PDA

Versiunea completa : Salon Maria -Tg Mures

sweetheart
10.03.2008, 13:48:17
Stie cineva ceva de salonul Maria din Tg Mures? Eu am vazut la un eveniment in Sibiu niste rochite facute de ei si mi-au placut foarte mult. Am tot incercat sa intru pe site la ei dar nu merge. Daca stie cineva ceva va rog informati-ma si pe mine legat de preturi , materiale, broderie si altele.[-o<[-o<^:)^^:)^

corinka
11.03.2008, 11:57:36
am probat si eu o rochita la o expozitie din Cluj. mie nu mi s-a parut ca ar avea modele extraordinare. dar oricum, puiu' zice ca sunt o mofturoasa si nu-mi place nicio rochie.:D

meghe
11.03.2008, 12:00:11
Stie cineva ceva de salonul Maria din Tg Mures? Eu am vazut la un eveniment in Sibiu niste rochite facute de ei si mi-au placut foarte mult. Am tot incercat sa intru pe site la ei dar nu merge. Daca stie cineva ceva va rog informati-ma si pe mine legat de preturi , materiale, broderie si altele.[-o<[-o<^:)^^:)^

Eu am fost si am probat multe modele la Maria...si de inchiriat si de vanzare..insa nu m-a atras nici una!
Lucreaza frumos doamna Maria..are multe cliente, binenteles, la cine ii place cumpara de acolo!
Daca vrei iti dau pe pm nr de tel de la salon si daca suni iti dau informatii exacte!
pagina de net nu se pre adeschide!

deeelorene
11.03.2008, 18:00:31
eu nu am fost prea incantata de acest salon......

Andreea26
11.03.2008, 18:09:28
Eu anul trecut mi-am inchirita rochita pentru nnta de la ei si am fost foarte multumita de fetele de acolo si de felul cum s-au purtat cu mine. Am fost foarte deschisa, am stiut ce vreau si ele de asemenea au fost foarte dragutze. Stiu ca au materiale scumpe aduse de afara si calitatea este buna la cusaturi.
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa faci un drum pana aici si sa incerci cateva rochitze care iti plac si atunci vei sti cel mai bine. Mult succes!!!!

deeelorene
11.03.2008, 18:52:23
Eu anul trecut mi-am inchirita rochita pentru nnta de la ei si am fost foarte multumita de fetele de acolo si de felul cum s-au purtat cu mine. Am fost foarte deschisa, am stiut ce vreau si ele de asemenea au fost foarte dragutze. Stiu ca au materiale scumpe aduse de afara si calitatea este buna la cusaturi.
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa faci un drum pana aici si sa incerci cateva rochitze care iti plac si atunci vei sti cel mai bine. Mult succes!!!!
gusturile nu se discuta......;))

cicika
11.03.2008, 20:49:21
eu sunt foarte incantata de salonul maria,de personal si de doamna Maria....care este o scumpa.....
rochita visurilor mele este de acolo.............<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

cicika
11.03.2008, 20:49:55
gusturile nu se discuta......;))
daca la Maria nu sunt rochite frumoase atunci nu stiu unde gasesti in oras la noi.....sincer

CONT-INCHIS-18537
11.03.2008, 20:57:07
INTALNIRE!!!!
INTALNIRE!!!!
INTALNIRE!!!!

cicika
11.03.2008, 20:58:01
INTALNIRE!!!!
INTALNIRE!!!!
INTALNIRE!!!!
intalnire!!!!!!eu vin!!!

deeelorene
12.03.2008, 20:49:06
daca la Maria nu sunt rochite frumoase atunci nu stiu unde gasesti in oras la noi.....sincer
mda....am spus si mai spun.....parerile sunt impartite.....dupa faptul ca rochiile sunt exagerat de scumpe is si murdare:))

cicika
12.03.2008, 21:00:02
mda....am spus si mai spun.....parerile sunt impartite.....dupa faptul ca rochiile sunt exagerat de scumpe is si murdare:))
la maria!
nu cred
eu de la ea am rochita si este alba ca zapada,sincer]
si am mai incercat la ea si alte modele
asa ceva eu nu am auzit de maria sincer acum.....

deeelorene
12.03.2008, 21:32:31
la maria!
nu cred
eu de la ea am rochita si este alba ca zapada,sincer]
si am mai incercat la ea si alte modele
asa ceva eu nu am auzit de maria sincer acum.....
parerile is impartite:D

meghe
13.03.2008, 06:47:06
Fiecare isi face o parere cand merge sa probeze....eu ata pot sa spun ca nu mi-am gasit acolo rochita....restul, tin pt mine!:)>-

deeelorene
13.03.2008, 14:07:33
Fiecare isi face o parere cand merge sa probeze....eu ata pot sa spun ca nu mi-am gasit acolo rochita....restul, tin pt mine!:)>-
se pune si daca am fost cu prietena mea la probat?:D

sweetheart
13.03.2008, 14:49:26
Multumesc fetelor pentru pareri. Voi vedea ce voi face poate merg pana acolo sa ma conving ce si cum. Dac gasesc rochita sa-mi placa o iau daca nu mai caut. Eu ce vazusem la evenimentul din Sibiu a fost de la distanta ca era o scena unde se prezentau rochiile. De la distanta pareau superbe, de aproape mai vedem. Stiu ca lucreaza cu materiale fine si broderii importate din Italia, cristala Swarovski si altele. Pana nu vad si pipai materialul live nu sunt convinsa.

deeelorene
13.03.2008, 16:45:52
Multumesc fetelor pentru pareri. Voi vedea ce voi face poate merg pana acolo sa ma conving ce si cum. Dac gasesc rochita sa-mi placa o iau daca nu mai caut. Eu ce vazusem la evenimentul din Sibiu a fost de la distanta ca era o scena unde se prezentau rochiile. De la distanta pareau superbe, de aproape mai vedem. Stiu ca lucreaza cu materiale fine si broderii importate din Italia, cristala Swarovski si altele. Pana nu vad si pipai materialul live nu sunt convinsa.
mda.....hai la pipait:))

cicika
13.03.2008, 17:38:42
parerile is impartite:D
da asa este
insa daca nu gasesti ceva undevca....nu inseamna cu sunt murdare si scumpe
nu sunt asa de scumpe ca in alta parte

cicika
13.03.2008, 17:40:28
sincer rochita mea este de acolo
materialul nu se poate compara cu altul de la alte saloane
sunt multumita de alegerea facuta si nu imi pare rau
iar personalul si pana la doamna Maria.....jos palaria in fat lor...>:D<

deeelorene
13.03.2008, 18:28:34
sincer rochita mea este de acolo
materialul nu se poate compara cu altul de la alte saloane
sunt multumita de alegerea facuta si nu imi pare rau
iar personalul si pana la doamna Maria.....jos palaria in fat lor...>:D<
fiecare pupa si picioarele s aspun asa.....sa-si vanda marfa:))

cicika
13.03.2008, 18:31:18
fiecare pupa si picioarele s aspun asa.....sa-si vanda marfa:))
ok
asta e parerea ta
eu am fost acolo de multe ori
sincer si eu stiu foarte bine cum e in comert
nu poate sa te pupe.......asa de tare daca tie nu imi place nu cumperi...asa xa nu iti dau dreptate
daca nu ai gasit acolo ceva ce sa iti placa este ok......dar pana sa spui ca sunt murdare.....nu cred
putem merge sa verificam...

deeelorene
13.03.2008, 18:32:11
ok
asta e parerea ta
eu am fost acolo de multe ori
sincer si eu stiu foarte bine cum e in comert
nu poate sa te pupe.......asa de tare daca tie nu imi place nu cumperi...asa xa nu iti dau dreptate
daca nu ai gasit acolo ceva ce sa iti placa este ok......dar pana sa spui ca sunt murdare.....nu cred
putem merge sa verificam...
am verificat anul; trecut....am fost foarte dezamagita:)

cicika
13.03.2008, 18:38:45
am verificat anul; trecut....am fost foarte dezamagita:)
da fie
eu nu sunt de parerea aceasta
am fost la ei cred ca de 8 ori anul acesta si nu am vazut o rochita sa fie murdara
am vazut insa ca multe fete merg acolo si isi cumpara sau inchiriaza pt ca e singurul salon din ms care are rochite pt toate marimile toate poftele si tot ce vrei...................

deeelorene
13.03.2008, 18:40:55
da fie
eu nu sunt de parerea aceasta
am fost la ei cred ca de 8 ori anul acesta si nu am vazut o rochita sa fie murdara
am vazut insa ca multe fete merg acolo si isi cumpara sau inchiriaza pt ca e singurul salon din ms care are rochite pt toate marimile toate poftele si tot ce vrei...................
gata.....ca vad ca ne suparam.....parerile sunt impartite, ok?:)

cicika
13.03.2008, 18:45:35
gata.....ca vad ca ne suparam.....parerile sunt impartite, ok?:)
eu nu ma super deloc
nu am de ce sa ma super
salonul maria nu este al fam mele si eu am rochita asa ca........
doar ca nu imi place sa vb din auzite.....si e ok daca am zice adevarul.....sincer daca facem un sondaj nu o sa ai castig de cauza
pt ca eu cred ca esti singura care crede acest lucru
daca la maria e asa ce sa mai zic de celelalte saloane.....

deeelorene
13.03.2008, 18:47:31
eu nu ma super deloc
nu am de ce sa ma super
salonul maria nu este al fam mele si eu am rochita asa ca........
doar ca nu imi place sa vb din auzite.....si e ok daca am zice adevarul.....sincer daca facem un sondaj nu o sa ai castig de cauza
pt ca eu cred ca esti singura care crede acest lucru
daca la maria e asa ce sa mai zic de celelalte saloane.....
eu am fost cu prietena mea.....si am fost dezamagita de ce am vazut....nu am spus din auzite

cicika
13.03.2008, 18:54:45
eu am fost cu prietena mea.....si am fost dezamagita de ce am vazut....nu am spus din auzite
ok dar ai foat o singura data asa ai zis
si cate rochite erau murdare??
chiar nici o prietena nu a avut rochita de la maria?

deeelorene
14.03.2008, 07:26:52
ok dar ai foat o singura data asa ai zis
si cate rochite erau murdare??
chiar nici o prietena nu a avut rochita de la maria?
verisoara mea .......si foarte greu a gasito;))

cicika
14.03.2008, 17:12:10
verisoara mea .......si foarte greu a gasito;))
mai...poate
si eu am gasut greu insa am cautat unde trebuie asta stiu sigur!

CONT-INCHIS-18537
14.03.2008, 17:25:05
fetelor.s-a renovat la protalia.......poate fi o varianta pt cele kre inca mai cauta rochita visurilor!!!! insa nu stiu ce marfa au adus......

cicika
14.03.2008, 18:06:31
fetelor.s-a renovat la protalia.......poate fi o varianta pt cele kre inca mai cauta rochita visurilor!!!! insa nu stiu ce marfa au adus......
nici nu am stiut ca se lucreaza acolo:-s

cicika
14.03.2008, 18:07:07
nici nu am stiut ca se lucreaza acolo:-s
dar eu am rochita visurilor.......este chiar langa mine.....>:D< >:D< >:D<

CRISYY
14.03.2008, 19:48:53
buna, fetelor. Pot sa stiu si eu unde e protalia? Mi-am inchiriat si eu rochia de la MAria, dar sincera sa fiu as mai vrea sa mai vad ceva modele.

cicika
14.03.2008, 19:50:03
buna, fetelor. Pot sa stiu si eu unde e protalia? Mi-am inchiriat si eu rochia de la MAria, dar sincera sa fiu as mai vrea sa mai vad ceva modele.
pai este tot pe bulebardul cu maria insa mai spre centru......
la intersectia cu strada stefan cel mare...........

