PDA

Versiunea completa : Miresici de octombrie 2009

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123

MonaMD
03.02.2008, 18:05:15
Mai este cineva? Noi ne-am hotarat pentru luna octombrie.....multi spun ca e o luna trista, dar.....voi ce ziceti?

LORICICA
03.02.2008, 19:15:18
Mai este cineva? Noi ne-am hotarat pentru luna octombrie.....multi spun ca e o luna trista, dar.....voi ce ziceti?
Bine ai venit! luna octombrie este frumoasa in felul ei....eu am fost la 2 nunti in octombrie si au fost foarte reusite....

ISI
04.02.2008, 23:06:00

si eu am fost la nunti in octombrie si o fost super!Voi sa va simtiti bine si sa va placa!Daca iesea cum voiam initial noi am fi facut anu acesta in octombrie ;)) !!!
Spor la pregatiri!

Allyna
06.02.2008, 22:39:49
Octombrie e luna care face pasul decisiv spre toamna. Nu zic ca e urata, din contra, e minuntata prin paleta cromatica, insa stii cum e, nunta ti-o doresti perfecta, asa ca nu iei in calcul ploi si/sau frig. Din pacate, din acest punct de vedere te poti astepta la surprize. Eu voi avea civila anul acesta pe 22 octombrie, insa nu ar fi o tragedie daca ar fi vreme mai mohorata pentru ca totul se desfasoara in cadru restrans, in interiorul oficiului de stare civila...in fine, intelegi ce zic. Insa cand e vorba de nunta propriu zisa....Rochie, coafura, poze...Cam riscant.:-SS
Oricum, voi faceti cum credeti voi ca e mai bine, insa ca sfat, din partea mea o oarecare reticenta:-$

LORICICA
07.02.2008, 15:21:11
Octombrie e luna care face pasul decisiv spre toamna. Nu zic ca e urata, din contra, e minuntata prin paleta cromatica, insa stii cum e, nunta ti-o doresti perfecta, asa ca nu iei in calcul ploi si/sau frig. Din pacate, din acest punct de vedere te poti astepta la surprize. Eu voi avea civila anul acesta pe 22 octombrie, insa nu ar fi o tragedie daca ar fi vreme mai mohorata pentru ca totul se desfasoara in cadru restrans, in interiorul oficiului de stare civila...in fine, intelegi ce zic. Insa cand e vorba de nunta propriu zisa....Rochie, coafura, poze...Cam riscant.:-SS
Oricum, voi faceti cum credeti voi ca e mai bine, insa ca sfat, din partea mea o oarecare reticenta:-$
Allyna sa stii ca eu am fost la nunti in octombrie...chiar la cumnata mea...(sora lui iubi)...ea a avut nunta in 22 octombrie 2006...si a fost superba vremea...si pozele au iesit minunate...:)

andreiuta22
07.02.2008, 17:12:16
Buna! si eu am fost la cea mai buna prietena a mea la nunta in oct mai exact pe 14 si a fost superba vremea chiar calduta. Dar stii cum este toamna capricioasa,,,,,,,,dar sunt convinsa ca indiferent de vreme vei avea o nunta superba! te pup! :*

danutzaxcata
07.02.2008, 17:18:14
Oricum va fi vremea, tu trebuie sa ai cea mai frumoasa zi din viata ta! Iat daca ai noroc de oz i insorita, vei avea parte si ne niste poze in culori minunate!:*

Allyna
08.02.2008, 22:34:55
Allyna sa stii ca eu am fost la nunti in octombrie...chiar la cumnata mea...(sora lui iubi)...ea a avut nunta in 22 octombrie 2006...si a fost superba vremea...si pozele au iesit minunate...:)

Da scumpa, stiu ce zici, insa ma refeream la riscul crescut de a prinde o vreme nu tocmai de dorit pentru nunta. Se intampla si nu de putine ori sa fie timp frumos, asa e, dar fiind mai "fricoasa" din fire, prefer sa evit situatiile la limita.
Oricum, nunta e cea mai frumoasa zi din viata si orice ar fi va ramane in sufletele noastre ca si inceputul unei noi si minunate lumi, insa pozele sunt pana la urma amintirea palpabila a unei zile de basm, asa ca cu siguranta regretul isi va face simtita prezenta daca ceva nu iese intocmai asteptarilor. (eventuale ploi tomnatice)
In concluzie, cand mizezi pe sfarsitul lui octombrie mergi al 50-50% sanse sa fie frumos si soare sau ploaie si frig...

ayana2010
15.02.2008, 14:30:48
hello miresici de octombrie! treceti si pe aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4966&page=151) - miresici de 2009 - sa-mi dati datele vostre (nume, oras, data nuntii, cununia civila) sa va trec in tabelul miresicilor de 2009

MonaMD
01.03.2008, 18:53:36
Noi ne-am hotarat pentru 10 octombrie, dar inca nu am platit la sala, deci exista ceva sanse sa schimbam data, desi nu vrem asta. Multumesc pentru pareri si incurajari.....oricum ar fi vremea, va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra. Am ales toamna pentru ca nu ne place caldura excesiva. Si luna mai ar fi fost ok din punct de vedere al temperaturii, dar...exista ceva superstitii legate de aceasta luna...

Allyna
21.03.2008, 13:14:14
Noi ne-am hotarat pentru 10 octombrie, dar inca nu am platit la sala, deci exista ceva sanse sa schimbam data, desi nu vrem asta. Multumesc pentru pareri si incurajari.....oricum ar fi vremea, va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra. Am ales toamna pentru ca nu ne place caldura excesiva. Si luna mai ar fi fost ok din punct de vedere al temperaturii, dar...exista ceva superstitii legate de aceasta luna...

Ooo, nu imi spune ca singurul motiv pentru care nu ai ales luna mai e cel referitor la superstitii?8-| Nu ca as avea ceva cu luna octombrie, ci doar cu ideea de superstitie...
Sincer, stie cineva vreo persoana calcata de masina pentru ca la iesirea din casa s-a intersectat cu o amarata de pisica neagra (care sa fim seriosi, nu e vinovata de trasaturile genetice mostenite de la parinti)? Stie cineva vreo persoana careia sa i se fi intamplat vreun ghinion doar pentru ca era data de 13 (fara sa fi avut vreun o mica contributie cel putin un alt factor extern)? Si stie careva vreun cuplu care sa fi divortat din simplu motiv ca au facut nunta in luna mai? (fara alte implicatii de genul "nepotrivire de caracter", infidelitate etc)???
In fine, fiecare are conceptiile proprii insa mi se pare o diferenta enorma intre a te amuza si a face "show" pe baza unei superstitii (ex. spartul paharelor la nunta in ideea ca cioburile aduc noroc) si intre a-ti ghida viata dupa ele...

zel_am_see
23.04.2008, 05:35:53
ma inscriu si eu<:-P

am rezervat in oct. pt ca atunci am gasit liber:)
cu toate ca inca nu suntem in tara si nici nu am vizionat vreun local....turabo ne-a incantat placut din poze, plus recomandari ale prietenelor.
urmeaza sa semnam si atunci voi fi "oficial' miresica de oct 2009.
sincer si eu/noi vroiam vara...dar asta e. am gasit si motivatii pro, si anume: invitatii au timp sa treaca peste vara, cu concedii care mai de care, dandu-le un moment de respiro financiar pana in oct.:);-)
sper cand ajung in tara sa raman cu aceesi impresie despre turabo cand il voi vedea live;))

va pup>:D<

Allyna
23.04.2008, 12:18:53
ma inscriu si eu<:-P

am rezervat in oct. pt ca atunci am gasit liber:)
cu toate ca inca nu suntem in tara si nici nu am vizionat vreun local....turabo ne-a incantat placut din poze, plus recomandari ale prietenelor.
urmeaza sa semnam si atunci voi fi "oficial' miresica de oct 2009.
sincer si eu/noi vroiam vara...dar asta e. am gasit si motivatii pro, si anume: invitatii au timp sa treaca peste vara, cu concedii care mai de care, dandu-le un moment de respiro financiar pana in oct.:);-)
sper cand ajung in tara sa raman cu aceesi impresie despre turabo cand il voi vedea live;))

va pup>:D<

Draga, mult spor la pregatiri iti doresc si sa stii ca faza cu "respiro financiar" am mai auzit-o si eu. Si pe mine m-au sfatuit multi sa fac nunta in extra sezon estival si asa va fi. Dar nu din alt motiv decat cel ca imi place mie luna mai;)) ;)) ;))
Pupici si te asteptam pe guralive!

zel_am_see
23.04.2008, 18:54:00
Draga, mult spor la pregatiri iti doresc si sa stii ca faza cu "respiro financiar" am mai auzit-o si eu. Si pe mine m-au sfatuit multi sa fac nunta in extra sezon estival si asa va fi. Dar nu din alt motiv decat cel ca imi place mie luna mai;)) ;)) ;))
Pupici si te asteptam pe guralive!

mersic frumos pt urari...de cand am gasit site-ul asta citesc tot cum am timp liber\:D/ ....asa ca sigur o sa mai chatuim;)) .
intradevar luna mai e placuta, insorita....nici foarte cald nici frig...exact cum trebuie....si oarecum se asociaza cu octombrie din punct de vedere al timpului, cu toate ca eu avand nunta la finalul lunii se prea poate sa prind ceva timp mai urat:-< ...eh...asta e, distractie sa fie<:-P (sau cine stie cum gasesc si eu un loc liber mai inspre vara....poate se mai razgandeste cineva intre timp, am vazut ca se intampla des....asa ca inca mai sper macar la un septembrie;))

va pup si eu:*

mdmgc
12.05.2008, 10:39:51
Salut!

Si noi ne-am fixat nunta in oct 2009, si nu pt ca am fi vrut in mod special in oct, ci pt ca nu am mai gasit sala pe care o vroiam libera mai repede. :(
Sper totusi sa avem parte de o zi frumoasa, si sa nu fie f frig.

bubulutulu
06.06.2008, 23:21:00
frumoasa luna octombrie
ati ales bine. nu e nici cald, insa nici foarte frig nu e, si indiferent de vreme, pentru voi va fi cea mai frumoasa zi din cate au existat. multa bafta la pregatiri

ameli2008
07.06.2008, 18:30:31
ma inscriu si eu pe10<:-P

Allyna
11.06.2008, 23:04:47
Felicitari tuturor!>:D<

elena_nick
21.06.2008, 19:53:37
Buna miresici de 2009 si eu am nunta tot in octombrie si inca pe data de 24 pt ca atunci facem 11 ani de cand ne cunoastem.
Imi doresc din tot sufletul sa fie frumos afara si chiar daca nu eu tot o sa fiu o mireasa fericita pt ca imi unesc sufletul de iubi meu

delia17
16.07.2008, 10:32:26
Buna cred ca sunt prima de pana acum pe 17.
Eu va sfatuiesc sa nu va mai faceti atatea probleme legate de vreme. Cum si in toiul verii poti sa prinzi o peroada de ploi sau sa iti vina o ploaie din aia sanatoasa de vara de te uda pana la oasa, asa si in octombrie poti sa prinzi o zii superba de toamna. In plus nu mai e atmosfera aceia caniculara in care ne facem atatea probleme legate de aerul conditionat: face sau nu fata. Si oricum facem nunta in restaurante nu in cort deci sa ploua cat vrea dupa ce au ajuns toti la restaurant (asa a patit o cunostinta) ca doar nu o tine pana pleaca lumea:-" .

elena_nick
17.07.2008, 10:50:46
Ai dreptate asa gandesc si eu.Bafta la pregatiri

anam83
10.08.2008, 22:12:01
Buna miresici de octombrie 2009!
De azi ma alatur voua si sunt tare fericita! Am spus de azi pt k azi am platit avansul la restaurant....Noi am optat pentru Turabo cel din Tei, pentru data de 10.10.2009!
Sper din tot sufletul k totul va fi ok si k vremea va tine cu noi!
Daca a mai facut vreuna din voi nunta in aceeasi locatie, v-as ramane recunoscatoare daca as primi cateva detalii....
Oricum...prima impresie despre sala, manager, locatie, meniuri e mai mult decat buna!

AmaliaD23
11.08.2008, 18:42:37
Salutare tuturor,

Dupa indelungi schimbari de data, mai intai vroiam august, dupa care septembrie, in final am ajuns si la octombrie, si am stabilit ziua de 3. Ca si celelalte miresici, vremea ma ingrijoreaza putin, vreau doar sa fie ok, nici prea prea, nici foarte foarte=))
Inca nu am decis 100% asupra localului, voi stabili cand voi veni in tara peste o luna.
Va pup pe toate, si sport la pregatiri!

delia17
14.08.2008, 11:52:04
Salut!

Si noi ne-am fixat nunta in oct 2009, si nu pt ca am fi vrut in mod special in oct, ci pt ca nu am mai gasit sala pe care o vroiam libera mai repede. :(
Sper totusi sa avem parte de o zi frumoasa, si sa nu fie f frig.

Hello, se pare ca am nimerit bine aici in forum o sa avem nunta la Athena la o saptamana diferenta:) . Tu esti prima:"> .

aryanna
29.08.2008, 01:06:05
salut se pare ca mai maresc lista cu 10.10.2009 :) sincer nu noi am ales ziua asta ci socrela pentru ca asa a gasit restaurantul, se pare ca se casatoreste lumea nu gluma :-p

pentru mine e totuna si de aceea am fost de acord... sincer nu conteaza atat de mult data cat conteaza cum va fi vremea si atmosfera nuntii

elena_nick
29.08.2008, 11:56:00
bine ai venit
spor la pregatiri

meliaro
02.09.2008, 13:58:55
Buna cred ca sunt prima de pana acum pe 17.
Eu va sfatuiesc sa nu va mai faceti atatea probleme legate de vreme. Cum si in toiul verii poti sa prinzi o peroada de ploi sau sa iti vina o ploaie din aia sanatoasa de vara de te uda pana la oasa, asa si in octombrie poti sa prinzi o zii superba de toamna. In plus nu mai e atmosfera aceia caniculara in care ne facem atatea probleme legate de aerul conditionat: face sau nu fata. Si oricum facem nunta in restaurante nu in cort deci sa ploua cat vrea dupa ce au ajuns toti la restaurant (asa a patit o cunostinta) ca doar nu o tine pana pleaca lumea:-" .

NO NO NO:))
Si noi tot pe 17 avem nunta! Sa fie intr-un ceas bun!

Felicitari tuturor celor care si-au ales luna asta pentru a se casatori. In afara ca o sa fie racoare (nu prea mi-ar placea sa transpir ca un porcusor in iulie sau august), toate vom avea niste sambete insorite!!!!
>:D<

elena_nick
03.09.2008, 16:53:32
super asa gandesc si eu;))

meliaro
04.09.2008, 10:56:22
Poate sa tune si sa fulgere, pentru mine va fi o zi speciala!!

Intrebare: este vreuna dintre noi care are pantofi decurati pentru nunta? Eu mi-am cumparat pantofi decupati si nu stiu daca o sa port ciorapi sau nu. Stiu ca o sa stea urat, dar presupun ca va depinde de vreme....voi ce ziceti???

Arcee
05.09.2008, 17:02:54

Intrebare: este vreuna dintre noi care are pantofi decurati pentru nunta? Eu mi-am cumparat pantofi decupati si nu stiu daca o sa port ciorapi sau nu. Stiu ca o sa stea urat, dar presupun ca va depinde de vreme....voi ce ziceti???

marind randurile miresicilor din 10-10 eu ma gandeam daca va fi frig sa port ciorapi ,iar la restaurant unde ma voi "incinge" de atata dans sa renunt discret la ei...si eu as alege tot pantofiori decupati si cu un toc comod...

elena_nick
05.09.2008, 22:13:01
Eu inca u m-am gandit la pantofi pt ca nici rochia nu o am dar nu cred ca o sa se vada cu ce suntem incaltate din moment ce rochia este foarte lunga

meliaro
08.09.2008, 12:24:39
Eu inca u m-am gandit la pantofi pt ca nici rochia nu o am dar nu cred ca o sa se vada cu ce suntem incaltate din moment ce rochia este foarte lunga

ok, rochia este cea mai importanta, dar trebuie sa fie la unison cu pantofii, ca de nu...degeaba ai rochie frumoasa daca pantofii nu se potrivesc! SI incaceva, din cand in cand o sa ridici rochia ca sa pasesti, asa ca se vor vedea o gramada. Pentru mine pantofii sunt la fel de importanti , sau chiar si mai importanti ca rochia.
exemplu: Puneti-va o rochie simpla simpla, si niste pantfi extraordinari...veti fi EXTRAORDINARE!!!!

Cred ca se vede....sunt o fana impatimita a pantofilor:)

pandabear
09.09.2008, 14:46:25
Salutare tuturor,

Dupa indelungi schimbari de data, mai intai vroiam august, dupa care septembrie, in final am ajuns si la octombrie, si am stabilit ziua de 3. Ca si celelalte miresici, vremea ma ingrijoreaza putin, vreau doar sa fie ok, nici prea prea, nici foarte foarte=))
Inca nu am decis 100% asupra localului, voi stabili cand voi veni in tara peste o luna.
Va pup pe toate, si sport la pregatiri!

Buna draga mea,

Si noi tot pe 3 Octombrie am hotarat sa ne casatorim, inca nu am ales restaurantul, dar urmeaza ca pana in noiembrie sa rezolvam si problema asta.

Sa fie intr-un ceas bun si cu vreme frumoasa la amandoua!:*

DENYSSA_ELY
10.09.2008, 14:01:42

>:D<draga mea si eu sunt o miresica tomnatica ...fetelor eu nu am niki un stres legat de timp ganditi-va daca erea in vara cum am auzit atatea fete nu numa ca este foarte cald pt dans dar si pt flori si lumanari etc,eu tot decupat o sa imi iau ca imi place dar nu o sa port ciorap ca ma deranjaza si o sa m si o rochita tot "decupata"dar daca o sa prind racoare imi iau un bolero dar in rest nu cred ca e cazul de ingrijorare ca doar facem petrecerea in restaurant nu?asa ca nu va cramponati de frig poate chiar o sa fie cald cu poluarea asta=P~
asa ca have fun\:D/

delia17
10.09.2008, 19:40:35
draga mea si eu sunt o miresica tomnatica ...fetelor eu nu am niki un stres legat de timp ganditi-va daca erea in vara cum am auzit atatea fete nu numa ca este foarte cald pt dans dar si pt flori si lumanari etc,eu tot decupat o sa imi iau ca imi place dar nu o sa port ciorap ca ma deranjaza si o sa m si o rochita tot "decupata"dar daca o sa prind racoare imi iau un bolero dar in rest nu cred ca e cazul de ingrijorare ca doar facem petrecerea in restaurant nu?asa ca nu va cramponati de frig poate chiar o sa fie cald cu poluarea asta=P~
asa ca have fun\:D/
Si eu zic la fel, sper sa avem noroc si sa putem sa ne etalam rochitele fara nici un bolero;))

anam83
10.09.2008, 23:33:17
marind randurile miresicilor din 10-10 eu ma gandeam daca va fi frig sa port ciorapi ,iar la restaurant unde ma voi "incinge" de atata dans sa renunt discret la ei...si eu as alege tot pantofiori decupati si cu un toc comod...

