PDA

Versiunea completa : Marturii facute de noi sau cumparate? De unde?

Crisss
08.12.2007, 23:07:11
buna miresici!nici una dintre voi nu va faceti singure marturiile? aveti ceva sabloane sau idei!

olaru_sorana
10.12.2007, 12:17:00
Eu le-am luat de la o firma, am dat 2 ron pe ele, super faine, aveau si cutiute si saculeti, dar o gama super diversificata, mi le-au dat deja facute, eu una nu le-as fi facut singura.

michelle1981
10.12.2007, 12:38:17
Eu le-am facut singura, si din cate stiu, si Drika (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=317445#post317445). Mai multe detalii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=507279#post507279), aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=508658#post508658) si aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=518591#post518591). Daca mai ai nelamuriri, cu cea mai mare placere te ajut!
Multa bafta!

marinica
10.12.2007, 13:12:23
buna miresici!nici una dintre voi nu va faceti singure marturiile? aveti ceva sabloane sau idei!

intra aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2701, vei gasi muuuuuuuulte sabloane.

Yonika
19.02.2008, 13:42:39
Fetele, eu mi-am gasit marturii, adica am gasit separat organza taiata la rotund si niste trandafirasi, pe care le voi confectiona singura. Mai trebuie sa cumpar ceva sa la umplu, ma gandisem la niste inimioare de sticla, ca bomboanele sigur le vor manca invitatii si restul vor arunca,a sa daca vor fi cu ceva necomestibil, poate vor tine mult mai mult. Si ma mai gandisem sa facem niste "carti de vizita" ceva mai micute pe care sa scriem ceva de genul "Ioana si Seby va multumesc pentru participate" si sa le legam de codita trandafirasului, la marturie.
va pun cateva pozici.

ceatza05
19.02.2008, 13:59:49
Fetele, eu mi-am gasit marturii, adica am gasit separat organza taiata la rotund si niste trandafirasi, pe care le voi confectiona singura. Mai trebuie sa cumpar ceva sa la umplu, ma gandisem la niste inimioare de sticla, ca bomboanele sigur le vor manca invitatii si restul vor arunca,a sa daca vor fi cu ceva necomestibil, poate vor tine mult mai mult. Si ma mai gandisem sa facem niste "carti de vizita" ceva mai micute pe care sa scriem ceva de genul "Ioana si Seby va multumesc pentru participate" si sa le legam de codita trandafirasului, la marturie.
va pun cateva pozici.

Unde le-ai gasit? Si cat a costat?
Oare gasim asa ceva la viitorul targ de nunti?
Cat te ajunge o marturie? adica organza+trandafiras

Yonika
19.02.2008, 14:13:18
Unde le-ai gasit? Si cat a costat?
Oare gasim asa ceva la viitorul targ de nunti?
Cat te ajunge o marturie? adica organza+trandafiras
Initial am zis ca le luam gata facute de la firma care ne face invitatiile. dar cand am fost in Iasi week-end-ul trecut, am fost si in Iulius Mall, jos la parter, e un stand mai nou cu tot felul de marturii, pt nunti sau cumatrii, unde poti intra sa te uiti la ce au ei acolo. Si eu am dat 0,75 lei pe o foita de organza taiat (avea si rotunde si patrate, si tot felul de culori), iar pe trandafirasi am dat 0,25 lei. Iar de umplut as cauta altceva decat bomboane, ca am zis ca bomboanele le vor manca invitatii, iar restul va fi aruncat la gunoi, si daca pun ceva necomestibil, marturiile noastre vor ramane mai multa vreme in starea in care au fost date inviatiilor.

irinaBride
26.02.2008, 09:36:32
Initial am zis ca le luam gata facute de la firma care ne face invitatiile. dar cand am fost in Iasi week-end-ul trecut, am fost si in Iulius Mall, jos la parter, e un stand mai nou cu tot felul de marturii, pt nunti sau cumatrii, unde poti intra sa te uiti la ce au ei acolo. Si eu am dat 0,75 lei pe o foita de organza taiat (avea si rotunde si patrate, si tot felul de culori), iar pe trandafirasi am dat 0,25 lei. Iar de umplut as cauta altceva decat bomboane, ca am zis ca bomboanele le vor manca invitatii, iar restul va fi aruncat la gunoi, si daca pun ceva necomestibil, marturiile noastre vor ramane mai multa vreme in starea in care au fost date inviatiilor.

Foarte interesant, si ce vrei sa pui in ele?

Yonika
26.02.2008, 10:11:21
pai ma gandeam ori la o lumanarica mica sub forma de inima sau de floare (am gasit ceva in Selgros sub forma de flare), sau niste inimi din sticla, am vazut pe undeva, dar nu mai stiu pe unde...(:| Si inca ma mai gandesc, mai caut...inca nu sunt hotarata ce voi pune in ele!

irinaBride
27.02.2008, 06:16:22
Foarte fain .. inimioare de sticla... daca gasesti sa imi spui si mie pls...

irinaBride
27.02.2008, 06:19:48
Super tare... poate imi fac curaj

Yonika
27.02.2008, 11:39:39
Foarte fain .. inimioare de sticla... daca gasesti sa imi spui si mie pls...

Pai ma chiunui sa imi amintesc unde am vazut eu..insa sigur am vazut in Bacau, ca eu acum stau in Bacau.

mikutza
27.02.2008, 15:12:46
Eu le-am facut singura, si din cate stiu, si Drika (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=317445#post317445). Mai multe detalii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=507279#post507279), aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=508658#post508658) si aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=518591#post518591). Daca mai ai nelamuriri, cu cea mai mare placere te ajut!
Multa bafta!

V-au iesit foarte bine marturiile =D>

brideHAPPY
27.02.2008, 22:44:21
pe forumul central sunt o multime de sabloane , da tre sa ai rabdare la taiat :( , eu una ..... daca mi le-ar face careva ar fi minunat :D

Yonika
28.02.2008, 17:08:54
pe forumul central sunt o multime de sabloane , da tre sa ai rabdare la taiat :( , eu una ..... daca mi le-ar face careva ar fi minunat :D
Pai in acelasi motiv am ales si eu sa le fac din organza, ca e f mult de taiat la ele, si apoi tre sa tai exact pe linie, si daca nu ai timp si rabdare....nu iti iese ce si cum trebuie.o:-)

poessys
21.03.2008, 14:21:03
Buna
Eu imi fac singura marturiile. Mi-am cumparat din Hala organza si plasa, si fir auriu si m-a costat totul 44 RON. Mi-am facut carti de vizita cu poza noastra in interiorul a 2 inimioare, si am scris diverse urari si numele nostru, iar pe verso am trecut data nuntii. Cartea asta de vizota o atasez la marturie...Trebuie sa imi mai cumpar bomboane sau ceva....cu ce sa le umplu....dar nu prea stiu ce...am vazut niste pietricele frumoase in Mall pe undeva....

vanessa80
22.03.2008, 08:12:59
Buna
Eu imi fac singura marturiile. Mi-am cumparat din Hala organza si plasa, si fir auriu si m-a costat totul 44 RON. Mi-am facut carti de vizita cu poza noastra in interiorul a 2 inimioare, si am scris diverse urari si numele nostru, iar pe verso am trecut data nuntii. Cartea asta de vizota o atasez la marturie...Trebuie sa imi mai cumpar bomboane sau ceva....cu ce sa le umplu....dar nu prea stiu ce...am vazut niste pietricele frumoase in Mall pe undeva....
Imi place ideea ta. Cand faci una de proba, nu vrei sa ne arati si noua o poza?
^:)^

irina_og
22.03.2008, 08:24:33
Hei! Buna fetele!
Si eu mi le-am facut singura.
Borcanele de miere cu nuca(simbolizeaza familia) si pe capac am tiparit numele noastre si data nuntii + Va multumim!;;)
Am atasat ceva imagini

irina_og
22.03.2008, 08:25:40
Hei! Buna fetele!
Borcanele de miere cu nuca(simbolizeaza familia) si pe capac am tiparit numele noastre si data nuntii + Va multumim!;;)
Am atasat ceva imagini

Ei... nu prea relevanteo:-) #-o

only_mony
22.03.2008, 09:04:18
buna fetelor! eu am ales sa-mi fac marturiile singura (cu ajutorul nasei, a cumnatei, a surioarei si a drei mele de onoare)....am gasit saculeti din organza aurii in care voi baga pietricele decorative tot aurii ca sa se asorteze cu tema nuntii...iar pentru domni ma gandisem la niste pixuri personalizate...dar ramane de vazut cu bugetul.....inspiratie multa va doresc si sa aveti parte de o nunta exact cum va doriti!

miKA24
22.03.2008, 20:56:11
Hei! Buna fetele!
Am atasat ceva imagini

irina, dragutza, fa un pustiu de bine si zi-mi si mie de unde ai luat borcanasele, ca am cautat ca disperata prin Iasi si pe net asa ceva;
sar`mana mult daca imi raspunzi;
>:D<

miKA24
22.03.2008, 22:39:00
yonika, tare simpatici trandafirasii tai..... :)
inimioare de sticla parca am vazut tot la acel stand mai nou din mall;
sa ne spui ce ti-ai luat pana la urma... >:D<

Yonika
24.03.2008, 17:36:08
yonika, tare simpatici trandafirasii tai..... :)
inimioare de sticla parca am vazut tot la acel stand mai nou din mall;
sa ne spui ce ti-ai luat pana la urma... >:D<
Nu am gasit nimic pana acum. Cand voi veni in Iasi voi mai merge iar o data in Mall sa vad despre ce este vorba. Ce mai vazusem si mi-a placut, niste lumanari sub forma de trandafirasi micuti, in Selgros, dar eu am vazut aici in Bacau, nu stiu in Iasi ce e. Dar inca mai caut, ca iubi al meu a zis sa nu ne grabim, poate gasim altceva intre timp, pana la nunta. Am mai cautat in Iasi in carefour si nu am gasit nimic ce sa imi placa.
Cand imi iau ceva va anunt.

moonlightblue
24.03.2008, 17:47:44
Nu am gasit nimic pana acum. Cand voi veni in Iasi voi mai merge iar o data in Mall sa vad despre ce este vorba. Ce mai vazusem si mi-a placut, niste lumanari sub forma de trandafirasi micuti, in Selgros, dar eu am vazut aici in Bacau, nu stiu in Iasi ce e. Dar inca mai caut, ca iubi al meu a zis sa nu ne grabim, poate gasim altceva intre timp, pana la nunta. Am mai cautat in Iasi in carefour si nu am gasit nimic ce sa imi placa.
Cand imi iau ceva va anunt.
si eu am vazut la standul ala din mall multe si faine. sunt nitel scumpe dar depinde (sunt de la 2,5 RON pana la 9,5 RON). mie mi-a atras atentia o marturie icoana. e vreo 9,5 RON una. mi-am zis ca vor fi impresionati invitatii. in schimb prietenul meu mi-a atras atentia ca avem invitati de multiple religii si nu are rost sa-i diferentiem. mai era un nufar din sticla. nu m-a atras pentru ca n-ar semnifica nimic pentru noi desi era f frumos. erau o scrumiera din sticla, un cosulet cu flori din ceramica, butoiase de sticla, inimioare si mai erau dar nu m-au atras cine stie ce. mi-a cam ramas inima la iconita. era argintata pe un spate de sticla frumos lucrat.

Rhally
25.03.2008, 11:57:48
si eu am vazut la standul ala din mall multe si faine. sunt nitel scumpe dar depinde (sunt de la 2,5 RON pana la 9,5 RON). mie mi-a atras atentia o marturie icoana. e vreo 9,5 RON una. mi-am zis ca vor fi impresionati invitatii. in schimb prietenul meu mi-a atras atentia ca avem invitati de multiple religii si nu are rost sa-i diferentiem. mai era un nufar din sticla. nu m-a atras pentru ca n-ar semnifica nimic pentru noi desi era f frumos. erau o scrumiera din sticla, un cosulet cu flori din ceramica, butoiase de sticla, inimioare si mai erau dar nu m-au atras cine stie ce. mi-a cam ramas inima la iconita. era argintata pe un spate de sticla frumos lucrat.

