PDA

Versiunea completa : Alte accesorii (voaluri, cape, bijuterii, dresuri, etc.) in Constanta

Pagini : [1] 2 3

lary_angel
23.01.2008, 23:57:45
Miresici, stie vreuna dintre voi unde pot gasi cape din blanita artificiala?:-? Pentru ca in noiembrie va fi cam frig:-SSsi nu stiu unde sa mai caut. Vreau sa vad macar 3-4 modele sa ma hotarasc. Help me, please![-o<^:)^

kamy
24.01.2008, 06:09:11
Miresici, stie vreuna dintre voi unde pot gasi cape din blanita artificiala?:-? Pentru ca in noiembrie va fi cam frig:-SSsi nu stiu unde sa mai caut. Vreau sa vad macar 3-4 modele sa ma hotarasc. Help me, please![-o<^:)^
La magazinele cu rochii de mirese.

lary_angel
24.01.2008, 20:56:35
La magazinele cu rochii de mirese.

Adevarul este ca daca nu am vazut in vitrina nici nu am intrebat daca au. ;)) Si pe unde am vazut , erau cape sau bolero din acelasi material cu rochia de mireasa.8-|

cerasela
25.01.2008, 10:23:27
Eu am vazut la Bilutzi acum cateva luni bune dar nu aveau decat 1 model sau doua cu blanita dar prin septembrie - octombrie poti sa incepi sa cauti prin magazine ca atunci majoritatea aduc cape mai groase.

buburuza
25.01.2008, 20:17:14
Eu am vazut la Bilutzi acum cateva luni bune dar nu aveau decat 1 model sau doua cu blanita dar prin septembrie - octombrie poti sa incepi sa cauti prin magazine ca atunci majoritatea aduc cape mai groase.
Eu am fost azi la Bilutzi si aveau mai multe modele, pe alb si pe crem, cape din blanita, un fel de sacouri cu blanita la guler si la maneci sau fara blanita. Mai bine te duci si te uiti. Sacoul cu blanita la guler si la mansete era in jur de 300 lei.

lary_angel
26.01.2008, 08:20:29
Eu am fost azi la Bilutzi si aveau mai multe modele, pe alb si pe crem, cape din blanita, un fel de sacouri cu blanita la guler si la maneci sau fara blanita. Mai bine te duci si te uiti. Sacoul cu blanita la guler si la mansete era in jur de 300 lei.

MUltumesc fetelor!>:D<Ma duc sa vad si eu ce au acolo. E bine ca au si pe crem, rochita mea va fi crem.:D Va pup.:*

lary_angel
10.02.2008, 22:16:44
Miresici din Constanta, haideti sa vorbim si despre accesoriile fara de care nu putem sa ne lipsim la nunta noastra. Evident nu pot lipsi pozele ;)) Asa ca va astept sa dezbatem acest subiect.

tcorina
11.02.2008, 12:10:18
Foarte frumosi pantofii tai...eu caut de innebunesc pantofi cu tocul micut, max 5 cm...nu am gasit nimic. Astept noile colectii.
ce bine ca ai deschis aici subiectul asta>:D< !eu am un model de pantofi pe care mi-l doresc (poza mai jos),dar am vazut si la leonardo unii draguti,albi,cu pietricele(care mai erau si la oferta pe deasupra,la doar 80ron),insa cu pantofii,sincer mai astept sa se incalzeasca vremea ,sa mai apara modele prin vitrine;voalul...asta e problema mea!vreun un voal din acela stil mexican ,lung pana pe la mijloc,transparent,si cu broderie si spartura pe margine(am vazut eu ceva ceva,dar nuprea ma incantat nimik,oricum si cu asta mai e timp);diademe am vazut foarte multe si deloc scumpa,insa eu vreau pe auriu(am gasit si asa,o s-o iau o data cu voalul,adica cand o sa ies o data cu nasa la plimbare prin oras asa ca fetele,da sa se mai incalzeasca vremea);saculetul...daca iau rochia care o am postata la album,are si saculetul inclus,daca nu...saculetul o sa-l iau pe-al unei prietene(si asa trebuie si ceva de imprumut);iar in privinta bijuteriilor...eu sunt moarta dupa aur,asa ca nu o sa am strasuri la nunta ci aur.cam atat deocamdata despre accesoriile mele ...>:D< :*

lary_angel
11.02.2008, 16:21:14
ce bine ca ai deschis aici subiectul asta>:D< !eu am un model de pantofi pe care mi-l doresc (poza mai jos),dar am vazut si la leonardo unii draguti,albi,cu pietricele(care mai erau si la oferta pe deasupra,la doar 80ron),insa cu pantofii,sincer mai astept sa se incalzeasca vremea ,sa mai apara modele prin vitrine;voalul...asta e problema mea!vreun un voal din acela stil mexican ,lung pana pe la mijloc,transparent,si cu broderie si spartura pe margine(am vazut eu ceva ceva,dar nuprea ma incantat nimik,oricum si cu asta mai e timp);diademe am vazut foarte multe si deloc scumpa,insa eu vreau pe auriu(am gasit si asa,o s-o iau o data cu voalul,adica cand o sa ies o data cu nasa la plimbare prin oras asa ca fetele,da sa se mai incalzeasca vremea);saculetul...daca iau rochia care o am postata la album,are si saculetul inclus,daca nu...saculetul o sa-l iau pe-al unei prietene(si asa trebuie si ceva de imprumut);iar in privinta bijuteriilor...eu sunt moarta dupa aur,asa ca nu o sa am strasuri la nunta ci aur.cam atat deocamdata despre accesoriile mele ...>:D< :*

Ai gasit diademe pe auriu? Unde?:-\ Ca eu nu am vazut nimic si mi-as dori pe auriu, ptr ca nu pot purta altceva decat aur (fac alergie la alte metale) si nu-mi pot lua o diadema argintie. Please help me! Apropo, voal din ala cred ca au la alb si negru si parca si la nataly. Si mai am o problema, rochia mea nu va fi alba, deci nu cred ca pot purta dresuri albe la nunta. Voi ce spuneti? Sa-mi iau culoarea piciorului sau unii crem?:-\ Si cu voalul am aceeasi problema, daca nu gasesc decat alb? Offf!

tcorina
11.02.2008, 17:02:14
Ai gasit diademe pe auriu? Unde?:-\ Ca eu nu am vazut nimic si mi-as dori pe auriu, ptr ca nu pot purta altceva decat aur (fac alergie la alte metale) si nu-mi pot lua o diadema argintie. Please help me! Apropo, voal din ala cred ca au la alb si negru si parca si la nataly. Si mai am o problema, rochia mea nu va fi alba, deci nu cred ca pot purta dresuri albe la nunta. Voi ce spuneti? Sa-mi iau culoarea piciorului sau unii crem?:-\ Si cu voalul am aceeasi problema, daca nu gasesc decat alb? Offf!
pai diadema aurie am gasit si in tomis la et1 cred,si la select (vis-a-vis de tomis,pe colt)si exact perete in perete cu selectu ma e un magazin tot cu rochii de mireasa si are si acolo diademe pe auriu;ciorapi...cred ca ar merge culoare piciorului;si voal crem cred ca gasesti tot acolo langa select.bafta multa la cautari si sper sa si gasesti ceea ce-ti doresti:*

cristina17
11.02.2008, 17:24:59

V-as recomanda un site de unde puteti comanda diademe.........sunt foarte multe modele, atat pe auriu cat si pe argintiu, la niste preturi foarte bune....desi platesti si drumul.....insa nu stiu daca trimit si in Romania... Eu pe a mea de acolo am comandat-o ..... si fina mea tot de acolo si-a comandat-o si am fost f multumite , in sensul ca arata exact ca in poza!!!

lary_angel
11.02.2008, 20:54:08
pai diadema aurie am gasit si in tomis la et1 cred,si la select (vis-a-vis de tomis,pe colt)si exact perete in perete cu selectu ma e un magazin tot cu rochii de mireasa si are si acolo diademe pe auriu;ciorapi...cred ca ar merge culoare piciorului;si voal crem cred ca gasesti tot acolo langa select.bafta multa la cautari si sper sa si gasesti ceea ce-ti doresti:*

Multumesc mult de tot! Cred ca o sa incerc sa merg unde m-ai sfatuit.:*

lary_angel
11.02.2008, 20:57:58
V-as recomanda un site de unde puteti comanda diademe.........sunt foarte multe modele, atat pe auriu cat si pe argintiu, la niste preturi foarte bune....desi platesti si drumul.....insa nu stiu daca trimit si in Romania... Eu pe a mea de acolo am comandat-o ..... si fina mea tot de acolo si-a comandat-o si am fost f multumite , in sensul ca arata exact ca in poza!!!

Ti-am fi recunoscatoare daca ne-ai spune situl;;)! Multumim anticipat.

alycya
19.02.2008, 12:31:45
pozele care-mi plac mie

oana99
19.02.2008, 12:33:10
pozele care-mi plac mie

Foarte frumosa poza a 2 a .De unde ai luat-o?

alycya
19.02.2008, 12:55:40
Foarte frumosa poza a 2 a .De unde ai luat-o?
de pe net ,nu mai stiu exact site-ul, dar am tastat bijuterii mireasa sau ghidul miresei mai exact

alycya
19.02.2008, 12:57:49
pozele care-mi plac mie alte poze de pe net.

alycya
19.02.2008, 12:58:55
alte poze de pe net. mai am cateva

lary_angel
04.03.2008, 20:21:38
De curand am primit si eu inelul oficial de logodna, adica de sf valentin. L-am asteptat 5 ani, 3 luni si doua saptamani. :D Este exact cum l-am dorit. Am reusit sa luam si verighetele. Poze am doar cu inelul deocamdata. O sa revin si cu pozele verighetelor. Si mi-am gasit si setul de bijuterii ptr nunta, care imi place foarte mult. ;;)

dorinutza
04.03.2008, 21:59:01
De curand am primit si eu inelul oficial de logodna, adica de sf valentin. L-am asteptat 5 ani, 3 luni si doua saptamani. :D Este exact cum l-am dorit. Am reusit sa luam si verighetele. Poze am doar cu inelul deocamdata. O sa revin si cu pozele verighetelor. Si mi-am gasit si setul de bijuterii ptr nunta, care imi place foarte mult. ;;)
foarte frumos...si al meu seamana putin cu al tau...ma refer la inel:D ...sa-l porti sanatoasa si sa va fie de bine...sa fie intr-un ceas bun!!!<:-P

lary_angel
05.03.2008, 10:14:43
foarte frumos...si al meu seamana putin cu al tau...ma refer la inel:D ...sa-l porti sanatoasa si sa va fie de bine...sa fie intr-un ceas bun!!!<:-P

Multumesc! >:D<

kamy
05.03.2008, 19:35:49
Foarte frumos! Sa iti aduca multa fericire!

lary_angel
05.03.2008, 19:51:19
Foarte frumos! Sa iti aduca multa fericire!