CRISYY
14.03.2008, 20:06:09
aha, stiu unde este. am fost acum vreo 3 saptamani, dar nu este nimic ce sa-mi placa. la happy end ziceau ca primesc 20 de modele noi, in data de 15. maine sun sa vad daca au adus.

cicika
14.03.2008, 20:08:18
aha, stiu unde este. am fost acum vreo 3 saptamani, dar nu este nimic ce sa-mi placa. la happy end ziceau ca primesc 20 de modele noi, in data de 15. maine sun sa vad daca au adus.
acum eu iti zic sincer...la happy end nu sunt faine.............si acolo chiar ca sunt murdare....

CRISYY
14.03.2008, 20:10:13
oricum rochia o am inchiriata, dar totusi vreau sa vad ce modele mai aduc. cu pantofii nu stau prea bine, nu imi gasesc nr.35 sub nici o forma.

cicika
14.03.2008, 20:17:44
oricum rochia o am inchiriata, dar totusi vreau sa vad ce modele mai aduc. cu pantofii nu stau prea bine, nu imi gasesc nr.35 sub nici o forma.
eu am scapat si de acest stres,,,,,ii am de anul trecut

CRISYY
14.03.2008, 20:20:58
super, macar ai scapat de o grija

cicika
14.03.2008, 20:26:07
super, macar ai scapat de o grija
da..............
lasa ca ai sa gasesti si tu.....
eu am si rochita
de la salonul maria

CRISYY
14.03.2008, 20:36:26
verighete aveti?

cicika
14.03.2008, 20:40:00
verighete aveti?
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020071.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

cicika
14.03.2008, 20:40:40
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020071.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
DA AVEM!!!!

CRISYY
14.03.2008, 20:50:43
mai, draga da tu te-ai pregatit nu gluma. mai ai de facut ceva? sau toate ti-s gata.=P~ :azn: :gen_17: :gen_07: :rocking:

cicika
14.03.2008, 21:05:25
mai, draga da tu te-ai pregatit nu gluma. mai ai de facut ceva? sau toate ti-s gata.=P~ :azn: :gen_17: :gen_07: :rocking:
pai am
dar putine cei drept
pai noi am cumparat si bautura de anul trecut
hai la off topic.....acolo e mai multa activitate...............:*

CONT-INCHIS-18537
14.03.2008, 21:29:15
salut! eu de la happy end mi-am inchiriat rochita.......dar intr-adevar unele sunt km murdare(de la prea mult incercat) iar una dintre vanzatoare, are o atitudine execrabila!!!!!!!!
ps: maine facem intalnirea miresici nr 2.....nu ni te alaturi????????

cicika
14.03.2008, 21:37:40
salut! eu de la happy end mi-am inchiriat rochita.......dar intr-adevar unele sunt km murdare(de la prea mult incercat) iar una dintre vanzatoare, are o atitudine execrabila!!!!!!!!
ce bine ar fi sa vina!

deeelorene
15.03.2008, 07:54:35
ce bine ca nu sunt singura care are aceeasi parere:D

CONT-INCHIS-18537
15.03.2008, 08:38:16
ce bine ca nu sunt singura care are aceeasi parere:D
eu de acolo mi-am luat rochita.......dar lasa de dorit serviciile.....toate!!! iar vanzatoarea(una dintre ele, k cealalta, din cate am inteles e ok) e o frustrata kre nu isi vede lungul nasului si se comporta de parca ti-ar face o favoare imensa dk te lasa sa incerci ceva!!! urasc specimenul asta comunist, kre au impresia k mai nou a fii vanzatoare este un statut de invidat, echivalent cu un job de profesor universitar!!!>:P oare patronii stiu ce tate tupeiste, lenese si kre dau impresia k nu vor sa isi vanda marfa au???????

deeelorene
15.03.2008, 09:10:06
eu de acolo mi-am luat rochita.......dar lasa de dorit serviciile.....toate!!! iar vanzatoarea(una dintre ele, k cealalta, din cate am inteles e ok) e o frustrata kre nu isi vede lungul nasului si se comporta de parca ti-ar face o favoare imensa dk te lasa sa incerci ceva!!! urasc specimenul asta comunist, kre au impresia k mai nou a fii vanzatoare este un statut de invidat, echivalent cu un job de profesor universitar!!!>:P oare patronii stiu ce tate tupeiste, lenese si kre dau impresia k nu vor sa isi vanda marfa au???????
<:-P<:-P <:-P :))=))=))=))mai mult nu am ce sa zic:D

Anio
16.03.2008, 14:03:42
Sunt de acord cu tine! dar patroana e fff de treaba. Eu am incercat si la Maria dar nu mi-a placut nimic de acolo, fie erau prea incarcate fie prea sterse... acum gusturile nu se discuta..:-p

deeelorene
16.03.2008, 14:10:21
Sunt de acord cu tine! dar patroana e fff de treaba. Eu am incercat si la Maria dar nu mi-a placut nimic de acolo, fie erau prea incarcate fie prea sterse... acum gusturile nu se discuta..:-p
asa mai....gusturile nu se discuta!!!!!!!!!!!:D

jenifer
17.06.2008, 16:08:18
Buna fetelor ma scuzati ca intru si eu in discutia voastra dar e adevarat nici mie nu mia placut cum sau purtat fetele de la salonul Maria.Am fost si eu pe acolo sa imi caut rochie si foarte urat au vorbit,adevaru e ca mie nu miau placut rochiile deloc

cicika
17.06.2008, 17:44:55
Buna fetelor ma scuzati ca intru si eu in discutia voastra dar e adevarat nici mie nu mia placut cum sau purtat fetele de la salonul Maria.Am fost si eu pe acolo sa imi caut rochie si foarte urat au vorbit,adevaru e ca mie nu miau placut rochiile deloc
sunt surprinsa
eu de la rocgita pana la agrafe de par..................adica tot ce tine de mireasa le am de la salonul Maria!!!!!!
am primit cadou si voalul.......................:D

lacrimioaraflore
18.06.2008, 21:22:17
sunt surprinsa
eu de la rocgita pana la agrafe de par..................adica tot ce tine de mireasa le am de la salonul Maria!!!!!!
am primit cadou si voalul.......................:D
si eu am auzit numai cuvinte de lauda de salonul maria .....scuze ca m-am bagat in povestile voastre......:*:*

cicika
18.06.2008, 21:42:16
si eu am auzit numai cuvinte de lauda de salonul maria .....scuze ca m-am bagat in povestile voastre......:*:*
dar vezi ca parerile sunt impartite>:D<

lacrimioaraflore
18.06.2008, 23:31:01
dar vezi ca parerile sunt impartite>:D<
ca intotdeauna...deja asta am observat....>:D<>:D<>:D<

cicika
19.06.2008, 16:56:57
ca intotdeauna...deja asta am observat....>:D<>:D<>:D<
sincer pe mine nu ma prea intereseaza......pt ca eu tot ce tine pt mine....am luat de la salonul Maria...............cu mine s-au purtat FOARTE BINE
poate alte fete nu au avut norocul meu
Lore de ex a foat tratata urat la happy end....................asa ca rau se poate zice de orice si oricine dar si bine;;)

lacrimioaraflore
19.06.2008, 23:16:21
sincer pe mine nu ma prea intereseaza......pt ca eu tot ce tine pt mine....am luat de la salonul Maria...............cu mine s-au purtat FOARTE BINE
poate alte fete nu au avut norocul meu
Lore de ex a foat tratata urat la happy end....................asa ca rau se poate zice de orice si oricine dar si bine;;)
normal.....eu am zis din ce am auzit....>:D<>:D<>:D<

cicika
20.06.2008, 19:18:52
normal.....eu am zis din ce am auzit....>:D<>:D<>:D<
ma bucur;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

Anio
20.06.2008, 20:43:56
Fetelor sincer vorbind cu mine nu s-a comportat nimeni urat, acuma ca anumite persoane din anumite locuri nu erau foarte entuziaste asta e altceva , oricum pe mine nu m-a interesat eu oricum am incercat la vremea aceea vreo trei rochite si tot nu am ales nimic decat a doua zi ....;;) . Eu de la Happy am inchiriat totul si s-au comportat bine cu mine am fost foarte multumita de tot. Parerea mea e ca nu conteaza magazinul nici vanzatoarele conteaza sa iti placa tie rochita ca tu o vei purta nu altcineva.;)) ;-)

lacrimioaraflore
20.06.2008, 20:51:39
Fetelor sincer vorbind cu mine nu s-a comportat nimeni urat, acuma ca anumite persoane din anumite locuri nu erau foarte entuziaste asta e altceva , oricum pe mine nu m-a interesat eu oricum am incercat la vremea aceea vreo trei rochite si tot nu am ales nimic decat a doua zi ....;;) . Eu de la Happy am inchiriat totul si s-au comportat bine cu mine am fost foarte multumita de tot. Parerea mea e ca nu conteaza magazinul nici vanzatoarele conteaza sa iti placa tie rochita ca tu o vei purta nu altcineva.;)) ;-)
corect.....:D:D

cicika
20.06.2008, 20:56:11
normal:">:"> :">

deeelorene
26.06.2008, 21:11:23
normal...rochia conteaza:) sa vedeti ce rochita o sa am eu:)superba:)f

lacrimioaraflore
04.07.2008, 08:43:28
daca e ca si aceea ce am postat eu poza....da e superba.....intradevar.....e ceva mai deosebit.....ii vei lasa pe toti masca....:D:D:D

Farfalla
24.08.2008, 21:32:13
Fetelor imi puteti spune cat coasta o rochita la Salonul Maria?
va multumesc!
Pupici

CONT-INCHIS-18537
24.08.2008, 21:36:55
va multumesc!
Pupici
depinde de ce vrei: de inchiriat ori de cumparat!
de cumparat sunt de la vreo 15 milioane in sus (cred nu sunt sigura, eu stiu doar de una kre a costat 25..deci).....iar de inchiriat, a finutei mele a fost 6,5 milioane lei vechi.....sanda cred k ti-ar putea da mai multe amanunte!

cicika
24.08.2008, 21:39:12
va multumesc!
Pupici
tu cat ai da pe o rochita???8-|

cicika
24.08.2008, 21:40:25
depinde de ce vrei: de inchiriat ori de cumparat!
de cumparat sunt de la vreo 15 milioane in sus (cred nu sunt sigura, eu stiu doar de una kre a costat 25..deci).....iar de inchiriat, a finutei mele a fost 6,5 milioane lei vechi.....sanda cred k ti-ar putea da mai multe amanunte!
asa este lore............
eu am dat cu reducere 2380 lei............dar sunt super multumita de ce am acasa si ce o sa port in data de 06/09/2008.este o rochita deosebita...........iar doamna Maria nu am cuvinte...................
>:D< >:D< >:D<

CONT-INCHIS-18537
24.08.2008, 21:42:05
asa este lore............
eu am dat cu reducere 2380 lei............dar sunt super multumita de ce am acasa si ce o sa port in data de 06/09/2008.este o rochita deosebita...........iar doamna Maria nu am cuvinte...................
>:D< >:D< >:D<
cred k sunt si mai scumpe si mai ieftine..........dar multe sunt frumoase......conteaza doar cum te simti in rochita!

cicika
24.08.2008, 21:44:52
cred k sunt si mai scumpe si mai ieftine..........dar multe sunt frumoase......conteaza doar cum te simti in rochita!
asa este.........................
tu cand mergi dupa rochita ta??:D

CONT-INCHIS-18537
24.08.2008, 21:53:00
asa este.........................
tu cand mergi dupa rochita ta??:D
pai o sa fiu nasa pe 27.....la inceputul lui octombrie dau comanda si pe undeva la mijlocul lunii sper sa fie in mainile mele!

cicika
24.08.2008, 21:58:05
pai o sa fiu nasa pe 27.....la inceputul lui octombrie dau comanda si pe undeva la mijlocul lunii sper sa fie in mainile mele!
stiu daraga mea....................
vrei sa venim la galerie??????????????:)) :))

CONT-INCHIS-18537
24.08.2008, 22:00:28
stiu daraga mea....................
vrei sa venim la galerie??????????????:)) :))
cu bate si pistoale................si sabii.....=)) =)) =))

cicika
24.08.2008, 22:01:27
cu bate si pistoale................si sabii.....=)) =)) =))
draga mea.................daca vrei eu vin................>:D< >:D< >:D< >:D<

CONT-INCHIS-18537
24.08.2008, 22:18:25
draga mea.................daca vrei eu vin................>:D< >:D< >:D< >:D<
stiu k ma sustii....mersi...>:D< >:D< >:D<

cicika
24.08.2008, 22:20:11
stiu k ma sustii....mersi...>:D< >:D< >:D<
hai la offf:-$ :-$ :-$ :-$

Farfalla
25.08.2008, 13:11:27

Si eu am auzit ca au rochite frumoase dar eu vreau ceva simplu si romantic. Am vazut si eu rochita Sandei si imi place mult. singura mea grija ii ca ajung cu max 1 luna inainte si sa gasesc aceea rochita....si sa aiba timp sa o modifice!Dar daca spuneti ca sunt de treaba si dragute nu ar trebui sa-mi fac griji, cred!

