PDA

Versiunea completa : Miresici din Hunedoara - discutii despe nunta

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

dalayla
08.02.2008, 09:17:13
Buna fetelor..mai este cineva care face nunta in Petrosani?? tare m-as bucura sa existe!! eu locuiesc in timisoara..dar nunta o avem la petrosani!

luyza
24.03.2008, 00:33:46
Ceau.nu Sunt Din Petrosani ,ci Din Lupeni;;) Eh 18 Km Ce Conteaza....cum De Faceti Nunta Aici?sunteti Din Vale Amandoi?pupici Si Spor La Pregatiri!

dalayla
26.03.2008, 09:08:32
Ceau.nu Sunt Din Petrosani ,ci Din Lupeni;;) Eh 18 Km Ce Conteaza....cum De Faceti Nunta Aici?sunteti Din Vale Amandoi?pupici Si Spor La Pregatiri!
Da noi suntem din petrosnai amandoi,insa locuim la timisoara de 3 ani..si nici nu prea avem de gand sa ne mai intoarcem in petrosani..doar ca nunta o facem acolo,pentru ca majoritatea rudelor sunt in petrosani si nu ne mai complicam cu transport pana la timisoara..plus ca am vrut sa facem la munte,la rusu chiar daca e putin mai scump!
tu cum stai cu pregatirile???

luyza
01.04.2008, 22:19:15
am reusit sa dam comanda de verighete,am vb la un labotator ptr prajituri si tort,am dat comanda de rochita la casa criss,multe nu mai avem de facut...au ramas pantofii,costumul de ginerica,decoratul salii si alte cateva maruntisuri...poop:*

dalayla
02.04.2008, 17:30:43
am reusit sa dam comanda de verighete,am vb la un laborator ptr prajituri si tort,am dat comanda de rochita la casa criss,multe nu mai avem de facut...au ramas pantofii,costumul de ginerica,decoratul salii si alte cateva maruntisuri...poop:*
stai f bine!!!:) eu rochitza inca nu o am:( n-am gasit nimic si sa-mi placa si sa-mi permit!....la ce laborator ati dat comanda de praji si cat va costa??? eu sunt in cautare de lab,ca unde vroiam eu sa fac au concediu in august! astept detalii si merci mult!:* :*

luyza
02.04.2008, 22:25:45
stai f bine!!!:) eu rochitza inca nu o am:( n-am gasit nimic si sa-mi placa si sa-mi permit!....la ce laborator ati dat comanda de praji si cat va costa??? eu sunt in cautare de lab,ca unde vroiam eu sa fac au concediu in august! astept detalii si merci mult!:* :*
am dat comanda la astia ce au concediu in august:(ma costa 944 de lei tortul miresei,tortul nasilor,60 de caserole de praji si 5 kg de covrigei cu cascaval.poi u mai ai timp...eu mai am mai putin de 2 luni:-SS de alt laborator nu mai stiu...mai era unul in vulcan dar am auzit ca nu au praji de calitate.pupici si ai grija de u

dalayla
03.04.2008, 08:15:12
am dat comanda la astia ce au concediu in august:(ma costa 944 de lei tortul miresei,tortul nasilor,60 de caserole de praji si 5 kg de covrigei cu cascaval.poi u mai ai timp...eu mai am mai putin de 2 luni:-SS de alt laborator nu mai stiu...mai era unul in vulcan dar am auzit ca nu au praji de calitate.pupici si ai grija de u
aha..da fac chestii f bune acolo,si nu-s scumpe!..deci tot tb sa caut altul! acum am vazut ca mai ai putin pana la nunta..las ca trece repede! unde iti faci coafura?? ai gasit pe cineva de incredere?

luyza
05.04.2008, 21:27:31
aha..da fac chestii f bune acolo,si nu-s scumpe!..deci tot tb sa caut altul! acum am vazut ca mai ai putin pana la nunta..las ca trece repede! unde iti faci coafura?? ai gasit pe cineva de incredere?
asta e o problema...aveam o tanti super care e coafeza de vreo 30 de ani...dar are mana in ghips si nu stiu daca se reface pana la nunta:((

dalayla
06.04.2008, 18:25:36
asta e o problema...aveam o tanti super care e coafeza de vreo 30 de ani...dar are mana in ghips si nu stiu daca se reface pana la nunta:((
off..iti tin pumnii sa-si revina si sa fie totul oki!!:*

luyza
07.04.2008, 09:50:04
off..iti tin pumnii sa-si revina si sa fie totul oki!!:*
merci:* pana la urma gasesc eu pe cineva...voi ce ati mai facut?

atzunel
07.04.2008, 10:21:24
Chiar , nimeni din Deva fetelor?!

atzunel
07.04.2008, 10:23:41
Salut fetelor, eu sunt din Deva dar intru cu voi in discutie, ca se pare ca din Deva nu e nimeni pe aici...Succes la pregatiri, eu mai am 5 saptamani!:O

dalayla
07.04.2008, 22:24:29
Salut fetelor, eu sunt din Deva dar intru cu voi in discutie, ca se pare ca din Deva nu e nimeni pe aici...Succes la pregatiri, eu mai am 5 saptamani!:O>:D< >:D< bine ai aparut!! ca si asa sunt putine miresici din hundoara!..mai ai f putin,ai gatat cu pregatirile? cum stai??

atzunel
17.04.2008, 20:16:09
>:D< >:D< bine ai aparut!! ca si asa sunt putine miresici din hundoara!..mai ai f putin,ai gatat cu pregatirile? cum stai??
Scuza-ma te rog dar asteptam sa-mi vina pe mail cand primesc raspuns si am asteptat degeaba... Stau foarte ok cu pregatirile, mai avem de cumparat tuica=)) in rest mai trebuie sa ma hotarasc unde fac bucjetele, unde cazez invitaii si astept confirmari. Nu sunt o mireasa stresata, inca....8-} Voi cum stati? :*

alisuka
17.04.2008, 20:56:43
Apoi daca tot m-am bagat la voi ardelencele :-p daca imi da ti voie sa vorbesc cu voi caci o sa fiu si eu corcitura :D eu pot zice ma mai am 4 luni dar sunt super stresata de abia azi am gasit nasi dar nu stiu sigur daca zic ca ne cununa pana in ziua nuntzii,nu am cumparat rochia....

dalayla
17.04.2008, 21:29:00
Scuza-ma te rog dar asteptam sa-mi vina pe mail cand primesc raspuns si am asteptat degeaba... Stau foarte ok cu pregatirile, mai avem de cumparat tuica=)) in rest mai trebuie sa ma hotarasc unde fac bucjetele, unde cazez invitaii si astept confirmari. Nu sunt o mireasa stresata, inca....8-} Voi cum stati? :*
pai iti vine pe mail doar cand primesti mesaj privat!:)..pai mai ai f putine de facut..oricum esti pe aproape:D..eu nu prea am mai facut mare lucru,am cumandat cateva chestii si astept sa-mi ajunga si nu mai am rabdare!

dalayla
17.04.2008, 21:30:54
Apoi daca tot m-am bagat la voi ardelencele :-p daca imi da ti voie sa vorbesc cu voi caci o sa fiu si eu corcitura :D eu pot zice ma mai am 4 luni dar sunt super stresata de abia azi am gasit nasi dar nu stiu sigur daca zic ca ne cununa pana in ziua nuntzii,nu am cumparat rochia....
las ca nici eu n-am rochia si mai am mai putin de 4 luni pana la nunta!:(...nu gasesc ceva care sa-mi si placa si sa-mi si permit!asa ca-s tot in cautari:D..pai cum adica sa nu-ti zica daca va cununa? ce vor sa va tina in suspans??

alisuka
17.04.2008, 21:40:59
M-au mai lasat unii balta acestia au zis da dar nu stiu cat ii va tine spr sa nu ma lase balta in ajun de nunta....

dalayla
18.04.2008, 13:53:13
M-au mai lasat unii balta acestia au zis da dar nu stiu cat ii va tine spr sa nu ma lase balta in ajun de nunta....
am auzit eu ca in ziua de ii greu sa-ti gasesti nasi da nici chiar asa:(..daca sunt oameni seriosi,nu cred ca o sa faca una ca asta..pune-i si pe ei sa se implice cu nunta si atunci nu mai pot da inapoi:). Bafta!

alisuka
18.04.2008, 15:09:43
NU I pot pune sa se implice nu stiu daca au acceptat ca le place de noi si ne vor ca amici si fini sau pt faptul ca le am zis noi ca noua ne place de ei si nu vreau sa si cheltuie nici un ban ca platim noi tot! A ramas ca vorbim in prima saptamana dupa PASTI!Apropo scumpa noi oare cand avem de gand sa luam rochia? Cred ca o sa asteptam pana in ultima saptamana si atunci luam ce apuca,dar cum spui tu nici eu nu mi permit asa am fost si azi la probat,dar cea mai ieftina cu voal cu tot era 800 de euro si nu era acea rochie care sa zici waw asta e rochia mea! EU am un buget mai mik mi as permite sa cheltui maxim 500 de euro cu tot cu accesorii !Si mai sunt si capcauna nu vreau sa iau la mana a doua ,vreau sa o port eu prima data!Te pupicesc mai vorbim!

dalayla
18.04.2008, 16:03:26
NU I pot pune sa se implice nu stiu daca au acceptat ca le place de noi si ne vor ca amici si fini sau pt faptul ca le am zis noi ca noua ne place de ei si nu vreau sa si cheltuie nici un ban ca platim noi tot! A ramas ca vorbim in prima saptamana dupa PASTI!Apropo scumpa noi oare cand avem de gand sa luam rochia? Cred ca o sa asteptam pana in ultima saptamana si atunci luam ce apuca,dar cum spui tu nici eu nu mi permit asa am fost si azi la probat,dar cea mai ieftina cu voal cu tot era 800 de euro si nu era acea rochie care sa zici waw asta e rochia mea! EU am un buget mai mik mi as permite sa cheltui maxim 500 de euro cu tot cu accesorii !Si mai sunt si capcauna nu vreau sa iau la mana a doua ,vreau sa o port eu prima data!Te pupicesc mai vorbim!
Pai nu sa-i pui sa chelutuie,alte lucruri de exemplu sa vina cu tine nasa la probat rochii,sa va interesati de nush ce,sa va recomande una alta..asa se simt si ei importanti:D..cat despre rochie cred ca dupa Pasti o sa ma stresez de numa,deja nu mai e mult timp deloc..si eu n-am sa dau mai mult de 500 euro:(dar daca nu gasesc nimic..o sa inchiriez una de la salon Gabriela(desi nu-mi surade ideea de inchriat) dar na macar o sa port o rochie superba, de peste 1000 euro..decat sa-mi iau una naspa cu 10 mil..deci vom vedea!

alisuka
18.04.2008, 21:17:05
Bine ca stiu de la tine ca in Timisoara se pot inchiria daca e ceva voi apela la tine inainte de nunta sa mi da i un nt de tel daca nu mi gasesc una ieftina si frumoasa ... cat despre nasa mi-ar place sa o implic in chestii de genul asta dar eu sunt in spania si ea in romania....si apoi aici ma implic decat eu fara prietene caci nu am (decat pe voi fetele de pe forum)mama nici nu vrea sa auda de nunta si daca ar auzi ar vrea sa fac totul cum zice ea,cumnata mea nu vorbeste cu mine...asa ca singurica cu viitorul sotz ma ocup de tot de la distantza si nu stiu sincer cum o sa iasa:-s mersik ca ma ascultzi pupicei!

luyza
19.04.2008, 08:08:16
Eu Mai Am O Luna Si Un Pik Si Rokia Mea Nu E Gata...i-am Zis Tipei De La Casa De Moda Ca Daca E Gata Pe 30 Mai E Ok...:)) Nu Am Vrut-o Mai Repede Ca Mi-era Frica Sa Nu Ma Plicti De Ea Sau Sa Nu Mai Imi Placa..

luyza
19.04.2008, 08:09:40
Bine ca stiu de la tine ca in Timisoara se pot inchiria daca e ceva voi apela la tine inainte de nunta sa mi da i un nt de tel daca nu mi gasesc una ieftina si frumoasa ... cat despre nasa mi-ar place sa o implic in chestii de genul asta dar eu sunt in spania si ea in romania....si apoi aici ma implic decat eu fara prietene caci nu am (decat pe voi fetele de pe forum)mama nici nu vrea sa auda de nunta si daca ar auzi ar vrea sa fac totul cum zice ea,cumnata mea nu vorbeste cu mine...asa ca singurica cu viitorul sotz ma ocup de tot de la distantza si nu stiu sincer cum o sa iasa:-s mersik ca ma ascultzi pupicei!
O SA FIE MINUNAT.NOI SUNTEM ALATURI DE TINE.>:D<

metalrose13
19.04.2008, 11:53:31
Buna fetelor :)
Doar acum v-am descoperit.
Eu sunt din Bv,locuiesc in Sb dar fac nunta langa Orastie.
Ma bucur ca v-am gasit,am cautat innebunita pe cineva in zona,dar pana acum nu am gasit :(

Stiti ceva preturi si firme din Orastie sau Deva?M-ar interesa cel mai mult pentru decorarea salii.
Merci!
Pupici:*

dalayla
21.04.2008, 08:27:12
o sa fie bine,o sa vezi! iti tinem pumnii:)..si eu in mare parte nu prea am pe cine sa ma ajute,si al meu e f ocupat cu lucrul si nu prea are timp sa se ocupe de multe pt nunta:(

dalayla
21.04.2008, 08:28:56
Ma bucur ca v-am gasit,am cautat innebunita pe cineva in zona,dar pana acum nu am gasit :(

Stiti ceva preturi si firme din Orastie sau Deva?M-ar interesa cel mai mult pentru decorarea salii.
Merci!
Buna!Eu nush din zona nimic..dar stiu o firma de deco din tm f buna,care face si deplasari in zona de Vest,ei vin si la mine la Petrosani sa aranjeze,daca vrei detalii ti le pot da pe pm!
:* :* :* aaa si bine ai venit!:)

atzunel
21.04.2008, 08:55:38

Merci!
Eu sunt din Orastie dar fac nunta la Deva, tu unde faci nunta, in ce loc? Este o firma AlmiDeco , au si site cred, eu nu am lucrat cu nici o firma pt ca imi face tot doamna de la sala, vezi ca si in Orastie ijn Micro 2 vis-a-vis de statuia aia cu sarpele:-& era o firma de nunti, nu stiu daca mai au sediul acolo...Daca te pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma intrebi!:smile:
P.S. Ziua nuntii tale e exact ziua mea de nastere!

metalrose13
21.04.2008, 12:59:38
Multumesc fetelor pentru detalii.
Sa stiti ca imi sunteti de mare ajutor,imi este foarte dificil sa ma deplasez pana acolo pentru orice maruntis.
Nunta o facem la Costesti,am inchiriat toata tabara(daca stiti unde este),mie imi place foarte mult locatia,si spre norocul meu acum este in renovare,deci in toamna va fii nou nout totul.
O sa ma duc in micro 2 sa vad daca gasesc firma.Ma intreb daca e prea tarziu dupa pasti,stiu ca si firmele astea se angajeaza cu mult timp inainte....dar no....ce sa-i fac.....initial era vb ca facem nunta la anul,abia acum o luna ne-am hotarat sa ne grabim putin :)

Dalayla astept pe pm orice informatie imi poti da.Toate sun bine venite,si cu cat stiu mai multe de la voi cu atat le rezolv pe toate cu mai putine vizite in Orastie.Acum vin de Pasti,deci totul va fii inchis,dar ma intorc din nou pe 10 mai pt o nunta si atunci voi profita de timp la maxim.