Multumesc, sunteti toate dragute! Si tu ai fost o mireasa superba! >:D<

Joliutza
25.03.2008, 07:41:00
Ieri cand am fost la Bilutzi sa imi iau rochia, am vazut pe umerase si cape din blanita. Nu stiu preturi ca nu ma interesau.

buburuza
25.03.2008, 20:05:36
Fetelor, ati vazut pe undeva manusi bordo, preferabil din saten ?^:)^

Joliutza
29.03.2008, 10:43:06
Va place voalul meu? Rochia nu o arat ca sa nu o vada puiul meu...voalul l-a cam vazut.

Pupici.

crisstallus_cris
29.03.2008, 11:39:45
Va place voalul meu? Rochia nu o arat ca sa nu o vada puiul meu...voalul l-a cam vazut.

Pupici.
Imi place voalul...Iubitul tau intra si el pe miresici?:-p

Joliutza
29.03.2008, 11:51:40
Imi place voalul...Iubitul tau intra si el pe miresici?:-p

Teoretic nu...dar imi stie contul si parola....si mai bine sa evit. =))

Va pup si ne vedem maine. Azi am la treaba...nu cred ca mai intru pe miresici azi.

iulya1505
06.04.2008, 21:33:31
unde pot gasi in constanta accesoriu de par ca cel din poza de la avatar.
multumesc:* :*
apropo credeti ca la coafiura din poza de la avatar ar merge voal sau nu?

kamy
07.04.2008, 08:42:29
Incearca la whitelady.Anul trecut aveau ceva asemanator, dar pe crem.Parerea mea: ar merge foarte bine voal la o asemenea coafura.

dani19_10dani
07.04.2008, 09:02:54
incearca si la alb&negru si acolo mai au accesorii

crumela
11.04.2008, 14:04:56
Nu am vazut nici un topic pe Constanta deschis legat de ceea ce purtam la gat sau la mana, le cumparam sau purtam o bijuterie veche de-a bunicii... stiti ca este traditia aceea la nunta sa porti ceva nou, ceva vechi, ceva imprumutat si ceva albastru .....sau ma rog cel putin asa este la mine in fam (eu sunt tziganca si poate avem unele obiceiuri diferite)....eu mi-as dori la gat un colier cu foarte foarte multe strasuri si fel k si inelul iar bratara ma mai gandesc pentru ca am mana umpic cam grosuta si as vrea sa port manusi ...numai ca nu gasesc pe nicaieri un colier care sa imi fie pe plac
In poza este un colier care l-am gasit pe net si imi plae la nebunie dar momentan nu il pot comanda pt ca nu il are in stoc....

mitzulina
11.04.2008, 14:21:45
Nu am vazut nici un topic pe Constanta deschis legat de ceea ce purtam la gat sau la mana, le cumparam sau purtam o bijuterie veche de-a bunicii... stiti ca este traditia aceea la nunta sa porti ceva nou, ceva vechi, ceva imprumutat si ceva albastru .....sau ma rog cel putin asa este la mine in fam (eu sunt tziganca si poate avem unele obiceiuri diferite)....eu mi-as dori la gat un colier cu foarte foarte multe strasuri si fel k si inelul iar bratara ma mai gandesc pentru ca am mana umpic cam grosuta si as vrea sa port manusi ...numai ca nu gasesc pe nicaieri un colier care sa imi fie pe plac
In poza este un colier care l-am gasit pe net si imi plae la nebunie dar momentan nu il pot comanda pt ca nu il are in stoc....

este f frumos colierul, si probabil ca merge cu o rochita mai simpla, sa iasa in evidenta... frumos frumos :P

crumela
12.04.2008, 09:43:07
este f frumos colierul, si probabil ca merge cu o rochita mai simpla, sa iasa in evidenta... frumos frumos :P
Mie de obicei imi place sa port foarte multe bijuterii ... iar dupa colierul asta chiar susupin de ceva vreme....dar nu gasesc prin nici-un magazin asa ceva sau macar ceva asemanator...iar daca intreb la vre-o bijuterie de coliere cu multe strasuri imi arata dinacelea la baza gatului cu 2-3 randuri de strasuri ....eu vreau ceva sa imi acopere tot decolteul ...;;)

cris_83
12.04.2008, 18:24:32

Pupici.

Foarte frumos voalul! Sa-l porti sanatoasa! La fel si rochita!!!!!!!

Isabella_L
12.04.2008, 23:15:06
Mie de obicei imi place sa port foarte multe bijuterii ... iar dupa colierul asta chiar susupin de ceva vreme....dar nu gasesc prin nici-un magazin asa ceva sau macar ceva asemanator...iar daca intreb la vre-o bijuterie de coliere cu multe strasuri imi arata dinacelea la baza gatului cu 2-3 randuri de strasuri ....eu vreau ceva sa imi acopere tot decolteul ...;;)

Nu stiu sa iti spun in Constanta, dar daca ai drum prin Bucuresti, in magazinul de bijuterii "You and Me" gasesti mai multe astfel de coliere (care sa iti acopere tot decolteul foarte asemanatoare cu cel din poza ta). Gasesti acest magazin in mag Unirea la parter sau in Plaza Mall la etajul 1. Sunt destul de scumpicele colierele - au si cercei..cam 12-13 mil.

dani19_10dani
13.04.2008, 08:17:35
Nu stiu sa iti spun in Constanta, dar daca ai drum prin Bucuresti, in magazinul de bijuterii "You and Me" gasesti mai multe astfel de coliere (care sa iti acopere tot decolteul foarte asemanatoare cu cel din poza ta). Gasesti acest magazin in mag Unirea la parter sau in Plaza Mall la etajul 1. Sunt destul de scumpicele colierele - au si cercei..cam 12-13 mil.
in constanta la rinaldo au bijuterii frumoase

dani19_10dani
13.04.2008, 08:24:44
aceste sunt bijuteriile mele de miresica :) cercelusii nu sunt in poza ca ii am la urechi:) sunt sub forma de lacrima!nu se vad f clar..

Adamiresica
13.04.2008, 20:58:27
aceste sunt bijuteriile mele de miresica :) cercelusii nu sunt in poza ca ii am la urechi:) sunt sub forma de lacrima!nu se vad f clar..
Foarte frumoase!!! De unde le-ai achizitionat??
Eu inca nu am bijuuri pt nunta!!!

crumela
14.04.2008, 11:11:39
La bijuterii nu tin cont de pret pentru ca imi raman si dupa nunta si le mai pot purta .... sper Bucuresti nu am drum prea curand si stau foarte prost la capitolul rabdare...chiar daca mai am aproape 6 luni pana la nunta eu nu mai am decat bijuteriile de cumparat atat in rest mi-am cumparat tot...daca nu gasesc pana la urma in Constanta o sa ajung cat de curand si in Bucuresti :P ... poopici la toate

dani19_10dani
14.04.2008, 12:43:16
Foarte frumoase!!! De unde le-ai achizitionat??
Eu inca nu am bijuuri pt nunta!!!
multumesc mult!de la rinaldo..au f multe!:*

Adamiresica
14.04.2008, 21:34:26
Merci mult!! Auzeisem de bijuteria aceasta dar nu am ajuns inca...

crisstallus_cris
15.04.2008, 16:30:17
Pe unde este aceasta bijuterie?

dani19_10dani
15.04.2008, 21:23:27
Pe unde este aceasta bijuterie?
e pe merisor ,in spate la trocadero,pe partea cu coiciu ..mai exact la intersectia de la trocadero(cand vii din-spre dacia)faci dreapta si a2a(nu mai stiu sigur daca a2a sau a 3a ) strada la dreapta e merisor(strada cu bijuteria)..nu e greu!:*

Joliutza
20.04.2008, 06:59:10
Fetelor....de unde v-ati luat evantai / umbreluta de mireasa si cu cat?

Eu am vazut o umbreluta ieri in Tomis Mall, cu 1.200.000...dar mi se pare cam mult.

Stiti cumva daca Doina Dionisie are la inchiriat asa ceva?
O s-o si sun maine s-o intreb, dar am vrut mai intai sa stiu si de la voi.

cris_83
22.04.2008, 22:42:11
Foarte frumosi pantofii, Joliutza! Interesanta fundita! ;-) Sa-i porti cu placere!

Umbreluta+evantai la set tot cu 120 am vazut si eu la casa modei, la anabella. Aveau si la wedding store dar n-am intrebat cat costa.

Mi-au venit si mie pantofii.<:-P

cris_83
23.04.2008, 06:59:20
Posetuta si manusi pe unde ati vazut?

Joliutza
23.04.2008, 07:16:20
Foarte frumosi pantofii, Joliutza! Interesanta fundita! ;-) Sa-i porti cu placere!

Umbreluta+evantai la set tot cu 120 am vazut si eu la casa modei, la anabella. Aveau si la wedding store dar n-am intrebat cat costa.

Mi-au venit si mie pantofii.<:-P

Multumesc. Si ai tai sunt foarte frumosi. Sa ii porti sanatoasa!
O sa merg si eu la Casa Modei. Ce vazusem eu in Tomis Mall era doar umbrela la 120 Ron....evantaiul era si ala 35 sau 45 Ron parca. Deci cam scump. Vad eu ce fac....probabil ca mi le iau din alta parte...sau imi iau doar una din doua.

