PDA

Versiunea completa : Accesorii de papetarie in Cluj (Invitatii, meniuri, place carduri, autocolante, etc.)

Pagini : [1] 2

miraaaaj
26.02.2007, 10:57:30
Gagici!
Va faceti careva, sau v-ati facut invitatii cu poza mirilor?
Sau din experienta vostra ati vazut unde se fac in Cluj astfel de invitatii, pret si pareri?
Noi am merge pe varianta aceasta si am gasit in Ordea o firma care face astfel de invitatii destul de ieftine, zic eu, si au invitatii tare frumusele. Vroiam sa vad ce as gasi in Cluj totusi.

Kalini
26.02.2007, 20:52:32
Gagici!
Va faceti careva, sau v-ati facut invitatii cu poza mirilor?
Sau din experienta vostra ati vazut unde se fac in Cluj astfel de invitatii, pret si pareri?
Noi am merge pe varianta aceasta si am gasit in Ordea o firma care face astfel de invitatii destul de ieftine, zic eu, si au invitatii tare frumusele. Vroiam sa vad ce as gasi in Cluj totusi.

Iti las un link privat, este site-ul domnului care ne face noua invitatiile. Ia legatura cu el, cred ca iti poate face orice iti doresti.........

miraaaaj
26.02.2007, 22:06:09
Iti las un link privat, este site-ul domnului care ne face noua invitatiile. Ia legatura cu el, cred ca iti poate face orice iti doresti.........

Mersi tare mult. Fara tine/voi nu stiu cum m-as descurca, avand in vedere ca o sa am asa putin timp de pus la punct din pregatiri cand o sa vin acasa. Multumesc din suflet!

salo
27.02.2007, 09:08:27

as vrea si eu link-ul respectiv, te rog
mersi mult

Kalini
27.02.2007, 18:06:54
Mersi tare mult. Fara tine/voi nu stiu cum m-as descurca, avand in vedere ca o sa am asa putin timp de pus la punct din pregatiri cand o sa vin acasa. Multumesc din suflet!

Ne punem la comun mintea la contributie, sigur iese ceva buno:-)

Kalini
27.02.2007, 18:07:31
as vrea si eu link-ul respectiv, te rog
mersi mult

Ti-am trimis PM. Sper sa iti fie utilo:-)

salo
27.02.2007, 18:23:24
mersi
stiam de el, l-am vazut la expozitia de la muzeu, are f. faine modele, dar sunt asa de scumpe...#:-S

Kalini
04.03.2007, 01:14:36
mersi
stiam de el, l-am vazut la expozitia de la muzeu, are f. faine modele, dar sunt asa de scumpe...#:-S

Asa este, sunt scumpe, dar noua ne-a placut hartia aceea cu petale, gen "hartie igienica"..............:D

Alessiacorinna
04.03.2007, 13:07:42
Ti-am trimis PM. Sper sa iti fie utilo:-)

Trimite-mi si mie linkul te rog mult!!!!!!

Kalini
04.03.2007, 17:06:55
Trimite-mi si mie linkul te rog mult!!!!!!

iti trimit privat...>:D<

daniela_psy
07.03.2007, 14:42:24
pls lasa-mi si mie link-ul pls ca ma intereseaza mult si rpd!!!:-SS

Babydeey
07.03.2007, 16:08:06
Vreau si eu linkul plz. Chiar sunt curioasa

Kalini
09.03.2007, 01:01:50
V-am trimis PM. >:D<

Babydeey
09.03.2007, 07:32:05

Multumesc frumos. Imi plac foarte tare initialele scrise de mana >:D<

dia_na
17.03.2007, 20:16:03
Am nevoie de ajutor la invitatiile de nunta.

Am ales din catalogul Deluxe o invitatie care ne-a placut foarte mult, am comandat-o la o firma din Cluj care face si rochii de mireasa. Pretul e bun, totul e okay, dar deja dupa 3 probe de BT (Bun de Tipar) tot cu greseli ne-a facut textul desi le-am dat tot textul mura in gura, doar sa il copieze cum trebuie. De fiecare data cind le indicam greselile, le corectau, dar modificau textul in alta parte (spatii lipsa, cuvinte unite, etc etc). In plus, ne explica ca doamna care le face nu le face pe calculator ci nu stiu cum (asta e singura explicatie ca apar greseli in plus, ca precis nu are salvat textul - chiar daca mi se pare ciudat cum sa lucreze asa in anul 2007).

Luni voi merge acolo si voi plati restul de 50% din valoarea invitatiilor si le voi lua nepersonalizate pt ca nu mai am incredere ca sa le faca bine.

Imi puteti da un sfat unde as putea personaliza invitatiile sa fie de incredere. La acest model merge si serigrafiere si printare laser pt ca m-am uitat pe site la firme din Bucuresti cum personalizeaza exact acest model.

Multumesc.

Diana

PS Recomand tuturor atentie cu invitatiile ca 80% din cupluri mi-au zis ca au avut greseli pe ele.

roxana
19.03.2007, 07:29:36
Incearca la Colorama.
Ei au acolo posibilitatea sa listeze pe orice fel de cartoane(grosimi si dimensiuni), si s-ar putea sa fie de acord sa listeze pe cartonul tau, care in cazul de fata e chiar invitatia. Eu zic sa te duci acolo cu o invitatie si sa intrebi.
Bafta

orhidutza
19.03.2007, 08:37:36
Poti incerca si la ExpresPrinting... pe langa floraria Magnolia... Si noi avem invitatiile comandate si cautam un loc care sa scrie pe ele :)

oana24
19.03.2007, 08:39:44
Ai putea sa incerci si la imprimeriile Ardealul din marasti, pe langa piata marasti si acolo tiparesc invitatii. Succes

salo
19.03.2007, 09:10:14
Ai putea sa incerci si la imprimeriile Ardealul din marasti, pe langa piata marasti si acolo tiparesc invitatii. Succes

Aveti idee cat costa tiparirea?
Eu le-am tiparit la firma care imi organizeaza nunta si am platit 0,6 ron/buc.

yma
19.03.2007, 09:57:28
Aveti idee cat costa tiparirea?
Eu le-am tiparit la firma care imi organizeaza nunta si am platit 0,6 ron/buc.

pe noi ne-a ajuns la 0,5 ron/buc.;-)

orhidutza
19.03.2007, 13:12:29
pe noi ne-a ajuns la 0,5 ron/buc.;-)
E acelasi pret indiferent de culoarea cu care se tipareste?

yma
19.03.2007, 13:33:27
E acelasi pret indiferent de culoarea cu care se tipareste?
da, in afara de auriu si argintiu care am inteles ca au alte preturi dar nu le stiu

loredanacoirte
19.03.2007, 19:36:09
Am vorbit cu cei de la firma pe care am tot laudat-o ;-) va pot ajuta ei.La 0,5 lei per invitatie.Daca va intereseaza sunati la numarul 0742061979.va raspunde Orban Zoltan.

loredanacoirte
19.03.2007, 19:39:44
Apropo lucrez la tipografie si garantez ca nu va tipareste la nici o tipografie,findca majoritatea sunt tipizate,deci...

dia_na
19.03.2007, 19:40:43
Multumesc mult de raspunsuri.

Am gasit la cine sa le duc. Va anunt dupa ce le-am facut cum au iesit.

Preturile difera in fc de ce faci. Listarea la imprimanta e mai ieftina dar poate strica modelul invitatiei (mai ales in cazul nostru ca are un strat fin de auriu pe ea si nu as vrea sa se combine cu tonerul sa iasa ceva nisipiu). Mai scump e serigrafierea, dar arata mai bine. Evident ca se poate pe diferite culori, trebuie ales ceva care sa mearga cu restul culorilor si sa nu fie strident.

avioana
22.03.2007, 12:33:59
Puteti incerca la GPRINT .Noi acolo le-am facut si nu am avut nici o greaseala.

daniela_psy
01.04.2007, 14:39:46
Am uitat sa iti multumesc de link ca o nesimtita ce sunt:| dar nu m-a prea ajutat in sensul ca au invitatii frumoasa dar nu fac si cu poza mirilor.Asa ca am ales sa le fac tot la firma cu care am incheiat contractul(desi nici ei nu fac cu poza)si astia m-au asigurat ca nu o sa prea gasesc in cj pe cineva sa-mi faca invitatii cu poza.Oare ,chiar asa?

Taja
01.04.2007, 19:22:58
Am uitat sa iti multumesc de link ca o nesimtita ce sunt:| dar nu m-a prea ajutat in sensul ca au invitatii frumoasa dar nu fac si cu poza mirilor.Asa ca am ales sa le fac tot la firma cu care am incheiat contractul(desi nici ei nu fac cu poza)si astia m-au asigurat ca nu o sa prea gasesc in cj pe cineva sa-mi faca invitatii cu poza.Oare ,chiar asa?

eu ti-as recomanda sa mergi la o firma ....... printing. am o prietena care isi face acolo invitatiile cu poza, si o costa 70 de ron, super ieftin zic eu. tot ce trebuie tu sa faci e sa-l rogi pe fotograf sa va faca poze si sa prelucreze cateva, mergi la firma asta care e o tipografie de fapt, iti alegi textul si ei iti scot invitatiile. daca stiam si eu mai demult nu dadeam 200 de ron pe invitatii. asta e, macar va ajut pe voi. pe privat trimit numele firmei pt cine este interesat:)
editare: textul il faci tu asta vroiam sa zic prin "alegi";))

daniela_psy
01.04.2007, 22:09:10
eu ti-as recomanda sa mergi la o firma ....... printing. am o prietena care isi face acolo invitatiile cu poza, si o costa 70 de ron, super ieftin zic eu. tot ce trebuie tu sa faci e sa-l rogi pe fotograf sa va faca poze si sa prelucreze cateva, mergi la firma asta care e o tipografie de fapt, iti alegi textul si ei iti scot invitatiile. daca stiam si eu mai demult nu dadeam 200 de ron pe invitatii. asta e, macar va ajut pe voi. pe privat trimit numele firmei pt cine este interesat:)
Da mersi,dar din pacate deja am dat comanda de invitatii si poimaine urmeaza sa le primim.Nu sunt atat de suparata ca tot am gasit ceva frumos si la firma numai ca ma costa 500 RON(140buc)Nu stiu daca e scump sau e ok dar sotul meu m-a surprins ca nu i-a pasat de pret ci doar sa imi placa mie...scumpul de el!Mi-e tare drag ca mai inchide ochii la toate "avioanele" mele.Multumesc oricum de inf va prinde bine cuiva cu siguranta!o:-)

mee
08.05.2007, 12:16:20

Imi trimiti si mie, pls?

mee
08.05.2007, 12:22:34
Am tot cautat referinte pentru Cluj, dar am gasit foarte putine.. poate ma ajutati voi.

orhidutza
08.05.2007, 12:27:10
Noi invitatiile le-am comandat la o firma din Oradea, si saptamana asta urmeaza sa le tiparim in cluj... cel mai probabil de asta se va ocupa firma de amenajari :)

mee
08.05.2007, 12:39:27
Sa inteleg ca cel mai bine ar fii sa rezolv asta cu o agentie full service...

orhidutza
08.05.2007, 13:25:42
Sa inteleg ca cel mai bine ar fii sa rezolv asta cu o agentie full service...
poti rezolva si singura problema :) exista serigrafie peste drum de primarie (langa ING), exista express printing pe str baba novac parca... dar de scris cred ca se mai ocupa si firmele ce comercializeaza invitatii (de ex. cea de pe str Traian).
eu zic insa sa te relaxezi in privinta invitatiilor...ca mai ai timp berechet sa te ocupi de ele :)

mee
08.05.2007, 13:51:54
Ma documentez pentru o prietena care s-a hotarat sa se casatoreasca anul acesta si a intrat in febra pregatirilor :) si , normal, ca va cer ajutorul voua prima data. >:D<

orhidutza
08.05.2007, 14:03:24
Ma documentez pentru o prietena care s-a hotarat sa se casatoreasca anul acesta si a intrat in febra pregatirilor :) si , normal, ca va cer ajutorul voua prima data. >:D<
a, ce frumos! si cand are nunta?

mee
08.05.2007, 14:13:49
in 27 octombrie, in Gherla si ieri am aflat ;-)

dia_na
09.05.2007, 16:38:04
In general toate saloanele de rochii de mireasa (mai putin cele de la Agnes Toma, Alb si Negru) au toate catalogele cu invitatii si poti comanda de la ele.

