PDA

Versiunea completa : Condor - Mamaia

Isabella_L
07.03.2008, 13:22:31
Dragi miresici care faceti nunta la Condor,
Ca sa nu le deranjam pe celelalte miresici si sa vorbim de-ale noastre, am deschis acest nou subiect.
Cineva a scris aici sa nu facem cu husele de la ei...de ce?
In vara, cand am vorbit cu ei, mi-au spus ca imi pot pune la dispozitie, husele, fete de masa, fructiere, vaze (dar fara flori) si ceva suporturi de lumanari. Eu ma gandesc sa nu amestec..pentru ca oricum mai trebuie sa iau restul din alta parte (flori si alte aranjamente); de aceea cred ca o firma de decoratiuni care sa se ocupe de tot ar fi o varianta buna. Acum nu stiu daca si financiar as iesi mai bine. Studiem piata.

Haideti sa vedem ce stie fiecare despre Condor...si bune si rele.

Spor la pregatiri!

annutza
07.03.2008, 14:33:12
Ca sa nu le deranjam pe celelalte miresici si sa vorbim de-ale noastre, am deschis acest nou subiect.
In vara, cand am vorbit cu ei, mi-au spus ca imi pot pune la dispozitie, husele, fete de masa, fructiere, vaze (dar fara flori) si ceva suporturi de lumanari. Eu ma gandesc sa nu amestec..pentru ca oricum mai trebuie sa iau restul din alta parte (flori si alte aranjamente); de aceea cred ca o firma de decoratiuni care sa se ocupe de tot ar fi o varianta buna. Acum nu stiu daca si financiar as iesi mai bine. Studiem piata.

Spor la pregatiri!

probabil a spus pentru ca anu trecut aveau niste huse scurte si se vedeau scaunele picioarelor...dar am vazut ca intre timp au mai achizitionat mai multe tipuri si mai multe culori...depinde de voi...

eu am luat de la agentie pentru ca am vrut ca masa sa aiba capac si fusta si sa fie la fel cu scaunele...in acelasi ton...

am vazut ca au cumparat si mai multe mese rotunde, aveau doar 10, deci daca vreti doar rotunde nu va fi o problema...

si altceva nu mai stiu ce sa va spun, poate dupa ce stabilesc meniul...:*

srb_ancutza
09.03.2008, 20:26:29

Spor la pregatiri!
Buna! Eu una nu vreau sa fac cu husele lor pentru ca, asa cum spune si Annutza sunt cam scurtutze, si de cate ori am fost sa vad cum au aranjat la diverse petreceri erau aceleasi huse albe, scurte, cu capace grena.
Eu as vrea alte culori, vreau si fetele de masa alte culori...si oricum se platesc si aici, nu e gratis, si atunci de ce sa nu luam de unde si cum vrem? Sau cel putin asa gandesc eu...

Isabella_L
09.03.2008, 21:52:59
Bine ca nu ne impun sa luam de la ei....Eu am vorbit cu o doamna,care mi-a lasat o impresie f buna. Am observat ca multe miresici au vorbit cu un domn...care nu a lasat o impresie foarte buna. Hmmm...Sper ca, indiferent cu cine vorbim, nuntile noastre sa iasa asa cum ne dorim.

annutza
09.03.2008, 22:03:06
eu am vorbit cu amandoi...si cu domnul si cu doamna...si la fel ca si voi am ajuns la aceeasi concluzie, domnul e foarte evaziv, doamna e mai amabila si a dat mai multe detalii....din cate am inteles domnul e managerul...

srb_ancutza
11.03.2008, 19:31:22
Sunteti norocoase! Eu pana acum am avut "norocul" sa vorbesc doar cu domnul DUSU! Mai incerc pana dau si eu de acea doamna poate imi spune ceva mai concret.
De meniu voi ati inteles ceva, cat ar costa?:*

annutza
12.03.2008, 19:19:14
Sunteti norocoase! Eu pana acum am avut "norocul" sa vorbesc doar cu domnul DUSU! Mai incerc pana dau si eu de acea doamna poate imi spune ceva mai concret.
De meniu voi ati inteles ceva, cat ar costa?:*
eu stiu de la cineva care a facut anu trecut acolo ca a ajuns-o 120ron, dar la aperitiv a avut fructe de mare si le-a cumparat ea, ei doar le-au pregatit...nu mai imi aduc aminte ce a avut in rest

srb_ancutza
12.03.2008, 20:44:48
eu stiu de la cineva care a facut anu trecut acolo ca a ajuns-o 120ron, dar la aperitiv a avut fructe de mare si le-a cumparat ea, ei doar le-au pregatit...nu mai imi aduc aminte ce a avut in rest
Multumesc!^:)^

Isabella_L
12.03.2008, 23:52:45
Si eu tot 120 am inteles ca e. In acelasi timp am inteles ca un meniu bogat si bun. Chiar ma gandeam..spre vara sa merg sa sa comand sambata un meniu complet..platesc cat e meniul la nunta care va avea loc in sambata aceea si stau pe terasa. Nu stiu daca o sa se poata,dar eu incerc. Poate asta ma ajuta sa vad plusuri, minusuri si sa stiu ce sa pun in momentul in care se va hotari meniul. Am inteles ca meniul se stabileste cam cu 3 saptamani inainte. Asa e?

srb_ancutza
13.03.2008, 11:49:58
Si eu tot 120 am inteles ca e. In acelasi timp am inteles ca un meniu bogat si bun. Chiar ma gandeam..spre vara sa merg sa sa comand sambata un meniu complet..platesc cat e meniul la nunta care va avea loc in sambata aceea si stau pe terasa. Nu stiu daca o sa se poata,dar eu incerc. Poate asta ma ajuta sa vad plusuri, minusuri si sa stiu ce sa pun in momentul in care se va hotari meniul. Am inteles ca meniul se stabileste cam cu 3 saptamani inainte. Asa e?
Mie mi-a spus domnul cu care am vorbit ca se stabileste meniul cu 10-15 zile inainte.