Eu am mai vazut pe la firme niste cristale mari. Sunt foarte frumoase dar mi se par scumpe ca-s cam 100 de mii bucata. Am mai vazut si rame foto, nu mai stiu exact pretul, parca 50 de mii.
Ce parere aveti?

mikutza
25.03.2008, 20:43:02
Fetelor, am vazut asta seara la Mall niste inimioare rosii aromate pt baie atit de frumoaseee ;)) (1 leu/ buc. - aveau si stelute albastre si multe alte modele). Tare mi-as dori sa fac marturii care sa contina 3 inimioare din alea, dar am facut un calcul cu baietu' meu si am ajuns la concluzia ca e cam costisitor pt noi :-SS Cu toate astea am ramas cu gindu' la ele :-<...

tania_tania
26.03.2008, 13:33:35
E o moda noua cu marturiile astea ? Pentru ca eu pe la ce nunti am mai fost nu am primit nimic in genul... floarea care se pune in piept nu e o "marturie" ?
Mi se pare o cheltuiala in plus... sau poate daca ar fi ceva util.. un pix.. o carte de vizita... sau o poza cu noi 2... In rest.. daca nu le mananaca sau nu le arunca vor sta uitate prin sertare.... fara rost...

alibd
26.03.2008, 17:47:45
E o moda noua cu marturiile astea ? Pentru ca eu pe la ce nunti am mai fost nu am primit nimic in genul... floarea care se pune in piept nu e o "marturie" ?
Mi se pare o cheltuiala in plus... sau poate daca ar fi ceva util.. un pix.. o carte de vizita... sau o poza cu noi 2... In rest.. daca nu le mananaca sau nu le arunca vor sta uitate prin sertare.... fara rost...

Se poate spune si asa. Se poarta pe la nunti din ce in ce mai mult. Acum na... fiecare face dupa cum doreste si dupa cum ii place, pentru ca pana la urma nimic nu e obligatoriu.
Si eu am luat astfel de marturii de pe la nunti, care mi s-au parut mai interesante, altele le-am uitat pe masa...:-" Asta este!
Noi la nunta nu am avut si nu-mi pare rau.

ceatza05
26.03.2008, 21:15:19
Salutare,

Va aduc niste detalii legate de preturile din oras.
Pahare pt miri - exista in Iasi pe la toate magazinele de nunti, preturi intre 15 ron setul (alea gen bazar, cu picior imbracat in plastic si cu strass-uri ieftine pe ele), pana la 25-35 ron/set sau chiar pahar, alea facute cu snur si floricele... pana la 150 ron si peste, alea mai de moft, argintii sau mai deosebite. (astea din urma le gasiti la comanda in mall la parter, la magazinul de nunti mai nou. se cheama jamboree sau ceva de genu)
Asa, la asa preturi, m-am decis sa-mi fac singura paharele. Se gasesc pahare ieftine si in Selgros.. dar eu am luat din Siraj. 14 ron setul de pahare. Am luat set pt ca oricum tre sa decorez si pt nasi, parinti ...
Cosulete - exista pe piata de la 35 ron la 70 ron si peste... Eu am gasit in siraj la un stand, un set cu 5 cosulete la 16 ron. N-am ce face cu toate 5, da' la pretul asta.. am luat si floricele de ornat si mai iau si satin si fac eu cosuletul.
Casuta de bani - in mall jos unde se vand invitatii - cam 40 ron. Prin oras.. de la 23 ron pana la 70-80 ron. Cu asta inca n-am rezolvat si imi cam sta pe creier. oscilez in a o face singura si a cumpara una mai ieftina si de bun gust. Apropo, la absolut toate magazinele mi-au zis ca atat paharele cat si cosuletele si casutele se pot face la comanda cu ce culori vreti, fara bani in plus.
Marturii - de astea am mai scris, eu am luat discuri de tull si floricele de la mall de jos, de la jamboree. 162 ron/120 marturii. nu mai tin minte cat costau florile si cat dicurile. Yonika are cam la fel, alte flori si alta culoare la discuri si a pus poze. Azi am vazut ca si in siraj exista discuri pt marturii de toate felurile si floricele pt marturii. E si o mercerie in siraj asa ca va puteti cumpara si pamblicile de acolo.
In siraj exista destule magazine de nunti, si mai e si o firma numai pt nunti in curte la siraj pe dreapta. Asa ca aveti de unde va inspira.

Spor la pregatiri.

Yonika
27.03.2008, 10:37:48
Salutare,

Va aduc niste detalii legate de preturile din oras.
Pahare pt miri - exista in Iasi pe la toate magazinele de nunti, preturi intre 15 ron setul (alea gen bazar, cu picior imbracat in plastic si cu strass-uri ieftine pe ele), pana la 25-35 ron/set sau chiar pahar, alea facute cu snur si floricele... pana la 150 ron si peste, alea mai de moft, argintii sau mai deosebite. (astea din urma le gasiti la comanda in mall la parter, la magazinul de nunti mai nou. se cheama jamboree sau ceva de genu)
Asa, la asa preturi, m-am decis sa-mi fac singura paharele. Se gasesc pahare ieftine si in Selgros.. dar eu am luat din Siraj. 14 ron setul de pahare. Am luat set pt ca oricum tre sa decorez si pt nasi, parinti ...
Cosulete - exista pe piata de la 35 ron la 70 ron si peste... Eu am gasit in siraj la un stand, un set cu 5 cosulete la 16 ron. N-am ce face cu toate 5, da' la pretul asta.. am luat si floricele de ornat si mai iau si satin si fac eu cosuletul.
Casuta de bani - in mall jos unde se vand invitatii - cam 40 ron. Prin oras.. de la 23 ron pana la 70-80 ron. Cu asta inca n-am rezolvat si imi cam sta pe creier. oscilez in a o face singura si a cumpara una mai ieftina si de bun gust. Apropo, la absolut toate magazinele mi-au zis ca atat paharele cat si cosuletele si casutele se pot face la comanda cu ce culori vreti, fara bani in plus.
Marturii - de astea am mai scris, eu am luat discuri de tull si floricele de la mall de jos, de la jamboree. 162 ron/120 marturii. nu mai tin minte cat costau florile si cat dicurile. Yonika are cam la fel, alte flori si alta culoare la discuri si a pus poze. Azi am vazut ca si in siraj exista discuri pt marturii de toate felurile si floricele pt marturii. E si o mercerie in siraj asa ca va puteti cumpara si pamblicile de acolo.
In siraj exista destule magazine de nunti, si mai e si o firma numai pt nunti in curte la siraj pe dreapta. Asa ca aveti de unde va inspira.

Spor la pregatiri.
da, asa este, eu am dat 90 lei pe discurile de tul si pe floricele. Am vrut eu floricele mai micute; dar eau si floricele mai mari si la preturi mai mari, si de toate culorile.
Paharele mie mi le-a facut o firma din Bacau si mi le-a si gravat cu numele ns si cu data nuntii. Am sa fac poze si am sa pun.
In Siraj pe la magazinele de nunti gasesc tul sau sa caut in alta parte, ca eu stau la casa si as vrea sa imbrac putin prin curte cu tul si legat cu pamblica de la poarat pana la casa, sa para mai frumos.

miKA24
27.03.2008, 14:18:33
yonika, tul gasesti si pe la magazinele ce au materiale la metraj; sigur au pe la Casa Modei;
e fain ca stai la curte.... o poti impodobi asa de frumos...

Yonika
27.03.2008, 16:40:40
yonika, tul gasesti si pe la magazinele ce au materiale la metraj; sigur au pe la Casa Modei;
e fain ca stai la curte.... o poti impodobi asa de frumos...
Da, de cand mi-a venit ideea asta, ma tot gandesc cum ar arata: am un fel de alee de o parte si de alta cu flori si deasupra o arcada pe care urca un trandafir agataotr, iar pe cealalta parte e vita de vie, si vor fi strugurei. Si ma gandeam sa pun pe jos unde sunt florile niste tul, si imbracata arcada la intrare cu tul si pun si niste fundite facute din panglica rosie si va arata super!

yuly77ana
29.03.2008, 19:01:54
Da, de cand mi-a venit ideea asta, ma tot gandesc cum ar arata: am un fel de alee de o parte si de alta cu flori si deasupra o arcada pe care urca un trandafir agataotr, iar pe cealalta parte e vita de vie, si vor fi strugurei. Si ma gandeam sa pun pe jos unde sunt florile niste tul, si imbracata arcada la intrare cu tul si pun si niste fundite facute din panglica rosie si va arata super!

de ce te chinui sa faci totul singura?
Firma cu care lucrezi e prea scumpa?
Sau iti face placere?

miKA24
30.03.2008, 14:13:29
ce frumos va arata..... :Y

Yonika
30.03.2008, 20:20:00
de ce te chinui sa faci totul singura?
Firma cu care lucrezi e prea scumpa?
Sau iti face placere?
Nu e scumpa, insa imi face placere sa stiu ca am mai facut si eu ceva pt nunta mea. Si eu zic ca nu ma voi chinui. O voi face cu o zi inainte, ca sa nu mai am de treaba in acea zi!

vanessa80
31.03.2008, 18:38:47
Nu e scumpa, insa imi face placere sa stiu ca am mai facut si eu ceva pt nunta mea. Si eu zic ca nu ma voi chinui. O voi face cu o zi inainte, ca sa nu mai am de treaba in acea zi!
Mare grija la vreme. Iti doresc sa fie soare.:*

Yonika
31.03.2008, 18:51:30
Mare grija la vreme. Iti doresc sa fie soare.:*
Da, va fi muuult soare![-o<

vanessa80
01.04.2008, 09:04:18
da, asa este, eu am dat 90 lei pe discurile de tul si pe floricele. Am vrut eu floricele mai micute; dar eau si floricele mai mari si la preturi mai mari, si de toate culorile.
Paharele mie mi le-a facut o firma din Bacau si mi le-a si gravat cu numele ns si cu data nuntii. Am sa fac poze si am sa pun.
In Siraj pe la magazinele de nunti gasesc tul sau sa caut in alta parte, ca eu stau la casa si as vrea sa imbrac putin prin curte cu tul si legat cu pamblica de la poarat pana la casa, sa para mai frumos.
Cat te-au costat paharele? Poti sa pui poze? ^:)^ ^:)^ :*

Yonika
01.04.2008, 13:22:00
Cat te-au costat paharele? Poti sa pui poze? ^:)^ ^:)^ :*
Vezi ca am creat un topic cu pahare si am scris acolo ce m-ai rugat sa iti spun!

madalinuta
25.04.2008, 23:34:48
Buna fetelor,
eu nu as vrea la nunta mea marturii asa ca m-am gandit in loc de marturii sa le ofer invitilor o fotografie cu noi si ei! vOi ce spuneti? (suna cam aiurea mesajul, dar sper sa intelegeti ce am vrut sa spun=P~ )
:-?

alibd
26.04.2008, 09:53:15
Buna fetelor,
eu nu as vrea la nunta mea marturii asa ca m-am gandit in loc de marturii sa le ofer invitilor o fotografie cu noi si ei! vOi ce spuneti? (suna cam aiurea mesajul, dar sper sa intelegeti ce am vrut sa spun=P~ )

Am mai vazut la o nunta asa ceva. Mirii faceau poze cu fiecare invitat/cuplu care sosea. Pozele au fost scoase in noaptea nuntii si au fost asezate intr-un fel de rama, din hartie fotografica sau carton, foarte frumos realizata. A fost o amintire placuta.
Bafta!

mikutza
26.04.2008, 14:43:25
Buna fetelor,

Daca e la un pret accesibil pt voi e foarte frumos gestul. Si fotograful nostru ne propusese varianta asta dar ... nu ne permitem:( ... nu mai tin minte cit ne-a cerut dar oricum era scump.

madalinuta
27.04.2008, 21:06:40
merçic mult pt raspunsuri! sunteti niste dragute!
Sarbatori pascale fericite!;;)

anaelena1979
30.04.2008, 15:00:35
Pentru cine este interesata: in Siraj gasiti organta gata taiata sub forma de cercuri sau patrate diverse culori intre 0.45ron si 0,9ron care au deja snurulet (nu faceti decat sa trageti de capetele lui) si de asemenea tul diverse culori la metru intre 2,5 ron metrul cel simplu si 4 ron cel sidefat. Sunt panglicute de tot felul.... Pahare simple de sampanie am luat eu la 15 ron setul de 6 si arata foarte bine - au piciorul ceva mai lung (nu sunt din acelea "chinezesti") Florile sunt mult mai ieftine ca in oras... am luat floricele (ca sa le pun la marturii) si am dat 16ron setul de 140 flori, aceleasi pe care le-am vazut in oras cu 0,7-1,5ron bucata. cele mai mari nu m-au interesat pentru ca vreau flori naturale la mire, nasi, socri.

Yonika
30.04.2008, 15:38:24
Eu am gasit in Selgros niste lumanarele din acelea tip pastila si care deasupra au un fel de nufar facut din lumanare, si erau roz, crem, portocalii, verzi, si la pret bun 0.75 lei/buc.

mikutza
30.04.2008, 19:39:31
Pentru cine este interesata: in Siraj gasiti organta gata taiata sub forma de cercuri sau patrate diverse culori intre 0.45ron si 0,9ron care au deja snurulet (nu faceti decat sa trageti de capetele lui) si de asemenea tul diverse culori la metru intre 2,5 ron metrul cel simplu si 4 ron cel sidefat. Sunt panglicute de tot felul.... Pahare simple de sampanie am luat eu la 15 ron setul de 6 si arata foarte bine - au piciorul ceva mai lung (nu sunt din acelea "chinezesti") Florile sunt mult mai ieftine ca in oras... am luat floricele (ca sa le pun la marturii) si am dat 16ron setul de 140 flori, aceleasi pe care le-am vazut in oras cu 0,7-1,5ron bucata. cele mai mari nu m-au interesat pentru ca vreau flori naturale la mire, nasi, socri.

