PDA

Versiunea completa : Miresici de iunie 2009

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

alinna_3003
20.02.2008, 22:47:36
Fetelor se pare k noi nu aveam un subiect pt miresici de iunie 2009 exista vreo miresik.Va astept sa vb va pup:*

alexiaa
21.02.2008, 00:01:30
Fetelor se pare k noi nu aveam un subiect pt miresici de iunie 2009 exista vreo miresik.Va astept sa vb va pup:*

Buna...si eu am nunta tot in iunie 2009.bine v-am gasit:*

otilik
21.02.2008, 00:06:02
si euuuu numai ca nu stiu exact data...am zis ca mai e destul timp

ayana2010
21.02.2008, 01:48:25
si euuuu numai ca nu stiu exact data...am zis ca mai e destul timp
din cate am inteles nici nu ai multe posibilitati.. doar pe 13 se fac nunti(daca esti ortodoxa). mai multe informatii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7252&page=5)

roxanasava2003
21.02.2008, 08:21:20
Buna,
Eu as vrea sa am nunta in iunie 2009;))

Va astept cu sfaturi legate de restaurante, ce sa ocolesc si ce sa aleg.

Mersi
Roxana

LORICICA
21.02.2008, 09:46:09
Bine ati venit miresicilor de iunie 2009 !>:D< >:D< >:D<

alinna_3003
21.02.2008, 12:39:25
din cate am inteles nici nu ai multe posibilitati.. doar pe 13 se fac nunti(daca esti ortodoxa). mai multe informatii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7252&page=5)
Buna. Am vb cu 2 preoti si mi-au spus ca se fac nunti PE 6 iunie chiar dak e inainte de rusalii numai sa faci cununia religioasa inaite de ora 18:00. si mi-au mai spus ca nu e pacat sa faci atunci. pup:*

alinna_3003
21.02.2008, 14:21:48
Nu stiu ce sa mai zic, se pare k nu prea e bine sa se faca nunti pe 6 iunie 2009, of of unii fac, altii nu fac, si peotii astia zic k da altii k nu. Nu maipot de cap si imi pare f rau k era o data importantaaaaaa.:(( :(( :(( Voi ce mai ziceti fetelor k eu deja incep sa fac riduri cu nunta asta/:) nu credeam k e asa greu sa organizezi o nunta
pooop

otilik
21.02.2008, 19:20:15
hmm o sa ma mai gandesc...ramane sa aleg intre iunie si iulie:-?

alexiaa
21.02.2008, 23:33:53
Nu stiu ce sa mai zic, se pare k nu prea e bine sa se faca nunti pe 6 iunie 2009, of of unii fac, altii nu fac, si peotii astia zic k da altii k nu. Nu maipot de cap si imi pare f rau k era o data importantaaaaaa.:(( :(( :(( Voi ce mai ziceti fetelor k eu deja incep sa fac riduri cu nunta asta/:) nu credeam k e asa greu sa organizezi o nunta
pooop

Nu mai fii suparata..stii doar casi eu am aceeasi problema ca si tine..doar de asta ne-am programat nunta cu mult timp inainte, sa nu ne stresam asa de tare si sa nu ne alegem cu riduri:)

alinna_3003
22.02.2008, 13:22:13
Dragele meleimi pare nespus de rau k nu mai fac nunta in iunie era o data fffffffffffff importanta pt mine dar asta e si se pare k am devenit miresik de iulie. va pup si numai bine

monysb
26.02.2008, 11:01:02
Eu fac nunta in 06.06.2009, inca nu am vorbit cu un preot, dar o sa ma duc sa vad exact, sa nu fie nici o problema cu aceasta data...of...atatea sarbatori....

monysb
27.02.2008, 11:11:23
Se pare ca intr-adevar nu se fac nunti in 06 iunie...mai ramane numai 13...deci o sa optez pentru 13 iunie si ;as superstitiile la o parte cum ca aceasta zi ar purta ghinion...
pupici si fericire tuturor

Ella_krk
28.02.2008, 15:23:19
Se pare ca intr-adevar nu se fac nunti in 06 iunie...mai ramane numai 13...deci o sa optez pentru 13 iunie si ;as superstitiile la o parte cum ca aceasta zi ar purta ghinion...
pupici si fericire tuturor
Nu iti fa probleme cu aceasta data, si eu tot in 13 am pus nunta ,initial avand pe 6,daca e sa ai ghinion il ai oricum.Eu am luat permisul de conducere pe 13.>:D<:bye_04:

monysb
06.03.2008, 16:33:29
Nu iti fa probleme cu aceasta data, si eu tot in 13 am pus nunta ,initial avand pe 6,daca e sa ai ghinion il ai oricum.Eu am luat permisul de conducere pe 13.>:D<:bye_04:

Felicitari pt permis, deci pt tine clar e o zi norocoasa ;), pricum acum nu imi fac probleme, am stabilit pentru 13 iunie 2009 si deabia astept marea zi, cu siguranta o sa fie una fericita si cu noroc ca doar mi se implineste visul de a forma o familie cu iubirea mea :-X>:D<

geanyna_catalyna
10.03.2008, 10:33:32
Buna,
Noi facem nunta pe 27 iunie 2009, doar ca avem o problema ... :-s nu gasim un restaurant cu o capacitate de 100-150 de persoane care sa fie bun la pret, sa aiba un ring de dans incapator, mesele sa fie toate cu vedere la masa mea (nu ascunse dupa colt cum am vazut la unele restaurante).. daca stiti ceva care ar indeplini conditiile astea va rog ajutati-ma.

pupici,
Geany

LORICICA
10.03.2008, 10:42:25
Buna,
Noi facem nunta pe 27 iunie 2009, doar ca avem o problema ... :-s nu gasim un restaurant cu o capacitate de 100-150 de persoane care sa fie bun la pret, sa aiba un ring de dans incapator, mesele sa fie toate cu vedere la masa mea (nu ascunse dupa colt cum am vazut la unele restaurante).. daca stiti ceva care ar indeplini conditiile astea va rog ajutati-ma.

pupici,
Geany
Bine ai venit! scumpa mea pe 27 iunie 2009 nu se pot face nunti pentru ca este post...

geanyna_catalyna
10.03.2008, 13:23:29
Bine ai venit! scumpa mea pe 27 iunie 2009 nu se pot face nunti pentru ca este post...

buna, noi am vorbit deja cu un preot si nu ne-a zis nimic de post,. noi facem nunta mixta la catolici

Ella_krk
12.03.2008, 14:07:02
Nu mai sunt si alte miresici de iunie 2009?As vrea sa fim cat mai multe,poate asa trece timpul mai usor.Eu deja imi strang informatii,magazine de rochii,accesorii,agentii, sa am de unde sa aleg.:-B:grouphug:.Poate vor avea nevoie de informatii si alte miresici din Sibiu.Va ajut cu placere.

monysb
12.03.2008, 17:31:09
Nu mai sunt si alte miresici de iunie 2009?As vrea sa fim cat mai multe,poate asa trece timpul mai usor.Eu deja imi strang informatii,magazine de rochii,accesorii,agentii, sa am de unde sa aleg.:-B:grouphug:.Poate vor avea nevoie de informatii si alte miresici din Sibiu.Va ajut cu placere.

Hihi...si eu care credeam ca sunt singura "maniaca" am deja un intreg arsenal de rochitze de mireasa si decoruri de sali si cate si mai cate, citesc mereu miresici.ro si vad pe aici ce mai trebuie, cu ce se incepe si cand, cum ;)) e foarte frumos sa stiu ca mai e cineva ca mine o:-)
Te pup:*si spor in continuare la cautat informatii ;)

Ella_krk
13.03.2008, 15:42:35
Eu zic ca nu e devreme pentru ca atunci cand va trebui sa incep nu imi voi mai pierde timpul cautand magazine ma voi duce direct.Deja stim 90%cine va filma si va fotografia.Oricum vom avea foarte multe de cautat,mi-e groaza,asa ca macar ce pot organizez de acum.=P~

Ella_krk
13.03.2008, 15:50:56
Hihi...si eu care credeam ca sunt singura "maniaca" am deja un intreg arsenal de rochitze de mireasa si decoruri de sali si cate si mai cate, citesc mereu miresici.ro si vad pe aici ce mai trebuie, cu ce se incepe si cand, cum ;)) e foarte frumos sa stiu ca mai e cineva ca mine o:-)
Te pup:*si spor in continuare la cautat informatii ;)
Mersi la fel.Prietenul meu e si el incantat de idee,abia nu vom mai fi aglomerati.Si banii ii calculez deja am strans ceva.Am o agenda in care imi notez absolut totul.:-B<:-P;)).:*

monysb
13.03.2008, 16:54:20
Mersi la fel.Prietenul meu e si el incantat de idee,abia nu vom mai fi aglomerati.Si banii ii calculez deja am strans ceva.Am o agenda in care imi notez absolut totul.:-B<:-P;)).:*

Bravo, chiar esti harnicutza, eu deocamdata am ramas la stadiul de a cauta informatii si incepand cu primul salariu de acum incolo o sa ne punem bani deoparte sa avem acolo ceva strans pentru cheltuielile care trebuie platite pe loc;). e foarte frumos sa stiu ca mai e cineva in aceeasi zi cu mine.
te pup |:* si mai tine-ma la curent cu ce mai faci ;)

audreybudu90
17.03.2008, 12:17:17
Buna miresici de iunie 2009 :* :* :* , desi sunt prima miresica de iunie din 2009 care a postat aici pe site......nu v-am scris nimik pana acum pt ca nu am avut ragaz in ultimul timp......insa ma bucur ca v-am gasit aici, am vazut ca deja ati scris 3 pg!<:-P
eu deja am gasit restaurantul, pe 1 mai 2008 ne ducem sa platim avansul \:D/ \:D/ \:D/ , acum cautam formatia sa dam avans de pe acum ca sa nu ne trezim prea tarziu :-" .si eu am salvat pe calc foarte multe modele de rochite, de buchete, aranjamente, restaurante....etc :-"
eu stau pe miresici numai la serviciu, de la 10 la 16!Cununia civila am facut-o in octombrie 2007!\:D/
p.s. Numele meu este Aura.cate miresici sunt aici din Buc?

monysb
17.03.2008, 12:50:30
Buna, bine ai revenit;) se pare ca avem nunta in aceeasi zi, ce frumos! <:-PNoi deja ma dat acontul pentru sala si am vorbit si cu DJ-ul, dar de el nu e totul sigur, trebuie sa mai insistam ca e mult prea ocupat, dar noi tinem neaparat sa vina el la nunta noastra, sper sa si reusim ;)
Spor in continuare la pregatiri ca asa incet, incet se apropie si ziua mult visata.
Eu anul asta am licenta, dar capul nu imi sta deloc la invatat numai la nunta...phiu..daca aveam nunta anul asta nu stiu ce ma faceam:)) asa a fost si motivul pentru care am amanat:| .Inca un pic si gata facultatea si dupa imi va sta capul numai la rochii...flori...aranjamente...buchete...muzica... dans...fericire...luna de miereeeee :P
Pupici:*:*:*

audreybudu90
17.03.2008, 13:28:53
Buna, bine ai revenit;) se pare ca avem nunta in aceeasi zi, ce frumos! <:-PNoi deja ma dat acontul pentru sala si am vorbit si cu DJ-ul, dar de el nu e totul sigur, trebuie sa mai insistam ca e mult prea ocupat, dar noi tinem neaparat sa vina el la nunta noastra, sper sa si reusim ;)
Spor in continuare la pregatiri ca asa incet, incet se apropie si ziua mult visata.
Eu anul asta am licenta, dar capul nu imi sta deloc la invatat numai la nunta...phiu..daca aveam nunta anul asta nu stiu ce ma faceam:)) asa a fost si motivul pentru care am amanat:| .Inca un pic si gata facultatea si dupa imi va sta capul numai la rochii...flori...aranjamente...buchete...muzica... dans...fericire...luna de miereeeee :P
super tare ca avem nunta in aceeasi zi \:D/
la ce rest faceti?aha voi vreti dj, noi vrem formatie

audreybudu90
17.03.2008, 13:31:06
Buna, bine ai revenit;) se pare ca avem nunta in Eu anul asta am licenta, dar capul nu imi sta deloc la invatat numai la nunta...phiu..daca aveam nunta anul asta nu stiu ce ma faceam:)) asa a fost si motivul pentru care am amanat:| .Inca un pic si gata facultatea si dupa imi va sta capul numai la rochii...flori...aranjamente...buchete...muzica... dans...fericire...luna de miereeeee :P
multa bafta la licenta, ai grija acolo....ca apoi ai timp destul si pt nunta :-p :* :* :* v-ati gandit si la firma organizatoare de evenimente?ceva pozici cu rest tau ne pui si noua?:*

monysb
17.03.2008, 14:06:04
super tare ca avem nunta in aceeasi zi \:D/
la ce rest faceti?aha voi vreti dj, noi vrem formatie

Eu o sa fac in Sala Mare a Restaurantului Militar (Casa Armatei) din Sibiu, am fost la mai multe nunti acolo si imi place ca e foarte mare si iti permite sa faci tu cum vrei nunta, ce fel de mese (rotunde, patrate....) sa ai, aranjezi cum iti place. Si cum sunt doua sali e perfect, intr-una se danseaza si una cu mese. Nu e foarte select ca Palas sau Imparatul Romanilor tot din Sb, dar imi place mult :)

audreybudu90
17.03.2008, 15:06:25
Eu o sa fac in Sala Mare a Restaurantului Militar (Casa Armatei) din Sibiu, am fost la mai multe nunti acolo si imi place ca e foarte mare si iti permite sa faci tu cum vrei nunta, ce fel de mese (rotunde, patrate....) sa ai, aranjezi cum iti place. Si cum sunt doua sali e perfect, intr-una se danseaza si una cu mese. Nu e foarte select ca Palas sau Imparatul Romanilor tot din Sb, dar imi place mult :)
ma bucur pentru voi ca v-ati gasit restaurantul care va place...nu ai poze?si cat ai dat avans?

geanyna_catalyna
17.03.2008, 16:48:14
Buna miresici de iunie 2009 :* :* :* , desi sunt prima miresica de iunie din 2009 care a postat aici pe site......nu v-am scris nimik pana acum pt ca nu am avut ragaz in ultimul timp......insa ma bucur ca v-am gasit aici, am vazut ca deja ati scris 3 pg!<:-P
eu deja am gasit restaurantul, pe 1 mai 2008 ne ducem sa platim avansul \:D/ \:D/ \:D/ , acum cautam formatia sa dam avans de pe acum ca sa nu ne trezim prea tarziu :-" .si eu am salvat pe calc foarte multe modele de rochite, de buchete, aranjamente, restaurante....etc :-"
eu stau pe miresici numai la serviciu, de la 10 la 16!Cununia civila am facut-o in octombrie 2007!\:D/
p.s. Numele meu este Aura.cate miresici sunt aici din Buc?

