PDA

Versiunea completa : Restaurant Casa Boiereasca Iasi

rrrox
07.02.2008, 16:07:52
Ce stiti de acest restaurant?
Care ar fi numarul minim de invitati?
Eu am nunta acolo pe 25 iulie 2009 dar contractul mi l-a semnat unchiul meu fiindca eu sunt plecata din tara.El a specificat in contract ca vor for aproximativ 150 invitati dar in realitate eu cred ca o sa fie doar 100.Credeti ca ma vor pune sa platesc 50 meniuri extra?:-\

gabitza_sta
07.02.2008, 17:03:45
Eu am nunta acolo pe 25 iulie 2009 dar contractul mi l-a semnat unchiul meu fiindca eu sunt plecata din tara.El a specificat in contract ca vor for aproximativ 150 invitati dar in realitate eu cred ca o sa fie doar 100.Credeti ca ma vor pune sa platesc 50 meniuri extra?:-\
Nu stiu sa iti spun nimic despre restaurant dar cu siguranta pot sa iti spun ca la restaurantul cu care am semnat noi asa este.
am semnat pentru 120 de oameni si daca nu vor veni toti (sa zicem ca vor veni doar 110) va trebui sa platesc diferenta de 10 meniuri.
asa ca mai bine roaga pe unchiu tau sa se mai intereseze si sa mai vorbeasca cu ei....
pana la urma ce rost ar mai avea sa semnezi un contract pe un anumit nr de oameni si sa nu iti respecti partea de contract?
G.

rrrox
07.02.2008, 17:09:31
Nu stiu sa iti spun nimic despre restaurant dar cu siguranta pot sa iti spun ca la restaurantul cu care am semnat noi asa este.
am semnat pentru 120 de oameni si daca nu vor veni toti (sa zicem ca vor veni doar 110) va trebui sa platesc diferenta de 10 meniuri.
asa ca mai bine roaga pe unchiu tau sa se mai intereseze si sa mai vorbeasca cu ei....
pana la urma ce rost ar mai avea sa semnezi un contract pe un anumit nr de oameni si sa nu iti respecti partea de contract?
G.
Merci mult pentru raspuns...o sa vad ce pot face. Sau poate o sa invitam mai multe persoane.

oana_bogdan
22.08.2008, 21:54:39
Buna! Si eu am nunta tot acolo in august, si mie mi-a facut rezervarea alta persoana pentru ca eu sunt plecata si din pacate mi-au spus ca diferenta de meniuri se plateste. Nu te ingrijora, mai ai timp sa rezolvi!
Eu am vazut numai poze cu restaurantul si din pacate am auzit mai mult de rau decat de bine. Tu ce stii? Par ingrijorata pentru ca nu stii la ce sa te astepti cand te lasi pe mana altuia.:-SS
Ai ales meniul? Tine-ma la curent!
pup

ralukaG
12.09.2008, 21:27:45

Si eu am fost sa-mi rezerv la casa boiereasca, dar... m-am razgandit pt. ca mi-a impus sa am minim 150-200 pers pt ca a zis ca imi pune la dispozitie si cerdacul de afara, altfel trebuie sa platesc nush ce taxa de sala destl de consistenta[-X Alta chestie care nu mi-a placut a fost ca eu nu pot sa aduc nimic (bautura, tort, apa) adik totul e inclus in meniu ceea ce nu e foarte convenabil. Dar poate isi mai modifica strategia domnu de acolo, pt ca eu am fost la sf lunii ianuarie si zicea ca pana in martie nici nu deschide agenda pt programari.....succes tuturor viitoarelor miresici.

lucian_luke
14.09.2008, 11:57:38
Si eu am fost sa-mi rezerv la casa boiereasca, dar... m-am razgandit pt. ca mi-a impus sa am minim 150-200 pers pt ca a zis ca imi pune la dispozitie si cerdacul de afara, altfel trebuie sa platesc nush ce taxa de sala destl de consistenta[-X Alta chestie care nu mi-a placut a fost ca eu nu pot sa aduc nimic (bautura, tort, apa) adik totul e inclus in meniu ceea ce nu e foarte convenabil. Dar poate isi mai modifica strategia domnu de acolo, pt ca eu am fost la sf lunii ianuarie si zicea ca pana in martie nici nu deschide agenda pt programari.....succes tuturor viitoarelor miresici.

buna miresici!

fratele meu a facut anul trecut in august nunta la casa boiereasca. a iesit super!!!
noi cand am inchiriat sala, cerdacul nu se punea la socoteala pentru invitati, si ne-a impus sa avem cel putin 100 de persoane in sala. noi am comandat 100 de meniuri, dar au venit 90 de persoane. astfel ca cele 10 meniuri de la 90 la 100 le-al platit, dar le-am luat acasa. faza buna a fost ca cele 10 meniuri platite extra au fost doar pentru felurile 1 si 2. la felurile 3 si 4 nu am platit nimic in plus, caci ne-au servit doar 90 de portii. ideea este ca se plateste in plus doar primele 2 feluri de mancare (este considerata mancare rece si se pregateste inainte, pe cand felurile 3 si 4 este considerata mancare calda si se pregateste atunci, pe loc, si se fac atatea portii cati invitati ai in sala)

si noi am avut inclus in pret tort, prajituri, fructe, apa si a fost ok. dai un ban in plus, dar cel putin scapi de niste drumuri in plus la laboratorul de patiseria sau la piata. noi am putut aduce doar vinul, taria au avut-o tot ei. dar in noaptea aceea fiind cald, cel mai mult s-a baut bere. ieseau invitatii afara in cerdac unde era racoare, isi luau cate un pahar de bere si era super!

acuma vreau sa fac si eu nunta, si pe unde am fost e la fel cam peste tot (cu exceptii). adica in pretul pe care ti-l cer, iti ofera mancarea, fructele, prajiturile, tortul, apa, sucul. tu trebuie sa aduci doar baututa (vinul si taria). ba chiar unele sali iti ofera in acest pret si amenjarea salii (huse, flori).

spor la pregatiri!

oana_bogdan
15.09.2008, 21:50:07
buna miresici!

fratele meu a facut anul trecut in august nunta la casa boiereasca. a iesit super!!!
noi cand am inchiriat sala, cerdacul nu se punea la socoteala pentru invitati, si ne-a impus sa avem cel putin 100 de persoane in sala. noi am comandat 100 de meniuri, dar au venit 90 de persoane. astfel ca cele 10 meniuri de la 90 la 100 le-al platit, dar le-am luat acasa. faza buna a fost ca cele 10 meniuri platite extra au fost doar pentru felurile 1 si 2. la felurile 3 si 4 nu am platit nimic in plus, caci ne-au servit doar 90 de portii. ideea este ca se plateste in plus doar primele 2 feluri de mancare (este considerata mancare rece si se pregateste inainte, pe cand felurile 3 si 4 este considerata mancare calda si se pregateste atunci, pe loc, si se fac atatea portii cati invitati ai in sala)

si noi am avut inclus in pret tort, prajituri, fructe, apa si a fost ok. dai un ban in plus, dar cel putin scapi de niste drumuri in plus la laboratorul de patiseria sau la piata. noi am putut aduce doar vinul, taria au avut-o tot ei. dar in noaptea aceea fiind cald, cel mai mult s-a baut bere. ieseau invitatii afara in cerdac unde era racoare, isi luau cate un pahar de bere si era super!

acuma vreau sa fac si eu nunta, si pe unde am fost e la fel cam peste tot (cu exceptii). adica in pretul pe care ti-l cer, iti ofera mancarea, fructele, prajiturile, tortul, apa, sucul. tu trebuie sa aduci doar baututa (vinul si taria). ba chiar unele sali iti ofera in acest pret si amenjarea salii (huse, flori).

spor la pregatiri!

in sfarsit aud si eu ceva de bine de restaurantul acesta. e adevarat ca e cam scump (iar de taxa de sala chiar nu stiam) dar macar bine ca se merita sa dai banul in plus.
ah, si nu stiam ca meniurile pe care le platesti le poti lua acasa. pai e bine ca mai vine a doua zi omul la "ciorba de potroace" si le folosesti acolo. ce idee!!!
multumim si sa ne tii la curent cum merg lucrurile.:-SS

pupici la miresici

oana_bogdan
15.09.2008, 21:54:46
buna miresici!

spor la pregatiri!

in sfarsit aud si eu ceva de bine de restaurantul acesta. e adevarat ca e cam scump (de taxa de sala chiar nu stiam) dar macar bine ca se merita da dai un ban in plus daca iese totul bine.
si chiar nu stiam ca poti lua meniurile acasa. le poti folosi a doua zi cand iti vine omul sa se dreaga cu "ciorba de potroace".:D
multumim pentru incurajari....

pupici pentru miresici!

