PDA

Versiunea completa : Porumbei

anemona
08.02.2008, 19:03:14
as vrea sa va intreb daca stii cam cat costa o lansare de porumbei vrem cand iesim din biserica stii unde gasesc si cam cat costa?

simona_ana
08.02.2008, 21:17:10
Pe mine nu prea ma incanta "lansarile de porumbei". Nu imi place sa vad gusite chinuite...........:(

ayana2010
08.02.2008, 22:19:19
parca vreo 200 de euro, dar nu stiu sigur.
ma interesez si iti spun :)

anesya
08.02.2008, 23:44:37
si eu as vrea sa stiu....de abia astept sa aflii...
Dar nu se poate sa-i cumparam noi si sa le dam drumul?:D ma gandeam ca sunt prin piata ceair...

ayana2010
09.02.2008, 01:30:40
si eu as vrea sa stiu....de abia astept sa aflii...
Dar nu se poate sa-i cumparam noi si sa le dam drumul?:D ma gandeam ca sunt prin piata ceair...
sunt mai speciali aia pt nunta :) mie asa mi se par... au coada aia infoiata :)) nu stiu cum sa explic ;))

mirik2001
09.02.2008, 11:12:14
cred ca e cam greu sa faci rost de porumbei speciali pentru nunta mai ales la noi in pitesti

as vrea sa va intreb daca stii cam cat costa o lansare de porumbei vrem cand iesim din biserica stii unde gasesc si cam cat costa?

rocsi6666
09.02.2008, 19:50:45
cel mai bine ii cumperi si le dai drumul..iese mult mai bine decat 200 de euro...sunt porumbei f. frumosi in ceair..

simona_ana
10.02.2008, 12:04:22
cel mai bine ii cumperi si le dai drumul..iese mult mai bine decat 200 de euro...sunt porumbei f. frumosi in ceair..
DAAA! Ar fi bine! Macar faci si o fapta buna si devin si ei liberi ! Nu de alta, dar multi care cumpara porumbei, cred ca ii mananca....:( (PS: habar n-aveam ca se mananca porumbei :( ... am aflta de curand :( eu nu as putea sa ii omor (!), d-apoi sa-i mananc :O )

adriana10
20.02.2008, 01:42:02
buna fetelor si eu vreau sa am porumbei la iesire din biserica dar vreau sa ii cumpar si sa le dau drumul iubitul meu cunoaste pe cineva care vinde porumbei si asa mi se pare cel mai frumos si ieftin sa le dam drumul >:D< sa se bucure si ei de libertate intrebarea mea la voi este stiti cumva cati porumbei este bine sa avem .va multumesc

lexi_ada
20.02.2008, 09:12:17
buna fetelor si eu vreau sa am porumbei la iesire din biserica dar vreau sa ii cumpar si sa le dau drumul iubitul meu cunoaste pe cineva care vinde porumbei si asa mi se pare cel mai frumos si ieftin sa le dam drumul >:D< sa se bucure si ei de libertate intrebarea mea la voi este stiti cumva cati porumbei este bine sa avem .va multumesc
normal cred ca 2 , unul tu,unul sotul tau. multi vor ca si nasii sa aibe, dar este alegerea voastra, eu asa stiu .
spor la porumbei !!!

danutza_ionut
04.03.2008, 11:57:47
si pe mine ma incanta ideea, dar totusi mi se pare mult 200 euro. mai bine ii cumpar, dar eu mi-as dori mai multi...vreo 5-6... ce ziceti? se poate? sau tb unul pt mine si unul pt sot? si as dori sa stiu dak tb o colivie speciala, ceva... aveti idee?<:-P