annutza
13.03.2008, 12:12:47
Eu o sa merg pe la inceputul lui mai sa stabilesc meniul, nu stiu cum vor ei, dar eu nu pot sa aman pe ultimele 2 saptamani, mai ales ca nu sunt din Constanta...trebuie sa scot si meniurile de masa si astea le fac in Bucuresti.:-w

srb_ancutza
14.03.2008, 15:52:30
Eu o sa merg pe la inceputul lui mai sa stabilesc meniul, nu stiu cum vor ei, dar eu nu pot sa aman pe ultimele 2 saptamani, mai ales ca nu sunt din Constanta...trebuie sa scot si meniurile de masa si astea le fac in Bucuresti.:-w
In cazul tau ar fi culmea sa faca vreo figura! De fapt ar fi bine sa o gasesti pe doamna aceea, ca in ceea ce-l priveste pe dl. Dusu nu m-ar mira nimic.
Daca vrei, pot merge eu inainte, pe la sfarsitul lunii aprilie sa intreb daca poti veni la inceputul lunii mai pentru meniu! Sa nu faci drumul degeaba!:)

annutza
15.03.2008, 11:34:31
In cazul tau ar fi culmea sa faca vreo figura! De fapt ar fi bine sa o gasesti pe doamna aceea, ca in ceea ce-l priveste pe dl. Dusu nu m-ar mira nimic.
Daca vrei, pot merge eu inainte, pe la sfarsitul lunii aprilie sa intreb daca poti veni la inceputul lunii mai pentru meniu! Sa nu faci drumul degeaba!:)
multumesc mult de ajutor,esti o scumpa:*

nu trebuie sa te deranjezi, il vom suna pe domn inainte sa mergem si ii vom explica situatia...nu cred ca nu o sa inteleaga

srb_ancutza
15.03.2008, 12:22:33
multumesc mult de ajutor,esti o scumpa:*

nu trebuie sa te deranjezi, il vom suna pe domn inainte sa mergem si ii vom explica situatia...nu cred ca nu o sa inteleaga
Nu ai pentru ce sa imi multumesti. Nu ma deranjez deloc; nu imi este greu sa merg pana acolo. Daca te razgandesti si vrei sa merg nu este nici o problema!:*

Isabella_L
18.03.2008, 00:34:37
Buna, miresici de Condor :),

Stiti ce nu am apucat sa vad eu la restaurantul asta? Toaletele? Ati vazut?Sunt ok?

Joliutza
18.03.2008, 06:17:41
Buna, miresici de Condor :),

Stiti ce nu am apucat sa vad eu la restaurantul asta? Toaletele? Ati vazut?Sunt ok?

Sunt super ok, nu ok.

Isabella_L
18.03.2008, 14:45:03
Sunt super ok, nu ok.

Deci sa stau linistita....Multumesc!

Joliutza
18.03.2008, 14:54:57
Deci sa stau linistita....Multumesc!

Serios....e chiar super. Chiar imi aduc aminte ca era foarte curat (in August la nunta nasilor nostri) si ca aveau iluminarea pe baza de senzori....deci de-abia cand intrai in zona cabinelor se aprindea lumina.

Foarte elegant....deci stai fara grija.

annutza
18.03.2008, 18:22:33
Serios....e chiar super. Chiar imi aduc aminte ca era foarte curat (in August la nunta nasilor nostri) si ca aveau iluminarea pe baza de senzori....deci de-abia cand intrai in zona cabinelor se aprindea lumina.

Foarte elegant....deci stai fara grija.

Multumim pentru informatii! Eu nu mi-am pus problema asta avand in vedere ca au 4 stele...ar fi fost culmea#:-S

Isabella_L
01.04.2008, 12:38:01
Aveti vreun contact de la Condor? De preferat al doamnei, careia, spre rusinea mea, nu i-am retinut numele...Daca aveti, va rog din suflet trimiteti pe privat nr de telefon.Mersi.

srb_ancutza
01.04.2008, 13:09:49
Aveti vreun contact de la Condor? De preferat al doamnei, careia, spre rusinea mea, nu i-am retinut numele...Daca aveti, va rog din suflet trimiteti pe privat nr de telefon.Mersi.
Eu am doar numarul sefului de unitate de la Condor, dl. Ghe. Dusu, si ti l-am trimis pe privat. Sper sa iti foloseasca! Si eu vreau sa vb. cu acea doamna, poate inteleg si eu ceva, dar nu am nimerit-o niciodata.:(
Sa ne spui si noua daca mai afli cate ceva, pls![-o< [-o< [-o<

Isabella_L
01.04.2008, 16:33:08
Eu am doar numarul sefului de unitate de la Condor, dl. Ghe. Dusu, si ti l-am trimis pe privat. Sper sa iti foloseasca! Si eu vreau sa vb. cu acea doamna, poate inteleg si eu ceva, dar nu am nimerit-o niciodata.:(
Sa ne spui si noua daca mai afli cate ceva, pls![-o< [-o< [-o<
Multumesc. Imediat ce aflu mai multe detalii va spun.

Isabella_L
07.04.2008, 15:24:00
Buna, miresici de Condor,

Am ajuns la restaurant si am vorbit cu doamna Mariana (dupa ce am plecat de acolo, am realizat ca am uitat sa-i cer numarul de telefon). In fine. Erau in curatenie, restaurantul gol...chiar si asa, mi-a placut mult; nu regret ca l-am ales. Noi am fost sa discutam despre decoratiuni, in principiu, pentru ca era si targul si vroiam sa vad daca accept ce imi ofera cei de la restaurat sau iau firma de decoratiuni care sa-mi faca tot. Voi alege prima varianta, pentru ca ceea ce imi ofera ei mi se pare suficient si chiar mi-a placut: fete de masa, huse scaune, suport lumanari de nunta, suport din fier forjat pt mai multe lumanarele mici, fructiere, covor rosu, vazele inalte pentru flori, casuta de bani, aranjat masa mirilor (toate astea sunt contra sumei de 5 lei/persoana). Mai ramane sa iau aranjamentele florale pentru mese si masa noastra(am vorbit deja - in mare la florarie). Nu cred ca o sa depasesc 25 mil cu toate aranjamentele.In plus, marturiile si alte chestiuni decorative vor fi facute de mine. Ei se ocupa sa aranjeze tot. Am mai vorbit de mese: ei au 12 mese rotunde a 10 persoane fiecare si restul vor fi mese patrate de 12 persoane. Baia arata foarte bine (uitasem sa verific in vara). Despre meniu, cu 3 saptamani inainte de nunta se stabileste, iar costul lui nu va depasi 100 lei; poate fi si mai mult in functie de ce mancaruri sofisticate punem.Altceva? Au spus ca dupa Paste, vor avea evenimente in fiecare weekend si putem veni oricand sa vedem cum e si sa mai discutam daca avem nelamuriri. Inca o data, doamna Mariana...jos palaria, nota 10...sper sa o tina tot asa si sa iasa bine totul, astfel incat sa fie toata lumea multumita.
Cam atat. Daca mergeti si voi si aflati ceva, puneti pe forum...sigur ne va fi de ajutor.