Joliutza
23.04.2008, 07:30:16
Posetuta si manusi pe unde ati vazut?

Posete sunt destule modele prin Marvimex, Doraly....depinde ce model cauti.
Manusi eu mi-am luat de la Select....vis-a-vis de Tomis Mall...pe colt. Cu 25 Ron...foarte frumoase, le puteti vedea in galeria mea foto. Aceleasi manusi si le-a luat nasa mea cand a fost mireasa, identice, dar de la Alb si Negru.....

kamy
23.04.2008, 09:23:07
Posete sunt destule modele prin Marvimex, Doraly....depinde ce model cauti.
Manusi eu mi-am luat de la Select....vis-a-vis de Tomis Mall...pe colt. Cu 25 Ron...foarte frumoase, le puteti vedea in galeria mea foto. Aceleasi manusi si le-a luat nasa mea cand a fost mireasa, identice, dar de la Alb si Negru.....
Apropo de manusi, anul trecut am vazut si eu manusi identice cu cele de la Alb si Negru la Marvimex, cu 20 lei fata de Agnes Toma unde costau 50 de lei.

kykufukyka
23.04.2008, 10:20:22
stiti unde se gasesc modele de bijuterii de genul asta ????:(
sau are cineva care vrea sa le vinde/inchirieze ???

cris_83
24.04.2008, 10:28:31
Manusile as vrea sa fie ca ale tale,Joliutza.
Bine ca stiu ca sunt mai ieftine manusile ca poate asi fi fost tentata sa le iau de la alb si negru ca tot o sa merg cu pantofii la ei ca sa imi scurteze rochita, care ma asteapta acolo ca n-am luat-o acasa.;))
Si voal mai trebuie sa-mi iau si nu prea m-au convins cele de la alb si negru.

Joliutza
24.04.2008, 12:36:45
Manusile as vrea sa fie ca ale tale,Joliutza.
Bine ca stiu ca sunt mai ieftine manusile ca poate asi fi fost tentata sa le iau de la alb si negru ca tot o sa merg cu pantofii la ei ca sa imi scurteze rochita, care ma asteapta acolo ca n-am luat-o acasa.;))
Si voal mai trebuie sa-mi iau si nu prea m-au convins cele de la alb si negru.

Ti-am zis de unde, 25 Ron. Si chiar sunt identice cu cele de 50 Ron de la Alb si Negru...nici macar dungulitele de pe fatza nu sunt diferite. Ce inseamna magazinul de unde le cumperi....:O

cris_83
24.04.2008, 21:17:56
Am fost vis-a-vis de Tomis dar aveau doar manusi lungi. :( Tre sa mai caut.

Adamiresica
27.04.2008, 21:45:06
Am fost si eu si mi-am achizitionat ceva ft ft dragutz!! Intradevar nu stiai ce sa alegi!!!
Merci inca o data!!1:*

dani19_10dani
28.04.2008, 08:53:51
Am fost si eu si mi-am achizitionat ceva ft ft dragutz!! Intradevar nu stiai ce sa alegi!!!
:)sa le porti sanatoasa :*:*

crisstallus_cris
28.04.2008, 09:25:57
Cum e setul...presupunand ca e un set....:"> ?Din ce e format?Ceva poze.....

crisstallus_cris
28.04.2008, 09:30:22
Cat costa gramul de aur acolo?

Adamiresica
28.04.2008, 22:08:24
Cum e setul...presupunand ca e un set....:"> ?Din ce e format?Ceva poze.....
Setul e format dintr-un colier rotund cu pietricele fine, inel cercei si bratara cu acelasi model. Incerc sa fac poze si sa-l pun!!

Adamiresica
28.04.2008, 22:09:04
:)sa le porti sanatoasa :*:*
Merci mult mult de tot!!!:*:*:*

Adamiresica
28.04.2008, 22:09:46
Cat costa gramul de aur acolo?
80 de roni gramul
Setul meu are cam 20 de grame!!

gabimirea
30.04.2008, 07:46:30
Buna fetele, ma bag si eu in seama, pt ca mi-am luat si eu bijuurile de mireasa;;) de la Sevda
Pun si pozici sa imi spuneti parerea voastra ;))

iulya1505
30.04.2008, 11:29:50
Buna fetele, ma bag si eu in seama, pt ca mi-am luat si eu bijuurile de mireasa;;) de la Sevda
sunt frumoase foc bijuurile tale.
sunt din aur?
cat tea costat?
:*

adryana
30.04.2008, 11:52:22
FINUT,DRAGUT,ELEGANT,SUPERB.parerea mea:) mie imi place foarte mult.sa le porti sanatoasa si sati aduca multa fericire>:D< >:D<

gabimirea
30.04.2008, 12:17:24
Wow nu ma asteptam la asa reactie:x:x:x:x:x MULTUMESC FUMOS FETE FRUMOASE :*:*:*
Sunt din aur si au 6 grame si putin si cu tot cu cutiuta am dat 503.5lei :D

crisstallus_cris
03.05.2008, 16:47:28
Mi-a cumparat si mie iubi setul de miresica.E din aur alb cu pietre swarowski.Poze am in album...

Joliutza
03.05.2008, 17:45:03

Foarte frumoase! Sa le stapanesti sanatoasa!

dianamkm
04.05.2008, 11:20:55
Mi-a cumparat si mie iubi setul de miresica.E din aur alb cu pietre swarowski.Poze am in album...

foarte frumoase!!sa le porti cu placere....pantofiorii tai sunt foarte frumosi!!!!!!

crisstallus_cris
04.05.2008, 19:21:00
foarte frumoase!!sa le porti cu placere....pantofiorii tai sunt foarte frumosi!!!!!!
Multumesc mult.:*

nicoleta81
06.06.2008, 15:56:52
Ce parere aveti de aceste seturi de bijuterii?

crumela
06.06.2008, 19:47:31
Acum pot sa respir umpic mai usurata....mi-am gasit colierul si e frumusel foc....cu cerceii nu prea ma impac eu dar vad eu pana la nunta ce fac...va pun o poza si astept pareri...;)

crumela
06.06.2008, 20:09:08
Mai am o poza care se vede mai clar decat cealalta...sper sa va placa colierul ca eu oricum sunt topita dupa el ;)

Isabella_L
06.06.2008, 20:58:57
Mie al treilea set mi se pare cel mai frumos.

dani19_10dani
06.06.2008, 22:28:58
Mai am o poza care se vede mai clar decat cealalta...sper sa va placa colierul ca eu oricum sunt topita dupa el ;)
e super frumos.sa-l porti sanatoasa!

dani19_10dani
06.06.2008, 22:30:36
al 2 lea e super,dar si al 3 lea e dragutz

nicoleta81
06.06.2008, 22:44:28
Eu ma gandeam sa mi-l fac pe al 3-lea dar sa ii pun in mijloc pietricele cum are primul set. Cred ca ar iesi bine, nu?

dani19_10dani
07.06.2008, 08:31:57
Eu ma gandeam sa mi-l fac pe al 3-lea dar sa ii pun in mijloc pietricele cum are primul set. Cred ca ar iesi bine, nu?
cu siguranta ar da bine

crumela
07.06.2008, 08:43:28
Msik mult....am sa incerc sa il pun in valoarea cat mai mult in ziua aia...:*

crumela
07.06.2008, 08:46:57
Mie imi place foarte mult al doilea set pentru ca seamana cu niste stelute de mare....nici al treilea nu e de trecut cu vederea este foarte dragut...;)

dani19_10dani
07.06.2008, 18:27:01
Msik mult....am sa incerc sa il pun in valoarea cat mai mult in ziua aia...:*

mult succes la pregatiri :*

anka_26
10.06.2008, 09:55:47
Neata!
Aseara ne-am comandat si noi verighetele.Va atasez o poza...difera un pic...marginile sunt din aur galben lucios,interiorul e alb,iar a mea are 5 pietricele f finute!Va recomand magazinul....e imposibil sa nu gasiti ceva!Noi cautam de ceva timp verighete (iubi e mai mofturos)....;-)
O intrebare...unde gasesc un colier f finut pe auriu?Nu vreau din aur...ceva de efect...

prapadeala
11.06.2008, 20:25:13

Al treilea imi place si mie.. Al doilea pare de calitate inferioara.. poate doar poza e asa

dianamkm
14.06.2008, 21:39:50
Fetelor ,unde as putea gasi in Constanta cristale swarovski?aveti idee?
va pup...

kamy
15.06.2008, 06:49:41
va pup...
La City Park Mall.

dianamkm
16.06.2008, 16:52:31
Am gasit...sunt destul de scumpicile,avand in vedere ca mie imi trebuiec mai multe!mersi frumos...

madalinaV
17.06.2008, 10:19:09
Aveti idee unde as putea sa gasesc, in Constanta, si cam cat costa o crinolina din material? adik fara cercuri? - jupon
Multzumesc!

cristina17
17.06.2008, 11:32:07
Aveti idee unde as putea sa gasesc, in Constanta, si cam cat costa o crinolina din material? adik fara cercuri? - jupon
Multzumesc!

Gasesti la orice magazin cu rochii de mireasa.....Daca te referi la juponul ala numai din tulle eu cred ca am dat anul trecut pe el vreo 600 000 , nu mai stiu chiar sigur8-} si l-am luat de la Bilutzi.....dar cum am zis, gasesti pe la toate magazinele de specialitate!!!

adinuttz
17.06.2008, 18:31:36
Miresici eu am nunta la mijlocul lui septembrie .. nu cred ca voi avea nevoie de capa sau sal nu ? Voi ce zicetzi ?

Joliutza
17.06.2008, 19:16:21
Miresici eu am nunta la mijlocul lui septembrie .. nu cred ca voi avea nevoie de capa sau sal nu ? Voi ce zicetzi ?

Si eu zic ca nu.....dar nu stii cat de capricioasa poate fi vremea cateodata...

Anul trecut pe 8 Septembrie de exemplu ploua urat si era frig frig...ca pe 6 Octombrie sa fie super frumos...tin minte asta ca am fost la 2 nunti in aceste date...

dianamkm
17.06.2008, 19:20:54

anul trecut pe 30 septembrie nasii mei au avut nunta...nu vrei sa stii cat de cald a fost....eu zic ca nu e cazul...

adinuttz
17.06.2008, 19:32:55
Si eu zic ca nu.....dar nu stii cat de capricioasa poate fi vremea cateodata...