CONT-INCHIS-18537
26.08.2008, 20:20:40
Si eu am auzit ca au rochite frumoase dar eu vreau ceva simplu si romantic. Am vazut si eu rochita Sandei si imi place mult. singura mea grija ii ca ajung cu max 1 luna inainte si sa gasesc aceea rochita....si sa aiba timp sa o modifice!Dar daca spuneti ca sunt de treaba si dragute nu ar trebui sa-mi fac griji, cred!
salut........cu o luna inainte de nunta sigur iti gasesti..........eu am incercat 3 rochite si mi-am inchiriat una.................intre timp m-am razgandit si am luat alta de care ,m-am indragostit la prima vedere........deci am incercat 4 rochite din care 2 le-am si ales:)) ...si nu am tocmai ,masuri 90-60-90 k sa imi stea bine cu orice model......eu zic sa stai linistita si sa incerci sa te gandesti la modelul de rochita pe care il vrei,kre crezi k ti se potriveste..etc.....k sa iti faci o idee....cauta pe net sau chiar aci pe miresici .....sigur gasesti!

cicika
26.08.2008, 20:24:45
nu iti face griji................te ajut eu.................;-)

cicika
26.08.2008, 20:25:21
salut........cu o luna inainte de nunta sigur iti gasesti..........eu am incercat 3 rochite si mi-am inchiriat una.................intre timp m-am razgandit si am luat alta de care ,m-am indragostit la prima vedere........deci am incercat 4 rochite din care 2 le-am si ales:)) ...si nu am tocmai ,masuri 90-60-90 k sa imi stea bine cu orice model......eu zic sa stai linistita si sa incerci sa te gandesti la modelul de rochita pe care il vrei,kre crezi k ti se potriveste..etc.....k sa iti faci o idee....cauta pe net sau chiar aci pe miresici .....sigur gasesti!
te bat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-p

CONT-INCHIS-18537
26.08.2008, 20:27:34
te bat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-p
batausa mai esti azi!!!!!:D

cicika
26.08.2008, 20:30:05
batausa mai esti azi!!!!!:D
daaaaaaaaaaaa
sa nu mai vb prostii[-o< [-o< [-o< [-o<

CONT-INCHIS-18537
26.08.2008, 20:31:47
daaaaaaaaaaaa
sa nu mai vb prostii[-o< [-o< [-o< [-o<
nu am vb prostii............chiar nu ma avantajeaza multe tipuri de rochite din cauza constitutiei...............acuma incep sa disper k nu gasesc rochita de nasa.........kre sa imi placa,normal............si ce imi place imi accentiueaza unele........surplusuri....

cicika
26.08.2008, 20:37:05
nu am vb prostii............chiar nu ma avantajeaza multe tipuri de rochite din cauza constitutiei...............acuma incep sa disper k nu gasesc rochita de nasa.........kre sa imi placa,normal............si ce imi place imi accentiueaza unele........surplusuri....
da asa este
am vrut sa iti zic......ca esti tare mare si ca nu incap de tine......si ca......si ca............................:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
doamne..........................areti bine>:D< >:D< >:D<
suntem off:D

CONT-INCHIS-18537
26.08.2008, 20:41:44
da asa este
am vrut sa iti zic......ca esti tare mare si ca nu incap de tine......si ca......si ca............................:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
doamne..........................areti bine>:D< >:D< >:D<
suntem off:D
ni se intampla cam des asta.......=))

cicika
26.08.2008, 20:43:50
ni se intampla cam des asta.......=))
daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
si mieeeeeeeeeeeeeeeeee
dar nu ii stres:D

Farfalla
27.08.2008, 11:18:06
:))

Am gasit cateva modele ce imi plac mult si ma gandeam sa vi le arat dupa ce treceti si voi de stresul asta cu nuntile. Asa macar imi puteti spune daca am sanse sa gasesc asa ceva acasa ,si unde sa caut, ca voi saracele cred ca cat ati umblat peste tot!
Mai am rabdare si dupa va monopolizez pentru mine!:)) :)) :))
Sper sa nu ma bata celelalte miresici!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Farfalla
27.08.2008, 11:22:41
nu iti face griji................te ajut eu.................;-)

multumesc, multumesc, multumesc..............:) :) :)

cicika
27.08.2008, 17:34:50
:))

Am gasit cateva modele ce imi plac mult si ma gandeam sa vi le arat dupa ce treceti si voi de stresul asta cu nuntile. Asa macar imi puteti spune daca am sanse sa gasesc asa ceva acasa ,si unde sa caut, ca voi saracele cred ca cat ati umblat peste tot!
Mai am rabdare si dupa va monopolizez pentru mine!:)) :)) :))
Sper sa nu ma bata celelalte miresici!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:D

Farfalla
27.08.2008, 20:55:17
pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:D

Nu reusesc sa atasez nimic. Nu stiu de ce. Ma innebuneste. Mai incerc:-L :-L :-L :-L

cicika
28.08.2008, 21:53:51
Nu reusesc sa atasez nimic. Nu stiu de ce. Ma innebuneste. Mai incerc:-L :-L :-L :-L
trebuie micsorate:*

Farfalla
29.08.2008, 21:27:20
165170

165171

Pana acum aste sunt rochitele ce imi plac cel mai mult!
;-) ;-) ;-)

Farfalla
29.08.2008, 21:57:22
165170

165171

;-) ;-) ;-)

Prima ar fi rochita mea de vis alaturi de aceasta.
165174

Ce zicieti am sanse sa gasesc ceva asemanator acasa sau ....?Oricum sunt sigura ca vreau o rochita romantica de printesa.:-p :-p :-p

kittynel
29.08.2008, 22:29:28
165170

165171

;-) ;-) ;-)
prima rochita o are lacrimioara flore...poti sa vezi poze cu ea in albumul ei>:D<
e superba...
editez cu un mic ajutor: http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/25761
aici sunt pozele

Farfalla
30.08.2008, 23:05:30
prima rochita o are lacrimioara flore...poti sa vezi poze cu ea in albumul ei>:D<
e superba...
editez cu un mic ajutor: http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/25761
aici sunt pozele

165277
A ajuns acasa dragostea mea :x :x :x si dupa ce i-am aratat pozele cu rochitele ce-mi plac am observat ca la aceasta parca i s-a luminat fata.Adevarul e ca si mie imi place la nebunie.
Nu stiti daca am sanse sa gasesc ceva asemanator la Mures sau la Cluj, si daca da, ce magazin aduce aceste modele de rochite?
Ajutati-ma fetelor va rog!!!!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Multumesc mult !

cicika
31.08.2008, 22:08:17
165170

165171

;-) ;-) ;-)
sa sti ca sunt frumoase..................
astfel de rochite gasesti si in bazar la vanzare:*

cicika
31.08.2008, 22:09:08
Prima ar fi rochita mea de vis alaturi de aceasta.
165174

Ce zicieti am sanse sa gasesc ceva asemanator acasa sau ....?Oricum sunt sigura ca vreau o rochita romantica de printesa.:-p :-p :-p
gasesti>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< la maria>:D<

cicika
31.08.2008, 22:10:23
165277
A ajuns acasa dragostea mea :x :x :x si dupa ce i-am aratat pozele cu rochitele ce-mi plac am observat ca la aceasta parca i s-a luminat fata.Adevarul e ca si mie imi place la nebunie.
Nu stiti daca am sanse sa gasesc ceva asemanator la Mures sau la Cluj, si daca da, ce magazin aduce aceste modele de rochite?
Multumesc mult !
cam asa ceva a avut Lumi ................dar fara trena si a aratat super:*

Farfalla
02.09.2008, 11:52:49
cam asa ceva a avut Lumi ................dar fara trena si a aratat super:*

Multumesc pentru incurajare!!!>:D< >:D< >:D< >:D<
Sper sa gasesc ceva in genul ala ca mie imi place la nebunie si ii place si la Tzuca! Oricum sunt bucuroasa ca a venit si in mare a aprobat toate ideile mele in privinta nuntii.
Milioane de pupici!!!:))

cicika
02.09.2008, 12:15:24
Multumesc pentru incurajare!!!>:D< >:D< >:D< >:D<
Sper sa gasesc ceva in genul ala ca mie imi place la nebunie si ii place si la Tzuca! Oricum sunt bucuroasa ca a venit si in mare a aprobat toate ideile mele in privinta nuntii.
Milioane de pupici!!!:))
multam fain
cred ca esti:D

paula_flopy
02.09.2008, 15:30:42
de acord cu sanda
azi am fost prima data la saloanele maria si nu am vazut multe rochite dar sunt foarte frumoase

cicika
02.09.2008, 21:49:32
de acord cu sanda
azi am fost prima data la saloanele maria si nu am vazut multe rochite dar sunt foarte frumoase
asai????????????>:D< >:D< >:D< >:D<

Farfalla
03.09.2008, 10:32:29
de acord cu sanda

Ce fain de voi!!! Ce mi-ar fi placut sa vin si eu, macar sa ma linistesc ca gasesc acasa ACEEA rochita. Dar am mare incredere in voi si in gusturile voastre. Multumesc inca o data de incurajare si abia astept sa vina 2009 sa ma plimb si eu cu voi in cautarea rochitei.
Milioane de pupici !>:/ >:/ >:/

cicika
03.09.2008, 23:01:35
Ce fain de voi!!! Ce mi-ar fi placut sa vin si eu, macar sa ma linistesc ca gasesc acasa ACEEA rochita. Dar am mare incredere in voi si in gusturile voastre. Multumesc inca o data de incurajare si abia astept sa vina 2009 sa ma plimb si eu cu voi in cautarea rochitei.
Milioane de pupici !>:/ >:/ >:/
si eu abia astept:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

paula_flopy
04.09.2008, 10:30:31
asai????????????>:D< >:D< >:D< >:D<
da asa e!!!
hei ale mai ai o zi
sa vezi ce bine o sa ne distram
abia astept!!!>:D<>:D<>:D<:A:A:A:rockon::rockon::rockon:

cicika
04.09.2008, 20:53:06
da asa e!!!
hei ale mai ai o zi
sa vezi ce bine o sa ne distram
abia astept!!!>:D<>:D<>:D<:A:A:A:rockon::rockon::rockon:
da.....si eu astept<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

kittynel
05.09.2008, 16:59:07
165277
Multumesc mult !
ce zici de rochita asta???
dar in alb:-\:-\:-\

cicika
05.09.2008, 21:42:21
superba..............>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Farfalla
06.09.2008, 10:53:36

