PDA

Versiunea completa : Verighete in Judetul Bihor

Pagini : [1] 2

lebadutza
02.03.2008, 21:05:11
Unde ati vazut verighete frumoase in Oradea?

nicky_s
03.03.2008, 20:59:56
Unde ati vazut verighete frumoase in Oradea?
nici unde. daca vezi undeva ne zici si noua:)) .
la gemstones in lotus, dar sunt niste preturi...................
eu un pic cam regret ca nu ne-am orientat sa le luam din alte parte nu din RO.:( is faine, dar calitatea si serviciile.................#:-S

cornelicab
04.03.2008, 08:25:06
Eu am cumparat verighetele din Nufarul de la Bijuteria Diamant au acolo niste modele foarte frumoase si la preturi [email protected]};-

jadis
04.03.2008, 15:23:39
nu stiti cumva unde se fac verighete la comanda? (pentru miresele mai pretentioase care au un model in minte si nu-l accepta decat pe ACELA) ?

lebadutza
06.03.2008, 22:06:16
nu stiti cumva unde se fac verighete la comanda? (pentru miresele mai pretentioase care au un model in minte si nu-l accepta decat pe ACELA) ?

Incearca pe Republicii la Sab..n (sa nu fac reclama).

nicky_s
09.03.2008, 16:32:31
niste sfaturi:
1. verificati verighetele pe toate partile in momentul in care le primiti, noi am vazut dupa faptul ca una avea un defect si acum stau si astept sa vad daca mi-l vor putea repara (desi e in garantie :)) ).
2. nu mergeti la bijuteria Athena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
:)

daca esti foarte pretentioasa iti recomand IN STRAINATATE.
la noi vei primi lucrari proaste si servicii si mai proaste pe bani multi! eu inca regret ca ni le-am facut aici...........:((

taia
10.03.2008, 19:36:28
niste sfaturi:
1. verificati verighetele pe toate partile in momentul in care le primiti, noi am vazut dupa faptul ca una avea un defect si acum stau si astept sa vad daca mi-l vor putea repara (desi e in garantie :)) ).
2. nu mergeti la bijuteria Athena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

la noi vei primi lucrari proaste si servicii si mai proaste pe bani multi! eu inca regret ca ni le-am facut aici...........:((
Noi la Athena le-am facut, sunt ok...deci...nu stiu ce sa zic

andymatei
11.03.2008, 12:45:15
Si noi tot la Athena le-am facut si am constatat urmatoarele:
1. inelele incercate initial aveau 4.5 grame impreuna, rezultatul final: a mea are vre-o 4 si a lui babi vre-o 5.5 (peretele inelului e mult mai gros)
2. verigheta lui babi arata ca in ziua in care am luat-o - pentru ca nu o poarta :D. la a mea partea mata nu mai e chiar mata iar partea lucioasa nu mai e chiar atat de lucioasa
3. din cauza ca au ingrosat mult peretele inelului, verigheta a iesit cam cu o jumatate de marime mai mica decat era comanda, drept urmare daca am mainile mai umflate am o problema cu ea
4. Noua ni s-a parut ca au modele frumoase, simple si elegante la preturi rezonabile
5. aurul nu si-a schimbat culoarea
6. verigheta nu s-a deformat (la ce solida e m-as fi si mirat)

nicky_s
11.03.2008, 19:50:56
noi nu ne-am facut verighetele la Athena ci la Sabion, cu Ahtena am altele.............................;))

taia
12.03.2008, 09:48:22
noi nu ne-am facut verighetele la Athena ci la Sabion, cu Ahtena am altele.............................;))
altele ce? detalii daca tot ai inceput!!!

nicky_s
13.03.2008, 21:30:27
altele ce? detalii daca tot ai inceput!!!
alte experiente mai putin placute, dar nu vreau sa generalizez ca probabil e un caz izolat.o:-)

Beatrice_S
25.03.2008, 11:08:01
Unde gravati verighetele in Oradea? Mi-e tare frica ca le stica sau cine stie?!
De altfel verighetele l-am cumparat de la Athena :"> si nu l-as schimba pentru nimica in lume.

jadis
26.03.2008, 18:44:50

le-ai facut la comanda?

jadis
26.03.2008, 18:49:57
probabil ca in cele din urma le vom face in strainatate,pentru ca la noi nu cred ca voi gasi ceea ce vreau---safir negru.Vreau ceva cu totul special si implicit durabil si de calitate (ca doar le vom purta restul vietii,da?)

bambolyna
28.04.2008, 11:23:22
Noi le-am facut la Sabion pe principala dar am fost la toate magazinele din centru si Decebal pana sa gasim ceva ce sa ne placa. Aveau un catalog dar si in vitrina. Am pus pozele la sectiunea cu verighete nu la comunitate. Erau din 3 tipuri de aur dar am ales sa fie doar din aur alb si au fost de acord. Au impreuna 11 grame latime de 7 mm si au fost in august 2007 780 RON.

bambolyna
28.04.2008, 11:26:28
Iata ca am gasit si pozele mie i mi plac foarte mult succes la cei ce nu si au luat inca.

Raelle
29.04.2008, 21:49:59
salutare!
ce spuneti de bijuteria ,,athena" din rogerius? lucreaza multumitor? mi-au placut vreo 3 modele de acolo. am tot cautat in cluj, unde sunt studenta, verighete, dar nu mi-a placut nimic in mod deosebit. mama are un inel de la ei, de cativa ani, pare ok si acum mi l-a dat mie, sa il port eu. am vazut ca unele sunteti multumite de achizitiile de la ,,athena", altele, nu. hmm, sper sa fac o alegere buna, ma gandesc sa mergem sa le comandam zilele astea.

alexa21
29.04.2008, 22:40:51
olla
poate sa imi spuna si mie cineva toate bijuteriile din oradea [-o<

Raelle
30.04.2008, 00:20:25
buna, alexa!
ca sa nu se considere ca fac reclama, nu iti dau un link, ci zic sa intri pe google in romana si sa scrii: bijuterie oradea. e al doilea site, incepe cu firme.oradea. sunt multe adrese date acolo.
mai e bijuteria sabion pe str. republicii, vorbeau fetele de ea la topicul asta.

p.s. cum de cauti bijuterii tocmai in oradea si nu in alte locuri?:) de curiozitate

alexa21
30.04.2008, 12:21:32
buna, alexa!
ca sa nu se considere ca fac reclama, nu iti dau un link, ci zic sa intri pe google in romana si sa scrii: bijuterie oradea. e al doilea site, incepe cu firme.oradea. sunt multe adrese date acolo.
mai e bijuteria sabion pe str. republicii, vorbeau fetele de ea la topicul asta.

p.s. cum de cauti bijuterii tocmai in oradea si nu in alte locuri?:) de curiozitate
mersi de info :*

alexa21
30.04.2008, 12:29:28
buna, alexa!

mersi de info:*
de aproape 1 an de zile locuiesc aici in oradea dar sincer nu prea cunosc toate bijuteriile pt ca e destul de complicat orasul fata de arad:)
noroc cu voi miresicile din oradea ca altfel as fi avut dureri de picioare =))

adrianavalentina
12.08.2008, 17:07:46
fetelor eu le-am comandat la Athena
sper sa iasa asa cum sunt cele originale
abia astept sa vina :-SS

Beatrice_S
13.08.2008, 07:01:32

Si noi tot de la Athena le-am luat, a fost "love at first sight":love:.

taia
13.08.2008, 10:26:53
Si ale noastre au fost facute la Athena si eu sunt multumita de ele...adica SUNT FRUMOASE DE TOT

crina82
21.08.2008, 19:01:08
Acuma m-ati pus pe ganduri. Noi am cautat in toate bijuteriile din oras si in cele din urma le-am comandat de la athena. Pe 6 sept trebuie sa ajunga. Sper din suflet sa fie ca si cele din vitrina, sa nu avem probleme #-o

taia
21.08.2008, 20:17:06
Acuma m-ati pus pe ganduri. Noi am cautat in toate bijuteriile din oras si in cele din urma le-am comandat de la athena. Pe 6 sept trebuie sa ajunga. Sper din suflet sa fie ca si cele din vitrina, sa nu avem probleme #-o
eu zic sa nu-ti faci probleme!
Vor fi frumoase!

blg2656
29.10.2008, 10:39:34
Incearca pe Republicii la Sab..n (sa nu fac reclama).

Nu mai e pe republicii, doar in Lotus.
Noi de acolo le-am comandat. Trebuie sa ajunga pe 20 Nov. :D
Ale noastre sunt simple, fara model, fara pietricele. simple doar hexagonale. O sa pun poze cand le am :D

pups

miresica11
02.11.2008, 11:58:52
eu cred ca am sa le iau din Ungaria, la comanda, datorita calitatii si serviciilor de-acolo. *:-)

alla76
02.11.2008, 14:30:10
Si noi tot la Athena le-am facut si am constatat urmatoarele:
1. inelele incercate initial aveau 4.5 grame impreuna, rezultatul final: a mea are vre-o 4 si a lui babi vre-o 5.5 (peretele inelului e mult mai gros)
2. verigheta lui babi arata ca in ziua in care am luat-o - pentru ca nu o poarta :D. la a mea partea mata nu mai e chiar mata iar partea lucioasa nu mai e chiar atat de lucioasa
3. din cauza ca au ingrosat mult peretele inelului, verigheta a iesit cam cu o jumatate de marime mai mica decat era comanda, drept urmare daca am mainile mai umflate am o problema cu ea
4. Noua ni s-a parut ca au modele frumoase, simple si elegante la preturi rezonabile
5. aurul nu si-a schimbat culoarea
6. verigheta nu s-a deformat (la ce solida e m-as fi si mirat)

la noi si-a schimbat culoarea.... aurul alb nu mai e tocmai alb... nu le-am luat prin athena ca au zis vanzatoarele sa vorbim direct cu praducatorul. (coriolan). mie imi vine greu sa cred ca doar in 3 luni si-a schimbat deja culoarea ...dar asta este :-<

taia
02.11.2008, 15:09:08
la noi si-a schimbat culoarea.... aurul alb nu mai e tocmai alb... nu le-am luat prin athena ca au zis vanzatoarele sa vorbim direct cu praducatorul. (coriolan). mie imi vine greu sa cred ca doar in 3 luni si-a schimbat deja culoarea ...dar asta este :-<
interesant!
La mine au ramas la fel!

