PDA

Versiunea completa : Stil

Pagini : [1] 2

minunea
05.02.2008, 19:57:45
cine poate sa-mi zica cate ceva de stil? sau ceva poze?...;;) multumesc!

adelle
06.02.2008, 15:33:37
cine poate sa-mi zica cate ceva de stil? sau ceva poze?...;;) multumesc!

Despre Stil n-am auzit decat vorbe de lauda. Totul incepand de la prima inpresie cand intri in sala, meniu, servire impecabile (stiu asta din auzite, nu e propria parere pentru ca nu am fost la nici o nunta la Stil)
Am fost si am vorbit cu patronul pe cand inca mai cautam sala si astfel stiu ca se cere un avans de 1500 ron, platesti servirea si bucatarii, se percepe o suma daca vrei sa duci tu vinul (nu stiu daca berea si apa poti sa o duci tu sau o ofera ei) , pot sa-ti aranjeze ei sala sau poti sa ti-o aranjezi tu cum doresti. Ofera o camera cadou pentru miri si reducere daca doresti camere pentru invitati. Meniul a zis ca ajunge cu totul undeva la 120 ron desi cei care au facut acolo nunta in 2007 au zis ca au ajuns cu totul la aprox 150 ron.
Mai stiu ca inca de la inceputul lui Ian erau duse avansuri pentru mai bine de 15 nunti prin urmare daca vrei sa ii alegi pe ei trebuie sa te grabesti>:D<

12hanna
11.02.2008, 19:09:45
Despre Stil n-am auzit decat vorbe de lauda. Totul incepand de la prima inpresie cand intri in sala, meniu, servire impecabile (stiu asta din auzite, nu e propria parere pentru ca nu am fost la nici o nunta la Stil)
Am fost si am vorbit cu patronul pe cand inca mai cautam sala si astfel stiu ca se cere un avans de 1500 ron, platesti servirea si bucatarii, se percepe o suma daca vrei sa duci tu vinul (nu stiu daca berea si apa poti sa o duci tu sau o ofera ei) , pot sa-ti aranjeze ei sala sau poti sa ti-o aranjezi tu cum doresti. Ofera o camera cadou pentru miri si reducere daca doresti camere pentru invitati. Meniul a zis ca ajunge cu totul undeva la 120 ron desi cei care au facut acolo nunta in 2007 au zis ca au ajuns cu totul la aprox 150 ron.
Mai stiu ca inca de la inceputul lui Ian erau duse avansuri pentru mai bine de 15 nunti prin urmare daca vrei sa ii alegi pe ei trebuie sa te grabesti>:D<

eu stiu astea din experienta si sunt perfect deacord.....;-)

ralux
12.02.2008, 18:50:48
Salut!>:D< Si eu sunt tot clujeanca de a voastra si nunta tot la Stil o voi face! Din toate restaurantele si localurile pe care le-am vazut, aici mi-a placut cel mai mult din toate punctele de vedere. Noi nu am mai gasit sala pe acest an decat in noiembrie si e tarziu ptr noi pentru ca eu am un examen f important in 9 nov, insa ne-am fixat-o pe 16 mai 2009:) Numai cuvinte de lauda pentru Stil si exact ca si denumirea...are stil! Casa de piatra fetelor si numai fericire!:*

cj83cia
15.02.2008, 11:54:28
Nu pot decat sa ma bucur pentru voi si sa va felicit pentru alegerea facuta. Va spun din proprie experienta ca nu o sa regretati absolut nimic

bella14
23.02.2008, 16:10:34
multumesc;;) ne-am hotarat\:D/ ......ramanem la stil.......\:D/ \:D/ \:D/

foarte buna alegere!!! felicitari! am avut in 2007 nunta acolo si intradevar e un loc superb.sala mare frumoasa aerisita, terasa...panorama...si despre servire numai cuvinte de lauda! sa ai o nunta frumoasa si casa de piatra!

diannaa
12.03.2008, 01:50:48
eu cunosc pe cineva care lucreaza acolo si mi-a zis ca e chiar ok...

ancaaa
12.03.2008, 11:03:03
nimeni nu mai zice nimic de stil??? ceva poze????:(

Stie bella14 ....ea a facut o nunta superba acolo...scrie-i un pm si o sa vezi ca-ti raspunde.
Foarte frumos, foarte elegant si de bun gust......numai de bine despre Stil si despre nuntile de acolo...<:-P

your_dora
19.04.2008, 13:52:41
Buna,
Sunt o viitoare miresica de 2010 si am si eu o intrebare pt voi.Cu cat timp inainte pot sa merg sa rezerv sala de la Hotel Stil!In functie de datele libere vrem sa ne alegem si data nuntii.Va multumesc!

loredanacoirte
20.04.2008, 12:50:55
ms bella>:D< miresici e frumos la stil de ce nu faceti nunta la stil???? ;-) sa avem mai multe detalii!
La Stil sa fac nunti. Pe 2008 e full si aproape la fel si pe 2009 dar poate respectivele mirese nu au timp de miresit.:)

loredanacoirte
20.04.2008, 12:52:15
Buna,
Sunt o viitoare miresica de 2010 si am si eu o intrebare pt voi.Cu cat timp inainte pot sa merg sa rezerv sala de la Hotel Stil!In functie de datele libere vrem sa ne alegem si data nuntii.Va multumesc!
Ar fi bine sa mergi minim cu 1 an inainte, dar daca vrei sa alegi tu data, nu sa depinzi de altii, poti merge cu aprox 1 an jumate

ralux
21.04.2008, 11:02:42
Salut! Din experienta proprie spun ca ar fi foarte bine sa mergi de anul acesta din vara, cel mai bine. Noi voiam pe 2008 si am mers in 5 ian si era full, deci cu cat mai rpd cu atat mai bine:) Mult succes si tine-ne la curent>:D<

your_dora
22.04.2008, 17:32:03
Fetelor,initial am intrebat la Chios si ziceau ca rezervarile se fac doar la inceputul anului precedent nuntii(adica daca vreau in 2010 se incep rezervarile cam in ian-feb 2009).Eu sper sa fie asa si la Stil!:-SS
ralux tu cat ai platit avansul pt Stil?

ralux
23.04.2008, 18:13:06
>:D< 1500 RON (15 milioane adica), dar eu zic ca merita investitia:) Azi mergem pana acolo ca avem cununia civila anul acesta in mai si facem acolo o mica masa ptr neamuri, in resturantul mic. Si daca tot mergem, intrebam una alta poate ne mai dau niste sfaturi ca ei au vazut multe nunti. succes! Eu cred ca gasiti loc>:D<

Arina3891
15.05.2008, 13:34:33
Si eu voi avea nunta la Stil in 4 iulie 2009. Am fost acolo la banchetul logodnicului meu si mi s-a parut foarte frumos, cu mancare buna si servire de calitate. In plus, m-a impresionat amabilitatea patronului cand am fost sa rezervam sala. Noi am fost in ianuarie anul acesta (2008) si ne-am putut alege ce data am dorit pentru ca erau ocupate doar vreo 2 date din 2009.
:)

ralux
19.05.2008, 14:16:20
Cand vorbesti cu parintele stiu ca nu trebuie platit, decat la slujba propriu-zisa, dar ma mai interesez. Noi vom vorbi anul viitor la inceput pentru 16 mai, caci asa a zis dansul; plus ca nu au caiet pe 2009 inca;)) Nasii nu stiu ce religie trebuie sa aiba, dar ma gandesc ca atata timp cat voi 2 sunteti cununati intr-o biserica ortodoxa, nasii conteaza mai putin, referitor la religie. Nustiu ce sa spun, dar ma voi interesa si cand aflu, scriu,ok? va pup cu drag!:*

ralux
22.05.2008, 14:52:50
Vreau sa va spun ca servirea la Stil si mancarea sunt de mare clasa! Dupa cununia civila am dat o masa pentru familie acolo si totul a fost perfect'!:)

roxana
31.05.2008, 22:55:31
acuma m-am intors de la o nunta la Stil. eram foarte curioasa de cum o sa fie, mai ales ca v-am vazut pe toate foarte sigure pe alegere, si am vrut sa vad cu ochii mei daca chiar asa e... si este!!!!\
A fost o nunta foarte reusita, asa cum ati zis si voi, servirea a fost ireprosabila, locatia de 5*, mancarea cred ca cea mai buna pe care am mancat-o vreodata la o nunta...
felicitari celor care ati facut alegerea asta

12hanna
01.06.2008, 11:31:16
Si noi am fost la o nunta acolo, ne-a placut foarte mult si l-am considerat prima optiune.....;-)

Arina3891
11.06.2008, 17:27:54
Ce ziceti, sala de la Stil ar merge decorata cu huse maro-ciocolatiu sau mov inchis? (ca si in poza din albumul meu). Si stiti ceva agentii care au asemenea huse?:D

loredanacoirte
11.06.2008, 19:32:13
Eu am vazut sala decorata cu huse crem si esarfe maro si arata bine. Acum daca pui husele maro s-ar putea sa fie prea inchis

Arina3891
12.06.2008, 08:50:35
Nu stii ce firma a decorat cand ai vazut-o tu? Ideea era sa fie inchis...ca sa pot pune lumanarele pe mese ca sa se creeze atmosfera. Ca ma gandeam ca daca oricum e nunta de zi si e in iulie probabil ca lumina o sa fie destula.

loredanacoirte
12.06.2008, 15:01:48
4 events. erau trase toate draperiile. Si puse lampadare, la prezidiu luminite si in spate 3 stative cu flori, stativele imbracate in voal si cu luminite in interior. Aranjamentele florale cu trandafiri crem si orhidee maro.Huse crem, esarfe din tafta ciocolatiu , fete de masa crem si naproane ciocolatiu.A aratat super

Tzutzi
13.06.2008, 21:58:46
Buna fetelor !

Citesc de multa vreme mesajele voastre, insa va scriu pentru prima data. Voi fi si eu miresica de Stil (doar acuma ne-am hotarat, dupa indelungi cautari).
Nu cred ca puteam face o alegere mai inspirata, chiar daca nunta va fi intr-o duminica.
Am auzit numai lucruri bune despre Stil. Oare chiar totul sa fie atat de bine?! Exista oare o asemenea locatie ?!:-\

andra_mihael
14.06.2008, 11:15:57
Buna fetelor !

Citesc de multa vreme mesajele voastre, insa va scriu pentru prima data. Voi fi si eu miresica de Stil (doar acuma ne-am hotarat, dupa indelungi cautari).
Nu cred ca puteam face o alegere mai inspirata, chiar daca nunta va fi intr-o duminica.
Am auzit numai lucruri bune despre Stil. Oare chiar totul sa fie atat de bine?! Exista oare o asemenea locatie ?!:-\

Si noi am vrut sa facem nunta acolo, am fost sa vdm sala si ne-am razgandit. Am renuntat la idee tocmai din cauza patronului, desi e o cunostiinta de-a tatalui meu. E genul de om care azi zice si face cva si maine neaga cu desavarsire.
Vreau sa am o nunta perfecta si nu am vrut sa intampinam fel de fel de probleme din cauza lui.
Am citit k si alte miresici s-au plans de el.
Sper k nu te-am suparat.

orhidutza
16.06.2008, 09:41:51
Si noi am vrut sa facem nunta acolo, am fost sa vdm sala si ne-am razgandit. Am renuntat la idee tocmai din cauza patronului, desi e o cunostiinta de-a tatalui meu. E genul de om care azi zice si face cva si maine neaga cu desavarsire.
Vreau sa am o nunta perfecta si nu am vrut sa intampinam fel de fel de probleme din cauza lui.
Am citit k si alte miresici s-au plans de el.
Sper k nu te-am suparat.
da... noi am fost dezamagiti de felul de a fi al patronului si nu am ales sala pentru nunta... la cat de incantate erau fetele de sala si de patron incepeam sa ma intreb daca nu cumva noi am fost cei cu probleme ca nu l-am placut pe om :-":-":-"

laura2112
16.06.2008, 10:23:38
Imi poate spune si mie cine si face nunta la Stil anul acesta, care este pretul meniului si daca va obliga sa luatice va de la ei.
Cati invati incap in sala de la Stil?

MS :D

dona
16.06.2008, 12:23:59
Orhidutza, chiar n-ati fost voi cei cu problema, ca nu l-ati placut pe "bietul om". Si noi am renuntat la ideea cu Stil din cauza atitudinii dictatoriale a dansului. Mi s-a parut ca vorbeste cu noi de parca eram doi copii prosti, si nu mi-a convenit deloc!
Dar, fetelor care faceti nunta la Stil, numai bine :)! De rezultate nu am vazut sa se planga nimeni pana acum.

Tzutzi
16.06.2008, 14:05:22
Intr-adevar si noi ne-am pus un semn de intrebare in legatura cu patronul, dar auzind doar vorbe de lauda asupra rezultatelor + ca sala e foarte draguta, am decis sa facem nunta la Stil.
Pe principiul "paza buna trece primejdia rea", daca stiti pe cineva care a avut ceva probleme la locatie, meniuri etc., cred ca ne-ar ajuta pe toate viitoarele miresici sa stim la ce trebuie sa fim atente pe viitor. ;-)
Multumim ! :)

Arina3891
17.06.2008, 11:32:36
Noi am scris pe o foaie tot ce ne-a oferit cand am fost sa contractam sala si l-am pus sa semneze si sa stampileze foaia, cu martori, de toate... asa ca nu cred ca vor fi probleme de genul ca nu se va tine de cuvant. In plus a zis ca putem oricand sa venim cu un contract tiparit pe care il va semna si in care sa fie trecute toate problemele discutate.
Noi am platit 1500 lei avans care vor fi scazuti din pretul total al nuntii. Ne-a oferit asa, pentru o nunta in 2009:
-sala gratuita
-meniuri la alegere (cu preturi aproximativ intre 80 si 120 lei/meniu)
-sala cu maxim 200 de locuri (cate 10 invitati/masa) sau pentru 2009 vor mai cosntrui o sala cu 300-350 de locuri
-berea cata se bea se plateste, la fel si sucurile si apa minerala
-vinul putem sa-l aducem noi daca platim 700 lei sau putem sa-l luam de la ei si atunci nu platim nimic
-bauturile spirtoase putem sa le aducem noi
-prajiturile, fructele, saratelele si tortul putem sa le aducem noi, dar sa fie cu certificat de calitate
-decorarea salii o pot face ei cu huse de scaune, mese si aranjamente florale alcatuite din 3 trandafiri pe fiecare masa la pretul de 8 lei/scaun sau putem sa contractam noi o firma fara nici un cost suplimentar
-camera nuptiala pt noapte nuntii gratuita pt miri
-o reducere de 30 lei/camera pentru invitati
-sonorizarea, foto si video de la noi sau de la ei la alegere, la fel si artificii si alte chestii din astea...
-trebuie sa alegem meniul cu o saptamana inainte de nunta
-trebuie sa ii spunem numarul de invitati cu 2 zile inainte de nunta
-10% din pretul meniurilor pentru personal
Cam atat... daca imi mai aduc aminte ceva va mai scriu.

Tzutzi
17.06.2008, 19:09:47
Noi am scris pe o foaie tot ce ne-a oferit cand am fost sa contractam sala si l-am pus sa semneze si sa stampileze foaia, cu martori, de toate... asa ca nu cred ca vor fi probleme de genul ca nu se va tine de cuvant. In plus a zis ca putem oricand sa venim cu un contract tiparit pe care il va semna si in care sa fie trecute toate problemele discutate.
Noi am platit 1500 lei avans care vor fi scazuti din pretul total al nuntii. Ne-a oferit asa, pentru o nunta in 2009:
-sala gratuita
-meniuri la alegere (cu preturi aproximativ intre 80 si 120 lei/meniu)
-sala cu maxim 200 de locuri (cate 10 invitati/masa) sau pentru 2009 vor mai cosntrui o sala cu 300-350 de locuri
-berea cata se bea se plateste, la fel si sucurile si apa minerala
-vinul putem sa-l aducem noi daca platim 700 lei sau putem sa-l luam de la ei si atunci nu platim nimic
-bauturile spirtoase putem sa le aducem noi
-prajiturile, fructele, saratelele si tortul putem sa le aducem noi, dar sa fie cu certificat de calitate
-decorarea salii o pot face ei cu huse de scaune, mese si aranjamente florale alcatuite din 3 trandafiri pe fiecare masa la pretul de 8 lei/scaun sau putem sa contractam noi o firma fara nici un cost suplimentar
-camera nuptiala pt noapte nuntii gratuita pt miri
-o reducere de 30 lei/camera pentru invitati
-sonorizarea, foto si video de la noi sau de la ei la alegere, la fel si artificii si alte chestii din astea...
-trebuie sa alegem meniul cu o saptamana inainte de nunta
-trebuie sa ii spunem numarul de invitati cu 2 zile inainte de nunta
-10% din pretul meniurilor pentru personal
Cam atat... daca imi mai aduc aminte ceva va mai scriu.

Multumesc de sugestie !
In ceea ce priveste listuta ta, cam asa ne-a spus si noua, cu cateva exceptii:
- daca nu iei vinul de la ei, noua ne-a spus ca trebuie sa platim 500 RON ( chiar am intrebat de mai multe ori )
- 10 Ron pentru: scaun decorat + 3 trandafiri in vaza

Ce nu imi este clar... inca :) :
1. Mie mi se pare un pret mic pe meniu - ma refer la pretul care l-ai zis tu. Poate numai mancarea sa coste atata. La asta se adauga bautura.
2. 10% din pretul mancarii sau din mancare+bautura?

Alte miresici de Stil.... ?! Voi ce infromatii aveti ? :)

Amira
17.06.2008, 19:43:06
Multumesc de sugestie !
- daca nu iei vinul de la ei, noua ne-a spus ca trebuie sa platim 500 RON ( chiar am intrebat de mai multe ori )

1. Mie mi se pare un pret mic pe meniu - ma refer la pretul care l-ai zis tu. Poate numai mancarea sa coste atata. La asta se adauga bautura.

10% din mancare +bautura care o iei de la ei ,iar 10 ron pe scaun este foarte mult,, cei 3 trandafiri sa fie 10 ron firul la 200 pers 20 mese (600 trandafiri iar de 1400 scaunele e cam mult) o firma iti face 200 scaune cu maxim 1000 ron

andra_mihael
17.06.2008, 20:14:59
Si mie mi se pare k unele preturi is destul de exagerate. iti cere 700 de ron daca nu iei vinu de la ei, cand cu 700 de lei poate iti iei tot vinu pt nunta si iti mai si raman cva bani.cat despre aranjatul salii mi se pare nesimtire pe fata. daca ne gandim k faci cu o alta firma si husa per scaun ii aprox 3,5 lei si la 200 de pers iti iese 700 de lei, iar faza cu trandafirii iti ies 150 de lei trandafirii in toata sala daca is 10 mese si pune 3 pe masa.si totalul iese 850 lei si 4.25 lei/persoana. probabil k mai iti pune nu stiu ce inchiriat de vaza sau cate mai pune o firma de decoratiuni dar pana la 10 ron de pers mai este mult.
Din cate stiu eu intre 80 si 120 lei e numai mancare si bautura platesti separat in functie de cat se consuma,si la preturile lor ajungi undeva pe la 160-170 ron meniu

Arina3891
18.06.2008, 14:06:44
Amira, sunt foarte frumoase aranjamentele cu trandafiri. Poate ne spui si noua ce firma ti le-a facut :D.
In legatura cu pretul pt vin, nu mi se pare f scump avand in vedere ca o butelie de vin de 700 ml costa la restaurant intre 15 si 25 de lei (pretul acesta ni l-a oferit noua daca vrem sa cumparam de la ei), ar veni pt 200 de pers intre 1500 si 2500 lei, asta daca vrei sa pui numai pe masa vin, o butelie la 2 persoane. Noi cum vrem sa dam si invitatilor la sfarsit cate o butelie, se adauga inca 3000-5000 lei. Asa ca o sa platim suma de 700 lei si o sa aducem vin pe gratis de la socrul meu care are vie :D. Eu zic ca tot asa iese mai ieftin. In plus, daca vrei sa iei de la un en-gros, iese la 7 lei/butelie sau chiar mai putin.

paplorysimihaita
07.08.2008, 21:15:21
;;) Am fost si am vazut este tare frumos acolo , am fost si am vazut ca s-a ocupat in acea data si am mai gsit pe 30 august, deci e ok.
Am o intrebare doar ... , domnul Nelu nu a vrut sa faca contract si nu am mai insistat pe tema asta , am platit avansul si sper sa nu avem probleme ca nu am facut contract.Am mai intrebat si au mai fost persoane care au facut acolo nunta si nu au facut contract si nu au avut probleme sper sa fie si la noi la fel....[-o< .
Daca aveti cumva ceva recomandari pt muzica v-asi fi tare recunoscatoare sa fie o persoana de incredere cu care se poate colabora.
Multumesc anticipat!

ralux
08.08.2008, 09:28:11
Nici noi nu avem contract cu ei, dar e ok daca ai platit avansul. Noi am avut cununia civila anul acesta si am dat o mica masa acolo si totul a fost impecabil, deci...tot de bine!:) Cu muzica si noi avem probleme si am dori recomandari, mai ales ca la Stil e o sala mare si trebuie o buna sonorizare. So, miresici care ati avut nunta sau nu, dar stiti pe cineva serios si de treaba cu muzica ne dati si noua info?:* :* :*

bella14
09.08.2008, 10:19:00
;;) Am fost si am vazut este tare frumos acolo , am fost si am vazut ca s-a ocupat in acea data si am mai gsit pe 30 august, deci e ok.
Am o intrebare doar ... , domnul Nelu nu a vrut sa faca contract si nu am mai insistat pe tema asta , am platit avansul si sper sa nu avem probleme ca nu am facut contract.Am mai intrebat si au mai fost persoane care au facut acolo nunta si nu au facut contract si nu au avut probleme sper sa fie si la noi la fel....[-o< .
Daca aveti cumva ceva recomandari pt muzica v-asi fi tare recunoscatoare sa fie o persoana de incredere cu care se poate colabora.
Multumesc anticipat!
salut! am avut nunta la stil, anul trecut. a iesit super.am fost foarte multumiti de serviciile lor.din privinta asta sa stai linistita.sa stabilesti eventual de la inceput ce vrei sa duci tu; noi am dus vinul de ex, dar am platit o taxa... cu muzica, noi i-am ales pe ei de la studio dario.
spor la pregatiri!!!

