PDA

Versiunea completa : Restaurant Escape Iasi

ralukaG
04.03.2008, 16:45:00
salutare. stie cineva care e treaba cu restaurantul escape din bucsinescu iasi? a facut cineva nunta acolo? sa-mi dea si mie cineva detalii despre cum se desfasoara treburile acolo. eu am incheiat contractul pe 2009 si tipa de acolo mi s-a parut cam ciudata sa zic asa . sala mi-a placut mai ales a avem la dispozitie si terasa, si la meniu e fain, dar totusi tipa aia nu mi-a inspirat incredere totala. daca are cineva amanunte va rog sa-mi spuneti si mie.:*

oana1607
18.03.2008, 15:08:21
Sunt o viitoare mireasa si as dori sa stiu ce parere aveti despre restaurantul Escape din Iasi. Am auzit si bune si rele asa ca va roooogggg spuneti-va parerea :-SS. Ar fi si mai bine daca mi-ati povesti cum a fost la o nunta acolo, poate si niste poze...:D
Multumesc mult!
Casa de piatra tuturor cuplurilor care se iubesc!:)

AliGeo
24.03.2008, 14:04:52
salutare. stie cineva care e treaba cu restaurantul escape din bucsinescu iasi? a facut cineva nunta acolo? sa-mi dea si mie cineva detalii despre cum se desfasoara treburile acolo. eu am incheiat contractul pe 2009 si tipa de acolo mi s-a parut cam ciudata sa zic asa . sala mi-a placut mai ales a avem la dispozitie si terasa, si la meniu e fain, dar totusi tipa aia nu mi-a inspirat incredere totala. daca are cineva amanunte va rog sa-mi spuneti si mie.:*

Buna Raluka! la rest escape o sa am eu nunta in septembrie, asa ca daca mai astepti pana atunci cu rezervarea salii, iti pot spune eu cum a fost :D!! glumesc desigur!! mie tipa mi s-a parut ok, vom vedea daca va fi asa pana la capat!! sper sa fie bine!! te pup ! mai tinem legatura!

Chrisu
18.04.2008, 14:49:59
Sunt o viitoare mireasa si as dori sa stiu ce parere aveti despre restaurantul Escape din Iasi. Am auzit si bune si rele asa ca va roooogggg spuneti-va parerea :-SS. Ar fi si mai bine daca mi-ati povesti cum a fost la o nunta acolo, poate si niste poze...:D
Multumesc mult!
Casa de piatra tuturor cuplurilor care se iubesc!:)
Eu am avut nunta acolo pe 10 nov.2007 si a fost totul OK.Mincarea buna ,servirea in regula.cam totul asa cum trebuia sa fie.Asa ca relaxeaza-te.dar unde faci?In sala mare din spate sau in separeul mic de sus?:D

Chrisu
18.04.2008, 14:52:44
Eu am avut nunta acolo pe 10 nov.2007.Si totul a dcurs asa cum trebuie.Daca vreti amanunte va stau la dispozitie.:D

madalinapetriman
07.07.2008, 19:00:20
Eu am avut nunta acolo pe 10 nov.2007.Si totul a dcurs asa cum trebuie.Daca vreti amanunte va stau la dispozitie.:D
Ai avut la nunta formatia restaurantului?Cum au fost?:*

irinaBride
22.07.2008, 18:08:13
Am niste poze de la nunta unei prietene ca sa vedeti cum arata sala, mie mi s-a parut cam inghesuit, au avut cam 120 persoane.

madalinapetriman
15.08.2008, 10:34:45
Salutare!!Chrisu poti te rog sa postezi niste fotografii cu sala aranjata de la Escape?Iti raman recunoscatoare daca ai putea sa imi dai mai multe detalii despre meniu,muzica,personal?Cam ce ar trebui evitat sau la ce sa fiu atenta?mersi mult ...pup:*

ralukaG
31.08.2008, 21:30:10

salut!eu am nunta la escape in 2009 si as vrea sa stiu cum ai avut aranjata sala[mese patrate sau rotunde?] sau daca se poate numai cu mese patrate pt ca am vaz in poza ca era aranjata cu astfel de mese. si daca vrei sa imi dai mai multe amanunte despre cum au decurs treburile la restaurant pls!!!!!^:)^

ralukaG
31.08.2008, 21:32:46
Buna Raluka! la rest escape o sa am eu nunta in septembrie, asa ca daca mai astepti pana atunci cu rezervarea salii, iti pot spune eu cum a fost :D!! glumesc desigur!! mie tipa mi s-a parut ok, vom vedea daca va fi asa pana la capat!! sper sa fie bine!! te pup ! mai tinem legatura!

salut! imi poti spune si mie te rog unde e biserica sf. lazar? vad ca tu faci acolo cununia religioasa.
mult succes la nunta si casa de piatra . vb dupa nunta voastra, poate imi mai dai si mie cateva detalii.te pup.

madalinapetriman
10.09.2008, 01:48:02
salut!eu am nunta la escape in 2009 si as vrea sa stiu cum ai avut aranjata sala[mese patrate sau rotunde?] sau daca se poate numai cu mese patrate pt ca am vaz in poza ca era aranjata cu astfel de mese. si daca vrei sa imi dai mai multe amanunte despre cum au decurs treburile la restaurant pls!!!!!^:)^
Salut Raluca! Eu am avut nunta la escape pe 7 sept. si cu mana pe inima pot sa spun ca am avut o nunta de vis!!<:-PServirea a fost ireprosabila...baietii aia s-au purtat admirabil...mesele au fost patrate..da am vb cu cei de la decoratiuni si au zis ca e asezarea optima asa...mancarea a fost f buna(meniul a fost de 160 ron..si a inclus 3 feluri consistente,o jumatate de litru de apa,2 jum de suc ,o bere,fructe si prajituri delicioase),muzica a fost la fel foarte tare..na ce sa iti mai spun..eu am fost mai mult decat multumita..iar doamna Carmen e o persoana deosebita...ti-am spus toate lucrurile astea..pentru ca nu prea se vorbeste despre Escape si am stat cu sufletul la gura ca cine stie cum o fi...eu va doresc din suflet sa aveti o nunta cel putin ca a noastra....multa bafta si spor la pregatiri..daca vrei sa ma mai intrebi ceva..eu sunt aici sa iti raspund ca stiu ce inseamna sa te sprijine cineva cu ceva...pozele o sa le postez cand o sa le primim de la fotograf....pupici multi

Volimte
10.09.2008, 08:12:08
Scriu si eu ca sa dau un 10 restaurantului Escape - din punct de vedere al nuntasului.
Cumnata mea a avut nunta acolo in iulie.
Mancarea a fost foarte buna, portiile mari (muream de ciuda ca nu mai pot manca si ca las bunataturile =P~ in farfurie), servirea ireprosabila, formatia restaurantului a cantat bine.
Mesele au fost patrate, insa mie mi s-a parut bine asa (a avut aproximativ 110 persoane).
Eu una m-am simtit foarte bine.

Stiu ca au avut cateva mici probleme (dar, in fond, la care restaurant nu sunt?):
- li s-a spus ca nu au voie sa aduca sucuri/apa/bauturi din afara, ci sa cumpere totul de la Escape, la pret de restaurant, desigur.:-B
- patroana le-a spus ca trebuie sa-i plateasca ei 10% din suma pe care o dau firmei care aranja sala. O cerinta absurda, mai ales ca firma de decoratiuni era angajata de cumnata mea si nu avea nicio legatura cu restaurantul Escape.
Insa, pana la urma au rezolvat cele doua divergente si-au putut aduce bauturile de unde au dorit si nici n-au platit ce 10%.

ralukaG
12.09.2008, 21:13:36
salut madalina! in primul rand casa de piatra si felicitari pt nunta reusita pe care ai avut-o. eu vroiam sa stiu cum ai facut cu formatia cate ti-a cantat la nunta(banuiesc ca a fost cea de la restaurant), cat te-a costat si cu cat timp inainte ai incheiat contract cu ei, sa imi dai daca poti un nr de tel a celor care ti-au decorat sala... si deocamdata cam atat:) . ms anticipat si daca poti trimite-mi private ca sa putem vb pe mess daca vrei bineinteles. pupici.

ralukaG
23.09.2008, 09:23:48
Salut Raluca! Eu am avut nunta la escape pe 7 sept. si cu mana pe inima pot sa spun ca am avut o nunta de vis!!<:-PServirea a fost ireprosabila...baietii aia s-au purtat admirabil...mesele au fost patrate..da am vb cu cei de la decoratiuni si au zis ca e asezarea optima asa...mancarea a fost f buna(meniul a fost de 160 ron..si a inclus 3 feluri consistente,o jumatate de litru de apa,2 jum de suc ,o bere,fructe si prajituri delicioase),muzica a fost la fel foarte tare..na ce sa iti mai spun..eu am fost mai mult decat multumita..iar doamna Carmen e o persoana deosebita...ti-am spus toate lucrurile astea..pentru ca nu prea se vorbeste despre Escape si am stat cu sufletul la gura ca cine stie cum o fi...eu va doresc din suflet sa aveti o nunta cel putin ca a noastra....multa bafta si spor la pregatiri..daca vrei sa ma mai intrebi ceva..eu sunt aici sa iti raspund ca stiu ce inseamna sa te sprijine cineva cu ceva...pozele o sa le postez cand o sa le primim de la fotograf....pupici multi
Multumesc pt informatii, astept nr. de la prietenia, si niste poze daca ai pls!!pupici

ralukaG
23.09.2008, 22:50:33
am si eu o intrebare daca poate sa imi raspunda cineva care stie. la escape sunt mai multe sali de nunta? ca eu nu am stiut pana acum si nici nu am vazut sa fie alta decat sala mare cu terasa spre bulevard care mi-a fost aratata. Si plus de asta nici patroana nu a mentionat nimic de vreo alta sala cand am semnat contractu....M-a bagat cineva in boale ca m-a intrebat in care din sali fac nunta...ca ar fi mai multe:O . Eu stiu de separeul de dincolo de deasupra barului cum ar veni dar nu incap in nici un caz acolo 100 de persoane. Daca poate cineva sa ma scoata din ceata.....ca eu o sun pe patroana...poate ma trezesc in alta sala la nunta [-X

Crisss
23.09.2008, 23:31:13
Multumesc pt informatii, astept nr. de la prietenia, si niste poze daca ai pls!!pupici

buna eu am avut nunta pe 16 august la escape si pot spune ca a fost totul ok, dak vrei sa vb pe mess pt mai multe intrebari e ok, spune-mi si iti trimit adresa pe privat.pupici

ralukaG
24.09.2008, 20:31:47
buna eu am avut nunta pe 16 august la escape si pot spune ca a fost totul ok, dak vrei sa vb pe mess pt mai multe intrebari e ok, spune-mi si iti trimit adresa pe privat.pupici
te rog daca vrei sa imi dai idul tau de mess pe private sa putem vb mai multe.pupici.

madalinapetriman
24.09.2008, 20:49:59
La Escape nu au alta sala de nunti decat aia de deasupra barului da eu stiam ca incap acolo vreo 50 de pers..asa ca...e mai mult pentru o petrecere restransa...

ralukaG
24.09.2008, 21:05:11
La Escape nu au alta sala de nunti decat aia de deasupra barului da eu stiam ca incap acolo vreo 50 de pers..asa ca...e mai mult pentru o petrecere restransa...
Asa stiam si eu si cred ca deasupra barului nici 50 de pers nu incap... decat ingramadite. Multumesc frumos pt raspuns. Pup:*

AliGeo
25.09.2008, 13:56:32
salut! imi poti spune si mie te rog unde e biserica sf. lazar? vad ca tu faci acolo cununia religioasa.
mult succes la nunta si casa de piatra . vb dupa nunta voastra, poate imi mai dai si mie cateva detalii.te pup.
Buna Raluk!! scuze ca raspund asa tarziu la mesaj...eu intru cam rar pe site acum..daca mai vrei ceva detalii lasa-mi mesaj privat...
ok..deci..daca nu ai aflat pana acum....biserica sf lazar e in spate la tribunal si teatrul luceafarul..e singura din acea zona
noi cand ne-am dus la preot nu ne-a cerut nici o taza..dar inainte de nunta cu 2 zile am dat 50 t\ron...la spovedanie...si cam atat..restul ai\u platit nasii la cununie..nu stiu eaxct cat
daca pot sa te ami ajut cu ceva..da-mi de stire...
spor la pregatiri...pupici..

