PDA

Versiunea completa : Furnizori neseriosi in Timisoara

cipone
19.05.2006, 17:57:48
Dupa ce ne-am intors din luna de miere am avut surpriza sa aflam de la rude si cunoscuti ca au fost probleme cu mancarea la restaurantul la care am avut nunta. Noi in momentele alea nu am verificat acest lucru si cei ce au observat nu ai zis nimic probabile pentru a nu ne strica seara ... Restaurantul cu pricina e Domlux. Vreau doar sa va zic tuturor sa fiti atenti cu acest lucru, sau sa puneti macar pe cineva, o mamica sau o matusa, sa fie atenta la acest lucru. E destul de neplacut ca am aflat aceste lucruri dar si mai neplacut este ca aceste lucruri s-au intamplat. Nu doresc nimanui sa afle asemenea lucruri pentru ca e o senzatie foarte neplacuta.

Daca e cineva care are nevoie de mai multe detalii sa ma contacteze direct si pot sa dau numar de telefon sa putem vorbi direct.

Va tin pumnii sa fie totul bine.

vicky
19.05.2006, 19:20:10
nu sunt din timisoara, dar poti sa imi spui ce fel de probleme au fost, te rog?
te intreb pt ca acelasi gen de probleme poate apare si la alte restaurante... cumva a fost mancarea rece, stricata, prea putina, sau ... au furat la mancare, bauturi... sau este vorba de altceva?
ca sa stim si noi la ce detalii trebuie sa fim mai atenti (asa, in general vorbind)
cred ca ar fi util..

alinatheodora
22.05.2006, 09:47:06
Buna cipone!SI eu am nunta la Domlux in 3 saptamani adica pe 10 iunie. si mi-ar fi tare de folos daca as sti cu ce sa am grija!La mine o sa fie tata sef cu "mancarea si bautura". Dar totusi as avea nevoie de niste sfaturi!Adresa mea de mail e: theodora_tia***********(pe yahoo.com).Te rog raspunde-mi cat mai repede.Eu nu sunt acum in tm dar ajung joi dupamasa.Poate ne-am putea si intalni (toti patru- eu cu sotul, tu cu sotia) sa ne sfatuiti!
Merci mult de tot si abia astept raspuns!

alexa
26.05.2006, 13:53:45
Ceau
eu nu am nunta la Domlux, dar as vrea sa stiu care au fost problemele ca sa ma asigur ca la restaurantul la care fac eu nunta nu se pot ivi

elli
28.05.2006, 07:35:33
si eu vreau sa stiu ce inseamna proble cu mincarea.

tabita
29.05.2006, 15:28:17
si eu am nunta la domlux pe 30 septembrie as vrea sa stiu si eu ce pb au fost cu mancarea

cristi
14.06.2006, 12:45:45
parerea mea despre domlux nu e prea buna
am fost acolo si:
-servirea e sub orice critica chelnerii nu strangeau de pa masa mai nimic
-mancarea nu era proaspata erau salate vechi (eu personal nu am mancat prea mult dar altii au facut diaree)

NU RECOMAND acest restaurant nimanui

lolytta
15.06.2006, 12:41:17
Nu cred ca e asa la Domlux eu am fost acolo chiar di de 8 martie anul acesta si a fost super,iar nunta sorei mele sa tinut la rest. Domlux iar mancarea a fost foarte buna,iar servirea impecabila. Cred ca sunt situatii si situatii pe care nu e bine sa le generalizam.
Eu personal recomand acest restaurant cu incredere.

cipone
15.06.2006, 20:33:12
Imi cer scuze ca nu am dat nici un semn de viata...

Cand ne-am intors din luna de miere am inceput sa vizitam o parte din oamenii care au fost acolo. Si am aflat de la unii ca au fost probleme cu mancarea. Friptura in sange, supa era subtzire si la unele mese au fost probleme cu atitudinea ospatarilor. Aceste lucruri au fost semnalate doar la unele din mese. Eu personal nu am nici o indoiala despre persoanele care ne-au comunicat problemele acestea. Mie personal, nu prea ma incantat mancarea, si eu umblu destul de des prin restaurante in Timisoara. Dar nu ma pot pronunta pentru ca eram intr-o stare care nu era propice unei evaluari culinare. Concluzia e ca e nevoie sa fiti atenti si sa urmariti aspectul asta indeaproape. Noi ne-am asumat raspunderea organizarii nuntii noastre si am organizat totul. Dar acest aspect ne-a scapat, noi am mers de la premiza ca ar fi penibil ca sa fie nevoie sa fim prezenti la bucatarie sa urmarim in deaproape ce se intampla pe acolo. Acum stim ca traim in romania si trebuie sa fim atenti la toate. As recomanda pentru cei ce urmeaza sa aiba nunti acolo sa incerce sa aiba o persoana care cat de cat se pricepe ca sa fie atenta la acest aspect.

Voi urmari threadul acesta si am sa raspund la orice intrebare.

"Traim in Romania si asta ne urmareste tot timpul " :))

Catalina_Maria
04.08.2006, 16:26:38
Poate ca ar trebui sa vorbim si noi aici intr-un cerc mai restrans despre restaurantele,fotografii, si alti furnizori de servicii care ne-au dezamagit...
Sigur ati intalnit cativa de cand ati inceput pregatirile si poate ajutam alte mirese sa ii ocoleasca...
Fara rautate, sper ca putem sa fim obiective si sa ne spunem parerea!

Catalina_Maria
08.08.2006, 21:41:56
Dar se pare ca in Timisoara suntem niste fericite!!!! Nici un patron de restaurant care sa ne strice nunta, nici un fotograf care sa ne strice pozele , nici un dj care sa adoarma beat pe tastatura, nici o agentie de aranjamente care sa ne faca o fusareala cu decoratiunile, verighete NEidentice, rochita modificata gresit, etc, etc, etc....

Sunt convinsa ca sunt dar nu inteleg de ce nu ne prevenim intre noi in ceea ce priveste neseriosii???!!:-\

Sau dimpotriva daca intr-adevar nu avem asa ceva ...HAI SA-I LAUDAM pe cei care isi fac treaba foarte bine:))

cristinab
09.08.2006, 14:39:02
Nu stiu daca neambalatul invitatilor face parte din categoria "furnizori neseriosi", dar eu am fost foarte dezamagita cind le-am gasit neambalate.
Eu eram plecata in delegatie si a fost prietenul meu sa le ridice. Cind am venit am gasit in cutie cartoanele separat si hirtie de calc separat si am stat cireva aore sa indoi si sa ambalez invitatia. :(
Am uitat sa precizez ca le-am facut la Casa Monica. Cica era un afis intr-un loc nu prea vizibil, ca nu le ambaleaza.
Dar am auzit mai multe fete plingindu-se de aspectul acesta.

baby_tweety
09.08.2006, 14:56:57
Nu stiu daca neambalatul invitatilor face parte din categoria "furnizori neseriosi", dar eu am fost foarte dezamagita cind le-am gasit neambalate.
Eu eram plecata in delegatie si a fost prietenul meu sa le ridice. Cind am venit am gasit in cutie cartoanele separat si hirtie de calc separat si am stat cireva aore sa indoi si sa ambalez invitatia. :(
Am uitat sa precizez ca le-am facut la Casa Monica. Cica era un afis intr-un loc nu prea vizibil, ca nu le ambaleaza.
Dar am auzit mai multe fete plingindu-se de aspectul acesta.

In general nu se ambaleaza asa stiu..Asa le-am primit si eu...si le-am facut in alta parte.

azzaleya
09.08.2006, 15:13:14
Cristinab, si noi am primit invitatiile neambalate! A urmat mult munca si ..rabdare sa bag 150 de invitatii in plic. Aaa si nu ne-au ajuns , azi am mai comandat inca 60. Probabil tot neambalate ni le vor da...macar am prins dexteritate ;;)

Catalina_Maria
09.08.2006, 16:19:57
Categoric asta intra la categoria furnizori neseriosi! Din cate stiu, firmele din Timisoara care comercializeaza invitatii au obligatia (ma rog..bunul simt ca doar de aia castiga la ele) sa le asambleze, si asa sa le predea clientului final.
Ar mai fii totusi o varianta, cazul in care clientul doreste sa si le tipareasca in alta parte si atunci intr-adevar li se predau neasamblate nu de alta dar....nu le mai poti tipari avand montate funditele aferente.

Casa Monica e magazinul din Badea Cartan, asa e?
Au si rochii de mireasa si pantofi si cosulete, nu?

Daca despre asta e vorba atunci am fost si eu acolo si m-a uimit un aspect, pantofii de mireasa aveau talpile uzate, aratau a fi fost purtati si totusi erau vanduti la pret de pantofi noi.
Am si intrebat "patroana" si nu a fost foarte incantata de interesul meu:(. A sustinut ca sunt noi-nouti, pana i-am aratat talpa pantofilor. Atunci a ripostat "daca vrei sa-i iei ia-i daca nu..." Asa ca...am plecat linistita...

ancabasarab
09.08.2006, 17:17:52
Categoric asta intra la categoria furnizori neseriosi! Din cate stiu, firmele din Timisoara care comercializeaza invitatii au obligatia (ma rog..bunul simt ca doar de aia castiga la ele) sa le asambleze, si asa sa le predea clientului final.
Ar mai fii totusi o varianta, cazul in care clientul doreste sa si le tipareasca in alta parte si atunci intr-adevar li se predau neasamblate nu de alta dar....nu le mai poti tipari avand montate funditele aferente.

Casa Monica e magazinul din Badea Cartan, asa e?
Au si rochii de mireasa si pantofi si cosulete, nu?

Daca despre asta e vorba atunci am fost si eu acolo si m-a uimit un aspect, pantofii de mireasa aveau talpile uzate, aratau a fi fost purtati si totusi erau vanduti la pret de pantofi noi.
Am si intrebat "patroana" si nu a fost foarte incantata de interesul meu:(. A sustinut ca sunt noi-nouti, pana i-am aratat talpa pantofilor. Atunci a ripostat "daca vrei sa-i iei ia-i daca nu..." Asa ca...am plecat linistita...
Catalina, faina faza! Pai inca nu s-a inventat in Romania " spiritul de comerciant" sau " imaginea firemei"..mai trebe si din-astia....auzi..asa ca o gluma, poate acolo e consignatie, cum era pe vremuri :))).
Cu invitatiile chiar am ramas masca..neambalate? Pai noi cand vine clientul si da comanda, pe langa ca sunt unicate si poate schimba si culoare cartonului, si amplasarea fontilor, sau accesoriilor, cand le dam, le dam gata ambalate, adica in plic..si omul trebuie doar sa scrie p plic, asa mi se pare normal.
Va pup,
Anca

demonizza
09.08.2006, 17:20:38
da, tot neambalate le voi avea shi eu...dar in cazul meu era un anuntz mare la intrare " Invitatii NEAMBALATE!" ...la mai mare, neamule!!

Catalina_Maria
09.08.2006, 17:37:07
Mai Anca, lasa-ncolo invitatiile unicat si cu funditze ...la culoare si hai sa ne facem si noi un magazinash cu invitatii . Scriem mare pe vitrina: "Invitatii urate, scumpe , nu le ambalam si nu le tiparim!!!!"

Ma tot mir cum naiba mai au si comerciantii astia loc pe piata?? Daca o data au facut-o lata , a doua oara la fel ...sau ma rog...e o adevarata strategie de vanzare sa fii mitocan si "fusharist", dar intrebarea e de ce mai mergem noi acolo??? De ce au in continuare vanzari?

Si mai nou am observat ca meseria de "patron" care se obtine la pachet cu atitudinea aferenta( cred ca o dau astia bonus la Registrul Comertului) e o moda!!! Toti sunt patroni!!! Si macar de-ar stii ce inseamna asta...

Era o moda acum cativa ani, aici la noi la Timisoara...nu stiu daca mai e sau daca voi aveti cunostintza despre ea. Toate fetitzele de la 10 ani in sus erau manechine!!!!!!!8-} Si odata cu titlul...zbang...venea si atitudinea!!:)))
Asa si cu patronii de care vorbeam...

Sa ai afacerea ta e o responsabilitate enorma...si daca nu-i respecti pe cei care-ti calca pragul...poti sa-ti iei adio de la business...

cristinab
10.08.2006, 10:14:42
Eu nu ma asteptam sa le primesc neasamblate si probabil nici altii care merg nu se gindesc la asa ceva. Urit din partea lor e ca nu iti spun de la inceput.
Si cum doar o data in viata iti faci invitatii de nunta nu ai ocazia sa spui ca a doua oara nu mai merg acolo. Poate doar cind cautam invitatii de botez :)
Si asa afacerea lor merge in continuare...

Catalina_Maria
10.08.2006, 11:22:44
Sunt convinsa ca nu v-au spus de la inceput. De fapt spiritul comertului se afce remarcat si la ei pana iti smulg comanda , dupa aceea chiar nu ii intereseaza ce se intampla.

De asta trebuie sa fim bine informate , macar aici pe plan local de ceea ce ne poate astepta. Oricum stam bine sau suntem lenese, exista 2 variante:))
Avem un singur furnizor neserios Casa Monica.
La sfarsitul acestui an am sa fac o lista cu ei.

Ma mir totusi ca nu avem mai multi neseriosi....

razadesoare
10.08.2006, 12:29:48
Cica era un afis intr-un loc nu prea vizibil, ca nu le ambaleaza.

Acest lucru nu intra la neseriozitate, ci la "trebuia intrebat inainte!!!".

Pentru k da, sunt firme-peste tot in tara-, care specifik f clar, k onoreaza comanda cu invitatiile neasamblate. Cine accepta, bine...cine nu, exista firmele care ti le dau numai bune de...dat invitatilor.

Catalina_Maria
11.08.2006, 10:28:45
Apropo de "neseriosi" hai sa va povestesc ce a patit o prietena care a avut nunta pe 1 iulie.

Locatia aleasa a fost Hotel Tresor. Nuar de invitati? 130-140.A fost rezervata cu aproape 10 luni inainte de nunta. Patronii??? Niste draguti :) i-au aratat hotelul, restaurantul , piscina superba, au asigurat-o ca este un local in care s-au tinut nunti de 140 de persoane ,etc. Piscina??? O vor decora ei, a asigurat-o patronul! Cupe de inghetata??? Din cristal?? Scaune din lemn masiv cu tapiterie? E drepta ca acum sunt doar 44 dar pana la anul vor fi 150 cel putin.Orice intrebare primea un raspuns afirmativ si incurajator.

Mireasa? INCANTATA!!!A rezervat localul, a achitat avansul...a primit bonus o camera pentru noaptea nuntii....si de-aici incolo alta poveste.

Cam cu o luna inainte de nunta... pretul la meniu este mai mare!!! Cu cat??? Vedem dupa nunta:))
Scaune? Tot 44 cate aveau atunci , in urma cu 10 luni si nici nu exista intentia sa cumpere diferenta. Solutia??? Va punem la dispozitie niste scaunce din sala de conferinta, angajati o firma sa vi le imbrace:))
140 de persoane??? Oricat s-ar fi invartit scaunele alea mai mult de 90-100 de persoane nu se puteau aseza la mese, iar despre spatiu de dans nu mai vorbim. Solutia? Renuntat la o parte din invitati:(
Piscina?? Suntem de acord sa o decorati( nu o mai decorau ei:)) dar platiti schimbatul apei din piscina.
Cupe de inghetata? De trei feluri au fost la nunta:)))Nici vorba de cristal:))

Oricum ar trebui sa mai povestesc inca o mie de ore sau sa o rog pe ea sa va povesteasca , pentru a va putea da seama exact ce a fost acolo.

Pe scurt faze tari au fost pe langa cele povestite deja:
-dj-ul a fost injurat , amenintat de acelasi patron pt ca nu a dat muzica mai incet
-un invitat a fost injurat de aceeasi persoana pt ca a intervenit in ajutorul dj-ului
-la ora 10 seara pe terasa aceeasi persoana a dat drumul la meci:)) Rezultatul?? Jumatate din invitati au iesit afara si au revenit doar cand mirele a pus mana pe microfon si a anuntat ca el va pleca de la nunta daca acestia nu intra in sala
- s-a uitat sa se serveasca sampanie dar a doua zi cand au cerut sticlele li s-a spus ca nu mai exista nici una pt ca invitatii au comandat la mese "in draci" sampanie:))))))
-dimineata a fost un adevarat bairam cu nota de plata( s-a umflat la greu + s-a uitat sa se scada avansul deja achitat)
-camera oferita cadou a fost cireasa de pe tort :))) ERA O CAMERA MICUTZA CU 2 PATURI SEPARATE:)))))
Concluzia??? Mirii au dormit in apartamentul nasilor, pe o saltea amplasata pe podea.

Adaugam si Tresorul pe lista furnizorilor neseriosi??

mam
11.08.2006, 10:36:39
eu stiu ca invitatiile nu se ambaleaza. mie mi le-a numarat pe loc (plicurile intr-o cutie, invitatiile in alta), si ca sa le numere ambalate trebuia sa ma uit la fiecare plic in parte sa vad daca e complet sau nu...

Kaela
13.08.2006, 19:54:21
sa va povestesc ce au patit niste prieteni??la nunta chelnerii nu au venit sa vada daca mirii sunt in sala shi au adus tortul.ei erau in hol, se pozau cu niste invitatzi.fainah!!!!!sper sa nu ni se intample shi noua la fel.....sau la oriceine altcineva.

Catalina_Maria
13.08.2006, 21:51:12
Kaela , foarte interesant dar ne era foarte folositor sa aflam si la ce restaurant s-a intamplat asta.

Scopul acestei discutii era sa ii nominalizam clar pe cei care fac astfel de "surprize" pentru a evita sa patim si noi la fel.

Ne spui unde s-a intamplat asta?

Kaela
13.08.2006, 22:14:10
la senator a fost faza.dar acum 2 ani aprox, poate s-au mai schimbat.

Catalina_Maria
15.08.2006, 13:44:09
Pana acum avem:

Casa Monica - invitatii neasamblate, personal "expeditiv", pantofi second-hand( nedeclarati)
Hotel Tresor - patroni imposibili, dotari slabe
Senator - personal distrat, neatent

Altceva nimic???? Nici un DJ? Nici un fotograf??? Nimeni nu mai intra pe lista neagra???
Stam bine!!!
Ar trebui sa le propunem si mireselor de pe celelalte zone sa faca asemenea liste! Poate facem o comparatie la sfarsit de an sa vedem cum stam:)

azzaleya
15.08.2006, 13:57:23
Mie la Casa Monica mi-a zis o vanzatoare " Nu pune draga mana pe rochie ca o murdaresti!" ...de parca as lucra la santz!! Mai lipsea putin si ma scotea afara (nu exagerez, am martori).....si daca as lucra la santz, ce? De aia sunt expuse rochiile sa ma uit, sa le ating si in final daca imi place ceva, sa cumpar, nu??? Mie imi place sa "scotocesc", sa ma uit in voie, nu sa-mi sufle o vanzatoare nesuferita in ceafa!!! La plecare i-am zis: "ar trebui sa faceti manusi speciale pt clientele care v-au mai ramas"...

Kaela
15.08.2006, 14:01:11
unde-i casa monica????nu de alta dar sa evit locul, pt ca urasc fazele de genu. sau sta shi se uita la tine vanzatoarea shi spune, aaaaa nu va uitatzi la asta ca e prea scumpa....sau aaaa, rochia asta???asta e scumpa....(mi s-a intamplat intr-un magazin cu rochii de seara, nu mai stiu unde exact. shi de atunci am ramas cu sechele..:) )

azzaleya
15.08.2006, 14:03:14
Casa Monica e in Badea Cartan si in Calea Sagului.

Catalina_Maria
16.08.2006, 10:28:46
Bravo Azzaleya, super !!!!

Asa ar merita sa auda toti. Din pacate stii ce e trist ??? Ca dupa ce tu ai iesit din magazinul lor...ei raman cu aceeasi atitudine, pentru ca stiu ca in continuare se vor gasi alte cliente care vor veni acolo...

Oricum ce facem noi aici nu este sa discreditam din rautate aceste afaceri sau sa-i aducem la sapa de lemn pe "bietii" oameni ci sa le ferim pe altele ca noi sa fie umilite si tratate cu dispret in asemenea locatii.

Oricum Casa Monica e ...un caz fericit de furnizor...nu iti place , te intorci si pleci. dar ce faci in situatia in care chiar ziua nuntii ti-e stricata de patronul restaurantului, de chelneri, de agentia de organizare, de fotograf , cameraman sau dj?????? Atunci ce mai faci????

Aici trebuie sa ne fie cel mai teama!!!! Pentru ca nu mai avem ce face decat eventual sa nu platim la sfarsit... Dar...parca nimic nu compenseaza dezamagirea unei mirese care a visat....altceva.