Ballet
28.08.2008, 09:11:49
Buna fetelor. Va scriu disperata pt ca tocmai ieri am ramas fara sala dupa ce am rezervat-o de la inceputul anului. Aveam rezervare la Milenium, dar
din cauza neseriozitatii si a nesimtirii patronilor, am ramas cu ochii-n soare.
Acum caut cu disperare ceva sambata pt aprox 250 pers dar nu am nici o sansa. Mi-a placut mult la Stil dar mi se pare ca la capacitate maxima, adica 250 pers cat zice domnul patron, va fi cam inghesuiala. Voi ce ziceti? Si daca cumva cunoasteti pe cineva care renunta la o sala mare sambata, va rog mult anuntati-ma!!! VA ROG!!! ^:)^

Arina3891
28.08.2008, 10:39:42
Noua ne-a spus ca e maxim 200 pers, deci la 250 cred ca ar fi inghesuiala la Stil...

Ballet
28.08.2008, 14:32:12
Eu am fost chiar ieri la Stil si mi-a placut enorm de mult. E simplu si cu stil.
Dar noua ne-a spus ca are capacitate de 250, ceea ce mi se pare exagerat.
Si noi chiar atatea persoane vom avea, asa ca....Dar cu mana pe inima va spun ca acolo voi face sigur botezul :)). Am auzit numai cuvinte de lauda despre local.

your_dora
04.09.2008, 12:29:07
Fetelor, nu stiti careva cand il gasesc pe domnul Cistelecan la restaurant sau cand raspunde la telefon? Ca am incercat in dimineata asta de vreo 4 ori sa-l sun si nu raspunde sau inchide telefonul! Eventual daca aveti careva dintre voi si nr de tel al dansului ca poate l-am notat eu gresit! Multumesc mult si o zi minunata in continuare tuturor!:*

Arina3891
08.09.2008, 17:24:29
Am fost ieri la nunta la Stil si mi-au confirmat inca o data ca sunt de incredere si ca nu vom avea probleme la nunta... Patronul a stat aproape incontinuu acolo si si-a supravegheat invitatii. Servirea a fost impecabila si mancarea la fel. Din pacate n-am putut manca tot :( pentru ca a fost prea mult. Decorarea salii a fost de la ei si a fost chiar ok. Pe mese erau aranjati cate 3 trandafiri albi, mari, in niste sfesnice de sticla cu picior inalte de aprox 30-40 cm, in jurul unei lumanari. Husele erau curate, calcate, impecabile. Din pacate nu au culorile care imi trebuie mie asa ca nu voi decora sala de la ei, dar daca le aveau, nu as fi ezitat.

your_dora
09.09.2008, 00:26:04
Azi am fost si noi pana acolo sa vedem mai indeaproape sala si sa discutam cu domnul Nelu. Spuneti-mi si mie o parere, poate chiar din experienta(ca eu nu am fost acolo niciodata la o nunta)...ar incapea 220 de invitati? Sau mai bine sa fac direct rezervare pt sala cea noua (cu capacitate de 300)pt 2010 cand vrem sa facem nunta? Multumesc de raspunsuri

Arina3891
09.09.2008, 12:14:59
Azi am fost si noi pana acolo sa vedem mai indeaproape sala si sa discutam cu domnul Nelu. Spuneti-mi si mie o parere, poate chiar din experienta(ca eu nu am fost acolo niciodata la o nunta)...ar incapea 220 de invitati? Sau mai bine sa fac direct rezervare pt sala cea noua (cu capacitate de 300)pt 2010 cand vrem sa facem nunta? Multumesc de raspunsuri
Eu zic ca incap... La banchet la prietenul meu au fost 250 de persoane si a fost ok... In afara de un pic de inghesuiala pe ringul de dans (asta avand in vedere ca erau numai tineri) In plus, si noua ne-a spus de noua sala si ca va fi gata pe 2009, dar n-am vazut nici o miscare in acest sens...

minunea
17.09.2008, 23:06:18
ce de miresici!!!! eu care credeam ca nimeni nu mai face nunta la stil<:-P nici macar nu am mai intrat aici;;) ma bucur ca suntem mai multe. eu vreau doar sa va zic ca in ceea ce ma priveste sunt multumita de STIL. si vreau sa va incurajez fetelor care nu stiti ce sa credeti, desi nu am facut inca nunta, am fost acolo la nunta si sincer eu zic ca e cea mai frumoasa sala de nunti si nu exagerez.;;) eu sper ca toate sa fiti multumite si sa aveti o nunta de neuitat! si inca ceva? a-ti auzit pe cineva care s-a plans de STIL? eu nu! asa ca ... fruntea sus! a-ti facut o alegere buna!\:D/

cum stati cu pregatirile? pe ce culoare va faceti nunta? v-ati gandit? sau aveti idee ce se poarta anul viitor?

spor la pregatiri! timpul este scurt si trece repede!;;)

Arina3891
17.09.2008, 23:08:59
Eu m-am gandit la un maro-ciocolatiu pentru huse, eventual combinat cu un caramiziu (culoarea draperiilor si a unora dintre pereti :D). Ce ziceti, merge? Eu zic ca sala e destul de luminoasa si n-o sa para prea intunecat, mai ales ca vreau multe flori si lumanari. De asemenea am observat ca sunt 2 carlige in tavan chiar pe mijlocul salii, de o parte si de alta a ringului de dans. De acestea cred ca voi agata niste globuri din flori. M-am mai gandit la o chestie, dar nu stiu daca e realizabila: ca in momentul valsului mirilor sa fie trase draperiile si toti invitatii sa aiba in mana stelute din acelea cu scantei de care se folosesc de revelion, iar lumina sa fie data numai de lumanari si aceste stelute... sa se creeze o atmosfera mai... speciala:D

minunea
18.09.2008, 21:41:02
sa stii ca una din optiunile mele e si crem cu ciocolatiu;;) imi place ce idei ai;;)

dydo
14.11.2008, 22:25:24
Salut.

Si eu voi avea nunta tot la Stil, anul viitor :)
N-am facut nici un contract cu patronul si sincer as fi mai linistita daca l-as avea sa nu am surprize.
Am fost acolo la doua nunti anul acesta, iar una din ele a fost cam de 220 de persoane si a fost foarte ok (nu a fost inghesuiala deloc). Cum ati spus si voi, meniul a fost deosebit de bun.
Partea cu decoratul salii nu imi este mie foarte clara: restaurantul ofera husele si fetele de masa ( noua ne-a spus de huse ca ar fi 8ron / scaun ) si ofera si vazele sau decoratiunile de pe mese cu flori cu tot sau fara respectiv cu lumanarile din sfesnice sau fara ele :) ? Si vazele si sfesnicele de pe mese intra in pretul asta de 8 ron sau trebuie sa platim mai mult.
Nu ne-am gandit sa intrebam atunci cand am dat avansul pentru sala #-o. Sper sa ajungem pe-acolo cat mai curand si sa ne notam cat mai detaliat conditiile, eventual sa facem un contract.

Cammie
15.11.2008, 20:20:15
Salut.

N-am facut nici un contract cu patronul si sincer as fi mai linistita daca l-as avea sa nu am surprize.
Am fost acolo la doua nunti anul acesta, iar una din ele a fost cam de 220 de persoane si a fost foarte ok (nu a fost inghesuiala deloc). Cum ati spus si voi, meniul a fost deosebit de bun.
Partea cu decoratul salii nu imi este mie foarte clara: restaurantul ofera husele si fetele de masa ( noua ne-a spus de huse ca ar fi 8ron / scaun ) si ofera si vazele sau decoratiunile de pe mese cu flori cu tot sau fara respectiv cu lumanarile din sfesnice sau fara ele :) ? Si vazele si sfesnicele de pe mese intra in pretul asta de 8 ron sau trebuie sa platim mai mult.
Nu ne-am gandit sa intrebam atunci cand am dat avansul pentru sala #-o. Sper sa ajungem pe-acolo cat mai curand si sa ne notam cat mai detaliat conditiile, eventual sa facem un contract.
8 ron/scaun e foarte mult. Anul asta firmele de decoratiuni au facut cu 4 lei/scaun. Iar in februarie la targurile de nunti a fost o firma care aveau o promotie ca, pentru contractele incheiate pana in 31 martie, husele erau la 2,8 lei/scaun. Intreaba la restaurant daca nu poti face cu alte firme, cu siguranta gasesti mai ieftin.

laura2112
15.11.2008, 20:48:37
Salut.

Buna
Poti sa-mi spui si mie cat este meniul pentru anul viitor la Still si ce include?
Cu cat timp inainte ti-ai rezervat restaurantul?

dydo
15.11.2008, 21:42:21
Buna
Poti sa-mi spui si mie cat este meniul pentru anul viitor la Still si ce include?
Cu cat timp inainte ti-ai rezervat restaurantul?

Salut.
Nu stiu sigur cat va fi meniul anul viitor la Stil. E in functie de ce iti vei alege tu ca si feluri de mancare servite. De exemplu, noi am fost sa luam masa acolo cu nasii si am serivit fiecare cate un fel de mancare diferit, sa vedem ce ne-ar place mai mult sa dam ca si friptura. Toate cele 4 feluri au fost foarte bune :)) . Intr-adevar, mancarea este super :) si probabil vom mai merge pana la nunta, sa ne hotaram exact ce vom avea ca aperitiv, friptura si gustare calda. Sper sa nu se schimbe bucatarul pana anul viitor :).

Cat despre rezervarea salii ... noi am fost anul acesta in februarie si pentru anul viitor erau ocupate destul de multe zile de sambata dar duminicile erau libere :). Deci, daca te hotarasti cred ca nu numai la Stil ci la orice sala ar trebui sa mergi sa faci rezervare cu cel putin un an inainte, poate chiar un an si jumatate.

dydo
15.11.2008, 21:46:07
8 ron/scaun e foarte mult. Anul asta firmele de decoratiuni au facut cu 4 lei/scaun. Iar in februarie la targurile de nunti a fost o firma care aveau o promotie ca, pentru contractele incheiate pana in 31 martie, husele erau la 2,8 lei/scaun. Intreaba la restaurant daca nu poti face cu alte firme, cu siguranta gasesti mai ieftin.

Stii ce nu inteleg eu .. :-s pe langa husele pe scaune, firmele de decoratiuni ne dau fetele de masa , servetelele, vazele cu flori si ce ar mai trebui pe masa? Sau astea se platesc separat :"> si deci va iesi la mai mult de 4ron/scaun?
Intr-un fel, intrebarea e silly, ca ar trebui sa merg pe la firmele de decoratiuni sa ma interesez, dar eu am lasat partea cu decoratul salii printre ultimele ... prima data dj, foto+video, staroste, tort ... si decoratiunile sunt undeva la coada in lista :-s

Mulan
15.11.2008, 22:06:45
Stii ce nu inteleg eu .. :-s pe langa husele pe scaune, firmele de decoratiuni ne dau fetele de masa , servetelele, vazele cu flori si ce ar mai trebui pe masa? Sau astea se platesc separat :"> si deci va iesi la mai mult de 4ron/scaun?
Intr-un fel, intrebarea e silly, ca ar trebui sa merg pe la firmele de decoratiuni sa ma interesez, dar eu am lasat partea cu decoratul salii printre ultimele ... prima data dj, foto+video, staroste, tort ... si decoratiunile sunt undeva la coada in lista :-s

alea se platesc separat. in cei 4ron/scaun intra husa si esarfa. 8 ron/scaun e mult

Cammie
17.11.2008, 11:33:06
alea se platesc separat. in cei 4ron/scaun intra husa si esarfa. 8 ron/scaun e mult
Asa e cum spune Mulan :). Eu am platit 2,7 lei/scaun, in conditiile in care cei de la restaurant imi cereau 4 lei.

dydo
17.11.2008, 17:47:25
Ce bine ce mi-ati zis :) . Eu si logodnicul meu mergeam pe ideea ca vom decora sala cu cei de la Stil . Vreau sa ma interesez de firme care se ocupa de asa ceva. Daca imi recomandati vreo firma va rog sa-mi trimiteti un PM.

Hugs & kisses ;))

dydo
17.11.2008, 23:09:18
Roxana multumesc mult >:D<
Cu siguranta voi merge pe la cei pe care mi i-ai recomandat :) . Pozele voastre de la nunta sunt superbe :* . Stiu cu cine ti le-ai facut, dar din pacate nu sunt disponibili cand avem noi nunta, asa ca ne-am orientat spre alti fotografi ... sper sa iasa bine :)

Arina3891
18.11.2008, 11:51:08
In cei 8 lei/scaun la Stil intra:
+ husele
+ esarfele de pe scaune
+ fetele de masa
+ vazele
+ aranjamentele florale(3 trandafiri, trebuie sa platesti doar manopera la aranjamente vreo 10 lei/masa)
+ lumanarile din aranjamente...
Deci nu e chiar asa de mult.

Cammie
18.11.2008, 13:06:01
+ husele
+ esarfele de pe scaune
+ fetele de masa
+ vazele
+ aranjamentele florale(3 trandafiri, trebuie sa platesti doar manopera la aranjamente vreo 10 lei/masa)
Pai asa nu e mult. Eu am inteles ca doar husele.

dydo
18.11.2008, 13:32:17
+ husele
+ esarfele de pe scaune
+ fetele de masa
+ vazele

Si eu am inteles ca doar husele vor fi in pretul asta. Eu oricum ma voi interesa la mai multe firme de decoratiuni sa vad care e oferta :).

livcris
27.11.2008, 15:06:51
Buna Miresici!
Noi am avut nunta in octombrie la Stil si totul a fost superb. Din totate punctele de vedere am fost fffff multumiti. Atat Dna Corina cat si Dl Nelu au fost foarte amabili. I-am gasit oricand di ne-au ajutat cu orice am avut nevoie. Nu am avut nici un fel de probleme si nu ii cunoasteam dinainte. Sala ne-a aranjat-o dna Corina, pt ca asa am dorit si a iesti extraordinar iar o prietena de la o agentie mi-a facut cateva aranjamente floarale la intrare si in spetele mesei mirilor. Seara dupa ce au plecat invitatii totul a decurs super rapid, ne-au adus factura si totul a fost gata in 15 minute fara nici o probleme, iar ce a ramas (mancare si bautura) au fost impachetate si se puteau lua acasa. Asa ca, daca doriti sa va rezervati sala pt nunta la Stil, va sfatuiesc sa o faceti. Eu oricum va multumesc tuturor celor de aici de pe site, pt ca si noi in urma citirii mesajelor voastre ne-am decis sa facem nunt ala Stil, iar alegerea a fost cea potrivita.
Daca aveti intrebari, le astept cu placere!!!
Spor la pregatiri!!!

dydo
27.11.2008, 22:51:40
Buna Miresici!
Noi am avut nunta in octombrie la Stil si totul a fost superb. Din totate punctele de vedere am fost fffff multumiti. Atat Dna Corina cat si Dl Nelu au fost foarte amabili. I-am gasit oricand di ne-au ajutat cu orice am avut nevoie. Nu am avut nici un fel de probleme si nu ii cunoasteam dinainte. Sala ne-a aranjat-o dna Corina, pt ca asa am dorit si a iesti extraordinar iar o prietena de la o agentie mi-a facut cateva aranjamente floarale la intrare si in spetele mesei mirilor. Seara dupa ce au plecat invitatii totul a decurs super rapid, ne-au adus factura si totul a fost gata in 15 minute fara nici o probleme, iar ce a ramas (mancare si bautura) au fost impachetate si se puteau lua acasa. Asa ca, daca doriti sa va rezervati sala pt nunta la Stil, va sfatuiesc sa o faceti. Eu oricum va multumesc tuturor celor de aici de pe site, pt ca si noi in urma citirii mesajelor voastre ne-am decis sa facem nunt ala Stil, iar alegerea a fost cea potrivita.
Daca aveti intrebari, le astept cu placere!!!
Spor la pregatiri!!!

:) Ce ma bucur ca ai avut o nunta de vis la stil, sper sa fie si la mine la fel :">.

Sa inteleg ca voi ati achitat meniurile seara dupa ce s-a terminat nunta?

Si cine e dna Corina, ca noi am vorbit doar cu patronul de la restaurant :).

Biencutza_22
28.11.2008, 07:57:27
:) Ce ma bucur ca ai avut o nunta de vis la stil, sper sa fie si la mine la fel :">.

Sa inteleg ca voi ati achitat meniurile seara dupa ce s-a terminat nunta?

Si cine e dna Corina, ca noi am vorbit doar cu patronul de la restaurant :).

Doamna Corina e "patroana", sotia d-lui Nelu.

livcris
28.11.2008, 10:12:58
Da, a fost o nunta minunata! Nu am avut nimic de obiectat celor de acolo. Da, Dna Corina este sotia D.lui Nelu, o doamna foarte, foarte draguta si amabila.
Si da, am platiti meniurile seara dupa nuna, dupa ce au plecat toti invitatii. Asa cum spuneam, totul a decurs foarte rapid, nu am stat mai mult de 15 minute pt a plati.

Spor la pregatiri!!!!!!!!!!!!!!!;-)

Amidelux
04.12.2008, 23:50:21
salut! am avut nunta la stil, anul trecut. a iesit super.am fost foarte multumiti de serviciile lor.din privinta asta sa stai linistita.sa stabilesti eventual de la inceput ce vrei sa duci tu; noi am dus vinul de ex, dar am platit o taxa... cu muzica, noi i-am ales pe ei de la studio dario.
spor la pregatiri!!!

Buna,
sunt noua pe acest forum si am inteles ca ai avut nunta la Stil si a fost super OK. Si noi facem tot acolo in 10 oct.2009 si as vrea sa te rog daca se poate sa mai postezi pozele de la nunta.
Iti multumesc.

ralux
10.12.2008, 09:09:00
Fetelor, am o intrebare. Are cineva vreun videoclip de la nunta facuta la Stil? Si inca ceva..v-ati facut aranjamentele de interior cu ei? Si daca da, nu stiti daca fac si luminite sau asa ceva in spatele mirilor? Multumesc din suflet de raspuns:* :*

Arina3891
11.12.2008, 11:12:15
Fetelor, am o intrebare. Are cineva vreun videoclip de la nunta facuta la Stil? Si inca ceva..v-ati facut aranjamentele de interior cu ei? Si daca da, nu stiti daca fac si luminite sau asa ceva in spatele mirilor? Multumesc din suflet de raspuns:* :*
Videoclip nu am, dar am niste poze de la o nunta daca te ajuta cu ceva. Aranjamentele sunt facute pe culoarea "somon", ca si cele de pe site-ul lor. Ti-am trimis mesaj privat cu linkul unde am pozele.

Despre lumini, patronul zicea ca ei nu au, dar pot recomanda ceva firma.

bella14
14.12.2008, 16:47:40
Buna,
sunt noua pe acest forum si am inteles ca ai avut nunta la Stil si a fost super OK. Si noi facem tot acolo in 10 oct.2009 si as vrea sa te rog daca se poate sa mai postezi pozele de la nunta.
Iti multumesc.
da intradevar, am avut o nunt de vis!!!
nimic de obiectat pt cei de la Stil. totul a iesit superb!
daca mai am timp... o sa pun si ceva poze... daca ma lasa bebe:D

symynablue
18.01.2009, 01:26:03
Buna,
Ar putea sa imi spuna cineva cam in ce zile ale saptamanii as putea sa il gasesc pe patron pentru a vorbi despre inchirierea salii de nunta si daca e acolo de dimineata, la pranz sau seara.. poate din miresicile care au fost sa-l caute stiu cam cand poate fi gasit.. Si de la cele care au fost de curand, se stie ceva de cealalta sala de 300 de persoane? daca e gata sau cand va fi. Raman recunoscatoare pentru informatii.. :)^:)^ ^:)^

Kalini
18.01.2009, 01:34:59
Buna,

am trecut pe acolo saptamana asta si erau rezervate numai doua date din 2010, una din mai, cealalta din august......