85tunde
06.11.2008, 16:53:12
Ati fost pe Roman Cioroghariu, unde este Eurorad? Au 300 de modele de verighete si iti face si la comanda si pretul fata de preturile din Lotus e bun. Noi de acolo neam luat si sunt multumita de ele.

miresica11
25.11.2008, 18:41:16
Nu mai e pe republicii, doar in Lotus.
Noi de acolo le-am comandat. Trebuie sa ajunga pe 20 Nov. :D
Ale noastre sunt simple, fara model, fara pietricele. simple doar hexagonale. O sa pun poze cand le am :D

pups

ne pui poze?;;)

miresica11
25.11.2008, 18:43:36
Ati fost pe Roman Cioroghariu, unde este Eurorad? Au 300 de modele de verighete si iti face si la comanda si pretul fata de preturile din Lotus e bun. Noi de acolo neam luat si sunt multumita de ele.
www.verigheta-aurum.ro (http://www.verigheta-aurum.ro) despre ei e vorba? am gasit pe net

blg2656
26.11.2008, 09:54:36
ne pui poze?;;)

:( Sunt gata, le-am vazut, le-am incercat. Verigheta mea e mi-e mica...adica fixa, prea fixa :(( O sa le ridic dupa 28, dupa ce iau salarul ;)) Probabil o sa trebuiasca sa il duc la largit, ca alta nu vera sa imi faca!
Cand mi-a luat marimea era bun nr. 54... dar probabil fiind putin hexagonal..mi-a ramas mica :((
ce sa ma fac?

taia
01.12.2008, 20:35:09
:( Sunt gata, le-am vazut, le-am incercat. Verigheta mea e mi-e mica...adica fixa, prea fixa :(( O sa le ridic dupa 28, dupa ce iau salarul ;)) Probabil o sa trebuiasca sa il duc la largit, ca alta nu vera sa imi faca!
Cand mi-a luat marimea era bun nr. 54... dar probabil fiind putin hexagonal..mi-a ramas mica :((
ce sa ma fac?
Sa nu te necajesti! Pana la urma totul va fi bine!

miresica11
04.12.2008, 20:02:59
care bijuterie din oras comercializeaza inele cu pietre pretioase? inafara de Gemstones?

blg2656
04.12.2008, 22:49:21
care bijuterie din oras comercializeaza inele cu pietre pretioase? inafara de Gemstones?

sunt 2 magazine din astea in lotus, dar nu se merita din romania cuparate. Mai degraba din olanda, belgia...sunt modelele mult mai faine si ca si pret sunt mai OK

L.

miresica11
05.12.2008, 10:17:11
sunt 2 magazine din astea in lotus, dar nu se merita din romania cuparate. Mai degraba din olanda, belgia...sunt modelele mult mai faine si ca si pret sunt mai OK

L.
da n-avem cum sa ajungem acuma in olanda sau belgia; trebuie sa le iau de-aici... daca e mai scump asta e, n-am ce face. Noi tinem logodna de Craciun si vrea sa mi-l ofere atunci ;;) .Oricum nu vreau ceva foarte sofisticat, vreau un inel simplu subtirel cu un diamant mic. :"> Daca numa 2 magazine sunt in Oradea, poate ar trebui sa merg pana in Cluj sau Tm ? :-\ am sanse mai bune acolo?

Beatrice_S
05.12.2008, 10:41:49
da n-avem cum sa ajungem acuma in olanda sau belgia; trebuie sa le iau de-aici... daca e mai scump asta e, n-am ce face. Noi tinem logodna de Craciun si vrea sa mi-l ofere atunci ;;) .Oricum nu vreau ceva foarte sofisticat, vreau un inel simplu subtirel cu un diamant mic. :"> Daca numa 2 magazine sunt in Oradea, poate ar trebui sa merg pana in Cluj sau Tm ? :-\ am sanse mai bune acolo?

Eu in locul tau as intreba in una dintre magazinele acelea din Lotus, poate ca ei nu au in prezent, dar poate iti fac la comanda sau iti recomanda un magazin care are.

taia
05.12.2008, 20:16:22
eu personal cred ca sansele sunt acelesi si aici ca si in Cj sau Tm...trebuie sa mergi sa vezi ce-ti ofera cei de aici...
Iar...despe a pleca in Olanda sau Belgia...cam exageram domnisoarelor nu vi se pare?

sabrera
06.12.2008, 11:32:19
bineinteles ca se exagereaza cu ,,ar trebui sa cauti in strainatate,,.Ce preturi sunt aici la un inel cu pietre pretioase nu prea e pt bugetul romanului si nici mai frumoase .Decat ca aurul si piatra sunt de mai multe karate dar asta inseamna si foarte multe mii de euro.Bijuteriile cu pietre pretioase pana in 1000 de euro se gasesc si in Ro la preturi bune si la fel de frumoase.Noi de ex am luat verighete din ro pt ca exact aceleasi karate si pietre sunt cu 400 de euro mai ieftine si fff frumoase.:)>-

blg2656
08.12.2008, 10:30:04
eu personal cred ca sansele sunt acelesi si aici ca si in Cj sau Tm...trebuie sa mergi sa vezi ce-ti ofera cei de aici...
Iar...despe a pleca in Olanda sau Belgia...cam exageram domnisoarelor nu vi se pare?

Nu mi se pare ca am exagerat. Sunt oameni care au drumuri frecvente in acele tari, sunt oameni care fac comanda la bijuterii din acele tari. Nu am sugerat ca sa se plece acolo, iar pt bugetul restrans al romanului.. daca intr-adevar se doreste diamant..atunci trebuie sa si existe buget. daca nu intotdeauna exista zirconiu.
Dar cum se doreste un inel simplu cu un mic diamant, nu merita drumul pana la cj sau tm. Un inel ca si acela am vazut in lotus, la pret rezonabil.

taia
08.12.2008, 11:38:37
Nu mi se pare ca am exagerat. Sunt oameni care au drumuri frecvente in acele tari, sunt oameni care fac comanda la bijuterii din acele tari. Nu am sugerat ca sa se plece acolo, iar pt bugetul restrans al romanului.. daca intr-adevar se doreste diamant..atunci trebuie sa si existe buget. daca nu intotdeauna exista zirconiu.
Dar cum se doreste un inel simplu cu un mic diamant, nu merita drumul pana la cj sau tm. Un inel ca si acela am vazut in lotus, la pret rezonabil.
Din ceea ce s-a discutat mi s-a parut, scuze, ca sugerai sa mearga pana in Olanda dupa un inel...si asta e exagerare!
N-a fost vorba de oameni care au drumuri frecvente, etc!

miresica11
19.12.2008, 22:00:02
...dupa multe cautari, am gasit in sfarsit verighetele noaste :A la comanda, lucrate manual, asa cum ni le-am dorit. Prin 24 ianuarie o sa le avem...deabia astept...\:D/

taia
21.12.2008, 21:31:36
...dupa multe cautari, am gasit in sfarsit verighetele noaste :A la comanda, lucrate manual, asa cum ni le-am dorit. Prin 24 ianuarie o sa le avem...deabia astept...\:D/
Detalii?
Abia asteptam poze...

miresica11
22.12.2008, 20:11:57
Detalii?
Abia asteptam poze...
ok, numa sa le am :> ...firma se numeste SC Verigheta SRL iar salonul de prezentare este pe Roman Ciorogariu nr.9 si au foarte multe modele dragutze.;;)

taia
22.12.2008, 20:44:36
ok, numa sa le am :> ...firma se numeste SC Verigheta SRL iar salonul de prezentare este pe Roman Ciorogariu nr.9 si au foarte multe modele dragutze.;;)
ma bucur ca ati gasit ce sa va placa
abia asteptam sa va vedem pozele

miresica11
31.01.2009, 21:36:43
iata si verighetele noastre :love:

taia
31.01.2009, 21:39:35
Sunt frumoase!!!
Sa va aduca numai noroc si iubire!!!

miresica11
31.01.2009, 21:51:55
Sunt frumoase!!!
Sa va aduca numai noroc si iubire!!!
multumim >:D< :*

Beatrice_S
02.02.2009, 07:04:50
Foarte frumoase<:-P

blg2656
15.02.2009, 23:11:19
ne pui poze?;;)

iata si verighetele noastre intr-un final. Pacat ca nus e vad bine, sunt mult mai frumoase in realitate.

miresica11
15.02.2009, 23:25:19
iata si verighetele noastre intr-un final. Pacat ca nus e vad bine, sunt mult mai frumoase in realitate.
sa va aduca noroc si fericire:x

adrianavalentina
16.02.2009, 14:28:38
sunt ff deosebite, sa le purtati fericiti

blg2656
16.02.2009, 22:34:31
sunt ff deosebite, sa le purtati fericiti

multumim frumos :*

sinziana
28.07.2009, 11:46:53
Si noi am luat verighetele tot de pe R. Ciorogariu. suntem foarte multumiti de ele, ne plac foarte mult.
Si ei lucreaza cu diamante, si nu sunt la fel de scumpe ca si in Lotus.

gabrielacraciun
28.08.2009, 22:44:03
noi ne-am facut verighetele pe str. roman ciorogariu, la "verigheta". sunt superbe. au foarte multe modele. se lucreaza manual, la cerere iti pun diamante, preturile sunt foarte bune, iar gravajul este frumos. si respecta termenul de executie. :)

redfoxxy
16.10.2009, 07:25:07
noi le-am facut in nufarul, la tasimad, dar nu sunt prea multumita de ele.
Noi le-am vrut simple si din aur galben.
dar aurul e putin spre rosu si nu-mi place.

adina_
30.11.2009, 12:30:17
Si noi am luat verighetele tot de pe R. Ciorogariu. suntem foarte multumiti de ele, ne plac foarte mult.
Si ei lucreaza cu diamante, si nu sunt la fel de scumpe ca si in Lotus.
dragutze ,imi plac

ancamiresica
30.11.2009, 13:40:42
dragutze ,imi plac

Am inteles ca la bijuteria Atena au mereu pe stoc zeci de modele. Parca in lotus sunt.

Andra_Alexandra
06.12.2009, 13:13:52
Eu am fost sapt trecuta in centru, nu stiu cum se cheama bijuteria :-s e prima bijuterie pe stanga, cum mergi de la crisu inspre teatru si aveau modele faine, si au si catalog si au zis ca e intre 90 si 100 ron gramul. Eu ma gandeam ca sunt mai scumple, dat fiind ca e si pe pietonala, ca sunt unele magazine acolo care au niste preturi....

Andra_Alexandra
12.01.2010, 19:16:26
Fetele, azi am fost pana in Arad (am avut ceva treaba) si am zis ca trag o fuga pe la bijuterii sa vad cum sunt preturile acolo, si am gasit verighete la 82 lei gramul, 85 si 95...am intrebat la 5 bijuterii...no eu stiu ca pana acolo sunt 112 km, da ma gandeam ca poate mai sunt unele dintre voi care au drumuri pe acolo :)), iubi meu merge vara de 3 ori pe saptamana pana la tm si ma gandeam sa dau o fuga si pana acolo sa vad preturile :)) si in tm vreau sa merg si in Euro sa vad daca gasesc ceva accesorii pt nunta (mergeam azi, nu am mai avut nervi sa ma mai plimb :)) )

luluka
12.01.2010, 21:00:43
Pe Ciorogariu nu ai fost, la Verigheta? Eu am vazut site-ul, dar au modele mult mai dragute in magazin plus ca fac si la comanda dupa model sau cam asa ceva am inteles. Si noi mergem sa vedem saptamana viitoare :D

Andra_Alexandra
12.01.2010, 21:24:10
Pe Ciorogariu nu ai fost, la Verigheta? Eu am vazut site-ul, dar au modele mult mai dragute in magazin plus ca fac si la comanda dupa model sau cam asa ceva am inteles. Si noi mergem sa vedem saptamana viitoare :D

daaa parca ziceau fetele ca e 120 lei gramul :( si aici am gasit cu 60 lei gramul + manopera 16 lei pt aur galben si 25 lei pt combinat acolo langa piata mare

Andra_Alexandra
12.01.2010, 21:26:38
sa ne anunti si pe noi dupa ce mergi la Verigheta. Eu mai merg in cautari dupa stresssiune :)) 3 saptamani fac pauza, iau notite de pe miresici :))

Andra_Alexandra
12.01.2010, 21:32:59
Fetele, lamuriti-ma si pe mine : de ce la unele bijuterii imi spun ca se pot largi/stramta verighetele si la altele imi spun ca asa ceva nu se poate...la o bijuterie mi s-a spus ca alea din aur alb si galben nu se pot, da nu mi-au zis de ce, la alta bijuterie mi-a zis: "cat credeti ca o sa vi se modifice grosimea degetului in cateva luni??? da eu nu iau verigheta pt cateva luni, o iau pt toata viata, adica cel putin asa gandesc acuma"...la alte bijuterii mi-a spus ca se pot modifica si daca e cu aur combinat...stie cineva mai multe ??

amalia_amina
12.01.2010, 21:55:46
Din cate stiu eu, bijuteria Atena are cele mai multe modele si toate pe stoc. Puteti incerca si acolo. Nu am idee de pret, insa am auzit doar lucruri bune.

luluka
13.01.2010, 11:48:27
daaa parca ziceau fetele ca e 120 lei gramul :( si aici am gasit cu 60 lei gramul + manopera 16 lei pt aur galben si 25 lei pt combinat acolo langa piata mare