Kaela
16.08.2006, 10:37:12
azi ma duc sa vad sala.ma tot gandesc cum va fi cu decoratul salii...am sa spun celui care se va ocupa sa ne dea detalii ca doresc sa vad sala aranjata de ei pentru o nunta, sau chiar sa particip la poavazarea salii, doar cu pareri, nu fizic(deshi mi-ar placea la nebunie sa fac chestii de genu :) ). vorba Catalinei, sa ma duc acolo in ziua nuntzii shi sa vad ca nu a ieshit cum vroiam , pai nush....Doamne fereste pe toata lumea de o dezamagire din asta!

loreley
16.08.2006, 10:49:03
azi ma duc sa vad sala.ma tot gandesc cum va fi cu decoratul salii...am sa spun celui care se va ocupa sa ne dea detalii ca doresc sa vad sala aranjata de ei pentru o nunta, sau chiar sa particip la poavazarea salii, doar cu pareri, nu fizic(deshi mi-ar placea la nebunie sa fac chestii de genu :) ). vorba Catalinei, sa ma duc acolo in ziua nuntzii shi sa vad ca nu a ieshit cum vroiam , pai nush....Doamne fereste pe toata lumea de o dezamagire din asta!
Draga Kaela, cred ca pana la anul, o sa iti decorezi sala de mai multe ori... in mintea ta. Eu la inceput am vrut crem,si acum vreau ceva mai vesel ca restaurantul e din lemn de culoare maro inchis.

Catalina_Maria
16.08.2006, 15:53:49
Nu cred ca trebuie sa dati prea mare importanta culorilor in relatia cu cei care va decoreaza sala decat spre final.

Ceea ce trebuie sa observati( categoric sa mergeti sa vedeti o sala aranjata) este calitatea materialelor din care sunt confectionate husele, cat sunt de curate si cat de tare sunt desirate la tiv. Daca tot dati 35-40 000/husa macar sa aveti ceea ce trebuie. Ar fi pacat si totusi s-a intamplat sa nu poata sta cate un invitat pe scaun din cauza ca esarfa mirosea infiorator a transpiratie :(...probabil de la nunta trecuta...

Cel mai bine vedeti ce face agentia respectiva nu din fotografii, ci la o alta locatie. Rugati-i sa va spuna unde si la ce ora cred ei ca ati putea da o "tura" sa va faceti o idee.

Catalina_Maria
23.08.2006, 17:06:39
Inca un furnizor neserios !!!
Nicu Bujor-fotograf cameraman
Reclamatia:
-desi a promis ca la nunta vor fi 2 persoane, 1 fotograf si 1 cameraman a venit o singura persoana care le-a facut pe amandoua( si niciuna completa)
-la data la care a promis ca vor fi gata montajele si fotgrafiile nu au fost gata nici unele nici altele dar a chemat mirii sa ii achite diferenta de bani .la refuzul acestora de a achita tot pana nu vad "opera" a refuzat sa le mai faca ceva. Intr-un final ,dupa 2 saptamani, le-a dat lucrarea ( nunta a fost "intinsa" pe 5 dvd-uri desi nu era cazul iar fotografiile de foarte proasta calitate si impuse toate la plata). Iar factura si chitanta...nici poveste!!! Sa nu mai vorbim de modul in care a vorbit cu clientii!!!

cristina2007
23.08.2006, 21:19:47
eu sunt doar la inceputul pregatirilor... la primul pas, adica cautarea salii.
si, surpriza pt mine care credeam ca asta e cel mai usor pas, sunt de-a dreptul dezgustata de invartelile pe care le gasesc. tot felul de amanunte "omise" la o prima, chiar la o a doua discutie....
eu am o prietena care se marita tot la anu', avem cam acelasi numar de invitati, 180-200 si mergem pe la aceleasi restaurante. cate diferente intre ce mi se spune mie si ce i se spune ei.... nu peste tot, dar...
deh, ce nu mi-e clar ca daca patroana si-a deschis agentie de organizare nunti (si dupa pozele pe care mi le-au aratat de la o singura nunta aranjata de ei nu au nimic deosebit) nu accepta sa-ti aranjeze altii sala?
sau iar sunt eu ciudata ca nu inteleg ca daca nu inchei contract pentru aranjare sala cu firma patroanei esti obligat sa cumperi bautura de la ei (pret de hotel)?
asta e tot neseriozitate!

Catalina_Maria
23.08.2006, 21:54:33
Spune-ne si numele localului!!!Poate ca are doar contract si comisioane "grase " de la o agentie anume nu neaparat agentia ei. Oricum daca de la inceput face asemenea probleme...mai bine lasa ...sunt multe alte localuri unde oamenii chiar stiu cum sa se poarte!!!!

Claudita
24.08.2006, 09:49:15
Dragelor,
nu vreau sa va contrazic, dar eu mi-am cumparat rochia de mireasa de la Casa Monica din Calea Sagului, mai exact de langa Fabrica Kandia si vanzatoarea,a fost o fata tinerica si tare de treaba.I-am spus cam ce imi doresc, mi-a aratat mai multe modele, mi-am ales doua, le-am incercat si la urma, normal mi-am ales una! Dar ceea ce e important e ca vanzatoarea respectiva mi-a suportat toate mofturile,ce mai a fost fff serviabila. Chiar nu as putea sa am obiectii.

Daca va incanta cu ceva, aflati ca si eu prima data mi-am primit invitatiile neambalate, iar la a-II-a comanda, fiind mai putine, au venit ambalate; se pare ca, cam toate firmele de specialitate practica aceleasi ''servicii'' !!

Catalina_Maria
24.08.2006, 20:56:04
Pai e bine de stiut ca sunt si angajati ok la Casa Monica. Foarte bine!
Firmele de specialitate au pe langa discount de la distribuitorii directi de invitatii si adaosul propriu pentru manopera asa ca...daca nu ti le si ambaleaza care-i aportul lor????

loreley
24.08.2006, 21:00:20
Pai e bine de stiut ca sunt si angajati ok la Casa Monica. Foarte bine!

In ceea ce priveaste TOATE firmele de specialitate, aici imi permit sa te contrazic, nici eu nici una din firmele cu care colaborez nu dam invitatiile neambalate clientilor!!!!E ca si cand i-as pune materialele pe masa mirilor fara sa-i aranjez masa!!!! Nu chiar dar...:)

Firmele de specialitate au pe langa discount de la distribuitorii directi de invitatii si adaosul propriu pentru manopera asa ca...daca nu ti le si ambaleaza care-i aportul lor????

Cred ca de lene nu le ambaleaza. Drept e ca mi-a luat cam o ora ambalatul invitatiilor, ca trebuia sa ambalez si invitatia si apoi sa o pun in plic. Dar, nu m-a deranjat ca le-am privit mai mult si mi-au placut mai mult ca la inceput.

cristina2007
24.08.2006, 21:28:52
Spune-ne si numele localului!!!Poate ca are doar contract si comisioane "grase " de la o agentie anume nu neaparat agentia ei. Oricum daca de la inceput face asemenea probleme...mai bine lasa ...sunt multe alte localuri unde oamenii chiar stiu cum sa se poarte!!!!
Hotel 2000

Catalina_Maria
24.08.2006, 21:54:30
Serios???? Hotel 2000??? D-na Saracin este patroana, ea are agentie sau vreuna din angajate ???Chiar am sa ma interesez, de curiozitate!

cristina2007
24.08.2006, 21:57:41
Serios???? Hotel 2000??? D-na Saracin este patroana, ea are agentie sau vreuna din angajate ???Chiar am sa ma interesez, de curiozitate!
nu i-am retinut numele, dar e roscata si cu parul scurt

Catalina_Maria
24.08.2006, 22:06:05
Mai in varsta, adica in jur de 50 ani??? Patroana????

cristina2007
24.08.2006, 22:13:05
yep! dac vrei sa-ti spun mai multe despre discutia avuta cu tanti (a fost tare interesanta....) tre sa luam leagtura altfel, pe messenger poate

andreea_rai
28.08.2006, 13:39:23
Atata timp cat ma uit in catalog si vad invitatia asamblata asa ma astept sa o primesc in format final. Eu stiam de aceasta tzeapa si de aceea cand am fost la firma care facea invitatia cand m-a pus sa semnez cu foaia cu textul predat i-am pus sa adauge jos un alineat ca invitatiile vor fi in conformitate cu catalogul. Si asa a fost. Plicurile erau separat atat....

Dar am avut alta problema: ne-a intrebat daca vrem mostra ca sa ne facem idee de cum va arata si daca vrem apoi sa mai schimbam ceva pana se fac restul d einvitatii. Cand mi-a adus mostra toate randurile aveau lipsa ultimele 3 litere....eroare de imprimare mi s-a spus. Cu stupoare am fost informata ca acea invitatie mi se scade din nr comandat de mine ca doar e mostra mea. Pai da e vina mea ca nu stie ala sa bage foaia in imprimanta??? M-a deranjat faptul ca se tiganeau pt 20.000 asa ca le-am facut reclama buna cu toti clientii de fata si am primit imediat banii pe invitatia distrusa. Daca nu aveam mostra ieseau toate asa poate

MeliMelo
28.08.2006, 22:23:27
As vrea sa mentionez si eu aici la nemultumiri, pensiunea Ana. Sora mea a facut anu trecut nunta acolo si am ramas dezamagita. Nu vreau sa vorbesc aici de meniu, care a fost foarte gustos, dar poate un pic cam sarac...cu toate ca a fost ales cel mai scump meniu!
Dar:
- cand a rezervat restaurantul, i s-a promis ca daca vremea e frumoasa, nunta o sa fie organizata afara, la livada. Pai numa bine ca pe atunci, patronii,(care se pare ca sunt mai multi...si care detin restaurantul, pensiunea si livada, impartit...adica livada era a unuia iar restaurantul al altuia...ceva de genu asta oricum) s-au certat. Si cand ne-am dus sa aranjam mesele...sa nu zic ca livada era ingradita cu panglica din aia rosu-alb, "pe aici nu se trece". Imi venea sa plang, mai ales ca sora mea, tocmai din cauza asta si-a rezervat restaurantul!!!! Ma bucur ca totusi a avut puterea sa treaca peste asta si sa nu fie afectata. Toata seara invitatii au tanjit la culoarea verde din livada si nu am putut trece peste ea...zici ca eram la puscarie. Nici macar poze nu au putut fi facute!
-chelnerii au fost de toata jena, mai ales ca au fost platiti separat... a trebuit sa "cersesti" cafea...sa nu zic de bauturi, care a trebuit sa te servesti singur din ele. Toata noaptea au fost "la tigara" sau pur si simplu la povesti la bucatarie...
- ce mi s-a parut iarasi nasol e ca sora-mea a venit dimineatza la ora 5, cand mai erau multi invitati si mi-a cerut cinstea, ca patronu a venit si ia cerut banii pe meniuri...si asa am facut repede cheta si s-au platit meniurile
-si capacitatea restaurantului sa nu credeti ca e 80 de persoane cum se zice...noi am fost 44 si abia am incaput inauntru...ne trebuia si loc de dans!!! A trebui sa scoatem mesele pe terasa (nu in livada) si restaurantul sa-l folosim ca si ring de dans...Altfel era aproape imposibil sa te misti inauntru!

Catalina_Maria
29.08.2006, 10:45:25
MeliMelo, imi pare tare rau pentru sora ta:(. Nu am avut nici un contact direct cu Pensiunea Ana dar am auzit povesti frumoase de la nunti unde , e drept totul a avut loc in livada. Pentru asta e atat de renumita, ca si pensiune propriu zisa nu am auzit nimic. Dar chiar la topicul nunta in Timisoara cred ca Mirel intreba de Pensiunea Ana, poate ar trebui sa il informam si despre ceea ce s-a intamplat la nunta surorii tale.

Catalina_Maria
29.08.2006, 11:37:23
Casa Monica
Hotel Tresor
Senator
Nicu Bujor(foto-video)
Hotel 2000
Pensiunea Ana

Se mareste lista! Sper sa adaugati in continuare pareri pro si contra.

ancabasarab
29.08.2006, 20:16:20
As vrea sa mentionez si eu aici la nemultumiri, pensiunea Ana. Sora mea a facut anu trecut nunta acolo si am ramas dezamagita. Nu vreau sa vorbesc aici de meniu, care a fost foarte gustos, dar poate un pic cam sarac...cu toate ca a fost ales cel mai scump meniu!
Dar:
- cand a rezervat restaurantul, i s-a promis ca daca vremea e frumoasa, nunta o sa fie organizata afara, la livada. Pai numa bine ca pe atunci, patronii,(care se pare ca sunt mai multi...si care detin restaurantul, pensiunea si livada, impartit...adica livada era a unuia iar restaurantul al altuia...ceva de genu asta oricum) s-au certat. Si cand ne-am dus sa aranjam mesele...sa nu zic ca livada era ingradita cu panglica din aia rosu-alb, "pe aici nu se trece". Imi venea sa plang, mai ales ca sora mea, tocmai din cauza asta si-a rezervat restaurantul!!!! Ma bucur ca totusi a avut puterea sa treaca peste asta si sa nu fie afectata. Toata seara invitatii au tanjit la culoarea verde din livada si nu am putut trece peste ea...zici ca eram la puscarie. Nici macar poze nu au putut fi facute!
-chelnerii au fost de toata jena, mai ales ca au fost platiti separat... a trebuit sa "cersesti" cafea...sa nu zic de bauturi, care a trebuit sa te servesti singur din ele. Toata noaptea au fost "la tigara" sau pur si simplu la povesti la bucatarie...
- ce mi s-a parut iarasi nasol e ca sora-mea a venit dimineatza la ora 5, cand mai erau multi invitati si mi-a cerut cinstea, ca patronu a venit si ia cerut banii pe meniuri...si asa am facut repede cheta si s-au platit meniurile
-si capacitatea restaurantului sa nu credeti ca e 80 de persoane cum se zice...noi am fost 44 si abia am incaput inauntru...ne trebuia si loc de dans!!! A trebui sa scoatem mesele pe terasa (nu in livada) si restaurantul sa-l folosim ca si ring de dans...Altfel era aproape imposibil sa te misti inauntru!
Draga meli Mmelo,
Bun venit pe Forum!!!
In legatura cu nunta surorii tale de anul trecut de la Pensiunea Ana.
Cunosc foarte bine problema, pt. ca D-nul Puscas, actualul unic proprietar ne este client si colaborator si chiar ne-a povestit despre dublul patronat.
Ei erau asociati cu un italian care , se pare nu era deloc interesat sa aduca venituri locatiei, si in nici un caz sa pastreze imaginea buna a acesteia.Din pacate italianul era cel care lua cele mai multe decizii, iar chelnerii pe care i-ai cunoscut atunci nu mai lucreaza la Pensiunea Ana, dezinteresul lor era direct proportional cu cel al patronului italian si al salariului primit de acestia.
Stiu cat de greu a fost pentru Familia Puscas perioada aceasta, si, crede-ma, ca nu le era indiferenta situatia, dar in momentul acela nu puteau face foarte multe in acest sens..pt. ca suntem in Romania..si pentru a rezolva legal anumite probleme ne lovim de minunata birocratie.
Asa ca, pana la urma, d-nul Puscas a cumparat si partea italianului si acum si gradina si restaurantul si pensiunea sunt ale lui.
Imi pare rau ca nunta surorii tale a fost chiar in aceasta perioada dificila.
Oricum anul acesta am auzit numai de bine de ei si sper ca asa sa fie si in continuare.
E foarte greu pentru o firma, mai ales cand sunt mai multi patroni si nu toti trag in aceeasi directie, dupa o perioada ca aceasta, in care isi strica imaginea, sa "revina" pozitiv in ochii clientilor.
Asa ca..poate acordam circumstante atenuante...
Cel mai bine sa mai auzim parerile altor miresici, poate gasim pe cineva care a facut acest an nunta acolo..ca sa avem o parere obiectiva.
Oricum te asteptam cu intrebari si observatii si la topicul nunta in Timisoara.
Te pup,
Anca

MeliMelo
30.08.2006, 11:08:02
Da intr-adevar se pot acorda circumstante mai atenuante. Dar asta a fost parerea noastra la ce s-a intamplat si faptele nu pot fi schimbate din pacate.
Intelegem toti ca nu toate gusturile pot fi satisfacute, dar asta nu inseamna ca nu poti sa-ti spui parerea, nu?

Catalina_Maria
30.08.2006, 11:25:53
Din pacate, ai dreptate, nici o disputa de-a patronilor, intemeiata sau nu nu scuza faptul ca nunta surorii tale( sau a oricareia dintre noi) a fost mai mult sau mai putin distrusa.

E pacat , pentru ca indiferent ce schimbari au survenit acolo, pentru voi si cunoastintele voastre va fi cam greu sa mai alegeti pentru un alt eveniment Pensiunea Ana.

In ceea ce-i priveste pe patronii de acolo, bine ca au rezolat problema si bine ca de acum incolo isi vor satisface clientela asa cum trebuie!

cristinab
30.08.2006, 11:28:20
Fetelor chiar simt ca am intrat pe ultima suta de metri...:madlaugh: .
Am rezolvat si ultimele detalii. Mi-am luat rochia acasa, desi nu sunt prea multumita de ea, dar am preferat sa o mai duc la o croitoreasa in Timisoara sa mi-o mai modifice decit sa mai fac zeci de drumuri la Lugoj si tot sa nu mi-o faca cum vreau eu. Sunt destul de dezamagita de Lugoj pentru ca nu mi-au facut-o cum am vrut eu, chiar mi-au facut alt corset si au mai avut nesimtirea sa incerce sa ma convinga sa o iau asa ca imi sta bine, asa ziceau. Si dupa ce am insistat ca daca nu imi fac corsetul cum vreau eu nu o mai iau, mi-au promis ca mi-o modifica. Ca sa nu zic ca mi-o facusera mai lunga cu 19 cm, care au trebuiti taiati din talie pentru ca jos era un model pe rochie. Cind m-am dus a treia oara, decolteul tot nu era cum am vrut eu, in loc de lacrima imi facuse o lacrima minuscula, dar am zis ca hai ca merge si asa. Dar partea de jos....inca e lunga si larga in talie.
Si patroana tot imi zice asa o inteleg ca are multe comenzi, dar totusi unde e bunul simt si profesionalismul?
Asa ca pot sa ii trec cu siguranta la furnizori neseriosi.

Catalina_Maria
30.08.2006, 12:07:23
Imi pare rau pentru rochita, dar poate ne spui si cum se numeste firma din Lugoj!

cristinab
30.08.2006, 12:11:18
Casa Marcu !

ancabasarab
30.08.2006, 13:02:26
Meli Melo,
In nici un caz nu am zis sau vrut sa zic ca nu trebuie sa expui faptele asa cum au fost.
Dimpotriva, mai ales la topicul asta, e natural.
Mie imi pare rau ca situatia de la Pensiunea Ana a creat probleme unor tineri casatoriti si ca acest moment putea sa dauneze foarte mult localului.
Eu am explicat doar mai clar situatia " din culise".
Anca.

loreley
30.08.2006, 15:29:19
Fetelor chiar simt ca am intrat pe ultima suta de metri...:madlaugh: .
Am rezolvat si ultimele detalii. Mi-am luat rochia acasa, desi nu sunt prea multumita de ea, dar am preferat sa o mai duc la o croitoreasa in Timisoara sa mi-o mai modifice decit sa mai fac zeci de drumuri la Lugoj si tot sa nu mi-o faca cum vreau eu. Sunt destul de dezamagita de Lugoj pentru ca nu mi-au facut-o cum am vrut eu, chiar mi-au facut alt corset si au mai avut nesimtirea sa incerce sa ma convinga sa o iau asa ca imi sta bine, asa ziceau. Si dupa ce am insistat ca daca nu imi fac corsetul cum vreau eu nu o mai iau, mi-au promis ca mi-o modifica. Ca sa nu zic ca mi-o facusera mai lunga cu 19 cm, care au trebuiti taiati din talie pentru ca jos era un model pe rochie. Cind m-am dus a treia oara, decolteul tot nu era cum am vrut eu, in loc de lacrima imi facuse o lacrima minuscula, dar am zis ca hai ca merge si asa. Dar partea de jos....inca e lunga si larga in talie.
Si patroana tot imi zice asa o inteleg ca are multe comenzi, dar totusi unde e bunul simt si profesionalismul?
Asa ca pot sa ii trec cu siguranta la furnizori neseriosi.