Kalini
18.01.2009, 01:37:42
Ce ziceti, sala de la Stil ar merge decorata cu huse maro-ciocolatiu sau mov inchis? (ca si in poza din albumul meu). Si stiti ceva agentii care au asemenea huse?:D

dupa parerea mea, nu merge.....

Kalini
18.01.2009, 01:39:39
da... noi am fost dezamagiti de felul de a fi al patronului si nu am ales sala pentru nunta... la cat de incantate erau fetele de sala si de patron incepeam sa ma intreb daca nu cumva noi am fost cei cu probleme ca nu l-am placut pe om :-":-":-"

eu ma intreb de ce refuza categoric sa semneze un contract cu viitorii miri....:-?

Kalini
18.01.2009, 02:01:06
Salut.

Noua ni s-a spus un pret de 8 lei pe scaun, incluzand aici naproanele de pe mese si 5 trandafiri intr-o vaza de ceramica alba (am vazut-o in poze) care se potriveste ca nuca-n perete cu restul salii....Nu avem voie sa suspendam nimic pe pereti, de candelabre sau beculetele de pe peretii laterali (desi ar suporta greutatea unor globuri florale)...Nu este de acord cu artificii de interior, banuiesc ca nici cu stelutele acelea care se aprind, deoarece iese fum.....nu este de acord cu baloanele de sapun, petalele, confetiile, deoarece cad pe mese si pe jos si aluneca lumea...Mai era o optiune de aranjare a meselor cu cei 5 trandafiri pe suporti din fier forjat, situatie care ar mai costa viitorii miri 15 lei pe masa, pentru verdeata, afirma respectivul domn, suportii find gratuiti.....
A mai afirmat ca fetele de masa sunt gratuite daca ei aranjeaza sala, dar daca mirii vin cu decoratori, iar fetele de masa se ard sau se pateaza cu ceara din lumanare, ar costa 350 de lei bucata....Banuiesc ca ar fi vrut sa spuna 35 de ron bucata....pentru 350 de ron bucata poti lua cate 5 fete de masa, cel putin....

editez: a afirmat ca toata lumea este multumita de sala....sa ne uitam pe forumul mireselor.ro (afirma dansul) sa vedem.....;))

Kalini
18.01.2009, 02:07:25
+ husele
+ esarfele de pe scaune
+ fetele de masa
+ vazele

orice restaurant iti pune fetele de masa, indiferent daca ai decoratori sau nu....asa este normal, sa fii servit in restaurant pe o fata de masa...deci asta se exclude din enumerare, e normal sa ai fete pe masa....

daniela_psy
18.01.2009, 14:07:48
+ husele
+ esarfele de pe scaune
+ fetele de masa
+ vazele
si mie mi se pare aberant sa puna taxa pe fetele de masa in conditiile in care fiecare restaurant ar trebui le puna la dispozitie,atata vreme cat le platesti meniul(atat fetele de masa cat si vesela)exceptie facand poate situatia in care apelezi la firma de catering si nu inchiriezi decat sala.Sau,inteleg ca si clientilor care servesc masa acolo le percepe o taxa extra pt fata de masa.E chestie de bun simt:|

your_dora
18.01.2009, 23:29:53
Fetelor, nu stiu ce v-a spus domnul Nelu dar eu am rezervat o data din iulie 2010 din octombrie anul trecut! Si la acea data avea deja 17 rezervari pt 2010 facute! Eu am 10 iulie si a spus ca la sala cea noua vor aveaprioritate cei cu rezervari deja faute si care depasesc 200 de persoane! Eu zic sa va grabiti! Trebuie sa vorbiti cu dansul inainte la telefon ca sa vina acolo...

minunea
19.01.2009, 04:47:45
<:-p <:-p <:-p

ralux
19.01.2009, 09:35:55
Ce fain! Sincer, mie imi place cum e aranjata sala de cei de la Stil. As vrea numa sa am si eu ceva in spatele mesei mirilor, o cortina de luminite ceva, dar nu-i obligatoriu. Sa vad cum o sa ne descurcam cu pregatirile avand in vedere ca vine bebe azi maine:-s Va pup si va felicit pentru alegerea facuta!>:D<

Kalini
19.01.2009, 15:56:21
Fetelor, nu stiu ce v-a spus domnul Nelu dar eu am rezervat o data din iulie 2010 din octombrie anul trecut! Si la acea data avea deja 17 rezervari pt 2010 facute! Eu am 10 iulie si a spus ca la sala cea noua vor aveaprioritate cei cu rezervari deja faute si care depasesc 200 de persoane! Eu zic sa va grabiti! Trebuie sa vorbiti cu dansul inainte la telefon ca sa vina acolo...

saptamana trecuta am vazut programatorul si erau numai cele doua date rezervate....

your_dora
19.01.2009, 19:14:57
Programatorul...adica agenda domnului Nelu? Am si copie de pe factura cu data trecuta de manuta lui in claendar! Si la fel cum si-a trecut in agenda data mea mi-a aratat si celelalte date trecute cu numele mirilor! Poate o avea o agenda noua! Du-te si intreaba concret ca sigur asa este!

symynablue
19.01.2009, 21:04:36
Programatorul...adica agenda domnului Nelu? Am si copie de pe factura cu data trecuta de manuta lui in claendar! Si la fel cum si-a trecut in agenda data mea mi-a aratat si celelalte date trecute cu numele mirilor! Poate o avea o agenda noua! Du-te si intreaba concret ca sigur asa este!

Buna.. eu am fost astazi si mi-am rezervat sala pe 21 august 2010 si nu mai erau decat doua date rezervate pe tot anul. Poate celelalte erau de asteptare... noua ne-a spus ca numai 2 avansuri s-au mai dat inainte de asta pe care l-am dat noi azi.

Arina3891
21.01.2009, 16:40:15
Noua ni s-a spus un pret de 8 lei pe scaun, incluzand aici naproanele de pe mese si 5 trandafiri intr-o vaza de ceramica alba (am vazut-o in poze) care se potriveste ca nuca-n perete cu restul salii....Nu avem voie sa suspendam nimic pe pereti, de candelabre sau beculetele de pe peretii laterali (desi ar suporta greutatea unor globuri florale)...Nu este de acord cu artificii de interior, banuiesc ca nici cu stelutele acelea care se aprind, deoarece iese fum.....nu este de acord cu baloanele de sapun, petalele, confetiile, deoarece cad pe mese si pe jos si aluneca lumea...Mai era o optiune de aranjare a meselor cu cei 5 trandafiri pe suporti din fier forjat, situatie care ar mai costa viitorii miri 15 lei pe masa, pentru verdeata, afirma respectivul domn, suportii find gratuiti.....
A mai afirmat ca fetele de masa sunt gratuite daca ei aranjeaza sala, dar daca mirii vin cu decoratori, iar fetele de masa se ard sau se pateaza cu ceara din lumanare, ar costa 350 de lei bucata....Banuiesc ca ar fi vrut sa spuna 35 de ron bucata....pentru 350 de ron bucata poti lua cate 5 fete de masa, cel putin....

editez: a afirmat ca toata lumea este multumita de sala....sa ne uitam pe forumul mireselor.ro (afirma dansul) sa vedem.....;))
Trebuie sa te contrazic putin... vazele nu mai sunt de mult (din 2007) acelea albe, de ceramica, ci sunt, de sticla, cu picior (ca si cele din poza). In legatura cu suspendatul de pereti, tavan, etc. am fost sambata pana acolo cu decoratorul si am intrebat daca putem suspenda globuri din flori si ni s-a zis ca nu e nici o problema. De candelabre erau chiar suspendate niste globuri aurii pt ca se pregateau de un microrevelion. Cu fumul: din moment ce se fumeaza in sala si exista aer conditionat nu cred ca este o problema (poate era mai de mult cand nu aveau aer conditionat). Am fost la nunta viitorilor nasi si au avut artificii pe tort si petale pe jos la dansul mirilor... deci se poate. Fetele de masa pe care le ofera pt cei 8 lei sunt asortate cu husele de la scaune. Dupa cum stii (sau ar trebui sa stii), la nunta pe masa se pun 2 fete suprapuse, una de-a restaurantului si una a decoratorului. Noua nu ne-a zis nimic de cei 350 de lei pt fata de masa si noi o sa venim cu decoratori, n-o sa luam husele de la ei...
Si in legatura cu contractul, noi am scris pe o foaie tot ce ne-a oferit la data cand am mers sa dam avansul, cu preturi, cheltuieli, etc, iar el a semnat si a pus stampila firmei. A zis ca daca dorim, putem sa trecem toate astea intr-un contract si sa mergem la el ca ni-l semneaza...
E foarte posibil ca la data la care ai fost tu sa te interesezi de sala sa fi stat altfel lucrurile, dar s-au mai schimbat intre timp si nu ar trebui sa induci fetele in eroare... Parerea mea8-}

Kalini
22.01.2009, 11:39:48
Trebuie sa te contrazic putin... vazele nu mai sunt de mult (din 2007) acelea albe, de ceramica, ci sunt, de sticla, cu picior (ca si cele din poza). In legatura cu suspendatul de pereti, tavan, etc. am fost sambata pana acolo cu decoratorul si am intrebat daca putem suspenda globuri din flori si ni s-a zis ca nu e nici o problema. De candelabre erau chiar suspendate niste globuri aurii pt ca se pregateau de un microrevelion. Cu fumul: din moment ce se fumeaza in sala si exista aer conditionat nu cred ca este o problema (poate era mai de mult cand nu aveau aer conditionat). Am fost la nunta viitorilor nasi si au avut artificii pe tort si petale pe jos la dansul mirilor... deci se poate. Fetele de masa pe care le ofera pt cei 8 lei sunt asortate cu husele de la scaune. Dupa cum stii (sau ar trebui sa stii), la nunta pe masa se pun 2 fete suprapuse, una de-a restaurantului si una a decoratorului. Noua nu ne-a zis nimic de cei 350 de lei pt fata de masa si noi o sa venim cu decoratori, n-o sa luam husele de la ei...
Si in legatura cu contractul, noi am scris pe o foaie tot ce ne-a oferit la data cand am mers sa dam avansul, cu preturi, cheltuieli, etc, iar el a semnat si a pus stampila firmei. A zis ca daca dorim, putem sa trecem toate astea intr-un contract si sa mergem la el ca ni-l semneaza...
E foarte posibil ca la data la care ai fost tu sa te interesezi de sala sa fi stat altfel lucrurile, dar s-au mai schimbat intre timp si nu ar trebui sa induci fetele in eroare... Parerea mea8-}

Stimata doamna / domnisoara, scopul meu nu este sa induc lumea in eroare...am notat intocmai detaliile pe care le-am primit in momentul in care am trecut pe la sala....erau si in acea zi respectivele aranjamente montate ( pregatirea de Revelion )...am intrebat si eu de globuri de flori suspendate, ca doar ma duce mintea la atatia ani de forum si la asa o vasta cultura florala.....Dupa cum stiu ( sau ar trebui sa stiu), vorba dumneavoastra, stimata user-ita, pentru fetele de masa nu se percep taxe in restaurante si sunt multe restaurante care au mai multe modele si culori, asortate salii....Doar daca sala in care urmeaza a se tine petrecerea se inchiriaza separat iar preparatele vin in regim de catering se pune problema de a plati vesela si fetele de masa....In concluzie, stimata doamna / domnisoara, cam asta e... ramane totul exact asa cum am notat in mesajele postate anterior....

symynablue
27.01.2009, 23:12:56
As avea o intrebare pentru miresicile de la stil care decid sau au decis sa isi faca decorarea salii cu ei: cum faceti cu aranjamentele florale? le lasati la nivelul acelor 3 trandafirasi care se pun pe mesele invitatilor? eu nu as vrea sa angajez o firma de decoratiuni separat doar pentru flori, mai ales ca o prietena care e in domeniu imi face florile la un pret foarte bun si mi-ar place sa le aleg eu, nu sa raman doar la trandafirii aceia. nu stiu cum sa fac.... husele, fetele de masa si ce mai este in pretul lor la decoratiuni inafara de flori le vreau. si din cate am dicutat cu patronul, ori aleg pacheul de decoratiuni, ori aleg alta firma. cum sa le impac???? :-s daca stiti vreo firma cu care ies mai ieftin la huse, fete de masa si vaze, va rog frumos sa-mi spuneti. aici platesc 10 ron/ persoana pentru toate astea plus flori.multumesc anticipat!^:)^

loredanacoirte
29.01.2009, 09:06:18
As avea o intrebare pentru miresicile de la stil care decid sau au decis sa isi faca decorarea salii cu ei: cum faceti cu aranjamentele florale? le lasati la nivelul acelor 3 trandafirasi care se pun pe mesele invitatilor? eu nu as vrea sa angajez o firma de decoratiuni separat doar pentru flori, mai ales ca o prietena care e in domeniu imi face florile la un pret foarte bun si mi-ar place sa le aleg eu, nu sa raman doar la trandafirii aceia. nu stiu cum sa fac.... husele, fetele de masa si ce mai este in pretul lor la decoratiuni inafara de flori le vreau. si din cate am dicutat cu patronul, ori aleg pacheul de decoratiuni, ori aleg alta firma. cum sa le impac???? :-s daca stiti vreo firma cu care ies mai ieftin la huse, fete de masa si vaze, va rog frumos sa-mi spuneti. aici platesc 10 ron/ persoana pentru toate astea plus flori.multumesc anticipat!^:)^
Cred ca cu orice firma discuti, daca vrei doar huse scaun, fete de masa si vaza iti iese mai ieftin de 10 lei/ pers.Dar sunt putine firme care iti vor inchiria vaza, daca nu faci aranjamente cu ei.Trebuie sa cauti mai mult , dar tot gasesti pe cineva.

erika12
06.02.2009, 22:41:32
buna si eu tot la stil fac nunta da la crem si auriu m-am gandit ca ar merge desi parca as vrea si alte culori daca mai ai noutati trimite-mi si mie,
ti-ai ales vreo firma pt decoratiuni?
mersi

your_dora
26.02.2009, 20:35:04
Salut
Avansul pentru 2010 e de 1500 Ron, dar sa suni sa intrebi ca nu stiu cate date mai au disponibile. Am vazut ca ti-ai setat data in 5 iunie; ai grija ca in 2010 toata luna iunie este post. Spor la cautari

ana_mihai15
04.03.2009, 16:51:59
buna miresici....am si eu o rugaminte la voi...cele care ati facut nunta la Stil pe cine ati avut DJ?astept raspunsurile voastre.

Shireen
09.03.2009, 16:00:45
Multumesc de sugestie !

avand in vedere discutiile voastre, incep sa imi pierd increderea in restaurant. noi am fost sapt trecuta aproximativ in 4 martie si este adevarat ca restaurantul este f fain . nu incap deca maxim 250 de invitati, nu ni s-a spus nimic de vin desi am intrebat chiar insistent. ni s-a spus ca ne poate pune terasa la dispozitie si chiar decorarea ei. nu stiu daca ati vazut scaunele dar arata f bine si neimbracate. avansul ne-a spus ca este 1000 de lei.meniurile aratate erau peste 120 de lei , eventual doar la 3 feluri de mancare ati putea sa ajungeti aici. pana in 110 persoane o sa platiti pt personal 3000 lei si peste 110 ni s-a zis ca trebuie sa dam 10% din totalul costurilor. camera gratuita pt miri, locatie frumoasa insa.... as avea nevoie de o sala pt aprox 300 de persoane . sugestii?chiar incep sa intru in criza de timp. orizontul cum ar fi?

alexalia
12.03.2009, 11:37:10
avand in vedere discutiile voastre, incep sa imi pierd increderea in restaurant. noi am fost sapt trecuta aproximativ in 4 martie si este adevarat ca restaurantul este f fain . nu incap deca maxim 250 de invitati, nu ni s-a spus nimic de vin desi am intrebat chiar insistent. ni s-a spus ca ne poate pune terasa la dispozitie si chiar decorarea ei. nu stiu daca ati vazut scaunele dar arata f bine si neimbracate. avansul ne-a spus ca este 1000 de lei.meniurile aratate erau peste 120 de lei , eventual doar la 3 feluri de mancare ati putea sa ajungeti aici. pana in 110 persoane o sa platiti pt personal 3000 lei si peste 110 ni s-a zis ca trebuie sa dam 10% din totalul costurilor. camera gratuita pt miri, locatie frumoasa insa.... as avea nevoie de o sala pt aprox 300 de persoane . sugestii?chiar incep sa intru in criza de timp. orizontul cum ar fi?

Salut Shireen,

Parerea mea: 300 persoane la Stil no way... mie mi se pare ca la 170-190 e ideal. Mai mult deja ii inghesuie, ringul de dans ramane mic si deh, cu cat ai mai multi invitati cu atat trebuie ring mai mare.

grasuna52
26.04.2009, 21:31:24
miresicilor eu sunt disperata pt ca toata lumea imi spune ca seful de la hotel stil unde avem nunta e un mare smecher si ca toata lumea a cam luat teapa facand nunta acolo.stie cineva ceva despre asta????:-s

IONUTA
27.04.2009, 21:45:51
Buna,
si eu fac nunta tot la stil, in 17.10.2009 Mi-ai putea trimite si mie pe privat adresa cu pozele de la Stil?
Iti multumesc.

just_elenah
29.04.2009, 13:14:54
Fetelor se vorbea ca se va construi la still ceva sala de 300 de pers noua ! s-a mai construit ceva sau se va construii pe 2010 sau nu?
Si cam la cat ar fi un meniu de 4 feluri accetabil la Still? Asta pentru miresicile din 2010 :-B

va pup,
Elena

camelia
06.05.2009, 19:08:01
Fetelor se vorbea ca se va construi la still ceva sala de 300 de pers noua ! s-a mai construit ceva sau se va construii pe 2010 sau nu?
Si cam la cat ar fi un meniu de 4 feluri accetabil la Still? Asta pentru miresicile din 2010 :-B

va pup,
Elena
Da... si eu stiam ca se construieste dar numai in 2010 va fi gata .Eu fac nunta la stil in 2010 dar despre meniu nu pot sa ti spun un pret de pe acum deoarece nici un restaurant nu iti spune care va fi pretul pentru anul 2010, deoarece pana atunci preturile urca sau scad la alimente, eventual sa te informezi la ce pret este un meniul din anul acesta si sa faci o comparatie cu alte restaurante . Eu una zic ca cel mai bine ar fi sa mergi si sa vorbesti cu patronul de la stil ca iti explica mult mai multe si iti spune si in ce stadiu sunt cu lucrarile pentru aceea sala de 300 de pers.;;)

Arina3891
07.05.2009, 08:11:27

va pup,
Elena
Mie mi s-a spus anul trecut in ianuarie cand am mers sa inchiriez sala pt nunta ca pe cand va fi nunta noastra va fi gata sala de 300+ locuri (adica in iulie anul acesta) si ca daca avem peste 250 de invitati vom putea sa tinem nunta acolo. Dar se pare ca inca nici nu s-a inceput lucrul la sala respectiva, asa ca nu va bazati prea mult pe asta.

deliapop
07.05.2009, 13:50:13

va pup,
Elena

Buna,

Chiar ieri am fost la Stil, vor construi o 2 sali noi, dar doar una va fi gata pentru prima parte a anului 2010, de 150 pers, mie asa mi-au spus. Meniul variaza intre 150-170 ron, mi-a spus ca e valabil si pentru anul viitor. Au deja rezervari pentru mai in sala noua.
Cred ca cele 2 sali se vor uni si atunci atunci va avea capacitate de 300 de pers, dar nu am intrebat despre asta, avand in vedere ca pentru mine e ok sala de 150.