Atentie insa la tiparire, sa nu le dati okay pe ele decit cind e tot textul corect, ca pot aparea probleme.

Noi le-am luat de la Salon Emma si dupa 5 probe tot greseau textul (corectau unde subliniam greseala si uneau alte 2 cuvinte). Am crezut ca turbez, rochia de mireasa am luat mai usor decit invitatiile. Pina la urma le-am dus la o tipografie si mi le-a facut foarte frumos.

caty
10.08.2007, 12:51:48

Salut poti sa-mi trimiti PM cu mai multe detalii?
Merci

maridra
23.08.2007, 09:36:31
In cateva zile voi avea si eu mult-asteptatele invitatii de nunta! Vreau sa va spun ca am petrecut mult timp gandindu-ma la cum sa arate invitatiile. La textul invitatiei, la culoare, la font, la stil... Am vrut neaparat sa fie ceva unic si special (ca toate miresele...), si pe parcurs credeam ca... asta e, trebuie sa ma resemnez. Ei bine, n-a trebuit sa fie asa! Am gasit pana la urma ceva deosebit! O invitatie care iesie din tipare, spun eu. Are romantism. Are ceva "vechi", ceva rafinat, ceva care imi aminteste de arta si artistic. Abia astept sa va pun fotografii, dar ma abtin pana cand o sa am varianta finala.

Fetelor, sa nu incetati sa cautati exact invitatia la care visati! Chiar merita acest mic... "detaliu" al nuntii sa fie asa cum il visati!
:*

orhidutza
23.08.2007, 10:06:36
In cateva zile voi avea si eu mult-asteptatele invitatii de nunta! Vreau sa va spun ca am petrecut mult timp gandindu-ma la cum sa arate invitatiile. La textul invitatiei, la culoare, la font, la stil... Am vrut neaparat sa fie ceva unic si special (ca toate miresele...), si pe parcurs credeam ca... asta e, trebuie sa ma resemnez. Ei bine, n-a trebuit sa fie asa! Am gasit pana la urma ceva deosebit! O invitatie care iesie din tipare, spun eu. Are romantism. Are ceva "vechi", ceva rafinat, ceva care imi aminteste de arta si artistic. Abia astept sa va pun fotografii, dar ma abtin pana cand o sa am varianta finala.

Fetelor, sa nu incetati sa cautati exact invitatia la care visati! Chiar merita acest mic... "detaliu" al nuntii sa fie asa cum il visati!
De acord cu tine! Eu am mers pana in panzele albe sa am invitatia cu orhidee cum o doream :):):)

andreea_m
23.08.2007, 12:12:14
Zilele acestea am primit si noi invitatiile, inclusiv cele pentru nasi, ca am facut mai deosebite pt ei. Abia astept sa vad daca va plac.
Va pup. Pa pa

maridra
23.08.2007, 14:39:28
Zilele acestea am primit si noi invitatiile, inclusiv cele pentru nasi, ca am facut mai deosebite pt ei. Abia astept sa vad daca va plac.
Va pup. Pa pa
Pune fotografii repede! Sunt curioasaa!!!

ilo
23.08.2007, 20:04:07
invitatiile mele sunt creatie personala ,amlucrat vreo 2 luni la ele , poate o meritat , poate nu , poze imi pare rau dar le-am trimis pe toate in tara fara sa fac macar o poza la una! am folosit pt background o hartie speciala , thailandeza facuta manual , hartia are o textura ceva intre bumbac si hartie, si are imprimate in ea frunze naturale de boungavillea bordo(frunzele aduc un pic cu petalele de trandafir dar un pic mai late), peste care am pus o foaie de calc pe care am printat tot cu un bordeaux dar un pic mai pal , iar hartia si calcul au fost legate cu o funditza bordo pal! poate va da ceva idei......

maridra
31.08.2007, 18:36:20
In sfarsit au venit invitatiile! Aici puteti vedea cateva poze:

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=369855&postcount=193

andreea_m
03.09.2007, 12:26:19

Ce frumoase sunt unvitatiile!!!!!!! Felicitari, sunt f originale, nu am mai vazut asa ceva=D>
Spor la impartit!:D

maridra
03.09.2007, 13:31:36
Ce frumoase sunt unvitatiile!!!!!!! Felicitari, sunt f originale, nu am mai vazut asa ceva=D>
Spor la impartit!:D
Multumim mult, Andreea! Esti printre putinele miresici care au observat... ;;) Spor si tie!!! Sa va iasa totul asa cum ati visat!

andreea_m
04.09.2007, 10:39:29
Multumim mult, Andreea! Esti printre putinele miresici care au observat... ;;) Spor si tie!!! Sa va iasa totul asa cum ati visat!

Sa fim seriosi, cum sa nu observ, sunt chiar f deosebite.
Adevarul este ca am ramas cam putine miresici care mai avem nunta anul acesta. :D O sa fie bine si la noi, abia astept.
Te pup. Pa pa;-)

daniela_psy
09.09.2007, 01:31:02
Maria si mie imi plac mult invitatiile tale,in special monogramele de pe plic.Un detaliu greu de trecut cu vederea.Eu insa sunt putin mai contemporana drept dovada si invitatiile pe care le-am ales noi(pozele).As fi vrut ceva cu poza noastra insa nu ne-am mobilizat in timp util.Dar poti sa fi sigura ca invitatiile tale sunt o buna alegere,mi se pare ca se potrivesc cu sezonul tomnatic si decorul in care va avea loc nunta voastra.

diannaa
15.09.2007, 12:32:55

seamana extrem de mult cu cele ale Angelei=D>

bitulina
31.12.2007, 08:47:37
pot sa obtin si eu link-ul dlui cu invitatiile?!?

12hanna
10.01.2008, 19:13:48
Intrebareeeeeeeeeeee: pe strada paralela cu Somesul, cum vin troleele de la gara, e sediul firmei TBZ. Oare au invitatii mai ieftine (decat in magazinele cu rochii de mireasa din oras)? In ideea ca sunt direct de la "sursa"? Daca stie cineva?

Tigrutza
10.01.2008, 19:29:52
Intrebareeeeeeeeeeee: pe strada paralela cu Somesul, cum vin troleele de la gara, e sediul firmei TBZ. Oare au invitatii mai ieftine (decat in magazinele cu rochii de mireasa din oras)? In ideea ca sunt direct de la "sursa"? Daca stie cineva?

din cate stiu, da. dar nu cu mult: undeva la 5 banuti / invitatie. poti sa incerci, poate mai "negociezi" ;))

MachuPicchu
10.01.2008, 19:31:55
Maine ar trebui sa vina avizul ca sa ridic invitatiile de la posta .... sper sa vina maine [-o<

Tigrutza
10.01.2008, 19:35:27
Maine ar trebui sa vina avizul ca sa ridic invitatiile de la posta .... sper sa vina maine [-o<

dar mergi tu pana la posta si intreaba daca ti-a ajuns coletul. sau da un telefon. e mult mai avantajos (eu una asa fac)
ce model ti-ai ales?

MachuPicchu
10.01.2008, 19:43:02
dar mergi tu pana la posta si intreaba daca ti-a ajuns coletul. sau da un telefon. e mult mai avantajos (eu una asa fac)
ce model ti-ai ales?
M-au anuntat ca tb sa-mi vina acasa avizul ... si cu ala ma duc la posta ... invitatie gen papirus ... cand o sa le am o sa pun si poze

diannaa
10.01.2008, 20:29:46
M-au anuntat ca tb sa-mi vina acasa avizul ... si cu ala ma duc la posta ... invitatie gen papirus ... cand o sa le am o sa pun si poze
oau!deja ai invitatiile?

12hanna
12.01.2008, 22:09:00
Si sunt deja scrise ? Ca ma gandesc ca e totusi devreme pt. asta. Nu?:-?

diannaa
13.01.2008, 13:28:57
În conformitate cu prevederile din Codul Familiei,

sunteți citați a vă prezenta personal și în haine festive
la Oficiul de Stare Civilă Arad, în data de 01 Martie 2008, ora 15:30
în calitate de martori, unde primirea va fi făcută de reprezentanții organului de stat,
unde veți asista la Oficierea Căsătoriei inculpaților:

SORIN și OANA

Aceștia își vor uni destinele la Biserica Ortodoxă Șega 1, ora 16:30,
prezidați de completul juraților format din părinții:

Petru și Ileana ȘTEȚCU

Ioan și Maria RUS

Asistați de îngeri în calitate de avocați
și reprezentanții Autorității Tutelare, respectiv nașii:

Claudiu și Severina
NISTOR

Citații prezenți sunt obligați să audieze eventuale discursuri
și să contribuie activ la petrecere cântând și dansând împreună cu noi
la Restaurantul Bucegi, din mun. Arad, P-ța Gării, începând cu ora 19:00

Deoarece cazul este deosebit de grav,
va trebui să știți că întâlnirea o să fie de lungă durată.
În cazul neprezentării fără motiv legal citații
vor fi transportați cu forța de către Poliție la locul cu pricina.

În speranța prezenței dvs., vă mulțumim anticipat!

interesanta abordare....

sunset
13.01.2008, 14:12:42
în calitate de martori, unde primirea va fi făcută de reprezentanții organului de stat,

SORIN și OANA

Petru și Ileana ȘTEȚCU
Ioan și Maria RUS
Claudiu și Severina
NISTOR

te rog nu mai posta acelasi mesaj peste tot... l-ai pus la texte pt invitatii si e de ajuns

daniela_psy
13.01.2008, 15:58:38

SORIN și OANA

Petru și Ileana ȘTEȚCU

Ioan și Maria RUS

Claudiu și Severina
NISTOR

Da,interesant,insa e mai potrivita pt o viitoare familie de avocati,juristi,membrii ai parchetului,se potriveste mai bine viitorilor miri cu cariera in Drept,Politie...
Sunteti in domeniu?

tati_sew
29.01.2008, 12:12:41
cum e mai bine cu invitatiile: sa le comand de pe net pe neincercate sau sa le iau din vreun magazin pe incercate?

cj83cia
29.01.2008, 12:30:35
Da,interesant,insa e mai potrivita pt o viitoare familie de avocati,juristi,membrii ai parchetului,se potriveste mai bine viitorilor miri cu cariera in Drept,Politie...
Sunteti in domeniu?
Raspund eu - Noi suntem, dar ne-am ales muuult mai simplu. Si noi ne-am gandit la varianta asta, ce-i drept, cateva ore doar...

cj83cia
29.01.2008, 12:31:25
cum e mai bine cu invitatiile: sa le comand de pe net pe neincercate sau sa le iau din vreun magazin pe incercate?
Clar pe incercate, pt ca conteaza hartia, scrisul, alte chestii. Asa ai dr sa le refuzi dc ceva nu-i bine.

