PDA

Versiunea completa : Costum si accesorii pentru mire in Brasov

CONT_INCHIS_11991
10.03.2008, 18:04:16
Dragele, voi ati vazut pe undeva costume cu redingota (sacoul acela mai lung)? Lui Zoli ii sta f. bine cu tipul asta de costum si mie imi place tare mult, e elegant si potrivit pt un mire, pt ca il scoate in evidenta fata de ceilalti invitati (majoritatea cu costume negre obisnuite..).
Am vazut ceva de genul asta la Ta__ si Fi__, la targ. Dar pe interior avea captuseala rosu inchis. Nu merge cu culorile noastre. el va avea vesta si lavaliera crem, ca si rochia mea...

Deci stie cineva ceva?

Mersi!

vselea
11.03.2008, 09:06:15
Dragele, voi ati vazut pe undeva costume cu redingota (sacoul acela mai lung)? Lui Zoli ii sta f. bine cu tipul asta de costum si mie imi place tare mult, e elegant si potrivit pt un mire, pt ca il scoate in evidenta fata de ceilalti invitati (majoritatea cu costume negre obisnuite..).
Am vazut ceva de genul asta la Ta__ si Fi__, la targ. Dar pe interior avea captuseala rosu inchis. Nu merge cu culorile noastre. el va avea vesta si lavaliera crem, ca si rochia mea...

Deci stie cineva ceva?

Mersi!

ti-am trimis pe privat!
:)
o zi buna

sinzi
11.03.2008, 12:32:19
am vazut si eu la alb si negru in BV asa ceva;deocamdata magazinul este in renovare,dar am inteles ca la inceputul lunii aprilie se va deschide sau asa ceva;noi tot de acolo o sa luam "costumatia"mirelui,numai ca mergm la ploiesti,unde au cel mai mare magazin al lor
tata si fiul este si in bv,pe str lunga
altundeva,sa stii ca nu am vazut si nici nu am cautat deoarece noi am gasit ce ne doream la alb si negru
spor sa ai!!!

CONT_INCHIS_11991
11.03.2008, 12:45:08
am vazut si eu la alb si negru in BV asa ceva;deocamdata magazinul este in renovare,dar am inteles ca la inceputul lunii aprilie se va deschide sau asa ceva;noi tot de acolo o sa luam "costumatia"mirelui,numai ca mergm la ploiesti,unde au cel mai mare magazin al lor
tata si fiul este si in bv,pe str lunga
altundeva,sa stii ca nu am vazut si nici nu am cautat deoarece noi am gasit ce ne doream la alb si negru
spor sa ai!!!

da, stiu magazinul de pe lunga, am fost acolo. mai cautam. mersi!

teea
11.05.2008, 14:16:37
am vazut un costum cu redingota in macromall ...la etaj ..parca la magazinul cato....l-a probat si "viitorul" meu dar din pacate nu-i sta prea bine...
din cate imi aduc eu aminte captuseala era ceva cu rosu inchis si negru.si culoarea era negru/bleumarin inchis cu niste dungute f fine parca un pic stralucitoare.ca si pret era in jur de 600 de ron.costumele lor sunt italinesti-aduse de la milano...pe eticheta scrie ca sunt 100% lana, dar mie imi dau senzatia de poliester la "atingere"...ca sa fiu sincera nu ma prea pricep la costume...spor la cautat..si poate ai drum in macromall sa vezi la ce ma refer.

CONT_INCHIS_11991
11.05.2008, 15:34:06
am vazut un costum cu redingota in macromall ...la etaj ..parca la magazinul cato....l-a probat si "viitorul" meu dar din pacate nu-i sta prea bine...
din cate imi aduc eu aminte captuseala era ceva cu rosu inchis si negru.si culoarea era negru/bleumarin inchis cu niste dungute f fine parca un pic stralucitoare.ca si pret era in jur de 600 de ron.costumele lor sunt italinesti-aduse de la milano...pe eticheta scrie ca sunt 100% lana, dar mie imi dau senzatia de poliester la "atingere"...ca sa fiu sincera nu ma prea pricep la costume...spor la cautat..si poate ai drum in macromall sa vezi la ce ma refer.

am luat demult costumul, multumim oricum. mesajul la care ai raspuns tu acum are ceva vechime... :-p

georgia_jojo
12.07.2008, 09:53:29
eu vreau sa ii iau lui tavi butoni, dar as vrea sa fie bordeaux cu marginea neagra...si nici sa nu coste o avere ca vor fi de unica folosinta...
aveti idee unde as putea gasi?