Anul trecut pe 8 Septembrie de exemplu ploua urat si era frig frig...ca pe 6 Octombrie sa fie super frumos...tin minte asta ca am fost la 2 nunti in aceste date...

Exact la asta ma gandeam si eu:-s , caci in septembrie vremea este capricioasa si nu ai de unde sa stii.. oricum ma rog macar sa nu ploua ca de frig ´´sufera baba la frumusete´´ ;;)

dianamkm
18.06.2008, 22:17:37
pe net nu ai gasit nimik?

adinuttz
18.06.2008, 23:24:33
pe net nu ai gasit nimik?

nuuuuuuuuuuuuuuuuuu.. :(( :(( :((

adinuttz
18.06.2008, 23:27:15
Am gasit...sunt destul de scumpicile,avand in vedere ca mie imi trebuiec mai multe!mersi frumos...

Pot sa intreb pt ce iti trebuiau :) ?

dianamkm
19.06.2008, 00:46:15
vreau sa imi pun pe voal...rochita are..dar voalul nu...si vreau sa pun si pe voal..

cristina17
19.06.2008, 11:26:51
va pup...

Am mai vazut asta vara Swarovski si la magazinul acela duty-free de la poarta 1.......dar nu aveau prea multe modele.....insa daca s-a deschis magazin in noul mall e super!!!

alipety
21.06.2008, 22:34:15
buna fetelor,
am nevoie de cateva pareri....ce ziceti de bijuteria Marcello ( de la Dacia sau incinta centru Prestige) ?
am vazut bijuterii finute acolo, dar nu stiu daca sunt preturi bune...sau cum fac verighetele?
mercic :*

Crita
09.07.2008, 08:58:08
Fetele, unde gasesc in Cta voal din acela bogat din varful capului...?
M-am uitat prin magazine, si peste tot sunt voaluri care "curg", moi...iar la intrebarea "unde as putea sa gasesc voal infoaiat?" raspunsul este "mai cautati prin alte parti...". Am vreo sansa sa gasesc in Constanta...?!

adinuttz
09.07.2008, 12:30:36
M-am uitat prin magazine, si peste tot sunt voaluri care "curg", moi...iar la intrebarea "unde as putea sa gasesc voal infoaiat?" raspunsul este "mai cautati prin alte parti...". Am vreo sansa sa gasesc in Constanta...?!

Incearca la Casa Modei la etaj.. avea foarte multe modele de voaluri :*

Joliutza
09.07.2008, 15:04:06

La Bilutzi se poate face pe comanda...deci probabil ca le poti spune cam ce vrei...

Crita
10.07.2008, 12:33:17
Incearca la Casa Modei la etaj.. avea foarte multe modele de voaluri :*

La Bilutzi se poate face pe comanda...deci probabil ca le poti spune cam ce vrei...

Saru-mana de idei;-)

nicoleta81
10.07.2008, 16:51:25
Bijuteriile mele: cercei, bratara si ace par. Nu sunt in varianta finala voi face mici ajustari si cred ca voi scurta cerceii un picut. Va plac?:>

rodica17s
10.07.2008, 17:56:54
Sunt foarte frumoase. Cerceii nu par foarte lungi, si nu cred ca ar trebui scurtati.

adinuttz
10.07.2008, 18:15:25
Bijuteriile mele: cercei, bratara si ace par. Nu sunt in varianta finala voi face mici ajustari si cred ca voi scurta cerceii un picut. Va plac?:>

Mie imi plac asa cum sunt.. foarte dragut setul >:D<

nicoleta81
10.07.2008, 21:45:06
:"> multumesc fetelor. Cerceii i-am scurtat un pic ...erau de 7 cm si i-am facut de 5.5cm. pupici>:D<

adinuttz
11.07.2008, 12:31:05
:"> multumesc fetelor. Cerceii i-am scurtat un pic ...erau de 7 cm si i-am facut de 5.5cm. pupici>:D<

Foarte bine! Important este ca tie sa iti placa ;))

Crita
14.07.2008, 16:13:50

Foarte finutze bijuteriile! Sa le porti cu placere!:)

nicoleta81
14.07.2008, 16:22:21
Foarte finutze bijuteriile! Sa le porti cu placere!:)
MULTUMESC >:D<

rodi1010
16.07.2008, 09:55:22
Mi-am luat si eu acele pentru par :D

Joliutza
16.07.2008, 10:12:21

Sa le stapanesti sanatoasa, foarte frumoase!

kamy
16.07.2008, 16:30:57
Foarte frumoase.

tcorina
16.07.2008, 22:51:34
foarte frumoase,de unde?vreau si eu?cu cat?ce culori mai avea?eu vreau ceva cu auriu....

rodi1010
16.07.2008, 23:05:35
Eu le-am luat de la Salon Gabriela, dar acolo sunt aduse de Carla Brillanti. Am dar 35 Ron pe buc.

rodi1010
16.07.2008, 23:06:22
foarte frumoase,de unde?vreau si eu?cu cat?ce culori mai avea?eu vreau ceva cu auriu....

a... si am uitat...aveau doar asa sau cu perlute.

adinuttz
17.07.2008, 12:57:12

Foarte dragute.. eu cand am cautat nu am gasit.. si mi-am luat coronita flexibila pana la urma..:D

tcorina
17.07.2008, 12:57:47
a... si am uitat...aveau doar asa sau cu perlute.
sunt superbe,dar...ghinion iar,eu vreau cu auriu..:((

tcorina
21.07.2008, 20:43:47
gata,am gasit ce mi-am dorit,ace de par(spilci cica se numesc),aurii si cu pietricelesi in mijloc are o pietricica si mai mare si cu bordura aurie.sunt superbe si am dat doar 5 ron pe una

nicoleta81
21.07.2008, 22:15:57
gata,am gasit ce mi-am dorit,ace de par(spilci cica se numesc),aurii si cu pietricelesi in mijloc are o pietricica si mai mare si cu bordura aurie.sunt superbe si am dat doar 5 ron pe una
Cred ca sunt tare dragute. Pozici nu ai?>:D<

adinuttz
22.07.2008, 12:08:26

Bravo.. ai vazut ca ai gasit ? Asteptam pozici >:D<

tcorina
22.07.2008, 15:43:38
Bravo.. ai vazut ca ai gasit ? Asteptam pozici >:D<
inca nu am pozici da poate le fac zilele astea...

adinuttz
23.07.2008, 21:22:41
inca nu am pozici da poate le fac zilele astea...

Sigur.. mai ai putiiiiin.. si ramane ultima luna care va trece ca gandul si ca vantul.. ;-)

rodi1010
29.07.2008, 13:51:41
Helppppp

Mai am o luna pana la nunta si inca nu mi-am gasit voal ivoire (toate sunt albe :( ).

Unde in CT pot gasi voaluri ?

miha31
29.07.2008, 17:10:54
Buna! Unde pot gasi si eu in C-ta pieptene care sa pot prinde voalul? nu stiu exact cum se numeste , dar nu gasesc nicaieri, doar diademe si coronite. am nunta peste 3 sapt:( si nu am gasit inca ceea ce caut. pupici:*

Crita
30.07.2008, 05:13:17
Helppppp

Mai am o luna pana la nunta si inca nu mi-am gasit voal ivoire (toate sunt albe :( ).

Unde in CT pot gasi voaluri ?

La Casa Modei, la etaj, chiar ieri am vazut voal ivorie. Eram simplu, fara aplicatii, dar era!:)>-

rodi1010
30.07.2008, 09:08:43
Mersi, voi incerca si acolo.

crumela
30.07.2008, 14:14:26
Buna! Unde pot gasi si eu in C-ta pieptene care sa pot prinde voalul? nu stiu exact cum se numeste , dar nu gasesc nicaieri, doar diademe si coronite. am nunta peste 3 sapt:( si nu am gasit inca ceea ce caut. pupici:*
Am vazut in Casa Modei la etajul 1 ...este un magazin pe partea dreapta numai cu gablonturi ...poopici si spor la pregatiri

Mykaela
07.08.2008, 20:22:21
Helppppp fetelor din Constanta!

Poate cineva sa-mi spuna daca in noul mall deschis in Constanta, la firma Deb...hams , au pieptanas precum cel din poza? In Bucuresti au avut dar nu stiu cand vor mai aduce.....si sunt :-s. Va multumesc!

anca_13sept
14.08.2008, 09:50:47
La Wedding Store gasesiti mai multe feluri de clame ptr par: pietricele, perlute, pietricele+perlute si la fel au si coronite. Sunt toate superbe si ok ca pret de la 15 la 25 ron.

Eu mi-am luat alaltaieri si clamele si voalul de la ei.

Spor la cumparaturi!

Mykaela
14.08.2008, 12:23:10
La Wedding Store gasesiti mai multe feluri de clame ptr par: pietricele, perlute, pietricele+perlute si la fel au si coronite. Sunt toate superbe si ok ca pret de la 15 la 25 ron.

Eu mi-am luat alaltaieri si clamele si voalul de la ei.

Spor la cumparaturi!

Cred ca stiu pe unde e. Stii cumva ce program au sambata? :-s

Cu pene cu aveau nimik?;))

Pupici.

anca_13sept
14.08.2008, 15:14:43
E in Casa Modei la etajul 2, deci cred ca e deschis pena destul de tarziu sambata si duminica. Am vazut un voal cu pene, deci s-ar putea sa aiba si alte accesorii.

Mykaela
15.08.2008, 09:00:11
E in Casa Modei la etajul 2, deci cred ca e deschis pena destul de tarziu sambata si duminica. Am vazut un voal cu pene, deci s-ar putea sa aiba si alte accesorii.