tati_sew
29.01.2008, 12:35:37
cele care v-ati facut invitatiile la diferite magazine din cluj va rog sa imi lasati niste mesaje private unde, cat etc!>:D<[-o<

roxana
25.02.2008, 10:42:33
stie cineva unde pot sa gasesc caiet de ganduri pentru nunta?
Am observat ca Gala 10 au asa ceva. Pot sa cumpar de acolo si daca nu fac nunta cu ei? stie cineva un pret?
In alte parti pot gasi asa ceva? sau nu neaparat chiar in forma asta, ceva care sa se poata adapta, adica un caiet destul de mare, cu foile albe(fara linii sau patratele) si cu copertile tari, ca de-acolo ma gandesc ca as putea sa-l decorez eu ca sa arate dragut. M-am uitat prin librarii, papetarii dar n-am vazut nimic care sa-mi convina.
Ma gandeam ca ultima solutie, daca nu gasesc altceva, sa ma duc la o legatorie cu foi albe si sa-mi faca ceva gen lucrare de diploma, si apoi sa-i acoper copertile cu ceva dragut, dar asta ar insemna sa fie in format A4.
Are cineva idei mai bune?
(promit ca o sa-mi fac timp sa citesc tot topicul general despre asa ceva, dar sigur n-o sa-mi convina sa fac dintr-un caiet mecanic, ca asa ceva am citit pe-acolo mai demult)

sunset
25.02.2008, 11:46:44
Cred ca cea mai buna solutie e sa le duci tu la legatorie.... daca nu iti convine A4, poti sa pui pagina in format landscape, si eventual sa mai tai din dimensiune paginii ( la legatorie sigur au ghilotina pt hartie)

CristinaMM
25.02.2008, 12:05:46
Cred ca cea mai buna solutie e sa le duci tu la legatorie.... daca nu iti convine A4, poti sa pui pagina in format landscape, si eventual sa mai tai din dimensiune paginii ( la legatorie sigur au ghilotina pt hartie)

Daaca nu gasesti altceva, cu legatoria te ajut eu :).

roxana
25.02.2008, 12:35:35
ai putea sa te interesezi ce formate se pot face? daca e doar A4 portret si landscape sau daca se pot si altele? nu ca ar conta prea mult, imi convine si A4 portret.
si poti sa-mi zici si un pret daca te rog? ca eu am uitat de cand mi-am legat lucrarea.

CristinaMM
25.02.2008, 12:38:30
ai putea sa te interesezi ce formate se pot face? daca e doar A4 portret si landscape sau daca se pot si altele? nu ca ar conta prea mult, imi convine si A4 portret.
si poti sa-mi zici si un pret daca te rog? ca eu am uitat de cand mi-am legat lucrarea.

O sa ma interesez. E urgent tare? Ca aia de la legatorie is stat in stat la noi :)).

Tigrutza
25.02.2008, 12:55:14
Legatorie in sensul de cusut copertile ca si proiectul de diploma sau spiralat?? ^:)^

CristinaMM
25.02.2008, 14:11:57
Legatorie in sensul de cusut copertile ca si proiectul de diploma sau spiralat?? ^:)^

Nu spiralat, coperti din alea tari.

roxana
25.02.2008, 14:14:05
O sa ma interesez. E urgent tare? Ca aia de la legatorie is stat in stat la noi :)).
stai linistita, nu-i urgent deloc, acuma numa studiez piata, oicum o sa mai caut sa vad, poate totusi gasesc ceva

loredanacoirte
25.02.2008, 14:34:06
La legatorie poate sa iti faca orice dimensiune

Teoretic:D

CristinaMM
25.02.2008, 14:42:51
Teoretic:D

Cred ca si practic. Numa sa nu bage ei cine stie ce pret, numa de aia ca nu-i standard.

12hanna
25.02.2008, 16:08:44
Si noi vrem un caiet de amintiri... e super. La ultimele doua nunti, la care am fost, au avut si s-a scris muuuuuuuuuuuuult in ele, dar nu le-am intrebat pe fete de unde le-au luat.:x

CristinaMM
25.02.2008, 16:13:07
Si noi vrem un caiet de amintiri... e super. La ultimele doua nunti, la care am fost, au avut si s-a scris muuuuuuuuuuuuult in ele, dar nu le-am intrebat pe fete de unde le-au luat.:x

Poi ia fa-ti tu timp si suna-le sa vezi ce mai fac :). Si c-un drum, le intrebi si de caiete :D.

12hanna
25.02.2008, 16:16:56
Good ideea, good ideea! Va anunt imediat ce aflu.
;-)

roxana
25.02.2008, 17:00:26
;-)
asteptam cu nerabdare ^:)^
pe mine m-ar interesa sa stiu si un necesar de foi ;));))
de ex., la 100 de persoane, cam cati oameni au curajul sa scrie de obicei, daca stie cienva. Ar fi pacat sa vrea lumea sa scrie, si sa nu aiba unde, sa se bage peste foile scrise deja de altii, sau sa lipeasca servetele la sfarsit=))

mamuska
25.02.2008, 17:27:05
;-)
si eu sunt interesata...asteptam

bella14
25.02.2008, 19:40:17
fetelor! eu am gasit pe net, dar pt botez...era 60-70 de lei.deci trebuie sa fie si pt nunta.dar cred ca e mai buna ideea cu legatoria si puneti pe coperta o poza de a voastra...poate iesiti mai ieftin.

diannaa
25.02.2008, 22:24:53
e super ideea,imi pare rau ca am m-am gandit pt nunta mea....poti sa iei daca nu gasesti orice caiet mai mare cu coperti tari si il imbraci in material asa cum doresti tu...

roxana
26.02.2008, 15:19:42
e super ideea,imi pare rau ca am m-am gandit pt nunta mea....poti sa iei daca nu gasesti orice caiet mai mare cu coperti tari si il imbraci in material asa cum doresti tu...
Pai tocmai de-aici a pornit discutia, ca eu n-am gasit nicaieri un caiet cu coperti tari, si care sa aiba foile albe, fara linii sau patratele. Dar daca a vazut cineva pe undeva, sa anunte aici, ca sa sarim toate pe magazin :-p

andreea_m
26.02.2008, 17:27:38
Si eu am avut caiet de ganduri la nunta...e foarte dragut, noua ni l-a facut firma de decoratiuni....imi pare rau ca nu a reusit sa scrie toata lumea, multi nu stiau ce este, asta e.....oricum e frumos sa citesti acum ce a scris lumea

diannaa
26.02.2008, 21:54:08
Pai tocmai de-aici a pornit discutia, ca eu n-am gasit nicaieri un caiet cu coperti tari, si care sa aiba foile albe, fara linii sau patratele. Dar daca a vazut cineva pe undeva, sa anunte aici, ca sa sarim toate pe magazin :-p
pai firma care iti organizeaza...e de datoria lor daca sunt cat de cat cunoscatori in ale nuntilor....

diannaa
26.02.2008, 21:54:50
daca nu se poate sa-ti faci la comanda,la fel cum iti fac la comanda agende,calendare...

loredanacoirte
27.02.2008, 14:56:45
Si eu am avut caiet de ganduri la nunta...e foarte dragut, noua ni l-a facut firma de decoratiuni....imi pare rau ca nu a reusit sa scrie toata lumea, multi nu stiau ce este, asta e.....oricum e frumos sa citesti acum ce a scris lumea
Andreea nu ai poze cu el sa vad cum arata?Ca ma cam pricep la facut coperti tari pt carti si caiete si ma gandesc sa imi fac eu.;))

tati_sew
28.02.2008, 09:00:09
intra la calin events acolo au ceva carti de oaspeti.acuma de preturi nush ce sa zic daca sunt scumpe sau nu ca nu m-am preocupat de asa ceva.poate iesi mai ieftin daca le faci tu.oricum eu am pus niste poze

andreea_m
28.02.2008, 09:52:59
Andreea nu ai poze cu el sa vad cum arata?Ca ma cam pricep la facut coperti tari pt carti si caiete si ma gandesc sa imi fac eu.;))
O sa-i fac poze ca este acasa si o sa le postez;;)

dandelion
28.02.2008, 14:54:04
intra la calin events acolo au ceva carti de oaspeti.acuma de preturi nush ce sa zic daca sunt scumpe sau nu ca nu m-am preocupat de asa ceva.poate iesi mai ieftin daca le faci tu.oricum eu am pus niste poze Si cumnata-mea vrea guestbook de asta pt nunta, chiar ieri am cautat cu ea pe net. Eu zic ca nu merita facut, pretul e ok si arata bine..

loredanacoirte
28.02.2008, 20:08:59
Multumesc pt poze. Poate nu merita facut, dar mi-ar face placere sa stiu ca l-am facut cu manutele mele:">

Tigrutza
10.03.2008, 18:22:24
ce stiti despre cei de pe strada traian? sunt de incredere?
ca eu acum realizez ca mai am un pic pana la nunta si nu am invitatii, or la ei am vazut ceva ce mi-a placut
....vai da` ametita mai sunt :O

bella14
10.03.2008, 20:12:24
ca eu acum realizez ca mai am un pic pana la nunta si nu am invitatii, or la ei am vazut ceva ce mi-a placut
eu acolo le-am facut...aaa..noi am vrut sa zic:D . sunt de incredere.si eu m-am trezit tarziu, dar s-a rezolvat.au iesit super.trebuie sa mergi sa-ti alegi culoarea la scris si textul.au si ei variante in caz ca nu ai tu unul pregatit.in doua saptamani sunt gata.o sa-ti faca una de proba.sa fi atenta la text, ei nu raspund de greseli.si pretul e cel mai bun din cj:)
casa de piatra!!!

Tigrutza
10.03.2008, 22:19:47
eu acolo le-am facut...aaa..noi am vrut sa zic:D . sunt de incredere.si eu m-am trezit tarziu, dar s-a rezolvat.au iesit super.trebuie sa mergi sa-ti alegi culoarea la scris si textul.au si ei variante in caz ca nu ai tu unul pregatit.in doua saptamani sunt gata.o sa-ti faca una de proba.sa fi atenta la text, ei nu raspund de greseli.si pretul e cel mai bun din cj:)
casa de piatra!!!
multumesc frumos pt raspuns
maine si merg. invitatia mi-am ales-o, am vazut-o la targ dar atunci nu eram sigura de ea, textul il am....simplu si la obiect...
poate exista ceva taxe de urgenta ca tare intarziata sunt :">

Laura_Munteanu
11.03.2008, 14:12:27
Tigrutzo, ai putea sa ne arati, te rog, invitatiile tale?

Eu sunt in chinurile creatiei acum, incerc sa aleg modelul de invitatie, si e atat de complicat...Dilema mea e daca sa cumpar din Franta, un model ceva mai frumos si mai scump, sau daca se gasesc invitatii asemanatoare si in Cluj, poate mai ieftine...

Va atasez cateva poze de invitatii, preturile sunt cam sub 1 euro, in jur de 0.76 - 0.90, iar imprimarea textului (si a pozelor, eventual) costa cam 35 - 40 de euro pentru toata comanda. M-ati ajuta foarte mult daca ati putea sa va dati cu parerea.

diannaa
11.03.2008, 14:20:54

Eu sunt in chinurile creatiei acum, incerc sa aleg modelul de invitatie, si e atat de complicat...Dilema mea e daca sa cumpar din Franta, un model ceva mai frumos si mai scump, sau daca se gasesc invitatii asemanatoare si in Cluj, poate mai ieftine...

Va atasez cateva poze de invitatii, preturile sunt cam sub 1 euro, in jur de 0.76 - 0.90, iar imprimarea textului (si a pozelor, eventual) costa cam 35 - 40 de euro pentru toata comanda. M-ati ajuta foarte mult daca ati putea sa va dati cu parerea.
nu stiu preturi aici dar asa ceva gaseti si pe aici...

Laura_Munteanu
11.03.2008, 15:07:24
nu stiu preturi aici dar asa ceva gaseti si pe aici...

Diannaa, multumesc pentru promptitudine,

Ai sti sa-mi indici si cam unde as putea gasi invitatii "de genul asta". Eu tot ce am vazut pe internet sunt neinteresante la raport calitate/pret, preturile sunt cam 2.5 - 2.7 lei. Si zau, nici unele nu sunt cam cum as vrea.