Inca odata va multumesc din suflet :) si astept cu nerabdare detalii:x :x

metalrose13
21.04.2008, 13:01:33
A,inca ceva,am uitat.
Stiti cumva ceva magazine an gro,sau firme de distributie pt bauturi alcoolice? In Sb ar fii,dar e dificil sa transport atata amar de bautura de aici.
Mercic inca odata;-)

dalayla
21.04.2008, 14:00:46
A,inca ceva,am uitat.
Stiti cumva ceva magazine an gro,sau firme de distributie pt bauturi alcoolice? In Sb ar fii,dar e dificil sa transport atata amar de bautura de aici.
Mercic inca odata;-)
pai este in Deva real..si kaufland parca

dalayla
21.04.2008, 14:01:35
Multumesc fetelor pentru detalii.
Sa stiti ca imi sunteti de mare ajutor,imi este foarte dificil sa ma deplasez pana acolo pentru orice maruntis.
Nunta o facem la Costesti,am inchiriat toata tabara(daca stiti unde este),mie imi place foarte mult locatia,si spre norocul meu acum este in renovare,deci in toamna va fii nou nout totul.
O sa ma duc in micro 2 sa vad daca gasesc firma.Ma intreb daca e prea tarziu dupa pasti,stiu ca si firmele astea se angajeaza cu mult timp inainte....dar no....ce sa-i fac.....initial era vb ca facem nunta la anul,abia acum o luna ne-am hotarat sa ne grabim putin :)

Dalayla astept pe pm orice informatie imi poti da.Toate sun bine venite,si cu cat stiu mai multe de la voi cu atat le rezolv pe toate cu mai putine vizite in Orastie.Acum vin de Pasti,deci totul va fii inchis,dar ma intorc din nou pe 10 mai pt o nunta si atunci voi profita de timp la maxim.

Inca odata va multumesc din suflet :) si astept cu nerabdare detalii:x :x
oki atunci iti dau pm!

atzunel
22.04.2008, 13:30:01
A,inca ceva,am uitat.
Mercic inca odata;-)In Orastie sunt depozite de bauturi, Real in Deva si Kufland numai in Hd. E foarte frumoasa tabara, am fost de multe ori acolo...La ce biserica va cununati? Succes!
P.S. Incearca aici la Almi Deco
http://www.*************/pix/sageata-gri.gif Adresa: jud. hunedoara
http://www.*************/pix/sageata-gri.gif Telefon: .
http://www.*************/pix/sageata-gri.gif Email: . ([email protected])

dalayla
22.04.2008, 16:48:19
In Orastie sunt depozite de bauturi, Real in Deva si Kufland numai in Hd. E foarte frumoasa tabara, am fost de multe ori acolo...La ce biserica va cununati? Succes!
P.S. Incearca aici la Almi Deco
http://www.*************/pix/sageata-gri.gif Adresa: jud. hunedoara
http://www.*************/pix/sageata-gri.gif Telefon:
http://www.*************/pix/sageata-gri.gif Email:
Dap ai dreptate...Kaufland e numai in HD incurcasem eu! ..si vezi ca ti-a sters pe aici tot! mai bine da-i pm!:)

metalrose13
22.04.2008, 18:59:44
[quote=atzunel;793268]In Orastie sunt depozite de bauturi, Real in Deva si Kufland numai in Hd. E foarte frumoasa tabara, am fost de multe ori acolo...La ce biserica va cununati? Succes!

Pai cununia civila si cea religioasa o sa aiba loc in Orastie. :)
As dori sa aiba loc cununia religioasa la caterdrala aceea mare,chiar de langa primarie,dar inca nu stiu exact.Inca nu am avut ocazia sa vb acolo cu un preot,insa ma gandesc ca ft multe nunti intr-un oras atat de mic nu pot sa fie in aceeasi zi,sper sa fie suficient daca vb cu el prin Mai.

Voi cu cat timp inainte ati rezolvat cu biserica?

Chiar iti place tabara?Si mie! Mie personal mi se pare deosebit,doar familiile noastre nu sunt incantate.Ne tot reproseaza de ce nu facem la restaurant.
Dar cum noi ne dorim anul acesta restaurante nu mai gasim disponibile....si sincer eu una prefer acolo in acea vale frumoasa,decat la un restaurant situat pe drumul european,sa ne calce tirurile cand iesim din sala ;-)
Si mai tinem cont si de partea financiara,avand in vedere ca platim noi:)>-

dalayla
22.04.2008, 19:24:51
Dar cum noi ne dorim anul acesta restaurante nu mai gasim disponibile....si sincer eu una prefer acolo in acea vale frumoasa,decat la un restaurant situat pe drumul european,sa ne calce tirurile cand iesim din sala ;-)
Perfect de acord cu tine!:) de aia am ales si eu muntele!:* plus ca nici nu-ti pleaca invitatii asa usor la plimbare in oras daca e vre-un semn de plictiseala..

bubyluk
23.04.2008, 20:36:03
haide-ti fetelor sa ne sfatuim

dalayla
23.04.2008, 20:38:25
mai e o miresica metalrose care are nunta la orastie,vezi ca a scris la topicul miresici din petrosani..suntem putine din hunedoara asa ca vb toate aici! pupici!

bubyluk
23.04.2008, 20:43:30
mai e o miresica metalrose care are nunta la orastie,vezi ca a scris la topicul miresici din petrosani..suntem putine din hunedoara asa ca vb toate aici! pupici!
merci dalayla o sa intru si eu la miresici din petrosani...doar de acolo am o pereche de nasi:* :* :*

bubyluk
23.04.2008, 20:45:25

si uite ca avem amandoua nunta in aceeasi zi...feelicitari si casa de piatra de pe acum:);)) <:-P <:-P

dalayla
23.04.2008, 20:49:07
si uite ca avem amandoua nunta in aceeasi zi...feelicitari si casa de piatra de pe acum:);)) <:-P <:-P
dap! merci la fel!:)..si tu esti in Timisoara??

bubyluk
23.04.2008, 20:58:32

Merci!

si eu o sa fac nunta la orastie mai exact la Miorita (jos)...noua ne aranjeaza sala niste prieteni de-ai nostri...poti sa incerci la Almi Deco Style e din deva...succes la pregatiri si cautari:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

bubyluk
23.04.2008, 21:05:26
[quote=atzunel;793268]In Orastie sunt depozite de bauturi, Real in Deva si Kufland numai in Hd. E foarte frumoasa tabara, am fost de multe ori acolo...La ce biserica va cununati? Succes!

Pai cununia civila si cea religioasa o sa aiba loc in Orastie. :)
As dori sa aiba loc cununia religioasa la caterdrala aceea mare,chiar de langa primarie,dar inca nu stiu exact.Inca nu am avut ocazia sa vb acolo cu un preot,insa ma gandesc ca ft multe nunti intr-un oras atat de mic nu pot sa fie in aceeasi zi,sper sa fie suficient daca vb cu el prin Mai.

Voi cu cat timp inainte ati rezolvat cu biserica?

Chiar iti place tabara?Si mie! Mie personal mi se pare deosebit,doar familiile noastre nu sunt incantate.Ne tot reproseaza de ce nu facem la restaurant.

eu zic ca e bine daca vb cu preotul in mai pentru ca si noi am vb cu el prin februarie si ne-am facut programare la ora 20 pt ca nu mai era liber decat la 15 si la 20 si avand in vedere ca in august e lumina pe la 8 eu zic ca e f bine ora...sper sa poti gasi o ora adecvata pt nunta ta ca sa ai timp sa ajungi si in costesti

bubyluk
23.04.2008, 21:08:23
dap! merci la fel!:)..si tu esti in Timisoara??

da si eu sunt din timisoara sunt studenta aici si tot aici o sa raman si dupa ce termin facultatea:)

dalayla
23.04.2008, 22:36:05
da si eu sunt din timisoara sunt studenta aici si tot aici o sa raman si dupa ce termin facultatea:)
idem!:)..la ce faculta esti??in ce zona stai? zi repede:)))

bubyluk
24.04.2008, 04:08:29
idem!:)..la ce faculta esti??in ce zona stai? zi repede:)))

sunt la vest la stiinte economice in anu 2 si mai exact la economie si afaceri internationale fosta relatii internationale....u la ce esti?:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

dalayla
24.04.2008, 08:18:08
sunt la vest la stiinte economice in anu 2 si mai exact la economie si afaceri internationale fosta relatii internationale....u la ce esti?:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
eu sunt anul 3 tot la vest..dar la stiinte politice,la Rise,anul asta gat,ma stresez cu licentza,si cu sesiunea,si cu nunta..pfoai cate am pe cap:))))
eu stau pe calea Aradului!..maine pleca la petrosani de sarbatori,da cand ma intorc poate ne intalnim la un citric sa povestim daca vrei:D

metalrose13
24.04.2008, 12:30:10
si eu o sa fac nunta la orastie mai exact la Miorita (jos)...noua ne aranjeaza sala niste prieteni de-ai nostri...poti sa incerci la Almi Deco Style e din deva...succes la pregatiri si cautari:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Eu ma duc in 10 mai la o nunta la Miorita :)
O sa va povestesc cum a fost.

M-ai speriat cu catedrala:-& nu m-am gandit ca sunt asa de aglomerati.Pai daca tu ai vb cu 6 luni inainte si nu prea ai gasit......eu mai am 5 luni,si pana ajung sa vorbesc nici atat nu o sa mai am :(
Sper totusi sa gasesc liber.
Cine se gandea ca la un oras atat de mic o sa am probleme?!

Apropo,bine ai venit:* :*
In sfarsit cineva din Orastie!!!!

bubyluk
24.04.2008, 23:22:49
eu sunt anul 3 tot la vest..dar la stiinte politice,la Rise,anul asta gat,ma stresez cu licentza,si cu sesiunea,si cu nunta..pfoai cate am pe cap:))))
eu stau pe calea Aradului!..maine pleca la petrosani de sarbatori,da cand ma intorc poate ne intalnim la un citric sa povestim daca vrei:D

saracutza de tine cate ai de facut...pai ce sa iti zic distractie placuta la petrosani sigur ca ne putem intalni pup si Paste Fericit!!!!!!!!!\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

atzunel
27.04.2008, 18:57:12
Da da, chiar ce bine, cineva din Orastie!=D> Metalrose la cine mergi la nunta? O sa va placa la tabara, o cunosc pe sefa de acolo si e de treaba, mancarea buna, aerul supercurat si peisajele deosebite, mai bine decat in oras! Cu biserica trebuie sa te grabesti, noi am vb de anul trecut... Adoriana si eu sunt din Orastie, poate ne cunoastem... Fetelor, eu mai am 2 saptamani si e nunta!:-s
P.S. Metalrose, de ce nu va ganditi sa va cununati religios chiar in Costesti, daca nu gasiti loc in Orastie? E mult mai "curat" acolo, daca ma intelegi, mai ales ca ii cunosc pe preotii de la catedrala...

atzunel
27.04.2008, 20:49:45
Si ca sa vedeti ca ma pregatesc din greu, am ornat paharele de sampanie pentru spart...frumoase, nu?:)

alisuka
28.04.2008, 15:07:37
Hristos a inviat ! Va pup scumpele mele miresici!

metalrose13
29.04.2008, 11:41:50
Da da, chiar ce bine, cineva din Orastie!=D> Metalrose la cine mergi la nunta? O sa va placa la tabara, o cunosc pe sefa de acolo si e de treaba, mancarea buna, aerul supercurat si peisajele deosebite, mai bine decat in oras! Cu biserica trebuie sa te grabesti, noi am vb de anul trecut... Adoriana si eu sunt din Orastie, poate ne cunoastem... Fetelor, eu mai am 2 saptamani si e nunta!:-s
P.S. Metalrose, de ce nu va ganditi sa va cununati religios chiar in Costesti, daca nu gasiti loc in Orastie? E mult mai "curat" acolo, daca ma intelegi, mai ales ca ii cunosc pe preotii de la catedrala...