E superba!!!!O vreau!!!!:(( :(( :((
Sti cumva ce salon o are si la ce pret?
Multumesc din sufletel!
Pupici!:* :* :*

kittynel
06.09.2008, 12:52:06
E superba!!!!O vreau!!!!:(( :(( :((
Sti cumva ce salon o are si la ce pret?
Multumesc din sufletel!
Pupici!:* :* :*
ti-am dat pm

Farfalla
06.09.2008, 20:15:51
ti-am dat pm

Mersi mult. Pupici
>:/ >:/ >:/

jenifer
06.09.2008, 21:36:47
foarte frumoasa sper sa gasesti aceasta rochita multa bafta si spor la pregatiri pt toate viitoarele miresici

Farfalla
07.09.2008, 09:48:32
foarte frumoasa sper sa gasesti aceasta rochita multa bafta si spor la pregatiri pt toate viitoarele miresici

Multumesc frumos!
Pozele tale sunt superbe!
Scuze dar la care biserica ati facut si te rog multttttttttttttttttt:"> daca poti da-mi niste idei, voi cu ce firme ati lucrat pt flori si restul. Apropo si rochita e de vis. Unde ai cumparat-o?Scuze pt atatea intrebari.
Pupici si o duminica placuta!:* :* :*

Farfalla
07.09.2008, 09:59:04

Ti-am trimis pm.:"> :*

liadinu
11.10.2008, 17:33:23
am eu o rochie de la Maria.
vezi postul meu de la Bazar de miresici.

cicika
12.10.2008, 20:00:33
fetelor.................rochita mea este de vanzare..............>:D< >:D< >:D<
este de la salonul maria

kittynel
12.10.2008, 20:26:46
cu ce case de moda lucreaza salonul maria???

cicika
12.10.2008, 20:31:57
cu ce case de moda lucreaza salonul maria???
pai la casa de moda maria;-) ;-)

kittynel
12.10.2008, 20:34:48
pai la casa de moda maria;-) ;-)
deci numai ce fac ei?
ca mi s-a pus pata pe o rochita..dar nu se gaseste numai in bucuresti:-s

cicika
12.10.2008, 20:36:32
deci numai ce fac ei?
ca mi s-a pus pata pe o rochita..dar nu se gaseste numai in bucuresti:-s
ii duci poza si iti spune daca poate sa o faca...........
sunt ffffffff dragute>:D< >:D< >:D<

kittynel
12.10.2008, 20:42:40
ii duci poza si iti spune daca poate sa o faca...........
sunt ffffffff dragute>:D< >:D< >:D<
o sa trec pe acolo sa vad ce pot rezolva>:D<

cicika
12.10.2008, 20:48:21
o sa trec pe acolo sa vad ce pot rezolva>:D<
super....
sunt sigura ca o sa iti placa:"> :"> :">

kittynel
12.10.2008, 20:49:11
super....
sunt sigura ca o sa iti placa:"> :"> :">
mersi de info:D

cicika
12.10.2008, 20:49:44
nu ai pt ce:D :D

Farfalla
13.10.2008, 22:07:14

Iti tinem pumnii si sa ne anunti si pe noi cum a fost!!!!!!!!:*

green_eyesMS
29.10.2008, 11:43:54
Si eu de acolo mi-am inchiriat rochita acum 2 ani, dar nu mi-a prea placut atitudinea personalului, iar anul acesta am fost cu o verisoara. pentru ca avea niste dimensiuni mai altfel (sanii foarte mari) le-a rugat pe doamnele de acolo sa-i arate modelele care sunt pe masura ei.
si i-au spus sa se uite ea.
evident ca am plecat la un alt salon.

mentosina
29.10.2008, 14:25:51
Si eu de acolo mi-am inchiriat rochita acum 2 ani, dar nu mi-a prea placut atitudinea personalului, iar anul acesta am fost cu o verisoara. pentru ca avea niste dimensiuni mai altfel (sanii foarte mari) le-a rugat pe doamnele de acolo sa-i arate modelele care sunt pe masura ei.
ma mir ca s-au purtat asa ..mie mi-au calcat rochia de miresa ..am inchiriat de la salon o rochie de seara si de fiecare data vanzatoare au fost foarte dragute , m-au ajutat sa aleg rochia ..nu am avut ce reprosa ..si doamna Maria la fel ..foarte draguta si atenta
e adevarat ca au foarte multe cliente ..de cate ori am fost era plin ..dar am asteptat sa imi vina randul si au fost foarte atente ..:-?

Farfalla
29.10.2008, 15:41:23
ma mir ca s-au purtat asa ..mie mi-au calcat rochia de miresa ..am inchiriat de la salon o rochie de seara si de fiecare data vanzatoare au fost foarte dragute , m-au ajutat sa aleg rochia ..nu am avut ce reprosa ..si doamna Maria la fel ..foarte draguta si atenta
e adevarat ca au foarte multe cliente ..de cate ori am fost era plin ..dar am asteptat sa imi vina randul si au fost foarte atente ..:-?

Eu una cred ca depinde de la caz la caz.Si eu am o prietena care a fugit cat a putut pentru ca cica cei de la magazin s-au comportat urat cu ea si cu nasa ei si stiu cateva fete care si-au cumparat rochita de acolo si au fost super multumite!;-)
Asa ca nu stiu ce sa zic!
Poate si Doamnele de acolo au zile bune si rele, ca noi toti,dar o chestie am invatat din toata pregatirea asta, ca in primul rand trebuie sa te inarmezi cu multa-multa rabdare si sa ai intotdeaun aun zambet pentru toti!
Asa ca bafta fetelor si nu uitati sa zambiti din cand in cand!:D

cicika
29.10.2008, 19:05:16
sincer eu nu cred acest lucru
eu am fost ffff sclifosita si am stat pe capul lor de fffff multe ori insa nu a fost asa,,,,,,

cicika
29.10.2008, 19:06:53
asa este
acum pe acest site pot intra si persoane care vor sa faca reclama proasta salonului maria......>:D<

mentosina
29.10.2008, 19:13:55
asa este
acum pe acest site pot intra si persoane care vor sa faca reclama proasta salonului maria......>:D<
fiecare are parerea ei ..dar ma intreb daca sunt asa grosolane pe cum spun unele cum de a ajuns salonul maria asa de cunoscut ..are o gramada de cliente ...nu poti multumi pe toata lumea ....eu totusi sunt convinsa ca majoritatea clientelor sunt multumite

darwina30
30.10.2008, 16:46:34
fiecare are parerea ei ..dar ma intreb daca sunt asa grosolane pe cum spun unele cum de a ajuns salonul maria asa de cunoscut ..are o gramada de cliente ...nu poti multumi pe toata lumea ....eu totusi sunt convinsa ca majoritatea clientelor sunt multumite

nu stiu daca maria ar accepta ca in salonul ei cineva sa se poarte grosolan!!!
maria e o draguta si o finuta!!!
cred ca politica ei nu e ,, cui ii place bine cui nu poate sa plece!!!":*

cicika
01.11.2008, 21:34:08
nu stiu daca maria ar accepta ca in salonul ei cineva sa se poarte grosolan!!!
maria e o draguta si o finuta!!!
cred ca politica ei nu e ,, cui ii place bine cui nu poate sa plece!!!":*
cam asa ceva:"> :"> :">

darwina30
01.11.2008, 23:13:24
cam asa ceva:"> :"> :">

cam asa ceva!!!!
ce sa inteleg prin asta?
[-X

cicika
03.11.2008, 21:44:35
cam asa ceva!!!!
ce sa inteleg prin asta?
[-X
eu am aceasi parere ca si a ta!!!!!!!!!!!!;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

darwina30
04.11.2008, 06:59:41
eu am aceasi parere ca si a ta!!!!!!!!!!!!;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

ok!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

darwina30
06.11.2008, 09:43:11
fetelor dupa cate stiu eu maria face modele unicat extraordinare!!!!!
ultima oara cand am vb cu ea zicea ca are f multe comenzi pt strainatate deci in concluzie cred ca poata sa satisfaca cerintele miresicilor!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

cicika
07.11.2008, 18:48:19
fetelor dupa cate stiu eu maria face modele unicat extraordinare!!!!!
ultima oara cand am vb cu ea zicea ca are f multe comenzi pt strainatate deci in concluzie cred ca poata sa satisfaca cerintele miresicilor!!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
da asa este
si rochita mea este tot de la ea!!!!!!!!!!!!!sa traiasca salonul maria...........<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

darwina30
07.11.2008, 18:56:09
da asa este
si rochita mea este tot de la ea!!!!!!!!!!!!!sa traiasca salonul maria...........<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

NICI NU AM STIUT!!!!
DAR SE VEDE CA E FFFFFF FRUMOASA IAR DECOLTEUL E SUPER REUSIT!!!!
AM MAI ZIS-O!!!:)>-

cicika
07.11.2008, 19:03:04
:">
NICI NU AM STIUT!!!!
DAR SE VEDE CA E FFFFFF FRUMOASA IAR DECOLTEUL E SUPER REUSIT!!!!
AM MAI ZIS-O!!!:)>-
cam prea reusit
doamna maria este o scumpa
a spus ca rochita este chiar pt o fata ca mine...zapacita

darwina30
07.11.2008, 19:05:12
:">
cam prea reusit
doamna maria este o scumpa
a spus ca rochita este chiar pt o fata ca mine...zapacita

A AVUT DREPTATE , IAR DACA VOALUL E TOT DE LA EA ATUNCI NOTA 10!!!!<:-P

cicika
07.11.2008, 21:25:52
A AVUT DREPTATE , IAR DACA VOALUL E TOT DE LA EA ATUNCI NOTA 10!!!!<:-P
este ideea ei si a mea...............:"> :"> :"> :"> :">

ooana
09.01.2009, 13:11:40
Anul acesta am nevoie de o rochie de ocazie mai deosebita, si dupa ce nu am gasit nimic sa ma atraga prin magazine, mi-a venit ideea sa inchiriez o rochie de la Salon Maria.

Si eu acum 3 ani mi-am cumparat rochia de la ea, intr-adevar fetele de acolo te grabeau de fiecare data pentru ca erau o gramada de cliente la coada, si asta nu mi-a prea placut....plus ca rochia mi-au dat-o cu o luna intarziere, noroc ca mi-am luat o marja suficienta de timp...dar ce mai conteaza, bine ca am fost multumita la final, si rochia a fost asa cum am dorit-o.

vreau sa va intreb pe voi daca stiti cam care sunt preturile la inchiriat pentru rochiile de seara, aproximativ, sa imi fac o idee.

nanalia
09.01.2009, 16:01:31
Buna! O prietena de-a mea si-a inchiriat o rochie de seara( a fost nasa) cu 150 lei.A fost frumoasa rochita si si-a meritat pretul.

cicika
09.01.2009, 16:19:10
Anul acesta am nevoie de o rochie de ocazie mai deosebita, si dupa ce nu am gasit nimic sa ma atraga prin magazine, mi-a venit ideea sa inchiriez o rochie de la Salon Maria.