Merci din nou :)

diannaa
11.03.2008, 21:34:58
Diannaa, multumesc pentru promptitudine,

Ai sti sa-mi indici si cam unde as putea gasi invitatii "de genul asta". Eu tot ce am vazut pe internet sunt neinteresante la raport calitate/pret, preturile sunt cam 2.5 - 2.7 lei. Si zau, nici unele nu sunt cam cum as vrea.

Merci din nou :)
sincer eu am rasfoit o multime de cataloage cand am fost la targuri,sau pe la saloane de mirese....gasesti tot felul de nebunii pe hartie...mie nu mi-a placut nicio varianta....deci:pt ca nu e o avere daca le faci acolo,macar le vezi inainte,stii exact pe ce hartie vor fi tiparite....asa ca mai bine alegi ceva acolo si vii cu ele numai bune de impartit,vezi doar sa nu greseasca textul fiind limba straina pt ei...pup

daniela_psy
11.03.2008, 23:52:40
Despre ce firma e vb?Nu am sfaturi,doar sunt curioasa:)

Amira
12.03.2008, 18:18:25

despre TBZ

Tigrutza
12.03.2008, 20:23:10
ma trezesc si eu dupa un secol.... =)) A raspuns deja putintel mai sus
Si totusi nu am apucat sa ajung la ei........Rusinicaaaaa :-"

bella14
12.03.2008, 21:34:53

foarte frumoasa invitatia... eu mi-am facut anul trecut cu 2.3 lei/buc + scrisul 50 bani.nu erau cu poze..la alea nu stiu pretul:(
daca aflu de pe la viitoare miresici o sa-ti scriu...

bella14
12.03.2008, 21:37:17

grabestete!!!! trebuie si impartite. e bine sa stie lumea mai repede...sau stiu deja?:)

daniela_psy
13.03.2008, 12:41:35
Mai ai inca timp dar da fuguta sa ne pui si noua poze sa vedem ce a aiesit.E suficient sa le imparti cu o luna inainte.

moni1980
17.03.2008, 13:31:13
Buna fetelor,

Eu am maaaaare nevoie de ajutorul vostru: am comadat invitatiile mele la oradea (fara text), le-am primit dar nu stiu unde pot imprima textul. Am incercat in doua locuri dar nu tiparesc decat pe hartia lor.

Poate reuseste vreuna dintre voi sa-mi dea o idee ...^:)^

diannaa
17.03.2008, 15:08:18
Buna fetelor,

Eu am maaaaare nevoie de ajutorul vostru: am comadat invitatiile mele la oradea (fara text), le-am primit dar nu stiu unde pot imprima textul. Am incercat in doua locuri dar nu tiparesc decat pe hartia lor.

cauta pe net tipografii du cj(sunt destul de multe) si da tel si intreaba....daca nu cei cu care amenajezi sala trebuie sa stie...

corinka
17.03.2008, 15:14:49
maine sunt gata si invitatiile noastre. poimaine scanez una si o postez pe forum. sunt curioasa daca va va placea.

orhidutza
17.03.2008, 16:24:41
Buna fetelor,

noi le-am tiparit la o serigrafie de pe Brancusi... dezavantajul a fost ca a trebuit sa ne facem singuri macheta in Corel Draw cu textul si asezarea in pagina...

moni1980
18.03.2008, 09:50:32
Multumesc, fetelor! :suuuper:

Se pare ca vom rezolva pana la urma cu ajutorul unui amic...
Chiar nu ma gandeam inainte ca tiparitul va fi o problema.

De abia astept sa le vad finalizate!

adelle
18.03.2008, 11:45:13
Unde pot gasi hartie bej sau aurie mai deosebita pentru invitatii?#-o

corinka
18.03.2008, 11:49:14
vrei sa le faci singura? incearca prin librarii sau la metro, am auzit ca acolo au hartie de tot felul de culori, la raionul de papetarie.

adelle
18.03.2008, 12:09:46
Atasez 2 exemple de carton pentru invitatii . Oare unde pot gasi asa ceva..:-\

adelle
18.03.2008, 12:16:16
vrei sa le faci singura? incearca prin librarii sau la metro, am auzit ca acolo au hartie de tot felul de culori, la raionul de papetarie.

Mi-am facut deja invitatia pe calculator, problema e cartonul pe care s-o imprim Mi-ar place sa o pun intr-un pliculetz transparent dar nici foile transparente nu stiu de unde sa le iau.#-o #-o

mee
18.03.2008, 12:20:24
Atasez 2 exemple de carton pentru invitatii . Oare unde pot gasi asa ceva..:-\
Incearca la Libraria Universitatii la subsol.Eu am cumparat ieri 2 file A4 de carton de genul asta la 3 lei bucata.

adelle
18.03.2008, 21:38:37
Incearca la Libraria Universitatii la subsol.Eu am cumparat ieri 2 file A4 de carton de genul asta la 3 lei bucata.

Multumesc frumos.>:D<

adelle
19.03.2008, 12:13:19
Oare nu exista ceva firma la care se pot comanda cartoane pentru invitatii si foi transparente diferite culori ? (sa nu trebuiasca sa platesti adausul care il practica librariile):-SS #-o #-o

daniela_psy
20.03.2008, 01:52:28
Unde pot gasi hartie bej sau aurie mai deosebita pentru invitatii?#-o
La firmele de printing,chiar si la Libraria Universitatii am vazut ceva frumos anul trecut.E carton ce am vazut eu sau hartie f groasa.

corinka
20.03.2008, 09:21:48
In sfarsit sunt gata si invitatiile noastre! Va plac?

tati_sew
20.03.2008, 11:18:04
da is tare dragute.de unde ziceai ca le ai luat?

corinka
20.03.2008, 12:52:33
sunt invitatii Kristal. Le-am comandat prin euromariage. parca asa se numeste firma aia din hol de la cinema Republica. pe comanda scria alta denumire a firmei. in sfarsit, le-am comandat de la standul din holul cinematografului.

orhidutza
20.03.2008, 13:45:09
In sfarsit sunt gata si invitatiile noastre! Va plac?
Frumoase, simple si la obiect :)
=D>

corinka
20.03.2008, 13:50:09

Frumoase, simple si la obiect :)
=D>
Multumesc pt aprecieri. Sunteti f dragute!:*

medutza
21.03.2008, 10:37:59
si mie imi plac mult de tot.si eu vreau asa ceva simplu.imi spui te rog in cat timp le-ai avut si cam cat costa?[-o<

corinka
21.03.2008, 12:54:58
si mie imi plac mult de tot.si eu vreau asa ceva simplu.imi spui te rog in cat timp le-ai avut si cam cat costa?[-o<
martea am dat comanda, joi am fost sa vad proba de text (dupa 48 ore), iar martea cealalta am fost sa le ridic, deci intr-o saptamana.
costa 1,35 RON/bucata. inscriptionarea costa 0,6 RON/buc si se reduce la 0,5 RON/buc. dc comanzi peste 150 de bucati.
practic m-a costat 1,85 RON/buc. cand dai comanda lasi 50 % avans, iar restul se plateste cand le ridici.

oana2004_2005
21.03.2008, 15:40:59
acestea sunt invitatiile mele:-p ...sper sa va placa....:*

corinka
22.03.2008, 07:22:48
acestea sunt invitatiile mele:-p ...sper sa va placa....:*

sunt din hartie lipita pe panza? sau este hartie simpla si pare doar tip pergament, fiind desenata?

medutza
22.03.2008, 09:13:38
martea am dat comanda, joi am fost sa vad proba de text (dupa 48 ore), iar martea cealalta am fost sa le ridic, deci intr-o saptamana.
costa 1,35 RON/bucata. inscriptionarea costa 0,6 RON/buc si se reduce la 0,5 RON/buc. dc comanzi peste 150 de bucati.
practic m-a costat 1,85 RON/buc. cand dai comanda lasi 50 % avans, iar restul se plateste cand le ridici.
super.mersi mult.mi-am notat si o sa merg si eu sa vad.>:D<

corinka
22.03.2008, 09:15:57
super.mersi mult.mi-am notat si o sa merg si eu sa vad.>:D<
cu mare placere!:*>:D<

adelle
24.03.2008, 15:55:29

Am fost la Libraria Univ sa vad cartonul de care ai zis si e exact ce-mi doresc- carton iridescent ivory- dar totusi mi se pare cam scump. Oare nu se poate gasi undeva mai ieftin?

crisstallus_cris
24.03.2008, 18:01:01
Va arat si eu invitatiile mele...<:-P

crisstallus_cris
24.03.2008, 18:03:48
Am uitat sa pun poze...scuze;))

corinka
24.03.2008, 19:49:59
f dragute, mai ales ca nu sunt prea incarcate. mie nu-mi plac cele prea incarcate. imi place si culoarea. cat te-au costat?

crisstallus_cris
24.03.2008, 19:52:57
[quote=corinka;722447]f dragute, mai ales ca nu sunt prea incarcate. mie nu-mi plac cele prea incarcate. imi place si culoarea. cat te-au costat?[/qu
2,3 ron invitatia goala si cu scris 0,45 ron,in total..2,75 ron invitatia tiparita...am luat 185 buc

daniela_psy
25.03.2008, 00:47:18
F dragute invitatii fetelor!Sa aveti o nunta de vis si la cat mai multe confirmari!

corinka
27.03.2008, 09:40:13
Fetelor, m-am gandit sa pun meniuri pe mese la nunta si as vrea sa le fac singura. Am vazut o poza cu un meniu care m-a inspirat, asa ca vreau sa le listez la calculator pe hartie din aceea subtire, finuta, aproape transparenta, alba sau crem, pe care sa o rulez apoi, sa o leg cu un fir auriu si sa o pun pe masa.
Problema este ca nu stiu pe unde gasesc in cluj asemenea hartie si daca o voi putea imprima acasa, la imprimanta!
Oare se poate? Si pe unde gasesc asemenea hartie?
Multumesc!:smile:

orhidutza
27.03.2008, 10:42:13
Fetelor, m-am gandit sa pun meniuri pe mese la nunta si as vrea sa le fac singura. Am vazut o poza cu un meniu care m-a inspirat, asa ca vreau sa le listez la calculator pe hartie din aceea subtire, finuta, aproape transparenta, alba sau crem, pe care sa o rulez apoi, sa o leg cu un fir auriu si sa o pun pe masa.
Problema este ca nu stiu pe unde gasesc in cluj asemenea hartie si daca o voi putea imprima acasa, la imprimanta!
Oare se poate? Si pe unde gasesc asemenea hartie?
Multumesc!:smile:nu stiu daca poti sa imprimi pe hartie de calc... noi ne-am facut schita de meniu si le-am tiparit la o tipografie pe cartonul lor...

corinka
27.03.2008, 13:57:26
nu stiu daca poti sa imprimi pe hartie de calc... noi ne-am facut schita de meniu si le-am tiparit la o tipografie pe cartonul lor...
cat te-au costat? si cate bucati ai facut?
eu am peste 200 de invitati, probabil vor fi, sa zicem 30 de mese de cate 8 persoane. ma gandeam ca 2 meniuri la o masa sunt suficiente.
as prefera sa le fac eu, pt ca imi doresc sa fac si ceva cu mana mea pt nunta. dc invitatiile le-am comandat, macar meniurile si placecard-urile sa le fac singura!

caty
28.03.2008, 16:18:12

F dragute!! Unde le-ai comandat? Scuze daca ai mai scris acest lucru.
Si noi tb sa mergem in week-end si inca nu stim unde.:-SS

caty
30.03.2008, 13:36:45
am fost si noi sa dam comanda de invitatii. Va atasez poza. Marti mergem sa vadem proba si dc iese bine, dam si comanda. Sper sa fie OK.

anca1230_pop
30.03.2008, 16:14:35
Am fost la Libraria Univ sa vad cartonul de care ai zis si e exact ce-mi doresc- carton iridescent ivory- dar totusi mi se pare cam scump. Oare nu se poate gasi undeva mai ieftin?