Pai saptamana asta o sa vedem ce si cum e cu catedrala.....daca avem ghinion si nu gasim loc....o sa luam in considerare ideile tale.Multumim>:D< >:D<

In ceea ce priveste nunta din 10 mai,are loc la Miorita(jos) ,iar mirele e var cu iubi meu,mirele se numeste Olariu Daniel,pe mireasa nu o prea cunosc,si locuiesc in micro 2.
Eu nu sunt din orastie,sunt de langa Bv si locuiesc in Sibiu,doar iubi este de langa Orastie ,dar in atatia ani am apucat sa cunosc si eu ceva lume pe acolo.Na...e orasul micutz :)
O sa ma gandesc la tine in acel weekend si la nunta ta.Iti tin pumnii :)
Mult succes>:D< >:D< >:D<

metalrose13
29.04.2008, 11:44:05
fetelor,am fost ieri la tabara sa vad cum stau cu renovarile :)
Sunt super incantata,in sfarsit incepe sa prinda forma:)
Chiar am avut emotii ca strica aspectul si farmecul locului,dar totul este super,arata mult mai bine acum :)
Pfffiiuu,am scapat de o grija 8-}

dalayla
04.05.2008, 23:21:27
$-)
Si ca sa vedeti ca ma pregatesc din greu, am ornat paharele de sampanie pentru spart...frumoase, nu?:)
super paharele!:)..vad ca mai ai doar 5 zile pana la nunta!!! in caz ca mai intri pe aici si vezi..iti doresc o nunta ca in povesti,sa iasa totul cum ti-ai dorit<:-P <:-P <:-P

atzunel
05.05.2008, 13:51:49
$-)
super paharele!:)..vad ca mai ai doar 5 zile pana la nunta!!! in caz ca mai intri pe aici si vezi..iti doresc o nunta ca in povesti,sa iasa totul cum ti-ai dorit<:-P <:-P <:-PMultumesc, o sa va povestesc dupa...tineti-mi pumnii!:-&

bubyluk
05.05.2008, 14:48:38

nu cred ca ne cunoastem ca eu sunt din cugir si viitorul meu sot e din orastie cunosc si eu ceva lume din orastie dar nush daca ne cunoastem...succes la nunta si sa ne pui poze...unde faci nunta?

dalayla
05.05.2008, 22:07:46
Multumesc, o sa va povestesc dupa...tineti-mi pumnii!:-&
abia asteptam!o sa vezi ca o sa fie bine tot..gandeste pozitiv:) si ai grija cu stresul zilele astea:)

alisuka
06.05.2008, 00:15:31
Iti tinem pumni si stai linistita ca o sa fii cea mai frumoasa si fericita mireasa ,iti doresc sa ai nunta exact asa cum ai visat ,pupicei si capul sus !

dalayla
06.05.2008, 08:56:12
Fetelor cum mai stati cu pregatirile? ati mai rezolvat cate ceva? pe mine ma incurca scoala asta de numa!:( joi tb sa plec 4 zile pana in bulgaria..asa ca am fost tot pe drumuri perioada asta..

atzunel
06.05.2008, 17:54:34
nu cred ca ne cunoastem ca eu sunt din cugir si viitorul meu sot e din orastie cunosc si eu ceva lume din orastie dar nush daca ne cunoastem...succes la nunta si sa ne pui poze...unde faci nunta?
Eu in Deva pt ca acolo locuiesc de un an aproape... Am multe neamuri din Cugir chiar o sa vina la nunta!

dalayla
12.05.2008, 07:59:22
Eu in Deva pt ca acolo locuiesc de un an aproape... Am multe neamuri din Cugir chiar o sa vina la nunta!
atzunel esti in luna de miere?? cum a iesit nunta?? te asteptam cu detalii si poze:)

alisuka
12.05.2008, 23:42:16
Ceau cred ca e plecata in luna de miere ,tu ce mai faci? Eu am reusit sa cumpar rochia mai am doar maruntisurile! te pupicesc!

dalayla
13.05.2008, 07:28:49
Ceau cred ca e plecata in luna de miere ,tu ce mai faci? Eu am reusit sa cumpar rochia mai am doar maruntisurile! te pupicesc!
ti-ai gasit rochie pana la urma?? de unde?? cat??? pune poze!!!!!!^:)^ ^:)^

atzunel
13.05.2008, 09:58:11
Nu sunt in luna de miere dar abia acum am timp sa scriu... Gata, s-a terminat!!!!! Cu bine, in mare parte a fost o nunta frumoasa, cu exceptia DJ-ului care nu mi-a ascultat indicatiile si a celor de la restaurant care, bineinteles, nu s-au putut abtina sa ne minta si sa ne fure putin, sunt foarte multumita! Lumea a dansat, am fost doar 80 de persoane deci destul de intim, s-a mancat si s-a bauta in cantitati rezonabile, eu m-am simtit bine si am dansat toata noaptea, asa ca ma declar multumita! Desigur daca as mai face odata nunta as mai schimba pe ici pe colo , dar a fost bine cum a fost. Ce sa va mai zic, atasez cateva poze, as pune mai multe dar inca nu stiu unde, o sa caut si va comunic. Astept sa ma intrebati orice! Va pup si va tin pumnii la toate!
P.S. In luna de miere plecam in Creta, in iunie, abia astept!

dalayla
13.05.2008, 11:18:35
Nu sunt in luna de miere dar abia acum am timp sa scriu... Gata, s-a terminat!!!!! Cu bine, in mare parte a fost o nunta frumoasa, cu exceptia DJ-ului care nu mi-a ascultat indicatiile si a celor de la restaurant care, bineinteles, nu s-au putut abtina sa ne minta si sa ne fure putin, sunt foarte multumita! Lumea a dansat, am fost doar 80 de persoane deci destul de intim, s-a mancat si s-a bauta in cantitati rezonabile, eu m-am simtit bine si am dansat toata noaptea, asa ca ma declar multumita! Desigur daca as mai face odata nunta as mai schimba pe ici pe colo , dar a fost bine cum a fost. Ce sa va mai zic, atasez cateva poze, as pune mai multe dar inca nu stiu unde, o sa caut si va comunic. Astept sa ma intrebati orice! Va pup si va tin pumnii la toate!
P.S. In luna de miere plecam in Creta, in iunie, abia astept!
felicitari! f frumosi ati fost! imi place floarea din capul tau..a dat f sic!ce rochitza simpla ai avut:D nu ma asteptam!imi pare rau de dj,trebuia sa-i mai scazi din plata! inca o data casa de piatra si super destinatie pt luna de miere! multa fericire!!!! si asteptam mai multe poze>:D< >:D<

alisuka
13.05.2008, 15:23:25
Foarte frumosi si elegantzi amandoi ,ma bucur ca a iesit aproximativ cum ai vrut tu ,na la orice eveniment se mai intampla cate ceva dar important e sa trecem peste asta!Din luna de miere in acea destinatie frumoasa va intoarcetzi 3?:-p

alisuka
13.05.2008, 16:02:55
Mi-am luat rochitza am pus-o in album si am cumparat-o cu cat imi planuisem maxim 500 de euro mai lipsesc accesoriile! Astept parerile voastre sincere!

atzunel
13.05.2008, 17:09:50
Alte poze...multumesc pentru urari, o sa mergem in Creta in iunie, abia astept!:)
http://picasaweb.google.com/ElenaMitro/NuntaMea10Mai2008

dalayla
13.05.2008, 19:50:50
Mi-am luat rochitza am pus-o in album si am cumparat-o cu cat imi planuisem maxim 500 de euro mai lipsesc accesoriile! Astept parerile voastre sincere!
imi place,simpla si cu gust! de unde ai cumparat-o??poze cu ea pe tine nu vedem??

dalayla
13.05.2008, 19:52:51
Alte poze...multumesc pentru urari, o sa mergem in Creta in iunie, abia astept!:)
http://picasaweb.google.com/ElenaMitro/NuntaMea10Mai2008
misto pozele! cine-s aia cu instrumente ca la teatru? si ala cu tricoul game over e bestial:)))

alisuka
13.05.2008, 20:41:23
Am cumparat-o de aici din Spania ,poze cu mine poate cand o sa merg la proba la inceputul lui iunie caci rochitza nu o iau acasa pana la sfarsitul lui iulie cand plec in tara!Sper sa nu uit sa o iau!:D

dalayla
14.05.2008, 21:03:13
Am cumparat-o de aici din Spania ,poze cu mine poate cand o sa merg la proba la inceputul lui iunie caci rochitza nu o iau acasa pana la sfarsitul lui iulie cand plec in tara!Sper sa nu uit sa o iau!:D
deci ti-ai facut-o pe comanda,sau pt ce proba??

alisuka
14.05.2008, 21:47:25
trebuie un pik modifica caci nu a fost exact marimea mea!

atzunel
15.05.2008, 11:51:01
misto pozele! cine-s aia cu instrumente ca la teatru? si ala cu tricoul game over e bestial:)))
E o formatie de muzica medievala din Hunedoara,"Huniades Cantores" se numeste, toti sunt muzicieni profesionisti si au cantat o ora in deschidere . Va spun ca au facut senzatie mai ales ca nimeni nu a stiut de ei in afara de noi 2... Iar tricoul a fost "preparat" de domnisorii de onoare, care cand m-au furat l-au pus pe mire si pe nasi sa le poarte ca plata pt a ma aduce inapoi, a fost foarte original si fain;))

dalayla
15.05.2008, 20:29:10
E o formatie de muzica medievala din Hunedoara,"Huniades Cantores" se numeste, toti sunt muzicieni profesionisti si au cantat o ora in deschidere . Va spun ca au facut senzatie mai ales ca nimeni nu a stiut de ei in afara de noi 2... Iar tricoul a fost "preparat" de domnisorii de onoare, care cand m-au furat l-au pus pe mire si pe nasi sa le poarte ca plata pt a ma aduce inapoi, a fost foarte original si fain;))
super tari amandoua ideile!!! felicitari^:)^^:)^

bubyluk
16.05.2008, 22:33:38
atzunel casa de piatra...felicitari pentru nunta
m-am uitat la poza de grup si mi se pare cineva cunoscut sper sa nu gresesc dar a fost cunva la nunta din cugir doamna dinea?ii mai in spate seamana f mult poate e chiar ea?si imi mai sunt cateva persoane cunoscute dar numai din vedere

eu sunt super fericita ca azi am fost la proba la rochitza si mai merg pe 5 iunie cu pantofii sa imi ia lungimea abia astept sa vina si nunta mea...nu stiti unde gasesc servetele lila m-am uitat peste tot si am gasit toate culorile numai lila nu

inca odata CASA DE PIATRA atzunel\:D/ \:D/ \:D/

dalayla
16.05.2008, 22:36:18
m-am uitat la poza de grup si mi se pare cineva cunoscut sper sa nu gresesc dar a fost cunva la nunta din cugir doamna dinea?ii mai in spate seamana f mult poate e chiar ea?si imi mai sunt cateva persoane cunoscute dar numai din vedere

eu sunt super fericita ca azi am fost la proba la rochitza si mai merg pe 5 iunie cu pantofii sa imi ia lungimea abia astept sa vina si nunta mea...nu stiti unde gasesc servetele lila m-am uitat peste tot si am gasit toate culorile numai lila nu

cam rar intri pe aici!! te asteptam cu info mai des:) unde iti faci rochitza??

dalayla
16.05.2008, 22:38:45
cum stai cu pregatirile?? eu deja intru in panica...:-s :-s

bubyluk
16.05.2008, 22:43:36
dalayla cum mai stai cu pregatirile ai mai facut ceva sau acm ti-a ocupa timpul sesiunea?
eu nu mai am mare lucru de facut...rochitza mie ca si gata costumul lui e luat deci in mare e facut tot...mai tre sa iau servetele lila:)))ca varul meu(ne aranjeaza sala, are firma de design pt nunti)nu a gasit in orastie sau deva asa ca tre sa ma uit eu in tm si nu gasesc nicaieri m-am uitat in bega real kaufland peste tot si am gasit orice culoare numai lila nu:((

succes la stresiune si la licenta dalayla
pup

dalayla
16.05.2008, 22:46:18
dalayla cum mai stai cu pregatirile ai mai facut ceva sau acm ti-a ocupa timpul sesiunea?
eu nu mai am mare lucru de facut...rochitza mie ca si gata costumul lui e luat deci in mare e facut tot...mai tre sa iau servetele lila:)))ca varul meu(ne aranjeaza sala, are firma de design pt nunti)nu a gasit in orastie sau deva asa ca tre sa ma uit eu in tm si nu gasesc nicaieri m-am uitat in bega real kaufland peste tot si am gasit orice culoare numai lila nu:((

pup
merci si tie!!!:) eu cred ca merg maine pana in selgros,daca vad pe acolo te anuntz,iti dau un pm!:D

atzunel
17.05.2008, 10:37:46

Au fost niste rude din Cugir dar nu sunt in poza si nu cu numele acesta... Din Orastie au fost multi ca doar de acolo sunt eu:)

dalayla
17.05.2008, 14:05:02

pup
din pacate nici in selgors...nici urma de servetele lila...:(

bubyluk
17.05.2008, 21:03:33
cum stai cu pregatirile?? eu deja intru in panica...:-s :-s

eu zic ca stau bine nu mai am multe de facut...mai avem de cumparat numai bauturile (vin si sampania ca restul e cumparat)...ieri am fost la proba pt rochitza...deocamdata mai avem timp nu tre sa intri in panica...ar trebui sa intri in panica daca ai mai avea numa vreo 2 saptamani:))...cand ai licenta? succes

bubyluk
17.05.2008, 21:10:30
cam rar intri pe aici!! te asteptam cu info mai des:) unde iti faci rochitza??

sincer nu am mai prea intrat pe nici unde:))
rochitza mi-o fac la fashion princess :x :x :x :x
ms ca te-ai uitat de servetele sincer nici nu stiu daca gasesc ca nici la depozit nu am gasit:(((( o sa incerc si prin strainatate poate pe acolo am mai multe sanse:))

dalayla
18.05.2008, 09:13:32
sincer nu am mai prea intrat pe nici unde:))
rochitza mi-o fac la fashion princess :x :x :x :x
ms ca te-ai uitat de servetele sincer nici nu stiu daca gasesc ca nici la depozit nu am gasit:(((( o sa incerc si prin strainatate poate pe acolo am mai multe sanse:))
cu placere!:) incerca sa dai comanda de pe net,nu stiu exact cat costa dar sunt multe firme care fac la comanda si le poti si personaliza!

dalayla
18.05.2008, 21:27:06
eu zic ca stau bine nu mai am multe de facut...mai avem de cumparat numai bauturile (vin si sampania ca restul e cumparat)...ieri am fost la proba pt rochitza...deocamdata mai avem timp nu tre sa intri in panica...ar trebui sa intri in panica daca ai mai avea numa vreo 2 saptamani:))...cand ai licenta? succes
licentza o am tarziu pe 16-18 iulie..si daca las totul despre nunta pana dupa licentza..o sa inebunesc sapt alea..asa ca ma stresez acuma sa le impac pe amandoua!ms mult!:*

bubyluk
18.05.2008, 23:34:34
licentza o am tarziu pe 16-18 iulie..si daca las totul despre nunta pana dupa licentza..o sa inebunesc sapt alea..asa ca ma stresez acuma sa le impac pe amandoua!ms mult!:*

nu lasa totul pana dupa licenta ca atunci chiar ca e prea tarziu...nu te mai gandi ca mai ai putin pana la nunta gandeste pozitiv si sa vezi ca e mai usor
pup

luyza
21.05.2008, 23:39:58
ciao fetele.ce mai ziceti?nu am avut timp de intrat pe miresici.cum mai merg pregatirile?eu am inceput numaratoarea inversa:-SS poooooooop

bubyluk
22.05.2008, 03:12:34
ciao fetele.ce mai ziceti?nu am avut timp de intrat pe miresici.cum mai merg pregatirile?eu am inceput numaratoarea inversa:-SS poooooooop

wooooow chiar ca mai ai putin numai o saptamana cred ca ai super emotii...sa ne pui poze si casa de piatra

dalayla
23.05.2008, 17:10:58
sa ai o nunta superba!!!! si sa revii sa ne povestesti cum a fost si asteptam poze bineinteles!!!!>:D< >:D<

dalayla
23.05.2008, 20:20:25
nu lasa totul pana dupa licenta ca atunci chiar ca e prea tarziu...nu te mai gandi ca mai ai putin pana la nunta gandeste pozitiv si sa vezi ca e mai usor
pup
dap asta incerc..sa gadesc pozitiv..uneori imi iese,alteori o iau razna:)))

luyza
24.05.2008, 00:30:43
[multumesc frumos!am sa revin cu detaliile "picante".nu am asa emotii,dar sigur vor aparea atunci.sunt uimita cat de repede a zburat timpul.mai am o saptamana de libertate;)) va imbratisez cu drag

bubyluk
24.05.2008, 16:19:53
dap asta incerc..sa gadesc pozitiv..uneori imi iese,alteori o iau razna:)))

nu esti singura...mai patesc si eu si cred ca nu suntem singurele:))

dalayla
29.05.2008, 14:36:59
[multumesc frumos!am sa revin cu detaliile "picante".nu am asa emotii,dar sigur vor aparea atunci.sunt uimita cat de repede a zburat timpul.mai am o saptamana de libertate;)) va imbratisez cu dragmai ai o zi..crek ce stres pa capul tau azi:-" :-" ..sper sa iasa totul cum ti-ai dorit!!! si abia asteptam impesiile!!
casa de piatra!!!>:D<

dalayla
29.05.2008, 14:38:06
nu esti singura...mai patesc si eu si cred ca nu suntem singurele:))
ai gasit servetele?? am mai descoperit un magazin de deco si o sa ma uit daca au..cand mai merg pe acolo!!! cum stai cu pregatirile?? de fapt acum cred ca esti si tu ocupata cu stresiunea!! bafta!!!

