem ajuta reciproc, cu sfaturi si idei!
Spor la miresit! :*:*

alexandrarotar
04.09.2008, 18:14:02
Salut miresici!
Si eu voi fi o miresica de 2010, insa nu stim inca data. Asta mai ramane de discutat. Mai intai trebuie sa ne hotaram la restaurant, deocamdata e cel mai important!

Salut!Bine ai venit printre noi!>:D< :*

Nikkole
04.09.2008, 18:17:17
Salut!Bine ai venit printre noi!>:D< :*

Multumesc! :*:*

Nikkole
04.09.2008, 20:02:17
Nici o activitate pe aici fetelor? :D

ryanaro
04.09.2008, 20:52:36
Foarte frumos! ;;) =D>
Si tatal tau ce a raspuns? :D

l a intrebat in secret, nu eram eu acolo :D bineinteles ca a zis ca da!!!! \:D/

sweatmoments
04.09.2008, 20:57:15
Nu stiu daca se mai poarta...dar noi vrem sa facem gandurile de nunta oficiale la masa din a doua zi de craciun ..ai lui stiu...ai mei stiu...dar vrem sa fie asaaa...ceva frumos chiar daca facem nunta singuri si nu prea ar avea la ce sa isi dea cu parerea ca o sa facem cum vrem...

roxamyka
05.09.2008, 00:48:34
Salut miresici!
asa e restaurantul cam conditioneaza....nici la noi nu e nimik sigur in privinta lui dar sigur vrem nunta pe 21 august 2010!:* :* :*

papusha
05.09.2008, 00:55:01
asa e restaurantul cam conditioneaza....nici la noi nu e nimik sigur in privinta lui dar sigur vrem nunta pe 21 august 2010!:* :* :*

Si eu as vrea pe 21.08...dar acum sa vedem cum decurg lucrurile. :)

roxamyka
05.09.2008, 08:27:25
Si eu as vrea pe 21.08...dar acum sa vedem cum decurg lucrurile. :)
:-p :-p :-p numai bine ne vb din timp si la furatul miresei ma duce pe mine la mirele tau si pe tine la al meu...:-p :-p :-p 8-} 8-} abia astept!

Nikkole
05.09.2008, 16:01:33
Noi nu avem o data anume... Intr-adevar eu as fi vrut pe 5 iunie (pe 6 e ziua lui) insa nu se poate. Se pare ca e postul Sf. Apostoli Petru si Pavel. Deci aceasta data pica... Cred ca ne vom orienta dupa iulie, august, eventual septembrie. Ramane de discutat... Mai intai sa alegem restaurantul, si hotaram data. Pupici :*:*

vallenttina21
08.09.2008, 09:47:39
Bun venit noilor miresici de 2010!>:D< >:D< >:D<
Spor la pregatiri! Pooop:* :* :*

atheaa_me
17.09.2008, 00:54:01
Salutare tuturor miresicilor:) Pana sa descopar acest site ma gandeam ca sunt singura care din 2008 viseaza si isi face planuri pentru o nunta in 2010. Ma bucur ca v-am intalnit pentru a ne impartasi cat mai multe idei despre o nunta de basm:)

Nikkole
17.09.2008, 13:25:31
Salutare tuturor miresicilor:) Pana sa descopar acest site ma gandeam ca sunt singura care din 2008 viseaza si isi face planuri pentru o nunta in 2010. Ma bucur ca v-am intalnit pentru a ne impartasi cat mai multe idei despre o nunta de basm:)

Bine ai venit Andreea! Spor la miresit! :)>- :*:*

atheaa_me
17.09.2008, 15:49:19
Multumesc:)

roxamyka
18.09.2008, 15:28:48
nu iubita nu esti singura...eu deja caut model de rochie de mireasa, iar colegele mele de munca rad spunand ca pana la nunta mai curge la apa pe Dunare...:[email protected] :[email protected] :[email protected] dar nu le ascult...imi vad de ale mele...haide sa miresim impreuna..bun venit printre visatoare!

atheaa_me
18.09.2008, 18:23:28
nu iubita nu esti singura...eu deja caut model de rochie de mireasa, iar colegele mele de munca rad spunand ca pana la nunta mai curge la apa pe Dunare...:[email protected] :[email protected] :[email protected] dar nu le ascult...imi vad de ale mele...haide sa miresim impreuna..bun venit printre visatoare!

Hi hi:) Si eu la cate modele de rochite am vazut si mereu imi stabileam un tipar in minte:) apoi vedeam altul:))saracul meu iubit e deja exasperat a zis k l-am innebunit:) dar eu sunt fericita si ma bucur ca am acum partenere care ma inteleg perfect<:-P

Anna_Siiu
07.10.2008, 23:37:30
Buna miresici!

Si eu sunt miresica de 2010. Am facut logodna in iulie anul asta, dar nunta mai asteapta. Am vorbit deja la restaurant, nu am facut inca contractul, e prea devreme, dar am rezervat data, caci e mare aglomeratie la nunti acasa la ai mei- acolo facem nunta. Eu am o idee destul de clara despre majoritatea detaliilor (inclusiv rochie de mireasa, invitatii, marturii, decoratiuni). In mod cert ca ma voi razgandi de n'shpe ori pana la nunta, dar na...am la ce visa si am ce perfectiona;;) . Din cate vad, in afara de nunta din mai, eu sunt prima din vara\:D/ . Bafta celor ce sunt inca la facultate (eu am terminat si masterul de vreun an...sunt mai batranica;)) ) si spor la economisit$-) .

Va pup

cristinalp
11.10.2008, 12:26:49
Buna, si eu voi fi miresica in 2010. Noi vroaim sa ne casatorim in 2009, dar din cauza parintilor iubitului meu, care nu concept doua nunti intr-un an [-((fratele mai mic al viitorului meu sot are deja nunta stabilita in septembrie 2009), trebuie sa amanan noi tot. Asa ca ....spor la miresit, si multa iubire si mai ales rabdare #:-S>:D<

your_dora
12.10.2008, 21:35:22
Salut tuturor! Ma alatur si eu miresicilor de 2010! va doresc spor la miresit!:*

bliss
15.10.2008, 00:31:33
Salut tuturor! Ma alatur si eu miresicilor de 2010! va doresc spor la miresit!:*

Bine ai venit!!!>:D<

Nikkole
15.10.2008, 21:28:12
Buna, si eu voi fi miresica in 2010. Noi vroaim sa ne casatorim in 2009, dar din cauza parintilor iubitului meu, care nu concept doua nunti intr-un an [-((fratele mai mic al viitorului meu sot are deja nunta stabilita in septembrie 2009), trebuie sa amanan noi tot. Asa ca ....spor la miresit, si multa iubire si mai ales rabdare #:-S>:D<

Bine ati venit fetelor!! Mult succes in planurile de viitor! :*:*

your_dora
16.10.2008, 00:48:09
Multumesc de primire!:*

uana
16.10.2008, 11:18:00
Buna ziua la toata lumea, si eu tot printre miresicile de 2010 ma numar. Oscilam intre 2009 si 2010, insa am zis k mai bine poate reusim sa ne luam un apartament prin vara si sa facem nunta peste 2 ani. Greu trece timpul asta si parca de acum am inceput sa ma gandesc la toate cele si intru in criza de timp;)) . E doar impresia mea, evident; nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie la anu' pe vremea asta #-o =)) .

Nikkole
16.10.2008, 18:10:39
Buna ziua la toata lumea, si eu tot printre miresicile de 2010 ma numar. Oscilam intre 2009 si 2010, insa am zis k mai bine poate reusim sa ne luam un apartament prin vara si sa facem nunta peste 2 ani. Greu trece timpul asta si parca de acum am inceput sa ma gandesc la toate cele si intru in criza de timp;)) . E doar impresia mea, evident; nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie la anu' pe vremea asta #-o =)) .

Bine ai venit! Stai linistita, ai timp destul pt pregatiri! Desi si eu sunt nerabdatoare, si m-as apuca de pe acum, dar apoi ce mai fac? Stau si nr zilele pana la nunta? :D

roxamyka
18.10.2008, 23:42:06
bun venit tuturor miresicilor....ce mult ma bucur ca ne "marim"...sppor la miresittttttttttt!

cristinalp
28.10.2008, 10:04:12
Ma bucur ca suntem atatea miresici pt 2010:D, voi v-ati apucat de cautat restaurante sau rochii de mireasa? eu vreau ca anul acesta sa scap de grija restaurantului si a lautarilor:rocking:, sa platesc avansul, si daca e posibil sa incerc sa aleg meniul pt nunta? credeti ca e prea devreme pt meniu? sau de cautat nasi? sincer nu stiu cu ce sa incep ...la voi cum merg pregatirile??#:-S

roxamyka
29.10.2008, 22:36:07
Ma bucur ca suntem atatea miresici pt 2010:D, voi v-ati apucat de cautat restaurante sau rochii de mireasa? eu vreau ca anul acesta sa scap de grija restaurantului si a lautarilor:rocking:, sa platesc avansul, si daca e posibil sa incerc sa aleg meniul pt nunta? credeti ca e prea devreme pt meniu? sau de cautat nasi? sincer nu stiu cu ce sa incep ...la voi cum merg pregatirile??#:-S
dupa cum am mai spus noi avem nasi...asteptam sa treaca in 2009 ca sa putem inchiria localul...lautarul( formatia) este bun prieten cu noi deci nu se pune problema....
restul asteptam sa treaca timpul mai repede sa intram in febra pregatirilor....