kykynetz22
10.01.2009, 20:38:01
Buna ,e prima data cand scriu pe site.
Sie eu am nunta la Casa Boiereasca in Mai si sunt plecata din tara.E foarte greu sa organizezi totul din afara..dar imi dau toata silinta.
Am emotii cu localul ales si as dori sa vad ceva poze daca a facut cineva acolo..
Multumesc Frumos si multa bafta!!

ioanasandulescu
14.01.2009, 10:46:29
Da, niste poze m-ar interesa si pe mine...Cineva? :)

oana_bogdan
06.02.2009, 18:31:14
si eu am nunta acolo anul acesta si am fost sa vad localul in decembrie 2008 (si eu sunt plecata).
poze se pot vedea pe site-ul lor: w w w . casa boiereasca . ro
localul este mult mai mare decat pare in pozele lor iar curtea e superba.
noi am vb cu un domn de acolo (seful salii) cu care ne-am inteles de minune si la meniu si la ornamente (care sunt d 2 ori mai ieftine decat la o agentie).
am auzit multe de rau dar eu cand am fost personal mi-am facut o impresie buna iar mancarea mi s-a parut buna.
sper sa nu ramanem dezamagite!!!^:)^

lucian_luke
09.02.2009, 12:57:27
fratele meu a avut nunta acolo, sper zilele astea sa postez cateva poze.

oana_bogdan
10.02.2009, 17:13:12
abia asteptam!!! ^:)^

andrelutza_2010
23.02.2009, 14:49:59
Salutare!

Am fost la o nunta aici, iar k impresie generala a fost ok.
O singura chestie mi-a dat de furca, aerul conditionat functiona .. degeaba ..

M-au trecut toate caldurile, si asta nu pt k am dansat prea mult ...
Lumea statea pe-afara .. k era racoare.
Mancarea din cate-mi amintesc era f buna.

Iar muzica a fost draguta deasemenea. Era o formatie cu solist, si mai canta si o tipa din cand in cand cu ei. Nu stiu cine sunt, dar o sa ma interesez cand va fi nevoie ;)) .

oana_bogdan
23.02.2009, 21:35:25
Salutare!

Am fost la o nunta aici, iar k impresie generala a fost ok.
O singura chestie mi-a dat de furca, aerul conditionat functiona .. degeaba ..

M-au trecut toate caldurile, si asta nu pt k am dansat prea mult ...
Lumea statea pe-afara .. k era racoare.
Mancarea din cate-mi amintesc era f buna.

Iar muzica a fost draguta deasemenea. Era o formatie cu solist, si mai canta si o tipa din cand in cand cu ei. Nu stiu cine sunt, dar o sa ma interesez cand va fi nevoie ;)) .
ah, e bine de stiut si cu aerul conditionat. am vazut ca erau multe dar... :-\
multumim pt. informatii! :*

bella21
09.03.2009, 09:55:53
deci eu mi-am facut rez la ei dar ei mi-au zis ca incam maixm 120 si eu iam zis ca am 100:D si nu a comentat nik!:-B ciudata chestie

oana_bogdan
10.03.2009, 15:06:07
deci eu mi-am facut rez la ei dar ei mi-au zis ca incam maixm 120 si eu iam zis ca am 100:D si nu a comentat nik!:-B ciudata chestie

sunt cam nedumerita... ce ar fi trebuit sa spuna!?!

andrelutza_2010
13.03.2009, 12:44:05
ah, e bine de stiut si cu aerul conditionat. am vazut ca erau multe dar... :-\
multumim pt. informatii! :*

Cu placere Oana :* :* !

andrelutza_2010
13.03.2009, 12:45:58
sunt cam nedumerita... ce ar fi trebuit sa spuna!?!

Pai si nu e mai bine? decat sa stea 120 mai inghesuiti .. mai bine 100 mai lejer ..

Urasc aglomeratia la nunti :-"

Iar ei sa zica mersi! clientul nostru .... stapanul nostru !!:-$

oana_bogdan
13.03.2009, 15:05:15
Pai si nu e mai bine? decat sa stea 120 mai inghesuiti .. mai bine 100 mai lejer ..

Urasc aglomeratia la nunti :-"

Iar ei sa zica mersi! clientul nostru .... stapanul nostru !!:-$

cam de mult restaurantele din ziua de azi nu mai dau dovada de comportamentul asta.
mai degraba invers, din pacate!!!!
;))

RamonaTL
08.04.2009, 21:51:33
Buna miresici!:bye_04:
Am si eu o problema ...am fost si am inchiriat la casa boiereasca pentru 10 iulie 2010 si ma intrebam daca este cineva care poate oferi mai multe detalii... Cineva care a facut o nunta acolo^:)^

RamonaTL
08.04.2009, 21:58:03
Merci mult pentru raspuns...o sa vad ce pot face. Sau poate o sa invitam mai multe persoane.

pt rrox
Si eu am am semnat contractul cu domnul de acolo pt 150 de persoane desi eu am zis ca vor fi mai putini ca asa se intampla. A zis ca e ok ca asta se stabileste cu o saptamana inainte si ce zici atunci e "batut in cuie". Asa ca sper sa avem o nunta frumoasa .;;) Oricum esti prima asa ca astept impresii.

RamonaTL
08.04.2009, 22:02:19
Postat de lucian_luke http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1440100#post1440100)

RamonaTL
08.04.2009, 23:13:47
Apropo...de cand este deschisa casa boiereasca? Cine stie? Este de mult?^:)^

kykynetz22
09.04.2009, 00:12:55
Buna Ramona,

Nu stiu daca te pot ajuta cu prea multe.Noi nu suntem in tara si organizam totul din afara..e aiurea dar asta-i treaba:(
De restaurant nu stiu ce sa-ti spun,l-am vazut o data,mi-a placut foarte mult curtea decat interiorul..,am mancat o sg data acolo,intr-adevar o ciorba radauteana,care era f buna dar din pacate am dat-o afara in cateva ore...bine ca nu servim ciorba la nunta,sa speram ca restul e ok!!
Restaurantul e cam intunecat,am trimis agentia care se ocupa cu decoratiunile si si-a pus mainile in cap ca e cam greu de ornat pe acolo..are prea multe sala ca sa mai puna si ea ceva..
Dar sala e ok ca oricum voiam ceva mai rustic!

Sper ca nu te-am speriat mai tare,daca esti din Iasi poate afli mai multe,du-te pe acolo cand sunt nunti sa vezi cum e aranjata si cam cum arata..
Stiu ca e deschis restaurantul de vreo 4 ani,cam asa...mai multe nu stiu...dar locatia e super!!

Ps. nu pot trimite mesaje private ca nu sunt prea activa aici ..doar citesc ca sfaturi nu prea am ce da..am nevoie de sfaturi mai mult!!

Bafta in continuare si sper sa ai o nunta de vis!!
xxx!!

kykynetz22
10.04.2009, 12:39:10
Buna Ramona,

Da..este ID-ul meu de mess.Noi am inchiriat anul trecut in Martie,dar nu noi am semnat contractul,am trimis pe cineva,noi plecasem deja asa ca nu stiu cum il cheama pe domnul acela.

oana_bogdan
11.04.2009, 22:47:58
buna fetelor!
in sf. ceva miscare si pe aici!!!
din pacate si eu sunt plecata din tara si nu am fost acolo decat o singura data (am papat niste mititei...bunuti)
dar daca vreti sa vedeti cateva fragmente de nunti acolo puteti intre pe youtube si digitati casa boiereasca sau formatia concert( ei au avut nunta acolo). cum nu mai venea nimeni cu poze sau info... am gasit si eu o solutie mai inventiva dar tot am reusit sa vad ceva!!!:))
si mie mi s-a parut sala incarcata, dar cum vreau neaparat ceva rustic, am decis sa nu mai pun ornamente (ornez doar mesele, masa de prezidiu si scarile la intrare)
totusi, pe mine ma cam deranjeaza stalpisorii din mijlocul ringului de dans...
oricum, nu asta conteaza...mie locul imi place si sper sa am o nunta reusita acolo!!!
acelasi lucru vi-l doresc si voua!!!
>:D<

RamonaTL
13.04.2009, 23:09:57
Buna Oana,
Si eu ma bucur ca e ceva miscare ca deja ma gandeam unde face toata lumea nunta ...ca pe la casa boiereasca nu e prea mare forfota. M-am linistit ;-) .
Sa stii ca eu am vazut 11 restaurante pana sa il aleg pe asta si stalpii din interior nu mai reprezinta asa o problema cand ai o terasa asa frumoasa. Macar sunt multe lucruri frimoase care compenseaza acest lucru.
Foarte buna ideea ta. O sa caut si eu sa vad daca gasesc un filmulet macar*:-)

oana_bogdan
15.04.2009, 21:21:05
Buna Oana,
Si eu ma bucur ca e ceva miscare ca deja ma gandeam unde face toata lumea nunta ...ca pe la casa boiereasca nu e prea mare forfota. M-am linistit ;-) .
Sa stii ca eu am vazut 11 restaurante pana sa il aleg pe asta si stalpii din interior nu mai reprezinta asa o problema cand ai o terasa asa frumoasa. Macar sunt multe lucruri frimoase care compenseaza acest lucru.
Foarte buna ideea ta. O sa caut si eu sa vad daca gasesc un filmulet macar*:-)

sa tinem legatura...si dupa nunta te anunt eu cum a fost!!!

