PDA

Versiunea completa : Miresicile lunii NOIEMBRIE 2006

Pagini : [1] 2 3

liviana
26.05.2006, 22:55:15
Buna miresici ! Sunt Liviana ,si am nunta pe 11noiembrie -Galati
Astept schimburi de opinii,sfaturi.....:[email protected]

oana26
31.05.2006, 14:24:45
Buna, si eu am nunta in noiembrie, pe 4 :)

liviana
01.06.2006, 15:37:58
Buna Oana! Sa fie intr-un ceas bun!......ti-ai ales rochita?....pupici=;

oana26
01.06.2006, 20:20:34
Buna Liviana,
Nu, inca nu mi-am ales rochia pt ca este prea devreme, mai astept putin. Am zis ca prin august o sa incep sa o caut, nu vreau sa ma grabesc. In rest nu mai avem mare lucru de facut, aranjamentele pt restaurant sunt stabilite, muzica ne-am luat. Invitatiile o sa le facem tot prin august. De maruntisuri ma voi ocupa eu :). Chiar astazi am fost pe la sara blu sa vad daca gasesc pahare frumoase pt miri (nu-mi place nimic din ce am vazut pe net si in plus de asta stiu exact ce vreau). Spre surprinderea mea am gasit chiar ceea ce cautam dar cam scumpicele ce-i drept, oricum nu aveam bani la mine (700 bucata deci 1 mil 400). Iubitul meu a zis ca este ok. Sa vedem. Daca le iau le pozez ca sa le vezi, sunt absolut superbe (din punctul meu de vedere).
Tu cum stai cu aranjamentele ? Ti-ai luat deja rochia ? Daca nu, cum vrei sa fie, la ce te-ai gandit ?
Oana

liviana
02.06.2006, 17:50:16
Buna Oana! Eu am ales modelul dar o sa iau in octombrie ,pregatiri nu prea am facut ,mie tot mi se pare ca mai e destul timp....in plus iubitul meu nu e acasa si trebuie sa le fac singura,el o sa vina (sper...)prin octombrie.....Daca vrei sa vorbim pe messenger id-ul meu este: livianacl.....pupici

oana26
14.06.2006, 11:40:06
Nu mai sunt miresici in noiembrie ?

IULIAD
15.06.2006, 15:09:54
si eu am nunta tot pe 4 noiembrie si desi mai e timp pana atunci tot nu stiu unde sa facem luna de miere :(( si asta pentru ca nu vrem ceva foarte scump cam 5-600 euro/pers.
ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

IULIAD
15.06.2006, 15:13:57
buna oana
si eu am nunta la fel ca si tine pe 4 noiembrie in bucuresti.cum te descurci cu pregatirile?

oana26
20.06.2006, 09:18:49
Buna,

Ei bine ce sa zic, nu ma agit prea tare deocamdata cu pregatirile pt ca mai este timp. Restaurantul il avem, aranjamentele pt decor sunt stabilite aproximativ, formatia este ok, biserica la fel. Rochita si costumul mirelui nu sunt gata pt ca este prea devreme. In rest nu stiu ce sa zic. Nu vreau sa intru in panica la 4 luni de la nunta pt ca altfel o sa o iau razna cand o sa ramana o saptamana....
Tu ? Cum stai cu pregatirile ?

oana26
20.06.2006, 09:19:54
In legatura cu luna de mire nu te pot ajuta cu nimic pentru ca nici noi nu stim si nu am stabilit nimic.

lorelai77
20.06.2006, 11:22:34
in leg. cu luna de miere iti recomand egiptul in statiunea hurghada(este mai departe decat sharm si am inteles ca este mai linistitor), oricum arat super statiunea;

IULIAD
21.06.2006, 09:50:44
buna,
si eu am restaurantul, muzica si biserica stabilite, in schimb am mici probleme la aranjamentele de decor, pentru ca restaurantul este putin mai deosebit, adica este in totalitate din lemn cu barne si popi, dar totusi are un aer elegant cu scaune din lemn si sezut tapitat dar ca niste fotolii si nu prea as pune huse. Avand in vedere toata atmosfera de acolo mi-e sa nu dea a kich cu husele, in schimb m-as folosi de materialul ala din care se fac fundele, sa le impletesc pe spatarul scaunului dar nu stiu cum o sa dea.
Si la mine rochita se va face prin sept-oct, pana atunci mai am de dat cateva kg jos, costumul probabil mai devreme ( cum vrea mirele)
In curand vreau sa dau comanda la invitatii (ca sa am timp sa le impart) si sa cumpar bauturile fine si pana prin sept cam atat.
in legatura cu luna de miere cred ca vom merge undeva la munte pana la urma daca nu gasim ceva accesibil. M-am cam linistit oricum cu ea.
La mine problema e ca eu mai am vreo 4 nunti inainte de a nostra si nu prea pot sta nepasatoare mai ales cand viitoarele miresici imi sunt prietene si rude.
Bafta multa si mai tinem legatura.

IULIAD
21.06.2006, 09:59:40
Buna,
Am inteles ca totusi in Egipt nu prea ai ce sa faci, nu prea ai ce vedea. Multumesc pentru informatie, ma mai gandesc.
Tu cand ai nunta?

lorelai77
27.06.2006, 12:23:20
si eu am nunta tot pe 04.11.2006

geoo
04.07.2006, 22:48:00
buna Oana!! Si eu am nunta tot pe 4 noiembrie si am inceput deja sa ma stresez si asta nu-mi place deloc.

geoo
04.07.2006, 22:53:48
buna!
ma bucur k pot vorbi cu persoane care au nunta in aceeasi zi cu mine.Toate prietenele mele au inainte...La restaurantul unde am vrut noi a fost prima sambata libera asa k n-am prea avut de ales.N-am idee cum as vrea sa fie rochia desi am vazut sute d modele.Ajutorrrrr!!!

IULIAD
05.07.2006, 08:23:26
Buna Lorelai,
pana la urma ne-am decis sa mergem in Malta.Acum sa vedem ce gasim pentru noiembrie.
Voi ati mai cautat?

IULIAD
05.07.2006, 08:31:07
Buna Geoo
Si eu eram, ca si tine, stresata de rochia de mireasa, dar totul se rezolva usor pana la urma: daca nu ai probleme cu marimi mai mari de 46 gasesti in magazine foarte multe modele si ai de unde alege( pe perioada verii mai rau e ca nu gasesti ceva cu maneca lunga sau 3/4 - trebuie sa mai astepti pana in sept.-oct.), dar daca intri ca categoria peste 46 atunci cautati o croitoreasa si decide-te la un model.
Multa bafta

geoo
05.07.2006, 21:52:50
Buna Geoo
Si eu eram, ca si tine, stresata de rochia de mireasa, dar totul se rezolva usor pana la urma: daca nu ai probleme cu marimi mai mari de 46 gasesti in magazine foarte multe modele si ai de unde alege( pe perioada verii mai rau e ca nu gasesti ceva cu maneca lunga sau 3/4 - trebuie sa mai astepti pana in sept.-oct.), dar daca intri ca categoria peste 46 atunci cautati o croitoreasa si decide-te la un model.
Multa bafta
Nu intru in categ. peste 46.Am vazut o multime de modele dar...k niciodata ... nu stiu ce sa aleg.Park nu-mi place nimic.Sunt panicata!Iti multumesc pentru sfat oricum.Sper sa ma hotaresc in cele din urma.

oana26
10.07.2006, 09:50:24
Buna fetelor,

Nu stiu voi, dar eu, chiar daca este noiembrie nu imi cumpar rochita cu maneca.... nu vad de ce ar tb neaparat asa. O sa-mi cumpar o capa din blanita si asta este tot, suficient.

anda_nechita
10.07.2006, 13:18:21
Buna fetelor,

eu am avut nunta anul trecut in 12 noiembrie. au fost tot zile insorite, doar in 12 a fost ceata, dar nu a fost foarte frig! eu m avut corset, iar dimineata, cand a venit alaiul dupa mine, am ciocnit un pahar de vin sau de sampanie si sa vedeti ce cald mi-a fost tot timpul! doar la biserica mi-am luat o capa din satin pe mine, ca nu am vrut sa intru asa dezbracata in biserica!

Deci nu va face-ti griji, la emotiile alea oricum nu o sa simtiti frigul, in caz ca este frig! dar nu cred.... oricum, o sa-si faca mai multe griji parintii, ca vai, ca va este frig, dar asa este! :-)

Va pup si multa rabdare ptr pregatirii va doresc!

lorelai77
11.07.2006, 16:15:30
noi ne-am hotarat unde mergem,vom merge undeva unde este soare si bine, adica in insulele Maldive;si noi am vrut sa mergem in Malta dar din cate am inteles de la agentii nu prea sunt curse charter iar vremea este destul de rece;acum vedeti si voi cum va orientati.

adinutz
13.07.2006, 15:20:15
Buna fetelor!
Ma numesc Adina si am nunta pe 4 noiembrie. Pana acum n-am facut mari pregatiri. Poate ma ajutati cu ceva sfaturi. De unde v-ati cumparat voi rochiile etc... Este cazul sa apas pedala de acceleratie sau inca nu sunt in criza de timp?
>:D<

oana26
13.07.2006, 20:42:22
Buna Adinutz si bine ai venit. Nici eu nu mi-am cumparat rochita deocamdata dar recunosc ca incep sa imi fac griji pt ca au ramas mai putin de 4 luni. Eu vreau sa mi-o fac deci ar fi cazul sa ma grabesc un pic. Tu cum vrei sa fie rochita ?

adinutz
14.07.2006, 15:00:55
Buna Adinutz si bine ai venit. Nici eu nu mi-am cumparat rochita deocamdata dar recunosc ca incep sa imi fac griji pt ca au ramas mai putin de 4 luni. Eu vreau sa mi-o fac deci ar fi cazul sa ma grabesc un pic. Tu cum vrei sa fie rochita ?

imi doresc foarte mult o rochita ca cea pe care o atasez dar n-am nici cea mai vaga idee de unde as putea s-o cumpar. Probabil o sa trebuiasca s-o fac dar mi-e teama de cat o sa coste.:-SS
voi v-ati facut invitatiile?

oana26
14.07.2006, 18:24:27
Cred ca pretul depinde foarte mult si de materialele pe care le alegi. Presupun
ca o sa te duca in jur de 20 mil.
Noi vom face invitatiile in august si le dam la inceputul lui septembrie. Eu zic ca este ok.
In legatura cu rochita, ai putea totusi sa mergi prin magazine sa vezi ce gasesti, sa iti faci o idee. Poate chiar vei gasi una asemanatoare. Nu se stie niciodata. Cred ca ar trebui sa fac acelasi lucru :)

liviana
16.07.2006, 14:17:41
Buna Oana! Am vazut o rochita asemanatoare cu cea pe care o ai tu atasata la www.noelastyle.....poate (http://www.noelastyle.....poate) gasesti ceva ....succes...pupici

oana26
17.07.2006, 18:16:25
Buna Liviana, ai cam disparut in ultima vreme... Merci mult pt link dar nu am vazut nici o rochita in genul pe care mi-l doresc eu.
Tu ce mai spui, ai mai rezolvat ceva pt nunta ?

liviana
18.07.2006, 19:05:20
Mi-am luat pantofii,colierul,am batutu palma cu dj-ul si saptamana asta sper sa o rezolv si cu filmatul.Voi cum stati cu pregatirile?

nedelcualina
20.07.2006, 08:40:09
Buna. Si eu am nunta pe 4 noiembrie. N-aveti emotii cu vremea? Daca va fi foarte frig sau urat? Dar pote vom fi norocoase.....Bafta!

iubita
20.07.2006, 10:23:23
Buna sunt Claudia , si eu am nunta tot pe 11 .11. 2006 in Bucuresti la Rest. Haiducului , dar nu am gasit nici o formatie ok , sti vreo una? daca da da-mi un nr de tel te rog. Pupici

anda_nechita
20.07.2006, 12:33:24
Mi-am luat pantofii,colierul,am batutu palma cu dj-ul si saptamana asta sper sa o rezolv si cu filmatul.Voi cum stati cu pregatirile?

SAlutare,

Pai daca ai sala, filmatul, pozele, dj-ul si REZERVARE PENTRU PRAJITURI, esti aproape gata. Restul poti sa rezolvi in ultimele 2-3 saptamani!:D

Eu am avut nunta in 12 noiembrie, anul trecut!
daca va pot ajuta cu sfaturi, intreba-ti. ce e cel mai important e muzica sa fie OK, sa se simta bine toata lumea, si ptr asta trebuie sa discutati tot timpul cu dj-ul, sa nu il lasati de capul lui!!!! SI atunci totul va fi bine!

Pupici!

nedelcualina
24.07.2006, 09:50:00
Miresicilor, ce va luati capa sau bolero? Mie, sincer nu-mi place nici una nici alta, dar, daca e frig? Imi place sa se vada rochita in splendoarea ei, dar sper macar sa nu fie necesar sa purtam prea mult ceva deasupra ei. Ati vazut pe undeva cape/bolerouri mai deosebite?

taliada
24.07.2006, 12:13:44
Buna, eu am nunta in oct la sf tot in galati.Tu unde petreci dupa biserica ?la restaurant ma refer?

taliada
24.07.2006, 12:16:32
Miresicilor, ce va luati capa sau bolero? Mie, sincer nu-mi place nici una nici alta, dar, daca e frig? Imi place sa se vada rochita in splendoarea ei, dar sper macar sa nu fie necesar sa purtam prea mult ceva deasupra ei. Ati vazut pe undeva cape/bolerouri mai deosebite?
Am vazut in magazin Victoria la etj trei unul din voal brodat la 150000 foarte dragut si nu foarte incarcat.Mai sunt la Alb si Negru din satin dar sunt destul de scumpe.Sa ai spor la cautat

anda_nechita
24.07.2006, 12:20:32
eu am vrut o blanita, ceva de genul cum are mihaela tatu in reclama de publicitate de pe acasa, dar erau super scumpe. 4 000 000 si mai mult! asa ca mi-am facut un bolerou din satin, captusit mai bine. dar dimineata am baut un pahar de sampanie si mi-a fost cald toata ziua. Boleroul mi l-am pus la biserica, nu vroiam sa fiu chiar "goala"!

Dar intrade-var, orice pui arata naspa pe o rochita de mireasa!

taliada
24.07.2006, 12:22:04
Buna Oana! Am vazut o rochita asemanatoare cu cea pe care o ai tu atasata la www.noelastyle.....poate (http://www.noelastyle.....poate) gasesti ceva ....succes...pupici
Si eu mia-am facut comanda tot la noella modelul se numeste cerasela cu mici modificari la corset.

anda_nechita
24.07.2006, 14:39:19
intradevar noela e una din firmele care au rochite splendide.