AliGeo
25.09.2008, 13:59:01
Asa stiam si eu si cred ca deasupra barului nici 50 de pers nu incap... decat ingramadite. Multumesc frumos pt raspuns. Pup:*
referitor la sala de la escape...e adevarat ca cea de deasupra barului e mica..nici 50 nu incap...dar sala lor de nunti e in spate..are intrarea in parcarea din spatele restaurantului..cum urci un pic pe straduta spre politie..acolo incap 80-100 persoane bine..ce-i peste deja sunt ingramaditi..parerea mea..si mesele sunt ingramadite si ringul se micsoreaza..

madalinapetriman
26.09.2008, 14:48:26
referitor la sala de la escape...e adevarat ca cea de deasupra barului e mica..nici 50 nu incap...dar sala lor de nunti e in spate..are intrarea in parcarea din spatele restaurantului..cum urci un pic pe straduta spre politie..acolo incap 80-100 persoane bine..ce-i peste deja sunt ingramaditi..parerea mea..si mesele sunt ingramadite si ringul se micsoreaza..
Eu am avut 120 de invitati si cred ca asta e cam maximum de persoane pt ca sala sa nu fie ingramadita....da am auzit ca au fost nunti acolo si de 170 de persoane...si ...s-au descurcat ei pana la urma...

ralukaG
26.09.2008, 17:22:46
Buna Raluk!! scuze ca raspund asa tarziu la mesaj...eu intru cam rar pe site acum..daca mai vrei ceva detalii lasa-mi mesaj privat...
ok..deci..daca nu ai aflat pana acum....biserica sf lazar e in spate la tribunal si teatrul luceafarul..e singura din acea zona
noi cand ne-am dus la preot nu ne-a cerut nici o taza..dar inainte de nunta cu 2 zile am dat 50 t\ron...la spovedanie...si cam atat..restul ai\u platit nasii la cununie..nu stiu eaxct cat
daca pot sa te ami ajut cu ceva..da-mi de stire...
spor la pregatiri...pupici..
Mersi frumos pt informatii. Eu am vrut initial la Barboi sa fac cununia religioasa, m-am dus acolo sa vb cu preotul acu vreo luna jumatate (si eu care ziceam ca e prea devreme) si nu am gasit loc decat la16, in conditiile in care eu vroiam pe la 18, si vroiam sa vad poate fac in alta parte, de asta te-am intrebat un e biserica Sf lazar, dar m-am razgandit si pastrez locul la Barboi, ca imi place "maxim" acolo:D . pupici

Anamaria_Helgiu
20.10.2008, 13:53:39
Si eu o sa am nunta tot la Escape in septembrie si nu cunosc pe nimeni sa fi facut acolo. M-ar interesa sa stiu daca se aude bine muzica...asta e cel mai important pt mine.

lauriciul
04.11.2008, 22:01:42
Salutare
Are cineva poze de la restaurantul Escape Iasi?

madutza1
08.11.2008, 21:04:29
buna! a fost cineva anul asta lla o nunta acolo si ne-au dat un sfat sa nu facem nunta acolo, pe langa faptul ca meniurile sunt scumpe( anul acxesta a fost180 ron cica) servirea nu exceleaza, asa ca nu stiu ce sa zic....................

lauriciul
10.11.2008, 14:49:35
Eu am rezervat acu cateva zile la Escape si doamna de acolo mi-a zis ca anul asta meniul este de 140 ron ... si pe la anul mai creste cu 10 - 15 % ... deci nu stiu ce sa zic ...

Stie cineva ceva de muzica la escape? Cum este orchestra lor? Daca se aude bine si cum este atmosfera?

ralukaG
10.11.2008, 18:30:43
Eu am rezervat acu cateva zile la Escape si doamna de acolo mi-a zis ca anul asta meniul este de 140 ron ... si pe la anul mai creste cu 10 - 15 % ... deci nu stiu ce sa zic ...

Stie cineva ceva de muzica la escape? Cum este orchestra lor? Daca se aude bine si cum este atmosfera?

Eu am mai vb cu miresici care au avut acolo nunta anul asta. Si mi-au zis ca totul e ok. Mancare super si prajituri la fel. Meniul cand am discutat eu cu doamna partroana(in febr) mi-a zis ca anul acesta e intre 140-160 ron. La fete am auzit ca toate au avut meniu de 160 ron(nu 180). Muzica am inteles ca e super, acum depinde de preferintele fiecaruia.Eu va zic sincer ca am cautat deeeestul sala de nunta si aici mi s-a parut cel mai dragutz si avantajos in acelasi timp. Pupici.:*

Crisss
02.12.2008, 00:52:46

anu asta nu am auzit de 140, eu am avut 160 , dar sincer macarea e altceva decat la alte retaurante, au la antreu altceva decat 3 felii salam, 3 felii sunca si 2 de branza, iar la fripturi au sosuri bune, toata lumea a fost foarte mulumita de mancare, chiar e multa in farfurie, chiar dak iti alegi 3 feluri. formatia lor e super, cel putin la noi a facut atmosfera, ei se mai aseaza la masa, dar dak vezi k lumea e cu chef de dans si ei stau cam mult ii ridici elegant cu o dedicatie, oricum numai cuvinte de lauda pentru ei.
pupici si spor la pregatiri

lauriciul
05.12.2008, 23:32:31
Mersic f mult pentru poze >:D<. Chiar eram f curioasa sa vad cum arata sala de la Escape la o nunta. Voi cati invitati ati avut? Pare destul de mare ringul de dans.

madalinapetriman
11.12.2008, 00:16:25
Salutare
Are cineva poze de la restaurantul Escape Iasi?
Salut...am pus si eu cateva poze de la nunta....sper sa reusesti sa iti faci o idee despre cum arata sala...mult noroc:*

lauriciul
11.12.2008, 09:54:30
Salut...am pus si eu cateva poze de la nunta....sper sa reusesti sa iti faci o idee despre cum arata sala...mult noroc:*

Foarte frumoase pozele. (*) Voi cati invitati ati avut.

Am vazut ca ai avut ornamenetele pe verde, tot asa ne gandisem si noi? Ce firma de aranjamente ati avut?

P.S. f dragutica rochita ;)

madalinapetriman
11.12.2008, 14:27:45
Multumim mult de tot:"> !noi am avut cam 125 de persoane si sala ne-au aranjat-o cei de la prietenia....:*

lauriciul
12.12.2008, 23:27:16
Madalina,
am vazut ca voi ati acut cununia civila la biserica. Cum ai procedat cu cei de la starea civila ca sa vina in biserica? Trebuie sa depun vreo cerere ceva?

madalinapetriman
13.12.2008, 14:29:11
Noi am facut undeva la tara ..ca am tinut f mult sa ne cunune preotul de acolo....nu stiu cum se procedeaza in oras...tre sa mergi sa vb cu ei la starea civila...mult noroc..pupici

lauriciul
18.12.2008, 13:56:45
Poate cineva sa imi recomande menu pentru nunta la escape? Ce iese mai bine, ce nu ...
Cred ca un menu cu 3 feluri este de ajuns ... pentru ca de obicei la 4 feluri se arunca o multime de mancare ...
Ma gandeam in loc de al 4 -lea fel sa fie ceva mai usor: o inghetata ... o salata de fructe...

madalinapetriman
19.12.2008, 11:08:40
SALUT!Doamna Carmen ne-a recomandat doar trei feluri de mancare..ultimul fiind un pic mai consisitent..si a fost mai mult decat suficient...invitatii mi-au spus mai apoi ca unii dintre ei nici nu mai puteau manca ultimul fel...Noi meniul l-am ales cu doamna Carmen..care ne-a ajutat foarte mult cu sfaturi...ca doar ea stia mai bine ce e mai bun...ne-a pus la dispozitie mai multe feluri de aperitiv...dintre care noi am ales unul si la urmatoarele feluri de asemenea am ales in acelasi mod..numa ca o mai intrebam din cand in cand, din experienta ei,care fel de mancare este mai bine primit de nuntasi...si sa stii ca la noi a nimerit-o..intr-un fel am mers pe mana ei...si nu ne pare rau...Eu nu mai tin minte ce am avut la aperitiv,dar era oricum cu de toate...la felul doi am avut rulada din piept de pui cu un sos de gorgonzola si un fel de legume sote` ..parca..si la friptura: muschi de porc impanat cu carnaciori proaspeti si garnitura de cartofi si salata..in mare cam asta a fost meniul ca sa iti faci o idee...in afara de prajituri,apa,suc etc.Abia astept sa imi spuneti voi ce ati ales....pupici>:D<

P.S Am auzit ca sarmalutele sunt delicioase;))

Crisss
19.12.2008, 12:07:57
SALUT!Doamna Carmen ne-a recomandat doar trei feluri de mancare..ultimul fiind un pic mai consisitent..si a fost mai mult decat suficient...invitatii mi-au spus mai apoi ca unii dintre ei nici nu mai puteau manca ultimul fel...Noi meniul l-am ales cu doamna Carmen..care ne-a ajutat foarte mult cu sfaturi...ca doar ea stia mai bine ce e mai bun...ne-a pus la dispozitie mai multe feluri de aperitiv...dintre care noi am ales unul si la urmatoarele feluri de asemenea am ales in acelasi mod..numa ca o mai intrebam din cand in cand, din experienta ei,care fel de mancare este mai bine primit de nuntasi...si sa stii ca la noi a nimerit-o..intr-un fel am mers pe mana ei...si nu ne pare rau...Eu nu mai tin minte ce am avut la aperitiv,dar era oricum cu de toate...la felul doi am avut rulada din piept de pui cu un sos de gorgonzola si un fel de legume sote` ..parca..si la friptura: muschi de porc impanat cu carnaciori proaspeti si garnitura de cartofi si salata..in mare cam asta a fost meniul ca sa iti faci o idee...in afara de prajituri,apa,suc etc.Abia astept sa imi spuneti voi ce ati ales....pupici>:D<

P.S Am auzit ca sarmalutele sunt delicioase;))

tot asa am avut si eu la felul 2 si toata lumea a spus ca a fost delicios, k eu sincer nu am gustat nimic , iar la 3 la friptura nu mai stiu exact, stiu doar k era porc cu carnaciori, iar la antreu eu nu am vrut salam, am avut doar o floricica din salam , omu nu vine la nunta sa manance salam , am vrut sa fie ceva mai deosebit, iar oricum la ei antreul e diferit de alte restaurante pe la care am fost la nunti. ei fac mancare in general.

lauriciul
19.12.2008, 12:13:44
Suna excelent pana acuma. Nici eu nu ma gandesc la antreuri sa pun salam sau din astea. Vreau ceva mai deosebit. O sa ne sfatuim si noi cu dna Carmen. Abia astept sa mergem sa stabilim meniul ;)

madalinapetriman
19.12.2008, 12:56:43
tot asa am avut si eu la felul 2 si toata lumea a spus ca a fost delicios, k eu sincer nu am gustat nimic , iar la 3 la friptura nu mai stiu exact, stiu doar k era porc cu carnaciori, iar la antreu eu nu am vrut salam, am avut doar o floricica din salam , omu nu vine la nunta sa manance salam , am vrut sa fie ceva mai deosebit, iar oricum la ei antreul e diferit de alte restaurante pe la care am fost la nunti. ei fac mancare in general.
Crisss ai dreptate....mancarea a fost fff buna..ideea este ca toata lumea asa a zis..nici aia mai carcotasi nu s-au legat de mancare....eu am fost un pic mai "norocoasa" decat tine pentru ca efectiv am luat cate o 'gura' din fiecare fel...ca ma gandeam eu daca o sa comenteze cineva macar sa fiu in cunostinta de cauza:))

lauriciul
22.12.2008, 11:56:18
Ce stiti de prajiturele de la Escape? Am inteles ca sunt incluse in pret. Sunt facute in laboratoarele lor proprii sau colaboreaza cu vreo patiserie?
Pot sa imi aleg tipul de prejiturele dorit sau sunt standard?

spanciuc_adina
23.12.2008, 01:50:58
Ce stiti de prajiturele de la Escape? Am inteles ca sunt incluse in pret. Sunt facute in laboratoarele lor proprii sau colaboreaza cu vreo patiserie?
apropo de prajituri! dak vrei niste prajituri cu adevarat bune stiu eu pe cineva care face =P~ prajituri =P~extraordinare si nu ia mult. a vacut la sora mea la nunta si au fost un adevarat deliciu!:)>- =P~am luat legatura cu persoana respectiva dl baietii care s-au oculat de serviciile foto-video cei dl zoom-ideea. intra pe site si sunai dak vrei sa intri in legatura cu persoana respectiva :D

lauriciul
23.12.2008, 09:36:29
Mersic de informatie bine de stiut.
La restaurant am prajiturile incluse in menu, deci nu cred ca pot alege de unde sa le iau.
Dar la cununia civila si religioasa am mana libera ;).

ralukaG
23.12.2008, 10:16:38
Prajiturile pe care o sa le avem la nunta sunt facute la un laborator de pe undeva de prin nicolina- cug(asa mi-a zis d-na carmen), si am inteles ca ar fi delicioase. Spor la pregatiri si sarbatori fericite!

lauriciul
05.01.2009, 14:43:23
Cine mai are nunta la Escape in luna mai? Cand mergeti sa stabiliti meniul? Cu cat timp inainte?

ralukaG
07.01.2009, 19:07:40
Nu stiu ce sa zic , eu am in iulie la escape, si sunt tare curioasa de meniu pt ca anul trecut am inteles de la fete care au facut nunta acolo ca au avut 3 feluri consistente de mancaruri si a fost ok asa. Sunt curioasa anul asta cum sta treaba si cat o sa ne ajunga meniul. Bafta la pregatiri>:D<

madalinapetriman
13.01.2009, 09:54:32
Salutare!!!Fetelor eu am fost anu trecut la 8 nunti da la nici o nunta nu am mancat prajiturele asa de bune ca la nunta mea..acu nush ce sa zic oi fi eu subiectiva dar mai stiu si ca in general dulciurile imi plac la nebunie si astea chiar au fost delicioase..intrebati-o pe d-na Carmen daca la fiecare nunta aduce din acelasi loc prajiturelele...daca da..atunci e super!!! Sper sa fiti la fel de multumite ca si mine:-pSpor mult la pregatiri...pupici:*!!!