Alessia2703
29.10.2008, 23:01:51

La noi nu a fost problema. Eu sunt mai mica si am stabilit prima nunta in septembrie 2009, apoi s-a hotarat sora mea si o face si ea in februarie 2009 (k deh ea e mai mare si a vrut neaparat sa fie prima...). Ai mei nu au avut nimik de zis pt k nu ei ne platesc nuntile, ci noi singuri. Am intrebat preotul si a zis k d.p.d.v. religios nu este nici o problema, si am putea si sa facem in aceeasi zi. Asa ca nu ma deranjat. Va doresc spor la pregatit, si e bine ca v-ati hotarat din timp k aveti sanse multe sa gasiti restaurantul pe care il vreti la data pe care o vreti. >:D<

cristinalp
30.10.2008, 12:23:19
Si noi am vorbit cu preotul si ne-a spus ca din punct de vere religios nu ar fii o problema, DAR pentru ca parintii viitoului meu sunt mai "de conceptie veche" nu ar fi conceput 2 nunti intr-un an. Am incercat din rasputeri sa-i conving, dar ca sa renuntam la certuri si la polemici am hotarat sa amanam totul pentru 2010. asta e , poate tot raul spre bine, o sa am mai mult timp pentru pregatiri.....

La noi nu a fost problema. Eu sunt mai mica si am stabilit prima nunta in septembrie 2009, apoi s-a hotarat sora mea si o face si ea in februarie 2009 (k deh ea e mai mare si a vrut neaparat sa fie prima...). Ai mei nu au avut nimik de zis pt k nu ei ne platesc nuntile, ci noi singuri. Am intrebat preotul si a zis k d.p.d.v. religios nu este nici o problema, si am putea si sa facem in aceeasi zi. Asa ca nu ma deranjat. Va doresc spor la pregatit, si e bine ca v-ati hotarat din timp k aveti sanse multe sa gasiti restaurantul pe care il vreti la data pe care o vreti. >:D<

cristinalp
30.10.2008, 12:30:06
la noi problema stringenta este rastaurantul.Noi o sa facem nunta la Tg jiu, orasul nostru natal, si acolo e o adevarat problema cu restaurantele. In ceea ce priveste lautarii, i-am gasit,le-am dat si avansul, acum ne cautam nasi... sa speram ca aceste probleme sa le rezolvam pana la sfarsitul anului.

dupa cum am mai spus noi avem nasi...asteptam sa treaca in 2009 ca sa putem inchiria localul...lautarul( formatia) este bun prieten cu noi deci nu se pune problema....
restul asteptam sa treaca timpul mai repede sa intram in febra pregatirilor....

Nikkole
30.10.2008, 18:59:40

Cred ca stiu cam toate rest. din Bucuresti mai ales pe cele care se incadreaza in bugetul nostru. :D Urmeaza sa aflam cand incep rezervarile, sa vizionam cateva rest., si sa ne hotaram la unul. Iar cu rochia de mireasa....sunt ceva modele care imi plac, dar pana in 2010 vor mai aparea destule! De cautat nasi eu zic ca nu e devreme, pana la nunta va cunoasteti mult mai bn. Noi suntem un caz fericit avem niste nasi super!
Deci cu pregatirile...suntem pe zero...momentan ne avem doar unul pe altul. :-p
Pupici! :*:*

Alessia2703
30.10.2008, 19:25:58
Si noi am vorbit cu preotul si ne-a spus ca din punct de vere religios nu ar fii o problema, DAR pentru ca parintii viitoului meu sunt mai "de conceptie veche" nu ar fi conceput 2 nunti intr-un an. Am incercat din rasputeri sa-i conving, dar ca sa renuntam la certuri si la polemici am hotarat sa amanam totul pentru 2010. asta e , poate tot raul spre bine, o sa am mai mult timp pentru pregatiri.....

Aiurea... Oricum sigur veti avea timp de pregatiri si va iesi totul perfect. Asa ca spor la miresit si apoi la pregatit.

cristinalp
01.11.2008, 10:44:15
Cred ca fiecare miresica are in minte modelul perfect de nunta, modelul perfect pentru cea mai importanta zii din viata unei femei, dar pentru ca visul sa devina real e nevoie de multa munca si un buget pe masura. Care este bugetul la care v-ati gandit pentru nunta? Eu sper sa ma incadrez in 15000 de euro suma care sa contina de la rochie de mireasa pana la meniul pentru nunta. poate suma vi se pare mica, dar nunta nu va fi in bucuresti, ci in orasul nostru natal, tg jiu. Ce ziceti, o sa reusesc sa ma incadrez in buget...:-SS?

Alessia2703
01.11.2008, 16:28:31
Cred ca fiecare miresica are in minte modelul perfect de nunta, modelul perfect pentru cea mai importanta zii din viata unei femei, dar pentru ca visul sa devina real e nevoie de multa munca si un buget pe masura. Care este bugetul la care v-ati gandit pentru nunta? Eu sper sa ma incadrez in 15000 de euro suma care sa contina de la rochie de mireasa pana la meniul pentru nunta. poate suma vi se pare mica, dar nunta nu va fi in bucuresti, ci in orasul nostru natal, tg jiu. Ce ziceti, o sa reusesc sa ma incadrez in buget...:-SS?

Eu in Bucuresti tot cam 15000 € am in plan pt buget. Meniul de nunta cam la 130 de pers o sa fie 10400. Cu formatia inca nu am vb dar ma gandesc cam la 1500 deci ajung la 12000 si de 3000 ce mai trebuie adica invitatii, marturii, meniuri, place carduri, rochiile mele, verighetele, pantofii, costumele lui, buchetele... si ce mai trebuie... Acum k depasim cu 1000 nu e pb dar sa nu fie mai mult k intru in faliment ;))

alexandrarotar
02.11.2008, 12:54:09

Doamne, deci te inteleg asa de bine!..Daca mai imi zice cineva de ce ma strofoc, ca mai sunt doi ani pana la nunta, cred ca o iau razna!:-L :gen_07:Oricum...o sa vina si randul lor..si atunci o sa vada ele!:gen_04:Noi sa ne vedem de ale noastre , si sa nu bagam in seama toate invidioasele!

alexandrarotar
02.11.2008, 13:00:57

Eu si cu puiul meu ( adica mai mult eu decat el:-") ne-am hotarat ca pana prin ianuarie sa cautam restaurante si prin februarie sa semnam contractul.Tot atunci vom merge la nasi sa-i "cerem" oficial,iar cu dj-ul, cameramanul, fotograful, starostele si biserica pana undeva prin octombrie la anul.
Oricum, partea cea mai enervanta de pana acum a fost ca am mers sa vedem ceva restaurante si toate sefele de sala ne-au ras in nas mai mult sau mai putin subtil cand au auzit data nunti.[-X URAT!

alexandrarotar
02.11.2008, 13:06:06

Eh...si noi am facut un buget aproximativ ( iubi l-a facut cu ajutorul meu) si e undeva la 9000-1000E, dar dupa parerea mea nici nu avea rost o astfel de lista...nu de alta da ma cunosc asa de bine, si intotdeauna depasesc bugetul:D .Deci am sa va spun undeva dupa nunta cat a fost defapt bugetul:-p

your_dora
02.11.2008, 18:33:52
Eu si cu puiul meu ( adica mai mult eu decat el:-") ne-am hotarat ca pana prin ianuarie sa cautam restaurante si prin februarie sa semnam contractul.Tot atunci vom merge la nasi sa-i "cerem" oficial,iar cu dj-ul, cameramanul, fotograful, starostele si biserica pana undeva prin octombrie la anul.
Oricum, partea cea mai enervanta de pana acum a fost ca am mers sa vedem ceva restaurante si toate sefele de sala ne-au ras in nas mai mult sau mai putin subtil cand au auzit data nunti.[-X URAT!

Ciudat...aici in Cluj mai toate restaurantele au inceput deja rezervarile1 De exemplu la restaurantul la care am dat noi avans aveau deja 17 rezervari platite pt 2010. Oricum urata atitudine din partea lor! Daca voi vreti sa va rezervati acum ce treaba au ele? Ca doar nu li se ingreuneaza buzunarele de banii vostri...nu?

alexandrarotar
02.11.2008, 21:22:13
Ciudat...aici in Cluj mai toate restaurantele au inceput deja rezervarile1 De exemplu la restaurantul la care am dat noi avans aveau deja 17 rezervari platite pt 2010. Oricum urata atitudine din partea lor! Daca voi vreti sa va rezervati acum ce treaba au ele? Ca doar nu li se ingreuneaza buzunarele de banii vostri...nu?

