PDA

Versiunea completa : Mercur

Pagini : [1] 2

dia_na
13.05.2007, 21:35:50
Miresici,

Vreau sa va intreb cum procedati la restaurant cu banii? Platiti in seara aceea sau a doua - a treia zi?

Sincer mie mi se pare aiurea sa dispari si sa te apuci de numarat bani ca sa platesti seara aceea (eventual la final de tot dupa ce au plecat toti). Si nici nu mi se pare normal sa scoti asa aiurea din plicuri ca e bine sa stii care cit ti-a dat, mai ales pt cei care urmeaza sa faca nunta.

Imi puteti zice cum v-ati inteles (ma intereseaza in special pt cele care fac nunta la Mercur)?

Multumesc.

Taja
13.05.2007, 21:46:42
Miresici,

Vreau sa va intreb cum procedati la restaurant cu banii? Platiti in seara aceea sau a doua - a treia zi?

Sincer mie mi se pare aiurea sa dispari si sa te apuci de numarat bani ca sa platesti seara aceea (eventual la final de tot dupa ce au plecat toti). Si nici nu mi se pare normal sa scoti asa aiurea din plicuri ca e bine sa stii care cit ti-a dat, mai ales pt cei care urmeaza sa faca nunta.

Imi puteti zice cum v-ati inteles (ma intereseaza in special pt cele care fac nunta la Mercur)?

Multumesc.
Noi mergem marti si o sa intrebam sa stii:) iti raspund aici ok? si noua ni se pare f naspa sa stai sa numeri banii dupa nunta. ii numaram a 2 a zi si eventual dupa-masa platim tot pt ca am inteles ca ei luni nu lucreaza.

dia_na
13.05.2007, 21:52:36
Noi mergem marti si o sa intrebam sa stii:) iti raspund aici ok? si noua ni se pare f naspa sa stai sa numeri banii dupa nunta. ii numaram a 2 a zi si eventual dupa-masa platim tot pt ca am inteles ca ei luni nu lucreaza.

merci mult - noi ne-am gindit si sa dam eventual un avans vineri inainte ca sa nu trebuiasca sa platim in timpul nuntii, si sa achitam diferenta a doua zi dupa nunta

oricum pina nu pleaca ultimul om nu poate sa iti dea factura ca nu se stie cit s-a consumat, mai ales dc iei bautura de la ei. dc iei doar minimul impus poate sa iti faca factura pe nr de persoane, dar dc iei tot la pret de alimentara nu poate pina la final.

danielusa
13.05.2007, 22:23:28
Miresici,

Multumesc.
sal.plata la resturantul mercur se face in seara nuntii.dar poti sa trimiti parintii sa plateasca ca sa nu se termine cheful mai repede din cauza asta.

titania
13.05.2007, 22:26:38
Eu, am intrebat si platim dimineatza inainte de a pleca noi, oricum oamenii pleaca mai repede. Asa ca vom fi numai noi la spartul petrecerii.

daniela_psy
15.05.2007, 04:25:42
Sambata asta am fost la nunta unor fosti colegi de serviciu si,referitor la subiect,a fost f neplacut sa merg sa caut mireasa sa-mi iau ramas-bun inainte sa plec,asta doar pt ca era f nerabdatoare sa numere cinstea,in timp ce in sala mai erau cel putin 70 de persoane...>:P Nu se face asta atata vreme cat mai ai oameni la mese pt ca denota lipsa de bun-simt si de respect fata de oaspeti...trebuie gasita o solutie de compromis cu plata la restaurant sa nu se recurga la un astfel de comportament care iti poate sugera multe....:-?

yma
15.05.2007, 10:12:04
cam asa se plateste peste tot:imediat dupa nunta.asa a fost si la noi.dupa ce au plecat si ultimii invitati am coborat in biroul sefului de acolo si am platit totul.pe plicurile care le-am desfacut am scris noi suma ca ulterior sa stim care cat a dat.tortul l-am platit in martea dupa nunta,pozele cand au fost gata si florile le-am platit in momentul in care le-am ridicat(cu o zi inainte).un singur lucru a trebuit platit in timpul nuntii:muzicantii,astia pe la 11.00 au inceput sa-si stranga catrafusele si am ramas doar cu dj-ul.

cam asta este.:)

daniela_psy
15.05.2007, 14:58:32
cam asa se plateste peste tot:imediat dupa nunta.asa a fost si la noi.dupa ce au plecat si ultimii invitati am coborat in biroul sefului de acolo si am platit totul.pe plicurile care le-am desfacut am scris noi suma ca ulterior sa stim care cat a dat.tortul l-am platit in martea dupa nunta,pozele cand au fost gata si florile le-am platit in momentul in care le-am ridicat(cu o zi inainte).un singur lucru a trebuit platit in timpul nuntii:muzicantii,astia pe la 11.00 au inceput sa-si stranga catrafusele si am ramas doar cu dj-ul.

cam asta este.:)
Yma,ceva pozici ca suntem curioase...;;)

yma
15.05.2007, 15:00:33
Yma,ceva pozici ca suntem curioase...;;)

la subiectul cu poze de la nunta

orhidutza
16.05.2007, 10:50:42
imi dai linku pls? ca nu il gasesc :)

yma
16.05.2007, 13:37:43
mai bine.....

cj83cia
16.05.2007, 14:29:04
Felicitari, casa de piatra si multa fericire si iubire. Unde ati facut nunta?

Spor la treaba
Pupici

orhidutza
16.05.2007, 15:43:19
mai bine.....
vai ce frumoase poze! superbi ati iesit amandoi! unde sunt facute?

daniela_psy
16.05.2007, 19:12:59
yma sunteti tare draguti si pozele sunt reusite...mai stiu mirese care nu au aratat pozele decat familiei ca au fost un esec total...tu te poti mandri cu ele>:D<

yma
17.05.2007, 10:08:42
inca odata multumesc fetelor si va doresc ca fiecare dintre voi sa simta in ziua "aceea"asa cum m-am simtit eu.

pozele sunt facute in parcul mare la cladirea aceea veche vechiul cazino sau ce era acolo

nunta am facut-o in sala mare de la cantina transporturi si vreau sa va spun ca nu regret nici o secunda faptul ca am facut nunta intr-o cantina desi la inceput aveam indoieli.toate serviciile oferite de ei au fost mult peste asteptarile mele iar sala arata senzational.(puteti vedea masa noastra in poza cu tortul ca sa va faceti o idee)

daniela_psy
17.05.2007, 10:43:26
inca odata multumesc fetelor si va doresc ca fiecare dintre voi sa simta in ziua "aceea"asa cum m-am simtit eu.

pozele sunt facute in parcul mare la cladirea aceea veche vechiul cazino sau ce era acolo

nunta am facut-o in sala mare de la cantina transporturi si vreau sa va spun ca nu regret nici o secunda faptul ca am facut nunta intr-o cantina desi la inceput aveam indoieli.toate serviciile oferite de ei au fost mult peste asteptarile mele iar sala arata senzational.(puteti vedea masa noastra in poza cu tortul ca sa va faceti o idee)
tortul e super si se vede ca si firma de deco si-a facut bine treaba....

Taja
17.05.2007, 10:46:16
am vb la restaurant Mercur, si plata se facea doar in seara nuntii:( am fi vrut si noi sa nu stam sa numaram banii in seara aia sa platim restaurantul, dar nu se poate altfel. daca aveti ceva intrebari legat de restaurant, intrbati-ma pt ca azi mergem la ei. eu mai stau online aproximativ o ora:)

dia_na
17.05.2007, 14:14:52
am vb la restaurant Mercur, si plata se facea doar in seara nuntii:( am fi vrut si noi sa nu stam sa numaram banii in seara aia sa platim restaurantul, dar nu se poate altfel. daca aveti ceva intrebari legat de restaurant, intrbati-ma pt ca azi mergem la ei. eu mai stau online aproximativ o ora:)

in seara aia DUPA ce pleaca oamenii sper

Taja
17.05.2007, 17:32:27
in seara aia DUPA ce pleaca oamenii sper

normal:)>:D<

Kalini
29.09.2007, 23:36:09
Tocmai m-am intors de la o nunta de la Restaurant Mercur, Sala Lotus si trebuie sa va impartasesc si voua experienta mea deosebita ca participant.

Sala este micuta, de capacitate a maximum 110 persoane.....Aerul conditionat nu exista, sau daca exista pe undeva, atunci, cu siguranta este bine camuflat.....A fost o nunta la care au ajuns doar 90 de persoane....In momentul in care am intrat, deja aerul era irespirabil: miros de transpiratie, fum si alte diverse mirosuri. Geamurile nu pot fi deschise....nici usile, pt a nu deranja vecinii.....nu ramane decat sa suporti mirosurile si fumul atat cat ramai la petrecere.....Geamurile nu sunt prevazute cu perdele. Pervazul era plin de praf si multe musculite moarte....Pe jos exista deja mancare si mizerie in momentul in care am ajuns ( a se vedea in poze ).Tavanul fals era pe alocuri imbacsit de igrasie. Sala este in culoarea verde, un verde crud, mesele aranjate de catre angajatii restaurantului au fost rosii.

Exista o multime de tevi care despart mesele intre ele, tevi ornate cu foarte mult bun gust, respectiv cu funde pentru ambalajele florale, puse cate 2-3 pe o teava, in culori alb-portocaliu....Singurul ornament pe care l-am gasit a fost un balon dezumflat ( poza atasata ).

Husele pentru scaune au fost o noutate pentru mine: huse albe, prinse doar pe spatarul scaunului....( a se vedea poza )....

Vesela a fost ciobita si / sau crapata, tacamurile insuficient limpezite. Scobitorile au fost oferite intr-un servetel prins cu ac cu gamalie ( a se vedea poza ). Am gasit par in farfurii si rosiile din salata innoroite.
Din aperitiv s-a putut manca doar ceea ce nu avea culoarea galben - verzui ( respectiv telemea, chiftele, snitel ). Gustarea calda a ajuns rece si greu de digerat. Friptura a fost buna, cu toate ca doar orezul era fierbite din toate preparatele din farfurie.

Langa fiecare masa era o masuta cu si pentru bauturi pe care se putea observa o sticla de Garrone.

Ospatarii au fost foarte atenti. Mai putin tinuta lor neglijenta si un anume domn care era mereu cu mana pe fermoarul de la pantaloni:>

Un plus: baia a fost curata, bine aprovizionata cu consumabile si relativ spatioasa ( am reusit sa intru si sa ies fara sa imi agat rochia ).

Kalini
29.09.2007, 23:41:49
...in continuare, poze....

paradise
30.09.2007, 11:10:08
wow....incredibil....:-& :-& ....si mirii???....ce au zis?...

btw....ti-am zis ca-mi place tatuajul tau rau de tot???....\:D/ \:D/....si ai avut un coc splendid....

Kalini
30.09.2007, 11:29:22
wow....incredibil....:-& :-& ....si mirii???....ce au zis?...

btw....ti-am zis ca-mi place tatuajul tau rau de tot???....\:D/ \:D/....si ai avut un coc splendid....

multumesc mult>:D<>:D<>:D<

Desi suntem rude din partea sotului cu perechea casatorita, nu am avut ocazia sa ne cunoastem suficient de bine incat sa intram in detalii....Oricum, toata nunta au fost agitati, cu ochii pe la mese......:-?

dia_na
30.09.2007, 21:25:50
Nu cred ca poti sa generalizezi dintr-un caz. Eu am avut nunta acolo si a iesit foarte bine, poti sa vezi in poze. Trebuie insa sa te implici in organizare si sa verifici totul tu insati.

Restaurantul Mercur are GRATIS acele huse (jumatati de huse de care ai aratat), din moment ce le-au folosit pe alea, inseamna ca mirii nu au vrut sa cheltuie in plus pentru a inchiria alte huse. E decizia lor. La fel sunt decoratiunile. Cum bine stii si tu la acest capitol cit dai atita ai. Cit despre perdele si eu le-am sarit pt ca era prea frumos peisajul cu verdeata ca sa il acoperi, nici macar nu m-am gindit la asa ceva.

Pentru mincare, la fel meniurile bune sunt mai scumpe, depinde cit vrei sa cheltuiesti, iar despre partea cu mincarea care nu e calda cred ca poate fi o lipsa de organizare legat de momentul servirii (coordonarea cu mirii si muzica e importanta). Dar sa stii ca ce scrii tu pare mai degraba o exceptie, restaurantul Mercur e vestit pentru mincarea foarte buna si pentru deserturile deosebite, poti sa vezi pe forum multe postari.

La noi a mers aerul conditionat si a fost racoare, chiar daca afara erau 30 grade. Multa lume insa a folosit terasa ca un loc de povestit, fumat, etc. Chiar si noi am folosit-o pt poze cu invitatii, la un moment dat.

Nu te contrazic aici de dragul de a te contrazice, ci pt ca pot sa iti spun ca noi am avut o nunta foarte reusita (si nu e doar parerea mea) la aceeasi sala a restaurantului Mercur. Dar ne-am implicat foarte mult in organizare, si am lucrat direct cu patroana Dna Muresan care este o femeie extraordinar de receptiva la dorintele clientilor.

Repet: merita citite experientele tuturor care au facut nunta acolo si nu generalizat de la o experienta particulara. Si sincer, daca as mai avea o data nunta nici nu m-as gindi la alta alternativa.

Oricum, oriunde ai face nunta trebuie sa te implici puternic. Eu am avut avantajul ca am lucrat deja de ani buni in organizari de evenimente (lansari de produse in domeniul lenjeriei si auto) si am stiut exact ce sa cer oamenilor, am adus furnizori externi pe partea de servicii muzica, video, foto si am stiu ce sa le cer si cum sa ii motivez. Am stiut sa ii fac sa lege sforile si sa colaboreze impreuna cu sefa de sala si totul a mers ca uns. Evident totul in limita bugetului pe care mi l-am stabilit si pe care l-am si respectat.

Diana

Kalini
30.09.2007, 21:52:57
Nu cred ca poti sa generalizezi dintr-un caz. Eu am avut nunta acolo si a iesit foarte bine, poti sa vezi in poze. Trebuie insa sa te implici in organizare si sa verifici totul tu insati.

Restaurantul Mercur are GRATIS acele huse (jumatati de huse de care ai aratat), din moment ce le-au folosit pe alea, inseamna ca mirii nu au vrut sa cheltuie in plus pentru a inchiria alte huse. E decizia lor. La fel sunt decoratiunile. Cum bine stii si tu la acest capitol cit dai atita ai. Cit despre perdele si eu le-am sarit pt ca era prea frumos peisajul cu verdeata ca sa il acoperi, nici macar nu m-am gindit la asa ceva.

Pentru mincare, la fel meniurile bune sunt mai scumpe, depinde cit vrei sa cheltuiesti, iar despre partea cu mincarea care nu e calda cred ca poate fi o lipsa de organizare legat de momentul servirii (coordonarea cu mirii si muzica e importanta). Dar sa stii ca ce scrii tu pare mai degraba o exceptie, restaurantul Mercur e vestit pentru mincarea foarte buna si pentru deserturile deosebite, poti sa vezi pe forum multe postari.