Asa mult? Noi am fost in septembrie cand cautam inel de logodna si ne-am uitat si la verighete. Nu cred ca am intrebat cat e gramul, stiu ca am vazut ceva care ne-a placut si costa 1100 lei (perechea), ceea ce nu mi s-a parut mult, pt ca avea 2 diamante mici inelul meu cum ar veni, celalalt era simplu.

l_nicoleta
14.01.2010, 09:48:24
Fetele, lamuriti-ma si pe mine : de ce la unele bijuterii imi spun ca se pot largi/stramta verighetele si la altele imi spun ca asa ceva nu se poate...la o bijuterie mi s-a spus ca alea din aur alb si galben nu se pot, da nu mi-au zis de ce, la alta bijuterie mi-a zis: "cat credeti ca o sa vi se modifice grosimea degetului in cateva luni??? da eu nu iau verigheta pt cateva luni, o iau pt toata viata, adica cel putin asa gandesc acuma"...la alte bijuterii mi-a spus ca se pot modifica si daca e cu aur combinat...stie cineva mai multe ??
e o bijuterie in centru, pe strada cu hotel atlantic, si intrarea de la fostul restaurant oradea (nu stiu cum se numeste) - acolo se modifica orice; inclusiv verighete din mai multe feluri de aur care se rotesc efectiv pe verigheta

Andra_Alexandra
14.01.2010, 13:11:26
e o bijuterie in centru, pe strada cu hotel atlantic, si intrarea de la fostul restaurant oradea (nu stiu cum se numeste) - acolo se modifica orice; inclusiv verighete din mai multe feluri de aur care se rotesc efectiv pe verigheta

ioooa, stiu bujuteria, am fost mai demult acolo, si tot am vrut sa intru sa vad si verighete, da ori era inchis, ori m-am luat cu altceva si am uitat sa intru :D ms ca mi-ai zis :* fetele, care aveti verigheta cu pietricele, cum se comporta ? mie mi-e frica sa nu tot cada, ca cerceii mei au pietre si mi-au tot cazut, le-am dus la bijuterie, mi-au pus alta piatra si acum iar am lipsa o pietricica :(

dianagalis
26.01.2010, 11:59:30

Se numeste Bijuteria Diana. Eu de acolo mi-am luat inelul de logodna si tot acolo cred ca imi voi face pana la urma verighetele. Au cel mai bun raport calitate-pret (100 RON/gram la verighetele din catalog). Catalogul din care comanda ei il gasiti si pe internet: http://www.bijuteriilarosa.ro/produse.php?id=14

Verighetele le livreaza in 3 saptamani. Nu va speriati de preturile afisate pe site, acelea sunt pentru persoanele care comanda direct de pe site. Bijuteria Diana din Oradea are contract cu ei. Pretul pentru verighetele comandate prin bijuteria Diana e 100 RON/gram (mentionat anterior).

dianagalis
26.01.2010, 12:02:32
Unde gravati verighetele in Oradea? Mi-e tare frica ca le stica sau cine stie?!
De altfel verighetele l-am cumparat de la Athena :"> si nu l-as schimba pentru nimica in lume.

La bijuteria Diana, cand va comandati verighetele, puteti alege sa vi le si inscriptioneze. Cred ca au acest serviciu si pentru verighetele gata facute, care doriti sa le gravati ulterior. Merita intrebat.

dianagalis
26.01.2010, 12:23:38

Eu am vrut sa imi stramtez inelul (care trebuia sa fie de logodna, dar mi l-a luat prea mare) care avea pietre si mi s-a spus ca nu se poate, deoarece ei nu isi asuma responsabilitatea in cazul in care vor cadea pietrele. Daca nu are pietre, nu vad de ce nu se pot modifica verighetele. Incearca la Bijuteria Diana, vis-a-vis de Hotel Atlantic, ei am auzit ca lucreaza foarte bine la modificat de bijuterii. Daca nu le poate modifica acolo, sigur nu gasesti alt loc mai bun. Eu acolo am mers sa imi stramtez inelul, la recomandarea unei cunostinte. In cazul meu, nu s-a putut. Din fericire, am luat alt inel de logodna mai frumos :) , pe care l-am gasit la ei si am renuntat la cel initial, care imi era larg. Mi-au dat 6 luni garantie la inel si il am deja de aproape 1 an jumate si n-am avut nicio problema cu el. Nu mi-a cazut absolut nicio piatra (e modelul "all stones", facut complet din pietre mici, pe 5 randuri) si il port non-stop.
Tot de la ei imi voi lua si verighetele. Cele din catalog costa 100 RON/gram. Catalogul il puteti vedea la http://www.bijuteriilarosa.ro/home.php . Nu le fac reclama, sunt doar foarte multumita de calitatea bijuteriilor oferite.

dianagalis
26.01.2010, 12:24:12

Eu am vrut sa imi stramtez inelul (care trebuia sa fie de logodna, dar mi l-a luat prea mare) care avea pietre si mi s-a spus ca nu se poate, deoarece ei nu isi asuma responsabilitatea in cazul in care vor cadea pietrele. Daca nu are pietre, nu vad de ce nu se pot modifica verighetele. Incearca la Bijuteria Diana, vis-a-vis de Hotel Atlantic, ei am auzit ca lucreaza foarte bine la modificat de bijuterii. Daca nu le poate modifica acolo, sigur nu gasesti alt loc mai bun. Eu acolo am mers sa imi stramtez inelul, la recomandarea unei cunostinte. In cazul meu, nu s-a putut. Din fericire, am luat alt inel de logodna mai frumos :) , pe care l-am gasit la ei si am renuntat la cel initial, care imi era larg. Mi-au dat 6 luni garantie la inel si il am deja de aproape 1 an jumate si n-am avut nicio problema cu el. Nu mi-a cazut absolut nicio piatra (e modelul "all stones", facut complet din pietre mici, pe 5 randuri) si il port non-stop.
Tot de la ei imi voi lua si verighetele. Cele din catalog costa 100 RON/gram. Catalogul il puteti vedea la http://www.bijuteriilarosa.ro/home.php . Nu le fac reclama, sunt doar foarte multumita de calitatea bijuteriilor oferite.

dianagalis
26.01.2010, 12:26:39

Cat a fost gramul? Au si modele cu pietre?

v3ronicas
26.02.2010, 16:54:52
noi le` am comandat in lotus de la sabion... sunt din aur alb si aur roz... si le`am gravat...

aandradaa
26.02.2010, 18:20:55
noi le` am comandat in lotus de la sabion... sunt din aur alb si aur roz... si le`am gravat...

Sunt foarte frumoase, va doaresc sa le purtati fericiti toata viata voastra!!!

dramatzica
26.02.2010, 18:27:55
sunt frumoase sa va aduca multa fericire si sa le purtati cu placere!

v3ronicas
26.02.2010, 22:42:54
mersi la fel! :*

Anamonica
27.02.2010, 13:17:48
Felicitari sunt dragute sa le purtati cu placere si sa va aduca numai bucurie....ps ne-am vazut la G vulcu la incercat de rochite u erai la 1 proba si si dadeam cimanda remember=P~=P~?:D
Te pup si casa de piatra>:D<

v3ronicas
27.02.2010, 23:02:56
Felicitari sunt dragute sa le purtati cu placere si sa va aduca numai bucurie....ps ne-am vazut la G vulcu la incercat de rochite u erai la 1 proba si si dadeam cimanda remember=P~=P~?:D
Te pup si casa de piatra>:D<
:P hmmm u mi` ai aratat pozele cu rochia pe care o vroiai? am mai fost de atunci la o proba... deja au inceput sa lucreze la rochita mea si deja arata altfel... asa happy sunt... abia astept sa merg iar... :P

loryor
28.02.2010, 09:12:20
Si noi am comandat si ne-au venit deja verighetele.....Le-am luat de la bijuteria Roma de pe centru....

v3ronicas
28.02.2010, 18:10:39
f frumoase! :P sa le purtati fericiti!

Anamonica
28.02.2010, 20:12:47
:P hmmm u mi` ai aratat pozele cu rochia pe care o vroiai? am mai fost de atunci la o proba... deja au inceput sa lucreze la rochita mea si deja arata altfel... asa happy sunt... abia astept sa merg iar... :P
DA...eu am fost atunci=))la aratat de model...eu pe 15 martie am prima proba abia astept....:))aaaa...stii azi pe centru am vazut mireasa cu rochia de la G Vulcu....si i-am aratat-o si lai iubi si a zis ca e f f rumoasa....poate ne vedem la probe...abia astept sa vad poze cu tine mireasa ca tu o sa ai onoarea sa o porti inaintea. mea...pupici=;

ciotea_oana
08.03.2010, 20:02:34
Si noi am comandat si ne-au venit deja verighetele.....Le-am luat de la bijuteria Roma de pe centru....

foarte frumoase..... sa le purtati sanatosi!
poti sa-mi spui cat te-au costat si cat e gramul acolo. mersi mult

RALUK15
08.03.2010, 21:43:28
Sunt frumoase...sa le purtati fericiti!!!:*

ekiss
15.03.2010, 19:20:11
si eu sunt in cautarea verighetei perfecte. dar inca nu m-am hotarat de unde sa imi iau.prefer sa fie ceva frumos dar si la pret bun. astazi am fost in nufarul intr-un loc, acolo mi se par preturile potrivite. dar mai vedem , la urrma. am mai auzit de un magazin pe primariei unde preturile sunt bune si se lucreaza la comanda.

luluka
16.03.2010, 20:33:55
In sfarsit am dat avansul la verighete!
Sunt atat de happy :madlaugh::madlaugh::madlaugh:
Au fost primele care mi-au placut si la ele am ramas.

helly_bellyssima
16.03.2010, 20:42:55

nu pot sa cred exact astea le vroiam si noi:))...acu ce ma fac tre sa cautam altele!?!?!?sunt de la "verigheta",nu-i asa?

luluka
16.03.2010, 20:47:23
nu pot sa cred exact astea le vroiam si noi:))...acu ce ma fac tre sa cautam altele!?!?!?sunt de la "verigheta",nu-i asa?
Da! Stai linistita, ca nu o sa tusim daca le luati si voi pe astea! ;-)
Chiar e o alegere foarte buna, s-o spun asa cu modestie ;))

katja_mvp
17.03.2010, 19:16:41
superbe!sa va aduca numai fericire si sa le stapaniti sanatosi :D

Andra_Alexandra
17.03.2010, 19:38:13
sunt foarte frumoase. Sa le purtati sanatosi si fericiti :D

v3ronicas
17.03.2010, 20:11:12

f frumoase! v` au cerut mult avans? noua nu ne`au cerut deloc cand le`am comandat!

luluka
18.03.2010, 08:29:17
f frumoase! v` au cerut mult avans? noua nu ne`au cerut deloc cand le`am comandat!
Merci fetele! :*:*
Am dat avans. Interesant ca voua nu v-au cerut! Dar de fapt tot de la verigheta vi le-ati comandat?

dianagalis
18.03.2010, 09:57:47
Salut fetelor,

Si noi ne-am ales verighetele (poze atasate), am vazut firma si la Expo Mariage din 5-7 martie de la Sala Sporturilor, sunt din Bucuresti (cei care se laudau ca dau 1 inel cu diamant la comanda unei perechi de verighete, stiti voi care este firma), dar mi-au lasat o impresie foarte neplacuta.
Tipa creatza era foarte aroganta, ne-a calculat verighetele si am iesit la 2600 RON cu ele, iar la bijuteria din Oradea la care ni le comandam noi, ne costa maxim 1900 RON. Deci facand niste calcule, am ajuns la concluzia ca am da in plus 700 RON pe inelul acela cu diamant care este foarte subtzire ca l-as rupe in 2 zile si diamantul de pe el abia se vede cu ochiul liber, pe care zic ei ca il ofera ei GRATIS... :D Asa ca ramanem sa le comandam de la firma din Oradea, nu direct de la cei din Bucuresti, iar faza cea mai tare e ca firma din Bucuresti e furnizorul lor, dar nu au vrut sa recunoasca, sa ne fraierim noi sa cumparam direct de la ei... Logic, daca bijuteria din Oradea cumpara en gros de la cei din Bucuresti, la preturi foarte mici, isi permit sa le dea mai ieftin... Daca ma duc eu ca persoana fizica la cei din Bucuresti, isi pun ei un adaos urias (700 RON in cazul verighetelor noastre) si nu ne recomanda sa mergem la partenerii lor unde e mai ieftin, ci ii acuza ca le-au furat catalogul si ca nu au nicio legatura cu ei... Tin sa mentionez ca tot de la bijuteria din Oradea mi-am luat si inelul de logodna, dar tot din catalogul celor din Bucuresti (il atasez si pe acesta), si sunt extrem de multumita de el... Si nu am nevoie de inelul lor cu diamant microscopic de 700 RON... :D