SorinS
09.03.2008, 11:55:53
Vad ca sunteti foarte interesate de acest subiect, si o sa va lamuresc cu cateva lucruri : In primul rand degeaba cumperi porumbeii doar ca sa ii eliberezi, pentru ca porumbelul o sa vina inapoi la locul unde sa nascut, sau unde a avut ultima oara pui; in mod normal sa inchiriezi porumbei este mai ieftin decat sa ii cumperi pentru ca porumbei albi : jucatori, sau voiajori (cei care zboara din mana) si voltatii (cei care stau jos) pot sa ajunga chiar si la 100 euro perechea (mai ales voiajorii), deci daca inchiriezi 10 porumbei pentru 100 euro iesi mult mai bine decat sa cumperi doar 2 ca oricum ei se vor intoarce inapoi la crescator.(pretul de 200 de euro mi se pare si mie cam mult , poate daca sunt 20 de porumbei).
Trebe sa fie o cusca speciala pentru ca altfel porumbeii nu o sa iasa din cusca foarte repede. Se obisnuieste ca sa se lanseze numere pare de porumbei, si parearea mea este ca cel mai frumos este atunci cand mirii tin un porumbei fiecare iar cineva din lateral sau spate ii lanseaza pe restu.
porumbeii au o raza foarte mica , de la care se intorc, cam de 50 de Km. (Cei despre care se spune ca zboara mii de kilometri nu sunt albii, si sunt foarte scumpi, si sunt antrenati inca de la nastere pentu acele timpuri de zboruri). Sorin S

ayana2010
09.03.2008, 14:00:08
parca vreo 200 de euro, dar nu stiu sigur.
ma interesez si iti spun :)
eu am scris " parca vreo" asta insemnand ca nu stiu sigur... parca am auzit eu odata :)) deci nu trebuie s-o luati de buna . am intrebat-o pe persoana care mi-a spus, dar nu-si mai amintea pretul(nu se ocupa cu asa ceva).

gabrielaBR
01.05.2008, 12:37:49
si eu as vrea porumbei albi dar inca nu sunt hotarata. Aveti idee ce oferte sunt in Pitesti? Daca aveti date de contact ale unor persoane ce se ocupa de astfel de lucuri, va rog sa imi spuneti si mie pe PM ca sa nu facem publicitate.

angelatz
06.05.2008, 09:32:30
si eu as vrea porumbei albi dar inca nu sunt hotarata. Aveti idee ce oferte sunt in Pitesti? Daca aveti date de contact ale unor persoane ce se ocupa de astfel de lucuri, va rog sa imi spuneti si mie pe PM ca sa nu facem publicitate.

2 porumbei albi pe care-i sa aruncati voi si 10 sau 20 in 2cutii pe lateral la care sa le dea cineva drumul. 200-250 ron. cunosc pe cineva. Poate sa vina la biserica, la cununia civila, unde vreti voi.
Eu i-am avut la cununie.

anemona
07.05.2008, 12:40:47
eu nu as vfea atat de multi decat 2 porumbei eu unul sotul unul .am auzit ca in piata ceair erau odata.angelatz daca poti sa te interesezi daca se poate si 2 porumbei la persoana pe care o cunosti caci nu imi permit sa dau 200ron pe porumbei dar ma gandesc ca daca se poate si cu 2 e mai ieftin te rog te interesezi?mersi anticipat

angelatz
09.05.2008, 13:21:46
eu nu as vfea atat de multi decat 2 porumbei eu unul sotul unul .am auzit ca in piata ceair erau odata.angelatz daca poti sa te interesezi daca se poate si 2 porumbei la persoana pe care o cunosti caci nu imi permit sa dau 200ron pe porumbei dar ma gandesc ca daca se poate si cu 2 e mai ieftin te rog te interesezi?mersi anticipat

ideea e ca dk da cei doi porumbei omul nu poate face alta lansare, pentru cei doi sunt personaje principale. nu stiu cat de ieftini vor, dk vor fi. O sa ma interesez. Este importanta si data nuntii si ora. Dk nenea are alta nunta sau ceva....
dar cred ca ai inteles ca e vb de 200 lei, nu euro.
oricum ma interesez si o sa-ti transmit..