La noi a mers aerul conditionat si a fost racoare, chiar daca afara erau 30 grade. Multa lume insa a folosit terasa ca un loc de povestit, fumat, etc. Chiar si noi am folosit-o pt poze cu invitatii, la un moment dat.

Nu te contrazic aici de dragul de a te contrazice, ci pt ca pot sa iti spun ca noi am avut o nunta foarte reusita (si nu e doar parerea mea) la aceeasi sala a restaurantului Mercur. Dar ne-am implicat foarte mult in organizare, si am lucrat direct cu patroana Dna Muresan care este o femeie extraordinar de receptiva la dorintele clientilor.

Repet: merita citite experientele tuturor care au facut nunta acolo si nu generalizat de la o experienta particulara. Si sincer, daca as mai avea o data nunta nici nu m-as gindi la alta alternativa.

Oricum, oriunde ai face nunta trebuie sa te implici puternic. Eu am avut avantajul ca am lucrat deja de ani buni in organizari de evenimente (lansari de produse in domeniul lenjeriei si auto) si am stiut exact ce sa cer oamenilor, am adus furnizori externi pe partea de servicii muzica, video, foto si am stiu ce sa le cer si cum sa ii motivez. Am stiut sa ii fac sa lege sforile si sa colaboreze impreuna cu sefa de sala si totul a mers ca uns. Evident totul in limita bugetului pe care mi l-am stabilit si pe care l-am si respectat.

Diana

Eu m-am intors de la o nunta si v-am relatat exact ceea ce am intalnit acolo, am dovedit cu poze. Nu discut investitia mirilor. Dupa cum se observa, am fost dezamagita de tot ceea ce am scris, inclusiv de mizerie, vesela ciobita / crapata, aerul irespirabil, tacamuri insuficient limpezite....dezamagirea ramane, indiferent de comportamentul acestor gazde la alte petreceri. Nu stiu cui apartine vina. Sincer, nu sunt tare curioasa....Dar stiu ca ceea ce am vazut - si au vazut si altii prin intermediul pozelor - a fost real. Indiferent ca ne place sau nu.....:)>-

Nu sunt convinsa ca IN GENERAL se intampla astfel.....Asa cum sunt convinsa ca nunta Ioanei ( editez - miresica noastra draga ) a fost reusita pt ca si-a dat silinta, chiar in acest local despre care este vorba.....

Dezamagirea ramane, indiferent de atmosfera de la alte petreceri......

dia_na
30.09.2007, 22:03:58
Acum am mai citit postarile tale legate de restul nuntii respective. Dezamagirea ta a fost generala legata de acea nunta. Mie mi se pare ca toate acele alegeri se leaga si contureaza un profil psihologic al mirilor care e diferit de al tau si al meu. Nu zic ca e mai bun sau mai rau, e doar diferit. In comunicare, noi zicem ca "nu erai in target".

Locatia de la Mercur nu e o locatie de lux, dar e o locatie din care cu munca si dc intri cum trebuie sa lucrezi cu Dna Muresan, se poate face treaba buna la buget rezonabil.

Eu am patit o chestie distractiva la nunta, cind am iesit din camera de protocol la un moment dat si imi aranjam pantoful, am auzit un chelner care zicea catre altul: "Ma, cica mireasa e persoana importanta, ca sta si Dna Muresan aici si ne verifica, oare cine o fi?". M-a pufnit risul, mai ales ca si ei au vazut ca am auzit.

In fine, concluzia e ca oamenii sunt de multe feluri si e bine ca suntem asa de diferiti ca altfel ar fi plictis mare pe planeta asta.

Pupici.

Diana

Eu m-am intors de la o nunta si v-am relatat exact ceea ce am intalnit acolo, am dovedit cu poze. Nu discut investitia mirilor. Dupa cum se observa, am fost dezamagita de tot ceea ce am scris, inclusiv de mizerie, vesela ciobita / crapata, aerul irespirabil, tacamuri insuficient limpezite....dezamagirea ramane, indiferent de comportamentul acestor gazde la alte petreceri. Nu stiu cui apartine vina. Sincer, nu sunt tare curioasa....Dar stiu ca ceea ce am vazut - si au vazut si altii prin intermediul pozelor - a fost real. Indiferent ca ne place sau nu.....:)>-

Nu sunt convinsa ca IN GENERAL se intampla astfel.....Asa cum sunt convinsa ca nunta Ioanei ( editez - miresica noastra draga ) a fost reusita pt ca si-a dat silinta, chiar in acest local despre care este vorba.....

Dezamagirea ramane, indiferent de atmosfera de la alte petreceri......

Kalini
30.09.2007, 22:11:01
Acum am mai citit postarile tale legate de restul nuntii respective. Dezamagirea ta a fost generala legata de acea nunta. Mie mi se pare ca toate acele alegeri se leaga si contureaza un profil psihologic al mirilor care e diferit de al tau si al meu. Nu zic ca e mai bun sau mai rau, e doar diferit. In comunicare, noi zicem ca "nu erai in target".

Locatia de la Mercur nu e o locatie de lux, dar e o locatie din care cu munca si dc intri cum trebuie sa lucrezi cu Dna Muresan, se poate face treaba buna.

Eu am patit o chestie distractiva la nunta, cind am iesit din camera de protocol la un moment dat si imi aranjam pantoful, am auzit un chelner care zicea catre altul: "Ma, cica mireasa e persoana importanta, ca sta si Dna Muresan aici si ne verifica, oare cine o fi?". M-a pufnit risul, mai ales ca si ei au vazut ca am auzit.

In fine, concluzia e ca oamenii sunt de multe feluri si e bine ca suntem asa de diferiti ca altfel ar fi plictis mare pe planeta asta.

Pupici.

Diana

Adevarul este ca nu "m-a incaput" peisajul. Pacat, am irosit o dupa-masa frumoasa si insorita de sambata.:-?Dezamagita.;-)

PS. Felicitari, chiar sunt frumoase pozele, le-am privit cu mai multa atentie.

dia_na
30.09.2007, 22:17:02
Multumesc, felicitari si tie, am vazut doar citeva poze cite ai pus in album, dar pot sa iti zic ca esti foarte frumoasa si fericita :-).

Nu cred ca ne-am intilnit pt ca am fost doar la nunta Corinei, cind am cunoscut-o pe Maria si Daniela. Cind ai avut tu cununia, noi eram in drum spre Venezia unde am fost in luna de miere.

Poate ne vom vedea la alte ocazii, sa imi ziceti dc mai aveti intilniri, sper sa nu mai trebuiasca sa merg in delegatii acum :-).

Pupici.

Adevarul este ca nu "m-a incaput" peisajul. Pacat, am irosit o dupa-masa frumoasa si insorita de sambata.:-?Dezamagita.;-)

PS. Felicitari, chiar sunt frumoase pozele, le-am privit cu mai multa atentie.

Kalini
30.09.2007, 22:21:54
Multumesc, felicitari si tie, am vazut doar citeva poze cite ai pus in album, dar pot sa iti zic ca esti foarte frumoasa si fericita :-).

Nu cred ca ne-am intilnit pt ca am fost doar la nunta Corinei, cind am cunoscut-o pe Maria si Daniela. Cind ai avut tu cununia, noi eram in drum spre Venezia unde am fost in luna de miere.

Poate ne vom vedea la alte ocazii, sa imi ziceti dc mai aveti intilniri, sper sa nu mai trebuiasca sa merg in delegatii acum :-).

Pupici.

N-am ajuns la cununia Corinei, pentru ca nici unul dintre colegi nu a dorit sa lucreze in locul meu, intr-o zi de week-end, din pacate....Inca nu am ajuns la intalnire cu miresicile noastre....dar sper sa reusim sa ne intalnim intr-o zi la o poveste>:D<

O noapte buna>:D<>:D<>:D<

dia_na
30.09.2007, 22:24:16
ne vedem noi pina la urma, poate ne intilnim pe strada chiar (eu port ochelari, deci cred ca nu m-ai recunoaste :-))

somnic usor

:*

N-am ajuns la cununia Corinei, pentru ca nici unul dintre colegi nu a dorit sa lucreze in locul meu, intr-o zi de week-end, din pacate....Inca nu am ajuns la intalnire cu miresicile noastre....dar sper sa reusim sa ne intalnim intr-o zi la o poveste>:D<

O noapte buna>:D<>:D<>:D<

andreea_m
01.10.2007, 10:57:16
Salutare
Eu am fost in sala Lotus la 2 nunti in 2 saptamani, ieri am fost nasi, sa zicem ca aici nu se pune ca probabil am fost tratati altfel, dar am fost la nunta si in 15 sept si lumea a fost f multumita, mai putin de muzica, pt ca era tipul de acolo.
Aspectele negative pe care le-ai surprins nu se pot generaliza, depinde de fiecare nunta si de cat esti dispus sa investesti in decoratiuni, la nunta la care ai fost tu tot ce era acolo a fost gratuit; era din partea salii.
Cu siguranta nu toata lumea este dispusa sa renunte la o suma considerabila pentru decoratiuni.
Aer conditionat este, probabil atunci nu a fost pornit.
Mancarea este foarte buna, depinde si de cat esti dispus sa dai si mai ales ce feluri de mancare.
Nu zic toate chestiile astea pentru ca am nunta la Mercur ci pentru ca am auzit de la mai multa lume care a fost la nunta la Mercur.
Mai multe informatii o sa va pot da si dupa 13 oct.
Va pup
Pa pa

Elyssa
01.10.2007, 16:23:59
Si eu am nunta in 6 oct si sunt super stresy,abia acum am vazut site-ul asta,dar niciodata nu e prea tarziu!o:-)

Kalini
01.10.2007, 22:30:41
Si eu am nunta in 6 oct si sunt super stresy,abia acum am vazut site-ul asta,dar niciodata nu e prea tarziu!o:-)

Iti tinem pumnii, totul va fi bineo:-)o:-)o:-)o:-)Mult spor la pregatiri:*:*:*

GreeneyesAndrea
02.10.2007, 23:32:54
[quote=angelic_dolphine;417066]Tocmai m-am intors de la o nunta de la
nu-mi vine sa cred ce citesc si ce vad....:O
asa ceva ...mi se pare incredibil....
ma bucur ca nu am gasit liber la mercur#:-S ...cred ca innebuneam sa patesc asa ceva.....
cred ca tre sa ai relatii ,ca altfel nu te baga nimeni in seama...indiferent de bugetul de nunta de care beneficiezi....din pacate asta e tara noastra si va mai trece f f f mult timp sa se schimbe ceva...in primul rand mentalitatea....chiar daca ai un buget mai mic,un meniu mai modest...ai dat 1ban si pretinzi sa primesti mancare calda,comestibila si vesela decenta...nu?....si e RESTAURANT,nu cantina,din cate am inteles...:-B
draga angelic,nu te gandi ca ai irosit acea dupa masa de sambata....de fapt,ne-ai facut o favoare imensa noua,viitoarelor miresici,si ne-ai informat despre o locatie cu "surprize",care pana acum a avut numai feedback pozitiv:)>-
Multumim mult!!!!!

P.s. si mie imi place tatuajul tau,e super....logodnicul meu are ceva asemanator,dar a lui e in forma de spin.
si cocul tau e bestial....cine te-a coafat???daca se poate...
pupici

dia_na
03.10.2007, 10:41:44
Sa ai grija la Agape la o chestie: aia te taxeaza pt cite persoane zici initial pt TOATE felurile de mincare nu doar pt aperitive (chiar dc nu iti vin toti). Au patit vreo 2 pieteni care au avut nunta acolo. Eventual sa te intelegi inainte.

Relatii si intrare iti trebuie peste tot pt ca asa e cultura romaneasca, dar nu ai ce face, joci dupa reguli.

Diana

ma bucur ca nu am gasit liber la mercur#:-S ...cred ca innebuneam sa patesc asa ceva.....
cred ca tre sa ai relatii ,ca altfel nu te baga nimeni in seama...indiferent de bugetul de nunta de care beneficiezi....din pacate asta e tara noastra si va mai trece f f f mult timp sa se schimbe ceva...in primul rand mentalitatea....chiar daca ai un buget mai mic,un meniu mai modest...ai dat 1ban si pretinzi sa primesti mancare calda,comestibila si vesela decenta...nu?....si e RESTAURANT,nu cantina,din cate am inteles...:-B
draga angelic,nu te gandi ca ai irosit acea dupa masa de sambata....de fapt,ne-ai facut o favoare imensa noua,viitoarelor miresici,si ne-ai informat despre o locatie cu "surprize",care pana acum a avut numai feedback pozitiv:)>-
Multumim mult!!!!!

P.s. si mie imi place tatuajul tau,e super....logodnicul meu are ceva asemanator,dar a lui e in forma de spin.
pupici

Kalini
03.10.2007, 12:52:50
Multumim mult!!!!!

pupici

Multumesc mult:*:*:*:*

Ma gandesc si eu, dupa atatea zile de la "fericitul" eveniment, ca, oricat de mica ar fi investitia si oricat de dezinteresati ar fi mirii de organizare si amplasare, totusi, rosiile innoroite din propria mea salata si mizeria de pe pervaz, acel ghiveci cu flori de plastic murdar cu zugraveala ( cand o fi zugravit, cu o zi inainte??????) nu au NICI O JUSTIFICARE. Oricat de mica ar fi investitia, trebuia sa pot sa mananc ceea ce mi s-a oferit in farfurie, fara par, fara noroi......

biara
04.10.2007, 00:20:12
am citit nemultumirile legate de restaurantul mercur si pot doar sa spun ca sunt in dezacord cu ele. nunta mea a fost a doua nunta la care am participat anul acesta in acest restaurant. nu pot sa spun ca noi am avut o nunta cu un buget ridicat, pentru decorarea salii am platit doar 5 milioane, dar totul a fost superb aranjat, nici vorba ca nu se puteau deschide usile, de par in farfurie si etc....... nici ca se pune in discutie.
sincer imi vine greu sa cred ca a fost atat de rau, iar despre muzica da intr-adevar ca cei cu care au contract nu sunt foarte grozavi , dar eu personal l-am avut angajat ca si staroste pe dl Harangus care s-a ocupat de absolut tot si s-au acoperit toate genurile de muzica.
nu pot decat sa o sustin pe Diana si sa ii multumesc pentru informatiile oferite.
concluzia - nu va speriati de restaurant caci e super ok, am sa atasez in curand si poze cu modul in care a fost aranjata sala si am sa va las pe voi sa trageti concluziile.

dia_na
06.10.2007, 00:10:50
Biara, casa de piatra, ai fost o miresica foarte frumoasa si foarte fericita.

