PDA

Versiunea completa : Flori si accesorii florale in Judetul Arges

Pagini : [1] 2

rocsi6666
02.08.2006, 21:02:28
putina lume din pitesti pe aici!!!!
totusi, imi fac "datoria" si intreb....stie cineva o florarie buna, sa zic asa?
am fost si am vb. pe la cateva si am avut senzatia ca nu prea ma fac inteleasa....si nu le-am zis decat ca nu vreau staniol la cocarde, ci banda aceea adeziva,verde, speciala....ca am vazut pe la alte nunti...
dar cred ca maine ma duc pe la toate, sa scap de o grija!

Aura_Mariana
27.11.2006, 13:54:55
putina lume din pitesti pe aici!!!!
totusi, imi fac "datoria" si intreb....stie cineva o florarie buna, sa zic asa?
am fost si am vb. pe la cateva si am avut senzatia ca nu prea ma fac inteleasa....si nu le-am zis decat ca nu vreau staniol la cocarde, ci banda aceea adeziva,verde, speciala....ca am vazut pe la alte nunti...
dar cred ca maine ma duc pe la toate, sa scap de o grija!
Buna rocsi...
In primul rand "Casa de piatra!" si...felicitari...
As vrea sa te intreb la ce florarie te-ai oprit pana la urma si daca ai fost multumita de ceea ce ti-au oferit ...
Cum a iesit nunta la Venetia?...si eu am fost la un pas sa merg acolo...chiar mi-a placut locatia ...
Te pup!

ayana2010
04.01.2007, 21:00:54
d unde luati buketele??? yo am unu in gand, dar nu cred k o sa mi-l fak cineva din pit... yo sper, da' park vad k o sa fiu dezamagita:((

georgya
07.01.2007, 15:11:57
Salutare!
spuneti-mi si mie unde faceti buchetele ca habar nu am si lumanarile tot unde faceti buchetele?Mersic:">

georgya
11.01.2007, 20:35:32
salutare!
unde faceti buchetele,lumanarile?;;)

alias
20.02.2007, 11:09:44
Buna!
Incercati la Thea decor (vis a vis de casa cartii), au niste aranjamente superbe dar nu foarte ieftine si pe 1 mai langa cofetaria Magnolia. De asta ce ziceti?

ayana2010
20.02.2007, 11:51:16
Buna!
Incercati la Thea decor (vis a vis de casa cartii), au niste aranjamente superbe dar nu foarte ieftine si pe 1 mai langa cofetaria Magnolia. De asta ce ziceti?

nu pot sa maresc poza sa vad mai bine...

kiss_tyna
02.03.2007, 09:15:15
Am fost zilele trecute cu prietenul meu la un magazin,vis-a-vis de Germanos la etajul 3 si am vazut ca aveau niste lumanari super pt logodna(mai mici ca cele pt cununie) si erau facute din trandafiri artificiali dar erau atat de bine realizati incat cand i-am vazut am zis ca sunt adevarati....sunt super misto....iar la pret sa nu mai zic ca e super convenabil...si o sa-mi fac un buchet tot din trandafiri artificiali pt ca nu-ti dai seama ca sunt artificiali decat daca pui mana pe ei...nu stiu deocamdata ce culoare o sa aiba trandafirii pt ca as vrea sa-i asortez cu rochita de logodna...

arinutza
05.03.2007, 09:15:46
d unde luati buketele??? yo am unu in gand, dar nu cred k o sa mi-l fak cineva din pit... yo sper, da' park vad k o sa fiu dezamagita:((

Arina, du-te la Thea decor ... fac niste buchete super.. eu acolo le fac pentru miresica mea..;))
Poti sa te duci cu modelul tau de buchet si il fac asa cum vrei.>:D<

ayana2010
05.03.2007, 12:01:50
Arina, du-te la Thea decor ... fac niste buchete super.. eu acolo le fac pentru miresica mea..;))
Poti sa te duci cu modelul tau de buchet si il fac asa cum vrei.>:D<

o sa ma duc daca imi spui si unde e si mai ales daca stii ca ies bine.. postez o fotografie cu buchetul pe care il vreau. va place?

ayana2010
05.03.2007, 12:03:08
o sa ma duc daca imi spui si unde e si mai ales daca stii ca ies bine.. postez o fotografie cu buchetul pe care il vreau. va place?

a scuze, tocmai acum am vazut ca a scris deja o miresica unde este!!

arinutza
05.03.2007, 12:30:12
Arina vezi ca preturile nu sunt chiar modeste si nu stiu daca florile alea galbene sunt de gasit si in mai dar vorbesti cu fetele de acolo si atentie ca preturile incep de pe la 1-1,500

arinutza
05.03.2007, 12:32:17
Daca ies bine, iti spun ca da.
Anul trecut a facut o fina si i-a iesit asa cum vroia, mai ales ca trandafirii erau portocalii.

arinutza
07.03.2007, 09:17:32
:-p Buna fetelor!, m-am hotarat sa fac buchetul meu din cale grena la cei de la Thea..., sper sa iasa super
Cred ca si mireasa imi va cere sa il fac din cale

ayana2010
08.03.2007, 01:10:45
Arina vezi ca preturile nu sunt chiar modeste si nu stiu daca florile alea galbene sunt de gasit si in mai dar vorbesti cu fetele de acolo si atentie ca preturile incep de pe la 1-1,500

1-1,5 inseamna 100-150 ron? eh..nu e exagerat! daca iese ca asta din imagine dau si mai mult... desi nu cred ca o sa iasa. presupun ca au un catalog acolo si o sa ma uit si poate o sa ma incante altceva!
mc pt info!:*

arinutza
09.03.2007, 09:17:05
da in ron si daca gasesti poze pe net sau pe forum, te duci cu ele si o sa iti spuna daca tin florile sau daca se gasesc in perioada aia, spui cam cum il vrei si sa iti mai dea idei ....

rocsi6666
09.03.2007, 15:50:21
ptr. flori speciale se da comanda dinainte, si tot ti le aduce....eu am dat pe buchettul meu 250 ron, dar a iesit exact cum am vrut eu....l-am facut la o florarie de vis-a-vis de MC donald"s, una care are si multe decoruri inauntru, nu mai stiu exact cum se numeste....dar au si de inchiriat arcada pe care se pot pune flori sau decoratiuni ptr. intrarea la restaurant...

arinutza
12.03.2007, 10:31:00
ptr. flori speciale se da comanda dinainte, si tot ti le aduce....eu am dat pe buchettul meu 250 ron, dar a iesit exact cum am vrut eu....l-am facut la o florarie de vis-a-vis de MC donald"s, una care are si multe decoruri inauntru, nu mai stiu exact cum se numeste....dar au si de inchiriat arcada pe care se pot pune flori sau decoratiuni ptr. intrarea la restaurant...

Care MC donald"s, la asta din centru te referi?
Ca eu nu stiu nici o florarie langa el....., sau de cel de la gara este vorba?

arinutza
16.03.2007, 17:53:02
Fetelor, am vazut la targ un buchet superb......;)) era ca o umbreluta de culoare verde si flori multicolore in ea.... m-am indragostit de el.......\:D/ :madlaugh: :madlaugh:

rocsi6666
19.03.2007, 09:38:15
Care MC donald"s, la asta din centru te referi?
Ca eu nu stiu nici o florarie langa el....., sau de cel de la gara este vorba?
da, la cel din centru ma refer, e vis-a - vis si cam 150 m spre Catedrala, la parterul blocurilor, unde sunt magazine, parca e si o gogoserie...nu prea le am cu explicatul, dar acum sper sa o gasesti...

arinutza
19.03.2007, 12:53:43
Da cred ca stiu care este... Merci mult.

kiss_tyna
14.04.2007, 17:29:11
Ce ziceti,fetelor,sa-mi fac si eu un buchetel mic la logodna?Eventual cu cativa trandafiri(3) si restul alte flori.Mi-ar place cu 2 trandafiri rosii si unul alb...si restul florilor cu alb....k vreau sa ma asortez cu rochitza....si lumanarile sa le facem tot cu niste flori alb cu rosu(lumanarile o sa le luam albe-din acelea mici,k de botez si o sa le ducem in ziua aceea la un magazin cu flori sa le ''imbrace'').Ce ziceti?

ayana2010
14.04.2007, 20:23:54
eu zic sa iti faci... si eu voi avea la casatoria civila

georgya
14.04.2007, 23:16:27
unde va faceti buchetul?/:)

blondy
15.04.2007, 00:01:11
Buna fetelor,

as avea si eu o intrebare: ce stiti la cununia civila iti trebuie buchet sau nu?
Eu am facut doar pentru cununia religioasa.

Multumesc.

ayana2010
15.04.2007, 00:02:16
nu trebuie neaparat... doar cine vrea...eu imi fac! important e sa-ti ofere cineva un buchet frumos de flori ca sa-l tii in mana la fotografii>:D<

blondy
15.04.2007, 00:14:46
nu trebuie neaparat... doar cine vrea...eu imi fac! important e sa-ti ofere cineva un buchet frumos de flori ca sa-l tii in mana la fotografii>:D<

Din cate stiu eu la cununia civila toata lumea vine cu flori si asa ca o sa am un brat intreg de flori pentru fotografii.

ayana2010
15.04.2007, 00:28:47
da asa e... dar eu vreau unul care sa se asorteze cu rochia..cu auriul de pe rochie si cu pantofii(tot aurii)!! si ma mai gandesc ca asta o sa-mi ramana si mie, ca pe cel de mireasa o sa mi-l ia cine o sa-l prinda

blondy
15.04.2007, 00:31:16
da asa e... dar eu vreau unul care sa se asorteze cu rochia..cu auriul de pe rochie si cu pantofii(tot aurii)!! si ma mai gandesc ca asta o sa-mi ramana si mie, ca pe cel de mireasa o sa mi-l ia cine o sa-l prinda

Ce faci cu el il pui la presat?Florile ofilesc,totusi...

ayana2010
15.04.2007, 00:39:00
eh.. e un moft d'ale mele... nu conteaza ca se ofilesc.. conteaza ca mi-l doresc.......

georgya
15.04.2007, 00:45:35
eh.. e un moft d'ale mele... nu conteaza ca se ofilesc.. conteaza ca mi-l doresc.......
spune-mi si mie unde faci tu buchetul, please.....:)

ayana2010
15.04.2007, 00:51:59
ups...nu mai stiu cum se numeste... mi-au recomandat fetele pe aici respectiva florarie.... uita-te cateva mesaje mai in urma....

ayana2010
15.04.2007, 00:57:59
gata gata ....thea decor

kiss_tyna
15.04.2007, 08:17:51
Eu vreau un buchet mikutz...si cu flori de vara (m-am razgandit,numai vreau trandafiri)in nuante de alb si rosu...Costa mult buchetele la thea decor?Florile din buchet o sa fie aceleasi cu cele de pe lumanari....dar vreau ceva simplu,nu incarcat...sa va pun niste exemple....Ultima lumanare de exemplu,e prea incarcata...am vrea ceva de genul cum e lumanarea 3 si 4.Cam cat m-ar costa?Daca costa prea mult (mai mult de 500 mii)o sa fac la o florarie de prin cartier ca poate e mai ieftin...
P.S. Noi avem logodna duminica.Cand sa mergem sa facem buchetul si lumanarile?De sambata seara(nu se ofilesc pana a doua zi?) sau duminica la pranz?Voi cum ati procedat?

