PDA

Versiunea completa : Florarii, furnizori si depozite de flori in Olt

anabella
17.03.2008, 11:05:57
deci, fetele, astept impresii, poze, sfaturi, am mare nevoie, pls, pls, pls
eu una am gasit o florarie ieftina si care face chestii dragute cum mergi de la vacanta spre spital, pe dreapta
voi o stiti?

garigabi
17.03.2008, 23:20:53
deci, fetele, astept impresii, poze, sfaturi, am mare nevoie, pls, pls, pls
eu una am gasit o florarie ieftina si care face chestii dragute cum mergi de la vacanta spre spital, pe dreapta
voi o stiti?
EU AS VREA SA AM UN BUCHET DEOSEBIT,CU MULTI TRANDAFIRII SI PE ROTUND!SA VB.SI CU NASA MEA,POATE O SA-L FACA LA BUCURESTI,DAR MI-E CAM RUSINE SA-I ZIC CE SI CUM!
P.S.stiu floraria aia,e singura de unde cumpar flori in sl.!

anabella
18.03.2008, 08:08:38
alea sunt 2 buchete, nu? sunt foarte frumoase...
cum sa-ti fie rusine sa-i zici? nasa ta sta in bucuresti si vine direct de acolo cu buchetele? sau cum? ca va fi cam greu sa le iei de acolo, mai ales ca de obicei se ridica in ziua nuntii si cine sta sa mearga la bucuresti dupa buchete si lumanari sa riste sa se mai si topeasca in masina la intoarcere? (nu de alta dar lumanarile nu intra in masina decat in picioare si scoase cumva pe geam cu partea de sus)
eu sa stii ca am trecut pe la floraria aia cand am fost la slatina si m-am uitat pe cataloagele lor cu lumanari si buchete. au modele foarte dragute, au zis ca pot sa faca si dupa poza ta, exact ce vrei si ca se da comanda cu o saptamana inainte
preturile variau intre 400-600 la lumanari si 80-250 la buchete

garigabi
18.03.2008, 22:28:14
alea sunt 2 buchete, nu? sunt foarte frumoase...
cum sa-ti fie rusine sa-i zici? nasa ta sta in bucuresti si vine direct de acolo cu buchetele? sau cum? ca va fi cam greu sa le iei de acolo, mai ales ca de obicei se ridica in ziua nuntii si cine sta sa mearga la bucuresti dupa buchete si lumanari sa riste sa se mai si topeasca in masina la intoarcere? (nu de alta dar lumanarile nu intra in masina decat in picioare si scoase cumva pe geam cu partea de sus)
eu sa stii ca am trecut pe la floraria aia cand am fost la slatina si m-am uitat pe cataloagele lor cu lumanari si buchete. au modele foarte dragute, au zis ca pot sa faca si dupa poza ta, exact ce vrei si ca se da comanda cu o saptamana inainte
preturile variau intre 400-600 la lumanari si 80-250 la buchete
da,sunt doua buchete!nu stiu cum o sa faca nasa cu buchetele si lumanarile,dar o sa-i propun sa mergem la floraria asta sa vedem daca pot sa ne faca cum vreau eu!!!pupici!>:D<

miss0890
19.03.2008, 15:08:27
au facut parintii mei acum vreo 3 ani cand au fost nasi, lumanarile si buchetele la floraria aceea de la vacanta, si ne-au placut foarte mult.
Am mai vazut si unele facute la o florarie de pe primaverii, dar eu pana la urma o sa fac la cea de la vacanta, mi-au placut mai mult ;;)

anabella
19.03.2008, 15:25:13
si nu ne pui si noua niste poze daca ai? :*

garigabi
19.03.2008, 15:41:33
da,asteptam poze!sa ne facem si noi o idee!
am mai gasit un buchet frumos,dar e din orhidee!:*

miss0890
19.03.2008, 16:19:21
nu cred ca am poze pe calc, dar o sa caut diseara cand ajung acasa :)

anabella
19.03.2008, 16:41:33
ok, le asteptam cu interes
oricum mie mi-a placut ce fac si nu au nici preturi mari...
tu ai stabilit ceva in materie de decor la roky, ai aflat ceva preturi pt aranjameltele florale?

only_mony
25.03.2008, 13:23:40
si eu am vazut buchete facute la floraria de la vacanta si mi s-au parut cele mai frumoase....mai inspectam terenul si tinem legatura...uite cam ce am gasit eu pe net....am atasat si niste pahare si niste aranjamente de la targul de nunti....

anabella
25.03.2008, 13:28:48
frumos rau primul buchet

only_mony
25.03.2008, 13:38:13
dap...si mie mi-a placut super mult.....eu o sa-mi scot model de pe net si o sa merg cu el sa-l vada....ca sa nu-mi chinui neuronul mic si obosit sa-i explic si sa nu inteleaga oricum nimic....

anabella
25.03.2008, 13:43:52
si eu la fel. si cu lumanarile la fel voi proceda

garigabi
26.03.2008, 00:22:37
si eu am vazut buchete facute la floraria de la vacanta si mi s-au parut cele mai frumoase....mai inspectam terenul si tinem legatura...uite cam ce am gasit eu pe net....am atasat si niste pahare si niste aranjamente de la targul de nunti....
CU siguranta primul este cel mai elegant buchet!imi place mult!!!o sa merg si eu la vacanta sa vad ce modele au!!!
Am gasit si eu un model de pahare pt.miri!sper sa va placa!:*

anabella
26.03.2008, 08:12:27
sunt foarte frumoase :x :x :x
forma asta o au si paharele noastre. dar nu le vom impodobi pt ca sunt foarte elegante fara nici un accesoriu adaugat si e pacat sa le luam din farmec

anabella
26.03.2008, 11:15:55
Multumim De Info, Am Sa Fac Si Eu O Vizita Pe Acolo Cand Ma Mai Duc In Oras

only_mony
29.03.2008, 11:59:30
si eu voi merge acolo cu siguranta.....:"> multumim pentru informatii.....keep in touch....

only_mony
29.03.2008, 12:01:40
mai atasez cateva poze cu buchete si lumanari...

only_mony
29.03.2008, 12:03:12
eu asa as vrea sa arate lumanarile mele....imi plac super mult....si primul buchet care v-a placut si voua....

anabella
29.03.2008, 12:15:26
lumanarea e foarte frumoasa, o poti duce ca model la o florarie din slatina sa ti-o faca
oare de ce florariile de la noi din oras n-au pagina web? :(

only_mony
29.03.2008, 12:20:11
=)) pentru ca nu sunt asa emancipate.....cu paharele de nunta cum ai facut?ai luat 4 nu?eu le vreau mai speciale....adica nu de-alea imbracate in panglicute si cu fundite...le-as vrea conice cu piciorul aurit si cu model de-ala ca de vechi si gravate cu numele noastre si data nuntii.....oare oi gasi pe aici prin bucuresti un loc unde sa le fac?ca in slatina...nici nu indraznesc sa ma intreb daca ar avea pe undeva#-o

anabella
29.03.2008, 12:23:44
eu am 4 pahare ca cele postate de gabi la pagina 2, numai ca sunt transparente. nu le gravam cu nimic, le lasam asa...

only_mony
29.03.2008, 12:46:19
sunt frumoase paharele alea.....sunt chiar asemanatoare cum mi le inchipui eu$-) ......tu de unde le-ai achizitionat?ca poate va copiez si eu=P~

anabella
29.03.2008, 12:53:46
sunt mostenire de familie ca sa zic asa, le-a avut si matusa mea la nunta ei acum 9 ani :D :-p
nu stiu sa-ti sun unde mai gasesti acum modelul ala, poate aici in bucuresti in centrul vechi (zoan lipscani), pe unde sunt multe magazine cu obiecte de sticlarie

only_mony
29.03.2008, 13:00:46
ooooo...frumos frumos....o sa incerc pe lipscani poate gasesc ceva.ms

only_mony
04.04.2008, 11:29:18
deci, te intreb aici...gabi de unde ai luat paharele alea frumoasa?ca vreau si eu...sau si tu le ai ca mostenire de fam?:((

garigabi
04.04.2008, 16:22:55
deci, te intreb aici...gabi de unde ai luat paharele alea frumoasa?ca vreau si eu...sau si tu le ai ca mostenire de fam?:((
scuze ca iti raspund asa tarziu!acum am obs.ca te intereseau paharele alea!
o sa-ti scriu pm,ok?pupici!!!

only_mony
04.04.2008, 16:57:19
multumesc frumos..am intrat pe site-ul ala si am obs pretul destul de piperat al acelor paharute....:-s deci, cautarile continua.....:>

Mind
12.04.2008, 20:28:31
fir-ar, nu sunt in stare sa atasez poza:(, poate ma ajutati voi. astept

anabella
13.04.2008, 14:11:09
fir-ar, nu sunt in stare sa atasez poza:(, poate ma ajutati voi. astept

pai in momentul in care scrii un mesaj iti apar in bara de sus mai multe optiuni. langa cea cu mutritele e o agrafa. apesi pe agrafa aia si-ti apare o fereasta separata de unde cred ca te descurci sa-i dai browse dupa poza si sa atasezi. ideea e ca trebuie poze micsorate pt ca daca sunt mai mari 97.7 kb nu ti le ia (le poti miscora cu microsoft office picture manager: te duci pe picture, dai resize si le faci web small).

garigabi
17.04.2008, 19:39:57
multumesc frumos..am intrat pe site-ul ala si am obs pretul destul de piperat al acelor paharute....:-s deci, cautarile continua.....:>
am gasit un set de pahare dragute in real si nu costa asa mult ca cele de mai sus!!!dar nu sunt argintate!#-o

only_mony
18.04.2008, 17:15:23
sunt frumoase paharele astea...eu am gasit numai de-alea cu formele consacrate.....si nu se pot imbraca ?

Mind
20.04.2008, 12:04:15
Cu ajutorul tau anabella, am reusit:*. Ei bine, ce parere aveti ?

only_mony
20.04.2008, 12:56:28
mie imi plac trandafirii albi..mai exact doar trandafirii albi....deci aleg prima lumanare..ceea ce nu-mi prea place sunt moatele alea de flori cazute si faptul ca e prea bombat aranjamentul...in rest florile sunt superbe...;;)

anabella
20.04.2008, 13:13:04
Cu ajutorul tau anabella, am reusit:*. Ei bine, ce parere aveti ?

si mie imi place mult lumanarea cu trandafiri. cu siguranta o sa merg si eu pana acolo la florarie. oare ce preturi au? tu ziceai ca acolo faceti lumanarile? stii cumva si preturi?