Buna Aura,
Bine ai revenit >:D< si eu am vrut sa fac nunta in iunie 2009 dar nu s-a putut in data in care vroiam eu, asa ca o sa facem in iulie, pe 25 iulie. E bine si asa,oricum iunie ramane luna mea de suflet si ca sa nu fiu total dezamagita, guri meu s-a gandit sa facem cununia civila in iunie :) .
Pregatirile mele merg destul de bine, am gasit in sfarsit un restaurant care sa-mi placa si prin iunie mergem sa dam avansul, cm vorbit si cu lautarii si cu ei ne-am pus de acord. De acaum mai ramane sa ne ocupam de invitatii, flori, sa ne gasim nasi :-SS si cel mai important sa imi caut rochia :x . Deocamdata noi ne-am mai linistit putin cu ceremonia religioasa si cu restaurantul, insa in ceea ce priveste cununia civila nu am idee cum se procedeaza, trebuie trimise invitatii separate?am inteles ca fotograful te obliga sa-l iei pe cel de la primarie...
Va pupic si astept sfaturi..

audreybudu90
18.03.2008, 15:02:33
Buna Aura,
Bine ai revenit >:D< si eu am vrut sa fac nunta in iunie 2009 dar nu s-a putut in data in care vroiam eu, asa ca o sa facem in iulie, pe 25 iulie. E bine si asa,oricum iunie ramane luna mea de suflet si ca sa nu fiu total dezamagita, guri meu s-a gandit sa facem cununia civila in iunie :) .
Pregatirile mele merg destul de bine, am gasit in sfarsit un restaurant care sa-mi placa si prin iunie mergem sa dam avansul, cm vorbit si cu lautarii si cu ei ne-am pus de acord. De acaum mai ramane sa ne ocupam de invitatii, flori, sa ne gasim nasi :-SS si cel mai important sa imi caut rochia :x . Deocamdata noi ne-am mai linistit putin cu ceremonia religioasa si cu restaurantul, insa in ceea ce priveste cununia civila nu am idee cum se procedeaza, trebuie trimise invitatii separate?am inteles ca fotograful te obliga sa-l iei pe cel de la primarie...
Buna iubita, imi pare rau ca nu s-a putut data care o vroiai tu :( , dar lasa, tot raul spre bine :* :* .este super ca faceti cununia civila in iunie cum vroiai <:-P .la ce restaurant faceti?super ca v-ati gasit lautari, noi inca nu :-< , de invitatii si flori mai avem timp, cat despre nasi.....ar cam fi cazul.Eu ma gandesc sa caut rochita de prin toamna sa incep asa sa ma uit si sa probez sa vad ce-mi sta mai bine.La biserica ati fost?ca si aici este o problema(in buc la biserica este full).Te pot ajuta cu niste sfaturi in ceea ce priveste cununia civila(eu am avut-o in oct 2007).Noi nu am facut invitatii pentru ca noi stim ca nu se fac invitatii pt cununia civila, si nici nu am facut-o mare, mai mult in fam si cativa prieteni, bine noi am anuntat prin telefon cam toti cunoscutii, cine a vrut sa ne vada, a venit la starea civila.Pentru petrecerea de dupa aveam rezervat exact pt 21 de pers cat am vrut noi!Acum depinde de voi cum vreti sa faceti.....la ce sector faci?pt mai multe intrebari iti stau la dispozitie!:* :* :*

audreybudu90
18.03.2008, 15:06:52
noi o sa fim mai putine-cele care fac nunta in luna iunie- pt ca nu se poate decat pe 13 iunie 2009(am auzit ca si 6 iunie parca.....) asa ca.....sa vb mai mult....sa fim si noi bine informate!este aici vreo miresica care a fost la targul de nunti?dc da, cu ce impresie a plecat?

monysb
18.03.2008, 17:48:02
noi o sa fim mai putine-cele care fac nunta in luna iunie- pt ca nu se poate decat pe 13 iunie 2009(am auzit ca si 6 iunie parca.....) asa ca.....sa vb mai mult....sa fim si noi bine informate!este aici vreo miresica care a fost la targul de nunti?dc da, cu ce impresie a plecat?

Eu am fost la targul de nunti, dar aici in Sibiu si m-am tot uitat la aranjatul salii, rochite de mireasa, chiar si invitatii (care sunt cam la fel la toti ;) ) ... asa si asa, dar am ramas "fixati" pe auriu sa ne facem sala, ni se pare foarte elegant si ca se potriveste cu sala unde facem noi, care e in doua culori - doua nuante de bej ... cred ca va arata ca in povesti :P ... dintre rochitele de mireasa expuse nu mi-a placut nici una in mod special, pentru ca eu vreau ceva simplu, o singura piesa nu cu corset separat si acolo cam toate se bazau pe corset din dantela, pe care eu un l-as putea imbraca fiind mai plinutza ... ce sti...poate asa e moda acum, dar la nunta mea eu o sa imi fac moda, o sa imi iau ce imi place si cu ce ma simt eu bine, poate si corset separat daca scad vreun pic din sunculitzele :P
va pupic :*

audreybudu90
20.03.2008, 14:14:42
Eu am fost la targul de nunti, dar aici in Sibiu si m-am tot uitat la aranjatul salii, rochite de mireasa, chiar si invitatii (care sunt cam la fel la toti ;) ) ... asa si asa, dar am ramas "fixati" pe auriu sa ne facem sala, ni se pare foarte elegant si ca se potriveste cu sala unde facem noi, care e in doua culori - doua nuante de bej ... cred ca va arata ca in povesti :P ... dintre rochitele de mireasa expuse nu mi-a placut nici una in mod special, pentru ca eu vreau ceva simplu, o singura piesa nu cu corset separat si acolo cam toate se bazau pe corset din dantela, pe care eu un l-as putea imbraca fiind mai plinutza ... ce sti...poate asa e moda acum, dar la nunta mea eu o sa imi fac moda, o sa imi iau ce imi place si cu ce ma simt eu bine, poate si corset separat daca scad vreun pic din sunculitzele :P
va pupic :*
am inteles.....ma bucur ca v-ati gasit culoarea salii.....eu inca nu #-o .sunt obsedata de albastru....dar nu cred ca se potriveste la noi, mai vedem....:-s , in ceea ce priveste rochita o sa iei ce-ti sta tie bine, nu ce e la moda, normal!si eu treb sa mai slabesc putin :-s

Ella_krk
21.03.2008, 13:19:34
Este la Sibiu in acest weekend Targul national de nunti si tare as vrea sa merg dar nu stiu daca am timp.Oricum mie mi-ar place ca si culoare rosul,dar mai astept putin pentru ca in acest an sala la care voi face nunta e in renovare si nu stiu cum va fi:-?.Oricum si inainte era foarte frumoasa=P~Pupici miresici de 13 iunie>:D<

audreybudu90
24.03.2008, 12:15:16
Este la Sibiu in acest weekend Targul national de nunti si tare as vrea sa merg dar nu stiu daca am timp.Oricum mie mi-ar place ca si culoare rosul,dar mai astept putin pentru ca in acest an sala la care voi face nunta e in renovare si nu stiu cum va fi:-?.Oricum si inainte era foarte frumoasa=P~Pupici miresici de 13 iunie>:D<
Este frumos rosu >:D< , ce mai faceti miresici de iunie ?

Ella_krk
25.03.2008, 09:16:12
Astazi nu ma simt prea bine si nu am chef de lucru si am zis sa vad ce mai faceti voi.

alexxys
25.03.2008, 12:05:06
Miresici de iunie,"hop" si eu pe-aici >:D<.Am descoperit cam tarliu topicul asta :D,dar inainte sa-l descopar eram nehotarata intre 6 si 13 iunie,acum sigur voi alege 13 :)
Voi,ceva nou si interesant? :D
Va pupacesc :*

vali24
25.03.2008, 20:39:06
buna miresici de iunie!!! ma alatur si eu voua<:-P
sper sa fim cat mai multe ca sa putem sa ne sfatuim cat mai bine>:D<

Ella_krk
27.03.2008, 15:47:53
Bun venit noilor miresici.Acest subiect trebuia sa fie miresici de 13 iunie 2009=P~ ca suntem asa multe<:-P=D>;)).Am strans deja atatea informatii ca abia astept sa incep.Eu m-am gandit ca voi incepe cu vizionarea prin iunie anul acesta,sper sa nu fie tarziu,desi nu mai am rabdare.:-"Voi ce ziceti?

monysb
29.03.2008, 10:36:56

Am fost la targul de la Imparatul Romanilor din Sibiu si chiar mi-a placut , a fost un pic diferit fata de celelalte pentru ca aici au fost foarte multe rochite de mireasa si puteai proba cate vroiai...am fost cu iubi meu si nu am probat nimic ca oricum mai e pana la anu` dar am vazut o multime de rochite frumoase...Doamne ce greu imi va fi sa ale...mai ales ca sunt un pic pretentioasa, nu vreau ceva pompos, vreau cat mai simplu, sa vina bine, si in primul rand sa ma simt bine in rochie sa pot dansa toata noaptea <:-P ...deabia astept ...sper sa zboare timpul pana incep pregatirile si vin emotiile alea mari cu fluturasi in stomac ;))

Bun venit miresici de 13iunie 2009 :bye_03: , sunt super happy sa vad cate suntem :madlaugh: o sa fie o zi minunata pentru toate cu siguranta :suuuper:

iuliutza
01.04.2008, 19:10:28
Bun venit noilor miresici.Acest subiect trebuia sa fie miresici de 13 iunie 2009=P~ ca suntem asa multe<:-P=D>;)).

Mai puneti una pe lista :-p

>:D<

alexxys
01.04.2008, 19:15:02
Off fetelor sunt putin bosumflata....Nu reusesc sa ma orientez spre un restaurant si tot ce mi-a placut pana acum avea cate ceva ce nu "merge"...fie meniu prea scump,fie un numar minim de invitati care nu se incadreaza...
Eu cred ca n-o sa am mai mult de 70 de oameni si mi-e destul de greu sa gasesc...Vad ca majoritatea restaurantelor au o medie de 100...
Aveti vreo sugestie? :-s

iuliutza
01.04.2008, 19:20:24
Eu stau in Bucuresti desi fac nunta in Ploiesti...ce pot sa zic, am vazut in cazul prietenilor mei care aveau vreo 70-80 de invitati confirmati ca au ajuns in final la vreo 90...iar o abatere de 10 plus sau minus e tolerata, nu te pun sa platesti in plus daca ai 90 in loc de 100...

Dar probabil depinde si de restaurant. Dar sunt si restaurante mai mici, imposibil sa nu gasesti ceva. Chiar poate fi un avantaj pentru ca cele mari se dau imediat, in cele mai mici se fac de obicei botezuri si acestea nu se inchiriaza cu mult timp in avans.

alexxys
01.04.2008, 19:23:06
Mersi iuliutza pentru incurajari! >:D<
Mai am eu cateva "in vizor",trebuie sa mai dau niste telefoane zilele astea sa vad ce-o iesi :D

iuliutza
01.04.2008, 19:25:51
Am si eu ceva in plan sa-ti propun, dar trebuie sa verific capacitatea intai, cred ca totusi se potriveste :)

Ai sa vezi ca va iesi bine, avantajul nostru e ca mai avem destul timp >:D<

iuliutza
01.04.2008, 19:41:12
alexxys, ia uite ce am gasit - http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9825. asta era una din idei

Dar cred ca iti va fi foarte de folos threadul asta, e exact ce ai tu nevoie - http://www.miresici.ro/showthread.php?t=174

alexxys
01.04.2008, 20:23:05
Mersi mult,esti o scumpa >:D<
De primul stiam,dar nu e "genul meu"...O sa stiudiez mai indreapoape thread-ul celalalt :D :*:*

sweetlove973
07.04.2008, 10:52:44

ceau ! eu am nunta in iunie.......mai avem de asteptat!!!
deocamdata numai restaurant l-am rezervat.....tu cum stai?

sweetlove973
07.04.2008, 11:05:39
pooop

ceau! si eu am pe 6 iunie nunta si aku am citit ce se zice.......am sa ma interesez sa vad cum stau lucrurile!!!!!!

dc nu se fac nunti atunci........amanam pe 20....cred!!!

sweetlove973
07.04.2008, 11:20:45
Buna Aura,

ceau! eu am facut cununia civila anu asta in feb, si nunta la anu. Am tinut un mic chef sa zic asa, cu parintii , nasii si ceva prieteni f apropiati, dar nu le-am dar invitatie, doar am fost la ei si le-am spus, iar pe cei care au venit chiar numai la primarie sa ne vada, am anuntat ca pe data de ma cunun, cine vrea sa vina sa ne vada e ok............eu asa am auzit ca nu treb sa ii inviti pt ca altfel vor veni si la petrecere sau ce va fi dupa.......si a fost ok, am avut cam 30 de pers la petrecere si cam 70 in total.
sper ca nu te-am zapacit;)) dc mai ai intrebari spune. mai vb. pupici

sweetlove973
07.04.2008, 11:23:42
ceau! eu am facut cununia civila anu asta in feb, si nunta la anu. Am tinut un mic chef sa zic asa, cu parintii , nasii si ceva prieteni f apropiati, dar nu le-am dar invitatie, doar am fost la ei si le-am spus, iar pe cei care au venit chiar numai la primarie sa ne vada, am anuntat ca pe data de ma cunun, cine vrea sa vina sa ne vada e ok............eu asa am auzit ca nu treb sa ii inviti pt ca altfel vor veni si la petrecere sau ce va fi dupa.......si a fost ok, am avut cam 30 de pers la petrecere si cam 70 in total.
sper ca nu te-am zapacit;)) dc mai ai intrebari spune. mai vb. pupici

am uitat de fotograf......pe noi nu ne-a obligat nimeni....cand am depus actele si am platit chitanta ne-a intreb dc vrem si fotograf, am zis ca nu , si gata.....dc vrei mai treb sa platesti 12 lei (asa ne-a cerut noua) pt poze, dra nu stiu cate poze iti facea de banii aia.......pa!

sweetlove973
07.04.2008, 11:29:22

ceau! eu sunt aku in dilema.....se paote sau nu pe 6? eu am rezervat deja restaurant,,,,,,dar dc nu atunci aman , al meu ar fi de acord si pe 13 dar eu nu prea ( el e nascut pe 13 feb), chiar nu stiu ce sa fac.......
eu sunt din Arad, si la noi au fost ceva targuri ne nunti, dar nu am fost.....in schimb ma uit pe net la rochii, buchete, decoratiuni si am gasit cate ceva. mai am si prietene care fac anu asta si ma mai ajuta cu informatii......dc mai ai ceva noutati sau intrebari ar fi super sa tinem legatura.....te pup!:*

sweetlove973
07.04.2008, 11:37:24

ceau ! se pare ca nu sunt numai eu cu amanat de pe 6 pe 13!!!!! si a meu e nascut tot pe 13!!! sper ca va fi totusi ok!!! mai vb
pusi

vali24
07.04.2008, 20:16:05
ceau ! se pare ca nu sunt numai eu cu amanat de pe 6 pe 13!!!!! si a meu e nascut tot pe 13!!! sper ca va fi totusi ok!!! mai vb
pusi

stai linistita ca totul va fi bine>:D< pe data de 13 iunie vor fi nunti pline de noroc :*:*:* Sincer si mie mi-a fost un pic teama de 13, dar m-am calmat repede pt. ca e singura data cand poti face nunta in iunie(pe 7 sunt Rusalii si pe 6 nu poti face nunta decat daca iti da preotul voie, adica face o slujba speciala, si nu toti fac acest lucru)...decat sa ma 'rog' de un preot , merg pe 'mana' destinului si voi face nunta pe 13!!!
Ziua de 13 ne va aduce numai noroc!!!! aveti un pic de incredere fetelor :*:*:*

pisicutz18
09.04.2008, 00:50:59
buna fetelor...si eu am stabilit nunta pe 6 iunie 2009; am intrebat un preot de la Mitropolie si a zis ca nu este nicio problema cu facutul nuntii in aceasta data...ce sa fac? sa mai intreb si pe altii? voi spuneti ca nu se fac nunti...ati intrebat preoti..? de ce unii spun ca da atii spun ca nu??nu stiu ce sa mai zic...

vali24
09.04.2008, 11:13:16
buna fetelor...si eu am stabilit nunta pe 6 iunie 2009; am intrebat un preot de la Mitropolie si a zis ca nu este nicio problema cu facutul nuntii in aceasta data...ce sa fac? sa mai intreb si pe altii? voi spuneti ca nu se fac nunti...ati intrebat preoti..? de ce unii spun ca da atii spun ca nu??nu stiu ce sa mai zic...

cel mai bine ar fi sa intrebi preotul care va oficia cununia religioasa, de el depinde daca puteti face sau nu , nunta...eu am ramas la data de 13.06, tocmai din aceasta cauza, ca nu am vrut sa risc...

mai bine citeste topicul asta :
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7252&page=8

sper sa te ajute >:D<

Ella_krk
11.04.2008, 13:13:29
Am inteles ca nici nu e bine cica ar fi sambata mortilor sau cam asa ceva.Acum daca preotul la care vrei sa te cununi spune ca se poate el stie mai bine ca noi nu?:)

vali24
12.04.2008, 20:08:40
ce liniste e pe aici...=))=))=))
fetelor, ce mai faceti? pe unde sunteti?

raca
14.04.2008, 00:17:27
Buna.Si eu sunt o miresica de 13 iunie 2009 si imi pare bine ca ne vom putea sfatui.Va pup!>:D<

vali24
14.04.2008, 10:21:32
Buna.Si eu sunt o miresica de 13 iunie 2009 si imi pare bine ca ne vom putea sfatui.Va pup!>:D<

buna:*
bine ai venit>:D<
cum stai cu pregatirile?