kiss_tyna
15.04.2007, 08:23:58
Am gasit in Fortuna niste lumanari misto,mai mikutze,din acelea de botez,albe(aveau si roz si albastru dar parca e prea tiganesc-si in plus nu se potrivesc cu ''tema'' logodnei care e alb cu rosu...asa ca tot mai bine albe) si ieftine,la 85 mii bucata...O sa luam 2 bucati si o sa mergem la florarie sa le ''impodobeasca''.

rocsi6666
16.04.2007, 14:00:28
Am gasit in Fortuna niste lumanari misto,mai mikutze,din acelea de botez,albe(aveau si roz si albastru dar parca e prea tiganesc-si in plus nu se potrivesc cu ''tema'' logodnei care e alb cu rosu...asa ca tot mai bine albe) si ieftine,la 85 mii bucata...O sa luam 2 bucati si o sa mergem la florarie sa le ''impodobeasca''.
da, si mie mi se par cele albe cela mai reusite, dar ai grija sa nu fie totusi prea micute...lumanari neimpodobite se mai gasesc si la magazinul acela de la etajul 3 de dupa magazinul trivale, acolo unde sunt flori artificiale si rochite uratele...nu stiu daca sunt expuse, dar daca intrebi, cred ca te serveste...

kiss_tyna
16.04.2007, 19:59:28
Nu sunt mici,sunt tocmai potrivite cele de botez...am vazut in Fortuna dar o sa mergem si sus dupa Trivale la etajul 3...poate le gasim mai ieftine...M-am mai uitat azi prin oras si am gasit niste buchetzele foarte frumoase(artificiale-dar super misto-la 330 mii-sunt din acelea care le pui in vaza...o sa-mi iau miercuri si o sa pun poze sa vedeti si voi).Mi-a spus vanzatoarea ca acestea se poarta de ceva vreme pe la nunti....mai trebuie decat sa-i pun tulle alb de jur imprejur(o sa-mi iau buchetul ori cu trandafiri albi,ori cu rosii,ori cu roz) si o sa-l leg la coditza cu o funda din saten rosie....Voi ce ziceti,sa-mi iau din acela mai mare sau mai mikutz?Cel mare e 33 lei iar cel mic 20

kiss_tyna
17.04.2007, 18:34:00
Mi-am luat azi buchetul...e micutz si frumos...o sa-l infasor in tulle alb si la coditza o sa-l leg cu material rosu.Sper sa iasa frumos.Va place?

kiss_tyna
17.04.2007, 18:38:06
Uitati si poze cu tulle-ul si cu ''funda''.

ayana2010
17.04.2007, 20:06:11
deja l-ai luat? pei cand faci logodna? nu e din flori naturale? ca nu prea imi dau seama

kiss_tyna
17.04.2007, 20:41:10
Este din flori artificiale...ma bucur ca nu ai observat...iti place?

rocsi6666
17.04.2007, 20:47:46
eu zic sa il decorezi cu organza si sa-l legi cu o funda de saten...bagi organza in solutie de apret sa stea batoasa... e mai de efect...

kiss_tyna
17.04.2007, 21:33:26
Da, e o idee buna....ma mai gandesc pana in iulie...am timp destul

Aura_Mariana
20.04.2007, 10:59:28
Buna arina!!!
Vad ca avem aceleasi gusturi ... si eu am pantofi aurii si rochita cu dantela aurie ... Bineinteles ca imi voi comanda un buchet care sa se asorteze cu ele ...
Eu am descoperit o florarie in Craiovei vis a vis de foata Posta (actualul salon Gabriela) care fac niste decoratiuni tare dragute ... am vazut niste trandafirasi portocaliu deschis foarte frumosi ...la care pot asorta perlute aurii ... iar pretul undeva 75Ron ...
PUPICI!!!

ayana2010
20.04.2007, 11:56:08
Buna arina!!!
Vad ca avem aceleasi gusturi ... si eu am pantofi aurii si rochita cu dantela aurie ... Bineinteles ca imi voi comanda un buchet care sa se asorteze cu ele ...
Eu am descoperit o florarie in Craiovei vis a vis de foata Posta (actualul salon Gabriela) care fac niste decoratiuni tare dragute ... am vazut niste trandafirasi portocaliu deschis foarte frumosi ...la care pot asorta perlute aurii ... iar pretul undeva 75Ron ...
PUPICI!!!

ai gasit ceva la un pret bun.. eu am gasit aici in bucuresti o florarie f tare.. m-am indragostit de toate buchetele... cred ca o sa mi-l iau de aici ca si asa o sa venim la pitesti pe 4 mai...deci o sa reziste! nu sunt f f hotarata, ma mai gandesc......

Aura_Mariana
20.04.2007, 12:09:08
ai gasit ceva la un pret bun.. eu am gasit aici in bucuresti o florarie f tare.. m-am indragostit de toate buchetele... cred ca o sa mi-l iau de aici ca si asa o sa venim la pitesti pe 4 mai...deci o sa reziste! nu sunt f f hotarata, ma mai gandesc......
Nu cred ce e o idee rea deloc ... pt tine e mai usor asa ... cu siguranta nu se ofilesc ....si mai ales daca te-ai indragostit de buchetele acelea...
Nu are rost sa iti dai comanda aici ..si sa iasa cine stie ce sa nu iti placa ...

lorellay
23.04.2007, 16:44:42
Fetelor...care sunt florile cele mai potrivite pentru luna octombrie?

ayana2010
25.04.2007, 10:17:36
Fetelor...care sunt florile cele mai potrivite pentru luna octombrie?

mergi la subiectul cuflori de luna octombrie, acolo o sa gasesti.....

lorellay
30.04.2007, 14:05:28
Nu gasesc....:(( :(( Nu gasesc ce flori sunt in octombrie....:((

georgya
30.04.2007, 18:00:13
pt pus in piept sunt tuberozele, asta stiu sigur:)

Fluturas
30.04.2007, 18:09:58

hei, nu plange!
citeste pe aici: http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=29
sigur vei gasi ceva...
de ce nu te orientezi la trandafiri? eu fac nunta in iulie si buchetul meu va fi de trandafiri..

ayana2010
02.05.2007, 01:08:54
daca va intrseaza sa gasiti flori mai ieftine pt aranjamente le gasiti la casutele din lemn pana la intarea in pit

georgya
02.05.2007, 19:16:44
daca va intrseaza sa gasiti flori mai ieftine pt aranjamente le gasiti la casutele din lemn pana la intarea in pit
:D care casute?

ayana2010
03.05.2007, 00:17:37
:D care casute?

intre metro si vama pe partea dreapta

lorellay
07.05.2007, 12:31:39
Eu as vrea ca florile care le primesc la cununia civila sa le duc la o florarie sa imi faca din ele aranjamente pentru mese.Stiti vreo florarie in pitesti care ar face asa ceva?

ayana2010
07.05.2007, 15:09:02
Eu as vrea ca florile care le primesc la cununia civila sa le duc la o florarie sa imi faca din ele aranjamente pentru mese.Stiti vreo florarie in pitesti care ar face asa ceva?

de obicei iti fac cei de la restaurant

alias
08.05.2007, 11:52:08
Nu stiu care florarie ar face asta, poti vorbi cu cei de la restaurant , dar or sa ti le puna in vaze doar, asa cred eu. Eu am fost ieri si am vb cu o florarie si imi face aranjamentul de masa la 6.5 lei daca am mai mult de 20, sau 7 lei pt mai putine. E mai ieftin decat la o firma specializata unde aranjamentele sunt intre 20 -25 lei.

georgya
08.05.2007, 14:59:26
Nu stiu care florarie ar face asta, poti vorbi cu cei de la restaurant , dar or sa ti le puna in vaze doar, asa cred eu. Eu am fost ieri si am vb cu o florarie si imi face aranjamentul de masa la 6.5 lei daca am mai mult de 20, sau 7 lei pt mai putine. E mai ieftin decat la o firma specializata unde aranjamentele sunt intre 20 -25 lei.
la care florarie ai vb?:|

alias
08.05.2007, 15:16:48
la care florarie ai vb?:|

La o florarie din gavana Alissee parca se numeste vis-a-vis de Vel Pitar din gavana de la statia de autobuz.

georgya
08.05.2007, 15:21:00
La o florarie din gavana Alissee parca se numeste vis-a-vis de Vel Pitar din gavana de la statia de autobuz.
mi se par super convenabile preturile pt aranjamente

arinutza
09.05.2007, 08:34:05
In afara de asta cred ca sunt cele mai indicate...decat vazele pline cu flori ca sa stai sa te uiti printre ele.Cel putin sunt mai mici si mai elegante, zic eu si nici scumpe.:* :)>-

Fluturas
09.05.2007, 08:58:07

si eu imi fac acolo lumanarile si buchetele, patroana de acolo este foarte priceputa si pune suflet in ceea ce face! eu numai de acolo cumpar flori, face niste buchete divine! nu stiu cum sunt cele ptr nunta insa cele 'obisnuite' ies minunat!mi-a placut cum este atenta la fiecare detaliu, de ex rafia sa fie in culoarea florilor, ambalajul la fel..
exemplific:

Fluturas
09.05.2007, 08:59:24

In banii astia intra si flori si vas cu buretel sau numai florile?

alias
09.05.2007, 11:04:48
In banii astia intra si flori si vas cu buretel sau numai florile?
da, cu totul, ca florile sunt cam 50mii si restul pt vas si burete si folia aia. Si da, de acolo iau si eu mereu flori ca sunte ieftine si frumos aranjate

Fluturas
09.05.2007, 11:29:16
da, cu totul, ca florile sunt cam 50mii si restul pt vas si burete si folia aia. Si da, de acolo iau si eu mereu flori ca sunte ieftine si frumos aranjate

ce fel de flori ai sa folosesti ?ai vorbit?

alias
09.05.2007, 11:47:34
ce fel de flori ai sa folosesti ?ai vorbit?
Crizanteme pe 2-3 culori ca sunt cele mai rezistente , alea care sunt multe pe acelasi fir

Fluturas
09.05.2007, 11:57:58
Crizanteme pe 2-3 culori ca sunt cele mai rezistente , alea care sunt multe pe acelasi fir

da, frumos !

