PDA

Versiunea completa : Cununia civila

anabella
19.03.2008, 09:40:29
are cineva idee ce taxa se percepe la depunerea actelor pt cununia civila la noi in oras?
eu am auzit ceva de 55 lei, dar nu mai tin minte sigur..
si inca ceva...v-ati facut programarea?
eu m-am programat pe 4 ianuarie pt 16 august si inca de pe atunci erau luate toate orele mai putin 11 si 14 (noi am ales 11)

miss0890
19.03.2008, 14:02:44
Buna, si eu m-am programat acum vreo luna, pentru 21 iunie, ora 10.45.
Dar nu stiam de nici o taxa pentru depunerea actelor la primarie.
Poate te referi la taxa pentru analizele si certificatul de la medic? :-?

anabella
19.03.2008, 14:27:19
nu, nu, e vorba de taxa pe care o platesti la primarie, in ziua in care depui dosarul...voua nu v-a spus nimic? noua ne-a spus, dar nu mai retin exact suma, 50 sau 55 lei

garigabi
19.03.2008, 14:37:21
nici noua nu ne-au zis nimik de taxa asta!poate au uitat!stiu ceva de o taxa de timbru care e f.putin!

only_mony
25.03.2008, 12:18:22
eu stiam din auzite ca ar fi in jur de 50 lei....dar asta era anul trecut....oricum tb sa ajung si eu pe-acolo si daca e sa aflu ceva mai rpd decat voi va anunt cu mare drag

biribishpampela
03.04.2008, 11:44:03
http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: cununia civila
Buna, si eu m-am programat acum vreo luna, pentru 21 iunie, ora 10.45.
Dar nu stiam de nici o taxa pentru depunerea actelor la primarie.
Poate te referi la taxa pentru analizele si certificatul de la medic? :-?

eu am la 10.00 tot pe 21 Iunie :D
mama a fost sa programeze cununia civila, dar nu i-au zis nimic de taxa, ci doar de acte ca trebuie depuse inainte cu 14 zile sau ceva de genul...

anabella
03.04.2008, 11:47:31
revin cu informatii concrete: taxa este de 50 lei la primarie

only_mony
04.04.2008, 10:17:31
legat de actele care se depun intre 9-14 zile in avans noua ni s-a spus ca tb sa aducem:
- certificatele de nastere (copii si original)
- buletinele (copii si original)
- si un certificat prenuptial

Vi s-au mai cerut alte acte in afara acestora?

Despre taxa nu ni s-a spus nimic.....dar eu auzisem de la altcineva ca se platesc 50 lei.....

anabella
03.05.2008, 14:52:02
azi am fost si noi pt a doua oara in viata martori la cununia civila <:-P
mirii au depus actele la primarie cu 10 zile calendaristice inainte si pe langa cele enumerate de mony mai trebuie bineinteles depuse si cartile de identitate ale martorilor si platita acea buclucasa taxa de timbru de 50 lei.
si dragi miresici, si la noi in slatina se perforeaza buletinul fetei pt a fi nevoita sa si-l schimbe in decurs de 15 zile de la data oficierii casatoriei #-o
apropo, va puteti pune martori cu domiciliul in alt oras, eu spre ex am buletin de bucuresti si nu a fost nici o problema, nici azi, nici acum 2 ani.

only_mony
03.05.2008, 17:41:46
multumim pentru informatii....:*

biribishpampela
13.06.2008, 14:57:26
noi am depus ieri actele pentru cununia civila:
- certificate de nastere (copie si original)
- buletinele noastre(copii)
- certificatul prenuptial
- declaratie tip care se completeaza acolo
- taxa de casatorie 51 lei
Miercurea viitoare vom duce buletinele noastre in original si ale martorilor pentru ca poate mai avem nevoie de ele intre timp...
pup :*

anabella
14.06.2008, 16:46:50
intrebare: iti da voie sa depui buletinele in original mai tarziu decat restul actelor?
si inca ceva: daca vreau neaparat sa ma cunune valcov cum fac? :D
pot specifica acest lucru la starea civila, sau e in functie de disponibilitate, de chef, etc...

only_mony
14.06.2008, 18:31:46
buna intrebare ana......si eu sunt curioasa sa stiu....

