PDA

Versiunea completa : Orizont

Pagini : [1] 2

Fionela
24.02.2008, 10:10:27
Va salut ,sunt o noua membra a forumului:* ,imi caut si eu sala pentru nunta , vreau sa va intreb ce parere aveti despre Orizont, am fost si am vazut sala ,imi place mult , dar ce mai stiti depre mancare, servire,etc.Va multumesc

nane
24.02.2008, 13:53:49
eu o sa am nunta acolo in curind, am vazut si eu sala si imi place si ceva prieteni au mai avut nunta acolo si au fost foarte multumiti , in plus cei cu care colaboram toti au pareri bune , asa ca eu ii cred pe cuvint nu prea mai am ce face ... dar o sa fie ok.
bafta

a , citeste mesajele sa scris destul de mult despre mai multe localuri e un site de mare ajutor ^:)^

mihaela79
26.02.2008, 16:57:51
Buna ziua
eu as vrea sa fac nunta la anul la orizont, dar nu stiu foarte multe despre locatia asta. as fi recunoscatoare pentru orice informatii de bine sau de rau

Fionela
27.02.2008, 21:12:06
Sal,pana la urma, mi-am ales si eu Orizont, am ramas placut impresionata de sala, nici eu nu stiam f multe cand am facut contractulul si nici acum nu stiu mai multe, am aflat de la o cunostinta care a fost acolo la o nunta ca si mancarea a fost buna si servirea,si totul ,asa a zis, eu sper sa fie asa, :-SS, oricum parerea mea e ca nu depinde 100% de restaurant ca sa iasa o nunta reusita.Sala e f ocupata , pe anul asta nu mai erau locuri, inclusiv vinerile erau ocupate, iar pe 2009 ,aproapte toate sambetele, deci dc vrei sa faci la orizont te sfatuiesc sa te decizi repede.Dc mai aflu ceva, de bine sau de rau:D, scriu pe forum ,pana una alta spor la cautat!

Fionela
27.02.2008, 21:17:10
Sal,pana la urma, mi-am ales si eu Orizont, am ramas placut impresionata de sala, nici eu nu stiam f multe cand am facut contractulul si nici acum nu stiu mai multe, am aflat de la o cunostinta care a fost acolo la o nunta ca si mancarea a fost buna si servirea,si totul ,asa a zis, eu sper sa fie asa, :-SS, oricum parerea mea e ca nu depinde 100% de restaurant ca sa iasa o nunta reusita.Sala e f ocupata , pe anul asta nu mai erau locuri, inclusiv vinerile erau ocupate, iar pe 2009 ,aproapte toate sambetele, deci dc vrei sa faci la orizont te sfatuiesc sa te decizi repede.Dc mai aflu ceva, de bine sau de rau:D, scriu pe forum ,pana una alta spor la cautat!

ciuci19
29.02.2008, 20:33:58
salut fetelor

si eu am nunta la orizont in 24.08.2008,sunt asa de incantata de sala,imi place foarte mult,m-am tot gandit ca poate ca lumea nu o sa fie asa de incantata pt ca multi o sa stea la etaj,dar sincer nu imi pasa,pt ca si de sus o sa se vada jos,in fond si la urma urmei nu o sa putem multumi pe toata lumea.
Voi cu ce firma va impodobiti sala?
eu o sa o impodobesc cu firma cu care lucreza orizontul,am auzit si cuvinte de lauda dar au fost persoane ca le-au si criticat.....,mie mi-au placut si mi s-au parut si serioase (firma se numeste ESTIL si sunt 2 fete )mi-au aratat foarte multe poze cu sala aranjata,acuma eu sunt de parere ca ele stiu aproape cel mai bine cum arata cel mai frumos sala din moment ce ele fac majoritatea aranjamentelor acolo.eu inca oscilez intre verde si auriu,chiar maine o sa merg pana la sala ca sa vad cum arata cu auriu pt ca este nunta.
deja am si semnat contract cu ele,pt ca preturile mi-i s-au parut foarte bune...nici scump dar nici ieftin
voi cum o sa impodobiti,cu ce firme o sa lucrati,sper ca pe viitor sa ne ajutam cu idei,sfaturi.......
va pup si spor la pregatiri
pa pa

adrianalorena
29.02.2008, 23:28:19
salut fetelor

si eu am nunta la orizont in 24.08.2008,sunt asa de incantata de sala,imi place foarte mult,m-am tot gandit ca poate ca lumea nu o sa fie asa de incantata pt ca multi o sa stea la etaj,dar sincer nu imi pasa,pt ca si de sus o sa se vada jos,in fond si la urma urmei nu o sa putem multumi pe toata lumea.
eu o sa o impodobesc cu firma cu care lucreza orizontul,am auzit si cuvinte de lauda dar au fost persoane ca le-au si criticat.....,mie mi-au placut si mi s-au parut si serioase (firma se numeste ESTIL si sunt 2 fete )mi-au aratat foarte multe poze cu sala aranjata,acuma eu sunt de parere ca ele stiu aproape cel mai bine cum arata cel mai frumos sala din moment ce ele fac majoritatea aranjamentelor acolo.eu inca oscilez intre verde si auriu,chiar maine o sa merg pana la sala ca sa vad cum arata cu auriu pt ca este nunta.
deja am si semnat contract cu ele,pt ca preturile mi-i s-au parut foarte bune...nici scump dar nici ieftin
voi cum o sa impodobiti,cu ce firme o sa lucrati,sper ca pe viitor sa ne ajutam cu idei,sfaturi.......
pa pa

salutare,

prietena mea a avut nunta anult trecut la orizont si a fost totul superb. SI- a decorat sala cu o florarie ( nu zic nume pt publicitate) care are detoate nu numai flori. eu am fost responsabila cu primirea invitatilor si am facut poze la sala inainte daca va intereseaza pot sa cer detalii , pret si foto /:) stiu doar ca a iesit f bine, asa se lauda :) . \servirea a fost ok si mancarea la fel. uitasem pe auriu a fost sala

anca1230_pop
01.03.2008, 22:17:32
salut fetelor

pa pa

Salut, si eu am nunta la orizont, inaintea ta, si am fost si eu azi sa vad cum e aranjata sala de la orizont, si eu am semnat contract cu fetele cu care lucreaza orizontul la decorarea salii, cu cele de la ESTIL, insa nu am luat tot pachetul. La fel ca si tine oscilez intre auriu si verde,....am vazut azi sala cu taftaua aceea aurie care mai mult mi s-a parut mustarie,.....nu stiu ce sa zic, dat cred ca in 3 mai este nunta pe verde. Oricum cred ca pe verde e totusi prea mare ciontrastul din cate am vazut in poze.
Tu cum mai stai cu pregatirile? Cu foto-video ai rezolvat? sau nu?
Spor la pregatiri!!!

daniela_psy
02.03.2008, 14:17:51
salutare,

prietena mea a avut nunta anult trecut la orizont si a fost totul superb. SI- a decorat sala cu o florarie ( nu zic nume pt publicitate) care are detoate nu numai flori. eu am fost responsabila cu primirea invitatilor si am facut poze la sala inainte daca va intereseaza pot sa cer detalii , pret si foto /:) stiu doar ca a iesit f bine, asa se lauda :) . \servirea a fost ok si mancarea la fel. uitasem pe auriu a fost sala
Nu ne pui poze de la nunta prietenei tale cu decorul salii?:)

Fionela
03.03.2008, 11:48:50
Ce ma bucur ca putem sa ne sfatuim in legatura cu orizontul>:D<,eu vreu sa va intreb ceva ,poate e aiurea ,dar risc:D : la orizont bauturile sunt asezate pe mese sau sunt masute langa fiecare masa , sau e cum doreste fiecare, mie cel putin mi se pare mai elegant sa fie bauturile separat .

ciuci19
03.03.2008, 21:39:25
salut fetelor

Anca si eu am fost in 01.03 la orizont ca sa vad sala pe auriu,si in timp ce ne uitam la sala (in jur de ora 13) era cineva si vb cu delia(o domnisorica)tipa care se ocupa de aranjat sala,oare sa fi fost tu?eu eram cu o geaca alba si prietenul meu cu o geaca cachii,la un momendat chiar le-am intrerupt discutia cam nepoliticos din partea noastra dar vroiam sa ii spunem ca ne-am hoatarat la culoare ,doar atat.
noi ne-am hotarat la verde,pt ca auriul dpdv al nostru este cam sters,se cam confunda cu sala, noua ne place verdele si pt ca iasa un pic mai mult in evidenta si nici nu este o culoare obositoare,o sa mergem si in 3 mai ca sa vedem si pe verde,pt ca nu este tarziu sa ne razgandim, cu toate ca nu prea cred,am vazut poze cu sala aranjata pe verde si ne-a placut foarte mult.
in ceea ce priveste bauturile,nu stiu ce sa spun,unii pun sucul,apa minerala,vinul,tuica pe masa,altii nu pun nimic doar alune si saleuri,nici eu nu m-am hotarat inca,un pic mi-i frica de ospatari in cazul in care nu o sa pun nici un fel de bautura pe masa,daca nu o sa se ocupe asa cum trebuie de invitati.... chiar nu stiu cum sa fac,dar ne mai consultam noi si o sa facem alegerea cea mai buna>:D<
fetelor voi de cate persoane o sa veti nunta,eu o sa am undeva la 280 de persoane si un pic mi-i frica ca nu o sa fie destul de mare ringul de dans,dar m-am gandit ca o sa pun cat mai multa lume sus(cat incap)si asa o sa maresc ringul....voi ce spuneti?
va pup pe toate
spor la pregatiri

Fionela
03.03.2008, 22:28:57
Eu am vazut sali aranjate si in 2 culori, si chiar verde cu auriu ,a masa verde una aurie si arata f bine .

tati_sew
04.03.2008, 07:29:33
salut fetelor

Anca si eu am fost in 01.03 la orizont ca sa vad sala pe auriu,si in timp ce ne uitam la sala (in jur de ora 13) era cineva si vb cu delia(o domnisorica)tipa care se ocupa de aranjat sala,oare sa fi fost tu?eu eram cu o geaca alba si prietenul meu cu o geaca cachii,la un momendat chiar le-am intrerupt discutia cam nepoliticos din partea noastra dar vroiam sa ii spunem ca ne-am hoatarat la culoare ,doar atat.
noi ne-am hotarat la verde,pt ca auriul dpdv al nostru este cam sters,se cam confunda cu sala, noua ne place verdele si pt ca iasa un pic mai mult in evidenta si nici nu este o culoare obositoare,o sa mergem si in 3 mai ca sa vedem si pe verde,pt ca nu este tarziu sa ne razgandim, cu toate ca nu prea cred,am vazut poze cu sala aranjata pe verde si ne-a placut foarte mult.
in ceea ce priveste bauturile,nu stiu ce sa spun,unii pun sucul,apa minerala,vinul,tuica pe masa,altii nu pun nimic doar alune si saleuri,nici eu nu m-am hotarat inca,un pic mi-i frica de ospatari in cazul in care nu o sa pun nici un fel de bautura pe masa,daca nu o sa se ocupe asa cum trebuie de invitati.... chiar nu stiu cum sa fac,dar ne mai consultam noi si o sa facem alegerea cea mai buna>:D<
fetelor voi de cate persoane o sa veti nunta,eu o sa am undeva la 280 de persoane si un pic mi-i frica ca nu o sa fie destul de mare ringul de dans,dar m-am gandit ca o sa pun cat mai multa lume sus(cat incap)si asa o sa maresc ringul....voi ce spuneti?
va pup pe toate
spor la pregatiri
In legatura cu saleurile si restul crantanelelor starostele m-a sfatuit sa le cam evit pt ca omul are tendinta sa tot manance chiar daca nu e foame si pt ca sunt uleioase iti provoaca acea stare de satul si atunci risti sa dai banii degeaba pe mancarea din meniu

anca1230_pop
04.03.2008, 10:56:04
Pentru CIUCI

Noi am fost in jur de 12.30 la orizont, imi pare rau ca nu te-am observat chiat eram acolo pe fuga, dar poate ca ne-am intalnim, eu eram cu viitorul sot acolo si eram imbracati cu camasi rosii, si eu aveam un sarafan negru pe mine.
Poate ca ne-am vazut.............cine stie...., poate ne intalnim in 3 mai acolo, si eu o sa merg sa vad sala pe verde.
Sincer verdele este culoarea mea preferata, insa din poze, dupa cum am vazut, mi s-a parut prea mare contrastul cu sala, adica........chiar e diferenta mare. Desprea auriul care l-am vazut acum de 1 martie nu stiu ce sa zic, pt ca mai mult era mustariu, am intrebat-o pe delia daca nu mai are si alte nuante si mi-a zis ca pe tafta este singura nuanta de auriu, dar pe saten are mai multe. Daca chiar o sa ne hotaram la auriu o sa facem cu tafta, pt ca satenul mi se pare depasit.
Referitor la bauturi, noi o sa le punem pe masa, si asta este,....oricum am prieteni care au fost acolo la orizont la nunti si au ramas placut impresionati de calitatea ospatarilor, au spus ca au fost deosebit de atenti si de serviabili, ca au walki-taki-uri si ca vorbesc incontinuu intre ei si sunt deosebit de operativi.....acuma ramane sa vedem daca e chiar asa.
Cunosc si pe cineva acolo la bucatarie, si mi-a zis sa nu imi fac pb din punctul asta de vedere cu mancarea si cu bautura ca toate vor fi ok.
Iti dau un pont in legatura cu aranjamentele de pe masa. Eu imi cumpar vazele de flori de la o firma din Cluj, si impreuna aranjamentele (adica cu florile) ies la acelasi pret ca si cum asi lua de la fetele de la Estil aranjamente de pe masa, numai ca asa raman cu ele, mi le duc acasa, nu le inchiriez vorba aia la acelasi pret.
Mai vorbim,
Te pup, Sa aveti spor la pregatiri!

anca1230_pop
04.03.2008, 11:02:40
salutare,

Ti-am fi recunoscatoare daca ai posta niste poze, suntem fff curioase, si eventual sa imi trimiti pe privat numele florariei despre care vorbeai.
Merci
;;)

anca1230_pop
04.03.2008, 11:04:19
Eu am vazut sali aranjate si in 2 culori, si chiar verde cu auriu ,a masa verde una aurie si arata f bine .

Nu ai poze cu sali aranjate asa? sunt ff curioasa, sincera sa fiu mi-ai dat o idee.............adica mi se pare ca o se potriveasca, e altceva, si e super fain .....cred.

tati_sew
04.03.2008, 11:08:39
cautati poze si pe net la agentiile de organizare a nuntilor.s-ar putea sa gasiti ceva.eu nu stiu cum arata sala asa ca nu pot sa va ajut.

Fionela
04.03.2008, 13:09:45
Nu ai poze cu sali aranjate asa? sunt ff curioasa, sincera sa fiu mi-ai dat o idee.............adica mi se pare ca o se potriveasca, e altceva, si e super fain .....cred.
Nu am poze cu sala ,din pacate, daca o sa primesc ceva poze de la miri o sa le trimit, mie mi-a placut mult sala astfel amenajata , aranjamentele erau din floarea soarelui ,superb.

anca1230_pop
04.03.2008, 23:08:53
v-am trimis aici pozici cu tipul de vaza care mi l-am cumparat azi, si am improvizat ceva, am pus un crin,....asa sa vad numai cum arata, eu zic ca e ok, voi ce parere aveti?
Astept opinii!

Amira
04.03.2008, 23:36:55
v-am trimis aici pozici cu tipul de vaza care mi l-am cumparat azi, si am improvizat ceva, am pus un crin,....asa sa vad numai cum arata, eu zic ca e ok, voi ce parere aveti?
Astept opinii!

nu arata rau , de unde ai cumparat fluturele acela?

ciuci19
05.03.2008, 01:12:26
salut fetelor

sunt foarte frumose vazele,dar totusi am o intrebare cum o sa pui lumanari pe fiacre masa daca vaza nu are suport,o sa le pui in suport separat?

va pup:D

loredanacoirte
05.03.2008, 06:28:49
Astept opinii!
Sunt super vazele. De unde le-ai luat si cu cat?

anca1230_pop
05.03.2008, 08:40:58
Lumanari nu vor fi, va fi numai aranjament floral, iar vazele le-am luat de la o firma producatoare de produse din sticlarie din Gherla, dar are magazin de desfacere in Cluj, langa Ira, iar pretul ulei vaze a fost de 15 lei. Asa am raspuns la toata lumea.
Oricum daca luam de la fetele de la Estil aranjamentul de pe masa, luam numai chiar o vaza inalta de 60 cm, in care era scufundat un trandafir, simplu si elegant (si costa 25 lei). Oricum ce vedeti in poza este numai o improvizatie, nu va arata asa, era singura floare pe care o aveam in casa.
Fluturele l-am luat de la BAM BOO, din Iullius Maal, si a costat 3 lei.

anca1230_pop
05.03.2008, 17:30:55
Adelle ti-am promis ca iti pun poze de la nunta la care au amenajat cei de la infinity, asa ca ma tin de promisiune. Vezi si tu acu, asa au fost.....
Asta este!