Este o firma de Titulesc in Gheorgheni are birourile, iar depozitul in someseni acolo pe orastiei 10, si au tot felul de cartoane, cu tot felul de modele si toate felurile de culori, Romanian Paper Distibution ii zice, eu de acolo mi-am cumparat hartia pentru lucarea de licenta, ca vrut o hartie mai speciala.
Uite aici ai si site-ul: www.rpd.ro (http://www.rpd.ro)

adelle
30.03.2008, 16:50:20
Este o firma de Titulesc in Gheorgheni are birourile, iar depozitul in someseni acolo pe orastiei 10, si au tot felul de cartoane, cu tot felul de modele si toate felurile de culori, Romanian Paper Distibution ii zice, eu de acolo mi-am cumparat hartia pentru lucarea de licenta, ca vrut o hartie mai speciala.
Uite aici ai si site-ul: www.rpd.ro (http://www.rpd.ro)

Multumesc mult. >:D<

anca1230_pop
30.03.2008, 21:47:13
Multumesc mult. >:D<

Cu mare placere, sper sa-ti fi fost de ajutor. Sa stii ca si la preturi sunt ok, si au multe texturi. :*

mee
01.04.2008, 10:24:10
Ne-am ales si noi invitatiile <:-P . Va pun o poza

orhidutza
01.04.2008, 10:33:01
ptui pe ele ce frumoase sunt!!! :O:O:O

mee
01.04.2008, 10:39:08
ptui pe ele ce frumoase sunt!!! :O:O:O
Saru' mana :*

tati_sew
01.04.2008, 15:43:42
de unde si cat?cam asa vreau si eu mai sunt si alea cu mirele si mireasa desenati

mee
01.04.2008, 16:45:15
de unde si cat?cam asa vreau si eu mai sunt si alea cu mirele si mireasa desenati
Si asta ne-a placut :) . Comanda o sa fie facuta de agentia care se ocupa de organizare. Costa putin sub 3 Ron + 1 Ron tiparitul si am comandat si un carton mai mic in acelasi stil pe care o sa trecem numerele de telefon pt confirmari ... asta costa vreo 60 de bani.

tati_sew
01.04.2008, 16:54:34
Imi trebuie ceva mai traznit, nu chiar asa de formale sau clasicele invitatii.Nu prea am primit astfel de invitatii si cu astea zic ca am sparge putin tiparele

anca1230_pop
01.04.2008, 21:20:55
Am comandat si eu acuma seara invitatiile la firma de la Polus, pe sapt viit pe miercuri o sa le ridicam,....si cum le am va atasez pozici.
Costa 2,9 lei inclusiv tiparirea, textul l-am compus eu, iar ele sunt dragutze, dragutze, comice: o miresa si un mire, imping o masina incarcata cu bagaje pt voiajul nuntii,(masina ramasa de altfel in pana) pe un delusor, iar dedesubt scrie: Impreuna la bine si la rau!
Asta in conditiile ca invitatia aceasta este oarecum cu substrat, pt ca eu si viit sot, avem un service auto.......asa ca ..........asta da reclama! nu?
;))

anca1230_pop
01.04.2008, 21:23:19
Si asta ne-a placut :) . Comanda o sa fie facuta de agentia care se ocupa de organizare. Costa putin sub 3 Ron + 1 Ron tiparitul si am comandat si un carton mai mic in acelasi stil pe care o sa trecem numerele de telefon pt confirmari ... asta costa vreo 60 de bani.

Mi se pare ca costa cam mult tiparirea! sau nu?
Pe noi ne-a costat 0,35 ron.

tati_sew
01.04.2008, 22:22:39
Pai depinde de culoarea textului si sunt mai multe tehnici d eimprimare, nu ma prea pricep eu doar din ce am auzit

anca1230_pop
02.04.2008, 08:23:39
Pai depinde de culoarea textului si sunt mai multe tehnici d eimprimare, nu ma prea pricep eu doar din ce am auzit

Da. Exact. Vezi, lasta chiar nu m-am gandit! La noi textul va fi scris doar negru, dar o sa vedeti. (Miercuri)

roxana
12.04.2008, 13:19:06
Intreba mai demult ceva miresica de cartoane si foi colorate sau cu sclipici, nu mai stiu. Am vazut ieri un magazin pe strada universitatii, nu mai stiu cum ii spune, pe partea cu diverta, la subsol, au acolo tot felul de chestii pentru pictori, dar si tot felul de hartii si cartoane de multe culori si dimensiuni .. poate va ajuta>:D<

adelle
15.04.2008, 11:06:33
Intreba mai demult ceva miresica de cartoane si foi colorate sau cu sclipici, nu mai stiu. Am vazut ieri un magazin pe strada universitatii, nu mai stiu cum ii spune, pe partea cu diverta, la subsol, au acolo tot felul de chestii pentru pictori, dar si tot felul de hartii si cartoane de multe culori si dimensiuni .. poate va ajuta>:D<

Eu eram interesata. Multumesc mult. :gen_17:
Ma interesa carton asemanator cu cel din -poza atasata-

mihaA
04.05.2008, 12:15:03
uauuuuu...super dragute invitatiile.
esti draguta sa imi dai mai multe detalii?? imi plac foarte mult, saptamana viitoare mergem si noi sa le comandam insa nu suntem chiar hotarati in privinta modelului. pls da-mi detalii in leg cu firma care face astfel de model, pret....tot. multumesc frumos si spor la pregatiri.

muahhhh:*

12hanna
13.05.2008, 13:20:23
Si noi mergem azi sa sondam piata, sa vedem unde sunt mai ieftine, ca modelul il stim deja....

cami777
14.05.2008, 11:22:18
wow! superb! unde se pot face? te rog da-mi si mie cateva detalii

mee
14.05.2008, 12:20:54
wow! superb! unde se pot face? te rog da-mi si mie cateva detalii
Ti-am trimis PM. >:D<

anca1230_pop
28.05.2008, 10:22:39
Fetelor nu va recomand deloc firma care are in Polus si in Iulius standuri pt invitatii!!!!!!
Noi am facut initial invitatiile in Polus, darrrrrrrr, d-rele care lucreaza acolo, s-au dovedit a fi de-a dreptul niste nesimtite(scuzati termenul) - cand am mers sa le ridicam, am asteptat 45 de min, pt ca standul era inchis, dar cei de la magazinele de langa ziceau ca fetele sunt undeva pe acolo, asa ca am ales sa asteptam, chiar daca ne-au chemat la 19.30, si atunci am fost acolo......Asa ca am asteptat pana la 20.15, cand......o vad pe d-ra de acolo iesind asa fff calma (de parca nu era in timpul serviciului) dintr-un magazin de langa stand, si o ia frumos spre iesire, spre locul unde se fumeaza,...............am fugit dupa ea (Normal) si am intrebat-o fff calma daca nu stie daca e inchis La Deluxe.
Raspunsul ei a fost:
Nu e inchis, dar....acu MA DUC SA BAG O TIGARA!!!!
Exact asta a fost raspunsul

roxana
28.05.2008, 13:31:52
Fetelor nu va recomand deloc firma care are in Polus si in Iulius standuri pt invitatii!!!!!!
Noi am facut initial invitatiile in Polus, darrrrrrrr, d-rele care lucreaza acolo, s-au dovedit a fi de-a dreptul niste nesimtite(scuzati termenul) - cand am mers sa le ridicam, am asteptat 45 de min, pt ca standul era inchis, dar cei de la magazinele de langa ziceau ca fetele sunt undeva pe acolo, asa ca am ales sa asteptam, chiar daca ne-au chemat la 19.30, si atunci am fost acolo......Asa ca am asteptat pana la 20.15, cand......o vad pe d-ra de acolo iesind asa fff calma (de parca nu era in timpul serviciului) dintr-un magazin de langa stand, si o ia frumos spre iesire, spre locul unde se fumeaza,...............am fugit dupa ea (Normal) si am intrebat-o fff calma daca nu stie daca e inchis La Deluxe.
Raspunsul ei a fost:
:O :O :O :O :O :O :O
si dupa raspunsul ei ce s-a intamplat? ca sper ca nu ati lasat-o sa bage nimic...
ai intrebat-o de sef? oricum nu-i prea tarziu, ceva informatii de contact to trebuie sa aiba, eu zic ca nu trebuie sa scape nepedepsita pentru faza asta... dar eu sunt mai rea de felu meu...

daniela_psy
28.05.2008, 14:09:13
Eu eram interesata. Multumesc mult. :gen_17:
Ma interesa carton asemanator cu cel din -poza atasata-
Exact modelul asta de carton il gasesti la Libraria Universitatii(tot la subsol).

daniela_psy
28.05.2008, 14:12:06
ce dragute si zglobii sunt!!Imi plac f tare.:)

daniela_psy
28.05.2008, 14:15:57
Raspunsul ei a fost:
http://www.colostate.edu/~cwis82/images/cartoons/shocked.jpg F nasol!!!Trebuie spusa sefului,are dreptate Roxana.

anca1230_pop
28.05.2008, 14:35:04
:O :O :O :O :O :O :O
si dupa raspunsul ei ce s-a intamplat? ca sper ca nu ati lasat-o sa bage nimic...
ai intrebat-o de sef? oricum nu-i prea tarziu, ceva informatii de contact to trebuie sa aiba, eu zic ca nu trebuie sa scape nepedepsita pentru faza asta... dar eu sunt mai rea de felu meu...

E clar ca nu am lasat-o sa BAGE NIMIK, CLAAARRRR, m-am crizat, am inceput cu: DA NU TI-E RUSINEEE????????STAU DE JUMA DE ORA AICI SI TU IMI ZICI CA VREI SA BAGI O TIGARAAA?????????/// Am crezut ca e o gluma proasta, nimeni intreg la cap, nu face asa ceva!!!!!
Iar nr de tel al sefului, nici in ruptul capului nu a vrut sa mi-l dea!!!!
NR DE TEL NU AVEM VOIE SA-L DAM NIMANUI!!!
asta a fost replica ei!!!
Am intrebat-o pe ce planeta traieste,......si nu am mai raspuns nmk, a tacut chitic, a venit,.... a deschis magazinul, mi-a dat invitatiile, si atat, nimik altceva......eu nu am multumit, nu am zis la revedere......dar ea nici atat.

Clar, am jignit-o!

anca1230_pop
28.05.2008, 14:45:09
Iar la Iulis, am avut o exeprienta similara, in sensul ca neplacuta, pt ca....mai aveam nevoie de 20 de buc suplimentare, da am zis ca hai, fac 30 de buc, si m-am dus la Iulius, aceeasi firma ca si cea din Polus!!!!
Si iar surprize neplacute la ridicare, cand deschide d-ra cutia cu invitatiile dragele mele, acestea erau neasamblate.
Iar d-ra zice: NU SCRIE NICIUNDE IN CONTRACT CA TREBUIE SA LE ASAMBLAM NOI!!!
Whatttt????????Deci nu pot sa cred!!!
Iar m-am zbarlit!!!!
Am zis ca de data asta nu mai scapa!!!!!!
NO, si pana la urma mi-a zis sa trec a 2-a zi dupa ele, ca isi fac timp, si o sa le asambleze!
Adica cum? DA ce am cumparat? O bucata de carton imprimata? sau ce?
Cartonul imprimat era separat, fundita separat, modelul de pe invitatie, separat, plicul separat!!!!!!!!.........