Claudiatoy
14.04.2008, 15:05:18
Buna tuturor,

Si eu sunt tot o miresica de iunie 2009. Din pacate rezervasem pentru 20 iunie 2009 restaurantul insa am aflat chiar in acest week-end ca aceasta data este in post. Asa ca ...........am intelesca .. imi ramane decat 13 iunie 2009. O sa vad acum daca este si restaurantul liber pentru aceasta data deoarece este destul de aglomerat.

Asta e...recunosc ca sunt un pic ( mai mult ) dezamagita pentru ca deja data aceasta imi intrase la suflet ..dar asta e.

Sper sa fie ok si la restaurant ca sa ma linistesc.

O zi buna tuturor

vali24
14.04.2008, 19:08:05
Buna tuturor,

Si eu sunt tot o miresica de iunie 2009. Din pacate rezervasem pentru 20 iunie 2009 restaurantul insa am aflat chiar in acest week-end ca aceasta data este in post. Asa ca ...........am intelesca .. imi ramane decat 13 iunie 2009. O sa vad acum daca este si restaurantul liber pentru aceasta data deoarece este destul de aglomerat.

Asta e...recunosc ca sunt un pic ( mai mult ) dezamagita pentru ca deja data aceasta imi intrase la suflet ..dar asta e.

Sper sa fie ok si la restaurant ca sa ma linistesc.

O zi buna tuturor

iti doresc mult noroc, >:D< sa gasesti libera data de 13 iunie la restaurantul pe care l-ai ales <:-P
cu putin noroc, totul va fi bine:*:*:*

Claudiatoy
15.04.2008, 10:05:44
Multumesc mult

Sper sa il mai gasesc liber.

vali24
15.04.2008, 13:58:59
Multumesc mult

Sper sa il mai gasesc liber.

pai cand te duci ca sa rezolvi cu restaurantul?
ai sunat, ai vorbit?

mult noroc:*

raca
17.04.2008, 21:08:44
Ne-am cumparat verighetele si sunt foarte fericita.Sunt exact asa cum am visat.<:-P

LORICICA
17.04.2008, 21:27:40
Ne-am cumparat verighetele si sunt foarte fericita.Sunt exact asa cum am visat.<:-P
Bravo! sa le purtati sanatosi si sa va iubiti mult! pune pozici cu ele sa le vedem...
si noi vrem sa le comandam!:*

raca
17.04.2008, 21:52:08
Bravo! sa le purtati sanatosi si sa va iubiti mult! pune pozici cu ele sa le vedem...
si noi vrem sa le comandam!:*

Multumim la fel!:*

vali24
18.04.2008, 11:04:21
Multumim la fel!:*

foarte frumoase verighetele tale>:D<
sa le purtati sanatosi si fericiti:x

raca
18.04.2008, 11:08:27
foarte frumoase verighetele tale>:D<
sa le purtati sanatosi si fericiti:x

Multumesc din suflet!:* La fel si tie!>:D<

vali24
18.04.2008, 11:14:48
Multumesc din suflet!:* La fel si tie!>:D<
:* :* :*
ma bucur ca tu scrii la miresici de iunie<:-P nu stiu unde au plecat toate fetele si eu ramasesem singurica:">

raca
18.04.2008, 20:46:47
:* :* :*
ma bucur ca tu scrii la miresici de iunie<:-P nu stiu unde au plecat toate fetele si eu ramasesem singurica:">

Stai linistita, miresicile plecate se vor intoarce.Sunt sigura!:*
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

vali24
20.04.2008, 21:45:19
Stai linistita, miresicile plecate se vor intoarce.Sunt sigura!:*
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

pana acum am:
-restaurant
-biserica
-formatie
-rochia
-bijuterii

mai trebuie sa ma hotarasc la un fotograf/cameraman ca vreau sa semnez contractul de anul asta....si poate cu o firma de decoratiuni, asta daca nu imi va placea ce imi ofera restaurantul
Restul , la care m-am hotarat,voi incepe sa le cumpar de acum
tu cum stai cu pregatirile?
puup:*:*:*

raca
21.04.2008, 12:49:14
pana acum am:
-restaurant
-biserica
-formatie
-rochia
-bijuterii

mai trebuie sa ma hotarasc la un fotograf/cameraman ca vreau sa semnez contractul de anul asta....si poate cu o firma de decoratiuni, asta daca nu imi va placea ce imi ofera restaurantul
Restul , la care m-am hotarat,voi incepe sa le cumpar de acum
puup:*:*:*

Si eu pana acum am: restaurantul,biserica,verighetele,pernuta de verighete,50 m de tul.;))
Rochia mi se pare prea devreme sa o cumpar,deoarece eu slabesc foarte repede la stres.De exemplu cam de o luna am hotarat sa ne casatorim,si deja am slabit 3 kg.
Cu fotograf/cameraman mergem saptamana asta sa vorbim.De o firma de decoratiuni nu avem nevoie.La ce te-ai mai hotarat sa cumperi de acum?Ca sa am si eu o idee.Deja unii prieteni au spus ca am cumparat prea devreme verighetele.Te puuuuuuup!:* :* :* :* :*

vali24
21.04.2008, 13:05:33
:*
Si eu pana acum am: restaurantul,biserica,verighetele,pernuta de verighete,50 m de tul.;))
Rochia mi se pare prea devreme sa o cumpar,deoarece eu slabesc foarte repede la stres.De exemplu cam de o luna am hotarat sa ne casatorim,si deja am slabit 3 kg.
Cu fotograf/cameraman mergem saptamana asta sa vorbim.De o firma de decoratiuni nu avem nevoie.La ce te-ai mai hotarat sa cumperi de acum?Ca sa am si eu o idee.Deja unii prieteni au spus ca am cumparat prea devreme verighetele.Te puuuuuuup!:* :* :* :* :*

eu am rochia pentru ca initial trebuia sa avem nunta anul asta in octombrie, dar am amanat-o pt. la anul in iunie....sfatul meu e sa cumperi rochia la inceputul anului viitor
La ce fotograf/cameraman te-ai hotarat?
Eu vreu sa incep sa cumpar tot ce se poate cumpara (la care nu mai am dubii)....
Nu stiu daca inca ai descoperit pe site, dar uite aici o lista cu 'necesarul nuntii':

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=580706&postcount=384

poate te ajuta

te puup:* :* :* :*

raca
21.04.2008, 13:56:02

eu am rochia pentru ca initial trebuia sa avem nunta anul asta in octombrie, dar am amanat-o pt. la anul in iunie....sfatul meu e sa cumperi rochia la inceputul anului viitor
La ce fotograf/cameraman te-ai hotarat?
Eu vreu sa incep sa cumpar tot ce se poate cumpara (la care nu mai am dubii)....
Nu stiu daca inca ai descoperit pe site, dar uite aici o lista cu 'necesarul nuntii':

poate te ajuta

te puup:* :* :* :*

Multumesc! Esti o dulcica! Te puuuuup!:* :* :*

vali24
21.04.2008, 16:27:47
Multumesc! Esti o dulcica! Te puuuuup!:* :* :*

cu multa placere>:D< :* :* :*

la ce culori pentru decoratiuni te-ai gandit pt. nunta?

raca
21.04.2008, 21:40:33
cu multa placere>:D< :* :* :*

la ce culori pentru decoratiuni te-ai gandit pt. nunta?

Auriu va fi. Astazi mi-am cumparat paharele pentru miri si am luat un numar de inmatriculare cu "Proaspat Casatoriti".:* >:D<

bubulutulu
21.04.2008, 23:30:38
Buna,
Eu as vrea sa am nunta in iunie 2009;))

Va astept cu sfaturi legate de restaurante, ce sa ocolesc si ce sa aleg.

Mersi
Roxana
buna roxana
si eu am nunta in aceeasi zi cu tine.
ma bucur ca am gasit pe cineva la fel pe aici
cum merg pegatirile?

bubulutulu
22.04.2008, 09:38:21
buna roxana
si eu am nunta in aceeasi zi cu tine.
ma bucur ca am gasit pe cineva la fel pe aici
cum merg pegatirile?
oricum
vreau sa spun ca m-am speriat foarte tare cand am vazut ca nu se pot face nunti pe 6 iunie.
cred ca depinde de preot daca oficiaza sau nu. noi avem sala luat
si muzica.nu prea mai avem cum sa dam inapoi. si in plus in calendar nu scrie decat de 14 iunie si de perioada postului Sfantului Petru si Pavel.
noi mergem tot pe aceeasi data.
din cate stiu eu
numai in sambetele si duminiocile care cad in post nu se fac.

LORICICA
22.04.2008, 09:53:00
oricum
vreau sa spun ca m-am speriat foarte tare cand am vazut ca nu se pot face nunti pe 6 iunie.
cred ca depinde de preot daca oficiaza sau nu. noi avem sala luat
si muzica.nu prea mai avem cum sa dam inapoi. si in plus in calendar nu scrie decat de 14 iunie si de perioada postului Sfantului Petru si Pavel.
noi mergem tot pe aceeasi data.
din cate stiu eu
numai in sambetele si duminiocile care cad in post nu se fac.
Buna. Bine ai venit! in legatura cu data de 6 iunie, nu se fac nunti nu pentru ca ar fi post , ci pentru e cu o zi inainte de Rusalii, pe 7 iunie 2009 sunt Rusaliile si de aceea unii preoti refuza sa oficieze cununia religioasa.
Si eu tot in iunie doream sa fac nunta, dar in iunie 2009 doar pe 13 iunie sunt permise din punct de vedere religios nuntile.
Mai bine mergi si intrebi protul de la biserica unde te vei cununa.

vali24
22.04.2008, 14:00:49
Auriu va fi. Astazi mi-am cumparat paharele pentru miri si am luat un numar de inmatriculare cu "Proaspat Casatoriti".:* >:D<

eu oscilez intre verde si bordeaux:-\
Momentan nu am mai cumparat nimic, astept sa treaca si Pastele si 1 mai...
pui si tu niste poze cu ce ai cumparat??? te rogggg^:)^ :* :* :*

monysb
22.04.2008, 14:51:40
Buna fetelor, nu am mai intrat de mult pe site ca sunt cam ocupata ca m-am angajat si nu prea am timp sa stau la PC acasa, dar ma bucur enoooornm de mult sa vad cate miresici de 13 iunie 2009 sunt si cat de harnicutze sunt cu pregatirile.
eu pana acum nu am facut decat sa imi fac rezervare la sala si m-am gandit cam cine sa vina ca Dj, dar atat.
Astept sa treaca luna iulie ca atunci avem amadoi licenta si dupa o sa ne ocupam numai de nunta.
E frumos ca se apropie momentul si emotiile parca sunt tot mai mari, si numai gandul ca o sa fiu mireasa ma face sa zambesc :D
Spor in continuare la pregatiri.
Va pup:* :* :*

monysb
22.04.2008, 14:54:04

Si eu m-am gandit tot la auriu pentru ca mi se pare foarte select si imi place la nebunie, si pe deasupra se si potriveste cu sala care e cu doua nuante de bej. ;)

vali24
22.04.2008, 15:07:31
Buna fetelor, nu am mai intrat de mult pe site ca sunt cam ocupata ca m-am angajat si nu prea am timp sa stau la PC acasa, dar ma bucur enoooornm de mult sa vad cate miresici de 13 iunie 2009 sunt si cat de harnicutze sunt cu pregatirile.
eu pana acum nu am facut decat sa imi fac rezervare la sala si m-am gandit cam cine sa vina ca Dj, dar atat.
Astept sa treaca luna iulie ca atunci avem amadoi licenta si dupa o sa ne ocupam numai de nunta.
E frumos ca se apropie momentul si emotiile parca sunt tot mai mari, si numai gandul ca o sa fiu mireasa ma face sa zambesc :D

mult noroc la noul job:* :* :*
la licenta sa luati nota cat mai mare >:D<
dupa licenta , te asteptam alaturi de noi, miresicile:">

raca
22.04.2008, 16:11:21
eu oscilez intre verde si bordeaux:-\
Momentan nu am mai cumparat nimic, astept sa treaca si Pastele si 1 mai...
pui si tu niste poze cu ce ai cumparat??? te rogggg^:)^ :* :* :*

Vali as pune poze cu mare placere ,dar marimea lor e prea mare fata de cea pe care o cere site-ul.:(( :(( :((
Sorry.Da-mi id-ul tau si ti le trimit. Te puuuuup!:*

monysb
22.04.2008, 16:16:19
mult noroc la noul job:* :* :*
la licenta sa luati nota cat mai mare >:D<
dupa licenta , te asteptam alaturi de noi, miresicile:">

Ms mult Vali, sa scapam odata de stresul licentei si dupa ne axam numai pe nunta :D si avem timp si de noi ;)
pupici:*

raca
22.04.2008, 16:34:34

Mult, mult noroc la licenta! Te pup!:*

monysb
22.04.2008, 16:40:53
Mult, mult noroc la licenta! Te pup!:*

ms mult, sa fie si sa scap odata de ea ca si cu lucru acum imi e greu, si din 12 mai incep si sesiunea, dupa am prezentarea lucrarii si ex de licenta.
Pe de o parte imi pare rau ca se termina facultatea, dar vad ca e foarte greu si lucru si examene si mai bine asa, si dupa...nuntaaa...abia astept sa am timp sa caut tot de ce am nevoie si sa ne pregatim.
Te pup:*:*:*

vali24
23.04.2008, 15:57:59
ms mult, sa fie si sa scap odata de ea ca si cu lucru acum imi e greu, si din 12 mai incep si sesiunea, dupa am prezentarea lucrarii si ex de licenta.
Pe de o parte imi pare rau ca se termina facultatea, dar vad ca e foarte greu si lucru si examene si mai bine asa, si dupa...nuntaaa...abia astept sa am timp sa caut tot de ce am nevoie si sa ne pregatim.
Te pup:*:*:*

si eu sunt la fel: si serviciu si facultate...numai ca eu sunt la distanta, dar cand am examenele se cunoaste ...
in orice caz pt. nunta ne facem noi timp:x
eu ma gandeam , ca in jurul datei de 13 sa merg in locurile unde vreau sa fac poze ca sa vad cum arata....:D

raca
01.05.2008, 23:05:31
si eu sunt la fel: si serviciu si facultate...numai ca eu sunt la distanta, dar cand am examenele se cunoaste ...
eu ma gandeam , ca in jurul datei de 13 sa merg in locurile unde vreau sa fac poze ca sa vad cum arata....:D

E super ideea ta Vali!:*

vali24
02.05.2008, 10:28:39
E super ideea ta Vali!:*

mersi:* :* :*

tu ai mai rezolvat ceva cu organizarea nuntii?

raca
05.05.2008, 00:08:48
mersi:* :* :*

tu ai mai rezolvat ceva cu organizarea nuntii?