IRA1
09.05.2007, 13:36:58
Buna fetelor,

Voi ce fal de flori ve-ti pune la nunta (in piept la meseni) , naturale sau artifciale?
Eu m-am gandit sa pun naturale cum ar fi florea miresei si cu inca o florica care spre rusinea nu mai stiu cum se numeste, si am tot fost pe la mai multe florari, pretul variaza de 9 la 10 mii bucate.

georgya
09.05.2007, 22:58:59
Buna fetelor,

Voi ce fal de flori ve-ti pune la nunta (in piept la meseni) , naturale sau artifciale?
Eu m-am gandit sa pun naturale cum ar fi florea miresei si cu inca o florica care spre rusinea nu mai stiu cum se numeste, si am tot fost pe la mai multe florari, pretul variaza de 9 la 10 mii bucate.
initial m-am gandit la flori naturale, dar am gasit niste flori f dragute artificiale,si mi-am ales cala (chiar daca spun unii ca e floarea mortului....nu ma intrerseaza) la 5 mii bucata....asta ca sa nu ma mai stresez ca se ofilesc, iar pt rudele apropiate pun trandafiri naturali.

georgya
09.05.2007, 23:04:49
eu am apelat la o agentie a unui prieten care se ocupa de tot ce trebuie pt o nunta........dar am o singura problema.......tot ce e facut din flori(aranjamente,buchete.....) mi le da seara inainte de nunta intr-un buretel....ce credeti or sa reziste sau se ofilesc?:-s

arinutza
10.05.2007, 09:55:54
Unde ai gasit flori, cala de exemplu, artificiale? As fi vrut sa vad daca se potrivesc pentru cocarde la nas si mire

alias
10.05.2007, 10:29:24
Unde ai gasit flori, cala de exemplu, artificiale? As fi vrut sa vad daca se potrivesc pentru cocarde la nas si mire
Cale am vazut eu artificiale de unde am luat florile pt invitati, dar sunt f mici, de marimea trandafirasilor pt invitati. Mai mari nu aveau. Le-am luat de la argesul sus acolo unde au si rochii de mireasa...

arinutza
10.05.2007, 11:31:28
A, deci le-ai vazut.... de asta ma interesam;))

georgya
12.05.2007, 16:43:16
Cale am vazut eu artificiale de unde am luat florile pt invitati, dar sunt f mici, de marimea trandafirasilor pt invitati. Mai mari nu aveau. Le-am luat de la argesul sus acolo unde au si rochii de mireasa...
sunt in miniatura....dar sunt f dragute;;)

georgya
12.05.2007, 16:44:12
agentia e in spate la mobilux

ayana2010
14.05.2007, 12:14:43
eu am apelat la o agentie a unui prieten care se ocupa de tot ce trebuie pt o nunta........dar am o singura problema.......tot ce e facut din flori(aranjamente,buchete.....) mi le da seara inainte de nunta intr-un buretel....ce credeti or sa reziste sau se ofilesc?:-s

rezista in burete!!! eu asa stiu

georgya
14.05.2007, 18:06:35
rezista in burete!!! eu asa stiu
sper....mersi

MeMyself
16.05.2007, 14:17:58
agentia e in spate la mobilux
Unde anume? Zi-mi si mie, te rog, ca eu sunt inebunita dupa cale. O sa pun cale naturale in pieptul mirelui si socrilor si vreau artificiale pt invitati daca gasesc.
Mersi in avans.

georgya
16.05.2007, 17:09:21
Unde anume? Zi-mi si mie, te rog, ca eu sunt inebunita dupa cale. O sa pun cale naturale in pieptul mirelui si socrilor si vreau artificiale pt invitati daca gasesc.
Mersi in avans.
cand vi spre centru de la centrul de calcul,inainte sa intri pe gang faci la dreapa si este la parter cu usi de termopan.....nu are inca firma pusa ....dar sigur gasesti....o sa faca ce flori vrei tu si naturale si artificiale

georgya
16.05.2007, 17:11:13
Mersi in avans.
asa m-am gandit si eu sa fac ..pt invitati artificiale iar pt cei apropiati naturale.....sa nu stau sa ma stresez ca se ofillesc/:)

MeMyself
17.05.2007, 09:27:13
De la etajul 3, in spate la Trivale, langa Alcadibo am luat cale de pus in piept. E 3 mii una. Sunt frumoase si din astea o sa iau, doar ca nu vreau cu fundita, ca e panglica din aia de se leaga buchetul de flori si da foarte nasol. Dar o sa le iau simple si le fac eu funditze sau le las asa. oricum de acolo iau cocardele ca in alta parte nu am gasit cale.

kiss_tyna
18.06.2007, 10:30:39
M-am razgandit, imi fac buchetul din flori naturale. O sa mergem in piata mare,la florariile de acolo(ca au preturi mai mici decat in oras si fac niste aranjamente la fel de misto k in oras). Ce flori de vara cunoasteti? As vrea ca buchetul sa-l fac numai din flori de vara(exclus trandafiri si alte flori mult prea folosite la astfel de evenimente). Poate cu frezii.....
Vreau ca atat buchetul cat si lumanarile sa fie cu flori simple,naturale,dar de efect!
Caut acum pe net sa vad ce flori sunt vara(la sfarsitul lui iulie).

kiss_tyna
18.06.2007, 10:57:13
Sa va arat acum cam cum as vrea sa fie buchetul si lumanarile.

ayana2010
18.06.2007, 11:17:34
Sa va arat acum cam cum as vrea sa fie buchetul si lumanarile.

buchetul din frezii imi place.... e tineresc si potrivit pt o logodna!!! felicitari ca ai renuntat la cel artificial ;;)

kiss_tyna
18.06.2007, 11:31:04
Multumesc!:*

diavolita
27.06.2007, 00:48:07
fetelor eu am renuntat a mai pune flori in piept la invitati ce spuneti? o sa pun decat la nasi si ginere...o sa ma gandesc la ceva special si plus ca nunta este in oct tr sa ma adaptez si la ceea ce e pe piatza ;-)

ayana2010
27.06.2007, 02:36:40
fetelor eu am renuntat a mai pune flori in piept la invitati ce spuneti? o sa pun decat la nasi si ginere...o sa ma gandesc la ceva special si plus ca nunta este in oct tr sa ma adaptez si la ceea ce e pe piatza ;-)
nici eu nu vreau sa pun

alias
27.06.2007, 15:36:56
nici eu nu vreau sa pun
Eu am cumparat niste trandafirasi f mici pt nunta, si naturale pt nasi si ginere si am pus la cei de acasa flori, iar la restaurant sa stii ca am uitat de ele, ne-am tz f tz ca noi nu le-am pus invitatilor florile si nu a tipat nimeni cred ca nici ceilalti nu si-au dat seama.
Asa ca puteti renunta linistite la ele. =))

diavolita
27.06.2007, 20:29:24
Eu am cumparat niste trandafirasi f mici pt nunta, si naturale pt nasi si ginere si am pus la cei de acasa flori, iar la restaurant sa stii ca am uitat de ele, ne-am tz f tz ca noi nu le-am pus invitatilor florile si nu a tipat nimeni cred ca nici ceilalti nu si-au dat seama.
ce ciudat la fratele meu chiar mi-au zis uni ca de ce nu le pun flori in piept...

rocsi6666
02.07.2007, 13:26:28
eu le-am pus naturale...la toti pana la urma, sa nu mai am discutii cu soacra-mea, ca daca era dupa mine....nu mai puneam deloc....si am pus de toate...minirose sotului si nasului, orhidee la socri si la parinti...si la restul santini....teoretic...ca mi-a mai facut la florarie, bonus mai multe cu orhidee, cu crizanteme din alea micute, de le-am pus si la altora, cum le-am nimerit....oricum, cele din minirose au aratat super bine.....

Fluturas
02.07.2007, 13:47:43
Astazi ma duc sa pun la punct detaliile pentru buchete,lumanari,cocarde si aranjamente ...
Uf,am emotii ... Sper sa iasa bine...#:-S

arinutza
02.07.2007, 14:52:18

:)) asa s-a intamplat... serios? habar nu am avut ...nici nu mai stiu, ca la florile invitatilor nu m-am mai gandit si nici nu m-am uitat la ei sa vad ca nu au...:D ce fete or fi facut...:^o

kiss_tyna
08.07.2007, 23:23:59
Fluturas,sa ne arati si noua buchetul si lumanarile!Sa nu ne uiti!Pupici!

ayana2010
09.07.2007, 14:07:07
Fluturas,sa ne arati si noua buchetul si lumanarile!Sa nu ne uiti!Pupici!
tu ti-ai ales buchetul?

kiss_tyna
09.07.2007, 14:23:00
tu ti-ai ales buchetul?

Eu vroiam pana la urma sa-mi fac un buchet din flori naturale,dar ''s-a luat'' iubitu' de mine ca prea o ''dam'' in obiceiurile nuntii.....si cred ca nu o sa-mi mai fac buchet,desi as fi vrut.Nu e vorba ca nu ma lasa sa-mi fac un buchetel micut,dar zice ca daca acum o sa am buchet,la nunta ce o sa mai am....Mai am timp sa ma gandesc....Sa vorbim si cu nasa si sa vedem ce facem.

arinutza
09.07.2007, 15:29:09
Salut fetelor....! scuze ca nu prea mai am timp sa intru pe forum dar ne-am mutat la casa si avem o gramada de carat si de aranjat, dar vroiam sa va spun ca buchetele si lumanarile pe care le-am facut la nunta de pe 30 unde am fost nasi au iesit superbe....le-am facut la floraria ikebana de langa magnolia. Am fost super incantata..., chiar mi-au placut mai mult decat cele facute la Thea decor:> Eu am avut buchetul cu putin lila, albastru indigo...nu stiu ce flori erau alea ...si un pic de mov, si bineinteles trandafirasi roze..au fost superbi.
Imi pare rau ca nu am deocamdata poze ca sunt finii in luna de miere, dar cand vin le pun sa le vedeti.

ayana2010
09.07.2007, 16:05:13
Salut fetelor....! scuze ca nu prea mai am timp sa intru pe forum dar ne-am mutat la casa si avem o gramada de carat si de aranjat, dar vroiam sa va spun ca buchetele si lumanarile pe care le-am facut la nunta de pe 30 unde am fost nasi au iesit superbe....le-am facut la floraria ikebana de langa magnolia. Am fost super incantata..., chiar mi-au placut mai mult decat cele facute la Thea decor:> Eu am avut buchetul cu putin lila, albastru indigo...nu stiu ce flori erau alea ...si un pic de mov, si bineinteles trandafirasi roze..au fost superbi.
Imi pare rau ca nu am deocamdata poze ca sunt finii in luna de miere, dar cand vin le pun sa le vedeti.
hello!!! spor la mutat...... stai linistita, avem rabdare. doar sa nu uiti sa le pui! pupz

AdrianaLory
09.07.2007, 20:37:34
Lumanarile, buchetele,aranjamente pe mese,au fost facute la floraria Ikebana si am fost foarte multumita de ele.

kiss_tyna
10.07.2007, 00:34:40
Lumanarile, buchetele,aranjamente pe mese,au fost facute la floraria Ikebana si am fost foarte multumita de ele.