Mind
20.04.2008, 17:15:02
:)), a doua poza e cu buchetelul miresicii mele. Vrea buchet din cale si asta era modelul ales de ea. Nu e o lumanare:D. Lumanarea in realitate e mult mai frumoasa,am facut rost de poza de la nunta respectiva nu de la florarie. Am fost la florarie sa ma interesez de modele si preturi. Executa numai la comanda, adica dupa poza, te duci cu model si ele il executa. Despre preturi inca nu m-am dumirit prea tare, cica dupa florile folosite la lumanare si buchet. Asta care-mi place mie a costat 250 bucata, dar am vazut modelul dus de persoana respectiva si mi-a placut ca a iesit aidoma. Eu o vreau la fel , dar mai bogata in flori in parte de jos. Va tin la curent ....in masura in care am timp:)

anabella
23.04.2008, 07:58:11
:)), a doua poza e cu buchetelul miresicii mele. Vrea buchet din cale si asta era modelul ales de ea. Nu e o lumanare:D. Lumanarea in realitate e mult mai frumoasa,am facut rost de poza de la nunta respectiva nu de la florarie. Am fost la florarie sa ma interesez de modele si preturi. Executa numai la comanda, adica dupa poza, te duci cu model si ele il executa. Despre preturi inca nu m-am dumirit prea tare, cica dupa florile folosite la lumanare si buchet. Asta care-mi place mie a costat 250 bucata, dar am vazut modelul dus de persoana respectiva si mi-a placut ca a iesit aidoma. Eu o vreau la fel , dar mai bogata in flori in parte de jos. Va tin la curent ....in masura in care am timp:)

pai sa ne tii neaparat la curent, eventual exemplifici cu poze dupa nunta, ca vad ca se apropie ziua in care vei fi nasica <:-P
la ce restaurant se tine petrecerea?

Mind
23.04.2008, 08:48:50
:), eu sunt nasa de rm. valcea:), dar vreau sa ma duc cu toate pregatirile de la mine de-acasa pentru ca nici mireasa nu locuieste acolo (e studenta la cluj) si nu prea ne descurcam prin oras. La floraria de pe primaverii, un buchet de cale , ca cel din poza atasata mai devreme, ma costa 150 lei, iar la cea de jos , de langa primarie ma costa 100 lei (a spus maxim). La buchetul meu inca nu m-am decis, mai studiez, oricum eu nu vreau cale. Dupa nunta o sa atasez pozele.

anabella
23.04.2008, 09:14:53
:), eu sunt nasa de rm. valcea:), dar vreau sa ma duc cu toate pregatirile de la mine de-acasa pentru ca nici mireasa nu locuieste acolo (e studenta la cluj) si nu prea ne descurcam prin oras. La floraria de pe primaverii, un buchet de cale , ca cel din poza atasata mai devreme, ma costa 150 lei, iar la cea de jos , de langa primarie ma costa 100 lei (a spus maxim). La buchetul meu inca nu m-am decis, mai studiez, oricum eu nu vreau cale. Dupa nunta o sa atasez pozele.

pai atunci spor la pregatiri si sa va distrati bine la nunta. >:D<
te asteptam inapoi cu pozele...
casa de piatra finutei tale!

anabella
11.05.2008, 21:10:23
Lumanari facute la Diana Flowers, aseara. Mi-a dat voie tipa sa le fotografiez. Ce parere aveti?

cam incarcate totusi pt niste lumanari...mie nu-mi plac, sper sa nu te superi :*
eu as zice sa nu mergi pe acest model in cazul in care te-ai gandit la ele pt finuta ta

Mind
11.05.2008, 22:01:58
cam incarcate totusi pt niste lumanari...mie nu-mi plac, sper sa nu te superi :*
eu as zice sa nu mergi pe acest model in cazul in care te-ai gandit la ele pt finuta ta
Eu mi-am ales deja modelul si l-am atasat candva. Acum verificam modul lor de lucru. Si concluzia....mie imi place:), cred ca lucreaza bine.

anabella
11.05.2008, 22:08:04
Eu mi-am ales deja modelul si l-am atasat candva. Acum verificam modul lor de lucru. Si concluzia....mie imi place:), cred ca lucreaza bine.

acela era un model frumos, imi amintesc ce ai atasat
noi ne-am hotarat pana la urma sa lucram cu floraria aceea cum vii dinspre vacanta catre spital. sunt si accesibile ca pret si frumoase, ne-au aratat doua cataloage de lumanari si buchete facute de ei

laura_dumi
03.06.2008, 18:25:36
Ana, la floraria aceea despre care vorbesti tu si-a facut cumnata mea buchetul si lumanarile. Lucreaza f bine, o sa caut niste poze sa atasez mai tarziu.
Eu inca nu m-am hotarat, vreau sa intru in cateva florarii intai si apoi sa aleg una.

anabella
03.06.2008, 21:12:38
Ana, la floraria aceea despre care vorbesti tu si-a facut cumnata mea buchetul si lumanarile. Lucreaza f bine, o sa caut niste poze sa atasez mai tarziu.
Eu inca nu m-am hotarat, vreau sa intru in cateva florarii intai si apoi sa aleg una.

iti raman super datoare daca pui niste poze...eu am mai vazut lucrate de ei in cataloagele lor, dar vreau sa stiu si parerea altor mirese >:D<

laura_dumi
04.06.2008, 13:53:49
iti raman super datoare daca pui niste poze...eu am mai vazut lucrate de ei in cataloagele lor, dar vreau sa stiu si parerea altor mirese >:D<
Cu cea mai mare placere....dar sa gasesc pozele...aseara am cautat cd-ul de am innebunit....dar daca nu le gasesc ii cer cateva cumnatei mele.

laura_dumi
04.06.2008, 14:42:55
Atasez cateva poze cu flori si lumanari facute acum 2 ani la floraria de la vacanta(cum mergi spre spital pe dreapta).

laura_dumi
04.06.2008, 14:46:51
Iar cam asa as vrea eu sa imi fac buchetul si lumanarile acum :

anabella
04.06.2008, 15:01:46
Atasez cateva poze cu flori si lumanari facute acum 2 ani la floraria de la vacanta(cum mergi spre spital pe dreapta).

sunt tare finute si frumoase!!!
nu-mi mai bat capul cu alta florarie

anabella
04.06.2008, 15:04:23
Iar cam asa as vrea eu sa imi fac buchetul si lumanarile acum :

primul buchet imi place enorm!
iar lumanarile tot asa le vreau si eu ca forma, dar numai din trandafiri

laura_dumi
04.06.2008, 15:17:20
Ma bucur ca am putut sa te ajut cu ceva.

anabella
08.06.2008, 21:21:59
Poze cu buchete si lumanari lucrate la floraria Diana, vis-a-vis de Primarie.
1: Buchet cununie civila (bonus)
2:Lumanari cununie religioasa
3:Corsaj domnisoare de onoare
4: Buchet mireasa
5: idem 4

Mai am poze, daca va plac, mai postez:)

cum adica buchetul de civila e bonus? daca le faci pe toate celelalte la ei ti-l da gratis sau cum?
mai pune poze daca ai mai multe, te rugam...

Robinia
08.06.2008, 21:42:26
La orice comanda ofera cate ceva bonus: cocarde pt. ginere si nas sau buchetel mic pentru nasa mica, sau un aranjament pt masina, sau ... depinde de comanda si de preferinte, este discutabil totul.

only_mony
08.06.2008, 22:31:33
buchetul acela cu trandafirii alb-rozalii este exact cum il vreau eu....>:D< ce bucuroasa sutn ca am gasit un loc in care sa mi-l faca asa cum imi doresc........mie imi place din ceea ce mi-ai aratat cum lucreaza cei de la floraria diana..multumim mult pt poze...>:D<

laura_dumi
08.06.2008, 23:47:39
foarte frumoase buchetele. o sa trec pe acolo sa vad ce preturi au.

anabella
09.06.2008, 08:11:14
si mie imi plac mult, sunt foarte frumoase!!!
am sa merg data viitoare cand ajung in slatina sa vad si eu preturile pentru ce ne dorim noi

Robinia
09.06.2008, 09:01:48
buchetul acela cu trandafirii alb-rozalii este exact cum il vreau eu....>:D< ce bucuroasa sutn ca am gasit un loc in care sa mi-l faca asa cum imi doresc........mie imi place din ceea ce mi-ai aratat cum lucreaza cei de la floraria diana..multumim mult pt poze...>:D<
Ai mare grija cand explici culoarea trandafirilor la florarie pentru ca, de exemplu, ceea ce ai vazut tu alb-rozaliu este de fapt un crem-rozaliu (mai mult crem). Deci daca mergi cu poza sa specifici neaparat culoarea. In fotografii ies culorile altfel.
Daca mai vreti informatii, astept intrebari.

biribishpampela
09.06.2008, 09:25:15
Ai mare grija cand explici culoarea trandafirilor la florarie pentru ca, de exemplu, ceea ce ai vazut tu alb-rozaliu este de fapt un crem-rozaliu (mai mult crem). Deci daca mergi cu poza sa specifici neaparat culoarea. In fotografii ies culorile altfel.
Daca mai vreti informatii, astept intrebari.
buna!
sunt foarte frumoase! se pare ca lucreaza foarte bine!
ne poti da si alte informatii referitoare la tarifele lor?:*

Robinia
09.06.2008, 09:37:56
Incerc sa va orientez la preturi: lumanarile de cununie (cele atasate) - 450 ron perechea, buchetel mireasa (cel cu trandaf. si minirosa)- 120 ron, buchetel mireasa( cel cu cala si trandaf.) -100 ron , cocarda piept - 10 lei (pe suport de plastic) sau 8 lei -doar cu ac de siguranta, corsaj mana domnisoare de onoare- 15 ron, etc. Bineinteles ca preturile difera in functie de tipul si numarul florilor si se fac bonusuri.

biribishpampela
09.06.2008, 10:48:38
Incerc sa va orientez la preturi: lumanarile de cununie (cele atasate) - 450 ron perechea, buchetel mireasa (cel cu trandaf. si minirosa)- 120 ron, buchetel mireasa( cel cu cala si trandaf.) -100 ron , cocarda piept - 10 lei (pe suport de plastic) sau 8 lei -doar cu ac de siguranta, corsaj mana domnisoare de onoare- 15 ron, etc. Bineinteles ca preturile difera in functie de tipul si numarul florilor si se fac bonusuri.
foarte bune si preturile!
oare este prea tarziu daca fac comanda joi pentru 21? :-s

anabella
09.06.2008, 12:02:26
:) Ataseaza pozele cu ceea ce vrei tu, si-ti spun eu preturile.