Felicitari pt alegerea datei!>:D< Acum, cnd vad k ne-am mai ''inmultit'' parca m-am mai linistit putin pt k ...sincer eram un pic cu inima indoita....Oricum...io pesonal kiar voi lua in calcul si varianta boleroului ...
Apropos....voi cand aveti de gand sa incepeti cautarile pt alegerea rokitei de mireasa?Eu ma gandeam k de prin martie-aprilie sa incep....Cred k va fi o adevarata aventura pt noi toate ''goana'' dupa rokite :)
Pupici si spor la pregatiri!

meliaro
11.09.2008, 08:32:42
Este important cum va fi vremea, dar, fetelor!!!nu va faceti griji! La Casa Casatoriilor nu cred ca ploua inauntru, in masina nici atat (doar daca vreti una descapotabila) iar la restaurant, daca ploua inauntru....ne-au fraierit!!;)) Asa ca hai sa lasam vremea deoaparte, sa ne apucam de pregatiri adevarate si sa stam de vorba! V-ati apucat de lista de invitati? soacra-mea vrea sa-mi bage pe gat tot neamul, cu catel si purcel, si imi fac curaj sa-i tai craca de sub picioare maine cand mergem sa-i vedem. N-o sa-i cada bine, dar....e nunta noastra!

Arcee
11.09.2008, 14:37:28
Felicitari pt alegerea datei!>:D< Acum, cnd vad k ne-am mai ''inmultit'' parca m-am mai linistit putin pt k ...sincer eram un pic cu inima indoita....Oricum...io pesonal kiar voi lua in calcul si varianta boleroului ...
Apropos....voi cand aveti de gand sa incepeti cautarile pt alegerea rokitei de mireasa?Eu ma gandeam k de prin martie-aprilie sa incep....Cred k va fi o adevarata aventura pt noi toate ''goana'' dupa rokite :)
Pupici si spor la pregatiri!
eu ma gandeam ca ar fi bine sa-mi caut rochie inca din perioada targurilor. cam stiu ce vreau. am gasit pe net si modelele care mi-au placut cel mai mult ramane doar sa le probez si sa vad care ma avantajeaza. ideea e ca in perioada targurilor sunt reduceri (o prietena miresica din 2006 si-a luat atunci rochie cu 400ron mai ieftina...si alta era valoarea banului). mai pui ceva...si iei invitatiile de banii astia. eu zic ca merita sa dai o fuga si pana acolo chiar daca e imbulzeala, dar nu stii niciodata de unde sare iepurele-rochita:P

LauraLuiOda
11.09.2008, 16:55:15

Buna, uite eu sunt nascuta vara insa mereu am avut o atractie pt luna oct, poate din cauza firii mele romantice:D, insa mi se pare incredibila luna asta, cu frunze de toate culorile, cu soare blajin si pretentios...si mai ales ideea ca iarna te gaseste in bratele persoanei iubite, acum cu acte in regula;)).
In plus nu pot sa sufar caldura aia care e prezenta in nuntile de vara...am fost din mai si pana in august la 5 nunti, cred, si a fost exasperant...nu pot sa nu ma gandesc si la confortul nostru si al invitatilor...dar asta e deja alta discutie:)

andra26
14.09.2008, 20:01:36
Buna tuturor miresicilor ma inscriu si eu in randul miresicilor de octombrie la anul pe 17 am nunta si imi doresc ca de altfel tuturor fetelor sa fie asa cum ne-am visat

alinus2009
15.09.2008, 00:58:36
Buna tuturor,
cred ca si nunta noastra o sa fie tot in octombrie pe 24.....am inceput deja sa cautam un restaurant maxim 50 persoane, o sa fie o nunta mica, tema verdele....in rest, am stabilit invitatii-nici nu sint f multi.....de vreme nu mi-e teama, sa ne iasa asa cum dorim .....vremea nu conteaza.
succes la organizare! daca aveti sugestii pentru restaurante maxim 50 persoane in Bucuresti, astept mesaj.

andra26
15.09.2008, 17:30:47
Buna tuturor miresicilor,

Voi cand mergeti sa va interesati pentru starea civila, stiu ca e devreme sa intreb asta dar am auzit o gramada de povesti ce m-au pus pe ganduri nu vreau surprize neplacute de genul am restaurant dar nu am loc la casa casatoriilor

Mersi#-o

elena_nick
15.09.2008, 19:02:15
Buna Alinus2009 daca te decizi pentru data de 24 octombrie o sa fim amandoua in aceiasi zi. In ce sector stai ca poate ne intalnim la primarie daca faci in aceiasi zi cununia:)>-

meliaro
19.09.2008, 09:28:41

Voi cand mergeti sa va interesati pentru starea civila, stiu ca e devreme sa intreb asta dar am auzit o gramada de povesti ce m-au pus pe ganduri nu vreau surprize neplacute de genul am restaurant dar nu am loc la casa casatoriilor

Mersi#-o

Mai bine te duci intai la casa casatoriilor si dupa aceea te duci sa cauti restaurant....important este sa te casatoresti:))

pupici

alinaalinutza
22.09.2008, 21:29:17
Salutare miresicilor!
Cum va pregatiti de marele eveniment?

LauraLuiOda
23.09.2008, 12:38:17

Mersi#-o

Uite, noi deja ne-am programat la biserica si urmeaza si la Casa Casatoriilor(daca se poate de pe acum). Nu de alta, dar nu vreau sa-mi fac programul dupa altii, nu putem risca sa avem pauze nedorite sau intarzieri, doar pentru ca nu am gasit orele potrivite.
V asfatuiesc sa va faceti temele de pe acum, chiar daca pare prea devreme:)>-

alinaalinutza
23.09.2008, 15:28:54

Nu trebuie sa-ti faci griji din cauza lunii mai. Cunosc multe cupluri care s-au casatorit in luna mai si sunt bine merci fericiti. Eu am ales data de 17 octombrie (ziua mea <:-P ), si mi-au mai sarit in cap....ca nu e bine atunci, ca o sa fie frig, daca ploua....Frig, cald, conteaza sa iasa ceva dragut si sa fim fericiti pana la adanci batraneti...:x

Oana_dm
24.09.2008, 14:43:06
Buna!

Si eu am nunta la anul pe 24 octombrie. Nu sunt superstitioasa,conteaza doar relatia cu partenerul, atat. In plus, verile nu mai sunt ca alta data. Acum te simti ca un pui la rotisor. Din punctul meu de vedere mai bine tremur un pic decat sa lesin de cald.:-?

alinaalinutza
24.09.2008, 15:16:54
Buna!

Si eu am nunta la anul pe 24 octombrie. Nu sunt superstitioasa,conteaza doar relatia cu partenerul, atat. In plus, verile nu mai sunt ca alta data. Acum te simti ca un pui la rotisor. Din punctul meu de vedere mai bine tremur un pic decat sa lesin de cald.:-?

Stii cum se spune: la frig mai pui ceva pe tine dar la caldura nu mai ai ce sa-ti dai jos. Decat sa fie o caldura de 45 de grade si sa-ti transpire fata suficient cat sa-ti distrugi machiajul...mai bine lasa. In plus, nu stii cum e la restaurant..poate sa nu le mearga climatizarea.

aryanna
24.09.2008, 17:32:43
eu deja am rochia insa trebuie sa ma gandesc la ceva pe deasupra... un bolero ceva

cred ca o sa merg la ersa ca de acolo e rochia sa intreb daca o sa poata sa-mi faca ceva pe modelul rochiei ca vreau sa mearga cu broderia ei

la incaltaminte cred ca si eu o sa caut ceva decupat, sandalute nu ca e cam frigut insa parca nici pantofi plini... zic eu acum insa daca mi se pune pata iar pe ceva mi-i iau fara sa mai zic pas... ca la rochie;;)

Oana_dm
24.09.2008, 22:03:45

Mersi#-o

Buna!

Daca doresti sa te casatoresti civil in aceeasi zi cand are loc si cununia religioasa e mai complicat. Trebuie sa te programezi din timp (cam doua saptamani inainte, daca nu ma insel) ca sa poti termina mai devreme cu semnatul actelor. In cazul meu va fi cu vreo luna-doua inainte de cununia religioasa, ca totul sa se desfasoare lejer:)

pia
25.09.2008, 09:43:56
buna fetelor si eu sunt o miresica de 10 octombrie 2009 am programat deja sala ma gandesc sa-mi iau rochia mai devreme sa nu am prea multe cheltuieli pe ultima suta de metri .imi fac griji pentru vreme , sper ca la anul va fi un octombrie calduros ....:rocking:

alinaalinutza
25.09.2008, 10:40:48
Buna,
fetele v-ati gasit restaurant? eu am tot cercetat si cred ca voi ramane la vila rodizio, de pe gradina icoanei. Voi pe unde v-ati orientat? eu am tot cautat ceva ok(ca design, pret, zona) si cam toate sunt la fel. despre unele am auzit lucruri foarte urate, despre altele lucruri ok. Despre vila rodizio n-am auzit nimic :)).

elena_nick
25.09.2008, 10:43:48
Buna Oana_dm o sa avem nunta in aceiasi zi sunt super fericita.Credeam ca o sa fiu singura in aceasta perioada.La mine are si o semnificatie aceasta data.Voi ati ales la intamplare?

alinaalinutza
25.09.2008, 13:09:00
Buna Oana_dm o sa avem nunta in aceiasi zi sunt super fericita.Credeam ca o sa fiu singura in aceasta perioada.La mine are si o semnificatie aceasta data.Voi ati ales la intamplare?

la mine a fost foarte haioasa faza cu alegerea datei! De mult timp spuneam ca vreau sa ma marit de ziua mea si intamplator m-am uitat in calendar sa vad in ce zi pica 17 octombrie (ziua mea) in 2009. Si am vazut ca e sambata! Nici daca planuiam si nu se intampla asa! Si asa am stabilit data! deci, vom avea motiv dublu de sarbatoare! <:-P

andra26
25.09.2008, 13:35:04
multumesc tuturor miresicilor care au raspuns, sunt incantata sa descopara ca pe 17 au mai multe nunta chiar eram putin terorizata de asta, cu restaurantul rezolvasem de mult, am rezolvat cu biserica si vreau sa insistam si cu starea civila pentru ca o vom face in aceeasi zi si va fi nebunie cu orele si vreau ca totul sa decurga perfect>:D<>:D<

alinaalinutza
25.09.2008, 14:28:55
multumesc tuturor miresicilor care au raspuns, sunt incantata sa descopara ca pe 17 au mai multe nunta chiar eram putin terorizata de asta, cu restaurantul rezolvasem de mult, am rezolvat cu biserica si vreau sa insistam si cu starea civila pentru ca o vom face in aceeasi zi si va fi nebunie cu orele si vreau ca totul sa decurga perfect>:D<>:D<

Avem nunta in aceeasi zi!!:) Mi se pare o data draguta! eu nu ma rog decat sa nu ploua si sa nu fie noroi pe jos, sau Doamne fereste de vreo lapovita! Imi amintesc ca au fost ani cand pe 17 octombrie a dat lapovita!

Oana_dm
25.09.2008, 14:46:12

Salut!:)

Nu a fost chiar la intamplare. Nu stiu de ce, dar mi se pare o data perfecta acum. Caldura din perioada verii mi se pare insuportabila, iar in septembrie lumea e inca in concediu. In plus, noi ne-am inceput relatia intr-o zi de 12. 12+12= 24:-B Anotimpul e perfect(ma refer in special la temperaturi). Poti sa fii fericita, acum nu mai esti singura.;;)

Oana_dm
25.09.2008, 14:58:42
Avem nunta in aceeasi zi!!:) Mi se pare o data draguta! eu nu ma rog decat sa nu ploua si sa nu fie noroi pe jos, sau Doamne fereste de vreo lapovita! Imi amintesc ca au fost ani cand pe 17 octombrie a dat lapovita!

Si ce daca da lapovita! Atata timp cat tu si partenerul tau va iubiti nu mai conteaza nimic. Atmosfera va fi vesela, sarbatoarea in toi, asta e important.:D

alinaalinutza
25.09.2008, 16:11:34
Si ce daca da lapovita! Atata timp cat tu si partenerul tau va iubiti nu mai conteaza nimic. Atmosfera va fi vesela, sarbatoarea in toi, asta e important.:D

Clar! Nu pot sa spun ca am emotii dar abia astept sa-mi strang rudele si prietenii la un loc sa sarbatorim. Azi ma duc sa semnez contractul la restaurant. Sper sa fie totul ok.

andra26
25.09.2008, 16:12:47
Si eu am mari emotii, mai ales ca vad cum e vremea acum afara, dar cum a spus cealalta miresica important este ca va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra si pe asta sa ne concentram, restul nu conteaza, intram in restaurant ne distram si trece tot:)

alinaalinutza
25.09.2008, 16:26:36
Si eu am mari emotii, mai ales ca vad cum e vremea acum afara, dar cum a spus cealalta miresica important este ca va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra si pe asta sa ne concentram, restul nu conteaza, intram in restaurant ne distram si trece tot:)

:)) Adevarul e ca eu sunt mai preocupata de cum vor arata rochia, coafura, machiajul decat cum va fi vremea. Saracul meu baiat l-am innebunit pana acum cu modele de coafuri, de make-up, de rochite. :D

andra26
25.09.2008, 17:03:27
:)) Adevarul e ca eu sunt mai preocupata de cum vor arata rochia, coafura, machiajul decat cum va fi vremea. Saracul meu baiat l-am innebunit pana acum cu modele de coafuri, de make-up, de rochite. :D
=))=))=)) ma iau de mana cu tine iubi a zis ca abia asteapta nunta ca am devenit un stres, pentru ei e nimica dar eu ma ingrozesc la cate sunt de facut, si cum sa le fac sa iasa bine, si cate sunt de cumparat:-s

Oana_dm
25.09.2008, 21:16:26
=))=))=)) ma iau de mana cu tine iubi a zis ca abia asteapta nunta ca am devenit un stres, pentru ei e nimica dar eu ma ingrozesc la cate sunt de facut, si cum sa le fac sa iasa bine, si cate sunt de cumparat:-s

Eu zic sa nu va stresati prea tare atat de devreme. Ce o sa mai faceti cu vreo luna inainte?8-} Totul va iesi ca la carte din moment ce evenimentul in sine presupune numai energie pozitiva. Rochitele vor fi minunate pt amandoua, coafura va fi perfecta pt ca aveti timp sa faceti si o proba inainte(la fel si machiajul), iar pantofii vor fi foarte comozi. Ce ziceti?:-?

andra26
25.09.2008, 22:04:15
Eu zic sa nu va stresati prea tare atat de devreme. Ce o sa mai faceti cu vreo luna inainte?8-} Totul va iesi ca la carte din moment ce evenimentul in sine presupune numai energie pozitiva. Rochitele vor fi minunate pt amandoua, coafura va fi perfecta pt ca aveti timp sa faceti si o proba inainte(la fel si machiajul), iar pantofii vor fi foarte comozi. Ce ziceti?:-?

Asa la prima vedere ai dreptate si iubi e foarte calm, prea calm, si de aici porneste si stresul meu oricum nu poate sa fie totul perfect, dar ma gandesc ca sunt atatea de facut#-o

alinaalinutza
26.09.2008, 10:27:29

>:D< Asa cum zice Andra26 norocul nostru este ca au iubitii rabdare. Chiar daca m-am apucat de acum sa caut sunt convinsa ca imi voi lua rochia si pantofii, imi voi alege coafura cu 2 luni inainte. Pana la urma mai e un an...Acum sunt incantata ca ieri am terminat cu restaurantul si am scapat de cea mai mare grija. Am ramas afis cand am sunat la unele restaurante si mi-au zis ca deja au inceput sa faca rezervari pt 2011:O . Toata lumea spune ca restaurantul e cel mai stresant. Acum o sa-mi iau baiatul de mana sa vedem de biserica.

andra26
26.09.2008, 11:15:27
>:D< Asa cum zice Andra26 norocul nostru este ca au iubitii rabdare. Chiar daca m-am apucat de acum sa caut sunt convinsa ca imi voi lua rochia si pantofii, imi voi alege coafura cu 2 luni inainte. Pana la urma mai e un an...Acum sunt incantata ca ieri am terminat cu restaurantul si am scapat de cea mai mare grija. Am ramas afis cand am sunat la unele restaurante si mi-au zis ca deja au inceput sa faca rezervari pt 2011:O . Toata lumea spune ca restaurantul e cel mai stresant. Acum o sa-mi iau baiatul de mana sa vedem de biserica.