madalinapetriman
13.01.2009, 10:00:11
Noi am putut sa ne alegem daca vrem doar prajituri sau si ceva sarat(ex.saratele)...si am luat din amandoua ...dar astea o sa le discuti atunci in saptamana nuntii cand va duceti sa discutati tot meniul..si va intreaba atunci d-na Carmen tot ce trebuie.Bafta multa!pupici:*:bye_03:

lauriciul
13.01.2009, 19:00:56
Ce vesti buna, trebuie sa mergem zilele astea pe la Escape sa vedem cam cum am putea orna sala, o sa o intreb atunci pe dna Carmen de unde ia prajiturelele, poate comandam cateva inainte de nunta s ale gustam :talk_03:

Crisss
14.01.2009, 18:40:35
Ce vesti buna, trebuie sa mergem zilele astea pe la Escape sa vedem cam cum am putea orna sala, o sa o intreb atunci pe dna Carmen de unde ia prajiturelele, poate comandam cateva inainte de nunta s ale gustam :talk_03:

prajiturile sunt de la pani pat, undeva vis a vis de sectia de politie din bularga. noi ne-am facut si tortul acolo.nenea de acolo e tare amabil, si dak te duci acolo iti da 2 platouri, unu cu prajiturele si altul cu tipurile de tort sa le papi tu acasa si nu e obligatoriu sa iti faci tortul la ei. dar sunt prea bune ai sa vezi.=P~=P~=P~=P~=P~

lauriciul
14.01.2009, 20:22:11
prajiturile sunt de la pani pat, undeva vis a vis de sectia de politie din bularga. noi ne-am facut si tortul acolo.nenea de acolo e tare amabil, si dak te duci acolo iti da 2 platouri, unu cu prajiturele si altul cu tipurile de tort sa le papi tu acasa si nu e obligatoriu sa iti faci tortul la ei. dar sunt prea bune ai sa vezi.=P~=P~=P~=P~=P~

Mersic f mult de informatii ;)). Pe voi cam cat v-a ajuns tortul de acolo ;))

ralukaG
14.01.2009, 22:07:31
Lauriciul zi-mi si mie te rog daca ai muzica de al restaurant si daca ai incheiat contract cu ei cat cer anul asta. Eu incerc de ceva timp sa ajung sa ii ascult si sa inchei un contract dar.... Sper sa ajung pana in feb. Spor la pregatiri :*

Crisss
14.01.2009, 22:24:07
Mersic f mult de informatii ;)). Pe voi cam cat v-a ajuns tortul de acolo ;))

nu mai stiu sincer, dar nu era mai scump k in alte parti, eu am avut cu martipan.

lauriciul
15.01.2009, 08:58:33
Lauriciul zi-mi si mie te rog daca ai muzica de al restaurant si daca ai incheiat contract cu ei cat cer anul asta. Eu incerc de ceva timp sa ajung sa ii ascult si sa inchei un contract dar.... Sper sa ajung pana in feb. Spor la pregatiri :*

Eu nu am incheiat contract cu cei de la Escape pt muzica, dar am fost si am vb cu ei si i-am ascultat. Canta frumos, dar noi cunosteam pe altcineva care s-a oferit sa ne cante la nunta :)
Daca nu ai iti trimit PM cu nr de telefon al formatiei de la Escape si ii poti suna sa stabilesti o ora sa mergi sa ii asculti. Ei cam sunt acolo in fiecare seara si canta ptc ei din restaurant. POt sa iti trimit si un pret, dar tb sa il sun pe pretenul meu ca eu nu mai tin exact minte :">.

Sa ma anunti daca vrei PM cu ne de telefon

ralukaG
15.01.2009, 10:38:42
Mersi frumos pt nr profesorului de dans. Am nr celor din formatia de la escape numai ca nu am apucat sa inchei contractul cu ei. Mersi oricum. Spor la pregatiri>:D<

lauriciul
16.01.2009, 08:38:25
Stie cineva cat este pretul meniului in 2009 la Escape? Nu am avut inca timp sa trec anul asta sa intreb daca s-a stabilit ceva in privinta menului pentru 2009 ...

ralukaG
16.01.2009, 11:40:17
Salut! Am fost eu si am vb cu dna Carmen aseara si mi-a zis ca nu a stabilit nimic pentru meniu. Dar are nr noastre pe contract , daac e ceva ne suna sa mergem sa vb.:*

lauriciul
16.01.2009, 12:57:12
Ai mai vorbit cu cei din formatie de la Escape? I-ai angajat pe ei la nunta? Cat ati negociat ca si pret?

ralukaG
17.01.2009, 11:34:53
Ai mai vorbit cu cei din formatie de la Escape? I-ai angajat pe ei la nunta? Cat ati negociat ca si pret?
Inca nu am vb cu ei pt ca nu erau in seara aia acolo. Sper sa ii sun luni sa ma duc sa inkei un contract.>:D<

lauriciul
20.01.2009, 14:05:46
Din cate am inteles la Escape pe la paste o sa stabileasca cum o sa fie cu meniul ... mai avem de asteptat ... eu vroiam sa se dicida cat mai repede ca sa imi mai fac si eu niste socoteli ... :P

Am inteles ca ne lasa sa ne ornam sala de vineri, ceea ce mi se pare foarte ok, mai scutim din multele treburi pe care le avem de facut sambata ;))

ralukaG
20.01.2009, 19:52:53
Asa e. Oricum meniurile pt nunta se stabilesc cu putin timp inainte de eveniment in general. Si in orice caz noi cam stim cheltuielile care vor fi.Sa speram ca o sa avem destule variante de meniuri de unde sa alegem si pretul sa fie unul ok. Spor la pregatiri:*

lauriciul
21.01.2009, 11:39:55
Tu ai stabilit cu ornarea salii? Noi ne-am hotarat la cineva particular, nu la firma. Are o masa expusa la restaurantul teatrului la luceafarul ... am vazut ca face treaba buna ...

lauriciul
21.01.2009, 11:41:54
Oare mai are cineva nunta inainte de mine la Escape? Sunt curioasa cum ar arata sala ornata ;)). Noi o sa avem destui invitati, cam in jur de 150, ne-a zis dna Carmen ca incap, da eu sunt cam stresata de acest aspect, nu as vrea sa stea lumea ingramadita.

ralukaG
21.01.2009, 18:41:24
Oare mai are cineva nunta inainte de mine la Escape? Sunt curioasa cum ar arata sala ornata ;)). Noi o sa avem destui invitati, cam in jur de 150, ne-a zis dna Carmen ca incap, da eu sunt cam stresata de acest aspect, nu as vrea sa stea lumea ingramadita.

Eu m-am hotarat la o firma de decoratiuni si am mai vazut sala escape decorata la vreo 2 nunti de anul trecut. Sa nu iti faci griji ca o sa iasa super fain. Oricum sala e facuta cu bun gust, mie imi plac la nebunie stalpii din interior. Spor la pregatiri.>:D<

ralukaG
21.01.2009, 18:44:28
Am vazut sala decorata pt petrecerea de revelion. Era dragut, simplu nu ca la o nunta cu flori si toate cele. Erau cam 12 mese daca imi aduc bine aminte si la fiecare masa era 12 scaune. Si era destul de aerisit, nicidecum aglomerat. Plus ca mai avem terasa si o sa fie cald...mai iese lumea la aer:)>-

lauriciul
22.01.2009, 09:52:24
Tu pastrezi fetele de masa de la restaurant sau iei altele? :)

ralukaG
22.01.2009, 11:07:43
Cred ca o sa iau altele. Tu le pastrezi pe cele de la rest? Par ok si astea de la rest...vedem atunci:-?

lauriciul
22.01.2009, 12:29:03
Ma gandeam sa le pastrez pe alea ca oricum nici nu prea se vad de ornamentele de pe masa ... Nici noi inca nu ne-am decis ce si cum ... :-?

lauriciul
26.01.2009, 11:44:04
Am vazut sala decorata pt petrecerea de revelion. Era dragut, simplu nu ca la o nunta cu flori si toate cele. Erau cam 12 mese daca imi aduc bine aminte si la fiecare masa era 12 scaune. Si era destul de aerisit, nicidecum aglomerat. Plus ca mai avem terasa si o sa fie cald...mai iese lumea la aer:)>-
Ai cumva poze de la revelion? Noi am vorbit pt aranjarea salii cu tipa care a aranjat de revelion :P si eram curioasa de vreo 2 poze;))

ralukaG
26.01.2009, 20:47:24
Ai cumva poze de la revelion? Noi am vorbit pt aranjarea salii cu tipa care a aranjat de revelion :P si eram curioasa de vreo 2 poze;))

Din pacate nu am poze, dar iti pot zice ca era frumos aranjat. Numai ca era cu huse si esarfe pe scaune si tu ziceai ca vrei doar cu esarfe. Daca e mai convenabil la pret e bine. Mie mi-a placut cum era decorat.:*

michelle20
02.02.2009, 10:06:49
salut! noi avem nunta in august si am incheiat deja contractu cu formatia de acolo...si ne-au cerut 1500 euro, avans 300...nus tiu daca e mult sau putin...dar sper sa cante cum trebuie...un prieten a fost recent la o nunta la escape si a fost super incantat,...atat de mancare cat si de formatie...voi ce stiti de formatie?

michelle20
02.02.2009, 10:09:58
si eu am problema cu spatiul...am tot in jur de 150 invitati...doamna carmen a zis ca incap si 180...ce e peste e ingramadit deja...nu stiu ce sa zic...sala e frumoasa...sper sa nu fie ingramadeala...

lauriciul
02.02.2009, 10:47:45
Buna,
Am inteles ca la revelion la escape au fost injur de 165 de persoane si a fost bine dpdv al spatiului. Adica ring de dans a fost toata zona aia cu gresie de acolo de la intrare ... deci cred ca la 150 o incapem bine :)

Cat despre formatie, eu am mers si i-am ascultat intr-o seara si mi-au placut cum canta, mai ales doamna dinf ormatie (chiar are voce faina). Iar ca si pret cred ca se incadreaz in pretul pietii :)

Ai stabilit ceva legat de meniuri? Noi ultima data cand am fost inca nu se stabilise nimic in legatura cu asta :)

ralukaG
02.02.2009, 11:54:51
Am fost si eu aseara la escape sa vb cu cei din formatie. Si domnul care canta vocal e misto, adik canta frumos. Nu sstie nimeni de meniu? Ca-s curioasa. Am inteles ca anul asta s-ar putea sa nu mai creasca preturile ca...deh...e criza.

ralukaG
02.02.2009, 11:56:20
salut! noi avem nunta in august si am incheiat deja contractu cu formatia de acolo...si ne-au cerut 1500 euro, avans 300...nus tiu daca e mult sau putin...dar sper sa cante cum trebuie...un prieten a fost recent la o nunta la escape si a fost super incantat,...atat de mancare cat si de formatie...voi ce stiti de formatie?

Salut! Ai incheiat contractul cu muzica in euro? Ca eu am semnat cu ei in lei...ca euro o cam ia razna...Spor la pregatiri:*

lauriciul
02.02.2009, 13:24:06
Am fost si eu aseara la escape sa vb cu cei din formatie. Si domnul care canta vocal e misto, adik canta frumos. Nu sstie nimeni de meniu? Ca-s curioasa. Am inteles ca anul asta s-ar putea sa nu mai creasca preturile ca...deh...e criza.
Ar fi f fain sa nu mai creasca preturile. Eu cand am mers acum 2 saptamani mi-a zis dna Carmen ca pe la Paste o sa definitiveze meniurile ... desi mi se pare cam tarziu ... :)

ralukaG
02.02.2009, 14:55:11
Ar fi f fain sa nu mai creasca preturile. Eu cand am mers acum 2 saptamani mi-a zis dna Carmen ca pe la Paste o sa definitiveze meniurile ... desi mi se pare cam tarziu ... :)

Intr-adevar e cam tarziu...mai ales ca tu ai in mai nunta...eu mai am de asteptat pana in iulie. Dar oricum meniul nu cred ca il stabileati mai devreme. Eiii...se stie ca e mancare buna la escape=P~ si oricum nu poate sa creasca pretul prea mult...daca va creste. Spor la pregatiri:*

lauriciul
12.02.2009, 13:55:45
Buna miresici care faceti nunta la Escape. Mai aveti vreo noutate...ati mai trecut recent pe la restaurant ...stiti cumva daca s-a mai decis ceva referitor la menu? ;))

ralukaG
14.02.2009, 19:29:15
Salutare! nu mai stiu nimik. Ma duc in seara asta acolo. Ca am inteles ca in seara asta de intra in sala de nunti. Pupici.

lauriciul
15.02.2009, 15:40:14
Cum a fost la Escape? Era nunta aseara? ;)). Am citit prea tarziu mesajul tau ca ma duceam si eu sa vad cum e ... au zis ceva de menu?

michelle20
16.02.2009, 15:19:30
Salut! Ai incheiat contractul cu muzica in euro? Ca eu am semnat cu ei in lei...ca euro o cam ia razna...Spor la pregatiri:*
salut! tot in lei am incheiat contractul.....dar avansul l-am dat in euro....problema mea ramane cea cu spatiul ...desi toti imi zic sa de-a domnu sa iti vin 150-160 de persoane..ca nu se stie...am emotii mari..dar am vazut ca a scris cineva ca de revelion au fost cam 165 de pers si era ok ca spatiu....deci m-am mai calmat...dar pana la nunta tot cu stres o sa stau...