uite exact asa vreau lumanarile si buchetul meu. ce zici?
bine, lumanarile vor fi probabil tot in degrade, una deschisa pt nasa si una mai inchisa pt nasul, acesta postat de mine fiind modelul de baza, ca forma si ornamente

biribishpampela
09.06.2008, 12:45:00
bine, lumanarile vor fi probabil tot in degrade, una deschisa pt nasa si una mai inchisa pt nasul, acesta postat de mine fiind modelul de baza, ca forma si ornamente
foarte dragute lumanarile! oare cati trandafiri au?:-\

anabella
09.06.2008, 12:55:47
foarte dragute lumanarile! oare cati trandafiri au?:-\

habar n-am, sunt luate tot de aici de pe miresici, le-a avut o mireasa cu nick-ul tucafamily.
ii poti da un PM eventual s-o intrebi.

later edit: nu astea au fost lumanarile ei, le luase si ea tot de pe miresici, asadar s-a folosit de poza asta ca model

uite aici:

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=582705&postcount=1817

Robinia
09.06.2008, 13:11:49
foarte bune si preturile!
oare este prea tarziu daca fac comanda joi pentru 21? :-s
pentru 21 iunie, tarziu inseamna sambata, 14 iunie, asa ca....

giully852002
09.06.2008, 13:13:33
Anabella si eu ma hotarasem la acelasi buchet :))

anabella
09.06.2008, 13:24:19
Anabella si eu ma hotarasem la acelasi buchet :))

pai numai bine, il vezi la mine si daca-ti place cum arata facut de o florarie de la noi, ti-l faci si tu :D

Robinia
09.06.2008, 13:38:27
Acest model de lumanare, adica pe sfera de burete, se realizeaza foarte usor , dar are un mare inconvenient (cel putin din punctul meu de vedere), si anume , este foarte greu , ar putea ajunge si la 2-3 kg. Asta pentru ca sfera se imbiba cu apa pentru a pastra prospetimea florilor.Aranjamentul fiind foarte greu, necesita o mare atentie manevrarea lumanarilor pentru a nu se rupe. De aceea trebuiesc neaparat folosite lumanari cu tija interioara si chiar si tije exterioare de lemn. Ca pret, consider ca se vor folosi in jur de 40 trandafiri (poate chiar mai mult), deci 750-800 ron perechea. Cam multicel , dar si lumanarile sunt deosebite:).
In legatura cu preturile buchetelelor, pot sa-ti spun ca depinde de dimensiunea buchetului, de numarul de trandafiri. De exemplu, ca sa-ti iasa o marime normala (cat o farfurie de aperitiv :), cam asta e masura de comparatie), ai nevoie cam de 15 trandafiri, dar in cazul acesta nu-ti mai reuseste degradeul. La 15 trandafiri pretul este cam de 120ron. Pentru buchetul tau ai nevoie de min.25 trandafiri si buchetelul va fi un pic mai mare decat "stasul", iar ca pret, undeva la 200 ron.
Modele frumoase, interesante, daca le realizezi sa atasezi poze cu cu rezultatul.>:D<

anabella
09.06.2008, 14:12:21
Acest model de lumanare, adica pe sfera de burete, se realizeaza foarte usor , dar are un mare inconvenient (cel putin din punctul meu de vedere), si anume , este foarte greu , ar putea ajunge si la 2-3 kg. Asta pentru ca sfera se imbiba cu apa pentru a pastra prospetimea florilor.Aranjamentul fiind foarte greu, necesita o mare atentie manevrarea lumanarilor pentru a nu se rupe. De aceea trebuiesc neaparat folosite lumanari cu tija interioara si chiar si tije exterioare de lemn. Ca pret, consider ca se vor folosi in jur de 40 trandafiri (poate chiar mai mult), deci 750-800 ron perechea. Cam multicel , dar si lumanarile sunt deosebite:).
In legatura cu preturile buchetelelor, pot sa-ti spun ca depinde de dimensiunea buchetului, de numarul de trandafiri. De exemplu, ca sa-ti iasa o marime normala (cat o farfurie de aperitiv :), cam asta e masura de comparatie), ai nevoie cam de 15 trandafiri, dar in cazul acesta nu-ti mai reuseste degradeul. La 15 trandafiri pretul este cam de 120ron. Pentru buchetul tau ai nevoie de min.25 trandafiri si buchetelul va fi un pic mai mare decat "stasul", iar ca pret, undeva la 200 ron.
Modele frumoase, interesante, daca le realizezi sa atasezi poze cu cu rezultatul.>:D<

multumesc mult pt toate aceste info pretioase
eu chiar de 25 trandafiri imi doresc buchetul, iar lumanarile desi vor fi mai grele, macar sa fie deosebite!

biribishpampela
09.06.2008, 15:14:43
pentru 21 iunie, tarziu inseamna sambata, 14 iunie, asa ca....
am inteles!
multumesc pentru informatii!:*

anabella
11.06.2008, 15:51:30
asta mi-ar placea enorm pt civila, exact in culorile astea :x :x

costy_ony
11.06.2008, 17:30:58
asta mi-ar placea enorm pt civila, exact in culorile astea :x :x

Foarte frumos!!! Imi place si mie culoarea!!!

biribishpampela
13.06.2008, 13:54:57
buna fetelor!

ieri am dat si noi comanda de lumanari si buchete,in final am decis sa lucram cu Floraria Diana.
Am comandat lumanarile de cununie, buchetul meu si al nasei si 2 aranjamente florale pentru masini pe care ni le vor face din floril de la cununia civila, iar la toate astea am primit din partea casei buchetul pentru cununia civila, cocarda mirelui si corsajul domnisoarei de onoare:D
Vreau sa spun ca am ramas placut impresionata de modul de lucru,de tarifele foarte bune pe care le practica si de faptul ca ne-au ajutat sa alegem ce este mai bun si mai frumos!
suntem multumiti de ce am ales si avem toata increderea ca vor iesi asa cum ne dorim!
va pup :* :*

anabella
22.06.2008, 12:02:20
o lumanare facuta de marraigedesign de la parc care mi-a placut la nebunie:
asta pt ca e aproape identica cu cea pe care o vreau eu pt nunta noastra :)

anabella
22.06.2008, 12:10:24
buchete si o pereche de lumanari facute de deco:
(luate de pe site, altceva nu am gasit)

anabella
22.06.2008, 13:51:57
de la floraria diana, modele obtinute prin amabilitatea doamnei de acolo
am ales sa lucrez si eu cu ei pt nunta mea.

este un aranjament de masa pt miri:

giully852002
28.06.2008, 19:45:39
Fetelor, stiti cumva daca la noi in Slatina se fac buchete cu bilute, cristale sau chestii asemenea ca in pozele atasate? Si cam la ce pret ar fi? Eu as vrea niste bobite cristale prin buchet :)

Robinia
28.06.2008, 20:42:29
Fetelor, stiti cumva daca la noi in Slatina se fac buchete cu bilute, cristale sau chestii asemenea ca in pozele atasate? Si cam la ce pret ar fi? Eu as vrea niste bobite cristale prin buchet :)
Buchete accesorizate se fac la Floraria Diana. Depinde de model , culoare, preferinte, etc. Incearca. :*

giully852002
28.06.2008, 22:42:25
Multumesc >:D< Peste 3 sapt ajung in Slatina si cred ca o sa fac un drum pe acolo sa ii intreb si de un pret. Daca afla cineva inaintea mea informatiile, va rog sa imi ziceti si mie. Pupici

biribishpampela
07.07.2008, 12:05:38
eu am lucrat tot cu Floraria Diana pentru lumanari, buchetul meu si al nasei, buchetul de civila, corsajul d-soarei de onoare si cocarda mirelui.
am fost foarte, foarte multumita de ceea ce a iesit si de preturile super accesibile.
gasiti cateva poze in album! >:D<

anabella
08.07.2008, 18:36:28
tot de la o florarie din slatina deja cunoscuta printre noi
m-am abonat la ei, strang materiale pt nunta sa vad ce-mi aleg la final

only_mony
08.07.2008, 19:20:35
tot de la o florarie din slatina deja cunoscuta printre noi
m-am abonat la ei, strang materiale pt nunta sa vad ce-mi aleg la final

frumoase buchetelele cu trandafiri coraille si acel rozaliu pal....care e floraria?tot aceasta diana/?sau alta?

anabella
08.07.2008, 19:25:30
frumoase buchetelele cu trandafiri coraille si acel rozaliu pal....care e floraria?tot aceasta diana/?sau alta?

da e aceeasi

only_mony
08.07.2008, 19:32:20
off topic: ti-ai schimbat poza....:D :-p

anabella
08.07.2008, 19:34:46
off topic: ti-ai schimbat poza....:D :-p

:"> mai bag cate una proaspata din cand in cand
acu' am destule

p.s: gabi mi-a facut poza asta :D

miss0890
10.07.2008, 00:20:43
Lumanari si buchet de mireasa facute la floraria dintre Vacanta si spital:

giully852002
10.07.2008, 09:21:36
Pai aia nu e cumva floraria Diana ? :D Sau unde anume e floraria Diana :-p

laura_dumi
10.07.2008, 09:36:08
floraria diana e pe langa primarie...cea de la vacanta e alta.
din cate vad nu prea si-au schimbat stilul ...tot asa aratau si cele de acum 2 ani.

anabella
10.07.2008, 11:07:30

Diana e jos in oras, langa primarie

anabella
10.07.2008, 11:08:15
floraria diana e pe langa primarie...cea de la vacanta e alta.
din cate vad nu prea si-au schimbat stilul ...tot asa aratau si cele de acum 2 ani.

astea sunt cam singurele modele pe care stiu sa le faca, nici eu n-am mai vazut la nimeni ceva diferit, facut la ei

laura_dumi
10.07.2008, 12:09:16
eu ziceam ca poate ma duc sa vad vreun catalog de poze ceva si la ei dar m-am razgandit...ma duc direct la diana

miss0890
10.07.2008, 12:37:14
Nu stiu daca doar asta stiu sa faca :))
Aveau in catalog destul de multe modele, diferite, dar probleme pot aparea daca va duceti voi cu o poza a unui model pe care nu l-au mai facut inainte.

Eu la lumanari le-am aratat o poza cu ce doream, iar la buchet le-am dat doar o descriere verbala.

Ce am apreciat a fost ca, si la buchet si la lumanari, culorile sunt exact cele pe care le cerusem.
Ma gandeam ca o sa ma trezesc cu cine stie ce culori...dupa cum zicea cineva, alb-roz e foarte diferit de alb-crem, sau de galbui, ...nu mai zic de corai, sau portocaliu, care e o culoare dificila si ma temeam sa nu puna cine stie ce nuanta turbata..eu zic ca au inteles destul de bine ce culori sa foloseasca.