RamonaTL
15.04.2009, 23:04:13
Ok. Sper sa auzim doar de bine.

oana_bogdan
17.04.2009, 20:35:46
Ok. Sper sa auzim doar de bine.

te-ai descurcat cu filmuletele pr youtube?
:-\

oana_bogdan
17.04.2009, 20:38:36
Buna Ramona,

Da..este ID-ul meu de mess.Noi am inchiriat anul trecut in Martie,dar nu noi am semnat contractul,am trimis pe cineva,noi plecasem deja asa ca nu stiu cum il cheama pe domnul acela.

abia acum vad ca tu ai nunta inaintea mea!!!sa ma ajuti si pe mine dupa cu niste impresii, sugestii, foto...toul este binevenit!!!
pup si spor la organizat! si eu organizez tot din afara, sa speram ca o sa fie bine, da cata bataie de cap...#-o
:*

RamonaTL
18.04.2009, 01:49:13
te-ai descurcat cu filmuletele pr youtube?
:-\

Da,m-am descurcat, desi nu e filmata decat formatia. Oricum am inteles ca pot aduce eu muzica pt ca am vazut mai multe filmulete cu formatii diverse;;) . Tu ai muzica sau e de la ei?

oana_bogdan
19.04.2009, 23:06:21
Da,m-am descurcat, desi nu e filmata decat formatia. Oricum am inteles ca pot aduce eu muzica pt ca am vazut mai multe filmulete cu formatii diverse;;) . Tu ai muzica sau e de la ei?

eu am luat formatia pe care o aveau ei acum 1 an (din comoditate! dar si pt ca mi-au placut). stiu ca acum au pe altcineva...

RamonaTL
20.04.2009, 17:28:52
eu am luat formatia pe care o aveau ei acum 1 an (din comoditate! dar si pt ca mi-au placut). stiu ca acum au pe altcineva...

Pai si tu ai ramas cu formatia de acum un an nu?:-\

oana_bogdan
20.04.2009, 20:56:02

si tu la fel? se cheama formatia concert, solist e Bogdan si nu mai stiu cum.
am tras o spaima cu ei...cand m-am dus intara in iarna sa-i ascult nu mai mergea nr. solistului (si singurul pe care il aveam). disperare!!!! apoi am dat iar de el si ne-am mai linistit!!! =))

oana_bogdan
20.04.2009, 20:57:24

ah, scuze! abia acum am iteles intrebarea. #:-S
da, eu am ales formatia de acum un an, de cand am inchiriat.

RamonaTL
21.04.2009, 20:40:01
Bine ca ai dat de ei pana la urma. Totul e bine cand se termina cu bine #:-S .
Eu nu am ales inca formatia....dar nu cred ca o voi lua pe cea de la ei. Am un amic care are formatie si sincer am mai multa incredere in el pt ca ne stim de ani de zile.
Tu mai ai foarte putin pana la nunta...Cum te simti? Cum stai cu pregatirile?

oana_bogdan
25.04.2009, 13:10:53
Bine ca ai dat de ei pana la urma. Totul e bine cand se termina cu bine #:-S .
Eu nu am ales inca formatia....dar nu cred ca o voi lua pe cea de la ei. Am un amic care are formatie si sincer am mai multa incredere in el pt ca ne stim de ani de zile.
Tu mai ai foarte putin pana la nunta...Cum te simti? Cum stai cu pregatirile?

cu pregatirile...:(( :-SS
eu sunt plecata din tara si o sa vin doar cu o luna inainte. si nici nu sunt din iasi, doar sotul e.
noroc cu voi miresicile care imi mai dati niste sfaturi....
am agenda plina de numere, telefoane si adrese. cand vin ... am de umblat.
[-o< sper ca o sa iasa totul bine.

RamonaTL
27.04.2009, 10:33:39
cu pregatirile...:(( :-SS
eu sunt plecata din tara si o sa vin doar cu o luna inainte. si nici nu sunt din iasi, doar sotul e.
noroc cu voi miresicile care imi mai dati niste sfaturi....
am agenda plina de numere, telefoane si adrese. cand vin ... am de umblat.
[-o< sper ca o sa iasa totul bine.

O sa fie bine pana la urma, vei vedea.
Eu o sa merg pana acolo pe 2mai cand o sa fie prima nunta pe anul acesta ca sa vad sala aranjata. O sa iti zic dupa ce am vazut.:A

oana_bogdan
27.04.2009, 13:56:02
O sa fie bine pana la urma, vei vedea.
Eu o sa merg pana acolo pe 2mai cand o sa fie prima nunta pe anul acesta ca sa vad sala aranjata. O sa iti zic dupa ce am vazut.:A

astept cu nerabdare! nu uita sa faci si niste pozici!!!

oana_bogdan
08.06.2009, 22:54:08
cauza deces in familie cedez sala pe sata de 16.08.09.
urgent, va rog sa-mi dati un rsp. daca sunteti interesate.

CONT-INCHIS-035
12.06.2009, 15:32:14
cauza deces in familie cedez sala pe sata de 16.08.09.
urgent, va rog sa-mi dati un rsp. daca sunteti interesate.
Oana, sincere condoleante si imi pare rau ca nu a fost sa fie acum. Tine-te tare.

aciandra
19.07.2009, 15:33:45
salutare, cine a facut nunta la casa boiereasca ar putea sa imi dea niste detalii?am auzit in ult vreme niste lucruri cam nasoale despre mancarea de acolo care m-au pus pe ganduri. daca vreo miresica ar putea sa ma ajute cu niste informatii as fi tare recunoscatoare^:)^

kykynetz22
19.07.2009, 16:02:46
Buna fetelor!!

Imi pare rau ca nu am mai scris nimic despre Casa Boiereasca,dupa nunta,dar aveam nevoie de o pauza.
Vreau sa raspund si Alexandrei aici ptr ca nu pot trimite inca mesaje private..
Am avut nunta la Casa Boiereasca pe 16 Mai si a fost super..sincer as mai vrea o data..:)
Mancarea la restaurant a fost ok dar nu super..si plus ca am avut o problema si s-a incurcat friptura..cand am fost sa alegem menu-ul,sa-l degustam ..noi am ales ptr friptura,muschi de vita cu sos de coacaze..era superb dar la nunta ..surprise!!!!am primit muschi dijonez care era facut si in sange si nu prea place la toata lumea..
cel mai bine fetelor ..nu va enervati ca va stricati nunta..nu pot sa spun ca am fost ok cu mancarea sau alte probleme ce au mai fost la nunta dar..nu le-am bagat in seama..oricum era prea tarziu sa mai facem ceva..
aveti grija daca inchiriati camere de la motel..noi am luat 7 camere ptr cine are nevoie dar am aflat dimineata ca,chiar daca majoritatea cam erau libera,cativa prieteni au platit singuri ptr camera..deci ne-au luat si noua bani si le-au luat si lor..asa a fost si cu bautura..noi am spus chelnerilor sa inchida barul si in caz ca vrea cineva ceva,sa ne spuna noua intai..ca sa nu pierdem controlul si nu voiam ca prietenii nostri sa-si plateasca consumatia..dar ..chelnerii smecheri..nu ne-au spus nimic,si in schimb i-au pus sa-si plateasca consumatia..am avut noroc ca erau prieteni buni si ne-am revansat a doua zi..
Tipul de la restaurant e super ok,la inceput am avut cateva probleme ca nu m-a placut f mult ptr ca am venit cu cateva moftuei si lui nu i-a convenit si mi-a luat sotul deoparte sa vb ca intre babati..i-am explicat ca e nunta mea si vreau sa fie cum spun eu si daca am mofturi asta e..si si-a mai revenit ,ne-a ajutat mult si a fost flexibil cu toate..
In rest..super..eu m-am distrat de minune si chiar nu m-am stresat de la nimic.
Am sa pun si ceva poze sa vedeti mai multe!!
Bafta in continuare la organizat..si va rog..no stress!!!!