Arina3891
08.05.2009, 11:33:01
Buna,
Meniul variaza intre 150-170 ron, mi-a spus ca e valabil si pentru anul viitor.
Eu zic sa nu te bazezi nici pe asta prea mult. Ei nu au de unde sa stie (si tu nici atat) cum vor varia preturile la mancare si bautura anul viitor. Asa ni s-a spus si noua anul trecut ca meniurile costa 80-120 lei si ca vor fi asemanatoare si anul acesta. Si uite ca nu e asa... au crescut aproape la dublu.

emi9mar1
18.05.2009, 09:00:19
>:D< buna fetelor ,va scriu aici sa va spun parerea mea despre acest restaurant .ieri am fost la nunta la stil si a fost super ,servirea ireprosabila ,mancarea super ,organizarea ,foarte frumos ,deci nam cuvinte care veti face aici nunta va asigur ca totul este super ,ospatarii vb frumos tot timpul sunt cu ochi`pe paharele invitatiilor ,sa nu ramana goale ,e super,>:D<

ralux
19.05.2009, 17:32:36
Fetelor, sambata am avut nunta la Stil.Emi are dreptate, ireprosabil totul! Noi nu am avut deloc probleme. In plus, mancarea este f f buna si multa. Felicitari ptr alegere!:*

camelia
20.05.2009, 21:43:44
Casa de piatra si multa fericire! :)
Poze... deloc!!!, eu una as dorii sa vad cum a fost aranjata sala, ce culoare, etc;))
4 meniuri s-a servit???;;)

lajoskasonia
20.05.2009, 22:47:49
Buna fetelor!L-e doresc CASA DE PIATRA miresicilor care au avut deja nunta,iar celora care urmeaza sa aiba le doresc ca totul sa iasa asa cum au visat ele cea mai frumoasa zi din viata lor!Si eu voi avea nunta la Stil in 2010.Deja am emotii!Am o rugaminte pt.miresicile care au avut nunta anul acesta:va rog din suflet sa intrati un pic in detalii:pret meniu,daca v-a promis ceva si nu s-a tinut de cuvant,ce v-a nemultumit(stim cu totii ca nimic nu este perfect)etc.Va rog,miresicilor!Voi ati ''scapat'',dar ganditi-va si la noi!Astept cu nerabdare povestioarele voastre!Va multumesc anticipat!

ralux
25.05.2009, 10:00:43
Multumesc din suflet pentru urari!:* :* :*
In legatura cu stilul, sincer, singura chestie care nu mi-a placut a fost camera de la hotel pe care ti-o dau gratis in noaptea nuntii. E curata nu se pune problema, dar e la fel ca celelalte si in plus, in baie nu era geam ca e pe interior (are o mica aerisire care nu aeriseste bine). Eu mi-am tinut in camera copilul si tot statea lume cu el, normal, si a fost cineva la baie si cateva ore nu a iesit mirosul...scuze no dar asa a fost. In rest, din punct de vedere al restaurantului nu am nimic sa reprosez. Pana si mancarea ce nu s-a consumat, platouri tot tot tot ni s-a pus la pachet acasa. Chelnerii sunt non stop la dispozitia invitatilor, scrumierele se schimba des la mese, totul a fost ireprosabil. Eu daca mi-as mai face o data nunta, tot acolo as face-o;)) da bine ca nu mai e cazul ca au fost emotii mari. Spor la pregatiri sonia!

lajoskasonia
25.05.2009, 17:13:29
Ralux,iti multumesc din suflet ca ti-ai facut timp sa-mi raspunzi!Nu vreau sa par nesuferita,dar mai am o rugaminte.Cand ai timp,te rog sa-mi mai scrii doua vorbe despre pretul meniului si despre taxa pt. personal.(Sunt atat de pisaloaga,incat nici nu te las sa te pregatesti pt. botez.Scuze!)Iti multumesc!Iti doresc numai bine!Astept cu nerabdare raspunsul tau!

paula22
02.06.2009, 21:45:16
Hello, hello! Eu sunt foarte noua pe acest forum, insa m-am gandit sa las un mesaj legat de restaurantul "Stil" din Cluj-Napoca. Din fericire, am vazut ca si voi sunteti foarte incantate de tot ce se face acolo.

Noi am avut nunta duminica, 31.05.2009 si am fost mai mult decat incantati... servicii ireprosabile - seriozitate, bun simt, implicare. =D> Cu siguranta este un loc in care merita sa sarbatoresti cu cei dragi,asa ca il recomandam nu numai celor care sunt din Cluj, ci si celor care doresc sa aiba parte de o nunta deosebita in acest frumos oras.

Noi, sigur ajungem si la botez la Stil... ;))

Bafta tuturor cu toate cele! <:-P
Pau

dydo
03.06.2009, 11:01:33
Nu stiu daca s-a vorbit despre asta, dar ma "streseaza" o problema.

Majoritatea prietenilor au zis ca ei au avut o pers care sa supravegheze bauturile alcoolice. Voi la Stil ati avut cumva incidente neplacute in aceasta privinta, ce ziceti e nevoie de cineva care sa se ocupe de supraveghere, sau sunt cinsiti chelnerii ?
Cum ati procedat cu "organizarea" in ce priveste bautura ?

ralux
03.06.2009, 17:02:52
Nu stiu daca s-a vorbit despre asta, dar ma "streseaza" o problema.

Majoritatea prietenilor au zis ca ei au avut o pers care sa supravegheze bauturile alcoolice. Voi la Stil ati avut cumva incidente neplacute in aceasta privinta, ce ziceti e nevoie de cineva care sa se ocupe de supraveghere, sau sunt cinsiti chelnerii ?
Cum ati procedat cu "organizarea" in ce priveste bautura ?
Noi nu am avut om care sa supravegheze bautura dar nici probleme nu am avut. La final ni s-au adus toate sticlele ce au ramas, chiar si cele care mai aveau doar pe fund ceva. Plus mancarea la pachet, tot tot. Nu am avut nici un fel de neplacere din punctul asta de vedere.>:D<

grasuna52
12.06.2009, 01:09:04
>:D< buna fetelor eu am avut nunta la hotel stil in 6 iun 2009 si m-am gandit sa va spun cum a fost poate va foloseste la ceva.
sa stiti ca tot ce se spune rau de ei nu este adevarat^:)^ pt noi totul a fost de vis.e adevarat ca nunta am avut-o in sala mica a hotelului dar pot sa spun cu mana pe inima ca a fost super;)) domnii de acolo ne-au oferit tot ce ne-au promis fara nici o problema,servirea impecabila si la sfarsit cand am patit a iesit chiar mai ieftin decat ne-am fi asteptat.pe langa ca invitatii nostri s-au distrat tot timpul au fost si f f f multumiti de mancare si de servire.nici cel mai pretentios nu a avut nimic de comentat pt k totul a fost impecabil.ce mai a fost mai mult decat ne asteptam!oricum cand o sa am si poze o sa vi le postez poate vreti sa le vedeti.va doresc si voua o nunta minunata ca a noastra si doamne da sa fie totul bine!eu va pup si va doresc numai bine>:D<

Arina3891
26.06.2009, 14:48:03
Buna,miresicilor!Nu mai scrie nimeni nimic despre Stil?Fetelor,pe cine recomandati pt. poze si filmat?Ralux,iti multumesc frumos pt.mesaje!Ati auzit de sotii Jambor(poze)?
Noi mergem marti la Stil sa decidem meniul pt nunta si sa mai discutam probleme organizatorice. Dupa aceea o sa mai scriu pareri.

dydo
13.07.2009, 00:15:51
Dragi miresici,

eu sambata asta, 11 iulie :), am avut nunta la stil. Am numai cuvinte de lauda despre servire, organizare aranjare a salii si colaborare cu ei. Totul a iesit perfect :).
Servirea a fost impecabila. Noi am mers pe mana lor cu aranjarea salii, si nu regret, ca mi-a placut cum a iesit. Aranjamentele de pe masa mirilor ni le-a facut altcineva.
Despre corectitudine, am numai cuvinte de lauda. Pentru meniuri ne-a calculat totul foarte corect, ce sa mai zic, am fost foarte multumiti :).

celor care ati facut alegerea pentru Stil va zic sa nu va faceti griji.

daca aveti intrebari, va stau la dispozitie ( dupa ce ma intorc din saptamana de miere ).

Pupici si spor la pregatiri :).

ana_mihai15
14.07.2009, 16:05:44
Ce bucuroasa sunt ca aud numai lucruri bune despre acest restaurant.Poti sa imi spui cat te-a costat meniul, aranjatul si ceva poze daca ai.Si sa aveti casa de piatra si fericire!!!!!

Fionela
15.07.2009, 11:03:26
Dragi miresici,

eu sambata asta, 11 iulie :), am avut nunta la stil. Am numai cuvinte de lauda despre servire, organizare aranjare a salii si colaborare cu ei. Totul a iesit perfect :).
Servirea a fost impecabila. Noi am mers pe mana lor cu aranjarea salii, si nu regret, ca mi-a placut cum a iesit. Aranjamentele de pe masa mirilor ni le-a facut altcineva.
Despre corectitudine, am numai cuvinte de lauda. Pentru meniuri ne-a calculat totul foarte corect, ce sa mai zic, am fost foarte multumiti :).

celor care ati facut alegerea pentru Stil va zic sa nu va faceti griji.

daca aveti intrebari, va stau la dispozitie ( dupa ce ma intorc din saptamana de miere ).

Pupici si spor la pregatiri :).
Multa fericire va doresc si o saptamana de miere de neuitat!
Am fost anul acesta la vreo 3 nunti la stil si am si eu doar cuvinte de lauda, deci si nuntasii obisnuiti sunt f multumiti, mancare f buna, chelneri atenti, aer conditionat care si functioneaza, sala eleganta............verisoara mea isi cauta sala si am incurajat-o sa aleaga aceast restaurant.
Felicitari tuturor miresicilor pentru alegere!

alinutza1981
15.07.2009, 16:48:26
Sunt si cautati cei de la Stil, asa ca urmatoarea sambata disponibila era pe 25 septembrie 2010, in rest toate sambetele pline + duminicile; noi de-abia am reusit pt 11 iulie 2010.
Sper sa nu ma dezamageasca, nu am fost la nici o nunta acolo...dar dupa ce am citit si parerile voastre sa zicem ca m-am mai linistit.

lajoskasonia
16.07.2009, 17:30:16
Buna,fetelor!Am o mare rugaminte la miresicile2010!Eu fac nunta in 28 august2010.Este o data foarte frumoasa,dar a intervenit o problema.Am vorbit cu fotografii(PE CARE DE FOARTE MULTA VREME NI-I DORIM),dar nu sunt disponibili in 28 aug.De aceea le rog din suflet pe fetele care si-au rezervat nunta in iulie,august sau sept.la Stil si nu tin neaparat la acea data sa ma anunte.Poate vrea cineva sa facem schimb de date si sa-mi indeplinesc visul.Poate v-i se pare o nebunie,dar chiar IMI DORESC ACEI FOTOGRAFI!!!!!!!!Daca cineva poate sa-mi faca aceasta imensa favoare, o rog sa ma anunte cat mai repede.Va multumesc din suflet!

deliapop
16.07.2009, 18:52:12
Sunt si cautati cei de la Stil, asa ca urmatoarea sambata disponibila era pe 25 septembrie 2010, in rest toate sambetele pline + duminicile; noi de-abia am reusit pt 11 iulie 2010.
Sper sa nu ma dezamageasca, nu am fost la nici o nunta acolo...dar dupa ce am citit si parerile voastre sa zicem ca m-am mai linistit.

Buna,

Te referi la sala mare? Eu am rezervare la sala mica, care va fi gata in mai 2010. Cand am rezervat eu, adica acum o luna cred, era singura sambata ocupata din iunie, mai era ceva ocupat in iulie.
Ne-au asigurat ca o vor termina si va fi la fel de frumoasa ca cea mare.
Spor la pregatiri
Delia

Buna,fetelor!Am o mare rugaminte la miresicile2010!Eu fac nunta in 28 august2010.Este o data foarte frumoasa,dar a intervenit o problema.Am vorbit cu fotografii(PE CARE DE FOARTE MULTA VREME NI-I DORIM),dar nu sunt disponibili in 28 aug.De aceea le rog din suflet pe fetele care si-au rezervat nunta in iulie,august sau sept.la Stil si nu tin neaparat la acea data sa ma anunte.Poate vrea cineva sa facem schimb de date si sa-mi indeplinesc visul.Poate v-i se pare o nebunie,dar chiar IMI DORESC ACEI FOTOGRAFI!!!!!!!!Daca cineva poate sa-mi faca aceasta imensa favoare, o rog sa ma anunte cat mai repede.Va multumesc din suflet!

Hello,

Sa inteleg ca asa solicitati sunt unii fotografi/cameramani?
Eu nici nu m-am interesat inca de partea asta. Se pare ca ar trebui /:)
Delia

lajoskasonia
16.07.2009, 22:05:52
Delia,am vazut ca ti-ai rezervat in 5 iunie.Stii ca este post?Sa nu ai probleme cu unii invitati:sa nu vina la nunta,sa nu danseze,sa manance de post....Stii cum sunt oamenii...

Arina,nu ne mai scrii nimic de "negocieri"?

Pt.Camelia)[](Afina si Zoli).Sunt sot si sotie.

Cami,imi pare rau,dar nu pot sa-ti scriu adresa de mail("fac publicitate").Trimite-mi pe privat nr. tau de tel. si vb.

camelia
16.07.2009, 22:08:50
eu am rezervat in 11 septembrie 2010 si mi ar fi placut in 28 august , dar din pacate face o prietena foarte buna in aceea data si chiar nu pot , tare, tare mi ar fi placut in august, dar nu mai era liber poate ai bafta cu altcineva. Daca se poate ne trimiti si noua cateva poze facute de acel fotograf deoarece eu una nu stiu pe nimeni si cred ca e foarte bun din moment ce ii asa de cautat;;) sau o adresa de mail, etc

Am si eu o rugaminte pentru fetele care au facut nunta la stil ( vrem mai multe detalii:"> ;;) ) binenteles daca se poate. Nu stiti exista la restaurtant o casuta cu bani care ne -o imprumuta, deoarece eu chiar nu mi mai amintesc ce ne a zis

am vazut acum cateva poze facute de ei la o nunta , sunt frumoase dar tocmai am primit inca o firma si voi face o comparatie:-B
(o sa te sun eu):*

lajoskasonia
17.07.2009, 19:45:27
Fetelor,chiar nimeni nu poate sa schimbe data nuntii cu 28 august?

deliapop
17.07.2009, 23:26:50
Delia,am vazut ca ti-ai rezervat in 5 iunie.Stii ca este post?Sa nu ai probleme cu unii invitati:sa nu vina la nunta,sa nu danseze,sa manance de post....Stii cum sunt oamenii...

Da, stiu de post, mi-au zis si de la hotel. Dar e ok, sper sa nu fie probleme, cine vrea sa fie alaturi de mine va fi chiar daca e post. Mersi de sfat oricum. Spor la pregatiri.

Goldmoon,iti multumesc frumos pt. sfat.M-am gandit si eu la asta,dar am zis ca cine stie,poate cineva va fi dispus sa ma ajute.In fond si la urma urmei nu am cerut luna de pe cer.Sincer ,nu cred ca nu exista nici o mireasa care m-ar putea ajuta,dar.......asta este.Oricum, nu m-am asteptat sa ma inteleaga si sa ma ajute cineva,dar nu m-a costat nimic ca am incercat si m-am convins inca o data ca...In fine,nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Miresicilor,daca va pot ajuta cu ceva,nu ezitati sa-mi spuneti.Spor la pregatiri!

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa vorbesti la hotel, ei sigur au solicitari si poate te pot ajuta sa schimbi data. Pentru mine ar fi cam tarziu sfarsit de august. Si asa, mi se pare o vesnicie pana in iunie :) Succes!

Arina3891
21.07.2009, 10:32:01
Fetelor, imi pare foarte rau ca n-am mai avut timp sa va scriu inainte sau imediat dupa nunta, dar a fost nebunie in ultima saptamana si apoi dupa nunta am plecat imediat in luna de miere.
Despre Stil, ce sa zic... numai cuvinte de lauda. In primul rand ca nu a mai trebuit sa platim taxa pt vin... cei 700 lei pt ca am adus vinul de afara. Decorarea salii am facut-o cu alta firma pt ca ei nu aveau culoarea care mi-o doream: maro si intr-un fel a fost mai bine. In sensul ca a trebuit sa dam personalului 10% din suma finala, iar daca aceasta suma ar fi inclus si decoratiunile, ar fi fost mai mare. Dar au fost foarte intelegatori... au colaborat bine cu firma de decoratiuni si i-au lasat sa decoreze sala inca de joi (nunta fiind sambata). De asemea mi-a placut ca nu ne-au taxat a 2-a camera pe care o rezervasem in caz ca li se face bunicilor rau sau ceva si pe care nu am folosit-o deloc.
In legatura cu meniul, o sa vi-l scriu detaliat ca sa va faceti o idee:

Aperitiv:
rosie cu vinete 20/30g 4 lei
minisnitel pui umplut 70g 8 lei
pasta de branza pe ardei 20/30g 4,5 lei
ciuperci cu branza burduf 2buc x 20/30g 8 lei
rulou sunca cu hrean 25g 2,5 lei
dobos sunca+cascaval 50g 5,5 lei
chiftelute 2buc 2 lei
floare din salam sibiu pe kiwi 30/10g 4,5 lei
rulada de pui 25g 2,75 lei
rulada de porc 25g 4 lei
jambon afumat 25g 2 lei
masline 30g 2 lei

Aperitiv cald
file de salau cu sos tartar si lamaie =P~ 150/30g 29 lei
morcovi frantuzesti 75g 3,5 lei

Friptura
Piept de pui Primavera 100 g
Cotlet de porc Primavera 100 g 30 lei
Cartofi cu smantana 200 g 5 lei
Salata de varza cu rosii 200 g 5,5 lei

Gustare (75%)
Sarmale cu keiser si smantana 15 lei
Paine 2 lei

Total bucatarie: 139,75 lei

BAR (cat se consuma):

Cafea 2x4,5 lei=9 lei
Apa plata (24 sticle 2 l) 0,77 lei/pers
Apa minerala (103 sticle 1,5 l) 3,02 lei/pers
Suc Coca-Cola (51 sticle 2 l)
Suc Cappy (34 sticle 2 l) 1 l suc/pers = 4,5 lei

Bere Ursus 170 sticle 5 lei/pers
Bere Stella fara alcool 40 sticle
Bere Tuborg 130 sticle 6 lei/pers

Total meniu 168,04 lei/pers

Acesta a fost meniul calculat de ei. In final ne-a iesit la 166 lei/pers pt ca nu s-au consumat toate bauturile de la bar. Am avut 171 meniuri comandate si ne-au venit 163 invitati.

Ce nu mi-a placut la Stil:
-in loc de Pepsi mi-au pus Coca-Cola desi precizasem clar ca Pepsi imi trebuie.
-ca au trantit sticlele de vin in frigider si le-au stricat toate etichetele (desi ma chinuisem cu cateva zile inainte sa le fac si sa le lipesc pe sticle:-L)-> tot vinul pe care l-am dat a fost imbuteliat desi a fost de casa
-ca au luat din vin fara sa ceara (ca le dadeam cu cea mai mare placere daca cereau ca era destul)

La ce sa aveti grija cand faceti meniul: sa nu lasati dupa ei (adica dupa meniurile propuse de ei) pt ca iesiti mult mai scump si intr-un meniu din acela sunt produse si gustoase si mai putin gustoase. Eu de exemplu am vrut 2 ciuperci in loc de 1 la aperitiv pt ca stiam cat de bune sunt si in schimb nu am vrut sunca umpluta cu morcovi. Astfel am luat fiecare produs in parte si l-am pus in aperitiv. De asemenea, la friptura au incercat sa-mi impuna Muschiulet Andra pe care-l mancasem la toate evenimentele la care am fost la Stil (banchet, nunti) si le-am zis ca m-am saturat de el si vreau altceva. Pana la urma am gasit o solutie chiar mai ieftina si foarte gustoasa.

deliapop
21.07.2009, 13:11:44
Fetelor, imi pare foarte rau ca n-am mai avut timp sa va scriu inainte sau imediat dupa nunta, dar a fost nebunie in ultima saptamana si apoi dupa nunta am plecat imediat in luna de miere.
Despre Stil, ce sa zic... numai cuvinte de lauda. In primul rand ca nu a mai trebuit sa platim taxa pt vin... cei 700 lei pt ca am adus vinul de afara. Decorarea salii am facut-o cu alta firma pt ca ei nu aveau culoarea care mi-o doream: maro si intr-un fel a fost mai bine. In sensul ca a trebuit sa dam personalului 10% din suma finala, iar daca aceasta suma ar fi inclus si decoratiunile, ar fi fost mai mare. Dar au fost foarte intelegatori... au colaborat bine cu firma de decoratiuni si i-au lasat sa decoreze sala inca de joi (nunta fiind sambata). De asemea mi-a placut ca nu ne-au taxat a 2-a camera pe care o rezervasem in caz ca li se face bunicilor rau sau ceva si pe care nu am folosit-o deloc.
In legatura cu meniul, o sa vi-l scriu detaliat ca sa va faceti o idee:

Aperitiv:
rosie cu vinete 20/30g 4 lei
minisnitel pui umplut 70g 8 lei
pasta de branza pe ardei 20/30g 4,5 lei
ciuperci cu branza burduf 2buc x 20/30g 8 lei
rulou sunca cu hrean 25g 2,5 lei
dobos sunca+cascaval 50g 5,5 lei
chiftelute 2buc 2 lei
floare din salam sibiu pe kiwi 30/10g 4,5 lei
rulada de pui 25g 2,75 lei
rulada de porc 25g 4 lei
jambon afumat 25g 2 lei
masline 30g 2 lei

Aperitiv cald
file de salau cu sos tartar si lamaie =P~ 150/30g 29 lei
morcovi frantuzesti 75g 3,5 lei

Friptura
Piept de pui Primavera 100 g
Cotlet de porc Primavera 100 g 30 lei
Cartofi cu smantana 200 g 5 lei
Salata de varza cu rosii 200 g 5,5 lei

Gustare (75%)
Sarmale cu keiser si smantana 15 lei
Paine 2 lei

Total bucatarie: 139,75 lei

BAR (cat se consuma):

Cafea 2x4,5 lei=9 lei
Apa plata (24 sticle 2 l) 0,77 lei/pers
Apa minerala (103 sticle 1,5 l) 3,02 lei/pers
Suc Coca-Cola (51 sticle 2 l)
Suc Cappy (34 sticle 2 l) 1 l suc/pers = 4,5 lei

Bere Ursus 170 sticle 5 lei/pers
Bere Stella fara alcool 40 sticle
Bere Tuborg 130 sticle 6 lei/pers

Total meniu 168,04 lei/pers

Acesta a fost meniul calculat de ei. In final ne-a iesit la 166 lei/pers pt ca nu s-au consumat toate bauturile de la bar. Am avut 171 meniuri comandate si ne-au venit 163 invitati.