Diana

am citit nemultumirile legate de restaurantul mercur si pot doar sa spun ca sunt in dezacord cu ele. nunta mea a fost a doua nunta la care am participat anul acesta in acest restaurant. nu pot sa spun ca noi am avut o nunta cu un buget ridicat, pentru decorarea salii am platit doar 5 milioane, dar totul a fost superb aranjat, nici vorba ca nu se puteau deschide usile, de par in farfurie si etc....... nici ca se pune in discutie.
sincer imi vine greu sa cred ca a fost atat de rau, iar despre muzica da intr-adevar ca cei cu care au contract nu sunt foarte grozavi , dar eu personal l-am avut angajat ca si staroste pe dl Harangus care s-a ocupat de absolut tot si s-au acoperit toate genurile de muzica.
nu pot decat sa o sustin pe Diana si sa ii multumesc pentru informatiile oferite.
concluzia - nu va speriati de restaurant caci e super ok, am sa atasez in curand si poze cu modul in care a fost aranjata sala si am sa va las pe voi sa trageti concluziile.

ALI
06.10.2007, 03:38:23
fetelor eu refuz sa cred ca poate fi asa de rau ..........totusi in ce lume traim?

deeelorene
15.10.2007, 15:35:55
Salutare
Eu am fost in sala Lotus la 2 nunti in 2 saptamani, ieri am fost nasi, sa zicem ca aici nu se pune ca probabil am fost tratati altfel, dar am fost la nunta si in 15 sept si lumea a fost f multumita, mai putin de muzica, pt ca era tipul de acolo.
Aspectele negative pe care le-ai surprins nu se pot generaliza, depinde de fiecare nunta si de cat esti dispus sa investesti in decoratiuni, la nunta la care ai fost tu tot ce era acolo a fost gratuit; era din partea salii.
Cu siguranta nu toata lumea este dispusa sa renunte la o suma considerabila pentru decoratiuni.
Mancarea este foarte buna, depinde si de cat esti dispus sa dai si mai ales ce feluri de mancare.
Nu zic toate chestiile astea pentru ca am nunta la Mercur ci pentru ca am auzit de la mai multa lume care a fost la nunta la Mercur.
Va pup
Pa pa
salut Andreea! cred ca am fost la tine la nunta;)) nu sunt sigura, dar daca nu ma insel, dupa poza sigur.....;)) a fost foarte frumos...mi-a placut foarte dar foarte mult rochita. de unde ai luat-o?

pupiiiiiiiii
15.10.2007, 23:48:57
Salutare
Va pup
Pa pa

FELICITARI!!!!!! Sa fii fericita si iubita la maxim!!!!>:D<
Evenimentul deja s-a produs....nu mai e cale de intoarcere;)) ;-) .....Sunt si eu interesata de Mercur....daca ai putea sa imi dai ceva informatii de cum a decurs totul la tine....si cat de multumita esti .......de servicii, preturi, mancare......ar fi un suuuuper mare ajutor!!!! pupici:*

minunea
17.10.2007, 22:35:29
@};- @};- @};- diana sa stii ca mia placut foarte mult la nunta....)))felicitari......pozele sunt foarte frumoase

andreea_m
18.10.2007, 14:54:05
FELICITARI!!!!!! Sa fii fericita si iubita la maxim!!!!>:D<
Evenimentul deja s-a produs....nu mai e cale de intoarcere;)) ;-) .....Sunt si eu interesata de Mercur....daca ai putea sa imi dai ceva informatii de cum a decurs totul la tine....si cat de multumita esti .......de servicii, preturi, mancare......ar fi un suuuuper mare ajutor!!!! pupici:*

Eu am avut nunta la mercur acum sambata dar in sala de jos, am fost extrem de multumita, la fel si toata lumea. Totul a iesit super, mancarea a fost excelenta, serviciile super. Daca vrei iti ofer orice informatie:D :-p
Pa pa

andreea_m
18.10.2007, 14:57:50
salut Andreea! cred ca am fost la tine la nunta;)) nu sunt sigura, dar daca nu ma insel, dupa poza sigur.....;)) a fost foarte frumos...mi-a placut foarte dar foarte mult rochita. de unde ai luat-o?

Serios ai fost la mine la nunta??? Ce ciudat, dar daca ma gandesc cred ca stiu..Cumva prietenul tau a terminat teologia? O cunoasteti cumva pe nasa, pe Diana? Daca nu, atunci va confund...:-B
Merci de aprecieri. Rochia am luat-o din Cluj de la salon Gabriela.

deeelorene
19.10.2007, 16:06:00
pai ink nu a terminat teologia...ii in ultimul an....da o cunoastem pe diana, nasa voastra.....am fost ajuns la nunta voastra printre ultimii...(ca doar din mures am venit). oricum anul viitor va asteptam la nunta noastra..;))

andreea_m
19.10.2007, 16:22:53
pai ink nu a terminat teologia...ii in ultimul an....da o cunoastem pe diana, nasa voastra.....am fost ajuns la nunta voastra printre ultimii...(ca doar din mures am venit). oricum anul viitor va asteptam la nunta noastra..;))
Ce tare, ce mica e lumea, totusi....Chiar vorbeam cu Diana ca o sa venim la nunla la voi la anul. Spor la pregatiri, o sa vezi ca o sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra.

Te pup. PA pa. Sper sa mai vb.>:D< :-p

tati_sew
31.10.2007, 22:04:53
Si noi tot la mercur o sa avem nunta anul viitor.Ai putea sa imi trimiti niste poze de la sala?Mersi mult!Iti las si adresa mea de mail [email protected]

andreea_m
31.10.2007, 23:41:20
Si noi tot la mercur o sa avem nunta anul viitor.Ai putea sa imi trimiti niste poze de la sala?Mersi mult!Iti las si adresa mea de mail [email protected]

trimite mi mesaj privat si iti dau acolo mai multe detalii si poze de la Mercur. pa pa

cinezee
31.10.2007, 23:46:53
pai inca nu a terminat teologia...ii in ultimul an....da o cunoastem pe diana, nasa voastra.....am fost ajuns la nunta voastra printre ultimii...(ca doar din mures am venit). oricum anul viitor va asteptam la nunta noastra..;))

ce chestiune domle si sotul meu tot in ultimul an este la teologie ...dar in bucuresti

sucess la anu cand va da licenta :)>-

andreea_m
31.10.2007, 23:57:50
ce chestiune domle si sotul meu tot in ultimul an este la teologie ...dar in bucuresti

sucess la anu cand va da licenta :)>-

Succes la licenta.....si sotul meu a terminat teologia, dar la Cluj:-p

cinezee
01.11.2007, 13:01:48
Succes la licenta.....si sotul meu a terminat teologia, dar la Cluj:-p
sa ne scuze moderatorii ca suntem o idee off ...

Multam fain de urare ...stiu ca in buc e mult mai greu decat in orasele acelea ..e batalia mare

si profeseaza ..sau inca nu are post >:D<

tati_sew
01.11.2007, 22:27:42
trimite mi mesaj privat si iti dau acolo mai multe detalii si poze de la Mercur. pa pa
Nu ma lasa sa trimit mesaje pe privat pt ca nu am cel putin 5 mesaje postate:(

andreea_m
01.11.2007, 23:44:39
Sorry, mai scrie ceva mesaje si apoi poti scrie;-)

andreea_m
01.11.2007, 23:48:33
In ce sala ai? In sala Magica? Eu am fost nasa in sala de sus, Lotus, si noi am avut nunta in sala Magica. Am fost foarte multumiti de tot, intradevar noi am investit ceva si in decoratiuni, dar a iesit foarte bine, lumea a fost foarte incantata. Mancarea a fost super, si merita sa alegi ceva mai deosebit la meniu, un meniu mai bogat, pt ca aici mancarea e putin mai ieftina ca la celelalte restaurante; iar sala de jos e chiar mare.
Daca mai ai ceva intrebari te ajut cu multa placere:*
PA PA

tati_sew
02.11.2007, 10:04:43
In ce sala ai? In sala Magica? Eu am fost nasa in sala de sus, Lotus, si noi am avut nunta in sala Magica. Am fost foarte multumiti de tot, intradevar noi am investit ceva si in decoratiuni, dar a iesit foarte bine, lumea a fost foarte incantata. Mancarea a fost super, si merita sa alegi ceva mai deosebit la meniu, un meniu mai bogat, pt ca aici mancarea e putin mai ieftina ca la celelalte restaurante; iar sala de jos e chiar mare.
Daca mai ai ceva intrebari te ajut cu multa placere:*
PA PA
DA IN SALA MAGICA AVEM SI NOI LA ANU IN AUGUST

tati_sew
02.11.2007, 12:47:34
Ce capacitate are sala?Ca nu am retinut exact.

tati_sew
02.11.2007, 12:58:37
In Poza Sunteti Voi La Nunta?

andreea_m
02.11.2007, 12:59:46
Ce capacitate are sala?Ca nu am retinut exact.

Ei zic ca incap 320, dar eu zic ca maxim 300, oricum sunt mesele care sunt in spate si e greu sa pui lume acolo, o sa fie cam nemultumiti. Eu am avut 288 persoane, a fost ok.

andreea_m
02.11.2007, 13:00:51
In Poza Sunteti Voi La Nunta?

Da, exact in fata mesei;-)

diana31
08.11.2007, 12:12:12
salut fetelor si eu am fost anul acesta la trei nunti la restaurant Mercur, la una in sala Lotus si la doua in sala Magica, mie- mi-a placut in toate trei cazurile cred ca depinde mai mult de voi ce pretentii aveti de la restaurantul respactiv, mancarea a fost si ea ok si ca si gust si ca si aspect sala depinde de cum doriti voi sa o decorati, daca investiti mai mult sau mai putin in decoratiuni, curatenie mi s-a parut a fi in rest cred ca de voi depinde, asa cum am mai spus ceretile din start anumite chestii.
SUCCES TUTURIR MIRESELOR CU PREGATIRILE SI FELICITARI PROASPETILOR CASATORITI

diana31
09.11.2007, 18:42:14
Draga DIA NA cam la toate restaurantele si cantinele se plateste atunci seara, frumos din partea mirilor ar fi ca sa-si i-a la revedere de la toti nuntasii si sa mearca sa-si adune cadourile dupa ce au plecat majoritatea nuntasilor in in timpul nuntii ca ori si cum cei de la sala raman sa-si adune de pe mese si sa faca ordine.

tati_sew
17.01.2008, 10:10:06
cine mai face anul acesta nunta la mercur-magica?sa ne mai sfatuim

tati_sew
17.01.2008, 10:13:26
tortul suntem obligate sa il luam de la ei?si cine l-a luat cam cat a dat pe el.....

diana31
17.01.2008, 12:12:33
cine mai face anul acesta nunta la mercur-magica?sa ne mai sfatuim
a avut anul trecut andreea_m intreaba-o pe ea mai multe detalii........

tati_sew
17.01.2008, 12:37:58
da stiu ca am vb cu ea dar am crezut ca poate sunt fete noi care vor avea nunta inaintea mea

tati_sew
17.01.2008, 12:38:33
si poate au mai aparut ceva noutati

diana31
17.01.2008, 12:43:23
si poate au mai aparut ceva noutati
poi nu mai stiu pe nimeni care sa aiba nunta acolo anul aceste inaintea ta...........dar mai bine mai asteapta inca nu e tarziu...........:-$ :-$ :-$

lianarada
18.01.2008, 15:34:43
Buna fetelor!si eu ma gandesc sa fac nunta la Mercur, ma puteti ajuta cu niste sfaturi, informatii, poze cu decorul asigurat de cei de acolo?va rog mult, pentru ca ma grabesc sa gasesc sala deoarece imi trebuie o data exacta a nuntii, 25 iulie 2009(ziua mea)si nu as vrea sa se aglomereze!Multumesc mult de tot, va puuuuuuuuuuup:*

andreea_m
18.01.2008, 22:12:40
Buna fetelor!si eu ma gandesc sa fac nunta la Mercur, ma puteti ajuta cu niste sfaturi, informatii, poze cu decorul asigurat de cei de acolo?va rog mult, pentru ca ma grabesc sa gasesc sala deoarece imi trebuie o data exacta a nuntii, 25 iulie 2009(ziua mea)si nu as vrea sa se aglomereze!Multumesc mult de tot, va puuuuuuuuuuup:*

Daca te intereseaza eu am avut nunta acolo si am poze cu decor, si am mai fost inainte cu 2 saptamani nasa tot acolo la nunta. Am poze si cu decorul facut numai de ei, care nu costa nimic, si si cu sala amenajata de firma de decoratiuni. Da-mi o adresa de mail, te rog, sa pot sa iti trimit poze:*

lianarada
18.01.2008, 22:32:32
Esti o scumpa Andreea, multumesc mult!Din pacate nu am postat destule mesaje pt a-ti putea trimite adresa de mail pe privat asa ca....oricum nu e secret de stat: [email protected] si e pe yahoo, scriu asa pentru ca am observat ca nu imi afiseaza adresa daca o scriu corect:-$astept cu nerabdare pozele cu sala si decorul de la Mercur:* si bineinteles, preturile unei asemenea amenajari + costul final al meniului, deoarece peste tot pe unde am sunat mi s-a spus initial un anumit pret si se ajungea la cu totul alta suma in momentul in care adunai si bauturile si chestiile care trebuiesc luate de la ei.Mersi inca o data, ma bucur ca am un sprijin din partea voastra>:D<

lianarada
18.01.2008, 23:17:59
Diana sunt super pozele!Casa de piatra!Ne poti spune si noua pe cine ai angajat cu pozele, decorul si cam cat te-au costat?mersi mult :* pozele acelea cu fundal panoramic, braduti frumosi, sunt facute pe terasa Lotus, nu?imi plac foarte mult!Apropo, am recunoscut prin unele poze o fosta colega din generala si liceu, Madalina:)sper sa vina si la mine la nunta, cred ca tot la Mercur;;) Astept vesti de la tine, pupiiiiiiiiiiici

andreea_m
21.01.2008, 12:39:06
Esti o scumpa Andreea, multumesc mult!Din pacate nu am postat destule mesaje pt a-ti putea trimite adresa de mail pe privat asa ca....oricum nu e secret de stat: [email protected] si e pe yahoo, scriu asa pentru ca am observat ca nu imi afiseaza adresa daca o scriu corect:-$astept cu nerabdare pozele cu sala si decorul de la Mercur:* si bineinteles, preturile unei asemenea amenajari + costul final al meniului, deoarece peste tot pe unde am sunat mi s-a spus initial un anumit pret si se ajungea la cu totul alta suma in momentul in care adunai si bauturile si chestiile care trebuiesc luate de la ei.Mersi inca o data, ma bucur ca am un sprijin din partea voastra>:D<
Sorry ca nu am reusit inca sa iti trimit poze, dar ma tot stresez sa imi fac cont pe picasa si nu reusesc:-? , daca ai timp cauta pe aici in mesajele mai vechi si acolo sunt poze, cu decorul mov.
Sper sa reusesc sa imi fac cont si atunci o sa pun toate pozele;-)

tati_sew
21.01.2008, 13:17:40
Sorry ca nu am reusit inca sa iti trimit poze, dar ma tot stresez sa imi fac cont pe picasa si nu reusesc:-? , daca ai timp cauta pe aici in mesajele mai vechi si acolo sunt poze, cu decorul mov.
Sper sa reusesc sa imi fac cont si atunci o sa pun toate pozele;-)
daca vrea ii pot arata eu ca am ceva poze de la tine

tati_sew
21.01.2008, 13:18:52
si ********* parca a facut tot acolo

andreea_m
21.01.2008, 14:47:23
daca vrea ii pot arata eu ca am ceva poze de la tine
Sigur, arata-i linistita;;)

tati_sew
23.01.2008, 08:42:20
andreea poti sa imi zici te rog ce iti impune mercurul sa iei de la ei?