Nu Vali.:( Tu?:*

ana_ladycat
05.05.2008, 09:29:55
Buna fetelor! si eu sunt tot o miresica de iunie, mai exact 13 iunie 2009. Am citit ce ati scris, si ma simt putin depasita de situatie, pentru ca eu pana acum nu am nimic rezolvat :( Nici macar biserica la care m-am gandit nu ma mai incanta (Domnita Balasa), pentru ca am citit lucruri foarte urate despre preotii de acolo si despre slujba in sine...

Va pup!

vali24
05.05.2008, 12:48:09
Nu Vali.:( Tu?:*

nici eu:-" :-" :-"
ma voi apuca din vara sa rezolv cat mai multe lucruri :"> :*

vali24
05.05.2008, 15:52:02
Buna fetelor! si eu sunt tot o miresica de iunie, mai exact 13 iunie 2009. Am citit ce ati scris, si ma simt putin depasita de situatie, pentru ca eu pana acum nu am nimic rezolvat :( Nici macar biserica la care m-am gandit nu ma mai incanta (Domnita Balasa), pentru ca am citit lucruri foarte urate despre preotii de acolo si despre slujba in sine...

Va pup!

buna>:D< si bine ai venit<:-P
Nu intra in panica deoarece mai ai timp sa 'recuperezi' si sa rezolvi cat mai multe probleme.
Sfatul meu este sa iti rezolvi cu restaurantul, ca sa poti face nunta in ziua dorita de tine, sunt anumite restaurante care se ocupa foarte repede.
Poti intra aici la topicul pt. restaurante ca sa-ti faci o parere:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=14

Cat despre biserica....daca esti hotarata 100% la 100% pt. aceasta biserica e posibil sa-ti asumi niste riscuri (preoti, slujba)....
Daca nu esti hotarata sunt si alte biserici mai frumoase, care au farmecul lor:">

multi pupici:* :* :*

pisicutz18
06.05.2008, 00:49:54
buna miresicilor....

am rezolvat si eu cu restaurantul si acum ma gandesc care este urmatoarea etapa...
invitatiile? sau imbracamintea? voi in ce ordine le achizitionati?

raca
06.05.2008, 09:06:45
buna miresicilor....

am rezolvat si eu cu restaurantul si acum ma gandesc care este urmatoarea etapa...

Buna.Sfatul meu e ca urmatorul pas sa fie foto/cameraman.Apoi te poti apuca sa cauti marturiile.Cred ca e prea devreme pentru imbracaminte si invitatii.:*

vali24
06.05.2008, 09:18:04
buna miresicilor....

buna>:D<
Eu zic sa rezervi si biserica, acum depinde daca vrei sa faci intr-o anumita biserica..
Daca vrei un fotograf bun, adica renumit, trebuie sa-l rezervi de acum, ca altfel e posibil sa nu-l mai gasesti liber...

uite o lista cu 'necesarul nuntii' poate te ajuta

spor la pregatiri

pisicutz18
06.05.2008, 15:38:57
Impreuna cu restaurantul vine si foto/cameraman/dj (se ocupa wp) si am aranjata si cununia religioasa, pe peluza clubului lotus (scrie in semnatura mea )....

asa ca , cred ca pot sa iau o pauza deocamdata, nu? <:-P:*:*

vali24
06.05.2008, 21:14:34
Impreuna cu restaurantul vine si foto/cameraman/dj (se ocupa wp) si am aranjata si cununia religioasa, pe peluza clubului lotus (scrie in semnatura mea )....

asa ca , cred ca pot sa iau o pauza deocamdata, nu? <:-P:*:*

felicitari<:-P<:-P<:-P

teoretic poti sa iei o pauza, practic poti sa te uiti pe net, pe miresici pe la diverse forumuri care te intereseaza ca sa te hotarasti la toate detalile pt. nunta.

raca
06.05.2008, 22:26:35
nici eu:-" :-" :-"
ma voi apuca din vara sa rezolv cat mai multe lucruri :"> :*

Vali am semnat contractul cu foto/cameraman. Acum sunt mai linistita! De acum sa vorbim la biserica. Te pup!:* :* :*

vali24
06.05.2008, 22:37:36
Vali am semnat contractul cu foto/cameraman. Acum sunt mai linistita! De acum sa vorbim la biserica. Te pup!:* :* :*

felicitari<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

pe cine ai ales? poti sa-mi scrii pe pm ( ca sa nu iei penalizare)

spor si cu biserica>:D<

monysb
09.05.2008, 10:40:07

ciao fetelor am revenit si eu pe site si vroiam sa spun ca mi se pare super tare ideea ta vali :-p :D eu in perioada aia am cursul festiv si banchetul deci sper sa fie vreme faina sa facem poze cu colegii...si cum o sa cautam loc unde sa facem inspectez locurile si pt nunta
imi doresc din tot sufletul sa fie in 13.06.2009 vreme frumoasa, poate sa fie inorat dar sa nu ploua ca imi va ruina planurile:(...cred ca de vreme imi e cel mai frica pentru ca e singurul lucru pe care nu il putem influenta
fetelor sa ne rugam la Doamne Doamne sa ne dea vreme frumoasa ;)
va pup si sa aveti parte de un weekend excelent

vali24
09.05.2008, 11:45:22
ciao fetelor am revenit si eu pe site si vroiam sa spun ca mi se pare super tare ideea ta vali :-p :D eu in perioada aia am cursul festiv si banchetul deci sper sa fie vreme faina sa facem poze cu colegii...si cum o sa cautam loc unde sa facem inspectez locurile si pt nunta
imi doresc din tot sufletul sa fie in 13.06.2009 vreme frumoasa, poate sa fie inorat dar sa nu ploua ca imi va ruina planurile:(...cred ca de vreme imi e cel mai frica pentru ca e singurul lucru pe care nu il putem influenta
fetelor sa ne rugam la Doamne Doamne sa ne dea vreme frumoasa ;)
va pup si sa aveti parte de un weekend excelent

bine ai revenit<:-P <:-P <:-P sa nu mai pleci asa, ca voi ajunge sa vorbesc singura=)) =)) =))
Ma bucur ca va place ideea mea:"> :"> :">
Eu cred ca va fi o vreme frumoasa<:-P <:-P <:-P Si daca va ploua, va fi o ploaie scurta pentru ca ploile de vara sunt scurte :-"
Numai atatea miresici de iunie sunt???:-\

Ella_krk
09.05.2008, 12:03:13
Woooow vad ca ati avansat cu pregatirile,eu nu am decat sala luata,pentru foto si video avem persoana mai trebuie doar sa vb cu el.As vrea sa fac mai multe dar cred ca e inca devreme,plus ca sala la care fac nunta e in renovare pana in septembrie anul acesta si nu stiu ce culoare sa aleg.

vali24
09.05.2008, 12:12:32
Woooow vad ca ati avansat cu pregatirile,eu nu am decat sala luata,pentru foto si video avem persoana mai trebuie doar sa vb cu el.As vrea sa fac mai multe dar cred ca e inca devreme,plus ca sala la care fac nunta e in renovare pana in septembrie anul acesta si nu stiu ce culoare sa aleg.

pai atunci vorbeste cu persoana respectiva pt. foto/video ca sa ai aranjat si acest lucru...
Pentru sala e adevarat ca tb sa astepti pana in septembrie, insa ai putea sa ii intrebi ce culoare vor face sala....
Daca nu mai vrei sa bifezi nimic, poti sa te documentezi, sa te hotarasti ce iti place si ce anume vrei pentru nunta:*

mirrella
11.05.2008, 16:21:42
Buna fetelor! Sunt si eu o miresica de iunie 2009. Ma bucur mult ca am gasit acest site. eu am stabilit nunta pe 6 iunie si am vazut ca unele fete spun ca se fac nunti la aceasta data si altele ca nu.Lamuriti-ma va rog[-o< va pup dulce:*

vali24
11.05.2008, 21:13:55
Buna fetelor! Sunt si eu o miresica de iunie 2009. Ma bucur mult ca am gasit acest site. eu am stabilit nunta pe 6 iunie si am vazut ca unele fete spun ca se fac nunti la aceasta data si altele ca nu.Lamuriti-ma va rog[-o< va pup dulce:*

buna>:D< si bine ai venit!
Uite aici un topic despre acest subiect, daca il vei citi de la un capat la altul vei afla raspunsul:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7252

Initial si noi am vrut pe 6 iunie, dar trebuia sa obtinem de la preot o dispensa si am zis ca nu riscam;insa unii preoti oficiaza nunti si pe 6 iunie, depinde de biserica si de preot.

mirrella
11.05.2008, 23:41:42
Multumesc frumos o sa ma duc maine la casin sa vb cu preotul.Va spun maine ce am rezolvat va pup:*

Ella_krk
12.05.2008, 12:31:38
pai atunci vorbeste cu persoana respectiva pt. foto/video ca sa ai aranjat si acest lucru...
Pentru sala e adevarat ca tb sa astepti pana in septembrie, insa ai putea sa ii intrebi ce culoare vor face sala....
Daca nu mai vrei sa bifezi nimic, poti sa te documentezi, sa te hotarasti ce iti place si ce anume vrei pentru nunta:*
Aaaa,am deja o agenda plina de adrese,la domeniul informatii stau foarte bine;;).Voi intreba si la sala ce culoare vor face nu e o idee rea=D>.>:D<=;

vali24
12.05.2008, 12:34:57
Multumesc frumos o sa ma duc maine la casin sa vb cu preotul.Va spun maine ce am rezolvat va pup:*

mult noroc>:D<
asteptam sa ne spui ce ai rezolvat.

kittynel
12.05.2008, 15:35:36
buna....
sunt noua pe site...
o sa am nunta in iunie 2009 si habar nu aveam ca nu se fac nunti in 20 iunie...noroc ca nu sunt ortodoxa...in cazul asta
am contractat deja sala si mai trebuie sa aleg meniul....
cred ca o sa imi dea mare bataie de cap nunta
sper sa aflu mai multe de la voi miresicile care sunteti ceva mai vechi
pup la toate si sper sa avem o zi superba...ca doar asa trebuie sa fie

vali24
12.05.2008, 16:38:04
buna....
sunt noua pe site...
o sa am nunta in iunie 2009 si habar nu aveam ca nu se fac nunti in 20 iunie...noroc ca nu sunt ortodoxa...in cazul asta
am contractat deja sala si mai trebuie sa aleg meniul....
cred ca o sa imi dea mare bataie de cap nunta
sper sa aflu mai multe de la voi miresicile care sunteti ceva mai vechi
pup la toate si sper sa avem o zi superba...ca doar asa trebuie sa fie

buna >:D< si bine ai venit<:-P
felicitari pt. sala!!! Vezi ce tipuri de meniu iti ofera restaurantul si daca ai putea sa le degusti inainte ar fi super.
Cat despre batai de cap....toate vom avea asa ceva=)) =)) =))
Pana la nunta avem timp sa invatam de la alte miresici si punem totul in ordine>:D<
Cred ca esti prima miresica de 20 :D majoritatea suntem de 13.
pupici:* :* :*

kittynel
12.05.2008, 17:40:51
buna >:D< si bine ai venit<:-P
felicitari pt. sala!!! Vezi ce tipuri de meniu iti ofera restaurantul si daca ai putea sa le degusti inainte ar fi super.
Cat despre batai de cap....toate vom avea asa ceva=)) =)) =))
Pana la nunta avem timp sa invatam de la alte miresici si punem totul in ordine>:D<
Cred ca esti prima miresica de 20 :D majoritatea suntem de 13.

aaa as fi preferat o alta data numai ca 13 mi se pare putin ghinionist....
nu vreau sa va supar dar eu am superstitiile mele...putine intradevar dar 13 e unul ditre ele
din pacate nu pot eu sa degust meniul pt ca sunt la vreo cateva mii km distanta dar cu siguranta o va face viitorul meu sot...iam spus sa nu se intoarca fara sa rezolve toata lista de detalii ce i-am dat-o
poop la toate

vali24
12.05.2008, 18:28:19
aaa as fi preferat o alta data numai ca 13 mi se pare putin ghinionist....
nu vreau sa va supar dar eu am superstitiile mele...putine intradevar dar 13 e unul ditre ele
din pacate nu pot eu sa degust meniul pt ca sunt la vreo cateva mii km distanta dar cu siguranta o va face viitorul meu sot...iam spus sa nu se intoarca fara sa rezolve toata lista de detalii ce i-am dat-o
poop la toate

initial era si eu un pic superstitioasa cu data de 13, dar am vrut neaparat in iunie si era singura data posibila pt. noi(ca suntem ortodoxi)....acum fie ce o fi, daca se intampla ceva asta e, nu pot trai toata viata cu anumite superstitii (dauneaza grav sanatatii).
Eu , si celelalte miresici, speram ca totul va fi bine, va fi o zi frumoasa si una din cele mai fericite zile din viata noastra.<:-P<:-P<:-PLa fel le doresc tuturor miresicile:*
Tare draguta esti tu, cu lista pe care i-ai dat-o sotului tau;));));)) Cred, ca toate miresicile fac la fel:)) le fac sotilor liste cu ce sa rezolve. Sfatul meu este sa-l mai suni, ca sa te asiguri ca nu uita ceva (eu asa fac, cand ii dau sotului o lista de sarcini:-")
poop:*:*:*

kittynel
12.05.2008, 18:45:23
initial era si eu un pic superstitioasa cu data de 13, dar am vrut neaparat in iunie si era singura data posibila pt. noi(ca suntem ortodoxi)....acum fie ce o fi, daca se intampla ceva asta e, nu pot trai toata viata cu anumite superstitii (dauneaza grav sanatatii).
Eu , si celelalte miresici, speram ca totul va fi bine, va fi o zi frumoasa si una din cele mai fericite zile din viata noastra.<:-P<:-P<:-PLa fel le doresc tuturor miresicile:*
Tare draguta esti tu, cu lista pe care i-ai dat-o sotului tau;));));)) Cred, ca toate miresicile fac la fel:)) le fac sotilor liste cu ce sa rezolve. Sfatul meu este sa-l mai suni, ca sa te asiguri ca nu uita ceva (eu asa fac, cand ii dau sotului o lista de sarcini:-")
poop:*:*:*

il sun in fiecare zi de 2 3 ori...si am incredere ca o sa faca totul in conformitate cu lista...ca dak nu...stii cocosul sunt eu....=))

kittynel
12.05.2008, 18:58:51
ia spuneti-mi ce pregatiri atifacut pana acum?

vali24
12.05.2008, 18:59:44
il sun in fiecare zi de 2 3 ori...si am incredere ca o sa faca totul in conformitate cu lista...ca dak nu...stii cocosul sunt eu....=))

=))=))=))=)) stii cum e? barbatul e capul iar femeia e gatul, iar capul se duce unde vrea gatul;)) Asa si cu sotii nostri, ne indeplinesc dorintele:)):)) iti dai seama, cat de stresat o fi si el...mai incurajeaza-l si tu un pic, dar la sf sa-i aduci reamintesti ca tb sa faca tot ce e pe lista>:D<

vali24
12.05.2008, 19:03:13
ia spuneti-mi ce pregatiri atifacut pana acum?