Ce nu mi-a placut la Stil:
-in loc de Pepsi mi-au pus Coca-Cola desi precizasem clar ca Pepsi imi trebuie.
-ca au trantit sticlele de vin in frigider si le-au stricat toate etichetele (desi ma chinuisem cu cateva zile inainte sa le fac si sa le lipesc pe sticle:-L)-> tot vinul pe care l-am dat a fost imbuteliat desi a fost de casa
-ca au luat din vin fara sa ceara (ca le dadeam cu cea mai mare placere daca cereau ca era destul)

La ce sa aveti grija cand faceti meniul: sa nu lasati dupa ei (adica dupa meniurile propuse de ei) pt ca iesiti mult mai scump si intr-un meniu din acela sunt produse si gustoase si mai putin gustoase. Eu de exemplu am vrut 2 ciuperci in loc de 1 la aperitiv pt ca stiam cat de bune sunt si in schimb nu am vrut sunca umpluta cu morcovi. Astfel am luat fiecare produs in parte si l-am pus in aperitiv. De asemenea, la friptura au incercat sa-mi impuna Muschiulet Andra pe care-l mancasem la toate evenimentele la care am fost la Stil (banchet, nunti) si le-am zis ca m-am saturat de el si vreau altceva. Pana la urma am gasit o solutie chiar mai ieftina si foarte gustoasa.

Multumim de informatii. Foarte bune observatiile si utile. Casa de piatra si multa fericire!
Poti sa imi trimiti niste poze cu aranjarea salii ca si eu vreau pe maro. mersi. Delia

Arina3891
21.07.2009, 13:40:03
Multumim de informatii. Foarte bune observatiile si utile. Casa de piatra si multa fericire!
Poti sa imi trimiti niste poze cu aranjarea salii ca si eu vreau pe maro. mersi. Delia
O sa pun si mai multe poze de la nunta de indata ce mi se repara calculatorul ca momentan nu pot uploada poze:-<

lajoskasonia
21.07.2009, 23:46:04
Buna,Teo!Sincer,nu mi se pare deloc aiurea sa-ti modifici data nuntii pt. poze.Dupa parerea mea depinde foarte mult pe ce pui accentul.Pt. mine sunt foarte importante pozele si filmarea pt. ca sunt singurele lucruri cu care ramai dupa nunta.Consider ca merita sa investesti in poze si sa-ti alegi ce este mai bun pe piata.Banii se duc,dar amintirile raman.Nu sunt genul,care "angajeaza"fotografi doar pt. ca asa cere traditia.Pt. mine inseamna ceva mai mult.Este adevarat ca mai sunt si alti fotografi,dar crede-ma ca putini dintr-e ei sunt profesionisti.Crede-ma ca ma pricep si stiu ce vorbesc.Repet,depinde ce este important pt. fiecare(de ex. o colega de serviciu in ziua nuntii si-a dat seama ca a uitat de capitolul"poze".)

Casa de piatra,Arina!Iti multumim foarte frumos pt.tot ceea ce ai scris.Putine mirese isi mai aduc aminte de viitoarele mirese,care tanjesc dupa orice detaliu legat de sala.Astept cu nerabdare pozele!Te pup!PA!

camelia
22.07.2009, 10:34:39
Casa de piatra,Arina!Iti multumim foarte frumos pt.tot ceea ce ai scris.Putine mirese isi mai aduc aminte de viitoarele mirese,care tanjesc dupa orice detaliu legat de sala.Astept cu nerabdare pozele!Te pup!PA!

Intradevar este scump ......:suuuper: ....dar odata esti mireasa. Si sala ii foarte frumoasa, eu am vazut- o nearanjata si mi a placut, dar aranjata ....

Arina3891
22.07.2009, 13:12:01
Firma de aranjamente cat te -a costat? ca am vazut ca masa mirilor ii simpla dar cu stil (asa vreau si eu ;)) )
Aranjarea salii cu huse pe scaune+esarfe (180 scaune), fete de masa (18 mese), 4 stalpi pt flori (2 la usa + 2 in spatele mesei mirilor), masa mirilor si 1 chevalet pt numele invitatilor la intrare m-a costat 1650 lei, iar florile care au inclus totul: buchetul miresei (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3807&page=43) buchetele naselor, 4 bratari cu flori pt domnisoarele de onoare, cocarde in piept la familia apropiata si cavalerii de onoare, flori pe masini (2 buchete mari pe masina mirilor si a nasilor + flori la oglinzi la 10 masini), lumanari decorate cu flori, buchetele de pe stalpii ornamentali, buchetele de pe mese si de pe masa mirilor... sper ca n-am uitat nimic ;;) au fost 2800 lei.

dydo
29.07.2009, 12:36:45
Salutare,

m-am intors si eu din "luna de miere" :) si am ragaz sa mai scriu impresii despre nunta, ca imi aduc aminte cu foarte mare placere.

A intrebat cineva despre casuta de bani, da eu ei un cos unde poti sa pui banii.

Noi de exemplu, ne-am facut o inimioara foarte draguta, dar am uitat sa o ducem la sala. Si , ce sa vedeti, cand sa plece lumea, ne-am dat seama ca nu avem in ce pune banii :)). Noroc cu cei de la Stil ca aveau cosuletul acela pregatit.

In rest, eu nu am observatii negative :).

Dupa cum s-a scris, la meniu sa fiti atente, ca noi nu am mers pe meniul propus de ei, in primul rand la aperitiv. Noi am luat toata lista cu ce se poate pune la aperitiv, si din lista aceea am ales ce ne place noua, fie mie fie sotului, si asa am ajuns sa facem un aperitiv destul de bogat.

In rest nu am avut probleme. Daca mai aveti orice alte intrebari, eu va stau la dispozitie :).

Pupici si spor la pregatiri.

Pozele neoficiale, de la nunta: http://picasaweb.google.com/raluca.borca/NuntaNoastra11Iulie2009PozeDeLaPrieteni#

Arina3891
29.07.2009, 14:36:49
Pentru ca v-am promis cateva poze cu husele si cu aranjarea salii:

Arina3891
26.08.2009, 11:58:49
Am fost ieri pana la Stil cu o prietena care va avea nunta la anul si am vazut ca se construieste sala noua (urmau sa toarne placa de sus). Ni s-a zis ca va avea in jur de 150-160 locuri, bucatarie si bai separate si va fi zugravita in culori calde, asemanatoare salii actuale. Cica va fi gata pana in mai 2010 cand sunt si primele nunti programate acolo. Am observat ca in sala mare (cea de acum) nu mai au sambete libere pe 2010 decat pana in martie sau din octombrie incolo, dar mai erau vreo 2 duminici libere vara, iar in sala care se construieste acum erau ocupate doar sambetele din mai si mai erau rezervate vreo 7-8 date.

lajoskasonia
26.08.2009, 23:01:23
Am fost ieri pana la Stil cu o prietena care va avea nunta la anul si am vazut ca se construieste sala noua (urmau sa toarne placa de sus). Ni s-a zis ca va avea in jur de 150-160 locuri, bucatarie si bai separate si va fi zugravita in culori calde, asemanatoare salii actuale. Cica va fi gata pana in mai 2010 cand sunt si primele nunti programate acolo. Am observat ca in sala mare (cea de acum) nu mai au sambete libere pe 2010 decat pana in martie sau din octombrie incolo, dar mai erau vreo 2 duminici libere vara, iar in sala care se construieste acum erau ocupate doar sambetele din mai si mai erau rezervate vreo 7-8 date.
Arina,iti multumim pt. informatie.De curand am aflat si eu vestea si sincer mi-e cam "frica"sa nu fie probleme la servire si la bucatarie.Bineinteles ca fiecare sala o sa aiba ospatarii si bucatarii lui,dar oricum...ma gandesc ca o parte din ospatarii cei mai buni o sa mearga dincolo,etc.Nu stiu ce sa zic...poate ma insel,dar asa a fost si la Napoca:dupa ce au construit si celelalte sali am inteles ca s-a cam "stricat" treaba in ceea ce priveste mancarea si servirea(este adevarat ca au o singura bucatarie,dar nu stiu ce sa zic).In cazul acesta sper sa nu se adevereasca zicala:"De ce ti-e frica de aia nu scapi".Sper din suflet sa nu am dreptate...Voi ce parere aveti?A...,si sa nu uit:eu am auzit ca vor mai construi 2 sali,nu una.Voi ce stiti?

camelia
03.09.2009, 11:27:36
si eu zic la fel vor fi mai multe persoane si in bucatarie si chelneri, si oricum am inteles ca acum la stil servirea este de nota 10, sper sa ramana tot asa

alexalia
03.09.2009, 13:23:44
si eu zic la fel vor fi mai multe persoane si in bucatarie si chelneri, si oricum am inteles ca acum la stil servirea este de nota 10, sper sa ramana tot asa

eu zic sa stai linistita. Am fost la mai multe evenimente acolo (nunti, banchete) si intotdeauna a fost de nota 10. Plus ca poti iesi afara din resturant si privelistea e super!!! Asta e ceva ce lipseste multor altor locatii de nunti din Cluj. Si in plus cam toate restaurantele care se respecta ofera servicii calumea in ziua de azi. Sunt sigura ca standardele de acuma nu vor scadea ci eventual vor creste.

camelia
03.09.2009, 18:25:27
eu zic sa stai linistita. Am fost la mai multe evenimente acolo (nunti, banchete) si intotdeauna a fost de nota 10. Plus ca poti iesi afara din resturant si privelistea e super!!! Asta e ceva ce lipseste multor altor locatii de nunti din Cluj. Si in plus cam toate restaurantele care se respecta ofera servicii calumea in ziua de azi. Sunt sigura ca standardele de acuma nu vor scadea ci eventual vor creste.
Multumesc de incurajari, sper sa fie asa cum zici tu. Cand am fost sa mi rezerv sala patroana zicea ca ii posibil ca pana la anul sa mai aiba cateva culori pentru sala, si vreau sa va intreb ca voi ati auzit sa aiba ceva nou?

Arina3891
07.09.2009, 12:48:29
Multumesc de incurajari, sper sa fie asa cum zici tu. Cand am fost sa mi rezerv sala patroana zicea ca ii posibil ca pana la anul sa mai aiba cateva culori pentru sala, si vreau sa va intreb ca voi ati auzit sa aiba ceva nou?
Mie mi-au zis dupa nunta cand m-a intrebat de ce nu am aranjat sala cu ei si le-am zis ca nu aveau huse maro, ca puteau face rost de huse in orice culoare vroiam...

Amidelux
13.10.2009, 16:48:07
si noi am facut nunta la stil si a fost cea mai frumoasa sala 2009 declarata de domnul CISTELECAN si totul a fost perfect in special servirea si mincarea foarte foarte buna numai cuvinte de lauda despre stil .am sa atasez poze cind le primesc.aveti incredere in acest hotel si in tot personalul.

camelia
19.10.2009, 15:08:09
si noi am facut nunta la stil si a fost cea mai frumoasa sala 2009 declarata de domnul CISTELECAN si totul a fost perfect in special servirea si mincarea foarte foarte buna numai cuvinte de lauda despre stil .am sa atasez poze cind le primesc.aveti incredere in acest hotel si in tot personalul.
dar cu cei de la restaurant ti ai aranjat sala si ce culoare?

Amidelux
19.10.2009, 20:18:20
Buna,
Sala am avut o pe culoarea mov si deoarece cei de la restaurant nu aveau aceasta culoare pe stoc, am apelat la o firma. Am sa atasez poze cat de curand.

andra26
19.10.2009, 20:47:10
In septembrie am participat la nunta unor prietnei la restaurantul Stil, sala eleganta, servirea ireprosabila, mancarea foarte buna, plus peisajul, pe scurt o alegere buna.

razvanr
20.10.2009, 10:11:54
Buna!
Tocmai am avut nunta la restaurantul Stil si suntem foarte multumiti de cum a iesit. Totul a fost excelent, de la aranjarea salii, pe care au facut-o ei, mancare, servire, organizare, toate nota 10!!! De la Dl. Nelu pleaca totul, a fost foarte deschis la orice am vrut sa facem, si a fost la dispozitia noastra la orice ora, plus participa la toata nunta si supravegheaza totul. Sunt multe detalii de pus la punct, dar puteti comunica si veti primi multe sfaturi de la patroni.
Recomandam cu foarte multa placere acest local!!!
CASA DE PIATRA viitorilor miri!!!

CARMINA si RAZVAN

camelia
21.10.2009, 16:37:18
Oare Domnu Nelu ne lasa sa avem artificii interioare, eu as vrea sa mi pun la deschiderea dansului;)) , voi ati avut?

ioana27m
23.10.2009, 14:33:00
mie mi s-a parut foarte deschis la orice... nu cred ca nu ar fi de acord :) oricum cel mai bine ar fi sa-l intrebi cand mai megeti pe-acolo...
si noi facem la Stil, mie mi-a placut foarte mult sala si am auzit numai lucruri bune despre ei... spor la pregatiri, fete :*

laura2112
25.10.2009, 13:07:19
Oare Domnu Nelu ne lasa sa avem artificii interioare, eu as vrea sa mi pun la deschiderea dansului;)) , voi ati avut?

Poti sa-mi spui te rog ce pret este la meniu pentru anul viitor si ce include el? Multumesc

dydo
26.10.2009, 16:30:03

Eu mi-am aranjat sala cu ei, si a fost pe auriu. Mie mi-a placut foarte mult si am fost super multumita de TOT :). Numai cuvinte de lauda am la adresa lor.

ssilence_u
27.10.2009, 14:44:29
Salutare miresici,

As vrea si eu sa fac nunta la Stil, in sala pe care, zice domnul Cistelecan, va fi terminata pana in aprilie, cand va fi prima nunta acolo.
Cata incredere credeti ca ar trebui sa am ca sala chiar va fi terminata si ca va fi la fel de frumoasa ca cea existenta?

Multumesc!

deliapop
01.11.2009, 22:27:07
Salutare miresici,

As vrea si eu sa fac nunta la Stil, in sala pe care, zice domnul Cistelecan, va fi terminata pana in aprilie, cand va fi prima nunta acolo.
Cata incredere credeti ca ar trebui sa am ca sala chiar va fi terminata si ca va fi la fel de frumoasa ca cea existenta?

Multumesc!

Eu am nunta in 5 iunie 2010 si cand am rezervat eu (in mai) mai erau 3 nunti inaintea mea, eu sincer nu mi-am facut probleme ca nu vor termina sala. Se lucreaza la ea si avand in vedere ca are o reputatie buna holelul nu cred ca isi permite sa se joace cu asa ceva. Din moment ce s-a angajat, o va termina. Stiu cand s-a construit sala mare (2006), colega mea a vrut sa faca nunta acolo si dl Cistelecan nu accepat fiindca nu era sigur ca o va termina. Spor la prergatiri, Delia

dydo
02.11.2009, 10:37:06
De abia astept sa vad si eu sala noua :). Nu stiti ce capacitate va avea ? :P

De abia astept sa vad si eu sala noua :). Nu stiti ce capacitate va avea ? :P
Am uitat sa zic ca niste prieteni vor avea nunta acolo in iulie, si din cate am inteles dl Cistelecan parea foarte sigur ca o va termina. Si in plus, la cati bani fac cu nuntile din sala cealalta cred ca isi vor permite sa o termine :).

Spor la pregatiri viitoarelor miresici.

ssilence_u
02.11.2009, 12:15:13
Multumesc fetelor de raspunsuri :).
Din cate ne-a spus domnul Cistelecan, capacitatea va fi de aprox. 160 de persoane.

ama22
09.11.2009, 15:33:38
salutare.... sunt si eu o miresica de 2010 si am ales ca locatie restaurantul stil
Sunt foarte multumita de locatie si am auzit numai lucruri bune\:D/

salutare..... am fost in ultima luna destul de des pe la stil si pot sa va spun ca lucrarile la noua sala avanseaza pe zi ce trece tot mai mult. domnul de acolo ne-a asigurat ca va fi gata pt ca in aprilie are prima nunta.:*

ssilence_u
09.11.2009, 23:47:32
Salutare,

Vin si eu cu noutati :). Am fost si noi saptamana trecuta la Stil si am dat avansul pentru sala noua, pentru septembrie anul viitor. Cum spunea si Ama (oare voi erati acolo cand am ajuns si noi? intr-o sambata searaaa) lucrarile la sala noua sunt in toi. Am mai putine emotii acum. Abia astept sa o vad gata, in aprilie.

Any news... I'll keep you updated.

Asa cum ne sfatuia o alta miresica, cand am mers sa dam avansul, am mers cu o foaie pe care am scris tot ce am discutat cu domnul Cistelecan (obligatiuni/drepturi :) ). El nu a avut nici o problema sa o semneze si sa o stampileze. De asemenea, am primit factura pentru avansul pe care l-am dat.

ama22
10.11.2009, 11:22:05
salutare.... imi ziceti va rog mult cu cine v-ati amenajat sala... daca stie cineva o firma serioasa.( pt ssilence: cred ca ne-am intalnit intr-o dumineca cand am facut rezervarea sali... voi nu ati dorit pe data de 4 septembrie?)
va pup si o zi frumoasa

ioana27m
10.11.2009, 12:10:39
Asa cum ne sfatuia o alta miresica, cand am mers sa dam avansul, am mers cu o foaie pe care am scris tot ce am discutat cu domnul Cistelecan (obligatiuni/drepturi :) ). El nu a avut nici o problema sa o semneze si sa o stampileze. De asemenea, am primit factura pentru avansul pe care l-am dat.

la noi a scris el in agenda tot ce am discutat si a semnat... e ok si asa, nu? :)

ssilence_u
10.11.2009, 19:59:33
Salutare,

Laura, nu cred ca este nici o problema. Atata timp ca a scris esentialul acolo. Oricum, daca vrei sa fii linistita, ma gandesc ca atunci cand mai treci pe acolo, poti sa mergi si cu o foicica, asa, pentru "double check". :D

Ama, se poate sa te confund. Intr-adevar am fost in week-end, seara candva si era un cuplu care isi rezervasera sala pentru 4 sept si aveau termen de raspuns in 5 nov. :) Poate ei au renuntat. :) Btw, eu vorbesc de sala noua.

Fetelor, cele care v-ati rezervat sala noua, cea mai mica, cati invitati veti avea?

Si o alta problema spinoasa....staroste/foto video/muzica? Ati gasit? :-SSNu credeam ca e asa nebunie.

Spor!

deliapop
12.11.2009, 21:38:47
Buna,

In sala mica noi vom avea aproxmativ 100-120 persoane. Chiar azi am sunat-o pe dna Cistelecan in legatura cu mesele si scaunele. Vor merge pe aceeasi idee din sala mare, adica mese ovale (cred ca mi-a mai spus si cand am rezervat sala, dar cred ca am uitat). Legat se aranjarea salii am vorbit cu cateva firme si toate mi-au spus sa mai atept pana vad cu arata sala, intr-adevar e cam greu asa ca nu stiu cum arata. Stiu doar ca va fi pe crem/bej.
In legatura cu restul (muzica/foto/video) inca nu am rezolvat, dar sper sa rezolv luna aceasta.
Spor la pregatiri si ne auzim.

Delia

Salutare,

Laura, nu cred ca este nici o problema. Atata timp ca a scris esentialul acolo. Oricum, daca vrei sa fii linistita, ma gandesc ca atunci cand mai treci pe acolo, poti sa mergi si cu o foicica, asa, pentru "double check". :D

Ama, se poate sa te confund. Intr-adevar am fost in week-end, seara candva si era un cuplu care isi rezervasera sala pentru 4 sept si aveau termen de raspuns in 5 nov. :) Poate ei au renuntat. :) Btw, eu vorbesc de sala noua.

Fetelor, cele care v-ati rezervat sala noua, cea mai mica, cati invitati veti avea?

Si o alta problema spinoasa....staroste/foto video/muzica? Ati gasit? :-SSNu credeam ca e asa nebunie.