anemona
12.05.2008, 15:36:25
mersi angelatz nunta e pe 26 iulie ora 17-18 nu stiu exact inca caci nu am fost la biserica daca sepoate bine daca nu asta oricum mersi mult

angelatz
12.05.2008, 19:15:25
mersi angelatz nunta e pe 26 iulie ora 17-18 nu stiu exact inca caci nu am fost la biserica daca sepoate bine daca nu asta oricum mersi mult

Ok. Sa-ti spun ce am aflat. nenea a zis ca nu a facut niciodata asa ceva, dar daca cineva tine neaparat doar 2 porumbei pretul este 100 ron. Cealalta varianta e cu 40+2 porumbei 200 ron.

anemona
22.05.2008, 11:53:26
mersi mult angelatz o sa vb si cu sotul sa vedem ce zice si o sa vb pe forum daca stabilim ceva mersi mult esti o draguta

angelatz
26.05.2008, 12:51:46
mersi mult angelatz o sa vb si cu sotul sa vedem ce zice si o sa vb pe forum daca stabilim ceva mersi mult esti o draguta

Cu [email protected]
>:D<

gabrielaBR
26.05.2008, 17:18:05
Ok. Sa-ti spun ce am aflat. nenea a zis ca nu a facut niciodata asa ceva, dar daca cineva tine neaparat doar 2 porumbei pretul este 100 ron. Cealalta varianta e cu 40+2 porumbei 200 ron.

stai ca nu am priceput...2 porumbei 100 de lei si 40 de porumbei +2 porumbei ( miri pp ) doar de 2 ori mai scump?
eu ma gandeam undeva la 4 porumbei noi si nasii si inca 10 intr-un cos de rafie... oare cat sa ma coste?

angelatz
26.05.2008, 17:33:54
stai ca nu am priceput...2 porumbei 100 de lei si 40 de porumbei +2 porumbei ( miri pp ) doar de 2 ori mai scump?
eu ma gandeam undeva la 4 porumbei noi si nasii si inca 10 intr-un cos de rafie... oare cat sa ma coste?

ideea este ca daca nenea da cei 2 porumbei albi pe ceilalti ii aree degeaba.
Cei 2 porumbei sunt actori principali.

gabrielaBR
26.05.2008, 20:03:33
ideea este ca daca nenea da cei 2 porumbei albi pe ceilalti ii aree degeaba.
Cei 2 porumbei sunt actori principali.

pai restul nu sunt albi? daca vreau sa aiba si nasii ce fel de porumbei au?

angelatz
27.05.2008, 08:24:51
pai restul nu sunt albi? daca vreau sa aiba si nasii ce fel de porumbei au?

Nu stiu.... Eu am avut porumbei la cununia civila adusi de nasi... ca cadou:D . Si am avut noi 2 albi si au fost in 2 cutii tispe porumbei gri, nu stiu cati, ca eram atat de surprinsa de fapt in sine, pur si simplu m-am trezit cu un porumbel si mi s-a spus ce sa fac. Acum.... pentru ca citeam acest subiect, si am vazut cat ziceau fetele ca ar costa treaba m-am interesat sa vad cat costa de fapt porumbeii in Pitesti. Si asa am aflat preturile de mai sus. Ca se poate cu 4 albi nu stiu. Ideea e ca eu am intrebat numai de 2 albi pentru anemona ca ea asa vroia. Si asta am aflat. Deci 2 sunt albi sigur la nenea care a venit la mine la cununie. Nu stiu daca are mai multi albi. Iar altii chiar nu stiu ce preturi au, ce porumbei au.....

