PDA

Versiunea completa : Miresici din Targu Jiu

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

trully_love
11.12.2006, 15:40:44
Buna fetelor...
As vrea si eu sa stiu daca mai sunt printre noi miresici din Targu-Jiu.. Pupici;-)

innaa
16.04.2007, 15:00:35
Buna fetelor...
As vrea si eu sa stiu daca mai sunt printre noi miresici din Targu-Jiu.. Pupici;-)

BUna!

Se pare ca suntem singurele? Si nici macar tu nu ai mai scris aici...

Eu am nunta in 19 august 2007 la Casa regala. Mi-ar place sa am cu cine ma sfatui...asa ca sper ca mai esti pe aici!

Pupici!

Ely_stan
28.01.2008, 12:20:35
Buna eu sunt o miresica din bucuresti care o sa aiba nunta in tg jiu. Vad ca nu prea se inghesuie lumea la subiectul asta, eu caut de o saptamana pe cineva sa mai aiba nunta in tg jiu da nimic:(( , am si eu nevoie sa imi spuna cineva daca stie vreo firma de amenajat sala in tg jiu[-o< . Va multumesc anticipa, astept un semn de la cineva.>:D<

Ely_stan
18.03.2008, 17:04:36
@};-:smile:Buna fetelor, m-am gandit ca daca avem si noi un subiect al nostru poate o sa prindem curaj sa ne exprimam, sper ca la acest subiect sa scrie atat cele care au avut deja nunta in Tg Jiu cat si cele care urmeaza sa aiba. Astepet cu nerabdare primul mesaj.>:D<

Ely_stan
18.03.2008, 17:11:15
M-ar interesa unde anume pe Victoriei este magazinul Alb si Negru. Un punct de reper, daca se poate. Am strabatut strada de la un capat la altul dar nu am gasit.

Buna, Din cate stiu eu magazinul Alb Negru este undeva cum pergi din spre magazinul parang spre cofetaria Dantex pe partea stanga la aproximativ 100 de metri de Parang, cel putin acolo era vara trecuta.

yannia
18.03.2008, 20:00:03
multumesc mult pentru raspunsuri

nanutza
03.06.2008, 09:50:47
am si eu o intrebare: cum va faceti marturiile de nunta? si stiti vreun magazin in tg-jiu care sa aiba saculeti mici pt marturii? pentru ca nu as vrea sa le fac din tul...:)

Ely_stan
16.06.2008, 13:16:36
Buna , bun venit pentru fetele noi:grouphug:
Eu o sa am nunte pe 19 iulie la Parc (sala mica).
O sa incerc sa raspund la intrebarile pe care le-am gasit la acest subiect de cand nu am mai scris eu.
1. Decorare sala: de decorarea salii o sa se ocupe Doamna Braila, am vazut sala aranjata de ea si e super.
2. Prajiturile si tortul o sa le iau de la Valcea, saptamana asta o sa fac rost de numarul lor si o sa il pun aici.
3. Trebuie sa caut si o florarie pentru lumanari si buchete, ma puteti ajuta?
4. Parca a intrebat cineva si despre marturii, eu le-am facut de una singura cu materiale cumparate din Bucuresti din Europa. Aici gasesti de la kit-uri pt marturii din tul sau organza , saculeti gata facuti, chiar si marturii gata facute.
Eu mi-am cam facut singura tot ce tine de marturii, cocarde, cosulete, invitatii, place carduri, meniuri si asa mai departe, toate cu materiale din Europa, va atasez cateva poze cu creatiile mele (sa ma laud si eu un pic).

Pup la toata lumea>:D<:* si spor la pregatiri, eu am intrat in crize, mai am doar o luna:-SS

vrajtoareaioana
02.07.2008, 16:34:40
in legatura cu fotograful,te poti duce la televiziunea de langa Dantex(cea nou infiintata).lucreaza ffff bine.au niste albume super

nanutza
02.07.2008, 18:14:19
accesorile pe care le-am achizitionat pana acum;)) + paherle mirilor, pantofii si invitatiile...va plac?

vrajtoareaioana
03.07.2008, 12:07:35
faina statueta!=))
cat a costat?

nanutza
03.07.2008, 13:34:58
faina statueta!=))
cat a costat?
ma bucur ca iti place...a costat 110 ron...;;)

nanutza
07.07.2008, 14:35:10
ma bucur ca iti place...a costat 110 ron...;;)
ieri mi-am luat jartiera:-p ...

nanutza
11.07.2008, 13:31:19
astazi mi-am cumparat si eu in sfarsit acele de par la care visam demult<:-P ...va plac/??

LilCizGh0st
11.07.2008, 22:04:58
Buna fetelor.

Mai are cineva nunta la restaurantul 15-11 din complexul weekend Targu-Mures ?

are sora-mea maine, 12 iulie 2008 :x

casa de piatra la toate miresicile

nanutza
12.07.2008, 16:36:02
are sora-mea maine, 12 iulie 2008 :x

casa de piatra la toate miresicile
cred ca ai incurcat orasele;))

adeladana
14.07.2008, 11:13:42
astazi mi-am cumparat si eu in sfarsit acele de par la care visam demult<:-P ...va plac/??

da..sunt super ....:)..sa le porti sanatoasa
si eu mi-am luat cateva chestii de prins in par.....dar cum voalul este foarte bogat in partea de sus....ma mai gandesc daca le mai pun sau nu...cred ca o sa ma hotarasc atunci la coafor :)

nanutza
15.07.2008, 15:56:20
da..sunt super ....:)..sa le porti sanatoasa
si eu mi-am luat cateva chestii de prins in par.....dar cum voalul este foarte bogat in partea de sus....ma mai gandesc daca le mai pun sau nu...cred ca o sa ma hotarasc atunci la coafor :)
si nu ai poze sa le vedem si noi?:-p

adeladana
16.07.2008, 08:39:09
si nu ai poze sa le vedem si noi?:-p

sincer nu am poze la nimic din ce am cumparat ....nu stiu de ce....dar am preferat sa le vad in poze atunci la nunta ........in mediul lor...si mai e si comoditatea :P...........

oricum .... ma stradui sa le fac ceva poze si iti trimit :P

nanutza
16.07.2008, 20:38:14
sincer nu am poze la nimic din ce am cumparat ....nu stiu de ce....dar am preferat sa le vad in poze atunci la nunta ........in mediul lor...si mai e si comoditatea :P...........

oricum .... ma stradui sa le fac ceva poze si iti trimit :P
de abia astept sa le vad...;)

nanutza
19.07.2008, 13:05:50
Buna, chiar ieri am fost la sala si am vorbit cu doamna Braila, cea care se ocupa cu decoratul salii, am ales huse albe cu esarfe din organza albastre si argintii. Tinand cont de faptul ca sala e deja mult prea albastra m-am gandit ca nu o sa mearga alta culoare, la mine o sa predomine albul cu accente discrete de albastru si argintiu, o sa pun pe tavan si pe pereti esarfe de tul alb si aranjamentele florale de pe mese o sa fie din flori albe cu ceva albastru/argintiu.
Tot ea o sa se ocupe si de buchete si de lumanari, oricum multumesc pt recomandare si eu auzisem numai lucruri bune despre acesti domni blendea.

Eu inca nu mi-am gasit fotograf/cameraman si DJ, nu stiu ce sa fac.:-SS

Iti pun poze cu modele de aranjamente facute de ea, eu o sa am la fel numai ca pe albastru, alb si argintiu.
casa de piatra, ely! asteptam poze de la nunta....te poop>:D<

nanutza
21.07.2008, 22:14:31
va atasez ultima mea achizitie: setul de tort...si ce am facut eu azi: cutia pentru bani:) ...ce parere aveti?

adeladana
22.07.2008, 11:35:41
va atasez ultima mea achizitie: setul de tort...si ce am facut eu azi: cutia pentru bani:) ...ce parere aveti?

foarte faine sunt :).... si sa umpli cutia :P .....
eu set de tort sunt inca in dubii daca sa iau sau nu ..... tu cat ai dat pe el ?

pupici

nanutza
22.07.2008, 14:10:46
foarte faine sunt :).... si sa umpli cutia :P .....
eu set de tort sunt inca in dubii daca sa iau sau nu ..... tu cat ai dat pe el ?

pupici
mersi mult...pe setul de tort am dat 30 de ron...dar ma mai gandesc daca o sa-l folosesc sau nu...mie frica sa nu raman fara el:D ...poate o sa-l tin sa-l folosesc pe viitor in casa:)

adeladana
22.07.2008, 15:46:53
mersi mult...pe setul de tort am dat 30 de ron...dar ma mai gandesc daca o sa-l folosesc sau nu...mie frica sa nu raman fara el:D ...poate o sa-l tin sa-l folosesc pe viitor in casa:)

n-a fost scump .... :P...parca mi-ai facut si mie pofta :)....de unde le-ai luat ?

cutie de dar mi-am cumparat si eu de la un magazin de impachetat cadouri ... 55 ron....

pahare ai ?....mie mi-a promis o prietena ca mi le imprumuta pe ale ei (ca ei la nunta au uitat de ele ...si au ramas nefolosite....)

sper sa nu uit sa duc ceva la restaurant in ziua aia ....la cate sunt...
nici nu stiu ..oare cine se ocupa sa fie paharele noastre la intrare ...sa nu uite de setul de tort....sa puna marturiile pe masa?..oare cei de la restaurant ?...sau cei de la decoratiuni ?...hmmmm

pupici

nanutza
22.07.2008, 17:54:34
n-a fost scump .... :P...parca mi-ai facut si mie pofta :)....de unde le-ai luat ?

cutie de dar mi-am cumparat si eu de la un magazin de impachetat cadouri ... 55 ron....

pahare ai ?....mie mi-a promis o prietena ca mi le imprumuta pe ale ei (ca ei la nunta au uitat de ele ...si au ramas nefolosite....)

sper sa nu uit sa duc ceva la restaurant in ziua aia ....la cate sunt...
nici nu stiu ..oare cine se ocupa sa fie paharele noastre la intrare ...sa nu uite de setul de tort....sa puna marturiile pe masa?..oare cei de la restaurant ?...sau cei de la decoratiuni ?...hmmmmpupici

setul de tort l-am luat din timisoara, iar cutia am facut-o singura...pahare mi-am luat mai demult , dar le am acasa...la tg-jiu...o sa le fac poze cand merg acasa si o sa ti le arat...oricum tot din timisoara le-am luat si pe alea

eu am zis ca o sa le pun in portbagajul masinii cu o zi inainte ca sa fiu sigura ca nu le uit:-p ...............
cat despre cine se ocupa de celellalte...habar nu am:D ...probabil cei de la restaurant...o sa intreb cand merg acasa

vad ca tu ai nunta inaintea mea... unde faci nunta? si de aranjamentele florale cine se ocupa??? pupici

nanutza
23.07.2008, 13:42:43
la regal :)...e undeva pe langa kaufland....e mai nou restaurantul ...de vreun un si ceva ........

florile si deco pt restaurant,,,se ocupa o doamna pe care mi au recomandat o cei de la restaurant................acum nu stiu cum o cheama ...dar daca vrei ..pot sa ma uit acasa in agenda........

lumanarile si buchetele....inca n am stabilit .......mi-au fost recomandati sotii blendea(sau ceva de genul asta )...am vazut ca ati vorbit si voi de ei mai pe la inceputul topicului......am zis ca o sa merg intr-un weekend sa vorbesc cu ei ...sa vad cam cat ma costa ce vreau eu ...daca pot sa mi faca etc

sa stii ca nu-i o idee rea ...cu pusul in portbagaj :))....si cred ca o sa si trimit pe cineva ...mai devreme sa verifice daca sunt toate in ordine la restaurant.........

heh...cand ziceam ca am scapat de marea majoritate a cumparaturilor...incep acum problemele de organizare :P

sa ai o zi usoara

oricum tu o sa ajungi inaintea invitatilor la restaurant si o sa ai timp sa vezi daca totul e la locul lui....
e bine totusi ca ai terminat cat de cat cumparaturile....eu mai am de facut .........pe cele mai importante;)) ........cum ar fi rochia, costumul mirelui, etc.........plus sa fac marturiile........de care cred ca o sa incep sa ma ocup de saptamana viitoare cand vin acasa.......mai sunt de facut multe....dar mai e timp pana in octombrie;-)

adeladana
23.07.2008, 16:59:15
oricum tu o sa ajungi inaintea invitatilor la restaurant si o sa ai timp sa vezi daca totul e la locul lui....
e bine totusi ca ai terminat cat de cat cumparaturile....eu mai am de facut .........pe cele mai importante;)) ........cum ar fi rochia, costumul mirelui, etc.........plus sa fac marturiile........de care cred ca o sa incep sa ma ocup de saptamana viitoare cand vin acasa.......mai sunt de facut multe....dar mai e timp pana in octombrie;-)

hai ca aici parca am fi pe mess....ca discutam numai noi doua:)

si noi mai avem cateva de cumparat dar nimic esential ...mai e camasa si pantofii lui , sa ridic rochita mea cand o sa fie gata, sampania, confetti..hmm si cam atat cred..............

eu una sunt stresata de impartitul invitatiilor...mi se pare ca nu o sa reusesc sa le termin de impartit :))))....bine...asta fiindca avem noi ambitia sa mergem personal la fiecare....dar parca incepe sa mi treaca moftul asta ..

nanutza
23.07.2008, 21:29:16
hai ca aici parca am fi pe mess....ca discutam numai noi doua:)

si noi mai avem cateva de cumparat dar nimic esential ...mai e camasa si pantofii lui , sa ridic rochita mea cand o sa fie gata, sampania, confetti..hmm si cam atat cred..............

eu una sunt stresata de impartitul invitatiilor...mi se pare ca nu o sa reusesc sa le termin de impartit :))))....bine...asta fiindca avem noi ambitia sa mergem personal la fiecare....dar parca incepe sa mi treaca moftul asta ..

eu nu am moftul sa le impart eu invitatiile........imi e de ajuns cu restul.........tu unde ti-ai facut rochia? ca eu inca nu am gasit nimic sa imi super placa=((

vrajtoareaioana
28.07.2008, 11:44:44
buna! cat au costat acele de par?de unde le-ai cumparat?
sunt din acelea cu svarowski? eu as vrea sa-mi pun orhidee naturala in par dar pt rezerva as vrea si ace.

nanutza
28.07.2008, 13:59:45
buna! cat au costat acele de par?de unde le-ai cumparat?
sunt din acelea cu svarowski? eu as vrea sa-mi pun orhidee naturala in par dar pt rezerva as vrea si ace.
acele sunt cu cristale swarovsky....si le-am luat din timisoara de la salon gabriela.......dar poti da comanda de ele si pe site-ul carlei brillanti...:)

nanutza
31.07.2008, 17:44:12
Buna, chiar ieri am fost la sala si am vorbit cu doamna Braila, cea care se ocupa cu decoratul salii, am ales huse albe cu esarfe din organza albastre si argintii. Tinand cont de faptul ca sala e deja mult prea albastra m-am gandit ca nu o sa mearga alta culoare, la mine o sa predomine albul cu accente discrete de albastru si argintiu, o sa pun pe tavan si pe pereti esarfe de tul alb si aranjamentele florale de pe mese o sa fie din flori albe cu ceva albastru/argintiu.
Tot ea o sa se ocupe si de buchete si de lumanari, oricum multumesc pt recomandare si eu auzisem numai lucruri bune despre acesti domni blendea.
Iti pun poze cu modele de aranjamente facute de ea, eu o sa am la fel numai ca pe albastru, alb si argintiu.

ely cand ne arati poze de la nunta???8-} ........abia astept sa le vad...>:D<

ancavlc
01.08.2008, 15:51:36
fetele cat mai sunt lumanarile din trandafiri in tg-jiu si cam , cat este taxa la biserica sf Nicolae?