biribishpampela
14.06.2008, 20:01:04
buletinele le poti depune mai tarziu decat restul actelor; noua ni le-au cerut sa le depunem cu 3 zile inainte de cununie.
daca tii neaparat sa te cunune valcov, nu stiu cum se face....
:*

anabella
14.06.2008, 20:17:56
o sa intreb la primarie, poate avem noroc, ca soacra-mea a lucrat cu taica-sau 13 ani, asa ca poate face si el o exceptie
mie-mi place tare mult de el ca primar si m-as simti onorata sa ma cunune =((

micuta_miresica
20.06.2008, 12:26:07
ce inseamna certificatul prenuptial?:">

anabella
20.06.2008, 12:32:16
analizele medicale care atesta ca sunteti apti pt casatorie

anabella
09.07.2008, 18:33:07
noi am depus ieri actele pentru cununia civila:
- certificate de nastere (copie si original)
- buletinele noastre(copii)
- certificatul prenuptial
- declaratie tip care se completeaza acolo
- taxa de casatorie 51 lei
Miercurea viitoare vom duce buletinele noastre in original si ale martorilor pentru ca poate mai avem nevoie de ele intre timp...
pup :*

te rog zi-mi si mie cu cat timp inainte v-ati facut analizele si daca e obligatoriu sa le duci cu 10 sau cu 14 zile inainte?
am vazut ca tu le-ai dus cu 10. medicul de familie ce anume iti elibereaza cand vine vorba de analizele astea? lui trebuie sa-i spui sa-ti treaca o anumita data pe certificatul prenuptial?
stiu cum functioneaza sistemul in general dar habar nu am cum e la noi in slatina

Robinia
09.07.2008, 20:32:25
te rog zi-mi si mie cu cat timp inainte v-ati facut analizele si daca e obligatoriu sa le duci cu 10 sau cu 14 zile inainte?
am vazut ca tu le-ai dus cu 10. medicul de familie ce anume iti elibereaza cand vine vorba de analizele astea? lui trebuie sa-i spui sa-ti treaca o anumita data pe certificatul prenuptial?
stiu cum functioneaza sistemul in general dar habar nu am cum e la noi in slatina
La Primarie depui actele exact cu 10 zile inainte, adica daca ai nunta sambata le depui in joia dinainte, daca ai nunta duminica le depui in vinerea dinainte. M-am orientat dupa cum trec miresicile pe la mine :D

biribishpampela
10.07.2008, 08:45:45
trebuie sa faceti analizele la sange si la plamani iar cu rezultatele mergeti la medicul de familie care va elibereaza certificatul prenuptial (se elibereaza numai in baza analizelor). certificatul se plateste, noi am platit 50 lei.
data eliberarii certificatului trebuie sa fie aceeasi in care depuneti actele la primarie.
Noi am depus inainte cu 10 zile de casatorie certificatele de nastere, cererea tip care se completeaza acolo, si chitanta dupa ce am platit taxa de 50 lei.Buletinele noastre si ale martorilor le-am depus inainte cu 3 zile de cununie.
te pup:*

anabella
10.07.2008, 10:10:07
merci mult pt raspunsuri fetelor

only_mony
10.07.2008, 11:40:34
intrebare...are vreo importanta pe cine alegem martori?voi pe cine puneti martori la cununia civila?

laura_dumi
10.07.2008, 11:58:19
intrebare...are vreo importanta pe cine alegem martori?voi pe cine puneti martori la cununia civila?
pe vremea cand am avut eu cununia civila (acum 4 ani) nu aveai voie sa pui martori rude de gradul I dar acum nu stiu ce reguli se mai adopta.

biribishpampela
10.07.2008, 11:58:25
noi am vrut sa ne fie nasii martori, dar nu ne-au dat voie pentru ca trebuia sa aiba domiciliul in slatina. in final am pus niste prieteni care, bineinteles, aveau domiciliul in slatina...

only_mony
10.07.2008, 12:23:36
multumesc frumos fetelor......

anabella
11.07.2008, 18:57:24
eu am o mare problema
noi am fost de 2 ori martori pana acum, ultima data in mai, iar eu am avut in ambele dati buletinul de bucuresti, decat el il avea de slatina, deci am putut fi martori
sa inteleg ca daca amandoi au domiciliul in alta parte nu pot fi martori?
trebuie macar unul sa fie din slatina?

laura_dumi
14.07.2008, 07:56:50
Asta chiar nu stiu...dar nu vad de ce trebuie sa ai buletin de Slatina..e cam absurd..in fine....trebuie intrebat....eu am avut amanadoi martorii din slatina.