andreea_m
23.01.2008, 12:59:30
andreea poti sa imi zici te rog ce iti impune mercurul sa iei de la ei?
Salut. Trebuie sa iei de la ei tortul, bautura de la inceput (o suta de ceva), cred ca si o bere, o sticla de apa de 0,25 cred si ceva suc, dar te poti intelege cu ei cand faceti meniul... Mie mi-a dat 2 beri de persoana, sucul (am luat toata coca-cola de la ei), apa, tortul, fursecurile, cam atat. La apa, bere nici nu mi-a mai trebuit sa iau de altundeva ca a ajuns.
Eu restul bauturilor le-am dus de altundeva, poti sa le iei si de la ei din alimentara
Te pup. PA PA

tati_sew
23.01.2008, 17:58:15
mersi mult..o sa te mai stresez cu intrebari:-p.doamna bojan cu care am vb noi mi-a zis ca pe la inceputul anului acesta trebuie sa ne dea un dvd cu nunti sa vedem ce ne ofera ei:decoratiuni, meniu etc. dintre cele care faceti anul acesta la mercur stie cineva ceva?

andreea_m
23.01.2008, 18:54:23
mersi mult..o sa te mai stresez cu intrebari:-p.doamna bojan cu care am vb noi mi-a zis ca pe la inceputul anului acesta trebuie sa ne dea un dvd cu nunti sa vedem ce ne ofera ei:decoratiuni, meniu etc. dintre cele care faceti anul acesta la mercur stie cineva ceva?
Nicio problema, asa am facut si eu la randul mei:-p

ioana_maria
07.02.2008, 09:55:20
Si noi (eu cu iubi) facem nunta la Mercur, sala Magica, in iulie. Ce culori ati ales pt sala, avand in vedere ca stalpii sunt visinii????

ioana_maria
07.02.2008, 09:58:19
Si oare cam cate persoane vor fi la o masa???? Am fost la o nunta anul trecut acolo si eram vreo 12....am stat cam inghesuiti....

tati_sew
07.02.2008, 12:17:22
Si noi (eu cu iubi) facem nunta la Mercur, sala Magica, in iulie. Ce culori ati ales pt sala, avand in vedere ca stalpii sunt visinii????
si eu fac tot la mercur magica in 23.08.dar esti sigura ca stalpii sunt visinii?

ioana_maria
07.02.2008, 12:41:13
si eu fac tot la mercur magica in 23.08.dar esti sigura ca stalpii sunt visinii?

Da! din pacate...si eu vreau sa imbrac in verde scaunele.Si pe jos gresia e un fel de crem,verzui.

tati_sew
07.02.2008, 13:00:28
esti sigura ca in sala magica faci?cand ai fost ultima data?

tati_sew
07.02.2008, 13:01:10
eu stiu ca ii pe crem portocaliu sala. chiar am si pozede la andreea_m carea vut anultrecut parca prin octombrie

tati_sew
07.02.2008, 13:04:31
da scuze acuma m-am uitat mai atenta si am vazut ceva visiniu.dar nici nu am bagat de seama.ai mai fost pe acolo de cand ai semnat contractu?

tati_sew
07.02.2008, 13:07:20
intra la duo fantasio si acolo au ceva poze cu un verzui

tati_sew
07.02.2008, 13:18:41
daca vrei adresa mea de mess ii aceeasi cu nick-u tati_sew.as vrea sa vorbim mai multe :D

tati_sew
07.02.2008, 13:19:41
andreea_m a ales mov, foarte bine a iesit.si pozele ei sunt pe duofantasio

ioana_maria
07.02.2008, 14:02:36
andreea_m a ales mov, foarte bine a iesit.si pozele ei sunt pe duofantasio

Oki, vb mai pe diseara pe mess.

tati_sew
07.02.2008, 14:09:12
o intrebare numa:eu cand am fost sa semnez contractul mi s-a zis ca o sa primim un cd la inceputul anului cu ce ne ofera ei.sti de asa ceva?

tati_sew
12.02.2008, 16:55:20
ce le care ati avut nunta la mercur ce parere aveti despre chelneri?v-au furat (citeam alt topic cum sa nu ne fure)?ati dus toata bautura sus ca pe acolo scriau ca nu au dus-o pe toata ci au mai lasat si in portbagajul masinii si daca a fost necesar au mai adus din masina?si cam cat le-ati dat bacsis pe langa cei 10% acea taxa?

andreea_m
13.02.2008, 14:21:19
ce le care ati avut nunta la mercur ce parere aveti despre chelneri?v-au furat (citeam alt topic cum sa nu ne fure)?ati dus toata bautura sus ca pe acolo scriau ca nu au dus-o pe toata ci au mai lasat si in portbagajul masinii si daca a fost necesar au mai adus din masina?si cam cat le-ati dat bacsis pe langa cei 10% acea taxa?

Pe mine la ei m-a deranjat un singur lucru-ca nu au fost super prezentabili-adica un chelner avea camasa scoasa din pantaloni..ceva de genul. Eu, in rest, nu am avut nici cea mai mica suspiciune-am avut f multa tuica de prune si mi-au dat mai mult de jumatate inapoi, cele mai multe probleme cica ar fi la wisky-dar la mine nu au fost.
Eu am fost multumita de ei si nu le-am dat nici un bacsis, in afara de ce era in contract.
Am avut o singura problema, aveam pe masa noastra 2 sampanii-una mire si una mireasa, si la sfarsitul nuntii nu l-am mai gasit pe mire:-? , mi-a ramas mireasa singura;-) , dar nu pot sa zic ca nu luat-o ei.....

tati_sew
13.02.2008, 14:25:41
aha deci nu-i stres...scriau fetele peacolo ca le fura si cum lefura....ca de furat tot se fura numa am vrut niste sfaturi de la o persoana care stie bine situatia

andreea_m
13.02.2008, 14:32:21
aha deci nu-i stres...scriau fetele peacolo ca le fura si cum lefura....ca de furat tot se fura numa am vrut niste sfaturi de la o persoana care stie bine situatia
Asa am zis si eu ca nu exista sa nu te fure, ca toti fura, dar nu a fost asa, eu nu i-am banuit de nimic. Sunt persoane care pun pe cineva sa stea tot timpul acolo cu ei sa supravegheze, eu nu am avut, nu am sacrificat pe nimeni, si a fost super bine.
Am fost si la nunti la care tatal meu a fost pus la supraveghere, normal ca el a fost total sacrificat, dar sincer mai rau au iesit, cred ca de ce ii banuiesti mai mult si ii supraveghezi din aia fura mai mult:-SS (dar asta nu a fost la Mercur, stai linistita:D :-p )

petra22cj
13.02.2008, 20:04:46
Buna miresici
Este vre-o mireasa care a avut de curand sau urmeaza sa aibe nunta in sala noua de la Mercur? Eu am acolo nunta in septembrie si sunt curioasa cam la cat a urcat anul acesta meniul.
Ce idei aveti pentru decorarea salii?

tati_sew
14.02.2008, 10:25:19
mai uita-te si la restaurant mercur sala lotus. acolo s-a scris si de lotus si mai mult de magica.poate gasesti informatii si acolo

petra22cj
14.02.2008, 12:37:35
Mersi Tati! M-am uitat si pe la sala Lotus dar nu am gasit niciun raspuns concret pt. ca informatiile care ma intereseaza au fost trimise pe privat.
Am observat ca si tu ai intrebat ceva asemanator si una dintre miresici ti-a trimis ceva date.Mi le-ai putea spune si mie, te rog?
Sala Magica e aceea de jos?

tati_sew
14.02.2008, 12:52:50
dae cea de jos.ai fost la ei sa iti dea dvd-ul?e un dvd cu 3 nunti in cele 3 sali

alexandra2009
14.02.2008, 12:54:25
FETELOR...Astazi ma duc si eu sa vad cum sta treaba pe la Mercur... am auzit multe chesti faine care se fac acolo... asta fara alte interpretari..:p noi am vrea sa facem nunta in sala magica prin mai in 2009, insa am fost acolo si un ospatar mi-a spus ca inca nu stie daca se iau avansuri (adica daca se fac rezervari pe 2009 avand in vedere ca suntm doar in 2008 februarie, ca cica mai este timp) acuma intrebarea , ati auzit de asa ceva cand v-ati facut voi rezervarea.. ca mi-e mi se pare tare idioata chestia... sincer ne-am dori tare mult sa avem nunta acolo.. ca ne place sala tare mult... dar as vrea sa stiu daca in cazurile voastre s-a intamplat ceva de genu....
Va multumesc pentru raspunsuri... si sa aveti bafta cu pregatirile...
PUPICI

tati_sew
14.02.2008, 12:57:48
nu cred ca ar fi prea devreme.eu am fost la inceputul lui iunie 2007 si am facut rezervarea pt 23.08.2008

andreea_m
14.02.2008, 12:58:38
FETELOR...Astazi ma duc si eu sa vad cum sta treaba pe la Mercur... am auzit multe chesti faine care se fac acolo... asta fara alte interpretari..:p noi am vrea sa facem nunta in sala magica prin mai in 2009, insa am fost acolo si un ospatar mi-a spus ca inca nu stie daca se iau avansuri (adica daca se fac rezervari pe 2009 avand in vedere ca suntm doar in 2008 februarie, ca cica mai este timp) acuma intrebarea , ati auzit de asa ceva cand v-ati facut voi rezervarea.. ca mi-e mi se pare tare idioata chestia... sincer ne-am dori tare mult sa avem nunta acolo.. ca ne place sala tare mult... dar as vrea sa stiu daca in cazurile voastre s-a intamplat ceva de genu....
PUPICI
Eu sincer am facut rezervarea cu un an inainte

petra22cj
14.02.2008, 13:03:31
Multumesc mult pentru promptitudine, esti tare draguta.
Nu am fost la ei pentru ca mie nu mi-au spus nimic de CD-uri, dar daca zici ca se dau am sa merg. Tu ti-ai contractat deja firme pt decoratiuni, muzica etc? Eu am dat un avans unui colaborator de la Mercur pt muzica, foto, video si acum sunt putin ingrijorata ca am citit ca nu sunt asa buni. Mie mi-a lasat impresia ca se pricepe dj-ul, pozele mi-au placut,la fel si inregistrarea video. Oare toti or fi mai putin buni!? :-?

tati_sew
14.02.2008, 13:11:44
PUPICI
dar nu vorbi tu cu ospatarii..mergi si o cauti pe doamna bojan si vorbesti cu ea, sefa de local.Mai e si domna Maria patroana

tati_sew
14.02.2008, 13:14:55
mai am muzica staroste decoratiuni.acuma nush o sa vezi pe cd cam ce muzica pun.pe forum s-au scris multe dar vezi tu ca nu toate avem aceleasi preferinte in legatura cu muzica

petra22cj
14.02.2008, 13:56:48
Ai dreptate, gusturile difera.Trebuie sa gandesc pozitiv, asa ca... Sunt sigura ca am facut o alegere buna;))
Mersi de informatii si spor la pregatiri.

tati_sew
14.02.2008, 14:10:28
referitor la muzica noi o sa facem asa: inainte de nunta ne intalnim cu dj si ii dam lista cu melodiile pe care am vrea sa le ascultam.prietenul meu este maghiar si au si ei niste melodii tare faine (chiar daca io nu inteleg o boaba).si daca e un dj bun cam ar trebui sa isi dea seama de aici in colo ce muzica ar trebui sa puna

petra22cj
14.02.2008, 14:43:45
Si noi o sa facem o lista cu must have-urile de la nunta si apoi cred ca o sa se orienteze si DJ-ul in functie de nuntasi-care gen de muzica prinde mai bine.
Voua ce v-au zis despre plata ospatarilor?

tati_sew
14.02.2008, 15:17:09
pai din cate stiu intra in cei 10% taxa aia

tati_sew
14.02.2008, 15:18:42
andreea_m nu le-a dat nimic in plus fata de ce era in contract

petra22cj
14.02.2008, 15:35:19
In contractul meu scrie ca taxa de remiza (presupun ca la aia te referi) este de 5%. Tu ai incheiat contractul acum recent de a urcat la 10%?
Sunt foarte curioasa ce "surprize" ma asteapta din partea lor acuma cand ma duc dupa CD-uri.

tati_sew
15.02.2008, 12:49:15
pardon pardon 5% este nush ce stiam eu de 10%

frumusica_andrea
20.02.2008, 14:11:35
Buna
Si eu fac nunta tot in sala magica de la mercur in oct 2008.
Nici noi nu avem ff multe informatii despre conditii, dar am fost anul trecut la o nunta si am fost dezamagiti de muzica. Asa ca vom merge cu echipa aleasa de noi la muzica. Cum aflu mai multe detalii promit sa le scriu aici.

tati_sew
20.02.2008, 14:27:08
salut bine ai venit printre noi.referitor la magica noi am vb la subiectul cu rest mercur sala lotus.acolo ai sa gesesti mai multe info

frumusica_andrea
24.02.2008, 23:07:37
salut bine ai venit printre noi.referitor la magica noi am vb la subiectul cu rest mercur sala lotus.acolo ai sa gesesti mai multe info
multumesc o sa caut dar daca mai aflati ceva vreau si eu un pm

frumusica_andrea
25.02.2008, 12:39:48
Daca te intereseaza eu am avut nunta acolo si am poze cu decor, si am mai fost inainte cu 2 saptamani nasa tot acolo la nunta. Am poze si cu decorul facut numai de ei, care nu costa nimic, si si cu sala amenajata de firma de decoratiuni. Da-mi o adresa de mail, te rog, sa pot sa iti trimit poze:*
buna si eu vreu pozele cu sala .
eu o sa fac in sala magica adresa mea de mail e [email protected] ([email protected]) yahoo.com

frumusica_andrea
26.02.2008, 13:34:56
daca are cineva poze de la sala magica va rog sa mi le dati si mie pls
quote=frumusica_andrea;655838]buna si eu vreu pozele cu sala .
eu o sa fac in sala magica adresa mea de mail e [email protected] ([email protected]) yahoo.com[/quote]

petra22cj
28.02.2008, 09:58:52
Salut fetelor!
Am fost si eu dupa DVD-ul cu nuntile de la mercur si cu aceeasi ocazie am intrebat si la cat a urcat pana acum meniul( in septembrie fiind intre 50 si 75 RON).Mi-a raspuns ca e 100 lei acum si ca nu stie daca pana in septembrie va mai creste. Voi ce stiti referitor la asta?