Cristina, imi e f. cunoscuta povestea ta... nu mai tin minte cine a scris sau mi-a povestit, insa era aceeasi patanie si tot intr-un magazin la Lugoj. Chiar imi pare rau ca se intampla asa ceva mai ales la o mireasa, nu pot sa concep ca pot fi asa aiurite unele persoane, mai ales cand e vorba de un eveniment ata de important.

cristina2007
04.09.2006, 23:20:30
ceau fetelor, la sugestia unora dintre voi, consider ca trebuie toata lumea sa stie exact care e situatia cu Hotel 2000, macar ca sa stiti ce sa intrebati sau la ce sa va asteptati daca mergeti acolo:

povestea noastra cu 2000 a inceput intr-o sambata cand am trecut pe acolo, am vazut sala, am vorbit putin, 5 min, cu sefa de sala, o tipa Ani, care, desi era tare grabita ne-a aratat 1 album cu poze, ne-a spus de chiria pe sala, cam care ar fi pretul meniului pe la anu', ne-a spus ca se poate face si cununia religioasa acolo, chestie care ne-a placut la nebunie.
eram 99,9% convinsi ca asta e, am gasit locatia perfecta, sala mare, care aranjata ar putea arata foarte frumos, parcare, terasa, camere pentru cei care ne vor veni de departe, tot ce mai trebuia sa facem era sa sunam sa ne intalnim cu patroana, cu care se semneaza se pare si contractul, ca sa ne mai dea ultimele detalii. si de aici....
in ciuda asteptarilor noastre ne-am intalnit cu o tipa "atotstiutoare" care a scos din ea replici dupa replici.

1. de meniu nu a vrut sa ne spuna absolut nimic, nici macar sa ne dea o varianta de meniu, sau gramaje, sau orice ca sa ne putem face si noi o idee. tot ce a spus a fost ca anul acesta meniul a pornit (ceea ce e destul de vag...) de la 850-900 mii lei si ca despre pretul meniului si ce vrem sa contina vorbim la anu' cam cu o luna inainte de nunta.....

2. am trecut la capitolul aranjare sala, replica: "acceptam sa vina doar o singura agentie ca sa decoreze sala, dar nu va putem spune cum se numeste sau unde o gasiti", noi nu prea intelegeam care e faza si am intrebat-o daca e cumva firma ei (ca am vazut ca se practica, vezi Strelitia, Senator) si tipa mi-a incuviintat din cap ca da. "daca nu vreti agentia propusa de noi lasati sala asa cum e". ok, acum nu sunt absurda, daca as fi vazut cine stie ce aranjamente in pozele alea, as fi zis ok si asa e bine, dar cand mi-a spus si ca e 50.000 o husa de scaun.... poate stiti sala, are geamurile alea multe si foarte mari, care, atunci cand am fost noi acolo nu aveau nici jaluzele, nici perdelute si arata destul de ciudat. am intrebat-o pe tipa daca are firma ei ceva pentru a acoperi cat de cat geamurile, raspunsul a fost: "nu, da' oricum nu va trebuie ca doar e noapte nu se vede, se vede doar din afara, da ce conteaza" .....:gen_07: ce am mai aflat ulterior e ca tanti nu are firma de decoratiuni, dar nu vrea sa dea posibilitatea mirilor sa-si aleaga ei firma pentru ca ea nu s-ar mai alege cu nimic din afacere. adica ea gaseste firma care vine si decoreaza si ii cere de ex 500 euro si ea cere mirilor 1000 euro bazandu-se pe faptul ca ei nu stiu cine a aranjat sala si nu pot afla care e pretul real.... asta am aflat-o de la cineva care lucreaza in domeniul aranjatului de sali pentru ocazii....

3. 180 de meniuri obligatorii, ca daca nu ne inghesuie intr-o sala mai mica, desi cand am fost noi se aranja sala la 120 de persoane. adica nici nu stiu cat costa meniul da eu ma angajez de nebuna sa-ti platesc tie, indiferent ce, 180? + celelalte taxe....

4. "in sala mea nu se serveste supa la nunti!" ca aasta e obicei comunist si ea nu-l sustine... (ok, atunci ce exact contine meniul ala de minim aproape 1 mil? aperitiv si friptura?) adica ca ce chestie imi impui tu mie ce sa le dau invitatilor sa manance la nunta MEA? poate eu vreau sa am 2 feluri de supa si 3 feluri de ciorbe la nunta.... (bun acum exagerez) poate radeti de mine, nu e chiar asa sfarsitul lumii ca nu e supa, dar adunat la tot ce a mai spus.....

5. plus de astea, nu se incheie nici un fel de contract, in care sa se specifice ceva, sa ai o anumita siguranta, ca totusi sunt niste bani si o zi care trebuie sa iasa perfect. eu personal nu accept sa nu am un contract, in care sa fie ceva specificat de costul meniurilor, chiar si ceva de: "meniul de tipul 1 la ora actuala costa X lei si pana la anu' e posibil sa creasca cu 10-20%". nu-mi permit sa spun ca nu-mi pasa ca banii nu conteaza. aici tu rezervi sala de pe acum, ca e taxa separata pentru inchiriere, si despre costul si continutul meniului vorbesti cu o luna inainte de nunta, cand oricum esti la mana lor...

si pe langa asta tanti nu ne inspira deloc incredere. avea atitudinea aia deranjanta de "eu am ceva ce voi vreti, dar ca sa obtineti jucati dupa regulile mele, nu conteaza ca ele sunt ne la locul lor"
asa ca de la o convingere de aproape 100% am taiat definitiv 2000-ul de pe lista localurilor unde am vrea vre-o data sa facem ceva. pacat de toate chestiile faine pe care le-am gasit la locatia asta.
dar cine stie, poate nu o fi asa de rau pana la urma pentru cei ce fac acolo, poate o fi avut tipa o zi proasta, desi nu prea cred, ca la cateva zile dupa a fost la ea o colega de-a mea de serviciu care are si ea nunta la anu' si a primit aceeasi "portie".

simoram
06.09.2006, 17:44:43
Buna fetelor,
N-am mai fost pe site de multa vreme...dar dupa ce am citit povestea Cristinei despre Hotel 2000 parca m-as fi vazut pe mine povestind aceleasi repet aceleasi lucruri patite de noi cand am fost sa cautam sala.
daca mai aveati nevoie de o confirmare iata ca a venit. NU va incurcati cu tipa aia ca e poama acra...si mai mult cineva a facut acolo nunta acum 2 ani si le-a luat 60 de mii de lei pe husa- in conditiile in care era 30 de mii pe vremea aia si respectivii miri o cunosteau si pe patroana.
Va doresc toate cele bune si aveti grija:)
Simona

cristinab
07.09.2006, 08:06:56
Ca sa va da-ti seama cit de distrusa a fost rochia mea de la Casa Marcu din Lugoj, va zic ca am fost la 6 croitorese si nici una nu a vrut sa incerce sa mi-o repare, imi ziceau sa i-o duc inapoi la cea care mi-a stricat-o. Pina la urma am dus-o la sefa lui maica-mea care a intervenit la o cunostinta ca sa mi-o faca. In talie au reusit sa mi-o faca bine si mi-au scurtat-o, dar data trecuta am uitat sa va zic ca de la ei putere sau gindit sa mi-o faca mai lunga in spate ca si cum as avea o trena,desi eu nu am vrut trena, dar am reusit sa imi faca o coada. Asa ca s-au chinuit sa imi scoata o fisie din fusta ca sa arate cit de cit a trena. Groaznic ! Croitoreasa care mi-a reparat-o mi-a zis ca chiar si-au batut joc de mine ! Absolut nimic nu a fost bine la rochie !

cristina2007
07.09.2006, 22:29:49
buna Cristina,

imi pare tare rau ca ti s-au intamplat toate astea. baniuesc ca aveai destule pe cap si fara surpriza asta. da bine ca se rezolva. iti tin pumnii sa fie totul ok.:)

ALEX21A
07.09.2006, 22:34:38
da, tot neambalate le voi avea shi eu...dar in cazul meu era un anuntz mare la intrare " Invitatii NEAMBALATE!" ...la mai mare, neamule!!
hai ca asta e tare!!!:))

Catalina_Maria
09.09.2006, 19:09:30
O adaugam aici si pe Liza de la Modex!!! Ca lucreaza prost si scump din cate spune Melissa, doar ca pe alt topic, cel cu saloanele din Timisoara.

Catalina_Maria
09.09.2006, 19:14:37
Casa Monica
Hotel Tresor
Senator
Nicu Bujor(foto-video)
Hotel 2000
Pensiunea Ana
Casa Marcu
Liza-Modex

Avem 8 pe lista. Despre DJ, fotografi, cameramani, agentii de organizari, cofetarii,lautari, nimic -nimic????
Bine-ar fi sa fie totul asa "roz" desi cu 8 pe lista deja nu prea pare ...Dar ma rog macar stim la ce sa ne asteptam in cazul in care avem de-a face cu cei amintiti.
Totusi sa nu uitam ca e posibil sa fie niste accidente si cei trecuti pe lista fie sa fi fost in cea mai proasta zi a vietii lor fie persoanlul de la locatiile amintite sa fi fost deja inlocuit de altii.

lore1975
12.09.2006, 11:59:59
Desiderio.in ziua nunti la ora 13 nu aranjasera inca sala.au venit ulterior si au terminat, dar dupa ce i-am stresat cu telefoanele.oricum a fost un stres in plus, de care chiar nu aveam nevoie

azzaleya
12.09.2006, 12:03:56
Desiderio.in ziua nunti la ora 13 nu aranjasera inca sala.au venit ulterior si au terminat, dar dupa ce i-am stresat cu telefoanele.oricum a fost un stres in plus, de care chiar nu aveam nevoie

Nasol ce aud. Si noi am luat de la ei niste sfesnice si decorul pentru masa mirilor:-< Sper sa nu ne faca vreo figura in ziua nuntii, desi sa stii ca inclin sa cred ca-s neseriosi. Noi am luat si invitatiile de la ei si ni le-au dat neambalate. Maaama cat profesionalism!!!

Catalina_Maria
12.09.2006, 12:09:14
Imi pare rau ca ai fost ingrijorata in ziua nuntii dar poate ca aveau si alte nunti pentru ziua respectiva si erau programati in asa fel incat in functie de sosirea mirilor sa fie gata sala. Adica daca exista o pereche care ajunge la sala la ora 15 si alta care ajunge la ora 19 , se face prima data sala celor care sosesc mai devreme si apoi a celorlalti. Nu trebuia sa te stresezi, sunt sigura ca totul era programat sa fie gata cand voi intrati in sala.

Asta din pacate de multe ori se datoreaza si restaurantului care conditioneaza firma de decoratiuni la ce ora poate incepe, dupa ce ei au terminat curatenia si ce mai au ei de facut, asa ca de multe ori desi sala poate fi gata si cu o seara inainte sau la ora 9 dimineata nu este posibil din cauza restaurantului.

Nu vreau sa le iau apararea , clar a fost un stress de care nu trebuia sa ai parte in ziua nuntii dar daca totul a fost asa cum ti-ai dorit, nu mai fii suparata:)

Catalina_Maria
12.09.2006, 12:10:49
In ceea ce priveste invitatiile neambalate asta da, chiar mi se pare neseriozitate. Dar am mai spus-o si nu vreau sa ma repet legat de atributiile furnizorilor de invitatii.

lore1975
13.09.2006, 09:36:55
Imi pare rau ca ai fost ingrijorata in ziua nuntii dar poate ca aveau si alte nunti pentru ziua respectiva si erau programati in asa fel incat in functie de sosirea mirilor sa fie gata sala. Adica daca exista o pereche care ajunge la sala la ora 15 si alta care ajunge la ora 19 , se face prima data sala celor care sosesc mai devreme si apoi a celorlalti. Nu trebuia sa te stresezi, sunt sigura ca totul era programat sa fie gata cand voi intrati in sala.

Asta din pacate de multe ori se datoreaza si restaurantului care conditioneaza firma de decoratiuni la ce ora poate incepe, dupa ce ei au terminat curatenia si ce mai au ei de facut, asa ca de multe ori desi sala poate fi gata si cu o seara inainte sau la ora 9 dimineata nu este posibil din cauza restaurantului.

Nu vreau sa le iau apararea , clar a fost un stress de care nu trebuia sa ai parte in ziua nuntii dar daca totul a fost asa cum ti-ai dorit, nu mai fii suparata:)

intai am discutat cu cei de la restaurant ca sa vedem la ce ora puteau fi ei gata cu curatenia, abia dupa asta am discutat cu cei de ;la Desiderio si stabilisem ca intre 9 si 11 sunt acolo.deci chiar nu aveau motive , atata timp cat totul a fost stabilit, atat cu restaurantul cat si cu desiderio.pe noi ne-au sunat de la restaurant ca sa ne spuna ca nu a venit Desiderio, altfel nici nu stiam ca ei nu aranjasera nimic.in fine, asta mi s-a intamplat mie....in schimb, au amenajat frumos, aici nu am nimic de comentat

Catalina_Maria
13.09.2006, 16:52:22
Acuma facand abstractie de Desiderio, spune tu daca ti se pare logic ca cei de la restaurant sa sune mireasa in ziua nuntii sa o panicheze ca sala nu e aranjata!!!!!!
Un adevarat profesionist suna firma, a carei numar de tel trebuia sa il aiba si sa se consulte cu ei ce si cum.
In general exista conflicte intre restaurant si firma de amenajari mai ales in cazul in care firma refuza sa dea "comisionul" cuvenit sefului de sala sau persoanei de contact. De aceea in majoritatea cazurilor, restaurantele recomanda anumite firme, nu neaparat datorita aranjamentelor ci datorita comisionului pe care il incaseaza si care estein jur de 10% din totalul pe care tu il platesti firmei de amenajari. Ca sa fim mai exacti, la o lucrare de 1000 de euro , 100 de euro pleaca in buzunarul sefului de sala sau patronului de restaurant si asta in cele mai fericite cazuri. In cele mai nefericite cum e cazul Hotel 2000, tu nici nu vezi firma de organizare ci ti se comunica un pret chiar si cu 100% mai mare decat al lor, adaosul fiind partea restaurantului.

Am povestit de numa:)) dar chiar sunt dezamagita de comportamentul majoritatii sefilor de sala, sau a patronilor de restaurante care trateaza atat firmele cat si mirii ca pe niste persoane aflate la cheremul lor.

Ma bucur ca totusi sala a fost asa cum ti-ai dorit! Si sper ca intreaga nunta a fost asa cum ai visat!

ancabasarab
13.09.2006, 23:47:18
Draga Loreley,
Subscriu la afirmatiile Catalinei,
Faza asta cu restaurantul e ceva de genul...la gradinita in clasa Popescu spune educatoarei" d-na educatoare, vedeti, Ionescu nu si-a mancat supica, da eu am mancat-o".
Adica nu era mai bine sa se certe ei intre ei..sa se ia de par, de buzunare, de ce or fi vrut si sa nu te streseze pe tine, sa rezolve ei impreuna problema si tu sa vi la sala si sa fie totul ok?
Si sa nu zica restaurantul ca nu a avut un nr. de tel al firmei..hai sa fim seriosi..daca chiar vrei afli in nu mai mult de 1 minut:internet, reviste, info 931 etc.
Din pacate partea asta cu comisionul si cu cine e pe "felie"- a se intelege prieteni sau comision f. gras- cu restaurantul afecteaza si clientii, cum a fost cazul tau Loreley.
Oricum comportamentul restaurantului denota lipsa aptitudinilor de a reactiona corect in situatii de criza.Chiar daca ei vroiau sa faca o imagine proasta in fata ta, ca si client, firmei de decorat, mai bine s-ar fi agitat, s-ar fi dat peste cap si ar fi rezolvat tot..ia tu la ora asta nu ai mai fi avut amintirea unei zile pline de stres, un stres , care chiar nu are ce cauta la cuplul de casatoriti.
Dar..uite...ti s-a subliniat sau indus ca firma de decorat nu e f. serioasa, desi eu asta chiar nu stiu cum e in realitate.Oricum ar fi, Rusine acelui sef de sala, nu suntem la gradinita, daca esti un sef de sala profi, te asiguri ca tinerii se simt bine in ziua nuntii lor, mai ales in sala ta, si nicidecum nu le strici ziua ca sa-i stresezi..de parca nu ar fi destul de stresati.
Va pup,
Anca

loreley
14.09.2006, 10:40:16
Draga Loreley,
Subscriu la afirmatiile Catalinei,
Faza asta cu restaurantul e ceva de genul...la gradinita in clasa Popescu spune educatoarei" d-na educatoare, vedeti, Ionescu nu si-a mancat supica, da eu am mancat-o".
Adica nu era mai bine sa se certe ei intre ei..sa se ia de par, de buzunare, de ce or fi vrut si sa nu te streseze pe tine, sa rezolve ei impreuna problema si tu sa vi la sala si sa fie totul ok?
Si sa nu zica restaurantul ca nu a avut un nr. de tel al firmei..hai sa fim seriosi..daca chiar vrei afli in nu mai mult de 1 minut:internet, reviste, info 931 etc.
Din pacate partea asta cu comisionul si cu cine e pe "felie"- a se intelege prieteni sau comision f. gras- cu restaurantul afecteaza si clientii, cum a fost cazul tau Loreley.
Oricum comportamentul restaurantului denota lipsa aptitudinilor de a reactiona corect in situatii de criza.Chiar daca ei vroiau sa faca o imagine proasta in fata ta, ca si client, firmei de decorat, mai bine s-ar fi agitat, s-ar fi dat peste cap si ar fi rezolvat tot..ia tu la ora asta nu ai mai fi avut amintirea unei zile pline de stres, un stres , care chiar nu are ce cauta la cuplul de casatoriti.
Dar..uite...ti s-a subliniat sau indus ca firma de decorat nu e f. serioasa, desi eu asta chiar nu stiu cum e in realitate.Oricum ar fi, Rusine acelui sef de sala, nu suntem la gradinita, daca esti un sef de sala profi, te asiguri ca tinerii se simt bine in ziua nuntii lor, mai ales in sala ta, si nicidecum nu le strici ziua ca sa-i stresezi..de parca nu ar fi destul de stresati.
Va pup,
Anca

Draga Anca, nu eu am patit asa ci lore1975. suntem 2 lore... :))

ancabasarab
14.09.2006, 17:23:04
Imi cer scuze...pt. confuzie:-p
Anca

dedelina
18.09.2006, 16:12:25
Poate cineva sa imi spuna ceva despre rochiile de mireasa Marca Venus de la Desiderio ? Sau sa imi recomande o croietoreasa buna in Timisoara?

Catalina_Maria
18.09.2006, 16:32:25
Dedelina, ti-o recomand pe d-na Vidoni, de la casa de moda Penelopa. E un pic mai dificila dar...face rochite superbe si foarte foarte "curat" lucrate.
224400 e telefonul ei.
Dar de ce ai intrebat de croitoreasa pe topicul furnizori neseriosi??:)) Vrei sa-ti recomandam din ...lista neagra???:))

GabrielaS
19.09.2006, 10:10:27
Poate cineva sa imi spuna ceva despre rochiile de mireasa Marca Venus de la Desiderio ? Sau sa imi recomande o croietoreasa buna in Timisoara?

Nu stiu nimic despre Rochiile Venus, dar stiu un loc perfect unde mi-au facut rochia. E vorba de salonul Eveline, din Sinaia, chiar vizavi de statia de tranvai la un demisol. Fetele de acolo au o mana super si rabdare si simt sa iti faca ceva deosebit care sa te puna in valoare. Eu am fost in multe locuri si in Timisoara si in Oradea, dar aici chiar m-am simtit centrul atentiei, si au facut exact ce am vrut eu. Ca sa nu mai spunem ca pretul este accesibil. Rochiile in vara porneau de la 6mil plus ornamentele de pe ea, care depinde doar de tine. Am avut multe prietene care au zis ca vor sa faca la un salon mare pe undeva, si dupa ce au venit cu mine tot acolo au venit si ele.

cristina2007
19.09.2006, 20:49:52
fetelor am fost sambata la o nunta, unde oare... ? la iubitul meu Hotel 2000.....
a foat foarte interesant:
- nunta a inceput dupa 9 jumate
- de la 10 la 11.40 s-au pus pe masa: aperitiv, sarmale cu mamaliguta (sarmale acre si mamaliga foarte sarata), muschiulet cu garnitura (arata foarte bine doar ca era impletit si era super sec si tare ca nu puteai sa-l tai cu cutitul decat dupa eforturi serioase :)))
parca eram gaste din alea de pus la indopat... pe bune!
a mai venit o friptura putin mai tarziu, iar pe la 2 jumate-3 s-a dat tortul.... si a cam plecat lumea pe la casele lor....
vre-o 6 ore cred ca a tinut in total toata povestea cu restaurantul....
faina nunta! fain Hotel!

cristina2007
19.09.2006, 21:09:06
a si sa nu uit mesele erau atat de inguste si eram atat de inghesuiti ... aveti grija la aspectul asta ca e crunt sa nu ai unde sa-ti pui un servetel pe masa decat in pahar sau in farfuria vecinului..... :D

Catalina_Maria
17.10.2006, 14:58:58
Nu mai avem nici un furnizor neserios? Fetele acre ati avut nunta de curand, nu v-a nemultumit nimic???
Azzaleya tu ai pomenit de firma de organizari. O adaugam la lista?

ancabasarab
19.10.2006, 00:22:14
Am inteles ca a fost saptamna trecuta un reportaj pe Antena sau Pro tv cu o mireasa cre da in judecata o firma cu rochite din Timisoara, ca nu corespunde rochitza cu ce a cerut ea......dar nu am vazut stirea...stie cineva despre ce era vorba?
Anca

c_s
19.10.2006, 08:03:26
da, era vorba de vechii nostrii prieteni de la Casa Monica :))
eu am vazut reportajul, si iubitul meu a recunoscut locatia - in reportaj nu era specificata firma -nu stiu de ce?-

MeliMelo
19.10.2006, 09:16:48
Eu am auzit de la cineva apropiat miresei, ca facut la comanda si cu 2 zile inainte de nunta i-au adus alta rochie, nu ce a comandat. Si tot ei vroiau sa-i spuna ca nu are dreptate. Si daca nu mergeau cu OPC si televiziunea la ei, ramanea si fara cela 18 milioane cat ar fi costat rochia.