La buchet, culorile sunt bune, dar forma nu e exact cum zisesem eu
In schimb lumanarile seamana 100% cu poza dupa care au lucrat.

only_mony
10.07.2008, 13:25:21
buchetul adelinei elisei este foarte pe gustul eu.....in genul asta as vrea si eu sa mi-l fac.....

Robinia
10.07.2008, 21:28:28
buchetul adelinei elisei este foarte pe gustul eu.....in genul asta as vrea si eu sa mi-l fac.....
Eu nu stiu ce buchet a avut Adelina. Ai poze ? Cum a a fost?
La civila mie mi s-a parut a fi din phalenopsis bleu. La religioasa a a fost din stanjenei? Cum adica i-au curs petalele? Cine are detalii, pls.

laura_dumi
11.07.2008, 08:30:25
Acesta a fost buchtul adelinei la cununia civila. Pe cel de la religioasa nu l-am gasit.

Robinia
12.07.2008, 15:20:53
Acesta a fost buchtul adelinei la cununia civila. Pe cel de la religioasa nu l-am gasit.
Mersi mult pentru poza. Acest buchet il vazusem la tv, e din phalenopsis Vanda, foarte frumos si elegant. Dar oare ce-o fi cu zvonurile cu stanjeneii si caderea petalelor :-\

laura_dumi
14.07.2008, 08:49:31
Multumim pentru poze, foarte frumoase...buchetul de mireasa e din acela care cade in jos?

Robinia
14.07.2008, 19:51:13
Multumim pentru poze, foarte frumoase...buchetul de mireasa e din acela care cade in jos?
Da, buchetul de mireasa este curgator. Mai, dar ma asteptam sa fiti si voi socate de lumanrile de cununie...eu am fost :D

anabella
14.07.2008, 22:18:05
Da, buchetul de mireasa este curgator. Mai, dar ma asteptam sa fiti si voi socate de lumanrile de cununie...eu am fost :D

sincer si eu am fost, dar gusturile nu se discuta :D
oare cine o fi cerut asa ceva?

Robinia
15.07.2008, 07:18:37
sincer si eu am fost, dar gusturile nu se discuta :D
oare cine o fi cerut asa ceva?
O tipa foarte practica care a zis ca tot lumanare e si asta si ca nu se mai chinuie cu ea pe geamurile de la masini, sau sa se lupte nasii cu ele prin biserica:). Chiar ca gusturile nu se discuta.

laura_dumi
15.07.2008, 10:16:11
Eu nu am fost pentru ca mai vazusem.
Si sunt persoane care chiar nu vor sa sa chinuie cu ele.
De exemlu si domisoarele mele de onoare s-au plans ca o sa le fie greu sa le care, ca o sa se pateze la biserica de ceara, etc.....dar nu am ce sa le fac eu din alea mici nu fac ca nu imi plac.M-am gadit sa pun un alt cuplu sa care lumanarile sau sa le fac o idee mai mici dar nici chiar asa mici.

only_mony
15.07.2008, 20:11:45
as fi putut jura ca acele lumanarele minuscule sunt de-alea de decorat mesele la restaurant....uimitor...dar fiecare cu ideile proprii....
cat despre buchetul adelinei de la cununia religioasa iata-l..

only_mony
15.07.2008, 20:12:29
ceea ce nu prea-mi place la acest buchet sunt bobitele acelea verzi....

Robinia
15.07.2008, 21:27:28
as fi putut jura ca acele lumanarele minuscule sunt de-alea de decorat mesele la restaurant....uimitor...dar fiecare cu ideile proprii....
cat despre buchetul adelinei de la cununia religioasa iata-l..
Multumesc pentu buchetul Adelinei. Mai, ziaristii astia sunt de doi lei, mi-am imaginat altceva din articole, dar asta e. E frumos buchetelul, l-a vrut un pic curgator, de-asta a apelat la "bobitele" alea verzi:)

laura_dumi
16.07.2008, 08:29:46
E foarte frumos buchetul. Si eu mi-l imaginam altfel dar e chiar dragut. Si i se potriveste.

micuta_miresica
29.07.2008, 09:51:57
superbeeee=P~=P~=P~=P~

only_mony
04.08.2008, 10:29:08
buna fetelor...am auzit de curand cum ca nu e bine sa-ti faci buchet din trandafiri pt ca au spini...ce-o insemna asta nu stiu, pot doar sa banuiesc....eu insa nu prea cred in aceste superstitii...

Robinia
04.08.2008, 13:40:48
buna fetelor...am auzit de curand cum ca nu e bine sa-ti faci buchet din trandafiri pt ca au spini...ce-o insemna asta nu stiu, pot doar sa banuiesc....eu insa nu prea cred in aceste superstitii...
:)) Calele nu au spini si tot exista superstitii la ele. Oricum, la buchete,se curata trandafirii de spini cu un cleste special, sigur nu te vor intepa. Alt rau ce ti-ar putea face?!:-\

floritocuri
15.08.2008, 20:35:06
buna fetelor
eu am o mare problema , am nunta pe 6 septembreie la parc hotel . eu sant in italia si vin acasa pe 3 septembrie. se ocupa parintii mei de tot . nu stiu cum se aranjaza o sala pt. nunti pe la noi . va rog ajutati-ma . am nevoie si de coafeza si machiaj.

floritocuri
15.08.2008, 20:44:31
buna
eu am avut cununia civila pe 20 iulie in italia , aici a usor pt. ca restaurantul iti ofera absolut tot. nu trbuie sa te stresezi pt. cum o sa fie amenajata sala sau altele. m-a costat meniul de persoana 110 euro dar va spun sincer ca nu m-am stresat pt. nimic. in final a iesit super. problema mea este in slatina, fiindca nu sant acolo si nu stiu ce vor alege cei de acasa. daca a-ti facut nunta la parc hotel va rog ajutati-ma cu idei sau eventual poze , sant in mare criza de timp.

dani76
17.08.2008, 16:27:29
pt. robinia. desi cred ca pana acum ti-ai gasit om. inca nu pot trimite pm, ca nu am 10 postari, dar poti sa imi trimiti mailul pe mesaj privat si ([email protected]) iti dau nr. de tel. scuze ca raspund tocmai acum, dar am fost plecata in concediu.

cat despre florarii, am luat maaaare teapa cu floraria de langa primaria slatina. unde doamna mi-a facut niste lumanari si buchet de hortensii de toata jena (eram nasa), tocmai acum 2 luni. cand am ajuns cu ele in fata blocului, deja imi cadeau frunzele , iar florile erau ofilite. scuza ei a fost ca nu mai lucrase pana acum cu hortensii.... am pus-o sa mi le refaca, dar degeaba, tot m-am facut de ras. am plans jumate de nunta ca mi-era o rusine cu lumanarile atarnate la intrarea in restaurant... iar mireasa, nu mai spun ce dezamagita a fost, ca intram in pamant de rusine.

giully852002
17.08.2008, 17:20:10
tu vb despre floraria diana? :D

madutza85lix
17.08.2008, 17:41:08
floraria Diana este cea de langa primarie??? ca tocmai acolo vroiam sa imi fac lumanarile si buchetul...:-SS

biribishpampela
18.08.2008, 10:01:41
floraria Diana este cea de langa primarie??? ca tocmai acolo vroiam sa imi fac lumanarile si buchetul...:-SS
da, floraria Diana este cea de langa primarie dar ma surprinde ceea ce aud.....:-s
eu am lucrat tot cu floraria Diana si am fost foarte foarte multumita de tot ce au realizat (lumanari, buchet mireasa, buchet cununie civila, buchet nasa, cocarda mire, corsaj domnisoara de onoare, aranjamente masini), e adevarat ca au fost cu trandafiri iar buchetul de civila cu iris, deci nu cu hortensii.....
atasez cateva poze sa vedeti ce a iesit

madutza85lix
18.08.2008, 11:22:53
intr-adevar sunt foarte frumoase si reusite=D> cred ca acolo o sa mi le fac si eu pana la urma, sper sa nu fiu dezamagita...

anabella
19.08.2008, 15:32:08
cat despre florarii, am luat maaaare teapa cu floraria de langa primaria slatina. unde doamna mi-a facut niste lumanari si buchet de hortensii de toata jena (eram nasa), tocmai acum 2 luni. cand am ajuns cu ele in fata blocului, deja imi cadeau frunzele , iar florile erau ofilite. scuza ei a fost ca nu mai lucrase pana acum cu hortensii.... am pus-o sa mi le refaca, dar degeaba, tot m-am facut de ras. am plans jumate de nunta ca mi-era o rusine cu lumanarile atarnate la intrarea in restaurant... iar mireasa, nu mai spun ce dezamagita a fost, ca intram in pamant de rusine.

eu nu cred asa ceva in ruptul capului. le-ati facut voi ceva la lumararile alea de s-au rupt, pt ca aproape toate miresicile de la slatina au lucrat cu ei, inclusiv eu, acum pe 16, si m-am dus personal sa-i multumesc mariei pt treaba minunata pe care a facut-o. i-am dus poze ca model si mi le-a lucrat identic cu ceea ce i-am dat si au tinut o gramada.
are de la mine 10 cu felicitari, am niste poze superbe cu buchetele si lumanarile noastre
nu mai spun ca pe cel de la civila toata lumea l-a laudat si toti m-au intrebat unde l-am facut (cale portocalii)

anabella
20.08.2008, 17:10:05
iata-le:
si ii multumesc mariei inca o data, au iesit superb

laura_dumi
21.08.2008, 10:10:44
Si eu am facut buchetele si lumanarile tot la floraria Diana, si cum am mai spus sambata in slatina au fost 35 grade si vreau sa spun ca lumarile au rezistat forte bine.Eu nu cred ca, ceea ce s-a intamplat cu hortensiile a fost din vina mariei.Eu am fost foarte multumita de ceea ce a facut...atasez poze.