anabella
15.07.2008, 21:13:18
a fost tata azi la primarie si a intrebat acolo de martori si i s-a spus ca pot avea domiciliul in orice alt oras, singura conditie fiind sa nu poarte acelasi nume ca mirii. nu de alta, dar martorii nostri sunt valceni #:-S

only_mony
16.07.2008, 11:53:06
a fost tata azi la primarie si a intrebat acolo de martori si i s-a spus ca pot avea domiciliul in orice alt oras, singura conditie fiind sa nu poarte acelasi nume ca mirii. nu de alta, dar martorii nostri sunt valceni #:-S

yupi.....ce ma bucur ca nu conteaza de unde sunt martorii

anabella
31.07.2008, 07:38:24
am facut si noi RBW-ul (sange si plamani) pt civila.
acesta impreuna cu 2 timbre fiscale de 1 ron si o taxa de 60 ron merg la medicul de familie care in baza lor elibereaza certificatele prenuptiale (noi trebuie sa le ducem la medic pana pe data de 5 august maxim, pt ca pe 7 depunem actele la primarie)
ma gandesc ca poate va ajuta si aceasta info :">

only_mony
31.07.2008, 09:52:59
am facut si noi RBW-ul (sange si plamani) pt civila.
acesta impreuna cu 2 timbre fiscale de 1 ron si o taxa de 60 ron merg la medicul de familie care in baza lor elibereaza certificatele prenuptiale (noi trebuie sa le ducem la medic pana pe data de 5 august maxim, pt ca pe 7 depunem actele la primarie)
ma gandesc ca poate va ajuta si aceasta info :">

multumim frumos..eu mai am o intrebare..eu am medicul de familie in bucuresti iar el in slatina....fiecare da analizele medicului lui,nu?:-s

anabella
31.07.2008, 10:37:09
multumim frumos..eu mai am o intrebare..eu am medicul de familie in bucuresti iar el in slatina....fiecare da analizele medicului lui,nu?:-s

nu neaparat. noua ni le elibereaza medicul meu de familie
si el are medic in bucuresti si eu in slatina, dar nu conteaza cui le dam

flori_ali
02.10.2008, 14:38:19
Fetelor care ati avut nunta cum ati facut cu analizele la sange si la plamani? L-ati facut sau doar ati platit si vi le-a dat cineva asa?

anabella
02.10.2008, 15:04:48
Fetelor care ati avut nunta cum ati facut cu analizele la sange si la plamani? L-ati facut sau doar ati platit si vi le-a dat cineva asa?

noi nu le-am facut, nici macar nu eram in slatina cand ni le-a dat :D

biribishpampela
02.10.2008, 15:32:01
noi nu le-am facut, nici macar nu eram in slatina cand ni le-a dat :D
la fel si noi... am platit atat analizele cat si certificatul prenuptial ( pt eliberarea certificatului cred ca se plateste peste tot) ;-)

violeta_ionut
13.11.2008, 20:26:23
a fost cineva sa se programeze pentru 2009?
eu am in august dar mi-e frica sa nu fi inceput deja rezervarile...........
vreau o anumita ora sau cel putin mai de diminata pentru ca o sa fac cununia civila la slatina iar pe cea religioasa si tot bairamul la rosiorii de vede
daca stiti ceva va rog sa ma anuntati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eu am auzit ca programarile pt la anul ar incepe de la 1 ian 2009, dar eu stiu?sa cred?

anabella
13.11.2008, 22:42:02
stai linistita, ca nu te baga nimeni in seama daca te duci de acum
iti vor spune sa revii in ianuarie, asa ca nu te grabi, ca mai e vreme

biribishpampela
14.11.2008, 08:08:33
a fost cineva sa se programeze pentru 2009?
eu am in august dar mi-e frica sa nu fi inceput deja rezervarile...........
vreau o anumita ora sau cel putin mai de diminata pentru ca o sa fac cununia civila la slatina iar pe cea religioasa si tot bairamul la rosiorii de vede
daca stiti ceva va rog sa ma anuntati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eu am auzit ca programarile pt la anul ar incepe de la 1 ian 2009, dar eu stiu?sa cred?
eu am avut cununia in iunie si m-am programat din februarie si mi-am putut alege ora care am vrut-o...

flori_ali
14.11.2008, 08:18:28
Eu am avut nunta in octombrie si m-am programat in iulie asa ca nu trebuie sa te grabesti.

violeta_ionut
15.11.2008, 22:02:01
multumesc fetelor m-am mai linistit.......deci, o sa ma interesez din ianuarie incolo.....am auzit ca sunt multe nunti in slatina pe 22 august si de aceea imi e frica ca nu o sa gasesc ora care imi trebuie.
va pupic si va urez spor la pregatiri.........cu lautarii cum stati?ati stabilit ceva?