Kaela
19.10.2006, 14:54:17
nu-mi vine sa cred unde ajungem.....

ancabasarab
19.10.2006, 20:33:25
Da, foarte misto...si culmea ca astfel de firme nu numai ca rezista, ci o duc bine.
Anc

c_s
19.10.2006, 22:36:48
si totusi am auzit si persoane care-i lauda....:O

Catalina_Maria
20.10.2006, 11:25:01
Din cate stiu eu exista Casa Monica in Badea Cartan dar mai au un magazin care se numeste altfel prin Sinaia. Se numeste altfel dar aceeasi proprietari!! Ma insel?? Asa mi s-a spus cand am fost pe la ei, ca au mai multe modele la celalalt magazin al lor Sinaia. Si am primi si carte de vizita asa ca...o sa va scriu imediat ce o gasesc:))

adeline
23.10.2006, 14:20:46
Bune, drage miresici. nu am mai scris de ceva timp pentru ca am fost plecata. felicitari celor care s-au casatorit intre timp.
Vreau sa va semnalez o chestie, am mai auzit discuutii aici pe forum despre fotograful din balcescu, acelasi care avea studio siin dacia vizavi de cinematograf: m-am intalnit, cu totul intamplator cu o colega de liceu, pe care nu o mai vazusem de cativa ani. Ne-am intrebat una pe alta ce mai facem, eu i-am zis ca urmeaza sa ma casatoresc, ea ca s-a casatorit deja, in 3 sept. anul asta. Normal, pentru ca ma interesa, am invitatt-o sa intram intr-o cofetarie si am mai povestit la o cafea. Ea a avut nunta la Domlux, zice ca a fost o nunta frumoasa. Singurele probleme le-a avut cu fotograful din balcescu, cu care au negociat o anumita suma, dar care, dupa ziua nuntii, cand normal a fost acasa la mire, le-a cerut de 6 ori atata! fata mi-a spus ca socrii ei au o casa mare si se pare ca nenea fotograful si-a "recolrelaT" pretul in functie de aparentele de bunastare ale familiei. Mireasa i-a explicat ulterior ca respectiva casa nu este a lor, dar omul nu s-a lasat: initial, ei au stabilit cu el ca va face poze si va filma nunta, 2 DVDuri pentru 180 euro si pozele cat vot fi (in functie de cate poze aveau sa iasa). Acuma, tipul le-a pus doar pozele in format digital pe un CD (deci nu au poze retusate sau tablou, nimic, nimic), si au platit pentru asta 140 de euro. Dvdurile inca nu le-a dat nici acuma, si zice ca i-au iesit 5 DVDuri si vrea pentru ele 450 de euro!!! Ei i-au spus ca ei au comandat 2, dar el o tine pe a lui, ca ce, nu pot sa [plateasca, doar o data se casatoresc samd.:-& :-& :-&

ramonavelcota
23.10.2006, 15:16:40
Care fotograf din balcescu?

ramonavelcota
23.10.2006, 15:41:18
Gata am citit. Radu Bilec
Si noi tot pe el l-am avut la nunta, numai ca noi am avut nunta in Severin.
L-a contactat socrul meu doar pentru filmare. Pozele au fost facute la Mineti, o firma din Severin.
Pe noi ne-a costat serviciile lui 600 euro (doar partea de filmare). A venit de la Timisoara, el +inca un tip care sa-l ajute . Eu sunt foarte incantata de dvd ( se poate vedea si in videoclipul nuntii, numai ca sotul l-a prelucrat la o alta rezolutie pt. youtube si nu se vede foarte bine), noi avem un dvd cu Best of si 5 dvd cu nunta (cd-uri si carcase personalizate).
Singurul lucru care m-a deranjat a fost ca ne-a tinut 2 luni pana am primit dvd-urile.

nicoleta_oana
28.10.2006, 00:51:19
Stimata prospata doamna Danuta_Maria, am ajuns sa scriu pe acest forum strict datorita dv. O prietena buna mi-a dat de stire ca cineva denigreaza pe web restaurantul Intim, si am tinut sa vad despre ce este vorba. Sa trecem la fapte adevarate, neadevarate si imposibil a fi adevarate:
1. La restaurantul Intim patronii s-au schimbat ultima data anul trecut in septembrie. Daca dv. ati acontat sala anul acesta in februarie, cu siguranta ati discutat cu aceeasi patroni. Este IMPOSIBIL ca cineva sa va fi sunat, sa va cheme, sa discutati cu altcineva etc., toate acestea sunt profund neadevarate.
2. Cu certitudine ati platit personalul cu contravaloarea cate unui meniu, asta se practica la toate evenimentele. In nici un caz nu vi s-au pretins mai multi bani, si nici dv. nu ati avut generozitatea sa oferiti nimic suplimentar.
3. Despre "furtul bauturilor" aduse de acasa de dv.: la cele maximum 30 de persoane, cate ati avut, logic vorbind, cam ce cantitati de apa si sucuri se puteau "deturna"? Sau la ce valoare se puteau ridica apa si sucurile respective? Pentru ca, de aceasta data, chiar nu exclud in totalitate probabilitatea sa fi baut cineva din personal vreo sticla din sucurile dv., dar dv. ati predat pe borderou exact 3 sticle mari si late de coca-cola light!!! Cat credeti ca se poate trage de 3 sticle de suc?
4. Nu vi s-a pretins sa platiti sculele, sau ce ati mai spus (50 de euro si inca 700000), in primul rand respectivele boxe nu sunt ale localului, ci ale membrilor formatiei din local, iar cum ei nu s-au intalnit cu dv. niciodata, este clar exclus sa va fi pretins cineva sa le platiti. Tot la acest alineat as vrea sa precizez ca nu ati avut un DJ profesionist, ati adus calculatorul dv. (sau al cuiva), la ora 10 dimineata in 14.10.06 ati fost deja la local cu respectivul calculator, ocazie cu care v-ati apucat sa demontati chiar dv., fara sa fi cerut permisiunea cuiva, instrumentele si echipamentele orchestrei localului, echipamente profesionale, in valoare de mii de euro, si ati "izbutit" sa distrugeti cateva cabluri. Normal, cand cei din formatie au aparut sa-si ia instrumentele ca sa le duca unde aveau ei angajament pe data respectiva, au reponsabilizat personalul localului pentru distrugerile facute de dv., fapt pe care, din jena, nu vi l-a reprosat nimeni.
5. V-ati plans ca vi s-a incarcat nota la cafele. Din nou spun, nu e imposibil, doar ca nu inteleg de ce ar incarca un ospatar nota cu 10 cafele in valoare totala de 35 RON, si nu cu ceva mai scump? Ceea ce ar reusi sa realizeze facand asa ceva e chiar foarte putin.
6. De ce nu ati mentionat si ca ati primit toata mancarea acasa, pentru cei care nu v-au venit? Asa, din fair play, macar.
7. Dimineata, cand ati achitat nota, ati fost intrebata: "probleme"? Ati raspuns "nu". Deci, de ce trebuie sa va dati glas frustrarilor intr-un forum, cand ati avut posibilitatea clara sa o faceti in mod direct?
8. In privintacapacitatii localului, chiar daca am fi avut doar 50 de scaune, pentru dv. in mod clar erau de ajuns, asa ca nu inteleg de ce v-ati plans si de asta.
O sa incerc sa apelez la cateva cupluri care au avut nunti foarte reusite la restaurantul Intim, si cu care am ramas in relatii exceptionale, periodic ne trec pragul ca si clienti (nunti de 100 - 120 de persoane!!!), si ii voi ruga sa scrie si ei cate ceva, la modul cel mai sincer, despre nunta lor.
Iar in final, va doresc in numele Restaurantului Intim "casa de piatra", sper sa fiti cu mult mai multumita de viata in doi decat de nunta dv.
dumneavoastra sunteti patroana restaurantului?ati uitat sa va prezentati,poate din prea mult zel,sau nu am vazut eu.

MaraMariana
28.10.2006, 16:47:22
Stimata prospata doamna Danuta_Maria, am ajuns sa scriu pe acest forum strict datorita dv. O prietena buna mi-a dat de stire ca cineva denigreaza pe web restaurantul Intim, si am tinut sa vad despre ce este vorba. Sa trecem la fapte adevarate, neadevarate si imposibil a fi adevarate:
1. La restaurantul Intim patronii s-au schimbat ultima data anul trecut in septembrie. Daca dv. ati acontat sala anul acesta in februarie, cu siguranta ati discutat cu aceeasi patroni. Este IMPOSIBIL ca cineva sa va fi sunat, sa va cheme, sa discutati cu altcineva etc., toate acestea sunt profund neadevarate.
2. Cu certitudine ati platit personalul cu contravaloarea cate unui meniu, asta se practica la toate evenimentele. In nici un caz nu vi s-au pretins mai multi bani, si nici dv. nu ati avut generozitatea sa oferiti nimic suplimentar.
3. Despre "furtul bauturilor" aduse de acasa de dv.: la cele maximum 30 de persoane, cate ati avut, logic vorbind, cam ce cantitati de apa si sucuri se puteau "deturna"? Sau la ce valoare se puteau ridica apa si sucurile respective? Pentru ca, de aceasta data, chiar nu exclud in totalitate probabilitatea sa fi baut cineva din personal vreo sticla din sucurile dv., dar dv. ati predat pe borderou exact 3 sticle mari si late de coca-cola light!!! Cat credeti ca se poate trage de 3 sticle de suc? Regretul este ca am acceptat sa se aduca bauturi de acasa, in caz contrar aceste discutii nu ar fi avut loc! Stiu ca majoritatea restaurantelor din Timisoara practica asa ceva, permitand celor care rezerva localul sa aduca bauturile proprii, dar iata ca ceea ce ar trenui sa fie interpretat ca permisivitate si fexibilitate din partea localului ajunge sa dea nastere nemultumirilor, de fapt.
4. Nu vi s-a pretins sa platiti sculele, sau ce ati mai spus (50 de euro si inca 700000), in primul rand respectivele boxe nu sunt ale localului, ci ale membrilor formatiei din local, iar cum ei nu s-au intalnit cu dv. niciodata, este clar exclus sa va fi pretins cineva sa le platiti. Tot la acest alineat as vrea sa precizez ca nu ati avut un DJ profesionist, ati adus calculatorul dv. (sau al cuiva), la ora 10 dimineata in 14.10.06 ati fost deja la local cu respectivul calculator, ocazie cu care v-ati apucat sa demontati chiar dv., fara sa fi cerut permisiunea cuiva, instrumentele si echipamentele orchestrei localului, echipamente profesionale, in valoare de mii de euro, si ati "izbutit" sa distrugeti cateva cabluri. Normal, cand cei din formatie au aparut sa-si ia instrumentele ca sa le duca unde aveau ei angajament pe data respectiva, au reponsabilizat personalul localului pentru distrugerile facute de dv., fapt pe care, din jena, nu vi l-a reprosat nimeni.
5. V-ati plans ca vi s-a incarcat nota la cafele. Din nou spun, nu e imposibil, doar ca nu inteleg de ce ar incarca un ospatar nota cu 10 cafele in valoare totala de 35 RON, si nu cu ceva mai scump? Ceea ce ar reusi sa realizeze facand asa ceva e chiar foarte putin.
6. De ce nu ati mentionat si ca ati primit toata mancarea acasa, pentru cei care nu v-au venit? Asa, din fair play, macar.
7. Dimineata, cand ati achitat nota, ati fost intrebata: "probleme"? Ati raspuns "nu". Deci, de ce trebuie sa va dati glas frustrarilor intr-un forum, cand ati avut posibilitatea clara sa o faceti in mod direct?
8. In privintacapacitatii localului, chiar daca am fi avut doar 50 de scaune, pentru dv. in mod clar erau de ajuns, asa ca nu inteleg de ce v-ati plans si de asta.
O sa incerc sa apelez la cateva cupluri care au avut nunti foarte reusite la restaurantul Intim, si cu care am ramas in relatii exceptionale, periodic ne trec pragul ca si clienti (nunti de 100 - 120 de persoane!!!), si ii voi ruga sa scrie si ei cate ceva, la modul cel mai sincer, despre nunta lor.
Iar in final, tin sa va urez, in numele Restaurantului Intim, "casa de piatra", si sa fiti mult mai multumita de viata in doi decat ati fost de nunta dv.

Kaela
28.10.2006, 17:16:44
nu cred ca totusi insatisfactia nu a fost fondata. e normal sa va aparatzi!

MaraMariana
28.10.2006, 17:31:19
Acum 10 minute am incheiat o convorbire telefonica cu doamna DANUTAmaria, adica mireasa de la Intim din 14.10.06. Am apelat-o astazi de 5 ori si de fiecare data mi-a dat respins. Intr-un final, a catadicsit sa-mi raspunda. (Nu voia sa raspunda pt. ca imi are numarul de telefon, evident, de cand a facut rezervarea la Restaurantul Intim). Am intrebat-o direct de ce a afirmat cele de mai sus pe acest forum. A RASPUNS CA NU A SCRIS EA!!! I-am replicat ca nu vad de ce s-ar fi logat altcineva declarandu-se mireasa pe 14.10.06 la o nunta cu desfasurare la Restaurantul Intim, daca nu ar fi ea aceea. I-am spus ca pentru cele afirmate imi rezerv dreptul de a o actiona civil. Ea mi-a replicat ca nu o intereseaza, pentru ca EU NU POT SA DOVEDESC CA EA A SCRIS AICI!!! Acestei persoane, ca si tuturor celor care au avut nunta la Intim, le-am facut tot felul de facilitati: le-am permis sa aduca bauturi de acasa (dar chiar la nunta in cauza nu au avut decat vin si tuica, 4 litri de tuica ce mi-au fost predati pe proces verbal). I-am pus in legatura cu o firma care distribuie bauturi, de la care au luat 4 lazi de bere, din care au returnat 3, si toate sucurile si apa ce le-a ramas. Dimineata si-au luat acasa ultimul mililitru de bautura din sticle (inclusiv sticle de suc incepute, in care nu erau mai mult de 150 ml.). Cred ca frustrarile acestei mirese pornesc de la faptul ca, din 42 de invitati (atatea meniuri a comandat), nu i-au venit decat 30. 12 meniuri poate ca nu par multe, dar pentru ea insemnau 30%!!! Regret ca s-a intamplat asa, dar asta nu e vina localului, si in definitiv ei si-au luat acasa toata mancarea care a ramas neconsumata (inclusiv painea). Cred ca faptul de a nu-i fi venit invitatii se datoreaza mai degraba atitudinii tinerei doamne, ale carei mesaje le-am urmarit pe acest forum: ea si-a denigrat nasii, domnisoarele de onoare, socrii, fratele sotului, pe toata lumea. Cu o atare atitudine, nu ma mir ca oamenii nu au avut bunavointa de a aparea, pentru ca prezenta la un asemenea eveniment se datoreaza respectului fata de miri si familiile lor, iar daca nu arati respect, nu ai cum sa-l astepti.
Pana la urma mi-a motivat ca ea a scris intr-adevar, numai dupa 9 zile (caci eu i-am reprosat ca daca a avut vreo nemultumire era cazul sa si-o manifeste pe loc, iar daca nu a vrut s-o faca decat pe web, de ce a asteptat 9 zile ca s-o faca?), caci NUMAI ATUNCI S-A DEZMETICIT!!! Si din nou a subliniat ca NU POT SA DOVEDESC CA A SCRIS EA! Ca totusi, nunta a costat-o scump! Offf! Asta nici nu mai vreau sa comentez, mi-e mie jena!
Sper ca cei care citesc aceste comentarii sa se uite si cine le emite, ortografia si exprimarea persoanei respective spun destule despre calitatea pe care o are.

c_s
28.10.2006, 17:31:24
eu cred ca daca totul era ok, miresica nu avea de ce sa se planga,
dar ca intotdeauna probabil ca adevarul e undeva pe la mijloc....:-"

MaraMariana
28.10.2006, 17:37:11
Sigur ca e normal sa ma apar, pana la urma, orice persoana are dreptul de a se apara sau de a-si apara interesele, cu siguranta ca si doamna DANUTAmaria a avut acelesi drept, nu inteleg de ce nu a facut-o? Dumneavoastra platiti orice nota care va este prezentata, chiar daca aceasta ar contine un vitel, cand de fapt ati consumat un pui? Daca doamna a fost nemultumita, de ce a plecat multumind in stanga si in dreapta? De ce nu a spus: "nu, nu platesc cafelele!" . Si subliniez din nou, e vorba de o masa cu 30 de participanti. Crede-ti-ma, nu prea ai ce sa "incarci" la un asemenea numar de persoane. Si daca are ea dreptate, de ce nu vrea sa recunoasca cele scrise? Si ce persoana e aceea care isi barfeste toti invitatii?

nu cred ca totusi insatisfactia nu a fost fondata. e normal sa va aparatzi!

MaraMariana
28.10.2006, 17:38:56
Domnisoara, simt ca inebunesc: MIRESICA NU S-A PLANS!!! AICI E PROBLEMA, CA NU S-A PLANS DELOC, A PLECAT DE LA RESTAURANT URMARITA DE URARILE NOASTRE DE CASA DE PIATRA SI EA NE-A ADRESAT DOAR MULTUMIRI!!!

eu cred ca daca totul era ok, miresica nu avea de ce sa se planga,
dar ca intotdeauna probabil ca adevarul e undeva pe la mijloc....:-"

c_s
28.10.2006, 17:42:49
Domnisoara, simt ca inebunesc: MIRESICA NU S-A PLANS!!! AICI E PROBLEMA, CA NU S-A PLANS DELOC, A PLECAT DE LA RESTAURANT URMARITA DE URARILE NOASTRE DE CASA DE PIATRA SI EA NE-A ADRESAT DOAR MULTUMIRI!!!

va inteleg frustarea, insa e bine ca cineva v-a anuntat de existenta acestui site si legatura cu restaurantul dvs., pt ca asa aveti drept la replica si cine citeste poate citi ambele parti si judeca singur , fiecare dupa propria intelepciune!

MaraMariana
28.10.2006, 17:49:09
Da, speranta mea e ca oamenii au un bun simt superior celui al doamnei respective, care inaintea nuntii si-a denigrat nasii si apropiatii si dupa nunta continua cu restaurantul.

Kaela
28.10.2006, 19:08:51
se pare ca e o poveste lunga. nu ma bag, doar citesc....

nicoleta_oana
29.10.2006, 02:43:50
am citit si eu ce se scrie aici si imi permit sa i spun doamnei MARAMARIANA ca la intim nu poti face o nunta cu mai mult de 90 de persoane decat daca pui mese si in hol si ringul de dans sa fie in strada.eram clienta la intim dar am renuntat din cauza servirii slabe si designului multtt invechit al restaurantului care nu ii da o nota de distinctie ci o nota de oboseala.doamna mariana isi permite sa vorbeasca la adresa miresei,care a facut nunta acolo si este nemultumita,tineti cont doamna,ca mireasa nu va atacat pe dumneavoastra personal asa ca tot ceea ce spuneti dumneavoastra despre faptul ca ea isi denigreaza nasii etc etc nu va priveste personal,asa ca nu BARFITI!nu aveti dumneavoastra treaba cu ortografia nimanui pt ca nu i ati platit dumneavoastra scoala si frustrarile ei nu ar trebui sa va priveasca.sa ne uitam fiecare in ograda lui.puteti spune aici pe site tot ce a spus neadevarat despre restaurantul dumneavoastra,aveti tot dreptul,dar NU aveti dreptul sa o criticati ca persoana,ca e frustrata,ca nu i au venit oamenii la nunta,ca are o ortografie deplorabila ca isi denigreaza neamurile etc etc.NU SUNTETI IN MASURA!!!!