DENYSSA_ELY
10.09.2008, 13:49:35
Lumanari, buchete si aranjamente facute la Diana:
ciao robi,sunt o miresica de 2009 foarte ingrijorata de gasirea unei florarii bune,chiar asa face aceasta Diana arata foarte bine dar am mai vazut poze pe site uri si in realitate lasau de dorit......am auzit atatea miresici dezamagite de florarii si e o chestie catd e cat importanta pt ca de iti place sau nu nu mai ai ce face banii sunt dati si timp nu ai ...asa ca am nevaoie de o recomandare chiar daca mai am muuuu;t dar sa aud mai multe pareri sa ma orientez....:*

biribishpampela
10.09.2008, 14:59:31
ciao robi,sunt o miresica de 2009 foarte ingrijorata de gasirea unei florarii bune,chiar asa face aceasta Diana arata foarte bine dar am mai vazut poze pe site uri si in realitate lasau de dorit......am auzit atatea miresici dezamagite de florarii si e o chestie catd e cat importanta pt ca de iti place sau nu nu mai ai ce face banii sunt dati si timp nu ai ...asa ca am nevaoie de o recomandare chiar daca mai am muuuu;t dar sa aud mai multe pareri sa ma orientez....:*
majoritatea miresicilor din slatina au lucrat cu Floraria Diana si au fost foarte multumite ;-)

anabella
10.09.2008, 15:10:12

eu, laura_dumi, biribishpampela, giully852002, only_mony (ele doua vor avea nunta in curand) am lucrat cu floraria diana
daca nici noi nu suntem dovada vie a realei multumiri pe care ne-a adus-o aceasta florarie, atunci cine altcineva???
vreau sa spun ca face tot ce vrei tu, exact ca in poza
eu am fost si nasa pe 30 si tot acolo am facut buchetele si lumanarile, dupa pozele finei mele, am fost amandoua foarte multumite
parerea mea e ca mai dezamagita vei fi de o mie de ori de alta florarie din slatina decat de aceasta

DENYSSA_ELY
10.09.2008, 15:30:16
eu, laura_dumi, biribishpampela, giully852002, only_mony (ele doua vor avea nunta in curand) am lucrat cu floraria diana
daca nici noi nu suntem dovada vie a realei multumiri pe care ne-a adus-o aceasta florarie, atunci cine altcineva???
vreau sa spun ca face tot ce vrei tu, exact ca in poza
eu am fost si nasa pe 30 si tot acolo am facut buchetele si lumanarile, dupa pozele finei mele, am fost amandoua foarte multumite
parerea mea e ca mai dezamagita vei fi de o mie de ori de alta florarie din slatina decat de aceasta
merci pt sustinere si pt informatii daca e asa eu am incredere in voi....knd merg in slatina o sa trec pe acolo....dar unde e?:-\ eu ma duc dar nu stiu unde:-p =)) ...da-ti-mi o adresa punct de reper ceva....merci anitcipat..... si cat despre luna voastra de miere super....sa fiti fericiti in viata cotidiana ca acolo....pupikuti si merci inca odata...

anabella
10.09.2008, 15:34:26
merci pt sustinere si pt informatii daca e asa eu am incredere in voi....knd merg in slatina o sa trec pe acolo....dar unde e?:-\ eu ma duc dar nu stiu unde:-p =)) ...da-ti-mi o adresa punct de reper ceva....merci anitcipat..... si cat despre luna voastra de miere super....sa fiti fericiti in viata cotidiana ca acolo....pupikuti si merci inca odata...

multumesc mult pt urari :*
cat despre florarie, o gasesti jos in oras, chiar vis-a-vis de primarie

Robinia
09.10.2008, 22:03:20
Buchetul si lumanarile prietenei mele:

anabella
10.10.2008, 08:50:56
Buchetul si lumanarile prietenei mele:

frumoase si florile, dar si prietena ta
casa de piatra si multa fericire ii doresc

Robinia
10.10.2008, 08:56:02
frumoase si florile, dar si prietena ta
casa de piatra si multa fericire ii doresc
multumesc :*

anabella
05.01.2009, 19:48:44
de la fini de la nunta, facute tot la maria:

lumanarea
buchetul de mireasa
buchetelul de civila care a fost gratuit

CRISRINA
05.01.2009, 20:00:24
de la fini de la nunta, facute tot la maria:

lumanarea
buchetul de mireasa
buchetelul de civila care a fost gratuit

super misto , am vazut si pozele tale intradevar adevarate , iar voi a-ti aratat de nota zece. Felicitari asa album mai rar.

anabella
05.01.2009, 20:21:50
super misto , am vazut si pozele tale intradevar adevarate , iar voi a-ti aratat de nota zece. Felicitari asa album mai rar.

multumesc mult, se pot face lucruri deosebite si pe bani putini, nu?
am prieteni care au platit 12 mil pe 100 poze neclare si banale si cateva ore de filmare aiurea
trebuie sa-ti alegi cu mare atentie fotograful si cameramanul, mai ales in slatina unde parerea mea e ca 99% habar n-au ce e aia arta fotografica

CRISRINA
05.01.2009, 20:24:06
Sedinta foto a-ti facut-o in parcul din spatele spitalului?

CRISRINA
05.01.2009, 20:27:05
Ai putea sa-mi dai un PM cu nr. de tel al fotografului tau (tot el a si filmat?)

anabella
06.01.2009, 10:00:00
Sedinta foto a-ti facut-o in parcul din spatele spitalului?

da, acolo am pozat
am fi vrut sa sarim peste pozele inutile din fata bisericii cu fiecare invitat si mergem in mai multe locuri, insa odata ce ne-am asezat la poza cu parintii au venit si ceilalti la rand si n-am mai putut pleca decat dupa 40 minute, timp irosit aiurea pt niste poze la care nu ne-am uitat si nu ne uitam nici macar ocazional
le-am pus intr-o cutie pe dulap si acolo vor zacea for ever, asadar aveti grija ce fel de poze va doriti si voi, sa nu dati niste bani pe ceva inutil, cum am facut noi din cauza ca inviatii s-au suparat ca nu vrem sa ne pozam si cu ei

violeta_ionut
29.01.2009, 22:24:33
multumesc mult, se pot face lucruri deosebite si pe bani putini, nu?
am prieteni care au platit 12 mil pe 100 poze neclare si banale si cateva ore de filmare aiurea
trebuie sa-ti alegi cu mare atentie fotograful si cameramanul, mai ales in slatina unde parerea mea e ca 99% habar n-au ce e aia arta fotografica

ola, scuze ca intervin asa nu am mai intrat de mult...............
cat te-au costat filmatul si pozele si cine ti le-a facut????
te rog foarte mult daca poti da-mi si mie un mesaj cu nr lui
caut si nu am gasit nimic convenabil.........
mersic anticipat

anabella
30.01.2009, 09:02:47
ola, scuze ca intervin asa nu am mai intrat de mult...............
cat te-au costat filmatul si pozele si cine ti le-a facut????
te rog foarte mult daca poti da-mi si mie un mesaj cu nr lui
caut si nu am gasit nimic convenabil.........
mersic anticipat

gasesti aici informatiile

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1093843&postcount=23

numarul ti-l dau pe PM

roxxana00
07.02.2009, 21:24:03
gasesti aici informatiile

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1093843&postcount=23

numarul ti-l dau pe PM

buna am vazut si eu pozele tale si sunt foarte frumoase , deosebite.
te rog mult sa imi dai si mie pm cu numarul fotografului

mercic,
roxana

lorana2001
05.03.2009, 18:02:30
buna,
imi dati si mie pe privat un numar de telefon sau eventual o adresa de email de la floraria Diana?
;;)

floricel_10
20.03.2009, 10:29:04
De cand am hotarat sa facem nunta in mai ma gandesc numai la trandafirasii aia mici de mai,buchetasi sau nu stiu cum le zice, care miros super frumos...
Mai de mult parintii mei au fost la o nunta in Bucuresti. Si mireasa avea buchetul din trandafirasi din astia mici. Si cocardele tot din trandafirasi erau. Mi s-a parut super romantica ideea. Din pacate cocardele s-au cam palit repede. Dar buchetul nu stiu cat a tinut (eu am fost doar la biserica, n-am fost si la party)
Ma duc in week-end acasa si poate ma intalnesc cu mama miresei, sa-mi spuna mai multe detalii.
Voi aveti idee daca se poate realiza ideea mea?
A-ti mai vazut ceva asemantor la vreo florarie din Slatina?
Multu,
Flori

biribishpampela
20.03.2009, 11:30:16
buna,
imi dati si mie pe privat un numar de telefon sau eventual o adresa de email de la floraria Diana?
;;)
ti-am lasat eu un pm;-)

georgiana20072002
29.03.2009, 01:02:56
:| buna fetelor.imi cer scuze ca nu am mai intrat pana acum dar nu am avut timp.asi vrea sa va rog sa-mi aratati si mie poze cu aranjamente,lumanari buchete de flori de la floraria diana sau daca se poate o adresa unde le pot vedea.Si daca aveti idee cum este la restaurantul de la casa tineretului.eu acolo am mai gasit loc.

biribishpampela
30.03.2009, 10:33:42
:| buna fetelor.imi cer scuze ca nu am mai intrat pana acum dar nu am avut timp.asi vrea sa va rog sa-mi aratati si mie poze cu aranjamente,lumanari buchete de flori de la floraria diana sau daca se poate o adresa unde le pot vedea.Si daca aveti idee cum este la restaurantul de la casa tineretului.eu acolo am mai gasit loc.
daca vei cauta cateva pagini in urma la acest topic, vei gasi mai multe poze cu buchetele si lumanarile miresicilor care au lucrat cu aceasta florarie...
in legatura cu restaurantul, poate te ajuta fetele cu ceva informatii, eu personal nu stiu nimic.. :)

biribishpampela
30.03.2009, 10:44:54
la pag. 11-13 gasesti cateva poze ;-)

CRISRINA
06.04.2009, 13:24:07
Fetele care a-ti lucrat cu floraria Diana cu cat timp inainte de nunta trebuie sa o contactez pt. comanda de lumanari si buchete?

biribishpampela
07.04.2009, 13:44:28
Fetele care a-ti lucrat cu floraria Diana cu cat timp inainte de nunta trebuie sa o contactez pt. comanda de lumanari si buchete?
eu am dat comanda cu 1 saptamana inainte de nunta si a fost ok<:-P

CRISRINA
07.04.2009, 14:33:20
eu am dat comanda cu 1 saptamana inainte de nunta si a fost ok<:-P

Eu credeam ca trebuie vorbit mai din timp ,atunci mai astept.

biribishpampela
08.04.2009, 09:43:37
Eu credeam ca trebuie vorbit mai din timp ,atunci mai astept.
te poti duce si mai din timp, cu cateva saptamani chiar o luna inainte, eu nu stau in slatina si atunci m-am putut duce si a fost ok.

mellany
03.05.2009, 18:11:05
Buna fetelor,
As vrea si eu mai multe detalii despre floraria Diana, unde o gasesc, daca se poate si mai multe poze cu buchete.
Multumesc

anabella
04.05.2009, 09:11:44
Buna fetelor,
As vrea si eu mai multe detalii despre floraria Diana, unde o gasesc, daca se poate si mai multe poze cu buchete.
Multumesc

eventual un nume si un numar de telefon, ca nu mai au spatiul pe care-l aveau cand ne-am facut noi buchetele si lumanarile la ei
nu stiu daca maria, proprietara, si-a gasit alt spatiu sau lucreaza la domiciliu
iar poze de la ei gasesti destule daca rasfoiesti subiectul asta de la inceput, toate am pus poze la vremea respectiva.

emilinicole
04.05.2009, 16:28:53
Miresicile,

pe voi cam cat v-au costat aranajamentele florale?cam cum sunt preturile, am vazut toate pozele din topic si sunt frumoaste toate!
felicitari!

anabella
05.05.2009, 09:21:17
pe mine m-a costat totul in jur de 10 milioane: lumanarile, buchetul meu si al nasei (cel de civila a fost gratuit), cocardele pt mire, nas si familie, bratarile din miniroze pt domnisoarele de onoare si 6 aranjamente de masini facute cu florile de civila la care am platit doar suportul pe care au fost lucrate.
si vreau sa zic ca totul mi-a iesit exact ca-n pozele pe care le-am dus ca model

iar cand am fost nasi am dat tot cam asa parca, pe lumanari si buchetul de mireasa, caci pe cel de la civila ni l-a dat gratuit. plus o cocarda pt mire, asortata cu buchetul finei.