Sunt superbe!Insa, cel mai mult imi plac lumanarile!

alias
10.07.2007, 08:24:15
Casa de piatra! Sa fiti fericiti si aveti parte de tot ce e mai frumos!
Vrem si poze de la nunta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arinutza
10.07.2007, 08:33:49

Casa de piatra si sa fi fericita! si eu am fost multumita de cei de la ikebana..;-) si buchetul meu de nasa nu s-a uscat nici acum si are deja 10 zile..:*

lorellay
10.07.2007, 08:55:37
Foarte frumoae...ne spui si un pret...
Eu vreau cale galbene...da cica nu e bine sa fie buchetul de cale....ca inseamna ghinion...soacra-mea nici nu ma lasa sa intru in casa cu cale....zice sa mi le duc la birou....:-w

ayana2010
10.07.2007, 11:45:16
ft frumoase...cred ca ai fost ft mandra de ele ;-)

ayana2010
10.07.2007, 11:46:04
Foarte frumoae...ne spui si un pret...
Eu vreau cale galbene...da cica nu e bine sa fie buchetul de cale....ca inseamna ghinion...soacra-mea nici nu ma lasa sa intru in casa cu cale....zice sa mi le duc la birou....:-w
eeeee....nu e bine!!! ba e ft bine tot ceea ce ne place si punct.;-)

AdrianaLory
23.07.2007, 14:48:33
Am uiat sa pun foto cu buchetele.Am dat 8 mil pe lumanari si buchete toate din cale albe si galbene.Uitati-va in albume si ve-ti vedea si buchetele.

diavolita
29.07.2007, 22:49:09
Nu ai pentru ce, sa fi fericita!
arinuta ce surpriza sa te gasesc aici mi-au placut pozele fratiorului tau de la nunta ....;-)
ps dau mesaj privat

diavolita
29.07.2007, 23:00:59
Va multumesc fetelor pt complimente.
unde ai facut buchetul?

AdrianaLory
30.07.2007, 10:32:36
La Floraria Ikebana.

diavolita
30.07.2007, 13:09:26
La Floraria Ikebana.
cat te-a costat? as vrea si eu sa imi fac buchetul acolo dar a spus ca nu se poate ...vreau lacrimioare si a zis sa ma gandesc la 3 variante....dar imi plac cumlt cum fac buchetele ...si aranjamentele pe masa tot la ei le-ai facut ai ceva poze?

lorellay
30.07.2007, 13:33:13
diavolita ...ai nunta in octombrie?gasesti atunci lacramioare?

diavolita
30.07.2007, 20:24:36
diavolita ...ai nunta in octombrie?gasesti atunci lacramioare?
da mi s-a spus ca da la bucuresti ...iti poate aduce orice floare doresti ...dar iti dai seama pretul pe masura

AdrianaLory
31.07.2007, 19:09:14
Aranjamentele de masa si lumanarile.

ayana2010
31.07.2007, 20:21:37
imi plac lumanarile ft mult....;-)

diavolita
31.07.2007, 22:30:28
da au fost foarte frumoase dar cat te-au costat toate aranjamentele florale?

lorellay
20.08.2007, 10:41:27
Daca am si cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi..trebuie sa am doua buchete de flori?

georgya
20.08.2007, 12:07:29
Daca am si cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi..trebuie sa am doua buchete de flori?
nu este o regula....fiecare cum doreste:*

lorellay
20.08.2007, 12:22:38
Recomandati-mi o florarie....please...

Fluturas
20.08.2007, 12:40:56
Recomandati-mi o florarie....please...

iubita, eu am lucrat cu o florarie din gavana, doamna de acolo este deschisa oricarei idei si-ti poate face absolut ce vrei !
daca vrei,iti pot da nr dansei de mobil ....
eu o recomand din tot sufletul:*

lorellay
20.08.2007, 12:47:03
da..vreau nr..
dar da-mi te rog si niste preturi...
eu vreau sa fac asa...
- corsaje d-re onoare...2 buc
- buchet nasa
- cocarde nasi + mire + vreo 80 buc flori naturale
- probabil si lumanarile

Fluturas
20.08.2007, 13:06:30
da..vreau nr..
dar da-mi te rog si niste preturi...
eu vreau sa fac asa...
- corsaje d-re onoare...2 buc
- buchet nasa
- cocarde nasi + mire + vreo 80 buc flori naturale
- probabil si lumanarile

preturile le discuti cu ea..eu sunt clienta veche si mi-a facut anumite reduceri, dar se poate negocia orice...
eu mi-am facut la ea:
buchet cununia civila,buchet mireasa+nasa -din trandafiri
cocarde din mini-rose
cocarde mire+nas trandafiri
lumanari
aranjamente restaurant

a iesit totul asa cum i-am cerut,am fost super multumita, i-am cumparat un cadou pentru ca nu am stiut cum sa-i multumesc pentru ce a facut pentru mine ...

Fluturas
20.08.2007, 13:08:06
buchetul de mireasa si al nasei le vezi in album...si aranjamentele din sala...iti trimit pm cu nr ei.
floraria este in gavana,vis-a-vis de piata ...

lorellay
20.08.2007, 13:11:18
Am primit pm...multumesc....o sun sa vad pretzurile....

Fluturas
20.08.2007, 13:16:47
Am primit pm...multumesc....o sun sa vad pretzurile....

ii poti spune ca am recomandat-o...
Giorgiana este numele meu insa ma stie si de fluturas :)) am innebunit-o cu fluturasii mei ...

lorellay
20.08.2007, 13:56:10
Ok...pupici...multumesc...

lorellay
20.08.2007, 16:04:43
Multumesc ..Fluturas....am vorbit cu doamna...mi s-a parut foarte draguta si amabila...90% cred ca o sa ma duc la ea...
p.s. i-am spus ca tu ai recomandat-o...i-am spus intai de giorgiana...si a zis ca nu stie cine e...si cand i-am spus ca ai facut niste buchete super cu fluturasi...a inceput sa rada...si a spus ca esti o doamna deosebita .... si "salutari fluturasului"!

:* :* :*

Fluturas
20.08.2007, 16:19:42
Multumesc ..Fluturas....am vorbit cu doamna...mi s-a parut foarte draguta si amabila...90% cred ca o sa ma duc la ea...
p.s. i-am spus ca tu ai recomandat-o...i-am spus intai de giorgiana...si a zis ca nu stie cine e...si cand i-am spus ca ai facut niste buchete super cu fluturasi...a inceput sa rada...si a spus ca esti o doamna deosebita .... si "salutari fluturasului"!

:* :* :*

hehe,ti-am spus eu...asa imi spune si ea 'fluturas'...
chiar este o doamna deosebita,ti-am spus >:D<
o sa-ti faca o oferta super,ai sa vezi :x

Dianutza
21.08.2007, 15:48:09
buchetul de mireasa si al nasei le vezi in album...si aranjamentele din sala...iti trimit pm cu nr ei.
floraria este in gavana,vis-a-vis de piata ...

Buna!
Vreau si eu te rog nr florariei din Gavana. Chiar m-ai ajutat mult cu nr lui Carmen si mi-ar placea sa te cunosc...poate ne intalnim la o cafea...>:D<

Fluturas
21.08.2007, 15:54:53
Buna!
Vreau si eu te rog nr florariei din Gavana. Chiar m-ai ajutat mult cu nr lui Carmen si mi-ar placea sa te cunosc...poate ne intalnim la o cafea...>:D<

ti-l trimit imediat !
sigur,poate ne vedem >:D<

kiss_tyna
21.08.2007, 23:55:11
ti-l trimit imediat !

Sper ca nu ma bag ''ca musca in lapte'' ^:)^ dar cred ca ar trebui sa ne intalnim si noi;-) ...de cand zicem si tot nu am reusit:| ...si eu chiar imi doresc sa ne vedem si noi fatza in fatza.;)) Voi nu vreti?;;)

Dianutza
22.08.2007, 16:29:27
ti-l trimit imediat !

Multumesc frumos. Am vorbit cu doamna insa este in concediu pana saptamana viitoare. Este plecata prin Moldova si mi-a spus ca ma suna ea la inceputul lui septembrie, daca nu, o sun eu. E foarte amabila. La ea o sa fac totul pt ca au iesit bine la tine...si vroiam neaparat sa le fac undeva in Gavana.

Fluturas
22.08.2007, 16:32:30
Multumesc frumos. Am vorbit cu doamna insa este in concediu pana saptamana viitoare. Este plecata prin Moldova si mi-a spus ca ma suna ea la inceputul lui septembrie, daca nu, o sun eu. E foarte amabila. La ea o sa fac totul pt ca au iesit bine la tine...si vroiam neaparat sa le fac undeva in Gavana.

nu ai sa regreti,iti garantez!
sa stiti ca eu nu am nimic la faza asta cu recomandarile o:-)
pur si simplu imi place mult de ea si lucreaza impecabil !
locuiesti in gavana ?

Dianutza
22.08.2007, 20:42:31
nu ai sa regreti,iti garantez!
sa stiti ca eu nu am nimic la faza asta cu recomandarile o:-)
pur si simplu imi place mult de ea si lucreaza impecabil !
locuiesti in gavana ?

Nu. Parintii mei stau pe Exercitiu (Banatului), dar obiceiurile care se fac acasa la ginere, se vor face in Gavana (la capatul lui 19) la matusa lui....sotul meu este din Bucuresti. El va lua florile si buchetele si ii este in drum...apoi merge la nasi in centru, apoi vin la mine in Banatului, la biserica si la restaurant. Sa stii ca am programat totul la secunde. Iubi meu e langa mine acum si imi spune ca trebuie sa-i scriu pe hartie ca o sa uite (emotii!!).

alias
22.08.2007, 20:46:57
Nu. Parintii mei stau pe Exercitiu (Banatului), dar obiceiurile care se fac acasa la ginere, se vor face in Gavana (la capatul lui 19) la matusa lui....sotul meu este din Bucuresti. El va lua florile si buchetele si ii este in drum...apoi merge la nasi in centru, apoi vin la mine in Banatului, la biserica si la restaurant. Sa stii ca am programat totul la secunde. Iubi meu e langa mine acum si imi spune ca trebuie sa-i scriu pe hartie ca o sa uite (emotii!!).
Si noi la nunta noastra am fost organizatorii, le-am programat astfel sa avem timp intre ceremonii si am calculat si intarzierea de la casa casatoriilor care este inevitabila, dar parca tu esti duminica si nu o sa fie chiar asa rau sper. Dar ideea este cu cateva zile inainte sa-i repeti programul, ca daca pierde hartia? :))

Fluturas
22.08.2007, 20:49:01

in zona stau si eu, prima straduta de la spalatorie in dreapta, petre ispirestcu ( la casuta)...

alias
22.08.2007, 20:53:36
in zona stau si eu, prima straduta de la spalatorie in dreapta, petre ispirestcu ( la casuta)...
Vad ca esti online si tu....nu ne-ai mai zis sau nu am vazut eu....cum te simti? E totul ok? Si la ce doctor mergi pina la urma?

Fluturas
22.08.2007, 21:00:16
Vad ca esti online si tu....nu ne-ai mai zis sau nu am vazut eu....cum te simti? E totul ok? Si la ce doctor mergi pina la urma?

sunt aici iubita:*
merg la dl dr Stefan Badea,lucreaza la maternitatea caritas iar cabinetul lui este pe undeva pe la vitan mall..
sa stii ca mi-a placut de el, am mers acum 2 saptamani,mi-a dat sa iau elevit si acid folic si sa fac o groaza de analize...
ma mai duc pe la mijlocul lui septembrie..
bebe este bine, avea 1 cm si am vazut cum ii bate inimioara :x
iar eu sunt mai mult decat ok, nu am nici o problema...
mananc bine, dorm ,nu am greturi..sper sa fie asa si in continuare!