V-am pupacit!!

kykynetz22
19.07.2009, 16:25:17
http://picasaweb.google.com/home..astea sunt cateva poze..nu stiu exact daca asa se posteaza pozele dar incerc..

aciandra
19.07.2009, 23:54:47
ms mult pt ca mi-ai raspuns^:)^ cred ca o sa tb sa merg sa mai vb acolo...dar asa cum ai zis si tu nu le poti aranja pe toate.sper sa fie bine pana la urma, desi sunt stresata de pe acum si imi tot fac tot felul de ganduri...

kykynetz22
20.07.2009, 00:16:58
http://picasaweb.google.com/home

sala mi-a aranjat-o o prietena buna din vaslui care are firma de decoratiuni nunti..a fost superb..
eu iti spun sa-ti gasesti pe cineva din afara..nu te lasa pe baza restaurantului ptr ca o sa te coste intr-adevar mai putin dar o sa-ti puna flori de la nunta din ziua anterioara.daca vrei iti dau nr tipei care mi-a aranjat mie..iti aduce tot ce vrei tu..eu am vrut flori..in rest nu m-a interesat..
sa-mi spui ce parere ai de foto ..daca merg bineinteles..am sa caut zilele astea ceva poze cu restaurantul ca sa vezi mai bine cum era..am vreo 1000 de poze..asa ca o sa-mi ia ceva timp sa caut printre ele.

aciandra
20.07.2009, 00:44:24
tot nu merge...ce sa zic si pe mine m-a incantat ideea ca imi va aranja tipul de acolo pt ca as fi iesit mai ieftin ...dar acum am dubii.nunta va fi sambata..doar nu or fi nebuni sa imi dea flori vechi de o saptamana:-s am sa ma mai interesez cis a vis de decorarea salii si poate reusesc sa vad pozele si de la tine ca m-ai facut tare curioasa.

mada_c6
22.07.2009, 10:26:20
Buna miresicilor,

Dupa cum am citit din discutiile voastre, va doriti cat mai multe informatii legate de aceasta locatie.Am participat la o nunta acolo, sala intr-adevar este foarte aglomerata cu diverse lucruri....oale,ulcele.....are si un semineu care este un pic cam inestetic...si care in general vine in spatele mesei de prezidiu....in schimb au o curte deosebita.....zona este deosebita....voi atasa cateva fotografii din sala care este decorata de o firma din Iasi(daca doriti sa stiti numele ei va pot da aceasta informatie la cerere).

aciandra
22.07.2009, 20:38:55
Buna miresicilor,

Dupa cum am citit din discutiile voastre, va doriti cat mai multe informatii legate de aceasta locatie.Am participat la o nunta acolo, sala intr-adevar este foarte aglomerata cu diverse lucruri....oale,ulcele.....are si un semineu care este un pic cam inestetic...si care in general vine in spatele mesei de prezidiu....in schimb au o curte deosebita.....zona este deosebita....voi atasa cateva fotografii din sala care este decorata de o firma din Iasi(daca doriti sa stiti numele ei va pot da aceasta informatie la cerere).

trimite-mi un pm cu firma si preturi..apropo ..cum a fost mancarea la nunta la care ai fost?

dana_soric
06.08.2009, 22:46:04
buna fetelor pe 28 august 2009 am nunta la casa boiereasca iasi imi puteti spune cum e acolo mar interesa muzica:-SS

aciandra
09.08.2009, 12:00:07
buna fetelor pe 28 august 2009 am nunta la casa boiereasca iasi imi puteti spune cum e acolo mar interesa muzica:-SS
daca ai formatia de acolo ai facut o alegere buna. stai linistita canta super dragos.formatia lui o am si eu la nunta.;-) cat despre restaurant au fost pareri bune dar au mai fost si mici nemultumiri. sa speram ca vei avea o nunta de vis si te astept cu detalii atunci cand va fi cazul.

dana_soric
16.08.2009, 19:04:32
alexandra imi poti spune cat tia cerut pe meniu la casa boiereasca:-\

aciandra
17.08.2009, 15:32:25
alexandra imi poti spune cat tia cerut pe meniu la casa boiereasca:-\
anul asta e 183 ron parca. la anul cam tot asa eventual mai creste cu 10 lei.

georgiana22
19.08.2009, 08:16:39
sal.stiti ceva mai concret despre formatia care canta la casa boieresca? stau pana sambata cu inima cat un purice!

aciandra
20.08.2009, 22:15:15
sal.stiti ceva mai concret despre formatia care canta la casa boieresca? stau pana sambata cu inima cat un purice!
stai linistita, canta super stiu sa faca atmosfera:> aceeasi formatie o voi avea si eu la nunta...sunt f seriosi , plus ca stiu sa cante de toate;-) ;-)

roxana2022
26.08.2009, 14:48:19
Salutare,
As avea o intrebare pentru cele care au facut nunta la acest restaurant..stiu ca are capacitate de maxim 180 locuri...dar totusi nu vi se pare destul de mic pentru atata lume? Cam cati invitati ati avut la nunta? a ramas destul loc pentru dans?

RamonaTL
27.08.2009, 21:27:34

....Si pana la uma cum a fost la nunta ta?...asteptam cu sufletul la gura detalii[-o<

RamonaTL
27.08.2009, 21:36:28
Salutare,
As avea o intrebare pentru cele care au facut nunta la acest restaurant..stiu ca are capacitate de maxim 180 locuri...dar totusi nu vi se pare destul de mic pentru atata lume? Cam cati invitati ati avut la nunta? a ramas destul loc pentru dans?

Buna Roxana ,
Eu am fost sambata pana acolo si era amenajat pentru o nunta de 170 de pers.Era loc si de dans, mesele erau asezate la o distanta rezonabila, am fost eu la nunti si mai ingramadite anul asta:huh: . Tocmai de aceea am si fost la Casa Boiereasca pt ca ma cxam panicasem . Acum pt 180 de pers cred ca e cam inghesuit dar 150-160 incap lejer ( fara sa luam in considerare terasa).
Sper ca ti-am fost de folos :* .

roxana2022
28.08.2009, 17:25:21
Buna Roxana ,
Eu am fost sambata pana acolo si era amenajat pentru o nunta de 170 de pers.Era loc si de dans, mesele erau asezate la o distanta rezonabila, am fost eu la nunti si mai ingramadite anul asta:huh: . Tocmai de aceea am si fost la Casa Boiereasca pt ca ma cxam panicasem . Acum pt 180 de pers cred ca e cam inghesuit dar 150-160 incap lejer ( fara sa luam in considerare terasa).
Sper ca ti-am fost de folos :* .

Multumesc mult de raspuns...se pare ca si eu m-am panicat un pic..nu-mi doresc ca invitatii sa stea inghesuiti sau pe terasa....si probabil din cauza asta mi se pare ca e sala foarte mica :)

RamonaTL
31.08.2009, 11:47:34
Multumesc mult de raspuns...se pare ca si eu m-am panicat un pic..nu-mi doresc ca invitatii sa stea inghesuiti sau pe terasa....si probabil din cauza asta mi se pare ca e sala foarte mica :)

Sper sa ai o nunta de vis si astept neaparat impresiile si sfaturile de dupa [-o<. Iti trimit id-ul meu de mess.:)

anca_88
12.09.2009, 20:49:37
eu am nunta la anul si mar interesa ce ar mai fi nevoie de cumparat.ce nu e destul sau ce nu e inclus in pret.pup la miresici:*

aciandra
14.09.2009, 19:42:50
eu am nunta la anul si mar interesa ce ar mai fi nevoie de cumparat.ce nu e destul sau ce nu e inclus in pret.pup la miresici:*
te orientezi pe parcurs. tb sa mai cumperi apa, suc...cele din meniu nu iti ajung cu siguranta. ah..si binenteles bautura.

deeap21
18.09.2009, 21:27:07
buna fetelor. observ ca dana soric nu a mai intrat sa va dea detalii despre cum a fost la nunta ei. eu sunt o verisoara a ei, am fost la nunta si a iesit ok, parerea mea ca invitat. acum poate mai spune ea mai multe. eu tot acolo fac nunta, la anul pe 20 august. sper sa fie bine. bafta la pregatiri

aciandra
19.09.2009, 22:23:57
buna fetelor. observ ca dana soric nu a mai intrat sa va dea detalii despre cum a fost la nunta ei. eu sunt o verisoara a ei, am fost la nunta si a iesit ok, parerea mea ca invitat. acum poate mai spune ea mai multe. eu tot acolo fac nunta, la anul pe 20 august. sper sa fie bine. bafta la pregatiri
mancarea cum ti s-a parut? am auzit ca au mai fost probleme la capitolul asta...:-SS

onutza86
21.09.2009, 22:22:11
[salut...si noi ma vrea sa facem nunta la casa boiereasca...in 2010 crezi ca mai gasim date libere ...tu cand ti-ai rezervat restautantul?