Multumesc mult ^:)^ ...maine sigur ajung...>:D<

anca_13sept
15.08.2008, 13:28:41
Multumesc mult ^:)^ ...maine sigur ajung...>:D<

Cu placere. Sa-mi spui daca ai gasit. ;;)

Maddie
18.08.2008, 10:30:09
Am auzit ca nu e bine sa purtam perle daca suntem mirese? Stiu ca sunt "ziceri" babesti, dar stiti ceva de asta? Si bijuteriile trebuie sa fie neaparat noi cand le purtam? Logodnicul meu mi-a cumparat cateva seturi foarte dragute (unele cu perle) de cand suntem impreuna si ma gandeam ca scutesc niste banuti daca folosesc un set primit inainte de logodna. Ce spuneti?

Mykaela
18.08.2008, 11:17:29
Cu placere. Sa-mi spui daca ai gasit. ;;)

Mda....cam dezamagita...mah asteptam sa gasesc lucruri mai dragutze.....erau doar doua modele de pieptanase cu niste margelutze si 2-3 fire de pene.....unele chiar mai scumpe decat in bucuresti...asta e ...am sa mai caut...desi timpul de scurge cu repeziciune...:x

crisstallus_cris
18.08.2008, 12:32:56
Am auzit ca nu e bine sa purtam perle daca suntem mirese? Stiu ca sunt "ziceri" babesti, dar stiti ceva de asta? Si bijuteriile trebuie sa fie neaparat noi cand le purtam? Logodnicul meu mi-a cumparat cateva seturi foarte dragute (unele cu perle) de cand suntem impreuna si ma gandeam ca scutesc niste banuti daca folosesc un set primit inainte de logodna. Ce spuneti?
Si mie mi-a zis soacra mea ca nu e bine ca mireasa sa poarte perle la nunta.Mie mi-a luat iubi pt nunta un set de aur alb cu pietre swarowski...de fapt eu l-am ales ca eram de fata.

airina_bio
18.08.2008, 14:27:38
Si mie mi-a zis soacra mea ca nu e bine ca mireasa sa poarte perle la nunta.Mie mi-a luat iubi pt nunta un set de aur alb cu pietre swarowski...de fapt eu l-am ales ca eram de fata.
Buna,
De unde ai luat setul? M-ar interesa si pe mine ceva din aur alb si cu sw. Ms

anca_13sept
19.08.2008, 10:55:33
Nu cred ca e vreo problema daca porti un set vechi, mai ales daca este cel de logodna. Stii zicala: "ceva vechi, ceva nou....". De obicei "ceva vechi" sunt bijuterii, asa ca nu-i nici o problema!

Daca totusi vreti sa-ti cumperi ceva frumos, iti recomand Rinaldo, zona Trocadero (dai un search pe google si ii gasesti). Au bijuterii super!

anca_13sept
19.08.2008, 14:04:58
Fetelor, nu stiu de unde sa-mi iau sutien cu push-up ptr corset! Am gasit doar la Triumph la 100 ron /:)

crisstallus_cris
19.08.2008, 18:42:26
Eu mi-am luat de sus de la casa Modei...unde sunt si pijamalute.Am dat vreo 40 ron parca.

anca_13sept
20.08.2008, 10:12:20
Eu mi-am luat de sus de la casa Modei...unde sunt si pijamalute.Am dat vreo 40 ron parca.

Merci mult. Acolo nu ma gandisem.

georgy_2006
21.08.2008, 18:26:35

stiu si mie mi-a spus o matusa de superstitia asta, care a avut rochie cu perlute la nunta si acum e divortata. dar ma gandesc ca daca o casnicie nu merge bine asta nu are nici o legatura cu ce ai purtat in ziua nuntii :-?

dvdruxandra
21.08.2008, 21:41:02
stiu si mie mi-a spus o matusa de superstitia asta, care a avut rochie cu perlute la nunta si acum e divortata. dar ma gandesc ca daca o casnicie nu merge bine asta nu are nici o legatura cu ce ai purtat in ziua nuntii :-?

eu stiu ca perlele inseamna lacrimi......cunosc si cazuri in care cele care au purtat perle au avut o casnicie mai grea,asa ca eu nu prea as vrea sa probez aceasta superstitie, desi ADOR perlele.........o sa ma multumesc doar cu perlutza de la inelul de logodna

Maddie
22.08.2008, 08:46:41
Multumesc de raspunsuri fetelor. Si eu stiam ca perlele inseamna lacrimi. Eu personal ador perlele, dar cred ca ma voi orienta catre aur alb si cristale ca sa fiu sigura.
pupici tuturor:* si spor la pregatiri

buburuza
22.08.2008, 11:38:42
Sincer, cred ca toate astea sunt prostii. Fericirea vostra nu depinde de niste perle. Eu voi avea bijuteriile cu perle, chiar mi se par perfecte pt o mireasa iar buchetul va fi din cale :))

adinuttz
22.08.2008, 20:01:14
Sincer, cred ca toate astea sunt prostii. Fericirea vostra nu depinde de niste perle. Eu voi avea bijuteriile cu perle, chiar mi se par perfecte pt o mireasa iar buchetul va fi din cale :))

<:-P <:-P <:-P
Felicitari .. si eu sunt de aceeasi parere.. :D

Crita
24.08.2008, 20:37:03

Foarte bine! Este mai important e sa fim noi fericite si impacate decat sa plecam urechea la toate vorbele "intelepte";;)

georgy_2006
25.08.2008, 09:33:37
eu am rochita pe crem asa ca am cautat o capa de culoarea respectiva. am gasit la casa modei la etaj o capa din blanita artificiala pe culoare crem la 210 ron. aveau si cu manecute si fara, nu stiu daca era vreo diferenta de pret. oricum o parere personala, pt ca am cautat si capa sau bolero din material textil: este mai bine sa-ti iei din blanita artificiala pt cas la celelalte tb sa se potriveasca f bine cu rochia, in sensul ca ar fi indicat sa fie exact acelasi material. iar cum materialul pt cape/bolero este de f proasta calitate nu cred ca iti alegi o asemenea rochita

ubita
07.11.2008, 17:21:09
eu mi-am cuparat o jachetuta foarte eleganta din blanita artificiala de pe strada eliberari,jona tom&jerry,la magazinul de confectiie!este foarte frumoasa si noi putea sa o folosesc si dupa nunta la o ocazie si am dat pe ea numai 160 de lei!

crumela
15.12.2008, 10:12:30
Eu mi-am schimbat colierul cu cercei cu o zi inainte de nunta pentru ca setul care mi-l cumparasem l-am tzinut intr-o caseta de bijuterii cu buretele negru si mi s-a luat toata negreala de la burete pe colier si nu mai aveam timp sa il curat...of of

MimiEla
02.01.2009, 00:56:34
mai este un magazin la intersectia dintre bdul tomis si mircea (sau care o fi strada aia cu sens unic) la spitalu mare din cta. exact pe acea strada super scurta din laterala capelei militare, nu mai stiu numele, dar fac cape din blanita artificiala, moaaale si pufoasa o minunatie (nu mai tin minte pretul pt ca eu am avut asa ceva cand am fost la o nunta anul trecut si a fost cadou de la viitoarea mama-soacra).

MimiEla
01.02.2009, 13:37:34
Eu mi-am schimbat colierul cu cercei cu o zi inainte de nunta pentru ca setul care mi-l cumparasem l-am tzinut intr-o caseta de bijuterii cu buretele negru si mi s-a luat toata negreala de la burete pe colier si nu mai aveam timp sa il curat...of of

superb si acest colier crumela, la fel de reusit ca si primul

ai gusturi la bijuterii !!!!

flory2006
05.02.2009, 20:23:10
Buna miresici! Aveti idee unde as putea sa gasesc perle naturale (bijuterii) in Constanta?

cris226
05.02.2009, 20:26:07
superb colierul si cerceii :x :x :x :)>- :)>-

LauraLuiOda
06.02.2009, 07:18:29
Buna miresici! Aveti idee unde as putea sa gasesc perle naturale (bijuterii) in Constanta?
Incearca si la bijuteriile din mal-uri, ori la Tomis, perlele naturale sunt micute si usor alungite...

flory2006
06.02.2009, 17:24:03
Incearca si la bijuteriile din mal-uri, ori la Tomis, perlele naturale sunt micute si usor alungite...

Sunt mai multe forme, marimi si culori de perle. Depinde daca sunt de apa dulce, de apa sarata...

MimiEla
07.02.2009, 22:05:40
azi am ajuns la bijuteria sevda si as spune ca am niste gusturi... de milioane... :)) la propriu :D

setul din prima imagine... 20 si ceva de milioane

din ultima poza... in cadrul rosu colierul e singur nu set :(
dar se cam poate asorta cu ce e in cadranul albastru

colierul si bratara din cadranul galben au cercei... dar un pic mai la dreapta in poza :)

ce e in ultima imagine, fiecare set cam 30 de milioane

gusturi de milioane, ce v-am zis :));;)

cris226
07.02.2009, 22:34:29
azi am ajuns la bijuteria sevda si as spune ca am niste gusturi... de milioane... :)) la propriu :D

colierul si bratara din cadranul galben au cercei... dar un pic mai la dreapta in poza :)

aoleu ce preturi .. :-SS :-SS

cris226
08.02.2009, 00:30:10
bijuterii ;;)

cris226
08.02.2009, 00:34:24
altele ;;)

nikoletta
08.02.2009, 08:49:46
mie mi-ar place ceva asemanator cu cele din pozele atasate. stiti cumva prin constanta unde as putea gasi? sau comand dupa net?

gabry
08.02.2009, 09:09:15
cris, de unde ai postat pozele cu bratari; se pot gasi si de cumparat sau sunt doar niste poze din reviste?

cris226
08.02.2009, 11:18:44
cris, de unde ai postat pozele cu bratari; se pot gasi si de cumparat sau sunt doar niste poze din reviste?
toate sunt de pe un site, nu stiu daca se pot comanda on-line
daca vrei iti trimit PM si te uiti tu acolo >:D<

gabry
08.02.2009, 11:21:56
toate sunt de pe un site, nu stiu daca se pot comanda on-line
daca vrei iti trimit PM si te uiti tu acolo >:D<

daca se poate, iti multumesc

cris226
08.02.2009, 11:24:59
daca se poate, iti multumesc
gata ti-am trimis >:D<

LauraLuiOda
08.02.2009, 17:02:35
bijuterii ;;)
Ai postat si inelul meu de logodna...mersic...de la aceeasi firma e;;)

cris226
08.02.2009, 22:32:55
Ai postat si inelul meu de logodna...mersic...de la aceeasi firma e;;)
:D :D inseamna ca e superb , ca mie mi-au placut toate bijuteriile pe care le-am atasat :)>- :* :*

nikoletta
08.02.2009, 22:55:56
fetele stiti cumva daca gasim bijuterii carla brillanti in constanta?