Simo25
05.03.2008, 20:49:35
Buna fetelor, azi mi-am rezervat si eu sala Orizont pentru anul viitor (duminica 14 iunie...am ramas uimita sa vad ca toate sambetele de anul viitor pana in octombrie sunt ocupate). Voiam sa va intreb daca voi ati stabilit detaliile legate de plata chelnerilor...mie mi-au spus ca trebuie doar sa le platesc un meniu..si atat...nu e prea putin fata de alte localuri?

Pupici si spor la pregatiri :)

prapadeala
05.03.2008, 21:00:09
Buna fetelor, azi mi-am rezervat si eu sala Orizont pentru anul viitor (duminica 14 iunie...am ramas uimita sa vad ca toate sambetele de anul viitor pana in octombrie sunt ocupate). Voiam sa va intreb daca voi ati stabilit detaliile legate de plata chelnerilor...mie mi-au spus ca trebuie doar sa le platesc un meniu..si atat...nu e prea putin fata de alte localuri?

Bine ai venit si spor la pregatiri >:D<

loredanacoirte
05.03.2008, 21:01:29
Adelle ti-am promis ca iti pun poze de la nunta la care au amenajat cei de la infinity, asa ca ma tin de promisiune. Vezi si tu acu, asa au fost.....
Asta este!
Singurul lucru care nu imi place la ei este felul cum sunt legate esarfele

ciuci19
05.03.2008, 22:38:54
salut fetelor

dupa parerea mea daca chelnerii ar pri doar echivalentul unui meniu intradevar ar fi putin,dar eu ma gandesc ca toti miri le mai lasa cate ceva ,acuma depinde de fiecare cat,si atunci eu spun ca este ok:D

intradevar la fetele de la estil o vaza cu lumanare si aranjament floral este 25 de ron acuma exact nu mai stiu iti dai sema ca la vreo 23 de mese se aduna ceva,Anca eu spun ca ai facut o afacere super buna mai ales ca sunt si foarte frumose.

diannaa
06.03.2008, 01:27:20
Asta este!
firma asta chiar a facut o pasiune pt floarea soarelui...../:)

tati_sew
06.03.2008, 08:01:08

Pai tu le platesti un meniu care poate ajunge la 100 ron sau mai mult dar tu nu esti sigura ca ei chiar si mananca acel meniu (adica si-l pregatesc)ma refer ca poate banii de pe acel meniu ajung la ei in buzunar$-).Ca sigur bucatarii si ospatarii mai ciugulesc asa cate ceva acolo prin bucatarie nu cred ca le trebuie un meniu complet sa se sature:DSau ai citit contractul?La noi la mercur se percepe o taxa de 5% din totalul meniurilor taxa de uzura ca le am folosit curentul vasele si plata ospatarilor.Sunt multe lucruri ascunse pe care doar ei le stiu

anca1230_pop
06.03.2008, 08:41:29

Simo din cate am vazut ai scris aici ca ai rezervat sala pt 14 iunie anul viitor, dar ma intreb cum vei face cu cununia religioasa pt ca in intervalul 4-28 iunie e Postul Sf. Apostoli Petru si Pavel si nu se fac nunti. Banuiesc ca nu ai uitat de detaliul acesta.
:-s

anca1230_pop
06.03.2008, 08:50:27

Noua ne-au zis asa cei de la sala, ca trebuie sa platim un meniu pt un ospatar care va servi 20 de persoane,......totusi mi se par putine persoanele deservite de un osparar, adica voi fi curioasa sa vad 10 ospatari in sala, eu chiar mi-as dori, ca invitatii mei sa fie serviti prompt. Totusi ca sa nu fie discutii, pt ca am auzit ca cineva care a fost la nunta acolo si a stat la balcon (etaj) nu a fost multumit ca a servit mancarea rece, o sa plusez cu cate 50-70 de lei/ospatar, si e bine sa o faci inainte de nunta, (adica cand se ajunge la sala) pt ca altfle o sa se miste si alt interes o sa aiba. Trebuie sa avem si costul acesta suplimentar ca vb aia Traim in Romania, si fara spaga nimik nu merge.
Parerea mea!
Oricum eu am nunta acolo inaintea voastra si o sa va tin la curent cum decurg lucrurile.
Spor la pregatiri!!!!

tati_sew
06.03.2008, 08:59:23
Simo din cate am vazut ai scris aici ca ai rezervat sala pt 14 iunie anul viitor, dar ma intreb cum vei face cu cununia religioasa pt ca in intervalul 4-28 iunie e Postul Sf. Apostoli Petru si Pavel si nu se fac nunti. Banuiesc ca nu ai uitat de detaliul acesta.
:-s
dar ai obs ce scrie la biserica?greco-catolica.poate ca la greco catolici nu e post

Simo25
06.03.2008, 09:11:13
Fetelor, in calendarul ortodox (la greco-catolici e la fel) scrie ca in 2009 postul Sf apostoli Petru si Pavel e in perioada 15-28 iunie. http://www.calendar-ortodox.ro/#posturi

Si cei de la sala aveau libere pentru 2009 sambetele din 20 si 28 iunie tocmai pe motivul asta.

Voi de unde stiti ca postul incepe din 4 iunie?:-\

CristinaMM
06.03.2008, 09:13:21
Fetelor, in calendarul ortodox (la greco-catolici e la fel) scrie ca in 2009 postul Sf apostoli Petru si Pavel e in perioada 15-28 iunie. http://www.calendar-ortodox.ro/#posturi

Si cei de la sala aveau libere pentru 2009 sambetele din 20 si 28 iunie tocmai pe motivul asta.

Calendar crestin ortodox 2008

Posturile de peste anul 2008

Postul Sfintelor Paști 2008 : 10 martie - 26 aprilie 2008 (Sfintele Pasti pe 27 Aprilie 2008)
Postul Sfinților Apostoli Petru și Pavel 2008 (variaza de la un an la altul în functie de ziua Cincizecimii) : 23-28 iunie 2008
Postul Adormirii Maicii Domnului: 1-14 august
Postul Nașterii Domnului: 15 noiembrie-24 decembrie
Toate zilele de miercuri și vineri de peste an, în afara celor notate cu Harți
3 zile exceptionale: Ajunul Bobotezei (5 ianuarie), Tăierea capului Sf. Ioan Botezătorul (29 august) și Înălțarea Sfintei Cruci (14 septembrie)
Nu se fac nunți

In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (2-8 martie 2008)
In Postul Sfintelor Pasti (10 martie - 26 aprilie 2008)
In Saptamana Luminata (27 aprilie - 3 mai 2008)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (23-28 Iunie 2008)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie)

tati_sew
06.03.2008, 09:17:10

Eu nu ma bag ca nu ma pricep, asa era s-o dam si noi in bara ca am vrut pe 9 august, ca pe 8 ii ziua lui tata si cei de la restaurant ne-au zis ca e post

tati_sew
06.03.2008, 09:25:45
am gasit si eu o poza in care se combina florile cu lumanarile

anca1230_pop
06.03.2008, 10:25:21

Simo scuze, nu stiu ce am vazut!
Scuze!!!:-s

diannaa
06.03.2008, 12:03:21
dar ai obs ce scrie la biserica?greco-catolica.poate ca la greco catolici nu e post
merg mana in mana cu posturile! nu confundati greco catolicii cu ungurii....anu trecut a fost intr.adevar post intre 4-28 iunie,dar asta nu e la fel in fiecare an

nane
12.03.2008, 21:32:13
buna, poze cu sala orizont gasiti pe site-ul localului care e cu w... numele localului si . ro sper sa fie ok.

ciuci19
20.03.2008, 21:29:04
salut

ce faceti fetelor,cum mai stati cu pregatirile
noi am fost la sala si am ales invitatiile,pe urma am fost la flori....asa incet le facem noi pe toate
ne-am cmparat vinul,pt cine intereseaza super oferte la vin la butelie la Real

va pup
mai vb noi..............
:*

anca1230_pop
21.03.2008, 09:03:23
salut

ce faceti fetelor,cum mai stati cu pregatirile
noi am fost la sala si am ales invitatiile,pe urma am fost la flori....asa incet le facem noi pe toate
ne-am cmparat vinul,pt cine intereseaza super oferte la vin la butelie la Real

va pup
mai vb noi..............
Noi am rezolvat multe, pana la momentul acesta, adica: flori, staroste, foto/video, muzica, contract cu sala care ne face aranjamentele, si nu mai stiu ce! Cert este ca stiu ce mai trebuie sa rezolvam, si anume: rochie de mireasa (chiar azi ma duc sa colind putin magazinele de profil), costum mire, pantofi, si invitatii( pe care sper sa le rezolv azi).
Cam atat de la mine!
Va pup pe toate, si spor la pregatiri!!!!!!!!!

puiuta2008
21.03.2008, 12:14:29
fetelor si eu am nunta la Orizont m-as bucura daca am mai tine legatura si inainte de nuntile fiecareia si dupa. Fiecare daca afla ceva nou despre local sa ne anunte.Voi pana acuma ce stiti? eu sper sa fie totul ok. Va pup! mai vorbim !

puiuta2008
21.03.2008, 12:27:09
salut fetelor! si eu am nunta la Orizont in iul 08 am fost in oct acolo la o nunta si a fost super! mancarea buna servirea ireprosabila organizare tot super curat! dar sunt anumite lucruri care depind de noi si trebuie discutat cu ei inainte tot ce ai de spus cum vrei sa fie toate eu cel putin am discutat si pana acuma si mi-am pregatit o lista cu ce mai am de spus sau de intrebat ! Bauturile fiecare le pune unde vrea fie pe masa fie faci barulet cu mese in colturi si pun ospatarii in pahare! Eu zic ca va fii bine dar asta depinde si de implicarea npoastra in organizarea nuntii! spor la pregatiri tuturor! va pup!

anca1230_pop
30.03.2008, 22:41:28
Fetelor, ce mai faceti??!!!!!!! Timpul se scurge fff repede, iar eu devin din ce in ce mai ingrozita:-SS :-SS :-SS , cand ma uit acu si vad ca mai am 2 luni si ceva, wawwww nu mai stiu in ce parte s-o apuc! Voi cum mai stati cu pregatirile, ati mai facut ceva ce ar trebui sa stiu, sa ma avertizati cu ceva? Cu cei de la sala ati mai vorbit? Ce mai stiti?????

daniela_psy
31.03.2008, 01:43:34
Fetelor, ce mai faceti??!!!!!!! Timpul se scurge fff repede, iar eu devin din ce in ce mai ingrozita:-SS :-SS :-SS , cand ma uit acu si vad ca mai am 2 luni si ceva, wawwww nu mai stiu in ce parte s-o apuc! Voi cum mai stati cu pregatirile, ati mai facut ceva ce ar trebui sa stiu, sa ma avertizati cu ceva? Cu cei de la sala ati mai vorbit? Ce mai stiti?????

O sa aveti o nunta frumoasa.Nu are rost sa te simti ingrozita.In mare le-ati facut pe toate.:)

anca1230_pop
31.03.2008, 08:47:50
O sa aveti o nunta frumoasa.Nu are rost sa te simti ingrozita.In mare le-ati facut pe toate.:)

Merci de incurajari, sper sa fie totul ok, oricum se lasa cu stres!:*

Fionela
31.03.2008, 21:12:32
Va tin pumnii celor care aveti mai recent nunta, sunt convinsa ca si eu voi fi stresata la anul , putine sunt cele care se pot relaxa inainte de nunta. Eu nu am fost la nici o nunta la Orizont si ma bucur cand aud lucruri bune despre local.Vreau sa va intreb ce parare aveti despre " detectivii" pusi special pentru a pazi bautura ,am inteles ca se practica la multe nunti, unii angajeaza pe cineva, altii pun pe cineva din familie care sa noteze tot si sa urmareasca chelnerii.Eu nu as vrea sa se simta chelnerii prost dar nici sa se fure, voi cum procedati , ce parere aveti?!:-\.

Ram0
02.04.2008, 20:22:10
Va tin pumnii celor care aveti mai recent nunta, sunt convinsa ca si eu voi fi stresata la anul , putine sunt cele care se pot relaxa inainte de nunta. Eu nu am fost la nici o nunta la Orizont si ma bucur cand aud lucruri bune despre local.Vreau sa va intreb ce parare aveti despre " detectivii" pusi special pentru a pazi bautura ,am inteles ca se practica la multe nunti, unii angajeaza pe cineva, altii pun pe cineva din familie care sa noteze tot si sa urmareasca chelnerii.Eu nu as vrea sa se simta chelnerii prost dar nici sa se fure, voi cum procedati , ce parere aveti?!:-\.

salut fetelor....si eu o sa fac nunta la Orizont, ce bine e ca mai sunt miresici cu care pot povesti ;))
noi ne-am hotarat sa alegem verdele pt decorare, si eu aveam emotii ca va fi prea mare contrastul intre peretii portocalii si verde, dar am ales varianta de organza, si atunci e un verde mai pal
in legatura cu "detectivii"B-) noi ne-am angajat o persoana care sa se ocupe special de acest lucru (este sef de magazin la un alt restaurant)

keep in touch:*

diannaa
02.04.2008, 21:29:06
salut fetelor....si eu o sa fac nunta la Orizont, ce bine e ca mai sunt miresici cu care pot povesti ;))
noi ne-am hotarat sa alegem verdele pt decorare, si eu aveam emotii ca va fi prea mare contrastul intre peretii portocalii si verde, dar am ales varianta de organza, si atunci e un verde mai pal
in legatura cu "detectivii"B-) noi ne-am angajat o persoana care sa se ocupe special de acest lucru (este sef de magazin la un alt restaurant)

f frumos va arata cu organza....

anca1230_pop
04.04.2008, 17:55:01

Si noi oscilam intre verde si auriu. Daca vrei, iti poti face o idee despre cum arata sala aranjata, in data de 3 mai.
Atunci va fi o nunta pe verde acolo. Pe la ora 12 jumate o ok daca ajungi, pt ca atunci sala e aproape gata aranjata!

anca1230_pop
04.04.2008, 17:56:26
Totusi, mie mi se pare prea mare contrastul ce se creeaza cu verdele.
Chiar azi merg niste prieteni de-ai mei la un majorat acolo. O sa-mi spuna cum au fost serviciile, si va anunt si pe voi.

anca1230_pop
04.04.2008, 17:58:08
Ramo, acu vad ca ai nunta la o saptamana dupa mine! O sa-ti spun cum iese la noi!
Cum stai cu pregatirile????
:-SS :-SS :-SS

Ram0
04.04.2008, 20:34:14
Ramo, acu vad ca ai nunta la o saptamana dupa mine! O sa-ti spun cum iese la noi!
Cum stai cu pregatirile????
:-SS :-SS :-SS

hmm...cred ca dupa 2 saptamani, nu? :)
in principiu eu zic ca stam destul de bine: rochita am gasit, sala, biserica, cameraman, firma aranjamente...
acum trebuie sa ne interesam de invitatii ....si cofetarie....si costum pt el..pantofi pt mine :O....on second thought - nu stam f bine, mai avem o gramada de facut :-p
oricum sunt destul de optimista - toate pe rand :-"

anca1230_pop
04.04.2008, 22:31:53
hmm...cred ca dupa 2 saptamani, nu? :)
in principiu eu zic ca stam destul de bine: rochita am gasit, sala, biserica, cameraman, firma aranjamente...
acum trebuie sa ne interesam de invitatii ....si cofetarie....si costum pt el..pantofi pt mine :O....on second thought - nu stam f bine, mai avem o gramada de facut :-p
oricum sunt destul de optimista - toate pe rand :-"
E ok, ce mai aveti de facut, puteti rezolva intr-o zi!

ciuci19
05.04.2008, 22:18:23
salut fetelor

si eu m-am tot gandit la aranjatul salii pe verde,la fel cred ca o sa alegem organza,de fapt nu cred sunt sigura,dar totusi mai oscilez intre auriu si verde,o sa mergem si noi pe 3 mai ca sa vedem cum arata sala pe verde....eu am vazut pozele cu sala pe verde si sincer mi-i s-a parut ca arata super,cu auriu un pic se confunda si nici nu imi place nuanta de auriu pe care o au.
poate ca o sa ne intalnim la sala...pe 3 mai pacat nu stim fiecare cine suntem,sper sa intram in vorba una cu alta ,asa o sa reusim sa ne cunoastem personal,ar fi super>:D<
va pup
pa pa
p.s. si eu mi-am cumparat rochita de mireasa sunt super incantata,am comandat invitatiile,avem cameraman,fotograf,staroste,sala o aranjam cu fetele de la orizont,verighetele,poate ca un pic ne-am cam grabit cu pregatirile ...dar asteptam de mult timp nunta si cuprinsi de entuziasm am inceput din timp cu toate pt ca spre vara incepe sesiunea,este stresul mai mare,alte nunti....

ciuci19
05.04.2008, 22:22:01
anca ce au spus prietenii tai referitor la sala,servire,le-a placut?

anca1230_pop
05.04.2008, 22:23:52

Salutare! Inca nu am vb cu ei, dar maine avem intalnire!
Dupa ce ma intorc acasa, iti scriu ce si cum a fost!

ciuci19
05.04.2008, 22:24:48
abea astept:D

anca1230_pop
05.04.2008, 22:25:11
salut fetelor

si eu m-am tot gandit la aranjatul salii pe verde,la fel cred ca o sa alegem organza,de fapt nu cred sunt sigura,dar totusi mai oscilez intre auriu si verde,o sa mergem si noi pe 3 mai ca sa vedem cum arata sala pe verde....eu am vazut pozele cu sala pe verde si sincer mi-i s-a parut ca arata super,cu auriu un pic se confunda si nici nu imi place nuanta de auriu pe care o au.
poate ca o sa ne intalnim la sala...pe 3 mai pacat nu stim fiecare cine suntem,sper sa intram in vorba una cu alta ,asa o sa reusim sa ne cunoastem personal,ar fi super>:D<
va pup
pa pa
p.s. si eu mi-am cumparat rochita de mireasa sunt super incantata,am comandat invitatiile,avem cameraman,fotograf,staroste,sala o aranjam cu fetele de la orizont,verighetele,poate ca un pic ne-am cam grabit cu pregatirile ...dar asteptam de mult timp nunta si cuprinsi de entuziasm am inceput din timp cu toate pt ca spre vara incepe sesiunea,este stresul mai mare,alte nunti....