Luluka, sa le purtati sanatosi!
Verighetele sunt superbe si finutze ca si tine! :*

luluka
18.03.2010, 11:46:03
Salut fetelor,

Si noi ne-am ales verighetele (poze atasate), am vazut firma si la Expo Mariage din 5-7 martie de la Sala Sporturilor, sunt din Bucuresti (cei care se laudau ca dau 1 inel cu diamant la comanda unei perechi de verighete, stiti voi care este firma), dar mi-au lasat o impresie foarte neplacuta.
Tipa creatza era foarte aroganta, ne-a calculat verighetele si am iesit la 2600 RON cu ele, iar la bijuteria din Oradea la care ni le comandam noi, ne costa maxim 1900 RON. Deci facand niste calcule, am ajuns la concluzia ca am da in plus 700 RON pe inelul acela cu diamant care este foarte subtzire ca l-as rupe in 2 zile si diamantul de pe el abia se vede cu ochiul liber, pe care zic ei ca il ofera ei GRATIS... :D Asa ca ramanem sa le comandam de la firma din Oradea, nu direct de la cei din Bucuresti, iar faza cea mai tare e ca firma din Bucuresti e furnizorul lor, dar nu au vrut sa recunoasca, sa ne fraierim noi sa cumparam direct de la ei... Logic, daca bijuteria din Oradea cumpara en gros de la cei din Bucuresti, la preturi foarte mici, isi permit sa le dea mai ieftin... Daca ma duc eu ca persoana fizica la cei din Bucuresti, isi pun ei un adaos urias (700 RON in cazul verighetelor noastre) si nu ne recomanda sa mergem la partenerii lor unde e mai ieftin, ci ii acuza ca le-au furat catalogul si ca nu au nicio legatura cu ei... Tin sa mentionez ca tot de la bijuteria din Oradea mi-am luat si inelul de logodna, dar tot din catalogul celor din Bucuresti (il atasez si pe acesta), si sunt extrem de multumita de el... Si nu am nevoie de inelul lor cu diamant microscopic de 700 RON... :D

Luluka, sa le purtati sanatosi!
Verighetele sunt superbe si finutze ca si tine! :*

Multu! :*:*:*
Imi plac ale voastre si se potrivesc cu cerceii ;))

v3ronicas
18.03.2010, 14:15:39
Merci fetele! :*:*
Am dat avans. Interesant ca voua nu v-au cerut! Dar de fapt tot de la verigheta vi le-ati comandat?

nu... din lotus de la Sabion... si le`am si gravat... era tare sa nu mai merg dupa ele... mai ales ca eram in italia cand au ajuns si m`am intors in tara mai tarziu decat ar fi trebuit... am uitat sa ii intreb daca le`am dat emotii... :P

luluka
18.03.2010, 20:17:50
nu... din lotus de la Sabion... si le`am si gravat... era tare sa nu mai merg dupa ele... mai ales ca eram in italia cand au ajuns si m`am intors in tara mai tarziu decat ar fi trebuit... am uitat sa ii intreb daca le`am dat emotii... :P
Da, acolo am vazut un model frumos, dat tot mai mult mi-au placut astea. Poze ne pui?

adina_
07.04.2010, 15:31:52
astea sant verighetele noastre ....

dianagalis
07.04.2010, 17:00:01

Nu vad pozele... Le-ai atasat altundeva?

dramatzica
07.04.2010, 18:24:50
da...
frumoase rau de tot... dar ar fi si mai frumoase daca le-am si vedea :))
cred ca ai uitat sa pui poza;))

luluka
07.04.2010, 19:03:56
da...
Nu reusea sa le ataseze!

adina_
07.04.2010, 19:18:26
da...
vad ca itzi plac =))....stai ca acum invatz sa le pun ,pana maine tot incerc ,nu ma am cu astea...

luluka
07.04.2010, 19:45:40
Verighetele Adinei!

adina_
07.04.2010, 19:51:23
Verighetele Adinei!
asa ce fata buna esti tu :))mersi ,greu ii cu mine..

luluka
07.04.2010, 20:58:15
asa ce fata buna esti tu :))mersi ,greu ii cu mine..
Din pacate celelalte doua nu le pot pune, adica pot dar nu se vad bine. Uite asa:

adina_
08.04.2010, 00:00:45
Din pacate celelalte doua nu le pot pune, adica pot dar nu se vad bine. Uite asa:
nu-i nimic stai linistita ,trebuia sa se incarce ,ca vad ca ii doar jumatate din poza...

lunna
12.04.2010, 08:48:24
am comandat si noi verighetele in 3 sapt ar trebui sa le avem
http://i57.photobucket.com/albums/g218/narcyssa/detailed_image_25.jpg

luluka
12.04.2010, 09:46:01
am comandat si noi verighetele in 3 sapt ar trebui sa le avem
http://i57.photobucket.com/albums/g218/narcyssa/detailed_image_25.jpg
Woaw! :D:D:D:D:D

dianagalis
12.04.2010, 12:13:30
Si noi le-am comandat, in sfarsit!!!

lunna
12.04.2010, 12:39:34
Si noi le-am comandat, in sfarsit!!!
foarte frumoase, sunt curioasa cum arata in realitate
cat te-au costat?

Andra_Alexandra
12.04.2010, 19:15:48
foarte frumoase verighetele tale Diana, si ale tale Lunna :x Lunna, nu ai emotii in privinta verighetelor ? Mai ales ca vin chiar inainte de nunta.zic asta pt ca vad ca celelalte miresici si-au luat cu haaahaaaa inainte verighetele..oricum sper sa iasa asa cum ti-ai dorit [-o< si sa le purtati fericiti si sanatosi :D. E valabila urarea si pt tine Diana :))

luluka
12.04.2010, 19:20:41
Ale noastre au venit, miercuri mergem sa le ridicam. Pana la urma ne costa 1173 lei. Super bine :D

Andra_Alexandra
12.04.2010, 19:23:20
Ale noastre au venit, miercuri mergem sa le ridicam. Pana la urma ne costa 1173 lei. Super bine :D

chiar caaaa...wow ce fain..si noi tot la ei am vazut un model fain:X:X acuma astept sa vina iubi sa isi dea si el cu parerea, si apoi ne dam si noi comanda :D

dianagalis
13.04.2010, 07:22:21
foarte frumoase, sunt curioasa cum arata in realitate
cat te-au costat?

Am cam luat tzeapa, in sensul ca daca mergeam cu 2 luni inainte, gramul era 100 RON, acum e 110 RON si verighetele au 19 grame in total. Deci facand un calcul, pierdem 190 RON, dar am intrebat si pe la alte bijuterii, care aveau catalogul asta, aveau preturi de la 120 RON / gr in sus... Asa ca tot cea mai ieftina varianta am gasit-o, chiar daca e mai scump decat acum 2 luni... Sper sa arate bine si in realitate... M-am uitat la anumite modele care le aveau din catalog expuse in vitrina si aratau foarte bine comparativ cu poza din catalog, n-am avut nimic de obiectat...
:*:*:*

dianagalis
13.04.2010, 07:24:25
foarte frumoase verighetele tale Diana, si ale tale Lunna :x Lunna, nu ai emotii in privinta verighetelor ? Mai ales ca vin chiar inainte de nunta.zic asta pt ca vad ca celelalte miresici si-au luat cu haaahaaaa inainte verighetele..oricum sper sa iasa asa cum ti-ai dorit [-o< si sa le purtati fericiti si sanatosi :D. E valabila urarea si pt tine Diana :))

Mersi mult, Anca! Eu sper sa fie toate miresicile multumite de alegerile lor si sa le iasa totul asa cum au planificat! Multe sunt de planificat oricum si daca ceva nu iese bine, vom fi foarte dezamagite... :-SS

luluka
13.04.2010, 09:23:54
Am cam luat tzeapa, in sensul ca daca mergeam cu 2 luni inainte, gramul era 100 RON, acum e 110 RON si verighetele au 19 grame in total. Deci facand un calcul, pierdem 190 RON, dar am intrebat si pe la alte bijuterii, care aveau catalogul asta, aveau preturi de la 120 RON / gr in sus... Asa ca tot cea mai ieftina varianta am gasit-o, chiar daca e mai scump decat acum 2 luni... Sper sa arate bine si in realitate... M-am uitat la anumite modele care le aveau din catalog expuse in vitrina si aratau foarte bine comparativ cu poza din catalog, n-am avut nimic de obiectat...
:*:*:*
Na bravo! Ca ce chestie s-a scumpit sau s-a scumpit peste tot si nu stiu eu? :-?

lunna
13.04.2010, 09:37:38
Nu, pentru ca le-am vazut live si sunt frumoase si oricum la inceputul lui mai trebuie sa ajunga,e foarte ok

RALUK15
13.04.2010, 15:00:16
Nu a comandat nimeni verighete de la Coriolan???eu am vazut ceva la ei care imi place

lunna
13.04.2010, 21:00:31
ale mele de la coriolan sunt, le gasesti la athena

dianagalis
14.04.2010, 07:48:26
Na bravo! Ca ce chestie s-a scumpit sau s-a scumpit peste tot si nu stiu eu? :-?

Nu-s fraieri, nu? :-L Si cand ne-a luat avansul, ne-a si trecut pretul pe gram pe foaie, in eventualitatea unei alte scumpiri, pana le ridicam noi si sa nu platim restul de bani la "noul pret"... Am ramas afis! :O:O:O In 3 saptamani sa se mareasca pretul iaaaaarrr?!?!?!?!

luluka
14.04.2010, 09:01:04
Nu-s fraieri, nu? :-L Si cand ne-a luat avansul, ne-a si trecut pretul pe gram pe foaie, in eventualitatea unei alte scumpiri, pana le ridicam noi si sa nu platim restul de bani la "noul pret"... Am ramas afis! :O:O:O In 3 saptamani sa se mareasca pretul iaaaaarrr?!?!?!?!
Si totusi platiti noul pret? Nu le-ati facut un pic de scandal? b-(b-(

lunna
14.04.2010, 10:18:27
dar de unde le-ai luat?