Si eu acum 3 ani mi-am cumparat rochia de la ea, intr-adevar fetele de acolo te grabeau de fiecare data pentru ca erau o gramada de cliente la coada, si asta nu mi-a prea placut....plus ca rochia mi-au dat-o cu o luna intarziere, noroc ca mi-am luat o marja suficienta de timp...dar ce mai conteaza, bine ca am fost multumita la final, si rochia a fost asa cum am dorit-o.

vreau sa va intreb pe voi daca stiti cam care sunt preturile la inchiriat pentru rochiile de seara, aproximativ, sa imi fac o idee.
nu pot sa te ajut>:D< nu stiu cam care este pretul
eu mi-am cumparta rochita de la maria si am avut-o acasa in 2 zile....

ooana
09.01.2009, 21:30:38
Buna! O prietena de-a mea si-a inchiriat o rochie de seara( a fost nasa) cu 150 lei.A fost frumoasa rochita si si-a meritat pretul.

merci de informatie! daca reusesc sa ma trezesc mai devreme maine, poate ma duc pana acolo sa vad ce si cum.

ooana
09.01.2009, 21:33:49
nu pot sa te ajut>:D< nu stiu cam care este pretul
eu mi-am cumparta rochita de la maria si am avut-o acasa in 2 zile....

eu am dori un model pe care l-am vazut acolo, doar ca in plus am vrut o trena mica si petre swarovski in loc de imitatiile pe care le avea modelul original...mi-a spus ca dureaza 4-6 saptamani comanda din Dubai....si dupa ce am dat cateva telefoane am primit-o exact dupa 10 saptamani...si a fost o comanda scumpa acum trei ani...deci nu sunt nici ei foarte parolisti! :[email protected]

mentosina
11.01.2009, 17:38:55
eu am dori un model pe care l-am vazut acolo, doar ca in plus am vrut o trena mica si petre swarovski in loc de imitatiile pe care le avea modelul original...mi-a spus ca dureaza 4-6 saptamani comanda din Dubai....si dupa ce am dat cateva telefoane am primit-o exact dupa 10 saptamani...si a fost o comanda scumpa acum trei ani...deci nu sunt nici ei foarte parolisti! :[email protected]
si eu am inchiriat o rochie de seara anul trecut in vara ..am fost , am ales modelul , am incercat rochia ce mi-a placut , din fericire era disponibila si exact in acea zi mi-am luat-o acasa ... am fost foarte multumita si cu siguranta voi apela ori de cate ori voi avea nevoie ;))

ooana
12.01.2009, 08:28:17
si eu am inchiriat o rochie de seara anul trecut in vara ..am fost , am ales modelul , am incercat rochia ce mi-a placut , din fericire era disponibila si exact in acea zi mi-am luat-o acasa ... am fost foarte multumita si cu siguranta voi apela ori de cate ori voi avea nevoie ;))

eu am fost sambata si aveau doar niste modele vechi de acum 5-6 ani, gen coset cu fusta...iar pretul varia intre 75-200 ron, dar nu am putut alege nimic, probabil nu aveau disponibile toate modelele nici nu stiu...

camy20
14.01.2009, 10:35:26
cam care sunt preturile la Maria? la inchiriat si la cumparat?

:bye_04:

lleicam821
15.01.2009, 09:40:24
la rochii de seara sau de mireasa?

camy20
15.01.2009, 10:50:59
...mireasa

cicika
15.01.2009, 10:55:08
cam care sunt preturile la Maria? la inchiriat si la cumparat?

:bye_04:
eu am cumparat rochita cu aproape 2500 lei...acum este de vanzare
este model unicat:*

lleicam821
16.01.2009, 06:29:54
si eu tot cu 2500 lei am luat-o.....

pauli_c
16.01.2009, 15:20:57
Buna fetelor. Sunt noua pe acest forum si am si eu nunta in luna august in Tg Mures. Inca nu mi-am cumparat rochita pt k sunt plecata in spania la lucru si ma voi intoarce in tara numai in luna iulie, iar toata lumea imi spune sa stau linistita k imi voi gasi o rochita in liuna iulie pt luna august de inchiriat. Dar eu as vrea sa imi cumpar rochita dar toata lumea imi zice k am sa fac cea mai mare greala pt k depa aceea nu mai o pot vinde.Ma puteti ajuta si voi cu vreo parere. V-as fi tare recunoscatoare. Multumesc mult. O zi buna tuturor

cicika
16.01.2009, 15:29:33
Buna fetelor. Sunt noua pe acest forum si am si eu nunta in luna august in Tg Mures. Inca nu mi-am cumparat rochita pt k sunt plecata in spania la lucru si ma voi intoarce in tara numai in luna iulie, iar toata lumea imi spune sa stau linistita k imi voi gasi o rochita in liuna iulie pt luna august de inchiriat. Dar eu as vrea sa imi cumpar rochita dar toata lumea imi zice k am sa fac cea mai mare greala pt k depa aceea nu mai o pot vinde.Ma puteti ajuta si voi cu vreo parere. V-as fi tare recunoscatoare. Multumesc mult. O zi buna tuturor
draga mea
eu mi-am cumparat rochita de la casa de moda maria....este model unicat si este de vanzare
acum sincer ,sincer iti spun ca modelele noi se cam cumpara in lunile ian,feb si martie...cam la inceput de sezon.....
dar ai sagasesti rochita....
poate iti place rochita mea...;-) ;-) ;-)

pauli_c
16.01.2009, 16:45:19
Multumesc mult de oferta... imi place mult rochita ta este superba si ai fost o mireasa k in povesti... dar eu vreau o rochita cu trena... iti atasez o poza cu ce as vrea eu... :*

cicika
16.01.2009, 17:05:09
Multumesc mult de oferta... imi place mult rochita ta este superba si ai fost o mireasa k in povesti... dar eu vreau o rochita cu trena... iti atasez o poza cu ce as vrea eu... :*
mersi mult
sunt ffff frumoase rochitele cu trena insa sunt ffffff incomode....
doamne fereste sa ai parte de ploaie in ziua aceea(eu am 2 nunti in acea zi>:D< )ca o sa trebuiasca sa ai codita dupa tine...adica sa o tina cineva
normal ca au sistem de prindere.....dar nu arata prea frumos.....
la local este ok sa o prinzi insa si acela poate ceda
sunt sigura ca ai sa gasesti ceva fffff frumos>:D< >:D< >:D<

mentosina
16.01.2009, 22:04:41
si eu am fost in situatia ta , dar nu am riscat sa caut doar cu o luna inainte rochia e prea tarziu , rochiile se vand si se inchiriaza de pe la inceputul anului ..probabi vei gasi ceva dar ..modele ce nu le vrea nimeni
, mai bine iti iei rochia din spania asa poti sa mergi la proba , sa gasesti modelul ce iti place ..si poate ai noroc si o vinzi in romania ..

mentosina
16.01.2009, 22:06:56
eu am avut la rochie o trena foarte mica , dar am avut voal de 3.50 m si sa sti ca nu e asa de greu ..daca chiar iti doresti , si e ce ai visat merita ..mie nu imi pare rau , m-am descurcat e vorba de o zi ..nu de toata viata , se descurca oricine

Farfalla
17.01.2009, 10:49:40
eu am avut la rochie o trena foarte mica , dar am avut voal de 3.50 m si sa sti ca nu e asa de greu ..daca chiar iti doresti , si e ce ai visat merita ..mie nu imi pare rau , m-am descurcat e vorba de o zi ..nu de toata viata , se descurca oricine

Asa zic si eu!>:D< Si rochita mea are trena si nu mi se pare chiar asa de incomoda!Si cum zici si tu e vorba de o zi,in care trebuie sa fim si sa ne simtim speciale!;-)

mentosina
17.01.2009, 16:00:56
Asa zic si eu!>:D< Si rochita mea are trena si nu mi se pare chiar asa de incomoda!Si cum zici si tu e vorba de o zi,in care trebuie sa fim si sa ne simtim speciale!;-)
daca toata viata ai visat la o rochie de mireasa cu trena ar fi o prostie sa renunti la visul tau ..am dansat foarte mult , am salutat toti invitatii la mese si m-am descurcat cu rochia si voalul..sigurul secret e sa nu faci miscari bruste pt ca e posibil sa te mai calce cineva pe rochie si de faci o miscare brusca se rupe ..asa ca fetelor fiti finute , miscari suave ..ca fluturasii=))

pauli_c
17.01.2009, 22:30:45
va multumesc mult pt incurajare... nici nu stiu ce sa fac.. adevarul ii k toate rochitele ce mi-au placut erau de aici din spania... dar aici nu am cu cine sa merg sa mi-o cumpar.. nu ma intelegeti gresit... sa imi spuna sincer cum imi sat.. poate dau o fuga pana acasa in martie.. cine stie...pupici

cicika
18.01.2009, 19:19:35
va multumesc mult pt incurajare... nici nu stiu ce sa fac.. adevarul ii k toate rochitele ce mi-au placut erau de aici din spania... dar aici nu am cu cine sa merg sa mi-o cumpar.. nu ma intelegeti gresit... sa imi spuna sincer cum imi sat.. poate dau o fuga pana acasa in martie.. cine stie...pupici
sunt sigura ca ai sa gasesti<:-P

mentosina
18.01.2009, 20:02:17
nu te stresa..in spania cand mergi sa iti cumperi o rochie nu o ia de pe raft si ti-o da ca pe o haina oarecare ..incerci diferite modele ( tot gasesti tu o prietena cu care sa mergi si daca nu chiar cu sotul , nu ai fi prima , stiu traditia dar la nevoie nu ai ce face) dupa ce alegi modelul ce iti place iti ia masuri si iti comada rochia potrivita pt masurile tale ..ata dureaza cateva luni pana vine rochia , pourma proba iar ca sa iti incerci rochia si sa ma faca unele modificari daca e nevoie ... cel putin asa se face ma magazilene specializate in rochii de mireasa ..eu am comandat rochia in aprilie si a fost gata tot in iulie ..

lacrimioaraflore
18.01.2009, 21:46:42
eu am fost mai rapida, am gasit-o pe net rochita, mi-am cumparat-o, si in 2 sapt mi-a ajuns acasa, si eu nu am probat-o......mi-am dat masurile si gata......
si eu sunt tot in spania, dar pentru aia, nu mi-am cumparat-o de aici, mi-am luat-o de pe net.....
pauli nu dispera, sunt sigura ca ai sa gasesti ce vrei........

lleicam821
19.01.2009, 10:57:30
Draga mea, ii dau dreptate sandei, de obicei fetele merg dupa rochite in luna ianuarie....poate o sa gasesti ceva dar eu zic ca sa fi sigura si linistita incearca sa o procuri mai repede.....la maria au rochite foarte frumoase! si rochita mea este de vanzare daca iti place....e stil sirena e culoarea untului cu broderie crem si trena cam de 1m jumate tot din broderie. eu zic ca e superba poti vedea poze in album.
dar oricum, ca sa inchei, rochitza e f importanta pt tine si nu asculta decat de ce-ti spune inima, chiar daca apoi nu mai gasesti pe nimeni sa o vinzi macar nu te gandesti cu parere de rau la rochita visata.

lleicam821
19.01.2009, 11:02:45
Mie mi se pare foarte comoda rochitza mea pentru ca are iun sistem de agatare foarte bun si nu arata deloc rau cand se prinde e chiar foarte frumoasa si cand e prinsa sus. si....vorba aia si daca ar fi incomoda.....pentru rochitza viselor tale rabzi o zi!