ALEX21A
29.10.2006, 09:52:34
[/FONT]
Sper ca cei care citesc aceste comentarii sa se uite si cine le emite, ortografia si exprimarea persoanei respective spun destule despre calitatea pe care o are.

e,hai ca asta e buna!!...........mai ca ne ai facut retardate si inculte pe toate..........."sa se uite la ortografie"......=)) =)) ......penibila!!!...99,9 % din pers care au scris pe acest forum au greseli gramaticale,de scriere...pt ca scriu repede,au mult mai multe postari pe forum(nu 2,3) si cand scriu nu sunt frustrate si obsedate de greseli,de faptul ca cineva le va judeca dupa niste randuri scrise aici...in primul rand nu aveti dreptul sa judecati cat de culta sau inculta e o persoana,cata scoala are sau nu-ca nu despre asta e vorba!!!
PS> si sa nu indrazniti,sa mi corectati mie greselile de scriere...gramaticale......sau alte greseli....ca ma zbarlesc rau de tot....eu nu stiu cata scoala ai tu,dar eu cativa in spate,si nu putiniL-)
FACETI REFERIRE STRICTA LA RESTAURANT SI ATAT!!!!

MaraMariana
29.10.2006, 11:02:22
Re: Nunta in Timisoara Am fost si am vorbit la Intim. Cele care sunt interesate de o nunta intre 70 si 100 de persoane pot sa mearga si acolo, sefa de sala e tare de treaba, mancarea e foarte gustoasa (am mancat acolo cu prietenul meu, deja de 2 ori si de fiecare data a fost OK), iar meniul nu e scump. Iti permit sa aduci bautura de acasa, de la ei luam doar berea si o apa minerala la fiecare meniu. Sefa de sala mi-a recomandat o firma de distribuitori de bauturi cu care sa fac un contract, in sensul ca ei aduc bautura la restaurant, iar ce nu se consuma vor lua inapoi (bineinteles, nu sticle desfacute!). Mi se pare foarte OK. La personal trebuie sa dau cate un meniu, adica bani in valoarea meniului, si vor fi 6. Doar cu muzica, a spus doamna ca ei nu sunt angajatii localului, ci mai degraba colaboratori si ca trebuie sa vorbesc cu ei personal daca ii vreau, dar ca pot sa apelez si la alta varianta, DJ sau alta orchestra, nu e nici o problema, mai ales ca orchestra lor are foartemulte angajamente.

Acesta este un citat dupa forumista "adeline", apare la subiectul "nunta in timisoara" si a fost postat in urma cu cateva luni. Precizez ca eu nu o cunosc pe aceasta domnisoara.

MaraMariana
29.10.2006, 11:03:34
Re: Nunta in Timisoara Domnisoara care ati fost clienta la Intim si ati renuntat din cauza proastei serviri si a designului invechit, va reamintesc ca mireasa de pe 14.10.06 a fost de parere ca designul nu o deranjeaza, din moment ce a ales sa-si faca nunta la noi. daca pe dv. v-a deranjat si ati ales sa nu mai veniti, nu o sa mai veniti si gata! In privinta numarului de locuri, eu nu incerc in nici un caz sa conving pe cineva sa-si aduca cei 200 de invitati la Intim: nunta pentru care am ajuns sa polemizam era de 30 de persoane. Iar in ce priveste servirea, mi-am permis sa postez mai jos un citat gasit la dv. pe forum, scris cu cateva luni in urma de o persoana pe care nici macar nu o cunosc.
[quote=adeline]Mirel, eu inclin pt. nunta mea spre restaurantul Intim. Am fost cu prietenul meu si am mancat acolo duminica seara, mancarea a fost super buna, frumos prezentata si cei 70 - 80 de invitati ai mei se vor simti acolo bine, vor avea destul loc. Servirea e ok, sefa de sala e foarte amabila si funny (cu toate ca nu i-am spus ca am vrea sa facem acolo nunta!).

MaraMariana
29.10.2006, 11:16:10
Stimate domnisoare, eu am ajuns la concluzia ca voi dormiti, realmente, cu frica in san sa nu va fure cineva apa minerala sau sa va manance din gramajul gustarilor, de aceea excludeti clar posibilitatea ca un furnizor de servicii sa aiba dreptate si strangeti randurile deindata ce una din voi este trasa la raspundere pentru afirmatiile facute. (Probabil ca din acest motiv sunteti dispuse sa tolerati orice prostie daca ea vine din partea uneia dintre voi). Vreau sa precizez, pentru toata lumea, ca profitul oricarui restaurant unde se organizeaza o nunta rezulta din vanzarea unui numar relativ mare de portii de mancare. Din acest motiv se si fac rabaturi cu privire la bautura, anume se accepta sa fie adusa din afara. Pe noi nu ne intereseaza sucul nimanui, de altfel, in restaurante sucurile se vand imbuteliate la 250 ml., in nici un caz nu apare ospatarul la masa cu pet-ul de 2l, asa ca se exclude posibilitatea sa le dosim din marfa clientilor ca sa le revindem. Poate ca beau ospatarii o sticla de suc, dar, la nunta dv., chiar sunteti de parere ca cei care va servesc ar trebui sa vina cu sticluta de acasa? Pentru cafele, este exclus sa fie umflata nota cuiva, pentru ca aparatul are contor, deci se stie clar cate cafele au fost date in fiecare zi. Numai daca nu si-or fi facut cei 3 ospatari 30 de cafele, nu-i asa?:-\

cristina2007
29.10.2006, 11:26:05
nu pot sa cred ce se intampla aici! ce ati patit oameni buni? acest site dupa parerea mea e facut ca sa ne ajute in pregatirea uneia dintre cele mai frumoase zile din viata noastra!
acum e disputa cu privire la Intim. nu tin partea nimanui, e normal sa spui daca te-a nemeultumit ceva, la fel de normal e sa te aperi daca consideri plangerile nefondate, dar...
acum nu demult a fost patania lui saracu' Mirel, care doar pt ca a indraznit sa admire ceva frumos a inceput sa primeasca mesaje pe privat cu tot felul de amenintari...
eu nu voi iesi definitiv de pe forum pentru ca sunt si discutii utile si amiabile, dar imi voi sterge poza si datele referitoare la nunta, ca nu cumva sa ma trezesc ca vine careva si ma scuipa pe strada pt ca nu i-a convenit ce am scris pe forum
s-a creat asa o admosfera.... >:P e urat!

ALEX21A
29.10.2006, 12:47:01
nu pot sa cred ce se intampla aici! ce ati patit oameni buni? acest site dupa parerea mea e facut ca sa ne ajute in pregatirea uneia dintre cele mai frumoase zile din viata noastra!
acum e disputa cu privire la Intim. nu tin partea nimanui, e normal sa spui daca te-a nemeultumit ceva, la fel de normal e sa te aperi daca consideri plangerile nefondate, dar...
acum nu demult a fost patania lui saracu' Mirel, care doar pt ca a indraznit sa admire ceva frumos a inceput sa primeasca mesaje pe privat cu tot felul de amenintari...
eu nu voi iesi definitiv de pe forum pentru ca sunt si discutii utile si amiabile, dar imi voi sterge poza si datele referitoare la nunta, ca nu cumva sa ma trezesc ca vine careva si ma scuipa pe strada pt ca nu i-a convenit ce am scris pe forum
s-a creat asa o admosfera.... >:P e urat!

nu stiu care e faza cu mirel.....habar n am cine e si despre ce e vorba...................stai linistita,cristina!!!........amenintari?!!...ca ce??...catre cine??...........catre un pseudonim,un nume,o poza?!!.......pt o parere?!!............................cine face asta,sigur nu e intreg la minte!!.....auzi,amenintari pe PM?!:-& .......cred ca tu esti o persoana mai sensibila din fire.......eu nu ma sperii asa de usor!!...........
eu zic sa iei partea buna a acestui forum si sa faci abstractie de porcariile unora sau altora:)>-

cristina2007
29.10.2006, 15:06:03
nu stiu care e faza cu mirel.....habar n am cine e si despre ce e vorba..........

vezi topicurile Nunta in Timisoara p 96-98 si Pantofi de mireasa - TM

GabrielaS
30.10.2006, 09:34:24
Doamnelor si domnisoarelor treceti mai departe la alti furnizori neseriosi. Fiecare are dreptul sa-si spuna parerea si nemultumirile,sau sa se apere,dar.... doamna cu restaurantul chiar credeti ca merita sa continuati cu atacurile. Fiecare are cap pentru el si judeca, daca vrea merge si vede restaurantul pentru el. Atacurile generalizate nu isi au rostul.Daca v-ati fi limitat la un raspuns de aparare atunci denigrarea restaurantului era doar un fapt trecator, o parere a unei persoane, dar dupa atacurile generalizate si judecatile ce le faceti tuturor de pe forum, acestea chiar spun mai mult decat ce a scris mireasa de la care ati pornit. Eu cred ca ajunge... si reveniti la mesaje care sa fie utile. Deja toate astea sunt penibile si sincer ma distreaza.

Kaela
30.10.2006, 13:34:38
de acord cu GabrielaS. mai bine ne-zti impartashi din experientele dumneavostra de la nuntzi....

sunset
30.10.2006, 14:11:45
Eu cred ca doamna patroana de la restaurantul in cauza ar fi trebuit macar sa-si aduca aminte de zicala "Clientul nostru, stapanul nostru". Ca pana una alta, miresica a platit nota...
Iar mie mi se pare foarte probabil ca dimineata dupa petrecere sa fi mai ametita si mai neatenta.

ancabasarab
30.10.2006, 22:58:39
Salutare miresici,
Si eu zic, la fel, ca e pacat sa lungim aceste discutii...care vad ca ies din aria profesionala, si devin peste msura de personale.
Sa pastram totusi aceste topicuri, ca un loc placut de intalnire, de sfatuire si de povestire a experientelor proaspetelor si " mai putin proaspetelor" miresici- aici ma refer si la mine...ca sunt baba=)) .
Si sa nu uitam ca reclama buna ...multa o depaseste pe cea rea..asa ca, haideti dragi furnizori, sa punem osul la bataie si sa fim profi, competitivi si sa aratam ca suntem buni, caci faptele vor vorbi de la sine, mai mult decat cuvintele noastre.
Iar miresicile, au datoria si libertatea, asa cum spune alta mireasa de pe forum, sa caute si sa vada cu proprii lor ochi, si apoi sa aleaga dupa propriile criterii.
Cristina 2007, sper ca nu vorbesti serios, chiar sper ca nu te-au ingrozit asa tare discutiile, ca mi-ar parea tare rau sa avem aici sentimente negative, suspicine si teama.Fii serioasa!!! Nimeni nu are dreptul sa-ti reproseze ceva, e nunta ta, tu alegi, asa ca nu cred ca ar trebui sa te streseze eventuale discutii pe tema unde, cum si cu cine si-a facut cristina 2007 nunta.
Pentru toate miresicile cel mai important este sa va iubiti si sa fiti fericite, restul sunt chiar probleme cu care, noi oamenii, ne complicam existenta ca sa nu fie atat de " monoton".
Acuma sa vedem cine arunca cu rosii in mine=))
Va pup,
Anca

Catalina_Maria
07.11.2006, 17:06:39
Nimeni nu arunca cu rosii:)) Suntem pe un forum pacifist:)) Suntem un echipaj de donshoare fericite ca se marita( in sfarsit:))) si ca si-au gasit persoana langa care sunt dispuse sa imbatraneasca:x .

Catalina_Maria
07.11.2006, 17:08:44
Da de furnizori neseriosi nu mai auzim???? Sau nu am mai avut ocazia sa-i intalnim...recuperam la anul:(

Mi se pare mie sau ne-am cam lenevit pe Timisoara??? Celelalte fete sunt mai active...la noi de cand a iesit "batalionul" de anul asta...suntem cam tacute...Poate intra fortze proaspete la anul!

andreea_bunny
07.11.2006, 17:15:19
=))=))=))sau persoana care e dispusa sa inchida ochii, sa ne devina victima inocenta si sa imbatraneasca langa noi! ca sa nu mai vorbim de ai nostri parinti, fericiti si ei ca au scapat de pietrele din casa=))=)) Numai fericire si buna dipozitie!
Nimeni nu arunca cu rosii:)) Suntem pe un forum pacifist:)) Suntem un echipaj de donshoare fericite ca se marita( in sfarsit:))) si ca si-au gasit persoana langa care sunt dispuse sa imbatraneasca:x .

ancabasarab
07.11.2006, 22:42:23
Hai, mai fetelor, nu fiti zgarcite!!!!!!!!!!!=P~
Macar 1kg de rosii.=))..ca vine iarna si se scumpesc...macar asa..sa pun la congelator=)) :))

Va pup,:x
Anca

Catalina_Maria
08.11.2006, 14:40:55
Andreea draga, nu-mi adu aminte de fericirea parintilor ca mi-e deja jena cand o vad pe mama cat de tare se bucura:)))). Nu ca n-ar avea motiv dar acum imi dau seama ce grava era situatia :))).

Ma consoleaza ca tata e trist:( desi nu ma asteptam:).

Oricum iubi meu ma mai consoleaza din cand in cand spunandu-mi" draga, de nu te luam eu ramaneai ca mushcata-n fereastra":))).

andreea_bunny
10.11.2006, 14:19:52
hai sa ne intoarcem la topic: deci, mie imi vine sa trec la "furnizori neseriosi" Hotel senator. Sa va spun de ce: am fost acolo la o nunta, care s-a desfasurat in sala Expovest (vreo 500 de persoane!!!), si la banchetul viitorului meu sot (in sala cu piscina). La nunta, servirea a fost groaznica, au adus copii de la scoala de ospatari sa faca "experiente" pe noi, scapau tot din mana, se impiedicau samd. Iar la banchet... meniu scuuuump, scump! Si cu neputinta de mancat. adica, ma rog, unora poate le-o placea, dar era un meniu asa de fitos si de lipsit de orice gust, tot felul de combinatii de carnuri si gemuri...ca...:-&

Catalina_Maria
10.11.2006, 14:23:08
Mda, unii doresc sa epateze cu meniuri sofisticate si se mira e urma ca le-a ramas mancarea pe mese si invitatii flamanzi!!!

Iar cu ospatarii...e mai ieftin , copiii aceia probabil vin pe gratis. chelnerii cer bani:))

Caius
17.11.2006, 23:27:49
hai sa ne intoarcem la topic: deci, mie imi vine sa trec la "furnizori neseriosi" Hotel senator. Sa va spun de ce: am fost acolo la o nunta, care s-a desfasurat in sala Expovest (vreo 500 de persoane!!!), si la banchetul viitorului meu sot (in sala cu piscina). La nunta, servirea a fost groaznica, au adus copii de la scoala de ospatari sa faca "experiente" pe noi, scapau tot din mana, se impiedicau samd. Iar la banchet... meniu scuuuump, scump! Si cu neputinta de mancat. adica, ma rog, unora poate le-o placea, dar era un meniu asa de fitos si de lipsit de orice gust, tot felul de combinatii de carnuri si gemuri...ca...:-&

poti sa-l treci cu usurinta...

RianaTM
12.01.2007, 13:35:09
Fain topic...si la cum merg treburile prin tara ar trebui sa fie full...dar la noi lumea e multumita. Furnizori neseriosi cu care am avut de-a face ...Salon Monica. Ce nu-mi place la ei e ca nu au mai facut nimic in salonul din Complex, ma refer la renovari sau aparatura, preturile au crescut, serviciile nu sunt foarte de calitate si cel mai urat lucru din lume...fetele de la cosmetica isi barfesc clientele care tocmai au plecat sau clientele in general ...:(

RianaTM
31.01.2007, 16:48:48
Tocmai am aflat ca o cunostinta se va casatori anul acesta si cauta sala pt nunta . Ce m-a derutat a fost ca la Hotel 2000 si la Maldini ii impun firma de deco. Adica ori cu ei ori deloc. Auzisem zvonuri si parca s-a mai discutat si pe forum dar aseara am avut certitudinea ca asa e.Eu ce ma intreb este cum mai poti sa negociezi preturile sau sa obtii un discount de la firma daca e doar una cu care "ai voie" sa lucrezi??? De ce nu se recomanda 3 din care sa alegi cea care iti place???? Adica daca firma X-ulescu cere pe scaun 8o ooo tre sa-i dau??????

Kaela
31.01.2007, 16:56:08
mi se pare super aiurea....vba ta, daca ala itzi cere o anumita suma, tu trebe sa acceptzi ca ai nevoie de sala????

irina
31.01.2007, 16:56:30
Pey dupa ce ca iti iau tie, ca si client, banii, si, de cele mai multe ori, foarte multi si nejustificati, de ce sa nu mai ciupeasca si un comision grasut si de la firma de deco, care asa mai are in plus un eveniment, si toti la un loc, castiga PE SPATELE TAU???
Si unii ar fi tentati sa ma intrebe de ce am scris ce-am scris in semnatura....:-&

Kaela
31.01.2007, 16:57:57
sau Irina, vin in completarea ta, traim in Romania shi asta ne ocupa tot timpul...

irina
31.01.2007, 17:05:01
Asta de care zici tu imi place si mai mult, dar nu vreau sa citez in semnatura contemporani... Poate ma trezesc cu proces pt. drepturile de autor... ;))

Kaela
31.01.2007, 17:10:23
pai pui shi tu irina ghilimele shi scrii in paranteza autorul. :)

RianaTM
31.01.2007, 17:13:29
Dar Maldini asta unde este si o poza ceva ne arata cineva???? Ca n-am mai auzit de el.

syca16
31.01.2007, 19:08:16
Maldini:cum mergi in Giroc pe partea dreapta(cred)

camichiu
03.03.2007, 08:04:25
Am vazut ca deja stiti cum fac cei de la Desiderio invitatiile... Noi le-am primit dupa 3 saptamani (pentru ca doamna patroana in prima saptamana a fost extrem de ocupata cu un botez, iar in a doua saptamana a fost extrem de ocupata ... ) dupa ce am insistat la telefon ca le vrem totusi in acest an si preferabil INAINTE de nunta ... Nu de alta, dar avem 300 de invitati si trebuie trimise cam 200 de invitatii din timp ca sa putem primi si confirmarile. Si, evident ca sunt NEambalate. Curat profesionalism ... vorba lui Caragiale :dn
Asa ca am renuntat bucurosi la serviciile lor de decorare.

c_s
03.03.2007, 08:33:04
EU AM RENUNTAT INCA DINAINTE DE A DISCUTA CU EI.....DIN CAUZA CA NU AVEAM CU CINE VORBI,NU-MI RASPUNDEA NIMENI LA MAIL-URILE DE CERERE DE OFERTA....
SI DIN P meu DV tot pe lista neseriosilor sunt#-o

camichiu
03.03.2007, 09:55:38
EU AM RENUNTAT INCA DINAINTE DE A DISCUTA CU EI.....DIN CAUZA CA NU AVEAM CU CINE VORBI,NU-MI RASPUNDEA NIMENI LA MAIL-URILE DE CERERE DE OFERTA....
SI DIN P meu DV tot pe lista neseriosilor sunt#-o

Iti spun eu, daca mergeai sa DISCUTI cu ei ai fi ajuns la concluzia ca mai bine "vorbesti" SINGURA cu monitorul ... NU aveai cu cine discuta :no_02:

c_s
03.03.2007, 10:00:34
beeeeton!asta da firma tare(sau cea mai tare din Timisoara????) mi-e rusine cu chestia asta mie,oare lor ?????
Siva,fa bine si citeste pe-aici,ca tot ma intrebai tu de ei!!!!

nicoleta_oana
04.03.2007, 13:39:00
am fost si eu la DESIDERIO!dezamagire totatala.te trateaza ca pe o proasta pe banii tai![-(

c_s
05.03.2007, 07:13:21
deci pana cum 2 firme de organizari mari si late pe lista furnizorilor neseriosi?????!!!!!!!#-o
DALISIS si DESIDERIO

ss29
05.03.2007, 12:07:43
incercati la decor design.........noi acolo am vorbit......... cel putin la prima intalnire pare foarte amabil........

camichiu
05.03.2007, 14:05:59
deci pana cum 2 firme de organizari mari si late pe lista furnizorilor neseriosi?????!!!!!!!#-o
DALISIS si DESIDERIO
Dalisis NU sunt neseriosi ! :-?

Miru
05.03.2007, 14:10:57
DALISIS si DESIDERIO

Cami ai grija ca poate superi pe cineva si patesti ca victimele din filmele cu mafia italiana =)) :-SS

RianaTM
05.03.2007, 14:11:18
Asa cum tu ai o impresie buna despre ei si una proasta despre Desiderio...e valabila si viceversa in cazul altor fete. E bine ca putem sa ne dam cu parerea. Cine vrea tine cont de opiniile noastre ...cine nu...se convinge singur. Nu e bine nici sa iei de bun tot ce se scrie despre o firma sau alta , ca se poate sa fie si mici rautati la mijloc dar ...de cele mai multe ori se intampla sa fie adevarat, eu una m-am convins cu cateva firme ca asa e( nu ma refer neaparat la firme de deco)

Miru
05.03.2007, 14:13:03
Dalisis NU sunt neseriosi ! :-?

e adevarat nu sunt neseriosi, sunt mai putin seriosi (zice lumea)L-)
parerile impartite, mai ales cele negative, sunt foarte bune pentru ca datorita lor se schimba in bine atitudinea furnizorului. si se stie ca se intampla ca acelasi furnizor sa fie ok cu un client si naspa cu altul...