Da! Poate ne intalnim acolo, noi vom merge pe la 12 jumate-13, cam asa.
Dar mai sigur 12 jumate! Si noi tot cu fetele de la orizont aranjam sala, adica de la Estil!

ciuci19
05.04.2008, 22:28:24
cam asa o sa mergem si noi,sper sa avem curaj sa vb una cu alta.....=))

anca1230_pop
05.04.2008, 22:35:22
cam asa o sa mergem si noi,sper sa avem curaj sa vb una cu alta.....=))
Cum adica curaj???!!!!!
Eu nu am treaba!
Numai sa fi tu, sa nu ma fac de rusine, sa intru cu altcineva in vorba!:"> =))

ciuci19
05.04.2008, 22:51:09
o sa ne recunoastem noi cumva,eu sunt usor de recunoscut,viitorul meu sot poarta ochelari=)) , iar eu am parul lung si cred ca o sa il prind in coada si sunt satena,nevopsita,dar nu imi fac probleme pt ca toate care o sa fim acolo o sa fim miresici si nu cred ca o sa supere cineva daca o sa o intreb "tu esti anca de pe miresici"

anca1230_pop
05.04.2008, 22:54:33
o sa ne recunoastem noi cumva,eu sunt usor de recunoscut,viitorul meu sot poarta ochelari=)) , iar eu am parul lung si cred ca o sa il prind in coada si sunt satena,nevopsita,dar nu imi fac probleme pt ca toate care o sa fim acolo o sa fim miresici si nu cred ca o sa supere cineva daca o sa o intreb "tu esti anca de pe miresici"
;)) ;)) ;)) ;)) Asta e buna!

ciuci19
05.04.2008, 22:59:09
ei nu te supara ca nu o sa intreb pe toata lumea.....glumeam...:-p nu sunt genul acela de persoana:D sunt sigura ca o sa ne descurcam noi cumva intr-un final.........

Ram0
06.04.2008, 17:21:08
ei nu te supara ca nu o sa intreb pe toata lumea.....glumeam...:-p nu sunt genul acela de persoana:D sunt sigura ca o sa ne descurcam noi cumva intr-un final.........

atunci o sa ma bazez pe voi sa-mi spuneti cum a fost, pt ca am verificat si o sa lucrez in 3 mai :-w; si eu am vazut poze cu sala aranjata pe verde si mi-a placut, acum depinde f mult si de nuanta...
eventual faceti poze si voi ;))

pupici

anca1230_pop
06.04.2008, 22:25:46
Primul si primul lucru pe care l-au spus (dupa ce ne-am salutat) a fost acela ca "O SA AVETI O NUNTA SUPER, SUPER FAINA!!!!!". Au fost fff multumiti si de felul in care arata sala, si de servire, si de atmosfera, si de tot!
Deci au fost numai cuvinte de lauda!

ciuci19
07.04.2008, 10:51:03
ce mult ma bucur sa aud numai cuvinte de lauda:D
va pup

orhidutza
07.04.2008, 11:24:47
salut fetelor

va pup
pa pa
p.s. si eu mi-am cumparat rochita de mireasa sunt super incantata,am comandat invitatiile,avem cameraman,fotograf,staroste,sala o aranjam cu fetele de la orizont,verighetele,poate ca un pic ne-am cam grabit cu pregatirile ...dar asteptam de mult timp nunta si cuprinsi de entuziasm am inceput din timp cu toate pt ca spre vara incepe sesiunea,este stresul mai mare,alte nunti....sala aranjata pe verde poate arata ft bine... si daca faci si aranjamentele florale cu tente de verde poate iesi demential :) ... asta iti spune cineva care e nebun dupa verde fistic =))

ciuci19
07.04.2008, 22:15:02
salut

noi o sa avem 3 aranjamente de florii,avand in vedere ca masa mirilor nu o sa fie dreapta o sa punem un aranjament de flori pe partea centrala inspre margine(acest aranjament o sa fie un pic mai mare,este special pt masa mirilor) si o sa mai avem inca 2 ,unu pt masina mirelui si unu pt masina miresei aceste 2 aranjamente o sa le punem cand o sa ajungem la sala tot pe masa mirilor dar pe capete.Aranjamentele o sa fie din crini,cale,oricum pe verde o sa se mearga ca idee de baza,si o sa mai fie pe suportul de lumanare de pe fiecare masa un aranjament floral tot asa pe verde si buchetul meu va fi din cale cu ceva verde,in concluzie toata nunta va fi pe verde=)) dar o sa am grija sa nici nu exagerez,va dati seama,ca aranjamentele de flori o sa fie combinate nu o sa fie total verzi.....am fost si la doamnele care o sa se ocupe de aranjamentele florale.....a fost primul soc #-o pe ca l-am primit nu m-am gandit ca o sa fie asa de scump......

ciuci19
07.04.2008, 22:59:52
sincer aranamentele de flori le facem cu 2 doane le-au recomandat fetele de la orizont,sincer nici nu stiu pe altcineva,am fost am vb cu ele,si le-am cerut asa:
1. buchet de mireasa(cale cu trandafiri)
2. 2 buchete de nasa(trandafiri)
3. 3 aranjamente de flori(masa mirilor + masini-crini+nu mai stiu ce flori erau pt ca am vazut aranjamentul si a fost superb)
4.23 de aranjamente pt suportul de lumanari de pe fiecare masa
5.noi am ales 2 sfetnici de 1.3 metri pe care o sa fie cate un aranjament de flori,acestia o sa ii punem in fata salii afara,chiar la inceputul aleii sa spunem asa.
6.cateva fire de crizanteme ioko cred....nu stiu exact cum se scrie care o sa fie puse in eprubete pe paravanul de fier forjat care o sa fie in spatele nostru
7.2 bratari pt domnisoarele de onoare
8.5 flori de pus in piept:1 cala si 4 trandafiri
total:2400 ron mie mi se pare mult,paote ca nu stiu eu preturile,dar totusi mi se pare mult....prea mult
va pup

loredanacoirte
07.04.2008, 23:36:35
e ok pretul. E mediu sa zic asa.

anca1230_pop
08.04.2008, 09:23:22
sincer aranamentele de flori le facem cu 2 doane le-au recomandat fetele de la orizont,sincer nici nu stiu pe altcineva,am fost am vb cu ele,si le-am cerut asa:
1. buchet de mireasa(cale cu trandafiri)
2. 2 buchete de nasa(trandafiri)
3. 3 aranjamente de flori(masa mirilor + masini-crini+nu mai stiu ce flori erau pt ca am vazut aranjamentul si a fost superb)
4.23 de aranjamente pt suportul de lumanari de pe fiecare masa
5.noi am ales 2 sfetnici de 1.3 metri pe care o sa fie cate un aranjament de flori,acestia o sa ii punem in fata salii afara,chiar la inceputul aleii sa spunem asa.
6.cateva fire de crizanteme ioko cred....nu stiu exact cum se scrie care o sa fie puse in eprubete pe paravanul de fier forjat care o sa fie in spatele nostru
7.2 bratari pt domnisoarele de onoare
8.5 flori de pus in piept:1 cala si 4 trandafiri
total:2400 ron mie mi se pare mult,paote ca nu stiu eu preturile,dar totusi mi se pare mult....prea mult
va pup

Noi aranjamentele le vom face exclusiv din cale, trandafiri, orhidee, si frezii, si pentru urmatoarele am ajuns undeva cu banii in jurul sumei de 10 mil.
Deci....
1. Buchet mireasa
2. Cocarde mire, parinti si alti membrii din familie
3. Buchet nasa
4. Buchetele d-re de onoare
5. Aranjamente pe masini
6. Aranjamente pe lumanari
7. Aranjamente in vase pt sala
8. 3 cosuri cu flori (din partea parintilor si a nasilor)
9. Flori pt tort (pt ca va fi ornat cu flor naturale)
10. Flori pt prins la mine in par (asa e coafura)

Toate astea, cu florile care ti le-am spus.....atat ma costa

anca1230_pop
08.04.2008, 09:28:19
Noi aranjamentele le vom face exclusiv din cale, trandafiri, orhidee, si frezii, si pentru urmatoarele am ajuns undeva cu banii in jurul sumei de 10 mil.
Deci....
1. Buchet mireasa
3. Buchet nasa
5. Aranjamente pe masini

Aranjamentele mi le face o tipa care face aranjamentele pt biserica pocaitilor (ea e pocaita), iar la pret, mie mi-a zis asa: Pretul florilor + 70% manopera.
Florile si le comanda de la un depozit, are cataloage cu toate tipurile de flori, si de acolo mi-am ales tot. Florile se aduc cu o zi inainte de nunta, iar ea le face in noaptea dinaintea nuntii sa fie proaspete pe dimineata.
La pret mi se pare mai mult decat ok, iar in ceea ce priveste priceperea ei, mi-a aratat tot felul de aranjamente facute de ea, si au iesit absolut superbe.

orhidutza
08.04.2008, 10:26:23
Deci....
1. Buchet mireasa
3. Buchet nasa
5. Aranjamente pe masini

sper din suflet pentru tine ca pretul pe care l-ai scris sa fie pretul real pe care o sa il platesti pt astfel de flori... orhideele sunt ft scumpe in iunie si iulie fiind extra-sezon (1 fir de orhidee cimbidium poate ajunge pana la 1 milion, 1 milion si jumatate) ...

loredanacoirte
08.04.2008, 15:33:24
mi se par e super ieftin , nu prea imi vine sa cred. Depinde si ce aranjamente, marimea lor. Dar oricum 10 mil, atatea flori imi e greu sa cred.Ii drept ca nu stiu ce pret au florile la depozity

ciuci19
08.04.2008, 17:07:07
salut fetelor

anca ,daca acesta va fi pretul final pt toate florile pe care le-ai comandat,este super bun,nu bun,super....iti spun la mine este dublu pretul ,si nu inteleg de ce pt ca si doamnele astea care o sa imi faca mie cumpara florile tot de la depozit......chiar nu stiu ce sa spun,si din lipsa de timp si din cauza ca nu mai stim pe nimeni o sa facem cu ele,nu ma mai complic cu nimeni,cat sunt atata sunt asta este platim si gata

va pup
pa pa

Fionela
08.04.2008, 17:51:28
Fetelor eu imi permit sa va sfatuiesc sa nu intrati in panica si sa nu dati asa usor banii numai ca sa scapati de o grija,o spun din experienta , mergeti si va interesati macar in 2 locuri si comparati raportul calitate pret , eu am vazut diferentze si de 25 mil ceea ce e totusi ceva, si se aduna.$-)..............vrea sa va mai intreb ceva in legatura cu aranjatul invitatiilor la parter sau la etaj?, voi cum procedati,cum credeti cae mai ok, ce ati mai auzit?pupici:*

miresica796
12.04.2008, 09:12:34
Sunt super incantata de acest restaurant. Am fost si la o nunta acolo in 2006. Am fost in delir ce bine si frumos a fost. Stie cineva mai multe detalii?

miresica796
12.04.2008, 09:18:08
Ai de ales cu bautura la ORIZONT. Daca vrei pun bautura pe masa , daca nu se serveste la pahar. M-i se pare OK sa poti alege felul in care esti servita.

miresica796
12.04.2008, 09:33:19
Am fost eu ieri la ORIZONT. Au renovat iarna aceasta. Au refacut si fatada, sus au pus granit pe jos. ARATA SUPERRRRRRRRRRR. Sunt foarte incantata. Fac treaba foarte buna patronii de acolo. Am fost si jos in bucatarie . zici ca esti intr-o farmacie... Extraordinar !!!! Va sfatuiesc orinde faceti nunta sa vizitati bucataria. Este foarte important sa fie curat. Succes fetelor

tati_sew
12.04.2008, 13:54:53
Daca te uiti putin mai atenta exista deja un subiect cu acelasi nume cauta acolo

RaduOvidiu
21.04.2008, 09:22:37
sarumana tuturor doamnelor si domnisoarelor.

Va rog sa imi spuneti daca v-ati facut contract cu sala Orizont, daca au acceptat cei de acolo, iar daca DA, s-au trecut la clauze toate costurile?

Multumesc mult

RaduOvidiu
22.04.2008, 09:24:36
Sarumana miresica...voi aveti nunta cu o saptamana dupa a noastra :)) acum am vazut...foarte frumos..

ciuci19
03.05.2008, 20:17:22
salut fetelor

am fost la sala azi,mie imi place foarte mult pe verde si cu siguranta verde o sa ramana.nu chiar cum a fost azi cu cateva mici schimbari,dar husele o sa fie pe verde,
inca nu ne-am hotarat daca sa punem esarfa toata alba sau sa punem jumate alb-jumate verde astapt idei si sugestii,o sa vedeti in poze daca reusesc sa le pun pt ca inca nu am mai pus nicio poza si nu prea stiu cum....spre rusinea mea,dar sper sa reusesc
va pup papa
ps.pozele sunt facute cu telefonul sper sa intelegeti ceva

ciuci19
03.05.2008, 20:42:17
cateva poze de la sala

abea astept sa vad ce impresii aveti referitor la culoare

dupa cum se vede am reusit
in primul mesaj am gresit cand am spus ca vreau esarfa toata alba,vroiam sa spun ca toata verde sau pe jumatate alba si jamatate verde,acolo fetele au desfacut un scau si mi-au aratat cum arata asa pe jumatate si de aceea am si facut o poza la scaun casa vedeti cum arata....inca ma mai gandesc,dar totusi parca imi place mai mult toatata esarfa verde,ne mai gandim noi ca inca mai avem timp..........
pa pa

tati_sew
03.05.2008, 22:30:06
in primul mesaj am gresit cand am spus ca vreau esarfa toata alba,vroiam sa spun ca toata verde sau pe jumatate alba si jamatate verde,acolo fetele au desfacut un scau si mi-au aratat cum arata asa pe jumatate si de aceea am si facut o poza la scaun casa vedeti cum arata....inca ma mai gandesc,dar totusi parca imi place mai mult toatata esarfa verde,ne mai gandim noi ca inca mai avem timp..........
pa pa
Mie mi-ar placea doar cu verde...imi place verdele de mor....acuma tu decizi

Fionela
04.05.2008, 11:53:01
Ciuci19 iti multumim pentru poze.Am vrut si eu sa merg sa vad cum arata dar nu am mai reusit sa ajung.Imi place si mie sala pe verde si prefer varianta cu verde tot ,nu verde cu alb pe spatele scaunului sau cel putin nu varianta aceea care ai pozat-o, ce zici ca doar fundita aceea din spate sa fie verde, sunt f curioasa cum ar arata asa.;-)

karina2oo4
04.05.2008, 13:07:53
pa pa

multumim pt poze. Am citi pe site ca in 3 mai va fi nunta la orizont, iar sala va fi aranjata pe verde, dar nu am avut cum sa ajung - in schimb am trimis-o pe nasica mea. asa ca atunci cand intru in posesia pozelor am sa atasez si eu cateva. si mie imi place cum arata pe verde.

andra_mihael
06.05.2008, 17:25:06
Mi se pare k arata super atat tot cu verde cat si combinat. Arata f bine sala aranjata asa, nu f incarcata. imi plac mult si aranjamentele florale de pe mese:)

ciuci19
06.05.2008, 19:55:38
salut fetelor

am din nou o problema.....evident :(( ,voi cum va-ti gandit sa aranjati oamenii la mese?pe cine o sa puneti la mesele de la parter din spate de la stalpi?stiti ca vor fi partu mese chiar sub scari si in spate la stalpi...nu as vrea sa se supere nimeni,si voi sus pe cine o sa puneti,majoritatea tineri?
noi ne-am gandit sa punem cat mai multa lume sus ca sa fie spatiu destul pentru dans(noi avem 2 familii de dansatori),in consecinta ne-am gandit sa mai luam de la mesele de langa intrare (fata in fata cu masa mirilor)cate 2 locuri de pe fiecare parte ,asa o sa se mai mareasca ringul de dans cu inca 1.5 m cred...sper

deja incep sa am emotii.....:-p

ssimonikky
06.05.2008, 22:48:16
Buna sunt o viitoare miresica a anului 2009 sper ,asta dak gasesc sala pt 2009. Am fost la rest .Talisman si nu mai aveau locuri pt sambata 2009. Am auzit k si Orizontu ii fain Imi poate zice cineva dak mai gasesc locuri p sambata in 2009? Am ramas dezamagita knd am vazut k deja ii plin la restaurante adik is disperata:(( :(( :(( :(( Va rog ajutatima!!!!!!!!!!!! sau dak stiti alta sala de 150-180 pers