Asa ca... Bafta

gabrielaBR
27.05.2008, 09:37:15
Nu stiu.... Eu am avut porumbei la cununia civila adusi de nasi... ca cadou:D . Si am avut noi 2 albi si au fost in 2 cutii tispe porumbei gri, nu stiu cati, ca eram atat de surprinsa de fapt in sine, pur si simplu m-am trezit cu un porumbel si mi s-a spus ce sa fac. Acum.... pentru ca citeam acest subiect, si am vazut cat ziceau fetele ca ar costa treaba m-am interesat sa vad cat costa de fapt porumbeii in Pitesti. Si asa am aflat preturile de mai sus. Ca se poate cu 4 albi nu stiu. Ideea e ca eu am intrebat numai de 2 albi pentru anemona ca ea asa vroia. Si asta am aflat. Deci 2 sunt albi sigur la nenea care a venit la mine la cununie. Nu stiu daca are mai multi albi. Iar altii chiar nu stiu ce preturi au, ce porumbei au.....

Asa ca... Bafta

Buna dimineata!
poti sa imi dai si mie pe pm numele si numarul lui sa aflu mai mult, te rog?
te pup

angelatz
28.05.2008, 12:50:46
Buna dimineata!
poti sa imi dai si mie pe pm numele si numarul lui sa aflu mai mult, te rog?
te pup

Eu, personal, nu am numarul. Astept pe cineva sa vina din concediu in 2-3 zile.

cld
04.07.2008, 08:58:56
De unde pot lua si eu 2 porumbei ? Stie cineva un numar de telefon, o firma ceva ?

miha85
25.07.2008, 09:12:15
Eu, personal, nu am numarul. Astept pe cineva sa vina din concediu in 2-3 zile.

Buna,
Cand aflii numarul lu' nenea cu porumbei imi poti trimite si mie te rog un mesaj PM ca sa iau si eu legatura cu el k m-ar interesa in mod deosebit. [-o< :-p
Multumesc

anesya
25.07.2008, 19:00:52
si eu vreau numarul te rog..mersi

denissa
16.09.2008, 14:39:37
2 porumbei albi pe care-i sa aruncati voi si 10 sau 20 in 2cutii pe lateral la care sa le dea cineva drumul. 200-250 ron. cunosc pe cineva. Poate sa vina la biserica, la cununia civila, unde vreti voi.
Eu i-am avut la cununie.

Crezi ca este disponibil pentru Bucuresti?

gabitzavlad07
15.02.2009, 18:04:08
Salut ..stie cineva vreo agentie care inchiriaza porumbei albi ?

aida_dolce
01.03.2009, 13:11:41
Salut ..stie cineva vreo agentie care inchiriaza porumbei albi ?
buna miresici din pitesti,dak a primit cineva pm cu nr lui nenea de tel:-" o rog s mi trimita si mie.va pup

Larisa1982
08.04.2009, 11:42:06
iubi a vb cu un vecin care are porumbei din aia albi cu coada infoiata , sa nii aduca la biserica. acum sa vedem daca se tine de cuvant, daca nu a incurcat-om iubi cu mine....:-w

delphi
12.04.2009, 21:41:37
Fetelor cam cat costa porumbeii? Eu as fi dispusa sa dau max 100 RON sa ii fac o surpriza lui puiu. Stie careva ceva? Mersi

Larisa1982
14.04.2009, 20:20:02
la o agentie din pitesti costau 250 lei , erau 2 albi si cativa din ceilalti carora li se dadeau drumul dint-o cusca. cam mult zic eu!

irinutza1984
27.04.2009, 17:17:23
fetelor eu am vb cu un domn din pitesti foarte foarte amabil care se ocupa de asa ceva si ia bani de 2 ori mai putin ca agentiile

adica: pentru 10 porumbersi voltati - d-aia cu coada infoiata care stau pe jos, 2 albi care zboara din mainile mirilor si inca o lansare de 20 de porumbei care or sa zboare toti odata mi-a cerut 150 ron. mie mi s-a parut f putin. adica la o agentie mia-u cerut atat doar pt aia voltati