CONT_INCHIS_11991
13.07.2008, 22:02:01
eu vreau sa ii iau lui tavi butoni, dar as vrea sa fie bordeaux cu marginea neagra...si nici sa nu coste o avere ca vor fi de unica folosinta...

uite un site de unde am luat noi butonii, au preturi foarte bune insa nu stiu daca au ce cautati voi, poate gasesti ceva:

http://www.tria-alfa.ro/magazin/?p=productsList&iCategory=15&iPage=1

anutza_o
15.08.2008, 11:55:21
stie cineva unde se pot gasi camasi din alea speciale pentru lavaliera crem??? si sa nu ziceti alb si negru ca acolo nu au decat seturi si mai sunt si 5oo ron:-L

teea
21.08.2008, 15:14:34
da! in brintex-aveau albe simple, albe cu niste dungute finute(tot albe :-p ) si un fel de crem- 80 ron bucata-cu guler simplu, 100 ron(parca) cu guler dublu
succes

Goldmoon
21.11.2008, 08:01:33
Fetelor, imi puteti da o idee de preturi la costumele de la T&F (ca si ordin de marime :D ). Ne intereseaza in principal smokingurile.
Din pacate nu am apucat sa intram cand am trecut prin Brasov si vreau sa fac niste comparatii cu alte costume pe care le-am vazut.

oana_bomboana
21.11.2008, 09:09:25
Fetelor, imi puteti da o idee de preturi la costumele de la T&F (ca si ordin de marime :D ). Ne intereseaza in principal smokingurile.
Din pacate nu am apucat sa intram cand am trecut prin Brasov si vreau sa fac niste comparatii cu alte costume pe care le-am vazut.
Pai, sotiorul meu a avut chiar smoking... a fost 8 mil.
;;) ;;) ;;)

Ioana_Carstea
20.07.2009, 11:22:11
Pentru sotul meu noi am gasit un costum la Alb si Negru la reducere, foarte foarte bine croit si a stat exemplar pe el :). 10 mil in aprilie 2009

rocsana12
30.09.2009, 07:31:50
Noi am gasit un costum negru foarte elegant la un magazin de pe Michael Weiss, C A R R A se numeste si mai au unul la fel in Magnolia.
Costumul era la 800 ron, dar l-am luat in primavara la promotie 50% reducere.. am avut noroc ca am gasit marimea, culoarea, croiala perfecta pt sotul meu ;;) si foarte ieftin.

sasha81
07.10.2009, 15:22:07
papion sau cravata la smoking? :-" eu tot insist pe papion, el tot cu cravata ar vrea...sa vedem cine castiga ;))

hanna
20.10.2009, 16:18:54
papion sau cravata la smoking? :-" eu tot insist pe papion, el tot cu cravata ar vrea...sa vedem cine castiga ;))

Conteaza mult cum arata costumul. Eu as alege papionul pentru ca ar fi putin mai diferit decat ceilalti invitati.

Spor la convins ;));));)).

denisse13
22.10.2009, 12:29:33

Buna Georgiana,

eu tocmai i-am facut viitorului meu sot ca si cadou o pereche de butoni, pe care i-am comandat luni si mi-au venit in doua zile. Nu i-am luat special pentru mire ci pur si simplu un cadou. Sunt exact ca pe site, cei pe care i-am cumparat. Avea si pe bordeaux. Pe langa pretul butonilor, mai platesti livrarea de 13,00 RON, deoarece iti trimite pachetul prin Fan Courier Express.
Uite link-ul de unde am cumparat eu butonii:
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.bespecial.ro/USR_uploads/ProdImgShop/Bijuterii%2520Barbati/Butoni/Otel%2520inoxidabil/Butoni-cu-piatra-ochi-de-pisica-zzz-USX0005.jpg&imgrefurl=http://www.bespecial.ro/Bijuterii/Butoni-Otel-inoxidabil-971-p.html&usg=__98hFtofBKJfuIISGrIQPry1obnQ=&h=229&w=320&sz=24&hl=ro&start=11&um=1&tbnid=JOWyZsP7OCJsWM:&tbnh=84&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dbutoni%26hl%3Dro%26rls%3Dcom.microsof t:ro-RO:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLL_en%26sa%3DN%26um%3D1

Este pe adresa de site:*****. Ii gasesti la categoria Bijuterii Barbat - butoni. Nu sunt scumpi.