luyza
30.05.2008, 08:08:25
mai ai o zi..crek ce stres pa capul tau azi:-" :-" ..sper sa iasa totul cum ti-ai dorit!!! si abia asteptam impesiile!!
casa de piatra!!!>:D<
multumesc frumos!azi fac ultimele mici pregatiri,imi primesc musafirii veniti de departe si incerc sa nu o iau razna prea tare!va pup mult si multumesc din suflet ptr.urari!:x

atzunel
30.05.2008, 12:07:32
Multu succes, nu te lasa ametita de lumea din jurul tau, concentreaza-te pe tine si o sa fie bine! Mult succes si Casa de piatra!

bubyluk
30.05.2008, 16:11:18
ai gasit servetele?? am mai descoperit un magazin de deco si o sa ma uit daca au..cand mai merg pe acolo!!! cum stai cu pregatirile?? de fapt acum cred ca esti si tu ocupata cu stresiunea!! bafta!!!

nu am gasit si nici pe dincolo nu am gasit...ne-am gandit mai bine si daca nu gasim o sa facem cu servetele roz...eu zic ca arata bine roz cu mov...am vaz si un aranjament f frumos cu flori mov si roz si cred ca asa o sa facem dak nu gasim servetele lila...

dalayla
30.05.2008, 20:37:11
nu am gasit si nici pe dincolo nu am gasit...ne-am gandit mai bine si daca nu gasim o sa facem cu servetele roz...eu zic ca arata bine roz cu mov...am vaz si un aranjament f frumos cu flori mov si roz si cred ca asa o sa facem dak nu gasim servetele lila...
da arata bine si cu roz...dar nu te grabi sa le cumperi,ma mai uit si eu si te anuntz:D,trebuie sa existe undeva!:)

dalayla
30.05.2008, 20:48:30
am gasit pe ebay de cumparat..la sellerul de la care mi-am luat eu cutitele de tort..daca vrei sa cumperi te ajut eu!

bubyluk
01.06.2008, 16:34:17
am gasit pe ebay de cumparat..la sellerul de la care mi-am luat eu cutitele de tort..daca vrei sa cumperi te ajut eu!

si ce pret au?...nu ma grabesc ca doar mai am timp pana atunci...si ma mai uit si eu si se mai uita si mami pe dincolo...

dalayla
02.06.2008, 12:30:08
si ce pret au?...nu ma grabesc ca doar mai am timp pana atunci...si ma mai uit si eu si se mai uita si mami pe dincolo...
uite linku..la pretul asta sa mai adaugi shippingul! sunt 20 buc in set/are 10 seturi disponibile
http://cgi.ebay.com/20-Purple-Guest-Napkins-serviettes-33x40cm-party-table_W0QQitemZ140236666742QQihZ004QQcategoryZ1227 97QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp 1638Q2em122

bubyluk
02.06.2008, 16:21:32
uite linku..la pretul asta sa mai adaugi shippingul! sunt 20 buc in set/are 10 seturi disponibile
http://cgi.ebay.com/20-Purple-Guest-Napkins-serviettes-33x40cm-party-table_W0QQitemZ140236666742QQihZ004QQcategoryZ1227 97QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp 1638Q2em122

am gasit si eu dincolo si le si personalizeaza...ms mult pt ajutor dar erau c-am putine eu am nevoie de 300 de buc...ms inca odata

dalayla
02.06.2008, 17:01:36
am gasit si eu dincolo si le si personalizeaza...ms mult pt ajutor dar erau c-am putine eu am nevoie de 300 de buc...ms inca odata
np..bine ca ai gasit!!sa ne pui poze cu ele cand le primesti:D

dalayla
03.06.2008, 11:00:29
luyza o fi in luna de miere..ca vad ca nu mai apare cu poze...

bubyluk
03.06.2008, 15:09:22
np..bine ca ai gasit!!sa ne pui poze cu ele cand le primesti:D

o sa pun numai ca mi le aduc parinti cand vin dupa 20 iulie...o sa ma pun si eu la pozat sa vedeti ce am cumparat si eu numai sa am timps ca stresiunea asta ma termina:P

dalayla
06.06.2008, 07:41:35
o sa pun numai ca mi le aduc parinti cand vin dupa 20 iulie...o sa ma pun si eu la pozat sa vedeti ce am cumparat si eu numai sa am timps ca stresiunea asta ma termina:P
da ai tai parinti in ce tzara is??:">

bubyluk
08.06.2008, 01:40:54
da ai tai parinti in ce tzara is??:">

in spania...scz dar numai acum am vazut[-o< [-o<

dalayla
08.06.2008, 10:54:43
in spania...scz dar numai acum am vazut[-o< [-o<
aaa..nu-i nimic!! wow ce fain..pai de ce nu i-ai pus sa-ti ia rochitza de acolo!! in spania se gasesc rchitze superbe!!!!:*

bandyta
20.06.2008, 13:24:31
Buna fetelor...eu abia anul viitor am nunta, dar pot sa spun ca deja sunt putin stresata.....nu stiu ce restaurant sa inchiriez , rochia o sa o iau cu cateva luni inainte ca nu are rost sa o iau de acum.....cu nasii ne-am ``impacat`` si suntem fericiti ca sunt tineri si putem discuta cu ei orice......voi cum stati cu pregatirile si cam ce restaurant ati vrea sa inchiriati?.......va pupicesc

dalayla
26.06.2008, 19:23:50
Buna fetelor...eu abia anul viitor am nunta, dar pot sa spun ca deja sunt putin stresata.....nu stiu ce restaurant sa inchiriez , rochia o sa o iau cu cateva luni inainte ca nu are rost sa o iau de acum.....cu nasii ne-am ``impacat`` si suntem fericiti ca sunt tineri si putem discuta cu ei orice......voi cum stati cu pregatirile si cam ce restaurant ati vrea sa inchiriati?.......va pupicesc
buna!! scuze ca nu ti-am raspuns mai demult,n-am mai dat pe la topicul asta... vad ca ai ales HP,sa ai grija cu directoarea de acolo ca e ff smechera..nasii nostrii au facut nunta acolo si i-au furat foarte mult!
noi am ales sa facem la rusu..sper sa iasa totul bine!
si oricum bv ca ai intrat pe site asa repede..ai multe de invatat de aici!!
spor cu pregatirile!!:*

anny_4u
16.07.2008, 03:05:51
buna fetele.. eu sunt din petrosani, dar iubitul meu e din buzau si am decis sa facem nunta akolo. m-ar interesa si p mn niste preturi, dak ma puteti ajuta.. va pupicesc..

dalayla
18.07.2008, 16:13:20
buna fetele.. eu sunt din petrosani, dar iubitul meu e din buzau si am decis sa facem nunta akolo. m-ar interesa si p mn niste preturi, dak ma puteti ajuta.. va pupicesc..
preturi pt ce te intereseaza??:* aaa si bine ai venit:)

alisuka
18.07.2008, 20:42:39
Dalayla mai ai un pik,ai gaist artificii vulcan pt nunta? Stiu ca la un moment dat erai interesata sa cumperi de la o alta miresica! Cum stai cu pregatirile??>:D<

veraC
06.08.2008, 20:32:28
buna eu sunt din Vulcan dar fac nunta in Petrosani mai precis la HP daca te pot ajuta cu ceva o voi face cu cea mai mare placere ! spor la pregatiri

buna,
am vazut ca ai avut nunta la HP destul de recent :) .....si eu o sa fac nunta tot acolo in sept... daca imi poti spune cate ceva despre cum a fost, cat a fost meniul....eu sunt din tm, viitorul sot este din Vulcan si nu am avut timp sa cautam mai nimic, asa ca sper sa ma ajuti tu cu dif informatii....
pupici

dalayla
11.09.2008, 11:40:51
Fetelor a trecut si nunta mea, am facut la rusu..numa laude am pentru restaurant si ospatari,a iesit totul fff bine!
daca vrea cineva detalii i le pot da!
va pup:*

alisuka
22.09.2008, 00:25:38
Felcitari Dalayla si casa de piatra din putinele poze care le-am vazut atzi fost foarte frumosi!! M a bucur ca tot asa cum ai vrut tu sau cel putin asa deduc eu:D ,jartelutza ca a ta am avut si eu dar am sarit peste partea cu scosul ei si am zis ca o pun in gentutza si o dau la furatul miresei si am uitat,dimineatza am gaist-o si cum eram la cafea cu una din domnisoare i-am facut o cadou!:*

alisuka
22.09.2008, 00:27:22
Casa de piatra Verac eu vin cu barfe dar tarziu,eu nu am auzit prea multe de bine de hp,si al meu cum isi baga naul cu mine pe miresici ,ma intreaba cum il cheama pe sotuzl tau si catzi ani are caci si al meu e tot din vulcan dar noi am facut nunta la mine in craiova:-p caci il vulcan avem doar cativa prieteni si socrii!:*

Andreea1221
22.09.2008, 16:18:19
Bine v-am gasit!
Incet, incet invat si eu cum functioneaza site-ul acesta.
Aveti putintica rabdare cu mine! Sunt proaspat logata!
Vroiam sa va intreb cum vi se pare Hotel Rusu??...Eu anul viitor fac nunta si mi se pare singura locatie mai deosebita in Vale....Stiti cumva preturi pt meniu?Detalii legate de sala?
Multumesc!
Deea_1221

dalayla
22.09.2008, 16:34:16
Felcitari Dalayla si casa de piatra din putinele poze care le-am vazut atzi fost foarte frumosi!! M a bucur ca tot asa cum ai vrut tu sau cel putin asa deduc eu:D ,jartelutza ca a ta am avut si eu dar am sarit peste partea cu scosul ei si am zis ca o pun in gentutza si o dau la furatul miresei si am uitat,dimineatza am gaist-o si cum eram la cafea cu una din domnisoare i-am facut o cadou!:*
multumesc alisuka si tie la fel!!!
tu unde ai pus poze ca n-am vazut???
si noi am sarit peste momentul cu jartelutza,am pastrat-o pt dormitor si bine am facut:)))
pozele cu ea sunt facute cand ma imbracam!
te-am pupat

alisuka
23.09.2008, 00:08:52
Iti trimit pozele aici dalayla ca nu stiu sa le atasez acolo jos : http://picasaweb.google.es/alisuka17

any
26.09.2008, 15:12:37
e uite ca mai sunt si in orastie mirese..bv voua si multa iubire cum stati cu pregatirile ? va ajut cu ceva?>:D< ups m-am trezit cam tarziu dar corectez...cum a fost miresicilor

fericita
28.09.2008, 09:19:23
buna dimineata miresici si foste miresici din orastie! si eu o sa fiu miresica in orastie in 2009. de fapt, cununia religioasa o facem la catedrala iar nunta la geoagiu bai, la hotel alexandra, pe terasa. a avut vreuna din voi nunta acolo? sau a fost la o nunta acolo? cum e?

bubyluk
29.09.2008, 12:44:16
buna dimineata miresici si foste miresici din orastie! si eu o sa fiu miresica in orastie in 2009. de fapt, cununia religioasa o facem la catedrala iar nunta la geoagiu bai, la hotel alexandra, pe terasa. a avut vreuna din voi nunta acolo? sau a fost la o nunta acolo? cum e?

bine ai venit nu am fost la nici o nunta acolo insa am auzit k e super frumos si mancarea buna...pup

bubyluk
29.09.2008, 12:46:21
e uite ca mai sunt si in orastie mirese..bv voua si multa iubire cum stati cu pregatirile ? va ajut cu ceva?>:D< ups m-am trezit cam tarziu dar corectez...cum a fost miresicilor

super frumos mai vreau odata as fi vrut sa nu se termine niciodata seara de 16-17 august sala a fost fenomenala iar meniul si tortul au fost extraordinare nu vreau sa laud serviciile restaurantului dar asa a fost m-am simtit k o printzesa poze sunt in semnatura

dalayla
30.09.2008, 15:43:42
Iti trimit pozele aici dalayla ca nu stiu sa le atasez acolo jos : http://picasaweb.google.es/alisuka17
super pozele!!ti-a iesit tare bine rochia de mireasa..iar cu cea de cununie ti-a stat super,te prinde fff bine galbenul!!!:*

florina_flopi
30.09.2008, 20:22:19
Buna fetelor. Mai este cineva din Deva pe aici?
Cum merg pregatirile cu nunta?

ruxy_16_ro
02.10.2008, 18:59:11
dragele mele miresici din orastie ma alatur si eu voua.Eu sunt o miresica cu nunta in 2009.Abia astept sfaturile voastre referitoare la organizarea nuntii mai ales ca sunteti aici aproape de mine.Eu am nunta la Alionescu la sala si sper din suflet sa fie bine.Daca aveti ceva sfaturi pentru mine le primesc cu bucurie.

bubyluk
02.10.2008, 21:48:25
dragele mele miresici din orastie ma alatur si eu voua.Eu sunt o miresica cu nunta in 2009.Abia astept sfaturile voastre referitoare la organizarea nuntii mai ales ca sunteti aici aproape de mine.Eu am nunta la Alionescu la sala si sper din suflet sa fie bine.Daca aveti ceva sfaturi pentru mine le primesc cu bucurie.