Informatii foarte utile. Multumim mult >:D<

elara
26.05.2008, 13:56:19
Buna fetelor!

Am o mare rugaminte la voi...de fapt o intrebare. Stiti cumva de unde pot sa iau sticle de vin pt marturii din acelea mici? Am cautat in disperare si nu gasesc si nu mai am asa mult timp si as vrea sa rezolv treaba asta cu marturiile.

Va multumesc mult!^:)^

ado_79
20.06.2008, 22:33:36
Buna fetelor!

Am o mare rugaminte la voi...de fapt o intrebare. Stiti cumva de unde pot sa iau sticle de vin pt marturii din acelea mici? Am cautat in disperare si nu gasesc si nu mai am asa mult timp si as vrea sa rezolv treaba asta cu marturiile.

Va multumesc mult!^:)^

incearca la cei de la vinia ...bucium....poate te indruma ei

Ioana_P
26.06.2008, 23:21:21
Noi am facut poze cu invitatii pe parcursul nuntii pe care baietii le-au scos pe loc. Lumea a fost placut impresionata si asa are o amintire de la nunta (nu stii daca te mai intalnesti cu toti sa le dai poze de la nunta).

Nu a fost nici scump - 3 RON poza si am avut cam 80-90 de poze.

Trebuie sa vorbesti cu cei care fotografiaza...sigur iti pot face...ori le faceti la primire si apoi le duc la laborator, dar daca iti vin multi invitati o data e destul de complicat. Cel mai bine e sa faci in timpul nuntii si le scoate pe loc la o imprimanta speciala. Ies foarte dragut si chiar e o amintire placuta.

Spor la pregatiri!

alibd
27.06.2008, 11:57:29
Noi am facut poze cu invitatii pe parcursul nuntii pe care baietii le-au scos pe loc. Lumea a fost placut impresionata si asa are o amintire de la nunta (nu stii daca te mai intalnesti cu toti sa le dai poze de la nunta).

Nu a fost nici scump - 3 RON poza si am avut cam 80-90 de poze.

Trebuie sa vorbesti cu cei care fotografiaza...sigur iti pot face...ori le faceti la primire si apoi le duc la laborator, dar daca iti vin multi invitati o data e destul de complicat. Cel mai bine e sa faci in timpul nuntii si le scoate pe loc la o imprimanta speciala. Ies foarte dragut si chiar e o amintire placuta.

Spor la pregatiri!

Am si eu o amintire asa, de la o nunta la care am fost anul trecut si la care au fost baietii.
Tot ei au fost si la nunta noastra, desi sub alt nume...:)

christinne_g
06.07.2008, 23:29:11
Am si eu o amintire asa, de la o nunta la care am fost anul trecut si la care au fost baietii.
Tot ei au fost si la nunta noastra, desi sub alt nume...:)

Salutare, interesanta idee - cea cu fotografiile la minut -.

La nunta noastra aum ales marturii dulci si haioase in acelasi timp: la baieti am dat broscute din ciocolata iar la fete buburuze din ciocolata. Erau tare haioase si vesele: broscutele un verde foatre "viu" si buburuzele rosii...au inveselit atmosfera. :-)

roxana1
08.07.2008, 18:07:39
zi si mie unde in siraj,ca eu am fost si am gasit cu 1 leu kitul:(( (dintr-un loc unde sunt multe rochii si multe lumanari si costume si ...pare a fi cel mai mare si bogat dintre cele din siraj),iar la celelalte standuri cu chestii pt nunti nu aveau deloc
cine ma poate ajuta sunt recunoscatoare

elara
09.07.2008, 07:09:32
Buna fetelor.
Eu am avut nunta acum 3 zile si apropo de marturii am avut puse pe o farfurie da si una nu un evantai si un fluture. Evantaiele au fost simple, din bambus iar fluturasii i-am luat din mall. Toata lumea a fost superincantata deoarece au zis ca au fost niste marturii practice si folositoare ;;). Evantaiele au fost folosite toate noaptea...aer conditionat la purtator:)), iar fluturii aveau un mic magnet si i-a pus lumea pe perdele sau pe frigider.
Pentru domni am avut la sticlute de vin rosu demisec la 250 ml cu etichete personalizate pe care am scris numele noastre apoi "Va multumesc pt prezenta" si data nuntii.
Lumea a fost placut impresionata.
Am vrut sa va zic poate va ajut cu vreo idee...ca eu am terminat cu stresul organizarii.>:D<

alibd
09.07.2008, 07:59:37
Buna fetelor.
Eu am avut nunta acum 3 zile si apropo de marturii am avut puse pe o farfurie da si una nu un evantai si un fluture. Evantaiele au fost simple, din bambus iar fluturasii i-am luat din mall. Toata lumea a fost superincantata deoarece au zis ca au fost niste marturii practice si folositoare ;;). Evantaiele au fost folosite toate noaptea...aer conditionat la purtator:)), iar fluturii aveau un mic magnet si i-a pus lumea pe perdele sau pe frigider.
Pentru domni am avut la sticlute de vin rosu demisec la 250 ml cu etichete personalizate pe care am scris numele noastre apoi "Va multumesc pt prezenta" si data nuntii.
Lumea a fost placut impresionata.
Am vrut sa va zic poate va ajut cu vreo idee...ca eu am terminat cu stresul organizarii.>:D<

Felicitari pentru nunta si casa de piatra! Multa fericire sa aveti!:)

elara
09.07.2008, 08:21:13
Felicitari pentru nunta si casa de piatra! Multa fericire sa aveti!:)

Multumim mult!>:D<

adynutzaa
10.07.2008, 14:11:27
Eu am luat din mall lumanarele in forma de inimioara rosii (1 leu bucata). O sa le pun in tul cu tot cu cutiuta de plastic transparent in care sunt, le leg o funda de care agat si o eticheta cu numele nostru ... si gata . (suna bine planul, sper sa le confectionam in cateva ore, poate gasesc tul gata taiat marimea care imi trebuie)

yeux_bleu22
20.09.2008, 16:41:43
din punct de vedere financiar este foarte bine sa ti le faci singura...dar mai sunt variante si sa vb cu fotograful..al meu avea asa ceva si ma costa destul de ptutin daca il lasam sa isi faca reclama pe una din fetele cartii de vizita care insoteau marturiile...eu am preferat sa le fac singura , am cumparat materialul si bombonele...prefer sa pape ceva dulce decat sa arunce intr-un colt al casei marturiile si sa uite de ele...

irinaBride
23.10.2008, 08:25:46
Eu am luat din mall lumanarele in forma de inimioara rosii (1 leu bucata). O sa le pun in tul cu tot cu cutiuta de plastic transparent in care sunt, le leg o funda de care agat si o eticheta cu numele nostru ... si gata . (suna bine planul, sper sa le confectionam in cateva ore, poate gasesc tul gata taiat marimea care imi trebuie)

Buna te rog da un pm cu magazinul de unde le-ai luat pt ca nu reusesc sa gasesc. merci ^:)^

buburuza_ruz
23.10.2008, 15:55:12

Ce marturii credeti k sunt mai interesante??

Matzaluka
24.10.2008, 16:55:35
Interesanta poate fi orice marturie, depinzand strict de gusturile fiecaruia.
Eu am ales sa-mi confectionez singura marturiile. Materiale: batoane de scortisoara (de la magazinele naturiste), plasa aurie cu fir de litza pe margine, trandafirasi culoarea somon, panglica de 0,5 cm semi-transparenta cu un pic de auriu (toate din siraj) si o eticheta mica pe foaie de calc cu numele noastre si data. Eu am fost f multumita de ideea mea, au iesit f dragutz si lumea le-a admirat. Bugetul nuntii nu a suferit mai deloc, iar eu imi amintesc acum cu drag de zilele cand faceam marturii si aveam senzatia ca nu mai termin..;))

Nutu
31.10.2008, 11:46:37
Eu as vrea sa fac si cateva marturii mai speciale pentru parinti si pentru nasi, am vazut niste cufere micute din lemn foarte simpatice!

moni_moni
04.11.2008, 17:50:28
Si eu cunosc o prietenta cate a avut nunta recent...si ea si-a confectionat singura marturiile....si economisit ceva ce-i drept...acum depinde de fiecare....;;)

Yonika
04.11.2008, 18:45:40
Eu le-am facut singura, am cumparat kitul cu oranza si niste floricele din mall de jos, si apoi am gasit niste lumanarele sub forma de nuferi din selgros, si am iesit si mai ieftin, si m-am simtit si mai mandra de mine, ca na, erau facute de manuta mea!

Butterfly87
19.11.2008, 15:27:51
Eu le-am facut singura, am cumparat kitul cu oranza si niste floricele din mall de jos, si apoi am gasit niste lumanarele sub forma de nuferi din selgros, si am iesit si mai ieftin, si m-am simtit si mai mandra de mine, ca na, erau facute de manuta mea!

Eu cred ca le voi cumpara !!dar nu vreau ceva extravagant!! am gasit in iulius mall cateva modele care mi-au palcut sie rau 1.5 ron buc.atasez si cateva poze pentru inspiratie!!:D

serena82
26.12.2008, 21:57:32
Sunt f frumoase modelele, mie mi-a placut al doilea, numai ca as pune o fundita lila;))

angelfighter
02.01.2009, 08:38:40
noi am facut singuri invitatiile, plicurile pt bani si marturiile (invitatiile erau cu poza sper sa mai gasesc una sa o pozez si sa va arat)
pupici

serena82
02.01.2009, 19:57:55
noi am facut singuri invitatiile, plicurile pt bani si marturiile (invitatiile erau cu poza sper sa mai gasesc una sa o pozez si sa va arat)
pupici
Sunt f frumoase marturiile...si mie mi-ar placea sa-mi fac singura invitatiile, marturiile si cardurile dar nu stiu daca am curaj suficient. Imi imaginez ca altfel te simti cand faci tu ceva cu mana ta, dar trebuie sa te si pricepi un pic. In plus nu stiu unde as putea gasi tot ce-mi trebuie...poti sa-mi dai un pont?Mi-ar placea sa le pot face singura, adica e ceva cu care te poti mandri, dar nu te ajunge mai scump decat daca le-ai cumpara? Daca e mai ieftin chiar mi-as dori sa incerc...si mi-ar placea sa vad cum arata invitatia ta cu poza, banuiesc ca e inedita.
Felicitari pt marturii si pt carduri, chiar nu se vede diferenta dintre ce se gaseste in magazine si ce ai facut tu.

Cretzofolina13
02.01.2009, 20:44:03
Sunt f frumoase marturiile...si mie mi-ar placea sa-mi fac singura invitatiile, marturiile si cardurile dar nu stiu daca am curaj suficient. Imi imaginez ca altfel te simti cand faci tu ceva cu mana ta, dar trebuie sa te si pricepi un pic. In plus nu stiu unde as putea gasi tot ce-mi trebuie...poti sa-mi dai un pont?Mi-ar placea sa le pot face singura, adica e ceva cu care te poti mandri, dar nu te ajunge mai scump decat daca le-ai cumpara? Daca e mai ieftin chiar mi-as dori sa incerc...si mi-ar placea sa vad cum arata invitatia ta cu poza, banuiesc ca e inedita.
Felicitari pt marturii si pt carduri, chiar nu se vede diferenta dintre ce se gaseste in magazine si ce ai facut tu.

IDEM ! Mi-am luat carnetel sa notez. Spune-ne si noua cum le-ai facut ! ^:)^

angelfighter
03.01.2009, 13:17:58
multumesc fetelor, hai ca incep cu marturiile: prima data am cumprat cate o bucatica de material sa vad daca imi place ce iese apoi am cumparat mai mult. materialul mare l-am taiat cam 20cm pe 20cm iar cel pt legat avea cam 20cm lungime; apoi cu o foarfeca am taiat la rotund (materialul baza)si cu un catar am taiat pe margine ondulat dupa care am pus cate 5 bombonele si am incercat sa le leg iar produsul finit sa arate ca o floare. ( sper ca am fost inteleasa, nu e f usor insa e un pic mai ieftin si te si simti altfel cand vezi ca munca e apreciata). plicrurile sunt coli A4 listate apoi taiate pe margine cam 5mm pt ca mai jos sa fie lasati cei 5 mm pt a putea fi indoit si lipit , trebuie masurat cu o rigla pt ca e vb de mm si se vede ff usor cand se greseste.plicurile se pot face f simplu si doar de lipit marginile adik ia in mana o coala A4 si o indoi de 3 ori si o sa ai idee cam ce am vrut sa spun.
spor la treaba

angelfighter
03.01.2009, 13:20:42
scuze ca am scris o gramada si nu am zis de materiale, ce am folosit eu sunt cumparate din danemarca (aici stam ) dar sunt si acasa prin molova mall la et4, in hala pe la et 1 cred ca de acolo am luat trandafirasii pt plicuri si sunt si in siraj chiar mai ieftine. sunt pt marturii gata taiate insa daca vreti cu model nu prea sunt si trebe sa le tai si sa le faci.
pupici

serena82
03.01.2009, 19:41:58
Multumesc mult pt informatii. Chiar am sa dau o raita prin oras sa vad de materiale si eventual sa ma apuc de treaba sa vad ce-mi iese.