Marida
20.01.2009, 14:44:29
Buna Mento as vrea sa te intreb cine ti-a facut pozele? au iesit super :smile:

mentosina
20.01.2009, 21:53:58
Buna Mento as vrea sa te intreb cine ti-a facut pozele? au iesit super :smile:
buna ..ma bucur ca iti plac da din pacate nu iti recomand firma ..intradevar pozele au iesit foarte bine dar filmaul , cd-ul un dezastru , singura chestie ce a iesit prost din toata nunta a fost filmatul , a pierdut cele mai interesante momente , cand sa intram in restaurant a ramas fara baterie , multi invitati nu i-a filmat asa ca nu stiu ce sa iti spun ..intradevar de poze sun multumita dar de fimat nu ..iti spun toate astea pt ca nu vreau sa patesti ca mine ..daca incontinuare esti interesata de ei iti pot da numarul ..tu decizi

lleicam821
21.01.2009, 06:21:13
buna ..ma bucur ca iti plac da din pacate nu iti recomand firma ..intradevar pozele au iesit foarte bine dar filmaul , cd-ul un dezastru , singura chestie ce a iesit prost din toata nunta a fost filmatul , a pierdut cele mai interesante momente , cand sa intram in restaurant a ramas fara baterie , multi invitati nu i-a filmat asa ca nu stiu ce sa iti spun ..intradevar de poze sun multumita dar de fimat nu ..iti spun toate astea pt ca nu vreau sa patesti ca mine ..daca incontinuare esti interesata de ei iti pot da numarul ..tu decizi
Buna Mento,
cu cine ai facut filmarea de a iesit asa de prost....nu cumva sa fi dat si eu peste ei....sper ca nu am asa"noroc"....:*

Marida
22.01.2009, 07:10:06
Buna Mento, in cazul asta nu mai am nevoie de numar daca nu ai fost multumita de filmare , am gasit si eu multe persoane care faceau pozele super dar filmarea lasa de dorit , se pare ca la poze toti se pricep cat de cat dar la filmari uni parca is cazuti de pe luna . Se pot face asa frumos , pentru ei ar trebui sa fie simplu ca doar cu asta se ocupa dar din pacate inca nu am gasit ceva pe gustul meu....fara prea multe efecte extravagante , mai caut sper sa gasesc pe cineva sa-mi placa pana la urma.Pupici.

cicika
22.01.2009, 08:06:52
Buna Mento, in cazul asta nu mai am nevoie de numar daca nu ai fost multumita de filmare , am gasit si eu multe persoane care faceau pozele super dar filmarea lasa de dorit , se pare ca la poze toti se pricep cat de cat dar la filmari uni parca is cazuti de pe luna . Se pot face asa frumos , pentru ei ar trebui sa fie simplu ca doar cu asta se ocupa dar din pacate inca nu am gasit ceva pe gustul meu....fara prea multe efecte extravagante , mai caut sper sa gasesc pe cineva sa-mi placa pana la urma.Pupici.
eu sunt foarte multumita de filmare..........este extraordinar de buna....sunt toate momentele importante surprinse....
am lucrat cu cei de la studio77

mentosina
22.01.2009, 21:50:38
imi pare rau dar chiar nu pot sa i recomand daca nu am fost multumita de ei ..nu cred ca am cerut prea mult de la ei ..am vb iniante de nunta le-am explicat ce vreau si a iesit cu totul alceva ,dupa ce am vazut cd-ul nu se mai putea face nimic ..daca stiam dinainte chiar nu i alegeam
sper sa gasesti pe cineva bun

Marida
26.01.2009, 07:31:38
Ms Mento , saptamana aceasta sper sa iau decizia finala in legatura cu foto-video ,pentru ca trebuie sa trec la pasul urmator, mai sunt inca multe de rezolvat.O sa le iau pe rand si tot saptamana aceasta sper sa vizitez si salonul Maria unde ma asteapta deja rochitza de mult filata...;-)

mentosina
26.01.2009, 21:39:22
Ms Mento , saptamana aceasta sper sa iau decizia finala in legatura cu foto-video ,pentru ca trebuie sa trec la pasul urmator, mai sunt inca multe de rezolvat.O sa le iau pe rand si tot saptamana aceasta sper sa vizitez si salonul Maria unde ma asteapta deja rochitza de mult filata...;-)
spor la treaba si te asteptam cu vesti ;)) ..incet o sa le rezolvi pe toate

Marida
13.02.2009, 07:31:32
Buna fetelor, intradevar la Maria sunt rochitze superbe , am trecut si eu pe acolo deja de trei ori si tot incercand rochitze de mireasa, care imi veneau destul de bine , din pacate imi palc toate si nu ma pot hotara...:sad:

cicika
13.02.2009, 08:10:09
Buna fetelor, intradevar la Maria sunt rochitze superbe , am trecut si eu pe acolo deja de trei ori si tot incercand rochitze de mireasa, care imi veneau destul de bine , din pacate imi palc toate si nu ma pot hotara...:sad:
lasa ca o sa iti gasestu una foarte frumoasa<:-P <:-P

Stelista
23.02.2009, 10:31:12

Buna! Io tot de la Salonul Maria am inchiriat rochia si-mi place foarte mult. :* Am inchiriat cu 700 RON (avans 200 RON, restul dupa nunta) si se da gratis voal mediu, adik lungimea pana la fund, si voal lung, adik cca 2-3 m. Am fost si la Happy End, dar nu-s gusturile mele....:">

Farfalla
05.03.2009, 11:21:22
Buna! Io tot de la Salonul Maria am inchiriat rochia si-mi place foarte mult. :* Am inchiriat cu 700 RON (avans 200 RON, restul dupa nunta) si se da gratis voal mediu, adik lungimea pana la fund, si voal lung, adik cca 2-3 m. Am fost si la Happy End, dar nu-s gusturile mele....:">

Eu am dus rochita la Salonul Maria pentru modificari si au facut o treaba minunata!Fetele de acolo au fost foarte dragute si in 2 ore am reavut rochita modificata!Am cumparat de la ei si juponul si voalul!
Am fost super multumita de ei plus ca mi-au recomandat si magazinul de unde sotul meu si-a luat costumul!
Va multumesc mult ca mi-ati recomandat-o!>:D< >:D< >:D<

Stelista
05.03.2009, 11:41:18
Eu am dus rochita la Salonul Maria pentru modificari si au facut o treaba minunata!Fetele de acolo au fost foarte dragute si in 2 ore am reavut rochita modificata!Am cumparat de la ei si juponul si voalul!
Am fost super multumita de ei plus ca mi-au recomandat si magazinul de unde sotul meu si-a luat costumul!

Iti doresc multa fericire si sanatate! >:D< :* >:D< :* >:D<

cicika
05.03.2009, 12:09:11
ai fost descurcareata>:D< >:D<

Farfalla
05.03.2009, 22:03:45
Iti doresc multa fericire si sanatate! >:D< :* >:D< :* >:D<

Multumesc,la fel si voua!!!!!!!!!!:* :* :*

Stelista
08.03.2009, 21:11:58

Mersi frumos!!!:* :* :*

Broski
11.03.2009, 00:52:11
pauli draga, eu zic ca daca tot esti in spania merita sa dai o tura pe la magazinele de acolo. incearca sa dai de magazinele pronovias, modelele de acolo sunt absolut superbe si e imposibil sa nu iti gasesti ceva frumos. Designrii spanioli sunt renumiti pentru rochietele de mireasa. am vazut la targul de nunti ca si la salnul maria se vand din acest an rochite aduse din spania marca Sanpatrick. eu iti recomand cu toata caldura sa dai o tura pe site-ul www.pronovias.com (http://www.pronovias.com) si www.sanpatrick.com (http://www.sanpatrick.com) . sunt sigura ca vei gasi ceva superb in comparatie cu ce gasesti la noi. si in plus o parte din aceste modele le vei gasi si la noi dar la preturi dublate.

Crystyna22
13.03.2009, 19:13:12
am fost si eu la salonul Maria,dar nu-mi place deoarece din fiecare rochita,au mai multe marimi,si femeile de acolo sunt :-& ...si eu mai bine imi cumpar una decat s-o port dupa alte fete.vreau o rochie unicata,nu asa k ma marit eu si poate peste catva timp vad o miresica care poarta aceasti rochie k si mine....nu,n-as vrea asta.

Farfalla
13.03.2009, 21:23:03
am fost si eu la salonul Maria,dar nu-mi place deoarece din fiecare rochita,au mai multe marimi,si femeile de acolo sunt :-& ...si eu mai bine imi cumpar una decat s-o port dupa alte fete.vreau o rochie unicata,nu asa k ma marit eu si poate peste catva timp vad o miresica care poarta aceasti rochie k si mine....nu,n-as vrea asta.

Sincer nu stiu de ce zici ca fetele de acolo sunt....pentru ca dupa parerea mea sunt adevarate DOAMNE!Eu am apelat la ele sa-mi modifice rochita cumparata de altundeva si au fost super dragute!Au avut rabdarea sa ma imbrac si dezbrac de n ori,sa-mi asculte toate ideile si pana la urma in nici 2 ore am avut rochita exact asa cum am dorit!Au fost super disponibile!:">

Stelista
14.03.2009, 11:56:48
Și io asta zik, k la Salonul Maria fetele is foarte de treabă! :)>- Nu ca la Salonul Szelena, unde patroana și logodnicul ei se laudă, k au rochițe aduse din SUA, Germania, Spania, bla, bla. Măcar doamna Maria (patroana salonului Maria) poate să se laude, k ea are fantezie și ea creează rochițele. :)>- :)>- :)>-

lleicam821
16.03.2009, 09:01:31
auzi, chestia asta cu rochia purtata si de alte fete se face la toate saloanele din ms....nu doar la Salonul Maria, mie tare mi-au placut de cele de acolo mai ales de d-na Maria. daca vrei o rochie unicat tot D-na Maria ti-o creaza.....pe altcineva in oras nu stiu care sa lucreze atat de bine rochite de mireasa decat pe ea.

Stelista
16.03.2009, 09:37:09
auzi, chestia asta cu rochia purtata si de alte fete se face la toate saloanele din ms....nu doar la Salonul Maria, mie tare mi-au placut de cele de acolo mai ales de d-na Maria. daca vrei o rochie unicat tot D-na Maria ti-o creaza.....pe altcineva in oras nu stiu care sa lucreze atat de bine rochite de mireasa decat pe ea.

Ai dreptate!!! :)>- :)>- :)>- La Salonul Nuntă Perfectă rochițele îs prea scumpe, la Happy End nu prea îs gusturile mele, la Szelena nici un caz nu m-aș duce, k ei se laudă numai, k ce rochițe au. Mie sincer, numai Salonul Maria îmi place. Oricum cine a purtat o rochie de akolo, după nuntă când aduce înapoi, se spală rochia. :)>-

emy27
21.03.2009, 14:48:31
buna.eu sunt din toplita si am nunta in august. as vbrea sa imi inchiriez rochia, ce saloane imi recomandati? si cam cu cat timp ar trebui sa merg inainte?

Stelista
29.03.2009, 20:57:46
buna.eu sunt din toplita si am nunta in august. as vbrea sa imi inchiriez rochia, ce saloane imi recomandati? si cam cu cat timp ar trebui sa merg inainte?