Spor la organizat o nunta de vis!

annutza
07.04.2008, 22:11:25
Multumim...mai multe despre meniu o sa va spun eu, pe 1 mai ma duc sa il stabilesc
Va pup:*

Am ajuns la restaurant si am vorbit cu doamna Mariana (dupa ce am plecat de acolo, am realizat ca am uitat sa-i cer numarul de telefon). In fine. Erau in curatenie, restaurantul gol...chiar si asa, mi-a placut mult; nu regret ca l-am ales. Noi am fost sa discutam despre decoratiuni, in principiu, pentru ca era si targul si vroiam sa vad daca accept ce imi ofera cei de la restaurat sau iau firma de decoratiuni care sa-mi faca tot. Voi alege prima varianta, pentru ca ceea ce imi ofera ei mi se pare suficient si chiar mi-a placut: fete de masa, huse scaune, suport lumanari de nunta, suport din fier forjat pt mai multe lumanarele mici, fructiere, covor rosu, vazele inalte pentru flori, casuta de bani, aranjat masa mirilor (toate astea sunt contra sumei de 5 lei/persoana). Mai ramane sa iau aranjamentele florale pentru mese si masa noastra(am vorbit deja - in mare la florarie). Nu cred ca o sa depasesc 25 mil cu toate aranjamentele.In plus, marturiile si alte chestiuni decorative vor fi facute de mine. Ei se ocupa sa aranjeze tot. Am mai vorbit de mese: ei au 12 mese rotunde a 10 persoane fiecare si restul vor fi mese patrate de 12 persoane. Baia arata foarte bine (uitasem sa verific in vara). Despre meniu, cu 3 saptamani inainte de nunta se stabileste, iar costul lui nu va depasi 100 lei; poate fi si mai mult in functie de ce mancaruri sofisticate punem.Altceva? Au spus ca dupa Paste, vor avea evenimente in fiecare weekend si putem veni oricand sa vedem cum e si sa mai discutam daca avem nelamuriri. Inca o data, doamna Mariana...jos palaria, nota 10...sper sa o tina tot asa si sa iasa bine totul, astfel incat sa fie toata lumea multumita.
Cam atat. Daca mergeti si voi si aflati ceva, puneti pe forum...sigur ne va fi de ajutor.

srb_ancutza
10.04.2008, 16:13:23

Multumim frumos!^:)^ ^:)^ ^:)^ Sper ca atunci candvoi merge si eu sa o gasesc tot pe d-na Mariana!!!

Isabella_L
06.05.2008, 00:36:27
Annutza...ai reusit sa ajungi la restaurant sa stabilesti meniul?

annutza
08.05.2008, 16:59:00
Annutza...ai reusit sa ajungi la restaurant sa stabilesti meniul?
Buna...nu am mai reusit sa ajung pe 1 mai, noul plan e pe 17-18 mai sa stabilesc meniul...va anunt dupa ce am rezolvat. Sper sa imi propuna niste variante, ca nu mai am timp sa ma gandesc si la asta:* .

annutza
18.05.2008, 19:01:22
Buna fetelor..am fost sa stabilim meniul.
Sa stiti ca domnul Dusu a fost foarte amabil, total schimbat fata de impresia care mi-o facusem.
Puteti sa va alegeti dintr-o lista pe care o au si sa va faceti meniul cum vreti...am vazut cateva modele facute de alti miri si erau cam 120 ron (aperitiv cu chestii normale gen muschi, dobos, tartina de icre, ardei cu liptaeur, etc; peste somon sau salau; sarmale; friptura)...Noi am ales niste chestii mai deosebite la meniu care le aveau pe acolo, a ramas ca ne face calculul si vedem cat o sa ne coste.
Intre timp am aflat ca bucatarul este foarte bun(d-nu Hanes)...ca a lucrat la Iaki inainte, asa ca nu va faceti griji.:*
Daca vreti sa luati si camere de la ei, sa stiti ca nu lasa mare lucru la pret, noua ne-au lasat la 180 ron de la 200....:(

Isabella_L
18.05.2008, 22:20:15
Sa stiti ca domnul Dusu a fost foarte amabil, total schimbat fata de impresia care mi-o facusem.
Puteti sa va alegeti dintr-o lista pe care o au si sa va faceti meniul cum vreti...am vazut cateva modele facute de alti miri si erau cam 120 ron (aperitiv cu chestii normale gen muschi, dobos, tartina de icre, ardei cu liptaeur, etc; peste somon sau salau; sarmale; friptura)...Noi am ales niste chestii mai deosebite la meniu care le aveau pe acolo, a ramas ca ne face calculul si vedem cat o sa ne coste.
Intre timp am aflat ca bucatarul este foarte bun(d-nu Hanes)...ca a lucrat la Iaki inainte, asa ca nu va faceti griji.:*
Daca vreti sa luati si camere de la ei, sa stiti ca nu lasa mare lucru la pret, noua ne-au lasat la 180 ron de la 200....:(

Multumim de informatii.Deci daca vrem aperitivul mai bogat cu ceva mai deosebit, exista si posibilitatea asta...Poate ne spui cat te ajunge pe tine meniul dupa ce faceti calcule.Daca acum cand nu e sezon e atat camera, nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie cand avem noi nunta...om vedea.Ma bucur ca ne dai vesti bune cu bucatarul...Spor mare la pregatiri! Sa aveti parte de o nunta asa cum va doriti si sa zambiti mult!

annutza
19.05.2008, 10:50:48
Multumim de informatii.Deci daca vrem aperitivul mai bogat cu ceva mai deosebit, exista si posibilitatea asta...Poate ne spui cat te ajunge pe tine meniul dupa ce faceti calcule.Daca acum cand nu e sezon e atat camera, nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie cand avem noi nunta...om vedea.Ma bucur ca ne dai vesti bune cu bucatarul...Spor mare la pregatiri! Sa aveti parte de o nunta asa cum va doriti si sa zambiti mult!
Multumim!
Astept sa ma sune sa imi spuna pretul...si va spun cat ma ajunge si ce am luat...tre sa imi trimita meniul prin fax.
Multumim pentru urari, va doresc si voua la fel!>:D<

Isabella_L
19.05.2008, 11:15:24
Multumim!
Astept sa ma sune sa imi spuna pretul...si va spun cat ma ajunge si ce am luat...tre sa imi trimita meniul prin fax.
Multumim pentru urari, va doresc si voua la fel!>:D<

Multumim! Daca o sa vin din Buc sa votez in Cta pe 1 iunie, cred ca pe 31 seara o sa trag o fuga pana la restaurant...poate ne si vedem...;-) .

annutza
19.05.2008, 11:44:59
Multumim! Daca o sa vin din Buc sa votez in Cta pe 1 iunie, cred ca pe 31 seara o sa trag o fuga pana la restaurant...poate ne si vedem...;-) .
Pai chiar te invit sa vii sa vezi>:D< .