Butterfly87
05.01.2009, 17:14:26
pupici

Buna!! foarte frumoase plicurile si marturiile!! multumim de informatii .de unde ai luat hartia pt plicuri,ca banuiesc ca e un fel de carton mai gros nu? se gaseste in hala?ca asa ar fi usor de facut si cred ca iese si mai ieftin nu?ultima data cand m-am uitat era 1 ron plicul......acuma ca ai dat dimensiunile pt marturii creed ca ma voi incumeta si eu sa le fac..de asta imi era frica sa nu tai bine sa iasa floricica:) multumim inca o data:* :*

Butterfly87
05.01.2009, 17:17:53
pupici

mai am o intrebare:cu ce ai scris pe plicuri numele invitatilor?cu markerul sau ai tiparit undeva/?

angelfighter
05.01.2009, 20:52:36
mai am o intrebare:cu ce ai scris pe plicuri numele invitatilor?cu markerul sau ai tiparit undeva/?
ma bucur ca v-am fost de folos (macar cu putin) >:D< >:D< >:D<
hartia este groasa cam cat 2 coli normale puse impreuna, este un cartonas finut si cu model pe el; problema este ca nu e cumparat din romania dar banuiesc ca trebuie sa fie si prin librariile din iasi. prima data am listat foile cu ceea ce aparea pe fata si anume urarea de petrecere frumoasa si pe spate urarea de bine ati venit si "invitat" apoi le-am taiat si le-am lipit si cu 3 zile inainte de nunta cam cand aveam lista cu confirmari am listat numele invitatului pe plic (nu e hartie f groasa si chiar indoita a mers la imprimanta) apoi am lipit fundita; este f important de lasat plicuri in alb pt invitatii care nu confirma si totusi vin si de pregatit un marker.
spor la pregatiri

alexxis
06.01.2009, 17:22:57
ma bucur ca v-am fost de folos (macar cu putin) >:D< >:D< >:D<
hartia este groasa cam cat 2 coli normale puse impreuna, este un cartonas finut si cu model pe el; problema este ca nu e cumparat din romania dar banuiesc ca trebuie sa fie si prin librariile din iasi. prima data am listat foile cu ceea ce aparea pe fata si anume urarea de petrecere frumoasa si pe spate urarea de bine ati venit si "invitat" apoi le-am taiat si le-am lipit si cu 3 zile inainte de nunta cam cand aveam lista cu confirmari am listat numele invitatului pe plic (nu e hartie f groasa si chiar indoita a mers la imprimanta) apoi am lipit fundita; este f important de lasat plicuri in alb pt invitatii care nu confirma si totusi vin si de pregatit un marker.
spor la pregatiri

Vai de capul meu! Pai ai avut treaba nu gluma! Eu una nu ma risc, sunt sigura ca daca incerc sa le fac eu ma si chinui si ies si mai scump.
In plus am vazut niste carduri foarte elegante care costau doar 2,5 lei, iar daca iau totul de la aceeasi firma imi da discount asa ca le pot lua gratis!

angelfighter
07.01.2009, 14:06:51
Vai de capul meu! Pai ai avut treaba nu gluma! Eu una nu ma risc, sunt sigura ca daca incerc sa le fac eu ma si chinui si ies si mai scump.
In plus am vazut niste carduri foarte elegante care costau doar 2,5 lei, iar daca iau totul de la aceeasi firma imi da discount asa ca le pot lua gratis!
foare bine si comod. noi am preferat sa le facem pt ca am venit in tara cu 3 saptamani inainte de nunta si nu aveam cum sa las pt atunci sa rezolv si aceste maruntisuri de aceea am preferat sa le facem ca sa fim siguri de ceea ce va iesi (am avut si mult timp liber pt ca eram in scoala si trebuia sa avem ocupatie); dar ficare face cum vrea.
spor la pregatiri

Cristiana_82
07.01.2009, 15:53:05
Cine are timp si rabdare, poate sa-si faca marturiile. Si eu as fi vrut sa le confectionez cu manutele mele, dar mi-am dat seama ca nu imi ajunge timpul si pt ele si atunci am apelat la firma care a facut si decoratiunile.
Spor la treaba.>:D<

alexxis
07.01.2009, 20:09:44
foare bine si comod. noi am preferat sa le facem pt ca am venit in tara cu 3 saptamani inainte de nunta si nu aveam cum sa las pt atunci sa rezolv si aceste maruntisuri de aceea am preferat sa le facem ca sa fim siguri de ceea ce va iesi (am avut si mult timp liber pt ca eram in scoala si trebuia sa avem ocupatie); dar ficare face cum vrea.
spor la pregatiri

Tu ai fost norocoasa ca ai gasit materiale in Danemarca,probabil la niste preturi bune.
in plus esti si indemanatica!

Butterfly87
08.01.2009, 11:02:57
Tu ai fost norocoasa ca ai gasit materiale in Danemarca,probabil la niste preturi bune.
in plus esti si indemanatica!
Buna!! m-am interesat si eu de preturile materialelor in iasi si nu prea am fost incantata....la cat costa metrul de tul.#-o .am socotit ca ies mai scump decat daca as cumpara marturiile...chiar mi-ar fi placut sa le fac eu::( dar asa...mai bine le cumpar.astept targul din februarie sa vad poate prind ceva la oferta.
spor la pregatiri si pupici!!

georgiana22
09.01.2009, 13:28:17
buna fetelor!am si eu o dilema!marturiile se dau la fiecare persoana in parte sau la pereche?Am facut o socoteala si mi se pare ca ma ajunge cam mult!

alexxis
09.01.2009, 15:13:34
buna fetelor!am si eu o dilema!marturiile se dau la fiecare persoana in parte sau la pereche?Am facut o socoteala si mi se pare ca ma ajunge cam mult!

Depinde ce alegi ca marturii!
Daca e sa dai bombonele mi se pare jenant sa dai la pereche, dar daca e ceva mai deosebit si mai scump....

Butterfly87
10.01.2009, 19:12:15

Buna!! si voi da cate o marturie cu bombonele la fiecare persoana in parte,ca nu mi se pare ok sa dau una la fiecare pereche.daca as face ceva mai deosebit ..poate ,dar asa......
cum stati cu pregatirile?

Butterfly87
16.01.2009, 11:23:30

Buna!! am gasit niste marturii dragute pe net .e la 2 ron bucata..ce parere aveti se merita???modelul asta mi-a placut mai mult decat tot ce am vazut prin oras..in iulius mall sunt modele clasice la 1,7 ron (cu saculet sau cutiuta).va atasez imaginea cu marturia care mi-a placut mie

drele
19.01.2009, 22:38:01
Buna!! am gasit niste marturii dragute pe net .e la 2 ron bucata..ce parere aveti se merita???modelul asta mi-a placut mai mult decat tot ce am vazut prin oras..in iulius mall sunt modele clasice la 1,7 ron (cu saculet sau cutiuta).va atasez imaginea cu marturia care mi-a placut mie
nu sunt scumpe la noi la husi sunt 2,5 lei exact la fel doar ca sunt aranjate mai bine.
marturiile se dau dupa cum te tine buzunarul daca se poate se da la fiecare persoana daca nu doar la pereche.

andutzu
15.02.2009, 17:00:58
Ce fel de marturii va alegeti? Le faceti singure? Aveti ceva idei..modele?

angelfighter
15.02.2009, 17:49:55
salut
este deja un subiect pt tema marturiilor, il gasesti la "SERVICII SI FURNIZORI" , acolo o sa gasesti omultime de idei.
spor la pregatiri

Butterfly87
15.02.2009, 17:52:25
Ce fel de marturii va alegeti? Le faceti singure? Aveti ceva idei..modele?

eu as fi vrut sa le fac singura!!! dar citind parerile celor de pe acest forum... ajungi mai scump dak le faci decat dak le cumperi..si nici cu timpul nu excelez..asa ca le voi cumpara.nu vreau ceva sofisticat asa doar o mica amintire pt invitati..am gasit ceva dragut in iulius mall la parter ..saculeti cu bombonele la 1.5ron ..1,7 ron buc.dak nu gasesc ceva la targul de la era cred k voi cumpara de acolo.tu ce idei ai??

Cretzofolina13
19.02.2009, 20:56:01
Gata fetelor, m-am hotarat ! Am trecut azi prin bamboo si am cumparat niste accesorii pentru marturii. Vreau sa mi le fac singura. Am luat fluturasii din sticla in 2 nuante pentru ca:

1) E vara si fluturasii sunt simboluri ale frumusetii verii si florilor
2) Si noi suntem ca 2 fluturasi;;)
3) Merg atasati la saculetul din tulle sau organza si ar avea un efect deosebit.

Ce credeti ? As vrea sa cumpar bomboane rafaello si sa le invelesc in tulle sau organza iar de funda cu care voi lega saculetul, voi atasa fluturasii.

Ce ziceti ? Suna bine?:-s

Sambata trec prin siraj si cumpar un material de proba. Fac o marturie si o postez aici sa vedeti si voi.

geany_m
19.02.2009, 21:01:47
Gata fetelor, m-am hotarat ! Am trecut azi prin bamboo si am cumparat niste accesorii pentru marturii. Vreau sa mi le fac singura. Am luat fluturasii din sticla in 2 nuante pentru ca:

3) Merg atasati la saculetul din tulle sau organza si ar avea un efect deosebit.

Ce credeti ? As vrea sa cumpar bomboane rafaello si sa le invelesc in tulle sau organza iar de funda cu care voi lega saculetul, voi atasa fluturasii.

Sambata trec prin siraj si cumpar un material de proba. Fac o marturie si o postez aici sa vedeti si voi.
Ce frumoși sunt fluturașiiiiiii :x:x
Eu spun că sună f. bine :>:>
Să ne arăți și nouă cum a ieșit la final! ;))

Cretzofolina13
19.02.2009, 21:04:28
Ce frumoși sunt fluturașiiiiiii :x:x
Eu spun că sună f. bine :>:>
Să ne arăți și nouă cum a ieșit la final! ;))

Sar'mana !:*

Normal ca va anunt pe voi primele. L-am innebunit pe iubitul meu cu miresicile. ;;) :*

Petra_petra
20.02.2009, 00:09:06
Buna!

eu am gasit aceste marturii pe net si mi-au placut tare mult...am de gand sa mi le fac singura exact dupa aceste modele iar in interior sa pun niste bomboane

voua cum vi se par?

SIMONA25
20.02.2009, 00:24:09
Buna.
Sunt superbe marturiile!
La ideea asta cu imitatie de mire si mireasa nu m-am gandit :d; dar e minunat si nu cred ca sunt f greu de facut acasa.
Noi vom da cate o marturie la fiecare invitat: caci sunt perechi care vot veni la nunta iar daca nu sunt casatoriti care din ei va lua marturia? :p.
Tot bomboane vor avea: cred ca de la Bucuria ca sunt de calitate.
va pup!

Nutu
20.02.2009, 07:34:15

Eu cred ca va iesi ceva frumos....asteptam pozici! Spor la confectionat!

jadeeed
20.02.2009, 15:04:52
Of...ce mai e si cu marturiile astea...ar fi atatea chestii care mi-ar placea, si inca nu stiu la ce sa ma hotarasc.

Ar fi o idee si cea cu scortisoara, sau ma gandeam la niste plicuri de ceai particularizate...sau ciocolata...

E complicat,

Probabil o sa incerc sa fac mai multe chestii, si cum fac ceva...postez sa va anunt ce si cum....

Oricum, sincer ma chinui sa nu depaseasca 100 RON, dar sa fie si ceva deosebit si frumos

Hypnotized
21.02.2009, 07:57:48
le poti face foarte usor singura. material, panglicuta, bomboane, un foarfec bun, putina rabdare si sigur iesi mai ieftin. in plus ai satisfactia lucrului facut de tine.

oana_bogdan
23.02.2009, 23:17:07

suna super. go for it :)>-

oana_bogdan
23.02.2009, 23:20:57
este f. frumos. nu te-ai gandit sa-l faci tu? pare usor de facut si poate te ajunge si ceva mai putin. parerea mea, dar sunt dezinformata cu preturile din tara, tre' sa evaluezi tu.
:*

oana_bogdan
23.02.2009, 23:24:32
Buna!

eu am gasit aceste marturii pe net si mi-au placut tare mult...am de gand sa mi le fac singura exact dupa aceste modele iar in interior sa pun niste bomboane

voua cum vi se par?

original. ai gasit deja si un sablon cum ar veni facute cutiutele? pare cam greut, dar merita sa incerci. ar iesi super. <:-P

oana_bogdan
23.02.2009, 23:28:37
am si eu ceva. e pt. fiecare invitat si o sa gaseaca unul pe farfurie can intra. cum vi se pare?

