PDA

Versiunea completa : Restaurant Colonadelor

Pagini : [1] 2 3 4 5

gabimirea
01.03.2008, 08:44:39
Hai Adelutz tCorina si cine mai are nunta la Colonade ... ne-au gonit, noi tot ramanem...hai sa facem stat in stat ...

Sa ne continuam discutiile despre un punct esential al nuntii se parat...daca tot suntem asa de multe :D

VA ASTEPT CU DRAG!=P~

rainbow
01.03.2008, 09:28:08
as vrea si eu niste poze cu salonul decorat pt nunta (cel cu lemn)....poate pun fetele care au poze de acolo^:)^

adella_27
01.03.2008, 21:28:30
as vrea si eu niste poze cu salonul decorat pt nunta (cel cu lemn)....poate pun fetele care au poze de acolo^:)^

Nu stiu sa postez poze aici.Da-mi id-ul pe PM si iti trimit,
E vorba de salonul de 200 persoane

otilik
01.03.2008, 21:33:38
buna fetelor,eu nu sunt in constanta dar de cate ori ajung acolo merg la colonade.....mi se pare un restaurant superb.bafta miresicilor si poate dau de voi la vara pe acolo:>

tcorina
02.03.2008, 15:07:20
buna fetelor!!! si o primavara fericita va doresc!!!bine ca s-a deschis topicul ca sa nu mai "incurcam"lumea la alt topic...deci ...era vb de Colonadelor...sincer eu am mare incredere ca totul va iesi bine,si varul meu a facut nunta tot acolo si totul a fost OK:mancare buna,servire impecabila,nu a avut probleme de genul ca in toiul nuntii sa se trezeasca ca nu mai are bautura,si nici ca dimineata sa se trezeasca ca i s-au mai adaugat nu stiu cate meniuri...tocmai de aceea sper ca totul sa fie bine si la noi...acum,cat priveste decorarea salii...asta e problema mea,nu stiu sigur daca sa merg pe mana lor sau nu...cred ca ar trebui sa i-au legatura cu d-na terzi si sa ma informez ce imi ofera si la ce pret...am auzit multe discutii cum ca ar lucra fff scump,iar altii spun ca nu...chiar nu stiu ce sa cred,si tocmai de aceea zic ca ar trebui sa vb personal...:*

gabimirea
03.03.2008, 21:47:01
cateva poze cu rest ...

gabimirea
03.03.2008, 21:49:26
inca cateva ....

gabimirea
03.03.2008, 21:51:13
ultimile pozici ...

alycya
04.03.2008, 12:04:17
Buna fetelor va doresc sa aveti cea mai frumoasa primavara din viata voastra. Eu sunt Alina si voi avea si eu nunta la Colonadele ,salonul mijlociu. In principiu salonul arata frumusel dar tr. o mana de expert ca sa-l faca si mai frumos ,aici ma refer la o firma de decoratiuni. Eu una ma bucur ca am mai multe optiuni in alegerea huselor ,ca am inteles ca au pe mai multe culori. Pe mine ma intereseaza ca husele sa fie in ton cu draperiile la fel si florile sa se potriveasca oarecum. Va pup si bafta la pregatiri. PS. stiati ca pe 28 Martie va fi un targ de nunti in Mamaia ( hotel rex)?

gabimirea
04.03.2008, 13:05:36
bine ai venit in clubul Colonadelistelor :) si spor la pregatiri
eu am in aproximativ 3 luni in salonul mic, cel care va fi demolat la anu...si husele am inteles ca sunt din partea casesi si au destul de multe variante ...
in legatura cu targul ... eu stiam ca vine cel de nunti in aprilie, in perioada 4-6 .... daca tu zici ca e si mai devreme unul .... asa sper sa fie ...

rainbow
04.03.2008, 20:51:51
bine ai venit in clubul Colonadelistelor :) si spor la pregatiri
eu am in aproximativ 3 luni in salonul mic, cel care va fi demolat la anu...si husele am inteles ca sunt din partea casesi si au destul de multe variante ...
in legatura cu targul ... eu stiam ca vine cel de nunti in aprilie, in perioada 4-6 .... daca tu zici ca e si mai devreme unul .... asa sper sa fie ...
gabi, eu am inteles ca avem nunta in acelasi salon ....eu am fost si am intrebat pe ce culori au husele si mi-au spus ca pt salonul de lemn au 2 variante: crem cu visina putreda si alb cu visina putreda...poate ar fi bine sa intrebi si u sa vedem ce iti spun tie...daca treci pe acolo si intrebi anunta-ma si pe mine te rog
ms frumos si spor la pregatiri

tcorina
04.03.2008, 20:56:26
gabi, eu am inteles ca avem nunta in acelasi salon ....eu am fost si am intrebat pe ce culori au husele si mi-au spus ca pt salonul de lemn au 2 variante: crem cu visina putreda si alb cu visina putreda...poate ar fi bine sa intrebi si u sa vedem ce iti spun tie...daca treci pe acolo si intrebi anunta-ma si pe mine te rog
ms frumos si spor la pregatiri
mi-e raaaaauuuuuuuuuuuuu,cum adica??????eu vreau un auriu,porocaliu ceva,cum sa-mi impuna visiniu?????e clar ,tre sa le mai fac o vizita cat de curand:-SS :-w

gabimirea
04.03.2008, 21:58:50
Sincer mie mi-eu ghicit gandurile ... exact crem cu visina putreda vreau :D si marturiile tot visinii le am, si casuta de dar asa ca eu sunt foarte multumita de veste >:D< :* multumesc :D
oricum o sa strec saptamana asta sa confirm si sa mai vad ce mai e ...

tcorina nu ai aflat un pret la meniu aproximativ? mi-s tare curioasa cu cat creste de la 95...eu banuiesc ca o sa fie 110 ... sper numai sa nu fie mai mult :-\

tcorina
05.03.2008, 19:32:40
Sincer mie mi-eu ghicit gandurile ... exact crem cu visina putreda vreau :D si marturiile tot visinii le am, si casuta de dar asa ca eu sunt foarte multumita de veste >:D< :* multumesc :D

tcorina nu ai aflat un pret la meniu aproximativ? mi-s tare curioasa cu cat creste de la 95...eu banuiesc ca o sa fie 110 ... sper numai sa nu fie mai mult :-\
nu stiu,ultima oare cand am fost mi-au zis ca despre meniuri discutam din mai in colo,asa ca...imi pare rau,nu am noutati:*

andra25
06.03.2008, 09:55:22
buna fetelor!eu am nunta in salonul mijlociu.am fost saptamana trecuta si am vb cu elena terzi,e o tipa f ok.eu m-am decis la decorarea salonului in alb-visiniu,iar buchetele pt mesele invitatilor din multe flori albe...pretul e cam de 150 ron/buc.pretul e stabilit bineinteles in functie de ce flori alegi.in seara in care am fost avea loc un botez in salonul respectiv si mi-a placut f mult cum era decorat salonul..iar ce m-a incantat si mai mult a fost un aranjament din tot felul de fructe pe o masa langa intrare.asa ca voi renunta la fructele de pe mese si voi avea si eu un astfel de aranjament deosebit.pretul e 250 euro -manopera si fructele le luam noi.despre meniuri nu am vb ca e inca devreme,dar eu am meniurile de anul trecut si au zis ca nu se scumpesc cu mult.cel mai ieftin e 88 ron si cel mai scump 156 ron,eu l-am ales pe cel de 135 ron(anul trecut) care este mai deosebit...tortul este inclus in pretul meniului (ei au si cofetarie) dar bineinteles alegem noi modelul.sper ca v-am fost de ajutor...

rainbow
06.03.2008, 21:26:01

si mie mi-a placut combinatia crem-visina putreda, insa mi-a spus decoratoarea ca stie husele de la colonadelor si zicea sa mi le aleg pe cele alb-visina putreda pt ca cele crem sunt ft scurte si se vede urat....acum nu stiu cum sunt, inca nu m-am hotarat pt ca nu le-am vazut....daca ajungi pe acolo si le vezi spune-ne si noua
si eu am vrut initial pe auriu dar salonul nu prea se potriveste cu auriu....cel mai bine merge cu visiniu
in legatura cu meniurile...mie mi-au spus sa ma duc la sfarsitul lui aprilie sau inceputul lui mai....ati vazut vreuna suporturile pt torturi?

off-topic: eu as vrea sa-mi fac marturiile din batoane de scortisoare...ce ziceti?
sa ma laud si la voi....de cateva zile sunt soferitza<:-P

Adamiresica
09.03.2008, 19:57:28
Dragele mele,
Si eu o sa am nunta tot in salonul mic. Astazi am fost acolo , era aranjat pt un botez iar husele erau crem cu roz.
Deci inseamna ca sunt mai multe variante, nu numai visina putrede despre care vorbeati.

tcorina
09.03.2008, 20:21:06
Dragele mele,
Si eu o sa am nunta tot in salonul mic. Astazi am fost acolo , era aranjat pt un botez iar husele erau crem cu roz.
Deci inseamna ca sunt mai multe variante, nu numai visina putrede despre care vorbeati.
ma bucur.mi-ai dat o veste buna>:D<

gabimirea
17.03.2008, 09:56:25
Am fost saptamana trecuta la Colonade si de data asta am vb cu o tipa mai binevoitoare, care mi-a adus catastiful si m-am linistit ca am vazut numele trecut acolo :D
Mi-a confirmat ca aranjamentul salii reprezentand huse si fete de masa sunt incluse in meniu.
Pret tot nu mi-a zis pt ca cei care au avut nunta anu asta pana in 8 martie cand s-a intrat in post au avut tot pretul de anu trecut, iar pt noul sezon :D aflam pretul cand trecem de post ... am inteles ca prima nunta in salonul mic este pe 24 mai ...
Mi-a dat si cartea de vizita a Dnei Terzi ca sa o sunam si sa stabilim o intalnire sa discutam de alta aranjamente ....
Cam atat ... restul informatiilor in mai #-o
Dc nu aveti meniurile de anu trecut anuntati-ma si le atasez pe aici ca le am scanate ;)
mult spor la pregatiri :*

poate ne vedem pe la targul de nunti din aprilie :D

ubita
17.03.2008, 22:51:34
Am fost si noi duminica la restaurant,pe noi ne intereseaza cel de 200 de pers.,am discutat cu o doamna de la bar,dupa ce am vazut salonul nearanjat.Asa mi-am dat si eu seama de spatiu si am vazut si peretii aceia glisanti.D-mna de la bar ne-a zis ca dupa Paste vor face meniurile de 2008 si ca pe langa faptul ca se modifica preturile se va modifica si continutul lor.am intrebat-o cum ar trebui sa dea bine un aperitiv pe farfurie,adica sa fie mai pline farfuriile ,si ne-a zis ca ar trebui sa fie vreo 8 produse diferite in farfurie.am senzatia ca dupa Paste fructele nu vor mai fi incluse in meniu,la optional.Am fost si la cofetaria lor,si ne-am uitat in catalog.Kg.acum este 35 de lei,suportul trebuie rezervat cu destul de mult timp inainte...si comanda se da inainte cu 1 sapt.

andra25
18.03.2008, 13:31:48
observ ca am suparat si/sau enervat lumea cu buchetul meu de flori...:) faza e ca in seara in care m-am dus acolo am vazut buchetele de flori pt un botez..mi-au placut f mult si elena terzi mi-a spus ca un asa buchet costa 150 ron.nu va imaginati ca este un buchet enorm...eu am ales trandafiri,cale,lacaramioare,inca o floare exotica(i-am uitat denumirea) si cateva plante verzi exotice..discutia s-a terminat aici si urmeaza sa ne mai intalnim sa stabilim exact detaliile..si mie mi s-a parut destul de scump dar chiar vreau un buchet deosebit..in fine,daca alegeam un buchet de gerbere clar ca era f ieftin,dar depinde de fiecare ce isi doreste..
si inca ceva...dl terzi mi-a spus ca nu poti aduce alta firma sa decoreze sala,deci nu-i poti alege decat pe ei...din cate am vazut putine din voi ati discutat aceste detalii,asa ca astept si eu sa vad cu ce informatii veniti voi ...

gabimirea
18.03.2008, 14:59:48
Nu cred ca a zis Dl Terzi asa ceva ... eu cand am vb mi s-a spu claaar ca pot aranja ei la preturi mai mici ca orice alta firma din oras, dar ca acest lucru nu ma obliga sa ma folosesc doar de servicile lor, deci pot veni cu ce firma vreau si chiar sa imi fac singura aranjamentul ... daca ma tine talentul ...:D
Daca ai bani de investit in decor nici nu trebuie sa folosesti decorul lor (adik huse scaube si fete pt mese) ... mie mi s-a zis clar ca asta ofera ei in pretul meniului si nu sunt restrictii la decor .........

andra25
18.03.2008, 15:50:06
Nu cred ca a zis Dl Terzi asa ceva ... eu cand am vb mi s-a spu claaar ca pot aranja ei la preturi mai mici ca orice alta firma din oras, dar ca acest lucru nu ma obliga sa ma folosesc doar de servicile lor, deci pot veni cu ce firma vreau si chiar sa imi fac singura aranjamentul ... daca ma tine talentul ...:D
Daca ai bani de investit in decor nici nu trebuie sa folosesti decorul lor (adik huse scaube si fete pt mese) ... mie mi s-a zis clar ca asta ofera ei in pretul meniului si nu sunt restrictii la decor .........
inteleg...si atunci crezi ca am vreun motiv sa mint...sau cum?si mie mi-a spus f "claaar" cand am intrebat daca decorul e facut de ei(cel de la botez),ca doar ei se ocupa de aranjamente pt ca au avut ceva neplaceri cu alte firme..nu cunosc detalii.nu inventez pt ca nu am de ce,si nici nu vad sensul sa-mi spuna doar mie asa ceva...e adevarat ca acum un an cand nu se ocupa elena terzi de decor mi s-a zis ca pot colabora cu cine vreau..dar lucrurile se mai schimba.oricum iti doresc succes!.."sa te tina talentul" si ce mai vrei tu....

ubita
18.03.2008, 15:51:38
mie mi-au spus ca ei colaboreaza cu firma de decoratiuni a d-mnei Terzi,dar nu ca e obligatoriu.
eu cred ca daca v-ati alege flori de sezon nu ar fi f scump ,pt ca vara sunt mai ieftine florile,nu?

andra25
18.03.2008, 15:59:55
:) inseamna ca doar mie mi-au zis asa...oricum sambata cand ajung in cta ma duc iar la ei sa ma conving.cat despre flori bineinteles ca fiecare alege in functie de gusturi si buget...

lilianacae
20.03.2008, 18:42:45
Buna fetelor va doresc sa aveti cea mai frumoasa primavara din viata voastra. Eu sunt Alina si voi avea si eu nunta la Colonadele ,salonul mijlociu. In principiu salonul arata frumusel dar tr. o mana de expert ca sa-l faca si mai frumos ,aici ma refer la o firma de decoratiuni. Eu una ma bucur ca am mai multe optiuni in alegerea huselor ,ca am inteles ca au pe mai multe culori. Pe mine ma intereseaza ca husele sa fie in ton cu draperiile la fel si florile sa se potriveasca oarecum. Va pup si bafta la pregatiri. PS. stiati ca pe 28 Martie va fi un targ de nunti in Mamaia ( hotel rex)?

Buna! Si eu am nunta in septembrie tot la Colonadelor in salonul mic. Chiar putem sa ne alegem noi culorile la huse? Eu nu am intrebat chestia asta cand m-am hotarat. Stii cumva si ce culori au?:)

gabimirea
21.03.2008, 11:16:01
Em am intrbat vinerea trecuta, cand am fost sa confirm prezenta, si au zis ca au visiniu cu alb si visiniu cu crem, ca astea sunt culorile care se potrivesc cu restaurantul cel mic. Asa a zis tanti aia de la bar. Dar sigur cred ca aflii numai de la Dna Terzii. Daca te intereseaza datele ei de contact, eu am o carte de vizita de-a ei si iti dau Pm.

rainbow
23.03.2008, 20:08:50
eu cand am fost la rest sa verific daca mai sunt pe lista, i-am spus tipei de la bar, care intamplator a fost vecina mea, ca mi-am angajat firma pt decoratiuni si am intrebat-o daca este vreo problema si mi-a spus ca nu e obligatoriu sa lucrez cu dna Terzi. Chiar mi-a aratat si cateva fotograii cu aranjamente florale pe care le foloseste dna Terzi si mi s-au parut cam scumpe....acum nu stiu ce sa zic pt ca nu m-am intalnit cu dansa....oricum mi-am angajat pe altcineva
aaaa...si mai zicea cineva aici ca a vazut aranjat rest cu huse roz si crem....eu cred ca acele huse roz erau inchiriate de undeva pt ca mie mi-a spus clar ca au numai huse alb-visiniu si crem-visiniu....acum nu stiu ce sa zic...nu ma contrazic cu nimeni, dar mie asa mi-au spus de acolo
si voiam sa va mai intreb ceva daca stiti....oare este obligatoriu sa luam tortul de la ei sau putem sa-l excludem din meniu?

ubita
23.03.2008, 21:28:01
:* Fetelor,buna seara!!!Sunt extraordinar de vesela!!<:-P Am fost azi si ne-am rezervat restaurantul...salonul!!!L-am luat pe cel mic,de 170 de pers.,ca nu il mai darama:D !!!pt 29 august 2009!Sunt vesela tare:x !!!
Va pupicesc:* !

gabimirea
23.03.2008, 22:18:18
De tort stiu sigur ca asta am intebat si eu prima oara cand am vazut meniul...si stiu sigur sa il poti aduce de unde vrei, numai ca meniul trebuie sa ramana la minimul stabilit (anul trecut 95lei...anu asta o sa vedem ...)
Dar din auzite stiu ca au cofetarie bunicica ... eu una cred ca o sa investesc intr-unul de martipan, probabil de la vanimar ... dar mai vedem ... sa vedem intai dupa Paste cum arata meniul si ce torturi au ...

eu cand am fost la rest sa verific daca mai sunt pe lista, i-am spus tipei de la bar, care intamplator a fost vecina mea, ca mi-am angajat firma pt decoratiuni si am intrebat-o daca este vreo problema si mi-a spus ca nu e obligatoriu sa lucrez cu dna Terzi. Chiar mi-a aratat si cateva fotograii cu aranjamente florale pe care le foloseste dna Terzi si mi s-au parut cam scumpe....acum nu stiu ce sa zic pt ca nu m-am intalnit cu dansa....oricum mi-am angajat pe altcineva
aaaa...si mai zicea cineva aici ca a vazut aranjat rest cu huse roz si crem....eu cred ca acele huse roz erau inchiriate de undeva pt ca mie mi-a spus clar ca au numai huse alb-visiniu si crem-visiniu....acum nu stiu ce sa zic...nu ma contrazic cu nimeni, dar mie asa mi-au spus de acolo
si voiam sa va mai intreb ceva daca stiti....oare este obligatoriu sa luam tortul de la ei sau putem sa-l excludem din meniu?

gabimirea
23.03.2008, 22:19:15
FELICITAAAAARIIIIIIIII!!!! Sa fie intr-un ceas bun!>:D<:x:*

:* Fetelor,buna seara!!!Sunt extraordinar de vesela!!<:-P Am fost azi si ne-am rezervat restaurantul...salonul!!!L-am luat pe cel mic,de 170 de pers.,ca nu il mai darama:D !!!pt 29 august 2009!Sunt vesela tare:x !!!
Va pupicesc:* !

ubita
24.03.2008, 10:35:19
Fetelor,eu am fost la ei la cofetarie si m-am uitat pe catalogul lor,era 2-3 torturi dragutze.Kilogramul de tort de nunta e 35 de lei acu,probabil 40 dupa Paste,asa mi-au spus doamnele de-acolo.Referinte de cofetarie...numa foarte bune,eu asa am cules impresii.Am fost azi la Silvian,mi-au spus ca la 150 de persoane tortul ma costa 10 mil si ceva si tot in banii astia imi dau prezentarea tortului,portionarea,artificii si livrarea la ora de... si 6Kg.de alune.Voi ce credeti?

rainbow
24.03.2008, 12:06:59
>:D< Multumim frumos,noi suntem foarte fericiti,pentru ca ne dorim de mult sa ne casatorim,dar nu ne-am permis...acum ne ajuta si parintii!sa speram ca o sa fie bine!;))
Multumesc,inca o data:*
sa fie intr-un ceas bun!!!<:-P
stiu ca au prajituri bune la colonadelor...mereu am cumparat de la ei...am si o cunostinta care lucreaza acolo la cofetarie, dar inca nu am fost sa vad suporturile si ce compozitii pt torturi au...sper sa-mi fac timp cat de curand...casa imi ocupa tot timpul momentan...targul mai este sapt viitoare nu?

