PDA

Versiunea completa : Masini de epoca sau limuzina?

fagurel
03.03.2008, 10:02:10
Fetelor,

Ma cam bate gandul sa ma interesez de o masina de epoca pentru nunta, dar nefiind din Braila, nu prea sunt la curent cu existenta unor firme care inchiriaza masini de epoca pentru evenimente importante.

Daca stiti voi mai multe, va rog sa-mi spuneti si mie.....daca nu exista in Braila, dar exista in Galati astfel de masini de inchiriat, dati-mi de veste VA ROG FRUMOS!!!

Multumesc,
Alina

annybunny
03.03.2008, 22:01:18
Fetelor,

Ma cam bate gandul sa ma interesez de o masina de epoca pentru nunta, dar nefiind din Braila, nu prea sunt la curent cu existenta unor firme care inchiriaza masini de epoca pentru evenimente importante.

Daca stiti voi mai multe, va rog sa-mi spuneti si mie.....daca nu exista in Braila, dar exista in Galati astfel de masini de inchiriat, dati-mi de veste VA ROG FRUMOS!!!

Multumesc,
Alina

Eu nu stiu daca se gasesti limusina in BR. Dar in GL sigur gasesti. Citeste aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1665

fagurel
04.03.2008, 14:29:48
Multumuesc mult Anne,

Pe 15 martie aterizez si eu in Braila si va trebui sa rezolv repede cu formatia si atunci trag o fuga si pana la Galati sa ma interesez de masini de epoca sau limuzina.

Va pup pe toate si bafta cu pregatirile,
Alina :*

corinne
12.04.2008, 11:14:55
salutare tuturor mireselor ce vor avea nunta anul acesta si mai ales celor din braila,orasul meu.cat despre inchiriatul limuzinei la nunta,e inca in voga si mi se pare foarte elegant si cu aceasta ocazie voi raspunde alinei,in braila gasesti limuzina alba langa penitenciar si cred ca e o alegere buna...succes tuturor mireselor din 2008

fagurel
14.04.2008, 16:38:38
Buna tuturor,

Sincer, nu prea am mai avut timp sa intru si sa scriu cateva randuri la cat de stresata am fost in ultimele saptamani.

Este bine ca in final am cam rezolvat ce era PENDING si parea ca nu se mai termina. Asadar, am rochia de mireasa, am fotograful+cameramanul care vine tocmai de la Baia-Mare(dar, ce pot face, daca am avut un pitic a trebuit sa mi-l indeplinesc), am programata ora la Biserica si am si formatia. Sunt super multumita, fetelor si....linistita. Parca am mai scapat de griji.

Acum marea mea dilema e faptul ca nu prea cunosc prin Braila florarii si nu stiu daca pot sa-mi aduca flori si din strainatate. Eu as vrea un buchet de lacramioare dar avand in vedere faptul ca data nuntii este pe 12 iulie, slabe sanse sa mai fie la acea ora in Ro asa ca va trebui sa mi le comand din Olanda.

Vreau sa-i multumesc lui Corinne pentru recomandarea facuta legat de limuzina.

Corinne, stii cumva cum se numeste firma care o inchiriaza, si, eventual la ce preturi?.....daca ai si un numar de telefon, ar fi mult prea ok.

Va pup si spor la pregatiri miresici de 2008,
Alina.

issa3
18.04.2008, 16:59:12
Multumim mult corinne ptr informatii :*
Si pe mine ma tenteaza sa imi inchiriez limuzina, macar ptr 1 ora :D :-"
Stii daca iti da si sofer? Pupici :*

eu cred ca iti da sofer pt ca nu se risca ei sa lase limuzina pe mana oricui.cel putin in bucuresti stiu ca ai si sofer.
dar nu strica sa arunci o intrebare sa fii sigura>:D<

corinne
18.04.2008, 19:18:47
buna iubita,toate limuzinele se inchiriaza doar cu sofer,nu numai la noi,ci in toata lumea,pupici

fagurel
24.04.2008, 12:00:01
Fetelor,

Eu nu aterizez in Braila decat pe la sfarsitul lunii mai si nu am cum sa fac rost de numarul de telefon al omului cu limuzina.

Va rog eu frumos, daca aveti una drum in zona cereti un numar de contact si postati-l si pe forum.

Va multumesc din suflet,
Alina

andraelen
24.04.2008, 22:58:30
Fetelor,

Eu nu aterizez in Braila decat pe la sfarsitul lunii mai si nu am cum sa fac rost de numarul de telefon al omului cu limuzina.

Va rog eu frumos, daca aveti una drum in zona cereti un numar de contact si postati-l si pe forum.

Va multumesc din suflet,
Alina

intra pe site-ul lor si il gasesti acolo!:*

fagurel
25.04.2008, 15:53:37
Hello,

poti sa-mi dai un PM cu site-ul ca nu-l stiu.

Merci,

Alina

corina_oana
01.05.2008, 10:52:44
Si eu am inchiriato,e pe bulevardul independentei 344,

fagurel
03.05.2008, 21:11:49
Corina Oana,

Ai incercat sa negociezi pretul cu tipul de la limuzina?

Mie, sincer, 100 de euro pe ora mi se pare cam multisor de aceea m-am gandit si la varianta cu inchirierea pentru o zi a unei masini de lux.

Problema este ca nu stiu in Braila o firma de inchiriat masini mai ok. Poate ma ajutati voi cu ceva informatii in acest sens.

Sau, daca este o astfel de firma in Galati va rog sa ma ajutati cu ceva detalii.

Va pup,
Alina

annybunny
16.05.2008, 16:41:57
Noi am avut ghinion si nu am mai gasit liber pe 23.08 la limuzina in BR asa ca a fost nevoie sa inchiriam limuzina din GL, macar am mai resolvat o treaba <:-P

annybunny
21.06.2008, 17:31:01
Noi am avut ghinion si nu am mai gasit liber pe 23.08 la limuzina in BR asa ca a fost nevoie sa inchiriam limuzina din GL, macar am mai resolvat o treaba <:-P
Fetelor, nu o sa mai avem limuzina, daca va intereseaza, cedez contractul, mai multe detalii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=924325#post924325) :*

andraelen
22.06.2008, 15:34:58
Fetelor, nu o sa mai avem limuzina, daca va intereseaza, cedez contractul, mai multe detalii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=924325#post924325) :*

dar ce s-a intamplat anne?de ce nu mai vreti limuzina?:*

annybunny
22.06.2008, 22:56:27
dar ce s-a intamplat anne?de ce nu mai vreti limuzina?:*
Andra, din mai multe motive, iti spun pe mess daca vrei:*

monike
19.07.2008, 22:48:28
Salut,

Stie cineva in BR sau GL o firma sa inchirieze masini de epoca? [-o<

Mersic mult!

donna23
15.04.2010, 10:08:22
Hello!
Stie cineva vreo firma de inchiriat masini pentru nunta?
Multzu!