PDA

Versiunea completa : Fantana de ciocolata in Arges

kiss_tyna
07.03.2008, 13:15:10
M-am gandit ca ar fi bine sa deschidem acest subiect deoarece chiar nu am auzit la nimeni din Pitesti sa fi avut o cascada de ciocolata la nunta.Chiar ma incanta ideea de a avea la nunta asa ceva si de aceea m-am interesat pe net.Auzisem ca cei din Mall de la Taramul ciocolatei ar inchiria dar nu stiu deocamdata pretul.O sa ma interesez.Nici pe site-ul lor nu au preturi.Auzisem ca este undeva pe la 100 euro de inchiriat.

kiss_tyna
07.03.2008, 13:17:59
O poza cu cascada.Yamyyyy

ayana2010
07.03.2008, 14:52:08
M-am gandit ca ar fi bine sa deschidem acest subiect deoarece chiar nu am auzit la nimeni din Pitesti sa fi avut o cascada de ciocolata la nunta.Chiar ma incanta ideea de a avea la nunta asa ceva si de aceea m-am interesat pe net.Auzisem ca cei din Mall de la Taramul ciocolatei ar inchiria dar nu stiu deocamdata pretul.O sa ma interesez.Nici pe site-ul lor nu au preturi.Auzisem ca este undeva pe la 100 euro de inchiriat.
pretul este stabilit in functie de nr de invitati, pt ca sunt incluse si fructele si fetele care se ocupa de cascada :)
am citit ceva de genul 3euro/persoana.
si noi vrem yum yum de abia astept ;))

kiss_tyna
07.03.2008, 16:05:02
pretul este stabilit in functie de nr de invitati, pt ca sunt incluse si fructele si fetele care se ocupa de cascada :)
Da....cred ca o sa ma fac ca o ''purcica'' pe rochie cand o sa mananc.=))

AdrianaLory
22.03.2008, 21:03:49
Eu am avut la nunta Cascada de ciocolata si am dat 12 mil pentru150 pers am spus eu initial cu toate ca am avut 183 pers si le-am asigurat camera la hotel.Au fost doua persoane ,o fata si un baiat care au stat toata noaptea langa ea si a ajutat invitatii.In pret au intat :fructele ,ciocolata, farfurii de unica folosinta ,betele si bezele.

ayana2010
23.03.2008, 11:53:11
Eu am avut la nunta Cascada de ciocolata si am dat 12 mil pentru150 pers am spus eu initial cu toate ca am avut 183 pers si le-am asigurat camera la hotel.Au fost doua persoane ,o fata si un baiat care au stat toata noaptea langa ea si a ajutat invitatii.In pret au intat :fructele ,ciocolata, farfurii de unica folosinta ,betele si bezele.
ai poze in care sa apara si fructele? a fost ciocolata buna la gust? si wow... daca ai avut-o pt toata noaptea pt 12 mil a fost super!! eu am inteles ca se inchiriaza pt vreo 2 ore.

anesya
23.03.2008, 21:02:26
eu am intrebat pe net....la o agentie....la 400 de invitati costa 650 euro 5 ore....

simona_ana
11.04.2008, 14:47:56
Fetelor, pana la urma s-a mai interesat cineva de fantana de ciocolata? Eu ar trebui deja sa inchiriez :-SS, insa nu stiu nici o firma :( Puteti sa imi dati niste nr de tel??^:)^

kiss_tyna
11.04.2008, 15:45:12
Fetelor, pana la urma s-a mai interesat cineva de fantana de ciocolata? Eu ar trebui deja sa inchiriez :-SS, insa nu stiu nici o firma :( Puteti sa imi dati niste nr de tel??^:)^
Mergi in Mall,urca scarile rulante si intreaba la ''Taramul ciocolatei''.Acolo sigur au.

anesya
11.04.2008, 17:11:06
Am o veste buna pentru voi. Am intrebat la taramul ciocolatei...si costa 2 euro/pers. sa-mi dati pm daca vreti numarul de telefon ca am luat o carte de vizita.

simona_ana
11.04.2008, 20:13:59
Am o veste buna pentru voi. Am intrebat la taramul ciocolatei...si costa 2 euro/pers. sa-mi dati pm daca vreti numarul de telefon ca am luat o carte de vizita.
WOW! Maine ma duc sa vad despre ce e vorba! "Suna" ca ar fi ieftin! Cel mai putin auzisem 3 euro ! MULTUMESC! :*

simona_ana
11.04.2008, 20:14:44
Mergi in Mall,urca scarile rulante si intreaba la ''Taramul ciocolatei''.Acolo sigur au.
MULTUMESC! Am sa scriu si eu maine detaliile dupa ce merg la Mall! :*

ynacris
15.04.2008, 12:24:10
Salutare fetelor! Am citit despre fantana de ciocolata aici si mi se pare o idee super. Apoi doar o data in viata faci nunta si cand ma gandesc cat de buna este!!!!!!!!!!!