Si noi la fel noi in august cand am inceput sa cautam, toti sefii de sala ne intampinau mirati si ne spuneau ca am venit prea tarziu ca se fac deja rezervari pentru 2010, sau ca nu au decat duminici libere, de asta am gasit doar in octombrie, dar nu-mi pare rau sunt fericita ca l-am gasit si multumita de local, iar pentru o femeie un an chiar e putin la atatea pregatiri:-p ei doar au grija costumului:D

alinaalinutza
26.09.2008, 12:24:36
Si noi la fel noi in august cand am inceput sa cautam, toti sefii de sala ne intampinau mirati si ne spuneau ca am venit prea tarziu ca se fac deja rezervari pentru 2010, sau ca nu au decat duminici libere, de asta am gasit doar in octombrie, dar nu-mi pare rau sunt fericita ca l-am gasit si multumita de local, iar pentru o femeie un an chiar e putin la atatea pregatiri:-p ei doar au grija costumului:D

Eu cand am vazut ca ziua mea (17 octombrie) cade intr-o sambata, in 2009 am zis ca ma fac luntre si punte numai sa gasesc restaurant in ziua aia. Am gasit la vila rodizio: dragutel, nici ieftin, nici scump, in centru...sper sa fie ok.
In privinta sotiorilor..nu-i drept. Ei nu au grija decat sa-si cumpere costumul! Nu-si storc creierii cum sa se coafeze, cum sa se fardeze, ce manichiura sa-si faca! Ar trebui sa facem o revolutie! :D

andra26
26.09.2008, 13:35:05
Eu cand am vazut ca ziua mea (17 octombrie) cade intr-o sambata, in 2009 am zis ca ma fac luntre si punte numai sa gasesc restaurant in ziua aia. Am gasit la vila rodizio: dragutel, nici ieftin, nici scump, in centru...sper sa fie ok.
In privinta sotiorilor..nu-i drept. Ei nu au grija decat sa-si cumpere costumul! Nu-si storc creierii cum sa se coafeze, cum sa se fardeze, ce manichiura sa-si faca! Ar trebui sa facem o revolutie! :D

Te casatoresti de ziua ta ce romantic:x, sigur va fi de vis, noi am ales pentru ca ne-a placut foarte mult localul eram hotarati cu septembrie dar cand am vazut ce nebunie era am zis ca o facem si in octombrie frumos sa iasa, Nu e drept deloc eu am vazut zeci de modele de rochii verighete imagini cu coafuri machiaj si nu sunt decisa si el e calm si imi spune de ce ma agit[-(

LauraLuiOda
26.09.2008, 13:56:14

Ma bucur sa vad miresici si de 24 oct :)>-...noi am ales data asta pt ca imi place perioada, este aproape de aniversarea noastra si din fericire am si gasit liber...va pup si spor la pregatiri, noi suntem in cautare de formatie si nu prea avem noroc=((

andra26
26.09.2008, 15:49:26
Ma bucur sa vad miresici si de 24 oct :)>-...noi am ales data asta pt ca imi place perioada, este aproape de aniversarea noastra si din fericire am si gasit liber...va pup si spor la pregatiri, noi suntem in cautare de formatie si nu prea avem noroc=((

Noi la verighete ne-am poticnit, nu ne intelegem la model8-|, la formatie nici nu stim inca ce e pe piata, plus ca mai e problema fotografului de fapt cum spuneam un an e prea putin........:-p

alinaalinutza
26.09.2008, 16:01:24
Te casatoresti de ziua ta ce romantic:x, sigur va fi de vis, noi am ales pentru ca ne-a placut foarte mult localul eram hotarati cu septembrie dar cand am vazut ce nebunie era am zis ca o facem si in octombrie frumos sa iasa, Nu e drept deloc eu am vazut zeci de modele de rochii verighete imagini cu coafuri machiaj si nu sunt decisa si el e calm si imi spune de ce ma agit[-(

am avut o bafta teribila! acum o luna nici nu aveam data stabilita. pur si simplu stiam ca va fi la anul. Si cand am vazut ca ziua mea pica sambata am zis ca nu ratez momentul nici daca se darama lumea!
fetelor cum vreti sa arate rochita voastra? Eu mi-am trecut deja pe lista cateva magazine unde am vazut modele ok.

andra26
26.09.2008, 16:31:44
am avut o bafta teribila! acum o luna nici nu aveam data stabilita. pur si simplu stiam ca va fi la anul. Si cand am vazut ca ziua mea pica sambata am zis ca nu ratez momentul nici daca se darama lumea!
fetelor cum vreti sa arate rochita voastra? Eu mi-am trecut deja pe lista cateva magazine unde am vazut modele ok.
:-< aici e suparare mare, eu ma innebunesc dupa modelele san patrick, dar costa mult prea mult eu am alocat pentru rochie 1000,1100 euro mai mult nu vreau sa dau si aici le aduc cu niste preturi exorbitante mai mult cu 500 decat dincolo ma apuca furia, in fine as vrea ceva mulat pana la talie si de acolo sa vina larg daca nu gasesc in magazinele de aici preturi rezonabile ma voi gandi serios la o vizita dincolo[-o<

alinaalinutza
27.09.2008, 16:58:15
Salutare!
Fetele catre ce restaurante v-ati orientat si cam la ce preturi? eu am semnat deja contractul dar sunt curioasa sa vad cam ce preturi se mai practica si in alte locuri. Am vazut ca la un restaurant de mijloc si dragutel preturile variaza intre 50 si 80 de Euro. Voi catre ce va orientati?

alinaalinutza
27.09.2008, 17:06:55
:-< aici e suparare mare, eu ma innebunesc dupa modelele san patrick, dar costa mult prea mult eu am alocat pentru rochie 1000,1100 euro mai mult nu vreau sa dau si aici le aduc cu niste preturi exorbitante mai mult cu 500 decat dincolo ma apuca furia, in fine as vrea ceva mulat pana la talie si de acolo sa vina larg daca nu gasesc in magazinele de aici preturi rezonabile ma voi gandi serios la o vizita dincolo[-o<

Eu deja mi-am gasit un model la care mi-a ramas inimioara. :x :x :x Dar pana la anul mai e si nu ma grabesc sa-mi iau de acum rochia. Mi-au zis cei de la magazin ca imi pot arata cataloagele si daca mai au in depozit imi aduc. Imi placea ca nu mai aveam nevoie de nicio modificare, in conditiile in care sunt destul de inalta si de slabuta (am 1,70 si 48 de kg :D )
Nici eu nu vreau sa dau mult pe rochie pt ca nu mi se pare o afacere profitabila. Pana la urma o port o singura noapte. Si se gasesc modele dragute. Eu am gasit 2-3 care mi-au placut mult. As vrea sa merg si la targul de nunti din februarie. Cine stie? poate acolo voi vedea lucruri si mai frumoase!

andra26
27.09.2008, 22:43:25
Salutare!
Fetele catre ce restaurante v-ati orientat si cam la ce preturi? eu am semnat deja contractul dar sunt curioasa sa vad cam ce preturi se mai practica si in alte locuri. Am vazut ca la un restaurant de mijloc si dragutel preturile variaza intre 50 si 80 de Euro. Voi catre ce va orientati?
Si eu am semnat contractul, dar nu inteleg la ce te referi cu 50, 80 de euro? la meniu?, noi am dat avasul 1500 ron si pretul meniului abia la anu il stabilim in functie de cum evolueaza preturile si ce vom alege, dar ne -au spus ca incepe cam de la 150 ron, ideea este ca pe oriunde am mers cam astea erau preturile bine noi ne-am si pornit tarziu e posibil sa fi avut si alte optiuni daca am fi cautat mai repede, dar suntem multumiti ca sala arata bine si ne-a placut cum era aranjata chiar am prins o nunta cand am fost sa semnam, in momentul asta pot spune linistita ca am gasit ce doream.:)

andra26
27.09.2008, 22:47:52
Eu deja mi-am gasit un model la care mi-a ramas inimioara. :x :x :x Dar pana la anul mai e si nu ma grabesc sa-mi iau de acum rochia. Mi-au zis cei de la magazin ca imi pot arata cataloagele si daca mai au in depozit imi aduc. Imi placea ca nu mai aveam nevoie de nicio modificare, in conditiile in care sunt destul de inalta si de slabuta (am 1,70 si 48 de kg :D )
Nici eu nu vreau sa dau mult pe rochie pt ca nu mi se pare o afacere profitabila. Pana la urma o port o singura noapte. Si se gasesc modele dragute. Eu am gasit 2-3 care mi-au placut mult. As vrea sa merg si la targul de nunti din februarie. Cine stie? poate acolo voi vedea lucruri si mai frumoase!
Si eu astept targu, dar sunt ingrijorata ca nu am auzit sa fi participat la targ firma ale carei modele imi plac, tu la ce magazin ai fost?

alinaalinutza
29.09.2008, 10:59:00
Si eu astept targu, dar sunt ingrijorata ca nu am auzit sa fi participat la targ firma ale carei modele imi plac, tu la ce magazin ai fost?

:)) Sa fiu sincera habar n-am cum se numeste. Este aproape de lipscani dupa magazinul red shoes, fata in fata cu sheriff's. Au magazinul in fata si in spate depozitul si croitoria unde se fac modificarile. Am vazut acolo mai multe modele pe gustul meu. Eu vreau sa fie simpla, fara paiete, margelute, floricele si alte chestii, sa nu fie prea infoiata si musai sa fie alba. In oras am vazut mai multe modele pe crem decat pe alb.:( Aici mi-a placut ca aveau ambele variante iar rochitele erau simple.

alinaalinutza
29.09.2008, 11:04:13
Si eu am semnat contractul, dar nu inteleg la ce te referi cu 50, 80 de euro? la meniu?, noi am dat avasul 1500 ron si pretul meniului abia la anu il stabilim in functie de cum evolueaza preturile si ce vom alege, dar ne -au spus ca incepe cam de la 150 ron, ideea este ca pe oriunde am mers cam astea erau preturile bine noi ne-am si pornit tarziu e posibil sa fi avut si alte optiuni daca am fi cautat mai repede, dar suntem multumiti ca sala arata bine si ne-a placut cum era aranjata chiar am prins o nunta cand am fost sa semnam, in momentul asta pot spune linistita ca am gasit ce doream.:)

Da, ma refeream la meniu. Am gasit si noi un restaurant unde vroiau sa stabilim pretul cu 2 saptamani inainte si mie nu prea mi-a placut asta. Au si ei dreptate in felul lor, pana la anul mai cresc preturile. Aici, la restaurantul unde am semnat deja contractul, mi-au spus ca pretul stabilit acum, acela ramane, (65 de Euro/meniu, fara bautura, tort si fructe). E adevarat ca ne-au cerut cam mult avansul (50 de milioane) dar am semnat contractul pe suma stabilita de la inceput. Sper sa iasa ok.

andra26
29.09.2008, 14:04:17
:)) Sa fiu sincera habar n-am cum se numeste. Este aproape de lipscani dupa magazinul red shoes, fata in fata cu sheriff's. Au magazinul in fata si in spate depozitul si croitoria unde se fac modificarile. Am vazut acolo mai multe modele pe gustul meu. Eu vreau sa fie simpla, fara paiete, margelute, floricele si alte chestii, sa nu fie prea infoiata si musai sa fie alba. In oras am vazut mai multe modele pe crem decat pe alb.:( Aici mi-a placut ca aveau ambele variante iar rochitele erau simple.
Stiu de care vorbesti,;;) ne potrivim la gusturi si eu vreau sa fie simpla si alba, eu vreau sa-mi fac programare la bien savvy pentru ca am auzit doar cuvinte de lauda despre magazin si am vazut ca au modele si la preturi accesibile;))

andra26
29.09.2008, 14:07:08
Da, ma refeream la meniu. Am gasit si noi un restaurant unde vroiau sa stabilim pretul cu 2 saptamani inainte si mie nu prea mi-a placut asta. Au si ei dreptate in felul lor, pana la anul mai cresc preturile. Aici, la restaurantul unde am semnat deja contractul, mi-au spus ca pretul stabilit acum, acela ramane, (65 de Euro/meniu, fara bautura, tort si fructe). E adevarat ca ne-au cerut cam mult avansul (50 de milioane) dar am semnat contractul pe suma stabilita de la inceput. Sper sa iasa ok.
:O Mama, habar nu avea ca sunt asa preturile in bucuresti ma manca daca faceam aici nunta, noua avansul ne-au cerut asa mare la alt restaurant, dar ne-am decis pentru asta la care facem pentru ca este sala mai mare.
Cu fotograful ai rezolvat? eu caut inca..........:-<

alinaalinutza
29.09.2008, 16:41:07
:O Mama, habar nu avea ca sunt asa preturile in bucuresti ma manca daca faceam aici nunta, noua avansul ne-au cerut asa mare la alt restaurant, dar ne-am decis pentru asta la care facem pentru ca este sala mai mare.
Cu fotograful ai rezolvat? eu caut inca..........:-<

pai...fotografi sper sa fie vreo 7-8. :D Si eu si iubi meu lucram in presa. Eu sunt redactor si el e fotograf...deci...se pare ca nu voi duce lipsa. Am fost la nunta unui prieten (fotograf si el de meserie) si a zis preotul care i-a cununat ca in viata lui nu a fost asa fotografiat!:)) . Macar aici am scapat mai ieftin. Nu mai platesc si fotograful, care costa si el ceva banuti. Fara 400-500 de Euro nu scapi. Cel putin asa e in Bucuresti. In provincie iesi in castig. Preturile sunt mult mai ok.

andra26
29.09.2008, 17:03:18
pai...fotografi sper sa fie vreo 7-8. :D Si eu si iubi meu lucram in presa. Eu sunt redactor si el e fotograf...deci...se pare ca nu voi duce lipsa. Am fost la nunta unui prieten (fotograf si el de meserie) si a zis preotul care i-a cununat ca in viata lui nu a fost asa fotografiat!:)) . Macar aici am scapat mai ieftin. Nu mai platesc si fotograful, care costa si el ceva banuti. Fara 400-500 de Euro nu scapi. Cel putin asa e in Bucuresti. In provincie iesi in castig. Preturile sunt mult mai ok.

Super:)) inseamna ca vei avea niste fotografii de vis, mda ma asteptam inca suntem in cautare nu vrem nici sa exageram ca stii cum e fara sa vrei te bagi in cheltuieli mai mult decat poti duce.

alinaalinutza
30.09.2008, 10:17:38
'Neata fetele!

andra26
30.09.2008, 11:40:48
'Neata fetele!
Neata tuturor , desi e marti eu abia astept weekendul am planuri mari=))

alinaalinutza
30.09.2008, 16:52:10
Neata tuturor , desi e marti eu abia astept weekendul am planuri mari=))

Ce planuri marete ai? Uf! eu in weekend trebuie sa dau examen pentru master si apoi trebuie sa ma duc la cumparaturi, sa-mi iau rochita de seara pentru o nunta. Ma duc la nunta sa iau lectii :)) , ca peste un an ma asteapta si pe mine.
Desi o sa fie obositor, abia astept weekendul... ma aflu intr-un moment in care ma plictisesc la serviciu. Pana si examenul cred ca o sa fie mai distractiv. :))

andra26
30.09.2008, 17:12:00
Ce planuri marete ai? Uf! eu in weekend trebuie sa dau examen pentru master si apoi trebuie sa ma duc la cumparaturi, sa-mi iau rochita de seara pentru o nunta. Ma duc la nunta sa iau lectii :)) , ca peste un an ma asteapta si pe mine.
Desi o sa fie obositor, abia astept weekendul... ma aflu intr-un moment in care ma plictisesc la serviciu. Pana si examenul cred ca o sa fie mai distractiv. :))
Sunt la vanatoare de verighete, iau cu iubi magazinele la rand studiem cataloagele si nu plecam fara comanda;;), ... ma aflu intr-un moment in care ma plictisesc la serviciu.......... mie imi zici daca nu incepem activitatea mai putin si dorm pe scaun urasc sa stau>:P

alinaalinutza
01.10.2008, 11:55:59
Sunt la vanatoare de verighete, iau cu iubi magazinele la rand studiem cataloagele si nu plecam fara comanda;;), ... ma aflu intr-un moment in care ma plictisesc la serviciu.......... mie imi zici daca nu incepem activitatea mai putin si dorm pe scaun urasc sa stau>:P

Ce frumos! Eu o sa le iau pe la inceputul anului viitor! Am vauzt niste modele ok, din aur alb. Soacra-mea ma innebuneste ca sa le facem din aur galben, sa nu zica lumea ca sunt din argint. Sincer...ma doare-n cot de ce zice lumea. Daca amandurora ne place aurul alb restul nu mai conteaza. Acum ca am rezolvat cu restaurantul abia astept sa ma apuc de cumparaturi: verighete, floricele, rochie, pantofi...uff! sunt o groaza...abia astept sa-mi rup picioarele prin oras dupa ele:D

andra26
01.10.2008, 16:09:20
Ce frumos! Eu o sa le iau pe la inceputul anului viitor! Am vauzt niste modele ok, din aur alb. Soacra-mea ma innebuneste ca sa le facem din aur galben, sa nu zica lumea ca sunt din argint. Sincer...ma doare-n cot de ce zice lumea. Daca amandurora ne place aurul alb restul nu mai conteaza. Acum ca am rezolvat cu restaurantul abia astept sa ma apuc de cumparaturi: verighete, floricele, rochie, pantofi...uff! sunt o groaza...abia astept sa-mi rup picioarele prin oras dupa ele:D
:))aceeasi cantare am avut-o si eu, dar am zis clar aur alb doar inelul de logodna tot din aur alb e, si in plus eu port argint mult si nu-mi place aurul galben, dar am noroc cu iubi ca ma sustine.
Modele am vazut si eu o gramada dar noi nu ne potrivim la gusturi mi-a scos peri albi pana acum>:P, eu as vrea ca a mea sa aiba si o piatra mica desi mi s-a spus ca pica dar parca tot nu m-a facut sa ma razgandesc;;)

anam83
01.10.2008, 23:14:12
Noi la verighete ne-am poticnit, nu ne intelegem la model8-|, la formatie nici nu stim inca ce e pe piata, plus ca mai e problema fotografului de fapt cum spuneam un an e prea putin........:-p

Noi nici macar nu ne-am uitat de verighete....de fapt doar am vizionat cateva modele in turcia dar erau foarte scumpe...formatie avem, insa noi avem in schimb o alta mare problema...nu avem nasi :-s
Pana acum este cam singurul si cel mai important lucru asupra caruia nu prea cadem de acord :-< Majoritatea dintre voi banuiesc k ati stabilit deja cine vor fi nasii .... Eeee...incet-incet le vom rezolva pe toate ....Sincer io de-abia astept sa inceapa adevaratele pregatiri...deja mi-am facut o agenda in care trec toate ideile care imi mai vin .... kiar nu vreau sa imi scape niciun detaliu ;;)

andra26
01.10.2008, 23:20:45
Noi nici macar nu ne-am uitat de verighete....de fapt doar am vizionat cateva modele in turcia dar erau foarte scumpe...formatie avem, insa noi avem in schimb o alta mare problema...nu avem nasi :-s
Pana acum este cam singurul si cel mai important lucru asupra caruia nu prea cadem de acord :-< Majoritatea dintre voi banuiesc k ati stabilit deja cine vor fi nasii .... Eeee...incet-incet le vom rezolva pe toate ....Sincer io de-abia astept sa inceapa adevaratele pregatiri...deja mi-am facut o agenda in care trec toate ideile care imi mai vin .... kiar nu vreau sa imi scape niciun detaliu ;;)

Stai linistita vei gasi si la noi destule modele frumoase si la pret acceptabil, uita-te la postul cu verighete ca ai indicii, eu inca nu stiu daca va fi formatie sau dj, cu nasii am rezolvat-o din prima la noi se poarta cu doua perechi de nasi:-p dar slava domnului ca am avut pe cine sa punem, iti recomand o pereche care va e aproape de suflet ca asta conteaza pentru ca veti iesi si e bine sa ai ca nasi pe cineva drag, e tare faza cu agenda eu de cand mi-am facut cont l-am innebunit pe iubi=)) am si mai multe idei si dorinte ca inainte asta din nuntile fetelor pana la anul il termin:D glumeam

alinaalinutza
02.10.2008, 10:32:58

Stai linistita! Mai e pana la anul. Asa cum zice si andra ar fi bine sa va alegeti un cuplu apropiat de voi, de aceeasi varsta Nasii nostri nici nu sunt casatoriti! Slava Domnului ca se casatoresc inaintea noastra pentru ca au avut mai multe probleme si au tot amanat. Fetele voi cand mergeti sa va programati la biserica? Am vazut niste reportaje la tv unde anuntau ca la biserica se procedeaza ca la restaurant...trebuie sa te duci cu un an inainte, ca preotii au agenda foarte incarcata. :|

LauraLuiOda
02.10.2008, 11:35:12
Stai linistita! Mai e pana la anul. Asa cum zice si andra ar fi bine sa va alegeti un cuplu apropiat de voi, de aceeasi varsta Nasii nostri nici nu sunt casatoriti! Slava Domnului ca se casatoresc inaintea noastra pentru ca au avut mai multe probleme si au tot amanat. Fetele voi cand mergeti sa va programati la biserica? Am vazut niste reportaje la tv unde anuntau ca la biserica se procedeaza ca la restaurant...trebuie sa te duci cu un an inainte, ca preotii au agenda foarte incarcata. :|

Nici nasii nostri nu sunt inca casatoriti, ei vor avea nunta in iulie 2009, dar desi sunt de aproape un an de zile impreuna au si inceput planurile de casatorie cu mult inaintea noastra:D
in ceea ce priveste cununia religioasa, eu zic k daca iti doresti sa o faci la o biserica anume e bine sa fii precaut si sa o stabilesti din timp, macar pt a-ti alege ora pe care o doresti...noi asa am facut si e mai ok...spor la pregatiri:)>-

alinaalinutza
02.10.2008, 14:12:19
Nici nasii nostri nu sunt inca casatoriti, ei vor avea nunta in iulie 2009, dar desi sunt de aproape un an de zile impreuna au si inceput planurile de casatorie cu mult inaintea noastra:D
in ceea ce priveste cununia religioasa, eu zic k daca iti doresti sa o faci la o biserica anume e bine sa fii precaut si sa o stabilesti din timp, macar pt a-ti alege ora pe care o doresti...noi asa am facut si e mai ok...spor la pregatiri:)>-

Merci la fel! fetele voi va duceti cu nasii la biserica? Auzisem ca ei tb sa plateasca biserica. Oricum, in cazul meu, nu ar avea nimeni nimic de obiectat in ceea ce priveste alegerea facuta, dar aud tot felul de variante.

andra26
02.10.2008, 22:26:51
Merci la fel! fetele voi va duceti cu nasii la biserica? Auzisem ca ei tb sa plateasca biserica. Oricum, in cazul meu, nu ar avea nimeni nimic de obiectat in ceea ce priveste alegerea facuta, dar aud tot felul de variante.