Spor!

ersos
21.11.2009, 17:52:09
O sa pun si mai multe poze de la nunta de indata ce mi se repara calculatorul ca momentan nu pot uploada poze:-<

si eu sunt o miresica din 2010 cu nunta la stil.

poti sa ne trimiti nistre poze ? eu nu am fost la nici o nunta la stil si mai mult momentan locuiesc in bucuresti

am ales restaurantul avand incredere in mesajele voastre si cuvintele de lauda ...

mi-a placut foarte mult sala mai ales ca era proaspat zugravita si arata impecabil

voi la ce culori v-ati gandit pentru aranjatul salii ?

cand am vorbit eu cu dl C. acesta mi-a zis ca daca ales sa imi fac aranjametele cu ei ma costa 10/scaun asta incluzand husele si o vaza ( care nu imi place deloc ) cu 3 floricele

as vrea sa imi aleg si eu o firma cu care sa imi arangez mai ales ca aranjamentele florale mi se par foarte importante

poti sa ne spui cat te-a costat aranjatul salii ? si eventual pe privat firma cu care ai lucrat ?

ssilence_u
22.11.2009, 15:52:38

poti sa ne trimiti nistre poze ? eu nu am fost la nici o nunta la stil si mai mult momentan locuiesc in bucuresti

am ales restaurantul avand incredere in mesajele voastre si cuvintele de lauda ...

mi-a placut foarte mult sala mai ales ca era proaspat zugravita si arata impecabil

cand am vorbit eu cu dl C. acesta mi-a zis ca daca ales sa imi fac aranjametele cu ei ma costa 10/scaun asta incluzand husele si o vaza ( care nu imi place deloc ) cu 3 floricele

as vrea sa imi aleg si eu o firma cu care sa imi arangez mai ales ca aranjamentele florale mi se par foarte importante

poti sa ne spui cat te-a costat aranjatul salii ? si eventual pe privat firma cu care ai lucrat ?

Salut,

Pentru agentii decoratiuni poate ar fi bine sa te uiti si la topicul http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1936 sau http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2142. Vei gasi acolo o gramada de nume si pareri bazate pe experienta fostelor miresici. Eu de aici am aflat foarte multe!

Si, daca nu ai tu niste idei cu privire la cum ai vrea sa arate sala, ai putea astepta pana la targurile de nunti, care vor fi acolo pe la sfarsitul lui ianuarie. Vei avea acolo o gramada de variante. Ar fi bine eventual, desi stiu ca e destul de greu, sa stabiliesti un buget pe care sa-l aloci decoratiunilor/florilor, iar apoi, cand mergi la agentie, sa-ti faca o oferta care s-ar putea incadra in bugetul tau.

Costul total al decoratiunilor/florilor depinde intr-o mare masura si de ceea ce iti alegi/doresti. Bineinteles, unele firme le pot oferi mai scump sau mai ieftin.

Spor la pregatiri!

dydo
23.11.2009, 11:46:18
Parerea mea, ca fosta miresica, e ca nu trebuie investiti foarte multi bani in decoratiuni. Eu am mers pe ceva simplu si elegant. Cred ca e mai important sa fie mancare buna si bautura si muzica buna decat sa fie aranjamente super super pe fiecare masa. De exemplu am fost la nunti ale prietenilor care si-au permis sa aibe orhidee pe fiecare masa sau suporturi cu cate 50 de flori.
Arata foarte bine, dar sa iti si permiti. Cred ca daca ai un buget alocat, mai bine investesti mai mult in calitate la mancare si bautura in foto si video si mai putin la decoratiuni.
Depinde de ce isi doreste fiecare si de buget. Ideea pe care incerc sa o explic este ca o sala poate fi eleganta si cu un buget mai mic pentru huse si cu un aranjament de 3 trandafiri pe fiecare masa de exemplu.

Spor la pregatiri. :)

Arina3891
23.11.2009, 13:51:52

Am scris cu vreo 2 pagini in urma despre aranjarea salii si cat m-a costat, iar poze sunt in mesajele mele de prin iulie daca le cauti. Am vazut ca ai numai 3 mesaje asa ca oricum nu poti primi mesaje private, dar daca rasfoiesti acest subiect de la cap la coada sigur vei gasi ce cauti:-p

ssilence_u
13.12.2009, 20:43:40
Salutare miresici,

Pentru ca am auzit intamplator o reclama la radio pentru Stil (sali de nunti :D) am dat o fuga pana acolo sa vedem ince stadiu este sala noua (din strada numai): majoritatea geamurilor pentru noua cladire sunt puse, acoperisul mi s-a parut aproape a fi gata, iar in curte erau aduse componentele pavajului pentru parcare :D. Deci se misca ...

Cand mai vad si alte miscari...va mai zic...:)

camelia
14.12.2009, 15:02:25
Salutare miresici,

Pentru ca am auzit intamplator o reclama la radio pentru Stil (sali de nunti :D) am dat o fuga pana acolo sa vedem ince stadiu este sala noua (din strada numai): majoritatea geamurilor pentru noua cladire sunt puse, acoperisul mi s-a parut aproape a fi gata, iar in curte erau aduse componentele pavajului pentru parcare :D. Deci se misca ...

pai am un prieten care pune el geamurile termopane, si mi a zis ca au inceput cu geamurile, si ei se misca ff repede deci pana la anu cred ca sunt gata.
De cate persoane este sala noua?

ssilence_u
15.12.2009, 08:38:04
pai am un prieten care pune el geamurile termopane, si mi a zis ca au inceput cu geamurile, si ei se misca ff repede deci pana la anu cred ca sunt gata.
De cate persoane este sala noua?

Salut Camelia :),

Sala este de 150 de persoane, iar in aprilie au programata prima nunta acolo, deci clar trebuie sa fie gata :D

vgabryella
16.12.2009, 09:37:59
Buna miresici. Cat este la restaurant Stil meniul pentru 2010? Ce contine ?Cat ati dat avansul?

your_dora
16.12.2009, 10:46:27
Buna miresici. Cat este la restaurant Stil meniul pentru 2010? Ce contine ?Cat ati dat avansul?

Meniul pe 2010 este intre 150 si cam 185 lei cu apa, suc, bere, cafea incluse. Avansul anul trecut cand am dat noi era de 1500 RON. Spor!

ama22
25.01.2010, 11:43:05
buna fetelor.... sunt si eu o miresica de la stil si as dori sa va intreb daca ati semnat ceva contract cu d-l cinstelecan.(vreau sa merg sa semnez un contract cu dansul numai ca nu am un model, daca a semnat cineva imi dati si mie modelul va rog)
va pup

alinabuzatu
25.01.2010, 12:02:20

ssilence_u
26.01.2010, 09:19:01
buna fetelor.... sunt si eu o miresica de la stil si as dori sa va intreb daca ati semnat ceva contract cu d-l cinstelecan.(vreau sa merg sa semnez un contract cu dansul numai ca nu am un model, daca a semnat cineva imi dati si mie modelul va rog)
va pup

Salut Ama,

Noi am urmat sfatul unei alte miresici de Stil si am scris pe un A4, cu liniuta, tot ceea ce am discutat cu el (ce putem aduce, ce nu putem aduce, comisioane, etc.), l-am rugat pe domnul Cistelecan sa citeasca si apoi sa semneze si sa stampileze. El a facut si o copie xerox si asa noi avem originalul si el o copie. Oricum detaliile le-a scris si la el in agenda.

Deci nu am urmat cu model anume, numa sa treci acolotot ce iti amintesti ca ai discutat cu el ;).

Sper ca ti-am fost de folos!

Spor!

ssilence_u
26.01.2010, 10:08:53

Salut,

Meniul pe anul trecut a fost in jur de 170-180 RON, anul acesta probabil va creste un pic. Cat despre bere, din cate stiu, cel putin pentru fetele care fac la sala mare, trebuie luata de la ei. Apa tot de la ei trebuie luata. Pentru ospatari/bucatari, sper ca nu gresesc, 10% din factura.

dydo
26.01.2010, 10:54:13
Salut,

Meniul pe anul trecut a fost in jur de 170-180 RON, anul acesta probabil va creste un pic. Cat despre bere, din cate stiu, cel putin pentru fetele care fac la sala mare, trebuie luata de la ei. Apa tot de la ei trebuie luata. Pentru ospatari/bucatari, sper ca nu gresesc, 10% din factura.

Pe noi anul trecut meniul ne-a costat cam 150-160 (nu mai stiu exact). Depinde de cata apa se bea, sucuri etc .

Arina3891
26.01.2010, 11:39:23
Eu am scris aici preturile meniului de la nunta noastra din 2009
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2180578#post2180578 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9076&page=12)

ama22
27.01.2010, 12:59:02
salutare fetelor.....
multumesc ssilence_u pentru informatie..... (http://www.miresici.ro/member.php?u=53561) as vrea sa va mai intreb ceva: daca la tortul miresei se pot pune artificii de tort din acelea mici. eu am inteles ca nu ne lasa cu nici un fel de artificii
va pup

Arina3891
27.01.2010, 13:18:00
salutare fetelor.....
multumesc ssilence_u pentru informatie..... (http://www.miresici.ro/member.php?u=53561) as vrea sa va mai intreb ceva: daca la tortul miresei se pot pune artificii de tort din acelea mici. eu am inteles ca nu ne lasa cu nici un fel de artificii
va pup
Eu am avut asa ceva... Din cate stiu eu e pot pune orice fel de artificii pe tort.

dydo
27.01.2010, 15:42:32
salutare fetelor.....
va pup

Eu am avut lumanari la tort, dar nu tin minte sa fi fost vreo restrictie cu privire la artificii.

camelia
06.02.2010, 12:32:42
salutare fetelor.....
va pup
poti sa iti faci linistita, eu am vazut la o miresica ca a avut artificii interioare si artificii de tort.

ersos
21.02.2010, 14:27:48
poti sa iti faci linistita, eu am vazut la o miresica ca a avut artificii interioare si artificii de tort.

si eu cred ca se poate ...si eu imi fac nunta la stil si patronii mi s-au parut foarte de treaba

am si

ersos
21.02.2010, 14:32:47
salutare fetelor.....
va pup

as vrea sa te intreb daca ti-ai ales vreo firma pentru aranjatul salii ?
si eu am nunta la Stil si nu ma pot hotara ...de fapt nici nu stiu ce combinatii de culori sa aleg

tu te-ai gandit la ceva anume ?

camelia
21.02.2010, 16:39:58
si eu am nunta la Stil si nu ma pot hotara ...de fapt nici nu stiu ce combinatii de culori sa aleg

dupa nunta sa ne scrii si noua cum a fost>:D< , ca am vazut ca multe miresici care au avut nunta la stil nici nu au mai intrat sa posteze.
Eu vreau s aimi fac culoarea somon mi se pare ca merge foarte bine (fac in sala mare), Ce culoare va fi sala ce noua?

ralux
23.02.2010, 08:46:57
dupa nunta sa ne scrii si noua cum a fost>:D< , ca am vazut ca multe miresici care au avut nunta la stil nici nu au mai intrat sa posteze.
Eu vreau s aimi fac culoarea somon mi se pare ca merge foarte bine (fac in sala mare), Ce culoare va fi sala ce noua?
Camelia, si noi tot somon am avut la nunta (in sala de acum, nu in cea noua) si a fost super! Spor la pregatiri si incredere! La stil e super ok!:*

erika12
06.03.2010, 22:53:45

eu am avut somon cu crem; iti dau mai multe detalii si poze dar scrie-mi adresa ta de mail pe privat. caci momentan nu resusec sa pun nimic pe site
o seara frumoasa va doresc
pa pa

IONUTA
16.03.2010, 20:12:58
eu am avut somon cu crem; iti dau mai multe detalii si poze dar scrie-mi adresa ta de mail pe privat. caci momentan nu resusec sa pun nimic pe site
o seara frumoasa va doresc
pa pa

saluty, eu am avut nunta la stil in oct 2009 si am facut sala ivory -husele si funditele -maro din organza, si lumea a zis ca a fost ff frumos aranjata sala

Salut,

eu am avut nunta la stil, meniul mi-a iesit la 140 aproximativ, f ieftin la ce buna e mancarea , iar pentru ospatari/bucatari taxa e de 3000 de lei, nu e scump si e o locatie de vis, daca doriti detalii sau ajutor eu va pot ajuta, cunosc un colaborator de-al lor.. :smile:

ssilence_u
06.04.2010, 13:15:07
Salutare miresici,

Salutare fetelor,

Am fost ieri in vizita la Stil :). Sala noua este aproape gata. Din cate am inteles, numai colorile au ramas si apoi schelele se vor da jos. Ce ramane inca de facut este pavajul. Se pare ca in maxim o luna jumate va fi gata si pavajul.

O zi buna!

dydo
19.04.2010, 00:10:12
Salutare,

Nu a inceput sezonul nutilor la stil in sala noua? Aveti vreo veste, cum sunt nuntile acolo, cum e sala ?

deliapop
24.04.2010, 11:38:10
Salutare,

Nu a inceput sezonul nutilor la stil in sala noua? Aveti vreo veste, cum sunt nuntile acolo, cum e sala ?

Azi e prima nunta acolo, voi merge sa vad sala si va anunt.
Delia

ssilence_u
26.04.2010, 10:30:57
Delia

Prima nunta a fost deja in 17. De curiozitate, am fost in 19 sa vad cum arata. Schelele erau inca acolo, iar cel putin exteriorul nu era colorat. Nu am intrat sa vad interiorul, dar clar nu a fost terminata pentru 17 aprilie. :|

Nu stiu daca s-a mai tinut nunta acolo; poate era libera si sala mare. Sper sa termine curand. :-B

Delia, sa ne anunti daca s-a schimbat ceva intre timp.

O zi buna!

dydo
26.04.2010, 23:37:55
Prima nunta a fost deja in 17. De curiozitate, am fost in 19 sa vad cum arata. Schelele erau inca acolo, iar cel putin exteriorul nu era colorat. Nu am intrat sa vad interiorul, dar clar nu a fost terminata pentru 17 aprilie. :|

Nu stiu daca s-a mai tinut nunta acolo; poate era libera si sala mare. Sper sa termine curand. :-B

Delia, sa ne anunti daca s-a schimbat ceva intre timp.

O zi buna!

Sunt curioasa si eu cum stau lucrurile.

alexacj
03.05.2010, 15:37:05
salutare.... sunt si eu o miresica de 2010 si am ales ca locatie restaurantul stil
Sunt foarte multumita de locatie si am auzit numai lucruri bune\:D/

salutare..... am fost in ultima luna destul de des pe la stil si pot sa va spun ca lucrarile la noua sala avanseaza pe zi ce trece tot mai mult. domnul de acolo ne-a asigurat ca va fi gata pt ca in aprilie are prima nunta.:*

pt.ama22: salutare...si eu sunt tot o miresica de 2010, aceeasi zi si locatie ca si tine. Avem rezervata sala mare pentru data de 04.09.2010. Te felicit pt. sala mica-este absolut superba dar din pacate prea mica pt. noi. Sper sa nu avem probleme cu servirea deoarece am inteles ca aceeasi chelneri vor servi la ambele nunti. Oricum spor la pregatiri!

ssilence_u
03.05.2010, 20:08:37
pt.ama22: salutare...si eu sunt tot o miresica de 2010, aceeasi zi si locatie ca si tine. Avem rezervata sala mare pentru data de 04.09.2010. Te felicit pt. sala mica-este absolut superba dar din pacate prea mica pt. noi. Sper sa nu avem probleme cu servirea deoarece am inteles ca aceeasi chelneri vor servi la ambele nunti. Oricum spor la pregatiri!

Salut Alexa,

Din cate zicea domnul Cistelecan, va fi personal diferit: fiecare dintre sali are bucataria proprie, la fel ca si ospatari. Eu asta imi aduc aminte din discutia cu dansul. Sper ca memoria mea e buna :D

Ai vazut sala mica finalizata?

alexacj
04.05.2010, 14:05:47
Salut Alexa,

Din cate zicea domnul Cistelecan, va fi personal diferit: fiecare dintre sali are bucataria proprie, la fel ca si ospatari. Eu asta imi aduc aminte din discutia cu dansul. Sper ca memoria mea e buna :D

Ai vazut sala mica finalizata?

Salutare...da, am vazut sala mica duminca, este absolut superba, arata fantastic...sincer este cea mai frumoasa sala pe care am vazut-o. Din pacate este de doar 150 locuri, cu siguranta o vom rezerva pt. botez ;;). Din cate am inteles din discutia cu cel care ne-a deschis sala, aceeasi echipa de chelneri va servi la ambele nunti dar ne-au asigurat ca nu este nici un fel de problema din punct de vedere al servirii....sincer am auzit altceva de la o cunostinta care a fost la o nunta acolo acum 2 saptamani. Ramane de vazut...:>

camelia
04.05.2010, 16:02:24
Salutare...da, am vazut sala mica duminca, este absolut superba, arata fantastic...sincer este cea mai frumoasa sala pe care am vazut-o. Din pacate este de doar 150 locuri, cu siguranta o vom rezerva pt. botez ;;). Din cate am inteles din discutia cu cel care ne-a deschis sala, aceeasi echipa de chelneri va servi la ambele nunti dar ne-au asigurat ca nu este nici un fel de problema din punct de vedere al servirii....sincer am auzit altceva de la o cunostinta care a fost la o nunta acolo acum 2 saptamani. Ramane de vazut...:>
nu pot sa cred cum sa serveasca acelasi personal la ambele nunti :O:O:O, eu nu pot admite asa ceva platesc 30 de mil la chelneri deci vreau sa serveasca doar o nunta, si oricum nu prea cred ca va fi asa, sau nu vreau sa cred.
imi spui si mie te rog ce a spus cunostinta ta despre nunta la care a fost.

ssilence_u
04.05.2010, 16:58:10
nu pot sa cred cum sa serveasca acelasi personal la ambele nunti :O:O:O, eu nu pot admite asa ceva platesc 30 de mil la chelneri deci vreau sa serveasca doar o nunta, si oricum nu prea cred ca va fi asa, sau nu vreau sa cred.
imi spui si mie te rog ce a spus cunostinta ta despre nunta la care a fost.

Camelia, si eu sper ca este numai un zvon. Dar cu prima ocazie, o sa-l intreb pe domnul Cistelecan. :>

bananuca
07.05.2010, 15:13:19

Salut, si noi am avut nunta la Stil in 24 aprilie in sala mare si am avut huse somon care au aratat super bine, iar aranjamente florale am avut cu 3 trandafiri rosu inchis. Toate aranjamentele le-am facut ce cei de la Stil, nu ne-am ami complicat cu nici o firma de organizari evenimente. Daca ai nunta la Stil poti sta linistita ca o sa iasa totul asa cum iti doresti. Mancarea a fost foarte buna, servirea la fel si toata lumea ne-a spus ca nu s-a mai distrat de mult asa de bine la o nunta. Daca vrei detalii poti sa ma mai intrebi. Scuze, dar poze nu prea am ca inca nu le-am primit pe cele de la fotograf. Spor la pregatiri!

HASBEO
07.05.2010, 17:56:41
O zi buna!
Nunta din 17.04 (singura programata la Stil) a fost la sala veche...

ssilence_u
07.05.2010, 22:26:51
Nunta din 17.04 (singura programata la Stil) a fost la sala veche...

:) Cand am facut rezervare la sala, domnul Cistelecan zicea ca va avea prima nunta in sala mica in 17 aprilie...

Sau poate eu nu am inteles bine..anyway..neimportant :)

dydo
10.05.2010, 18:56:46
Salutare,

n-avem nici o miresica cu nunta in sala noua ? Tare mi-ar place sa vad niste poze :).

ama22
11.05.2010, 12:26:18

Salutare...
Ma bucur foarte mult sa aud ca vom avea nunta in aceeasi zi si la acelasi local. Am fost si noi la sala si am rams uimiti.... e superba. Din cate am inteles eu vor fi chelneri pe fiecare sala, dar oricum o sa merg pe acolo sa vedem, pentru a noi amandoua ii platim si nu e corect sa fie aceeasi chelneri la ambele nunti.
Daca m-ai afli ceva te rog sa ma anunti
Va pup si va doresc o zi buna la toate.
.

lavi_cl
15.05.2010, 21:50:14

Buna fetelor sunt si eu o mireasa care-si doreste nunta de vis.Dintre toate salile vazute, cea noua de la stil m-a impresionat, este cea mai frumoasa, eleganta,...tot ce vrei.Apropo am intrebat de ospatari(citind mesajele voastre am stiut ce trebuie clarificat), d-l cistelecan m-a asigurat ca fiecare sala are echipa de bucatari si ospatari, nici nu se putea altfel!!![-XPe mine m-au interesat datele de 2011, locuri mai sunt, meniul incepe de la 110/120 si poate ajunge pe la 150.Taxa pt sala si ospatari pe 2011 este de 12% din factura de plata, avansul este de 1500 lei, bauturile le putem duce noi fara taxa![-(. Azi am fost la sala azi si era amenajata de ei cu huse albe si esarfe aurii, arata ff.bine(6 lei pe scaun ''pachetul'': 3 trandafiri in vaza, paharele mirilor, cos pt. cinste, nr. pe masa,huse, esarfe, lumanari,servetele, fete de masa, masa mirilor aranjata)
Daca va pot fi de folos cu alte inf. va stau la dispozitie(am notat tot)>:D<>:D<>:D<:*
Spor la pregatiri.

ssilence_u
16.05.2010, 13:24:11
Bine ai venit Lavi in clubul miresicilor de Stil! :)

Ma bucur ca ai intrebat si clarificat chestiunea osptarilor :D
Sper sa ajungem si noi cat de curand sa vedem sala aranjata si poate facem si niste poze. Tu nu ai reusit?

lavi_cl
20.05.2010, 10:34:21
Bine ai venit Lavi in clubul miresicilor de Stil! :)

Ma bucur ca ai intrebat si clarificat chestiunea osptarilor :D
Sper sa ajungem si noi cat de curand sa vedem sala aranjata si poate facem si niste poze. Tu nu ai reusit?