Io am fost în Tudor la salonul Happy End, dar nu mi-au plăcut rochiile, am fost pe călărașilor la salonul Szelena, dar akolo nu-s gusturile mele deloc, cei de akolo numai se laudă, k au rochii aduse din Germania, Olanda, America, bla, bla, la salonul Nuntă Perfectă rochiile îs prea scumpe (peste 1200 RON). Io am ales rochia de la Salonul Maria, akolo îs foarte frumoase rochițele, fetele și patroana îs de treabă, au răbdare, și nici nu-i scump. 700 RON să închiriezi o rochie (2009), și primești lângă rochie orice voal, bolero alegi. 500 RON să închiriezi o rochie din 2008. După mine, este cel mai bun salon din Mureș. Pupici!!! >:D< >:D< >:D< Ar trebui să mergi cât mai repede, k poate o să-ți placă o rochie și poate îi deja închiriată când ai tu nunta. Spor la pregătiri!!!

emy27
30.03.2009, 08:08:04
Io am fost în Tudor la salonul Happy End, dar nu mi-au plăcut rochiile, am fost pe călărașilor la salonul Szelena, dar akolo nu-s gusturile mele deloc, cei de akolo numai se laudă, k au rochii aduse din Germania, Olanda, America, bla, bla, la salonul Nuntă Perfectă rochiile îs prea scumpe (peste 1200 RON). Io am ales rochia de la Salonul Maria, akolo îs foarte frumoase rochițele, fetele și patroana îs de treabă, au răbdare, și nici nu-i scump. 700 RON să închiriezi o rochie (2009), și primești lângă rochie orice voal, bolero alegi. 500 RON să închiriezi o rochie din 2008. După mine, este cel mai bun salon din Mureș. Pupici!!! >:D< >:D< >:D< Ar trebui să mergi cât mai repede, k poate o să-ți placă o rochie și poate îi deja închiriată când ai tu nunta. Spor la pregătiri!!!

multumesc ,esti tare draguta:* .....................dar sevicul nu imi da voie sa marg cand vreau eu(lucrez in invatamant si am ore :() dar vreau sa merg inainte de Paste(ca e vacanta:-p )=;

Ballet
30.03.2009, 10:57:33
Fetelor, va rog spuneti-mi si mie ce modele au de inchiriat...Adica numai stilul printesa o sa gasesc? Sau si mai simple? Eu sunt din Cj si vroiam sa merg pana acolo intr-un week-end, oare gasesc deschis sambata?

lleicam821
30.03.2009, 11:20:09
Fetelor, va rog spuneti-mi si mie ce modele au de inchiriat...Adica numai stilul printesa o sa gasesc? Sau si mai simple? Eu sunt din Cj si vroiam sa merg pana acolo intr-un week-end, oare gasesc deschis sambata?
poti sa intri pe acest site.....http://www.salonulmaria.ro/servicii.shtml

Stelista
31.03.2009, 12:40:50
multumesc ,esti tare draguta:* .....................dar sevicul nu imi da voie sa marg cand vreau eu(lucrez in invatamant si am ore :() dar vreau sa merg inainte de Paste(ca e vacanta:-p )=;

Salonul Maria este deschis și sâmbătă până la 13. Cu plăcere! Pupici și spor la pregătiri!!! :* :* :*

Stelista
31.03.2009, 12:42:42

Poți să închiriezi oricare rochie vrei (stilul prințesă, simplu, sirenă, ....). Spor la pregătiri! >:D< >:D< >:D<

cicika
01.04.2009, 13:43:20
poti sa intri pe acest site.....http://www.salonulmaria.ro/servicii.shtml
este foarte fain site-ul<:-P <:-P

mucoasa
24.04.2009, 08:57:15
si eu tot de la salonul maria mi-am inchiriat rochita si sunt foarte multumita

Stelista
24.04.2009, 11:33:33
si eu tot de la salonul maria mi-am inchiriat rochita si sunt foarte multumita

Asteptam poze.....:"> :"> :"> >:D<

Ramona_pisicuta
09.01.2010, 08:24:35
Buna dimineata fetelor nu stiti Salonul Maria sambata de la ce ora este deschis si pana la cat? Ca m-am gandit sa merg sambata. Sau salonul heppy end nu stit daca e deschis sambata? O zi buna>:D<

lleicam821
09.01.2010, 09:19:27
Buna dimineata fetelor nu stiti Salonul Maria sambata de la ce ora este deschis si pana la cat? Ca m-am gandit sa merg sambata. Sau salonul heppy end nu stit daca e deschis sambata? O zi buna>:D<
poti sa te uiti pe site....
http://www.salonulmaria.ro/servicii.shtml

ever_eve
18.01.2010, 20:21:27

Buna Farfalla. Nu pot trimite PM:(....DAR MAI AI ROCHITA DE VANZARE? e superba. si eu stau aproape...in bistrita.
te rog mult da-mi un semn.
multumesc mult

cicika
18.01.2010, 20:33:57
Buna Farfalla. Nu pot trimite PM:(....DAR MAI AI ROCHITA DE VANZARE? e superba. si eu stau aproape...in bistrita.
te rog mult da-mi un semn.
multumesc mult
orsi este plecat din tara......dar am sa o anunt si eu ca esti interesata>:D< >:D< >:D<
ii trimit eu pm in locul tau

alinamaria_b
10.03.2010, 14:51:07
Buna fetelor , am vazut ca salonul Maria este destul de cautat si laudat, m-am uitat pe site-ul lor dar am vazut o conditie ... rochita se inchiriaza cu 6 luni inainte de nunta :( stiti cumva daca e regula fixa sau daca sunt sanse sa poti inchiria cu o luna inainte ? Multumesc :*

cicika
10.03.2010, 17:08:56
Buna fetelor , am vazut ca salonul Maria este destul de cautat si laudat, m-am uitat pe site-ul lor dar am vazut o conditie ... rochita se inchiriaza cu 6 luni inainte de nunta :( stiti cumva daca e regula fixa sau daca sunt sanse sa poti inchiria cu o luna inainte ? Multumesc :*
eu una nu am auzit de asa ceva....mai bine suna si vezi cum sta treaba

alinamaria_b
11.03.2010, 09:39:42
eu una nu am auzit de asa ceva....mai bine suna si vezi cum sta treaba

Neata :*
am sunat sa vad ce si cum , mi-au zis ca ce era scris pe site-ul lor era pentru o organizare mai buna , dar sunt cazuri cand gasesti ceva ce iti place si poate fi disponibil de pe o saptamana pe alta ,mi-a recomandat sa merg mai repede dar i-am explicat ca acel mai repede inseamna pentru mine o "burtica mare" , ca sa nu zic ditamai burtoi ;)) sper sa pot "rezolva" rochita intr-o luna . Multumesc mult inca odata :*

cicika
11.03.2010, 14:08:34
Neata :*
am sunat sa vad ce si cum , mi-au zis ca ce era scris pe site-ul lor era pentru o organizare mai buna , dar sunt cazuri cand gasesti ceva ce iti place si poate fi disponibil de pe o saptamana pe alta ,mi-a recomandat sa merg mai repede dar i-am explicat ca acel mai repede inseamna pentru mine o "burtica mare" , ca sa nu zic ditamai burtoi ;)) sper sa pot "rezolva" rochita intr-o luna . Multumesc mult inca odata :*
bravooo
felicitari pt burtica

camelia_laiu
17.03.2010, 08:54:10
hello,hello!
dupa indelungi cautari(7 luni) in gasirea rochiei perfecte am ajuns de unde am plecat:la zero rezultat. asa deci am decis sa-mi fac pe comanda la salonul maria. sper sa arate la final asa cum mi-o imaginez........ eram curioasa daca si-a mai facut cineva la comanda acolo si daca ati fost multumite?! sper doar ca am luat decizia corecta.

homm
17.03.2010, 08:59:37
hello,hello!
dupa indelungi cautari(7 luni) in gasirea rochiei perfecte am ajuns de unde am plecat:la zero rezultat. asa deci am decis sa-mi fac pe comanda la salonul maria. sper sa arate la final asa cum mi-o imaginez........ eram curioasa daca si-a mai facut cineva la comanda acolo si daca ati fost multumite?! sper doar ca am luat decizia corecta.

parca Zoe din cate am citit .. momentan este in spital a nascut un baietel :x .. cand vine o sa iti zica sigur >:d<

cicika
17.03.2010, 09:23:49
hello,hello!
eu sunt sigura ca o sa iti iasa asa cum iti doresti
doamna Maria e o scumpa si ai cu cine discuta>:D<

cicika
17.03.2010, 09:24:41
parca Zoe din cate am citit .. momentan este in spital a nascut un baietel :x .. cand vine o sa iti zica sigur >:d<
alina....nu era vb de Zoe....si oricum ea nu si-a facut rochita la comanda>:D<

elaics
17.03.2010, 09:26:03
hello,hello!
buna cameila!
fata stomatologului meu si-a facut rochia acolo in 2007 cred sau 2008 mai sigur, a costat-o 3400 lei, am vazut-o in poze, foarte frumoasa si ele au fost multumite

camelia_laiu
17.03.2010, 09:27:25
OK, merci! si felicitari pt baietel, sa-i traiasca. o astept cu nerabdare.
cam intr-o luna am prima proba la rochie, sa deja d-na maria m-a avertizat ca vor fi momente in care nu imi va placea rochia, sper sa nu fie chiar de prima data :) ,oricum i-am zis ca pentru mine produsul finit conteaza.

camelia_laiu
17.03.2010, 09:30:42
buna cameila!
fata stomatologului meu si-a facut rochia acolo in 2007 cred sau 2008 mai sigur, a costat-o 3400 lei, am vazut-o in poze, foarte frumoasa si ele au fost multumite

si pe mine ma costa cam tot atat 3480. sper sa merite.:-s

homm
17.03.2010, 09:32:05
alina....nu era vb de Zoe....si oricum ea nu si-a facut rochita la comanda>:D<

ouch .. eu asa aveam impresesia .. mii de scuze atunci ^:)^

homm
17.03.2010, 09:33:06
si pe mine ma costa cam tot atat 3480. sper sa merite.:-s

si chiar nu ti-ai gasit nici o rochita ? ai cautat si prim Cluj sau Sibiu?
cum o sa fie rochita? princess, A-line , cu dantela ... ? :D

camelia_laiu
17.03.2010, 09:34:40
eu sunt sigura ca o sa iti iasa asa cum iti doresti
doamna Maria e o scumpa si ai cu cine discuta>:D<

merci de incurajare,esti draguta. si mie mi-a placut d-na maria f mult, defapt asa m-am si hotarat sa fac rochia la ea.cred ca e foarte important sa fii pe aceeasi lungime de unda si sa-ti fie aproape de sufllet persoana cu care vei colabora.

ildus
17.03.2010, 09:41:39
Hello Camelia,

eu mi-am facut o rochie la dna Maria acum cativa ani. Eram foarte multumita :)

camelia_laiu
17.03.2010, 09:50:45
si chiar nu ti-ai gasit nici o rochita ? ai cautat si prim Cluj sau Sibiu?
cum o sa fie rochita? princess, A-line , cu dantela ... ? :D

am cautat peste tot in tfile:///D:/NUNTA/rochii%20mireasa/Europa.jpgara, la targuri si pe toate site-urile posibile, insa la una imi placea doar spatele, la alta doar fusta.....si tot asa, insa cel mai important e ca imi doresc sa fie cu decolteu in v,umeri semigoi si manecuta scurta(gen agnes toma),iar cele cu umeri si maneca se fac doar pe comnda pt ca nu se potrivesc usor pe mai multe corpuri, feicare are alte dimensiuni in latimea umerilor si de astea....cele gen corset si snur se pot regla mai usor.
fusta va fi dupa un model de la san patrik, iar spatele de la alte doua rochii. sa vedem ce o sa iasa, de asta sunt asa ingrijorata. a, rochia e dantela, iar la gat o sa port un colier de dantela cu o prelungire pe decolteu, tot model agnes t., si bineinteles manusi scurte de tul. vreau sa creez o imagine de epoca,atat prin modelul rochiei cat si prin decorul salii:voi avea aranjamente din pene de strut albe, cu cateva orhidee si cale mov,margele, multe lumanari si dantela. atasez foto cu modele de rochii de la care m-am inspirat.

homm
17.03.2010, 09:59:12
am cautat peste tot in tfile:///D:/NUNTA/rochii%20mireasa/Europa.jpgara, la targuri si pe toate site-urile posibile, insa la una imi placea doar spatele, la alta doar fusta.....si tot asa, insa cel mai important e ca imi doresc sa fie cu decolteu in v,umeri semigoi si manecuta scurta(gen agnes toma),iar cele cu umeri si maneca se fac doar pe comnda pt ca nu se potrivesc usor pe mai multe corpuri, feicare are alte dimensiuni in latimea umerilor si de astea....cele gen corset si snur se pot regla mai usor.
fusta va fi dupa un model de la san patrik, iar spatele de la alte doua rochii. sa vedem ce o sa iasa, de asta sunt asa ingrijorata. a, rochia e dantela, iar la gat o sa port un colier de dantela cu o prelungire pe decolteu, tot model agnes t., si bineinteles manusi scurte de tul. vreau sa creez o imagine de epoca,atat prin modelul rochiei cat si prin decorul salii:voi avea aranjamente din pene de strut albe, cu cateva orhidee si cale mov,margele, multe lumanari si dantela. atasez foto cu modele de rochii de la care m-am inspirat.