pai eu am :restaurant, biserica , rochia de mireasa si bijuteri (ca initial trebuia sa avem nunta anul asta, si de aceea le am)>:D<
Mai tb sa ma hotarasc la un fotograf bun, dar tot nu ma pot decide...
In rest, am zis ca voi incepe sa cumpar cate ceva pe fiecare luna;))

kittynel
12.05.2008, 19:06:25
pai eu am :restaurant, biserica , rochia de mireasa si bijuteri (ca initial trebuia sa avem nunta anul asta, si de aceea le am)>:D<
Mai tb sa ma hotarasc la un fotograf bun, dar tot nu ma pot decide...
In rest, am zis ca voi incepe sa cumpar cate ceva pe fiecare luna;))

bravo!!!
macar ai mai putina bataie de cap...
eu ma-m fixat pe un model de la christian philip si cred ca pana la urma o sa il iau daca imi vine bine...sunt tare subtirica

kittynel
12.05.2008, 19:09:40
bine inteles daca e la fel de frumos cand il vad ca si on line

vali24
12.05.2008, 19:17:59
bravo!!!
macar ai mai putina bataie de cap...
eu ma-m fixat pe un model de la christian philip si cred ca pana la urma o sa il iau daca imi vine bine...sunt tare subtirica

mersi>:D<
care model iti place de la christian philippe?
Sa stii ca este bine ca esti subtirica, acum depinde si ce inaltime ai...poti purta atat rochie tip printesa cat si tip sirena.
Mai este si faptul de buget, cati bani vrei sa dai pe rochita(cu aproximatie, ca niciodata nu vei respecta bugetul la acest subiect:D)
Sfatul meu este sa probezi cat mai multe modele, ca sa vezi cu care iti sta mai bine.

kittynel
12.05.2008, 19:27:22
mersi>:D<
care model iti place de la christian philippe?
Sa stii ca este bine ca esti subtirica, acum depinde si ce inaltime ai...poti purta atat rochie tip printesa cat si tip sirena.
Mai este si faptul de buget, cati bani vrei sa dai pe rochita(cu aproximatie, ca niciodata nu vei respecta bugetul la acest subiect:D)
Sfatul meu este sa probezi cat mai multe modele, ca sa vezi cu care iti sta mai bine.
din colectia preciouse opal

vali24
12.05.2008, 19:34:47
din colectia preciouse opal

este frumoasa>:D<
tb sa probezi cat mai multe modele de rochite:D si intotdeauna sa ai o rochita de 'rezerva':">

kittynel
12.05.2008, 19:46:37
este frumoasa>:D<
tb sa probezi cat mai multe modele de rochite:D si intotdeauna sa ai o rochita de 'rezerva':">
o sa incerc sa mai caut ceva...de rezerva
mama zice ca pot sa imi aleg orice ca ea plateste....si oricum poate mai apare ceva pana am eu in plan sa cumpar rochia si poate ma mai ingras putin macar vreo 3 kg....acum am 50 kg la 1m 70
aaaaa si mai am si un bebe de 9 luni...care imi fura din kg

vali24
12.05.2008, 20:33:38
o sa incerc sa mai caut ceva...de rezerva
mama zice ca pot sa imi aleg orice ca ea plateste....si oricum poate mai apare ceva pana am eu in plan sa cumpar rochia si poate ma mai ingras putin macar vreo 3 kg....acum am 50 kg la 1m 70
aaaaa si mai am si un bebe de 9 luni...care imi fura din kg

:"> esti mai inalta si mai slaba ca mine:* (eu am 1.67 si 54 kg).
Nu stiu daca iti plac rochitele de la pronovias, sunt frumoase :x (si mai scumpe=))), cred ca ti-ar sta bine cu ele.
sa-ti traiasca bebelusul <:-P<:-P<:-P<:-P eu inca nu am:">,poate dupa nuntao:-) fetita sau baiat?
Dupa o nastere arati tare bine, sunt multe mamici care ar da orice sa arate asa de supla cum esti tu:*:*:*, asa ca bucura-te de km tale si poate reusesti sa mai pui cateva.

kittynel
12.05.2008, 20:45:25
:"> esti mai inalta si mai slaba ca mine:* (eu am 1.67 si 54 kg).
Nu stiu daca iti plac rochitele de la pronovias, sunt frumoase :x (si mai scumpe=))), cred ca ti-ar sta bine cu ele.
sa-ti traiasca bebelusul <:-P<:-P<:-P<:-P eu inca nu am:">,poate dupa nuntao:-) fetita sau baiat?
Dupa o nastere arati tare bine, sunt multe mamici care ar da orice sa arate asa de supla cum esti tu:*:*:*, asa ca bucura-te de km tale si poate reusesti sa mai pui cateva.
e baietel...si sunt tare mandra de el
o sa caut pe net si pronovias...sper sa mai vad cate ceva...oricum pana anul viitor in primavara nu vreau sa o cumpar....
daca ma gandesc am si vazut ceva de la pronovias intr-un anuar cu modele de rochii
mersi de idee...
rochita ta cum e ?
ai poze?

vali24
12.05.2008, 21:06:15
e baietel...si sunt tare mandra de el
o sa caut pe net si pronovias...sper sa mai vad cate ceva...oricum pana anul viitor in primavara nu vreau sa o cumpar....
daca ma gandesc am si vazut ceva de la pronovias intr-un anuar cu modele de rochii
mersi de idee...
rochita ta cum e ?
ai poze?

sa-ti traiasca <:-P<:-P<:-P<:-Psi eu vreau tot un baietel:">:">
poze cu rochita mea sunt in albumul meu (sus in dreapta sub datele mele), iar poze cu mine vezi in semnatura, in picasa.
Acum ma bate gandul sa imi mai iau o rochita de schimb (inca nu m-am hotarat ), voi urmari anunturile de la bazar unde miresicile (care au avut nunta) isi vand rochitele...
De la pronovias imi plac voalurile, sunt superbe:x
Uite aici un forum despre diverse case de moda, poate te ajuta:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=101&order=desc

pupici:*:*:*

kittynel
12.05.2008, 21:41:43
[quote=vali24;830929]sa-ti traiasca <:-P<:-P<:-P<:-Psi eu vreau tot un baietel:">:">
poze cu rochita mea sunt in albumul meu (sus in dreapta sub datele mele), iar poze cu mine vezi in semnatura, in picasa.
Acum ma bate gandul sa imi mai iau o rochita de schimb (inca nu m-am hotarat ), voi urmari anunturile de la bazar unde miresicile (care au avut nunta) isi vand rochitele...

am sa fiu mai hotarata dupa ce o sa probez cateva rochite....
nunta mea o sa fie ziua...si sincer nu vreau sa ma schimb...vreau sa stau imbracata cu rochita de mireasa cat mai mult posibil pt ca alta ocazie nu o sa mai am sa o port...la nunta de arama argint si aur(daca o mai prindem) sigur nu mio pun...si pana la urmatoarea generatie se demodeaza...
si nici de vandut nu vreau sa o vand pt ca sunt foarte sentimentala...si o sa fie foarte importanata pt mine fiecare amintire care o sa imi ramana de la nunta....
aaaa si sper sa ti se implineasca dorinta si sa ai un baietel sanatos si frumos >:D<

vali24
12.05.2008, 21:49:19
am sa fiu mai hotarata dupa ce o sa probez cateva rochite....
nunta mea o sa fie ziua...si sincer nu vreau sa ma schimb...vreau sa stau imbracata cu rochita de mireasa cat mai mult posibil pt ca alta ocazie nu o sa mai am sa o port...la nunta de arama argint si aur(daca o mai prindem) sigur nu mio pun...si pana la urmatoarea generatie se demodeaza...
si nici de vandut nu vreau sa o vand pt ca sunt foarte sentimentala...si o sa fie foarte importanata pt mine fiecare amintire care o sa imi ramana de la nunta....
aaaa si sper sa ti se implineasca dorinta si sa ai un baietel sanatos si frumos >:D<[/quote]

nunta noastra va fi 'traditionala' adica se va intinde noaptea...
Daca stau bine si ma gandesc ai si tu dreptate,alta ocazie nu vom mai avea sa imbracam rochita>:D<
De vandut nici eu nu o voi vinde, tot din acelasi motiv, sunt sentimentala....
Mersi pt. urare:*

la ce ma uit eu acum:

http://fotografinuntipro.wordpress.com/

poate te intereseaza....

pisicutz18
12.05.2008, 21:55:22
whauuuu, vali, este super site-ul cu fotografi...merci..:*

kittynel
12.05.2008, 23:47:17
voi ce fotografi ati gasit?
eu am gasit un studio care cere 100 ro pt fiecare ora filmata
iar pozele sunt destul de ieftine 100 bucati format 10/13 80 ron
cum vi se pare?
ca eu habar nu am de preturi.....

vali24
13.05.2008, 12:59:32
whauuuu, vali, este super site-ul cu fotografi...merci..:*

cu placere:* :* :*

tu cum mai stai la capitolul pregatiri?

vali24
13.05.2008, 13:03:34
voi ce fotografi ati gasit?
eu am gasit un studio care cere 100 ro pt fiecare ora filmata
iar pozele sunt destul de ieftine 100 bucati format 10/13 80 ron
cum vi se pare?
ca eu habar nu am de preturi.....

uite aici un subiect cu tema fotografi/cameramani

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1691

pisicutz18
13.05.2008, 15:52:00
pai eu zic ca stau destul de bine la capitolul pregatiri:restaurant, aranjamente pt cununie religioasa; impreuna cu restaurantul o sa vina si foto/cameraman/dj; acum ma uit si ma tot gandesc la invitatii, marturii; vreau sa le fac si pe alea din timp, sa scap de cat mai multe griji; :*

voi? cum stati?

vali24
13.05.2008, 20:17:40
pai eu zic ca stau destul de bine la capitolul pregatiri:restaurant, aranjamente pt cununie religioasa; impreuna cu restaurantul o sa vina si foto/cameraman/dj; acum ma uit si ma tot gandesc la invitatii, marturii; vreau sa le fac si pe alea din timp, sa scap de cat mai multe griji; :*

voi? cum stati?

eu am mai scris aici cum stau la capitolul pregatiri
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=830677&postcount=120

Invitatile poti sa le faci singura (daca ai indemanare) sau poti sa astepti targurile de nunti de anul viitor (ca sunt reduceri intre 5-10%).
Cat despre marturii daca vrei ceva mai special tb sa cumperi, daca vrei ceva 'clasic', adica bomboane, scortisoara in tulle poti sa le faci si singura.Acum depinde la ce te-ai gandit la capitolul marturii...
pupici:*:*:*

ana_ladycat
14.05.2008, 09:22:39
Buna dimineata dragele mele,

Sunt foarte trista pentru ca toate locatiile care mi-au placut sunt ocupate, si cred ca va trebui sa renunt la data de 13 iunie 2009. De doua saptamani am ca principala activitate gasirea restaurantului, si nici pana acum nu am gasit ceva care sa imi placa, sa nu sara calul in ceea ce priveste bugetul, si sa fie liber pe 13 iunie. Parca a innebunit toata lumea: unele locatii nu mai au nimic liber pentru vara anului viitor!

Va pup!

kittynel
14.05.2008, 14:02:03

Sunt foarte trista pentru ca toate locatiile care mi-au placut sunt ocupate, si cred ca va trebui sa renunt la data de 13 iunie 2009. De doua saptamani am ca principala activitate gasirea restaurantului, si nici pana acum nu am gasit ceva care sa imi placa, sa nu sara calul in ceea ce priveste bugetul, si sa fie liber pe 13 iunie. Parca a innebunit toata lumea: unele locatii nu mai au nimic liber pentru vara anului viitor!

Va pup!
de ce nu incerci in 6 iunie?
unii preoti oficiaza nunti(cica nu e pacat)
lasa tristetea ca duce la aparitia ridurilor....

vali24
14.05.2008, 15:01:44
[quote=ana_ladycat;834107]Buna dimineata dragele mele,

Va pup![/quote

actualizeaza lista cu restaurante, poate ti-a scapat unul care sa-ti placa si care sa fie liber pt. data de 13 iunie....
Iti tinem pumnii:* :* :*

kittynel
14.05.2008, 15:59:38
uite aici un subiect cu tema fotografi/cameramani

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1691

am gasit si fotograful....
am platit avansul la restaurant si am ales meniul.....
si ce imi convine tare mult e ca decoratiile imi intra in pretul restaurantului...si ca pot sa imi bag nasul cat vreau eu....sa stau acolo pe capul lor sa comentez fiecare detaliu...
incep sa mai scap de stres de moment
si vali tie tare dragutza rochita...bravo tie!!!

vali24
14.05.2008, 21:50:09
am gasit si fotograful....
am platit avansul la restaurant si am ales meniul.....
si ce imi convine tare mult e ca decoratiile imi intra in pretul restaurantului...si ca pot sa imi bag nasul cat vreau eu....sa stau acolo pe capul lor sa comentez fiecare detaliu...
incep sa mai scap de stres de moment
si vali tie tare dragutza rochita...bravo tie!!!

felicitari pt. fotograf, avansul platit la restaurant si alegerea meniului<:-P<:-P<:-P
E un lucru bun ca decoratiunile intra in pretul meniului, acum sper sa-ti placa ce au ei, cel mai bine e sa le ceri un catalog cu ce au facut in materie de decoratiuni pana acum.
Mersi pt. compliment:">:">:*:*

pisicutz18
14.05.2008, 22:31:00

Va pup!

eu una fac pe 6 iunie; am intrebat multa lume si multi preoti si mi-au zis ca nu este nicio problema, se fac cununii in 6 iunie 2009; asa ca, poti sa incerci pe 6 , dk zici ca toate restaurantele sunt luate pe 13; dar eu zic sa mai incerci, sa mai intrebi ; acum, depinde si ce restaurant vrei, capacitate, stil...etc..
insa nu dispera; se gaseste pana la urma...>:D<

alyna85
15.05.2008, 18:05:29
eu,sper sa fiu o miresica de 2009,asta daca gasim restaurant la vara.mi-ar placea sa mai vb cu alte fete,sa ne schimbam idei.tu unde faci

alyna85
15.05.2008, 18:07:30
felicitari pt. fotograf, avansul platit la restaurant si alegerea meniului<:-P<:-P<:-P
E un lucru bun ca decoratiunile intra in pretul meniului, acum sper sa-ti placa ce au ei, cel mai bine e sa le ceri un catalog cu ce au facut in materie de decoratiuni pana acum.
Mersi pt. compliment:">:">:*:*
dar unde faci nunta?si noi vrem sa facem nunta la anu,am decis in aprilie.sper sa ma mai vrea:))

vali24
16.05.2008, 13:29:33
dar unde faci nunta?si noi vrem sa facem nunta la anu,am decis in aprilie.sper sa ma mai vrea:))

buna si bine ai venit >:D<
Eu fac la restaurantul Alba, scrie la setarile mele (in dreapta sus).Nu stiu daca mai sunt locuri libere pt. luna iunie la acest restaurant, dar poti sa incerci.
Stai linistita ca va vrea si la anul sa faca nunta>:D<
Parerea mea este sa te apuci sa cauti restaurantul, ca sa poti face nunta in data dorita de tine.