tati_sew
28.02.2008, 10:01:56
eu din cate am inteles e pana in 110 ron, dar totusi mi se pare ca s-a scumpit cam mult.aproape dublu.eu cand ma f dupa dvd nu am avut timp de pove:(si altceva ai mai aflat?

petra22cj
28.02.2008, 10:27:37
Altceva nu am aflat nimic ca si asa sunt putin cam scumpe in informatii doamnele astea de la Mercur.Si mie mi se pare ca a urcat cam mult pretul (fara prajituri) dar acum ce mai putem face.Apropo de prajituri, ma intreb daca au doar un singur suport pentru tortul mirilor pentru ca numai unu am vazut la toate nuntile si nu pot sa zic ca-mi place8-| Ma gandesc ca daca tot suntem obligati sa luam tortul de la ei ar trebui sa aiba o recuzita mai diversificata.
Aaa!! Mi-am amintit de ceva, nu stu daca stii: meniul este copus doar din 3 feluri de mancare. Am citit undeva pe un topic, ca cineva avea 5 feluri la un pret doar putin mai scump. Nici nu mai stiu ce sa zic ca, cu cat ma gandesc mai mult cu atat imi pare mai rau de alegerea facuta:(

tati_sew
28.02.2008, 10:29:56
pai cam 3 feluri ar fi aperitivul, gustarea aia calda (casul ala scarbos), friptura si dupa ceva cremwusti sau ceva de genu

tati_sew
28.02.2008, 10:30:26
dar ai si bautura inclusa in meniu apa suc bere si ceva tarie

petra22cj
28.02.2008, 10:41:58
Da, asa e. Am uitat
Tu iti angajezi firma pt decorarea salii sau ramai cu ce au cei de la Mercur?

andreea_m
28.02.2008, 10:44:08
Altceva nu am aflat nimic ca si asa sunt putin cam scumpe in informatii doamnele astea de la Mercur.Si mie mi se pare ca a urcat cam mult pretul (fara prajituri) dar acum ce mai putem face.Apropo de prajituri, ma intreb daca au doar un singur suport pentru tortul mirilor pentru ca numai unu am vazut la toate nuntile si nu pot sa zic ca-mi place8-| Ma gandesc ca daca tot suntem obligati sa luam tortul de la ei ar trebui sa aiba o recuzita mai diversificata.
Aaa!! Mi-am amintit de ceva, nu stu daca stii: meniul este copus doar din 3 feluri de mancare. Am citit undeva pe un topic, ca cineva avea 5 feluri la un pret doar putin mai scump. Nici nu mai stiu ce sa zic ca, cu cat ma gandesc mai mult cu atat imi pare mai rau de alegerea facuta:(
De obicei se dau 4 feluri: aperitivul, gustarea calda, friptura si ceva la sfarsit. Cand am facut meniul la noi a venit cu o lista de variante pt fiecare fel, am avut de unde alege...se pot face multe variante, depinde de ce esti dispus sa dai. La noi, pana la urma a iesit f bine cu mancarea si a fost f buna.

andreea_m
28.02.2008, 10:46:23
dar ai si bautura inclusa in meniu apa suc bere si ceva tarie
Si noi am avut si bautura inclusa, noi ne-am inteles cu ei, nu ne-au dat tarie si ne-au dat toata berea, toata coca-cola si apa minerala, si a iesit f bine. La noi numai berea aceea s-a baut restul am dus-o inapoi la en-gros

tati_sew
28.02.2008, 10:47:27
Da, asa e. Am uitat
Tu iti angajezi firma pt decorarea salii sau ramai cu ce au cei de la Mercur?
imi anagajez, defapt am vb deja cu studio dario.pai mercurul ce imi ofera?husele alea naspa si atat.

tati_sew
28.02.2008, 10:48:45
Si noi am avut si bautura inclusa, noi ne-am inteles cu ei, nu ne-au dat tarie si ne-au dat toata berea, toata coca-cola si apa minerala, si a iesit f bine. La noi numai berea aceea s-a baut restul am dus-o inapoi la en-gros
da pai daca mai merge si la intelegere zic ca nui stres.eu am incredere ca o sa iasa bine

petra22cj
28.02.2008, 10:50:40
De obicei se dau 4 feluri: aperitivul, gustarea calda, friptura si ceva la sfarsit. Cand am facut meniul la noi a venit cu o lista de variante pt fiecare fel, am avut de unde alege...se pot face multe variante, depinde de ce esti dispus sa dai. La noi, pana la urma a iesit f bine cu mancarea si a fost f buna.

Mie mi-a spus de 3 feluri chiar doamna aceea care se ocupa cu administrarea (sefa, cred) acum o saptamana. Se pare ca, cu car creste pretul meniului cu atat scad felurile de mancare=P~
Inainte sa-l vad mesajul imi ziceam sa nu mai fiu asa negativista in privinta lor dar se pare ca nu imi iese.

andreea_m
28.02.2008, 10:50:41
da pai daca mai merge si la intelegere zic ca nui stres.eu am incredere ca o sa iasa bine
Eu am stat de vorba in general cu D-na Muresan si a fost foarte bine

tati_sew
28.02.2008, 10:53:44
Mie mi-a spus de 3 feluri chiar doamna aceea care se ocupa cu administrarea (sefa, cred) acum o saptamana. Se pare ca, cu car creste pretul meniului cu atat scad felurile de mancare=P~
Inainte sa-l vad mesajul imi ziceam sa nu mai fiu asa negativista in privinta lor dar se pare ca nu imi iese.
oricum si daca sunt 3 feluri si daca sunt foarte bogate sunt suficiente, si nush daca ai obs dar eu al toate nuntile la care am f ultimul fel de mancare dupa tort ramanea pe masa.deci in privinta mancarii nu imi fac griji.si mai noi chiar in nici o privinta nu imi fac griji mai ales ca am un staroste de treaba care ne-a zis ca ne ajuta cu orice numai sa il sunam

petra22cj
28.02.2008, 10:56:17
imi anagajez, defapt am vb deja cu studio dario.pai mercurul ce imi ofera?husele alea naspa si atat.

Te lasa sa lipesti ceva pe pereti, baloane de ex? In sala mea este un perete alb, gol si nu arata prea bine si as vrea sa pun vr-o trei flori din baloane sa nu fie asa ca la spital dar am inteles ca nu prea avem voie si nici balonul acela jumbo nu e agreat de ei.

tati_sew
28.02.2008, 10:57:48
andreea ar fi in masura sa iti raspunda ca ea avut deja nunta

petra22cj
28.02.2008, 11:05:52
Poate am luat-o si eu prea tragic si nu "dracul" asa negru precum pare.
Si eu am un staroste de treaba care colaboreaza cu ei si poate ar fi o idee buna sa-i cer si lui ajutorul daca e nevoie. Ai dreptate, trebuie sa iasa bine

andreea_m
28.02.2008, 11:21:49
Te lasa sa lipesti ceva pe pereti, baloane de ex? In sala mea este un perete alb, gol si nu arata prea bine si as vrea sa pun vr-o trei flori din baloane sa nu fie asa ca la spital dar am inteles ca nu prea avem voie si nici balonul acela jumbo nu e agreat de ei.
Eu stiu ca nu ai voie sa lipesti pe pereti, sa nu ii strici

andreea_m
28.02.2008, 11:23:50
Noi am avut 4 feluri, dar oricum platesti numai cate se consuma, la ultimul fel unde am avut ceva de pui cu muratura s-au comandat cam 90 desi noi am avut 288 persoane, si numai atat am platit. Sunt restaurante unde platesti tot meniul, la numarul de persoane pe care l-ai anuntat initial

petra22cj
28.02.2008, 11:40:39

Asa stiu si eu dar poate ajungem la un acord sa fim toti multumiti.
Referitor la meniu, chiar daca nu mai prea mananca lumea ultimul fel ar fi fost bine sa fie mai ales ca platim doar ce se consuma.Poate din cauza ca platim numai cat se consuma ieseau ei in pierdere si de aceea l-au scos de tot sau poate ca a gresit doamna aceea si defapt sunt 4 feluri.

tati_sew
28.02.2008, 11:46:29
acuma sper sa nu ne strseze prea tare ca atunci apelam la pile.firma unde lucreaza iubi a renovat tot de pe acolo si atunci poate sa apelam la patron pe post de pila

andreea_m
28.02.2008, 13:21:05
acuma sper sa nu ne strseze prea tare ca atunci apelam la pile.firma unde lucreaza iubi a renovat tot de pe acolo si atunci poate sa apelam la patron pe post de pila
Foarte bine, asa poate va lasa:-p

lenush
31.03.2008, 14:50:35
Si eu am nunta la sala Mercur, anul acesta si vrioam sa va intreb cele care aveti tot la Mercur, daca ati stabilit vre-un pret pentru meniul de nunta ....sau orice parere, sau sfat, mi-ar fi de mare folos.
mutumesc frumos!

tavibavi
21.04.2008, 17:04:19
Salut,
as vrea sa stiu care e numarul maxim de persoane care incap confortabil in sala Lotus - Mercur?
Am rezervat anul trecut sala lotus crezand ca o sa avem 120 de persoane, dar se pare ca o sa avem mai multe, poate chiar 160. Deja au confirmat mai mult de 140 oricum. La ce nunti ati fost voi acolo sau la nunta voastra eu fost atatea persoane?
D-na. Bojan zice ca incap 170 persoane dar am dubii ca ar fi ok cu atata lume.
Voi ce ziceti?

tati_sew
21.04.2008, 19:29:45
Salut,
as vrea sa stiu care e numarul maxim de persoane care incap confortabil in sala Lotus - Mercur?
Am rezervat anul trecut sala lotus crezand ca o sa avem 120 de persoane, dar se pare ca o sa avem mai multe, poate chiar 160. Deja au confirmat mai mult de 140 oricum. La ce nunti ati fost voi acolo sau la nunta voastra eu fost atatea persoane?
Voi ce ziceti?
caut-o pe andreea_m si trimite-i un privat.poate stie ea ca a fost nasa acolo

tavibavi
23.04.2008, 17:07:55
Am fost aseara din nou la resataurant si m-am mai linistit. Sper sa fie ok.

tati_sew
23.04.2008, 17:14:41
Am fost aseara din nou la resataurant si m-am mai linistit. Sper sa fie ok.
Foarte bine...speram sa trecem si noi pe acolo cat de curand

frumusica_andrea
05.05.2008, 19:11:01
Si eu am nunta la sala Mercur, anul acesta si vrioam sa va intreb cele care aveti tot la Mercur, daca ati stabilit vre-un pret pentru meniul de nunta ....sau orice parere, sau sfat, mi-ar fi de mare folos.
mutumesc frumos!
Orice ai alege meniul nu va sari de 120 cu tot cu bautura. Mancarea este super ieftina din punctul asta de vedere poti sa stai linistita.
#:-S #:-S #:-S #:-S

tati_sew
05.05.2008, 22:29:54
mutumesc frumos!
desi mai avem putin pana la nunta inca nu am ajuns la restaurant sa vedem cam cat e meniul.dar scump sigur nu o sa fie.anul trecut a fost max 80 ron,anul acesta cum a zis andreea max cam 120.si tu ai inaintea noastra asa ca tu o sa ne povestesti prima;))

andreea_m
05.05.2008, 23:23:00
desi mai avem putin pana la nunta inca nu am ajuns la restaurant sa vedem cam cat e meniul.dar scump sigur nu o sa fie.anul trecut a fost max 80 ron,anul acesta cum a zis andreea max cam 120.si tu ai inaintea noastra asa ca tu o sa ne povestesti prima;))

sati linistite ca nu o sa fie scump, si o sa fie f buna mancarea;;)
La mine lumea a fost f multumita.
Eu am ales un meniu f bogat si oricum nu a fost scump

tati_sew
06.05.2008, 00:05:21
sati linistite ca nu o sa fie scump, si o sa fie f buna mancarea;;)
La mine lumea a fost f multumita.
Eu am ales un meniu f bogat si oricum nu a fost scump
apai eu stiu ca la tine a iesit super se vede din poze=D>

andreea_m
06.05.2008, 10:32:14
apai eu stiu ca la tine a iesit super se vede din poze=D>
Nu a fpst chiar super, ceva probleme sunt tot timpul, dar nesemnificative...oricum in ceea ce priveste restaurantul eu am fost f multumita, desi initial nu am fost incantata de alegere:-p

frumusica_andrea
24.05.2008, 17:15:55
Andreea m poti sa-mi spui te rog cat te-a costat amenajatul salii pt ca a iesit super tare. si cat ai platit la teatru pt poze ?
:D

andreea_m
26.05.2008, 09:55:21
Andreea m poti sa-mi spui te rog cat te-a costat amenajatul salii pt ca a iesit super tare. si cat ai platit la teatru pt poze ?
:D
Pt aranjamente am platit cam 3500, daca mai tin minte, dar a cuprins sala, toate florile, inclusiv buchete, pe masini, ce a fost la iesirea din biserica.....iar la teatru a trebuit sa platim 100 lei taxa si s-a intrat numai pe baza de chitanta....altii zic ca merge si daca ii dai ceva la portar, dar cand am avut noi cine nu a avut chitanta nu a putut intra.

tati_sew
26.05.2008, 10:04:51
Pt aranjamente am platit cam 3500, daca mai tin minte, dar a cuprins sala, toate florile, inclusiv buchete, pe masini, ce a fost la iesirea din biserica.....iar la teatru a trebuit sa platim 100 lei taxa si s-a intrat numai pe baza de chitanta....altii zic ca merge si daca ii dai ceva la portar, dar cand am avut noi cine nu a avut chitanta nu a putut intra.
Si plata pt chitanta se facea cu cateva zile inainte sau se platea legal in ziua nuntii?

andreea_m
26.05.2008, 10:10:34
Si plata pt chitanta se facea cu cateva zile inainte sau se platea legal in ziua nuntii?
Am platit in saptamana dinaintea nuntii si am primit chitanta, pe baza ei am intrat sambata

frumusica_andrea
28.05.2008, 08:11:42
Am platit in saptamana dinaintea nuntii si am primit chitanta, pe baza ei am intrat sambata
Si unde se plateste?
pe baza chitantei cate persoane intra?

andreea_m
28.05.2008, 12:03:51
Si unde se plateste?
pe baza chitantei cate persoane intra?
Se plateste pe undeva langa teatru, dar daca mergi la teatru iti spune unde trebuie....de obicei intra mirii si nasii, dar cred ca lasa si mai multa lume, am vazut care au intrat mult mai multi;;)

frumusica_andrea
29.05.2008, 08:52:26
fetelor a-ti mai fost pe la sala?
ce se mai aude?
cu cat timp inainte se face meniu?:-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?