Petro29
25.02.2009, 19:58:53
buna poti sa iei voal etc la metru ,bomboane sint arahide cu glazura alba se dau si la suta de grame , un til si o floricica care se iau de la mercerie:|

serena82
02.04.2009, 23:08:51
Am vazut azi in Moll saculeti pt pus bomboane ca marturii. Cred ca erau in jur de 1,5 ron bucata. Cine vrea marturii, poate sa incerce si varianta asta.

Cretzofolina13
03.04.2009, 10:13:37
Am vazut azi in Moll saculeti pt pus bomboane ca marturii. Cred ca erau in jur de 1,5 ron bucata. Cine vrea marturii, poate sa incerce si varianta asta.

Sunt mai ieftini in siraj. Am mai vazut si la hala la mercerie tot la 1,5 ron.

rroxica
22.04.2009, 11:11:55
buna,
sunt un pic mai noua pe site si de mult urmaresc subiectul despre marturii.
nu stiu daca ati vizitat acest site dar are niste marturii super dragutze si acesibile. http://www.ferdinandofama.ro (http://www.ferdinandofama.ro/)

Butterfly87
22.04.2009, 11:30:30
am si eu ceva. e pt. fiecare invitat si o sa gaseaca unul pe farfurie can intra. cum vi se pare?

interesanta idee..chiar au iesit super!! si banuiesc k nici nu ai cheltuit mult!!

cori_iasi
22.04.2009, 11:42:37
buna,
sunt un pic mai noua pe site si de mult urmaresc subiectul despre marturii.
nu stiu daca ati vizitat acest site dar are niste marturii super dragutze si acesibile. http://www.ferdinandofama.ro

eu mi-am luat unul din modelele de acolo, dar de la o firma din Iasi, cu o mica diferenta de pret (in plus), dar probabil s-ar fi simtit la transport.
sunt frumoase oricum.

Butterfly87
22.04.2009, 13:03:20
eu mi-am luat unul din modelele de acolo, dar de la o firma din Iasi, cu o mica diferenta de pret (in plus), dar probabil s-ar fi simtit la transport.
sunt frumoase oricum.

de la ce firma/?ti-ai luat ?trimite-mi pm k sa nu facem publicitate!! mersi!! si eu am inceput acuma sa caut si cred k voi lua ceva mai scump si voi da la cuplu si nu la fiecare persoana cum doream initial!! oare de cate ori am mai razgandesc??:>

oana_bogdan
22.04.2009, 15:02:38
interesanta idee..chiar au iesit super!! si banuiesc k nici nu ai cheltuit mult!!

nu am cheltuit mult in euro, dar daca fac transformarea in lei ma ajunge enorm fata de ce se gaseste in tara. dar...e alta mandria ca ai ceva facut de tine. iar eu imi fac aproape tot!

cori_iasi
22.04.2009, 15:42:07
nu am cheltuit mult in euro, dar daca fac transformarea in lei ma ajunge enorm fata de ce se gaseste in tara. dar...e alta mandria ca ai ceva facut de tine. iar eu imi fac aproape tot!

=D> =D> =D> . ma ^:)^ in fata persoanelor talentate.
pupici

Petro29
22.04.2009, 19:04:54
Bravo .si mult spor la pregatiri^:)^

Butterfly87
22.04.2009, 22:41:06
am gasit si eu marturii faine pe Decomag..si destul de ieftine..am clindat azi toate site-urile de marturii...si astea mi s-au parut faine,atasez si poze sa-mi spuneti care vi se par mai faine

Cretzofolina13
23.04.2009, 10:25:39
am gasit si eu marturii faine pe Decomag..si destul de ieftine..am clindat azi toate site-urile de marturii...si astea mi s-au parut faine,atasez si poze sa-mi spuneti care vi se par mai faine

Mie imi place prima. E mai draguta cu acele ornamente. Te pup !>:D<

roxienea
23.04.2009, 10:56:38
Si mie tot prima imi place!!! :D

aniscamaia
23.04.2009, 13:35:06
foarte frumoase
mie sincer imi place mai mult a 2a

cori_iasi
23.04.2009, 13:39:27
si mie imi place mai mult a doua:">

lauriciul
23.04.2009, 13:41:45

Mie prima imi place cel mai mult, dar si a doua e frumoasa ;)). Cam cat ajunge asa o marturie?

Butterfly87
23.04.2009, 22:16:46
Mie prima imi place cel mai mult, dar si a doua e frumoasa ;)). Cam cat ajunge asa o marturie?

pe site e 2.5 ron bucata si transportul e 30 ron...dar azi am vazut la fel cu prima in carrefour felicia la magazinul de pe galerii cu accesorii de nunta tot la 2.5 ron .si am mai vazut niste cutiute stil poseta la 1.7 ron bucata.cred ca voi lua de la ei cea la 2.5 ron..asa nu mai achit taxele de transport si sunt exact la fel!!\:D/

oana_bogdan
24.04.2009, 21:28:40
=D> =D> =D> . ma ^:)^ in fata persoanelor talentate.
pupici

:">
e un mic picasso in fiecare dintre noi, fie ca ne inspira sa cream ceva sau sa ne alegem din magazin!!!

cori_iasi
24.04.2009, 21:43:30
:">
e un mic picasso in fiecare dintre noi, fie ca ne inspira sa cream ceva sau sa ne alegem din magazin!!!

ce frumos ai spus-o
>:D<>:D<>:D<

camelia33IS
28.04.2009, 10:52:04
credeti ca merita investit in marturii eu am fost la o nunta sambata si aveau pe masa niste marturii super din scortisoara cu pene cu un fir de sac fff simpatice chiar mi-au placut dar dimineata pe langa faptul ca din 50 de perechi au venit numai 25 sa zic cu indulgenta cred ca s-au speriat de cutremur au ramas pe mese cred ca jumatate din marturii, cu nerusinare recunosc ca si amea au gasito cei de la spalatorie pe sub scaunele de la masina. eu m-am hotarit nu pun marturii am sa pun flori naturale in piept la toata lumea si cu bani care ar trebui sai dau pe marturii mai bine mai pun niste flori in plus pe mese.

Butterfly87
28.04.2009, 10:57:41
credeti ca merita investit in marturii eu am fost la o nunta sambata si aveau pe masa niste marturii super din scortisoara cu pene cu un fir de sac fff simpatice chiar mi-au placut dar dimineata pe langa faptul ca din 50 de perechi au venit numai 25 sa zic cu indulgenta cred ca s-au speriat de cutremur au ramas pe mese cred ca jumatate din marturii, cu nerusinare recunosc ca si amea au gasito cei de la spalatorie pe sub scaunele de la masina. eu m-am hotarit nu pun marturii am sa pun flori naturale in piept la toata lumea si cu bani care ar trebui sai dau pe marturii mai bine mai pun niste flori in plus pe mese.

nu stiu!! cred k tine ff mult de invitati!! sunt multi care apreciaza aceste marturii!! si dak le-au uitat le poti lua si le dai cand te intalnesti cu alta ocazie!! totusi sa aiba o amintire de la nunta ta!! asa si cu florile naturale..cine stie dak omul le mai pastreaza sau le arunca in primul tomberon?? eu voi opta pt marturii totusi ,,voi la la fiecare cuplu si nu ma va ajunge atat de mult..
dar fiecare face cum doreste!!;;)

adnada
28.04.2009, 14:12:32
nu stiu!! cred k tine ff mult de invitati!! sunt multi care apreciaza aceste marturii!! si dak le-au uitat le poti lua si le dai cand te intalnesti cu alta ocazie!! totusi sa aiba o amintire de la nunta ta!! asa si cu florile naturale..cine stie dak omul le mai pastreaza sau le arunca in primul tomberon?? eu voi opta pt marturii totusi ,,voi la la fiecare cuplu si nu ma va ajunge atat de mult..
dar fiecare face cum doreste!!;;)

eu la marturii voi avea cate o rama foto cu poza noastra in ea si o voi da la plecare cand ii conduc pe invitati , fie eu fie parintii.... oricum mai toti te pupa cand pleaca si iti dau plicul deci sunt convinsa ca asa le dau in mana si ei o sa le ia....
e o idee buna oare???:-\

Nutu
28.04.2009, 17:32:18
eu la marturii voi avea cate o rama foto cu poza noastra in ea si o voi da la plecare cand ii conduc pe invitati , fie eu fie parintii.... oricum mai toti te pupa cand pleaca si iti dau plicul deci sunt convinsa ca asa le dau in mana si ei o sa le ia....
e o idee buna oare???:-\ E foarte buna ideea ta!

Butterfly87
28.04.2009, 22:04:26

e ff buna ideea ta!! asa stii sigur ca le vor tine invitatii si nu le vor uita!!

roxienea
06.05.2009, 17:32:06
Am vz azi in Siraj niste magneti de frigider f simpatici. Erau in forma de inimioara,scria "love" pe ai si mai aveau un ursuletz tare simpatic. Ati inteles ceva??? :D Si costa numai 2 lei buc.
Voi credeti ca ar merge pe post de marturii??? :-? Si daca da, cum as putea sa ii impachetez? #-oMa gandesc ca ar merge cate unul pe cuplu...
Off, de ce nu am facut eu poze saa va arat??!!! Da' las' ca ma duc vineri si le fac o poza atunci, sa vedeti voi exact despre ce vb...:D

Butterfly87
06.05.2009, 17:51:31
Sunt mai ieftini in siraj. Am mai vazut si la hala la mercerie tot la 1,5 ron.
am fost eu azi in siraj si am gasit saculeti la 0.8 ron fff draguti..exact ca in mall..deci merita mers

Butterfly87
20.05.2009, 14:09:25
am gasit in siraj marturii..sub forma de inimioara mai trebuiesc legate cu fundita si gata la 0.7 ron buc

Butterfly87
20.05.2009, 14:35:15
asa vor fi in final..cu cartonasul cu numele nostru:)

serena82
20.05.2009, 15:40:39
asa vor fi in final..cu cartonasul cu numele nostru:)
F frumoase sunt marturiile. erau si pe alte culori?

al1nab
20.05.2009, 19:48:21
F frumoase, insa... acele inimioare se pot face si acasa si e posibil sa va iasa mult mai ieftin... :)

Butterfly87
20.05.2009, 20:16:55
F frumoase sunt marturiile. erau si pe alte culori?
nu park doar culoarea asta erau..mai erau sub forma de semiluna de lebada....
stiu k puteau fi facute si aksa..dar de unde gasesc carton asa cu sclipici,,si sa stiu exact forma....e multa batie de cap si asa k nu am timp...eu ma bucur k am dat asa putin..mai putin de atat nici nu e nevoie..\:D/
voi ce ziceti sa pun alunele glazurate in sapt nuntii ??.nu sa nu se topeasca.... deci alunele nu prea au multa ciocolata.....

al1nab
20.05.2009, 22:37:20
nu park doar culoarea asta erau..mai erau sub forma de semiluna de lebada....
stiu k puteau fi facute si aksa..dar de unde gasesc carton asa cu sclipici,,si sa stiu exact forma....e multa batie de cap si asa k nu am timp...eu ma bucur k am dat asa putin..mai putin de atat nici nu e nevoie..\:D/
voi ce ziceti sa pun alunele glazurate in sapt nuntii ??.nu sa nu se topeasca.... deci alunele nu prea au multa ciocolata.....

Presupun ca dak le pui acum... vor expira pana atunci :D mai bine in saptamana aceea... Acum decizia e a ta!

Butterfly87
21.05.2009, 09:19:50
Presupun ca dak le pui acum... vor expira pana atunci :D mai bine in saptamana aceea... Acum decizia e a ta!
cred k voi face asa...si asa ca este cald atunci!!!

madalinuta
21.05.2009, 09:48:39

Adnada,
de unde iei tu ramele pentru foto? ca si eu vreau sa fac acelasi lucru dar nu prea stiu de unde sa iau ramele.

adnada
22.05.2009, 08:54:17
Adnada,
de unde iei tu ramele pentru foto? ca si eu vreau sa fac acelasi lucru dar nu prea stiu de unde sa iau ramele.

le iau de la tipa care imi face si aranjamentele salii si florile....
ma costa 2,5 parca/buc

sabinamaria
28.05.2009, 14:43:29
Am auzit de la o prietena din Suceava , ca se poate da comanda de marturii din ciocolata( diverse modele) la Bell Pan. Stiti ceva de asta?