aris
16.05.2008, 17:38:52
cand ma uit pe topicul vostru, mi se pare ca mai aveti atat de mult timp....desi fetelor, sa stiti ca timpul trece foarte repede. tot cu un an inainte am pus si noi problema casatoriei (desi pregatirile le-am inceput mult mai tarziu) si nici nu stiu cand a zburat timpul. parca ma gandesc cu nostalgie la perioada care a trecut. si cea de acum e atat de agitata, incat abia astept sa se termine :D.
sa va bucurati din plin pe perioada pregatirilor si sa aveti mult spor! >:D<

lulumik
16.05.2008, 19:03:06
Buna fetelor

Si eu vreau sa fiu miresica de iunie 2009:">, dar din pacate cu doar 2 sambete in care poti face nunti va fi cam greu...mai ales ca vreau sa fac la CCA.Astept aprobarea lor si apoi stabilim data....pana atunci inca mai sper ca voi face nunta in iunie....daca nu pot....o las pe iulie si gata.Tineti-mi pumnii;;)

vali24
17.05.2008, 07:04:25
cand ma uit pe topicul vostru, mi se pare ca mai aveti atat de mult timp....desi fetelor, sa stiti ca timpul trece foarte repede. tot cu un an inainte am pus si noi problema casatoriei (desi pregatirile le-am inceput mult mai tarziu) si nici nu stiu cand a zburat timpul. parca ma gandesc cu nostalgie la perioada care a trecut. si cea de acum e atat de agitata, incat abia astept sa se termine :D.
sa va bucurati din plin pe perioada pregatirilor si sa aveti mult spor! >:D<

buna Aris:*:*:*
Aceeasi impresie o am si eu, ca mai am mult,mult timp pana la nunta, parca as vrea sa treaca mai repede, sa vina si nunta;))
Multumim pt. urari:*
Mai ai asa de putin pana la nunta....
Spor la pregatiri si asteptam poze de la nunta<:-P<:-P<:-P

vali24
17.05.2008, 07:10:39
Buna fetelor

Si eu vreau sa fiu miresica de iunie 2009:">, dar din pacate cu doar 2 sambete in care poti face nunti va fi cam greu...mai ales ca vreau sa fac la CCA.Astept aprobarea lor si apoi stabilim data....pana atunci inca mai sper ca voi face nunta in iunie....daca nu pot....o las pe iulie si gata.Tineti-mi pumnii;;)

Buna si bine ai venit>:D<
Iti urez mult noroc si iti tinem pumnii....Stiu cum e cu CCA, sper doar sa ai 'relatii' pt. ca altfel nu prea ai sanse sa faci nunta in iunie, mai ales intr-o sambata.Nu vreau sa te supar dar cam asa stau lucrurile la CCA....
Sper sa iasa aprobarea ta:*
La ce sala vrei sa faci la CCA?

mirrella
17.05.2008, 13:16:08
Buna fetele am revenit si eu pe site,nu am mai avut timp sa intru.Am vb cu mai multi preoti si pot sa fac nunta pe 6 iunie#:-S . Si mama a facut nunta tot pe 6 iunie inainte de rusalii si este super ok, anul trecut a facut nunta de argint;;) .
Am citit mesajele voastre si am vazut ca stati foarte bine cu pregatirile, eu nu am gasit nici restaurant nici biserica si am inceput sa intru in panica. Puteti sa-mi recomandati un restaurat nu foarte scump in care sa-mi intre cam 120-130 pers va rog mult.va pup :* :*

vali24
17.05.2008, 21:04:47
Buna fetele am revenit si eu pe site,nu am mai avut timp sa intru.Am vb cu mai multi preoti si pot sa fac nunta pe 6 iunie#:-S . Si mama a facut nunta tot pe 6 iunie inainte de rusalii si este super ok, anul trecut a facut nunta de argint;;) .
Am citit mesajele voastre si am vazut ca stati foarte bine cu pregatirile, eu nu am gasit nici restaurant nici biserica si am inceput sa intru in panica. Puteti sa-mi recomandati un restaurat nu foarte scump in care sa-mi intre cam 120-130 pers va rog mult.va pup :* :*

buna si bine ai revenit>:D<
La acest topic vei gasi pareri despre restaurante:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=14

poate vei gasi un restaurant care sa-ti placa.

Daca vrei sa faci nunta pe 6 iunie ar trebui sa te grabesti cu restaurantul deoarece in iunie sunt decat doua sambete cand se fac nunti si depinde si ce tip de restaurant cauti (rustic, clasic,international).

felicitari parintilor tai pt. nunta de argint<:-P<:-P

kittynel
17.05.2008, 21:50:25
buna fetelor....
am vb azi cu un prieten de familie care este preot ortodox....si mi-a spus ca la cerere se da dispensa in postul sf apostoli petru si pavel din iunie
adica se pot face nunti...doar ca depinde de preot
aaa si ca o sa vina la nunta mea care e in post fara nici o problema....

tzava2001
20.05.2008, 14:32:50
Buna, miresici de iunie 2009!

Voi avea si eu nunta pe 13 iunie 2009. Sunt sigura ca va fi o zi excelenta si deloc cu ghinion! Vad ca sunteti foarte avansate cu pregatirile. Eu mi-am rezervat numai restaurantul. Cred ca trebuie sa m-apuc sa caut cat mai repede biserica, fotograf, cameraman, offf. Mi se pare ca mai e destul timp pana la nunta dar, atat de multe de facut...

vali24
20.05.2008, 16:18:18
Buna, miresici de iunie 2009!

Voi avea si eu nunta pe 13 iunie 2009. Sunt sigura ca va fi o zi excelenta si deloc cu ghinion! Vad ca sunteti foarte avansate cu pregatirile. Eu mi-am rezervat numai restaurantul. Cred ca trebuie sa m-apuc sa caut cat mai repede biserica, fotograf, cameraman, offf. Mi se pare ca mai e destul timp pana la nunta dar, atat de multe de facut...

buna si bine ai venit >:D<
ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe miresici de iunie<:-P <:-P <:-P
mult spor la pregatiri:*
Asa am si eu senzatia ca mai este mult timp pana la anul, dar cred ca va trece mai repede decat credem noi;))

Ioana11
20.05.2008, 22:58:54
Bine v-am gasit!!...si io am nunta tot in iunie 2009:D

pisicutz18
21.05.2008, 00:40:06
Bine ai venit ioana !
Spor la pregatiri!:*

Ella_krk
21.05.2008, 12:03:37
>:D<Bun venit noilor miresici ,suntem din ce in ce mai multe si timpul parca trece repede.Acum chiar ca o sa vb cu cameramanul sa mai scap de o problema pe anul acesta.=P~

vali24
22.05.2008, 08:44:32
Bine v-am gasit!!...si io am nunta tot in iunie 2009:D

spor la pregatiri!

mirrelle
22.05.2008, 13:38:36
Pupici tuturor miresicilor,

sunt f suparata! :( si eu vroiam sa fac nunta pe 6 iunie 2009 si acum am aflat de la voi ca nu se poate.... ce-o sa ma fac ca era singura data ok. in mai nu se poate pentru ca se spune ca nu e bine si mai tarziu de iunie nu vreau pt ca va fi prea cald.... ce ma fac????

plus ca nu am gasit restaurant; in jur de 150 - 170 de persoane

are cineva vreo idee? poate ceva cu vedere la lac!!

vali24
22.05.2008, 13:55:18
Pupici tuturor miresicilor,

sunt f suparata! :( si eu vroiam sa fac nunta pe 6 iunie 2009 si acum am aflat de la voi ca nu se poate.... ce-o sa ma fac ca era singura data ok. in mai nu se poate pentru ca se spune ca nu e bine si mai tarziu de iunie nu vreau pt ca va fi prea cald.... ce ma fac????

plus ca nu am gasit restaurant; in jur de 150 - 170 de persoane

are cineva vreo idee? poate ceva cu vedere la lac!!

buna,
despre acest subiect am tot vorbit, uite aici un topic

Concluzia este urmatoarele: se poate face nunta si pe 6 iunie numai daca preotul iti da o dispensa, totul depinde de biserica si de preot>:D<
In luna mai, fac mai multe miresici nunta, acum depinde de gandirea si de superstitile fiecaruia, ca e bine sau ca nu e bine.

La topicul de restaurante te-ai uitat?

mirrelle
22.05.2008, 15:13:01
m-am uitat

o sa merg sambata sa vad restaurantul zexe din Tei; am mai vazut Complex Herastrau dar nu mi-a placut; e invechit... pacat ca nu profita de locatie sa renoveze

vali24
22.05.2008, 15:32:42
m-am uitat

o sa merg sambata sa vad restaurantul zexe din Tei; am mai vazut Complex Herastrau dar nu mi-a placut; e invechit... pacat ca nu profita de locatie sa renoveze

mai sunt si restaurantele: Yda Club, Club Lotus, Club Floreasca, poate iti plac>:D<

Ioana11
23.05.2008, 01:27:48
Bine ai venit ioana !
Spor la pregatiri!:*

multumesc, la fel si tie!!!>:D<

Ioana11
23.05.2008, 01:33:44
spor la pregatiri!

multumesc, Vali!! vad ca suntem in aceeasi zi :D... sa fie cu noroc!!:*

vali24
23.05.2008, 09:42:56
multumesc, Vali!! vad ca suntem in aceeasi zi :D... sa fie cu noroc!!:*

cu placere>:D<
majoritatea miresicilor din iunie sunt pe 13 :D Stai linistita ca aceasta zi de 13 va fi cu noroc :* toate miresicile vor avea zile de nunta plin de noroc>:D<

cum stai cu pregatirile?

tzava2001
23.05.2008, 10:14:02
m-am uitat

......sau Club Diesel din Floreasca. Multa lume il lauda! Succes!!

Ioana11
23.05.2008, 12:37:28
majoritatea miresicilor din iunie sunt pe 13 :D Stai linistita ca aceasta zi de 13 va fi cu noroc :* toate miresicile vor avea zile de nunta plin de noroc>:D<

cum stai cu pregatirile?

pai vad ca sunt cam in urma :)).. pana acum am doar sala!!
inca mai caut recomandari pentru decorarea salii si muzica...in iunie plec din tara si ma intorc abia la toamna...as vrea sa le rezolv acum dar mi-e teama sa nu ma grabesc totusi

vali24
23.05.2008, 14:06:09
pai vad ca sunt cam in urma :)).. pana acum am doar sala!!
inca mai caut recomandari pentru decorarea salii si muzica...in iunie plec din tara si ma intorc abia la toamna...as vrea sa le rezolv acum dar mi-e teama sa nu ma grabesc totusi

cu muzica si fotograf/cameraman nu te grabesti, trebuie sa ii ai de acum.
Restul poti sa le rezolvi si mai tarziu.
spor la cautari>:D<

Babydeey
23.05.2008, 20:08:34
Ia uite ce topic imi scapase mie :D Bine v-am gasit dragelor. Topicul asta ar trebui sa se numeasca miresici de 13 iunie 2009 :-p

Babydeey
23.05.2008, 20:13:10
Noi am rezolvat cu restaurantul, fotograf, cameraman, formatie.^:)^

vali24
23.05.2008, 20:23:50
Ia uite ce topic imi scapase mie :D Bine v-am gasit dragelor. Topicul asta ar trebui sa se numeasca miresici de 13 iunie 2009 :-p

buna si bine ai venit>:D<<:-P
In iunie mai sunt cateva miresici care nu sunt pe 13 (sunt pe 6 si pe 20 iunie):D

vali24
23.05.2008, 20:26:25
Noi am rezolvat cu restaurantul, fotograf, cameraman, formatie.^:)^

felicitari<:-P<:-P<:-P stai bine cu pregatirile:*
poti sa-mi spui si mie pe privat ce fotograf ai luat?:*

ncristinamaria
28.05.2008, 17:13:15
Buna miresici de iunie 2009! Si eu intru in clubul vostru deaoarece am stabilit cu iubi sa facem pe 13 iunie 2009.Sper sa fie cu noroc! Eu am o problema; cu restaurantul, am fost am vazut mai multe dar nu m-a atras nici unul. Am o mare problema pe care sper sa o rezolv cat mai curand!
Am vazut ca voi v-ati pregatit din timp!
Sper sa gasesc restaurantul pe care mi-l doresc!
Va pupic pe toate!

LORICICA
28.05.2008, 20:23:13
Buna miresici de iunie 2009! Si eu intru in clubul vostru deaoarece am stabilit cu iubi sa facem pe 13 iunie 2009.Sper sa fie cu noroc! Eu am o problema; cu restaurantul, am fost am vazut mai multe dar nu m-a atras nici unul. Am o mare problema pe care sper sa o rezolv cat mai curand!
Va pupic pe toate!
Bine ai venit! spor la pregatiri!:*

vali24
28.05.2008, 22:12:39
Va pupic pe toate!

buna si bine ai venit>:D<

spor la pregatiri:*

Babydeey
29.05.2008, 12:31:27
Va pupic pe toate!

Bine ai venit in club!!! >:D<

Ella_krk
29.05.2008, 15:49:52
In sfarsit am vorbit si cu cameramanul...pasul urmator formatia de muzica.<:-P;))\:D/

vali24
31.05.2008, 20:16:46
In sfarsit am vorbit si cu cameramanul...pasul urmator formatia de muzica.<:-P;))\:D/

felicitari <:-P
mult spor in continuare>:D<

tzava2001
04.06.2008, 16:23:21
Buna fetelor! N-am mai vorbit demult cu voi! Cum mai stati cu pregatirile! Eu abia am reusit sa platesc chiria salii la restaurant. Voi ati aranjat cu biserica? Sau e prea devreme?

vali24
04.06.2008, 16:50:09
Buna fetelor! N-am mai vorbit demult cu voi! Cum mai stati cu pregatirile! Eu abia am reusit sa platesc chiria salii la restaurant. Voi ati aranjat cu biserica? Sau e prea devreme?

depinde la ce biserica vrei sa faci cununia religioasa, daca este o biserica 'mare' sau foarte cunoscuta ar fi bine sa te duci de anul asta sa vorbesti.

Eu am aranjata biserica, mai bine spus trebuie sa ma duc sa schimb rezervarea, care era initial anul acesta, pentru anul viitor.

bubulutulu
06.06.2008, 23:30:19
buna fetelor. cum stati cu pregatirile?
eu abia ce am reusit sa iau muzica pentru nunta si mi-au zis niste prieteni ca ar trebui sa fac rezervare si la cameraman si fotograf.
asa din timp trebuie oare?
voi cum ati fgacut.?
pana acum avem biserica rezervata, avansul la sala dat si muzica.

mirrella
06.06.2008, 23:43:55
Buna miresici de iunie 2009.
Am revenit pe site dupao perioada foarte lunga. Nu mai fac nunta pe 6 iunei o sa o am pe 13. Am cautat foarte mult timp restaurant si ati avut dreptate nu mai erau locuri. Sunt foarte fericita am gasit restaurant,o sa facem nunta le restaurantul Da Vinci.Voi ati vazut acest restaurant? Cum vi s-a parut?

vali24
07.06.2008, 07:00:35
buna fetelor. cum stati cu pregatirile?
eu abia ce am reusit sa iau muzica pentru nunta si mi-au zis niste prieteni ca ar trebui sa fac rezervare si la cameraman si fotograf.
asa din timp trebuie oare?
voi cum ati fgacut.?
pana acum avem biserica rezervata, avansul la sala dat si muzica.

intr-adevar muzica si foto/cameraman trebuie rezervate de acum;))
Eu am vorbit cu patronul restaurantului unde fac nunta, sa rezerv o anumita formatie (ca au 2) de la inceputul lui mai, cand a inceput sezonul nuntilor.
La foto/cameraman inca nu m-am hotarat :-w:-w

Cam in acelasi stadiu ca tine sunt cu pregatirile:D

nu stiu daca ai gasit dar aici poti vorbi cu miresicile din Iasi

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=41

pupici

vali24
07.06.2008, 07:11:58
Buna miresici de iunie 2009.
Am revenit pe site dupao perioada foarte lunga. Nu mai fac nunta pe 6 iunei o sa o am pe 13. Am cautat foarte mult timp restaurant si ati avut dreptate nu mai erau locuri. Sunt foarte fericita am gasit restaurant,o sa facem nunta le restaurantul Da Vinci.Voi ati vazut acest restaurant? Cum vi s-a parut?

bine ai venit in clubul miresicilor de 13 iunie;));)) sa nu uiti sa schimbi la setari data nuntii, daca nu sti cum se face ma intrebi si iti spun>:D<
Eu personal nu am vazut acest restaurant, dar banuiesc ca tu l-ai vazut ....daca va place voua nu conteaza ce zic alte persoane...
Vroiam sa-ti dau un link catre restaurant, dar se pare ca l-ai descoperit singurica:">

mirrella
08.06.2008, 00:51:22
bine ai venit in clubul miresicilor de 13 iunie;));)) sa nu uiti sa schimbi la setari data nuntii, daca nu sti cum se face ma intrebi si iti spun>:D<
Eu personal nu am vazut acest restaurant, dar banuiesc ca tu l-ai vazut ....daca va place voua nu conteaza ce zic alte persoane...
Vroiam sa-ti dau un link catre restaurant, dar se pare ca l-ai descoperit singurica:">

multumesc frumos >:D< . tu cum stai cu pregatirile scuze dar nu am avut timp sa citesc ce ai scris pana acum. eu acum sunt mai linistita ca am gasit restaurantul saptamana viitoare merg sa semnez contractul si poate reusesc sa vb si cu dj.Sper sa fie liber pe 13 iunie:-? ca din cate stiu eu mai este si la alte restaurante .
Vreau sa te mai intreb cum sa fac sa imi apara jos cate zile mai am pana la nunta
te pup:*

vali24
08.06.2008, 08:42:04
multumesc frumos >:D< . tu cum stai cu pregatirile scuze dar nu am avut timp sa citesc ce ai scris pana acum. eu acum sunt mai linistita ca am gasit restaurantul saptamana viitoare merg sa semnez contractul si poate reusesc sa vb si cu dj.Sper sa fie liber pe 13 iunie:-? ca din cate stiu eu mai este si la alte restaurante .
Vreau sa te mai intreb cum sa fac sa imi apara jos cate zile mai am pana la nunta
te pup:*

buna,
Imi dau seama cat de linsitita esti acum:"> asa am fost si eu dupa ce am dat avansul.
Mai trebuie sa te ocupi si de biserica, daca vrei sa faci nunta la o biserica 'mare' sau cunoscuta.