Ely_stan
07.08.2008, 16:32:37
Am venit cu poze de la nunta<:-P, in album si in semnatura, a fost superb, astept pareri.:*:grouphug:

adeladana
08.08.2008, 13:51:52
Am venit cu poze de la nunta<:-P, in album si in semnatura, a fost superb, astept pareri.:*:grouphug:

felicitari :)....casa de piatra
superbe pozele.....:)....

asteptam si impresii :)....de restaurant , biserica..programul zilei :)

nanutza
08.08.2008, 17:45:03
casa de piatra! .... foarte frumoase pozele.....si voi ati fost superbi.....sa aveti o casnicie fericita!!!

p.s.: cate persoane ai avut la nunta? ca sa stiu cate ti-au incaput in sala;;)
si ai poze cu aranjamentele mai aproape?

vrajtoareaioana
26.08.2008, 11:22:16
ce faceti miresici de tg-jiu?sunteti in vacanta? este vreo miresica care sa aiba nunta la pandra?

nanutza
07.09.2008, 15:05:59
ce liniste e pe aici............nu mai sunt miresici din targu-jiu? sunteti tot in vacanta fetelor?;;) va pup:*

vrajtoareaioana
22.09.2008, 09:43:13
nu mai vb nimeni?

nanutza
22.09.2008, 16:53:56
nu mai vb nimeni?

se pare ca fetele sunt plecate...........am ramas doar noi;;)
cum stai cu pregatirile de nunta?;;)

vrajtoareaioana
24.09.2008, 09:01:39
bine as putea spune.am rochita ,doar trebuie un pic stramtata(sigur voi mai slabi),invitatiile le-am trimis prin posta celor din afara orasului.prajiturile nu ne-am hotarat de unde sa le luam.tu de unde le procuri?mai trebuie sa iau bombonele pt marturii(as dori din acelea moi-sa vad unde gasesc o cantitate mai mare).deocamdata atat.tu?

nanutza
25.09.2008, 11:47:39
bine as putea spune.am rochita ,doar trebuie un pic stramtata(sigur voi mai slabi),invitatiile le-am trimis prin posta celor din afara orasului.prajiturile nu ne-am hotarat de unde sa le luam.tu de unde le procuri?mai trebuie sa iau bombonele pt marturii(as dori din acelea moi-sa vad unde gasesc o cantitate mai mare).deocamdata atat.tu?
si eu stau bine....cam sunt pe ultima suta de metrii#:-S ieri am fost si am vorbit si la florarie de aranjamente...in week-end merg sa imi imbrac mirele;)) pentru ca deocamdata e "dezbracat";)) ...si mai am de facut doar 100 de marturii (200 le-am facut deja)...invitatii mai am de impartit...dar mai e timp.........iar prajiturile si tortul le fac la unchiul meu la cofetarie. in mare parte e cam tot rezolvat. ieri am fost si mi-am facut si proba de manichiura...si am pe fiecare deget cate un model diferit;;) , iar acum trebuie sa ma hotarasc ce model imi fac in ziua nuntii:-? ...peste 2 saptamani merg sa fac si proba de coafura...si cam atat. tu unde te coafezi si te machiezi?
* nu te-ai uitat de bombonele in kaufland sau interex? sau in alimentarele mai mari care sa dea la kilogram? eu cred ca o sa gasesti. eu te-as sfatui sa iei din acelea de au la mijloc stafide, nu alune........sunt mai bune si sunt si moi... si gasesti sigur in piata mica la rilke, la kilogram varsate.
te pup:*

vrajtoareaioana
25.09.2008, 16:28:31
ma coafez la tasi(langa gara).manichiura o sa fie frantuzeasca simpla.o sa ma duc la o proba in curand la un salon de pe siretului.
sper ca va fi cald.mi-am luat o jachetica alb-crem(nu prea iti dai seama de culoare) ,dar nu prea as vrea sa ma chiunui cu ea pe mine.tu ti-ai luat ceva?

nanutza
26.09.2008, 11:26:52
ma coafez la tasi(langa gara).manichiura o sa fie frantuzeasca simpla.o sa ma duc la o proba in curand la un salon de pe siretului.
sper ca va fi cald.mi-am luat o jachetica alb-crem(nu prea iti dai seama de culoare) ,dar nu prea as vrea sa ma chiunui cu ea pe mine.tu ti-ai luat ceva?

eu ma chiuni sa imi fac un bolero scurt..........adica sa fie doar manecile si la spate scurt....dar am fost la magazinul miss si nu au nuanta de tafta care o am eu in rochie....sper sa primeasca in curand pentru ca nu stiu ce sa iau altceva, ca eu vreau sa mi se vada corsetul si nu imi pot lua capa... oricum sper sa fie soare in ziua aia[-o< . mi-e asa de frica de vremea asta... vreau macar sa fie frumos sa fac sedinta foto cu mirele.......si apoi pe seara poate sa si ploua:-p

cristinalp
17.10.2008, 10:57:13
Mai sunt cumva pe aici miresici din tg jiu cu nunta in 2010.....sau sunt singura:-s?

oana_simona
08.11.2008, 11:52:44
Casa de piatra Nanutza si sa fiti fericiti!Ma bucur din tot sufletul ca a fost bine nunta voastra...sper sa nu te fi suparat ce am scris mai sus,dar cred ca din cauza ca au fost foarte multi invitati a fost asa...

nanutza
09.11.2008, 22:43:47
Casa de piatra Nanutza si sa fiti fericiti!Ma bucur din tot sufletul ca a fost bine nunta voastra...sper sa nu te fi suparat ce am scris mai sus,dar cred ca din cauza ca au fost foarte multi invitati a fost asa...
stai linistita ca nu am de ce sa ma supar....eu ma bucur ca nu am avut astfel de incidente si ca a mers totul bine la nunta mea...sper ca totul sa fie la fel si la nunta ta si sa iese asa cum iti doresti....
ps: mersi pentru urari!!!;;)

oana_simona
10.11.2008, 11:39:33
Sper sa fie si la mine bine...ma mai gandesc cateodata ca poate ar trebui sa fac mai multe de acum dar nu stiu ce...rochita pana la urma de unde ai luat-o si cam cu cat timp inainte?Ca eu as vrea sa mai dau vreo 3-4 kg jos pana sa o caut:-s

oana_simona
10.11.2008, 11:44:46
Chiar voiam sa te intreb de poze,dar le-am vazut apoi...Tare frumoasa ai fost,adica pardon,ati fost tare frumosi =D>

adeladana
12.11.2008, 08:58:11
Casa de piatra si multumesc pentru detalii.
Prietena mea cea mai buna o sa faca nunta in iulie 2009 la Regal si informatiile tale au fost de foarte mare ajutor.

multumesc :)
ma bucur ca au fost de ajutor informatiile.
am auzit numai lucruri bune despre cei de la jiul....si mai ales ca fac un tort foarte foarte bun acolo :)

spor la pregatiri

cristinalp
12.11.2008, 10:15:04
Multumesc mult, esti o gragutza:*, sper ca totul sa iasa bine pana la urma #-o:gen_19:.

am auzit numai lucruri bune despre cei de la jiul....si mai ales ca fac un tort foarte foarte bun acolo :)

spor la pregatiri

nanutza
13.11.2008, 15:37:54
fetelor am primit si eu pozele de la fotograf<:-P si m-am gandit sa vi le arat si voua...pozele le gasiti in semnatura....va pup si spor la pregatirile de nunta;))

nanutza
13.11.2008, 15:41:29

spor la pregatiri
casa de piatra si multa fericire!!! ai avut nunta asa cum ai planificat-o? cum a iesit totul? si cum e sa fi doamna?:-p
cand vedem si noi poze de la nunta?:D
te pup...

adeladana
14.11.2008, 14:10:16
casa de piatra si multa fericire!!! ai avut nunta asa cum ai planificat-o? cum a iesit totul? si cum e sa fi doamna?:-p
cand vedem si noi poze de la nunta?:D
te pup...

multumesc din suflet :)...si tie iti doresc multa fericire :)
da...a iesit totul exact cum am vrut....am avut parte si de colaboratori profesionisti ...care m-au impresionat placut ....asa ca a mers totul fara incidente:)...

am fost relaxata..m-am simtit foarte bine...ne am distrat si am fost fericiti

uite cateva poze aici , pentru ca mi-am scos rochita la vanzare :)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=15054

am vazut pozele...foarte frumoase :)......si sala a aratat grozav....:)...am mai fost acolo la evenimente....dar parca nu a aratat asa de bine :)..ca acum.........

si am avut si aceeasi biserica :).....

te pup......

nanutza
14.11.2008, 18:44:11
multumesc din suflet :)...si tie iti doresc multa fericire :)
da...a iesit totul exact cum am vrut....am avut parte si de colaboratori profesionisti ...care m-au impresionat placut ....asa ca a mers totul fara incidente:)...

am fost relaxata..m-am simtit foarte bine...ne am distrat si am fost fericiti

uite cateva poze aici , pentru ca mi-am scos rochita la vanzare :)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=15054

am vazut pozele...foarte frumoase :)......si sala a aratat grozav....:)...am mai fost acolo la evenimente....dar parca nu a aratat asa de bine :)..ca acum.........

si am avut si aceeasi biserica :).....

te pup......

ai fost foarte frumoasa...si foarte fericita...:x
tu in noiembrie ai avut mai mult soare decat am avut eu in octombrie:-p ... dar a iesit bine si fara soare...
te pup...si casa de piatra!!!

adeladana
16.11.2008, 11:48:26
ai fost foarte frumoasa...si foarte fericita...:x
tu in noiembrie ai avut mai mult soare decat am avut eu in octombrie:-p ... dar a iesit bine si fara soare...
te pup...si casa de piatra!!!

eu am avut pe 11 oct...cu 2 saptamani inaintea ta :)...nunta..si am prins intradevar o zi foarte foarte calduroasa pentru perioada respectiva :)....

oricum...nu asta e important...am vazut nunti foarte reusite si pe ploaie :)....asa ca..:P...noua sa ne mearga bine:)

pupici

nanutza
17.11.2008, 11:37:34
eu am avut pe 11 oct...cu 2 saptamani inaintea ta :)...nunta..si am prins intradevar o zi foarte foarte calduroasa pentru perioada respectiva :)....

oricum...nu asta e important...am vazut nunti foarte reusite si pe ploaie :)....asa ca..:P...noua sa ne mearga bine:)

pupici
ups...nu mi-am dat seama ca ai avut tot in octombrie.;))........nush de ce aveam impresia ca ai avut nunta in noiembrie:-" ... scuze...

in privinta ploii ai dreptate......la mine la nunta nu a plouat dar a fost vremea inchisa si foarte rece dar sincer nici nu a mai contat... nici nu stiu cand a trecut vremea si s-a terminat totul...mi se pare ca parca a zburat timpul mai repede ca niciodata;;) ...

cristinalp
17.11.2008, 11:46:56
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!! Ati fost foarte frumosi amandoi....

fetelor am primit si eu pozele de la fotograf<:-P si m-am gandit sa vi le arat si voua...pozele le gasiti in semnatura....va pup si spor la pregatirile de nunta;))

nanutza
18.11.2008, 11:56:02
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!! Ati fost foarte frumosi amandoi....
multumim mult >:D<

cristinalp
20.11.2008, 15:59:43
Fetelor am si o intrebare pentru voi....Se poate face cununie civila in post?
Eu am vazut ca se mai practica...dar oare e bine?

Multumesc mult ....pupici:*:*

nanutza
20.11.2008, 18:46:19
Fetelor am si o intrebare pentru voi....Se poate face cununie civila in post?
Eu am vazut ca se mai practica...dar oare e bine?

Multumesc mult ....pupici:*:*
hmmmmmmmm...................buna intrebare.......si eu am mai vazut cununii facute in post....chiar anu trecut am fost la o cununie facuta cu o saptamana inainte de Paste, mai exact de Florii...
din cate stiu eu postu are de a face cu biserica si cu cununia religioasa......asa ca poti face cununia civila...
pupici

cristinalp
21.11.2008, 13:05:39
Multumesc mult pentru raspuns.....asa as fi si eu de parere ca nu e nici o problema, dar au intervenit parinti lui iubi, care sunt mai bisericosi, ca vezi doamne e post si nu e bine sa te chefui in post...Nu stiu incotro s-o iau..pt ca nu prea mai am de ales nici cu restaurantele, majoritatea sunt deja rezervate.

Inca o data multumesc... esti o dragutza...:*:*

hmmmmmmmm...................buna intrebare.......si eu am mai vazut cununii facute in post....chiar anu trecut am fost la o cununie facuta cu o saptamana inainte de Paste, mai exact de Florii...
din cate stiu eu postu are de a face cu biserica si cu cununia religioasa......asa ca poti face cununia civila...
pupici

cristinalp
25.11.2008, 14:41:51
Ati fost foarte frumosi amandoi, asta am mai spus-o...dar aveam cateva intrebari...daca nu e cu suparare. Pentru Cununia Civila cu cat timp inainte ti-ai depus actele? Ai oferit altceva in afara de sampanie invitatilor la ceremonie? Te intreb aceste detalii pentru ca pe 14 februarie o sa am cununia civila si sunt foarte agitata, mai ales din cauza zilei alese..sunt sigura ca va fi nebunie atunci.

Multumesc>:D<

eu am avut nunta la parc in sala mica.......mi-au venit in jur de 280 de persoane........am avut meniul de 71 ron si a fost foarte bogat...aperitivul a fost super incarcat, apoi am avut peste salau cu buchet de legume, sarmalute cu piftii si ardei iute, friptura de pui la gratar si de porc in cuptor cu garnitura de cartofi cu cascaval gratinati si salata de varza...iar prajiturile, tortul, sucul, vinul, tuica si fructele le-am dus noi........
lumea a fost foarte multumita......n-am avut deloc probleme cu ospatarii...chiar si-au facut treaba....
husele si cateva aranjamente le-am luat de la doamna braila de la parc........iar aranjamentele florale le-a facut floraria vera.......pe care o recomand cu toata caldura..........face o treaba minunata...
nunta a iesit exact asa cum am planuit-o si nici nu stiu cand a trecut timpul...:">

nanutza
25.11.2008, 14:54:37
Ati fost foarte frumosi amandoi, asta am mai spus-o...dar aveam cateva intrebari...daca nu e cu suparare. Pentru Cununia Civila cu cat timp inainte ti-ai depus actele? Ai oferit altceva in afara de sampanie invitatilor la ceremonie? Te intreb aceste detalii pentru ca pe 14 februarie o sa am cununia civila si sunt foarte agitata, mai ales din cauza zilei alese..sunt sigura ca va fi nebunie atunci.

Multumesc>:D<
mersi frumos...>:D<
poti sa ma intrebi tot ce vrei, ca nu ma supar...din contra, imi face placere sa te ajut....
noi am depus actele cu 10 zile inainte de oficierea casatoriei........in aceste 10 zile vin calculate ziua depunerii actelor si ziua oficierii casatoriei....noi am facut cununia civila pe 26 octombrie si am depus actele la primarie pe 17 octombrie.............
la invitati am oferit sampanie si prajituri......pentru ca oricum nu te lasa sa stai mult acolo si altceva nu ai ce sa le dai.....eu am avut vreo 25 de invitati si am avut 4 sticle de sampanie si 2 platouri de prajituri, din care au mai ramas, dar le-am lasat acolo;-) ...
sper ca ti-am fost de folos.....te pup :*
apropo ati ales o zi foarte romantica...ziua indragostitilor....felicitari!!!

ps: ti-ai gasit restaurant?:)

nanutza
28.11.2008, 11:14:17
Multumesc mult pentru ajutor, esti o dragutza ...

Am gasit si restaurant (sambata asta ma duc sa platesc avansul:-B)...la Bulevard amenajeaza o noua sala ce va fi gata pe 20 ianuarie 2009, sala este mititica undeva la 70 de persoane capacitate maxima, si in plus au spus ca o s-o amenajeze "demential". Ne-am hotarat si la meniul pentru cununie, unul care sa multumeasca pe toata lumea dar care sa nu ma dea pe spate la bani . Meniul o sa fie simplu: aperitiv foarte bogat, mix grill (carne de pasare si porc), si prajituri cu tort; bautura, si prajiturile o sa le aducem noi. Meniul de la restaurant nu ar trebui sa depaseaca 35 lei de persoana. Sincer imi este foarte teama de primarie, pentru ca pe 14 februarie toata lumea vrea sa se dea in acte, si cred ca o sa fie foarte aglomerat (si fie vorba intre noi vroiam o ceremonie intima, dar na ce sa fac acum) si mi-e teama ca nu cumva sa nu prind ora pe care o doresc sau mai ales sa nu prind deloc loc:-SS. Sunt fff stresata:(
Multumesc ca esti alaturi de mine:*^:)^>:D<!

e bine ca ai rezolvat cu restaurantul............sincer mie imi place la bulevard...mi se pare ca e mai intim.....si in plus ospatarii sunt super de treaba (ma refer la faptul ca isi fac treaba bine)....acolo au facut botezul nasii nostrii si au fost super multumiti...
in legatura cu primaria ar trebui sa te interesezi din timp..........cel putin sa te duci sa vorbesti ca sa te fixeze pentru data de 14 februarie....ca sa fi mai linistita;-)
oricum sper sa mai imi povestesti ce o sa faci pentru cununie......ma refer la aranjamente, imbracaminte...chestii din astea;))
te pup...:*

nanutza
02.12.2008, 12:59:53
Buna,
Am revenit din weekend cu multe vesti. Am rezolvat in sfarsit problema cu restaurantul, am platit avansul (500 lei), am ales oarecum meniul (o sa-l definitavam cu 2 saptamani inaintea nuntii), am fost sa aleg tortul si prafiturile pentru cununie, si am mai rezolvat inca o mare problema: lautarii, le-am platit si lor avansul, am facut si contract cu ei. Cam atat am rezolvat in weekendul asta.
La numarul invitatilor ma mai gandesc, ideea e ca nu trebuie sa depasesc 70 de invitati.
Am gasit si un fotograf pentru cununie si ne-a facut o oferta de 500 lei in care este inclus 2 ore fotografii si filmare pe durata nelimitata. Tie cat ti-a luat fotograful?
O sa revin cu mai multe detalii zilele urmatoare
Asta inseamna ca ai fost acasa in week-end-ul asta.......si eu am fost<:-P ...........ce harnicuta ai fost...=D>
Unde faci tortul si parjiturile/? Si ce lautari ai luat?
Mi-e fotograful mi-a luat 1200 ron..........pachetul asta l-am ales noi si a cuprins: filmare + poze, un album foto digital din piele, un slideshow cu pozele pe un fundal muzical si 2 poze mari....
te pup

cristinalp
05.12.2008, 11:41:51
Buna Nanutza,

M-am straduit din toate puterile sa rezolv cat mai multe probleme intr-un timp cat mai scurt......multumesc pt apreciere:*
Prajiturile si tortul o sa le facem la Dantex, ma costa 25 lei/kg prajiturile si 30 lei/kg tortul, lautarii i-am gasit prin niste prieteni de-ai tate si neau facut o super oferta 2500 lei cu cantare de sambata dimineata pana duminica dimineata, sincer lautarii sunt dementiali (in general ei canta la nunti foarte mari si in orase mari, am fost fff bucuroasa ca o sa ii am pe ei la nunta). Pentru Cununia civila nu o sa am lautari, ci doar un sistem audio.
Fotograful pe care l-am gasit noi ne-a ofertit urmatorul pachet: fotografie 2 ore si filmare nelimitat. fotografiile o sa le primim pe dvd la fel ca si filmarile, deci fara albume. Pretul este de 500 lei.

cam atat...
acum sunt fff stresata pentru ca trebuie sa definitivez listele de invitati si nu pot toti sa confirme, trebuie sa cumpar bauturile, sa cumpar hainutele de ceremonii....si mai ales sa gasesc pe cineva care sa imi aranjeze sala.
tie cine ti-a aranjat sala si cat ti-a luat?