CRISRINA
05.05.2009, 22:02:18
pe mine m-a costat totul in jur de 10 milioane: lumanarile, buchetul meu si al nasei (cel de civila a fost gratuit), cocardele pt mire, nas si familie, bratarile din miniroze pt domnisoarele de onoare si 6 aranjamente de masini facute cu florile de civila la care am platit doar suportul pe care au fost lucrate.
si vreau sa zic ca totul mi-a iesit exact ca-n pozele pe care le-am dus ca model

iar cand am fost nasi am dat tot cam asa parca, pe lumanari si buchetul de mireasa, caci pe cel de la civila ni l-a dat gratuit. plus o cocarda pt mire, asortata cu buchetul finei.
Astazi am vorbit si eu cu Maria la telefon si i-am zis ca vreau lumanari ca ale tale(i-am explicat eu cate ceva si si-a dat seama imediat despre cine e vorba) a ramas sa ne intalnim maine

anabella
05.05.2009, 23:06:27
Astazi am vorbit si eu cu Maria la telefon si i-am zis ca vreau lumanari ca ale tale(i-am explicat eu cate ceva si si-a dat seama imediat despre cine e vorba) a ramas sa ne intalnim maine

super, abia astept sa ti le vad dupa nunta <:-P

bubu_ruza
19.06.2009, 21:58:30

am fost si eu acolo sa vad ce si cum cand am hot sa cautam restaurant.... :) am inteles k daca nu merge aerul conditionat e cam nasol... sa vb cu ei inainte cu cateva sapt sa nu-ti faca vreo figura si sa nu mearga k e urat va fi cald si se va si fuma la mine e probl k nu fumez si ma inec tare rau daca simt miros de tutun k am tiroida...
pupiceii

only_mony
23.06.2009, 15:04:29
buna fetelor.

pe 30 mai am fost nasa de botez a unei fetite si lumanarica de botez mi-a facut-o Maria (floraria Diana) exact asa cum am rugat-o.

va atasez cateva fotografii cu ea si cu finuta mea.

sa aveti o zi frumoasa si bafta la pregatiri.

anabella
23.06.2009, 15:08:39
buna fetelor.

pe 30 mai am fost nasa de botez a unei fetite si lumanarica de botez mi-a facut-o Maria (floraria Diana) exact asa cum am rugat-o.

frumoasa si lumanarica, dar si copilasul :x
tu pe unde esti ca nu te vad
pune poze si cu tine dincolo, la topicul mare de slatina, pls [-o<

biribishpampela
24.06.2009, 09:36:51
buna fetelor.

a iesit super lumanarea, iar bebelina e o scumpica! sa fie sanatoasa si voinica!
ps. vreau si eu sa nasesc....[-(

only_mony
15.07.2009, 15:38:33
a iesit super lumanarea, iar bebelina e o scumpica! sa fie sanatoasa si voinica!
ps. vreau si eu sa nasesc....[-(

mersi frumos ionela pentru aprecieri. sa stii ca e un sentiment fantastic, as mai nasi cativa copii.

p.s.: eu as vrea sa nasesc si-un cuplu!;-)

only_mony
15.07.2009, 15:41:07
buna fetelor
eu am o mare problema , am nunta pe 6 septembreie la parc hotel . eu sant in italia si vin acasa pe 3 septembrie. se ocupa parintii mei de tot . nu stiu cum se aranjaza o sala pt. nunti pe la noi . va rog ajutati-ma . am nevoie si de coafeza si machiaj.

buna...eu am avut nunta la parc si am lucrat cu ramona de la marriage design. vei gasi cateva poze de la nunta mea cu decoratiunile. totula fost impecabil si perfect aranjat, am fost pe deplin multumita. Sa stii ca ramona este o persoana foarte deschisa la pareri si incearca sa te ajute cat poate de mult cu sfaturi.

biribishpampela
15.07.2009, 15:54:10
mersi frumos ionela pentru aprecieri. sa stii ca e un sentiment fantastic, as mai nasi cativa copii.

p.s.: eu as vrea sa nasesc si-un cuplu!;-)
si eu vreau!!! :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
si eu si sotul meu ne dorim foarte tare sa fim nasi si pt cuplu dar si pt copil dar din pacate nu avem cereri inca..[-(

alladyna
19.07.2009, 09:58:40
Buna miresici,
Am cateva poze cu aranjamente de sali in diferite locatii: Zytto, Bulevard, Cireasov, Bastos, Saru, Valea Oltului. Va plac? :)

alladyna
19.07.2009, 10:00:10
Continuare :)

my_dadae
05.08.2009, 14:31:46
buna sunt si eu noua pe aici.am nunta pe 17 iulie 2-101, am citit foarete mult despre aceasta florarie Diana, vreau si eu un numar de telefon pe privat va rog, sau o adresa ceva. va multumesc

floricel_10
29.09.2009, 11:23:34

Multumim pentru poze!!!

emilinicole
29.09.2009, 14:06:50

sunt ok aranjamentele,
de cine sunt facute?si cam cat costa?in speta ma intereseaza cele de la zytto

valusca25
24.10.2009, 14:30:46
sunt superbe pozele cam aja cv aj vrea ji eu pe lila dar poti sa-mi trimit numele agentiei care are aja cv???nu vreaus a le iau la rand pt k nu o sa m mult timp...fetelor agentiile astea care se ocupa de lokal cu cat timp inainte trebuie angajate???nu-s in tara vin deabia in primavara ji vreau sa ma ocup personal....ms mult^:)^ ^:)^ ^:)^

valusca25
24.10.2009, 14:33:19
am uitat de la paradis are cineva poze???ms mult:*

floricel_10
26.10.2009, 14:15:42
am uitat de la paradis are cineva poze???ms mult:*
am eu o poza..

valusca25
26.10.2009, 20:53:05
am eu o poza..
ms din suflet chiar nu aveam nici o idee cum e acolo ms,am nunta pe 28 august doar ce am rezervat deci chiar imi place ms inca o data^:)^ ^:)^ ^:)^

valusca25
31.10.2009, 13:41:28
Buna miresici,
Am cateva poze cu aranjamente de sali in diferite locatii: Zytto, Bulevard, Cireasov, Bastos, Saru, Valea Oltului. Va plac? :)
sunt superbe !!!dar ai idee ce firma s-a ocupat de arnajamentele lila???asra caut si eu poate imi trimiti pe pm!!!:)

alladyna
13.11.2009, 08:04:20
sunt ok aranjamentele,
de cine sunt facute?si cam cat costa?in speta ma intereseaza cele de la zytto
Buna,
Aranjamentele sunt facute de prietena mea, de asemenea, si-a procurat special pentru Zytto, esarfe argintiu perlat care se asorteaza foarte bine acolo (cand o sa reusesc sa micsorez pozele o sa le postez). Preturile sunt ok.
Despre Zytto, mai pot spune ca fiind o locatie un pic mai "sobra", poti incerca inveselirea cu un pic de culoare si cel mai recomandat este sa pui naproane pe mese (de o anumita culoare, care-ti place tie). Iti garantez ca se schimba imediat aspectul. Scaunele nu necesita obligatoriu huse. Nu iti recomand sa iei in calcul stalpisori sau arcade la intrarea in hotel pentru ca vecinii "colorati" au pasiune pentru decoratiuni ;;).
Spor la pregatiri in continuare.

alladyna
13.11.2009, 08:10:46
ms din suflet chiar nu aveam nici o idee cum e acolo ms,am nunta pe 28 august doar ce am rezervat deci chiar imi place ms inca o data^:)^ ^:)^ ^:)^
Buna,
Paradis este locatia perfecta pentru o nunta mica, este in aer liber, se aseaza mesele in jurul piscinei si daca intervii cu ceva lumanari plutitoare , va iesi de vis. Nu stiu cum sunt ospatarii, dar sefa (nu patroana), se implica foarte mult si este saritoare. Decoratiunile le poti face cu cine vrei tu, cel putin anul acesta nu impunea localul pe nimeni.
Spor la pregatiri.

emilinicole
13.11.2009, 11:51:36
Buna,
Aranjamentele sunt facute de prietena mea, de asemenea, si-a procurat special pentru Zytto, esarfe argintiu perlat care se asorteaza foarte bine acolo (cand o sa reusesc sa micsorez pozele o sa le postez). Preturile sunt ok.
Despre Zytto, mai pot spune ca fiind o locatie un pic mai "sobra", poti incerca inveselirea cu un pic de culoare si cel mai recomandat este sa pui naproane pe mese (de o anumita culoare, care-ti place tie). Iti garantez ca se schimba imediat aspectul. Scaunele nu necesita obligatoriu huse. Nu iti recomand sa iei in calcul stalpisori sau arcade la intrarea in hotel pentru ca vecinii "colorati" au pasiune pentru decoratiuni ;;).
Spor la pregatiri in continuare.