ubita
26.03.2008, 10:31:03
Dap,urat tare afara...:-< ...eu iti spuneam de tort,pt.ca dupa cum ai observat eu am inceput sa ma interesez,sa nu mi le las pe ultima suta de metri...la Colonadelor nu am vazut torturi din martipan,cred ca poti merge la Crizantema sau la Vanimar.Am vazut fffff multe torturi de la Vanimar.sunt atat de frumoase:x ,dar nu mi se par la fel de gustoase ca cele de la Crizantema...

rainbow
27.03.2008, 22:58:16
http://www.expoconstanta.ro/editii-e...xpozanti/27-3/ (http://www.expoconstanta.ro/editii-expozitii/Targul-pentru-Nunti-2008--editia-a-IV-a/expozanti/27-3/)

uitasem link-ul :-p
am fost la colonadelor sa ma uit la torturi...nu mi-l voi face acolo clar....nu mi-a placut nici un suport si nici nu fac de martipan....cred ca o sa ma duc la vanimar sapt viitoare sa vedem ce parere au de poza mea....cum imi montez pc-ul meu o sa va arat o poza

Adamiresica
06.04.2008, 12:47:38
inteleg...si atunci crezi ca am vreun motiv sa mint...sau cum?si mie mi-a spus f "claaar" cand am intrebat daca decorul e facut de ei(cel de la botez),ca doar ei se ocupa de aranjamente pt ca au avut ceva neplaceri cu alte firme..nu cunosc detalii.nu inventez pt ca nu am de ce,si nici nu vad sensul sa-mi spuna doar mie asa ceva...e adevarat ca acum un an cand nu se ocupa elena terzi de decor mi s-a zis ca pot colabora cu cine vreau..dar lucrurile se mai schimba.oricum iti doresc succes!.."sa te tina talentul" si ce mai vrei tu....
Am fost si eu la Colonade saptamana trecuta.
Au huse visina putreda pe alb si auriu pe alb, cele din urma spune doamna de la bar ca nu se potrivesc cu salonul mic.
In ceea ce priveste decoratiunile se pot face cu orice firma sau vi le puteti face singure, oicum nu impun decoratiunile lor!!!

tcorina
29.04.2008, 10:49:53
Am reusit si eu sa mai ajung pe la local...dar degeaba.Mi-au zis ca dupa jumatatea lu mai sa revin sa stam de vb despre meniu,tort si aranjamente,acum este inca prea devreme si inca nu le-au venit nici preturile noi pt meniuri,asa ca voi reveni cred peste o luna pe la ei sa vad ce mai zic...eu eram chiar ingrijorata ca nu am mai fost de mult pe acolo si poate s-a schimbat ceva,dar se vede ca mai am de asteptat pana mai pun cap la cap anumite detalii..>:D<

rainbow
05.05.2008, 22:46:04
fetelor, am mai fost si eu pe la rest...parca a inceput sa-mi para rau ca l-am arvunit....acum se ridica cu tot felul de pretentii
toate cofetariile la care am fost m-au trimis inapoi la rest sa intreb sigur daca ma primesc cu tortul din alta parte....cica toate au avut probleme cu ei
...am fost si am intrebat o cunostinta de-a mea ce inseamna asta...accepta sau nu accepta si mi-a spus ca depinde de meniu...daca meniul este scump accepta tortul din alta parte daca nu...fac figuri....chiar daca eu vreau din martipan si ei nu fac asa ceva nu prea accepta...chestia e ca cele de la cofetarie spun ca accepta tortul din alta parte, dar in noaptea nuntii cand vine tortul cam iese scandal
meniurile cica se scumpesc si le modifica si in continut....vor fi gata dupa 10 mai...:(

Adamiresica
06.05.2008, 00:05:40
fetelor, am mai fost si eu pe la rest...parca a inceput sa-mi para rau ca l-am arvunit....acum se ridica cu tot felul de pretentii
toate cofetariile la care am fost m-au trimis inapoi la rest sa intreb sigur daca ma primesc cu tortul din alta parte....cica toate au avut probleme cu ei
...am fost si am intrebat o cunostinta de-a mea ce inseamna asta...accepta sau nu accepta si mi-a spus ca depinde de meniu...daca meniul este scump accepta tortul din alta parte daca nu...fac figuri....chiar daca eu vreau din martipan si ei nu fac asa ceva nu prea accepta...chestia e ca cele de la cofetarie spun ca accepta tortul din alta parte, dar in noaptea nuntii cand vine tortul cam iese scandal
meniurile cica se scumpesc si le modifica si in continut....vor fi gata dupa 10 mai...:(
Cum adica le modifica in continut!!!
Chiar nu mi se pare corect!!!
In ce priveste tortul eu am acceptat tortul lor dar sa-mi schimbe meniul deja... e prea mult!!!!

gabimirea
06.05.2008, 08:43:43
Cred totusi ca e vb de ceva de genu, in loc de sunca praga va fi muschi tziganesc ... adik sper pt ca eu momentan am niste pb si nu am avut timp sa trec pe acolo, desi mai am o luna FIX pana la nunta:-<

Adamiresica
06.05.2008, 18:09:44
Sper sa ai dreptate!! Cele care ajung pe acolo lasati un mesaj sa stim despre ce este vorba!!!
Eu intentionez sa ajung saptamana viitoare!

rainbow
12.05.2008, 17:17:03
fetelor, am fost azi iar la rest...au reusit sa faca meniurile de anul asta...cel mai ieftin este de 117 lei, nu sunt mult mofdificate ca si continut...cand ajung acasa o sa le scanez si le postez daca vreti
pe 24 mai este prima nunta in salonul de lemn, este de 120 de pers...putem merge pe la 20.00 sa vedem cum e decorat pt nunta
pupici

gabimirea
12.05.2008, 22:16:24
La 110 ma asteptam si eu .... si la o modificare de forma, nu de fond
EU nu am ajuns inca la rest pt ca sunt in renovari si mici necazuri si sunt groaznic de obosita,dar muncesc sa imi fie mie bine ....
Dc le poti scana si posta mie mi-ai fi de mare ajutor, asa ca astept cu nerabdare meinurile.
Cred ca pe 24 ne intalnim acolo, pt ca si eu vreau sa merg sa vad cum arata :D...poate mai schimbam ceva impresii:-SS:-SS

Adamiresica
12.05.2008, 22:34:50
La 110 ma asteptam si eu .... si la o modificare de forma, nu de fond
EU nu am ajuns inca la rest pt ca sunt in renovari si mici necazuri si sunt groaznic de obosita,dar muncesc sa imi fie mie bine ....
Dc le poti scana si posta mie mi-ai fi de mare ajutor, asa ca astept cu nerabdare meinurile.
Cred ca pe 24 ne intalnim acolo, pt ca si eu vreau sa merg sa vad cum arata :D...poate mai schimbam ceva impresii:-SS:-SS
Da ar fi o idee sa ne vedem acolo!! Plus ca tu ai nunta chiar inaintea mea!!De fapt cu o zi inainte!! tot in salonul de lemn???

gabimirea
19.05.2008, 09:08:33
Am reusit si eu sa ajung aseara sa vorbesc la restaurant si am pirmit 7 meinurie cu preturi care vaiaza de la 112 la 160si.
Deci pretul minim acceptat este de 112lei.
De tort trebuie comandat la cofetarie la ei, insa aseara cand am fost eu nu era dna care se ocupa de comenzi. Dar am intrebat si fatuca de acolo mi-a dat vestea buna ca fac si tort de martipan.
REvin in seara asta sau maine dimineata cu detalii despre tortul de la Colonade.

cristina17
19.05.2008, 10:05:40
Am reusit si eu sa ajung aseara sa vorbesc la restaurant si am pirmit 7 meinurie cu preturi care vaiaza de la 112 la 160si.
De tort trebuie comandat la cofetarie la ei, insa aseara cand am fost eu nu era dna care se ocupa de comenzi. Dar am intrebat si fatuca de acolo mi-a dat vestea buna ca fac si tort de martipan.
REvin in seara asta sau maine dimineata cu detalii despre tortul de la Colonade.

Gabi, imi poti trimite si mie variantele de meniu, te rog?

gabimirea
19.05.2008, 10:09:56
Cu cea mai mare placere, cand imi fac timp sa le scanez le postez aici:">

cristina17
19.05.2008, 13:28:22
Cu cea mai mare placere, cand imi fac timp sa le scanez le postez aici:">

Merci mult:* !!

rainbow
19.05.2008, 23:07:18

eu am o cunostinta care lucreaza la cofetarie la cvolonadelor si mi-a spus ca au incercat acum 2 sapt sa faca un tort de martipan dar nu le-a reusit...acum nu stiu ce sa zic....

gabimirea
19.05.2008, 23:15:58
Am revenit cu meiurile ... mai bine mai tarziu decat niciodata.
Si abia am ajuns acasa, ca am fost sa impartim ultimile invitatii...asa e cam tarziu, dar am avut un necaz care ne-a impiedicat sa ne mai arda de nunta ....dar l-am depasit si acum cu forte noi continuam :D

gabimirea
19.05.2008, 23:18:32
Deci speram eu degeaba ca imi fac si damblaua cu martzipanul :((
M-am desumflat:-(( asta e, raman la tortul clasic si depasit (parerea mea)

Multumesc mult ca m-ai anuntat ca sa nu ma trezesc cu vreo minune necomestibila[-X

eu am o cunostinta care lucreaza la cofetarie la cvolonadelor si mi-a spus ca au incercat acum 2 sapt sa faca un tort de martipan dar nu le-a reusit...acum nu stiu ce sa zic....

lilianacae
20.05.2008, 11:07:33
Si abia am ajuns acasa, ca am fost sa impartim ultimile invitatii...asa e cam tarziu, dar am avut un necaz care ne-a impiedicat sa ne mai arda de nunta ....dar l-am depasit si acum cu forte noi continuam :D

Mersi mult pentru meniuri. Mi-au fost de mare folos. Mai am 4 luni pana la nunta..... parca nu mai trece timpul.

cristina17
20.05.2008, 14:33:05

Multumesc mult!!!
:* :* :*

gabimirea
20.05.2008, 15:42:24
Cu mare placere fete frumoase:*

gabimirea
21.05.2008, 08:57:16
REvin cu informatii...cam neplacute...
Am fost aseara la cofetaria Colonade sa vb de tort, dupa ce m-au lasat sa astept o gramadaaaaa, mi-a dat un album foto sa vad ce torturi fac ei, care sunt niste balarii. Pe langa faptul ca spre finalul albumului erau unele chiar frumoase si deosebite, dar NU ERAU FACUTE DE EIL-)
Au mai multe suporturi, din care vreo 2 sunt simpatice, restul sunt clasice si neinteresante, ca sa nu zic ca sunt de pe vreamea lu` ceashca....L-)
Au zis ca fac si de matzipan, dar ca nu prea le iese, ca inca nu s-au specializat in martzipan, dar daca eu le aduc o poza imi fac ca in poza:))
Nu se pricep,dar mie imi fac...:)) probabil pt ca ma cheama pe mine Gabriela:D
Asa ca maine poimaine o sa trec si pe la alte cofetarii ca nu mi-a placut deloc la Colonade!

luminita74
21.05.2008, 18:15:01
Si eu am nunta tot la Terasa Colonadelor, si cred ca ma dau pe mana lor pentru tort, pentru ca si mie mi-au promis ca fac exact ce vreau eu. Daca iese sau nu vom vedea dupa nunta. Va atasez o poza cu tortul pe care il doresc

gabimirea
22.05.2008, 08:30:50
Sa ai mare grija, pt ca ei cu guritza lor au zis ca nu prea le iese martzipanul...si ca doar ce au inceput sa faca acest sortiment de tort:)>-

luminita74
22.05.2008, 15:11:17
Da, daca asa ai spus tu acum imi cam fac griji. Dar deja am vorbit cu ei, si cum eu nu vin in tara decat cu o saptamana inainte de nunta, nu cred ca am alta varianta. Mai ales ca deja am achizitionat suportul pentru tortul acesta si am discutat toate detaliile cu ei.
O sa tin pumnii stransi si o sa vedem ce iese...
Multumesc pentru informatii, sunt de mare ajutor.

gabimirea
23.05.2008, 08:34:23
Lasa grijile, ca nu rezolvi nimic dc nu poti dormi bine noaptea.
Oricum vad ca tu ai nunta in august...asa ca pana in august poate se specializeaza si le iese frumos. Oricum mai nimeni nu papaa tort, doar trebuie sa fie frumos si nu foarte naspa la gust, pt cei care mananca>:D<

tcorina
26.05.2008, 19:34:08
Buna miresici de Colonade!!! in sfarsit mai am apuc si eu cateva min sa va mai scriu...de intrat tot intru sa vad ce noutati mai aveti dar de scris nu mai am timp...am fost si eu astazi la local de am stabilit meniul si tortul,de care din pacate nu sunt prea incantata...da hai trecem peste asta...maine am intalnire cu Elena Terzi sa vb de decorarea salonului sa vedem ce pret mai imi zice si ea,ca pe unde am mai fost depaseste 10 mil si nu ma prea incanta...revin maine cu detalii despre decor...va pup si va multumesc ca existati,nici nu va imaginati cat de mult ma ajutati>:D< >:D< >:D< :* :* :*

chika
27.05.2008, 13:10:42
Eu am fost si am intrebat la salonul din mijloc, daca ma primeste cu 120-140 persoane. O doamna de la intrare mi-a zis ca se poate, doar ca ar trebui sa traga peretele glisant si draperia, alta doamna de la bar a spus ca nu se poate. eu ce sa mai cred? A facut cineva nunta acolo si a avut cam acelasi nr. de invitati? Vreau neaparat salonul acela, mi-a placut f.mult!

gabimirea
27.05.2008, 14:36:30
Eu fac in cel mic din stanga cum intrii... si mi-au zis din start ca nu accepta nunti cu mai putin de 120 de persoane, capacitatea acestui salon fiind de 200 de persoane.
Iar in cazul in care nu voi aveam minimul de 120 de persoane, platesc diferenta de meniuri.
Ce sa zic e cam monopol la faza asta, dar daca iti doresti si nu le indeplinesti conditiile platesti.

Asa ca multa bafta si inspiratie sa iei o decizie buna!

ubita
27.05.2008, 16:29:21
Eu am fost si am intrebat la salonul din mijloc, daca ma primeste cu 120-140 persoane. O doamna de la intrare mi-a zis ca se poate, doar ca ar trebui sa traga peretele glisant si draperia, alta doamna de la bar a spus ca nu se poate. eu ce sa mai cred? A facut cineva nunta acolo si a avut cam acelasi nr. de invitati? Vreau neaparat salonul acela, mi-a placut f.mult!

se poate dar platesti diferenta pana la 150,ala e numarul minim de persoane din salonul ala...si noua ne-a placut,dar facem in cel mic.

chika
27.05.2008, 16:37:38
se poate dar platesti diferenta pana la 150,ala e numarul minim de persoane din salonul ala...si noua ne-a placut,dar facem in cel mic.

Si-asa mi se parea un pic cam scump meniul pentru posibilitatile noastre, (dar faceam un sacrificiu pana la urma), sa mai platesc si pt nimic... O sa ma interesez si eu la cel mic. Acolo cate pers. intra? Au un singura culoare la huse?

gabimirea
28.05.2008, 00:23:21
Ubita sunte vecineeeeee eu stau pe Vulturului, in spate la Marketul de cartier:D
Minimum acceptat la salonul mic este de 120 pers
Din cate stiu au mai multe culori, a fost si pe roz, daca rasfoiesti un pic topicul o sa gasesti si poze cu salonul imbracat in roz.
Dar avand in vedere ca salonul este cu mult lemn, maro roscat, merge foarte bine conbinatia de visiniu cu crem....au si rosu cu alb, dar parerea mea e ca este mai eleganta combinati de crem cu visiniu... pare prea mare diferenta inte alb si roshu .... paaarerea mea;))

chika
28.05.2008, 09:16:37
Ubita sunte vecineeeeee eu stau pe Vulturului, in spate la Marketul de cartier:D
Minimum acceptat la salonul mic este de 120 pers
Din cate stiu au mai multe culori, a fost si pe roz, daca rasfoiesti un pic topicul o sa gasesti si poze cu salonul imbracat in roz.
Dar avand in vedere ca salonul este cu mult lemn, maro roscat, merge foarte bine conbinatia de visiniu cu crem....au si rosu cu alb, dar parerea mea e ca este mai eleganta combinati de crem cu visiniu... pare prea mare diferenta inte alb si roshu .... paaarerea mea;))

MUultumesc, m-am mai linistit. Combinatia visiniu cu crem imi place. Vad ca mai ai putin pana la nunta, bafta multa, sa iti iasa totul asa cum ai visat!

tcorina
28.05.2008, 12:21:04
1.Si eu sunt vecina cu voi,sau mai bine zis am fost ca nu mai stau la mama de 3 ani;locuiam pe topolog,din balcon de la mama te uiti drept in curtea scolii..
2.Si eu fac in salonul mic,primul pe stnga si le-am zis din start de 100 de persoane si nu a comentat nimeni nimik,chiar am fost intr-o seara de am vazut cum era aranjat si am intrebat pt cate persoane e aranjat si mi s-a spus ca pt 110,asa ca nu inteleg de ce voua vi s-a spus de minim 120...
3.Am fost ieri de am vb cu Elena Terzi si am plecat fff incantata si multumita...e o fata super de treaba nu ca altele cu care am si vb si care numai ele aveau dreptul sa aiba idei de cum va arata si nu are nici niste tarife mari(asa cum am mai auzit).Pt ceea ce imi doresc eu,adica putin,frumos si ieftin...ma costa 750 de ron...ce parere aveti??? si am vb ca tot cu ea sa-mi fac si buchetele si lumanarile,cocardele pt mire si nas si bratarile pt domnisoare...
Va pup dulcik si mai tinem legatura>:D< >:D< >:D<

gabimirea
28.05.2008, 12:44:00
Mai am foarte putin, dar asa de multe de reolvat#-o
Ce pot sa zic, tipic colonade, asa cum nu stiam ca aranjamentul rest (huse scaune si fete pt mese) este inclus in meniu, asa stiam si de minimul de 120 de persoane.
Ce ma supara este ca noua ne-a zis clar ca nu accepta mai putin de 120... ce sa mai zici la faza asta:-w
Asta e ... acum faptul e consumat si sa ne ajute Dumnezeu sa ne vina mai multi invitati ....

crisstallus_cris
28.05.2008, 13:32:37
1.Si eu sunt vecina cu voi,sau mai bine zis am fost ca nu mai stau la mama de 3 ani;locuiam pe topolog,din balcon de la mama te uiti drept in curtea scolii..
2.Si eu fac in salonul mic,primul pe stnga si le-am zis din start de 100 de persoane si nu a comentat nimeni nimik,chiar am fost intr-o seara de am vazut cum era aranjat si am intrebat pt cate persoane e aranjat si mi s-a spus ca pt 110,asa ca nu inteleg de ce voua vi s-a spus de minim 120...
3.Am fost ieri de am vb cu Elena Terzi si am plecat fff incantata si multumita...e o fata super de treaba nu ca altele cu care am si vb si care numai ele aveau dreptul sa aiba idei de cum va arata si nu are nici niste tarife mari(asa cum am mai auzit).Pt ceea ce imi doresc eu,adica putin,frumos si ieftin...ma costa 750 de ron...ce parere aveti??? si am vb ca tot cu ea sa-mi fac si buchetele si lumanarile,cocardele pt mire si nas si bratarile pt domnisoare...
Va pup dulcik si mai tinem legatura>:D< >:D< >:D<
Ce anume intra in acesti bani pt decoratiuni?Cat costa buchetele de mireasa si nasa,bratarile pt domnis de onoare?

chika
30.05.2008, 09:31:57
Fetelor, ati vazut terasa de la colonadelor? Am inteles ca de curand au amenajat-o pt. nunta. Pentru o nunta in toiul verii ar fi super!

chika
30.05.2008, 09:37:12
Eu fac in cel mic din stanga cum intrii... si mi-au zis din start ca nu accepta nunti cu mai putin de 120 de persoane, capacitatea acestui salon fiind de 200 de persoane.
Iar in cazul in care nu voi aveam minimul de 120 de persoane, platesc diferenta de meniuri.
Ce sa zic e cam monopol la faza asta, dar daca iti doresti si nu le indeplinesti conditiile platesti.

Asa ca multa bafta si inspiratie sa iei o decizie buna!