Dianutza
24.08.2007, 10:39:17

Ce frumos...si eu vreau la casuta:(( ...dupa nunta vrem sa cumparam teren si sa ne facem casa cum vrem noi...desi noi stam in Bucuresti, dar nu strica o casa de week-end...si poate peste ani ne mutam in Pitesti...

Nu vreau sa te sperii dar sa-ti faci analizele date de medic pt sarcina ca am 2 prietene care nu au ascultat de medic si una a avortat la 6 luni iar cealalta are 8 luni dar se chinuie cu medicamente sa duca sarcina la capat...Si eu vreau un copil peste 2 ani, dar o sa-mi fac toate analizele posibile ca m-au speriat fetele...

Dianutza
24.08.2007, 10:41:26
Si noi la nunta noastra am fost organizatorii, le-am programat astfel sa avem timp intre ceremonii si am calculat si intarzierea de la casa casatoriilor care este inevitabila, dar parca tu esti duminica si nu o sa fie chiar asa rau sper. Dar ideea este cu cateva zile inainte sa-i repeti programul, ca daca pierde hartia? :))

Da...:)) ...Inca de pe acum il tot bat la cap cu orele...dar o sa fie cineva cu el care sa-i aminteasca....

Fluturas
24.08.2007, 11:20:04
Ce frumos...si eu vreau la casuta:(( ...dupa nunta vrem sa cumparam teren si sa ne facem casa cum vrem noi...desi noi stam in Bucuresti, dar nu strica o casa de week-end...si poate peste ani ne mutam in Pitesti...

Nu vreau sa te sperii dar sa-ti faci analizele date de medic pt sarcina ca am 2 prietene care nu au ascultat de medic si una a avortat la 6 luni iar cealalta are 8 luni dar se chinuie cu medicamente sa duca sarcina la capat...Si eu vreau un copil peste 2 ani, dar o sa-mi fac toate analizele posibile ca m-au speriat fetele...

sigur ca am sa-mi fac toate analizele..vreau sa fiu sigura ca totul este ok :*

laraa
14.09.2007, 15:31:17
Flutu , stii ceva de florariile Bliss din Pitesti?...m-am uitat pe site la ei si am vazut ca au preturi super si am mai vazut cocarde din flori naturale supeeerbe ..la doar 1 leu una ...ce zici..asa e? ca vreau sa le iau de acolo daca e true...mi le aduce cineva in ziua nuntii...:*

Fluturas
14.09.2007, 15:40:55
Flutu , stii ceva de florariile Bliss din Pitesti?...m-am uitat pe site la ei si am vazut ca au preturi super si am mai vazut cocarde din flori naturale supeeerbe ..la doar 1 leu una ...ce zici..asa e? ca vreau sa le iau de acolo daca e true...mi le aduce cineva in ziua nuntii...:*

mai nu stiu, eu le-am facut la o alta florarie....
n-am idee...sorry!>:D<

Fluturas
14.09.2007, 15:42:42

vezi ca toate au pretul de 1 ron, cocarde, buchete,aranjamente .....;)) :-"
ma tem ca e stricat acel 'calculator' ...;-)

laraa
14.09.2007, 16:33:50
:(( :(( acum am vazut ..ai dreptateeee

anesya
20.09.2007, 11:33:14
Era prea frumos sa coste doar atat!!!!;-)

lorellay
27.09.2007, 10:48:40
Fluturas...am vorbit cu tipa la care ti-ai facut tu florile....pana acum e super super...
Nu i-a venit sa creada cand i-am spus ca nu te cunosc....;;) Azi o sun sa-mi spuna pretul pentru toate florile...si sa vad sambata viitoare cum vor iesi...
Oricum multumesc mult...

Fluturas
27.09.2007, 10:53:10
Fluturas...am vorbit cu tipa la care ti-ai facut tu florile....pana acum e super super...
Nu i-a venit sa creada cand i-am spus ca nu te cunosc....;;) Azi o sun sa-mi spuna pretul pentru toate florile...si sa vad sambata viitoare cum vor iesi...
Oricum multumesc mult...

sper sa-ti dea un pret bun >:D<
nu ai pentru ce !!!

Dianutza
02.10.2007, 10:20:19

Din intamplare am trecut pe langa o florarie Bliss...este la intersectie, la sensul giratoriu de pe Exercitiu...strada care coboara din Razboieni.
Si am vazut si in centru si in Prundu...sunt mai multe...

lorellay
02.10.2007, 15:05:52
sper sa-ti dea un pret bun >:D<
nu ai pentru ce !!!
Gata..stiu pretul...super convenabil zic eu.....

Fluturas
02.10.2007, 15:12:07
Gata..stiu pretul...super convenabil zic eu.....

ma bucur !!!! >:D< >:D< >:D<

off topic: la ce ora ai cununia la biserica ?

lorellay
02.10.2007, 15:14:33
ma bucur !!!! >:D< >:D< >:D<

off topic: la ce ora ai cununia la biserica ?
La 17...de ce?Crezi ca nu e bine?

lorellay
15.10.2007, 17:40:35
Florile mele....

ayana2010
15.10.2007, 22:12:58
Florile mele....
ft frumoase!\:D/ <:-P

lorellay
16.10.2007, 13:59:55
Multumesc de complimente....si ii multumesc lui Fluturas....pentru recomandarea floraresei....

Fluturas
16.10.2007, 14:15:31
Multumesc de complimente....si ii multumesc lui Fluturas....pentru recomandarea floraresei....

ce frumoasa ai fost! acum am vazut ca ai aparut :* :* :*
foarte frumoase florile! au iesit super, super !<:-P

lorellay
16.10.2007, 14:22:57
Am avut totusi cateva probleme....
- florile pentru parinti initial le-am vrut galbene dupa aia m-am razgandit si le-am vrut rosii..i-am spus..si-a notat..dar tot galbene le-a facut;
- lumanarile nu au fost la fel....la una a pus niste bobite portocalii la una nu...nu mi-a placut chestia asta....
Dar in mare a fost ok...
Si ca pret am dat 6 mil jumate pe tot...lumanari, buchetul meu, al nasei, corsaje (2)... cocarde 60...cocarde parinti....nas..mire...

Fluturas
16.10.2007, 14:26:09
- florile pentru parinti initial le-am vrut galbene dupa aia m-am razgandit si le-am vrut rosii..i-am spus..si-a notat..dar tot galbene le-a facut;
- lumanarile nu au fost la fel....la una a pus niste bobite portocalii la una nu...nu mi-a placut chestia asta....
Dar in mare a fost ok...
Si ca pret am dat 6 mil jumate pe tot...lumanari, buchetul meu, al nasei, corsaje (2)... cocarde 60...cocarde parinti....nas..mire...

hmmm...probabil nu s-a mai uitat la culoare, retinuse galben si le-a facut asa ....imi pare rau ca nu au iesit toate cum ai vrut #-o
pretul este super bun ... ;-)

Lalely
16.10.2007, 14:29:28
Dar in mare a fost ok...

Ai putea sa-mi spui cat a costat florile de pus in piept/bucata??
Si floraria te rog...
Mersi

ayana2010
16.10.2007, 14:31:17
Dar in mare a fost ok...
pei le-ai facut la un super pret! bravo

lorellay
16.10.2007, 14:37:40
Ai putea sa-mi spui cat a costat florile de pus in piept/bucata??
Si floraria te rog...
Mersi
Parca 10.000 lei vechi..sincer nu stiu exact ca mi-a facut un pret pe total...

Fluturas
16.10.2007, 15:11:06
Parca 10.000 lei vechi..sincer nu stiu exact ca mi-a facut un pret pe total...

cam asa, 10-12ooo costa .....

Lalely
16.10.2007, 15:18:44
cam asa, 10-12ooo costa .....

Multumesc de informatie!
Fluturas ma poti ajuta si pe mine cu un Pm cu florarie,nr de tel..please..
Am vazut ca au iesit super....!

lorellay
16.10.2007, 15:36:05
Multumesc de informatie!
Ti-am trimis PM....

Fluturas
16.10.2007, 16:24:43
Multumesc de informatie!

n-am fost pe faza, am vazut ca ti-a trimis pm Sorana ... >:D<

Lalely
16.10.2007, 17:10:33
n-am fost pe faza, am vazut ca ti-a trimis pm Sorana ... >:D<

Da Fluturas..mi-a trimis..multumesc mult oricum!

MeMyself
22.10.2007, 17:43:05
Asta a fost buchetul meu si lumanarile facute la Ikebana!

ayana2010
22.10.2007, 20:30:54
sunt :O wow....vreau mai multe pozeeeee

anesya
23.10.2007, 22:06:20
Superbe superbe.....daaaa...vrem pozici! Casa de piatra si tot ce iti doresti!:* >:D< >:D< >:D<

Fluturas
23.10.2007, 22:08:19

waw! superbeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee>:D< >:D< >:D<
mai vrem poze cu voi !

MeMyself
25.10.2007, 12:01:43
va multumesc mult fetelor pentru aprecieri. Poze sunt in semnatura, desi's cam putine, dar usor-usor va creste numarul. Va pup!

lorellay
26.10.2007, 09:35:52
Si mie-mi plac la nebunie...calele galbene...din pacate mie mi-au sarit toti in cap...nu [-X cale....:(( :((
Superbe florile tale....

DDna
26.10.2007, 10:42:03
Andraduska, felicitari ! Ai fost superba !

Exact asa ceva mi-am dorit si eu la aranjamente, din pacate nu am gasit calele caramizii .....

Dianutza
26.10.2007, 11:18:13
Foarte frumoase si elegante sunt calele...felicitari ai fost superba si tu si florile.:*

Andra_St
26.10.2007, 12:09:04

sunt intradevar deosebite. mie imi plac lumanarile.
cat te-au costat? dar buchetul?

ayana2010
26.10.2007, 12:10:47
sunt intradevar deosebite. mie imi plac lumanarile.
cat te-au costat? dar buchetul?
iti raspund eu in legatura cu lumanarile (si eu sunt innebunita dupa ele...) su costat 450 ron... buchetul nu stiu

ancaavr
26.10.2007, 13:50:11
Mmmm...acum dupa pozele Andradei am cam ezitat dc sa-mi postez si eu lumanarile si buchetul...dar poate mai sunt printre voi si miresici cu mamici crizate sa nu aveti cale la nunta...asa ca...trandafiri, tot made by Ikebana (pe care ii recomand cu toata inima, de fapt o recomand, pt ca este o tipa)...

ancaavr
26.10.2007, 13:53:10
Mmmm...acum dupa pozele Andradei am cam ezitat dc sa-mi postez si eu lumanarile si buchetul...dar poate mai sunt printre voi si miresici cu mamici crizate sa nu aveti cale la nunta...asa ca...trandafiri, tot made by Ikebana (pe care ii recomand cu toata inima, de fapt o recomand, pt ca este o tipa)...
hai ca m-am incurcat in butoane...deci si pozele...:-p

Fluturas
26.10.2007, 13:55:42

foarte frumoase!!!!!>:D< >:D< >:D<

Andra_St
26.10.2007, 13:58:31

mie imi place buchetul tau, e elegant.

ayana2010
26.10.2007, 14:10:31
ft frumoase! unde e floraria asta? :D
super ultima poza ;)

ancaavr
26.10.2007, 14:24:10
Multumesc fetelor de aprecieri. Si mie mi-au placut tare mult, in special lumanarile, ca nu mai vasusem pana atunci pe ideea asta. Am ezitat pt ca nu sunt asa 'glamorous' ca ale Andradei.....insa pt nunta mea au fost foarte potrivite...
Floraria este aceeasi unde a facut si Andrada, de la cofetaria Magnolia in jos....