Asa am zis si eu.Sa vedem acuma, ca week-endul asta care vine mai ajungem si noi la bm sa mai vedem ceva restaurante.
Oricum, eu sunt genul de persoana care daca mie nu imi place o anumita persoana, poate sa imi dea ceva si pe gratis ca nu imi trebuie...asa ca sa fie si cel mai luxos restaurant, caci daca sefa de sala vb urat cu mine, poate sa isi ia adio de la mine.Daca asa vb cu mine, care sunt clientul, cu invitatii mei cum o sa faca?!

Apropo..si eu sunt studenta la cj...restaurantul pe care l-ati ales voi pe unde e?

Al3xutza
03.11.2008, 20:59:01
Buna fetelor,

Si noi speram sa facem nunta in 2010, am vrut in 2009 dar nu avem banuti suficienti pentru nunta pe care ne-o dorim. Am zis sa iasa f frumos si pentru asta este si sheltuiala pe masura.
Pana una alta la anu in primavara o sa facem o logodna la biserica, rost de chef <:-P

Va pup

alexandrarotar
03.11.2008, 23:12:44
Buna fetelor,

Si noi speram sa facem nunta in 2010, am vrut in 2009 dar nu avem banuti suficienti pentru nunta pe care ne-o dorim. Am zis sa iasa f frumos si pentru asta este si sheltuiala pe masura.
Pana una alta la anu in primavara o sa facem o logodna la biserica, rost de chef <:-P

Va pup

Bine ai venit>:D<...Deci la anul ne petrecem? :madlaugh: :gen_05: :rocking: :rockon: :gen_08:

laura_21
08.11.2008, 20:34:42
buna seara miresici de 2010.
la inceput credeam ca e mult prea devreme, dar de cand marea "bataie" pt localurile de nunti, m-am linistit...de fapt e singurul lucrul rezolvat pana acum, ca pt restul spun ca mai este inca timp.^:)^

cristinalp
24.11.2008, 15:17:02
Si eu sunt miresica de 2010, noi nu putem sa facem nunta in 2009 din cauza superstitiilor parintilor, asa ca va ramane doar cununia civila pentru la anul...

Spor la miresit...:*

Buna fetelor,

Va pup

cristinalp
24.11.2008, 15:20:43
Buna Laura,

sunt si eu miresca de 2010 si doar problema restaurantului am rezolvat-o , acum ne gandim la nasi, pentru restul mai e destul timp, sincer nici nu stiu cu ce sa incep...ce sa cumpar de acum..pentru ca este inca foarte devreme..Asa ca noi sa fim iubite si fericite ca timp pentru pregatiri avem din plin.....
:)>-:D:-p

buna seara miresici de 2010.
la inceput credeam ca e mult prea devreme, dar de cand marea "bataie" pt localurile de nunti, m-am linistit...de fapt e singurul lucrul rezolvat pana acum, ca pt restul spun ca mai este inca timp.^:)^

white-lily
28.11.2008, 17:07:04
cred ca ma alatur si eu voua cu 22.05.2010, varianta 2 de data a anuntii... daca nu vom reusi anul viitor, asa cum ne-am propus, o vom face in 2010, de ziua mea :D

purpleballet
07.01.2009, 16:34:25
cred ca ma alatur si eu voua cu 22.05.2010, varianta 2 de data a anuntii... daca nu vom reusi anul viitor, asa cum ne-am propus, o vom face in 2010, de ziua mea :D
si eu sunt la varianta a 2a:D am amanat cu un an adik o sa fiu miresica de 2011 cred :( nu stiu ce sa fac. Am facut alegerea cu 2011 pt ca in anul ala as termina facultatea..nu stiu..ne mai gandim noi:D

elenaciuca
14.01.2009, 10:29:29
Buna,

Si eu voi fi o miresica in 2010;)) ,studiam site-ul asta de ceva timp ,insa am spus sa nu ma bag in seama ,deoarece pana la nunta mea din 2010 era calea lunga si nu vroiam ca lumea sa ma faca nebuna.Mi-am facut cateva idei despre restaurante,am citit parerile fetelor care deja am facut sau urmeaza sa faca nunta...prin martie am sa merg cu iubi sa le vedem cateva si daca ne place sa d-am avansul.
Voi ati fost sa vedeti ceva....oare care vor preturile in 2010...?Are careva vre-o idee.Multa bafta la pregatirile pentru nunta cinea a inceput deja .......pana una alta eu tb sa ma ocup de cununia din vara:)

O zi buna miresici din 2010>:D<

sweatmoments
14.01.2009, 16:12:44
Buna,

Si eu voi fi o miresica in 2010;)) ,studiam site-ul asta de ceva timp ,insa am spus sa nu ma bag in seama ,deoarece pana la nunta mea din 2010 era calea lunga si nu vroiam ca lumea sa ma faca nebuna.Mi-am facut cateva idei despre restaurante,am citit parerile fetelor care deja am facut sau urmeaza sa faca nunta...prin martie am sa merg cu iubi sa le vedem cateva si daca ne place sa d-am avansul.
Voi ati fost sa vedeti ceva....oare care vor preturile in 2010...?Are careva vre-o idee.Multa bafta la pregatirile pentru nunta cinea a inceput deja .......pana una alta eu tb sa ma ocup de cununia din vara:)

O zi buna miresici din 2010>:D<

Salutare e Elena, bine ai venit printre noi...noi o s amergem pe in prima saptamana din februarie la restaurant sa dam avansul pentru ca numai atunci mai ajungem in orasul natal...spor la miresit..mai multe gasesti la off topic miresici de 2010

clipsy
20.01.2009, 15:54:56
Stiti cumva cand nu se fac nunti in 2010? Cand este postul pastelui...si toate celelelate sarbatori cand nu se pot face nunti?
Colega mea a fost ceruta in casatorie si au planificat nunta pt 2010.

uana
20.01.2009, 17:59:00
Stiti cumva cand nu se fac nunti in 2010? Cand este postul pastelui...si toate celelelate sarbatori cand nu se pot face nunti?
Colega mea a fost ceruta in casatorie si au planificat nunta pt 2010.

Calendar crestin ortodox 2010

Posturile de peste anul 2010

Postul Sfintelor Pasti 2010 : 15 februarie - 03 aprilie 2010 (Sfintele Pasti pe 04 Aprilie 2010)
Postul Sfinților Apostoli Petru și Pavel 2010 (variaza de la un an la altul în functie de ziua Cincizecimii) : 31 mai-29 iunie 2010
Postul Adormirii Maicii Domnului: 1-14 august
Postul Nașterii Domnului: 15 noiembrie-24 decembrie
Toate zilele de miercuri și vineri de peste an, în afara celor notate cu Harți
3 zile exceptionale: Ajunul Bobotezei (5 ianuarie), Tăierea capului Sf. Ioan Botezătorul (29 august) și Înălțarea Sfintei Cruci (14 septembrie)
Nu se fac nunți

In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (08-14 martie 2010)
In Postul Sfintelor Pasti (15 februarie - 03 aprilie 2010)
In Saptamana Luminata (05 aprilie - 10 aprilie 2010)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (31 mai-29 iunie 2010)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie)

Uite, sper sa fie tuturor de folos :)

symynablue
21.01.2009, 01:09:26
fetelor, vreau sa impartasesc cu voi bucuria mea!! ieri am dat avansul pentru sala , deci data nuntii e stabilita! Ma marit pe 21 august 2010!!!<:-P ;;) ;;) sunt asa de fericita ca imi vine sa zbor. va doresc tuturor sa aveti multe bucurii odata cu pregatirile si sa aveti tot ce va doriti la nunta si dupa! sa fim toate fericite la casele noastre! :* >:D<

mamuska
21.01.2009, 01:33:20
fetelor, vreau sa impartasesc cu voi bucuria mea!! ieri am dat avansul pentru sala , deci data nuntii e stabilita! Ma marit pe 21 august 2010!!!<:-P ;;) ;;) sunt asa de fericita ca imi vine sa zbor. va doresc tuturor sa aveti multe bucurii odata cu pregatirile si sa aveti tot ce va doriti la nunta si dupa! sa fim toate fericite la casele noastre! :* >:D<
Felicitari!!!!!!!<:-P <:-P <:-P Sa ai o nunta de vis si sa fiti fericiti!!!! Te asteptam cu intrebari pt marele eveniment!!!

sweatmoments
21.01.2009, 08:23:02

Super...felicitari..sa fie intr-un ceas bun..abia astept sa mergem si noi pe 6 februarie sa dam avansul...:*

uana
21.01.2009, 09:36:03

Sa fie intr'un ceas bun :) Felicitari si spor la pregatiri de acum in colo :)

laura_21
22.01.2009, 14:55:53
in aceasi zi cu mine>:D<>:D<>:D<
spor la pregatiri...

symynablue
22.01.2009, 20:58:13
va multumesc tuturor pentru urari si va doresc si voua acelasi lucru. nu-mi vine sa cred ca se apropie ziua si chiar nu stiu ce anume mai trebui facut din timp. sunt prinsa si cu sesiunea acum, dar parca gandul imi e tot la pregatiri :)) oricum, e o senzatie atat de proaspata, incat abia astep sa intru in febra pregatirilor! va pup pe toate si spor si voua la pregatiri! apropo, daca stiti sa imi spuneti alte lucruri de care ma pot ocupa din timp, care sa ma mentina in starea asta euforica, astept sugestii! ;)