Mie mi-au zis aseara ca minimul este de 100 meniuri. Cred ca depinde in ce stare psihica se afla in ziua respectiva. Ciudat...

gabimirea
30.05.2008, 10:06:11
Sincer nu e ciudat, e o mare nesimtire ... dar astia sunt carciumarii ... majoritatea machedomni (cu tot respectul pentru cei care le fac onoare)

ubita
30.05.2008, 20:45:34
Mie mi-au zis aseara ca minimul este de 100 meniuri. Cred ca depinde in ce stare psihica se afla in ziua respectiva. Ciudat...

offf,daca va spun si eu....si eu si var'miu facem la colonadelor.eu pe 29 august ,el pe 26 sept.mie mi-au spus ca in salonul de 200 de pers.nu se poate,dupa s-au razgandit si au zis ca se poate ,dar cu minim 150 de pers(eu cred ca toata nunta va fi max. de 150)si l-am luat pe cel mic;care nu are limita de jos ,asa au zis!la o sapt mai tarziu merge si var'miu si lui ii spune ca in salonul de 200 se poate cu minim 130 de pers :^o :( /:) :-w [-( :-? #-o !!!dar asta e...mie imi palce asta,chiar daca nu asta ne-am dorit...

gabimirea
04.06.2008, 08:54:51
VEsti!!!!
Am dat meniul ieri si cand sa incepe discutia de sarmale si alte chestii, ne zice tipa ca salonul mare este liber, pt ca cei care aveau inainte au anulat nunta (imi pare rau pt ei)
Si e suuuper, e mai mare si evident incap mai multe persoane pt ca oricum se pare ca vom fi mai multicei decat credeam...
Tipa cu care am vb, cea brunetzica a fost fooooarte de treaba si ne-a zis ce avem nevoie, dar ne-a specificat CLAR sa nu adecem mai mult.

Ce va mai intereseaza? inteba-ti-ma ca nu stiu ce sa va mai zic ca sunt "praf" cum imi zice cavalerul de onoare...mereu sunt pe fuga:-SS

hehehehe o sa fi-ti si voi curando:-)

pretyflory
04.06.2008, 12:11:41
Salutare miresici care aveti nunta la colonadelor. Eu am fost duminica pe 1 iunie la nunta acolo. Nu stiu sa va spun ce salon a fost (mic, mare) oricum a fost la restaurantul hotelului. Frumos aranjat, ospatarii atenti sa nu lipseasca nimic de pe masa, schimbau sticlele cand se terminau, se plimbau printre mese sa intrebe daca mai vrem ceva, baile curate. ringul de dans cam mic pentru cati am fost. Dar in general a fost frumos si miri au avut o nunta frumoasa.
Va pup

ubita
04.06.2008, 15:12:13
VEsti!!!!
Am dat meniul ieri si cand sa incepe discutia de sarmale si alte chestii, ne zice tipa ca salonul mare este liber, pt ca cei care aveau inainte au anulat nunta (imi pare rau pt ei)
Si e suuuper, e mai mare si evident incap mai multe persoane pt ca oricum se pare ca vom fi mai multicei decat credeam...
Tipa cu care am vb, cea brunetzica a fost fooooarte de treaba si ne-a zis ce avem nevoie, dar ne-a specificat CLAR sa nu adecem mai mult.

Ce va mai intereseaza? inteba-ti-ma ca nu stiu ce sa va mai zic ca sunt "praf" cum imi zice cavalerul de onoare...mereu sunt pe fuga:-SS

hehehehe o sa fi-ti si voi curando:-)

stiu ca e frumos:D !felicitari!acolo vroia si iubitul meu,dar trebuia sa avem cel putin 150 de pers si eu cred ca vom fi 150 cu totii...
dar spune-ne de meniu,de ce iti ofera ei,ce aduci,ce sa nu aduci,unde iti faci tortul?ti-l primesc din alta parte?ti-l tin la rece?de astea...de decoratiuni
aa, si la ce ora mergi la starea civila? eu la 12 sunt la cununia verisoarei mele!ia zii te vad miresica?!:*
pupici

gabimirea
21.06.2008, 11:53:36
Bine v-am regasit >:D<

Ei bine tot pe fuga .... azi tre sa merg pe la rude, dar mai ales sa imi vad nepotelul de 10 zile ;))

Cred ca abia luni o sa am timp de detalii (de la serviciu)

Dar in mare, la restaurant, ca doar asta va intereseaza... a fost ok ... am avut cu mult mai multi decat am spus si a fost cam vanzoleala la inceput, dar s-a recuperat
mancarea extraordinar de buna ... o sa va atasez acum meniul care l-am dat
bautura rece
cafeaua foarte tare

probleme nu am avut decat la inceput ca au venit invitatii devreme si intrau buluc gramada ... dar mai bine asa decat sa am mesele goale

aaahhh nu mai stiu dc v-am zis ca am facut in primul salon de pe dreapta ?!!!
si a fost mai bine asa ca la 146 cati am avut nu incapeam in cel mic

apropos aveti mmmaaaaare grija ce nr de persoane declarati, eu am zis 110
si aveam confirmari de la 160

altceva .... nu mai stiu ... sanatate

si pupici la toate

mai intrebati-ma voi ...

tcorina
22.06.2008, 22:06:43
Ce vroiam sa stiu...cu cat ati platit oaspatarii?cati au fost?si ospatarii si bucatarii i-ai platit?cum s-au comportat?ce ai recuperat de la local si cat(ma refer la bautura,tort,chestii de genul)?s-au comportat corect?ai simtit ca ceva nu a fost in regula?ma refer la meniuri in plus,lipsa din bautura,servire...tortul l-ai luat de la ei?cum a fost?decorarea localului ai facut-o cu elena?cum a iesit?asteptam detalii >:D<

gabimirea
22.06.2008, 23:33:07
Ce vroiam sa stiu...cu cat ati platit oaspatarii?cati au fost?si ospatarii si bucatarii i-ai platit?cum s-au comportat?ce ai recuperat de la local si cat(ma refer la bautura,tort,chestii de genul)?s-au comportat corect?ai simtit ca ceva nu a fost in regula?ma refer la meniuri in plus,lipsa din bautura,servire...tortul l-ai luat de la ei?cum a fost?decorarea localului ai facut-o cu elena?cum a iesit?asteptam detalii >:D<

Cand am vb cu tipa responsabila, in saptamana nuntii am stabilit 5 ospatari cu 5 mil si asa a ramas
Tort ne-a dat acasa ce a ramas absolut tot
La bautura a cerut strictul necesar, si am adus fix cat au cerut chiar mai putin (maine sa gasesc foaia cu ce au certut sa va arat care este necesarul pt 160 de persoane ... care nu bate nici pe departe cu cantitatile vehiculate pe aici), nici mai mult nici mai putin si a fost suficient... au luat babele ce a mai ramas la 6 7 dimineata cand am plecat
Mie nu mi-aucomentat nimic cand le ceream cate ceva
Tortul, am mai scris ca nu l-am luat dela ei pt ca s-au comportat oribil si a fost foarte bine ca cel de la vanimar a meritat toti banii
Decorarea am facut-o eu .... adik flori pt mese de 15 lei bucata
aranjament la masa noastra de 150
plus toate florile de la civila care in poze o sa se vada ca au fost muuuuulteee am trimis pe cineva cu ele la florarie sa faca ceva frumos din ele
si au iesit 3 sau 4 cosuri mari mari si frumoase care le-am pus pe langa masa noastra
husele de scaune si fetele de masa din partea localului
SI A FOST SUFICIENT
nu am avu baloane, arcada in spatele noastru... sau perdea luminoasa
nu am vb personal, eu sau vreun membrul al familie nu vreun Terzi
SI A IESIT BESTIAL

aaaahhh si parcarea la ei este pazita

deci toate kkturile ca e naspa sunt FALSE!!!!

va mai dau si maine detalii despre rest ca acum mi-e somnsi vreau sa va arat poze :D cu o miresuca umflatica care s-a distrat bestial si care a ras tot timpul ... care nu a putut slabii inainte de nunta, dar a facut-o in luna d emiere unde am mancat numai de la McDonald's ...8-|

deci poze :D
de la prieteni ... un pic cam varza, dar se vede ce e mai interesat

gabimirea
23.06.2008, 00:14:13
iata link cu mai multe pozici

http://picasaweb.google.com/gabriella.stan/PoziciDeLaPrieteni

Ellice
23.06.2008, 14:30:25
Buna fetelor ,
dupa cum vedeti sunt noua pe aici...m-am hotarat sa imi fac cont in ideea de a afla cat mai multe despre Terasa Colonadelor..Eu am nunta pe 30.08.2008..ciudat ...zic ciudat pentru ca am mai vazut pe cineva cu aceeasi data ..acum nush' ce sa zic ..o sa ii fac o vizita dlui Terzi sa vedem care e treaba ...poate sunt 2 terase :-\ ..Pana una alta ..imi poate spune cineva care a avut nunta de curand la cat se ridica un meniu ? o suma minima si una maxima ? In prima faza cand am discutat nu mi s-a spus un pret exact ...noi oricum mergem duminica sa stabilim meniul..dar pana atunci poate reusesc sa imi fac o idee ..In ce priveste culorile ...eu eram pornita tot pe un auriu ..uhm ...e o culoare frumoasa ..nu cred ca e musai sa acceptam cu visiniu cu crem ..
Atat deocamdata ...revin cu intrebari ..si multumesc :)

gabimirea
23.06.2008, 16:17:42
Citeste si tu topicul de la inceput si gasesti si meinurile si toate detaliile legate de pret si chiar si poze cu unele saloane decorate ;-)

Pup Ubita SARUMANAAAA :D

Buna fetelor ,
dupa cum vedeti sunt noua pe aici...m-am hotarat sa imi fac cont in ideea de a afla cat mai multe despre Terasa Colonadelor..Eu am nunta pe 30.08.2008..ciudat ...zic ciudat pentru ca am mai vazut pe cineva cu aceeasi data ..acum nush' ce sa zic ..o sa ii fac o vizita dlui Terzi sa vedem care e treaba ...poate sunt 2 terase :-\ ..Pana una alta ..imi poate spune cineva care a avut nunta de curand la cat se ridica un meniu ? o suma minima si una maxima ? In prima faza cand am discutat nu mi s-a spus un pret exact ...noi oricum mergem duminica sa stabilim meniul..dar pana atunci poate reusesc sa imi fac o idee ..In ce priveste culorile ...eu eram pornita tot pe un auriu ..uhm ...e o culoare frumoasa ..nu cred ca e musai sa acceptam cu visiniu cu crem ..

Ellice
23.06.2008, 17:15:16
Multumesc mult Gabi ...am gasit <:-P

tcorina
23.06.2008, 17:26:31
Multumesc mult Gabi ...am gasit <:-P
Iubita,eu am nunta pe 30 aug la Terasa Colonadelor,in primul salon pe stanta,acela se mai numeste si salonul terasa.Restaurantul are 3 saloane disponibile(daca nu ma insel) plus cel al hotelelui.Nu cred ca s-a facut nici o incurcatura pt ca eu mi-am confirmat de curand localul,meniurile,tortul si totul a fost in regula.Deci,cred ca avem nunta in aceeasi zi,la acelasi restauranr4,dar in saloane diferite.Te pupic>:D<

Ellice
23.06.2008, 17:47:33
Iubita,eu am nunta pe 30 aug la Terasa Colonadelor,in primul salon pe stanta,acela se mai numeste si salonul terasa.Restaurantul are 3 saloane disponibile(daca nu ma insel) plus cel al hotelelui.Nu cred ca s-a facut nici o incurcatura pt ca eu mi-am confirmat de curand localul,meniurile,tortul si totul a fost in regula.Deci,cred ca avem nunta in aceeasi zi,la acelasi restauranr4,dar in saloane diferite.Te pupic>:D<

Eh uite asta nu o stiam...stiu bine salonul de pe stanga ..cand am fost sa arvunim acolo am fost si aveam de ales intre salon si terasa ..am preferat terasa fiind vara si multa verdeata..Eu m-am speriat un pic cand am vazut acolo "terasa" (nu am stiut ca salonul din stanga se numeste si salon terasa ) ihih..anyways..voi trece sa iti urez casa de piatra ;;)
pupici

cristina17
23.06.2008, 18:04:32
Buna fetelor ,

Pai la Colonadelor sunt mai multe saloane:) ......

Ellice
23.06.2008, 22:48:44
:)
Pai la Colonadelor sunt mai multe saloane:) ......

uff..stiu mai fetelor ca sunt mai multe saloane ..
offf daca stiam ca am sa creez atat de multa tevatura mai bine imi bagam ceva ..undeva ..:-p ..deci eu stiam de salonul mic (adik cel din stanga) si de salonul mare ..plus terasa ..e logic ca atunci cand am vazut terasa ..ca m-am gandit la terasa si nu la unul din saloane 8-} ..in fine ..:)

imi poate spune cineva unde pot sa fac niste carduri de masa si servetele personalizate ? noi am facut invitatiile la o firma din Sibiu ..si atunci cand le-am facut nu ne-am gandit si la cardurile acestea :-s
multumesc >:D<

ubita
25.06.2008, 19:56:13
fetelor,am si eu o nelamurire!eu am arvunit pt 2009 salonul mic,pe care initial nu il inchiriau ca era vorba sa-l renoveze,apoi ne-au spus ca nu il mai renoveaza si l-am putut inchiria....dar acu am intrat pe topicul de restaurante si o miresica zicea ca nu poate sa inchirieze salonul mic(caci despre ala e vorba)pentru ca il renoveaza!!!!:-SS :O stie cineva ceva?!
sunt singura miresica de 2009 a salonului mic?!AJUTOR!!![-o<

tcorina
25.06.2008, 22:59:46
fetelor,am si eu o nelamurire!eu am arvunit pt 2009 salonul mic,pe care initial nu il inchiriau ca era vorba sa-l renoveze,apoi ne-au spus ca nu il mai renoveaza si l-am putut inchiria....dar acu am intrat pe topicul de restaurante si o miresica zicea ca nu poate sa inchirieze salonul mic(caci despre ala e vorba)pentru ca il renoveaza!!!!:-SS :O stie cineva ceva?!
sunt singura miresica de 2009 a salonului mic?!AJUTOR!!![-o<
cel mai bine ar fi sa mergi la local si sa afli sigur cum stau lucrurile.nu te mai lua dupa tot ce auzi ca s-ar putea sa nu fie nimik sigur,cel mai bine mergi tu si convinge-te cu ochisorii tai despre ce este vorba.

Ellice
05.07.2008, 10:23:35
Buna ziua dragelor,
cum spune d-na Mirea :-p se mananca muuuuulta kko ..
Deci ..am fost saptamana trecuta la terasa si nu pot sa va zic decat ca am fost foaaaaaaaarte incantata de ce am vazut si de ce am obtinut .Ca sa n-o mai lungesc ..Am intrat in posesia meniurilor ..si am pus la punct detaliile .. Deeeci ...din acele 7 meniuri am voie sa fac diverse combinatii ..sa imi fac propriul meniu ..apoi ..putem veni cu alunele si cafeaua ..Vom avea free bar ..pe mese nu va sta decat vinul ..iar in ce priveste asezarea fructelor ..acestea vor fi puse separat (bar de fructe- mi se pare mult mai de efect si in acelasi timp elegant; manopera 500 lei - ce ziceti e ok pretul ?) ..asa...Am stabilit si cu Elena decorarea meselor - aici iar mi s-a parut ok ca si pret ..am cazut de acord sa facem aranjamente in valoare de 30 lei pe fiecare masa ..si la intrare pe terasa ..evident covor roshu :"> (cik asa e frumos)..In concluzie ..nu mai plecati urekea la tot ce auziti ..dati o fuga si convingeti-va singure ..va pup >:D<

andradaa22
10.07.2008, 15:42:22
aha....v-am gasit miresici de 2009.....si de colonade...
sunt si eu printre voi...
aseara am arvunit salonul mic
daca e intereata vreo miresica de preturi sau...daca pot ajuta cu ceva..
eu am citit de la inceput si in mare m-am lamurit
ahhh apropo...mi mi-au zis k au huse numai albe cu funda bej
si in legatura cu barul de fructe.....mi-au spus k este 1000 EUROOOO
sa fii inteles eu gresit oare???
v-am pupat

andradaa22
23.07.2008, 09:38:17
mai fetelor voi nu mai ziceti nimik?nu ati mai trecut nici una pe la local?noutati ceva?se vede ca s-a maritat gabi,ea ce mai mereu cu noutati...

eu am fost sambata trecuta. noua ni s-a spus ca trebuie sa alegem suportul de tort cam cu un an inainte.
intamplator era dl tertzi acolo si am vb cate ceva. ma interesau culorile huselor si mi=a spus ca pana la anu o sa mai faca pe cateva nuante.
referitor la suportul de tort mi-a zis sa ma duc linistita sa fac sarbatorile de iarna si dupa mai vb/:) /:) /:) . ca nimic stabilit anul asta nu se va lua in calcul anul ce urmeaza.decat rezervarea salonului.....sper[-o< .
ne-a invitat apoi in toate saloanele sa vedem husele si aranjamentele.
deci eu pana la anu'.....nu mai am ce cauta pe acolo:-SS .
aa referitor tot la colonadelor...am vb initial cu formatia de acolo care vroiau...1500 euro:-SS 8-} :[email protected] .(negociabil)
intradevar canta super dar...L-) toooo muchh
succes fetelor, asteptam informatii noi:)

chika
23.07.2008, 09:58:25
Ce Formatie Canta La Terasa Colonadelor?

Joliutza
23.07.2008, 10:11:51
Ceva cu "O"...Omega parca....:D

gabimirea
23.07.2008, 10:22:19
Mai fetelor LINISTITI-VA!!!
Restaurantul si nearanjat arata extraordinar de bine ... asa ca nu va mai faceti atatea probleme.
La mine a fost super, si nu am avut aranjamente florale de 150ron pe mese, au fost dor de 15ron si au fost suficent de mari si de frumoase.
Nu am avut arcada de tull la intrare si nici perdea de lumini la masa de prezidiu, si nu a zis nimeni ca a aratat naspa restaurantul, chiar impresia a fost de nunta cu bani, desi noi suntem niste oameni modesti.
Daca va permiteti aranjamente de zeci de milioane puteti sa va faceti orice moft pentru ca vi se permite sa aranjati cum vreti, dar daca vreti sa ramaneti cu ceva dupa nunta, nu investiti in aranjamente pompoase de care nemeni nu prea isi aduce aminte.
La acest restaurant, desi meniul este intr-adevar mai scump ca in alte parti, isi merita banii si face impresie foarte buna. Cred ca v-am arata meniul meu de 114lei cu 2 lei mai mult decat minimul de anul acesta. Si toata lumea a fost incantata si chiar au spus ca a fost prea multa mancare.
Am avut la inceput pe mese: cocktail de alune, migdale si fistic; saleuri si foietaje; prajiturele - pe care le-am comandat de la ei si care le-am platit la sfarsit (au fost 500lei 20platouri saleuri si 10 prajituri parca)
Formatia si eu ma gandeam la cei de la colonade, dar sunt vreo 8 si fac pauze dese si nu mi-a convenit sa le dau lor 35mil si 8 meniuri...asa ca am facut o alegere super cu cei de la RUstic, au cantat bine si au fost numai 3 sau 4(al4lea fiind ajutorL-)).
Tin sa va mai mentionez ca noi nu am vb cu nici un terzi si nu am avut nici o problema cu personalul, doar ca erau numai pushti care tot scapau tacamurile pe jos=))

EU cu sfaturile mele ma adresez celor care isi fac nunta cu dar (casuta sau fiecare dupa obicei) nu vreau sa va simtiti ofensate sau ca ma dau mare si tare, dar o parte din ce v-am zis eu, mi s-a zis si mie dar nici eu ca probabil nici voi nu am ascultat:-p

Tragand linie, ca va plictisesc, pe ce merita sa dati banii la nunta:
- rochia (desi o porti numai o data, ti-o aduci aminte tot restul vietii) este si cea mai admirata si trebuie sa fie de calitate ca sa se aseze bine (si zic doar rochia, pt costume sunt pe toate drumurile si oricum mireasa e cea mai frumoasa, mirele tre sa fie doar un pic mai frumos ca dracu`;-)
- biserica sa fie frumoasa, eventual la un preot (duhovnic) care va cunoaste si are cum sa va faca slujba cat mai personala si intima
- fotografi ... sa fie profesionisti, pt ca in ziua aceea iti sunt de mare ajutor si pana la urma cu pozele ramai ... si cu filmarea, dar mai repede pui mana pe album sa suspini cate erai de frumoasa:x
- restaurantul sa fie decent si curat, cu mancare calda si bautura rece
- formatia sa nu faca pauze si sa stie sa antreneze oaspetii
- luna de miere - intr-un loc unde ti-ar fi greu sa ajungi cu alta ocazie (asta binenteles daca resursele sunt modeste)

si cam atat...

eu faza cu rochia nu am respectat-o ... pt ca ce era la raft nu imi intrau sanii sau daca se intampla minunea sa imi vina sus arata groaznic ... asta cred ca voi regreta mereu ca nu am avut rochita la care am visat:((

Una peste alta am avut o nunta reusita, cu resurse moderate, la care lumea s-a simtit bine si am ramas cu amintiri frumoase.

sper sa nu va fi plictisit si sa va fi fost de ajutor
daca mai aveti intrebari, nu va sfiiti sa le puneti

pupici :*
G.S.

andradaa22
23.07.2008, 12:50:29

DA. Omega le zice.
Am inteles ca unul din iei canta cu Ovidiu Lipan Tandarica:> :>
Ii puteti asculta pe terasa noua in fiecare seara.
Pupici:*

P.S. pe mine nu ma mai intereseaza sub ca mi-am gasit o supppeeerrr formatie!<:-P <:-P <:-P
Am scris in "dj si formatii din cta" (sa ceva de genu')>:/

andradaa22
23.07.2008, 12:58:01
[quote=gabimirea;991983]Mai fetelor LINISTITI-VA!!!
Restaurantul si nearanjat arata extraordinar de bine ... asa ca nu va mai faceti atatea probleme.