Fionela
07.05.2008, 10:32:16
Buna sunt o viitoare miresica a anului 2009 sper ,asta dak gasesc sala pt 2009. Am fost la rest .Talisman si nu mai aveau locuri pt sambata 2009. Am auzit k si Orizontu ii fain Imi poate zice cineva dak mai gasesc locuri p sambata in 2009? Am ramas dezamagita knd am vazut k deja ii plin la restaurante adik is disperata:(( :(( :(( :(( Va rog ajutatima!!!!!!!!!!!! sau dak stiti alta sala de 150-180 pers

Suna la orizont si intreaba daca mai au locuri, pot sa-ti spun ca eu am rezervat in februarie 2008 si numai in septembrie 2009 mai erau locuri sambata.................restaurante pt 150-180 de persoane ar mai fi mercurul care nu e asa ocupat pe 2009 .succes

Fionela
07.05.2008, 10:59:55
Mi se pare k arata super atat tot cu verde cat si combinat. Arata f bine sala aranjata asa, nu f incarcata. imi plac mult si aranjamentele florale de pe mese:)

De acord,e f frumoasa sala asa verde si aranjamentele de pe mese ...........exista totusi ceva ce nu-mi place dar sper sa gasesc o solutie pana la anul si cu ajutorul vostru:* ,este vorba de perdeaua aceea din spatele mirilor, ,gusturile nu se discuta , asa ca pot sa spun ca eu o gasesc groaznica.Problema este ca in orice poza cu sala indiferente de culoare si flori aceea perdea este nelipsita,oare chiar este singura varianta!?

andra_mihael
07.05.2008, 16:23:10
De acord,e f frumoasa sala asa verde si aranjamentele de pe mese ...........exista totusi ceva ce nu-mi place dar sper sa gasesc o solutie pana la anul si cu ajutorul vostru:* ,este vorba de perdeaua aceea din spatele mirilor, ,gusturile nu se discuta , asa ca pot sa spun ca eu o gasesc groaznica.Problema este ca in orice poza cu sala indiferente de culoare si flori aceea perdea este nelipsita,oare chiar este singura varianta!?

Perdeaua dein spatele mesei mirilor nu te poate obliga nimeni sa-o pui daca tie nu-ti place.Vorbeste cu cei care se ocupa de aranjatul salii si spune-le k nu vrei sa-ti puna asa ceva si roaga-i sa vina si ei cu o idee.Eventual poti sa pui 2 suporti inalti cu cva aranjamente florale sau poate exista si alte variante.sau daca iti place ideea de baloane poti apela si la varianta asta. :-p

ciuci19
07.05.2008, 19:43:26
salut

sa stii ca nu este obligatoriu sa iti pui perdeaua aia in spate,noi de exemplu o sa avem un paravan din fier forjat,pe partea din fata o sa punem floricele in eprubete,iar pe sapte o sa fie un material la fel ca si husele sub forma de val(de apa),noi nu o sa vem perdea pt ca nici mie nu imi place,iar valul respectiv este ingust nu o sa acopere toata partea din spate,o sa fie pe partea centrala un picut acolo ,chiar sa nu fie gol....
noi am vazut acest paravan in poze cand am fost sa alegem husele...
va pup pa pa

Fionela
08.05.2008, 10:23:42
Ciuci19,dragutza ca intotdeauna,multumesc pentru raspuns,eram ingrijorata ca perdeaua aceea trebuie sa ascunda ceva si ca nu voi putea renunta la ea,m-ai linistit,spor la pregatiri>:D<

anca1230_pop
09.05.2008, 10:22:40

Sa stii ca exista mai multe optiuni pt paravanul din spatele mesei mirilor. La nunta la care a facut Ciuci poze, se pare ca mirii acel paravan si l-au ales, dar mai exista (cel putin la fetele de la Estil - cu care colaboreaza fetele) inca vreo 3 feluri in care se poate aranja in spatele mesei mirilor.
Deci nu te ingrijora, alte solutii exista!!!!
Pa!:*

Amira
19.05.2008, 19:31:20
sa vedeti cum arata sala si pe auriu ,facuta de altcineva nu de fetele de la orizont

Amira
19.05.2008, 19:37:06
succes viitoare miresici de la O....nt

andra_mihael
19.05.2008, 19:38:02
sa vedeti cum arata sala si pe auriu ,facuta de altcineva nu de fetele de la orizont

Arata super si pe auriu, dar deja mi se pare k la majoritatea nuntilor aranjamentul se face pe auriu.Parca arata mai bine varianta cu verde.Si cred k ar arata bine si orice alta combinatie in sala respectiva

loredanacoirte
20.05.2008, 06:57:28
De cine e facuta sala?

Amira
20.05.2008, 18:52:49
De cine e facuta sala?

niste prieteni de-ai mei au facut sala ,daca vrei iti zic pe privat (sa nu fac reclama) si sunt si mai ieftini decat altii

loredanacoirte
20.05.2008, 19:17:30
[quote=Amira;847455]niste prieteni de-ai mei au facut sala ,daca vrei iti zic pe privat (sa nu fac reclama) si sunt si mai ieftini decat altii[/qu
daca vrei, de curioasa.Ca arata bine.

Fionela
20.05.2008, 19:40:26
niste prieteni de-ai mei au facut sala ,daca vrei iti zic pe privat (sa nu fac reclama) si sunt si mai ieftini decat altii
spune-mi te rog si mie ,in privat ,mersi:*

ciuci19
25.05.2008, 09:52:40
salut fetelor

ce mai faceti?,anca cum mai stai cu pregatirile?,pe ce culoare te-ai hotarat sa aranjezi sala intr-un final....se apropie nunta cum stai cu emotiile?abea astept sa vad poze de la nunta ta si sa ne povestesti cum a fost.

va pup pe toate

anca1230_pop
25.05.2008, 21:18:27
salut fetelor

ce mai faceti?,anca cum mai stai cu pregatirile?,pe ce culoare te-ai hotarat sa aranjezi sala intr-un final....se apropie nunta cum stai cu emotiile?abea astept sa vad poze de la nunta ta si sa ne povestesti cum a fost.

va pup pe toate

Draga Ciuci, ce sa zic..............e din ce in ce mai greu, in sensul ca incep sa ma gandesc mai mult la eveniment. De rezolvat, pt momentul asta, nu am nimik, o sa se aglomereze lucrurile inainte cu vreo 2-3 saptamani, e adevarat ca nu mai e mult pana atunci, dar o sa o scoatem noi cumva la capat. Pe miresici intru ffff rar, din cauza faptului ca ma face sa ma gandesc prea mult la toate, si nu mai aveam somn noaptea, aveam uneori cosmare, ba ca nu erau ok buchetele, ba ca sala nu era aranjata ca lumea, ba ca nu m,ai veneau invitatii, ...........chestii din astea.

anca1230_pop
25.05.2008, 21:21:51
salut fetelor

va pup pe toate

Chiar azi am fost la sala, sa vad cum e pe verde cu ochii mei, insa sincera sa fiu, e prea mare contrastul, si mi se pare ca sunt prea multe culori, asa ca ne-am hotarat sa aranjam sala pe auriu, si sa jonglam cu culorile la aranjamentele florale.
Iar in ceea ce privesc pozele de la nunta mea, sa fiti sigure ca o sa le vedeti si voi, de indata ce le am!
Tu cum mai stai Ciuci cu pregatirile?
Esti ok?
Tu cum aranjezi sala?
Cam cati invitati vor fi la voi?
Cum va-ti gandit sa-i aranjati?

ciuci19
26.05.2008, 19:46:14
salut miresicilor

anca ce sa spun, noi am ramas la verde nou ne place foarte mult,acuma stii cum este fiecare cu gusturile lui....oricum si pe auriu si si pe verde este foarte frumos,deci ai facut o alegere foarte buna.
noi o sa vem cam 270-280 pers.cu tot cu noi,parinti si frati si nasi,ne-am gandit sus sa punem mai mult tineret,oricum de la mesele care o sa fie fata in fata cu masa mirilor o sa luam cate 2 sacune de pe fiecare parte ca sa mai marim un piculet ringul de dans,o sa punem mai multa lume sus,jos o sa lasam chiar rudele apropiate si persoanele care nu o poata sa urce scarile(bunici,batranei...etc ) si bineinteles pe fitosii la cer nu le convine nimic.
va pup pa pa

ciuci19
26.05.2008, 19:53:40
referitor la cosmare sa stii ca si eu sunt la fel .....visez fel de fel de porcarii si din li[psa de timp nici eu nu prea intru ,doar de la serviciu asa cand sunt pe tura de noapte.
eu sunt sigura ca o sa scapam de ele ......dar numai dupa nunta:D :-p

anca1230_pop
27.05.2008, 10:36:04
Adresez un apel la cele care au avut, si la cele care vor avea, si pot sa-mi raspunda la intrebare, nunta la ORIZONT. In conditiile celor de la sala este si faptul ca una din bauturi sa se cumpere de la ei. BUN! Insa care dintre bauturi ati luat-o, sau o veti lua? Ca eu acu sunt in resarch, si va intreb pe voi, cele cu mai multa experienta.

Multumesc!^:)^

anca1230_pop
27.05.2008, 10:42:55
Ciuci, si noi vom aranja la etaj tineretul, iar jos, in fata mesei mirilor vom pune numai 2 mese de cate 8 persoane, ca sa fie spatiul pt dans cat mai mare, si sus vom aseja mai multa lume. Noi ne asteptam undeva la 170-180 de invitati care o sa ne onoreze cu prezenta, asa ca nu e o nunta fff mare. In spatele stalpilor de la parter nu vom pune mese deloc, sa nu fie subiect de discutii, si sa nici nu fie incomod pt cei care vor sta acolo.Acu daca tu ai asa de multi invitati, esti nevoita sa folosesti si spatiul ala.......
Eu sper sa iasa bine, sa fie lumea multumita, oricum subiecte de discutii, si oameni care sa comenteze, vor exista.........pt ca asa e, dar acu.......

Ram0
14.06.2008, 11:53:56
cam liniste pe-aici:-p...
pana acum am auzit numai lucruri bune despre Orizont, si acum pe cand se apropie nunta primesc si critici; o vara de-a mea a fost acum recent la o nunta acolo si a laudat mancarea dar principala nemultumire a ei a fost ca a fost prea cald#-o; eu am intrebat in mod special in mom in care am rezervat sala dc exista aer conditionat - nu stiu care ar putea fi motivul- nu a functionat atunci?, nu a facut fata la o sala plina? sau nu au vrut patronii sa-l porneasca....nu stiu ce sa zic:-\
voi ce ati auzit?

pupici si spor la pregatiri>:D<

ciuci19
15.06.2008, 10:29:34
salut fetelor,

sa stii ca si eu am ceva emotii pt aerul conditionat,pt ca si mie mi-a spus cineva ca nu a fumctinat anul trecut cand a fost la o nunta....sper sa se fi remediat problema,vedem ce ne spune anca,dupa nunta.......

spor la pregatiri

anca1230_pop
15.06.2008, 14:31:30
salut fetelor,

sa stii ca si eu am ceva emotii pt aerul conditionat,pt ca si mie mi-a spus cineva ca nu a fumctinat anul trecut cand a fost la o nunta....sper sa se fi remediat problema,vedem ce ne spune anca,dupa nunta.......

spor la pregatiri

Fetelor, tineti-mi pumnii, pt ca am din ce in ce mai mai emotii, ioi,.....sper sa se termine cu bine!
Acu cum suntem pe ultima suta de metrii, cand se fac comfirarile, sunt putin dezamagita, pt ca unii la care ma asteptam sa vina, au infirmat prezenta.....si sunt destul de necajita!
Dar acu ce o fi o fi!
In ceea ce priveste aerul conditionat, eu sper sa functioneze!!!! Trebuie sa merg zilele astea pana la sala si voi intreba!!!!
Va tin la curent cu tot!!!!

andra_mihael
15.06.2008, 18:06:55
Fetelor, tineti-mi pumnii, pt ca am din ce in ce mai mai emotii, ioi,.....sper sa se termine cu bine!
Acu cum suntem pe ultima suta de metrii, cand se fac comfirarile, sunt putin dezamagita, pt ca unii la care ma asteptam sa vina, au infirmat prezenta.....si sunt destul de necajita!
Dar acu ce o fi o fi!
In ceea ce priveste aerul conditionat, eu sper sa functioneze!!!! Trebuie sa merg zilele astea pana la sala si voi intreba!!!!
Va tin la curent cu tot!!!!

Ai incredere si o sa fie bine! Mult succes pe ultima suta de metri>:D<

anca1230_pop
16.06.2008, 17:50:12
Ai incredere si o sa fie bine! Mult succes pe ultima suta de metri>:D<

Merci de incurajari!:-SS

ciuci19
17.06.2008, 00:38:07
salut

Anca iti tin pumnii si eu incep sa am emotii,daramite tu...dar eu spun ca nu ai de ce sa iti faci probleme,ai sa vezi ca totul v-a fi superb....tot ce te sfatuesc eu este sa profiti de tot si de toate in aceea zi pt ca este speciala si nu lasa pe nimeni sa ti-o strice.....pt ca este ziua cea mai fericita pt tine si miresicul tau....si sa fiti numai voi doi in sala (ceea ce cu siguranta nu v-a ficazul......glumeam doar).........tot ar fi o zi minunata pt ca asteptati de mult ca is noi toate acel moment.

te pup si iti urez toata fericirea din lume
si nu ne uita cu aerul conditionat....=))

anca1230_pop
17.06.2008, 11:08:12
salut

Anca iti tin pumnii si eu incep sa am emotii,daramite tu...dar eu spun ca nu ai de ce sa iti faci probleme,ai sa vezi ca totul v-a fi superb....tot ce te sfatuesc eu este sa profiti de tot si de toate in aceea zi pt ca este speciala si nu lasa pe nimeni sa ti-o strice.....pt ca este ziua cea mai fericita pt tine si miresicul tau....si sa fiti numai voi doi in sala (ceea ce cu siguranta nu v-a ficazul......glumeam doar).........tot ar fi o zi minunata pt ca asteptati de mult ca is noi toate acel moment.

te pup si iti urez toata fericirea din lume
si nu ne uita cu aerul conditionat....=))

Ciuci iti multumesc din suflet de incurajari, si te pup, esti o draguta!!!
In ceea ce priveste desfasurarea nuntii mele, si alte detalii despre sala, am sa scriu aici pe site negresit, cat de repede am sa pot!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:08:02
Fetelor, am scapat de un stres si de o piatra de pe inima!!!
Marele eveniment s-a produs!!!!!!
Am fost si inca sunt ceam mai fericita femeie de pe pamant!!!
V-am promis ca o sa va spun cu lux de detalii cum a fost, si cum s-au derulat lucrurile!!!!!!!!