Deci, sfatul meu, este sa fiti atente la firma de unde va alegeti invitatiile!

andra_mihael
28.05.2008, 18:05:28
Iar la Iulis, am avut o exeprienta similara, in sensul ca neplacuta, pt ca....mai aveam nevoie de 20 de buc suplimentare, da am zis ca hai, fac 30 de buc, si m-am dus la Iulius, aceeasi firma ca si cea din Polus!!!!
Si iar surprize neplacute la ridicare, cand deschide d-ra cutia cu invitatiile dragele mele, acestea erau neasamblate.
Iar d-ra zice: NU SCRIE NICIUNDE IN CONTRACT CA TREBUIE SA LE ASAMBLAM NOI!!!
Whatttt????????Deci nu pot sa cred!!!
Iar m-am zbarlit!!!!
Am zis ca de data asta nu mai scapa!!!!!!
NO, si pana la urma mi-a zis sa trec a 2-a zi dupa ele, ca isi fac timp, si o sa le asambleze!
Adica cum? DA ce am cumparat? O bucata de carton imprimata? sau ce?
Cartonul imprimat era separat, fundita separat, modelul de pe invitatie, separat, plicul separat!!!!!!!!.........

Deci, sfatul meu, este sa fiti atente la firma de unde va alegeti invitatiile!

Super nasoala experienta ta. eu sunt mai agresiva de felul meu si cred k as fi si luat-o de cap pe d-soara.Si as mai fi chemat si opc-ul sa-i calmeze daca altfel nu se poate

adelle
30.05.2008, 11:25:52
O sa scriu pe scurt despre firma GRAFICARD ORADEA desi as avea o gramada de spus despre ei.....

Am ales o invitatie care a trecut de 40 000 lei pt ca nu am stiut anumite detalii...(pe atunci nu stiam ca scrisul si altele nu sunt incluse in pret).Dar am zis in fine oricum e vorba da 50 de invitatii....ne permitem.
Apoi au inceput problemele...am aflat ca o firma care face invitatii de nunta are doar 5 fonturi....... 5 fonturi !!!!cand in ziua de azi sunt zeci de mii de fonturi gratis pe net.Mi-am cautat font mi-am scris invitatia in corel....am aranjat-o in pagina am corecta-o de 100 de ori cu programe speciale...si cand primesc invitatiile surpriza....erau greseli in text...........:gen_07: :gen_07: nu au fost capabili nici macar sa dea copy paste.I-am sunat sa le zic si imi raspund..........ce sunt greseli majore......???? :gen_07: :gen_07: :gen_07: . Nu erau greseli majore erau doar greseli pe care le observa toata lumea gen lipasa de " , litere boldate acolo unde nu trebuia etc...Ca sa nu zic ca mi-au trimis separat verigetele si invitatiile si a trebuit sa le lipesc eu singura.......la invitatii de peste 40000 lei.Livrarea desi era facuta pe banii nosti nu a fost la data la care i-am rugat....pt ca cica li s-a stricat imprimanta..... :gen_07: :gen_07: (au avut o luna la dispozitie sa le printeze si noi chiar depindeam de data respectiva pt ca numai atunci puteam sa le ducem la rudele din alte localitati) .Cu 50 de invitatii puteau merge la imprimanta din colt.
Deci firma GRAFICARD vinde cartone scumpe si atat.....in rest nu au facut nimic...

Acum imi pare rau ca nu mi le-am facut singura.....:talk_04: :talk_04: :talk_04:

orhidutza
30.05.2008, 11:38:57
O sa scriu pe scurt despre firma GRAFICARD ORADEA desi as avea o gramada de spus despre ei.....

Am ales o invitatie care a trecut de 40 000 lei pt ca nu am stiut anumite detalii...(pe atunci nu stiam ca scrisul si altele nu sunt incluse in pret).Dar am zis in fine oricum e vorba da 50 de invitatii....ne permitem.
Apoi au inceput problemele...am aflat ca o firma care face invitatii de nunta are doar 5 fonturi....... 5 fonturi !!!!cand in ziua de azi sunt zeci de mii de fonturi gratis pe net.Mi-am cautat font mi-am scris invitatia in corel....am aranjat-o in pagina am corecta-o de 100 de ori cu programe speciale...si cand primesc invitatiile surpriza....erau greseli in text...........:gen_07: :gen_07: nu au fost capabili nici macar sa dea copy paste.I-am sunat sa le zic si imi raspund..........ce sunt greseli majore......???? :gen_07: :gen_07: :gen_07: . Nu erau greseli majore erau doar greseli pe care le observa toata lumea gen lipasa de " , litere boldate acolo unde nu trebuia etc...Ca sa nu zic ca mi-au trimis separat verigetele si invitatiile si a trebuit sa le lipesc eu singura.......la invitatii de peste 40000 lei.Livrarea desi era facuta pe banii nosti nu a fost la data la care i-am rugat....pt ca cica li s-a stricat imprimanta..... :gen_07: :gen_07: (au avut o luna la dispozitie sa le printeze si noi chiar depindeam de data respectiva pt ca numai atunci puteam sa le ducem la rudele din alte localitati) .Cu 50 de invitatii puteau merge la imprimanta din colt.
Deci firma GRAFICARD vinde cartone scumpe si atat.....in rest nu au facut nimic...

Acum imi pare rau ca nu mi le-am facut singura.....:talk_04: :talk_04: :talk_04:
imi pare rau de experienta ta cu invitatiile... si noi tot de la ei le-am comandat si am fost extrem de scumpe ca le aduceau din spania... livrarea ne-au facut-o ei gratis prin posta... si pentru ca au gresit si ne-au livrat cu 10 invitatii mai putin ni le-au trimis si pe celelalte cu curier rapid si au ajuns a doua zi (desi noi ne asteptam sa le trimita cu posta sa plateasca mai putin)... Experienta noastra cu ei a fost doar pentru vandut invitatii si nu serigrafiat... de asta dupa nervi cu agentia pe care o aveam la vremea respectiva, ne-am facut noi macheta in Corel si am mers la o serigrafie si le-am facut singuri...

adelle
30.05.2008, 11:54:39
Probabil dupa scandalul pe care l-am facut eu s-au mai cizelat si ei.....

Ai dreptate cartoanele erau din spania si aratu foarte bine......dar erau si scumpe. Nu am inteles forte bine ce ai scris......Voi doar ati comandat cartonul si l-ati imprimat in Cluj?
Daca ati facut asa forte bine........

mee
30.05.2008, 11:55:44

Si noi tot de la Graficard le-am comandat dar prin agentie si asta a insemnat mai putina bataie de cap pentru noi. Dupa ce am stabilit textul ne-au trimis variante de asezare a textului in pagina iar fontul l-am ales dintr-o lista pe care o aveau in catalog (acolo erau destul de multe).
Cu livrarea a fost mai nasol ca au uitat sa trimita snururile si o parte din cartoane dar apoi le-au livrat pe banii lor.

orhidutza
30.05.2008, 12:33:52
Probabil dupa scandalul pe care l-am facut eu s-au mai cizelat si ei.....

Ai dreptate cartoanele erau din spania si aratu foarte bine......dar erau si scumpe. Nu am inteles forte bine ce ai scris......Voi doar ati comandat cartonul si l-ati imprimat in Cluj?
Daca ati facut asa forte bine........
da, am comandat doar invitatiile de la ei, iar asezarea in pagina si imprimarea pe carton am facut-o noi in Cluj

Arina3891
05.06.2008, 10:53:35
Eu am vazut niste invitatii dragute la standul de la Iulius Mall si mi s-au parut surprinzator de ieftine (2,5 lei). Am intrebat daca in pretul acesta intra si plicul si imprimatul invitatiei si au zis ca da. E posibil?!:-?

Mulan
05.06.2008, 11:07:17
da, am comandat doar invitatiile de la ei, iar asezarea in pagina si imprimarea pe carton am facut-o noi in Cluj

cat te-a costat sa iti imprimi tu invitatiile? ma refer pe bucata

Mulan
05.06.2008, 11:08:02
Eu am vazut niste invitatii dragute la standul de la Iulius Mall si mi s-au parut surprinzator de ieftine (2,5 lei). Am intrebat daca in pretul acesta intra si plicul si imprimatul invitatiei si au zis ca da. E posibil?!:-?

eu spun ca e posibil, de ce sa nu fie posibil? exista invitatii dragute si mai ieftine

orhidutza
05.06.2008, 11:48:01
cat te-a costat sa iti imprimi tu invitatiile? ma refer pe bucatahmm... in jur de 0.3 sau 0.4 ron per bucata si au fost imprimate la serigrafie cu cerneala verde :)... daca mergeam prin agentie ne-ar fi costat 0.7 ron, iar daca ni le-ar fi facut cei de la care le-am cumparat ar fi costat 1 ron... Nu ne-am fi apucat noi de capul nostru sa ne ocupam de problema dar ne-am enervat rau de tot cand am vazut ca ne tot gresesc macheta... asa ca intr-o duminica am instalat Corelu, am facut macheta noi de noi si luni le-am dus la serigrafie si pe miercuri au fost gata =))

andra_mihael
05.06.2008, 12:02:38
Eu mi-am facut o idee despre ce invitatii se gasesc si adevarul e ca as vrea sa fie cva mai originale...si m-am gandit sa fac invitatiile singura.Ce ziceti?Sa risc?

cami777
05.06.2008, 21:56:46
Eu mi-am facut o idee despre ce invitatii se gasesc si adevarul e ca as vrea sa fie cva mai originale...si m-am gandit sa fac invitatiile singura.Ce ziceti?Sa risc?
din cate vad ai timp suficient, deci poti sa incerci sa le faci singura. cartoane se gasesc, idei se gasesc. imprimarea poti sa o faci in mai multe locuri si destul de ieftin, nu vad de ce nu ai putea incerca. succes

Mulan
06.06.2008, 09:06:59
hmm... in jur de 0.3 sau 0.4 ron per bucata si au fost imprimate la serigrafie cu cerneala verde :)... daca mergeam prin agentie ne-ar fi costat 0.7 ron, iar daca ni le-ar fi facut cei de la care le-am cumparat ar fi costat 1 ron... Nu ne-am fi apucat noi de capul nostru sa ne ocupam de problema dar ne-am enervat rau de tot cand am vazut ca ne tot gresesc macheta... asa ca intr-o duminica am instalat Corelu, am facut macheta noi de noi si luni le-am dus la serigrafie si pe miercuri au fost gata =))

spune-mi si mie te rog la ce serigrafie te-ai dus. te-a costat si hartia, sau hartia ai dus-o tu? eu vreau sa imi comand acum invitatii, si nu sunt sigura daca sa le comand scrise sau nescrise. diferenta e cum spui tu, scrisul e la ele 0.7,si daca le comand si le fac eu la 0.4 ron.. daca stau sa calculez, la 80 de invitatii cate imi trebuie mie, diferenta e de 25 de lei, si nu stiu daca merita sa ma stresez cu serigrafia :D

Mulan
06.06.2008, 09:09:01

eu am gasit niste invitatii superbe din catifea. pretul lor e de 4.8 lei/buc + scrierea. sunt chiar superbe superbe, eu am comandat o mostra de la ei si sunt mai frumoase in realitate decat in poza. iti pot da siteul lor, sa comanzi o mostra. poti comanda pana la 10 mostre gratuit

orhidutza
06.06.2008, 10:05:05
spune-mi si mie te rog la ce serigrafie te-ai dus. te-a costat si hartia, sau hartia ai dus-o tu? eu vreau sa imi comand acum invitatii, si nu sunt sigura daca sa le comand scrise sau nescrise. diferenta e cum spui tu, scrisul e la ele 0.7,si daca le comand si le fac eu la 0.4 ron.. daca stau sa calculez, la 80 de invitatii cate imi trebuie mie, diferenta e de 25 de lei, si nu stiu daca merita sa ma stresez cu serigrafia :Dserigrafia e pe Brancusi, iar invitatiile au venit cu cartonul lor si pe el am imprimat textul.