RALUK15
14.04.2010, 10:33:34
ale mele de la coriolan sunt, le gasesti la athena
Am fost la athena dar nu au modelul pe care il vreau eu si de asta vreau sa te intreb k sunt exact k si in poza de pe site???k nu as vrea sa am vreo surpriza;))

Andra_Alexandra
14.04.2010, 11:51:55

Pai da..nu-s ei fraieri deloc..si eu cand am fost sa intreb de pret, mi-a spus tipa aia pe un ton asa plictisit ca difera in functie de catalogul de unde vreau sa le comand..deci preturile erau 95, 100, 110 si bun...am intrebat-o in ce cataloage m-as putea uita si eu pe net, sau sa le vad acolo la bijuterie sa vad cam ce modele au..si mi-a zis doar un singur catalog...bijut...larosa...deci au 3 preturi...si un singur catalog...si m-am gandit apoi ca poate difera pretul in functie de modelul care il aleg, adica cat e de greu de facut...dar atunci trebuia sa imi spuna asa, nu sa spuna ca difera pretul in functie de catalog...asta e...imi pare rau pt tine Diana...si chiar, nu ai facut putin scandal ????

dianagalis
14.04.2010, 12:36:08
Si totusi platiti noul pret? Nu le-ati facut un pic de scandal? b-(b-(

Nu platim "noul pret", ci pretul ala "intermediar" :-<... Sa explic mai bine... Cand ne-am interesat noi de pretul verighetelor era 100 RON (acum 1-2 luni), cand am venit sa dam comanda era deja pretul "intermediar" de 110 RON/gr, iar peste 3 sapt. cand ridicam verighetele si dam diferenta de bani, va fi alt pret... Dar noi platim pretul la care le-am comandat si am dat avansul, adica ala "intermediar" de 110 RON... Ar fi si culmea sa platim in functie de cum scumpesc ei gramul...
Scandal nu am facut, ca era vina noastra ca nu am dat comanda mai repede... Dar cine s-a gandit :-\ ca se vor scumpi in asa de scurt timp??? Asta e... :(

dianagalis
14.04.2010, 12:42:31
Pai da..nu-s ei fraieri deloc..si eu cand am fost sa intreb de pret, mi-a spus tipa aia pe un ton asa plictisit ca difera in functie de catalogul de unde vreau sa le comand..deci preturile erau 95, 100, 110 si bun...am intrebat-o in ce cataloage m-as putea uita si eu pe net, sau sa le vad acolo la bijuterie sa vad cam ce modele au..si mi-a zis doar un singur catalog...bijut...larosa...deci au 3 preturi...si un singur catalog...si m-am gandit apoi ca poate difera pretul in functie de modelul care il aleg, adica cat e de greu de facut...dar atunci trebuia sa imi spuna asa, nu sa spuna ca difera pretul in functie de catalog...asta e...imi pare rau pt tine Diana...si chiar, nu ai facut putin scandal ????

Ce scandal sa mai fac, m-am bucurat ca am prins totusi pretul dupa prima scumpire... Daca veneam poate peste 2 sapt. era si mai mare pretul... Oricum, la ei (Bijuteria cu numele meu - sa nu fac reclama) e mai ieftin ca la Ro_a (vis-a-vis cu Orange shop)... Acolo e 120 gr... Am vazut si cu 140 RON pe gram... Deci au luat-o astia razna cu preturile!!! :O:O:O
Oricum, decat sa dau 150 RON / gr la aia din Bucuresti care au catalogul asta La R..sa, mai bine dau la astia de aici...

Preturile de 95 / 100 / 110 sunt in functie de complexitatea modelului... Cele alese de noi sunt cele mai scumpe (110) deoarece sunt lucrate manual, plus ca a mea are nush cate pietre... Alea facute la masina sunt mai ieftine...

N-are rost sa ma mai stresez cu ele, bine ca le-am comandat, chiar daca platesc cu 200 RON in plus... Asta e! :(

luluka
15.04.2010, 09:47:02
Am ridicat ieri verighetele! Sunt super :madlaugh::madlaugh:
Din pacate iubi mi le-a furat inainte sa apuc sa le fac poza ;))

Andra_Alexandra
15.04.2010, 12:24:15

Oeicum asteptam pozeeeeee;));))

dianagalis
16.04.2010, 08:26:23

Suuuper, ma bucur pentru voi, Lili!!!
Murim de nerabdare pana ne arati pozele! ;-)

lunna
16.04.2010, 09:39:34
Oeicum asteptam pozeeeeee;));))
si eu le astept :D

Andra_Alexandra
17.04.2010, 22:29:55
de bijuteria Athena ati auzit ceva pareri de rau ? Eu am fost azi prin Lotus si mi-au placut cateva modele de la ei, numai ca ce ne placea noua, erau lucrate manual si erau cam 12 gr bucata...si mi se par cam groaseeee..altii isi iau aproape toata perechea de verighete cu cat mi-as lua eu o singura bucata....

luluka
18.04.2010, 22:34:31
Pozeleeee!!!!!!:D:D:D

Andra_Alexandra
19.04.2010, 00:08:43

Suuupeeer verighetele, sa le purtati sanatosi si fericiti o viata intreaga:>:>

ArianaLuvlee
19.04.2010, 08:01:28

aceste verighete ne plac si noua cel mai mult.de pe roman ciorogariu nu-i asa?ma bucur sa vad la cineva gata facute si k arata fff bine k asa am si eu incredere sa dau comanda.felicitari pt.alegere

luluka
19.04.2010, 08:09:45
aceste verighete ne plac si noua cel mai mult.de pe roman ciorogariu nu-i asa?ma bucur sa vad la cineva gata facute si k arata fff bine k asa am si eu incredere sa dau comanda.felicitari pt.alegere
Da de pe Ciorogariu.
Merci fetele! >:D<>:D<>:D<

dianagalis
19.04.2010, 08:30:41

Foarte frumos arata in realitate!!! Exact ca in poze, nu?
Sa le purtati sanatosi! :*:*:*

dianagalis
19.04.2010, 08:32:00

Asa frumoasa e si cutiutza de la ele! Foarte eleganta! :x

RALUK15
19.04.2010, 11:12:02
Sa va aduca multa fericire,sa le purtati sanatosi!!!

katja_mvp
19.04.2010, 18:58:53
f frumoase!!! sa le purtati fericiti :D

luluka
19.04.2010, 21:27:20
Multumim! Sa fiti iubite :*:*:*:*

dramatzica
19.04.2010, 22:17:13
sunt f finute... elegante si frumoase!
sa va aduca mult noroc si multa iubire!!

l_nicoleta
20.04.2010, 11:07:17
felicitari pt. alegerea facuta.
e genul de verighete foarte frumoase si simple si care niciodata nu vor fi out-fashion
pt. ducerea verighetelor la altar, are cineva alta idee in afara de perinita in forma de inimioara?

luluka
20.04.2010, 13:18:51
felicitari pt. alegerea facuta.
e genul de verighete foarte frumoase si simple si care niciodata nu vor fi out-fashion
pt. ducerea verighetelor la altar, are cineva alta idee in afara de perinita in forma de inimioara?
Multumim >:D<
Perinita poate fi si patrata, dar intrebarea mea e alta: cine o duce la altar si cand?

ArianaLuvlee
20.04.2010, 16:27:24
Multumim >:D<
Perinita poate fi si patrata, dar intrebarea mea e alta: cine o duce la altar si cand?

sa stii k si eu mi-am tot pus intrebarea asta,in filme am tot vazut k le tine cavalerul de onoare,dar la noi cu siguranta or fi nasii.....daca stii cineva sigur, sa ne spuna si noua....

axenya
21.04.2010, 14:01:02
buna! verighetele noastre :P

dramatzica
21.04.2010, 17:21:24

astea imi plac si mie. sunt superbe!!
sa le purtati cu drag!

axenya
21.04.2010, 18:49:30
astea imi plac si mie. sunt superbe!!
sa le purtati cu drag!

si eu le ador :D multumim! la fel si voi! :*

luluka
21.04.2010, 21:38:14
Woaw! Ce superb arata! Felicitari, sa le purtati sanatosi si for ever :)>-

dramatzica
22.04.2010, 09:32:28
si eu le ador :D multumim! la fel si voi! :*
voi de unde le-ati cumparat?

aandradaa
22.04.2010, 10:27:49
wow ce de verighete frumoase, sa le purtati fericiti toata viata!!!

Noi inca nu le-am cumparat, deh daca le-am facut invers, noi acum am cumparat mobila in camera bebelului si alte accesorii, dar ajungem noi si la verighete :D:D

andymatei
22.04.2010, 11:42:08
wow ce de verighete frumoase, sa le purtati fericiti toata viata!!!

Noi inca nu le-am cumparat, deh daca le-am facut invers, noi acum am cumparat mobila in camera bebelului si alte accesorii, dar ajungem noi si la verighete :D:D

Cu scuzele anticipate pt off topic - si ce daca ati facut invers, ati inceput cu partea importanta >:D<>:D<>:D<

axenya
22.04.2010, 13:56:22
voi de unde le-ati cumparat?

maine mergem sa dam comanda la bijuteria din spate de la teatru,nu stiu exact cum ii zice,dar la sabri*i e 130 d lei gramu si la asta e 125 :P si au acelasi catalog

axenya
22.04.2010, 13:58:04
felicitari pt camera bebelushului :D si noi daca asteptam bebe ,era mai important k verighetele :D nastere ushoara si sa va bucurati de el/ea :D

RALUK15
23.04.2010, 16:46:31
Fetelor am nevoie de parerile voastre...sunt inainte de a face comanda la verighete si nu ma pot hotari care sa le aleg...toate le vreau combinatie intre aur galben si aur alb dar o sa va atasez pozele care le am de pe site si va rog veniti si voi cu sfaturi:-SS

dianagalis
23.04.2010, 19:33:00
Fetelor am nevoie de parerile voastre...sunt inainte de a face comanda la verighete si nu ma pot hotari care sa le aleg...toate le vreau combinatie intre aur galben si aur alb dar o sa va atasez pozele care le am de pe site si va rog veniti si voi cu sfaturi:-SS

Toate sunt foarte frumoase, dar daca ar fi sa aleg...

Parerea mea: Eu votez pentru nr. 3 :x ... desi in poza sunt albe complet, daca vad eu bine :-B:-B:-B, nu stiu cum ar arata in combinatie cu aur galben... ziceai ca vrei combinatie (si eu zic la fel :-p)

Nr. 1: mi se pare verigheta femeii prea delicata in portiunea unde e piatra, nu stiu daca nu s-ar rupe partea care sustine piatra, avand in vedere ca e groasa in rest verigheta (nu e ca la un inel de logodna, unde e subtire peste tot)... Si daca nu le-ai probat, la prima vedere mi se pare ca te-ai putea intepa in colturile alea... Dar poate ma insel...

Nr. 2: sunt frumoase, simple, dar comune...

Nr. 4: am vazut multe modele de genul asta... sunt comune la fel ca nr. 2

Repet, e doar parerea mea...

dianagalis
23.04.2010, 19:35:23

Inca ceva... la verighete am observat ca trebuie sa aiba marginile rotunjite, cum sunt nr. 2 si nr. 3... Altfel te taie marginile la deget... Cel putin, eu am probat ambele variante si daca la proba mi s-au parut incomode cele nerotunjite, iti dai seama cum ar fi dupa ce le porti putin...

ArianaLuvlee
23.04.2010, 23:35:20
Inca ceva... la verighete am observat ca trebuie sa aiba marginile rotunjite, cum sunt nr. 2 si nr. 3... Altfel te taie marginile la deget... Cel putin, eu am probat ambele variante si daca la proba mi s-au parut incomode cele nerotunjite, iti dai seama cum ar fi dupa ce le porti putin...

am gasit si eu niste verighete care ne plac fff mult ce parere aveti?mi-e teama doar k sunt un model foarte la moda anul acesta si k peste 5 ani nu se vor mai purta.........

ArianaLuvlee
23.04.2010, 23:38:51
am gasit si eu niste verighete care ne plac fff mult ce parere aveti?mi-e teama doar k sunt un model foarte la moda anul acesta si k peste 5 ani nu se vor mai purta.........
o sa incerc sa pun o alta poza pt.ca era prea mare si a trebuit sa o micsorez sa o pot upload-a dar e prea mica acum........si nu se vede...