O sa incept cu detalii legate de sala, pt ca banuiesc ca asta va intereseaza pe cele care aveti nunta acolo cel mai mult!
Dar nu prea am ce sa comentez, pt ca totul a fost PERFECT!!!!!
TOT!!!!!
Servire, mancare, personalul dragut, mereu atent cu noi si cu restul lumii!
Socati de dansul nostru, toti fugeau prin sala sa se cheme unii pe altii sa vina sa vada MINUNEA DE DANS!!!!!!Nu mai vazusera asa ceva!!!!!!!
Au fost fff draguti!!!
Aerul conditionat a functionat!!!
Nu ne-au tras in piet cu nimikkk!!!!!
Au fost fff corecti!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:11:51
Noua ne-a fost putin frica mai ales la bautura!!! Si de asta am ales sa punem bauturile pe fiecare masa, nu sa fie servite de ospatari! Asa ca pe fiecare masa am pus:
1 sticla Alexandrion
1 st Garone
1 st Stalinskaya
1 st tuica de prune
1 st apa min
1 st apa plata
1 st cola
1 st fanta
1 st timbark

Cand cantitatile acestea s-au consumat, s-au pus altele pe masa!!!
Iar berea s-a tinut in frigidere si s-a servit la masa la cerere!
Nu s-a baut bere, adica s-a consumat fff putina!
Noi bauturile le-am luat de pe Paris de la Valina, si ce a ramas, am dus inapoi, si am si platit totul la final, adica cand am dus ce a ramas!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:14:03
Am avut 152 de persoane la mese, mult tineret, si i-am asezat pe ambele nivele amestecati!!!!!!
Ciuci e fff important sa fie si tineret jos!!!
Ei au topait intr-una la noi!
Starostele ne-a sfatuit sa-i aranjam asa, chiar daca m-am chinuit fff mult cu aranjatul!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:19:12
NU AM DE REPROSAT NIMIK LA NIMENI!!!!!
TOATA LUMEA CARE A FOST LA NOI LA NUNTA NE TOT SUNA SI NE FELICITA NEINTRERUPT!!!
SPUN CA NUNTA CA A NOSTRA NU AU MAI VAZUT!!!!!
TOTUL A FOST CA UN JOC DE COPII, UN VIS, O POVESTE!!!!!!!!!!- ASTEA SUNT CUVINTELE LOR!!!!
Cel putin eu am fost in al 9-lea cer!!!!!
Si miresicul meu e fff fericit cand vede ca toata lumea e asa de incantata!!!!!!!
Noi am si intretinut atmosfera incontinuuu!!!!!
De cand am ajuns la sala am dansat incontinuu, nu am mancat absolut nimik inafara de 1 ciorchine de struguri, si am baut multa, multa apa plata!!!!!
In rest nimik, si dans!!!
Mancarea eu personal nu am gustat-o pt ca efectiv nu am putut manca, dar mi-a zis restul lumii ca a fost fff buna!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:23:12
Ziua a decurs numai cu surprize: Incepand din parc de la starea civila, cand ofiterul la intrebat pe sotiorul meu D-le ...... de buna voie si nesilit de nimeni luati in casatorie pe d-soara Anca pop, el a raspuns clar si raspicat DA!!!
Cand m-a intrbat pe mine, eu am raspuns: Nu.......pot sa spun decat DA!!!
Iar dupa Nu am facut asa o pauza de cateva secunde!!!!!
Cand a auzit lumea s-a au zit asa o mirare!!!!!!!!Apoi toata lumea a inceput sa rada si sa aplaude!!!!!
Starostele a zis ca nu a mai patit asa ceva.......si i-am creat emotii!
Ce sa va zic de sotiorul meu!!! |S-a uitat cu asa niste ochi mari la mine.......incat...........am zis Sory!!!!!!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:25:16
Apoi am mers la sedinta foto, la muzeul satului, totul a decurs fff bine si acolo..............si apoi la sala! La ora 2 jumate era cam toata lumea acolo!
Noi am intrat pe la 3 fara un sfert, la intrare am aut putine emotii......am baut sampania, am spart paharele, si apoi am servit aperitivul!!!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:30:34
Dupa aceea a urmat cel mai important moment al nuntiiiiii!!!!!!!
DANSUL NOSTRU!!!!!
Am lasat pe toata lumea cascata!!!!!!!
Si voi cred ca veti ramane inmarmurite!!!!!!!!
Cand o sa am filmuletul o sa-l postez pe youtube..........
A fost un vis.......
am inceput cu vals, dansat exemplar,...........cu poze, prize, atificiii,.........dupa care au urmat variatii de ritm:
VAnila Ice
MC HAmer
Dirty Dancing
Muzica populara
twist
Rock and roollllllllllllll
Si in final din nou vals!!
Oameniii treceau de la o stare la alta fff usor...........ne-au aplaudat incontinuuu, au strigat numele noastre: HAI ANCAAAAAAAA!!!HAI TIBIIIIIIIIII!!!!!!!!
Au fost pur si simplu socatiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu mai vazusera niciodata asa cevaaaa!!!!!!!!!

Parintii si nasii au plans incontinuu tot timpul dansului!!!! Nu au putut sa creada ce le vedeau ochiiii!!!!!!
Nimeni, absolut nimeni nu a stiut de dansul nostru numai noi 2, coregrafa noastra, si..........voi!;))

anca1230_pop
01.07.2008, 22:32:39
De aici incolo s-a spart gheata, si lumea a dansat incontinuuuu, am avut si formatie care au cantat live, o tipa fff eleganta, si un tip (sot-sotie), care au cantat absolut toate genurile muzicale................mai bine decat originalul............OAMENII..............GURA CASCA!!!!!!!

VA SPUN CA NU SUNT CUVINTE SA DESCRIU ATMOSFERA DE LA NUNTA NOASTRA!!!!!!!!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:34:04
Apoi A Urmat Furatul Pantofului, Al Miresei Si Al Mirelui, Momente Fff Haioase, Si Fff De Bun Gust..............un Can Can..........si Apoi Tortul..........care A Fost O Minunatie De Tort, Exact Asa Cum Am Visat!!!!!!!!!

anca1230_pop
01.07.2008, 22:37:36
SUNTEM CEI MAI FERICI OAMENI DIN LUME, AM AVUT O NUNTA EXACT ASA CUM AM VISAT...............NU SE POATE EXPRIMA FERICIREA NOASTRA IN CUVINTE.................SIMTIM CU INIMA..................
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

La fel doresc sa vi se intample si voua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa fiti la fel de fericite cum am fost si noi in ziua aceeaaa!!!!!!!!!!!

Mulan
01.07.2008, 22:58:37
din ce ne povesteti u,si cu cata convingere, imi dau seama cat de fericita ai fost! sper sa fiu si eu la fel in ziua nuntii :)

anca1230_pop
01.07.2008, 23:00:34
din ce ne povesteti u,si cu cata convingere, imi dau seama cat de fericita ai fost! sper sa fiu si eu la fel in ziua nuntii :)

Asa vei fi si tu, si toate asa va veti simti ca si mine, pt ca este o zi unica in viata noatra, o zi fermecata..............

cami777
01.07.2008, 23:04:21
Asa vei fi si tu, si toate asa va veti simti ca si mine, pt ca este o zi unica in viata noatra, o zi fermecata..............
ce ma bucur pentru voi! >:D<

diannaa
01.07.2008, 23:16:44
SUNTEM CEI MAI FERICI OAMENI DIN LUME, AM AVUT O NUNTA EXACT ASA CUM AM VISAT...............NU SE POATE EXPRIMA FERICIREA NOASTRA IN CUVINTE.................SIMTIM CU INIMA..................
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

La fel doresc sa vi se intample si voua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa fiti la fel de fericite cum am fost si noi in ziua aceeaaa!!!!!!!!!!!

sa fiti fericiti si sa vina bebe ca atunci vei vedea ca urmeaza o perioada si o stare mmmuuuult ma deosebita si frumoasa......iti inteleg perfect sentimentele ,cu toate trecem prin asa ceva(sau e de dorit).....ma bucur pt voi ca a iesit super,asa si era de asteptat!>:D<

tati_sew
01.07.2008, 23:46:57
Ziua a decurs numai cu surprize: Incepand din parc de la starea civila, cand ofiterul la intrebat pe sotiorul meu D-le ...... de buna voie si nesilit de nimeni luati in casatorie pe d-soara Anca pop, el a raspuns clar si raspicat DA!!!
Cand m-a intrbat pe mine, eu am raspuns: Nu.......pot sa spun decat DA!!!
Iar dupa Nu am facut asa o pauza de cateva secunde!!!!!
Cand a auzit lumea s-a au zit asa o mirare!!!!!!!!Apoi toata lumea a inceput sa rada si sa aplaude!!!!!
Starostele a zis ca nu a mai patit asa ceva.......si i-am creat emotii!
Ce sa va zic de sotiorul meu!!! |S-a uitat cu asa niste ochi mari la mine.......incat...........am zis Sory!!!!!!
Asta ii tare de tot!=))=))=))

ciuci19
02.07.2008, 00:18:01
salut fetelor

anca cred ca am citit de vreo 10 ori ce ai scris tu.......mi se pare minunat.....nici nu am cuvinte......sper ca si la nunta noastra sa fie la fel de frumos ca si la tine.......ma bucur pentru voi ca ati avut o nunta asa de minunata si va doresc toata fericirea din lume.......cat despre mine mi-ai luat o piatra de pe inima#-o ...te pup >:D<

pa pa

andra_mihael
02.07.2008, 18:11:25
Anca felicitari si CASA DE PIATRA! Sa fiti cat se poate de fericiti si impliniti si sa va iubiti toata viata!:*

anca1230_pop
02.07.2008, 22:35:11
Andra, Ciuci, Cami, Tati, Diana, Mulan......sper sa nu fi uitat pe cineva,....va multumesc la toate pt urari si pt aprecieri!Sunteti fff dragute! La fel va doresc si eu voua! Sa fiti fericite, si implinite alaturi de persoana draga voua!>:D< >:D< >:D<

tati_sew
02.07.2008, 23:42:40
Andra, Ciuci, Cami, Tati, Diana, Mulan......sper sa nu fi uitat pe cineva,....va multumesc la toate pt urari si pt aprecieri!Sunteti fff dragute! La fel va doresc si eu voua! Sa fiti fericite, si implinite alaturi de persoana draga voua!>:D< >:D< >:D<
sa ma anunti cand pui filmuletul cu dansul

anca1230_pop
03.07.2008, 09:53:01
sa ma anunti cand pui filmuletul cu dansul

Am inteles, SEFA!\:D/

tati_sew
03.07.2008, 10:32:21
Am inteles, SEFA!\:D/
te rog :">

Mulan
04.07.2008, 00:06:11
si eu vreau sa vad filmuletul <:-P

anca1230_pop
04.07.2008, 11:28:27
Si tu, si tu.........>:D<

karina2oo4
04.07.2008, 20:56:56
am auzit de la o cunostinta ca cei de la orizont nu mai lucreaza cu firma de catering cu care colaborau pana acum - (nu stiu daca e de bine sau de rau), mai stie cineva de acest lucru sau oare sunt doar "gurile rele".

anca1230_pop
07.07.2008, 08:58:17
Fetelooooorrrrrrrrr!!!!!!!! am atasat in semnatura dansul nostru!!!!!!!!!!!

tati_sew
07.07.2008, 10:42:07
Fetelooooorrrrrrrrr!!!!!!!! am atasat in semnatura dansul nostru!!!!!!!!!!!
da da da acuma l-am vazut!!!!faini rau de tot!!!!=))=))=))=))si da nu ;))am fost plecata in week end abia acuma am ajuns la calc

anca1230_pop
07.07.2008, 10:45:01
da da da acuma l-am vazut!!!!faini rau de tot!!!!=))=))=))=))si da nu ;))am fost plecata in week end abia acuma am ajuns la calc

Numai acu dimi am pus filmuletele ca si noi am fost plecati in wk-end!!!
Pupici!!!>:D<

anca1230_pop
07.07.2008, 10:45:54

Mulan, am pus filmuletele!!!!!!!!!:-p

Fionela
07.07.2008, 17:19:28
Salut fetelor, nu am mai intrat demult pt ca sunt cam ocupata ,acum insa nu m-am putut abtine sa nu-i scriu un mesaj ancai. ASadar.............FELICITARI ANCA!!! SA VA IUBITI MULT SI SA FITI LA FEL DE VESELI TOATA CASNICIA CA IN ZIUA NUNTII VOASTRE!!! Apoi, felicitari pentru curajul de care ati dat dovada cu acest dans ,pentru ca in primul rand iti trebuie curaj, zic eu:). Iti multumesc, si cred ca nu sunt singura, ca ti-ai facut timp sa ne impartasesti si noua fericirea ta !!!

anca1230_pop
07.07.2008, 17:25:33
Salut fetelor, nu am mai intrat demult pt ca sunt cam ocupata ,acum insa nu m-am putut abtine sa nu-i scriu un mesaj ancai. ASadar.............FELICITARI ANCA!!! SA VA IUBITI MULT SI SA FITI LA FEL DE VESELI TOATA CASNICIA CA IN ZIUA NUNTII VOASTRE!!! Apoi, felicitari pentru curajul de care ati dat dovada cu acest dans ,pentru ca in primul rand iti trebuie curaj, zic eu:). Iti multumesc, si cred ca nu sunt singura, ca ti-ai facut timp sa ne impartasesti si noua fericirea ta !!!

Draga mea, iti multumesc pt gandurile bune pe care mi le porti!
Sa fiti si voi fericiti, si sa va iubiti multtt!!!!!!
:* :* :* :* :*

joly2
08.07.2008, 08:05:03
Foarte frumoase filmuletele! Va doresc multa, multa fericire si casa de piatra!!!!!

Mulan
08.07.2008, 08:55:35
Mulan, am pus filmuletele!!!!!!!!!:-p

acumam vazut si eu :D ca am fost si eu plecata si abea am apucat sa intru putin pe net in dimineata asta.
foarte frumosi, imi place tare mult d voi! apropo de faza cu nu pot sa spun decat da :)) ce calma stateai, eu cred ca asi fi ras dinainte sa spun nu pot sa spun decat da :))
nota 10 si de la mine pt dans :)) ca am vazut "juriul" in sala care va dadea note :-p

anca1230_pop
08.07.2008, 09:58:08
acumam vazut si eu :D ca am fost si eu plecata si abea am apucat sa intru putin pe net in dimineata asta.
foarte frumosi, imi place tare mult d voi! apropo de faza cu nu pot sa spun decat da :)) ce calma stateai, eu cred ca asi fi ras dinainte sa spun nu pot sa spun decat da :))
nota 10 si de la mine pt dans :)) ca am vazut "juriul" in sala care va dadea note :-p

Sarumana!!!!!!!^:)^ ^:)^

anca1230_pop
08.07.2008, 09:58:55
Foarte frumoase filmuletele! Va doresc multa, multa fericire si casa de piatra!!!!!

Multumim!!!!!!!!:* :* :*

Biencutza_22
30.07.2008, 11:59:04

As avea si eu nevoie de numarul de teefon al prietenilor tai

Biencutza_22
30.07.2008, 22:16:12
Multumesc Amira....Nu pot sa iti trimit pe privat deocamndata... Iti multumesc inca odata. @};-

anca1230_pop
02.08.2008, 09:15:51
Fetelor, sunt poze de la Orizont la mine in semnatura!!:"> :*

Fionela
03.08.2008, 18:11:51
Salutari! F frumoase pozele , anca ti-am scris un PM!>:D<

Biencutza_22
04.08.2008, 17:19:30
Ciao Anca, cu cine ti-ai aranjat sal de la orizont?. Imi poti trimite un numar de telefon daca te rog.

anca1230_pop
04.08.2008, 18:59:52
Ciao Anca, cu cine ti-ai aranjat sal de la orizont?. Imi poti trimite un numar de telefon daca te rog.

Servus! Sala mi-am aranjat-o cu fetele de la Estil, cu ele lucreaza cei de la Orizont, mai putin aranjamentele florale care mi le-am facut separat, si am lucrat cu o tipa care mi le-a facut fffff ieftin!
Toate florile m-au costat 1200 de lei! Tot!, deci fff ieftin!

loredanacoirte
04.08.2008, 19:52:14
Dar ce flori ai avut?Ca nu am reusit sa vad prea bine. Daca ai avut crizanteme , gerbere si alte flori de genul e normal sa fi fost ieftin. Dar daca pui : trandafiri, cale , orhidee, crini sau alte flori de genul asta nu iti face nimeni asa ieftin

anca1230_pop
04.08.2008, 22:49:32
Dar ce flori ai avut?Ca nu am reusit sa vad prea bine. Daca ai avut crizanteme , gerbere si alte flori de genul e normal sa fi fost ieftin. Dar daca pui : trandafiri, cale , orhidee, crini sau alte flori de genul asta nu iti face nimeni asa ieftin

Draga!!!!!!!! Daca erai mai atenta vedeai ca am avut chiar CALE, ORHIDEE, SI TRANDAFIRI in majoritatea aranjamentelor!!!
Am avut in rest gherbera numai pe masini, si in vasele de la sala!!!!
Mergeti in rest la florarii, ce sa zic, si faceti-va buchetele si aranjamentele acolo ca sa va usuce de bani!
Doar atat mai zic!

loredanacoirte
04.08.2008, 23:05:42
Draga!!!!!!!! Daca erai mai atenta vedeai ca am avut chiar CALE, ORHIDEE, SI TRANDAFIRI in majoritatea aranjamentelor!!!
Mergeti in rest la florarii, ce sa zic, si faceti-va buchetele si aranjamentele acolo ca sa va usuce de bani!
Doar atat mai zic!
Pai asta spuneam ca nu am reusit sa vad prea bine. In buchet am vazut intradevar cale galbene si orhidee. Superb.Dar pe masa mirilor mi s-a parut ca am vazut crizanteme in 2 aranjamente. . Cum spuneam nu se vede prea bine.Cele din vasele de la sala le-am vazut din gerbere. Si nu am vazut ce aranjamente ai avut pe mesele invitatilor.