Larisa1982
23.05.2009, 10:57:48
fetelor eu am vb cu un domn din pitesti foarte foarte amabil care se ocupa de asa ceva si ia bani de 2 ori mai putin ca agentiile

adica: pentru 10 porumbersi voltati - d-aia cu coada infoiata care stau pe jos, 2 albi care zboara din mainile mirilor si inca o lansare de 20 de porumbei care or sa zboare toti odata mi-a cerut 150 ron. mie mi s-a parut f putin. adica la o agentie mia-u cerut atat doar pt aia voltati

asa este foarte ieftin, mie la agentie mi-au cerut 250 dar nici vorba sa aiba din cei cu codita de curcan

irinutza1984
22.06.2009, 09:50:13
fetelor revin cu detalii pentru cele interesate - sambata m-am intalnit cu tipul de care va spuneam, este extraordinar de de treaba, poti sa negociezi preturile, se vede ca nu are porumbeii astia numai pentru a face bani la nunti

ne-a explicat pe indelete cum o sa se intample totul, cum sa le dam drumul, succesiunea in care o sa apara toti porumbeii, mie mi s-a parut super tare ;;)

si in plus mi-a luat tot 200ron pentru 30 voiajori - 4 albi pentru noi si nasi si 10 cu coada infoiata <:-P

nu a vrut sa ne ia nici un leu avans, a zis ca o sa fie acolo si sa avem incredere in el ca si el are in noi ca o sa-i dam atunci banii ... si cam asta a fost intalnirea. va pupic sa aveti o nunta cum ati visat-o :*

ayana2010
26.06.2009, 16:23:14
fetelor revin cu detalii pentru cele interesate - sambata m-am intalnit cu tipul de care va spuneam, este extraordinar de de treaba, poti sa negociezi preturile, se vede ca nu are porumbeii astia numai pentru a face bani la nunti

ne-a explicat pe indelete cum o sa se intample totul, cum sa le dam drumul, succesiunea in care o sa apara toti porumbeii, mie mi s-a parut super tare ;;)

si in plus mi-a luat tot 200ron pentru 30 voiajori - 4 albi pentru noi si nasi si 10 cu coada infoiata <:-P

nu a vrut sa ne ia nici un leu avans, a zis ca o sa fie acolo si sa avem incredere in el ca si el are in noi ca o sa-i dam atunci banii ... si cam asta a fost intalnirea. va pupic sa aveti o nunta cum ati visat-o :*

am vorbit si noi<:-P<:-P

irinutza1984
26.06.2009, 17:24:10
am vorbit si noi<:-P<:-P

ma bucur mult. ai vazut ce ok e? cati porumbei o sa iei?

ayana2010
26.06.2009, 17:58:43
ma bucur mult. ai vazut ce ok e? cati porumbei o sa iei?
da :) multumesc pentru recomandare
2 pentru noi, 20 voiajori si 10 infoiati :)

irinutza1984
27.06.2009, 00:27:58
da :) multumesc pentru recomandare
2 pentru noi, 20 voiajori si 10 infoiati :)

cu cea mai mare placere >:D<

sper din suflet acum sa iasa frumos, o sa va explice si vouacand va intalniti cum sa le dati drumul si care o sa fie succesiunea lor. noua ne-a zis k intai le dam noi drumul, se fac poze apoi o sa fie aia voiajori si abia apoi aia voltati ca daca ii pui toti odata nu sti unde sa te uiti mai intai ;))

o sa pun si eu poze dupa nunta - abia astept;-)

irinutza1984
03.08.2009, 17:03:08
am revenit cu forte proaspete sa va spun ca porumbeii au fost super-tari, toata lumea se uita la ei cu atata drag, nici nu va inchipuiti, mai ales la cel infoiati, au fost de senzatie, toti mi-au zis apoi cat de frumosi au fost.