srb_ancutza
19.05.2008, 11:50:52
Multumim frumos ca nu ai uitat de noi! Am intrat pe acest topic sambata si duminica in asteptatrea raspunsului tau de...nu mai stiu cate ori!
Veste buna si vis-a-vis de dl. Dusu! Nu ma asteptam sa spuna ceva concret si sa fie atat de amabil!!:)) :)) Vesti bune ne-ai dat si referitor la pretul meniului! Nu stiu de ce, dar ma asteptam, la cat de evaziv a fost pana acum dl. respectiv, sa fie un meniu simplu cum ai spus tu cam 150 ron! Asa ca...SUPER!;))
Multumim frumos inca o data si spor la treaba in continuare!:*

srb_ancutza
19.05.2008, 11:53:28
Pai chiar te invit sa vii sa vezi>:D< .
Si eu! Si eu!^:)^

annutza
19.05.2008, 23:23:13
Meniu:
gustare rece: rosii, castraveti, ardei cu liptauer, prosciuto melone, muschi file, boconcini cu branza, dobos suprize, aneth somon, anchois cu masline
gustare calda: file pangasius/salau cu sos meuniere. orez salbatic, brocoli sote, morcov sote
felu 3: sarmalute cu vaza
felu 4: turnulete pui, medalion de porc, cartofi noisette, salata de varza alba
chifle si un espresso

total 140 ron

dn cerintele mele lipsesc niste chestii...o sa ii sun maine, dar in mare cam astea sunt>:D<

Joliutza
20.05.2008, 08:45:15
Am fost si eu Sambata trecuta la o nunta la Condor, si a iesit foarte bine. Stati linistite fetelor, o sa fiti multumite de restaurantul acesta. Mancarea a fost foarte buna, servirea ireprosabila.....foarte curat......deci mi-a placut mult.

Isabella_L
20.05.2008, 12:21:18
Meniu:
gustare rece: rosii, castraveti, ardei cu liptauer, prosciuto melone, muschi file, boconcini cu branza, dobos suprize, aneth somon, anchois cu masline
gustare calda: file pangasius/salau cu sos meuniere. orez salbatic, brocoli sote, morcov sote
chifle si un espresso

total 140 ron

dn cerintele mele lipsesc niste chestii...o sa ii sun maine, dar in mare cam astea sunt>:D<

Multumim de meniu! La sarmalute pun si mamaliga? Noua ne-au spus asta vara ca ei folosesc numai cafea lavazza si ca noi treb sa aducem cafeaua si ei o fac la espresso.Acum intra in meniu de la ei?

annutza
20.05.2008, 14:17:16
Multumim de meniu! La sarmalute pun si mamaliga? Noua ne-au spus asta vara ca ei folosesc numai cafea lavazza si ca noi treb sa aducem cafeaua si ei o fac la espresso.Acum intra in meniu de la ei?
O cafea trebuie sa o luati de la ei obligatoriu...
Iar cafeaua care trebuie sa o aduceti tre sa fie boabe...eu am renuntat sa mai aduc si o sa platesc cat se consuma...cate se pot bea??
N-am intrebat de mamaliga, dar stiu de la alta nunta de la Condor ca asa se servesc...

annutza
20.05.2008, 14:18:47
eu am mai adaugat si bruschette inainte de aperitiv...costa 6 lei

srb_ancutza
20.05.2008, 18:12:18
Meniu:
chifle si un espresso

total 140 ron

Multumim mult, mult de tot! Mie mi se pare o.k. meniul si pretul!
Mai ai putiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin!!!!<:-P <:-P <:-P

srb_ancutza
20.05.2008, 18:14:39
Am fost si eu Sambata trecuta la o nunta la Condor, si a iesit foarte bine. Stati linistite fetelor, o sa fiti multumite de restaurantul acesta. Mancarea a fost foarte buna, servirea ireprosabila.....foarte curat......deci mi-a placut mult.
Multumim frumos Joliutza! Sa dea Dumnezeu sa fii si tu multumita de restaurantul pe care ti l-ai ales!:*

annutza
21.05.2008, 00:03:57
Multumim mult, mult de tot! Mie mi se pare o.k. meniul si pretul!
Mai ai putiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin!!!!<:-P <:-P <:-P
Da, inca putin!!!!!!!!!!:-SS

capsunik
24.05.2008, 00:40:24
buna fetelor. eu am avut nunta la condor in 2006 si a iesit ffff cool mancare multa si buna rau,servire de nota 100 intr un cuvant o nunta ca la carte .de huse sincera sa fiu nu am avut nevoie dupa ce m-am sfatuit si cu sefii de sala decat de ornamente florale de masa.daca vreti ma pute ti contacta pe adresa mea de e mail [email protected] ptr a va arata pozele cu aranjamentul meselor si a bauturilor.nu ve ti regreta de alegera facuta cu rest condor cat despre biserica sf minea.......lasa de dorit nu mi sa parut cine stie ce cu toate ca acolo am visat ca o sa-mi fac cununia religioasa.Pupici la toate MIRESICILE

Isabella_L
24.05.2008, 19:30:45
buna fetelor. eu am avut nunta la condor in 2006 si a iesit ffff cool mancare multa si buna rau,servire de nota 100 intr un cuvant o nunta ca la carte .de huse sincera sa fiu nu am avut nevoie dupa ce m-am sfatuit si cu sefii de sala decat de ornamente florale de masa.daca vreti ma pute ti contacta pe adresa mea de e mail [email protected] ptr a va arata pozele cu aranjamentul meselor si a bauturilor.nu ve ti regreta de alegera facuta cu rest condor cat despre biserica sf minea.......lasa de dorit nu mi sa parut cine stie ce cu toate ca acolo am visat ca o sa-mi fac cununia religioasa.Pupici la toate MIRESICILE

Multumim pentru informatii!>:D<

srb_ancutza
26.05.2008, 15:56:26
Multumim frumos! Eu chiar sunt interesata de pozici!:*

Isabella_L
30.05.2008, 18:05:34
Annutza, maine e ziua cea mare! Va doresc o zi minunata, sa zambiti mult, sa va distrati si sa fiti fericiti toata viata!

annutza
15.06.2008, 22:23:36
Buna...revin cu detalii despre restaurant...a fost super! Nu trebuie sa va faceti nici o grija in privinta mancarii si a servirii, va doresc la toate o nunta frumoasa!;-)

Joliutza
15.06.2008, 22:31:46
Buna...revin cu detalii despre restaurant...a fost super! Nu trebuie sa va faceti nici o grija in privinta mancarii si a servirii, va doresc la toate o nunta frumoasa!;-)

Buna! Casa de Piatra in primul rand!
Am ramas socata cand ti-am vazut pozele.....foarte frumosi ati fost....dar ce m-a socat a fost ca intr-una din poze mi-am vazut verisoara cu sotul...pe trepte la Casa Casatoriilor....chiar imi ziceau o parte din invitati ca initial au tinut bolta cu flori la alta nunta....crezand ca noi urmam sa iesim.....deci despre voi era vorba!...=)) Inseamna ca noi am fost imediat dupa voi.