RALUK15
24.04.2010, 00:48:51
Multumesc pt sfaturi

andymatei
24.04.2010, 08:03:27
Fetele, sfat din partea lui "Stan patitul"...Aveti grija sa se poata modifica verigheta ca marime (cele cu pietre multe de regula nu se pot). Dupa nastere s-ar putea sa aveti surpriza neplacuta de a nu va mai putea purta verugheta. :(

axenya
24.04.2010, 13:58:33
ale mele se pot modifica.a lui oricat si a mea aun numar plus sau minus,din cauza pietrelor

caramelushca
24.04.2010, 20:11:23

Mie-mi place cel de-al 3-lea model cel mai mult, si modelul 2 e dragut. Acum depinde si cat de groasa vrei sa fie verigheta, daca vrei s-o porti alaturi de inelul de logodna (caz in care ultimul model, cel ondulat, nu cred c-ar da foarte bine), care da mai bine pe deget :)
Si eu m-am decis destul de greu la verighete, important e sa fii sigura in cele din urma ca ai facut alegerea potrivita si ca-ti place tie in primul rand. Succes!

dramatzica
24.04.2010, 21:19:45
fara sa ma fi luat dupa preferintele fetelor de dinaintea mea si mie tot a 3-a pereche imi place.

dianagalis
25.04.2010, 11:44:38

E prea mica poza, nu se vede bine... :-B:-B:-B

dianagalis
25.04.2010, 11:46:59
fara sa ma fi luat dupa preferintele fetelor de dinaintea mea si mie tot a 3-a pereche imi place.

Pana acum avem 3 voturi pentru verihetele nr. 3...
Ziceai ca le vrei combinatie aur alb/aur galben...
Astea sunt albe complet... Oare cum ar arata cu aur galben?

RALUK15
25.04.2010, 12:15:18
Pana acum avem 3 voturi pentru verihetele nr. 3...
Ziceai ca le vrei combinatie aur alb/aur galben...
Astea sunt albe complet... Oare cum ar arata cu aur galben?
Nr 3 sunt singurele care se pot face doar dintr-o singura nuanta de aur si eu le vreau pe galben numai k pe margini sunt lucioase si unde vin pietrele sunt mate.

dianagalis
25.04.2010, 12:48:50
Fetele, sfat din partea lui "Stan patitul"...Aveti grija sa se poata modifica verigheta ca marime (cele cu pietre multe de regula nu se pot). Dupa nastere s-ar putea sa aveti surpriza neplacuta de a nu va mai putea purta verugheta. :(

OFF-TOPIC: andymatei, felicitari pentriu micuta Miura Sofia! :*:*:*
Am vazut pozele tale de pe picassa-albums... :-p

ON-TOPIC: cu cate marimi se modifica dupa nastere?
Adica nu o mai poti purta deloc?

dianagalis
25.04.2010, 12:50:55
Nr 3 sunt singurele care se pot face doar dintr-o singura nuanta de aur si eu le vreau pe galben numai k pe margini sunt lucioase si unde vin pietrele sunt mate.

Sunt cele mai frumoase. In doua culori nu ar arata bine, dar combinatie de aur lucios si mat e superba... Si ale noastre vor fi combinatie lucios+mat, doar ca vom avea si insertia aceea de aur galben...

Te-ai hotarat? :D

ArianaLuvlee
25.04.2010, 16:07:54
am gasit magazinul de unde ne plac verighetele,e in era shopping park si ne plac unele din colectia jasmin.asta in cazul in care mai sunt miresici carora le plac verighetele de la ei si nu stiau unde se afla magazinul.....sper k am fost de ajutor

dianagalis
28.04.2010, 14:48:21
Azi mergem sa ridicam verighetele!!! \:D/\:D/\:D/
O sa pun poze cu ele. Am niste emotii :-SS ca le-am vazut doar in poze si nu stiu cum vor arata in realitate... Sper sa fie frumoase si sa ne fie comode... :-SS:-SS:-SS

andymatei
28.04.2010, 15:44:00
OFF-TOPIC: andymatei, felicitari pentriu micuta Miura Sofia! :*:*:*
Am vazut pozele tale de pe picassa-albums... :-p

ON-TOPIC: cu cate marimi se modifica dupa nastere?
Adica nu o mai poti purta deloc?

Multumim frumos!
Ca sa iti raspund la intrebare, eu am incercat sa imi pun verigheta dupa nastere si a trebuit sa fie taiata de pe mana mea :(( :((...as estima modificarea la vre-o 2 sau chiar 3 marimi.

ArianaLuvlee
29.04.2010, 10:41:35
ne-am gasit si noi verighetele in sfarsit,in cj in polus center.ne plac ff mult si o sa dam comanda pt ele cam peste 2 sapt kand vom mai merge la cj...sunt happy k le-am gasit k deja am inceput sa imi pierd speranta k le vom gasi,am probat ff multe si am vazut si mai multe si ce ii placea lui mie mi se parea prea masculin.......ce imi placea mie el zicea k e prea feminin.....dar astea ne-au atras atentia la amandoi^:)^.asa nu a fost nevoie sa faca nici unul din noi un compromis deci cred k e adevarata vb aceea k in lume exista ceva pus deoparte fiecaruia,or fi oare incluse si verighetele?:))

Andra_Alexandra
29.04.2010, 10:48:10
ne-am gasit si noi verighetele in sfarsit,in cj in polus center.ne plac ff mult si o sa dam comanda pt ele cam peste 2 sapt kand vom mai merge la cj...sunt happy k le-am gasit k deja am inceput sa imi pierd speranta k le vom gasi,am probat ff multe si am vazut si mai multe si ce ii placea lui mie mi se parea prea masculin.......ce imi placea mie el zicea k e prea feminin.....dar astea ne-au atras atentia la amandoi^:)^.asa nu a fost nevoie sa faca nici unul din noi un compromis deci cred k e adevarata vb aceea k in lume exista ceva pus deoparte fiecaruia,or fi oare incluse si verighetele?:))

Cu cat e gramul prin cluj ? Ma bucur ca ati reusit sa gasiti ce sa va placa amandurora, si cautam...cautam...si nu stiu cand ne vom hotari :)) dar cum spui tu, ce e pt noi, e pus deoparte, trebuie doar sa-l gasim :))

dianagalis
29.04.2010, 11:30:44

Asa si noi cu alesul verighetelor... Nu ne puteam decide nicicum asupra unui model... Pana l-am vazut pe acesta si ne-a placut amandurora... #:-S

Le-am ridicat ieri! Pun poze curand... Suntem multumiti, am cerut si parerea unui amic de-al lui care lucreaza la alta bijuterie si a zis ca e foarte bine executat si sa fim multumiti de rezultat... :D

Eu o si port de ieri de cand le-am ridicat... ;;);;);;)
El nu prea o suporta pe deget ca e lata, dar are o viata intreaga sa se obisnuiasca cu ea... :D

ArianaLuvlee
29.04.2010, 17:09:07
Cu cat e gramul prin cluj ? Ma bucur ca ati reusit sa gasiti ce sa va placa amandurora, si cautam...cautam...si nu stiu cand ne vom hotari :)) dar cum spui tu, ce e pt noi, e pus deoparte, trebuie doar sa-l gasim :))

intre 95-150lei.e cam ca si la noi,cele facute la masina sunt mai ieftine,cele manuale ajung pana la 140-150lei.ce ne-am ales noi nu e pe gram ci pe model si ne costa doar 1200lei indiferent de cate grame vor avea.e drept k sunt inguste(5-6mm,nu stiu exact) si nici nu au pietre deloc(mi-as fi dorit doar k la modelul acesta nu merg deloc,sunt ff frumoase asa si le-as fi incarcat inutil).as vrea sa va pot arata modelul doar k cu printscreen e prea mica poza.......

dianagalis
30.04.2010, 07:10:04
intre 95-150lei.e cam ca si la noi,cele facute la masina sunt mai ieftine,cele manuale ajung pana la 140-150lei.ce ne-am ales noi nu e pe gram ci pe model si ne costa doar 1200lei indiferent de cate grame vor avea.e drept k sunt inguste(5-6mm,nu stiu exact) si nici nu au pietre deloc(mi-as fi dorit doar k la modelul acesta nu merg deloc,sunt ff frumoase asa si le-as fi incarcat inutil).as vrea sa va pot arata modelul doar k cu printscreen e prea mica poza.......

Noi am platit 2000 RON pe verighetele noastre... A mea are 8 grame, a lui are 10 grame, sunt lucrate manual... Cele lucrate la masina sunt mai ieftine evident, dar nu arata asa de bine... Bineinteles, fiecare cu gusturile lui...

ArianaLuvlee
30.04.2010, 10:51:56
Noi am platit 2000 RON pe verighetele noastre... A mea are 8 grame, a lui are 10 grame, sunt lucrate manual... Cele lucrate la masina sunt mai ieftine evident, dar nu arata asa de bine... Bineinteles, fiecare cu gusturile lui...

nu au fost scumpe nici ale voastre daca au 18 gr impreuna si sunt lucrate manual,si intr-adevar cele lucrate manual arata mult mai bine,de aceea am ales si noi tot lucrate manual si pt k sunt modele mult mai interesante iar daca vrei unele mici modificari se pot face...diana cand ne pui poze cu verighetele voastre?

dianagalis
30.04.2010, 12:34:46
nu au fost scumpe nici ale voastre daca au 18 gr impreuna si sunt lucrate manual,si intr-adevar cele lucrate manual arata mult mai bine,de aceea am ales si noi tot lucrate manual si pt k sunt modele mult mai interesante iar daca vrei unele mici modificari se pot face...diana cand ne pui poze cu verighetele voastre?

Tot am promis si n-am apucat...
Chiar acum mi-am si facut poze cu telefonul... :D:D:D
Nu e acelasi lucru ca si cu un aparat foto, dar eu sper sa se vada ok...

Puteti face o comparatie intre poza din catalog (prima) si verighetele in realitate... Doar verigheta mea am pozat-o ca a lui e la el pe mana si suntem amandoi la serviciu acum... Singura diferenta (in afara de marime) e ca a lui NU are pietre...

Ce credeti? Au iesit bine? :-s

andymatei
30.04.2010, 12:38:14

Puteti face o comparatie intre poza din catalog (prima) si verighetele in realitate... Doar verigheta mea am pozat-o ca a lui e la el pe mana si suntem amandoi la serviciu acum... Singura diferenta (in afara de marime) e ca a lui NU are pietre...

Foarte frumoasa e verigheta! Sa o porti fericita!

dianagalis
30.04.2010, 12:44:59
Foarte frumoasa e verigheta! Sa o porti fericita!

Multumesc! :*:*:*

ArianaLuvlee
30.04.2010, 13:19:32

super bine au iesit sa stii,la bijuteria cu numele tau... pe strada cu hotel atlantic le-ati facut parca sau ma insel?sunt foarte dragute si desi sunt cam late pt gustul meu arata ff bine pe deget....sa le purtati fericitzi o viatza intreaga;-)

Andra_Alexandra
30.04.2010, 19:44:45
Multumesc! :*:*:*

foarte frumoase verighetele, sa le purtati sanatosi si fericiti o viata intreaga<:-Pfelicitari pentru alegere ;;)

dramatzica
10.05.2010, 09:41:50
fetelor dupa indelungi cautari, ne-am gasit si noi verighete!!
am cautat in Oradea, am cautat in Cluj si pana la urma le-am gasit in Bucuresti la Cori_olan.
au fost cam scumpe intr-adevar, dar sunt exact cum mi le-am dorit, ne-au placut la amandoi, ca sunt subtirele si mai ales lui ca nu il incomodeaza prea tare. am dat comanda si cred ca o sa soseasca pe la sf lui iunie, abia astept sa le avem.
pun poza si sper sa va placa, dar in realtitate sunt putin altfel decat in poza, in primul rand ca sunt din aur alb si nu vin asa bombate ca in poza... nu stiu cum sa explic... sunt mai frumoase ca in poza, pe bune... dar o sa vi le arat cand vin.

dianagalis
10.05.2010, 09:47:06
am cautat in Oradea, am cautat in Cluj si pana la urma le-am gasit in Bucuresti la Cori_olan.
au fost cam scumpe intr-adevar, dar sunt exact cum mi le-am dorit, ne-au placut la amandoi, ca sunt subtirele si mai ales lui ca nu il incomodeaza prea tare. am dat comanda si cred ca o sa soseasca pe la sf lui iunie, abia astept sa le avem.
pun poza si sper sa va placa, dar in realtitate sunt putin altfel decat in poza, in primul rand ca sunt din aur alb si nu vin asa bombate ca in poza... nu stiu cum sa explic... sunt mai frumoase ca in poza, pe bune... dar o sa vi le arat cand vin.