Adrya
26.07.2006, 19:42:10
buna miresici.........am nunta pe 11:11:2006 :)

geoo
31.07.2006, 00:50:49
:-\ Cine mai are nunta p 4 noiembrie ??? In c stadiu sunteti cu pregatirile??:-\

adinutz
01.08.2006, 10:04:24
:-\ Cine mai are nunta p 4 noiembrie ??? In c stadiu sunteti cu pregatirile??:-\

Si eu am nunta pe 4 noiembrie.
Mari pregatiri n-am facut inca. Am comandat invitatiile, astazi sau maine iau o parte din bauturi si-n rest mai nimic... O sa caut rochita pe la sf lui august si tot atunci si pantofi. Pentru decorarea restaurantului si alte povesti de genul asta o sa apelez la o firma. Saptamana viitoare sper sa rezolv si cu dj-ul. Si-n rest mari chestii nu mi se pare ca am de facut la momentul asta.
Tu cum stai cu pregatirile?

nedelcualina
01.08.2006, 12:09:48
Si eu am nunta tot pe 4 noiembrie. Noi n-avem inca mare lucru stabilit: restaurant, DJ si bijuteriile mele. Rochita am vazut-o dar n-am luat-o inca, astept sa mai slabesc. Ieri cand am fost sa comandam invitatiile, am sunat-o pe "nasa" sa intrebam ce nume (ca are mai multe) prefera sa-i trecem in invitatie si ne-a anuntat ca nu ne mai pot fi nasi ca vor pleca in strainatate pe 4 noiembrie. Imaginati-va in ce stare sunt.....Noroc ca i-am sunat la timp!

simona1717
01.08.2006, 12:21:22
Buna miresicilor! Eu am avut nunta in iunie si pot sa va spun ca a iesit o frumusete...toata lumea a dansat(inclusiv eu) si sincer chiar m-am simtit bine si nu stiu cand a trecut seara.
Eu mi-am cumparat tot(inclusiv rochia de mireasa si costumul de ginerica) inainte de nunta cu 2 luni ca sa scap si a mai ramas decat de dus tot la restaurant ce se duce atunci, in ultimile doua zile(bautura, alune depinde de fiecare si sa mai stabilim aranjamentul meselor). Si-asa eram destul de stresati ca a trebuit sa impartim invitatiile si ne-a prins foarte bine ca ne-am ocupat de toate detaliile inainte cu 2 luni. Am avut timp sa ma interesez de ceea ce conta mai mult pt mine: buchetarele si lumanarile. Au asa de frumoase fetelor.... mie imi plac calele foarte mult, asa ca.... am avut cale rosii(vopsite) si albe. Au fost superbe, serios. Ce sa mai zic...va doresc o nunta asa cum o visati voi si nu uitati sa va distrati si voi ca doar e nunta voastra. Va pup dulce pe toate si bafta la cumparatri!

simona1717
01.08.2006, 12:25:25
Tot eu sunt...am uitat sa va spun ca eu mi-am luat rochita din Bucuresti din Cocor de la Ioanin si sincer merita sa va duceti sa vedeti despre ce e vorba. Au niste rochii superbe (a mea a fost cu trena) si foarte foarte ieftine!Si pt cununie tot de acolo am luat! Plus ca tot ce mai trebuie ajustat vii se face pe loc gratis si primiti voalul si posetuta cadou! Ca sa nu mai zic ce vanzatoare dragute si intelegatoare au!

geoo
01.08.2006, 15:13:45
Mari pregatiri n-am facut inca. Am comandat invitatiile, astazi sau maine iau o parte din bauturi si-n rest mai nimic... O sa caut rochita pe la sf lui august si tot atunci si pantofi. Pentru decorarea restaurantului si alte povesti de genul asta o sa apelez la o firma. Saptamana viitoare sper sa rezolv si cu dj-ul. Si-n rest mari chestii nu mi se pare ca am de facut la momentul asta.

eu saptamana viitoare comand invitatiile si tot atunci ma mai duc la restaurant sa stabilim meniul final.Rochia tot pe la sfarsitul lui august o sa mi-o iau in cazul in care nu gasesc ceva sa-mi placa mult pana atunci:). Cu muzica am rezolvat demult, cu firma care se ocupa de aranjamente vorbesc tot timpul , rezervarile la biserica si la primarie sunt facute, marturiile o se le am abia in octombrie iar de costumul de cununie nu am nici cea mai vaga idee cum o sa fie. Cat despre verighete suntem ink indecisi.

BAFTA SI TIE!!!!

andya
02.08.2006, 14:46:15
Vai ce de-a nunti pe 4 noiembrie! Credeam ca sunt singura care face nunta in noiembrie. Si chiar eram suparata. Facem nunta in noiembrie fiindca erau rezervate toate restaurantele si asta e tot ce am gasit liber.
Casa de piatra tuturor si sa speram sa fie soare pe 4 noiembrie.

andya
02.08.2006, 14:51:28
Si eu am nunta tot pe 4 noiembrie. Noi n-avem inca mare lucru stabilit: restaurant, DJ si bijuteriile mele. Rochita am vazut-o dar n-am luat-o inca, astept sa mai slabesc. Ieri cand am fost sa comandam invitatiile, am sunat-o pe "nasa" sa intrebam ce nume (ca are mai multe) prefera sa-i trecem in invitatie si ne-a anuntat ca nu ne mai pot fi nasi ca vor pleca in strainatate pe 4 noiembrie. Imaginati-va in ce stare sunt.....Noroc ca i-am sunat la timp!

Si noi avem un ghinion teribil cu nasii. Cei care se oferisera sa ne fie nasi au renuntat deoarece el lucreaza in afara tarii si nu se poate intoarce la timp. Am gasit alti nasi, care ne-au zis acum cateva zile ca au datorii de mii de euro si nu cred ca ne mai pot nasii.
Care sunt cheltuielile de care se ocupa nasii la o nunta? Pot acoperii mirii toate aceste cheltuieli?

andya
02.08.2006, 15:01:25

Cred ca nimeni nu e mai NEpregatit ca noi. E dat doar avansul la local si atat. Nasi nu avem (inca nu e sigur), invitatii n-am luat, rochie nu, costum mire nu - deci n-am facut mai nimic.

Vroiam sa va intreb de rochii: prin septembrie apar si modele cu manecutze? Ca n-am vazut pe nicaieri (am vazut un singur model dar era oribil).

Daca o iau de la magazin, cam cat de mult dureaza sa o faca pe masura mea? Trebuie sa ma duc cu mai mult de o luna inainte?

oana26
02.08.2006, 21:55:55
Buna fetelor,
Chiar sunt surprinsa sa vad cate nunti sunt pe 4 noiembrie :) Nu vi se pare frumoasa aceasta luna ?
Bafta la pregatiri... va pup pe toate

nedelcualina
03.08.2006, 07:49:55
Da, e frumoasa luna noiembrie.....sa speram ca o sa avem parte si de putin soare! Oricum prefer mai frigulet decat caldurile astea cand abia poti sa respiri! In ceea ce priveste rochiile cu manecuta, eu as prefera o rochita cu bretelute si voi purta, cand va fi cazul o capa sau un bolero.

oana26
03.08.2006, 09:58:30
Nici eu nu imi iau rochie cu manecute, in nici un caz. O sa am o capa in cazul in care va fi nevoie. Cat despre vreme.... cum o vrea Dumnezeu.

geoo
05.08.2006, 00:44:58
nici eu nu vreau rochie cu manecute, in nici un caz!!!
Cat despre vreme , se pare k in octombrie va fi inghet :( dar dak ascult prognoza mai imi cade jumatate de par din cap de stres...
Oricum nu-mi ramane decat sa-mi pun "pile" acolo SUS pentru un pic de soare.
Voi aveti mareee dreptate, incep sa iubesc luna noiembrie, desi pana acum ...

anda_nechita
05.08.2006, 14:45:03
Nu va mai stresati de cum va fi vremea, oricum va fi cea mai frumoasa zi din viata. Adevarul e ca si eu m-am stresat, am avut nunta in 12 noiembrie, si in afara faptului ca a fost o luna superba cu soare, si doar in 12 a fost ceata si spre seara ploaie, a fost ok. nu mi-s fost nici frig, am baut diminieata un pahar de sampanie si mi-a tinut de cald toata ziua!
Asa ca nu are rost sa va stresti, ca oricum nu aveti ce face!

albina
07.08.2006, 14:45:12
buna,sunt noua si vreau sa stiu cine mai facenunta in noiembrie ;-)

albina
07.08.2006, 14:47:20
Buna, si eu am nunta in noiembrie, pe 4 :)
sunt alina din bz si se pare ca avem nunta in aceeasi zi

albina
07.08.2006, 14:49:28
Nu mai sunt miresici in noiembrie ?
si eu o fac tot in noiembrie,pe 4 dar nu mi am luat decat verighetele

oana26
07.08.2006, 20:23:18
Buna Alina,

Sunt multe miresici pe 4 noiembrie. Eu nu mi-am luat deocamdata verighetele... Nu ne atasezi si noua pozici sa le vedem ? Dar cu rochita cum stai ? Iti doresc multa bafta la pregatiri :)

paar
08.08.2006, 15:20:19
se pare ca cele mai multe miresici cu chef de vorba s-au adunat in noiembrie. Fiindca am vazut ca se discuta mult despre vreme, am vrut sa va incurajez, fiindca in iulie, in niciuna din zilele de sambata nu a fost vreme frumoasa, a plouat. Asa ca cu siguranta in noiembrie o sa fie vreme frumoasa. !
Bafta la pregatiri!

aalliinnuuttaa
08.08.2006, 15:33:29
Cat despre vreme , se pare k in octombrie va fi inghet :(

Aoleo, cum inghet????? :(( :(( :(( :(( :(( Eu am nunta pe 7 Octombrie si adica o sa fiu o mireasa inghetata????? :(( :(( :(( :(( :(( Zi-mi si mie te rog de unde ai prognoza asta (de pe un site ceva ma gandesc). Daca e site da-mi-l si mie sa mai stau cu ochii in el din cand in cand.

anda_nechita
08.08.2006, 16:38:37
cum sa ingheti??? bei un pahat de sampanie pe stomacul gol si nu iti va fi frig sigur! Daca natura inghiata, voi o sa radiati si va fi foarte frumos!

albina
09.08.2006, 12:20:54
buna!
ma bucur k pot vorbi cu persoane care au nunta in aceeasi zi cu mine.Toate prietenele mele au inainte...La restaurantul unde am vrut noi a fost prima sambata libera asa k n-am prea avut de ales.N-am idee cum as vrea sa fie rochia desi am vazut sute d modele.Ajutorrrrr!!!
si eu ma bucur la fel k tine.cand am aflat k e in noiembrie....dar la fel k tine atunci am gasit liber.rochia mea o sa fie fara mancute pt ca,chiar de e iarna nu o sa stau prea mult afara si daca stau bine si ma gandesc cu vremea asta si cu "zvonul"cum ca acum avem doar 2 anotimpuri...poate Doamne Doamne e intelegator cu noi si nu o sa fie foarte frig.in leg cu tine si rochita ta,eu zic sa te duci la magaz sa vezi ce model iti atrage mai mult atentia,probezi si atunci o sa te poti decide mai repede.indiferent de ce rochie alegi o sa fii cea mai frumosa miresa din lume.daca nu toti cred asta sigur SOTUL TAU da.casa de piatra.dak vrei sa vb mai mute id de pe mess e stanciu_albina.te pupik:*

albina
09.08.2006, 12:24:30
tu ai facut ceva dar eu n am luat decat verighetele si abia luna asta incep la restu.vreau sa va intreb si eu ceva..ce bauturi aveti voi?eu zic ca trebuie ceva mai tare pt barbati un wiski ceva si ceva mai dulce un cinzano,garone,nici nu stiu.voi ce aveti?

albina
09.08.2006, 12:29:46
Si noi avem un ghinion teribil cu nasii. Cei care se oferisera sa ne fie nasi au renuntat deoarece el lucreaza in afara tarii si nu se poate intoarce la timp. Am gasit alti nasi, care ne-au zis acum cateva zile ca au datorii de mii de euro si nu cred ca ne mai pot nasii.
Care sunt cheltuielile de care se ocupa nasii la o nunta? Pot acoperii mirii toate aceste cheltuieli?
datoria nasilor e sa plateasca la biserica si nu cred k e mai mult de 1mil 1mil jumate,sa cumpere voalul miresei si buchetul si sa puna o masa atunci cand vine mirele sa l ia de acasa.altele nu cred k mai sunt dar parerea mea e ca totul duce la 5mil k poate sa sara peste masa aia sau sa i ajutati voi sa o puna dar macar sa ti cumpere voalul si buchetul k aduce noroc.bafta

tzitzi11
09.08.2006, 13:16:47
Si eu tot miresica de 4 noiembrie sunt:) Incepuse sa-mi para rau ca am ales data asta, crezand ca nu se prea fac nunti in noiembrie, dar acum m-am linistit:)
In legatura cu pregatirile, cred ca nici pe jumatate nu sunt facute:(, dar eu zic ca noi, cele din noiembrie, mai avem destul timp.
Eu abia m-am hotarat la modelul rochiei de mireasa si ramane sa vad unde mi-l fac.
Poate ma ajutati cu ceva sugestii de vreo casa de moda unde stiti ca fac rochii de mireasa frumos lucrate dupa modelul meu.

demonizza
09.08.2006, 13:34:52
Si eu tot miresica de 4 noiembrie sunt:) Incepuse sa-mi para rau ca am ales data asta, crezand ca nu se prea fac nunti in noiembrie, dar acum m-am linistit:)
In legatura cu pregatirile, cred ca nici pe jumatate nu sunt facute:(, dar eu zic ca noi, cele din noiembrie, mai avem destul timp.
Eu abia m-am hotarat la modelul rochiei de mireasa si ramane sa vad unde mi-l fac.
Poate ma ajutati cu ceva sugestii de vreo casa de moda unde stiti ca fac rochii de mireasa frumos lucrate dupa modelul meu.

ai putea incerca la Casa de moda Adeline ( am vazut rokii frumos lucrate acolo) sau la Salon Rafaela...sau la casa de moda unde a facut Ralukyon ( pe care nu o mai tzin minte...)
:* shi bafta

tzitzi11
09.08.2006, 13:47:12
Merci demonizza si bafta si tie:*
La doua dintre cele trei enumerate de tine am ajuns si am fost incantata de casa de moda la care a fost si Ralukyon, dar voi incerca si la salonul Rafaela. Acum o sa caut o adresa pe net.

ai putea incerca la Casa de moda Adeline ( am vazut rokii frumos lucrate acolo) sau la Salon Rafaela...sau la casa de moda unde a facut Ralukyon ( pe care nu o mai tzin minte...)
:* shi bafta

oana26
09.08.2006, 22:11:36

Buna Tzitzi si bine ai venit printre noi. Eu imi fac rochita [cea din avatar] la Ellie Laslean. Are magazinul pe Bd. Unirii si lucreaza super.

tzitzi11
09.08.2006, 22:31:27
Buna Oana26 si bine v-am gasit, pentru ca ma ajutati mult:*
Sunt la zi cu aproape tot ce s-a vb pe aici, dar nu prea sunt genul vorbaret:)
E foarte frumoasa rochita ta. Si au spus ca o sa iasa exact la fel?
Am sa incerc sa ajung si acolo, sa-mi fac o idee.
Merci si bafta la pregatiri.

Buna Tzitzi si bine ai venit printre noi. Eu imi fac rochita [cea din avatar] la Ellie Laslean. Are magazinul pe Bd. Unirii si lucreaza super.

andya
10.08.2006, 11:40:48
datoria nasilor e sa plateasca la biserica si nu cred k e mai mult de 1mil 1mil jumate,sa cumpere voalul miresei si buchetul si sa puna o masa atunci cand vine mirele sa l ia de acasa.altele nu cred k mai sunt dar parerea mea e ca totul duce la 5mil k poate sa sara peste masa aia sau sa i ajutati voi sa o puna dar macar sa ti cumpere voalul si buchetul k aduce noroc.bafta

Multumesc frumos pt raspuns...ne-am mai interesat si noi si am ajuns cam tot la aceeasi suma...hai sa zicem maxim 7 milioane...Am vorbit cu ei si au zis ca accepta...asa ca am nasi...yupeeee...macar cu asta am rezolvat-o...mai am: rochita, invitatiile, marturiile, costumul lui, pantofii mei/ai lui, bijuteriile, etc...nu sunt prea multe?

oana26
10.08.2006, 15:18:46
Buna Oana26 si bine v-am gasit, pentru ca ma ajutati mult:*
Sunt la zi cu aproape tot ce s-a vb pe aici, dar nu prea sunt genul vorbaret:)
E foarte frumoasa rochita ta. Si au spus ca o sa iasa exact la fel?
Am sa incerc sa ajung si acolo, sa-mi fac o idee.
Merci si bafta la pregatiri.

Eu sper sa iasa exact la fel. O sa merg la proba pe la inceputul lui septembrie si va tin la curent.

tzitzi11
10.08.2006, 16:12:40
Buna Oana26, am incercat sa gasesc adresa magazinului lui Ellie Laslean pe internet si nimic. Ma poti ajuta? Are cumva si site?

anamariad
10.08.2006, 21:42:50
Buna!Si eu am nunta in noiembrie ,pe 4.

anamariad
10.08.2006, 21:49:16
Buna!Si eu am nunta pe 4 noiembrie-Bucuresti.
Am si eu o intrebare.Cu ce va imbracati la cununie?

tzitzi11
11.08.2006, 07:33:38
Buna Anamariad, depinde foarte mult de data la care o sa faci cununia civila. De ex. eu o sa o fac la sf. lui septembrie si o sa port o rochita si poate si un sacou in ton, in functie de vreme. O sa mi-o fac pe comanda. Am cateva idei, sa vad la ce ma hotarasc pe 1 sept. cand ma intalnesc cu croitoreasa.
Spor la pregatiri.

Buna!Si eu am nunta pe 4 noiembrie-Bucuresti.
Am si eu o intrebare.Cu ce va imbracati la cununie?

oana26
11.08.2006, 09:52:49
Buna Oana26, am incercat sa gasesc adresa magazinului lui Ellie Laslean pe internet si nimic. Ma poti ajuta? Are cumva si site?

Da, www.ellis.ro

lorycyca
11.08.2006, 11:58:37
sca

Buna fetelor

Si eu am nunta pe 4 noiembrie 2006 si cu pregatirile stau cam asa...

Restaurantul - sambata merg sa vad cum arata sala aranjata (au acolo un botez) si probabil o sa dau si avans ca oricum mi-a placut..
Cu aranjamentele ... nu trebuie sa platesc decat husele la scaun 1,03 E/scaun , preziudiu care inca nu sthiu cat o sa ma coste ( aflu sambata)

Camera video + poze - am rezolvat

Dj-ul -rezolvat --- Lautarii - trebuie sa merg sa ascult vreo cateva formatii ca sa ma hotarasc....
Vreau Dj ptr valsul miresei , valsul meu cu tata :p (am eu o pasarika ca cap ..cum ca vreua sa dansez vals si cu tata) ...defapt toti taticii cu fetele lor... Si vreau lautari ...ca asa e frumos la nunta:D si astfel impac pe toata lumea .. si cu manele ...si fara manele LOOL

Aranjamentele florale .. am vorbit deja in P-ta Amzei... scumpicele dar merita toti banii.. Buchetul de la prezidiu, gaspourile, bughetul meu si al nasei..