Cristiana_82
28.05.2009, 15:51:18
Am auzit de la o prietena din Suceava , ca se poate da comanda de marturii din ciocolata( diverse modele) la Bell Pan. Stiti ceva de asta?
Yamy, interesanta chestia cu marturiile din ciocolata. Am mancat la ziua unei colege un tort de la Bell pan si a fost f delicios.=P~

rroxica
03.07.2009, 14:37:39
marturia de la nunta :) sper sa se vada in poza
m-am gandit sincer la cea mai ieftina varianta :) saculetii i-am luat din siraj 0.5 lei unul si bomboane. Am facut 100 marturii si mau costat cam 80 lei.

pixi
29.07.2009, 11:06:29
Am atasat poze ale celor mai frumoase marturii pe care le-am vazut vreodata :). M-am indragostit de ele pur si simplu. Sunt doua ramuri de scortisoara lungi de vreo 25 cm, lipite intre ele si legate cu fundita. Intre scortisoara si funda este introdus si un saculet (alb) cu arahide glazurate..cred ca sunt vreo 10 - 9 albe si 1 roz.
Sunt marturii de la nunta unei verisoare, din pacate insa... nunta a avut loc in Grecia, deci pe la noi nu stiu daca se gasesc asa. Vi le arat totusi pt ca sunt superbe si poate cineva o sa le faca de propria manutza. Eu sigur o sa am ceva in genul asta la nunta..le iubesc prea mult. De asta i-am si "furat" vreo 10 marturii dupa nunta, ca tot ii ramasesera :))

Pozele nu sunt prea reusite, am si mai faine dar sunt prea mari ca sa le pun aici :( si nu stiu cum sa le micsorez. poate reusesc totusi azi cumva.

Nutu
29.07.2009, 11:17:47
Am atasat poze ale celor mai frumoase marturii pe care le-am vazut vreodata :). M-am indragostit de ele pur si simplu. Sunt doua ramuri de scortisoara lungi de vreo 25 cm, lipite intre ele si legate cu fundita. Intre scortisoara si funda este introdus si un saculet (alb) cu arahide glazurate..cred ca sunt vreo 10 - 9 albe si 1 roz.
Sunt marturii de la nunta unei verisoare, din pacate insa... nunta a avut loc in Grecia, deci pe la noi nu stiu daca se gasesc asa. Vi le arat totusi pt ca sunt superbe si poate cineva o sa le faca de propria manutza. Eu sigur o sa am ceva in genul asta la nunta..le iubesc prea mult. De asta i-am si "furat" vreo 10 marturii dupa nunta, ca tot ii ramasesera :))

Pozele nu sunt prea reusite, am si mai faine dar sunt prea mari ca sa le pun aici :( si nu stiu cum sa le micsorez. poate reusesc totusi azi cumva.Sunt intr-adevar foarte frumoase! cred totusi ca o firma de decoratiuni ar putea sa le realizeze si la noi!>:D<

Butterfly87
29.07.2009, 11:35:56

Pozele nu sunt prea reusite, am si mai faine dar sunt prea mari ca sa le pun aici :( si nu stiu cum sa le micsorez. poate reusesc totusi azi cumva.
sunt ff frumoase.. eu zic k e posibil sa gasesti si la noi!!

spiridush
09.08.2009, 22:47:32

:)...sunt intr-adevar foarte frumoase marturiile ....si nu par nici foarte greu de realizat.

ely_23
01.02.2010, 15:10:11

Ai avut rame foto pentru marturii pana la urma? Imi poti da numele si un numar de telefon a persoanei care ti-a facut acele rame? Merci

geo_creatza
02.02.2010, 10:21:32
Ai avut rame foto pentru marturii pana la urma? Imi poti da numele si un numar de telefon a persoanei care ti-a facut acele rame? Merci

Cred ca daca vei cauta pe net rame foto.... vei avea un discount la un numar mai mare. Sau mai poti incerca varianta cu un magazin care comercializeaza asa ceva si sa vezi daca nu iti ofera un discount. Acuma depinde si de rama foto.

ingeraszxw
11.02.2010, 17:24:10
si eu m-am decis sa fac marturiile singurica...ins ain loc de bombonele am sa pun floricele uscate parfumate...

marya_anca
16.02.2010, 15:10:52

interesanta ideea cu ramele foto drept marturii, insa eu am participat la o nunta de unde am plecat acasa cu o fotografie drept marturie, foto in care apareau mirii si noi, mi s-a parut originala ideea, acu depinde de gusturi ...si de fotograf sa aiba tehnica necesara obtinerii fotografiei pe loc.
Spor la pregatiri viitoarelor miresici!>:D<

madalinuta
16.02.2010, 22:25:13
interesanta ideea cu ramele foto drept marturii, insa eu am participat la o nunta de unde am plecat acasa cu o fotografie drept marturie, foto in care apareau mirii si noi, mi s-a parut originala ideea, acu depinde de gusturi ...si de fotograf sa aiba tehnica necesara obtinerii fotografiei pe loc.
Spor la pregatiri viitoarelor miresici!>:D<

si eu am avut drept marturii, o fotografie cu noi si invitatii, realizata la inceputul serii. au fost foarte incantati de idee.:)>-

raluca_17_2003
17.02.2010, 00:05:27
Initial am vrut sa imi confectionez eu unfel de gentute din carton imprimat,dar acum vreau sa gasesc niste sticlute de vin personalizate cu poza noastra.Inca nu cunosc preturile sint in cautare

tcm_tcm
17.02.2010, 00:29:40
fetelor sunteti sursa de inspiratie :) multumesc

andreea23
06.03.2010, 18:57:17
M-am hotarat si eu sa-mi fac singura marturiile. Stiti unde gasesc in Iasi batoane de scortisoara? ^:)^

CONT-INCHIS-035
06.03.2010, 19:48:13
M-am hotarat si eu sa-mi fac singura marturiile. Stiti unde gasesc in Iasi batoane de scortisoara? ^:)^
Gasesti in orice hypermarket, dar nu sunt grozav de aspectuoase. Din alea lungi nu am vazut.

finica
06.03.2010, 20:20:12
Am vazut in kaufland scortisoara sub forma de rulouri, daca iti e de ajutor;;)

andreea23
06.03.2010, 20:56:53
Multumesc frumos. O sa merg sa caut :*

ingeraszxw
15.03.2010, 10:46:56
Multumesc frumos. O sa merg sa caut :*

buna ai gasit scortisoara?

coraeu
17.03.2010, 07:31:24
eu am avut lumanarele cu scoici, pe care am observat ulterior ca inca le mai au invitatii mei. Fotografii cu noi si invitatii nu am facut ca sunt inutile ajung intr-un fund de sertar:(((

geany_m
17.03.2010, 10:14:44
eu am avut lumanarele cu scoici, pe care am observat ulterior ca inca le mai au invitatii mei. Fotografii cu noi si invitatii nu am facut ca sunt inutile ajung intr-un fund de sertar:(((
Poate asa pastrezi tu fotografiile, insa majoritatea persoanelor le tin in albume. Si eu la fel: de la nunta mea, si de la alte nunti.... si nu numai (vacante, zile onomastice, etc). Absolut toti invitatii nostri au fost incantati de fotografia primita in noaptea respectiva.
Asta nu inseamna ca lumanarea cu scoica nu e o marturie frumoasa :)

ingeraszxw
17.03.2010, 10:51:34
Poate asa pastrezi tu fotografiile, insa majoritatea persoanelor le tin in albume. Si eu la fel: de la nunta mea, si de la alte nunti.... si nu numai (vacante, zile onomastice, etc). Absolut toti invitatii nostri au fost incantati de fotografia primita in noaptea respectiva.

mare dreptate iti dau....si eu la fel...la mine si invitatiile primite le am puse in album iar marturiile pe un raf special pt ele...dar na acuma depinde de fiecare...;))

ayssa
19.03.2010, 04:10:28
Postat de coraeu http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3100429#post3100429)
Marturiile reprezinta un cadou simbolic pe care noi il oferim invitatilor si sincer chiar nu conteaza ce alegem atata timp cat ne reprezinta intr-un anumit fel. in ce priveste invitatii, acestia le vor pastra saun nu in functie de mai multi factori: gusturi(care variaza de la om la om), utilitate, comun sau deosebit, dar in primul rand, de legatura emotionala pe care acel obiect o creeaza. Altfel spus pot sa pastrez o viata un banal saculet de bomboane, o bucata de hartie sau o frunza daca ma leaga de ceva sau cineva important pentru mine si pot sa arunc a doua zi o fotografie sau o marturie scumpa si deosebita, daca persoana de la care am primit-o nu conteaza pentru mine.

andreea23
21.03.2010, 16:20:12

Buna
Am gasit scortisoara in Kaufland. 1,79 lei punga :D

coraeu
22.03.2010, 07:18:39
Postat de coraeu http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3100429#post3100429)
Marturiile reprezinta un cadou simbolic pe care noi il oferim invitatilor si sincer chiar nu conteaza ce alegem atata timp cat ne reprezinta intr-un anumit fel. in ce priveste invitatii, acestia le vor pastra saun nu in functie de mai multi factori: gusturi(care variaza de la om la om), utilitate, comun sau deosebit, dar in primul rand, de legatura emotionala pe care acel obiect o creeaza. Altfel spus pot sa pastrez o viata un banal saculet de bomboane, o bucata de hartie sau o frunza daca ma leaga de ceva sau cineva important pentru mine si pot sa arunc a doua zi o fotografie sau o marturie scumpa si deosebita, daca persoana de la care am primit-o nu conteaza pentru mine.
:))) eu nu spuneam de mine , eu am album.Fiind fotograf , vb de persoanele pe care le aud ca fac asa si nu-s putine.

miha2009
24.03.2010, 16:35:56
Si eu vreau sa fac niste marturii tot din scortisoara legate cu fundita:). Apropo, funditele de unde le luati?

gianina_n_is
30.03.2010, 17:03:06
Si eu vreau sa fac niste marturii tot din scortisoara legate cu fundita:). Apropo, funditele de unde le luati?
Noi o sa avem marturii pe jumatate cumparate, pe jumatate confectionate de noi. Adica: am ales ca marturii o fotografie cu noi si invitatii nostri facuta la inceputul petrecerii, la sosire. Dar m-am gandit ca nu prea merge sa le-o dau asa pur si simplu, ca poate nu au in ce s-o puna, si am facut un fel de plic-suport pentru ele, dintr-un carton special si o foaie de cald deasupra, de care noi suntem tare mandri. O sa va atasez poze cand o sa am.

miha2009
30.03.2010, 17:13:22
Noi o sa avem marturii pe jumatate cumparate, pe jumatate confectionate de noi. Adica: am ales ca marturii o fotografie cu noi si invitatii nostri facuta la inceputul petrecerii, la sosire. Dar m-am gandit ca nu prea merge sa le-o dau asa pur si simplu, ca poate nu au in ce s-o puna, si am facut un fel de plic-suport pentru ele, dintr-un carton special si o foaie de cald deasupra, de care noi suntem tare mandri. O sa va atasez poze cand o sa am.