violeta_ionut
15.11.2008, 22:03:28
bine de fapt spor la pregatiri celor care vor face in 2009.am vazut ca voi deja ati scapat............

roxxana00
07.02.2009, 17:21:46
Buna!
S a programat cineva pentru 2009? Cum se face ? Exista vreo regula pentru domiciliu , eu am buletin de Slatina el de Craiova , si vrem sa facem cununia la Slatina. Se fac rezervari asa din timp ? Unde se fac rezervarile , sus acolo pe Gradiste?

multumesc

CRISRINA
08.02.2009, 12:30:34
Buna!
S a programat cineva pentru 2009? Cum se face ? Exista vreo regula pentru domiciliu , eu am buletin de Slatina el de Craiova , si vrem sa facem cununia la Slatina. Se fac rezervari asa din timp ? Unde se fac rezervarile , sus acolo pe Gradiste?

multumesc

Eu m-am programat pt 14 iunie ,programarile se fac la starea civila din incinta primariei nu pe Gradiste si trebuie ca unul dintre voi sa aveti adresa la Slatina deci tu ai si nu e nici o problema.

roxxana00
08.02.2009, 12:54:36
Eu m-am programat pt 14 iunie ,programarile se fac la starea civila din incinta primariei nu pe Gradiste si trebuie ca unul dintre voi sa aveti adresa la Slatina deci tu ai si nu e nici o problema.

merci mult , maine cred ca ajung pana la Slatina si in functie de ora la care ajung ma duc ori maine ori marti dimineata sa ma programez , ai reusit sa te programezi cu ora cu tot sau doar data?

CRISRINA
08.02.2009, 13:08:06
merci mult , maine cred ca ajung pana la Slatina si in functie de ora la care ajung ma duc ori maine ori marti dimineata sa ma programez , ai reusit sa te programezi cu ora cu tot sau doar data?

La noi cade duminica nunta si cand am fost sa programam ora au zis ca au program doar pana la 1 unu si noi vroiam la ora 3 asa ca am vorbit cu cineva sa vina sa ne cunune la ora 3 ,nu trebuie neaparat sa mergeti voi pot sa mearga si parintii sau eu stiu altcineva ,vorbesc cu doamna de acolo ii spune ora la care vreti voi si daca e liber va programeaza atunci si asta e tot,cand depuneti actele cam cu zece zile inainte de eveniment cred ca trebuie sa mergeti amandoi.

CRISRINA
08.02.2009, 13:19:15
Daca nu ma insel cred ca au program intre 8 si 12 si intre 15 si 18.

roxxana00
08.02.2009, 14:00:07
Daca nu ma insel cred ca au program intre 8 si 12 si intre 15 si 18.

merci mult de tot de informatii , e perfect daca nu reusesc eu sa ajung o trimit pe mama.

violeta_ionut
09.02.2009, 18:54:35
Buna!

multumesc
eu m-am programat pt 22 aug .am fost pe la inceputul lui ianuarie si vreau sa-ti spun ca erau deja rezervari.............erau ocupate ora 9 si ora 11 si tocmai bine ce eu vroiam la 10. oricum se fac programari la interval de 15 min. cu domiciliu e obligatoriu ca unul dintre voi sa-l aiba pe slatina...
la noi am eu domiciliu pe slatina iar sotul meu pe rosiori si nu e nici o problema..........
spor la pregatiri...........
pupici

roxxana00
10.02.2009, 17:58:08
eu m-am programat pt 22 aug .am fost pe la inceputul lui ianuarie si vreau sa-ti spun ca erau deja rezervari.............erau ocupate ora 9 si ora 11 si tocmai bine ce eu vroiam la 10. oricum se fac programari la interval de 15 min. cu domiciliu e obligatoriu ca unul dintre voi sa-l aiba pe slatina...
la noi am eu domiciliu pe slatina iar sotul meu pe rosiori si nu e nici o problema..........
spor la pregatiri...........
pupici

mercic mult , nu am reusit sa ajung cred ca o sa o rog pe mama
spor si tie , te pup

emilinicole
06.05.2009, 11:05:49
Fetelor,

Care mai este acum pretul, pentru cununia civila, am citit ca se plateste o taxa, dar care este valoarea ei in momentul acesta?auzisem ca ori platesti 200 ron ori plantezi 2 pomi..cee ce e ft aiurea..cine sta de plantat..
voi ce mai stiti de taxa asta?