ms frumos pt tot....>:D<^:)^

Asta inseamna ca ai fost acasa in week-end-ul asta.......si eu am fost<:-P ...........ce harnicuta ai fost...=D>
Unde faci tortul si parjiturile/? Si ce lautari ai luat?
Mi-e fotograful mi-a luat 1200 ron..........pachetul asta l-am ales noi si a cuprins: filmare + poze, un album foto digital din piele, un slideshow cu pozele pe un fundal muzical si 2 poze mari....
te pup

nanutza
05.12.2008, 13:19:14
Buna Nanutza,

M-am straduit din toate puterile sa rezolv cat mai multe probleme intr-un timp cat mai scurt......multumesc pt apreciere:*
Prajiturile si tortul o sa le facem la Dantex, ma costa 25 lei/kg prajiturile si 30 lei/kg tortul, lautarii i-am gasit prin niste prieteni de-ai tate si neau facut o super oferta 2500 lei cu cantare de sambata dimineata pana duminica dimineata, sincer lautarii sunt dementiali (in general ei canta la nunti foarte mari si in orase mari, am fost fff bucuroasa ca o sa ii am pe ei la nunta). Pentru Cununia civila nu o sa am lautari, ci doar un sistem audio.
Fotograful pe care l-am gasit noi ne-a ofertit urmatorul pachet: fotografie 2 ore si filmare nelimitat. fotografiile o sa le primim pe dvd la fel ca si filmarile, deci fara albume. Pretul este de 500 lei.

cam atat...
acum sunt fff stresata pentru ca trebuie sa definitivez listele de invitati si nu pot toti sa confirme, trebuie sa cumpar bauturile, sa cumpar hainutele de ceremonii....si mai ales sa gasesc pe cineva care sa imi aranjeze sala.
tie cine ti-a aranjat sala si cat ti-a luat?

ms frumos pt tot....>:D<^:)^
si eu am primit pozele si filmarea pe dvd-uri, dar am avut in oferta si un album foto digital......care a iesit splendid.............
de abia astept sa vad ce hainute o sa va luati...........de fapt sunt curioasa ce tinuta o sa ai tu:-p...........sa ne pui poze cand cumperi...
mi-e sala mi-au aranjat-o cei de la parc ca nu m-au lasat sa iau pe altcineva (ma refer la huse scaune si mese, perdea de lumini, suport lumanari, carucioare ornament si tul pe tavan) si mi-au luat 2000ron........dar aranjamentele florale, buchetele mele, florile de pus in piept la mire si nasi, corsajele domnisoarelor de onoare, arcada si stalpisorii i-am avut de la floraria vera din centru........care fac o treaba minunata si chiar ti recomand din inima......ei se ocupa de tot felul de aranjamente si au si huse pe ce culoare vrei tu, iar buchetele de le fac sunt splendide...:"> ........eu chiar i-am dus poze de pe net cu ce mi-a placut si mi-au facut la fel\:D/ aranjamentele florale de la ei m-au costat 1100ron ....dar oricum tie nu iti trebuie atatea aranjamente florale la cununie........acum orienteaza-te........mergi si uita-te pe albumele lor de la florarii si alege ce iti place...>:D<

spor la pregatiri....te pup

cristinalp
05.12.2008, 21:45:54
Multumesc mult pentru sfaturi......nu stiu ce m-as face fara tine...>:D<:love:^:)^

si eu am primit pozele si filmarea pe dvd-uri, dar am avut in oferta si un album foto digital......care a iesit splendid.............
de abia astept sa vad ce hainute o sa va luati...........de fapt sunt curioasa ce tinuta o sa ai tu:-p...........sa ne pui poze cand cumperi...
mi-e sala mi-au aranjat-o cei de la parc ca nu m-au lasat sa iau pe altcineva (ma refer la huse scaune si mese, perdea de lumini, suport lumanari, carucioare ornament si tul pe tavan) si mi-au luat 2000ron........dar aranjamentele florale, buchetele mele, florile de pus in piept la mire si nasi, corsajele domnisoarelor de onoare, arcada si stalpisorii i-am avut de la floraria vera din centru........care fac o treaba minunata si chiar ti recomand din inima......ei se ocupa de tot felul de aranjamente si au si huse pe ce culoare vrei tu, iar buchetele de le fac sunt splendide...:"> ........eu chiar i-am dus poze de pe net cu ce mi-a placut si mi-au facut la fel\:D/ aranjamentele florale de la ei m-au costat 1100ron ....dar oricum tie nu iti trebuie atatea aranjamente florale la cununie........acum orienteaza-te........mergi si uita-te pe albumele lor de la florarii si alege ce iti place...>:D<

spor la pregatiri....te pup

nanutza
06.12.2008, 12:55:58
Multumesc mult pentru sfaturi......nu stiu ce m-as face fara tine...>:D<:love:^:)^
:">:">:">...............ma bucur ca iti pot fi de folos...>:D< >:D< >:D<

cristinalp
07.12.2008, 16:02:10
Se pare ca doar noi mai suntem pe aici singurele miresici de Tg jiu......

:">:">:">...............ma bucur ca iti pot fi de folos...>:D< >:D< >:D<

nanutza
07.12.2008, 19:02:22
Se pare ca doar noi mai suntem pe aici singurele miresici de Tg jiu......
mda....asa se pare...ca doar noi vorbim;))

cristinalp
08.12.2008, 22:24:06
Sincer nu stiu ce m-as fi facut fara tine, mi-ai dat foart multe idei si m-ai incurajat .....
Apropo ma gandeam sa cumpar niste marturii pentru cununie, gen o lumanare in forma de inimioara, ceva tull rosu, dar toata nebunia ma duce cam la 15 lei pe marturie...mi se pare cam mult. Cosmin (viitorul sot :D) nici nu vrea sa auda, i se pare o cheltuiela mult prea mare si care nu isi are rostul.

crezi ca ar merita???

mda....asa se pare...ca doar noi vorbim;))

nanutza
09.12.2008, 15:17:24
Sincer nu stiu ce m-as fi facut fara tine, mi-ai dat foart multe idei si m-ai incurajat .....
Apropo ma gandeam sa cumpar niste marturii pentru cununie, gen o lumanare in forma de inimioara, ceva tull rosu, dar toata nebunia ma duce cam la 15 lei pe marturie...mi se pare cam mult. Cosmin (viitorul sot :D) nici nu vrea sa auda, i se pare o cheltuiela mult prea mare si care nu isi are rostul.

crezi ca ar merita???
sincer....sunt de acord cu viitorul tau sot...in sensul ca sunt cam scumpe.......dar pe de alta parte mi se pare frumoasa ideea cu lumanarea in forma de inimioara, mai ales ca atunci e Valentine's Day........de ce nu incerci sa gasesti lumanari mai ieftine, tot in forma de inimioara si sa le pui doar o panglicuta rosie (ma refer sa le pui panglicuta ca la cutiile cu cadouri si sa-i faci o fonta frumoasa)...cred ca ar iesi mai mult in evidenta asa lumanarea-inimioara...;-)
sa imi zici cum te hotarasti sa le faci..........m-ai facut curioasa....si spor la treaba;;)

nanutza
23.12.2008, 14:23:54
Va doresc sa aveti SARBATORI FERICITE!!! Mos Craciun sa va aduca tot ce doriti, iar noul An sa fie plin de impliniri si lucruri frumoase....>:D<

cristinalp
31.12.2008, 10:06:49
Fie Ca Anul Ce Va Venii Sa Ne Aduca Multa Liniste Sufleteasca, Sanatate, Multa Dragoste....sa Fiti Fericite!!!! Si Distractie Maxima De Revelion!!!

cristinalp
09.01.2009, 18:22:55
Buna Nanuta,

Mai am aproape o luna si gata ma marit.....off cate mai am de facut. Sa iti spun noutatile.. Am renuntat la lumanarele, si la fundite, pastrez ideea pentru cununia religioasa. Practic am facut un accident de masina...si am cam ramas fara buget...
In rest mai am de pus la punct ultimele detalii, cu meniul, contractul cu fotograful (care cred ca e cel ma important), mi-au placut fff mult pozele tale, ati fost niste frumosi, si pozele foarte realizate.

Joi ma duc la Targu Jiu sa pun aceste detalii la punct si luni pot spune ca GATA am terminat cu totul (cel putin eu asa ma amagesc).

Sa ai un an nou plin cu de toate de la sanatate, bani, iubire alaturi de sotul tau!!

Cristina

sincer....sunt de acord cu viitorul tau sot...in sensul ca sunt cam scumpe.......dar pe de alta parte mi se pare frumoasa ideea cu lumanarea in forma de inimioara, mai ales ca atunci e Valentine's Day........de ce nu incerci sa gasesti lumanari mai ieftine, tot in forma de inimioara si sa le pui doar o panglicuta rosie (ma refer sa le pui panglicuta ca la cutiile cu cadouri si sa-i faci o fonta frumoasa)...cred ca ar iesi mai mult in evidenta asa lumanarea-inimioara...;-)
sa imi zici cum te hotarasti sa le faci..........m-ai facut curioasa....si spor la treaba;;)

nanutza
09.01.2009, 21:26:12
Buna Nanuta,

Mai am aproape o luna si gata ma marit.....off cate mai am de facut. Sa iti spun noutatile.. Am renuntat la lumanarele, si la fundite, pastrez ideea pentru cununia religioasa. Practic am facut un accident de masina...si am cam ramas fara buget...
In rest mai am de pus la punct ultimele detalii, cu meniul, contractul cu fotograful (care cred ca e cel ma important), mi-au placut fff mult pozele tale, ati fost niste frumosi, si pozele foarte realizate.

Joi ma duc la Targu Jiu sa pun aceste detalii la punct si luni pot spune ca GATA am terminat cu totul (cel putin eu asa ma amagesc).

Sa ai un an nou plin cu de toate de la sanatate, bani, iubire alaturi de sotul tau!!

Cristina
la fel iti doresc si eu tie.........noul an sa fie plin de iubire si fericire si sa ai o cununie civila asa cum visezi >:D<
sa sti ca astept sa vad pozele si sa aflu toate amanuntele ;-) ...spor la pregatiri

atheaa_me
28.01.2009, 23:26:47
ti-am trimis PM >:D< cu detaliile

fetele ce ma bucur ca v-am gasit:)
si eu tot din tg jiu sunt, si chiar ma gandeam cum de nu gasesc pe nimeni:) acum sunt f happy in sf am cu cine schimba informatii:*

atheaa_me
29.01.2009, 21:50:06
eu is cam zapacita si n-am fost atenta, spune-mi te rog tu pe cine ai luat sa-ti aranjeze sala? si unde faci cununia :)

vad ca ai facut nunta la aceeasi biserica la care as vrea si eu:) imi poti zice te rog daca au cor?

adeladana
31.01.2009, 14:11:40
vad ca ai facut nunta la aceeasi biserica la care as vrea si eu:) imi poti zice te rog daca au cor?

salut :)
da, cei de la petru si pavel au cor ...costa in jur de 300 de lei (asta doar corul...)

spor la pregatiri

chani
04.02.2009, 12:08:35
nanutza voi pe cine ati avut ca fotograf ?

atheaa_me
04.02.2009, 15:13:26
Buna Ziua Fetele Cam Liniste In Orasul Nostru
In Leg Cu Biserica Sf Apostoli Nu M Am Lamurit Pot Avea Cor Daca Imi Doresc Sau Nu Dispun De Asa Ceva
Mersic Si Spor La Pregatiri In Continuare

nanutza
04.02.2009, 21:38:19
nanutza voi pe cine ati avut ca fotograf ?
pe cosmin baragan de la bstudio

chani
05.02.2009, 08:38:44
faine pozele , numai noi am avut bafta de un "destept" doamneeee#-o si acum ma enervez cand imi aduc aminte, mai bine luam pe altcineva.

adeladana
05.02.2009, 08:46:56
Buna Ziua Fetele Cam Liniste In Orasul Nostru
In Leg Cu Biserica Sf Apostoli Nu M Am Lamurit Pot Avea Cor Daca Imi Doresc Sau Nu Dispun De Asa Ceva
Mersic Si Spor La Pregatiri In Continuare

neata

da , exista cor optional .
trebuie sa ii mentionati preotului explicit ca vreti si corul
o sa il achitati separat ; la noi a fost 300 ron platiti dupa slujba

spor

PS sincer , recomand cu cor ; eu nu am vrut la inceput dar mama a insistat , si bine a facut ....e mult mai fain :)

nanutza
05.02.2009, 12:15:47
faine pozele , numai noi am avut bafta de un "destept" doamneeee#-o si acum ma enervez cand imi aduc aminte, mai bine luam pe altcineva.
lasa ca au iesit faine si pozele voastre............noi am vrut poze mai speciale, ca sa le zic asa, pentru ca practic astea raman amintire apoi si am vrut un profesionist in asa ceva........am cautat pe net si l-am gasit pe el..........apoi am mers acasa, am vorbit cu el, ne-a aratat ce face si am ramas impresionati, asa ca l-am luat, ne-am ales pachetul care am vrut si noi chiar am fost super multumiti.......vremea nu a prea tinut cu noi, dar a iesit frumos si asa:">

chani
05.02.2009, 13:12:38
pai da si noi am vrut la fel , si tipu chiar stie sa faca dar in ziua aceea a mai avut nu stiu unde nunta sa se duca , ii explicasem tot tot, a zis ca ok . alesesem niste efecte faine pt poze si cand am vazut pozele sa ii dau cu ele in cap ;;))

ca sa nu mai zic de tipul care a filmat , a filmat numai ce a vrut el ..pe banii nostriiiiiiiii ;;)) daca era dupa mine nici nu luam pozele si casetele dar asta e.

aaa :)) si ne-a mai pus si cateva poze bonus de la nus ce nunta pe care o avusese el in aceeasi zi =)) iar desteptu ala cu camera pe cd-u lal doilea ne-a pus inceputul unui botez :))

nanutza
05.02.2009, 16:16:07
pai da si noi am vrut la fel , si tipu chiar stie sa faca dar in ziua aceea a mai avut nu stiu unde nunta sa se duca , ii explicasem tot tot, a zis ca ok . alesesem niste efecte faine pt poze si cand am vazut pozele sa ii dau cu ele in cap ;;))

ca sa nu mai zic de tipul care a filmat , a filmat numai ce a vrut el ..pe banii nostriiiiiiiii ;;)) daca era dupa mine nici nu luam pozele si casetele dar asta e.

aaa :)) si ne-a mai pus si cateva poze bonus de la nus ce nunta pe care o avusese el in aceeasi zi =)) iar desteptu ala cu camera pe cd-u lal doilea ne-a pus inceputul unui botez :))
eu ii dadeam cu ele in cap:D ...pe bune.............eu chiar am tinut cu tot dinadinsul ca pozele si filmarea ca iasa super faine...........mie mi-a facut 600 de poze (ti-am zis ca nu a tinut vremea cu noi, ca altfel faceam mai multe la sedinta foto:) ), un album digital din piele super fain, un slideshow cu cele mai frumoase poze pe un fundal muzical, iar la filmare am 3 dvd-uri care contin doar nunta noastra:x .........si pe toate dvd-urile si cd-urile cu poze a lipit poza noastra si ni le-a bagat in carcase tot cu pozele noastre, cu numele si data nuntii.......eu chiar am fost super multumita si m-am uitat pe poze si pe filmare de n-sh pe mii de ori pana acum:x :)

atheaa_me
06.02.2009, 00:08:15
neata

da , exista cor optional .
trebuie sa ii mentionati preotului explicit ca vreti si corul
o sa il achitati separat ; la noi a fost 300 ron platiti dupa slujba

spor

PS sincer , recomand cu cor ; eu nu am vrut la inceput dar mama a insistat , si bine a facut ....e mult mai fain :)

si eu vreau f mult sa am cor, cand eram studenta ascultam slujba cu cor, si mi s-a parut minunata ideea sa am si la nunta. multumesc de informatie:)

chani
06.02.2009, 08:45:04
;))
eu ii dadeam cu ele in cap:D ...pe bune.............eu chiar am tinut cu tot dinadinsul ca pozele si filmarea ca iasa super faine...........mie mi-a facut 600 de poze (ti-am zis ca nu a tinut vremea cu noi, ca altfel faceam mai multe la sedinta foto:) ), un album digital din piele super fain, un slideshow cu cele mai frumoase poze pe un fundal muzical, iar la filmare am 3 dvd-uri care contin doar nunta noastra:x .........si pe toate dvd-urile si cd-urile cu poze a lipit poza noastra si ni le-a bagat in carcase tot cu pozele noastre, cu numele si data nuntii.......eu chiar am fost super multumita si m-am uitat pe poze si pe filmare de n-sh pe mii de ori pana acum:x :)

pai da si noi avem 500 de poze, am primit la fel un album din piele cu poze , filmarea in fine :D . Cu noi a tinut vremea, oricum am impresia ca nu mi-a bagat cateva poze si cateva poze bune pt ca stiu absolut toate pozele pe care le-am facut si in parc si la restaurant si asta ma enerveaza. asta e :P sa speram ca la botez nu mai facem aceeasi greseala.