RianaTM
05.03.2007, 14:13:14
Ooooohoo , LA PIOVRA!!!!! Miru, iti dam de lucru:))!!!!!!!

Miru
05.03.2007, 14:15:37
Ooooohoo , LA PIOVRA!!!!! Miru, iti dam de lucru:))!!!!!!!

off topic: si asa ma plictisesc ca trebuie sa fac curat si n-am chef :D

RianaTM
05.03.2007, 14:20:31
Atunci ramane stabilit!! In cazul unor disparitii suspecte din grupul "miresici de Timisoara" te angajam ante-incident sa te ocupi de investigatii si de pedepsirea MAFIEI NUNTILOR:))))

Miru
05.03.2007, 14:40:59
Atunci ramane stabilit!! In cazul unor disparitii suspecte din grupul "miresici de Timisoara" te angajam ante-incident sa te ocupi de investigatii si de pedepsirea MAFIEI NUNTILOR:))))

=)) =)) =)) cred ca imi fac carti de vizita noi pe care scriu ca ofer in plus si acest serviciu ;))

camichiu
05.03.2007, 14:47:38
off topic: si asa ma plictisesc ca trebuie sa fac curat si n-am chef :D
:D Deci nu sunt singura care NU are chef de curatenie azi ... :">

c_s
05.03.2007, 15:43:25
mamaaaaa da ce tari sunteti......si eu trebuia sa fac curat acum,dar am dat drumul la masina sa spele si am intrat putin.....o:-)
sa inteleg ca ar trebui sa-mi fie frica?????si mai am si poza pusa....:O
din pctul meu de vedere Dalisis sunt neseriosi si am explicat mai inainte cu cateva pag si de ce......pt mine aia e neseriozitate,si chiar de aici am vazut ca n-am fost singura in aceasta postura:-"
si de aia mai si postam pe aici sa ne dam fiecare cu parerea,si dupa cum am mai spus,aceasta e personala si atata timp cat nu jignim....n-ar trebui sa supere pe nimeni,insa de cele mai multe ori adevarul doare;))

Miru
05.03.2007, 16:09:05
mamaaaaa da ce tari sunteti......si eu trebuia sa fac curat acum,dar am dat drumul la masina sa spele si am intrat putin.....o:-)
sa inteleg ca ar trebui sa-mi fie frica?????si mai am si poza pusa....:O
din pctul meu de vedere Dalisis sunt neseriosi si am explicat mai inainte cu cateva pag si de ce......pt mine aia e neseriozitate,si chiar de aici am vazut ca n-am fost singura in aceasta postura:-"
si de aia mai si postam pe aici sa ne dam fiecare cu parerea,si dupa cum am mai spus,aceasta e personala si atata timp cat nu jignim....n-ar trebui sa supere pe nimeni,insa de cele mai multe ori adevarul doare;))

daca adevarul doare asa tare sa vezi tu ce dureri va simti persoana care ne spioneaza daca pun io mana pe ea...;))

c_s
05.03.2007, 16:10:33
ala va fi adevar ce va simti sau altceva???????=)) =)) =))

RianaTM
05.03.2007, 16:14:45
Propunerea mea e sa lucram in echipa :)))) Dar , Miru draga mea, tu crezi ca mai are nevoie de vreo "durere" cea care ne spioneaza sau ii e suficienta frustrarea care o incearca atunci cand vede sau " citeste" cat de bine ne simtim organizandu-ne nuntile??????Hai sa fim serioase dar persoana asta nu poate fi decat una fara cine stie ce ocupatie altfel nu ar pierde vremea citind ceva ce nu o preocupa si cu atat mai mult plimbandu-se prin mall sa vada cum se distreaza cateva fete fericite:)Asa ca hai sa n-o batem si sa ne pastram pentru furnizori:))

Miru
05.03.2007, 16:20:53
=D> bine spus!

c_s
05.03.2007, 16:21:06
si asa ne-am tot dus ...... uitand de topicul nostru;))
las ca mai facem noi baza de paparazza/u nostru la intalnire!:))

Miru
05.03.2007, 16:25:50
vezi, in toata chestia si un bine...avem subiect nou de ras si batut campii

Siva
05.03.2007, 22:36:50
beeeeton!asta da firma tare(sau cea mai tare din Timisoara????) mi-e rusine cu chestia asta mie,oare lor ?????
Siva,fa bine si citeste pe-aici,ca tot ma intrebai tu de ei!!!!
c_s voi vorbiti de Desiderio iar eu te-am intrebat de Dalisis. Sper ca nu-s prea obosita si pricep bine discutia voastra

Siva
05.03.2007, 22:41:50
Fetelor eu deocamdata n-am ce le reprosa, am dat telefon si am fixat o intalnire in aceeasi zi, fara sa astept. Si sincer am fost multumita ca n-au incercat sa-mi bage nimic pe gat, dimpotriva... Acum chiar sunt debusolata nu stiu ce sa mai cred, poate am avut noroc pana acum?
:-\

camichiu
05.03.2007, 22:44:14
Fetelor eu deocamdata n-am ce le reprosa, am dat telefon si am fixat o intalnire in aceeasi zi, fara sa astept. Si sincer am fost multumita ca n-au incercat sa-mi bage nimic pe gat, dimpotriva... Acum chiar sunt debusolata nu stiu ce sa mai cred, poate am avut noroc pana acum?
:-\
DALISIS sunt super ok. Trebuie fixata o intalnire cu ei si vei vedea ca nu ai ce sa le reprosezi, sunt profesionisti intr-adevar. Cei NEseriosi sunt ceilalti, desiderio.

Siva
06.03.2007, 07:45:45
DALISIS sunt super ok. Trebuie fixata o intalnire cu ei si vei vedea ca nu ai ce sa le reprosezi, sunt profesionisti intr-adevar. Cei NEseriosi sunt ceilalti, desiderio.

Pana in prezent subscriu in totalitate opiniei tale.

c_s
06.03.2007, 14:18:23
c_s voi vorbiti de Desiderio iar eu te-am intrebat de Dalisis. Sper ca nu-s prea obosita si pricep bine discutia voastra
eu vorbeam de Dalisis,si aici si pe "firma de organizari" uite aici mai multe,citeste pana la sf http://www.miresici.ro/showthread.php?t=843&page=9 ,
si depre Desiderio vorbea Camichiu parca,si eu am zis ca nici Dalisis nu-s mai buni,asa ca din punctul meu de vedere Dalisis sunt neseriosi,cu Desiderio n-am avut treaba deloc eu.....acuma fiecare cu pataniile proprii...stii cum e!
si tot acelasi lucru despre Dalisis mai zicea si Riana parca!

Siva
06.03.2007, 14:59:56
Multumesc c_s am citit toate discutiile si parerile sunt impartite. Mie personal mi s-au parut foarte ok persoanele cu care am discutat la sediu. Cred ca depinde de pretentiile si asteptarile fiecaruia in definirea seriozitatii sau neseriozitatii. Tot ce sper este ca indiferent ce firme vom alege sa fim toate multumite si fericite. Poate ca alegerea mea nu e buna ptr alta miresica si invers....

c_s
06.03.2007, 15:04:48
de acord,asta incercam sa spun si eu,e parerea mea si am tinut s-o fac cunoscuta,daca tot palavragim toata ziua vrute si nevrute pe-aici,macar sa mai aiba legatura(cel putin cateodata) si cu subiectul nostru comun si preferat,nu-i asa?;;)

ancabasarab
06.03.2007, 22:44:49
Salutare fetele, vad ca sunteti tare active,
Nu am mai intrat de mult timp, imi e dor de voi...vad ca va miscati...cam miros aici un intrus..asa-i?
Tare faza cu greseala din revista cu Hotel Aurora, am ras in hohote...nu m-am putut abtine sa nu scriu...e beton!!!!!!
Cei de la C.C.I.A.T. nu mai fac in preajma pastelui targ..pt. nunta?
Eventual sa ne uitam la ei pe site..sunt curioasa, ca cel de anul trecut mi s-a parut o abureala.
Spor la treburi........Ah, daca treceti de 8 martie prin Bega, va astept acolo cu 3 baieti frumosi, imbracati la frac sa va dam flori.
Si...LA MULTI ANI DE 8 MARTIE!!!!!!! asa in avans... si SA FIM IUBITE!
Anca

iogil
26.03.2007, 12:31:49
Daca nu vreti sa patiti ca mine: adica sa mi se reproseze ca nu le-am spus operatorilor foto-video cum sa-si faca treaba (!se lauda ca sunt profesionisti) - si sa nu stiti ce invitati ati avut la nunta pentru ca au uitat sa filmeze mesele, sariti peste oferta laboratorului foto din Balcescu.

RianaTM
26.03.2007, 12:40:59
Aoleu!!!! E vorba de domnul Bilec sau e alt laborator in Balcescu???? Spune-ne mai pe larg ce s-a intamplat!!! Eu cu el am "batut palma". Cum sa uite sa filmeze invitatii???? Ce s-a filmat??? Da-ne detalii!!!!

Alexutza2007
26.03.2007, 16:15:48
Salutare fetele, vad ca sunteti tare active,
Nu am mai intrat de mult timp, imi e dor de voi...vad ca va miscati...cam miros aici un intrus..asa-i?
Tare faza cu greseala din revista cu Hotel Aurora, am ras in hohote...nu m-am putut abtine sa nu scriu...e beton!!!!!!
Cei de la C.C.I.A.T. nu mai fac in preajma pastelui targ..pt. nunta?
Eventual sa ne uitam la ei pe site..sunt curioasa, ca cel de anul trecut mi s-a parut o abureala.
Spor la treburi........Ah, daca treceti de 8 martie prin Bega, va astept acolo cu 3 baieti frumosi, imbracati la frac sa va dam flori.
Si...LA MULTI ANI DE 8 MARTIE!!!!!!! asa in avans... si SA FIM IUBITE!
Anca
Expo Mariage 30.03 - 01.04 la cciat targ daca nu ai aflat deja...

Sarah24
04.04.2007, 16:15:19
Buna,fetelor.Initial nu vroiam sa scriu acest mesaj,dar cand am vazut k si alte miresici au avut probleme cu aceeasi firma am zis k nu mai merge asa.Trebuie sa zicem ce am patit,k sa nu treaca si altii prin ce am trecut noi.Asa,este vorba de CAMPALI,din Badea Cartan.Am fost saptamana trecuta sa ne comandam invitatiile k am vazut un model tare dragut si ne-am hotarat asupra lui.E un model pe auriu cu crem si cu o inimioara in mijloc,daca stiti despre care vorbesc.Am comandat 100 de invitatii si am dat si taxa de urgenta 36 RON,k sa ni le faca in 4 zile,sa nu mai asteptam 2 saptamani pana le termina (bine am facut k am dat taxa,k altfel ramaneam fara invitatii k nu mai aveam timp sa facem altele).Totul a fost bine,angajatele dragute,am vazut textu,l-am ales,am fost la verificare sa vedem daca nu au scris ceva gresit si trebuia sa mergem vineri dupa ele.Cand am ajuns,ne-a zis o tanti de acolo k e o MICA problema.K s-a stricat imprimanta si nu au scris in interiorul inimioarei numele nostru.Ne-a aratat o invitatie totata facuta franjuri de imprimanta...initial,vroiau sa ne dea asa comanda...dar am zis k noi nu le luam asa,k noi am comandat altceva.Pana la urma le-am mai lasat pana sambata si ne-am dus iar la ei (ne-au trimis ei sms k sa ne ridicam comanda k este gata).Cand am ajuns,ne-a zis sefa lor k in mare parte sunt facute k lumea,scrise in inimioara numa k au mai ramas cateva nescrise k iar s-a stricat imprimanta si ei nu mai dau inca 100 de euro pt reperatie.Sotul meu a zis Ok,aideti sa numaram cate sunt terminate si cate nu.Erau 42 terminate si restul de 58 fara scris:( iar doamna de acolo ne-a zi k doar o mica parte nu au fost facute...mica parte insemnand 58 de invitatii...iar noi ne imaginam vreo 10/15...:(
Pana la urma le-am luat asa,k nu am avut de ales.Pierdeam cei 150 RON pe care i-am dat...
Cel mai mult ne-a deranjat k nu erau f afectati k nu sunt cum trebuie.Ziceau k e ok,k doar nu dam 2 invitatii la o persoana sa vada cum ar fi trebuit sa fie ele de fapt...k u e vina lor k au iesit asa,k cica e prima data cand fac asemenea invitatii...o data au zis si k nu ei fac invitatiile,ci le importa de nush unde...adica nu sunt facute de firma lor.Dar se contrazicea singura,doamna aia...Am fost f suparati,eu chiar m-am luat in gura cu ea si i-am zis muuulte.Nu urat zis,dar i-am zis ce trebuia.Si fara injurii,desigur.E naspa chestia...dar asta e.Trebe sa ma obisnuiesc.Se vede k lipseste ceva la invitatie....:( dar nu le mai pot schimba.A trebuit sa le luam asa altfel pierdeam jumatate din valoarea lor.
Aaaa,si inca o chestie.La sfarsit,cand a trebuit sa platim,sotul meu a zis k acuma trebe sa lase la pret,deoarece nu sunt cum am comandat noi,nu sunt k modelul aratat de ei.La care doamne aceea ne-a zis k nu se poate...k cica cealalta colega a uitat sa ne ceara o alta taxa pt scris numele in inimioara si de fapt tot atat trebe platit.Asta e o alta abureala de a lor:( Iar au urmat alte chestii spuse si pana la urma nu am mai platit taxa de urgenta.A ramas doar pretul invitatie de vreo 2.9 RON parca...
Sper k nu v-am obosit cu ce v-am scris,dar cred k trebuia sa stiti ce am patit eu cu firma CAMPALI:-& ...M-am intins cam mult cu mesajul,dar am vrut sa va povestesc mai amanuntit cum a fost,k sa intelegeti.
Daca mai aveti intrebari referitoare la ce s-a intamplat,astept intrebarile si va raspund.
Acuma sunt curioasa daca cineva de la firma respectiva intra pe miresici k sa le vad versiunea...atata le trebe sa nege...

Va pup pe toate si invatati din pataniile altora...:(

cristina_24
04.04.2007, 16:48:23
Imi pare rau sa aud astea si sper ca am invatat cate ceva din patania ta ..sau a mea...CAMPALI...Daca nu se rezolva si cu rochia mea ii dau in judecata sa-mi plateasca daune morale;)) si mai vedem daca le mai arde sa se joace cu noi ..de fapt isi bat joc de noi cu banii nostri ..:-<

Sarah24
04.04.2007, 16:56:03
Imi pare rau sa aud astea si sper ca am invatat cate ceva din patania ta ..sau a mea...CAMPALI...Daca nu se rezolva si cu rochia mea ii dau in judecata sa-mi plateasca daune morale;)) si mai vedem daca le mai arde sa se joace cu noi ..de fapt isi bat joc de noi cu banii nostri ..:-<

Chiar k isi bat joc de noi cu banii nosti...stiu k majoritatea celor care apeleaza la ei nu au chef de pierdut banii care ii dam k avans si na...isi permit:( cu toate k nu ar trebui.Asta e...macar la tine sa fie OK si alte miresici sa aibe grija cu firma aceasta "SERIOASA"

MeliMelo
04.04.2007, 17:13:33
bani pentru scrisu inimioara:O:O:O:O
noi avem inimioara, si scris pe ea...da nu a costat nimic in plus, defapt scrisul a fost gratis...si nici macar nu e negru, ca am ales un maro!
Sa inteleg ca la noi a fost uin chilipir pana le-am comandat!
no comment!!!

rali
04.04.2007, 17:54:52
Fetelor, sunt socata, trista si bucuroasa in acelasi timp. Sa va explic de ce: Sunt socata pt ca nu inteleg cum asemenea firme pot supravietuii mai mult de 6 luni pe piata(probabil ca piata nu-i competitiva sau clientii neinformati), sunt trista pt ca voi ati patit ce ati patit cu ei dar sunt bucuroasa ca mi-am luat rochita ca daca nu mi-o gaseam pe asta la ei mi-o faceam#-o. Ar trebui facut ceva cu oamenii astia.>:P

cristina_24
04.04.2007, 18:45:56
Daca ar avea cine sa se ocupe si de astia ..tare bine ar mai fi ..dar autoritatile stau cu mainile in san si se fac ca nu stiu nimic..pacat ..cred ca joi o sa merg la super market la unguri ..cu sacosica ..ca si asa s-au dat drumu` la vize si am vazut cum romanii de duc cu "sacosa"la cump/ la unguri ..vai de Romania noastra :(

Miru
04.04.2007, 19:49:55
nasol ce vad aici dar eu mi-am facut invitatiile tot la eri si au iesit super si gata la timp...

sasha
04.04.2007, 21:01:18
De supraveituit nu vor supravietui prea mult...Mai ales dupa discutiile de pe forum, indiferent cat de multa reclama isi vor face dupa aceea.Imi pare rau ca s-a intamplat asta, si cu rocha Cristinei si cu invitatiile si sper ca celelalte miresici de pe forum sau care doar citesc (si sunt ffffff multe inactive) sa traga concluziile care se impun.

StOrM
04.04.2007, 22:29:37
Daca ar avea cine sa se ocupe si de astia ..tare bine ar mai fi ..dar autoritatile stau cu mainile in san si se fac ca nu stiu nimic..pacat ..cred ca joi o sa merg la super market la unguri ..cu sacosica ..ca si asa s-au dat drumu` la vize si am vazut cum romanii de duc cu "sacosa"la cump/ la unguri ..vai de Romania noastra :(

si eu vreau sa ma duc:-":grouphug:...oricum, eu in locul tau, shiny_dy, nu mai plateam nimica...si luam si invitatiile>:/; asa era normal sa se faca, dar nu e o firma care se respecta, si nu va mai rezista mult pe piata..parerea mea^:)^

dedelina
05.04.2007, 09:53:22
Nu trebuia sa accepti chestia asta . Nici eu nu luam invitatiile si mai si faceam un scandal de afla tot orasul. Are dreptate Cristina, autoritatile ar trebui sa facaceva, dar autoritaile nu au de unde sa viseze ca cineva are probleme cu o firma, daca nimeni nu face nici o sesizare.. pt asta s-a inventat protectia consumatorului... ca sa nu fie nimeni trist ca nu a avut nunta pe care si-a dorit-o pt ca au pus broderia aiurea pe rochie, sau au gresit invitatiile sau alte chestii de genul. sper sa nu va afecteze chestia asta prea tare si nu mai aveti probleme in continuare si sa va bucurati la maxim de nunta si de pregatiri :*

Alexutza2007
05.04.2007, 10:10:46
Subscriu la ceea ce a scris dede. OPC nu are de unde sa viseze ce se intampla pe piata, daca nu exista sesizari din partea noastra.

ss29
10.04.2007, 11:17:25
fetelor imi pare rau de ceea ce ati patit........eu nu prea inteleg chestia cu avansul........poate apare neprevazutul(se strica imprimanta).......firma ar trebui sa-si asume raspunderea.........adica pierderea..........eu pana acum nu am avut probleme.........nu am dat avans si sunt foarte multumita de invitatii..........adica au iesit perfect din prima.........cum este si normal

Alexutza2007
10.04.2007, 20:22:11
Esti o norocoasa ca n-ai dat avans. Mie la toate punctele legate de nunta si discutate pana acum, mi-a fost cerut un avans. Nu zic ca nu e ok. Trebuie sa fie si ei siguri ca vrei sa mergi pana la capat cu colaborarea cu ei.

ss29
13.04.2007, 13:50:52
Esti o norocoasa ca n-ai dat avans. Mie la toate punctele legate de nunta si discutate pana acum, mi-a fost cerut un avans. Nu zic ca nu e ok. Trebuie sa fie si ei siguri ca vrei sa mergi pana la capat cu colaborarea cu ei.

sper sa fiu norocoasa pana la capat........cum spui tu sa fie siguri ca mergi pana la capat cu ei..........dar ei cum te asigura ca vei primi comanda asa cum ti-o doresti?.

scarletmia
25.09.2007, 16:58:00
bonjour

eu de-abia m-am apucat de luptat cu intemperiile organizarii unei nunti..........imi pare rau ca dinmai n-a mai scris nimeni la furnizori neseriosi...........sunt convinsa ca sunt multi........ma enerveaza foarte tare ca sunt atat de lipiciosi si amabili cand vii prima data si dupa aia "iti dau cu firma in cap"scuzati expresia..........ar trebui desfintati.........

scarletmia
25.09.2007, 17:01:03
eu inca nu am reclamatii desi deja m-am cam ciondanit cu cei de la via aurelia...........astept sa vad ce hotaram si dc e ceva o sa va pove..........dar voi n-aveti nimic de zis despre restaurante?chiar toti sunt asa de dragutzi cum par,sefii de sala sunt cei mai buni organizatori si mancarea a fost buna peste tot iar ospatarii veseli si serviabili?..........hai sa fim seriosi!!!!eu mi-as dori sa spuneti dc ati patit ceva neplacut la restaurante,asa stiu si eu si alte viitoare miresici de care restaurante sa ne ferim..........pupici

mrboredx
07.11.2007, 17:01:25

Mai puteti adauga inca un vot si de la noi (io' fiind "miresic" si de la miresica mea).