Kalistas
26.02.2008, 13:30:59
Hop sa postez si eu poze cu buchetelul meu de care am fost foarte mandra !

noi2
05.03.2008, 17:33:21
Buna miresici!!

Am stabilit cununia civila.. in sfarsit..si caut o florarie momoasa care sa faca buchetele pe bratara... nici nu stiu cum sa le numesc..stie cineva unde as putea sa ma adresez??? Help!!!

Lalely
07.05.2008, 13:50:47
Buna miresici!!

Am stabilit cununia civila.. in sfarsit..si caut o florarie momoasa care sa faca buchetele pe bratara... nici nu stiu cum sa le numesc..stie cineva unde as putea sa ma adresez??? Help!!!

fetelor eu vreau sa-mi fac cocardele manual...
M-am gandit sa cumpar crizanteme olandeze..si sa le fac eu vineri seara..
Amai facut careva dintre voi??Am citit pe forum..si in alte localitati sunt miresici care au facut..voi ce ziceti???

mirik2001
07.05.2008, 23:16:08
Amai facut careva dintre voi??Am citit pe forum..si in alte localitati sunt miresici care au facut..voi ce ziceti???
crede-ma pe cuvant ca vineri seara numai de cocarde nu o sa stai..oricat de bine ti-ai planifica timpul.. indeea in sine e buna dar sa cumperi crizantema "europa" ca e mai finuta iar pe un fir sunt in jur de 15 flori. Sa mai pui si floarea miresei ( gypsophila) si sa o prinzi cu staniol sau cu banda verede speciala...Bafta multa caci dureaza vreo cateva ore bune..

mirik2001
07.05.2008, 23:19:50
Buna miresici!!

De ce nu incerci pe Banatului, in Piata Traian...acolo unde sunt florariile non-stop...una din ele are chiar si o mireasa pusa ca reclama ( copertina este rosie)

Lalely
08.05.2008, 08:58:16
crede-ma pe cuvant ca vineri seara numai de cocarde nu o sa stai..oricat de bine ti-ai planifica timpul.. indeea in sine e buna dar sa cumperi crizantema "europa" ca e mai finuta iar pe un fir sunt in jur de 15 flori. Sa mai pui si floarea miresei ( gypsophila) si sa o prinzi cu staniol sau cu banda verede speciala...Bafta multa caci dureaza vreo cateva ore bune..

Cred ca nu am stiut eu exact cum se numeste...cea pe care o vroiam este gen musetel...si am vazut pe la florarii ceva lila asa..sunt multe fir...nu stiu insa cum se numeste...
Multumesc pt sfaturi...
Eu incerc sa-mi fac o echipa de d-soare sa ma ajute..daca nu de unde..i-mi recomandati sa dau comanda???

lexi_ada
09.05.2008, 09:20:32
Cred ca nu am stiut eu exact cum se numeste...cea pe care o vroiam este gen musetel...si am vazut pe la florarii ceva lila asa..sunt multe fir...nu stiu insa cum se numeste...
Multumesc pt sfaturi...
Eu incerc sa-mi fac o echipa de d-soare sa ma ajute..daca nu de unde..i-mi recomandati sa dau comanda???
sincer , eu din toata inima iti recomand sa le comanzi. Ai sa fii foarte agitata cu o zi innainte ( eu deja am numai ganduri ciudate, si pesimiste) , daca nu iti plac cum ies? plus ca daca dai comanda de ele, mai ai timp sa faci si alte lucruri...
Spor la treaba daca te hotarasti sa le faci tu!!!=D>

angelatz
09.05.2008, 13:12:25

Am o prietena care si-a cumparat crizanteme mici in ghivece si a facut cocarde chiar in ziua nuntii. De fapt i le-au facut sora si o verisoara, in jurul orei 12. Atunci le-au taiat, atunci le-au facut (au pus doar folie de aluminiu pe coada). Nu stiu ce crizanteme sunt alea. Pot sa-ti spun in schimb ca pe la 18 aratau florile ca naiba.
S-au si innegrit pana pe la miezul noptii. Nu-ti recomand flori naturale, decat pentru nasi, mire, familie.

Fluturas
09.05.2008, 13:26:07
Pot sa-ti spun in schimb ca pe la 18 aratau florile ca naiba.
S-au si innegrit pana pe la miezul noptii. Nu-ti recomand flori naturale, decat pentru nasi, mire, familie.

eu am avut flori naturale respectiv trandafiri ptr mire si nas si mini rose pentru restul invitatilor si s-au mentinut foarte,foarte bine.
Si n-au fost nici scumpe. Am dat 5 ron pe trandafiri si 1.2 ron pe mini-rose.

mirik2001
09.05.2008, 23:47:05
Multumesc pt sfaturi...
florile care seamana cu musetelul, asa um ai zis tu, sunt crizantemele de care ti-am spus, se gasesc intr-o gama foarte variata de culori, cat despre mentinerea lor pe o perioada cat mai mare secretul este ca floarea sa fie proaspata..daca o cumperi tu ( si nu faci comanda special..tre sa ai ceva cunostiinte) s-ar putea ca cei de la florearie sa nu-ti dea ceva proaspat si atunci e cam nasol. Cat despre florile pt nasi de exemplu trebuie sa le comanzi neaparat...in primul rand daca te-ai hotarat la trandafiri, ca sa-ti puna suport de vata cu apa la codite...

mirik2001
09.05.2008, 23:51:45
Am o prietena care si-a cumparat crizanteme mici in ghivece si a facut cocarde chiar in ziua nuntii. De fapt i le-au facut sora si o verisoara, in jurul orei 12. Atunci le-au taiat, atunci le-au facut (au pus doar folie de aluminiu pe coada). Nu stiu ce crizanteme sunt alea. Pot sa-ti spun in schimb ca pe la 18 aratau florile ca naiba.
prietena ta nu a stiut ca floarea de ghiveci nu se compara cu floarea taiata...niciodata o specie care e destinata sa stea in ghiveci nu va tine mai mult decat una care se taie..chiar daca amandoua se numesc crizanteme...

gabrielaBR
10.05.2008, 14:08:37
de ce mu incercati cu orhidee? dintr-un fir de orhidee bine inflorit poti sa faci 7-10 cocarde. pe un fir nu dai mai mult de 15 lei maxim cred...asa ca nici scump nu iesi
verisoara mea a facut asa acum 2 ani si nu s-au ofilit deloc; trebuie sa ai grija cum le pui in piept sa nu se rupa codita si sa cada
va pup
ps. eu nu pun cocarde in piept decat la nas si mire ( nici parintii nu vor) dar daca as fi pus , as fi ales orhidee

kiss_tyna
10.05.2008, 14:09:42
Fetelor,voi aruncati buchetul?Eu l-as arunca,dar il vreau inapoi....pt ca cea care il va prinde se va bucura,intr-adevar, insa pt ea nu semnifica mare lucru buchetul acela....ori pt mine este cel mai important buchet din viata mea...Vreau sa-l pastrez.Eventual il voi arunca si fata care il va prinde il va tine toata noaptea...insa la sfarsitul nuntii il vreau inapoi.Si mai am o ''frica'': mi-e sa nu se rupa cand il arunc...ca am mai vazut la alte nunti.M-am gandit ca mai bine sa cumpar un buchet din flori artificiale cum am avut si la logodna,si sa il arunc pe acela la nunta.Si asa va fi multumita si cea care il va prinde,si eu ca mi-l pastrez pe al meu.Si in plus,va fi si mai ieftin buchetul care il voi lua(eu am dat pe el 10 lei) si arata super...Invitatii de la logodna credeau ca buchetul e din flori naturale.Si asa poate sa il pastreze si cea care il prinde....ca daca l-ar prinde pe al mea,nu l-ar pastra pt ca e din flori naturale si se usuca si logic ca pana la urma il va arunca.Voi ce parere aveti?
PS:Uitati buchetul meu:

gabrielaBR
10.05.2008, 14:32:48
Fetelor,voi aruncati buchetul?Eu l-as arunca,dar il vreau inapoi....pt ca cea care il va prinde se va bucura,intr-adevar, insa pt ea nu semnifica mare lucru buchetul acela....ori pt mine este cel mai important buchet din viata mea...Vreau sa-l pastrez.Eventual il voi arunca si fata care il va prinde il va tine toata noaptea...insa la sfarsitul nuntii il vreau inapoi.Si mai am o ''frica'': mi-e sa nu se rupa cand il arunc...ca am mai vazut la alte nunti.M-am gandit ca mai bine sa cumpar un buchet din flori artificiale cum am avut si la logodna,si sa il arunc pe acela la nunta.Si asa va fi multumita si cea care il va prinde,si eu ca mi-l pastrez pe al meu.Si in plus,va fi si mai ieftin buchetul care il voi lua(eu am dat pe el 10 lei) si arata super...Invitatii de la logodna credeau ca buchetul e din flori naturale.Si asa poate sa il pastreze si cea care il prinde....ca daca l-ar prinde pe al mea,nu l-ar pastra pt ca e din flori naturale si se usuca si logic ca pana la urma il va arunca.Voi ce parere aveti?