lauriciul
16.02.2009, 16:39:58
salut! tot in lei am incheiat contractul.....dar avansul l-am dat in euro....problema mea ramane cea cu spatiul ...desi toti imi zic sa de-a domnu sa iti vin 150-160 de persoane..ca nu se stie...am emotii mari..dar am vazut ca a scris cineva ca de revelion au fost cam 165 de pers si era ok ca spatiu....deci m-am mai calmat...dar pana la nunta tot cu stres o sa stau...
Si eu sunt stresata cu spatiul (tot cam 150 pers o sa fie) :-s. Doamna Carmen mi-a zis ca 165 au incaput ok (adik a ramas si spatiu de dans;))). DAr eu tot vad sala aia mica si 150 pers mi se pare mult ... (cred ca ma stresez inutil :D)

alinaand
17.02.2009, 20:15:15
buna..sunt si yo o miresica..de august..la acelasi restaurant Escape..ce-i drept emotiile devin din ce in ce mai evidente..cu cat se apropie momentul mult asteptat.[-o< .anul trecut am incheiat contractul pt sala si la momentul respectiv nu aveau huse de mese si scaune..dar se pare ca nu sunt yo destul de informata..daca se poate sa ma luminati si pe mine...;;)

Mult spor ..la pregatiri..tuturor..miresicilor..:bye_01:

lauriciul
18.02.2009, 18:54:30
Bine ai venit in clubul miresicilor de la Escape ;)). Eu am fost sa ma interes ce ofera restaurantul legat de ornarea salii si mi-au zis ca ei ofera doar fete de masa din damasc parca. Nu au huse pentru scaune :(, nu au nici suport pentru lumanari ... si am impresia ca nici pentru tort nu au vreun suport (da nu bag mana in foc :D ).
Tu stii ceva despre menu? S-a decis ceva ...? Nu am mai avut timp demult sa trec pe acolo.
Pe cine ai luat la muzica? :)

alinaand
18.02.2009, 22:22:44
Multumesc de raspuns...;;) ..ultima oara am fost duminica la restaurant..dar am fost sa iau masa acolo cu niste prieteni..si nu era D-na Carmen la ora respectiva..:( ..dar din cate am inteles o sa ne contacteze ea ..cand vor fi noutati...cat despre huse.. anul trecut ea zicea ca vor face pana anul acesta.. in nuante cu sala..care personal mi-ar fi convenit de minune..:> dar se pare ca trebuie sa ne luam gandul..daca nu s-au facut pana acum :^o ..iar despre muzica..noi vom avea dj..cu aparatura personala....\:D/
..spor la pregatiri..ca se apropie momentul mult asteptat..<:-P

lauriciul
19.02.2009, 11:59:28
Da... mai este putin <:-P

alinaand
19.02.2009, 16:51:02
...iar daca nu o sa te superi ;;) ..o sa vin cu viitorul sot..sa vedem cu ati aranjat voi sala...fie vineri daca va da voie s-o ornati..daca nu sambata(30 mai)..sa ne facem o idee..:*

ralukaG
20.02.2009, 11:51:18
Eu am fost pe 14 la escape in sala de nunti. Referitor la fetele de mese nu aratau rau, dar nici f bine nu aratau, daca pe alea le pun la nunti. Eu nu imi pun fetele de mese de la restaurant, dar va sfatuiesc pe cele care le vreti sa mergeti sa le vedeti sa nu aveti surprize. Si nu am auzit la dna Carmen de huse pt scaune . Eu nu imi pun huse si doar esarfe la scaune pt ca arata f bine si nu se merita sa le imbrac.
Si daca vreti sa vedeti sala ca invitat puteti merge pe 8 martie ca acolo se intra atunci.Spor la pregatiri:*

alinaand
20.02.2009, 14:15:26
...si noi (mai ales viitorul sot)..insista sa nu acoperim total..scaunele ..si ne gandeam la ceva asemanator..o esarfa..in jurul scaunelor.Stiti de unde se pot inchiria...fete de mese..si aceste esarfe de care vb?..si cam ce preturi au..?..informativ..desigur..;;)

sabina_si_eu
20.02.2009, 19:01:59
...si noi (mai ales viitorul sot)..insista sa nu acoperim total..scaunele ..si ne gandeam la ceva asemanator..o esarfa..in jurul scaunelor.Stiti de unde se pot inchiria...fete de mese..si aceste esarfe de care vb?..si cam ce preturi au..?..informativ..desigur..;;)
buna, eu nu imi fac nunta la escape, dar noi mergem acolo destul de des, si am fost si la petreceri in sala mare. scaunele arata intr-adevar f bine si chiar ca nu merita acoperite cu huse, o esarfa sau un aranjament floral e numai bine, arata f bine, asa intentionez sa imi fac si eu la nunta, ca urasc husele... la orice nunta am fost, mi-am agatat tocurile in husa si cred ca am si rupt vreo 2 :(. eu am incheiat contract cu o firma care imi face aranjamente de flori la scaune cu organza si satin. daca vrei iti dau in pm, sa nu zica lumea ca fac reclama , cum se cheama, si-s f de treaba acolo fetele alea.

alinaand
21.02.2009, 14:11:20
..multumesc de intentii...esti dragutza...;;) ..ti-as fi recunoscatoare daca a-i dori sa-mi dai mai multe detalii..cu privire la firma respectiva..de fapt orice sfat e bine venit...
spor la pregatiri...:*

ralukaG
24.02.2009, 10:10:52
Toate firmele de decoratiuni iti pot pune numai esarfe pe scaune. Nu te obliga nimeni sa pui si huse. Da un search pe google si gasesti destule firme de decoratiuni din iasi. Analizeaza un pic oferta si ii suni sa vezi care sunt preturile. Ca mai difera de la o firma la alta. Pupici!

lauriciul
04.03.2009, 12:59:56
Ceva noutati de la Excape? Ati mai fost pe acolo? S-a mai stabilit ceva?

ralukaG
10.03.2009, 22:08:31
Salutare fetelor! Mai stiti ceva noutati de la escape? A fost cineva acolo pe 8 martie? A fost aranjata un vreun fel?>:D<

lauriciul
11.03.2009, 16:18:43
Eu nu am mai trecut demult pe la Escape ... desi ar trebui sa o fac, poate s-a decis ceva referitor la meniuri ... tare sunt curioasa cat o sa coste si ce este inclus. Am decis numai sa luam si tortul tot de la Pani Pat de unde iau ei prajiturelele. Nu stiu cu cat timp inainte ar trebui sa dau comanda de tort.
In ultima vreme am lasat-o cam moale cu pregatirile :-s

ralukaG
11.03.2009, 22:35:11
Noi ne-am aglomerat in ultimele 2 sapt pt ca ramaseseram in urma.Si eu trebuia sa ajung la escape sa mai dau un avans dar nu am mai avut timp.Am sa o sun intr-o zi pe dna Carmen sa o intreb de meniu, poate a reusit sa le finalizeze ca in alte parti am auzit ca s-au facut deja. >:D<

lauriciul
12.03.2009, 09:13:35
Daca afli ceva da-mi si mie un semn sa ma deplasez si eu pana acolo :P

ralukaG
12.03.2009, 20:56:08
Daca afli ceva da-mi si mie un semn sa ma deplasez si eu pana acolo :P

Cu siguranta te anunt. Succes la pregatiri:*

Anamaria_Helgiu
19.03.2009, 01:29:52
deci se mai da un avans inainte de nunta? cam cat? noi am dat doar la incheierea contractului anul trecut.

ralukaG
19.03.2009, 11:50:24
deci se mai da un avans inainte de nunta? cam cat? noi am dat doar la incheierea contractului anul trecut.

Doamna Carmen a zis ca de regula asa procedeaza la nunti. Se dau 2-3 avansuri pana la nunta ca sa ne fie noua mai usor la sfarsit. Dar nu e obligatoriu. Noi am fi vrut sa mai dam acum 1000 ron dar ne-am aglomerat cheltuielile si o sa dam prin mai. Sper sa nu fie nici o pb. Oricum doamna Carmen daca intervine ceva ne anunta.

ralukaG
03.04.2009, 21:01:38
Nu mai stie nimic nimeni daca s-a mai hotarat/ stabilit ceva la Escape? Eu nu am mai avtu timp sa trec pe acolo.:goldfish:

lauriciul
03.04.2009, 22:49:01
Nici eu nu am mai ajuns .... si cred ca las dupa paste de acuma. Asa zicea si doamna Carmen ca dupa paste va stabili meniurile. MAi am putintica rabdare ... desi tare sunt curioasa cum va fi :)

ralukaG
06.04.2009, 15:34:13
Nici eu nu am mai ajuns .... si cred ca las dupa paste de acuma. Asa zicea si doamna Carmen ca dupa paste va stabili meniurile. MAi am putintica rabdare ... desi tare sunt curioasa cum va fi :)

Si eu sunt tare curioasa cum va fi.;;) . As vrea daca nu te superi in dupa amiaza zilei in care ai nunta sa pot veni sa vad cum e sala aranjata pt nunta si terasa in acelasi timp, pt ca eu terasa nu am vazut-o pana acum. Pt. ca pana la nunta mea nu mai stiu pe nimeni care sa faca acolo. Promit ca nu deranjez, doar vin sa vad un pic si gata. Asta bineinteles daca sunteti si voi de acord.:*

lauriciul
06.04.2009, 20:22:55
Buna
Sigur ca poti veni ;)) sa vezi cum o sa ornam sala. Noi vrem sa o aranjam de vineri si pe samata sa ramana numai aranjamentele florale. Asa ca te asteptam cand vrei sa vii sa vezi ;). Sunt foarte nerabdatoare, saptamana viitoare vreau sa sun sa intreb daca s-a mai stabilit ceva ... ca nu mai am rabdare :P

ralukaG
06.04.2009, 21:48:33
Buna
Sigur ca poti veni ;)) sa vezi cum o sa ornam sala. Noi vrem sa o aranjam de vineri si pe samata sa ramana numai aranjamentele florale. Asa ca te asteptam cand vrei sa vii sa vezi ;). Sunt foarte nerabdatoare, saptamana viitoare vreau sa sun sa intreb daca s-a mai stabilit ceva ... ca nu mai am rabdare :P

Multumesc frumos! Noi nu stiu daca o sa o decoram de vineri. Vom merge cu ceva timp inainte cu tipa de la decoratiuni sa stabilim cum facem. Dar pana atunci nu am cum sa o vad decorata total. Daca mai afli ceva de la escape da-mi si mie de stire, te rog.>:D< :*

Crisss
07.04.2009, 01:25:51
Multumesc frumos! Noi nu stiu daca o sa o decoram de vineri. Vom merge cu ceva timp inainte cu tipa de la decoratiuni sa stabilim cum facem. Dar pana atunci nu am cum sa o vad decorata total. Daca mai afli ceva de la escape da-mi si mie de stire, te rog.>:D< :*

si noi am ornato tot de vineri si ai timp sa vezi dak arata bine husele,sa fie calcate...etc.... poti merge personal sa te uiti, noi am fost cu prietenii si am asezat marturiile si plicurile....fiecare cum va sta la masa.......spor la pregatiri>:D<

ralukaG
07.04.2009, 11:25:03
si noi am ornato tot de vineri si ai timp sa vezi dak arata bine husele,sa fie calcate...etc.... poti merge personal sa te uiti, noi am fost cu prietenii si am asezat marturiile si plicurile....fiecare cum va sta la masa.......spor la pregatiri>:D<

Multumim tare mult. Si noi cred ca vom face tot la fel. Sa vb si cu tipa de decoratiuni...probabil vor ramane numai aranjamentele florale pt sambata. :*

lauriciul
07.04.2009, 21:02:09
Mi se pare f fain ca putem merge de vineri sa aranjam ... asa mai scapam pentru sambata de niste griji (aranjatul plicurilor la masa, marturiile ... ). Sambata vor ramane doar florile si va fi mult mai relaxant :).
Abia astept ;))

ralukaG
08.04.2009, 15:45:46
Cu siguranta va fi mult mai relaxant. Si e bine ca putem sa decoram de vineri ca avem destule sambata de facut.Acum ca am cam finalizat pregatirile parca ma iau si emotiile.;))

lauriciul
23.04.2009, 13:39:26
Buna miresici de Escape ;)),
Am vorbit cu dna Carmen si mi-a zis ca de lunea viitoare meniurile sunt stabilite si putem merge sa vedem ce si cum. Eu abia astept ... sunt tare curioasa ce o sa intre in menu si cat o sa fie.

Voi de unde comandati tortul? Si aveti idee la 140 - 150 persoane cam cate kilograme de tort sa comand? Ajung 12 kilograme?

Voi cum stati cu pregatirile?

cori_iasi
23.04.2009, 13:57:46
Am vorbit cu dna Carmen si mi-a zis ca de lunea viitoare meniurile sunt stabilite si putem merge sa vedem ce si cum. Eu abia astept ... sunt tare curioasa ce o sa intre in menu si cat o sa fie.