Oricum f frumoase pozele , ma tot uitam la ele pt ca imi pari cunoscuta dar nu stiu de unde sa te iau ..sa zic asa ;))

anealy
11.02.2009, 21:17:41
mersi chani...mai trebuie sa ii fac putin tip sa si ajung acolo:*

nanutza
13.02.2009, 11:29:53
Da, intr-adevar am avut foarte mare noroc cu aranjarea salii. Ideea este ca preturile le-a mai scazut usor pentru ca tot pe ea o s-o contractez si pentru nunta din 2010. Sunt foarte multumita de ea.Abia astept sa va trimit poze...
cristina iti doresc din suflet sa ai o cununie frumoasa maine........sa va iasa totul asa cum ati planuit si te astept cu poze aici;;)
distractie placuta si casa de piatra!!!:*

nanutza
16.02.2009, 21:09:53
sper ca eu sunt mai stresata din fire, si dc imi ploua la nunta, clar cred k plang si eu:D pana atunci ma pregatesc de cununia din varaa:D
stai linistita ca asa am fost si eu.......ma gandeam ca daca aia nu imi iese ce fac, ca daca ploua cum mai facem sedinta foto...si multe chestii din astea.......dar in ziua aia chiar nu mai ti cont de toate astea....eu tot ce am facut in ziua aia a fost sa profit la maxim si sa ma distrez;)) ....
acuma sa nu crezi ca nu am fost atenta si la detalii, mai dadeam unele comenzi pe acolo...;)) :-"
unde faceti cununia?

atheaa_me
16.02.2009, 21:11:57
stai linistita ca asa am fost si eu.......ma gandeam ca daca aia nu imi iese ce fac, ca daca ploua cum mai facem sedinta foto...si multe chestii din astea.......dar in ziua aia chiar nu mai ti cont de toate astea....eu tot ce am facut in ziua aia a fost sa profit la maxim si sa ma distrez;)) ....
acuma sa nu crezi ca nu am fost atenta si la detalii, mai dadeam unele comenzi pe acolo...;)) :-"
unde faceti cununia?

la dorexim ca e peste drum de mine:D si are terasa cum imi doream eu:D imi doream si pt nunta da in tg jiu unde:(

nanutza
16.02.2009, 21:12:46
hehe asta mi-a trecut prin cap, si deja am anuntat viitorul mire si cum e de acord, sper sa reusesc ca mi-ar placea:D
noua ne-au povestit la primarie cand am fost sa depunem actele ca unii au vrut sa faca cununia in fata bisericii unde aveau si cununia religioasa (la Sfintii Apostoli) si s-au dus acolo si le-au facut cununia civila.......asa ca mergi si intreaba...poate o sa vina:)

nanutza
16.02.2009, 21:14:10
la dorexim ca e peste drum de mine:D si are terasa cum imi doream eu:D imi doream si pt nunta da in tg jiu unde:(
aaaa........da, e fain......vara merge sa faci acolo\:D/

atheaa_me
16.02.2009, 21:14:10
noua ne-au povestit la primarie cand am fost sa depunem actele ca unii au vrut sa faca cununia in fata bisericii unde aveau si cununia religioasa (la Sfintii Apostoli) si s-au dus acolo si le-au facut cununia civila.......asa ca mergi si intreaba...poate o sa vina:)

in iulie cnd ajung in tara si pun actele ma interesez, da am ideea deja conturata:D acum adun informatii

nanutza
16.02.2009, 21:15:34
in iulie cnd ajung in tara si pun actele ma interesez, da am ideea deja conturata:D acum adun informatii
fain.....sper sa iti iasa asa cum vrei>:D<

prapadeala
19.02.2009, 00:21:09
Buna miresici :)

S-au deschis mai multe subiecte pentru judetul Gorj / Tg Jiu aici:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=249

Va rog sa discutati la subiectul potrivit :). Daca aveti discutii off topic (adica nelegate de nunta) acelea pot fi aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17301).

Spor la pregatiri!

chani
19.02.2009, 08:39:30
Multumim si ne cerem scuze :"> bine am avut sieu cateva off topicuri :*

nanutza
19.02.2009, 12:56:47
Multumim si ne cerem scuze :"> bine am avut sieu cateva off topicuri :*
se pare ca ne-au impartit si pe noi in mai multe subforumuri;)) ....acum trebuie sa avem grija pe unde discutam:-" ;))

prapadeala
19.02.2009, 21:25:32
se pare ca ne-au impartit si pe noi in mai multe subforumuri;)) ....acum trebuie sa avem grija pe unde discutam:-" ;))

Asa sper ca totul este mai organizat si miresicile care se informeaza in legatura cu nunta vor gasi mai usor ceea ce cauta :)
Daca mai vedeti mesaje care nu sunt potrivite va rog folositi triunghiuletul cu semnul exclamarii din dreapta fiecarui mesaj (report post)

nanutza
20.02.2009, 14:22:43
Asa sper ca totul este mai organizat si miresicile care se informeaza in legatura cu nunta vor gasi mai usor ceea ce cauta :)
Daca mai vedeti mesaje care nu sunt potrivite va rog folositi triunghiuletul cu semnul exclamarii din dreapta fiecarui mesaj (report post)
ok.....multumim de informatii;))

cristinalp
21.02.2009, 12:19:46
Buna Miresicilor,
Gata m-am maritat, cei drept am facut doar cununia civila.
am facut la poze cu gramada , o sa incerc sa atasez.
Ce pot sa spun e ca vremea a fost de vis, am putut sa facem poze, nu a fost nevoie de prea multe haine groase, am avut alaturi de mine numai oameni profesionisti.
O sa incerc sa atasez zilele care urmeaza cateva fotografii de la cununie.

Va pupic si spor la miresit.
Cu drag Cristina

cristinalp
21.02.2009, 12:31:26
Multumesc mult pentru urari!!
A fost o zi minunata, a fost atat de frumos si foarte emotionant si a trecut parca prea repede.

cristina iti doresc din suflet sa ai o cununie frumoasa maine........sa va iasa totul asa cum ati planuit si te astept cu poze aici;;)
distractie placuta si casa de piatra!!!:*

atheaa_me
21.02.2009, 12:31:38
Buna Miresicilor,
Ce pot sa spun e ca vremea a fost de vis, am putut sa facem poze, nu a fost nevoie de prea multe haine groase, am avut alaturi de mine numai oameni profesionisti.

Cu drag Cristina

felicitari, sa ne trimiti poze cat mai rpd sa vada si ochisorii nostri?
si cum a decurs ceremonia, tot, sa stiu la ce ma astept ca in curand trec si eu:)))

cristinalp
21.02.2009, 19:18:19
Buna Andreea,

Am sa incerc sa atasez cateva fotografii.
Vreau sa spun ca ceremonia de la primarie a decurs foarte rapid, noi am lungit-o nitel din cauza numarului de invitati, am avut aproximativ 60 de persoane la primarie, dar cu tot cu felicitari, pupici, sampanie si podul de flori a durat cam 30 de minute. Sincera sa fiu a fost mai lunga sedinta foto din fata primariei. Nu am simtit nici un fel de emotie pana nu m-am vazut in fata faptului implinit, pana nu mi-am auzit numele strigat. Am avut un fotograf foarte bun, care s-a ocupat de tot ce inseamna organizare la primarie, astfel ca nu a fost nebunie la felicitari, si nici la iesire.
Dupa primarie, am incercat sa acord atentie tuturor invitatilor, am avut foarte multi care nu erau din Tg Jiu, si a trebuit sa ii aranjez si sa ii duc la masa, ca doar nu era sa-i parasesc. Dupa care, datorita soarelui care s-a aratat, a mai urmat o sedinta foto in parc, a fost minunat...imi ador fotograful. Si uite asa ziua trece si alte pupaturi, si alte rude si vine seara si incepe petrecerea.
Petrecerea am organizat-o la Restaurant Bulevard, sala a fost foarte dragutz aranjata, in alb si rosu, de la flori, lumarele, baloane, covor rosu si toate nebuniile...nu am optat pentru marturii pentru ca nu le-am vazut rostul.
La petrecere totul a fost placut, mai putin un aspect foarte important. Au venit mai multe persoane decat s-a confirmat. Noroc ca am fost prevazatoare si in dimineata cununiei am tras o fuga pana la restaurant si i-am rugat sa imi mai aranjeze inca 2 mese. Au venit 12 persoane care initial au spus ca nu ajung. Iti dai seama ca m-am facut verde cand i-am vazut, dar na ce era sa fac.
Un moment foarte frumos a fost cand s-a furat mirele..toata lumea a fost surprinsa, momentul a iesit frumos, a fost acel moment care ramane in amintire ca si partea amuzanta.
Evident ca nu am gustat mancarea, nu am avut timp, am baut doar apa si sampanie, sincer nici nu am simtit nevoia sa mananc pentru ca am dansat toata noaptea. La 2 a inceput sa se sparga petrecerea, toata lumea a plecat abia dupa tort. Marea majoritate a invitatilor m-au sunat dupa petrecere, sa ma felicite pentru organizare, asta imi da increderea ca a fost o petrecere reusita.
Mai sunt multe de povestit....daca vrei sa stii ceva anume poti sa intrebi orice.
Spor la miresit!!

P.S. Abia astept nunta...

felicitari, sa ne trimiti poze cat mai rpd sa vada si ochisorii nostri?
si cum a decurs ceremonia, tot, sa stiu la ce ma astept ca in curand trec si eu:)))

atheaa_me
21.02.2009, 19:25:56
[e foaret bine, trebuei sa iau lectii da mai e ceva pana in augus cand am si eu cununia:D si nunta pe cand?:) da pozele:)

cristinalp
21.02.2009, 19:31:34
Pozele le-am atasat in semnatura.
Nunta va fi peste un an, in februarie pe 6. Mai e destul timp pana atunci, dar stim bine ca timpul zboara foarte repede.

atheaa_me
21.02.2009, 20:07:23
Pozele le-am atasat in semnatura.
Nunta va fi peste un an, in februarie pe 6. Mai e destul timp pana atunci, dar stim bine ca timpul zboara foarte repede.

timpul trece repede:) eu am in sept 2010 si tot imi fac planuri de pe acum:) hehe:) nu merge sa vad pozele, imi cere sa ma loghez:( si imi doream asa mult sa le vad:)

cristinalp
22.02.2009, 10:01:04
uffff....le-am pus pe picassa in speranta ca le poate vedea toata lumea.
Am incercat sa le pun in album, am incercat sa le pun ca si atasamente dar sunt prea mari au rezolutii foarte mari :((.

Nu stiu ce sa fac. O sa incerc sa gasesc o solutie. PROMIT

atheaa_me
22.02.2009, 11:48:33
uffff....le-am pus pe picassa in speranta ca le poate vedea toata lumea.
Am incercat sa le pun in album, am incercat sa le pun ca si atasamente dar sunt prea mari au rezolutii foarte mari :((.

Nu stiu ce sa fac. O sa incerc sa gasesc o solutie. PROMIT

eu nu ma pricep deloc cu picasa si alte alea, da stiu de la o colega k la ea a mers sa le vad, poate albumul tau e privat si de asta:) nu stiu da sunt nerabdatoare sa le vad:D

cristinalp
22.02.2009, 18:08:21
Am verificat acum - albumul este public, probabil nu te lasa sa-l vezi pentru ca nu esti logata. Te rog dupa ce il vezi sa imi spui ce parere ai despe noi;;).

Pupici:*

atheaa_me
22.02.2009, 21:11:32
Am verificat acum - albumul este public, probabil nu te lasa sa-l vezi pentru ca nu esti logata. Te rog dupa ce il vezi sa imi spui ce parere ai despe noi;;).

as spune cu toata placerea da cum sa ma loghez ca nici n-am cont:(
fir-ar

atheaa_me
22.02.2009, 21:20:46

gata stiu, cred k ca tu nu ai copiat bine adresa de link, pentru ca nu merge:D poate mai incerci sa copiezi inca o data:) mersi:**

cristinalp
22.02.2009, 21:53:50
uite ti-l trimit si aici poate merge

http://picasaweb.google.com/cristinalupu83/CUNUNIECIVILA#

atheaa_me
22.02.2009, 22:12:37
uite ti-l trimit si aici poate merge

http://picasaweb.google.com/cristinalupu83/CUNUNIECIVILA#

foarte dragut, mi-a placut si coafura si rest si rochitza :) chiar dragut felicitari:)si voi stati acum in tg jiu?

cristinalp
22.02.2009, 22:30:44
Nuuu, in Bucuresti stam momentan, dar am ales sa facem cununia in Tg Jiu pentru ca acolo erau parintii si marea majoritate a rudelor, si sa fim sincere daca era s-a fac cununia in Bucuresti ma nenorocea numai cazarea tuturor prietenilor si a rudelor. Si per total am iesit bine cu cheltuielile, e o diferenta foarte mare fata de Bucuresti. De exemplu in Bucureti nu gasesti meniu sub 150 lei, iar eu am facut meniu in Tg jiu la 70 lei cu: aperitiv super bogat, peste file pegasius pane cu legume mexicane sote, friptura asortata cu cartofi gratinati si salata de varza; si prajituri si tort adus de catre noi.

atheaa_me
22.02.2009, 22:36:16
Nuuu, in Bucuresti stam momentan, dar am ales sa facem cununia in Tg Jiu pentru ca acolo erau parintii si marea majoritate a rudelor, si sa fim sincere daca era s-a fac cununia in Bucuresti ma nenorocea numai cazarea tuturor prietenilor si a rudelor. Si per total am iesit bine cu cheltuielile, e o diferenta foarte mare fata de Bucuresti. De exemplu in Bucureti nu gasesti meniu sub 150 lei, iar eu am facut meniu in Tg jiu la 70 lei cu: aperitiv super bogat, peste file pegasius pane cu legume mexicane sote, friptura asortata cu cartofi gratinati si salata de varza; si prajituri si tort adus de catre noi.

da clar:D nici eu nu m-as gandi sa nu fac cununia in tg jiu, e mult mai acceptabil, numai k eu am prieteni multi din tm, ca daca acolo am terminat fac:D deh

nanutza
24.02.2009, 16:53:37
Buna Miresicilor,

Cu drag Cristina
casa de piatra si tot ce va doriti!!!>:D<
ati fost foarte frumosi;-)

cristinalp
24.02.2009, 17:38:27
Multumesc mult de urari si pentru ajutorul acordat!!!

casa de piatra si tot ce va doriti!!!>:D<
ati fost foarte frumosi;-)

nanutza
24.02.2009, 18:24:28
Multumesc mult de urari si pentru ajutorul acordat!!!
oricand ai nevoie.......ma poti intreba orice;-) >:D<

anealy
24.02.2009, 20:58:30
casa de piatra cristina si sa aveti parte numai de bucurii>:D<

cristinalp
24.02.2009, 22:15:13
Ms mult de urari si spor la miresit!!!

casa de piatra cristina si sa aveti parte numai de bucurii>:D<

cigatus
10.03.2009, 08:34:36
Salutare, fetelor!
Am si eu o mare dilema: in Tg-Jiu este un stilist?
In 2 luni am nunta si nu am nici cea mai mica idee ce coafura mi s-ar potrivi. Asa ca ... prefer sa ma las pe mana unui stilist, chiar daca e mai scump.
Ma poate ajuta cineva? Cu un sfat, un nume, un nr. de telefon, o adresa de site ... orice....

cristinalp
10.03.2009, 15:31:11
adevarul este ca nici eu nu stiu de vreun stilist in tg jiu, dar nu prea stau prin oras. Pot sa-ti spun ca am numeroase prietene care se aranjeaza la un salon din Piata Mica, pe str 8 mai, la MARIBEL. fetele de acolo sunt foarte pricepute, si eu acolo m-am aranjat pentru cununia civila si am fost foarte multumita.

Salutare, fetelor!
Am si eu o mare dilema: in Tg-Jiu este un stilist?
In 2 luni am nunta si nu am nici cea mai mica idee ce coafura mi s-ar potrivi. Asa ca ... prefer sa ma las pe mana unui stilist, chiar daca e mai scump.
Ma poate ajuta cineva? Cu un sfat, un nume, un nr. de telefon, o adresa de site ... orice....

Anya00
17.03.2009, 12:23:05
Cam liniste pe aici pe la noi, la Tg-Jiu :) Si eu sunt miresica de Tg-Jiu, sper ca anul acesta. Inca nu am gasit local, stiu ca e tarziu insa fac nunta anul acesta din motive oarecum impuse....e poveste lunga :) Incep sa ma panichez.....e foarte tarziu si sunt atatea lucruri de facut, de stabilit.....oare o sa am timp?

cristinalp
17.03.2009, 12:47:11
Bine ai venit printe noi.
cred ca o sa ai timp daca te organizezi destul de repede si macar alegi restaurantul pentru ca mare parte din ele sunt deja ocupate. Acum depinde foarte mult si de numarul invitatiilor.
Multa bafta, spor la miresit si suntem aici ca sa ne ajutam una pe alta.

Cam liniste pe aici pe la noi, la Tg-Jiu :) Si eu sunt miresica de Tg-Jiu, sper ca anul acesta. Inca nu am gasit local, stiu ca e tarziu insa fac nunta anul acesta din motive oarecum impuse....e poveste lunga :) Incep sa ma panichez.....e foarte tarziu si sunt atatea lucruri de facut, de stabilit.....oare o sa am timp?

Anya00
17.03.2009, 13:28:51
Cristina, ms mult pt incurajari. Zilele astea o sa pornesc si in cautarea restaurantului...e cam greu, pt ca am luat decizia asa, cam pe neasteptate. Nunta vroiam sa o fac la anul, si aveam destul timp pt pregatiri, pt ca am destul de multe idei si nu stiu daca o sa pot acum sa le pun pe toate in practica. Referitor la restaurant, cred ca o sa ma limitez, in ceea ce priveste numarul invitatilor, in functie de ce mai gasesc liber. Insa nu as vrea ca, din ratiuni de organizare, sa nu am toate persoanele dragi alaturi de mine. O sa vad ce o sa fie...sper totusi sa iasa asa cum imi doresc pt ca, nu-i asa, fiecare miresica isi doreste ca ziua nuntii sa iasa asa cum a visat-o si cum si-a planuit-o.

cristinalp
17.03.2009, 15:16:05
Fetelor voi cum stati cu bugetul pentru nunta. Al meu se modifica de la o zi la alta. Am experienta cununiei civile cand cheltuielile au sarit in aer in ultima saptamana. Care este bugetul minim pe care il alocati pentru nunta. Eventual v-ati gandit la posibilitatea ca vo, miresicile, sa confectionati acasa ori marturii, ori carte de oaspeti, ori invitatii. Sincer eu m-as apuca de marturii de acum, eventual sa mai scap de niste cheltuieli, pentru ca imi trebuie vreo 350 de bucati. daca le-as cumpara m-ar ajunge pe la 900 lei si daca le-as face eu undeva sub 300 lei.

cristinalp
17.03.2009, 15:23:04
am atasat un model de marturie...sper sa va placa.

Voi o sa folositi marturii la nunta?

Anya00
17.03.2009, 16:03:38
am atasat un model de marturie...sper sa va placa.