si eu m-am gandit sa il pastrez dar inca nu m-am hotarat. Voalul cel putin stiu sigur ca il voi pastra ( ca am vazut ca se practica sa pui voalul domnisoarei care a prins buchetul). Nici nu vreau sa ma gandesc sa renunt la voal.
Buchetul daca il dau ii fac multe multe poze...
daca domnisoara se bucura nespus de mult de el atunci i-l las...nu stiu...sunt atat de indecisa :(

kiss_tyna
10.05.2008, 14:37:23
si eu m-am gandit sa il pastrez dar inca nu m-am hotarat. Voalul cel putin stiu sigur ca il voi pastra ( ca am vazut ca se practica sa pui voalul domnisoarei care a prins buchetul). Nici nu vreau sa ma gandesc sa renunt la voal.
daca domnisoara se bucura nespus de mult de el atunci i-l las...nu stiu...sunt atat de indecisa :(
Nici nu se pune problema sa las voalul doamnisoarei![-X Ce sa faca ea cu el?[-( Nici rochia de mireasa nu vreau sa o vand.Vreau sa o am ca amintire si sa ma mai imbrac din cand in cand cu ea sa vad cat de mult m-am ingrasat sau am slabit.=))

kiss_tyna
10.05.2008, 14:38:39
Daca ai face ca mine, si i-ai da alt buchet pe care il va putea pastra si nici tie nu ti se va ''rupe sufletul'' dupa el,sigue va fi fericita domnisoara care il va prinde.Sau poti sa arunci buchetul nasei(desigur,daca vrea si ea)

ayana2010
10.05.2008, 17:13:43
se pune voalul, dar se ia inapoi :D l-am avut si eu pus la nunta verisoarei mele, dar pt vreo 2-3 minute(si chiar a tinut "vraja" :)) , anul urmator am facut si noi cununia civila)
idee cu buchetul :) : eu asa o sa fac...poate va inspir si pe voi. buchetul meu mare va fi compus din 5 buchetele mai mici aranjate frumos astfel incat sa arate ca un singur buchet, iar atunci cand va trebui sa-l arunc, o sa-mi pastrez si eu un buchetel, iar celelalte 4 vor ajunge in mainile a 4 fete dornice de casatorie :)).
daca renunt la ideea asta pana anul viitor, nu stiu ce o sa arunc, dar nu buchetul meu :))

kiss_tyna
10.05.2008, 17:20:28
se pune voalul, dar se ia inapoi :D l-am avut si eu pus la nunta verisoarei mele, dar pt vreo 2-3 minute(si chiar a tinut "vraja" :)) , anul urmator am facut si noi cununia civila)
idee cu buchetul :) : eu asa o sa fac...poate va inspir si pe voi. buchetul meu mare va fi compus din 5 buchetele mai mici aranjate frumos astfel incat sa arate ca un singur buchet, iar atunci cand va trebui sa-l arunc, o sa-mi pastrez si eu un buchetel, iar celelalte 4 vor ajunge in mainile a 4 fete dornice de casatorie :)).
daca renunt la ideea asta pana anul viitor, nu stiu ce o sa arunc, dar nu buchetul meu :))
Ce ''posesiva'' esti,Arina!=)) Mai cunosc eu pe ''cineva''...=))

lexi_ada
10.05.2008, 17:25:56
A nu , cum sa dau buchetul? de voal nici nu ma gandesc . Arunc buchetul, dar apoi il iau innapoi. Voalul poate sa il puna , dar dupa ce sta cu el, tot la mine ajunge . Nu las nimic, sunt ale mele, amintirile mele, poate d-ra care prinde buchetul il si arunca dupa ce se ofileste . iar voalul il face carpa de praf....( am mai auzit din astea si m-am ingrozit )...

kiss_tyna
11.05.2008, 08:58:55
A nu , cum sa dau buchetul? de voal nici nu ma gandesc . Arunc buchetul, dar apoi il iau innapoi. Voalul poate sa il puna , dar dupa ce sta cu el, tot la mine ajunge . Nu las nimic, sunt ale mele, amintirile mele, poate d-ra care prinde buchetul il si arunca dupa ce se ofileste . iar voalul il face carpa de praf....( am mai auzit din astea si m-am ingrozit )...
Pai cam asa ma gandeam si eu....Ma bucur ca nu sunt singura mireasa care le vrea pe toate inapoi!:))

simona_ana
11.05.2008, 12:26:50
Aseara am fost la o nunta si m-am mai interesat si eu de lucrurile astea. De exemplu, la nunta asta, mireasa nu a aruncat nici buchetul si nici nu si-a scos voalul (cel putin pana am plecat noi). Dar iata ce s-a intampalt: s-a intarziat destul de mult pana a sosit tortul, lumea deja incepuse sa plece, iar imediat dupa tort, aproape toti au plecat "in grupuri". Mai ramasesera foarte putine persoane... nu cred ca a mai avut cui sa arunce buchetul si sa dea voalul. SI oricum nu mai avea nici un famrmec cu sala aproape goala.
Am intrebat si alte fete maritate, si mi-a spus ca au lasat buchetul si voalul cateva minute, apoi le-au luat inapoi. Voalul nu are rost sa-l lasam pentru ca oricum domnisoara respectiva isi va lua vvoalul in functie de rochia ei de mireasa, iar buchetul... majoritatea l-au uscat... si l-au aruncat dupa mult timp :)

Lalely
12.05.2008, 08:26:59
florile care seamana cu musetelul, asa um ai zis tu, sunt crizantemele de care ti-am spus, se gasesc intr-o gama foarte variata de culori, cat despre mentinerea lor pe o perioada cat mai mare secretul este ca floarea sa fie proaspata..daca o cumperi tu ( si nu faci comanda special..tre sa ai ceva cunostiinte) s-ar putea ca cei de la florearie sa nu-ti dea ceva proaspat si atunci e cam nasol. Cat despre florile pt nasi de exemplu trebuie sa le comanzi neaparat...in primul rand daca te-ai hotarat la trandafiri, ca sa-ti puna suport de vata cu apa la codite...

Multumesc pt sfaturi.
Pt cele de nasi si ginere..le comandam oricum, ma gandeam ca pt cele ale invitatiilor sa fac eu..nu stiu ce sa zic..vad ca poti avea surprize....
Nu stiu ce sa mai fac!!!:D

simona_ana
14.05.2008, 08:52:37
Buna fetelor! Ieri am fost sa discut despre aranjamentele de pe mese si de lumanari. Vor fi din trandafiri cu fresii, in vase inalte de sticla. Am atasat o poza cu ceva asemanator. In plus fata de imagine vor fi fresiile albe, iar "verdeata" va fi mai putina. Lumanarile vor fi din bambus cu phanelopsis alb si trandafiri. Au mai ramas doar buchetele, la care inca ma mai gandesc! >:D<

Lalely
14.05.2008, 08:54:35
Buna fetelor! Ieri am fost sa discut despre aranjamentele de pe mese si de lumanari. Vor fi din trandafiri cu fresii, in vase inalte de sticla. Am atasat o poza cu ceva asemanator. In plus fata de imagine vor fi fresiile albe, iar "verdeata" va fi mai putina. Lumanarile vor fi din bambus cu phanelopsis alb si trandafiri. Au mai ramas doar buchetele, la care inca ma mai gandesc! >:D<

Si pt ce concarde ai optat Simona??
Cu ce florarie vei colabora???..

new_hope
14.05.2008, 09:56:53

Sunt foarte frumoase.
La ce florarie le faci si cat costa un aranjament de masa?>:D<

gabrielaBR
14.05.2008, 10:53:08
Sunt foarte frumoase.

luiza, am vazut ca ai nuntacu o saptamana iniante amea la acelasi restaurant...te-ai gandit cum sa faci balustrada? buchetul il faci din trandafiri?
fetelor, tea decor sunt cei mai scumpi din pitesti, am inteles, asa este? face careva dintre voi aranjamentele cu ei?

new_hope
14.05.2008, 10:57:47
luiza, am vazut ca ai nuntacu o saptamana iniante amea la acelasi restaurant...te-ai gandit cum sa faci balustrada? buchetul il faci din trandafiri?
fetelor, tea decor sunt cei mai scumpi din pitesti, am inteles, asa este? face careva dintre voi aranjamentele cu ei?

Buna
Nunta o sa fie chiar cu o luna inainte ta.La balustrada nu m-am gandit cum sa o imbrac, cred ca in tull.Buchetul vreau sa il fac din frezii si trandafirii(mai multe frezii si cativa trandafiri).Eu as vrea sa vb cu cei de la Ikebana.
Tu faci in sala mica,nu?Eu am in cealalta sala.
>:D< :*

simona_ana
14.05.2008, 12:03:30
Si pt ce concarde ai optat Simona??
Cu ce florarie vei colabora???..

Sunt foarte frumoase.

Inca nu stiu din ce vor fi cocardele - probabil fresii sau trandafiri.
Aranjamentele le voi face la floraria Bliss.:*

new_hope
14.05.2008, 12:06:30
Inca nu stiu din ce vor fi cocardele - probabil fresii sau trandafiri.
Aranjamentele le voi face la floraria Bliss.:*

cat te costa un aranjament de masa?:*

simona_ana
14.05.2008, 12:15:41
cat te costa un aranjament de masa?:*
Vineri voi sti sigur, cand imi vor face o proba pentru aranjamentele de masa, sa vad daca imi plac. >:D<

gabrielaBR
14.05.2008, 18:50:14
Buna
Nunta o sa fie chiar cu o luna inainte ta.La balustrada nu m-am gandit cum sa o imbrac, cred ca in tull.Buchetul vreau sa il fac din frezii si trandafirii(mai multe frezii si cativa trandafiri).Eu as vrea sa vb cu cei de la Ikebana.
Tu faci in sala mica,nu?Eu am in cealalta sala.
>:D< :*
se pare ca sunt cam chioara :-B
asteptam poze :)

mirik2001
14.05.2008, 20:52:16
Vineri voi sti sigur, cand imi vor face o proba pentru aranjamentele de masa, sa vad daca imi plac. >:D<
ai mare grija cu cei de la Bliss..chiar daca au multe florarii in pitesti, si sunt mai scumpi nu inseamna ca sunt si foarte buni..mai degraba cei de la tea decor sunt mai priceputi..dar tu faci cum crezi...oricum imaginea atasata de tine arata super...

simona_ana
14.05.2008, 21:48:27
ai mare grija cu cei de la Bliss..chiar daca au multe florarii in pitesti, si sunt mai scumpi nu inseamna ca sunt si foarte buni..mai degraba cei de la tea decor sunt mai priceputi..dar tu faci cum crezi...oricum imaginea atasata de tine arata super...
Am fost la destule nunti si am vazut aranjamente facute de ei. Nu mi se par deloc scumpe, mai ales ca sunt importatori directi. Iar de facut, cred ca pot sa faca orice aranjament propun eu. Nu imi e teama ca nu va iesi ceea ce vreau. Trebuie doar sa mai aleg buchetele:)

new_hope
19.05.2008, 17:43:33
Sambata am fost si eu la floraria Ikebana.
Fetele de acolo sunt foarte dragute.Am dat comanda de buchete, lumanari si aranjamentele de masa.
Lumanarile o sa arate ca in pozele atasate.

anemona
03.06.2008, 13:05:36
fetelor eu as vrea sa-mi fac aranjamentele florale pt mese singura si m-arinteresa unde pot gasi buretii aceia in care se fixeaza florile si cam cat costa.aveti idee?

poisonivy
03.06.2008, 17:08:29
Fetelor, de floraria "La tiganci" a auzit cineva? /:)

gabrielaBR
09.06.2008, 11:19:48
Sambata am fost si eu la floraria Ikebana.
Fetele de acolo sunt foarte dragute.Am dat comanda de buchete, lumanari si aranjamentele de masa.
Lumanarile o sa arate ca in pozele atasate.

sunt foate frumoase...cat de costa?
ikebana este cea de pe langa o cofetarie? ahh...nu stiu Pitestiul dupa strazi, mai bine il intreb pe al meu...

gabrielaBR
09.06.2008, 15:01:51
unde ma sfatuiti sa merg pentru ca buchetul sa fie exact ca in poza?
partea maro-bej ce credeti ca este? se gaseste la florarie? vreau sa fie exact la fel eu si nu stiu cum o sa mi-l faca
pupici

anesya
11.06.2008, 05:55:22
unde ma sfatuiti sa merg pentru ca buchetul sa fie exact ca in poza?
partea maro-bej ce credeti ca este? se gaseste la florarie? vreau sa fie exact la fel eu si nu stiu cum o sa mi-l faca
pupici
Cel mai sigur gasesti la IKEBANA, acolo in spate la cofetaria Magnolia. Sunt foarte pricepute fetele si cred ca sunt singurele care lucreaza in stilul asta...din pitesti ma refer...