:)mersi.Nu am facut poze,sincer nu m-am gandit,dar voi mai trece pe la hotel.E o idee buna,daca reusesc,sigur le ve-ti vedea...;-)

camelia
20.05.2010, 12:52:07
Buna fetelor sunt si eu o mireasa care-si doreste nunta de vis.Dintre toate salile vazute, cea noua de la stil m-a impresionat, este cea mai frumoasa, eleganta,...tot ce vrei.Apropo am intrebat de ospatari(citind mesajele voastre am stiut ce trebuie clarificat), d-l cistelecan m-a asigurat ca fiecare sala are echipa de bucatari si ospatari, nici nu se putea altfel!!![-XPe mine m-au interesat datele de 2011, locuri mai sunt, meniul incepe de la 110/120 si poate ajunge pe la 150.Taxa pt sala si ospatari pe 2011 este de 12% din factura de plata, avansul este de 1500 lei, bauturile le putem duce noi fara taxa![-(. Azi am fost la sala azi si era amenajata de ei cu huse albe si esarfe aurii, arata ff.bine(6 lei pe scaun ''pachetul'': 3 trandafiri in vaza, paharele mirilor, cos pt. cinste, nr. pe masa,huse, esarfe, lumanari,servetele, fete de masa, masa mirilor aranjata)
Daca va pot fi de folos cu alte inf. va stau la dispozitie(am notat tot)>:D<>:D<>:D<:*
Spor la pregatiri.
bauturile le puteti duce voi? ce anume ? si berea?

lavi_cl
20.05.2010, 18:40:15
bauturile le puteti duce voi? ce anume ? si berea?

Nu stiu care este oferta pentru anul 2010.Eu m-am interesat pentru sala noua si pentru anul 2011.
Din cate am inteles de la d-nul Cistelecan,"oferta" a fost pentru promovarea salii si pentru acele persoane care au dat avansul inainte ca sala sa fie gata.Nu stiu daca e valabil si pentru sala mare.Cred ca,cel mai bine ar fi sa vorbesti cu d-nul....

Adela02
21.05.2010, 15:27:53
Buna fetelor,
Pot sa va spun ca noua sala este extraordinaraaaaaa!!!! Eu acolo as fi vrut sa fac nunta, dar e o sala de maxim 180 persoane...ai mei nu incap! ;-) Am reusit sa vad si bucataria. Este foarte curat...au pentru fiecare sala bucataria proprie, deci nu riscati sa va aduca ceea ce a ramas de la ceilalti :)

Va pup

ssilence_u
21.05.2010, 16:30:17
Buna fetelor,
Pot sa va spun ca noua sala este extraordinaraaaaaa!!!! Eu acolo as fi vrut sa fac nunta, dar e o sala de maxim 180 persoane...ai mei nu incap! ;-) Am reusit sa vad si bucataria. Este foarte curat...au pentru fiecare sala bucataria proprie, deci nu riscati sa va aduca ceea ce a ramas de la ceilalti :)

Va pup

Buna Adela,

Ma bucur sa aud ca sunteti incantate de sala noua. Abia astept sa ajung si eu sa o vad :D.

P.S. Capacitatea este de numai 150 de pers.

Lalukina
26.05.2010, 13:28:29
In ciuda bunului renume, pe care il intaresc si eu, am inteles ca pe 2011 nu sunt f multe date rezervate... (surse din interior spuneau ca sunt mult mai putine fata de anii precedenti)
Asa ca succes la rezervari!:)

dydo
13.06.2010, 15:28:18
In ciuda bunului renume, pe care il intaresc si eu, am inteles ca pe 2011 nu sunt f multe date rezervate... (surse din interior spuneau ca sunt mult mai putine fata de anii precedenti)
Asa ca succes la rezervari!:)

Si eu asa am auzit ca mai au date libere pe 2011 :). Daca bugetul va permite eu va incurajez sa faceti la Stil din propria experienta, a fost o nunta deosebita si o servire de calitate. Noua tare ne-a placut si pastrand nostalgia nuntii noastre acolo, mai trecem uneori sa mancam cate o portie de papanasi (care sunt deliciosi :D:D).

ssilence_u
21.06.2010, 00:04:16
Delia

Salut Delia,

Credd ca deja a trecut nunta ta!

Felicitari si Casa de Piatra!!!! Sper ca totul a iesit asa cum ti-ai dorit!

Ne impartasesti si noua impresiile de la Stil? Poze? :D

Multuumim!!!

ssilence_u
27.06.2010, 18:31:08
Salut fetelor,

Azi am reusit sa ajungem si noi la Stil, sa vedem sala noua :D. Am reusit sa fac numai 3 poze ca s-au terminat bateriile :((.

Sala nu era decorata in culorile mele prefarate, dar a iesit f bine :D. Baile arata f bine, iar undeva vis-a-vis de intrare este barul care e f dragutz :).

Spor la pregatiri!

dydo
28.06.2010, 12:15:59
De abia astept sa vad si eu sala noua :D. In 24 ma duc la o nunta acolo, asa ca o sa am ocazia sa va povestesc detalii :).

Spor la pregatiri !!!

Salut fetelor,

Azi am reusit sa ajungem si noi la Stil, sa vedem sala noua :D. Am reusit sa fac numai 3 poze ca s-au terminat bateriile :((.

Sala nu era decorata in culorile mele prefarate, dar a iesit f bine :D. Baile arata f bine, iar undeva vis-a-vis de intrare este barul care e f dragutz :).

Spor la pregatiri!

ssilence_u
28.06.2010, 12:25:27
De abia astept sa vad si eu sala noua :D. In 24 ma duc la o nunta acolo, asa ca o sa am ocazia sa va povestesc detalii :).

Spor la pregatiri !!!

Hehe,

Super dydo! O sa avem asa si niste insideri! :D

Have fun la nunta!

Sya
28.06.2010, 23:38:16
Hehe,

Super dydo! O sa avem asa si niste insideri! :D

Have fun la nunta!

Noi am fost sambata aceasta. poate ca suntem subiectivi, a fost nunta prietenilor nostri, dar am fost incantati. mancare buna, sala aranjata frumos, sorryy nu am poze, am fost agitati cu tot felul de chestii ca nu am apucat sa facem poze de detaliu. nunta a fost in sala mare si mie mi-a placut foarte mult. mai mergem in august la o nunta la stil, doar ca in sala cealalta asa ca voi putea compara, desi ca si servicii sunt sigura ca sunt la fel. spor la pregatiri!

Miresica_iulia
07.07.2010, 21:55:19
Salutare,

De curand am avut nunta la Restaurantul Stil (04.07.2010). Nu puteam face o alegere mai buna!!!!
Daca doriti o nunta cu Stil acesta e restautantul. Locatia e foarte buna, pentru ca are terasa in aer liber si e in afara Clujului. Servirea ireprosabila, chelnerii sunt foarte bine pregatiti si foarte atenti. Mancarea e foarte gustoasa si prezentarea mancarii e foarte frumoasa si cu gust.
Puteti avea incredere in ceea ce va recomanda D-l si D-na Cistelecan in legatura cu mancarea si bautura. Am ascultat de dansii si a iesit foarte bine.

De la invitati am avut numai cuvainte de lauda.
Nu pot decat sa multumesc Fam Cistelecan :) ^:)^=D>

Viitorilor Miri: mult succes in organizare si in alegeri.

~Iulia&Calin

AndreeaCo
07.07.2010, 22:06:02
Salutare,

De curand am avut nunta la Restaurantul Stil (04.07.2010). Nu puteam face o alegere mai buna!!!!
Daca doriti o nunta cu Stil acesta e restautantul. Locatia e foarte buna, pentru ca are terasa in aer liber si e in afara Clujului. Servirea ireprosabila, chelnerii sunt foarte bine pregatiti si foarte atenti. Mancarea e foarte gustoasa si prezentarea mancarii e foarte frumoasa si cu gust.
Puteti avea incredere in ceea ce va recomanda D-l si D-na Cistelecan in legatura cu mancarea si bautura. Am ascultat de dansii si a iesit foarte bine.

~Iulia&Calin

Da pana acum de ce nu ai postat nici un mesaj???mi se pare ciudat ca asa dintr-o data vii cu laude..nu zic ca nu e ok restaurantul dar mie imi cam suna a reclama ...nu zic mai mult...fetelor care va faceti aici,bafta multa..am fost si eu pe acolo si mi s-au parut ok...depinde ce doresti..eu fac nunta mai mica asa ca am ales alt restaurant...

musssete
07.07.2010, 22:32:19
ye ye right =))=))=));

Salutare,

~Iulia&Calin

ssilence_u
08.07.2010, 10:05:08
ye ye right =))=))=));

Ce mesaj ai vrut sa ne transmiti prin asta? Unul cu folos?

diorissima
14.07.2010, 09:52:13
nu stie nimeni la ce preturi se ridica meniurile la stil vara asta?

camelia
14.07.2010, 15:28:49
nu stie nimeni la ce preturi se ridica meniurile la stil vara asta?
140 din cate am auzit eu cu tot cu bere, apa, cafea si suc. Nu sunt sigura, dar mai bine mergi si vorbesti la restaurant. Dupa nunta iti spun cat ma costat daca nu este prea tarziu:*

Arina3891
14.07.2010, 16:26:47
140 din cate am auzit eu cu tot cu bere, apa, cafea si suc. Nu sunt sigura, dar mai bine mergi si vorbesti la restaurant. Dupa nunta iti spun cat ma costat daca nu este prea tarziu:*
Nu cred ca e asa de putin cu toate alea... poate fara. Anul trecut a fost in jur de 160-180 cu tot cu bere, suc, cafea

ssilence_u
14.07.2010, 17:49:57
Nu cred ca e asa de putin cu toate alea... poate fara. Anul trecut a fost in jur de 160-180 cu tot cu bere, suc, cafea

Cu siguranta depinde si de alegerile fiecaruia. Cand am facut noi contractul, am scris ca meniul va fi undeva intre 170-180 Ron cu totul.

camelia
21.07.2010, 20:17:03
Cu siguranta depinde si de alegerile fiecaruia. Cand am facut noi contractul, am scris ca meniul va fi undeva intre 170-180 Ron cu totul.
am fost si eu sambata sa vad sala (cea veche) nu am vazut o de un an de zile si cand am vazut o acum un an nu era aranjata pentru nunta... Este superba cu o zi inainte am fost la o nunta la un alt restaurant si nici nu se compara:x pana acum vroiam mai multe mi se parea ca masa mirilor este prea simpla ca in spate nu este nimic, dar acum dupa ce am vazut nu mai vreau nimic :x

dydo
28.07.2010, 22:54:00
Dupa cum v-am promis, revin cu detalii despre sala noua de la Stil :).
Am fost saptamana trecuta la o nunta acolo si mi-a placut cum arata sala.
Din cate am vazut incap cam 180 de persoane, aerul conditionat a facut fata cu brio la temperaturile tropicale de afara, mancarea a fost excelenta.

Ce nu mi-a placut a fost stalpul de intalta tensiune care e taman in mijlocul curtii :).

ssilence_u
29.07.2010, 11:12:31
Dupa cum v-am promis, revin cu detalii despre sala noua de la Stil :).
Am fost saptamana trecuta la o nunta acolo si mi-a placut cum arata sala.
Din cate am vazut incap cam 180 de persoane, aerul conditionat a facut fata cu brio la temperaturile tropicale de afara, mancarea a fost excelenta.

Ce nu mi-a placut a fost stalpul de intalta tensiune care e taman in mijlocul curtii :).

He, he :). Multumim de detalii dydo.

Da..nici pe mine nu ma incanta stalpul..dar ce sa-i faci? o sa-l ignoram :P

camelia
11.08.2010, 15:38:03
He, he :). Multumim de detalii dydo.

Da..nici pe mine nu ma incanta stalpul..dar ce sa-i faci? o sa-l ignoram :P
poze cu sala noua?;;)

ssilence_u
11.08.2010, 15:54:09
poze cu sala noua?;;)

Am pus eu cateva la un post anterior. Dar pe site-ul hotelului, sunt cateva noi cu sala noua ;)).

Dorothy_82
24.08.2010, 20:13:02
Buna fetelor!
Stiti cumva daca la Stil se poate prelungi nunta pana dupa ora 10? Exista vreo taxa pentru orele in plus?

Arina3891
25.08.2010, 10:38:30
Buna fetelor!
Stiti cumva daca la Stil se poate prelungi nunta pana dupa ora 10? Exista vreo taxa pentru orele in plus?
Din cate stiu eu sambata e pana la 23:00 si duminica pana la 24:00.... deci dupa ora 22:00 sigur se poate prelungi...

Dorothy_82
25.08.2010, 20:46:49
Din cate stiu eu sambata e pana la 23:00 si duminica pana la 24:00.... deci dupa ora 22:00 sigur se poate prelungi...

Multumesc pentru raspuns Arina. Mie mi-ar placea sa se poata prelungi chiar mai mult. O sa intrebam cand mai trecem pe la Stil...

Sya
25.08.2010, 21:24:56
Multumesc pentru raspuns Arina. Mie mi-ar placea sa se poata prelungi chiar mai mult. O sa intrebam cand mai trecem pe la Stil...

Noi am fost la stil la nunta de noapte sambata de la 18:00 pana la 3 -4 noaptea. acuma nu stiu in cazul nuntilor de zi cum procedeaza, adevarat ca la 3:00 au inceput sa stranga de pe mese, iar in iunie la nunta de zi tot la stil au stins muzica de pe la 11 jumate si la 12 a fost cam gata tot.

Arina3891
28.08.2010, 21:53:42
Noi am fost la stil la nunta de noapte sambata de la 18:00 pana la 3 -4 noaptea. acuma nu stiu in cazul nuntilor de zi cum procedeaza, adevarat ca la 3:00 au inceput sa stranga de pe mese, iar in iunie la nunta de zi tot la stil au stins muzica de pe la 11 jumate si la 12 a fost cam gata tot.
Oare vorbim de acelasi restaurant?
Eu stiam ca la Stil nu se fac nunti de noapte...

Sya
28.08.2010, 22:23:57
Oare vorbim de acelasi restaurant?
Eu stiam ca la Stil nu se fac nunti de noapte...

si eu stiam acest lucru, dar se pare ca s-a facut, vorbim sigur de acelasi restaurant. d-l cistelecan asa il cheama nu? s-a ocupat de nunta.

Anchitzesa
01.09.2010, 19:09:09
Buna fetelor. Imi puteti spuen va rog, cine are nunta la Stil in 2011, la ce aranjari si preturi ati ajuns? Multumesc mult . :)

alinaioanabaciu
06.09.2010, 22:44:16
Buna fetelor. Imi puteti spuen va rog, cine are nunta la Stil in 2011, la ce aranjari si preturi ati ajuns? Multumesc mult . :)
Salutare,
Noi am avut nunta la Stil la sfarsitul lunii iunie, si pot sa ti spun ca meniul a fost 140 lei + bautura care am cumparat o noi de la un engros. Servirea a fost ireprosabila, iar la sfarsit a fost totul asa cum ne am asteptat. Sunt foarte corecti patronii. Tot ce a ramas ne au dat acasa. Cat despre sala, am avut o firma care s a ocupat de amenajare si ne a costat cu tot cu aramjamente mese, flori, buchete, amenajat biserica cu stalpisori,meniuri, carte de oaspeti - 3500 lei. Noi am facut nunta in sala veche si am amenajat o masa cu funditze organza portocaliu si o masa cu organza visiniu. Am fost multumiti....am primit multe cuvinte de lauda!
Bafta la pregatiri!

andreiuta90
06.09.2010, 22:50:19
Salutare,
Noi am avut nunta la Stil la sfarsitul lunii iunie, si pot sa ti spun ca meniul a fost 140 lei + bautura care am cumparat o noi de la un engros. Servirea a fost ireprosabila, iar la sfarsit a fost totul asa cum ne am asteptat. Sunt foarte corecti patronii. Tot ce a ramas ne au dat acasa. Cat despre sala, am avut o firma care s a ocupat de amenajare si ne a costat cu tot cu aramjamente mese, flori, buchete, amenajat biserica cu stalpisori,meniuri, carte de oaspeti - 3500 lei. Noi am facut nunta in sala veche si am amenajat o masa cu funditze organza portocaliu si o masa cu organza visiniu. Am fost multumiti....am primit multe cuvinte de lauda!
Bafta la pregatiri!

buna, ai cumva niste poze de la sala?

alexacj
17.09.2010, 07:49:23
Buna fetelor,

eu am avut nunta la Stil pe 4 septembrie 2010 si pot sa spun ca totul a fost fantastic. Colaborarea cu dansii a fost excelenta, sunt foarte flexibili, foarte atenti la detalii si nu in ultimul rand super-profesionisti. Nunta a fost in sala mare de care am fost foarte incantati atat noi cat si invitatii - numai cuvinte de lauda atat din punct de vedere al calitatii mancarii cat si din punct de vedere al servirii. Deocamdata nu am pozele, dar promit sa le postez deindata ce le primesc.
Viitoarelor miresici: restauratul Stil este cea mai buna alegere, totul va iesi perfect!
Spor la pregatiri;-)

laura2112
17.09.2010, 21:51:34
Buna fetelor,

eu am avut nunta la Stil pe 4 septembrie 2010 si pot sa spun ca totul a fost fantastic. Colaborarea cu dansii a fost excelenta, sunt foarte flexibili, foarte atenti la detalii si nu in ultimul rand super-profesionisti. Nunta a fost in sala mare de care am fost foarte incantati atat noi cat si invitatii - numai cuvinte de lauda atat din punct de vedere al calitatii mancarii cat si din punct de vedere al servirii. Deocamdata nu am pozele, dar promit sa le postez deindata ce le primesc.
Viitoarelor miresici: restauratul Stil este cea mai buna alegere, totul va iesi perfect!
Spor la pregatiri;-)

Poze??? Cate persoane pot incapea in sala?

ama22
30.09.2010, 13:12:00
Salutare,

Eu am avut nunta la Stil pe 4 septembrie 2010(sala noua) si pot sa spun ca totul a fost superb. A iesit o nunta de vis asta atat datorita noua cat si datorita patronilor acestei locatii. Colaborarea cu dansii a fost excelenta, sunt foarte flexibili, foarte atenti la detalii si nu in ultimul rand super-profesionisti. Nunta a fost in sala noua , am fost foarte incantati atat noi cat si invitatii - numai cuvinte de lauda atat din punct de vedere al calitatii mancarii cat si din punct de vedere al servirii. , promit sa postez pozele deindata ce le primesc.
Recomand cu cel mai mare drag Restauratul Stil , este cea mai buna alegere, totul va iesi perfect!

Va pup si va doresc spor la pregatiri.

CocolinoC
30.09.2010, 19:43:00
Salutare,

Eu am avut nunta la Stil pe 4 septembrie 2010(sala noua) si pot sa spun ca totul a fost superb. A iesit o nunta de vis asta atat datorita noua cat si datorita patronilor acestei locatii. Colaborarea cu dansii a fost excelenta, sunt foarte flexibili, foarte atenti la detalii si nu in ultimul rand super-profesionisti. Nunta a fost in sala noua , am fost foarte incantati atat noi cat si invitatii - numai cuvinte de lauda atat din punct de vedere al calitatii mancarii cat si din punct de vedere al servirii. , promit sa postez pozele deindata ce le primesc.
Recomand cu cel mai mare drag Restauratul Stil , este cea mai buna alegere, totul va iesi perfect!

Ne-ai mai spus odata, insa de pe alt user :)):))

ama22
01.10.2010, 15:48:57
Salutare,

Vreau sa lamuresc o chestie, in data de 4 septembrie au fost doua nunti la restaurantul stil. Eu am avut nunta in sala mica( cea noua). Mi-a placut foarte mult cum a descris mireasa care a avut nunta in sala mare si de aceea s-au regasit paragrafe din comentariul ei.
Am o parere foarte buna despre restaurantul stil, sunt adevarati profesionisti.

laura2112
01.10.2010, 22:29:37
Salutare,

Vreau sa lamuresc o chestie, in data de 4 septembrie au fost doua nunti la restaurantul stil. Eu am avut nunta in sala mica( cea noua). Mi-a placut foarte mult cum a descris mireasa care a avut nunta in sala mare si de aceea s-au regasit paragrafe din comentariul ei.