chika
09.02.2009, 09:04:19

si eu am pus ochiii pe un colier asemanator cu cel din chenarul rosu... 33 mil. avea bratara, cercei si inel asemanator, dar nu se vindeau numai la set.
e frumos, dar prea scump

MimiEla
14.02.2009, 16:34:57
eu am un pitic pe creier... eh..nu e el singur... dar acum va vb doar despre ultimul (adica cel mair ecent) .... as vrea un astfel de parfum sa am acasa cand vine nasa si ma aprfumeaza.... gasesc (poza e de la oriflame dar e cam scump si nici nus tiu cum miroase_)

Joliutza
14.02.2009, 16:43:16
eu am un pitic pe creier... eh..nu e el singur... dar acum va vb doar despre ultimul (adica cel mair ecent) .... as vrea un astfel de parfum sa am acasa cand vine nasa si ma aprfumeaza.... gasesc (poza e de la oriflame dar e cam scump si nici nus tiu cum miroase_)

Pai cred ca in primul rand ar trebui sa-ti placa parfumul respectiv si sa ti se potriveasca....e draguta ideea.
Umbla prin magazine de profil si eventual intreaba ce parfumuri au care sa fie prezentate intr-o astfel de forma.

antenutza
14.02.2009, 19:43:32
uite doua parfumuri dar nu stiu cat de ieftin vrei sa fie

crumela
16.02.2009, 08:40:10
Te poti duce la reprezentanta Oriflame in Constanta sau daca cunosti vre-un reprezentant care are mostre de la parfumuri si sa vezi daca iti place cum miroase....eu am acasa celalalt parfum care acum am vazut ca costa 45 de lei iar cel din poza ta costa 63 de lei.....daca te ajuta cu ceva iti mai pot spune ca ambele sunt parfumuri florale.

MimiEla
16.02.2009, 18:20:55
parfumuri am acasa...... destule si fff bune (nu ma refer la firma ci la miros..) stiu ca in casa modei umpleau intr-o vreme sticlutele cu ce parfum faceau ei :D dar nu am mai vazut sau nu am fost atenta cand am fost sapt trecuta

eu sper sa gasescc undeva doar sticluta si sa pun un parfum de-al meu in ea :)
exista vreo parfumerie cum era cea din casa modei ? care faceau parfumuri si ti le imbuteliau ? ma gandesc ca poate vand si astfel de sticlute mai interesanta :d nu prea imi vine sa dau 600.000 doar pt o sticluta :))

uka22
23.02.2009, 10:27:17
eu sunt reprezentata oriflame,sa stii k acest parfum nu exceleaza nici k miros si nici k persistenta.mai degraba cel auriu.care se numeste "miss o club prive"miroase ceva mai bn si park si persista mai mult.;)

uka22
23.02.2009, 13:12:25
fetelor ati vazut pe undeva voal lung?vreau ceva aproape de glezne sau makar pana in dreptul genunchiilor.plz!:*

ubita
23.02.2009, 16:22:10
da\:D/sincera sa fiu din gresala :D ma uitam dupa invitatii si am zarit`o....si nu am mai stat pe ganduri....cu toate k acum evit sa ma mai uit prin magazine,deoarece am mai vazut rochite frumoase dar mult mai ieftine si park uneori ma oftic:| dar pana akum nu am vazut altceva care sa imi ia ochii:)
Pai si de unde ti-ai luat rochita nu aveau si voal?Cele mai multe au,de toate marimile !Trebuie sa mergi pe la magazine de rochite,poti sa incerci la select(pe colt la tomis),la bilutzi,nataly.

uka22
23.02.2009, 16:26:27
Pai si de unde ti-ai luat rochita nu aveau si voal?Cele mai multe au,de toate marimile !Trebuie sa mergi pe la magazine de rochite,poti sa incerci la select(pe colt la tomis),la bilutzi,nataly.
aveau,insa scurte ca "asa se poarta acum" a spus vanzatoarea.....insa eu vreau ce imi place mie nu ce se poarta:D.....am fost pe la ateva si toate erau scurte....ma gandeam k poate ma trimite una din miresici la fix:)

ubita
23.02.2009, 16:36:21
aveau,insa scurte ca "asa se poarta acum" a spus vanzatoarea.....insa eu vreau ce imi place mie nu ce se poarta:D.....am fost pe la ateva si toate erau scurte....ma gandeam k poate ma trimite una din miresici la fix:)
Corect!:)>-

nikoletta
23.02.2009, 19:04:18
la bien savvy in mall am vazut dar era lungggg si costa in jur de 15 mil.. poate au si mai micut, asa cum vrei tu.
eu ma gandeam chiar la varianta sa-l fac singura sau la o croitoreasa, dar asta dupa ce vad ce-mi ofera fetele de unde imi iau rochita, pentru ca si eu vreau tot lung;;)

alipety
23.02.2009, 19:20:02
la bien savvy in mall am vazut dar era lungggg si costa in jur de 15 mil.. poate au si mai micut, asa cum vrei tu.
eu ma gandeam chiar la varianta sa-l fac singura sau la o croitoreasa, dar asta dupa ce vad ce-mi ofera fetele de unde imi iau rochita, pentru ca si eu vreau tot lung;;)
voalul pe care l-am probat eu la ei (poza este la subiectul cu probatul rochiilor de mireasa), era lung si era 700 ron; am probat si unul scurt , care nu mi-a placut sub nici o forma, era peste 500 ron :-s

nikoletta
23.02.2009, 19:40:21
voalul pe care l-am probat eu la ei (poza este la subiectul cu probatul rochiilor de mireasa), era lung si era 700 ron; am probat si unul scurt , care nu mi-a placut sub nici o forma, era peste 500 ron :-s
mersi. e bun de stiut. noua ne-a aratat unul dar cred ca avea mai multa broderie si ne-a zis de 15 mil. eu asa am retinut. sa vad ce imi ofera si mie d-nele de la salon gabriela, ca nu prea stiu care sunt preturile la voalurile lungi. :D

aroma_de_portocale
23.02.2009, 20:40:30
:O :O :O asa de scumpe sunt voalurile?!?!?!

nikoletta
23.02.2009, 20:54:34
:O :O :O asa de scumpe sunt voalurile?!?!?!
m-am uitat si eu acum pe net de curiozitate. sunt si preturi mici, dar nu stiu in constanta. inca nu m-am uitat de voal ca am zis ca voi cumpara cand ma duc sa iau rochita, sper ca gasesc. la casa modei la WL nu aveau? (scuze, intrebarea e pt miresica cu voalul lung)

Joliutza
23.02.2009, 21:43:08
mersi. e bun de stiut. noua ne-a aratat unul dar cred ca avea mai multa broderie si ne-a zis de 15 mil. eu asa am retinut. sa vad ce imi ofera si mie d-nele de la salon gabriela, ca nu prea stiu care sunt preturile la voalurile lungi. :D

Doamne....ce-i cu preturile astea?
Voalul meu a fost 120 Ron parca....bine, probabil ca depinde si calitatea si firma. Mie mi-a placut al meu, si am avut noroc sa fie si ieftin.

nikoletta
23.02.2009, 22:06:45
Voalul meu a fost 120 Ron parca....bine, probabil ca depinde si calitatea si firma. Mie mi-a placut al meu, si am avut noroc sa fie si ieftin.
la bien savvy e atat. acum am mai citit pe net ca ar fi intre 200 si 600 euro. dar sunt si la preturi mai accesibile, dar fetele se intrebau unde gasim voal lung in constanta?

aroma_de_portocale
24.02.2009, 07:27:11
Si mie imi place voalul tau! ceva de genul asta vreau si eu...pt ca la rochie gen princess nu merge cu voal lung....:*

aroma_de_portocale
24.02.2009, 07:29:38
[quote=nikoletta;1499024]la bien savvy e atat. acum am mai citit pe net ca ar fi intre 200 si 600 euro. dar sunt si la preturi mai accesibile, dar fetele se intrebau unde gasim voal lung in constanta?[/quot
La rochia ta nici sa nu te gandesti sa nu iti iei voal lung!!! O sa arate super!!;-)

dvdruxandra
24.02.2009, 07:53:14
mda... voalul meu a costat 240 ron si a fost, ca lungime, mediu...este de la wedding store(casa modei) cei care aduc rochite white lady...fetele, puteti incerca si acolo ...eu zic ca s-a potrivit la rochitza mea >:D<

aroma_de_portocale
24.02.2009, 07:58:27
mda... voalul meu a costat 240 ron si a fost, ca lungime, mediu...este de la wedding store(casa modei) cei care aduc rochite white lady...fetele, puteti incerca si acolo ...eu zic ca s-a potrivit la rochitza mea >:D<
Dap s-a potrivit chiar foarte bine! E asemanator cu al Joliutzei..
M-am linistit.. cand am vazut 500,700, 1500 lei un voal,:O ...mai ales ca mie a zis nasa ca o sa-mi ia ea voalul, deja ma gandeam cum sa-i zic, fara sa o jignesc, sa-l iau eu(totusi atatia bani pt voal imi era rusine...:"> )...>:D<

crumela
24.02.2009, 08:19:55
fetelor ati vazut pe undeva voal lung?vreau ceva aproape de glezne sau makar pana in dreptul genunchiilor.plz!:*
Poti incerca si la AlbNegru....eu cand imi cautam voal am gasit acolo un model care mi-a placut foarte mult costa 350 sau 380 de lei dar nu se potrivea cu rochitza mea pentru ca era prea lung :(

crumela
24.02.2009, 08:32:30
Asa a aratat voalul meu si a costat pana in 100 de lei .... nu mai stiu sigur cat, mi l-a cumparat nasa mea de la un magazin de pe langa Piata Grivitei.

alipety
24.02.2009, 10:22:47
la bien savvy e atat. acum am mai citit pe net ca ar fi intre 200 si 600 euro. dar sunt si la preturi mai accesibile, dar fetele se intrebau unde gasim voal lung in constanta?
eu auzisem ca la ei voalurile sunt 600-700 euro...si cand, la insistentele fetei de acolo, am probat un voal spaniol...am intrebat cu frica:"cat costa?"...si mi-a zis:700 ron...dar cred ca sunt voaluri facute la Bucuresti, de ei, nu cred ca sunt aduse din Spania. si intr-adevar e scump, nu se merita sa dai atat pe un voal, este aproape cat o rochita :-SS

dvdruxandra
24.02.2009, 10:41:30
Poti incerca si la AlbNegru....eu cand imi cautam voal am gasit acolo un model care mi-a placut foarte mult costa 350 sau 380 de lei dar nu se potrivea cu rochitza mea pentru ca era prea lung :(

superbe voalurile =P~ ...foarte frumos si voalul tau si mai ales la pretul asta.....

