PDA

Versiunea completa : Staroste in Maramures

dia
05.03.2007, 14:42:45
Va organizati nunta cu sau fara staroste? Daca nu aveti staroste cine se ocupa un pic de organizare? Ii rugati pe cei care se ocupa de muzica sa anunte momentele importante: rugaciunea, dansul, tortul?:-\ Mai am putin pana la nunta si nu ma pot hotarÓ.

ryana
05.03.2007, 15:10:25
Sincer habar nu am. Mie mi-ar place sa am un staroste pentru momentele importante (acasa la mireasa si mire, rugaciune la sala si cam atat). Nu imi plac grnul de staroste care e omniprezent in desfasurarea nuntii, cel care se pune pe glumitze, care incearca sa modereze nunta. Cu astfel de staroste nu sunt de acord. Sora mea a avut un staroste care a fost prezent acasa cand "a cerut-o", la starea civila era atent cand ne vine randul sa intram in sala, la biserica la fel, la sala a anuntzat dansul mirilor, a spus rugaciunea dupa care .... a fost invizibil (pentru ca asa i s-a cerut).Noi inca nu ne-am hotarat daca o sa avem sau nu desi am intzeles ca si starostele are un program foarte important (mai ales cei profesionisti) si ar trebui sa-i angajezi din timp.

mihu
05.03.2007, 18:06:45
Sincer habar nu am. Mie mi-ar place sa am un staroste pentru momentele importante (acasa la mireasa si mire, rugaciune la sala si cam atat). Nu imi plac grnul de staroste care e omniprezent in desfasurarea nuntii, cel care se pune pe glumitze, care incearca sa modereze nunta. Cu astfel de staroste nu sunt de acord. Sora mea a avut un staroste care a fost prezent acasa cand "a cerut-o", la starea civila era atent cand ne vine randul sa intram in sala, la biserica la fel, la sala a anuntzat dansul mirilor, a spus rugaciunea dupa care .... a fost invizibil (pentru ca asa i s-a cerut).Noi inca nu ne-am hotarat daca o sa avem sau nu desi am intzeles ca si starostele are un program foarte important (mai ales cei profesionisti) si ar trebui sa-i angajezi din timp.
Si eu spun ca e destul de important...mai organizeaza si el treaba pe acolo...De ex. parintii pot avea emotii si pot uita cate un alta...el iti va aminti...Nici mie nu imi place sa vb mult...dar uneori nu gasesti chiar cum vrei...:-w

vivi
05.03.2007, 18:18:00
Asta vara a avut nunta un var de-al meu si i-am trimis pe copii la nunta. L-am rugat pe ginerele meu bucureshtean sa se uite cu atentie la obiceiurile de la noi si sa spuna ce vrea si ce nu sa pastreze la nunta lor. Dimineatza primul lucru care l-a spus a fost, "spune-mi ca noi nu o sa avem un "de ala" care vorbeshte mult, face bancuri si striga darul". Deci fara. Rugaciunea o sa o spunem impreuna cu preotul, momentele le vor puncta cei de la muzica.

dia
07.03.2007, 10:10:15
Noi n-o sa avem preot in sala de aia am intrebat. Nu-mi place nici mie cu staroste, cred ca ar trebui sa vb. cu baietii de la muzica sa-i intreb daca pot puncta ei aceste momente.

ryana
07.03.2007, 11:53:23
Fetelor am ramas masca, la iubi meu ii trebuie cantaretii aia care te scot din casa si staroste. Ce ma fac cu el?? Adevarul este ca eu mi-am impus foarte multe dorinte in ceea ce a tinut de organizarea nuntii noastre asa ca imi este cumva sa-i spun NU. Adevarul este ca dintre prietenii nostrii doar o singura nunta din 6 a fost fara. Ce ma fac??

mihu
07.03.2007, 12:49:56
Fetelor am ramas masca, la iubi meu ii trebuie cantaretii aia care te scot din casa si staroste. Ce ma fac cu el?? Adevarul este ca eu mi-am impus foarte multe dorinte in ceea ce a tinut de organizarea nuntii noastre asa ca imi este cumva sa-i spun NU. Adevarul este ca dintre prietenii nostrii doar o singura nunta din 6 a fost fara. Ce ma fac??
Eu spun ca ar trebui sa vb cu el...sa vedeti argumente pro si contra...Poate ar trebui sa i se satisfaca si lui dorinta asta...dar numai daca e sigur ca vrea si isi doreste asa ceva...

vivi
07.03.2007, 18:19:23
Cauta mult, plateshte cat iti cere. Tu acum cauti un staroste cu un pic de cultura(cu cat mai multa cu atat mai bine), sa nu zica tampenii, sa fie discret marea majoritate a timpului, sa-si faca simtita prezentza cand trebuie. Pune conditie in discutii ca il alegi tu. Eu ma interesez, dar e cam tarziu, poate stiu si fetele pe cineva.

vivi
07.03.2007, 18:23:15
Noi n-o sa avem preot in sala de aia am intrebat. Nu-mi place nici mie cu staroste, cred ca ar trebui sa vb. cu baietii de la muzica sa-i intreb daca pot puncta ei aceste momente.
Rugaciunea o poate spune un invitat, gandeshte-te si poate faci un moment deosebit din asta. Exemplu o poate spune un bunic la microfon. Persoana se va simti foarte onorata. Gandeshte-te cui faci aceasta onoare.

ryana
07.03.2007, 20:43:21
Cauta mult, plateshte cat iti cere. Tu acum cauti un staroste cu un pic de cultura(cu cat mai multa cu atat mai bine), sa nu zica tampenii, sa fie discret marea majoritate a timpului, sa-si faca simtita prezentza cand trebuie. Pune conditie in discutii ca il alegi tu. Eu ma interesez, dar e cam tarziu, poate stiu si fetele pe cineva.

Multumesc mult, o sa incerc si eu sa dau de cel care a fost la sora mea pentru ca a fost forte cu bun simt si discret. In sensul ca nu s-a bagat deloc la sala ci doar a anuntzat dansul mirilor, a zis rugaciunea si cred ca cam atat. Doamne ajuta, sa mai scap si de asta :)))

miti
08.03.2007, 16:13:11
Noi facem fara...
dar unul discret si care sa stie bine ce sa spuna si cand ar fi ok.

ryana
16.03.2007, 23:28:51
Eu precum am mai postat pe un topic pe aici de curand am avut surpriza de a afla ca la iubi meu ii trebuie nu numai staroste ci si muzicantzii aceia care te petrec. Nu sunt total impotriva pentru ca avem cam aceeasi parere referitor la staroste, adica: sa nu fie guraliv, sa stea frumos in banca lui, sa nu faca glumitze, ... mai pe scurt sa fie invizibil cand nu ii este necesara prezentza.

vivi
17.03.2007, 08:17:12
Si cu muzicantzii? Vor veni sa te ia de acasa?

ryana
17.03.2007, 12:06:29
Si cu muzicantzii? Vor veni sa te ia de acasa?

Se pare ca da. Inca nu e definitivat nimiva desi as prefera sa nu am asa ceva. Eu cred ca staroste e arhisuficient. O sa va tin la curent cum decurg negocierile cu privire la acest subiect :)).

vivi
17.03.2007, 12:28:24
Se pare ca da. Inca nu e definitivat nimiva desi as prefera sa nu am asa ceva. Eu cred ca staroste e arhisuficient. O sa va tin la curent cum decurg negocierile cu privire la acest subiect :)).
Stai la bloc sau la casa? Sa stiu cati vecini sunt cu ochii pe tine.>:)>:)>:)

ryana
17.03.2007, 13:15:58
Stai la bloc sau la casa? Sa stiu cati vecini sunt cu ochii pe tine.>:)>:)>:)

Foarte multi avand in vedere ca stam la bloc. Spectacol ce mai :)))

vivi
17.03.2007, 13:53:42
Macar stai pe o artera importanta. HII HII HII

ryana
17.03.2007, 17:17:33
Macar stai pe o artera importanta. HII HII HII

Numai in spatele statiei de autobus care e vis-a-vis de Canal 7. Nu chiar pi centru dar .... in apropiere.

aitana25
17.03.2007, 22:06:49

Lasa ca si sa se uite tot satul la tine (vezi cazul meu) nu e mai bine. ;)) Chiar daca nu vine staroste cu lautari dupa mine, oricum o sa fie ca la urs cand o sa ma defilez eu in rochia de mireasa prin curte.

ankiss20
27.03.2007, 12:40:12
m-am trezit cam tarziu e drept dar vroiam sa va spun cum "m-am scos" eu:
nu facem cerutul miresii si chestiile lacrimogene, sarim peste mersul dupa nasi, ne intalnim in oras si facem coloana de masini claxonare, mergem asa la starea civila, apoi la biserica apoi la sala,
la sala varu lu sotu meu e popa so ne baga el o rugaciune, dupa care baietelul de la muzica lucreaza la TV mai avem invitati niste DJ fosti colegi de ai mei de la radio.....
asa ca no sa se piarda nimic important si nu o sa ne streseze un staroste cu glumite si bancuri expirate.
acuma nu stiu cum vom face cu stransul banilor dimineata
am fost la o nunta de zi in Cluj si am vazut o chestie super faina: mirii stateau la masa si mancau (in sfarsit) si fratele miresii cu starostele mergeau cu o cutie rosie in forma de inima pe la fiecare pe la masa, dupa ce fiecare nuntas a primit plicuri si pix, si adunau plicurile pe care trebuia sa fie trecut numele si cati bani ai pus inplic
asta cu ...notatul pe plic cati bani ai pus e ciudata......dar ideea de plicuri si adunate frumos e ok....plus ca noi am zis ca o sa facem noi chestia cu adunatul sa mai profitam de moment si sa le multumim tuturor ca sunt prezenti.
nu????

vivi
27.03.2007, 19:08:04
Noi facem casutza. Si place-cardurile vor fi plicuri.

ryana
27.03.2007, 20:26:00
Noi facem casutza. Si place-cardurile vor fi plicuri.