andra_mihael
06.06.2008, 11:47:26
eu am gasit niste invitatii superbe din catifea. pretul lor e de 4.8 lei/buc + scrierea. sunt chiar superbe superbe, eu am comandat o mostra de la ei si sunt mai frumoase in realitate decat in poza. iti pot da siteul lor, sa comanzi o mostra. poti comanda pana la 10 mostre gratuit

Da-mi te rog siteul sa vad cum arata. Poate imi mai fac o idee. Ms:*

Arina3891
06.06.2008, 13:38:53
Am gasit pe net o imagine fff draguta cu oi de plush care ar merge si pt invitatii. Am pus poza in album. Mi s-a parut foarte comica mai ales ca eu am o obsesie cu oile de plus :love:

cami777
06.06.2008, 14:14:53
Am gasit pe net o imagine fff draguta cu oi de plush care ar merge si pt invitatii. Am pus poza in album. Mi s-a parut foarte comica mai ales ca eu am o obsesie cu oile de plus :love:
si mie imi plac animalele, dar parca nu mi-as pune oaie neagra, oaie alba tocmai pe invitatii :D gandeste-te la altceva mai elegant, mai cu stil

Mulan
06.06.2008, 14:29:28
si mie imi plac animalele, dar parca nu mi-as pune oaie neagra, oaie alba tocmai pe invitatii :D gandeste-te la altceva mai elegant, mai cu stil

:)) daca sunt niste oi cu o fata funny de ce nu? :))

brindu
06.06.2008, 18:35:49
Da-mi te rog siteul sa vad cum arata. Poate imi mai fac o idee. Ms:*

Subscriu si eu ;;) Multumesc anticipat

cami777
08.06.2008, 15:07:43
:)) daca sunt niste oi cu o fata funny de ce nu? :))
da, dar stii cum e...invitatia nu o vezi numai tu...si e oarecum cartea de vizita a nuntii :[email protected]

diannaa
08.06.2008, 16:37:26
da, dar stii cum e...invitatia nu o vezi numai tu...si e oarecum cartea de vizita a nuntii :[email protected]
si eu consider ca e oarecum cartea de vizita a nuntii.....de asta m-am straduit sa o fac mai deosebita...

Mulan
25.06.2008, 22:07:30
mi-au venit invitatiileeeeeeee :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

tati_sew
25.06.2008, 22:26:26
sunt foarte frumoase...marti merg si eu sa imi aleg un model si sa dau comanda

Mulan
25.06.2008, 22:49:54
sunt foarte frumoase...marti merg si eu sa imi aleg un model si sa dau comanda

pt mine au fost cele mai frumoase. cele rosii sunt din catifea, si au fost unpicut mai scumpe, dar am luat si mai ieftine pt invitatii pe care nu prea ii cunosc, siti voi..colegi de munca, unii vecini..etc

tati_sew
25.06.2008, 22:51:28
pt mine au fost cele mai frumoase. cele rosii sunt din catifea, si au fost unpicut mai scumpe, dar am luat si mai ieftine pt invitatii pe care nu prea ii cunosc, siti voi..colegi de munca, unii vecini..etc
smechera ;))

Mulan
25.06.2008, 23:18:51
smechera ;))

da.. am tot calculat si iar calculat, si cand am vazut ca ajung cu invitatiile undeva la 750 de lei.. am zis ca e prea mult. si am comandat o parte mai ieftine si am iesit cu aproape 200 de lei mai ieftin. oricum cele rosii isi merita fiecare banut

bogvar
26.06.2008, 11:22:56
da.. am tot calculat si iar calculat, si cand am vazut ca ajung cu invitatiile undeva la 750 de lei.. am zis ca e prea mult. si am comandat o parte mai ieftine si am iesit cu aproape 200 de lei mai ieftin. oricum cele rosii isi merita fiecare banut

SUPERBE! DEOSEBITE! Imi plac mult.
Sa va aduca toti invitatii la nunta!:suuuper:

Mulan
26.06.2008, 11:44:13
SUPERBE! DEOSEBITE! Imi plac mult.
Sa va aduca toti invitatii la nunta!:suuuper:

multumescc

stafida
26.06.2008, 16:24:43

Foarte dragute cele rosii!

mogadaniel2000
02.07.2008, 10:51:31
Buna! Fetelor eu vreau sa imi fac singura cardurile de masa ( pe plic) pt. k ulterior sa le folosesc la cinste. Dar am o problema nu stiu cum sa listez pe plic, imi tot ramane blocat in imprimanta. :(( Ajutati-ma!

Firefly
02.07.2008, 11:11:46
Buna! Fetelor eu vreau sa imi fac singura cardurile de masa ( pe plic) pt. k ulterior sa le folosesc la cinste. Dar am o problema nu stiu cum sa listez pe plic, imi tot ramane blocat in imprimanta. :(( Ajutati-ma!
citeste instructiunile de la imprimanta, acolo trebuie sa iti arate cum trebuie sa introduci plicul in imprimanta si ce trebuie sa alegi din properties ca sa iti mearga corect!

mogadaniel2000
08.07.2008, 10:35:13
Buan fetelor? Eu vreau sa imi fac singura cardurile de masa, si vreau sa fie plic k ulterior sa se buna banii in ele. Dar am o intrebare nu stiti cumva cum pot lista pe plic? eu am incercat si imi ramane plicul blocat in imprimanta.

bogvar
08.07.2008, 11:07:26
Buan fetelor? Eu vreau sa imi fac singura cardurile de masa, si vreau sa fie plic k ulterior sa se buna banii in ele. Dar am o intrebare nu stiti cumva cum pot lista pe plic? eu am incercat si imi ramane plicul blocat in imprimanta.

Pai de exemplu, pentru un plic dreptunghiular de 110mm x 220 mm.
Ai deschis documentul cu ceea ce vrei sa imprimi pe plic, mergi la File-Page setup; la MARGINS la Orientation alegi Landscape; apoi la PAPER la Paper size alegi Envelope DL(cazul plicului cu dimensiunile de mai sus, daca ai alt tip de plic alegi ceea ce iti trebuie), bagi plicul in imprimanta si ar trebui sa mearga.
La mine functioneaza.
Spor!

bogvar
08.07.2008, 18:04:50
Invitatiile noastre
Astept pareri;))

stafida
08.07.2008, 18:33:09
Invitatiile noastre
Astept pareri;))

Misto ideea cu trandafir decupat in inima!.. amandoua simboluri la o nunta

Mulan
08.07.2008, 21:38:35
Invitatiile noastre
Astept pareri;))
foarte finute si elegante ;-) nota 10 ca sunt roz :D

tati_sew
08.07.2008, 21:52:09
Invitatiile noastre
Astept pareri;))
Foarte frumoase!Azi le am primit si noi si acuma le asamblez dar asa de incet merge:-sAcuma fac o pauza pe miresici si l-am bagat pe fratelo la inaintare!!;):

Mulan
08.07.2008, 23:09:06
Foarte frumoase!Azi le am primit si noi si acuma le asamblez dar asa de incet merge:-sAcuma fac o pauza pe miresici si l-am bagat pe fratelo la inaintare!!;):

dar nu ti-au venit asamblate?

tati_sew
09.07.2008, 08:47:21
dar nu ti-au venit asamblate?
Nu:((si merge cam greu ca nu trebuie doar sa le bag in plic sunt mai multe chestii de facut la ele!

Mulan
09.07.2008, 10:27:10
Nu:((si merge cam greu ca nu trebuie doar sa le bag in plic sunt mai multe chestii de facut la ele!
no.. nasol, din cluj le-ai comandat? sau de pe net? de obicei vin asamblate, ale mele, cele albe, mi-au venit si bagate in plic :)

prapadeala
09.07.2008, 18:28:24

te inteleg perfect.. si ale nostre au venit neasamblate. In general asa vin.. daca nimereste cineva o exceptie.. bravo ei! timp salvat :D

bogvar
09.07.2008, 21:59:15
foarte finute si elegante ;-) nota 10 ca sunt roz :D

Multumesc de aprecieri................nu sunt roz, trandafirul e crem si restul sunt nuante de galben si maro.........nu stiu de ce se vad roz:-?

bogvar
09.07.2008, 22:06:02
Misto ideea cu trandafir decupat in inima!.. amandoua simboluri la o nunta

Am cautat foarte mult un model pe gustul nostru si in cele din urma am gasit modelul acesta........se potriveste la tot ce am gandit pentru nunta noastra, de la culoare la flori la aranjamente etc. Sunt multumita si incantata de ele.

tati_sew
09.07.2008, 22:57:58
no.. nasol, din cluj le-ai comandat? sau de pe net? de obicei vin asamblate, ale mele, cele albe, mi-au venit si bagate in plic :)
Am mai chemat 2 prietene si azi in 2 ore le am terminat!<:-PAcuma sa ma apuc de impartit!Cam asa arata (sunt albastre, pozele sunt facute cu telefonul ca, cu camera nu pot sa le micsorez):

tati_sew
09.07.2008, 22:59:06
Undeva mai sus le am pus si pe verde de pe net

bogvar
10.07.2008, 15:33:13
Undeva mai sus le am pus si pe verde de pe net
Eu ti-am mai spus ca imi plac si imi mentin parerea>:D<

tati_sew
10.07.2008, 15:37:34
Eu ti-am mai spus ca imi plac si imi mentin parerea>:D<
>:D<>:D<\:D/

Mulan
10.07.2008, 23:27:54
Multumesc de aprecieri................nu sunt roz, trandafirul e crem si restul sunt nuante de galben si maro.........nu stiu de ce se vad roz:-?
probabil de la blitz, dar oricum sunt frumoase

Mulan
10.07.2008, 23:32:28
te inteleg perfect.. si ale nostre au venit neasamblate. In general asa vin.. daca nimereste cineva o exceptie.. bravo ei! timp salvat :D

nu, in general vin asamblate :) pe majoritatea siteurilor de invitatii (asta daca le comanzi de pe net) scrie ca ti le trimit asamblate. la fel si la deluxe cards in polus si in iulius ti le dau asamblate. chiar mi se pare aiurea sa iti dea funditele intr-o parte si cartoanele in alta parte si sa le asamblezi tu.. doar nu cumperi mobila :) urat din partea lor ca vi le-au dat neasamblate

bogvar
11.07.2008, 13:11:21
probabil de la blitz, dar oricum sunt frumoase
^:)^ ^:)^ ^:)^ >:D< >:D< >:D<

tati_sew
11.07.2008, 15:55:41
nu, in general vin asamblate :) pe majoritatea siteurilor de invitatii (asta daca le comanzi de pe net) scrie ca ti le trimit asamblate. la fel si la deluxe cards in polus si in iulius ti le dau asamblate. chiar mi se pare aiurea sa iti dea funditele intr-o parte si cartoanele in alta parte si sa le asamblezi tu.. doar nu cumperi mobila :) urat din partea lor ca vi le-au dat neasamblate
Nu stiu...eu cam pe unde m-am uitat pe net scria ca ei nu le asambleaza...oricum deja am inceput sa impart din ele..stiti vorba aia unde's 2 puterea creste si cum am fost 3;))

cami777
11.07.2008, 19:27:12
nici ale mele nu au venit asamblate, dar nu m-a deranjat :)>-

ioana_stoica2001
15.07.2008, 18:46:00
vreau si eu linkul please!
thanks!

MihaelaV_F
15.07.2008, 21:08:49
Uite, fetelor, va spun un secret!
M-am inarmat cu multa rabdare si am hotarat sa imi fac singura invittiile de nunta in stil american, cu carduri de confirmare separate, etc.
Modelul de baza l-am gasit pe net si am facut unele imbunatatiri. In seara asta vreau sa fac si textul pentru invitatii, iar cand va fi gata voi posta poze cu ele.
Va pup.

bogvar
16.07.2008, 09:32:58
M-am inarmat cu multa rabdare si am hotarat sa imi fac singura invittiile de nunta in stil american, cu carduri de confirmare separate, etc.
Modelul de baza l-am gasit pe net si am facut unele imbunatatiri. In seara asta vreau sa fac si textul pentru invitatii, iar cand va fi gata voi posta poze cu ele.
Va pup.