Si dupa toate "zbaterile" pentru o nunta care in final a iesit minunat as incerca si eu cateva sugestii:
- incercati sa obtineti de la fiecare furnizor, contracte in care sa fie detaliat fiecare serviciu pe care vi-l ofera. Asa nu veti fi pusi in situatia ca inainte de nunta cu 2-3 zile sa auziti "noi nu v-am spus asa ceva" sau "noi nu facem asta" ... nu de alta dar e taare neplacut :).
- nu acceptati sa faceti nici o plata fara chitanta/factura si astea facute pe baza contractului semnat anterior. (Are si "birocratia" rolul ei cateodata).
- incercati sa va planificati cat mai multe "activitati" legate de organizare cat mai devreme ca sa va oferiti sansa de a avea timp sa rezolvati "surprizele" care in mod sigur vor aparea (invitatii tiparite gresit sau care nu vin in timp util, rochie la care s-a trimis alt model samd.)

Noi nu am facut nici una din cele de mai sus si imi pare rau pentru ca ne-ar fi scutit de o gramada de nervi in decursul celor peste 2 luni cat am umblat ca sa ne organizam nunta. Si mai ales nu cedati santajului emotional: cei ce nu sunt seriosi stiu ca ne este foarte greu sa renuntam la sala, meniu, aranjament pentru ca suntem presati de timp si nu stim ce vom gasi in alta parte, ca pierdem banii ceruti ca avans si mai ales ca nimeni nu vrea sa faca "experimente" cu nunta proprie... si se folosesc de acest avantaj ori de cate ori pot :(

Dar sunt si multi oameni ("furnizori") seriosi, care nu vor doar sa scoata bani de pe urma unei nunti ci si ofera ceva in schimb. Spre norocul nostru noi am avut parte sa intalnim si aceasta "rara avis" din lumea organizatorilor de nunti :)

mrboredx
09.11.2007, 15:48:11
Dar sunt si multi oameni ("furnizori") seriosi, care nu vor doar sa scoata bani de pe urma unei nunti ci si ofera ceva in schimb. Spre norocul nostru noi am avut parte sa intalnim si aceasta "rara avis" din lumea organizatorilor de nunti :)

Nu am vrut sa jignesc pe cei care se ocupa cu organizarea nuntilor NOASTRE doar ca dintre cei contactati, firma de amenajari a fost cea mai serioasa si ne-a ajutat foarte mult.

diyangel
16.10.2008, 20:36:04
Dragele mele mirese,
da... mirese si nu viitoare mirese, caci suntem mirese din momentul in care acceptam cererea in casatorie si pana in momentul zilei/noptii noastre magice... tin sa PROTESTEZ impotriva tuturor frunizorilor care isi bat joc, sau cel putin incearca, de un eveniment atat de important in viata noastra.

Exemplu:
ca orice mireasa care isi doreste sa iasa totul cat mai bine, si care nu-si doreste sa ramana cu rate la banca am facut un serios studiu de piata. Asa am ajuns pe un site in care un domn respectabil isi oferea serviciile de coordonare/organizare nunti si in plus oferea [contra sumei de 39 lei + taxe postale =47 lei] un CD care te-ar fi informat/invatat cum sa reduci coturile nuntii tale cu 50%.

Citez de pe site-ul cu pricina:" Mini Ghidul te conduce peste tot... restaurant, formatii lautari, sonorizare, interpreti, rochii mireasa, costum mire, tinute de ocazie, verighete, rochii de seara, accesorii de mireasa, biserici, limuzine, trasuri, elicopter, servicii foto, baloane, confetii, porumbei, agenti de paza, masini de epoca, transport invitati, cursuri de dans, lumanari, buchetul miresei, lumanari decorative, invitatii nunta, tortul miresei, focuri de artificii si pana in luna de miere...
Tot aici poti afla costurile nuntii tale.
Informatiile prezentate pe CD sunt originale si unice, explicatiile sunt usoare si uzuale, de asa natura incat pot fi intelese si de alte persoane care nu au legatura cu acest domeniu."

Suma nu mi s-a parut a fi mare si gandind ca si numai jumatate din promisiune daca ar fi fost respectata ar fi facut banii, am facut comanda si am primit CD-ul.
MARE DEZAMAGIRE! Nu contine nimic folositor. Poze cu Paris Hilton si Catherine Zeta Jones, lectii de bune maniere, lista bisericilor si a unor restaurante din bucuresti, insiruirea unor meniuri si a unor bauturi, etc.
NICI MACAR BANALUL SFAT: NEGOCIATI CU RESTAURANTUL SA VA LASE SA VENITI VOI CU BAUTURA. NIMIC.
Nu ma aseptam ca acel cd sa contina cheia succesului nuntii mele, dar macar cateva ponturi cum ar fi: restaurante mai ieftine sau mai maleabile in privinta contractului (cu privire la bauturi), florarii mai ieftine, muzica, costumatie etc, cateva nume si preturi care sa-ti scurteze cautarea...

Iar la sfarsit, domnul popa te anunta dezinvolt ca acele informatii care te ajuta sa reduci costurile nuntii la 50% sunt SECRET PROFESIONAL drept pentru care nu le poate dezvalui. Si daca pe tine, mireasa fraiera care ai cumparat CD-ul te intereseaza alte informatii, mai da niste bani telefonandu-i la numarul bla-bla-bla sau pierde ceva timp trimitandu-i e-mail la alt bla-bla-bla.

Aaa, si bonusul pe care-l promite pe site, pentru cumpararea "intelepciunii" sale, nu este altceva decat un alt cd cu reclama la o agentie de turism!

Eu l-am sunat, i-am spus ce cred despre cd-ul lui si i-am luat banii inapoi.
Aviz celor care au mai cumparat sau care intentioneaza sa cumpere!!!

cristoiash
16.10.2008, 20:50:25

Bravo tie, dar cum ai facut de i-ai luat banii inapoi?

diyangel
16.10.2008, 22:34:59
Bravo tie, dar cum ai facut de i-ai luat banii inapoi?

L-am sunat si i-am spus ca imi vreau banii inapoi pentru ca nu primisem produsul pe care il promisese. Nici nu a comentat macar. S-a prezentat la ora si locul stabilite de mine si a adus banii.
Probabil ca stia ca ar putea avea probleme mari daca m-as fi dus la protectia consumatorului.
Pe cd chiar nu exista nici macar o/una informatie din cele mentionate pe site.
Reclama mincinoasa pentru obtinere de profit se pedepseste!

magic007
17.10.2008, 09:12:21
Despre ce site e vorba?

civ_vio
17.11.2008, 11:36:48
Dragele mele mirese,
da... mirese si nu viitoare mirese, caci suntem mirese din momentul in care acceptam cererea in casatorie si pana in momentul zilei/noptii noastre magice... tin sa PROTESTEZ impotriva tuturor frunizorilor care isi bat joc, sau cel putin incearca, de un eveniment atat de important in viata noastra.

Exemplu:
ca orice mireasa care isi doreste sa iasa totul cat mai bine, si care nu-si doreste sa ramana cu rate la banca am facut un serios studiu de piata. Asa am ajuns pe un site in care un domn respectabil isi oferea serviciile de coordonare/organizare nunti si in plus oferea [contra sumei de 39 lei + taxe postale =47 lei] un CD care te-ar fi informat/invatat cum sa reduci coturile nuntii tale cu 50%.

Citez de pe site-ul cu pricina:" Mini Ghidul te conduce peste tot... restaurant, formatii lautari, sonorizare, interpreti, rochii mireasa, costum mire, tinute de ocazie, verighete, rochii de seara, accesorii de mireasa, biserici, limuzine, trasuri, elicopter, servicii foto, baloane, confetii, porumbei, agenti de paza, masini de epoca, transport invitati, cursuri de dans, lumanari, buchetul miresei, lumanari decorative, invitatii nunta, tortul miresei, focuri de artificii si pana in luna de miere...
Informatiile prezentate pe CD sunt originale si unice, explicatiile sunt usoare si uzuale, de asa natura incat pot fi intelese si de alte persoane care nu au legatura cu acest domeniu."

Suma nu mi s-a parut a fi mare si gandind ca si numai jumatate din promisiune daca ar fi fost respectata ar fi facut banii, am facut comanda si am primit CD-ul.
MARE DEZAMAGIRE! Nu contine nimic folositor. Poze cu Paris Hilton si Catherine Zeta Jones, lectii de bune maniere, lista bisericilor si a unor restaurante din bucuresti, insiruirea unor meniuri si a unor bauturi, etc.
NICI MACAR BANALUL SFAT: NEGOCIATI CU RESTAURANTUL SA VA LASE SA VENITI VOI CU BAUTURA. NIMIC.
Nu ma aseptam ca acel cd sa contina cheia succesului nuntii mele, dar macar cateva ponturi cum ar fi: restaurante mai ieftine sau mai maleabile in privinta contractului (cu privire la bauturi), florarii mai ieftine, muzica, costumatie etc, cateva nume si preturi care sa-ti scurteze cautarea...

Iar la sfarsit, domnul popa te anunta dezinvolt ca acele informatii care te ajuta sa reduci costurile nuntii la 50% sunt SECRET PROFESIONAL drept pentru care nu le poate dezvalui. Si daca pe tine, mireasa fraiera care ai cumparat CD-ul te intereseaza alte informatii, mai da niste bani telefonandu-i la numarul bla-bla-bla sau pierde ceva timp trimitandu-i e-mail la alt bla-bla-bla.

Aaa, si bonusul pe care-l promite pe site, pentru cumpararea "intelepciunii" sale, nu este altceva decat un alt cd cu reclama la o agentie de turism!

Hmmm,,,foarte urat.......:-L

diyangel
17.11.2008, 14:08:51
eu as spune revoltator...
daca as fi avut timp si chef de umblat de drumuri (a se citi protectia consumatorului) ii faceam ceva probleme...
Nici macar nu are suficienta minte incat sa includa 1-2 din informatiile promise, astfel incat, juridic, sa nu te poti lua de el.
dar de altfel se stie cu musca pe caciula, pentru ca la 12 l-am sunat sa-mi restituie banii si la 3 era prezent. Probabil ca nu eram prima care l-a luat de motz.

Hmmm,,,foarte urat.......:-L

Nicolle28
03.12.2008, 16:12:41
Dragele mele mirese,

Exemplu:

:O Nu pot sa cred asa ceva....mai bine ceri ajutorul miresicilor....si crede-ma ca esti mult mai castigat/ castigata...si nu investesti decat un pic de timp...stii ce m-a ajutat pe mine mult....a aparut in februarie anul trecut pe langa o revista de profil....un mini ghid cu aproximativ toate firmele de profil din timisoara...asta si siteul pt. miresici...

Cllaudya22
18.01.2009, 23:47:03
Buna miresicilor!! E putin tarziu asa ca o sa va scriu foarte pe scurt care sunt din punctul meu de vedere "furnizorii neseriosi" : Life Style (Firma care am luat-o pentru aranjarea salii, buchete, aranjarea masinilor, invitatii, casuta de bani....), studio foto-video din calea Lipovei....vis a vis de bisericuta de pe strada Sfintii apostoli Petru si Pavel (fosta Borzesti) si restaurantul de la Elba! Cu cele trei aveti grija! Daca aveti intrebari va rog sa mi le puneti si cu drag o sa va raspund....nu merita nimeni ca ziua nuntii sa ii fie stricata din cauza unor oameni de nimic.....ca pana la urma asta sunt! Din vorbe iti par cei mai draguti de pe lume....dar cand e vorba de fapte...
Pupici!

Cllaudya22
18.01.2009, 23:48:42
Buna miresicilor!! E putin tarziu asa ca o sa va scriu foarte pe scurt care sunt din punctul meu de vedere "furnizorii neseriosi" : Life Style (Firma care am luat-o pentru aranjarea salii, buchete, aranjarea masinilor, invitatii, casuta de bani....), studio foto-video din calea Lipovei....vis a vis de bisericuta de pe strada Sfintii apostoli Petru si Pavel (fosta Borzesti) si restaurantul de la Elba! Cu cele trei aveti grija! Daca aveti intrebari va rog sa mi le puneti si cu drag o sa va raspund....nu merita nimeni ca ziua nuntii sa ii fie stricata din cauza unor oameni de nimic.....ca pana la urma asta sunt! Din vorbe iti par cei mai draguti de pe lume....dar cand e vorba de fapte...
Pupici!

dalayla
19.01.2009, 12:30:16
Pupici!
pai ce ai patit???#-o

nadrah
19.01.2009, 14:19:27
Pupici!
nici sala ,nici aranjament,nici filmat???????????iuiiiiiiiiiiii nasol sa le patesti chear pe toate .doamne sper sa nu am asa probleme in cea mai importanta zi

Cllaudya22
20.01.2009, 18:11:02
Saluty!
Ce am patit......de la firma care trebuia sa ne aranjeze sala am primit multe promisiuni, ca o sa fie frumos, ca facem aia, ca facem si aia, ca imbracam stalpii salii, petale pe scari,drapate scarile, lumanari pe scari, perdea de lumini in spatele mesei mirilor, luminata masa mirilor,mesele si scaunele trebuiau imbracate dupa un anumit aranjament. Tot cei care mi-au aranjat sala mi-au spus ca imi fac ei funditele pentru masini pentru ca eu voiam sa le comand in alta parte si li s-a parut ca sunt scumpe....si sa nu mai cheltui atatia bani....si mi-au facut niste fundite....ORIBILE. Culoarea era foarte urata si forma lor nici nu se compara cu cea a celor pe care le voiam eu.... Sa nu mai zic ca au creat un mare balamuc cu cardurile de pe mese....au venit prea tarziu, cardurile au fost puse in graba, bineinteles gresit, invitatii s-au pus la alte mese...vreo jumatate de ora am pierdut cu rearanjarea...cam asta a fost Life Style! (si vineri, cand trebuiau sa aranjeze sala la fel au facut....au intarziat, in loc de ora 15 au ajuns la 17...si nu au mai avut timp sa faca tot ce trebuia)
Cu sala, dl. Bica e un foarte mare mincinos, neserios, imbarligator.....la Elba spune el este "o echipa de profesionisti"! In nici un caz. Dupa nunta am auzit din pacate de la mai multe persoane ca nici macar nu au venit sa intrebe invitatii daca doresc sa serveasca ceva bautura, cafea.... In schimb domnul Bica a avut tupeul ca dupa nunta sa intrebe daca vrem sa dam ceva pentru angajati (care nu erau nici mai multi, nici mai putini de 17...14...cam asa.)
Si cu foto-video....am mers la un studio, cu gandul ca oamenii aia se pricep, DOAR E UN STUDIO...nu i-am luat de pe strada. Si la nunta....mi-am dat seama ca mai bine luam din auzite....la cununia civila si la biserica au venit 2 persoane, la sala a ramas doar una...si cu foto si cu video. La mall am stat vreo 10 minute jos asteptandu-i....pentru ca ma gandeam ca ne filmeaza cand urcam....NU, ei erau sus, se fereau de ploaie (a plouat in ziua nuntii mele). Asta a fost prima problema....a doua a fost ca din timpul nuntii, de la petrecere, de la sala nu stiu daca am 15 poze (din care vreo 3 numai cu un cuplu de la nunta...probabil i-a placut de ei...). O a treia problema.....nu mi-a filmat nici macar 5 minute invitatii de la masa! Cum e posibil ca mireasa sau mirele sa mearga la cel care filmeaza sa ii spuna "filmeaza invitatii de la masa, fa poze"?? Pozele "de la plecare" cu invitatii la fel...a trebuit sa il chem sa ni le faca....asta dupa ca ne-am dat si noi seama ca nu am facut poze( din pacate cativa invitati plecasera deja). Cam asta a fost....Nu e placut deloc! Va rog sa aveti grija!

magic007
20.01.2009, 22:22:36
Saluty!
Ce am patit......

Ai avut contracte scrise in detaliu si semnate?

dalayla
21.01.2009, 09:51:27
Saluty!
Ce am patit......de la firma care trebuia sa ne aranjeze sala am primit multe promisiuni, ca o sa fie frumos, ca facem aia, ca facem si aia, ca imbracam stalpii salii, petale pe scari,drapate scarile, lumanari pe scari, perdea de lumini in spatele mesei mirilor, luminata masa mirilor,mesele si scaunele trebuiau imbracate dupa un anumit aranjament. Tot cei care mi-au aranjat sala mi-au spus ca imi fac ei funditele pentru masini pentru ca eu voiam sa le comand in alta parte si li s-a parut ca sunt scumpe....si sa nu mai cheltui atatia bani....si mi-au facut niste fundite....ORIBILE. Culoarea era foarte urata si forma lor nici nu se compara cu cea a celor pe care le voiam eu.... Sa nu mai zic ca au creat un mare balamuc cu cardurile de pe mese....au venit prea tarziu, cardurile au fost puse in graba, bineinteles gresit, invitatii s-au pus la alte mese...vreo jumatate de ora am pierdut cu rearanjarea...cam asta a fost Life Style! (si vineri, cand trebuiau sa aranjeze sala la fel au facut....au intarziat, in loc de ora 15 au ajuns la 17...si nu au mai avut timp sa faca tot ce trebuia)
Cu sala, dl. Bica e un foarte mare mincinos, neserios, imbarligator.....la Elba spune el este "o echipa de profesionisti"! In nici un caz. Dupa nunta am auzit din pacate de la mai multe persoane ca nici macar nu au venit sa intrebe invitatii daca doresc sa serveasca ceva bautura, cafea.... In schimb domnul Bica a avut tupeul ca dupa nunta sa intrebe daca vrem sa dam ceva pentru angajati (care nu erau nici mai multi, nici mai putini de 17...14...cam asa.)
Si cu foto-video....am mers la un studio, cu gandul ca oamenii aia se pricep, DOAR E UN STUDIO...nu i-am luat de pe strada. Si la nunta....mi-am dat seama ca mai bine luam din auzite....la cununia civila si la biserica au venit 2 persoane, la sala a ramas doar una...si cu foto si cu video. La mall am stat vreo 10 minute jos asteptandu-i....pentru ca ma gandeam ca ne filmeaza cand urcam....NU, ei erau sus, se fereau de ploaie (a plouat in ziua nuntii mele). Asta a fost prima problema....a doua a fost ca din timpul nuntii, de la petrecere, de la sala nu stiu daca am 15 poze (din care vreo 3 numai cu un cuplu de la nunta...probabil i-a placut de ei...). O a treia problema.....nu mi-a filmat nici macar 5 minute invitatii de la masa! Cum e posibil ca mireasa sau mirele sa mearga la cel care filmeaza sa ii spuna "filmeaza invitatii de la masa, fa poze"?? Pozele "de la plecare" cu invitatii la fel...a trebuit sa il chem sa ni le faca....asta dupa ca ne-am dat si noi seama ca nu am facut poze( din pacate cativa invitati plecasera deja). Cam asta a fost....Nu e placut deloc! Va rog sa aveti grija!
Imi pare rau sa aud asta:(( dar multumim ca le-ai atentionat pe viitoarele miresici...cu pozele te inteleg si eu intr-o oarecare masura,desi avem poze frumoase si calitative ne lipsesc si noua poze din momente cheie care la fotograf nu i s-au parut importante si si noi a trebuit sa-i spunem de cateva ori: fa poze...

alinutza_1985
21.01.2009, 17:02:33
Stie cineva unde pot sa iau lectii de dans in timisoara la un pret acceptabil?

Cllaudya22
28.01.2009, 20:31:56
Singurii cu care nu am avut contract sunt cei cu foto-video...dar oricum...chiar daca aveam, la ei ce putea sa scrie in contract...se face poze cand: vine mireasa, se urca in masina, se ajunge la biserica...? Lucrurile astea trebuiau facute daca erau profesionisti. Cu cei de la Life Style (firma de aranjari) am avut contract cu tot ce trebuia aranjat, la fel si cu Elba, am avut contract...acolo a fost problema cu "oamenii"...