"vecinii colorati???"
zytto nu mi se pare sobru..gandeste-te ca eu vroiam nunta alb negru..naproane colorate pe masa nu pun..pt ca le las albe, si pun carduri/plicuri bani negre, care se asorteaza cu negrul de la farfurii si stalpii...iar florile am zis ca fac ceva care sa se asorteze cu draperiile..adik galben cu alb..vad eu.
acum da si tu detalii..de la ce firma e prietena ta...de la cat incep preturile..daca nu poti, ca faci reclama, da pe privat:)

alladyna
13.11.2009, 12:29:29
"vecinii colorati???"
zytto nu mi se pare sobru..gandeste-te ca eu vroiam nunta alb negru..naproane colorate pe masa nu pun..pt ca le las albe, si pun carduri/plicuri bani negre, care se asorteaza cu negrul de la farfurii si stalpii...iar florile am zis ca fac ceva care sa se asorteze cu draperiile..adik galben cu alb..vad eu.
acum da si tu detalii..de la ce firma e prietena ta...de la cat incep preturile..daca nu poti, ca faci reclama, da pe privat:)
Vezi, acum totul depinde si de gusturi. In conceptia mea , un eveniment cum este nunta, il vad colorat, vesel, dar trebuie sa recunosc ca si decoratiunile alb-negru imi plac, sunt foarte elegante.

alladyna
13.11.2009, 12:30:50
Cat despre vecinii colorati de la Zytto, era vorba de tiganusii de sub Gradiste, care la o nunta au furat stalpisorii cu flori de la intrare :)

emilinicole
13.11.2009, 12:45:58
Cat despre vecinii colorati de la Zytto, era vorba de tiganusii de sub Gradiste, care la o nunta au furat stalpisorii cu flori de la intrare :)

foarte tareeeeeeeeeeee:)))am ras sa mor

astept un PM despre decoratiuni:)eu de craciun as vrea sa ma vad cu niste firme, sa aleg, asa ca te rog, zi-mi si de prietena ta:)
ms

alladyna
13.11.2009, 12:49:23
foarte tareeeeeeeeeeee:)))am ras sa mor

astept un PM despre decoratiuni:)eu de craciun as vrea sa ma vad cu niste firme, sa aleg, asa ca te rog, zi-mi si de prietena ta:)
ms
Pai la fix, ca pe 26 dec se ocupa de un botez Zytto, poate ai timp sa treci si vezi si cum lucreaza. Imediat iti trim in prv un nr de tel.

emilinicole
13.11.2009, 12:56:32
Pai la fix, ca pe 26 dec se ocupa de un botez Zytto, poate ai timp sa treci si vezi si cum lucreaza. Imediat iti trim in prv un nr de tel.

ok, astept PM..sa stii ca o sa trec:)

ms mult:)

ClaudiaNiculae
13.11.2009, 15:42:10
poti sa-mi dai si mie contactul fetei care se ocupa de decoratiuni?

multumesc frumos,
c

alladyna
13.11.2009, 16:09:57
poti sa-mi dai si mie contactul fetei care se ocupa de decoratiuni?

multumesc frumos,
c
Ti-am dat pm, sper sa te-ajute.

valusca25
13.11.2009, 20:44:21
Buna,
Paradis este locatia perfecta pentru o nunta mica, este in aer liber, se aseaza mesele in jurul piscinei si daca intervii cu ceva lumanari plutitoare , va iesi de vis. Nu stiu cum sunt ospatarii, dar sefa (nu patroana), se implica foarte mult si este saritoare. Decoratiunile le poti face cu cine vrei tu, cel putin anul acesta nu impunea localul pe nimeni.
Spor la pregatiri.
La ce te referi cand zici o nunta mica???Adik max cate persoane???Mie mi s-a spus k 150 persoane intra in mesele alea de afara!!!!Nu stiu cat lok mai ramane pt dans,daca ai fost acolo si ai idee astept raspunsul tau!!Cat despre decor fac cu cine vreau problema e ca eu nu-s in tara vin in primavara si atunci vreau sa stabilesc totul la telefon mi-e frica de rezultat...Ms mult pt raspunsuri esti tare draguta:*

alladyna
14.11.2009, 08:55:37
La ce te referi cand zici o nunta mica???Adik max cate persoane???Mie mi s-a spus k 150 persoane intra in mesele alea de afara!!!!Nu stiu cat lok mai ramane pt dans,daca ai fost acolo si ai idee astept raspunsul tau!!Cat despre decor fac cu cine vreau problema e ca eu nu-s in tara vin in primavara si atunci vreau sa stabilesc totul la telefon mi-e frica de rezultat...Ms mult pt raspunsuri esti tare draguta:*
Eu stiam ca are capacitate de max.100 de pers, dar poate au mai creat ceva spatiu. De dansat , stiam ca se danseaza in fata intrarii in restaurant, cum ar veni...in parcare, deci e spatiu destul, distractia sa fie mare :). Ca decoruri , stiam ca si-au facut ei huse pentru scaune (nu stiu modul de taxare pentru ele) , mai stiam ca au o arcada pe care o pun ei (trebuie sa fi atenta sa o mai infrumuseze cu ceva ca era uratica cand am vazut-o eu). Si cam atat :)

alladyna
14.11.2009, 09:13:48
Atasez niste poze de la Zytto pentru a vedea diferenta intre :cu naproane pe mese sau fara. Si va mai sfatuiesc ceva: daca puteti , incercati sa renuntati la cele doua mese rotunde din fata mesei de prezidiu, veti vedea in poze care este diferenta.

grecone
17.11.2009, 09:34:32
Buna!
Alladyna imi poti da si mie nr de tel al prietenei tale. Eu o sa am nunta la Restaurant zytto.
Multumesc mult de tot!

daria2812
17.11.2009, 13:23:58
Buna!
Alladyna imi poti da si mie nr de tel al prietenei tale. Eu o sa am nunta la Restaurant zytto.
Multumesc mult de tot!

as vrea si eu nr de telefon daca se poate te rog.si numele..

multumesc anticipat

venera03
01.01.2010, 21:57:46
miresicilor, am si eu nunta la zytto si sincer inca nu sunt hotarata vis-a-vis de aranjamentul salii.voi ce parere despre culoarea lila?

Andreea671
12.01.2010, 17:22:02
miresicilor, am si eu nunta la zytto si sincer inca nu sunt hotarata vis-a-vis de aranjamentul salii.voi ce parere despre culoarea lila?
si eu tot lila aleg pentru aranjamente

catimkr
19.01.2010, 15:37:05
si eu tot lila aleg pentru aranjamente

Buna fetelor daca tot va intereseaza decoratiuni la zytto uitati-va si pe www.mkrevents.ro sper sa va placa

catimkr
19.01.2010, 15:47:12
[QUOTE=Andreea671;2838390]si eu tot lila aleg pentru aranjamente[/QUOT
Important e sa stiti ca ce puteti vedea pe www.mkrevents.ro este ce am facut pana acum ,dar noi in fiecare an aducem ceva nou..,culori noi ,materiale noi,modele de aranjamente florale noi.etc...

floricel_10
20.01.2010, 14:47:15
Sunt foarte frumoase pozele de pe site.

Andreea671
07.05.2010, 00:18:50
Are cineva poze cu sala de la bastos cea de sus?

andre3a
14.05.2010, 19:27:11
As vrea si eu mai multe poze cu restaurantul Bastos( sala mare,de sus ),va rog frumos...multumesc!

lorena18
17.05.2010, 22:36:27
o intrebare pt cati. la mkr sunt aranjamente si din pene?sau cu pene?
sau stie cineva cat ar costa si unde as putea gasi un astfel de aranjament?
ms fetelor!!

Andreea671
19.05.2010, 19:18:43
As vrea si eu mai multe poze cu restaurantul Bastos( sala mare,de sus ),va rog frumos...multumesc!
Oricum o sa pun eu ca am nunta inaintea ta si o sa vezi ;;)

MARYDANA
27.05.2010, 10:29:16

Buna, eu am multe poze cu ambele sali de la Bastos pt ca de cativa ani ma ocup de decorarea lor, insa parerea mea este sa veniti intr-o sambata (poate chiar poimaine, ca pe urma incepe postul) si asa aveti ocazia sa vedeti sala gata decorata. Cred ca asa e cel mai bine, vedeti si alegeti ce e mai bine pt voi. Pupici

Andreea671
27.05.2010, 13:14:07
Buna, eu am multe poze cu ambele sali de la Bastos pt ca de cativa ani ma ocup de decorarea lor, insa parerea mea este sa veniti intr-o sambata (poate chiar poimaine, ca pe urma incepe postul) si asa aveti ocazia sa vedeti sala gata decorata. Cred ca asa e cel mai bine, vedeti si alegeti ce e mai bine pt voi. Pupici
Eu o sa vin sigur. Dar poti sa pui si niste poze te rog?;;)^:)^

valu
29.05.2010, 14:18:57
stie cineva vreun depozit de flori in craiova sau slatina. astept raspuns pls.

anabella
29.05.2010, 16:56:57
în slatina nu existã, din câte știu eu

alladyna
29.05.2010, 21:23:44
stie cineva vreun depozit de flori in craiova sau slatina. astept raspuns pls.
Nici eu nu stiu sa existe in Slatina, dar stiu sigur ca aveti in Craiova si e chiar renumit :D

Andreea671
24.06.2010, 14:29:35
nu a facut nimeni rost de poze cu sala de la bastos cea de sus de la terasa?

alladyna
24.06.2010, 22:41:42
Parerea mea este ca daca cunosti bine locatia, ti-o poti infrumuseta asa cum doresti si cum consideri tu ca ti se potriveste cel mai bine. Toate pozele care vor fi postate sunt facute pentru a multumi alte miresici. Cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu persoanele care se ocupa de decorarea salii si apoi vei afla ceva concludent.>:D<

anabella
24.06.2010, 23:19:18
și mai ales sã ceri poze de la cei care se ocupã de decorarea sãlii de la bastos, pt cã sigur au un portofoliu, cât de mic

madalinapol
25.07.2010, 18:44:50
fetelor,eu imi doresc aranjamentele din bujori,insa ma tem k nu o sa gasesc floraria care sa se priceapa la florile acestea!!!Ce imi recomandati????

madalinapol
30.08.2010, 19:11:38
Mai spuneti-mi si mie florarii in slatina....am fost la cea pe de Victoriei si mi-au zis k nu pot face aranjamente in mai din bujori k se scutura....cea de pe primaverii au spus k pot face...Nu stiu ce sa mai cred!!!!:((

flowerpower
03.09.2010, 18:00:01
Mai spuneti-mi si mie florarii in slatina....am fost la cea pe de Victoriei si mi-au zis k nu pot face aranjamente in mai din bujori k se scutura....cea de pe primaverii au spus k pot face...Nu stiu ce sa mai cred!!!!:((

Buna!
Se pot face aranjamente din bujori, si nu se scutura...ai luat in calcul varianta de a-ti face aranjamentele la Craiova?

madalinapol
03.09.2010, 19:22:57
Buna!
Se pot face aranjamente din bujori, si nu se scutura...ai luat in calcul varianta de a-ti face aranjamentele la Craiova?
Sincer nu...nu stiu cat m-ar duce cu totul!!

flowerpower
03.09.2010, 22:40:51
Sincer nu...nu stiu cat m-ar duce cu totul!!
Pai avand in vedere cat mai ai pana la nunta, poti sa-ti faci un calcul sa vezi daca e avantajos sau nu...eu zic sa incerci, daca iti doresti atat de mult bujori...;)

crazyalyna
25.10.2010, 13:21:56
si eu vreau aranjamentele din bijori dar am mai intrebat si multi spun ca nu da bine mirosul puternic de bujor cu cel al mancarii, voi ce parere aveti?

flowerpower
25.10.2010, 18:22:48
si eu vreau aranjamentele din bijori dar am mai intrebat si multi spun ca nu da bine mirosul puternic de bujor cu cel al mancarii, voi ce parere aveti?