sala este extraordinara am fost la o nunta acolo si noi tot acolo am vrut sa facem dar am gasit la mioritza (parter) si am ramas acolo sfaturi nush ce sfaturi sa iti dau kt sa fi atenta la toate detaliile organizarii si mai ales la meniu...noi am avut inghetzata si am vrut sa renuntzam la ea si sa dam un ecler sau ceva praji pe langa tort si d-na Mari a spus sa lasam inghetzata si a si avut dreptate k tare bine a prins inghetzata:)) asa k fi atenta ce alegi la meniu sa nu fie nici prea incarcat dar nici prea putzin si iar ai grija cum alegi muzica dak e formatzie intereseazate cum canta iar dak ai dj vezi dak e bun k noi am patzit ceva foarte naspa cu formatzia...pup si bine ai venit

bubyluk
02.10.2008, 21:49:39
sala este extraordinara am fost la o nunta acolo si noi tot acolo am vrut sa facem dar am gasit la mioritza (parter) si am ramas acolo sfaturi nush ce sfaturi sa iti dau kt sa fi atenta la toate detaliile organizarii si mai ales la meniu...noi am avut inghetzata si am vrut sa renuntzam la ea si sa dam un ecler sau ceva praji pe langa tort si d-na Mari a spus sa lasam inghetzata si a si avut dreptate k tare bine a prins inghetzata:)) asa k fi atenta ce alegi la meniu sa nu fie nici prea incarcat dar nici prea putzin si iar ai grija cum alegi muzica dak e formatzie intereseazate cum canta iar dak ai dj vezi dak e bun k noi am patzit ceva foarte naspa cu formatzia...pup si bine ai venit

a si apropo faci cununia religioasa la catedrala?k dak o sa fiu la orastie o sa vin sa te vad:*

alisuka
03.10.2008, 15:13:04
SAR,MANA astept poze cu tine!

ruxy_16_ro
05.10.2008, 12:11:28
a si apropo faci cununia religioasa la catedrala?k dak o sa fiu la orastie o sa vin sa te vad:*
inca nu am facut programarea la biserica desi mi-e teama ca e cam tarziu.O sa incerc sa ajung pe saptamana viitoare.Si da la catedrala as vrea sa fie cununia .
In legatura cu formatia eu sper sa fi facut o alegere buna.O sa ne cante trupa Bachus, adica Alin Ciun cu formatia lui.CE zici de ei?Cum sunt?
Sper sa vi sa ma vezi!!!!Te astept cu drag!!!

bubyluk
06.10.2008, 12:30:14
inca nu am facut programarea la biserica desi mi-e teama ca e cam tarziu.O sa incerc sa ajung pe saptamana viitoare.Si da la catedrala as vrea sa fie cununia .
In legatura cu formatia eu sper sa fi facut o alegere buna.O sa ne cante trupa Bachus, adica Alin Ciun cu formatia lui.CE zici de ei?Cum sunt?
Sper sa vi sa ma vezi!!!!Te astept cu drag!!!

toata stima si toate laudele pt Alin si formatzie i-am auzit kntand si knta foarte frumos si face atmosfera nou ne-a parut rau k nu am vb cu ei:((( dar cemai fapta e consumata...nu cred k e prea tarziu cu biserica...pup

any
19.10.2008, 16:58:57
Eu nu am avut probleme cu muzica dar torul:talk_04: dezastru ecologic!!
Am avut suportul de la Alionescu dar mi la facut tanti aia:-B de avea cofetarie langa non-stop si nu a stiut sa il monteze pe suport, in plus a uitat sa imi aduca tortul naselor la 4 dimineata o sunam sa vina cu torturile si ia-o de unde nu-i..
La nunta noi am avut-o pe Nadia cu formatia si a iesit super..

ruxy_16_ro
26.10.2008, 20:40:23
Eu nu am avut probleme cu muzica dar torul:talk_04: dezastru ecologic!!
Am avut suportul de la Alionescu dar mi la facut tanti aia:-B de avea cofetarie langa non-stop si nu a stiut sa il monteze pe suport, in plus a uitat sa imi aduca tortul naselor la 4 dimineata o sunam sa vina cu torturile si ia-o de unde nu-i..
La nunta noi am avut-o pe Nadia cu formatia si a iesit super..
draga any la ce local ai avut nunta?

turtu
29.10.2008, 19:20:59
ai gasit pana la urma o firma din deva?cum a decurs totul?daca poti postezi si cv foto?eu o am tot in deva....si m-ar interesa restaurantul..catedrala...tot:D:*

any
31.10.2008, 23:44:23
draga any la ce local ai avut nunta?

Am avut nunta la miorita dar stui sala de la Alioescu si e super. Cand ai nunta? Te ai hotarat cine filmeaza si alte detali ? Spunece nu te-ai hotarat sa iti dam un sfat

ruxy_16_ro
02.11.2008, 17:22:28
Am avut nunta la miorita dar stui sala de la Alioescu si e super. Cand ai nunta? Te ai hotarat cine filmeaza si alte detali ? Spunece nu te-ai hotarat sa iti dam un sfat
Nunta o sa o am in 23 mai la Liviu si sper ca totul sa fie bine.Am aranjat cu formatia- o sa cante trupa Bachus a lui Alin Ciun, am mai facut programarea la biserica si am vorbit de filmat cu o firma din Sebes.Sambata viitoare o sa mergem sa semnam contractul.Despre flori ce sa zic/!Cred ca o sa facem buchetele si aranjamentele florale la floraria din Real de la Deva ca mi-au placut foarte mult cataloagele lor.
Ce inca nu am gasit unde sa fac este tortul.Daca ma puteti ajuta cu sfaturi in legatura cu acest subiect va multumesc.
Si inca ceva ce stiti de mancarea de la Liviu?Ca am auzit multe vorbe.As vrea sa va stiu parerea
Va pup

bubyluk
03.11.2008, 17:28:04
Nunta o sa o am in 23 mai la Liviu si sper ca totul sa fie bine.Am aranjat cu formatia- o sa cante trupa Bachus a lui Alin Ciun, am mai facut programarea la biserica si am vorbit de filmat cu o firma din Sebes.Sambata viitoare o sa mergem sa semnam contractul.Despre flori ce sa zic/!Cred ca o sa facem buchetele si aranjamentele florale la floraria din Real de la Deva ca mi-au placut foarte mult cataloagele lor.
Ce inca nu am gasit unde sa fac este tortul.Daca ma puteti ajuta cu sfaturi in legatura cu acest subiect va multumesc.
Si inca ceva ce stiti de mancarea de la Liviu?Ca am auzit multe vorbe.As vrea sa va stiu parerea
Va pup

noi florile le-am facut la floraria din micro 2 si am dus poze cu ce modele am vrut si mia facut exact cum le-am zis si pretzul a fost ok fata de florariile din deva unde un aranjament cat un pumn costa 30lei iar pe noi ne-a costat un aranjament pe fier forjat 10lei si chiar au aratat super potzi sa treci si pe acolo sa vezi k nu are rost sa dai milioane grele pe flori parerea mea iar de tort am facut comanda la deva dupa o poza dusa de noi k nu am vrut tipicul tort cu frisca si mai nush ce:)))

bubyluk
03.11.2008, 17:29:50
noi florile le-am facut la floraria din micro 2 si am dus poze cu ce modele am vrut si mia facut exact cum le-am zis si pretzul a fost ok fata de florariile din deva unde un aranjament cat un pumn costa 30lei iar pe noi ne-a costat un aranjament pe fier forjat 10lei si chiar au aratat super potzi sa treci si pe acolo sa vezi k nu are rost sa dai milioane grele pe flori parerea mea iar de tort am facut comanda la deva dupa o poza dusa de noi k nu am vrut tipicul tort cu frisca si mai nush ce:)))

rochitza ti-ai luat-o?

ruxy_16_ro
03.11.2008, 21:42:28
rochitza ti-ai luat-o?
o sa trec si pe acolo sa vad ce oferta au.Unde este mai exact floaria ca eu nu cunosc foarte bine orasul?
Nu inca nu mi-am luat rochita.Cred ca abia prin ianuarie o sa ma apuc de cautat numai bine pana atunci mai strang ceva banuti.Si tortul cum a fost?La ce cofetarie din Deva?Dar preturile cum au fost?
Sper ca nu te-am inebunit cu intrebarile
TE pup

bubyluk
03.11.2008, 22:38:28
o sa trec si pe acolo sa vad ce oferta au.Unde este mai exact floaria ca eu nu cunosc foarte bine orasul?
Nu inca nu mi-am luat rochita.Cred ca abia prin ianuarie o sa ma apuc de cautat numai bine pana atunci mai strang ceva banuti.Si tortul cum a fost?La ce cofetarie din Deva?Dar preturile cum au fost?
Sper ca nu te-am inebunit cu intrebarile
TE pup

floraria e chiar pe colt cum mergi pe centura dak esti in piatza in micro 2 sau cum i se spunea mai demult la berze imposibil sa nu vezi floraria...tortul a avut 22 de kg si a costat 550...25ron kg la tort si 6ron caserola de prajitura de 300gr...cofetaria se numeste Eis dak vrei detalii itzi pot da iar poza cu tortul nostru gasesti in semnatura...pup iar dak mai ai intrebari itzi raspund cu drag

ruxy_16_ro
04.11.2008, 20:06:31
floraria e chiar pe colt cum mergi pe centura dak esti in piatza in micro 2 sau cum i se spunea mai demult la berze imposibil sa nu vezi floraria...tortul a avut 22 de kg si a costat 550...25ron kg la tort si 6ron caserola de prajitura de 300gr...cofetaria se numeste Eis dak vrei detalii itzi pot da iar poza cu tortul nostru gasesti in semnatura...pup iar dak mai ai intrebari itzi raspund cu drag
multumesc de informatii draga.Chiar o sa trec pe acolo pe la florarie sa vad ce oferta au.Si cofetaria unde e?Ca preturile mi s-au parut convenabile?Cum a fost tortul?Ca de aratat arata bine?A fost gustos?
Si mai am o intrebare daca ma poti ajuta.Cu cine ai facut fotografiile si filmarea video?Imi poti da cateva detalii te rog
Mersi mult

bubyluk
04.11.2008, 22:10:07
multumesc de informatii draga.Chiar o sa trec pe acolo pe la florarie sa vad ce oferta au.Si cofetaria unde e?Ca preturile mi s-au parut convenabile?Cum a fost tortul?Ca de aratat arata bine?A fost gustos?
Si mai am o intrebare daca ma poti ajuta.Cu cine ai facut fotografiile si filmarea video?Imi poti da cateva detalii te rog
Mersi mult

tortul a fost diplomat si nu a fost gretzos deloc cofetaria e pe strada victor babes sincer nu stiu pe unde sa iti spun exact dar dak vrei itzi dau un nr de telefon...pozele si video am facut cu cineva de la cugir care au filmat 4 ore si poze pe dvd + 200buc scoase pt album si au costat 1000ron insa acum nush sa itzi spun ce pretzuri au dar vezi k in orastie e o familie care fac poze si video super pot sa itzi dau nr de tel ale lor(si a celor de la cugir si a celor de la orastie)dak mai ai nev de ceva te ajut cu mare drag:-*

any
06.11.2008, 18:10:40
tortul a fost diplomat si nu a fost gretzos deloc cofetaria e pe strada victor babes sincer nu stiu pe unde sa iti spun exact dar dak vrei itzi dau un nr de telefon...pozele si video am facut cu cineva de la cugir care au filmat 4 ore si poze pe dvd + 200buc scoase pt album si au costat 1000ron insa acum nush sa itzi spun ce pretzuri au dar vezi k in orastie e o familie care fac poze si video super pot sa itzi dau nr de tel ale lor(si a celor de la cugir si a celor de la orastie)dak mai ai nev de ceva te ajut cu mare drag:-*

Fam ceea am avut-o la nunta la filmat si poza si e iesit f bine atat doar ca eu nu mi.am sco sdoa rcateva poze facute de ei dar au iesit super iar florile le-am comanadat la floraria dinjos de catedrala incerc sa iti pun niste poze mie mi-au placut cum au iesit

ruxy_16_ro
06.11.2008, 20:04:43
Fam ceea am avut-o la nunta la filmat si poza si e iesit f bine atat doar ca eu nu mi.am sco sdoa rcateva poze facute de ei dar au iesit super iar florile le-am comanadat la floraria dinjos de catedrala incerc sa iti pun niste poze mie mi-au placut cum au iesit
frumoase pozele.
Am vorbit deja cu fotograful din Sebes si sambata asta, daca o sa putem, cred ca o sa mergem sa semnam contractul.Ne-am inteles la 100 de euro pozele si la 200 de euro filmatul.Eu am vazut poze facute si mi-au placut foarte tare.Sper sa fie bine

bubyluk
06.11.2008, 23:12:29
frumoase pozele.
Am vorbit deja cu fotograful din Sebes si sambata asta, daca o sa putem, cred ca o sa mergem sa semnam contractul.Ne-am inteles la 100 de euro pozele si la 200 de euro filmatul.Eu am vazut poze facute si mi-au placut foarte tare.Sper sa fie bine

super klumea 300euro tot bravo...pup si te asteptam cu noutatzi

bubyluk
06.11.2008, 23:13:38

woooowwww imi place tare mult cum arata arcada iar buchetu ala rosu=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :A

any
07.11.2008, 00:07:06
woooowwww imi place tare mult cum arata arcada iar buchetu ala rosu=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :A

Mersi fumos>:D< buchetu ala a fost pt nase ca am avut doua..

bubyluk
07.11.2008, 13:13:06
Mersi fumos>:D< buchetu ala a fost pt nase ca am avut doua..

ii bestial imi place de numa

bubyluk
09.11.2008, 23:27:32
frumoase pozele.

ruxy cum mai stai cu pregatirile? ai semnat contractul cu foto/video?

ruxy_16_ro
10.11.2008, 20:50:48
ruxy cum mai stai cu pregatirile? ai semnat contractul cu foto/video?