Wow, cu pietreeee! :x:x:x
Sunt foarte frumoase!
Sa va poarte noroc!

dramatzica
10.05.2010, 10:06:59
Wow, cu pietreeee! :x:x:x
Sunt foarte frumoase!
Sa va poarte noroc!
da cu diamante...
si mie imi plac enorm de mult.
multumim si la fel si voua, si ale voastre sunt ff faine, tocmai acuma ma uitam la ele... am cam ramas in urma cu noutatile ca mai bine de o sapt nu am intrat pe forum. :D

anaana12
10.05.2010, 10:54:09
Sunt si eu o miresica in luna iulie si inca nu am gasit verighetele.Am citit aici despre ceva bijuterie pe Roman Ciorogariu.Dar unde este , mai jos de la posta cum mergi inspre Decebal?Am fost sambata, dar am ajuns numai pana la posta si nu am gasit-o sau nu am vazut-o eu.Care ma poate ajuta, multumesc.

dianagalis
10.05.2010, 12:16:19
da cu diamante...
multumim si la fel si voua, si ale voastre sunt ff faine, tocmai acuma ma uitam la ele... am cam ramas in urma cu noutatile ca mai bine de o sapt nu am intrat pe forum. :D

Cu diamante? =D> Suuper!
Mi-e frica sa intreb totusi cat au costat... :-?

dramatzica
10.05.2010, 14:32:01
Cu diamante? =D> Suuper!
Mi-e frica sa intreb totusi cat au costat... :-?
au costat 1214E :D....
mult, dar avand in vedere ca pe astea o sa le purtam toata viata...
eu am ales sa dau mai mult pe verighete decat pe rochita, dar sunt convinsa ca si rochita va iesi exceptional.

dianagalis
10.05.2010, 15:08:51
da cu diamante...

Pai avand in vedere ca a ta este plina cu diamante, e ok pretul...
Noi am dat 500 euro pe ale noastre si nu au diamante...
Felicitari, ati facut o alegere foarte reusita! >:D<>:D<>:D<

dianagalis
10.05.2010, 15:10:40
au costat 1214E :D....
mult, dar avand in vedere ca pe astea o sa le purtam toata viata...
eu am ales sa dau mai mult pe verighete decat pe rochita, dar sunt convinsa ca si rochita va iesi exceptional.

Rochitza o porti o zi... Si o porti numai tu... In schimb, verighetele sunt pentru amandoi si le purtati o viata intreaga... Eu zic ca ai luat o decizie inteleapta... =D>=D>=D>

luluka
10.05.2010, 18:34:17
Foarte frumoase, sa le purtati sanatosi! :A

luluka
10.05.2010, 18:35:40
Sunt si eu o miresica in luna iulie si inca nu am gasit verighetele.Am citit aici despre ceva bijuterie pe Roman Ciorogariu.Dar unde este , mai jos de la posta cum mergi inspre Decebal?Am fost sambata, dar am ajuns numai pana la posta si nu am gasit-o sau nu am vazut-o eu.Care ma poate ajuta, multumesc.
Daca stii unde e Eurorad pe Ciorogariu, in aceeasi curte e si bijuteria. Pe partea cealalta, nu pe partea cu posta.

anaana12
11.05.2010, 11:44:48
Daca stii unde e Eurorad pe Ciorogariu, in aceeasi curte e si bijuteria. Pe partea cealalta, nu pe partea cu posta.
Multumesc frumos

ru_4ada
12.05.2010, 13:15:29
Fetelor si mie mi-au ajuns verighetele!!! Sunt f multumita de cum arata, si in plus am iesit mult mai ieftin decat credeam. in total ne-au costat 1287 LEI. am avut noroc ca am dat comanda acum 3 saptamani, cand inca era 60 lei gramul, si in plus am avut si 20% reducere la manopera.
ieri deja era 85 lei/gram.
Voi cum faceti cu verghetele la nunta? cine le va tine?
Eu ma gandeam sa ni le aduca finutul nostru, la "altar" dar tinand cont ca are doar 4 ani, nu prea imi vine sa le las pe mana lui.

dianagalis
12.05.2010, 13:35:11
Fetelor si mie mi-au ajuns verighetele!!! Sunt f multumita de cum arata, si in plus am iesit mult mai ieftin decat credeam. in total ne-au costat 1287 LEI. am avut noroc ca am dat comanda acum 3 saptamani, cand inca era 60 lei gramul, si in plus am avut si 20% reducere la manopera.
Eu ma gandeam sa ni le aduca finutul nostru, la "altar" dar tinand cont ca are doar 4 ani, nu prea imi vine sa le las pe mana lui.

Felicitari!!! Sa le purtati sanatosi! <:-P<:-P<:-P
Poze? ;-)
Cum de a fost 60 RON pe gram??? Noi am dat dublu pe gram... De unde le-ati luat?

Andra_Alexandra
12.05.2010, 20:17:08

da chiar, de unde le-ati luat ? si vrem pozeeeeeeeeeeeee

ru_4ada
12.05.2010, 22:24:46
da chiar, de unde le-ati luat ? si vrem pozeeeeeeeeeeeee
Le-am luat de la Athena, din lotus. atat a costat gramul de aur acum 3 saptamani, iar la manopera am avut 20% reducere. cred ca inca e valabila acea oferta. ei au 3 categorii de verighete, acestea au fost cele mai scumpe (si tot am iesit f ieftin).
Mie imi plac f mult. sunt din aur galben, de 14k, pe margine au ceva model din aur alb si a mea are si 5 pietricele.
maine, sau cel tarziu poimaine pun si poze, ca acum le-am uitat la ai mei.

ru_4ada
12.05.2010, 22:27:09
Felicitari!!! Sa le purtati sanatosi! <:-P<:-P<:-P
Poze? ;-)

Multumim! :)

Andra_Alexandra
12.05.2010, 22:51:07
Le-am luat de la Athena, din lotus. atat a costat gramul de aur acum 3 saptamani, iar la manopera am avut 20% reducere. cred ca inca e valabila acea oferta. ei au 3 categorii de verighete, acestea au fost cele mai scumpe (si tot am iesit f ieftin).
Mie imi plac f mult. sunt din aur galben, de 14k, pe margine au ceva model din aur alb si a mea are si 5 pietricele.
maine, sau cel tarziu poimaine pun si poze, ca acum le-am uitat la ai mei.

da si eu am fost tot in lotus la athena si aveau verighete tot asa, cu 3 categorii de pret, cele manuale erau cele mai scumpe...dar pretul era 110..si luna trecuta am fost si eu :D chiar am fost la ambele "standuri" sa le zic asa, din lotus...si chiar mi-era ciuda ca noua ne placeau doar cele lucrate manual, care erau ca si gramaj...cam pe la 12 grame/bucata...si eu nu le vroiam asa groase...

ru_4ada
13.05.2010, 14:20:54
da si eu am fost tot in lotus la athena si aveau verighete tot asa, cu 3 categorii de pret, cele manuale erau cele mai scumpe...dar pretul era 110..si luna trecuta am fost si eu :D chiar am fost la ambele "standuri" sa le zic asa, din lotus...si chiar mi-era ciuda ca noua ne placeau doar cele lucrate manual, care erau ca si gramaj...cam pe la 12 grame/bucata...si eu nu le vroiam asa groase...
da... initial mi-au spus si mie 110 lei, dar de fapt difera un pic de la model la model. a mea a fost 105 lei/gr(deoarece are si pietricele), iar a iubitului meu 88 lei/gr, asta incluzand si manopera si reducerea de 20%. Am incercat cele care le aveau expuse acolo. Cea de femei avea 7 gr si ceva, iar cea de barbati in jur de 9. Mie mi-a fost un pic mare, lui i-a fost mica. Asa ca ne asteptam sa primit niste verighete de aprox 7 si 10 grame. Si, ne-am mirat cand am mers sa le ridicam, a mea avea 5,95 si a lui 8 si ceva. Si erau exact la fel de groase si de late ca si cele expuse. o sa pun poze deseara cu ele.

dianagalis
13.05.2010, 15:07:40
da... initial mi-au spus si mie 110 lei, dar de fapt difera un pic de la model la model. a mea a fost 105 lei/gr(deoarece are si pietricele), iar a iubitului meu 88 lei/gr, asta incluzand si manopera si reducerea de 20%. Am incercat cele care le aveau expuse acolo. Cea de femei avea 7 gr si ceva, iar cea de barbati in jur de 9. Mie mi-a fost un pic mare, lui i-a fost mica. Asa ca ne asteptam sa primit niste verighete de aprox 7 si 10 grame. Si, ne-am mirat cand am mers sa le ridicam, a mea avea 5,95 si a lui 8 si ceva. Si erau exact la fel de groase si de late ca si cele expuse. o sa pun poze deseara cu ele.

Am inteles acum! Deci 60 RON / gram fara manopera inclusa... Nu?

Andra_Alexandra
13.05.2010, 18:38:32

ahaaaaa asa daaa :)) abia astept sa mergem si noi sa dam comanda

Andra_Alexandra
27.05.2010, 08:25:58
Luluka, nu stii cumva, bijuteria de unde v-ati comandat voi verighetele e deschisa sambata ? A trebuit sa sunati inainte, sau pur si simplu ati mers direct ? si au ceva modele de verighete care se pot incerca ? :*:*

luluka
27.05.2010, 09:19:54
Luluka, nu stii cumva, bijuteria de unde v-ati comandat voi verighetele e deschisa sambata ? A trebuit sa sunati inainte, sau pur si simplu ati mers direct ? si au ceva modele de verighete care se pot incerca ? :*:*
Nu-mi amintesc daca e deschis sambata sau nu. Noi cand mergeam sunam inainte ca ajungeam tot timpul mai tarziu (fiindca eu lucrez cam pana pe la 4.30, 5) si sa ne astepte. Are modelele acolo, deci poti sa le vezi pe viu ;-)

Andra_Alexandra
27.05.2010, 19:04:48
Nu-mi amintesc daca e deschis sambata sau nu. Noi cand mergeam sunam inainte ca ajungeam tot timpul mai tarziu (fiindca eu lucrez cam pana pe la 4.30, 5) si sa ne astepte. Are modelele acolo, deci poti sa le vezi pe viu ;-)

Poate totusi trag o fuga luni...sa fiu sigura ca e deschis :D :*:*:*:*

luluka
30.05.2010, 10:55:54
Poate totusi trag o fuga luni...sa fiu sigura ca e deschis :D :*:*:*:*
Deci vi le-ati comandat? Pana la urma de unde?

Andra_Alexandra
30.05.2010, 12:04:53
Deci vi le-ati comandat? Pana la urma de unde?

da am vorbit cu un tip si ni le face mai ieftin, :D sper sa iasa cum ni le-am imaginat :D oricum avans nu am dat, deci daca nu ne plac...pierdem doar timp :D desi imposibil sa nu iasa fain ca am vazut verighete facute de el, si au iesit exact ca in pozee...abia astept sa mergem dupa ele :))

luluka
30.05.2010, 12:23:06
da am vorbit cu un tip si ni le face mai ieftin, :D sper sa iasa cum ni le-am imaginat :D oricum avans nu am dat, deci daca nu ne plac...pierdem doar timp :D desi imposibil sa nu iasa fain ca am vazut verighete facute de el, si au iesit exact ca in pozee...abia astept sa mergem dupa ele :))
Aha! Ma bucur! Asteptam poze \:D/

Andra_Alexandra
30.05.2010, 12:36:59
Aha! Ma bucur! Asteptam poze \:D/

oki :*:*:*:*

axenya
05.06.2010, 18:08:48
buna fetelor! au sosit verighetele noastre :D am poza doar cu a mea,o sa o pozez si pe a lui,a lui e ca a mea dar fara pietre .noua ne plac f mult :D

13Delice
09.07.2010, 00:14:08
Foarte Frumos modelul, sa fie intr-un ceas bun, sa le purtati sanatosi!