Mulan
05.08.2008, 00:06:24
Doar atat mai zic!

poze, poze <):) nici eu nu am reusit sa vad prea bine :-Bsi mie imi plac "forile" :D

roxana
05.08.2008, 09:08:03
Si ce daca sunt crizanteme, gherbere? :-w Si astea sunt flori frumoase. Eu pe mesele invitatilor am avut gherbere, crizanteme verzi si garoafe, ca sa completez lista "florilor de genul". Chiar si pe masina/prezidiu am am avut aceleasi flori.
Si chiar a fost ieftin si la mine, si nu-mi pare rau, ca au aratat foarte bine, chiar daca nu au fost trandafiri, cale, orhidee. Si nu zic asta ca sa ma laud, ci ca sa felicit firma de decoratiuni care s-a ocupat, ca au reusit sa faca ceva ieftin si frumos^:)^ ^:)^

Mulan
05.08.2008, 09:23:11
Si ce daca sunt crizanteme, gherbere? :-w Si astea sunt flori frumoase. Eu pe mesele invitatilor am avut gherbere, crizanteme verzi si garoafe, ca sa completez lista "florilor de genul". Chiar si pe masina/prezidiu am am avut aceleasi flori.
Si chiar a fost ieftin si la mine, si nu-mi pare rau, ca au aratat foarte bine, chiar daca nu au fost trandafiri, cale, orhidee. Si nu zic asta ca sa ma laud, ci ca sa felicit firma de decoratiuni care s-a ocupat, ca au reusit sa faca ceva ieftin si frumos^:)^ ^:)^

eu cred ca loredana a vrut doar sa spuna ca la pretul asta, nu poti sa ai flori mai sofisticate. nici eu nu o sa am flori foarte sofisticate, aranjamentul trebuie facut cu gust, si totul va fi perfect. nimeni nu se uita la flori, eventual doar :[email protected]
roxana, aranjamentele tale au fost bestiale :D mi-au placut enorm de mult

roxana
05.08.2008, 14:26:42
eu cred ca loredana a vrut doar sa spuna ca la pretul asta, nu poti sa ai flori mai sofisticate. nici eu nu o sa am flori foarte sofisticate, aranjamentul trebuie facut cu gust, si totul va fi perfect. nimeni nu se uita la flori, eventual doar :[email protected]
roxana, aranjamentele tale au fost bestiale :D mi-au placut enorm de mult
am inteles ce-a vrut sa spuna, am accentuat doar ca nu-i nevoie de flori sofisticate ca sa fie frumos, sper ca nu s-a inteles gresit ^:)^ ^:)^
Multumesc de apreciarei, si comentariul de pe site>:D< >:D<
Bafta cu pregatirile, si sa nu te stresezi, de-acuma odigneste-te ;-)

loredanacoirte
05.08.2008, 15:57:45
Mai oi fi eu mai bleaga , dar totdeauna ma bag in bucluc8-}. Nu am zis ca nu-s frumoase. Dar daca florile sunt mai ieftine , e normal ca aranjamentele sa fie mai ieftine. Si eu nu sun pe principiul mai ieftin= mai urat. sau mai proasta calitate. Dimpotriva, cand o fi sa fac si eu nunta voi avea crizanteme verzi si garoafe verzi.ca am eu un fix.Deci o sa am aranjamente ieftine, dar nu mai putin frumoase.

Mulan
06.08.2008, 10:32:35
am inteles ce-a vrut sa spuna, am accentuat doar ca nu-i nevoie de flori sofisticate ca sa fie frumos, sper ca nu s-a inteles gresit ^:)^ ^:)^
Multumesc de apreciarei, si comentariul de pe site>:D< >:D<
Bafta cu pregatirile, si sa nu te stresezi, de-acuma odigneste-te ;-)

da, dorm eu pana la 10, cel tarziu 10 jumate, dar seara ma pun sa dorm pe la 1-2 ca nu pot adormi :)
azi am cel mai mult de alergat #:-S sper sa ma pun diseara sa dorm linistitaa

Biencutza_22
07.08.2008, 07:42:43
Anca imi trimiti pe privat te rog nr de telefon al florariei, sau o adresa, multumesc.Mie una mi-au placut ff mult aranjamentele tale.Multumesc ^:)^

Biencutza_22
07.08.2008, 14:04:28
Multumesc Anca @};-

anca1230_pop
07.08.2008, 22:40:38
Multumesc Anca @};-

Cu multa placere!>:D< NUmai nu ti-am scris in privat, ca ar fi bine sa o suni din timp, sa te intalnesti si sa vorbesti cu ea cat mai devreme!

Biencutza_22
08.08.2008, 12:28:34
Cu multa placere!>:D< NUmai nu ti-am scris in privat, ca ar fi bine sa o suni din timp, sa te intalnesti si sa vorbesti cu ea cat mai devreme!
Da, asa am sa fac. Multumesc pt sfaturi.

anca1230_pop
08.08.2008, 12:41:44
Da, asa am sa fac. Multumesc pt sfaturi.

Cu placere! Spor la pregatiri!>:D<

mariaaa
09.08.2008, 22:26:58
Salutare proaspete si viitoare miresici! Ma numesc Maria si ma bucur ca am dat peste acest forum deoarece voi avea si eu nunta la Orizont, in mai, anul ce vine. Nefiind din Cluj ma ajuta tare informatiile si experientele voastre ;-)
M-am uitat la pozele Ancai si ale Roxanei :) Felicitari!! Pozele Roxanei sunt de vis, n-am vazut demult asa poze reusite la nunta.
Iar la dansul vostru, Anca, m-am uitat de trei ori :)) foart, foarte fain!!!

roxana
10.08.2008, 12:04:57
Salutare proaspete si viitoare miresici! Ma numesc Maria si ma bucur ca am dat peste acest forum deoarece voi avea si eu nunta la Orizont, in mai, anul ce vine. Nefiind din Cluj ma ajuta tare informatiile si experientele voastre ;-)
M-am uitat la pozele Ancai si ale Roxanei :) Felicitari!! Pozele Roxanei sunt de vis, n-am vazut demult asa poze reusite la nunta.
Multumesc frumos Maria, esti o draguta.>:D<>:D<>:D<
Bine-ai venit printre noi, o sa vezi ce mult o sa te ajute forumul asta in organizarea nuntii. Eu, in afara de local si DJ toate mi le-am ales in functie de ce-am citit aici, si nu regret absolut nimic^:)^^:)^
Desi am scris la topicul asta, eu nu am avut nunta la Orizont, vreau sa zic asta pentru ca au fost mai muulte persoane, nu numai de pe forum, care au vazut pozele mele si au crezut ca tot la Orizont am facut, asta din cauza ca e tot pe doua niveluri... si nu vreau sa induc lumea in eroare;))

anca1230_pop
10.08.2008, 12:29:03

Merci, Maria! Ne bucuram ca ti-a placut dansul nostru, si bine ai venit printre noi!>:D<
Cum zicea si Roxi, o sa te ajute fff mult site-ul acesta in organizarea nuntii!

Biencutza_22
10.08.2008, 15:55:32
Eu deja am emotii cu organizarea nuntii. Imi e frica sa nu omit ceva :|

anca1230_pop
10.08.2008, 18:22:01
Eu deja am emotii cu organizarea nuntii. Imi e frica sa nu omit ceva :|

Stai linistita, draga! Nu-ti face griji, ai sa vezi ca va fi asa cum ai visat!

Fionela
08.09.2008, 08:13:09
iarasi s-a instalat linistea pe aici, sper ca mai sunt miresici care au avut sau vor avea nunta la orizont pe aici pe forum deoarece ...............am nevoi de voi . Vreau sa-mi comand decoratiuni pt balustrada de la etaj si cea de la scari................am gasit ceva super asa ca ....................aveti idee ce lungime are balustrada respectiva, eu o sa incerc sa sun la sala (deoarece deocamdata nu pot sa ajung pana acolo ) dar dc intamplator stiti mi-ar prinde bine cateva pareri,va multumesc mult mult !!!!!

cami_camelia
08.09.2008, 08:46:51
buna. vreau sa va intreb cam cu cat timp inainte de nunta trebuie facuta rezervarea la orizont?

Fionela
08.09.2008, 09:22:15
depinde dc vrei sa ai nunta sambata sau duminica, eu am vrut sambata neaparat si mi-am rezervat la inceputul lui febriarie 2008 pt septembrie 2009, atunci fiind prima sambata libera, duminici in schimb erau pe 2009 incepand din mai, in schimb pe 2008 erau rezervate incluziv vinerile pt nunti de noapte.

Fionela
08.09.2008, 09:23:30
iarasi s-a instalat linistea pe aici, sper ca mai sunt miresici care au avut sau vor avea nunta la orizont pe aici pe forum deoarece ...............am nevoi de voi . Vreau sa-mi comand decoratiuni pt balustrada de la etaj si cea de la scari................am gasit ceva super asa ca ....................aveti idee ce lungime are balustrada respectiva, eu o sa incerc sa sun la sala (deoarece deocamdata nu pot sa ajung pana acolo ) dar dc intamplator stiti mi-ar prinde bine cateva pareri,va multumesc mult mult !!!!!
^:)^ dc aveti idee nu ezitati va rog :)

Biencutza_22
09.09.2008, 21:19:04
Buna Fionela, si eu fac nunta tot la Orizont anul viitor.Eu nu am mai gasit sala numai pe 4 octombrie 2009 , e si duminica; dar asta este daca ne-am trezit un pic cam tarziu cu rezervarea salii...Oricum sper sa fie totul bine.^:)^

Biencutza_22
09.09.2008, 21:21:06
buna. vreau sa va intreb cam cu cat timp inainte de nunta trebuie facuta rezervarea la orizont?

Camy eu mi-am facut rezervarea in 31 iulie anul acesta si nu am mai gasit numai pe 4 oct 2009 anul viitor ...#:-S

Fionela
10.09.2008, 08:35:11
Buna Fionela, si eu fac nunta tot la Orizont anul viitor.Eu nu am mai gasit sala numai pe 4 octombrie 2009 , e si duminica; dar asta este daca ne-am trezit un pic cam tarziu cu rezervarea salii...Oricum sper sa fie totul bine.^:)^
salut!sa speram ca o sa avem vreme buna chiar dc e in plina toamna numai de o vreme ploiasa imi e groaza dar nu putem face nimic in privinta asta ba mai mult sper sa apucam nunta cu experimentele ce se fac in elvetia si cu zvonurile de sf de lume ma intrebam zilele asta dc mai apuc sa fac nunta:-SS8-}

Fionela
10.09.2008, 11:05:23
in legatura cu lungimea balustrazii, am scris un mail si la orizont intrucat nu aveam cum sa ajung pana acolo si mi-au raspuns deci am rezolvat dilema\:D/

Biencutza_22
10.09.2008, 18:52:53
salut!sa speram ca o sa avem vreme buna chiar dc e in plina toamna numai de o vreme ploiasa imi e groaza dar nu putem face nimic in privinta asta ba mai mult sper sa apucam nunta cu experimentele ce se fac in elvetia si cu zvonurile de sf de lume ma intrebam zilele asta dc mai apuc sa fac nunta:-SS8-}

O sa fie frumos. Oricum cel mai important e sa fie pana ce ajungem la sala, ca dupa aia poate sa tune si sa fulgere. Si bineinteles ca o sa apucam sa facem nunta....sau cel putin tu ca a ta e mai devreme :-p

Si pana la urma ce lungime are balustrada?

Fionela
11.09.2008, 07:57:35
Au spus ca are in jur de 60 de metri balustrada de la etaj si de la scari ,cam lunga$-)..............dar asta e .

Amira
15.09.2008, 15:37:38
Au spus ca are in jur de 60 de metri balustrada de la etaj si de la scari ,cam lunga$-)..............dar asta e . dela etaj si scari ,fara cea de afara,vreo 20 mai are si aia.

Fionela
15.09.2008, 17:44:01
Cred ca cea de afara va ramane asa cum este:D, eventual ceva simbolic chiar la intrare, nu vreau sa ma intind prea tare, a fost in jur de 250 euro numai o parte din aranjamentul pt balustrada din sala,nu e o suma mare dar dupa ce trag linia:-SS............... toata lumea imi spune ca nu-mi dau seama acum dar cand o sa intru cu adevarat in pregatiri o sa se adune multe cheltuieli. oricum, mersi de avertisment >:D<

Biencutza_22
28.09.2008, 12:54:05
Oare daca este frig in sala, se porneste caldura?...Ca eu am emotii pt luna octombrie...poate o sa fie vreme rece. 8-|

laura2112
28.09.2008, 19:02:01
Cat este meniul la Orizon pentru anul viitor?

Fionela
28.09.2008, 21:49:48
Abia anul viitor se va stii cat costa meniul, mai exact cand il stabilesti, mie asa mi-au spus.

Amira
29.09.2008, 00:00:28
Cred ca cea de afara va ramane asa cum este:D, eventual ceva simbolic chiar la intrare, nu vreau sa ma intind prea tare, a fost in jur de 250 euro numai o parte din aranjamentul pt balustrada din sala,nu e o suma mare dar dupa ce trag linia:-SS............... toata lumea imi spune ca nu-mi dau seama acum dar cand o sa intru cu adevarat in pregatiri o sa se adune multe cheltuieli. oricum, mersi de avertisment >:D<
dar sunt si firme care fac mai ieftin ,nu e neaparat sa faci cu fetele de acolo

Fionela
29.09.2008, 11:34:24
dar sunt si firme care fac mai ieftin ,nu e neaparat sa faci cu fetele de acolo
Inca nu am ales firma,nici nu stiu exact ce preturi sunt, chestiile pt balustrada le-am cumparat din proprie initiativa:D , sper sa le pot vinde dupa nunta desi slabe sanse, si o sa le folosesc indiferent cu cine voi aranja sala, din pacate pana la nunta mai am un an asa ca o sa ma interesez de firme abia cand incep targurile de nunti, dar dc stii o firma f ieftina si care e si ok poti sa-mi trimiti un PM si o sa-ti fie recunoscatoare;;).

Biencutza_22
29.09.2008, 16:29:29
Deci balustrada sa inteleg nu e obligatoriu sa o impodobesti cu firma cu care aranjezi sala?

Fionela
29.09.2008, 21:01:31
[quote=Biencutza_22;1129437]Deci balustrada sa inteleg nu e obligatoriu sa o impodobesti cu firma cu care aranjezi sala?[/quote
Firma care imi va aranja sala imi va aranja si balustrada( nu stiu inca ce firma) doar ca " materia prima" le-o voi da eu:) atata tot.

Fionela
01.10.2008, 19:32:39
Multumesc pt PM amira, da mi-ai mai trimis unul, mi-am adus aminte , mi-am si notat, o sa tin cont de firma asta mai ales ca imi plac mult esarfele sunt mai deosebite, cand o sa ma apuc de studiat serios piata cu siguranta o voi contacta sa vad si ce oferte au.Oare merge sa-mi fac sala pe maro la orizont sau mai degraba un portocaliu, parca ar merge mai bine portocaliu desi nu-mi place:(

Amira
01.10.2008, 21:08:28
Multumesc pt PM amira, da mi-ai mai trimis unul, mi-am adus aminte , mi-am si notat, o sa tin cont de firma asta mai ales ca imi plac mult esarfele sunt mai deosebite, cand o sa ma apuc de studiat serios piata cu siguranta o voi contacta sa vad si ce oferte au.Oare merge sa-mi fac sala pe maro la orizont sau mai degraba un portocaliu, parca ar merge mai bine portocaliu desi nu-mi place:(

au si un coniac ,mai deschis decat maro ,asta sigur merge la orizont

Fionela
02.10.2008, 17:18:18
Da iti dau dreptate, merge f bine culoare asta, chiar imi place> Si masa mirilor imi place f mult , mai ales ca eu nu sunt adepta beculetelor si nici a inimioarelor, e f frumoasa, nu e incarcata, cu aranjementele de flori in spate, pe gustul meu.In schimb servetelele mustar nu-mi plac si nici fata de masa alba in comparatie cu scaunele, asta asa de dragul comentariului, la urma urmei detaliile astea le pot discuta cu firma, de abia astept, mi se pare ca mai am o vesnicie pana la nunta:-<..........iti multumesc inca o data pt poze>:D<

Amira
02.10.2008, 23:47:33
Da iti dau dreptate, merge f bine culoare asta, chiar imi place> Si masa mirilor imi place f mult , mai ales ca eu nu sunt adepta beculetelor si nici a inimioarelor, e f frumoasa, nu e incarcata, cu aranjementele de flori in spate, pe gustul meu.In schimb servetelele mustar nu-mi plac si nici fata de masa alba in comparatie cu scaunele, asta asa de dragul comentariului, la urma urmei detaliile astea le pot discuta cu firma, de abia astept, mi se pare ca mai am o vesnicie pana la nunta:-<..........iti multumesc inca o data pt poze>:D<

servetelele sunt aurii,nu se vad bine in poza, iar fata de masa e a restaurantului asa au vrut ei

ciuci19
08.10.2008, 23:22:25
buna fetelor.....nu stiu daca ma mai ineti mintept ca nu am mai intrat de ceva vreme buna pe forum....spre rusinea mea,dar nu am avut timp chiar deloc.
ce sa va spun referitor la sala : nu am avut nmic de comentat,mancarea foarte buna,ospatarii au servit impecabil,aerul conditionat a functionat,nu s-a simtit deloc fumul de tigara in sala,eu personal nu cred ca ne-au furat,chiar daca au facut-o noi nu am sesizat nimic................in concluzie totul a fost dosebit.......pana acum cea mai frumoasa zi din viata noastra.
va pup
si daca aveti ceva intrebari nu ezitati sa ma intrbati

Fionela
09.10.2008, 12:37:49
Felicitari ciuci19 si sa fiti fericiti!!! Ma bucur mult cand aud lucruri bune despre orizont:D , insa recent am fost la o nunta si cineva se plangea ca fusese la orizont si a fost f nasol ca au fost impartiti invitatii pe etaje, a spus ca cei de la etaj nu vedeau nimic jos si ca era destul de mare deranjul sa coboare la dans si ca nu i-a placut din considerentul asta:(.Stiu ca nu poate fi toata lumea multumita dar incep sa ma ingrijorez in legatura cu impartitul invitatilor:(.Ce parere ai?TU cum ai procedat?Ms

Biencutza_22
09.10.2008, 18:24:13
Felicitari ciuci19 si sa fiti fericiti!!! Ma bucur mult cand aud lucruri bune despre orizont:D , insa recent am fost la o nunta si cineva se plangea ca fusese la orizont si a fost f nasol ca au fost impartiti invitatii pe etaje, a spus ca cei de la etaj nu vedeau nimic jos si ca era destul de mare deranjul sa coboare la dans si ca nu i-a placut din considerentul asta:(.Stiu ca nu poate fi toata lumea multumita dar incep sa ma ingrijorez in legatura cu impartitul invitatilor:(.Ce parere ai?TU cum ai procedat?Ms

Stai linistita ca gura lumii nu o poti astupa. Eu zic ca daca pui persoanele tinere sus or sa le placa. Eu asa am de gand. Acuma depinde daca pui si pe partea dinspre strada , ca acolo e vizibilitatea mai redusa. Eu cred ca o sa pun persoane numai pe lateral. Acuma sa vedem.

ciuci19
09.10.2008, 22:38:46
salut fetelor si multumesc frumos pt urari

ce pot sa va spun din propria mea experienta este ca si noi ne-am chinuit cu impartitul oamenilor la mese.noi am pus mai multi tineri sus dar s-a mai nimerit sa mai fie si persoane mai invarsta sus datorita faptului ca noi am avut 328 de persoane si nu am avut cum sa ii punem pe toti jos,la noi tinerii nu s-au plans ci din contra toata lumea a fost super incantata de local si toti l-au laudat(cel putin persoanele cu care am vb dupa nunta),chiar daca au stat la etaj si sa va ganditi ca noi pe majoritatea oamenilor,adica cati au incaput i-am pus in partea dinspre geam si pe restul pe partile laterale si noi am avut mai multa lume sus decat jos,pt ca am vrut sa marim ringul de dans si asa am luat din locurile de jos si i-am pus sus.acuma ce sa va spun chiar pe toata lumea nu o sa reusiti sa ii multumiti chiar daca ii puneti pe toti jos,discutii tot o sa apara.cel mai bine este sa nu va stresati foarte tare ca sa va puteti bucura de aceasta zi minunata .