Intradevar nu poti face prea multe, ca ar arata aiurea..
Cand am rezervat localul am zis k are asa un aer....sigur ma voi simti o "princess" :grin: :bye_04: intrun loc la fel de potrivit...
Ma seaca spatiile mari, inalte, am mai zis si repet, tavanele inalte afecteaza :rocking:
peste tot pe unde am fost "in recunoastere" pareau asa niste pereti goi.:gen_07: :gen_07: :gen_07:
Colonadelor e perfect pentru ce0mi doresc eu.>:D<

gabimirea
23.07.2008, 14:35:04
Si mie mi-a placut Colonade, si in ciuda tuturor zvonurilor stupide nu am plecat acasa fara haine pe noi, am iesit in profit doar luan de miere si mai mult nici nu imi doream.
De fapt noi de cand am inceput sa vb de nunta si inca nu ma ceruse de sotie oficial, ma gandeam ca la Colonade as vrea sa fac ... lucram si in zona si suntem si fani Il Giardino (care este fix vis-a-vis - o bodegutzzza mica unde ne cunoaste lumea si ne cam oprim prea des la un suc si o tzigara:">)
Anyway ... este un restaurant reusit, regrete nu cred ca ve-ti avea (poate doar dca vreti tort de martipan de la cofetaria lor)am povestit mai demult pe aici patzaniile mele cu cofetatia lorL-)

gabimirea
27.07.2008, 21:57:17
iata poze cu restaurantul la nunta mea

kamy
28.07.2008, 08:53:36
iata poze cu restaurantul la nunta mea
In sfarsit cateva poze de la nunta.Restaurantul a aratat superb cu atatea flori.Mai vrem poze si nu numai cu restaurantul.

rainbow
30.07.2008, 23:43:07
buna seara fetelor!!! in sfarsit am si eu net!!!
CASA DE PIATRA JOLIUTZA SI GABIMIREA!!!!! SA FITI FERICITE!!!!
am citit aici cateva detalii de la nuntile voastre....ati fost extraordinar de frumoase....ati avut niste rochii ft frumoase
la tine, gabi, am fost la restaurant pe la 19 seara dar nu erati acolo asa devreme....intr-adevar a aratat ft bine restaurantul
si la mine a iesit ft frumos totul....m-am simtit intr-adevar ca o regina in ziua aia....sotul meu s-a ocupat de toate, eu n-am avut nici o grija....osa pun si eu poze cat de curand....n-am mai intrat pe net pt ca m-am mutat pe 1 iunie in casutza mea cea noua si abia acum am reusit sa pun net
va pupic....somn usor

gabimirea
31.07.2008, 08:25:31
Multumim pt urari si FELICITAAAAARI si CASA DE PIATRA!!! Sa fi-ti fericiti si sa va iubiti mult>:D<

Ps: noi la 7 si 20 am ajuns ;))

Joliutza
31.07.2008, 08:46:32
buna seara fetelor!!! in sfarsit am si eu net!!!
CASA DE PIATRA JOLIUTZA SI GABIMIREA!!!!! SA FITI FERICITE!!!!
am citit aici cateva detalii de la nuntile voastre....ati fost extraordinar de frumoase....ati avut niste rochii ft frumoase
la tine, gabi, am fost la restaurant pe la 19 seara dar nu erati acolo asa devreme....intr-adevar a aratat ft bine restaurantul
si la mine a iesit ft frumos totul....m-am simtit intr-adevar ca o regina in ziua aia....sotul meu s-a ocupat de toate, eu n-am avut nici o grija....osa pun si eu poze cat de curand....n-am mai intrat pe net pt ca m-am mutat pe 1 iunie in casutza mea cea noua si abia acum am reusit sa pun net
va pupic....somn usor

Multumesc!!!!Casa de Piatra si tie!!! Poze cand ne arati?

lilianacae
08.08.2008, 11:25:48
A facut cineva tortul la colonadelor? Am sunat azi si mi-au zis ca fac si de martipan!!!!=D> =D> Sa fie oare adevarat ? ........si sa fie si bun?.... eu mai am o luna si 2 saptamani si inca nu stiu unde sa fac tortul:-SS

gabimirea
08.08.2008, 13:20:35
Vezi ca eu am batut mult campii despre tort si mai ales despre cel de la Colonade!
Citeste cateva paginii mai in urma si te lamuresti>:D<

lilianacae
08.08.2008, 15:26:22
Vezi ca eu am batut mult campii despre tort si mai ales despre cel de la Colonade!
Citeste cateva paginii mai in urma si te lamuresti>:D<
Am gasit .Mersi frumos.
Mai am o ontrebare : ai avut peste la nunta ? daca da ...s-a mancat?
Multa lume mi-a zis sa renunt la peste ca e risipa!:-w

georgy_2006
09.08.2008, 12:20:21
A facut cineva tortul la colonadelor? Am sunat azi si mi-au zis ca fac si de martipan!!!!=D> =D> Sa fie oare adevarat ? ........si sa fie si bun?.... eu mai am o luna si 2 saptamani si inca nu stiu unde sa fac tortul:-SS
buna liliana. si eu fac nunta la colonadelor, la fel si tortul, tot de martipan. ca sa fiu sigura ca o sa iasa bun, am comandat unul pt astazi, dat fiind ca a fost ziua mea joi. am vb cu doamna de la cofetarie (f amabila) am discutat variantele despre continutul tortului si mi-a spus ca cel mai indicat ar fi cu ciocolata amaruie si lamaie sau visine, pt ca martipanul este f dulce. am ales si cum o sa fie ornat, au un catalog acolo. in fine pana acum sunt f multumita de ei, mai urmeaza sa-l gust.
asa ca o sa-ti spun diseara sau maine daca a fost bun, k?

georgy_2006
09.08.2008, 12:21:38
inca ceva tb sa rezervi suportul de tort cu o luna sau doua inainte

gabimirea
10.08.2008, 22:44:23
da, am avut peste si nu cred ca a fost risipa, pt ca am avut multi invitati fani ai pestelui ... si e bun ca mai umple timpul si nu e scump si pare meniul mai pompos ;-)

Am gasit .Mersi frumos.
Mai am o ontrebare : ai avut peste la nunta ? daca da ...s-a mancat?
Multa lume mi-a zis sa renunt la peste ca e risipa!:-w

lilianacae
11.08.2008, 09:32:09
inca ceva tb sa rezervi suportul de tort cu o luna sau doua inainte
LA MULTI ANI !<:-P <:-P <:-PSa fii sanatoasa si fericita!>:D<
Abia astept sa aflu cum a fost tortul!:D

georgy_2006
11.08.2008, 20:55:34
LA MULTI ANI !<:-P <:-P <:-PSa fii sanatoasa si fericita!>:D<
Abia astept sa aflu cum a fost tortul!:D

mersi mult. referitor la tort, compozitia a fost cu ciocolata (nu prea dulce) cu un strat de visine si unul de crema de lamaie. a fost super tuturor le-a placut.
inca ceva tortul de matipan este mai scump decat celalalte tipuri de tort. 300.000 kg de tort cu fructe si frisca , 450.000 kg de tort cu martipan. dar eu sunt hotarata sa merg pe tipul acesta, mai ales ca doamna de acolo chiar s-a chinuit sa-l orneze cum am vrut eu: a facut un fel de falduri micutze (nu stiu cum sa explic mai bine) si mi-a facut si niste trandafirasi pe visiniu si galben deschis. si putea sa-mi dea si cu un spray pe auriu care este comestibil dar nu am vrut sa nu am prea multe culori pe el.
oricum te sfatuiesc sa faci "o proba" si la tort. merita;))

gabimirea
13.08.2008, 19:53:12
Link cu pozicile de la nunta in semnatura la PROFESIONISTE :-p

luminita74
02.09.2008, 17:48:03
Buna ziua tuturor mireselor
Am avut si eu nunta la restaurant Colonadelor, Ten Hotel mai exact (salonul mare) si pot sa ma declar foarte multumita de tot ce s-a organizat acolo - salonul este nemaipomenit, tortul a gfost din martipan (foarte bun), aranjamentele de flori (City Flowerts) foarte frumoase, totul mi-a placut.
Puteti vedea pozele la mine in semnatura si daca va pot ajuta cu ceva informatii astept mesaje.

luminita74
02.09.2008, 17:49:43
Am uitat sa spun ceva foarte important - muzica a fost exceptionala, am luat formatia care canta la Colonadelor si sunt nemaipomeniti. Ii recomand cu cea mai mare caldura.

lilianacae
02.09.2008, 17:59:50
Salutare fetelor!
Se apropie momentul si incep sa am emotii!!!!:D
A decorat cineva salonul cu nora domnului Terzi? Elena parca o cheama?

lilianacae
02.09.2008, 18:01:27
Am avut si eu nunta la restaurant Colonadelor, Ten Hotel mai exact (salonul mare) si pot sa ma declar foarte multumita de tot ce s-a organizat acolo - salonul este nemaipomenit, tortul a gfost din martipan (foarte bun), aranjamentele de flori (City Flowerts) foarte frumoase, totul mi-a placut.
Puteti vedea pozele la mine in semnatura si daca va pot ajuta cu ceva informatii astept mesaje.
Felicitari si CASA DE PIATRA !
Foarte frumosi ati fost !<:-P

luminita74
02.09.2008, 18:47:42
Multumesc frumos.
Noi am decorat o parte cu Elena Terzi si am fost multumita de ce a facut.

kamy
02.09.2008, 20:58:24
Casa de piatra!Foarte frumoase pozele si voi la fel!Intr-adevar restaurantul mare de la Colonadelor este foarte frumos.

luminita74
03.09.2008, 17:08:54

Noi am facut tortul la Colonadelor, din martipan si am fost foarte multumiti. A fost nemaipomenit de bun.

luminita74
03.09.2008, 17:10:53
eu am fost sambata trecuta. noua ni s-a spus ca trebuie sa alegem suportul de tort cam cu un an inainte.
intamplator era dl tertzi acolo si am vb cate ceva. ma interesau culorile huselor si mi=a spus ca pana la anu o sa mai faca pe cateva nuante.
referitor la suportul de tort mi-a zis sa ma duc linistita sa fac sarbatorile de iarna si dupa mai vb/:) /:) /:) . ca nimic stabilit anul asta nu se va lua in calcul anul ce urmeaza.decat rezervarea salonului.....sper[-o< .
ne-a invitat apoi in toate saloanele sa vedem husele si aranjamentele.
deci eu pana la anu'.....nu mai am ce cauta pe acolo:-SS .
aa referitor tot la colonadelor...am vb initial cu formatia de acolo care vroiau...1500 euro:-SS 8-} :[email protected] .(negociabil)
intradevar canta super dar...L-) toooo muchh
succes fetelor, asteptam informatii noi:)

Formatia de la Colonadelor face toti banii....sunt nemaipomeniti..au tinut lumea in picioare toata noaptea..

meliaro
29.09.2008, 17:55:06
Eu nu voi avea nunta inConstanta, dar am fost la cateva nunti la Colonadelor, si tin sa spun ca servirea a fost execrabila, la toate 4 nuntile! Oribil! Nu stiu cat de scumpi sau ieftini sunt....mancarea a fost buna, dar servirea....sub orice critica.

Sper ca au schimbat ospatarii....:-L

georgy_2006
06.10.2008, 12:57:41
Eu nu voi avea nunta inConstanta, dar am fost la cateva nunti la Colonadelor, si tin sa spun ca servirea a fost execrabila, la toate 4 nuntile! Oribil! Nu stiu cat de scumpi sau ieftini sunt....mancarea a fost buna, dar servirea....sub orice critica.

eu am avut nunta sambata, in salonul mare si am fost destul de multumita de servire, chiar si de mancare. salonul a aratat super, dar au fost mici probleme la decorare, insa am avut timp sa le remediem pana au sosit invitatii. in general am fost multumita

crisstallus_cris
06.10.2008, 17:30:07
eu am avut nunta sambata, in salonul mare si am fost destul de multumita de servire, chiar si de mancare. salonul a aratat super, dar au fost mici probleme la decorare, insa am avut timp sa le remediem pana au sosit invitatii. in general am fost multumita
Casa de piatra!

georgy_2006
14.10.2008, 17:13:08
multumesc din suflet:*

Roxana_82_cta
13.11.2008, 21:30:27
Casa de piatra Georgiana! Ma bucur ca te revad ... mireasa. Sa fiti fericiti!

m_oli83
24.11.2008, 10:39:54

Buna..
eu am nunta la colonadelor si m-ai cam speriat cu aceste afirmatii. Am ales colonadelor pentru ca mi-a placut foarte mult salonul si stiam ca sunt foarte seriosi.

chika
24.11.2008, 11:06:50
Buna..
eu am nunta la colonadelor si m-ai cam speriat cu aceste afirmatii. Am ales colonadelor pentru ca mi-a placut foarte mult salonul si stiam ca sunt foarte seriosi.
mie nu mi s-au parut deloc seriosi cand am fost sa vorbesc pentru inchirierea restaurantului, de aceea am renuntat.

rainbow
24.11.2008, 11:39:13
Buna..
eu am avut nunta la colonadelor in iunie si te asigur ca totul a fost ok....mancarea buna, servirea buna...succes la pregatiri si nu te mai stresa asa

pretyflory
24.11.2008, 16:26:11
eu am avut nunta la colonadelor in iunie si te asigur ca totul a fost ok....mancarea buna, servirea buna...succes la pregatiri si nu te mai stresa asa

Am fost si eu in iunie la o nunta la colonadelor si mi`a placut. Nu cred ca o sa ai probleme

uana
21.01.2009, 10:37:45
Gata, nu mai zice nimeni nimic dintre cele care au nunta ina 2009 la Colonadelor ?
Sunt tentata sa dau si eu arvuna acolo, insa pentru 2010, pe terasa, deoarece am zis k o sa facem vara si nu cred sa fie vreun pericol. Ma refer la vreme, sa nu reprezinte nici un inconvenient.
Salonul din stanga au zis k il darama/renoveaza, si din acest motiv doar terasa este o optiune, mai ales k nu avem minim 170 invitati.

elena_steliana18
24.01.2009, 16:10:44
Gata, nu mai zice nimeni nimic dintre cele care au nunta ina 2009 la Colonadelor ?
Sunt tentata sa dau si eu arvuna acolo, insa pentru 2010, pe terasa, deoarece am zis k o sa facem vara si nu cred sa fie vreun pericol. Ma refer la vreme, sa nu reprezinte nici un inconvenient.
Salonul din stanga au zis k il darama/renoveaza, si din acest motiv doar terasa este o optiune, mai ales k nu avem minim 170 invitati.
salut.eu am nunta anul asta pe 30 august in salonul cel mare(nu de la hotel) si am dat acont 10milioane.dak vrei sa faci acolo te-as sfatui sa mergi de pe acum sa iti rezervi pe data care o vrei tu.noi am fost in august si mai era libera decat o zi.noi am vb cu mitica terzi si mi s-au parut super de treaba.ce imi convine este k noi aducem tota bautura.au vre-o 6 modele de meniuri de la 1.200.000 pana la 1.600.000(astea sunt preturile pe 2008) si le poti combina cum vrei tu.sper k te-am lamurit cat de cat dak.te-am pupat

uana
24.01.2009, 16:28:47
salut.eu am nunta anul asta pe 30 august in salonul cel mare(nu de la hotel) si am dat acont 10milioane.dak vrei sa faci acolo te-as sfatui sa mergi de pe acum sa iti rezervi pe data care o vrei tu.noi am fost in august si mai era libera decat o zi.noi am vb cu mitica terzi si mi s-au parut super de treaba.ce imi convine este k noi aducem tota bautura.au vre-o 6 modele de meniuri de la 1.200.000 pana la 1.600.000(astea sunt preturile pe 2008) si le poti combina cum vrei tu.sper k te-am lamurit cat de cat dak.te-am pupat

Da, si noi am fost acum doua saptamani si mi s'au parut super ok, mai ales k in pret intra si husele, ceea ce pe la alte restaurante nu erau, adica cereau ori 3 euro ( la Oxford ) , ori 5 - 6 lei ( Intim, Condor, etc ), poti sa aduci tu toata bautura, tortul este inclus'n pret.. Singura chestie este k trebuie sa faci aranjamentele cu Elena, da' mie'mi convine, k sa nu stau sa alerg in cele 7 zari :D.

Am zis sa mergem si noi sa daam arvuna pe la inceputul lui februarie, pentru iulie 2010, sper sa gasim data care o vrem, adica pe 3 iulie.^:)^ ^:)^ ^:)^

elena_steliana18
24.01.2009, 18:41:37
Da, si noi am fost acum doua saptamani si mi s'au parut super ok, mai ales k in pret intra si husele, ceea ce pe la alte restaurante nu erau, adica cereau ori 3 euro ( la Oxford ) , ori 5 - 6 lei ( Intim, Condor, etc ), poti sa aduci tu toata bautura, tortul este inclus'n pret.. Singura chestie este k trebuie sa faci aranjamentele cu Elena, da' mie'mi convine, k sa nu stau sa alerg in cele 7 zari :D.

Am zis sa mergem si noi sa daam arvuna pe la inceputul lui februarie, pentru iulie 2010, sper sa gasim data care o vrem, adica pe 3 iulie.^:)^ ^:)^ ^:)^
normal ar tb sa gasest noi am vrut neaparat in august pt k atunci ne veneau toti prietenii din afara...:) cumnatamea a cununat anul trecut tot acolo iar restaurantul a fost super frumos aranjat si din cate am inteles nici nu au fost scumpe

uana
24.01.2009, 19:25:14
normal ar tb sa gasest noi am vrut neaparat in august pt k atunci ne veneau toti prietenii din afara...:) cumnatamea a cununat anul trecut tot acolo iar restaurantul a fost super frumos aranjat si din cate am inteles nici nu au fost scumpe

Sa stii, contrar celor care se vehiculeaza , cand spui cuiva de Colonadelor, toti spun : aaa, pai e scump acolo. Si nu este deloc !

Tu in ce local faci ? Ca nu prea le stiu eu pe acolo, noi vrem sa facem pe terasa, stiu k localul din stang, o sa se darame/renoveze si nu putem face acolo, si cam atat :)).

Noua ne'a aratat cand am fost, vreo 4 feluri de meniuri, si cel mai ieftin ( traditional ) era 115 lei ( daca nu ma insel), si au zis k in 2010, o sa se scumpeasca cu maxim 10%, adica o suma infima ( 10 - 15 ) lei, pe cand la altele ... Sa iti dau un exemplu, la Laguna, sau Florida, meniul incepe de la 150 lei pt anu' acesta, ceea ce mi se pare foarte scuuuump, sau cel putin noi nu ni`l permitem.

elena_steliana18
31.01.2009, 17:04:52
Sa stii, contrar celor care se vehiculeaza , cand spui cuiva de Colonadelor, toti spun : aaa, pai e scump acolo. Si nu este deloc !

Tu in ce local faci ? Ca nu prea le stiu eu pe acolo, noi vrem sa facem pe terasa, stiu k localul din stang, o sa se darame/renoveze si nu putem face acolo, si cam atat :)).