Cu cununia religioasa si eu am avut aceleasi temeri si nu numai si cu cea civila am mai vorbit de asta, dar cu biserica eu am rezolvat-o deja pentru ca soacra-mea il cunoaste pe preot asa ca nu au fost problema, si eu stiu ca nasii platesc biserica si lumanarile dar sincer nu stiu inca cum vom proceda mai ales ca noi avem doua perechi de nasi cum se vor intelege cred ca o sa int:-?reb

alinaalinutza
03.10.2008, 10:23:12
Mda...se pare ca trebuie sa ma grabesc putin si cu biserica. De cand am arvunit restaurantul m-a apucat putin lenea si m-am cam lasat de miresit :D . Cred ca de saptamana viitoare incep sa ma interesez de biserica mai ales ca eu deja am ochit ceva si nu as vrea sa pierd ocazia.

LauraLuiOda
03.10.2008, 10:57:28
Nu e nevoie sa mergeti cu nasii, decat daca vreti sa alegeti impreuna biserica, insa contributia lor se plateste dupa nunta, mirii platesc inainte doar o taxa#:-S

georgiiulia
03.10.2008, 11:11:04
ia uite de cine dau.....

andra26
03.10.2008, 11:41:01
Nu e nevoie sa mergeti cu nasii, decat daca vreti sa alegeti impreuna biserica, insa contributia lor se plateste dupa nunta, mirii platesc inainte doar o taxa#:-S

Asa stiam si eu, oricum nu credeam ca va incepe agitatia chiar inainte cu un an, eu speram ca ma voi relaxa si din ianaurie incep, dar vise:)) oricum maine merg la vanatoare de verighete si abia astept<:-P

LauraLuiOda
03.10.2008, 14:23:16
Miresici de octombrie , vreau sa va propun sa vb mai la obiect despre aranjamentele de pe mese...alege cineva nunta tematica de toamna? Alegeti clasicele aranjamente florale sau luati in calcul si varianta combinatiilor de frunze, crengute, ghinde:))...intelegeti voi, specifice toamnei? Eu ma gandeam la aranjamente din acelea care se gasesc la magazinele de decoratiuni cu plante colorate si intortochiate, de diferite forme si dimensiuni...Astept parerile voastre>:D<

alinaalinutza
03.10.2008, 16:21:53
Miresici de octombrie , vreau sa va propun sa vb mai la obiect despre aranjamentele de pe mese...alege cineva nunta tematica de toamna? Alegeti clasicele aranjamente florale sau luati in calcul si varianta combinatiilor de frunze, crengute, ghinde:))...intelegeti voi, specifice toamnei? Eu ma gandeam la aranjamente din acelea care se gasesc la magazinele de decoratiuni cu plante colorate si intortochiate, de diferite forme si dimensiuni...Astept parerile voastre>:D<

Mie imi va face restaurantul aranjamentele si deja m-am gandit cum vreau sa fie. Colegii si prietenii imi spun ca sunt obsedata de culoarea rosie (ma imbrac mult in rosu pt ca sunt bruneta:D ). Si cum nici la nunta nu pot scapa de aceasta obsesie, m-am gandit ca decoratiunile mele sa contina numai alb si rosu. Husele de pe scaune vor fi albe iar spatarele invelite intr-un saten rosu, la intrare voi avea stalpisori cu flori. Buchetelele vor fi compuse dintr-un trandafir rosu si de jur imprejurul lui floarea miresii, sau niste floricele albe. Pe mese voi avea un astfel de buchetel, iar in mijlocul lui o mica lumanare. Buchetelele vor fi micute. de alte plante nu mai am nevoie ca restaurantul are agatate pe sus niste plante de-astea exotice. Bineinteles farfurii albe, servetele rosii.

daca aveti si alte sugestii va astept!>:D<

andra26
03.10.2008, 16:45:31

Eu as vrea un aranjament pe alb cu un crem cu nuante aurii, si cu flori albe am vazut la o miresica ca avea la intrare o masuta pe care era poza mirilor un caiet in care invitatii isi scriau gandurile si urarile pentru miri si un bol cu apa in care erau lumanari mi-a placut la nebunie as incerca si ceva de genul asta, combinatii poti face o multime toate sunt frumoase ideea este sa te regasesti tu in ele asta da tot farmecul>:D<

miresicadulce
04.10.2008, 00:04:01
dragele mele miresici de octombrie vreau sa va spun ca totul merge bine cu organizarea nuntii dar cel mai incantata sunt de faptul ca am reusit sa gasesc o formatie de muzica clasica care sa cante la primirea invitatilor. Am fost eu la nunta unde cunostiinte care a avut asa ceva la nunta. Am reusit sa chem formatia respectiva si la nunta mea si sunt super incantata. abia astept sa-mi cante. Acum ma rog sa am vreme frumoasa,chiar daca se zice ca e mare noroc sa-ti ploua la nunta. ;;)

LauraLuiOda
04.10.2008, 10:43:43
Eu as vrea un aranjament pe alb cu un crem cu nuante aurii, si cu flori albe am vazut la o miresica ca avea la intrare o masuta pe care era poza mirilor un caiet in care invitatii isi scriau gandurile si urarile pentru miri si un bol cu apa in care erau lumanari mi-a placut la nebunie as incerca si ceva de genul asta, combinatii poti face o multime toate sunt frumoase ideea este sa te regasesti tu in ele asta da tot farmecul>:D<
Si noi cred ca vom alege combinatia alb-auriu ori alb-rosu, ma mai gandesc/razgandesc un an de zile:madlaugh:...Ca sa va faceti o idee despre ce mi-as dori eu va atasez niste poze...iar ca preturi sunt si la 25 de RoN, poate mai ieftine ca cele naturale...astept pareri>:/;;)

anam83
04.10.2008, 17:48:15
Stai linistita vei gasi si la noi destule modele frumoase si la pret acceptabil, uita-te la postul cu verighete ca ai indicii, eu inca nu stiu daca va fi formatie sau dj, cu nasii am rezolvat-o din prima la noi se poarta cu doua perechi de nasi:-p dar slava domnului ca am avut pe cine sa punem, iti recomand o pereche care va e aproape de suflet ca asta conteaza pentru ca veti iesi si e bine sa ai ca nasi pe cineva drag, e tare faza cu agenda eu de cand mi-am facut cont l-am innebunit pe iubi=)) am si mai multe idei si dorinte ca inainte asta din nuntile fetelor pana la anul il termin:D glumeam

Mercic mult pt incurajari fetele!^:)^ Sunteti niste scumpici!
Sper ca pana la sfarsitul anului sa ne decidem si noi cn vor fi nasii...

anam83
04.10.2008, 17:57:07
dragele mele miresici de octombrie vreau sa va spun ca totul merge bine cu organizarea nuntii dar cel mai incantata sunt de faptul ca am reusit sa gasesc o formatie de muzica clasica care sa cante la primirea invitatilor. Am fost eu la nunta unde cunostiinte care a avut asa ceva la nunta. Am reusit sa chem formatia respectiva si la nunta mea si sunt super incantata. abia astept sa-mi cante. Acum ma rog sa am vreme frumoasa,chiar daca se zice ca e mare noroc sa-ti ploua la nunta. ;;)

Foarte frumoasa ideea cu formatia de muzica clasica!=D> Eu am o formatie care canta de toate in afara de manele si as mai vrea sa diversific programul cu o pereche de dansatori de muzica latino si cu unii de muzica populara insa nu prea stiu de unde sa ii iau...:-s
In ceea ce priveste aranjamentul d p mese, avand in vedere ca husele d p mese vor fi cu crem cu auriu, cred k ar fi o ideea f buna sa strecuram si cateva frunze uscate sa se pastreze aceleasi tonuri de auriu.....

alinaalinutza
04.10.2008, 23:05:42
eu o sa am dj care sa-mi puna de toate pt toate gusturile. Mama ma innebuneste sa aduc lautar acasa cand ma imbrac. Eu tin destul de mult la traditii, dar parca nu-mi vine sa-i dau o gramada de bani ca sa-mi lalaie o melodie. Plus de asta nu-mi place ca atunci cand ma imbrac el sa stea la usa si sa-mi lalaie o melodie la un acordeon vechi. Asa ca acasa se va desfasura totul in liniste (adica voi avea muzica de la calculator) si la restaurant va fi muzica pentru toate gusturile, in afara de manele..Nu am nimic cu manelistii :D dar nici restaurantul nu da voie cu manele

nikoletta
07.10.2008, 17:12:37
Salutare! Ma alatur si eu! Voi fi mireasa pe data de 03.10.2009 <:-Psi vom petrece in Mamaia la rest. Florida.

alinaalinutza
08.10.2008, 10:30:42
Salutare! Ma alatur si eu! Voi fi mireasa pe data de 03.10.2009 <:-Psi vom petrece in Mamaia la rest. Florida.

Bine ai venit! Multa fericire alaturi de viitorul sotior! Asteptam sa ne povestesti cum te pregatesti pentru marele eveniment.

andra26
09.10.2008, 23:48:06
Bine ai venit >:D<

andra26
09.10.2008, 23:50:19
eu o sa am dj care sa-mi puna de toate pt toate gusturile. Mama ma innebuneste sa aduc lautar acasa cand ma imbrac. Eu tin destul de mult la traditii, dar parca nu-mi vine sa-i dau o gramada de bani ca sa-mi lalaie o melodie. Plus de asta nu-mi place ca atunci cand ma imbrac el sa stea la usa si sa-mi lalaie o melodie la un acordeon vechi. Asa ca acasa se va desfasura totul in liniste (adica voi avea muzica de la calculator) si la restaurant va fi muzica pentru toate gusturile, in afara de manele..Nu am nimic cu manelistii :D dar nici restaurantul nu da voie cu manele
eu de lautar nu cred ca voi scapa nici pe mine nu ma innebuneste ideea dar na si noi avem promisiuni ca dj va fi foarte bun acum sa vedem, nici eu nu vreau manele, subscriu.:D

andra26
09.10.2008, 23:53:09
Si noi cred ca vom alege combinatia alb-auriu ori alb-rosu, ma mai gandesc/razgandesc un an de zile:madlaugh:...Ca sa va faceti o idee despre ce mi-as dori eu va atasez niste poze...iar ca preturi sunt si la 25 de RoN, poate mai ieftine ca cele naturale...astept pareri>:/;;)
Laura scuze dar nu am mai avut timp sa intru mie mi-a pla:-pcut a treia poza, acum ca sunt sau nu naturale nu cred ca are importa;;)nta ci sa te regasesti tu in aranjament practic in toata nunta si cu iubi tau bineinteles, va fi cea mai frumoasa zi si de aceea trebuie sa ne punem noi amprenta

alinaalinutza
10.10.2008, 10:50:44
Laura, mie sincer imi place a treia imagine. Acum depinde si cum vor fi celelalte aranjamente. Sunt foarte dragute tonurile astea de oranj, crem, auriu.

alinaalinutza
10.10.2008, 10:55:28
eu de lautar nu cred ca voi scapa nici pe mine nu ma innebuneste ideea dar na si noi avem promisiuni ca dj va fi foarte bun acum sa vedem, nici eu nu vreau manele, subscriu.:D

#:-S eu am scapat. nu am nimic cu ei dar ma enerveaza sa-mi stea la usa si sa-mi lalaie cand ma imbrac. Maica-mea si soacra-mea sunt cam botate din cauza asta. Dar vb lui iubi: o sa le punem la restaurant ce muzica vor ei, pot sa danseze, pot sa joce, pot sa chiuie...\:D/
Saptamana viitoare merg sa ma interesez de biserica. Daca am restaurantul si biserica pot sta linistita o buna bucata de timp. #:-S

LauraLuiOda
10.10.2008, 11:04:43
Multumesc fetelor pentru ca v-ati exprimat parerea. Inca nu stiu ce o sa aleg pentru aranjament, insa nici nu vreau sa-mi creez probleme inca de pe acum;)). Ideea e ca vreau sa exprim cat mai mult ideea de toamna...poate recurg totusi si la frunze...:>

ralu25
10.10.2008, 12:07:06
Buna! Ma alatur si eu, alta mireasa de octombrie. Vom avea nunta pe 11 si sper ca totul sa iasa asa cum am visat, lucru pe care vi-l doresc si voua tuturor.

puiuscump
10.10.2008, 13:17:13
Buna fetelor. Ma numesc Georgiana si o sa am nunta pe 17 octombrie 2009.Am rezervat restaurantul...avem nasii....acum sper sa treaca timpul cat mai repede ca abia astept.Va pup pe toate si spor la pregatiri :*

alinaalinutza
10.10.2008, 13:43:35
Buna fetelor. Ma numesc Georgiana si o sa am nunta pe 17 octombrie 2009.Am rezervat restaurantul...avem nasii....acum sper sa treaca timpul cat mai repede ca abia astept.Va pup pe toate si spor la pregatiri :*

Avem mandoua in aceeasi zi! >:D< bine ati venit fetelor! voi cand incepeti sa faceti cumparaturile? eu ziceam sa fac asta in primavara! prietenele imi spuneau ca e tarziu...dar e aiurea sa-mi iau de acum rochia, pantofii...daca la anul vad modele mai frumoase....nici florile de pus in piept sau invitatiile n-as vrea sa le iau de acolo.....
Fetele la restaurantele unde faceti voi, aveti inclusa bautura?

alinaalinutza
10.10.2008, 13:47:22
nici florile de pus in piept sau invitatiile n-as vrea sa le iau inca de pe acum.....scuze, greseala de tipar :D :D :D

puiuscump
10.10.2008, 13:54:48
Imi pare bine ca avem in aceiasi zi nunta , sper sa fie frumos afara.Eu una la restaurant am inclus aranjatul salii(ori alb cu visiniu ori crem cu visiniu) si toate instrumentele pt dj. Cumparaturile eu le-as face de acum dar nu are rost, oricum am fost pe la magazine sa vad preturi si modele (ca ce am vazut pe internet m-a cam speriat) si am gasit la mine in oras (constanta) un magazin cu rochii frumoase si voal cum vreau eu (lunggg) si tot ce trebuie la pret de producator.Eu una am facut deja lista de invitati si o lista cu tot ce trebuie cumparat ca sa fiu sigura ca nu uit ceva.
Am si eu o intrebare :pe voi cat va costa meniul daca nu sunt indiscreta (pe mine ma costa 170 ron).

pretyflory
10.10.2008, 13:56:10
Aseara am rezervat si eu restaurantul pt 17 octombrie.

pretyflory
10.10.2008, 13:59:08
si am gasit la mine in oras (constanta) un magazin cu rochii frumoase si voal cum vreau eu (lunggg) si tot ce trebuie la pret de producator.Eu una am facut deja lista de invitati si o lista cu tot ce trebuie cumparat ca sa fiu sigura ca nu uit ceva.

ce magazin este? si eu tot din cta sunt

Am si eu o intrebare :pe voi cat va costa meniul daca nu sunt indiscreta (pe mine ma costa 170 ron).[/quote]

la meniu suntem cam la acelasi pret.

alinaalinutza
10.10.2008, 14:19:41
pe mine m-a costat 65 de Euro/meniu :( :( . Ne-a cam usturat la buzunar, dar in Bucuresti sunt destul de scumpe localurile. Imi pare bine ca am apucat restaurantul la pretul de anul asta si ca au vrut sa incheie contractul pe pretul acesta. Am mai gasit cat de cat mai ieftin dar vroiau sa trecem suma in contract cu 2 saptamani inainte, pentru ca anul viitor vor mai creste preturile...Si sincer, nu prea am avut incredere, pentru ca mi-au zis ca nu-mi pot da un pret estimativ.

meliaro
10.10.2008, 14:31:42
pe mine m-a costat 65 de Euro/meniu :( :( . Ne-a cam usturat la buzunar, dar in Bucuresti sunt destul de scumpe localurile. Imi pare bine ca am apucat restaurantul la pretul de anul asta si ca au vrut sa incheie contractul pe pretul acesta. Am mai gasit cat de cat mai ieftin dar vroiau sa trecem suma in contract cu 2 saptamani inainte, pentru ca anul viitor vor mai creste preturile...Si sincer, nu prea am avut incredere, pentru ca mi-au zis ca nu-mi pot da un pret estimativ.