sper sa iasa exact cum iti doresti >:D<
si mie imi plac cateva modele agnes toma , chiar am vazut una superba insa rochia se gaseste pentru probat decat in Buc sau Piatra-Neamt .. si am zis ca o sa recurg la masuri "disperate" numai daca nu gasesc aici in Mures .. imi e mult mai comod cand ma duc la proba pentru scurtat .. n-as vrea sa dau prin telefon masuri sau ma duc pana nu mai stiu unde pentru probe :D oricum zic ca si aici se gasesc rochite frumoase , banuti sa ai ca se rezolva :D
cat timp ii ia sa faca rochita?

cicika
17.03.2010, 10:03:38
merci de incurajare,esti draguta. si mie mi-a placut d-na maria f mult, defapt asa m-am si hotarat sa fac rochia la ea.cred ca e foarte important sa fii pe aceeasi lungime de unda si sa-ti fie aproape de sufllet persoana cu care vei colabora.
ai foarte mare dreptate.....mie imi este tare simpatica.....imi place mult de ea.....>:D<

cicika
17.03.2010, 10:04:11
ouch .. eu asa aveam impresesia .. mii de scuze atunci ^:)^
nu nu si-a cumparat-o de acolo>:D<

cicika
17.03.2010, 10:04:43
Hello Camelia,

eu mi-am facut o rochie la dna Maria acum cativa ani. Eram foarte multumita :)
cat a fost?
si eu cred ca pana la urma tot la ea imi fac rochita de nasa>:D<

cicika
17.03.2010, 10:05:42
prima e superba....imi place foarte mult>:D<

camelia_laiu
17.03.2010, 10:21:31
sper sa iasa exact cum iti doresti >:D<
si mie imi plac cateva modele agnes toma , chiar am vazut una superba insa rochia se gaseste pentru probat decat in Buc sau Piatra-Neamt .. si am zis ca o sa recurg la masuri "disperate" numai daca nu gasesc aici in Mures .. imi e mult mai comod cand ma duc la proba pentru scurtat .. n-as vrea sa dau prin telefon masuri sau ma duc pana nu mai stiu unde pentru probe :D oricum zic ca si aici se gasesc rochite frumoase , banuti sa ai ca se rezolva :D
cat timp ii ia sa faca rochita?

da,si eu cred ca este mai comod pentru mers la probe sa fie in oras,iar d-na maria iti poate face rochia si in cateva saptamani,daca nu are alte comenzi,de aceea trb sa mergi din timp ca vine sezonul nuntilor si al banchetelor si e f aglomerata, plus ca isi ia si concediu in vara........ insa eu i-am zis ca nu ma grabesc, nunta e in octombrie si as vrea rochia gata pe la jum lui sept,insa am mers de acum pt ca mi-a placut un model de dantela de la ea f f f f mult si nu am vrut sa il ia alta;-) (are cate o rola pt cate o rochie).

camelia_laiu
17.03.2010, 10:23:15
prima e superba....imi place foarte mult>:D<

da,si mie....sper sa arate asa si rochia mea.

ildus
17.03.2010, 10:24:22
cat a fost?
si eu cred ca pana la urma tot la ea imi fac rochita de nasa>:D<

Hmmm,,, daca nu ma insel vreo 4 milioane.
Dar a fost acum 5 ani :D

http://picasaweb.google.com/dannacska/Lagzi#5077850664930174418
Uite o poza, din pacate nu se vede prea bine.

Era cu corset partea mata a materialului, iar partea de jos cu 2 straturi, saten lucios stratul de jos, si era acoperit cu un material fin, transparent. Se vede si la umeri ca mi-a facut si o esarfa... sau cum sa-i zic

cicika
17.03.2010, 10:32:31
da,si mie....sper sa arate asa si rochia mea.
sa speram>:D<

cicika
17.03.2010, 10:34:13
Hmmm,,, daca nu ma insel vreo 4 milioane.
Dar a fost acum 5 ani :D

http://picasaweb.google.com/dannacska/Lagzi#5077850664930174418
Uite o poza, din pacate nu se vede prea bine.

Era cu corset partea mata a materialului, iar partea de jos cu 2 straturi, saten lucios stratul de jos, si era acoperit cu un material fin, transparent. Se vede si la umeri ca mi-a facut si o esarfa... sau cum sa-i zic
nu se prea vede
oricum stiu ca undeva la 1000 lei o sa imi iasa sau poate mai mult
nasa mea si-a luat rochita tot de la ea acum 2 ani cu 980 lei....a fost foarte frumoasa>:D<

camelia_laiu
17.03.2010, 10:54:53
nu se prea vede
oricum stiu ca undeva la 1000 lei o sa imi iasa sau poate mai mult
nasa mea si-a luat rochita tot de la ea acum 2 ani cu 980 lei....a fost foarte frumoasa>:D<

si una din nasele mele a gasit la ea o rochie fffffffffff frumoasa, adusa din italia, din dublu voal de culoare mov,model grecesc,lejer,fara bretele,iar pe gat are un "guler"din pietre imbracate in voal ce coboara pana se prinde de rochie, atat in fata cat si in spate. pretul este de 1400 lei.dar au si la preturi mai mici, si de inchiriat,si la comanda,iar pretul este in functie de materialul pe care il alegi.

cicika
17.03.2010, 10:56:39
si una din nasele mele a gasit la ea o rochie fffffffffff frumoasa, adusa din italia, din dublu voal de culoare mov,model grecesc,lejer,fara bretele,iar pe gat are un "guler"din pietre imbracate in voal ce coboara pana se prinde de rochie, atat in fata cat si in spate. pretul este de 1400 lei.dar au si la preturi mai mici, si de inchiriat,si la comanda,iar pretul este in functie de materialul pe care il alegi.
oricum are rochite frumoase>:D<

camelia_laiu
17.03.2010, 12:09:38
oricum are rochite frumoase>:D<
da,asa este, si o imaginatie debordanta.

alexandra_hadmas
19.11.2010, 15:21:36
La inceputul lunii decembrie aduc colectia noua pentru rochitele de mireasa. Aviz amatoarelor:)

cicika
19.11.2010, 17:03:08
La inceputul lunii decembrie aduc colectia noua pentru rochitele de mireasa. Aviz amatoarelor:)
ai vazut ceva interesant si de gala?:">

boszorka
22.11.2010, 08:19:02
Mersi pentru anunț, o sa trec pe acolo înainte de crăciun :-)

alexandra_hadmas
23.11.2010, 12:21:06
Eu nu am fost la salon, doar am dat telefon, am zis k astept sa primeasca colectia 2011, si apoi ma pun pe cautat la toate saloanele din oras, si nu numai daca nu gasesc. La telefon mi-au spus k la inceputul lunii decembrie aduc noile colectii, la Happy End au spus k deja sunt aude de 2 saptamani, iar la Szelena le audc abia in ianuarie. Daca mai stiti si de alte saloane sa-mi spuneti si mie.

O zi frumoasa dragi miresici!:*

green_eyesMS
23.11.2010, 12:42:39
mai este nunta perfecta la fortuna, unul catre corina (nu stiu numele), in 7 noiembrie unul. si langa maria este unul care nu apartine de ele.

Eu nu am fost la salon, doar am dat telefon, am zis k astept sa primeasca colectia 2011, si apoi ma pun pe cautat la toate saloanele din oras, si nu numai daca nu gasesc. La telefon mi-au spus k la inceputul lunii decembrie aduc noile colectii, la Happy End au spus k deja sunt aude de 2 saptamani, iar la Szelena le audc abia in ianuarie. Daca mai stiti si de alte saloane sa-mi spuneti si mie.

green_eyesMS
23.11.2010, 12:47:18
eu am fost cu fina mea sa-si caute si cele mai frumoase erau la maria collection.

mai este nunta perfecta la fortuna, unul catre corina (nu stiu numele), in 7 noiembrie unul. si langa maria este unul care nu apartine de ele.

boszorka
23.11.2010, 14:30:48

Eu maid stiu de cateva salonuri. Salonul Noela Style, langa Salonul Maria (are si site, dar cam rusinica), este un salon in centru langa Eldi vis-a-vi cu primaria, Salonul Evi White House (tot are site, gasiti pe google). Am mai gasit una pe net pe numele de Rubin Salon.
En nu am fost inca in nici-una dar prin decembrie, ianuarie o sa umblu print toate.:)

Pupici

elaics
24.11.2010, 07:48:11
Eu maid stiu de cateva salonuri. Salonul Noela Style, langa Salonul Maria (are si site, dar cam rusinica), este un salon in centru langa Eldi vis-a-vi cu primaria, Salonul Evi White House (tot are site, gasiti pe google). Am mai gasit una pe net pe numele de Rubin Salon.
En nu am fost inca in nici-una dar prin decembrie, ianuarie o sa umblu print toate.:)

Pupici
si mai e Nunta Perfecta in Tudor vis-a -vis de Favorit/Fortuna

tundealiz
24.11.2010, 08:01:22

Pupici

Rubin Salon e cel vizavi de cetate, cum cobori dinspre liceul Bolyai (cred).

leya2009
13.02.2012, 20:27:11
Buna fetele!stie careva dintre voi care e pretul la inchirierea unei rochii de mireasa la Salonul Maria?ca mi s-a parut ca fac preturile dupa client...:)))) a inchiriat o cunostinta o rochie din aceeasi colectie cu a mea, cu 500 de lei mai ieftin decat mine, a mea fiind mai simpla decat a ei....macar sa stiu daca m-au fraierit:))multumesc!

green_eyesMS
16.02.2012, 13:16:06
buna leya! eu cred ca preturile sunt dupa modelul rochitei si nu dupa client. cam mare diferenta totusi...nu as stii ce sa zic.

Buna fetele!stie careva dintre voi care e pretul la inchirierea unei rochii de mireasa la Salonul Maria?ca mi s-a parut ca fac preturile dupa client...:)))) a inchiriat o cunostinta o rochie din aceeasi colectie cu a mea, cu 500 de lei mai ieftin decat mine, a mea fiind mai simpla decat a ei....macar sa stiu daca m-au fraierit:))multumesc!

elaics
16.02.2012, 13:29:57
leya - din aceeasi colectie te referi la faptul ca e de la un anumit creator sau un anumti an- pt ca de ex pot fi aceasi colectie- aceeasi creator-- dar daca una e creatie 2010 e clar ca e ami ieftina ca una 2011 si cele 2012 sunt cele ami scumpe

leya2009
24.02.2012, 20:37:26
din aceeasi colectie, acelasi creator...acelasi an..2012...nu inteleg care e treaba:))zau:)

gerebolga
28.03.2012, 18:20:02
Salonul Maria are cele mai multe modele din oras si cele mai frumoase rochii de mireasa.
Eu eu mi-am imprumutat rochia de la ei si fetele m-au ajutat mult la alegere rochiei.
Eu va pot numai sa va recomand Salonul Maria

alinairina
20.11.2012, 11:07:04
Salonul Maria are cele mai multe modele din oras si cele mai frumoase rochii de mireasa.
Eu eu mi-am imprumutat rochia de la ei si fetele m-au ajutat mult la alegere rochiei.
Eu va pot numai sa va recomand Salonul Maria

si eu recomand salonul maria are niste rochite superbe...