Noua ne'a aratat cand am fost, vreo 4 feluri de meniuri, si cel mai ieftin ( traditional ) era 115 lei ( daca nu ma insel), si au zis k in 2010, o sa se scumpeasca cu maxim 10%, adica o suma infima ( 10 - 15 ) lei, pe cand la altele ... Sa iti dau un exemplu, la Laguna, sau Florida, meniul incepe de la 150 lei pt anu' acesta, ceea ce mi se pare foarte scuuuump, sau cel putin noi nu ni`l permitem.
noi facem la restaurantul din dreapta cel care este dupa bar. sa stii k ai dreptate..nu inteleg dc toata lumea crede k e scump acolo.am o prietena care face nunta la o sapt dupa noi si cand i-am zis k facem acolo m-a intrebat uimita cum de am gasit liber k ei nici nu au indraznit sa mearga acolo!!mie mi-au dat vre-o 6 feluri de meniuri...si a zis k o sa se scumpeasca cu max 50-100mii.acum sunt curiosa care sunt noile preturi.noio am fost la o nunta la laguna..a fost pe terasa si servirea nu mi s0a parut cine stie ce..iar mancarea cand au adus-o era rece...si am inteles de la miri k le-au luat si o gramada de bani...
apropo tu zici k voi sa darame restaurantul ala din stanga..cel rustic nu??ai idee cand pt k am niste prieteni care fac acolo pe 30 octombrie anul asta si sper sa nu aibe vre-o surpriza...

uana
31.01.2009, 20:01:36
noi facem la restaurantul din dreapta cel care este dupa bar. sa stii k ai dreptate..nu inteleg dc toata lumea crede k e scump acolo.am o prietena care face nunta la o sapt dupa noi si cand i-am zis k facem acolo m-a intrebat uimita cum de am gasit liber k ei nici nu au indraznit sa mearga acolo!!mie mi-au dat vre-o 6 feluri de meniuri...si a zis k o sa se scumpeasca cu max 50-100mii.acum sunt curiosa care sunt noile preturi.noio am fost la o nunta la laguna..a fost pe terasa si servirea nu mi s0a parut cine stie ce..iar mancarea cand au adus-o era rece...si am inteles de la miri k le-au luat si o gramada de bani...
apropo tu zici k voi sa darame restaurantul ala din stanga..cel rustic nu??ai idee cand pt k am niste prieteni care fac acolo pe 30 octombrie anul asta si sper sa nu aibe vre-o surpriza...

Da, la ce rustic ma refer, cu peretii galbeni, cum intri pe stanga. Nu stiu cand au de gand sa il darame/renoveze, noua ne'au spus doar k nu ne pot baga acolo deoarece nu o sa mai fie.
Si noua ne'au spus k o sa se scumpeasca meniurile cu maxim 10%, ceea ce oricum si cu scumpirea asta tot acceptabil este, mai ales k ai si tortul si huse, inclus.

elena_steliana18
02.02.2009, 10:54:03
miresici stiti cumva cum se numeste firma de decoratiuni a doamnei terzi??astept raspunsuri va pup:x

uana
02.02.2009, 10:56:38
miresici stiti cumva cum se numeste firma de decoratiuni a doamnei terzi??astept raspunsuri va pup:x

Eu nu stiu, insa am cartea ei de vizita, daca te ajuta cu ceva.

elena_steliana18
02.02.2009, 11:05:38
Eu nu stiu, insa am cartea ei de vizita, daca te ajuta cu ceva.
dak pe cartea de vizita e trecut si un site ceva m-ar ajuta k nr de tel le am...sau macar zi-mi tot numele sa o caut pe google..mersi

uana
02.02.2009, 11:08:00
dak pe cartea de vizita e trecut si un site ceva m-ar ajuta k nr de tel le am...sau macar zi-mi tot numele sa o caut pe google..mersi

Nu este trecut nici un site ( banuiesc k nu are ), nu scrie decat Elena Terzi, master of ceremonies , tel .... etc etc, sediu : restaurant Colonade

elena_steliana18
02.02.2009, 11:16:02
Nu este trecut nici un site ( banuiesc k nu are ), nu scrie decat Elena Terzi, master of ceremonies , tel .... etc etc, sediu : restaurant Colonade
mersi o sa ii caut numele sa vad ce im gaseste>:D<

elena_steliana18
04.02.2009, 17:15:07
mersi o sa ii caut numele sa vad ce im gaseste>:D<
care dintre miresicile de anul asta isi ia tortul de la cofetaria de la colonadelor??tb neaparat sa alegem unul de la ei din catalog?

luminita74
07.02.2009, 23:12:39
Acesta este tortul nostru facut la Colonadelor. Foarte gustos..

Joliutza
08.02.2009, 11:31:11

Foarte bine arata!
Mie imi plac in general cele dintr-o singura bucata...dar al tau chiar e frumos.

luminita74
08.02.2009, 19:28:29
Multumesc frumos. A fost si frumos si gustos.

elena_steliana18
09.02.2009, 10:41:29
wow tortul arata super super misto...

uana
09.02.2009, 18:34:48
Voi ati facut contract cu ei, sau vi s'a dat ceva chitanta la mana ?

luminita74
09.02.2009, 20:23:49
wow tortul arata super super misto...

Multumesc frumos..

luminita74
09.02.2009, 20:34:29
Mai atasez cateva poze cu tortul nostru

LauraLuiOda
09.02.2009, 22:17:00
Mai atasez cateva poze cu tortul nostru
A fost minunat tortul tau, inteleg ca l-ai facut la patiseria restaurantului, imi poti sune cate kg a avut si cam cat costa kg?

luminita74
10.02.2009, 09:16:40
Da, l-am facut la ei la patiserie, dar nu stiu sa iti spun cat costa kg exact, caci intra in meniu si nu m-am ocupat eu de meniu ci socrul meu. Stiu doar ca a avut cam 40 kg, si la momenul la care discutam eu cu doamna Terzi parca spunea ca e 450 000lei/gk. Dar trandafirii aceeia care ii vezi pe tort sunt din zahar (asa am vrut eu neaparat) si au mai costat si aia destul de mult, dar nu mai stiu sa iti spun exact cat, scuze. Deci pretul trandafirilor din zahar a fost separat de tortul in sine. Din cate am inteles eu daca faci cu flori naturale iesi mai ieftin. Dar daca mergi si vorbesti la Colonadelor iti spun ei tot ce vrei.

elena_steliana18
10.02.2009, 09:36:35
Voi ati facut contract cu ei, sau vi s'a dat ceva chitanta la mana ?
noua ne-au dat factura si chitanta de mana....am mai auzit pe cineva care face la alt restaurant k au facut contract.dar cu cine am mai vb si au facut la colonadelor tot asa au primit chitanta si facutra de mana

uana
10.02.2009, 09:43:31
noua ne-au dat factura si chitanta de mana....am mai auzit pe cineva care face la alt restaurant k au facut contract.dar cu cine am mai vb si au facut la colonadelor tot asa au primit chitanta si facutra de mana

Multumesc frumos, nu de alta, da' sa stiu la ce sa ma astept; adica ei sa imi dea chitanta si eu sa astept contractul :).

Mie mi'au spus k o sa darame/renoveze salonul de 150 persoane, (da' nu au spus si cand ) cel din stanga pe auriu, stie cineva ceva de lucrul acesta ?

andradaa22
10.02.2009, 14:02:35
Mie mi'au spus k o sa darame/renoveze salonul de 150 persoane, (da' nu au spus si cand ) cel din stanga pe auriu, stie cineva ceva de lucrul acesta ?[/quote]

da. eu voi avea acolo pe 11 iulie nunta. Am inteles ca luna iulie e ultima luna in care se mai fac nunti in cel de 150 pers, din luna august urmand sa-l darame, pentru renovari.Sper ca am inteles bine..
Numai bine si spor la pregatiri>:D<

elena_steliana18
10.02.2009, 14:34:33
Mie mi'au spus k o sa darame/renoveze salonul de 150 persoane, (da' nu au spus si cand ) cel din stanga pe auriu, stie cineva ceva de lucrul acesta ?

da. eu voi avea acolo pe 11 iulie nunta. Am inteles ca luna iulie e ultima luna in care se mai fac nunti in cel de 150 pers, din luna august urmand sa-l darame, pentru renovari.Sper ca am inteles bine..
Numai bine si spor la pregatiri>:D<[/quote]
fetelor voi sunteti sigura k in august il darama???eu am pe cineva care face nunta acolo in octombrie...

uana
10.02.2009, 22:14:13
Numai bine si spor la pregatiri>:D<
fetelor voi sunteti sigura k in august il darama???eu am pe cineva care face nunta acolo in octombrie...[/quote]

Pai si daca il darama pt renovari, nu o sa fie gata pt 2010 ? :D, Trag si eu speranta k mi'a placut mult :).

elena_steliana18
11.02.2009, 13:17:34
fetelor voi sunteti sigura k in august il darama???eu am pe cineva care face nunta acolo in octombrie...

Pai si daca il darama pt renovari, nu o sa fie gata pt 2010 ? :D, Trag si eu speranta k mi'a placut mult :).[/quote]
ee pana in 2010 cred k il renoveaza dar pana in oct nu cred..cumnatamea mi-a zis k si anul trecut l-au mai renovat .... sau au avut o tentativa sa il renoveze.dar cand am fost noi la nunta in august era ok.:[email protected]

andradaa22
12.02.2009, 16:42:26
poate nu am inteles eu bine...

andradaa22
17.02.2009, 10:54:32
Buna miresici!
Am o intrebare pentru miresicile care au facut si vor face nunta la Colonadelor, eventual in salonul mic (150 pers parca)
Fetelor...habar nu am pentru ce aranjamente sa optez...Eu ma gandeam asa: o perdea de lumini mare in spatele mesei mirilor (sa pun si la masa,jos, mi se pare cam impopotonat), aranjamente florale (de fapt inchiriatul vazelor ca florile vor fi de la cununia civila), un aranajament floral deosebit pentru masa mirilor, eventual covor rosu si 6 stalpisori.N-as mai pune arcada la intrare, oricum mi se pare restaurantul "pitic" si destul de "elegantel" ca sa fac prea multe...
Spuneti-mi, va rog, la ce am enumerat eu o sa para saracacios??Sunt "antibaloane" si "antioramente" voluminoase..dar astept sfaturile voastre...
Acum am 2 luni alocate pentru a ma gandi bine ce si cum sa fac cu aranjamentele...dar nu stiu de unde sa incep..
Spor la pregatiri
Orice idee e importanta, pe mine simt ca ma lasa imaginatia:[email protected]

uana
17.02.2009, 11:02:26
Buna miresici!
Am o intrebare pentru miresicile care au facut si vor face nunta la Colonadelor, eventual in salonul mic (150 pers parca)
Fetelor...habar nu am pentru ce aranjamente sa optez...Eu ma gandeam asa: o perdea de lumini mare in spatele mesei mirilor (sa pun si la masa,jos, mi se pare cam impopotonat), aranjamente florale (de fapt inchiriatul vazelor ca florile vor fi de la cununia civila), un aranajament floral deosebit pentru masa mirilor, eventual covor rosu si 6 stalpisori.N-as mai pune arcada la intrare, oricum mi se pare restaurantul "pitic" si destul de "elegantel" ca sa fac prea multe...
Spuneti-mi, va rog, la ce am enumerat eu o sa para saracacios??Sunt "antibaloane" si "antioramente" voluminoase..dar astept sfaturile voastre...
Acum am 2 luni alocate pentru a ma gandi bine ce si cum sa fac cu aranjamentele...dar nu stiu de unde sa incep..
Spor la pregatiri

Buna, spor la pregatiri si o nunta minunata iti doresc de pe acum :).
Din ce am vazut eu in salonul mic, daca pui perdea in spate eu spun k este de ajuns, avand in vedere k si salonul este pe un auriu, cu 2 perdele mi s'ar parea prea ..impopotonat si prea mult auriu, dar este doar parerea mea. Imi place ideea de covor rosu, si eu o sa o pun in practica la mine si cu stalpisori, insa nu cea cu arcada. Ea mergea daca era nunta pe terasa, da' asa in salon ..

Nici mie nu`mi plac baloane balonase si treburi, si sincer nu cred k o sa para saracios, pt k nu o sa fie. Florile si covorul o sa faca totul, o sa vezi.
Apropo, nu ai idee cand o sa fie dat in folosinta din nou salonul mic, deoarece am inteles k o sa il renoveze.

ubita
17.02.2009, 12:31:05
Buna miresici!
Spor la pregatiri
Eu m-as mai gandii la aceea perdea de lumini...mi se pare prea rustic sa mearga perdeaua,parerea mea!Poate 2 inimioare,o arcada...
Parerea mea!

andradaa22
19.02.2009, 09:47:16
Apropo, nu ai idee cand o sa fie dat in folosinta din nou salonul mic, deoarece am inteles k o sa il renoveze.[/quote]

Multumesc mult, si tu sa ai o nunta ca-n povesti!
Tre sa merg saptamana aceasta pe la Colonadelor sa imi spuna clar ce culori vor fi husele ca as vrea sa imi aleg tema nunti...sa cumpar pentru marturii, sa aleg culoarea la menu, etc..
Asa ca o sa ii intreb si cand il darama, si cand il redau in folosinta...

Pupici>:D< :bye_03:

uana
19.02.2009, 09:52:14
Apropo, nu ai idee cand o sa fie dat in folosinta din nou salonul mic, deoarece am inteles k o sa il renoveze.

Multumesc mult, si tu sa ai o nunta ca-n povesti!
Tre sa merg saptamana aceasta pe la Colonadelor sa imi spuna clar ce culori vor fi husele ca as vrea sa imi aleg tema nunti...sa cumpar pentru marturii, sa aleg culoarea la menu, etc..
Asa ca o sa ii intreb si cand il darama, si cand il redau in folosinta...

Pupici>:D< :bye_03:[/quote]

Multumesc frumos, raman datoare. Apropo, te'ai hotarat cu decoratul ? :)

andradaa22
19.02.2009, 09:58:31
Multumesc frumos, raman datoare. Apropo, te'ai hotarat cu decoratul ? :)[/quote]

Cred k voi merge pe ideea: perdea in spate(sa mai vad odata localul), aranjamente florale, covor rosu si 6 stalpisori...e suficient cred...daca se mai plimba cu stalpii aia si la mine acasa (Medgidia=)) ) si la civila si la biserica e perfect, daca nu o sa-mi confectionez eu unii si apoi ii inchiriez;)) . Si asa soacra mea vrea sa cumpere mult tull pentru a aranja putin intrarea in curte a viitoarei noastra case (unde va avea loc ciorba de potroace).

ubita
19.02.2009, 10:12:49
Buna,

2 inimioare din ce anume?
Apropo fetelor, daca ati fost prin City Mall in perioada 14 febr..ati vazut inimoarele (inimoaie de-a dreptul:zz: )alea din flori naturale?? Sunt superbe:madlaugh:
Eu am indraznit si am intrat in vorba cu o doamna este vroba de firma je t'aime si-si vor deschide sediu in cta la sf lunii februarie, vis a vis de biserica de langa tomis mall.O sa dau o fuga pe acolo si va anunt desi...la cum arata cred k preturile sunt pe masura....Pentru cine e interesat, primii 10 clienti care aleg pachetul lor incluzand si foto si video vor primi limuzina gratuit..

Multumesc pentru sfaturi...
Pai eu iti sugerez sa vorbesti cu Elena sau cu Doina,amandoua sunt talentate,fac lucruri foarte frumoase si au preturi bune!
Eu iti sugerez sa ii spui Elenei in ce stil vrei tu decorul si ea va stii ce sa-ti sugereze!

andradaa22
20.02.2009, 11:30:38
Miresici de Colonade (si nu numai) am fost aseara la local, am ales tema nuntii (husele, mai exact, ca sa stiu pe ce nuante sa merg cu invitatiile, marturiile etc.) Doamna de acolo ne-a sfatuit sa alegem husele albe cu funde visinii ca "da cel mai bine pe sticla".
Am intrebat in ce luna il darama (stiu k intreba cineva pe aici) si mi-au spus ca e posibil sa nu-l mai darame anul acesta.
Despre menu si noile preturi mi-a zis sa revin in luna mai (e posibil sa se majoreze preturile cu 20 % maxim).
Despre o intrevedere cu dna Elena, numai prin programare ca are bebe mic(ce chestie, parca si de dna Doina am citit ca are bebe <:-P )
Am fost si la cofetarie, am rezervat suportul...:grin: pentru k am ramas profund impresionata de acel suport de cristal lasat cadou de o miresica de pe forum...Vedeti ce documentata sunt? Am citit cumintica pagina cu pagina, si tare bine mi-a prins..
Cele de la cofetarie se faceau ca ploua, nu stiau de ce vorbesc.Dupa ce am vazut catalogul cu "supoarte" i-am zis : "Dar aveti unul de cristal lasat de o mireasa anul trecut...=)) (ce tiganca sunt:gen_08: )si parca parca au inceput sa-si aduca aminte:gen_01: in fine, am fost in hotel sa-l vedem (ca era pus la loc de cinste;;) )
Oricum, nu pot decat sa-i multumesc acelei miresici, al carei nume nu imi vine acum in minte..:">

uana
20.02.2009, 11:46:38
Miresici de Colonade (si nu numai) am fost aseara la local, am ales tema nuntii (husele, mai exact, ca sa stiu pe ce nuante sa merg cu invitatiile, marturiile etc.) Doamna de acolo ne-a sfatuit sa alegem husele albe cu funde visinii ca "da cel mai bine pe sticla".
Am intrebat in ce luna il darama (stiu k intreba cineva pe aici) si mi-au spus ca e posibil sa nu-l mai darame anul acesta.
Despre menu si noile preturi mi-a zis sa revin in luna mai (e posibil sa se majoreze preturile cu 20 % maxim).
Despre o intrevedere cu dna Elena, numai prin programare ca are bebe mic(ce chestie, parca si de dna Doina am citit ca are bebe <:-P )
Am fost si la cofetarie, am rezervat suportul...:grin: pentru k am ramas profund impresionata de acel suport de cristal lasat cadou de o miresica de pe forum...Vedeti ce documentata sunt? Am citit cumintica pagina cu pagina, si tare bine mi-a prins..
Cele de la cofetarie se faceau ca ploua, nu stiau de ce vorbesc.Dupa ce am vazut catalogul cu "supoarte" i-am zis : "Dar aveti unul de cristal lasat de o mireasa anul trecut...=)) (ce tiganca sunt:gen_08: )si parca parca au inceput sa-si aduca aminte:gen_01: in fine, am fost in hotel sa-l vedem (ca era pus la loc de cinste;;) )
Oricum, nu pot decat sa-i multumesc acelei miresici, al carei nume nu imi vine acum in minte..:">

Eu, eu, intrebam cand il darama, deoarece vroiam sa fac nunta in salonul mic, decat pe terasa, este mai sigur in caz de ploaie :D. Muuuultumesc inca o data, o sa ma duc si eu luni (sssssper) sa dau avansul pt 2010 si sa vedem ce mai spun.
Nici nu stiam k are bebelic Elena, sa ii traiasca, da' si d-na Doina, a nascut, daca nu mai insel prin decembrie.
A mai fost o miresica si a intrebat de acel suport, si tot asa s'au facut k ploua, da' bine k ai pus pct pe "i" :)).
Multa bafta de acum'nainte la pregatiri si sa ne mai tii la curent daca mai aterizezi pe acolo.
O sa fac la fel :D.

andradaa22
20.02.2009, 12:04:16
Eu, eu, intrebam cand il darama, deoarece vroiam sa fac nunta in salonul mic, decat pe terasa, este mai sigur in caz de ploaie :D. Muuuultumesc inca o data, o sa ma duc si eu luni (sssssper) sa dau avansul pt 2010 si sa vedem ce mai spun.
Nici nu stiam k are bebelic Elena, sa ii traiasca, da' si d-na Doina, a nascut, daca nu mai insel prin decembrie.
A mai fost o miresica si a intrebat de acel suport, si tot asa s'au facut k ploua, da' bine k ai pus pct pe "i" :)).
Multa bafta de acum'nainte la pregatiri si sa ne mai tii la curent daca mai aterizezi pe acolo.
O sa fac la fel :D.