Ce mai e...

Tortul.. inka nu am vorbit nikaieri..
Verighetele ... le-am ales.. acum astept sa vina si mirele sa ii ia masuri si sa dam comnda...

aaa... ce era mai important =)) ROCHIA :P:P am fost ... am vazut.. trebuie sa ma duc cu modelul meu ... si oricum e devreme ... am inteles ca prin septembrie trebuie sa ma duc..

Invitatiile ... inca nu le-am facut ... astept mirele sa ma sfatui cu el...

Cred ca atat.. nu mai stiu...

Voi cum stati?

Pupici si spor la pregatiri

andreeagavrilescu
12.08.2006, 08:51:41
eu am nunta pe 11 noiembrie, in galati.

tzitzi11
14.08.2006, 21:24:44
Da, www.ellis.ro (http://www.ellis.ro)

Merci Oana26:*

dea
14.08.2006, 23:52:41
Buna,

As vrea sa-mi spuneti si mie daca ati apelat la o agentie sau singure ati planificat totul ?

adina23
15.08.2006, 19:55:17
Eu sunt pe 11 noiembrie. Am avut atatea "dificultati" - am schimbat nasii, restaurantul... Noi inca suntem impreuna :))
Pe 11 noiembrie facem 6 ani de cand suntem impreuna si vrem sa scrie pe certificat tot data asta.
Cu pregatirile? ...
Rochia mea e deja luata - 7 mil cu tot cu crinolina
Costumul de cununie - luat 3.3 mil - de la Tina R (acum cu reducerile e la juma de pret)
Costumele lui - 2 la nr - 7 mil (ne-a facut cineva rost mai ieftin si "de marca")
Verighetele - luate de o sapt si probate in fiecare zi -7.9 mil
Dj-ul contractat - ne duce la 5.5 mil toata noaptea fara limita de ora
Foto+filmar - undeva la 150 euro+ nu stiu cat vor costa pozele
Restaurant - am dat avans, dar sincer asta "Viilor" e mult mai mic decat unde trebuia sa facem initial - la cantina RATB si mi-e teama sa nu fie inghesuiti invitatii
Chiar maine mergem sa facem invitatiile - pentru ca mai mergem la 2 sau 3 nunti si un botez si ne gandeam ca la multi dintre ei le vom da acolo invitatiile - sunt rude, prieteni
Noi va trebui sa luam niste whisky pentru furatul miresei, ca in rest acopera restaurantul cu tot(asa ne-au spus)
Tre sa ne facem pasapoarte, ca vrem sa mergem in Spania sau macar pana la greci :D

Cam atat... Mai sunt multe de facut, dar mai e si mult timp, care trece fffff repede.

nedelcualina
16.08.2006, 13:29:18
Buna Adina,
Si eu tot la Viilor fac nunta, cu o saptamana inaintea ta, la sala mare. Mie imi place mult cum arata restaurantul (l-am vazut acum vreo luna aranjat pentru o nunta si arata BESTIAL) si am auzit si pareri bune si proaste despre el. Sa speram ca cele bune sunt adevarate.
Bafta

adina23
16.08.2006, 20:38:17
Salut Alina,
stiam ca ai inainte, ca am mai intrat si pe alte subiecte si am vazut ca ai scris. sincer eu am auzit numai pareri bune despre Viilor. singurele pareri mai putin bune au fost aici pe forum. eu am la sala mica, dar nu stiu unde o sa bag toti invitatii. asta e. o sa dansam pe terasa. :))
Numai bine.

ana_bandea
17.08.2006, 03:24:30
si eu tot pe 4 noiembrie am nunta..eu cred ca o sa avem parte de timp frumos..am cam pus la punct 70%din probleme dar mi-a ramas una f.importanta..dj-ul..vreu daca se poate o recomandare..unul bun de tot care sa aiba fler sa tina lumea pe ring..nu vreau sa sada careva la nunta mea...
cat despre rochite...nu va sfiiti si probati...probati,probati..eu cred ca am probat cam 50 de rochii pana am gasit-o pe aia care mi s-a potrivit si care a devenit ROCHIA MEA de mireasa..daca probati multe modele va dezvoltati un simt si o sa intelegeti care e rochia voastra..pe uneras nu arata asa frumos dar poate ca pe trupurile voastre sa faca un tot si sa devenit intr-adevar mireasa...by the way...rochia mea e roz cu crem..n-are nici o treaba cu albul..niciodata nu credeam ca n-o sa am rochie alba dar..iata...am garit-o undeva la etajul 4 in magazinul victoria in bucuresti!!!succes

IULIAD
17.08.2006, 16:27:20
Buna fetelor,

Desi nu am mai scris nimic in ultimul timp, am urmarit cam tot ce s-a discutat pana acum.
Revin putin la subiectul acela deschis de mine cu rochia de mireasa cu maneca lunga: in primul rand ca daca va ganditi la o rochie vazuta pe Lipscanu care o groaznic de oribila, atunci da sunt de acord cu voi ca mai bine fara, dar daca vezi o rochie cu o eleganta aparte si cu o maneca nu lunga ci pana sub cot eu zic ca e ok. Acum depinde de fiecare ce optica are.
In legatura cu boleroul sau capa: eu am optat pentru a-mi face un bolero dar pe care nu-l voi purta tot timpul ci doar daca este cazul. Sunt de acord cu voi ca este o zi unica , ca totul "ar trebui sa fie perfect" si ca poti face un sacrificiu, dar totusi nu e bine sa fi si putin precaut? Si eu imi doresc sa fie nu cald ci foarte cald pentru aceea perioada si sa nu fie nevoie sa-mi pun boleroul, dar in momentul in care am discutat cu croitoreasa asta am decis, asa ca fetelor, sfatul meu este sa va ganditi si la ceva extra ca nu se stie cand o sa va trebuiasca.
Acum revin si eu cu o intrebare:
De unde sa iau si eu lumanarile si buchete? asta pentru ca nasii nu sunt din Buc. si doar n-o-sa se " carute " cu ele de la Cta

Va pup si va urez bafta multa in continuare cu pregatirile!

PS: Pana la urma mergem in luna de miere in Malta

oana26
17.08.2006, 20:44:18
Cu sau fara manecute eu cred ca tine de gusturile fiecareia. In nici un caz nu mi-as fi luat rochita cu manecute. O capa este suficient. Oricum la restaurant o sa fie cald deci...

lorycyca
17.08.2006, 21:58:19
Buna fetelor,

Desi nu am mai scris nimic in ultimul timp, am urmarit cam tot ce s-a discutat pana acum.
Revin putin la subiectul acela deschis de mine cu rochia de mireasa cu maneca lunga: in primul rand ca daca va ganditi la o rochie vazuta pe Lipscanu care o groaznic de oribila, atunci da sunt de acord cu voi ca mai bine fara, dar daca vezi o rochie cu o eleganta aparte si cu o maneca nu lunga ci pana sub cot eu zic ca e ok. Acum depinde de fiecare ce optica are.
In legatura cu boleroul sau capa: eu am optat pentru a-mi face un bolero dar pe care nu-l voi purta tot timpul ci doar daca este cazul. Sunt de acord cu voi ca este o zi unica , ca totul "ar trebui sa fie perfect" si ca poti face un sacrificiu, dar totusi nu e bine sa fi si putin precaut? Si eu imi doresc sa fie nu cald ci foarte cald pentru aceea perioada si sa nu fie nevoie sa-mi pun boleroul, dar in momentul in care am discutat cu croitoreasa asta am decis, asa ca fetelor, sfatul meu este sa va ganditi si la ceva extra ca nu se stie cand o sa va trebuiasca.
Acum revin si eu cu o intrebare:
De unde sa iau si eu lumanarile si buchete? asta pentru ca nasii nu sunt din Buc. si doar n-o-sa se " carute " cu ele de la Cta

Va pup si va urez bafta multa in continuare cu pregatirile!

PS: Pana la urma mergem in luna de miere in Malta

buna,
eu te sfatuiesc sa mergi in amzei . Sora mea e nasa sapt viitoare si a dat pe lumanari 3,5 mil nu mai scump ca in alte parti.. (sau poate mai scump) dar oricum merita se vede "mana" floraresei ...daca vrei te trimit la d-na care i le-a facut ei...
Spor la pregatiri !!!

alinutza
18.08.2006, 13:35:40
Nu va speriati fetelor. Chiar daca e frig nu cred ca mergeti pe jos iar daca da exista cape foarte frumoase care tin cald. Cred ca la local(uri) exista o centrala care sa faca putina caldura, la inceput macar, ca dupa aceea nu veti mai simti frigul va garantez.;-)

IULIAD
18.08.2006, 14:57:45
aici puteti vedea rochia mea

IULIAD
18.08.2006, 15:01:00
Buna Lorycyca

iti multumesc pentru informatie si te rog sa-mi dai mai multe informatii despre florareasa

lorycyca
18.08.2006, 23:37:08
Buna Lorycyca

iti multumesc pentru informatie si te rog sa-mi dai mai multe informatii despre florareasa

nu-i nici o problema ..ca si eu tot la ea imi fac si lumanarile , buchetele , si gaspourile...

Chiar azi am fost la ea si mi-a cerut pe lumanari in jur de 3 mil ( eu le vreau in spirala pe lungimea lumanarii din crin alb si trandafirahi micutzi galbeni) pe buchet 700-1.000.000 depinde din ce anume vreau...cat de mare... daca pe rotund sau sa atarne... si pe gaspouri in jur de 100-200 mii depinde cum vreau... mare sau mic.. cu ce floare... ideea e ca te sfatuie... te ajuta.. e deschisa la idei noi... eu m-am inteles super bine cu ea...

Daca vrei mergem impreuna odata...
aaa... comanda o poti da u o sapt inainte.. 10 zile... dar mai bine vb din timp...
daca mai vrei detalii spune-mi...
Spor la pregatiri..

geoo
19.08.2006, 22:56:19
Mai fetelor,care va intereseaza o rochie de mireasa?...E noua,nu o pot imbraca ca m-am ingrasat....si m-am gam grabit cu ea....cine e [email protected]

cred k aveai mai mult succes dak postai mesajul in "bazar", e un subiect special dedicat vanzarilor de rochite!!!

IULIAD
21.08.2006, 11:10:45
nu-i nici o problema ..ca si eu tot la ea imi fac si lumanarile , buchetele , si gaspourile...

Chiar azi am fost la ea si mi-a cerut pe lumanari in jur de 3 mil ( eu le vreau in spirala pe lungimea lumanarii din crin alb si trandafirahi micutzi galbeni) pe buchet 700-1.000.000 depinde din ce anume vreau...cat de mare... daca pe rotund sau sa atarne... si pe gaspouri in jur de 100-200 mii depinde cum vreau... mare sau mic.. cu ce floare... ideea e ca te sfatuie... te ajuta.. e deschisa la idei noi... eu m-am inteles super bine cu ea...

aaa... comanda o poti da u o sapt inainte.. 10 zile... dar mai bine vb din timp...
Spor la pregatiri..

buna,
sunt interesata, poate reusim sa ne vedem saptamana asta sau poate chiar pe saptamana cealalta pentru ca vine si nasica in Buc. si reusesc sa o iau si pe ea cu noi.

Multumesc si tinem legatura

adinutz
22.08.2006, 14:07:57

Spor la pregatiri..
Buna Lorycyca!
Mi se par foarte bune preturile astea. Crezi ca mai putea ajuta si pe mine cu adresa? :*

lorycyca
23.08.2006, 08:34:04
buna,
sunt interesata, poate reusim sa ne vedem saptamana asta sau poate chiar pe saptamana cealalta pentru ca vine si nasica in Buc. si reusesc sa o iau si pe ea cu noi.

Multumesc si tinem legatura

;-)
Ok.. cand vrei sa mergi anunta-ma .. ;-)

lorycyca
23.08.2006, 08:38:46
buna fetelor

eu cu pregatirile stau cam asa...

Am restaurantul rezervat.. + decorurile
Cu Dj + lautarii am vorbit
Verighetele am dat comanda
Invitatiile ma duc azi
Biserica tot azi
Si mai am ... imbracaminte mire & mireasa ... bautura ... cocardele ... bijuteriile ... tortul..dar ptr astea consider ca mai e timp..

Pupici si spor la pregatiri..

adinutz
23.08.2006, 10:05:13
Multumesc frumos Lorycyca!!!!>:D<
Am sa incerc sa ajung saptamana viitoare si daca nu o gasesc te anunt.:*

tzitzi11
24.08.2006, 07:37:49
buna fetelor

eu cu pregatirile stau cam asa...

Am restaurantul rezervat.. + decorurile
Cu Dj + lautarii am vorbit
Verighetele am dat comanda
Invitatiile ma duc azi
Biserica tot azi
Si mai am ... imbracaminte mire & mireasa ... bautura ... cocardele ... bijuteriile ... tortul..dar ptr astea consider ca mai e timp..

Pupici si spor la pregatiri..

Buna LOrycyca, ai facut destul pana acum si eu cam tot asa. Totusi ai uitat sa scrii de cameraman si fotograf. Eu zic ca si ei sunt foarte importanti.
Bafta si spor la pretagiri si tie:*

lorycyca
24.08.2006, 11:17:51
Buna LOrycyca, ai facut destul pana acum si eu cam tot asa. Totusi ai uitat sa scrii de cameraman si fotograf. Eu zic ca si ei sunt foarte importanti.
Bafta si spor la pretagiri si tie:*

LOL il am si pe cameraman care e si fotograf ... numai ca in afara de el noi o sa mai mergem si la un studio ( cum se facea pe vremea lu` mamaie :D :-p ) numai ca la studio inka nu am fost.. urmeaza...

Pupici si voua si spor la pregatiri

PS . cine vrea sa mearga la flori sa-mi trimita mp sa vedem cum facem ..

mireasa
24.08.2006, 11:21:13
of, Greu Am Mai Reusit Sa Intru Pe "miresici":(
buna, Numele Meu Este Roxana, Am Nunta Duminica 5 Noiembrie 2006, ........si Ce Daca E Duminica?.....de Ce Noiembrie, Pentru Ca Sunt Nascuta In Noiembrie, Imi Place Toamna, E Racoare, Am Observat Ca Toata Lumea Se Vaita De Calduri La Nunti..he He He.....ma Rog Si Motivul Principal...esential Atunci Am Gasit Restaurantul Liber....astept Raspunsuri, Sfaturi, Etc.....mai Am 2 Luni, Cununia Vreau Sa O Fac Mai Devreme Ca Sa Nu Ma Stresez Atunci Si Oricum Duminica Nu Se Oficiaza, ....mai Am 2 Luni, Am Inceput Sa Fiu Cam Ametita, Disperata...help!!!!!!!!!!!!!!

lorycyca
24.08.2006, 11:34:29
buna, Numele Meu Este Roxana, Am Nunta Duminica 5 Noiembrie 2006, ........si Ce Daca E Duminica?.....de Ce Noiembrie, Pentru Ca Sunt Nascuta In Noiembrie, Imi Place Toamna, E Racoare, Am Observat Ca Toata Lumea Se Vaita De Calduri La Nunti..he He He.....ma Rog Si Motivul Principal...esential Atunci Am Gasit Restaurantul Liber....astept Raspunsuri, Sfaturi, Etc.....mai Am 2 Luni, Cununia Vreau Sa O Fac Mai Devreme Ca Sa Nu Ma Stresez Atunci Si Oricum Duminica Nu Se Oficiaza, ....mai Am 2 Luni, Am Inceput Sa Fiu Cam Ametita, Disperata...help!!!!!!!!!!!!!!

Saliu saliu ... bine ca am vazut ca ai nunta pe 5 LOL sa schimb si eu data sin profil ptr ca si a mea se va face pe 5 ci nu pe 4 LOL
Am inteles ca asa se fac nuntile duminica .. lasa ca o sa fie bine :P

mireasa
24.08.2006, 11:50:43
HE HE HE..SUPER CHIAR MA BUCUR CA NU SUNT SINGURA...NU ARE DE CE SA NU IASA BINE.....LA INCEPUT MI-A FOST FRICA DAR SINCER SUNT FOARTE FERICITA, ASA TRE' SA FI SI TU....SI ORICUM NUNTA DIN CATE STIU EU SE OFICIAZA LA BISERICA dUMINICA,.....ASA A LASAT Dumnezeu....se spune.CE P[REGATIRI AI FACUT PANA ACUM?.....cum stai la capitolul rochie???

lorycyca
24.08.2006, 12:06:03
HE HE HE..SUPER CHIAR MA BUCUR CA NU SUNT SINGURA...NU ARE DE CE SA NU IASA BINE.....LA INCEPUT MI-A FOST FRICA DAR SINCER SUNT FOARTE FERICITA, ASA TRE' SA FI SI TU....SI ORICUM NUNTA DIN CATE STIU EU SE OFICIAZA LA BISERICA dUMINICA,.....ASA A LASAT Dumnezeu....se spune.CE P[REGATIRI AI FACUT PANA ACUM?.....cum stai la capitolul rochie???