da draga mea am semnt contractul sambata.Am fost la Alba de ne-am interesat de tort si de prajituri si apoi am mers la Sebes si ne-am inteles cu firma de organizare de nunti.Ma bucur foarte tare pentru alegerea facuta pentru ca mi se pare o firma foarte serioasa si sunt niste profesionisti.Am vorbit la cofetaria Corina si dupa 15 ianuarie deja primesc comenzi pentru 2009.M-am hotarat la model insa nu m-am deciz la compozitie.Dar o sa mai vedem atunci cand o sa dam comanda ce si cum o sa alegem.
Ne-am inteles si la pret.Am semnat contractul pentru 1100 de lei pentru foto si video.Fotografii nelimitate si filmare la fel.Cat e necesar.
Si au oferte foarte bune la toate serviciile oferite.Daca nu poate Liviu sa-mi faca ceea ce vreau eu atunci o sa apelem tot la firma asta
Multumesc ca te interesezi de mine.Esti o dulce^:)^

bubyluk
12.11.2008, 15:08:42
da draga mea am semnt contractul sambata.Am fost la Alba de ne-am interesat de tort si de prajituri si apoi am mers la Sebes si ne-am inteles cu firma de organizare de nunti.Ma bucur foarte tare pentru alegerea facuta pentru ca mi se pare o firma foarte serioasa si sunt niste profesionisti.Am vorbit la cofetaria Corina si dupa 15 ianuarie deja primesc comenzi pentru 2009.M-am hotarat la model insa nu m-am deciz la compozitie.Dar o sa mai vedem atunci cand o sa dam comanda ce si cum o sa alegem.
Ne-am inteles si la pret.Am semnat contractul pentru 1100 de lei pentru foto si video.Fotografii nelimitate si filmare la fel.Cat e necesar.
Si au oferte foarte bune la toate serviciile oferite.Daca nu poate Liviu sa-mi faca ceea ce vreau eu atunci o sa apelem tot la firma asta

ma bucur pt semnarea contractului...si noi am fost la corina si nu au vrut sa ne faca tortul care am zis noi pt k aveau prea multe comenzi si erau prea putine fete sa lucreze ce preturi mai sunt acum?si nu ai poza la tortul care l-ai ales?nu e la ei pe site?

ruxy_16_ro
12.11.2008, 21:21:21
ma bucur pt semnarea contractului...si noi am fost la corina si nu au vrut sa ne faca tortul care am zis noi pt k aveau prea multe comenzi si erau prea putine fete sa lucreze ce preturi mai sunt acum?si nu ai poza la tortul care l-ai ales?nu e la ei pe site?
inca nu am dat comanda pentru ca au zis ca abia dupa 15 ianuarie preiau comenzi pentru 2009.Preturile zic eu sunt bune si anume prajiturile sunt 25 lei/kg iar torturile sunt 26 lei/kg iar cele de martipan 35 lei/kg.Nu am poza de la ei de pe site dar am o poza de la o miresica cu un tort care mi-a placut foarte tare si pe care au zis ca mi-l pot face.Pun poza in continuare.Eu am ales ca tema pentru nunta rosul si fluturasii asa ca in plus fata de tortul care ii in poza as vrea sa pun niste fluturasi rosii cam ca in torturile urmatoare.Acum o sa vedem ce si cum se poate face abia atunci.Sper doar sa fie bine si sa iasa totul asa cum imi doresc.

bubyluk
13.11.2008, 01:01:28
inca nu am dat comanda pentru ca au zis ca abia dupa 15 ianuarie preiau comenzi pentru 2009.Preturile zic eu sunt bune si anume prajiturile sunt 25 lei/kg iar torturile sunt 26 lei/kg iar cele de martipan 35 lei/kg.Nu am poza de la ei de pe site dar am o poza de la o miresica cu un tort care mi-a placut foarte tare si pe care au zis ca mi-l pot face.Pun poza in continuare.Eu am ales ca tema pentru nunta rosul si fluturasii asa ca in plus fata de tortul care ii in poza as vrea sa pun niste fluturasi rosii cam ca in torturile urmatoare.Acum o sa vedem ce si cum se poate face abia atunci.Sper doar sa fie bine si sa iasa totul asa cum imi doresc.

super imi place tare mult cum arata cel din poza 2 cu fluturi din poza 3:)) potzi face combinatie cu fluturi rosii si albi sau sa fie un blat alb si unu roshu :))o sa ma uit sa vad dak am vreun model sa itzi arat

bubyluk
13.11.2008, 01:02:31
verighetele le-ati luat?

bubyluk
13.11.2008, 01:07:31
uite k am gas ceva modele

la al treilea in loc de flori ar merge fluturi si e aproape k primul cel din poza pusa de tine

mamuska
13.11.2008, 01:30:09
La cofetaria Corina am facut si eu tortul...sunt foarte seriosi si isi dau tot interesul!!! Mie mi-au facut super bun tortul si exact cum am vrut eu,i-am dus o revista cu poza si doamna de acolo a spus ca il face si pe ala,orice vreau...am fost super multumiti de serviciile lor!!! vezi poze in album sau jos in semnatura ( o sa se vada un pic deranjat ornamentul de pe tort,a fost vina ospatarilor,care nu au stiut sa aseze cu atentie lumanarile si artificiile)..
PS. cu ce fotograf din Sebes ai vorbit??? Cunosc si eu cativa de acolo si as putea sa iti dau detalii despre ei...

ruxy_16_ro
13.11.2008, 18:38:29
La cofetaria Corina am facut si eu tortul...sunt foarte seriosi si isi dau tot interesul!!! Mie mi-au facut super bun tortul si exact cum am vrut eu,i-am dus o revista cu poza si doamna de acolo a spus ca il face si pe ala,orice vreau...am fost super multumiti de serviciile lor!!! vezi poze in album sau jos in semnatura ( o sa se vada un pic deranjat ornamentul de pe tort,a fost vina ospatarilor,care nu au stiut sa aseze cu atentie lumanarile si artificiile)..
PS. cu ce fotograf din Sebes ai vorbit??? Cunosc si eu cativa de acolo si as putea sa iti dau detalii despre ei...
cu un tip alin care are o firma de organizare de nunti.Se ocupa de absolut tot ce ai nevoie la o nunta.Noi deocamdata am vorbit cu el doar de foto si video si am zis sa vedem ce o sa ne ofere Liviu si apoi ne hotaram cu cine facem restul.
Sti ceva de el?
Eu am vazut fotografii facute si au iesit super faine.
Si de cofetarie sunt multumita.Eu fost foarte draguti, chiar mi-au oferit un platou de prajituri gratis ca sa le gust.Si sunt convinsa ca pot sa-mi faca tortul cum vreau eu.Probleme e ca nu stiu din ce sa il fac in interior.Al tau din ce a fost?CE sa aleg

ruxy_16_ro
13.11.2008, 18:58:35
uite k am gas ceva modele

la al treilea in loc de flori ar merge fluturi si e aproape k primul cel din poza pusa de tine
multumesc pentru poze.Sunt tare frumoase.Sper si la mine sa iasa ceva frumos.
Verighetele inca nu le-am luat si cred ca abia dupa sarbatori o sa mai luam cate ceva pentru nunta.Voi de unde ati luat verighetele?

bubyluk
13.11.2008, 19:39:39
Verighetele inca nu le-am luat si cred ca abia dupa sarbatori o sa mai luam cate ceva pentru nunta.Voi de unde ati luat verighetele?

noi le-am luat de la timisoara dar am vazut si la deva in unirea si la italian gold kteva modele frumoase

bubyluk
13.11.2008, 21:08:20
noi le-am luat de la timisoara dar am vazut si la deva in unirea si la italian gold kteva modele frumoase

in ulpia scuze tot timpu le incurc nush de ce=P~

bubyluk
14.11.2008, 06:20:36
uite aici un tort cu alb si roshu http://picasaweb.google.com/DIANAORASANU/Miresici#5255074051658015186 sper sa nu se suere miresica k am dat fara acordul ei:d

bandyta
14.11.2008, 15:30:46
Dalayla am vazut ca ai facut nunta in parang....si noi ne gandeam ca ar fi frumos sa o facem acolo ca am fost la o nunta acum recent la hp si am fost dezamagita de tot...nu mi-a placut servirea si pretul meniului e prea mare...imi poti da te rog niste detalii referitoare la meniul din parang? casa de piatra , multa fericire si copiii frumosi si sanatosi :D te pup si astept raspuns :*

bandyta
14.11.2008, 15:36:05
Maine trebuie sa ma duc sa vad si sala de la vechiul teatru din petrosani , am inteles ca este o sala deosebit de frumoasa , cu candelabre imense , este in genul unei incaperi de palat :d abia astept sa merg si acolo sa vad cum e si sa vedem daca o alegem....daca este asa cum mi s-a spus cred ca voi ramane la ea ptr ca o astfel de sala am visat ....oricum eu tot te rog sa-mi dai detaliile de la rusu:D va pup :*

bubyluk
16.11.2008, 17:26:22
Maine trebuie sa ma duc sa vad si sala de la vechiul teatru din petrosani , am inteles ca este o sala deosebit de frumoasa , cu candelabre imense , este in genul unei incaperi de palat :d abia astept sa merg si acolo sa vad cum e si sa vedem daca o alegem....daca este asa cum mi s-a spus cred ca voi ramane la ea ptr ca o astfel de sala am visat ....oricum eu tot te rog sa-mi dai detaliile de la rusu:D va pup :*

bandyta pana la urma la care sala ai ramas?sala de la teatru e asa cum ai descris mai sus? cum mai stai cu pregatirile?

bubyluk
16.11.2008, 17:28:05

ruxy xum mai stai cu pregatirile?

bandyta
17.11.2008, 11:09:54
Fetelor am fost si la sala de la teatru...am fost dezamagita de ce am gasit acolo :( ......... sculpturile de pe pereti au picat , totul era ruinat ptr ca nu au fost investitori......pana la urma cred ca raman la gambrinus .... maine pe la 15 ma duc sa vad cum ma inteleg cu patronul , cu ce ma lasa de acasa si arvunesc sala....va dau detalii maine....deocamdata i-am arvunit pe cei de la amenajari si formatia...sper sa rezolv si cu sala maine....va pup :*...voi cum stati cu pregatirile?

dalayla
17.11.2008, 11:13:47
Dalayla am vazut ca ai facut nunta in parang....si noi ne gandeam ca ar fi frumos sa o facem acolo ca am fost la o nunta acum recent la hp si am fost dezamagita de tot...nu mi-a placut servirea si pretul meniului e prea mare...imi poti da te rog niste detalii referitoare la meniul din parang? casa de piatra , multa fericire si copiii frumosi si sanatosi :D te pup si astept raspuns :*
eu iti recomand din toata inima hotel rusu,mancarea excelenta,servirea fara repros,personalul de incredere,si cel mai important nu ne-au incarcat factura cu nici macar o cafea!!!noi am fost ff multumiti!!
la hp sa nu faci nici in ruptu' capului,numai probleme au avut cei care au facut nunta acolo!:*

ruxy_16_ro
17.11.2008, 20:28:12
ruxy xum mai stai cu pregatirile?
draga mea nu am mai facut nimik concret.Acum ma concentrez pe pe realizarea invitatiilor ca pana la sarbatori trebuie sa le termin si intre timp studiez variante de meniu.Ma apuca groaza cand ma gandesc cat de mult costa toate si acum sunt in stadiul de calcule:(( Sper sa fie bine
Te pup

bandyta
17.11.2008, 22:22:56
multumesc pentru sfat dalayla...am sters de pe lista hp-ul ptr ca foarte multa lume mi-a spus sa nu facem acolo ca vom regreta....sper ca saptamana asta sa reusim sa ne hotaram in privinta salii....va pup:*

bubyluk
17.11.2008, 23:53:38
draga mea nu am mai facut nimik concret.Acum ma concentrez pe pe realizarea invitatiilor ca pana la sarbatori trebuie sa le termin si intre timp studiez variante de meniu.Ma apuca groaza cand ma gandesc cat de mult costa toate si acum sunt in stadiul de calcule:(( Sper sa fie bine
Te pup

invitatiile le faci tu? nu ai model sa vedem cum arata?si spor la lucru dak le faci tu:*

ruxy_16_ro
19.11.2008, 22:46:49
invitatiile le faci tu? nu ai model sa vedem cum arata?si spor la lucru dak le faci tu:*
asta e invitatia mea
Ce parere ai?

bubyluk
19.11.2008, 23:51:00
asta e invitatia mea
Ce parere ai?

foarte frumoase si interesante...cu ocazia asta am aflat k daniel's e defapt sala lui alionescu k am tot auzit si nu stiam kre e:))...

cristina1227
20.11.2008, 09:59:46
buna eu sunt din Vulcan dar fac nunta in Petrosani mai precis la HP daca te pot ajuta cu ceva o voi face cu cea mai mare placere ! spor la pregatiri
andreea salut sunt cristina
as vrea sa fac nunta in petrosani
te rog daca ai putea sa-mi dai detalii de la nunta
ai facut-o in final la HP?
cat a costat pentru a-mi face o idee
mulrumesc

cristina1227
20.11.2008, 10:05:21
multumesc pentru sfat dalayla...am sters de pe lista hp-ul ptr ca foarte multa lume mi-a spus sa nu facem acolo ca vom regreta....sper ca saptamana asta sa reusim sa ne hotaram in privinta salii....va pup:*
salut
ma numesc cristina
ai gasit sala pana la urma?
eu as vrea sa fac nunta in petrosani anul ce vine
trebuie vorbit pt sala cu atat de mult timp inainte
adevarul e ca nici nu stiu pe unde sa incep

cristina1227
20.11.2008, 10:06:17
am nevoie de ajutoooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrr
habar nu am cum se organizeaza o nunta
cand ar trebui sa incep si de unde???????????????':O :O :O :O

bandyta
24.11.2008, 01:11:13
Nici eu nu stiu prea multe,dar ma ajuta parintii.In primul rand trebuie sa iti rezervi sala.Daca esti din petrosani si ai nunta anul viitor ar fi bine sa iti cauti deja sala.Eu pana la urma am ales cabana jiet.Este mare , eu am 160 de invitati pana acum ,meniul imi convine , ma lasa cu toata bautura de acasa ,sala este frumoasa , peisajul incantator , exact ce cautam.Dupa ce ai gasit sala trebuie sa arvunesti formatia (in cazul in care vrei formatie) ....rezolva intai cu astea , si pe parcurs mai vb si iti voi mai da cateva detalii:* Ai insa grija ca daca ai nunta in vara , este cam greu sa mai gasesti sala , majoritatea sunt arvunite:(......iti doresc mult noroc si spor la pregatiri!<:-P

MaryT
24.11.2008, 01:16:42
cine imi recomanda o pensiune in Petrosani sau in jur ?
noi vrem sa venim la Straja la ski si anul trecut am stat la hotel Petrosani..e ok ca era foarte cald in camera dar conditiile nu prea erau bune...
a nins la voi ?
ca nu gasesc pe net ca www.straja.ro (http://www.straja.ro) nu merge

bandyta
25.11.2008, 12:06:24
Mteleleu a nins la noi si este super frumos mai ales la munte unde este zapada mare =D> ceva localuri din petrosani ar fi gambrinus dar acolo am inteles ca te fura ospatarii la greu , ar fi rusu unde am inteles ca este foarte frumos , personalul fara repros si mancarea excelenta ( asa cum ne-a dat detaliile una dintre miresicile noastre >:D< ) , ar fi popasul haiducilor , si acolo este frumos , cabana jiet , unde am eu nunta.....si daca-mi mai amintesc una iti spun ;-) .Mult succes in cautari si spor la pregatiri :*

bandyta
25.11.2008, 12:09:02
Inca ceva....sa nu te gandesti sa faci la hotel petrosani ca numai lucruri urate se aud despre acest local , plus ca meniul este exagerat de scump si nici nu-si merita banii (parerea mea!)te :*

bandyta
26.11.2008, 14:25:21
Fetelor imi puteti recomanda ceva formatii bune care canta la nunti din judetul hunedoara?eu mi-am arvunit deja o formatie , dar nu e tarziu sa ma razgandesc <:-P ...sunt incantata de ei , dar poate sunt altii si mai buni de care nu stiu eu....\:D/