Trebuie sa iti dea un pret fix de exemplu, pretul de anul acesta, plus o majorare de 10-15% , stabilesti procentajul si semnezi contractul, caci altfel, la anul o sa platesti mult mai mult decat face doar pentru ca vor sa scoata mai multi bani decat ar fi normal. PUNE PICIORUL IN PRAG, ca sunt banii vostri!

alinaalinutza
10.10.2008, 14:53:35
Trebuie sa iti dea un pret fix de exemplu, pretul de anul acesta, plus o majorare de 10-15% , stabilesti procentajul si semnezi contractul, caci altfel, la anul o sa platesti mult mai mult decat face doar pentru ca vor sa scoata mai multi bani decat ar fi normal. PUNE PICIORUL IN PRAG, ca sunt banii vostri!

pai asta am facut pentru ca anu am incredere in ei. Defapt am renuntat la serviciile lor pentru ca mi se pare lipsa de bun-simt s afaci asa ceva! Dar am gasit aici, am incheiat contractul pe suma de acum (65 de Euro), cu mentiunea ca nu se va schimba, si e totul ok. ;;)

ciukalata
10.10.2008, 18:14:51
buna si eu am nunta la anu tot in octombrie pe 17 si sunt cu sufletu cam naspa

ciukalata
10.10.2008, 18:28:32
eu ma gandeam ca ar fi bine sa-mi caut rochie inca din perioada targurilor. cam stiu ce vreau. am gasit pe net si modelele care mi-au placut cel mai mult ramane doar sa le probez si sa vad care ma avantajeaza. ideea e ca in perioada targurilor sunt reduceri (o prietena miresica din 2006 si-a luat atunci rochie cu 400ron mai ieftina...si alta era valoarea banului). mai pui ceva...si iei invitatiile de banii astia. eu zic ca merita sa dai o fuga si pana acolo chiar daca e imbulzeala, dar nu stii niciodata de unde sare iepurele-rochita:P
dar cand sunt targurile astea k eu nu stiu as vrea mult sa ma duc te rog zimi si mie

ciukalata
10.10.2008, 18:32:39
buna si eu la fel ma numesc georgiana si tot pe 17 oct am nunta la ce rest ai tu ????

lady_bird
10.10.2008, 18:57:46
Buna seara la toata lumea!De azi sunt oficial miresica de octombrie 2009 #:-S .Am semnat cu cei de la Jaristea ptr.data de 10.10.2009 care intamplator e si ziua mea!<:-P Avem si nasi,pasul urmator ar fi biserica si dupa aia nu prea mai stiu de ce anume sa ne mai interesam...asta am vrut sa zic...deocamdata>:D<

puiuscump
10.10.2008, 19:57:34
ce magazin este? si eu tot din cta sunt

magazinul se afla in piata grivitei langa galerii ...nu mai stiu exact cum se numeste.

buna si eu la fel ma numesc georgiana si tot pe 17 oct am nunta la ce rest ai tu ????

La Palm Beach in Mamaia :)

LauraLuiOda
11.10.2008, 13:55:45
Imi pare bine ca avem in aceiasi zi nunta , sper sa fie frumos afara.Eu una la restaurant am inclus aranjatul salii(ori alb cu visiniu ori crem cu visiniu) si toate instrumentele pt dj. Cumparaturile eu le-as face de acum dar nu are rost, oricum am fost pe la magazine sa vad preturi si modele (ca ce am vazut pe internet m-a cam speriat) si am gasit la mine in oras (constanta) un magazin cu rochii frumoase si voal cum vreau eu (lunggg) si tot ce trebuie la pret de producator.Eu una am facut deja lista de invitati si o lista cu tot ce trebuie cumparat ca sa fiu sigura ca nu uit ceva.
Am si eu o intrebare :pe voi cat va costa meniul daca nu sunt indiscreta (pe mine ma costa 170 ron).
ce magazin,...ce magazin??:D:D:D...cat priveste meniul la mine e deocamdata 110 lei cu posibilitate ca la anu' sa ajunga la 120 lei:)>-

ramy_iubitzik
11.10.2008, 17:27:51
buna fetele. eu sunt noua pe aici, dar imi place la nebunie site-ul. si eu tot in luna octombrie fac nunta, dar la inceput. inca suntem in cautare de restaurant, sper sa gasim ceva...ca acum se rezerva cu nu stiu cat inainte. va pup.

ramy_iubitzik
11.10.2008, 17:30:14
unde gasiti voi restaurante cu un meniu asa ieftin. ca eu din ce am vizitat si ce am vazut pe net 190- 240... adica scump pt posibilitatile mele. Bucurestiul asta e scump rau... offf

puiuscump
11.10.2008, 20:03:31
ce magazin,...ce magazin??:D:D:D...cat priveste meniul la mine e deocamdata 110 lei cu posibilitate ca la anu' sa ajunga la 120 lei:)>-

magazinul se afla in piata grivitei langa galerii...nu mai stiu exact cum se numeste , poate weekendul viitor dau o fuga pe acolo si iti zic ;;)

LauraLuiOda
12.10.2008, 12:30:29
unde gasiti voi restaurante cu un meniu asa ieftin. ca eu din ce am vizitat si ce am vazut pe net 190- 240... adica scump pt posibilitatile mele. Bucurestiul asta e scump rau... offf
Pai in Constanta inca sunt preturi rezonabile, dar acum depinde si de restaurant, desigur:)>-

anam83
12.10.2008, 15:59:17
Buna seara la toata lumea!De azi sunt oficial miresica de octombrie 2009 #:-S .Am semnat cu cei de la Jaristea ptr.data de 10.10.2009 care intamplator e si ziua mea!<:-P Avem si nasi,pasul urmator ar fi biserica si dupa aia nu prea mai stiu de ce anume sa ne mai interesam...asta am vrut sa zic...deocamdata>:D<
Felicitari pentru alegerea datei!Avem amandoua in aceeasi zi<:-P !Apropos...La multi ani si tot ce iti doresti pt k tocmai ce a trecut ziua ta! Sper sa ne poarte noroc amadurora aceasta data!
Restaurantul Jaristea il stiu pt k am fost la o nunta anul trecut si mi-a placut tare mult....doar k e cam mititel..dar pt o nunta mai restransa e perfect! Mi-a placut tare mult anul trecut si faptul ca aveau inclus pachetul acela cu dansatorii profesionisti...inca il mai au?
Din pacate restaurantul meu nu ofera asa ceva asa k io va tb sa imi caut singura:sad: ....

lady_bird
13.10.2008, 09:33:12
Felicitari pentru alegerea datei!Avem amandoua in aceeasi zi<:-P !Apropos...La multi ani si tot ce iti doresti pt k tocmai ce a trecut ziua ta! Sper sa ne poarte noroc amadurora aceasta data!
Restaurantul Jaristea il stiu pt k am fost la o nunta anul trecut si mi-a placut tare mult....doar k e cam mititel..dar pt o nunta mai restransa e perfect! Mi-a placut tare mult anul trecut si faptul ca aveau inclus pachetul acela cu dansatorii profesionisti...inca il mai au?
Din pacate restaurantul meu nu ofera asa ceva asa k io va tb sa imi caut singura:sad: ....

Multumesc ptr.urari.Nu intentionam sa facem nunta de ziua mea,dar asa s-a nimerit,atunci aveau liber...Restaurantul e numai bun ca marime ptr.noi,ptr.ca vom avea max 100 pers.Ei au un minim de 110,dar au spus ca daca vor fi mai putini suma respectiva va fi pusa intr-un fel de "cont"si putem sa-l folosim cand vrem,deci vom face "ciorba de potroace" tot acolo si vom folosi acel cont.Mai au acel program artistic,dar nu e chiar inclus,costa 5000 lei;noi o sa-l luam si pe ala ca sa scapam si de partea cu muzica.Pai mult succes la pregatiri si mai discutam,va pup!>:D<

alinaalinutza
13.10.2008, 10:31:12
buna si eu am nunta la anu tot in octombrie pe 17 si sunt cu sufletu cam naspa

E foarte frumos! dar de ce esti cu sufletul naspa?:D

alinaalinutza
13.10.2008, 10:37:01

<:-P <:-P <:-P Nu-mi vine sa cred ca mai sunt miresici ca mine. Si eu tot de ziua mea o sa ma marit (pe 17 octombrie). Apropos, la multi ani!...tocmai a trecut ziua ta! spor la pregatiri!

puiuscump
13.10.2008, 12:41:11
Laura tu ai rezervat deja la biserica? ca vad ca faci la sf. mina si as vrea si eu sa fac tot acolo ca e superb dar nu stiu daca sa ma duc de pe acum sa vorbesc

LauraLuiOda
13.10.2008, 21:37:19
Laura tu ai rezervat deja la biserica? ca vad ca faci la sf. mina si as vrea si eu sa fac tot acolo ca e superb dar nu stiu daca sa ma duc de pe acum sa vorbesc
Da puiule:D, am fost, ne-a rezervat ora dorita si in ianuarie urmeaza sa mergem sa platim taxa, asa ne-a spus preotul. Deci, daca iti doresti o ora anume, te sfatuiesc sa te duci de pe acum. Te pup si spor la pregatiri:*

nikoletta
13.10.2008, 23:03:16
<:-P <:-P <:-P Nu-mi vine sa cred ca mai sunt miresici ca mine. Si eu tot de ziua mea o sa ma marit (pe 17 octombrie). Apropos, la multi ani!...tocmai a trecut ziua ta! spor la pregatiri!

:)) eu la 3 zile dupa ziua mea... petrecerea burlacelor si petrecere de ziua mea..

puiuscump
14.10.2008, 21:48:20
iti multumesc Laura ca mi-ai raspuns:* . dupa ce am postat intrebarea cu biserica am mai rasfoit forumul si am gasit raspunsul tau in alta parte la "biserici si slujba religioasa".
acum imi fac de lucru si acasa si la munca ...ma joc in corel sa vad ce iese ca vreau sa fac singura invitatiile si marturiile. va pup pe toate si mai vorbim >:D<

alinaalinutza
15.10.2008, 10:23:36
Da puiule:D, am fost, ne-a rezervat ora dorita si in ianuarie urmeaza sa mergem sa platim taxa, asa ne-a spus preotul. Deci, daca iti doresti o ora anume, te sfatuiesc sa te duci de pe acum. Te pup si spor la pregatiri:*

Buna Laura! Am vazut ca ai fost deja sa te programezi la biserica. Daca nu sunt prea indiscreta, pot sa te intreb cat platesti? Si eu vreau sa merg cat mai curand la biserica si nu prea stiu cam ce preturi sunt. Fetele voi mergeti cu nasii cand stabiliti biserica? Am auzit ca ei trebuie sa o plateasca. :-\ :-\

LauraLuiOda
15.10.2008, 12:23:51
Buna Laura! Am vazut ca ai fost deja sa te programezi la biserica. Daca nu sunt prea indiscreta, pot sa te intreb cat platesti? Si eu vreau sa merg cat mai curand la biserica si nu prea stiu cam ce preturi sunt. Fetele voi mergeti cu nasii cand stabiliti biserica? Am auzit ca ei trebuie sa o plateasca. :-\ :-\
Exista taxa pe care o platesc mirii atunci cand se programeaza, iar nasii platesc dupa slujba onorariul preotilor si pe cel al corului, daca exista. Prin urmare nu e nevoie sa luati si nasii decat daca doriti neaparat. In ceea ce ne priveste, noi vom plati taxa in ianuarie(asa ne-a spus preotul) 2 mil din cate am vazut pe lista de preturi pt. cununie. Nasii vor plati cate 40 de ron pt fiecare preot(oficial).

puiuscump
15.10.2008, 15:17:19
Azi am terminat macheta pentru marturii si invitatiile :D ....acum mai ramane sa vorbim cu nasii sa vedem ce biserica alegem sa o trec in invitatii. voi faceti ceva singure pt nunta sau cumparati gata facute ?...mie mi se pare o idee interesanta sa ma implic putin mai mult in ale nuntii .....pupici la toate :*

LauraLuiOda
16.10.2008, 09:56:31
Azi am terminat macheta pentru marturii si invitatiile :D ....acum mai ramane sa vorbim cu nasii sa vedem ce biserica alegem sa o trec in invitatii. voi faceti ceva singure pt nunta sau cumparati gata facute ?...mie mi se pare o idee interesanta sa ma implic putin mai mult in ale nuntii .....pupici la toate :*
Noi vom face sigur marturiile si cardurile de multmire care vor fi si plicuri in acelasi timp...in rest, aranjamente de masini, poate prin salon mai adaug cate ceva...inca nu stiu , mai astept idei de la miresici:D

alinaalinutza
16.10.2008, 10:22:18
Exista taxa pe care o platesc mirii atunci cand se programeaza, iar nasii platesc dupa slujba onorariul preotilor si pe cel al corului, daca exista. Prin urmare nu e nevoie sa luati si nasii decat daca doriti neaparat. In ceea ce ne priveste, noi vom plati taxa in ianuarie(asa ne-a spus preotul) 2 mil din cate am vazut pe lista de preturi pt. cununie. Nasii vor plati cate 40 de ron pt fiecare preot(oficial).

Multumesc mult Laura pentru lamuriri! >:D< Trebuie neaparat sa ajung si eu saptamana viitoare la biserica, pentru ca vreau slujba seara, sa nu trebuiasca sa ma mai intorc acasa de la biserica.

maria80
16.10.2008, 11:29:26
Buna,

Si eu am nunta tot pe 10/10/2009, am vazut ca sunt multe miresici in aceeasi zi.Pana acum am dat doar avansul la restaurant, insa de alte lucruri cum ar fi biserica, decoretiuni, formatie, verighete, nu m-am interesat insa am vazut ca voi sunteti foarte harnice inca de pe acum.Cred ca mai am timp, nu? As vrea sa astept si targurile din primavara.

roxana911
16.10.2008, 12:54:55
Buna tuturor,
cred ca si nunta noastra o sa fie tot in octombrie pe 24.....am inceput deja sa cautam un restaurant maxim 50 persoane, o sa fie o nunta mica, tema verdele....in rest, am stabilit invitatii-nici nu sint f multi.....de vreme nu mi-e teama, sa ne iasa asa cum dorim .....vremea nu conteaza.
succes la organizare! daca aveti sugestii pentru restaurante maxim 50 persoane in Bucuresti, astept mesaj.

buna,
am vazut ca iti cauti restaurant pentru 50 de perosane.daca inca nu ai gasit iti pot spune ca e unul la Izvorul Rece, chiar asa se numeste.nu stiu exact cum ies nuntile acolo dar stiu ca am fost sa il vedem si meniul era undeva la 150 ron.

daca inca mai cauti te poti duce acolo sa il vezi.

bafta!!!

puiuscump
16.10.2008, 18:48:20
Buna,

Si eu am nunta tot pe 10/10/2009, am vazut ca sunt multe miresici in aceeasi zi.Pana acum am dat doar avansul la restaurant, insa de alte lucruri cum ar fi biserica, decoretiuni, formatie, verighete, nu m-am interesat insa am vazut ca voi sunteti foarte harnice inca de pe acum.Cred ca mai am timp, nu? As vrea sa astept si targurile din primavara.

Buna,

In ceea ce priveste biserica, formatia si foto/video cred ca ar trebui sa te interesezi de pe acum sa nu ai surpriza neplacuta sa nu gasesti ceea ce vrei pentru data stabilita de tine ca e la fel ca restaurantul....sunt multe nunti si cei mai buni sunt luati din timp. In ceea ce priveste decoratiunile nu stiu ce sa iti zic pentru ca eu nu apelez la o agentie (restaurantul imi place cum il aranjeaza ei si nu vreau sa incarc cu prea multe , gen multe flori sau baloane , vreau ceva simplu ). Asta e parerea mea , faci cum crezi tu ca e mai bine , dar am auzit ca la targuri nu e cine stie ce oferta . pupici :*

nikoletta
16.10.2008, 22:50:31
\:D/;;)<:-P am rezolvat restaurant, formatie, biserica, decoratiuni ... in afara de foto si film ce mai faceti acum?? ce mai trebuie rezolvat?

puiuscump
17.10.2008, 00:20:39
eu foto/video am gasit ceva dar nu stiu mai nimic despre ei ..au 3 feluri de pachete si am vazut niste poze frumoase ...acum sa vedem . i-am gasit pe internet au si site fotografienunta.com , daca stie cineva ceva de ei (nu sunt buni sau sunt buni) poate imi zice si mie ca alte optiuni nu prea am la momentul asta . va pup :*

andra26
17.10.2008, 09:49:07
alinaalinutza La Multi Ani!<:-Pmult spor la pregatiri, sanatate si tot ce doresti sa ti se indeplineasca.

Am vazut ca au venit o gramada de miresici noi, fetelor bine ati venit si mult spor sa aveti>:D<

Eu nu prea am mai avut timp de miresit, dar acum ca am o portita incerc sa ma pun la curent cu noutatile:-p

LauraLuiOda
17.10.2008, 11:36:36
Multumesc mult Laura pentru lamuriri! >:D< Trebuie neaparat sa ajung si eu saptamana viitoare la biserica, pentru ca vreau slujba seara, sa nu trebuiasca sa ma mai intorc acasa de la biserica.
Cu multa placere...cred ca toate ne dorim o slujba cat mai apropiata de ora restaurantului cat sa nu piedem timpul...spor la toate>:D<

nikoletta
17.10.2008, 12:42:11
eu foto/video am gasit ceva dar nu stiu mai nimic despre ei ..au 3 feluri de pachete si am vazut niste poze frumoase ...acum sa vedem . i-am gasit pe internet au si site fotografienunta.com , daca stie cineva ceva de ei (nu sunt buni sau sunt buni) poate imi zice si mie ca alte optiuni nu prea am la momentul asta . va pup :*

par ok imaginile. si ce sa mai zic de preturi. eu deja am vorbit cu 2 persoane si saptamana viitoare mergem sa vedem poze, dar cred ca o sa ii trec si pe cei de care zici pe lista..

puiuscump
17.10.2008, 12:57:02
:D Buna dimineata miresici.....vai ce tarziu m-am trezit :D ......da nikoletta prturile sunt mai mult decat ok fata de ce preturi am vazut ca se discuta pe forum , saptamana viitoare cred ca ii sun sa ma intalnesc cu ei ca atunci vin de la brasov (plec in seara asta cu munca dar sper sa reusesc sa scap putin si prin magazine poate vad ceva interesant :D )......voi ce ati mai facut ?

alinaalinutza
17.10.2008, 16:32:39
alinaalinutza La Multi Ani!<:-Pmult spor la pregatiri, sanatate si tot ce doresti sa ti se indeplineasca.