Ma bucur ca ti-a iesit nunta frumos, acelasi lucru il pot spune si eu...de-abia astept sa revenim cu pozele profesionale...

Pupici.

srb_ancutza
16.06.2008, 00:35:06
Foarte frumosi! Casa de piatra! Sa aveti parte de tot ce e mai frumos in lume!
Cu intrebarile o sa te bombrdez mai tarziu!;;) :* ;)) ;))

srb_ancutza
17.06.2008, 10:09:45
Hai ca nu mai am rabdare si incep sa te bombardez cu intrebarile!;))
1. CAti ospatari au fost si cat ai platit? Ai platit si bucatarii?
2. Au masa mobila pt. tort?
3. Cate meniuri ai spus si cate ai platit? Ti-au mai facut in plus?
4. Pe ospatari i-a supravegheat cineva? Sunt ok?
5. Ai avut mese rotunde? Cate?
Deocamdata atat imi vine in minte. Imi pregatisem mult mai multe intrebari, dar pe parcurs...norocul tau ca ai fost plecata in luna de miere!;)) Sper sa nu te superi pe mine ca te bombardez cu intrebari!:*

Isabella_L
17.06.2008, 12:05:41
Si eu...si eu... ce ne recomanzi si ce nu ne recomanzi din meniu? Sigur vor mai fi intrebari,dar te luam usor o:-)

annutza
17.06.2008, 12:40:41
Hai ca nu mai am rabdare si incep sa te bombardez cu intrebarile!;))
1. CAti ospatari au fost si cat ai platit? Ai platit si bucatarii?
2. Au masa mobila pt. tort?
3. Cate meniuri ai spus si cate ai platit? Ti-au mai facut in plus?
4. Pe ospatari i-a supravegheat cineva? Sunt ok?
5. Ai avut mese rotunde? Cate?
Deocamdata atat imi vine in minte. Imi pregatisem mult mai multe intrebari, dar pe parcurs...norocul tau ca ai fost plecata in luna de miere!;)) Sper sa nu te superi pe mine ca te bombardez cu intrebari!:*
Buna:)...nu-i nici o problema
Eu am avut 100 persoane, la mine nu a fost problema cu venitul in plus pentru ca eu am cazat pe toata lumea nefiind din Constanta:)...si au cam fost fortati sa confirme daca vroiau sa le asigur cazare.
Ca sa nu aveti surprize neplacute, de ex la noi trebuiau teoretic sa vina vreo 120(in ultimele 2 saptamani au inceput sa se scuze), semnati pentru mai putine meniuri, eu am semnat pentru 80(ei m-au sfatuit)...ei sunt capabil sa va faca in plus cel putin 30 meniuri! Si decat sa nu va viva lumea si sa plecati cu meniurile acasa, mai bine va asigurati!
Ospatarii nu stiu exact cati au fost, ei s-au ocupat de numarul lor...Am platit pentru fiecare 100 lei, in total cam 15 persoane au fost cu tot cu personalul de la bucatarie...noi am dat banii d-nului Dusu, in plus fata de astia 1500 lei am mai dat 1500 sa ii imparta el cum crede pentru persoanele importante.
Ospatarii sunt super! Toata lumea i-a laudat, nu trebuie sa ai deloc grija lor! Se descurca foarte bine cu servirea, eu am avut meniu de bauturi, nu am pus sticlele pe masa si s-au descurcat foarte bine!
Noi am avut 10 mese rotunde, atatea sunt...mesele sunt de 12 persoane.
Sper ca ti-am raspuns la intrebari!

annutza
17.06.2008, 12:44:25
Si eu...si eu... ce ne recomanzi si ce nu ne recomanzi din meniu? Sigur vor mai fi intrebari,dar te luam usor o:-)
Depinde de persoanele care vin la voi la nunta...daca aveti multi in varsta ar fi bine sa alegeti chestii mai traditionale, tinerii insa sunt mai deschisi la noutati:). Oricum incercati sa diversificati mancarea...care la Condor era foarte buna, orice veti alege! Eu am mancat de cateva ori inainte acolo, ii testasem:). Poate ar fi bine sa luati si voi o data masa acolo.

Eu am combinat traditionalul cu noul in meniu...totul a fost foarte bun, eu una nu prea am mancat, dar asa mi s-a spus de cei care au fost la nunta. Pot sa va zic insa ca aratau bine in farfurie si aperitivul a fost foarte bun!

srb_ancutza
17.06.2008, 14:53:05
Buna:)...nu-i nici o problema
Eu am avut 100 persoane, la mine nu a fost problema cu venitul in plus pentru ca eu am cazat pe toata lumea nefiind din Constanta:)...si au cam fost fortati sa confirme daca vroiau sa le asigur cazare.
Ca sa nu aveti surprize neplacute, de ex la noi trebuiau teoretic sa vina vreo 120(in ultimele 2 saptamani au inceput sa se scuze), semnati pentru mai putine meniuri, eu am semnat pentru 80(ei m-au sfatuit)...ei sunt capabil sa va faca in plus cel putin 30 meniuri! Si decat sa nu va viva lumea si sa plecati cu meniurile acasa, mai bine va asigurati!
Ospatarii nu stiu exact cati au fost, ei s-au ocupat de numarul lor...Am platit pentru fiecare 100 lei, in total cam 15 persoane au fost cu tot cu personalul de la bucatarie...noi am dat banii d-nului Dusu, in plus fata de astia 1500 lei am mai dat 1500 sa ii imparta el cum crede pentru persoanele importante.
Ospatarii sunt super! Toata lumea i-a laudat, nu trebuie sa ai deloc grija lor! Se descurca foarte bine cu servirea, eu am avut meniu de bauturi, nu am pus sticlele pe masa si s-au descurcat foarte bine!
Noi am avut 10 mese rotunde, atatea sunt...mesele sunt de 12 persoane.
Sper ca ti-am raspuns la intrebari!
Multumim frumos! :* Super! 30 de meniuri in plus!!!Noua ne-a spus Dl. Dusu cand am arvunit localul ca fac cca. 15-20 meniuri in plus! Maxim, maxim! Ar fi super asa! Nu as mai duce nici o grija!
P.S. Au masa mobila pt. aducerea tortului?

annutza
17.06.2008, 15:44:56
Multumim frumos! :* Super! 30 de meniuri in plus!!!Noua ne-a spus Dl. Dusu cand am arvunit localul ca fac cca. 15-20 meniuri in plus! Maxim, maxim! Ar fi super asa! Nu as mai duce nici o grija!
P.S. Au masa mobila pt. aducerea tortului?
Nu stiu sa iti spun daca masa era a lor sau a celor de la decoratiuni, dar cred ca era a lor...numai suportul era de la cofetarie...
Nu stiu cu meniurile...mie mi-a zis ca are marfa pe stoc si ca poate sa faca...Sunt sigura ca va va sfatui atunci inainte ce sa faceti...Incercati sa insistati sa stiti cate persoane aveti ca totusi mesele goale nu arata tocmai bine...in plus tre sa platesti decoratiuni de aiurea...