CRISRINA
06.05.2009, 20:06:52
Fetelor,

Care mai este acum pretul, pentru cununia civila, am citit ca se plateste o taxa, dar care este valoarea ei in momentul acesta?auzisem ca ori platesti 200 ron ori plantezi 2 pomi..cee ce e ft aiurea..cine sta de plantat..
voi ce mai stiti de taxa asta?

Eu stiam de 50 ron ,mi se pare exagerat de mult 200 ron si de plantat pomi nu am auzit nimic oricum o sa aflu in curand cat este exact si o sa va spun

biribishpampela
07.05.2009, 11:05:44
Eu stiam de 50 ron ,mi se pare exagerat de mult 200 ron si de plantat pomi nu am auzit nimic oricum o sa aflu in curand cat este exact si o sa va spun
la fel stiu si eu, sau cel putin atat am platit noi\:D/

ralucasweet
13.09.2009, 20:43:59
noi am fost si am depus actele la primarie, taxa este de 51 ron, se plateste la ei. avem cununia pe 19 septembrie 2009 si actele le am depus pe 10.09.2009.

emilinicole
14.09.2009, 11:50:46
noi am fost si am depus actele la primarie, taxa este de 51 ron, se plateste la ei. avem cununia pe 19 septembrie 2009 si actele le am depus pe 10.09.2009.

poate ne ziceti si noua ce acte trebuie depuse.multumim oricum pentru informatii..
O nunta frumoasa si casa de piatra!:)

testoasa_tessy
15.02.2010, 10:49:05
Fetelor am si eu o intrebare: ce presupune contractul prenuptial?
Din cate am inteles eu se elibereaza de catre medicul de familie si are 24 de ore valabilitate pana cand se depune impreuna cu actele la primarie :-\
Scuze daca am gresit dar nu prea stiu exact si sper sa ma ajutati[-o<

testoasa_tessy
15.02.2010, 10:52:40
poate ne ziceti si noua ce acte trebuie depuse.multumim oricum pentru informatii..
O nunta frumoasa si casa de piatra!:)
Acte necesare :
- buletinele
- certificatele de nastere
- contractul prenuptial
- o taxa de 51 de lei
eu am nunta pe 1 mai deci ar trebui sa depun actele pe 21 aprilie:-\

bertha_
17.06.2010, 15:21:10
buna, fetelor, am si eu o intrebare: eu sunt nascuta in slatina dar am buletin de bucuresti si el e italian, n-are buletin de slatina, evident.
noi am vrea sa facem cununia civila la slatina, e posibil oare?

anabella
17.06.2010, 15:34:16
nu aveți cum, trebuie să faceți cununia civilă unde are unul din voi buletin, în acest caz, el fiind străin, trebuie să faceți în sectorul de care aparții tu în bucurești

bertha_
17.06.2010, 17:48:27
nu aveți cum, trebuie să faceți cununia civilă unde are unul din voi buletin, în acest caz, el fiind străin, trebuie să faceți în sectorul de care aparții tu în bucurești

multumesc, anabella, pentru raspuns.
in cazul asta, ne da cam toate planurile peste cap....
nu se face nicio exceptie de la regula asta?

bertha_
17.06.2010, 18:16:45
multumesc, anabella, pentru raspuns.
in cazul asta, ne da cam toate planurile peste cap....
nu se face nicio exceptie de la regula asta?

sau se poate obtine o derogare?

dar daca eu imi fac viza de flotant in slatina, atunci e posibil?

anabella
17.06.2010, 18:26:04
n-ai pt ce, nu știu dacă se poate cu viză de flotant, dar poți suna aici la primărie să întrebi. ei știu cel mai bine

bertha_
17.06.2010, 18:58:12
n-ai pt ce, nu știu dacă se poate cu viză de flotant, dar poți suna aici la primărie să întrebi. ei știu cel mai bine

multumesc, anabella.
saptamana viitoare sunt la slatina la parintii mei, voi merge direct la primarie sa intreb.
cel mai bine e sa ma interesez direct la sursa :)

bertha_
28.06.2010, 14:00:26
m-am interesat, se poate face cununia civila in slatina, chiar daca nici unul dintre noi nu are domiciliul acolo.
cu viza de flotant e ok, deci cu vreo doua luni inainte parintii mei vor trebui sa ma ia pe mine in spatiu :))
(de parca nu era suficient ca m-au avut vreo 20 de ani :-p )

elena_misha
30.06.2010, 16:14:55
Buna sunt noua pe acest forum.vreau sa va interb si eu ceva...daca eu am nunta pe 10 septembrie 2011.....cand trebuie sa vb pt cununia civila?in 2011?.......va mutumesc

ralucasweet
30.06.2010, 20:53:41
Buna sunt noua pe acest forum.vreau sa va interb si eu ceva...daca eu am nunta pe 10 septembrie 2011.....cand trebuie sa vb pt cununia civila?in 2011?.......va mutumesc

Buna,

Ai nunta in aceeasi zi cu mine, la anu' insa eu am facut cununia anul trecut in septembrie si am facut programarea in iulie, la ora la care mi-am dorit. Poti merge la anu' prin iulie sau poti merge mai devreme ca sa intrebi.