onutza86
21.09.2009, 22:26:45
salut si noi am vrea la anul la casa boiereasca....inca nu ne-am fcaut rezervare crezzi ca mai avem vreo sansa as gasim liber prin iulie???ai dat avans pt asla? ms

aciandra
24.09.2009, 20:38:05
salut si noi am vrea la anul la casa boiereasca....inca nu ne-am fcaut rezervare crezzi ca mai avem vreo sansa as gasim liber prin iulie???ai dat avans pt asla? ms
du-te acolo sa intrebi..de obicei restaurantul se rezerva cam cu 10 luni-1 an inainte. dar poate ai noroc ca mai sunt care renunta la rezervare. avansul parca e 1000 ron.

deeap21
29.09.2009, 20:27:56
imi cer scuze ca nu am mai intrat sa va raspund. in privinta mancarii, parerile au fost impartite. ce-i drept, nu a fost excelenta, se putea si mai bine. dar eu merg pe principiul ca, chiar daca ar fi fost f buna mancarea, nimeni nu putea sa imi garanteze ca la anul va fi la fel, ca vor avea acelasi bucatar si etc.cu toate ca am inteles ca la majoritatea restaurantelor sunt probleme cateodata, chiar si nume mai mari. avansul este de 1000 ron, sala am rezervat-o pe la inceputul lui august.din cate stiu luna august e toata ocupata, e si cea mai ceruta. e f posibil sa gasesti in iulie. suna si tu seful de sala (nr . de tel. e pe site-ul lor). ceri doar o informatie, nu te costa nimic. mie mi-a dat toate datele libere din luna august. adica 2;)). eu nu am avut noroc sa gasesc sambata,doar 2 vineri. va pup si sper ca v-am fost de ajutor

dana_soric
30.09.2009, 17:09:26
ciao fetelor imi pare rau ca nu am mai putut intra cu ceva detalii dar sunt ocupata cu serviciul.in fine ,la nunta afost totul ok de sala am fost super multumita ,si mancarea a fost destul de buna. si nu mai spun de tort care a fost super fain. parerea mea e ca merita sa faceti o petrecere acolo, iese super fain.bafta incontinuare cu pregatirile si... ,,nu mai fiti stresate ca iese totul bine ala fine:* ,,

dana_soric
30.09.2009, 17:19:38
salut andreea deeap21 ce mai faci sper ca tia placut la nunta, sigur la tine o sa iasa super fain nunta asa ca nu te stresa te pupacesc :*

deeap21
02.10.2009, 17:03:26
buna dana. asta le ziceam si la fete, sigur ca ne-a placut. de alex nu mai spun, ti-ai dat seama dupa faptul ca a doua zi nu s-a dat jos din pat...;))eu incerc sa nu ma stresez prea tare de pe acum, am timp mai incolo. si eu sper sa iasa bine. te pup

roxana2022
09.10.2009, 14:53:06
Buna miresici!
Eu am avut nunta in aceasta toamna la Casa Boiereasca si a iesit foarte frumos....daca vreti mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati.
Spor cu pregatirile!

aciandra
09.10.2009, 20:21:09
Buna miresici!
Eu am avut nunta in aceasta toamna la Casa Boiereasca si a iesit foarte frumos....daca vreti mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati.
Spor cu pregatirile!

casa de piatra!sa pui si niste poze te rog^:)^ si daca ai intampinat vreo problema sa ne-o immpartasesti si noua.

roxana2022
10.10.2009, 17:10:25
casa de piatra!sa pui si niste poze te rog^:)^ si daca ai intampinat vreo problema sa ne-o immpartasesti si noua.
pun si niste poze...dar nu cred ca va ajuta prea mult....eu nu am avut aranjamentele de la restaurant...din punctul meu de vedere nu am intampinat probleme cu cei de acolo...dimpotriva....as dori sa ii felicit ca mi-au facut o seara de neuitat.

aciandra
10.10.2009, 21:04:24
pun si niste poze...dar nu cred ca va ajuta prea mult....eu nu am avut aranjamentele de la restaurant...din punctul meu de vedere nu am intampinat probleme cu cei de acolo...dimpotriva....as dori sa ii felicit ca mi-au facut o seara de neuitat.

ce chestie...imi sunt cunoscute aranjamentele ;)) in ziua aia am trecut pe la restaurant ca sa vad cum e aranjata sala.mancarea cum ti s-a parut?eu ma gandeam sa imi aranjeze cei de la restaurant sala...dar vad ca nici o miresica nu a apelat la ei...:-s oricum ma bucur sa aud ca ai fost multumita..sper ca si eu la anul sa spun acelasi lucru!

roxana2022
10.10.2009, 22:51:17
ce chestie...imi sunt cunoscute aranjamentele ;)) in ziua aia am trecut pe la restaurant ca sa vad cum e aranjata sala.mancarea cum ti s-a parut?eu ma gandeam sa imi aranjeze cei de la restaurant sala...dar vad ca nici o miresica nu a apelat la ei...:-s oricum ma bucur sa aud ca ai fost multumita..sper ca si eu la anul sa spun acelasi lucru!

Pai poti alege si de la restaurant.Eu voiam musai esarfe din organza pe grena si huse crem. Cei de la restaurant au doar huse (alb, aurii) si esarfe din saten pe verde, portocaliu, maro si alb. Nu se potriveau absolut deloc cu ce voiam eu...de aceea nu am apelat la ei. De cate ori am fost sa vad sala in luna august de fiecare dat am prins decoratiunile de la restaurant...deci sunt miresici care au apelat la ele...dar probabil nu sunt pe aici :)
Invitatii mei au spus ca mancarea a fost buna....eu am sesizat doar ca a vnit la timp si arata bine...de mancat nu prea am apucat sa pap....dar am incredere in ce au spus invitatii.

anna_ape3
11.10.2009, 14:28:16
la Casa Boiereasca e fain.mancare buna..chelnerii f buni..

anna_ape3
11.10.2009, 14:28:54
am fost la o nunta acolo si nu au fost probleme.:D

aciandra
12.10.2009, 21:37:43
Pai poti alege si de la restaurant.Eu voiam musai esarfe din organza pe grena si huse crem. Cei de la restaurant au doar huse (alb, aurii) si esarfe din saten pe verde, portocaliu, maro si alb. Nu se potriveau absolut deloc cu ce voiam eu...de aceea nu am apelat la ei. De cate ori am fost sa vad sala in luna august de fiecare dat am prins decoratiunile de la restaurant...deci sunt miresici care au apelat la ele...dar probabil nu sunt pe aici :)
Invitatii mei au spus ca mancarea a fost buna....eu am sesizat doar ca a vnit la timp si arata bine...de mancat nu prea am apucat sa pap....dar am incredere in ce au spus invitatii.
aha...cam cat te-a ajuns decoratul salii?

roxana2022
20.10.2009, 10:34:39
aha...cam cat te-a ajuns decoratul salii?

Decoratul salii m-a ajuns undeva la 2500 ron. Trebuie sa iei in calcul faptul ca am avut in jur de 190 de scaune iar o husa din brocart e de doua ori mai scumpa decat una din saten....nu mai vorbesc de fetele de masa :)

aciandra
20.10.2009, 15:57:17
Decoratul salii m-a ajuns undeva la 2500 ron. Trebuie sa iei in calcul faptul ca am avut in jur de 190 de scaune iar o husa din brocart e de doua ori mai scumpa decat una din saten....nu mai vorbesc de fetele de masa :)
pretul e rezonabil..in el au intrat si aranjamentele florale etc?

roxana2022
20.10.2009, 17:29:54
pretul e rezonabil..in el au intrat si aranjamentele florale etc?
au intrat husele de scaun cu esarfele, fetele de masa(din saten + brocart pe deasupra), servetele de brocart, balonul jumbo(care s-a desumflat si nu l-am mai putut folosi), arcada la intrare, masa de primire, prezidiu, suportii de lumanari, drapaj balustrada.Astea toate m-au ajuns in jur de 2000. Florile m-au ajuns cam 500 si le-am facut separat nu cu firma care a aranjat sala.

aciandra
21.10.2009, 14:25:11
au intrat husele de scaun cu esarfele, fetele de masa(din saten + brocart pe deasupra), servetele de brocart, balonul jumbo(care s-a desumflat si nu l-am mai putut folosi), arcada la intrare, masa de primire, prezidiu, suportii de lumanari, drapaj balustrada.Astea toate m-au ajuns in jur de 2000. Florile m-au ajuns cam 500 si le-am facut separat nu cu firma care a aranjat sala.
ms de info.

aciandra
22.01.2010, 21:47:55
nici o miresica nu mai da detalii despre casa boiereasca? m-ar interesa niste poze cu sala decorata.