Am vazut ca au venit o gramada de miresici noi, fetelor bine ati venit si mult spor sa aveti>:D<

Eu nu prea am mai avut timp de miresit, dar acum ca am o portita incerc sa ma pun la curent cu noutatile:-p

Multumesc mult Andra! Asemenea va doresc si eu tuturor miresicilor! La anul pe vremea aceasta voi fi DOAMNA Alina \:D/ :)) :)) . Spor la miresit fetelor!

alinaalinutza
17.10.2008, 16:38:00
Cu multa placere...cred ca toate ne dorim o slujba cat mai apropiata de ora restaurantului cat sa nu piedem timpul...spor la toate>:D<

Categoric. Ar fi incomod si pt noi dar mai ales pentru invitati sa ne intoarcem acasa si apoi sa plecam la restaurant. Eu am ,,ochit" deja o bisericuta aproape de restaurant, asa ca ar fi cazul sa nu mai pierd vremea si sa merg sa vb cu preotii de acolo. :grin:

alinaalinutza
22.10.2008, 17:58:13
Fetele poate va ajuta ceva informatii

Acte necesare pentru cununia civila

certificate de nastere
- certificate medicale prenuptiale (eliberate cu cel mult doua saptamani inainte de casatorie)
- buletine de identitate
- declaratia de casatorie

Actele se depun la Starea Civila cu minimum 10 zile inainte de oficializarea casatoriei.

1. Actele de identitate sau pasapoartele(pentru cetatenii straini si pentru cetatenii romani care domiciliaza in strainatate), original si copie, valabile la data depunerii actelor si la data incheierii casatoriei (cel putin unul dintre solicitanti sau aiba domiciliul sau resedinta in localitatea unde se oficiaza casatoria)
2. Certificate le de nastere in original si copie (nelegalizata);
3. Certificatele medicale prenuptiale (valabile 14 zile de la data emiterii si care trebuie sa cuprinda mentiunea expresa ca persoana in cauza se poate casatori);
4. Casatoria se poate incheia la expirarea termenului de 10 zile in care se cuprinde atat ziua in care a fost facuta declaratia de casatorie, cat si ziua in care se oficiaza casatoria. Dupa expirarea termenului de 10 zile, casatoria se poate incheia numai pana la expirarea termenului de valabilitate a certificatelor medicale.
5. Prezenta fizica a ambilor soti la depunerea actelor.
6. Un plic timbrat autoadresat.

Pentru cei care nu sunt la prima casatorie:

Pe langa actele metionate mai sus, in functie de situatie, in cazul in care casatoria anterioara a fost desfacuta prin divort sau decesul unuia dintre soti, solicitantii mai au nevoie de urmatoarele acte:

Divort
- sentinta de divort in 2 exemplare, ambele ramase definitive si legalizate si timbre fiscale sau chitanta C.E.C. in valoare de 5.000 lei ( in cazul in care casatoria anterioara a fost incheiata in localitatea unde se oficiaza casatoria);
- in cazul in care casatoria anterioara a fost incheiata in alta localitate, se va depune un singur exemplar din sentinta ramasa definitiva si legalizata.

Deces
- certificatul de deces al celui decedat, in original si copie nelegalizata
- in cazul in care din casatoria anterioara au rezultat copii si acestia sunt in ingrijirea sotului/sotiei care se recasatoreste, se vor prezenta certificatele de nastere in oiginal si copie nelegalizata;
- la data incheierii casatoriei, conform legislatiei in vigoare viitorii soti vor fi insotiti de doi martori, cu buletinele de identitate valabile.
Casatoria cu cetatean strain sau intre cetateni straini

- certificatul de nastere, original, copie si traducere legalizata
- actul care atesta ca a fost desfacuta casatoria anterioara sau a incetat, original, copie si traducere legalizata
- dovada de la autoritatiile locale, in cazul in care exista conventie intre Romania si statul respectiv
- daca aceasta conventie nu exista, dovada se va elibera de Ambasada statului respectiv (dovada va cuprinde, in mod obligatoriu faptul ca, in conformitate cu legea nationala sunt indeplinite conditiile de fond si ca se poate casatori in Romania)
- in cazul in care ambii soti sunt cetateni straini sau cu domiciliul in strainatate va fi necesar sa se faca dovada sederii in municipiul in care se va solicita efectuarea casatoriei in intervalul cuprins intre data depunerii actelor si data oficierii casatoriei.

Ora si data oficierii se stabileste de catre ofiterul de stare civila, in functie de dorintele dumneavoastra si de posibilitatile conferite de programul serviciului

alinaalinutza
22.10.2008, 17:59:26
Unii dintre noi, cand pornesc sa caute restaurantul pentru nunta, nu stiu ce informatii sa ceara. Asa se face ca se trezesc, dupa semnarea contractului, ca au de platit in plus sau ca meniul este diferit fata de ce au cerut initial.
Asa am pornit si noi... din usa-n usa... cam nestiutori... si am luat aminte la ce ne-au spus unii sefi de sala, mai amabili...
Poate lista de mai jos va va ajuta ( noi am tot adaugat intrebari, pe masura ce taiam din lista cu restaurante ):
- pretul meniului ( se trece in contract )
- va mai creste si daca da, cu cat ? ( de specificat clar in contract )
- avans ( neaparat chitanta, cu semnatura managerului si stampila firmei, iar suma va fi trecuta si in contract )
- nr. de meniuri impuse ( salile mari impun un nr / daca ai mai putini invitati, te baga automat duminica )
- meniul exact si gramajul aproximativ ( e bine sa fie trecute ca o anexa a contractului )
- cate meniuri asigura in plus, daca vin mai multi invitati ( 5 / 10 )
- daca nu vin toti invitatii, meniurile se platesc ( de obicei da, dar sunt si cazuri cand se platesc doar sarmalele )
- ce se aduce de acasa ( bautura, fructe, etc; de trecut in contract faptul ca voi aduceti bautura )
- cafeaua intra in pret
- cate cafele ofera ( de obicei 2, dar si una / deloc )
- pretul include TVA
- unde se pregateste mancarea ( in bucataria rest / lucreaza cu firma de catering )
- se pot vedea bucataria si toaleta
- chirie de sala
- ora maxima de stat
- se plateste in plus, daca depasiti ora si cat
- comision ospatari ( variaza de la 0 la 15 %, de obicei, 10 % )
- se cer bani in plus pentru restul serviciilor ( bucatar, femeie de serviciu ) sau sunt inclusi in cei pt. ospatari
- aranjamente de sala ( husele variaza de la 0 la 2 euro / scaun sau au contracte cu firme specializate, pot / nu aranja cu flori, baloane, etc. sau... te descurci )
- vesela, tacamuri ( atentie sa nu fie ciobite, 2 furculite de-un fel, una de alt fel / macar sa fie la fel la aceeasi masa )
- cati ospatari vor servi ( cam 1 / 15 pers )
- impun formatia lor ( daca au ) / poti aduce tu ce vrei
- muzica se asculta tare sau in surdina ( restaurantele de hotel / cele aproape de locuinte cam impun muzica mai... incetisor, sa nu deranjeze... )
- exista suficiente prize ( daca au formatie, au si prize )
- parcare pt. masinile invitatilor
- daca au terasa, se inchiriaza / este gratuita / iti baga pe gat si consumatorii de rand ( acelasi lucru este valabil si pt. restaurantele cu sali comune )
- daca sala voastra e la etaj, exista intrare separata / deranjati o posibila nunta de la parter

danutza81
24.10.2008, 16:48:30
eu sunt una dintre miresicele din octombrie 2009...abia astept! voi?

puiuscump
24.10.2008, 22:44:08
si eu abia astept sa treaca timpul mai repede , nu de alta dar m-am stresat putin mai mult si am inceput sa am cosmaruri :(

alinaalinutza
27.10.2008, 12:41:25
si eu abia astept sa treaca timpul mai repede , nu de alta dar m-am stresat putin mai mult si am inceput sa am cosmaruri :(

:D Nu te stresa ca nu ai de ce.Mai ai pana anul viitor ca n-au intrat zilele in sac. Eu zic ca avem timp suficient sa ne pregatim lejer, fara sa fim sufocate. Ieri am fost sa ma interesez de cununia religioasa si dupa ce am stat o jumatate de zi sa se termine slujba (am uitat ca era Sf. Dimitrie Basarabov), preotul mi-a zis ca dupa 15 decembrie incep programarile pentru anul viitor. Asa ca o perioada voi sta linistita.

ingeras000
27.10.2008, 12:50:05

ai mei s-au casatorit in mai... sunt foarte indragostiti si azi dupa 29 de ani... chiar sincer din tot sufletul iti doresc o casnicie ca alor mei ..pentru ca e frumoasa si se bazeaza pe respect si iubire.
bafta

white-lily
27.10.2008, 14:03:17
Buna!!!!!!!!!

Si eu sunt miresica de Octombrie 2009 :) si sunt tare fericita pt ca in aceeasi zi este si ziua sotului meu.

Sa speram ca vom prinde vreme frumoasa asa cum a fost pana vineri si ca vom avea casnicii fericite!

Pupici!

alinaalinutza
27.10.2008, 14:22:40
Buna!!!!!!!!!

Si eu sunt miresica de Octombrie 2009 :) si sunt tare fericita pt ca in aceeasi zi este si ziua sotului meu.

Sa speram ca vom prinde vreme frumoasa asa cum a fost pana vineri si ca vom avea casnicii fericite!

Pupici!

ce frumos!!! si eu ma casatori de ziua mea! \:D/ \:D/ \:D/

white-lily
27.10.2008, 16:12:43
ce frumos!!! si eu ma casatori de ziua mea! \:D/ \:D/ \:D/

Super!

Ai sa fii o miresica tare fericita!

Noi Cununia Civila am facut-o chiar in ziua in care am implinit 5 ani :) si a fost tare frumos!

La nunta, in afara de faptul ca va fi ziua sotului meu, vor sarbatori si nasii nostri 3 ani de cuplu. Adica va fi o zi cu muuulte evenimente de sarbatorit <:-P<:-P <:-P

Sper sa iasa asa cum imi imaginez!

pretyflory
27.10.2008, 22:23:02
Buna seara miresici! In seara asta am mai scapat de o grija, cea cu formatia. Se numeste Solaris Band si canta la casa Vrancea in Mamaia. Sunt foarte incantata, mi`au placut cum canta, ce atmosfera au facut la minirecitalul care l`au tinut . Canta toate genurile de muzica mai putin manele si sunt foarte fericita ca i`am ales pe ei:*

mitzulina
27.10.2008, 23:37:52
Buna miresici.. ma alatur si eu voua.. am trecut de la septembrie la octombrie, din cauza k nu am mai gasit liber data pe care o vroiam noi
sa speram k o sa avem nunti minunate si cu vreme frumoasa! ;-)

pretyflory
28.10.2008, 09:38:41
Buna miresici.. ma alatur si eu voua.. am trecut de la septembrie la octombrie, din cauza k nu am mai gasit liber data pe care o vroiam noi

bine ai venit printre noi. Si eu tot de la septembrie la octombrie am trecut :*

alinaalinutza
28.10.2008, 14:00:44

Doamne ajuta! Si pe mine ma cam sperie treaba cu vremea. N-as vrea sa fiu o mireasa care-si tine rochia la fiecare pas sa nu si-o murdareasca de noroi, ploaie. Dar oricum ar fi vremea e un moment unic in viata si nu cred ca ploaia sau frigul ni-l vor strica!

pretyflory
28.10.2008, 19:07:42
eu incerc sa gandesc pozitiv si sunt sigura ca vom avea vreme frumoasa... sau cel putin asa vreau :-SS

anam83
29.10.2008, 23:37:10
Buna seara miresici! In seara asta am mai scapat de o grija, cea cu formatia. Se numeste Solaris Band si canta la casa Vrancea in Mamaia. Sunt foarte incantata, mi`au placut cum canta, ce atmosfera au facut la minirecitalul care l`au tinut . Canta toate genurile de muzica mai putin manele si sunt foarte fericita ca i`am ales pe ei:*
Buna Flory! Si io sunt o miresica tot de octombrie 2009, mai exact 10 octombrie, si am optat tot pt cei de la Solaris...kiar ma bucur ca am mai auzit si alta parere despre ei....si mie mi-au placut tare mult! Eu nu i-am vazut la casa vranceana dar i-am vazut la o nunta si kiar mi-a placut atmosfera pe care au stiut sa o faca!
Eram curioasa ce pretz ti-au cerut....avand in vedere k faci nunta in constanta, cred k mai putin decat mie pt nu vor mai trebui sa se deplaseze...
Dca vrei, putem vorbi pe mess despre asta....

pretyflory
30.10.2008, 11:11:26
Buna Flory! Si io sunt o miresica tot de octombrie 2009, mai exact 10 octombrie, si am optat tot pt cei de la Solaris...kiar ma bucur ca am mai auzit si alta parere despre ei....si mie mi-au placut tare mult! Eu nu i-am vazut la casa vranceana dar i-am vazut la o nunta si kiar mi-a placut atmosfera pe care au stiut sa o faca!
Eram curioasa ce pretz ti-au cerut....avand in vedere k faci nunta in constanta, cred k mai putin decat mie pt nu vor mai trebui sa se deplaseze...
Dca vrei, putem vorbi pe mess despre asta....

ti`am trimis mes pe privat, nu stiu daca l`ai primit.

roxana911
30.10.2008, 13:08:03
buna,

dragi miresici de octombrie 2009, eu zic sa nu mai fim ingrijorate de vreme ca orice ar fi, oricat de urat sau ploios va fi noi tot vom fi frumoase si fericite ....EU SUNT OPTIMISTA DE FEL SI ASA CA ZIC CA O SA FIE SOARE

viitorul meu sot nu e asa optimist si a zis ca la anu' pe 24.10 o sa ninga si atunci eu i-am spus ca o sa fiu prima mireasa care va merge pe schiuri la nunta sau cu sania, si el va trebui sa traga sania ;))

deci, eu doresc tuturor miresicilor (fie ca sunt de octombrie sau alta luna) o nunta super-extra-mega frumoasa si sa dea Doamne-Doamne sa fim fericite!!!

spor la pregatiri %%-

andra26
30.10.2008, 18:20:19
Buna fetelor,

Noilor miresici le urez bine ati venit si spor la pregatiri, si celorlalte le zic ca am fost pana acum in maraton am mers si am probat la rochii de mi-au iesit ochii;)), dar inca nu am gasit-o, problema verighetelor nu am rezolvat-o inca, mai sunt si in mutari sper sa trec cu bine:-p voi cum stati cu pregatirile, va pupicesc:*

pretyflory
30.10.2008, 18:55:13
Buna fetelor,

Noilor miresici le urez bine ati venit si spor la pregatiri, si celorlalte le zic ca am fost pana acum in maraton am mers si am probat la rochii de mi-au iesit ochii;)), dar inca nu am gasit-o, problema verighetelor nu am rezolvat-o inca, mai sunt si in mutari sper sa trec cu bine:-p voi cum stati cu pregatirile, va pupicesc:*

Mai andra da tu esti avansata cu pregatirile, eu nu am rezolvat decat cu restaurantul si formatia. La rochie nici nu m`am gandit acum ma gandesc la firma de decoratiuni si fotograf...dupa cred ca i`au o pauza :D;-)

puiuscump
30.10.2008, 22:00:08
Eu una sunt in cautari de fotograf (o sa merg duminica sa vorbesc cu sotul unei verisoare care e fotograf si se ocupa si de video dar eu cum nu prea vorbesc cu neamurile ca nu am ce asa ca nu stiam 8-} ) , dj (ca nu vreau formatie .....aici am avut o mica discutie cu al meu iubi ca el vroia formatie ) si biserica (inca nu am vorbit cu nasii ce biserica sa alegem ca au zis ca au ei vre-o 2 preferate asa ca mai asteptam ). in rest am fost prin oras si m-am uitat pe la magazine de preturi si oferte dar inca nu am probat nimic(daca ar fi dupa mine as lua rochia si tot de pe acum dar imi este frica ca o sa o probez in fiecare zi :D asa ca mai astept pana in primavara), in schimb as vrea sa iau verighetele ca stiu ce model vreau si iubi e de acord (macar la asta ne potrivim la gusturi ). aaaa si am terminat sabloanele pentru marturii si am facut vre-o 3 feluri de invitatii dar nici una nu imi mai place :-? . va pup pe toate :*

LauraLuiOda
31.10.2008, 08:16:11
buna,

dragi miresici de octombrie 2009, eu zic sa nu mai fim ingrijorate de vreme ca orice ar fi, oricat de urat sau ploios va fi noi tot vom fi frumoase si fericite ....EU SUNT OPTIMISTA DE FEL SI ASA CA ZIC CA O SA FIE SOARE

viitorul meu sot nu e asa optimist si a zis ca la anu' pe 24.10 o sa ninga si atunci eu i-am spus ca o sa fiu prima mireasa care va merge pe schiuri la nunta sau cu sania, si el va trebui sa traga sania ;))

deci, eu doresc tuturor miresicilor (fie ca sunt de octombrie sau alta luna) o nunta super-extra-mega frumoasa si sa dea Doamne-Doamne sa fim fericite!!!

spor la pregatiri %%-

Te pup miresica de 24.10>:D<

LauraLuiOda
31.10.2008, 08:17:33
Eu una sunt in cautari de fotograf (o sa merg duminica sa vorbesc cu sotul unei verisoare care e fotograf si se ocupa si de video dar eu cum nu prea vorbesc cu neamurile ca nu am ce asa ca nu stiam 8-} ) , dj (ca nu vreau formatie .....aici am avut o mica discutie cu al meu iubi ca el vroia formatie ) si biserica (inca nu am vorbit cu nasii ce biserica sa alegem ca au zis ca au ei vre-o 2 preferate asa ca mai asteptam ). in rest am fost prin oras si m-am uitat pe la magazine de preturi si oferte dar inca nu am probat nimic(daca ar fi dupa mine as lua rochia si tot de pe acum dar imi este frica ca o sa o probez in fiecare zi :D asa ca mai astept pana in primavara), in schimb as vrea sa iau verighetele ca stiu ce model vreau si iubi e de acord (macar la asta ne potrivim la gusturi ). aaaa si am terminat sabloanele pentru marturii si am facut vre-o 3 feluri de invitatii dar nici una nu imi mai place :-? . va pup pe toate :*
Credeam ca numai la noi sunt divergente de opinie....mai TOT timpul:))

roxana911
31.10.2008, 09:31:46
Te pup miresica de 24.10>:D<

si eu te pup miresica de 24.10:* si sa ai o nunta asa cum doresti!!! sa fii fericita si iubita si sa avem parte de vreme frumoasa si calda, DOAMNE daca ar fi in bucuresti la anu pe 24.10 asa cum e azi 24 de grade ar fi perfect :-SS^:)^
pup u

alinaalinutza
31.10.2008, 10:30:14

Aoleu fetelor dar voi sunteti avansate rau! Cred ca e cazul sa ma apuc si eu de miresit. Eu m-am uitat o singura data dupa rochite, dar de probat nici vorba. Nici nu m-am uitat dupa invitatii, marturii, nici nu stiu cum vreau sa ma imbrac la cununia civila. Apropos, voi faceti cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa? eu una nu prea m-am hotarat! :-? :-? In afara de restuarant am incercat sa ma ocup de biserica. Dupa ce am stat 3 ore la slujba mi s-a spus ca programarile incep dupa data de 15 decembrie. :-< .

mitzulina
31.10.2008, 11:19:51
Aoleu fetelor dar voi sunteti avansate rau! Cred ca e cazul sa ma apuc si eu de miresit. Eu m-am uitat o singura data dupa rochite, dar de probat nici vorba. Nici nu m-am uitat dupa invitatii, marturii, nici nu stiu cum vreau sa ma imbrac la cununia civila. Apropos, voi faceti cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa? eu una nu prea m-am hotarat! :-? :-? In afara de restuarant am incercat sa ma ocup de biserica. Dupa ce am stat 3 ore la slujba mi s-a spus ca programarile incep dupa data de 15 decembrie. :-< .

noi nu facem cununia civila in aceeasi zi, vrem sa o facem inainte, in timpul saptamanii .. vreau sa simt tot ce se intampla in ziua nuntii, sa nu fiu agitata, sa ma plimb de la un coafor la altu , bine.. asta a fost alegerea noastra..

geoyan
31.10.2008, 13:49:34
Salutare miresicilor!Sunt si eu o miresica de octombrie 2009,pe data de 3.Am rezolvat cu localul,lautarii,filmatul ,fotografiatul,verighetele si urmeaza luni sa merg in cautarea rochitei la Bucuresti.Urati-mi bafta!!!!!!<:-P

alinaalinutza
31.10.2008, 15:09:13
Salutare miresicilor!Sunt si eu o miresica de octombrie 2009,pe data de 3.Am rezolvat cu localul,lautarii,filmatul ,fotografiatul,verighetele si urmeaza luni sa merg in cautarea rochitei la Bucuresti.Urati-mi bafta!!!!!!<:-P

Bafta si bine-ai venit pe aici!

alinaalinutza
31.10.2008, 15:18:19
noi nu facem cununia civila in aceeasi zi, vrem sa o facem inainte, in timpul saptamanii .. vreau sa simt tot ce se intampla in ziua nuntii, sa nu fiu agitata, sa ma plimb de la un coafor la altu , bine.. asta a fost alegerea noastra..