Cristina_84
23.01.2009, 23:27:54
Ceau fetelor!
Eu sunt noua pe aici :) ,eu cu iubitzelul meu o sa avem nunta undeva in mai 2010....da,mai e multtttttt.....inca nu am facut rezervare la nici un restaurant,oscilam undeva intre Fantanita,Imparatul,Majestic :D ,saptamana viitoare ne apucam de umblat..am gasit multe informatii importante despre restaurantele din Sibiu pe acest site...sunt ceva miresici pt 2010 pe aici?...:smile: :smile:

alinaaaaa
23.01.2009, 23:54:09
si eu sunt la varianta a 2a:D am amanat cu un an adik o sa fiu miresica de 2011 cred :( nu stiu ce sa fac. Am facut alegerea cu 2011 pt ca in anul ala as termina facultatea..nu stiu..ne mai gandim noi:D
wow! miresica de 2011 si deja culegi informatii pt pregatirea nuntii!! bv tie! si eu si viitorul meu sot visam la nunta din anul 2 de facultate (acum suntem anu 5) si am asteptat sa o terminam. in toata perioada de pana acum mi s-a parut ca a trecut timpul f greu si acum mai sunt 6 luni pana la nunta si cand privesc in urma mi se pare ca timpul a trecut extraordinar de repede! Asa ca sfatul meu ar fi sa te bucuri din plin de perioada asta dinainte de nunta ca-ti vei aminti o viata de ea :) Spor la facut planuri ;))

alinaaaaa
24.01.2009, 00:01:29
va multumesc tuturor pentru urari si va doresc si voua acelasi lucru. nu-mi vine sa cred ca se apropie ziua si chiar nu stiu ce anume mai trebui facut din timp. sunt prinsa si cu sesiunea acum, dar parca gandul imi e tot la pregatiri :)) oricum, e o senzatie atat de proaspata, incat abia astep sa intru in febra pregatirilor! va pup pe toate si spor si voua la pregatiri! apropo, daca stiti sa imi spuneti alte lucruri de care ma pot ocupa din timp, care sa ma mentina in starea asta euforica, astept sugestii! ;)
Stai linistita ca ai destul timp pana atunci sa le faci pe toate in liniste. Cred ca ai putea sa incepi sa te uiti pe net dupa rochii de mireasa sa vezi cam ce ti place si cam ce crezi tu ca ti-ar sta bine, sa te gandesti la o culoare preodminanta a nuntii, la ce muzica ti-ai dori.. in mare la momentul asta poti sa aduni informatii, nu cred ca este nimic chiar atat de important incat sa necesite o pregatire atat de timpurie... Spor la adunat informatii!!

iubiana
24.01.2009, 12:47:18
Ceau fetelor!
Eu sunt noua pe aici :) ,eu cu iubitzelul meu o sa avem nunta undeva in mai 2010....da,mai e multtttttt.....inca nu am facut rezervare la nici un restaurant,oscilam undeva intre Fantanita,Imparatul,Majestic :D ,saptamana viitoare ne apucam de umblat..am gasit multe informatii importante despre restaurantele din Sibiu pe acest site...sunt ceva miresici pt 2010 pe aici?...:smile: :smile:

Bine ai venit ... o sa fii o miresica informata ...bafta sa gasesti locatia si data dorita de voi

Cristina_84
24.01.2009, 23:06:38
Multumesc fetelor! :* :*

alinaaaaa
25.01.2009, 01:34:53
ce faceti fetelor nu mai aveti activitate sau acum discutati doar pe off topic?

Ank_Delice
27.01.2009, 15:49:47
Si eu tot o miresica de 2010,luna iulie.Il cunosc pe prietenul meu de 1 an si 7 luni,si locuim impreuna deja de un an.Avem o relatie nemaipomenita.Asa ca am venit aici sa 'profit' de experientele voastre.:x

draga_otee
27.01.2009, 16:44:22
Prezent!:)

Am luat-o cu inceputul, am citit topicurile de pe prima pagina si in sfarsit am ajuns "unde mi-e locul" >:D< nu stiu ce m-a apucat azi ca am stat toata ziua pe forum si am tot citit despre si din experientele voastre..m-am gandit numai la nunta, parca as fi obsedata...nu e prea devreme sa ma gandesc la nunta, nu?..adica va fi anul viitor in iulie, dar e bine sa aduni informatii din timp..nu-i asa?..nu sunt eu anormala?..cand vrei sa iasa ceva perfect trebuie sa fii cat mai informat si ceea ce tine de tine sa poti controla cat mai bine..uf..deci, cu restaurantul cum ramane?..cand sa dam startul?..:)) nasi..offff..e greu, dar e frumos. mult succes & ne vedem pe aici sa ne mai tinem de urat, cat trece timpul..:-p

multi pupici!!

laura_21
27.01.2009, 17:15:03
Prezent!:)

Am luat-o cu inceputul, am citit topicurile de pe prima pagina si in sfarsit am ajuns "unde mi-e locul" >:D< nu stiu ce m-a apucat azi ca am stat toata ziua pe forum si am tot citit despre si din experientele voastre..m-am gandit numai la nunta, parca as fi obsedata...nu e prea devreme sa ma gandesc la nunta, nu?..adica va fi anul viitor in iulie, dar e bine sa aduni informatii din timp..nu-i asa?..nu sunt eu anormala?..cand vrei sa iasa ceva perfect trebuie sa fii cat mai informat si ceea ce tine de tine sa poti controla cat mai bine..uf..deci, cu restaurantul cum ramane?..cand sa dam startul?..:)) nasi..offff..e greu, dar e frumos. mult succes & ne vedem pe aici sa ne mai tinem de urat, cat trece timpul..:-p

multi pupici!!

bine ai venit printre miresicile de 2010

si eu ma mai gandesc la anumite detalii de pe acum...adica..marea majoritate ;));))
te asteptam si pe "off topic miresici de 2010"..

roxamyka
27.01.2009, 17:46:52
felicitari...si eu mi-am dorit aceasta zi ...dar se pare ca va fi alta..31 iulie 2010...astept ziua in care voi spune data exacta..si sper sa fie cat mai curand!!!!!!!!

CONT-INCHIS-049
29.01.2009, 22:50:56
felicitari...si eu mi-am dorit aceasta zi ...dar se pare ca va fi alta..31 iulie 2010...astept ziua in care voi spune data exacta..si sper sa fie cat mai curand!!!!!!!!

Buna miresici....si eu ma numar printre miresicile de 2010....ma bucur tare sa vad si miresici din galati//////yupiiiiiii.......avem ce povesti....imparatsi si sfatui......:*

anita20052005
30.01.2009, 16:32:26
Chiar nimeni?
Am vazut ca sunt miresici de 2011...am crezut ca gasesc si de 2010 :(

si eu sunt miresica in 2010 acum in inaoare am rezervat localul ce bine ca sunt miresici de 2010

anita20052005
30.01.2009, 16:41:18
Da..de fapt la noi e ca la nebuni...la bucuresti stam amandoi...dar cand mergem acasa in weekend...in cazul in care ramane la mine..doarme in alta camera cu fratele meu...si eu cu soramea:)))....ca ne e rushine sa zicem parintzilor sa dormim amandoi...stiu ai mei si ai lui ca de fapt stam amandoi..da acasa parca nu pot...nush de ce...suntem de patru ani impreuna aproape..da asa merge la noi...si de aceea mergem din 3 in 3 saptamani acasa...

avem nunta in aceiasi luna eu pe 10 07 2010 ce tare ne putem sfatui<:-P

anita20052005
30.01.2009, 16:50:34
buna fetelor si eu sunt miresica de 2010 am rezervat doar localul dar nu e drevreme fetelor noi in ploiesti abia am gasit pt vara in 2010 ca erau de acuma ocupate garbitiva

anita20052005
30.01.2009, 17:05:44
buna si eu sunt miresica de 2010 eu am ales decat localul si nasiii docamdata atat tu ai mai ales ceva intre timp de meniu eu zic ca e devreme stiu ca 1 sau 2 inainte se face asa ne-au spus la local:-"

sweatmoments
30.01.2009, 18:17:43
Cate miresici ne strangemmmmm:)...bine ati venit fetelor in clubul celor de 2010:)...spor la miresit si abia astept sa treaca timpul mai repede:)

sweatmoments
30.01.2009, 18:21:10
eu sunt in plina sesiune ultima ca termin anul asta da parca nu mai intra numai de visat imi arde ca am rez localul si acum sunt la vise abia imi sta gandul la ex^:)^

Noi deja avem un an de cand visam:))...daca vezi postul meu este din martie 2008..deci gandeste-te ca la noi deja s-au intensificat si visele iar constrangerea bugetara este din ce in ce mai grava;))...si eu tot in sesiune sunt...stai linistita;))...si eu termin anul asta..da parca de cand "ne-am luat" cum zice lumea pe la tara..iau note super mari..deci din punctul asta de vedere nunta imi poarta noroc;))..sper ca si la licenta in vara.