dodolina13
09.03.2010, 16:11:31
nici o miresica nu mai da detalii despre casa boiereasca? m-ar interesa niste poze cu sala decorata.
astept cu nerabdoare sa ai nunta si sa-mi oferi mai multe detalii..pana la urma,cine o sa-ti decoreze sala?ai mancat vreodata acolo?

aciandra
09.03.2010, 16:26:51
astept cu nerabdoare sa ai nunta si sa-mi oferi mai multe detalii..pana la urma,cine o sa-ti decoreze sala?ai mancat vreodata acolo?
am fost si am mancat acolo de cateva ori. e ok. in principiu cei de la restaurant imi vor decora dar nu e batut in cuie. inainte o sa merg sa imi arate eventual niste imagini cu ce au decorat ei. prima nunta o au pe 1 mai, probabil ca voi trage o fuga si atunci sa vad.

lindabride
09.03.2010, 19:43:06
salutare, cine a facut nunta la casa boiereasca ar putea sa imi dea niste detalii?am auzit in ult vreme niste lucruri cam nasoale despre mancarea de acolo care m-au pus pe ganduri. daca vreo miresica ar putea sa ma ajute cu niste informatii as fi tare recunoscatoare^:)^

Buna Aciandra..am vazut ca ceri o opinie despre acea faimoasa locatie..nu vreau sa te sperii..pot sa spun ca am mancat odata acolo si nu mi a mai trebuit..cuvantul pottrivit execrabil..servirea oribila ospatarii parca erau niste directori care tot aruncau si tanteau pe masa..mancarea mi au adus o dupa ce mi a trecut foamea de asteptarea..si o ciorba de burta care era mai degraba o ciulama..ceva nedefinit pe care nu am putut o manca..Imi pare rau ca trebuie sa ti astefel de vesti..Poate totusi mai poti face ceva! Mult succes!

CONT-INCHIS-035
09.03.2010, 20:11:39
Buna Aciandra..am vazut ca ceri o opinie despre acea faimoasa locatie..nu vreau sa te sperii..pot sa spun ca am mancat odata acolo si nu mi a mai trebuit..cuvantul pottrivit execrabil..servirea oribila ospatarii parca erau niste directori care tot aruncau si tanteau pe masa..mancarea mi au adus o dupa ce mi a trecut foamea de asteptarea..si o ciorba de burta care era mai degraba o ciulama..ceva nedefinit pe care nu am putut o manca..Imi pare rau ca trebuie sa ti astefel de vesti..Poate totusi mai poti face ceva! Mult succes!

Sa mai faca ceva, adica ce?
Sa-si schimbe restaurantul caci ai zis tu ca ti s-a parut execrabil?
Aciandra, nu lua in seama rautati gratuite, eu nu am mancat acolo, dar am multi prieteni care au fost clienti fideli, pana au plecat din Iasi.
Ia si vezi-ti de pregatiri, nu pune la suflet caci totul va fi bine.

Cretzofolina13
09.03.2010, 20:43:20
Oricare ar fi adevarul, mirii trebuie sa faca o degustare inainte. Mergeti incognito cu nasii la o masa si incercati un meniu similar.
Iar daca povestea cu mancarea groaznica e adevarata, ia in considerare faptul ca gusturile nu se discuta si ca sunt unii oameni cu pretentii prea mari.
Am vazut in ziar zilele trecute ca acest restaurant isi cauta bucatar si ajutor de bucatar deci este timp pana la nunta ta sa incerci mancarea si sa studiezi servirea si comportamentul chelnerilor. Mult spor la pregatiri ! Stai linistita, vor exista mereu pareri pro si contra la FIECARE restaurant. >:D<

aciandra
09.03.2010, 21:05:28
mhmm..in primul rand nu este o locatie faimoasa. in al 2-lea rand nu are cum sa multumeasca pe toata lumea. sper ca la nunta mea sa nu fie probleme majore, nunti perfecte nu exista. cum zicea si anmyo, ce sa fac acum sa imi schimb restaurantul in prag de nunta?!:[email protected] daca tie ti s-a intamplat asa poate a fost un caz izolat, asta nu inseamna ca acest restaurant si-a facut un obicei in a-si trata execrabil clientii.

aciandra
09.03.2010, 21:09:55
Oricare ar fi adevarul, mirii trebuie sa faca o degustare inainte. Mergeti incognito cu nasii la o masa si incercati un meniu similar.
Iar daca povestea cu mancarea groaznica e adevarata, ia in considerare faptul ca gusturile nu se discuta si ca sunt unii oameni cu pretentii prea mari.
Am vazut in ziar zilele trecute ca acest restaurant isi cauta bucatar si ajutor de bucatar deci este timp pana la nunta ta sa incerci mancarea si sa studiezi servirea si comportamentul chelnerilor. Mult spor la pregatiri ! Stai linistita, vor exista mereu pareri pro si contra la FIECARE restaurant. >:D<
intentionez sa fac o degustare la meniu inainte. am fost si cu nasii acolo de cateva ori. ce sa zic acum..sper sa fie bine.:-s

deeap21
31.03.2010, 10:11:39
aciandra, nu te speria. ai spus-o si tu, parerile sunt impartite. banuiesc ca nu toti invitatii sunt la fel. unii poate sunt mai avuti, altii mai de la tara...chiar nu avem cum sa ii multumim pe toti. daca am pune pe masa numai caviar si fructe de mare,a doua zi unii ar vorbi ca ti-a lipsit sarmalutele si mamaliguta;) si invers. asta e, e un risc pe care ni-l asumam. multa bafta la pregatiri:*

mohito
05.06.2010, 08:37:45
in calitate de invitat la o nunta in aceasta locatie am observat anumite nereguli. mirii si-au dat silinta sa organizeze nunta cat mai frumoasa insa din pacate cei de acolo au avut grija sa gafeze.mancarea a fost buna, multa dar cu mici exceptii. la masa noastra, o portie din felul 3 avea un fir de par negru ,era pe jumate nefacuta iar la aperitiv cineva a sesizat ca o rulada mirosea a ranced. sa zicem ca, chestii din astea se intampla peste tot. chelnerii si-au facut de cap nefiind supravegheati de seful de sala, care la un mom dat s-a plictisit si s-a dus la |-). mancarea au servit-o destul de tarziu, saracii miri se vedeau ca erau f agitati din cauza asta deoarece lumea incepea sa plece.la masa verisorului meu chelnerul le lua mancarea fara sa ii intrebe daca mai servesc, oamenii se duceau la dans si cand veneau la masa si vroiau sa manance ia farfuria de unde nu-i. sala decorata frumos. tortul f bun. dupa nunta am cerut mireasei mai multe detalii despre eveniment si mi-a zis ca i-au furat cu nerusinare la tort, i-au pus portii in plus si din ce au discutat inainte de nunta cu cei de la restaurant nu prea a mai fost mare lucru valabil.
in concluzie aveti grija cu restaurantul asta, cei de acolo sunt ff neseriosi,,daca stiti sa ii puneti la punct e bine..daca nu e bine sa aveti nervii tari!!

RamonaTL
09.06.2010, 08:27:30
Am fost sa mananc si eu de cateva ori acolo si de fiecare data am mancat ceva diferit. Mancarea....extraordinara e putin spus! Portii f mari si super delicioasa....si eu sunt pretentioasa de obicei. Sper ca la nunta mea sa fie macar 80% asa si o sa fiu multumita ...de mancare cel putin :-p. O sa va tin la curent ca peste o luna am nunta si vom vedea atunci. Oricum...parerile sunt impartite si gusturile nu se discuta insa am mancat la cateva restaurante din Iasi si pot sa spun ca mi-am format o parere cat de cat obiectiva (tinand cont si de pret, cantitate, diversitate). E f ok!

mohito
09.06.2010, 16:50:35
Am fost sa mananc si eu de cateva ori acolo si de fiecare data am mancat ceva diferit. Mancarea....extraordinara e putin spus! Portii f mari si super delicioasa....si eu sunt pretentioasa de obicei. Sper ca la nunta mea sa fie macar 80% asa si o sa fiu multumita ...de mancare cel putin :-p. O sa va tin la curent ca peste o luna am nunta si vom vedea atunci. Oricum...parerile sunt impartite si gusturile nu se discuta insa am mancat la cateva restaurante din Iasi si pot sa spun ca mi-am format o parere cat de cat obiectiva (tinand cont si de pret, cantitate, diversitate). E f ok!

mancarea a fost buna si multa la nunta si in general la restaurant, sunt de acord. insa ai grija cu personalul care in timpul nuntii isi face de cap si nu respecta indicatiile. au probleme grave de oraganizare. ar fi bine daca ai avea pe cineva sa ii supravegheze. oricum iti doresc o nunta frumoasa!