Pupici

CONT_INCHIS_11991
23.10.2009, 09:07:39
Buna Georgiana,

eu tocmai i-am facut viitorului meu sot ca si cadou o pereche de butoni, pe care i-am comandat luni si mi-au venit in doua zile. Nu i-am luat special pentru mire ci pur si simplu un cadou. Sunt exact ca pe site, cei pe care i-am cumparat. Avea si pe bordeaux. Pe langa pretul butonilor, mai platesti livrarea de 13,00 RON, deoarece iti trimite pachetul prin Fan Courier Express.
Uite link-ul de unde am cumparat eu butonii:
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.bespecial.ro/USR_uploads/ProdImgShop/Bijuterii%2520Barbati/Butoni/Otel%2520inoxidabil/Butoni-cu-piatra-ochi-de-pisica-zzz-USX0005.jpg&imgrefurl=http://www.bespecial.ro/Bijuterii/Butoni-Otel-inoxidabil-971-p.html&usg=__98hFtofBKJfuIISGrIQPry1obnQ=&h=229&w=320&sz=24&hl=ro&start=11&um=1&tbnid=JOWyZsP7OCJsWM:&tbnh=84&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3Dbutoni%26hl%3Dro%26rls%3Dcom.microsof t:ro-RO:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLL_en%26sa%3DN%26um%3D1

Este pe adresa de site:*****. Ii gasesti la categoria Bijuterii Barbat - butoni. Nu sunt scumpi.

Pupici

cand raspunzi unui mesaj e bine sa te uiti cand a fost postat. Georgi a avut demult nunta, postul ce pricina e destul de vechi...

denisse13
23.10.2009, 14:40:05
cand raspunzi unui mesaj e bine sa te uiti cand a fost postat. Georgi a avut demult nunta, postul ce pricina e destul de vechi...
Da,...sigur...!;))
Multumesc pentru sfat!
<:-P

Alyna2010
18.03.2010, 11:16:37
Buna
M-ar interesa si pe mine costume cu redingota (sacoul acela mai lung). Dupa cum am vazut se pare ca stii. Ma poti ajuta si pe mine
Multumesc

pink_brain
28.06.2010, 15:36:07
Pe unde gasesc si eu o cravata pt cununia civila. Avem costumul, camasa si numai o zi la dispozitie in Bv sa gasim cravata ideala...
Eu stiu de T&F si de s t a r. Unde as mai putea incerca?

shu
29.06.2010, 11:15:00
cravate ft multe gasesti in unirea, la etajul... 1 sau 2. e un magazin imediat in dreapta scarilor rulante, cum urci. are ft multe modele de cravate, camasi si parca si costume, dar si preturi cam piperate :-s

bebea2010
15.07.2010, 15:31:20
incercam sa facem o lista cu magazinele unde se gasesc costume de ceremonie in Brasov? pe site am gasit :

- Alb & Negru - Piata Sfatului

- Tata si Fiul-str Lunga

- Carra - Magnolia si Michael Weiss

- in Star... cred ca Steillman

Creazioni_Colorate
29.10.2010, 13:24:06
Sotul meu si-a facut costumul direct la croitorul de la Steillman. A fost foarte ieftin! A venit intr-o sambata, i-a luat masurile si a ales materialul, iar sambata urmatoare i l-a adus perfect! Era turnat pe el! Daca vreti nr. lui de tel, imi dati mesaj privat... Succes!!!

roxanabk
30.10.2010, 14:43:27
buna!Imi trimiti si mie nr.croitorului te rog?Ms!

cristina11
26.01.2011, 13:48:32
Sotul meu si-a facut costumul direct la croitorul de la Steillman. A fost foarte ieftin! A venit intr-o sambata, i-a luat masurile si a ales materialul, iar sambata urmatoare i l-a adus perfect! Era turnat pe el! Daca vreti nr. lui de tel, imi dati mesaj privat... Succes!!!