Isabella_L
17.06.2008, 21:09:55
Annutza...am vazut printre pozele tale o "harta" cu ajutorul careia invitatii se puteau orienta la ce masa sunt. Ma gandeam si eu la asa ceva si sa aduc in plus o schema a meselor din sala. Cat de eficienta a fost aceasta "harta"? Se orientau invitatii singuri sau ii conducea cineva? Si mai ales...unde era pozitionata? La intrare presupun...

annutza
17.06.2008, 23:53:48
Annutza...am vazut printre pozele tale o "harta" cu ajutorul careia invitatii se puteau orienta la ce masa sunt. Ma gandeam si eu la asa ceva si sa aduc in plus o schema a meselor din sala. Cat de eficienta a fost aceasta "harta"? Se orientau invitatii singuri sau ii conducea cineva? Si mai ales...unde era pozitionata? La intrare presupun...
:) a fost foarte eficienta, pozitionarea a fost la intrare...si daca cumva invitatii omiteau sa se uite le aratam noi sau chiar ne uitam noi la ce masa sunt, deci ne-a ajutat si pe noi si pe ei...

Isabella_L
18.08.2008, 08:23:39
Buna miresici de Condor!

Eu astazi merg sa stabilesc meniul. Revin cu amanunte diseara sau maine.

Isabella_L
07.09.2008, 11:55:19
Dragi miresici,

Gata....s-a terminat...nunta, luna de miere...a fost minunat totul. Intradevar, cea mai frumoasa zi din viata unei persoane!
Va scriu sa va linistesc...ati facut o alegere foarte buna cand ati hotarat sa faceti nunta la Condor. A iesit super totul...mancare foarte, foarte buna, personal atent, bucatar excelent, nu in ultimul rand restaurantul arata foarte bine (toti invitatii au fost incantati). Sa nu va faceti probleme ca va fura. Daca se ia, se ia in limita bunului simt, dar eu una nu am sesizat nimic. In plus, nu trebuie sa puneti voi pe cineva sa stea sa-i supravegheze sau sa numere portiile pentru ca doamna Mariana supravegheaza totul, iar de portii te cheama ei sa le numeri. Mie mi s-au parut foarte corecti. Dimineata si in ziua urmatoare am primit in brate tot ce ne-a ramas.
Referitor la tort...daca nu ati stabilit unde il faceti, la laborator, mai e o varianta sa il faceti la ei (am inteles ca e facut de cineva care e plecat de la Vanimar). Mergeti si vorbiti cu ei. Noi n-am stiut ca ne pot oferi si tortul...cel mai bine mergeti sa incercati sa vedeti cum e. Noi l-am facut la Vanimar..a iesit foarte bun, insa am avut cateva discutii cu ei in legatura acest subiect. A fost singura discutie mai aprinsa (se pare ca nu sunt in relatii bune cu Vanimarul si nici Vanimarul cu ei - dar nu am avut nici o problema; eu am vrut de acolo tort si am incheiat discutia).

In concluzie, totul este foarte bine, nu va faceti griji.

Mai jos, am pus linkul cu poze de la nunta, luna de miere si petrecerea burlacilor.

Spor la pregatiri si sa fiti vesele in ziua nuntii!

http://picasaweb.google.com/IsaSiCristi

srb_ancutza
08.09.2008, 12:21:42
Dragi miresici,

Gata....s-a terminat...nunta, luna de miere...a fost minunat totul. Intradevar, cea mai frumoasa zi din viata unei persoane!
Va scriu sa va linistesc...ati facut o alegere foarte buna cand ati hotarat sa faceti nunta la Condor. A iesit super totul...mancare foarte, foarte buna, personal atent, bucatar excelent, nu in ultimul rand restaurantul arata foarte bine (toti invitatii au fost incantati). Sa nu va faceti probleme ca va fura. Daca se ia, se ia in limita bunului simt, dar eu una nu am sesizat nimic. In plus, nu trebuie sa puneti voi pe cineva sa stea sa-i supravegheze sau sa numere portiile pentru ca doamna Mariana supravegheaza totul, iar de portii te cheama ei sa le numeri. Mie mi s-au parut foarte corecti. Dimineata si in ziua urmatoare am primit in brate tot ce ne-a ramas.
Referitor la tort...daca nu ati stabilit unde il faceti, la laborator, mai e o varianta sa il faceti la ei (am inteles ca e facut de cineva care e plecat de la Vanimar). Mergeti si vorbiti cu ei. Noi n-am stiut ca ne pot oferi si tortul...cel mai bine mergeti sa incercati sa vedeti cum e. Noi l-am facut la Vanimar..a iesit foarte bun, insa am avut cateva discutii cu ei in legatura acest subiect. A fost singura discutie mai aprinsa (se pare ca nu sunt in relatii bune cu Vanimarul si nici Vanimarul cu ei - dar nu am avut nici o problema; eu am vrut de acolo tort si am incheiat discutia).

In concluzie, totul este foarte bine, nu va faceti griji.

Mai jos, am pus linkul cu poze de la nunta, luna de miere si petrecerea burlacilor.

Spor la pregatiri si sa fiti vesele in ziua nuntii!

http://picasaweb.google.com/IsaSiCristi
Sunteti fff frumosi! Sa dea Dumnezeu sa fiti toata viata cel putin la fel de fericiti ca in ziua nuntii!

srb_ancutza
08.09.2008, 12:22:31
Isa, spune-mi, te rog, cat v-a costat meniul si ce a continut?