13Delice
09.07.2010, 00:16:22
Stiti careva cat sunt de scumpi cei de la "La Verigheta" comparativ cu restul pietzei? eu am vazt cateva modele frumoase la ei pe site, chiar mi-au placut mult. Ce stiti de ei? Cum lucreaza? sunt la fel de frumoase in realitatea ca si in catalog?

luluka
09.07.2010, 12:40:44
Stiti careva cat sunt de scumpi cei de la "La Verigheta" comparativ cu restul pietzei? eu am vazt cateva modele frumoase la ei pe site, chiar mi-au placut mult. Ce stiti de ei? Cum lucreaza? sunt la fel de frumoase in realitatea ca si in catalog?
Noi am luat cu 120 lei/gr de la ei in aprilie. Suntem foarte multumiti, au iesit mai frumos decat ne-am asteptat. Daca cauti in urma gasesti si poze :D

13Delice
10.07.2010, 22:01:29
Noi am luat cu 120 lei/gr de la ei in aprilie. Suntem foarte multumiti, au iesit mai frumos decat ne-am asteptat. Daca cauti in urma gasesti si poze :D

Am luat si eu legatura cu ei, e 130 deja si cica va mai creste pretul aurului, dar au intradevar modele foarte frumoase. Acuma caut sa vad daca le gasesc ale tale, sunt tare curiaosa. Multumesc tare frumos de raspuns.>:D<

13Delice
10.07.2010, 22:18:53

Super frumoase sunt sa stii ca imi plac mult, luni merg si eu sa vad exact ce au, am mai vazut la cineva facute tot la ei si si ei au fost f multumiti. Sa le purtati sanatosi, inca 100 de ani de acum inainte!

RALUK15
20.07.2010, 15:10:41
Au ajuns si verighetele noastre

dmdanila
20.07.2010, 16:05:42
sunt f frumoase! sa va aduca multa fericire si sa le purtati sanatosi :)
PS. Cum mai stai cu restul pregatirilor?

luluka
20.07.2010, 21:50:44
Dragute foc! Sa va aduca numai bucurii :D

corin
08.08.2010, 21:07:19
Noi am achizitionat verighetele de la ”verigheta” ne-au costat 130 lei/ gram plus 5 lei litera gravata ,ne-au realizat modele personalizate cum am vrut noi, noi am ales modele diferite:)), daca va doriti cu diamant , ”piatra”va costa inca 500 lei in plus ,in rest sunt impecabile, superbe.

luluka
09.08.2010, 09:21:14
Noi am achizitionat verighetele de la ”verigheta” ne-au costat 130 lei/ gram plus 5 lei litera gravata ,ne-au realizat modele personalizate cum am vrut noi, noi am ales modele diferite:)), daca va doriti cu diamant , ”piatra”va costa inca 500 lei in plus ,in rest sunt impecabile, superbe.
Mama! Ce s-a scumpit :O:O

aandradaa
10.08.2010, 10:19:49
Mama! Ce s-a scumpit :O:O

Acum sunt cam 160/gr la cele cu piatra.. (la athena) oricum peste tot perneste de la 140/gr in functie de model si doar cele mai simple sunt la 140..

S-au scumpit rau, s-a scumpit si caratajul la diamante la 2000 eur/caratul.. asa ca am platit o gramada de bani pe verighete daca ne-am trezit tarziu (acum o sapt).. noi le-am luat de la gemstones, abia astet sa le vad :D

Andra_Alexandra
10.08.2010, 15:39:19
Eu le-am facut la un tip, are ceva atelier. Acum e 100 gramul parca, noi am fost ultimii la care le-a facut cu 85 :D Pot sa spun ca imi plac tare mult. Am un prieten care e bijutier si intamplator ne-am intalnit cu el dupa ce am scos verighetele si a spus ca sunt foarte frumos lucrate. Eh, oricum noua ne plac si speeeer sa ne aduca fericire :D

luluka
10.08.2010, 22:49:14
Acum sunt cam 160/gr la cele cu piatra.. (la athena) oricum peste tot perneste de la 140/gr in functie de model si doar cele mai simple sunt la 140..

S-au scumpit rau, s-a scumpit si caratajul la diamante la 2000 eur/caratul.. asa ca am platit o gramada de bani pe verighete daca ne-am trezit tarziu (acum o sapt).. noi le-am luat de la gemstones, abia astet sa le vad :D
Si eu! Si eu! ;;)

ArianaLuvlee
13.08.2010, 22:00:27
au sosit si verighetele noastre sapt trecuta...sunt foarte multumita,arata mult mai bine decat mostra si abia astept sa le purtam..iar de pret nici nu mai am ce comenta,au iesit la 84 lei/gram(le-am luat din cluj din polus center si pretul era de 1200lei pt model indiferent la ce gramaj ies,impreuna au pesta 14 gr).va atasez si poze:D

luluka
13.08.2010, 22:30:49
au sosit si verighetele noastre sapt trecuta...sunt foarte multumita,arata mult mai bine decat mostra si abia astept sa le purtam..iar de pret nici nu mai am ce comenta,au iesit la 84 lei/gram(le-am luat din cluj din polus center si pretul era de 1200lei pt model indiferent la ce gramaj ies,impreuna au pesta 14 gr).va atasez si poze:D
Mai mult decat bine ati iesit cu ele si sunt foarte dragute! Sa va aduca multa fericire!

nyna_florina
20.08.2010, 15:03:51
Buna fetelor sun si eu o miresica noua pe forum si as vrea sa stiu unde ar fi mai ok sa ne facem verighetele? #:-S

AnkBica
28.09.2010, 09:10:33
Eu le-am facut la un tip, are ceva atelier. Acum e 100 gramul parca, noi am fost ultimii la care le-a facut cu 85 :D Pot sa spun ca imi plac tare mult. Am un prieten care e bijutier si intamplator ne-am intalnit cu el dupa ce am scos verighetele si a spus ca sunt foarte frumos lucrate. Eh, oricum noua ne plac si speeeer sa ne aduca fericire :D

Buna, da-mi te rog si mie un PM cu cine este acest tip care lucreaza asa frumos :) as vrea si eu sa ma interesez sa le iau din timp...ma gandesc cu groaza ca o sa se scumpeasca in continuare...
Multumesc

Bluedress
08.01.2011, 09:37:27
Buna!

Cam cu cat timp inainte trebuie cumparate verighetele?

Mersi

Paula06
08.01.2011, 10:00:51
Ne-am comandat si noi verighetele la "Verigheta" putin inainte de Craciun.
Peste vreo saptamana trebuie sa fie gata. Abia astept...
In ritmul in care s-a scumpit aurul, am zis ca mai bine le avem din timp.

Paula06
13.01.2011, 09:35:00
Am primit verighetele!!! \:D/
Imi plac ft mult...

l0v3cryna
27.01.2011, 09:20:37
Imi plac ft mult...

Sunt superbe Paula. Sa le purtati fericiti.
Cat v-au costat?

Paula06
27.01.2011, 13:50:47
2200 ron. Depinde de marimi si daca vrei pietre pretioase sau nu.
;;)

AnkBica
28.01.2011, 11:36:24
Ne-am cumparat si noi verighetele...sunt exact modelul simplu pe care l-am dorit...sunt facute de catre baiatul care lucreaza la Bijuteria Safir pe centru, de acolo le-am cumparat. Noi suntem foarte incantati de ele si sunt foarte comode:) Pozele sunt facut cu un tel nu prea performant....

pes_monika
30.01.2011, 12:05:33
Imi plac ft mult...

Sunt foarte dragute Paula,sa va aduca multa multa fericire!!!

Paula06
30.01.2011, 12:32:01
Sunt foarte dragute Paula,sa va aduca multa multa fericire!!!

Merci mult Moni! :bye_03:
Tu cum stai? Te-ai hotarat in privinta verighetelor?

bridezzilla
02.02.2011, 22:02:52
Ne-am cumparat si noi verighetele...sunt exact modelul simplu pe care l-am dorit...sunt facute de catre baiatul care lucreaza la Bijuteria Safir pe centru, de acolo le-am cumparat. Noi suntem foarte incantati de ele si sunt foarte comode:) Pozele sunt facut cu un tel nu prea performant....

felicitari pentru verighete !!! cat au costat ? noi inca nu ne-am dus sa ne facem veriighete, nu stiu ce asteptam :)) cu rochia cum stai ?

Dee_Me
07.02.2011, 08:38:35
La expo v-a atras atentia ceva?

Dee_Me
07.02.2011, 08:39:52
La expo v-a atras atentia ceva? Nu prea au fost oferte pe segmentul asta :(, opinia mea!

pes_monika
13.02.2011, 19:57:09
Merci mult Moni! :bye_03:
Tu cum stai? Te-ai hotarat in privinta verighetelor?
Noi aseara ni le-am comandat de la Georgia ,saptamana viitoare sunt gata,o sa pun poze :-)

Paula06
17.02.2011, 12:41:02
Noi aseara ni le-am comandat de la Georgia ,saptamana viitoare sunt gata,o sa pun poze :-)

Abia asteptam sa le vedem. :A

AnkBica
19.02.2011, 17:34:42
felicitari pentru verighete !!! cat au costat ? noi inca nu ne-am dus sa ne facem veriighete, nu stiu ce asteptam :)) cu rochia cum stai ?

Scuze pentru raspunsul cu intarziere insa nu am mai intrat pe forum de ceva vreme, nici tu nu ai mai dat pe mess:) Verighetele au costat 1400 lei cu o reducere din partea casei ca ne cunoastem:P Cu rochia nu stau nicicum...nu am gasit nimic, recunosc nici nu am cautat serios...sper in viitorul apropiat sa reusesc sa incep cautarile...tu cum stai?

Michelle86
01.03.2011, 23:22:46
Azi am primit verightele. Le-am facut la V...eta si au costat 1700 Ron cu o reducere de aprox 200 de Ron pentru ca am comandat la Expo. Am avut noroc cu degetele mici, au iesit cu 600 Ron mai ieftine decat se preconiza.

Atasez pozele si ii recomand pe cei ce ni le-au facut.
448742448741448739448740

cristinabh
02.03.2011, 07:07:10
Azi am primit verightele. Le-am facut la V...eta si au costat 1700 Ron cu o reducere de aprox 200 de Ron pentru ca am comandat la Expo. Am avut noroc cu degetele mici, au iesit cu 600 Ron mai ieftine decat se preconiza.

448742448741448739448740

ciao michelle imi plac la nebunie verighetele tale daca te rog imi poti da adresa de unde le-ai luat ca am dori sa mergem si noi pana acolo sau iti multumesc

Michelle86
02.03.2011, 08:37:54
ciao michelle imi plac la nebunie verighetele tale daca te rog imi poti da adresa de unde le-ai luat ca am dori sa mergem si noi pana acolo sau iti multumesc

Adresa este asta:
Str.Roman Ciorogariu nr.9, Interfon Nr1,
E intr-o curte interioara.

Paula06
02.03.2011, 10:11:38

448742448741448739448740

Felicitari pentru verighete! <:-P
Sunt foarte frumoase. Si noi tot la ei ni le-am facut si sunt ft incantata de ele! :bye_03:

cristinabh
02.03.2011, 11:52:09
mersi mult cat mai curand o sa mergem pana acolo doar ca viitorul sot a vazut ceva la care ia ramas gandul cu toate ca mie verigheta mea nu prea imi place dupa parerea voastra e bai mare daca nu sunt la fel ??

pes_monika
05.03.2011, 10:13:09
Abia asteptam sa le vedem. :A
Abia acum am reusit sa imi fac un pic de timp sa le postez, asa ca atasez si eu niste poze cu verighetutele noastre care imi plac foarte mult.Au 10 diamantele mici :D

Paula06
05.03.2011, 14:20:53
Foarte faine is! Sa le purtati fericiti! :*

pes_monika
05.03.2011, 15:56:07
Postez inca 2 unde am reusit sa le prind mai clar,celelalte erau cam incetosate :-)