Eu am scris aici cum stau cu pregatirile:

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=830677&postcount=120

Eu zic ca dj-ul ar trebui sa fie disponibil pentru nunta ta>:D< daca nu ai timp sa cauti altul:D
Ma gandesc ca te referi la un ticker care sa-ti arata cate zile mai ai pana la nunta...uite aici explicatii cum poti sa-l atasezi :

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3497

vali24
13.06.2008, 08:42:41
miresici de 13 iunie, incepand de azi mai avem fix 1 an pana la nunta!<:-P <:-P <:-P :A :A

LORICICA
13.06.2008, 08:46:58
miresici de 13 iunie, incepand de azi mai avem fix 1 an pana la nunta!<:-P <:-P <:-P :A :A
BRavo fetelor....incepe numaratoare inversa pentru voi>:D<:)

vali24
13.06.2008, 08:50:34
BRavo fetelor....incepe numaratoare inversa pentru voi>:D<:)

multumim:* :* :* :* :*
de acum voi incepe sa ma agit;)) ;)) ;))

Claudiatoy
19.06.2008, 10:25:57
Am rezolvat si cu restaurantul ( de fapt nasii - au fost si au rezolvat) asadar..pe 13 iunie 2009 sunt miresica. Sunt atat de nerabdatoare. :-SS

pai cand te duci ca sa rezolvi cu restaurantul?
ai sunat, ai vorbit?

mult noroc:*

vali24
19.06.2008, 10:38:05
Am rezolvat si cu restaurantul ( de fapt nasii - au fost si au rezolvat) asadar..pe 13 iunie 2009 sunt miresica. Sunt atat de nerabdatoare. :-SS

felicitari<:-P <:-P <:-P
la ce restaurant veti face nunta?
Toate miresicile sunt nerabdatoare:* :*

blancaady
19.06.2008, 10:58:59
Buna fetelor................si eu sunt miresica de 2009

micuta_miresica
19.06.2008, 15:16:40
si eu tot pe 6 iunie 2009 am nunta dar m-i s-a spus ca nu este nici o problema... se pot face dar.... numai sti dupa cine sa te iei/:)

luana07
19.06.2008, 16:11:12
si eu am nunta in luna iunie...ne-am gandit pe data de 6 ....dar acum depinde de ce data gasim la restaurant!va pup pe toate si CASA DE PIATRA!!!<:-P

vali24
19.06.2008, 16:14:03
si eu tot pe 6 iunie 2009 am nunta dar m-i s-a spus ca nu este nici o problema... se pot face dar.... numai sti dupa cine sa te iei/:)

buna si bine ai venit:*
Cat despre data de 6 iunie, depinde de fiecare preot in parte:-B , daca oficializeaza nunti sau nu... O inghitim si pe asta si mergem mai departe:"> noi sa fim sanatoase:D

vali24
19.06.2008, 16:16:09
si eu am nunta in luna iunie...ne-am gandit pe data de 6 ....dar acum depinde de ce data gasim la restaurant!va pup pe toate si CASA DE PIATRA!!!<:-P

Asteptam sa ne spui daca ramane data nuntii pe 6 iunie sau pe alta data.

spor la pregatiri<:-P

luana07
19.06.2008, 16:17:14
:-< Pai Pana La Urma Se Fac Nunti Pe 6 Iunie 2009 Sau Nu?nici Pe 27 Nu Se Fac....ramane Doar 20 Si 13...grea Alegere...:(

vali24
19.06.2008, 16:20:26
:-< Pai Pana La Urma Se Fac Nunti Pe 6 Iunie 2009 Sau Nu?nici Pe 27 Nu Se Fac....ramane Doar 20 Si 13...grea Alegere...:(

Daca esti ortodoxa ai decat 2 date: 13 (care este sigura) si 6 care depinde de preot, adica unii oficializeaza iar altii nu>:D< Pe 20 si pe 27 nu se fac nunti.

luana07
19.06.2008, 16:22:02
:-< multzumesc frumos !pai daca nu se fac pe 6 nu am ce sa fac...la noi e si ft dificil pt ca suntem aman2 sportivi si avem un anumit program ...si prietenii nostri 90%sunt sportivi...antrenamentele le incepem in iulie....si treb sa gasim o data cat mai la inceputul lunii sa putem pleca si in luna de miere....treb sa vb si cu viitorul sot:D

luana07
19.06.2008, 16:23:54
deci nu-mi ramane decat 13:(((

luana07
19.06.2008, 16:25:58
deci nu-mi ramane decat ziua de 13:((((...am incredere ca o sa fie bine!!!

vali24
19.06.2008, 16:27:37
:-< multzumesc frumos !pai daca nu se fac pe 6 nu am ce sa fac...la noi e si ft dificil pt ca suntem aman2 sportivi si avem un anumit program ...si prietenii nostri 90%sunt sportivi...antrenamentele le incepem in iulie....si treb sa gasim o data cat mai la inceputul lunii sa putem pleca si in luna de miere....treb sa vb si cu viitorul sot:D

pt. data de 6 iunie, tb sa te duci la o biserica sa vorbesti cu un preot si sa vezi ce iti spune...Daca iti da un raspuns pozitiv, poti face nunta la aceasta data si la acesta biserica, daca nu poti sa cauti alta biserica la care preotul accepta sa oficializeze nunti pe 6 iunie>:D<
Sau poti opta pt. data de 13, daca nu te deranjeaza....
Sau poti face nunta in mai...

vali24
19.06.2008, 16:29:00
deci nu-mi ramane decat ziua de 13:((((...am incredere ca o sa fie bine!!!

stai linistita ca si eu am nunta pe data de 13 iunie <:-P <:-P
Va fi bine, nu te stresa, enerva:*

luana07
19.06.2008, 17:11:02
mersi mult,valy24!!!!esti o dulce!!!!>:D<

vali24
20.06.2008, 08:55:54
mersi mult,valy24!!!!esti o dulce!!!!>:D<

cu placere scumpa:*
Astept sa-mi spui ce ai hotarat, cand faceti nunta si restaurantul>:D<

spor la cautari (la restaurant):*

micuta_miresica
20.06.2008, 10:18:38
buna dimineata fetelor >:D< ... pot sa stiu daca este vreo miresica din slatina ;))

vali24
20.06.2008, 10:25:56
buna dimineata fetelor >:D< ... pot sa stiu daca este vreo miresica din slatina ;))

buna,
daca vrei sa vb cu miresicile din slatina poti sa intri pe topicul asta:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=179

micuta_miresica
20.06.2008, 11:44:45
buna,
daca vrei sa vb cu miresicile din slatina poti sa intri pe topicul asta:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=179

multumesc vali ... l-am gasit >:D<

vali24
20.06.2008, 12:49:29
multumesc vali ... l-am gasit >:D<

dar te asteptam si pe topicul miresicilor de iunie:* :*

luana07
20.06.2008, 15:53:13
cu placere scumpa:*
Astept sa-mi spui ce ai hotarat, cand faceti nunta si restaurantul>:D<

spor la cautari (la restaurant):*
mersi mult,iubita!!!sunt super happy!!!!am fost ieri sa vedem restaurantul president 2 din ploiesti...si am nimerit la 1:))!!!!amandoua sunt de vis!!!ne-am indragostit de president2 si am si dat avansul,este superb!!!am stabilit pe 20 iunie 2009,si vom lua dezlegare de la preot!sunt asa de fericita!!!zici ca sunt nebuna deja am gasit si invitatiile care se potrivesc 100%cu restaurantul:))...nu mai am rabdare tu ce faci cum te descurci?pup dulce

vali24
20.06.2008, 16:58:31
mersi mult,iubita!!!sunt super happy!!!!am fost ieri sa vedem restaurantul president 2 din ploiesti...si am nimerit la 1:))!!!!amandoua sunt de vis!!!ne-am indragostit de president2 si am si dat avansul,este superb!!!am stabilit pe 20 iunie 2009,si vom lua dezlegare de la preot!sunt asa de fericita!!!zici ca sunt nebuna deja am gasit si invitatiile care se potrivesc 100%cu restaurantul:))...nu mai am rabdare tu ce faci cum te descurci?pup dulce

felicitari<:-P <:-P <:-P sa fie intr-un ceas bun>:D<
eu am rezervat restaurantul inca din martie;)) ;)) , am rezervat si formatia:-"
ar tb sa va ocupati si de muzica, foto/cameraman astia ar fi urmatori pasi..

pupici

luana07
20.06.2008, 18:32:59
felicitari<:-P <:-P <:-P sa fie intr-un ceas bun>:D<
eu am rezervat restaurantul inca din martie;)) ;)) , am rezervat si formatia:-"
ar tb sa va ocupati si de muzica, foto/cameraman astia ar fi urmatori pasi..

pupici
ms mult de sfaturi!!!!:* nu e prea devreme pt muzica?:-? dupa mine as merge si m-as uita si de rochii:D!am impresia ca o sa-mi gasesc ft greu rochia pt ca nu prea imi place mai nimic....as vrea sa-mi iau cu palarie,as vrea sa-mi iau starmta pe corp si larga de la genunchi,as vrea totusi larga cum sunt cele "normale",offfffffffffff sunt dificila rau:(((....o sa-mi fie tare greu...:(deci ar treb sa ma interesez dj de formatie si cameraman...fotograf vb q varu-miu ca are o afacere si un fotograf extraordinar de bun...asa ca ma apuc de treaba:D:x

blancaady
20.06.2008, 21:02:35
ms mult de sfaturi!!!!:* nu e prea devreme pt muzica?:-? dupa mine as merge si m-as uita si de rochii:D!am impresia ca o sa-mi gasesc ft greu rochia pt ca nu prea imi place mai nimic....as vrea sa-mi iau cu palarie,as vrea sa-mi iau starmta pe corp si larga de la genunchi,as vrea totusi larga cum sunt cele "normale",offfffffffffff sunt dificila rau:(((....o sa-mi fie tare greu...:(deci ar treb sa ma interesez dj de formatie si cameraman...fotograf vb q varu-miu ca are o afacere si un fotograf extraordinar de bun...asa ca ma apuc de treaba:D:x
stai linistita ca asa suntem noi miresicile...........sigur iti vei gasi o rochita superba care iti va face cu ochiul din prima clipa.........
si eu am emotii in privinta rochitei dar eu in general gasesc exact ce-mi palce pe ultima suta d e \:D/ metri
deci......................succes la pregatiri.............

luana07
20.06.2008, 21:27:10
stai linistita ca asa suntem noi miresicile...........sigur iti vei gasi o rochita superba care iti va face cu ochiul din prima clipa.........
si eu am emotii in privinta rochitei dar eu in general gasesc exact ce-mi palce pe ultima suta d e \:D/ metri
deci......................succes la pregatiri.............

sper:))!am vazut niste rochii fumoase in oradea, dar nu stiu daca au reprezentzantza si in bucuresti...daca e nevoie merg si la oradea dupa ea:)))!bafta si tie la pregatiri!:* pupici

vali24
21.06.2008, 06:23:47

Nu este prea devreme pt. muzica...asta daca vrei sa ai de unde alege>:D<
E bine ca deja ai fotograf<:-Pparca imi si imaginez cat il vei 'chinui' pe varul tau cu pozele, cu sedinta foto;))
Si bineinteles uita-te si dupa rochite:xPoti sa-ti faci un folder cu rochite preferate si de la ce case de moda sunt facute...apoi poti sa te duci sa le probezi:*Pentru inceput trebuie sa probezi mai multe modele, pt. ca nu stii care te avantajeaza mai mult>:D<
Nu stiu daca ai descoperit acest topic cu casele de moda:

http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=101

Poate gasesti si casa de moda de la care ai vazit rochita care ti-a placut...

Cat despre rochite, daca gasesti mai multe care sa-ti placa si nu te poti hotara la una singura, poti sa cumperi 2 rochite: una pt. cununia religioasa, sedinta foto si una pentru restaurant:">:">

Ruxaruxi
24.06.2008, 15:48:21
buna,

si eu am nunta in iunie...dar inca nu ma gandisem la data fixa... voiam 20 iunie. sa inteleg ca nu se poate?

bine v-am gasit:)

vali24
24.06.2008, 16:26:18
buna,

si eu am nunta in iunie...dar inca nu ma gandisem la data fixa... voiam 20 iunie. sa inteleg ca nu se poate?