Simo25
18.10.2008, 15:24:00
Ciuci, nu stii daca masa Dj-ului se poate pune in balconasul din fata barului? Ma gadeam ca terasa de sus din spatele Dj-ului ar fi mai bine pusa in valoare fara Dj acolo in fata ei...si cei care vor sta acolo vor avea "vizibilitate" mai buna.

anca1230_pop
18.10.2008, 15:53:07
Ciuci, nu stii daca masa Dj-ului se poate pune in balconasul din fata barului? Ma gadeam ca terasa de sus din spatele Dj-ului ar fi mai bine pusa in valoare fara Dj acolo in fata ei...si cei care vor sta acolo vor avea "vizibilitate" mai buna.

Dj-ul il poti aseza unde vrei tu! Nu e regula ca el tre sa stea in balconul din fata mirilor, dar e mai bine asa ca mai poti comunica tu cu el prin semne de acolo!
E bine asezat si deasupra mesei mirilor!
Fiecare aseaza Dj-ul unde vrea. Noi de exemplu am asezat Dj-ul sus la balconul din fata mirilor, iar formatia a fost jos in dreapta mesei mirilor, chiar sub scari! Si nu ne-a parut deloc rau ca i-am asezat in felul acesta!
Spor, Simo!

Simo25
18.10.2008, 16:23:52
Dj-ul il poti aseza unde vrei tu! Nu e regula ca el tre sa stea in balconul din fata mirilor, dar e mai bine asa ca mai poti comunica tu cu el prin semne de acolo!
E bine asezat si deasupra mesei mirilor!
Fiecare aseaza Dj-ul unde vrea. Noi de exemplu am asezat Dj-ul sus la balconul din fata mirilor, iar formatia a fost jos in dreapta mesei mirilor, chiar sub scari! Si nu ne-a parut deloc rau ca i-am asezat in felul acesta!
Spor, Simo!

Mersi mult de raspuns Anca, eu auzisem ca doar in balconul din fata mirilor ar fi posibil pentru ca doar acolo sunt trase cablurile...dar ma bucur ca nu e asa.
Pupici.

anca1230_pop
19.10.2008, 13:59:58
Mersi mult de raspuns Anca, eu auzisem ca doar in balconul din fata mirilor ar fi posibil pentru ca doar acolo sunt trase cablurile...dar ma bucur ca nu e asa.
Pupici.

Pai Dj-ul isi poate trage cabluri unde vrea el de la balconul ala. De ex formatia noastra, si-a tras cablurile de la balconul Dj-ului, jos sub scari acolo unde au cantat ei! Depiunde de Dj! Cei de la sala te lasa sa ii asezi unde vrei tu!

mariaaa
20.11.2008, 21:22:29
Anca draga, ma poti ajuta pe private cu numarul de telefon de la fata care ti-a facut aranjamentele florale? multam' fain :*

Fionela
21.11.2008, 18:43:24
salut fetelor , e destul de liniste pe aici...............eu ma pregatesc de ceva timp sa scriu pt ca sunt necajita dupa ultimele "noutati" de la orizont. Au fost ai mei la o nunta acolo recent, si le-a placut enorm sala, servirea, dar au zis ca mancare lasa de dorit, vai cand am auzit, sper ca doar exagereaza ai mei pt ca sunt exigenti ...........au zis ca are aspect f frumos, prezentabil dar friptura a fost tare de nu se putea manca, nici aperitivul nu a fost grozav, in general nu a fost buna. M-am cam suparat cand am auzit, va dati seama, ca e importanta mancarea, si da ,nu poti multumi pe toata lumea dar macar pe majoritatea:D sa-i multumesti, si stiti cum e lumea dc nu e mancare buna degeaba servirea e regeste..............spuneti-mi ca nu e chiar asa, sunt chiar suparata, mi-am si amanat nunta cu vreo 6 luni pt ca nu am gasit sambata liber la orizont decat in septembrie si acum sa aud asa ceva..........

Biencutza_22
21.11.2008, 19:34:31
salut fetelor , e destul de liniste pe aici...............eu ma pregatesc de ceva timp sa scriu pt ca sunt necajita dupa ultimele "noutati" de la orizont. Au fost ai mei la o nunta acolo recent, si le-a placut enorm sala, servirea, dar au zis ca mancare lasa de dorit, vai cand am auzit, sper ca doar exagereaza ai mei pt ca sunt exigenti ...........au zis ca are aspect f frumos, prezentabil dar friptura a fost tare de nu se putea manca, nici aperitivul nu a fost grozav, in general nu a fost buna. M-am cam suparat cand am auzit, va dati seama, ca e importanta mancarea, si da ,nu poti multumi pe toata lumea dar macar pe majoritatea:D sa-i multumesti, si stiti cum e lumea dc nu e mancare buna degeaba servirea e regeste..............spuneti-mi ca nu e chiar asa, sunt chiar suparata, mi-am si amanat nunta cu vreo 6 luni pt ca nu am gasit sambata liber la orizont decat in septembrie si acum sa aud asa ceva..........

Eu nu am fost niciodata acolo la nunta, dar din cate am auzit mancarea e buna. A fost o prietena, si ea e destul de dificila din punct de vedere al mancarii, si a zis ca a fost buna.Sincer si eu am emotii pentru mancare :-SS

Fionela
22.11.2008, 15:06:48
Eu cred ca putini sunt sinceri din moment ce stiu ca urmeaza sa avem nunta acolo, sau dupa nunta sunt convinsa ca nu-mi va spune nimeni in fatza dc le-a placut sau nu mancare, doar asa fac si eu , am fost la o nunta unde orezul din sarmale nu era deloc fiert dar nu i=am zis miresei , ce rost mai avea, bine nici nu am zis ca a fost grozava mancarea dar nici ca nu mi-a placut, asta e, vom vedeam poate se mai schimba lucrurile pana la anul. Dar sigur, dc nu o sa-mi placa o sa am grija sa le fac "reclama" mult timp dupa nunta.

Biencutza_22
22.11.2008, 15:13:42
Eu cred ca putini sunt sinceri din moment ce stiu ca urmeaza sa avem nunta acolo, sau dupa nunta sunt convinsa ca nu-mi va spune nimeni in fatza dc le-a placut sau nu mancare, doar asa fac si eu , am fost la o nunta unde orezul din sarmale nu era deloc fiert dar nu i=am zis miresei , ce rost mai avea, bine nici nu am zis ca a fost grozava mancarea dar nici ca nu mi-a placut, asta e, vom vedeam poate se mai schimba lucrurile pana la anul. Dar sigur, dc nu o sa-mi placa o sa am grija sa le fac "reclama" mult timp dupa nunta.

Sa le faci sa stiu si eu, nu ca as putea schimba multe pana in octombrie :D

anca29
22.12.2008, 23:04:30

Stai linistita ca si eu am fost la 2 nunti in anul acesta la Orizont ,iar mancarea a fost super buna la amandoua nuntile,nu se risca sa dea mancare rea ca isi risca clientela

Biencutza_22
17.01.2009, 08:47:31
Nimic nou despre Orizont?

zoridezi
17.01.2009, 13:24:21

Fionela,
din pacate parintii tai cred ca au dreptate... am fost anul trecut la o nunta acolo ... desi ulterior am auzit ca meniul a costat destul de mult pot sa-ti spun ca m-au dezamagit ...fara exagerari.
In ce sens.... am impresia ca materia prima pe care o folosesc la preparate este de calitate inferioara.... ca exemplu la aperitiv salamul sau sunca au fost sub toata critica... friptura, pe langa ca s-a servit aproape rece, a fost asa cum au spus parintii tai... talpa... era o pulpa de pui care inauntru era cruda, iar carnea de vita abia o puteai taia... s-a mai sevit peste file care avea un gust ciudat ... de statut, iar cu tortul sa ai grija sa-ti taie felii suficient de mari... la nunta la care am fost eu felia de tort a fost minuscula (desi era de unde si pana la urma la final le-au dat vreo 3 tortuletze la miri neincepute)... daca vrei si alte detalii care te pot ajuta te rog scrie-mi pe privat ... deci mare grija

Fionela
24.01.2009, 18:52:26
Iti dai seama ca nu ma bucur mai ales ca meniul intradevar nu e cel mai ieftin, si de cele mai multe ori daca mancarea e rea parca nici restul nu mai are asa farmec. Si ramai cu o impresie nu tocmai buna.Sper ca lucrurile sa se schimbe ce sa zic. Mi-e frica si mie de feliutele minuscule de tort, am fost la nunti la care unii nuntasi primeau echivalentul a 2 felii normale si alti doar jumatati de portie, asta mai mult din cauza chelnerilor, motiv pentru care ma gandesc serios sa fac tortulete individuale la fiecare nuntas.mersi de sinceritate.

zoridezi
24.01.2009, 23:39:57
Iti dai seama ca nu ma bucur mai ales ca meniul intradevar nu e cel mai ieftin, si de cele mai multe ori daca mancarea e rea parca nici restul nu mai are asa farmec. Si ramai cu o impresie nu tocmai buna.Sper ca lucrurile sa se schimbe ce sa zic. Mi-e frica si mie de feliutele minuscule de tort, am fost la nunti la care unii nuntasi primeau echivalentul a 2 felii normale si alti doar jumatati de portie, asta mai mult din cauza chelnerilor, motiv pentru care ma gandesc serios sa fac tortulete individuale la fiecare nuntas.mersi de sinceritate.

Cu placere :"> si ti-am mai spus daca vrei detalii despre alte aspecte iti scriu pe privat ...legat de tort poti sa-ti faci tort fals si sa dai feliile gata taiate

Fionela
25.01.2009, 10:11:03
Cu placere :"> si ti-am mai spus daca vrei detalii despre alte aspecte iti scriu pe privat ...legat de tort poti sa-ti faci tort fals si sa dai feliile gata taiate
:D , da as vrea detalii despre orice aspect, nici nu stiu ce sa te intreb, e prima data cand fac nunta, aspectele care se regasesc in contract le stiu si nu as vrea sa le comentez, dar dc crezi ca ar trebui sa stiu altele scrie-mi te rog un mesaj privat cand ai timp, mersi mult.

Simo25
26.01.2009, 21:18:46
Cu bautura cum o sa procedati? Stiu ca se poate sa aduci de acasa sau sa iei de la ei la un pret destul de convenabil.

mariaaa
26.01.2009, 22:08:50
Cu bautura cum o sa procedati? Stiu ca se poate sa aduci de acasa sau sa iei de la ei la un pret destul de convenabil.

prin contract trebuie sa iei de la ei cate un "aperitiv" 50ml pentru fiecare invitat. peste asta poti fie sa-ti aduci tu bautura, fie sa cumperi prin ei si ai avantajul ca poti returna ce ramane - daca ramane. ultima varianta mi se pare buna

cmari
27.01.2009, 14:03:14
salut, si eu o sa am nunta la orizont in iunie 28. nu stiti cam cu cat o sa creasca preturile per meniu fata de cele de anul trecut? Noi am fost la o nunta in octombrie acolo si ne-a placut...mancarea e ok.

Fionela
27.01.2009, 18:49:27
prin contract trebuie sa iei de la ei cate un "aperitiv" 50ml pentru fiecare invitat. peste asta poti fie sa-ti aduci tu bautura, fie sa cumperi prin ei si ai avantajul ca poti returna ce ramane - daca ramane. ultima varianta mi se pare buna
De acord in conditiile in care au pret de depozit, din cate am inteles citind tot aici pe forum exista depozite unde poti inapoia bautura care ti-a ramas la pret bun.

Simo25
27.01.2009, 21:46:36
salut, si eu o sa am nunta la orizont in iunie 28. nu stiti cam cu cat o sa creasca preturile per meniu fata de cele de anul trecut? Noi am fost la o nunta in octombrie acolo si ne-a placut...mancarea e ok.

Stiu ca ei fac o lista in fiecare an cu toate preparatele pe care le poti alege pentru meniu si pretul fiecaruia. Am aflat ca au stabilit deja preturile pe anul asta si chiar ma gandeam sa trec intr-o zi pe la sala sa iau lista si sa vad cam la cat ajung cu meniul.

Apropo, stiti ca din 24 ian au inceput nuntile...si se poate merge in weekend la sala - pentru idei de decoratiuni, flori, etc.

Biencutza_22
27.01.2009, 22:13:45
Stiu ca ei fac o lista in fiecare an cu toate preparatele pe care le poti alege pentru meniu si pretul fiecaruia. Am aflat ca au stabilit deja preturile pe anul asta si chiar ma gandeam sa trec intr-o zi pe la sala sa iau lista si sa vad cam la cat ajung cu meniul.

Apropo, stiti ca din 24 ian au inceput nuntile...si se poate merge in weekend la sala - pentru idei de decoratiuni, flori, etc.

Super. In weekend cred ca mergem la expo la targ. Sa vedem daca mai apucam, daca nu weekendul viitor :P

Noi am luat deja coniacul.Am prins ceva oferat de sabatori, 6 sticle si a 7 gratis de la o firma de distributie, iar bautura de femei saptamana trecuta din carrefour.

cmari
27.01.2009, 22:55:54

Simona cand ai drum pe la Orizont anunta-ma te rog...sau daca cumva reusesti sa afli lista de preturi pentru anul asta trimitemi-o si mie. La care biserica catolica faci nunta? La Catedrala Schimbarea la Fata de pe Eroilor cumva?Noi acolo o facem. Te pup si poate vorbim mai multe.:-p

anca1230_pop
03.02.2009, 16:37:31
Miresici de la Orizont! Cum mai stati cu pregatirile? Va descurcati? Sunteti stresate?

Daca va mai pot ajuta cu sfaturi nu ezitati sa ma contactati!

mihaela79
04.02.2009, 13:47:18
Buna, eu sunt stresata rau de flori si vaze ;)).

Nu-mi trimiti te rog pe PM nr de tel al doamnei cati-a facut aranjamentele florale si de unde pot lua flori en-gross?

Si pe mine ma intereseaza lista de preturi^:)^.