ciquitita
27.06.2010, 13:31:03
Salutare miresici!!!
Sper sa ma puteti ajuta si pe mine....Am inchiriat restaurantul Casa Boireasca acum doi ani. Initial trebuia sa facem nunta anul trecut insa din mai multe motive a trebuit sa o amanam cu un. Anul acesta insa ne-am razgandit. Nu mai vrem sa facem nunta acolo. Din ceea ce stiti, am sanse sa recuperez macar o parte din avansul dat (1.000 RON)?
Sau este cineva interesat de aceasta locatie pe 7 august 2010 sa cedez contractul?
Va multumesc mult si va doresc CASA DE PIATRA
Pupici

dodolina13
13.07.2010, 11:21:35
Salutare miresici!!!
Sper sa ma puteti ajuta si pe mine....Am inchiriat restaurantul Casa Boireasca acum doi ani. Initial trebuia sa facem nunta anul trecut insa din mai multe motive a trebuit sa o amanam cu un. Anul acesta insa ne-am razgandit. Nu mai vrem sa facem nunta acolo. Din ceea ce stiti, am sanse sa recuperez macar o parte din avansul dat (1.000 RON)?
Sau este cineva interesat de aceasta locatie pe 7 august 2010 sa cedez contractul?
Va multumesc mult si va doresc CASA DE PIATRA
Pupici
buna!si eu am nunta acolo in septembrie anul acesta!din cate scrie in contract cred k poti sa-ti recuperezi avansul daca anunti cu o luna inainte,ceva de genul...citeste contrectul,e cel mai bine.succes!!!

ciquitita
13.07.2010, 17:15:12
Buna

Din pacate am vorbit cu domnul de acolo si am sanse sa recuperez avansul doar daca gasesc pe altcineva care sa doreasca sala in acea zi... Asa ca miresici, pleeease [-o<, daca stiti pe careva care doreste....
Multumesc

RamonaTL
23.07.2010, 12:33:41
Am avut nunta pe 10 iulie 2010.....a trecut....si au ramas amintirile. O nunta ca in povesti...totul la superlativ....formatia Style extraordinara...fotograful (Daniel Gherman) un adevarat profesionist. Despre restaurantul Casa Boiereasca ( si despre domnul Serban) nu am decat cuvinte de lauda. Ospatarii foarte atenti, mancarea UN DELICIU (parerea tuturor invitatilor), totul a fost perfect...inclusiv surpriza miresei din partea domnului Serban de la restaurant (nu va spun care ca sa nu o stric daca se mai repeta si pe la alte nunti....oricum, prea tare).:gen_19:. Dimineata imi venea sa plang ca se terminase. Daca as mai face o data nunta nu as schimba nimic :D ...
Deci miresici care aveti nunta la acest restaurant....va inteleg ingrijorarea, si eu am fost la fel inainte insa va doresc sa aveti o nunta macar pe jumatate ca a mea si o sa fiti fericite la sfarsit. Eu m-am distrat maxim:D.
Aaaaaaaaaa si pentru cei care zic ca e mancarea rea la acest restaurant:^o....nu am mancat doar o data acolo si doar un singur fel.....de fiecare data DELICIOS.
Pentru miresicile interesate de mai multe detalii va stau la dispozitie chiar daca raspund mai greu:bye_04:

dodolina13
31.07.2010, 13:42:39
Am avut nunta pe 10 iulie 2010.....a trecut....si au ramas amintirile. O nunta ca in povesti...totul la superlativ....formatia Style extraordinara...fotograful (Daniel Gherman) un adevarat profesionist. Despre restaurantul Casa Boiereasca ( si despre domnul Serban) nu am decat cuvinte de lauda. Ospatarii foarte atenti, mancarea UN DELICIU (parerea tuturor invitatilor), totul a fost perfect...inclusiv surpriza miresei din partea domnului Serban de la restaurant (nu va spun care ca sa nu o stric daca se mai repeta si pe la alte nunti....oricum, prea tare).:gen_19:. Dimineata imi venea sa plang ca se terminase. Daca as mai face o data nunta nu as schimba nimic :D ...
Deci miresici care aveti nunta la acest restaurant....va inteleg ingrijorarea, si eu am fost la fel inainte insa va doresc sa aveti o nunta macar pe jumatate ca a mea si o sa fiti fericite la sfarsit. Eu m-am distrat maxim:D.
Aaaaaaaaaa si pentru cei care zic ca e mancarea rea la acest restaurant:^o....nu am mancat doar o data acolo si doar un singur fel.....de fiecare data DELICIOS.
Pentru miresicile interesate de mai multe detalii va stau la dispozitie chiar daca raspund mai greu:bye_04:
ma bucur sa aud numai de bine!!eu o sa am in septembrie si eram ingrijorata!cati invitati ai avut si cam cat te-a ajuns meniul?

RamonaTL
03.08.2010, 10:56:23
ma bucur sa aud numai de bine!!eu o sa am in septembrie si eram ingrijorata!cati invitati ai avut si cam cat te-a ajuns meniul?

Pai am avut sala amenajata pt 180 persoane parca dar au fost 165 sau ceva de genul asta ( eu am luat decoratiunile din alta parte si am vrut sa am scaune de rezerva cu aceleasi huse:D). Firma de decoratiuni mi-a cam facut viata grea inainte de nunta daca e sa ma plang de ceva...magic party ...greu cu ei...
Iti las id-ul meu pe mesaj privat si vb pe mess daca vrei ...imi dai add...

iriyna
20.08.2010, 18:04:32

Buna RamonaTL, sunt o viitoare miresica, incepatoare...abia m-am inregistrat pe site:"> pentru ca vreau sa aflu cat de mult pot despre organizarea unei nunti . Noi am vrea sa ne facem nunta tot la casa boiereasca, am fost acolo pe 14 februarie si ne-a placut f mult, mancare f. buna si multa si atmosfera placuta.... si vroiam sa iti cer tie mai multe detalii daca nu te superi. Am incercat sa iti trimit un pm cu id-ul meu dar nu pot din cauza ca nu am 10 mesaje scrise pe forum....cand poti si ai timp poate imi trimiti tu un pm cu id-ul tau sa te stresez cu intrebari :">. mersik:*

deeap21
22.08.2010, 13:41:12
buna fetelor. am revenit dupa ceva timp.am avut vineri nunta la casa boiereasca.....suuuper. au fost f ff mari emotii la inceput, nu prea erau locuri in sala, noi am avut si vreo 20-25 persoane afara la 2 mese. pot sa spun doar ca a iesit f bine, mancarea buna,muzica in primul rand a fost mai mult decat perfecta....in privinta mancarii am avut mari emotii, mai ales ca nasii nostri auzise lucruri mai putin placute despre mancare. dar cu o saptamana inainte de eveniment am fost la sala si am servit meniul pe care l-am dorit la nunta si ne-a placut tare mult. daca inca nu v-ati hotarat, poate va ajuta sa stiti, noi am avut varianta 3. acel peste file in fulgi de porumb cu sos meniuere a fost super,merita incercat.si gustarea calda, rulada de pasare cu smochine a fost f interesanta. acum, gusturile difera. eu atat am avut de spus, am avut nunta pe care mi-am dorit-o. toata lumea a dansat toata noaptea, si numai cuvinte de lauda in special pt muzica am avut....eu va urez multa bafta si sa iasa exact cum va doriti voi.pupici

deeap21
22.08.2010, 13:43:18
ramona, poate imi spui si mie pe privat despre ce surpriza a fost vorba la tine...sunt curioasa,eu nu am avut parte de ea;):-psau poate da, si nu stiu eu:D

iriyna
26.08.2010, 16:19:23
buna fetelor. am revenit dupa ceva timp.am avut vineri nunta la casa boiereasca.....suuuper. au fost f ff mari emotii la inceput, nu prea erau locuri in sala, noi am avut si vreo 20-25 persoane afara la 2 mese. pot sa spun doar ca a iesit f bine, mancarea buna,muzica in primul rand a fost mai mult decat perfecta....in privinta mancarii am avut mari emotii, mai ales ca nasii nostri auzise lucruri mai putin placute despre mancare. dar cu o saptamana inainte de eveniment am fost la sala si am servit meniul pe care l-am dorit la nunta si ne-a placut tare mult. daca inca nu v-ati hotarat, poate va ajuta sa stiti, noi am avut varianta 3. acel peste file in fulgi de porumb cu sos meniuere a fost super,merita incercat.si gustarea calda, rulada de pasare cu smochine a fost f interesanta. acum, gusturile difera. eu atat am avut de spus, am avut nunta pe care mi-am dorit-o. toata lumea a dansat toata noaptea, si numai cuvinte de lauda in special pt muzica am avut....eu va urez multa bafta si sa iasa exact cum va doriti voi.pupici

buna. ma bucur ca ai avut nunta pe care ti-ai dorit-o:). as vre sa te intreb ce formatie ai avut la nunta? si daca in pretul meniului au intrat si husele?:-?