La fel o sa fie si in cazul nostru.
Invitatzii o sa vina la masa noastra cand doresc sa ne felicite sau sa plece. Mi se pare cel mai discret mod de a primi darul de la invitatzi.
Si sora mea a avut ceva de genul asta, cred ca chiar cu strigare (asta i-a impus starostele) dar nu mi-a placut. Lumea devine nerabdatoare sau chiar se plictiseste.
Adevarul e ca fiecare face cum crede mai bine de cuvintza sau cum a vazut la alte nuntzi si i-a placut.

vivi
27.03.2007, 20:30:44
La fel o sa fie si in cazul nostru.
Invitatzii o sa vina la masa noastra cand doresc sa ne felicite sau sa plece. Mi se pare cel mai discret mod de a primi darul de la invitatzi.
Si sora mea a avut ceva de genul asta, cred ca chiar cu strigare (asta i-a impus starostele) dar nu mi-a placut. Lumea devine nerabdatoare sau chiar se plictiseste.
Adevarul e ca fiecare face cum crede mai bine de cuvintza sau cum a vazut la alte nuntzi si i-a placut.
Eu am cerut parerea unor colegi care au umblat pe la nunti in vara trecuta si toti au zis ca e super ideea. Cineva a spus ca a participat la o nunta cu casutza si el a pus plicul de cum a intrat sa nu-i mai poarte de grija. Altineva se plangea ca a vrut sa plece mai repede de la o nunta, ca se ivise o problema si a pierdut o jumatate de ora intreband la cine sa lase plicul.

ryana
27.03.2007, 20:35:50
Precum am spus mai sus: ideea cu casuta mi se pare foarte discreta.
Sicer, eu ca mireasa nu ma trage sufletzelul sa ma duc dupa raspuns pentru ca .... asa sunt eu de felul meu, mai timida si reticenta la anumite chestii. Dar, daca dam timpul inapoi, asa se facea inainte si nimanui nu i se parea ciudat.
Cu casutza evitzi sa caute invitatzii pe unde sa lase raspunsul, evitzi pauza aia enorma care se face la raspuns si multe alte lucruri.
Ideea e ca daca folosesti plicuri gata tipizate cu numele initatzilor sau place cardurile pe post de plic e ca si cum ai avea un raspuns obisnuit doar ca in cazul asta: invitatzii vin la tine si nu tu la invitatzi - singura diferenta.

ankiss20
28.03.2007, 14:03:43
asa m-am gandit si eu prima oara DAR mi-a zis Dj-ul ca riscam sa se faca coada la felicitat mirii ....si daca se face coada si in mijlocul ringului...e super nasol...si apoi mi-am adus aminte ca si eu la randul meu am stat anul trecut la cateva cozi sa felicit mirii....si nu mi-a placut
asa e parerea mea....de aceea am zis ca adunam noi.......oricum pana atunci se mai pot schimba 156879325 de lucruri
;;)

ankiss20
28.03.2007, 14:07:00
plus ca eu vreau sa le multumesc invitatilor ca au venit.....sa ciocnesc paharul cu sampanie cu fiecare....sa se simta fiecare invitat ca este special......
am fost anul trecut la o nunta unde mireasa era f posomorata si se purta cu noi de parca o deranjam.....a fost bine ca macar am invata ce sa nu fac la nunta mea
anul trecut am fost la 5 nunti ale prietenilor si acu 2 ani la 15, asa ca am avut ce invata.
sper

vivi
28.03.2007, 18:29:55
plus ca eu vreau sa le multumesc invitatilor ca au venit.....sa ciocnesc paharul cu sampanie cu fiecare....sa se simta fiecare invitat ca este special......
am fost anul trecut la o nunta unde mireasa era f posomorata si se purta cu noi de parca o deranjam.....a fost bine ca macar am invata ce sa nu fac la nunta mea
anul trecut am fost la 5 nunti ale prietenilor si acu 2 ani la 15, asa ca am avut ce invata.
sper
Vezi ca am facut un topic "asha nu" posteaza ce nu ti-a placut acolo. O sa ne ajute pe toate.

miti
18.05.2007, 01:36:49
mai cat sunt eu de anti staroste, pt cele care mai puteti...luati unul.....ca la ce debandata a fost la mine la nunta pana s a ajuns la restaurant....
no comment....oricum punctul slab al nuntii!:-L :-w

desdemone
19.05.2007, 18:12:58
la acest capitol sunt foarte categorica: FARA STAROSTE!!!
Vom face place -carduri, cu o superba casutza( am gasit-o) si rugaciunea ...o matusa care e maica stareta, in plus cred ca va fi onorata si cred e obisnuita caci la evenimente cruciale in familie momentul religios ii apartinea..............DAR problema e alta :oare ce va zice cand o sa vada ca ma casatoresc la biserica catolica?!!!! si toata familia mea e ortodoxa?!!!adevarul e caci sunt rea si parerile altora la acest capitol putin ma intere caci am motivele mele ca sa fac aceasta alegere!Ce ma derangeaza e sa nu creada lumea ca al meu mi-ar fi cerut sa fac asta , cand pe el putin il intereseza biserica si lui ii convenea oriunde!!!

ryana
20.05.2007, 20:30:28
AJUTORRRRRRRR!!!!!!!!

Fetelor, am nevoie de un staroste. Cel pe care il ochisem e liber abia la anul asa ca ... a iesit din schema. Am nevoie de un staroste "elegant" in sensul ca nu vreau sa bata mult din gura, sa nu imi insire o pleiada de obiceiuri si strigaturi din alea de a lor, sa nu se bage in seama cu invitatzii la nunta, sa anuntze doar valsul mirilor, sa zica rugaciunea si la furatul mirilor, in rest: MUT CA PESTELE. Daca aveti cunostintza de vreun staroste cu caracteristicile de mai sus: DA-TI DE VESTE, o sa raman indatorata. Multumesc.

vivi
20.05.2007, 20:33:31
AJUTORRRRRRRR!!!!!!!!

Fetelor, am nevoie de un staroste. Cel pe care il ochisem e liber abia la anul asa ca ... a iesit din schema. Am nevoie de un staroste "elegant" in sensul ca nu vreau sa bata mult din gura, sa nu imi insire o pleiada de obiceiuri si strigaturi din alea de a lor, sa nu se bage in seama cu invitatzii la nunta, sa anuntze doar valsul mirilor, sa zica rugaciunea si la furatul mirilor, in rest: MUT CA PESTELE. Daca aveti cunostintza de vreun staroste cu caracteristicile de mai sus: DA-TI DE VESTE, o sa raman indatorata. Multumesc.
Ma interesez maine. Trimite email pe privat si te tin la curent.

ryana
20.05.2007, 20:36:59
Ma interesez maine. Trimite email pe privat si te tin la curent.

Vivi se multumeste anticipat. Ieri am fost la o nunta la Carpati si era staroste exact cel pe care il ochisem si am fost tare dezamagita cand a vorbit iubi al meu cu el si era ...... ocupat. Astept vesti de la tine.Iti trimit e-mailul meu pe privat chiar acuma.

ankiss20
21.05.2007, 16:06:55
la acest capitol sunt foarte categorica: FARA STAROSTE!!!
Vom face place -carduri, cu o superba casutza( am gasit-o) si rugaciunea ...o matusa care e maica stareta, in plus cred ca va fi onorata si cred e obisnuita caci la evenimente cruciale in familie momentul religios ii apartinea..............DAR problema e alta :oare ce va zice cand o sa vada ca ma casatoresc la biserica catolica?!!!! si toata familia mea e ortodoxa?!!!adevarul e caci sunt rea si parerile altora la acest capitol putin ma intere caci am motivele mele ca sa fac aceasta alegere!Ce ma derangeaza e sa nu creada lumea ca al meu mi-ar fi cerut sa fac asta , cand pe el putin il intereseza biserica si lui ii convenea oriunde!!!
bun venit in clubul celor FARA STAROSTE
:)>-
p.s. sper sa nu plang dupa nunta sau in timpul nuntii

miti
21.05.2007, 19:57:13
;))
bun venit in clubul celor FARA STAROSTE
p.s. sper sa nu plang dupa nunta sau in timpul nuntii

nici io n am plans si organizarea am mai zis dezastru! ;))

dellila
22.05.2007, 11:50:08
Si eu sunt in clubul FARA STAROSTE :)>-

claupop99
22.05.2007, 18:33:32
Si eu sunt in clubul FARA STAROSTE :)>-
si eu FARA STAROSTE o sa fiu, dar al meu preaiubit o sa bata din gura cand o sa ma ceara de nevasta la parintii mei...:O, o sa fie foaaareeeeeeee interesant, noroc ca nu e timid si nu ii e frica sa vb in public<:-P^:)^

miti
22.05.2007, 19:34:12
si eu FARA STAROSTE o sa fiu, dar al meu preaiubit o sa bata din gura cand o sa ma ceara de nevasta la parintii mei...:O, o sa fie foaaareeeeeeee interesant, noroc ca nu e timid si nu ii e frica sa vb in public<:-P^:)^