Voi de unde comandati tortul? Si aveti idee la 140 - 150 persoane cam cate kilograme de tort sa comand? Ajung 12 kilograme?

din cate stiu eu, la tort se calculeaza 100 gr/pers, iar daca e din martipan 150gr/pers
>:D< >:D<

ralukaG
23.04.2009, 15:34:00

Ce bine ca se fixeaza meniurile!!<:-P . Eu pentru tort oscilez intre tuffli si panipat. Eu tot asa stiam ca 100 gr de persoana. Noi am cam finalizat pregatirile. Mai trebuie sa imi iau pantofi, floricele si marturii.:*

lauriciul
23.04.2009, 16:20:57
Oau,
Stati f bine. Noi mai avem comanda de tort, meniurile, bauturi, plicuri pt pus la masa, camasa pentru mire ... si sigur mai e ceva acuma ce imi scapa ;)).

ralukaG
23.04.2009, 16:29:42
Oau,
Stati f bine. Noi mai avem comanda de tort, meniurile, bauturi, plicuri pt pus la masa, camasa pentru mire ... si sigur mai e ceva acuma ce imi scapa ;)).

Si noi mai avem meniurile, tortul dar astea raman pe mai tarziu. Mici chestii oricum mai sunt de facut, nu le mai tin minte...dar cu siguranta sunt destule de facut. ;))

Crisss
23.04.2009, 20:56:57
Ce bine ca se fixeaza meniurile!!<:-P . Eu pentru tort oscilez intre tuffli si panipat. Eu tot asa stiam ca 100 gr de persoana. Noi am cam finalizat pregatirile. Mai trebuie sa imi iau pantofi, floricele si marturii.:*

eu am facut cu pani pat, k ei sunt cofetaria ce lucreaza cu escape si au venit ei au adus tortul in noaptea respectiva , a fost dl de acolo super de treaba......dar dak nu ai fost la el la degustare pt ce fel de tort vrei, poti sa mergi.....is toate=P~=P~=P~......uite si o pozica si cu fluturasi pe el....

ralukaG
24.04.2009, 09:49:50
eu am facut cu pani pat, k ei sunt cofetaria ce lucreaza cu escape si au venit ei au adus tortul in noaptea respectiva , a fost dl de acolo super de treaba......dar dak nu ai fost la el la degustare pt ce fel de tort vrei, poti sa mergi.....is toate=P~=P~=P~......uite si o pozica si cu fluturasi pe el....

Mersi frumos! Arata super bine tortul=P~ .Chiar am sa trec pe la panipat sa degust si eu. Stii cam cu cat timp inainte trebuie sa fac comanda de tort?:*

Crisss
24.04.2009, 11:07:18
Mersi frumos! Arata super bine tortul=P~ .Chiar am sa trec pe la panipat sa degust si eu. Stii cam cu cat timp inainte trebuie sa fac comanda de tort?:*

eu cred ca am fost cu vreo luna si ceva si am avut noroc k am prin liber, dar am vz k si el are un caiet de programari.....faza e k se pastreaza suporturile pt ziua respectiva.......dar te pot ajuta cu nr. dl de acolo, laboratorul e undeva prin bularga vis a vis de sectia de politie V park.....si poti degusta si prajiturelele pt nunta....vb cu el si iti aduce ce vrei tu.....mai au incluse prajiturelele in meniu pt nunta nu?

ralukaG
24.04.2009, 12:26:27
eu cred ca am fost cu vreo luna si ceva si am avut noroc k am prin liber, dar am vz k si el are un caiet de programari.....faza e k se pastreaza suporturile pt ziua respectiva.......dar te pot ajuta cu nr. dl de acolo, laboratorul e undeva prin bularga vis a vis de sectia de politie V park.....si poti degusta si prajiturelele pt nunta....vb cu el si iti aduce ce vrei tu.....mai au incluse prajiturelele in meniu pt nunta nu?

Da, mai au incluse prajiturelele in meniu. Atunci te rog sa imi dai si mie nr dlui de la panipat ca se cam apropie nunta si nu as vrea sa fug dintr-o parte in alta pt comanda. Ms:*

lauriciul
24.04.2009, 15:19:58
Eu am vorbit deja cu cei de la Panipat, am fost si am degustat prajituri (gratuit:P) si m-am hotarat la tort diplomat invelit in martipan. Vreau saptamana asta sa merg sa aleg si suportul. Domunul de acolo e f de treaba si a zis ca nu trebuie sa platim avans pentru rezervare ;)).

ralukaG
24.04.2009, 16:17:52
Ma duc si eu saptamana care vine pe acolo. Poate fac si comanda sa imi iau si cu asta de o grija.;))

lauriciul
29.04.2009, 21:47:03
Ati mai ajuns pe la Escpae? Eu o tot sun pe dna Carmen dar mereu e ocupata si nu reusim sa stabilim o zi sa ne intalnim :(.

ralukaG
02.05.2009, 21:05:36
Eu din pacate nu am mai ajuns. :-s desi as fi vrut. Tu cand stabilesti meniul Lauriciu? Sunt curioasa de meniuri. Tort de unde ai facut comanda?:*

lauriciul
04.05.2009, 17:50:33
Buna,
Eu as vrea sa ajung cat mai repede, azi maine...dar nu o gasesc pe dna Carmen...nush de e ma tot amana. Tortul l-am comandat de la Pani Pat (diplomat cu martipan deasupra). Si tot de la Pani Pat am luat si prajiturelele pt cununia civila si niste fursecuri la biserica ...

Abia astept sa vad meniurile ... sper sa reusesc sa stabilesc o intalnire saptamana asta :).

ralukaG
04.05.2009, 18:53:12
Buna,
Eu as vrea sa ajung cat mai repede, azi maine...dar nu o gasesc pe dna Carmen...nush de e ma tot amana. Tortul l-am comandat de la Pani Pat (diplomat cu martipan deasupra). Si tot de la Pani Pat am luat si prajiturelele pt cununia civila si niste fursecuri la biserica ...

Abia astept sa vad meniurile ... sper sa reusesc sa stabilesc o intalnire saptamana asta :).

Salut! Voi ar trebui sa fixati meniurile nu? De ce te amana? Zice ca nu are timp sau cum? Spune-i ca se apropie nuntii si vrei sa stabilesti ultimele detalii.
Multa bafta ! Abia astept sa vad meniurile si eu. Daca mergi la Escape te astept cu vesti.>:D<

lauriciul
05.05.2009, 14:46:27
Astazi ma duc in sfarsit sa vad de meniuri :P.
Probabil a amanat in cauza ca nu a fost decisa asupra preturilor ... dar azi in sfarsit vom merge sa discutam, cumva am emotii dar sunt si nerabdatoare ina celasi timp. Am sa te anunt cum a fost. Tu cand mergi sa vezi de meniuri? Tortul de unde il comanzi?

lauriciul
05.05.2009, 14:47:34

F frumos tortul;). Tot suportul acela l-am ales si noi ;)).

CONT-INCHIS-035
05.05.2009, 16:18:37
Fetelor, spuneti-ne si noua celor ce sunt in cautare... cat costa ( un minim si un maxim) meniurile la Escape. Multumesc :* .

lauriciul
05.05.2009, 17:51:11
Sper sa aflu astazi si va spun in ce intervale se incadreaza pretul meniului.

ralukaG
05.05.2009, 20:29:27
Astazi ma duc in sfarsit sa vad de meniuri :P.
Probabil a amanat in cauza ca nu a fost decisa asupra preturilor ... dar azi in sfarsit vom merge sa discutam, cumva am emotii dar sunt si nerabdatoare ina celasi timp. Am sa te anunt cum a fost. Tu cand mergi sa vezi de meniuri? Tortul de unde il comanzi?

Probabil voi merge pe la sfarsitul lunii sa vad de meniuri, desi cred ca e cam devreme ca eu am in iulie nunta. Tortul il fac la Panipat dar inca nu am dat comanda inca, sper sa reusesc saptamana asta.Astept vesti;;) :*

lauriciul
05.05.2009, 21:32:19
Uraaaaa!!!
Am reusit sa vedem meniurile ...sunt trei variante ... 2 la 165 ron si unul la 175 ron. La asta se mai adauga cate 10 ron de invitat pentru chelner.
In menu erau patru feluri de mancare, 2 apre de 500ml, 1 suc de 500 ml, o bere, prajituri, fructe si tortul.

Noi cred ca alegem varianta cu 175 ron ... desi eu vroiam initial un menu cu 3 feluri de mancare ... dar cum lumea la noi e invata cu 4 feluri la o nunta ... nici nu stiu ...cred ca vom lasa asa cu patru feluri.

Alte noutati ... cred ca pana la noi la nunta se vor schimba mesele cu mese rotunde de cate 10 persoane ;)). As fi foarte bucuroasa sa fie asa ... parca mesele rotunde dau mai bine;).

M-am intors bucuroasa ca am mai scapat de o grija ... cu o saptamana inainte va trebui sa stabilim meniu exact si numarul de persoane.

ralukaG
06.05.2009, 09:34:33
Uraaaaa!!!
Am reusit sa vedem meniurile ...sunt trei variante ... 2 la 165 ron si unul la 175 ron. La asta se mai adauga cate 10 ron de invitat pentru chelner.
In menu erau patru feluri de mancare, 2 apre de 500ml, 1 suc de 500 ml, o bere, prajituri, fructe si tortul.

Noi cred ca alegem varianta cu 175 ron ... desi eu vroiam initial un menu cu 3 feluri de mancare ... dar cum lumea la noi e invata cu 4 feluri la o nunta ... nici nu stiu ...cred ca vom lasa asa cu patru feluri.

Alte noutati ... cred ca pana la noi la nunta se vor schimba mesele cu mese rotunde de cate 10 persoane ;)). As fi foarte bucuroasa sa fie asa ... parca mesele rotunde dau mai bine;).

M-am intors bucuroasa ca am mai scapat de o grija ... cu o saptamana inainte va trebui sa stabilim meniu exact si numarul de persoane.
Vai dar ce vesti bune mi-ai dat!!<:-P . Referitor la plata chelnerilor voi ati discutat de la bun inceput cand ati semnat contractul ca trebuie platit 10 ron de invitat? Ca noi am discutat un meniu de chelner ceea ce mi se pare cam mult:(

ralukaG
06.05.2009, 09:39:20
Uraaaaa!!!

Vai dar ce vesti bune mi-ai dat!!<:-P . Referitor la plata chelnerilor voi atti discutat de la bun inceput cand ati semnat contractul ca trebuie platit 10 ron de invitat? Noi am discutat cand am semnat contractul ca trebuie platit un meniu de chelner ceea ce mi se pare cam mult:(

lauriciul
06.05.2009, 13:29:44
Pai cand am inchiriat sala ne-a zis ca o sa trebuiasca sa dam ceva la chelneri si o sa fie cam 1 milion de chelner, si se considera un chelner la 10 oameni. Da nu stiu daca era prevazut in contract asta ... Da meniurile asa erau prezentate (pret menu + 10 ron la chelner).
Pe 16 mai este o nunta mai marioasa la escape ... cred ca o sa trec s i eu sa vad sala ... mai ales ca poate vin si mesele rotunde :P.

ralukaG
06.05.2009, 16:16:32
Pai cand am inchiriat sala ne-a zis ca o sa trebuiasca sa dam ceva la chelneri si o sa fie cam 1 milion de chelner, si se considera un chelner la 10 oameni. Da nu stiu daca era prevazut in contract asta ... Da meniurile asa erau prezentate (pret menu + 10 ron la chelner).
Pe 16 mai este o nunta mai marioasa la escape ... cred ca o sa trec s i eu sa vad sala ... mai ales ca poate vin si mesele rotunde :P.

Am inteles. Poate trec si eu pe 16 mai, eu nu stiam ca vin mese rotunde. Ar fi super sa aduca, e mai frumos. Chiar m-ai facut curioasa si nerabdatoare. ;))

Anamaria_Helgiu
07.05.2009, 13:18:07
dar ea spunea de vreo 5 chelneri...acum sa inteleg ca fiecare masa de 10 persoane va avea chelnerul ei. poate asa o sa fie mai bine...
si eu caut acum agentie de decor...am fost la mariage prietenia si nu m-a convins...mai incerc la romantica sa vad
pe 16 mai va fi deci prima nunta acolo nu? poate imi fac timp sa trec si eu sa vad sala ornata

lauriciul
07.05.2009, 19:25:49
Pe 9 mai este o nunta dar mai micuta ... pe 16 e on nunta de vreo 110 persoane asa am inteles :).

Anamaria_Helgiu
14.05.2009, 23:11:44
Pentru decorarea salii am vb cu cei de la prietenia...fac treaba buna? ...stie cineva ceva?

lori_adam68
14.05.2009, 23:46:57
Pentru decorarea salii am vb cu cei de la prietenia...fac treaba buna? ...stie cineva ceva?

Ti-au facut un calcul?Am fost si eu la ei si pe langa faptul ca sunt de un gust indoielnic au niste preturi fabuloase,cel putin mie mi-au facut un calcul de aproximativ o suta de milioane.

lauriciul
16.05.2009, 16:17:51
Am fost astazi la Escape, era sala gatita pentru o nunta de 110 persoane, arata foate bine ( si foarte lejer cu spatiul ). Deci 140 - 150 de persoane incap numai bine;)).