Nu e o idee rea! Noi inca nu ne-am hotarat! Eu ma gandeam sa nu ma coafez la cununie, doar sa-mi pun parul pe bigudiuri seara, si dimineata la cununia civila, sa-i dau drumul si sa nu-i dau cu fixativ, spuma si alte minuni ca sa-mi pot face o coafura ca lumea la amiaza, pt nunta! Anyway, mai am ceva timp la dispozitie sa ma hotarasc!:D

puiuscump
31.10.2008, 16:00:31
noi o sa facem cununia civila in aceiasi zi cu cea religioasa pentru ca nu prea avem timp (firma ne ocupa cea mai mare parte din timp). divergente cu iubi am destule , eu nu vreau nici macar lautar sa cante acasa la mine dar a sarit si el si mama cu gura si le-am zis ca ma mai gandesc. mai nasol o sa fie in decembrie cand vine "soacra" din italia ca deja a inceput de acum sa ne zica la telefon ca de ce nu facem nunta in august , ce de ce facem la hotel de 5 stele si ca e meniu scump si bla bla ....in schimb am atentionat-o ca noi o sa chemam lumea la nunta si nu vreau ca ea sa dea stire in tara ca facem nunta (avem deja lista de invitati facuta si daca cheama ea toate neamurile care ca o sa avem vre-o 300 de invitati din partea lui ).acum o sa ma potolesc (sper 8-} ) cu cautarile. pupici

nikoletta
31.10.2008, 16:09:02

bine ai venit! <:-P si eu am nunta tot pe 3 octombrie. si eu am rezolvat cu restaurant, formatie, foto, biserica si decoratiuni , dar am zis sa ma linistesc pana la sf lui ianuarie cand e targ la bucuresti, dar vad ca lumea incearca sa rezolve cat mai multe de acum :suuuper:

LauraLuiOda
01.11.2008, 08:59:40
si eu te pup miresica de 24.10:* si sa ai o nunta asa cum doresti!!! sa fii fericita si iubita si sa avem parte de vreme frumoasa si calda, DOAMNE daca ar fi in bucuresti la anu pe 24.10 asa cum e azi 24 de grade ar fi perfect :-SS^:)^
pup u
Si la noi a fost foarte cald pe 24 si chiar si zilele astea...asa ca da Doamne!;))

LauraLuiOda
01.11.2008, 09:10:03
bine ai venit! <:-P si eu am nunta tot pe 3 octombrie. si eu am rezolvat cu restaurant, formatie, foto, biserica si decoratiuni , dar am zis sa ma linistesc pana la sf lui ianuarie cand e targ la bucuresti, dar vad ca lumea incearca sa rezolve cat mai multe de acum :suuuper:
Da mai Nicoleta, zici ca au intrat zilele in sac, ce bine ma simt ca sunt inca detasata, am rezolvat pe rand tot ce trebuie pentru perioada asta, acum depinde si de banii de care dispui, ca la cum vor toti avansuri peste avansuri:-<

iubiana
01.11.2008, 12:41:31
Buna miresici de octombrie , ma alatur si eu cu nunta in 03.10.2009.
Recunosc ca nu ma gandeam sa facem nunta in oct. dar numai atunci am gasit si nu-i rau ca am ajuns sa-mi placa ideea.

Sunt un pic suparata =(( din cate am citit multe din voi sunteti avansate cu pregatirile, credeam ca numai la anul sa incep cu cautarile, noi avem sala urmeaza sa vorbim cu muzica si la fotograf inca nu m-am hotarat.

Gata ma pun si eu pe treaba.:-<

nikoletta
01.11.2008, 20:23:25
Buna miresici de octombrie , ma alatur si eu cu nunta in 03.10.2009.
Recunosc ca nu ma gandeam sa facem nunta in oct. dar numai atunci am gasit si nu-i rau ca am ajuns sa-mi placa ideea.

Sunt un pic suparata =(( din cate am citit multe din voi sunteti avansate cu pregatirile, credeam ca numai la anul sa incep cu cautarile, noi avem sala urmeaza sa vorbim cu muzica si la fotograf inca nu m-am hotarat.

Gata ma pun si eu pe treaba.:-<

:Abine ai venit!!! inca o miresica pe 3.10.2008. Spor la pregatiri!!!

nikoletta
01.11.2008, 20:26:49
Da mai Nicoleta, zici ca au intrat zilele in sac, ce bine ma simt ca sunt inca detasata, am rezolvat pe rand tot ce trebuie pentru perioada asta, acum depinde si de banii de care dispui, ca la cum vor toti avansuri peste avansuri:-<
si eu m-am mai linistit. am rezolvat ce era cel mai important pentru momentul asta, dar ma gandeam sa mai au cate ceva in fiecare luna, sa nu se adune toate cheltuielile in vara...

puiuscump
02.11.2008, 19:32:03
gata am rezolvat ieri si cu foto/video (printre curatenie si pus parchet 8-} ) acum ma linistesc ca oricum ne-a sunat soacra azi si a zis ca neaparat formatie ca stie ea pe cineva (formatia megalos) si degeaba mai fac ceva ca e prea devreme ...va pup

andra26
02.11.2008, 19:37:40
salutari fetelor, pentru ca abia am timp sa intru abia reusesc sa fiu in pas cu noutatile, flory nu stiu cat de vansata sunt stiu doar ca febra asta m-a apucat de cand am facut anuntul si nu-mi trece:)) mereu am impresia ca mai am o groaza de facut, saptamana asta am rezolvat si cu fotograful trebuie sa ne intalnim cu el si sa discutam si despre muzica am inteles ca se ocupa si de asta, alina si noi vom face cununia civila in aceeasi zi, aici cum sunt nunti de zi nu prea ai multe optiuni scapi mai repede asa, singura mea mahnire e ca nu reusesc sa ma pun cu iubi de acord la modelul verighetelor:-< , iar saptamana viitoare ma pregatesc pentru o noua proba;)) la rochie, pana atunci pupici si spor:*

P.S Iubiana bine ai venit la miresit, cred ca tu esti ultima care a intrat, daca am omis vreo miresica o rog sa ma scuze si ii adresez aceleasi urari.

diandra_3107
03.11.2008, 15:26:39
Buna tututror miresicilor!
Si eu sunt o miresica de octombrie, mai precis 10.10.2009 si, desi la inceput am fost trista ca nu am putut rezerva restaurantul vara, acum m-am gandit sa intorc in favoarea mea: nunta va avea tema toamna.
Voi folosi paleta cromatica specifica toamnei,decoratiuni specifice: castane, ghinde, frunze,merisori in aranjamentele florale etc.
Sper sa iasa ceva frumos si nu ceva gen "ziua recoltei".:))

mediajoy
03.11.2008, 15:59:15
Buna miresici de octombrie, nunta mea va fi pe data de 03.10.2009.
Am rezolvat pana acum cu restaurantul, formatia si cam atat.........deocamdata:">

iubiana
03.11.2008, 17:27:42
Buna miresici de octombrie, nunta mea va fi pe data de 03.10.2009.
Am rezolvat pana acum cu restaurantul, formatia si cam atat.........deocamdata:">

Bine ai venit.
Stai linistita eu am doar sala rezervata.Inca mai strang informatii despre foto/video si dj.

adina23
03.11.2008, 21:57:49
Si eu o sa ma marit tot pe 24 oct. 2009 si sper din tot sufletul
sa fie vremea cum a fost si anul acesta si daca nu o sa avem noroc de vreme o sa ne descurcam ca doar nu ploua in biserica si la restaurant si nici in masina.
Vad ca voi sunteti foarte avansate cu pregatirile, eu in afara de restaurant la elite, si cateva idei despre rochie nu am pregatit nimic.

LauraLuiOda
04.11.2008, 08:10:34
sa fie vremea cum a fost si anul acesta si daca nu o sa avem noroc de vreme o sa ne descurcam ca doar nu ploua in biserica si la restaurant si nici in masina.
Vad ca voi sunteti foarte avansate cu pregatirile, eu in afara de restaurant la elite, si cateva idei despre rochie nu am pregatit nimic.

Lasa ca este timp, spor la treaba;-)

alinamodo
04.11.2008, 13:44:53

Felicitari tuturor celor care si-au ales luna asta pentru a se casatori. In afara ca o sa fie racoare (nu prea mi-ar placea sa transpir ca un porcusor in iulie sau august), toate vom avea niste sambete insorite!!!!

si eu tot pe 17.10.2009 <:-P !!!

danutza81
04.11.2008, 19:29:24
Buna, miresicelor!... nunta noastra este stabilita pe 10 octombrie 2009...initial am vrut pe 4 iulie, dar nu am gasit liber la restaurantul pe care il vroiam si astfel a ramas in octombrie...nu prea mi-a placut la inceput, cateva zile am fost suparata... dar acum sunt bucuroasa si abia astept pentru ca sunt convinsa ca va fi foarte frumos...acum luna octombrie mi se pare cea mai frumoasa luna, cea mai potrivita pentru o nunta, si in plus pe 9 oct e si ziua sotului meu , deci un motiv in plus de a sarbatori...la capitolul pregatiri nu am facut nimic, dar mai avem timp, nu-i asa?

iubiana
04.11.2008, 21:07:27
Buna, miresicelor!... nunta noastra este stabilita pe 10 octombrie 2009...initial am vrut pe 4 iulie, dar nu am gasit liber la restaurantul pe care il vroiam si astfel a ramas in octombrie...nu prea mi-a placut la inceput, cateva zile am fost suparata... dar acum sunt bucuroasa si abia astept pentru ca sunt convinsa ca va fi foarte frumos...acum luna octombrie mi se pare cea mai frumoasa luna, cea mai potrivita pentru o nunta, si in plus pe 9 oct e si ziua sotului meu , deci un motiv in plus de a sarbatori...la capitolul pregatiri nu am facut nimic, dar mai avem timp, nu-i asa?

Timp zic ca este numai sa te documentezi si sa stii ce pe sa pui mana.

Noi avem doar sala, si ne documentam pentru muzica si foto/video, am vazut ca sunt miresici de octombrie ca noi care au mai multe facute depinde de fiecare cum isi programeaza.

iubiana
04.11.2008, 21:12:20
=D>

"Ploaie, timp urat " si eu aveam teama de luna octombrie dar mi-a trecut cand am vazut avantajele:
- e o luna care are niste culori superbe
- nu este foarte cald dar nici foarte frig ^:)^
- mai avem timp pentru pregatiri =D>
Poate cineva sa fie sigur ca in iunie - august nu va ploua sambata sau duminica ?

pupici

nikoletta
04.11.2008, 23:58:24
Timp zic ca este numai sa te documentezi si sa stii ce pe sa pui mana.

Noi avem doar sala, si ne documentam pentru muzica si foto/video, am vazut ca sunt miresici de octombrie ca noi care au mai multe facute depinde de fiecare cum isi programeaza.
eu mai mult m-am stresat ca sa mai prind o formatie mai buna (tin sa fie o formatie care sa faca atmosfera - sper sa iasa asa[-o<) si cu decoratiuni si foto a mers cam la fel. la noi orasul e mai mic si de exemplu formatia arvunita de noi deja e ocupata pentru la anul. acum restul le facem mai incet. SPOR LA PREGATIRI!!!
si cu vremea.. asa e ploaie poate sa fie in orice luna si de asemenea am fost la o nunta in septembrie cu un frig groaznic. orice se poate intampla. eu ma rog sa fie cald ca sunt cam friguroasa :-"

white-lily
05.11.2008, 14:33:09

Buna!

Sa fie intr-un ceas bun si intr-adevar sa nu avem parte de ploaie :) sau vreme urata!

Pupici,
Iulia

iubiana
05.11.2008, 18:52:56
eu mai mult m-am stresat ca sa mai prind o formatie mai buna (tin sa fie o formatie care sa faca atmosfera - sper sa iasa asa[-o<) si cu decoratiuni si foto a mers cam la fel. la noi orasul e mai mic si de exemplu formatia arvunita de noi deja e ocupata pentru la anul. acum restul le facem mai incet. SPOR LA PREGATIRI!!!
si cu vremea.. asa e ploaie poate sa fie in orice luna si de asemenea am fost la o nunta in septembrie cu un frig groaznic. orice se poate intampla. eu ma rog sa fie cald ca sunt cam friguroasa :-"

Si in Sibiu sunt ocupati multi din ei .Azi am sunat la Fotograf si a zis sa ma grabesc daca-l vreau pe el pentru ca are in agenda programari in 2009

tweety_86
06.11.2008, 00:58:32
si noi ne-am hot pe 10 oct 2009...la inceput nu am fost prea incantata dar acum cred ca e ok.doar in oct am gasit si sala si muzica disponibile.....poate spun unii ca e o luna trista ...dar de acum pt noi va fi cea mai frumoasa luna din an....:-p :*

tweety_86
06.11.2008, 01:24:22
eu sper sa avem o zi frumoasa,de fapt ma intereseaza doar sa nu ploua....dar daca ajuta dumnezeu sa fie vremea ca si anul acesta o sa fie chiar ok...nici prea cald nici prea frig.si eu zic ca poti sa prinzi si in iulie,august vreme urata.....chiar anul asta au fost furtunile alea mari.#-o

mona2310
06.11.2008, 10:58:12
si eu am nunta in octombrie. nu cred ca e o luna trista! in oct m-am nascut...si daca o sa avem un octombrie ca anul acesta o sa fie superb! cred ca a fost cea mai frumoasa luna din an!

iubiana
06.11.2008, 13:32:21
si eu am nunta in octombrie. nu cred ca e o luna trista! in oct m-am nascut...si daca o sa avem un octombrie ca anul acesta o sa fie superb! cred ca a fost cea mai frumoasa luna din an!

Daca este ca anul acesta sunt si eu multumita. =D> =D> =D> =D> =D>

Oana_dm
06.11.2008, 14:53:36
eu sper sa avem o zi frumoasa,de fapt ma intereseaza doar sa nu ploua....dar daca ajuta dumnezeu sa fie vremea ca si anul acesta o sa fie chiar ok...nici prea cald nici prea frig.si eu zic ca poti sa prinzi si in iulie,august vreme urata.....chiar anul asta au fost furtunile alea mari.#-o
Ploua,nu ploua,ce mai conteaza! Oricum e o zi speciala in sufletul fiecarei mirese. Daca in suflet e soare, atat conteaza.:)

alinaalinutza
07.11.2008, 14:41:04
Mie octombrie mi se pare o luna foarte frumoasa! Chiar daca ploua sau e innorat, nu va fi nici ger, nu va bate nici crivatul. Am fost la cateva nunti vara si nu mi-a placut absolut deloc. Cel mai rau era pentru ginerica si nas pentru ca stateau imbracati la costum si curgeau apele pe ei. La fel se intampla si cu ceilalti invitati!
Octombrie mi se pare si o luna romantica si potrivita pentru o nunta: nici nu te ingramadesc nametii de zapada, nici nu te prajeste arsita soarelui. Este exact asa cum trebuie sa fie! \:D/ \:D/ \:D/

PALINA
08.11.2008, 18:40:27
Buna tuturor miresicilor ma inscriu si eu in randul miresicilor de octombrie la anul pe 17 am nunta si imi doresc ca de altfel tuturor fetelor sa fie asa cum ne-am visat
Buna Andra caut de ceva vreme o miresica din Cluj care face pe 17 Octombrie 2009...si te-am gasit!<:-P Eu am nunta pe aceasi data la Orizont ...din cate am vazut tu ai la Premier...frumos de tot.Cum stai cu pregatirile?Sau e inca devreme sa te intreb?
Sper sa vb mai multe pe privat.Astept mesaje de la tine!
O seara faina sa ai

PALINA
08.11.2008, 18:54:16
Cu cununia religioasa si eu am avut aceleasi temeri si nu numai si cu cea civila am mai vorbit de asta, dar cu biserica eu am rezolvat-o deja pentru ca soacra-mea il cunoaste pe preot asa ca nu au fost problema, si eu stiu ca nasii platesc biserica si lumanarile dar sincer nu stiu inca cum vom proceda mai ales ca noi avem doua perechi de nasi cum se vor intelege cred ca o sa int:-?reb
La ce ora te-ai programat la biserica ?Si eu ma cunun la aceeasi biserica?cum e cu programarea?
Te pup

carina19
10.11.2008, 17:56:13

Salut viitoare miresici!