M-ar interesa si pe mine ptr viitorul meu sot.
Poti sa imi trimiti numarul de telefon pe privat?
Multumesc :-)

GuritaBV
28.01.2011, 14:37:20
Miresica Creazioni Colorate nu mai poate sa-ti raspunda la intrebare, caci contul ei a fost banat din pacate...

shu
28.01.2011, 15:12:39
dar o gasesti la magazinul bien savvy :)

deliamm
30.06.2011, 12:38:53
Fetelor, ce parere aveti de costumele Serous.i? :-\

shu
30.06.2011, 12:53:28
serussi e firma buna, sunt si mai scumpe costumele lor. oricum, nu firma e importanta, ci felul in care se asaza pe mire, calitatea materialului si a cusaturilor. ori astea se vad la proba.

deliamm
30.06.2011, 16:15:21
serussi e firma buna, sunt si mai scumpe costumele lor. oricum, nu firma e importanta, ci felul in care se asaza pe mire, calitatea materialului si a cusaturilor. ori astea se vad la proba.

ai dreptate..nu ma intereseaza neaparat firma...sau sa fie de firma.
miresoiul meu ma innebuneste ca seful lui si-a luat costumul de acolo si ca n-a fost scump...si din ce-mi aduc aminte a avut un costum foarte frumos.
inca nu ne-am apucat de probat costume :D

GuritaBV
04.07.2011, 15:11:18
Si miresoiul meu a probat de la Seroussi, material si croiala foarte bune, numai ca nu avea pe marimea lui ce model vroia, asa ca ne-am orientat la altceva. Oricum sunt faine smoking-urile (asta am probat noi) si mai au din cand in cand si promotii, trebuie urmarit. De asemenea, in Star duminica e 10% reducere la articole si cred ca intra si Seroussi in categoria asta ca doar acolo e standul. Merita vazut in orice caz.

deliamm
06.07.2011, 14:28:08
Si miresoiul meu a probat de la Seroussi, material si croiala foarte bune, numai ca nu avea pe marimea lui ce model vroia, asa ca ne-am orientat la altceva. Oricum sunt faine smoking-urile (asta am probat noi) si mai au din cand in cand si promotii, trebuie urmarit. De asemenea, in Star duminica e 10% reducere la articole si cred ca intra si Seroussi in categoria asta ca doar acolo e standul. Merita vazut in orice caz.

multumesc :*
vineri ajung la brasov si ma duc sa-mi clatesc ochii pe acolo :))

madalina_2011
20.01.2012, 17:47:28

salut!
as avea si eu nevoie de nr. de tel. al croitorului daca ma poti ajuta. Nu pot da mesaje private:(
Mada

aneee
21.01.2012, 12:55:48
salut!
as avea si eu nevoie de nr. de tel. al croitorului daca ma poti ajuta. Nu pot da mesaje private:(
Mada
Persoana care a postat mesajul initial, respectiv creatione_colorate, nu iti poate raspunde .. deoarece are contul banat :( vezi paginile pecedente din acest topic ...

eva_nagy
11.02.2012, 14:35:24
Fetelor, sunt curioasa care este bugetul vostru pentru miresoi. Incercam sa facem o planificare a banilor.... Ma intereseaa costum, camasa, butoni, pantofi....papion/cravata....

Flamingo
11.02.2012, 16:26:15
Fetelor, sunt curioasa care este bugetul vostru pentru miresoi. Incercam sa facem o planificare a banilor.... Ma intereseaa costum, camasa, butoni, pantofi....papion/cravata....