anesya
11.06.2008, 05:58:09
Fetelor nuj daca s-a mai vb despre asta pentru ca mi-e greu sa citesc din urma...Cine cumpara buchetele? Mirele sau nasii? Eu stiam ca mirele le plateste si el le si imparte: i-l da nasei cand merge sa-i ia si miresei la fel..Nasii mei au zis ca ei nu stiau asa...lamuriti-ma si pe mine. Simo poate ma ajuti tu...ca tocmai ai trecut prin asta..

lexi_ada
11.06.2008, 08:01:23
Fetelor nuj daca s-a mai vb despre asta pentru ca mi-e greu sa citesc din urma...Cine cumpara buchetele? Mirele sau nasii? Eu stiam ca mirele le plateste si el le si imparte: i-l da nasei cand merge sa-i ia si miresei la fel..Nasii mei au zis ca ei nu stiau asa...lamuriti-ma si pe mine. Simo poate ma ajuti tu...ca tocmai ai trecut prin asta..
mai, eu stiu ca lumanarile sunyt platite de nasi , iar buchetele de mire, acum nu stiu , dar noi asa facem.
Poate ne lamurim si noi , ^:)^

tati_sew
11.06.2008, 08:02:55
asa stiu si eu ca mirele cumpara buchetele de flori

gabrielaBR
11.06.2008, 09:26:17
Cel mai sigur gasesti la IKEBANA, acolo in spate la cofetaria Magnolia. Sunt foarte pricepute fetele si cred ca sunt singurele care lucreaza in stilul asta...din pitesti ma refer...

multumesc frumos :)

gabrielaBR
11.06.2008, 09:27:29

noroc cu intrebarea ta..eu credeam ca tot nasii cumpara buchetele..sambata mergem la ei sa mai vorbim de nunta si ma faceam de ras daca ziceam ceva de buchete..acum ma lamuresc si eu cu ajutorul vostru :)

anesya
11.06.2008, 18:29:30
multumesc frumos :)
cu placere>:D<

simona_ana
11.06.2008, 19:41:03
Hmmm... eu stiam ca ansii platesc si lumanarile si buchetele!!

lexi_ada
12.06.2008, 00:24:18
Simo, acum depinde si de nasi, unii tin cont decat de ce trebuie facut si punct , altii se implica mai mult si daca pot ( ca de obicei buchetele si lumanarile se fac in accelasi loc) le platesc ei. Sincer la noi, am discutat si cand a venit vb de buchete , al meu a zis ca le plateste el, iar nasii nu au vrut sa auda...deci platesc ei tot !! >:D<

gabrielaBR
12.06.2008, 20:29:04
si eu la fel crdeam...sambata ne ducem la ei sa le cerem parerea in mai multe si vedem si noi cum doresc ei...

camelia
13.06.2008, 22:27:05
buna fetelor,eu sunt noua si am si eu o intrebare .........unde va aranjati ca eu sunt disperata am nunta in august dar nu sunt in tara si vin cu o saptamana inainte...........cu cat timp inainte trebuie facuta programarea????cat despre buchete eu am gasit pe net o firma si acolo fac tot( aranjamentul salii,lumanari,buchete,cocarde....)

RamonaS
14.06.2008, 20:56:05
buna fetelor,eu sunt noua si am si eu o intrebare .........unde va aranjati ca eu sunt disperata am nunta in august dar nu sunt in tara si vin cu o saptamana inainte...........cu cat timp inainte trebuie facuta programarea????cat despre buchete eu am gasit pe net o firma si acolo fac tot( aranjamentul salii,lumanari,buchete,cocarde....)
Imi spui si mie cu ce firma lucrezi? Da-mi un Pm daca poti. Poate dupa nunta imi spui si cum au fost. Din pacate nu pot sa te ajut ca nici eu nu prea cunosc si vreau sa fac totul cu o firma.
Pupici si spor!:*
O nunta frumoasa!

Lalely
16.06.2008, 08:29:59
Inca nu m-am decis ..sau de fapt nu am gasit unde sa fac buchetele...am vazut ca este recomandata IkeKabana..parca...dar altceva??Miresici..maia veti si alte recomandari??

kiss_tyna
16.06.2008, 08:58:00
Simona,unde ti-ai facut buchetele?:-? Mi-au placut foarte mult!

simona_ana
16.06.2008, 09:34:31
Atasez si pozele cu buchetele, aranjamentele pentru biserica, lumanarile si aranjamentele restaurant (doar un model) :*

gabrielaBR
16.06.2008, 17:02:14
Atasez si pozele cu buchetele, aranjamentele pentru biserica, lumanarile si aranjamentele restaurant (doar un model) :*

ce frumoase le-ai avut!
felicitari!!

Andra_St
18.06.2008, 09:47:04
noroc cu intrebarea ta..eu credeam ca tot nasii cumpara buchetele..sambata mergem la ei sa mai vorbim de nunta si ma faceam de ras daca ziceam ceva de buchete..acum ma lamuresc si eu cu ajutorul vostru :)

si eu stiu ca nasii platesc lumanarile si buchetele
noi asa ne-am inteles
iar nasii mei sunt nasi a treia oara si ei au platit mereu

Andra_St
18.06.2008, 09:48:33
fetelor, stiti vreo florarei unde fac si lumanari mici?

simona_ana
18.06.2008, 10:02:33
fetelor, stiti vreo florarei unde fac si lumanari mici?
Cred ca apeste tot se fac si lumanari mici...

simona_ana
18.06.2008, 10:03:09
Simona,unde ti-ai facut buchetele?:-? Mi-au placut foarte mult!
Merci iubita! Iti trimit Pm :*

Lalely
18.06.2008, 12:24:58
Merci iubita! Iti trimit Pm :*

Simona si eu vreau PM.
Mi-au placut mult aranjamentele si buchetele!

poisonivy
19.06.2008, 15:09:16
me toooooo!!! vreau si eu pm cu adresa...

Superbe au fost si aranjamentele, dar mai frumoasa ai fost tu!!! :x

gabrielaBR
03.08.2008, 09:59:12
am terminat si eu cu nunta...
atasez cateva poze cu buchetul si lumanarile
mie mi-au placut la nebunie :)
pupici

Lalely
06.08.2008, 09:06:02
am terminat si eu cu nunta...
atasez cateva poze cu buchetul si lumanarile
mie mi-au placut la nebunie :)
pupici

Gata am primit si eu pozelede la fotograf!!!
Vreau sa va arat buchetele si lumanarile noastre..mi-e mi-au placut foarte multtttt!!
Initial doream buchet cu trandafiri portocalii..dar am ales rosii..si consider ca am facut alegerea perfecta.
Sper sa va placa!!Eu am fost foarte incantata!

Lalely
06.08.2008, 09:09:37
Gata am primit si eu pozelede la fotograf!!!
Vreau sa va arat buchetele si lumanarile noastre..mi-e mi-au placut foarte multtttt!!
Initial doream buchet cu trandafiri portocalii..dar am ales rosii..si consider ca am facut alegerea perfecta.
Sper sa va placa!!Eu am fost foarte incantata!

Nu pot atasa!Este prea mare poza...Upss..cum procedez..acum??

Lalely
06.08.2008, 09:34:20
Nu pot atasa!Este prea mare poza...Upss..cum procedez..acum??

Cred ca am reusit!

Fluturas
06.08.2008, 09:36:02
Cred ca am reusit!

de reusit ai reusit dar e prea mica poza :((

baga pozele intr-un cont picassa te rugam !

Lalely
06.08.2008, 10:22:11
de reusit ai reusit dar e prea mica poza :((

baga pozele intr-un cont picassa te rugam !

O sa le pun cd ajung acasa...
Si o sa pun mai multe.....
Mersic Flutu!

Andra_St
15.08.2008, 10:33:29
eu am gasit o florarie unde imi cere 500 ron pt:
1. buchet mireasa din 9 trandafiri
2. buchet nasa tot din 9 trandafiri
3. buchetel nasa mica din 5 trandafiri
4. lumanari din 15 trandafiri
5. 14 cocarde din trandafiri
mi-a facut reducere intradevar, fiindca e o cunostiinta mai veche de-a sotului, insa, dupa ce am batut multe drumuri ca sa gasesc o florarie, va pot spune ca si pt straini are oferte foarte bune. initial imi ceruse 600 ron.
daca va intereseaza, dati pm.

delphi
27.08.2008, 22:08:58
Salutare. Eu o sa am nunta pe 9 mai 2009. As vrea tare mult sa imi fac buchetul de nunta din margaritar fiindca florile astea mis e par super finute si miros super. Sper sa mai gasesc atunci. Si-a mai facut cineva buchet din margaritar in Pitesti? Daca da de unde si cat v-a costat? Daca ati avea si ceva poze ar fi super. Eu sper ca fiind in sezon sa nu fie groaznic de scump. In cel mai rau caz imi sadesc in gradina si mi-l fac eu fiindca imi doresc foarte mult un astfel de buchet. Ma gandeam sa pun si invitatilor in piept tot margaritar. Sper sa nu se usuce. Astept sfaturi/sugestii de la voi. Mercic mult.

anesya
10.09.2008, 11:04:12
Salutare. Eu o sa am nunta pe 9 mai 2009. As vrea tare mult sa imi fac buchetul de nunta din margaritar fiindca florile astea mis e par super finute si miros super. Sper sa mai gasesc atunci. Si-a mai facut cineva buchet din margaritar in Pitesti? Daca da de unde si cat v-a costat? Daca ati avea si ceva poze ar fi super. Eu sper ca fiind in sezon sa nu fie groaznic de scump. In cel mai rau caz imi sadesc in gradina si mi-l fac eu fiindca imi doresc foarte mult un astfel de buchet. Ma gandeam sa pun si invitatilor in piept tot margaritar. Sper sa nu se usuce. Astept sfaturi/sugestii de la voi. Mercic mult.
Buna...eu stiu ca un buchetel micut din margaritar anul asta a fost 2 lei....nu mi se pare scump...acum depinde cat de mare il vrei... Insa nu prea tine. Mie mi s-au ofilit de la tara pana aici...si nu si-au mai revenit nici jum din ele...

delphi
11.09.2008, 22:23:26
Mersi frumos Anesya. Eu am mai intrebat pe la florariile din Pitesti. Mi s-a zis ca nu prea au facut buchetele din margaritar dar ca in mai e sezonul lor si ca ar face. ALtele mi-au zis ca nu. O tanti de la floraria din Mall mi-a zis de 90 RON firul!!!! asa ca sunt cam dezamagita. Oricum poate incerc o combinatie si cu trandafiri albi ca sa para mai mare si sa salvez situatia in care margaritarul se mai ofileste. Daca mai stie cineva ceva despre aceste flori va rog nu ezitati. Mult spor >:D< .