Voi o sa folositi marturii la nunta?
Eu ma gandeam sa renunt la marturii...le vad ca o cheltuiala care nu e necesara. Eu la majoritatea nuntilor la care am fost le-am lasat pe masa, si nu am fost singura....foarte multe raman pe mese. Si atunci....de ce sa mai arunci niste bani? cel putin asta e parerea mea. M-ar tenta si pe mine ceva deosebit, ceva ce nu vezi la orice nunta....insa lucrurile astea costa, si, dupa parerea mea, nu se prea merita. Inca nu stiu ce sa fac, inclin insa spre renuntarea la marturii.

atheaa_me
18.03.2009, 01:04:48
Eu ma gandeam sa renunt la marturii...le vad ca o cheltuiala care nu e necesara. Eu la majoritatea nuntilor la care am fost le-am lasat pe masa, si nu am fost singura....foarte multe raman pe mese. Si atunci....de ce sa mai arunci niste bani? cel putin asta e parerea mea. M-ar tenta si pe mine ceva deosebit, ceva ce nu vezi la orice nunta....insa lucrurile astea costa, si, dupa parerea mea, nu se prea merita. Inca nu stiu ce sa fac, inclin insa spre renuntarea la marturii.

mai sunt res libere in tg jiu, da multe duminica, si mai spre toamna:D eu nu stiu ce motiv e asa urgent, da oricum daca simti k nu ai timp mai bine o lasi la anu, decat sa traiesti cu regretu k nu ai facut-o asa cum ti-ai dorit:D parerea mea:D

atheaa_me
18.03.2009, 01:06:31
Eu ma gandeam sa renunt la marturii...le vad ca o cheltuiala care nu e necesara. Eu la majoritatea nuntilor la care am fost le-am lasat pe masa, si nu am fost singura....foarte multe raman pe mese. Si atunci....de ce sa mai arunci niste bani? cel putin asta e parerea mea. M-ar tenta si pe mine ceva deosebit, ceva ce nu vezi la orice nunta....insa
lucrurile astea costa, si, dupa parerea mea, nu se prea merita. Inca nu
stiu ce sa fac, inclin insa spre renuntarea la marturii.

nici eu nu o sa fac asa ceva:D mai bine le dau altceva invitatilor decat niste bombonele pe care oricum le lasa pe masa sau le arunca si nu le aprecieza:D ma gandeam sa le fac pachete cu prajituri cnd o pleca fiecare si gata:D am terminat:D

cristinalp
18.03.2009, 11:28:50
am vazut ca se practica foarte mult pachetele cu prajituri la nunti. Am fost la o nunta si adevarul este ca nu prea m-am atins de prajituri si la sfarsit, cand am plecat acasa, am primit prajiturele frumos ambalate. Mi-a placut foarte mult gestul, cei drept amintirea a tinut pana a doua zi cand a dat tata de ele....si s-au spulberat....
dar pentru a face pachetelele ai nevoie de cateva persoane care sa se sacrifice de la petrecere?

Ce parere aveti de urmatoarea idee: inghetata in loc de prajituri, tinand cont ca o sa am nunta in februarie.

ce bine ca sunteti aici..am si eu cu cine ma sfatui:x:x:x:x:x:x

nici eu nu o sa fac asa ceva:D mai bine le dau altceva invitatilor decat niste bombonele pe care oricum le lasa pe masa sau le arunca si nu le aprecieza:D ma gandeam sa le fac pachete cu prajituri cnd o pleca fiecare si gata:D am terminat:D

Anya00
18.03.2009, 11:51:05
mai sunt res libere in tg jiu, da multe duminica, si mai spre toamna:D eu nu stiu ce motiv e asa urgent, da oricum daca simti k nu ai timp mai bine o lasi la anu, decat sa traiesti cu regretu k nu ai facut-o asa cum ti-ai dorit:D parerea mea:D
Andreea...cum am spus, e poveste lunga :) La anul nu pot s-o fac, am de ales intre anul asta sau peste 2 ani...si cel mai sigur e anul asta...pana peste 2 ani se pot schimba multe...si aici nu ma refer la relatia dintre noi, ci la alti "factori" :) Oricum, mai sper toamna vreau s-o fac...septembrie -octombrie, ca sa am timp pt toate. Sper sa fie bine, chiar daca e un pic pe fuga. Pupici si bafta tuturor la pregatiri:*

Anya00
18.03.2009, 11:56:35
Vad ca nu sunt singura care se gandeste sa renunte la marturii. Am fost la o nunta unde nu s-au pus prajituri pe masa, ci s-au dat in caserole fiecarui invitat, la plecare. Numai ca nunta a fost pe undeva prin Banat, nu la noi. Pe aici nu stiu sa se practice obiceiul asta, si mi-e sa nu se uite lumea ciudat cand ii pui pachetelul cu prajituri in brate...Deh....multi gandesc mai ..."conservator"...si nu stii cum va fi privit orice lucru nou.
Eu ma gandeam la altceva in loc de clasicele marturii cu bombonele invelite in tul, nu stiu, un obiect micut si personalizat, care sa le ramana amintire invitatilor de la nunta. Insa asa ceva costa, si nu stiu daca o sa-mi permit, avand in vedere ca fac nunta cam pe fuga, si nu am avut timp sa ne pregatim asa cum ar trebui. O sa vad pana la urma ce o sa fac.....insa inclin ff mult pt renuntarea la marturii....cel putin cele obisnuite, cum vezi pe la toate nuntile.

cristinalp
18.03.2009, 14:19:15
as inclina totusi catre o marturie, poate nu bomboane...o lumanare sau ceva dragutz sa aduca aminte de eveniment....nu prea stiu exact ce anume imi doresc, dar stiu cu siguranta ca nu vreau sa fie scump

atheaa_me
18.03.2009, 14:42:24
am vazut ca se practica foarte mult pachetele cu prajituri la nunti. Am fost la o nunta si adevarul este ca nu prea m-am atins de prajituri si la sfarsit, cand am plecat acasa, am primit prajiturele frumos ambalate. Mi-a placut foarte mult gestul, cei drept amintirea a tinut pana a doua zi cand a dat tata de ele....si s-au spulberat....
dar pentru a face pachetelele ai nevoie de cateva persoane care sa se sacrifice de la petrecere?

Ce parere aveti de urmatoarea idee: inghetata in loc de prajituri, tinand cont ca o sa am nunta in februarie.

ce bine ca sunteti aici..am si eu cu cine ma sfatui:x:x:x:x:x:x

hm daca toti invitatii sufera de gat ca mine cam grava situatia
si chiar citeam pe foorum de inghetata si zicea o miresioca ca pana s a adus s a si topit in farfurie sau ce o fi
acum nu stiu ce sa zic da eu nu as manca inghetata in februarie
sa nu te superi poop

atheaa_me
18.03.2009, 14:43:35
Vad ca nu sunt singura care se gandeste sa renunte la marturii. Am fost la o nunta unde nu s-au pus prajituri pe masa, ci s-au dat in caserole fiecarui invitat, la plecare. Numai ca nunta a fost pe undeva prin Banat, nu la noi. Pe aici nu stiu sa se practice obiceiul asta, si mi-e sa nu se uite lumea ciudat cand ii pui pachetelul cu prajituri in brate...Deh....multi gandesc mai ..."conservator"...si nu stii cum va fi privit orice lucru nou.
Eu ma gandeam la altceva in loc de clasicele marturii cu bombonele invelite in tul, nu stiu, un obiect micut si personalizat, care sa le ramana amintire invitatilor de la nunta. Insa asa ceva costa, si nu stiu daca o sa-mi permit, avand in vedere ca fac nunta cam pe fuga, si nu am avut timp sa ne pregatim asa cum ar trebui. O sa vad pana la urma ce o sa fac.....insa inclin ff mult pt renuntarea la marturii....cel putin cele obisnuite, cum vezi pe la toate nuntile.
da da in ardeal se poarta chestia asta
da mie mi se pare buna si in oltenia hihi daca nu c est la vie marturii inca nu stiu daca o sa am

atheaa_me
18.03.2009, 14:46:07
Andreea...cum am spus, e poveste lunga :) La anul nu pot s-o fac, am de ales intre anul asta sau peste 2 ani...si cel mai sigur e anul asta...pana peste 2 ani se pot schimba multe...si aici nu ma refer la relatia dintre noi, ci la alti "factori" :) Oricum, mai sper toamna vreau s-o fac...septembrie -octombrie, ca sa am timp pt toate. Sper sa fie bine, chiar daca e un pic pe fuga. Pupici si bafta tuturor la pregatiri:*
da decat peste 2 ani mai bine anu astas da eu zic sa te grabesti ca se ocupa locurile eu cnd m am interesat in decembrei erau cam date k si eu luasem in calcul 2009.mai e bon mariage rest dragutel si liber cred

atheaa_me
18.03.2009, 14:53:30
anya daca vrei ne ar face placere sa ne spui povestea cu nunta:-< ce aiurea mereu am visat k la nunta fac numa ce ma taie capu da nu e asa sunt parinti bunici fammilii si parca nu pot sa trec asa peste toti

cristinalp
18.03.2009, 15:05:39
andreea si eu am visat acelasi lucru, in mare parte s-a realizat...dar na mereu apar persoane care isi baga nasu acolo unde nu le firbe oala.

anya daca vrei ne ar face placere sa ne spui povestea cu nunta:-< ce aiurea mereu am visat k la nunta fac numa ce ma taie capu da nu e asa sunt parinti bunici fammilii si parca nu pot sa trec asa peste toti

atheaa_me
18.03.2009, 15:13:37
andreea si eu am visat acelasi lucru, in mare parte s-a realizat...dar na mereu apar persoane care isi baga nasu acolo unde nu le firbe oala.
EH DA CAM ASTA ESTE PESTE TOT

atheaa_me
18.03.2009, 15:31:35
Fetele Eu Va Las K Am De Munca Fir Ar Abia Astpt Sa Scap
Poop Si Vb Mai Pe Seara Daca Mai Sunteti

Anya00
18.03.2009, 16:08:36
Fetele, nu e f grava povestea cu nunta...poate asa am lasat sa se inteleaga. Noi vroiam sa o facem la anul, asa aveam si noi timp sa strangem ceva banutzi si sa nu depindem numai de parinti. In plus, fratele lui iubi vroia sa o faca anul asta, pt ca ei s-au hotarat anul trecut inaintea noastra, si ai zis ca o fac anul asta. Si noi am zis ok, o facem in 2010. Insa acum cateva zile am aflat ca fratele lui s-a razgandit si o face la anul, deja a arvunit si restaurantul. Si ne-am vazut oarecum obligati sa o facem anul asta, sau peste 2 ani(asta in cazul in care nu se razgandeste iar frate-su si nu o mai face nici la anul.....o face peste 2 ani, deci noi tre sa mai asteptam iarasi un an). Ma intristeaza oarecum situatia asta, dar deh...asta e. Sper insa ca asta sa fie singura chestie in care las de la mine, si sa nu mai intervina altcineva sau altceva, ca sa trebuiasca sa iau decizii care nu ma multumesc pe deplin.

atheaa_me
18.03.2009, 16:49:10
Fetele, nu e f grava povestea cu nunta...poate asa am lasat sa se inteleaga. Noi vroiam sa o facem la anul, asa aveam si noi timp sa strangem ceva banutzi si sa nu depindem numai de parinti. In plus, fratele lui iubi vroia sa o faca anul asta, pt ca ei s-au hotarat anul trecut inaintea noastra, si ai zis ca o fac anul asta. Si noi am zis ok, o facem in 2010. Insa acum cateva zile am aflat ca fratele lui s-a razgandit si o face la anul, deja a arvunit si restaurantul. Si ne-am vazut oarecum obligati sa o facem anul asta, sau peste 2 ani(asta in cazul in care nu se razgandeste iar frate-su si nu o mai face nici la anul.....o face peste 2 ani, deci noi tre sa mai asteptam iarasi un an). Ma intristeaza oarecum situatia asta, dar deh...asta e. Sper insa ca asta sa fie singura chestie in care las de la mine, si sa nu mai intervina altcineva sau altceva, ca sa trebuiasca sa iau decizii care nu ma multumesc pe deplin.
&micro;

HIU NASOL RAU EU CRED K M AS FI NERVOZAT K CE E AIA DACA NU E EL HOTARAT SA TRAGA ALTII
SI AL MEU IUBIT ARE UN FRATE NUMA BUN DE INSURAT DA CUM EI NU AU ZIS NIMIC ASTA E AM STABILIT O EU SI ASA RAMANE

cristinalp
18.03.2009, 17:00:37
aoleu prin situatia asta am trecut si noi.
ca vroiam sa facem totul anul asta dar pentru ca fratele sotului meu s-a ambitionat sa faca inaintea noastra ne-a intors noua toate planurile pe dos.
asa ca asteptam 2010.
am facut crize cand am vazut ca nu ne lasa sa ne ne ducem la capat toate planurile, dar fara nici un folos. M-am resemnat, am racit putin relatiile si cam atat.

noi sa fim sanatosi....

atheaa_me
18.03.2009, 17:23:09
Ce Ma Dispera Ambitiile Astea Intre Frati
Eu Am Noroc Cu Sora Mea Ne Intelegem Super Cu Ea K Despre A Mea Cumnata Ma Abtin Sa Comentez Si Cu Cumnatelul Meu E Cam Orb
No Comment Bine K Am Scapat De Grija Asta Macar Atat

cristinalp
18.03.2009, 17:40:19
Si pe mine ma dispera ambitiile astea.
soramea se intelege super cu sotul meu, in schimb eu cu cumnatul meu si cu nevasta-sa imi este imposibil sa comunic. mai ales ca ea este foarte inchisa si ataca miseleste pe la spate, este asa ca o vulpita. Mi-ar fi placut sa ma inteleg cu ei mult mai bine. dar na sotul meu compenseasa si cat pentru ei.

Ce Ma Dispera Ambitiile Astea Intre Frati
Eu Am Noroc Cu Sora Mea Ne Intelegem Super Cu Ea K Despre A Mea Cumnata Ma Abtin Sa Comentez Si Cu Cumnatelul Meu E Cam Orb
No Comment Bine K Am Scapat De Grija Asta Macar Atat

atheaa_me
18.03.2009, 19:34:09
Si pe mine ma dispera ambitiile astea.
soramea se intelege super cu sotul meu, in schimb eu cu cumnatul meu si cu nevasta-sa imi este imposibil sa comunic. mai ales ca ea este foarte inchisa si ataca miseleste pe la spate, este asa ca o vulpita. Mi-ar fi placut sa ma inteleg cu ei mult mai bine. dar na sotul meu compenseasa si cat pentru ei.

da ca si a mea cumnatica e tot asa:D o scorpie:D numa ca eu nu am tangente decat f f rar cu ea:D din pacate tangentele se vor inmulti dupa, da asta este:( nu pot sa imi aleg cumnatii:D

cristinalp
18.03.2009, 20:53:33
norocul nostru este ca noi locuim in buc iar ei in tg jiu, si noi mergem destul de rar la tg jiu, asa ca.....e cel mai bine asa

da ca si a mea cumnatica e tot asa:D o scorpie:D numa ca eu nu am tangente decat f f rar cu ea:D din pacate tangentele se vor inmulti dupa, da asta este:( nu pot sa imi aleg cumnatii:D

atheaa_me
19.03.2009, 00:32:07
norocul nostru este ca noi locuim in buc iar ei in tg jiu, si noi mergem destul de rar la tg jiu, asa ca.....e cel mai bine asa

nici noi nu locuim pe acelasi taram sa zic asa:D ne intelegem f bine cnd nu ne vedem:))

Anya00
19.03.2009, 09:59:33
La noi nu a fost vorba despre nici o ambitie. Numai ca a trebuit sa dam prioritate celor care au anuntat primii. Dar cum ai s-au razgandit si nu o mai fac anul asta.....doar nu era sa asteptam dupa ei :)

cristinalp
19.03.2009, 10:02:06
oricum cred ca e destul timp....te poti desfasura linistita.
Se pare ca tu esti mai norocoasa ca noi, cel putin ca mine, in ceea ce primeste cumnatii.

La noi nu a fost vorba despre nici o ambitie. Numai ca a trebuit sa dam prioritate celor care au anuntat primii. Dar cum ai s-au razgandit si nu o mai fac anul asta.....doar nu era sa asteptam dupa ei :)

Anya00
19.03.2009, 10:04:49
Nu stiu cat de norocoasa sunt. Nici eu nu ma inteleg extraordinar cu ai mei. Numai ca nu prea avem tangente. Ei stau in Buc, si ne vedem f rar, probabil din cauza asta.

cristinalp
19.03.2009, 10:13:25
Poate ca asa e mai bine..am vazut la mine. Cu cat ne vedem mai rar cu atat e mai bine. Nu apar polemici, probleme...cei mai rarut e mai dragutz

Nu stiu cat de norocoasa sunt. Nici eu nu ma inteleg extraordinar cu ai mei. Numai ca nu prea avem tangente. Ei stau in Buc, si ne vedem f rar, probabil din cauza asta.

Anya00
19.03.2009, 10:40:57
Cam asa ceva:))
Am ramas cam singurele pe aici. Nu mai sunt miresici din Tg-Jiu, sa avem si noi cu cine sa sfatuim? Cu cat mai multe pareri, cu atat mai bine. Mai ales pt mine, care am atatea de invatat :)

cristinalp
19.03.2009, 10:43:29
ufff daca ai stii cum eram eu inainte de a incepe pregatirile pentru cununie...eram atat de debusolata...uitasem practic pasii importanti, iar miresicile sa stii ca m-au ajutat foarte mult.