Abia astept sa vad cum sunt:*

ayssa
30.03.2010, 19:52:33

suna interesant.

bestbefore00
05.04.2010, 20:21:26
Cele facute de noi sunt foarte apreciate, dar in special de cei care au avut nunta curand, sau urmeaza sa aiba. Daca aveti timp, este bine sa le faceti... de cele mai multe ori iese mai ieftin si mai frumos

tcv16
06.04.2010, 21:11:48
Si eu abia astept sa le vad :-p

liviacriss
07.04.2010, 10:45:59
Cele facute de noi sunt foarte apreciate, dar in special de cei care au avut nunta curand, sau urmeaza sa aiba. Daca aveti timp, este bine sa le faceti... de cele mai multe ori iese mai ieftin si mai frumos

Intr-adevar, dar pentru asta iti trebuie ceva talent, indemanare, rabdare si mult timp. Iar eu nu dispun de nici una din astea.

larisik
07.04.2010, 19:37:40
Ma tot gandesc de cateva luni.....se mai pun marturii....care sunt mai la moda.... [-o< pls astept ideile voastre :*

aciandra
07.04.2010, 19:52:44
Ma tot gandesc de cateva luni.....se mai pun marturii....care sunt mai la moda.... [-o< pls astept ideile voastre :*
eu nu voi avea marturii propriu zise..voi da poze facute in timpul nuntii invitatilor. si pana la urma urmei moda asta cu marturiile e imprumutata de la italieni si nici nu ma prea incanta.

larisik
07.04.2010, 20:07:02
eu nu voi avea marturii propriu zise..voi da poze facute in timpul nuntii invitatilor. si pana la urma urmei moda asta cu marturiile e imprumutata de la italieni si nici nu ma prea incanta.

si fotograful nostru ne-a propus faza cu pozele...suna destul de bine...

mihaelasimihai
08.04.2010, 18:41:44
Buna....si noi tot poze o sa avem, dar ca marturii se pot da lucruri simbolice si care sa va reprezinte pe voi...pt ca de voi trebuie sa aminteasca invitatiilor nu?:)

Petro29
10.04.2010, 13:08:23
Da , frumoasa idee. Sa fiti iubite=D>

mihaelasimihai
10.04.2010, 22:11:40
Foarte interesant si curajos...eu una nu cred ca am imaginatie pt chestii asa faine. Asteptam pozici si iti dorim sa ai sporrrr:-p

mihaelasimihai
10.04.2010, 22:20:32
Da , frumoasa idee. Sa fiti iubite=D>
Si tu, draguta!!:*

gianina_n_is
10.04.2010, 22:45:35
Foarte interesant si curajos...eu una nu cred ca am imaginatie pt chestii asa faine. Asteptam pozici si iti dorim sa ai sporrrr:-p

Multumim...sunt facute deja...asteptam pozele...de la nunta, ca sa fie complete:P

larisik
12.04.2010, 09:46:49

Astept foto..:D :*

tcv16
15.05.2010, 19:30:35
Si eu abia astept sa vad poze
Astept foto..:D :*

mihha7
11.06.2010, 10:05:15
buna.....am gasit eu o idee de marturii....flori de lotus origami.......am gasit un site in care sunt prezentate mai multe modele....poate va ajuta:
sper sa nu fie considerata reclama....sper sa va fie de folos....spor la pregatiri :)

pixi
23.06.2010, 21:52:05
Sambata am fost la nunta unei prietene care a avut mustati facute la manutza :) . Tot ce-ti trebuie e carton negru (de la Picasso sau alte magazine pt artisti), bete pt frigarui, superglue, creion cerat, forfecuta, sablon pt mustati (cine e interesat pot sa-i dau si eu) si cativa prieteni care sa te ajute :) sau multa rabdare.
Chiar daca nu ies perfect va asigur ca lumea o sa se distreze extraordinar, am facut o groaza de poze si pana si rudele de 50 de ani isi faceau poze cu telefonul :))

ingeraszxw
26.06.2010, 14:15:55
buna..

am avut si noi multe pe lista in ceea ce priveste ideea de marturii...insa intr-o zi la amandoi ni s-a dus gandul la o jucarie care se misca la lumina pe baza unei fotocelule si deja aveam in casa un iepurash care ne amuza cand veneau razele de soare peste el caci dadea din cap si din coditza

am inceput sa cautam si alte modele de jucarii flip-flap pe net si mare ne-a fost suprinderea sa gasim enorm de multe modele insa in Iasi nu prea exista decat la bamboo cateva modele....am ales ca model floricelele miscatoare la care am adaugat si o mini poza cu noi care se regasea de asemenea si in caietul de impresii.......

invitatii s-au amuzat mult...initial au crezut ca sunt pt decor insa ulterior au ramas surpinsi ca le puteau lua acasa...si multi au zis ca s-au amuzat acasa cand le revedeau si le-au pus printre adevaratele ghivece de flori numai ca doar a noastra se misca =))

corinna_paula
18.07.2010, 20:08:57
Fetelor,

a cumparat vreuna dintre voi marturii de la Calin Events? Am gasit acolo un model care ne-a placut si ma gandeam sa facem comanda. De confectionat nu prea avem timp......

aly25
27.07.2010, 22:12:19
buna..

am avut si noi multe pe lista in ceea ce priveste ideea de marturii...insa intr-o zi la amandoi ni s-a dus gandul la o jucarie care se misca la lumina pe baza unei fotocelule si deja aveam in casa un iepurash care ne amuza cand veneau razele de soare peste el caci dadea din cap si din coditza

am inceput sa cautam si alte modele de jucarii flip-flap pe net si mare ne-a fost suprinderea sa gasim enorm de multe modele insa in Iasi nu prea exista decat la bamboo cateva modele....am ales ca model floricelele miscatoare la care am adaugat si o mini poza cu noi care se regasea de asemenea si in caietul de impresii.......

invitatii s-au amuzat mult...initial au crezut ca sunt pt decor insa ulterior au ramas surpinsi ca le puteau lua acasa...si multi au zis ca s-au amuzat acasa cand le revedeau si le-au pus printre adevaratele ghivece de flori numai ca doar a noastra se misca =))

E o idee foarte faina; cat v-au ajuns pana la urma; le-ati luat din bamboo sau de unde anume?

pixi
10.08.2010, 19:40:51
Eu m-am tot gandit si cred ca pana la urma o sa dau o floare (un trandafir alb) de cuplu sau fiecarei doamne/domnisoare la plecare :) Am primit la o nunta asa si mi s-a parut tare frumos.

silverwinks
11.08.2010, 10:30:52
stie cineva unde gasesc rame foto la un pret f bun?

annabel
11.08.2010, 11:49:21
foarte bune ideile

deocamdata pe mine ma atrag doar ”fotografiile cu invitati” si evantaiele

amarilda
11.08.2010, 15:35:24
buna fetelor! si mie imi place idee cu foto cu invitatii dar avand in vedere ca sunt obsedata cu organizarea si as vrea macar in ziua aia sa ma relaxez sa uit de toate as vrea sa nu las pe ultima suta de metri problema cu marturiile. ma cunosc si as fi super stresata daca uit sa fac vreo poza, daca uita fotograful sa i-o dea cuiva, daca cine stie ce8-}...asa ca prefer sa le am pe toate din timp.
ce parere aveti de magneti de frigider personalizati cu poza mirilor, data nuntii si un mic text de multumire?

movi2010
11.08.2010, 21:45:55
noi am ales cate o butelca din ceramica pe care o umplem cu palinca si o inmanam impeuna cu ziarul de nunta - povestea noastra

amarilda
12.08.2010, 19:38:03
noi am ales cate o butelca din ceramica pe care o umplem cu palinca si o inmanam impeuna cu ziarul de nunta - povestea noastra
f original..sa ne pui si noua pozici dupa;;) spor la ultimele pregatiri si casa de piatra:*

dreamcatcher
16.08.2010, 15:59:53
Noi am cumparat de pe e-bay mini parfumuri( de la foarte multe firme : Givenchy, Ralph Lauren, Prada, Marc Jacobs, Dali, etc) si cutiute pt ambalat. Pt 130 de marturii ne-a costat in jur de 60 de lire. Am dat diferite pt doamne si domni si am facut si cutiute speciale pt cuplu...care s-au cam amestecat cand familia le-a pus la masa. Nu pot sa zic ca organizarea cu marturiile a fost asa buna pe cat am fi vrut.
Mai toti invitatii au fost incantati de idee si toata noaptea a mirosit a parfum in sala si pe terasa:D Dar multi au luat parfumurile si au lasat cutiutele/:)

drutica
16.08.2010, 20:06:11
Noi am cumparat de pe net niste iconite mici care erau puse in cutii de carton handmade.Vreau sa spun ca nu mi/a ramas nici una, si invitatii care au uitat sa le ia au sunat dupa ele sa le dam ! A fost idea noastra si a placut la lume, va recomand sa va luati daca vreti sa fie ceva care place tuturor!

annabel
17.08.2010, 13:18:21
tare ideea cu parfumurile.desi daca s-ar parfuma cineva prin sala cred ca eu si mama :-&.nu le avem cu parfumurile dulci si/sau puternice

tare si ideea cu iconitele.erau pe lemn sau doar carton?erau sfintite?

Irina_Varzari
30.08.2010, 22:46:43
foarte bune ideile

deocamdata pe mine ma atrag doar ”fotografiile cu invitati” si evantaiele

si mie mi se pare super interesanta ideea cu fotografia facuta pe loc cu invitatii......spor la pregatiri viitoarelor miresici:*

newlife
08.10.2010, 18:28:16
si eu am avut drept marturii, o fotografie cu noi si invitatii, realizata la inceputul serii. au fost foarte incantati de idee.:)>-

Si noi ne gandeam sa le oferim cat o fotografie facuta la intrare drept marturie... Dar nu sunt foarte lamurita cum sa facem. Cand ii intampinam suntem toti cu paharele in mana, mai e si rand ca de obicei vin toti deodata... adica ar trebui sa ia paharele, sa ciocnim, sa lasam paharele si sa-i luam deoparte pe rand sa facem cate o poza dupa care inapoi sa ne luam paharele si sa-i intampinam pe ceilalti..:oops::wacko: sau cum ???!.. in tot timpul asta cei care inca nu au intrat stau la rand si se uita la noi..:huh: Voi ce ziceti???

pixi
14.10.2010, 21:04:56
Noi pana la urma am dat cate o sticla de vin de cuplu la plecare si o caserola cu tort (celor care au plecat inainte sa se taie tortul). Am gasit la oferta in Metro vinul "Casa de piatra" Cotnari si totul a mers smooooth :) chiar erau foarte bucurosi ca au ce duce acasa la copii, ma refer la tort bineinteles :))))

Petro29
20.10.2010, 12:19:54
Si noi ne gandeam sa le oferim cat o fotografie facuta la intrare drept marturie... Dar nu sunt foarte lamurita cum sa facem. Cand ii intampinam suntem toti cu paharele in mana, mai e si rand ca de obicei vin toti deodata... adica ar trebui sa ia paharele, sa ciocnim, sa lasam paharele si sa-i luam deoparte pe rand sa facem cate o poza dupa care inapoi sa ne luam paharele si sa-i intampinam pe ceilalti..:oops::wacko: sau cum ???!.. in tot timpul asta cei care inca nu au intrat stau la rand si se uita la noi..:huh: Voi ce ziceti???

Buna ,poti sa intimpini pe invitati si sa le spui sa astepte sa faca o fotografie cu voi,si asa nu se creaza inbulzeala ,in speranta ca ti am fost de folos

miha2009
20.10.2010, 12:29:15

Deci, noi tot fotografii am dat ca si marturii, si cum veneau invitatii faceam pozele si dupa aia d-rele de onoare ii conduceau la locurile lor. Nu s-a facut imbulzeala, pentru ca daca au venit mai multi deodata au mers la locurile lor, si fotograful a tinut minte cu cine am facut poze si cu cine nu, si cu cei cu care nu am facut, i-am chemat in timpul nuntii la poze. Insa sa stii ca e obositor:)

durnea_andreea
03.11.2010, 11:50:55
buna..

Hey, ne spui si noua unde ai gasit marturiile acestea atat de interesante???si cat au costat??merci:*

sandreea20
13.11.2010, 22:25:37
Buna!!1 Sunt noua pe aici... Am citit despre marturii... as vrea sa ofer invitastiilor fotografii cu noi doi insa ....nu stiu daca timpul imi va permite.. ce ma sfatuiti?

Irina_Varzari
14.11.2010, 12:45:42
Buna!!1 Sunt noua pe aici... Am citit despre marturii... as vrea sa ofer invitastiilor fotografii cu noi doi insa ....nu stiu daca timpul imi va permite.. ce ma sfatuiti?