CONT-INCHIS-030
30.01.2009, 21:18:35
bunaaaaaaaaaaa!!!!la toate miresicile de 2010.ma bucur ca avem si noi un loc aici!!!spor la pregatiri si sa va iasa toate din prima!!!chiar o sa aveti nevoie de asta!!!eu deja sunt patita cu restaurantele!!!:-<

CONT-INCHIS-030
30.01.2009, 21:21:24
si totusi fetelor ,v-ati gandit la restaurant????...........pentru ca de aici trebuie sa plecam......asa tine de prima faza^:)^ doamne ajuta<:-P

CONT-INCHIS-030
30.01.2009, 21:37:58

abia acum am vazut.eu imi programasem nunta pe 5 iunie...dar in 2010 nu se fac nunti toata luna iunie,nu?pt ca e post....asa am citit pe site....succes!!!#:-S

laura_21
30.01.2009, 22:03:06
abia acum am vazut.eu imi programasem nunta pe 5 iunie...dar in 2010 nu se fac nunti toata luna iunie,nu?pt ca e post....asa am citit pe site....succes!!!#:-S
buna seara oana

da..luna iunie o sa fie post...multa bafta cu cautarea restaurantului..asta daca nu l-ai gasit inca:D

CONT-INCHIS-030
31.01.2009, 00:22:01

stagnez.am vazut 10 restaurante aproape de casa(sect 6)si la cel care mi-a plcut mai mult m-au chemat tocmai in sept sa dau avansul.....in rest toate se rezolva de la sine....pupici si rabdare muuuuuuuullllltttttaaaaaaaa!!!!!;;)

CONT-INCHIS-030
31.01.2009, 11:44:00
;-) fetelor voi sunteti toate niste fericite......aveti cam totul aranjat.........va rog...dati-mi si mie cateva sfaturi...in legatura cu restaurantul........vreau la calipso...dar m-a chemat tocmai in august sa dau avansul.......de unde am e siguranta ca o sa mai gasesc loc atunci....eu vreau la anul in iunie iulie....pupici si sa aveti nunti ca-n povesti!!!

CONT-INCHIS-030
31.01.2009, 12:08:26

multumita tie ,ca ai afista site-ul cu calendarul ortodox mi-am dat seama ca nunta mea nu o mai pot face in iunie ca e post....dupa cum scrie aici....ms...pupici!!!spor la tot!!!<:-P

CONT-INCHIS-030
31.01.2009, 12:13:10
miresici de 2010!!!a mai cautat cine va,ceva......restaurant....ati mai facut vreo mscare???eu am incercat sa dau avnsul....dar mi-au zis ca e prea devreme pana la anul in iulie..........pupici!!!;))

laura_21
31.01.2009, 18:59:59
miresici de 2010!!!a mai cautat cine va,ceva......restaurant....ati mai facut vreo mscare???eu am incercat sa dau avnsul....dar mi-au zis ca e prea devreme pana la anul in iulie..........pupici!!!;))
e prea devreme????
noi am dat avans la restaurant din vara anului trecut pentru ca noi nu suntem in tara si daca ne-am fi dus anul acesta sigur nu mai gaseam ce vroiam noi.
oricum imi amintesc eu ca andreea ar fi patit ceva cu restaurantul pe care il vroia..i-au spus ca e prea devreme si dupa aceea nu mai gasise liber pentru data pe care o vroiau ei..deci cred ca ar fi mai bine sa mai incerci la restaurant..poare s-a mai schimbat ceva:):):)

sweatmoments
01.02.2009, 09:30:32

Buna oana,dar tu vrei sa dai avansul pentru bucuresti???poi si cum e devreme?nashii nostri au dat din noiembrie2008 pentru 3 iulie 2010...acum depinde si unde te-ai hotarat sa faci...noi mergem weekenul viitor cand ajungem acasa sa dam avansul la restaurant..:)

ady_deea
01.02.2009, 09:47:43
Bunaaaaa!!!
Ma bucur ca v-am descoperit, ma gandeam ca sunt un pic nebuna ca imi fac griji de acum pentru nunta si m-am bucurat ffff mult cand am vazut ca toate aici avem aceeasi preocupare.
Ce pot sa spun? Sunt o miresica de 2010 !!! <:-P si sunt fericita si de abia astept sa treaca timpul mai repede :D. Andreea

uana
01.02.2009, 10:04:05
Bunaaaaa!!!
Ma bucur ca v-am descoperit, ma gandeam ca sunt un pic nebuna ca imi fac griji de acum pentru nunta si m-am bucurat ffff mult cand am vazut ca toate aici avem aceeasi preocupare.
Ce pot sa spun? Sunt o miresica de 2010 !!! <:-P si sunt fericita si de abia astept sa treaca timpul mai repede :D. Andreea

Bunaaaaaaa Andreea :)), uite k mai sunt si alte "nebune", care isi fac griji de pe acum :D . Stii tu vorba aia : mai bine sa previi, decat sa combati ! :)..Felicitari si spor la pregatiri :).

casilopeea
01.02.2009, 10:18:06

Salut,

Si noi am dat avansul deja pt restaurant.L-am dat in decembrie ( de ziua mea:D).Patronul nu a zis ca e devreme, mai ales ca e unul dintre putinele restaurante in care se mai fac nunti de noapte in Baia Mare.

In schimb noi am avut probleme cand am mers sa ne interesam de restaurante si de oferta, pt ca nu vroiau sa ne zica nimic, daca le ziceam ca avem nunta in 2010. Asa ca, pt a afla detalii, le spuneam ca avem nunta in 2009, si scoteau tot:P:))

Oricum, bine ca am scapt de o grija#:-S

casilopeea
01.02.2009, 10:19:44
Buna oana,dar tu vrei sa dai avansul pentru bucuresti???poi si cum e devreme?nashii nostri au dat din noiembrie2008 pentru 3 iulie 2010...acum depinde si unde te-ai hotarat sa faci...noi mergem weekenul viitor cand ajungem acasa sa dam avansul la restaurant..:)

Hei, ce tare, avem nunta in aceeasi zi!:D:*:love:

sweatmoments
01.02.2009, 11:38:32
Hei, ce tare, avem nunta in aceeasi zi!:D:*:love:

Cu nashii nostri aveti zi comuna ..noi vrem sa stabilim pentru 17 iulie la 2 saptamani dupa ei...weekendul viitor ne ducem sa dam avansul:)..abia astept

anita20052005
01.02.2009, 16:52:16
buna miresici de 2010 spunetimi si mie ce mai pregatiti pt anul asta inafara de local pupicccc aaaaa si am si eu o intrebare fetelor voalul miresi se poate pune si la coafor ca e eu am inteles ca trebuie pus acasa de domnisoara de onoare pupp astept raspuns>:D<

vn_mihaela
01.02.2009, 19:30:44
Buna seara, viitoare miresici!
Desi mi-am petrecut mult timp pe aici in ultimele cateva luni, mi se parea totusi cam devreme sa trec la lucruri concrete. Acum insa cred ca a venit momentul :) Primul pas ar fi sa am prezint: sunt o miresica de 2010, cel mai probabil 29 mai , de vreme ce 20 iunie e in post. In rest, nu am hotarat mai nimic, suntem in faza de cercetare inca.

laura_21
01.02.2009, 19:45:10
buna miresici de 2010 spunetimi si mie ce mai pregatiti pt anul asta inafara de local pupicccc aaaaa si am si eu o intrebare fetelor voalul miresi se poate pune si la coafor ca e eu am inteles ca trebuie pus acasa de domnisoara de onoare pupp astept raspuns>:D<
voalul poti sa il iei cu tine, ca sa te poata coafa in functie de cum vine voalul, ca sa nu ti se strice coafura atunci cand ti-l aseaza nasa.in nici un caz nu ti-l pune coafeza....ce treaba are ea cu nunta ta?:-\:-\:-\:-\ parerea mea:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-

laura_21
01.02.2009, 19:47:07
Desi mi-am petrecut mult timp pe aici in ultimele cateva luni, mi se parea totusi cam devreme sa trec la lucruri concrete. Acum insa cred ca a venit momentul :) Primul pas ar fi sa am prezint: sunt o miresica de 2010, cel mai probabil 29 mai , de vreme ce 20 iunie e in post. In rest, nu am hotarat mai nimic, suntem in faza de cercetare inca.
bine ai venit alaturi de noi>:D<>:D<>:D<
toate la timpul lor..insa cu localul ar trebui sa va grabiti..asta daca nu l-ati gasit inca:)
:*

vera_b
01.02.2009, 21:57:07

Buna,

Si eu am nunta tot pe 29 mai 2010.

atheaa_me
01.02.2009, 22:16:37
Buna,

bine ati venit fetelor in randul nostru:*:*
cat mai multe informatii pe viitor, pentru o nunta de vis:)

sweatmoments
02.02.2009, 08:43:59
Bine ati venit fetelor!Se pare ca 2010 o sa fie un an plin de nunti....ce atata criza=))

vn_mihaela
02.02.2009, 14:00:20
bine ai venit alaturi de noi>:D<>:D<>:D<
toate la timpul lor..insa cu localul ar trebui sa va grabiti..asta daca nu l-ati gasit inca:)
:*

Multumim, multumim..:">
Am mai colindat pe ici-colo, dar nimeni nu ne baga in seama, deocamdata. Unii chiar zambesc :). Dar in principiu am gasit un restaurant, asteptam sa vedem ce schimbari apar in meniu si preturi pt 2010.

vn_mihaela
02.02.2009, 14:05:11
Buna,

Buna, veraverawera :)

Ma bucur, asa ne putem urmari indeaproape pregatirile. Voi aveti ceva stabilit? Vad ca tot in Bucuresti va fi nunta, ati ales restaurantul?

vera_b
02.02.2009, 22:43:03
Buna, veraverawera :)

Ma bucur, asa ne putem urmari indeaproape pregatirile. Voi aveti ceva stabilit? Vad ca tot in Bucuresti va fi nunta, ati ales restaurantul?