Joliutza
24.02.2009, 10:56:50
Si mie imi place voalul tau! ceva de genul asta vreau si eu...pt ca la rochie gen princess nu merge cu voal lung....:*

Eu l-am luat de la Bilutzi, unde mi-am facut si rochia.

crumela
24.02.2009, 12:23:25
superbe voalurile =P~ ...foarte frumos si voalul tau si mai ales la pretul asta.....
Multumesc...

uka22
25.02.2009, 07:59:41
fetelor va multumesc mult!o sa incerc peste tot unde m`ati indrumat.Am ramas un pic 8-} cand am vazut preturiile astea.pai eu ma plangeam k am dat cam mult pe rochita,dar avand in vedere k voalul la 15mil e f aproape k pret cu rochita,cred k nu am dat deloc mult pe ea:)) si eu trebuie sa caut ceva pana in 200lei,pt k mi`l cumpara nasa si nu vreau sa o pun la plata pt un voal.thx!!!:*

Mikkah
26.02.2009, 09:30:48
eu auzisem ca la ei voalurile sunt 600-700 euro...si cand, la insistentele fetei de acolo, am probat un voal spaniol...am intrebat cu frica:"cat costa?"...si mi-a zis:700 ron...dar cred ca sunt voaluri facute la Bucuresti, de ei, nu cred ca sunt aduse din Spania. si intr-adevar e scump, nu se merita sa dai atat pe un voal, este aproape cat o rochita :-SS

Si eu am probat la ei un voal simplu de vreo 4 m lungime, fara nimik si mi s-a părut exagerat de scump: 7 mil. Cand i-am spus k mi se pare cam lung, vanzatoarea mi-a spus k il pot taia după a ce fac pozele.:O Adik dau 7 mil pe un voal simplu si pe urma sa-l mai si tai. $-) Iar voalurile mai sofisticate costa si 20 si ceva de milioane. Scump doamna, scump! Dincolo era mai ieftin!

uka22
26.02.2009, 13:54:04
fetelor mi`am gasit voal!!!!eu am mers pe premiza k voalul nu trebuie sa fie sofisticat si in consecinta SCUMP,am cautat peste tot pana am gasit voalul meu....f simplu fara broderie....doar cu marginea,tivul saten alb....si el e din tul.si este lung pana la calcaie exact cum il doream,si m`a costat 70ron la pretul asta nici nu am mai stat pe ganduri,si aveau si voaluri mai scurte,spre ex avea un voal frumos cu broderie la 80 ron,accelasi voal l`am vazut la casa modei cu 280ron....Identic!!!eu sunt f incantata dak e ieftin nu inseamna k e kitch,cii doar ca unii comercianti au adaosuri "cumsecade" multumesc celor care mi`au dat o mana de ajutor:*

aroma_de_portocale
26.02.2009, 13:56:49
fetelor mi`am gasit voal!!!!eu am mers pe premiza k voalul nu trebuie sa fie sofisticat si in consecinta SCUMP,am cautat peste tot pana am gasit voalul meu....f simplu fara broderie....doar cu marginea,tivul saten alb....si el e din tul.si este lung pana la calcaie exact cum il doream,si m`a costat 70ron la pretul asta nici nu am mai stat pe ganduri,si aveau si voaluri mai scurte,spre ex avea un voal frumos cu broderie la 80 ron,accelasi voal l`am vazut la casa modei cu 280ron....Identic!!!eu sunt f incantata dak e ieftin nu inseamna k e kitch,cii doar ca unii comercianti au adaosuri "cumsecade" multumesc celor care mi`au dat o mana de ajutor:*
Bravo! Felicitari! de unde l-ai gasit la pretul asta( super OK)? Nu ne atasezi si noua pozici sa vedem? :* Inca o data Felicitari!

Elvyra
26.02.2009, 14:13:23
te rog frumos, spune-mi si mie de unde ti-ai luat voalul? :*

uka22
26.02.2009, 15:45:33
pozici nu am momentan...dar am si eu o problema,mie mi`a atasat vanzatoarea la el un piptanas k sa il pot prinde(voalul il vreau sus pt k o sa am parul lasat pe spate),si am impresia k vanzatoarea a gresit sau sunt eu batutata in cap:"> cum trebuie pus piptanasul...pe forma capului sau invers?thx!!!....l`am luat de la magazinul vis`a`vis de tomis mall...pe coltz este unul mic dar are de toate!

dvdruxandra
27.02.2009, 07:58:10
pozici nu am momentan...dar am si eu o problema,mie mi`a atasat vanzatoarea la el un piptanas k sa il pot prinde(voalul il vreau sus pt k o sa am parul lasat pe spate),si am impresia k vanzatoarea a gresit sau sunt eu batutata in cap:"> cum trebuie pus piptanasul...pe forma capului sau invers?thx!!!....l`am luat de la magazinul vis`a`vis de tomis mall...pe coltz este unul mic dar are de toate!

felicitari pt. voal...pieptenele este pe forma capului, dar se pune in asa fel incat materialul sa vina deasupra plasticului

uka22
27.02.2009, 08:02:24
felicitari pt. voal...pieptenele este pe forma capului, dar se pune in asa fel incat materialul sa vina deasupra plasticului

thx!!!uite asta nu prea mi`a reusit....adik se vede dungulita piptanului....o sa incerc diseara sa modific din nou...o intrebare...cum micorez poza k sa o pun aici?:*

uka22
27.02.2009, 09:21:40
#:-S cred k am reusit.2poze...k sa va faceti o idee,nu am vrutt sa fac poza cu el pe cap....dar cred k o idee va puteti face.;)

uka22
27.02.2009, 09:59:41
fetelor am citit pe undeva pe aici,k volul lung nu ar merge la o rochita stil princess.voi ce parere aveti?eu am pus voalul langa rochita si chiar mii se pare k se vede ok.si voalul va place?:-SS

dvdruxandra
27.02.2009, 10:05:33
fetelor am citit pe undeva pe aici,k volul lung nu ar merge la o rochita stil princess.voi ce parere aveti?eu am pus voalul langa rochita si chiar mii se pare k se vede ok.si voalul va place?:-SS

e foarte frumos voalul si cred k se potriveste cu o rochitza princess...incearca sa pui o poza cu amandoua,sau cu tine imbracata cu rochitza si cu voalul pe cap >:/

Joliutza
27.02.2009, 10:13:56
#:-S cred k am reusit.2poze...k sa va faceti o idee,nu am vrutt sa fac poza cu el pe cap....dar cred k o idee va puteti face.;)

Foarte dragut si finut.
Sa-l stapanesti sanatoasa si sa arati ca o printesa la nunta!

uka22
27.02.2009, 10:52:04
e foarte frumos voalul si cred k se potriveste cu o rochitza princess...incearca sa pui o poza cu amandoua,sau cu tine imbracata cu rochitza si cu voalul pe cap >:/

hai k pun si pozici cu amandoua,dar separat k nu am facut cu ele impreuna ca sa vedeti:) claritatea pozelor nu exceleaza....am incercat sa pun si o poza cu mn imbracata insa nu vrea sa o ia...chiar si miscorata:( si am pozat si coresetul mai deaproape sa se vada broderia k aia e efectul:Dsi am uitat sa spun k mi`am luat si saculet,il vedeti si pe asta;) ce parere aveti?:*

Princes
27.02.2009, 10:56:55
hai k pun si pozici cu amandoua,dar separat k nu am facut cu ele impreuna ca sa vedeti:) claritatea pozelor nu exceleaza....am incercat sa pun si o poza cu mn imbracata insa nu vrea sa o ia...chiar si miscorata:( si am pozat si coresetul mai deaproape sa se vada broderia k aia e efectul:Dsi am uitat sa spun k mi`am luat si saculet,il vedeti si pe asta;) ce parere aveti?:*
ai facut o alegere buna poti purta linistita voalul cu rochita,iar saculetul e tare dragut!

uka22
27.02.2009, 11:23:09
va multumesc mult fetelor!si sper in rochita asta sa arat k o printzesa:D

uka22
27.02.2009, 14:41:00
Foarte dragut si finut.
Sa-l stapanesti sanatoasa si sa arati ca o printesa la nunta!

multumesc mult!!!:*

uka22
27.02.2009, 14:42:24
ms mult.:* si de rochita ce zici?:D

lavu
27.02.2009, 16:45:06

superb voalul....si eu l-am vazut atunci cand am cautat doar ca imi doream unul mult mai lung.... oricum eu sunt adepta voalului lung..
felicitari pentru alegerea facuta....