Nasica
26.11.2008, 16:28:03
Buna fetelor ! Eu am fost miresica acum 5 ani :)) , dar am intrat sa va urez "casa de piatra" si nunti de vis . >:D<

bandyta
26.11.2008, 18:15:39
Buna fetelor ! Eu am fost miresica acum 5 ani :)) , dar am intrat sa va urez "casa de piatra" si nunti de vis . >:D<
Multumim frumos!Si noi iti dorim tie casa de piatra , multa fericire si multa iubire alaturi de familia ta!:*

cristina1227
28.11.2008, 18:56:55
Nici eu nu stiu prea multe,dar ma ajuta parintii.In primul rand trebuie sa iti rezervi sala.Daca esti din petrosani si ai nunta anul viitor ar fi bine sa iti cauti deja sala.Eu pana la urma am ales cabana jiet.Este mare , eu am 160 de invitati pana acum ,meniul imi convine , ma lasa cu toata bautura de acasa ,sala este frumoasa , peisajul incantator , exact ce cautam.Dupa ce ai gasit sala trebuie sa arvunesti formatia (in cazul in care vrei formatie) ....rezolva intai cu astea , si pe parcurs mai vb si iti voi mai da cateva detalii:* Ai insa grija ca daca ai nunta in vara , este cam greu sa mai gasesti sala , majoritatea sunt arvunite:(......iti doresc mult noroc si spor la pregatiri!<:-P
iti multumesc tare mult
cand ai tu nunta?
deja ai rezervat sala&iquest;
eu m-am gandit la un dj in loc de formatie
multumesc pt raspuns
te pup

bandyta
28.11.2008, 22:11:10
iti multumesc tare mult
cand ai tu nunta?
deja ai rezervat sala&iquest;
eu m-am gandit la un dj in loc de formatie
multumesc pt raspuns
te pup
Eu am nunta pe 17 octombrie 2009....nu ai pentru ce sa-mi multumesti:*:*:*..........e buna si ideea cu dj-ul , dar parca mai mult ma incanta o formatie....maine ma duc sa mai vad una<:-P ..........poate ma razgandesc , de arvuna nu-mi fac probleme ca prima formatie imi da banii inapoi in cazul in care gasesc alta(sunt prieteni buni cu tati ;)) ).......va spun maine daca m-am razgandit sau nu.........va :*:*:* dulce

cristina1227
01.12.2008, 14:59:00
Eu am nunta pe 17 octombrie 2009....nu ai pentru ce sa-mi multumesti:*:*:*..........e buna si ideea cu dj-ul , dar parca mai mult ma incanta o formatie....maine ma duc sa mai vad una<:-P ..........poate ma razgandesc , de arvuna nu-mi fac probleme ca prima formatie imi da banii inapoi in cazul in care gasesc alta(sunt prieteni buni cu tati ;)) ).......va spun maine daca m-am razgandit sau nu.........va :*:*:* dulce
salutare
ai gasit formatia pana la urma?
succes
cat cere formatia?

cristina1227
01.12.2008, 14:59:57

ce zici de vila melinda ?
se merita incercat?
nu am multe perasoane vreo 30

cristina1227
01.12.2008, 15:01:08
salut alisuka sunt cristina
unde faci tu nunta?

cristina1227
01.12.2008, 18:48:09

salutare
cu cat timp inainte trebuie depuse actele?

bandyta
02.12.2008, 13:50:00
salutare
ai gasit formatia pana la urma?
succes
cat cere formatia?
Da am gasit o formatie super .... imi cere 1500 euro , le-am dat acum 10 milioane si restul dupa nunta....spor la pregatiri si tie:*:*:*

bandyta
02.12.2008, 13:54:12
se merita incercat?
Din cate am inteles eu de la alte persoane....nu prea se merita la vila melinda pentru ca nu au conditii in bucatarie si servirea este sub medie.....daca ai putine persoane eu iti recomand restaurantul parangu , mancarea este delicioasa(cea mai buna mancare din petrosani) , meniul costa 550 mii , te lasa cu absolut tot de acasa........eu acolo am vrut sa fac la inceput, dar am 160 invitati si sala este de 120 maxim....eu iti recomand restaurantul parangu............am fost in septembrie la o nunta acolo si nu am avut nimic de reprosat , am fost foarte multumita....spor la pregatiri:*:*:*

bandyta
02.12.2008, 13:55:01
salutare
cu cat timp inainte trebuie depuse actele?
Actele trebuie depuse la primarie cu 14 zile inainte de nunta........:*:*:*.........spor la pregatiri

dalayla
02.12.2008, 14:09:01
Actele trebuie depuse la primarie cu 14 zile inainte de nunta........:*:*:*.........spor la pregatiri
cu fix 10 zile inainte,nu cu 14 cel putin asa a fost la noi si nu cred ca s-a modificat!

bandyta
02.12.2008, 14:49:16
Nu stiu ce sa spun , eu am fost saptamana trecuta la primarie si m-am interesat ...o doamna de acolo mi-a spus ca actele se depun cu 2 saptamani inainte....nu am de ce sa ma contrazic cu tine:*....poate s-a schimbat sau m-a mintit doamna de acolo....eu ma voi interesa sa fiu sigura cu o luna inainte cand trebuie depuse actele...va :*:*:*

bubyluk
02.12.2008, 15:07:59
ruxi cum mai stai cu pregatirile?

dalayla
03.12.2008, 11:21:54
Nu stiu ce sa spun , eu am fost saptamana trecuta la primarie si m-am interesat ...o doamna de acolo mi-a spus ca actele se depun cu 2 saptamani inainte....nu am de ce sa ma contrazic cu tine:*....poate s-a schimbat sau m-a mintit doamna de acolo....eu ma voi interesa sa fiu sigura cu o luna inainte cand trebuie depuse actele...va :*:*:*
te-ai apucat de cautari pt rochia de mireasa?

bandyta
03.12.2008, 14:17:14
te-ai apucat de cautari pt rochia de mireasa?
Deocamdata fac cercetari pe net ......:)....rochia o voi cumpara cu o luna inainte de nunta....nu vreau sa ma plictisesc de ea:))..........te :*:*:*

dalayla
03.12.2008, 15:24:37
Deocamdata fac cercetari pe net ......:)....rochia o voi cumpara cu o luna inainte de nunta....nu vreau sa ma plictisesc de ea:))..........te :*:*:*
eii daca iti gasesti aleasa nu te vei plictisi stai linistita! tot timpul o vei vedea cea mai frumoasa:) si pregateste-te de drumuri ca in petrosani nu gasesti mai nimic!

bandyta
03.12.2008, 15:38:06
eii daca iti gasesti aleasa nu te vei plictisi stai linistita! tot timpul o vei vedea cea mai frumoasa:) si pregateste-te de drumuri ca in petrosani nu gasesti mai nimic!
Stiu ca in petrosani nu am sanse...oricum ma voi duce in tg jiu sau in deva sau in craiova...........am vazut cateva modele deosebite la un magazin din tg jiu (nu mai stiu cum se numeste , dar stiu cam pe unde se afla)...........am timp pana la anul sa-mi gasesc aleasa:*:*:*

bandyta
03.12.2008, 15:38:45
Tu de unde ti-ai cumparat rochita?>:D<

cristina1227
03.12.2008, 16:47:24
se merita incercat?
Din cate am inteles eu de la alte persoane....nu prea se merita la vila melinda pentru ca nu au conditii in bucatarie si servirea este sub medie.....daca ai putine persoane eu iti recomand restaurantul parangu , mancarea este delicioasa(cea mai buna mancare din petrosani) , meniul costa 550 mii , te lasa cu absolut tot de acasa........eu acolo am vrut sa fac la inceput, dar am 160 invitati si sala este de 120 maxim....eu iti recomand restaurantul parangu............am fost in septembrie la o nunta acolo si nu am avut nimic de reprosat , am fost foarte multumita....spor la pregatiri:*:*:*
super atunci
multam de informatii
o sa vorbesc cu ei
spor la pregatiri

bandyta
03.12.2008, 16:51:48
[quote=bandyta;1271833]
super atunci
multam de informatii
o sa vorbesc cu ei
spor la pregatiri
Daca vrei sa vorbesti cu ei , trebuie sa te duci dupa 3 ianuarie....asa mi-au spus si mie pentru ca de atunci se fac programari pentru nuntile din 2009............te :* si spor la pregatiri

cristina1227
03.12.2008, 16:56:08
[quote=cristina1227;1275163]
Daca vrei sa vorbesti cu ei , trebuie sa te duci dupa 3 ianuarie....asa mi-au spus si mie pentru ca de atunci se fac programari pentru nuntile din 2009............te :* si spor la pregatiri

restaurantul parangul e cel din strada 1 decembrie asa-i?
ai cumva numarul de telefon?

bandyta
03.12.2008, 17:14:31
[quote=bandyta;1275176]

Nu este acela......cel de care spui tu cred ca este fostul restaurant Bulevard,acum in locul lui este Jolly.......acesta este situat chiar la parangu , undeva langa ciser.......este restaurant doar pentru nunti si nu ca oricare alt restaurant unde te duci cand ai chef sa papi ceva....adica se deschide doar in timpul nuntii............:*:*:*

bandyta
03.12.2008, 17:15:36
[quote=bandyta;1275176]

Numar de telefon nu am , eu am mers direct acolo si am vorbit cu patronul.....dar daca esti interesata , voi incerca zilele astea sa-ti fac rost de un nr de tel:*

cristina1227
03.12.2008, 17:28:06
[quote=cristina1227;1275189]
Numar de telefon nu am , eu am mers direct acolo si am vorbit cu patronul.....dar daca esti interesata , voi incerca zilele astea sa-ti fac rost de un nr de tel:*
DECI E SUS LA PARANGUL
PROBLEMA E CA LUMEA CARE O SA VINA LA NUNTA NU E DIN PETROSANI
CU CE-I URC PANA SUS
SI UNDE IAU CAMERELE?

bandyta
03.12.2008, 17:31:40
[quote=bandyta;1275252]
DECI E SUS LA PARANGUL
PROBLEMA E CA LUMEA CARE O SA VINA LA NUNTA NU E DIN PETROSANI
CU CE-I URC PANA SUS
SI UNDE IAU CAMERELE?
nu este sus la munte....tu cunosti petrosaniul?ca sa-ti pot da mai multe detalii:*:*:*

cristina1227
03.12.2008, 18:00:05
[quote=cristina1227;1275281]
nu este sus la munte....tu cunosti petrosaniul?ca sa-ti pot da mai multe detalii:*:*:*
cand imi spui la parangul inteleg unde este statia de maxi taxi si taxiuri

cristina1227
03.12.2008, 18:25:08
[quote=bandyta;1275289]
cand imi spui la parangul inteleg unde este statia de maxi taxi si taxiuri
da-mi mai multe detalii
restaurantul se numeste parangul?
te pup :">

bandyta
03.12.2008, 19:56:06
[quote=cristina1227;1275361]
da-mi mai multe detalii
restaurantul se numeste parangul?
te pup :">
Dap acolo este........scuze cand ti-am trimis mesajul privat nu am citit ce ai scris aici....acolo este....se numeste parangul....si este restaurantul ala langa ciser .....in cladirea cu el sus este un club vip pe scari....probabil parintii tai stiu despre ce vorbesc....:*:*:*

cristina1227
04.12.2008, 17:37:39
[quote=cristina1227;1275414]
Dap acolo este........scuze cand ti-am trimis mesajul privat nu am citit ce ai scris aici....acolo este....se numeste parangul....si este restaurantul ala langa ciser .....in cladirea cu el sus este un club vip pe scari....probabil parintii tai stiu despre ce vorbesc....:*:*:*

da acum stiu, iti multumesc mi se pare cel mai potrivit
o sa-i rog pe ai mei sa mearga dupa sarbatori
cam prin septembrie am vrea noi
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

emi24
05.12.2008, 10:03:03
buna fetele ....... as vrea sa ma ajutati si pe mine . Eu sunt din Resita iar viitorul meu sot din Petrosani . Ma intereseaza un restaurant mai maricel ( cam 200-250 persoane) dar care sa aiba si ceva posibilitati de cazare cam vreo 50 camere. Am auzit de un anume Gambrinus .....imi puteti da detalii...pls

ruxy_16_ro
05.12.2008, 20:32:37
ruxi cum mai stai cu pregatirile?
Draga mare lucru nu am mai prea facut.Lucrez in continuare la invitatii ca vreau sa le termin dupa sarbatori.Asa ca deocamdat fac fluturasi.Multumesc de intrebare.
Tu ce mai faci???Vine mosul in seara asta?Ai facut ghetutele cu crema??
TE pupic

Nasica
06.12.2008, 08:12:46
La Gambrinus am fost eu in septembrie la o nunta , restaurantul e ok , servire si mancare buna , dar e cam mic , intra cred 150 de persoane ....

emi24
06.12.2008, 17:08:04
La Gambrinus am fost eu in septembrie la o nunta , restaurantul e ok , servire si mancare buna , dar e cam mic , intra cred 150 de persoane ....

mersi de informatie ................si un alt restaurant mai mare stii cumva? unul mai mare

Nasica
07.12.2008, 07:48:33
Hotel Petrosani stiu ca are restaurant mare , dar mai multe detalii chiar nu iti pot da ...........

emi24
08.12.2008, 13:10:08
Hotel Petrosani stiu ca are restaurant mare , dar mai multe detalii chiar nu iti pot da ...........
am fost si eu in vara acolo si vreau sa iti spun ca sunt tare dezamagita .... erau niste cratere pe jos, ca iti rupeai picioarele in ele cand dansai , si mancarea a fost sub orice critica...... am auzit ca patroana de acolo si ospatarii sunt instruiti sa fure cat pot

Nasica
08.12.2008, 17:15:12
Hmmmmmmmmmmm , atunci nu e bine !!! :-& Poate mai intra bandyta si te ajuta .........