andreea_m
29.05.2008, 10:19:44
fetelor a-ti mai fost pe la sala?
ce se mai aude?
cu cat timp inainte se face meniu?:-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Meniul is faci in saptamana dinaintea nuntii...stai linistita, o sa va cheme atunci, stabiliti o data si mergi acolo si stabiliti;-)

cristinateocan
02.06.2008, 11:55:24
Andreea as vrea tare mult sa te intreb cate persoane ati avut voi la nunta?...Doamnele de acolo mi au spus ca incap pana 350 de persoane dar sunt destul de sceptica....adica imi vine greu sa cred..nu as vrea sa nu poate sa se miste oamenii de la mese sau sa nu ramana ring de dans destul pentru toata lumea. Am zis ca te intreb pe tine..care ai trecut prin asta.:-p
Am citit eu mesajele de la acest subect dar la cat sunt de stresata acum cu rezervarea salii cred ca mi a scapat daca ati scris careva de numarul maxim de pesoane care incap lejer in Sala Magic de la Mercur (cea din fata primul nivel :-p)
Multumesc mult de tot :*!

frumusica_andrea
06.06.2008, 20:29:25
[quote=cristinateocan;874287]Andreea as vrea tare mult sa te intreb cate persoane ati avut voi la nunta?...Doamnele de acolo mi au spus ca incap pana 350 de persoane dar sunt destul de sceptica....adica imi vine greu sa cred..nu as vrea sa nu poate sa se miste oamenii de la mese sau sa nu ramana ring de dans destul pentru toata lumea. Am zis ca te intreb pe tine..care ai trecut prin asta.:-p
Am citit eu mesajele de la acest subect dar la cat sunt de stresata acum cu rezervarea salii cred ca mi a scapat daca ati scris careva de numarul maxim de pesoane care incap lejer in Sala Magic de la Mercur (cea din fata primul nivel :-p)
Multumesc mult de tot :*![/quot

noua ne-au spus ca incap 300 lejer starostele nostru a zis ca a fost la o nunta cu 400 de pers acolo dar nu ma intreba unde ca nu pot sa-mi dau seama

cristinateocan
09.06.2008, 10:03:39
noua ne-au spus ca incap 300 lejer starostele nostru a zis ca a fost la o nunta cu 400 de pers acolo dar nu ma intreba unde ca nu pot sa-mi dau seama[/quote]

Aoleuuu!!! 400 de persoane ??? e cam mult !
Noi speram sa incapa 300 de persoane....si pentru atatea sunt stresata sa incapa si sa fie loc de dans.Chiar nu vreau sa ne intindem la mai mult de 300 de pers, pentru ca pe lista avem cam 350 de pers.

LORICICA
09.06.2008, 10:08:34
noua ne-au spus ca incap 300 lejer starostele nostru a zis ca a fost la o nunta cu 400 de pers acolo dar nu ma intreba unde ca nu pot sa-mi dau seama

Parintii mei au fost samabata la o nunta in Sala Magica -Mercur....si au fost foarte incantati de sala, este mare frumoasa, incapatoare...locul de dans este mare....servirea ireprosabila si mancarea la fel....Nota 10 !

andreea_m
09.06.2008, 10:13:48

Aoleuuu!!! 400 de persoane ??? e cam mult !
Noi speram sa incapa 300 de persoane....si pentru atatea sunt stresata sa incapa si sa fie loc de dans.Chiar nu vreau sa ne intindem la mai mult de 300 de pers, pentru ca pe lista avem cam 350 de pers.[/quote]
Eu am avut 288 persoane, eu nu am pus oameni cum intri in sala in partea stanga, chiar in spate la gradina aia sau ce o fi...eu zis ca incap 300, si e bine, dar 350 400 nu incap in niciun caz:O......si peste 300 eu zic ca deja nu mai e loc de dans

cristinateocan
10.06.2008, 09:03:35
Parintii mei au fost samabata la o nunta in Sala Magica -Mercur....si au fost foarte incantati de sala, este mare frumoasa, incapatoare...locul de dans este mare....servirea ireprosabila si mancarea la fel....Nota 10 !

Uaii ce ma bucur cand aud asa lucruri bune de Sala unde o sa avem nunta :D!
Ne interesasem inainte cam cum e mancarea si servirea la Mercur, auzisem numai lucruri bune, dar cand ne-am dus sa rezervam si am gasit sambata liber si in luna Mai 2009 asa cum ne doream....era atat de fericiti ca nimic nu am mai apucat sa intrebam..ne am uitat putin peste meniuri si atat! :D Dar acum ca ne-am "dezmeticit" putin :-p incepem sa ne interesam de detaliile legate de restaurant si restul furnizorilor.
Oricum ....iti multumim pentru mesajul de incurajare!

frumusica_andrea
16.06.2008, 20:58:44
Ne interesasem inainte cam cum e mancarea si servirea la Mercur, auzisem numai lucruri bune, dar cand ne-am dus sa rezervam si am gasit sambata liber si in luna Mai 2009 asa cum ne doream....era atat de fericiti ca nimic nu am mai apucat sa intrebam..ne am uitat putin peste meniuri si atat! :D Dar acum ca ne-am "dezmeticit" putin :-p incepem sa ne interesam de detaliile legate de restaurant si restul furnizorilor.

Stai linistita totul o sa fie bine. La fel am fost si noi de bucurosi ... si am uitat sa intrebam multe .Numai cuvinte de lauda o sa auzi peste tot despre restaurant si in special despre mancare dar ca sa fim seriosi unul dintre problemele localului e dj(cea mai naspha muzica si mai neinspirata pe care am putut-o auzi la o nunta):(( :(( :(( :((

frumusica_andrea
16.06.2008, 21:59:19

Ce verighete frumoase......si eu vreau:(( :(( :((

cristinateocan
17.06.2008, 08:27:51
Stai linistita totul o sa fie bine. La fel am fost si noi de bucurosi ... si am uitat sa intrebam multe .Numai cuvinte de lauda o sa auzi peste tot despre restaurant si in special despre mancare dar ca sa fim seriosi unul dintre problemele localului e dj(cea mai naspha muzica si mai neinspirata pe care am putut-o auzi la o nunta):(( :(( :(( :((

Noi am zis ca ne interesam de firmele care ni le-au recomandat pentru muzica, filmare si fotografii si daca nu aflam lucruri bune renuntam la ei....platim suma care ni se cere si luam alta muzica deoarece suntem de parere ca muzica e un factor foarte important in reusita unei nunti....asa ca .... probabil incepem sa ne cautam alt DJ sau formatie...
Faza foarte tare e ca am si primit mesaj de la tipul cu muzica de acolo....cum ca ar trebui sa il contactam din timp pentru serviciile lui .

Daca mai aflu ceva despre aceste detalii te anunt.
Multumesc de incurajari :*!!!

tati_sew
17.06.2008, 09:48:09
Noi am zis ca ne interesam de firmele care ni le-au recomandat pentru muzica, filmare si fotografii si daca nu aflam lucruri bune renuntam la ei....platim suma care ni se cere si luam alta muzica deoarece suntem de parere ca muzica e un factor foarte important in reusita unei nunti....asa ca .... probabil incepem sa ne cautam alt DJ sau formatie...
Faza foarte tare e ca am si primit mesaj de la tipul cu muzica de acolo....cum ca ar trebui sa il contactam din timp pentru serviciile lui .

Daca mai aflu ceva despre aceste detalii te anunt.
Multumesc de incurajari :*!!!
da si eu am primit un asemenea mesaj....dar dupa tot ce am auzit nu ne-a mai interesat

andreea_m
17.06.2008, 10:25:03
da si eu am primit un asemenea mesaj....dar dupa tot ce am auzit nu ne-a mai interesat

Si eu tot asa am primit de la ei mesaje inainte de nunta, dar asa am auzit si eu ca voi ca nu e buna muzica, asa noi am platit 50 EUR, cred ca atat era, si am adus pe cine am vrut noi

frumusica_andrea
25.06.2008, 19:27:13
Si eu tot asa am primit de la ei mesaje inainte de nunta, dar asa am auzit si eu ca voi ca nu e buna muzica, asa noi am platit 50 EUR, cred ca atat era, si am adus pe cine am vrut noi
Cand a trebuit sa platesti cei 50 de euro?

tati_sew
25.06.2008, 22:38:36
Cand a trebuit sa platesti cei 50 de euro?
Banuiesc ca dupa nunta cand se paltesc meniurile

andreea_m
26.06.2008, 11:40:56
Banuiesc ca dupa nunta cand se paltesc meniurile
Se platesc banii seara dupa nunta, cand platesti si consumatia de la sala

frumusica_andrea
27.06.2008, 08:46:10
Se platesc banii seara dupa nunta, cand platesti si consumatia de la sala
aha , ma gandeam ca trebuie sa ma duc mai repede dar asa e ff bine..............

Biencutza_22
29.07.2008, 14:37:21
Cine a facut la Restaurantul Mercur, sala Lotus ma poate ajuta cu cateva nedumeriri?

tati_sew
29.07.2008, 22:27:49
Cine a facut la Restaurantul Mercur, sala Lotus ma poate ajuta cu cateva nedumeriri?
neaparat lotus?mai sunt care au facut la magica

andreea_m
29.07.2008, 23:47:51
eu am fost nasa in sala lotus......poate te pot ajuta;-)

tati_sew
29.07.2008, 23:49:30
eu am fost nasa in sala lotus......poate te pot ajuta;-)
a de asta am uitat...mi am amintit acuma mireasa cu palarie;))

loredanacoirte
30.07.2008, 21:56:44
Salut,
Voi ce ziceti?
Am fost anul trecut in august la o nunte de 176 pers in sala lotus. 2 pers nu au mai avut loc sa stea pe scaun.Au stat 1 ora si au plecat. 170 incap dar mai mult fff greu.Si asa la 170 e ringul mic.

frumusica_andrea
31.07.2008, 18:50:00
Am fost anul trecut in august la o nunte de 176 pers in sala lotus. 2 pers nu au mai avut loc sa stea pe scaun.Au stat 1 ora si au plecat. 170 incap dar mai mult fff greu.Si asa la 170 e ringul mic.
eu n-as baga mai mult de 130 in ea
ca nu se mai poate dansa. Normal ca Doamna Bojan zice cat mai multi ca asa se fac banuti.;)) ;)) ;)) ;))

frumusica_andrea
31.07.2008, 18:50:58
fetelor,
stiti careva numarul de telefon al doamnei Bojan?

frumusica_andrea
31.07.2008, 18:53:34
Ma poate ajuta cine va cu nr Doamnei Bojan pe privat.

loredanacoirte
01.08.2008, 14:31:43
eu n-as baga mai mult de 130 in ea
ca nu se mai poate dansa. Normal ca Doamna Bojan zice cat mai multi ca asa se fac banuti.;)) ;)) ;)) ;))
La nunta respactiva a fost un ring f mic chiar in fata la masa mirilor.Mult prea mic pt cate pers erau.

alex_torok
09.08.2008, 17:56:58
Am observat ca exista subiecte pt celelalte doua sali de la Mercur si m-am gandit sa deschid unul si pt Sala Magica sa le fie de ajutor miresicilor ce vor avea nunta acolo.Deschis pt pareri,sfaturi,preturi etc.>:D<

frumusica_andrea
09.08.2008, 22:41:22
ai dreptate chiar trebuia un asemenea subiect.;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

frumusica_andrea
09.08.2008, 22:43:40
vad ca ai avut deja nunta poate poti sa ne spui si noua aparerile tale despre cum a decurs totul(mancare,ospatari ,....)
poate si ceva poze
apropo CASA DE PIATRA!!!!!!

alex_torok
10.08.2008, 01:15:37
Mersi mult!Poze am pus la subiectul "Agentii de organizare Cluj" dar am pus doar cu decoratiunile.
Despre sala si staff am cea mai buna parere posibila.Am fost foarte impresionata mai ales de corectitudinea angajatilor.Dupa factura,pot sa spun ca nu s-a furat nimic!Si cand alegeam meniurile,sefa de sala s-a dovedit foarte sincera!!!Eu am vrut sa aleg Gordon Bleu la al doilea fel,dar ea mi-a sugerat peste Pangasus pt ca era mai bun si mult mai apreciat la nunti...faza e ca pestele acesta era cu vreo 4 RON mai ieftin decat ce dorisem eu si atunci am vazut cat de sincera e doamna asta.Iar la aperitiv am vrut sa pun vinete,iar ea mi-a spus frumos sa nu punem vinete "ca nu-i bun,ca-i din acela din borcan"...chiar nu cautat cu nimic sa faca cat mai multi bani,ci a fost sincera si cat se poate de corecta.Eu m-am inteles perfect cu ea si vreau sa spun ca orice am vrut si cum am vrut,asa s-a facut.
Daca ai intrebari despre anumite chestii,spune-mi,dar sa stai linistita ca o sa-ti placa acolo!;-)

frumusica_andrea
10.08.2008, 13:01:31
Mersi mult!Poze am pus la subiectul "Agentii de organizare Cluj" dar am pus doar cu decoratiunile.
Despre sala si staff am cea mai buna parere posibila.Am fost foarte impresionata mai ales de corectitudinea angajatilor.Dupa factura,pot sa spun ca nu s-a furat nimic!Si cand alegeam meniurile,sefa de sala s-a dovedit foarte sincera!!!Eu am vrut sa aleg Gordon Bleu la al doilea fel,dar ea mi-a sugerat peste Pangasus pt ca era mai bun si mult mai apreciat la nunti...faza e ca pestele acesta era cu vreo 4 RON mai ieftin decat ce dorisem eu si atunci am vazut cat de sincera e doamna asta.Iar la aperitiv am vrut sa pun vinete,iar ea mi-a spus frumos sa nu punem vinete "ca nu-i bun,ca-i din acela din borcan"...chiar nu cautat cu nimic sa faca cat mai multi bani,ci a fost sincera si cat se poate de corecta.Eu m-am inteles perfect cu ea si vreau sa spun ca orice am vrut si cum am vrut,asa s-a facut.
Daca ai intrebari despre anumite chestii,spune-mi,dar sa stai linistita ca o
sa-ti placa acolo!;-)

Ma bucur ca fost asa;-) ;-)
Tortul si bautura ai luat de la ei?
cati ospatari ai avut la o masa?
Eu ma gandesc sa pun 1 ospatar la 2 mese sper sa fie ok....

frumusica_andrea
10.08.2008, 13:04:07
imi place mult rochita ta cea fara bretele e alba?
de unde ai cumparat-o?

frumusica_andrea
10.08.2008, 13:04:40
si bineinteles cat a fost?