Crisss
17.05.2009, 22:01:40
Am fost astazi la Escape, era sala gatita pentru o nunta de 110 persoane, arata foate bine ( si foarte lejer cu spatiul ). Deci 140 - 150 de persoane incap numai bine;)).

noi am avut 130, dar crede-ma k nu mai era loc, 140-150 is cam multi, decat daca mai micsorati ringul de dans si puneti mai multe mese pe partea stanga.pupici....spor la pregatiri....

ralukaG
18.05.2009, 00:10:35

Eu din pacate nu am mai ajuns sa vad sala aranjata pt nunta de sambata:( . Au adus mese rotunde? Si referitor la chelneri mie mi-a zis ca ar trebui un chelner la aprox 20 de pers. Vom stabili chestiile astea cu putin timp inainte.
Spor la pregatiri pe ultima suta, ca se apropie cu pasi repezi\:D/

lauriciul
18.05.2009, 22:09:11
Cica pana la noi la nunta vor fi mese rotunde...acuma sa vedem ce si cum ...eu as vrea rotunde :P

lauriciul
20.05.2009, 19:27:02
Buna,

Am trecut pe la Escape si am vazut terasa ... imi place asa de mult ... e mare si cu cativa copacei, mai ca as tine nunta acolo ;)). Noi vrem sa amenajam si pe terasa o masa doua sa poata iesi lumea la aer (daca e asa de cald cum e acuma sigur vor fi bucurosi sa iasa la aer).

Luni mergem sa definitivam cu meniurile si poate pana atunci se definitiveaza si cu forma meselor. Ati mai trecut pe acolo? Aveti ceva noutati in privinta asta ;))?

ralukaG
23.05.2009, 16:20:01
Buna,

Am trecut pe la Escape si am vazut terasa ... imi place asa de mult ... e mare si cu cativa copacei, mai ca as tine nunta acolo ;)). Noi vrem sa amenajam si pe terasa o masa doua sa poata iesi lumea la aer (daca e asa de cald cum e acuma sigur vor fi bucurosi sa iasa la aer).

Luni mergem sa definitivam cu meniurile si poate pana atunci se definitiveaza si cu forma meselor. Ati mai trecut pe acolo? Aveti ceva noutati in privinta asta ;))?

Si eu as vrea sa amenajez cateva mese pe terasa pt ca lumea oricum va iesi la aer:) . Nu am mai trecut pe la escape, sper sa ajung cat mai repede sa vad meniurile. Deocamdata am cam rezolvat si cu tortul si cateva chestii mai marunte. Spor la pregatiri. Mai e o saptamana pana la nunta ta<:-P

lauriciul
23.05.2009, 20:58:15
Vezi ca acuma tortul este inclus in menu la Escape ;).

ralukaG
24.05.2009, 11:11:11
Vezi ca acuma tortul este inclus in menu la Escape ;).

Da? Am vazut eu ca domnul de la panipat o cam dadea cu treaba asta dar nu am zis nimik. A ramas sa stabilim exact ce tort vrem inainte cu o sapt de nunta, acum am rezervat doar suportul. Chiar ca trebuie sa ajung si eu la Escape cat mai repede....:-?

Anamaria_Helgiu
25.05.2009, 15:16:05
Da? Am vazut eu ca domnul de la panipat o cam dadea cu treaba asta dar nu am zis nimik. A ramas sa stabilim exact ce tort vrem inainte cu o sapt de nunta, acum am rezervat doar suportul. Chiar ca trebuie sa ajung si eu la Escape cat mai repede....:-?

Ar fi super sa bage si tortul in meniu...si din cate am inteles anul asta va fi 165 sau 175 ... si m-am mirat pentru ca doamna spunea ca va ajunge maxim la 150...dar asa cu tortul...cred ca e perfect.

lauriciul
25.05.2009, 15:19:12
Este si tortul inclus, si 2 ape, un suc si o apa, fructe, parjiturele si 4 feluri de mancare.

ralukaG
25.05.2009, 17:39:48
Este si tortul inclus, si 2 ape, un suc si o apa, fructe, parjiturele si 4 feluri de mancare.

E super ca e inclus si tortul. Dar putem alege ce fel de tort dorim? Domnul de la patiserie mi-a zis ca tortul diplomat sau nu mai stiu care e 30 ron/kg si cel invelit in martipan e 40 ron/kg. Acuma daca eu vreau martipan se mai adauga la pret sau cum?:-?

lauriciul
25.05.2009, 22:14:25
Buna,
Nu se adauga in plus la menu, si eu tot martipan am ales ;)).
Partea proasta este ca daca vin mai putini oameni decat ai declarat trebuie sa platesti meniurile in plus la pret intreg ... in alte locuri stiu ca se plateau numai primele doua feluri ... asta e putin stresant ...

ralukaG
25.05.2009, 22:22:05
Buna,
Nu se adauga in plus la menu, si eu tot martipan am ales ;)).
Partea proasta este ca daca vin mai putini oameni decat ai declarat trebuie sa platesti meniurile in plus la pret intreg ... in alte locuri stiu ca se plateau numai primele doua feluri ... asta e putin stresant ...

Salut! Chiaar ca e cam aiurea cu plata integrala a meniului, asa stiam si eu ca numai primele 2 feluri dar asta e. Nu ne mai putem intoarce acum pt lucrul asta. Poate nu va fi nevoie sa platim nimic in plus, sa vina numarul de persoane care ni-l propunem.\:D/

ralukaG
11.06.2009, 16:03:15
Lauriciu CASA DE PIATRA!!!
Asteptam sa ne povestesti cum a fost la Escape.;)) Sa nu ne uiti^:)^

lauriciul
14.06.2009, 22:39:27
Buna,
De abia acuma m-am intors si eu din luna de miere ;)). A fost f frumos :P.

Nu v-am uitat da pana acuma nu am avut internet ... La Escape a fost foarte bine ... chiar nu am nimic sa reprosez ... poate doar ca s-au servit putin incet felurile de mancare ... dar in rest a fost excelent ...
Am putut muta dulapioarele alea de pe mijlocul camerei si s-a facut mai mult loc ... vineri seara am mers si am aranajt mesele ceea ce a fost f bine ca ne-a usurat mult ziua de sambata.
Am avut un ring de dans excelent (la noi au fost cam 125 de persoane), la sfarsit ne-au dat la pachet tot ceea ce a ramas (si nu a ramas f mult ... pana la urma 4 feluri de mancare au fost ok). Mancarea a fost exelenta ... mie mi-a placut f mult si de la altii am auzit aceleasi pareri.

Mi-a placut cum a fost sala ornata ... am sa pun in curand poze ... inca nu le-am primit de la fotograf :).

Daca mai aveti intrebari nu ezitati sa ma intrebati ;)).

ralukaG
14.06.2009, 22:46:53
Buna,

Nu v-am uitat da pana acuma nu am avut internet ... La Escape a fost foarte bine ... chiar nu am nimic sa reprosez ... poate doar ca s-au servit putin incet felurile de mancare ... dar in rest a fost excelent ...
Am putut muta dulapioarele alea de pe mijlocul camerei si s-a facut mai mult loc ... vineri seara am mers si am aranajt mesele ceea ce a fost f bine ca ne-a usurat mult ziua de sambata.
Am avut un ring de dans excelent (la noi au fost cam 125 de persoane), la sfarsit ne-au dat la pachet tot ceea ce a ramas (si nu a ramas f mult ... pana la urma 4 feluri de mancare au fost ok). Mancarea a fost exelenta ... mie mi-a placut f mult si de la altii am auzit aceleasi pareri.

Mi-a placut cum a fost sala ornata ... am sa pun in curand poze ... inca nu le-am primit de la fotograf :).

Buna!
Casa de piatra in primul rand si multa fericire!! Ma bucur mult pt voi ca a fost bine si sper ca si la noi sa fie bine. Eu oricum merg saptamna aceasta sa discutam cu dna Carmen dar totusi sunt curioasa de anumite chestii daca imi poti zice. Vreau sa stiu ce au continut meniurile(mancarea), cata apa suc si daca tortul a fost pana la urma inclus in meniu. Parca imi spusesei ca meniul cu 4 feluri e 175 ron nu?
Si mai vreau sa stiu cat ati platit pt chelneri, bucatari si barman. Deocamdata cam atat vreau sa stiu>:D<

lauriciul
14.06.2009, 22:56:51
Meniul era cu 4 feluri de mancare, 2 ape de 1/2 litri, un suc de 1/2 litri, o bere, prajiturele, tort si fructe. A costat 175 ron + 10 ron pentru chelneri.
Practic meniul era 185 ron continand mancare + chelnerii.

La primul fel am avut aperitive ( f bune), felul doi rulada de pui cu gorgonzola (mie mi-a placut la nebunie :D), felul trei pangasius cu legume si felul patru gratar de pui, gratar de porc, cartofi taranesti si salata de varza.

Mai erau 2 tipuri de menu cu 10 ron mai ieftine ... dar noua asta ne-a placut.

Spor la pregatiri si sa ai o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea ;).

ralukaG
14.06.2009, 23:12:56
Meniul era cu 4 feluri de mancare, 2 ape de 1/2 litri, un suc de 1/2 litri, o bere, prajiturele, tort si fructe. A costat 175 ron + 10 ron pentru chelneri.
Practic meniul era 185 ron continand mancare + chelnerii.

La primul fel am avut aperitive ( f bune), felul doi rulada de pui cu gorgonzola (mie mi-a placut la nebunie :D), felul trei pangasius cu legume si felul patru gratar de pui, gratar de porc, cartofi taranesti si salata de varza.

Mai erau 2 tipuri de menu cu 10 ron mai ieftine ... dar noua asta ne-a placut.

Spor la pregatiri si sa ai o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea ;).

Multumesc din suflet! Sper sa iasa totul bine si frumos. Asteptam pozici;;) :*

madalinapetriman
17.06.2009, 09:51:50

Buna, Anamaria! Eu i-am avut pe cei de la prietenia si pot sa spun ca am fost foarte multumita de ei...este important sa le spui ca nu vrei sa fie foarte incarcata sala pt ca au tendinta sa iti puna foarte multe flori "cu volum, mult volum :P si evident asta costa " ideea este , daca ii luati pe ei, sa nu luati pachetele alea pe care vi le baga ei pe gat..ci iei punct cu punct exact ce va trebuie....si asa ca un pont ..poti negocia cu ei , la modul ca mie de ex imi dadeau casuta aia de bani care era din carton cu 150 de lei si le-am zis ca nu imi trebuie ca mai bine imi fac eu una...da banii astia pe un carton nu dau..si pana la urma mi-au dat-o gratis...la fel si cu paharele mirilor si nasilor ( astea erau bonus)..in fine discuti cu ei la fata locului...Ideea este ca pana la urma sala a fost foarte frumos aranjata si totul ne-a costat in septembrie 5000 de lei. Multa bafta la negociat si mult spor, in continuare la pregatiri. >:D<

michelle20
18.06.2009, 16:02:54
Buna,

felicitari si casa de piatra! eu vroiam sa te intreb: cand te referi la aranjat sala..mai exact ce inseamna? restaurantul aranjeaza mesele sau trebuie sa vin eu cu firma de decoratiuni? ma refer la scaune si mese? si inca o intrebare: aia vut formatia de la restaurant? ca eu ii am pe ei si as fi vrut o parere..multumesc:*:*

ralukaG
18.06.2009, 16:41:06
felicitari si casa de piatra! eu vroiam sa te intreb: cand te referi la aranjat sala..mai exact ce inseamna? restaurantul aranjeaza mesele sau trebuie sa vin eu cu firma de decoratiuni? ma refer la scaune si mese? si inca o intrebare: aia vut formatia de la restaurant? ca eu ii am pe ei si as fi vrut o parere..multumesc:*:*

Pentru sala eu am firma de decoratiuni, iar despre formatie iti pot zice eu cum canta la nunta daca mai astepti un pic pana dupa 11 iulie;))

michelle20
18.06.2009, 20:31:56
Pentru sala eu am firma de decoratiuni, iar despre formatie iti pot zice eu cum canta la nunta daca mai astepti un pic pana dupa 11 iulie;))
oky...am sa astept...dar stii ce ma gandesc? dk imi aduc eu prajiturile si tortul, meniul ar trebui sa mai scada la pret nu?...ca mama mea e cofetar...deci iti dai seama ca le face ea:D

ralukaG
19.06.2009, 00:12:58
oky...am sa astept...dar stii ce ma gandesc? dk imi aduc eu prajiturile si tortul, meniul ar trebui sa mai scada la pret nu?...ca mama mea e cofetar...deci iti dai seama ca le face ea:D

Nu stiu daca va accepta dna Carmen. Dar nu pierzi nimic sa o intrebi. Sa stii ca si prajiturile pt sala la Escape sunt delicioase si proaspete. Spor la pregatiri>:D<