Hmmm... cu rochia la mine e o problema LOL ..am vazut una care cred ca e si in album..am probat`o ... numai ca ma face prea eleganta LOL ca o "lady " ceea ce nu ma caracterizeaza eu fiind mai zapacita de felul meu..Urmeaza sa merg cu nasa peste 2 sapt. la cumparaturi LOL ... oricum mai am timp, ptr ca in mod normal dureaza cam 3 sapt pana se face o rochie...asa ca am sept si oct la dispozitie..

Spor la pregatiri!!!

nico85
25.08.2006, 11:36:21
buna.si eu am nunta pe 5 noiembrie-zalau.cum stati cu pregatirile?rochitza,ati ales-o?
:)>-

adinutz
25.08.2006, 12:07:53

Buna si bine ai venit!!!
Luna noiembrie este foarte frumoasa iar anul acesta va fi si mai frumoasa...;-)
Si eu sunt nascuta in noiembrie si am ales luna asta pentru nunta si pe din acest motiv.>:D<

oana26
25.08.2006, 18:12:07
Si eu sunt nascuta in noiembrie :)

Carmen
26.08.2006, 09:40:06
Buna, eu locuiesc in Bucuresti dar nunta o vom avea in Piatra pe 4 noiembrie, si am o mare dilema, poate ma ajutati, nu stiu ce toaleta sa aleg pentru cununia civila, pentru ca va fi destul de racoare, voi aveti vreo idee?

tzitzi11
26.08.2006, 20:42:34
Buna, eu locuiesc in Bucuresti dar nunta o vom avea in Piatra pe 4 noiembrie, si am o mare dilema, poate ma ajutati, nu stiu ce toaleta sa aleg pentru cununia civila, pentru ca va fi destul de racoare, voi aveti vreo idee?

Buna Carmen, pentru cununia civila in luna noiembrie ti-as propune un costum ompus din sacou+fusta(depinde cu ce lungime iti sta bine) sau sacou+pantaloni. Ambele dau o nota eleganta in functie si de material si de culoarea acestuia. La capitolul materiale nu ma prea pricep, dar exista pe aici miresici care se pricep.
Revin cu idei:)
Bafta:*

geoo
26.08.2006, 23:14:10
la fel de bine poti sa-ti faci si o rochita ... Depinde in ce te simti tu cel mai bine. Nici eu nu m-am hotarat ink ce o sa-mi iau pentru cununia civila. Am vazut tot mai des in ultimul timp k miresele se imbraca la cununia civila direct in rochia de mireasa. E o grija in minus, numai k eu nu pot face asta!!!
Noi avem cununia civ. la ora 12, cea religioasa la ora 18 si party-ul la ora 20. Asta ar insemna sa stau imbracata in rochia de mireasa aproape o zi intreaga. NU cred k sunt capabila!!!

tzitzi11
26.08.2006, 23:20:19
Nici mie nu mi se pare ok chestia cu rochia de mireasa la cununia civila, mai ales ca denumirea "civila" iti da de inteles ca trebuie sa te imbraci civil. Asta e parerea mea, mai ales ca eu le fac separat la distanta de o luna si chiar nu as putea sa ma duc in rochia de mireasa:)

andya
28.08.2006, 13:49:01
La noi se desfasoara totul foarte repede si ca sa am doua tzinute ma obosesc eu prea tare. La noi se pleaca la starea civila, de acolo la studio foto sau direct la biserica si de la biserica direct la local. Asa face toata lumea. Deci n-are rost sa fiu eu mai cu motz sa-mi pun doua toalete ca tot eu ma chinui...va trebui sa fiu pe fuga sa ajung la timp la biserica.

Sper sa nu ma programez prea devreme la starea civila, dar vedem noi cu ce spaga o rezolvam...ca doar traim in romania...doar asa se rezolva lucrurile la noi.

tzitzi11
28.08.2006, 20:26:17
La noi se desfasoara totul foarte repede si ca sa am doua tzinute ma obosesc eu prea tare. La noi se pleaca la starea civila, de acolo la studio foto sau direct la biserica si de la biserica direct la local. Asa face toata lumea. Deci n-are rost sa fiu eu mai cu motz sa-mi pun doua toalete ca tot eu ma chinui...va trebui sa fiu pe fuga sa ajung la timp la biserica.

Sper sa nu ma programez prea devreme la starea civila, dar vedem noi cu ce spaga o rezolvam...ca doar traim in romania...doar asa se rezolva lucrurile la noi.

Da, ai dreptate ca va fi greu sa te schimbi. Mai ales daca se poarta la voi asa e si mai bine pentru tine.
Eu nu fac cununia in aceeasi zi , asa ca e exclusa rochia de mireasa la cununia civila. In cateva zile ma intalnesc cu croitoreasa si imi fac rochia de cununie. Cu rochia de mireasa mai dureaza pana ma hotarasc unde o fac:)

andya
28.08.2006, 21:18:04
Da, ai dreptate ca va fi greu sa te schimbi. Mai ales daca se poarta la voi asa e si mai bine pentru tine.
Eu nu fac cununia in aceeasi zi , asa ca e exclusa rochia de mireasa la cununia civila. In cateva zile ma intalnesc cu croitoreasa si imi fac rochia de cununie. Cu rochia de mireasa mai dureaza pana ma hotarasc unde o fac:)

Sper sa ai noroc de o croitoreasa buna si sa-ti iasa asa cum iti doresti. Eu mi-am cumparat-o gata facuta, adica din magazin, fiindca mi-a fost teama de croitori. Iti tin pumnii...sper sa iasa bine.

tzitzi11
28.08.2006, 21:19:40
Sper sa ai noroc de o croitoreasa buna si sa-ti iasa asa cum iti doresti. Eu mi-am cumparat-o gata facuta, adica din magazin, fiindca mi-a fost teama de croitori. Iti tin pumnii...sper sa iasa bine.
Si eu sper. Iti multumesc:*

caterina
29.08.2006, 16:30:51
BUNA LIVIANA! SUNT CATERINA DIN BV SI LA FEL CA TINE AM NUNTA IN NOIEMBRIE!!!! SUNT PUTIN NELINISTITA, DEOARECE MA GANDESC LA VREME, CU ATAT MAI MULT CU CAT IN BV E POSIBIL SA NINGA PE 5 NOIEMBRIE! MA GANDESC CU FRICA LA TIPUL DE COAFURA, LA MACHIAJ, LA CE O SA PORT PESTE ROCHIE....DE FAPT LA TOT...DAR CE MA INCURAJEAZA E FAPTUL CA AM LANGA MINE UN OM F.F.F. SPECIAL SI O FETITA SUPERBA CARE MA INCURAJEAZA SI IMI ESTE UN ADEVARAT SPRIJIN LA NUMAI 3 ANI!
DAR TU? TE-AI GANDIT DEJA LA MACHIAJ? DAR COAFURA? TI-AI LUAT ROCHIA? CE SURPRIZE CREZI CA O SA NE OFERE VREMEA? CE STII DE PROGNOZA?
SCUZE, PENTRU ATATEA INTREBARI, DAR SUNT ATAT DE ZAPACITA DEOARECE NE-AM HOTARAT ACUM 2 SAPTAMANI CA O SA FACEM NUNTA IN NOIEMBRIE, DUPA ''N'' AMANARI...ITI DORESC BAFTA MULTA SI SPER LA RASPUNS DIN PARTEA TA...
CATERINA, BV

mireasa
30.08.2006, 09:41:39
Buna....eu Sunt Roxana...am Nunta Pe 5 Noiembrie ..duminica....tot Acum Cateva Saptamani Ne-am Hotarat Si Noi..de Fapt Ne Pregateam Pt La Anul, Dar Sora Viitorului Meu Sot Ne-a Anuntat Data Nuntii Ei Pt La Anul..si Cum Doi Frati Nu Pot Face Nunta In Acelasi An, Deja 2 Ani Sa Asteptam Era Prea Mult Pt Noi....o Sa Facem Acum.nu Fi Ingrijorata..daca Ploua E De Bine, O Sa Aveti Viata Imbelsugata, Daca O Sa Fie Frumos Cu Atat Mai Bine, Iar Daca Ninge O Sa Arati Cu Adevarat Superb..te Incadrezi In Peisaj....oricum In Ziua Aceea O Sa Radiezi De Caldura.....crede-ma...si Eu Am Emotii...mi-e Frica, Vreau Sa Iasa Totul Bine, Nu Mi-am Cautat Rochie,,,,cat Despre "deasupra",...eu O Sa-mi Iau O Capa Din Blanita, Pufoasa..pentru Orice Eventualitate....indiferent De Vreme Si Coafura Si Rochie...sunt Fericita Ca Si Tine..sa-ti Traiasca Fetitza....sa Va Bucurati De Ea Si Casa De Piatra....spor La Cumparaturi Si Pregatiri Si Sper Ca Nu Te-a Deranjat Ca Ti-am Scris O Parere.;))

lorycyca
31.08.2006, 01:23:24
........ cat Despre "deasupra",...eu O Sa-mi Iau O Capa Din Blanita, Pufoasa..pentru Orice Eventualitate....indiferent De Vreme Si Coafura Si Rochie...

buna... ce fel de capa iti iei?? de unde.. poze?? cat costa ...detalii !!! :D:D:D

andya
01.09.2006, 20:25:10
Eu am tot cautat o capa dragutza si ieftina si am alergat cam degeaba ca am primit-o cadou...nu exact cum o vroiam eu...dar e gratis :D E din satin...eu vroiam blanitza. Oricum nu o sa stau prea mult pe afara...am sa rezist si eu..ca "baba sufera la frumusetze" :-p Sa speram totusi ca o sa fie cald si ca nu vom fi niste mirese congelate.

vicky
02.09.2006, 12:56:04
Eu am tot cautat o capa dragutza si ieftina si am alergat cam degeaba ca am primit-o cadou...nu exact cum o vroiam eu...dar e gratis :D E din satin...eu vroiam blanitza. Oricum nu o sa stau prea mult pe afara...am sa rezist si eu..ca "baba sufera la frumusetze" :-p Sa speram totusi ca o sa fie cald si ca nu vom fi niste mirese congelate.

ce culoare are capa.. este alb-alb?

andya
03.09.2006, 23:09:02
ce culoare are capa.. este alb-alb?

E crem ca rochia mea...adevarul e ca inca n-am vazut-o dar e la prietena mea acasa si ma asteapta sa o iau. Totusi...mi-e teama ca o sa deger cu tot cu capa pe mine. Sa dea domnu' sa fie cald [-o<

mireasa
04.09.2006, 10:38:25
DOAMNE AJUTA SA FIE FRUMOS AFARA[-o< ......DE UNDE TI-AI LUAT ROCHITZA CREM?...AM VAZUT SI EU CATEVA DAR NU FOARTE STRALUCITE..SI CHIAR MI-AR PLACEA CULOAREA.
SPOR LA PREGATIRI!

nedelcualina
04.09.2006, 10:47:51
Buna fetelor,

Am savurat ce-ati mai scris pe aici in ultimul timp ca am fost plecata in delegatie si n-am mai apucat sa deschid site-ul. Am gasit nasii care sunt super, super super! Sunt foarte multumita de alegerea noastra. Saptamana asta sper sa-mi gasesc rochita. Cu cat ma uit mai mult la rochii, cu atat devin mai pretentioasa. Offf, nu stiu ce sa aleg! Am auzit ca la Cristian Philippe au rochii dragute. Mi-a placut mult o rochie de la white lady, daca va uitati pe site e la pagina 10, dar s-au scumpit mult in ultimul timp. Eu o sa merg tot in rochia de mireasa la starea civila pt ca am doar o ora intre cununie si biserica. Voi ce-ati mai facut? PUP

mireasa
04.09.2006, 10:59:55
Buna Alina, Bine Ai Venit Din Delegatie, Eu Sunt Roxana, Nu Cred Ca Am Mai Vorbit....eu Am Nunta Pe 5 Noiembrie.....apropo De Rochitza....am Vazut Tone Pe Net...dar Cu Cat Vad Mai Multe Cu Atat Sunt Mai Pretentioasa....vreau Ceva Frumos, Unic, Superb....etc..cred Ca Toate Miresele Gandesc La Fel....cum Merge Cu Pregatirile ???..sti Cumva Vreo Firma Mai De Doamne Ajuta Care Decoreaza Localul??

nico85
04.09.2006, 11:26:01
buna fetelor.si eu am nunta pe 5 noiembrie si saptamana asta merg sa imi cau comanda la rochitza!!!!!!!!!!!:-p si eu am vazut fffffoarte multe rochii,superbe toate(cand le vezi pe manechin in vitrina),dar cand incepi sa le probezi.....asa ca puneti-va pe treaba.la mine a fost putin altfel:am probat mai multe rochii care mi se pareau deosebite dar cand le vedeam pe mine,mi se pareau aiurea.pana la urma,am acceptat sa probez o rochitza mai.....normala.si asta a fost:era rochia in care ma visam de mult.spor la cautat si multa,multa rabdare=P~ ;-)

nedelcualina
04.09.2006, 12:08:55
Buna Roxana.
Si eu am aceeasi parere, as vrea o rochie unica, superba, care sa ma avantajeze. Eu as vre un pic sa slabesc pana la nunta, de azi am inceput un regim si ma gandesc ca daca imi iau rochia de acum si apoi o sa-mi fie larga. Si nici nu-mi mai permit sa astept pt ca timpul trece repede si am observat ca oferta de rochite s-a mai redus. Cu firma de decoratii eu am ales una doar pentru scaune si baloane. E ceva mai ieftina decat ce e pe piata. Daca vrei iti dau adresa pe PM. Aranjamentele florale mi le face cineva din Pitesti si ies mult mai avantajos asa.

mireasa
04.09.2006, 14:14:03
hello....bafta la cautari, eu am vazut o tona de rochii si chiar am inceput sa visez noaptea ca nu-mi gasesc rochie......ori am luat-o razna, ori nu mai sunt rochiile de mireasa cum erau odata.Chiar mi-e frica sa incep sa caut....am vazut pe net tot ce se putea vedem.In legatura cu firma care se ocupa de decoratii chiar te rog sa-mi spui cu cine faci ca nu am nici o idee..am vazut ceva pe net dar foarte scumpe si nici macar interesante nu sunt la banii astia.Te pup si multa bafta la pregatiri!!

mireasa
04.09.2006, 14:15:56
A Fost Cineva La Mariaj Lux?????:(
Cum Sunt Rochiile..???..preturile????:-ss

andya
04.09.2006, 14:34:34
DOAMNE AJUTA SA FIE FRUMOS AFARA[-o< ......DE UNDE TI-AI LUAT ROCHITZA CREM?...AM VAZUT SI EU CATEVA DAR NU FOARTE STRALUCITE..SI CHIAR MI-AR PLACEA CULOAREA.
SPOR LA PREGATIRI!

De pe Lipscani am luat-o....dar gasesti peste tot...cauta si la Adeline si Rafael langa Cocor. Acum am vazut ca au aparut o gramada de modele noi si dragutze pe crem. Spor la cautari.

mireasa
04.09.2006, 14:47:22
Multumesc Mult.....sper Sa Gasesc Si Eu Pana La Urma Ceva Sa-mi Placa....ori Sunt Prea Pretentioasa Ori Din Cauza Emotiilor Nu-mi Place Nimik, Nu-mi Convine Nimik......acum Doua Nopti Am Visat Ca Nu Ne Stateau Verighetele Pe Degete, Erau Prea Mari...doamne Ce Cosmar:(( ...ati Fost Vreuna Din Voi La Mariaj Lux?...

andya
04.09.2006, 15:02:59
Multumesc Mult.....sper Sa Gasesc Si Eu Pana La Urma Ceva Sa-mi Placa....ori Sunt Prea Pretentioasa Ori Din Cauza Emotiilor Nu-mi Place Nimik, Nu-mi Convine Nimik......acum Doua Nopti Am Visat Ca Nu Ne Stateau Verighetele Pe Degete, Erau Prea Mari...doamne Ce Cosmar:(( ...ati Fost Vreuna Din Voi La Mariaj Lux?...