frumusica_andrea
10.08.2008, 13:11:24
Eu tot timpul am fost de parere ca sala in care faci petrecerea de la nunta sa fie cat mai mare posibila . Nu imi place sa ma duc la o nunta si sa nu am loc sa dansez pt ca in cazul asta stau la masa.:-s :-s :-s :-s :-s

alex_torok
10.08.2008, 15:27:16
Bautura am luat-o din en gros,cu exceptia berii si a sampaniei.Tortul l-am luat de la ei,dar esti obligat,ca de altfel toate prajiturile.Ei au laborator si trebuie sa le iei de la ei si atentie!daca vrei sa dai prajitura in pachete la sfarsitul nuntii la invitati trebuie sa iei tot de la ei,altfel nu ti le primesc in unitate si va trebui sa le imparti in parcare:-\ .dar stai linistita ca au prajituri foarte bune,preturi ok,iar tortul a fost delicios(Ambasador).Chelneri am avut 1 la 2 mese parca,dar asta discuti acolo ca fac cum vrei tu.
Rochita e de vanzare,am pus anunt la Bazar,daca te intereseaza.:)E cumparata in Canada,la Sophie's Gown Shoppe.

tati_sew
11.08.2008, 23:05:57
acuma am citit mesajele.sila cat ai ajuns laun meniu?si cea intrat ma refer la bautura

alex_torok
11.08.2008, 23:17:20
asa individual nu prea stiu,dar iti spun altfel.Noi asteptam 200 de persoane,si am comandat 190 de meniuri.In final au venit 160 doar:O .Pe factura am platit cam asa:190 aperitive,160 peste,150 fripturi(aprox.) si 110 crenvursti.Asta e mancare...plus prajituri,plus tort,plus bere,plus sampanie,plus ceva apa minerala(ca ni s-a terminat),plus dj 50 euro(ca am adus alt dj),plus inca cateva chestii ce nu le mai tin minte, tot a ajuns la foarte putin peste 200 milioane. In meniu ai 2 beri de persoana,plus 200 ml de tarie.Iti spun sa iei berea de la ei ca altfel nu ti-o pun infrigider.Si inca ceva...eu am vb cu sefa sa-mi scoata taria aceea si cumpar toata berea de la ei plus sampaniile(ca am vrut sa aiba toata lumea sampanie la inceput) si a fost de acord!stai linistita ca nu o sa te fure cu berea sau sampania...sunt super corecti!!!Sper ca te-am ajutat!;;)

cristinateocan
12.08.2008, 10:39:06
Salutare!
Ce bine ca ne ajuti cu informatii despre sala si meniuri...sincer chiar sunt de mare ajutor :*
Eu ziceam ca nu ma agit inca pentru nunta dar multe lucruri sunt bine de stiut din timp. Chiar ma bucur ca ne ajuti cu informatii , care ne sunt de folos. Multumim :*:*:*

alex_torok
12.08.2008, 12:26:13
Cu cea mai mare placere!!>:D< si pe mine m-au ajutat multe fete de pe acest site si si eu le multumesc mult lor!

frumusica_andrea
12.08.2008, 17:23:08
eu o sa iau tot de la ei ca nu am chef sa umblu prin engro ca apoi sa isi puna ei nu stiu ce adaos sau sa serveasca berea calda:O :O :O :-<
a fost si suc ,apa,cafea incluse in meniu sau numai berea si taria?

alex_torok
12.08.2008, 17:32:24
iti recomand totusi sa mergi la un engros pt tarii,suc si ape.Cafea este inclusa in meniu la fel ca si 2 beri de persoana...cumpara doar berea de la ei.Crede-ma ca nu se renteaza.Pot sa-ti recomand en gros-ul de unde am luat eu bautura,e in dambu rotund parca.

frumusica_andrea
12.08.2008, 20:59:03
iti recomand totusi sa mergi la un engros pt tarii,suc si ape.Cafea este inclusa in meniu la fel ca si 2 beri de persoana...cumpara doar berea de la ei.Crede-ma ca nu se renteaza.Pot sa-ti recomand en gros-ul de unde am luat eu bautura,e in dambu rotund parca.
eu am inteles ca dac cumperi din alta parte bautura restaurantul trebuie sa o treaca prin gestiunea lor
e adevarat sau sunt povesti :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
cat trebuie sa platesti la engros?
dai doar avans ?

alex_torok
13.08.2008, 16:34:10
La en gros pot sa-ti ceara avans dar de obicei nu cer(eu nu am platit) si platesti numai dupa nunta,cand duci bautura ramasa inapoi.si treaba asta cu gestiunea nu stiu ce-i...noi am dus la sala toata bautura pe care o aveam vineri inainte de nunta,s-au uitat ce avem ,a numarat,a facut ceva contract si atat.Btw ai primit PM-ul ?raspunde tot prin PM te rog.

tati_sew
14.08.2008, 20:51:13
asa individual nu prea stiu,dar iti spun altfel.Noi asteptam 200 de persoane,si am comandat 190 de meniuri.In final au venit 160 doar:O .Pe factura am platit cam asa:190 aperitive,160 peste,150 fripturi(aprox.) si 110 crenvursti.Asta e mancare...plus prajituri,plus tort,plus bere,plus sampanie,plus ceva apa minerala(ca ni s-a terminat),plus dj 50 euro(ca am adus alt dj),plus inca cateva chestii ce nu le mai tin minte, tot a ajuns la foarte putin peste 200 milioane. In meniu ai 2 beri de persoana,plus 200 ml de tarie.Iti spun sa iei berea de la ei ca altfel nu ti-o pun infrigider.Si inca ceva...eu am vb cu sefa sa-mi scoata taria aceea si cumpar toata berea de la ei plus sampaniile(ca am vrut sa aiba toata lumea sampanie la inceput) si a fost de acord!stai linistita ca nu o sa te fure cu berea sau sampania...sunt super corecti!!!Sper ca te-am ajutat!;;)
eu azi am fost acolo sa vad de meniu si nici vorba sa faca asa ceva cu berea.

tati_sew
14.08.2008, 20:52:45
eu o sa iau tot de la ei ca nu am chef sa umblu prin engro ca apoi sa isi puna ei nu stiu ce adaos sau sa serveasca berea calda:O :O :O :-<
a fost si suc ,apa,cafea incluse in meniu sau numai berea si taria?
nu iti pun nici un adaos.si am intrebat de bere becks si a zis caei o au au 5 ron si chiar ea ma sfatuit sa nu iau toat berea de la ei.adica doamna bojan

tati_sew
14.08.2008, 20:54:42
alex tu ceai dat acasa?pt ca tortuletele alea mie mi se par scumpe 8+1 ron praji plus caserola.de altundeva nu poti sa aduci praji, in schimb te lasa sa aduci rulada de genu 7days si poti sa iti cumperi caserole si sa tio ambalezi tu sa nu odai cu ambalajul original

tati_sew
14.08.2008, 21:02:49
Meniul ales de mine fara bauturi:
Dobos fantezie 60g/4,5 ron
Muschi file 30g/3
Salam Banatean 50g/3
Rulou cu salata a la Rus 50g/25g/3 ron
Rosie cu vinete 50g/2,8
Rulada cu ciuperci 50g/3
Pasta branza pe ardei 50g/10g/2,8 ron
Chiftele 80g/3
Piept pui pane 50g/4,1
Masline 30g/1,1

Cafea expreso 75ml/2,5

Gordon bleu cu castraveti murati 15,25

Pulpe pui dezosate 100g/10,85
Cotlet la tava 105g/10g/15,75 ron
Cartofi aurii (fierti si dupa aceea copti) 150g/1,8
Pilaf simplu 50g/0,5 ron
Salata de varza 225g/2,5

Cafea expreso

Cremvusti 100g/3,5

Chifle 3 buc*0,8ron=2,4

Total 83,35

alex_torok
14.08.2008, 21:13:30
Deci eu am spus tot din experienta proprie,plus cea a nasilor care tot acolo au facut nunta...si cu berea mie asa mi-a spus,ca doar nu vor scoate berea lor din frigider sa o puna pe a mea.Apoi cu tortuletele,eu nu am vrut caserole,ca nu imi plac deloc...acuma nu stiu ce sa-ti zic...eu iti zic ce am patit eu...si multe le-am aflat pe ultima 100 de metri...fa cum crezi tu sa te simti tu bine si sa va placa voua.:)>-

frumusica_andrea
16.08.2008, 09:53:26
Meniul ales de mine fara bauturi:
Dobos fantezie 60g/4,5 ron
Muschi file 30g/3
Salam Banatean 50g/3
Rulou cu salata a la Rus 50g/25g/3 ron
Rosie cu vinete 50g/2,8
Rulada cu ciuperci 50g/3
Pasta branza pe ardei 50g/10g/2,8 ron
Chiftele 80g/3
Piept pui pane 50g/4,1
Masline 30g/1,1

Cafea expreso 75ml/2,5

Gordon bleu cu castraveti murati 15,25

Pulpe pui dezosate 100g/10,85
Cotlet la tava 105g/10g/15,75 ron
Cartofi aurii (fierti si dupa aceea copti) 150g/1,8
Pilaf simplu 50g/0,5 ron
Salata de varza 225g/2,5

Cafea expreso

Cremvusti 100g/3,5

Chifle 3 buc*0,8ron=2,4

Total 83,35

Tati prima cafea o platesthi?
Avem apa sau suc incluse in meniu?

frumusica_andrea
16.08.2008, 09:55:13
imi spuneti si mie va rog ce avem inclus in meniu exact?
2 beri 2 cafele si o suta de tarie? fara apa si suc?

frumusica_andrea
16.08.2008, 09:57:11
Deci eu am spus tot din experienta proprie,plus cea a nasilor care tot acolo au facut nunta...si cu berea mie asa mi-a spus,ca doar nu vor scoate berea lor din frigider sa o puna pe a mea.Apoi cu tortuletele,eu nu am vrut caserole,ca nu imi plac deloc...acuma nu stiu ce sa-ti zic...eu iti zic ce am patit eu...si multe le-am aflat pe ultima 100 de metri...fa cum crezi tu sa te simti tu bine si sa va placa voua.:)>-
Nici eu nu vreau tortulete de la ei, adica nu vreau deloc. mai bine iau ruleda ca ies undeva la 3.5 si praji pe masa nu cred ca e cazu. nu o sa pun decat alune si saleuri

tati_sew
18.08.2008, 09:02:02
Tati prima cafea o platesthi?
Avem apa sau suc incluse in meniu?
si prima si a doua.nu mai stiu exact ce ii inclus ca bautura pt ca eu am ales deocamdata numai mancarea.pt bautura mergem maine.oricum ea iti face un calcul acm de cati bani trebuie sa iei butura de la ei in functie de cate persoane ai.si de banii aia iei ce bautura vrei de la ei.toata berea to sucu to ce vrei poti lua in banii aia

ioana_maria
18.08.2008, 16:27:06
Buna fetelor! Am avut si noi nunta la Mercur, sala Magica. Am iesit bine, a fost ok. Daca va sunt de ajutor cu ceva...let me know. Ideea e ca noi nu am luat de la ei decat ceea ce aveam inclus in meniu- adica cantitatile de pe conventie, restul le-am cumparat noi si le-am dus acolo. Noi am avut un tip care a tinut gestiunea baut. pe care le-am dus, va sfatuiesc sa faceti si voi la fel.

frumusica_andrea
18.08.2008, 20:13:06
Buna fetelor! Am avut si noi nunta la Mercur, sala Magica. Am iesit bine, a fost ok. Daca va sunt de ajutor cu ceva...let me know. Ideea e ca noi nu am luat de la ei decat ceea ce aveam inclus in meniu- adica cantitatile de pe conventie, restul le-am cumparat noi si le-am dus acolo. Noi am avut un tip care a tinut gestiunea baut. pe care le-am dus, va sfatuiesc sa faceti si voi la fel.
Cand ai avut nunta?

tati_sew
20.08.2008, 15:56:09
Cand ai avut nunta?
Andreea la meniul scris mai sus am mai adaugat sunca cu hrean caerasa ma stranga de gat a meu ca nu am inclus-o in meniu;))sampanie o bere apa min si succappy.cu tot cu bautura am ajuns la 95 ron.meniu de la ei si bautura de la ei.mai luam de la en gros alte bauturi.noi am luat de la top market ca valina nu mai accepta avans si restu dupa

frumusica_andrea
20.08.2008, 16:44:55
eu zic ca e super ok
dar cafeaua nu mai e inclusa in pret?

ioana_maria
20.08.2008, 17:05:57
Cand ai avut nunta?

In 6 iulie.

tati_sew
20.08.2008, 22:48:42
eu zic ca e super ok
dar cafeaua nu mai e inclusa in pret?
ba da 2 is trecute doar ca la una am uitat sa scriu pretu

frumusica_andrea
21.08.2008, 17:12:10
ba da 2 is trecute doar ca la una am uitat sa scriu pretu

Aha acu am inteles .
sarumana

frumusica_andrea
21.08.2008, 17:14:46
In 6 iulie.
Cati chelneri ai avut la cata lume?

tati_sew
22.08.2008, 10:34:42
Cati chelneri ai avut la cata lume?noua ne a zis ca o sa fie 1 la 20 oameni adicala 2mese

frumusica_andrea
23.08.2008, 08:42:59
noua ne a zis ca o sa fie 1 la 20 oameni adicala 2mese
nu-s prea multi?
asta inseamna 10 chelneri +personalul de la bucatarie

frumusica_andrea
24.08.2008, 01:30:32
Tati te astept sa spui tot tot....................[-o< [-o< [-o< [-o<
Aprorpo CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

ioana_maria
24.08.2008, 20:52:52
Cati chelneri ai avut la cata lume?
La 277 oameni am avut total personal 16 oameni, cu tot cu cei de la bucatarie.

frumusica_andrea
24.08.2008, 21:12:23
La 277 oameni am avut total personal 16 oameni, cu tot cu cei de la bucatarie.

cati au fost pe sala si cati la bucatarie?

ioana_maria
25.08.2008, 14:12:05
cati au fost pe sala si cati la bucatarie?