Aprecierile mele, spor la treaba si sa nu ne faci sa asteptam prea mult pozele;-)
Off topic Civila o aveti tot in 30.08.08? poate ne vedem...........:)

daniela_psy
23.07.2008, 14:07:56
Nici noi nu le-am primit asamblate.Le-am luat de la firma cu care am avut contract pe partea deco si cum le-au primit ei asa ni le-au dat si noua:intr-o cutie plicurile,in alta calcul,in alta cartonasele,in alta panglicutele,in alta scoicile....cert e ca mi-a luat mult timp sa le asamblez dar a fost o placere

daniela_psy
23.07.2008, 14:09:28
Va pup.
Si pozele?:(

miresicamica
23.07.2008, 14:14:41
Invitatiile care ne plac noua.Voua care va plac?

frumusica_andrea
28.07.2008, 18:23:46
Am mai chemat 2 prietene si azi in 2 ore le am terminat!<:-PAcuma sa ma apuc de impartit!Cam asa arata (sunt albastre, pozele sunt facute cu telefonul ca, cu camera nu pot sa le micsorez):
foarte frumoase invitatii...sa le impartiti cu spor ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

frumusica_andrea
28.07.2008, 18:28:55
fetelor,a-ti comandat careva invitatiile de la tbz de pe strada traian?

andra_mihael
29.07.2008, 08:02:51
fetelor,a-ti comandat careva invitatiile de la tbz de pe strada traian?

Eu cred k de acolo voi comanda. Am auzit k mai toate agentiile comanda de la ei,pt ca au cele mai bune preturi. Mai multe nu stiu sa-ti spun.

tati_sew
29.07.2008, 09:59:44
foarte frumoase invitatii...sa le impartiti cu spor ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;)
Mersi!Mai am vreo 10 de dat si gata..incep sa vina confirmarile;))

Piersicuta24
11.08.2008, 13:29:36
pe noi ne-a ajuns la 0,5 ron/buc.;-)Ai putea sa imi spui si mie, te rog, unde ti-ai tiparit invitatiile? Multumesc

frumusica_andrea
11.08.2008, 18:12:08
Eu cred k de acolo voi comanda. Am auzit k mai toate agentiile comanda de la ei,pt ca au cele mai bune preturi. Mai multe nu stiu sa-ti spun.

sa stii ca nu au cele mai bune preturi eu am gasit aceasi invitatie la euro mariaj mai eftina cel putin scrisul e mai eftin. si nici nu se compara
eu am ramas neplacut surprinsa de nepolitetea celor de la tbz:O :O :O

frumusica_andrea
11.08.2008, 18:14:59
fetelor am primit invitatiile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D
deabia astept sa incep cu impartitul

frumusica_andrea
11.08.2008, 18:16:19
Mersi!Mai am vreo 10 de dat si gata..incep sa vina confirmarile;))
doamne da cat mai multe\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

tati_sew
11.08.2008, 21:33:22
Frumoase!Le ai primit asamblate sau ai avut ceva de lucru la ele?

daniela_psy
12.08.2008, 12:27:01
frumoase!bafta cu impartitul!!la cat mai multe confirmari!

Floare_de_colt
13.08.2008, 16:08:37
Ati gasit creuna caietel de ganduri in Cluj?

brindu
14.08.2008, 11:40:53
Servus fetelor,

Acum 2 saptamani ne-au sosit si noua invitatiile.
Erau dezasamblate pentru ca le-am comandat direct de la importator.
Au venit scrise. Oricum asamblarea a fost o placere :)

Plicul e din plastic si atunci am ales sa incriptionam numele invitatilor la imprimanta. Am "testat" pe un plic pana am obtinut ce nuanta am dorit.

Pana acum reactia invitailor a fost super. Le-au placut tare mult invitatiile.
La un moment dat ma gandeam ca poate sunt prea incarcate dar se potrivesc la fix tematicii nuntii. ;))

Va atasez cateva poze sa imi spuneti si parerea voastra.

>:D<
Brindu

Floare_de_colt
14.08.2008, 11:44:15
Servus fetelor,

Plicul e din plastic si atunci am ales sa incriptionam numele invitatilor la imprimanta. Am "testat" pe un plic pana am obtinut ce nuanta am dorit.

La un moment dat ma gandeam ca poate sunt prea incarcate dar se potrivesc la fix tematicii nuntii. ;))

Brindu
Frumoase invitatii ! Sa le impartiti cu spor! Vad ca ne casatorim in aceeasi zi! O nunta pe cinste iti doresc!

brindu
14.08.2008, 11:54:51
Frumoase invitatii ! Sa le impartiti cu spor! Vad ca ne casatorim in aceeasi zi! O nunta pe cinste iti doresc!

Multumesc >:D<>:D<
Ce frumos! Si cununia civila si tot tacamul?

Spor mult mult sa aveti si o nunta superba!

Floare_de_colt
14.08.2008, 16:34:36
Multumesc >:D<>:D<
Ce frumos! Si cununia civila si tot tacamul?

Spor mult mult sa aveti si o nunta superba!

Da, toate le avem atunci. Spor si voua si casa de piatra!

Arina3891
14.08.2008, 18:41:12
Am si eu o problema cu invitatiile pe care ni le facem singuri: unde se gaseste carton colorat si in relief in afara de libraria universitatii, S&V (langa universitatii) si hobby shop-urile din polus din librarie si de la sooters. M-ar interesa maro sau mov inchis si bej.

frumusica_andrea
15.08.2008, 08:39:19
Frumoase!Le ai primit asamblate sau ai avut ceva de lucru la ele?
Multumesc,
le-am primit dezasamblate dar nu dureaza decat o secunda pana le asamblezi . Numele invitatilor il scriem la imprimanta si pana acum toata lumea a fost super incantata. Asa ca eu nu astept decat confirmari>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< ;-)

frumusica_andrea
15.08.2008, 08:40:43
frumoase!bafta cu impartitul!!la cat mai multe confirmari!
Multumesc!!!!!!!!![-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< >:D<

frumusica_andrea
15.08.2008, 08:44:05
Servus fetelor,

<:-P ;;)

Brindu

Foarte frumoase invitatiile . Sa le impartiti cu spor !!!!!!!!!!!<:-P <:-P

daniela_psy
15.08.2008, 14:51:07
Am si eu o problema cu invitatiile pe care ni le facem singuri: unde se gaseste carton colorat si in relief in afara de libraria universitatii, S&V (langa universitatii) si hobby shop-urile din polus din librarie si de la sooters. M-ar interesa maro sau mov inchis si bej.
Incearca la firmele de printing(ex. Xpress printing) dar nu stiu daca vand pur si simplu cartoanele.

roxana
15.08.2008, 16:41:27
Nu stiu daca ii zice S&V, dar eu mi-am cumparat ceva cartoane de langa libraria universitatii, pe fluturas zice ca-i Rembrand Art Center, pe Str.Universitatii nr 3, se coboara la subsol, e un pic mai greu de vazut daca nu esti atenta. Stiu ca am comparat preturile cu cele de la Libraria Univ., si erau cam la jumate, sau mai mici, si o gama foarte larga de produse

roxana
26.08.2008, 20:26:42
Ati gasit creuna caietel de ganduri in Cluj?
Valentina, scuze de raspunsul intarziat, vad ca nu a mai raspuns nimeni...
Eu nu am gasit la nici o librarie caiet de care am vrut, la agentii nu-mi dadeau decat daca luam pachet mai mare de la ei, de o suma minimaL-).
de la o agentie unde o stiam pe-o tipa mi-a zis ca de fapt sunt albume foto caietele de ganduri, de-alea cu o foaie de carton si una de papirus, si ca lumea scrie pe carton... acuma nu stiu ce sa zic daca chiar asa e...
Eu am rezolvat problema la legatoria de la BCU. Am dus coli mari de hartie, si mi-a facut in ce format am vrut eu, si in plus a cusut foile cumva ca sa se deschida de tot. legarea m-a costat 15 lei, cat costa in mod normal o lucrare.
Apoi am lipit cumva(destul de urat:D) peste coperti satin alb, si pentru ca tot arata cam aiurea, am pus si tul pe coperta din fata si ceva "broderie"... se vede ca-i lucru manual neprofesionist, dar mi-a facut mare placere sa lucrez la el.

mai jos e rezultatul, care a fost si scos in evidenta foarte frumos de agentia care mi-a decorat sala, si nu ma asteptam sa prinda asa tare la invitati... pe la sfarsitul nuntii stateau la coada sa scrie cat mai multi, recitesc cu mare drag si destul de des mesajele invitatilor, si sunt foarte mandra de mine ca nu m-am lasat dupa altii si am insistat sa am caiet de ganduri :-p

Arina3891
27.08.2008, 17:27:27
Merci, Roxana. O sa trec zilele astea si pe acolo sa vad ce au si la ce preturi. Nu cred ca e vorba de S&V, acela e langa libraria universitatii, dar nu la subsol... Ideea e ca noi vrem sa incepem sa ne facem plicurile pentru invitatii de pe acum ca e destula munca si partea mai simpla, interiorul (care trebuie doar scos la imprimanta) o vom face anul viitor cand vom sti exact ce sa scriem in ele. ;;)

tati_sew
03.09.2008, 16:02:59
Eu nu am gasit la nici o librarie caiet de care am vrut, la agentii nu-mi dadeau decat daca luam pachet mai mare de la ei, de o suma minimaL-).
de la o agentie unde o stiam pe-o tipa mi-a zis ca de fapt sunt albume foto caietele de ganduri, de-alea cu o foaie de carton si una de papirus, si ca lumea scrie pe carton... acuma nu stiu ce sa zic daca chiar asa e...
Eu am rezolvat problema la legatoria de la BCU. Am dus coli mari de hartie, si mi-a facut in ce format am vrut eu, si in plus a cusut foile cumva ca sa se deschida de tot. legarea m-a costat 15 lei, cat costa in mod normal o lucrare.
Apoi am lipit cumva(destul de urat:D) peste coperti satin alb, si pentru ca tot arata cam aiurea, am pus si tul pe coperta din fata si ceva "broderie"... se vede ca-i lucru manual neprofesionist, dar mi-a facut mare placere sa lucrez la el.

mai jos e rezultatul, care a fost si scos in evidenta foarte frumos de agentia care mi-a decorat sala, si nu ma asteptam sa prinda asa tare la invitati... pe la sfarsitul nuntii stateau la coada sa scrie cat mai multi, recitesc cu mare drag si destul de des mesajele invitatilor, si sunt foarte mandra de mine ca nu m-am lasat dupa altii si am insistat sa am caiet de ganduri :-p
Foarte frumos!

Floare_de_colt
04.09.2008, 09:01:34

Eu zic ca ti-a iesit foarte frumos!!!!

Pana la urma eu mi-am comandat de o firma din Bucuresti si mi l-a personalizat complet... e drept ca am iesit scump, caietul a costat 75 lei si transportul 40!? Ma rog, nu ma asteptam sa fie curierul asa scump... asta e.. insa de caiet sunt foarte multumita.

roxana
05.09.2008, 09:20:44
Eu zic ca ti-a iesit foarte frumos!!!!

Pana la urma eu mi-am comandat de o firma din Bucuresti si mi l-a personalizat complet... e drept ca am iesit scump, caietul a costat 75 lei si transportul 40!? Ma rog, nu ma asteptam sa fie curierul asa scump... asta e.. insa de caiet sunt foarte multumita.
si sa vezi ce multumita o sa fii cand o sa stea lumea la coada ca sa scrie in el, si apoi dupa ce trece nunta si o sa tot citesti de-acolo>:D<