Stati sa ne intelegem...il darama pe primul salon de pe partea stanga (daca il mai darama). Asa stiam si eu ca ala se cheama salonul mic dar ...stupoare, mai este un salon mic si asta in care fac eu (primul pe stanga) este salon-terasa#-o .
Multa bafta si tie, sigur va iesi asa cum iti doresti pentru k vad ca ai nunta in 2010, deci ai timp sa pui la punct toate detaliile<:-P
Mai aterizez in mai ca pana atunci mi-au dat flit=))
In mai pentru degustat tortulete =P~ =P~ si menu-uri

uana
20.02.2009, 12:11:29
Stati sa ne intelegem...il darama pe primul salon de pe partea stanga (daca il mai darama). Asa stiam si eu ca ala se cheama salonul mic dar ...stupoare, mai este un salon mic si asta in care fac eu (primul pe stanga) este salon-terasa#-o .
Multa bafta si tie, sigur va iesi asa cum iti doresti pentru k vad ca ai nunta in 2010, deci ai timp sa pui la punct toate detaliile<:-P
Mai aterizez in mai ca pana atunci mi-au dat flit=))
In mai pentru degustat tortulete =P~ =P~ si menu-uri

:-? :-? Eu stiam k salonul mic este cel auriu, de pe stanga ( pe care il darama, nu'l darama :) ), si terasa sau salonul terasa ( :-\ ) este cea de afara, acoperita, acum .. :)).
Multumesc frumos; pai numai maine nu este mai si iar se trezesc cu tine acolo :D.

luminita74
21.02.2009, 03:12:05

Ma bucur ca te-am putut ajuta cu ceva. Sper ca ai salvat si variantele de aranjamente ale tortului pe care le-am pus pe site, iar daca nu te pot ajuta sa ti le dau din nou.
Sa nu uiti sa le spui cum sa orneze masa pe care pun tortul, ca la mine nu au pus nimic pe ea si mi-a parut rau, nu mi-am dat seama ca trebuie sa le explic eu de la inceput.

andradaa22
23.02.2009, 12:57:15
Ma bucur ca te-am putut ajuta cu ceva. Sper ca ai salvat si variantele de aranjamente ale tortului pe care le-am pus pe site, iar daca nu te pot ajuta sa ti le dau din nou.
Sa nu uiti sa le spui cum sa orneze masa pe care pun tortul, ca la mine nu au pus nimic pe ea si mi-a parut rau, nu mi-am dat seama ca trebuie sa le explic eu de la inceput.

Buna, si ma bucur ca am ocazia sa-ti multumesc personal...
Sigur ca le-am salvat:>
Masa o orneaza doar la cerere sa inteleg? Oare contra cost?:D
Te mai asteptam cu sfaturi..sunt binevenite toate>:D<

luminita74
23.02.2009, 17:16:39
Nu, sa orneze masa nu costa in plus, numai ca nu s-au gandit sa o faca si imi pare rau ca nu le-am spus eu (pentru ca eu asa gandeam, sa fie ornata). Banuiesc ca trebuie doar sa insisti pe chestia asta ca nu e mare lucru. Eu dupa nunta le-am spus parerea mea despre acest aspect si au luat la cunostinta, dar mai bine specifici tu cum vrei sa fie.

andradaa22
24.02.2009, 09:47:14
Nu, sa orneze masa nu costa in plus, numai ca nu s-au gandit sa o faca si imi pare rau ca nu le-am spus eu (pentru ca eu asa gandeam, sa fie ornata). Banuiesc ca trebuie doar sa insisti pe chestia asta ca nu e mare lucru. Eu dupa nunta le-am spus parerea mea despre acest aspect si au luat la cunostinta, dar mai bine specifici tu cum vrei sa fie.

Am inteles...e bine de retinut..of ce m-as face fara voi:A

uana
24.02.2009, 11:35:45
Am dat si noi avansul pentru 3 iulie 2010, o sa facem nunta pe terasa, abia astept ! :D

alipety
24.02.2009, 12:03:49
=D> felicitari! sa fie intr-un ceas bun! >:D<
Am dat si noi avansul pentru 3 iulie 2010, o sa facem nunta pe terasa, abia astept ! :D

uana
24.02.2009, 12:08:07
=D> felicitari! sa fie intr-un ceas bun! >:D<

Multumesc Alina >:D< la fel tu cum mai stai cu pregatirile, emotiile , apropo , mi'a spus tata k l'a'ntrebat pe patron, pe d'nul Terzi daca se darama salonul mic, si a spus k nu este adevarat :D.
Oricum am decis pt terasa, deoarece fiind iulie, este mai cald si mai frumos :)

uana
24.02.2009, 12:20:36
Oare cand trebuie sa vorbesc cu Elena in legatura cu decorarea terasei, nu aveti idee ? Saptamana aceasta, sau mai prin vara .. ?
Si inca o intrebare, k am uitat sa intreb acolo, formatia poate sa fie care vrea muschiul tau, nu trebuie sa o iei pe cea de acolo neaparat, nu ?

uana
24.02.2009, 15:10:52
Salonul mic, cel de 150 persoane, intra in renovari abia in 2011.

andradaa22
24.02.2009, 16:07:34
Salonul mic, cel de 150 persoane, intra in renovari abia in 2011.

Eu cand m-am dus sa dau arvuna am vrut mai prin august si mi-a spus ca nu se poate ca intra in renovari...asa k am ales in iulie...S-or fi razgandit oamenii, cred si eu...sa te apuci in plin sezon de nunti sa darami...

Felicitari pentru pasul facut!!!
Cred ca si la vara este devreme sa vb cu dna elena...uita femeia intrun an de zile...

Exact...cu ce vrea muschiul tau poti sa mergi..:d

uana
24.02.2009, 16:13:25
Eu cand m-am dus sa dau arvuna am vrut mai prin august si mi-a spus ca nu se poate ca intra in renovari...asa k am ales in iulie...S-or fi razgandit oamenii, cred si eu...sa te apuci in plin sezon de nunti sa darami...

Felicitari pentru pasul facut!!!
Cred ca si la vara este devreme sa vb cu dna elena...uita femeia intrun an de zile...

Exact...cu ce vrea muschiul tau poti sa mergi..:d

Tata a vorbit cu domnul Nicu Terzi, si a spus k abia in 2011 o sa intre in renovari, vroiau sa il puna pt anul asta sau la anul, da' nu stiu de ce s'au razgandit.
Puteam sa alegem si salonul in care faci tu, insa mi'a fost teama k nu o sa faca fata ap. de aer conditionat, si fiind in iulie + k este mult fum de la tigari. Acum sa vedem cum o sa fie si pe terasa, sper sa iasa ok.
Multumessssc, am vorbit astazi cu ea, k am mai trecut pe acolo si era si dansa. Super de treaba vreau sa zic si frumusica tare :D. A spus k ne dau covorul rosu, suporturile de flori, husele si bla bla + artificiile de la dansul mirilor free of charge, cred k am inteles bine , pt k am mai intrebat o data:).
Este bine k putem sa mergem cu ce formatie vrem ; au spus k o sa ne cheme sau sa trecem noi prin mai - iunie pt meniurile de 2010.
Cam atat, spor la pregatiri, pana la urma te'ai decis cu cine faci aranjamentele ?

luminita74
24.02.2009, 18:20:32
Ma mir, ca la noi in afara de husele de scaune si suporturile de flori de pe mese, totul a fost cu bani...

uana
24.02.2009, 18:23:05
Ma mir, ca la noi in afara de husele de scaune si suporturile de flori de pe mese, totul a fost cu bani...

Nu stiu ce sa spun, da' asa s'a exprimat : si noi va mai oferim husele pt scaune cu funde si bla bla, suportii pt flori si etc.
Oricum mai este pana atunci, nu'mi fac probleme, abia la anu' mai vorbim cu ea sau prin mai cand mai trecem pe acolo. O sa va tin la curent.:)>-

andradaa22
25.02.2009, 12:23:30
Nu stiu ce sa spun, da' asa s'a exprimat : si noi va mai oferim husele pt scaune cu funde si bla bla, suportii pt flori si etc.
Oricum mai este pana atunci, nu'mi fac probleme, abia la anu' mai vorbim cu ea sau prin mai cand mai trecem pe acolo. O sa va tin la curent.:)>-

WAW..nu stiam ca dau si suporturile pentru flori...adica in pret intra si vazele sau...ma rog..ce au ei acolo..pentru fiecare masa in parte??
Cat despre decoratiuni...nu stiu inca, vreau sa vb cu elena dar mai astept putin. Oricum eu nu vreau prea multe, singura o sa fac si masinile, singura o sa-mi confectionez niste stalpisori (adica ma ajuta un unchi) pe care ii voi imbraca in tull si dupa nunta ii voi folosi pe post de suporturi de ghivece in curtea la care visez, si pe care sigur o sa o am (gazon si flori, caruta veche aranjata putin si trantita in mijlocul curtii,plina cu flori) iar pe alee m-am gandit eu ca ar arata bine cei 6 stalpisori (fara fuste)...
La perdea de lumini ma mai gandesc...
Pentru aranjamente florale am un amic care are florarie si o sa ma ajute...

elena_steliana18
28.02.2009, 16:17:42
buna fetelor!am ajuns ieri la restaurant si mi-am rezervat suportul de cristal pentru tort.sunt foarte incantata;dar acum am o intrebare!;)) suportul intra in costul meniului sau tb platit separat????k ieri am uitat sa o intreb pe doamna de acolo!v-am pupat si spor la pregatiri viitoarelor miresici:*

uana
28.02.2009, 23:19:11
buna fetelor!am ajuns ieri la restaurant si mi-am rezervat suportul de cristal pentru tort.sunt foarte incantata;dar acum am o intrebare!;)) suportul intra in costul meniului sau tb platit separat????k ieri am uitat sa o intreb pe doamna de acolo!v-am pupat si spor la pregatiri viitoarelor miresici:*

Din cate stiu eu, suportul de tort nu trebuie platit deloc, deoarece tortul este inclus in pretul meniului, iar suportul ti'l alegi tu.
Multa bafta in continuare :)

uana
05.03.2009, 22:12:57
Fetelor, nu ati mai trecut pe acolo, s'a stabilit deja meniul pt anu' acesta ?
Eu am spus sa ma duc prin mai - iunie , poate prindem si ceva nunti pe terasa sa vedem care este treaba, si poate au meniurile pana atunci :)

m_oli83
11.03.2009, 15:35:38
Buna,
Mai am putin pana la nunta si nu m-am hotarat unde imi fac aranjamentele, cu cei de la Colonadelor sau in alta parte.
Am fost intr-o seara la Colonadelor si am vazut aranjamente facute de cei de acolo. Nu mi-au placut deloc si nu a fost numai parerea mea. Mi-a mai zis cineva ca cei de la colonadelor fac aranjamente "oribile".
Sper sa imi raspunda una din voi....multumesc mult si spor la miresit!

adina_miha3la
16.03.2009, 11:11:24
Buna fetelor...de foarte mult timp mi-am dorit sa fac nunta la Colonadelor...In vara anului 2008 am fost sa ne programam pt 2009...dar n-am gasit libera nicio sambata...asa ca din dorinta de a face nunta acolo ne-am programat pt 2010 in salonul de 200 de persoane, frumos salonul nu am ce sa reprosez...toate bune si frumoase pana acum o luna cand am fost la o nunta in salonul din hotel de 400 persoane. Aranjamentele au fost ok, servirea a fost ok...dar mancarea a fost oribila...veche...aperitivul arata groaznic, muschi de pui uscat...prinsese o culoare de maro, de vechi de parca a fost uitat pe masa toata ziua si pe urma sevit...pestele a fost ok numai ca legumele au fost mai mult nefierte decat fierte...de sarmale nici nu m-am atins...nu mi-au placut aspectul lor...la friptura am inteles ca cea de porc a fost foarte tare (eu am mancat numai de pui) salata foarte putina pusa in farfurie cu frptura, ceea ce cred eu ca arata mai bine intr-un bol mic separat...iar la tort nu am mai stat...Ce sa zic??? Sunt foarte dezamagita...chiar nu ma asteptam la acest restaurant. Nu vreau sa spuneti ca sunt eu fitoasa si pretentioasa...dar cand vine vorba de nunta mea...vreau ce este mai bun ca tot banii aia ii dau...si dupa cum stiti nu e deloc ieftin. Dar mai am o nunta in iunie in salonul de 200 persoane...si abia astept sa vad daca mancarea este la fel...ca daca este la fel ma gandesc serios sa schimb restaurantul...Imi pare rau ca va dezamagesc...ca ce scrie pe acest forum despre colonadelor sunt numai lucuri bune si chiar ma bucuram inainte ca am ales un restaurant foarte bun...pana sa merg la acea nunta...Dar..ma gandesc ca poate a fost o greseala si totul va revenii la normal in legatura cu acest restaurant...EU CEL PUTIN ASTA MAI SPER...Pupici...

alexutza_ralukutza_m
16.03.2009, 11:35:33
Buna fetelor...de foarte mult timp mi-am dorit sa fac nunta la Colonadelor...In vara anului 2008 am fost sa ne programam pt 2009...dar n-am gasit libera nicio sambata...asa ca din dorinta de a face nunta acolo ne-am programat pt 2010 in salonul de 200 de persoane, frumos salonul nu am ce sa reprosez...toate bune si frumoase pana acum o luna cand am fost la o nunta in salonul din hotel de 400 persoane. Aranjamentele au fost ok, servirea a fost ok...dar mancarea a fost oribila...veche...aperitivul arata groaznic, muschi de pui uscat...prinsese o culoare de maro, de vechi de parca a fost uitat pe masa toata ziua si pe urma sevit...pestele a fost ok numai ca legumele au fost mai mult nefierte decat fierte...de sarmale nici nu m-am atins...nu mi-au placut aspectul lor...la friptura am inteles ca cea de porc a fost foarte tare (eu am mancat numai de pui) salata foarte putina pusa in farfurie cu frptura, ceea ce cred eu ca arata mai bine intr-un bol mic separat...iar la tort nu am mai stat...Ce sa zic??? Sunt foarte dezamagita...chiar nu ma asteptam la acest restaurant. Nu vreau sa spuneti ca sunt eu fitoasa si pretentioasa...dar cand vine vorba de nunta mea...vreau ce este mai bun ca tot banii aia ii dau...si dupa cum stiti nu e deloc ieftin. Dar mai am o nunta in iunie in salonul de 200 persoane...si abia astept sa vad daca mancarea este la fel...ca daca este la fel ma gandesc serios sa schimb restaurantul...Imi pare rau ca va dezamagesc...ca ce scrie pe acest forum despre colonadelor sunt numai lucuri bune si chiar ma bucuram inainte ca am ales un restaurant foarte bun...pana sa merg la acea nunta...Dar..ma gandesc ca poate a fost o greseala si totul va revenii la normal in legatura cu acest restaurant...EU CEL PUTIN ASTA MAI SPER...Pupici...

Buna. Si eu fac nunta tot la Colonade. Am fost vara trecuta la nunta acolo, in salonul de 200 pers. Vreau sa spun ca a fost absolut extraordinar. Mancarea a fost calda si foarte gustoasa, aranjarea pe farfurii mi-a placut. Ce pot sa spun? Nu am ce sa reprosez.

adina_miha3la
17.03.2009, 11:49:05
Buna. Si eu fac nunta tot la Colonade. Am fost vara trecuta la nunta acolo, in salonul de 200 pers. Vreau sa spun ca a fost absolut extraordinar. Mancarea a fost calda si foarte gustoasa, aranjarea pe farfurii mi-a placut. Ce pot sa spun? Nu am ce sa reprosez.
Fetelor...sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce sa fac...aseara am vb cu formatia si am si dat avans...ne-a mai spus ceva de colonadelor care nu este in avantajul nostru...Aseara am fost sa vedem un local pe malul lacului in Mamaia...mi-a placut...este in aer liber...e frumos mai ales ca nunta o avem vara...Offf..nu stiu ce sa fac...Cred ca vom mai astepta pana in iunie cand vom avea o alta nunta la colonadelor...iar daca este la fel ca la nunta trecuta...RENUNTAM...Pupici...:-<

uana
17.03.2009, 11:57:12
Fetelor...sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce sa fac...aseara am vb cu formatia si am si dat avans...ne-a mai spus ceva de colonadelor care nu este in avantajul nostru...Aseara am fost sa vedem un local pe malul lacului in Mamaia...mi-a placut...este in aer liber...e frumos mai ales ca nunta o avem vara...Offf..nu stiu ce sa fac...Cred ca vom mai astepta pana in iunie cand vom avea o alta nunta la colonadelor...iar daca este la fel ca la nunta trecuta...RENUNTAM...Pupici...:-<

Eu una nu am auzit niciodata de vreo nunta iesita prost la Colonadelor, insa cine stie, daca nu am auzit eu, nu inseamna k nu se poate intampla. Ca v'au spus cei de la formatie, daca nu sunt prea indiscreta ? :-s
Eu iti doresc sa iti gasesti localul pe placul tau :)

Apropo, vrei sa faci nunta la Colonadelor pe terasa in aer liber sau in vreun salon ?

adina_miha3la
18.03.2009, 10:21:00
Eu una nu am auzit niciodata de vreo nunta iesita prost la Colonadelor, insa cine stie, daca nu am auzit eu, nu inseamna k nu se poate intampla. Ca v'au spus cei de la formatie, daca nu sunt prea indiscreta ? :-s
Eu iti doresc sa iti gasesti localul pe placul tau :)

Apropo, vrei sa faci nunta la Colonadelor pe terasa in aer liber sau in vreun salon ?

Fac in salonul de 200 persoane....Cei de la formatie au spus ca din cauza ca saloanele sunt prea apropiate, au chiar pereti comuni...chiar daca iti canta formatia ta..se mai aude ceva muzica si de la salonul alaturat si totul devine un haos....eu va spun ce mi-au zis ei...Dar cand am fost la o nunta in salonul mare de 400...a fost ok..nu am auzit alta muzica de la alt salon....Offf...sunt atat de confuza...incat nu mai stiu ce sa cred si nici ce sa fac...

elena_steliana18
18.03.2009, 12:25:53
Fac in salonul de 200 persoane....Cei de la formatie au spus ca din cauza ca saloanele sunt prea apropiate, au chiar pereti comuni...chiar daca iti canta formatia ta..se mai aude ceva muzica si de la salonul alaturat si totul devine un haos....eu va spun ce mi-au zis ei...Dar cand am fost la o nunta in salonul mare de 400...a fost ok..nu am auzit alta muzica de la alt salon....Offf...sunt atat de confuza...incat nu mai stiu ce sa cred si nici ce sa fac...
eu am fost anul trecut la o nunta la colonadelor in salonul de 200 de persoane si toate eu fost ok..mancarea calda buna ,sarmalele chiar au fist fierbinti si super delicioase si tocmai de aceea ne-am hotarat sa facem si noi tot acolo
cat despre muzica nu tin minte sa se fi auzit de la celelalte nunti desi era nunta si pe terasa...

adina_miha3la
18.03.2009, 14:11:40
Nu vreau sa credeti ca sunt rautacioasa....dar nu fac decat sa va spun ce am vazut si ce am auzit in legatura cu acest restaurant...mai departe hotararea va apartine...Daca nu imi placea restaurantul nu mai dadeam avans pt 2010...nu? :* :* :*

uana
18.03.2009, 14:15:03
Nu vreau sa credeti ca sunt rautacioasa....dar nu fac decat sa va spun ce am vazut si ce am auzit in legatura cu acest restaurant...mai departe hotararea va apartine...Daca nu imi placea restaurantul nu mai dadeam avans pt 2010...nu? :* :* :*

Stai linistita, d'asta este si topicul acesta, pt k fiecare sa isi expuna parerile, bune sau proaste si sa invatam unele de la altele ;) :)>-

elena_steliana18
18.03.2009, 15:46:47
nu cred k zice cineva k ai fost rautacioasa...eu ma gandesc ca au avut mult de gatit-tinand cont k nunta a fost la ten hotel-si de aia au dat-o in bara.noi celor care le-am zis k facem la colonadelor toti au zis k e restaurant super.poate atunci au avut si ei o zi mai poasta(asta nu e o scuza)sa speram k pe viitor nu o sa mai existe evenimente de genul acesta...:)>- v-am pupat

uana
18.03.2009, 22:08:39
nu cred k zice cineva k ai fost rautacioasa...eu ma gandesc ca au avut mult de gatit-tinand cont k nunta a fost la ten hotel-si de aia au dat-o in bara.noi celor care le-am zis k facem la colonadelor toti au zis k e restaurant super.poate atunci au avut si ei o zi mai poasta(asta nu e o scuza)sa speram k pe viitor nu o sa mai existe evenimente de genul acesta...:)>- v-am pupat

Si noi cand am spus k facem la Colonadelor, toti au spus : aaaa, inseamna k va permiteti . Nu stiu de unde pana unde chestia aia, k daca stau sa ma gandesc este mai ieftin k la multe restaurante prin Mamaia, insa.. deh, conceptiile astea ;;)

alexutza_ralukutza_m
19.03.2009, 11:52:31
Si noi cand am spus k facem la Colonadelor, toti au spus : aaaa, inseamna k va permiteti . Nu stiu de unde pana unde chestia aia, k daca stau sa ma gandesc este mai ieftin k la multe restaurante prin Mamaia, insa.. deh, conceptiile astea ;;)

Asa ni s-a intamplat si nou cand le-am spus cunoscutilor ca facem la Colonade.