Am fost anul trecut la o nunta la Regat si am vazut acolo fantana si a fost super. Tota lumea era buluc acolo. Foarte bun. Chiar si cei mai rusinosi trimteau pe cineva sa le ia. :O=))=))

miha85
25.07.2008, 09:49:16

:((:((:(( vreau si eu!!!!!!!!! Dar pe mine m-ar costa foarte mult la o nunta de aprox 300pers si........mai sunt si alte cheltuieli.
Sunt sigura ca este de super efect asa ca, fetelor luati-va!!
Va pup.

Diana_Z
25.07.2008, 15:13:38
Inteleg ca se plateste la numarul de persoane. Dar daca cineva mai vrea o portie? Nu ii mai da? Stie cineva care cate portii a luat?
Sau oare aduc ei ciocolata cat pentru 100 de persoane (de exemplu) si cand se termina aste e.... ??
PS Off topic: @ AdrianaLory: De unde ai luat rochita de mireasa? E super! Vreau si eu ceva in genul asta
(http://www.miresici.ro/member.php?u=4316)

anesya
25.07.2008, 18:58:22
Inteleg ca se plateste la numarul de persoane. Dar daca cineva mai vrea o portie? Nu ii mai da? Stie cineva care cate portii a luat?
Sau oare aduc ei ciocolata cat pentru 100 de persoane (de exemplu) si cand se termina aste e.... ??
PS Off topic: @ AdrianaLory: De unde ai luat rochita de mireasa? E super! Vreau si eu ceva in genul asta
(http://www.miresici.ro/member.php?u=4316)
Se calculeaza un numar de grame pt fiecare persoana. Nu se vor duce toti sa ia....Eu am vb si o sa-mi aduca cantitatea de ciocolata pentru 200 de persoane nu pt 400 cat am eu normal. Cand se termina ciocolata vor pleca...Noti negocia cu el, e super de treaba tipul de la taramul ciocolatei din Mall

delphi
12.09.2008, 19:57:49
Salutare fetelor,

Sincer ideea cu cascada de ciocolata ma incanta si pe mine f mult. Eu tot in jur de 150 pers am. Sa inteleg ca pretuk ar fi cam 150x3=450 Euro cu tot cu fructe? E o singura firma (cea din Mall) care se ocupa cu asa ceva sau sunt mai multe? Eu chiar prefer fantrana de cioco decat sa investesc in marturii sau huse de scaune fiindca ar fi o chestie deosebita si nu intalnesti f des.

Pe de alta parte am vazut si de cumparat astfel de fananele si nu sunt scumpe. Dar nu stiu cat de mult le mai folosesti dupa.

Mersi de raspuns.

delphi
13.09.2008, 16:59:39
Aveti idee cand se aduce cascada de ciocolata la o nunta? Si cam cat o lasa de obicei?

Mersi mult.

RamonaS
13.09.2008, 18:05:31
Pai o ai de la inceput pana se termina ciocolata. Cine vrea isi ia pe parcursul petrecerii. Ca pret stiu de 2 euro/persoana. Pupic

delphi
14.09.2008, 09:29:34
Pai o ai de la inceput pana se termina ciocolata. Cine vrea isi ia pe parcursul petrecerii. Ca pret stiu de 2 euro/persoana. Pupic

Super. Mersi mult. Ma gandesc din ce in ce mai serios ca o sa optez pentru cascada de ciocolata. Cred ca e si foarte de efect. La nuntile la care am fost pana acum nu am vazut si ar fi o kestie faina.

Sta cineva langa ea de la firma sau se lasa pur si simplu si se ia la final?

Spor la pregatiri.