Pur si simplu ai copiat primul paragraf al miresicii care a scris despre sala si ai schimbat doar foarte putine cuvinte.[-X[-X[-X

CocolinoC
02.10.2010, 14:56:41
Salutare,

Adevaratii profesionisti de care vb ar trebui sa si fie asa daca au taxa de personal 12% din nota finala, daca ma intrebi pe mine... :-p
La o nunta de 200 de pers, cu un meniu de 150 lei/ pers, platesti 3600 lei. Vi se pare chiar asa normal?
Daca un chelner costa 1 mil la majoritatea restaurantelor, atunci ar insemna sa aiba 36 de chelneri pe sala, pe cand ar fi doar max 10, la nr acesta de persoane.

dydo
03.10.2010, 23:06:43
Adevaratii profesionisti de care vb ar trebui sa si fie asa daca au taxa de personal 12% din nota finala, daca ma intrebi pe mine... :-p
La o nunta de 200 de pers, cu un meniu de 150 lei/ pers, platesti 3600 lei. Vi se pare chiar asa normal?
Daca un chelner costa 1 mil la majoritatea restaurantelor, atunci ar insemna sa aiba 36 de chelneri pe sala, pe cand ar fi doar max 10, la nr acesta de persoane.

Si la noi tot asa a fost la nunta, dar noi am dat 1500 avans cand am rezervat sala si diferenta pana la 3600 (sau cat a iesit procentul la noi) dupa nunta. Oricum, noi am fost foarte multumiti. Cred ca au fost 10 chelneri pe sala (cam unul la 2 mese) si ne-a spus din start dl Cistelecan ca le da chelnerilor 3-4 milioane pt o nunta.

CocolinoC
04.10.2010, 09:15:49
Si la noi tot asa a fost la nunta, dar noi am dat 1500 avans cand am rezervat sala si diferenta pana la 3600 (sau cat a iesit procentul la noi) dupa nunta. Oricum, noi am fost foarte multumiti. Cred ca au fost 10 chelneri pe sala (cam unul la 2 mese) si ne-a spus din start dl Cistelecan ca le da chelnerilor 3-4 milioane pt o nunta.
Cunosc chelneri care lucreaza acolo si crede-ma, nu e deloc asa. Ar fi coada la angajare pana in centru daca un chelner ar primi 4 mil pe zi...:-p

Arina3891
04.10.2010, 14:26:34
Cred ca "personalul" nu e alcatuit numai din chelneri. Mai sunt si bucatarii de exemplu care cred ca primesc putin mai mult decat chelnerii.

CocolinoC
05.10.2010, 11:01:43
Cred ca "personalul" nu e alcatuit numai din chelneri. Mai sunt si bucatarii de exemplu care cred ca primesc putin mai mult decat chelnerii.
Pai in cazul asta, nu poti spune ca meniul e 150 lei de exemplu, daca tu platesti pe langa asta si bucatarii.
Asta ma enerveaza, ca toata lumea compara doar pretul meniului, ceea ce face ca meniul de la DaVinci de exemplu, sa para astronomic. Nu zice nimeni ca poate acolo nu mai platesti nimic pe langa meniu, si 190 sau 200, cat o fi meniul, include ospatari, bucatari, taxe de spargeri, chirie la sala, huse pe scaune etc. (era doar un exemplu teoretic, nu-mi sariti in cap ca se plateste nu-stiu-ce).
Multi miri sunt usor de impresionat, mai ales daca inainte sa dea un avans la sala se omit intentionat unele taxe. Am o prietena buna care s-a interesat la Stil pt anul viitor si, desi insista sa i se spuna toate taxele care mai exista, de cea de personal nu i s-a spus. Eu am avertizat-o, citind de miresici acest lucru, si pt ca, stiind de la mine si intreband de cateva ori, nu i s-a spus de taxa decat cand a intrebat explicit , a ales alta sala.
Nu spun ca Stil-ul nu e locatie buna de nunta, nu vreau sa se supere fetele care au ales aceasta sala, e chiar super-ok fata de muuulte altele. Si chiar sunt f atenti, mancarea e super buna, si eu am fost acolo la evenimente. Insa eu vorbeam in general de ideea asta ''pretul meniului'' si taxele ulterioare.

Arina3891
05.10.2010, 14:51:21
Pai in cazul asta, nu poti spune ca meniul e 150 lei de exemplu, daca tu platesti pe langa asta si bucatarii.
Asta ma enerveaza, ca toata lumea compara doar pretul meniului, ceea ce face ca meniul de la DaVinci de exemplu, sa para astronomic. Nu zice nimeni ca poate acolo nu mai platesti nimic pe langa meniu, si 190 sau 200, cat o fi meniul, include ospatari, bucatari, taxe de spargeri, chirie la sala, huse pe scaune etc. (era doar un exemplu teoretic, nu-mi sariti in cap ca se plateste nu-stiu-ce).
Multi miri sunt usor de impresionat, mai ales daca inainte sa dea un avans la sala se omit intentionat unele taxe. Am o prietena buna care s-a interesat la Stil pt anul viitor si, desi insista sa i se spuna toate taxele care mai exista, de cea de personal nu i s-a spus. Eu am avertizat-o, citind de miresici acest lucru, si pt ca, stiind de la mine si intreband de cateva ori, nu i s-a spus de taxa decat cand a intrebat explicit , a ales alta sala.
Nu spun ca Stil-ul nu e locatie buna de nunta, nu vreau sa se supere fetele care au ales aceasta sala, e chiar super-ok fata de muuulte altele. Si chiar sunt f atenti, mancarea e super buna, si eu am fost acolo la evenimente. Insa eu vorbeam in general de ideea asta ''pretul meniului'' si taxele ulterioare.
Nu e 150, ca e 150 + 10%, adica 165... nu mi se pare astronomica diferenta, mai ales ca nu exista alte taxe. Si mie mi s-a spus de toate taxele cand am mers sa vorbesc de sala, o fi omis la prietena ta sau n-o fi fost ea atenta. Eu chiar le-am trecut pe o foaie pe care au semnat-o si stampilat-o patronii ca sa nu fie probleme. La mine mai era taxa de vin daca voiam sa aduc de afara (700 lei) pe care n-am mai platit-o pana la urma si am inteles ca acum s-a scos.

laura2112
07.10.2010, 18:57:39
Nu e 150, ca e 150 + 10%, adica 165... nu mi se pare astronomica diferenta, mai ales ca nu exista alte taxe. Si mie mi s-a spus de toate taxele cand am mers sa vorbesc de sala, o fi omis la prietena ta sau n-o fi fost ea atenta. Eu chiar le-am trecut pe o foaie pe care au semnat-o si stampilat-o patronii ca sa nu fie probleme. La mine mai era taxa de vin daca voiam sa aduc de afara (700 lei) pe care n-am mai platit-o pana la urma si am inteles ca acum s-a scos.

Nu e vorba de diferenta astronomica sau nu, e vorba sa ti se spuna de la inceput toate taxele, nu doar cand nu mai ai ce face. Si daca platesti 2 lei (sau orice alta suma) in plus fata de ce ai vorbit e chestie de cuvant, pe care multi nu il au. [-X[-X[-X
Unde am avut nunta ni s-a spus, dati cati vreti la personalul care a participat la nunta, nu doar la chelneri. Nu cred ca dau 3-4 mil la chelneri.

camelia
24.10.2010, 11:18:40
am avut si eu nunta la Stil a trecut asa de repede:((:(( a fost foarte frumos.
Am observat ca discutati despre personal... eu una nu am ce sa spun am platit si eu pentru personal suma de 3000 lei, dar invitatii mi au spus dupa nunta ca au fost foarte foarte multumiti de servire si de mancare si de sala mai ales cei care nu erau din cluj si nu stiau localul. Am doar 2 lucruri care nu mi au placut :(( ca am primit tortul pe o masa urata foc se vedea sertarele, eu am mai vazut la nunti aceea masa si cu gandu la masa sa nu uit sa le spun ca doresc o alta masa am uitat 8-|, daca nu aveau alta masa nu era problema dar macar sa puna o fata de masa lunga pana in pamant sa nu se vada si binenteles ca la tort nu aveam artificii si i-am facut un semn la seful de sala de artificii ca avem si artifici si a zis ca imediat le aduc binenteles ca a trebuit sa taiem tortul si artificiile nu au ajuns, o sa regret toata viata ca nu am avut artificii pe tort , era mult mai frumos cu artificii dar asta este. In rest a fost foarte frumos chiar nu mai am ce sa spun am fost incantata de tot.

ssilence_u
30.10.2010, 16:46:03
Salutare fetelor!

A trecut de ceva vreme ziua noastra minunata (:x) si am reusit sa-mi gasesc un pic de timp pentru a va impartasi impresiile legate de restaurantul Stil. Noi am avut nunta in sala noua, care este deosebit de eleganta, frumoasa. Asa cum au mai zis fetele, mancarea si servirea sunt ireprosabile. Am ales meniul cu o saptamana inainte si am mers pe mana doamnei Cistelecan. Am ramas placut surprinsi cand am aflat ca preturile la mancare au scazut fata de anul trecut, iar preturile la sucuri, apa, a ramas acelasi. Bineinteles, toti invitatii au laudat mancarea. Noi am avut un barman pentru prepararea cocktail-urilor si a putut folosi barul din sala :). Am avut artificii la tort (deci nu sunt restrictii legate de asta). Ni s-a permis sa mergem cu 2,3 zile inainte sa decoram sala (chiar au insistat) pentru a fi totul pregatit dinainte. Am putut merge oricand sa lasam bautura pe care o tot cumparam din diverse locuri. Deci, din multe puncte de vedere am avut parte de flexibilitate.

Ce nu ne-a placut a fost ca nu am reusit sa-i convingem sa scoata mesele goale din sala. Noi am avut 85 de invitati si ramaneau mese goale. Sala a aratat minunat decorata, dar parca mesele acelea nedecorate si una langa alta, erau ca un ghimpe in spate :(. Desi a incercat, domnul Cistelecan nu a reusit sa duca molozul din parcarea din fata restaurantului :(. Nu arata chiar bine. La sfarsitul nuntii, desi cu doamna ne-am inteles sa platim a 2-a zi, domnul ne-a cerut sa platim in seara aceea (lucru destul de neplacut dupa o zi plina). Cu cei de la depozitul de la care am luat bautura ne-am inteles ca vin a 2-a zi dupa nunta, dar pentru ca cei de la restaurant se pregateau a 2-a zi de nunta (desi sigur aveau un depozit) a trebuit sa incarcam toata bautura ramasa, sticle, tot tot, in masini. Pentru ca ne-a placut tare mult efectul luminilor colorate, am inchiriat unele :D. Problema a fost ca desi noi tot rugam chelnerii sa ma stinga din lumini, in 2-3 minute erau iar aprinse (of, of). Si ultimul lucru neplacut, a fost ca domnul a tinut neaparat sa intre friptura la ora Y desi era in plina actiune pedeapsa data hotilor de mire si lumea se distra copios. Numa dintr-o data am auzit ca s-a taiat melodia si DJ-ul a anuntat sa tre' sa mergem la mese ca vine friptura (stiu ca i-a tinut piept cat a putut).

Cu toate neplacerile (peste care am putut trece usor pentru ca eram prea fericiti ca sa ne lasam afectati), tot acolo as face nunta: sala, locatia, serviciile (cel putin cele de care beneficiaza invitatii) sunt perfecte. Preturile sunt foarte bune, zic eu :). Cred ca Stil este in topul locatiilor de nunta in Cluj ;)

Atasez cateva poze cu sala decorata. A fost minunata!

ATH
31.10.2010, 23:30:21
He, he... Pe vremuri, cand nu erau sali de nunti, la diverse cantine si camine culturale ( cine oare a prins acele vremuri?!) se puneau "oameni la bauturi"! Ce hazliu sa-i vezi pe unchii ei&lui torpilati de la atata gustat bauturica! Si mai hazlie era migratia navetelor pe sub nasurile lor rozalii!
Retoric: Unde-s oamenii responsabili cu bauturile?
Stil-istii voiau sa evite orice suspiciune in privinta bauturilor; s-au mai vazut sticle umplute cu altceva, PETuri rasuflate si muuulte alte giumbuslucuri pentru care a doua zi nu mai gasesti responsabili!
Ora Y ar fi fost ora exacta comandata bucatariei sa aiba totul pregatit; de-a lungul timpului, am auzit de invitati care au umblat la plicuri pe motiv ca friptura a fost rece; uite cum au penalizat mireasa pt ca a stat prea multa vreme "furata"! ...ca sa nu spun ca am mancat friptura fara prezenta miresei... Of, of, mai, mai...
E o locatie frumoasa! Sfatuiesc toate miresele sa-si aleaga sala "dragoste la prima vedere"!
Si sa fie toate Sambetele si Duminicile ocupate, ba si serile de Vineri, tot nu trebuie renuntat la sala dorita, chit ca e libera doar Joia! Glumesc, dar ati prins ideea!

luzluz
05.01.2011, 18:53:01
si noi am avut nunta la stil in 25 septembrie.a fost f frumos.
sala frumoasa,mancare f buna,servire impecabila.
recomand la toata lumea restaurantul Stil<:-P

luzluz
05.01.2011, 18:55:14
am uitat sa adaug ceva...singurul lucru care m-a deranjat a fost faptul ca nu au scos 3 mese ramase goale afara....d-l cistelecan a fost f dragut cu noi,a acceptat multe mai putin chestia asta :(

tini
27.02.2011, 13:10:01
Eu tot incerc sa-l conving pe domnul C. sa-mi lase scaunele fara huse, dar nu cred ca voi reusi. Am inteles ca au fost ceva probleme legate de ora (la max max 24:00 se termina totul), ceea ce nu-mi prea place (o sa am multi tineri si presimt ca vor vrea sa stea mai mult, nu vreau ca ei inca sa danseze si ospatarii sa inceapa sa stranga fetele de masa, cum mi s-a intamplat la o nunta la care am fost...).

Cu transportul invitatilor la hotel, n-ati intampinat probleme? Adica sa zica ca e prea departe sau alte idei de genul?

Mersi de raspuns!

Salutare fetelor!

A trecut de ceva vreme ziua noastra minunata (:x) si am reusit sa-mi gasesc un pic de timp pentru a va impartasi impresiile legate de restaurantul Stil. Noi am avut nunta in sala noua, care este deosebit de eleganta, frumoasa. Asa cum au mai zis fetele, mancarea si servirea sunt ireprosabile. Am ales meniul cu o saptamana inainte si am mers pe mana doamnei Cistelecan. Am ramas placut surprinsi cand am aflat ca preturile la mancare au scazut fata de anul trecut, iar preturile la sucuri, apa, a ramas acelasi. Bineinteles, toti invitatii au laudat mancarea. Noi am avut un barman pentru prepararea cocktail-urilor si a putut folosi barul din sala :). Am avut artificii la tort (deci nu sunt restrictii legate de asta). Ni s-a permis sa mergem cu 2,3 zile inainte sa decoram sala (chiar au insistat) pentru a fi totul pregatit dinainte. Am putut merge oricand sa lasam bautura pe care o tot cumparam din diverse locuri. Deci, din multe puncte de vedere am avut parte de flexibilitate.

Ce nu ne-a placut a fost ca nu am reusit sa-i convingem sa scoata mesele goale din sala. Noi am avut 85 de invitati si ramaneau mese goale. Sala a aratat minunat decorata, dar parca mesele acelea nedecorate si una langa alta, erau ca un ghimpe in spate :(. Desi a incercat, domnul Cistelecan nu a reusit sa duca molozul din parcarea din fata restaurantului :(. Nu arata chiar bine. La sfarsitul nuntii, desi cu doamna ne-am inteles sa platim a 2-a zi, domnul ne-a cerut sa platim in seara aceea (lucru destul de neplacut dupa o zi plina). Cu cei de la depozitul de la care am luat bautura ne-am inteles ca vin a 2-a zi dupa nunta, dar pentru ca cei de la restaurant se pregateau a 2-a zi de nunta (desi sigur aveau un depozit) a trebuit sa incarcam toata bautura ramasa, sticle, tot tot, in masini. Pentru ca ne-a placut tare mult efectul luminilor colorate, am inchiriat unele :D. Problema a fost ca desi noi tot rugam chelnerii sa ma stinga din lumini, in 2-3 minute erau iar aprinse (of, of). Si ultimul lucru neplacut, a fost ca domnul a tinut neaparat sa intre friptura la ora Y desi era in plina actiune pedeapsa data hotilor de mire si lumea se distra copios. Numa dintr-o data am auzit ca s-a taiat melodia si DJ-ul a anuntat sa tre' sa mergem la mese ca vine friptura (stiu ca i-a tinut piept cat a putut).

Cu toate neplacerile (peste care am putut trece usor pentru ca eram prea fericiti ca sa ne lasam afectati), tot acolo as face nunta: sala, locatia, serviciile (cel putin cele de care beneficiaza invitatii) sunt perfecte. Preturile sunt foarte bune, zic eu :). Cred ca Stil este in topul locatiilor de nunta in Cluj ;)

Atasez cateva poze cu sala decorata. A fost minunata!

Decor: Red Wedding? Cred ca am vazut pozele pe site-ul lor. A aratat foarte frumos sala :)

ssilence_u
08.03.2011, 21:04:55
Eu tot incerc sa-l conving pe domnul C. sa-mi lase scaunele fara huse, dar nu cred ca voi reusi. Am inteles ca au fost ceva probleme legate de ora (la max max 24:00 se termina totul), ceea ce nu-mi prea place (o sa am multi tineri si presimt ca vor vrea sa stea mai mult, nu vreau ca ei inca sa danseze si ospatarii sa inceapa sa stranga fetele de masa, cum mi s-a intamplat la o nunta la care am fost...).

Cu transportul invitatilor la hotel, n-ati intampinat probleme? Adica sa zica ca e prea departe sau alte idei de genul?

Mersi de raspuns!

Nu am auzit sa se fi plans cineva de faptul ca era prea departe, deci nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Este ultimul lucru la care sa te gandesti. Cat despre ora de plecare, noi am stat cam pana la 22.30 - 23.00, dar in cealalta sala, lumea parea sa mai stea. Am auzit si eu ca pana la ora 24.00 firmele de deco au trebuit sa stranga totul din sala.

ssilence_u
08.03.2011, 21:05:43
Decor: Red Wedding? Cred ca am vazut pozele pe site-ul lor. A aratat foarte frumos sala :)

Da, Red! :)

Raloo
01.04.2011, 10:07:04

your_dora - intamplator te-am gasit pe forum :) - pe noi nunta voastra ne-a convins sa alegem Stil. Ati avut o nunta frumoasa si cu mult bun gust. Noi nici nu mai luam in calcul alte variante, dupa cate am mai si citit pe forum.
Felicitari inca o data tie pentru nunta, si fetelor care au ales Stil! :)

waua_lo
05.04.2011, 20:55:09
Salut!
Se pare ca nu sunt postari prea recente... Oricum, m-am bucurat sa vad mai multe pareri, majoritatea foarte bune, ceea ce m-a mai linistit.
Mai nou la Stil se mai face o sala: in oglinda cu sala Baroc. Dl Cistelecan ne-a spus ca prima nunta va fi acolo in iulie.
Noi am rezervat sala Baroc, dar ne ingrijoreaza faptul ca in sala cealalta (despartita de a noastra doar de un zid), ar putea fi alta nunta in aceeasi zi. Asta ar insemna sa ne deranjam unii pe altii cu muzica. Patronul sustine ca nu se va auzi muzica in cealalta incapere, zidul de despartire fiind foarte gros. Lucrul acesta nu ne incurajeaza deloc avand in vedere ca nu grosimea zidului face izolarea fonica.
Daca va rezervati sala din iulie incolo, aveti in vedere si lucrul acesta. S-ar putea sa fie "distractie". Noi speram sa nu se rezerve in aceeasi data cu noi.
Daca auziti de nunti din iulie incolo care s-au desfasurat in paralel in salile acestea doua, dati de stire cu impresii!
Toate cele bune! Succes la pregatiri!

Raloo
06.04.2011, 09:19:28
Salut!
Se pare ca nu sunt postari prea recente... Oricum, m-am bucurat sa vad mai multe pareri, majoritatea foarte bune, ceea ce m-a mai linistit.
Mai nou la Stil se mai face o sala: in oglinda cu sala Baroc. Dl Cistelecan ne-a spus ca prima nunta va fi acolo in iulie.
Noi am rezervat sala Baroc, dar ne ingrijoreaza faptul ca in sala cealalta (despartita de a noastra doar de un zid), ar putea fi alta nunta in aceeasi zi. Asta ar insemna sa ne deranjam unii pe altii cu muzica. Patronul sustine ca nu se va auzi muzica in cealalta incapere, zidul de despartire fiind foarte gros. Lucrul acesta nu ne incurajeaza deloc avand in vedere ca nu grosimea zidului face izolarea fonica.
Daca va rezervati sala din iulie incolo, aveti in vedere si lucrul acesta. S-ar putea sa fie "distractie". Noi speram sa nu se rezerve in aceeasi data cu noi.
Daca auziti de nunti din iulie incolo care s-au desfasurat in paralel in salile acestea doua, dati de stire cu impresii!
Toate cele bune! Succes la pregatiri!

Salut!
Din cate am inteles, sala respectiva e deja gata si e la fel cu sala Baroc. Ni s-a oferit posibilitatea de a vedea si sala respectiva, insa am ramas pe Baroc. Oare voi ati fost sambata trecuta dupa noi la discutii? :)