si cosmin a fost super ok, a venit cu o tipa, poate nevasta lui si tot se chinuiau sa ni aduca pe toti la fiecare poza, ca ei se tot miscau, ii mai alerga cate un copilas, dar ei doi erau pe faza si mereu ii aduceau la loc. au fost foarte frumosi. nici nu va spun ca in f multe poze toata lumea se uita numai in jos, faceau poze cu ce apucau :))

va pun cateva poze desi cu cei 30 din stol nu prea am poze sugestive, se vede f frumos pe caseta, noua ne-a pus tipul secventa si in filmuletul nuntii care dureaza 3 min partea asta ca dadea f bine ;-) ... of ce ma mai laud:)) , glumesc, au fost destule care nu au iesit cum trebuie dar asta a iesit f bine.

si am uitat sa va spun ca am avut 2 albi, le-am dat drumul prea repede si tipul, cosmin, a avut inca 2 de rezerva si le-am dat iar drumul ;-)

grozea
13.01.2011, 05:16:21
salutare tuturor miresicilor!as dori si eu sa-l contactez pe domnul acesta cu porumbei,ma puteti ajuta cu un numar de telefon sau o adresa unde as putea sa-l gasesc.va multumesc frumos

IrinaM
01.02.2011, 23:13:48
Buna!

Ma puteti ajuta si pe mine cu datele de contact ale persoanei care are porumbeii? Sunt foarte frumosi si as vrea si eu la nunta mea - initial am zis ca vreau doar doi, dar acum, vazandu-i in poze, as vrea mai multi - Multumesc!

Andutza14
16.04.2011, 17:04:57
Buna tuturor,
Am nunta in vara si as vrea si eu cativa porumbei,imi puteti da o recomandare va rog?
va pup :*

plesaoana
14.07.2011, 00:39:15

Buna,

Poti sa-mi dai si mie datele de contact pe PM?

Mersi mult,

deiutza_dei
17.10.2011, 14:44:53
Eu i-am avut la cununie.
buna! as fi interesata de porumbei pt la anul in mai! cam cat ar costa? sau daca poti sa imi dai un nr de telefon ceva pe privat!
multumesc!

consuella
05.01.2012, 19:04:39
buna! as fi interesata de porumbei pt la anul in mai! cam cat ar costa? sau daca poti sa imi dai un nr de telefon ceva pe privat!
multumesc!

vreau si eu un numar de contact .. multumesc!!

lauraa_maria
05.01.2012, 21:55:54
Si eu vreau in pm un numar de contact.ms mult

irinutza1984
06.01.2012, 00:24:43
v-am dat mesaj privat cu numele/nr celui pe care l-am avut noi. am incercat sa dau la toata lumea care a intrebat, sper sa nu fi omis pe cineva. spor la pregatiri ;-)

byankfrumusyk
02.02.2012, 12:07:09
buna..as vrea si eu nr de tel dk se poate...multumesc

Mady_Madalina
16.04.2012, 00:06:51
vreau si eu un numar de contact sau un mail .. multumesc!!

OlivT
25.04.2012, 22:52:57
daca mergeti sambata in fata la casa casatoriilor, o sa dati de un domn care are porumbei si nu e scump deloc. tot asa 150-200ron

AgentiaBalonasul
11.09.2013, 10:24:26
Buna ziua,
Orice drum in viata trebuie sa inceapa cu dreptul.
Si cum nunta este primul drum in viata pentru o familie, va recomand sa-l pavati numai cu ganduri bune, fericire si distractie.
Pentru a nu avea batai de cap pentru ziua nunti noi suntem remediul Agentia Balonasul.Noi va scapam de stresul organizarii unui eveniment de vis.Nu ezitati sa ne contactati, intrati pe www.balonasul.ro si gasiti acolo numerele noastre de contact.
Oferim servicii complete pentru orice eveniment.
Va urez casa de piatra!
www.balonasul.ro

Mihaela1687
30.04.2014, 16:29:38
v-am dat mesaj privat cu numele/nr celui pe care l-am avut noi. am incercat sa dau la toata lumea care a intrebat, sper sa nu fi omis pe cineva. spor la pregatiri ;-)

buna, da-mi si mie numarul de telefon te rog...