=)) =)) =))

miti
06.06.2007, 20:10:55
inca o nunta...aceeasi concluzie...e nevoie de cineva sa coordoneze parinti, nasi , miri , prieteni ca de nu fiecarer facer cum il duce capul!

mihu
06.06.2007, 22:52:19
inca o nunta...aceeasi concluzie...e nevoie de cineva sa coordoneze parinti, nasi , miri , prieteni ca de nu fiecarer facer cum il duce capul!
Si eu am zis ca merita cineva sa organizeze un pic...la nunta noastra parintii efectiv nu au avut ce sa faca...organizatorul s-a ocupat de absolut tot...
Am fost la o nunta si aveau si ei o doamna organizator de nunti...si cand au cerut mireasa a venit si un barbat (ca nu se putea fara vorbaraie aiurea)staroste si si-a facut numarul...cand am iesit cu masinile...organizatorul ne-a zis ce si cum sa facem....vine tipul ala care efectiv a fost"angajat"numai pt acasa la mireasa, sa ne zica ca noi nu trebuie s-o ascultam pe tipa aia ca ea nu stie(=P~ )ca el stie mai bine=P~ ...sa facem cristiene si sa claxonam...

dia
12.07.2007, 10:04:07
Nunta a trecut foarte bine fara staroste...chiar mai bine decat a prietenilor nostrii care au avut staroste pe unul care vorbea aiurea si-si facea reclama in timpul nuntii.

renata_cristina
12.07.2007, 12:24:04
ao suntem si noi in clubul celor fara staroste
am fost la cateva nunti si nu mi-a placut deloc cat a batut si ce a batut starostele din gura
fratele meu si-a facut nunta fara staroste si a iesit foarte bine
inainte de a pleca dupa mireasa a spus fiecare din familie cateva vorbe si mirele binenteles(asa sa fie ceva de inceput de nunta:-p si la mireasa acasa de asemenea au spus cateva cuvinte si rudele ei,totul a iesit foarte bine,mie cel putin mi-a placut,fiecare a stiut ce trebuie sa faca
laa noi va fi mai greu avand in vedere k el e din oradea,dar sper k va iesi totul bine%%-

little_mouse
13.07.2007, 14:50:48
ao suntem si noi in clubul celor fara staroste
am fost la cateva nunti si nu mi-a placut deloc cat a batut si ce a batut starostele din gura
fratele meu si-a facut nunta fara staroste si a iesit foarte bine
inainte de a pleca dupa mireasa a spus fiecare din familie cateva vorbe si mirele binenteles(asa sa fie ceva de inceput de nunta:-p si la mireasa acasa de asemenea au spus cateva cuvinte si rudele ei,totul a iesit foarte bine,mie cel putin mi-a placut,fiecare a stiut ce trebuie sa faca
laa noi va fi mai greu avand in vedere k el e din oradea,dar sper k va iesi totul bine%%-
Mai mult ca sigur ca o sa fie bine doar familia va cunoaste cel mai bine:)>-

renata_cristina
13.07.2007, 19:31:23
Mai mult ca sigur ca o sa fie bine doar familia va cunoaste cel mai bine:)>-
multumesc de incurajari
asa ma gandeam si eu de aceea zic k staorstele nu-si prea are rostul,parerea mea

ankiss20
31.07.2007, 21:52:32
eu chiar aveam emotii cum va fi nunta fara staroste ...dar fara modestie .....ne-a laudat absolut toata lumea pentru organizare si pentru tot ce am facut. si asa de mult conteaza sa ii vezi pe oameni ca se simt bine....si crede-ti-ma ca se vede chiar si in plicuri.
media la cinstit a fost de 200 E de pereche....si tinand cont ca meniul efectiv (fara bautura si praji si tort si scaune aranjate si flori) a costat 58 Ron. (cu relatiile lu iubi).

renata_cristina
01.08.2007, 17:47:21
eu chiar aveam emotii cum va fi nunta fara staroste ...dar fara modestie .....ne-a laudat absolut toata lumea pentru organizare si pentru tot ce am facut. si asa de mult conteaza sa ii vezi pe oameni ca se simt bine....si crede-ti-ma ca se vede chiar si in plicuri.
media la cinstit a fost de 200 E de pereche....si tinand cont ca meniul efectiv (fara bautura si praji si tort si scaune aranjate si flori) a costat 58 Ron. (cu relatiile lu iubi).
CASA DE PIATRA SI TOT CEEA CE VA DORITI
deci a fost ok fara staroste,nu?
multa fericire si noroc si asteptam [email protected]};-

Laura_sunrise
26.09.2007, 20:19:37
Stie careva ceva de Viorel Cotet? (maestru de ceremonii:-\ )

mihu
26.09.2007, 21:02:58
El a orgnaizat nunta noastra ;-) am poze in semnatura de la nunta, si daca doresti alte detalii(ma refer la pro si contra cotet) putem povesti pe mess ;-)

claupop99
27.09.2007, 04:20:00
oricine numai claudiu pop sa nu fie:dn:gen_07::no_02:, ca la nunta mea s-a cam dat in spectacol inutil cu glume ieftine, chiar daca i-am zis ca avem nevoie de el doar sa anunte dansul si cand se fura mireasa

Laura_sunrise
27.09.2007, 11:36:19
oricine numai claudiu pop sa nu fie:dn:gen_07::no_02:, ca la nunta mea s-a cam dat in spectacol inutil cu glume ieftine, chiar daca i-am zis ca avem nevoie de el doar sa anunte dansul si cand se fura mireasa
Am fost si noi la o nunta la care era Clau Pop si nu era pe gustul nostru... asa ca mai cautam...

ankiss20
27.09.2007, 15:54:13
eu am fost la o nunta facuta de el....si nu am fost prea incantata......oricum depinde fffff tare de gusturile fiecaruia....
noi spre exemplu am optat pt FARA STAroste.
ca m-am zgarcit eu la 1000E cat ne-a cerut Sorin Tanase.....care iar spre opinia mea....e cel mai tare.....atat ca staroste cat si ca muzica.
acum imi pare rau si daca ar fi sa dau timpul inapoi i-as da 1500 E. fara sa ma gandesc.
am fost la 3 nunti facute de Tanase si la toate am dansat "pe mese" pana dimineata.
si una dintre nunti avea chiar tenta de a iesi nasol ...ca au lipsit f multi oameni.....dar a facut o atmosfera super super.....
in 10 mai 2008 merg la nunta unor prieteni pe care i-am convins deja ca tanase e cel mai tare...abia astept....o sa ne distram la maxim....3 zile ...ca nunta e la lostrita
;))

Laura_sunrise
27.09.2007, 18:26:33
eu am fost la o nunta facuta de el....si nu am fost prea incantata......oricum depinde fffff tare de gusturile fiecaruia....
ca m-am zgarcit eu la 1000E cat ne-a cerut Sorin Tanase.....care iar spre opinia mea....e cel mai tare.....atat ca staroste cat si ca muzica.
acum imi pare rau si daca ar fi sa dau timpul inapoi i-as da 1500 E. fara sa ma gandesc.
am fost la 3 nunti facute de Tanase si la toate am dansat "pe mese" pana dimineata.
si una dintre nunti avea chiar tenta de a iesi nasol ...ca au lipsit f multi oameni.....dar a facut o atmosfera super super.....
in 10 mai 2008 merg la nunta unor prieteni pe care i-am convins deja ca tanase e cel mai tare...abia astept....o sa ne distram la maxim....3 zile ...ca nunta e la lostrita
;))
Noi de abia acum am inceput sa cautam, suntem in faza in care intrebam in stanga si-n dreapta, vorbim cu prieteni care s-au casatorit, dam telefoane... sper sa gasim pana la urma.

mihu
27.09.2007, 21:19:56
;))
Si dupa a mea parere Sorin Tanase e cel mai tare!!Cel putin asta mi-a confirmat pana acum...imi place mult vocea lui calda...Am mai auzit de ala care cand la crenguta...dar nu mi-a placut cand l-am auzit...
Deci ca voce e clar sorin tanase...in schimb nu stiu cum sunt restul serviciilor oferite de el comparativ cu cotet

Laura_sunrise
28.09.2007, 23:55:17
Si dupa a mea parere Sorin Tanase e cel mai tare!!Cel putin asta mi-a confirmat pana acum...imi place mult vocea lui calda...Am mai auzit de ala care cand la crenguta...dar nu mi-a placut cand l-am auzit...
Deci ca voce e clar sorin tanase...in schimb nu stiu cum sunt restul serviciilor oferite de el comparativ cu cotet
Ce laudat e Sorin Tanase asta, imi pare tare rau ca eu nu l-am vazut in actiune:-< .

BELLISIMA
09.10.2007, 22:55:47
de florin catuna a auzit cineva?