Anamaria_Helgiu
22.06.2009, 23:35:54
Buna, Anamaria! Eu i-am avut pe cei de la prietenia si pot sa spun ca am fost foarte multumita de ei...este important sa le spui ca nu vrei sa fie foarte incarcata sala pt ca au tendinta sa iti puna foarte multe flori "cu volum, mult volum :P si evident asta costa " ideea este , daca ii luati pe ei, sa nu luati pachetele alea pe care vi le baga ei pe gat..ci iei punct cu punct exact ce va trebuie....si asa ca un pont ..poti negocia cu ei , la modul ca mie de ex imi dadeau casuta aia de bani care era din carton cu 150 de lei si le-am zis ca nu imi trebuie ca mai bine imi fac eu una...da banii astia pe un carton nu dau..si pana la urma mi-au dat-o gratis...la fel si cu paharele mirilor si nasilor ( astea erau bonus)..in fine discuti cu ei la fata locului...Ideea este ca pana la urma sala a fost foarte frumos aranjata si totul ne-a costat in septembrie 5000 de lei. Multa bafta la negociat si mult spor, in continuare la pregatiri. >:D<
Am negociat exact pe ceea ce am dorit noi...desi am stat vreo 2 ore.
Au fost f rabdatori cu noi si sper sa faca treaba buna.

michelle20
26.06.2009, 14:08:09
Buna,

vreau sa te intreb cum au fost aranjate mesele? o masa de cate persoane? asta ma intereseaza mai exact..::*:*

michelle20
26.06.2009, 14:15:18
Nu stiu daca va accepta dna Carmen. Dar nu pierzi nimic sa o intrebi. Sa stii ca si prajiturile pt sala la Escape sunt delicioase si proaspete. Spor la pregatiri>:D<
citind acum prin mesajele din urma..mia-am adus aminte din ce a scris una din fete...ca in toamna in meniu nu era inclus tortul si prajiturile..si vorbisem at cu doamna Carmen ca astea la aducem noi...acum nu mi se pare normal sa ne oblige...fiindca mie tocmai de aia mi-a convenit oferta ei..fiindca astea le am..si crede-ma ca nici nu vreau sa le faca altcineva..indiferent cat de bune sunt....ca mama nu le face nimeni:D..si lucreaza si ea la o cofetarie foarte cunoscuta...nu dam nume ca e reclama...sper sa nu am probleme pe tema asta...ca daca am vb una asa sper sa ramana..cred ca o sa o sun sa vb..ca asa scap de un stres...

michelle20
13.07.2009, 13:16:37
cum a fost la nunta? astept vesti! casa de piatra si multa fericire:* :* :*

ralukaG
13.07.2009, 15:36:10
cum a fost la nunta? astept vesti! casa de piatra si multa fericire:* :* :*

Buna! La nunta a fost superb!!! Sala aranjata f frumos, mancarea si servirea ireprosabile, muzica super, in concluzie totul a fost mai mult decat bine. Noi suntem extraordinar de multumiti si incantati. Daca mai doresti alte detalii iti stau la dispozitie>:D<

michelle20
13.07.2009, 15:52:53
Buna! La nunta a fost superb!!! Sala aranjata f frumos, mancarea si servirea ireprosabile, muzica super, in concluzie totul a fost mai mult decat bine. Noi suntem extraordinar de multumiti si incantati. Daca mai doresti alte detalii iti stau la dispozitie>:D<
pai intrebari am:D..cum au fost aranjate mesele? cati invitati ai avut? cine ti-a decorat sala si cat te-a costat?..si despre muzica...au facut pauze lungi si dese?..canta diversificat?...si astept si poze cand ai:*

ralukaG
13.07.2009, 16:13:40
pai intrebari am:D..cum au fost aranjate mesele? cati invitati ai avut? cine ti-a decorat sala si cat te-a costat?..si despre muzica...au facut pauze lungi si dese?..canta diversificat?...si astept si poze cand ai:*

Mesele au fost aranjate f frumos. Am avut suport din fier forjat cu trandafiri grena, petale si sticla deco. Am avut 110 invitati. Sala mi-a decorat-o Cristina de la Arte Flowers si m-a costat 4500 ron. Muzica nu am mai avut-o de la escape pt ca ei nu au mai putut, dar i-au adus pe cei de la casa vanatorului si au cantat super. Nu au facut pauze lungi si au cantat toate genurile. A dansat lumea neasteptat de mult. Pozele o sa le am pe la sf saptamanii. Le voi pune atunci:*

michelle20
13.07.2009, 16:20:42
Mesele au fost aranjate f frumos. Am avut suport din fier forjat cu trandafiri grena, petale si sticla deco. Am avut 110 invitati. Sala mi-a decorat-o Cristina de la Arte Flowers si m-a costat 4500 ron. Muzica nu am mai avut-o de la escape pt ca ei nu au mai putut, dar i-au adus pe cei de la casa vanatorului si au cantat super. Nu au facut pauze lungi si au cantat toate genurile. A dansat lumea neasteptat de mult. Pozele o sa le am pe la sf saptamanii. Le voi pune atunci:*
ms pentru informatii!! felicitari inca o data si have fun in luna de miere...banuiesc ca o sa pleci cat de curand:*:*:*

ralukaG
13.07.2009, 16:23:02
ms pentru informatii!! felicitari inca o data si have fun in luna de miere...banuiesc ca o sa pleci cat de curand:*:*:*

Multumim!! Si va doresc o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a noastra!!!!In luna de miere plecam in august>:D<

madalinapetriman
17.07.2009, 15:53:37
Felicitari , Raluca! Casa de Piatra si fericire multa, multa alaturi de sotul tau!! >:D< Abia astept sa-ti vad pozele ;))

lauriciul
18.07.2009, 17:53:05
Casa de piatra ;)). Abia astept sa vad pozele sa vad cum a aratat la voi restaurantul ;)). Ma bucur ca ati fost si voi multumiti de restaurant ... ssi la noi a fost bine ;)).

ralukaG
20.07.2009, 12:01:54
Multumesc tare mult de urari fetelor!!:*

ralukaG
20.07.2009, 12:12:14
Cateva poze de la sala

ralukaG
20.07.2009, 12:13:03
Cateva poze de la sala

Scuze...nu s-au atasat pt ca sunt prea mari. Mai incerc;))

ralukaG
20.07.2009, 15:37:17
Am atasat cateva pozici

michelle20
20.07.2009, 16:10:20
Am atasat cateva pozici

superba sala....si de mireasa numai spunem:P.....foarte frumoase poze....ai fost superba..felicitari ink odaata...abia astept sa vina si randul meu:*:*:*

ralukaG
20.07.2009, 20:52:04
superba sala....si de mireasa numai spunem:P.....foarte frumoase poze....ai fost superba..felicitari ink odaata...abia astept sa vina si randul meu:*:*:*

Multumesc frumos>:D< Cu siguranta si la tine va fi mai mult decat ok:*

alinaand
21.07.2009, 14:11:48
...sunt impresionata cat de frumoasa si cu bun gust a fost aranjata sala..si nunta in sine .. :A sunt ferm convinsa ca te-ai simtit minunat si invitatii la fel...casa de piatra si toate cele bune...sper sa fie la fel de frumos si la mine..:*

ralukaG
21.07.2009, 17:15:57
...sunt impresionata cat de frumoasa si cu bun gust a fost aranjata sala..si nunta in sine .. :A sunt ferm convinsa ca te-ai simtit minunat si invitatii la fel...casa de piatra si toate cele bune...sper sa fie la fel de frumos si la mine..:*

Multumesc!:* Chiar m-am simtit f bine si sper ca toti invitatii mei sa se fi simtit la fel ca si mine, nu am apucat sa discut cu toti dupa, dar, cel putin cei cu care am discutat au fost f incantati. Va doresc la toate miresicile nunta pe care o visati!!

lauriciul
24.07.2009, 13:58:57
Foarte frumos a fost la voi, am vazut ca ati avut fantana de ciocolata ... yummy;)).
Casa de piatra!

ralukaG
24.07.2009, 15:44:44
Foarte frumos a fost la voi, am vazut ca ati avut fantana de ciocolata ... yummy;)).
Casa de piatra!

Multumim frumos!!:*

ralukaG
24.07.2009, 15:46:32
Casa de piatra!

Asteptam pozici si de la tine:> . Parca nu am vazut...sau nu imi aduc aminte bine?;))

ralukaG
24.07.2009, 15:48:31
Asteptam pozici si de la tine:> . Parca nu am vazut...sau nu imi aduc aminte bine?;))

Am gasit...ai dat linkul pe offtopic..scuze:*

ralukaG
24.07.2009, 15:54:46
A fost frumos si la voi. Cum a fost in luna de miere? Si casa de piatra inca o data;;)

Anamaria_Helgiu
07.08.2009, 21:48:46
mi-au placut pozele ...
sper sa arate si la noi frumos sala ... nu mai am rabdare.
tortul pe care l-ai ales era cu martipan? si suportul e de la cofetaria pani pat? eu as vrea unul cu etajele unele sub altele...oare gasesc?

ralukaG
14.08.2009, 19:53:57
mi-au placut pozele ...
sper sa arate si la noi frumos sala ... nu mai am rabdare.
tortul pe care l-ai ales era cu martipan? si suportul e de la cofetaria pani pat? eu as vrea unul cu etajele unele sub altele...oare gasesc?

Ma bucur ca ti-au placut pozele, iti doresc din tot sufletul sa ai o sala la fel de frumos decorata. Tortul a fost din martipan su fructe si frisca si suportul de la panipat. Intreab-o pe dna Carmen de suport, pt ca ea are catalog cu torturi de la panipat, sau eventual pe domnul de la panipat direct. Succes la pregatiri>:D<

Anamaria_Helgiu
24.08.2009, 22:58:36
mersi
am ales meniul si tortul iar astazi ne-am programat si pentru cun.civila.
am prins ora dorita si sper sa nu fie asa mare nebunie cum a fost la depus dosarele.

ralukaG
25.08.2009, 10:40:10
mersi
am ales meniul si tortul iar astazi ne-am programat si pentru cun.civila.
am prins ora dorita si sper sa nu fie asa mare nebunie cum a fost la depus dosarele.

Mult succes pe ultima suta. Iti doresc o nunta de vis<:-P

ralukaG
31.08.2009, 20:17:42
Casa de piatra Georgiana! Multa fericire alaturi de sotul tau! Asteptam pareri si pozici de la nunta! >:D<

michelle20
04.09.2009, 20:32:13
Casa de piatra Georgiana! Multa fericire alaturi de sotul tau! Asteptam pareri si pozici de la nunta! >:D<
multumesc frumos:*:*...la nunta zic eu a iesit bine...eu una m-am distrat super.....si dk va zic k am avut 194 de pers lesinati sigur.....si a fost putin aglomerat la mese...dar a fost spatiu si loc de dans.......va pun aici cateva poze de la prieteni..si incerc sa pun si pe piccassa..puppppp...astept intrebari...

ralukaG
04.09.2009, 20:45:54
multumesc frumos:*:*...la nunta zic eu a iesit bine...eu una m-am distrat super.....si dk va zic k am avut 194 de pers lesinati sigur.....si a fost putin aglomerat la mese...dar a fost spatiu si loc de dans.......va pun aici cateva poze de la prieteni..si incerc sa pun si pe piccassa..puppppp...astept intrebari...

Foarte frumoasa miresico;;) . Sa fiti fericiti, sa va iubiti mult>:D<

ralukaG
04.09.2009, 20:48:12

Cum au decurs lucrurile la sala? Ai fost multumita?
P.s. Am vb cu Nicu de la Escape si mi-a zis ca ati avut cam 200 pers.;))

michelle20
04.09.2009, 20:52:47
Cum au decurs lucrurile la sala? Ai fost multumita?
P.s. Am vb cu Nicu de la Escape si mi-a zis ca ati avut cam 200 pers.;))
da..pai 194.....eu zic ca da..cu mici exceptii...o singura masa s-a plans de servire....si cu wiscky-ul am avut ceva probleme din cauza socrului care a zis una si a facut alta.....putin greu de circulat printre mese....dar per total eu zic ca bine....nahhh.....la cati am avut.....nu m-am asteptat chiar atat de multi...nicu ce ti-a mai zis?

ralukaG
04.09.2009, 21:04:07
da..pai 194.....eu zic ca da..cu mici exceptii...o singura masa s-a plans de servire....si cu wiscky-ul am avut ceva probleme din cauza socrului care a zis una si a facut alta.....putin greu de circulat printre mese....dar per total eu zic ca bine....nahhh.....la cati am avut.....nu m-am asteptat chiar atat de multi...nicu ce ti-a mai zis?Eu am trecut vineri pe acolo si imi zisese ca are o nunta de 180 duminica..si i-am zis ca stiu ca e vb de tine. Si marti am vb si mi-a zis ca ati avut 200 atat. Nu mi-a mai zis altceva si nici nu am mai apucat sa il intreb. Lasa ca e bine ca au venit mai multi...decat sa iti fi venit vreo 10 in minus mai bine asa;-)

michelle20
04.09.2009, 21:07:08
Eu am trecut vineri pe acolo si imi zisese ca are o nunta de 180 duminica..si i-am zis ca stiu ca e vb de tine. Si marti am vb si mi-a zis ca ati avut 200 atat. Nu mi-a mai zis altceva si nici nu am mai apucat sa il intreb. Lasa ca e bine ca au venit mai multi...decat sa iti fi venit vreo 10 in minus mai bine asa;-)
da bine asta cam asa e....oricum a trecut asa de repede..ca jumate din ce a fost la restaurant nu mai tin minte=))))

ralukaG
04.09.2009, 21:09:39
da bine asta cam asa e....oricum a trecut asa de repede..ca jumate din ce a fost la restaurant nu mai tin minte=))))
Nici eu nu tin minte tot ce s-a intamplat. Stiu ca am avut o maree surpiza cu gaina( apropo mi-a placut tare mult cum a dansat bucataru:D ). Ce meniu ai avut?