Sincer, astea par pretexte pentru a evita bujorii...cat de mica sa fie masa si cat de multi bujori sa pui astfel incat sa deranjeze mirosul lor? Ar fi mai cinstit sa vi se spuna ca sunt mai fragili, sa stiti la ce sa va asteptati, mai ales daca nunta este in lunile calduroase...parerea mea...
In plus, mai exista si alte flori care pot fi combinate cu bujorii, nu?

madalinapol
26.10.2010, 16:51:54
:O:O:O asa mare prostie nu am auzit in viata mea!!!!! Eu am renuntat la bujori deoarce,desi am nunta in mai, sunt destul de scumpi!!

lorena18
31.10.2010, 14:35:14
:O:O:O asa mare prostie nu am auzit in viata mea!!!!! Eu am renuntat la bujori deoarce,desi am nunta in mai, sunt destul de scumpi!!
si la ce flori ai ajuns?:p

madalinapol
31.10.2010, 16:13:47
si la ce flori ai ajuns?:p
Nu sunt 100% sigur, dar cred k merg pe gerbere...Ce parere aveti???

lorena18
31.10.2010, 20:07:07
Nu sunt 100% sigur, dar cred k merg pe gerbere...Ce parere aveti???
mie-mi plac:p
eu crizanteme si gerbere iau;)nu sunt nici scumpe si rezista.:)

madalinapol
01.11.2010, 17:42:31
mie-mi plac:p
eu crizanteme si gerbere iau;)nu sunt nici scumpe si rezista.:)
unde faci aranjamentele???

lorena18
01.11.2010, 18:57:28
unde faci aranjamentele???
acasa;))
am o pr care a lucrat la florarie si stie sa-mi faca.

comincu_floricica
10.02.2011, 22:49:04
eu inca nu gasesc o florarie sa imi arate ceva atragator..:((si nici idei nu am ...exclus trandafirii

madalinapol
10.02.2011, 22:52:04
eu inca nu gasesc o florarie sa imi arate ceva atragator..:((si nici idei nu am ...exclus trandafirii
eu o sa-mi aranjamentele cu o doamna super de treaba....nu lucreaza la florarie, dar se ocupa cu decoratiuni:)

comincu_floricica
10.02.2011, 23:02:41
la Bulevard Prestige are cineva poze?am in iulie nunta si nu stiu cum o sa arate sala..

comincu_floricica
10.02.2011, 23:03:57
pai si imi poti da si mie un nr de tel ceva?(PM)

ralu_butterfly
14.02.2011, 00:56:31
Hei tuturor,
Stiti cumva daca cei de la Parc Hotel din Slatina accepta sa lucrezi cu alta agentie sau iti impun ei decoratiunile lor???

comincu_floricica
14.02.2011, 13:28:27
lucrez acolo si stiu...daca vrei faci decoratiunile cu Ramona(nora patronului)sau cu altcineva..dar stiu pe cineva care a adus o alta firma si i-a umflat preturile la meniu...oricum si Ramona le face super...are catalog ,poze...doar ca un pic cam piperate preturile...
ai intrebat de taxa de 10%din valoarea meniurilor pe care tb sa o platesti?sau intreaba-te de ce nu am pus eu nunta acolo tinand cont ca lucrez la ei...

madalinapol
14.02.2011, 14:54:19
lucrez acolo si stiu...daca vrei faci decoratiunile cu Ramona(nora patronului)sau cu altcineva..dar stiu pe cineva care a adus o alta firma si i-a umflat preturile la meniu...oricum si Ramona le face super...are catalog ,poze...doar ca un pic cam piperate preturile...
ai intrebat de taxa de 10%din valoarea meniurilor pe care tb sa o platesti?sau intreaba-te de ce nu am pus eu nunta acolo tinand cont ca lucrez la ei...
inseamna k e cam nashpa treaba.....si verisorul meu si-a pus nunta acolo pt 2012:(

comincu_floricica
14.02.2011, 22:31:20
inseamna k e cam nashpa treaba.....si verisorul meu si-a pus nunta acolo pt 2012:(
pai cel mai bine sa intrebe de taxa aceea...pt ca patroana nu zice de ea decat dupa nunta,cand fapta e deja consumata...acum ce sa zic...in rest sunt corecti cu toate,tot ce ramane da acasa...taxa aia cica e pt farfurii sparte,pahare,etc...si meniu costa in functie si de ceea ce pui in el...dar eu nu sunt de acord cu acea taxa..pai la 30000ron de ce sa platesc 3000ron degeaba?e singurul local din Slatina care face asa ceva...si firma te lasa sa iti aduci din alta parte doar ca o sa cam strambe din nas...si alt sfat...sa nu cumva sa se lase dus de val sa faca tortul la ei...e groazzzzzzznic!!!!!!!!!!daca vrei iti trim poze sa vezi

madalinapol
15.02.2011, 00:10:53
pai cel mai bine sa intrebe de taxa aceea...pt ca patroana nu zice de ea decat dupa nunta,cand fapta e deja consumata...acum ce sa zic...in rest sunt corecti cu toate,tot ce ramane da acasa...taxa aia cica e pt farfurii sparte,pahare,etc...si meniu costa in functie si de ceea ce pui in el...dar eu nu sunt de acord cu acea taxa..pai la 30000ron de ce sa platesc 3000ron degeaba?e singurul local din Slatina care face asa ceva...si firma te lasa sa iti aduci din alta parte doar ca o sa cam strambe din nas...si alt sfat...sa nu cumva sa se lase dus de val sa faca tortul la ei...e groazzzzzzznic!!!!!!!!!!daca vrei iti trim poze sa vezi
ms de sfaturi...vreau sa vad poze!

comincu_floricica
15.02.2011, 22:03:32
poze tort parc

lorena18
15.02.2011, 22:09:21
poze tort parc
estetic nu mi s pare urat....dar zeama aia de se vede pe aoclo e d la el?sau...?

comincu_floricica
16.02.2011, 19:22:39
estetic nu mi s pare urat....dar zeama aia de se vede pe aoclo e d la el?sau...?
scuze ca iti rasp asa..dar inseamna ca nu ai mai vazut alte torturi....zeama aia e de la el...curgea siropul...ori tuica aia cu care erau insiropate visinele din crema ori siropul din blat...incerc sa iti atasez o poza cu un alt tort sa vezi diferenta

lorena18
16.02.2011, 20:18:00
scuze ca iti rasp asa..dar inseamna ca nu ai mai vazut alte torturi....zeama aia e de la el...curgea siropul...ori tuica aia cu care erau insiropate visinele din crema ori siropul din blat...incerc sa iti atasez o poza cu un alt tort sa vezi diferenta
torturile astea nu sunt facute pe la noi, nu?!

comincu_floricica
17.02.2011, 06:15:30
cel in alb e facut la craiova iar cele cu ciocolata la bucuresti..dar ma indoiesc sa cred ca la El Preda nu ti le-ar reusi la fel...

girafa
11.08.2011, 21:39:07
in Corabia stie cineva cu cine sa imi fac aranjamentul floral?

cris1200
27.11.2011, 10:10:41
Buna fetelor, la capitolul aranjamente florale, va recomand din tot sufletul firma MKR EVENTS, am facut aranjamentele florale cu Kati si am fost foarte incantata, atat eu cat si invitatii mei, toata lumea a admirat buchetele, lumanarile si aranjamentele din sala.Sunt profesionisti si nu veti fi dezamagite.

eorganizari
20.04.2012, 17:04:56
Noi dam culoare evenimentului tau!
Iti oferim:decoratiuni florale,buchete,
Lumanari,décor restaurant,décor biserica,décor acasa)
CELE MAI MICI PRETURI SI CELE MAI BUNE
OFERTE GARANTAT!!!!

eorganizari
20.04.2012, 17:06:07
in Corabia stie cineva cu cine sa imi fac aranjamentul floral?

OFERTE GARANTAT!!!!

eorganizari
20.04.2012, 17:08:00

OFERTE GARANTAT!!!!
0766656826 Dana
E-mail:[email protected]
Facebook:Organizari Evenimente Slatina

eorganizari
20.04.2012, 17:09:04
la Bulevard Prestige are cineva poze?am in iulie nunta si nu stiu cum o sa arate sala..

OFERTE GARANTAT!!!!
0766656826 Dana
E-mail:[email protected]
Facebook:Organizari Evenimente Slatina

am facut o nunta la bulevard ...pt poze trimite-mi un mes privat
o zi buna!

madalina19
24.09.2012, 15:00:41
super, abia astept sa ti le vad dupa nunta <:-P
Imi dai si mie numarul de telefon al Mariei?sau unde o pot gasi?la ce florarie?

Sabina2015
18.08.2015, 14:13:34
Pe noi ne-a ajutat la capitolul aranjamente florale Dna Oana Nica, pe Fb o gasiti dupa pagina de Zumba Oana Nica . Am avut niste buchete de mireasa si nasa superbe, lumanarile la fel, m-au dezagit putin buchetele de domnisoare de onoare, mai ales ca au fost 50 de lei. Oricum o recomand, chiar isi da silinta sa faca lucruri frumoase!:)

paula.andreea
27.08.2015, 22:19:25
miresici, dupa ce am facut aranjamentele mele la nunta, am descoperit ca ceea ce fac place si altora si am inceput o noua aventura. daca vreti aranjamente florale si buchete cu o nota personala, exact asa cum le-ati visat, va invit sa cooperam si sa le creionam in realitate. gasiti cateva buchete pe Facebook pe pagina mea Shabby Chic Flowers - aranjamente florale Slatina