Noi am dat 1100 lei pe costum de la Tata si fiul. Nu e cel mai ieftin dar nici cel mai scump.

eva_nagy
11.02.2012, 16:34:47
Noi am dat 1100 lei pe costum de la Tata si fiul. Nu e cel mai ieftin dar nici cel mai scump.
Pe langa asta trebuie sa luati si camasa si papion sau cravata, nu? Te intreb pt ca unele magazine le dau si pe ele in pretul costumului,,,

Flamingo
11.02.2012, 18:55:25
E off topic insa vad ca vorbesti de costum iar eu nu imi aduc aminte sa iti fi vazut rochita, daca ai luat-o... Daca o ai poate imi zici unde o pot vedea...;;)

Vezi ca am postat-o acum vreo 2 zile la miresici de septembrie 2012.( re-postat-o de fapt)
Pretul a fost doar pentru sacou si pantaloni, fara camasa, papion etc.

eva_nagy
14.02.2012, 18:20:54
Fetelor, aveti idee daca magazinul Alb si Negru mai e in Brasov? Eu stiam ca e in Piata Sfatului dar nu l-am gasit...:-s

aneee
14.02.2012, 18:40:04
Fetelor, aveti idee daca magazinul Alb si Negru mai e in Brasov? Eu stiam ca e in Piata Sfatului dar nu l-am gasit...:-s
Din cate stiu eu nu mai exista in Brasov Alb si negru , cel din Piata Sfatului nu mai este de 1-2 ani .
Cautai costum pentru viitorului sot ?
Sau ceva pentru tine ?

Flamingo
14.02.2012, 18:43:53

Nu mai exista si nu se mai redeschide.M-am interesat eu.

eva_nagy
14.02.2012, 18:59:33
Nu mai exista si nu se mai redeschide.M-am interesat eu.

Desi pe site inca mai apare adresa din Bv... Pacat, am vazut niste lucruri frumoase pe site...:-<

eva_nagy
14.02.2012, 19:00:55
Din cate stiu eu nu mai exista in Brasov Alb si negru , cel din Piata Sfatului nu mai este de 1-2 ani .
Cautai costum pentru viitorului sot ?
Sau ceva pentru tine ?

Da, am cautat azi costum pentru el... Am fost in Mall-uri si in T&F de pe Lunga... Alte sugestii?

qoribv
14.02.2012, 22:41:45
Da, am cautat azi costum pentru el... Am fost in Mall-uri si in T&F de pe Lunga... Alte sugestii?

si ati gasit ceva interesant?

eva_nagy
14.02.2012, 23:26:14
si ati gasit ceva interesant?
Pana acum la T&F de pe Lunga am gasit cele mai faine chestii raport calitate pret. E fain ca au si vesta cu lavaliera exact culoarea rochiei mele... Ceva frumos am vazut si in Bigotti dar au aia niste preturi....:-" Ne-am hotarat insa sa mai asteptam pana la targul de nunti de la ITC, poate apar mai multi furnizori ....

Flamingo
15.02.2012, 09:58:44

In Star ai mai putea incerca, dar asta in cazul in care ai si un buget maricel.Ce am vazut acolo e scumput si nu neaparat foarte frumos.

Pana acum la T&F de pe Lunga am gasit cele mai faine chestii raport calitate pret. E fain ca au si vesta cu lavaliera exact culoarea rochiei mele... Ceva frumos am vazut si in Bigotti dar au aia niste preturi....:-" Ne-am hotarat insa sa mai asteptam pana la targul de nunti de la ITC, poate apar mai multi furnizori ....

Noi de la T&F am luat costumul lui din motivele amintite de tine.Papionul si braul mirelui le vom lua din alta parte.

eva_nagy
15.02.2012, 10:09:25
In Star am fost foarte putin cand cautam verighete, nu am vazut nimic care sa-i placa... E drept, nu ne-am uitat cu atentie... Oricum , timp mai e... Noi ne gandeam sa trecem si pe la Secuiana din Tg Secuiesc, desi imi imaginez ca au mai mult costume de birou nu din acelea speciale de mire...

Flamingo
15.02.2012, 10:25:02
In Star am fost foarte putin cand cautam verighete, nu am vazut nimic care sa-i placa... E drept, nu ne-am uitat cu atentie... Oricum , timp mai e... Noi ne gandeam sa trecem si pe la Secuiana din Tg Secuiesc, desi imi imaginez ca au mai mult costume de birou nu din acelea speciale de mire...