Cu multa placere...:)

floriana2107
01.07.2010, 08:14:37
In 2011 se fac programari pt nuntile din 2011. Eu am fost in ianuarie 2010 pt anul acesta

elena_misha
06.07.2010, 09:19:54
Buna,

Ai nunta in aceeasi zi cu mine, la anu' insa eu am facut cununia anul trecut in septembrie si am facut programarea in iulie, la ora la care mi-am dorit. Poti merge la anu' prin iulie sau poti merge mai devreme ca sa intrebi.

Cu multa placere...:)

multumesc mult......

elena_misha
06.07.2010, 09:21:09
In 2011 se fac programari pt nuntile din 2011. Eu am fost in ianuarie 2010 pt anul acesta

Multumesc....ma gandeam ca in 2011 trebuie sa ma duc sa vb dar nu stia exact cand.....

floriana2107
06.07.2010, 10:13:44
Multumesc....ma gandeam ca in 2011 trebuie sa ma duc sa vb dar nu stia exact cand.....
Incepand cu luna ianuarie se fac pt anul in curs programari asa mi s-a spus si mie :)

lorena18
14.07.2010, 19:28:50
fetelor, se mai fac cununii in weekend?c ati auzit?

floriana2107
03.08.2010, 07:40:32
fetelor, se mai fac cununii in weekend?c ati auzit?
Fetelor azi mi-a zis o prietena acaror sefi au cununia in aceiasi zi cu mine ca nu s-ar mai face cununii in weekend ca au sunta ei ieri la primarie. Astazi o sa ma duc personal la primarie s aintreb. O sa revin cu detalii

madalinapol
03.08.2010, 15:46:30
Fetelor azi mi-a zis o prietena acaror sefi au cununia in aceiasi zi cu mine ca nu s-ar mai face cununii in weekend ca au sunta ei ieri la primarie. Astazi o sa ma duc personal la primarie s aintreb. O sa revin cu detalii
Sper sa nu fie adevarat!!!!Asteptam detalii!!!![-o<[-o<[-o<

floriana2107
04.08.2010, 07:53:52
Sper sa nu fie adevarat!!!!Asteptam detalii!!!![-o<[-o<[-o<
Am fost ieri la primarie si au zis ca se fac sambata cununii. Oricum mai intreb si saptamana viitoare pentru siguranta mea :)

daria2812
04.08.2010, 08:40:41
Am fost ieri la primarie si au zis ca se fac sambata cununii. Oricum mai intreb si saptamana viitoare pentru siguranta mea :)

am sunat si eu ieri sa intreb si la fel mi-au spus ca se fac.

madalinapol
04.08.2010, 17:23:57
Ce bine...nu as vrea sa ma agit in doua zile...in plus,si emotiile...:D

floriana2107
05.08.2010, 07:37:09
Ce bine...nu as vrea sa ma agit in doua zile...in plus,si emotiile...:D
Pai vezi ca tu ai anul viitor pana atunci poate se schimba lucrurile

madalinapol
05.08.2010, 17:58:10
Pai vezi ca tu ai anul viitor pana atunci poate se schimba lucrurile
pai sa se schimbe in bine,nu in rau :D

lorena18
10.08.2010, 15:58:05
daca s mai schimba pana la anu eu o sa fac civila joia inainte d nunta ca tot am o petrecere si cheltuiala cu bradu $-)

madalinapol
10.08.2010, 16:28:47
daca s mai schimba pana la anu eu o sa fac civila joia inainte d nunta ca tot am o petrecere si cheltuiala cu bradu $-)
ai dreptate,la asta nu ma gandisem...:">

lorena18
10.08.2010, 20:26:21
ai dreptate,la asta nu ma gandisem...:">
pai da...;-)

floriana2107
11.08.2010, 08:06:42
pai da...;-)
La mine petrecerea cu bradul e vinerea, si daca nu se mai faceau cunuii sambata tot asa o stabileam vinerea

lorena18
11.08.2010, 11:15:13
La mine petrecerea cu bradul e vinerea, si daca nu se mai faceau cunuii sambata tot asa o stabileam vinerea
hm...eu credeam ca peste tot e joia:D

elena_misha
06.10.2010, 12:34:03

cel mai bine e asa....eu am niste prieteni care au avut nunta anul asta pe 24 sept,si au facut florile de brad vinerea si cununia tot vineri,inaintye de flori...te mai eliberezi un pic sambata....nu se mai aglomereaza toate..