Sincer sa-ti spun, nu stiu exact.La bucatarie parca erau 4 oameni, plus D-na B. si chelneri 10 au fost sigur.Eu i-am spus ca mai bine sa fie mai multi decat prea putini. Oricum, iti spune ea de cati ai nevoie, in functie de cate persoane ai la nunta, si in functie de oamenii ei- zicea ca atunci cand are cativa mai vechi, nu are nevoie de asa multi la servit.

frumusica_andrea
26.08.2008, 11:36:46
Sincer sa-ti spun, nu stiu exact.La bucatarie parca erau 4 oameni, plus D-na B. si chelneri 10 au fost sigur.Eu i-am spus ca mai bine sa fie mai multi decat prea putini. Oricum, iti spune ea de cati ai nevoie, in functie de cate persoane ai la nunta, si in functie de oamenii ei- zicea ca atunci cand are cativa mai vechi, nu are nevoie de asa multi la servit.
aha . mersi mult

andreia28_8varga
31.08.2008, 12:03:20
Servus fetelor!ma numesc andreia si sunt si eu o miresica de 2009,la mercur,sala magica.i-mi puteti spune mai multe despre personalul de acolo si mai ales despre muzica.mersi si spor la pregatiri!

frumusica_andrea
31.08.2008, 14:13:31
Servus fetelor!ma numesc andreia si sunt si eu o miresica de 2009,la mercur,sala magica.i-mi puteti spune mai multe despre personalul de acolo si mai ales despre muzica.mersi si spor la pregatiri!
draga mea ,bine ai venit!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D<
ce o sa iti spuna toata lumea e sa renunti la cei de acolo si sa iti cauti tu in alta parte. eu am fost anul trecut la o nunta si chiar nu mi-a placut ce am auzit asa ca am zis ca mai bine dam 50 de euro si cautam pe altcineva. muzica e cea mai importanta la o nunta.

alex_torok
31.08.2008, 16:47:59
Personalul e okay,de dj am auzit ca nu e prea bun,dar noi am adus un tip(prieten) pe care l-am vazut si stiam ca-i bun si la noi la nunta parca se prostise de cap...deci...

frumusica_andrea
31.08.2008, 17:43:09
draga mea ,bine ai venit!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D<
ce o sa iti spuna toata lumea e sa renunti la cei de acolo si sa iti cauti tu in alta parte. eu am fost anul trecut la o nunta si chiar nu mi-a placut ce am auzit asa ca am zis ca mai bine dam 50 de euro si cautam pe altcineva. muzica e cea mai importanta la o nunta.
. era vb de DJ .RESTUL PERSONALULUI E OK(din auzite)
o sa pot sa -ti spun mai multe dupa nunta.

andreia28_8varga
31.08.2008, 21:27:13
mersi tare mult de sfaturi! si <:-P spor la pregatiri acum pe ultima suta de metrii!!!!!eu am deja emotii8-} pentru la anul.

frumusica_andrea
01.09.2008, 16:04:34
mersi tare mult de sfaturi! si <:-P spor la pregatiri acum pe ultima suta de metrii!!!!!eu am deja emotii8-}
pentru la anul.
mersi mult si spor la pregatiri si tie
>:D< >:D< >:D< >:D<

tati_sew
03.09.2008, 17:29:40
Chelneri am avut 12 la 200 de persoane plus 6 la bucatarie.Am platit asa (copie dupa hartia de la ei):
Aperitive 200x30,30=6060
Gordon Bleu 196x15,25=2989
Friptura 191x31,40=5997,40
Cafea 296x2,50=740
Chifle 600x0,80=480
Cremwusti 130x3,50=455
Sampanie 26x30=780
Bere Ursus 200x4=800
Apa minerala Borsec1,5l 67x4=268
Cappy Porto+Piersici 2l 25x8=200
TOTAL 18.769,40+
Spargeri+Uzura 5% 939ron
Personal 1.440 ron
Muzica (ca nu am luat-o de la ei) 182ron
Gheata 15x5=75
Tort deliciu 40ron/kg 28,100x40=1124
Artificii 12x7=84
Bere fara alcool 40x4=160

total de plata 21.773,40 plus 1000 ron avansul de la inceput.
La bucatarie nu am avut nici un supraveghetor nici la mancare nici la bautura.Si daca m-au furat au furat in limita bunului simt pt ca nu s-a simtit.Poate ca au luat 1-2 sticle de jack sau vin.

De la en gros Top Market am luat asa:
Jack 0,7l 45x63,05=2.837,08
Angeli Alb 1l 12x15,90=190,78
Angeli Chery 1l 12x15,14=181,64
Alune 2x21,11=42,22
Apa minerala Borsec 1,5l 30x1,65=49,50
Bere Ursus 320x1,69=540,74
Mirinda si 7UP 2l 60x4,08=244,80
Vin sec Murfatlar Dry Riesling 38x5,40=205,30
Vin sec Rosu Murfatlar Cb Sauvignon 28x13,24=370,85
Salatini 4x7,41=29,65
Pepsi 2l 60x3,72=223,2
Red Bull 24x3,95=94,80
Total:5.010,61
Asta a fost toata bautura de la nunta.In afara de Jack nu am avut nici un altfel de tarie.

CarlaR
04.09.2008, 11:32:09
Buna tuturor!
As dori sa aflu mai multe informatii despre Restaurantul Mercur. Noi vom avea nunta in Sala Magica in 17.05.2009. Eu am auzit numai lucruri bune despre el, dar mi-ar fi de folos mai multe detalii de meniu, preturi, baututa etc ( tot ce credeti ca e util :) ) Multumiri

LORICICA
04.09.2008, 11:33:35
bine ai venit!>:D<aici o sa gasesti mai multe informatii despre restaurant...http://www.miresici.ro/showthread.php?t=12739

frumusica_andrea
04.09.2008, 23:27:53
suc si apa ai luat si de la ei?

frumusica_andrea
04.09.2008, 23:30:03
ai mai dus bautura inapoi?

frumusica_andrea
15.09.2008, 09:27:41
Tati , cei de la engros ti-au adus si dus inapoi beutura?

tati_sew
15.09.2008, 12:00:10
Tati , cei de la engros ti-au adus si dus inapoi beutura?
din pacate asigura transport.prima data atty a mers la valina, insa cei de acolo i-au zis ca momentan din cauza unor persoane care au uitat sa le mai plateasca marfa nu mai pot sa te lase sa platesti bautura dupa nunta ci sa platesti tot odata.ei stiu ca asigurau transport.incearca paote si au rezolvat problemele.

CarlaR
24.09.2008, 10:28:04
Multumesc mult pentru promptitudine, esti tare draguta.
Nu am fost la ei pentru ca mie nu mi-au spus nimic de CD-uri, dar daca zici ca se dau am sa merg. Tu ti-ai contractat deja firme pt decoratiuni, muzica etc? Eu am dat un avans unui colaborator de la Mercur pt muzica, foto, video si acum sunt putin ingrijorata ca am citit ca nu sunt asa buni. Mie mi-a lasat impresia ca se pricepe dj-ul, pozele mi-au placut,la fel si inregistrarea video. Oare toti or fi mai putin buni!? :-?

Am vazut ca ai avut ca si dj pe cei cu care au au contract restaurantul Mercur. Noi vom avem nunta pe 17 mai 2009 si ne gandim sa vedem cum lucreaza si aceste persoane. Ai putea sa-mi dai te rog niste informatii despre ei - cum a fost muzica la nunta? ati fost multumiti de ei?

P.S. CASA DE PIATRA

frumusica_andrea
30.09.2008, 00:01:11
Fetelor eu una sunt terminata:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS tocmai mi-a zis cineva ca i-au luat de la restaurant 2 torturi , bere tuicaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
nu pot sa cred

alexandra2009
30.09.2008, 09:41:11
Fetelor eu una sunt terminata:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS tocmai mi-a zis cineva ca i-au luat de la restaurant 2 torturi , bere tuicaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
nu pot sa cred

Eu una nu am nunta la Mercur...dar am avut acolo anul acesta vreo 3 nunti.. la prieteni destul de apropiati... si la toate a fost super.. servire si mancare buna... Si poate cel mai important nici unul nu s-a plans ca cei de la restaurant i-ar fi furat...
Pupicei
si nu te mai stresa...
Ai facut o alegere buna cu restaurantul Mercur
Ale...

laura2112
30.09.2008, 11:08:08
Am si eu o intrebare? Cate sali sunt la Mercur?

alexandra2009
30.09.2008, 11:10:58
Am si eu o intrebare? Cate sali sunt la Mercur?

Sunt 3 sali: Sala Magica care este cea mai mare, Salon Mercur si Sala Lotus
Pupicei

tati_sew
30.09.2008, 13:03:39
nu pot sa cred
Pe mine nu m-a afectat daca chiar au furat.Pot spune ca nici nu am simtit.Din 11 etaje la tort mi au ramas 3 intregi care mi le au dat acasa.deci s-au consumat 8 la 200 de persoane.Tuica nu am avut numai Jack 45 sticle din care mi-a ramas una dar stiu sigur ca s-a baut in prostie si jack si vin si bere.Au fost mese la care s-au baut cel putin 5 sticle de jack.Din bere ne au ramas 10 navete.si in total am avut 550 de sticle de bere.Oameni la bucatarie si la bautura nu am avut.Deci chiar daca au furat au facut-o in limita bunului simt.Si daca chiar si au luat si ei un etaj din tort si o sticla de jack sa fie sanatosi ca eu am fost foarte multumita de ei.Si la final pe langa tort mi-au mai pus intr-o punga 2 aperitive ca am comandat 200 si au fost 198 de persoane.Eu una nu am sa le reprosez nimica.Servirea ireprosabila s-au miscat repede de pe mese nu a lipsit nimica tot timpul au fost in sala toti langa mese nu trebuia sa ii tot cauti ca sa iti aduca ceva, fiind si 1 ospatar la 2 mese.Deci andreea stai linistita.A si mi am adus aminte de ceva.Cred ca tu sau nush cine mi a zis ca daca nu i-au toata berea de la ei nu mi o baga la frigider.Povesti.Chiar am intrebat - pe Bojan si a zis ca sunt povesti.Toata bautura a fost rece tot ce am dus noi si am primit de la ei s-a pastrat in camera frigorifica.Acuma in 18 mai mergem la o nunta tot acolo la Magica.Acuma o sa stau linistita la masa si o sa mananc tot sa recuperez ce nu am mancat la nunta noastra;))

laura2112
30.09.2008, 17:52:23
Sunt 3 sali: Sala Magica care este cea mai mare, Salon Mercur si Sala Lotus
Pupicei

MS mult de raspuns

frumusica_andrea
01.11.2008, 19:31:18
Acum ca am trecut si eu de marele eveniment va astept cu intrebari .
Concluzia e ca daca miri se simpt in forma in acea zi totul curge de la sine........
pupici

biansi
13.03.2009, 13:44:21
Salutare miresici, :D

Sunt o miresica de 2010 si am rezervat sala Mercur de la restaurantul cu acelasi nume. Am vazut ca la acest topic nu se mai posteaza in ultimul timp, chiar nu mai are nimeni noutati, sfaturi, updateuri despre acest restaurant?!
In cazul meu, bucuria rezervarii cu tot ce implica asta a trecut relativ repede si am ramas cu anumite rezerve - or fi normale?! si multe intrebari :-<.
Daca e cineva care va avea nunta la acest complex, astept cu drag orice schimb de impresii.

bianca23
14.03.2009, 15:54:58
Eu am fost la o nunt ala Mercur si mi s-a parut cea mai frumoasa pana acum...servirea ireprosabila si aer conditionat..cred ca a contat ft mult si gusturile mirilor in ceea ce priveste aranjamentele.

christin_ela
18.03.2009, 16:29:26
Salutare miresici, :D

Sunt o miresica de 2010 si am rezervat sala Mercur de la restaurantul cu acelasi nume. Am vazut ca la acest topic nu se mai posteaza in ultimul timp, chiar nu mai are nimeni noutati, sfaturi, updateuri despre acest restaurant?!
In cazul meu, bucuria rezervarii cu tot ce implica asta a trecut relativ repede si am ramas cu anumite rezerve - or fi normale?! si multe intrebari :-<.
Daca e cineva care va avea nunta la acest complex, astept cu drag orice schimb de impresii.

salut! am avut nunta la acest complez, atat eu cat si inca vreo 5 prietene...daca ai intrebari...as fi fericita sa iti raspuns si sa te ajut inclusiv cu niste trucuri care leam practicat la meniu!.....

christin_ela
18.03.2009, 17:02:01
Buna tuturor!
As dori sa aflu mai multe informatii despre Restaurantul Mercur. Noi vom avea nunta in Sala Magica in 17.05.2009. Eu am auzit numai lucruri bune despre el, dar mi-ar fi de folos mai multe detalii de meniu, preturi, baututa etc ( tot ce credeti ca e util :) ) Multumiri

am avut si eu nunta acolo si am fost destul de multumita...daca sti cum sa ii iei poate iesi bine treaba:)....te sfatuiesc sa iti inchiriezi huse, pentru ca cele existente nu arata bine...is doar jumatati...in rest trebuie sa ai pe cineva care sa supravegheze ospatarii..si cam tot ce se intmpla...pentru ca la sfarsit mai ales se fura...dar noh daca esti atenta..e ok....la meniu..pot sa iti dau meniul meu, ca sa vezi ce am avut exact cuy preturi cu tot. in 2007 m-a costat meniul 56 de lei fara sucuri , fructe si prajituri..in total am ajuns cam la 65, in 2008 fratele meu a avut nunta tot acolo l-a costat cam 82 de lei..
///DAR..depinde totul de cum til faci..eu am mers cu o bucatareasa si miam facut meniul... ca daca lasi dupa ei ..iti baga 8 felii de paine in meniu..numa ca sa iasa banii (eu am avut 4 felii si tot multe au fost..)...

daca mai ai intrebari te pot ajuta cu mai multe detalii (am ff multe prietene care si0au facut acolo nunta)

frumusica_andrea
23.03.2009, 19:12:48
Buna tuturor!
Buna ,

Eu am avut nunta anu trecut in oct tot in sala Magica, mancarea a fost foarte buna am avut meniul clasic si pretul meniului a fost 80 parca.
Noi nu am fost multumiti de ospatari pe la 9.30 sa-u apucat de adunat de pe la mese desi mai era lume iar cineva mi-a zis ca au furat sticle intregi de suc natural. Dar noi cum am fost multumiti nu am mai bagat de seama.
Iti doresc sa ai o nunta asa cum ti-o doresthi.

criss_enjoy
24.03.2009, 09:36:14
Buna tuturor!

si eu am avut nunta la mercur , si per ansamblu am fost multumiti. ii adevarat ca se fura, dar adevarul e ca se fura peste tot.
La meniu eu am facut o chestie care m-a scazut destul de mult pretul. La aperitiv, in loc de 50 de grame de salam, sunca etc cat iti recomanda ei, am pus 25 de grame, si am pus 14 feluri diferite la aperitiv. Am facut asa pt ca oricum te fura, si daca tu pui 50 de grame , ei iti pun mai puytin, dar daca pui 25 de grame nu mai au cum sa te fure, pt ca nu pot pune doar o felie de salam , pun cel putin 3, iar cu painea nu am ascuyltat de ei si nu am pus 8 felii, ci am pus 4 si au fost mai mult decat suficient....

..la deocratiuni, m-au cam suparat, nunta a fost in sala magica, pe culoarea verde si i-am rugat personal sa imi ia de pe pereti decoratiunile portocalii...au zis ca mine da au facut cum au vrut ei.,,.asa ca pe cand amn intrat in sala erau tot acolo....

daca mai ai nevoie de info contacteaza-ma

frumusica_andrea
30.03.2009, 18:49:17
Buna si eu am avut nunta anul trecut in sala Magica poti sa te uiti la poze cu sala in linkul atasat pt mai multe intrebari iti stau la dispozitie.

ioana_oana
30.03.2009, 19:39:38
salut
si eu o sa am nunta in cluj la mercur nu stiu exact in sala lotus sau mercur.eu am fost anul trecut la o nunta in sala mercur si a fost super super kk.....asaca buna alegere cu sala mercur>:D<