Cam asa ceva:))
Am ramas cam singurele pe aici. Nu mai sunt miresici din Tg-Jiu, sa avem si noi cu cine sa sfatuim? Cu cat mai multe pareri, cu atat mai bine. Mai ales pt mine, care am atatea de invatat :)

Anya00
19.03.2009, 10:52:16
Pai si eu tot de pe forum stiu toate lucrurile importante si nu numai. Sau, ma rog, atat cat stiu deocamdata. Stau de mult pe forum, si pana acum am tot colectionat la idei. Probabil ca o sa ma agit si eu putin, ca sa le si pun in practica, macar mare parte din ele, insa ce ma faceam daca nu era forumul, daca nu erau miresicile? Probabil ca ma lasam influentata de unul si de altul, cum stie X ca se face, sau cum a vazut Y pe la nunti, sau cum crede Z ca e mai bine.....si nu sunt sigura ca iesea asa cum mi-as fi dorit. Macar acum am idee cat de cat ce vreau, si acolo unde nu-mi convine ceva sa pun piciorul in prag si sa zic "lasa, ca stiu eu ca se face si asa, chiar daca nu e bine, sau nu ati mai vazut.....am citit eu pe Miresici :D \:D/

cristinalp
19.03.2009, 11:13:10
Buna asta cu am citit eu pe Miresici. Da e super sa fie mai multe pareri...ca alegi exact ce crezi si simti ca ti se potriveste tie.
Apropo, ai inceput sa cauti modele de invitatii?
Iti dau un pont ...sunt modele foarte faine in tg jiu, si sunt mult mai accesibile ca si pret. Am comparat cataloage de pret, aceeasi colectie, acelasi producator, preturile in tg jiu sunt cu 20-30 % mai ieftine in tg jiu decat in buc.

cristinalp
19.03.2009, 12:09:42
care din noi miresicile din tg jiu au nunta anul acesta? ar fi interesant sa ne facem un tabelas cu datele noastre de nunta. Nu credeti?

atheaa_me
19.03.2009, 14:38:39
care din noi miresicile din tg jiu au nunta anul acesta? ar fi interesant sa ne facem un tabelas cu datele noastre de nunta. Nu credeti?

suntem asa putine din tg jiu ca mai ca ne numeri pe degete
cristina si pe ooff topic 2010 avem tabelas tu esti1 ca restul fetelor sunt in iulie august
eu iar la munca in apuza si tot asa
voi ce mai faceti?

Anya00
19.03.2009, 15:58:02
suntem asa putine din tg jiu ca mai ca ne numeri pe degete
cristina si pe ooff topic 2010 avem tabelas tu esti1 ca restul fetelor sunt in iulie august
eu iar la munca in apuza si tot asa
voi ce mai faceti?
Eu tocmai am venit din oras....m-am uitat pe la invitatii;)) Dragute, insa sunt alte lucruri mai importante acum. Tre sa incep sa umblu pe la localuri:-SS

nanutza
19.03.2009, 18:08:14
salutare fetelor.........se pare ca ne-am mai inmultit un pic si incepe si pe aici sa fie mai multe miresici;-) ....sper sa ne inmultim din ce in ce mai mult>:D<

atheaa_me
19.03.2009, 20:55:13
Eu tocmai am venit din oras....m-am uitat pe la invitatii;)) Dragute, insa sunt alte lucruri mai importante acum. Tre sa incep sa umblu pe la localuri:-SS

lasa k in tg jiiu le termin repede ca nu sunt asa de multe:D depinde de buget si de invitati:D si selectia e rapida:D

anealy
19.03.2009, 21:30:16
daca zici ca vrei nunta mai prin toamna , ai ceva sanse sa gasesti in octombrie, sau duminicile. in septembrie nu prea cred, dar multa bafta.

Anya00
19.03.2009, 21:41:45
Am gasit la Pandra in septembrie, si la Bon Mariage in octombrie. Insa duminica. Mai cautam, inca nu ne-am hotarat. Ms pt incurajari:*

atheaa_me
19.03.2009, 23:37:33
Am gasit la Pandra in septembrie, si la Bon Mariage in octombrie. Insa duminica. Mai cautam, inca nu ne-am hotarat. Ms pt incurajari:*

oo inseamna ca s-a mai rezervat:D k la bon mariage eu gasisem pe 13 sept si pe 17 mai:)) da cum pe 17 mai( de ziua mea nici nu sunt in tara) iar pe 13 sept sunt superstitioasa am renuntat:D oricum mai cauta, ca sigur se gaseste ceva:)

Anya00
20.03.2009, 00:40:43
oo inseamna ca s-a mai rezervat:D k la bon mariage eu gasisem pe 13 sept si pe 17 mai:)) da cum pe 17 mai( de ziua mea nici nu sunt in tara) iar pe 13 sept sunt superstitioasa am renuntat:D oricum mai cauta, ca sigur se gaseste ceva:)
Pai tu cand ai cautat Andreea?
Eu sunt superstitioasa cu luna mai....cica nu e bine sa faci nunta in mai. Cu ziua de 13 nu am nimic, din contra, mie mi s-a parut intotdeauna ca a fost cu noroc. Sau, cel putin, n-a fost cu ceva de rau:)

atheaa_me
20.03.2009, 00:42:54
Eu sunt superstitioasa cu luna mai....cica nu e bine sa faci nunta in mai. Cu ziua de 13 nu am nimic, din contra, mie mi s-a parut intotdeauna ca a fost cu noroc. Sau, cel putin, n-a fost cu ceva de rau:)

io am cautat in decembrie intre craciun si anu nou, am dat o tura la restaurante:D da m-am decis la parc, ca toata lumea il vroia si s-au sfarsit cautarile:D pentru cununia civila am rezervat doreximu:D nici nu l-am vizitat da cum stau aproape am zis k ala sa fie:))

atheaa_me
20.03.2009, 00:44:31

mie mi se pare o prostie faza asta cu luna mai:D eu in mai am vrut, da cum mi-a sarit tot familionu in cap si s-a lasat cu rugaminti sa schimb luna am schimbat-o mai mult ca mi-am adus aminte k am master si ma complic, ca altfel in mai ma maritam:D k e luna mea de nastere:)

Anya00
20.03.2009, 09:30:32
2 superstitii am...asta cu luna mai si aia care zice ca nu e bine ca 2 frati sa faca nunta in acelasi an. daca ai sta sa te iei dupa toate.....ar fi si mai multa bataie de cap si poate nici nu ar iesi nunta pe care ti-o doresti, daca stai sa asculti de toata lumea. Dar la astea 2 nu renunt. Mai bine sa stau eu linistita:)

atheaa_me
20.03.2009, 17:34:46
2 superstitii am...asta cu luna mai si aia care zice ca nu e bine ca 2 frati sa faca nunta in acelasi an. daca ai sta sa te iei dupa toate.....ar fi si mai multa bataie de cap si poate nici nu ar iesi nunta pe care ti-o doresti, daca stai sa asculti de toata lumea. Dar la astea 2 nu renunt. Mai bine sa stau eu linistita:)

EU NU MA MAI IAU DUPA NICI UNA
DOAR PE AIA SA NU IMI VADA ROCHIA AM SA O PASTREZ SI IN SCHIMB VREAU SA PASTREZ TOATE TRADITIILME LA NUNTA. SUNT MAI TRADITIONALISTA. ACUM SA VAD POATE IMI SCHIMB SI PAREREA ASTA

anealy
20.03.2009, 20:23:19
si la mine au sarit socrii mei in capul nostru sa nu facem nunta in mai si cum cumnatul meu a avut nunta anul trecut , nu ne-au lasat sa facem nunta nici in acelasi an cu el. asa ca noi ne-am enervat si am zic ca de luat tot ne luam cand vrem noi si am facut cununia civila la o luna dupa nunta cumnatelului meu. iar treaba cu superstitiile mi se pare cam ...daca voi chiar credeti in ele atunci cred ca se si prind de voi problemele. eu sunt din timisoara, iar in partea aia lumea nu prea crede in superstitii de genul asta. viata e prea complicata, nu are rost sa o complicam si mai mult.nu cred in ele si nici familia mea. unchiul si matusa mea s-au casatorit in mai si au avut si au o casnicie foarte fericita, au nepoti...toate bune si frumoase.iar parintii mei s-au casatorit la cinci luni distanta de unchiul si matusa mea, in acelasi an.si sunt foarte fericiti si acum.mi-ar placea sa am o casnicie ca a lor. de fapt ai mei chiar la nunta unchiului meu s-au cunoscut=)).asa ca...faceti cum va dicteaza inima, nu altcineva:*

anealy
20.03.2009, 20:24:57
[cu un singur lucru nu sunt de acord...cu nunta in timpul postului. iar asta nu tine de superstitii ci de religie

atheaa_me
20.03.2009, 21:22:46
parintii mei au facut cununia civila in mai( k eu citisem undeva ca aia e decisiva) si s-au despartit, bine s-au impacat poveste complicata si de asta mi-au si sarit in cap:D oricum am renuntat la mai din alte motive:D nici eu nu pricep de ce sa nu faca 2 frati nunta in acelasi an:D asta chiar nu o pot intelege:D probabil k e cheltuiala prea mare nu stiu:))

atheaa_me
20.03.2009, 21:24:35
[cu un singur lucru nu sunt de acord...cu nunta in timpul postului. iar asta nu tine de superstitii ci de religie

da tu unde faci nunta?si la ce biserica:) hehe tu o sa fii cu experienta ma sfatuiesti si pe mine:)
si intrebare:D ai lasat tm pt tg jiu:D mie mi-a plaacut, acolo am facut si eu facultatea:)

Anya00
22.03.2009, 11:57:05
Gata, am stabilit si data nuntii, am gasit restaurantul si muzica. Saptamana asta vreau sa ma ocup si de aranjamente, sau cel putin sa-mi fac o idee, cam cu cine se poate face treaba buna, cum si mai ales cat:) Am insa o nelamurire. La biserica cu cat timp inainte trebuie vorbit, ca sa stii sigur ca se poate acolo unde vrei? Mi se pare totusi devreme de acum, insa nu am nici o idee in privinta asta. Voi cu cat timp inainte v-ati ales biserica?

atheaa_me
22.03.2009, 14:51:51
Gata, am stabilit si data nuntii, am gasit restaurantul si muzica. Saptamana asta vreau sa ma ocup si de aranjamente, sau cel putin sa-mi fac o idee, cam cu cine se poate face treaba buna, cum si mai ales cat:) Am insa o nelamurire. La biserica cu cat timp inainte trebuie vorbit, ca sa stii sigur ca se poate acolo unde vrei? Mi se pare totusi devreme de acum, insa nu am nici o idee in privinta asta. Voi cu cat timp inainte v-ati ales biserica?

o bv bv ai fost harnica nu gluma:D si ce restaurant ai ales pana la urma:? cu biserica depinde, cred cu vreo 5 luni sa zic asa inainte mers si vorbit, daca tii la vreuna anume, daca nu nu vad sa fie problema:)

Anya00
22.03.2009, 15:02:15
La restaurantul Paralela 45 o sa fie nunta. Acolo, pt ca era singurul disponibil atunci cand erau lautarii pe care i-am vrut liberi. Si am zis ca decat sa facem nunta la un restaurant mai dragut, dar sa nu avem lautari buni, mai bine o facem acolo, desi nu e cine stie ce. Dar, pana la urma, mie muzica mi se pare mai importanta decat localul, daca nu ai lautarii buni si toata lumea sta la mese....degeaba. Mie daca nu mi-ar fi placut lautarii.....toata nunta ar fi fost distrusa. Imi place foarte mult sa joc, si am si ceva ureche muzicala, ca sa pot sa fac diferenta intre unii buni si unii....care te zgarie pe creier:) Si ma gandesc ca pana la urma, cu ceva in plus, restaurantul poate fi aranjat in asa fel incat sa arate frumos.

Anya00
22.03.2009, 15:04:18
Asa...si de biserica.....ca uitasem:) Stiti cumva daca la Manastirea Tismana se oficiaza slujbe de cununie? Mi-ar placea foarte mult acolo. E....mai altfel decat la o biserica din oras, e alta atmosfera.

atheaa_me
22.03.2009, 16:29:29
Asa...si de biserica.....ca uitasem:) Stiti cumva daca la Manastirea Tismana se oficiaza slujbe de cununie? Mi-ar placea foarte mult acolo. E....mai altfel decat la o biserica din oras, e alta atmosfera.

eu nu stiu nimic de tismana:D da daca nu ma insel parca vazusem la o miresica pe forum ca avea trecuta la biserica manastirea:D da nu po asigura:D
p.s ce lautari ai luat?
si eu cred ca muzica face parte din nunta:D iar rest poate fi aranjat:) eu am ales parcu k e in centru aproape de mine si toata lumea stie:) da la rest jiul mi-am facut majoratul acum aproape 6 ani:)

oana_simona
22.03.2009, 16:29:31
Buna anya,o sa iti raspund eu pt ca si mie mi-ar fi placut sa facem cununia relogioasa acolo.Dar nu e voie,si nici la alte manastiri din judet nu e voie.S-a interzis de anul asta in general la manastirile din gj iar la tismana nu se faceau nici pana acum.Noi am fost sa vb la 3 ierarhi si a zis ca e devreme.

atheaa_me
22.03.2009, 16:30:57
eu vreau biserica de e in linie cu coloana ca au si cor acolo, si imi place ca e loc de parcare si de poze:) cu tismana e mai greu, ca poate nu toti invitatii au masina sa vina:D da acum nu sth:D

Anya00
22.03.2009, 16:34:02
eu vreau biserica de e in linie cu coloana ca au si cor acolo, si imi place ca e loc de parcare si de poze:) cu tismana e mai greu, ca poate nu toti invitatii au masina sa vina:D da acum nu sth:D
Pai oricum la biserica vin in general rudele si prietenii apropiati....si astia ai nostri au masini:) Dar daca nu se poate, nu-i bai. Tot la aia de pe Eroilor ma gandeam si eu....Sf. Apostoli Petru si Pavel se numeste, daca nu o confund eu. Zici ca au si cor acolo? Stii cumva si cat costa? E visul meu sa am cor la nunta, dar nu stiam sa fie in Tg-Jiu biserica cu cor.

Anya00
22.03.2009, 16:36:01
Buna anya,o sa iti raspund eu pt ca si mie mi-ar fi placut sa facem cununia relogioasa acolo.Dar nu e voie,si nici la alte manastiri din judet nu e voie.S-a interzis de anul asta in general la manastirile din gj iar la tismana nu se faceau nici pana acum.Noi am fost sa vb la 3 ierarhi si a zis ca e devreme.
Pacat ca nu se pot face cununii religioase la manastiri. Mie mi-ar fi placut, imi place foarte mult sentimentul acela de liniste pe care il ai cand intri pe poarta unei manastiri...cel putin la mine e prezent. Dar asta e...o sa ma multumesc cu o biserica din oras.

atheaa_me
22.03.2009, 16:38:35
Pai oricum la biserica vin in general rudele si prietenii apropiati....si astia ai nostri au masini:) Dar daca nu se poate, nu-i bai. Tot la aia de pe Eroilor ma gandeam si eu....Sf. Apostoli Petru si Pavel se numeste, daca nu o confund eu. Zici ca au si cor acolo? Stii cumva si cat costa? E visul meu sa am cor la nunta, dar nu stiam sa fie in Tg-Jiu biserica cu cor.

da mi s-a spus ca in jur de 300 de ron e numa corul, si ca trebuie solicitat la preot acest lucru:) si eu imi doresc cu cor:) de asta voi da oricat, numai sa am slujba frumoasa:)

atheaa_me
22.03.2009, 16:39:37

partea mai putin placuta la biserica aceasta este ca fiind foarte multe nunti, slujba dureza putin:(

Anya00
22.03.2009, 16:46:24
partea mai putin placuta la biserica aceasta este ca fiind foarte multe nunti, slujba dureza putin:(
Cu atat mai bine ca dureaza mai putin...in general nu am rabdare sa stau o ora si ceva, chiar 2 in picioare, si oricum sunt sigura ca nu o sa mai tin minte nimic din ce o sa spuna preotul, dupa aceea....din cauza emotiilor:) Asa ca...pt mine nu-i o problema faptul ca slujba nu tine f mult.

atheaa_me
22.03.2009, 16:50:39
Cu atat mai bine ca dureaza mai putin...in general nu am rabdare sa stau o ora si ceva, chiar 2 in picioare, si oricum sunt sigura ca nu o sa mai tin minte nimic din ce o sa spuna preotul, dupa aceea....din cauza emotiilor:) Asa ca...pt mine nu-i o problema faptul ca slujba nu tine f mult.

pai da oarecum da nici slujba pe fuga ca are 20 de cununii nu mi-ar placea:) mai vad, k pana la nunta mai e hehe:)
poate aleg o biserica de tara:)

Anya00
22.03.2009, 16:54:30
pai da oarecum da nici slujba pe fuga ca are 20 de cununii nu mi-ar placea:) mai vad, k pana la nunta mai e hehe:)
poate aleg o biserica de tara:)
Nu-i o idee rea, cu biserica de tara. Daca gasesti una sa-ti placa, si sa fie si aproape de oras...de ce nu? Dar la tara nu cred ca gasesti cor :)

atheaa_me
22.03.2009, 16:56:10
Nu-i o idee rea, cu biserica de tara. Daca gasesti una sa-ti placa, si sa fie si aproape de oras...de ce nu? Dar la tara nu cred ca gasesti cor :)

da da:)
iau 2 3 babe si gata:)):))
nu ma mai stresez cu nimic ca si asa cate am avut in cap sa fac si nu mi-au iesit, mai bine nu mai stabilesc si las sa vad ce o iesi:(

Anya00
22.03.2009, 16:59:24
Eu zic ca mai bine ne agitam un pic, chiar daca nu o sa iasa totul asa cum ne dorim, decat sa avem regrete apoi ca nu am incercat. Macar sa facem tot posibilul ca totul sa iasa bine.

oana_simona
22.03.2009, 17:05:19
Pacat ca nu se pot face cununii religioase la manastiri. Mie mi-ar fi placut, imi place foarte mult sentimentul acela de liniste pe care il ai cand intri pe poarta unei manastiri...cel putin la mine e prezent. Dar asta e...o sa ma multumesc cu o biserica din oras.

La fel si eu,asta e...nu avem ce face.

oana_simona
22.03.2009, 17:08:38
Eu am pus ochii si pe biserica aia de la sadu,mi se pare tare draguta.Si am auzit pe altii ca au mai facut la curtisoara la o biserica micuta de la muzeu.Cam asta stiu eu despre bisericile de acolo.

cristinalp
22.03.2009, 17:21:26
Anya vreau sa te felicit pentru cat de bine te-ai descurcat si cat de repede ai rezolvat atatea probleme.
Esti o adevarata miresica.