As vrea sa stiu daca il cunoaste cineva pe Florin de la profi suond sistem.Mi-a fost recomandat si nu stiu daca e un Dj bun.

white_dove
05.02.2009, 23:42:09
Buna fetelor,

Vad ca suntem destul de multe "candidate" la Orizont, care mai de care mai stresate.
Haideti ca am sa dau o mana de ajutor, fiinda ca stiu cum e treaba pe la Orizont.
Sala este minunata, dupa cum ati vazut, mancarea este foarte buna, servirea la fel.
Indiferent de ce meniu va veti alege eu sunt convinsa ca o sa fiti multumite, mancarurile sunt foarte gustoase...si potii mari. lucru pe care il intalnesti destul de rar. Servirea este iarasi zic eu foarte buna, bautura fina nu se pune pe fiecare masa, mai mult bautura de genu vin varsat, tuica, suc si apa minerala sau plata) Bauturile fine se pun separat pe mese de unde ospatarii sunt atenti sa serveasca fiecare om cu bautura care o doreste....ca sa fiu mai explicita, fiecare invitat este intampinat de un ospatar imdiat dupa ce se pune la masa, si este servit cu ce doreste....aceasta este bautura care se serveste omului aproximativ pana la friptura pentru ca majoritatea prefera aceeasi bautura...ok, exceptii sunt...deci ospatarii sunt atenti sa fie mereu bautura in paharul musafirului, ba in multe cazuri li se pune si daca ei refuza...pt ca ulterior tot o servesc...asta sa stim pt ideea..."sa se puna bautura la musafiri".
mancarea este servita prompt si cu bun gust in sensul ca nu varsa sosul pe tine...cel putin se straduiesc. Asa. Am citit mai devreme un mesaj...despre cat isi retin osapatarii...o treaba cred ca trebuie sa o stiti...meniul care se plateste nu se serveste exact cum este...ospatarii mananca inainte de inceperea nuntii.....ceva ce li se gateste...mai ciugulesc....dar nicidecum nu "fura"...nici mancare si nici bautura...de bucatarie nu stiu ce sa zic...nu pot sa bag mana in foc.
ok, astea fiind spuse, sper sa va mai treaca din emotii.
Legat de sala...pararea mea ca cea mai frumosa culoare pt decorare este portocaliul, dar f frumos si auriu si verde....depinde ce ofera firma cu care lucrati.
Toaletele...un alt semn de intrebare....si aceste sunt foarte bine intretinute.
La servirea fripturii exista un mars al fripturii care este foarte placut, exista si lumini in boxa dj-ului,...hmmm...ce sa mai spun...parerea mea ca in momentul de fata e cel mai ok local din cluj...
sper sa mai gasesc si eu loc...eu vreau in 29 mai 2010...si sa accepte pt ca am doar 150 de persoane.

astea toate zise, sper ca v-am mai linistit.

ps: am ales acest restaurant pt ca am lucrat ca ospatar aici 2 ani...si cred ca e cel mai potrivit local...daca va mai pot ajuta cu ceva...cu multa placere.

Va pup, si spor la pregatiri!<:-P

anca1230_pop
06.02.2009, 23:19:43
Buna fetelor,

Vad ca suntem destul de multe "candidate" la Orizont, care mai de care mai stresate.
Haideti ca am sa dau o mana de ajutor, fiinda ca stiu cum e treaba pe la Orizont.
Sala este minunata, dupa cum ati vazut, mancarea este foarte buna, servirea la fel.
Indiferent de ce meniu va veti alege eu sunt convinsa ca o sa fiti multumite, mancarurile sunt foarte gustoase...si potii mari. lucru pe care il intalnesti destul de rar. Servirea este iarasi zic eu foarte buna, bautura fina nu se pune pe fiecare masa, mai mult bautura de genu vin varsat, tuica, suc si apa minerala sau plata) Bauturile fine se pun separat pe mese de unde ospatarii sunt atenti sa serveasca fiecare om cu bautura care o doreste....ca sa fiu mai explicita, fiecare invitat este intampinat de un ospatar imdiat dupa ce se pune la masa, si este servit cu ce doreste....aceasta este bautura care se serveste omului aproximativ pana la friptura pentru ca majoritatea prefera aceeasi bautura...ok, exceptii sunt...deci ospatarii sunt atenti sa fie mereu bautura in paharul musafirului, ba in multe cazuri li se pune si daca ei refuza...pt ca ulterior tot o servesc...asta sa stim pt ideea..."sa se puna bautura la musafiri".
mancarea este servita prompt si cu bun gust in sensul ca nu varsa sosul pe tine...cel putin se straduiesc. Asa. Am citit mai devreme un mesaj...despre cat isi retin osapatarii...o treaba cred ca trebuie sa o stiti...meniul care se plateste nu se serveste exact cum este...ospatarii mananca inainte de inceperea nuntii.....ceva ce li se gateste...mai ciugulesc....dar nicidecum nu "fura"...nici mancare si nici bautura...de bucatarie nu stiu ce sa zic...nu pot sa bag mana in foc.
ok, astea fiind spuse, sper sa va mai treaca din emotii.
Legat de sala...pararea mea ca cea mai frumosa culoare pt decorare este portocaliul, dar f frumos si auriu si verde....depinde ce ofera firma cu care lucrati.
Toaletele...un alt semn de intrebare....si aceste sunt foarte bine intretinute.
La servirea fripturii exista un mars al fripturii care este foarte placut, exista si lumini in boxa dj-ului,...hmmm...ce sa mai spun...parerea mea ca in momentul de fata e cel mai ok local din cluj...
sper sa mai gasesc si eu loc...eu vreau in 29 mai 2010...si sa accepte pt ca am doar 150 de persoane.

astea toate zise, sper ca v-am mai linistit.

ps: am ales acest restaurant pt ca am lucrat ca ospatar aici 2 ani...si cred ca e cel mai potrivit local...daca va mai pot ajuta cu ceva...cu multa placere.

Va pup, si spor la pregatiri!<:-P

De acceptat o sa accepte pt ca si eu la nunta mea tot atatea persoane am avut, adica 150, iar daca nunta e programata pt 29 mai, cu atat mai mult pt ca nu este plin sezon de nunti.
Acu......ce sa mai completez la ce ai scris tu? Pt ca si eu am avut nunta acolo, iar in calitate de mireasa (beneficiar), nu de ospatar (prestator), serviciile sunt in mare asa cum le-ai descris.
Ce discutii am auzit eu dupa nunta mea, referitoare la mancare, a fost faptul ca la friptura calda, bucatareasac a scapat cam multa sare, in rest......totul ok.
Mi-a placut transparenta celor de la Orizont, adica mi-au lasat toate aperitivele neconsumate acolo in sala, la vedere, la fel si tortul din care nu s-a servit, tot, dar absolut tot ce a ramas de la bautura mi s-a returnat, adica nu cred ca mai exista asa un local in Cluj, unde ospatarii sa nu-si faca ”pachete”.

Acu, referitor la bautura, eu va recomand totusi sa incercati sa asezati bautura pe fiecare mesa in parte.Noi asa am facut, si nu ne-a parut rau, omul cand vrea se serveste, nu mai depinde exclusiv de ospatar.
Am vazut diferenta intre ce inseamna sa pui sau sa nu pui bautura pe mese chiar acolo la Orizont la o luna de la nunta mea.
Sunt atenti ospatarii, dar sa fim seriosi! Le mai si scapa, sau au fost situatii in care oamenilor de la masa noastra le-a fost pur si simplu jena sa mai ceara.........

Cheltuiala, si risipa este mai mare, dar zic ca merita, asta pt ca fiecare dintre invitati sa se simta bine. Si ocazii la care sa se consume alcool vor mai fi, si o sa vedeti ce bine o sa va prinda chestiile care va raman.

Spor la Pregatiri!>:D<

Biencutza_22
10.02.2009, 07:48:34
Da accepta de la 150 de pers in sus. Am intrebat eu. Mi-au zis ca daca nu sunt 150 de pers, trebuiesc platite 150 de meniuri. #-odeja incepusem sa ma stresez, ca auzisem tot felul de lucruri despre ei. Sper sa fie bine :).

Fionela
11.02.2009, 00:27:21
sal fetelor, la voi in contract scrie ca trebuie sa fie 150 meniuri, la mine nu scrie asa ceva, nici nu mi-a zis, si si dc imi zicea dc nu scrie in contract ma poate da in judecata sa vedem cine castiga:-p, nu e cazul ca am aproape dublu:D , dar zic asa in principiu .
PS. Anca iti multumesc ca mai intri din cand in cand cu cate un sfat si nu ai uitat de orizont :D

Biencutza_22
11.02.2009, 01:02:56
sal fetelor, la voi in contract scrie ca trebuie sa fie 150 meniuri, la mine nu scrie asa ceva, nici nu mi-a zis, si si dc imi zicea dc nu scrie in contract ma poate da in judecata sa vedem cine castiga:-p, nu e cazul ca am aproape dublu:D , dar zic asa in principiu .
PS. Anca iti multumesc ca mai intri din cand in cand cu cate un sfat si nu ai uitat de orizont :D
La mine scrie la pct 12 : "Precizam ca sala se poate inchiria doar pt un min de 150 pers.In caz contrar beneficiarul se obliga sa achite un nr de 150 meniuri."#-o

Sannda
16.02.2009, 10:21:40
Buna fetelor!
Sant noua pe acest forum asa ca sper sa ma primiti bine.Numele meu e Sanda si voi fi si eu miresica in mai anul viitor (2010).Am ales ca si locatie Sala Orizont.Ceea ce vreau eu sa va intreb este daca vreo una dintre voi ati avut nunta acolo iar numarul invitatilor a fost de aprox. 300, cum a fost atmosfera? nu a fost inghesuiala? Intreb asta pt k eu o sa am acest numar de invitati (aproximativ) si mi-e teama k o sa fie cam inghesuiala.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.:|

anca1230_pop
16.02.2009, 15:53:33
Buna fetelor!
Sant noua pe acest forum asa ca sper sa ma primiti bine.Numele meu e Sanda si voi fi si eu miresica in mai anul viitor (2010).Am ales ca si locatie Sala Orizont.Ceea ce vreau eu sa va intreb este daca vreo una dintre voi ati avut nunta acolo iar numarul invitatilor a fost de aprox. 300, cum a fost atmosfera? nu a fost inghesuiala? Intreb asta pt k eu o sa am acest numar de invitati (aproximativ) si mi-e teama k o sa fie cam inghesuiala.

Bine ai venii!!!!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

anca1230_pop
16.02.2009, 15:59:11
Buna fetelor!

La mine la nunta au fost 150de persoane, insa dupa nunta mea, am fost acolo la o nunta la care au fost prezenti 298 persoane!
A fost fff inghesuit, dar nu ca spatiu de asezat oamenii la mese, ci ca si ring de dans. Daca toti oamenii stateau jos era ok, dar cand incepea lumea sa danseze, era dezastru, si unde pui ca se dansa si sus si jos, si tot nu era suficient ringul................si a fost din cauza asta un pic de dezordine in nunta respectiva.
Acu ce poti face, e sa te gandesti putin la aranjatul persoanelor(tinere , mai in varsta) astfel incat sa existe un echilibru cat de cat!
Spor la pregatiri!:*

Sannda
17.02.2009, 08:25:32
Multumesc pentru primire si pentru raspuns Anca.>:D<
Cred ca si la mine la nunta va fi cam aceeasi dezordine ca cea descrisa de tine.Insa mai avem timp sa ne gandim cum sa facem sa iasa totul bine si sa fie invitatii multumiti.O solutie la care ne-am gandit ar fi sa ne intelegem cu dj-eiul sa puna muzica in asa fel incat sa iasa la dans odata persoanele mai invarsta si apoi tinerii.Nu stim cum e mai bine.Sper k ne vom descurca.Daca aveti si alte idei sant binevenite.Restaurantul nu vreau sa il schimb si sa caut altul mai mare pentru ca aici ne place si in plus avem si o cunostinta care lucreaza acolo /:) .

anca1230_pop
17.02.2009, 10:24:01
Multumesc pentru primire si pentru raspuns Anca.>:D<
Cred ca si la mine la nunta va fi cam aceeasi dezordine ca cea descrisa de tine.Insa mai avem timp sa ne gandim cum sa facem sa iasa totul bine si sa fie invitatii multumiti.O solutie la care ne-am gandit ar fi sa ne intelegem cu dj-eiul sa puna muzica in asa fel incat sa iasa la dans odata persoanele mai invarsta si apoi tinerii.Nu stim cum e mai bine.Sper k ne vom descurca.Daca aveti si alte idei sant binevenite.Restaurantul nu vreau sa il schimb si sa caut altul mai mare pentru ca aici ne place si in plus avem si o cunostinta care lucreaza acolo /:) .

Stai linistita, ca va fi bine! Nuu ai pt ce sa-ti schimbi optiunea in ceea ce priveste locatia!

Sannda
17.02.2009, 11:36:09
[quote=anca1230_pop;1470168]Stai linistita, ca va fi bine! Nuu ai pt ce sa-ti schimbi optiunea in ceea ce priveste locatia![/quot

Sa speram k totul va iesi bine.Pana la anul ce avem noi nunta ne putem gandi la n solutii sa iasa totul aproape perfect.(perfect nu va fi niciodata):|

camelia_muntean
17.02.2009, 21:24:54
buna fetelor! sunt nou inscrisa pe acest sitte,( desi il vizitez de mult timp):) . numele meu este Camy si am nunta anul acesta la Orizont. Mi-a placut fff mult acest local cand am fost sa-l rezerv anul trecut. nunta mea va fi in 27.09.09. Am ajuns cu pregatirile la amenajarea salii. Am mare mare nevoie de sfatul vostru: pe cine sa contactez pt amanajarea salii ( firme) si pt flori. va rog cele care ati facut deja nunta la orizont da-ti niste informatii sau cele care veti face nunta aici si stiti ceva concret in legatura cu amenajarea salii. ms mult si spor la pregatiri>:D<

Fionela
18.02.2009, 18:44:15
buna camelia, ma bucur ca ai scris pe forum, eu am nunta in 26 sept 09, deci chiar inaintea ta, abia astept, nici eu nu mi-am gasit inca pe cineva care sa se ocupe de aranjatul salii, in schimb stiu 100% ce vreau:D.O sa te anunt cand o sa semnez un contract cu vreo firma, eu o sa merg la mai multe si sper sa fac cea mai buna alegere calitate/ pret. spor la pregatiri

SEXYWIFE90
18.02.2009, 21:51:59
Buna fetelor!!!!!!!!!!!!!!
Bine v-am gasit.Sunt o viitoare miresica si chiar aveam nevoie sa imi impartasiti sfaturi despre pregatirile nuntii.<:-P

Fionela
21.02.2009, 10:06:24
nici mie nu-mi place in general marsul fripturii ( nu am vazut la orizont cum e) , dar lumea e f incantata si impresionata, nu am inteles dc:-B:-B. Tie nu-ti place in general sau doar la orizont?

Biencutza_22
03.03.2009, 22:03:52
buna fetelor! sunt nou inscrisa pe acest sitte,( desi il vizitez de mult timp):) . numele meu este Camy si am nunta anul acesta la Orizont. Mi-a placut fff mult acest local cand am fost sa-l rezerv anul trecut. nunta mea va fi in 27.09.09. Am ajuns cu pregatirile la amenajarea salii. Am mare mare nevoie de sfatul vostru: pe cine sa contactez pt amanajarea salii ( firme) si pt flori. va rog cele care ati facut deja nunta la orizont da-ti niste informatii sau cele care veti face nunta aici si stiti ceva concret in legatura cu amenajarea salii. ms mult si spor la pregatiri>:D<

Buna Camy.Eu am la 1 saptamana nunta.Eu azi am fost sa vad de decorarea salii, preturile sunt ok dar nu am gasit culorea pe care o vreau. O sa mai incerc...

alinahenis
06.03.2009, 19:14:58
buna, urmaresc de ceva vreme discutiile despre sala orizont pt ca si eu o sa am nunta in 30 aug, va rog sa ma ajutati cu un sfat.am vb azi cu cei de la eventi, din piata mihai vitezu.ce parere aveti de ei?mie mi-au placut dar aveau acelesi culori comune.sau dati-mi va rog o idee,voi cu cine faceti?

Shireen
09.03.2009, 16:25:00
Am pana pe data de 17 mar 2009 timp sa ma gandesc daca vreau sa fac nunta la orizont in 24 iulie 2010. cine imi poate spune daca ar fi o alegere buna?;;)

anca1230_pop
12.03.2009, 20:59:38
Am pana pe data de 17 mar 2009 timp sa ma gandesc daca vreau sa fac nunta la orizont in 24 iulie 2010. cine imi poate spune daca ar fi o alegere buna?;;)

Ai face o alegere mai mult decat buna!
Eu iti recomand cu toata caldura aceasta sala!
NU am avut absolut nici un fel de probleme la nunta, nici cu personalul, nici cu mancarea, nici cu sonorizare, nici cu aspecte legate de curatenie, cu absolut nimik!

Parerea mea e ca e alegerea corecta!

Shireen
14.03.2009, 10:19:57
ms mult Anca, inainte de a raspunde tu ,ne-am uitat pe pozele postate si ne-a placut foarte mult,vom fi in jur de 250, eu sper mai putin.contractul ti s-a parut ok?

Biencutza_22
17.03.2009, 20:30:17
Ai face o alegere mai mult decat buna!
Eu iti recomand cu toata caldura aceasta sala!
NU am avut absolut nici un fel de probleme la nunta, nici cu personalul, nici cu mancarea, nici cu sonorizare, nici cu aspecte legate de curatenie, cu absolut nimik!

Parerea mea e ca e alegerea corecta!

Anca vroiam sa te intreb cum sunt vesela si tacamurile, si daca fetele de masa le asigura ei pentru nunta, sau trebuiesc inchiriate.