Isabella_L
09.09.2008, 12:48:08
Buna,

Nu am reusit sa citesc pana acum mesajul tau. Acum sunt la munca si nu-mi amintesc exact ce a intrat in meniu, dar am acasa agenda in care am scris tot. Tot ce pot sa-ti spun acum e ca a costat 120 lei. Portiile au fost foarte mari; invitatii spuneau ca a fost foarte multa mancare si foarte bune. Eu nu am mancat nimic; nici nu am putut si nici nu prea am stat la masa. Revin diseara cu detalii.

srb_ancutza
09.09.2008, 13:45:49
Buna,

Nu am reusit sa citesc pana acum mesajul tau. Acum sunt la munca si nu-mi amintesc exact ce a intrat in meniu, dar am acasa agenda in care am scris tot. Tot ce pot sa-ti spun acum e ca a costat 120 lei. Portiile au fost foarte mari; invitatii spuneau ca a fost foarte multa mancare si foarte bune. Eu nu am mancat nimic; nici nu am putut si nici nu prea am stat la masa. Revin diseara cu detalii.
UF!#:-S Mi s-a luat o piatra de pe inima! La cat de evaziv a fost DL. Dusu, ma gandeam ca o sa avem un pret la meniu...Astept sa-mi spui diseara..Multumesc din suflet!>:D<

Isabella_L
09.09.2008, 20:51:17
Am revenit cu detalii:

Trebuie sa mentionez de la inceput cum e la ei. Mergi, de obicei, luni, in saptamana nuntii sa stab meniul, pt ca ei fac aprovizionare incepand cu miercuri. Nu au meniuri prestabilite (tipuri de meniuri cu preturile aferente); au liste cu produse din care alegi (de exemplu. au vreo 20 de preparate ce pot fi puse la aperitiv....20 reci si 20 calde; poti face numai de un fel sau combinat, dar tu alegi ce vrei sa ti se puna pe platou). Au 4 tipuri de peste cu garnituri diferite, sarmalele - clasice si mai multe tipuri de fripturi cu tot felul de garnituri si multe tipuri de salate. Mie mi s-a parut ok ca nu imi impuneau un meniu si ne lasau pe noi sa alegem (in plus, unde nu stiam ce inseamna un preparat, ne explicau). Puteti sa faceti si tortul la ei, daca vreti, dar pentru asta vorbiti din timp (nu stiu cum iese).

Meniul nostru a continut:

Aperitiv rece: rosii, castraveti, dobos surpriza (un fel de rulou f bun), masline, ardei cu liptauer, cotlet haiducesc, salam de sibiu, somon, icre pe lamaie, pastrama de pui (din tot ce au alegi 10 preparate).

Peste: salau parizian, orez salbatic, brocoli sote si morcovi sote

Sarmale: 5 sarmale cu mamaliga si ardei (sarmalele sunt mari)

Friptura: turnulete pui, medalion de porc, carofi noisette, salata de varza asortata.

Cost total 120 lei.

Ei ofera o cafea de persoana...daca vreti mai multe, trebuie sa aduceti cafea boabe.

Cam atat. Daca aveti intrebari, va raspund cu placere.

srb_ancutza
10.09.2008, 14:33:28
Am revenit cu detalii:

Trebuie sa mentionez de la inceput cum e la ei. Mergi, de obicei, luni, in saptamana nuntii sa stab meniul, pt ca ei fac aprovizionare incepand cu miercuri. Nu au meniuri prestabilite (tipuri de meniuri cu preturile aferente); au liste cu produse din care alegi (de exemplu. au vreo 20 de preparate ce pot fi puse la aperitiv....20 reci si 20 calde; poti face numai de un fel sau combinat, dar tu alegi ce vrei sa ti se puna pe platou). Au 4 tipuri de peste cu garnituri diferite, sarmalele - clasice si mai multe tipuri de fripturi cu tot felul de garnituri si multe tipuri de salate. Mie mi s-a parut ok ca nu imi impuneau un meniu si ne lasau pe noi sa alegem (in plus, unde nu stiam ce inseamna un preparat, ne explicau). Puteti sa faceti si tortul la ei, daca vreti, dar pentru asta vorbiti din timp (nu stiu cum iese).

Aperitiv rece: rosii, castraveti, dobos surpriza (un fel de rulou f bun), masline, ardei cu liptauer, cotlet haiducesc, salam de sibiu, somon, icre pe lamaie, pastrama de pui (din tot ce au alegi 10 preparate).

Friptura: turnulete pui, medalion de porc, carofi noisette, salata de varza asortata.

Cost total 120 lei.

Ei ofera o cafea de persoana...daca vreti mai multe, trebuie sa aduceti cafea boabe.

Multumesc din suflet! Este super plin meniul si nu este nici scump! Daca te rog frumos, imi mai poti spune, la personal cat ati dat? Cati ospatari ati avut si cate persoane invitate? Ati mai platit altceva in afara de personal si meniuri?

Isabella_L
10.09.2008, 22:46:15
Am avut 10 ospatari la 200 de persoane. Am platit in jur de 25 de mil si pt ospatari si pt personalul de la bucatarie. Eu am mai platit in plus o parte din decoratiuni (o parte am luat de la ei si o parte am facut eu).

srb_ancutza
11.09.2008, 19:56:02
Am avut 10 ospatari la 200 de persoane. Am platit in jur de 25 de mil si pt ospatari si pt personalul de la bucatarie. Eu am mai platit in plus o parte din decoratiuni (o parte am luat de la ei si o parte am facut eu).
Multumesc mult, mult, mult!^:)^

Dr_Anca
22.09.2008, 21:02:18
Am revenit cu detalii:

Cost total 120 lei.

Buna fetelor,multumesc pt tot ce am citit aici,si eu am emotii peste2saptamani,tot la condor...vad ca aveti numai lucruri bune de spus,asa e si parerea mea dupa ce am discutat cu ei,inca nu am facut meniul,dar acesta mi se pare o varianta excelenta!
sunteti f dragute toate,va pup si ma bucur ca fac parte din comunitatea mireselor constantene fericite!

srb_ancutza
15.10.2008, 21:43:39
Anca esti frumushica rau de toooot!!! Amandoi, de fapt! Superbe pozele! ;-)

srb_ancutza
15.10.2008, 21:45:27
Buna fetelor,multumesc pt tot ce am citit aici,si eu am emotii peste2saptamani,tot la condor...vad ca aveti numai lucruri bune de spus,asa e si parerea mea dupa ce am discutat cu ei,inca nu am facut meniul,dar acesta mi se pare o varianta excelenta!
sunteti f dragute toate,va pup si ma bucur ca fac parte din comunitatea mireselor constantene fericite!
Meniul tau ce a continut Anca? Mai stii?

Isabella_L
27.10.2008, 20:53:02
Meniul tau ce a continut Anca? Mai stii?