Laura_sunrise
09.10.2007, 22:59:48
de florin catuna a auzit cineva?
Eu nu, dar daca stie cineva sa ne spuna, si noi ne cautam staroste.

miresicamica
19.11.2007, 13:43:57
Si eu spun ca e destul de important...mai organizeaza si el treaba pe acolo...De ex. parintii pot avea emotii si pot uita cate un alta...el iti va aminti...Nici mie nu imi place sa vb mult...dar uneori nu gasesti chiar cum vrei...:-w
Si eu sunt pentru staroste deoarece mama mea este si bolnava si nu vreau sa ii pun in carca griji,si atunci zic ca este mai bine cu staroste.Poate ma jutati sa-mi gasesc si eu unul,pls.#:-S

mihu
19.11.2007, 14:10:48
Si eu sunt pentru staroste deoarece mama mea este si bolnava si nu vreau sa ii pun in carca griji,si atunci zic ca este mai bine cu staroste.Poate ma jutati sa-mi gasesc si eu unul,pls.#:-S
Dupa cum am mai zpus...eu l-am avut pe Cotetz...dar el daca merge, merge cu tot cu foto/filmat/aranjament....iti pot trimite si numaru lui pe privat...si poti sa mergi sa iti prezinte oferta lui....sa vezi daca iti convine...

miresicamica
19.11.2007, 14:20:41
Nu reusesc sa primesc msg tau,dar nu ma dau batuta mai incerc

miresicamica
19.11.2007, 14:22:11
Dupa cum am mai zpus...eu l-am avut pe Cotetz...dar el daca merge, merge cu tot cu foto/filmat/aranjament....iti pot trimite si numaru lui pe privat...si poti sa mergi sa iti prezinte oferta lui....sa vezi daca iti convine...
Mersi tare mult;)) ;)) ;))

miresicamica
19.11.2007, 14:23:42
Eu spun ca ar trebui sa vb cu el...sa vedeti argumente pro si contra...Poate ar trebui sa i se satisfaca si lui dorinta asta...dar numai daca e sigur ca vrea si isi doreste asa ceva...
Si el va facut si pozele de nunta?
cum au iesit?

mihu
19.11.2007, 14:42:43
Si el va facut si pozele de nunta?
cum au iesit?
http://picasaweb.google.com/mihasabou/Nunta16Septembrie2006 aici sunt pozele
si aici e albumul http://picasaweb.google.com/mihasabou/NuntaNoastraAlbumFoto

El lucreaza cu cei de la fuji....marcel ne-a facut pozele...

miresicamica
20.11.2007, 09:27:23

foarte frumoase pozele
A-ti iesit super,imi vine sa plang ce frumosi ati fost:(( :((

miresicamica
20.11.2007, 09:32:39

Super album,inca nu am vazut asa frumos si interesant.Daca zici ca ti-a facut atmosfera atunci as merge si eu cu el.
Mai imi trimiti odata nr lui te rog[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
A facut atmosfera la nunta?
Ati avut casuta de bani ?sau a fost cu strigare.
Sa stii ca am ramas foarte impresionata de poze

miresicamica
20.11.2007, 09:43:41

Cine te-a machiat si coafat?

mihu
20.11.2007, 10:11:02
Cine te-a machiat si coafat?
Iti trimit pe privat raspuns la toate intrebarile...si cu cine m-a machiat si numarul lui cotet....

miresicamica
20.11.2007, 16:43:42
Iti trimit pe privat raspuns la toate intrebarile...si cu cine m-a machiat si numarul lui cotet....
Ti-am promis ca imi postez verigheta,inca nu a venit dar am reusit sa fac rost de poza.

miresicamica
20.11.2007, 16:52:08
Ti-am promis ca imi postez verigheta,inca nu a venit dar am reusit sa fac rost de poza.
Sper ca am reusit de data asta

miresicamica
20.11.2007, 16:53:35
Sper ca am reusit de data asta
:* :* :* :* :* :*

miresicamica
20.11.2007, 16:55:53
:* :* :* :* :* :*
Nu stiu de ce nu vrea sa mi le incarce,hai ca mai incerc

miresicamica
20.11.2007, 17:00:01
Hai ca mai incerc

miresicamica
20.11.2007, 17:03:28
Am reusit in sfarsit;))

BELLISIMA
22.11.2007, 12:42:03
Am reusit in sfarsit;))
Fetelor eu o sa-l am ca staroste pe Sergiu Vaida.E un pic cam scump dar parintii nostrii sunt tare incantati si noi la fel.Sper sa iasa totul bine<:-P

miresicamica
04.03.2008, 12:01:58
Am nevoie de staroste,stie careva pe cineva.Nici scump,nici plictisitor si sa fie valabil pe la nunta noastra(asta ramane de vazut);))

miti
04.03.2008, 13:31:16
Am nevoie de staroste,stie careva pe cineva.Nici scump,nici plictisitor si sa fie valabil pe la nunta noastra(asta ramane de vazut);))

sa ti rasp la intreb nu stiu..
poate una din miresicile care a avut staroste

CristinaMM
06.03.2008, 09:29:41
Mersi mult de rspuns se pare ca esti mai de treaba decat fetele de pe aici,nici una nu a vrut sa-mi zica vreunul de parca as fi cerut bani.Am sa intru pe adresa pe care ai postat-o si te voi contacta pe privat.Inca o data mersi.
Pai daca faci nunta in Baia Mare, poate ar fi mai bine sa scrii pe forumul respectiv, sa-ti raspunda fetele la obiect, cu staroste din zona. Sau nu?:-\
PS: vrei neaparat staroste?

miresicamica
06.03.2008, 10:01:23
Pai daca faci nunta in Baia Mare, poate ar fi mai bine sa scrii pe forumul respectiv, sa-ti raspunda fetele la obiect, cu staroste din zona. Sau nu?:-\
PS: vrei neaparat staroste?
Am scris pe forum dar nu mi-a raspuns nimeni,trebuie pt ca in momentul cand vine dupa mireasa e bine sa fie cineva care sa faca glume si sa nu apara momente de tacere,sau stanjeneala

CristinaMM
06.03.2008, 10:03:23
Am scris pe forum dar nu mi-a raspuns nimeni,trebuie pt ca in momentul cand vine dupa mireasa e bine sa fie cineva care sa faca glume si sa nu apara momente de tacere,sau stanjeneala
Io zic ca nu trebuie neaparat, numai daca vrei. Mai insista pe forumul de Baaia Mare, sau e ok si staroste din Cluj, sa zicem?

miresicamica
06.03.2008, 10:42:27
Io zic ca nu trebuie neaparat, numai daca vrei. Mai insista pe forumul de Baaia Mare, sau e ok si staroste din Cluj, sa zicem?
Da este un tip din cluj,care lucreaza din cate am inteles in BM,vom vedea.Mersi

ryana
06.03.2008, 13:52:33
Da este un tip din cluj,care lucreaza din cate am inteles in BM,vom vedea.Mersi

Si noi am avut staroste. Il cheama Florin Perse dar ... numarul de telefon il are sotul meu asa ca ... daca doresti ti-l trimit pe PM cand ajung acasa. Noua ne-a placut pentru ca a facut exact ceea ce i-am cerut: a mers la mire ... a zis versurile acelea sau cum le-o zice de plecat de acasa ... a ajuns la mine: a cerut mireasa, a zis partea aceea cu : I=ati mireasa ziua buna, am plecat catre starea civila unde ... nu a avut absolut nimic de zis, am mers la biserica unde singuul lucru ce l-a avut de facut e sa invite pe toata lumea in biserica pt ca eu am intrat la bratul tatalui meu in timp ce canta corul, asa ca toata lumea trebuia sa fie in biserica. Dupa aceea, la restaurant, a zis Tatal nostru, a anuntat valsul, a anuntat furatul miresei si .... ATAT!!! I-am spus ca nu avem raspuns cu strigare, i-am spus ca nu dorim glume nesarate despre nuntasi si ... ca mai mult trebuie doar sa puncteze anumite momente ale ceremoniei. Chiar a stat cuminte in banca lui si exact ceea ce i-am spus ca dorim sa faca ... aceea a facut. El ne-a adus si ceterasii pt petrecutu miresei cu care chiar am avut noroc pt ca dupa biserica cat am facut poze, avand destul de mult timp liber ... ne-au cantat de s-a apucat lumea sa danseze in hora. Ei au mers pana la restaurant unde din cate imi aduc aminte nu au cantat deloc pentru ca nu doream. Noi am fost multumiti.
Am fost la nunti cu si fara staroste si adevarul e ca .... fiecare face dupa bunul lui plac. Nu pot sa zic ca e urat fara sau fff bine cu, sotul meu a dorit pentru ca a zis ca e o traditie care nu-i displace si ... am incercat pe cat posibilul sa nu se exagereze.

corinka
06.03.2008, 14:02:08
momente de tacere si stanjeneala n-au cum sa apara la nunta. doar canta muzica tot timpul!

miresicamica
06.03.2008, 15:51:00
Si noi am avut staroste. Il cheama Florin Perse dar ... numarul de telefon il are sotul meu asa ca ... daca doresti ti-l trimit pe PM cand ajung acasa. Noua ne-a placut pentru ca a facut exact ceea ce i-am cerut: a mers la mire ... a zis versurile acelea sau cum le-o zice de plecat de acasa ... a ajuns la mine: a cerut mireasa, a zis partea aceea cu : I=ati mireasa ziua buna, am plecat catre starea civila unde ... nu a avut absolut nimic de zis, am mers la biserica unde singuul lucru ce l-a avut de facut e sa invite pe toata lumea in biserica pt ca eu am intrat la bratul tatalui meu in timp ce canta corul, asa ca toata lumea trebuia sa fie in biserica. Dupa aceea, la restaurant, a zis Tatal nostru, a anuntat valsul, a anuntat furatul miresei si .... ATAT!!! I-am spus ca nu avem raspuns cu strigare, i-am spus ca nu dorim glume nesarate despre nuntasi si ... ca mai mult trebuie doar sa puncteze anumite momente ale ceremoniei. Chiar a stat cuminte in banca lui si exact ceea ce i-am spus ca dorim sa faca ... aceea a facut. El ne-a adus si ceterasii pt petrecutu miresei cu care chiar am avut noroc pt ca dupa biserica cat am facut poze, avand destul de mult timp liber ... ne-au cantat de s-a apucat lumea sa danseze in hora. Ei au mers pana la restaurant unde din cate imi aduc aminte nu au cantat deloc pentru ca nu doream. Noi am fost multumiti.
Am fost la nunti cu si fara staroste si adevarul e ca .... fiecare face dupa bunul lui plac. Nu pot sa zic ca e urat fara sau fff bine cu, sotul meu a dorit pentru ca a zis ca e o traditie care nu-i displace si ... am incercat pe cat posibilul sa nu se exagereze.
Da te rog sa-mi trimiti numarul lui daca poti,si eu exact pentru momentele acelea le vreau.Mersi

BELLISIMA
12.04.2008, 19:00:39
DACA VREI AM SI EU NISTE NR DE TEL,POT SA TI LE TRIMIT PE PM

Laura_sunrise
13.05.2008, 18:10:32
La noi starostele nu va avea un rol f important - vrem doar s„ marcheze momentele cheie, f„r„ alte poezioare...

roxyroxana
29.08.2008, 11:19:49
cam cat costa un staroste bun ...si pe cine recomandati daca nu vreau decat sa vina sa ne ia de acasa si apoi sa deschida dansul la restaurant...(rugaciune, vals)fara alte comentarii

cosminu
29.08.2008, 13:09:47
si eu zic ca trebuie sa fie un staroste la nunta. el mai invie atmosfera.