Foarte frumoasa ideea cu fotografia facuta in seara nuntii si oferita tot in acea seara invitatilor, mie mi se pare cea mai personalizata marturie....acum depinde si de gusturi :smile:
Daca iti organizezi primirea invitatilor sigur iti va ajunge timpul sa faci fotografii cu fiecare.......nu o sa vina toti deodata si in plus la inceperea serii toata lumea va fi fresh :D
Oricum te va ajuta si fotograful, dupa cum zicea o miresica mai devreme...va tine minte cu cine ai facut fotografie si cu cine urmeaza sa mai faci......trebuie sa iti gasesti un fotograf care dispune de aparatura necesara obtinerii fotografiei pe loc, asta daca nu ai deja unul:)
Spor la pregatiri!

miha2009
15.11.2010, 10:29:29

Ideea este ca la mine cel putin, fotograful nu a vrut sa-mi faca fotografii din alea gen"Polaroid" ci, fotografii normale, pe car ele-a scos mai apoi, dupa ce am terminat cu toti invitatii si mai apoi am inceput sa le impartim ca sa nu se creeze prea mare ingramadeala la sfarsit, ceea ce te sfatuiesc si pe tine daca te hotarasti sa dai marturii din acestea:)

Mult spor:)

annabel
15.11.2010, 11:01:25
si eu am vorbit cu fotograful nostru despre aceasta idee cu fotografia-marturie data invitatilor: noi 2 si invitatii..dar ne-a recomandat, daca tot vrem sa dam o fotografie marturie sa fie cu noi 2, va alege una f frumoasa dupa sedinta foto o va modifica..gen pune data sau zice un mic mesaj sub ea.. si pana cand ajungem noi la restaurant sa inceapa petrecerea..el deja scoate fotografiile

el ne-a zis desigur o parere pentru ca la ff multe nunti s-a cerut asa ceva”foto miri cu invitati” si nu a fost incantat de rezultat

miha2009
15.11.2010, 12:28:52
si eu am vorbit cu fotograful nostru despre aceasta idee cu fotografia-marturie data invitatilor: noi 2 si invitatii..dar ne-a recomandat, daca tot vrem sa dam o fotografie marturie sa fie cu noi 2, va alege una f frumoasa dupa sedinta foto o va modifica..gen pune data sau zice un mic mesaj sub ea.. si pana cand ajungem noi la restaurant sa inceapa petrecerea..el deja scoate fotografiile

el ne-a zis desigur o parere pentru ca la ff multe nunti s-a cerut asa ceva”foto miri cu invitati” si nu a fost incantat de rezultat

Buna si varianta asta:)

gianina_n_is
16.11.2010, 10:29:20
Vin si eu cu o parere legata de aceste fotografii marturii...
Aceasta a fost si alegerea noastra in materie de marturii, si vreau sa spun ca lumea a fost extraordinar de incantata...si mai ales datorita faptului ca apareau si ei acolo in poze.
Fotografii sugereaza sa oferiti o fotografie doar cu voi ca sa le fie lor mai usor, dar efectul este mult mai pozitiv in momentul in care se regasesc si invitatii in poze....este dovada vie ca au fost alaturi de voi. Si sincera sa fiu, rpetul unei fotografii de genul este destul de marisor (4-5-6 lei, depinde de fotograf), si din pct meu de vedere, merita pentru a face lumea fericita.
Cum am procedat noi: veneau invitatii, serveau un pahar de sampanie, un piscot, si erau invitati la poze (unii renuntau la pahare, altii nu). Pozele au iesit f bine, f clare, nu erau poze tip polaroid, ci poze normale. La 2 grupuri destul de mari nu am reusit sa facem poze cu toata lumea, dar le-am facut ulterior, la mese. Au fost maxim 5 poze de genul.
Cand am avut putin timp liber (cred ca dupa ce am fost furata), le-am impartit, noi 2. A fost un pic obositor, trebuie sa recunosc, dar nu-mi pare rau, pentru ca ne-am vazut invitatii foarte placut impresionati si foarte incantati.
Asa ca, daca aveti posibilitatea sa faceti aceasta supriza, go for it!
Mult spor la pregatiri!

miha2009
16.11.2010, 10:51:41
Vin si eu cu o parere legata de aceste fotografii marturii...
Aceasta a fost si alegerea noastra in materie de marturii, si vreau sa spun ca lumea a fost extraordinar de incantata...
Cum am procedat noi: veneau invitatii, serveau un pahar de sampanie, un piscot, si erau invitati la poze (unii renuntau la pahare, altii nu). Pozele au iesit f bine, f clare, nu erau poze tip polaroid, ci poze normale.
Cand am avut putin timp liber (cred ca dupa ce am fost furata), le-am impartit, noi 2. A fost un pic obositor, trebuie sa recunosc, dar nu-mi pare rau, pentru ca ne-am vazut invitatii foarte placut impresionati si foarte incantati.
Asa ca, daca aveti posibilitatea sa faceti aceasta supriza, go for it!
Mult spor la pregatiri!

Exact asa am procedat si noi:)

floricel_12
01.04.2011, 15:20:54
Este obositor pentru miri si pentru fotograf, mai ales ca o sa aiba mult chin daca unele poze nu o sa fie prea reusite sau persoanele o sa iasa cu ochii inchisi, pus ca dureaza ceva timp sa le si scoata, timp luat din nunta si poate va pierde momente importante de imortalizat. Si faza cu poza doar cu mirii nu mi s-a parut ok fiindca sunt multi invitati din partea nasilor, sau care vin doar din obligatie care nici nu cunosc mirii si nu-i intereseaza o poza cu ei, mai degraba o poza cu nasii, ori cu parintii.
Cand am vb cu fotograful despre treaba asta mi-a recomandat altceva, eu la 12 noaptea o sa scot lumea afara pentru aprinderea si lansarea lampioanelor(de vazut pe youtube- e o idee super si e mai originala decat faza cu artificiile). Atunci cand lumea va sta in gradinia sau pe terasa unde se vor lansa, el sa faca o poza foarte reusita cu lampioanele lansate pe cer si pe aia sa puna si data nuntii si numele mirilor si aia sa o scoata in mai multe exemplare..ar fi mult mai rapid si va fi o amintire placuta pentru invitatii carora le-a placut spectacolul din aer.
O alta idee de marturie ar fi un CD personalizat..cu melodii cantate la nunta, 10-12 si eventual un mesaj de multumire pe CD adaugat la sfarfitul CD-ului, CD personalizat, adik imprimata ori o poza cu mirii pe el ori pe plicul lui, si legata o fundita de plic, sau doar data nuntii si numele mirilor. E foarte simplu de facut de catre oricine si plicul doar trebuie imprimat cu poza la orice copy center
Sau alta idee ar fi o diploma in miniatura (facuta sul si legata cu o fundita de matase)pentru invitatul de onoare X, sau cel mai comic invitat, sau cel mai bun dansator, etc in care este scrisa si data nuntii si va fi ca o dovada a participarii la eveniment pe care sigur invitatii o vor pastra drept amintire.

miha2009
02.04.2011, 10:57:10
Este obositor pentru miri si pentru fotograf, mai ales ca o sa aiba mult chin daca unele poze nu o sa fie prea reusite sau persoanele o sa iasa cu ochii inchisi, pus ca dureaza ceva timp sa le si scoata, timp luat din nunta si poate va pierde momente importante de imortalizat. Si faza cu poza doar cu mirii nu mi s-a parut ok fiindca sunt multi invitati din partea nasilor, sau care vin doar din obligatie care nici nu cunosc mirii si nu-i intereseaza o poza cu ei, mai degraba o poza cu nasii, ori cu parintii.
Cand am vb cu fotograful despre treaba asta mi-a recomandat altceva, eu la 12 noaptea o sa scot lumea afara pentru aprinderea si lansarea lampioanelor(de vazut pe youtube- e o idee super si e mai originala decat faza cu artificiile). Atunci cand lumea va sta in gradinia sau pe terasa unde se vor lansa, el sa faca o poza foarte reusita cu lampioanele lansate pe cer si pe aia sa puna si data nuntii si numele mirilor si aia sa o scoata in mai multe exemplare..ar fi mult mai rapid si va fi o amintire placuta pentru invitatii carora le-a placut spectacolul din aer.
O alta idee de marturie ar fi un CD personalizat..cu melodii cantate la nunta, 10-12 si eventual un mesaj de multumire pe CD adaugat la sfarfitul CD-ului, CD personalizat, adik imprimata ori o poza cu mirii pe el ori pe plicul lui, si legata o fundita de plic, sau doar data nuntii si numele mirilor. E foarte simplu de facut de catre oricine si plicul doar trebuie imprimat cu poza la orice copy center
Sau alta idee ar fi o diploma in miniatura (facuta sul si legata cu o fundita de matase)pentru invitatul de onoare X, sau cel mai comic invitat, sau cel mai bun dansator, etc in care este scrisa si data nuntii si va fi ca o dovada a participarii la eveniment pe care sigur invitatii o vor pastra drept amintire.

Sunt foarte bune ideile tale pe care o vei pune in aplicare??

andrweea
02.04.2011, 10:58:38

mi se pare super ideea cu diploma;;)

Sofyaly
03.07.2011, 11:39:24
Fetelor, aveti idee de unde as putea cumpara/comanda sticlute de 100 ml/200 ml? As avea nevoie cam de 100. Vrem sa dam la barbati marturie sticlute cu palinca :D

Multumesc frumos!

miha2009
06.07.2011, 11:50:50
Fetelor, aveti idee de unde as putea cumpara/comanda sticlute de 100 ml/200 ml? As avea nevoie cam de 100. Vrem sa dam la barbati marturie sticlute cu palinca :D

Multumesc frumos!

Pe internet ai cautat??? Sau daca nu pe la vreu depozit care sa aiba distributie de bauturi:)

Ionnyk
09.11.2011, 14:19:45

Eu nu sunt deacord cu tine! Nu vad de ce ar fi mult chin, oricum atunci cand vin invitatii, tot faci poza cu ei. Fotograful nu face o singura poza, face 2-3 si o alege pe cea care a iesit cel mai bine!

Fotograful meu va avea un ajutor care va imprima pozele. Pentru aproximativ 60 de poze voi plati cam 300 de lei.

eleny88
09.11.2011, 14:26:07
Mie imi plac marturiile vintage, insa dupa cum au spus si alte miresici, daca nu ai un om special pentru fotografiile marturii,se poate intampla ca fotograful in loc sa fie atent la momentele nuntii, deci sa le surprinda,sa se concentreze pe voi,sa piarda timpul cu prelucrarea fotografiilor marturii. E cam riscant dar daca intr-adevar iti doresti asa ceva dai un ban in plus pentru omul respectiv si rezolvi.

gianina_n_is
09.11.2011, 14:44:04
Mie imi plac marturiile vintage, insa dupa cum au spus si alte miresici, daca nu ai un om special pentru fotografiile marturii,se poate intampla ca fotograful in loc sa fie atent la momentele nuntii, deci sa le surprinda,sa se concentreze pe voi,sa piarda timpul cu prelucrarea fotografiilor marturii. E cam riscant dar daca intr-adevar iti doresti asa ceva dai un ban in plus pentru omul respectiv si rezolvi.

Noi am avut astfel de marturii la nunta si nu a fost greu deloc, pentru ca am avut 2 fotografi, dintre care unul era insarcinat doar cu marturiile. Acum 1 an jumatate a costat 4 lei poza. Nu mi s-a parut scump deloc, si pot sa zic ca astfel de marturii au fost foarte apreciate!!!

catalina18
09.11.2011, 15:46:44
Si noi vom avea acest tip de marturie adica o foto la plecare pentru ca mi se pare un din cele mai ok,tb sa aleg intre bombonele in tull sau foto,pt ca celelalte care mi'au placut ar fi fost mult mai costisitoare,Pe mine ma costa 4 lei poza si sper sa aiba succes,sa le placa nuntasilor!

MyPretty
17.11.2011, 10:50:26
Anul asta variaza intre 4 si 5 lei. Noua ni s-a propus varianta fotografiilor instant - care costa 5 lei. E un aparat foto gen Polaroid - care scoate fotografiile imediat. Mi se pare mult mai simplu asa si nu mai stai cu stres ca-ti pleaca fotograful sa printeze fotografiile, ca se strica imprimanta, ca se pierde cardul, sau mai stiu eu ce :*

P.S. Eu am ales marturii lumanare. Atasez foto.

alinut07
19.11.2011, 14:41:52
Anul asta variaza intre 4 si 5 lei. Noua ni s-a propus varianta fotografiilor instant - care costa 5 lei. E un aparat foto gen Polaroid - care scoate fotografiile imediat. Mi se pare mult mai simplu asa si nu mai stai cu stres ca-ti pleaca fotograful sa printeze fotografiile, ca se strica imprimanta, ca se pierde cardul, sau mai stiu eu ce :*

P.S. Eu am ales marturii lumanare. Atasez foto.

Tare simpatica lumanarica :x
Se pare ca eu sunt in urma cu pregatirile daca sunt deja miresici care stiu ce marturii vor avea la nunta si mai ales ca stiu de unde le vor achizitiona. Noi avem o idee de marturie dar ma cam tem ca e cam scumputa, in jur de 8-9 ron. Nu e cam mult :-\

MyPretty
22.11.2011, 10:53:15
Tare simpatica lumanarica :x
Se pare ca eu sunt in urma cu pregatirile daca sunt deja miresici care stiu ce marturii vor avea la nunta si mai ales ca stiu de unde le vor achizitiona. Noi avem o idee de marturie dar ma cam tem ca e cam scumputa, in jur de 8-9 ron. Nu e cam mult :-\

Depinde care e bugetul tau. Stiu mirese care au dat 15 lei pe o marturie. Eu nu vreau sa investesc prea mult in ele si sa ma trezesc ca raman pe mese. Lumanarile, in cazul in care nu le ia lumea acasa, le iau eu...si-mi raman mie ca sunt fan si am intrebuintare pt ele :D

alinut07
22.11.2011, 18:25:42
Depinde care e bugetul tau. Stiu mirese care au dat 15 lei pe o marturie. Eu nu vreau sa investesc prea mult in ele si sa ma trezesc ca raman pe mese. Lumanarile, in cazul in care nu le ia lumea acasa, le iau eu...si-mi raman mie ca sunt fan si am intrebuintare pt ele :D

Bugetul pt marturii inca nu l am stabilit dar ce vrem noi ajunge 8 ron/buc si mi se pare cam multisor. De acum o sa vedem noi ce si cum :-p. Si eu sunt fan lumanarici :x de as avea loc sa se insir pe toate care le am :(