Conversatia intre ada80 si Yonika

2 Mesaje de la vizitatori

1. Buna, eu fac in borcanele de la piureurile de fructe si pun la incalzit cat lapte incape in 2 borcanele, dar nu prea fierbinte, asa, cam la 38 grade, cat sa nu friga; apoi, in borcanele pun cate o lingurita de smantana (eu folosesc de la delisio si iese bine, am mai folosit si de la napolact si se cam intinde iaurtul, nu stiu de ce) si apoi peste smantana adaug cam 1/3 din borcan lapte, mestec bine-bine, si apoi torn restul de lapte. Pun capacele, le pun in apropiere de calorifer, sa aiba ceva caldura (dar nu prea multa ca se acreste prea tare), invelesc bine cu prosopele, sau poti pune si ceva mai gros peste ele si gata, dimineata am iaurtul gata si la temperatura camerei
    daca nu ai inteles undeva, ma poti suna si iti explic.
    strumfii mei fac bine, Bi de dimineata pana seara pe afara, Rares si el, mai un somn in casa (cel de la 12) si apoi afara pana se lasa intunericul (mai are un somn-doua afara, in carut, la aer). Pupici si pt pitica ta si spor la facut iaurtel.
  2. Buna.Am si eu o rugaminte,ai putea sa imi scrii si mie reteta pentru iaurtul facut in casa.Multumesc .Bebeii ce fac ,sper ca sunteti bine ,toti.
Arata mesajele vizitatorilor de la 1 la 2 din 2
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us