Candia
10.09.2008, 19:53:53
Ieri am rezolvat cu starostele. Nu mai avem pentru ce sa ne facem griji:-p .

lore_vasc
11.09.2008, 18:22:44
Ma bucur andreea dia ca ai mai rezolvat ceva ptr nunta,un lucru in minus<:-P Mai ai puti si gata;))

Allyna
07.10.2008, 16:09:14
Ieri am rezolvat cu starostele. Nu mai avem pentru ce sa ne facem griji:-p .

Pe cine ati angajat?

Candia
07.10.2008, 17:11:42
Pe cine ati angajat?
Il cheama Ghita Cadar, are in jur de 45 ani. Am mai participat la 3 nunti unde a fost dumnealui staroste. Imi place ca nu spune glume, povesti si alte cele (nu e "bagator in seama":"> ), am vrut o persoana care sa puncteze momentele importante, atata tot.

Allyna
08.10.2008, 17:27:46
Il cheama Ghita Cadar, are in jur de 45 ani. Am mai participat la 3 nunti unde a fost dumnealui staroste. Imi place ca nu spune glume, povesti si alte cele (nu e "bagator in seama":"> ), am vrut o persoana care sa puncteze momentele importante, atata tot.

Oare nu o fi tatal unui coleg de-al meu din generala?:-? Mai plinut si cu mustacioara?
Eu am tot auzit de Cotet ca face atmosfera super, de altfel l-am si auzit la balurile bobocilor la UBM si mi-a placut. Am numarul lui dar mai stau putin sa ma gandesc. Nu prea mult totusi...:D

Candia
08.10.2008, 17:49:53
Oare nu o fi tatal unui coleg de-al meu din generala?:-? Mai plinut si cu mustacioara?
Eu am tot auzit de Cotet ca face atmosfera super, de altfel l-am si auzit la balurile bobocilor la UBM si mi-a placut. Am numarul lui dar mai stau putin sa ma gandesc. Nu prea mult totusi...:D
Nu, nu e el, dar cred ca stiu despre cine vorbeste...am un lapsus acuma (fiica lui e cantareata)
Si eu am auzit de Cotet numai lucruri bune, acuma depinde si ce vrei.
Eu iti recomand sa nu stai tare mult pe ganduri. Starostele nostru avea deja programari pe septembrie si octombrie 2009.:O

roxyroxana
08.10.2008, 23:44:50
Nu, nu e el, dar cred ca stiu despre cine vorbeste...am un lapsus acuma (fiica lui e cantareata)
Eu iti recomand sa nu stai tare mult pe ganduri. Starostele nostru avea deja programari pe septembrie si octombrie 2009.:O

cat v-a costat starostele ... si ce va face mai exact ... am inteles momentele principale ... dar doar atat ... furatul, rugaciunea?

Allyna
09.10.2008, 10:46:09

Nuu, cred ca e o confuzie la mijloc, adica o coincidenta de nume. Tipul de care zic eu are 2 baieti. Nu stiu cu ce se ocupa, dar e un tip (pe la 50 de ani) cu mult umor si ma gandeam ca poate mai face pe starostele la nunti, ca ar fi in stare.
Wowww, serios? Poi noi ne gandeam ca si asa e prea repede...Ok, ms de sfat. La sfarsitul lunii (weekend-ul 24-26) vin in BM si atunci si aranjez asta.:*

dianag2008
06.01.2009, 19:20:31
fetelor...ati rezolvat cu starostele????nu imi spuneti si mie pe cine ati angajat?
eu il vroiam pe sorin tanase dar din pacate am fost la o nunta si am ramas destul de dezamagita de el...:(
voi pe cine ati ales?

miresicamica
06.01.2009, 19:45:48
fetelor...ati rezolvat cu starostele????nu imi spuneti si mie pe cine ati angajat?
eu il vroiam pe sorin tanase dar din pacate am fost la o nunta si am ramas destul de dezamagita de el...:(
voi pe cine ati ales?
Noi l-am avut pe un tanar care se afla sub indrumarea unui domn cu musteata,am mai scris pe aici,dar nu stiu cum il cheama.E un baiat tanar,am fost super incantati de el,nu a vb aiureli,nu a intins-o cu glumele si alte povesti.
Daca te intereseaza pot sa iti trimit numarul de telefon.

dianag2008
06.01.2009, 20:00:43
Noi l-am avut pe un tanar care se afla sub indrumarea unui domn cu musteata,am mai scris pe aici,dar nu stiu cum il cheama.E un baiat tanar,am fost super incantati de el,nu a vb aiureli,nu a intins-o cu glumele si alte povesti.

cand ai timp sa-mi trimiti numarul.daca nu e prea mare deranj.ms>:D<

miresicamica
06.01.2009, 20:07:16
cand ai timp sa-mi trimiti numarul.daca nu e prea mare deranj.ms>:D<
Sigur,iti trimit acum pm.

natymotanel
26.01.2009, 22:00:56
Si eu caut staroste,\:D/ am citit cam ce s-a scris la topicu asta...pe cine recomandati mai mult si mai mult?:-\ Am vazut k e tare laudat Sorin Tanase[-( stie cineva ceva tarife? Mersic>:D<

claudia_platinium
26.02.2009, 14:07:05
....si noi am trecut din tabara celor "fara staroste" in tabara celor "cu..." pentru ca am fost la o nunta fara si toata lumea era imprastiata ce mai unul "cea" si altul "hois"...si, am fost acum in 14.feb. la nunta de zi cu staroste....haideti sa va spun ce a fost impresionant...nunta a fost de zi; 6 perechi de nasi(s-a mers dupa fiecare); starea civila in aceeasi zi(12.45 trebuia sa fim la starea civila);la 13.30 era programata biserica; intre cele doua trebuia sa se faca pozele si la 14.00 trebuia sa fim la sala....pana aici o adevarata nebunie....parerea mea era ca daca ajungem la sala pana la 16.00 sa zicem "hei cata popa".....ce s-a intamplat de fapt....programul a fost respectat si la 14.30 mirii intrau in sala=D> =D> =D> ...si asta pentru ca s-a asteptat sa intre prima data invitatii ...

litlangel
26.02.2009, 14:43:11
e cel mai bine cu staroste, dar cu unul care sa isi faca treaba pe scurt, numai in momentele esentiale, nu sa se tot bage, pentru ca unul din asta risca sa iti strice toata nunta sorin tanase e ok, pana nu bea...

claudia_platinium
26.02.2009, 16:02:22
Starostele de care va vorbeam a fost mai bun organizator decat staroste...nu pot sa zic ca a fost rau...dar ca si voi, nu prea agreez glumele "mincinosului"...

just
26.02.2009, 16:24:45
fetelor nici eu nu stiu de staroste, imi zice afrate-meu ca ar fi cazul sa vb cu cineva daca vrem, al meu cand aude ca a zis frate-meu , iar ii urca tensiuneao:-)

litlangel
26.02.2009, 16:37:25
parerea mea e ca trebuie staroste, mai ales in momentul in care mirele vine dupa mireasa acasa, sa o 'ceara' :) si mai apoi in momentele cheie, cand anunta dansul mirilor, tortul.. si cred ca atat :) dar cred -nu stiu sigur- ca sa poate ca momentele astea sa vi le asigure si cineva din formatia care va vine la nunta...

Candia
26.02.2009, 20:11:36
Si eu sunt "pro" staroste, insa doar aceia care vorbesc in momentele esentiale si nu spun "glumite";))

claudia_platinium
27.02.2009, 12:18:11
Si eu sunt "pro" staroste, insa doar aceia care vorbesc in momentele esentiale si nu spun "glumite";))

Vad ca problema comuna sunt "glumitele"... cred ca de aceea sunt persoane care "fug" de staroste...8-} ;))

Off topic...Candia, starea civila o fac in 30.05.2009...poate ne vedem pe-acolo...

Candia
27.02.2009, 20:33:52
Vad ca problema comuna sunt "glumitele"... cred ca de aceea sunt persoane care "fug" de staroste...8-} ;))

Off topic...Candia, starea civila o fac in 30.05.2009...poate ne vedem pe-acolo...
Daca va fi nunta de zi, vom face starea civila cu cateva zile inainte de cununia religioasa. Insa, daca va fi nunta de noapte, raman ambele pe 30 mai.

claudia_platinium
03.03.2009, 09:20:57
Daca va fi nunta de zi, vom face starea civila cu cateva zile inainte de cununia religioasa. Insa, daca va fi nunta de noapte, raman ambele pe 30 mai.