Da, tocmai am fost duminik la restaurant si am rezervat.:D

anita20052005
03.02.2009, 12:20:44
voalul poti sa il iei cu tine, ca sa te poata coafa in functie de cum vine voalul, ca sa nu ti se strice coafura atunci cand ti-l aseaza nasa.in nici un caz nu ti-l pune coafeza....ce treaba are ea cu nunta ta?:-\:-\:-\:-\ parerea mea:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-
aham nu stiu cum sunt traditile daia intreb pana anul acesta cand ma cerut de nevasta si am rezervat localul nu ma interesat acuma stau pe miresici si ascult sfaturi multumesc puppic aa si nasa pune voalul ? nu domnisoara de onoare >:D<

anita20052005
03.02.2009, 12:23:54
ai reusit deja sa-ti rezervi restaurantul???pupici si spor la pregatiri...=D>
dap am colindat ceva in ploiesti pana am gasit ca ba nu ne placea sala sau am mai patit ca renovau dar acuma e rezervata data e stabilita astept anul 2010:D8-}

vn_mihaela
03.02.2009, 13:07:51
Da, tocmai am fost duminik la restaurant si am rezervat.:D

Super,felicitari, la "Vulturul", nu? am auzit numai de bine despre el, dar nu credeam ca exista restaurante care fac deja rezervari, ooofff....cred ca trebuie sa iau mai in serios treaba asta, sa nu am vreo surpriza :-SS
spor in continuare

CONT-INCHIS-030
03.02.2009, 23:29:31
suntem sau gresesc eu pe miresici de septembrie...;)) ;)) ;))

m-am razgandit.....cred k o fac in iulie sau aprilie......sunt in dilema;)))

CONT-INCHIS-030
04.02.2009, 17:39:10

in iunie 2010 e post toata luna....asa ca....si eu vroiam in iunie prima sapt,dar am auzit de post si m-am reorientat.....spor la pregatiri

mmmeryyy
04.02.2009, 19:38:01
Buna!
Si eu sunt miresica in 2010. Sper sa putem colabora si sa ne dam sugestii si idei. :"> Se mai casatoreste cineva in 10.10.2010? Daca da astept raspunsurile voastre. Va pup pe toate miresicile:*

vera_b
04.02.2009, 23:25:14
Super,felicitari, la "Vulturul", nu? am auzit numai de bine despre el, dar nu credeam ca exista restaurante care fac deja rezervari, ooofff....cred ca trebuie sa iau mai in serios treaba asta, sa nu am vreo surpriza :-SS
spor in continuare

eu zic sa te grabesti..rezervarile incepeau pe 1 februarie, iar eu pe 1 febr dupa amiaza am ajuns la restaurant si deja luna iulie si august era ocupata, precum si alte zile din alte luni :(.

Te pup

laurikion
06.02.2009, 11:38:55
Salut miresicilor de 2010!!
Ma alatur si eu voua!:>
Eu si iubitelul meu suntem impreuna de 8 ani si in sfarsit ne-am hotarat sa facem pasul cel mare in 2010:"> . Vrem sa ne facem singurei nunta din bugetul nostru si de aceea am zis ca merita sa asteptam sa mai treaca criza, mai ales ca eu imi doresc ca evenimentul sa aiba loc la un restaurant pe malul lacului, cu multa verdeata...:-" si preturile pe anul asta oricum sunt destul de ridicate, sa speram ca mai scade euro!!

CONT-INCHIS-030
06.02.2009, 14:04:29
Salut miresicilor de 2010!!
Ma alatur si eu voua!:>
Eu si iubitelul meu suntem impreuna de 8 ani si in sfarsit ne-am hotarat sa facem pasul cel mare in 2010:"> . Vrem sa ne facem singurei nunta din bugetul nostru si de aceea am zis ca merita sa asteptam sa mai treaca criza, mai ales ca eu imi doresc ca evenimentul sa aiba loc la un restaurant pe malul lacului, cu multa verdeata...:-" si preturile pe anul asta oricum sunt destul de ridicate, sa speram ca mai scade euro!!

bine ai venit....avem timp sa ne sfatuim si sa ne pregatim...s eu sunt miresica de 2010...speram sa treaca criza,desi am auzit ca si la anul va fi aproape la fel...pupici;;)

laurikion
06.02.2009, 14:27:46
bine ai venit....avem timp sa ne sfatuim si sa ne pregatim...s eu sunt miresica de 2010...speram sa treaca criza,desi am auzit ca si la anul va fi aproape la fel...pupici;;)
Te pupic si eu Oana;-)
Vad ca si tu ai stabilit data tot pe 3 iulie. Ai fost sa vezi ceva restaurante?
Noi initial vroiam in iunie, dar am vazut ca este post toata luna.

roxamyka
06.02.2009, 18:11:13
>:/ >:/
Te pupic si eu Oana;-)
miresicilor bun venit...si sa aveti nunti ca-n basme...
exista un topic unde se barfeste la greu...va astept acolo...off-topic miresici 2010...acolo ne sfatuim si discutam orice legat de nunta....asa ca >:/ >:/ >:/ >:/ >:/ >:/ >:/ >:/ >:/

CONT-INCHIS-030
06.02.2009, 22:35:44
Buna!
Si eu sunt miresica in 2010. Sper sa putem colabora si sa ne dam sugestii si idei. :"> Se mai casatoreste cineva in 10.10.2010? Daca da astept raspunsurile voastre. Va pup pe toate miresicile:*

bine ai venit....ti-ai cautat sau aranjat ceva cu restaurantul????pupici

eu zic sa te grabesti..rezervarile incepeau pe 1 februarie, iar eu pe 1 febr dupa amiaza am ajuns la restaurant si deja luna iulie si august era ocupata, precum si alte zile din alte luni :(.

Te pup

fetelor ma speriati....si eu am mai fost la restaurante si aceeasi poveste, rezervari si iar rezervari.....si ei ziceau sa vin tocmai in iunie....offff

Te pupic si eu Oana;-)

da am vazut vreo 20 de restaurante,ce-i drept ,prima oara cand am fost in ianuarie mi-au spus cam peste tot sa vin in iunie-iulie pt rezervare ca era prea devreme....iar acum cateva zile am mai fost la cateva si sa aflu ca deja au inceput sa se faca rezervari.........>:P nu prea stiu ce se intampla....urmeaza sa fac reuniune de familie si pana la sf sapt viitoare sa-mi aleg restaurantul......succes si voua si rezistenta la stres.....>:D<

laurikion
07.02.2009, 00:34:48
da am vazut vreo 20 de restaurante,ce-i drept ,prima oara cand am fost in ianuarie mi-au spus cam peste tot sa vin in iunie-iulie pt rezervare ca era prea devreme....iar acum cateva zile am mai fost la cateva si sa aflu ca deja au inceput sa se faca rezervari.........>:P nu prea stiu ce se intampla....urmeaza sa fac reuniune de familie si pana la sf sapt viitoare sa-mi aleg restaurantul......succes si voua si rezistenta la stres.....>:D<
:-s :-s :-s :-? :-? Si la ce restaurante ai fost?
Eu imi doresc unul pe malul lacului, inconjurat de verdeata...am citit pe forum ca sunt unele dragute(Yda Club, Laguna Blu, PoloClub,etc).Ma gandeam sa incep cautarea restaurantului dupa Pasti, acum dupa ce ai scris tu aici incep sa imi fac griji ca nu voi gasi liber pe 3 iulie:-SS :-SS :-SS :-SS
Noapte buna miresici si spor la miresit in continuare!#-o

chava
08.02.2009, 23:29:04
hello hello!...inca o viitoare miresica intra in clubul celor care se casatoresc in 2010<:-P...nashii mai lipsesc dar ii gasim noi si pe ei...sper in curand

sweatmoments
09.02.2009, 09:06:27
Bine ati venit!!!!....felicitari pentru decizie!!