Cred ca toate am trecut si trecem prin asta. E din cauza stresului. Si timpul trece si te stresezi si mai tare. Eu una am scapat de doua griji: rochia si verighetele. Cu toate ca verigheta mea e un pic largutza si eu am mai si slabit...iar rochia e un pic lungutza...ca m-am mai gandit eu intre timp la lungimea tocului...si cred ca mai trebuie scurtata.
Stiu cum e sa nu-ti placa nimic. Du-te in magazine si probeaza tot...chiar daca pe manechin nu-ti plac, probeaza-le pe toate...poti avea surprize.

mireasa
04.09.2006, 15:18:13
of....da ai dreptate, cel mai bine este sa merg sa colind magazinele si sa incep sa probez cate ceva.....sper sa gasesc ce caut .......cu emotiile si stresul e foarte greu..din ce in ce mai multe si mai mari.....#:-S ..of..cate trebuie sa faci pt o clipa de fericire.:>

princess
04.09.2006, 15:26:27
Nu stiu daca ti se pare o idee buna dar erau de vanzare rochite si pe net,si daca sunt in stare buna..poti sa-ti iei ceva f frumos la bani mai putini, acum nu stiu, era doar o sugestie.

andya
04.09.2006, 15:28:20
of....da ai dreptate, cel mai bine este sa merg sa colind magazinele si sa incep sa probez cate ceva.....sper sa gasesc ce caut .......cu emotiile si stresul e foarte greu..din ce in ce mai multe si mai mari.....#:-S ..of..cate trebuie sa faci pt o clipa de fericire.:>

La mine e si mai greu cu nunta. Eu stau in Bucuresti si nunta va fi in Tulcea. Trebuie sa alerg in ambele parti pt cumparaturi. Decoratiunile nu le pot lua din Bucurest (ma refer la baloane cu heliu, arcade si altele)...unele chestii sunt mai ieftine aici, altele acolo. Trebuie mers la local, la biserica la stare civila, sa vorbim din timp...offf...alergatura mare.
La mine a fost super cu rochia ca a venit singura la mine...ea m-a gasit pe mine. Din punctul asta de vedere ma consider o norocoasa.
Crede-ma pe cuvant...pana nu probezi iti va fi greu sa alegi. Si daca alegi un model vazut pe net si apoi cand probezi vezi ca nu se aseaza bine pe tine te descurazjezi si mai rau. Asa ca fugi prin magazine la probat. Probeaza tot chiar daca se enerveaza vanzatoarele. Sa te inteleaga...ca doar o data te mariti...sau cel putin asa spera toata lumea. ;))

andya
04.09.2006, 15:31:08
Am uitat sa mentionez ca si eu am probat tot de prin magazine si cand eram la capatul puterilor, dezamagita ca nu-mi placea nimic....atunci a venit rochitza singura dupa mine. Deja murise si speranta....dar acum sunt foarte happy ca am rochitza mult visata.

IULIAD
04.09.2006, 15:53:25
Buna fetelor

Vreau sa va anunt ca din iunie si pana acum am probat doar 2 rochitze si faza cea mai nasoala a fost ca atunci cand am probat ultima rochie (care aducea, oarecum, cu cea pe care o voi avea) am ramas traumatizata rau, mai ales, cand am simtit cum imi intrau sarmele, de la asa-zisu corset, in coaste. Atunci m-am hotarat ca pana la urma tot modelul meu e cel mai bun si cel mai lejer. Asadar daca nu aveti inca rochitza spor la cautari si cumparaturi. Eu mi-am gasit modelul, pe net acum cateva luni bune, la care mai fac cateva modificari,dar la el raman si nu ma voi rasgandi deloc.
Spor la pregatiri in continuare<:-P

andya
04.09.2006, 16:04:05
Buna fetelor

Vreau sa va anunt ca din iunie si pana acum am probat doar 2 rochitze si faza cea mai nasoala a fost ca atunci cand am probat ultima rochie (care aducea, oarecum, cu cea pe care o voi avea) am ramas traumatizata rau, mai ales, cand am simtit cum imi intrau sarmele, de la asa-zisu corset, in coaste. Atunci m-am hotarat ca pana la urma tot modelul meu e cel mai bun si cel mai lejer. Asadar daca nu aveti inca rochitza spor la cautari si cumparaturi. Eu mi-am gasit modelul, pe net acum cateva luni bune, la care mai fac cateva modificari,dar la el raman si nu ma voi rasgandi deloc.
Spor la pregatiri in continuare<:-P

Felicitari. Asteptam si poze cu rochitza ta.

caterina
05.09.2006, 10:25:33
Buna....eu Sunt Roxana...am Nunta Pe 5 Noiembrie ..duminica....tot Acum Cateva Saptamani Ne-am Hotarat Si Noi..de Fapt Ne Pregateam Pt La Anul, Dar Sora Viitorului Meu Sot Ne-a Anuntat Data Nuntii Ei Pt La Anul..si Cum Doi Frati Nu Pot Face Nunta In Acelasi An, Deja 2 Ani Sa Asteptam Era Prea Mult Pt Noi....o Sa Facem Acum.nu Fi Ingrijorata..daca Ploua E De Bine, O Sa Aveti Viata Imbelsugata, Daca O Sa Fie Frumos Cu Atat Mai Bine, Iar Daca Ninge O Sa Arati Cu Adevarat Superb..te Incadrezi In Peisaj....oricum In Ziua Aceea O Sa Radiezi De Caldura.....crede-ma...si Eu Am Emotii...mi-e Frica, Vreau Sa Iasa Totul Bine, Nu Mi-am Cautat Rochie,,,,cat Despre "deasupra",...eu O Sa-mi Iau O Capa Din Blanita, Pufoasa..pentru Orice Eventualitate....indiferent De Vreme Si Coafura Si Rochie...sunt Fericita Ca Si Tine..sa-ti Traiasca Fetitza....sa Va Bucurati De Ea Si Casa De Piatra....spor La Cumparaturi Si Pregatiri Si Sper Ca Nu Te-a Deranjat Ca Ti-am Scris O Parere.;))

Buna Roxana! Multumesc pentru raspuns...ai dreptate, doi frati nu pot face nunta in acelasi an...s-a intamplat la mine in familie si o sora s-a despartit la 3 ani dupa nunta..dar e posibil, de asemenea sa fie si o simpla superstitie...God knows better! ma bucur nespus sa te aud ca esti fericita, pentru ca sunt si perechi care se casatoresc doar ca sa "intre in rand cu lumea", cum se spune; Doamne fereste, departe de mine, orice unda de pesimism in ceea ce priveste dragostea adevarata!!!!!!!!!!!!!! referitor la capa, am gasit una de blanita, superba,dar nu am cumparat-o, pt ca vreau sa ma mai sfatuiesc cu fetele de aici, referitor la pretul ei-am gasit-o la 170 lei noi; vreau sa stiu daca e scumpa sau sa o cumpar! :-\
asadar, astept o parere(cu multumiri anticipate)de la tine si de la fetele de aici! mult noroc si bafta la cumparaturi!:)>-

andya
05.09.2006, 11:12:02
Buna Roxana! Multumesc pentru raspuns...ai dreptate, doi frati nu pot face nunta in acelasi an...s-a intamplat la mine in familie si o sora s-a despartit la 3 ani dupa nunta..dar e posibil, de asemenea sa fie si o simpla superstitie...God knows better! ma bucur nespus sa te aud ca esti fericita, pentru ca sunt si perechi care se casatoresc doar ca sa "intre in rand cu lumea", cum se spune; Doamne fereste, departe de mine, orice unda de pesimism in ceea ce priveste dragostea adevarata!!!!!!!!!!!!!! referitor la capa, am gasit una de blanita, superba,dar nu am cumparat-o, pt ca vreau sa ma mai sfatuiesc cu fetele de aici, referitor la pretul ei-am gasit-o la 170 lei noi; vreau sa stiu daca e scumpa sau sa o cumpar! :-\
asadar, astept o parere(cu multumiri anticipate)de la tine si de la fetele de aici! mult noroc si bafta la cumparaturi!:)>-

Cam asta e pretul unei cape de blanitza. In tulcea sunt 1.200.000, in bucuresti am vazut la 2.000.000. Daca gasesti mai ieftina zi-ne si noua.

lorycyca
05.09.2006, 11:13:48
Cam asta e pretul unei cape de blanitza. In tulcea sunt 1.200.000, in bucuresti am vazut la 2.000.000. Daca gasesti mai ieftina zi-ne si noua.

E scurta sau lunga?? eu as vrea una lungaaa....

andya
05.09.2006, 11:28:07
E scurta sau lunga?? eu as vrea una lungaaa....

Eu am cautat scurta...aia lunga cred ca e mai scumpa...ca doar intra mai mult material. Ceva in genul pozei atasate am cautat.

mireasa
05.09.2006, 12:03:39
buna ziua fetelor....va multumesc pentru sfaturi si ajutor.....eu acum am alta problema...mi-a bagat in cap o "prietena"...ca ar trebui sa facem analiza RH-ului inainte de nunta..sa vedem daca suntem compatibili si daca pot avea sarcini fara complicatii cu viitorul sot.Doamne ce aberatii..voi stiti ceva de testul asta cum se face si daca e ceva de capul lui??.......mie una mi-a pierit cheful de tot....pey si ce acum daca nu suntem compatibili nu trebuie sa ma mai marit cu el?............sau ma marit cu el si fac copii cu altu'????....cum naiba vine chestia asta?....parintii mei habar nu au de rh-uri si chestii din astea sau aia de la tara si tot fac copii iar daca sunt complicatii doctorii le ajuta pe femei sa duca sarcina pana la capat.Voi stiti ceva despre testul asta?...l-ati facut pentru cununie?....

princess
05.09.2006, 12:26:31
Nu se face RH-ul pentru cununie, relax. Este o analiza pe care e bine sa o faci inainte de a avea un copil sa vezi daca tu si sotul tau aveti acelasi RH (cam toata lumea il are pozitiv, mai rar negativ) si daca nu il aveti la fel iti monitorizeaza sarcina mai atent si eventual parca asa imi aduc aminte faci un tratament inainte de sarcina (cred). Nu e ceva grav, don't worry, marita-te linistita!!! si e o analiza simpla de sange atat.

oana26
05.09.2006, 13:09:13
Eu am cautat scurta...aia lunga cred ca e mai scumpa...ca doar intra mai mult material. Ceva in genul pozei atasate am cautat.

Foarte draguta capa Andya.

mireasa
05.09.2006, 13:57:34
THX PENTRU SFAT.....INTRE TIMP AM DEPISTAT CA IN BULETIN LA SFARSIT AM TRECUTA GRUPA SANGUINA SI SCRIE SUB GRUPA RH POZITIV+...CICA AR FI DE BINE NU??
MULTUMESC MULT ORICUM....TRECEM MAI DEPARTE LA PREGATIRI..STIE CINEVA UN "NENE" DIN ALA =)) CU ACORDEON..???..CA ALTFEL NU MAI AM VIATA CU AI MEI....EU VROIAM SA BAG CD-UL CU I-ATI MIREASA ZIUA BUNA......SI CAND COLO....AUZI TOATA LUMEA VREA ACORDEON...:-w

IULIAD
05.09.2006, 15:24:11
Iata rochitza mea

nedelcualina
06.09.2006, 07:39:56
Superba rochita Iulia! sa fii fericita si sa-ti poarte noroc! Andya spune-mi si mie de unde ai luat capa, te rog, ca e bestiala! Pup

nedelcualina
06.09.2006, 08:48:14
Fetelor am gasit un articol despre vremea in urmatoarele luni. Se pare ca inceputul lui noiembrie va fi frumos! Doamne Ajuta! Nu reusesc sa copiez link-ul dar articolul e aparut in evenimentul zilei din 4 septembrie si se numeste "Prima zapada, la sfarsitul lui noimbrie". Acolo scrie ca prima parte a ultimei luni de toamna (adica luna in care ne casatorim noi) va fi frumoasa!

andya
06.09.2006, 08:51:57
Superba rochita Iulia! sa fii fericita si sa-ti poarte noroc! Andya spune-mi si mie de unde ai luat capa, te rog, ca e bestiala! Pup

N-am luat-o. Am gasit pe net...e de vanzare la magazinul rochiilor de mireasa...whitewedding.ro. As lua-o dar am primit una cadou...din satin...pana la urma, m-am razgandit si vreau un bolero...dar ce fac cu cadoul?

andya
06.09.2006, 08:53:08
Fetelor am gasit un articol despre vremea in urmatoarele luni. Se pare ca inceputul lui noiembrie va fi frumos! Doamne Ajuta! Nu reusesc sa copiez link-ul dar articolul e aparut in evenimentul zilei din 4 septembrie si se numeste "Prima zapada, la sfarsitul lui noimbrie". Acolo scrie ca prima parte a ultimei luni de toamna (adica luna in care ne casatorim noi) va fi frumoasa!

Ne dai o veste buna...sa speram ca e si adevarat ce scriu astia [-o<

mireasa
06.09.2006, 10:47:59
HELLO...SI EU AM AUZIT CA O SA FIE SUPER FRUMOS AFARA IN OCTOMBRIE SI NOIEMBRIE......SA DEA DUMNEZEU SA FIE ASA....[-o< [-o< [-o< [-o< ...NU STIU CUM VA SIMTITI VOI DAR EU AM LUAT-O RAZNA SIGUR.....AM INCEPUT SA VISEZ CA NU-MI GASESC ROCHIE, CA NE SUNT VERIGHETELE LARGI, CA E TIMPUL PREA SCURT, ETC....NU MAI AM SOMN NOAPTEA, SUNT AGITATA, NERVOASA, MA CERT CU AL MEU FARA SA NE DAM SEAMA DE CE....MAI AVEM PUTIN SI NE LUAM LA BATAIE, NU STIU CE NE-A APUCAT PE AMANDOI....NE ENERVEAZA TOATA LUMEA, NU NE CONVINE NIMIC,,,,,SUNTEM STRESATI RAU!!!///...AU INCEPUT EMOTIILE ALEA MARI...DAR DE ABIA ASTEPT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..SA VINA O DATA ZIUA AIA....VA PUP PE TOATE SI VA DORE3SC SA FITI CELE MAI FRUMOASE SI MAI FERICITE MIRESE DIN LUME.....

IULIAD
06.09.2006, 14:07:51

Multumesc si iti doresc si tie acelasi lucru. De fapt tuturor miresicilor va doresc sa va gasiti rochia pe care vi-o doriti cu adevarat si in care sa va simtiti confortabil si sa va stea bine nu numai sa fie frumoasa. Se spune ca "sufera baba la frumusete" dar asta nu inseamna ca trebuie sa fi si stresata in ziua respectiva din cauza rochitzei.Apropo de bolero eu o sa mi-l fac tot la croitoreasa. Oricum daca se aude ca va fi frumos in acele zile probabil ca nu vom fi nevoite sa-l purtam dar mai bine sa existe si el la nevoie.

Bafta la pregatiri si haideti fetelor sa incercam sa nu ne mai stresam "pentru ca vom face riduri inainte de nunta si nu vom mai fi frumoase" - mie cel putin asa imi spun colegii barbati in fiecare zi.

Va pup si sa aveti grija de voi dar si de viitorii miri ca si ei sunt stresati , mai mult de noi, chiar daca nu recunosc. Dee asa sunt barbati.

lorycyca
06.09.2006, 14:36:34
buna ziua fetelor....va multumesc pentru sfaturi si ajutor.....eu acum am alta problema...mi-a bagat in cap o "prietena"...ca ar trebui sa facem analiza RH-ului inainte de nunta..sa vedem daca suntem compatibili si daca pot avea sarcini fara complicatii cu viitorul sot.Doamne ce aberatii..voi stiti ceva de testul asta cum se face si daca e ceva de capul lui??.......mie una mi-a pierit cheful de tot....pey si ce acum daca nu suntem compatibili nu trebuie sa ma mai marit cu el?............sau ma marit cu el si fac copii cu altu'????....cum naiba vine chestia asta?....parintii mei habar nu au de rh-uri si chestii din astea sau aia de la tara si tot fac copii iar daca sunt complicatii doctorii le ajuta pe femei sa duca sarcina pana la capat.Voi stiti ceva despre testul asta?...l-ati facut pentru cununie?....

chiar daca ai aflat ce Rh ai hai sa-ti zic eu cum stau lucrurile...

Cel mai bine e sa ai Rh -ul pozitiv.. dar sunt situatii cand intr-un cuplu sunt difernet de Rh si adika:

Rh+ cu Rh- ...cea mai nasoala combinatie...sangele copilului... poate "lua" Rh tau sau cel al sotului... Daca tu ai de ex. Negativ si sotul tau Pozitiv... si copilul tau i-a Rh sotului adika (+) ... exista posibilitatea ca copilul sa respinga acest sange... si atunci se fac anticorpii.... ( asta e explicatia pe intelesul tuturor pe care am primit-o eu de la medic)

Rh+ cu Rh- asa sunt parintii mei... si maica-mea a dat semnatura ptr al doilea copil la nastere... adika eu :D ....( ea avand negativ) ... cika primul iese sanataos si al doilea 80% sanatos LOOOL .... da eu n-am avut prea multe probleme medicale lool...:D ... si-a facut o groaza de anticorpi.. in fiecare luna ... beah..