Cum se face ca inca nu sti cum v-a fi nunta?....

Candia
03.03.2009, 10:37:41
Cum se face ca inca nu sti cum v-a fi nunta?....
Uite-asa;))

claudia_platinium
05.03.2009, 09:38:46
Azi ne intalnim cu un staroste sa ne dea ceva material sa vedem cum lucreaza el ... cand am vorbit la telefon , primul lucru pe care l-am mentionat a fost "stiti mie nu prea imi plac glumitele mincinosului...si el mi-a zis ...stiti nici mie nu imi plac minciunile glumetului:D "...

Candia
05.03.2009, 09:48:35
Azi ne intalnim cu un staroste sa ne dea ceva material sa vedem cum lucreaza el ... cand am vorbit la telefon , primul lucru pe care l-am mentionat a fost "stiti mie nu prea imi plac glumitele mincinosului...si el mi-a zis ...stiti nici mie nu imi plac minciunile glumetului:D "...
Cum il cheama?

claudia_platinium
05.03.2009, 12:41:13
Cum il cheama?

Nu stiu8-} ... mi l-am trecut in telefon "staroste":D ... stiu ca e staroste tanar, si e din jud. Salaj....dar promit ca revin cu numele si informatii mai multe maine...L-)

Candia
05.03.2009, 13:41:43
Nu stiu8-} ... mi l-am trecut in telefon "staroste":D ... stiu ca e staroste tanar, si e din jud. Salaj....dar promit ca revin cu numele si informatii mai multe maine...L-)
Ok, ma gandeam ca poate e cel cu care colaboram noi;))

just
05.03.2009, 15:07:14
cine e ste starostele, cred ca ne-ar trebui si noua unul asa pt momentele esentiale

claudia_platinium
26.03.2009, 09:46:01

Am tot umblat dupa starostele de care vb. mai sus, dar nici in ziua de azi nu am reusit sa ne intalnim:(( ... si nici materialele pe mail nu ni le-a trimis...ca nu poate sa ajunga ca e la medic...ca nu e in oras...deci nu cred ca e o persoana potrivita...e clar ca e dezorganizat si in nici un caz nu vreau sa imi "dezorganizeze" nunta...[-X

Candia...dai si mie nr. de tel. al starostelui tau...:gen_17:

claudia_platinium
17.04.2009, 15:55:09
L-am sunat pe starostele recomandat de Candia...nenea era super impresionat ca l-am sunat dupa o recomandare primita pe net; am vorbit cu el vreo 5 minute...ce mai...un simpatic(exact ce cautam noi)...insa nu e disponibil pe 15 aug.:( ...ne-a recomandat la randul lui pe altii 2 care la fel sunt ocupatii ....:-<

Apelez din nou la voi...pentru ca majoritatea le-am rezolvat cu ajutorul vostru...va rog sa imi recomandati un staroste...care sa nu vorbeasca foarte mult dar sa fie un glumet bun, sa fie un bun organizator...am nevoie sa prezinte momentele cheie sa zica rugaciunea de deschidere...si cred ca, cam atat...:">

Candia
17.04.2009, 16:57:42
L-am sunat pe starostele recomandat de Candia...nenea era super impresionat ca l-am sunat dupa o recomandare primita pe net; am vorbit cu el vreo 5 minute...ce mai...un simpatic(exact ce cautam noi)...insa nu e disponibil pe 15 aug.:( ...ne-a recomandat la randul lui pe altii 2 care la fel sunt ocupatii ....:-<

Apelez din nou la voi...pentru ca majoritatea le-am rezolvat cu ajutorul vostru...va rog sa imi recomandati un staroste...care sa nu vorbeasca foarte mult dar sa fie un glumet bun, sa fie un bun organizator...am nevoie sa prezinte momentele cheie sa zica rugaciunea de deschidere...si cred ca, cam atat...:">
Imi pare rau ca nu e disponibil. Eu nu stiu pe altcineva, poate te ajuta restul fetelor.

just
17.04.2009, 18:21:01
in legatura cu starostele nici macar nu stiu daca noi avem, am lasat asta in grija fratelui meu care a zis ca a vb el cu cineva dar nu cunosc detalii, chiar il intrebam odata pe fratele cat costa si mi-a zis ca bnu stie#-o , ca aranjeaza el, deci sunt cam in aer vis-a-vis de aceast aspect
cxandia - tu p ecine ai? scuze am uitat

Candia
17.04.2009, 18:22:19
in legatura cu starostele nici macar nu stiu daca noi avem, am lasat asta in grija fratelui meu care a zis ca a vb el cu cineva dar nu cunosc detalii, chiar il intrebam odata pe fratele cat costa si mi-a zis ca bnu stie#-o , ca aranjeaza el, deci sunt cam in aer vis-a-vis de aceast aspect
cxandia - tu p ecine ai? scuze am uitat
Il cheama Ghita Cadar.

just
17.04.2009, 18:23:21
Il cheama Ghita Cadar.
e in pachetul cu muzica si restul sau separat, cat costa daca este separat, macar ca si idee sa stiu

Candia
17.04.2009, 18:30:24
e in pachetul cu muzica si restul sau separat, cat costa daca este separat, macar ca si idee sa stiu
Este separat, noi am vb cu el anul trecut si era 100 E, dar am auzit ca anul acesta au crescut preturile. Am dat avans 50 E si mai ramane sa achitam restul.

casilopeea
19.04.2009, 22:50:51
Salut fetelor

Ne pregatim si noi sa ne alegem starostele si as vrea sa va intreb daca ati auzit cumva de Florin Catuna?

Cam cat cere un staroste? Noua ne-a cerut pt iulie 2010 400 de lei. E mult, e putin?

Candia
20.04.2009, 12:36:18
Salut fetelor

Ne pregatim si noi sa ne alegem starostele si as vrea sa va intreb daca ati auzit cumva de Florin Catuna?

Cam cat cere un staroste? Noua ne-a cerut pt iulie 2010 400 de lei. E mult, e putin?
Eu nu am auzit de el.
Mi se pare un pret bun.

AnaMaria1986
21.08.2009, 16:18:45
Buna miresici,
Am si eu nevoie de un sfat, o idee...Noi vrem staroste la nunta, dar unul normal (sa nu vorbeasca aiureli si sa faca gafe de tot rahatul, cum am mai intalnit) si foarte bun. Imi puteti recomanda pe cineva? :-\
Astept raspunsurile voastre!>:D<

AnaMaria1986
21.08.2009, 17:05:44
Fetelor eu o sa-l am ca staroste pe Sergiu Vaida.E un pic cam scump dar parintii nostrii sunt tare incantati si noi la fel.Sper sa iasa totul bine<:-P

Buna,daca te rog mult ai putea sa-mi spui care a fost pretul pt dl Vaida si ceva date de contact?:-\

AnaMaria1986
21.08.2009, 17:09:45

Buna,
ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai trimite si mie un mesaj cu numarul de tel al starostelui! Din cate ai scris tu e ceea ce ne dorim si noi...sa speram ca reusim sa dam de el!!! MUltumesc!

AnaMaria1986
21.08.2009, 17:12:42

Buna,
se poate sa-mi trimiti si mie un PM cu numarul dansului de tel? te rogggg!!!:">

AnaMaria1986
21.08.2009, 17:52:43

Buna,
Si pe mine ma intereseaza starostele!!!poti sa-mi dai un nr.de tel? TE ROG!!!>:D<

Candia
21.08.2009, 17:53:37
Buna,
se poate sa-mi trimiti si mie un PM cu numarul dansului de tel? te rogggg!!!:">
Acum nu-l am, dar ti-l trimit deseara!
Te asteptam si pe OFF-TOPIC!

rchitidean
18.09.2009, 16:46:50
buna miresici !

Eu voi fi miresica anu viitor in Hunedoara. La noi nu este obiceiul cu staroste, dar va cer ajutorul pt ca am fost la o nunta la Baia Mare si mi-a placut ff mult nunta cu staroste. Nu a facut nici glumite proaste, a intervenit doar in momentele cheie.
Acum urmeaza partea mai grea eu stiu doar cum arata starostele : ii un domn brunet, cu mustata, nu foarte inalt si slabut, si care vorbeste ca in maramures. Daca cumva stiti ceva de un asemenea domn va rog sa imi lasati pm cu nr de telefon.
Stiu ca ar fii unul care lucreaza cu Cotet., cam atat ;)
Oricum am cerut si de la fosti miri date despre el, dar au zis ca se intereseaza, si pana acum nimik.

andrea_2pac
10.12.2009, 13:10:28
help me!!!
eu abia mi-am gasit staroste
intr-un final, l-am gasit pe Nicu Ghetie, nu il cunosc, habar nu am nimic de el. era singurul liber
am inteles ca e ok, dar vreau sa-mi ziceti si voi daca ati auzit de el?
vroiam un staroste care sa stie meserie:))
m-am obisnuit cu nuntile de aici, din cluj, este un staroste, fetelor....mai rar....am vrut sa il aduc dar e ocupat:(( ce atmosfera face...nimeni nu sta jos.... pe mese, scaune.......se danseaza la maxim. si se implica f mult
mna, unu de genu imi doream si eu, dar.....sper sa fie ok si Nicu

adrianaveronica
03.03.2010, 18:30:03
Buna fetelor. Sunt noua pe aici. Eu si iubitul meu suntem in febra pregatirilor pentru nunta desi mai avem aprox 8 luni pana atunci. Recomandati-ne un staroste. Dorim pe cineva care sa fie mai mult un maestru de ceromonii, sa nu faca glume nesarate, sa nu spuna poezii, sa nu vorbeasca numai in versuri, care sa fie prezent fara sa fie omniprezent. O cunostinta ni ia recomandat pe Petrusca Eugen sau Lazar Crancau. I-a avut cineva ca staroste? Ce stiti despre ei? Astept si alte recomandari

litlangel
03.03.2010, 18:33:17
Buna fetelor. Sunt noua pe aici. Eu si iubitul meu suntem in febra pregatirilor pentru nunta desi mai avem aprox 8 luni pana atunci. Recomandati-ne un staroste. Dorim pe cineva care sa fie mai mult un maestru de ceromonii, sa nu faca glume nesarate, sa nu spuna poezii, sa nu vorbeasca numai in versuri, care sa fie prezent fara sa fie omniprezent. O cunostinta ni ia recomandat pe Petrusca Eugen sau Lazar Crancau. I-a avut cineva ca staroste? Ce stiti despre ei? Astept si alte recomandari
buna... bine ai venit! noua ne-a fost staroste Dan Coarda... noi am fost multumiti de el, nu a fost deloc pe langa...