Eu zic ca mai bine ne agitam un pic, chiar daca nu o sa iasa totul asa cum ne dorim, decat sa avem regrete apoi ca nu am incercat. Macar sa facem tot posibilul ca totul sa iasa bine.

nanutza
22.03.2009, 18:49:09
noi la biserica am vorbit cu o luna- o luna jumate inainte...........am fost acolo , ne-am ales ora la care vrem si am platiti un acont;-) , ei ne-au scris in agenda lor si ne-au zis ce parinte va fi in ziua respectiva

nanutza
22.03.2009, 18:53:44
si eu am avut nunta tot la Sfintii Apostoli si slujba dureaza 30 de minute........asa sunt si programate, din 30 in 30 de minute
oricum mie mi-a placut extraordinar de mult slujba care au facut-o preotii acolo si toata lumea a ramas impresionata

nanutza
22.03.2009, 18:55:38
noi nu am tinut minte nici ce ne-a zis la primarie si nici la slujba de la biserica ce ziceau....am vazut apoi pe dvd;))
oricum ziua nuntii trece asa repede ca nici nu ai timp sa te dezmeticesti;))

cristinalp
22.03.2009, 19:04:33
Si eu vreau tot la biserica Sf Apostoli Petru su Pavel vreau si eu sa fac cununia religioasa, e una din cele mai frumoase biserici din tg jiu si are si o orientare foarte buna in spatiu, si in plus sunt si locuri de parcare.
eu cred ca o sa incerc sa vb cu preotul imediat dupa pasti, sper sa nu fie prea devreme, dar sincer vreau sa pot sa imi aleg linistita ora de oficiere a cununiei. Oricum sper sa fie putine nunti pe 06.02.2010<:-P.

atheaa_me
22.03.2009, 19:15:04
si eu am avut nunta tot la Sfintii Apostoli si slujba dureaza 30 de minute........asa sunt si programate, din 30 in 30 de minute
oricum mie mi-a placut extraordinar de mult slujba care au facut-o preotii acolo si toata lumea a ramas impresionata

eu am vb cu cineva care deja facuse slujba acolo, si mi-a zis k e detul de rau k sunt multe nunti, si cu inca o persoana care este preot la alta biserica din oras, si mi-a recomandat o biserica de la tara mai linistita:) acum vad eu pe unde m-oi orienta:) oricum biserica sfintii apostoli este biserica frumoasa:)

cristinalp
22.03.2009, 19:26:47
sincer m-am gandit si eu la o cununie religioasa la tara, dar ar m-am gandit si la disponibilitatea celor care vor fi alaturi de noi. Si cred ca e cam incomod la tara. Sper ca la mine sa nu fie probleme cu timpul, sper sa nu fie multe nunti in ziua respectiva, mai ales ca e extrasezon pentru nunti

eu am vb cu cineva care deja facuse slujba acolo, si mi-a zis k e detul de rau k sunt multe nunti, si cu inca o persoana care este preot la alta biserica din oras, si mi-a recomandat o biserica de la tara mai linistita:) acum vad eu pe unde m-oi orienta:) oricum biserica sfintii apostoli este biserica frumoasa:)

nanutza
22.03.2009, 19:29:54
cam toata lumea vrea acolo la biserica si de aceea e aglomerata.....noi am avut nunti si inainte si dupa a noastra..........si 30 de minute a tinut slujba....apoi au urmat pozele in fata bisericii si apoi am plecat in parc la alt rand de poze cu rudele si prietenii care au venit, iar apoi am ramas doar noi cu fotograful si cameramanul pentru sedinta foto...
si eu am vrut neaparat sa fac nunta acolo...
oricum acum am vazut ca fac frumoasa si mare si biserica de la piata mica...acolo ma gandesc sa fac eu botezul copiilor cand o fi:">

nanutza
22.03.2009, 19:36:38
sincer m-am gandit si eu la o cununie religioasa la tara, dar ar m-am gandit si la disponibilitatea celor care vor fi alaturi de noi. Si cred ca e cam incomod la tara. Sper ca la mine sa nu fie probleme cu timpul, sper sa nu fie multe nunti in ziua respectiva, mai ales ca e extrasezon pentru nunti
oricum de obicei in nunta vin rudele si prietenii apropiati care cam au masini...........noi am avut 30 de masini in nunta si nu a fost problema ca vin sau nu vin si au plecat cu nunta de la tara de la mire (10 km de oras):D si au venit sa ma ia pe mine (cand am vazut ca se umple parcarea de masini am ramas uimita) si apoi am mers la biserica...
o parte au stat la slujba........dar majoritatea au plecat dupa ce am ajuns la biserica si au venit seara la restaurant

casapopescu
22.03.2009, 19:54:20
buna seara miresicilor,permiteti-mi sa va intrerup din discutie...de ieri urmaresc si eu acest forum pe sectiunea gorj si ma uimeste faptul ca va plafonati intr-o singura biserica.biserica sf apostoli are semnificatia ei pe axa lui brancusi si toate cele dar nu mai este cea mai frumoasa biserica pt poze.tinand cont de faptul ca nu a mai fost restaurata in ultimul timp si arata f rau exteriorul pt ca sa faci poze.daca faci o poza de grup sa cuprinzi toata biserica nu cred ca o sa va placa cand veti primi pozele sa realizati aspectul bisericii.
sunt foarte multe biserici in tg-jiu care au si parcare pt masini si loc pt poze si daca insistati va primeste si cu cor.daca va intereseaza ma puteti contacta si va pot oferi o lista cu bisericile din tg-jiu si localitalile vecine.
---referitor la restaurante am urmarit discutati doar de 2-3 restaurante.sunt multe restaurante in tg-jiu care au capacitati intre 100-400 pers care sa nu stea inghesuiti.in cazuri de necesitate se pot aranja de 600 locuri.Si aici daca va intereseaza ma puteti contacta si va pot oferi o lista cu restaurante
---referitor la persoanele care se ocupa cu aranjamente de tot felul nu am vazut sa discutati de iulian,de madalin ?!?!?!?!?! toata lumea ii stie si va zic si eu de ei cu toate ca-mi sunt partial concurenti,pt ca ei se ocupa doar de anumite aranjamente,nu ofera servicii complete.
Faptul ca mergeti la restaurante si va "obliga" sa apelati la anumiti colaboratori sau ca va fac ei aranjamentele se datoreaza dumneavoastra pt ca acceptati.Nu mai este ca acum cativa ani cand se faceau nunti doar la parc.uitati-va ca in ultimii 2 ani au aparut multe restaurante si va spun ca pana in 2010 vor mai aparea inca 5 minim.deci aveti si veti avea de unde sa alegeti.
--- alegeti variante optime in organizarea evenimentului.Nu uitati ca este cel mai important eveniment din viata voastra.trebuie sa fie impecabil.Nu o sa fie ieftin,gratis nu exista !! acum nu zice nimeni ca trebuie sa fiti trase in piept la preturi.dar tineti cont ca de mici visati la acest eveniment si nu merita stricat.

atheaa_me
22.03.2009, 20:44:12
daca ai placerea ne poit atasa o lista cu bisericile s restaurantele din tg jiu, ca se pare ca mai avem multe de aflat:)

Anya00
22.03.2009, 20:58:25
buna seara miresicilor,permiteti-mi sa va intrerup din discutie...de ieri urmaresc si eu acest forum pe sectiunea gorj si ma uimeste faptul ca va plafonati intr-o singura biserica.biserica sf apostoli are semnificatia ei pe axa lui brancusi si toate cele dar nu mai este cea mai frumoasa biserica pt poze.tinand cont de faptul ca nu a mai fost restaurata in ultimul timp si arata f rau exteriorul pt ca sa faci poze.daca faci o poza de grup sa cuprinzi toata biserica nu cred ca o sa va placa cand veti primi pozele sa realizati aspectul bisericii.
sunt foarte multe biserici in tg-jiu care au si parcare pt masini si loc pt poze si daca insistati va primeste si cu cor.daca va intereseaza ma puteti contacta si va pot oferi o lista cu bisericile din tg-jiu si localitalile vecine.
---referitor la restaurante am urmarit discutati doar de 2-3 restaurante.sunt multe restaurante in tg-jiu care au capacitati intre 100-400 pers care sa nu stea inghesuiti.in cazuri de necesitate se pot aranja de 600 locuri.Si aici daca va intereseaza ma puteti contacta si va pot oferi o lista cu restaurante
---referitor la persoanele care se ocupa cu aranjamente de tot felul nu am vazut sa discutati de iulian,de madalin ?!?!?!?!?! toata lumea ii stie si va zic si eu de ei cu toate ca-mi sunt partial concurenti,pt ca ei se ocupa doar de anumite aranjamente,nu ofera servicii complete.
Faptul ca mergeti la restaurante si va "obliga" sa apelati la anumiti colaboratori sau ca va fac ei aranjamentele se datoreaza dumneavoastra pt ca acceptati.Nu mai este ca acum cativa ani cand se faceau nunti doar la parc.uitati-va ca in ultimii 2 ani au aparut multe restaurante si va spun ca pana in 2010 vor mai aparea inca 5 minim.deci aveti si veti avea de unde sa alegeti.
--- alegeti variante optime in organizarea evenimentului.Nu uitati ca este cel mai important eveniment din viata voastra.trebuie sa fie impecabil.Nu o sa fie ieftin,gratis nu exista !! acum nu zice nimeni ca trebuie sa fiti trase in piept la preturi.dar tineti cont ca de mici visati la acest eveniment si nu merita stricat.
Ne "plafonam" pe anumite lucruri pt ca nu suntem foarte multe, ca sa existe mai multe pareri. Si eu zic ca e mult spus "plafonat"....daca urmareai subiectul cu atentie....s-a discutat si despre alte biserici, chiar si manastiri (eu sunt una dintre miresicile care vroiau cununia religioasa la o manastire), insa acest lucru am inteles ca e imposibil. Si oricum, nu cred ca avem o "fixatie" pe biserica Sf. Apostoli Petru si Pavel....era doar o idee, cel putin in cazul meu. Asta probabil din cauza ca foarte multe nunti se fac acolo si e foarte cunoscuta. Si, de ce sa nu recunoastem, ofera multe facilitati: loc de parcare, o priveliste diferita in poze (fata de biserica de la Parangu, de ex, unde nu cred ca se pot face poze foarte reusite...poate numai sa stea fotograful in mijlocul strazii sa poata prinde un grup mai mare de persoane), si un lucru care pe mine m-a cucerit si datorita caruia inclin f mult spre acea biserica este faptul ca are cor, azi am aflat si eu. Si cred ca e singura din oras....cel putin eu nu am mai auzit de alta care sa aiba cor.
In cazul restaurantelor e la fel....suntem putine si e normal sa fi discutat despre putine restaurante. In plus, nu toate ne permitem un local de 3-4 stele, oricat de mult ne-ar placea. Si atunci....de ce sa ne amaram singure, discutand despre astfel de localuri?
Referitor la persoanele care se ocupa cu aranjamente florale si nu numai.....eu sunt f interesata de aspectul asta, pt ca nu prea cunosc astfel de persoane sau firme, nici macar din auzite, si te-as ruga daca poti sa-mi dai pe privat niste nr de tel.....m-ai ajuta enorm. Nu e vb ca impun toate restaurantele anumite persoane, dar stii cum e.....daca auzi de la cineva de o persoana care a facut treaba buna, te duci si vb cu persoana respectiva, mai ales daca nu ai timp sa mai umbli si sa mai cauti. Si, iarasi iti spun....suntem putine si de aia s-au vehiculat putine nume de organizatori de evenimente.
Ufff.....cat m-am lungit:)) Sper sa nu fi plictisit sau suparat pe cineva.
O rugaminte mai am.....spuneai ca ne poti da o lista cu restaurantele si bisericile din Tg-Jiu si nu numai. Sunt convinsa ca ne-ai ajuta pe foarte multe dintre noi.

atheaa_me
22.03.2009, 21:02:18
anya tu unde stai in tg jiu? si cati ani? sa ne putem cunoaste mai bine?:)

Anya00
22.03.2009, 21:09:20
Anya vreau sa te felicit pentru cat de bine te-ai descurcat si cat de repede ai rezolvat atatea probleme.
Esti o adevarata miresica.
Cristina, ms mult de tot...imi face bine sa mai aud incurajari pt ca sunt destul de stresata, si as vrea sa rezolv totul cat mai repede ca sa fiu sigura ca iese totul cum vreau eu...si cat mai bine. Oricum, partea grea cred eu ca a trecut...adica rezervarea restaurantului si a lautarilor. Aici era problema, pt ca e destul de tarziu si nu prea mai sunt liberi(astia de i-am luat eu, o singura data mai aveau disponibila tot anul...25 octombrie....si culmea, si restaurantul la fel:) ). De aici incolo, eu zic ca mai e timp. Ma mai grabesc un pic cu gasitul persoanei care sa se ocupe de aranjamente. Nu vreau sa stabilesc nimic de acum, pt ca inca mai adun idei:) dar vreau macar sa fiu sigura ca o sa am pe cineva atunci, in data respectiva.
Ma gandeam si eu la o biserica mai retrasa, eventual undeva la tara....dar, sincer....gandindu-ma mai bine, nu-mi prea surade ideea. Adica....stiti cum e la tara, toata lumea se aduna si se uita la tine...si stau si comenteaza...si mie nu-mi place chestia asta. In plus, pe 25 oct. cand am eu nunta, daca o sa am ghinionul sa ploua si sa fie vreme urata.....va dati seama cum mi-as face rochia pe acolo pe ulite? Nici nu vreau sa ma gandesc:-SSCred ca o sa raman in oras, oricat mi-ar displacea mie aglomeratia si agitatia, dar sunt complet cucerita de corul care am auzit ca e la biserica Sf. Apostoli. Oricat de nerenovata ar fi, faptul ca are cor....:x :x :x :)

Anya00
22.03.2009, 21:12:54
anya tu unde stai in tg jiu? si cati ani? sa ne putem cunoaste mai bine?:)
Andreea, teoretic stau pe 22 decembrie, pe undeva aproape de piata mica. dar practic, locuiesc cu viitorul miresoi, pe langa stadion. Si am 24 de ani:)

atheaa_me
22.03.2009, 21:14:27
Andreea, teoretic stau pe 22 decembrie, pe undeva aproape de piata mica. dar practic, locuiesc cu viitorul miresoi, pe langa stadion. Si am 24 de ani:)

oo multi inainte:) si eu tot 24 de ani fac anu asta:D ce tinerica ma marit:)
eu stau peste drum de dorexim :)

Anya00
22.03.2009, 21:21:22
Eu am implinit 24...luna trecuta. Dar nu mi se pare ca ne maritam prea devreme. Cred ca e numai bine....nici prea tinere si fara prea multa minte, nici prea batrane, sa nu ne mai ia nimeni :)) (glumesc, sper sa nu supar pe cineva). :* Eu ma simt pregatita sa fac fata vietii de "femeie maritata", desi de multe ori gandesc sau ma port ca un copil....dar cred ca asta se poate intimpla si la 30, si la 35, si la 40 de ani.

atheaa_me
22.03.2009, 21:24:04
Eu am implinit 24...luna trecuta. Dar nu mi se pare ca ne maritam prea devreme. Cred ca e numai bine....nici prea tinere si fara prea multa minte, nici prea batrane, sa nu ne mai ia nimeni :)) (glumesc, sper sa nu supar pe cineva). :* Eu ma simt pregatita sa fac fata vietii de "femeie maritata", desi de multe ori gandesc sau ma port ca un copil....dar cred ca asta se poate intimpla si la 30, si la 35, si la 40 de ani.

io inca ma simt copil tot la mami, eu cheltui banii pe haine, pe machiaje nu am preocupari de oale, tigai si alea alea:)) tu lucrezi?

Anya00
22.03.2009, 21:26:09
io inca ma simt copil tot la mami, eu cheltui banii pe haine, pe machiaje nu am preocupari de oale, tigai si alea alea:)) tu lucrezi?
Nu lucrez...inca, dar caut :) Nici eu nu cheltui banii pe oale si tigai, dar i-as cheltui daca ar fi nevoie, as renunta chiar si la machiaje(la haine ma mai gandesc:)) )

atheaa_me
22.03.2009, 21:29:14
Nu lucrez...inca, dar caut :) Nici eu nu cheltui banii pe oale si tigai, dar i-as cheltui daca ar fi nevoie, as renunta chiar si la machiaje(la haine ma mai gandesc:)) )

pai da ca trebuie:(( ca la casa mea imi trebuie de toate:Dpfiu nici nu vreau sa ma gandesc:D

casapopescu
22.03.2009, 22:55:13
Referitor la persoanele care se ocupa cu aranjamente florale si nu numai.....eu sunt f interesata de aspectul asta, pt ca nu prea cunosc astfel de persoane sau firme, nici macar din auzite, si te-as ruga daca poti sa-mi dai pe privat niste nr de tel.....m-ai ajuta enorm. Nu e vb ca impun toate restaurantele anumite persoane, dar stii cum e.....daca auzi de la cineva de o persoana care a facut treaba buna, te duci si vb cu persoana respectiva, mai ales daca nu ai timp sa mai umbli si sa mai cauti. Si, iarasi iti spun....suntem putine si de aia s-au vehiculat putine nume de organizatori de evenimente.

Din pacate nu-ti pot scrie pe privat deoarece nu am,inca,cele 10 mesaje postate pe forum minime pt a putea da mesaje in privat.ramane sa ma contactezi,daca chiar esti interesata.am intrat la profilul tau dar nu am gasit detalii.te rog sa intri la profilul meu si sa iei detalii de contact de acolo pt ca eu nu te pot apela pe privat pe forum.multumesc

Anya00
23.03.2009, 00:17:28
Din pacate nu-ti pot scrie pe privat deoarece nu am,inca,cele 10 mesaje postate pe forum minime pt a putea da mesaje in privat.ramane sa ma contactezi,daca chiar esti interesata.am intrat la profilul tau dar nu am gasit detalii.te rog sa intri la profilul meu si sa iei detalii de contact de acolo pt ca eu nu te pot apela pe privat pe forum.multumesc
Am luat nr de tel de pe site. Ms.