Rh- cu Rh- asa sunt eu cu sotul meu... aici nu sunt asa mari problele lool... trebuiesc doar verificati anticorpii.. luna de luna... eu asa am facut de la 3 luni pana la nastere ... nu am avut probleme... E bine in general dupa ce nasti sa-ti faci nu sthiu ce injectie... asta iti zice medicul atunci..

Cam atat e cu Rh-ul... dar e bine sa te documentezi ca sa stii ce ai de facut cand o sa vrei sa faci un bebe... oricum Rh- e o grija in plus la o sarcina...asta e parerea mea... si trebuie tinuta sarcina sub observatie..

Ps. sper ca te-am lamurit putin( sau poate te-am bagat mai rau in ceatza .. lool) ...daca nu pe tine macar pe alte miresici-mamici..

Spor la pregatiri tuturor mireselor !!!

lorycyca
06.09.2006, 15:13:02
Fetelor am si eu o intrebare...

Cand mergeti sa faceti comanda la tort??? in octombrie?? la inceput la sfarsit??? cum procedati voi???

mireasa
06.09.2006, 15:22:52
Hei...mersi Mult Pentru Sfaturile Legate De Rh...sa Sti Ca Le-am Facut Si Am Rh Pozitiv......iti Multumesc Mult Oricum.
In Legatura Cu Tortul.......se Da Comanda Cu 2 Saptamani Inainte Dar Ei Il Fac In Noaptea Dinaintea Nuntii Sau Chiar In Dimineata Respectiva.
Eu M-am Interesat La Cofetaria Ana..sunt Superi Au Multe Modele, Preturile Sunt Bune.......comanda O Dau Cu Cateva Zile Inainte Si Mi-l Aduc Ei Cu Masina Lor La Restaurant.....chestie Care Zic Eu Ca Este F Importanta...bafta!!!!

lorycyca
06.09.2006, 15:35:52
Hei...mersi Mult Pentru Sfaturile Legate De Rh...sa Sti Ca Le-am Facut Si Am Rh Pozitiv......iti Multumesc Mult Oricum.
In Legatura Cu Tortul.......se Da Comanda Cu 2 Saptamani Inainte Dar Ei Il Fac In Noaptea Dinaintea Nuntii Sau Chiar In Dimineata Respectiva.
Eu M-am Interesat La Cofetaria Ana..sunt Superi Au Multe Modele, Preturile Sunt Bune.......comanda O Dau Cu Cateva Zile Inainte Si Mi-l Aduc Ei Cu Masina Lor La Restaurant.....chestie Care Zic Eu Ca Este F Importanta...bafta!!!!

mercic...

Cat e kg-ul? au suporturi frumoase?

IULIAD
06.09.2006, 15:40:55
Eu vreau sa fac tortul la Cofetaria Alice de pe Iancului unde fac torturi foarte bune. De acolo iau intotdeauna si nu e decat 220.000 kg. Cand dau comanda nu stiu exact. Cred ca mai greu e cu suportul pentru tort, depinde si ce anume vrei.

lorycyca
06.09.2006, 15:47:21
Eu vreau sa fac tortul la Cofetaria Alice de pe Iancului unde fac torturi foarte bune. De acolo iau intotdeauna si nu e decat 220.000 kg. Cand dau comanda nu stiu exact. Cred ca mai greu e cu suportul pentru tort, depinde si ce anume vrei.

Pai tocmai asta e ca nu sthiu nici eu exact ce vreau lool ./... si am un album intreg numai cu torturi...hmmm

tweety82
06.09.2006, 18:45:46

La cofetaria Alice mi-am comandat si eu tortul ..este 300.000/kg tort de nunta ... celelalte sunt 220.000/kg
Si eu am inteles ca fac torturi foarte bune ... o sa va zic mai mult dupa nunta

In legatura cu comanda tortului depinde de cofetarie .. cel mai bine este sa faci comanda devreme ca sa stii sigur ca ai suport
eu l-am comandat saptamana trecuta deci cu o luna si ceva inainte de nunta
Asa m-au sfatuit de la cofetarie ca sa fiu sigura ca am suportul pe care-l doresc

tzitzi11
06.09.2006, 19:36:32
Dar invitatiile cand le dati posibilor nuntasi? Cu o luna sau cu doua inainte?

secret_woman2006
06.09.2006, 23:58:22
Fetelor eu mai am doar 3 zile pana la nunta si comanda tortului am dat-o inainte cu o saptamana la laboratorul cofetariilor Tip Top. Acum 2 sapt. am fost la o nunta si mi-a placut foarte mult tortul pe care l-au avut prietenii mei, i-am intrebat de unde l-au cumparat si am fost si eu tot acolo unde l-au luat ei. Laboratorul se afla pe str. Valea Oltului in sectorul 6, puteti sa vi-l faceti din ce prajitura vreti voi. Va dau sa incercati prajiturile pe care le au, pretul zic eu ca e avantajos (270.000 lei /kg.) si transportul e gratuit in Bucuresti. Un singur dezavantaj ar fi, si anume ca opresc garantie pt. suport (3.000.000 lei) pe care o recuperezi cand duci suportul la laborator, deci banii aceia sunt blocati pt. o zi sau doua in rest e ok. Multa bafta in continuare!!!!!!!!!!!!!!!!!! :*

secret_woman2006
07.09.2006, 00:05:33
Dar invitatiile cand le dati posibilor nuntasi? Cu o luna sau cu doua inainte?
Buna! Eu invitatiile le-am dat cu o luna si jumatate inainte, celor din provincie, iar celor de aici din Bucuresti cu o luna, chiar si cu trei saptamani inainte. Oricum tb sa fi dat toate invitatiile inainte cu trei sapt., asta ca sa nu ai surprize de genul "aaa, pai acum ma anunti tu, ca mi-am programat altceva pt. ziua X", eu am patit o astfel de experienta. Mult norc in continuare! :*

IULIAD
07.09.2006, 08:07:48
Buna! Eu invitatiile le-am dat cu o luna si jumatate inainte, celor din provincie, iar celor de aici din Bucuresti cu o luna, chiar si cu trei saptamani inainte. Oricum tb sa fi dat toate invitatiile inainte cu trei sapt., asta ca sa nu ai surprize de genul "aaa, pai acum ma anunti tu, ca mi-am programat altceva pt. ziua X", eu am patit o astfel de experienta. Mult norc in continuare! :*

Eu am dat deja invitatiile nasilor si am inceput sa impart si restul de invitatii. Am trecut ca termen de confirmare 16 oct pentru ca pana pe 30 oct cand dau nr. de meniuri la restaurant sa mai sun pe cei care nu confirma. oricum daca ati facut invitatiile cu confirmari sa nu va asteptati la prea multe telefoane.... mai mult voi ve-ti suna.

tzitzi11
07.09.2006, 08:12:19

Ai dreptate, cam asa ma gandeam si eu sa le dau cu o luna jumatate inainte,. Oricum majoritatea stiu cand am nunta:), deci invitatia e doar ceva formal.
Multa bafta si tie, pentru ca mai ai putin.
Sa-ti iasa nunta asa cum ti-ai dorit-o:*

IULIAD
07.09.2006, 08:16:52
La cofetaria Alice mi-am comandat si eu tortul ..este 300.000/kg tort de nunta ... celelalte sunt 220.000/kg
Si eu am inteles ca fac torturi foarte bune ... o sa va zic mai mult dupa nunta

In legatura cu comanda tortului depinde de cofetarie .. cel mai bine este sa faci comanda devreme ca sa stii sigur ca ai suport
eu l-am comandat saptamana trecuta deci cu o luna si ceva inainte de nunta
Asa m-au sfatuit de la cofetarie ca sa fiu sigura ca am suportul pe care-l doresc

Da-mi si mie mai multe detalii te rog: cu cat timp inainte ai facut comanda?ce fel de suporturi au? daca iti asigura transportul si cat costa?

multzam fine si bafta in continuare:))

caterina
07.09.2006, 08:36:19
buna fetelor!
noutati-referitor la capa! Am fost ieri pe Lipscani si am gasit diferite modele de capa(ma refer aici la tipul de material si nu la lungime, deoarece nu am vazut nici una lunga-dupa cum am inteles se poate face comanda cu cel putin 2 saptamani inainte); pretul era destul de bun, nici una nu depasea 1 milion de lei vechi, unele chiar dragute erau in jur de 600.000-700.000 lei vechi! asadar bafta la cumparaturi!

lorycyca
07.09.2006, 10:05:12
saliu saliu...

eu pe invitatii nici nu am scris treaba cu confirmarea lool..., mai consum si telefoanele atunci..hehehe... am 60 de invitatii cam ptr 100 de persoane ..dar la restaurant nu am dat decat 40 de meniuri.. ei oricum imi asigura cam 80-90 de pers. asa ca ... nu am stresuri..ca nu o sa vina lumea lool aici m-am scos =))

IULIAD
07.09.2006, 10:45:00
saliu saliu...

eu pe invitatii nici nu am scris treaba cu confirmarea lool..., mai consum si telefoanele atunci..hehehe... am 60 de invitatii cam ptr 100 de persoane ..dar la restaurant nu am dat decat 40 de meniuri.. ei oricum imi asigura cam 80-90 de pers. asa ca ... nu am stresuri..ca nu o sa vina lumea lool aici m-am scos =))

Esti o fericita ca ai doar 60 de invitatii de dat. Eu am 130 invitatii de dat asa ca ma cam intereseaza dinainte cate persoane vin#-o

mireasa
07.09.2006, 10:56:01
HELLO, eu tocmai am terminat invitatiile de dat.....70 bucati, asta inseamna cam 150 de persoane.....dar niciodata nu vin toti...oricum pt mine este bine ca in restaurant nu intra decat 130.....la fix..invitatiile le-am facut fara carduri de confirmare..si nu o sa dau nici un telefon..nu mi se pare normal..eu am alte conceptii..cine vrea vine cine nu NU...sincer nu ma intereseaza..eu sunt fericita si de abia astept sa vina ziua in care o sa ma imbrac mireasa..alaturi de sotul meu=P~ bafta multa fetelor la pregatiri

mireasa
07.09.2006, 11:00:48
stresul meu cel mai mare este rochia..........Doamne nici nu am inceput sa caut......mai am 2 luni...vai de mine...daca puteti sa-mi recomandati ceva....vreau si eu o capa micutza....sau un manson lung cu blanitza si gluga.help!!!!

IULIAD
07.09.2006, 13:07:48
HELLO, eu tocmai am terminat invitatiile de dat.....70 bucati, asta inseamna cam 150 de persoane.....dar niciodata nu vin toti...oricum pt mine este bine ca in restaurant nu intra decat 130.....la fix..invitatiile le-am facut fara carduri de confirmare..si nu o sa dau nici un telefon..nu mi se pare normal..eu am alte conceptii..cine vrea vine cine nu NU...sincer nu ma intereseaza..eu sunt fericita si de abia astept sa vina ziua in care o sa ma imbrac mireasa..alaturi de sotul meu=P~ bafta multa fetelor la pregatiri

Cum v-ati simti sa va asteptati la 120 de pers si sa vina defapt doar 60 de pers?
Stiu caz concret si am vazut cu ochii mei.
Intotdeauna am spus ca cine vrea sa vina , vine, dar consider ca mai e bine sa sti si la ce sa te astepti.

mireasa
07.09.2006, 13:31:28
sincer nu ma intereseaza, poate sa vina si 20....nu se poate intampla nimic care sa-mi strice ziua aia, crede-ma.Daca ma interesa trimiteam si eu invitatii cu confirmari sau ma apucam de dat telefoane....ca sa aflu cine vine si cine nu....cine are placerea vine cine nu o are nu vine.

nedelcualina
07.09.2006, 15:02:23
Eu am dat deja invitatiile si consider ca civilizat ar fi ca toata lumea sa confirme. Bineintels ca nu va fi asa, dar pun mana pe telefon si intreb. Chiar nu vreau sa am susprize neplacute. Adica, sincer, mie mi-ar strica ziua daca m-as astepta la 150 persoane si ar veni doar 60.

mireasa
07.09.2006, 15:23:16
Da corect, daca asa iti doresti, dar gandeste-te ca poti sa ai surpriza sa ti se spuna "da vin sigur cum sa nu vin, nu se pune problema"........si sa nu apara..asa ca tot nu ai rezolvat nimic, eu zic sa nu ne mai stresam aiurea, sa nu mai facem tot felul de artificii care vine, daca vine, poate vine, tre' sa ne gandim mai mult la noi si sa incercam sa stam linistite ca altfel nu o sa mai apucam ziua nuntii de la atatia draci si ganduri aiurea.
VA PUP SI MULTA BAFTA!!!

tweety82
07.09.2006, 19:17:16
Da-mi si mie mai multe detalii te rog: cu cat timp inainte ai facut comanda?ce fel de suporturi au? daca iti asigura transportul si cat costa?

multzam fine si bafta in continuare:))

Mersi !!
Am facut comanda cu o luna si ceva inainte ... cei de la alice sunt foarte solicitati si am fost sfatuita de ei sa-mi fac comanda mai repede ca sa am suportul asigurat ...de suporturi nu m-am interesat prea mult pt ca mie imi trebuia unul detasabil si nu aveau decat 1 ... am mai vazut poze cu torturi pe suporturi clasice ...in rest nu mai stiu ca nu am intrebat ... transportul nu-l asigura dar colaboreaza cu o firma care aduce tortul la restaurant si platesti atunci transportul si tortul tot cand il aduce il platesti ... mai este garantia suportului care o platesti tot cand vine tortul la restaurant ... garantia este de 500.000 lei + buletin sau 1.000.000 lei
Cand faci comanda la tort platesti avans 500.000 lei
Sper ca ti-am fost de folos ...bafta si tie !!!

Carmen
08.09.2006, 07:59:52
Este foarte important sa stii exact cate persoane vin, pentru ca antreurile oricum le platesti.
In plus, la orice petrecere confirmi daca te duci sau nu, de ce nu si la o nunta?
Mi se pare o chestie de bun simt. Noi intotdeauna am confirmat ca ... mergem.

IULIAD
08.09.2006, 10:15:58
Transportul ti-a spus cat costa?

Multumescsi bafta in continuare

IULIAD
11.09.2006, 16:31:31
Ce se intampla cu voi de nu ati mai scris nimic pe forum astazi?

lorycyca
11.09.2006, 16:38:37
buna fetelor...

ce mai zicetzi ? ce mai facetzi? ce atzi mai facut?

Sa va spun ce am rezolvat eu pana acum...din nou ;))

Restaurant
Camera+foto
Verighete
Rochie
Lautari + Dj

Voi cum mai stati?

PS. Ptr miresicile din bucuresti... pe 22.09.2006 este a doua runda a intalnirii noastre... nu participatzi >:/ ..o sa bem vinuletz hehehe

oana26
11.09.2006, 23:40:28
Fetelor, in ce stadiu sunteti cu rochita ?

andya
11.09.2006, 23:58:52
Fetelor, in ce stadiu sunteti cu rochita ?

A mea e cumparata...si sta in sifonier in sac...cred ca mai trebuie un pic scurtata, dar in rest e ok...poze cu ea gasesti la topicul Poze cu rochii de mireasa...sau cam asa ceva.

IULIAD
12.09.2006, 08:16:32
Buna miresicilor,

Eu am rezolvat deja:
- restaurant
- lautari
- verighete
- materiale pentru rochie
- pantofi
- foto
-comanda ptr buchete
- bauturile fine
- invitatiile si biserica se subintelege

Azi ma duc sa dau comanda la tort.
Stau rau la pregatiri?

andya
12.09.2006, 08:48:38
Buna miresicilor,

Eu am rezolvat deja:
- restaurant
- lautari
- verighete
- materiale pentru rochie
- pantofi
- foto
-comanda ptr buchete
- bauturile fine
- invitatiile si biserica se subintelege

Azi ma duc sa dau comanda la tort.
Stau rau la pregatiri?

Nu stai rau deloc...eu stau rau pentru ca si distanta imi ingreuneaza pregatirile. Eu stau in Bucuresti, dar fac nunta la Tulcea. Am: verighete, rochie mireasa, invitatii, plicuri de bani, pahare pt miri - neornate inca, biserica e fixata si cam atat.

nedelcualina
12.09.2006, 10:07:16
Si eu am mai avansat cu pregatirile! Cel mai important: mi-am luat rochita si sunt super, super fericita! Dar nici cu restul pregatirilor nu stau f prost. Mai am insa de cumparat pantofii. M-am gandit sa-mi iau doua perechi: unii cu toc foarte inalt pt ca rochita am probat-o cu pantofi inalti si venea f bine si unii cu un toc mai comod. In ce magazine gasesc pantofi comozi pt miresici, aveti idee? Pup, bafta!