Si noi avem nunta tot pe 17. Atunci am gasit restaurant liber si pe placul nostru... ca se casatoreste lumea nu gluma. Oricum eu deja tremur de emotii si mai avem pana la marele eveniment.

Sa iti fie gura poleita cu aur in privinta sambetelor insorite. :)

andra26
10.11.2008, 22:43:35
Buna Andra caut de ceva vreme o miresica din Cluj care face pe 17 Octombrie 2009...si te-am gasit!<:-P Eu am nunta pe aceasi data la Orizont ...din cate am vazut tu ai la Premier...frumos de tot.Cum stai cu pregatirile?Sau e inca devreme sa te intreb?
Sper sa vb mai multe pe privat.Astept mesaje de la tine!
O seara faina sa ai
>:D< super chiar ma bucur ca mai e cineva cu mine in cluj, cu pregatirile sunt in faza ca m-am hotarat ce rochie imi iau acum astept sa strang banii, am ajuns la un consens si cu modelul verighetelor, dar asteptam targul de nunti pentru ca am inteles ca vor fi reduceri, acum sper sa rezolvam cu fotograful, cu biserica am inteles ca e la ora 11:00 cu programarea iti explic dupa ce o voi intreba pe soacra mea ca ea il cunoaste pe preot si stie sa imi explice mai bine, daca ai la Ioan Botezatorul stai in amrasti nu? oricum vb mai multe pe pm:-p

P.S celorlalte miresici va urez bine ati venit celor noi si spor la pregatiri, Luna octombrie va fi minunata in primul rand pentru ca datorita ei in fiecare an vom aniversa momentul in care vom deveni aceasi fiinta, acuma normal ca toate ne dorim vreme buna dar insist nu asta conteaza ci sa fim iubite sa oferim dragoste si toti sa simta asta si nimic nu ne va strica ziua, iar toamna are si ea magia ei:)>-

laurabs22
11.11.2008, 11:03:44
fetelor, eu am avut nunta in ultimul weekend din octombrie... a fost un pic innorat, dar nu a plouat si nu a fost nici frig. pot spune ca am fost norocosi! sincer, anul trecut pe vremea asta nu as fi sperat sa tina vremea cu noi... nu va impacientati in privinta timpului. incet incet le veti organiza pe toate... multa bafta la pregatiri!

pretyflory
11.11.2008, 11:31:01
fetelor, eu am avut nunta in ultimul weekend din octombrie... a fost un pic innorat, dar nu a plouat si nu a fost nici frig. pot spune ca am fost norocosi! sincer, anul trecut pe vremea asta nu as fi sperat sa tina vremea cu noi... nu va impacientati in privinta timpului. incet incet le veti organiza pe toate... multa bafta la pregatiri!

Multumim pentru incurajari>:D<

alinaalinutza
11.11.2008, 17:39:36

Multumim! e bine sa mai afli cate ceva de la oameni cu experienta! Casa de piatra!

inairina
11.11.2008, 20:02:21
=D>

"Ploaie, timp urat " si eu aveam teama de luna octombrie dar mi-a trecut cand am vazut avantajele:
- e o luna care are niste culori superbe
- nu este foarte cald dar nici foarte frig ^:)^
- mai avem timp pentru pregatiri =D>
Poate cineva sa fie sigur ca in iunie - august nu va ploua sambata sau duminica ?

pupici

Fetelor si eu tot in octombrie am nunta si n`as fi putut fi mai incantata . Mi se pare o luna superba, cat am cautat restaurant toata lumea se uita chioras la noi ca intrebam ce sambete au libere in octombrie si nu in iulie august cum cauta majoritatea. Ideea este ca am fost la o nunta pe 23 august si ma doare sufletul sa spun dar a fost o nunta ratata din cauza caldurii. Absolut toata lumea statea afara era ceva de nedescris...curgeau apele pe noi...a fost crunt..pacat ...
Iar in ceea ce priveste ploaia...am fost la o nunta si pe 27 iulie si a plouat cu galeata! Macar ploile de toamna sunt mai blande nu torentiale ca vara :)) .
Si mai mult de atat..am vazut intr`un film..ei doi se hotarasera sa se cunune afara, in aer liber ...dar el avea dubii in legatura cu vremea si ii era teama sa le impartaseasca cu ea, si intr`un final ii zice...cam stangaci : "si daca o sa ploua ? ", iar ea : "atunci o sa ne udam >:D< "

La fel si noi fetelor...cum zicea cineva mai sus :important e sa fie soare in suflet...pozele ies frumoase oricum daca esti fericita iar coafura...traiasca fixativul !!!:)) :)) :))
Pupici

andra26
11.11.2008, 21:43:09
Fetelor si eu tot in octombrie am nunta si n`as fi putut fi mai incantata . Mi se pare o luna superba, cat am cautat restaurant toata lumea se uita chioras la noi ca intrebam ce sambete au libere in octombrie si nu in iulie august cum cauta majoritatea. Ideea este ca am fost la o nunta pe 23 august si ma doare sufletul sa spun dar a fost o nunta ratata din cauza caldurii. Absolut toata lumea statea afara era ceva de nedescris...curgeau apele pe noi...a fost crunt..pacat ...
Iar in ceea ce priveste ploaia...am fost la o nunta si pe 27 iulie si a plouat cu galeata! Macar ploile de toamna sunt mai blande nu torentiale ca vara :)) .
Si mai mult de atat..am vazut intr`un film..ei doi se hotarasera sa se cunune afara, in aer liber ...dar el avea dubii in legatura cu vremea si ii era teama sa le impartaseasca cu ea, si intr`un final ii zice...cam stangaci : "si daca o sa ploua ? ", iar ea : "atunci o sa ne udam >:D< "

La fel si noi fetelor...cum zicea cineva mai sus :important e sa fie soare in suflet...pozele ies frumoase oricum daca esti fericita iar coafura...traiasca fixativul !!!:)) :)) :))
Pupici
Asta a fost unul din motivele pentru care mi-am dorit nunta toamna, acum e adevarat ca am pornit la drum facand planuri pentru luna septembrie, dar nu regret anul asta am avut un octombrie superb si la fel sper sa fie si la anul, parintii mei au avut nunta in martie si era frig si de aia tot fericiti sunt>:D<

alinaalinutza
12.11.2008, 10:46:55

Pupici

Si eu am fost la o nunta pe 23 august si din pacate, biserica avea sistemul de climatizare defect. Nu am putut sa stau la toata slujba, a trebuit sa stau afara. Ma intrebam ce ma faceam daca eu eram mireasa?
Pana la urma nu conteaza luna in care te mariti, important este sa fi fericita si sa traiesti intens momentul. Mai auzeam mirese care nu-si pun nunta in mai din cauza unei superstitii, se spune ca nu e bine sa te mariti in mai! Daca e sa fim fericite putem sa ne maritam in orice luna, pe orice vreme! Ce-i al nostru e pus deoparte! ;;) ;;) ;;)

bandyta
12.11.2008, 14:58:36
Buna fetelor si eu am nunta anul viitor pe 17 octombrie...nu-mi pasa daca ploua...exista masini \:D/ ....care ne vor duce pana la primarie ,la biserica si la sala....iar ptr hora din fata blocului vom avea umbrele....nu conteaza cum va fi vremea , important este sa fim fericiti si sa iasa bine nunta :D iar daca si anul viitor luna octombrie va fi ca cea de anul asta ... chiar nu mai sunt motive de ingrijorare #:-S sa fiti fericite....va :* si abia astept sa mai vb

andra26
12.11.2008, 19:42:47
Buna fetelor si eu am nunta anul viitor pe 17 octombrie...nu-mi pasa daca ploua...exista masini \:D/ ....care ne vor duce pana la primarie ,la biserica si la sala....iar ptr hora din fata blocului vom avea umbrele....nu conteaza cum va fi vremea , important este sa fim fericiti si sa iasa bine nunta :D iar daca si anul viitor luna octombrie va fi ca cea de anul asta ... chiar nu mai sunt motive de ingrijorare #:-S sa fiti fericite....va :* si abia astept sa mai vb

Bine ai venit in club>:D<

LauraLuiOda
13.11.2008, 08:28:08

Pupici
Iti sustin parerea, a foat ingrozitor pe 23 august anul acesta, o caldura de parca stateam cu totii sub un dus imens, iar de aer conditionat nici vorba sa faca fata ....daca o fi existat...:-<

alinaalinutza
13.11.2008, 13:00:52

Bun venit!

alina_si_cristi
13.11.2008, 14:38:21
Eu o sa fiu miresica in ultima zi a lunii octombrie si chiar nu imi fac nici un fel de griji in privinta vremii......nunta sa fie frumoasa,sa ne simtim bine....si pana la urma si vara mai ploua ;)

white-lily
13.11.2008, 15:40:00

CASA DE PIATRA!!!

Imi plac la nebunie pozele de la nunta! Ai fost o miresica tare frumoasa!!!

Felicitari!!!

LauraLuiOda
14.11.2008, 08:12:55
Eu o sa fiu miresica in ultima zi a lunii octombrie si chiar nu imi fac nici un fel de griji in privinta vremii......nunta sa fie frumoasa,sa ne simtim bine....si pana la urma si vara mai ploua ;)
Faci nunta de Halloween asa ca sigur va fi o seara foarte speciala...in plus cred ca atunci se da si ceasul, deci vei avea cea lunga nunta;)...Ai numai motive de bucurie cu privire la data nuntii tale;))

meliaro
14.11.2008, 08:26:35
Haideti fetelor sa nu ne mai facem griji din cauza vremii, ca o sa fie cum vrea ea:-s Ce mai conteaza cum o sa fie vremea cand o sa avem in jur numai caldura? Si nu vorbesc de viitorul sot, ci de toti cei care ne iubesc si vor dori sa fie cu noi in acea zi atat de speciala! Parinti, frati, rude, prieteni, 1-2 colegi;-) .....Si ce daca ploua! (Pentru cele care fac nunta in aer liber, tac chitic) In biserica nu ploua, in restaurant nici atat(sper;)) ), iar cand iesim afa o umbrela. Haideti sa nu lasam o zi normala de toamna sa ne strice un an de munca, griji, batai de cap. Va fi " the firth day of the rest of our lives'' cu persoana iubita. >:D<

Oana_dm
14.11.2008, 12:46:57
Exact! Poate schimbam si subiectul:-" ...

laurabs22
14.11.2008, 20:00:39
CASA DE PIATRA!!!

Imi plac la nebunie pozele de la nunta! Ai fost o miresica tare frumoasa!!!

Felicitari!!!
multumesc! la fel de frumoase veti si voi... >:D<

laurabs22
14.11.2008, 20:03:45
Haideti fetelor sa nu ne mai facem griji din cauza vremii, ca o sa fie cum vrea ea:-s Ce mai conteaza cum o sa fie vremea cand o sa avem in jur numai caldura? Si nu vorbesc de viitorul sot, ci de toti cei care ne iubesc si vor dori sa fie cu noi in acea zi atat de speciala! Parinti, frati, rude, prieteni, 1-2 colegi;-) .....Si ce daca ploua! (Pentru cele care fac nunta in aer liber, tac chitic) In biserica nu ploua, in restaurant nici atat(sper;)) ), iar cand iesim afa o umbrela. Haideti sa nu lasam o zi normala de toamna sa ne strice un an de munca, griji, batai de cap. Va fi " the firth day of the rest of our lives'' cu persoana iubita. >:D<
anul asta weekendurile din septembrie au fost ploioase aproape toate. au fost mai frumoase sambetele din octombrie...

geoyan
15.11.2008, 12:12:03
Mie cel mai frica imi este ca daca ploua o sa-mi murdaresc rochita.De asta mie cel mai frica.:(( In rest ploaia inseamna belsug:) .

alina_si_cristi
16.11.2008, 11:52:42
Faci nunta de Halloween asa ca sigur va fi o seara foarte speciala...in plus cred ca atunci se da si ceasul, deci vei avea cea lunga nunta;)...Ai numai motive de bucurie cu privire la data nuntii tale;))

Eu chiar nu m-am gandit la asta......o sa imi iau rochie neagra si o sa dansam vals pe melodia de intrare a lui Undertaker de la wrestling.....nu stiu daca o sti =)))

LauraLuiOda
16.11.2008, 16:55:47
Eu chiar nu m-am gandit la asta......o sa imi iau rochie neagra si o sa dansam vals pe melodia de intrare a lui Undertaker de la wrestling.....nu stiu daca o sti =)))
Nu stiam ca Undertaker are si melodie? Probabil ca si fan-club si blog unde sta de vb cu fanii8-}

alina_si_cristi
16.11.2008, 19:23:27
Nu stiam ca Undertaker are si melodie? Probabil ca si fan-club si blog unde sta de vb cu fanii8-}

lol....nu canta el....melodia de intrare :) :-p

dienush1
17.11.2008, 01:09:49
Si eu am nunta pe aceeasi data. Dar habar nu aveam ca e noaptea de Halloween si e si cea mai lunga noapte pe deasupra. Ce interesant!

alinaalinutza
17.11.2008, 10:52:38
Mie cel mai frica imi este ca daca ploua o sa-mi murdaresc rochita.De asta mie cel mai frica.:(( In rest ploaia inseamna belsug:) .

Stai linistita. O sa fi in masina, iar in biserica si restaurant nu ploua! Si oricum iti vei tine rochita. Daca ai trena cu siguranta ca se vor gasi voluntari s-o care! :)

Oana_dm
17.11.2008, 10:58:33
Buna fetelor! Apropo de trena si rochite, mergeti la targ in februarie sa cumparati rochita sau mai asteptati?:)

candy_any
17.11.2008, 12:13:50
buna...am intrat si eu in clubul miresicilor de octombrie :D...eu am pe 17 oct nunta...si mie imi este frica tot de vreme...dar poate cine stie....o-m avea noi noroc de vreme frumoasa...

puiuscump
17.11.2008, 13:37:18
eu incerc sa fiu optimista ...anul acesta pe 17 a fost frumos afara si nu a fost nici frig ...si chiar daca o sa fie frig nu cred ca o sa simtim la cat de emotionate o sa fim :D

roxana911
17.11.2008, 14:12:28
buna dragi miresici,

nu am mai scris de mult deoarece am un serviciu de asa natura incat aceasta criza economica l-a "bulversat"...
ca sa schimb un pic subiectul legat de vreme va pot spune ca mi-am ales deja tema nuntii-FLORI DE TOAMNA, asa ca tot ce voi face va fi legat de toamna si de florile specifice acestei perioade...aranjamentele pt mesele invitatilor le voi face eu dupa un model de pe net, invitatiile le voi face impreuna cu iubi meu si un prieten care ne va ajuta la grafica si imprimare, cardurile de pe mese la fel si marturiile cred ca va fi ceva jumate cumparat-jumate creatie proprie...
va atasez cateva pose legate de cum vreau sa fie invitatiile(nu prea au legatura cu toamna dar mi-au placut si vor avea ca plic -ceva de carton sub forma de carcasa de CD cu cateva versuri de toamna imprimate pe o parte a sa), poze cu diferite aranjamente de unde ma voi inspira (inca nu m-am hotarat exact care va fi modelul), o poza cu cateva frunze imprimate cu numele nostru si data nuntii pe care le voi lipi pe cartonasele de pe mese..si cam atat...aaa, si o poza cu suporturile pentru numele meselor, caci voi avea nume la mese, nunumere....si numele or fi legate de florile de toamna....gen FLOAREA SOARELUI, CRIZANTEMA etc

va urez o si cat mai frumoasa si sa aveti o nunta de vis

alinaalinutza
17.11.2008, 14:31:58
Buna fetelor! Apropo de trena si rochite, mergeti la targ in februarie sa cumparati rochita sau mai asteptati?:)

Eu o sa merg la targul de nunti in februarie. Vreau sa ma uit de invitatii, carduri pt mese, verighete, cocarde. Rochita nu vreau s-o iau acum pentru ca peste 2-3 luni cine stie ce vad si imi pare rau ca am luat-o din timp. Cine stie...poate pana in octombrie anul viitor slabesc, ma ingras. Eu o sa-mi iau rochita cu 2-3 luni inainte.

candy_any
17.11.2008, 14:54:16
noi avem nunta in aceasi zi aman2 :D...trebuie sa fim optimiste...la o adica fie vara fie toamna poate sa ploua oricand...asa ca poate avem noi norocu sa avem vreme frumoasa...ai inceput cu pregatirile?

Oana_dm
17.11.2008, 14:57:03
buna dragi miresici,

nu am mai scris de mult deoarece am un serviciu de asa natura incat aceasta criza economica l-a "bulversat"...
ca sa schimb un pic subiectul legat de vreme va pot spune ca mi-am ales deja tema nuntii-FLORI DE TOAMNA, asa ca tot ce voi face va fi legat de toamna si de florile specifice acestei perioade...aranjamentele pt mesele invitatilor le voi face eu dupa un model de pe net, invitatiile le voi face impreuna cu iubi meu si un prieten care ne va ajuta la grafica si imprimare, cardurile de pe mese la fel si marturiile cred ca va fi ceva jumate cumparat-jumate creatie proprie...
va atasez cateva pose legate de cum vreau sa fie invitatiile(nu prea au legatura cu toamna dar mi-au placut si vor avea ca plic -ceva de carton sub forma de carcasa de CD cu cateva versuri de toamna imprimate pe o parte a sa), poze cu diferite aranjamente de unde ma voi inspira (inca nu m-am hotarat exact care va fi modelul), o poza cu cateva frunze imprimate cu numele nostru si data nuntii pe care le voi lipi pe cartonasele de pe mese..si cam atat...aaa, si o poza cu suporturile pentru numele meselor, caci voi avea nume la mese, nunumere....si numele or fi legate de florile de toamna....gen FLOAREA SOARELUI, CRIZANTEMA etc

Buna!

Ne-am nimerit aici cu ideile. Asta aveam si eu de gand :)... Imi plac foarte mult alegerile tale

Oana_dm
17.11.2008, 15:00:23
Eu o sa merg la targul de nunti in februarie. Vreau sa ma uit de invitatii, carduri pt mese, verighete, cocarde. Rochita nu vreau s-o iau acum pentru ca peste 2-3 luni cine stie ce vad si imi pare rau ca am luat-o din timp. Cine stie...poate pana in octombrie anul viitor slabesc, ma ingras. Eu o sa-mi iau rochita cu 2-3 luni inainte.

Buna!

tu esti tare simpatica si raspunzi imediat. Si eu voi merge asa, ca sa vad si eu noutatea (n-am mai fost niciodata la un astfel de targ):)>- Rochita o iau pe la sfarsitu verii asa.

Oana_dm
17.11.2008, 15:02:10
buna dragi miresici,

:)) Acum am vazut ca avem nunta in aceeasi zi....ff tare:)