RamonaS
14.09.2008, 12:07:38
Sta cineva langa ea. Cica vin cu tot ce inseamna logistica inclusiv servetele.
Avem nunta in aceiasi zi!!!<:-P<:-P<:-P

delphi
15.09.2008, 19:27:50
Sta cineva langa ea. Cica vin cu tot ce inseamna logistica inclusiv servetele.
Avem nunta in aceiasi zi!!!<:-P<:-P<:-P

Chiar, tare. Sper ca nu au numai una :)) Daca nu ma sacrific eu si o iau mai spre dim.

Spor la pregatiri si mersi de raspuns.

Daca mergi sa te interesezi pe aproape ti-as fi recunoascatoare daca mi-ai mai spune una alta ca eu stau in Bucuresti.

Spor

RamonaS
15.09.2008, 19:31:55
Chiar, tare. Sper ca nu au numai una :)) Daca nu ma sacrific eu si o iau mai spre dim.

Spor la pregatiri si mersi de raspuns.

Daca mergi sa te interesezi pe aproape ti-as fi recunoascatoare daca mi-ai mai spune una alta ca eu stau in Bucuresti.

Spor
Si eu tot in Bucuresti. Oferta de care ti-am spus eu era a unei agentii de org. a nuntilor si mai e una in mall...sper ca nu aceasi!>:D<:))

delphi
19.10.2008, 14:51:54

Buna Anesya. Ai putea sa-mi dai si mie te rog numarul de telefon al xcelor de la Taramul Ciocolatei din Mall? As vrea sa ii sun sa ii intreb mai multe detalii, cam cu cat timp inainte ar trebui sa merg sa rezerv. Mersi frumos >:D<

ayana2010
19.10.2008, 14:59:35
Buna Anesya. Ai putea sa-mi dai si mie te rog numarul de telefon al xcelor de la Taramul Ciocolatei din Mall? As vrea sa ii sun sa ii intreb mai multe detalii, cam cu cat timp inainte ar trebui sa merg sa rezerv. Mersi frumos >:D<
gasesti aici (http://taramulciocolatei.ro/index.php?option=com_contact&Itemid=3) toate detaliile

delphi
19.10.2008, 20:38:43
gasesti aici (http://taramulciocolatei.ro/index.php?option=com_contact&Itemid=3) toate detaliile

Mersi frumos Arina.

delphi
27.10.2008, 09:57:31
Fetelor eu am gasit o fantana de cico mai mica si nu stiu daca sa merg pe varianta asta si sa ma organizez eu. E cam pt un kg de ciocolata dar se poate face refill. Ar trebui sa gasesc pe cineva care sa se ocupe de ea. In fine, ma gandesc ca daca optez pentru varianta asta se mai pierde din farmec. Uff, finantele astea...

RamonaS
27.10.2008, 10:19:49
Fetelor eu am gasit o fantana de cico mai mica si nu stiu daca sa merg pe varianta asta si sa ma organizez eu. E cam pt un kg de ciocolata dar se poate face refill. Ar trebui sa gasesc pe cineva care sa se ocupe de ea. In fine, ma gandesc ca daca optez pentru varianta asta se mai pierde din farmec. Uff, finantele astea...
Noi am incheiat contractul cu agentia si pana la urma nu am mai luat fantana de ciocolata. Asa ca daca vrei sa faci cu firma ”noastra” cred ca e ok. Costa 2 euro de pers si este inclus serviciul (ospatarii) plus logistica (betisoare, servetele). Eu zic ca daca te decizi e un pret ok. Si cred ca tb. sa dai inainte doar un avans...restul dupa..:*

delphi
27.10.2008, 19:16:56
Noi am incheiat contractul cu agentia si pana la urma nu am mai luat fantana de ciocolata. Asa ca daca vrei sa faci cu firma ”noastra” cred ca e ok. Costa 2 euro de pers si este inclus serviciul (ospatarii) plus logistica (betisoare, servetele). Eu zic ca daca te decizi e un pret ok. Si cred ca tb. sa dai inainte doar un avans...restul dupa..:*

Pai week-endul asta mergem la Pitesti. Ti-am zis, am gasit una mai micuta la un pret super ok. Ma gandeam ca poate iau pe cineva sa se ocupe de ea si m-ar duce la jumate. Oricum 2 Euro e un pret standard, e ok pana la urma, nu trebuie sa te mai stresezi tu. O sa ma mai gandesc. Oricum, zic ca timp mai e.

luiza_issa
23.09.2011, 14:15:02

La noi , in valcea pretul este de 1000 lei si include 10 kg de ciocolata , suficienta pentru 300 pers