uka22
27.02.2009, 17:02:13
superb voalul....si eu l-am vazut atunci cand am cautat doar ca imi doream unul mult mai lung.... oricum eu sunt adepta voalului lung..
felicitari pentru alegerea facuta....
ms mult:* as fii vrut unul si mai lung dar ma gandeam ce fac cu el seara la dans,si am zis k asta e de ajuns:)

lavu
27.02.2009, 17:13:50
ms mult:* as fii vrut unul si mai lung dar ma gandeam ce fac cu el seara la dans,si am zis k asta e de ajuns:)

eu m-am gandit k il voi agata frumos de brat sau daca nu ii voi face o mica ''agatatoare'' sau cum s-o numi ....asa cum e la rochiile cu trena...oricum al meu va ''atarna'' pe jos cam 50-60 cm....oricum voalul care l-ai cumoparat e super ok si la model si la pret fata de ce se gaseste in Cta..:)

mihaela82cta
27.02.2009, 19:50:35
si eu am rochita de printesa si vreau neaparat un voal lung ...nu-l voi cumpara din magazine ptr ca am vazut niste preturi exagerate mi-l face o croitoreasa de la bilutzi ..voi ave unul lung de 3 metri ptr biserica si apoi ptr restaurant raman cu un voal normal nu fff mic asa pana in talie cu broderie auriu ..ma duc marti sa cumpar cu ea materiale si sper ca va arata frumos va pun poze cand este gata

lavu
02.03.2009, 09:09:08
fetele stiti cumva daca gasim bijuterii carla brillanti in constanta?

in casa modei la etajul 2 este un magazin cu rochii de mireasa...primul pe stanga..imi scapa numele...acolo am vazut....diademe...ace de par ...poti sa dai o fuga se te uiti:">

adryana
02.03.2009, 19:27:43

este foarte frumoasa rochitza.ai sa fi o mireasa sexy <:-P <:-P :* si voalul imi place f mult=D>

uka22
03.03.2009, 08:06:19
este foarte frumoasa rochitza.ai sa fi o mireasa sexy <:-P <:-P :* si voalul imi place f mult=D>
:* :* :* multumesc mult de tot!totate care mi-ati spus asta m`ati incurajat f mult si mi-ati dat incredere in mn.thx!:*

sunlight_m
03.03.2009, 10:36:51
Uka, si mie imi place rochitza ta. E foarte frumoasa. Spune-mi si mie de unde ti-ai cumparat-o? Sa porti sanatoasa si voalul si rochitza si sa te faca fericita.:*

zuz
06.03.2009, 15:25:11
Aveti idee unde gasesc jupon? la Bien Savvy costa 370ron (sau ceva de genu') si mi s-a parut cam mult 8-|

chika
18.03.2009, 13:47:17
dar umbrelute si evantaie??? unde gasesc?

dvdruxandra
18.03.2009, 14:37:11

umbrelutze am vazut la Wedding Store (Casa Modei etaj 2) cand mi-am luat eu rochitza...poti sa incerci la magazinele cu rochitze de mireasa

crumela
18.03.2009, 15:11:00
Eu mi-am luat evantaiul de la Lady in white (are magazinul pe Bd. 1 Decembrie ....pe la Icil prin zona) ai am dat 5 lei pe el iar pe umbreluta am dat 20 de lei de la magazinul ala cu multe accesorii pt nunta din Histria.

Joliutza
18.03.2009, 16:45:21

Eu am vazut si in Tomis Mall.... nu stiu la ce etaj dar sigur pe langa una din scarile rulante, e un magazin cu articole pentru nunti. Dar mi s-au parut foarte scumpe. Deh..e Tomis Mall. Pana la urma nu mi-am mai luat, m-am razgandit. Am avut doar acea mascuta de la sedinta foto.
http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/5SedintaFoto#5217672871530158642

Joliutza
18.03.2009, 16:45:58
Eu mi-am luat evantaiul de la Lady in white (are magazinul pe Bd. 1 Decembrie ....pe la Icil prin zona) ai am dat 5 lei pe el iar pe umbreluta am dat 20 de lei de la magazinul ala cu multe accesorii pt nunta din Histria.

Foarte frumusele.

chika
18.03.2009, 19:37:35
ti-am admirat masca de cand ai pus pozele, ai iesit un pic din clasicele tipare cu aceasta idee

Joliutza
18.03.2009, 22:43:24
ti-am admirat masca de cand ai pus pozele, ai iesit un pic din clasicele tipare cu aceasta idee

Da...si nu a fost ceva programat. Eram in Selgros cu puiul meu si am vazut-o... eu vroiam initial evantai sau umbrela...dar cand am vazut-o am zis ca asta e.

oanab04
29.04.2009, 15:59:50
Fetelor a vazut cineva in constanta voal ivoire cu margelute pe margine? Eu mi-am luat rochita de la bien savvy si aveau acolo un voal cu margelute pe margine superb care se potrivea f bine cu rochia, dar era 8 mil jumate, asa ca nu l-am luat. Mi-am luat deja un voal care nu imi mai place de loc, de fapt l-am si stricat deja:-& loll, nu-s nebuna, doar ca am vrut sa nu mai fie asa cret si i-am scos mesina......si e naspa acuma. Sau stiti vreo croitoreasa care sa mi-l modifice pe ala care l-am luat si sa imi puna margelute??
[-o<
Eu sandalute mi-am dat comanda, o sa pun poze cand le iau, in jur de 20 mai.

LauraLuiOda
04.05.2009, 15:21:17
Fetelor a vazut cineva in constanta voal ivoire cu margelute pe margine? Eu mi-am luat rochita de la bien savvy si aveau acolo un voal cu margelute pe margine superb care se potrivea f bine cu rochia, dar era 8 mil jumate, asa ca nu l-am luat. Mi-am luat deja un voal care nu imi mai place de loc, de fapt l-am si stricat deja:-& loll, nu-s nebuna, doar ca am vrut sa nu mai fie asa cret si i-am scos mesina......si e naspa acuma. Sau stiti vreo croitoreasa care sa mi-l modifice pe ala care l-am luat si sa imi puna margelute??
[-o<
Eu sandalute mi-am dat comanda, o sa pun poze cand le iau, in jur de 20 mai.
La Nataly am vazut un voal lung pana in pamant, ivoar, cu broderie si mrgelute, era f finutz;;)

oanab04
06.05.2009, 22:34:36
unde ai dat comanda, oana?

La galani, in spate la capela pe mircea. Eu le-am vrut foarte simple, inalte si comode :)) sper asa sa fie.
M-am gandit pana la urma sa imi modific voalul pe care il am, am gasit si cine sa mi-l modifice da nu gasesc margelute de care imi trebuiesc, stiti pe undeva margelute ivoire ca am luat toate merceriile l rand pe cuza voda offf:((

Joliutza
07.05.2009, 08:50:37
La galani, in spate la capela pe mircea. Eu le-am vrut foarte simple, inalte si comode :)) sper asa sa fie.
M-am gandit pana la urma sa imi modific voalul pe care il am, am gasit si cine sa mi-l modifice da nu gasesc margelute de care imi trebuiesc, stiti pe undeva margelute ivoire ca am luat toate merceriile l rand pe cuza voda offf:((

Vezi ca mai sunt mercerii si in Marvimex si Doraly... altele nu-mi vin in cap acum.

chika
08.05.2009, 14:49:04
mi-am facut comanda la umbreluta pentru sedinta foto. va place?

Princes
08.05.2009, 14:50:14
daaaaaaaaaaaaaaaaaa e superba
felicitari

Joliutza
08.05.2009, 15:07:47

Foarte frumusica.

crisstallus_cris
09.05.2009, 21:44:46
Draguta umbreluta.

alipety
10.05.2009, 08:48:29
deosebita umbreluta...>:D<
de unde ai comandat-o????
ce culoare este?

chika
11.05.2009, 12:09:01
este alba, link-ul ti-l trimit pe privat

adryana
11.05.2009, 19:10:56

foarte frumoasa:*
si eu voi avea umbreluta:-p

antenutza
11.05.2009, 20:05:25

este foarte frumoasa!imi poti da si mie un pm cu link-ul te rog frumos

MimiEla
14.05.2009, 19:41:09
targ de haine in mamaia... si ce gasesc eu ?? bijuterii... yeeeeee

le-am si luat ca nu mai pot altadata...firma cu pricina fiind din ploiesti.

pozici:

astept parerile voastre :)

antenutza
14.05.2009, 19:57:12

pozici:

sunt foarte deragute<:-P

alipety
14.05.2009, 20:05:07

pozici:

:love: perlute!!!!
sa le folosesti cu mare placere!

LauraLuiOda
14.05.2009, 20:14:56

pozici:

Perlutze si marcasite$-)=P~=P~...cum de nu mi-au sarit in ochi?

MimiEla
14.05.2009, 21:20:10
Perlutze si marcasite$-)=P~=P~...cum de nu mi-au sarit in ochi?
=)) cred ca am avut noroc... eu initial m-am oprit la un inel, care era cu perluta, apoi langa am vazut cerceii... ma gandeam ca o sa fie un pret de nu ma pot apropia.. apoi am vazut si colierul cu bratara... si nu am mai plecat :">

crisstallus_cris
14.05.2009, 21:26:53

pozici:

E finutz setul.Se zice ca nu e bine sa porti perle la nunta,insa daca nu crezi in chestii de astea e ok.

alipety
14.05.2009, 21:36:36
E finutz setul.Se zice ca nu e bine sa porti perle la nunta,insa daca nu crezi in chestii de astea e ok.
se zice...dar se zic asa multe ...ca nici nu mai tinem minte cate superstitii exista si cati:"NU se face, NU se poarta" auzim ;))

eu tot perlute voi purta la nunta...desi nu am cautat in mod special cerceii cu perle, m-au gasit ei pe mine :-"

irinutza81
14.05.2009, 22:20:39

pozici:

sunt superbe!!!sa le porti sanatoasa!!:*

Joliutza
15.05.2009, 06:38:07

pozici:

Foarte frumoase, sa le stapanesti sanatoasa!

Mikkah
15.05.2009, 09:14:29
=)) cred ca am avut noroc... eu initial m-am oprit la un inel, care era cu perluta, apoi langa am vazut cerceii... ma gandeam ca o sa fie un pret de nu ma pot apropia.. apoi am vazut si colierul cu bratara... si nu am mai plecat :">
Sunt fff. frumoase! Sa le porti cu placere. Si eu tot perle voi purta la nunta. Daca ar fi sa credem in toate superstitiile, atunci ne-am pune fire de salcie la gat si cirese in urechi!=P~