zuz
22.03.2009, 22:13:40

Abia astept sa ne spui in iunie ce parere ai avut de mancarea de la restaurant si daca s-a auzit muzica de la un alt salon (am citit intr-un post de-al tau ca se aude muzica de la un salon la altul). Imi vine greu sa cred ca mancarea a fost veche pt ca in general, vara, in fiecare sambata, sunt 4 sau 5 nunti la Colonadelor si nu vad cand ar avea timp sa se invecheasca mancarea daca fac aprovizionarea in ziua respectiva si plus de asta, nu ar fi in beneficiul lor sa serveasca mancare veche. Ar mai avea renume atat de bun daca ar face asta? Iar in legatura cu muzica, daca te referi la salonul cu draperii grena, daca nu e impartit in 2, e imposibil sa se auda muzica din salonul mic, de pe terasa sau din salonul din hotel (daca la nunta ai 200 de invitati, nu ai cum sa imparti salonul in 2).
Te cred ca e nunta ta si vrei tot ce e mai bun, dar nu arunca cu noroi.
Referitor la ce am scris mai sus, nu ma astept sa ma crezi pe cuvant, vreau doar sa imi dai dreptate sau sa imi infirmi spusele dupa nunta din iunie. Astept vesti ;;)

adina_miha3la
23.03.2009, 13:06:01
Abia astept sa ne spui in iunie ce parere ai avut de mancarea de la restaurant si daca s-a auzit muzica de la un alt salon (am citit intr-un post de-al tau ca se aude muzica de la un salon la altul). Imi vine greu sa cred ca mancarea a fost veche pt ca in general, vara, in fiecare sambata, sunt 4 sau 5 nunti la Colonadelor si nu vad cand ar avea timp sa se invecheasca mancarea daca fac aprovizionarea in ziua respectiva si plus de asta, nu ar fi in beneficiul lor sa serveasca mancare veche. Ar mai avea renume atat de bun daca ar face asta? Iar in legatura cu muzica, daca te referi la salonul cu draperii grena, daca nu e impartit in 2, e imposibil sa se auda muzica din salonul mic, de pe terasa sau din salonul din hotel (daca la nunta ai 200 de invitati, nu ai cum sa imparti salonul in 2).
Te cred ca e nunta ta si vrei tot ce e mai bun, dar nu arunca cu noroi.
Referitor la ce am scris mai sus, nu ma astept sa ma crezi pe cuvant, vreau doar sa imi dai dreptate sau sa imi infirmi spusele dupa nunta din iunie. Astept vesti ;;)

Pt faptul ca vreau ce e mai bine pt nunta mea..nu inseamna ca arunc cu noroi in nimeni si nimic......Eu doar am vrut sa va atentionez in unele privinte si sa fiti mai atente la detaliile pe care eu le-am remarcat...nimic mai mult. Cand am inceput sa scriu la acest subiect...intentia mea nu a fost de a va supara pe voi, ci de a ne ajuta reciproc. Cred ca de acum incolo o sa abtin referitor la acest subiect...si o sa fac cum cred eu ca e mai bine...:)

Ann04
23.03.2009, 15:06:17
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, azi am arvunit la Terasa Colonadelor Salonul din dreapta pt 15 mai 2010. Nu-mi venea sa cred cand mi-a zis dna Iancu, cea care ne indruma la ce salon ne incadram, ca pt anul viitor mai aveau libere cateva sambete doar si acelea din mai si sf lui octombrie. (Nu pun la socoteala duminicile)
Dar ne-a convenit data de 15 mai cand nu va fi nici foarte cald si speram noi nici ploaie.
Ce ma bucur ca v-am intalnit pe forumul asta sa mai stam de vorba si noi de una de alta.
Va salut inca o data si o sa mai discutam, cu siguranta

uana
23.03.2009, 15:10:26
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, azi am arvunit la Terasa Colonadelor Salonul din dreapta pt 15 mai 2010. Nu-mi venea sa cred cand mi-a zis dna Iancu, cea care ne indruma la ce salon ne incadram, ca pt anul viitor mai aveau libere cateva sambete doar si acelea din mai si sf lui octombrie. (Nu pun la socoteala duminicile)
Dar ne-a convenit data de 15 mai cand nu va fi nici foarte cald si speram noi nici ploaie.
Ce ma bucur ca v-am intalnit pe forumul asta sa mai stam de vorba si noi de una de alta.
Va salut inca o data si o sa mai discutam, cu siguranta

Sa fie intr'un ceas bun:) salonul din dreapta este cel de 200 persoane sau cel mare ?
Si noi cand am dat avansul in februarie, erau deja destul date ocupate, se misca lumea repede, mai ales la Colonade :)

Ann04
23.03.2009, 18:11:27
Sa fie intr'un ceas bun:) salonul din dreapta este cel de 200 persoane sau cel mare ?
Si noi cand am dat avansul in februarie, erau deja destul date ocupate, se misca lumea repede, mai ales la Colonade :)
Este cel de 200-250 de persoane, nu cel mare.
Multumim frumos, Doamne Ajuta.
Felicitari si voua

uana
23.03.2009, 19:03:50
Este cel de 200-250 de persoane, nu cel mare.
Multumim frumos, Doamne Ajuta.
Felicitari si voua

Ana, tu te'ai decis cu cine sau ce decoratiuni o sa faci ? Ce culoare sau cum arata salonul tau, k eu nu stiu decat cum arata terasa si cel de 150, adica cel din stanga :)

Ann04
23.03.2009, 19:17:12
Ana, tu te'ai decis cu cine sau ce decoratiuni o sa faci ? Ce culoare sau cum arata salonul tau, k eu nu stiu decat cum arata terasa si cel de 150, adica cel din stanga :)
Astazi a fost un oarecare soc pt m ine faptul ca vom face pe 15 mai, intrucat eu m-am dus in ideea ca vom avea posibilitatea sa arvunim pentru 4 sept, dar era de mult ocupat.
Nu m-am gandit inca la astfel de detalii, pentru ca mai e timp, dar un lucru il cam cunosc, acela ca as vrea sa lucrez cu Elena Terzi pt decoratiuni.
Nu prea as vrea sa caut alta firma, tu ce zici?

uana
23.03.2009, 19:25:09
Astazi a fost un oarecare soc pt m ine faptul ca vom face pe 15 mai, intrucat eu m-am dus in ideea ca vom avea posibilitatea sa arvunim pentru 4 sept, dar era de mult ocupat.
Nu m-am gandit inca la astfel de detalii, pentru ca mai e timp, dar un lucru il cam cunosc, acela ca as vrea sa lucrez cu Elena Terzi pt decoratiuni.
Nu prea as vrea sa caut alta firma, tu ce zici?

Si eu tot cu ea o sa lucrez, de fapt am cam si vorbit cand am mers sa dam avansul, mi s'a parut super deschisa la tot felul de idei, plus k este tinerica :D.
Sper sa aiba cu ce , adica pt tema mea, eu vreau sa am tema marina :)

Roxana_82_cta
27.03.2009, 21:57:42
eu vreau sa va impartasesc din experienta nasilor mei: au luat pachetul de la clonadelor cu decor, tort etc, incluse. si au avut o groazade belele:
- alte culori la huse fata de ce au vorbit initial
- au adus apa plata la jumatate la local, pt cei care vor, iar ospatarii aduceau apa doritorilor contra cost [-X
- au facut nunta pe terasa si li s-a spus ca va fi inchisa perfect daca ploua; realitatea - pe ring era apa si se aluneca foarte usor (a plouat toata noaptea si nu a fost chiar atat de izolat cum au spus ei :citez " poate sa fie furtuna si nu intra pic de apa")
- au platit covor rosu care nu a fost nici macar desfacut pt ca "ploua si se uda, se murdareste";
- la momentul tortului - cea mai urata faza - perdeaua de lumini din spatele mesei mirilor a cazut peste masa lor, aproape in capul nasei (acum ne amuzam dar atunci chiar nu a fost o gluma buna).

Nu va mai spun ... Se poate sa fie ok ... sau nu. Am fost aici si la nunti f reusite, si la unele ratate (ma refer aici numai la servire, decor) E o chestiune de noroc pana la urma, ca peste tot ...

elena_steliana18
07.04.2009, 14:36:47
Dragi miresici care aveti nunta la Terasa Colonadelor anul acesta >:D< au iesit meniurile cu noile preturi^:)^

uana
07.04.2009, 15:42:19
Dragi miresici care aveti nunta la Terasa Colonadelor anul acesta >:D< au iesit meniurile cu noile preturi^:)^

Ai fost acolo ? Le ai, le poti posta si aici ? ^:)^ ^:)^ ^:)^ Ce preturi mai sunt ?

Ann04
07.04.2009, 15:43:39
Ai fost acolo ? Le ai, le poti posta si aici ? ^:)^ ^:)^ ^:)^ Ce preturi mai sunt ?
Chiar, ce ne-ar fi de folos si noua aflarea preturilor

uana
07.04.2009, 15:44:31
Eu am fost azi la Colonade, dar sa discutam ceva cu unul dintre cei care ne vor canta la nunta.
Uf, daca stiam si eu :D

Uf, la naiba :) Noua ne'au spus k prin mai ies meniurile :)

elena_steliana18
07.04.2009, 15:57:21
ink nu le am...m-a sunat doamna Terzi mai devreme k sa ma cheme sa imi aleg husele si ornamentele si mi-a zis k au iesit si noile meniuri...o sa merg cel tarziu vineri sa le iau si o sa le postez cu cea mai mare placere..>:D<
acum pentru miresicile care au lucrat cu d-na Terzi...credeti k ar fi de acord sa ii aduc eu florile pt ornamente???nu ies mai ieftin asa??[-o<

uana
07.04.2009, 16:01:24
ink nu le am...m-a sunat doamna Terzi mai devreme k sa ma cheme sa imi aleg husele si ornamentele si mi-a zis k au iesit si noile meniuri...o sa merg cel tarziu vineri sa le iau si o sa le postez cu cea mai mare placere..>:D<
acum pentru miresicile care au lucrat cu d-na Terzi...credeti k ar fi de acord sa ii aduc eu florile pt ornamente???nu ies mai ieftin asa??[-o<

Ahhh, ce tareeee, abia astept !!!:-w :-w :-w :-w :-w

Eu sincer, nu cred k o sa se supere sau sa nu fie de acord, mie una mi s'a parut foarte maleabila !

elena_steliana18
07.04.2009, 16:19:25
Uf, la naiba :) Noua ne'au spus k prin mai ies meniurile :)
pai si noua la fel ne-au zis dar se pare k le-au facut mai devreme ;-) sunt tare curioasa cu cat s-au scumpit

uana
07.04.2009, 16:21:48
pai si noua la fel ne-au zis dar se pare k le-au facut mai devreme ;-) sunt tare curioasa cu cat s-au scumpit

Da, si eu ; astea banuiesc k sunt strict pt 2009, nu ? Pt 2010, presupun k o sa le mai scumpeasca putin:)

elena_steliana18
07.04.2009, 16:28:55
Da, si eu ; astea banuiesc k sunt strict pt 2009, nu ? Pt 2010, presupun k o sa le mai scumpeasca putin:)
aaaa da astea sunt preturile valabile pt 2009..banuiesc k cele pt 2010 le iei in mai anul viitorsi da cred k o sa mai fie o scumpire:-\

uana
10.04.2009, 09:21:51
Yeeee, astazi este ziua in care se pun meniurile aici ?:)

elena_steliana18
10.04.2009, 10:34:07
Yeeee, astazi este ziua in care se pun meniurile aici ?:)
scuze dar azi nu pot sa ajung....este sotul meu plecat in delegatie si vreau sa mearga si el cu mine sa alegem husele si ornamentele...deci cred k sapt viitoare o sa ajung...sorry.sper sa nu va suparati[-o<

uana
12.04.2009, 22:05:46
Fetelooooooor vin cu vesti, am fost astazi la restaurant si am adus meniurile, vi le atasez. Am avut si discutii cu iubi k lui ii place un fel, mie altul si tot asa, astept pareri :)

zana01
12.04.2009, 22:40:28
Buna,

Mie varianta 5 mi se pare cea mai ok, ca deh, nu degeaba e cea mai scumpa, dar daca nu pui mare pret pe somon si icre negre si varinta 2 e foarte bogata.

Ca si Uana si eu sper ca pana in 2010 sa nu mai creasca prea mult preturile ca doar e criza... :D

uana
12.04.2009, 22:43:12
Buna,

Mie varianta 5 mi se pare cea mai ok, ca deh, nu degeaba e cea mai scumpa, dar daca nu pui mare pret pe somon si icre negre si varinta 2 e foarte bogata.

Ca si Uana si eu sper ca pana in 2010 sa nu mai creasca prea mult preturile ca doar e criza... :D

Eu nu ma prea dau in vant dupa icre negre, iar somonul mi se pare prea gras pt gustul meu.
Am ales varianta a2a, da' iubi k nu, el vrea prima varianta, k la toate nuntile la care a fost asa a fost mancarea, cat mai traditionala si bla bla, nu vrea sa inteleaga si paaaaceeee :-L ; am zis k subiectul asta nu o sa il mai deschidem prea curand :D

Sper sa nu mai creasca cu mult, ma gandesc cu un max 10 lei ;;)

m_oli83
13.04.2009, 23:55:02
Fetelooooooor vin cu vesti, am fost astazi la restaurant si am adus meniurile, vi le atasez. Am avut si discutii cu iubi k lui ii place un fel, mie altul si tot asa, astept pareri :)

Buna,
Mie mi-au zis la restaurant ca pot combina ce vreau eu din toate meniurile ca nu este nici o problema doar ca meniul sa fie de minim 117 ron-atata era meniul cel mai ieftin in toamna cand am fost sa dam avans la restaurant. Sper ca se tin de cuvant pentru ca eu am ales deja meniul-am combinat mai ales la aperitiv.

uana
14.04.2009, 00:18:43
Buna,
Mie mi-au zis la restaurant ca pot combina ce vreau eu din toate meniurile ca nu este nici o problema doar ca meniul sa fie de minim 117 ron-atata era meniul cel mai ieftin in toamna cand am fost sa dam avans la restaurant. Sper ca se tin de cuvant pentru ca eu am ales deja meniul-am combinat mai ales la aperitiv.

Si mie mi'au spus k se pot combina meniurile, deci stai linistita.
Ce meniu ai ales si cat te ajunge , daca se poate spune, normal:)

elena_steliana18
14.04.2009, 16:10:13
Si mie mi'au spus k se pot combina meniurile, deci stai linistita.
Ce meniu ai ales si cat te ajunge , daca se poate spune, normal:)
buna fetelor.am ajuns si eu azi la restaurant...am luat meniurile am ales husele si ornamentele:> ..se pare k eu mai am vre-o 2 varinate in plus fata de cele care le-a postat uana...o sa le scanez si sa le atasez..
d-na terzi este o femeie super de treaba..sper sa ramana asa <:-P v-am pupat
:*

uana
14.04.2009, 23:38:25
buna fetelor.am ajuns si eu azi la restaurant...am luat meniurile am ales husele si ornamentele:> ..se pare k eu mai am vre-o 2 varinate in plus fata de cele care le-a postat uana...o sa le scanez si sa le atasez..
d-na terzi este o femeie super de treaba..sper sa ramana asa <:-P v-am pupat
:*

Mie atatea mi'a dat, abia astept sa le vad si pe restul :)
Ce culoare ai ales husele si cat te ajunge aranjatul ?

elena_steliana18
15.04.2009, 09:15:58
Mie atatea mi'a dat, abia astept sa le vad si pe restul :)
Ce culoare ai ales husele si cat te ajunge aranjatul ?
de fapt husele sunt crem iar capacele de la scaune sunt un lila-mov...nu stiu cum sa explic dar am vazut poze si e super culoarea...iar ornamentele sunt cam 20ron bucata... a zis k e ceva nou dar din cate am auzit suna interesant acum astept poza sa vad si eu...
de perdelele de lumini a zis k sunt 300ron ( amanadoua si cea din spatele mirilor si cea din fata care este prinsa de masa)....casuta de bani 50ron...a zis k pot sa ii aduc eu florile si sa ii platesc ei decat mana de lucru dar sa vedem..
k anul trecut i-a zis unei prietene sa aduca florile de la cununia civila pt ornamente si cand au ajuns florile la restauranta d-na terzi facuse deja ornamentele..in fine vedem noi..spor la pregatiri viitoarelor mirese.>:D<

uana
15.04.2009, 09:53:48
de fapt husele sunt crem iar capacele de la scaune sunt un lila-mov...nu stiu cum sa explic dar am vazut poze si e super culoarea...iar ornamentele sunt cam 20ron bucata... a zis k e ceva nou dar din cate am auzit suna interesant acum astept poza sa vad si eu...
de perdelele de lumini a zis k sunt 300ron ( amanadoua si cea din spatele mirilor si cea din fata care este prinsa de masa)....casuta de bani 50ron...a zis k pot sa ii aduc eu florile si sa ii platesc ei decat mana de lucru dar sa vedem..
k anul trecut i-a zis unei prietene sa aduca florile de la cununia civila pt ornamente si cand au ajuns florile la restauranta d-na terzi facuse deja ornamentele..in fine vedem noi..spor la pregatiri viitoarelor mirese.>:D<

Ce fel de ornamente sunt 20 lei bucata ?
Sa ii aduci ei florile de la civila si sa faci aranjamentele pt mese din ele ? Cul ;;)
Pui si restul de variante de meniu te rog frumos ? Stiu k's insistentaaaa :)
Apropo, nu ai idee daca are si aranjamente pe tema marina ? ;;)

elena_steliana18
15.04.2009, 10:03:30
Ce fel de ornamente sunt 20 lei bucata ?
Sa ii aduci ei florile de la civila si sa faci aranjamentele pt mese din ele ? Cul ;;)
Pui si restul de variante de meniu te rog frumos ? Stiu k's insistentaaaa :)
Apropo, nu ai idee daca are si aranjamente pe tema marina ? ;;)
pt tema marina nu stiu ce ornamnete are..eu initial vroiam sa fac restaurantul cu albastru si argintiu..dar mi-a explicat k pt fiecare restaurant are catvea vaiante de huse....si nu le amesteca....asta e macar capacele care le-am ales merg cu draperiile alea....:-L
atasesz imediat meniurile

uana
15.04.2009, 10:05:48
pt tema marina nu stiu ce ornamnete are..eu initial vroiam sa fac restaurantul cu albastru si argintiu..dar mi-a explicat k pt fiecare restaurant are catvea vaiante de huse....si nu le amesteca....asta e macar capacele care le-am ales merg cu draperiile alea....:-L
atasesz imediat meniurile

Pai banuiesc k stie ea ce stie cine merge cu ce, mie mi s'a parut foarte draguta cand am vorbit cu ea :)

elena_steliana18
15.04.2009, 10:21:38
Pai banuiesc k stie ea ce stie cine merge cu ce, mie mi s'a parut foarte draguta cand am vorbit cu ea :)
din pacate nu le pot scana pt k nu gasesc cablul de la scaner..dar o sa incerc sa le scriu..sunt 2 varinate cale nu le-am gasit la tine dar se pare k am gasit in cele atasate de tine o varinata care nu o am eu:))

salam sibiu,cascaval,rulou sunca presata cu cruditati,pastrama porc, masline, barcute cu pasta de branza, bacon ,ornamente din salata verde rosii si castraveti =43.00
file salau cu legume,lamaie si sos remulad=18.00
sarmale in foi de varza cu mamaliguta=10.00
muschi file impanat, rulou piept pui,cartofi prajiti,salata ,chifle=40.00
dulciuri cofetarie,alune ,cafea 1 buc=10.00
tortul miresei = 4.00
TOTAL=125.00

cocktail cu fructe de mare, bacon, rulada din piept de pui, salam sibiu; barcute cu pasta de branza, ,rosii si castraveti, duet cu icre rosii si icre negre, baton de castraveti cu somon fume, prosciuto cu pepene galben, frigarui din branzeturi si struguri=66.00
somon si salau surpriza cu garnitura din salata verde=35.00
sarmale cu mamaliguta=10.00
cotlet de porc, cordon bleu de pui; garnitura colonade,salata de sezon, chifle speciale=41.00
cafea 1 buc,alune, dulciuri cofetarie=10.00
tortul miresei=4.00
TOTAL=176.00
eu m-am uitat dupa preturi si nu le-am vazut la tine..acum k sunt aceleasi meniuri cu alte preturi ....:-p asta e

uana
15.04.2009, 10:26:13
din pacate nu le pot scana pt k nu gasesc cablul de la scaner..dar o sa incerc sa le scriu..sunt 2 varinate cale nu le-am gasit la tine dar se pare k am gasit in cele atasate de tine o varinata care nu o am eu:))

salam sibiu,cascaval,rulou sunca presata cu cruditati,pastrama porc, masline, barcute cu pasta de branza, bacon ,ornamente din salata verde rosii si castraveti =43.00
file salau cu legume,lamaie si sos remulad=18.00
sarmale in foi de varza cu mamaliguta=10.00
muschi file impanat, rulou piept pui,cartofi prajiti,salata ,chifle=40.00
dulciuri cofetarie,alune ,cafea 1 buc=10.00
tortul miresei = 4.00
TOTAL=125.00

cocktail cu fructe de mare, bacon, rulada din piept de pui, salam sibiu; barcute cu pasta de branza, ,rosii si castraveti, duet cu icre rosii si icre negre, baton de castraveti cu somon fume, prosciuto cu pepene galben, frigarui din branzeturi si struguri=66.00
somon si salau surpriza cu garnitura din salata verde=35.00
sarmale cu mamaliguta=10.00
cotlet de porc, cordon bleu de pui; garnitura colonade,salata de sezon, chifle speciale=41.00
cafea 1 buc,alune, dulciuri cofetarie=10.00
tortul miresei=4.00
TOTAL=176.00
eu m-am uitat dupa preturi si nu le-am vazut la tine..acum k sunt aceleasi meniuri cu alte preturi ....:-p asta e

Nu am timp sa citesc acum, k tre' sa plec, cand ma intorc o sa scriu meniurile, cu tot cu preturi. Nu imi dau seama de ce nu se vede k lumea, k eu cand dau click pe ele imi apar ok :(.
In fine, ti le scriu si eu la fel :D

elena_steliana18
15.04.2009, 10:28:18
Nu am timp sa citesc acum, k tre' sa plec, cand ma intorc o sa scriu meniurile, cu tot cu preturi. Nu imi dau seama de ce nu se vede k lumea, k eu cand dau click pe ele imi apar ok :(.
In fine, ti le scriu si eu la fel :D
dar nu am zis k nu le vad...k le vad bine.am zis doar k tu ai o varianta pe care eu nu o am...si m-am orientat decat dupa preturi nu si dupa componenta meniurilor

zana01
16.04.2009, 19:42:49
Referitor la husele pentru scaune si mese, in afara de cele mov, pe ce culori ati mai vazut? Din cate imi amintesc eu ei au draperii grena parca, nu? Astea banuiesc ca raman aceleasi si ar tb sa gasim niste culori pentru scaune care sa se potriveasca cu cea a draperilor...