AnaMaria1986
09.03.2010, 23:25:58

Buna,
Noi l-am avut ca staroste pe d-l Vasile Crisan si a fost exact asa cum ne-am dorit!

miha_miha
11.03.2010, 19:19:01
Buna,
Noi l-am avut ca staroste pe d-l Vasile Crisan si a fost exact asa cum ne-am dorit!

si eu am auzit de el. imi spui si mie mai multe detalii despre e...adica povesti....cum a fost ;))
si eventual un pm cu nr lui plss plss
:*

dianag2008
11.03.2010, 21:30:51
Buna,
pe mine vasile crisan m-a dezamagit profun pt ca a vrut sa ne aduca pe altcineva:( cu baiatul respectiv nu ne intelegeam de nici o culoare.eu vroiam ceva simplu fara povesti lacrimogene.
pana la urma l-am avut pe florin catuna.care pe langa ca a fost un f bun profesionist a fost si un om de milioane!!

miha_miha
11.03.2010, 22:45:07
pe mine vasile crisan m-a dezamagit profun pt ca a vrut sa ne aduca pe altcineva:( cu baiatul respectiv nu ne intelegeam de nici o culoare.eu vroiam ceva simplu fara povesti lacrimogene.
pana la urma l-am avut pe florin catuna.care pe langa ca a fost un f bun profesionist a fost si un om de milioane!!

:( :( :(
cati oameni, atatea pareri. eu vroiam sa il iau pe pop claudiu, dar acum am auzit ca e naspa. altii ziceau ca e bun. cineva mi-a zis de crisan ca e super bun, mai zcea si ana maria ca e super, iar tu zici ca e naspa :((
"eu cu cine votez?":gen_07:

zavadana
12.03.2010, 08:52:22
cati oameni, atatea pareri. eu vroiam sa il iau pe pop claudiu, dar acum am auzit ca e naspa. altii ziceau ca e bun. cineva mi-a zis de crisan ca e super bun, mai zcea si ana maria ca e super, iar tu zici ca e naspa :((
mie mi-a placut foarte mult claudiu pop, a fost la nunta prietenilor nostrii in oct....super, este glumet, mie imi place. si noi l-am chemat dar nu este liber atunci:((.face atmosfera super, face glume, nu face lumea sa planga ca altii.
pe al nostru nu stiu cum il cheama:-\, ca dj-ul s-a ocupat.

violena
12.03.2010, 09:03:12
doamne da sa il gasiti pe cel mai bun si sa fie pe placul vostru

si eu stiu un staroste... Vasile Bele il cheama... insa nu cred ca il recomand... vorbeste atat de mult in viata de zi cu zi ... imi imaginez ca nu prea poate fi redus la tacere nici la nunta

in rest se zice ca e un staroste super bun... are vreo doua carti scrise cu poezii din alea cum se zic la nunta... deci e talentat

miha_miha
12.03.2010, 11:47:43
mie mi-a placut foarte mult claudiu pop, a fost la nunta prietenilor nostrii in oct....super, este glumet, mie imi place. si noi l-am chemat dar nu este liber atunci:((.face atmosfera super, face glume, nu face lumea sa planga ca altii.
pe al nostru nu stiu cum il cheama:-\, ca dj-ul s-a ocupat.

chiar ca m-ai bagat in ceata :wacko:

zavadana
12.03.2010, 12:44:30
chiar ca m-ai bagat in ceata :wacko:
nu vreau sa te bag in ceata, noi daca era liber pe 17 iulie pe el il luam, dar din pacate nu este. al meu era foarte pornit ca nu vrem staroste, dar dupa nunta prietenilor la care claudiu a fost staroste ...nici nu s-a terminat nunta ca al meu a si sarit pe claudiu si l-a intrebat daca este liber in 17. le-a facut niste glume in versuri de am ras cu lacrimi. mie imi place ca din cate am vazut nu este ca alt staroste care sa uite numele sau sa greseasca numelei mirelui sau al miresei(din pacate am asistat la asa ceva) el pune mai mult suflte si leaga relatii cu viitorii miri.

miha_miha
12.03.2010, 13:27:36
nu vreau sa te bag in ceata, noi daca era liber pe 17 iulie pe el il luam, dar din pacate nu este. al meu era foarte pornit ca nu vrem staroste, dar dupa nunta prietenilor la care claudiu a fost staroste ...nici nu s-a terminat nunta ca al meu a si sarit pe claudiu si l-a intrebat daca este liber in 17. le-a facut niste glume in versuri de am ras cu lacrimi. mie imi place ca din cate am vazut nu este ca alt staroste care sa uite numele sau sa greseasca numelei mirelui sau al miresei(din pacate am asistat la asa ceva) el pune mai mult suflte si leaga relatii cu viitorii miri.

:-" :-<
mare dilema acum pe capul meu
soacra mea a fost la o nunta cu el si nu i s-a parut fain, in sensul ca nu prea facea mare lucru...era ca si cum nu ar exista....nu i-a placut
si atlii mi-au zis de el ca e fain....
na....ce e de facut acum :-"

dianag2008
12.03.2010, 14:05:18
doamne da sa il gasiti pe cel mai bun si sa fie pe placul vostru

si eu stiu un staroste... Vasile Bele il cheama... insa nu cred ca il recomand... vorbeste atat de mult in viata de zi cu zi ... imi imaginez ca nu prea poate fi redus la tacere nici la nunta

in rest se zice ca e un staroste super bun... are vreo doua carti scrise cu poezii din alea cum se zic la nunta... deci e talentat
am fost la o nunta unde a fost vasile bele staroste .intr-adevar f talentat dar vb prea mult din pacate.daca va puteti intelege cu el inainte merita chemat.

dianag2008
12.03.2010, 14:14:37
eu nu am zis ca e naspa.ca si noi l-am vrut pe el la nunta.doar ca el nu putea sa vina si ne-a adus pe un baiat.ceea ce mi s-a parut destul de naspa avand in vedere ca mie el mi-a placut.

litlangel
12.03.2010, 14:19:14
:-" :-<
mare dilema acum pe capul meu
soacra mea a fost la o nunta cu el si nu i s-a parut fain, in sensul ca nu prea facea mare lucru...era ca si cum nu ar exista....nu i-a placut
si atlii mi-au zis de el ca e fain....
na....ce e de facut acum :-"
mie mi se pare ca asa trebuie sa fie un staroste:)) sa nu se vada ca e... dar sa fie in umbra, sa aranjeze tot, sa anunte momente ... nu sa fie ca pe vremuri sa bata toata noaptea din gura si sa faca glume proaste...

miha_miha
12.03.2010, 14:29:32
oare o fi tarziu daca ma hotarasc in mai?
ca in mai merge sora-mea la o nunta unde e pop claudiu si atunci o sa vada si ea cum e

litlangel
12.03.2010, 14:56:17
oare o fi tarziu daca ma hotarasc in mai?
ca in mai merge sora-mea la o nunta unde e pop claudiu si atunci o sa vada si ea cum e
da, numai sa mai aiba libera data aia.... ca e posibil sa nu o mai aiba...

miha_miha
12.03.2010, 15:04:05
eu nu am zis ca e naspa.ca si noi l-am vrut pe el la nunta.doar ca el nu putea sa vina si ne-a adus pe un baiat.ceea ce mi s-a parut destul de naspa avand in vedere ca mie el mi-a placut.

da-mi nr lui daca il ai te rog. macar sa sun sa vad cat cere si daca e liber;))
crezi ca daca ii spun ca numai asa vreau, daca vine el personal are efect?

dianag2008
12.03.2010, 19:50:12
da-mi nr lui daca il ai te rog. macar sa sun sa vad cat cere si daca e liber;))
crezi ca daca ii spun ca numai asa vreau, daca vine el personal are efect?
eu nu mai am numarul.:( imi pare rau.

miha_miha
12.03.2010, 20:12:08
eu nu mai am numarul.:( imi pare rau.

nici o problema, fac eu rost :*

AnaMaria1986
05.04.2010, 11:00:22
si eu am auzit de el. imi spui si mie mai multe detalii despre e...adica povesti....cum a fost ;))
si eventual un pm cu nr lui plss plss
:*