Anya00
23.03.2009, 00:22:10
Fetele, pe mine ma mai bate un gand. Nunta e duminica, si ma gandeam sa fac cununia civila sambata, sa fie un pic mai lejer totul, sa nu trebuiasca sa fug dintr-o parte intr-alta si sa stau stresata ca nu am timp sa fac tot ce vreau, sau sa mai uit cate ceva, asa cum se intampla atunci cand esti pe fuga. Asa ma duc sambata la primarie.....acte, poze, pupaturi....ma mai duc la o plimbarica....si apoi imi iau gasca si incingem gratarul acasa8-} \:D/ Si a 2a zi o luam de la capat cu distractia:D Voi ce ziceti? Oare o sa li se para ciudat invitatilor? Sau o sa fie mai greu cu fotograful, ca o sa trebuiasca sa se fatzaie 2 zile dupa poponetzul meu?:)

atheaa_me
23.03.2009, 00:27:48
mie nu mi se pare deloc ciudat:) si in plus la cununia e gasca ta cum ai zis, si ea sigur o sa aprecieze ideea:) numa sa nu se intinda pana tarziu, k apoi esti tu oboista a 2-a zi:) asa faceam si eu daca era , numa ca mi-am pus totusi cununia anu asta si nunta la anu:) ideea este bun, din punctul meu de vedere:)

atheaa_me
23.03.2009, 00:28:55
gataa eu ma bag in patut, k maine am scoala:(( uffa:D n bunaa si vise placute:*:*

Anya00
23.03.2009, 00:29:53
gataa eu ma bag in patut, k maine am scoala:(( uffa:D n bunaa si vise placute:*:*
Noapte buna si...pe maine:)

cristinalp
23.03.2009, 10:23:58
Cred ca este o idee foarte buna, o sa ai la dispozitie duminica destul timp sa te aranjezi, nu trebuie sa fi pe fuga. Nu cred ca ar fi o problema cu fotograful, doar el e la mana ta.

M-am bucurat cand am vazut ce data ai stabilit pentru nunta....pe 25 oct este nascut si tata.

Oricum te descurci foarte bine cu organizarea, mai e destul timp pana in octombrie si practic ai rezolvat ce e mai greu.
Cam tot atat am rezolvat si eu pt nunta mea....restaurantul si lautarii sunt luati, am platit avansurile, si oarecem aranjamentele florale si fotograful.

Apropo de biserica, cred ca o priveliste foarte frumoasa o are si biserica de la prefectura. Am fost in weekend prin tg jiu si am vazut ca centru incepe sa prinda contur, cred ca o sa iasa ceva frumos pana la urma acolo.

Fetele, pe mine ma mai bate un gand. Nunta e duminica, si ma gandeam sa fac cununia civila sambata, sa fie un pic mai lejer totul, sa nu trebuiasca sa fug dintr-o parte intr-alta si sa stau stresata ca nu am timp sa fac tot ce vreau, sau sa mai uit cate ceva, asa cum se intampla atunci cand esti pe fuga. Asa ma duc sambata la primarie.....acte, poze, pupaturi....ma mai duc la o plimbarica....si apoi imi iau gasca si incingem gratarul acasa8-} \:D/ Si a 2a zi o luam de la capat cu distractia:D Voi ce ziceti? Oare o sa li se para ciudat invitatilor? Sau o sa fie mai greu cu fotograful, ca o sa trebuiasca sa se fatzaie 2 zile dupa poponetzul meu?:)

cristinalp
23.03.2009, 10:30:43
Buna dimineata fetele, in sfarsit a venit primavara..... a rasarit asa frumos soarele in dimineata asta.

va astept la miresit!

Anya00
23.03.2009, 11:32:06
Cred ca este o idee foarte buna, o sa ai la dispozitie duminica destul timp sa te aranjezi, nu trebuie sa fi pe fuga. Nu cred ca ar fi o problema cu fotograful, doar el e la mana ta.

M-am bucurat cand am vazut ce data ai stabilit pentru nunta....pe 25 oct este nascut si tata.

Oricum te descurci foarte bine cu organizarea, mai e destul timp pana in octombrie si practic ai rezolvat ce e mai greu.
Cam tot atat am rezolvat si eu pt nunta mea....restaurantul si lautarii sunt luati, am platit avansurile, si oarecem aranjamentele florale si fotograful.

Apropo de biserica, cred ca o priveliste foarte frumoasa o are si biserica de la prefectura. Am fost in weekend prin tg jiu si am vazut ca centru incepe sa prinda contur, cred ca o sa iasa ceva frumos pana la urma acolo.
Inca o data ms pt felicitari si incurajari:* Ma gandeam si eu la biserica de la prefectura, ca o a doua varianta, insa, cum am mai spus, inclin foarte mult spre cea de pe Eroilor pt ca are cor:)
Nu mai stiu...tu la ce restaurant faci nunta? Si lautari..pe cine ai luat si cat te costa?

cristinalp
23.03.2009, 11:59:49
Eu o sa fac la Jiul, e foarte aproape de restaurantul unde faci u. Cu lautarii a fost mai usor...tata a avut niste pile pe la niste lautari super tari de prin valcea, au cantat la multe nunti super..ei sunt fenomenali...si pt ca tata e tata a reusit sa negocieze o super suma si anume 2500 lei, 5 persoane si stau de sambata dimineata, vin la toate obiceiurile, care se tin la vreo 40 de km de tg jiu si stau pana duminica dimineata.

Inca o data ms pt felicitari si incurajari:* Ma gandeam si eu la biserica de la prefectura, ca o a doua varianta, insa, cum am mai spus, inclin foarte mult spre cea de pe Eroilor pt ca are cor:)
Nu mai stiu...tu la ce restaurant faci nunta? Si lautari..pe cine ai luat si cat te costa?

atheaa_me
23.03.2009, 14:31:13
la mine ieri a fost frumos da azi deja se strica vreamea da f bine ca sunt la scoala si nu am tmp de plimbari ce rea sunt

oana_simona
23.03.2009, 14:58:18
Mi se pare cam micuta biserica din centru,ne-am gandit si noi la ea dar nu ati incapea decat voi nasii si parintii...sau cel putin asa mi se pare mie.Si intr-adevar cu cor iese tare fain,incomparabil...

cristinalp
23.03.2009, 16:29:17
inca nu ne-am hotarat asupra bisericii, dar un lucru va fi clar..va fi foarte multa lume alaturi de noi. La primarie am avut 60 de persoane, si la biserica mai mult ca sigur va fi multa lume, deci o biserica mare...ramane sa ne hotaram care va fi aceea.

Mi se pare cam micuta biserica din centru,ne-am gandit si noi la ea dar nu ati incapea decat voi nasii si parintii...sau cel putin asa mi se pare mie.Si intr-adevar cu cor iese tare fain,incomparabil...

Anya00
23.03.2009, 17:41:31
Eu o sa fac la Jiul, e foarte aproape de restaurantul unde faci u. Cu lautarii a fost mai usor...tata a avut niste pile pe la niste lautari super tari de prin valcea, au cantat la multe nunti super..ei sunt fenomenali...si pt ca tata e tata a reusit sa negocieze o super suma si anume 2500 lei, 5 persoane si stau de sambata dimineata, vin la toate obiceiurile, care se tin la vreo 40 de km de tg jiu si stau pana duminica dimineata.
Chiar ca ai facut o treaba super cu lautarii. Nu iti iau deloc mult. Mie imi iau ai mei 3500 lei, tot cu pile, pt ca unul din ei e prieten cu tata, si sunt numai 3. Dar eu pe ei i-am vrut, pt ca imi plac super mult. De fapt cantareata, ca ea face toata nunta. Asa ca sunt multumita. La banii astia nu stiu daca mai gaseam altii, pt ca am inteles ca sunt care cer si 2000 euro, si macar sunt cei pe care i-am vrut.

cristinalp
23.03.2009, 19:46:44
Lautarii in general iau dublu la pret , bine ca ne-am gandit ca pana la urma o sa le dam mai mult ....stii ca se mai da la final mai mult....
oricum eu sunt innebunita dupa jocurile populare...am jucat si la cununie pana la epuizare..la 3 dimineata toate fetele erau desculte..inclusiv eu:))
asa ca muzica ...dupa cum au spus mai toate miresicile, muzica face cam totul la o nunta.

Chiar ca ai facut o treaba super cu lautarii. Nu iti iau deloc mult. Mie imi iau ai mei 3500 lei, tot cu pile, pt ca unul din ei e prieten cu tata, si sunt numai 3. Dar eu pe ei i-am vrut, pt ca imi plac super mult. De fapt cantareata, ca ea face toata nunta. Asa ca sunt multumita. La banii astia nu stiu daca mai gaseam altii, pt ca am inteles ca sunt care cer si 2000 euro, si macar sunt cei pe care i-am vrut.

Anya00
23.03.2009, 19:50:21
Lautarii in general iau dublu la pret , bine ca ne-am gandit ca pana la urma o sa le dam mai mult ....stii ca se mai da la final mai mult....
oricum eu sunt innebunita dupa jocurile populare...am jucat si la cununie pana la epuizare..la 3 dimineata toate fetele erau desculte..inclusiv eu:))
asa ca muzica ...dupa cum au spus mai toate miresicile, muzica face cam totul la o nunta.
Pe mine si in seara cand m-am dus sa vb cu ei si sa rezerv restaurantul ma mancau talpile, ca au cantat cateva melodii, si tot batzaiam din picioare pe sub masa....asa as fi incins o horaaa=P~ ;))

cristinalp
23.03.2009, 19:54:34
e bine ca sunt buni...si ca o sa faca sa ridice invitatii de pe scaune.
noi se pare ca le avem cu dansul...al meu sot e in pom....am facut cu el ore intensive inainte de cununie cam cu 2 luni de zile inainte si am vrut sa-l duc si la niste cursuri speciale dar nu a vrut...el e mai ......cum sa spun ...are acelasi ritm indiferent ca e sarba, hora, rapp, sau disco...e mortal=))....
Al tau viitor sot cum se descurca?

Pe mine si in seara cand m-am dus sa vb cu ei si sa rezerv restaurantul ma mancau talpile, ca au cantat cateva melodii, si tot batzaiam din picioare pe sub masa....asa as fi incins o horaaa=P~ ;))

Anya00
23.03.2009, 20:00:30
e bine ca sunt buni...si ca o sa faca sa ridice invitatii de pe scaune.
noi se pare ca le avem cu dansul...al meu sot e in pom....am facut cu el ore intensive inainte de cununie cam cu 2 luni de zile inainte si am vrut sa-l duc si la niste cursuri speciale dar nu a vrut...el e mai ......cum sa spun ...are acelasi ritm indiferent ca e sarba, hora, rapp, sau disco...e mortal=))....
Al tau viitor sot cum se descurca?
Al meu e in pom si pomul e in aer=)) N-are pic de ritm, si nici nu-i place si nu vrea sa invete. Nici nu ma gandesc sa ma chinui cu el, ca n-are rost. De cursuri de dans nici nu se pune problema. A incercat el odata, mai demult, si i-a zis instructoarea (sau cum se numeste...profesoara de dans) ca sa nu mai vina, ca n-are rost =)) Deci....o sa ma multumesc sa se legene un pic, cat de cat in ritmul muzicii, la dansul mirilor si apoi e liber.....pe mine are cine sa ma joace:))

cristinalp
23.03.2009, 20:06:04
:D=)) uff esti tare ... al meu a tinut-o toata noaptea stang drept stang drept...putin la hora de mana a prins doi pasi dupa care a continuat povestea cu stang- drept; dar am apreciat ca a stat pe ring langa mine, si nu s-a asezat deloc.

Al meu e in pom si pomul e in aer=)) N-are pic de ritm, si nici nu-i place si nu vrea sa invete. Nici nu ma gandesc sa ma chinui cu el, ca n-are rost. De cursuri de dans nici nu se pune problema. A incercat el odata, mai demult, si i-a zis instructoarea (sau cum se numeste...profesoara de dans) ca sa nu mai vina, ca n-are rost =)) Deci....o sa ma multumesc sa se legene un pic, cat de cat in ritmul muzicii, la dansul mirilor si apoi e liber.....pe mine are cine sa ma joace:))

Anya00
23.03.2009, 20:10:01
Decat sa-l chinui pe langa mine si sa ma mai si incurce, il las sa faca ce-o vrea. Mai bine sa se ocupe de invitati ca pe mine n-o sa ma scoata din hora prea usor, decat poate sa primesc invitatii cand or veni. In rest nu vreau sa aud de nimic, eu tre sa joc toata noaptea:)

stefaniap
23.03.2009, 20:14:49
voi porumbei veti avea la biserica?

atheaa_me
23.03.2009, 20:32:08

eu am fost la o nunta la biserica de la prefectura da niu mi s-a parut asa mica:D bine e mica da totusi mai au loc invitatii:D acolo nu are cor, k am intrebat:(

Anya00
23.03.2009, 20:35:38
voi porumbei veti avea la biserica?
Pe mine ma bate gandul...chiar azi imi veni ideea si vorbeam cu mama. Tre sa vb si cu viitorul miresoi sa vad ce zice, si sa ma interesez de unde as putea lua. Numai sa nu fie prea scumpi, ca nu as vrea sa dau niste bani care sa....zboare:)

atheaa_me
23.03.2009, 20:37:43
Pe mine ma bate gandul...chiar azi imi veni ideea si vorbeam cu mama. Tre sa vb si cu viitorul miresoi sa vad ce zice, si sa ma interesez de unde as putea lua. Numai sa nu fie prea scumpi, ca nu as vrea sa dau niste bani care sa....zboare:)

acum 2 ani era cam 30 de ron:) sa ii prinda si sa ti dea:)

Anya00
23.03.2009, 20:39:04
30 ron bucata sau perechea?:)

cristinalp
23.03.2009, 20:52:21
miresoiul meu a zis ca pe el nu-l intereseaza porumbeii, dar daca vreau eu sa iau si din aia.
30 de ron...mi se pare fff ieftin...eu am avut la o prietena asta vara cu 2 mil 0 pereche, dar erau albi...superbi...
Sincer o sa las porumbeii ca si ultima problema

atheaa_me
23.03.2009, 20:55:33

oo da asta e greu sa zic:( stiu k erau mai multi porumbei ca aveau mai multi invittai si le-a dat drumu acolo la prefectura:D da acum nu mai stiu bine ca nu am mai auzit pe nimeni de porumbei:D
da

atheaa_me
23.03.2009, 20:56:29

da sa va spun o faza cu porumbeii de am citit-o pe forum:D k unii au avut porumbeii care au iesit nu stiu cum din tort, si unul din porumbei s-a intors si a facut ceva pe rochia miresei:D nu stiu cat e de adevarat da asa am citit:D

Anya00
23.03.2009, 20:56:44
miresoiul meu a zis ca pe el nu-l intereseaza porumbeii, dar daca vreau eu sa iau si din aia.
30 de ron...mi se pare fff ieftin...eu am avut la o prietena asta vara cu 2 mil 0 pereche, dar erau albi...superbi...
Sincer o sa las porumbeii ca si ultima problema
2 mil $-) :O Mi se pare cam mult. Cu 30 ron poate as lua, chiar si 30 ron bucata, dar mai scumpi nu cred.

anealy
23.03.2009, 20:57:30
mama da ce mai discuta miresicile de tg -jiu pe aici
;-). cate dscutii am pierdut in doua zile...andreea85, eu fac cununia religioasa la o bisericuta care e aproape de clubul caractere, dar sincera sa fiu nu stiu cum se numeste:-p.initial vroiam la alta dar ne-au spus si preotii de acolo ca e foarte aglomerat acolo si era ocupata ora la care vroiam noi. iar la a dua intrebare...am lasat tm ptr tg jiu si sincera sa fiu nu imi pare rau decat ca nu ii am pe ai mei aici...dar incet, incet cred ca se rezolva si asta:)). sora-mea, de ex. are prietenul tot din tg-jiu si cred ca si ea tot aici o sa vina=)).se muta banatul in oltenia si oltenia in banat=))

Anya00
23.03.2009, 20:59:16
mama da ce mai discuta miresicile de tg -jiu pe aici
;-). cate dscutii am pierdut in doua zile...andreea85, eu fac cununia religioasa la o bisericuta care e aproape de clubul caractere, dar sincera sa fiu nu stiu cum se numeste:-p.initial vroiam la alta dar ne-au spus si preotii de acolo ca e foarte aglomerat acolo si era ocupata ora la care vroiam noi. iar la a dua intrebare...am lasat tm ptr tg jiu si sincera sa fiu nu imi pare rau decat ca nu ii am pe ai mei aici...dar incet, incet cred ca se rezolva si asta:)). sora-mea, de ex. are prietenul tot din tg-jiu si cred ca si ea tot aici o sa vina=)).se muta banatul in oltenia si oltenia in banat=))
Bisericuta de langa caractere, daca nu ma insel e catolica si se numeste Sf. Anton. Asta daca te referi la cea intre primarie si club. Ca mai e una mai incolo putin de club, cam dupa puscarie, daca stii orasul.
Scuze ca ma bag in discutie:)

cristinalp
23.03.2009, 21:00:26
eu sunt mai mult pentru tunurile de confetti....si sunt mult mai ok ca si pret ..si in plus confettile se vad foarte bine in fotografii si sunt mult mai ieftine..de 100 de lei cumpar 20 de tunuri.

oo da asta e greu sa zic:( stiu k erau mai multi porumbei ca aveau mai multi invittai si le-a dat drumu acolo la prefectura:D da acum nu mai stiu bine ca nu am mai auzit pe nimeni de porumbei:D
da

atheaa_me
23.03.2009, 21:03:03
Bisericuta de langa caractere, daca nu ma insel e catolica si se numeste Sf. Anton. Asta daca te referi la cea intre primarie si club. Ca mai e una mai incolo putin de club, cam dupa puscarie, daca stii orasul.
Scuze ca ma bag in discutie:)

hm da parca e o biserica pe acolo:D sincer fetele eu stau in tg jiu da in afara de centru nu prea mai stiu mare lucru:D rusinica sa imi fie:D