IULIAD
12.09.2006, 11:02:11
Eu mi-am luat pantofii din Magazinul Victoria si nu au foarte scumpi. Rochia mea va fi crem si pantofii sunt un crem sidefat f frumos. Am vazut acolo f multe modele dar majoritatea erau crem

lorycyca
12.09.2006, 11:21:21
Eu mi-am luat pantofii din Magazinul Victoria si nu au foarte scumpi. Rochia mea va fi crem si pantofii sunt un crem sidefat f frumos. Am vazut acolo f multe modele dar majoritatea erau crem

hmm... si rochia mea e crem..dar eu cand am fost in Vicoria nu am gasit nimik...cert e ca nici nu prea m-am uitat dupa pantofi...ne-am uitat dupa costum ptr mire..
Detalii... poze ceva? preturi? ^:)^

oana26
12.09.2006, 12:47:43
A mea e cumparata...si sta in sifonier in sac...cred ca mai trebuie un pic scurtata, dar in rest e ok...poze cu ea gasesti la topicul Poze cu rochii de mireasa...sau cam asa ceva.

Am vazut pozicile :) este foarte draguta

oana26
12.09.2006, 12:51:46
Rochita mea este in lucru si abia astept sa ma duc la proba. Si eu tb sa-mi cumpar pantofii dar nu stiu pe unde ar tb sa caut. Vreau ceva cu toc destul de inalt dar nu exagerat si care sa fie si comod :) Cer prea mult ? Stiti cumva pe unde gasesc ?

vicky
12.09.2006, 12:51:46

este , este.. draguta foc..

si a uitat sa zica ca are si restaurant, are si un viitor sotz, are parinti care ii sprijina si ca este foarte informata legat de orice.. ramane doar sa se hotarasca . cred ca a vorbit si cu fotograful, si are si marturii(nefacute inca), a gasit si de unde sa ia lumanarile si decoratiunile..

eu as zice ca sta ff bine..

oana26
12.09.2006, 12:53:55

si a uitat sa zica ca are si restaurant, are si un viitor sotz, are parinti care ii sprijina si ca este foarte informata legat de orice.. ramane doar sa se hotarasca . cred ca a vorbit si cu fotograful, si are si marturii(nefacute inca), a gasit si de unde sa ia lumanarile si decoratiunile..

Ce informata esti :) Eu nu am mai intrat cam de multisor si incerc sa recuperez.

andya
12.09.2006, 16:31:52

Saru'mana :">

andya
12.09.2006, 16:34:23

:)) fara viitorul sotz nu cred ca puteam sa fac nunta...:))

Am vorbit cu nasii si se pare ca pana la urma vor cumpara ei tot ce au de cumparat. Pana acum credeam ca va ramane pe capul nostru si cheltuiala asta, dar se pare ca au facut ei rost de bani pt nunta noastra. Iar parintii nu prea au nici ei bani.

Martutii inca n-am...am doar 1m/3m de voal...atata...si niste benditze.

andya
12.09.2006, 16:38:11
Ce informata esti :) Eu nu am mai intrat cam de multisor si incerc sa recuperez.

Noi mai tinem legatura si pe messenger...poate de asta e atat de informata tulceanca. :D

IULIAD
14.09.2006, 08:22:50
Am mai rezolvat un lucru - tortul\:D/

nico85
14.09.2006, 08:30:29
restul fetelor,nu ati mai facut nimic???poate numai mie mi se pare,dar asa de repede trece timpul!!!eu de o saptamana tot merg la rochie sa imi dau comanda si numai nu mai ajung...=)) .maine merg(sper-daca nu mai intervine ceva).haideti fetelor,mai spuneti-ne si noua ce ati mai facut,in ce stadiu sunteti cu pregatirile8-| ..........

vio
14.09.2006, 08:32:53
restul fetelor,nu ati mai facut nimic???poate numai mie mi se pare,dar asa de repede trece timpul!!!eu de o saptamana tot merg la rochie sa imi dau comanda si numai nu mai ajung...=)) .maine merg(sper-daca nu mai intervine ceva).haideti fetelor,mai spuneti-ne si noua ce ati mai facut,in ce stadiu sunteti cu pregatirile8-| .......... unde iti faci rochia? Daca vrei sa vb pe mess da-mi id-ul tau (daca vrei pe mesaj privat)

tzitzi11
14.09.2006, 09:09:33
restul fetelor,nu ati mai facut nimic???poate numai mie mi se pare,dar asa de repede trece timpul!!!eu de o saptamana tot merg la rochie sa imi dau comanda si numai nu mai ajung...=)) .maine merg(sper-daca nu mai intervine ceva).haideti fetelor,mai spuneti-ne si noua ce ati mai facut,in ce stadiu sunteti cu pregatirile8-| ..........

Buna Nico,
eu mi-am dat comanda de ambele rochii, si de cea de cununie si de cea de mireasa. Or sa urmeze probele.
Am pregatit ambele evenimente...cununia civila o fac mai devreme cu o luna si cu un party dupa.
Mai am sa ma hotarasc maine la invitatiile de nunta, pentru ca inca nu le-am facut. La noi stie cam toata lumea pe ce data e nunta, asa ca nu trebuie sa le dau chiar cu mult timp mai devreme.
Mai am sa vb cu firma care se ocupa de aranjamente, dar asta cam cu o luna inainte.
Nu am luat cocardele si nici marturii, nici comanda de buchetele nu am dat.
Asa ca mai am si eu multe de facut.
Stai linistita ca mai e timp.
Pupici:*

lorycyca
14.09.2006, 09:46:00
intradevar mai e timp... dar parca trece prea repede...sau cel putin la mine...acu` e luni ..acu e vineri... si gata saptamana...
Eu mai am de rezolvat cu costumul mirelui ( il sthim trebuie doar sa mergem sa il cumparam ) pantofii nu-i avem nici eu nici el :-SS , Bautura nu avem inka... tortul ...cocarde marturi..in rest cred ca am rezolvat .

andya
14.09.2006, 10:49:26
Off...chiar ca trece repede timpul asta. Eu n-am mai scris fiindca n-am avut cu ce sa ma laud. N-am mai cumparat nimic din lipsa de bani. Sper sa reusim sa le luam pe toate la timp. Saptamana asta sau urmatoarea merg sa-mi fac pantofii. Sper sa-mi iasa dragutzi si comozi (mai ales comozi)

mireasa
14.09.2006, 12:00:58
;;) Buna Fetelor...am Reusit Intr-un Final Sa-mi Gasesc Rochie........of..^:)^ ...nu Credeam Ca O Sa Se Intample Si Asta....a Fost A Treia Rochie Pe Care Am Probat-o;;) .....este In Imaginea Alaturata...sper Sa Va Placa........in Rest...invitatiile S-au Trimis, Marturiile Le-am Facut, Fotograful, Cmeramanul, Restaurantul Si Starea Civila Sunt Pregatite....raman Bauturile De Cum,parat, Decorul La Restaurant, Limuzina, Biserica Si Lautarul!!!
Bafta La Pregatiri Si Spor La Cumparaturi!!

mireasa
14.09.2006, 12:26:50
Sorry Dar Nu Stiu Sa Transform Poza Ca Este Prea Mare, Daca Ma Ajutati Voi..

mam
14.09.2006, 14:54:40
buna, trebuie doar sa folosesti un program de genul: paint, acdsee, irfan view si sa o miscorezi, daca nu te descurci, mai intreaba-ma, sa ai grija doar sa fie de max 600 latura cea mai mare, te pup, mam

mam
14.09.2006, 14:58:38
sau daca vrei, trimite-mi mie poza si ti-o modific eu! mam

cody_sol
14.09.2006, 19:31:57
Salutare mireselor din noiembrie=P~. Oare ce ne-o fi apucat pe noi sa "programam" nunta toamna ?
Am uitat ;-)sa va spun ca am nunta in 11 noiembrie. Dar sunt pregatita: am rochie (din februarie, sa nu mi se razgandeasca mirele=))...), am aranjat cu sala, muzica, biserica (ma duce tata la altar, ce vreti mai frumos?:)) am luat si costumul mirelui, asa ca au ramas lucrurile marunte... pantofi, buchete, diadema, capa, ca de' poate o sa fie frig si ploua!!!, bijuterii si lista poate continua...
Dar sunt optimista: soacra e de treaba, mama de mare ajutor iar prietenele, ce sa mai vorbim... au atatea sfaturi si ideii ca nu le poti impaca pe toate...
Cu toate astea mai sunt multe de rezolvat! Dar poate ne ajutam intre noi, ca doar suntem aproape mirese, ce naiba !:-SS

cody_sol
14.09.2006, 19:37:30
Salut Liviana,
Si eu am nunta tot in 11 noiembrie. Stii e chiar amuzant sa stii ca mai are cineva nunta in aceeasi zi cu tine:). Adica aceleasi emotii, batai de cap si de ce nu, sau mai ales este la fel de fericita ca si tine!!! Fiindca eu cred ca in 11 noiembrie noi doua o sa fim fericite:D. Si frumoase ;-) si vesele:-p!
Dar poate mai vorbim!

oana26
14.09.2006, 20:50:29
Bine ai venit printre noi cody_sol.

oana26
14.09.2006, 20:53:05
Sorry Dar Nu Stiu Sa Transform Poza Ca Este Prea Mare, Daca Ma Ajutati Voi..

Vrem sa vedem rochita....;;)

IULIAD
15.09.2006, 08:30:52
Salut Liviana,
Si eu am nunta tot in 11 noiembrie. Stii e chiar amuzant sa stii ca mai are cineva nunta in aceeasi zi cu tine:). Adica aceleasi emotii, batai de cap si de ce nu, sau mai ales este la fel de fericita ca si tine!!! Fiindca eu cred ca in 11 noiembrie noi doua o sa fim fericite:D. Si frumoase ;-) si vesele:-p!
Dar poate mai vorbim!

Bine ai venit!
Cred ca toate vom fi, in ziua in care e marele eveniment, FERICITE, FRUMOASE SI VESELE. Si nu munai atunci, ci poate, TOT RESTUL VIETII ALATURI DE PARTENERUL DE VIATA DORIT SI ALATURI SI DE COPII (pe care ii asteptam sa vina, de ce nu);))

nedelcualina
15.09.2006, 09:06:26
Si eu mi-am luat rochita fetelor! E ffffffffff frumoasa! Am umblat ceva dupa ea. Dar pantofi tot n-am gasit!:( Doar unii cu toc mic. Mai am nevoie de o pereche cu toc mare pentru prima parte a nuntii, pentru poze, etc.
Intr-adevar e frumos sa vezi ca se casatoresc in aceeasi zi cu tine si alte fete. Si cred ca pentru 4 noiembrie suntem destul de multe!:x

adryana_gabryel
16.09.2006, 09:25:39
Buna, miresicilor ! Si eu am nunta in noiembrie, si inca nu mi-am gasit o rochita sa-mi placa ! Asta ma deprima cel mai tare !:-SS Aici in buzau nici nu ai de unde alege , asa ca o sa merg in Bucuresti !Puteti sa ma sfatuiti unde anume gasesc rochite frumoase ? Pupici............:*

anamaria2002boss
16.09.2006, 19:45:08
Buna seara, miresici ale lunii noiembrie! Initial am fost f dezamagita de ideea de a face nunta in noiembrie, dar a fost singura data disponibila la local (si programarea am facut-o cu un an inainte!). Singurul fapt ca mai sunt miresici ale lunii noiembrie imi mai ridica moralul. Doamne ajuta sa vreme frumoasa si casa de piatra tuturor!

anamaria2002boss
16.09.2006, 19:46:25
Am observat ca data si locatia nuntii mele nu sunt valide. Cum fac sa schimb setarile?

anamaria2002boss
16.09.2006, 19:51:27
Buna, miresicilor ! Si eu am nunta in noiembrie, si inca nu mi-am gasit o rochita sa-mi placa ! Asta ma deprima cel mai tare !:-SS Aici in buzau nici nu ai de unde alege , asa ca o sa merg in Bucuresti !Puteti sa ma sfatuiti unde anume gasesc rochite frumoase ? Pupici............:*
Daca vrei sa mergi in Bucuresti, iti recomand casa Adeline. Au niste rochite superbe, le-am vazut pe site. Daca nu-mi gaseam rochie in Ct, acolo ma duceam. Si casa White Lady din Iasi face rochite frumoase, dar nu stiu daca au reprezentanta in Buc.

mam
16.09.2006, 21:33:24
Am observat ca data si locatia nuntii mele nu sunt valide. Cum fac sa schimb setarile?

buna! in meniu, ai in stanga sus CONTROL PANEL si apoi-> MODIFICA PROFIL, acolo vei putea face modificarile dorite si salvezi. mam

anamaria2002boss
17.09.2006, 17:50:44
Thanks, mam!

mireasa
20.09.2006, 14:30:17
Ajutoooooooooorrrr!!!!!!!!!!!...vineri Trebuie Sa-mi Ridic Rochita....a Inceput Sa Ma Doara Apendicita.. Ce Ma Fac???????
Se Duce Totul De Rapa........:((

nedelcualina
20.09.2006, 15:36:54
offfff si eu am mici probleme ca stiu ca am un chistulet ovarian pe care mi s-a recomandat sa-l operez dar nu vreau inainte de nunta! si ma cam doare si nu stiu ce sa ma fac. nu spun nimanui ca nu vreau acum complicatii la doctor, dar.....sper sa nu se intample ceva pana atunci! In rest mi-am cam luat tot in afara de coronita si capa! Voi? In ce stadiu mai sunteti?

caterina
21.09.2006, 06:59:06
buna fetelor!
m-ati ingrijorat un pic cu problemele voastre de sanatate si sfatul meu e sa mergeti acum la doctor, pentru ca mai sunt ceva saptamani pana la nunta si aveti timp-doamne fereste-daca e vreo problema de sanatate sa o rezolvati si sa va reveniti si sa va simtiti chiar fffff bine! dar, daca dinpotriva evitati vizita la doctor, s-ar putea agrava si nu cred ca va doriti asa ceva! ...
...altceva ce mai spuneti? am vazut ca sunteti din ce in ce mai ocupate si nu prea mai dati pe aici....ca si mine de altminteri..mi-am luat rochia, pantofi-urmeaza celelalte...ce sa mai zic...multa sanatate, bafta la cumparaturi si va doresc sa va gasiti totul pe masura voastra ca la nunta sa fiti adevarate printese de poveste!

nico85
21.09.2006, 08:21:00
offfff si eu am mici probleme ca stiu ca am un chistulet ovarian pe care mi s-a recomandat sa-l operez dar nu vreau inainte de nunta! si ma cam doare si nu stiu ce sa ma fac. nu spun nimanui ca nu vreau acum complicatii la doctor, dar.....sper sa nu se intample ceva pana atunci! In rest mi-am cam luat tot in afara de coronita si capa! Voi? In ce stadiu mai sunteti?
sincer,nu iti recomand sa te operezi...am si eu problema asta si de curand am aflat ca si nasa mea.pe mine nu ma deranjeaza...asa din cand in cand ma mai doare si pe mine dar nasa mea nu e la fel de norocoasa ca mine.a fost la mai multi doctori de specialitate si cum ea chiar nu vrea sa auda de operatie...nu o s-o faca.ultimul medic la care a fost la control,i-a spus f clar ca nu ii recomanda operatia pt ca,care epredispusa sa faca chisturi,le face si dupa operatie ii apare altul si nu ar fi frumos o taietura mica in fiecare an.asa ca i-a dat un tratament cu anticonceptionale si nu stiu ce medicamente si gata...asteapta sa se miceasca chistul[-o<

nedelcualina
21.09.2006, 09:16:07
Poate nu e cazul aici sa vorbim despre probleme de sanatate, dar multumesc mult pentru incurajari. Nici eu nu vreau sa ma operez, o sa urmez probabil un tratament dupa nunta. Pup!

mam
21.09.2006, 09:42:18
si eu zic sa mai ceri o alta parere, nu cred ca e cazul sa vb aici despre asta, cum ai zis si tu, insa si eu am avut aceeasi problema si am facut tratament, nu operatie. te pup si sanatate multa!