lorena18
31.10.2010, 12:31:17
fetelor, am o prietena care face cununia civila la anu si a fost de pe acum sa se intereseze la primarie si i s-a spus ca nu se mai oficiaza cununii in weekend... nu stiu cat de 100 % este sau o sa fie..

madalinapol
31.10.2010, 15:12:46
fetelor, am o prietena care face cununia civila la anu si a fost de pe acum sa se intereseze la primarie si i s-a spus ca nu se mai oficiaza cununii in weekend... nu stiu cat de 100 % este sau o sa fie..
Nu se poate :((

Andreea671
19.11.2010, 21:44:46
La primarie stiu ca nu se mai oficiaza in weekeend numai in timpul saptamanii si la casa casatoriilor in weekend. Eu asa am inteles

madalinapol
20.11.2010, 13:55:12
La primarie stiu ca nu se mai oficiaza in weekeend numai in timpul saptamanii si la casa casatoriilor in weekend. Eu asa am inteles
AAA,pai asta e de mult.....

elena_misha
02.12.2010, 17:50:03
AAA,pai asta e de mult.....
dar nu stiti cand trebuie vorbit?si unde trebuie sa vorbim pentru casa casatoriilor?tot la primarie?stiu ca poate e devreme dar eu fac nunta la tara si trebuie sa termin foarte repede cu cununia,ca sa ma pot duce sa ud la 12.dar nu stiu exact unde trebuie sa intrebam...

madalinapol
02.12.2010, 19:49:27
dar nu stiti cand trebuie vorbit?si unde trebuie sa vorbim pentru casa casatoriilor?tot la primarie?stiu ca poate e devreme dar eu fac nunta la tara si trebuie sa termin foarte repede cu cununia,ca sa ma pot duce sa ud la 12.dar nu stiu exact unde trebuie sa intrebam...
Stiu ca se fac programari pt anul in curs....si cred k la primarie vb si pt Casa Casatoriilor!

comincu_floricica
28.12.2010, 16:46:55
buna...
sunt si eu miresica de 2011 si vreau sa ne cunoastem....am si eu o nelamurire...cu cat timp tb a mergi sa faci rezervare pt cununia civila si religioasa?

madalinapol
29.12.2010, 17:20:00
buna...
sunt si eu miresica de 2011 si vreau sa ne cunoastem....am si eu o nelamurire...cu cat timp tb a mergi sa faci rezervare pt cununia civila si religioasa?
Bine ai venit!!!Noi am fost la biserica cu aproape 9 luni inainte,iar pt civila stiu k poti sa mergi la inceputul anului in care ai cununia!

Anastasia78
04.01.2011, 14:52:18
Fetelor a facut vreuna din voi rezervare la primarie?

madalinapol
05.01.2011, 09:43:25
Fetelor a facut vreuna din voi rezervare la primarie?
eu inca nu...

Andreea671
10.01.2011, 10:42:00
Eu mi-am facut azi programare , adica miresoiul a facut la 10:30 si deja mai erau luate ore in aceeasi zi

madalinapol
10.01.2011, 11:06:17
Eu mi-am facut azi programare , adica miresoiul a facut la 10:30 si deja mai erau luate ore in aceeasi zi
maine ma duc si eu k sa scap :) ce acte iti trebuie, treb sa platesti ceva???

Andreea671
10.01.2011, 14:13:42
maine ma duc si eu k sa scap :) ce acte iti trebuie, treb sa platesti ceva???
nu iti trebuie nici un act si nici bani.iti cere decat numele si iti spune cand sa vii sa depui actele atunci aproape de nunta

madalinapol
10.01.2011, 14:21:56
nu iti trebuie nici un act si nici bani.iti cere decat numele si iti spune cand sa vii sa depui actele atunci aproape de nunta
numele dupa casatorie,nu???

bertha_
11.01.2011, 20:46:54
numele dupa casatorie,nu???

eu mi-am facut programarea la primarie de pe 5 ianuarie pentru 23 iulie.
programarea mi-a facut-o tatal meu pe numele meu.
poti s-o faci si cu numele de casatorie.