deeap21
02.09.2010, 17:37:45
buna. ma bucur ca ai avut nunta pe care ti-ai dorit-o:). as vre sa te intreb ce formatie ai avut la nunta? si daca in pretul meniului au intrat si husele?:-?

hmmm....eu de la ei am avut doar meniul luat,sala am amenajat-o cu magic party...iar despre muzica, l-am avut pe nicu paleru cu formatia lui. am stiut de la inceput ca va fi bine macar in privinta muzicii. va pup si inca odata spor la pregatiri

ralustyk
06.09.2010, 17:47:16
si eu anul viitor voi face nunta la casa boiereasca....as vrea sa va rog fetelor sa imi aratati poze de la nuntile voaste aici sa am idee cum sa imi amenajez sala....pt ca sunt intr-o mare dilema pt culoare...si inca ceva...unde pot contacta firma de decoratiuni magic party...

deeap21
10.09.2010, 18:38:11
cateva poze.deci decoratiunile au fost de la magic party.de la huse pana la aranjamente florale.noua ne-au placut. mie imi place f mult lila, dar nu mi se pare ca se potrivesc culorile. avand in vedere ca la ei peretii sunt maro si crem....o culoarea prea tipatoare ar fi prea mult.parerea mea, limiteaza-te la ceva pe langa culorile de la ei

deeap21
10.09.2010, 18:40:36
cateva poze.deci decoratiunile au fost de la magic party.de la huse pana la aranjamente florale.noua ne-au placut. mie imi place f mult lila, dar nu mi se pare ca se potrivesc culorile. avand in vedere ca la ei peretii sunt maro si crem....o culoarea prea tipatoare ar fi prea mult.parerea mea, limiteaza-te la ceva pe langa culorile de la ei

mda...imi pare f rau dar sunt prea mari pozele.o sa mai incerc:-<

ralustyk
14.09.2010, 15:44:49
mda...imi pare f rau dar sunt prea mari pozele.o sa mai incerc:-<
iti multumesc oricum...si mie mi se pare ca nu e prea potrivit mov.....asa ca o sa ma mai gandesc....sper sa fie frumos....ca deja ma iau remuscarile ca am ales restaurantul asta.....sper sa ma razgandesc...daca voi ziceti ca v-au iesit bine nuntile.......

ralustyk
14.09.2010, 15:46:57
daca ai timp mai incearca cu pozele.....msik:D:-p

dodolina13
26.11.2010, 13:47:57
iti multumesc oricum...si mie mi se pare ca nu e prea potrivit mov.....asa ca o sa ma mai gandesc....sper sa fie frumos....ca deja ma iau remuscarile ca am ales restaurantul asta.....sper sa ma razgandesc...daca voi ziceti ca v-au iesit bine nuntile.......
buna...in leg cu restaurantul...hmmm...am avut nunta pe 18 septembrie,in mare parte a fost ok.acum sa fim si un pic realiste,k nu ai sa gasesti restaurant la care sa fie totul ok.trebuie sa ai mare grija la conducere,la administratorul restaurantului k are mare influneta la ospatari si chiar dak el nu participa la nunta stie si unele lucruri care nu se intampla...trebuie sa va impuneti si totul o sa iasa ok..mai multe detalii pot sa-ti dau pe mess.ti-as trimite niste foto dar au dimensiunea cam mare,fiind profi.sala e usor de amenajat daca stii exact cat invitati o sa ai dar sincer eu am avut 120 de nuntasi si cred k mai mult de 150 maxim nu stiu unde danseaza toti...si la 120 s simte inghesuiala,asta daca lumea are ce sa danseze...spor la pregatiri,sincer iti recomand acest restaurant dar trebuie sa fiti foarte atenti si sa evitati unele lucruri pe care noi nu am mai putut sa le facem si chiar nu am vrut scandal dupa,fiind obositi nu am asteptat decat sa ajungem acasa!!!mult succes

RamonaTL
30.11.2010, 00:12:05
si eu anul viitor voi face nunta la casa boiereasca....as vrea sa va rog fetelor sa imi aratati poze de la nuntile voaste aici sa am idee cum sa imi amenajez sala....pt ca sunt intr-o mare dilema pt culoare...si inca ceva...unde pot contacta firma de decoratiuni magic party...

Firma pe care eu nu o recomand...ei mi-au decorat sala si in final a iesit binisor insa mai aveam putin si renuntam la tot din cauza lor. Daca nu vrei bataie de cap iti recomand alta firma...de la care am luat buchetul si lumanarile :)

ralustyk
09.04.2011, 14:37:37
Fetelor, am gasit decoratiunile perfecte pt sala mea...:) Acum nu mai am nici un dubiu ca am ales restaurantul cel mai potrivit pt ca nunta mea sa fie perfecta....asa cu am visat!!!Va doresc succes si voua cu pregatirile!!!

ralukpetro
28.06.2011, 14:03:29
Fetelor, am gasit decoratiunile perfecte pt sala mea...:) Acum nu mai am nici un dubiu ca am ales restaurantul cel mai potrivit pt ca nunta mea sa fie perfecta....asa cu am visat!!!Va doresc succes si voua cu pregatirile!!!
si eu voi avea nunta acolo pe 4 septembrie si sunt intr-o mare dilema cu decoratiunile......heeelllpppp

ralukpetro
06.07.2011, 09:37:19
si eu voi avea nunta acolo pe 4 septembrie si sunt intr-o mare dilema cu decoratiunile......heeelllpppp

fetelor....nu mai are nimeni nunta la casa boiereasca????

roxa10
21.09.2011, 21:18:58

Si eu voi avea nunta acolo, dar in iunie la anul. As vrea sa stiu dc ati avut o firma de decoratiuni, sau le-ati luat pe cele de la restaurant. Poate aveti timp sa dati detalii despre cum a fost

roxa10
21.09.2011, 21:20:40
fetelor....nu mai are nimeni nunta la casa boiereasca????

Buna seara
Si eu voi avea nunta acolo, dar in iunie la anul. Poate ai timp sa-mi spui cum a fost la voi. Casa de piatra

ralukpetro
23.09.2011, 08:31:56
Buna seara
Si eu voi avea nunta acolo, dar in iunie la anul. Poate ai timp sa-mi spui cum a fost la voi. Casa de piatra
sincer am avut o nunta de vis...eu nu am vrut decoratiunile de la ei...le-am facut singura cu bostanei si alte idei pe care le-am luat de pe miresici, mancarea a fost fffff buna, 4 feluri iar portiile incarcate, am ales din meniu ce am considerat ca ar fi traditional si pe placul tuturor, chelnerii s-au descurcat bine, in schimb bautura am adus-o noi inclusiv apa plata+minerala, suc, vin, tuica, visinata doar berea a fost la dozator de la ei.fructele le-am cumparat, prajiturile au fost in meniu si tortul din partea restaurantului. Noi am avut o nunta de 170 persoane si a iesit super totul. Tuturor le-a placut locatia, este superb. Daca vei mai avea intrebari, nu ezita, eu iti doresc o nunta de vis:)

roxa10
09.10.2011, 21:42:49
Buna. Daca esti de scord as vrea sa vorbim pe mess sa-mi dai mai multe detalii. Adresa mea e andrioaie_roxana. Noi o sa avem in jur de 110-120 de invitati. In variantele de meniu pe care le-am primit eu era inclusa si bautura (mai putin taria) si prajituri, apa plata, mierala, fructele. Ati mai negociat voi meniul? Ospatarii i-ati platit separat?

ralustyk
20.10.2011, 19:22:42
Si eu voi avea nunta acolo, dar in iunie la anul. As vrea sa stiu dc ati avut o firma de decoratiuni, sau le-ati luat pe cele de la restaurant. Poate aveti timp sa dati detalii despre cum a fost
Buna!noi am avut o firma de decoratiuni, cu cei de la restaurant nu am vb de subiectul asta dar poti incerca...

ralukpetro
24.10.2011, 08:44:45
Buna. Daca esti de scord as vrea sa vorbim pe mess sa-mi dai mai multe detalii. Adresa mea e andrioaie_roxana. Noi o sa avem in jur de 110-120 de invitati. In variantele de meniu pe care le-am primit eu era inclusa si bautura (mai putin taria) si prajituri, apa plata, mierala, fructele. Ati mai negociat voi meniul? Ospatarii i-ati platit separat?

da, am m-ai negociat meniul, bautura, apa si fructele le-am cumparat noi. in momentul in care am inchiriat sala am dat un avans de 1000 ron, acesti bani au fost pentru ospatari....as vrea sa mentionez faptul ca atunci cand am luat sala nu am stiut ca poti alege ceea ce iti ofera ei cadou de nunta...adica intre decorarea restaurantului si tort....multa bafta iti doresc.