Detalii...noi, i-am spus de la inceput exact ce ne dorim, adica nu glume de prost gust, nu vorbarie multa iar orarul nuntii l-am stabilit dinainte de nunta!
A fost ok, la cerutul mirelui si miresei nu a insistat mult ca sa se amplifice lacrimogenele #:-S, inainte de dansul mirilor ne-a facut prezentarea, inainte de raspunsul nasilor a facut prezentarea nasilor carora le-a compus fiecaruia o poiezioara referitoare la ocupatia lor, a fost extraordinar de super, in rest...organizare!

ixor21
06.05.2010, 11:58:26
Buna fetelor...
Stiu ca e cam pe ultima suta de metrii, dar am nevoie de un staroste.#-o..asa ca va rog frumos pe cele care stiti sami trimiteti pe pm nume si nr.de telefon al persoanelor ce mi le recomandati. Va multumesc;-)...chiar am nevoie de ajutorul vostru ca nu mai gasesc pe nimeni liber, ..ce sa faci daca ne am trezit si noi asa tarziu:-s

AnaCristina82
19.08.2010, 13:09:31
Buna fetelor,

Eu voi avea 2 nunti una la Cluj si una la Baia Mare la o saptaman diferenta. Ca Maestru de Ceremonii - Staroste l-am ales pe Florin Salistean un tip super, foarte elegant, tanar, nu se baga in seama decat cat trebuie si stie sa organizeze totul foarte bine. Noi l-am vazut la diverse nunti la care am fost de dimineata.
Tipul e din Tg Mures. Dar credetima face o atmosfera foarte placuta la restaurant e genul de MC care imbina traditia cu modernul impecabil.
Daca e nevoie pot sa va dau PM cu nr. lui.

Spor la organizat.

violena
10.01.2011, 11:27:15
Fetelor da-ti-mi idei pt un "staroste".

Adica mai degraba caut un "maestru de ceremonii" pt ca imi trebuie un om care sa organizeze totul si care sa fie omul de legatura intre bucatarie- miri- formatie- miri etc.

Nu vreau pe cineva care sa imi compuna poezii, nu vreau povesti, nu vreau sa plang si sa imi stric machiajul.

Oare gasesc pe cineva pe placul meu sau doar o sa visez in continuare.

Deocamdata am primit informatii pt doua persoane(insa nu le-am vazut in actiune):
- Ionut Cetatean, cica ar fi foarte bun, dar tare ma tem ca e bun si la povestit aiurea

si

- Florin Perse, l-am vazut pe o filmare de la nunta si nu tare a avut povesti mi s-a parut scurt si la obiect, insa imi pare asa (cum sa zic frumos) nu cred ca este bun la capitolul organizare.

Alte idei, alte sugestii?

Pe cine ati avut voi, cine chiar se pricepe si cine nu? Asta din experienta voastra.

Multumesc frumos anticipat.

litlangel
10.01.2011, 14:42:40
Dan Coarda.... pt noi a fost super ok.... a vorbit doar cand a trebuit, este foarte prezentabil si dragut...

jaqesa
02.02.2011, 00:11:24
Ciao, hmm...eu am avut la nunta pe Sorin Tanase care a fost de toate si starose acasa - intr-un mod foarte elegant, fara tam tam prea mult apoi la sala a organizat tot de la rugaciunea de inceput, apoi furatul miresei (la noi s-au furat si mirele si mireasa :D) la prezentarea tortului si a si cantat live. A fost o super atmosfera si asta au spus-o invitatii, pentru ca eu oricum m-am simtit minunat. A costat 1300 euro, mi s-a parut mult, dar sincer iti spun acum dupa ce am trecut de nunta ca muzica, dupa sala, a fost cea mai importanta si merita, mai bine faci rabat de la altceva. BAFTA!

lore_vasc
04.02.2011, 19:42:41
Ciao, hmm...eu am avut la nunta pe Sorin Tanase care a fost de toate si starose acasa - intr-un mod foarte elegant, fara tam tam prea mult apoi la sala a organizat tot de la rugaciunea de inceput, apoi furatul miresei (la noi s-au furat si mirele si mireasa :D) la prezentarea tortului si a si cantat live. A fost o super atmosfera si asta au spus-o invitatii, pentru ca eu oricum m-am simtit minunat. A costat 1300 euro, mi s-a parut mult, dar sincer iti spun acum dupa ce am trecut de nunta ca muzica, dupa sala, a fost cea mai importanta si merita, mai bine faci rabat de la altceva. BAFTA!
Nu ne pui poze de la nunta???;;)

ramonasuciu
26.06.2011, 23:12:14
Buna fetelor!Ati putea sa ma ajutati si pe mine cu niste nr.de tel de la ceva taroste bun?Va rog tare mult!:)

ardelean
19.08.2011, 16:01:21
Buna fetelor...va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu ceva:D.... care stie sa imi zica ceva despre starostele Florin Catuna.... astept raspunsuri......va multumesc...

ety
24.08.2011, 14:03:34
Buna fetelor...va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu ceva:D.... care stie sa imi zica ceva despre starostele Florin Catuna.... astept raspunsuri......va multumesc...

Eu am un coleg care l-a avut ca staroste la nunta. Cica a fost Ok. Mi l-a recomandat si mie si l-am si sunat, dar pana la urma am ramas la altcineva cu care vorbisem inainte.

Daca ai nevoie de nr lui te pot ajuta.

ralucagv
10.10.2011, 21:02:56
de Ionut Andrecut sau Andreicut ati auzit?l`a vazut cineva cum prezinta?sau umi puteti recomanda pe cineva?:D nu vreau sa faca tamtam glume bancuri sa fie prezent la fiecare clipa sau poezii.vreau ceva simplu la mire mireasa fara sa se planga ca la mormantari.va rog sa ma ajutati

eti
11.10.2011, 12:20:53
de Ionut Andrecut sau Andreicut ati auzit?l`a vazut cineva cum prezinta?sau umi puteti recomanda pe cineva?:D nu vreau sa faca tamtam glume bancuri sa fie prezent la fiecare clipa sau poezii.vreau ceva simplu la mire mireasa fara sa se planga ca la mormantari.va rog sa ma ajutati

Noi am lucrat cu Calin Pasca.
A fost scurt si la obiect, fara poeziile alea vechi si fara glume de prost gust. De fapt noi i-am cerut asa. Noua ne-a trebuit mai mult pentru organizare, nu sa se bage in seama tot timpul. Si e tanar.

ramonasuciu
14.01.2012, 23:42:12
Noi am lucrat cu Calin Pasca.
A fost scurt si la obiect, fara poeziile alea vechi si fara glume de prost gust. De fapt noi i-am cerut asa. Noua ne-a trebuit mai mult pentru organizare, nu sa se bage in seama tot timpul. Si e tanar.
Buna Eti,
ai putea sa ma ajuti si pe mine cu un nr.de tel de la starostele cu care ai lucrat tu?:-\

dalexa
20.01.2012, 19:59:56
buna fetelor, complicata treaba asta cu nunta, mai ales ca eu ma stresez cel mai tare. problema care o am acum, e daca sa avem staroste sau nu. daca da, eu imi doresc cum ati spus majoritatea, pe cineva care sa stie "meserie" fara glume proaste si sa vb mult :). chiar nu cunosc nici un staroste si la cate nunti am avut ghinionul sa nu imi placa nici unul :( va rog sa ma ajutati.

carmen_beauty
11.02.2012, 14:44:13
Salutari tuturor miresicilor!
Dupa cum bn stim, la majoritatea nuntilor este nevoie de un staroste care are grija de organizarea nuntii si sa prezinte momentele importante. Prin urmare si eu imi caut un staroste....Stie cineva cv staroste?
Nunta mea va avea loc la Doua Veverite pe data de 8.09.2012 asa ca astept sa ma ajutati careva in privinta starostelui!

lore_vasc
13.02.2012, 19:39:58
Fostele miresici au spus pe paginile anterioare cu cine au colaborat,puteti trimite un pm(mesaj privat) miresicii cu care vreti sa vb mai multe despre starostele ales.Multa bafta!!

happy.alexandra
23.02.2012, 08:52:45
buna fetelor!eu vi-l recomand pe dio...nu stiu exact cum il cheama...ne-a spus sa ii spunem dio.
a fost la nunta verisorului meu is ne-a placut mult de el. fara poezii prea multe. el va veni si la nunta noastra.

miha_miha
25.04.2012, 17:20:30
buna fetelor,
are cineva nr lui Crisan? astept pm, pls. eu am 1 dar e tot inchis.

alexutza_buc
14.08.2012, 12:15:56
Buna fetelor,

m-am hotarat in ultima clipa ca am nevoie de un staroste la nunta si am nevoie de ajutorul vostru pentru a gasi unul cat mai repede.

Cele dintre voi care au avut staroste la nunta sau cunosc un starose bun va rog sa imi dati PM cu nume si numar de telefon.

Am vazut pe aici o gramada de nume de staroste dar nu am numere de telefon.

Va multumesc

ioana_bunea
16.07.2013, 16:05:04
Buna, fetelor! Noi il avem staroste pe domnul Nicu Ghetie. Mi-a fost recomandat de catre cei care imi vor face pozele si filmarea la nunta. Stiti ceva despre el? Ati mai fost la nunti unde a fost tot el staroste? Cand am vorbit cu el mi-a spus ca ne vom intalni inainte de nunta sa stabilim exact ce vrem si ce nu vrem sa spuna. Sper sa tina cu adevarat cont de ce vreau eu sa spuna, mai precis sa nu spuna :)

Biutzaaa
31.08.2013, 10:19:41
Buna fetele, cine ma poate ajuta cu doua numere de telefon? Unul de la Dan Coarda si celalalt de la Florin Catuna.

De domnul Lazar Crancau ce stiti, cum e, l-a avut careva de staroste?