laura_21
09.02.2009, 13:14:15
hello hello!...inca o viitoare miresica intra in clubul celor care se casatoresc in 2010<:-P...nashii mai lipsesc dar ii gasim noi si pe ei...sper in curand
bine ai venit>:D<>:D<>:D<>:D<
nasii ne lipsesc si noua..insa o sa ii gasim pana la urma;-);-);-)

atheaa_me
09.02.2009, 14:03:44
bine ai venit>:D<>:D<>:D<>:D<
nasii ne lipsesc si noua..insa o sa ii gasim pana la urma;-);-);-)

eu am o problema cu nasii prea multiii

chava
09.02.2009, 14:06:58
mc mc..ii gasim noi pana la urma:D

MONIKGB99
12.02.2009, 17:08:30
Buna!!!!!
Sunt si eu o alta miresica de 2010 :) .....care va va insoti la miresit!!!!:)>-

pisoiu23
12.02.2009, 20:49:47
Buna miresitelor, se pare ca intru si eu in clubul vostru, pt ca o sa fiu mireasa in 2010 dar nu suntem hotarati la data. noi vroiam in iunie dar e post si imi ramane varianta de 29 mai sau 30 iunie. mai avem de discutat.
am o intrebare : deja trebuie sa ne interesam de restaurant? credeti ca daca fac asta la vara mai am vreo sansa sa gasesc locuri?
habar nu am cu ce sa incep intai si cand anume.
merci mult si va pup

vn_mihaela
13.02.2009, 18:50:08
miresici de 2010, stie careva dintre voi ceva despre noul salon de la Aristocrat Events Hall despre care se spune ca se va deschide in curand?

ady_deea
15.02.2009, 09:12:15
Bine ati venit printre miresicile de 2010!
Pisoiu23 eu cred ca primul pas este sa iti alegi restaurantul. In vara nu este tarziu ca sa incepi cautarile. Dar...daca vrei o anumita data si un anumit restaurant, ar trebui sa incepi de pe acum ca sa fii sigura ca iti poti rezerva data respectiva. Daca nu vrei un anumit restaurant...poti incepe din vara fara probleme. Mai poti sa incepi de pe acum sa te uiti orientativ la restaurante, la poze..in functie de timpul pe care il aveti, sa vizitati, sa luati cateva oferte de la ei, sa vedeti cat avans treb sa dati...si pana in vara va hotarati voi. Aaaa...si in alegerea restaurantul este important sa iti faci o lista cu invitati(care crezi tu) ca sa stii cam ce capacitate treb sa aiba sala de la restaurant.
Si eu tot o miresica de 2010 sunt si nu am vazut decat un restaurant pana acum...dar mai avem timp ;). pupici :*

pisoiu23
15.02.2009, 22:27:39
merci mult pt sfat, sper sa ne descurcam si sa iasa totul bine. cateodata stau si ma gandesc ca mai e atat de mult dar cand vezi cate sunt de facut iti vine sa te apuci de acum \:D/ .
va pup miresicilor.

clodyb82
17.02.2009, 14:18:19
Buna,

Sunt Claudia si m-am gandit ca ar trebui sa mai creez un subiect pentru miresele anului 2010 din Iasi. Sunt ata de multe lucruri de discutat si se produc atat de multe schimbari incat trebui sa avem si noi "locusorul" nostru!

Pupici tuturor mireselor, dar mai ales celor din 2010 nu numai din Iasi...din toata tara!

rocsy_pisicutza
18.02.2009, 11:45:49
buna miresicilor....din toata tara...si in special celor din galati...haiteti cu toate la o barfa...despre arestaurante...alea alea:D
va pup:*

CONT-INCHIS-049
18.02.2009, 16:31:31
buna miresicilor....din toata tara...si in special celor din galati...haiteti cu toate la o barfa...despre arestaurante...alea alea:D
va pup:*

Buna miresico galateanca...si eu tot din galati sunt si nunta tot in 2010 o voi avea.....ti-ai rezervat deja restaurantul?....<:-P <:-P :* :* :*

laura_21
18.02.2009, 16:43:19
Buna miresico galateanca...si eu tot din galati sunt si nunta tot in 2010 o voi avea.....ti-ai rezervat deja restaurantul?....<:-P <:-P :* :* :*
uite....si eu care credeam ca nyko disparuse;));))

CONT-INCHIS-030
18.02.2009, 18:59:27
Buna miresitelor, se pare ca intru si eu in clubul vostru, pt ca o sa fiu mireasa in 2010 dar nu suntem hotarati la data. noi vroiam in iunie dar e post si imi ramane varianta de 29 mai sau 30 iunie. mai avem de discutat.
am o intrebare : deja trebuie sa ne interesam de restaurant? credeti ca daca fac asta la vara mai am vreo sansa sa gasesc locuri?
habar nu am cu ce sa incep intai si cand anume.
merci mult si va pup

sfatul meu e sa te grabesti si sa incepi cu restaurantul....vei vedea ca nu e deloc usor si e de umblat.....spor la cautat!!!:* :-B

join_m3
21.02.2009, 15:59:33
salutari tuturor miresicilor de 2010 :D:D:D

cristinalp
21.02.2009, 19:38:13
Buna Miresicilor de 2010,

Eu tocmai ce am avut cununia civila, si urmeaza la anu nunta propriu zisa. Mai e destul timp pana atunci, dar fiindca este un eveniment atat de important necesita foarte multa atentie. Va pupic si spor la miresit!

Dyanna2010
21.02.2009, 19:57:14
Buna miresici de 2010!

Si eu tot la anul am nunta. Initial o pusesem pe 22 mai dar mi-a sarit lumea-n cap cu luna mai si am pus-o in iunie ;))

atheaa_me
21.02.2009, 20:08:59
Buna miresici de 2010!

Si eu tot la anul am nunta. Initial o pusesem pe 22 mai dar mi-a sarit lumea-n cap cu luna mai si am pus-o in iunie ;))

in luna iunie 2010 este post toata luna: din pacate:( asa ca gandeste-te la o alta data:D si eu am vrut mai da aceeasi poveste
noi miresici, bine ati venit:*:*

puffvivi
21.02.2009, 20:10:43
Salutare miresici:* Off...si eu as fi vrut tot in luna iunie sa ne casatorim dar...cu postul...am ales prima sambata din iulie...Va salut,tinem legatura si spor la pregatiri;;)

laura_21
21.02.2009, 21:10:20

Eu tocmai ce am avut cununia civila, si urmeaza la anu nunta propriu zisa. Mai e destul timp pana atunci, dar fiindca este un eveniment atat de important necesita foarte multa atentie. Va pupic si spor la miresit!
sa inteleg ca data trecuta de tine e cea la care ai avut cununia civila....ce frumos:x:x atuncce sa va zic..."casa de piatra":D si in continuare spor la pregatiri

CONT-INCHIS-049
22.02.2009, 01:33:26
:D

casa de piatra !!!! pozici ceva de la cununie...:D

cristinalp
22.02.2009, 22:11:43
Multumesc mult pentru urari!!

Noi am optat pentru 2 petreceri separate din cauza cumnatului meu, care deja si-a rezervat data de 26 septembrie 2009 si deci singura varianta a fost 2010. Cum a fost la cununie...destul de aglomerat, mai ales din cauza faptului ca cununia civila a fost programata la ora 10, am avut programare la salon, la ora 7, am fost gata cu parul pe la 9 fara un sfert si la 10 fara 20 eram la primarie. Vreau sa spun ca am fost surprinsa intr-un mod foarte placut de catre fotograf, care s-a ocupat de tot ce inseamna organizare, aranjarea invitatilor, fotografii din cele mai reusite. Festivitatea in sine a durat aproximativ 5 minute, iar felicitarile, sampania, podul de flori, pozele de dupa cam o ora. Am avut cam 60 de invitati la primarie, a fost foarte placut.
Sfat foarte important: sa aranjati invitatii la mese cu cartonase. Eu am avut initial 65 de invitati la restaurant, dar au venit 80. Deci va dati seama ce nebunie a fost cu aranjarea invitatiilor- Crima si pedeapsa. Noroc ca am fost cat de cat inspirata sa mai pun doua mese in dimineata cununiei- am zis mai bine sa ramana mese libere decat sa nu aiba loc unde sa stea eventualii oaspeti.
Un moment foarte frumos si totodata amuzant a fost atunci cand s-a furat mirele. Nimeni nu s-a asteptat, toata lumea a fost surprinsa.
Poze am atasat in semnatura.
Sper sa va placa!

bliss
22.02.2009, 22:16:42
Felicitari!<:-P <:-P <:-P
Nu se vad pozele, nu este bun linkul, te trimite pe pagina de start din picasa.