Secuiana mi se pare scump raportat la calitatea oferita.Am fost la magazinul din Carrefour -cat inca mai era acolo, s-a inchis ulterior-

eva_nagy
15.02.2012, 10:54:42
Secuiana mi se pare scump raportat la calitatea oferita.Am fost la magazinul din Carrefour -cat inca mai era acolo, s-a inchis ulterior-
Da, erau si in Real...acum nu mai stiu sa aiba reprezentanta in Bv. Oricum, nu vom merge in Tg. Secuiesc special pentru asta... Daca e ceva interesant va anunt..

eva_nagy
15.02.2012, 13:25:07
Fetele, ce mai stiti de Steilmann? Unde mai este? Oare au chestii de miresoi?

Flamingo
15.02.2012, 13:59:54
Fetele, ce mai stiti de Steilmann? Unde mai este? Oare au chestii de miresoi?

In Star la parter si in Unirea la etajul 1.Noi nu am gasit nimic interesant dar poate au primit ceva intre timp.

eva_nagy
15.02.2012, 14:51:17
In Star la parter si in Unirea la etajul 1.Noi nu am gasit nimic interesant dar poate au primit ceva intre timp.
Iar ca si preturi? Care era media?

Flamingo
15.02.2012, 14:58:36
Iar ca si preturi? Care era media?

Nu stiu, ca daca nu am vazut nimic nu ne-am uitat la preturi dar cred ca nu e prea ieftin.

aneee
26.02.2012, 23:46:13
Noi am rezolvat problema costumului la targ ! Am gasit un costum super la Ego . Mi se par totusi foarte scumpe camasile 400 lei o camasa !!Este cam mult !
Eu am vrut sa isi ia costumul negru . Voi pentru ce culori ati optat ?
Papion sau lavaliera ? Sau.... ce altceva ?

eva_nagy
26.02.2012, 23:49:50
Noi am rezolvat problema costumului la targ ! Am gasit un costum super la Ego . Mi se par totusi foarte scumpe camasile 400 lei o camasa !!Este cam mult !
Eu am vrut sa isi ia costumul negru . Voi pentru ce culori ati optat ?
Papion sau lavaliera ? Sau.... ce altceva ?
Si noi mergem pe negru! Nu imi imaginez un o alta culoare potrivita pentru miresoiul meu. Initial am fi vrut papion insa am vazut la T&F niste veste faine cu lavaliera...si parca ideea de papion s-a mai clintit un pic.
Cat ati dat pe costum?

aneee
26.02.2012, 23:56:59
Si noi mergem pe negru! Nu imi imaginez un o alta culoare potrivita pentru miresoiul meu. Initial am fi vrut papion insa am vazut la T&F niste veste faine cu lavaliera...si parca ideea de papion s-a mai clintit un pic.
Cat ati dat pe costum?
Costum a fost 1980 lei si noi am optat pentru negru insa ne-am lovit de problema cu papion vs lavaliera, iar pe langa asta eu inca nu m-am hotarat cu buchetul ca sa ne asortam culorile !

eva_nagy
27.02.2012, 00:00:31
Costum a fost 1980 lei si noi am optat pentru negru insa ne-am lovit de problema cu papion vs lavaliera, iar pe langa asta eu inca nu m-am hotarat cu buchetul ca sa ne asortam culorile !
Initial si eu vroiam sa asortez papionul sau lavaliera cu buchetul dar tinad cont ca buchetul as vrea sa-l fac alb sau portocaliu, este mai greu...:-?

aneee
28.02.2012, 11:08:16
Initial si eu vroiam sa asortez papionul sau lavaliera cu buchetul dar tinad cont ca buchetul as vrea sa-l fac alb sau portocaliu, este mai greu...:-?
Cred ca si la mine va fi la fel ! Miresoiul vrea papion si bretele visinii!! Eu nu vreau buchet de trandafiri visinii, in conluzie partea cu asortatul cade !

Flamingo
28.02.2012, 11:55:42
Cred ca si la mine va fi la fel ! Miresoiul vrea papion si bretele visinii!! Eu nu vreau buchet de trandafiri visinii, in conluzie partea cu asortatul cade !

Si la noi a cazut pentru ca vreau buchet roz sau coral. ;))

aneee
28.02.2012, 13:14:15
Apropo de roz... Mai nou am facut obsesie pt buchetele astea....
Foarte frumoase !