IULIAD
21.09.2006, 10:40:00

NU SE POATE REZOLVA CU TRATAMENT? SI EU AM ASA CEVA DAR MI S-A SPUS CA SE REZOLVA SI PRIN TRATAMENT. MAI DUTE SI LA ALT MEDIC SA VEZI CE-TI SPUNE SI EL.
BAFTA SI NU DISPERA:*

mireasa
21.09.2006, 10:50:05
Buna Fetelor....eu Am Reusit Sa Cumpar Toata Bautura Si Rochitza O Ridic Vineri.......asta Daca Doamne Fereste Nu Fac Vreo Criza Naspa De Apendicita....oricum Dupa-amiaza Ma Duc Sa-mi Fac O Echografie..sper Sa Iasa Bine Si Sa Fie Doar O Jena De Moment....pe 21 Octombrie Am Cununia Si Pe 5 Noiembrie Nunta Sio Chiar Nu Am Nevoie De Asa Ceva Acum..sper Sa Ma Ajute Dumnezeu Si Sa Ma Mai Tina "pe Picioare" Macar Pana Dupa Nunta Si Pe Urma Le Rezolv Eu Usor, Usor...^:)^ Bafta Multa Spor La Cumparaturi Si Multa Sanatate Fetelor!!!

nico85
21.09.2006, 11:13:32
Buna Fetelor....eu Am Reusit Sa Cumpar Toata Bautura Si Rochitza O Ridic Vineri.......asta Daca Doamne Fereste Nu Fac Vreo Criza Naspa De Apendicita....oricum Dupa-amiaza Ma Duc Sa-mi Fac O Echografie..sper Sa Iasa Bine Si Sa Fie Doar O Jena De Moment....pe 21 Octombrie Am Cununia Si Pe 5 Noiembrie Nunta Sio Chiar Nu Am Nevoie De Asa Ceva Acum..sper Sa Ma Ajute Dumnezeu Si Sa Ma Mai Tina "pe Picioare" Macar Pana Dupa Nunta Si Pe Urma Le Rezolv Eu Usor, Usor...^:)^ Bafta Multa Spor La Cumparaturi Si Multa Sanatate Fetelor!!!
pai eu sunt in urma rau de tot.bautura nu,rochie nu:-SS bine ca am biletele pt luna de miere/:) .cu apendicita sa nu te lasi la bisturiu pana nu faci o ecografie.zilele astea citeam despre apendicita si scria ca de cele mai multe ori se scoate un apendice sanatos si ca trebuie de acum inainte sa se faca ecografii inainte de operatie pt a vedea cat este de "bolnav"apendicele.medicul te apasa de 2 ori,tu ii zici ca simti o jena,nu ai terminat bine de zis ca te trezesti in sala de operatii.asa sunt ei,abia asteapta sa mai taie ceva,de trebe,de nu trebe.si eu am patit-o.eu aveam o criza de fiara si el vroia sa ma opereze de apendicita.noroc ca nu m-am lasat=P~ .asa ca iti doresc multa sanatate si...spor la pregatiri<:-P daca mai trebuie;;)

mam
21.09.2006, 11:23:06
stiu cum e, eu aveam chist si am ajuns sa ma opereze de apendicita, bine ca asta s-a intamplat acum vreo 8-9 ani...

mireasa
21.09.2006, 13:12:12
Da Asa M-am Gandit Si Eu Multumesc Pentru Sfat..oricum Astazi La Ora 15 Am Programare Pentru Ecografie La Lasermed M-am Gandit Ca Astia Sunt Mai Performanti...acum O Luna Am Mai Patit Chestia Asta O Data, Am Facut Toate Analizele Si Nu Mi-a Iesit Nimik.....mi-e Cam Frica Dar Sper Sa Nu Fie Apendicita..oricum Chiar Daca Este (doamne Fereste) Nu Stiu Cum Sa Procedez....imi Da Peste Cap Toate Planurile...am Auzit Ca Exista Si Operatii Laparoscopice Unde La Jumatate De Ora, O Ora Dupa Operatie Poate Sa-ti Dea Drumul Acasa.......of..sa-mi Tineti Pumnii La Ecografie Ca Am Nevoie Mare..fetelor Multa Sanatate Va Doresc Ca Pana La Urma Este Cea Mai Importanta Dintre Toate....restul Daca Suntem Sanatoase Le Putem Rezolva.........va Pup!

nedelcualina
21.09.2006, 15:09:52
Curaj ca va fi bine! Si daca Doamne fereste e ceva faci laparoscopie si totul va fi OK in foarte scurt timp. Dar nu cred ca va fi cazul! Si eu voi merge la un alt doctor care probabil imi va da un tratament, n-o sa ma bage direct la cutit cum au vrut altii!
Multumesc fetelor pt sfaturi, sunteti niste SCUMPE! Nu stiu ce m-as fi facut fara voi! Serios! Cea mai mare bucurie a mea cand vin la servici dimineata e sa deschid site-ul, sa vad ce-ati mai scris. Asa ca eu sunt optimista ca totul va fi bine pana la urma! PUP

lorycyca
24.09.2006, 13:10:17
buna fetelor

Am mai rezolvat si eu ceva.. ne-au venit verighetele..( o sa pun si poze curand :D ) ...am dat comanda la un tort superb la Best Chef - Lido scump dar bun ... aaa si am dat comanda si la vin ( restul de bautura o cumparam inaintea nuntii - ca o bem pana atunci :D )

nedelcualina
25.09.2006, 10:15:48
Da Asa M-am Gandit Si Eu Multumesc Pentru Sfat..oricum Astazi La Ora 15 Am Programare Pentru Ecografie La Lasermed M-am Gandit Ca Astia Sunt Mai Performanti...acum O Luna Am Mai Patit Chestia Asta O Data, Am Facut Toate Analizele Si Nu Mi-a Iesit Nimik.....mi-e Cam Frica Dar Sper Sa Nu Fie Apendicita..oricum Chiar Daca Este (doamne Fereste) Nu Stiu Cum Sa Procedez....imi Da Peste Cap Toate Planurile...am Auzit Ca Exista Si Operatii Laparoscopice Unde La Jumatate De Ora, O Ora Dupa Operatie Poate Sa-ti Dea Drumul Acasa.......of..sa-mi Tineti Pumnii La Ecografie Ca Am Nevoie Mare..fetelor Multa Sanatate Va Doresc Ca Pana La Urma Este Cea Mai Importanta Dintre Toate....restul Daca Suntem Sanatoase Le Putem Rezolva.........va Pup!

Ce faci, mireasa? Ai rezolvat, totul e in regula? Sper ca da. Pupici
Fetelor, nu ne-am luat verighete si nici costumul mirelui. Dati-mi si mie idei de magazine bune unde pot gasi costume barbatesti. La tata si fiul n-am gasit ce ne trebuia, au numai pantaloni ffffff lungi iar mirele meu nu este ffffff inalt! Pupici

lorycyca
25.09.2006, 10:19:33
Ce faci, mireasa? Ai rezolvat, totul e in regula? Sper ca da. Pupici
Fetelor, nu ne-am luat verighete si nici costumul mirelui. Dati-mi si mie idei de magazine bune unde pot gasi costume barbatesti. La tata si fiul n-am gasit ce ne trebuia, au numai pantaloni ffffff lungi iar mirele meu nu este ffffff inalt! Pupici

Eu te sfatuiesc sa dai o fuga si pana la apaca... ptr ca sunt f. multe modele ... si ti le modifica pe loc daca e cazul... Plus ca la preturi e super bine !!!. De ex. eu am fost in unirii (only ) si era un cost la 14 mil. acelasi costum era la apaca la numai 3 mil ... serios nu fac reclama la apaca si nici nu exagerez cu nimik... dar chiar merita sa incercati si acolo... si daca nu gasesti ... o iei de la capat :d

Pupici si bafta la cautari !
Ps. Eu am pierdut acolo numai 2 ore ... si si-a luat si socrela un costum... ca au si de dama..

mireasa
25.09.2006, 10:35:40
Buna Fetelor..multumesc Pt Grija.....la Ecografie Am Aflat Ca Am Doua Pietre Mari La Rinichiul Drept Care Imi Dau Bataie De Cap Toamna Si Primavara.....in Rest La Ecografie Nici Nu S-a Vazut Apendicita De Mica Ce E...oricum Va Multumesc Ca Ati Fost Alaturi De Mine.......si Multumesc Pt Griji......va Pup Pe Toate

nedelcualina
25.09.2006, 11:56:31
Mersi, Lorycyca, chiar am sa ma duc la Apaca. Am mai auzit si din alte surse ca ai ce gasi acolo. Pentru mireasa: daca ai nevoie de sfaturi putem vorbi pe PM, mirele meu este medic si poate te putem ajuta. Ma gandesc sa nu mai ocupam aici spatiul cu pb de sanatate. PUP

mireasa
25.09.2006, 14:10:20
fetelor am si eu o problema daca puteti sa-mi spuneti si mie unde gasesc cape si dresuri pt rochia de mireasa.......va pup

tweety82
25.09.2006, 23:31:13
fetelor am si eu o problema daca puteti sa-mi spuneti si mie unde gasesc cape si dresuri pt rochia de mireasa.......va pup

O fata a spus ca a vazut o capa frumoasa pe lipscani ..poate au mai adus ca doar vine sezonul ...merita incercat ...si eu vazusem una draguta la Christian Phillipe dar am vazut-o doar prin geam deci nu pot spune cu adevarat cat de draguta era ... dresuri habar nu am ca nu port ... dar daca te duci prin unirii la magazinele speciale cu asa ceva sigur gasesti;-)

lorycyca
26.09.2006, 09:53:36

miresico ... miresico... eu am vazut o capa din blanita ..gen iepure..cum se faceau ininte caciulile alea frumoase... mie tare mi-a placut ... zici ca esti o printesica cu aia pe tine :D

Ps. eu din aia o sa-mi iau ... sper ca mai gasesc lool ca altfel ma strang de gat ca nu am luat-o de acum 2 sapt ;))

andya
26.09.2006, 10:26:16
miresico ... miresico... eu am vazut o capa din blanita ..gen iepure..cum se faceau ininte caciulile alea frumoase... mie tare mi-a placut ... zici ca esti o printesica cu aia pe tine :D

Ps. eu din aia o sa-mi iau ... sper ca mai gasesc lool ca altfel ma strang de gat ca nu am luat-o de acum 2 sapt ;))

Pai si unde ai vazut-o? Si cam cat costa? Nu ne zici si noua?

Eu ma gandeam la un bolero...se poate face oare si un pic mai grosut?

andya
26.09.2006, 10:28:34
Daca stiti locuri cu cape mai ieftine, va rog sa le scrieti. Eu pana acum am stat linistita pt ca trebuia sa iau una - cadou...dar s-au dat planurile peste cap. Si acum...imi trebuie capa :((

mireasa
26.09.2006, 12:05:40
SAMBATA AM FOST SI AM CAUTAT CAPE......PE LIPSCANI SUNT MULTE, IEFTINE SI FRUMOASE.....EXEMPLU..O CAPA CARE LA PICASSO ERA 5 MILIOANE(VANZATOAREA A INCERCAT SA MI-O BAGE PE GAT CA FIIND DIN BLANITA DE IEPURE:D , DAR DIN NEFERICIRE PT EA EU CHIAR AM UN IEPURICA ACASA SI NU AVEA NICI O TREABA BLANITA DE LA CAPA CU AIA DE IEPURE).........PE LIPSCANI ACEEASI CAPA ERA 800 MII ...CAM MARE DIFERENTZA ZIC EU.....PROBLEMA MEA INSA E ALTA TOATE CAPELE PE CARE LE-AM VAZUT SUNT ALBE SAU NEGRE....MIE IMI TREBUIE CULOAREA UNTULUI(IVORIU)..NU STIU EXACT CUM SE NUMESTE CULOAREA...DECI SFATUL MEU PT CELE CARE AVETI ROCHITELE ALBE..MERGETI PE LIPSCANI....CAT DESPRE DRESS.....NICI EU NU PORT DAR PRESUPUN CA SUNT OBLIGATA LA ROCHIA DE MIREASA SA PORT..AVAND IN VEDERE CA PORT PANTOFI SI CA ESTE NOIEMBRIE....DAR NU AM GASIT DRES CULOAREA CARE IMI TREBUIE NICI MACAR ALB NU AM VAZUT.....SUCCES FETELOR!!!! LORYYYYYYYYYYYYY....ZI SI MIE UNDE AI VAZUT CAPA PLEASEEEE[-o<

andya
26.09.2006, 12:09:04
SAMBATA AM FOST SI AM CAUTAT CAPE......PE LIPSCANI SUNT MULTE, IEFTINE SI FRUMOASE.....EXEMPLU..O CAPA CARE LA PICASSO ERA 5 MILIOANE(VANZATOAREA A INCERCAT SA MI-O BAGE PE GAT CA FIIND DIN BLANITA DE IEPURE:D , DAR DIN NEFERICIRE PT EA EU CHIAR AM UN IEPURICA ACASA SI NU AVEA NICI O TREABA BLANITA DE LA CAPA CU AIA DE IEPURE).........PE LIPSCANI ACEEASI CAPA ERA 800 MII ...CAM MARE DIFERENTZA ZIC EU.....PROBLEMA MEA INSA E ALTA TOATE CAPELE PE CARE LE-AM VAZUT SUNT ALBE SAU NEGRE....MIE IMI TREBUIE CULOAREA UNTULUI(IVORIU)..NU STIU EXACT CUM SE NUMESTE CULOAREA...DECI SFATUL MEU PT CELE CARE AVETI ROCHITELE ALBE..MERGETI PE LIPSCANI....CAT DESPRE DRESS.....NICI EU NU PORT DAR PRESUPUN CA SUNT OBLIGATA LA ROCHIA DE MIREASA SA PORT..AVAND IN VEDERE CA PORT PANTOFI SI CA ESTE NOIEMBRIE....DAR NU AM GASIT DRES CULOAREA CARE IMI TREBUIE NICI MACAR ALB NU AM VAZUT.....SUCCES FETELOR!!!! LORYYYYYYYYYYYYY....ZI SI MIE UNDE AI VAZUT CAPA PLEASEEEE[-o<

Pai si eu caut capa tot culoarea crem - culoarea untului. Dar o mai vreau si ieftina. Daca mai aflati, va rog postati si aici...ca deja incep sa intru in panica pt ca mai sunt atatea de facut. Va pup si spor la pregatiri.

mam
26.09.2006, 12:22:08
ciorapi cu lipici :P eu mi-am luat din unirii de la jolidon, culoarea piciorului, pentru cele interesate...

adryana_gabryel
26.09.2006, 12:28:08
Buna,fetelor si eu tot in noiembrie am nunta pe 18.Mi-am luat rochita,pantofii....si mai sunt de luat dar mai avem timp.Pupici.;-)

mireasa
26.09.2006, 12:31:06
Adriana pe 18 noiembrie ai nunta???....stiam ca nu se mai fac dupa 14...

nico85
26.09.2006, 12:43:18
si eu stiu la fel:( .pe 12 noiembrie se fac ultimele nunti anul asta.esti sigura adriana ca e pe 18,sau e o greseala?:(

tweety82
26.09.2006, 13:56:37
Eu nu am de gand sa-mi iau dres chiar daca asa e frumos la o mireasa ... ce-ar fi sa va inchiputi un pic cum m-as scarpina prin rochia de mireasa ... am niste mancarimi de la dres de mor ... deci va dati seama cum as arata?? =))=))=))=))

lorycyca
26.09.2006, 14:02:54
Pai si unde ai vazut-o? Si cam cat costa? Nu ne zici si noua?

Eu ma gandeam la un bolero...se poate face oare si un pic mai grosut?

Am mai scris undeva :D costa 1,5 mil .... si e pe partea st cum intri pe Lipscani...pe langa o bijuterie ... e un magazinas cu rochii de mireasa.. toate puse pe manechin... Vineri va dau mai multe detalii ca merg sa-mi ridic rochia si o sa o cumpar si pe aia ...daca o mai gasesc :-?

lorycyca
26.09.2006, 14:06:26

Poate nu e ortodoxa... :-?

Ps vezi ca am scris despre capa mai sus . Pipici :D

oana26
26.09.2006, 20:58:10
Sunt super incantata fetelor. Astazi am fost la prima proba pt rochita si pana acum e superba, minunata... abia astept sa fie gata...

tweety82
26.09.2006, 21:21:10
Sunt super incantata fetelor. Astazi am fost la prima proba pt rochita si pana acum e superba, minunata... abia astept sa fie gata...

Felicitari =D> ...asteptam si noi pozici ;-)

oana26
26.09.2006, 21:28:52
Felicitari =D> ...asteptam si noi pozici ;-)

Pai nu am pozici deocamdata dar poate ii fac poze la urmatoarea proba :*

tweety82
26.09.2006, 21:46:50
Pai nu am pozici deocamdata dar poate ii fac poze la urmatoarea proba :*

Atunci asteptam si noi cu nerbadare urmatoare ta proba la rochita ;-)

oana26
27.09.2006, 00:06:05
Atunci asteptam si noi cu nerbadare urmatoare ta proba la rochita ;-)

ok, sper sa fie cat mai curand :)

IULIAD
27.09.2006, 08:58:46
Miresici din noiembrie cum mai stati cu pregatirile? Eu am mai rezolvat ceva. Pana acum am rezolvat: Restaurant, formatie, tort, invitatii, biserica, pantofi pentru amandoi (mi-am gasit chiar si pantofii de schimb), fotograf, cameraman, bauturi fine, vin, buchetele (al meu si al nasicii), la croitoreasa merg la 1 oct., iar pentru costumele mirelui mergem saptamana asta sa vedem daca gasim ceva care sa-i vina. Voi cum stati?