RalukGeorgiana
22.02.2009, 22:22:27

Noi am optat pentru 2 petreceri separate din cauza cumnatului meu, care deja si-a rezervat data de 26 septembrie 2009 si deci singura varianta a fost 2010. Cum a fost la cununie...destul de aglomerat, mai ales din cauza faptului ca cununia civila a fost programata la ora 10, am avut programare la salon, la ora 7, am fost gata cu parul pe la 9 fara un sfert si la 10 fara 20 eram la primarie. Vreau sa spun ca am fost surprinsa intr-un mod foarte placut de catre fotograf, care s-a ocupat de tot ce inseamna organizare, aranjarea invitatilor, fotografii din cele mai reusite. Festivitatea in sine a durat aproximativ 5 minute, iar felicitarile, sampania, podul de flori, pozele de dupa cam o ora. Am avut cam 60 de invitati la primarie, a fost foarte placut.
Sfat foarte important: sa aranjati invitatii la mese cu cartonase. Eu am avut initial 65 de invitati la restaurant, dar au venit 80. Deci va dati seama ce nebunie a fost cu aranjarea invitatiilor- Crima si pedeapsa. Noroc ca am fost cat de cat inspirata sa mai pun doua mese in dimineata cununiei- am zis mai bine sa ramana mese libere decat sa nu aiba loc unde sa stea eventualii oaspeti.
Un moment foarte frumos si totodata amuzant a fost atunci cand s-a furat mirele. Nimeni nu s-a asteptat, toata lumea a fost surprinsa.
Sper sa va placa!
Felicitarile mele,ati fost norocosi k v-au venit mai multi invitati:)...Noi din 150 de familii invitate ne asteptam sa ne vina km jumatate:(...k de ...criza:))
Pupici si bafta la pregatiri miresicilor!

cristinalp
22.02.2009, 23:29:59
Multumesc frumos pentru urari!!

Spor la miresit in continuare!!!

laura_21
23.02.2009, 12:52:55

Sper sa va placa!
bine ca v-au venit invitatii:):):) si ca ai reusit sa te descurci
multe fericire

sweatmoments
24.02.2009, 13:04:40
Haideti sa facem o listuta cu datele de nunta ale miresicilor de 2010..pentru ca eu si uana am votat ca eu sa fac:))..vedeti votarea pe off topic...va rog sa imi spuneti data, orasul si restaurantul eventual...cand vi le stabiliti..multzam:)

CONT-INCHIS-030
24.02.2009, 15:30:57
Haideti sa facem o listuta cu datele de nunta ale miresicilor de 2010..pentru ca eu si uana am votat ca eu sa fac:))..vedeti votarea pe off topic...va rog sa imi spuneti data, orasul si restaurantul eventual...cand vi le stabiliti..multzam:)

24.04.2010/bucuresti/bolta rece

CONT-INCHIS-030
24.02.2009, 15:34:03
Salutare miresici:* Off...si eu as fi vrut tot in luna iunie sa ne casatorim dar...cu postul...am ales prima sambata din iulie...Va salut,tinem legatura si spor la pregatiri;;)

am fost la havana,acum 2 ani la o nunta....super restaurant,draguta servire....furaciune la bauturi....asa ca ai grija...
pupici<:-P

uana
24.02.2009, 15:35:51

;;) Avem nunta in aceeasi zi :D

cristinalp
24.02.2009, 17:43:38
06.02.2010/ targu jiu/ restaurant jiul

pisoiu23
25.02.2009, 00:28:27
sfatul meu e sa te grabesti si sa incepi cu restaurantul....vei vedea ca nu e deloc usor si e de umblat.....spor la cautat!!!:* :-B

merci pt sfat,
se pare ca am decalat data pt 3 iulie. va pup

pisoiu23
25.02.2009, 00:33:08
se pare ca suntem mai multe miresici pe data de 3 iulie

CONT-INCHIS-030
25.02.2009, 07:39:24

si eu trebuia sa fiu,dar ne-am razgandit....iubi vrea sa fie mai racoare sa tina fracul pe el...;;) <:-P

Ank_Delice
25.02.2009, 07:44:53
Eu intotdeauna mi-am dorit nunta vara.Va fi mai greu cu gatitul,biserica si starea civila,dar seara cred ca va fi numai bine,salonul va avea aer conditionat,afara va fi cat de cat racoare.Ma macina putin ideea aceasta a temperaturii ridicate,dar sper sa fie totusi bine.:-SS

uana
25.02.2009, 09:24:38
merci pt sfat,
se pare ca am decalat data pt 3 iulie. va pup

Felicitarrrrri, si eu sunt pe 3 iulie si abia asept ! :)

uana
25.02.2009, 09:26:13
Eu intotdeauna mi-am dorit nunta vara.Va fi mai greu cu gatitul,biserica si starea civila,dar seara cred ca va fi numai bine,salonul va avea aer conditionat,afara va fi cat de cat racoare.Ma macina putin ideea aceasta a temperaturii ridicate,dar sper sa fie totusi bine.:-SS

Eu o sa am nunta afara, pe terasa, sper sa fie ok si cu vremea si cu tot :)

RalukGeorgiana
25.02.2009, 10:07:15
si eu trebuia sa fiu,dar ne-am razgandit....iubi vrea sa fie mai racoare sa tina fracul pe el...;;) <:-P
Haha deci nu e iubitul meu singurul kre vrea frac...defapt vrea redingota dar km tot aia e ;))un frac cu putin mai mult material=))

laura_21
25.02.2009, 15:15:01
Haha deci nu e iubitul meu singurul kre vrea frac...defapt vrea redingota dar km tot aia e ;))un frac cu putin mai mult material=))
al meu e mai grasut...are si burtica...de fapt burta:-s:-s:-s nu stiu de ce..dar in frac mi-l imaginez ca un pinguin=))=))=))

CONT-INCHIS-030
25.02.2009, 17:01:50

da astra vroiam sa zic si eu....redingota,e mult mai frumos si elegant

krissa24
25.02.2009, 17:09:41
nici nu stiam ca s-a deschis subiect cu Miresici 2010... eu voi fi una dintre ele... doar data am hotarat-o... si ca sa si fie aceasta... deja cautam restaurant...
aveti idee de restaurante care deja au inceput rezervarile pentru 2010?
mie una nu mi s-a raspuns decat ca e prea devreme...
Va pup

laurikion
25.02.2009, 18:23:46
Si eu tot pe 3 iulie...daca e post toata luna iunie cred ca o sa fim multe in acea data :d

your_dora
25.02.2009, 21:04:52
10 iulie 2010/Cluj Napoca/ Restaurant Stil:*

sweatmoments
26.02.2009, 07:26:06
Neata fetelorr..
your_dora, esti adaugata pe listuta...o sa pun si printscreen diseara ca acum plec la serviciu...spor la miresit fara mine:(

CONT-INCHIS-030
26.02.2009, 07:28:34
nici nu stiam ca s-a deschis subiect cu Miresici 2010... eu voi fi una dintre ele... doar data am hotarat-o... si ca sa si fie aceasta... deja cautam restaurant...
aveti idee de restaurante care deja au inceput rezervarile pentru 2010?
mie una nu mi s-a raspuns decat ca e prea devreme...
Va pup

la majoritatea au inceput rezervarile...de la sf lui ianuarie!!!;;) succes!!!

krissa24
26.02.2009, 13:59:00
servici usor si tie si asemenea....mie!!!!sunt deja pe baricade!!!:-B

eu am intrebat la vreo 10 restaurante si mi-au zis toti sa revin 1 martie...asta era cel mai devreme Piatra Alba ... iar restul... aprilie, mai cel mai devreme...
Haideti fetelor...spune-ti si voi care ati rezervat pe 2010...sa facem o lista cu restaurantele care au inceput deja rezervarile pentru 2010... Asa vom ajuta multe miresici de 2010, nu numai pe mine... Si eu am nevoie...dar mai sunt si altele...

uana
26.02.2009, 14:08:00
eu am intrebat la vreo 10 restaurante si mi-au zis toti sa revin 1 martie...asta era cel mai devreme Piatra Alba ... iar restul... aprilie, mai cel mai devreme...
Haideti fetelor...spune-ti si voi care ati rezervat pe 2010...sa facem o lista cu restaurantele care au inceput deja rezervarile pentru 2010... Asa vom ajuta multe miresici de 2010, nu numai pe mine... Si eu am nevoie...dar mai sunt si altele...

Din pacate cu restaurantele din Bucuresti nu te pot ajuta, dar iti spun k in Constanta, 98% au deja rezervari pe 2010, iar unele sunt si pe 2011 :)>-

CONT-INCHIS-030
26.02.2009, 18:30:34

eu am rezervatacum cateva saptamani bolta rece....cand am fost sa ma interesez de restaurant,directorul de acolo ne-a zis ca luna august din 2010 e data deja.....succes!!!;;)

krissa24
27.02.2009, 10:22:15
eu am rezervatacum cateva saptamani bolta rece....cand am fost sa ma interesez de restaurant,directorul de acolo ne-a zis ca luna august din 2010 e data deja.....succes!!!;;)

Incepem lista restaurante care au inceput rezervarile pentru 2010:

-Bolta rece.--- Luna august ocupata

Astept completari de la miresicile care au rezervat pentru 2010

RalukGeorgiana
27.02.2009, 10:27:44
Neata...Fetelor...acum depinde si de buget:-peu va recomand un restaurant ii face chiar si aici pe site reclama, se numeste Aristocrat, are 3 saloane...dar ...depinde de buzunare...datorita invitatilor pentru k sunt din 2 orase nu ne putem permite

vero_deea
28.02.2009, 01:06:18

si eu tot pe 3 iulie!!!!:A

laura_21
28.02.2009, 01:15:29
si eu tot pe 3 iulie!!!!
o noua miresica....bine ai venit:)
si uite cum se lungeste lista miresicilor de 2010:A