Cllaudya22
28.01.2009, 20:32:56
....."se fac poze..." :D Graba!

tunde
12.02.2009, 18:40:59
verisoara mea a avut anu trecut nunta la aurora sala de pe apa ( in spate), datorita faptului ca ea a fost in tara doar de pasti si apoi a venit cu o sapt inainte de nunta in aug am ajutat-o si eu putin si stiu ca a intampinat o gramada de probleme cu cei de la sala. a mai facut cineva nunta acolo?? nu a avut nimeni probleme cu ei?

tunde
12.02.2009, 18:44:39
sa incerc sa va pove in mare cam ce a patit. La inceput i-au spus ca nu e nevoie sa-si caute firma de decoratiuni ca pina in aug ei o sa-si faca huse de scaune si fete de masa... au pus-o sa-si cumpere tot felu de bauturi sofisticate cum ca o sa-i faca cokteiluri. Au mese rotunde claaar.. pretul la meniu o sa poata sa il spuna doar la inceputul anului ( ea a mers in 2007 sa rezerve sala pt 2008).

tunde
12.02.2009, 18:57:04
continui:).. cind a venit in tara de pasti, am mers impreuna la sala sa vada cum a ramas cu pretul meniului si aranjatul scaunelor. sefa de sala una cu ochelari tanara o super nesimtita nu era acolo si am vorbit cu sotul ei ( de fapt cred ca ei sunt patronii), pretul la meniu el nu-l stia trebuie sa vobim cu sotia.. legat de huse si fete de masa.. da nici o problema - sa venim miine sa discutam cu sotia lui ca ea isi noteaza tot.
A doua zi.. stupoare meniul era impus nu mai puteai sa modifici nimc ( mancarea a fost buna nu putem comenta)- chelnerii de toata jena ( de fapt niste tineri golani)- deocarea salii - va dau nr de la o firma sa vorbiti cu ei la care vara mea pai ati spus ca va faceti voi huse si fete de masa, sefa de sala super mirata.. nu-i adevarat ei nu au spus nicodata asa.. si asa am plecat de acolo cu capsa pusa. In final am mers la firma recomandata de ei.. nu au multumit-o preturiile, a apelat la serviciile altei firme si a iesit OK, binentels ca dupa nunta a intrebat-o pe mireasa unde i-a gasit pe astia ca nu se compara cu aiai pe care ia recomandat ei ( intradevar nu se compara pretul era dublu la ai lor) husele erau tot din satin.. nu si-a pus nu stiu ce figuri ca sa ai nevoie de cei mai buni... culmea a fost ca nu au vrut sa-i puna cartonasele pe masa pe care le-a facut ea acasa si marturiile... le-a pus firma de deco ( nefiind achizitionate de la ei). si in + s-a trezit cu 2 hostese cind a venit la sala pe motiv ca nu au mai vazut nunta fara hostese la care a trebuit sa le dea 1 mil/ buc- n-a avut ce face i-a fost rusine de fetele alea care nu cred ca aveau vreo vina

tunde
12.02.2009, 19:00:14
Fain nu?? :-L

tunde
13.02.2009, 19:05:29
De Elba stiu si eu un fost coleg de serviciu care a fost nemultumit total de sefu de sala... nu a mai vrut sa le puna sampania in pahare ca a adus-o prea tarziu la sala cu 2-3h inainte de a ajunge mirii + invitatii si nu mai avea timp sa se raceasca sampania, si el nu a pregatit nici paharele pt ca nu a crezut ca o sa mai aduca sampanie, si nu a vrut sa le puna servetele pe masa, pe motiv ca trebuie sa le dea la firma care s-a ocupat de decoratiuni, iar la final cu banii au avut ceva probeleme la cursul de schimb

darinnaa
14.11.2009, 01:02:48
Tocmai am fost pacaliti de acel mincinos- d l HAJDU care se ocupa de acest local infect si care isi face reclama mascata pe acest forum. Evitati-l pentru urmatoarele motive: nu intocmeste contract, nu elibereaza chitante, nu si respecta promisiunile...
....bucataria infecta, farfurii ciobite, suport servetele lipsa, scobitori lipsa, boluri alune lipsa.... nu are vesela completa,.... baia infecta (am platit si femeie pt curatenie, dar...degeaba), mancarea jalnica...fructiere lipsa.........bautura dispare dimineata.....personalul necalificat pentru munca prestata (sunt ospatari cu contract de munca???????????)....
Capacitatea salii nu e de 180 de persoane, cu indulgenta incap 130-140 de persoane, dar nu mai ramane ring de dans.
Sala trebuia sa fie libera sambata dimneata de la ora 8 pentru ca sa fie amenajata de cei de la firma. Dar , surpriza,...domnul manager a "uitat" sa ne precizeze ca : de la ora 9, o parte din sala e rezervata pt cineva..........de la ora 11.30, o alta parte a salii era rezervata pentru altcineva ( o mica slujba de pomenire!!!!!! ), iar noi-mirii, foarte calmi si plini de bucurie asteptam sa se elibereze sala pentru a putea fi amenajata asa cum am visat.;;) Ce sa va mai spunem??????? Ne a mintit foarte frumos de la inceput pana la sfarsit. Noi am fost de vina ca am achitat nota de plata. Poate voi sunteti mai isteti si nu le mai faceti jocul acestor ordinari.
O sa mai revenim si cu alte detalii.

sweet_yonutza
20.03.2010, 21:05:09
noi nu am fost 100% multumiti de muzica,dar invitatii n-au simtit...am luat legatura cu ianos roman(canta la pizzeria thalia) si in loc sa il intrebam kt costa,i-am spus direct k vrem ceva pana in 2000 de euro(prostia noastraL-)) si surpiza...fix 2000 de euro era si tarfiul lui,mincinosul,macar de era ceva mai cunoscut,noi eram in criza de timp si nu mai aveam timp de cautat.apoi ne-a vrajit cu avansul,a spus la inceput k ajunge 100 de euro iar la semnarea contractului ne-a cerut 200,peste cateva zile ne-a mai cerut 100-cik maxima urgenta,are asa o limbarnita de stie cum sa te duca de nas,ti-e si rusine sa-l refuzi...am avut probleme si cu contractul,el a spus k nu face el contract,k merge pe incredere,dar noi am insistat,l-am facut,dar in toata valtoarea nuntii nu l-am luat cu noi la restaurant si dimineata knd sa platim cik mai trebuiau 100 de euro(aia pe care ni ceruse el avans extra).noi dk nu aveam ceva la mana sa-i demonstram ne-am mai eliberat buzunarele de 100 de euro...aici recunosc cu mana pe inima k a fost mare parte greseala noastra,dar knd esti pus in situatii din astea si se gasesc si escroci,imediat iti elibereaza buzunarele

cat despre cantat,la inceput facea pauze din 10 in 10 minute si tot ieseau la tigara pana am mers eu,in rochie de mireasa la ei,si le-am spus cateva.plus k el nu si-a prea obosit vocea,a lasat pe altul,caruia cu siguranta i-a oferit o suma insignifianta fata de cat ne-a cerut

am avut mare ghinion k a trebuit sa organizam noi nunta cap coada si stiti cum sunt miresoii(nu toti,dar majoritatea)...asa k am avut de umblat o gramada

lucy_happy
07.06.2010, 13:53:18
Casa Marcu !
Salut Fetelor! Eu sunt Sibiu dar raspund acestui topic deorece mi-am comandat rochita de la Lugoj de la Casa Marcu si sincer sunt foarte multumita, chit ca a costat destul de mult, sunt foarte fericita ca a iesit cum mi-am dorit,:D! Cu rabdare insa a trebui sa ma inzestrez dar a fost ok si pe 1 iunie mi-au trimis rochita, acum e in dulap asteapta doar ziua cea mare!

dia_taran
08.07.2010, 07:56:14
Tocmai am fost pacaliti de acel mincinos- d l HAJDU care se ocupa de acest local infect si care isi face reclama mascata pe acest forum. Evitati-l pentru urmatoarele motive: nu intocmeste contract, nu elibereaza chitante, nu si respecta promisiunile...
....bucataria infecta, farfurii ciobite, suport servetele lipsa, scobitori lipsa, boluri alune lipsa.... nu are vesela completa,.... baia infecta (am platit si femeie pt curatenie, dar...degeaba), mancarea jalnica...fructiere lipsa.........bautura dispare dimineata.....personalul necalificat pentru munca prestata (sunt ospatari cu contract de munca???????????)....
Capacitatea salii nu e de 180 de persoane, cu indulgenta incap 130-140 de persoane, dar nu mai ramane ring de dans.
Sala trebuia sa fie libera sambata dimneata de la ora 8 pentru ca sa fie amenajata de cei de la firma. Dar , surpriza,...domnul manager a "uitat" sa ne precizeze ca : de la ora 9, o parte din sala e rezervata pt cineva..........de la ora 11.30, o alta parte a salii era rezervata pentru altcineva ( o mica slujba de pomenire!!!!!! ), iar noi-mirii, foarte calmi si plini de bucurie asteptam sa se elibereze sala pentru a putea fi amenajata asa cum am visat.;;) Ce sa va mai spunem??????? Ne a mintit foarte frumos de la inceput pana la sfarsit. Noi am fost de vina ca am achitat nota de plata. Poate voi sunteti mai isteti si nu le mai faceti jocul acestor ordinari.
O sa mai revenim si cu alte detalii.

ceau. spune-mi te rog, Óntr-un final, ai tinut nunta la la rousse? cate pers ai avut? si eu o tin in toamna la ei tocami pt ca stiam ca mancarea e buna, servirea ok, curatel si linistit...u ai zis chiar contrariul, ma ajuti cu niste info, te rog?

babyangel_deea
08.07.2010, 16:46:02
eu as dori sa trec in aceasta categorie "Agentia Romeo" - firma care se ocupa cu amenajarea locatiilor - care datorita faptului ca le-am cerut sa vina la restaurant sa facem o proba, adica sa aranjam cateva scaune si in principal ma interesa cum va arata masa de prezidiu, au ales sa anuleze contractul incheiat. m-am trezit in situatia asta , acum, cu 3 saptamani inainte de nunta. mai adaug si faptul ca mi-au vorbit foarte urat si au pus aceasta dorinta a mea pe seama faptului ca sunt prea stresata. e chiar asa iesit din comun sa vrei sa vezi cum lucreaza firma care iti va aranja restaurantul intr-una din cele mai importanta zile din viata ta?

crizantema
08.07.2010, 22:15:51
eu as dori sa trec in aceasta categorie "Agentia Romeo" - firma care se ocupa cu amenajarea locatiilor - care datorita faptului ca le-am cerut sa vina la restaurant sa facem o proba, adica sa aranjam cateva scaune si in principal ma interesa cum va arata masa de prezidiu, au ales sa anuleze contractul incheiat. m-am trezit in situatia asta , acum, cu 3 saptamani inainte de nunta. mai adaug si faptul ca mi-au vorbit foarte urat si au pus aceasta dorinta a mea pe seama faptului ca sunt prea stresata. e chiar asa iesit din comun sa vrei sa vezi cum lucreaza firma care iti va aranja restaurantul intr-una din cele mai importanta zile din viata ta?
Imi pare rau ca ti s-a intamplat astfel! Sper sa gasesti o firma serioasa, care sa accepte un angajament de ultim moment. Te rog, dupa nunta, sa-mi dai detalii despre cum a decurs petrecerea la Nora. Si eu voi avea nunta acolo. Multumesc si spor la pregatiri!

Sia80
05.08.2010, 19:42:09
Parerea mea e ca nu trebuia sa reactioneze chiar asa. mai elegant era sa te fi invitat sa vezi cateva locatii decorate de ei cu cateva saptamani inainte , sau sa-ti aranjee o masa la ei la firma. Stiu ca mi-a spus la un moment dat fata cu care am facut eu deco ca tocmai in ideea aceea au masa amenajata la ei la birou ca omul sa o poata vedea, pipai si mai ales sa o poata aranja cum vor mirii fara sa piarda vremea deplasandu-se la restaurant.Eu mi-am facut de proba o masa cu scaune, ma interesa sa vad cum arata culorile...masa mirilor era cam standard la toate nuntile la care am fost...

Acuma ma gandesc ca nici pt ei nu ar fi tocmai ok sa mearga pt fiecare client sa faca aranjamente de proba, gratis, pe la restaurante...

dianapisy
10.08.2010, 12:18:30
Salut Fetelor! Eu sunt Sibiu dar raspund acestui topic deorece mi-am comandat rochita de la Lugoj de la Casa Marcu si sincer sunt foarte multumita, chit ca a costat destul de mult, sunt foarte fericita ca a iesit cum mi-am dorit,:D! Cu rabdare insa a trebui sa ma inzestrez dar a fost ok si pe 1 iunie mi-au trimis rochita, acum e in dulap asteapta doar ziua cea mare!

vai! si eu tot acolo imi fac rochita...si sa stii ca ai dreptate ...muuulta rabdare trebuie sa ai! m-am speriat de vreo 2 ori! si plus ca nu asculta ce vreau eu defapt! eu am spus voal de 160, ea nu! de 180! eu am spus ca voalul sa aibe aplicatii identice ca pe rochie ca doar de asta dau 5 mil sa fie cum spun eu, ea nu! ''ca ce are daca punem din cealalta?!'' acum trebuie sa o sun din nou ca sa faca cum ii vreau eu!

dianapisy
10.08.2010, 12:21:13
o prietena de a mea are nunta acum in august si si-a luat rochia de la o firma din galeria 1 din tm, si a fost dezastru...i-au modificat rochita fara stirea ei, i-au pus alte aplicatii fara sa o intrebe nimica! a plans zile la rand! a crezut ca renunta de tot la ei.:O

lucy_happy
22.08.2010, 14:45:43
vai! si eu tot acolo imi fac rochita...si sa stii ca ai dreptate ...muuulta rabdare trebuie sa ai! m-am speriat de vreo 2 ori! si plus ca nu asculta ce vreau eu defapt! eu am spus voal de 160, ea nu! de 180! eu am spus ca voalul sa aibe aplicatii identice ca pe rochie ca doar de asta dau 5 mil sa fie cum spun eu, ea nu! ''ca ce are daca punem din cealalta?!'' acum trebuie sa o sun din nou ca sa faca cum ii vreau eu!
Pai asa mi s-a intamplat si mie, am fost acolo crezand ca o voi lua dar de masurile nu erau bine luate si a trebuit refuacuta, apoi pt bolero si voal am dat 440 lei, destul de mult, mai ales ca sunt destul de simple, iar cu trimisul am tot sunat-o eu , chiar m-am speriat si eu ca imi spunea ca maine ti-o trimit, ba maine, ba maine, si uite asa a trecut o saptamana, dar de in final a fost ok, si sunt multumita, doar ca trebuie sa o modific putin ca am mai slabit! pupici!

Ellutza22
27.09.2010, 08:40:09
Nu credeam ca o sa ajung sa postez la acest topic, dar o fac doar pentru viitoarele miresici. Fetelor, evitati floraria din calea sagului, de pe colt de la profi, acea condusa de mihaela, cea care se lauda ca pe un post de televiziune local a fost prezentata o nunta la care ea a facut aranjamentele florale. E sub orice critica.

Aranjamentele florale de pe masini mi s-au desprins (mi-au pus ventuze refolosite desi eu i-am dus unele noi). Eu i-am dus florile pentru aranjamente si mi-a schimbat o parte din flori cu flori mai vechi sau le-a tinut ea in conditii improprii.
Am zis ca imi trebuie florile la ora 10:30 si abia la ora 11 au fost gata. Va dati seama ca inseamna jumatate de ora intarziere in ziua nunti?
Buchetul de mireasa a fost horor... il faceam eu de 2 ori mai bine, asa cum am facut decoratiile pentru sala.
Mihaela, tipa care le-a facut,nu are pic de gust artistic.
Cocardele au fost cireasa de pe coliva... nici una nu a stat mai mult de 5 minute in piept si s-au stricat,n-au fost bine prinse florile de tija aceea de platic. Ca sa nu mai spun ca a mirelui arata de-a dreptul a buchet...

No, a trecut, am remediat situatia cu familia, am ignorat aspectul cocardelor, de la mire chiar dupa biserica eu cu mana mea am aruncat-o. Acum chiar ma amuz cat m-am enervat pt. niste flori pe care nici nu le-a bagat nimeni in seama.
Dar asta nu inseamna ca nu pot sa fac un pic de reclama florariei care, pentru un ceas, m-a facut sa imi pierd zambetul.

cdianam
11.01.2012, 15:56:45
Nu cred ca exista nunta perfecta, dar unii sunt chiar nesimtiti si profita. Asta e din cauza faptului ca stiu ca ai nunta peste n zile/saptamani si profita ca niste nesimtiti de absolut tot. Cred ca in loc sa lucrezi cu firma X ca e peste tot, desi e mai mult de umblat, mai bine te duci la o florareasa anonima si vezi cum lucreaza. Si cu rochia, atat am ajustat-o de numa. Mai bine mergi la o croitoreasa care nu e atat de ocupata cu altele. Dar toate astea trebuie din timp. Si cel mai bine e sa mergi pe recomandari de la persoane de incredere, care au mai facut cu firmele/persoanele respective.

ramonca30
15.08.2012, 21:21:05
Apropo de "neseriosi" hai sa va povestesc ce a patit o prietena care a avut nunta pe 1 iulie.

Locatia aleasa a fost Hotel Tresor. Nuar de invitati? 130-140.A fost rezervata cu aproape 10 luni inainte de nunta. Patronii??? Niste draguti :) i-au aratat hotelul, restaurantul , piscina superba, au asigurat-o ca este un local in care s-au tinut nunti de 140 de persoane ,etc. Piscina??? O vor decora ei, a asigurat-o patronul! Cupe de inghetata??? Din cristal?? Scaune din lemn masiv cu tapiterie? E drepta ca acum sunt doar 44 dar pana la anul vor fi 150 cel putin.Orice intrebare primea un raspuns afirmativ si incurajator.

Mireasa? INCANTATA!!!A rezervat localul, a achitat avansul...a primit bonus o camera pentru noaptea nuntii....si de-aici incolo alta poveste.

Cam cu o luna inainte de nunta... pretul la meniu este mai mare!!! Cu cat??? Vedem dupa nunta:))
Scaune? Tot 44 cate aveau atunci , in urma cu 10 luni si nici nu exista intentia sa cumpere diferenta. Solutia??? Va punem la dispozitie niste scaunce din sala de conferinta, angajati o firma sa vi le imbrace:))
140 de persoane??? Oricat s-ar fi invartit scaunele alea mai mult de 90-100 de persoane nu se puteau aseza la mese, iar despre spatiu de dans nu mai vorbim. Solutia? Renuntat la o parte din invitati:(
Piscina?? Suntem de acord sa o decorati( nu o mai decorau ei:)) dar platiti schimbatul apei din piscina.
Cupe de inghetata? De trei feluri au fost la nunta:)))Nici vorba de cristal:))

Oricum ar trebui sa mai povestesc inca o mie de ore sau sa o rog pe ea sa va povesteasca , pentru a va putea da seama exact ce a fost acolo.

Pe scurt faze tari au fost pe langa cele povestite deja:
-dj-ul a fost injurat , amenintat de acelasi patron pt ca nu a dat muzica mai incet
-un invitat a fost injurat de aceeasi persoana pt ca a intervenit in ajutorul dj-ului
-la ora 10 seara pe terasa aceeasi persoana a dat drumul la meci:)) Rezultatul?? Jumatate din invitati au iesit afara si au revenit doar cand mirele a pus mana pe microfon si a anuntat ca el va pleca de la nunta daca acestia nu intra in sala
- s-a uitat sa se serveasca sampanie dar a doua zi cand au cerut sticlele li s-a spus ca nu mai exista nici una pt ca invitatii au comandat la mese "in draci" sampanie:))))))
-dimineata a fost un adevarat bairam cu nota de plata( s-a umflat la greu + s-a uitat sa se scada avansul deja achitat)
-camera oferita cadou a fost cireasa de pe tort :))) ERA O CAMERA MICUTZA CU 2 PATURI SEPARATE:)))))
Concluzia??? Mirii au dormit in apartamentul nasilor, pe o saltea amplasata pe podea.

Adaugam si Tresorul pe lista furnizorilor neseriosi??

Buna tuturor!
Ai foarte mare dreptate legata de Tresor. Nu recomand la nimeni sa faca nunta acolo. Sunt neseriosi!!!

deiutu
25.05.2013, 20:12:01
Invitatiile cumparate de la magazinul din Mall - Deluxe Cards (invitatie.ro) pot fi o mica problema . Pe de o parte recomand magazinul pentru ca au multe modele si foarte frumoase , dar noi am avut o mica problema cu ei : desi am dat mesajul de "bun de tipar" pentru un text corect , ei au trimis invitatiile cu o greseala pe ele. Ca urmare a mai trebuit sa asteptam inca 5 zile. Ne-am dus cu o zi mai repede , inca nu venisera si din discutia cu patronii parea ca inca nici nu erau date la imprimat . In final au venit invitatiile ok, dar e bine sa mergeti mai repede decat termenul dat de ei ca sa nu riscati intarzieri.