bandyta
08.12.2008, 22:51:35
buna fetele ....... as vrea sa ma ajutati si pe mine . Eu sunt din Resita iar viitorul meu sot din Petrosani . Ma intereseaza un restaurant mai maricel ( cam 200-250 persoane) dar care sa aiba si ceva posibilitati de cazare cam vreo 50 camere. Am auzit de un anume Gambrinus .....imi puteti da detalii...pls
Buna......la gambrinus este totul super ok dar este restaurantul mic............maxim 160 persoane............la hp nici sa nu te gandesti , vei fi complect dezamagita pentru ca:servirea este aiurea , meniul este foarte scump si nu-si merita banii , te obliga sa cumperi 10 sticle de jack daniel`s de la ei cu 250 lei sticla , o sticla de cola la 2 litri este 10 lei si trebuie sa iei sucul de la ei....plus ca te fura la greu.........restaurant unde se pot inchiria si camere si te intelegi cu patronul ce sa aduci tu de acasa (din cate am inteles eu te lasa cu toata bautura )ar fi popasul haiducilor(am inteles ca intra 200 si ceva de persoane) , cabana jiet unde fac eu.......Tot 200 persoane.........nu sunt sigura daca exista ceva prin petrosani(sau in imprejurimi ) unde sa-ti intre 250 persoane:((..........te :*>:D<

bandyta
08.12.2008, 22:53:30
[quote=bandyta;1275592]

da acum stiu, iti multumesc mi se pare cel mai potrivit
o sa-i rog pe ai mei sa mearga dupa sarbatori
cam prin septembrie am vrea noi
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
Cu multa placere si ma bucur ca te-am putut ajuta....daca mai ai nevoie de informatii sunt aici:*........roaga-i sa mearga dupa 3 ianuarie ca nu e nici o problema...abia dupa 3 il gasesc pe patron.........te :*

emi24
09.12.2008, 14:31:02
Buna......la gambrinus este totul super ok dar este restaurantul mic............maxim 160 persoane............la hp nici sa nu te gandesti , vei fi complect dezamagita pentru ca:servirea este aiurea , meniul este foarte scump si nu-si merita banii , te obliga sa cumperi 10 sticle de jack daniel`s de la ei cu 250 lei sticla , o sticla de cola la 2 litri este 10 lei si trebuie sa iei sucul de la ei....plus ca te fura la greu.........restaurant unde se pot inchiria si camere si te intelegi cu patronul ce sa aduci tu de acasa (din cate am inteles eu te lasa cu toata bautura )ar fi popasul haiducilor(am inteles ca intra 200 si ceva de persoane) , cabana jiet unde fac eu.......Tot 200 persoane.........nu sunt sigura daca exista ceva prin petrosani(sau in imprejurimi ) unde sa-ti intre 250 persoane:((..........te :*>:D<
mersi de informatie , o sa merg sa vad restaurantele respective .
As vrea un dj bun..... stii pe cineva ???? :D

bandyta
09.12.2008, 19:14:52
Dj chiar nu stiu pentru ca eu am formatie si dj-ul face parte din formatie.....dar ai putea incerca la smart party , firma care se ocupa cu organizarea nuntilor , au sediul in jiul shopping center la etajul trei.........:*:*:*

dalayla
11.12.2008, 15:16:32
Tu de unde ti-ai cumparat rochita?>:D< din America;));))

dalayla
11.12.2008, 15:21:49
la cabana dalja intra pana in 400 persoane..si din cate stiam eu e tot una cu cabana jietz nu??
sala este despartita in doua de un paravan care poate fii luat si asa incap cam 200..probabil tu ai vazut sala asa.
Eu stiu de cand cautam noi sala,mi s-a parut o sala de capacitate medie,pana cand am vorbit cu cine se ocupa de ea si mi-a spus ca poate fii marita:-p

dalayla
11.12.2008, 15:23:32
As vrea un dj bun..... stii pe cineva ???? :D este o sala superba la paroseni,renovata de putin timp...mare,incap si 500 de persoane,mancare ffff buna,meniul ieftin..este putin mai departe dar se renteaza intr-adevar.Am avut mai multe cunostinte care au facut nunta acolo si se merita!!

pilijb
12.12.2008, 12:15:22
Salut, si eu sunt din petrosani si voi avea nunta la anul in mai , la cabana jiet, mi s-a parut cea mai convenabila varianta pentru ca e sala mare si astfel vom avea mult loc pentru dans.

Cantina de la Paroseni de care vb este cantina Dinca, si intr-adevar e cea mai mare si mai faina din vale. Si meniul e f bun si ieftin .

un dj stiu eu , eu un tip cam pe la 25 de ani, care se ocupa cu asa ceva si e destul de bun si mai e unul din vulcan care e f bun.

Nasica
12.12.2008, 16:37:50
Dj-ul din Vulcan e Ionci , el a fost si la nunta mea acum 5 ani ;)) , apoi la nunta cumnatei mele si in final , anul trecut la finii mei ;))

Iar cantina Dinca e defapt in Vulcan .

bubyluk
15.12.2008, 19:09:05
Draga mare lucru nu am mai prea facut.Lucrez in continuare la invitatii ca vreau sa le termin dupa sarbatori.Asa ca deocamdat fac fluturasi.Multumesc de intrebare.
Tu ce mai faci???Vine mosul in seara asta?Ai facut ghetutele cu crema??
TE pupic

scuze k nu ti-am raspuns...nu mi-a adus nimic mos nicolae :( insa maine o sa merg sa stric bani asa k imi iau acum ceva de mos nicolae:D u esti din orastie dak vrei ne putem intalni acum de sarbatori k si eu o sa fiu in orastie vreo 2 saptamani...dai de veste pup

cristina1227
16.12.2008, 10:07:17
[quote=cristina1227;1278123]
Cu multa placere si ma bucur ca te-am putut ajuta....daca mai ai nevoie de informatii sunt aici:*........roaga-i sa mearga dupa 3 ianuarie ca nu e nici o problema...abia dupa 3 il gasesc pe patron.........te :*

iti multumesc pt. ajutor
am vbit cu ai mei si vor merge dupa data de 3 ianuarie sa se inteleaga cu patronul. ne-am gandit ca pe 5 septembrie n-ar fi rau , mai greu e cu actele trebuie sa ma interesez in cazul lui ca nu e roman in rest speram sa fie bine
ti-ai gasit rochita?
spor la pregatiri te :* dulce

dalayla
22.12.2008, 11:08:35
Sarbatori fericite fetelor!!!<:-P

cristina1227
22.12.2008, 16:21:34
Sarbatori Fericite
La Multi Ani
Spor In Continuare La Pregatiri
Pupici;)) ;)) <:-p <:-p <:-p

luyza
22.12.2008, 19:26:29
intereseaza-te la johnny party.tipul care e patron se ocupa si de muzica si e foarte bun.firma are sediul in lupeni

roxxanna
26.12.2008, 16:39:42
buna !eu sunt din vulcan dar fac nunta la petrosani la cabana jiet.Sala e ok putem sa inchiriem si camere iar privelistea e superba.cu muzica am luat o formatie tot din petrsani,am luat un dj din vulcan si acum caut un fotograf.CUM SUNT PLECATA DIN TARA E UN PIC DIFICIL SA ORGANIZEZI TOT.VA PUP SI SARBATORI FERICITE

roxxanna
26.12.2008, 17:45:11
Buna...... Nuti Recomand La Gambrinus Deoarece Este Prea Mic...eu Fac La Cabana Jiet Are Si Camere Ier Sala Este Destul De Mare.pana Acum Euam Schimbat2 Sali Si Am Ramas La Asta La Munte,este Mult Mai Frumos Decat La Oras.mai Este O Sala Mare La Iesire Din Petrosani.....la Gerom Asa Se Numeste Dar E Ff Scump.la Inceput Iti Zice Tipa De Acolo Ca Nu Se Plateste Chirie D.ar La Sfarsit Te Stoarce De Bani.intradevar ....sala E Minunata.multa Bafta In Cautari....daca Te Interedseaza Ceva Poti Sa Mantrebi Linistita

bandyta
29.12.2008, 15:02:55
buna !eu sunt din vulcan dar fac nunta la petrosani la cabana jiet.Sala e ok putem sa inchiriem si camere iar privelistea e superba.cu muzica am luat o formatie tot din petrsani,am luat un dj din vulcan si acum caut un fotograf.CUM SUNT PLECATA DIN TARA E UN PIC DIFICIL SA ORGANIZEZI TOT.VA PUP SI SARBATORI FERICITE
Buna ....si eu fac nunta tot la cabana jiet......am fost de am vazut foarte multe sali , dar m-am oprit la asta pentru ca sala este frumoasa , peisajul nu mai spun....meniul ieftin , iar ideea de a inchiria o camera , doua mi se pare super........spor la pregatiri tuturor!>:D< :*:*:*

bandyta
29.12.2008, 15:04:18
Fie ca noul an sa va aduca multa fericire ,noroc , intelegere si tot ceea ce va doriti sa vi se implineasca!>:D< :*:*:*La multi ani!

simona_alexa
30.12.2008, 09:48:07
buna fetelor;-)
eu am fini in petrosani dar nunta au facut-o la tulcea:)
in vara botezam dar de data asta o sa venim acolo
voiam sa va intreb in legatura cu botezul(sunt putin off-topic dar nu am unde sa scriu in alta parte)ce obiceiuri sunt la voi?
am auzit ceva de o moasa.....ce face ea mai exact,asta pe langa nasa

maya28
30.12.2008, 18:44:25
Fetelor,daca vreti un dj de exceptie cautati-l pe dl Adi Popa de la Radio Color Orastie.Cred cu tarie ca este unul din cei mai buni din tara.Am fost la nunta nasilor nostrii...a fost magnific.Noi avem in august dar am vorbit cu el din mai anul asta...e foarte ocupat.Pentru cei din zona...nu se poate compara o nunta cu Alin sau Nadia cu ce face omul asta!va pup!

ruxy_16_ro
03.01.2009, 14:18:50
Fetelor,daca vreti un dj de exceptie cautati-l pe dl Adi Popa de la Radio Color Orastie.Cred cu tarie ca este unul din cei mai buni din tara.Am fost la nunta nasilor nostrii...a fost magnific.Noi avem in august dar am vorbit cu el din mai anul asta...e foarte ocupat.Pentru cei din zona...nu se poate compara o nunta cu Alin sau Nadia cu ce face omul asta!va pup!

Buna draga miresica si un an nou fericit!
Nu vreau sa te contrazic dar cred ca o nunta cu formatie care canta live e mult mai reusita decat una cu dj.Cel putin asa au fost la cele la care am fost noi pana acum.Sper doar sa fi facut alegerea corecta.Alin canta bine si face si atmosfera.
Te pup si numai bine

dalayla
05.01.2009, 11:09:48
felicitari si spor la pregatiri!!!
ps: camerele de la jietz de inchiriat nu sunt renovate,e mobila veche si urata in opinia mea,nu va suparati:(

dalayla
05.01.2009, 11:10:21
Fie ca noul an sa va aduca multa fericire ,noroc , intelegere si tot ceea ce va doriti sa vi se implineasca!>:D< :*:*:*La multi ani!
la multi ani si tie!!

dalayla
05.01.2009, 11:11:25
buna fetelor;-)

eu am fini in petrosani dar nunta au facut-o la tulcea:)
in vara botezam dar de data asta o sa venim acolo
voiam sa va intreb in legatura cu botezul(sunt putin off-topic dar nu am unde sa scriu in alta parte)ce obiceiuri sunt la voi?
am auzit ceva de o moasa.....ce face ea mai exact,asta pe langa nasa

din cate stiu eu moasa intra cu copilul in biserica,sta langa nasa si tine copilul pana in momentul in care trebuie sa-l ia nasa..altceva nush daca mai face!

joldosch
07.01.2009, 13:28:00
Salut miresicilor din Orastie! Si eu voi avea nunta in Orastie anul acesta, dar se pare ca nu stiu cand, deoarece "Preafericitul" Dumbrava nu vrea sa ne cunune in 06.06.2009, ca e ajunul Rusaliilor, dar ne-a sfatuit ca se poate cu derogare in 20.06.2009 ca e Postul Sf. Apostoli Pavel si Petru. Ce nu inteleg eu e de ce inainte de o sarbatoare care nu e deloc "trista", ca sa zicem asa, nu se poate, dar in post se poate cand exista restrictii la mancare si la dans. In al 2-lea rand nu inteleg de ce alti preoti cununa in aceasta zi. Am citit pana acum forumuri intregi in care se dezbate aceasta data. Unele miresici sunt super happy ca din prima incercare au reusit si preotul accepta, iar altele sunt total dezamagite pentru ca au platit deja avans la restaurant, muzica, video, DJ, etc si acum vine "popa" si spune ca nu atunci, dar atunci se poate cu derogare de la mai-marele-marilor... De ce nu e unitate in religie. Fiecare face cum il taie capul. Sincer, cred ca asta nu e decat o alta modalitate de aface rost de bani. La aceasta adresa
http://www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/ gasiti informatii foarte utile despre calendarul ortodox pana in 2037. ATENTIE!!! Nu se fac nunti in ajunul (adica inainte cu o zi) praznicelor imparatesti care sunt simbolizate in calendar cu (+). Ca si cz, in luna iunie, mai ramane o singura data libera d.p.d.v. religios - 13.06.2009, iar ca si un alt ex. e luna august cu 22.08.2009. :-& Ma gandeam sa mergem noi acasa (locuim in Timi) si sa vb direct cu Dumbrava, nu la telefon (asa a vb mama mea) si poate-poate... :( Tineti-ne pumnii! :( Numai bine si spor la pregatiri

anny_4u
08.01.2009, 01:25:34
buna fetelor.. eu sunt din vale, dar am facut nunta la buzau d unde e sotul.. :D acum ne pregatim pt botez anul asta.. o sa il facem aici.. pupici si spor la pregatiri pt viitoarele miresici >:D<

any
08.01.2009, 19:40:56
asta e invitatia mea
Ce parere ai?

Ruxy sunt super invitatiile tale=D>

emi24
09.01.2009, 22:26:30
la multi ani ! miresicilor

in sfarsit am gasit locatia , acum urmeaza greul cel mare ............... ne-am oprit la cantina de la facultate ..... daca stiti ceva de ea, de mancarea de acolo , astept pareri......

dalayla
10.01.2009, 10:30:43
la multi ani ! miresicilor

in sfarsit am gasit locatia , acum urmeaza greul cel mare ............... ne-am oprit la cantina de la facultate ..... daca stiti ceva de ea, de mancarea de acolo , astept pareri......
felicitari!!! eu nu stiu de sala,dar daca vrei te pot ajuta cu restul organizarii>:D<

maya28
12.01.2009, 10:56:15
Draga Ruxy,cred ca ai ales bine formatia...cum bine spunea cineva aici,cred si eu ca sant cam singurii care pot face o nunta buna in zona.Noi am ales varianta care ne costa de 10 ori mai putin si sigur una mai moderna si adaptata vremii.Sa speram ca noi nu vom avea probleme cu Biserica si alte cele.Va pup si bafta!