michelle20
04.09.2009, 21:12:34
Nici eu nu tin minte tot ce s-a intamplat. Stiu ca am avut o maree surpiza cu gaina( apropo mi-a placut tare mult cum a dansat bucataru:D ). Ce meniu ai avut?
3 feluri..antreu, peste si friptura jumate porc si jumate pui.....toata lumea a laudat mancarea in special pestele

ralukaG
04.09.2009, 21:17:45
3 feluri..antreu, peste si friptura jumate porc si jumate pui.....toata lumea a laudat mancarea in special pestele

Sa stii ca si noua ne-a fost laudata mancarea...si pestele, dar si un rulou de piept de pui cu gorgonzola pe care l-am mai avut. Eu nu am gustat mare lucru, dar ma bucur ca invitatilor le-a placut<:-P

ralukaG
04.09.2009, 21:19:11
Si e foarte bine ca ati avut meniu cu 3 feluri. Noi am avut cu 4 si toata lumea a zis ca a fost prea multa, dar asta e de acum e consumat faptul...

ralukaG
04.09.2009, 22:04:21
Ti-a cantat formatia restaurantului?

michelle20
05.09.2009, 00:11:55
Ti-a cantat formatia restaurantului?
da...doar ca din ce am vazut s-a schimbat solista

ralukaG
05.09.2009, 21:12:31
da...doar ca din ce am vazut s-a schimbat solista

Si au facut treaba buna?:D . Si la noi trebuia sa cante tot ei, dar cu 2 sapt inainte ne-au anuntat ca au o pb si nu mai pot canta ei si eram curioasa despre cum canta la nunti.

ralukaG
05.09.2009, 21:13:06
Solista era o tipa blonduta?

michelle20
08.09.2009, 23:38:17
Solista era o tipa blonduta?
cea blonda era cand am semnat contractul,,,,acum era o bruneta....eu zic ca au cantat bine,,,,,mi-e mi-au placut.......da problema e ca partea cu restaurantu nu prea o mai tin minte......cand vad dvd-urile imi amintesc....off topic eu nu am net de vreo 2 sapt si rasp mai greu si acxum sunt in drum spre grecia...da am luat laptopu si unde sunt cazata am net:D

ada80
09.09.2009, 10:17:44
cea blonda era cand am semnat contractul,,,,acum era o bruneta....eu zic ca au cantat bine,,,,,mi-e mi-au placut.......da problema e ca partea cu restaurantu nu prea o mai tin minte......cand vad dvd-urile imi amintesc....off topic eu nu am net de vreo 2 sapt si rasp mai greu si acxum sunt in drum spre grecia...da am luat laptopu si unde sunt cazata am net:D
Tipa blonda a cintat sambata cu formatia la Cavalerul Medieval.

ralukaG
09.09.2009, 16:53:48
Tipa blonda a cintat sambata cu formatia la Cavalerul Medieval.

S-a reorientat;))

marialia
12.03.2010, 23:48:14
Vad ca pe aicea nu a mai scris nimeni nimica din 2009...eu am vizitat restaurantul stiu ca meniul este ieftin si bun mai ales ca ce de acolo incep sa gateasca produse italenesti....si sala e ornata si arata super bine..dar eu vroiam una mai mare

encouted
10.04.2011, 15:03:54
Buna miresici,

Sunt in cautarea unui restaurant pentru nunta noastra, care va avea loc la anul pe 29 septembrie. Una din optiunile noastre ar fi restaurantul Escape.
Ar trebui sa incheiem contractul pana la sfarsitul acestei luni.
Va rog as vrea sa aud cateva pareri mai recente despre acest restaurant. Din cate am vazut s-a schimbat si patronul intre timp (noi am vorbit cu un domn cand am fost sa vedem sala).
Ce puteti sa-mi spuneti despre personal, mancare, firmele de aranjament...
Ar fi potrivita locatia pentru o nunta cat mai simpla sau sa ne gandim si la alta posibilitate?
Va doresc o duminica frumoasa si sper sa aflu cateva pareri de la voi.
Pupici!

nyko_simonik
05.10.2011, 13:14:59
Buna miresicilor sunt si eu o viitoare miresica din iasi dar de 2 ani sunt plecata din tara si nu mai stiu nimic legat de rest din IASI ...pe mn m-ar interesa o locatie cu sala mare pt max 200 pers si neparat cu candelabre inauntru....dar totusi in acelasi timp sa nu fie nici prea scump....cine ma poate ajuta si pe mn cu niste informatii....poate niste poze zic SARU'MANA.....PLEASE HEALP ME!!!1^:)^^:)^^:)^^:)^[-o<[-o<[-o<

AndreeaCorina03
02.11.2012, 10:39:09
Buna, ma poate ajuta cineva cu informatii despre restaurantul Escape? ati avut nunti acolo, cum a fost servirea, mancarea, atmosfera in general? Multumesc

Micsela
02.11.2012, 12:05:09
Buna, ma poate ajuta cineva cu informatii despre restaurantul Escape? ati avut nunti acolo, cum a fost servirea, mancarea, atmosfera in general? Multumesc

Noi am fost doar sa-l vedem si sa discutam, dar l-am taiat de pe lista in urma discutiei. Ne-am intalnit cu domnul de acolo, ne-a pus meniul in fata, ne-a aratat cateva poze si cam asta a fost tot. Asta-i meniul, asta-i sala, astea-s conditiile, astea-s preturilesi sanatate, cand va hotarati veniti sa semnam, daca nu cumva semneaza altii inaintea voastra :))) deci in nici un caz nu am ales acolo. La alt restaurant aproape 2 ore ne-a tinut si ne-a prezentat oferta.

Deci, in cazul in care nu ati semnat, noi nu prea vi-l recomandam.

shoricica
02.11.2012, 23:16:30
Micsela, esti in cautari?daca tot le-ai vazut ce pareri ai despre Shamrock Inn, All Seasons, All's, Casablanca?

Micsela
02.11.2012, 23:25:21
Noi am semnat deja cu Agatha. Nu am fost decat la Agatha si la Escape si am discutat. la Casa Blanca am fost la o nunta pe 6 oct. si a fost ok. servirea ireprosabila, mancarea buna, destula, il recomand. singurul minus e ca nu este mijloc de transport.

shoricica
02.11.2012, 23:29:04
sa dea Domnu' sa va iasa frumos! Agatha e multtttttttttttt peste Escape.....

shoricica
02.11.2012, 23:29:59
Micsela, formatie sau dj?ai semnat cu cineva?

Micsela
03.11.2012, 10:45:08
Formatie. o gasesti in topicul respectiv.

rammona1985
17.09.2013, 22:36:24
Salutare! Ce parere aveti de restaurantul Escape? A avut cineva nunta recent si imi poate oferi cateva informatii? Sala pare draguta si ma gandeam ca ar fi o varianta buna dar am am auzit si pareri negative si vreau sa fiu sigura inainte de a semna vreun contract ! sau alte recomandari de restaurant cu o capacitate km de 100 de persoane? Pupicei!!

CojocaruCriss
19.09.2013, 16:57:07
Salutare! Ce parere aveti de restaurantul Escape? A avut cineva nunta recent si imi poate oferi cateva informatii? Sala pare draguta si ma gandeam ca ar fi o varianta buna dar am am auzit si pareri negative si vreau sa fiu sigura inainte de a semna vreun contract ! sau alte recomandari de restaurant cu o capacitate km de 100 de persoane? Pupicei!!

buna, eu am fost sa vad restaurantul prin martie (atunci am inceput cautarile). Ne-am intalnit acolo cu proprietarul care ni s-a parut o persoana foarte cumsecade, ne-a prezentat ofertele pt meniu, pretul includea si aranjamentele salii ( avea firma de decoratiuni), era deschis la orice. Noi cautam un meniu all inclusive ca erau mai convenabile si le avea chiar la super preturi.Cand am iesit de acolo eram convinsi ca o sa semnam cu ei (aveau cea mai buna oferta din ce restaurante mai vazusem), dar dupa, desi viitorul meu sot nu mai vroia sa mearga si la alt restaurant ca era multumimt de escape) l-am convins sa mergem si la Alexia, ca anuntasem ca o sa mergem si nu era frumos sa anulam in ultima clipa. In final cei de la Alexia ne-au prezentat o oferta mai buna si am semnat cu ei si din ce am citit pe acest site multe pers au avut la Alexia si au fost f multumite de cum s-a desfasurat totul.
Sfatul meu e sa analizezi mai intai ofertele tuturor restaurantelor care iti plac, sa mergi sa le vezi, apoi sa te decizi care merita sa semnezi contractul; eu una asa am facut. Pupicei si astept vesti bune ;)

Micsela
19.09.2013, 18:13:02
noua nu ne-a placut atitudinea domnului de la escape. in sensul ca dupa ce l-am asteptat destul acolo, a venit ne-a trantit in fata meniurile, valiza cu tipurile de culori pt decoratiune, ca si cum ata e oferta, vreti bine, nu vreti, pa! fata de personalul de la restaurantul cu care am si semnat unde a fost foarte deschis si ne-a prezentat in detaliu ofertele lor, cu ce contribuie ei, cu ce putem contribi noi, o discutie care a durat aproape 2 ore fata de discutia de la Escape care a durat 15 minute. In final bineinteles ca am ales Agatha.

CojocaruCriss
20.09.2013, 14:40:00
noua nu ne-a placut atitudinea domnului de la escape. in sensul ca dupa ce l-am asteptat destul acolo, a venit ne-a trantit in fata meniurile, valiza cu tipurile de culori pt decoratiune, ca si cum ata e oferta, vreti bine, nu vreti, pa! fata de personalul de la restaurantul cu care am si semnat unde a fost foarte deschis si ne-a prezentat in detaliu ofertele lor, cu ce contribuie ei, cu ce putem contribi noi, o discutie care a durat aproape 2 ore fata de discutia de la Escape care a durat 15 minute. In final bineinteles ca am ales Agatha.

acum depinde si in ce pasa l-ai prins. Noi am patit ceva de genul cand am fost sa vedem restaurantul ala dintre Tudor si Tatarasi, Casanova cred ca se cheama. D.l respectiv a venit la masa doar cu tel in mana, s-a asezat si a zis ca oferta e cea care ne-a trimis-o prin mail (noi am cerut la toate restaurantele oferta si in functie de asta am mers sa le vedem) si ca ce vrem sa mai stim in plus?! Discutia a durat 10 -15 min atat. Cat despre Agatha, am vazut poze si e superb, bv si sa aveti parte de o nunta asa cum v-o doriti ;;)

Micsela
20.09.2013, 20:59:02
Cat despre Agatha, am vazut poze si e superb, bv si sa aveti parte de o nunta asa cum v-o doriti ;;)

Multumim! :P

marge
03.01.2014, 22:51:33

Nu e chiar asa. Chiar astazi am fost la o discutie de vreo ora si jumatate cu domnul respectiv. A raspuns la toate intrebarile, ne-a dat(mie si viitorului meu sot) toate informatiile pe care le-am cerut; si vreau sa spun ca l-am cam intors de cateva ori pentru ca ba nu ne-a convenit ceva, ba ne-am razgandit asupra unui aspect. Omul stie meserie. N-a zis niciodata "nu" la vreo propunere de-a noastra. A avut tot timpul o alternativa. Si nu ne-a prezentat nicio valiza cu "textile". Ne-a spus doar ca decoratorul are o gama de 50 de culori disponibile pentru huse, esarfe etc. Am intrebat ce flori foloseste pentru decor-principala mea problema fiind sa nu ma trezesc cu garoafe la nunta. Mi-a zis ca persoana care se ocupa de decor ne va prezenta propunerile(care in niciun caz nu vor fi garoafe ci trandafiri, crizanteme, crini s.a.), iar noi vom alege ce ne place. Speram sa fie totul ok. Contractul e clar, transparent, fara texte scrise in miniatura. Noi nu am vrut sa fim convinsi sa luam sala, am stiut pur si simplu ce vrem. Ideea era sa ne convina pretul, sala si ce era inclus in pret. Si cum totul a fost ok, am ales Escape. Va voi tine la curent cu felul in care au decurs lucrurile, dupa eveniment. Succes, miresici!

marge
03.01.2014, 22:57:42
Buna, miresici sau viitoare miresici. Sunt si eu o viitoare mireasa si fac nunta la Restaurant Escape, in Bucsinescu.A facut cineva nunta aici in 2013 si poate sa-mi impartaseasca din experienta sa? In prima faza, sunt multumita de decizia luata. Persoana cu care am intrat in contact ne-a dat suficiente informatii incat sa alegem restaurantul, dar ne-am bucura daca ne-ar spune si altii cum a fost. Va salut si...LA MULTI ANI!!:*

Micsela
04.01.2014, 11:23:35
poate nu v-ati intalnit cu acelasi domn. dar noi cand am fost, ne-a pus o foaie de meniu in fata, valiza cu materiale si a zis .. asta, asta si cu asta, asta e pretul...si cam asta. fiecare cu pararea lui. noi am facut alta alegere, si nu ne pare rau. a doua oare, aceeasi alegre am face-o.