madalinapol
14.01.2011, 13:51:47
eu mi-am facut programarea la primarie de pe 5 ianuarie pentru 23 iulie.
programarea mi-a facut-o tatal meu pe numele meu.
poti s-o faci si cu numele de casatorie.
mi-am facut si eu ieri programare\:D/

lorena18
17.01.2011, 12:46:52
am rezolvat si eu azi cu programarea ;)

elena_misha
19.01.2011, 16:26:14
Fetelor,am rezervat si eu pt cununia civila...mai are cineva cununia civila pe 10 septembrie?sunt curioasa la ce ora au programat!?.....va poop
(*)

monyqve
26.01.2011, 12:26:15
Fetelor,am rezervat si eu pt cununia civila...mai are cineva cununia civila pe 10 septembrie?sunt curioasa la ce ora au programat!?.....va poop
(*)

Elena eu am pe 3 septembrie nunta si credeam k e prea devreme sa merg sa fac programarea pt cununia civila .. pai atunci o sa merg si eu zilele astea sa ma programez ... Mai aveti vreuna din voi cununia + nunta in aceeasi zi ??? Cum v`ati impartit ziua ??? La ce ora cununia civila , la ce ora cununia religioasa ???

madalinapol
26.01.2011, 12:46:54
Elena eu am pe 3 septembrie nunta si credeam k e prea devreme sa merg sa fac programarea pt cununia civila .. pai atunci o sa merg si eu zilele astea sa ma programez ... Mai aveti vreuna din voi cununia + nunta in aceeasi zi ??? Cum v`ati impartit ziua ??? La ce ora cununia civila , la ce ora cununia religioasa ???
buna, eu am cununia civila la 10.45 si cea religioasa la 18.

lorena18
26.01.2011, 22:15:08
si eu le am pe amandoua in aceeasi zi: la 10.15 civila si religioasa la 17.00

girafa
11.08.2011, 19:43:34
(*)

eu am tot in sept
si am auzit ca se plateste o taxa de 60 lei
voi ce stiti?
iar dosarul se depune cu 10 zile inainte de cununie
cu 4-5 zile inainte o fi tarziu?

madalinapol
12.08.2011, 13:46:18
eu am tot in sept
si am auzit ca se plateste o taxa de 60 lei
voi ce stiti?
iar dosarul se depune cu 10 zile inainte de cununie
cu 4-5 zile inainte o fi tarziu?
eu zic sa mergi cu 10 zile inainte.....

Alyi
17.11.2011, 11:51:53
eu zic sa mergi cu 10 zile inainte.....

Buna fetelor,
Vad ca nu prea s-a mai scris nimic pe aici.
Vroiam sa va intreb cine stie exact totusi cu cat timp inainte trebuie mers pentru programare?
Noi vom face doar cununia civila in Slatina ( miresoiul fiind de acolo) iar nunta propriu-zisa la Pitesti.
Multumesc frumos!

floriana2107
18.11.2011, 09:54:46
Buna fetelor,
Vad ca nu prea s-a mai scris nimic pe aici.
Vroiam sa va intreb cine stie exact totusi cu cat timp inainte trebuie mers pentru programare?
Noi vom face doar cununia civila in Slatina ( miresoiul fiind de acolo) iar nunta propriu-zisa la Pitesti.
Multumesc frumos!
Poti sa te duci chiar din ianuarie 2012 pentru anul 2012 daca vrei o anumita ora neaparat

ProdecorGarden
08.11.2012, 13:54:43
PRIMUL TARG DE NUNTI DIN SLATINA!

Va doriti un eveniment unic in ton cu tendintele actuale? Avem vesti bune pentru toate persoanele care urmeaza sa-si uneasca destinele sau sa serbeze un eveniment deosebit din viata lor in cursul anului viitor.
Sambata 24 noiembrie 2012, incepand cu ora 10.00, in premiera la ProDecor Garden se va desfasura primul targ de nunti din Slatina. Vom aduce intr-un sing...ur loc toate serviciile de care aveti nevoie pentru organizarea unui eveniment perfect, fie ca va veti ocupa singuri de acesta sau veti opta pentru un specialist : rochii de mireasa, hairstilist, invitatii, fotograf / cameraman, agentii organizatoare de evenimente, marturii, aranjamente florale, lumanari, buchete, torturi si prajituri si multe alte surprize.

paula.andreea
21.10.2013, 12:58:45
stie cineva ce taxa se plateste in Slatina daca se oficiaza cununii civile duminica?