JolyDeea
17.04.2009, 00:04:02
Buna fetelor!
Uite k eu nu am vazut acest topic pana acum#-o..de fapt sincer nici nu am cautat aprofundat..
eu intelesesem initial k numai cu dna terzi putem face aranjametele insa aud pe aici si alte variante..oricum noi am fost la dansa si ne-a placut ce am auzit:
si eu mi-am ales la fel ca tine husele si aranjamentul la 20ron(pt care inca astept pe mail o poza k doar in cuvinte mi s-a descris)elena steliana18
perdeaua de lumini, bolta din flori artificiale+covor rosu la intrare si suporturile de lumanari la masa noastra au fost restul optiunilor mele..si am facut un calcul la 1050 ron tot ce tine de decoratiuni..bine acum depinde de cate mese o sa am in final
sa mentionez k pe 01.04.2008 am facut programarea pt nunta si initial am luat salonul de 200pers, adik fara acea marire cu usile deschise..si pe 8 luna asta knd am fost sa vad de meniuri noi, aranjamente etc..am luat salonul cu totul(noroc k nu il aveau dat^:)^) k dupa un calcul amanuntit cu familia au iesit mai multe pers...n
in fine..eu am ales varianta 3 de meniu(5 variante mi s-au dat) insa am uitat sa intreb dk le pot combina..intelesesem k NU..dar de la voi aud altcva...adik VESTI BUNE^:)^...
ni s-a zis k nru de meniuri se comanda cu 3 sapt inainte la dnu mitica terzi...tortul km tot atunci la cofetaria lor..
eu nu stiam k suportul tre rezervat din timp..cum se mai vehicula pe aici..insa mi-a placut si mie cel din cristal lasat de miresik din 2008..si am inteles tot de la un comment de p aici k nu se da dekt la colonade acest suport...deci nu cred k va fi o probl sa zic k-l vreau atunci knd comand tortul...insa pt linistea mea:) o sa ma duc sa vad ce si cum..
cam atatea informatii am la acest moment si sper k v-am fost de ajutor cu ceva...eu pe 2mai merg la o nunta acolo(nu stiu exact in ce salon) si abia astept sa vad ce si cum..o sa va spun impresiile de rigoare desigur8-}
Va pup si sa auzim numai de bine!
Si promit sa fiu prezenta pe aici acum k stiu topicul:))

elena_steliana18
17.04.2009, 10:32:21
Referitor la husele pentru scaune si mese, in afara de cele mov, pe ce culori ati mai vazut? Din cate imi amintesc eu ei au draperii grena parca, nu? Astea banuiesc ca raman aceleasi si ar tb sa gasim niste culori pentru scaune care sa se potriveasca cu cea a draperilor...
ptr restaurantul mare(ce de 200 de persoane)au decat 3 culor..grena ,auriu si mov...eu am ales mov pt k grenaul nu prea imi place iar auriul nu prea merge nu draperiile...movul este foarte frumos adik nu esti din ala tipator..am vazut poze este superb acum de abia astept sa vad cum iese...d-na terzi mi-a zis k pt fiecare restaurant au anumite culori si nu le amesteca...

elena_steliana18
17.04.2009, 10:39:37
Buna fetelor!
Uite k eu nu am vazut acest topic pana acum#-o..de fapt sincer nici nu am cautat aprofundat..
eu intelesesem initial k numai cu dna terzi putem face aranjametele insa aud pe aici si alte variante..oricum noi am fost la dansa si ne-a placut ce am auzit:
si eu mi-am ales la fel ca tine husele si aranjamentul la 20ron(pt care inca astept pe mail o poza k doar in cuvinte mi s-a descris)elena steliana18
perdeaua de lumini, bolta din flori artificiale+covor rosu la intrare si suporturile de lumanari la masa noastra au fost restul optiunilor mele..si am facut un calcul la 1050 ron tot ce tine de decoratiuni..bine acum depinde de cate mese o sa am in final
sa mentionez k pe 01.04.2008 am facut programarea pt nunta si initial am luat salonul de 200pers, adik fara acea marire cu usile deschise..si pe 8 luna asta knd am fost sa vad de meniuri noi, aranjamente etc..am luat salonul cu totul(noroc k nu il aveau dat^:)^) k dupa un calcul amanuntit cu familia au iesit mai multe pers...n
in fine..eu am ales varianta 3 de meniu(5 variante mi s-au dat) insa am uitat sa intreb dk le pot combina..intelesesem k NU..dar de la voi aud altcva...adik VESTI BUNE^:)^...
ni s-a zis k nru de meniuri se comanda cu 3 sapt inainte la dnu mitica terzi...tortul km tot atunci la cofetaria lor..
eu nu stiam k suportul tre rezervat din timp..cum se mai vehicula pe aici..insa mi-a placut si mie cel din cristal lasat de miresik din 2008..si am inteles tot de la un comment de p aici k nu se da dekt la colonade acest suport...deci nu cred k va fi o probl sa zic k-l vreau atunci knd comand tortul...insa pt linistea mea:) o sa ma duc sa vad ce si cum..
cam atatea informatii am la acest moment si sper k v-am fost de ajutor cu ceva...eu pe 2mai merg la o nunta acolo(nu stiu exact in ce salon) si abia astept sa vad ce si cum..o sa va spun impresiile de rigoare desigur8-}
Va pup si sa auzim numai de bine!
Si promit sa fiu prezenta pe aici acum k stiu topicul:))
meniurile merg combinate cum vrei tu si cum iti convine....tortul poti sa il aduci si din alta parte dak vrei..dar si ei acolo fac torturi si prajituri bune..din cate stiu meniul se stabileste park cu cateva zile inainte de nunta...si din cate am inteles ospatarii se platesc separat...
arajnjametul de care vb tu este cel cu paharul de martini si orchidee??si eu ink astept poza dar din cate mi-a zis arata bine..dupa ce am vb cu ea am intrat cu nasa in restaurant sa il arat si incercam sa mi-l imaginez cum ar arata aranjat...de abia astept sa vad cum iese "pe viu".
eu am rezervat suportul acum o luna k sa fiu sigura k il am pe acela....;-) succes la pregatiri in continuare<:-P si sa ne spui cum a fost la nunta

crisiftene86
17.04.2009, 11:21:05
buna,
si eu fac nunta la COLONDELOR la anul...dar in HOTEL TEN...
sa inteleg ca ornamentele facute de dna Terzi sunt asa si asa???
meniurile sunt cele pentru anul asta...
Multam;-)

elena_steliana18
17.04.2009, 11:41:52
buna,
si eu fac nunta la COLONDELOR la anul...dar in HOTEL TEN...
sa inteleg ca ornamentele facute de dna Terzi sunt asa si asa???
meniurile sunt cele pentru anul asta...
Multam;-)
ornamentele ei sunt super..si are preturi fff bune..are foarte multe imaginatie si asta e bine...pai nasa mea s-a interesat de preturi la lumanari(doar pe net) si reau peste 300ron una..iar la ea sunt pana in 200ron/buc si asta e bine nu???

crisiftene86
17.04.2009, 12:05:52
ohooo...
super ...sti cum este pana nu afli parerea unor oameni care au avut deja contact cu ea ...nu ai de unde sa sti ce si cum...
da ma bucur ca este ok...k si eu tot cu ea vroiam .
cand am arvunit rest mi-au spus k voi avea ornamentele dc vreau sa fac la ea la jumatate de pret de ce este acuma pe piata...ca sa zic asa.
multumesc.

JolyDeea
17.04.2009, 23:41:30
meniurile merg combinate cum vrei tu si cum iti convine....tortul poti sa il aduci si din alta parte dak vrei..dar si ei acolo fac torturi si prajituri bune..din cate stiu meniul se stabileste park cu cateva zile inainte de nunta...si din cate am inteles ospatarii se platesc separat...
arajnjametul de care vb tu este cel cu paharul de martini si orchidee??si eu ink astept poza dar din cate mi-a zis arata bine..dupa ce am vb cu ea am intrat cu nasa in restaurant sa il arat si incercam sa mi-l imaginez cum ar arata aranjat...de abia astept sa vad cum iese "pe viu".
eu am rezervat suportul acum o luna k sa fiu sigura k il am pe acela....;-) succes la pregatiri in continuare<:-P si sa ne spui cum a fost la nunta
Dap...acum stiu k merg combinate meniurile...tortul nici nu ma gandeam sa-l iau din alta parte...pt suport ajung dupa pasti sa vad ce si cum(sper sa nu am surprize^:)^)...nu stiam de faza cu ospatarii
da..acela cu paharul..de sampanie intelesesem eu..si oglinda..
intai sa ne spui tu cum a fost la nunta k ai inaintea mea8-}<:-P
succes si tie in continuare cu pregatirile:*

elena_steliana18
18.04.2009, 10:31:43
Dap...acum stiu k merg combinate meniurile...tortul nici nu ma gandeam sa-l iau din alta parte...pt suport ajung dupa pasti sa vad ce si cum(sper sa nu am surprize^:)^)...nu stiam de faza cu ospatarii
da..acela cu paharul..de sampanie intelesesem eu..si oglinda..
intai sa ne spui tu cum a fost la nunta k ai inaintea mea8-}<:-P
succes si tie in continuare cu pregatirile:*
tu cam de cand astepti poza??eu am fost marti la ea dar dak nu trimite pana dupa paste o sa o sun..
tu ziceai k mai ai o nunta pe 2mai acolo si de aia am zis k astept impresii(sau alta miresica a zis#-o )
suportul eu am fost si l-am rezervat prin martie...este cel din cristal...acum dak nu mai sunt nunti in acelasi timp cu tine e bine...dar tu ai in oct si poate dak te duci dupa sarbatori poate ai noroc.
va urez paste fericit alaturi de familie si de cei dragi>:D<

JolyDeea
18.04.2009, 14:36:35
tu cam de cand astepti poza??eu am fost marti la ea dar dak nu trimite pana dupa paste o sa o sun..
tu ziceai k mai ai o nunta pe 2mai acolo si de aia am zis k astept impresii(sau alta miresica a zis#-o )
suportul eu am fost si l-am rezervat prin martie...este cel din cristal...acum dak nu mai sunt nunti in acelasi timp cu tine e bine...dar tu ai in oct si poate dak te duci dupa sarbatori poate ai noroc.
va urez paste fericit alaturi de familie si de cei dragi>:D<
eu pe 8 aprilie am fost la ea...dk iti trimite cumva da-mi si mie de stire:-"
ah...da eu am zis k am o nunta pe 2mai:P..da intelesesem aiurea knd ai zis de impresii de nunta...oricum o sa va zic la toate ce si cum..k am impresia k e nunta ce deschide sezonul anul acesta;;)
sper sa mai gasesc suportul de crisal dk ajung saptamana ce vine[-o<
Paste fericit si tie si tuturor miresicilor de aici alaturi de cei dragi!>:D<

elena_steliana18
21.04.2009, 16:21:52
eu pe 8 aprilie am fost la ea...dk iti trimite cumva da-mi si mie de stire:-"
ah...da eu am zis k am o nunta pe 2mai:P..da intelesesem aiurea knd ai zis de impresii de nunta...oricum o sa va zic la toate ce si cum..k am impresia k e nunta ce deschide sezonul anul acesta;;)
sper sa mai gasesc suportul de crisal dk ajung saptamana ce vine[-o<
Paste fericit si tie si tuturor miresicilor de aici alaturi de cei dragi!>:D<
am vb azi cu d-na terzi si a zis k maine e posibil sa imi trimita poza pt k cei de la care o asteapta si ea si-au schimbat sediul...de abia astept sa o vad...

zana01
27.04.2009, 23:48:30
Breaking news from Colonadelor: sambata asta a fost o nunta in salonul mijlociu, meniul 120 ron/pers., mancarea excelenta si gustoasa si frumoasa, decoratiunile asemenea. Cica au avut si o muzica foarte bune, formatia Tomis...nu-stiu-cum. Au avut mai putine pers decat au confirmat si au platit pt acestea doar aperitivele, vreo 20 mil pt 40 pers lipsa la apel. Daca mai aflu cate ceva va zic

uana
27.04.2009, 23:51:35
Breaking news from Colonadelor: sambata asta a fost o nunta in salonul mijlociu, meniul 120 ron/pers., mancarea excelenta si gustoasa si frumoasa, decoratiunile asemenea. Cica au avut si o muzica foarte bune, formatia Tomis...nu-stiu-cum. Au avut mai putine pers decat au confirmat si au platit pt acestea doar aperitivele, vreo 20 mil pt 40 pers lipsa la apel. Daca mai aflu cate ceva va zic

^:)^ ^:)^ ^:)^ multumim tare mult.

Ma bucur sa vad k nu ati uitat de topic :) Eu una abia astept sa fie o nunta pe terasa sa dau buzna sa vedem care este treaba.
Daca era dupa mine, de acum stabileam decorul pt terasa , da' iubitul a spus k sunt "cu'cu 8-} 8-} 8-} " :-"

elena_steliana18
03.05.2009, 15:22:10
JolyDeea aseara ai avut nunta la colonadelor nu???cum a fost??in ce restaurant a fost nunta??cum a fost decorat restaurantul??ce culoare?
incep sa cred k d-na terzi este neserioasa...a zis k o sa trimita poza si nici acum nu am primit-o!o sa trec sapt viitoare pe la restauant sa vad ce mai zice...v-am pupat

JolyDeea
04.05.2009, 09:16:39
JolyDeea aseara ai avut nunta la colonadelor nu???cum a fost??in ce restaurant a fost nunta??cum a fost decorat restaurantul??ce culoare?
incep sa cred k d-na terzi este neserioasa...a zis k o sa trimita poza si nici acum nu am primit-o!o sa trec sapt viitoare pe la restauant sa vad ce mai zice...v-am pupat
Da elena_steliana18 am fost la nunta sambata:> ..insa abia azi am avut timp sa intru aici sa va impartasesc din impresii;;)
Din partea restaurantului totul a fost mai mult decat ok..cel putin ce s-a vazut in fatza ca dk au fost probleme la meniuri bagate in plus sau altceva de genu nu stiu intrucat mirii, si mai ales mireasa, au fost incredibil de NASPA..nu tu zambete nu tu dans, discutii, multumiri, fericire..ce sa zic..eu nu am mai vazut asa mireasa..
Deci..in salonul de 200 pers..husele aurii cu alb(crem)..o decoratiune cu o vaza inalta si un aranjament de trandafiri rosii cu margarete albe si galbene(nu bagate in vaza ci puse pe un buretel deasupra vazei), au avut perdea de lumini la masa lor..un aranjament de flori la fel da mai mare si pus direct pe masa...fara vaza aceea...au avut artificii la dansul mirilor care au "scanteiat" 3sec(deci pt 250RON kt stiu k sunt..mai bine nu..parerea mea)..la intrare in salon au avut niste stalpisori cu flori si covorul rosu..totul curat frumos...florile fresh...impecabil
Acum din punct de vedere al mancarii..totul proaspat cald..tortul km neinsiropat pt gustul meu dar proaspat si cremele erau super...au avut suportul de cristal la tort(ffff frumos...numai k acum eu nu mi-l mai iau k juma din invitati or sa fie si l mine..si nu vreau la fel:"> )...servire impecabila..nu au fost ospatari(ospatarite) botosi sau mai stiu eu cum...ce cereai aduceau..si aduceau repede...bautura receee...ce sa mai nu am cuvinte...a fost super..V-AM ZIS din punct de vedere al restaurantului..care este si lucrul cel mai IMPORTANT PT NOI NU?#:-S
K asa...muzik a fost oribila..invitatii din cauza mirilor(a comportamentului lor) au stat botosi la mese la vorba..nu s-a dansat..nu s-a chiuit..m-am bagat cu al meu la furat mireasa..eu am jukt si la gaina..ce sa zic..ea a facut k toate cele k sa o ducem inapoi mai rpd..sa nu cerem nush ce...nasii la gaina zgarciti..eh...nu vreau sa va amarasc...dar eu una am zis: ASA NU..eu o sa fiu cu zambetu pe buze...o sa salut pe toti..o sa intampin/conduc pe toti...o sa multumesc...o sa fiu vesela..si al meu a zis la fel...nu ca EA care din cauza la cat de acra e nici la legatoare nu a avut cine sa ii danseze k le era scarba efectiv de mofturile ei..k sa nu mai zic k nu i-a aplaudat nimeni si nu le-a cantat nimeni La Multi Ani!
Oricum...ceea ce ne intereseaza pe noi...eu ma declar mai mult dekt multumita de PRESTATIILE RESTAURANTULUI!!<:-P

elena_steliana18
04.05.2009, 11:49:37
imi pare rau k nu a fost frumos la nunta...dak mireasa nu a fost in stare sa isi faca invitatii sa se simta bine asta este alta treaba...dar sincer ma bucur k din partea celor de la restaurant a fost totul ok; k servirea a fost impecabila....de abia astept sa vina nunta<:-P <:-P <:-P va pup si spor la pregatiri si cautari...

elena_steliana18
09.05.2009, 16:20:56
JolyDeea tu ai vazut poza cu ornamentul cu paharul de martini???eu am fost ieri la restaurant si facuse rost de poza dar fusese o miresica strangatoare inaintea mea si a luat-o.
tu parca o sa ai restaurantul cu mov si crem nu??a zis k pe 30 mai o sa fie o nunta cu culorile astea si noul ornament si sa trec sa vad cum vine..de abia astept^:)^
a zis k ornamentul cu 2 orhidee este 30lei iar cel cu una 20 park.v-am pupat

JolyDeea
09.05.2009, 21:47:00
JolyDeea tu ai vazut poza cu ornamentul cu paharul de martini???eu am fost ieri la restaurant si facuse rost de poza dar fusese o miresica strangatoare inaintea mea si a luat-o.
tu parca o sa ai restaurantul cu mov si crem nu??a zis k pe 30 mai o sa fie o nunta cu culorile astea si noul ornament si sa trec sa vad cum vine..de abia astept^:)^
a zis k ornamentul cu 2 orhidee este 30lei iar cel cu una 20 park.v-am pupat
Nu am vazut:-w...Poi trebuia si ea sa o puna pe mail la cine a promis...Uff
O sa trec si eu pe acolo pe 31mai dk e..sper k nu o sa fie o problema dk intram sa vedem!
V-am pupat!!!>:D<