Intre 14-29 iunie este Postul Sfintilor Petru si Pavel, mai multe informatii gasesti aici:

Teoretic nu se fac nunti, dar e posibil sa gasesti un preot care sa-ti dea dezlegare si sa poti face nunta.Acelasi lucru este valabil si pt. data de 6 iunie.
Pe 13 iunie se fac nunti sigur...

mult succes%%-

beatrice1983
28.06.2008, 00:30:53
Hello ... sunt si eu miresica in iunie 2009 ;;)

vali24
28.06.2008, 21:52:04
Hello ... sunt si eu miresica in iunie 2009 ;;)

luana07
30.06.2008, 11:45:35
buna,

buna,draga mea!eu fac nunta pe 20 iunie...dar o sa iau dezlegare de la preot...;)...sau mai exista o eventualitate...sa faci cununia religioasa inainte...cand nu esti in post...pupic

alexxxa11
30.06.2008, 12:05:52
buna fetelor,
si eu sper sa fiu miresica de iunie 2009, abia ne-am hotarat si inca n-am inceput cautarile. am vrea la cca la sala mare ca avem sigur peste 150 de invitati. restaurantul il vom rezerva cand ne vom intoarce din concediu, adik pe la sfarsitul lui iulie, dar pentru restul mi se pare totusi prea devreme. adik pentru cameramani, invitatii, formatie si altele.
oricum, sper ca nu mai este nimeni rezervat pe 13 iunie 2009 la cca in sala mare Restaurant.
va pup!

vali24
30.06.2008, 14:06:46
buna fetelor,
si eu sper sa fiu miresica de iunie 2009, abia ne-am hotarat si inca n-am inceput cautarile. am vrea la cca la sala mare ca avem sigur peste 150 de invitati. restaurantul il vom rezerva cand ne vom intoarce din concediu, adik pe la sfarsitul lui iulie, dar pentru restul mi se pare totusi prea devreme. adik pentru cameramani, invitatii, formatie si altele.
oricum, sper ca nu mai este nimeni rezervat pe 13 iunie 2009 la cca in sala mare Restaurant.
va pup!

buna,
Din cate stiu eu la CCA ca sa rezervi o sala tb sa faci o cerere pt. data si sala respectiva si sa astepti pana anul viitor in ianuarie-februarie ca sa iasa aprobarile si atunci sa vezi daca ti-a iesit data si sala....Cel putin asta a fost anul trecut pt. anul asta...
Daca nu ai 'cunostinte' la CCA iti recomand ori sa pui mai multe date ori sa cauti alt restaurant....

alexxxa11
01.07.2008, 09:22:56
buna,
Din cate stiu eu la CCA ca sa rezervi o sala tb sa faci o cerere pt. data si sala respectiva si sa astepti pana anul viitor in ianuarie-februarie ca sa iasa aprobarile si atunci sa vezi daca ti-a iesit data si sala....Cel putin asta a fost anul trecut pt. anul asta...
Daca nu ai 'cunostinte' la CCA iti recomand ori sa pui mai multe date ori sa cauti alt restaurant....

sarut mana Vali,
da..avem pe cineva pe acolo dar merci oricum de sfat. stiu ca chiar daca ai pe cate cineva poti sa o patesti. normal ca o sa ne uitam si dupa alte restaurante. am tot auzit pe la prieteni care se casatoresc ca e un mare stress organizarea unei nunti, sper sa nu dam in cealalta extrema si sa ajungem sa ne certam si sa ne stresam prea mult. noi avem amandoi servicii foarte solicitante, cu program prelungit, sau mai bine zis, fara program :)) .
asha ca, sper ca sfaturile voastre ma vor ajuta sa reduc la minimum acest stres.
va pup

vali24
01.07.2008, 09:41:24
sarut mana Vali,
da..avem pe cineva pe acolo dar merci oricum de sfat. stiu ca chiar daca ai pe cate cineva poti sa o patesti. normal ca o sa ne uitam si dupa alte restaurante. am tot auzit pe la prieteni care se casatoresc ca e un mare stress organizarea unei nunti, sper sa nu dam in cealalta extrema si sa ajungem sa ne certam si sa ne stresam prea mult. noi avem amandoi servicii foarte solicitante, cu program prelungit, sau mai bine zis, fara program :)) .
asha ca, sper ca sfaturile voastre ma vor ajuta sa reduc la minimum acest stres.
va pup

cu placere >:D<
Noi am patit-o cu CCA, tot asa aveam pe cineva, care a facut raportul a pus 3 date (sambete), a zic ca sigur va iesi o data si prin ianuarie ne-am trezit ca nu a iesit nici o data, dar puteam sa facem nunta in orice duminica....iar sotul meu a zis ca nu vrea duminica....si uite asa am amanat nunta pt. 2009
Daca as putea sa dau timpul inapoi nu as mai astepta dupa CCA, as cauta alt restaurant de care sa fiu sigura....
Discutii despre nunta fiecare cuplu are, acum depinde cat de multe sunt si de ce intensitate....
Parerea mea este sa te apuci sa iti cauti restaurant (asta daca nu stai dupa CCA) ca sa poti gasi in data dorita de tine>:D<

Babydeey
01.07.2008, 09:45:42
buna,

Bine ai venit printre noi >:D<

Claudiatoy
08.07.2008, 10:39:11
O vom face la Clubul Diplomatilor. Pe 26 iulie acum voi mege la botezul fetitei nasilor acolo asadar o sa am o idee foarte bine conturata despre ce urmeaza sa fac. As vrea sa imi aleg din timp culorile, invitatiile, marturiile...oricum prea mari probleme nu trebuie sa imi fac pentru ca totul va fi asigurat de catre ei.
M-am bucurat pentru ca nu o sa mai stau sa alerg decat dupa haine, verighete si cam atat...restul de la restaurant.

felicitari<:-P <:-P <:-P
la ce restaurant veti face nunta?
Toate miresicile sunt nerabdatoare:* :*

vali24
08.07.2008, 19:48:46
O vom face la Clubul Diplomatilor. Pe 26 iulie acum voi mege la botezul fetitei nasilor acolo asadar o sa am o idee foarte bine conturata despre ce urmeaza sa fac. As vrea sa imi aleg din timp culorile, invitatiile, marturiile...oricum prea mari probleme nu trebuie sa imi fac pentru ca totul va fi asigurat de catre ei.
M-am bucurat pentru ca nu o sa mai stau sa alerg decat dupa haine, verighete si cam atat...restul de la restaurant.

felicitari>:D<>:D<Faptul ca te vei duce la botezul fetitei nasilor tai te va ajuta foarte mult, vei putea sa iti faci o idee/parere clara despre Clubul Diplomatilor si despre ce iti doresti tu.
Mai ai destul timp sa iti alegi culorile, invitatile si marturiile:">...eu ce sa zic, daca la inceput vroiam culoarea bordeaux acum vreau verde:D:D
Vei avea ceva de alergat pt. haine, bijuterii si accesorii:">

multa bafta%%-

ps: ma bucur ca am mai gasit o miresica de 13 iunie din Buc:*:*

claudia02061984
10.07.2008, 17:08:21
buna! ce faceti miresicilor?
:-p

claudia02061984
10.07.2008, 17:21:58
buna! eu am nunta in iunie 2009 pe de ta de 6. Abia astept! tu pe ce data ai?

claudia02061984
10.07.2008, 17:23:52
alina se pare ca ai gasit o miresica de iunie 2009

beatrice1983
10.07.2008, 19:19:24

Si eu tot pe 06.06.2009 am nunta, in aceiasi zi cu tine;;)

vali24
11.07.2008, 08:45:18

buna si bine ai venit >:D<>:D<>:D<
eu am nunta pe 13 iunie!
spor la pregatiri

siana
11.07.2008, 09:27:06

buna:P
si eu am nunta tot pe 6.06.2009:))

vali24
11.07.2008, 09:44:41

buna si bine ai venit pe topicul asta>:D<
Ma bucur ca am inceput sa fim mai multe miresici de iunie<:-P<:-P

siana
11.07.2008, 09:47:55
buna si bine ai venit pe topicul asta>:D<
Ma bucur ca am inceput sa fim mai multe miresici de iunie<:-P<:-P

bine te-am gasit:*
da, am inceput sa ne adunam toate pe aici;;)

vali24
11.07.2008, 10:22:15
bine te-am gasit:*
da, am inceput sa ne adunam toate pe aici;;)

la un moment dat 'bantuiam' singurica pe aici=))=))=))
si acum, cand vad ca mai apar miresici, ma bucur <:-P<:-P<:-P

Andreeac2112
11.07.2008, 11:29:02

Buna... si eu am nunta pe 6 iunie...abia astept!!!Nu am rezervat sala,nu am facut nimic decat lista de invitati...sper ca o sa am timp suficient pt toate...desi daca ma uit pe forum fetele deja si-au gasit sala , muzicanti, video....sper sa mai ramana ceva si pt mine[-o< ....Bafta tuturor miresicelor...

siana
11.07.2008, 11:34:51
Buna... si eu am nunta pe 6 iunie...abia astept!!!Nu am rezervat sala,nu am facut nimic decat lista de invitati...sper ca o sa am timp suficient pt toate...desi daca ma uit pe forum fetele deja si-au gasit sala , muzicanti, video....sper sa mai ramana ceva si pt mine[-o< ....Bafta tuturor miresicelor...

grabeste-te cu sala macar:-p daca vrei o sala anume ar fi timpul sa o cauti
si cu muzica la fel:P
apoi toate se rezolva mai usor :-p

Andreeac2112
11.07.2008, 11:48:20
grabeste-te cu sala macar:-p daca vrei o sala anume ar fi timpul sa o cauti
si cu muzica la fel:P
apoi toate se rezolva mai usor :-p

Singura problema e ca nu sunt in Romania...si vrem sa ne ocupam noi de toate...nu am incredere in gusturile prietenilor, parintilor...ca normal, e nunta mea..nu? Venim in august 2 sapt si sper sa gasesc sala...sau sa mutam data..ceea ce nu-mi doresc...sau...sau...prietenul meu se amuza cand ma vede pe internet cautand sali...zice ca ma agit degeaba...oricum nu putem face nimic de aici (Suedia)...:[email protected] si eu caut in continuare....apropos e cineva din Brasov...sa-mi spuna cum mai e treaba cu restaurantele??? Multumesc...Pupicei

monysb
11.07.2008, 13:02:25
Buna fetelor, revin si eu pe site, dupa mult timp de pauza, ca am avut licenta si multe altele pe cap, nu am mai avut timp nici sa ma gandesc la nunta
nici nu imi vine sa cred k sunt mai putin de 12 luni pana atunci, parca numai ieri m-a cerut si ne gandeam k mai avem aproape 2 ani pana la nunta, parca a zburat timpul, am sala si muzica aranjate...sa ma gandesc acum ca am scapat de stres ce mai e de facut de pe acum....ceva ajutor daca se poate
pup all

vali24
11.07.2008, 13:35:07
Singura problema e ca nu sunt in Romania...si vrem sa ne ocupam noi de toate...nu am incredere in gusturile prietenilor, parintilor...ca normal, e nunta mea..nu? Venim in august 2 sapt si sper sa gasesc sala...sau sa mutam data..ceea ce nu-mi doresc...sau...sau...prietenul meu se amuza cand ma vede pe internet cautand sali...zice ca ma agit degeaba...oricum nu putem face nimic de aici (Suedia)...:[email protected] si eu caut in continuare....apropos e cineva din Brasov...sa-mi spuna cum mai e treaba cu restaurantele??? Multumesc...Pupicei

pana ajungi in Ro, poti sa te uiti pe net, sa cauti restaurante si sa faci o lista...iar cand ajungi aici sa le vizitezi si sa te hotarasti.
Uite link-ul catre miresicile din Brasov:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=59

spor la pregatiri>:D<

vali24
11.07.2008, 13:39:21
Buna fetelor, revin si eu pe site, dupa mult timp de pauza, ca am avut licenta si multe altele pe cap, nu am mai avut timp nici sa ma gandesc la nunta
nici nu imi vine sa cred k sunt mai putin de 12 luni pana atunci, parca numai ieri m-a cerut si ne gandeam k mai avem aproape 2 ani pana la nunta, parca a zburat timpul, am sala si muzica aranjate...sa ma gandesc acum ca am scapat de stres ce mai e de facut de pe acum....ceva ajutor daca se poate
pup all

buna Monysb si bine ai revenit>:D<>:D<
Felicitari pt. licenta<:-P<:-P
Pana la nunta mai avem 11 luni, ce repede trece timpul:">:">:"> parca mai ieri ma 'plangeam' ca mai este atat de mult....
De acum ai mai putea sa stabilesti foto/cameraman (daca vrei pe cineva anume) si biserica (daca este mai renumita)
Restul poti sa le faci in timp:D
pupici:*:*

monysb
11.07.2008, 13:41:42
ok, mersi mult, o sa incepem sa ne gandim cam pe cine am vrea sa avem cameraman, sa ne interesam care ne-ar placea, de biserica nu stiu ce sa spun, mi-ar placea catedrala de aici de la noi, dar sa vedem...ca avem multe biserici foarte frumoase care mi-ar placea
va pup si spor si voua la pregatiri

Andreeac2112
11.07.2008, 13:56:09
pana ajungi in Ro, poti sa te uiti pe net, sa cauti restaurante si sa faci o lista...iar cand ajungi aici sa le vizitezi si sa te hotarasti.
Uite link-ul catre miresicile din Brasov:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=59

spor la pregatiri>:D<

Multumesc foarte frumos... >:D< ...asa ma gandeam si eu...toate trebuie facute din timp...ca sa eviti stresul dinainte nuntii...care oricum nu poate fi evitat...si totusi abia astept!!!:x

vali24
11.07.2008, 14:02:39
ok, mersi mult, o sa incepem sa ne gandim cam pe cine am vrea sa avem cameraman, sa ne interesam care ne-ar placea, de biserica nu stiu ce sa spun, mi-ar placea catedrala de aici de la noi, dar sa vedem...ca avem multe biserici foarte frumoase care mi-ar placea
va pup si spor si voua la pregatiri

eu m-am hotarat ce biserica vreau, mai tb sa ne hotaram la foto/cameraman..
de pregatiri voi incepe sa ma ocup serios din toamna...in mare stiu ce vreau:">

vali24
11.07.2008, 14:06:42
Multumesc foarte frumos... >:D< ...asa ma gandeam si eu...toate trebuie facute din timp...ca sa eviti stresul dinainte nuntii...care oricum nu poate fi evitat...si totusi abia astept!!!:x

cel mai bine este sa faci pregatirile din timp>:D<in Ro. tb sa va hotarati la restaurant, muzica, foto/cameraman si biserica....restul poti sa le cumperi de acolo, daca sunt mai ieftine ca in tara sau daca gasesti ceva mai frumos, unic.
Stresate vom fi =))=))=)) mai ales in saptamana nuntii, atunci cred ca vom avea multe, multe emotii:D:D:D

aquarelle
11.07.2008, 16:39:43
buna fetelor,

ma adaug si eu pe lista celor cu emotii pentru ziua de 13.06.09!
e adevarat ca mai sunt 11 luni pana atunci, dar daca fiecare vrea ceva bun si de calitate trebuie sa-si aranjeze anul asta macar muzica, fotograful si filmatul. Eu am scris acu o saptamana unui fotograf super priceput, recomandat de cineva, si am avut supriza sa fie deja ocupat pentru ziua aia! /:)

bafta si spor la toate!

beatrice1983
13.07.2008, 18:58:27
buna fetelor,

ma adaug si eu pe lista celor cu emotii pentru ziua de 13.06.09!
e adevarat ca mai sunt 11 luni pana atunci, dar daca fiecare vrea ceva bun si de calitate trebuie sa-si aranjeze anul asta macar muzica, fotograful si filmatul. Eu am scris acu o saptamana unui fotograf super priceput, recomandat de cineva, si am avut supriza sa fie deja ocupat pentru ziua aia! /:)

bafta si spor la toate!

Multa lume spune ca e foarte devreme cand le zici ca nunta e la anu', dar nu este asa! Daca vrei sa iti rezervi un restaurant pt o anumita data trebuie sa il rezervi cu 1 an jumatate inainte cel putin (eu l-am rezervat pt iunie 2009 in octombrie 2007 si deja erau ocupate cateva sambete...), la fel si cu fotografii sau formatia ca sa ii ai pe cei care ti doresti trebuie sa vorbesti cu mai bine de un an inainte ... ;-)

anutza184
14.07.2008, 22:33:27
Buna miresicilor
Care ma ajuta si pe mine cu niste nr de tel de la formatii?[-o< [-o< [-o< e\de la Melodic din Iasi,formatia de la Popas Pacurari,Onyx de la restaurant Cotnari,Armonia...dl Botea.......daca mai aveti si alte nr de tel de la formatii de prin imprejurimi le primesc cu multa placere pe privat.
merci mult :* :*
spor la pregatiri