Srb_ancutza...casa de piatra, sa fiti fericiti si sa va iubiti toata viata! cum a fost nunta?Asteptam impresii si poze.

uana
15.01.2009, 15:05:52
Buna ziua fetele, eu fac nunta in 2010, si am fost azi pe la H. Condor, si mi'a placut foarte mult, din pacate domnu' sef de sala nu era acolo si cineva ne'a zis sa revenim peste 2h. Zis si facut, doar k atunci cand ne'am dus nu mai era nimeni acolo. Mie mi'a placut mult restaurantul, am citit si parerile voastre, si doamna de acolo ne'a zis k ne facem noi meniul, dar cam atat, ah si ne'a mai zis k deja septembrie este luat tot pt 2010, ceea ce ma intristeaza, o sa vad eu maine mai mult, k iar ma duc acolo.
Oare au scumpit preturile la meniu sau o sa le scumpeasca pana in 2010, si aveti idee, intra ceva in pretul lui, adica huse, fata de masa, etc...

jade84
18.03.2009, 19:50:35
Buna ziua fetele, eu fac nunta in 2010, si am fost azi pe la H. Condor, si mi'a placut foarte mult, din pacate domnu' sef de sala nu era acolo si cineva ne'a zis sa revenim peste 2h. Zis si facut, doar k atunci cand ne'am dus nu mai era nimeni acolo. Mie mi'a placut mult restaurantul, am citit si parerile voastre, si doamna de acolo ne'a zis k ne facem noi meniul, dar cam atat, ah si ne'a mai zis k deja septembrie este luat tot pt 2010, ceea ce ma intristeaza, o sa vad eu maine mai mult, k iar ma duc acolo.
Oare au scumpit preturile la meniu sau o sa le scumpeasca pana in 2010, si aveti idee, intra ceva in pretul lui, adica huse, fata de masa, etc...

Draga mea, vad ca tu deja te-ai reorientat si ai renuntat la Condor. Cred ca ai facut o alegere buna si o sa spun aici si de ce ca sa afle cine mai este interesat.
Am fost astazi la Condor, dupa ce am asteptat 5 minute care au durat 30 a aparut seful de sala care ne-a spus ca sunt toate datele libere in sept 2010 (asa ca nu stiu cum de tie ti-au zis ca sunt luate???) dar nu am putut sa aflam nimic concret de la el.
Cat costa meniul? "Pai sa vedem"
Huse de scaun aveti dvs? "Cam avem, da"
Ce culori? "mai multe"
Bautura, tort etc. aducem noi? "Anu trecut asa a fost...dar nu stiu eu acu daca o sa mai fie asa"
Ne aratati cum se deschid paravanele sa ne facem o idee? "Pai toate se deschid" (nu ne-a aratat)
Sa venim alatadata? "Da, la sf lui aprilie e bine"

Dupa un astfel de tratament, am hotarat sa taiem Condor de pe lista noastra! Va pup!

reddy
14.06.2009, 13:24:48
Mi-a spus o prietena care a fost la un botez la Condor, ca stalpii sunt f. naspa, pentru ca nu poti vedea ringul de dans, iar din cate inteleg, toata lumea vrea sa vada ringul de dans!! :(( Cam nasol.. in rest, cica toate bune si frumoase.. asa s-ar zice..
Fetelor, care ati mai facut la Condor, cu ce impresie ati ramas? va roooggg...[-o<

Joliutza
14.06.2009, 14:20:42
Mi-a spus o prietena care a fost la un botez la Condor, ca stalpii sunt f. naspa, pentru ca nu poti vedea ringul de dans, iar din cate inteleg, toata lumea vrea sa vada ringul de dans!! :(( Cam nasol.. in rest, cica toate bune si frumoase.. asa s-ar zice..
Fetelor, care ati mai facut la Condor, cu ce impresie ati ramas? va roooggg...[-o<

Nasii mei au facut nunta la Condor si a fost foarte frumos. Intr-adevar, persoanele care stateau in partea aceea din fata, cum intri, nu prea vedeau ringul. In rest, toate bune...

pretyflory
15.06.2009, 15:44:29
Nasii mei au facut nunta la Condor si a fost foarte frumos. Intr-adevar, persoanele care stateau in partea aceea din fata, cum intri, nu prea vedeau ringul. In rest, toate bune...
Au fost parintii mei sambata la o nunta la Condor, mancarea multa si buna, aceeasi problema cu stalpii, mai ales ca ei au stat pe undeva pe la intrare unde este f ingust si nu se vede nimic si ringul micutz.

srb_ancutza
09.10.2009, 12:46:49
Cam tarziu ma trezesc, insa ma gandesc ca poate e buna totusi o incurajare;-)
Nu -iti face nici o grija in privinta restaurantului! Nu o sa iti para rau! E adevarat ca acei stalpi impiedica putin vizibilitatea, dar lumea va fi pe ringul de dans nu la masa!;))
In rest, sa nu iti faci nici un fel de probleme! Dl. Dusu e mai evaziv la prima vedere insa veti vedea ca e super ok si el; pe noi ne-a ajutat super mult!

maistrenco
21.12.2009, 20:21:46
Buna, fetelor! Si eu am rezervat Restaurantul Condor pentru anul viitor! Din cate am citit, mi-am facut o impresie buna legat de meniu, aranjamente,etc, insa am o singura problema: azi am fost sunata sa dau 2500lei arvuna, fapt ce nu este specificat in contract. M-am cam iritat, dar sper ca maine sa rezolv. Voi cat ati platit arvuna?

miresica010
23.01.2010, 17:45:03
Buna, miresici!Si eu am nunta tot la Condor,in luna mai.Am fost sunata de o doamna de la restaurant cu aceeasi cerere pentru avansul de 2500ron, insa dupa o discutie mai lunga a inteles ca nu putem sa dam banii asa curand(mai ales ca in contract nu scrie nimic de arvuna) si a ramas sa dam avansul cu putin inainte de nunta.Trebuie sa o iei mai tare si se rezolva si fara acea arvuna.Multa bafta!;-)

miresica010
25.01.2010, 19:54:00
Am o mare rugaminte!! Are cineva numarul d-nei Mariana de la Condor? L-am pierdut odata cu telefonul meu si as vrea sa iau legatura cu ea.Va rog un pm cu el[-o<

maistrenco
16.03.2010, 15:34:17
In ce culori decorati salonul? Nu shtiu cum sa combin culoarea bordo. Ma puteti ajuta cu idei noi?

blonda1111
16.03.2010, 16:36:37
In ce culori decorati salonul? Nu shtiu cum sa combin culoarea bordo. Ma puteti ajuta cu idei noi?
O prietena are acolo nunta si imi spunea ca merge pe crem-bordo ca si decor. :)

linda_1984
16.03.2010, 16:45:00
O combinatie pe gustul meu e cea cu auriu,crem...Uite aici mai multe sugestii si inspiratii http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10455

Pun si eu o poza sa-ti faci o idee

blonda1111
16.03.2010, 16:57:31
O combinatie pe gustul meu e cea cu auriu,crem...Uite aici mai multe sugestii si inspiratii http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10455

Pun si eu o poza sa-ti faci o idee
Super reusit decorul! >:D<

elyeliza2000
07.10.2011, 14:14:28
Buna fetelor!

Nu mai este nici o miresica care face nunta la Condor???:-?
Mai faceam schimb de impresii, pareri..etc :)